Anatomie jednoho odposlechu (Ty vole Mandela)

08. 12. 2013 | 14:38
Přečteno 21273 krát
Stalo se v noci z pátku 6. prosince na sobotu 7. prosince. Televizní program ČT24 vysílal od jedné hodiny v noci čtyřhodinový záznam třetí schůze nově zvolené Sněmovny s jediným bodem - projednání zákona o státním rozpočtu. Schůze začala 12:10, po padesáti minutách byla vyhlášena ve 13:02 přestávka. Jednání pak pokračovalo od 14:00 do 15:31 hodin. Protože kompletní záznam na webu ČT24 není k dispozici a v parlamentu je pouze na vyžádání, nelze zjistit zda, a v jaké délce se do vysílání dostaly záběry z doby, kdy Sněmovna nejednala, a kdy si ve vládních lavicích vyměňovali názory premiér Rusnok s ministrem obrany Pickem.

Jeden ze zdrojů tvrdí, že záběry, které se staly okamžitě hitem internetu a předmětem omluvy premiéra Rusnoka, byly pořízeny v době, kdy přestávka skončila, tedy poté, co předsedající vyzval poslance, aby se dostavili do sálu. Tolik výchozí situace.

facebooková stránka Miloslava RysaA nyní příběh. Jistý občan ČR Miloslav Rys, který se na facebooku představuje jako libertarián hovořící třemi jazyky (německy, anglicky, rusky), si po příchodu domů zapnul televizi, aby dle vlastních slov "vykropenej po pařbě" si pustil "v noci Kalouska a jen tak mimochodem slyšel Rusnoka a uploadnul video." To, co si Jiří Rusnok povídal se svými vládním kolegy ve druhé hodině padesáté minutě (což by nevylučovalo možnost, že přenos šel do vysílání celý, nesestříhaný včetně přestávky), zaujalo Miloslava Rysa natolik, že inkriminovanou pasáž umístil ještě v noci na facebook pod názvem "Rusnok" s komentářem "Odchyceno na streamu CT24 Rusnok: "Ty vole ted'zemřel Mandela, ty vole, kdo tam pojede, Miloš, ten je nažhavenej, ty vole to bych musel linkou. Kdo to zaplatí?""Já to zaplatím""

Přestože Miloslav Rys je řadovým uživatelem internetu, není žurnalistou, pokud vím nepracuje v žádných médiích, nepatří tedy mezi mediální "opinion makers," není to žádný "gatekeeper," který by rozhodoval o tom, co se v médiích objeví nebo potlačí, jeho sdělení se velice záhy rozletělo do světa. Jak? V podstatě stejným způsobem, jakým se lze prostřednictví pouhých šesti kontaktů napojit na kteréhokoli obyvatele planety. Díky facebooku dokonce stačí i menší počet lidí.

Jeho statut si přečetli nejdříve přátelé, kteří se rozhodli ho sdílet, čímž informovali další přátele, kteří dalším sdílením (celkem přes 250) šířili tuto lavinu dále, až se dostala k lidem na veřejnosti aktivním. Mezi sobotní ranními "sdíleči" byli například Antonín Kostlán, Petr Dimun, Matěj Hollan, Phillip Janýr, čímž už bylo jisté, že zpráva se dříve či později dostane do masových médií. Kolem desáté hodiny se k videu dostal Filip Rožánek, jehož tweet "Sněmovna: „Vole, teď zemřel Mandela, kdo tam pojede? Miloš, ten je nažhavenej, to bych musel linkou, kdo to zaplatí?“ http://ow.ly/rxCcB" dodal rychlosti šíření zprávy nevídanou akceleraci, což není převapením pro toho, kdo ví, že Rožánkovy tweety sleduje šest tisíc lidí (followerů).

Samotný Miloslav Rys to na facebooku popisuje slovy: "uploadnu video, které má za 12 hod. skoro 40000 shlédnutí, vyjadřuje se k němu premiér a vzniká divadelní hra ... Ty vole, to fakt potěšilo :-) btw. díky Karel Rožánek jakmile to nasdílel, tak už to jelo #rusnok", když si rozhlasového analytika Filipa Rožánka zaměnil za televizního redaktora Karla Rožánka.

Shrnuto a podtrženo. Jeden řadový občan ČR byl schopen vytvořit mediální událost, která podnítila vášnivé diskuse o úrovni našich politiků, o úpadku obecné mluvy ve společnosti, o používání slova "vole" nebo o zločinnosti České televize využívající tajných kamer k hanobení naší politické elity. Do této diskuse se pravděpodobně zapojím zvláštním příspěvkem, kterým bych rád reagoval na hysterické útoky Štěpána Kotrby na adresu České televize. Není pochyb o tom, že s parlamentními kamerami a jejich obsluhou asi není vše v pořádku. Jenomže jádro pudla je někde jinde, než to vidí Štěpán.

P.S. Večer se budu dívat na Noru Fridrichovou v pořadu 168 hodin. Rusnokovy výroky zde nepochybně nebudou chybět. Otázkou však zůstává, zda má pravdu facebookový občan Miloslav Rys, který zde včera napsal "Jako co si budeme nalhávat, kdybych to video nenahrál, tak to zítra zveřejní Nora Fridrichová ve 168 hod." Tedy zda by si někdo záznamu ze Sněmovny všiml, kdyby na něj neupozornil Miloslav Rys.

P.S. P.S. Rychlá odpověď na závěrečnou otázku Louče krátce po zveřejnění z tweetu editora ČT24 Františka Lutonského: "Jistě všiml. Měli jsme záznam střižený už v pátek. Jen jsme ho nechtěli vysílat ve zpravodajství. Asi to někdo z ČT propálil."

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

odjinud napsal(a):

Rusnok je typicky priklad ceskych volu. Me se ale nejvice libilo jak Rusnoka kritizoval ten plesatej zvatlajici skritek ktery ma ambici Rusnoka nahradit. To je k nezaplaceni. Ahoooj!
08. 12. 2013 | 14:49

oranžáda tvrdá napsal(a):

já s Rusnokem sympatizuju, táhnout se kvůli jednomu teroristovi půl světa , to je stejný jako s Arafatem, jedině v případě, že by člověk plivnul na rakev....
08. 12. 2013 | 14:58

Jiří .V napsal(a):

Nevím čemu se tu divíte. Prostě Rusnok nevěděl že je na mikrofonu a tím nám ukázal jak se věci doopravdy mají.
Jednou jsme dostali skutečné názory, bez povinné diplomatické přetvářky a korektnosti. Díky za to.
Ale pravda je v tomto státě nepříjemná a láska tu už vůbec nevítězí
08. 12. 2013 | 15:01

Jiří .V napsal(a):

A ještě něco, docela rád bych si někdy poslechl podobnou pravdu od těch, co tak dojatě ALE POVINNĚ kvíleli nad rakví Havla. ŘEKL BYCH ŽE POCITY MNOHÝCH BYLY ZHRUBA STEJNÉ.
08. 12. 2013 | 15:03

strýc virus HxNx napsal(a):

to je povyku kvůli Rolihlahlovi.
08. 12. 2013 | 15:09

Ládik!!! napsal(a):

Eric Knight: (ty vole) Lessy se vrací.
08. 12. 2013 | 15:13

Filuta napsal(a):

Zase disputace o hov..
Mě a většinu známých to pobavilo.
Necítím se nijak pohoršen. Naopak, Rusnok je mi ještě sympatičtější.

Všichni barelovci se teď tváří pohoršeně a prostřednictvím Rusnoka si můžou zase čutnout do Zemana.
Vždyť jsou to samí lidskoprávníci- milují zkorumpovanou Tymošenkovou, ruské kriminálníky, jimž říkají podnikatelé, zvrhlé holky s mraženými kuřaty v pochvě a teroristy od Arrafata po Mandelu.
Z Obamy a Barrosa dostávají pravidelný orgasmus.
Tak ať si to ve zdraví užijou a vzpomenou na tu knížecí hanbu s Vopěnkovou.
Co je proti ní nějaký Rusnok, kterému se nechce štrachat do Afriky kvůli tomu, že natáh brka kámoš Che Guevary.
Kdo by z toho byl taky odvařený.
08. 12. 2013 | 15:16

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jiří.V.,

tady se přece nejedná o "povinné" kvílení nad rakví kohokoliv. Lidé na pohřby chodí kvůli projevení účasti pozůstalým a rozloučit se se zesnulým tam jsou pocity převážně autentické. Pak jsou tu profesionálové tedy politici, ti v podstatě zastupují stát tedy občany, berou to povětšinou jako práci.
Proto se ani tak nelze pozastavovat nad tím, že Rusnokovi se moc nechce, ale to "volování" pro mne bylo zarážející.
08. 12. 2013 | 15:18

Filuta napsal(a):

Nejvíc mě pobavil nápad kohosi na netu, že bychom měli udělat k Krejčíře honorárního konzula a poslat ho na funus.
Prý to má blízko.
Bylo by to aspoň svůj k svému.
08. 12. 2013 | 15:18

Filuta napsal(a):

Petr Havelka

Vole si dneska říkají skoro všude.
Mě to nijak nepohoršuje ,ani neudivuje.
Kdybyste byl v Británii, zjistil byste, že tady zase fakují. Všichni, pořád. Ženy nevyjímaje.

Vadilo by mi maximálně, kdyby to "vole" zaznělo v přímém přenosu třeba z poslanecké sněmovny. I když by to občas sedlo.Volů je tam neúrekom.

Mnohem horší byl ožralý Kalousek, když blábolil ve sněmovně a poblil studio ČT.
08. 12. 2013 | 15:22

Petr Havelka napsal(a):

No a zase se tu vede zjednodušující pohled na Mandelu.

Terorista a basta :)

Tady máte tip na vyvážený pohled

http://m.ceskapozice.cz/magazin/special-report/nelson-mandela-od-diktatorskych-idealu-k-miru-pratelstvi
08. 12. 2013 | 15:23

Jiří .V napsal(a):

Havelko, vám vadí "volování"? Po pravdě, mně také. Ale vycinkali jsme si klíči že zaslouřilím pracovníci a slušní se do nejvyšší politiky nedostávají, za to je tam každý kdo se zná s "disidenty" z hospody a feťáckých sezení, takže mluva tomu odpovídá. Alternativní kultura je snad in, nebo už zase ne?
Cinkal jste klíči, máte co jste chtěl.
08. 12. 2013 | 15:24

Petr Havelka napsal(a):

Pane filuto,

ale jo, je to možné.

Pane JIří.V.,

no vidíte. Už mám důvod proč mi volování nevadí. Tisíckrát lepší než soudruhování!

Velice děkuji a cinkám.
08. 12. 2013 | 15:28

tajemný pan H napsal(a):

já si myslim, že ten odposleh byla taková přesná ukázka stavu naší společnosti. u koryt jsou kamarádíčkové, který se umí dobře přetvařovat a pěkně hovořit. a lidi na ně makají. at si vezmete jakoukoliv větší firmu, funguje to stejně. u koryt kamaradšoft, ve většině případů naprostý dobytek a psychopati. . a na ně makají lidi. tak jak to popsal marx. mafie ovládají většinu. jednou jsem měl na tohle tema rozhovor s jedním mym kamarádem, který se sám pohybuje mezi lidmi z nejvyšších pater. ptal jsem se ho, proboha, proč na ty vedoucí místa vždy usedají ti největší zákeřní svině a psychopati, který nikdy neudělali nic dobrý a ze kterých sliz jenom kape. je to nějaké spiknutí, nebo nějaké hořká zákonitost tohoto sveta???? prý učinkuje vzájermná chemie. hovado pozná hovado. čestnýho ani chytrýho človeka mezi sebe nepustí, ohrozil by je. jediný prostředek, jak se tomu bránit, jsou demokratické volby. a tenhle prvek by měl časem vstoupit i do firem , uřadů a institucí. já v tom vidím budoucnost světa.
08. 12. 2013 | 15:32

xerox napsal(a):

na ten mandelinkovej funus nemusí nikdo letět ... v jar už máme celkem solidního reprezentanta naší polistopadový demo - krejčíře ...
jsem si jist , že by se úkolu zhostil s vervou sobě vlastní i když nepopírám , že by se jednalo o kontroverzní rozhodnutí ... přesto bych mu ještě šanci dal ... :-)
08. 12. 2013 | 15:32

Karel Rossmann napsal(a):

"Lidé, kteří se pozastavují nad silným výrazem, jsou zbabělci, neboť skutečný život je překvapuje, a tací slabí lidé jsou právě těmi největšími poškozovači kultury i charakteru. Oni by vychovali národ jako skupinu přecitlivělých lidiček, masturbantů falešné kultury, typu svatého Aloise, o kterém vypravuje se v knize mnicha Eustacha, že když svatý Alois uslyšel, jak jeden muž za hlučného rachotu vypustil své větry, tu dal se do ptáče a jedině modlitbou se upokojil.
Tací lidé se veřejné rozhořčují, ale s neobyčejnou zálibou chodí po veřejných záchodkách přečíst si neslušné nápisy na stěnách."

Potud klasik.
v úctě
KR
08. 12. 2013 | 15:34

Drzá zrzka napsal(a):

Jestli se to stalo v noci z pátku 6. listopadu na sobotu 7. listopadu, tak to byl zázrak. :-)
08. 12. 2013 | 15:34

Karel Rossmann napsal(a):

překlep... "... do pláče..."
pardon
KR
08. 12. 2013 | 15:37

au napsal(a):

Rusnok si mě tím definitivně získal - stejně jako všechny slušné lidi.
Nemorální spodina se ovšem pokrytecky pohoršuje.

(Mandely i Zemana si pro jejich statečnost a noblesu vážím - a jsem si jist, že i Jiří Rusnok.)
08. 12. 2013 | 15:43

zemedelec napsal(a):

Pane Šmíd.
U toho bych se zastavil,pravě u možné zločinnosti ČT a že k tomu využívá parlamentní kamery včetně obsluhy u nich vyškolené.Nebudeme chodit daleko,někdo to přece režíruje a také je možné,že tohoto zařízení mohlo být zneužíváno často.
08. 12. 2013 | 15:43

Dalimír napsal(a):

Nech si zde píše kdo chce co chce ,jedno je jisté na posvátné půdě českého parlamentu by takový lidé jako je našich důchodů pilíř neměli co dělat! Ale vše je zase chyba nás všech voličů ! Co se dá očekávat od prezidenta který je zvolen jako menší zlo ? Dokud se společnost nesjednotí tak tyhle problémy budou dále eskalovat ! Přitom je to tak snadné v době internetu ! jen kdyby nebylo té lidské závisti !
08. 12. 2013 | 15:52

Fanda vlády odborníků napsal(a):

Věta pana premiéra Rusnoka: "Ty vole, teď zemřel Mandela ..."

si mnozí lidé vykládají zcela špatně. Jako sposťáctví, aroganci, neúctu k představiteli jiné země, či přiklonění se k teacherismu a reaganismu.

Ve skutečnosti šlo o něco zcela jiného.

Pan premiér pouze mluvou, obvyklou ve vyšších kruzích (t.j. horních deset tisíc) vyjádřil svou odpovědnost za státní výdaje a fakt, že musí řešit spoustu záležitostí neskonale vyšší priority, než je položení věnce na opačném konci světa.

To Václav Klaus by na pohřeb Nelsona Mandely letěl s nadšením!
Vzal by to jako příležitost opět exhibovat, nechat se fotit s důležitými lidmi světové politiky, napsat další díl svých Zápisků z cest, uspořádat placenou přednášku o neoteplování, a to vše - jako správný ekonom - ať to stojí co to stojí.
Vládním Boeingem tam a zpět.

To premiér Rusnok evidentně uvažoval, že poletí pravidelnou linkou a za své!

Což je dosud mezi českými politiky dosud nevídaným průkopnickým počinem.

Pana premiéra je tedy nutno za tento odpovědný postoj ke státním výdajům a osobní skromnost chválit, nikoli hanět!
08. 12. 2013 | 15:56

Fanda vlády odborníků napsal(a):

Věta pana premiéra Rusnoka: "Ty vole, teď zemřel Mandela ..."

si mnozí lidé vykládají zcela špatně. Jako sposťáctví, aroganci, neúctu k představiteli jiné země, či přiklonění se k teacherismu a reaganismu.

Ve skutečnosti šlo o něco zcela jiného.

Pan premiér pouze mluvou, obvyklou ve vyšších kruzích (t.j. horních deset tisíc) vyjádřil svou odpovědnost za státní výdaje a fakt, že musí řešit spoustu záležitostí neskonale vyšší priority, než je položení věnce na opačném konci světa.

To Václav Klaus by na pohřeb Nelsona Mandely letěl s nadšením!
Vzal by to jako příležitost opět exhibovat, nechat se fotit s důležitými lidmi světové politiky, napsat další díl svých Zápisků z cest, uspořádat placenou přednášku o neoteplování, a to vše - jako správný ekonom - ať to stojí co to stojí.
Vládním Boeingem tam a zpět.

To premiér Rusnok evidentně uvažoval, že poletí pravidelnou linkou a za své!

Což je dosud mezi českými politiky nevídaným průkopnickým počinem. A jako takový zůstal nepochopen.

Pana premiéra je tedy nutno za tento odpovědný postoj ke státním výdajům a osobní skromnost chválit, nikoli hanět!
08. 12. 2013 | 15:58

Tesáno do kamene napsal(a):

Anatomie jiného odposlechu Milane Šmíde.
(Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čůráku.)

Skokan: Dobrý večer, pane ministře!
Kalousek: Nazdar, ty debile!
Skokan: Mluvím prosím s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?
Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čůráku.
Skokan: Promiňte, ale asi to trochu přeháníte.
Kalousek: Kolik ti za to dali, ty blbečku?
Skokan: Nevím, o čem mluvíte.
Kalousek: Víš moc dobře, o čem mluvím. Odmít jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy? Proč seš taková svině?
Skokan: Já nemůžu za to, že jste někoho zfackoval.
Kalousek: Proč jsi musel posílat esemesku všem novinářům? To jste všichni takoví udavači?
Skokan: Byla tam spousta svědků, tohle nezatlučete, ani nezametete pod koberec.
Kalousek: Jo, a že zrovna ty to musíš napráskat.
Skokan: Já?
Kalousek: No jasně ty. Dyť mi to ty novináři volali. A ne jeden. Voni nejsou takový skety jako ty. Ty sis myslel, že tě jako zdroj neprásknou, co?
Skokan: Hele, nechte si ty sprosťárny. Všichni se Vás bojí a na to spolíháte, nikdo si to nechce rozdat s mocným ministrem financí. Co kdyby . . . a na mladýho kluka si dovolíte. Tak víte co, já se Vás teda nebojím vůbec, příště s tím počítejte a dejte mi pokoj.
Kalousek: Tak víš co, když se mě nebojíš, tak zítra rozbiju hubu tobě. Jsme asi tak stejně veliký, na mladým jsem se dneska rozcvičil . . .
Skokan: Klidně, když si sundáte ty brejle, nerad bych se o ně pořezal.
Kalousek: Tak zejtra ve sněmovně.
Skokan: Klidně, pane ministře.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanec-skokan-zverejnil-vulgarni-telefonat-ministra-kalouska-pxv-/domaci.aspx?c=A120713_100313_domaci_kop
08. 12. 2013 | 15:59

modrý edvard napsal(a):

Samozřejmě, pro někoho může být důležité, zda premiér v soukromém hovoru říká "vole" a nechce se mu odletět do Jižní Afriky. Pro mě to důležité není, přestože nemám Rusnokova zaměstnavatele rád.
Doufám, že "český funebrák" (ať je to kdokoli) tam poletí linkou. Možná by mohla fungovat "visegrádská solidarita", a příslušní zástupci by na pohřby, zasedání OSN (... zde vidím Rusnokovu rodinu, fuj) apod. mohli létat společně.
08. 12. 2013 | 16:03

Jiří .V napsal(a):

Havelko, ale to my o vás víme. Z pozdravu čest práci dostanou antikomunisti osypky. 3 x fuj co je to čest a 1000x fuj práci
08. 12. 2013 | 16:10

zahynout leteckou smrtí napsal(a):

No, Rusnok jenom konstatuje jak je na tom, nechce se mu sedět šest hodin v eroplánu, když má plnou hlavu jiného a prezident se fláká.

Ale znepokojuje mě, s jakou lehkostí Picek praví, že to zatáhne.
To znamená speciál za moje prachy.

Proto ho Rusnok ostatně do toho volování zatáhl.
Linkou se mu nechtělu už vůbec.
Jen zapomíná, že speciálu furt praskaj ty čelní skla.
08. 12. 2013 | 16:12

Trtkos napsal(a):

Naopak, hanba vsem falesnym patolizalum a do vlad instalovanym loutkam nadnarodnich spolecnosti, ktere vzdavaji uctu komunistickemu teroristovi a masovemu vrahovi...

Rusnok ma recht, nema se za co omlouvat a Mandela at se smazi v pekle, smejd jeden rudy, vrahounsky...
08. 12. 2013 | 16:23

anebo pověřit Singera, s tim sklem napsal(a):

PS. Taky bych byl pro to, jmenovat Krejčíře narychlo honorárním konzulem a poslat mu přes Western Union padesát randů na věnec.
Má i svoji ochranku, starosti by odpadly a státní rozpočet by ještě na chvíli zůstal ušetřen krachu.
08. 12. 2013 | 16:23

zemedelec napsal(a):

Pro zahynout leteckou smrtí.
Jaká je to nádherná příležitost pro letadlo Casa.
To není špatný nápad Picka,Schwarzenberg jako obdivovatel Mandely by té delegaci velel,další by byly,Kalousek,Parkanová,mohli by přibrat Hamáčka a nezapomenout na Vondru,Peake by jim mohla zamávat na rozloučení.
08. 12. 2013 | 16:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
Jestli se to stalo v noci z pátku 6. listopadu na sobotu 7. listopadu, tak to byl zázrak. :-)
08. 12. 2013 | 15:34
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tím snad nechcete říct, že to bylo myšleno jako připomínka, že začíná měsíc Čs-sovětského přátelství (jako náhražka výstřelu z Aurory).
08. 12. 2013 | 16:27

křemílek napsal(a):

Západní media jsou plné kritiky na našeho důchodového boha a přitom si ani neuvědomují jak jsou sami pokrytečtí ! At si angláni a amíci i němci uvědomí že Mandela právě celý život bojoval proti západnímu imperialismu a otrokářství ! A ted po jeho smrti ho chtějí oslavovat ? Hanba falešnému západu ! Rusnok se alespoň upřímně k dané situaci postavil čelem i když nevědomky ! Hezký večer
08. 12. 2013 | 16:29

Drzá zrzka napsal(a):

šašek z Jihlavy

Tím chci pouze říct, že se to stalo o měsíc později... v prosinci a navíc 6.listopadu byla středa. :-)
08. 12. 2013 | 16:31

vasja napsal(a):

Vite, ja se na ty upřimný truchlící docela těšim a taky navrhuju, že Rusnoka vyškolí naše nejlepší plačka, pani Táňa Fischerová.
Anebo proč jí tam neposlat rovnou.

https://www.youtube.com/watch?v=pSWN6Qj98Iw
08. 12. 2013 | 16:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

To Václav ješita by dobu letu aspoň využil ke koncipování smutečního projevu, studiu proporcí letušek a opakování konverzačních frází v angličtině. Zpět by si přivezl do sbírky několik suvenýrů. Televizní štáby by měly pohotovost zv. při podepisování kondolenční listiny. A v JAR by si zapamatovali, že Krejčíř je nahraditelný a zavedli by pro Čechy víza.
08. 12. 2013 | 16:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
šašek z Jihlavy

Tím chci pouze říct, že se to stalo o měsíc později... v prosinci a navíc 6.listopadu byla středa. :-)
08. 12. 2013 | 16:31
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vida, kdo by to byl řekl,to to utíká, takže zase až za rok, pokud to nezačne už v říjnu.
08. 12. 2013 | 16:43

Co je dole, je i nahoře napsal(a):

Říká se, že prostředí, kde se člověk pohybuje, jej formuje. Jistě to tedy platí i pro Poslaneckou sněmovnu.
Pokud "kdosi" z TV toto inspirující prostředí Sněmovny občanům přiblížil, učinil možná první krok k tomu, že se začnou poslanci kontrolovat a třeba si už nebudou jistí ani ti, kteří se potácí v alkoholickém opojení kuloáry, že je někdo nasnímá a občanům předloží k sobotnímu rozjímání. Ostatně toto mi celá léta chybělo, vidět ty "posilněné" v TV. Je divné, že nám je nikdy nikdo neukázal a doba se mění náhle až teď, kdy již nejsou tito borci ve vedení Sněmovny.
Je to pro hodně lidí asi velké rozčarování slyšet, jak hovoří na první pohled uhlazený politik. Snad tím ale je nyní "lidu blíže", když ukázal, že mluví zrovna tak, jako oni.
Říká se, že každý průšvih v sobě nese i pozitivní náboj. Snad jej poslanci využijí k vylepšení svého chování nejen na fóru, ale i v jeho zákulisí.
08. 12. 2013 | 16:46

cudzinec napsal(a):

Možem povedať len jedno, že výrok "Ty vole", to je proste vizitka českého národa. Nikde inde na svete sa s tým nestretnete. Počuť to všade, v autobuse, metre, vlaku, atď. Hneď viete, že ide o Čechúňa. O školách ani nehovorím, mládeže v tom vedie prím. Keď to však počúvate z úst otcov a dedečkov, to už je čo povedať. No, proste, sú to volové, že jo?
08. 12. 2013 | 16:49

Drzá zrzka napsal(a):

šašek z Jihlavy

Myslíte, že do října budeme mít vládu, která bude mít důvěru parlamentu? :-)
08. 12. 2013 | 16:50

pepa napsal(a):

Pane Šmíd, ČT ovládají mafiáni českého pravicového podsvětí.Proto jsou vytvářený aféry proti současné vládě a prez.M. Zemanovi.Tento stav je odpovědí za sesazerní Nečasovy vlády a totální krach krajně reakčních sil, které ovládají tzv.bílé koně
na čele s Němcovou,Nečasem atd.Současně tato taktika slouží k odváděšní pozornosti
od velkých ekonomických afér(obrněné transportéry,letouny Casa, openkarty, tunel Blanka atd.)Jejich pažravost ožebračuje český národ.Proto nejsou peníze na valorizaci důchodů, školství, zdravotnictví, na výstavbu bytů pro mladé lidí a hlavně
na řešení nezaměstnaností.Velké ekonomické celky jako ČKD,Škodové závody,chemocké
závody, potravinářské podniky, oděvný průmysl,obuvnický průmysl, železárny byly zlikvidovány, aby Američané a Němci mohli zlikvidovat Slovany.Není to nic nového pod sluncem.Hitler nedosáhl svého cíle zbraněmi, tak mafiáni zkoušejí zlikvidovat
Sovany jinými prostředky.
08. 12. 2013 | 16:52

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jiří.V.,

píšete:

Havelko, ale to my o vás víme. Z pozdravu čest práci dostanou antikomunisti osypky. 3 x fuj co je to čest a 1000x fuj práci

No, tak to jsem k Vašemu "my" majestátu klidný.

Podob antikomunismu je mnoho, viďte :)

Kolik hrušek, tolik jablek.

Víte, že mám pozdrav Čest práci celkem rád.

Je to krásný pozdrav a mnohdy se tak i v práci zdravíme.

Čest práci je dobrý pozdrav. Je mi velice líto, že si ho vzali do pracek lidé, kteří z něj udělali cosi odpudivého. Nalili na něj lacinou voňavku, která navíc na oděvu nechává ošklivé červené fleky, které se těžko čistí.

Takže

Čest práci pane Jiří.V.
08. 12. 2013 | 16:53

jozef napsal(a):

Nic moc,
ziadna extra vulgarita,bezny slovnik,neskoro po polnoci zvlast pochopitelny.

Nevypnuty,ci zapnuty mikrofon stihol zachytit uz aj mnoho riadne vulgarnych nadavok spickovych zapadnych politikov pri dennom svetle.
Media,ktore by chceli porovnavat,mozu bohato porovnavat.
Media,sucasne prazske i bratislavske media,vsak nechcu porovnavat,media chcu do vybranych obeti,zhodou okolnosti a proti ich voli v cele statu, aspon kopat,ked uz to nejde,niet dovod lyncovat.

"Ja to neprecitam!",povedal do zapnuteho mikrofonu americky minister.
Ale precital.Precital pred celym svetom,ze iracky prezident Hussein podporuje Al Kaidu.
Je to sice tak logicke,akoby Ak Kaidu podporoval samotny americky minister,ale americky volic to netusi,media to neprezradia/budu mlcat,ako mrtva ryba,jednotne,v celom "demokratickom" priestore/.
Ze Hussein ma este nejake chemicke zbrane,to je na vojnu slaby dovod.Ze podporuje Al Kaidu/svojho nepriatela!/,to je pre medialne vzdelaneho americkeho volica uz ine kafe.
Nasledovala z hladiska US hospodarstva trojbilionova vojnova strata.Milion mrtvych Iracanov,muzov,zien,deti...

V mediach nesedia svojpravne,racionalne a mravne osoby.V mediach tohto Imperia funguju nesvojpravne,smrtelne!!! hriesne,dezorientovane a pomatene entity.
08. 12. 2013 | 16:55

Tříska z Břevnova napsal(a):

Na Rusnokovi je sympatické,
že spáchal sebekritiku, a neházel blátem a trestními oznámeními po lidech, kteří ten proslov zveřejnili.
Což je v tuzemsku nevídané.

U nás se pořádají hony především na tzv. práskače, nikoli na zločince, na které ti "práskači" upozornili.

Asi kulturní fenomén, založený osnovateli "českého hospodářského zázraku".
08. 12. 2013 | 16:59

tuzemec napsal(a):

cudzoši
Félvidiek už nenavštěvuji, abych furt nemusel poslouchat vaše "do pi%i", na vojně mi to úplně stačilo.

Vole jsou prostě dvě prázdné slabiky na začátku věty, které mají upozornit, že se bude něco říkat. Pak lidi nemusejí furt opakovat cože.
Zatímco to s tou p. je skutečným vyjádřením vašeho duševního stavu.
Národního.

Nevidim, co furt přispíváte do diskuzí v zemi, kde se vám nelíbí.
A taky nevidim, proč tu máme mít desetitisíce vašich studentů a statisíce vašich cikánů.
08. 12. 2013 | 17:03

tuzemák napsal(a):

Oprava nekorektnosti. Červeňáků jsem chtěl říct.
08. 12. 2013 | 17:04

Čud z Čudu napsal(a):

"Vole jsou prostě dvě prázdné slabiky na začátku věty, které mají upozornit, že se bude něco říkat"

"Vole" se správně česky vyslovuje "voe".

Jenže to roduverní Slováci neví - a protože každý člověk vidí a slyší především to, co vidět a slyšet chce, slovenský nacionalista, který bohatým Čehúňom bral, aby chudobným Slovákom dával, vidí za "voem" skutočného vola.

"Tyvoe" je citoslovce údivu, nikoli označení sudokopytníka.
08. 12. 2013 | 17:10

mb napsal(a):

ty krávo Láďo
a co ten Mandela
teď když mám voběd
tak musí umřít

ty vole Karle
svítím jak kandela
doufám že taky
bude co pozřít ...

já sem upa ve strachu
že budu jen o hrachu
starej řádí jako celá
rota rarachů ...
08. 12. 2013 | 17:11

Drzá zrzka napsal(a):

Čud z Čudu

tyvoe už je minulostí... dnes, v době zkratek, se běžně používá... tvl

:-)
08. 12. 2013 | 17:17

Kelt napsal(a):

Rusnokova nechuť zúčastnitse pohřbu jednoho teroristy,nositele Nobelovy ceny za mír,jak ji v soukromém hovoru projevil,je mně lidsky blízká.
Pokud by přístupu Rusnoka k pohřbu Mandely a přepisem tel.rozhovoru mezi Kalouskem a Skokanem by někdo chtěl dávat rovnítko,tak je to minimálně pokrytectví.
Lidé,kteří se napijí,tak svými verbálními projevy velmi často ukazují na některý z rysů své povahy.
Sprosťák se nedokáže ovládat a oslovuje poslaneckého kolegu čurákem.
08. 12. 2013 | 17:19

otaznik napsal(a):

hele vole Filuto,
ty vole nechces misto vola Rusnoka zajet do JAR? Ty vole aspon snad umis vylezt do schodu. Vul Milos by to totiz nezvladl. O prachy se starat nemusis. Vul Picek ti to zaplati. Co ty na to vole Filuto ?
08. 12. 2013 | 17:23

Filuta napsal(a):

Cudzinče,
občas vytáhněte paty z té vaší dědiny, pak pochopíte, že je české "vole" úplně neškodné a milé oslovení.

Angláni fakují jak o život a Italové se oslovují "káco" (což je v překladu mnohem horší varianta českého vole - znamená to ty ču....).
O slovenském "pičování", které používají i křehké slovenské dívky (nedávno v jednom rozhovoru s nadějnou mladičkou slovenskou herečkou padlo podobných výrazů - je to na pi.. apod. tolik, že to zabralo polovinu článku), se zmiňuje i diskutující výše.

Tak nebuďme tak malicherní.
Vole je prostý národní kolorit.
08. 12. 2013 | 17:23

zahynout leteckou smrtí napsal(a):

zemědělec
Jste na Peake nezaslouženě hodný.
Ve skutečnosti by měla sedět v kokpitu.
Ta může řídit úplně všecko.
08. 12. 2013 | 17:25

babočka napsal(a):

V České republice lidé beztrestně volí komunisty. Za vlády komunistů se lidé věšeli, zavírali do lágru, vyhazovali z práce a prováděla řada dalších zločinů, včetně kolaborace s okupanty. Nějaké Rusnokovo ty vole je jen směšná ale pravdivá vizitka úrovně našich politiků a jejich voličů.
08. 12. 2013 | 17:28

Filuta napsal(a):

otazník
U nás říkáme "ty krávo" a do JAR bych fakt nejel.
To se můžu jet nechat okrást rovnou do Chánova.
Pošlete tam Vopěnku, ten jistě vystřihne minimálně tak srozumitelnou řeč jako na sjezdu Topky.
Jelikož mu nikdo nebude rozumět, může klidně předstírat, že hovoří domorodým jazykem zulu.
08. 12. 2013 | 17:28

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Normalizované češství zde promluvilo naplno, tedy na všech česky psaných internetech. Člověku může být jen smutno, že žije ve společnosti, jejíž jedinou hodnotou je párek a chatička, tedy normalizace jak se patří, spojené s kolaborací a současným vyřváváním národovoleckých hesel.
Tato "povloidní slupka" považuje za hrdinství vypít pět desítek, proležet den na kanapi, pojídaje sušený salámek, nčistíc si chrup , v zasmrádlých trenkách a propoceném nátělníku, je to přeci více než odevzdat život nějakému ideálu, pracovat, zažít krutosti vězení a nejen, vůbec něco vytvořit smlysluplného.
Přežívání za nehybnosti. Česká společnost, pokud je prezentována pisálky v diskusích, není nemocná, je zcela degradovaná. Nemá sebedůstojnost.
Až si bude stěžovat na to, že je zle, pak to zase svede na Mandelu a Havla.
Těším se na mravoličná kázání přispěvatelů výše. Nicméně se z toho jednomu dělá až fyzicky nevolno.

Mimochodem, Prezident Gauck nejede na ZOH, neboť Putin porušuje lidská práva. Myslím, že by českonormalizační svrab měl začít protestovat před agresivním germánstvím pana Gaucka, který vnucuje lidská práva i takovému velikánovi jako je Putin. Možná by Putin vyměnil Ukrajinu za Česko, tady by se dočkal vítání s šeříkem a becherovkou tak lehce řečeno od 90% českých patriotů.
08. 12. 2013 | 17:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
šašek z Jihlavy

Myslíte, že do října budeme mít vládu, která bude mít důvěru parlamentu? :-)
08. 12. 2013 | 16:50
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Možná už do žní, nejpozději do švestek, zrzinko, jinak všichni k Turkovi.
08. 12. 2013 | 17:32

otaznik napsal(a):

Tak ty jsi krava Filuto?
A ja se doposud domnival ze jsi vul.
08. 12. 2013 | 17:46

Normalizované češství napsal(a):

Pane kulajdo,
já si je představuji také takhle.Občas je vidím i v ordinaci.Zápach z těla,¨zápach z úst .Když promluví,jde jim zápach i z duše
08. 12. 2013 | 17:47

a v čem ten gauck závodí? napsal(a):

Kulajdo
Úplně bude stačit, když Gauckler už nebude navštěvovat Lidice.
Kdybyste chtěl nějaké upřesňující údaje, poslechněte si tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=3BYx29HDadk

Určitě vydržte alespoň k Urbi et orbi, i když vám to půjde proti vaší pražskohřbitovní srsti.
Musíte ale umět trochu německy.
No tak ne.
Kdybyste uměl, věděl byste to ze Spieglu už předevčírem, že.
08. 12. 2013 | 17:51

Kelt napsal(a):

Kulajda..................,

Čech co by synonymum,pro párek na chatě,poté pět desítek/nepíšete zda na ex/a poté poležení ve smradlavém tričku a trenýrkách na kanapi.
Asi máte nějaké osobní důvody Čechy nenávidět-proč ale tu slovní močůvku musíte anonymně vylévat zde?
Vyjděte ze své anonymity a pak emigrujte tam/pokud již tam nejste/,kde žijí lidé Vám tak blízcí.
Jinak riskujte pár přes hubu z obou stran-minimálně.
08. 12. 2013 | 17:54

dennis napsal(a):

Pane editore, pane autore blogu!

Prosim, opravte hned v prvnim radku v textu blogu data 6. a 7. listopadu na prosinec. Prosim.
08. 12. 2013 | 17:59

Martin1 napsal(a):

Co se pohoršujete?
Co je větší blbost?
Vyslovit názor, že na pohřby nerad chodím - stydím se to přiznat a tak to přeženu až do hrubosti - není v tom možná větší strach z vlastní smrtelnosti - než neúcta k zemřelému - jak to na první pohled vypadá?

Není v tom také arogance moci - jsem mocný a mohu si takto dovolit mezi svými mluvit. Jsme jedna parta - patříme k sobě? Asi i to bude pravda.

Možná, že se nad slovy premiéra v demisi pohoršují stejní lidé, kteří tady ještě před pár dny "tleskali" Hrabalovým opakovaným poznámkám o jedné paní, co si prý před návštěvou Clintona a Havla umyla jistou intimní část svého těla. To přece mluvil velikán literatury. Tito pokrytci jsou ještě větší - lháři - ubožáci - nevím - jsou to stále snobové - všechno je snobárna - žijeme v ní. Chvíli patříme k těm, co vytvářejí "taková díla a průpovídky" a chvíli jsme v roli, co je "obdivují" nebo povinně "kritizují" - pohoršují se nad tím. Všichni k nim patříme. Ty i já.
Co je tedy lepší - jet tam - dělat smutný ksichty - zachovat dekorum - myslet při tom na nějakou včerejší děvku - nebo na tu, co na mne čeká večer?
Celý svět je založen na pokrytectví.
Ty - co kritizují - bych s dobrou odposlechovou technikou určitě přistihl při podobných průpovídkách - a mohlo by se dokonce jednat o jejich příbuzné - blízké.
Po pravdě jsme už dávno asi ztratili cit - museli jsme - jinak by nešlo žít.
Nedávno mi řekla 3 letá vnučka: "Dědo, ty jsi děda a to umřeš - jako už umřel děda Pavel?" Její maminka ji hned okřikla, že se takové věci neříkají. A já nevěděl, zda mám mlčet a nechat působit výchovně matku na dítě, nebo říct, že je vnučka bystrá - že má smysl pro logiku - že jsem rád, že je po dědovi. Fakt někdy nevím, co je lepší.
08. 12. 2013 | 18:02

resl napsal(a):

autor : Shrnuto a podtrženo. Jeden řadový občan ČR byl schopen vytvořit mediální událost, která podnítila vášnivé diskuse o úrovni našich politiků
--------------
Shrnuto a podtrženo. Český "politik" Rusnok nemá úroveň, nebo-li noblesu, kterou postrádají i voliči Zemana.
08. 12. 2013 | 18:05

Kelt napsal(a):

resl,
není nad noblesu v evropském kontextu chrápat jako pařez na mezinárodní konferenci v Bělehradě na podiu v červených ponožkách a mokré nohavici.
08. 12. 2013 | 18:11

resl napsal(a):

Kelt,
červený ponožky je americká a nyní i západoevropská móda, kalhoty mokré nemá a neměl, jen papouškujete komoušský drby, a nechrápe, protože si nikdo nestěžoval, pouze poslouchá se zavřenýma očima. Tak a teď vy, co si myslíte o Rusnokovi a jeho vládě "odborníků." Díky.
08. 12. 2013 | 18:18

Dalimír napsal(a):

Ty vole ? Tohle už je staré a blbé oslovování se navzájem ! Moderní doba si vyžaduje něco modernějšího mezi muži co by odpovídalo stylu komunikace v zákulisí českého parlamentu ! TŘEBA TY BEJKU !!
08. 12. 2013 | 18:19

Al Jouda napsal(a):

Z oslovení ty vole, se už stalo pátelské oslovení, něco jako "kamaráde".V parlamentu by se to však nemělo používat.
08. 12. 2013 | 18:21

evix napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):
Pane Jiří.V.,
tady se přece nejedná o "povinné" kvílení nad rakví kohokoliv. Lidé na pohřby chodí kvůli projevení účasti pozůstalým a rozloučit se se zesnulým tam jsou pocity převážně autentické. Pak jsou tu profesionálové tedy politici, ti v podstatě zastupují stát tedy občany, berou to povětšinou jako práci.
Proto se ani tak nelze pozastavovat nad tím, že Rusnokovi se moc nechce, ale to "volování" pro mne bylo zarážející.
...........................
Říci jen "vole" je v dnešní době SLUŠNÉ. Dnes se používají úplně jiné slova, nejčastěji slovo, které označuje vulgárně ženský pohlavní orgán! Tak se vážený uklidněte, být to Kalousek, tak by tam bylo slovo "kokot" a kdoví, které ještě...To by jste patrně neslyšel....mimochodem ta děvčica co si vodí pan hrabě, je taky pěkné kfitko....
08. 12. 2013 | 18:22

konipásek napsal(a):

Dalimíre snad tam nejsou všichni vykastrovaní ! To by pak mohli bejt sami bejčci , alespoň ve vládě !!
08. 12. 2013 | 18:24

V.O.B.O. napsal(a):

a v čem ten gauck závodí?¨
Nevíte,v čem bude závodit náš pan prezident?Ten tam jede,říkal to v radiu.No,jestli ho Fišer pustí,aby nebyl zase nějakej "průšvih" s kolenem.
08. 12. 2013 | 18:25

konipásek napsal(a):

Bejkárna !
08. 12. 2013 | 18:26

Kala napsal(a):

Tady nejde o nějaké "vole" a podobné výrazy, ani o to, kdo zaplatí cestu. Mimochodem, redaktor ČT tam dojíždí za Krejčířem docela běžně, a nevidím, že by byly protesty proti tomu. Hledala jsem v příspěvcích jedno slovo, nečetla jsem moc poctivě, ani se mi už dál číst moc nechtělo, ale myslím, že to slovo se tady nevyskytuje, a to OSTUDA. Ostuda mezinárodní, kterou někdo docela rád zprostředkoval, jen když bude slavný a jen když bude senzace. Tady se už ale nikdo nestydí. To snad nemusí být bráno za pokrytectví, když by se ostudy a jiné špinavé prádlo pralo jen doma a ne rozšiřovalo po světě jako bacil cholery. Brzo za politiky bude možno lézt i na záchod a výsledný produkt rychle dáme na internet, vždyť Češi jsou tak rychlí a dobří a hlavně upřímní! Rádi se pochlubí - kdyby to tak šlo do celé galaxie, aspoň té naší!
08. 12. 2013 | 18:30

krajan napsal(a):

Do vody se vrhla, dělají se kola... Pane Šmíde, prosím, nepleťte do toho občana Ryse, ten je v kauze nevinně. Škoda, že jste se ale nezmínil, kdo je v ČT zodpovědný za to, že se živě odvysílají soukromé rozhovory "mimo kameru", ať tam jsou,či nejsou ti volové, ať je to Rusnok, nebo Kalousek. Že to Nora patřičně přežvýká, aby ctnostý národ nezapomněl, je na bíledni.
Jak jsme my, Češi, kteří máme při tlachání vola skoro za každým slovem,a to nemluvím o dalších výrazech,daleko vulgárnějších, najednou hákliví, že ten Rusnok je ale sprosťák! Pokrytectví non plus ultra!
Jsem jen zvědav, jak dlouho se v kašičce budou sdělovadla, vesměs s bulvární příchutí, ještě patlat.
08. 12. 2013 | 18:32

Kelt napsal(a):

resl,
tak Vy jste i odborník na módu made in USA-gratuluji.
Chtělo by to jenom odkaz na třeba pres.Obamu,pres.Gaucka,či Hollanda a jejich ponožky.
A to video bylo autentické-ta mezinárodní ostuda za to opravdu nestála.
Ale on tím jen dokazuje,že má k lidu blíže a ti co oklepávají do kalhot,tak ho radostně volí.
Rusnokova vláda je jen překlenovací můstek od vlády rozkroku kantynské z Chodova k vládě vzešlé z předčasných voleb.
08. 12. 2013 | 18:32

Laco Grőssling napsal(a):

Nelson Mandela zemřel a na jeho pohřbu budou ronit krokodýlí slzy Ti co jej na 27 let zavřeli do basy.
Takový David Cameron, takto PM GB v osmdesátých letech doporučoval, aby byl Mandela popraven. A ted tam bude bečet a exhibovat.
Pokrytci. Rusnok alespoň lidově řekl, že jej exhibování na tom pokryteckém funuse neláká.
Jo to takový předseda zahraniční komise sněmovny, ten by tam jel určitě obratem, kdyby jej pustili, i s mladou milenkou.
Jenže nyní je třeba mlátit Rusnoka a všechny co mají něco společného s prezidentem.
08. 12. 2013 | 18:34

Filuta napsal(a):

Resl

Rusnok to co řekl, řekl privátně. Nikomu do toho, co si říkají dva dospělí lidé z ucha do ucha, nic není. To, že se to dostalo na světlo boží, není taky žádná velká tragédie. Nekonspirovali o tom, že nasypou jed na krysy do kafe Šláfnbergovi nebo Kalouskovi.

Dokážu si představit i jiné kofry ,jako např.zmíněného Kalouska, co by se uměli projevit mnohem úderněji (nahoře máte záznam jednoho tel.rozhovoru).

Kdybych si chtěl dát tu práci, našel bych vám mnohem vulgárnější "státnické" projevy vašeho oblíbeného Barelu dobrot. Hemží se to v nich debily a všelikými dalšími vulgaritami.
K erosence Vopěnkové jste tak úzkoprsý nebyl.
Říkal jste, že je knížepán samec a ať si tedy užije s prostitutkou.
A tady najednou děláte kůžičky kvůli jednomu nebo dvěma "vole".
Barelovci prostě zase chtějí psa bít.
08. 12. 2013 | 18:36

Filuta napsal(a):

Kelt
Všimněte si, jak mají koaliční politici podobný vkus i ve věci svých souložnic.
Kantýnská z Chodova a šlapka z Nepomyšle.
Jen ten Kalousek raději uléhá s lahví kvalitního moku.
Nevíte někdo ,co pije?
08. 12. 2013 | 18:39

Pradědek Čech napsal(a):

Je zajímavé, že až na jednu výjimku, nikdo nezmiňuje hlavní důvod, proč se p. předseda vlády hrozí cesty na pohřeb p. Mandely, a to je jeho pracovní vytížení. Zmiňuje několik pracovních obědů, cestu do Bruselu, atd, zřejmě také pod vlivem únavy z dlouhého zasedání, kde nese hlavní tíhu odpovědnosti a práce. Nutno, pro pořádek, také zmínit, že některé z uvedených povinností jsou nejspíše záskoky za indisponovaného p. presidenta.

Také nikdo nezmiňuje minimálně etický, pokud ne protiprávní odposlech a jeho uveřejnění.

Nedivím se, žijeme v Čechystánu.
08. 12. 2013 | 18:39

skok v pytli s ortézou napsal(a):

vobo
Za mojeho mládí říkali sporťáci že bude laborovat s kolenem.
Taky furt řikali, že to je řehole.
To jim teď Duka zatrhl.
Ale Zeman je pamětník, tak bude laborovat.
Možná se pak zúčastní paralympiády.
To bude víc odpovídat našemu národnímu postavení.
08. 12. 2013 | 18:41

karel napsal(a):

Nepise se P.S. P.S. ale kdyz uz, tak P.P.S. vy asistente na fakulte socialnich ved.
08. 12. 2013 | 18:43

Kelt napsal(a):

Filuta,
je to tajné a poněkud politicky nekorektní.
Přítel z dob normalizace a po revoluci člen PS mně to řekl:je to "Stoličná".
08. 12. 2013 | 18:44

Filuta napsal(a):

Resl

Zde bych Reslovi rád připomněl některé perly z četných buranských vystoupení jeho blahorodí.
Podotýkám, že nejde o vejšplechty privátní, nýbrž mediální.

Bohužel, musím tyto výroky šlechetného Karla Schwarzenberga upraviti, páč porušují kodex diskutujících.

Podle Novinek.cz přinesl Schwarzenberg do české politiky noblesu a rozhled evropského šlechtice i přímé a lidové vyjadřování lesníka a hostinského.[103] Píše klasickým inkoustovým perem a je sběratelem i uživatelem dýmek.[104] Jeho lidové až vulgární a zároveň archaické vyjadřování je častým předmětem pozornosti i kritiky. V květnu 2007 označil rakouské protijaderné aktivisty za magory, v listopadu 2009 označil ČSSD za povětrnou holku.

V listopadu 2009 řekl, že při každé diskusi zaznamenává, že způsob, jak se u nás politika dělá, se většině lidí hnusí, nehledě na to, jestli ji dělá modrý pták, socan či černopr...delník.
KDU-ČSL pak po něm za označení, které jí připadalo jako na ni mířené, vyžadovala omluvu.
V lednu 2010 požadoval okamžité zbavení svéprávnosti pro toho, kdo v situaci ohrožení důchodového systému požaduje vyplácení třináctého důchodu.[103] V televizním diskusním pořadu v září 2011 řekl, že by Václav Klaus měl více dbát o svou pozici hlavy státu a nepůsobit ve světě jako někdy docela zábavný provokatér, což prezidentův mluvčí Radim Ochvat označil za hrubý osobní útok na prezidenta republiky. Václav Klaus označil Schwarzenbergův styl vyjadřování za smutný, neboť podle něj devastuje a ničí beztak chatrnou veřejnou diskusi a politickou kulturu v České republice.
[105]

V srpnu 2011 Schwarzenberg prohlásil, že umístění Ladislava Bátory v pozici ředitele personálního odboru ministerstva školství je rovná tomu, jako kdyby byl známý pedofil ustanoven ředitelem dívčí školy, a že Bátora s ohledem na své vystupování a názory patří na školství jako „pazdeří k jisté části těla“.

[106] Když se Schwarzenberg zastával Alexandra Vondry v kauze ProMoPro, jednu chybu mu přesto vytkl: „Všichni makali jak barevní, a že někdo mohl kontrolovat všechno u sebe na ministerstvu? Kecy. (…) Tvrdit, že každou objednávku měl pod kontrolou, byla volovina. Hov...no měl pod kontrolou – a taky mít nemohl.“

[107] Podle Andrey Votrubové z časopisu Instinkt jeho trefným hláškám spolehlivě rozumí i mýtická bába Dymáková, avšak svou archaickou mluvou a způsoby gentlemana zároveň vyčnívá v moři politických vulgarit jako perla na smetišti.[101]

V roce 2011 mu německý novinář z tiskové agentury DPA u Evropského parlamentu špatně porozuměl a slova „keine Katastrophe“ pochopil jako „eine Katastrophe“, takže druhý den musel Schwarzenberg dementovat informaci, že Česká republika podporuje libyjského diktátora Kaddáfího. Redaktorka Buláková z agentury Presseurop se domnívá, že asi netřeba vinit německého novináře, protože Karlu Schwarzenbergovi je, snad kvůli jeho aristokratické “přešlechtěnosti”, čím dál obtížnější rozumět.[108] Za podobně zásadní považoval tento problém i Petr Holec v článku v časopise Reflex v únoru 2011. Podle něj lze Schwarzenbergovo “šišlání” interpretovat různě a „je vlastně jedno, co říká“. S mírnou nadsázkou pak uvažuje, že to je na jednu stranu výhoda, protože ho nikdo nemůže obvinit, že řekl něco hloupého, nepatřičného, případně rasistického, na druhou stranu to může být nevýhodou, pokud při nějakém rozhodování bude záležet na jeho hlasu anebo pokud by mohl třeba v OSN vzbudit dojem, že řekl, co vlastně neřekl, a „spustit něco, co spustit nechtěl“.[109]
08. 12. 2013 | 18:50

krajan napsal(a):

Pradědek Čech
Vystihl jste to naprosto přesně. Pan Šmíd to ale asi přehlédl, že?
08. 12. 2013 | 18:50

Jaroslav napsal(a):

Nezvolili jste nám Kááárla, tak to máte za to....Vaši apolitičtí pracovníci TV, pravdoláskaři v.r. Zveřejní stejní lidé Mandelovu manželku, jak se zástupem stoupenců ANC upalují stovky odpůrců pneumatikou navlečenou na krk a zapálenou ? To se jim nehodí. Terorista Arafat dostal stejně "hodnotnou" nobelovku,Al Gore, EU, a búch ví, kdo ji jěště "po zásluze" dostane. Nobel rotuje v hrobě a normální lidé se normálně domlouvají. A pravdoláskaři si lebedí ....
08. 12. 2013 | 18:50

resl napsal(a):

Křupani, sluší vám to s premiérem. Vy vůbec nevidíte rozdíl mezi mluvou Franty s Rudlou a premiérem s ministrem. Nemůžete ten rozdíl ani vidět, ani cejtit, chybí vám tamto, dyť víte co.
08. 12. 2013 | 18:53

Jáchym napsal(a):

Neprodali by nám po pohřbu Jihoafričani zpátky Plzeňský Prazdroj ?

Já bych se na něj složil.
Ale asi nejsou takoví voové, to nám spíš vrátěj toho Krejčíře.
08. 12. 2013 | 18:55

Luba napsal(a):

A ted si predstavte ze byste do Rusnokovy investicni agentury vlozili vase zivotni uspory !
Cha cha - dostanes vole co si zaslouzis !
08. 12. 2013 | 18:59

Filuta napsal(a):

Resl
A jak se vám líbí hov.. , černo...pr...delníci, kur.. a magoři od Kárla?

To víte, od šlechtice a Barelu dobrot k tomu to zní tak roztomile,není-liž pravda? Alespoň kultůrní fronta z toho tedy pravidelně vrcholí.

Když pak ale někdo špitně "vole", Resl je ihned v pozoru a jako člen mravnostní policie jde na zteč za zachování kultury a českého jazyka.
08. 12. 2013 | 19:02

socan68 napsal(a):

Rusnok je samozřejmě vesnický buran a hulvát, jako jeho pán na Hradě, kterému dělá loutku.
08. 12. 2013 | 19:02

resl napsal(a):

Filuto, dyť sem vám to psal, nemáte tamto, tak nesrovnávejte, chvíli nepište a až si odpočinete, jděte se oběsit. nashledanou.
08. 12. 2013 | 19:06

jenda benda napsal(a):

Jaroslav napsal(a):
U, a búch ví, kdo ji jěště "po zásluze" dostane. Nobel rotuje v hrobě a normální lidé se normálně domlouvají. A pravdoláskaři si lebedí ..
----
Urcite by si ji9 zaslouzil Resl za statecnost a mohl by ji prebirat v kratkych kalhotach s latslem a v cervenych ponozkach aby vsichni vedeli ze i krupani z Cech se umi oblikat
podotykam jen nekteri
08. 12. 2013 | 19:07

Baba napsal(a):

Poslanecká sněmovna asi nebude jedinou institucí, kde se s osobními hovory v pracovní době nepočítá. Laiku, myslíš, že něco takového prospěje vyšší produktivitě?
08. 12. 2013 | 19:09

revoluční socka napsal(a):

Milé jalovice, vážení volové,
jsem zvědava, jak dlouho ještě se budete takovou volovinou bavit?
08. 12. 2013 | 19:10

dotaz napsal(a):

Takže co? Porušila ČT oficiálním natočením a zveřejněním neoficiálního předem zveřejněného soukromého rozhovoru zákon anebo neporušila?
08. 12. 2013 | 19:12

připomínka napsal(a):

Na celém případu lze dokumentovat užitečnost práce pana Stejskala. Kdyby zdejší editor byl pracovně angažován v ČT, silné výrazy by kvalifikoval jako přestupek proti kodexu diskutujících a dotčené výrazy by vymazal a po opakování by diskutujícím zamezil v přístupu do zpravodajských pořadů ČT.
08. 12. 2013 | 19:18

smutný napsal(a):

To že spolu mluví jak nějací puberťáci jen dokazuje jejich intelektuální úroveň a realitu. Teď už víme, že když mluví slušně a spisovně před kamerami, že to je jen přetvářka, že ve skutečnosti jsou to burani a nevychovanci. Holt dnes je jiná doba, mluvit slušně už se nenosí ani u honorace. Ale pak se nesmíme divit, že směřujeme k totálnímu morálnímu rozkladu, že se bojíme pouštět děti ven aby se jim někdo neublížil. Faktem je, že ČT to vysílat nemusela.
08. 12. 2013 | 19:28

politik, vyjma na záchodě je veřejný napsal(a):

dotaze
Televize natočila veřejné osobnosti placené z peněz daňových polatníků na jejich pracovišti, které jim taky platíme i s vytápěním.
Nevím, co by veřejnoprávní televize ještě směla natáčet, když ne tohle.
Za růžového úsvitu demokracie se normálně točilo a odposlouchávalo i v kuloáru a jídelně.
To si pak zakázali.

Kdyby novináři nenechávali záznam běžet, nikdy bychom se o Íčkovi nedozvěděli, že byl ochotný za nezvolení Klause zavírat.
Chápu, že vám by bylo příjemnější, kdybychom to nevěděli.
Barel takhle mluví docela oficiálně na kameru, když si (doufejme) uvědomuje, že se to bude vysílat.
Ostatně Karel Vachek natočil s použitím směrového mikrofonu a záznamu lidí, kteří nevědí, co nahrává jeden z nejskvělejších dokumentů, které znám.
Bohužel jen jeden.

Mně by mnohem více zajímalo vidět, jak Kmenta nebo Slonková před soudem obhajují svá tvrzení, že se v jejich Protokolech procesu se spikleneckým centrem Rudolfa Slánského (nebo sionských mudrců, to je buřt) jedná o policejní odposlechy těch a těch osob.
To by se mělo přímo přenášet.
08. 12. 2013 | 19:30

a to ještě svém soukromém záchodě napsal(a):

PS. Ze záznamu je jasně patrné, že někdo dostal pokyn na Rusnoka švenknout a že někdo přestřihl z celkového záběru na frontální detail.
Žádná náhoda neexistuje, to každý zpravodajec ví.
08. 12. 2013 | 19:34

Michal napsal(a):

lépe na vlásní úrovni komuniukovat ne jazykem mateřským, sprostým, ale civilizovanějším

ZEJMÉNA POKUD JDE O POHŘEB LIDSKÝCH OSTATKŮ

když se baví o intrikách Zemana, je argot adekvátní

pohřeb je navíc výrazem úcty i k jeho zemi a národu, situace tam dost složitá, nikdo není ideální, on ale mnohé v životě napravil, jistě s větší cti než Zemanova banda hanobící našiá zemi, neb i kdyby tam jel kardinál, tamní media to mají od rusnoka , ale od jalové krávy ani na vsi mlíko nečekáme, jen .....
08. 12. 2013 | 19:35

vasja napsal(a):

Dobrý je, že platí Picek.
Ze svojeho.
08. 12. 2013 | 19:37

Michal napsal(a):

někkdy je argot výstižný a jako drahé koření vhodný

NE ALE K POHŘBU

to mohou jen funebráci, protože funus je jejich život a baz odstupu by se z toho pozemanovali
08. 12. 2013 | 19:39

pulitrem do hlavy napsal(a):

Michal napsal(a):

lépe na vlásní úrovni komuniukovat ne jazykem mateřským, sprostým, ale civilizovanějším
pohřeb je navíc výrazem úcty i k jeho zemi a národu, situace tam dost složitá, nikdo není ideální, on ale mnohé v životě napravil, jistě s větší cti než Zemanova banda hanobící našiá zemi, neb i kdyby tam jel kardinál, tamní media to mají od rusnoka , ale od jalové krávy ani na vsi mlíko nečekáme, jen .....
-----
Vrchni dej nam jeste jedno a pak pujdem
08. 12. 2013 | 19:41

ještě urban chybí napsal(a):

smutný
Vy jste nikdy neslyšel promluvit na plnou hubu Kalouska?
Nebo neviděl Topolánkova gesta? A "Es kommt der Tag"?

Z hlediska pracovních výsledků je Rusnok o tisíc procent lepší politik než oni.
A místo ceremonií považuje za potřebnější pracovat.
Proto musejí barelisti brblat.
Taky proto, že nic jiného neumějí.
Každá další fáze jejich mstivé kampaně mě přesvědčuje, že jsme měli obrovské štěstí.
A unikli jen o fous.
08. 12. 2013 | 19:46

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Kelt
Hmmm, Vaše závěrečná slova jakoby byla vystřižena z hlasu hajlujícího lidu v národních krojích v době Protektorátu, montérkových roztleskávaček moskevských procesů či v boji proti všemu shnilému...nechť odpadne.
08. 12. 2013 | 19:52

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

nechápu vo co tady go?
Kdo je to Mandela?
Půl života terorista a gauner, druhou půlku svatej a pravdoláskař.
Podobné to bylo s Arafatem.
Maršál Petain to měl obráceně. Z hrdiny, vlastence a vynikajícího vojevůdce se stal fašoun, zrádce a kolaborant. Taky ho za to odsoudili k smrti, což mu DeGaule změnil na doživotí.
Možná, že kdyby Hitler žil ještě dalších 40 let, změnil své názory a postoje a stal se bojovníkem proti rasismu a mírotvorcem. Taky by mu taky dali Nobelovku.
A kdyby se o něm nějakej jinej státník neuctivě vyjádřil, tak by to hlupáci komentovali. Jak jinak než slabomyslně.
08. 12. 2013 | 19:53

Vůl Vole Rusnok napsal(a):

...na pohřeb půjde Krejčíř, bude skvěle reprezentovat Česko, nemusí letět zdaleka, a Picek a Rusnok ušetří za speciál- letadlo, a Zeman si nenamůže, neopotřebuje palec a kolínko !!!
08. 12. 2013 | 19:54

Kulajdapampárovitá napsal(a):

a v čem ten gauck závodí?
Pokud jde o Lidice, nejsem si jistý, že Vaši předci nestáli v řadách četnictva , které hledaly ony parašutisty a nětěšili se na prémie. Mentálně mi ale připadáteKu spíše jako ten, kdo by si nějaké ty Lidice rád střihnul. Snad Vás ten požitek i budí ze sna. Určitě nepatříte k těm druhým.
08. 12. 2013 | 19:59

Kelt napsal(a):

Kulajda........................,
jste zde jediný,který zde anonymně plive na některý národ.
A protože jsem Čech a jsem na to hrdý,tak přes tu Vaší smradlavou hubu byste si zasloužil takovou,že byste ji měl kousavým dozadu.
08. 12. 2013 | 20:05

resl napsal(a):

Není chyba v tv, chyba je, že má stát v premiérovi obyčejnýho křupana, kterej veřejně hlásí, že jeho milej bimbo, kterej ho bude jmenovat na hezkej flek, je nevohrabanej kořala, kterej nevyjde schody a všude udělá průser. Čím větší buran, tím větší funkce v Zemanově.
08. 12. 2013 | 20:05

Ruskej nadenik napsal(a):

Kulajdapampárovitá napsal(a):

a v čem ten gauck závodí?
Kulajdo neznate nejakyho Bacskovskyho?
Je to takovej omezenec stejne jako Ty a nahani ho Rusaci po Praze
08. 12. 2013 | 20:11

jenda benda napsal(a):

Kelt napsal(a):

Kulajda................
A protože jsem Čech a jsem na to hrdý,tak přes tu Vaší smradlavou hubu byste si zasloužil takovou,že byste ji měl kousavým dozadu.
Kulajda stejne jako Resl jsou pouze klavesnicovy bojovnici
ale jinak neverim ze jsou schopni se odkopat a jit na ferovku
takze zas nic nebude
08. 12. 2013 | 20:16

šumák napsal(a):

Když už to ČT nedopatřením nahrála, neměla to zveřejňovat. Je to další důkaz o vysokém stupni bulvarizace ČT.
08. 12. 2013 | 20:16

KarlK napsal(a):

V tomto státě vítězí pouze lež a přetvářka. A když někdo ukáže i druhou tvář, tak jako by rýpnul do hnízda vos? Vůl volem zůstane, i kdyby se oblékal do satému :(

Ale...kdo si to ještě dovolí říct v tomto bezvýznamném státě finančního otroctví?
08. 12. 2013 | 20:20

Gaukelei und Augenwischerei napsal(a):

Josefe Kulajdo
Střihnout si Lidice s Gauckem vyjde emocionálně nastejno jako střihnout si Terezín s Berndtem Posseltem.
Eventuelně K. H. Frankem, kdyby ten předešlý nebyl k dispozici.

Zážitek, který rád přenechám dobrákům, jako jste vy, kterým to udělá dobře.
08. 12. 2013 | 20:20

born65 napsal(a):

zemedelec 16:26:
Jo jo. A k tomu jim rozdat Kalouskovy padáky, páč přistávat u těch Zuluů a Kafrů je pro tak drahá letadla zbytečné riziko...
08. 12. 2013 | 20:21

resl napsal(a):

zdravím odvážného, ošátkovaného pionýra jendu bendu a snad mi počká, než se naučím prát. něco k vládním ministrům a premiérovi by nebylo ?
nebylo. já to věděl. tak až vám přileze myšlenka, tak ji sem hoďte. zatím buďte připraven k obraně lidovědemokratické vlasti.
08. 12. 2013 | 20:23

Petr z Tábora napsal(a):

to resl:
Vám se nikdy nestalo, že jste měl práce nad hlavu (nebudu vypisovat jeho termíny) a do toho Vám náhle hrozila další akce ? A neulevil jste si ? Šťastný jste člověk a zřejmě máte hodného zaměstnavatele.
08. 12. 2013 | 20:23

ujo napsal(a):

kulajdo,
že vám ty Češi nevadili když jste u nich byl za ministra a velvyslance.
A to oslavování svých nedávných hubitelů...na to musí být nátura
08. 12. 2013 | 20:33

Občan napsal(a):

No, chlap v Rusnokově věku by už infantilní "volování" používat neměl. Ani v soukromí nebo v hospodě a natožpak v práci.
Když mě něco nadzvedne, tak umím být dost hrubý; ale k "volování" se přesto neuchyluji.

Když si odmyslím Rusnokův "dlaždičský" slovník, tak projevil normální lidskou otrávenost nad tím, že má nabitý program a do toho by se ještě měl vláčet do JAR na pokryteckou tryznu. Což lze normálně lidsky pochopit a akceptovat.
08. 12. 2013 | 20:41

MA-FU napsal(a):

resl
Jsou to přece všichni jmenovaní "odborníci" ,ve IV.cennové skupině....
08. 12. 2013 | 20:52

jenda benda napsal(a):

resl napsal(a):
zatím buďte připraven k obraně lidovědemokratické vlasti.
Vosle v Cechach neziju utekl jsem pred soudruhy ale ted nevim z ktere strany [asi ze vsech]
Jako mladej jsem byl tez dizident, sedel jsem za rozkradani majetku v soc. vlastnictvi ale do of me bejvali komousi navzali [neslysel jsem travu rust a nerackoval jsem] tak az prijedu tak dam vedet rad bych s Tebou pokecal hrdino
08. 12. 2013 | 20:56

používá to jen na vojáky napsal(a):

Ty vole Kličko
Moc hezké je, jak umí česká média násobit pěti.
Do jisté míry střízliví Němci píší, že v Kyjevě se sešlo 200.000 lidí (i tak třeba dělit čtyřmi), česká média mluví o miliónové demonstraci.
Asi tím myslí náklady.

Taky německá média otevřeně hovoří o tom, že Klička instruuje nadace Konrada Adenauera (Putin věděl dobře, proč chce registrovat jejich finanční toky) a že se mu evropské konzervativní strany chystají zaplatit řečnický kurz, páč se neumí vyžvejknout.
Jsou média a média. Ta zdejší mimo buhvíkým režírovaných útoků ze tmy neumí nic.

Škoda, že to nezůstalo až do nory (myslím tu černou pasažérku). Na její vítězoslavné jásání nad Klausovou scénkou nelze zapomenout.
08. 12. 2013 | 21:03

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

No jo , ty vole, ale kdo zaplatí ty církevní restituce ?
Ti volové dole, vole.
08. 12. 2013 | 21:06

evix napsal(a):

Resl, moje teta taky nevyšla schody a neviděla, ona ta cukrovka způsobuje poměrně velké vedlejší komplikace.... :-(
08. 12. 2013 | 21:17

Sylva Šauerová napsal(a):

Skvělý komentář Jana Lipolda. Slušíse za něj poděkovat, což tímto činím.
08. 12. 2013 | 21:17

Alarien napsal(a):

Tolik svatouškovství a pokrytectví, jaké se objevilo v souvislosti s náhodně zachyceným soukromým rozhovorem dvou tč. vrcholných politiků, se hned tak nevidí. Kdo z vás, vrhačů kamenů, je bez viny?
08. 12. 2013 | 21:18

tajemný pan H napsal(a):

doufám , že nepojedu linkou!!
ne, neboj speciálem.
a kdo to zaplatí??
no já vole, klid

pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít......
08. 12. 2013 | 21:26

Filuta napsal(a):

Petr z Tábora

Resl samozřejmě mluví neustále jako obrozenecká kniha.
Tomu by nějaká "prd...el nebo vole" přece nikdy neujelo.
Takový škandál, soudruzi, premiér řekl vole...no považte!
Ale já jsem se fakt od srdce zasmál, bylo to vtipné video.
Česká média opět přehánějí "strašnou světovou ostudou".
Já bych chtěl slyšet, jak se o tom Mandelovi baví v soukromí třeba britští konzervativci. Tipnul bych to na něco jako "ten starej negr natáhnul konečně ráfy".

Podobně vtipný byl výrok Schwarzenberga na sjezdu Topky (bylo mu mimořádně i rozumět), že "celý svět upírá zrak ke straně TOP 09". To mi zaskočila smíchy v krku kobliha.
08. 12. 2013 | 21:28

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

Ty vole, myslíš si že nám takovou amnestii ti volové dole, vole, myslíš si, že nám ji sežerou ?
Si piš,vole.
A ten debil na spravedlnosti, ty vole - myslíš že to podepíše ?
Jasan, ty vole, ten je rád že je rád.
Tak to sepiš tak jak to chtějí ti volové, vole. Já to teda vyhlásím. Kdyby něco, vole, tak o tom nic nevíš, vole.
08. 12. 2013 | 21:31

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

Ty vole, sledovat ženu premiéra ? To je trochu moc, ne - to co chce ta kráva, no ne , vole ?
Poslouchej, seš za sledování placenej, seš . Tak poslouchej, vole.
No jo, ale co když se to proflákne ? Dej mi, vole, aspoň nějaký příkaz nebo co.
Nic ti nedám , vole. Ta kráva to chce tak drž klapačku a poslouchej, vole.
Ti debilové už mě serou všici, vole. Jestli mě tohle potopí, půjdou se mnou - i ta kráva, vole - to si piš. I s tím jejím novým jebákem, vole. I ten půjde se mnou dolů, vole. To si teda piš, vole.
08. 12. 2013 | 21:40

tajemný pan H napsal(a):

kdo chce , muže letět do JAR. picek to platí.
08. 12. 2013 | 21:43

milansmid napsal(a):

Děkuji Stejskalovi za opravu chybného data. Nebo to byl někdo jiný? MŠ
08. 12. 2013 | 21:49

Karel Mueller napsal(a):

Milá debatéři,

máte alespon trochu představu, jak se vyjadřují američtí politici?
Fuck You zcela zdomácnělo.

To je neskutečné, jak lze plést z ho.na bič :-

.
08. 12. 2013 | 21:55

Selektivní pozornost napsal(a):

Glosa pana Lipolda,
kterou vychvaluje paní Šauerová, dobrá není.

A to nikoli proto, že kritizuje Rusnoka a spol., ale proto, že jedních dechem nepřipomíná i jiná skandální jednání dalších politiků - hlavně těch, se kterými pan autor sympatizuje.

Nepřipomíná všechny ty Kalouskovy kok.ty, deb.ly h.vna, a další jeho opilecké agresivní výlevy. Nepřipomíná knížecí mag.ry, šoust.ní, držení huby, označování politických konkurentů za černoprd.lníky, apod. Nepřipomíná Topolánkova a Langerova vulgární gesta, adresovaná jak politickým soupeřům, tak novinářům a novinářkám, jakož i další klukoviny hochů, co spolu mluví a co se spolu perou, např. Langerovo vytírání prd.le s ostatníma, malování kosočtverců na modré hlasovací lístky, atd., atd.

Kdyby se Aktuálně.cz toužila stát arbitrem slušnosti, a udělala si poctivou řešerši z médií, nedej Přírodo, výzkum napříč politickým spektrem - soutěž o nejvulgárnějšího politika či stranu, s největší pravděpodobností by Rusnokova vláda odborníků nezvítězila. Dokonce se hrozím toho, že by z podobného průzkumu vyšli jako největší slušňáci komunisté.

Proto od podobných průzkumů a hodnotících kritérií raději dál!

P.S.: Vulgarita v politice je výrazem toho, že lidé, kteří o nás rozhodují, vůči nám nemají pocit odpovědnosti. A že podlehli dojmu, že si mohou dělat a říkat si, co chtějí. Že nikomu nemusí skládat účty. Což je skutečně špatná zpráva.
08. 12. 2013 | 22:06

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

Karel Mueller
Milý pane Muellere - nám vládnou američtí politici ? :)))
My nemáme žádnou možnost, jak ovlivnit výběr amerických politiků, pane Muellere.
Proto nám není moc do toho jak se vyjadřují, to je problém amerického lidu - pokud si nechá líbit, ale on si tohle dost často líbit nenechává, nepovažuje to za h...o.

Takový ten typický veskláckoestébácký slang vypovídá o aktérech dost, víc než tuší, není to h...o.
-----------------------------------------------------------------------------
Jsem zvědav jestli Picek zaplatí ten let ze svého nebo si raději vpálí kulku do hlavy.
Podle mě ale coby správný komouš neudělá nic z toho. Vykecá se.
08. 12. 2013 | 22:07

stejskal napsal(a):

Nebyl ;-). Není zač. A díky za zajímavý úhel pohledu.

Libor Stejskal
08. 12. 2013 | 22:08

mb napsal(a):

mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř ...

ty vole tos slyšel že ten ... natáhl brka/bačkory ... ?

jo vole, a kdo tam pojede vole mně se nechce ... no me taky ne ...

... tak snad že by Fanda ...
08. 12. 2013 | 22:09

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

Ty vole a to jako si naberem úvěry a ty pak nezaplatíme...... a nic se nám nestane ?
Jasan, banky se položí, úvěry se odepíšou nebo převedou jinam. Aktiva vyvedeš ven, vole a jsi za vodou.
Ty vole, kdo to vymyslel ? Venca ?
Neptej se, jede v tom plno volů a krav. Bereš nebo ne ? Potřebujeme kapitalisty loajální naší věci, vole.
Jasně že beru, jen debil by to nebral, vole.
Tak v pondělí v bance, vole. Bude to skvělá jízdy pro všechny z nás, ty krávo.
08. 12. 2013 | 22:16

zkušený napsal(a):

tato svoloč nevzkvétá:
nám nevládnou američtí politici ? :)))
08. 12. 2013 | 22:18

Pradědek Čech napsal(a):

No mezi velkejma klukama se tak mluví, když se nechce vypadat jako opravdovej vůl. Aby se to, co se říká, se trochu odlehčilo. Když to žádnej šmíráckej šmejd neslyší. Jenomže on to slyšel. Šmíráci a šmejdi mají navch. A hlupáci jim to baští. Že?
08. 12. 2013 | 22:30

Karel Mueller napsal(a):

tato svoloč nevzkvétá:

Já si myslím, že jsme pod jejich rozlišovací schopností, na to stačí velvyslanec :-).

Ale voly i velevoly se to hemžilo dokonce na ZŠ i v letech mého dětství a to je hodně dávno. Takže veksláky a estébáky bych do toho netahal, myslím, že ti se tvářili spíš uhlazeně, něco jako místní pohoršení kritici.
08. 12. 2013 | 22:34

Filuta napsal(a):

Tak tohle mě pobavilo.
Hovor prvorepublikových pátečníků, přeložený do řeči dnešních teenagerů.
Masaryk: "Ty krávo, mě už z těch ratanovejch křesel bolí pr...del, se...ru na to dneska, vole."

Čapek: "Já už taky musim za psem, ty vole, jinak mi to tam zechčije a Olga se pos...ere."

Masaryk: "Ty máš čokla, vole?"

Čapek: "Jo, píšu vo tom takovou pí...čo...vinu pro fakany."

Masaryk: "Kreslí ti to brácha, jo?"

Čapek: "Bráchu mr...dám, vole, čokla snad ještě nakreslim, né?"

Masaryk: "Seš kre...tén, vole...(smích)"

(Z facebooku)
- See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.29oAsDyw.dpuf
08. 12. 2013 | 23:03

tato svoloč nevzkvétá napsal(a):

Karel Mueller
To je pravda, v děství se to hemžilo ještě peprnějšími výrazy. :)
Jenže nikdo z nás si nehrál na elitu a nikoho nekrmili daňoví poplatníci, nikdo neměl tu moc rozdávat peníze druhých etc.

Ten "veksláckoestébácký slang" - to jen taková zkratka, těžko se to vyjadřuje, popisuje, co jsem tím chtěl naznačit...to je dlouhá historie, je to o tom, že např. přijdete za ředitelem banky a myslíte si bůhvíco /buřinka, tradice, vznešenost, obrovská zodpovědnost a s ní spojená chladná a přesná úvaha, odstup atd.../ a pojednou zjistíte, že jde o křupana, který se dá koupit za poměrně malý obnos. Ten obnos dostane a můžete mu pak klidně říkat třeba "vole".

Znovu - těžko se to zprostředkovává, ale není to jen pocit, není to jen to h...o, je to mnohem víc, je v tom i taková jakási "soudružskost " /hle - oba jsme pokleslí přinejmenším stejně, soudruhu/ - a nejde přitom o komunistu, i když i zde jde o rozdávání z cizího...hodně výše to po svém popsal hoven /tajemný pan H/ - jak se to táhne nejen přes politku, ale i byznys , vedení firem, jak se takoví navzájem přitahují a tvoří pak ty " soudružské" formace...
Možná bychom se divili i tomu, jak spolu diskutují uvnitř některých církví...ale to je už jen taková smyšlenka.

Já nemám iluzí, každý člověk v posledku na záchodě prdí a sere smradlavá hovna...ale todle je něco jiného, je to o tom Titanicu co se potápí, ale lidem se tvrdí, že se nic tak hrozného neděje a že brzy přijede ještě jeden Titanic, ještě větší a ještě dokonalejší než je ten jejich..ale pak jde za prvním důstojníkem a řve mu do ucha : " Ty vole a nám jsi místa v záchranném člunu zajistil, ty pičo ?! "

Dobrou noc.
Tomuhle národu lze prostě srát na hlavu, jen jde o to, zda se serou ta správná /pravicová nebo levicová / hovna.
08. 12. 2013 | 23:05

Dalimír napsal(a):

Západní imperialistická smečka jede na pohřeb nebohého hrdiny Mandely který zasvětil celý svůj život boji proti jejich kolonialismu ! Je to od nich nechutné účastnit se jeho pohřbu když k vůli nim musel tenhle slavný bojovník proti zločinnému apartheidu půlku života strávit ve vězení ! To naši vládní činitelé se v tomhle případě zachovali "korektněji" !Upřímně vyjadřili svou nevoli k účasti nad tímto smutným aktem ! I to se cení !
08. 12. 2013 | 23:15

žvaním - tedy jsem napsal(a):

http://zpravy.ihned.cz/c1-61372810-keller-ci-belohradsky-vystoupili-proti-ct-komise-setrici-cenzuru-ma-uz-jen-tri-cleny
08. 12. 2013 | 23:40

Jícha napsal(a):

Holt, málokdo z českých politiků se dokáže tak dlouhodobě přetvařovat, jako V.H.
08. 12. 2013 | 23:41

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....měli jsme taky dva voly,....Vincka a Lojzka. Vincek měl bez pár kilo tunu, Lojzek byl mladší a měl jen devět metráků.

Když někomu ve vesnici zapadl naložený vůz do mokré půdy,...a pár koní si s tím neporadil,....přišli si pro Vincka,.....půjčte nám Vincka, ať nám to vytáhne. Měli/ti volové/, speciální rozporky/víte, co je to rozporka?/, jejich rozporky byly delší a silnější,....tu normální by zlomili, takovou měli/naši volové/ sílu. A té práce, co za život stihli udělat. Když slyším někoho volovat, tak si na tyhle dva voly vzpomenu,.....

Pánové Rusnok a Picek, jsou občanům k ničemu, jejich hulvátství dělá republice ve světě ostudu. Opět se svět pobaví na účet České republiky,.....a do Brazílie taky nepoletíme,.....

Pan Rusnok i pan Picek se už tohoto volskéh přílepku nezbaví,.....jsou to farizejové,....určitě se stejným nevybíravým způsobem baví i o nás, občanech. Jsme pro ně pouhé stádo skotu,....které by mělo přijít k volbám a volit je, víc je nezajímáme. Namyšleně si představují, že jsou nejlepší,....elita,....pro mě jsou rohatá jelita.
Tužka.
08. 12. 2013 | 23:49

Martin1 napsal(a):

Zaznamenam jednoho odposlechu:
Resl: "Ty vole. Lenin se prej pohnul."
Yosif: "Nekecej - tak von je fakt nesmrtelnej - nekecali nám".
Resl: "Ale je tu jeden průser - voni tvrděj, že mu to mám všechno vysvětlt - co se tu mezitím událo - že to vím všechno nejlíp."
Yosif: "Tak to se hrozně mejlej - já toho vím přece daleko víc."
Resl: "Vždyť ty jsi propadl z Dějin dělnické třídy i z ruštiny."
Yosif: "Ale jen z toho důvodu, že jsem to od tebe opisoval a tys pak dostal taháky od starýho Grebeníčka a stačil jsi to ještě všechno opravit."
Resl: "Zklidni hormon - to byl jen vtip."
Yosif: "Tak to je příliš vážná věc - s tím se nežertuje."
Resl: "Tak se nezlob a zase tady do mravenčí práce - ale chvíli jsem ti věřil."
09. 12. 2013 | 00:04

Martin1 napsal(a):

oprava:ale chvíli jsem (ti) si věřil."
09. 12. 2013 | 00:08

Jank napsal(a):

Ten, kdo omlouva Rusnoka za jeho "lidovou" mluvu, by si mel uvedomit, ze ten clovek je vas zastupitel a nemel by se vyjadrovat jak nejaky dlazdic. Pokud zrovna vam to nevadi, jak jste si vsimli, se tu vyjadrilo hodne lidi, kterym se to nelibi a Rusnok by to mel respektovat, jelikoz je placeny i z jejich penez. Jedine on sam je zodpovedny za to, jestli z toho, co nekde "potajmu" rekne , se dostane do sveta a je z toho ostuda.
Tomu, ze obvinujete toho, kdo to zverejnil, se rika - shoot the messenger. Tak tu pomyslnou latku urovne budete snizovat dal...
09. 12. 2013 | 02:35

Pompeius Magnus napsal(a):

Rusnok je mi o něco sympatičtější, ostatně jako levicový politik má k lidovému vyjadřování blíže ( jistěže ne tak jako kníže). Za sebe říkám, že je mi Mandela zcela u... dele a na pohřbu tohoto černošského potentáta mě osobně nikdo representovat nemusí. Líbí se mi, že Rusnok zvažuje svůj program i potencionální výdaje. Jó, to Havel, ten by tam letěl celej říčnej... V Johanesburgu by převzal doktorák honoris causa,přednesl projev, obtáhnul nějakou tu letušku, vyfotil se s dalajlámou, podpořil mírové bombardování v Sýrii, vstup Ukrajiny do EU, odsoudil Raula a Fidela Castrovi, Lukašenka a Janukovyče a útraty nechal zatáhnout české daňové poplatníky, a Šimon Pánek by ho opětovně navrhl na Nobelovu cenu míru. A na aktuálně by vyšel redakční blog, jak nás ten Havel skvěle ve světě reprezentuje.
09. 12. 2013 | 05:40

Bob napsal(a):

Všem doporučuji shlédnout film Mravnost nade vše.
Já vím, jde o premiéra atd.
Ale jsem přesvědčen, že v soukromí se takto vyjadřuje nevím jaké, ale vysoké procento lidí.
Takové ty veřejné řeči jak to koho zasáhlo a jak je čest zúčastnit se pohřbu jsou pokrytectví.
Tím nechci říct, že N.M. nebyl mimořádná a jedinečná osobnost.
Jediná Rusnokova chyba byla, že si nedal pozor na mikrofon.
09. 12. 2013 | 06:11

Občan napsal(a):

Přiznám se, že co si řekli Picek s Rusnokem v lavici, je mi dost šumák. Že z toho měl jakýsi voyeur Rys orgasmus (a s ním FB a některá zahraniční média), také.

Ovšem ČT, to je trošku jiné kafe. ČT je placena z veřejných prostředků via "TV daň", její bulvarizace je proto v rozporu se zákonem a měla by se z porušování zákona zodpovídat.
Což platí i o dalším tématu, jímž je jakýsi "šibal" Krejčíř. Kdykoli kliknu na ČT24, vyhřezne na mne z tohoto "zpravodajského kanálu" ksicht kriminálníka a k němu veledůležité sdělení, jak se ráčí vynacházet.
Tak takhle veřejnoprávní TV vypadat NEMÁ a dle zákona ani NESMÍ.
09. 12. 2013 | 06:42

Maximus napsal(a):

Véčerníí Praháá:
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odřekl svou účast na pietním obřadu za zesnulého jihoafrického exprezidenta a bojovníka proti rasismu Nelsona Mandely kvůli nákladům na cestu do Jihoafrické republiky. V neděli o tom podle agentury AFP informovala izraelská média.
................

Hezká klička, to se muší nechat, že? Cesta do JAR a zajištění bezpečnosti by prý vyšly minimálně na sedm miliónů šekelů (38,6 miliónu Kč) a to by izraelskou kasu opravdu zrujnovalo.....

Hezký den.
P.S.
Celá světová nyní vládnoucí "elita" jsou pokrytci jako vyšití, jsou řízeni lží a pragmatismem. A tohle řídí svět a rozhoduje o nás.
09. 12. 2013 | 06:49

Medikolog napsal(a):

Janku 02.35

Problém je v něčen jiném. Vy se čílíte nad tím, JAK řekl Rusnok PRAVDU.. která vás nezajímá.

Do roku 2005 byl Nelson Mandela na USA seznamu teroristů.. z něhož byl záhadným způsobem (zatahal někdo z nějaké lóže "za provázek"..) vyňat.. a teď Obama a spol pláčí krokodýlí slzy a až sem smrdí cibule. Chápu Rusnoka, že si nechce vytírat oči cibulí - protože také necítím důvod pro úplně cizího teroristu truchlit.

Žijeme v absurdní době. Když na nějaké demonstraci někdo "omylem" vytáhl vlajku bývalé dělnické strany, policajti ho sebrali a má soud. Když na "ukrajinské demonstraci za svobodu" vytáhli i vlajky červeno černé BANDEROVCŮ, nacistických kolaborantů hitlerovců kteří jenom po válce v rámci banditismu zavraždili na 200000sovětských vojáků Ukrajinců včetně a na 400000 ukrajinských civilistů.. nečetl jsem, že by PČR pohla zadkem, ani, že by ANTIFA a spol začaly ječet..
09. 12. 2013 | 06:59

Blanka Nováková. napsal(a):

Z téhle diskuse mi mluví z duše paní Kala. Rozebírá a propírá se zde opravdu všechno. Balast se nabaluje jak sněhová koule. Podstatou je ale OSTUDA. Obyčejná ostuda, kterou nám náš přední představitel vystřihl v celosvětovém měřítku. A to tak, že hůř už by se to nedalo podat. Nemusím sympatizovat s Nelsonem Mandelou, ani s Jihoafrickou republikou, ale také to neznamená tančit na jeho hrobě. TOHLE SE PROSTĚ NEDĚLÁ!!! A méně mne zajímá technika, s jakou se vše vyneslo ven a zveřejnilo po celém světě. Problém je v tom, že mezi slušnými lidmi je to, co pan premiér Rusnok předvedl, prostě nemyslitelné. Jak asi se musí teď cítit ministr Kohout, který má na pohřeb jet a přesvědčovat všechny, že soustrast za Českou republiku je myšlena upřímně? No, tahle návštěva by byla pro každého slušného člověka jako žíněná košile. Představte si, kdyby ho tam Jihoafričani nepustili a označili ho jako osobu non grata, protože jeho soustrast by brali jako pokrytectví. A měli by pravdu, všimněte si, kolik lidí mu málem tleská... Bohužel.
09. 12. 2013 | 07:29

Marie 2 napsal(a):

Kde kdo se nyní zabývá co bylo řečeno,ale nikoho nezajímá že to někdo pustil do světa/ven/.
To by teprve byla bomba kdo to udělal a hlavně komu to má prospět,za tak velikou cenu.
Vždyť do ciziny jezdíme skoro všichni a tím pádem máme všichni nálepku vůl z Čech.-
09. 12. 2013 | 07:33

Honza napsal(a):

Ano, rozhovor v poslanecké sněmovně byl nešťastný, možná že se mnozí z nás stále domnívají, že poslanci, vladní činitelé apd. jsou bozi kteří nekonají ani denní potřebu. Nejsem žádný slušňák a nějaké to vulgárnější slovo v soukromém rozhovoru, i v zaměstnání používám čast. Jsem tím znám, ale jaksi to patří ke mně a spolupracovníci mě měli a maji rádi takového jaký jsem. Mnohdy se stalo, že někdo použil stejnou mluvu jako já a dámský kolektiv ho okamžite napadl. Argument Honza mluví stejně a nevadí Vám to neobstál. K Honzovi to prostě patří a i sprasté slovo jím vypuštěné nezní sprostě. Ano měl by pan Rusnok více přemýšlet kde mluví, na jaké půdě. Parlament je pro mnoho lidí stále místo "posvátné" a "bozi" takto nemluví. Přesto jsem si z rozhovoru dokázal vybrat i to pozitivní, že Rusnok uvažoval o letu linkou, že má plno práce a nabitý program, kde každá nepředvídaná, resp.neplánovaná událost dělá problémy v časově nabitém programu. A daleko více mi vadí slušňouš, který po propuštění z vězení dává rozhovory na všechny strany, hovoří o hrůze vězení, mimochodem jaké by mělo být a přitom zapomíná na to hlavní. Že určitě existoval důvod proč se do vazby dostal. Co by mu mohlo vadit je jedině to, že to postihlo je jeho.A ta pozornost medií ke slušňoušovi mi vadí víc než oslovení vole z poslanecké sněmovny.
09. 12. 2013 | 07:42

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.
Naprosto jasné.
Jak už jsem napsal,ono to může,nebo mohlo být zneužíváno často a jak se ukazuje i pro někoho důležité.
09. 12. 2013 | 08:10

Filuta napsal(a):

Je tady pokrytec vedle pokrytce.
Maloměšťácti, co se pohoršují nad jedním "vole" a sami mluví v soukromí jako kanál.
Snad si nemyslíte, že ostatní politici mluví jinak?
On úplně stačí šlechetný Kárl a docela rád bych slyšel mluvu jeho ušlechtilých náctiletých řiťolezců. To bude taky jistě čeština v té nejčistší podobě.


Občan

U ČT šlo o jasný záměr opět zdiskreditovat neoblíbenou Zemanovu vládu.
Nic vím bych za tím nehledal.
Řekl bych, že se teď ulekli všichni politici a Čt pěkně oříznou. A bude mít po ptákách.

Že se ale zabývají samými důležitými záležitostmi.


Medikolog

Pobavil jste mě. Přesně tak se věci mají.
09. 12. 2013 | 08:10

Filuta napsal(a):

Blanka Nováková
Jaká ostuda?
Česká média všechno zveličí.
To už by po těch odposleších musel mít Obama z ostudy kabát.

Lidi všude na světě jsou stejní, určitě se zasmáli a finito.
Nepřeceňujte tuhle kotlinku-nejsme pupkem světa.
Být ve světě za komiky je pořád lepší nežli být za fízly.
Berte to z té lepší stránky.
09. 12. 2013 | 08:12

rejpal napsal(a):

Pokrytci jsme všichni - každý z nás (až na výjimky kladné i záporné) se v soukromí vyjadřuje jinak, než při oficiálních příležitostech. Svět diplomacie je pokrytecký na druhou - každé slovo se váží a hledají se skryté významy. Byl dialog Rusnoka soukromý nebo ne? Nebyl určen uším druhých, tudíž byl soukromý, nicméně proběhl - byť o pauze - při jednání ve sněmovně a profesionál by se měl kontrolovat aspoň tam, jeden nikdy neví, čí uši jsou nastražené. Což nečiní hodně lidí i těch nejvýše postavených. Ostuda to samozřejmě je, i když většina zainteresovaných si nejspíš myslí něco podobného. Ale takovýchto ostud je za rok hafo a za chvíli už to nebude nikdo řešit. Já chápu, že Rusnokovi se nechce cestovat přes půl světa kvůli čárce na listině účastníků. Ale takovéto funkce jsou s podobnými věcmi spojené.
Fakt je, že nekontrolovavá ústa i v soukromí už stála funkce mnoho politiků. I to je svým způsobem směšné - takový politik může učinit mnoho špatných skutků a nic se neděje, pak si jednou nedává pozor a prohodí něco nelichotivého o nějaké důchodkyni, praskne to, a politik se poroučí (u nás ne). Poučení z toho plyne, že je-li někdo premiér, prezident, diplomat, má velmi omezené soukromí, je ve funkci prakticky permanentně. A my, kteří v soukromí používáme velmi nelichotivé výrazy a výroky vůči komukoli, jsme ochotni žádat jeho hlavu kvůli blbostem, zatímco závažné věci tolerujeme.
Nejzajímavější (i když očekávané) na celé diskusi je, že lidé z tábora Zemanovců premiéra hájí (nejčastěji vytahováním jiných věcí na členy opačného tábora) a celou věc bagatelizují, lidé z opačného tábora zase význam celé lapálie zveličují. Prostě stále ta stejná Sparta-Slávia.
09. 12. 2013 | 08:57

Jiří .V napsal(a):

Můžeme být rádi že ve vládě sedí kulturnější levice. Kdyby tam seděla ODS, mohli jsme řešit Topolánka jak ukazuje na kameru jak se správně vyjadřuje " Mandelo, ty jsi byl jednička", a na pohřební hostině by se motal nahý a opilý jako v Toskánsku.
09. 12. 2013 | 09:05

JC napsal(a):

Berte to z jiné strany.

Rusnok vyjádřil nechuť letět na pohřeb Mandely.

Představte si že vyjádřil přesný opak- čili chuť a nadšení.

Nebyla by to větší ostuda ?
09. 12. 2013 | 09:08

rejpal napsal(a):

JC
Ostuda ne, spíš určitá pochybnost, zda je pan premiér při smyslech, pokud by to řekl v soukromí.
09. 12. 2013 | 09:17

Kala napsal(a):

Jihoafričani musí váženou Českou republiku opravdu milovat - musí se zabývat tím, co měla dělat česká policie a soudy - hlídat, vyšetřovat a soudit lumena Krejčíře, který jim tam zvyšuje kriminalitu, ačkoliv mají dost starostí s vlastní. A teď vše korunováno v podobě Rusnokova faux pas. Musíme nutně platit za největší křupany?
09. 12. 2013 | 09:26

Filuta napsal(a):

Kala

Vy nevíte, co je JAR za kriminální velebordel?
O jednoho gaunera víc nebo míň (teď výjimečně nemám na mysli teroristu), nýbrž Krejčíře.
Koho taky zajímá, co si myslí černoši v JAR o České republice?
Ti si zatrsají na funuse a pak půjdou zase hbitě znásilňovat bělošky a loupit.
Tam by se hravě ztratil nejen Krejčíř, ale i Mrázek s Pitrem, Kožený s Janouškem, Hrdličkou a dalšími českými "podnikateli".
09. 12. 2013 | 09:37

Dalimír napsal(a):

Slavný Maximusi za Vaše brilantní zdejší příspěvky jste měl mít již dávno Nobelovu cenu ! Takových jako jste Vy by si měl pan Stejskal považovat a umožnit zdejší prostor dosmrtně ! Dík
09. 12. 2013 | 09:51

Jaktoje napsal(a):

na pohřeb Mandely půjde pěšky Krejčíř, v JAR je doma a má to kousíček, bude dobře reprezentovat Česko, bude zrcadlit pravý stav Česka, současné vládnutí sprosťáka vulgárního Rusnoka se Zemanem. Zeman si šetří paleček a kolínko proti opotřebení, nepohne zadečkem, a pro Rusnoka je JAR s Mandelou nezajímavá !!!
09. 12. 2013 | 09:55

karel napsal(a):

Jedna věc je Rusnok, Picek nemluvil a nemluví o nic lépe a k vnitropolitické situaci přiložil své ohnivé polínko i Fischer, když prohlásil, že by Zeman v JAR mohl udělat průser. Oni jsou všichni splachovací, ale na místě Zemana bych nebyl potěšen, jak o mně smýšlí kamarád premiér v demisi a co si myslí a říká (i když soukromě) jeho ministr financí v demisi. Nevím, nevím, zda se Fischer dostane někam jako velvyslanec, když se na to slovy pana Rusnoka "třepe", nikoliv teď ze strachu, ale z velké touhy. Měl by být Zemanovi vděčný, že mu zachránil jeho dluh z kampaně - ale u těchto pánu se na vděčnost nehraje, jde o vlastní kapsu a co největší mlaskání u žlabu (jenu tohonesmějí být ruchové mikrofony).
09. 12. 2013 | 10:06

Sch. napsal(a):

Nejhorší je, že Rusnok takhle může zkazit i Picka a další.
09. 12. 2013 | 10:23

trám ve vlastním oku napsal(a):

Tužko,
uberte toho farizejství. Copak my, běžní občané, o politicích se bavíme jinak? Nahlédněte výše do diskuze, číst určitě umíte.
09. 12. 2013 | 10:27

Ale ty holky nestárnou napsal(a):

Blanka Nováková,
Stáňa Poláková, holky z naší školky. No ale už byste měla být dospělá a necamrat dětinskosti.
09. 12. 2013 | 10:36

stejskal napsal(a):

Uvědomuji si to, pane Dalimíre.

"Dosmrtně" sice nemohu garantovat nic (navíc nevím, zda máte na mysli smrt mojí či někoho jiného), ale pokud zde pan Maximus například nezačne opět uveřejňovat seznamy skutečných i domnělých Židů ve veřejném životě jakož i obviňovat Židy ze všeho zlého, co se kolem nás děje, pak budou jeho příspěvky pravděpodobně přitahovat určitý typ lidí i nadále.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Rád čtu Vaše vstupy.
09. 12. 2013 | 10:41

Kelt napsal(a):

Slet politiků na pohřeb Mandely a jejich krokodýlí slzy nad jeho skonem bude show a pokrytectví globálního rozměru.
Valná většina z nich měla Mandelu na seznamu teroristů,anebo jim mohl být ukradený.
Stejně tak je to s těmi "voly"Rusnoka,kdy ti místní pokrytci,kteří by v životě nevypustili z huby ani "hovno"tady se spravedlivě rozhořčují,co že to máme za politiky.
Že se jednalo o zcela soukromý hovor a bulvár ČT z toho dělá světovou událost je na zvážení,zda je to posláním veřejnoprávního média.
A všichni ti,co ve svatém rozhořčení zde exhibují by si měli vybavit výroky Kalouska k poslanci Skokanovi,či návštěvu Schwarzenberga na "Slavících"v doprovodu slečny z Perlovky.
09. 12. 2013 | 10:48

e.m. napsal(a):

ad pan Stejskal k p. Cibulkovi jinde plus tento článek: víte, pane Stejskale, já si také říkala že panu Cibulkovi.. pan Cibulka je... totiž vlastně není úplně.............no, jak to přesně říct.
Nicméně tato aféra /"staří kluci mluví mezi sebou v parlamentu jako malí"/ mne více než o čem jiném přesvědčila o tom, že octne-li se člověk v hledáčku...nějaký ten záznamík se najde.
Vlastně možná největší problém je, odkud je vytáhnout, "aby to nevypadalo blbě a nezavdávalo to občanům příčinu k paranoie"... tady aspoň byl *po ruce* ten ruchovej mikrofon, který... hmm kdo ví, jak to s tím vypínáním vlastně je.

Je to hnusný.
:o) ten pan Rusnok snad musí být slušnej člověk, když se nedalo sehnat nic horšího... nebo těžší kalibr teprve přijde?
09. 12. 2013 | 10:54

rejpal napsal(a):

Kelt
S nevypnutými mikrofony měl odjakživa problémy kdekdo. V jedněch divadelnických vzpomínkách bylo popsáno, jak jeden vážený herec četl v rádiu dětem pohádku na dobrou noc. Skončil a dodal v oprávněném předpokladu, že režie odpojila zvuk (tehd se ještě jelo naživo): tak milé dětičky, polibte mi p.delku, já si jdu pro penízky. Dětem se to prý líbilo víc než celá pohádka, dospělým už méně a tak měl dotyčný jistý problém. Pamatuji také z doby nedávné jisté problémy Jaromíra Bosáka o pauze přenosu, kdy netušil, že zvuk jde ven. Rusnok je jen dalším z plejády postižených. Jen je to holt vysoký představitel své země, a tak si ho všichni více vychutnají (a řada z nich je ve skrytu duše ráda, že jim se něco podobného nestalo... zatím)
09. 12. 2013 | 11:09

juvel napsal(a):

Zajímalo by mě, je-li možné odsuzovat verbální projev p.Rusnoka a zároveň obhajovat verbální projevy profesora Putny. Je jasné, že u jisté skupiny lidí to není problém.
09. 12. 2013 | 11:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní e.m.,

a co když to opravdu byla jen náhoda? Já to nevím. Na to, aby mne to, o něčem přesvědčilo, je to málo.

Ruchové mikrofony kdysi před volbou prezidenta zachytily i Ivana Langra, kterak se baví s Martinem Bursíkem. Nebyl sice hrubý, ale jemu ani ODS to tehdy též nepomohlo. A také z toho lecos mnozí vyvovozovali, přestože na Ivana Langra "toho bylo tehdy už dost" (to je na ministra vnitra vždycky).

Politik je prostě veřejná osoba placená z našich peněz. Musí si dávat pozor, aby nebyl vydíratelný, aby si držel glanc apod. Nikdo nikoho nenutí být politikem. Ale kdo se jím chce stát, musí počítat s tím, že na něj různí lidí kladou různé nároky a že veřejnost velmi pečlivě sleduje, jak jejich představám (někdy dost pokryteckým a banálním) politik vychází vstříc. Na tom je demokracie založena. Není to ani zdaleka ideální, ale dost to odpovídá skutečnosti, že nikdo z nás nejsme dokonalí, o to více chceme, aby byli dokonalí ti druzí. Lidská přirozenost. A funguje to.

Libor Stejskal
09. 12. 2013 | 11:20

stejskal napsal(a):

P.S. Ale možná to na něj skutečně někdo ušil. Já fakt nevím. Pokud by to tak bylo, nešlo by myslím ani tak o něj, jako o pokus diskreditovat prezidenta Zemana, který tuto vládu zformoval a drží ve funkci (no, i když možná kvůli úvahám o prolomení limitů či něčemu podobnému). l.s.
09. 12. 2013 | 11:21

e.m. napsal(a):

pane Stejskale, už jsem to kdesi zmiňovala /:) asi ne jednou/ - nemohla jsem si nevzpomenout na https://www.youtube.com/watch?v=xmc8dMI6Zpo

Pan Mandela byl, kdo byl, teď ho kdosi nazval *ikonou* a to možná nejlépe vystihuje situaci. Osobní vztah p. Rusnoka k němu těžko předpokládat...

Naopak pan Kalousek předvedl svůj výstup v situaci, kdy měl proti sobě spoluobčany, a to zcela konkrétní, nezdvořile se nechovali - avšak považoval je za bezvýznamné a podle toho se zachoval....;-) možná i s plným vědomím, že co oni mu můžou....neboli projevil se takový, jaký skutečně je...

Přesto jsou plné sdělovací prostředky plné pohoršení nad panem Rusnokem...jaký je hulvát...a p. Kalousek je seriózní místopředseda znamenité politické strany...

Tohle přece nemůžete myslet vážně.
Je mi líto -- VADÍ MI TO. Provinciálnost podle mne spočívá přesně v tomto - chovám se jako hulvát k člověku, o němž se domnívám, že mi to nemůže vrátit, který je proti mně v takové pozici, že mi to nemůže vrátit....
09. 12. 2013 | 11:50

Radek napsal(a):

Fascinuje mne, jak se všichni zabývají panem Rusnokem a minimální pozornost se věnuje slovům pana Picka. Pan Rusnok cítí povinnost někam jet, ale vůbec se mu to nehodí a nechce se mu tam. Po lidské stránce tomu rozumím, jen měl smůlu, že volil slova jaká volil a že jeho vyhodnocení situace bylo zaznamenáno.
Uvažování pan Picka se mi však jeví jako násobně horší. Při výroku "...já to zaplatím..." se mi okamžitě vybavila kniha Ladislava "Jak chutná moc" a přejel mi mráz po zádech.
09. 12. 2013 | 11:51

Radek napsal(a):

oprava a doplnění - "...kniha Ladislava Mňačka..." :-)
09. 12. 2013 | 11:52

resl napsal(a):

Tak "odborník" Rusnok si vzal do Států dceru a manželku, protože by mu bylo líto vlastních peněz na dovolenou. Už ta neomalenost, svědčí o komunistovi Rusnokovi co je to za křupana. Očekávat něco odborného od hloupého komouše, může zase jen hloupý komouš. A že jich tu je.
09. 12. 2013 | 11:52

e.m. napsal(a):

:) pane resl, celkem o Vás nic nevím - no, myslete si co chcete a nadávejte si komukoli do čehokoli podle své libosti -- já si o Vás budu taktéž myslet, co chci ;-)
09. 12. 2013 | 11:59

Šimůnek napsal(a):

Pane Šmíde, moc moc děkuji za vysvětlení vzniku celé kauzy. Přečetl jsem na téma Rusnokovy výroky o Mandelovi spousty článků, ale tohle, což považuji na celé záležitosti téměř to nejdůležitější, jsem se dočetl jen tady. Díky.
09. 12. 2013 | 12:00

Sub specie aeternitatis napsal(a):

"... tak milé dětičky, polibte mi p.delku, já si jdu pro penízky ..."

To je právě ono!
Dyť jsme Češi! (Italové na Berlusconiho výstřelky zase říkají: Siamo Italiani!:))

A Češi mají velký smysl pro humor, který není prvoplánový. Milují humorné situace s kouzlem nechtěného.

Nesnášejí moralizující pokrytce, jako je Nečas, a fandí otevřeným a upřímným lidem (byť s obhroublejším slovníkem), jako je Rusnok.

Rusnokova vláda tedy bude pro lid vládou nezapomenutelnou (Žákovo "Ahóóój!", Rusnokovo: "Hele vole, zemřel Mandela")

... na rozdíl od té Nečasovy, na kterou každý z nás, v zájmu uchování duševního zdraví, raději zapomene.
09. 12. 2013 | 12:01

e.m. napsal(a):

pane Radek, no, úplně jsem si vzpomněla na Kalouskovo *odmítl jsem ti někdy nějakou dotaci...* -- někde se to dá dohledat......................:o) hernajz, že by tahle záležitost mimo jiné sloužila k tomu, aby se zapomnělo na starší másla na jinačích hlavách?
P.S. Jinak nás samozřejmě čeká hospodářský průšvih a Řecko. Tak či tak. Jenže tohle jsou tvrdá a nemilá fakta.
09. 12. 2013 | 12:05

jozka napsal(a):

Jestli mne neco fascinuje, tk to jsou "komentatori" typu Fendrych, kteri pousti do eteru moudra o tom, jak Rusnok leci cesky lid. Lid cesky uz po Topolankovi ci Kalouskovi nic vedet nepotrebuje. Jejich vyroky bych sem prepsal, ale dlouho by tu nevydrzely. Fendrychovi taky asi nekdo na vstupu cenzuruje...
09. 12. 2013 | 12:09

yaya napsal(a):

resl - vulgo Josef Vyskočil, umí pouze a jen občas zamečet či jedovatou slinu utrousit. Může kecat co chce, ale nikdo ho stejně, jako bezvýznamnou nulu neposlouchá a nebere vážně, oni duševně nemocní jsou chudáci.
09. 12. 2013 | 12:22

žvaním - tedy jsem napsal(a):

aktualně.cz : Jak vnímáte slova premiéra Rusnoka o jeho nechuti jet na pohřeb Nelsona Mandely?

Pobouřila mě (39.4%)
Ani mě nepřekvapila (12.7%)
Pobavila mě (47.9%)

No tak se bavte...ale pak se nedivte že vám nadávají do lůzy. Která spase vše.
Mají v podstatě pravdu.
-----------------------------------------------------------------------------
" A kdo zaplatí ty církevní restituce, vole ? "
" No přece ti volové dole, vole."
09. 12. 2013 | 12:24

Filuta napsal(a):

pan Stejskal

Bingo.
Myslím si totéž. Že nejde o Rusnoka, anóbž o jeho šéfa.
09. 12. 2013 | 12:53

resl napsal(a):

e.m.
yaya : Může kecat co chce, ale nikdo ho stejně, jako bezvýznamnou nulu neposlouchá
-------------------
samozřejmě e.m., na to máte právo, jenže tady nejde o mně, je to blog o Rusnokovi a spol. Proč se nevyjádříte k jeho trapané, rodinné cestě do Států, když tam byli premiéři ? Amíci museli přistavit na hladovou, českou delegaci limuzíny. Necítíte aspoň trochu stud za něj ?

kecám a kecám, tak nevím proč vy, takový expert to čte ? Máte něco k Rusnokově rodinné výpravě ? Nemáte ? Tak mě nechte kecat o něm o kterém je tady ten blog.
09. 12. 2013 | 13:08

Mirra napsal(a):

Nechci být šťoura, ale že člověk "po pařbě" má rychlé reakce jako robot se mi nechce věřit. Čirou náhodou pustí TV a jasnovideckým smyslem cítí že bude nějaká senzace a tak bleskově připraví nahrávání - tomu snad nemůže věřit ani desetileté děcko....
09. 12. 2013 | 13:33

e.m. napsal(a):

jasně, pane resl - cestu do USA měl rod. příslušníkům zaplatit a btw každý trochu myslící člověk by to udělal......... ALE!

tak nějak z toho mám dojem, že je zde snaha o nové předčasné volby.... a toto je příprava....
09. 12. 2013 | 13:57

Medikolog napsal(a):

Dovoluji si upozornit všechny mandelovské plačky všech pohlaví (je to dostatečně multikultikorektní?), že na Mandelův pohřeb NEPOJEDE BREČET ANI NETANJAHU. Prostě i pro (proti nám) superbohatý Izrael je to neúčelným vyhazováním státních peněz.

Židé tedy také nemají o pravé podstatě mandelovské legendy naivní iluze. Při vyhlášené kvalitě jejich tajných služeb je to ovšem očekávatelné.

Prostě Rusnok není jediný rozumný politik nepodléhající hysterii. Bravo Rusnok, Bravo Bibi...
09. 12. 2013 | 14:38

Filuta napsal(a):

Medikolog

Já bych tam poslal Resla s Krejčířem.
09. 12. 2013 | 14:41

to asi nepůjde napsal(a):

Záznam z pomyslného hovoru mezi Kalouskem a Scwarzenbergem ohledně cesty na pohřeb Mandely, kdyby dnes vládli, aneb "Kdo tam pojede?" s noblesou. (1. díl)

Kalousek: "Ty kokote, teď ještě zase zemřel Mandela,"
"Kdo tam pojede?" ptá se téměř probuzený ministr zahraničí.

Pánové, pánové, mikrofony jsou dosud zapnuté, ozvalo se náhle z reproduktorů.
09. 12. 2013 | 15:46

to asi nepůjde napsal(a):

Záznam z pomyslného hovoru mezi Kalouskem a Scwarzenbergem ohledně cesty na pohřeb Mandely, kdyby dnes vládli, aneb "Kdo tam pojede?" s noblesou. (2. díl)

Pánové, pánové, mikrofony jsou dosud zapnuté, ozvalo se náhle z reproduktorů.

Dobře, dobře. Bereme na vědomí. Tak znovu.

Schwarzenberg: "Vážený pane inženýre Kalousku, teď ještě zase zemřel Mandela,"
Kalousek: Kdo tam pojede?"
"Ctěný pane ministře financí, já doufám, že prezident ne. [...]Já jsem ve strachu, aby ještě nemusel jet tam,
"Bude tam nějakej oběd, pak máme večeři, dává Schwarzeberg najevo chuť cestovat do Jihoafrické republiky.
09. 12. 2013 | 15:49

to asi nepůjde napsal(a):

Záznam z pomyslného hovoru mezi Kalouskem a Schwarzenbergem ohledně cesty na pohřeb Mandely, kdyby dnes vládli, aneb "Kdo tam pojede?" s noblesou. (3. díl)

Schwarzenbergova demence (předchozího rozhovoru).

„Nevím přesně, co bylo řečeno. Je to výpověď proti výpovědi. Až budu důkazně vědět, co bylo řečeno, tak se k tomu budu vyjadřovat. Prozatím jsou to jenom kecy. Vnímání mě nezajímá. Mě zajímají fakta,“ "Navíc, mohla by tam jet moje žena, kněžna, je v Africe jako doma a umí svazilsky jako prase, tedy vlastně jako v Praze. Já bych tam musel nějakou linkou," řekl Schwarzenberg po telefonu serveru iHNed.cz, který audionahrávku hovoru s ministrem zveřejnil.
V jeho pozadí se během rozhovoru ozývalo neznámé zvíře, že by nějaký český novinář...?
09. 12. 2013 | 15:55

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro účelový nick,....Trám ve vlastním oku,....docela slušně jsem se vychovala,...dávám si dost majzla, abych se nemusela příliš omlouvat,....takže,....nějak mne minul význam Vašeho příspěvku,.....Tužka.
09. 12. 2013 | 16:19

pgjed napsal(a):

Závěr z toho celého? No to máme "tyvola" premiérem. A proč? no mimo jiné díky tomu, koho nám naši "moudří a vnímaví" spoluobčané zvolili na Hradčana za kastelána. Týýý voléé! Abych nevypadnul z premiérského slengu. A dobře nám tak, že jsme volům za vola! Blbost je trestná!
09. 12. 2013 | 16:36

Hurá napsal(a):

Je to holt nekulturní primitiv. Myslel jsem si to už dávno a teď se mně to potvrdilo.
09. 12. 2013 | 16:37

řikal sem jen ne lidofce, ale mluv volov napsal(a):

V Jedovnici se u vidiny pohřebního rautu (jediná katolíkova radost na zemi) probudily síly nejčernop/-rdelničtější reakce.
Bejt na Hradě ten, co tam už jednou dělal privatizačního kancléře, jsme už všichni vyvlastněný nějakejma aristokratickejma breberkama.
09. 12. 2013 | 18:00

F.Srbek napsal(a):

Jako obvykle. Mnoho povyku pro nic. "Svatí" mají zase nové téma a klíčové problémy zůstávají zapomenuty.
V dnešní "digitalizované době" je nejlepší mlčet.
09. 12. 2013 | 18:03

mik napsal(a):

To ze CR je politicky rozvojova zeme na urovni 4.cenove skupiny vi kazdy prispevky typu ze se tak chlapi bavi bezne jsou nesmyl nejde o pouziti nejakeho vulgarismu kazdy nekdy pouzije pokud neni puritan ku,,va nebo do pi ,,a dalsi ale tohle co predvedl Rusnok je na urovni 14-16 leteho pubertaka s vzdelanim zakladni skoly takovy clovek nema co byt premierem ani minutu uz byt by uz byl v demisi a to co rekl Picek jen dokazuje ze ministrestvo obrany je trafika pro bafunare co nic jineho neumi a zili by na podpore nedivim se uz ze Peake Picka hned vyhodila pokud u toho byl i Fischer tak ma CR jeste docela stesti ze ho nezvolila prezidentem Zeman pujde za chvili stejne od valu a budou nove volby Lidi co volili Zemana jasne museji videt kam to vede a naivita s Babisem ? to se neda komentovat jeste ze Schwarcenberg a TOP09 zustanou v opozici a pokusi se postavit ruske mafii V Ostrave uz to zacalo a Vitkovice koupila ruska banka ... CR nepatri do EU lidi prostre chteji byt pokoky Moskvy nechteji Nemecko nechteji vyspely demokraticky stat je to hanba at uz bude pohled na Mandelu jakykoliv neni to podstatne podstata je to ze CR ma v politice lidi kteri neumi nic a hraji si na mistry sveta a jeste se jim za to tleska Klaus misto aby celil trestnimu oznameni tak horuje pro Zemana Klausova za to dostne v Bratislave trafiku Zeman je zvoleny kdovijakym zpusob uz zacinam pochubovat ze scitaci komisari nebyli podplaceni a nevyhazovali listky pro Schwarzenberga nebo kdovijak se to zaridilo vsude v CR korupce vulgarita kazdy si dela co chce nic nefunguje je to hanba a lide zijici v EU se musi za ceske obcanstvi stydet a radeji se jim ani nechlubi CR se riti stale do vetsiho hnoje a lidi tomu v klidu prihlizeji ale je to logicke rozevrely se nuzky mezi bohatymi kteri si pod sebou prece vetev nepodrezou a chudymi kteri kaslou na vsechno protoze maji strarosti aby meli na jidlo a nespali pod mostem
09. 12. 2013 | 18:27

mik napsal(a):

A jeste me na tomhle blogu neco zaujalo je to zarny priklad toho co je to vlastne facebook stenice ktera prozradi vse jakto ze se vi ze je nejaky Milosav Rys pod jakou prezdivkou na facebooku vystupuje a ze to zverejnil je dobre ze to zverejnil ale zarove odhalil proc nikdy nepouzivat facebook a proc ho nikdy do sveho pc nenainstalovat !
09. 12. 2013 | 18:30

sněhulák napsal(a):

Nehodlám hodnotit slovník a duševní pochody politiků. Rád bych zhodnotil pohádku o Rysovi. Jistý občan ČR Miloslav Rys, si po příchodu domů zapnul televizi, že přenos šel do vysílání celý, nesestříhaný včetně přestávky), zaujalo Miloslava Rysa natolik, že inkriminovanou pasáž umístil ještě v noci na facebook.
Přestože Miloslav Rys je řadovým uživatelem internetu, není žurnalistou, pokud víme nepracuje v žádných médiích(ale je nejspíš odborníkem na úpravy videa), opatřil svůj klip profesionálními titulky, jen náhodou podobným těm od ČT. Kalousek ani TOP 09 nemá ani s příběhem ani Rysem NIC SPOLEČNÉHO (a to ani náhodou)!
09. 12. 2013 | 18:48

Miloslav Rys napsal(a):

Sněhulák: Rys nemusel nic upravovat, jen okopíroval to co běželo v TV
09. 12. 2013 | 19:54

Pavel napsal(a):

České "ty vole" má na Slovensku obdobu - ty pyčo! Národní nadávky by se tak měly posuzovat uvážlivě (představte si ten "překlad" do slovenštiny), zde to bylo jasné zabědování předsedy vlády, že slavnostní okamžik završení plnohodnotně prožitého lidského života Mandely koliduje s jeho velmi nabitým prosincovým programem.

Ano, nečekané dva dny na cestách dokážou v prosincovém prac. kalendáři premiéra vytvořit pohromu, z lidského hlediska je to zcela pochopitelné. Otázkou je, zda to bylo třeba zveřejňovat (báchorce o běžném divákovi, co si nahrává přenosy z parlamentu poté, co přijde sťatej z tahu, opravdu těžko věřit). Jak řekl jeden neznámý muž o úmrtí vzdáleného strýce - jestli chce někdo umřít, tak až po mý dovolený. To nebyl rozmar, ale výraz zoufalství, když vymodlený týden volna naruší rodinná záležitost tohoto druhu.

A pokud se všichni ostatní státníci na tento pohřeb "jen třesou", pak jim to opravdu nevěřím, jsou pokrytci. Přátelství Mandelovi totiž mohli prokázat už za jeho života, na prstech jedné ruky by člověk spočítal, ty kteří to cítí jinak, než jako "povinnou úředničinu".
09. 12. 2013 | 20:58

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....pane Miloslave Ryse,....vítejte pod blogem,.....víte, že jsem si myslela, že pan Rusnok patří do party těch lepších politiků,...a ono,...báác ho. To jsou paradoxy,....když čtete jeho kondolenci do Jihoafrické republiky,/kdopak mu ji asi sestavil, že by sám?/....a porovnáte s prvotním vyjádřením ve sněmovně,.....tak slovo farizej je pouhý slabý odvar na podstatu jeho povahy,.....bylo by peprnější slovo na místě.

Díky, udělal jste to dobře,...., novináři zachrápli,....nebo, že by to taky považovali za běžnou normu konverzace,....kdo ví,.....faleš a pokrytectví,....normálka dneška???

....připravil jste mne o růžový lorňon, kterým jsem se dívala na pana Rusnoka,.....jak to Jan Hus kázal o té pravdě,....a Neruda psal ve svých básních,.....-pravdu vyznej,-..... Tužka.
09. 12. 2013 | 21:05

Karel napsal(a):

Zajímavé, že ani Topolánkův ztopořený úd na dovolené v Itálii nevyvolal tolik pozornosti. A že to byl macek.
Tak nevím co je to za hru.
09. 12. 2013 | 21:21

sestřička Alenka napsal(a):

To já bych vám přála slyšet slovník našich chirurgů - a obzvláště, když se při operaci něco zadrhne. Ale přesto musím říci, že je daleko lepší přehlédnout hovor obsahující plno vulgarit, když páni doktoři odvedou prvotřídní práci, než když přeslušnělý nešika dělá na sále jednu chybu za druhou. U politiků to může být obdobné. Tak jak mluvil premiér Rusnok mne vůbec neurazilo. V zaznamenaném rozhovoru žádná neúcta k zesnulému rozhodně nezazněla a ani bych neřekla, že rozhovor by byl vulgární jak je předkládáno.
Možná, že i ti co nejvíce kritizují by byli překvapeni rozhovorem svých synů a dcer se svými vrstevníky.

Pozn.: To, že se z někoho stane politik ještě neznamená, že si v soukromém rozhovoru bude úporně hlídat svoji mluvu. Nazdar.
09. 12. 2013 | 21:27

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro sestřičku Alenku,.....problém je v tom, že pan Rusnok je premiér,....on svojí osobou zastupuje Českou republiku, nás občany,...a navíc se i rozhovor odehrál na půdě Sněmovny,...tedy opět instituce, která má v postavení České republiky svůj význam.

Vaši páni doktoři prezentují sebe, jako soukromou osobu,...a pokud mají i pracovní smlouvu s nemocnicí, tak i tuto nemocnici,...ale už nezastupují celou republiku.

Jakmile budeme ustupovat,...a necháme hulvátství narůstat,....bude se šířit,....nabalí se na něj další nechutné projevy a veškerá kulturnost bude přitlačena ke zdi a posmívána.

Společenské a vzájemné chování má určité normy,....je řeba ho udržet v přijatelných mantinelech,...každý pohyb dolů je rychlejší, než ten nahoru,....a to platí i pro kulturnost,...řekněme celé společnosti.
Tužka.
09. 12. 2013 | 21:51

Mirek. napsal(a):

O Janu Masarykovi se říká, že přerušoval vládní jednání, kde byli samí muži, slovy - a nyní si uděláme přestávku a půjdeme se vychcat. Když byla do vlády kooptována žena, tak v den její první účasti na vládním sezení přerušil schůzi slovy - v tuto dobu vždycky říkám - přerušuji schůzi a jdeme se vy.... . Dnes je tady poprvé žena, tak říkám pánové a dámo, jdeme se vyčůrat.

Tenkrát odposlechy nebyly, možná stenografický zápis. Škodolibost od stenografky se nepředpokládala.

Dříve jsme se oslovovali soudruhu(soudružko). Než aby se vrátila doba soudruhů, tak to raději ať se používá "vole". Ty skutečné voly z nás dělají naši politici včetně těch, kteří nejvíce kritizují Rusnokovo mikrofonové extempore.
09. 12. 2013 | 22:02

Kala napsal(a):

Nazdar, sestřičko Alenko. Vy jste taky jedna z těch, co nechápou, že nejde o to, JAK Rusnok mluvil, ale CO řekl. Nejde o formu, ale o obsah. Když např. Vás pozve kamarádka nebo známá na návštěvu a Vy poděkujete s tím, že rádi přijdete, pak položíte špatně telefon a řeknete manželovi "Tak se mě vůbec k těm blbejm Novákovum nechce, to bude zase votrava a ta cesta!" a paní Nováková to vyslechne, je z toho trapas místních rozměrů. To s našimi představiteli je trapas mezinárodní. Chápete?
09. 12. 2013 | 22:13

jedinasance napsal(a):

Zacneme kazdy u sebe a ihned.
09. 12. 2013 | 22:34

Miloslav Rys napsal(a):

Každopádně, když nad tím zpětně přemýšlím, tak zásadní problém vidím v CT. Byl to soukromý rozhovor (politik by měl mít styl, ale co čekat od vlády odborníků) a CT by neměla odposlouchávat, nemluvě o detailních záběrech na lavice poslanců, co zrovna čtou a nebo píšou. Jsou to taky lidé, ikdyž si na nich chce velká většina národa léčit své komplexy.
Jasně, kdybych ctil soukromí, tak to video nezveřejním, ale já nejsem odpovědný ani parlamentu, ani šéfům v ČT.
Když vám Google řekne, že víte něco, co on neví (zatím), tak co vás asi napadne?
btw. sám občas mluvím sprostě, zvláště s kamarády a mám možná víc špatných vlastností než Rusnok s Fišerem a Pickem dohromady, proto se ale necpu do politiky.
09. 12. 2013 | 22:41

Trám z oka vlastního napsal(a):

Tužka:
Chápu, že Vás význam mého příspěvku minul, hlavně, že Vás neminuly významy Vašich vlastních příspěvků. Kritizovat obhroublost soukromého rozhovoru politiků o farizejském smutku světových lídrů nad skonem starce Mandely jako farizejství je Vaše farizejství na druhou.
09. 12. 2013 | 22:45

Trám ve vlastním oku napsal(a):

pgjed:
Abyste se z toho nepo*ral. Jestli cítíte být za vola, tak buďte, pořád lépe než za *uráka politika z vaší křesťanské líhně.
09. 12. 2013 | 22:50

je to jednoduché napsal(a):

Karel:
Hra je to jasná, zemanobijci využili klacku, který se jim bez vlastního přičinění dostal do ruk.
09. 12. 2013 | 22:54

na pravou míru napsal(a):

Miloslav Rys:
Proto je třeba si vážit práce zdejšího cenzora Stejskala. Ten by určitě voly do éteru nepustil a autory volů by zabanoval.
09. 12. 2013 | 23:00

Bestia triumphans napsal(a):

Tužka:
dobře napsáno.
Zkouším si představit, jak se mezi sebou baví, povězme vyučující na UK, jestli tam někde v kabinetu taky lítá samé vole...ale nějak mi to nejde.
09. 12. 2013 | 23:37

Pradědek Čech napsal(a):

Někdo si platí politiky (jak říká p. Stejskal) proto, aby byli slušní a neříkali vole. Já si je zase platím proto, aby byli v úřadě a úřadovali. A aby vybírali to, co je důležité, když toho mají více, než lze v čase zvládnout. Je to jen otázkou priorit. Někoho zajímá povrch a někoho výsledky. Já hodnotím lidi podle výsledků. Kecy nemají cenu.
09. 12. 2013 | 23:43

je to tak napsal(a):

správně
09. 12. 2013 | 23:49

Miloslav Rys napsal(a):

Když to shrnu, poslanecká sněmovna je základ demokracie, CT by měla práci poslanců snímat profesionálně bez snahy bulvarizovat, premiér, který je odpovědný sněmovně by se měl chovat slušně.

To že se to stalo skandálem je hlad společnosti po bulváru, klasický voyerismus. Ale je dobře, že se to stalo, příště si dá pozor jak CT, tak politici v sále.
10. 12. 2013 | 00:31

Mirra napsal(a):

mě by hlavně zajímalo jak onoho pana Rysa napadlo nahrávat si stream čt a zrovna přesně v tu dobu kdy probíhal onen rozhovor a to dokonce tak přesně že jej celý zachytil. Buďto si nahrává každou poslaneckou schůzi nebo je ta story o náhodném nahrávání dosti nevěrohodná pohádka....
10. 12. 2013 | 01:21

Miloslav Rys napsal(a):

Vysvětlím, v prohlížeči Safari mi běží player, kde mohu stream posouvat (pouze zpět). Po tom co jsem zaslechl slovo vole jsem dal zpět, zesílil na max a přehrál znovu, pak znovu se zapnutým nahráváním plochy . V editoru ještě zesílil zvuk a poslal na Facebook a Youtube. Takhle jednoduché to bylo :-) To že to má potenciál virálního videa mi bylo hned jasné a nezdržoval jsem se nastavováním convertoru (proto je celé video červené).
10. 12. 2013 | 01:30

sestřička Alenka. napsal(a):

Pro Kala :
Omlouvám se za mojí patrně nižší inteligenci, ale já jsem v "odposlechu" spíše zaregistrovala ten problém, že premiér Rusnok je silně pracovně vytížen právě v období, kdy má být pohřeb a "povinná" účast na pohřbu mu silně nabourá jeho program. Nic více, nic méně.
10. 12. 2013 | 08:17

žvaním - tedy jsem napsal(a):

sestřička Alenka.
" Zemřel Mandela. Asi někdo z nás bude muset jet na jeho pohřeb. Já mám docela nabitý program, nasmlouvaný. Kdo by tam podle tebe mohl jet místo mě ?"
" Asi Miloš...anebo Štěch. Zkusíme to ověřit. Pemíze v rozpočtu na takové věci máme, to problém nebude. Já zavolám Štěchovi a ty Milošovi."
To mně připadá normální, tak si dovedu představit, že bych vedl konverzaci já - a to prosím fabuluji na základě zkušeností ve vedení průmyslového podniku - kde se to rozhodně nehemžilo krasomluvci.

Takže ten problém tam je. Je jím onen veksláckoestébácký žargon, ten je jim zřejmě velmi blízký.
10. 12. 2013 | 10:22

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...Trám z oka vlastního,.....až si vyndáte trámy z vlasních očí,...třeba se Vám podaří uvidět nahou vládní realitu v plné , zcela necudné podobě.
A pokud to vidět nechcete,...a chcete nadšeně aploudovat po projevech vládních hulvátů,.....je to Vaše věc,....to se mne už netýká.

Ještě pro Bestii triupháns,...díky,....ani mimo virtuální svět neustupuji hulvátům,.....nejvíc je vždycky rozhodí, když jim řeknu,....pokračujte,zajímá mě škála vašich sprosťáren, třeba řeknete něco, co jsem ještě neslyšela,...stojím a usmívám se,.....pokývám hlavou,.....no jen pokračujte, .... provokuji je,.....obyčejně to ukončím, že řeknu,...nemám vám zavolat pohotovost, co byste chtěl, ARO, nebo psychiatrii, vypadáte na kolaps. Ruce zaťaté v pěst mám ale připravené k rychlé obraně, pokud by došlo k fyzickému napadení.
Celý život se pohybuji ve sportovním prostředí,....naučilo mě držet nervy na uzdě a obraně.
Tužka.
10. 12. 2013 | 11:05

sestřička Alenka napsal(a):

Pro Kala :

Pochopitelně máte pravdu. Rozhovor mohl být ale také veden na daleko horší úrovni. Pokud je někdo ve stresu a úzkém kruhu blízkých, tak má tendenci se projevovat neformálně. Na oficiální poradě by rozhovor vypadal asi jinak.
K našim politikům mám velké výhrady. V tomto případě bych asi nebyla tak náročná. Jste asi velmi slušný člověk a potrpíte si i na velmi slušné jednání. Pokud si prostředí můžete určovat a vytvářet sám, tak pro vás jen dobře. Já jsem už ve své profesi musela překousnout už leccos co se mi příčí. Právě proto považuji zmíněný rozhovor za nafouklou banalitku. Sorry.
10. 12. 2013 | 15:50

Kala napsal(a):

Co mi vadí na tom všem nejvíc?
1. Daleko nejvíc mi vadí mezinárodní trapas či ostuda.
2. Trošku mí%n mně vadí, jak ministři mluví o prezidentovi (já ho nevolila, ani jeho protikandidáta, radši dodávám), a přitom se nechali najmenovat a jím schválit do vlády.
3. Ještě trošku míň mi vadí, že ministři dosud používají pubertální mluvu, ačkoliv mají pubertu 40 let za sebou.

Vadí mi lidi jako Miloslav Rys, kteří rádi zprostředkují trapas až do jižní Afriky, co nevědí, nepovědí, nedomyslí důsledky, jen se klepou, už už aby to dali dál (a snad byli trochu slavní).
U nás se takovým lidem (ani nevím proč) říká kachní p-d-l. Jestli k nim patří i někdo z veřejnoprávní TV, tím hůř.
10. 12. 2013 | 15:57

Anastázie napsal(a):

ZÁVIDÍM_upŕímné závidím všem,kteří nemají větší starosti než to,že se naši ministři oslovují jako parta teenagerů v tramvaji či autobuse a nic většího je netrápí...

Představte si,mne trápí miliardy vyhozené za letouny CASA,miliardy vyhozené za Pandury,miliardy vyhozené Drábkem za nesmyslné IT programy,okradení sociálních dávek a invalidních důchodů,nedostatečná valorizace starobních důchodů a tak by se dalo pokračovat...

Také mne trápí ,že David Černý,který nesmyslně uráží kdekoho,za svou Entropu dostal více než 6OO milionů Kč/kdybychom byli zeměpisně blíže TURECKU,MOŽNÁ,ŽE TURECKÉ ZÁCHODY BY POSTIHLY I NÁS/

BEZOSTYŠNÍ ZLODĚJI VŠECH EVROPSKÝCH ZEMÍ,SPOJTE SE !!
10. 12. 2013 | 17:15

Tříska v cizím oku napsal(a):

Tužka:
V obhajobě vlastního farizejství Vám už nezbylo nic jiného než se uchýlit k překrucování. Neaplauduji ničemu, ani vládnímu hulvátství, ani Vašemu farizejskému pohoršení nad bezvýznamnými margináliemi, které politikáři a žvaniví novináři nafukují k prasknutí. Za týden po Rusnokových volech ani pes neštěkne a Vy budete muset počkat na další hulvátství, abyste se svatým pohoršením si opět mohla pohladit svoje ego.
10. 12. 2013 | 21:31

Pavel napsal(a):

ČT se vyjádřila:

Ve sněmovně nejsou kamery a mikrofony ČT. ČT jen záznamy jednání PS vysílá povinně(!), ale nevyrábí ten záznam. To někdo v režii v PS nechal zapnuté mikrofony a natáčel a natáčel. ČT to odvysílala, protože ten záznam vysílá vždy tak, jak jej od PS dostane... ČT nezaznamenává jednání PS, to dělá sněmovna sama. ČT neovládá kamery a mikrofony v PS od roku 2010.

ČT má povinnost odvysílat celé jednání PS tak, jak je natočeno. Nezasahuje do toho, neboť na to nemá právo.
10. 12. 2013 | 21:38

Aha! napsal(a):

Tak to nahráli zaměstnanci PS na pokyn Kalouska.
10. 12. 2013 | 22:00

Aha! napsal(a):

Tak to nahráli zaměstnanci PS na pokyn Kalouska.
10. 12. 2013 | 22:01

Pepa Josef napsal(a):

I vole se musí umět říkat. Já bych z toho dělal zkoušky a úspěšným bych uděloval certifikát Voskovce a Wericha. Hulvátství spočívá v něčem zcela jiném, než v tomto samotném slově. Premiér si prostě ulevil, protože se mu nechtělo letět na druhý konec světa na pohřeb... Vono komu by se chtělo. Jenže je jednou premiér. Mně spíš udivuje ten údiv samotný: takhle se prostě mluví, to to neslyšíte?, a nikomu to zjevně nevadí, dokud představitel... Ten kanál, co člověk slyší na ulicích, v obchodech, po školních chodbách - to je ten ledovec, ten zas vadí mně. Moje kamarádka mi říká vole tak rozkošně, že si to vychutnávám. Jo, ta to umí.
12. 12. 2013 | 10:18

Moravák napsal(a):

Voli jsou jenom v Čechách, na Moravě se nevoluje, na ostravsku se cypuje, v Brně kémuje.
12. 12. 2013 | 14:52

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 19:58

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately merely details -- important details, but variations on that theme. index.php is the control, the menu system determins what the "existing page" is, and tons of events get fired in the process of construction that page. Plugin modules can hook into those occasions and shift the work flow/provide additional information/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources concentrate on making modules. Without modules, Drupal does not actually DO something other than say, 'Some one asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:33

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 14:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy