Rozhovor s krvelačným násilníkem. Ctiradem Mašínem.

16. 08. 2011 | 12:25
Přečteno 13355 krát
Rozhovor, který přinesl server iDnes ukazuje Ctirada Mašína jako krvelačného nenávistného násilníka. Je to rok a půl starý rozhovor a, jistě, neznám okolnosti, za nichž vznikal, nevím, v jakém stavu tehdy Mašín byl. Ve sporu na téma, zda byli Mašínové „hrdinové nebo vrazi“ jsem navíc vždy patřil k těm, kteří se kloní ke druhé možnosti. Nicméně: myslím, že v novém kole diskusí po smrti Ctirada Mašína je ten rozhovor zajímavým pohledem na věc.

Střílet lidi!
Nejde v této souvislosti ani tak o ten stálý spor, zda měli Mašínové „právo“ zabíjet, nakolik to byla „válka“, osvobozenecký boj, hrdinské nepodlehnutí apod…. Jde o to, jací to byli lidé, jak svůj boj vedli, zda to byli „zabijáci“, nebo „osvoboditelé“.

Z rozhovoru se zdá být jasné, že zabijáci.

Může se vést pře, zda měli právo přepadnout strážnici, ukrást zbraně a zabít „exponenta komunistického režimu“, zda to dokonce byl hrdinský pozitivní čin. Nemělo by se přitom ale zepomínat na toto:

"Já jsem říkal, že nejlepší bude esenbáka okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat." Tak to nakonec Ctirad Mašín také udělal: podřízl krk policistovi, který byl v bezvědomí, omámený chloroformem.

„To, jak se píše, že jsme chtěli zbraně a nikomu nic neudělat, tak to je hloupost. Tohle jsou všechno darebáci. Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi,…“ dodal v rozhovoru Mašín.

Rozšlapat na krvavou kaši
Ctirad Mašín také vysvětloval, proč se nechtěl vrátit do Česka.

„Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat."

A přidával historku, jak na Milana Paumera zaútočil nějaký stařík holí. "Abych toho hajzla zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí, abych se dostal do problémů."

Ostatně, proč se vracet do země, která měla prezidenty jako Václav Havel, tedy „kretény pěstovaný estébákama.“

Jasně, je v tom třeba zahořklost starého muže. Ale stejně si myslím, že tento typ hrdinů je schopen rozšlapat na krvavou kaši kdekoho, bez velkého výběru a uvažování.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

demagog napsal(a):

Minorita
Ono se šušká, že Mašínové měli prsty i ve smrti Stalina a pár dní nato i Gottwalda (oba v březnu 1953), byl jejich poslední majstrštyk!
Jenže jim to tehdejší režim nemohl uznat, raději to svedli na chřipku nebo jiný virus.
A určitě měli na svědomí spoustu jiných zločinů, ale zapomněli se k nim po útěku přiznat, takže slávu jim vyfoukl někdo jiný.
16. 08. 2011 | 18:03

mb napsal(a):

otazkar ... nebyli to mašíni, kdo demontoval liberální režim a demokratický právní řád ...
16. 08. 2011 | 18:03

mb napsal(a):

ad minorita 17 58 ... ano šlo by o gaunery, provedli li by to v liberalnim / demokratickém řádu ...

souhlas / spokojenost ?
16. 08. 2011 | 18:05

starej komsomolec napsal(a):

Sladky svet ceske guerilly. Tisice partyzanskych skupin po celem svete. Vsude nekdo bojuje, vyhrava prohrava a mi komunisti jsme se take s nikym nemalovali. A ted se do toho na potvoru jeste pustili cesti ochranci kurovce obecneho.Tady nakone zacnou spinit vsechny nekomunisticke odbojare.Tomu se rika uspech.
16. 08. 2011 | 18:05

zdenekb napsal(a):

mb:

Odpověď za minoritu na předchozí straně. Ocitli jsme se v přelomovém bodě 1/2 a 2/2... :o)

Hezký večer všem.
16. 08. 2011 | 18:06

mb napsal(a):

otazkar 17 59 ... za svou nepozornost se omlouvám ...
16. 08. 2011 | 18:06

Otázkář napsal(a):

mb

A nebyl to ani účetní Rošický. Opravdu jste klesl hodně hluboko pokud jste schopen obhajovat vraždu nezúčastněného člověka tím, že se potřebovali dostat ke zbraním a penězům. Stále si myslím, že si z nás celou dobu děláte srandu a že jde jen o špatný vtip. V opačném případě však velice pochybuji o Vašem zdravém rozumu.
16. 08. 2011 | 18:07

mb napsal(a):

ad zdenekb ( "sice neodsuzuje, ale ta zatvrzelost, absence pochyb, to, že ani stínem nelitují toho, že zabili lidi, jej jako křesťana a antikomunistu děsí". )

urcite ... ano ... dobra prilezitost k souhlasu ...
16. 08. 2011 | 18:09

Minorita napsal(a):

Juj, už tu máme boj za svobodu vzkázaný tehdejším dětem z nacistického vězení...Bože, kolim jim bylo a myslí si někdo, že kvůli tomu ( a vrozené předvídavosti )vyloupili v r.46 Muzeum ??? No nic, kde vede ideologie, jsou fakta marná.
mb
...vraždy vyplynuly...
Člověče, vy mne děsíte, víte vůbec, co jste vypustil ??? Díky, dál to nemá cenu, tady končí nejen rozum... Co jen jste za jedince, ale proč se nejen dnes divit...
16. 08. 2011 | 18:09

xx napsal(a):

Otázkář: ovšem vy to také nemile manipulujete. Skoro jako by snad Mašínům šlo o zabití těch konkrétních lidí proto že byly nevinní milující otcové.

Chybu dělají někteří obhájci Mašínů v tom, že se snaží ukázat ty jejich oběti jenom jako zrůdy poplatné ražimu a v podstatě příjmají tu pozici vrahů.

Šlo o to zajistit si peníze pro odbojovou činnost. Zkoušeil odbojovou činnost. To že nebyla příliš úspěšná (mnoho škod nezpůsobili), to v tu chvíli těžko mohli vědět. To se ukázalo až teprve ex post.

Podle všeho ten pokladník zemřel svou vlastní zbraní, při potyčce s Josefem Mašínem. Takže byl ozbrojený. Dělal svou práci která nesla riziko. Stejně tak dělali svou práci i Mašínové. Snažili se opatřit si prostředky a zbraně pro boj s režimem.
16. 08. 2011 | 18:10

mb napsal(a):

otazkar ... ja tu vrazdu ani snad neobhajuju ... odpovidal jsem myslim na vaši otazku ... proč to udelali .... muj rozum je (relativně) zdráv ... jak byste se tedy otázkáři postavil komunistům ???
16. 08. 2011 | 18:11

Otázkář napsal(a):

xx

V čem manipuluji? Přečtěte si ještě jednou jakou větu vypustil z úst respektive z klávesnice pan mb. Napsat, že vražda přirozeně vyplynula je prostě skandální. Pane mb tohle prostě nemůžete myslet vážně. Opravdu byste byl schopen říct manželce a dětem pana Rošického, že jeho vražda PŘIROZENĚ VYPLYNULA z toho, že si mašínovci potřebovali opatřit zbraně a peníze? Nevěřím, že voliči zelených jsou tak bezcitní a cyničtí lidé.
16. 08. 2011 | 18:14

demagog napsal(a):

Otázkář
Naprostý souhlas. Všichni, kteří věří estébácké verzi o Mašínech si z nás dělají srandu nebo můžeme pochybovat o jejich zdravém rozumu.
Ale omlouvá je, že to nedělají zadarmo.
16. 08. 2011 | 18:14

Otázkář napsal(a):

mb

Vy si s ničem nezadáte s těmi nenáviděnými komunisty. Tuším, že to byl Gottwald (kdyžtak mě opravte) kdo prohlásil, že když se kácí les tak lítají třísky. Vy postupujete přesně podle této zásady. Opravdu nemá smysl s Vámi dále debatovat.
16. 08. 2011 | 18:17

mb napsal(a):

ad otazkar 18 14 ... trochu jste to vytrhl z kontextu ( stejně jako komarek odsudek havla mašíny ), ale to se dalo koneckonců čekat ...

věta vraždy přirozeně vyplynuly se zdá být skandální ...

ale není ...

vy jste se zeptal: pořád jste mi nevysvětlil co měla společného vražda řadového účetního, manžela a otce od rodiny s odporem proti komunistickému režimu?

tak jsem vám řekl, že se mašíni chtěli / potřebovali v rámci své odbojové činnosti dostat ke zbraním a penězům .....

dál už to znáte ...

mám to opakovat / napsat ještě jednou ???
16. 08. 2011 | 18:18

mb napsal(a):

ad otazkar 18 17 ... ja nevim co bych vám na to odpověděl ... asi že to nebyli mašíni, kdo začal kácet les, aby létali třísky ... mašíni zosobnují krajní pol protikomunistického boje, a já je za to nebudu odsuzovat ... z vražd(ění) nadšen nejsem ... / první vraždili komunisté ... /

když už nechcete debatovat, nedebatujte ... zdravim vás
16. 08. 2011 | 18:20

Otázkář napsal(a):

mb

Takže Váš svět je takový. Mašíni nesouhlasili s režimem. Rozhodli se proto pro ozbrojený odpor. V jeho rámci potřebovali zbraně a peníze. Při jejich opatřování zavraždili člověka. To ovšem přirozeně vyplynulo ze situace. Jak přirozené, logické a nevyhnutelné. Holt když se kácí les... Mějte se, tohle vážně nemá cenu.
16. 08. 2011 | 18:22

mb napsal(a):

ad otazkar 18 14 ... ano, uznavam ze se masin omluvit mohl ( viz. souhlas se zdenkemb )

rovněž komunisté nemuseli svou snahu o utopii prosazovat za použití násilí ...

njn ...
16. 08. 2011 | 18:23

Otázkář napsal(a):

mb

když myslíte
16. 08. 2011 | 18:24

mb napsal(a):

to neni muj svet otazkari /18 22/ ... ale popsal jste to celkem spravně ... ještě je třeba zdůraznit že se jednalo o komunistický režim ve fázi zostřeného třídního boje ...

a odbojovou činnost male protikomunisticke skupinky/buňky

a nezapomeňte ... že už se mnou nedebatujete od 18 17 ... :-)

zdravim a prijemny vecer .... (:-)
16. 08. 2011 | 18:27

demagog napsal(a):

Otázkář
To o těch třískách řekl Stráský!
V původním znění to bylo: Když se kácí les, létají prachy. Dezinterpetací při přepisu vznikly ty třísky.
Jen aby bylo jasno.
16. 08. 2011 | 18:28

Béda napsal(a):

mb,

tak abychom se něčeho dobrali. Když už zmiňujete Breivika v souvislosti s Mašíny. Breivik je extrémní antilevičák, stejně jako byli Mašíni. Breivik volil při svém "(od)boji" podobné metody jako Mašínové - prováděl teror a vraždy (akorát loupežné vraždy se nedopustil). Breivik chce zcela nerealisticky odstranit pomocí svých akcí islamizaci Evropy - Mašínové svýma akcema (prý) chtěli odstranit vládu komunistů. Breivikovy činy byly kontraproduktivní stejně jako činy Mašínů. Breivik i Mašínové se projevovali jako zcela bezcitní sadističtí nelítostní vrazi - svých činů ani jejich obětí nelitovali.

zdravím a přeji hezký večer, njn
16. 08. 2011 | 18:29

kecy kecy vejmluvy napsal(a):

v kontextu a souvislostech tehdejsi doby
at si kazdej milostive prohrabe predevsim svoje svedomi,
ajak by obstal sam pred sebou, svou rodinou, svymi predky.

jinac, co cekat vic od zeleneho andela a krasoducha,
Lhostejnost a pasivita,
se může časem klasifikovat jako spoluvina.
16. 08. 2011 | 18:30

demagog napsal(a):

Béda
Zapomínáš na zásadní rozdíl!
Breivik nestačil utéct, takže byl statečnější a medaile za chrabrost tedy patří jemu.
16. 08. 2011 | 18:33

mb napsal(a):

beda, ja jsem nezmiňoval breivika v souvislosti s mašíny, to dělali/jí jiní ...

jinak když už ... breivik vystřílel lidi kvuli své pomatené vizi ... ( projektované do budoucnosti ... 2081 nebo kolik ... v tom se naopak/právě PODOBÁ KOMUNISTUM kteří VRAŽDILI LIDI kvůli své ( zvrhlé ) vizi, kterou rovněž projektovali do budoucnosti ...

i vam hezky vecer ...
16. 08. 2011 | 18:34

Vazeni krasoduchove napsal(a):

prece
jen socialismus se tak velice a tak intimne shoduje se silami pritomnosti a budoucnosti, hmotnymi i psychologickymi, ze vse, co se zasadne stavi proti nemu, nemuze byt pokladano za nic jineho nez za reakci!

Mimo to se shoduje socialismus s mravnim stavem vetsiny lidstva!
a vcelku nepodstatnej problem socialismu je, ze nakonec vam dojdou penize ostatnich lidi.

Don’t worry. Be happy (
16. 08. 2011 | 18:34

Béda napsal(a):

demagog,

ano. Breivik byl statečnější. Ten ¨neutekl jako Mašínové ale zvednul ruce a vzdal se.

mb,

anebo Mašínům. Ti prý očekávali třetí světovou.

Taky hezký a příjemný večer.
16. 08. 2011 | 18:37

mb napsal(a):

no beda tehdy byla na spadnutí ... není mašínů chyba, že to nedhadli ...
16. 08. 2011 | 18:38

Béda napsal(a):

vazeni krasoduchove,

vám neoliberálům zdá se již prachy ostaních lidí došli. Odpustili jste největším pracháčům progresivní daň, rozkradli a předlužili jste stát, teď se chystáte rozkrást veškeré penězovody, které plní základní funkce vůči občanům při zajištění vzdělání, zdraví a stáří a předlužit každou jednu domácnost. Stá i jednotlivci vám pak padnou k nohám jako hnilá švestka za pár babek v exekučním řízení, kde svoji investici zmnohonásobíte - veškeré hodnoty skoupíte za zlomkové ceny.
16. 08. 2011 | 18:41

Občan napsal(a):

To xx:

Vhu.cz uvádí na svém webu, že medaili za chrabrost dostali v r. 1945 :o)))

A já pochybuji o tom, že by kdy takovou mohli dostat. S ohledem na rok narození (1930, resp. 1932) a na okolnosti kolem jejich rodiny, se za WWII neměli jak zúčastnit protinacistického odboje. Navíc je po většinu války vychovávala NĚMECKÁ hospodyně, která se zaručila okupačním úřadům za to, že je bude vychovávat v německém duchu!
Kromě toho je medaile "za chrabrost před nepřítelem", alespoň podle dostupných informací, vojenským vyznamenáním: http://www.vyznamenani.net/?page_id=271

V r. 1945 jim bylo 15, resp. 13 let, o rok později 16 a 14 let.
Navíc se v r. 1946 podíleli oba vykutálení bratříčci na vyloupení muzea v Poděbradech. Že by si toho prezident ani ministr obrany nevšimli?

Ale Vám asi nic z toho nepřijde divné, že...

Hezky popisuje různé nesrovnalosti kolem "odbojářů" materiál, který jim přitom měl být ku prospěchu: http://www.svedomi.cz/aktuality/a2004/kalous_masinove.htm
16. 08. 2011 | 18:42

Gerl napsal(a):

Komuministi plánovaně a záměrně pěstovali v člověku to nejhorší a také se opírali o lidi všeho schopné. To předvedli celosvětově v různých občanských válkách i expanzí do jednotlivých zemí už od ruské revoluce. To ukázali i u nás na bezbranném obyvatelstvu, když čast společnosti likvidovali rudým terorem. Pracovní koncentráky plné sadistických bachařů, střelba do zad na hranicích, často na území jiného státu, dobíjení raněných, justiční vraždy.To je jen malá plejáda komunistických metod třídního boje. Proto likvidace podobných pohůnků nemůže být zločin.Na konec i partyzáni likvidovali kolaboranty, četníky i železničáře.
16. 08. 2011 | 18:46

Občan napsal(a):

To mb:

Hele, embéčko, a proti čemu že to "bojovali" v říjnu 1946 loupeží zbraní v poděbradském muzeu?

A proč nehodili chrabře Benešovi pod nohy tu údajnou medaili za chrabrost, kterou jim měl udělit neznámo kdy v r. 1946? Dvěma civilním nezletilcům???
Kdo, kdy, u koho a jak ověřil jejich údajnou "odbojovou činnost" za WWII???
16. 08. 2011 | 18:48

mb napsal(a):

už to uzavřu a zmizim, vypůjčím si slova tomáše šmída:

antikomunismus není úchylka, jak tvrdili nedávno někteří čeští intelektuálové, ale stejně jako antinacismus přirozená výbava slušného člověka.

a jelikož se jedná o režimy zrůdno, je třeba proti nim bojovat

bratři mašínové tak činili, ale dovolili si bojovat zostra ....

njn ...
16. 08. 2011 | 18:49

mb napsal(a):

.... o režimy zrůdné ...
16. 08. 2011 | 18:50

Béda napsal(a):

Gerl,

Zajímavé že vámi popisované metody po nenásilném kolapsu a rozpadu světa tzv. reálného socialismu zůstaly charakteristické a hojně využívané již jenom světem trvalé svobody, míru a demokracie.
16. 08. 2011 | 18:54

Analytik napsal(a):

Gerl
Nejsmutnější je asi to, že ješte po 60 letech se tu najde dost obhájců a propagátorů estébácké verze o zločinech bratří Mašínů. Žádný soud je za tyto zločiny nikdy neodsoudil, takže ani neposoudil věrohodnost důkazů.
16. 08. 2011 | 18:55

xx napsal(a):

zdenekb: stále jen vytrhávání z kontextu. Vytrhuje se zde z kontextu jen to, že někoho zabili. Jakoby to byl smysl a cíl jejích počínání. To je účelová manipulace, jinak demagogie a stavíte se tím na stranu komunistické propagandy.
16. 08. 2011 | 18:55

Ares napsal(a):

mb: „byli to hrdinové ...“

„zcela nepatrná a zlomkovitá část společnosti se zmohla na ozbrojený odpor proti komunistum / komunismu .... za to já osobně mašínum děkuju, že zosobňovali tento pól boje proti komunistum se zbraní v ruce ...“

Obecně vzato odvaha se postavit tehdejšímu režimu si zaslouží respekt. Na druhou stranu, kdyby někdo ten odpor pojal tak, že by vystřílel pionýrský tábor, tak by to asi nebylo to pravé. Jenže pokud někoho chcete prohlásit za hrdinu (následováníhodný příklad) tak si musí zasloužit respekt i jeho činy. Zvlášť když by dotyčný měl fungovat jako jakýsi symbol odboje.

Z diskuze se mi zdá, že ti pro které jsou hrdinové, vyzdvihují to jejich odhodlání jít proti komunistům a jejich konkrétní činy spíše upozaďují nebo je ospravedlňují či glorifikují skrz jakousi abstraktní ideu boje s komunisty. U těch co je mají za vrahy, je to někdy zase obráceně.

Nebylo by lepší, pokud hledáme vzory či symboly, podívat se i někde jinde?
16. 08. 2011 | 18:57

Béda napsal(a):

Dovětek:
Srbsko, Irák, Afghánistán, Libye, Abů Ghrajb, Guantanámo...
16. 08. 2011 | 18:58

xx napsal(a):

Občan: zřejmě nějaká chyba, na této fotografii která pochází také z webu VHU z expozice osobních věcí bratrů Mašínových je jasně patrné, že medajli za chrabrost obdržel Ctirad Mašín, jako příslušník domácího odboje 17. září 1946

http://www.vhu.cz/galerie/a475/2

Ale může to být konec konců podvrh, třeba státní bezpečnosti nebo samotných Mašínů, že. Nakonec, čemu věřit a čemu ne, vše může být mystifikace a podvrh.
16. 08. 2011 | 19:01

Béda napsal(a):

análytik,

To je měli soudit v nepřítomnosti, bez možnosti obhajoby? A mělï je soudit komunisičtí soudci? Proč "hrdinové" nepožádali o soud po převratu?
16. 08. 2011 | 19:01

xx napsal(a):

Obecně: po válce muselop být odpouštěno mnoho zla spáchaného partyzány. Tady je asi problém v tom, jakým způsobem se o jejich činnosti ví a jak to zneužila propaganda.

Nevím, jestli by lidé považovali partyzány za hrdiny, kdyby věděli jakých svinstev se dopouštěli. Nekdy ale prostě nebylo zbytí. Mučení i zabíjení se prostě někdy musí uskutečnit, pokud se dáte na takový způsob odporu.

Pokud by se partyzánského odboje chopila propaganda, nejspíš bychom se zde takto dohadovali o partyzánech, jako o brutálních vrazích a ne jako o hrdinech odboje.
16. 08. 2011 | 19:06

Béda napsal(a):

Ares,

ano třeba na jejich otce. Tam je to jasné. Synci bojovali s "komunisty", kteří nakrásně vůbec komunisty nebyli (viz Rošický) a v jejich mocenské hierarchii neznamenali vůbec nic (viz osud Rošických po vraždě hlavy rodiny).

Mašínové byli pouzí kriminálníci, kteří pak obrátili výklad svých činů. O jejich "odboji" svědčí využití uloupených prostředků ve prospěch odbojové činnosti, resp. činnost po útěku na západ.
16. 08. 2011 | 19:06

xx napsal(a):

Béda: protože hrdinové se nesoudí. To si jako myslíte, že měli požádat o soud v zemi kde soudili a soudí soudci, kteří soudili i za minulého režimu a někteří posílali politické vězně do kriminálu ? Děláte si z toho srandu ? Myslím že je to příliš vážné téma na takové hloupé vtipkování.
16. 08. 2011 | 19:08

xx napsal(a):

Béda: mimochodem, to byla kratochvíle komunistů, soudit hrdiny, viz Heliodor Píka a další !
16. 08. 2011 | 19:11

Analytik napsal(a):

Béda 19:01
Možná se pletu, ale byli obžalováni jen za trestný čin opuštění republiky. Alespoň podle žádosti o vydání z USA. Soud v nepřítomnosti s advokáty ex offo byl tenkrát standardní. Ale tehdejší generální prokurátor nějak nejevil zájem o proces za vraždy, ani loupeže. Možná věděl, že při zájmu zahraničí by to nešlo tak lehce, jako s Horákovou?
16. 08. 2011 | 19:11

ld napsal(a):

Luba,

to Benda se pod "práci" podepsal taky. :-)
16. 08. 2011 | 19:11

gándhí napsal(a):

já si myslim, že nikdo z odpurců mašínů není schopný ty činy posuzovat v kontextu doby a toho, co dělali komunisti. s násilím a vražděním začali první komunisti. to nelze opominout. ta společnost byla silně sfanatizovaná, podobně jako v německu za vlády nacistů. pracovní kolektivy požadovali trest smrti pro doktorku horákovou. komunisti svoje odpůrce vraždili, tisíce jich poslali do uranových dolů.. co tedy zbývalo odpurcům komunistů?? jít na porážku? mam pro činy mašínů plné pochopení, byli to lidi zahnaní do kouta, museli se bránit. nic jinýho jim nezbývalo, protože je komunisti za jejich názory a třídní puvod vraždili a posílali do kriminálu.
16. 08. 2011 | 19:11

Občan napsal(a):

To xx:

A další nesrovnalost. Dokonce i někteří historici totiž tvrdí, že vyznamenání dostali oba nezletilci. Aniž uvádějí cokoli bližšího, podle čeho by bylo lze identifikovat kdy a za co měli vyznamenání dostat.
16. 08. 2011 | 19:13

veverka napsal(a):

Takže jsme se tu od žádného obhájce Mašínovic tlupy nedozvěděli odpověď na otázku,na jakou odbojovou činnost to tedy těch uloupených 800 000 použili.Jen ideologické bláboly a vzletné fráze o neexistujícím hrdinství.Fakta ovšem hovoří jasně,ty prachy vykoupené životem nevinného člověka použili jen na vlastní obohacení.Jsou to tedy zcela běžní loupežní vrazi a tento fakt nelze změnit jakoukoliv politickou propagandou současného režimu.

Další věc je podřezání svázaného,omámeného člověka,což je těžký zločin i v době války(a tehdy válka ani nebyla).Už jen za to by měli být odsouzeni a ne se je snažit z politických důvodů glorifikovat za něco co ani vzdáleně nebyli.
16. 08. 2011 | 19:17

Béda napsal(a):

analytik,

aha. Teď již tomu rozumím. Za totáče by je soudili předpojatě. Po totáči by je soudili totalitní soudci. Furt se dožadujete a vyčítáte, že je nesoudili. Kdo je tedy podle vás měl soudit? Snad soudní dvůr v Haagu?
16. 08. 2011 | 19:20

tata napsal(a):

panove

už tato diskuze probiha pod druhym blogem,někdy je člověk zděšen jak se některe nazory vyvíjí sem rad že zde zazněl jeden vytihujicí podstatu.......a to pana ARESE

Obecně vzato odvaha se postavit tehdejšímu režimu si zaslouží respekt. Na druhou stranu, kdyby někdo ten odpor pojal tak, že by vystřílel pionýrský tábor, tak by to asi nebylo to pravé. Jenže pokud někoho chcete prohlásit za hrdinu (následováníhodný příklad) tak si musí zasloužit respekt i jeho činy. Zvlášť když by dotyčný měl fungovat jako jakýsi symbol odboje.
..........

Z diskuze se mi zdá, že ti pro které jsou hrdinové, vyzdvihují to jejich odhodlání jít proti komunistům a jejich konkrétní činy spíše upozaďují nebo je ospravedlňují či glorifikují skrz jakousi abstraktní ideu boje s komunisty. U těch co je mají za vrahy, je to někdy zase obráceně.

Nebylo by lepší, pokud hledáme vzory či symboly, podívat se i někde jinde?
ano DIKY ZA jeden ktery šel na tu podstatu
16. 08. 2011 | 19:20

veverka napsal(a):

gándhí

"já si myslim, že nikdo z odpurců mašínů není schopný ty činy posuzovat v kontextu doby..." bla bla

Vraždění nevinných lidí je zločin v kontextu jakékoliv doby.
16. 08. 2011 | 19:21

Béda napsal(a):

Analytik,

když už jste mistr konspirací. Mohl byste mě tedy říct, proč Mašínové již coby spořádaní občané USA stále tvrdili, že ty vraždy jdou za nima a neobjasnili skutečný (podle vás) průběh těch událostí?
16. 08. 2011 | 19:22

xx napsal(a):

Občan: já nevím, když vám nestačí medaile a papír k ní, tak už vážne netuším. Zkuste požádat VHU, jestli by vám pujcili ten dokument k expertize pravosti ? Jistě by se dal zkontrolovat podpis, papir, inkoust a samotná medaile. Beneše ani Svobodu už ke svědectví asi nepřivoláme, na hlasy ze záhrobí nevěřím.

Jestli dostal vyznamenání i Josef nevím.
16. 08. 2011 | 19:26

Analytik napsal(a):

Béda 19:20
Vy jste stále nepochopil, že titul VRAH nemůžete získat jenom tím, že si to o Vás někdo myslí. Je k tomu nutné soudní řízení, důkazy a právoplatný rozsudek.
To nám tu pořád nějak schází. I kdybyste se k nějaké vraždě iniciativně přiznal, musíte předložit důkazy! Výhodnější je být dopaden třeba majorem Zemanem. Pak padá důkazní povinost na státní zastupitelstvo. Ale Zeman asi na Mašíny nestačil.
Je to tak těžké pochopit?
16. 08. 2011 | 19:29

veverka napsal(a):

tata

I vy už jste zřejmě částečně podlehl mediálnímu výplachu dnešní vládnoucí garnitury,když vlastně tvrdíte že Mašíni chtěli sice dělat odboj,akorát ho dělali špatně.Oni ale žádný odboj nedělali,pouze zabíjeli nevinné lidi,kradli a peníze si nechávali pro sebe.Když to prasklo tak si teprve vymysleli báchorku o odboji a zdrhli.
16. 08. 2011 | 19:30

gándhí napsal(a):

veverka,
to právě není pravda, protože například během války umírají nevinní lidé, ale nikdo to jako zločin nevnímá. nikdo z rudé armády nikdy nebyl obviněn z žadného zločinu proti německýcm civilistům a nikoho by to ani nenapadlo. po roce 48 u nás byla občanská válka, kterou vyhlásili komunisti a jejich příznivci odpurcům komunistického režimu a lidem se špatným třídním puvodem. komunisti vnesli do společnosti třídní nenávist a třídní boj. takže ti lidé měli právo se bránit. a jejich činy není možné posuzovat jako zločiny, ale jako válečné oběti.
16. 08. 2011 | 19:31

Analytik napsal(a):

Veverka 19:21
Pořád jsme se nedozvěděli, kdo a kdy usvědčil Mašíny z jednotlivých vražd a loupeže. Nějak to nejde, co?
16. 08. 2011 | 19:32

Béda napsal(a):

Tata,

ano. Tuto myšlenku jsem vyjádřil již někdy před rokem v jiné diskusi.

PS: ale třeba autoři ocenění jak naznačil pan premiér Nečas chtěli mladé generaci dát vzor, který inspiruje následníky, kteří se násilím postaví zlořádu. Třeba následníci začnou svůj "odboj" na přepážkách bank a podřezáváním policistů. Pan premiér jim pak odevzdá za hrdinství svoji plaketu.
16. 08. 2011 | 19:33

mb napsal(a):

( tata ja nikdy nepsal že jsou to neproblematičtí hrdinové ... nicmene JSOU TO HRDINOVÉ ... a uz fakt mizim ... mejte se dobre)
16. 08. 2011 | 19:33

honolulu napsal(a):

"SOUDRUZI", Luba vam napsal castecny seznam popravenych a vy stale prdolite a moralizujete o Masinech. Nemate vy uz zadny smysl pro proportions ?
Uz jste tak zdegenerovali, ze na vas nepusobi cisla ?
Ti popraveni meli take rodiny a nekdo je mel rad !

Dalsi OSTUDA od pohranicaru rika, (17:36) ze : "Nekompromisni a tvrdy postoj byl spravny". (Ten uvedomely vrahoun by nevahal strilet, aby za muj zivot dostal frcku na ramena.)

Tak prestante BECET, jako self-centered stetky po sezone a moralizovat, kdyz jste se narodili bez moralky.
KDO MECEM ZACHAZI, vy nevzdelani komousi, tak TEN MECEM SCHAZI.

To je zakon antickych Bohu, stary 10 tisic let !
Nevite NIC !

Ty hranicni ostudo, (17:36) nakopat ti do riti, patri.
A ja jsem ti utekl, ty hlidaci dobrmane s ozralym nosem a tim jsem vyhral krasny, plny zivot. Hec, hec, hec...A Tobe bude po pravu zkracen duchod.... "Soudruhu" za blbost a poplatnost certum se plati..

Take vas chci vsechny upozornit na to, ze jsou-li panove Masini ze severo-vychodu Ohia, tak si dobre vybrali, kde zit. Znam Ohio castecne a v Ohiu je velmi hezky v lete. Vyhrali to nad vami na cele care.

Ten vas komous raubir, hypokrat a zlodej gen. Sejna se schovalal v lesich - Adirondacku. (Lake George, Cleverdale, Pilot Point.)

Zminuji se o tom proto, abych vam nastavil zrcadlo, jaci jste vsichni hypokrati. V srdci mate jine touhy, nez lzi na jazyku, vy politicti vlezprdelkove.
16. 08. 2011 | 19:34

xx napsal(a):

veverka:
myslíte si snad, že si vedli účetní knihy abychom zde mohli vše vyjmenovat ? Motorka ani kredenc nestaly 800 tisic. Takže to vyjmenované asi nebude vše co za ty peníze pořídili.

Nejspíš za to i žili, ačkoli se o té době hovoří jako o komunismu, peníze byly třeba i na takové podružnosti jako bylo jídlo, benzín, nebo třeba uhlí.

Jak se vyrovnáte s tvrzením, že Rosický nejprve zatajil že má u sebe zbraň a pak se pokusil neozbrojeného Josefa Mašína se zbraní zadržet. ? Ten ho v následné potyčce měl zastřelit pokladníkovou zbraní !

Tak kdo se choval jako zločinec a se zbraní šel na neozbrojeného ?

Nejspíš budete tvrdit že to výmysl a ten chudinka pokladníček, milující otec rodiny byl neozbrojený a Mašínové ho sprostě zavraždili.
16. 08. 2011 | 19:36

Analytik napsal(a):

Béda 19:22
To mi také láme hlavu.
Proč se přiznávali k něčemu, z čeho je režim několik let nepodezíral?
Možná si chtěli dodatečně vybudovat image bojovníků proti komunismu.
Ale to neprokazuje, že jsou vinni.
16. 08. 2011 | 19:36

Béda napsal(a):

Analytik,

já vím. Vám nestačí ani dobrovolné doznání vraha v přímém přenosu. Vy striktně vyžadujete soudní řízení, které již předem zpochybňujete jako podjaté. Za totáče i po něm. Zdá se, že jde tedy o neuskutečnitelnou věc a vrazi nemůžou být prihlášeni vrahy. Prostě je to (pro vás) neproveditelné.
16. 08. 2011 | 19:37

argun napsal(a):

Veverčáku,
že prý "podřezání svázaného,omámeného člověka,což je těžký zločin i v době války(a tehdy válka ani nebyla".

Víte co? Jděte se vycpat, protože strašlivě, ale opravdu strašlivě kecáte. Projděte si dějiny všech válek v moderních dějinách co jich kde bylo. Těch "těžkých" zločinů se nedopočítáte a to bez ohledu na fakt, že rozhodnutí o tom, co je či není "těžký" válečný zločin, spadá jak známo vyhradně do kompetence vítěze dané války.

A že válka nebyla? Vašnosto institut vyhlášení války skončil tuším zastřelením jistého následníka trůnu v Sarajevu. Od té doby je to každému srdečně ukradené...

A aby bylo jasno - válka proti vlastnímu národu je také válkou.
16. 08. 2011 | 19:38

Analytik napsal(a):

Béda 19:37
Nemohu si pomoci, je to prostě takový právní uzus.
Možná, kdyby někdo navrhl změnu trestního zákona, tak by se o titul vraha mohl ucházet každý zájemce. Pokud by někomu nevadilo, že je mnohem více vrahů, než obětí ;)
16. 08. 2011 | 19:41

tata napsal(a):

veverka

pořadně si přečtete co pišu,než napišete něco o vyplachu,navic se nezapojuji do nesmyslnych debat,prodělal sem vtomto par korektur,oba poli a vy patřite ktomu druhemu chcete dokazat svoji pravdu,neminim svami vest dohady když zastancem mašinu nejsem,ovšem není to ani vaš jednoznačny pohled,navic je to vždy zkreslené nakym pohledem.CHODNOTIT TO DNEŠNIMI OČIMA PROSTĚ NEJDE.
zkuste si přečist pořadne několikrat arese je to jeho myšlenka a stou ja nemam sebemenší problem i když muj osobní pohled bude přece jen vice zaporny k Mašinum.
16. 08. 2011 | 19:42

Béda napsal(a):

Analytik,

já vám s vašim zdánlivě neřešitelným problémem nepomůžu. Prostě dobrovolné doznání vrahů + svědků vám nestačí a neexistuje žádný soud, který by ve vašich očích byl v této věci nepodjatý. Snad možná, kdyby jej soudil senát složený šéfa ÚSTRu, senátora Štětiny, Šinágla, Hedvíczka, I.Hochmanna KOnrada mb by se dobrá věc mohla podařit a soudní řízení by bylo nestranné.
16. 08. 2011 | 19:47

Béda napsal(a):

Tata,

kriminálníci obvykle bývají odvážní. Až do doby kdy hrozí, že spadne klec.
16. 08. 2011 | 19:53

xx napsal(a):

Veverka: přečtěte si toto
http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_o_pr%C3%A1vnosti_jedn%C3%A1n%C3%AD_souvis%C3%ADc%C3%ADch_s_bojem_o_znovunabyt%C3%AD_svobody_%C4%8Cech%C5%AF_a_Slov%C3%A1k%C5%AF
16. 08. 2011 | 19:53

žena napsal(a):

argun

Byla-li to tedy válka, pak je namístě označit Mašíny jako zběhy, nikoliv jako hrdiny. A nestáhli se z jedné bitvy, nýbrž opustili natrvalo bojiště.
16. 08. 2011 | 19:57

tata napsal(a):

beda

myslim že to nevystihuje podstatu ,je to přiliš zjednodušene ale opravdu se nenecham zatahnout do debaty,jen že se většinou shodnem odpovidam,navic ja rozhodně jejich zastancem nejsem.
16. 08. 2011 | 20:04

Analytik napsal(a):

Béda 19:47
Omyl, žádný problém nemám. Jenom přesvědčení: žádný soud = žádný vrah.
Nic mi nebrání projevit Mašínům obdiv za jejich odvážný odchod z totalitního státu.
Všechno, co se na ně nabalilo potom, je už jen komunistická propaganda. A tu já nemusím.
16. 08. 2011 | 20:08

Petr B. napsal(a):

Přečetl jsem se, kdo z našich veřejných činitelů vraždění Mašínů obdivuje a kromě známých firem typu Nečase, Schwarzenberga, Kalouska, Johna...mně šokovala předsedkyně nejvyššího soudu I. Brožová (ta co se drží silou mocí u koryta s pomocí svých známých v ÚS). Pak se divíme, že u nás není právní stát.
16. 08. 2011 | 20:09

xx napsal(a):

žena: zběhy odkud ? Oni bojovali proti komunistickému režimu, nikoli za něj. Odchod do znepřátelené armády není zběhnutím, ale pouze změnou formy boje.

Že nakonec k válce nedošlo je věc jiná. Někdo tu zmínil jejich ǔčast v korejské válce, čímž vlastně tako bojovali proti komunistickému režimu.
16. 08. 2011 | 20:10

Petr B. napsal(a):

1/ Kdy budou vyznamenaní bratří Barešové?
2/ Kdy bude uznán za největšího antikomunistu všech dob Adolf Hitler? Hitler prokazatelně zabil nejvíc komunistů (i sociálních demokratů). Proč mu nepostavit pomník, když u našich pravicových voličů (ODS,TOP,VV) je tím nejvyšším kritériem hodným obdivu počet zabitých komunistů?
16. 08. 2011 | 20:16

demagog napsal(a):

xx
Korejskou válku už nestihli, ale prý se vyřádili ve Vietnamu. Díky nim to Američané skoro vyhráli.
16. 08. 2011 | 20:16

Béda napsal(a):

Analytik,

jak víte co je a co není propaganda, když jak tvrdíte neproběhl soud? Co kdyby se (v případě konání soudu) potvrdilo to, co o sobě dobrovolně tvrdili Mašínové a co o událostech tvrdili svědkové těch událostí?

Co vyjádření Paumera v ČR? Mali jej snad usvědčit že mluví pravdu?
16. 08. 2011 | 20:18

Luba napsal(a):

Martine,
obdivuji Vaši výdrž!

Víte,
když jsem nahlédl do této diskuse, zahlédl jsem nicky, které zde příkře odsuzovaly způsob boje bratrů Mašínů, a přitom v jiné debatě pod Hořejším ti samí obhajovali právo vítězů na pomstu na bezbranných ženách a dětech nepřítele.

Konkrétně se vyjadřovali v tom smyslu, že hromadné brutální znásilňování německých žen, a vraždění civilních obyvatel v jejich úkrytech triumfujícími rudoarmějci je vlastně pochopitelné - nebo že na to dokonce měli vojáci nacisty krutě poznamenaného národa právo.

Ti samí lidé pak považovali svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki za nepřijatelné bezpráví, spáchané Američany na ženách a dětech vojáků imperiálního Japonska, kteří si proti lidem na jimi dobytých územích, a proti vojákům americkým počínali stejně brutálně, jako nacisté.

A pak na zdejším blogu vyjadřují tytéž nicky své opovržení nad člověkem, jenž veden pudem sebezáchovy podřízl jiného člověka, kterého předem uspal. A nad lidmi, kteří se odvážili bojovat ve chvíli, kdy jiní mírově rezignovali, kolaborovali nebo kradli, protože všechno bylo všech a je třeba "svrhnout starý podlý svět". Jak jinak, než ještě podlejšími metodami!

A pak jsem si vzpoměl i na to, jak byli českými vítězi vyhnáni Vaši němečtí příbuzní, kteří se žádnými zločiny proti našemu národu neprovinili. Dle principu kolektivní viny.

Tato diskuse jasně dokládá mravní relativismus v čiré, i když virtuální podobě:

"Naši", se kterými se identifikujeme, jsou ti dobří. Protože se nám podobají, mají pravdu. "A taky proto, že to říkali staříček".

Oproti tomu, pohnutky "tady těch" nás nezajímají, protože si chceme zachovat svou představu jasně přehledného bipolárního světa - světa Dobra a Zla. Poznání, že se věci mají jinak, by pro nás byla obtížně snesitelná, protože my se přece nikdy nemýlíme. No ne?
16. 08. 2011 | 20:21

žena napsal(a):

xx

Zběhy z bojiště. Válku údajně vedli Mašínové proti komunistickému režimu u nás. Omlouvat jejich zběhnutí tím, že očekávali 3. světovou tak spěchali jako výpomoc US Army, mi připadá "zvláštní". Jako stateční hrdinové měli přeci bojovat proti totalitnímu režimu a připojit se k US Army tady, tedy na českém území.
16. 08. 2011 | 20:22

Béda napsal(a):

Luba,

zdá se, že opět poněkud nemluvíte pravdu. Pokud se týká mně, vždycky jsem zastával stanovisko, že každý zločin má být po zásluze "odměněn" (potrestán). I ten s komunistickými bachaři, Urválky a pod.. I ten ke kterému došlo v průběhu odsunu tzv. sudetských Němců (podle Postupimských ujednání - k odsunům docházelo i v řadě jiných zemí) nach Heimat.

A že glorifikace zločinu vytváří precedent a návod pro konání dalších zločinů. A může se to zvrtnout proti glorifikujícím.
16. 08. 2011 | 20:29

Vico napsal(a):

Nejlegračnější jsou plivance na Komárkovu hlavu za to, co vlastně nenapsal, ale jen přetiskl slova Ctirada Mašína :-)

Nikoliv Komárek, ale Ctirad Mašín autenticky řekl, že :

"Abych toho hajzla/staříka o holi/ zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí."

Takhle mluví pánové a dámy člověk, kterého si velmi váží a obdivuje náš předseda vlády.Pán Čistý se mu říká..

Ono je těžké, někoho lít do bronzu za života a vymýšlen ságy a eposy, které sám "hrdina" vzápětí dementuje. Vcelku odporná figura pana Žáčka vyfabulovala, že Mašíni chystali atentát na Gottwalda, což následně Josef Mašín dementoval a prakticky tím podrazil ředitelské křeslo snaživého"historika" Žáčka. Nyní v souvislosti se smrtí Ctirada Mašína byl ontý hentý líčen jako nesmírně vstřícný a přívětivý člověk a bác - někdo hodil na net záznam hodinového rozhovoru s tímto vskutku přívětivým člověkem, který by i v požehnaném věku rozsekal obličej drzého staříka na krvavou kaši.

Nejvíc tu vyjí ti, kterým bylo odepřeno zvykové právo na "lucernový tejden" jak se po každé revoluci sluší a patří.

Co se asi Mašínům upřít nedá je jejich upřímnost, díky níž praská pozlátko, kterými se zde část frustrátů snaží natřít jejich tváře.

Je nedůstojný pohled na ty, kteří i přes plivance a nepokrytý despekt se s až rabskou úpěnlivostí snaží přišpendlit na prsa Mašínů nějakého toho bílého lva. Nečas by si klidně nechal i zuby vyrazit, jen aby přišpendlil svůj obdiv.

Za dané situace, kdy všichni naši polistopadoví prezidenti byli označeni za komoušské posluhovače, jsem zvědav na trapný závěr celé té frašky./Padla facka, padla...ve Španělském sále/.
16. 08. 2011 | 20:36

argun napsal(a):

žena

Podle Vaší logiky by všichni českoslovenští legionáři v době I.WW byli zběhy, neboť opustili natrvalo bojiště, kde měli zahynout k větší slávě císaře pána...

Je to naopak, oni opustili bojiště, aby mohli bojovat proti těm, kteří je do války povolali. Vy by jste tedy chtěla soudit Mašíny podle bolševické jurisdikce?

Neračte se hněvat, ale to jsou strašlivé kecy. Uvažování o vině kohokoli může být jen dvojí - buď podle jurisdikce boží a nebo podle jurisdikce aktuálně panující politické moci. Tedy poplatné většinovému politickému názoru. Vzpoměňte na Horákovou.. To mezí tím je předmětem věčných a nesplnitelných přání naivního lidu.

Ta debata je upatlanou a nechutnou ukázkou toho bolševika hluboko v nás zažraného...
16. 08. 2011 | 20:48

argun napsal(a):

Vico
Že by Vám selhávala paměť? Nebo stařecká demence?

Kojzarovské Rudé Právo také jen přetisklo texty písní Plastic People of Universe... To stačilo k tomu, aby dokázali mezi dělným a zblblým lidem rozpoutat nenávistnou štvanioi. Komárek jako talentovaný zelený propagandista a prachmizerný novinář dělá totéž.

Ostaně svůj názor na jeho text jsem vyjádřil výše.
16. 08. 2011 | 20:53

ld napsal(a):

argun,

ruku na srdce, myslíte, že texty PPoU stály za tisk?
16. 08. 2011 | 21:00

Vico napsal(a):

argun : Záznam celého rozhovoru si najděte na youtube. Příjemný poslech/asi hodinový/ vám z celého srdce přeji.Užijte si to.
16. 08. 2011 | 21:07

žena napsal(a):

argun

Podle mě, když tedy Mašínové vedli válku proti komunistickému režimu u nás, neměli by být vyznamenáni jako hrdinové, když utekli.

Jsem pacifistka, takže mám v náhledu na "hrdinství" Mašínů jasno.
Nejsem a nikdy jsem nebyla v žádné politické straně, v příbuzenstvu mám člena skupiny P.Uhla, který si za protistátní činnost (v 69. mj. roznášeli letáky) odseděl 2,5 roku, vyhodili ho z práv...
Miladu Horákovou jsem tu už vzpomněla - jako ukázku, že v jejím případě nejsou námitky proti jí uděleným vyznamenáním a taky se jednalo o protikomunistický odboj.

Přiznám se, že nerozumím Vašemu - "Ta debata je upatlanou a nechutnou ukázkou toho bolševika hluboko v nás zažraného..."
16. 08. 2011 | 21:11

almost glossed™ napsal(a):

Při čtení diskuse začínám chápat, co je to "lumpenproletariát".

Ve skvělé formě se předvedli např. nicky ZM a XX. Jeden z nich po zjištění, že nemá svá tvrzení jak dokázat, se spokojil alespoň s hrdinským konstatováním, že si Mašíni&comp. sice uloupené peníze zaměstnanců ponechali a rozfofrovali, ale byly to komunistické peníze, tak co. Režim poškodili. Druhý výtečník se zase neumí vypořádat s námitkou, že Mašíni vraždy přiznali, tak tvrdí, že to "nejni směroplatný, protože Máňa řikala, že Mašíni mohli machrovat před holkama a připsat si vraždy, které nespáchali.

Tyto dvě argumentační piruety mě uzemnily skoro stejně jako argumentační potenciál jisté paní Alvarové pod vedlejším blogem.

Jsa uzemněn, nejsem ani já schopen argumentace a vzdávám se bez boje a poukazuji na skvělý příspěvek Aleše 16. 08. 2011 | 13:48 a Vica těsně nade mnou. Béda má můj obdiv za obvyklou vytrvalost při edukaci oveček, které nikdy nezaslechly nic o vlastním názoru. Fuj naopak patří všem relativizátorům, hledačům "druhých plánů" a "mnohovrstevnatých postojů".

Na Mašínech a Paumerovi
16. 08. 2011 | 21:14

almost glossed™ napsal(a):

"předvedly" (věta původně formulována jinak)
16. 08. 2011 | 21:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"nebylo li by komunistů, nebylo by mašínů " Ale bylo, chlapečku. Oni by si nějakého nepřítele našli.
16. 08. 2011 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gándhí:
"po roce 48 u nás byla občanská válka" Nebyla.
16. 08. 2011 | 21:25

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Kdosi tady kdesi napsal (nejspíš Luba, který momentálně vyučuje vysokou školu demagogie), že psychopati mívají vysokou intelektuální úroveň. To ovšem v žádném případě neplatí pro mašínovskou partičku. Kdo je někdy poslouchal delší dobu, jistě potvrdí, že jde o typické primitivní osobnosti neschopné náhledu na chování sebe sama a už vůbec na prožívání druhých. Agresivní, asociální primitivní nediferencované osobnosti v pravém slova smyslu. Neschopné si odříci či odložit momentální potřebu, plné agresivních fantazií. Prostě lidé, kteří by ničili život druhých vždy a za všech okolností bez ohledu na prostředí, režim, momentální podmínky.Být českým novinářem a toužit po úspěchu, rozjedu se okamžitě do USA a sonduji, jaké bylo spolužití Mašínů se sousedy, úřady apod. Vsadím se, že po sobě minimálně ve vztazích a občanském soužití zanechali spoušť i tam. Alespoň dokud jim na to síly stačily.

Primitiv hrdinou. Inu, každý si může vybrat své vzory podle chuti.
16. 08. 2011 | 21:28

gándhí napsal(a):

zbynek matyaš
já si myslim, že byla. ozbrojené složky jedné politické strany se naprosto v rozporu se zákonem a ustavou dopouštěli nasílí a loupení majetku. to podle meho nazoru zakládá právo na ozbrojený odpor a odbojovou činnost.
16. 08. 2011 | 21:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gándhí:
Žádný významnější ozbrojený protikomunistický odboj nevznikl, samotní Mašínové měli víc teroristický charakter.
16. 08. 2011 | 21:43

PatientO.T. napsal(a):

ld napsal(a):
argun,

ruku na srdce, myslíte, že texty PPoU stály za tisk?
*****************************************************
Konečně téma k diskusi. Vy myslíte, že nestály?
:-)
16. 08. 2011 | 21:49

ld napsal(a):

PatientO.T.,

když vezmu v úvahu Krylovu a Hutkovu poetiku, tak mi text "běžím s hovnem proti plátnu, kam to hovno kam ho zatnu" od PPoU skvělý nepřipadá. A to jsem uvedl namátkou jen autory z emigrantského disentu.
Takže ptáte li se mně na uměleckou stránku věci, musím konstatovat, že žádná není.
16. 08. 2011 | 22:05

Karel Mueller napsal(a):

Milí mnozí debatéři,

ta válka proti vlastnímu národu byla vskutku na život a na smrt, ale nějak se bolševikům nedařila.

Český národ početně rostl stejným tampem, jakým posledních dvacet let vymírá a je nahrazován jinými etniky.

Prostě amatéři
16. 08. 2011 | 22:25

kim napsal(a):

ODS a další modří zloději, kteří potřebují zdání legitimity, protože dnes je lidi nemaj rádi, potřebují vytvořit mašínovský mýtus a od něj si legitimitu pro sebe vypůjčit...

Tak jsem čekal, kdo tu bude Mašíny chválit, kdo se k šaškandě modrého polytbyra přidá a politicky bude na mašínech parazitovat ---- A ejhle, zatím jen Alexandra Alvarová! :-))
A ještě to odflinkla, napsala manifestačně jen pár písmen, znamení to tvrdému jádru ODS, že je s nima.
Politický parazitismus jako u nejhorších funkcionářů 50 let...
16. 08. 2011 | 22:27

PatientO.T. napsal(a):

2 id:
"běžím s hovnem...." atd. není žádný text písně PPU, nýbrž úryvek z performance Pavla Zajíčka...
PPU běžně zhudebňovali texty E.Bondyho, M.Nápravníka, J.Koláře, Ch.Morgensterna, K.Vonneguta jr., W.Blakea, I.Wernische... A texty Brabence, Hlavsy i Zajíčka byly také skvělé. To ovšem v ČST a RP neuvedli...
;-)
P.S.: V onom slavném dokumentu o PPU byly použity texty Milana Knížáka, což postřehl opravdu málokdo. Že propaganda zapůsobila, dokazují davy lidí dodnes přesvědčené o vulagaritě "plastických" textů...
16. 08. 2011 | 22:31

ld napsal(a):

PatientO.T.,

může být. Já jen, že "konkurenční" texty (ale i hudba), mi od jiných zněly zvukomalebněji. Nemám nikomu za zlé, chce li být odlišný a je. Mně se to ale nelíbilo, Ruďas-neRuďas (a taky Tribuna) :-)
Krom toho, v porovnání s texty jiných hudebních rebelů (např.Pink Floyd, Zappa), byly tyto na daleko vyšší úrovni.
16. 08. 2011 | 22:45

PatientO.T. napsal(a):

2 ld:
Já vás nechci přesvědčovat o kvalitě textů PPU, jen upozorňuji, že je neznáte...
:-)
Nevadí, mějte se hezky.
16. 08. 2011 | 22:49

ld napsal(a):

PatientO.T.,

neznáme je zpaměti, neb mi tam neulpěly z prostého důvodu; prostě ty co jsem slyšel, nevytěsnily předchozí ani pozdější texty jiných uskupení a interpretů. A jestliže tato debata měla kořeny v prostředí politiky, tak své favority jsem uvedl. Plastici tam prostě nejsou.
Ale fajn se s vámi debatilo. :-)
16. 08. 2011 | 22:57

Někdo napsal(a):

Tak jsem četl větu, bude to kus věty,
---------------
....ozbrojené složky jedné politické strany se naprosto v rozporu se zákonem a ústavou se dopouštěly /ty složky/ násilí a loupení majetku,..
----------------

Budu parafrázovat.
.....neozbrojení členové více politických stran se dnes, naprosto v rozporu se zákonem a ústavou se dopouštějí znásilňování paragrafů a loupení majetku,.. to je podle mého názoru taky dost podobné, a zvyk zapalovat a podřezávat a bodat nevinné tu taky zůstal. Jak to bude s tím ozbrojeným odporem a odbojovou činností,... autor může odpovědět.
16. 08. 2011 | 22:58

Mard napsal(a):

Pane autore, vy jste napsal: "Já jsem říkal, že nejlepší bude esenbáka okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat." Tak to nakonec Ctirad Mašín také udělal: podřízl krk policistovi, který byl v bezvědomí, omámený chloroformem.

Z toho vyplývá, že by vám bylo milejší, kdyby ho třeba střelili do břicha a nechali pár hodin ve velkých bolestech umírat. Máte také sexistické úchylky, nebo jen sadistické?
16. 08. 2011 | 23:30

Mard napsal(a):

kim napsal: Tak jsem čekal, kdo tu bude Mašíny chválit ....

Neopakujete se? Podobný žlebt jsem četl i v diskuzi k jinému blogu. Chápu že pro Vás je asi složité pokaždé vymyslet a napsat něco jiného, ale přeci jen by jste se mohl alespoň trochu snažit.
16. 08. 2011 | 23:33

Mard napsal(a):

almost glossed™ napsal: Kdosi tady napsal že psychopati mívají vysokou intelektuální úroveň. To ovšem v žádném případě neplatí pro mašínovskou partičku. Kdo je někdy poslouchal delší dobu, jistě potvrdí, že jde o typické primitivní osobnosti neschopné náhledu na chování sebe sama a už vůbec na prožívání druhých. Agresivní, asociální primitivní nediferencované osobnosti v pravém slova smyslu. Neschopné si odříci či odložit momentální potřebu

To je zajímavé, že takoví primitivové se podnikáním domohli velmi značného majetku, odvážím se odhadnout, že značně převyšující Váš majetek. Není vám to podezřelé, nebo si myslíte že jim peníze dala CIA Vám naschvál?
16. 08. 2011 | 23:36

Mard napsal(a):

žena napsala: Miladu Horákovou jsem tu už vzpomněla - jako ukázku, že v jejím případě nejsou námitky proti jí uděleným vyznamenáním a taky se jednalo o protikomunistický odboj.

Tady je vidět jak si lidi pletou hodinky a holinky. Vážená "ženo", paní Horáková se nikdy žádného protikomunistického odboje neúčastnila. Komouši jí pověsili bezdůvodně, ne za to, že by kula pikle. Důkazy proti ní byly vykonstruované. Měl jsem pocit že to už všichni pochopili a vždy jsem překvapen, že se najdou jedinci, kteří jsou nedotčeni pelem poznání.
16. 08. 2011 | 23:40

Viola napsal(a):

Marde,

zkuste si o Miladě Horákové něco přečíst, byla to vzácná žena, která si vyznamenání zasloužila.
17. 08. 2011 | 00:31

Viola napsal(a):

Marde 23.30

to přece říkali Mšínové a ne autor, Mašínové měli sadistické sklony. Nakonec byli to ještě nevyzrálí nerozumní puberťáci, kterým by otec pěkně naprášil kožich, kdyby žil.
17. 08. 2011 | 00:40

kočka šklíba napsal(a):

Vico, Aleš, Almost a další a další, bojujete s lidskou špínou, s pokrytectvím, a s psychopaty.
Komentovat většinu příspěvků obhajující Mašíny ani nejde, je to pustá ideologická propaganda postrádající jakékoliv argumenty, je to jen trapné plácání. Když se obhájců těchto vrahů zeptáte na konkrétní činy, které tito "odbojáři" opravdu proti režimu učinili, nic se nedozvíte, není totiž nic co by v tzv.odboji proti režimu vykonali a obhájci to dobře ví. Zbaběle zavraždili občany vykonávající svoje zaměstnání(mimochodem jak věděli, že hasič je pomocník VB?, no jasnovidci, viz vykradení muzea v Poděbradech, že ;)).
Loupežní vrazi ani nepomohli například finančně rodinám odsouzených politických vězňů, a jedno kanape pro švédu asi 900 tis korun nestálo, kdybychom vzali v úvahu jejich tvrzení o nezbytnosti zakoupení nábytku.
Vraždili a kradli v roce 1951, zdrhli v roce 1953. Jak bojovali pomocí ukradených zbraní a penězi proti režimu? Zapalováním stohů?. K tomu nemuseli vraždit a krást milí obhájci Mašínů ;). A vývěsky se také obvykle nebrání :D.
Dále mám otázku, v češtině znamená slovo boj střet , jenže jaký byl střet se svázaným člověkem? Vím, že odpovědi se nedočkám ;). Nemáte jak odpovědět, není jak, obhajovat loupežné vrahy je opravdu těžké ;).
17. 08. 2011 | 01:27

kočka šklíba napsal(a):

Akle skvěle se nám tu odkopalo embéčko(o h o v e n o v i- gándhím a dalších šašcích ani nemluvím, ale tam je to jasné), jeho :

mb napsal(a):

no tak potřebovali se dostat ke zbraním a penězum ... a z toho ty vraždy patrně přirozeně vyplynuly ...

staci vam tato odpoved otazkari ?
16. 08. 2011 | 17:55

Už víme embéčko, že pro vás vraždy přirozeně vyplývají z potřeb "lidí". Že by každému podle jeho potřeb na vyšším levelu? Tak co bych tak potřebovala koho tedy přirozeně zavraždím???? Tedy v případě, že jsem psychopat a "člověk", tedy spíše tvor vaší úrovně, a úrovně loupežných vrahů?
17. 08. 2011 | 01:32

oh napsal(a):

To Luba, píšete:
"Ocitnete-li se v nějaké hraniční situaci, zabijete, abyste sám nebyl zabit. Zabijete, abyste ochránil své, před těmi jinými...
Mašínové nedisponovali justičním aparátem, aby své nepřátele a sluhy lži poslali povoleným způsobem, tzn. za pomoci zfalšovaných "důkazů", na popraviště, jak velela dobová zvyklost. Jejich cesta odplaty byla humánnější. Jejich oběti nebyly mučeny a týrány mnohahodinovými výslechy, a příbuzní těchto zabitých nebyli proskribováni a existenčně likvidováni."

To máte hodně divnou definici hraniční situace - jaké bezprostřední ohrožení představuje člověk odzbrojený, svázaný a omámený chloroformem? Když v téhle situaci zabíjíte, jste vrah a tvrzení, že jste se vlastně jen bránil, je spíše nestoudně drzá výmluva. Ano, Mašínové nedisponovali justičním aparátem - naštěstí. Podle stylu, jaký si pro svůj boj sami zvolili, lze usuzovat, že terče případné mašínovské justice by na tom byly minimálně stejně špatně a stejně předem odsouzené, jako u nechvalně známého prokurátora Vaše. A opravdu bych chtěl slyšet, co by vám na výlevy o humánnější odplatě Mašínů na sluzích lži řekly rodiny strážmistra Honzátka a účetního Rošického. Jejich manželé a otcové byli definitivně a neodvolatelně mrtví. Ale tady to nebude, Stejskal by jejich reakce smazal, protože by nejspíš "neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu."
Také pravidla partyzánského boje si vykládáte poněkud nadstandardně. Obvykle je za partyzána označován ten, kdo (skrytě ze zálohy) útočí na vojenské cíle. Jedince, co přepadají auta s výplatou, nebo podpalují seníky, aby mohli střílet po hasičích, ty bývá v civilizované společnosti zvykem označovat pojmem zločinec. Liší se takový odboj nějak podstatně od moderního nastražení bomby do letadla nebo hotelu či přepadení školy nebo nemocnice? Vždyť i moderní "odbojáři" potřebují peníze a mají dokonale neprůstřelné zdůvodnění, proč zabíjet především neozbrojené a nezúčastněné "služebníky zla" a pečlivě se vyhýbat všem, kdo by se mohli vážně bránit. A i oni nacházejí obdivovatele a obhájce "nezbytného" násilí pro dobrou věc. Nakonec je tedy rozhodující, na které straně barikády ten který vrah stojí. Podle toho se pak je lotrem nebo hrdinou, podle morálky vítěze přepíšeme dějiny a nestranná pravda dostane přes hubu, aby tu zbytečně nezacláněla. Zase.
17. 08. 2011 | 04:09

žena napsal(a):

Mard

Milada Horáková - citace z Wikipedie:
25. února 1948 – 27. září 1949

V období vládní krize se snažila o svolání schůze parlamentu, což se jí nepodařilo. Na stranické schůzi ČSNS 24. února 1948 odhalila Aloise Neumana jako skrytého komunistu, Neuman ze schůze utekl, a tak nemohl být ještě ten den vyloučen, jak bylo navrženo, a druhý den vstoupil do obrozené Gottwaldovy vlády jako ministr-zástupce ČSNS.

Jako předsedkyně prosadila 25. února 1948 usnesení, aby RČŽ nevstupovala do Ústředního akčního výboru, ale druhého dne byla vyloučena, vedení převzala komunistka Anežka Hodinová-Spurná a RČŽ do akčního výboru vstoupila.

Následně byla vyloučena ze všech svých veřejných funkcí, dokonce i proklamativně z těch, kterých nebyla členkou. Po neúspěšném boji s finálním nástupem komunismu se 10. března 1948 rozhodla demonstrativně vzdát svého poslaneckého mandátu, shodou okolností v den smrti Jana Masaryka. Nastoupila opět na pražský magistrát, tentokrát jako sociální referentka Ústředního národního výboru. Přestože měla možnost, aby opustila Československo, svůj odchod z vlasti oddalovala a byla stále politicky aktivní. V květnu 1948 založila s bývalým poslancem Josefem Nestávalem neformální skupinu okolo ČSNS, která udržovala kontakty s exilovými politiky, Petrem Zenklem a Hubertem Ripkou. Podporovala lidi usilující o emigraci a nadále se zasazovala proti komunistům. Pomalu tak vznikal třetí protikomunistický odboj, ač svou činností se nikdy nedostal na hranu nebo dokonce za hranu tehdejších zákonů.
17. 08. 2011 | 07:23

ZM napsal(a):

Když čtu příspěvky některých lidí, tak mám pocit, že soudruzi Grebeníček a Filip nasadili do diskuze nejvěrnější kádry :)
Někteří z těch lidí museli "prodělat" pořádný a dlouhodobý "výplach" mozku :)
Na některý názory se dá reagovat jedině rčením, že- "kdo chce psa být, hůl si vždycky najde".
17. 08. 2011 | 07:36

Luba napsal(a):

oh,
činy skupiny bratří Mašínů byly typickou "partyzánštinou".
Kdyby provedli totéž za války německým okupantům, byli by oslavováni jako hrdinové. A byli by vyznamenáni.

Jenže oni to provedli Čechům, které za nepřátele považovali.
Navíc v době, kterou v rozporu se skutečností vykonstruovaných procesů, justičních vražd a žalářování hrdinů protinacistického odboje, většina považuje za dobu mírovou.
17. 08. 2011 | 07:44

ZM napsal(a):

V demokracii má každej právo na svůj názor, takže nevidím problém v tom, že někdo si myslí, že člověk xy nemá dostat řád (medaili, vyznamenání) a člověk yz má dostat řád (medaili, vyznamenání)a někdo jiný si to nemyslí. Já už jsem to psal hned v úvodu diskuze- mě osobně je jedno, jestli Mašínové dostanou vyznamenání nebo nedostanou a nezabývám se nějakými podrobnými úvahami o tom, proč by ho dostat měli a proč by ho dostat neměli. Ačkoliv se mi nelíbí způsob vládnutí současné koalice, protože metody např. ODS nebo VV mi připomínají metody KSČ, tak by mně potěšilo, kdyby došlo k tomu, že bývalým STBákům se výrazně sníží důchody, že dojde k odsouzení komunistů (Jakeš,Štrougal atd.) atd. To by byla skutečná ukázka pravicovosti této vlády, když se prezentuje jako pravicová a ne jen to, že odsoudili tu soudkyni, která tehdy v 50. letech vynesla rozsudek smrti nad Horákovou. V podstatě ta soudkyně byla jenom "loutka", když by to odmítla ona (teoreticky), nasadili by jinýho soudce.V podstatě Husák, Jakeš a další vysoce postavení komanči byli taky jenom loutky nejvyšších komančů v SSSR, ale to je nezbavuje odpovědnosti, protože se v podstatě jedná o kolaboranty. Je to totéž, jako odsouzení kolaborantů po válce, kteří pracovali pro fašistické Německo.
17. 08. 2011 | 07:46

ZM napsal(a):

Luba - stačí se teoreticky zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby v 50. letech armáda USA začala bojovat o osvobození tehdejšího československa, POlska a východního Německa (je jasné, že to v úmyslu neměli a že válka v Koreji byla až reakcí armády USA na komunistickou agresi).Ale teoreticky. Pokud by ta válka vypukla, a Mašínové by se nějak skontaktovali s armádou USA nebo by zvětšili počet člebnů jejich skupiny a pak udělali nějaké významné akce, a kdyby teoreticky došlo k osvobození Českkoslovenska, tak by byli oslavováni jako hrdinové a dostali by vysoké posty ve státní správě (možná by je nepřijali, těžko říct) nebo v armádě apod. Ale protože jejich snaha úspěšná nebyla (vzhledem k okolnostem v té době), tak je mnozí považují za vrahy. V této diskuzi je ale jasně vidět, jak jednoduché uvažování někteří lidé mají. Oni prostě řadí lidi do škatulek "příznivec", "odpůrce", nebo "levoun", "pravoun", není pro ně nic mezi tím. Je to přesně ve stylu komunistického hesla- kdo nejde s námi, jde proti nám.
17. 08. 2011 | 07:53

ZM napsal(a):

K tomu odsouzení soudkyně sice došlo za vlády premiéra Topolánka, ale v té vládě seděli např. Nečas nebo Kalousek, takže se nedá přesně rozlišovat mezi současnou a minulou vládou. A nezáleží tolik na tom, jestli tam KAlousek byl v dresu "KDU" a teď je tam v "dresu" TOPky.
17. 08. 2011 | 07:58

ZM napsal(a):

oprava-A nezáleží tolik na tom, jestli tam Kalousek byl v "dresu" KDU a teď je tam v "dresu" TOPky. Je to tentýž Kalousek s těmi sdamými názory.
17. 08. 2011 | 08:11

Luba napsal(a):

ZM,
když jsme u teoretických úvah, šel bych ještě dál, do doby předválečné.

Jsem si stoprocentně jist, že kdyby pan prezident Masaryk, člověk moudrý, emotivní, temperamentní a rozhodný, nebyl tak stár, a stál v čele našeho státu v té nejkritičtější chvíli před "Mnichovem" namísto chladně racionálního Beneše, nekapitulovali bychom, ale bojovali!

Neměcká armáda sice byla na válku nejpřipravenější, ale nebyli na tom zpočátku zdaleka tak dobře, abychom jim nedokázali s naší špičkovou vojenskou technikou a odhodláním našich dědů a otců odolávat. Byli jsme přece významným exportérem zbrojních systémů. A morálka našich vojáků byla vysoká!

Kdybychom se tenkrát bránili, a zbytky demokratického světa se k nám připojili, neměli by komouši u nás nejmenší šanci uspět.

Jenže,
naší zachránkyní a osvoboditelkou se stala Rudá armáda, a tak vše, co s ní přišlo, lidé přijímali nekriticky a pozitivně.
"Rudý teror" jim byl neznámý. A nevědomost je zlo!
17. 08. 2011 | 08:16

mleziva napsal(a):

Pane autore, podle Vás se svoboda dá asi vybojovat napsáním pár absurdních dramat a nadáváním na režim v hospodě. Je mi líto, že tehdy nebylo víc lidí jako Mašíni a totalitní vláda tu 40 let dokud samovolně nezanikla.
17. 08. 2011 | 08:18

žena napsal(a):

ZM
"stačí se teoreticky zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby..."

Kdyby Mašínové před svým útěkem nikoho nezabili...
Kdyby jejich protikomunistický odboj nespočíval v zabití několika lidí při získání zbraní a peněz...
Kdyby z boje neutekli...
17. 08. 2011 | 08:21

jarpor napsal(a):

Kočka šklíba napsala :

"Vico, Aleš, Almost a další a další, bojujete s lidskou špínou, s pokrytectvím, a s psychopaty."

Takže jen závan jiného názoru oproti výše uvedeným jež patrně sdílí paní Kočka znamená, že o takovém člověku ta paní napíše, že je lidská špína...

Nesnížím se k tomu, abych "bojoval" s Vaším pohledem... abych Vás za jiný názor otituloval špínou. Tak jste se totiž charakterizovala sama...

Hezký den
17. 08. 2011 | 08:53

ZM napsal(a):

Luba - je pravda, že němcům se velmi hodilo, že se jim do rukou dostaly v podstatě nepoškozené české továrny (např. Škodovka v Plzni,Zbrojovka v Brně), výzbroj české armády atd. Asi někdo někde udělal určitou sabotáž, právě např. otec Mašínů z armádních skladů odvezl před německou okupací velké množství zbraní, ale např. tanky nebo letadla zůstaly v podstatě nepoškozeny.Kdyby Češi bojovali, tak by to byl velkej masakr, ale otázka je, jestli by pak Němci mohli tak rychle postupovat v dalších státech.
17. 08. 2011 | 09:09

ZM napsal(a):

žena - kdybymůže mít různý průběh. Např. kdyby Rošický vystřelil, když mířil na Mašína při tom přepadení, tak by celou skupinu zatkli a žádnej útěk za hranice by se nekonal.

Naopak kdyby poté co zastavili to vozidlo na ně namířil zbraň, hned si na hlavu nasadil kuklu a řekl všem v tom autě ať okamžitě vystoupí, dají ruce za hlavu a lehnou si na břicho do příkopu, všechny prohledal, sebral jim zbraně a pak ujeli s tím autem, tak taky nemuselo dojít k vraždě.
Pravda je, že Mašínovi plus ostatní členové skupiny byli v té době mladí a neměli dostatek zkušeností, takže udělali dost chyb.
17. 08. 2011 | 09:16

ZM napsal(a):

jarpor - nedivte se, Kočka šklíba (pokud to nenapsal někdo jiný pod její přezdívkou) má "vymytý mozek ".
17. 08. 2011 | 09:17

Luba napsal(a):

ZM,
jak by to dopadlo, to nikdo neví.
Ale je jisté, že mýtus o "českých Švejcích" by byl definitivně pohřben. I s mnoha statečnými bojovníky proti zvůli zfanatizovaného pangermánského davu.
17. 08. 2011 | 09:20

ZM napsal(a):

Mnozí nejsou schopní pochopit ani to základní, a sice to, že žádný totalitní režim se nevzdá své moci dobrovolně bez určité formy nátlaku. Principem totalitního režimu je to, že své odpůrce likviduje nedemokratickými prostředky (uvězněním, mučením,vraždou, vyhrožováním atd.). Samozřejmě že pokud je totoalitní režim podpporován ještě jiným , silnějším totalitním režimem, tak není možné ho určitém období odstranit. Je otázka názoru, jestli se v takovém případě mají nebo nemají dělat odbojové akce a co tyto akce způsobí.
17. 08. 2011 | 09:24

ZM napsal(a):

Když se to zhodnotí zcela obecně, tak v podstatě "prvky" totality jsou používány i v mnoha podnicích. Tam samozřejmě nejde o hrozbu vězením, ale "jenom" o hrozbu propuštěním ve stylu-"nelíbí se ti něco? Radši moc neprotestuj, nebo se ti může stát, že budeš bez zaměstnání". Pokud i nadále bude velká část Čechů jednat jako ovce, no tak pak si s nima každej zaměstnavatel bude dělat, co se mu zlíbí.
17. 08. 2011 | 09:28

SuP napsal(a):

ZM -
Nemám pochyb, že to napsala místní zneuznaná intelektuálka kočka Stračena sama. Ten vytříbený styl se nezapře, ale ani nenapodobí.
17. 08. 2011 | 09:30

ZM napsal(a):

Luba - dopadlo by to tak, že němci by měli poměrně velké ztráty a češi ještě mnohem větší. Bylo by hodně mrtvých a zmrzačených, ale zase by to snížilo možnosti Německa vést válku.Někde jsem četl(neověřoval jsem to), že např.Dánsko Němci obsadili během 2 dnů pomocí dvou divizí.
17. 08. 2011 | 09:30

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Luba – Já si tedy vůbec nejsem jistý, že by Masaryk byl tak naivní romantik, aby šel do války proti nacistickému Německu s třemi miliony zmanipulovaných sudetských Němců v zádech a se Slovenskem, které se chystalo odtrhnout. Nebyl tak naivní, aby si neuvědomil, jakým to skončí kolosálním debaklem a mezinárodní ostudou, protože Československo by se ROZPADLO dřív, než by k válce vůbec došlo. Došlo by tím na Hitlerova slova, že ČSR je umělý, neživotaschopný slepenec, který se při prvním nárazu rozpadl a který vůbec neměl vzniknout. Tak to nacisté po léta vykřikovali do éteru. (A někteří jejich potomci to hlásají dodnes.)

Francie a Británie by si oddechly, daly by Hitlerovi za pravdu a po válce by už nikdo na nějaké znovuobnovení Československa ani nepomyslel.

A nevěřím ani Vám, že pokud byste v té době osobně žil, že byste klidně dal do rukou zbraně Hitlerem zfanatizovaným Sudeťákům v domění, že nás před oním Hitlerem půjdou bránit (!!!) a že byste uvěřil, že s námi do války půjde i Hlinkovo Slovensko, pokud byste se předem řádně informoval, jaká mezi Slováky panuje atmosféra.
17. 08. 2011 | 09:33

Luba napsal(a):

ZM,
jasně!
Bez osobní statečnosti není svobody!
Pokud se lidé budou smiřovat s bezprávím "všedního dne", nemohou se divit, že se bezpráví stane normou.
17. 08. 2011 | 09:36

Luba napsal(a):

Kolemjdoucí,
tady nejde o nějaký naivní romantismus. Masaryk velmi dobře znal psychologii lidí. Čeho jsou lidé schopni v krajních situacích. V čem má národ napadený oproti agresorovi psychologickou výhodu. Uvědomte si, že hrstka československých legionářů (v množstevním srovnání s davem rudých chaotů) byla schopna ovládnout celou Sibiř.

S těmi "Sudeťáky", správněji - s českými Němci, to také není tak jednoznačné. Tedy, není jisté, zda by rozmilý dopálený Deutschböhme nehnal po jeho pozemku tankem přejedšího Sasa, Prajze, či Bavoráka, motyčkou.

Když dojde k boji, - tedy k vzájemnému vraždění, je to vždy záležitost velmi osobní. Chráníte především své vlastní zázemí -to, co je Vám drahé. Tedy - svou rodinu, svůj majetek.
Nikoli nějaké imaginární ideje nacismu.

Kdyby do šlo na lámání chleba, domů a chalup - "Sudeťáci" by možná velmi rychle prohlédli.
17. 08. 2011 | 09:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...už jsem tady tu otázku napsala, nikdo ji "nezvedl".
Tak, znovu, pro obhájce Mašínů. Proč nezačali Mašíni bojovat s komunisty ve své vlastní rodině, jak to, že tady nechali tuto komunistickou špínu, a jinak tvrdí, že bojovali s komunisty za očištění republiky a národa. ?? Napíšu "na tvrdo", měli začít u své matky. V roce 1948 vstoupila do KSČ, a v širší rodině byli další komunisty. Kde je ten jejich třetí odboj, když se na to dívám pod tímto úhlem. Otázka je hozenou pěkně zahnojenou a zakrvácenou mašínovskou rukavicí, RUKAVICÍ HRDLOŘEZŮ, kdo ji zvedne?. Tužka.
17. 08. 2011 | 09:52

Jan napsal(a):

Já bych to shrnul.
Mašínové se od komunistů nijak podstatně neliší. Člověk je pro ně prázdný pojem. Nad pojmem pokání by se s chutí zasmáli.
Skoro mám chuť to generalizovat na tehdejší a dnešní verchušku.
17. 08. 2011 | 10:18

SuP napsal(a):

Tužka -
Zkusím to. Když chcete vymýtit černé neštovice, musíte očkovat, abyste zničila jejich virus. Nemůžete zabíjet ty, kdo onemocněli. Pokud si myslíte, že řešením je nakažené zabíjet, asi jsem si o Vás dělal iluze. A protože jsem si je dělal, předpokládám, že si to nemyslíte.
V úctě Váš ...
17. 08. 2011 | 10:30

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro SuP, DÍKY, ale uhnul jste z přímé odpovědi, jen jste do "té rukavice kopl" a posunul ji jinam. Nejsem dnešní, Tužka.
17. 08. 2011 | 10:37

Viola napsal(a):

Dobrý komentář je i tady:
http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/205721/Bratri-Masinove-a-Milada-Horakova.html
17. 08. 2011 | 10:48

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Luba – Nechápu, proč považujete nacisty za tak hloupé a předpokládáte, že by v případě vojenského útoku pohraniční území svých soukmenovců a spojenců bezohledně pustošili. Takový předpoklad je z říše sci-fi. Nacisté se dokázali chovat velice přátelsky a ohleduplně i k neněmeckým pobaltským národům během útoku na SSSR. Většinu českých Němců měli zpracovaných tak, že chtěli „heim ins Reich“, samozřejmě i s územím. To je mimo diskusi. V úvahu je třeba vzít i Němce z vnitrozemí a české a moravské kolaboranty.

Ale nechci se hádat. Jen jsem chtěl upozornit na možnost, že se republika rozpadne zcela bez boje, pouze vnitřním rozvratem. Podle mne ta možnost byla velmi reálná a byla také hlavním důvodem, proč Beneš ustoupil. Rozpad republiky a mezinárodní blamáž byla ta nejhorší možná (a později nenapravitelná) varianta vývoje. Polsku Západ nepomohl ani v roce 1939, když už se od Hitlera odvrátil, a nepomohl mu ani po roce 1945. Klidně ho nechal na pospas Stalinovi. Přes všechny protesty Poláků a přes daleko větší kredit, který na Západě Poláci měli.
17. 08. 2011 | 10:51

žena napsal(a):

SuP

„To, jak se píše, že jsme chtěli zbraně a nikomu nic neudělat, tak to je hloupost. Tohle jsou všechno darebáci. Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi,…“ dodal v rozhovoru Mašín.

S tím očkováním jste to myslel jak? Že paní Mašínová vstoupila do KSČ, aby ho vnitřně rozložila?
17. 08. 2011 | 10:52

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Luba - Omlouvám se, nebudu tady své připomínky dále rozvíjet, nechci narušovat diskusi o Mašínech.
17. 08. 2011 | 10:54

Viola napsal(a):

Takže očkování je terorismus - výrok Supa
To by se mělo napsat pod profesora Hořejšího :-)
17. 08. 2011 | 10:56

jarpor napsal(a):

Tužka

Opravdu překvapujete...

Myslím, že než bych položil otázku, proč nezačali ve vlastní rodině, zvážil bych,
zda já sám ve vlastní rodině prosazuji jen své názory, a to třeba až do krajnosti...
zda mezi i nejblžšími členy v rodině vždy existuje ve všem shoda...
zda třeba neplatí, že někdy je lépe domluvit se "s cizím" než z "vlastním", což platí i při řešení sporů....
zda je či není můj nesouhlas s jiným členem rodiny možno nazvat tolerancí a úctou k druhému....
zda není lepší některé témata, pokud jsou na ně silně rozdílné pohledy ale přece jen do rodiny přímo nezasahující, raději neotevírat...

Až po zvážení tohoto v mé rodině, "k sobě samému", bych se možná zeptal na rodinu jinou..., zeptal bych se proč...

Zda budete považovat mou úvahu nad sebou samým za "zvednutí rukavice" v souvislostech, o kterých je zde debata, ponechám na Vás.

Hezký den
17. 08. 2011 | 11:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Jarpor, diky, pane. Já to mám jednoduché, já mohu takovou otázku položit. Neznám svou matku, neznám svého otce. Matka mne hned po narození pohodila do kupky sena, ani pupeční šňůru nepodvázala, našel mě pes. Položit takovou otázku pro mne nemá žádné citové omezení. Co udělám, nebo neudělám, zodpovídám jen sama sobě, nikomu jinému. V tomto směru byl můj život jednoduše přímočarý,.... ostatní jsou svázáni city, vím. Tužka.
17. 08. 2011 | 11:21

Viola napsal(a):

Odkaz otce Mšína synům:

"Bojoval jsem za naši drahou vlast a národ proti našim odvěkým nepřátelům, Němcům, kteří naši vlast a národ chtějí porobit a zničit. Nechtěl jsem připustit, abyste jednou i vy byli porobenými otroky, nýbrž abyste zůstali svobodnými a volnými občany. Pamatujte si, že hájit svobodu své vlasti a národa je první povinností každého uvědomělého Čecha. I vy tak jednou musíte postupovat. V tomto boji jsem podlehl. Věřím však pevně, že naše svatá věc zvítězí."

Co udělali oni, k těm nepřátelům se utekli schovat.
17. 08. 2011 | 11:25

Viola napsal(a):

Tužko, tvůj příběh je dojemný. Vlastně by ses mohla stát i vlčičí, kdyby tě nenašli poté nějací lidé. Co bylo s tím psem, čí to byl? Omlouvám se za odbočení z tématu.
17. 08. 2011 | 11:30

jarpor napsal(a):

Tužka

I já děkuji za reakci....
Pyšně napíšu, že mne "můj čich" nezklamal, když jsem Vám včera cosi napsal... že Vašemu postoji rozumím jaksi jinak....

Přicházíme na tento svět bez možnosti výběru...
Váš život, napsala jste, je /byl/ jednoduše přímočarý... dovolím si dovodit, že tak "jednoduchý a přímočarý" nebyl... a Vy to víte nejlépe.

Více než to, že i "složitost a klikatost" je také krásný způsob žití, už nenapíšu. Tak zase někdy...

Hezký den
17. 08. 2011 | 11:34

SuP napsal(a):

Tužka -
Nekopl a neposunul. Jen to vidím jinak než Vy. Možná byste se mohla podívat, co jsem Vám psal v souvislosti se sdělením, jak jste nebyla v pionýru. Já v něm byl, tak jsem si na spoustu věcí, které Vy jste dostala od babičky na stříbrném podnose, musel přijít sám až po 14-ti.
17. 08. 2011 | 12:21

SuP napsal(a):

žena -
A kdy vstoupila do KSČ Vaše matka?
17. 08. 2011 | 12:24

SuP napsal(a):

Viola -
Vy teda umíte překvapit.
17. 08. 2011 | 12:28

žena napsal(a):

SuP

Moje matka nikdy nebyla členkou žádné politické strany. Proč se na to ptáte?
17. 08. 2011 | 12:43

Viola napsal(a):

Sup, BAF, BAF -- polekal jste se :-)
17. 08. 2011 | 12:48

SuP napsal(a):

žena -
Ptám se, když nevím to, co mě zajímá. Kdyby Vaše matka vstoupila 1948 do KSČ, třeba byste nepotřebovala klást hloupé otázky, považujíc je za vtipné.
17. 08. 2011 | 13:00

žena napsal(a):

SuP

Stejně jako Vy se ptám, když mě něco zajímá. Nevím, kterou z mých otázek považujete za hloupou. Proč píšete "považujíc je za vtipné"?
Měl jste asi na mysli tyto mé otázky:
S tím očkováním jste to myslel jak? Že paní Mašínová vstoupila do KSČ, aby ho vnitřně rozložila?

Já ale opravdu nerozumím tomu Vašemu příměru s očkováním. A ani jednu ze svých otázek nepovažuju za vtipnou. Jen jsem chtěla mít jasno.
17. 08. 2011 | 13:23

šlapka napsal(a):

Dloho jsem tu nebyla.
Jaké je skóre ?
Kolik zářezů na ručnici má ZM, kolik skalpů má Luba a kolika mršinám rozpáral břicho SuP ? A neslitoval se ani nad těmi, co měly kolem krku uvázaný pionýrský šátek ?
A co "malý pinočet" Rumcajs - už konečně přepadl sídlo KSČM ? A jaký byl lup ?
A financoval mu to Jánský vršek, Vladimír Dlouhý anebo Kočárník ?

Dejte to prosím někdo dohromady a pošlete pozůstalým po panu Mašínovi.
Zcela jistě jim tím uděláte radost.
17. 08. 2011 | 13:30

SuP napsal(a):

Příměr s očkováním je prostý, není co vysvětlovat. Pokud hloupé otázky nepovažujete ani za vtipné, je to ještě horší, než se zdálo.
Kdysi jsem viděl hezkej obrázek s textem: "Slečno, vy taky nejste šlapka? Kurva to mám dneska smůlu!"
17. 08. 2011 | 13:52

žena napsal(a):

SuP

Paní Tužka se zeptala:
"Tak, znovu, pro obhájce Mašínů. Proč nezačali Mašíni bojovat s komunisty ve své vlastní rodině, jak to, že tady nechali tuto komunistickou špínu, a jinak tvrdí, že bojovali s komunisty za očištění republiky a národa."

Vy jste odpověděl:
"Když chcete vymýtit černé neštovice, musíte očkovat, abyste zničila jejich virus. Nemůžete zabíjet ty, kdo onemocněli."

Koho tedy podle Vás Mašínové zabili? A to mohli?

Ušetřím Vás psaní, že mé otázky jsou hloupé. To přece vůbec není důležité. I na hloupou otázku může být chytrá odpověď.
17. 08. 2011 | 14:18

MARVEL napsal(a):

Hrdina je vždy člověk, který neutíká před zlem a vrací víru ve smysl konání dobra. Zpravidla se s ním cítíte bezpečně a nikdy, nikdy Vás nenapadne pochybovat o jeho činech.
Ó jak rádi soudíme, jak k smrti rádi odsuzujeme činy, jež nesou barvu smrti. Co teď budu dělat? Bojím se, že jsem jiný? Že vidím jinak než oni? Poznají to, a záleží jim vůbec na mě. Můj bože, můj hrdino. Kdy přijde ten klid, ten blažený pocit v srdci o kterém pořád mluvíš.
17. 08. 2011 | 14:29

SuP napsal(a):

I tuhle otázku jsem čekal. Nicméně to už nejde o příměr. Takže "U kolegy" - prof. Hořejší.
Nicméně z mého pohledu je zaměstnanec represivního aparátu tehdejšího totalitního režimu virem. Není mou snahou Vás přesvědčit, abyste ti viděla stejně.
17. 08. 2011 | 14:33

Občan napsal(a):

To Zdeněkb:

Hm, takže Medek je stejný pokrytec jako všichni ostatní, co ZLOčiny Mašíngangu schvalují.
To mne velmi příjemně překvapila před asi sedmi lety Lída Rakušanová, kterou jsem dlouhá léta měl za dost hustou fanatičku a dodnes mi její názory hodně nesedí. Ale ta paní měla tolik osobní odvahy, že na jedné slezině "exdisisdentů", kde se plamenně chválily ZLOčiny Mašíngangu, vstala a všem do ksichtu vmetla, že ať si každý myslí co chce, ale pro ni to jsou a zůstanou podlé vraždy a loupeže. Tak to jsem, ač ji hodně nemusím, hluboce smeknul.
17. 08. 2011 | 14:56

jarpor napsal(a):

Zdravím, Pavle..

Je to marný, marný, marný...
Přes vícedenní debatu, zde, pod Pehem i jinde - posun ani o milimetr...

A pak že prej společnost rozděluje Klaus... :-))

Hezký den
17. 08. 2011 | 14:56

žena napsal(a):

SuP

Díky za odpověď. Takže - Když chcete vymýtit černé neštovice, musíte očkovat, abyste zničila jejich virus. - přeloženo: Když chcete vymýtit komunistický režim, musíte střílet, abyste zničila zaměstnance represivního aparátu.

Snad jsem to "přeložila" správně. A jak do toho spadá smrt bezpartajního nečlena milicí pokladníka Rošického?
A jak vysvětlujete, že Mašíni ve svém boji na našem území nepokračovali až do "očekávané" 3.světové a teprve pak se nepřidali k US Army?

Není ani mou snahou Vás přesvědčit, abyste to viděl stejně jako já. Podle mě tu na dané téma diskutujeme.
17. 08. 2011 | 14:59

Občan napsal(a):

SuP napsal(a):
"Tužka -
Zkusím to. Když chcete vymýtit černé neštovice, musíte očkovat, abyste zničila jejich virus. Nemůžete zabíjet ty, kdo onemocněli. Pokud si myslíte, že řešením je nakažené zabíjet, asi jsem si o Vás dělal iluze. A protože jsem si je dělal, předpokládám, že si to nemyslíte.
V úctě Váš ... 17. 08. 2011 | 10:30 "

A proč tedy zabíjeli a mrzačili (VELMI surově) zcela zdravé lidi a aktivního bacilonosiče ve vlastní rodině nechali naživu? (To je zcela a naprosto zásadní rozpor.)
Proč neočkovali (neroznášeli letáky, nepořádali protikomunistické přednášky atd.), ale rovnou zabíjeli zcela bez rozmyslu zdravé i nemocné??? (Tedy vlastně ne bez rozmyslu - svou komunistickou matku nechali naživu. Takže vraždili selektivně a pouze tehdy, když z toho mohli mít MAJETKOVÝ prospěch; což je ještě mnohem horší)

SUPe, právě jste popřel sám sebe a současně jste se usvědčil z neobyčejného pokrytectví.
17. 08. 2011 | 15:05

SuP napsal(a):

žena -
Přeložila jste to po svém a to je přesně ten důvod, proč je zbytečné se v tom dál párat. S mnohými z vás je debata jako s agentem Svědků Jehovových.
Dtto pro "Občan". Běžte do hajzlu s takovou "debatou". Svoje hesla si vykřikujte kde chcete a buďte rád, že můžete. Ale nesnažte se z lidí dělat blbce jen proto, že si myslí něco jiného než Vy. Opakujete se jak rozvrzané kolovrátky.
17. 08. 2011 | 15:30

žena napsal(a):

SuP

Položila jsem Vám několik otázek. Příspěvky pod blogy mají tu výhodu, že se jednoduše lze kamkoliv vrátit a dohledat, co kdo napsal.
Zcela evidentně si představujeme diskusi jinak.
17. 08. 2011 | 15:49

Minorita napsal(a):

To je mi materiál, genetický materiál :-((( . To, že volební právo vzniká automaticky dovršením věku ( a svéprávnosti-ač o té se dá i přes neexistenci lékařského dobrozdání pochybovat ) je ještě akcepovatelné. Ovšem možnost reprudukce a s tím spojené tzv. výchovy mi u mnohých nahání husí kůži, brrr . Inu nezbyde než opakovat s předky: Pánbůh s námi a zlý pryč...
17. 08. 2011 | 15:51

SuP napsal(a):

žena -
Nemám s Vámi problém. Taky vás neposílám tam, co Občana. Totiž chápu i to, že není mnoho žen, na rozdíl od nás mužů, které by povinně procházely dvouletým vojenským výcvikem aby k zabíjení získaly poněkud volnější vztah. Takže chápu (ale předpokládal bych to i u Vás) že Vy a pan Komárek se na zabití ozbrojeného protivníka díváte jinak než chlap s vojenským výcvikem. Tak se pokuste mi odpustit nastalý deficit chuti se v tom dále párati.
17. 08. 2011 | 16:01

Faust napsal(a):

SuP napsal:
"Nicméně z mého pohledu je zaměstnanec represivního aparátu tehdejšího totalitního režimu virem."
Nerad to používám, ale pane, jste TROUBA. Neskutečný.
A ten onen výše (myslím ZN), ještě větší.
Plést si prokurátorku se soudkyní, to už je na vážně míněné diskusi trochu příliš.
No nic, tzv. "pravice" se nám odkopává... od vajíčkiády k Breivikovi, což?
17. 08. 2011 | 19:00

SuP napsal(a):

Faust -
Zřejmě jste přesvědčen o své vlastní neomylnosti, objektivitě, uměřenosti, přiměřenosti, rozhledu i inteligenci. Pěstujte si to. Mnoho vás asi takových není, pokud máte potřebu se zahazovat s troubama. A s Breivikem jste tomu nasadil korunu. Pozdravujte vlka.
17. 08. 2011 | 20:05

argun napsal(a):

žena
"Podle mě, když tedy Mašínové vedli válku proti komunistickému režimu u nás, neměli by být vyznamenáni jako hrdinové, když utekli."

Fajn. Takže takový Josef Fajtl nikdy neměl dostat český řád Bílého lva ani britský řád Distingushied Flying Cross, když UTEKL z nacisty okupovaného Československa, aby stal se příslušníkem 17. stíhací perutě Royal Air Force v Británii, v jejíchž službách sestřelil několik desítek nacistických letadel?

Víte já jsem k ženám obvykle velmi galantní, proto nenapíšu, co si myslím, jen to, že sem píšete neskutečné kraviny. A sívíčko Vašeho příbuzenstva na tom bohužel nemůže nic změnit.
17. 08. 2011 | 20:06

argun napsal(a):

Paní Tužko,
myslím, že na Vaši otzáku jste si ve svém následujícím velmi osobním vyznání (díky za něj) odpověděla sama. Jde o city. Ty máme všichni, i bratři Mašínové. Myslím, že zrovna toto je otázka velmi jednoduchá, a promiňte, na Vás nečekaně plytká. Jaký smysl má spojovat s našimi osudy osud našich rodičů kromě zajímavosti kontextu? Mimochodem, motivace matky bratří Mašínů byla evidentní a neměla by Vám být cizí. Chtěla členstvím v KSČ zachránit rodinu. Takových rodičů byly tehdy nepočítaně...

Mašíni v tom nejsou zdaleka sami. Vezměte příklad mnoha disidentů, kteří se rekrutovasli z komunistických rodin...
17. 08. 2011 | 20:19

argun napsal(a):

Pardon, překřtil jsem Františka Fajtla na Josefa Fajtla. Omluva jeho památce.
17. 08. 2011 | 20:23

žena napsal(a):

argun

Podle mě, kdyby Josef Fajtl chtěl bojovat jako "pěšák", nikoliv letec, neutíkal by z nacisty okupovaného Československa. Letců nebylo mnoho.
Bratři Mašínové "bojovali" proti komunistickému režimu, zbraně si opatřili a pak utekli. Kde je logika?
Do očekávané 3.světové by stateční odbojáři zůstali na bojišti.
17. 08. 2011 | 20:27

žena napsal(a):

argun

Psala jsem svůj předchozí příspěvek, když jste uvedl, že se jednalo o Františka Fajtla. Proto tam mám uvedeného Josefa.

Doufám, že mi na můj dotaz odpovíte. Ráda se nechám poučit.
17. 08. 2011 | 21:01

sarsar napsal(a):

to resl:
"Béda
chtěl byste prchat před vrahem opásaným nábojema, samopalem a psem v patách ? Proč ? Kdo dal komu právo bránit člověku v pohybu ? Co by povedl pohraničník, kdyby jste byl objeven ? Tak aby to neprovedl, tak jste zbraň potřeboval. A vám by ji prodali? Jen byste se zmínil a už byste byl v lochu. Později na popravišti. Vše zavinily komunisti se svými chráněnci z Ruska. Jak dlouho budete trpět když vás někdo bude řezat, ponižovat a mít v ruce zbraň a na své straně "zákony ?" To, že to většina Čechů vydržela, neznamená, že se tak musí chovat všichni."
No neviem ale pokial je mi zname dokonca aj v tak "demokratickom" systeme ako USA prebiehaju hranicne kontroly ako smerom dnu tak aj smerom von. Smerom dnu proti nekontrolovanej imigracii smerom von aj proti bojovnikom ako bol Masin. Ti mozu napriklad bojovat proti monompolom, za zivotne prostredie alebo aktualne proti Obamovi ci FED-ke :-).
17. 08. 2011 | 21:38

ilyich napsal(a):

Pořád nechápu, o čem diskutujete. V jakémkoli státě na téhle Zeměkouli jsou ty činy jasně právně kvalifikované. Argumentace, že když někdo v letech 1948-1989 páchal zločiny, je protikomunistický odbojář, je výplod mozků bývalých zelinářů, řezníků, rozkradačů, vexláků a taxikářů, polokriminální spodiny bolševismu. Která vytvořila část současných elit. Tak dějiny fungují.

Teď zkoušejí, jestli národ svěsí hlavy, když mu udělají z vrahů národní hrdiny. Rekatolizace totéž provedla s Janem Nepomuckým. A Vintířem. A jinými.
Většina obyvatel (ne občanů) bude dál přežvykovat ersatzpotraviny z řetězců a pokyvovat hlavami: Tak jo, hrdinové. A zvonce na krku jim občas zacinkají.
17. 08. 2011 | 22:29

Tužka napsal(a):

Tužka napíše všem, co mne oslovili, DĚKUJI.

Paní, Viola, děkuji, svůj příběh bych nechtěla psát na blogu, kde je probírán život bratří Mašínů, třeba někdy, někde jinde, kde bude lepší konstelace hvězd.

Pane Argune, moc záležet jste si na té odpovědi nedal. Myslel jste si, že mě odrovnáte spojením,...nečekaně plytká,....Kdepak, bavím se, jaký jste očekávaně velký lavírník. Každá Vaše věta by se dala použít jako důkaz, že bratří Mašínové patří do kategorie grázlů. Zůstanu ale u jejich matky, k té také byla cílena má otázka. Napsal jste: Chtěla členstvím v KSČ zachránit rodinu. Takových rodičů byly /já bych napsala bylo, rodič, vzor muž, životný , asi jste chtěl napsat ...byly spousty/tehdy nepočítaně...
Tak pročpak ti její synové ty zachránce rodin okrádali, podřezávali a stříleli ,? Odpověď je jasná.

Otázka zůstavá, mohou se pokusit odpovědět další, ale nějaké "habaďůry", jako se tady objevily, tak s tím sem nechoďte, nejsem dnešní. Tužka.
17. 08. 2011 | 23:23

argun napsal(a):

Paní Tužko,
máte bezpochyby pravdu. Z mých slov skutečně zřetelně vyplývá, že jsem lavírník a jistě i to, že jsem veskrze morálně pokleslý. Nicméně čestně přiznávám, že Vám vůbec, ale vůbec nerozumím. Zejména nerozumím tomu, že každá má věta usvědčuje bratry Mašíny z grázlovství. Tak velkou mám moc?

Možná někdo jiný je na tom s empatií k Vašim myšlenkovým pochodům lépe než já - pak si je rád nechám vysvětlit. Já to vzdávám. Za chybu v gramatice se omlouvám.
18. 08. 2011 | 00:40

argun napsal(a):

žena

Odpověděl jsem na blogu paní Alvarové tuším....
18. 08. 2011 | 00:42

skeptický napsal(a):

Na Rhodosu je stále hic.
18. 08. 2011 | 06:03

scallop napsal(a):

Tuzka

"Proč nezačali Mašíni bojovat s komunisty ve své vlastní rodině, jak to, že tady nechali tuto komunistickou špínu, a jinak tvrdí, že bojovali s komunisty za očištění republiky a národa. ??"

Zkusim vysvetlit jak ja chapu motivaci Masinu. Oni utocili na komunistitcky system, na jejich spravu statu. Uz za valky byli odbojem nejvice ohrozeni cetnici a zeleznicari, protoze meli na udrzovani Ceskoslovenska jako klidne nemecke kolonie nejvetsi podil. Lide tehdy meli nacistickou okupaci v zive pameti. Masinove - vychovani v odkazu sveho otce - ze vsech nejvic.

Mnozi clenove komunisticke strany do ni vstoupili z naivity a v 50. letech uz zacali strizlivet (ale meli pochopitelny strach z ni vystoupit). To museli Masinove kolem sebe videt.

Snad je z toho rozumet proc ti hrdlorezove nepodrizli jako prvni svou matku.
18. 08. 2011 | 07:22

skeptický napsal(a):

Mašínové by na tomto blogu nejspíš byli mazáni.Pan Stejskal povoluje diskusi o čemkoliv,ale nesmíme být zatvrzelí a nemá rád propagaci násilí.
Pro tyto pány je (bylo)vše bez diskuse,a zatvrzelí byli do konce.

Odvaha se jim nedá upřít,ovšem jistá nedospělost a zelenost mozků také ne.Tak nějak si představuji mentalitu fanatického jugendu,který střílel ještě v květnu při ústupu na co se dalo.
Zaplať pámbu,že sv.otec není zatvrzelý.
18. 08. 2011 | 11:07

SuP napsal(a):

skeptický -
Pane kolego, to jste napsal hezky, souhlas. Nicméně bych za sebe doplnil (s čím asi souhlasit nebudete), že jejich největším proviněním bylo, že to přežili.
Z pohledu dnešní doby se jejich akce těžko hodnotí, nicméně když to porovnám s tím, co dělala v té době většina ostatních, tak to v mých očích hrdinství je.
Jsem dost zvědav, co to bude za lidi, kdo se budou hlásit o 100litrů za 3. odboj.
18. 08. 2011 | 11:45

Nevyznamenaný napsal(a):

stydím se za stát který neumí nabídnout jiné hrdiny než Mašíny. Jedna definice: Hrdina se chová tak, že kdyby se tak chovali všichni, bylo by tu lépe.
Bylo by tu lépe kdyby všichni podřezávali spoutané a omámené protivníky, zastřelili pokladníka a uloupili výplaty, postřelili toho kdo jde hasit požár.
Pan Nečas svým rozhodnutím o vyznamenání jde ve stopách Topolánka. Věřím že stejně i brzy skončí
18. 08. 2011 | 12:13

SuP napsal(a):

Na rozdíl od předsedy všech soacanů Sobotky si myslím, že použité metody Mašínovic odbojových čínů odpovídají době, ve které se udály.
Dufám, že odměnu za 3. odboj dostane i pan Hučín, který notabene nikoho nezabil, nikomu neublížil a notabene se mu mstili převlečený bolševici i po převratě.
18. 08. 2011 | 15:12

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Scallop, díky, pane, četla jsem si.

Na mou, hozenou slovní Mašínovskou rukavici, moc reakcí není, kauza bratrů Mašínů nekončí, ta tady v latentní podobě bude stále. Bude tu pro to, že dnešní vládní garnitůra se rozhodla podsouvat nám vzory zlodějů a podřezávačů krků. Dost možná, že tím si chce nastolit ten "správný úhel pohledu " na svoje korupčnické rozkrádání, a na to, že mnozí rabiáti z podsvětí nebudou nikdy potrestáni. A aby to umocnili, jsou rozhodnuti dát i vyznamenání, ... zlatá lipová ratolest. Všechny lípy v téhle zemi se v tu chvíli otřesou odporem. Já taky, Tužka.
18. 08. 2011 | 23:01

kočka šklíba napsal(a):

Tužko, dám sem odkaz který Vás asi bude zajímat, je to sice reakce na nedávné události ve V.B. nicméně si myslím, že to s Mašíny víc než souvisí a zvlášť když jsem si přečetla Vaše vstupy. A souvisí to jak s jejich činy, tak i se současnými postoji Topolánkovy a Nečasovy vlády k nim.

http://urfaust.bloguje.cz/901502-anomie.php

není to dlouhé a je to velmi zajímavé ;), včetně doplnění od disktujících
19. 08. 2011 | 01:36

SuP napsal(a):

Podle mě byly podmínky pro "Anomii" v době, kdy Mašíni podřízli krk nevinnému a bezbrannému policajtovi,který by je jinak buď zastřelil, nebo prásknul. To, že se pomocí anomie dnes někdo pokouší omlouvat rostoucí sociální napětí dnes, kdy k žádným převratným změnám nedochází, pouze pro nedostatek jiných starostí narůstá závist chudých vůči bohatým, je podle mého mínění chybné. Tolik k Faustovi. Mimoto Fauste, ve svém příspěvku jste mi nesdělil, čím jsem se na toho Vašeho "Troubu" pasoval. Na druhé straně, co bych to musel být za vola, abyste mě chválil, ŽÉ?
19. 08. 2011 | 08:07

mb napsal(a):

zdravim lubu po dnech ... ,

šklibě bych rovněž dokazal odpovědět i s ní diskutovat ...

tak snad zase příště ...

jeste jsem o tech masinech premysele ... je fakt blby ze podrezavali ...

spis teda jde o to: jak zachranit liberalni režim ( ptame se se žakem )

a jak se postavit komunistickemu puči ...

a jak / když už v boji proti komačum uspějete / se nestat antihrdiny ...

ma hrdina pravo na ozbrojeny odpor ... ma hrdina pravo na uspech ... ma hrdina pravo na vitezství ... ma hrdina pravo na přežití ... ???

anebo jsou pro nas ´hrdinové´ jen podle Karla Kryla: ´úloha osobnosti v dějinách spočí v ochotě dotyčného zemřít ( nebo se nechat zabít ) dříve než stačila odvolat ...´

servus všem ...
19. 08. 2011 | 12:44

Luba napsal(a):

Martine,
rozhodně je česká představa o hrdinovi od té americké značně vzdálena.

V našich luzích, hájích a oborách máme hrdinu spojeného spíše se zápalnou obětí. V amerických prériích a megapolích jde o ozbrojeného, ke všemu odhodlaného bojovníka.

Důvodem je naše odlišná několikasetletá historie.
"Třista let jsme trpěli" oproti americkému "třista let jsme zápasili".
20. 08. 2011 | 20:09

veverka napsal(a):

Průzkum pro ČT: Mašíny považuje za hrdiny jen 15 procent lidí

Podle průzkumu, který si nechala Česká televize vypracovat, považuje bratry za hrdiny pouze 15 procent lidí. Téměř dvě třetiny populace, které Mašíny alespoň trochu znají, si myslí, že si žádné ocenění nezaslouží.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/133593-pruzkum-pro-ct-masiny-povazuje-za-hrdiny-jen-15-procent-lidi/

Takže i přes systematický mediální výplach mozků probíhající v poslední době a linoucí se především z ČT si drtivá většina lidí v této zemi dokázala zachovat zdravý rozum a odmítá oslavovat loupežné vrahy.Promopro Vondra který prošustroval už minimálně půl miliardy tak prošustruje další státní peníze za cestu na funus vrahům nevinných lidí.
20. 08. 2011 | 20:57

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pan Vodra hlavně prošustruje poslední naději, že je tahle vládní garnitura schopná nazývat věci pravým jménem. Tu kauzu měli nechat ležet v padesátých letech, ne ji převádět do dneška. Ale ta lipová ratolest na rakvi Mašína, ta bude dalším hřebem do jejich vládní rakve,... a dobře jim tak. Jenže, děsivé je, že to ve své podstatě nahrává komunistům, kteří jsou na straně odmítání vyznamenání. A ani já z toho nemám radost, to jsou paradoxy.

Nesledovala jsem, zda už někdo vlastní toto vyznamenání. Pokud ano, udělali by mi radost, kdyby ho vrátili. A další, pokud by ho měli dostat, odmítli. Tužka, no ještě je čas, na přehodnocení, nebo může nastat porucha na leteckém speciálu, nebo tak něco,.... Dobře připravené náhody dokáží někdy i divy.
20. 08. 2011 | 21:31

klukrekvlk napsal(a):

Prosím o debatu: Který z posametových dvou prezidentů Československa a České republiky byl více propojen s STB ???
21. 08. 2011 | 02:30

kočka šklíba napsal(a):

Tužko máte pravdu, mně by také udělali radost a hlavně, byli by to hrdinové bez vraždění. Ptz si dovedu představit, že věrchuška by jim to spočítala. A to ani nevíme, zda bychom se to vůbec dozvěděli se zdejší novinářskou žumpou, že někdo toto, nyní už asi "vyznamenání", vrátil. Vždyt to co u nás ovládá média, a jejich slouhové, přece se neliší od tisku z před roku 1989, kromě bulváru, který se snaží vyhrabat špínu soukromou, ale co se týká politiky, je to stejná trapárna. Novinářský p...l.
21. 08. 2011 | 02:38

občan EU (via ČR:) napsal(a):

Souhlasím s xx, který autorovi blogu napsal:

"Jak si to můžete myslet ? Koho dalšího Mašínové zabili za celý zbytek svého života ? Koho rozšlapali na krvavou kaši ? Píšete že jsou schopni to udělat komukoli. Ale oni svým životem prokázali, že to nejsou schopni udělat komukoli. Za celých 50 let to neudělali nikomu ! USA nejsou zemí, kde by takové činy lidem procházely bez trestu.

A že by je za 50 let života nikdy nikdo nenaštval ? O tom pochybuji.

Taková manibulace a demagogie. Kde se to ve Vás bere člověče ?"

Mašínovi pocházeli z tradice VOJENSKÉ rodiny, kde se třeba pro švejky "formalita" přísahaní bojovat i za cenu života při ochraně demokratického Československa brala vážně a kupodivu doslovně.

To, že národ švejků, páně Broučků a za 70 let sedm změn režimu flexibilní páteř mající Češi toto většinou nechápou, je věc jiná. Otec Mašínů byl nejen významný legionář, pak vysoký důstopjík armády a nakonec nacisty (jako matka vězněný) a popravený vůdce ODBOJE, ale nepochyně také, nejen geny a le základy výchovy, formativní osoba v životě synů.

To, že armády, i ty nejdemokratiřtější, na celém světě potřebují schopné a odhodlané vojáky není novinka.

Ale v zemi, kde hrdinou jsou lidé jako teď Klaus, který byl "opravdu, ale opravdu konzistentně liberál", počínaje krvavými 50. lety, kdy mu strana vláda (v 17ti, v nemalé míře díky bolševickým zkušenostem které si jako přivandrovalec na Nepomucko 1. republiky z první ruky, z Podkarpatské Rusi přinesl jeho otec, až do své smrti, v normalizovaném roce 1974 aktivní aparátřík KSČ a Svazu přátel SSSR, o kterém nám jinak výřečný Klaus nic neřekne a ukázněná média také 20 let nic investigativního nenalézají:), tedy lidé kteří převlékali sokolský kroj za Národní souručenství, pak za KSČ atd.,

národ, který nebojoval v roce 1938, 1948, 1968 a nakonec jen zacinkal klíči když mu Gorby potvrdil, že komunistům na pomoc Rudou armádu z Milovic opravdu nepovolá ...

takový národ nemůže soudit vojenskou morálku, disciplinu, věrnost odkazu, atd.

Znovu, jak xx připomíná: Moc lidí za 60 let v USA Mašínovi nezavraždili ani jinak se jako násilníci evidentně neprojevovali. A o to, jako krvelačné násilníky, coby jejich podstatu, autorovi bloku evidentně jde.
21. 08. 2011 | 03:30

Eva napsal(a):

Jsem silně znechucena komunistickou a postkomunistickou spodinou, která - pochopitelně - zde v diskusi hází špínu na hrdinské postoje Mašínů.
Je smutné, že všichni tito plivající ubožáci stále nepochopili zrůdnou podstatu rudé ideologie.
Tím více děkuji těm, kteří v diskusi projevili statečnost a pokusili se těmto primitivům přiblížit tu dobu a kulisy, ve kterých se činy mašínů odehrávaly. Bohužel, lůza obhajující komunismus a zavrhující Mašíny bude početně růst, protože svědků té doby je už dnes málo.
21. 08. 2011 | 03:33

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Kočka Šklíba, děkuji,... mně Mašíny jako hrdiny a vzor správného chování nikdy nikdo nevnutí, vím svoje o životě a podřezávači krků u mne budou jen zbabělí vrazi,...i kdyby je do zlatých lipových ratolestí zabalili od hlavy až k patě. HRDINOVÉ-NIKDY, Tužka.
21. 08. 2011 | 09:40

Vysmátý levičák napsal(a):

Kauzu vrahů Mašínů vnímám tak trochu ve dvou rovinách: fakta a diskuze. Je úplně jedno, kdo Mašínům leze do zadku a kdo by je naopak nejraději viděl na šibenici. Důležitá jsou ona fakta a jsem přesvědčen, že oba Mašínové moc dobře vědí, proč se bojí návratu do České Republiky, zatímco ten tragikomický podržtaška Paumer přijel zcela bez obav. Nějaké slavnostní plky Topolánka, Vondry, Schwarzenberga a dalších budoucích popravených jsou naprosto "out".
21. 08. 2011 | 12:33

zlodej kalousek napsal(a):

Masinove rozhodne byli neobycejni muzove. No reknete, kdo z Vas dokaze podrezat cloveka, ktery je v bezvedomi?
21. 08. 2011 | 18:33

zlodej kalousek napsal(a):

Masinove byli vyjimecni lide:
No reknete, kdo z Vas podrezat podrezat jako podsvince cloveka, ktery lezi v bezvedomi? To chce fakt vyjimecnou naturu !!
21. 08. 2011 | 19:52

Zabijáci napsal(a):

Mašínové byli krutí psychopati, kteří by zabili bez myšlení každého, kdo by jim zrovna nešel pod nos...
22. 08. 2011 | 18:58

pavel mahdal napsal(a):

pokud vím tak se mašín po odcizení peněz vrátil na vrátnici kde ležel omámený a spoutaný vrátný a toho ůplně zbytečně podříznul jako králíka.To má být politický odboj?Je to obyčejná vražda.Šlo jim jen o prachy,aby se měli za kopečkama dobře.To můžou dát medaili i kajínkovi....Mašínové tvrdí že se tak chtěli dostat do americé armády a osvobodit tak svoji vlast.PProč se o to teda nepokusili?
24. 08. 2011 | 18:38

mmm napsal(a):

vrazi úchylný
28. 11. 2011 | 23:18

Shwedkn napsal(a):

Hi!
Jsem svobodná holka chce setkat slušný člověk !
Byl bych velmi rád, kdyby taková , že bude ....
 
Odpusť mi , co píšu sem.
prostě nenašli vhodnou téma.
[img]http://social.ucbit.com/upload/000/u17/000/d15306f5.jpg[/img]

Mám stránku , tam jekontakt aspousta obrázků ... http://social.ucbit.com/albums/30-moi-fotografii.html
 
 
P.S.
Boys neptejte komentirovat moji fotku tady na stránce a úplně nahá počkám .
19. 12. 2014 | 15:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy