Jak Magistrát města Brna zaměstnal půl republiky

24. 02. 2012 | 15:06
Přečteno 9594 krát
Pohádka o tom, jak jsem po čtyřech a půl měsících ztekl informační hradbu brněnského magistrátu.

Největší město České republiky, protože Praha je kraj, Brno, chystá už deset let nový územní plán. Měl by po roce 2015 nahradit ten stávající. Územní plán určuje, kam se bude město roztahovat, kde budou průmyslové zóny, kde parky a kde hypermarkety, určuje, jestli Vám za okny povede dálnice nebo odpadní stoka. Takže je relativně důležitý.

V únoru loňského roku byl s občany Brna projednán takzvaný koncept, jedna z fází přípravy nového územního plánu. Ke konceptu územního plánu se mohou vyjadřovat různé orgány, jež k tomu mají z hlediska své odbornosti a kompetence co říci – ministerstva, odbory brněnského magistrátu, okolní obce, Jihomoravský kraj, hygiena, Úřad pro civilní letectví a podobně. Může být, že ne všichni budou souhlasit se vším, co si Brno do svého územního plánu namaluje. To se také stalo, například Ministerstvo kultury nesouhlasí s odsunem brněnského nádraží.

Na hranicích Brna přestávají platit zákony

Podle zákona o svobodném přístupu k informací jsem zažádal Odbor územního plánování a rozvoje o poskytnutí všech vyjádření. Psalo se prvního října loňského roku. Vedoucí odboru, právnička Kateřina Leopoldová, však vydání dokumentů zamítla. Prý se jednalo o neexistující informace a o informace, které budou použity pro další rozhodování. Hm.

Musel jsem podat třináct samostatných žádostí na jednotlivé dotčené orgány napříč republikou.
Všechny, včetně Ministerstva dopravy či obrany, svoje stanoviska bez problémů poskytly. Až na tři odbory brněnského magistrátu, odbor památkové péče, životního prostředí a odbor vodního a lesního hospodářství a zemědělství, za něž ale stanoviska odmítla vydat opět Kateřina Leopoldová, přestože je vedoucí úplně jiného odboru.
Proti tomuto zamítnutí jsem se odvolal.
Krajský úřad mi vyhověl a rozhodnutí o odepření informace zrušil.
Leopoldová ale vydání informací zamítla znova a napsala, že když by stanoviska těchto tří odborů poskytla, ohrozila by tím rozvoj Brna, neb bych spekuloval s pozemky.
Podal jsem nové odvolání a současně stížnost k tajemníkovi magistrátu.
Mezitím si kolega vyžádal stanoviska emailem přímo od šéfů oněch tří odborů magistrátu a informace od nich obratem obdržel.
Před pár dny, když už nebylo co zapírat, informace konečně poskytl i Odbor územního plánování a rozvoje. Po čtyřech a půl měsících.

Počítejme s magistrátem:

- trojnásobné zamítnutí žádosti o informace. Každé v rozsahu asi pěti stran. Cca 20 hodin práce.

- zásah krajského úřadu, který zrušil jedno ze zamítnutí: 5 hodin práce.

- třináct jednotlivých žádostí na všechny orgány, které se k územnímu plánu vyjádřily – předání z podatelny úřadu zodpovědnému úředníkovi, vyhledání informace a vypravení odpovědi… Dalších zhruba 15 hodin.

- řešení stížnosti, kterou jsem na Leopoldovou podal: minimálně 5 hodin.

To je odhadem 45 zbytečných hodin, kterými Magistrát města Brna prostřednictvím Kateřiny Leopoldové zaměstnal několik desítek úředníků po celé republice. Přitom hned v říjnu mohl Odbor územního plánování a rozvoje v souladu se zákonem žádané dokumenty vydat. Jelikož je má na jedné hromadě, zabralo by to asi hodinu.

Na mé straně se jednalo o podobný počet hodin zbytečně strávených hodin, jež jsem jinak mohl věnovat ku zušlechťování Krna.

Proto až příště natrefíte na úředníka, který nestíhá a stěžuje si, že má moc práce, nezlobte se na něj. Nemůže za to, že mu podobné Leopoldové trpící nepřekonatelným odporem k občanům přidělávají zbytečnou práci.

P.S.: Pokud Vás stanoviska dotčených orgánů ke konceptu územního plánu Brna zajímají, tak: http://www.osbrneni.cz/novy-uzemni-plan-brna/vyjadreni-dotcenych-organu

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Olda napsal(a):

Typický případ úřední byrokracie. Dotyčná pani je toho důkazem. Bohužel je to současný a trvalý stav, který se týká nejen magistrátů, ale i ministerstev a nižších
orgánů.
Obdivuji Vaši vytrvalost.
24. 02. 2012 | 15:44

michal napsal(a):

45 hodin x min. 150 Kč/hod = 6 750 Kč. Škoda od 5 000 Kč je trestný čin, takže je to, Matěji, na žalobu.
24. 02. 2012 | 15:47

alvarova napsal(a):

Huhaha, tak to je tedy ulovek, paner autore. Obdivuji Vas. Je mi jasne, ze nejde o byrokracii, ale o zastiraci manevry kolem tezkych kseftu s uzemnim planovanim, v tom se dnes toci miliardy. Drzim Vam palce a spolu se mnou parta mladych lidovcu. Dloubani do shnilych utrob statu zdar!
24. 02. 2012 | 15:52

prak napsal(a):

Je "Brnění" pro přesun nádraží či nikoliv?
24. 02. 2012 | 15:52

Pacák napsal(a):

Pani Alvarová, o chlup jste mne předběhla. Také si myslím, že jde o snahu omezit spekulace pouze na vyvolené: Cituji "Leopoldová ale vydání informací zamítla znova a napsala, že když by stanoviska těchto tří odborů poskytla, ohrozila by tím rozvoj Brna, neb bych spekuloval s pozemky. Pane autore, teď už stačí jen sledovat zdali někdo nespëkuluje s pozemky, jak se ta strážkyně čistoty brněnského úřadu obává. Ale to bude asi velice úřední tajemství. To vám Leopoldová určitě neprozradí.
24. 02. 2012 | 16:05

Baba Jaga napsal(a):

Hm, ono už Brno není největší vesnice v Čechách a na Moravě?
Chválím autora za vytrvalost. A nádraží se mi v Brně líbí přesně tam, kde je.
24. 02. 2012 | 16:06

Občan napsal(a):

Fajn, autore.
A výstup z těch nashromážděných informací bude jaký? Nějaká zpráva, analýza, článek nebo co jako?
Nebo to byly šikanózní žádosti jen tak, pro nic za nic jenom proto, že se Vám zrovna chtělo buzerovat úřad?
To buďte, milej zlatej mladej muži, moc rád, že Vám to magistrát nenaúčtoval. Ale buďte si jist, že příště to už udělá.
24. 02. 2012 | 16:09

Vandal napsal(a):

Baba Jaga

nádraží, kde je, už dávno nevyhovuje. Brno bez nového a supermoderního nádraží nebude evropské velkoměsto, ale dědina.
Jako historický objekt bych ho nechal, patří k Brnu. Ale je staré a nevyhovující požadavkům doby.
24. 02. 2012 | 16:19

Baba Jaga napsal(a):

To: Vandal
A co tomu nádraží chybí? Vlak tam přijede a odjede, cestující mají kde vystoupit a dokonce i kde na vlak počkat. Tramvaje jezdí kolem. Vaňkovka je nedaleko, pokud má někdo potřebu si "zašopovat".
Co dělá město velkoměstem - nevím. Mám Brno ráda, ale tou největší vesnicí už asi zůstane navždy.
24. 02. 2012 | 16:35

Také občan napsal(a):

Vážený pane občane,
mladý muž si, stejně jako vy, může požádat úřad o jakékoliv informace, které ho zajímají. A dokonce ani nemusí zdůvodňovat proč. Jsem rád, že žiji v zemi, kde je to možné. Skoro bych si troufl říci, že je to momentálně jediná páka občanů na úřady.
Šikana je zlovolné fyzické či psychické omezování/týrání jedince v kolektivu. Té se dopustila spíše jmenovaná úřednice magistrátu.
24. 02. 2012 | 16:41

Pacák napsal(a):

Občane, jaképak šikanování? Pokud úředníci budou vědět, že se jich kterýkoliv občan může na cokoliv, co souvisí s veřejným zájmem zeptat(určitá omezení jsou vhodná, v tom máte pravdu), snad to omezí darebáctví těch všehoschopných.
24. 02. 2012 | 16:42

buldatra napsal(a):

Vandale,

co se vám na tom nelíbí?
Že je na rolu odevšad blízko, že je po ruce?
Nebo, že v myšině prodávají šuflata a vohozy?

Stačilo by tam akorát uklidit a udržovat pořádek a rola bude jako nová.
24. 02. 2012 | 16:51

Baba Jaga napsal(a):

to: paní Alvarová
Tak nevím, jak bude mladým či starým lidovcům prospěšné to, že někomu budou držet palce. Však v zastupitelstvu města Brna jsou, ne? Těm ale asi neradíte...
24. 02. 2012 | 16:55

buldatra napsal(a):

Babo Jago,

lidovci vždycky někomu drželi palce.
V tom jsou fakt dobří.
O tom nenpochybujte.
24. 02. 2012 | 16:58

exit napsal(a):

No fajn, horlivý mládežník Hollan (opožděný prototyp zapáleného svazáka z padesátých let minulého století) zprudil neochotnou úřednici. Pochlubil se nám tím na blogu. Alvarová hned přiskákala i se svými lidoveckými zajíčky. Víc nevíme.
Kdyby chlapec napsal, jaký účel měla jeho žádost, co sledoval a čeho dosáhl, snad by působil důvěryhodněji. Takhle to vypadá, že buď chce sám kupčit s pozemky, nebo se jen chtěl zviditelnit v rámci akce "puberťáci do médií"...
24. 02. 2012 | 17:04

Miroslav Patrik napsal(a):

Naštěstí je to pohadka s tím šťastným koncem. Znám i jinou pohadku, kdy Ministerstvo dopravy spolčené s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR nevydaly žadateli s odkazem na obchodní tajemství žádné informace několik let (díky nečinnostem a jiným obstrukcím), takže nakonec padly celkem tři správní žaloby, z toho jedna proti nečinnosti, a stát to stálo na soudních poplatcích téměř 30 litrů. A výsledek? Nakonec se ŘSD ČR přiznalo soudu, že žádné informace neexistují, že si prostě o jejich obchodní ochraně vymyslelo. Počet zbytečných hodin úředníků je cca 300, mimo 30 litrů za soudní poplatky. Holt 20% úředníků vyházet, neboť z nudy se kopou do zadku a vymýšlejí kraviny na občany.
24. 02. 2012 | 17:04

modrý edvard napsal(a):

Mělo by být nějak (nevím jak) zajištěno, aby úředník, který vydá špatné rozhodnutí, za to nesl odpovědnost.
Autorovi děkuji, Občana vyzývám ke změně nicku na "Úředník".
24. 02. 2012 | 18:04

prak napsal(a):

Baba Jaga- také mám nádraží rád tam kde právě stojí. A je nás takových mnoho. Proto jsem položil otázku M.H. Odpovědi se asi nedočkám. Budu pátrat čemu "Brnění" fandí.
24. 02. 2012 | 18:45

Jana Pechová napsal(a):

Pane Hollane,
super a díky.
V polovině 90. let jsem se o něco podobného snažila v našem městě, tehdy ovšem demokracie tak rozvinutá ještě nebyla, informace přede mnou tajili a než jsem dokázala dát A a B dohromady, pozemky byly výhodně rozprodány. Poté se schválil územní plán, do té doby uměle zdržovaný. Bohužel se mi tehdy nepodařilo přesvědčit lidi, aby vytáhli do boje se mnou: problém jim připadal moc složitý a zdlouhavý. Dodnes město úpí, protože ti, kdož si tenkrát pomohli k pozemkům, mají obrovskou moc a zmínění známí nadávají jako špačci. Tedy, ne přede mnou. Jenže to jejich dnešní - měla's pravdu - je všem platné jako mrtvýmu zimník.
Je jasné, že ani dnes nemají mocipáni radost, když se jim někdo snaží koukat pod prsty. Ale zaplaťpámbu už mají aspoň povinnost poskytovat informace. Složitost a zdlouhavost jak vidno přetrvává, proto dík všem, kdo ten čas věnují.
24. 02. 2012 | 19:12

oh napsal(a):

michal (24.2.2012/15:47): Nepochybuji, že pilná právnička Leopoldová už žalobu na zlovolného tazatele sepisuje...
Občan: Kdyby brněnský magistrát na ten "šikanózní" dotaz prostě odpověděl a nijak neutajované informace poskytl, mohlo to být cca za hodinu vyřízené. Podle zákona má občan na takové informace právo a nemusí zdůvodňovat, k čemu je chce. Namísto toho úřad ztrácel čas a utrácel veřejné peníze ve sporech, o kterých právnička Leopoldová musela dobře vědět, že je nemůže vyhrát. Moje hlava takovou "ochranu" obecních zájmů a "šetření" obecních financi nebere.
24. 02. 2012 | 20:24

Al Jouda napsal(a):

Za pár měsíců se dočteme, že jistá Kateřina Leopoldová prodává spoustu pozemků kolem Brna za horentní ceny, ačkoliv je skoupila za babku. To ovšem není žádný trestný čin, jak nám to již předvedla jistá zaměstnankyně stavebního odboru magistrátu v Karlových Varech:)))))Byli by hloupí, kdyby zlaté informace o rozvojových plánech města sdělovali nějakým bezvýznamným občanům, z kterých nic nekápne!
24. 02. 2012 | 21:37

exit napsal(a):

Al Jouda:
vsadím se, že to je přesně naopak: kupčit s pozemky chce Hollan, úřednice Leopoldová se mu v tom pokusila zabránit. Že je to absurdní? Možná, ale určitě méně než váš názor, který tu prezentujete s horlivostí mladého svazáka - a který si utváříte na základě tvrzení JEDNÉ strany. (Všiml jste si alespoň, že vám ten Hollan chytře zatajil, nač ty informace potřeboval?)
Až ti, Joudo, bude dvacet nebo pětadvacet let, pochopíš, že vykukové na (ve) "správné" a "nesprávné" straně se zas tak moc neliší.
25. 02. 2012 | 00:45

exit napsal(a):

Al Jouda - dovysvětlení:
Ani nemusíte moc pátrat a narazíte na tohle:
http://prigl.cz/brnaci/odhaleni-prava-tvar-mateje-hollana-chlapecci-a-koks/
Třeba je to právě naopak, třeba ten Hollan není na chlapečky a drog by se nikdy nedotkl; třeba to není takový nemakačenko; třeba je to právem rozhořčenej, slušnej, vzdělanej a pracovitej kluk - to ale nevíme. Protože dělat si názor podle jedné zprávy jedné strany opravdu nelze.
25. 02. 2012 | 00:53

modrý edvard napsal(a):

souhlasím s exitem: měla by sem napsat svůj názor paní Leopoldová. Jinak si budu myslet, že Hollan má pravdu.
25. 02. 2012 | 09:27

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Matěji, gratuluji k morálnímu vítězství. Jinak ale souhlasím s nickem Al Jouda s tím odstrašujícím příkladem z Varů.

P.S.: V Jihlavě máme se jménem Leopold negativní zkušenosti. Naštěstí nositelé tohoto jména už bručí v base, narazili na větší rafany, než tušili. Doufám, že shoda jmen je čistě náhodná. Slušní nositelé tohoto jména by se mohli mít problém někde se představit. Podobně jako třeba Řebíček nebo Gross. To už raději Grospič.
25. 02. 2012 | 09:51

Stařeček napsal(a):

exit, je to samozřejmě pravda. Proč by měl s pozemky kšeftovat nějaký trumbera Hollan, když je to doména úředníků a jejich známých. Tím zdržováním mu to pěkně znepříjemnily a pozemky mohly odkoupit ti praví.
25. 02. 2012 | 10:02

Občan napsal(a):

Tak jsem si hodil do mašiny milého mladého aktivistu a studenta "Managementu v kultuře" a vylezlo mi, že se zbytečnými žádostmi o informace nejspíš výborně baví. Baví ho, že MŮŽE úplně zbytečně buzerovat, aniž si zákon pořádně přečetl.
Protože on podle zákona č. 106/1999 Sb. žádá v některých případech o informace již zveřejněné, žádá o názory a komentáře, žádá věcně a místně NEpříslušné instituce a pak se hrozně "diví" a zlobinká, že mu oslovená instituce žádost zamítne. Ale protože křičí dostatečně hlasitě, stává se "hrdinou boje proti byrokracii".
A dav šílí nadšením a padá mu k nohám...

Jenže se stačí podívat a ejhle - ony mu úřady OBVYKLE odpovídají v zákonem stanovených lhůtách a přesně podle zákona. Ony totiž ty úřady jinak ani postupovat NESMĚJÍ. Nesmějí poskytnout jiné informace než ty, které zákon umožňuje poskytnout.

http://www.zitbrno.cz/wp-content/uploads/2011/10/penize-od-synotu.pdf (tady nám Matěj dal na SVÉ stránky jen to, co se mu hodí)
http://kralovopole.brno.cz/soubory/80903/$-110519_dotaz.pdf
http://zabovresky.brno.cz/getdoc.php?dir=files&doc=komunikace_r43.pdf
http://www.sever.brno.cz/create_file.php?id=3448
http://www.osbrneni.cz/wp-content/uploads/2011/11/Vyjadreni-JMK-pruvodni-dopis.pdf
http://www.osbrneni.cz/wp-content/uploads/2012/01/Občané-proti-závislostem-2601-10-BK-31-Brnění-1.pdf

Být "aktivistou" je ale zřejmě docela výnosná živnost.
Zvlášť, kdy je aktivista financován něčím takovým jako je "Nadace VIA" - http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/nadace-a-neziskove-organizace
http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/vlady-a-mezivladni-programy-pomoci
http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/firmy-a-firemni-nadace
http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/firmy-do-nadacniho-jmeni
http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/darci-jednotlivci
http://www.nadacevia.cz/cz/o-nadaci/nasi-darci/partneri

Člověk se jen může ptát sám sebe, ZA CO nebo ZA KOHO to vlastně milý Matěj kope...
Co třeba taková "Energetická agentura Zlínského kraje, o.p.s" a Yvonna Gaillyová, zastupitelka v Brně-Střed za SZ, ředitelka Ekologického institutu VERONICA a komerční ekologická poradkyně?
http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_rzp.cgi?ico=65340337&jazyk=cz&xml=1
Nebo samotný Ekologický institut VERONICA, kde jako komerční poradce pro pasivní domy, solární systémy a ekologickou domácnost působí RNDr. Jan Hollan PhD.?
A nebo třeba taková Věra Žáková - KHC consulting s.r.o. (reality, podnikatelské, finanční, ekonomické, společenskovědní a osobnostní poradenství, provádění staveb a nákup/prodej kulturních památek) - v jejímž sídle sídlí o.s. Nesehnutí i o.s. Brnění?

Aktivismus, zejména ten "ekologistický", zjevně JE šikovnou živností.
25. 02. 2012 | 11:04

Občan napsal(a):

To Stařeček:

Pan Hollan rozhodně není žádný naivní mladinký trumbera :o)
25. 02. 2012 | 11:05

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Už několikrát jsem se vás ptal, zda jste placen z peněz daňových poplatníků/vy sám jste uvedl, že pracujte jako úředník/ a pozastavoval se nad tím, že zde lustrujete autory blogů a to aniž byste vy uvedl své jméno a příjmení.

Což je tedy v součtu a obsahu velmi komické a paradoxní. Možná i nechutné.

P.S. Vy se ale vždy vypaříte jak duch.

Jinak pravdu vždy stanovuje soud. Jinak jde jen o různé interpretace /popisy/ skutečnosti. Na základě historicity skutečnosti však lze s jistou mítou opatrnosti konstatovat, že ne Hollanové, ale úplatní a bezpáteřní úředníci prodávají pozemky pod cenou a spekulují s nimi. K čemuž jim dopomáhá právš asymetrie v přístupu k informacím.
Hollan ty informace požadoval za účelem jejich zveřejnění.
Pokud je stále ještš jena a jedna ...pokud jsou to stále ještě dvě ....tak nevím proč se úředník s nickem Občan rozčiluje a snaží se prokázat nedůvěryhodnost pana Hollana.

Že by tkzv. profesní držení basy ?
Těžko říci - o nickovi Občan neznáme tolik údajů, jako je těch, které sem dal nick Občan ve vztahu k osobě pana Hollana.
Nemá cenu se tedy pouštět do spekulací - jaké motivace má nick Občan.
25. 02. 2012 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

exit
Z vašeho obskurního zdroje vyjímám :

"...Matěj Hollan sám sebe rád představuje jako „nesmlouvavého kritika poměrů“, „novodobého disidenta“ a „bojovníka proti korupci a hazardu“ ve městě Brně. Rád a často vytahuje kartu morální nadřazenosti a vlastní čistoty. Má tak vysoké ego, že neváhal se svými přáteli – převážně židy a intelektuály z mediální homoekoteroristické skupiny Žít Brno – přejmenovat celé naše město na Krno a uvedl tak v omyl odbornou i laickou veřejnost...!

/žid se píše velkým - ale furt lepší jak "židák"...(pozn. č.m./

"...MH bez rozpaků zahrnuje všechny městské úřady svými zbytečnými otázkami a pokud mu vytížení úředníci včas nevyhoví, neváhá je žalovat.

Nechme stranou, že tento jeho „aktivismus“ zatěžuje městskou kasu (která mimochodem byla Matějovi dobrá, když zdarma vystudoval vysokou školu) a ptejme se, v zájmu koho vystupuje? Jak se vyjádřil Ing. Soukup z brněnského magistrátu: „Co mu pořád vadí?“.."

/zadarmo vystudoval možná i ten Soukup...ale rozhodně např. takový Klaus - nicméně pořád je to lepší, než kdyby Hollana označili "parazitem"...jak označil studenty právě samozvaný parazit Klaus(také vystudoval "zadarmo")/

Foto Hollana/"zjevně opilý"/ ....no - nevím jak se pozná " "zjevně opilý" - podle mě byl zjevně opilý spíše autor článku - mimochodem asi nějaký bývalý estébák...nebo současný lustrátort.....
- mimochodem skrývá se za nick " admin" - což také o něčem vypovídá.(podobnost s chováním nicku Občan je ale čistě náhodná)

No a v dalším...že tedy Hollana platí Ostrava, aby předběhla Brno...to už je spíše na zkoumání tohoto plátku, který všechny, kdo nesouhlasí s panbrňáctvím označuje jako příživníky apod - to je spíše na zkoumání při pomoci psychiatrů a odborníků na rozpad osobnosti (ve směru utužování skupinového myšlení)

Apropo - pokud Brbo chce soutěžit s Ostravou, kdo více promrhá peněz na zbytečné projekty....tak to bude mít fakt dost těžké.
25. 02. 2012 | 11:54

Občan napsal(a):

Milý Maloměšťáku,

reagujete způsobem příznačným Vašemu nicku.

Tady se nám velkohubě producíruje synek jedné takéaktivistky ("shodou okolností" podnikající v oblasti ekologického poradenství, která je "shodou okolností" ředitelkou státem štědře dotované ZO ČSOP VERONICA (která "shodou okolností podniká prostřednictvím "Ekologického institutu VERONICA, dle CEDR během 10ti let 44 000 000.- Kč) a současně "shodou okolností" zastupitelkou za SZ v Brně-Střed), který zjevně nemá na práci nic lepšího než se bavit otravováním úřadů.

Normálního člověka logicky napadne, proč to asi ten chlapec dělá. A protože má s aktivisty a s "neziskovkami" špatné zkušenosti, zjistí si VEŘEJNĚ DOSTUPNÉ informace, o něž se pak rád podělí s ostatními.

Toť vše, milý maloměšťáku :o))
Ale pochopitelně si dedukujte co a jak chcete a snažte se to okecávat jak chcete. Že to děláte často a mnohaslovně vím, tak nemá smysl se tím dál zabývat.
25. 02. 2012 | 12:02

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Jste placen z peněz daňových poplatníků ? Jste úředník ?

Zbytečné žvásty - odpovězte.

Nevím, zda zrovna vy jste normální člověk./Normálního člověka logicky napadne, proč to asi ten chlapec dělá. /. Nelze to nijak zjistit.

Dedukujete ale jen vy - ne já.
Takto asi moc normální nejste.

P.S. Normální člověk umí odpovědět na jednoduché otázky zcela jednoduše.
25. 02. 2012 | 12:44

český maloměšťák napsal(a):

Občan
" Synek jedné aktivistky"...to zní jako kdysi " synek kulaka" nebo " buržuazní původ".
25. 02. 2012 | 12:46

Já napsal(a):

On ty vyjádření nejspíš nevyužije jen Matěj Hollan, ale i ostatní lidé, kteří mají co mluvit do Územního plánu města Brna, protože v něm leckde navrhují nesmysly, které nejsou schopni ani zdůvodnit. Čímž se potvrzuje, že jde o spekulace s pozemky apod.
A nebojte se, někteří lidé si dotyčná místa hlídat budou.
25. 02. 2012 | 16:39

Jan Vaculík napsal(a):

Jsem rád, že se Matěj Hollan angažuje, a držím mu palce!
25. 02. 2012 | 20:19

orttt napsal(a):

Jan Vaculík:
Ale za co (a za koho) se angažuje, o tom si mluvit netroufá. Oni se mladí kluci komunistický v padesátých letech taky angažovali...
Svým bezobsažným článkem se tu jen dokonale ztrapnil.
26. 02. 2012 | 00:00

pan jahoda napsal(a):

mno cekat od tohoto clanku ucel tech dokumentu je stejne jako od kapitoly "jak pestovat cesnek" z prirucky pro zahradkare" cekat "jak si pripravit cesnekovou pmazanku". a vytrhavani z kontextu to neni, protoze vydej tech dokumentu zakon narizuje!
26. 02. 2012 | 10:24

Lenka napsal(a):

Jsem ráda, že si Matěj Hollan najde čas nejen na tuto nevděčnou práci, ale taky na publikaci svých zkušeností. Kdyby v Brně bylo takových Matějů víc, možná bychom měli na ulici místo 3 heren nově upravené hřiště. Takže moc držím palce, ať stojí za to Žít Brno:)
26. 02. 2012 | 16:02

Otazník napsal(a):

Občane, kdo jsou to ti "nám", z Vaší věty: "Tady se nám velkohubě producíruje synek jedné takéaktivistky..."
Mně se tady nikdo takový neproducíruje.
27. 02. 2012 | 04:45

Iva napsal(a):

No jo, to jste měl celkem štěští. Někteří leští kliky dodnes a vždy se něco najde a není odvolání. Někteří by měli natrvalo opustit hranice města a mít zakázán vstup. Proto má město na největším náměstí takové hodiny, jako má, na památku jeho představitelů.
27. 02. 2012 | 21:47

Fiss napsal(a):

Takovejch Leopoldových je, co jen pobírají krásné platy a nedělají žádnou práci ! Měli by jich aspoň půlku z celé čr vyházet, jsou zbyteční !!
01. 03. 2012 | 16:51

sarah napsal(a):

gratuluju....mám podobné zkušenosti, na úřadech v blansku. děs, hrůza, byrokracie neslýchaná. tuny papírů a formulářů k ničemu, nedozvíte se nic a ještě jste za pitomce. mně úřednice peskovala s pohrdavými úsměšky. bylo mi fakt na nic.dámy a muži ve st.správě nějak zapomněli, že MY je platíme ze svých nuzných platů, aby ONi se mohli mít jako králové, 5 týdnů dovolené, fondy fksp, v pracovní době kurzy cizích jazyků apod.vymoženosti, o jakých si lidi v soukromé sféře mohou nechat jen zdát.HNUSNé
21. 12. 2012 | 13:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy