My vás tady nechceme aneb Proč vadí drogové služby

14. 05. 2010 | 15:12
Přečteno 13662 krát
Je květen 2010. Přesně před dvaceti lety jsme zaregistrovali občanské sdružení SANANIM. Měli bychom slavit a také bilancovat. Před dvaceti lety jsme měli v plánu otevřít jednu terapeutickou komunitu pro dlouhodobou léčbu lidí závislých na nealkoholových drogách. Dnes SANANIM disponuje ucelenou sítí preventivních a léčebných služeb – celkem máme 11 zařízení. Před očima se mi vybaví celá plejáda našich klientů, s jejich těžkými osudy, trápeními, ale i následnými úspěchy.

Také vidím klienty, kteří se svojí nemocí bojují dál, a bohužel i ty, kteří zemřeli a kterým jsme pomoci nedokázali. Přesto jsme si za těch dvacet let na vlastní kůži ověřili, že závislost je možné vyléčit, a to je naše nejpodstatnější poznání, které nám dává víru a naději do budoucna.

Bohužel však na oslavy nemáme čas. Nemáme ani čas poděkovat kolegům a všem dalším, kteří nám pomáhali a stáli za námi. Jsme zavaleni velmi nepříjemnou kauzou, která vypukla po přestěhování našeho Kontaktního centra.

O co jde

SANANIM zakoupil do svého vlastnictví nebytový prostor v MČ Prahy 5, aby zde provozoval Kontaktní centrum. Z odborného hlediska jde o místo potřebné, kde minimálně deset let funguje otevřená drogová scéna. Ihned po podepsání kupní smlouvy jsme informovali MČ Prahy 5, s jejími zástupci o věci hovořili na jednáních na magistrátu hl. m. Prahy a jednali jsme i s místostarostkou Prahy 5 Lucií Vávrovou, zodpovědnou za protidrogovou politiku. O otevření centra jednala i místní protidrogová komise. Zástupci Prahy 5 vzali jeho umístění ve své městské části na vědomí. Teprve po měsíci a půl na bezpečnostní komisi MČ Prahy 5, na jejíž schůzi jsme byli pozváni, jsme se poprvé setkali s výrazným nesouhlasem, a to zejména u předsedy bezpečnostního výboru Milana Kudryse.

Vzhledem k tomu, že jsme plánovali otevřít centrum 1. dubna 2010, probíhaly v něm běžné údržbové práce nepodléhající režimu stavebního zákona. Kdosi poslal udání na stavební úřad a ten v den konání bezpečností komise bez našeho vědomí jako vlastníka provedl kontrolu prostoru; protokol o ní nám předán nebyl. Pak jsme obdrželi Výzvu k zastavení stavební činnosti, Rozhodnutí o odstranění stavby, Výzvu k okamžitému zastavení užívání stavby jako kontaktního centra pro drogově závislé. Posléze nám bylo doručeno Rozhodnutí ÚMČ Praha 5, odboru výstavby ze dne 14. dubna 2010, jímž nám bylo nařízeno okamžité zastavení užívání stavby – nebytové jednotky. Rozhodnutí jsme uposlechli a odvolali se proti němu.

Naší primární povinností je ochrana veřejného zdraví, na kterou nemůžeme a nechceme rezignovat. Ověřenou a účinnou metodou je výměna injekčního náčiní, která zabraňuje šíření infekčních nemocí, jako jsou žloutenky, syfilis a AIDS. Proto se velmi bojíme přestat měnit. Jelikož nesmíme ke své práci využívat vlastní prostory, provádíme od 20. dubna výměnný program přímo na ulici v přistaveném vozidle. Toto řešení je sice nestandardní a pro všechny zúčastněné nepříjemné, ale je plně v souladu se zákonem 108/2006 Sb.

Snažíme se plnit své povinnosti, jak nejlépe dokážeme, a přesto jsme na dveřích centra našli ceduli s hrozbou: „Budete vypáleni!“, další výhružky byly ve schránce. Pak nám dvakrát někdo rozbil okno u auta, nepřežilo také okno Kontaktního centra, zvonek někdo pomazal psím exkrementem a na zdi centra a chodnících k němu vedoucích se před několika dny objevil nápis SANASHIT a po okolí kdosi distribuoval leták SANASHIT s mottem: „Pár jehliček vyměníme, miliony dostaneme“.

Co jsme provedli, proč jsme nepřítelem zrovna my? Abych pravdu řekla, nevím. Nevím, proč se hlavním nepřítelem stane sociální služba, která pomáhá jedné skupině sociálně vyloučených osob, kteří jsou zároveň nemocní, jelikož závislost nemocí je. Proč zástupci radnice naopak nevyužijí této služby pro řešení závažné situace na otevřené drogové scéně v dané lokalitě? Proč lidé z okolí rozjeli tak negativní kampaň s udavačskými dopisy zasílanými donorům a sponzorům s cílem pošpinit nás?

My vás tady nechceme

To je věta, kterou slyším poslední dobou velmi často. Co jsme to provedli, že nás tam nechtějí? Zatím jsme neměli šanci udělat vůbec nic. Občanům z okolí se naše angažmá nelíbí, přestože tu závislé denně potkávají. Spolu se svými zastupiteli nevolají po řešení drogového problému, volají po tom, ať tady nejsou organizace, které závislým pomáhají (o tom, že závislost je nemoc, nikdo nechce ani slyšet), vše přece zvládne policie. Zavřeme oči, nebude nic, problém neexistuje.

Tohle už ze zkušeností známe. V čem ale je ta současná situace jiná? Je jiná velkou mírou nenávisti. Dopis hrozící vypálením, rozbitá okna, fasáda popsaná hanlivými nápisy a leták v duchu volební antikampaně? Nikoho to neznepokojuje.

Již na bezpečnostní komisi zazněla z úst občanů zmínka o basebalových pálkách, ale to jsem brala jako řečnický obrat a stejně to asi chápali i přítomní zástupci policie. Začínají se zde objevovat jasné začátky diskriminace určitých skupin skupiny obyvatel – skupiny závislých a skupiny vysokoškolsky vzdělaných profesionálů, kteří mají ve své pracovní náplni závislým pomáhat a motivovat je ke změně života. Znamená to, že závislý nemá nárok na poskytnutí služeb? Znamená to, že se sociální či zdravotnický pracovník má obávat o svůj život? Znamená to, že vyhrožování je v pořádku?

Mne to znepokojuje velmi a nejen proto, že se jde o naše zařízení, o naše kolegy. Hrůza spočívá v tom, jak je najednou tento vandalismus schvalován občany, jak radní bojující proti zařízení neřekne na veřejném shromáždění nic o tom, že je špatné cokoli ničit a komukoli vyhrožovat. Znepokojuje mě, že najednou vyhrožování a násilí je považováno za dobré, veřejně ho sice nepochválíme, ale nepostavíme se mu, neodsoudíme ho.

Znepokojuje mě to i proto, že právě probíhá soud s obžalovanými z útoku na dům malé Natálky. Kdybychom se podrobně podívali na oba případy, myslím, že bychom našli spoustu společných znaků – počáteční strach z neznámého, růst nenávisti s tichou podporou veřejnosti, vandalismus, vyhrožování.

Máme vyhrožování a násilí ustoupit? Je to opravdu ta správná cesta?

P. S. Městská část Prahy 5 nám nabídla, že náš nebytový prostor odkoupí. Jako občanské sdružení musíme tuto zásadní věc nejdříve projednat na správní radě, která pak rozhodne. K tomu dojde v nejbližších dnech.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

CV napsal(a):

Jestli to neni stejny pripad jako projekt Sanece - nadace starajici se o deti ulice, taktez Praha 5.

Myslenka hezka. Ovsem.. necelych padesat metru od skoly. Alarmujici mnozstvi injekcnich jehel, vykradani aut - takova byla realita projektu.

Neni treba se divit lidem, ze nechteji jehly u sveho prahu, ci u skolu.
14. 05. 2010 | 15:26

VC napsal(a):

necelých 50 metrů od školy? buď jste tam nebyl/a nebo naschvál manipulujete
14. 05. 2010 | 16:13

CT napsal(a):

CV: Mohl bych vědět co znamená "alarmující množsví jehel?" a jak jste k tomu přišel(přišla?). A také nechápu to s tím vykrádáním aut?
14. 05. 2010 | 16:22

fafnir napsal(a):

chudáčci feťáčci.Jehly a stříkačky zadarmo,bez toho aby se šli léčit.Kolikpak na to dostáváte od státu nebo města.A co takhle,aby nikdo nebyl diskriminován,dávat alkoholikům jejich potřebné 2 deci rumu denně.Nebo alkoholik není závislák?A jistě by se dali vytipovat další závisláci uspokojování jejich libida.
14. 05. 2010 | 17:10

andreas napsal(a):

to fafnir: Asi jste to špatně pochopil. Vaše analogie s 2 dcl rumu je nesmyslná. Uživatelům drog nejsou poskytovány drogy, ale vyměňovány (sic) stříkačky a další zdravotnický materiál, aby se minimalizovala rizika přenosu infekčních a dalších chorob. A to nejen mezi uživateli drog, ale i mezi zbytkem populace. Např. takoví uvědomělí tatínci, kteří čas od času využijí služeb prostitutky by mohli vyprávět....
14. 05. 2010 | 17:21

fafnir napsal(a):

andreasi
jak ušlechtilé.A oni nedostávají zdarma methadon?A minimalisovat infekce.To zní jako ,když nám nedáte stříkačky,tak vás nakazíme.Víte co má dělat s vyděrači.
A navíc vy ušlechtilí.Feťák dostane jehlu zadarmo,diabetik si ji musí platit.Pomáhat ano,ale jen tomu,kdose bude disciplinovaně léčit.
14. 05. 2010 | 17:38

andreas napsal(a):

fanfire, Metadon je susbtituční lék. Závislost na opiátech je nemoc, dle MKN 10 pod číslem F11.2, která se tímto medikamentem léčí. Tato léčba má svá poměrně přísná pravidla (k prostudování např. zde http://www.substitucni-lecb... ). Je to léčba lege artis.
14. 05. 2010 | 17:56

fafnir napsal(a):

andras
methadon je substituční lék.Substituční znamená ,jestli se nemýlím nahrazující.Nikoliv léčící, a proto s ním feťáci kšeftují,že? Mimochodem,neodpověděl jste,proč mají feťáci přednost před těmi,kteří si svou nemoc nezavinili.
14. 05. 2010 | 18:06

EKG napsal(a):

p.s.: diabetik má inzulinové pero nebo pumpu, jen tak pro upřesnění, jinak kdo chce psa být, hůl (hloupou zkratku) si vždy najde...
14. 05. 2010 | 18:11

fafnir napsal(a):

EKG
ne vždy.A navíc také ne zadarmo.A navíc.To není o bití kohokoliv.Mě se prostě příčí ta podpora feťáků,kterým se tímto říká,klidně si fetujte,on to někdo za vás zatahne.Holt zbyde méně na ty skutečně nemocné,nedělejte si starosti.
14. 05. 2010 | 18:31

Ammer napsal(a):

Milý fafnire, jako terénní pracovník pracuji s drogově závislými. Pomineme fakt, že diabetici klasické inzulínky nepoužívají. Pokud by však diabetik přišel a potřeboval stříkačky vyměnit, tak mu je velmi rád vyměním. Jde totiž o infekční materiál, a u toho je celkem jedno, jestli pochází od drogově závislého nebo od diabetika. A co se "vydírání" týče: Nepodléhejte mediálnímu obrazu drogově závislého. U většiny z nich byste těžko hledal nějaké "typické" znaky. Velká spousta z nich má dokonce i regulérní a legální zaměstnání či dokonce fungující rodinu (a v těchto řadách jsou obzvláště hojně zastoupeni klienti substitučních programů). Mezi těmi, kteří neodpovídají onomu mediálnímu obrazu feťáka, jsou i vyloženě hezké slečny. A potkat takovou hezkou slečnu na večírku... Platí slogan kampaní proti šíření HIV - Víš s kým spíš? Zkuste se ve své zaritosti podívat trochu dál, než je práh vašich dveří a nahlížejte problém v širších souvislostech. Vždyť jde i o vás a vaše zdraví, nejen o vaši peněženku, kterou náklady na efektivní protidrogovou politiku, ve srovnání s jinými, zatěžují poměrně nevýznamně.
14. 05. 2010 | 18:44

andreas napsal(a):

fanfire, etiologie závislosti je složitá záležitost a tvrzení, že si za svou závislost může dotyčný sám, je hodně zjednodušující. Roli hrají biologické, psychické a sociální faktory, a mnoho z nich není v silách jednice výrazně ovlivnit. Např. nikdo neovlivní genetické dispozice po předcích (biologické), jsou jedinci méně odolní či depresivní (psychické), a existují nějaké společenské poměry, které formují postoje osob k drogám (sociální). Mimochodem, společensky nákladnější je užívání alkoholu a tabáku, více než nelegálních drog viz. http://www.at-konference.cz...
14. 05. 2010 | 18:56

narkel napsal(a):

fanfir: dobrá, ne všichni diabetici mají inzulinová pera zadarmo, stejně tak jsou substituční látky, které si klienti hradí sami.
co se týče vašeho zmíněného vydírání...nejde o vydírání, ale o fakt, který známe ze zahraničí. Pokud nebude možné, aby si klienti měnili stříkačky a dosáhli na ně i ti, kteří jsou v nejbídnějším stavu, nemají peníze resp. ti, kteří jsou nejrizikovější a pravděpodobně již nakažení některou inf. nemocí jsou, budou se více šířit nemoci mezi populací uživatelů. Následně pokud vy nebo vaše dítě někde najdete stříkačku, máte větší šanci, že bude nakažená. Vyléčení hepC stojí např. půl milionu... Jde spíš o hašení ohně, aby se z něj nestal požár.
Možná by vás také zajímalo, že ze svých daní platíte 1,5 kč za rok provozu centra, o kterém píše paní Těmínová. (rozpočítáno na obyvatele čr platící daně). Kolik peněz zaplatíte kupříkladu za politické kampaně? Nebo za léčby rakovin plic u kuřáků, kteří se kouřit rozhodli taky sami?
14. 05. 2010 | 19:05

fafnir napsal(a):

narkel
moc se mi líbí srovnání s kuřáky.To je argument typu:já jsem sice rozbil lavici ,ale Jirka rozbil okno.Takže tento argument neberu.Kdyby už nejméně 20 let neběžela všude možně kampaň a osvěta upozorńující na nebezpečí drog,tak bych vám i částečně věřil.Nicméně trvám na tom,že si za toho mohou narkomané sami.Ty výmluvy na prostředí jsou stejně hloupé,jako když obhájce obhajuje vraha tím,že měl špatné dětství.Mám k tomu dojem,že si podobná sdružení tyto lidi pěstují.A že platím jen 1,50 na daních.No dobře,ať mi tedy každý v tomto státě pošle 1,50.Nikomu to přece dle vás nic neudělá,a mě to pomůže.Nebo že byste nesouhlasil...
14. 05. 2010 | 19:42

fafnir napsal(a):

Ammer
představte si,že vím ,s kým spím.S manželkou,už 30 let.A jak souvisí krása s tím,že je někdo feťák?Krucinál,mě připadá,že podpora feťáků je váš program.Ono opravdu nejde tolik o peníze jako o podporu kterou jim dáváte.Říká se tomu se tomu, dle vás zastaralým slovem, morálka.
14. 05. 2010 | 19:49

Melfea napsal(a):

Zdravím, nechtěla jsem tu nic psát, ale fafnir je typický příklad laické veřejnosti, obvykle straší generace, která není ochotná akceptovat závislost jako nemoc a nechápe, že důsledky toho, že budou chybět HR programy ( překlad ty co rozdávají fetkám stříkačky) se dotkne i jich. Dělám terénní práci 4 roky a setkávám se s tím neustále. A neustále se tu oháníte podporou poskytovanou feťákům, opravdu krom prosté výměny stříkaček (což by zvládl automat) poskytujeme klientům i podporu a motivaci ke změně jejich životního stylu, která nemusí vždy směřovat k abstinenci, jak by bylo ideální v představě lidí jako fafnir. No už se příliš rozepisuji, ale léčba lidí s rakovinou nebo kolikátým infarktem způsobeným jejich nesprávným životním stylem vyjde na mnohem více peněz.
14. 05. 2010 | 20:07

fafnir napsal(a):

Ano jsem tady prašivý,mezi samými obětavými alturisty.Vy alturisté mi vlastně zachraňujete život,neboť nebýt výpalného čekají mě a mé potomky do xtého kolena jenom svízele.Ale oni přes výpalné dál kradou,přepadávají a chovají se bezohledně,Ten kdo platí výpalné,vždy prohrává,dopředu.Mám pocit,že naopak vy, teréní pracovníci trpíte Skholmským syndromem.Podle vás,celý svět těm chudákům ubližuje,a jen vy je chráníte.A svět jim nechce rozumnět.Podle vás,my bychom se měli jim přizpůsobit,a ne se bránit,abychom jim nezpůsobili duševní bebí.
14. 05. 2010 | 20:25

fafnir napsal(a):

Melfea
prostá otázka.Kolik těch vašich klientů za ty vaše 4 roky změnilo motivaci?A jaká je změna motivace,když ne abstinence?
14. 05. 2010 | 20:29

Ammer napsal(a):

Milý fafnire, přeji vám, aby váš vztah s manželkou byl harmonický minimálně dalších 30 let. Bohužel dvě třetiny populace takto ctnostné nejsou (A třeba právě ani vaše dítka po vás nemusela zákonitě zdědit všechny kladné vlastnosti a jejich pohled na na sex či věrnost je poněkud jiný). Krása a závislost samozřejmě spolu nesouvisí. Nicméně může být spojitost mezi krásou a počtem náhodných souloží (a třeba právě s osobou závislou). Jak vidno postrádáte smysl pro porozumění nadsázce.
Lidská práva a občanská práva naštěstí nerozlišují lidi a občany na kategorie. Neplatí zde, že určitá práva se vztahují na občany I. kategorie a určitá práva (respektive jejich omezení) na občany II. kategorie.
Posledních dvacet let jsme pyšni na kolektivně vydobytou svobodu a demokracii, s chutí se odvoláváme na humanistickou tradici naší krásné Republiky. Ve světle toho mi pomoc bližním a sociálně slabým či sociálně vyloučeným připadá jakožto činnost navýsost MORÁLNÍ a beze zbytku naplňující onen odkaz humanismu. Naopak NEMORÁLNÍ mi přijde tu pomoc komukoliv odpírat.
A nyní o podpoře drogově závislých: Ano, váš dojem je správný. Mým zaměstnavatelem je organizace, jejímž programem je léčba a prevence drogových závislostí.
Avšak poněkud jste zaměnil termín podpora a prevence. Cílem podpory je někomu pomáhat v jeho konání, prevence je snahou zamezit vzniku povětšinou negativních jevů. Snahou drogových služeb je především prevence škod vzniklých v souvislosti s užíváním návykových látek. Patří mezi to prevence šíření infekčních chorob (prostředkem k tomu je např. výměna injekčních stříkaček). Zamezíme-li šíření inf. chorob v komunitě drogově závislých, snížíme tím riziko šíření těchto chorob mimo tuto komunitu - a šířit se můžou třeba prostřednictví té krásné slečny. Dále je jejich cílem prevence kriminality (prostředkem k tomu je např. legální substituce). Substituční preparát si uživatel zpravidla hradí sám, nicméně na jeho pořízení vynakládá daleko menší částku, než-li za nelegální drogu na černém trhu. Nemusí tedy páchat trestnou činnost a drogu si pokoutně opatřovat-je vytržen z kriminálního prostředí.
Ale i s tou podporou máte částečně pravdu. Drogově závislé podporujeme na cestě k abstinenci a plnohodnotnému životu bez drog.
14. 05. 2010 | 20:45

Katka napsal(a):

Fafnir:
Myslím, že ve výše uvedených příspěvcích, Vám bylo vše vysvětleno, nač a proč fungují sociální služby pro drogově závislé, ale připadáte mi jako zabedněnec, který nechce tyto fakta přijmout či snad pochopit, protože jste přesvědčený o své pravdě, která ve skutečnosti není žádnou pravdou...
14. 05. 2010 | 20:49

Melfea napsal(a):

fafnir : proč se se ptáte? Když vás odpověď nezajímá, beztak se budete držet dál svého zajetého názoru ;-) Změne vede k méně rizikovému způsobu užívání. Jo a nejsem žádný altruista, asi se docela divil,kdybyste mě znal. A nemyslím si, že jim celý svět ubližuju, jsou lidé trpící nemocí za kterou si víceméně mohou sami, nicméně stejně tak si většina společnosti může za většinu svých nemocí a všichni mají stejné právo na péči státu. I když je mi jasné, že nemá cenu něco vysvětlovat laikovi natolik zatvrzelému jako Vy
14. 05. 2010 | 20:50

Ammer napsal(a):

A nyní z ostra:-)
Fafnire, vy troubo, o jakém výpalném tu hovoříte? Léčba a pravence je ta nejlevnější cesta. Vše prodražuje naopak represe!
Fafnire, vy troubo, o jakém altruismu tu hovoříte. Všichni tady popisují zcela pragmatické kroky!
Fafnire, vy troubo, o jaké ochraně feťáků tu hovoříte? Všichni tady píší o ochraně ostatní společnosti!
14. 05. 2010 | 20:53

Jitka napsal(a):

rozhodla jsem se sem neco napsat pro vsechny "chytraky",kteri umeji akorat tak kritizovat neco o cem nemaji ani paru.Jsem rozcilena z negativniho nazoru na SANANIM.Ja sama jsem jeste docela nedavno byla jejich klientka a vsem VAM muzu rict,ze bez pomoci jakou jsem od nich ziskala,bych se v zivote nepostavila na vlastni nohy a nedokazala se vylecit z desetilete zavislosti na drogach.Diky terenim pracovnikum,kteri mi ZADARMO vymenovali strikacky,jsem nikdy nechytla zadnou nemoc a tim padem jsem ji ani nesirila dal mezi VAS obcany,ktere to tak rozciluje.Diky SANANIMU jsem mohla bydlet v tzv.chranenem bydleni,kde byl naky rad a program,ktery mi pomohl se opet zapojit do bezneho zivota bez zavislosti na drogach.Diky dalsimu SANANIMskymu projektu CAFE THERAPY(kavarna ne jen pro klienty)jsem se mohla zapojit i pracovne.Nikdo z VAS co umeji jen kritizovat si neuvedomuje,ze kdyz se my zavisli snazime neco se sebou delat,samy to nikdy nezvladneme!A kdyz se nam s pomoci terapeutu a instituci zabivajicich se lecenim zavislich abstinence povede,je strasne tezky se zapojit do beznyho zivota.Diky nasi minulosti jsme pracovne diskriminovany.Nelituju se-nas,ano,dobre nam tak.Ale vy co nas odsuzujete nam ani nechcete ve vetsine pripadu dat novou sanci.Vadi VAM,ze fetujeme,ale vadi vam,ze by sme jako vyleceni meli mezi vami zas normalne zit.Co vlastne chcete?Kdyz se najde nekdo,kdo nam chce pomahat,vadi vam to!Nechapu to......VAM vsem co nam pomahate chci rict jen velke DIKY.Diky VASI pomoci se zbavit zavislosti mam dneska krasnou,zdravou holcicku a nejlepsiho chlapa na svete,ac je na metadonu.Strasne moc VAM fandime!!!!! A vy vsichni co to neumite ocenit by ste si tim meli samy projit,aby ste meli pravo kritizovat!!!!
14. 05. 2010 | 21:12

kormoran napsal(a):

Dle mne existuje mnoho dulezitejsich organisaci pro pomoc lidem, nikoli tem kteri si dobrovolne nici zivot, klidne at chcipnou.
Navic autorko a statistika by nebyla?
Pokud vim tak zavislost, na mimoalkoholovych drogach patri mezi nejnarocnejsi(financne) a s nejnissim procentem uspesnosti.
14. 05. 2010 | 21:30

narkel napsal(a):

fascinuje mě, kolik lidí má patent na to, co je důležité a co není aniž by aspoň trochu tušili o co ve službách typu KC jde a vidí si akorát tak do vlastního koryta.
Chcete čísla? Přečtěte si výroční zprávu sananimu...
14. 05. 2010 | 21:42

Ammer napsal(a):

Pro snadnější dohledání: http://www.sananim.cz/aktua...
14. 05. 2010 | 21:45

ElKante napsal(a):

Tak tohle opravdu není fér. Dal jsem si tu práci a spočítal příznice (většinou z řad odborné veřejnosti) a odpůrce drogových služeb. V poměru 8:2 pro příznivce. Ze zásady se tedy přidám na stranu odpůrců drogových služeb. (Mám úchylku bránit slabší - že by taky nějaký syndrom?) Zrušme drogové služby. Legalizujme návykové látky jako je pervitin a heroin a postavme je na roveň alkoholu či psychofarmak (jejich zneužívání je pro organismus mimochodem nebezpečnější). Odpadnou nám průvodní projevy kriminality a zdravotních problémů, jelikož dávka by byla k dostání v každé lékárně, levněji než se to kdy podaří černému trhu (to při výrobě ve farmakologických továrnách nebude problém) v kontrolované kvalitě a čistotě a jako bonus s příjmem do státní kasy z daně u tohoto způsobu distribuce. Další příjem mohou představovat zdaněné reklamy, jako je tomu např. u alkoholu či cigaret.
V konečném důsledku bychom nepotřebovali terciální prevenci.
14. 05. 2010 | 21:50

Melfea napsal(a):

doufám, že tyhle projevy tady nejsou ve společnosti názor většinově se vyskytující, protože jinak jsou všichni pěkně v p.či a to nemyslím pracovníky ani narkomany, ale obecně všechny lidi:-D.Když na to přijde klidně si můžu jít třeba krmit tapíry do zoo a nebo dělat jinou pěkňoučkou práci ale nechtěla bych vidět ten masakr, kdyby nefungovali HR služby.
14. 05. 2010 | 21:51

ElKante napsal(a):

To Melfea: Promiň, jsem z těch debat unavený takže se mi už ani nedaří břitká ironie. Takže pro všechny: Má představa je úmyslně postavená ad absurdum.
14. 05. 2010 | 22:00

Melfea napsal(a):

ElKante: no já tohle nemyslela na tebe zrovna. Tvůj příspěvek ukazuje určitou míru přemýšlení nad tématem, na rozdíl od mnoha jiných dřívějších tady
14. 05. 2010 | 22:04

Tomáš napsal(a):

Jitko, díky za to, cos napsala. Pro nás všechny je důležité slyšet ocenění naší práce. Od kolegů z terénu až po nás v doléčovacím centru. Jsem rád, že se ti daří dobře. Zastav se 20. 6. na výročním klubu. Moc rádi tě i s mimčem uvidíme.
Ještě jednou díky za podporu.
Tomáš
15. 05. 2010 | 01:09

skeptický napsal(a):

Já se domnívám,že pokud někdo jde do podnikání,a nic jiného to není,které je financováno z veřejných peněz,nikoliv z výnosů odvíjejících se a závisejících na schopnostech podnikajícího,které by byly úměrné vykonané práci,může těžko hlásat o povinnosti chránit veřejné zdraví.

Pověřili jste se sami.Vaše volba.Vymysleli jste si pro sebe zaměstnání.

Zvolili jste si to dobrovolně,a je takových dobrodinců v republice s podobnými nápady registrováno ke třiceti tisícům.

Snad by to ještě chtělo pobočku na ochranu proti diskriminaci vysokoškolsky vzdělaných profesionálů z oborů,jejichž užitečnost je veřejnosti jaksi nejasná,kteří jsou tudíž těžko zaměstnatelní,a kterých dnes školy chrlí bezpočet.Určitě se na to nějaké fondy najdou.Taky se mi to rýsuje.

Považujete se za vysokoškolsky vzdělané profesionály.Ty co píšou genderové čítanky a slovníky a korektní slovníčky se dokonce považují za vědkyně.
Není to náhodou pozpátku MINANÁS?
15. 05. 2010 | 02:00

Aktiv napsal(a):

Já jsem se setkal například i s případem starých zahrádkařů,kterým je vyhrožováno také okolím,přitom ze strany obyvatel domů u této zahrádky a jejich majitelů není také žádný lidský přístup,přitom se jedná o různé věkové kategorie.

Nepřátelství sousedů je běžná záležitost,a lze se sní setkat v různých místech.
Ovšem tristní je,že orgány státní moci tomu ještě napomáhají,to je ta katastrofa.Zase se setkáváme se špatnou prací různých státních orgánů a organizací!Někdy obyvatelé toho problematického místa by si měly sednout za společný stůl a diskutovat,problém je ,že bohužel v mnoha ohledech je i divný přístup ze strany různých zřizovatelů a majitelů nových zařízení. A lidé většinou reaguji s pocitem,o nás bez nás!
Problém těchto konfliktů je někdy na obou stranách,a na veřejných zastupitelích...Zdá se,že obvyklá stupidita celého českého společenství
15. 05. 2010 | 07:49

kamila napsal(a):

Díky, Jitko. Jsem moc ráda, že ses nás zastala. Jinak si myslím, že nepřátelství a stupňovaná nenávist společnosti vůči všem těm, kdo potřebují pomoc, protože jsou handicapovaní(staří lidé, děti bez rodičů, tělesně postiližení lidé,lidé s psychiatrickým onemocněním atd. lidé bez domova, alkoolici, drogově závislí a další) vypovídá víc o bídě té společnosti. Normální reakce člověka je pomoci někomu, kdo je na tom hůř než já. Možná je to idealistický postoj, ale určitě je jednou ze zásad všech světových náboženství. A jak ubohá musí být společnost, která nenávidí staré, že jsou chudí a pomalí, bezdomovce za to, že smrdí a jsou vidět, závislé (vesmě mladé lidi) že propadli něčemu, čemu byste propadl i vy,) Jaká bída to musí být, když závidíme i to málo, které jim společnost poskytuje. Všichni jsme přece chtěli dwemokracii, Všichni jsme humanisty. Nikdo přece neřekne, že je plný strachu, aby mu v misce zbyl, když se dává i těm, kteří si nedokážou urvat sami. Nojo, jsme tam,kam jsme došli.
A k počestnému občanovi , který si dá svých deset kousků a pak pod lucernou v parku veřejněmočí- na fe%táka, který obluzený spí pod tím keřem: Kde tu je nějaký rozdíl?
15. 05. 2010 | 11:27

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů (např. "debil" "ať jdou do prdele" apod. Takové texty jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
15. 05. 2010 | 11:40

ýkcitpeks napsal(a):

skeptický si zdá se sám sobě nastavil zrcadlo a ten pohled ho musel zákonitě vyděsit...
15. 05. 2010 | 16:13

Lukáš Chmela - Jeseník napsal(a):

Někdy mne trápí svědomí že ještě tak 10 let nazpět jsem se choval jako spousty diskutujících, krátkozrace, úzkoprse a s předsudky.Jsem rád, že jsem co by protidrogový pracovník mohl poznat tak špičková centra jakým bezesporu Sananim je.Přeji mu jen to nej. A Vám ostatním přeji, aby s Vámi nemanipulovali morální prostituti našeho různobarevného politického spektra, kteří využijí cokoliv populisticky pro své křivé cíle.
15. 05. 2010 | 18:21

martina - prevent napsal(a):

možná by pomohlo, těm, kteří prezentují svoje racionalizované předsudky, vědomí, že fetky nejsou marťani, který jsem někdo nasadil, aby škodili sobě a ostatním ... vyrostli z týhle společnosti, naprosto konkrétně patří ke konkrétní rodině, ke konkrétním rodičům....můžou si za to sami? ...zhusta začínaj jako děti a pak se prostě vezou ... a může se to stát dítěti kohokoliv z nás a pak asi budem rádi, že si nezbytně nemusí šlehat špínou a že je ochotný s někým o svým problému vůbec mluvit a snad se sebou něco dělat...
15. 05. 2010 | 23:04

CV napsal(a):

VK, CT - omluva a oprava. Vzdalenost centra od skoly neni 50, ale 200m, premeril jsem to na mapach. To je jiz vskutku "nezavadna" vzdalenost, kteri klienti podobnych center jiste neprekonaji.

Tech necelych 50 m je detske hriste. Hriste, na jehoz piskovisti byl vekovy vek navtevniku 16 let a pri prosevani pisecku naleznete vice zeleza nez kaminku...

Nastesti maji rodice rozum a deti tam nechodi. Za doby existence centra S. rodice houfne vozily deti ze skoly, aby v ramci dobordruztvi nenasly nove "kamarady".

Existuji jiste vhodnejsi mista pro podobne aktivity. Pocinani nekterych "pomahacu" mi prijde jako "humanita, at boli jakkoliv".

Ostatnim, mita neznalym bych rad sdelil - nenalette na libiva uslechtila slovicka. Lhari hovori sladce.
16. 05. 2010 | 01:27

Michaela napsal(a):

Ahoj všem, i já se musím přidat. Zvedá mě ze židle zabedněnost FAFNIRA!!! Připadáte mi jako nekompromisní despota,který si myslí, že je vše buď bílé nebo černé.Měl byste si uvědomit, že většina drogově závislých měla dětství na hovno, holky byly většinou zneužívány a znásilněny, nebo jiné rodinné problémy a bohužel je někdo silnější, kdo to ustojí, ale jsou jedinci, kteří ne a hledájí únik v alkoholu, drogách, nebo pak samy zneužívají atd.Je mi 30 let, jsem závislá od 14 let a nyní několik let docházím na metadon, protože patřím mezi ty slabší jedince, co to bez SANANIMU samy nedokážou, mám skvělou práci,7let super přítele, kterej nikdy nebral, nekouří ani cigára a jsem pyšná na všechny psychoterapeuty, kteří za nás bojují!!! My jsme taky lidi a máme duši a cítění. Je to hnus, když vás společnost odmítá!
16. 05. 2010 | 14:07

Michaela napsal(a):

A ještě krátká reakce na KORMORANA. Tvoje věta: "AŤ KLIDNĚ CHCÍPNOU" je dost agresivní a sám bys měl nebo měla navštívit psychiatra, protože je vidět, že máš dost velkej problém. Doufám, že to nebude jednou říkat někdo o tvých dětech, až budou mít třeba taky problémy! To se může stát úplně lehce- jako mě.
16. 05. 2010 | 14:39

Pepe napsal(a):

Za svůj život už jsem potkal hodně lídí, co od názoru "ať si klidně chcípnou" přešli k "musíme jim pomáhat" rychleji, než by si sami přáli... Nikomu to nepřeji, jen je mezi tím strašně tenká hranice...
16. 05. 2010 | 17:07

Meschuge napsal(a):

Kdo bez viny si, hoď kamenem.
Jak jednoduché je odsoudit, jak jednoduché je říci my a oni, přitom oni jsou rovněž my. Stydím se za to, že jsem Čech. Sedíte si ve svých vyhřátých domech s pocitem, že máte patent na rozum. MALOMĚŠŤÁCI
16. 05. 2010 | 19:09

fafnir napsal(a):

Michaela
klidně si brečte,klidně se odvolávejte na své špatné mládí.Vy přece za nic nemůžete,to ten ošklivý svět,a s drogou je to jednoduché,že? Vy máte právo,vy jste ti ubozí.A kde jsou práva těch,kterým jste kradli,přepadávali a jinak ohrožovali abyste získali drogy..Kde jsou práva skutečněn a nezaviněně nemocných,na jejichž léčbu kvůli vám nejsou peníze.Já že jsem černobílý.Ne to vy jste bezohlední egoisti.A tím,že budete obviňovat celý svět,a sami sebe litovat se skutečnost nezmění.Pokud nebudete nikoho ohrožovat,dělejte si co chcete.
16. 05. 2010 | 20:40

Ammer napsal(a):

Tak ještě jednou, drahý Fafnire (I. doplněné vydání):
Fafnire, vy troubo, o jakém výpalném tu hovoříte? Léčba a pravence je ta nejlevnější cesta. Vše prodražuje naopak represe!
Fafnire, vy troubo, o jakém altruismu tu hovoříte? Všichni tady popisují zcela pragmatické kroky!
Fafnire, vy troubo, o jaké ochraně feťáků tu hovoříte? Všichni tady píší o ochraně ostatní společnosti!
Fafnire, vy troubo, o jaké sebelítosti a obviňování tu hovoříte? Všichni, dříve závislí a nyní abstinující, kteří v této diskuzi přispěli, si podle všeho uvědomují, že užívání drog není v pořádku. Rozhodli se s tím něco dělat a to se jim povedlo. Je jedině správné, že tuto možnost dostali a podle všeho si jí váží.A není jediný důvod, proč by měli i nadále stát (což by se vám podle všeho líbilo) mimo společnost.
16. 05. 2010 | 20:50

fafnir napsal(a):

Ammer
měli byste se vy teréní pracovníci dohodnout.Vy tvrdíte,že abstinence je cíl,naproti tomu melfea v 14,5,2010,20:07:22, tvrdí že abstinence není vždy cíl.
Jinak děkuji za milé oslovení,celkem vás to charakterisuje.Stále se staráte o práva chudáků feťáků.A znovu se vás ptám na jedno,co vy všichni taktně přecházíte.Kde jsou práva feťáky poškozených,okradených,přepadených.Kde jsou práva normálních lidí?
A zajímalo by mě,zda umíte chápat napsané.Můj první příspěvek začínal takto:"chudáčci feťáčci.Jehly a stříkačky zadarmo,bez toho aby se šli léčit."
A tedy,vy genie,každý kdo se svým problémem ohrožující ostatní něco dělá, má moji plnou podporu.Ten kdo s tím nechce nic dělat,kdo hledá vinu mimo sebe,a zejména ten, kdo ho v tom podporuje, moji úctu nikdy nemá.A klidně mě označte za měšťáka.Bez těch měšťáků a hlavně jejich peněz,získaných z daní,by se nemohla projevit vaše genialita.Jenom mi vrtá hlavou,proč se všichi snažíte o legalisaci měkých drog.Že by péče o dorost?
16. 05. 2010 | 21:49

Michaela napsal(a):

Fafnire, já nepláču nad svým mládím, ani na nikoho neházím své problémy, stačí si pořádně přečíst můj příspěvek. Nesouhlasím s kriminalitou, která kolem drog je.Ale naštěstí se zajímám o drogový problém hlouběji, takže nikoho neodsuzuji.Pořád se oháníte právama,děláte jako kdyby všechna přepadení a vraždy spáchali feťáci. A upřesněte mi, prosím vás, jak jste napsal(a), na jakouže léčbu nemocných nejsou kvůli nám peníze? Víš například,že u nás ročně zemře 22.tisíc lidí na následky nemocí způsobených kouřením, z toho 16.tisíc je v produktivním věku? Chceš teda-bráno tvojí logikou-po pozůstalých těchto lidí žádat cash za jejich(většinou dlouholeté) léčení? Tito si to přece zavinili tak sami, jako nikdo. Co léčení následků různých nehod,způsobených výhradně lidskou blbostí?Přece pokud někdo trpí nemocí,je třeba mu adekvátně pomoci,závislost je nemoc,na úrovni rakoviny,je to teda v kompetenci lékařů,zdravotníků atd. Práva okradených,přepadených a podobně postižených lidí má na starost policie,soudy atd. Ve zjednodušování problémů byl svýho času expert třeba takovej Hitler,co třeba pro narkomany,HIV pozitivní,zdravotně postižený,kriminálníky,nepřizpůsobivý živly,bezdomovce apod. rezervovat nějaký území,něco na způsob Terezína a tam je nechat,ať tam postupně pochcípou?Pro většinovou společnost řešení určitě ideální,je ale lidský?Lidi jsme posledních cca30.tisíc let,pojďme se tak i chovat,využívejme výhody,které nám oproti ostatním živočišnejm druhům poskytuje náš mozek.cities
17. 05. 2010 | 00:15

CV napsal(a):

Pomáhat drogově závislým ? Otázka nezní Ano či Ne. Předpokládám, že i fanfir bude pro rozumný program.

Je naprosto nekonečně neefektivní převádět závislé z drogy nelegální na legálně podávaný metadon. Je neefektivní dávat jim stříkačky. Poradenství je vyhazování peněz z oken.

Řešením je například pracovní tábor třeba v ruské tajze. Místo, kde nejenže kvalitní droga není k sehnání (kdo chce, vyrobí nekvalitní z čehokoliv), kde ale na fyzické aktivitě závisí přežití.

Tváří v tvář úkolu přežít se jedinec musí přizpůsobit a být funkční.

Po přežití tábora necht nastane krok dva, zacleneni. Elektronicky naramek, ubytovna na druhem konci republiky a falešný životopis. Začít nový život. Kdo selže, může zpátky do tajgy - anebo zemřít na ulici.
17. 05. 2010 | 01:54

Zoro napsal(a):

Stále se tu hovoří o tom, zda pomáhat, či ne.Pomáhat ano, ale na jakém místě? Proč ne třeba v oblastech Prahy, kde jsou nevyužívané tovární objekty, proč v hustě obydlené čtvrti nedaleko od základní školy?
Komu by se líbilo, aby se před jeho domem potulovali lidé, kteří jsou v drogovém opojení nebezpeční sobě i druhým? Komu by se líbilo, že jeho byt či dům v dosud dobré čtvrti rázem ztrácí hodnotu? Kdo se rád prochází s pejskem či dětmi v parku, kde posedávají lidé pod vlivem drog? Kdo ví, co udělají? Jen odpočívají, nebo se chystají někoho přepadnout?
S kriminalitou kolem drog nesouhlasíte, ale zabránit jí nikdo nedokáže. Před Vámi, kteří pomáháte drogově závislým smekám, ale asi v lokalitě, kde chcete své centrum budovat nebydlíte, asi si zde Vaše děti nehrají, asi zde Vaše dospělé děti nechodí s kočárkem do parku, asi zde neprovozujete obchod či restauraci a nemusíte se tedy bát přepadení, asi zde nebydlí Vaši staří rodiče, kteří se sotva doštrachjí domů a nemusíte se tedy bát o jejich bezpečnost...
17. 05. 2010 | 08:21

Aleshag napsal(a):

CV pro tebe tady mám speciální dárek :)

https://www.youtube.com/watc...
17. 05. 2010 | 09:28

Pocestny napsal(a):

Jojo, tak to u nás chodí.....

Jak tak čtu ty příspěvky duševních preparátů a lobotomiků, je mi smutno.

Duševní nedospělost naší společnosti tu defiluje hned v několika verzích.
Zaprvé strach. Strach, obava z čehokoliv a kohokoliv, kdo se vychyluje z dráhy "obecné slušnosti".
Zadruhé ten bolševický darwinismus - kdo se jakkoliv liší od stáda, bude vypuzen, cílem je dosáhnout absolutní bezmozečné průměrnosti, který je oslavovaným prahem vstupu do spolku se staršími generacemi pokrytců.
Zatřetí, schizofrenní morálka. Zde se budeme zběsile trumfovat v hloubce odsudku fe'ťáka, ale jinde se budeme podělaně krčit, to zejména tam, kde se na naší krysí zbabělost hraje, kde je očekávána.

Dvě stáda tupců, dvě bandy ploskonoských opic, každá v jiné barvě hopsafraku, dva druhy "slušného" malého českého postbolševického lidského preparátu.

Malí lháři a zloději triumfují!

Poslouchejte dobře, vy chcípáci.
Pokud chcete být ostří na feťáky, pomyslete na to, že pokud je závislost tak nebezpečná a a pobuřující, zcela logicky lze říci, že KAŽDÝ, kdo podepsal souhlas s okupací, patří mimo lidskou civilizaci, že vlastizrádci, zrádci vlastních dětí, chcípáci a předpodělanci vašeho druhu by měli být drženi o vodě z kaluže a trávě z louky kdesi v sudetech.

Ukradli jste si je, tak lopatu do ruky, vy šmejdi, a hurá makat!

Český "slušný" člověk je prototyp zrůdy, která patří do klece na pouť, ne do civilizované diskuse o člověku.
17. 05. 2010 | 09:31

Pocestny napsal(a):

Vážení pokrytci,
v, čem jste jiní?
Místo trávy požíváte PrimiTýVí, místo hašiše hasíte žízeň.
Otravujete své mozky ethanolem, blbnete kvadratickou měrou a říkáte tomu "kultura", tedy ta pivní.
Místo perníku fetujete sociální rovnost, "budeme se VŠICHNI (když všichni, tak i my, mámo, i když proto nic neuděláme),
místo herákového rauše máte rauš primitivního parazitismu (už gto mají tři lidé v ulici, je nejvyšší čas vyzvat odbory, ať vystávkují, aby to měl každý, jinak by tu byla NEROVNOST!!
Pohříchu to zní stejně jako ten cikánský rasízmus.

Místo koksu máte debility jako fotbal a politiku, kvůli takovým chujovinám jste schopní se chovat jako zvířata a vzájemně na sebe pořádat hony a lovy, zavírat se do lágrů a vzájemně se pobíjet.

Vážení, ten váš "slušný průměrný čížek", je možná obvyklým a běžným jevem zde, ale prostým srovnáním s těmi 3OO miliony Evropanů je hned vidět, že ten náš "zlatý průměr" je vlastně přehlídkou duševního malomocenství a to co je zde vydáváno za normu slušnosti, k ní má pekelně daleko v obecném měřítku.

Kultura malých kolaborantů, malých práskačů, malých mydličů schodů a schadenkameraden, kultura malý defraudantů a sociálních vyděračů, kultura, která jako ocas vlaje za řití každého diktátora, který si vás ochočí...

Jste jen generací lidí, kteří nepochopili, že to základní není "nebýt u bolševiků", ale nechovat se jako bolševik.

Ano, většina z vás jsou podprůměrní, podvzdělaní, podvychovaní zoufalci, ale to vám nedává právo na tom cokoliv stavět "pro všechny".

Jsme tu mnozí jiní, nechceme být jako vy, vždyť být lepší než vy je tak snadné, laťka morálky a lidskosti dnes leží na zemi.

Je zajímavé, že i když dnes nic nestojí jí prostě překročit, stále se najdou fafniři, kteříse jí snaží mermomocí a ze zvyku podlézt......

Jo, Fafnire, je to pohoda, být ještě větší lidský hnůj, než jsme mysleli.

Víte, vy slušní občánci, když se tak koukám na to, jací jste, měli byste vlastně děkovat těm mladším, že nefetují desetkrát tolik, kdyby byli totiž po vás, už vás dávno nahnali do lágru, vaše majetky prodali a dali si dlooouhej kouř.....

Takže, před tím, než nad nimi ohrnete své rypáky, vraťte ty nakradené tvárnice a pytle cementu, omluvte se za všechny malé levárny na bližní, které vám pomohly v normalizaci, vymažte své podpisy z listin dobové hanby.......
...a pak možná budete mít právo někoho kritizovat...
17. 05. 2010 | 09:54

Pripominkujici napsal(a):

2 poznámky:
1) S metadonem by se kšeftovat dát teoreticky nemělo - musíte jej údajně přece vypít vždycky před pracovníkem centra.

2) Drogově závislí jsou nemocní, na konci se silami vůle, často se stydí, neví, jak bojovat, mají strach. Proto jsou určitě vděčni každému, kdo je neodsuzuje a snaží se jim pomoct (protože pro ostatní jsou často bohužel na prvním místě ne člověkem, ale feťákem).

Jasně, že existují případy, kdy se pokouší návyku zbavit a opakovaně do toho padají znova a znova - to se ale při snaze něčeho dosáhnout stává. Jasně, že existuje řada, která na to, snažit se, v daném momentě ještě nemá. Ale taky určitě existuje řada, která narazí až na dno a z návyku se dostane.

Kdyby neexistovala centra, která závislým pomáhají, kde by pak hledali pomoc, na koho by se obrátili, komu by mohli věřit? Myslíte, že by je vyléčily posměšky nebo pohrdání?
17. 05. 2010 | 13:26

fafnir napsal(a):

Michaela
tak popořadě
velmi mě těší,že jsem u vás povýšil z titulu trouby od Ammera na Hitlera u vás.Řekl bych,že tentpo způsob oslovování vypovídá o vás mnohé.Tvrdíte,že jste normální,a prsíte se tím že už nekradete a nefetujete.Ale to je přace normální,nekrás a nefetovat, a nikdo o takové samozřejmosti nemluví,natož aby se tím vytahoval.
Argumentujete úmrtím a nálkady n léčení alkoholiků,kuřáků a hazardérů.Už jsem to jednou uvedl.Připomínáte malého kluka,který byv kárán za edejmet tomu poškozenou lavici oslnivě argumentuje tím,že ale Franta robil okno a to je horší.Takže tento váš argument neberu.
A kdeže chybějí peníze ve zdravotnictví?
No skoro všude.A kdyby se prostředky na léčení všech feťáků,včetně alkoholiků,a kuřáků věnovali na léčbu skutečně nemocných,moc by to pomohlo.
A je ještě jeden moment,který žádný z těch vašich slavných teréních pracovníků nezmínil.na to abych si proklínáním vzpoměl na feťáky stačí banální onemocnění,teřba obyčejný kašel,nebo nastydnutí a při příchodu do lékárny zase musím zjišťovat,který že lék je zase na předpis,protože milí nedotknutelní feťáčci si z něho vaří ta svoje svinstva.A tedy normálním kidem ubývá možnost léčby.Za chvli i ten aspirin bude pouze na předpis.

Připomínkující
šedá je theorie.S methadonem se kšeftuje,bylo to dvícekrát publikováno.Ba dokonce byly přichyceni teréní pracovníci různých organisací,jak distribuují drogy.
17. 05. 2010 | 14:36

fafnir napsal(a):

oprava:nekrást,,rozbil,věnovaly,normálním lidem
17. 05. 2010 | 14:44

dusandvorak napsal(a):

Ahoj, Martino
No to jsem rád, žes tu.
Hezké, ale ty komentáře jsou stejně tak strašné a tupé jako pod mými články.
Jenže nic než osvěta to nezmění, popř. až těm mudrlantům onemocní někdo blízký.
17. 05. 2010 | 15:35

kolemjdoucí napsal(a):

byli přichyceni terénní pracovníci různých organizací, jak kšeftují?! to je dost vážné obvinění, které zavání pomluvou, mohl byste toto konkretizovat?
17. 05. 2010 | 15:50

kolemjdoucí napsal(a):

Zoro, rozumím tvým připomínkám i návrhům, ale do kontaktního centra v tovární hale za Prahou, by žádný klient nedorazil, takže by tam bylo úplně zbytečné. KC musí být co nejblíže klientům. Na okraji Prahy lze postavit např. doléčovací centrum. Za další: K tomu, kdo se mi pohybuje před domem, mám opravdu máloco mluvit. Jde o věřejný prostor a nemohu si tedy určovat, jestli tam budou chodit jen mladé krásné blondýny s čistým výpisem z RT, s pouze hodnými, vycvičenými psy s náhubkem. Pokud jde o bydlení zaměstnanců, tak jde v drtivé většině o Pražáky, takže se i před vlastním domem potkávají s mladými, starými, bez domova, na drogách, na alkoholu apod., jak je ve velkoměstě běžné (dva kolegové mnoho let bydleli přímo naproti starém KC). Tím, že vyženete KC vyřešíte problém podobně, jako byste z místa zločinu vyhnal policejní stanici. Zmizí tedy ti, co dělali něco pro zlepšení, ale ti, kterých se bojíte, zůstanou.
17. 05. 2010 | 16:07

fafnir napsal(a):

kolemjdoucí
nevedu si výstřižkovou službu,bylo to vícekrát v tisku a televizi.Jestli to hodláte popřít,váš problém,kterýovšem na skutečnosti nic nezmění.
17. 05. 2010 | 16:47

Ammer napsal(a):

Drahý fafnire, na označení trouba stále trvám.
Ad. methadon: Methadon je tekutina, kterou klienti konzumují přímo na místě pod dozorem pracovníků substitučního centra. Výjimkou jsou pouze někteří klienti, kteří jsou však plně stabilizováni (např. s pravidelným legálním zaměstnáním, fungující rodinou atd.) a rozhodně není jejich cílem obchodování se substituční látkou. Jako terénní pracovník jsem se s nelegálním obchodováním s methadonem nesetkal. Samozřejmě, že občas někdo v ústech vynese půl náprstku zmíněného přípravku, ale rozhodně tím nesleduje byznys... V důsledku je to, jako byste se snažil za účelem nelegálního obchodu s alkoholem vynášet v ústech z hospody panáky rumu. Skutečně se to dá podnikat v tak významném rozsahu, aby se to dalo označit za OBCHOD?
Ad. prodej drog terénními pracovníky:
O takovém případu jsem rozhodně neslyšel a myslím, že oborových kruzích by se něco takového rozhodně neutajilo. Pokuste si prosím vzpomenout na to hodnotné médium, které tuto zprávu uveřejnilo. Velmi by mě to zajímalo. Tahle vaše informace nemá valné hodnoty a je nejapným pokus kydat špínu z nedostatku jiných hodnotných argumentů.
Pokuste se alespoň jednou přemýšlet podle méně zjednodušených vzorců. Výsledkem možná bude nahlížení věcí bližší realitě.
17. 05. 2010 | 17:13

fafnir napsal(a):

Ammere
klidně si trvejte.Já si zase s láskou vzpomenu na vaše hodné ubližované ovečky,až mi bude blbě a nebudu si moci koupit lék ktrý mi pomáhá,jen proto,že z něho ti hodní lidé vaří nějaké svinstvo.
Podpora lidí,kteří toho chtějí nechat je chvályhodná,podpora lidí,aby si mohli snadněji to svinstvo brát,je ničemnost.A klidně mě nazvěte Hitlerem,jako to dělá vqaše komunita s každým kdo nesdílí podporu drog.
17. 05. 2010 | 18:44

bigjirka napsal(a):

Hlásí se další trouba.

Dvořáku, vy tolik nehulte.

V podstatě souhlasím s CV. Pomoc - ano. Pomoc tomu, kdo chce přestat. Detox, návrat do civilisace přes tajgu. Ten, kdo přestat nechce, ať chcípne. Pokud je nebezpečný, tak ať chcípne za dráty. Já myslím, že celé to tak složité není. Ano, sama závislost je nemoc - vzniklá z nežádoucího chování. Někteří nemocní - žloutenka, tyfus, tubera - taky musí být isolováni. Pochopitelně, že centrum drogové "subkultury" ve svém okolí nikdo nechce. Ať vám praha 5 ty prostory vymění za tesko barák mimo civilisaci.
17. 05. 2010 | 19:21

fafnir napsal(a):

Pocestný
koukám jak zasvěceně mluvíte o křivárnách,skoro jako byste je sám prováděl.Ale holt,k vašemu podivu není každý v těchto věcech zběhlý jako vy.
17. 05. 2010 | 19:35

Michal Macek napsal(a):

fafnir:

vsadim se ze kdybyste si dal davku heroinu nebo neceho jineho tak se zblaznite a zbytek zivota stravite jako roztreseny pokaleny uzlicek v sitovem luzku v bohnicich.jak se rika: kdyz si to nezkusil tak o tom nemluv....
17. 05. 2010 | 20:16

bigjirka napsal(a):

Macku, soudný člověk si dávku heroinu nedá. To je právě ta finta, víme?

Pocestnej, nemáš absťák? :-D
17. 05. 2010 | 20:37

fafnir napsal(a):

Michal Macek
a proč bych si měl dávat dávku heroinu?O tom to totiž je .Posledních 20 let se neustále mluví o nebezpečí drog.Soudný člověk se také nepokouší ochutnat rulík,nebo skákatz 5, patra na beton.
17. 05. 2010 | 20:43

Michal Macek napsal(a):

bigjirka:

kdyz si neda tak do toho nema co kecat....

to je jak kdyby abstinet buzeroval pana doktora Nespora ze spatne leci alkoholiky....
17. 05. 2010 | 20:44

Michal Macek napsal(a):

fafnir:

o tom to totiz je....myslim ze nemate nejmensi predstavu jake to je byt zavisly na drogach....to byste se vyjadroval jinak na adresu SANANIMU

fakt vam to nejpreju ale stat se muze cokoliv a drogam muze propadnout i vase dite....
17. 05. 2010 | 20:47

bigjirka napsal(a):

Macku, vy zase strašně blbnete. A pravděpodobnost úpadku dětí lze úspěšně snížit tím, že s dětmi komunikujete a přivedete je k rozumným zájmům. Nevidím ani 1 důvod k tomu, abychom dřepli na prdel před zkušeností feťáků.
17. 05. 2010 | 21:01

Michal Macek napsal(a):

bigjirka:

ale kolik rodicu s detmi komunikuje a vede je k zajmum a stejne pak ty deti k tem drogam sklouznou...ale o to nejde,me jen vadi ze fafnir vycita SANANIMU ze narkomanum meni strikacky...

ok takze narkomani by meli vychcipat - a kdo dal?bezdomovci?alkoholici?teplousi?
17. 05. 2010 | 21:13

angína napsal(a):

Fafnire a bigjirko, nemohli byste prosím odhalit, čím se živíte a co jste případně studovali za školu?

prostě by mě to jenom zajímalo, nemám v plánu žádný útok...
17. 05. 2010 | 22:20

bigjirka napsal(a):

angíno, živím se již 20 let prací pro své klienty. Prací, kterou už zítra nemusí objednat Vystudoval jsem radioelektroniku, jestli to takhle stačí? Jestli jsem dobře rozuměl, vyzkoušeli trávu a na žádost, ať taky přinesou tátovi, řekli, že to snad ani za to nestojí zkoušet. Chápu, že děti ať už z vyloženě rozvrácených nebo prostě nefunkčních rodin potřebují přebíjet svou frustraci fetem. Macku, narkomani přednostně odnaučit, nechtějí-li, isolovat. Bezdomovci mi nevadí, nejsou-li nebezpeční. Stejně tak alkoholici. Homosexualita je neškodná úchylka. Nevadí mi sexuálně, spíš sociálně. Homosexuálové, o kterých vím, kolem sebe nadělali pěknou paseku. Nemotejte všechno do jednoho pytle. Vaše odkazování na fašismus je debilní. Opakuji - léčení a pomoc se znovuzačleněním ano, podpora feťácké vegetace ne. Nebezpečné jedince za plot.
17. 05. 2010 | 23:14

dana syslová napsal(a):

Martino,
pokud dočteš až sem (o čemž pochybuju:-), zdravím srdečně, gratuluju k "dvacetinám" a držím palce!
18. 05. 2010 | 00:40

skeptický napsal(a):

Strejda Franta dal kdysi mojí sestřičce pětník,aby si šla do Jednoty koupit semtele.
18. 05. 2010 | 08:32

skeptický napsal(a):

P.S.
Prosil bych přeposlat k Honzákovům.
Dík.
18. 05. 2010 | 08:34

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: Jenomže vaše názory jsou minimálně přifašističtělé a rádoby humanisticko-spravedlivé, ale nehodláte uznat, že jste mimo. Vy prostě nechápete rozdíl mezi podporou a prevencí a na tom stavíte své názory. BTW jestli je homosexualita "neškodná úchylka" tak v tom případě je heterosexualita "škodná úchylka". Větší paseku určitě vždycky nasekali heteráci, protože jich je víc :)
18. 05. 2010 | 09:10

Ammer napsal(a):

Drahý fafnire (čím dál větší troubo) a Bigjirko,
podívejte se na věc realisticky a berte v potaz současné možnosti. Momentálně nám legislativa a kulturně-politická situace (jsme přeci jen demokratický stát), mezinárodní dohody o lidských právech a podobné (podle vás pravděpodobně bezvýznamné) listiny, zcela rozhodně (naštěstí) neumožňují uživatele drog internovat a jiným způsobem perzekuovat. Tím pádem je tedy jediný a rozumný způsob ochrany společnosti před negativními dopady užívání drog poskytovat drogově závislým výměnu injekčního materiálu a léčbu.
18. 05. 2010 | 10:39

bigjirka napsal(a):

Ale hovno, aleshagu. Proč schválně píšete úplné blbosti? Prevence? Jistěže ano. Tvrdě zarazit distribuci drog. Kytku trávy na zahradě pro sebe ať si klidně každý pěstuje. Homo/hetero - úplně debilní názor, nejde o volume ale o ratio. Zamyslete se ještě jednou při čtení mého textu. Homosexuálové všelijak se sebou samými bojují a okolí schytává kopance. Příklady nechci uvádět. Sexualita je primárně určena k rozmnožování, proto píšu neškodná úchylka. Ale nějak sexuálně nebo eticky mi nevadí, to s tím bincem je prostě pravda. Mimo jste vy. Zkuste nějak pochopit, že normální je být normální, živit sebe a svou rodinu, být solidární se svými lidmi. A chránit sebe a okolí před zhulenými palicemi. Jedinou rozumnou prevencí v drogách u lidí, které už to chytli, je LÉČENÍ. Preferably dobrovolné, nejde-li to jinak, nucené. Všechno ostatní není prevence, ale podpora. A zdůrazňuju, že mi nejde o mlaďochy, co si před školu dají špeka. Pokud ovšem nejsou zhulení nadranc a nejezdí autem. Drogy a auto, drogy a zbraně, to je tak na trest smrti. Jsem liberál, tedy zastánce svobod. Svoboda jednoho ovšem končí tam, kde začíná nos toho druhého. Ten nos začíná třeba tam, že v baráku, kde bydlí lidi - mladí, staří, děti, bude centrum, do kterého chodí feťáci. Prosím vás, zkuste příště nepsat debility. Lidi by si o vás mohli myslet všelicos.
18. 05. 2010 | 10:49

bigjirka napsal(a):

Ammere. k lidským právům patří chodit mezi lidi se zfetovanou palicí? To jsem se nikde nedočet. O internaci jsem nikde nepsal, jen o léčbě, pokud možno dobrovolné.
18. 05. 2010 | 10:51

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: no vidíte jaký jste ignorant. HOWG
18. 05. 2010 | 10:52

bigjirka napsal(a):

Myslím, že k lidským právům nepatří ohrožovat spoluobčany. Nemocní tyfem, žloutenkou, tuberou,.. taky volně pobíhat nesmějí.
18. 05. 2010 | 10:54

bigjirka napsal(a):

Kupodivu, já vidím jako ignoranta vás. Kdo by taky propagátora fetek považoval za vzdělance. Píše se howgh, ale ignoranti to nevědí.
18. 05. 2010 | 10:56

Ammer napsal(a):

Aha, tak to chcípání za dráty jste asi nepovažoval za internaci, ale za způsob léčby.
18. 05. 2010 | 10:56

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: A hnidopich, který se nachází v argumentační nouzi, tudíž není schopen přijmout fakt, že je ignorant. Nečekám, že to pochopíte (ptž to u ignorantů nelze, což je jasné). Jen vám chci říct, že liberál nejste. Jste fašoun až za roh.Jste malý, zabedněný, ustrašený a mimo. Internet vám dává prostor své zcestné pitomosti zveřejňovat. Což je fajn, protože já se bavím vaší tupostí, hrubostí a hulvátstvím.
Jak jste přišel na to, že jsem propagátor fetek?
18. 05. 2010 | 11:21

narkel napsal(a):

fafnir, bigjirka - to, ze navrhujete radikální cestu a řešení problému, kterému nerozumíte, je (slušně řečeno) velmi sebevědomé až (méně slušně řečeno) stupidní. Očekávala bych od rozumného člověka, že si o tématu něco přečte, a nebo připustí, že odborníci, kteří se mnoho let závislostmi zabývají a čerpají z místních i zahraničních zkušeností, vidí o něco dál...
Ti, kteří se nechtějí léčit ať pochcípají... Přemýšlel jste aspoň chvíli o tom, jak by se k takovému cíli docházelo? Kdo by rozhodoval koho za plot a koho ještě ne? A jaké by to mělo jiné následky??
18. 05. 2010 | 11:47

bigjirka napsal(a):

aleshag, jste ubožák, který umí jen trapně nadávat. Nepíše se zcestný, ale scestný. Hlupák, který neumí ani gramatiku, si troufá soudit.

Jinak, pokud si někdo fetuje za své peníze doma, ať si fetuje. V momentě, kdy si obstarává prostředky trestnou činností, nebo kurva šíří nemoci, jsou to trestné činy. Čili normální kriminál automaticky s nuceno léčbou (ta myslím dnes v kriminálech není, což je škoda).

Další zajímavou věcí je struktura osobností v "pomáhajících profesích". Jistěže je tam pár skvělých lidí, před kterými smeknout klobouk. Zajímavá vrstva jsou lidi, kteří si rovnají své mindráky nadvládou nad ještě většími ubožáky, než jsou sami.

Osobně jsem se zatím neseznámil s nikým, komu by nevadilo středisko narkokontaktu v domě.
18. 05. 2010 | 11:48

janus napsal(a):

Aleshag napsal(a):
Bigjirka: A hnidopich, který se nachází v argumentační nouzi, tudíž není schopen přijmout fakt, že je ignorant. Nečekám, že to pochopíte (ptž to u ignorantů nelze, což je jasné). Jen vám chci říct, že liberál nejste. Jste fašoun až za roh.Jste malý, zabedněný, ustrašený a mimo. Internet vám dává prostor své zcestné pitomosti zveřejňovat. Což je fajn, protože já se bavím vaší tupostí, hrubostí a hulvátstvím.
Jak jste přišel na to, že jsem propagátor fetek?

zajimavy "nazor". Mimochodem - lide s infekcni chorobou mohou byt dle soucasneho radu internovani proti sve vuli kvuli ochrane zdravi obyvatelstva. Pokud ma tedy nejakou infekcni chorobu, lze pouzit argument snizene sebekontroly a zavislosti na drogach jako snizenou pricetnost a daneho jedince internovat a lecit proti jeho vuli. Zadny zakon se tim neporusi. Tvrdit opak je potom pakarna pravdolaskovcu ekvivalentni se spustenim humanitarni bombardovani materskych skolek v Belehradu protoze armadni slozky Srbske republiky strileji v Kosovu. Je to nemoralni, zvracene, nelogicke, zvysuje to riziko prenosu infekcnich chorob atd.

Jinak vam vyse uvedenym kteri prestavaji nebo prestali fetovat: dobre pro vas i vase okoli, gratuluji vam. Ale je to jako si na vysokou rychlosti na kole rozbit drzku - nikdo vas na to kolo nenutil lezt. Takze jsem rad ze dale na tom nejedete, ale neocekavejte za to od nikoho se spetkou rozumu chvalu.
18. 05. 2010 | 11:53

Aleshag napsal(a):

narkel: Že jo. Jim se taky nikdo nevyjadřuje k radioelektronice když o tom víme kulový.
18. 05. 2010 | 11:54

bigjirka napsal(a):

Odborníci, kteří se problémem zabývají, nemají zájem, aby problém byl odstraněn, protože by trh jejich odbornosti zmizel. Ještě jednou, jsem pro nabídku léčby, jsem pro nucenou léčbu problémových jedinců (recidiva, odhazování stříkaček, znečišťování, obtěžování, drobné krádeže), případně pro isolaci beznadějných případů. Detox, pracovní terapie. Výměna stříkaček může být dobrá v nějakém přechodném období. Rozumět této problematice? Proč? Tuto problematiku je třeba eradikovat, jako se to povedlo s neštovicemi. Celý cyklus by musel běžet rychle a efektivně, protože z feťáka se rychle stane k ničemu nepoužitelná lidská troska.
18. 05. 2010 | 11:56

Aleshag napsal(a):

Janus: další fašoun.

Internovat proti vůli, nařídíme, zařídíme, odstraníme, žádný zákon se tím neporuší.
Hm "odborníku".

Jděte se vycpat "hajtla"
18. 05. 2010 | 11:58

bigjirka napsal(a):

aleshag - slova, která by popsala vaši inteligenci pan Stejskal nesnáší, přestože jsou součástí psychiatrických slovníků. jen tak na okraj: vy byste si bez elektroniky nezatelefonoval, nemohl byste tady psát tyto <->viny, na idiot box byste se taky nepodíval. V čem by mi scházeli odborníci na fet, to věru nevím. Musím končit, jdu si zastřílet.
18. 05. 2010 | 12:00

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: Člověče vy se překonáváte! Já vůbec nechápu, že takovouhle geniální myšlenku ještě nikde nepraktikují.
18. 05. 2010 | 12:02

bigjirka napsal(a):

Kdo nefetuje, je fašoun! Da zdravstvujet baťuška Stalin!

Pane Stejskale, nepovolíte přece jen ty psychiatrické termíny?
18. 05. 2010 | 12:02

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: zkuste namířit zbraň proti sobě,nesmírně se nám tady uleví.
18. 05. 2010 | 12:03

narkel napsal(a):

Proč rozumět této problematice? Protože víte co je a co není možné. Jaké řešení sice pro většinu lidí dobře zní, ale vede k daleko většímu průseru. Tohle se snad učí ve škole, že nejdřív je potřeba něco vědět a pak se jít hádat.
A mimoto jste neodpověděl na mou otázku JAK by to mělo fungovat (jakými prostředky, orgány...). Stále dokolečka opakujete CO by mělo být výsledkem.
18. 05. 2010 | 12:14

kolemjdoucí napsal(a):

To bigjirka: K vašemu názoru na odborníky. Chtěl jste snad vyjádřit, že např. v Jedličkově ústavu jsou rádi, že se rodí děti s postižením? Že v nemocnicích jsou doktoři rádi, že jsou lidé nemocní, protože jinak by byli bez práce? Nevěřím tomu, že tohle mohl vymyslet vzdělaný člověk... p.s.: Kolik znáte odbotníků v sociálních službách, že se do nich takhle nevybíravě navážíte? p.s.2: Nadávat někomu do hlupáků kvůli překlepu, vypovídá cosi o vás, ne o pisateli, kterému vypadlo písmeno...
18. 05. 2010 | 12:15

kolemjdoucí napsal(a):

to bigjirka znovu: nemocní žloutenkou volně pobíhat nesmějí... to máte z jakých zdrojů? :))
18. 05. 2010 | 12:18

Aleshag napsal(a):

kolemjdoucí: "co opravář televizí nevymyslí, že?" V naší republice se totiž vyrábějí "fetky" aby jim pomáhající profese mohly pomáhat. Takže když se zruší, bude to lepší.
To se Bigjirkovi opravdu povedlo.
18. 05. 2010 | 12:27

Ammer napsal(a):

Bigjirko, vy troubo (stejně jako fafnir jste se přesunul do této sekce),
Nemyslíte, že kdyby řešení bylo natolik jednoduché, jak vy ho prezentujete, tak by celá řada států (a mnohem vyspělejších než ČR) dávno aplikovala? To pseudořešení, vámi navrhované, je uvedeno do praxe například v Rusku. A čísla hovoří zcela jasně a neúprosně-TATO CESTA NENÍ ŘEŠENÍM a naopak vede k daleko fatálnějším důsledkům. Skutečně toužíte po tak vysoké promořenosti populace virem HIV a jinými infekčními chorobami?
18. 05. 2010 | 12:59

fafnir napsal(a):

popořadě
angína
-strojařina,živila mě 47 let ,teď jsem si dovolil po té době jít do penze.Asi bych na ty smažky měl dál makat,že.

Ammer
ten u kterého jsem povýšil z trouby na fašistu
od kdy je lidským právem být zfetovaný a chtít na to fetování finanční podporu?

Narkel
měli byste se s ostatními dohodnout.Oni mluví o lidských právech,hlavně o právu fetovat,a najednou vadí,že říkám kdo se nechce léčit ať se neléčí,a zároveň mě ukládáte povinnost jim to fetování platit z daní,a i kdydby to byla nepatrná částka,tak říkáte ,že práva feťáků jsou nadřazena mým právům.

Alesagh
kdo nefetuje,nebo vám to fetování nechce platit,je u vás fašista.Krásné,zavřít všechny fašisty,tedy ty kdo nefetují a nechtí vám to platit.
Mimochodem -kdo má nebezpečnou infekční chorobu je uzavřen na infekčním oddělení,uteče li ,je stíhán pro obecné ohrožení.Asi jsou epidemiologové také fašisté.
A už jsem to jednou nadhodil:Ta podpora Sananimu legalisaci měkkých drog je opravdu dojemná péče o váš dorost,že.
18. 05. 2010 | 13:08

fafnir napsal(a):

Narkel,Ammer,Alesagh a další
a ještě jedno vám, jako vámi puncovaný fašista, musím říci:
Je velmi zajímavá činnost vašich Drop inů,Sananimů a podobných.A to velmi záslužná.Na různých techno,house a dalších party kontrolujete příchozím nezávadnost(!!!)tanečních drog.Rozumněj čistotu,ale to víte sami jako terénní pracovníci sami nejlépe.Výsledkem je slušné množství pomníčků u silnic.Tedy vážení,tolik krve jako vy,bych na rukou nechtěl mít.Vím,že zas bude řevu,ale ty mrtvé za vaší podpory,ty už nikdy nevzbudíte.Doufám,že se vám aspoň někdy bude o nich znát.Ale vaše svědomí jistě uklidní droga.Vždyť jak mi jeden z vás nadhodil ,neokusil jsem, a tedy nevím o čem mluvím,proto vy jste ti správní znalci.Hezké sny nad těmi pomníčky.
18. 05. 2010 | 13:48

Aleshag napsal(a):

Fafnir, Bigjirka, Janus

Charakteristika fašismu

* Nadřazuje zájmy celku (národa, státu) nad zájmy jednotlivce
* Usiluje o totalitní stát (nikoliv však ve všech svých formách), proklamuje snahu o udržení disciplíny a plynulého chodu státu
* Vše je podřízeno jedinému zájmu: stát musí fungovat „jako hodinky“ (cit. Mussolini)

Tím, že byste všechny feťáky někam zavřeli, aby vám to tady v tý krásný zemi nerušili, naplňujete přesně výše uvedené definice.

Lidi, kteří druhým pomáhají, házíte do jednoho pytle s feťáky. protože je ve vašich očích "podporují". Přičemž absolutně nechápete, jakým způsobem vůbec závislost funguje. Pro vás jsou odpad. A podle vás se jim nevyplatí pomáhat. Sami se považujete za lidi, ale na lidi kašlete. Lidi jsou pro vás jenom ti, kteří fungují "normálně", tak jak se má.
Feťák je taky člověk.

Jste ignorantští fašouni, záleží vám jenom na vás samotných.

Navíc nechápu souvislosti Sananim a legalizace měkkých drog. Vy si tady vylejváte akorát svoje mindráky. Zabedněnci. Fašistický.
18. 05. 2010 | 14:00

fafnir napsal(a):

bigjirka
klid.Oni jsou to ti správní odborníci.Ne sice tak věhlasní,jako pan primář Nešpor,ten už se ale jen setkává s důsledky jejich řádění.Pokud jsem s s pár z nich mohl setkat,tak to byli absolventi škol Sociálně právních.A jistě znáte můj trvalý obdiv k užitečnosti těchto škol.
18. 05. 2010 | 14:03

Aleshag napsal(a):

Fafnir: v továrně je dobře.

Dělnická třída, ta má vždycky pravdu.
18. 05. 2010 | 14:08

Ammer napsal(a):

Fafnire, vy troubo (čtěte příspěvky pozorně-na fašistu jsem vás nepovýšil a stále zůstáváte troubou), epidemiologové jsou moudří lidé a proto shodně varují před omezováním nízkoprahových služeb pro drogově závislé (zejména výměnou injekčního materiálu).
O jaké podpoře legalizace měkkých drogoch to zase plkáte? Odborníci (nejen z řad SANANIMU) vyjadřují podporu pouze legalizaci konopí pro léčebné účely. Je prokázáno, že konopí nesporně příznivě působí při léčbě řady závažných nemocí, kdy běžná léčba je neúčinná (namátkou Parkinsonova choroba, roztroušená skleroza atd.)Léčba konopím je také finančně daleko méně náročnější a jako taková by vás měla, vzhledem k vašemu věku a příjmům důchodce, začít zajímat.
K testování tablet extáze:
Testování tablet na taneční scéně se momentálně provádí jen výjimečně. Dělá se tak především, pro zabránění požití tablety obsahující nebezpečné látky. Pakliže se jedná o tabletu potencionálně nebezpečnou sami uživatelé ji velmi často vyhodí a ne tudíž nepozřou. Vždy jsou však seznámeni s riziky konzumace drog a před jejich konzumací, nedejbože před řízením motorového vozidla pod jejich vlivem důrazně varováni. Drtivá většina pomníčků patřií lidem, kteří nezvládli řízení pod vlivem alkoholu.A když už jste nakousl otázku viny: Jak se vám žije s pocitem, že finančně přispíváte takovým masovým vrahům jakými jsou pivovary a lihovary?
18. 05. 2010 | 14:10

fafnir napsal(a):

Alesagh
On Douda nemá se Sananimem nic společného,že?
A máte složitý slovník ale blbou výrokovou logiku.Nadřazuji li, dle vás zájmy celku nad zájmy jednotlivce,nemůže zároveň zájem jednotlivce,tedy můj,být nadřazen všemu ostatnímu.Není to na vás moc složité,že ne?A tohle nevyrovnané stvoření jako jste vy,má někomu pomáhat? BTW,že by vás přece jen vyděsily ty pomníčky?
18. 05. 2010 | 14:13

fafnir napsal(a):

Ammere
nevím jak je v továrně,mě to tam moc nebavilo.Ale strojařina se dá kupodivu dělat leckde,a také k vašemu překvapení to není stát jenom u frézy.Ale ač nejsem sám dělník,nikdy jsem těmi lidmi nepohrdal jako vy, naopak dobrý řemeslník je rozhodně užitečnější,než testovatel taneční drogy.A na rozdíl od něj se poctivě a tvrdě živí,a ještě toho testovatele musí živit.
No a protože nejsem feťák,tak mi penze, a k tomu to, jak jsem se sám zajistil v pohodě stačí, a i na turistiku po horách a světě dost zbyde.Ale zřejmně se jen setkáváte s vypatlanci,tak těm opravdu nic nezbyde.Holt si užívají za vaší podpory své,a co bude zítra je nezajímá.
A že drtivá většina patří alkoholu,možná, ale i kdyby to byly pětina,je to slušné číslo.A jak prosím vás pomáhám těm lihovarům?Jejich akcie nemám.Já mám radši doma akcie energetiky .
18. 05. 2010 | 14:33

fafnir napsal(a):

A ještě Ammere
k tomu prý léčení konopím.Konopí uznávám jako topenářské a instalatérské těsnění,konopnou látku a provaz.
Léčivé jsou ale i opiové kapky(žaludeční a střevní křeče) morfium tiší bolest.Co kdybyste rozšířil svoji podporu legalisace tímto směrem.Kolika dalším lidem byste pak pomohl,ne?
18. 05. 2010 | 14:43

Ammer napsal(a):

Ale fafnire, vy troubo, nejste pozorný čtenář. Nepsal jsem nic, co by se týkalo fabriky či práce u soustruhu, ani jsem nepohrdal prostým dělníkem.
Skutečně máte pravdu, pan Douda se SANANIMEM nikdy nesouvisel a nesouvisí.
Lihovary a pivovary podporujte zakupováním alkoholických nápojů, ale to bylo jen takové dloubnutí, abyste si uvědomil jaké nesmysly píšete ohledně krve na mých rukou.
Vaše schopnost porozumění textu je silně selektivní a nikdy nereagujete na to podstatné z textu příspěvku. Pročpak?
18. 05. 2010 | 14:47

Ammer napsal(a):

fafnire, vy troubo, morfium jakožto prostředek tišící bolest bylo a stále je v lékařství LEGÁLNÍ
18. 05. 2010 | 14:52

fafnir napsal(a):

Ammer
genie,když jsme u té selekce,co to opium?
Za to expozé o dělníkovi se omlouvám,spletl jsem to s alesaghem.Mea culpa.A i s Ivanem Doudou máte pravdu,je to Drop in.Poněkud mi splýváte,ale nevšiml jsem si,že byste byli v rozporu.
18. 05. 2010 | 15:07

kolemjdoucí napsal(a):

fafnire, vy jste v penzi? já celou tu dobu myslela, že jste těsně po pubertě a vyléváte si zde osobní neúspěchy, ale takováhle zloba ve věku, kdy byste měl být moudrý, to je velmi, velmi smutné... SANANIM, Drop in a jiné znáte tak maximálně z bulvárního tisku a z úst Miroslava Sládka, protože jinak byste sem nemohl psát takové kraviny (nejsem terénní pracovník ani netestuji na tanečních party, ale narozdíl od vás jsem absolvovala na téma testování několik přednášek a jestli máte pocit, že tam jde o to, lidem doporučit "dobrou" drogu, tak už odložte ten bulvár a najděte si kvalitnější zdroj informací)p.s.: obviňujete druhého z pohrdání jinou profesí a sám se zde vyjadřujete o sociálních pracovnících s neskrývaným odporem, takže doporučuji při hledání viníka pohled do zrcadla.
18. 05. 2010 | 15:13

Ammer napsal(a):

Fafnire, vy troubo, omlouvám se. Taktéž opiová tinktura je v lékařství legálním léčebným prostředkem. A stále opomíjíte fakt, že byla řeč o legalizaci konopí pro LÉČEBNÉ účely. Jak vidno, stovky výzkumů odborníků/vědců z celého světa a tisíciletá zkušenost lidstva s léčebnými účinky konopí je pro vás malicherným argumentem. Ale to jsme od stěžejního tématu, díky vaší politováníhodné zabedněnosti a nevalnému rozhledu, odběhli.
18. 05. 2010 | 15:20

fafnir napsal(a):

kolemjdoucí
takže,nevylévám si osobní neůspěchy,nebyly,a jsem v pohodě.Jediné co mě nadzvedne,když ze mě někdo dělá vola,a z feťáků hrdiny.
Sociálních pracovníků starajících se o potřebné a bez vlastní viny nemohoucí si vážím,což rozhodně není případ feťáků.Opět vaše zjednodušení,kdo nebere feťáky,je Sládkovec a fašista a čte bulvár.Asi vlastní projekce.Že by někdo uvažoval vlastní hlavou je nad vaše chápání.Dle vás každý musí být někým řízen.
Testování- nikoliv dobrou ale dle testovačů bezpečnou,proto ty vykřičníky, drogu.
A na závěr,mluvilo se o škole.Vskutku dávám přednost technice a přírodním vědám,před školou sociálně právní,gender studies a podobným.Ale toť každého věc,a když absolventi oněch škol mávají lidskými právy jak husita cepem,a míní tím pouze svoje práva,ozývám se,že ta práva na názor mám i já.
18. 05. 2010 | 15:49

fafnir napsal(a):

Ammer
v tom je ten rozdíl,v tom slovíčku,tedy dvou: "v lékařství".V lékařství není zhulit se na party a nebo jinde, a třeba sednout do auta za řízení.Stejné jako alkohol,a přece se najdou lidé,jako konopný ombudsman J.X.Doležal,kteří tvrdí,že je to v pořádku.
18. 05. 2010 | 15:54

Adam B. napsal(a):

Jako současný obyvatel Prahy 5 (byť "přechodně", již několikátým rokem) vaši činnost nekriticky podporuji. P5 trpí problémem drog a centrum typu SANANIM, ne snad že by bylo "nutně třeba", ale může velmi výrazně pomoci. V konečném důsledku těm, kteří nyní protestují, občanům městské části (budu idealista a vynechám zmínky o možných nátlakových spikleneckých skupinách, které vox populi účelově zneužívají). Přesto je zde jistě místo pro diskurz. A ten je možné vést mnoha prostředky, ale baseballové hole a psí výkaly k nim skutečně nepatří. Stejně jako úřední šikana. A tomu, kdo jiné cesty nezná, oficiálně vyjadřuji lítost.
18. 05. 2010 | 16:20

Ammer napsal(a):

No výborně fafnire, vy troubo, opět se dostáváme zpátky k tématu.
Právě takový methadon je v LÉKAŘSTVÍ legálně užívanou látkou a jelikož je závislost nemocí (podle Mezinárodní klasifikace nemocí), pak i jeho užití má LÉKAŘSKÉ a léčebné (a samozřejmě plně legální) opodstatnění. Takže vy vlastně substituční programy podporujete, jen jste měl problémy se zformulováním vlastních myšlenek a jejich přetransformováním do vět. A jsem velmi rád, že jsem vám s tím mohl pomoci.
A ještě k tomu konopí:
Když jste se oháněl onou podporou legalizace měkkých drog SANANIMEM, tak se jednalo čistě jen o legalizaci konopí pro LÉČEBNÉ účely. Opět tedy slintáte bez adekvátní znalosti věci.
18. 05. 2010 | 17:04

mikefike napsal(a):

Je toho tady v komentářích napsáno hodně, ale domnívám se, že konfrontací se to určitě nevyřeší. Pracuji v drogových službách osmý rok a velmi rád dostávám od lidí kteří prošli léčbou pohled k vánocům (pokud si vzpomenou. Myslím, že názory některých diskutujících se nezmění a to ani na jedné ze znesvářených stran. Ovšem domnívám se, že se trochu uteklo od problému a tím je, zdali je vhodné tak ostré a netolerantní jednání ke službám, které mají nápomocný charakter a pomáhají nám všem. Problém drog se netýká jen Prahy 5, ale represe jej sama o sobě nevyřeší. Vzpomínám si na příklad, kdy v novinách vyšel článek, kde byly označeny skoro všechny varny na malém městě na moravě. Bylo jich celkem 40. Poté policie svolala tiskovku a chlubila se, že z nich loni 7 "odhalila". Asi mají moc práce s pomáháním a chráněním. Pokud feťáci nebudou mít kontakt na nikoho komu v případě svého rozhodnutí mohou sdělit onu zásadní větu "Chci se jít léčit", bude jich zřejmě do léčby odcházet méně a v mnohem ubožejším stavu, než teď. Finance na služby jsou jistě terčem kritiky, ovšem mohu říct, že naše sdružení dělá certifikovaný terénní program ve třech lidech za 700 000,- ročně a to je plat jednoho a půl policajta.
18. 05. 2010 | 17:52

fafnir napsal(a):

Ammer
vy musíte mít frustraci jak barák,když zkoušíte jiné urážet.Leč vězte,od lidí jako vy,je to spíš pochvala.kdybyste mě chválil, něco by bylo špatně.Takže si klidně hilfněte,třeba vám to zvedne sebevědomí.Ty vaše ovečky mi mohou být zcizeny,a ať si klidně fetují co hrdlo ráčí,ovšem za několika podmínek.Že nebudou krást,ani páchat jinou trestnou činnost,že nebudou na sociálních dávkách,aby na ně jiní nemuseli vydělávat,a že mě nebudou nijak otravovat a ohrožovat.Jinak ať si šlehnou co snesou nebo nesnesou.Immerfurt se ohánějí oni i vy lidskými právy fetovat ,tedy je to jen jejich problém.A ať to jejich problémem zůstane,a netahají do toho ostaní.mají práva,mají tedy i pvinnosti.Ať nepřehazují odpovědnost na jiné.Klidně mi za to můžete jako ostatní lát fašistů a čehokoliv.Třeba vám zmizí osobní mindrák.
A zpět k meritu věci.Plně chápu sousedy takového zařízení,že se jim nelíbí.Ač zpravidla jsem jiného názoru,tak v tom to případě ono NIMBY plně podporuji.
18. 05. 2010 | 17:58

Ammer napsal(a):

Nerozumím vašemu příspěvku. Nesnažím se nikoho urážet. Pouze ironicky reaguji na vaše soustavné urážení a očerňování sociálních pracovníků a drogových služeb, aniž byste operoval s nějakými reálnými podklady pro svá tvrzení. Za celou diskuzi jsem použil pouze slovo trouba (a přiznávám že mockrát). Za fašistu vás nepovažuji, ale považuji vás pouze za onoho troubu, ve smyslu naprosto neinformovaného člověka, který se informovat o diskutované problematice nehodlá a veškeré předkládané informace ještě zatvrzele popírá a považuje je za osobní útok.
18. 05. 2010 | 18:13

bigjirka napsal(a):

Tož fafnire, myslím, že smažky už se tu odkopaly dost, včetně svých propagátorů. Na sociálně právní hilfeschule myslím, že máme shodný názor. Ano, je to dnes složité, když i hra na automatech a karbanictví jsou nemoci. Fakt je zajímavé, že ti shitheadi umí jen nadávat. Běda, jak by jim někdo nechtěl dát jejich buchny!
18. 05. 2010 | 18:35

bigjirka napsal(a):

Ammere, to jste tak ubohý, že ani nepoznáte, že se někoho snažíte urážet?
18. 05. 2010 | 18:36

Michal Macek napsal(a):

fafnir,bigjirka:

podivejte muj kamos v sananimu delal (dan t.) a jinej kamos tam taky delal a mozna jeste dela (lukas v.) takze od nich vim co to je za makacku - obzvlast v terenu. a ted si predstavte ze celej den pomahate lidem (ok - fetakum) a vratite se vecer psychicky i fyzicky totalne vycerpani a pak si v diskuzi prectete od nekoho kdo nikdy nikomu na ulici nepomohl ze podporujete smazky a mate to zabalit......
18. 05. 2010 | 18:37

Ammer napsal(a):

Fafnire, Bigjirko. Vy se na mě zlobíte, že ano? :-)
18. 05. 2010 | 18:51

Michaela napsal(a):

pro Fafnira: S tebou nemá vůbec cenu o něčem mluvit, protože si vybíráš jenom to, co se ti hodí, slovíčkaříš a jseš dost zákeřnej. Neřekla jsem, že jseš Hitler, ale že zjednodušuješ problémy a já říkám, že svýho času byl na zjednodušování problémů expert Hitler a podle toho to taky tak dopadlo.Mimo to ti to napsalo víc lidí, že dost zjednodušuješ. Dále sis po svým opět přebral moji otázku, když jsem chtěla jen upřesnit a ptám se tedy nyní znovu, na jakýže léčby pro nemocný lidi nejsou peníze KVŮLI NÁM? Přímo jsi napsal, že kvůli nám, tak to upřesni. Jinak mě dost mrzí tvoje urážky,nevím o tom, že bych se ve svém příspěvku prsila, že už nekradu atd.Tvoje zákeřnost nemá hranice. Ze začátku se chodí na metadon každý den, který se musí vypít před sestrou. Po určité době (individuálně), když už má klient práci, musí doložit pracovní smlouvu, berou mu namátkově moč a může přestoupit do vysokoprahového centra, kam pak dochází 2x týdně a asi po půl roce chodí 1x týdně a dostává výdej domů. Samozřejmě se bere pravidelně namátkově moč a pokud poruší abstinenci, je okamžitě sesunut do nízkoprahového, kde mu postupně vysníží dávku a je vyhozen. Můžu vás ujistit, že to není tak jednoduché se dostat k množství,aby se s tím dalo kšeftovat a taky neznám žádný případ osobně.(tím nechci říct, že vám nevěřím,že jste to viděl v televizi, nebo kde.) Metadon je jeden z nejlevnějších "léků" vůbec.
18. 05. 2010 | 18:57

bigjirka napsal(a):

Nezlobím, Ammere. Macku, chápu, že dělat Sysifovu práci je obtížné a sám za sebe mohu říct že si nedovedu představit motivaci, která by mne k tomu přiměla. Ale rozhodně neuznávám nějaké ty půlcesty. Protože z každé smažky je nakonec lidská troska po pár měsících až letech. Neužitečná, nebezpečná, na obtíž normálním lidem. Pokud se neléčí, skončí tak každý feťák.
18. 05. 2010 | 19:03

fafnir napsal(a):

Ammer
tak jste si pomohl.Ano soustavně jsem urážel chudáky vaše terénní pracovníky tím,že jsem si dovolil ocenit jiné vzdělání než je to jejich, výše.Za to jsem byl několikrát nazván fašistou,což vy zřejmně považujete za něžné osloveníTaké dle vás milé oslovení zabedněnec vám zřejmě pomáhá získat rovnováhu.Nu což,zřejmně vaše Sananimácká courtoasie.Do té jsem opravdu nepronikl,a jsem tomu skutečně rád.Nemusím mít vše.Howgh.
18. 05. 2010 | 19:03

bigjirka napsal(a):

Fafnire, oni se nám zde pokoušejí poskytnou psycho the rapy. Pochop, že my máme špatné názory a tady probíhí výměna názorů - oni se snaží naše nesprávné názory vyměnit za své správné. My, zabedněnci, furt říkáme, že fetovat se nemá, že je potřeba pořádně vychovávat děti, že feťák má jít na detox a podobné fašistické nesmysly.
18. 05. 2010 | 19:09

fafnir napsal(a):

Ammer
proč bych se měl zlobit.Kdybych se měl pokaždé a na každého zlobit,tak bych měl trudný život.Stačí jedna cesta do Košic a uvidíte na silnici tolik důvodů ke zlobení,že mi ta vaše marginalie nerozčílí.A ani na té silnici se nezlobím,to by pak šlo o ztrátu koncentrace a o život.
18. 05. 2010 | 19:11

Ammer napsal(a):

Tak se mi to líbí. Tohle byl váš (a skutečně bez urážky) nejhodnotnější příspěvek, který lze považovat za motto. Vidíte, ani "troubu" jsem nepoužil :-)
18. 05. 2010 | 19:20

bigjirka napsal(a):

Chápete, Ammere, jak jste drzý, když se pokoušíte tady známkovat naše názory? Ve své stupiditě jste obdivuhodně sebevědomý. No, ale nic si z toho nedělejte, každej jsme ňákej. Víte, všichni nemůžou bejt smažky - i když by to napohled vypadalo jako ideální trh. Ale kdyby všichni smažili, tak to nemá kdo financovat. Musí tu být to troubové, z jejichž práce se to zatáhne. V tomto smyslu by pak ovšem vaše označení trouba bylo zcela relevantní.
18. 05. 2010 | 19:30

Aleshag napsal(a):

Ježiš tady je sranda!

Bigjirka, Fafnir

Já celou dobu řikám že jste ignoranti. Pořád mi nebylo odpovězeno na otázku:

Jak jste přišel na to, že jsem propagátor fetek?

Třeba jenom nejsem taková brzda jako vy. Aspoň vím, kde pracuje Ivan Douda. V Sananimu nikoli. Ale moc mě bavíte. Tady koukám na váš odpolední mozkový průjem, a už do něj stačí jenom nazvracet.

Protože vy říkáte jenom:
My, zabedněnci, furt říkáme, že fetovat se nemá, že je potřeba pořádně vychovávat děti, že feťák má jít na detox a podobné fašistické nesmysly. To jste řekli kdy?
Fašistické nesmysly se týkají úplně něčeho jiného, a to vám taky bylo vysvětleno, čeho. Jste TUPÍ. a mě baví jak se tady pěkně ztrapňujete a já vám k tomu ještě pískám :)
Bigjirko, jděte si zastřílet.
Fafnire, pusťe si TV.
A nechte odborníky pracovat.
18. 05. 2010 | 19:51

Ammer napsal(a):

Dostal jste mě Bigjirko. Přiznávám, že od chvíle, kdy se diskuze asi potřetí zacyklila, jsem si z vás a fafnira začal dělat legraci a docela mě to bavilo a reagovali jste opravdu výborně. Už to víckrát neudělám. Pokud se diskuze někam posune, tak do ní budu opět rád přispívat a opět na úrovni. A doufám, že si diskuzi zpětně pročtete, odfiltrujete si vtípky, urážky a jiný balast a v klidu popřemýšlíte o našich argumentech, které opravdu hovoří ve prospěch drogových služeb. Hezký večer a pevné zdraví :-)
18. 05. 2010 | 19:56

fafnir napsal(a):

ammer
a safra,něco je špatně.Jinak Židé mají pro váš způsob hodnocení ostatních jedno pěkné slovo:"Chucpe"

Michela
já už to jednou napsal:Každý kdo s tím něco vážně hodlá dělat má moji podporu,a v tom případě mi náklady nevadí.Vadí mi, a to jsem také napsal podpora snadnějšího fetování.Vy máte svoje vidění a mínění,i já mám právo na své.Nebo snad máte nadprávo?
18. 05. 2010 | 19:57

fafnir napsal(a):

Aleshag
také si léčíte mindráky silnými slovy?Safra,aby to svámi nešlehlo,nebo vám to šlehlo.
18. 05. 2010 | 20:03

fafnir napsal(a):

Ammer
dobrý terminus technikus:"drogové služby" Nebo kouzlo nechtěného?.
18. 05. 2010 | 20:07

Ammer napsal(a):

Terminus technicus. Všechno ostatní je moc dlouhé. A slovo chucpe je opravdu moc hezké :o)
18. 05. 2010 | 20:17

bigjirka napsal(a):

Legraci? Jo legraci.. Jenže na nás vaše psycho the rapy nezabírá, smažky. Fakt nemůžou bejt všichni smažky. Dokonce nemůže bejt ani půlka smažek a půlka drogovejch pomocníků. Musíte ještě něco nechat na dealery a taky na nás trouby co to všechno financujou. Chjo, to je fičák. Nechte odborníky pracovat... kdo se nepopadl zy břicho, popukal.
18. 05. 2010 | 20:19

bigjirka napsal(a):

fafnire, oni si šlehli.. a to víš, herák dělá divy :-D
18. 05. 2010 | 20:21

Aleshag napsal(a):

Snadnější fetování R-O-T-F-L-O-L !!!
A to je jako výměna stříkaček jo? No tak to mě pos*r! Jak to jako vypadá v praxi?
18. 05. 2010 | 20:32

Termix napsal(a):

Ehm. Já tedy ze svých daní nikomu žádné fetování neplatím. A jestli si tady někdo myslí opak, tak by mě zajímalo, jak k tomu došel.
18. 05. 2010 | 20:37

Aleshag napsal(a):

Já sem celej rozmindrákovanej z toho jak jste nemožný Bigjirko s Fafnirem a protože skutečně nemáte čím argumentovat, pořád se motáte v jednom kole, přičemž tvrdíte, že pořád tvrdíte to samé, což není tak docela pravda. Obvykle z vašich "reakcí" na něco či někoho (ammer)vyjmete jedno, dvě slova a pak je rozmáznete, ale abyste reagovali na to co tam je skutečně napsáno, to ne.
Takže se šťouráte v tom, jestli je howg s h, a "měříte" inteligenci. Opravdu velmi, velmi zábavné
18. 05. 2010 | 20:52

You have been trolled, all of you.... napsal(a):

18. 05. 2010 | 20:59

You have been trolled, all of you.... napsal(a):

Tak už prosím přestaňte krmit ty trolly. A začněte své názory prosazovat a prezentovat jinde než na internetu.
18. 05. 2010 | 21:04

bigjirka napsal(a):

Nikoli, svou inteligenci už jste změřili sami. Argumenty jsem již uvedl, ale zkusme to po kouscích:

1. Normální je nefetovat
2. Lepší je prevence, než to další
3. Nejlepší prevencí je výchova dětí (vyzkoušel jsem a vychoval dva nefetující kluky)
4. Feťáky je třeba léčit - nejlépe dobrovolně
5. Nechtějí - li, nedobrovolně
6. Nebezpečné recidivující exempláře isolovat
7. Kontaktní střediska pro feťáky nemají být v místech výskytu normálních lidí - je to ohrožující
8. Z fetujícího neléčeného jedince se během několika měsíců až let stává nebezpečný shithead - je to kausální a nevyhnutelné
9. Fetujícího zaměstnance bych na hodinu propustil pro hrubé porušení pracovní kázně, které neumožňuje udržet pracovní kázeň v organisaci

K čemu z toho máte nějaké věcné návrhy?
18. 05. 2010 | 21:08

Aleshag napsal(a):

Sláva! Konečně! Jsem zvědav jestli to takto půjde. Takže jdeme na to :)

1) ano, tak to je
2) co je: "to další"?
3) ano, je tomu skutečně tak.
4) ano, jinak to nelze
5) ne, toto nefunguje. Aby byla léčba učinná musí být podstoupena dobrovolně z rozhodnutí nemocného. Jinak nemocný nemá motivaci a vrací se k drogám. Viz. například "nedobrovolná léčba" ve vězení. Když se závislý dostane do "basy" je nucen abstinovat. Ale jakmile vyleze zase ven. Rozfetuje se.
6) Ti opravdu nebezpeční obvykle skončí v base.
7) čím je takové centrum ohrožující v místech kde je již několik let velký výskyt pouličních toxikomanů?
8) ne nikoli, většina uživatelů drog v ČR fetuje tak, že při tom pracuje a normálně bydlí (nezaměňovat s: být vyfetován v práci), na fet si vydělá legální prací.
To jsou však ti, kteří obvykle takové programy (kontaktní centrum, terénní program) nenavštěvují, neboť se zasobují stříkačkami jinak (lékárny)
9) Já taky
18. 05. 2010 | 21:30

alena napsal(a):

Prostě se smiřte s tím, že Sananim obyvatelé Prahy 5 v centru nechtějí. A přece oni mají taky nějaká práva, nebo jim je chcete upírat? Oni tam bydlí, platí daně a mohou si rozhodnout o záležitostech obce, nebo ne?
Bydlíte tam vy?
18. 05. 2010 | 22:24

bigjirka napsal(a):

8. v baráku to prostě nikdo nechce. taky bych nechtěl, aby manželka a děti musely chodit kolem nebezpečných existencí. Feťáci, kteří to udrží pod kontrolou, mi nevadí. resp. začnou mi vadit, až jim to zpod kontroly vypadne (tedy ne jestli, ale až). Stříkačky si v lékárně může obstarat každý.
6. basa není dobré odvykací místo. lidi se tam válí fetují, učí se sociopatii od ještě větších sociopatů. není to tedy nucená léčba. ta by měla obsahovat pracovní terapii a nějakou smysluplnost. souvisí to s 5.
18. 05. 2010 | 22:46

bigjirka napsal(a):

2. to další je fetování zapadnutí do bahna a následující nevyhnutelná represe
18. 05. 2010 | 22:48

bigjirka napsal(a):

7. a smiřte se s tím, co napsala i alena - lidi to prostě nechtějí - a konflikt nevytvářejí oni, ale ti, co to tam umísťují
18. 05. 2010 | 22:50

Termix napsal(a):

2. Prevence má tři podoby:
a-primární prevence = výchova ke zdravému životnímu stylu
b-sekundární prevence = léčba
c-terciální prevence = snižování rizik
6. Pracovní terapie je součástí 12 měsíční léčby v terapeutických komunitách. De facto je to tam jako na farmě. Klienti celý den pracují na "latifundiích" a s domácím zvířectvem.
7. Služby pro aktivní toxíky se zavádějí tam, kde toxíci jsou. Je přeci zcela nelogické, zavádět služby jinde. Lidi to nechtějí, protože o tom nic nevědí/nechtějí vědět.
Ohrožující to není. Kontaktní centrum totiž nemá ČÍM ohrozit. To je jako tvrdit, že když si otevřu hospodu, zákonitě stoupne v oblasti kriminalita.
8. Existuje něco, čemu se říká "ochranná léčba" - to je soudem nařízená léčba. Která, však nevede ke kýženému výsledku. Průběh je stejný, jako když jde toxík do basy. Tedy, po skončení se o5 rozfetuje.
19. 05. 2010 | 08:22

Aleshag napsal(a):

Termix: přesně.
19. 05. 2010 | 09:32

Pocestny napsal(a):

Aleno,
lidi nechtějí.....
fajn, my z protějšího břehu se chechtáme....

Populace retardovaných komiků pod vedením hanáckého kradaře Jenčíka, to je mi ale morální platforma!

Co, kdybychom se my ostatní prostě dohodli, že vlastně Praha nepotřebuje bandu všivých dementů ze špinavé periferie a vypli vám socku, vodu, plyn a pod?

Bude to zcela dle vaší filosofie - lidé to nechtějí.
Jako příslušnice obvodu, který se slove Pražský Balkán bych netlačil na pilu. Pokud se chcete chovat jako dementní vidlačka, odstěhujte se zpět do díry, ze které jste do města ráčila přitáhnout, uleví se vám.

Pro skrčeniny duševní město prostě není, socialistický vidlákov vás přijme s otevřenou náručí.
19. 05. 2010 | 09:41

rk napsal(a):

Tak hnusnou debatu jsem dlouho necetl. Preju psychiatrickym zarizenim hodne uspechu, a radsi o sobe na verejnosti nemluvte, ja si svuj pribeh taky necham pro sebe, tady to opravdu nema smysl.
19. 05. 2010 | 10:21

HANA napsal(a):

Pomahejte, souhlas ale strediska laskave umistete mimo hustou zastavbu mesta, na jeho okraj. V Mahenove ulici takoveto centrum take je a od te doby nejen ze se zvysila kriminalita drogove zavislych ale i verejna aplikace jehlami v jejim okoli.Najdete laskave jine misto a to urychlene
19. 05. 2010 | 11:30

Adam B. napsal(a):

Logickým krokem je pomáhat tam, kde je to třeba. Otevřít protidrogové centrum v místě, kde nejsou feťáci, to není jako nápad ani legrační. Spíš svědčí o pokřiveném myšlení. Já obyvatel P5 jsem. Co ještě Vám krom protidrogového centra vadí? Herny, Vietnamci, Ukrajinci, Romové/Cikání (dle Vašeho naturelu), blondýny (zejména hezké a mladé), děti (zejména ty hlučné), psi, bezdomovci, netolerantní a agresivní důchodci (zejména v supermarketech)...Víte co? Všechny vystěhujeme na periférii. Co je nám do ní, že? Protože právo na názor mají jen obyvatelé centra, ne? A nějaké svobody, co je nám do cizích.
19. 05. 2010 | 12:13

Aleshag napsal(a):

Adam B: To je přesně to, co jsem se snažil naznačit bigjirkovi s fafnirem. tohle je totiž to fašizující myšlení. Díkes, líp bych to neřek.
19. 05. 2010 | 14:57

fafnir napsal(a):

Adam B,Aleshag
to je jak"pes jitrničku sežral".
Právo na názor má každý,k vašemu podivu i já.Právo dělat bordel nikdo.Co je na tom nepochopitelné.Nebo jste názoru,že ti které vyjmenoval Adam B mají právo obtěžovat ostatní.
A tedy Aleshagu,naopak ten názor,že existují skupiny s nadprávy je fašisující.
19. 05. 2010 | 16:43

bigjirka napsal(a):

Ale hovno. Skutečně nechápete, že lidi v baráku nechtějí mít...? Ať už mají pravdu nebo ne, v baráku to prostě nechtějí. Mají právo něco nechtít? Nepleťte do toho Jančíka, pro kterého ani nemám nesmazatelné jméno. Už jsme si napsali, že léčbu přednostně dobrovolnou a když ne, tak alespoň nucenou. Nemyslím, že by lidi měli povinnost tolerovat ve svém nejbližším okolí nebezpečné zombie. Takže rozdíl je v čem? Snad v tom, že nepodporuji "řešení" vyměňovat stříkačky ad infinitum. Tam, kde prevence nestačí musí nastoupit represe. Feťáctví nepatří k základním lidským právům. Na rozdíl od práva na bezpečný život ve městě.
19. 05. 2010 | 17:01

*********** napsal(a):

Je to husté a zaplať pánbůh to asi končí.
Přidám jenom malý dodateček na závěr.
Jistě jste se také rozčílili na ty německé policajty, kteří nutí naše řidiče čůrat u pankejtu do kelímku. Poděkujte za to naší "kvalifikované" a tolerantní antidrogové scéně.
19. 05. 2010 | 17:04

Michal Macek napsal(a):

to je jak s jadernym odpadem - nikdo to u sebe nechce ale nekde to bejt musi
19. 05. 2010 | 17:35

bigjirka napsal(a):

Tak, Macku. To je trefnější, než jste možná chtěl. Tak jestli to chvíli zkusíme bez invektiv, ocením to. Zcela jistě objektivně existuje konflikt zájmů, nejen názorů.
Jedna strana - "řádný občan". Pocestnej by mu tady jistě dal řadu nelichotivejch epithet. Je součástí systému, zubynehty se drží nad vodou, stará se o děti a jistou velikost svého okolí. Platí daně a očekává, že stát a občina mu zajistí alespoň tu bezpečnost,...

Na druhé straně stojí looseři všeho druhu - nepřizpůsobiví proto či proto, bezdomovci, feťáci, bývalí, nynější a budoucí kriminálníci, nežádoucí migranti. Podpora, která se jim poskytne, může je v některých případech vytáhnout ze šikmé plochy. Vznikly nové vědní obory, adiktologie, penologie a ještě další -logie a -stiky. Vystudovali je lidi, stali se součástmi pomáhajícího mechanismu, ale ten potřebuje pomáhané. Kdyby se přestalo pomáhat, stroj by se zastavil, zmizela -logická a -stická pracovní místa. Pomáhaným je potřeba pomáhat, tož - jedem. Vybudujeme centra - jenže ouha - v Matiční už nebydlí nikdo - vybydleno a už tam nejsou ani pomáhaní. Spousta místa pro centrum pomoci... to je ten lepší případ. V tom horším případě někdo řekne - musíme za chudinkami feťáky tam, kde jsou. Koupíme suterénní prostory v domě... jejda, ale tupá hmota řádný občan je nasraná - místo, aby se vchod před fetkami zamykal jako dosud, budou si tam chudinky chodit měnit jehly a vypíjet methadon. Začneme se strašně divit, že ta dementní tupá hmota je nasraná...

Třináctiletá obluda zavraždí hločičku. Je to chudák, nemůže za to a je mladistvý. Šoupnem ho do diagnosťáku, soudit nelze. Chudinka nevěděla, že vraždit a prznit mrtvolu se nesmí. V 18 letech je chudák puštěn, ale nechce se mu mezi tupou hmotu do obce. No tak se penitentologicky potentujeme a chudince dáme v Praze sociální byt, na který čekalo pár tuctů bezcenných tupých hmot a taky mu musíme dát práci, aby chudinka nebyla frustrovaná a nepřišly zase špatné myšlenky. Co na tom, že tupá hmota je zase nasraná, hlavně když dá daně! A daně dá, protože je hmota tupá, ukázněná.

Bratr Marx by řekl, že konflikt mezi chudinkami opečovávanými a tupými hmotami je antagonistický. Tupá hmota nechápe, že chudinka má nadpráva a ochránce nadpráv, že stroj běží. Tupá hmota si dovoluje pomoc chudince narušovat brbláním. Tak to by asi stačilo k vysvětlení.

Snad z toho vyplývá, že na jedné straně nelze pomáhat tam, kde by to (snad) bylo pro pomoc nejlepší, ale ani až tak daleko, jak by si to představoval řádný občan. V obytném domě to asi fakt nepůjde a v kancelářském asi taky ne - nemá-li centrum být jediným nájemníkem.
19. 05. 2010 | 18:42

Čochtan napsal(a):

Nemoc je něco, co mě proti mé vůli přepadne, co chytím nechca (nebo nechcouc?) v tramvaji ze vzduchu. Třeba taková chřipka.

Závislost na drogách není nemoc, i když to nějací de Billové za nemoc prohlašují. Závislost na drogách je něco, co si kreténi přivodili sami z vlastní vůle, z vlastní blbosti. Blbých lidí škoda není, a čím dřív zhebnou, tím líp pro všechny ne-blbé.

Jedinné, co se proti tomu dá dělat, je věšet přistižené dealery na lucerny před školou. A nechat viset, dokud je vrány nesežerou.
19. 05. 2010 | 19:24

Pepe napsal(a):

Dobrý den,

právo na názor má každý. Ale padlo tady závažné obvinění ohledně distribuce drog sociálními pracovníky. Tedy i mnou. Pokud někdo něco takového napíše, měl by mít důkaz, nebo se omluvit, je to totiž dost přes čáru. Ušetřím Vám práci - prozatím jsem v monitoringu tisku nic takového neobjevil, prošel jsem tři roky nazpět.

Jinak ke zbytku debaty - navrhuji začít pečlivě rozlišovat mezi těmi, kdo za své životní obtíže můžou, nebo ne. Začnu svým kamarádem, který je ochrnutý po nehodě na motorce, jel rychle. Navrhuji mu odebrat jakoukoliv finanční podporu, vozík, na který čerpal příspěvek, státní byt s regulovaným nájmem a vymáhat po něm náklady na léčbu. Nebude mít na zaplacení, tak do vězení s ním... nepřijde vám na tom něco divného? Pokud chcete žít ve světě, kde to takhle bude fungovat, jděte, prosím, laskavě do prdele.

Pepa Šedivý
sociální pracovník, SANANIM
19. 05. 2010 | 19:33

Čochtan napsal(a):

Protidrogová prevence ?
Zahlédl jsem zprávu, že maková pole v Afghanistánu ničí nějaká plíseň. Talibánci hned přišli s theorií, že ji šíří NATO. Pevně doufám, že mají pravdu. Bylo by to znamení, že někteří vlivní mají rozum.

Teď jen důsledně zabíjet na místě dealery a drogy zmizí. S nimi zmizí i feťáci.
19. 05. 2010 | 19:42

Čochtan napsal(a):

Pepo Šedivý,
na silnici jsme, jako na moři, v rukou Božích. Nicméně někteří, a mezi motorkáři jich je obzvlášť hodně, se na andělíčka strážníčka spoléhají víc než je zdrávo. Rozhodně by měli mít o hodně dražší pojištění, které by bylo schopné krýt výdaje, jakými váš známý momentálně zatěžuje nás všechny. Solidarita je dobrá věc, ale má své meze. S feťáky nebudu NIKDY solidární.

Pokud chcete žít ve světě, kde feťáci budou žít na úkor normálních lidí, pak s tím jdětě tam, kam normální lidi posíláte.
19. 05. 2010 | 20:28

Zdeňka napsal(a):

Zdravím všechny, ani bych nevěřila, kolik lidí bude takhle reagovat. Myslím si, že je potřeba mít různá zařízení (a to nejen pro drogově závislé, ale i jiné závislosti apod.), kde těmto lidem odborní pracovníci poradí, podpoří (a to v běžném životě dělá kdo?) a nasměruje na správnou cestu. Sousta lidí hledá v drogách útěchu, pomoc, která se jim v tomto světě nedostává...nejsou to jen zhýčkaní jedinci, ale i lidé na vysokých postech, kteří jsou rádi, že mají vůbec práci a nechtějí ji ztratit... Je potřeba mít tyto organizace, aby všem pomáhali...bez rozdílu věku! FANDÍM VÁM, NEVZDÁVEJTE SE!!! Snad nejsou všichni lidé v této zemi stejní "truhlíci", kteří ani nemají zjištěné informace a jen pomlouvají, kolem sebe kopou a nehledí na ostatní. NEDEJTE SE A BOJUJTE !!!
19. 05. 2010 | 20:40

Pepe napsal(a):

Vážený Čochtane

v životě, jako na silnici, jsme všichni v rukou Božích. Nicméně někteří, a mezi mladými lidmi jich je obzvlášť hodně, špatně snášejí, když je jejich vlastní otec prodá do bordelu, kde jim pasák vykope z břicha dítě, které čekají, za bezelstného přihlížení imbecilů, kteří pořád dokola čochtají cosi o tom, že si za to můžou sami a že s nimi nebudou NIKDY solidární.

Pokud si myslíte, že drogové služby znamenají to, že feťáci žijí na úkor normálních lidí, vyjadřujete se tu celou dobu k tématu, o kterém vůbec nic nevíte.
19. 05. 2010 | 21:47

angína napsal(a):

to Bigjirka: vážený pane, po snůžce urážek jste konečně došel ke konstruktivním plánu, myslím tím ve zkratce váš názor na boj proti drogám, jak jste jej uvedl v bodech.
Vzhledem k tomu, že jste policista, měla by vás drogová problematika zajímat. Proč se k tomu všemu, o co se nevládní organizace snaží již dlouhá léta, stavíte tak negativně?
Působíte, jako kdybyste měl svojí pravdu, všechno víte, všechno znáte.. Urážíte lidi, kteří s drogově závislými pracují.. kvůli tomu, že se vám závislí lidé hnusí.

Víte - nutit někoho do léčby je opravdu naprosto bezpředmětné, člověk musí chtít sám, z vlastní volby - protože vyléčit se je velmi, velmi trnitá cesta. Proč si někdy nezajdete na detox či do léčebny, podívat se, jak to tam chodí? Když tedy neuznáváte sociální pracovníky a adiktology, co alespoň lékaře, hm?

a poslední malá připomínka:
Zcestný názor se píše se Z, neboť se jedná o Změnu stavu..
předtím, než jste si toto gramatické pravidlo ověřil, zaútočil jste - nevypovídá to o vás něco? Možná, že jste prudké, energické povahy. Někdy není na škodu trochu přibrzdit a rozvažovat, nemyslíte?
19. 05. 2010 | 23:41

angína napsal(a):

ALENO, rozumím Vám, není to snadné být obyvatel lokality, kde se narkomani srocují v hojném počtu. Jak ale víte, že se v okolí Mahenova zvýšila kriminalita? Můžete to dokázat? Výzkum, statistika?

Co se týká práv občanů, zajímala by mne jedna věc:
Co kdyby v místě, kde se nachází KC Sananim, zřídili Casino či hernu nebo non stop bar. Opilí lidé by tam dělali humbuk, propíjeli by své peníze.. to všechno v místě, kde se nachází Základní škola a maminky tam chodí s dětmi. Ozvali by se také občani? Měli by obyvatelé Prahy 5 i v případě takového zařízení pocit, že se jich majitel nového Casina měl nejdříve dovolit, než svůj podnik vybudoval?
A kdyby, myslíte, že by s tím zastupitelstvo něco dělalo? Třeba by pak majitel Casina podmázl někomu na správném místě kapsu, a bylo by...

Řekněte, co se vám zdá méně přijatelné: centrum pro narkomany s denním provozem nebo non stop bar s automaty? to by mě opravdu zajímalo...
19. 05. 2010 | 23:52

Le napsal(a):

Zdravím Zdeňko, Váš nadšený příspěvek pro všemožná pomáhající zařízení mne přivedl na donedávna v křesťanských společnostech uplatňovaný způsob - ať sami občané rozhodnou komu podle svých názorů a zkušeností pomohou finančně, případně poskytnutím prostor. Ubylo by frustrovaných diskutujících a Vy byste mohla své nadšení převést do praktické roviny. To by byl projev svobodného jednání, úleva a pročištění vztahů pro celou drolící se společnost.
20. 05. 2010 | 01:09

bigjirka napsal(a):

Co to tady táráte za nesmysly, Pepo? To snad nestojí za komentář.

angíno, odkud jsi vzala, že jsem policajt? Žádám omluvu, v životě mne nikdo víc neurazil. Ne-li, nabízím férovku.

Normální člověk nechce ani fetoslužbu, ani hospodu a už vůbec ne kasino, kombinaci obého s kosovskými dealery. Dejte si obkládek.

..brou
20. 05. 2010 | 01:14

bigjirka napsal(a):

Jo.. angíno - ohledně scestný konsultujte PČP. Manželka češtinářka smířlivě pravila "to nic není, to si každou chvíli nějaký debil něco usmyslí a ještě to všelijak zdůvodňuje" a odešla k maturitám. Možná se to teď dokonce takhle na těch školách sociálního bezpráví vyučuje? Jste si jisto, že nemáte ve svém nicku omyl? Angína je infekční choroba, bolí v krku a nepostihuje mozkové záviny. Deficit inteligence je vrozený, naštěstí neinfekční a řekne se jinak. Zkontrolujte svůj meziramenní výrůstek, možná jste hlava otevřená sekyrou. Bronštejnovi otevřeli cepínem, ten také nevěděl, jak se jmenuje a říkal si Trockij.
20. 05. 2010 | 06:51

bigjirka napsal(a):

Samozřejmě, že vedle každé školy má být herna, nevěstinec, coffee shop a adiktologické centrum. Tupá hmota plátce do toho nemá co kecat, ať platí.
20. 05. 2010 | 06:59

Pepe napsal(a):

Vážený pane, pokud si myslíte, že to, co jsem tu napsal, jsou nesmysly, pak doopravdy nic nevíte a v této diskuzi tak prezentujete pouze a jen svou neznalost. A to Vás do jisté míry omlouvá. Tím to tady z mé strany asi lze uzavřít, protože nelze diskutovat s někým, kdo o problematice vůbec nic neví.

P.S. Pokud se domníváte, že lidé berou drogy jen z vlastní blbosti a pro zábavu, tak se pletete. Věřte mi.
20. 05. 2010 | 08:54

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: podle všeho existuje scestný i zcestný. vy hovado sprosté.
20. 05. 2010 | 10:23

Alena Majkotová napsal(a):

Uvažoval o tom proboha někho? Vždyt je tam u toho škola! To maj naše děti na to koukat? At jdou makat a přestanou krást on by je humor přešel!Stačí veřejno prospěšné práce policie je může hlídat. To ne to ratči fetovat a okrádat to je jednodušší učit tak naše děti. Jehli nám vymění co se strachovat lidi to zaplatí a diabetici ty at platí peněz májí dodně!!!!!!!!!!
20. 05. 2010 | 10:23

Termix napsal(a):

Mám pocit, že se tady nějak v té změti nadávek zapomělo na mou otázku:

"Máte pocit, že ze svých daní platíme někomu fet?"

Já ne.
20. 05. 2010 | 10:28

Termix napsal(a):

Le: Zaplať pámbů, za to, že rozhodování není v rukou veřejnosti!!!!! Tohle jde ve Švýcarsku kde lidi přemýšlejí. Ne u nás, kde se akorát zmůžou na to, že místo toho aby si nechali něco vysvětlit. Zmůžou se akorát na pohrdavé blábolení a urážky. Viz bigjirka. Ten by za svoje hulvátství zasloužil po hubě.
Viz. bigjirka to angína
20. 05. 2010 | 10:36

Adam B. napsal(a):

P. Alena má samozřejmě pravdu. Její postoj ale nic neřeší (nehledě na to, že stále ignoruje skutečnost, že drtivá většina uživatelů drog si na ně opravdu vydělává prací, válející se heráci v průjezdu jsou opravdu jen špičkou ledovce). Ignorování problému a výkřiky "Ať jdou makat!" Jsou pěkná věc, ale kriminalitu, a to ani tu drogovou neodstraní. Pevně doufám, že Vašim dětem kontrolujete četbu, internet, TV a počítačové hry, aby se náhodou nesetkali s něčím závadný. Vašim skleníkovým květinkám přeji šťastný život. Osobně se domnívám, že trocha odstrašujícího příkladu ještě nikomu neuškodila, ke správné interpretaci tu jsme právě my, rodiče. "Scestný" je správná varianta (zatím jediná, podle Akademie věd), na rozdíl od útvaru "jehli", který pisatele zařazuje do řad absolventů speciální školy (pro jednodušší přispěvatele "blbškola"). Tupá hmota plátce se musí smířit s představou, že "jeho" peníze, které státu odvádí se používají i na řešení problémů, které nezavinil (článek 11 Listiny základních práv a svobod). Sám do systému také odvádím podstatně více peněz, než kolik jich vyinkasuji zpět, a pevně doufám, že všichni, kdo se tu plýtváním veřejných peněz ohánějí to mají stejné. Že osoba s nickem "Bigjirka" není policistou, to se mi vážně ulevilo. Platit Vás ze svých daní, to by i na mne bylo dost.
20. 05. 2010 | 10:42

Termix napsal(a):

Sem se poněkud vytočil, protože opravdu nesnáším když se někdo s**re do ženský takovým způsobem. No nic. Zpátky k mé otázce.
20. 05. 2010 | 10:43

Adam B. napsal(a):

To Termix: Vzhledem k tomu, jaké procento lidí bere antidepresiva (hrazených z části ze zdravotního pojištění, přičemž hádám, že ne vždy to jsou osoby potřebné), tak mne ta trocha metadonu nemůže nijak trápit. Zvlášť když uvážím, jakou perspektivu mají ti kteří pacienti. Navíc příčiny jsou zhusta podobné, jen si svá "léčiva" sehnala určitá skupina nejdřív mimo ordinaci. Taková selekce, podle toho, kdo si do jaké míry nemoc zavinil, to je hnáno ab absurdum celkem děsivá představa. V zásadě se dá vyhnout i té chřipce (více ovoce, více pohybu, řádně se oblékat a nejezdit MHD), vysokému tlaku (dědičné předpoklady se dají většinou úspěšně potlačit správnou životosprávou) atd. Samozřejmě se tím nic nemění na tom, že drogy jsou špatné, drogová závislost také, dealeři jsou jedni z nejhorších zločinců (bráno objektivně i subjektivně) atd.
20. 05. 2010 | 10:57

Termix napsal(a):

Adam: No já si myslím, de facto to samé. Taky nevím, jak někdo přijde na to, že když někomu platíme z našich daní injekční stříkačky, takže mu umožňujeme "lépe fetovat". Což je podle většinového názoru naprostá hrůza. Naštěstí jsem ochoten pochopit a připustit, že mě jako daňového poplatníka vyjde daleko levněji feťákovi přispět na stříkačku, než mu pak platit léčbu HIV nebo žloutenky. Stejně je to s metadonem. Metadon vypije, má ho taky z sice našich poplatků, ale nešlehá si herák jehlou (takže se ničim nenakazí), ani nemusí na ten herák nikde krást (snižuje se kriminalita) a uspořený čas může věnovat práci (a přispívat tak na svou léčbu) po čase metadon vysnižovat a stát se "normálním" a pěkně sypat penízky do společné kasy jako my všichni.
20. 05. 2010 | 11:59

Ammer napsal(a):

Paní Aleno, vaše děti ve zmíněné lokalitě koukají na drogově závislé již řadu let, aniž by s tím kdokoliv odpovědný z řad lokálpolitiků či represivních složek dělal. A žádnou snahu o změnu nevyvinul ani aktivní a zodpovědný občan (ten pouze v přilehlém zresuscitovaném parku odhazoval odpadky a nechal kálet svého psa), který si až nyní uvědomuje mocné sentimentální pouto, jež ho pojí k místu bydliště. Teprve SANANIM začal umístěním kontaktního centra s problémem něco dělat. Nemyslíte, že bude lepší, když děti školou povinné budou hledět na dveře Kontaktního centra (za kterými se bude s drogově závislým pracovat), než na narkomany v parku, tak jak na ně hledí již opravdu dlouhou dobu?
20. 05. 2010 | 14:04

Čochtan napsal(a):

Pepe,
Feťáci berou drogy jen z vlastní blbosti a pro zábavu, jiný důvod pro to není.
Co je to jiného než "vlastní blbost" když uvěří kecům dealerů: "drogy vůbec nejsou nebezpečné, to ti jen dospěláci lžou, oni nehctějí aby´s byl cool, když se ti to nebude líbit, tak vždycky můžeš přestat, a kdo to nevyzkouší tak není cool,..."

Společnost, která není ochotná věšet dealery na lucerny před školami, je dementní společnost, onemocnělá měknutím mozků a zločinným pseudohumanismem.
20. 05. 2010 | 14:08

Adam B. napsal(a):

Vaše představy o světě jsou natolik pokřivené, že spíše než dlahy bych zvažoval eutanazii. Opravdu se domníváte, že drogový trh vypadá tak, že na jedné straně stojí dealeři v bavorácích ověšení zlatými řetězy a na druhé straně mladiství asociálové beroucí drogy "pro zábavu"? Takové povědomí o problematice, prakticky nulové, co si budeme vyprávět, není dostatečným předpokladem pro jakýkoli příspěvek do diskuse. Vlastně ani pro kladení otázek. Snad jen pro mohutný flamewar, nebo nadávání u piva. A to říkám, aniž bych se já za odborníka považoval.
20. 05. 2010 | 14:35

Aleshag napsal(a):

čochtan: člověče, vy už na tu TV nekoukejte. Vždyť jste uplně mimo! A jak koukám taky fašoun. Teď tady ještě můžete s bigjirkou a fafnirem začit hajlovat.
20. 05. 2010 | 14:42

Ammer napsal(a):

Čochtane, přemýšlejte nad tím, co píšete. Skutečně si myslíte, že k drogám se člověk dostává vámi popsanou cestou? Zajímalo by mě, jak jste se dostal k vašemu prvnímu panáku rumu. Jistě se k vám v mléčném baru, ve vašich jinošských letech, přitočil ulisný a zákeřný obchodní zástupce firmy Božkov a do nebe vychválil jeho kladné stránky. No a protože jste (již) tehdy byl omezený a nerozumný truhlík, tak jste mu uvěřil a napil se.
Společnost, která není ochotná bez soudu věšet pachatele trestných činů není dementní, ale naopak demokratická a vyspělá. A navíc provádět veřejné popravy před školami by mohlo narušit mravní vývoj našich/vašich dětí. A to byste si jistě nepřál.
20. 05. 2010 | 14:45

Pepe napsal(a):

Čochtane,

pletete dohromady dealery a uživatele, ale budiž, to je častý omyl. K tomu, proč lidé berou drogy - z blbosti berou drogy experimentátoři a troufám si tvrdit, že (i podle různých studií) člověk, kterému droga nezaplní prostor místo něčeho, co postrádá, přestane drogy užívat sám od sebe (studie o uživatelích heroinu a jiných opiátů uvádějí kolem šedesáti procent lidí, kteří se návyku zbaví bez pomoci specialistů).

Pak ale také existuje početná skupina lidí, kterým droga zprostředkuje únik před něčím, co je trápí. Ve vašem podání to jistě budou slaboši, ale i kdyby, mají za to pykat tím, že je internujeme na sibiři? Tito lidé prostě potřebují léčbu a věřte mi, když Vám prozradím, že léčba drogové závislosti není vůbec o návyku na různé látky, ale o rozpletení příčiny právě toho, co droga v životě závislého nahrazuje. Můžou to být různé věci, od problémů v rodině až po psychiatrické onemocnění... To je základ léčby.

K tomu, aby takovou léčbu člověk mohl s úspěchem absolvovat, je třeba, aby k ní byl motivován. A k tomu slouží právě nízkoprahy (Káčko, Terénní programy...), kde s klientem navážeme kontakt a motivujeme ho k tomu, aby se pro léčbu svobodně rozhodl. Pokud na to nahlédnu Vaší optikou, Káčko je cosi jako nutné zlo (opakuji, pro Vás) k tomu, aby drogoví uživatelé změnili svůj život a aby jsme je mohli opravit tak, aby zase spořádaně chodili do práce a platili daně. Úspěšnost léčby je, pokud jí klient absolvuje celou, 60% (klient pět let po léčbě dobře sociálně funguje, tedy není Vám na obtíž).

Ještě se zmíním o nákladech - je jednoznačně prokázáno, že klient podstupující léčbu stojí společnost mnohonásobně méně peněz, než klient na ulici. Nehledě na to, že po opravě svou léčbu společnosti začne splácet na daních...

Ano, je špatné, když společnost není schopná zamezit dostupnosti drog. Je špatné, že se i navzdory prevenci někdo rozhodně drogy užívat. Ale pokud už do toho někdo spadne, je špatné mu nepodat pomocnou ruku...
20. 05. 2010 | 14:47

fafnir napsal(a):

Pepe
tak ona většina smažek byla prodána do nevěstinců a vykopáno jim dítě z břicha.To jsem tedy fakt nevěděl.A jak to prosím vás je technicky proveditelné u mužů?

Angína
kdyby se na místě ,co se nachází Sananim byla herna,tak se pro okolí tolik nezmění,snad jen ubude jehel.Ale lidé by se ozvali i proti herně,jen by ta herna nenašla tolik podporovatelů jako smažky.

Aleshag
vždyť jsem to říkal,silná frustrace,silná slova.Nepotřebujete psychoterapeuta,kamarád má známého,prý je dobrý.

Termixi
já říkám lépe,zdejší sociální právníci tvrdí"Zdravěji".Moc se mi to líbí-zdravěji fetovat.Jo a ještě tvrdí,že tím výpalným mě chrání.

Ammer
pravdu díte,neměli by na ně koukat.Jenže,když je někdo bude chtít odsunout tam,kde by nikoho neohrožovali,tak budete první křičet.
Co takhle udělat kontaktní centrum s výdejnou jehel ve škole,ať si děti zvykají.
20. 05. 2010 | 14:49

fafnir napsal(a):

Čochtan
vstanou noví kostlánovití.Schválně kdy budou chtít tančit na hrobech?
20. 05. 2010 | 14:51

Pepe napsal(a):

Fanfire, zobecňování čehokoliv je cesta do pekla. Ale pokud můj příspěvek berete tak, že tvrdím, že všichni, kdo užívají drogy, prodělali to, co tam popisuji, sám sebe stavíte do role hlupáka. Ano, to je ono, diskutujete jako hlupák.
20. 05. 2010 | 15:05

Aleshag napsal(a):

hajtla fafnire, do tý herny by smažky určitě chodili radši než do káčka. A jehel by ubylo? A ono jich přibylo? Jste mimoň vymimoňenej a ještě ke všemu mám podezření že užíváte halucinogeny. K psychoušovi jděte sám. Ale to je zbytečný. Vám by pomohla jenom lobotomie. Byl byste nejšťastnější člověk na světě.
20. 05. 2010 | 15:12

Adam B. napsal(a):

Osoba s nickem fafnir (a zřejmě se zálibou v severské mythologii, že?) zneužívá toho, že většina jeho "odpůrců" (v zásadě jste nám ukradený, aby náhodou nedošlo k omylu, tady jde "o věc") se snaží argumentovat, tj. svá tvrzení podložit přinejmenším logikou. Pro Vás je to zřejmě příliš duševně náročné, výkřik stačí. Jak to komentovat. S těmi hernami se mýlíte. Protest by skončil u mrmlání v průjezdu. Město by neudělalo nic, není to žádný prapor, za který by se dalo postavit a vést masy na barikády, heren je na P5 spousta, takže symbolická hodnota je nulová. O distribuci drog v hernách a podobných bohulibých zařízeních jste zřejmě ještě nic nezaslechl, slouží Vám tedy ke cti, že se takovým místům vyhýbáte. To, že Vás sociální práce s drogově závislými chrání je pravda, ale bohužel by pro mne (a za to se kaji) bylo příliš složité Vám to vysvětlit, ale třeba se o to pokusí někdo s větším odhodláním. Zbytek snad ani nestojí za reakci, pokus předat informaci chybí, jedná se spíše o projev na úrovni shluku citoslovcí. Snad jen tolik, že pokud si nedokážete představit frustrovaného muže/chlapce (ať již citově, nebo jinak), patříte zřejmě do oné vzácné skupiny mužů-herojů a dovolte mi, abych Vám k Vašemu šťastnému a obdivuhodnému životu gratuloval.
20. 05. 2010 | 15:18

fafnir napsal(a):

Pepe
napřed si po sobě přečtěte,co jste napsal,a pak tvrďte,že zobecňji.No vlastně vy můžete,já ne.Že?Quod licet Iovi,non licet bovi.
Jedno jsem stačil já hlupák,vaše božstvo postřehnout.Ani jeden z vás ,jak sami o sobě tvrdíte sociálních pracovníků,se neumí obejít bez nadavek a hrubostí.To je podmínka vašeho povolání,nebo to máte jako profesní zdvořilost?
20. 05. 2010 | 15:18

Termix napsal(a):

Fafnir:Myslím, že úplně přesně (odborně/adiktologicky) je to "méně rizikově". No já to mám tak, že po přečtení různých výzkumů z celého světa mi jasně vychází, že lepší je skutečně "pustit" tu mikročástku ročně (cca jedno 10st pivo) než aby to tady za chvíli vypadalo s těmi nemocemi jako v Rusku nebo na Ukrajině, kde žádné takové služby provozovány nebyly a teď je tam epidemie HIV. Dneska je to asi každý desátý občan za pár let to bude každý třetí čtvrtý. Protože už se to vymklo té skupině uživatelů drog a pohlavním stykem se to šíří dál. A z tohodle mám fakt stažené půlky. Nebojím se ani tak o sebe, ale o děti, mládež. Nekde se opijou a s někým koho neznají se vyspí a je průšvih...
20. 05. 2010 | 15:29

fafnir napsal(a):

Aleshag
slabé,jednoduché.Furt jen fašista,co takhe nácek,gestapák,sionista,škála je široká.Zkuste vymyslet něco originálnějšího.
20. 05. 2010 | 15:32

Adam B. napsal(a):

Lukáš 6,41
Jan 8,7
20. 05. 2010 | 15:33

Aleshag napsal(a):

Nepotřebuju si nic dalšího vymýšlet. Možná...
ZABEDNĚNEC? Lepší?
20. 05. 2010 | 15:52

fafnir napsal(a):

Adam B
prošel jsem lecčím.Ve svých 4 letech návštěvou STB,převrácením bytu naruby a odvedením otce do Jáchymova ,s všeobecně známými následky dítěte politického vězně.Podle vás bych musel být opilý a zfetovaný od rána do večera.Můžu mít pro slabochy pochopení,ale jen do určité míry.A když tady čtu takové prý terapeuty jako nick Aleshag,tak oprávněně mohu pochybovat o úspěchu jakéhokoliv pokusu o léčbu.Ten člověk si neví rady sám se sebou.Jen dle jeho vyjadřování lze soudit,že ho těší buzerovat větší chudáky než je sám.
20. 05. 2010 | 15:56

fafnir napsal(a):

aleshag
vidím,že nadávka je u vás argument.Je vidět ,že navíc nemáte.Neprodělal jste tu lobotomii co doporučujete jiným?
20. 05. 2010 | 16:01

fafnir napsal(a):

Adam B
kde jste vyčetl,že bych někoho hodlal kamenovat?
20. 05. 2010 | 16:03

fafnir napsal(a):

Termix
někde se opijou sednou na motorku,nikde se neopijou,polezou na Eiger,zabijou se.Budou sjíždět v kajaku Navarov,utopí se.Ono žít je je nebezpečné.A také je třeba děti vychovávat k sebevědomí a rozumu.Sebevědomý a rozumný člověk zpravidla nefetuje.
20. 05. 2010 | 16:08

Termix napsal(a):

Fafnir: Tomu samozřejmě rozumím. Jenomže bohužel, ať chceme nebo ne je část lidí kteří takoví prostě nejsou. Nežijeme v ideálním světě, a podle toho co jste popsal (obrázky ze života) je to jasné. Zkrátka ano, pokud je člověk vychováván ke zdravému životnímu stylu, je malá pravděpodobnost (ale ne záruka), že se k drogám dostane. Osobně se vynasnažím, aby moje dítě bylo takto vychováno. Ale co s těmi, kteří prostě jsou těmi dětmi, které takové zodpovědné rodiče neměli? Ti si nezaslouží žít?
Ano život je nebezpečný, ale smrti na silnici můžeme předejít několika způsoby. Smrti z HIV zatím nikoli. Pokud někam vlítnu na motorce do lesa. Zabiju sebe. Nikoho jinéhoPokud se nakazím HIV, a ještě to rozšířím dál (třeba nevědomě, tak jak se HIV šíří) můžu zabít kromě sebe další 1000 lidí.
20. 05. 2010 | 16:20

Adam B. napsal(a):

Biblická nadsázka je na Vás zřejmě příliš, zřejmě máte jiné přednosti než fantasii a schopnost tvůrčího myšlení. Dobrá, pokud Vám to připadá přehnaně filosofické je možno to vyjádřit i jinak. Znáte: "Řekl hrnec hrnci, oba černí jako saze"? Samozřejmě Vás šlechtí, že jste nepodlehl drogám (věřím, že ani alkoholu), nicméně to nijak nepopírá, co tu ze strany mé, Pepeho, či Termixe řečeno, nepodléhejte prosím bludu, že ano. Vaše dětství mne mrzí, ale 1 člověk není příliš široká referenční skupina. A ano, většina lidí se na závislými na drogách nestane nikdy (vynechme ty státem tolerované), přestože to také mají v životě občas těžké. Pořád však nevidím důvod za to závislé postřílet, nebo nahnat do lágrů.
20. 05. 2010 | 16:45

fafnir napsal(a):

Adam B
že ,děkuji za poklonu.Proč by vás mělo mrzet mé dětství.To bylo moje,a já se musel prát.Jsem rád,že máte bujnou fantazii a pracujete s nadsázkou.Ale když selhala,tak po lopatě.Chtěl jsem vám tím říci,že jsou těžší a zásadnější problémy,než ty které uvádí smažky.Chtěl jsem jenom říci,že to leckdo má těžké ba těžší,a přesto považuje život bez fetu za normální.Fakt je,že vy Iovi zevšeobecnit smíte,vše platící bovi jsme pro vás pouze hovada bez fantazie,která se vám musí přizpůsobit.A ještě prosímkde jsem psal o postřílení nebo lágrech.To píšete pouze vy ,obhájci drog.
20. 05. 2010 | 17:00

Čochtan napsal(a):

"...Pokud se nakazím HIV, a ještě to rozšířím dál .... můžu zabít kromě sebe další 1000 lidí. "

To je fakt. Proto by bylo dobré, aby každý HIV-nositel měl na čele vytetované varování. Aby se nikdo nemohl nevědomky nakazit.
20. 05. 2010 | 17:32

Pepe napsal(a):

Famfire, nejde o to, že ten text nezobecňuje (já myslím, že ne, ale Vás to splést mohlo), jde o to umět ho pochopit v kontextu textu, na který jsem reagoval, jako nadsázku. Asi moc složité, moje chyba...

Jako sociální pracovník nadávky používám, ano. Spíš bych řekl vulgarismy. Kolikrát i ve větách, které byste určitě podepsal. A pokud je použiji ve spojení konkrétně s Vámi, tak je to proto, že je lepší jedno sprosté slovo, než deset slušných - internetové diskuze jsou prostě zkratkovité...

Jinak děkuji za oponenturu, která mi Vás jasně představila a už vím (a teď zobecňuji, za což přijdu do pekla), jaká je úroveň odpůrců drogových služeb.

Sbohem, mějte se krásně a přeji Vám, aby Vám Váš bezproblémový život, který žijete jen a jen vlastním přičiněním, vydržel...

Pepa Šedivý, také strojař
20. 05. 2010 | 17:38

Čochtan napsal(a):

V Polsku byl nějaký "básník" z Mosambiku, asylant, měl AIDS, věděl o tom, a schválně nakazil několik desítek Polek. Tomu bych dal s potěšením trest smrti, nějaký, který by dlouho trval. Třeba zazdění s přívodem vzduchu,... :-)))

Rasistkám by se to nestalo.
20. 05. 2010 | 17:44

fafnir napsal(a):

Pepe
teď trochu zevšeobecním,ale jen trochu.Všichni kdo se zde vydávají za tepapeuty,se pokouší každému,kdo jen trochu nesdílí jejich představy,nadávat a urážet.A z hodně povýšeného stanoviště.Také bych mohl říci,že jste šťastní lidé ,protože vám nehrozí mozková příhoda,ale to by bylo zbytečné a od věci.Ale vidím jedno,vy neumíte ale vůbec zacházet a vycházet s normálními lidmi.Z vás stříká hulvátství a častá povýšenost nad každým kdo nepatří k vaší komunitě.Nevím jestli je to vnitřní nejistotou, která se začasté takto projevuje.
Pak se nedivte,že vás lidé nechtějí.Zajímavé u tzv sociálních pracovníků.Každý začínající prodavač,nebo obchodník je školen k tomu,že má vycházet s lidmi v dobrém.Ani jeden z vás vysokoškolských sociálních odborníků(! ) tohle neví.
Z tohohle hlediska se vůbec nedivím,že vaše úspěchy a počet vyléčených je tak chabý
20. 05. 2010 | 18:01

Termix napsal(a):

čochtan: Jenomže jak zjistit, že je HIV nakažený? A vytetovat mu to na čelo?
20. 05. 2010 | 18:02

Aleshag napsal(a):

fafnir: Já nejsem žádnej terapeut. Opravdu každý zastánce služeb uráží a nadává? Pak jste fafnire s bigjirkou a čochtanem taky terapeuti a chováte se uplně stejně.
20. 05. 2010 | 18:05

Čochtan napsal(a):

Termixi:
1. jak zjistit, že je HIV nakažený? Krevní zkouškou. U určitých skupin lidí by mohla být povinná. Prostitutky, feťáci, immigranti, černoši, cizinci z rizikových zemí, .......
2. Na čelo by to bylo nejlepší. Nejlépe viditelné. Jde o ochranu lidí. Ne o práva nějakých zamořených AIDSem.
20. 05. 2010 | 18:11

Termix napsal(a):

1. Testování feťáků probíhá v kontaktním centru
2. Nakažený HIV by byl ale takto stigmatizován až do smrti na AIDS.
20. 05. 2010 | 18:28

Termix napsal(a):

Apropos ikdyž je někdo nakažený nepozbývá práv. Jsou stejná jako u zdravžch.
20. 05. 2010 | 18:31

fafnir napsal(a):

Termix
bod 2.Nebyl.Je.Jako s leprou.
20. 05. 2010 | 18:36

Čochtan napsal(a):

Termixi:
"Nakažený HIV by byl ale takto stigmatizován až do smrti na AIDS. "
No a co ? Kdo je nebezpečný musí být jako nebezpečný označen ! Stigmatizován :-))) To je krámů !

Právo zdravých mít možnost se vyhnout nákaze je silnější právo, než právo nakaženého nebýt rozeznán jako nakažený.
Když už ten AIDS má, tak ať si za tím stojí !
20. 05. 2010 | 18:38

Ammer napsal(a):

Fafnire, váš příspěvek o našem hulvátství jste jistě nemyslel vážně. Pakliže si pozorně pročtete své vlastní příspěvky (A kdybych byl hulvát, tak napíšu, abyste se prohrabal svými vlastními zvratky)a také příspěvky Bigjirky či Čochtana, tak zjistíte, že prvních útoků a urážek jste se dopustil/i vy. Jistě znáte to úsloví o zloději, který křičí chyťte zloděje. A tehdy jsem vás začal nazývat troubou. My, kteří zde argumentujeme (pominu, že na podstatu a obsah našich příspěvků nikdy nereagujete a pouze se chytáte překlepů a nepochopených nadsázek atd.)a pokoušíme se vám problematiku přiblížit, jsme velmi dlouho drželi zdvořilou úroveň. Ale poté, co jste nás začali hrubě urážet jsme pochopitelně také trochu přiostřili. Ale na vaše urážky si nestěžujeme a ani na nich nestavíme argumentaci jako vy.
20. 05. 2010 | 18:58

bigjirka napsal(a):

Tak to je teda nářez!

Tak - vy, drogomilové, jste si přáli, abychom vyjasnili svůj background. Udělejte to taky!

Já jsem někde někoho urazil? Ukažte kde! Urážek na mou adresu celá řada: policajt, hovado, fašista. ještě by se možná něco dalo dohledat, nestojí mi to za to.

angína je ženská? To se pozná z čeho? Na moje věcné upozornění na pravopisné dovednosti drogomilů angína reagovalo debilním útokem. Tož jsem to musel uvést na pravou míru.

Ano, je možno psát scestný i zcestný. Správně scestný a nesprávně zcestný. Člověk s normální střední školou (nikoli sociálně bezprávní) , který přečetl spoustu knížek, zcela automaticky napíše scestný. Vymaštěnec s pofidérním pseudovzděláním nejenže udělá chybu (to se stane každému), ještě zaútočí a pofidérně pseudoargumentuje.

Termixi, moje nabídka platí i pro vás. Kdy a kde?

Je zajímavé, že se nezapojil nikdo z mecenášů, kteří dají něco ze svého na problematiku, kterou považují za důležitou. Ozvali se "profesionálové", kteří to mají jako byznys, propagují názor, že feťák za své feťáctví nemůže. Kdo tedy může - matka Tereza? Každý feťák se rozfetoval ze své vlastní zhůvěřilosti. Přesto mu budiž pomoženo, chce-li přestat. Nechce-li přestat, ať zdechne co nejdřív, hlavně, aby to antoušek rychle odklízel.

Projevy drogomilů mne znovu přivádějí k úvaze a tuto úvahu potvrzují, že se často jedná o lidi neukotvené, kteří si potřebují své mindráky léčit nadřazeným postavením nad zombii.

Tak, to je k našemu příjemnému sociálnímu kontaktu.
20. 05. 2010 | 20:11

bigjirka napsal(a):

A teď k věci: opakuji, že skutečně existuje konflikt zájmů.

1. Zájem ochrany společnosti - společnosti, která si zajišťuje solidární sociální a zdravotní péči, školství,... Řádný občan (tupá šedá, daně platící hmota) očekává, že mu stát zajistí mj. bezpečnost.

2. Zájem - řekněme o feťáky, péče, která - řekněme, že správně, se jim pokouší zajistit nějakou podporu. neshledávám na tom nic zase tak špatného.

Tyto dva zájmy jsou např. v případě výměníku jehel v domě antagonistické - a já tupé hovado zde preferuji zájem ostatních tupých hovad na úkor dostupnosti pro chudinky feťáky.
Dobromilní fetomilové se nás snaží přesvědčit svými skvělými argumenty a svou vybranou zdvořilostí a náramně se diví, že nám připadá bližší košile než kabát a blízko sebe takovou dobročinnost prostě nechceme. Jejich argumenty sou pádné: jsme ignoranti, tupci, hovada, nerozumíme adiktologii, nerozumíme drogám, nerozumíme chudinkám. Jsme skuteční hajzlové a hovada, když dáváme přednost ochraně společnosti před právem chudinek na sterilní jehly. Máme si nechat drogovou problematiku vysvětlit od odborníků - ale proboha proč, když se fetovat nechystáme? To potřebné víme již delší dobu: z feťáka se rychle stává amorální tvor, jehož postupně jediným zájmem je sehnat fet, okrádá rodinu, pak ho vyhodí, protože to zvládat nelze, krade, loupí - potřebuje to. Pak se z něj stane zombie.
20. 05. 2010 | 20:25

bigjirka napsal(a):

P.S. Mám-li volbu radši si dám pivo než jehly pro feťáky.

Je docela zajímavé, že velmi podobně se chovají fetomilové, migropropagátoři i dežomilové. Pro ně všechny je řádný občan, který nevítá jejich beneficienty, fašistou, nacistou, hovadem.
20. 05. 2010 | 20:28

fafnir napsal(a):

Ammer
nemám potřebu se bránit.Vidíte li to tak, vaše věc.Jste krásní silní moudří,a také jste na to sami přišli.Děláte pro lidi této země to nejlepší,obětujete léta života,a ta svoloč, lidi, vás nemá ráda,ba nechce vás.Smutné,že.Z toho by si jeden šlehnul.
20. 05. 2010 | 20:47

Lucie napsal(a):

Vaše debaty jsou už mimo. Hlavní problém je, že Sananim umístil svoje nové kontaktní centrum u školy a dětského hřiště. Nedivím se, že je za to kritizován, protože tohle rozhodnutí bylo špatné. Nechápu čemu se Sananim diví, že je proti němu brojeno. Otevřená drogová scéna je umístěna Na Knížecí nikoli v ulici Na Skalce a Sananim tuto drogovou scénu posunul blíže k dětem ze škol a hřišť. Vzhkedem k problémům s prostorami nemovistosti výměna injekčních stříkaček probíhá ne 50 metrů od hřiště v uzavřených prostorách Sananimu, ale 30 metrů od hřiště naprosto otevřeně u auta zaparkovaného přímo u vstupu do parku. Nikdo teď nemůže tento proces rozdávání stříkaček minout. Pomáhat se má, ale ne slepě a na úkor ostatních zejména dětí.
20. 05. 2010 | 22:32

Termix napsal(a):

Bigjirka: (Ať už je Angína ženská či nikoli) Hlavně Vy se skutečně nechováte jako muž (chlap?). Nemám s Vámi zájem jít na "férovku" protože jsem přesvědčen, že doba kamenná již minula (ikdyž si tím podle toho co píšete nejsem tak jistý) Prosazování názorů silou je pouze pro slabochy, kteří prostě jinak neumějí.
Možná jsem poněkud vztahovačný, ale to že podporuji služby pro drogově závislé, mě přeci neřadí mezi "drogomily" či "fetomily" ??
Tomu nerozumím....
21. 05. 2010 | 09:48

Aleshag napsal(a):

big jirka:
1)tak to by měla asi dělat policie, ne? Tak se s*rte v policejním blogu a ne tady. hovado jedno sprosté a fašistické
21. 05. 2010 | 09:53

Termix napsal(a):

Bigjirka:
Naštěsti my "fetomilové" (přestože je toto označení úplně mimo) jsme si vědomi vyšších zájmů společnosti a tím je její zdraví (public health). Takže mě osobně je úplně jedno, že tady nějaký Bigjirka kvičí, že upřednostňujeme zájmy "fetek", protože prostě je mimo, my zkrátka vidíme dál, než vy (naštěstí). Ano my jsme lepší lidi než vy, protože se dokážeme postarat o každého.
JÁ JSEM LEPŠÍ ČLOVĚK NEŽ VY A JSEM NA TO HRDÝ!
btw. pracuji jako adiktologický pracovník :)
21. 05. 2010 | 10:01

bigjirka napsal(a):

Myslím, že není překvapivé že psychopati reagují psychopaticky :-D

Vlastně ani není překvapením, že preferují práva trashe před právy normálních lidí.

V tomto blogu se odkopali v celé nahotě.

Termixi, tajtrlíku, to, že se nechovám jako chlap, mi ještě žádná neřekla :-DDDDDDDD

Pane Stejskale, buďte prosím tak laskav a nemažte, ať je vidět, co je spolek fetmarketingu zač!!!

Aleshagu, empty head mne nemůže urazit, vy už jste se tady vycajchnoval.
21. 05. 2010 | 10:03

bigjirka napsal(a):

Do jasně, termixi.. a vzdělání střední škola sociálního bezpráví, že? Bohužel vám neumím popřát, aby vám mašinka dobře jela.
21. 05. 2010 | 10:04

Termix napsal(a):

Lucie: Ano, ale to je Vaše práce, že se mění venku u auta. Kdybyste tak nehysterčili a neštvali na Sananim úřady, které si vymyslely "problém se sádrokartonovou příčkou" mohli být klienti ukryti před zraky obyvatel vevnitř v KC. Nestěžujte si. Dobře Vám tak.
21. 05. 2010 | 10:05

Termix napsal(a):

Bigjirka: lékařská fakulta
21. 05. 2010 | 10:07

Termix napsal(a):

čochtan: ne právo, ale POVINNOST každého je se před nákazou chránit. Jak to je jasné. Budou-li se všichni chovat bezpečně. Nic nikomu nehrozí. Což ale není případ naší (celosvětové) společnosti. Zkrátka, lidi se bezpečně nechovají, a proto jsou tu služby, které se ty ostatní snaží chránit. A daří se jim to.
21. 05. 2010 | 10:17

bigjirka napsal(a):

Tak to byste mohl dělat něco užitečnějšího.

Klient je zákazník, to oni nejsou jsou to beneficienti.
21. 05. 2010 | 10:20

bigjirka napsal(a):

Termixi, nějak nechápu, jak vaše služba chrání slušné lidi.

A už vůbec nechápu, jak svým nadáváním a osočováním chcete pro své beneficienty získat veřejnost, viz slušný a korektní Aleshag :-DD

Pod tímto blogem jste se prostě představili. Udělejte feťácké centrum někde, kam normální lidi nechodí a třeba se vzdám i toho piva na jehly :-). Mít to v domě, neudělal bych z bytu krok bez náboje v nábojové komoře.
21. 05. 2010 | 10:37

angína napsal(a):

Bigjirko samozřejmě, jak jinak, jenom snůžka urážek, nepřekvapil jste.

Vaší manželce se omlouvám, je to opravdu Scestný názor, k mémo podivu, tímto bych tuto naprosto bezpředmětnou debatu ukončila.

Kde sem vzala, že si policajt? nevim, ohledně svojí profese jsi tajemnej jak hrad v Karpatech a chodíš si zastřílet, tak asi tak. Nevim, že by bylo slovo policajt urážka, rozhodně se za to omlouvat nebudu. To spíš vy byste se měl omluvit všem policistům za to, že přizvání do jejich kolektivu berete jako urážku.

Jestli se ohrazujete proti tomu, že VY nikoho neurážíte, tak se podívejte, co jste napsal např. mě:
"Možná se to teď dokonce takhle na těch školách sociálního bezpráví vyučuje? Jste si jisto, že nemáte ve svém nicku omyl? Angína je infekční choroba, bolí v krku a nepostihuje mozkové záviny. Deficit inteligence je vrozený, naštěstí neinfekční a řekne se jinak. Zkontrolujte svůj meziramenní výrůstek, možná jste hlava otevřená sekyrou. Bronštejnovi otevřeli cepínem, ten také nevěděl, jak se jmenuje a říkal si Trockij."
20.05.2010 06:51:56
21. 05. 2010 | 11:07

angína napsal(a):

Bijirka:
Ani jste se nenamáhal mi odpovídat na otázky.. To co studuji, je škola sociálního bezpráví, jsem infekční choroba a měla bych si zkontrolovat meziramenní výrustek, výborně :)
Nejlepší obrana je útok, že? Férovka sem, férovka tam, ale obsahová hodnota vašich sdělení nula... Občas i mínus deset.
21. 05. 2010 | 11:17

bigjirka napsal(a):

Jen lehká konversace ve vašem stylu. Policajt nejsem a je to pro mne urážka. Jsou jistě i slušní. Ostatně jsem osobně poznal Komorouse a ten mi připadal docela důvěryhodnej. Vy své konkrétní povolání taky nezveřejňujete. Já jsem na volné noze a musím svou práci nabízet klientům, kteří ji nemusí už zítra koupit. Nebojím se nikoho, ale co kdyby některý zákazník byl socan nebo bolševik, mohlo by to škodit kšeftu. Nic víc a nic míň. Myslím, že o svém povolání tu nepíšete nic vy? Z vašeho psaní dokonce jsem nevyčetl ani gender. Zastřílet si chodím, protože je to můj nový koníček a taky protože bezpečnost veřejného prostoru se snižuje (za dva roky jsem byl v autě dvakrát napaden agresivními řidiči). Pročtěte si to zpátky vy a zamyslete se, jak agresivně napadáte lidi, kteří mají na drogovou problematiku jiný názor než vy, což je od oka 90% populu. Jestli takhle chcete získat lidi pro alespoň něco ze svých názorů, tak vás ubezpečuji, že tato cesta k tomu nevede. Naznačil jsem to: vy chcete středisko někde, lidi to tam nechtějí. Je to proti jejich zájmům, takže vyjednat to nelze. Tlakem antagonismus zvýšíte. Což tedy hledat jiné místo - fakt trochu pustější? A místo nadávání víc a trpělivěji vysvětlovat? Btw. - s kolegyňkou psycholožkou trénujeme klienty mj. ve vyjednávání :-) - takže vám mohu kvalifikovaně sdělit, že takhle nic nevyjednáte, protože takhle se nevyjednává. Takže vaší reakcí na slušně formulované názory (troubové,...) jste rozdmýchali konflikt a teď se divíte, že konflikt je. A máte pravdu s mým citátem, kaju se, za jak se jmenuje patří čárka. Člověk všechno neuhlídá. Mimochodem ten citát byl reakcí na vaše nesmyslné napadení scestný/zcestný. Normální reakce by byla: děkuji za poučení, nebudu již psáti hnusné ignorantské paskvily.
21. 05. 2010 | 11:33

bigjirka napsal(a):

Jinak:
1. nevím nic o své povinnosti odpovídat na vaše dotazy.
2. nevím nic o dotazech, které bych vám nezodpověděl
3. na mé dotazy ohledně vzdělání a povolání jste neodpovědělo vy
21. 05. 2010 | 11:37

Termix napsal(a):

Bigjirka: To, že jsem uvedl, že jsem lepší člověk než vy, je myšleno konkrétně na Vás Bigjirko. To není nadávání ani osočování. To je KONSTATOVÁNÍ. A Aleshagovi i ostatním se vůbec nedivím, že vám píší to co píší.
Celou dobu co sem píši se snažím být věcný.
Vás to ale nezajímá. A za to jsem si zasloužil "fetomila". Proto jsem vám napsal, že jsem prostě lepší :)

Tak to prostě vidím já.Taky tady vystupuju sám za sebe, tak nevím, proč mě házíte do jednoho pytle s "fetomily". Protože jsem se zastal angíny?
Hmm, to je napováženou :D

Ale dobře, asi JSME tady všichni ignoranti, jiné názory nás nezajímají.

OMLOUVÁM SE VÁM BIGJIRKO ZA VŠECHNY, KDO VÁS JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM NAPADALI A URÁŽELI (VČETNĚ MĚ OSOBNĚ).

Jsme opravdu hrozní a svým chováním ohrožujeme společnost. Měli bychom se nad sebou opravdu zamyslet, vzít rozum do hrsti a říct si: Takhle ten svět neochráníme. Vždyť se vlastně chováme hrozně bezohledně a nezodpovědně. Zaštiťujeme se humanismem, ale lidi nás v podstatě nezajímají. Měli bychom to rozpustit a najít si nějakou normální práci. Jo, jo colou dobu máte pravdu Bigjirko. Vyhrál jste a přesvědčil.
21. 05. 2010 | 12:21

Aleshag napsal(a):

Bigjirka: tak když termix tak já taky teda sorry. (bigjirka, fafnir, čochtan atd.) Nejste fašouni. To já
21. 05. 2010 | 12:25

angína napsal(a):

Bigjirko já jsem jen zdůvodňovala, kde jsem vzala toho policajta. Jinak nevím, že jste se mě ptal na moje povolání, nečtu to všechno, je toho hrozně moc a já mám na práci důležitější věci, než je hádání se s lidmi na blogu.

Já uznala svojí chybu co se týká kauzy zcestný/scestný, o žádné napadení z mojí strany se nejednalo. Připadalo mi akorát hloupé, že se chytáte takové maličkosti - přesně jak píšete, člověk všechno neuhlídá, o co jde. VY jste ale napadl Ammera nebo Aleshaga - už nevim přesně - a nazval jste nás, sociální pracovníky, hlupáky, a že ani neovládáme gramatiku... to je ale pitomost.

Doufám, že už vám je gender a povolání jasné.
21. 05. 2010 | 13:28

angína napsal(a):

navíc zdá se mi, že angína bez angíny jako žena bez ženy, takže se z takovýho nicku dá gender v klidu odvodit :)
21. 05. 2010 | 13:32

angína napsal(a):

Já vás vůbec neurážela ani nenapadala, naopak jsem se snažila vést s vámi dialog, zajímalo mě, jestli byste třeba zašel na ten detox nebo jestli byste měl alespoň trochu zájem se o drogové problematice dozvědět něco hlouběji.
Ale vy nemáte, vás informace nezajímají, vy jste ignorant, máte svojí pravdu - všechny byste postřilel a šmitec. Ten, kdo bere drogy, není člověk - a to jste vážně napsal, ale nehodlám vám to dohledávat.
21. 05. 2010 | 13:36

angína napsal(a):

S tím vyjednáváním máte pravdu. Já bych právě ráda vyjednávala, nechápu, že jsou lidi tak agresivní. A uznávám, tlakem antagonismus zvyšujeme a vyvolávání konfliktů mi vůbec nesedí.
Musíme se ale bránit, když nás lidi napadají, navíc nesmyslnýma argumentama, přesně jak to děláte vy - jako např. škola sociální bezpráví, jste všichni hloupí, protože jeden z vás napsal pavopisnou chybu atp.
Aleshag, Termix i Ammer se snažili věcně informovat o problematice - vy se ale chcete hádat.

Nemůžeme z pětky jenom tak odejít - neziskové organizace tvrdě shání prostředky na fugnování, není to jenom tak sehnat prostory, zařídit zařízení, aby se mohlo otevřít.. Navíc se nechceme vzdát bez boje - aby se z toho nestal precedens.

Chceme vyjednávat. Jděte pryč - tak my teda jdeme, není žádné vyjednávání, to je uposchlechnutí rozkazu.
21. 05. 2010 | 13:47

bigjirka napsal(a):

dobrá, angíno, pojďme ubrat. Ignoranta si strčte do řiti a přestaňte s nadáváním - OK? Zcela objektivně - nadávat začal Ammer 14.05.2010 20:53:02. My jsme dali najevo, že máme jiné názory než vy, což vás rozzuřilo a začali jste šílet a nadávat. Takže spirálku jste roztočili vy. Já jsem si trochu dloubnul s pravopisem už nevím do koho a vy jste na mne vypěnila s nesmysly. A urazila mne policajtem. Teď z použití feminina vidím že jste asi žena. Odvolávám tedy svou nabídku pěstního souboje a to i v případě, že byste byla transka, osobnost respektuji. Vaši omluvu ovšem nadále očekávám. Nikde jsem nenapsal, že bych všechny postřílel, nikoho se zastřelit nechystám. Napsal jsem, že bych nevycházel z bytu bez náboje v nábojové komoře. Nevím ale, co bych poradil ženě a dětem.

Teď k tomu, co je jablkem sváru. Snažil jsem se vysvětlit, že problém tak, jak jej předkládáte, nemá řešení. Proč? Protože vy hájíte zájmy fetek a normální občan je vám fuck. Normální občan zase hájí bezpečnost svou a svých blízkých a fuck mu jsou zájmy fetek. Vy opravdu nechápete, že v takovém případě neexistuje vyjednávání, ve kterém by se dal vyjednat souhlas občanů s centrem v domě? Vy jste přišli s justem - výměnou stříkaček prý snad blíž ke škole. Vy vážně chcete, aby někomu prudšímu ruply nervy? Skutečně to má jediné řešení, odchod z toho domu někam - a vyjednávání může být o vzdálenosti od míst, kde žijou lidi. Máte pravdu, že fetky od určitého stupně zombizace už za lidi nepovažuju. Bojujte. Pak se ale nedivte, že se bojuje. Říkám vám to zcela nezávisle, v Praze 5 nebydlím.

Proč tam lidi ty feťáky nechtějí? Zkuste odhadnout pravděpodobnost, že feťák v okolí střediska jeden rok nic nežádoucího nevyvede, něco vám k tomu spočtu. 90% - co myslíte?

Na detox nepůjdu, nejsem intoxikován. Problémy feťáků mne nezajímají - nejsem feťák a ani nikdo z mého okolí. Proč trpíte ilusí, že každého musí zajímat totéž, co vás a koho to nezajímá, je trouba a ignorant? Snad stačí to, že souhlasím s jejich léčením. Nemoc to možná je - nemoc, kterou si svou nezodpovědností přes varování a úsilí okolí vyrobili. A tam někde shoda se mnou končí. Jejich potřebu být mezi jinými lidmi neuznávám. Proč? aby mohli krást?
21. 05. 2010 | 16:48

bigjirka napsal(a):

Termixi, KONSTATOVÁNÍ že jste lepší než někdo? To je fuckt docela dobrý! Leninovi to majitelství pravdy dělal syfilis, co to dělá vám?

Ještěže nejsou všichni tak dobří jako vy. Kdyby byli všichni tak dobří, kdo by fetoval, kdo by dealoval a kdo by to všechno živil? Raději zůstanu špatným.

Možná že vám jednou dojde, v čem je problém. Ano, já uznávám, že jednáte v zájmu feťáků. A cítíte se dobří - třeba jste. Pro ty feťáky. Rozčiluje vás, že ostatní jsou tak tupí, že nechápou, jak je to báječné. Tak já nevím, no..
21. 05. 2010 | 16:58

fafnir napsal(a):

Termix
tahle debata ukázala,tedy aspoň mě,několik věcí.A nad těmi byste se měli zamyslest a slézt z výšin.
Automaticky předpokládáte,že váš pohled je jediný možný,protože sami sebe považujete za odborníky.
Automaticky považujete pohled zvenku za zcestný,spolu s nositeli toho pohledu.
Není li po vašem,a teď nemluvím přímo o vás,jako termixovi,pokoušíte se urazit,názvy fašista,zabedněnec,trouba etc.opravdu nelze považovat za standardní oslovení.
Ž tak jednáte se mnou,je z hlediska cíle vašeho snažení marginální.Z toho hlediska je důležitá komunikace s veřejností.Výsledek říká,že toto rozhodně neovládáte,nezvládli jste,a proto vás nikdo nechce,a vy se tomu velmi divíte.poodstupte,a přestanete se divit.Považujete li někoho za tupé stádo,tak se nedivte,že se brání.
Závěr.Je li tento způsob jednání s veřejností vaším standardem,nikdo vás nebude brát za užitečné.
21. 05. 2010 | 17:42

bigjirka napsal(a):

fafnire, zjevně se úplně shodujeme. Zajímavé je, že stejně se chovají všichni tito extremisté - adiktologové, muslimomilové, dežomilové... Oni jsou Majiteli Pravdy, oni jsou skvostní a kdo nesdílí jejich deviaci, je totální póvl
21. 05. 2010 | 17:59

Termix napsal(a):

Bigjirka, Fafnir: Já si myslím, že komunikovat s veřejností umím, nicméně nikoli s vámi. Holt jste asi špatný vzorek. A jako majitel pravdy si rozhodně nepřipadám. Svojí práci dělám proto, že si vážím života, zdraví. Žádný život pro mě není ztracený. Věřím tomu, protože to prostě funguje. Výsledky vidím. Lidi které jsem potkával vyfetované na ulici, špinavé a s pragrafy na krku. Potkávám díky službám které provozujeme my fetomilové, nyní čisté, fungující, pracující, s rodinami.
Jsem lepší než vy, protože bych si nikdy nedovolil plivnout na člověka, který třeba celý život trpěl. My jsme mu pomohli a ted se mu žije lépe. A vy?
Když nám takový člověk poděkuje, protože jsme ho vytáhli z těch sr*ček. Tak vy mu řeknete (volně citováno): "hm dobrý, zvlád si to, ale nečekej, že se z toho posadim na zadek. Můžeš si za to sám, takže předpokládám, že se z toho zase sám dostaneš"
Vás vůbec nezajímá, že takový člověk byl třeba od mala týraný či zneužívaný? Že neměl příležitost třeba se dostat ke zdravé výchově? Nikdo mu nevytvořil dobré zázemí aby se mohl vyvíjet zdravě?

Pro vás je to prostě "chudáčekfeťáček" který tady akortát ohrožuje nás zdravé, pracující. Takže feťáku zmiz mi z očí a koukej se objevit až nebudeš fetovat. Do té doby nejsi.

Ještě než se rozjela flame war, tak jste několikrát urazili lidi kteří dělají svou práci a dělají jí dobře. Urazili jste několikrát naše vzdělání, profesi. Sklidili jste co jste zaseli. Nedivte se.

tady jsou vaše citace z doby, kdy vás ještě nikdo neoznačil za fašisty a ignoranty a trouby:

" fafnir napsal(a):
chudáčci feťáčci.Jehly a stříkačky zadarmo,bez toho aby se šli léčit.Kolikpak na to dostáváte od státu nebo města.A co takhle,aby nikdo nebyl diskriminován,dávat alkoholikům jejich potřebné 2 deci rumu denně.Nebo alkoholik není závislák?A jistě by se dali vytipovat další závisláci uspokojování jejich libida. "

fafnir napsal(a):
narkel
moc se mi líbí srovnání s kuřáky.To je argument typu:já jsem sice rozbil lavici ,ale Jirka rozbil okno.Takže tento argument neberu.Kdyby už nejméně 20 let neběžela všude možně kampaň a osvěta upozorńující na nebezpečí drog,tak bych vám i částečně věřil.Nicméně trvám na tom,že si za toho mohou narkomané sami.Ty výmluvy na prostředí jsou stejně hloupé,jako když obhájce obhajuje vraha tím,že měl špatné dětství.Mám k tomu dojem,že si podobná sdružení tyto lidi pěstují.A že platím jen 1,50 na daních.No dobře,ať mi tedy každý v tomto státě pošle 1,50.Nikomu to přece dle vás nic neudělá,a mě to pomůže.Nebo že byste nesouhlasil...

14.05.2010 19:42:30
fafnir napsal(a):
Ammer
představte si,že vím ,s kým spím.S manželkou,už 30 let.A jak souvisí krása s tím,že je někdo feťák?Krucinál,mě připadá,že podpora feťáků je váš program.Ono opravdu nejde tolik o peníze jako o podporu kterou jim dáváte.Říká se tomu se tomu, dle vás zastaralým slovem, morálka.
"fafnir napsal(a):
andreasi
jak ušlechtilé.A oni nedostávají zdarma methadon?A minimalisovat infekce.To zní jako ,když nám nedáte stříkačky,tak vás nakazíme.Víte co má dělat s vyděrači.
A navíc vy ušlechtilí.Feťák dostane jehlu zadarmo,diabetik si ji musí platit.Pomáhat ano,ale jen tomu,kdose bude disciplinovaně léčit. "

bigjirka napsal(a):
Tož fafnire, myslím, že smažky už se tu odkopaly dost, včetně svých propagátorů. Na sociálně právní hilfeschule myslím, že máme shodný názor. Ano, je to dnes složité, když i hra na automatech a karbanictví jsou nemoci. Fakt je zajímavé, že ti shitheadi umí jen nadávat. Běda, jak by jim někdo nechtěl dát jejich buchny!
22. 05. 2010 | 13:00

angína napsal(a):

Bigjirko chcete vážně ubrat? Já bych doopravdy stála o seriózní diskusi, ale pobídka ke korektnosti typu "stčte si ignoranta do řiti" je zase útok a já mám zase tendenci se bránit.

Proč se té omluvy ohledně toho, že jsem vaše povolání netrefila, tak dožadujete? Co je špatného na tom být policajt?

Mě nerozčiluje fakt, že máte jiný názor. Mě rozčiluje, jak svůj názor prezentujete, rozčilují mě vaše výrazy - feťákomilové, dežomilové, dealery pověsit za koule do průvanu, apod. Pověsit někoho za koule do průvanu, je nízký, brutální a v našem geopolitickém prostředí trestný čin. Distribuovat drogy je pochopitelně rovněž nízký a trestný čin. Odpovídat na nízký, kriminální čin nízkým,kriminálním činem se míjí účinkem. Násilí plodí násilí - ano, je to klišé, ale je to prostě tak. Tuším, že jste to myslel s nadsázkou, nicméně se projevujete dost agresivně...
"nečiň druhým to, co sám nechceš, aby ti bylo činěno" - nejsem křesťan, ale s tímto mottem se zkrátka identifikuji a přijde mi rozumné a efektivní.
22. 05. 2010 | 13:10

angína napsal(a):

A teď bych ráda v návaznosti na to, co jsem zrovna napsala, vrátila diskusi na samý začátek.

Martina Richterová-Těmínová píše:
"V čem ale je ta současná situace jiná? Je jiná velkou mírou nenávisti. Dopis hrozící vypálením, rozbitá okna, fasáda popsaná hanlivými nápisy a leták v duchu volební antikampaně? Nikoho to neznepokojuje.

Již na bezpečnostní komisi zazněla z úst občanů zmínka o basebalových pálkách, ale to jsem brala jako řečnický obrat a stejně to asi chápali i přítomní zástupci policie. Začínají se zde objevovat jasné začátky diskriminace určitých skupin obyvatel – skupiny závislých a skupiny vysokoškolsky vzdělaných profesionálů, kteří mají ve své pracovní náplni závislým pomáhat a motivovat je ke změně života. Znamená to, že závislý nemá nárok na poskytnutí služeb? Znamená to, že se sociální či zdravotnický pracovník má obávat o svůj život? Znamená to, že vyhrožování je v pořádku?"

Bigjirko, my chceme boj, ale počestný a konstruktivní - nechceme žádné nadávky, výhružky, násilí.
A znepokojuje nás právě toto, jak lidé agresivně reagují.

Víte, já chápu, že lidem vadí představa, že se před jejich barákem bude pravidelně srocovat bandička fetek, protože si tam budou chodit měnit stříkačky do Káčka. Takže chápu, že tam Káčko nechtějí. Já ale vím, že si to představují mylně - klienti se umějí chovat způsobile, musí, pokud chtějí využívat naše služby. V Holešovicích jsme byli 15 let. Zezačátku se to také lidem moc nezdálo, ale pak si zvykli, když pochopili, že přítomnost K-centra neznamená navýšení kriminality a poházené stříkačky všude kolem - bylo to přesně naopak.

Taky doufám, že by lidem vadila i ta herna. Co mě vytáčí je to, že protest proti herně by MAXIMALNĚ skončil na stole nějakého úředníka a to i teď, když je před volbama. Je to mimo jiné i proto, že alkohol je v naší zemi vysoce tolerován. Což dokládá např. nms: "Jakýkoli alkoholický nápoj vypilo v ČR více než 98% šestnáctiletých studentů," viz.http://www.drogy-info.cz/in...
Jenomže co se týká feťáků, tak to se každý bouří, to každý přidá nějaký peprný výraz do pranice. A proč bychom nerozpoutali politickou agitaci? No a vzhledem k tomu, že je před volbama, tak se s tim zastupitele dokonce rozhodli i něco dělat.
22. 05. 2010 | 13:55

angína napsal(a):

.. a při tom alkohol je droga jako každá jiná, co ročně zabíjí tisíce lidí. Ale rozhodně by vinaře a sklepmistry nikdo nevěšel za koule do průvanu...

Lidi vždycky budou brát drogy. Represivní mechanismy a nátlakové metody už tady byly - bezúspěšně. Podívejte se např. do Ruska a Ukrajiny, kde je postoj k drogové problematice zhruba takovýto: https://www.youtube.com/watc...
V Británii, kolébce terciární prevence, dávají lidem na předpis herák. Lidem, kteří jsou na tom závislí přes 20 let a budou nejspíš do konce života. Takovýto lidé jsou ale zcela normálně zapojeni v pracovnim procesu, bydlí, nesmrdí a kriminálně se nechovají - a to tu hlavně běží.

Bigjirko, to jsou pro vás všichni lidé, tvůrci těchto programů, nejen u nás, ale všude na světě, kteří vidí smysl terciární prevence, diletanti a feťákomilové? A radši byste všechny smažky nahnal do kamenolomu? Tedy omlouvám se, všechny ne, ale ty, co se nechtějí léčit?
22. 05. 2010 | 14:13

angína napsal(a):

a ještě poslední věc.
Vyjednávání okolo vystěhování - odchod na jiné místo - já myslím, že to je něco, na čem se dá dohodnout. Ale to místo musí být vyhovující. Musí být na místě, kde se závislí pohybují, musí vyhovovat prostorově, atp.
Nemůžu mluvit za vedení, ale myslím, že kdyby MČ našla adekvátní náhradu, tak by se vystěhování začalo projednávat.. Je to fakt znepokojující, když jdete ráno do práce a na dveřích najdete "budete vypáleni", den na to objevíte rozbité okno.. A policie na to nic, jakoby se vlastně nic nestalo.

My respektujeme cizí názory, jsme ochotní s veřejností komunikovat, zviditelňovat veškerou naši činnost.
Já osobně jsem ale prostě šokovaná z toho, na kolik se lidi dokáží sytit nenávistí a na kolik dokáží jednat agresivně. Mnohdy se uhlazený pán v kvádru chová nebezpečněji, než klient v poslednim stupni zombizace...

BIGJIRKO, když vás problémy smažek nezajímají a celá drogová problematika je vám putna, tak proč jste se zapojil do diskuse na tomto blogu? Chtěl jste si zanadávat nebo...?
Já respektuji, že vás závislosti a drogy nezajímají, žádnou iluzí netrpím. Ale tak co je cílem vašich příspěvků? Na základě čeho jste sem začal psát? přečetl jste si vůbec, co psala Martine Richterová-Těmínová, nebo vás jenom namíchla odvíjející se diskuse?
Kdybych já brouzdala po internetu a objevila diskusi o, já nevím, třeba o přístrojích na vysílání a přijímání radiových vln, tak bych se zapojila s cílem něco se dozvědět. Když nějaké oblasti nerozumím, tak nesoudím a nehodnotím. Řeknu svůj názor, to ano, ale soudy se schovám.
22. 05. 2010 | 14:47

fafnir napsal(a):

Termix
tak ctrl c a v by vám šlo.Teď ještě nějaký závěr.Vy jste učinil závěr,chudáci smažky nic,jsou jen oběť zlého okolí.My nikdy nic,to vždy oni.Naznačil jsem tady své mládí.Tehdy šlo opravdu o život a ne pocity zneuznání.Podle vás bych musel být sjetý immmerfurt.Proč mám mít vůli já,a oni nemusí.A máte pravdu,z toho že někdo přestal fetovat a krást se opravdu neposadím na zadek.To je totiž normál,a oni přece chtějí být považovaní ýza normální, rovnocenné.Tak proč požadovat v tomto bodě vyjímku.
Říkáte,že komunikaci dobře zvládáte,jenom my jsme ta černá vyjímka.
Vzhledem k tomu,jak je na vás v místě nahlíženo,a že vás tam nechtějí,ba sepisují proti petice,mi připadá vaše tvrzení poněkud nadnesené,s poněkud ublíženeckým přídechem.
22. 05. 2010 | 17:00

Termix napsal(a):

Fafnir: Já snad tvrdím, že toxíci kteří se sebou něco dělají nepotřebují vůli? Víte kolik práce stojí ty lidi přesvědčit aby svůj život změnili? Aby tu vůli v sobě našli?
My jsme kolikrát ti poslední co jim na tomhle světě zbyli. Protže k nim prostě každý jiný přistupuje stejně jako vy.
Tedy: neotravuj tady feťáku
22. 05. 2010 | 18:46

bigjirka napsal(a):

Angíno, napsal jsem, co jsem napsal. Chcete-li si ignoranta strčit jinam, udělejte to, jsem svobodomyslný člověk. Jsem si zcela jist, že pověsit dealery za koule do průvanu jsem tu nenapsal já, ale vy. Ale pokud je to váš názor, rád se k němu připojím, zde můžeme začít budovat konsensus. Nízký čin by to nebyl, věšel bych je vysoko. Pokud vám opravdu záleží na těch feťácích, tak... Možná že vám připadlo, že tu práci odsuzuju - tak to tak určitě není. Jen vám opakovaně říkám, že bezpečnost běžného občana pro mne stojí vysoko nad zájmy feťáků - je to hodně nesrozumitelné? Takže - víte, asi bych dokázal vzít středisko, kam chodí rodiny na rodinnou terapii. Středisko na výměnu jehel ale mezi lidi nepatří! Proč se fetky pohybují tam, kde je hodně lidí? Protože tam chtějí krást a loupit! Jak jinak by si obstarali na dávku? Konflikt bude trvat, dokud zájmy feťáků budete nadřazovat potřebě bezpečnosti občanů. Jinak jsem dnes o Sananimu dostal positivní referenci - ohledně záchrany feťáka rodinnou terapií. Takže potud se shodnem asi? V další fázi se neshodujeme. Já tvrdím, že je potřeba feťáky od jistého stupně zombizace isolovat
1. za účelem ochrany společnosti
2. koneckonců i v jejich vlastním zájmu.

Vy víte líp než já, že feťák v této fázi není již socialisovaný, nepracuje a nemá prostředky na obstarávání drogy. Dealuje, krade a loupí. A práva tohoto chudáčka feťáčka jsou pro mne opravdu nicotná - zlobte se nebo ne.

Neodpověděla jste na mou otázku: Odhadněte pravděpodobnost, že feťák se po dobu jednoho roku v okruhu dejme tomu 50m nedopustí žádného protiprávního jednání (krádež, loupež napadení, odhození jehly, vniknutí do domu,...). Tak mi to prosím udělejte :-).

S Termixem nemá smysl komunikovat - psychopat narcistního typu. Opakovaně vážně o sobě prohlašovat, že jsem lepší než někdo jiný, to je teda síla.

Kdybyste se vyjadřovala k radioelektronice, myslel bych si, že jste blbá. Já se, všimněte si, nevyjadřuju k problematice léčení závislostí! To nemám zapotřebí a není to ani můj okruh zájmu. Já jsem se vyjádřil k něčemu jinému - k právu obyvatel města na bezpečný život, o němž si opravdu myslím, že stojí nad zájmy feťáků. A proč jsem napsal pod blogem paní Těmínové? Právě proto, že jsem nabyl dojmu, že zájem vašich beneficientů nadřazuje nad zájem občiny.

A o tom, že mnozí ti pomáhající si v tom řeší svůj vlastní problém dominancí nad chudáky, jste opravdu nikdy neslyšela?
22. 05. 2010 | 23:16

bigjirka napsal(a):

A já jsem se zkusil obout do bot lidí, co bydlí v tom baráku. Do bot feťáků se obout neumím a nechci. nefetuju já, moje manželka, nefetovali naši rodiče, sourozenci, ani děti naše nebo sourozenců. Mí kluci zkusili trávu a když jsem jim řekl, ať fotrovi přinesou špeka, říkali tati, ono to ani nestojí za to.
22. 05. 2010 | 23:28

Termix napsal(a):

Milý pane bigjirko zdá se, že když na vás promluví ženská jste schopen se srovnat a začít uvažovat. Skvělé! Leč, musím vám bohužel sdělit, že zájem všech je věc které se říká: "veřejné zdraví". A z toho důvodu je prostě lepší chudáčkůmfeťáčkům měnit stříkačky použité za čisté, ať se vám to líbí či nikoli. Je to prostě desetiletími osvědčený způsob ochrany veřejnosti před infekčními chorobami. Žádné nadřazování práv.
žijeme v právním státě a každý občan (od vyvrhela až po prezidenta) má svá práva stejná. Jak psáno v ústavě. Jak tady již bylo několikrát zmíněno, chudáčcifeťáčci se v parku Na Skalce pohybují víc jak deset let v nemalém počtu.
Asi jsem opravdu přestřelil, když jsem psal, že jsem lepší než vy, omlouvám se. Ale skutečně mě nadzvíhlo ze židle, když píšete, že někoho upřednostňujeme před ostatními. To je prostě nesmysl.
23. 05. 2010 | 08:41

bigjirka napsal(a):

Dobrá, tak když teď už mluvíme skoro normálně - pořád si myslím, že nadřazujete potřebu té "subkultury" potřebě bezpečnosti veřejnosti. Možná že si dost neuvědomujete, že s tím, co děláte, potřebujete veřejnost mnohem víc než ona vás. Alespoň je to vžitý pocit, který jen tak nepřekonáte - a tu veřejnost opravdu bezpodmínečně potřebujete. K umístění střediska výměny jehel do obytného domu konsensus prostě a jednoduše neseženete. Opravdu si myslíte, že je to zcela nedůvodné? Zkuste mi odhadnou výše uvedenou pravděpodobnost, něco vám k tomu dopočtu. Takže měnit jehly asi půjde někde na okraji průmyslové zóny. Taky je potřeba rozlišovat, zda se koná pro lidi na začátku šikmé plochy, nebo pro ztracené zombie. Protože pak už podle mne jednoznačně převažuje ochrana bezpečnosti společnosti a tito lidé by opravdu měli být isolováni. Výklad listin práv není úplně jednoduchý. K právům je potřeba taky uvažovat povinnosti. není dost dobře možné extensivně vykládat pouze práva pro někoho. Pro někoho právo nedělat, fetovat a ohrožovat a pro jiného zase právo makat a nezanedbaz žádnou příležitost k mlčení? Takovéto pojetí práv by vedlo k destrukci lidské společnosti. V mé rodině doložitelně po několik set let funguje pojetí fungovat a nebýt na obtíž, postarat se o sebe a o svou rodinu tak, jak to jen jde a neviset zbytečně někomu na krku. A to i za podmínek, kdy v mé čtyřčlenné rodině jsme za poslední rok přišli o živobytí všichni, někteří více než jednou. Fakt se divíte, že se dívám skrz prsty na fetující nixmochry, kteří do toho spadli vlastní vinou a mnohdy víc než jednou? Dobrá, to jenom na okraj. Takže jistě, považuji za rozumné zkusit lidi stáhnout ze šikmé plochy a v tomto smyslu credits for SANANIM. Od momentu nezvratného úpadku osobnosti feťáka je ale potřeba dát přednost bezpečnostnímu hledisku, jít k nucené léčbě, případně až k isolaci. A světe div se, nepovažuju to za porušení práv feťáků, ale ochranu práv ostatních a koneckonců i ochranu jejich vlastních práv na život a zdraví. A o průběhu úpadku toho jistě víte mnohem více než já. A opakuju - útočností nikoho nezískáte. Chcete-li být Matkou Terezou, musíte jí být.
23. 05. 2010 | 12:34

Termix napsal(a):

Jsem rád že se sitace poněkud uklidňuje. Kdo si začal s útoky jsem napsal již v příspěvcích výše.
Předpokládám že výrok "útočností nikoho nezískáte" platí oboustraně. A Matkou Terezou být nechci.
Měnit stříkačky lze jistě na okraji průmyslové zóny. Avšak podmínkou je přítomnost drogové scény. V Praze je tato drogová scéna: Na Knížecí-Anděl, Václavské náměstí a přilehlé okolí. Nikde tam občané výměnu stříkaček nechtějí. Protože mají pocit, že tím se drogová scéna stahuje v ta místa. De facto my jsme neustále viněni z toho, že zapříčiňujeme výskyt "chudáčkůfeťáčků". A ti lidi (dokud neuvidí člověka, že si mění stříkačku, či si veřejně aplikuje) nemají tušení, že je to "chudáčekfeťáček". Ale nikoho nezajímá, že ONI už TAM JSOU! My přicházíme za nimi.
Nechápu, proč bychom měli my, poslouchat, že můžeme za nějakou kriminalitu, která v těch místech už je, a to z toho důvodu, že ten kdo by se měl bezpečností zaobírat, tak nečiní jak by měl? Hele sorry. Já dělám svojí práci pro blaho všech (s jasnými důkazy z výzkumů a výpočtů) a jestli je někde bordel, má to řešit policie. Tudíž dále nechápu, proč bych měl jít dělat svou práci jinam? Já jí chci dělat tam kde je potřeba. Ne někde u továrny, kde budu potkávat akorát dělníky a toulavé kočky. Já vás ubezpečuji, že pro výskyt "chudáčkůfeťáčků" v místech výše popsaných existují mnohem pro ně atraktivnější důvody. Víceméně jste je ve svém příspěvku vyjmenoval. Logika věci je prostá: Předpokládám-li (být politik), že tedy mám v ulici Káčko (o kterém vím a také vím proč tam je) zařídím, aby tam projíždely policejní hlídky, nebo tam dám kamery. Zkrátka dohlídnu na to aby se tam ti lidi cítili bezpečně. Já prostě (opět a pořád) nechápu proč bysme my pracovníci, měli mít zodpovědnost za naše klienty. Kurnik! Vždyť vrchní z restaurace taky není zodpovědný za to, že se někde host, který u něho vypil pár piv zabije pod vlivem v autě. Nebo někoho sundá na přechodu? Takže, když mám v ulici hospodu(y), proč tam nestaví policejní hlídka s balónkem? Kde je chyba? Mě fakt vytáčí, když mě někdo nařkne z toho, že jednám na úkor práv druhého (jiných). De facto jenom kvůli tomu, že dělám s "chudáčkamafeťáčkama"? To je prostě blbě. Tady se léta spousta věcí neřeší takže my jsme pak první na ráně a pěkně se to po nás sveze.

Napsal jste velmi správně "Alespoň je to (potřeba veřejnosti) vžitý pocit, který jen tak nepřekonáte - a tu veřejnost opravdu bezpodmínečně potřebujete." Ano naprostý souhlas, děláme to totiž kvůli ní. Ne proto, že si užíváme nějakou moc nad ubožáky (a tohle je fakt urážka profese). Komuniukovat s veřejností by měli totiž místní politici, a ti by měli vysvětlit, proč je zrovna u nich taková služba potřeba. A ne zbaběle "zdrhnout" a otočit, protože je před volbami a musím nahnat (nebo aspoň zachránit) nějaké politické body, protože jsem si celé svoje funční období cpal kapsy penězi, místo toho abych se o své občany - višměte si, že píšu občany ne voliče - postaral. Postarám -li se dobře o s vé občany, stanou se mými voliči. Ale tady? Občané přijdou s peticí PROTI a místo toho abych řekl: "hele je to proto a proto, teď s tím uděláme toto, protože je to dobré a osvědčené" tak je to takto: "no to je hrůza viďte? No jak si to mohli jenom dovolit? My o tom nic nevíme a kdybychom věděli tak s tím něco uděláme."

A nechaj nás v tom a ještě nás předhoděj jako hajzly, kteří se úplně pomátli a chtějí do vašeho krásného parku natáhnout fetky. (které už tam jsou víc jak 10 let - ale o tom nikdo nemluví)
23. 05. 2010 | 14:25

bigjirka napsal(a):

Když si nic vysvětlit nedáte, pomoci vám není a předpověď - ne přání - dojde i k fyzickému konfliktu. Skutečně se domnívám, že takové středisko přitahuje a navíc legitimisuje přítomnost a pohyb nežádoucích osob - mít to v domě,... to už jsem popsal. Ano, policie by nežádoucí osoby opravdu měla vytlačovat, aby zajistila bezpečnost těch, kteří na ni platí daně. Čili trváte-li na přítomnosti v atraktivních lokalitách, vědomě připouštíte možnost konfliktu. S agresí jste tady začali skutečně vy. Naše vyjádření názoru nebylo agresí. Pokud přečtete lépe, moc nad ubožáka jsem nevztáhnul na profesi, ale část jedinců. Překrucujete. A pokud jev popíráte - tak se třeba vztahuje možná na vás osobně? Tento jev existuje nezávisle na vašem přání.
23. 05. 2010 | 14:52

Michal Kraus napsal(a):

Paní Těmínová se ve svém komentáři staví do role svaté, jediné zahránkyně světa - - realita je však jiná. Aktivita předstaitelů Sananimu je především kšeft; doslova rodinný podnik, ve kterém se skrze Béma a jiné kamarády přelívají miliony, resp. desítky milionů. Nikdy nikomu nepomohli, jen si dobře žijí z peněz, které jim Pavel Bém dodá. Především manžel paní autorky, pan Richter, je pěkný dáreček! Vše, co píše paní Těmínová je jen a jen pokrytecké lkaní nad tím, že jsou ohroženy peníze, které inkasují a propírají Bémovi... Myslím, že na to by bylo dobré především zaměřit pozornost.
23. 05. 2010 | 15:04

narkel napsal(a):

pane krausi vysvětlil byste laskavě na jakém základě stavíte své odvážné tvrzení? Vlastně kdo jste, že tak zasvěceně mluvíte?
23. 05. 2010 | 16:08

bigjirka napsal(a):

To je další problém neziskovek. Z těch, co znám, jen o jedné jsem na 99,9% přesvědčen, že dělá přesně to, co má. Ale i ta je zdrojem obživy nebo přivýdělku. Moc málo je organisací mecenášských a volontérských. To je to, co jsem psal o řemeničkách a soukolích, mlýnek potřebuje maso. nevím, jak je to v této oblasti, ale ethnobusiness okolo cikánů jede naprosto tvrdě a k beneficienům se dostává jen minimu a to ve složení, které jim nemůže prospět. O SANANIMU jsem dostal positivní referenci, kterou respektuji. Což ovšem zároveň neznamená, že nemůže mít pěkně roztočená kolečka. Nějaké důkazy by neuškodily. Obvinění bylo ne moc vybíravé.
23. 05. 2010 | 18:44

angína napsal(a):

Bigjirko, jsem ráda, že se alespoň na něčem shodneme a ignoranta si strkám jinam. Ne proto, že jste mi to doporučil, ale proto, že jsem vás za něj přestala považovat.
Ovšem reakce na morálně nízký čin (samozřejmě), že byste je věšel vysoko.. no, ehm.. raději bez komentáře. V pohledu na lidská práva se tedy neshodnem.
Isolace a segregace jakékoli skupiny obyvatel je protiprávní a sociální patologii a nenávist to jen prohlubuje. Problém se takto neřeší, jen odsouvá. Dějiny i aktuální situace ve světě to dokazují, myslím, jasně.

Co se týká té pravděpodobnosti.. nastavujete to poněkud kontroverzně. Chápu, o co vám jde. Já vím, že naši klienti jsou kriminální živli, nicméně, živí je většinou drobné krádeže. Jestli bych měla typnout, nakolik je pravděpodobné, že klient NEbude páchat trestné činy v okolí KC do 50 m v rozmezí 1 roku, tak typnu klidně 90%. V okolí 50 metrů v této lokalitě není nic pro ně žádoucího, spíš půjdou do OC. A tam budou krást nezávisle na tom, kde budeme mít K-centrum. Vloupačky provádí ojediněle. Co se týká aplikace, tak ta není trestný čin. A do přilehlého parku opět budou chodit a budou tam aplikovat a dealovat nezávisle na nás. Jak uvedl Termix, klienti se v lokalitách Na Knížecí a park Na Skalce pohybují dlouhá léta a pohybovat se tam prostě budou. A je to kompetence policie, aby se postarala, že se tam kriminálně chovat nebudou.
Jinak klienti pravidelně pod koordinací pracovníků vysbírávají v okolí KC injekční materiál. V Holešovicích se to tak dělo. Dále mají klienti zákaz se shlukovat a srdžovat se v okolí KC - metráž už si nepamatuji, nejsem totiž zaměstnanec KC. Když porušují tento zákaz, mají pak zákaz na služby.
Jak uvedla paní Těmínová, přítomnost KC může scéně jenom prospět.

Ale rozhodně tím nechci popírat fakt, že přítomnost KC v této lokalitě znamená, že obyvatele blízkých baráků by si museli zvyknout denně vídat feťáky pod okny. A to v hojném počtu. A smradlavé a špinavé - tak to holt je. A zase opakuji, že chápu, že by jim to vadilo.
24. 05. 2010 | 00:05

angína napsal(a):

Bigjirko, vy se sice nevyjadřujete k problematice léčení závislostí, ale vyjadřujete se k problematice terciární prevence.
Terciární prevence je postavena na ochraně veřejného zdraví, tak jak to popsal Termix. Výměnou injekčního materiálu se předchází šíření infekčních onemocnění a existuje celá řada seriózních výzkumů, které to dokazují. Naše práce ale není postavena jen na prosté výměně, poskytujeme i jiné služby - hlavně se snažíme posouvat klienta z ulice dál v systému péče.

Vy ale urážíte můj obor, který studuju na FF UK, a nazýváte jej školou sociálního bezpráví. Adiktology zas házíte do pytle s dežomily, což je jakýsi váš agresivní novotvar. A toto mi teda přijde jako odsuzování a znehodnocování naší profese - ačkoliv jste uvedl, že to činit nechcete, tak nevím..

Náplní naší práce je ochraňovat práva a oprávněné zájmy klientů, to ano. Ale jejich práva nenadřazujeme nad právy občanů, to je nepochopení. Jak už jste zde napsal - práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého. My to uznáváme a nechápeme, že kvůli všeobecné nelásce k toxikomanům a nepochopení naší práce veřejnost v klidu zavírá oči před výtržnictvím a násilnými projevy, které byly na naši adresu napáchány.
24. 05. 2010 | 00:26

Termix napsal(a):

hm.
24. 05. 2010 | 00:32

Termix napsal(a):

to "hm" patří bigjirkovi
24. 05. 2010 | 00:34

bigjirka napsal(a):

No vida, angíno. Tak ještě jednou, to věšení byl váš nápad, koukněte zpět a uvidíte. Jinak dealování je jedním ze zločinů, za které bych dával trest smrti, nejen výchovné pověčení za koule. Kaju se a uznávám ale, že to porušuje genderovou rovnost. Já se jen připojil. Pokud to studujete na UK, bude úroveň asi v pořádku. Na úrovni středních škol jsou to ty nejhrubozrnnější školy, které existují. A na úrovni regionálních "universit" snad ani raděj nehovořit. Co se týče toho "jednoho pytle", ten měl vyjádřit skutečně jen to, že společným znakem ochránců menšin je kontraproduktivní přehnaná víra ve svou pravdu, silný pocit vlastního altruismu a agrese vůči ostatním, kteří jejich pohled nesdílejí. Rozdíl názorů se tím vyostřuje až do konfliktu - nic víc a nic míň. Až se nasnídám, něco Vám k té pravděpodobnosti dopočtu btw. odhadl jsem ji stejně.
24. 05. 2010 | 08:08

bigjirka napsal(a):

Předpokládejme, že středisko bude v domě 10 let a bude do něj docházet 100 narkomanů. Pravděpodobnost, že jeden narkoman v tom okolí nespáchá tr. čin jsme odhadli stejně na 90%. Nezávislé pravděpodobnosti se násobí, takže za rok je pravděpodobnost 0,9 umocněno na 100 (to je 2,65614E-05) a za deset let 0,9 umocněno na 1000. To je 1,74787E-46. Tedy 45 nul za desetinnou čárkou a pak ...174787 pravděpodobnost, že nebude spáchán trestný čin. Upravíme-li tu pravděpodobnost na 99%, ještě pořád bude výsledkem pravděpodobnost 4,31712E-05, tedy číslo bude začínat čtyři nuly za desetinnou čárkou (0,004317%). Proto tam ti lidé středisko nechtějí. Pravděpodobnost spáchání totiž hraničí s jistotou. Pro vaši představu, podobnou pravděpodobnost má jev, že Vám 6x za sebou padne 6 při hodu kostkou. Už se vám to někdy stalo?
24. 05. 2010 | 09:18

Termix napsal(a):

Bigjirka: Mohl byste tedy prosím napsat, kolik trestných činů se tedy v okolí 50 metrů od KC stane během těch 10 let? A co všechno do nich počítáte (jáký typ tr. činnosti)
Díky
24. 05. 2010 | 16:16

bigjirka napsal(a):

Termixi, já se nechci pošťuchovat. Řešil jsem, že nedojde k žádnému. Předpoklady jste viděl sám. Napřed jsme se s angínou dohodli, že odhadujeme, že jeden feťák neudělá v 50m okolí střediska během roku žádný trestný čin. Byl to tedy odhad přes palec ve vzájemné shodě. Pak se mi výsledek zdál drsný a tak jsem výrazně ustoupil směrem k vám a tu pravděpodobnost nespáchání jsem zvýšil na 99%. I tak je výsledek drsný. Pokud o to opravdu stojíte, zkusím to nějak vyčíslit, ale je to o něco složitější a bude to míň srozumitelné, protože se do toho musí ještě zapracovat interval konfidence
24. 05. 2010 | 17:21

Termix napsal(a):

Bigjirka: já taky ne (pošťuchování). Jen jsem to potřeboval osvětlit. To je všechno. děkuji :)
24. 05. 2010 | 19:20

bigjirka napsal(a):

Osvětlení tohoto základního je takové, že nezávislé pravděpodobnosti se násobí. Tj. při odhadu P=0,9 na rok pro jednoho je to na dva roky 0,9*0,9 a na deset let 0,9^^10=0,35. Čili bude-li tam chodit jeden narkoman 10let, pravděpodobnost, že nespáchá tr. čin bude 1/3. Bude-li docházet 100, ta v jednom roce je to 0,9^^100= 2,65614E-05. To se mi zdálo dost přísné, tak jsem šel na odhad P=0,99. 0,99^^10=0,904 a tedy pro 100 osob na jeden rok 0,99^^100=0,366, tedy 36% pravděpodobnosti, že 100 těchto osob nezpůsobí za rok v ulici žádný trestný čin. Stačí to takhle? Je to tedy 74% pravděpodobnost, že k něčemu dojde. Od oka každých 1,5 roku jeden průser související s přítomností střediska. Jako soused bych s tím nebyl srozumněn.
24. 05. 2010 | 20:47

bigjirka napsal(a):

Pokud byste to vážně chtěl nějak víc rozebrat, řekněte, ale to bych si nad to musel sednout a ne to pálit od boku do klábosnice. Ovšem i ty výchozí odhady jsou vycucané z prstu a liší s se o řád. Tipl bych si, že 0,9 je pesimistický a 0,99 optimistický odhad. nedovedu si forštelovat, co byste museli sousedům nabídnout, aby souhlasili.
24. 05. 2010 | 20:51

angína napsal(a):

Bigjirko, vzhledem k tomu, že vy se o problematice terciární prevence a léčení závislostí nechcete nic dozvědět a tudíž leckteré naše argumenty prostě opomíjíte, myslím, že není důvod, abychom pokračovali v diskusi.
Můžeme se totiž už jenom dohodavat nad tím, nad čím jsme se neshodli. A to já nechci.

Možná jste "věšení za koule" nenapsal doslovně, ale cítíte to tak, viz. uznávání trestu smrti (a možná by i nějaké to mučeníčko bodlo?? přeháním záměrně..) a fetky v určitém stupni zombizace nejsou lidé.

Jsou to lidé a mají pořád svá lidská práva. Celá řada z nich patří za mříže, ale každý z nich má právo na to dostat šanci začít znovu, změnit se. A teď neřikám, že by se jim ty šance měly dávat pořád znovu a znovu a znovu.. však také někteří jedinci stráví zbytek života v kriminálu. Ale nějaké dostat musí. Právě proto, že jsou to lidé. Nemocní lidé (i když si svou nemoc z velké části způsobili sami). A to je fakt, nad kterým se shodla vědecká obec (v celosvětovém měřítku), takže jestli nad tímto někdo pochybuje, tak je pro mě blbec.
Klasické argumenty typu, "jakápak nemoc, já nefetuju, kolem mě nikdo nefetuje, tak proč oni? Oni si to zavinili jenom a jenom sami, oni CHTĚLI fetovat, tak ať si to všechno vyžerou v plný parádě" Je příliš jednoduchý soud, založený na povrchových informacích, značící o neporozumění tématu. Chápu, že člověk neznající drogy a drogovou problematiku takto smýšlí. Proto se pouštím do diskusí, abych přinesla těmto informace. Rozhodně se nepovažuji za žádného altruistu. Také si nemyslím, že bych svojí "jedinou, nejsvětější pravdu" měla "spásně" šířit do okolí. Jde o mi věcné informování, o vyjasňování problému v jeho nejširším kontextu.

Doufala jsem, že třeba ještě napíšete pár slov k tomu, co předeslala paní Martina Richterová-Těmínová: "Máme vyhrožování a násilí ustoupit? Je to opravdu ta správná cesta?"
Čekala jsem tedy reakci na onen vandalismus, který na nás byl napáchán a veřejnost to mlčky i hlasitě shvaluje.
Ale vypočítání pravděpodobnosí bylo v jistym smyslum taky poučné.

Takže děkuji za rozhovor a uvítám ještě případnou odpověď.
24. 05. 2010 | 23:21

angína napsal(a):

jo a ještě pro ujasnění, to o těch klasických argumentech nepatří na vaši adresu.. Kdybyste si to třeba chtěl vztáhnout k sobě. I když se to tomu, co jste napsal, docela podobá.
24. 05. 2010 | 23:27

bigjirka napsal(a):

Jasně. Jsem blbec. Násilí neschvaluju, nicméně jsem se vám snažil vysvětlit, proč k němu došlo a že k němu dojde znova, nezávisle na mojí vůli. Taky bych Vám vyčíslil pravděpodobnost, ale Vás to sere, tak se nebudu namáhat, ono mne to zase tolik nebaví. Ano, drogová problematika není a nebude mým cup of tee. Berte to třeba tak, že někdo musí na tu problematiku vyprodukovat prostředky, jak už jsem napsal, společnost se nemůže skládat jen z fetek, dealerů a pomáhajících altruistů. Někdo musí vypěstovat obilí, připravit pitnou vodu, zajistit odtok splašků, vyrábět mobily, chemikálie, sklo, vařiče, auta, letadla.... Nu a já jsa členem tohoto tupého, nezajímavého, nefetujícího a vaši pomoc nepotřebujícího davu, si dovoluji klást potřeby tohoto tupého idiotského davu před potřeby fetek.

Ano, jsem zastáncem trestu smrti. Nikoli jako pomsta, ale jako ochrany společnosti před zvláště nebezpečnými individui, mezi něž počítám dealery. S věšením za koule jste přišla vy, takže mi to nepodsouvejte, že je to moje, když jste to napsala vy. Uznal jsem, že je to genderově nespravedilvé, když dealerku není za co pověsit. Mohu udělat ještě víc?

Mohu. Mohu vám popřát hodně štěstí, přestože dovedu odhadnout pravděpodobnost, že ho mít nebudete (myslím jako organisace). Takový jev má příliš blízko k jevu nemožnému - znova říkám, že mne mrzí, že vás ty výpočty serou, ale nemůžu proti tomu nic udělat.

Máte pravdu, že fetku v beznadějném zombie stavu už za člověka nepovažuju - zejména proto, že už jím není, jen tak zčásti vypadá. Pokud vím, neexistují případy návratu z této fáze do stavu člověka, schopného plnit své funkce ve společnosti a být užitečným členem lidské společnosti. Považuji jej za nebezpečného tvora, před kterým je třeba především chránit lidskou společnost, zejména bezbranné děti. Nemám nic proti charitě, tak jako nemám nic proti krmení ptáčků nebo psím útulkům. Garantuju Vám, že náš pes útulek nepotřebuje. Takže to berte jako setkání dvou civilisací. Doufám, že Vám náš rozhovor pomůže. Za mne - já bych vám dveře nepochcal ani nenasprejoval, ani nezapálil a neudělaly by to ani moje děti. Nevyšel bych z bytu bez náboje v nábojové komoře a snažil bych se přesvědčit manželku, aby nosila alespoň kasr. Pokud vám to nic nedává, tak mne mrzí váš ztracený čas. Pokud tohle nepochopíte, jsou provás nebezpeční nejen vaši "klienti", ale i vaši řádným životem žijící spoluobčané.

ještě jednou shrnutí - je dobré pomáhat těm, kterým ještě pomoci lze. A rovněž je dobré chránit společnost před těmi, kterým již pomoci není. Lidé to nejsou, i když tak vypadají. Jsou to nemrtví.
..brou
24. 05. 2010 | 23:53

bigjirka napsal(a):

P.S. chápu, že není lehké provést "selekci" těch co už šanci nemají.
24. 05. 2010 | 23:55

Termix napsal(a):

eeh Bigjirko. Mě stačilo jen to, že jste napsal, že se nic nestane eventuelně jednou za 1,5 roku jeden. Nemusel jste to vypisovat. To jsem opravdu nechtěl, a jestli to tak bylo pochopeno tak sorry. V té lokalitě se již delší dobu páchá několik desítek trestných činů či přestupků denně. (a jenom vandalství napáchané na majetku Sananimu za necelé 2 měsíce, překročilo vaše výpočty o cca 7,5 roku: 5x vandalství/výtržnost - rozbité okno KC, rozbité přední sklo dodávky, rozbité zadní sklo dodávky, znehodnocené zámky u dveří, posprejovaná fasáda - rozmazené psí ho*no na mluvítku zvonku nepočítám) Takže o jakém zvýšení kriminality se tedy bavíme? Že někomu po cestě z KC upadne stříkačka?
25. 05. 2010 | 10:01

Termix napsal(a):

Pardon, ne překročilo, ale "vypotřebovalo"
25. 05. 2010 | 10:02

bigjirka napsal(a):

Bavíme se o zvýšení kriminality na margo přítomnosti střediska - přitažením závadových osob. I činy proti středisku jsou následkem přítomnosti, viz výše, byť jde o něco jiného a nezastávám se jich. Prostě vás tam veřejnost nechce. Mé výpočty, tedy spíš odhady, se týkaly výhradně narkomanů docházejících... Kdo nechce rozumět, nerozumí. Každopádně stahování těch zachránitelných ze šikmé plochy považuju za záslužné. Za bodem zvratu věřím spíš na ochranu společnosti - tedy spíš represivní přístup.
25. 05. 2010 | 12:11

Termix napsal(a):

A! To nebylo nepochopení, jen obraz-ilustrace.
Vracím se vžak zpět k tomu co tvrdím/ptám se výše. Pokud tedy dojde v místě KC za jeden a půl roku k "něčemu", když už na místě je trestná činnost páchána v množstvím větším než malém několik let (rezidenty potvrzeno), chci vědět o jakém kriminality zvýšení (reálném) tady mluvíme. Shodujeme se na tom, že minimální. Ergo přítomnost závadových osob je subjektivní pohled => Závadová osoba není závadovou dokud nepáchá protiprávní jednání.
25. 05. 2010 | 12:23

Termix napsal(a):

M.Kraus: Mno, mě by kupříkladu zajímalo, jak jste na to přišel. Vzhledem k tomu, že každoročně sdružení Sananim prochází nezávislým auditem a několikrát do roka jsou zde na kontrole úředníci z ministerstev, patří toto sdružení k těm, která jsou pod neustálou kontrolou. Takové kontroly nejsou v soukromých podnicích téměř nikdy. Snad pouze pokud by šlo o nějaké obrovské daňové úniky?
25. 05. 2010 | 12:45

angína napsal(a):

Bigjirko, nejste blbec, vždyť jsem to psala, že to nepatří vám.

Pravděpodobnot byla poučná, to nebyla ironie. Je to zajímavé se na skutečnost podívat exaktním nástrojem, s jasnými výsledky, což sociální vědy, kterými se zabývám, zkrátka neumí. Vaše výpočty vnímám jako podklad pro další uvažování. Rozhodně mě tohle nesere, serou mě jiný věci, konkr. to, že jste schopný říct o mých klientech, že to nejsou lidé, ale zombíci. Neřikám, že je máte chápat. Ale to, že je ani nedokážete považovat za lidi.. to je na mě moc.

Nepochopil jste ale, že fetky na Andělu budou centrum necentrum. A centrum by tomu mohlo naopak pomoci. Poněvadž i my se podílíme na snižování poptávce po drogách. Odkázala bych vás klidně na případné prameny, ale vás to nezajímá, takže...
25. 05. 2010 | 14:22

kontaktní pracovnice napsal(a):

bigjirka: ještě jednou shrnutí - je dobré pomáhat těm, kterým ještě pomoci lze. A rovněž je dobré chránit společnost před těmi, kterým již pomoci není.

pod toto se dá podepsat, a tak se to i snažíme dělat. pracujeme i s rodiči, partnery, jinými příbuznými a blízkými - jak osobně, tak pomocí telefonické poradenské linky. bližší informace by, myslím, bylo lepší podat osobně (v případně zájmu), takhle po zprávách "na zdi" je to dost neosobní a zkratkovité :)
25. 05. 2010 | 15:57

bigjirka napsal(a):

Tož, přátelé, tak snad si už rozumíme alespoň trošku. Já se pohybuju ve světě normálních lidí, kteří udržují kola v pohybu. Opravdu nemám velký zájem se seznamovat nějak do hloubky s problémy drogové scény, starosti s mou prací mi úplně stačí. Myslím, že vy se příliš orientujete na potřeby svých klientů a zapomínáte na potřeby těch normálních lidí. A ti drogové středisko ve své ulici a tím méně ve svém domě chtít nebudou. Vyjednat to nemůžete, nemáte jim co nabídnout. A jednou ze zásad vyjednávání je - nikdy nedávej něco za nic. Váš tlak vždycky povede k reakci, která bude pro vás nepříjemná. Jediné řešení je střediska pro beznadějné případy umístit někam na okraj průmyslové zóny. Nakolik je původně lidská bytost, která nemá jiné potřeby než fet a 1. vrstvu Maslowovy pyramidy, ještě člověkem, to je fakt otázka. Já žádné lidské znaky nevidím. V ostatním jsme se shodli víc než to na první pohled vypadalo. A pod ten svůj citát se znova podepisuji - akorát si myslím, že za tím bodem zlomu musí nastoupit represe, začínající nucenými léčbami. A jak jsem řekl, nejlepší prevencí je fungující rodina - ale to je asi na jinou diskusi? Co se týče těch pravděpodobností, pracovali jsem jen s opravdu hrubými odhady. Nevím, nakolik kde existují přesnější statistiky. Hm.. a osobně bych na Smíchově bydlet nechtěl. Vaří tam blbý pivo a je to tam škaredý, akorát Brymová tam má pěknou prodejnu se zbraněmi :-). Ale v současné době stejně žádný kanón přikupovat nebudu, stávajících 5 kousků mi stačí :-D
25. 05. 2010 | 19:13

Termix napsal(a):

Bigjirka: milý příteli, já se kupodivu pohybuji také ve světě normálních lidí, kteří udržují kola v pohybu. Orientace na klienty drogových služeb je u mě žádoucí, neb jsem za to zaplacen = je to moje ZAMĚSTNÁNÍ. Je to jakobych řekl: "přiliš se věnujete, klientům kteří vaší činnost nemusí zítra potřebovat." Ale to je fuk. Protože vůbec netuším, kdo jsou vaši klienti a oni to můžou být morální loseři a duševní mrzáci stejně jako kdokoli jiný. Ale to je fuk.

Myslím, že jediná schůdná cesta k vzájemnému pochopení a respektu (čili od-strašení služeb pro závislé), je masivní a kontinuální PR našich služeb od nizkoprahových, přes léčbu a po resocializaci. Jinak nás prostě bude veřejnost vnímat jako feťákomily a dežomily. Což je práce ještě na léta. Zkušenosti ze zahraničí hovoří o dvacetiletí...

Držte nám palce :)
25. 05. 2010 | 19:49

bigjirka napsal(a):

Palce vám rád budu držet, protože kdybyste ze šikmé plochy dostali jen toho jednoho, o kterém jsem slyšel v sobotu, tak už to snad samo zdůvodňuje existenci SANANIMu. Byl bych rád, kdyby vám pomohlo i to moje oponování - měli byste pochopit, že některé věci, jako středisko v obytném domě, jsou prostě u veřejnosti neprůchozí a konflikt pak je nevyhnutelný. Možná, že lepší než stesky paní Těmínové by byly nějaké příběhy se šťastným koncem? Na to lidi uslyší - kdekdo se bojí, že mu děcko začne fetovat a... Sorry to say, ale s výměnou jehel velkou popularitu nezískáte. Co se týče mých klientů, jejich morální profil nezkoumám, někteří mohou být klidně morálními zrůdami. Kupují si ode mne služby, o kterých se obě strany domnívají, že to prospívá byznysu klienta. Management kvality a takové fšelijaké věci. Takže pomáhám roztáčet kola skutečně (převážně) na té primární straně, kde se hodnoty vytváří (i když někdy i tam, kde se distribuují). A nebojte se, nejste o nic lepší :-D - takové myšlenky jsou na psychušku.
25. 05. 2010 | 20:37

kontaktní pracovnice napsal(a):

bigjirka: po této reakci si o Vás každý udělá obrázek sám... aneb někdo tu psal cosi o Trollech - internetových provokatérech, tedy špinit ano, informovat se ne :(
25. 05. 2010 | 20:40

kontaktní pracovnice napsal(a):

Wikipedie: Nekrmte trolly – smyslem je nedělejte to, co troll chce (tj. rozhořčené reakce)
25. 05. 2010 | 20:42

bigjirka napsal(a):

kontaktní pracovnice, nebouchla jste se ráno o pelest? Zkuste to ještě jednou, třeba se vám zas rozsvítí.
25. 05. 2010 | 21:08

Termix napsal(a):

bigjirka: bohužel s HLP, neboli hlubokým lidským příběhem máte pravdu. Sice mi je to tedy velmi protisrstnaté, ale zdá se, že to (povědomí o) skutečně je jinak do veřejnosti nedotlačitelné.
25. 05. 2010 | 21:31

Termix napsal(a):

Bigjirka: plus současně statistická data.
25. 05. 2010 | 21:32

bigjirka napsal(a):

Dnešní doba postrádá positivní příklady Statistická data můžou být taky dobrá, stojí tu otázka vhodné interpretace. Rozdělíme-li problematiku na dvě části - před zlomem a za zlomem, myslím, že minimálně pro tu první veřejnost získat lze. Tam bych začal. S beznadějnými případy to bude horší a se středisky pro ně ještě horší. Myslím, že z tohoto hlediska ten stěžující si blog paní Těmínové opravdu nebyl nejlepším začátkem.
25. 05. 2010 | 23:10

Termix napsal(a):

Bigjirka: Já si třeba dokážu představit několik příběhů před zlomem. Tedy všelijaké varianty toho co může způsobit propad do drog. Pak určitě i to co následuje tedy zezobičtění a pak ta cesta ven. A de facto k tomu popisovat ve které fázi ten závislý využívá za služby a proč. Má to svojí logiku. Je totiž větší šance, že sebou závisloň začne něco dělat ikdyž je v zombie stavu, pokud je v kontaktu se službami, než když je "neřízená střela". Protože ikdyž se mnohdy chová jako dobytek, ví o tom, co má dělat, kam zajít, jak co řešit aby si pomohl/mu bylo pomoženo. Tedy je větší šance na to, že se ho podaří dostat z těch sr*ček ven. Ale to už se opakuji.
Ale v zobrazení jakých si příběhů to se určitě shodneme. souhlas.
26. 05. 2010 | 11:13

bigjirka napsal(a):

No tak to zkuste, co dodat - nic lepšího neumím poradit. A ony jsou skutečně nějaké příklady návratu ze zombické fáze? Myslel jsem, že "shithead" už je téměř s jistotou ztracen..? Tudy tedy evidentně nějaká cesta vede. Ale v obytném domě vás stejně chtít nebudou, na to zapomeňte. Takhle adaptovat něco jako trafostanici za nádražím, kam by se feťáci stejně stahovali? Ale já jsem člověk venkovskej, pitomej a nerozumím tomu :-(
26. 05. 2010 | 19:13

Termix napsal(a):

Bigjirka: Fakt, zažil jsem "z(ne)mrtvýchvstání" už několikrát. Jinak všem těm vašim nápadům s umístěním rozumím, ale to fakt není tak jednoduché. Musí to být někde při břehu vltavy, tedy v blízkosti centra. Není možné mít KC někde v průmyslové zóně z důvodů výše uvedených. Co třeba nějaký větší houseboat?
26. 05. 2010 | 20:22

Termix napsal(a):

bigjirka: to není legrace... O téhle variantě už se mluvilo před lety.
26. 05. 2010 | 20:27

bigjirka napsal(a):

No - taková loď je pro bezdomovce a myslím, že nejsou problémy, že nikdo neprotestuje. To zcela jistě není špatný nápad. Mimochodem, na blogu tady máte Radka Horvátha (kterého jsem pro tyto blogy získal já), cikána, který propadl fetu, vyšel z toho, byl pracovníkem K-centra a nyní normálně občansky pracuje v loděnicích a podle mne je to fantastický člověk, těším se, že někdy snad spolu vypijeme nápoj. Třeba by taky přispěl příběhem. Středisko pro rodinnou terapii by zas třeba mohlo být v povzbudivějším prostředí (třeba snad i v tom domě, když se to vysvětlí)? Nerad bych dával hraběcí rady, jen si myslím, že je lepší dělat věci tak, jak mají šanci fungovat, než tak, že jsou předem na odstřel?
26. 05. 2010 | 20:36

Termix napsal(a):

Bigjirka: Budeme se muset poučit z chyb. Přesto nemám pocit, že bychom udělali něco opravdu strašlivého. Zkrátka se neztotožním s tím "na úkor". Jinak tomu rozumím od A do Z. :)
27. 05. 2010 | 16:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy