Ministr Dobeš zaútočil na akademickou nezávislost i právní stát

09. 03. 2012 | 18:12
Přečteno 8139 krát
Svým rozhodnutím o prodloužení akreditace plzeňské právnické fakultě, které je v rozporu se stanoviskem Akreditační komise ČR, dnes ministr školství Josef Dobeš doslova v přímém přenosu zaútočil na akademickou nezávislost českého školství i na fungování právního státu u nás.

Stanoviska Akreditační komise ČR jsou dle zákona závazná a ministr nesmí rozhodnout v rozporu s nimi. Argumentaci Josefa Dobeše o tom, že je závaznost stanovisek akreditační komise pouze „relativní“ nelze přijmout. Stanovisko buď závazné je, nebo není. Ministr Josef Dobeš proto očividně porušil zákon. Jelikož jsem přesvědčen, že se v tom případě může jednat o trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele, podal jsem dnes na ministra školství Dobeše trestní oznámení.

Rozhodnutí ministra školství považuji za celkově vadné, neboť je postavené na překrucování objektivní reality, podstaty a smyslu rozhodnutí akreditační komise, stejně jako obsahu existujícího práva. Z výkonu právníků ministra Josefa Dobeše by si proto žádný student práv ani v Plzni, Praze, Brně či Olomouci neměl brát příklad.

Ve svém stanovisku ze dne 8. února 2012 akreditační komise z dnes již obecně známých důvodů rozhodla, že další výuku studijního programu „právo a právní věda“ na právnické fakultě Západočeské univerzitě v Plzni není možné nadále akceptovat. Akreditační komise tímto dala jasný nesouhlas k prodloužení akreditace plzeňské právní fakultě. Jako vstřícný krok vůči studentům i fakultě však komise souhlasila s prodloužením akreditace do října 2012, aby jednak mohla fakulta dostát svým povinnostem vůči studentům, a aby měli studenti posledního ročníku možnost dokončit studium.

Ministerstvo školství následně vyzvalo Plzeňskou právnickou fakultu, aby se ke stanovisku akreditační komise vyjádřila. Ta vznesla jednak námitky k argumentaci akreditační komise v ohledu na nedostatečné personální zajištění studijního programu a nedostatečnou publikační činnost docentů a profesorů, ale také například na údajnou podjatost předsedkyně akreditační komise paní profesorky Vladimíry Dvořákové.

Dne 6. března 2012 se v ministerstvem dané lhůtě akreditační komise k těmto otázkám vyjádřila a potvrdila, že nesouhlasí s prodloužením akreditace plzeňské právní fakultě. Jak ovšem vyplývá z dnešního rozhodnutí a jeho odůvodnění ministra Dobeše, stanovisko akreditační komise ze dne 8. února 2012 ministr a jeho právní analýza považuje za souhlasné k prodloužení akreditace s tím, že ovšem akreditační komise nemůže rozhodovat o tom, na jak dlouho dobu bude akreditace udělena - to podle něj může pouze ministerstvo.

Svým rozhodnutím prodloužit akreditaci plzeňským právům do roku 2016 tak podle své argumentace ministr Josef Dobeš postupuje v souladu se souhlasným stanoviskem (!) akreditační komise ze dne 8. února 2012. Snaží se ministr Josef Dobeš veřejnost opít rohlíkem, nebo se snad doopravdy domnívá, že žijeme v Kocourkově?

Kromě absurdní argumentace Josefa Dobeše a jeho právního týmu, považuji tento ministerský krok za další zdrcující ránu vysokému školství, která povede k prodloužení nejasné a provizorní situace studentů této fakulty. Na první pohled by se mohlo zdát, že ministr Dobeš vyšel vstříc oprávněným požadavkům studentů, kteří nenesou vinu na vzniklé situaci. Ve skutečnosti je však tímto nezákonným krokem uvrhl ještě do větší nejistoty, která prodlouží období chaosu bez naděje na brzké vyřešení.

Lze těžko očekávat, že dnešní protiprávní rozhodnutí ministra Dobeše situaci plzeňských práv vyřeší. Navrhuji proto, aby se sešli zástupci všech právnických fakult veřejných vysokých škol u nás a projednali spolu s ministerstvem plán na začlenění studentů do programů svých fakult. Toto začlenění by mohlo být postupné a podmínečné, avšak zcela transparentní a mělo by všem studentům umožnit plynulé pokračování ve studiu, pokud splní formální podmínky. Studentům je třeba maximálně vyjít vstříc, neboť se rozhodně nesmí stát oběťmi či rukojmí diletantských kroků ministerstva či neschopnosti školy dlouhodobě řešit problém s kvalitou studia.

Po dnešním dni je snad již každému jasné, že okamžitý odchod ministra Dobeše z funkce je nezbytný předpoklad k tomu, jak zabránit systematickému rozvratu českého školství.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

krajan napsal(a):

Protestuji proti vládě, jejíž ministr velkohubě a cynicky porušuje zákony této země! Protestuji proti premiérovi,který proti takovému skutku nic nepodnikne!
09. 03. 2012 | 18:28

Aleš napsal(a):

Autore
za propadák v Plzni a za školství jste také odpovědný vy osobně.
Prosím už neraďte.
09. 03. 2012 | 18:33

vetwolf napsal(a):

Studenti doplati na neschopnost vedeni fakulty, bohuzel. Na druhe strane u studentu prav by se dalo ocekavat, ze nebudou fanaticky a bohuzel hloupe oslavovat protipravni rozhodnuti ministra skolstvi. Clovek by alespon od studentu prav ocekaval, ze si zakon nastuduji. Pokud oslavuji ministra, ktery se chova zretelne protipravne, muzeme ocekavat, ze z nich budeme mit pravniky, kteri na dodrzovani zakona vlastne nelpi, pro ktere je zakon ohebna vec, ktera se da obchazet a nerespektovat dle libosti. Je mi lito, ze studenti pravnicke fakulty v Plzni budou muset dokoncit studia nekde jinde. Na druhe strane by zrovna lide, kteri pravo studuji, meli pravo chapat, respektovat a dodrzovat. Nebo ne?
09. 03. 2012 | 18:42

bingo napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411058360228/

p.Liška, dejte tam trochu brzdu a poslechněte si p. Balíka z Ústavního soudu
09. 03. 2012 | 18:49

lámu si hlavu napsal(a):

Opravdu mi není jasné, proč se v této smutné frašce angažuje emeritus Ivan Wilhelm, to snad opravdu neměl zapotřebí, takhle se hazardovat sš svým doposud slušným jménem. Prof. Haňka se raději stáhnul do "splendid isolation" v Británii.
09. 03. 2012 | 18:53

Petr z Tábora napsal(a):

Právní stanoviska zřejmě rozsoudí soud, takže je zbytečná diskuse. Pokud je Akreditační komise poradním orgánem ministerstva, tak by laicky vzato mělo být konečné rozhodnutí na ministerstvu. Ve věcném zdůvodnění má ovšem AK pravdu a prodloužení povede jen k tomu, že se všichni uživatelé právních úkonů budou pídit, zda partner není náhodou z Plzně.
Rukojmími celé causy je skoro dva tisíce studentů, kteří tam studují v dobré vůli a nemají možnost kam přejít. Za vzniklý průšvih je odpovědná Západočeská universita + laxní Akreditační komise je akční až v poslední době + neschopné ministerstvo a je s podivem, že se pan Liška ke své vině bývalého ministra nehlásí. Pan Dobeš alespoň lidsky vzato něco řeší, pan Liška umí jen kydat špínu na druhé. Doufejme, že se Zelení opět nedostanou do parlamentu.
09. 03. 2012 | 18:55

Rozhnevany mlady muz napsal(a):

No, ustavnim soudcem Balikem bych neargumentoval, docela casto ulitava zpusobem, ktery se pro US vazne nehodi...
09. 03. 2012 | 18:56

lámu si hlavu napsal(a):

to bingo:
Balíka jmenoval ústavním soudcem Klaus. Není to první Balíkův komentář k aktuálnímu dění. Vždy prohradní.
09. 03. 2012 | 18:57

Kelt, napsal(a):

Dobeš hází záchraný kruh soukmenovcům z VV,kteří již pět dní úspěšně boří do nedávné doby tak" výbornou a ničím neposkrvněnou pověst" veverek před obv.soudem pro Prahu 5.
Udělal to pro něj způsobem již typickým ve stylu okresních tajemníků KSČ osmdesátých let.
Nevšiml si,že veverky jsou již až po krk ve sračkách svého fízlování,nahrávání a stylu politiky,který se již poněkud přežil a ani hradní bagr je z toho smradlavého bahýnka nemůže vyprostit.
Není to ale problém výsostně veverek,jak se snaží Nečas přemalovat vývěsní štít vládní galérky.
Spolu chyceni,spolu oběšeni.
09. 03. 2012 | 18:58

Maximus napsal(a):

Chyba v celé kauze se stala už mnohem dřív a tehdejší vedení s rektorem a známými podvodníky z fakulty mělo okamžitě letět (Průša, Kindl aj.). A na hodinu. Jenže se v tom po právnicku pořád vrtalo a váhalo (tak jak to umí pouze právníci) až z toho byl papalášguláš, ve kterém se už nikdo asi záměrně nevyznal. Nakonec pařáty Kindla (i přes býv. ministra Němce) sahaly asi hodně vysoko! Vše mohlo být rychle vyřešeno, ale záměrně se to protahovalo, proč? Protože v tom byli namočeni politici a vysocí státní úředníci vč. policajtů!
A těm co nejvíce poškodili fakultu (Kindl) se nic nestalo!
Teď si Dobeš chytře "koupil" studenty z fakulty. Zase chyba, už když akreditační komise vydala příslušný verdikt, měl být řešen problém, co s 2000 studenty a jak to technicky řešit. Ale co chcete po právnících a politicích! Měli vyhodit a potrestat personál a fakulta mohla jet dál! Jenže jsme v českozlodějsku Ulambátársku!
Takže teď je Dobeš na chvilku vítěz a může se smát či spíše chechtat neschopnosti některých lidí myslet na více tahů dopředu. Parta jedna amatérská.....
09. 03. 2012 | 19:00

Maximus napsal(a):

Ještě dodatek!

Kdyby se něco podovného stalo třeba v Německu či Švýcarsku, to byste viděli ten fofr!!! Ale ryba smrdí od hlavy, že páni a dámy z ODS a ČSSD? Nekupovali si tam také vaši lidičky tituly?
09. 03. 2012 | 19:03

Pozorovatel napsal(a):

Jel jsem před časem Student Agency do Prahy a na sedadle za mnou seděli dva známí, kteří se dlouho neviděli. A povídali si. Jeden vyprávěl příběh svého bratra továrníka o setkání politika nejmenované strany s podnikateli regionu. Setkání vyústilo do individuálních jednání, v rámci kterých se politik snažil získat od podnikatelů finanční podporu pro svou stranu. Když onen továrník nebyl ochoten, řekl mu prý politik: "Dobrá. Ale na vaši firmu přijde kontrola, a její nález povede k zastavení vašeho provozu. Vy se ovšem odvoláte a budete se soudit, a nepochybně svou při jednou vyhrajete. Aůle to zde již vaše firma nebude."
Měl jsem to tehdy za neověřené vyprávění. Anebo exces.

Mám kamaráda pedagoga a ten založil soukromou vysokou školu s ojedinělým magisterským programem. Škola se několik let úspěšně rozvíjela a plánovala rozšíření studijních programů. Tu na ni přišla kontrola Akreditační komise. U vědomí, že má vše v pořádku, si kamarád ještě dělal legraci, jak museli jednomu "kontrolorovi" pomáhat, aby se orientoval v Excelu. Smích přešel. Akreditační komise škle odebrala její magisterský program. Důvody vágní a sporné, za stejných podmínek, které byly vytýkány, jsem já vystudoval jednu z fakult Karlovy univerzity. Škola nicméně odstranila vytýkané (s Akreditační komisí se nediskutuje) a žádala o akceptování opravných změn, aby mohladál řádně fungovat. Žádosti nebylo vyhověno, ale nebyla ani zamítnuta. Neprojednává se. Očividně není vůle uznat, že důvody k odebrání akreditace byly odstraněny, ale není ani vůle žádosti o obnovení akreditace vyhovět. Státní orgáíny jsou nečinné, Samozřejmě v rozporu se zákonem. Žaloby podány, ombudsman se ptá, státní orgány nic neřeší. Však až škole při absenci studentů dojdou peníze, problém se vyřeší sám.
Jsem rád, že ministr v případě plzeňských práv začal jednat. Snad se - po roce nevymahatelnosti práva - dostane i na ostatní školy, a objektivně a veřejně se řekne - ano, ty vyhovuješ normě, a ty ne. A pokud se v tom a onom nezlepšíš (který člověk a instituce chyby nedělá?), fungovat po právu nebudeš. O rozhodnutí ministra Dobeše by se dalo říct, že konečně ukázal, "že má gule". Raději bych řekl, že mu konečně začalo záležet na tom, aby v přístupu škol k akreditacím zavládla rovná pravidla a právo, a ne Akreditační komise, proti jejímž vývodům není odvolání, navíc vedená osobou skrývající svou komunistickou minulost a kariéru lektorky marxistické politické ekonomie (viz Wilkipedie).
No a že se ozývá zrovna pan Liška ... proč by se nesvezl s klakou povykujícího plebsu, když z toho kyne politický bodík? Známe své papenheimské...
09. 03. 2012 | 19:06

RA napsal(a):

dobře to Dobeš Liško udělal, trestat studenty za něco, za co nemohou, to bys dokázal jen ty, zelený mozek a ta komunistka Dvořáková. Vezměte se, bolševici za ruce a konečně už odkráčejte do p...... Soudruhu Liško, suďte se s Dobešem, ale za svoje, a ne za naše peníze,jediné, co vám jde, je rozhazování našich financí. Je vidět, že bolševici se snaží opět ničit životy lidí, a proto pamatujte, komunista se nikdy nezmění, ten komunistou zůstává, ať je v nějaké komisi, nebo v našem velkém veřejnoprávním bolševickém televizním bordelu.
09. 03. 2012 | 19:21

RA napsal(a):

jen ještě pro zajímavost z České telky, zprávy bude uvádět pornoherečka, prý vyhrála konkurs. To jsou poměry, že.
09. 03. 2012 | 19:23

ujo napsal(a):

Nebylo by řešením, aby plzeňskou fakultu resp. její studenty převzala PF KU s tím, že výuka bude probíhat v Plzni?
Zajišťována místními i pražskými pedegogy s kontrolou z Prahy?

U některých (snad zejména soukromých) VŠ praxe dislokovaných pracovišť přeci existuje
09. 03. 2012 | 19:23

Jemnický napsal(a):

Dnes jsem na ČR1 poslouchal pořad, ve kterém vystupoval děkan právnické fakulty v Plzni. Těch 20 minut blábolu, lhaní, přezíravosti a argumentační impotence mi stačilo. Je to důstojný dědic xindlů. Ta fakulta měla být zrušena okamžitě po provalení Xindlových rychlokvašek.
Kdopak to tahá za provázky vedoucí k pacičkám ťulpase Dobeše?
09. 03. 2012 | 19:25

RA napsal(a):

zaslechl jsem informace, že ten pád plzeňských práv je připravenou záležitostí. Plzeňská práva měla být zrušena a v Praze měla okamžitě vzniknout soukromá škola téhož zaměření s účastí profesora ......... , vyučující na této škole by se stala pí. Dvořáková. Tato informace nezazněla ojediněle.
09. 03. 2012 | 19:31

hoša napsal(a):

Dobeš udělal to, co si přála neviditelná ruka sídlící na hradě a zároveň studentům, kteří proti němu protestovali v ulicích nasadil brouka do hlavy. Pro jedny zloduch pro druhé bůh. Docela dobře to všechno zapadá do atmosféry českého Palerma kombinovaného s divokým západem.
09. 03. 2012 | 19:35

lubka napsal(a):

RA
U vás už to není přechodné pomatení,ale trvalá diagnoza. Člověče,zkuste si po sobě přečíst vlastní řádky a zkuste chvíly přemýšlet!!!
Nebo po vás chci moc?
09. 03. 2012 | 19:36

Drzá zrzka napsal(a):

Na akademickou nezávislost dávno před Dobešem zaútočil Kindl.
09. 03. 2012 | 19:39

all napsal(a):

Ra - myslel jsem, že existují jen drbny, ale oni i drbani.
09. 03. 2012 | 19:41

petrof napsal(a):

jak řekl pan prezident....ve srovnání s Buzkovou, Kuchtovou, nebo Liškou....je pan Dobeš opravdu dobrý ministr!!! Myslím, že to se dá podepsat.
A co by to bylo za ministra, kdyby podepsal vše, kdo mu co hodí na stůl....???
Takže komunistka Dvořáková i ta zelený popleta Liška mají tentokrát smůlu.
09. 03. 2012 | 19:41

ujo napsal(a):

Ra :
a Vy máte něco proti soukromým školám?
To bych od vás nečekal
09. 03. 2012 | 19:42

rektor napsal(a):

Plzeňská práva vznikla za zelené ministrině Laurenčíkové a rozvinula se do krásy za ministra Lišky.
09. 03. 2012 | 19:48

Blažena Švandová napsal(a):

to pozorovatel
Na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni jsou i nyní lidé, kteří pokračují v minulých praktikách, více o tom
http://denikreferendum.cz/clanek/12704-podvody-na-plzenskych-pravech-pokracuji-je-treba-je-zavrit
09. 03. 2012 | 19:49

oh napsal(a):

Pozorovateli, nemáte lehce zamlžená skla svého pozorovacího přístroječku?
Tohle jsou určitě samí komunisti a určitě mají tisíc a jeden důvod nepřistupovat ke všem vysokým školám stejně: http://www.akreditacnikomise.cz/cs/slozeni-akreditacni-komise.html a je jasné, že všichni jsou jen poslušnými poskoky zloducha Dvořákové. Akreditační komise ani omylem není v postavení nějakého krajského politika, domáhajícího se úplatku; vydává odborné stanovisko podle veřejně dostupných pravidel. Proč by AK měla pronásledovat zrovna vašeho kamaráda pedagoga? A on ví, kde se jeho neprojednávaná žádost "zasekla"? Pokud rozumím vyhlášce č.42/1999Sb, předkládá se žádost o akreditaci MŠMT. AK vydá stanovisko, další projednávání je na MŚMT, a pokud se žádost vašeho kamaráda pedagoga neprojednává, může to mít jednoduchý důvod: "Nezaplatí-li poplatník poplatek, MŠMT zastaví zahájené řízení a rozhodnutí nevydá." Ten váš kamarád pedagog snad byl také požádán o finanční podporu? A kýmpak?
09. 03. 2012 | 19:56

ujo napsal(a):

když vidím kolik je najednou vysokých škol tak si myslím, že AK byla /je příliš shovívavá.

Škol ( zejména soukromých VŠ )nabízejících vzdělání pro managery, sociální práci, mezinárodní vztahy , IT a pod. je mnoho.
Kupodivu žádná soukromá VŠ nenabízí vzdělání pro lékaře, techniky ( s výjimkou VŠ Škoda MB)
09. 03. 2012 | 19:57

Mirka napsal(a):

ministerstvo školství snižuje svými zásahy kvalitu vzdělání a kvalita vzdělání je ve veřejném zájmu. Co jiného je prodlužování akreditace školám, které neplní kvalifikační kriteria ?
09. 03. 2012 | 19:58

český maloměš%ták napsal(a):

Ehm -tedy prej banální nedostatky....:

https://www.youtube.com/watch?v=0WcRb2-4kPs

Až vás jednou taková pošle za katr - kvůli skutečně banálním nedostatkům - tak před nástupem výkonu trestu zajděte položit kytičku k hrobu neznámého xindlu z Plzně....

Dobrou noc, hlavně všem stupidním ochráncům ještě stupidnějších politiků.
09. 03. 2012 | 20:08

oh napsal(a):

RA, a ten váš drb objasňuje i to, co by asi na soukromé právnické VŠ učila vedoucí katedry politologie z Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze?
RA, petrof: Těm studentům Dobešovo rozhodnutí určitě hrozně pomůže. Kdyby ho (čistě náhodou) nějaký soud uznal za nezákonné, budou si moci diplomy z neakreditované fakulty maximálně vytapetovat byt. Jako kvalifikaci jim to pak nikdo neuzná. Ale může za to komunistka Dvořáková, to je tutovka. Ale nechápu, proč jí tedy svazák Nečas jmenoval. Akreditační komise byla vládou jmenována k 1. září 2010. To už pan Čistý nějaký ten týden premiéroval...
09. 03. 2012 | 20:09

oh napsal(a):

Petr z Tábora: Jenže AK asi není poradním orgánem ministerstva školství, jmenuje ji přímo vláda a ne ministr školství: http://www.akreditacnikomise.cz/attachments/234_statut_ak_2004.pdf
http://www.akreditacnikomise.cz/attachments/233_CZ_Memorandum_o_nezavislosti_AK.pdf
09. 03. 2012 | 20:20

Lila napsal(a):

Všechny čtyři právnické fakulty využívají týž test obecných studijních předpokladů od firmy Scio. Zatímco tři ostatní braly uchazeče s percentilem 85 až 90 - tedy studenty lepší než 85 až 90 procent těch, kdo u přijímaček psali týž test, v Plzni brali uchazeče s percentilem 32!
Plzeň má příznivce, kteří ji budou hájit do hrdel a statků.

A pokud se zeptáte poroty 27 předních soudců, advokátů a šéfů právních odborů velkých firem, polovina označí plzeňskou fakultu za jasně nejhorší.

LN, 4. února 2012
09. 03. 2012 | 20:21

PK napsal(a):

Že se vůbec nestydí politici VV(po té tragikomedii)ještě zůstávat v politice potažmo ve vysokých funkcích.Na co je vůbec poslanecký slib? Jejich koaliční partneři se nestydí s takovou stranou spoluřídit stát? Spolu s dalšími předchozími aférami už to chce fakt předčasné volby-nebo si chcem vypít ten kalich hořkosti do dna?Mám pocit z různých indíciíže u nás dochází k plíživému nástupu diktatůry.Např.chování ČT.Takže nejenom nebezpečná možná celosvětová ekon.krize -teď ještě tohle.
09. 03. 2012 | 20:23

český maloměšťák napsal(a):

RA
Je to pravda. A navíc v tom jede i Trilaterální komise, Obama a Bilderberg. A ceká Evropská Komise - včetně židlí a dvou kopírek./Putin zrovna neměl čas - když se to v hospodě U Tygra domlouvalo, jinak by v tom jel taky...tak tam jen nastrčil nějakého Vodichku - ať vše pozoruje a přes Dobeše mu dá echo /.
Ale psssst!
I blogy mají uši.
/zatím to víme totiž jenom my dva a ta jedna paní - co nám to povídala.../
09. 03. 2012 | 20:30

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Jakub Rolčík Končíme…
Rozhodnutí ministra Dobeše prodloužit – proti vůli Akreditační komise - akreditaci pro Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni (FPR) představuje políček do tváře všem akademickým pracovníkům, kteří se – mnohdy s mimořádným nasazením a na úkor svého volného času – snaží již několik let o pozvednutí pedagogické a vědeckovýzkumné činnosti na českých vysokých školách. Nebude-li zvráceno, zakonzervuje na FPR poměry, jež charakterizuje nedostatečné personální zabezpečení výuky, nedostatečná publikační a vědecká odborná činnost a podezření z klientelismu a vazeb na korupční politické prostředí.

Je příznačné, že toto bezprecedentní, navýsost politické a zřejmě též nezákonné rozhodnutí učinil neschopný, arogantní a hloupý ministr Josef Dobeš, jehož vlastní diplomová práce byla tak nekvalitní, že – slovy profesora Jana Kellera – „neměla být vůbec připuštěna k obhajobě“.“

http://www.blisty.cz/art/62622.html
09. 03. 2012 | 20:30

Almo G™ napsal(a):

Pozorovatel: To já jsem jednou jel vlakem s Českými drahami a naproti mně si v kupé povídali dva: Ten očividně zoufalejší týpek povídá: "Člověče, mám skvělý kšeft, dělám pro Dobeše." Druhý na to: "Nekecej, a co?" "Píšu do diskusí pod nickem Pozorovatel a dělám mu skryté píárko. K tomu sem tam nějakou tu pomluvu oponentů a nese to fakt dobře. Hlavně se při tom bavím."
09. 03. 2012 | 20:40

vlk napsal(a):

Ten Dobeš je skutečně neuvěřitelnej!
Stejně jako Wilhelm a plzeňský děkan Pauly.
Další viz http://vlkovo.bloguje.cz/922427-pravni-bezvedomi-pepy-katastrofy.php
09. 03. 2012 | 20:48

vlk napsal(a):

Jak tak čtu komentáře - modruzi / kříženec slov modrý a soudruh/ nemají žádné pochybnosti. Linku rodné strany drží opravdu vzorně. Jo Pepa katastrofa je nelepší ministr!
Vzhůru do Somálska! Modruzi!
09. 03. 2012 | 20:55

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Memorandum o nezávislosti Akreditační komise z ledna 2010, vydané tehdejší ministryní MŠMT PhDr. M. Kopicovou Pátek, 9.Března 2012, 13:14:53
Po zveřejnění článku jsem ještě obdržel toto memorandum. Přikládám jej níže.

--

„Akreditační komise je vrcholnou odbornou autoritou, která pečuje o kvalitu vysokoškolského vzdělávání a všestranné posuzuje vzdělávací a vědeckou, výzkumnou, vývojovou a inovační, uměleckou nebo další tvůrčí činnost vysokých škol a je ve své činnosti nezávislá na MŠMT. Veškeré procesy, které souvisí s činností AK a jejím rozhodováním, tj. hodnocením činnosti a kvality akreditovaných činností vysokých škol, vydáváním stanovisek podle § 84 odst. 2 zákona o vysokých školách a posuzováním dalších záležitostí týkajících se vysokého školství, jsou plně v kompetenci AK a MŠMT nepřísluší do nich zasahovat či jakýmkoli způsobem je ovlivňovat.““
http://www.denikreferendum.cz/clanek/12744-dobes-prodlouzil-akreditaci-pravnicke-fakulte-v-plzni

PS: Dobešovi prý udělali právní analýzu v Plzni, ale mohli klidně i na hradě, tam je banda podobných ignorantů a s podivnými vazbami
09. 03. 2012 | 20:57

S.Š. napsal(a):

Petrof, "A co by to bylo za ministra, kdyby podepsal vše, kdo mu co hodí na stůl....???"
:-)
To je dětinské a ničím obhajitelné, pane petrofe. Ač to na Virtually Vy a pár posledních diskutujících odmítáte uznat, v zemi zatím ještě vládnou zákony, v tomto případě zákon o vysokých školách. Ten v § 79, odst. 5, říká : Ministerstvo akreditaci neudělí, jestliže
... f) Akreditační komise nevydala souhlasné stanovisko. Ministr pak může udělat jedinou věc, totiž postupovat podle odst. 8 : Zjistí-li ministerstvo, že skutečnosti uvedené v odůvodnění nevydání souhlasného stanoviska Akreditační komise neodpovídají skutečnosti nebo zákonu, může ministerstvo vyzvat Akreditační komisi k novému jednání k vydání stanoviska a odstranění nedostatků v odůvodnění. Tolik litera zákona.
Radovat se, že "komunistka Dvořáková i ta (?) zelený popleta Liška mají tentokrát smůlu", bych proto viděla jako velmi předčasné i vzhledem k tomu, že o věci bude pravděpodobně v budoucnu rozhodovat soud.
Rozhodnutí ministra Dobeše je ale zřejmě nesprávné nejen z pohledu zákona o VŠ. Je špatné POLITICKY. Jde o precedenční rozhodnutí. Pan ministr jinými slovy říká, že důležitější než odborný orgán je orgán politický. To mu nemůže projít.
A jestli je pan Dobeš lepším ministrem než všichni bývalí ministři školství ? To záleží na úhlu pohledu. Ten, kdo vstává i lehá se jménem prezidenta na rtech, to jistě nutně musí vidět jako Vy. Jiní se prozměnu za ministra školství, který nejenže páchá jednu zhovadilost za druhou, ale dokonce vládne pouze hovorovou (a to ještě bídnou) češtinou, a jehož projev tak připomíná Dařbujána a Pandrholu v jedné osobě, upřímně stydí. Takovou karikauturu na ministra předvedl u nás od převratu už jen Radek John.
09. 03. 2012 | 21:00

Xaver napsal(a):

Já toho Lišku nechápu. Vždyť ti studenti nechtí studovat něco pořádného. Chtí studovat jenom právo. A právo a podvody jsou přece skoro totéž.
09. 03. 2012 | 21:05

poste.restante napsal(a):

Vím, že je to pro většinu zdejších diskutujících asi problém, ale co takhle sundat na chvíli brýle se skly příslušné partajní barvy a posuzovat záležitost věcně.

Jak chcete zvýšit kvalitu českého školství, když věcně podložené a odůvodněné rozhodnutí, které si Akreditační komise prostě nemohla vycucat z prstu, smete jeden politik ze stolu?

Pak můžeme celou Akreditační komisi zcela zrušit.
Ať rozhoduje "nejlepší ministr školství" sám podle toho, co mu kdo hezky slíbí.
Stejně k tomu nikoho dalšího nepotřebuje.

Jak mám jako učitel říkat svým žákům, že se mají poctivě připravovat k maturitám a na další studium, když jasně vidí, že šlendrián a podvody se prostě šmahem promíjejí.

Co mám říci svým žákům, ptám se Vás?
09. 03. 2012 | 21:11

RA napsal(a):

bohužel i dnes mají bolševické kádry ničivou sílu. Určitě bylo velkou chybou soudružku Dvořákovou jmenovat do funkce. Zrovna tak, jako jmenovat bolševika Rychetdkého jako předsedu "Ústavního soudu". Podle toho to tady tak vypadá,.... Takže, studenti, konečně už víte, co komunisti jsou a co dokážou....
09. 03. 2012 | 21:12

zoufalý napsal(a):

Kecy, kecy, kecy !!!
Akreditační komise zaťápla studijní program prof. Eliáše ( konkurent Růžičky na PF ZČU) na pražské soukromé VŠMIE - takže o nějakých temných nitkách nemůže být ani řeči - to šíří děkan Pauly a další kindlovci.

http://robertpelikan.blog.idnes.cz/c/250120/Vysoke-skoly-jako-poskytovatele-vzdelani-nebo-tovarny-na-diplomy.html

Hnus, hnus, hnus.

Plzeňská PF je pod veškerou úroveň (viz Šteffl a Scio), je zralá ke ZRUŠENÍ. Dobeš je jen trapná figurka, kterí plní befély Hradu a spol. Tato PF přšdstavuje bezpečnostní riziko pro stát!!!

Kde to žijeme, proboha?
09. 03. 2012 | 21:15

RA napsal(a):

poste.restante........vcy jste snad učitel ???Ani mě to nepřekvapuje...a máte pravdu v jedné věci, teď se bude muset s akreditačními komisemi něco udělat, něco, aby nepostupovaly v každém případě jinak,že. Takže očekávám změnu zákona, který se týká těchto komisí. Jednou ze změn by měla být ta, která se týká neodvolatelnosti členů komise. Neodvolatelný je pouze Bůh.
09. 03. 2012 | 21:16

RA napsal(a):

jseš opravdu zoufalý.......takto se věci neřeší, rušit a bourat umí pouze komunistický deb.l , normální a věcný člověk dá možnost k nápravě...
09. 03. 2012 | 21:19

poste.restante napsal(a):

RA
Důkazy?

A prosil bych věcné důkazy a nikoliv kecy z agentury Jedna paní.

Mám-li si vybrat, zda věřit Akreditační komisi, která rozhoduje ve sboru a svá rozhodnutí musí odůvodnit a dokladovat, nebo ministrovi, který několikrát rozhodoval podle osobních zájmů a nedokladoval nikomu nic, pak já mám jasno.
09. 03. 2012 | 21:31

Amigo napsal(a):

Jednoznačně přišel čas vyprovodit pana ministra D. na zasloužený odpočinek. Chystají Zelení něco? Přidal bych se rád!
09. 03. 2012 | 21:34

Pozorovatel napsal(a):

To OH:
Jistě, věc je složitější. Rozklad podaný právníky školy mého přítele zamrznul na MŠMT. Vidím trošku i do zákulisí, nejsou to hezké pohledy, ale není to moje věc a proto nebudu (pardon) konkrétnější.
Přirovnáním k příběhu z autobusu jsem chtěl upozornit na nevymahatelnost práva a na manýry, na které doplácejí nevinní (studenti). A ovšem i zřizovatelé některých škol, kteří dostávají "berufverbot" proto, že si to usmyslela Akreditační komise. Opravdu si myslíte, že Akreditační komise je sdružení andělských osobností bez vazeb na různé zájmové skupiny? Vzdělávání je byznis a máte-li ouřední moc vyřazovat konkurenci, je podezření na korupční prostředí a mocenské manýry nasnadě. Proč se paní Dvořáková tak brání otevření odvolání z minulosti? Že by se třeba objevilo, že jednání AK nebyla tak zcela nestranná? Neměla by paní Dvořáková mít spíš zájem na ověření správnosti rozhodnutí AK? Anebo nemá čisté svědomí, tak, jako v případě své politicko - profesní kariéry?
Nevidím všude komunisty. Bohužel ale vidím komunistické způsoby. Tedy, bolševické. A postoje paní Dvořákové v čele AK připomínají soudy bez možnosti korekce a odvolání jako za časů črezvyčajky. Základním rysem demokracie je průhlednost a taky fakt, že proti každému rozhodnutí instituce je možná oprava. V případě Akreditační komise to zřejmě neplatí. Inu, není divu, když v jejím čele stojí osoba, která svou kariéru postavila na rudé stranické knížce (opět, viz Wilkipedie). Prý podá na Dobeše žalobu, ta ochránkyně kvalitního školství. Inu, každý pes vrčí, když se mu bere kost.
09. 03. 2012 | 21:52

natura naturans napsal(a):

Liška se opět hlásí o ministerský post. Ale ne, tak blbí přece nejsme.

Topolánek zruinoval důchodový systém a státní rozpočet s Liškovou pomocí.
I ta plzeňská práva Liška za svého ministrování kryl.
Teď dělá zoufalá gesta aby na sebe upoutal pozornost médií.

Není nejmenšího důvodu, aby tento religionista a absolvent biskupského gymnazia ještě někdy figuroval v politice. Ať jde do kláštera.
09. 03. 2012 | 21:59

PK napsal(a):

Dnešní výjev: jásající vysokoškoláci po Dobešově rozhodnutí-spíš mi připadali jako děcka ze základky
09. 03. 2012 | 22:01

mb napsal(a):

když může Klaus porušovat ústavu, proč by Dobeš nemohl porušovat zákon ...
09. 03. 2012 | 22:11

Miroslav Nojejl napsal(a):

Může se vám to nelíbit, můžete protestovat, ale stejně si vás a vašich názorů NIKDO všímat nebude. Žijeme v totalitním státě!!!
09. 03. 2012 | 22:26

Pozorovatel napsal(a):

To Almo G:
Vtipnej, zasmál jsem se.
Nick "Pozorovatel" jsem si vybral proto, že chci vždycky zůstat sebou samým. Dařilo se mi to za komančů, šteluji se do toho i dnes. Akorát je divný, že jsem vždycky v opozici. V čem je chyba? Ve mně, anebo v poměrech?

P.S.
Dobeš platí velmi špatně.
Mimochodem, jeho vinou jsem nezaměstnaný.
09. 03. 2012 | 22:42

Alex napsal(a):

Je smutné číst diskusi. My si jako národ nezasloužíme opravdu nic jiného než demokratůru putinovského atřihu. Klausovo pojetí demokracie holt plodí své potomky. A Dobeš je vskutku učenlivý žák. Někdo výše zmínil Balíka z ÚS. Nu to je holt jedno z kukaččích vajec, jež se Klausovi podařilo do ÚS vimplementovat. Koudelka je dalším pokusem Hradního pána.
Je úžasné, že někdo nedokáže pochopit, že plzeňská práva opravdu nesplňují základní kvalifikační předpoklady. Kdo nevěří, nechť si laskavě zjistí alespoň ta nejzákladnější fakta.
A plzeňští studenti? Docela věřím, co napsala Lila ve 20:21. Po Kindlovi mohl jít studovat do Plzně práva jen a jen sebevrah či člověk, jenž ví, že na jiné škole by neuspěl. Ať je to tak nebo tak riziko, že škola zanikne z jakéhokoli důvodu obecně existuje vždy. A jediné, co se dá napsat k tomu, že si ty studenty bere do huby člověk jako Dobeš - čirý a nefalšovaný populismus.
Tohle už je opravdu naprosto neuvěřitelné.
09. 03. 2012 | 22:44

oh napsal(a):

Pozorovateli, já do zákulisí MŠMT nevidím vůbec a ani trochu mi to nechybí. Akreditační komise určitě není spolek andělů, už jen proto že andělů je v ČR obecně nedostatek. Ale pořád nevím, proč by někdo z AK měl mít spadeno právě na vašeho kamaráda pedagoga. Navíc cokoli udělají, musí udělat veřejně, ověřitelným a dokumentovaným způsobem. (Vím, že to není žádná záruka, ale máte alespoň od začátku jasno, proti čemu se bráníte.) Kdyby důvod škodit opravdu měli, dokonalý úřední postup v souladu se zákonem by jim zcela stačil: AK má podle zákona na vyjádření 120 dnů od data obdržení žádosti - což bude pro školu dost likvidační samo o sobě. A kdyby se ta lhůta počítala znovu i pro doplněnou žádost... AK ale ten zákon nenavrhla ani neschvalovala. Jak sám píšete, žábou na prameni v tom případě je ministerstvo. Tady se mi zdá, že volný výklad zákona podle okamžité potřeby úřadu bude spíš na škodu a zbytečně jen vytváří prostor pro různé žádosti o "podporu".
Mám se státním odborným dozorem vlastní zkušenosti - dokážou být protivní jak osina v zadnici, trvat na každé hloupé čárce z ještě hloupějšího předpisu a pořádně vám zvednout krevní tlak. Takže, jako váš kamarád pedagog, sklapnu kufry a udělám, co po mně chtějí. Ale pořád to není nic proti tomu, co umí standardní, odborně zcela nekompetentní úřad vybavený velkým kulatým razítkem, které nutně potřebujete. Čím méně prostoru na lavírování v šedé zóně mezi předpisy ten úřad má, tím lépe.
Studenti v tomto případě doplácejí na chaotické (zdvořile řečeno) řízení fakulty za děkana Kindla, Pospíšilem poněkud zfušovanou nápravu a opatrné našlapování současného vedení kolem zapáchajícího problému. Ale Dobešova akce studentům IMHO může víc ublížit, než pomoci. Jisté náznaky bolševického způsobu jednání ovšem vidím právě u ministra Dobeše: když se nějaký paragraf nehodí, budeme ho ignorovat a většina to přikryje. Zatím to vypadá, že věc skončí u soudu a kdyby soud někdy v budoucnu rozhodl, že Dobeš neměl právo akreditaci proti doporučení komise udělit, mohou studentům zůstat jen roky ztracené studiem na neakreditované fakultě a bezcenné diplomy. A souhlasím s vámi, průhlednost a ověřitelnost rozhodovacích procesů je zatraceně nutná, právě tak i možnost nezávislého přezkumu. Jen si myslím, že Dobešova cesta k tomu nevede.
09. 03. 2012 | 23:11

Mirka napsal(a):

Ono se také ukazuje, že ty protesty studentů a odpor akademické obce vůči vysokoškolskému zákonu, kde se umožňuje uplatňovat politický vliv má své opodstatnění. Stačí dát moc do ruky nekompetentního člověka, který je navíc ještě kašpárek na niti, a už se člověk nestačí divit, co je všechno možné.
09. 03. 2012 | 23:15

Al Jouda napsal(a):

Hned, jak se přišlo na ty falešné diplomy z Plzně, tak se měli odpovědní funkcionáři zavřít a fakulta také. Každá nedůslednost se nám 2 x vymstí !
09. 03. 2012 | 23:15

sedlak napsal(a):

už to ani nestíhám usledovat, MŠMT za Dobeše je opravdu "fofr" od výměn "odborníků" konče rozhodnutími, mě ještě dostal "protikorupční tendr"
http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/krotitel-korupce-josef-dobes-nam-nadeli-protikorupcni-balicek-za-150-milionu

což ve světle či stínu? probíhajícího soudu Bárta x Škarka opravdu povzbudí na duchu...v každém případě mi připadne zajímavé i vyjádření MŠMT k článku české pozice, kde tvrdí, že ČP nepracuje s aktuálními daty, což by samo o sobě mohlo být pobuřující, kdyby samo MŠMT tím pádem nepřipustilo, že tím vypustilo do světa "zastaralou verzi" kterou někdo z "odborníků na MŠMT" musel připravit a dopravit na dřívější tiskovku.....http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy/server-ceska-pozice-zverejnil-nepravdive-a-nepresne..........viz vyjádření MŠMT "Text článku se v hlavní části věnuje popisu Individuálního projektu národního (IPn) pod názvem Antikor (Rozvoj kompetencí občanů pro boj s korupcí), rozboru jeho cílů a klíčových aktivit. Je nutné říci, že server Česká pozice nepracuje s aktuálními informacemi a uveřejnil zastaralou verzi, protože projektový záměr IPn Antikor nebyl schválen poradou vedení ministerstva a byl vrácen s doporučením k jeho úpravám a dopracování" ..........Kolumbus zkrátka přijede vodovodem, a MŠMT může být "povýšeno" na ministertsvo školky ;-(............proč jdou moje daně na něco tak "smutného" ;-(
09. 03. 2012 | 23:16

Mirka napsal(a):

Taky nevím, proč pořád tak hloupě útočíte na paní Dvořákovou, kdykoli jsem ji slyšela mluvit, bylo fundované vyjádření a je nepatřičné, když se útočí na člověka jen proto, že se nám zrovna nelíbí jeho názory. Nakonec o tom nerozhodla sama, ta komise má 21 členů a jistě to nejsou žádní hlupáci, kteří by se nechali, nota bene většina z nich, ovládat jednou ženskou.
09. 03. 2012 | 23:24

Buwol napsal(a):

Ty zelenej troubo, a co by bylo s 1800 mladejma lidma, kteří tam v dobré víře studují?! Ty čachry jste tam dělali vy a vám podobní za topolánka .. Podle mého názoru by stačilo školu vyčistit od členů justiční mafie a dohlížet na ní ..
09. 03. 2012 | 23:24

Buwol napsal(a):

Ale každýho, kdo kouří trávu jako vy, bych od tamtud okamžitě vykopl !!
09. 03. 2012 | 23:26

jarpor napsal(a):

Pozoruji, že je to zde samý právník. Ovšem s různým právním názorem. Pro jedny je zloduchem Dobeš, pro druhé Dvořáková.

Neprávníci, k nimž se počítám, mohou mít jen sympatie či pocity... neb i díky podané žalobě autora přijde na přetřes "právní slovíčkaření" ...
tedy zda akreditace byla komisí odebrána... ke kterému dni... a co tedy s tím, že byla prodloužena do data červenec 2012...
nebo,
že akreditace byla odebrána ke dni červenec 2012...
a co vlastně udělal ministr... zda udělil akteditaci..., nebo,
zda odebranou akreditaci prodloužil ... podobně jako akreditační komise, pouze k datumu červenec 2016... nebo,
že po prodloužení akreditace komisí kdy měla "skončit" k červenci 2012 ji prodloužil o čtyři roky...

Slovíčkaření ? Asi ne. Ale s tím si evidentně zde mnozí hlavu nelámou. Je to lump - Dobeš. Je to potvora - Dvořáková.

A pravdu má ten, kdo zde naspal /asi pan Maximus/ něco ve stylu : Kindl a spol. se řehtá v klídku... on nic, on muzikant....

Vlk má jasno - moudruzi. A je vymalováno. No je to génius, a patrně vynikající právník... :-)) Vždy ví, kdo je vinen...

Praktický dopad vidím takto : měl-li bych potomka na škole v Plzni, rychle bych jim doporučil, aby odešli jinam. Když by nebylo kam, tak raději přerušit studium, než se dostane jinam.
Totiž argument Dvořákové, že někdy v budoucnu, když už potomek bude mít titul za studium, bude vystupovat v nějakém sporu jako právník... že by mu mohl při nějakém sporu někdo zpochybnit vysokoškolský diplom nabytý po červenci 2012 stran nejasností kolem platnosti akreditace a tím jej ze sporu, /z místa, kde právní vzdělání je podmínkou/ dostat... považuji za možný případ.
Chtěl-li by potomek v Plzni po červenci 2012 v Plzni začít... pak bych se pokusil mu to rozmluvit... pro výše popsaný důvod.

Jsou-li v Plzni právní nejasnosti - proč nestudovat tam, kde právní nejasnosti nejsou ? Proč si komplikovat život ? Jen proto, že se budou právníci přít a má pykat student za něco, co nezavinil ?

Těm mladým, kteří nadšeně si připíjeli "na vítězství" šampáněm vzkazuji :
Vážení, jen aby Vám časem nezhořklo, protože jednak se Vám může přihodit to popisované Dvořákovou...
a jednak se Vám může přihodit ještě jiná věc : jen taková otázka - Vy máte diplom z Plzně ? Tak... díky...
Obé může být pro Vás velký problém.
Tak místo přípitku si zvažte, jestli se Vám chce nést důsledky jednoho Kindla, který nic.... který je muzikant... a pomněte na ono : jeden problém, dva právníci - tři právní názory.

A soudím,že v této věci je problémů více jak jeden.

Hezký večer
09. 03. 2012 | 23:32

Kryštof napsal(a):

Právní stát a Česko jsou dva antagonistické pojmy .
Slučování obou dohromady je samo o sobě absurdní a tedy i neklamnou známkou duševního pominutí smyslů .
Osobně sice nechápu , proč ti čecháčkové po tom , co předvedli všudemožně i nemožně , lpějí ma tom "mít svůj stát" , kde jim takřka už nic nepatří , a slovo "svůj" je samo o sobě v té souvislosti tudíž absurdní , ale když jim na to ještě nějaký šprýmař půjčí ....
Považovat tuto rozpadlou a disfunkční jarmareční boudu za "stát" je buď projevem hrubozrnného cynismu anebo mentální retardace .
"Rozpad školství"... - tady už se nemá co rozpadat , poločas rozpadu již dávno minul .
09. 03. 2012 | 23:52

noe napsal(a):

Z Dobešova jednání zůstává už jen pocit hrůzy a zoufalství.
Zákony jsou pro něj rohožkou, o niž otírá své špinavé polobotky. Chová se tak, protože je intelektuálně impotentní, nebo proto, že jeho cílem je likvidace správy této země?
Ale horší než Dobeš jsou studenti v těch autobusech. Takových lidí se lze jenom štítit. Viděl jsem na vlastní oči jejich servilní poklonkování před Dobešem a chtělo se mi zvracet. Ještě teď je mi smutno.
Snad se budou v budoucnu firmy ptát, odkud kdo má titul a snad nebudou studenty z Plzně považovat za skutečné právníky. Protože jsou to jen zvířátka, která se vší mocí snažila olizovat Dobešovi polobotky. Skutečný odpad a pravý opak těch slušných a chytrých, kteří se účastnili Týdne neklidu.
10. 03. 2012 | 00:38

Občan napsal(a):

Mně to celé stále více připadá, jako když někdo někde usoudil, že máme porávnických fakult moc a zahrál si "škatulata, hejbejte se". No, a vyšlo to na PF ZČU.

Vzhledem k tomu, CO tam "studovalo" a "vystudovalo", by se leckterým NEJEN politikům mohly stát archivy školy nebezpečnými. Tak "se" usoudilo, že její likvidací se nebezpečí sníží. Jenže ouha; škola se jen tak nedá.
Co teď?

Mimochodem - všimli jste si, jak všechny tamní kauzy potichu zmizely z povrchu zemského?
A jak "se" úplně úplně stejně chodí po špičkách kolem PF MU Brno? Protože i tam hlavně v 90. letech "studovalo" a "vystudovalo" leccos. Kupříkladu pěkných pár činovníků MV ČR a BIS.

Je fakt, že právníků máme, že bychom s nimi mohli ucpat kanál.
Většina studentů a absolventů si není ochotna připustit, že nebudou věhlasnými a bohatými advokáty, ani dobře zajištěnými soudci a státními zástupci (už jen proto, že to jsou stejně dynastická povolání jako doktořina - a tahle partička mezi sebe jen tak nějaké náhodně kolemjdoucí absolventy nepustí), ale že většinu života stráví jako řadoví referenti a podnikoví právničtí podržtaškové. A že když budou mít HODNĚ velké štěstí a dobré konexe, možná se jim podaří přisát se na státní cecík prostřednictvím některé z "neziskovek" či "projektových/veřejnězakázkových agentur".
Už dnes je dost právnických absolventů úplně bez práce a jsou moc rádi, když je nějaká škola vezme jako pomocné asistenty nebo interní doktorandy.

Já bych hledal souvislost s PF ZČU i tady. Nemluvě o pravděpodobných bojích mezi jednotlivými právnickovzdělávacími gangy, jak bylo popsáno výše.
10. 03. 2012 | 01:04

Dalibor Štys napsal(a):

I na veřejné vysoké škole lze dostat nesouhlas akreditační komise. I v případě, že splňujete všechny předpoklady dané zákonam, důvod se vždy najde.

Pokud se tu diskutuje diplomová práce ministra Dobeše, tak ta jistě byla obhájena na vysoké škole v oboru schváleném akreditační komisí.

Howgh
10. 03. 2012 | 03:30

anti politik napsal(a):

Hlásit se po Kindlovi na plzeňská práva? to může udělat jedině blbec,(titul z Plzně je v tomto případě logicky k hov.. ten nebude brát nikdo vážně) tudíž se Dobešovi nedivte, patří do úplně stejné kategorie jako tito "studenti", co se po Kindlovi na Plzeň přihlásili! Poslední ročníky nechá AK přece dostudovat, takže se jedná jen o ty, co přišli po Kindlovcích! Skutečně inteligetní člověk by tuhle školu obešel obloukem proboha, tak co se řeší? Že tam vlezli i přes riziko zrušení? navíc předpokládám, že se tam dostal po aféře úplně každej, kdo tam kop do dveří, protože škola se chtěla udržet za každou cenu.
10. 03. 2012 | 05:17

Pepa Řepa napsal(a):

BYLO, NEBYLO………
-----------------------------------------------------------------------------------
Byl jeden mravenec odkojený dvanáctkou, místní patriot tělem i duší, leč činorodě vypadající. Běhal sem, běhal tam, hvězda medií.
Matička bruselská rozhodla: kontinent zachrání, když bude mít každý blb-i český maloměšťek- diplom.
„KAŽDÁ KRÁVA, MÁ MÍT PRÁVA, KAŽDÝ VUL, ASPOŇ PRÁVA PUL……
„ to zaklínací heslo nás přece ochrání před pracovitými Asiaty. Čí více právníků a šiklovských džendrtet, tím lépe.Tím porazíme Samsung i Lenovo.

A tak se rozdávaly diplomy. Kamarád taky rád. Dávej docente, dávej, budeš arbitrem. Byl. Jako Havlův Jaroš.Pak to prasklo..
Co teď?

Pan Rada Vacátko věděl svý. Pachatel se vrací na místo činu. A tak se vrátil mravenec hlavní branou coby zachránce. Založil „Partu B“. Až to zametu, zvolíte věhlasného člena party Bé –autora zákoníku ne zrovna přehledného-děkanem.
To víš, že jo, odpověděli volitelé a jak to je v kraji zvykem zvolili jiného.
Mravenec se rozzlobil a šel za slepičkou. Nedej slepičko vody do zobáčku ať tam leží nahoře, ať umře. Slepička byla fintilka, ráda rudou i modrou. Celá léta hybernovala, rozdávala kdekomu.
Dokonce zmíněné Universitě přidala-béhem krize- i studium na dochtora. Jak úsměvné.
Sama učila na škole, kde dostane diplom i ruská tenisová raketa, neznajíce slovo česky.
Teď se zatvrdila. Mravenec má pravdu, to je diskriminace menšin „NEDÁM“.
Když se kácí les,lítají třísky, říkali jí –tehdy zapálené do ruda-učitelé. Co je nám do studentů, kteří žádné výhody nemají a musí si to pět let vysedět.
A napsala –hlava bystrá-„DÁM“, ale jen do listopadu. :-)))))))
Mazaný a bystrý docent, starý praktik dostal nahrávku na smeč.l Ale ty nejsi královna koloběžka, nemůžeš DÁT-NEDAT.

Opravuji, opravuji: NEDÁM jen do června, pak NEDÁM taky!
)))
Leč bylo už pozdě.
Zažaluji Vás všechny, vřeštěla slepička, která se najednou probrala, pomýšlejíc na senát.
Jak? No přece ve veřejném zájmu. Nový monstrproces za dveřmi. Co je zájem veřejný? Možná zastíní i reality show veverek.

K žalobě se připojí i školní blb Mareček, který ač student pátého ročníku neměl hotový prvák, přivazoval se ke stromům, coby aktivista zelený, neměl čas na zkoušky. Prototyp pracovitého studenta. Liška Bystrouška drmolící mantru " Lidská práva, lidská práva" i u ceny vajec a fotovoltaiky se přidala.

Zesmutněl pouze mravenec i když předstírá-coby rozený patriot-nadšení. Tak hezky to měla „Parta Be“ vymyšlené, takově pěkná budova to je, soukroné universitě by slušela. Právníků není nikdy dost a soukromá VŠ tady ještě chybí.
Prý to má už mravenec spočítané. Ale naděje umírá poslední . I ta na soukromou VŠ se školným jako u pana PEHE, bojovníka to za sociálně spravedlivou „Světasprávu vyvolených“.
-----------------------------------------------------------------------------------
Pokud pohádka cosi připomíná, jde o podobnost čistě náhodnou.
Bylo nebylo, ale spíš bylo.
Říkal moudrý Jan z Kampy.
10. 03. 2012 | 07:06

Béda napsal(a):

Dobeš podobně jako jiní ve vládní triádě potvrzuje, že se stal kozel zahradníkem. Ve vaší vládě, pane Liško, bylo ostatně těch kozlů taky nepřeberně. Někteří byli společni - Schwarzenberg, Kalousek, Vondra.
10. 03. 2012 | 07:24

Béda napsal(a):

Problém má několik rovin.
1/ právní = jestli ministr popřením věvného závěru AK popřel anebo nepopřel zákon, resp. závěr AK správně vykládá
2/ odborný = jestli ZČU Plzeň splňuje/nesplňuje podmínky pro zachování své existence (odborná fundovanost sboru, počty prací...) - jestli diplomy absolventů ZČU budou akceptovány v praxi
3/ morální a personální - jak k tomu přijsdou studenti, kteří nastpöupili studium v dobré víře a ničím se neprovinili. Je Dobeš (který má mezi jiným máslo na hlavě za neschopnost čerpat prostředky z eurofondů, je znám jako reformní co krok to nápad - rušení a slučování škol,omezování akademické svobody...) člověkem na svém místě anebo naprostým diletantem a rozbíječem již tak soustavně devastovaného státního vzdělávacího systému..?
10. 03. 2012 | 07:43

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Bude, nebude, ale spíš bude xindlův duch obcházet nadále fakultou i naším právním státem. Stačil mi ten rozhovor s děkanem Pauly, abych pochopil co je to za ptáčka.
Dvořáková naproti tomu argumentovala velmi věcně a přesvědčivě.
Do karet jí ale nevidím.

Justitia regnorum fundamentum
10. 03. 2012 | 08:28

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
hypotetického docenta bych nepodceńoval. Je to bystrý a zkušený praktik, který nevytrubuje do medii. U slepičky je to složitější. Ona si popletla "Dám-Nedám"-to se ženám stává- ale popletla si i vytrubování do medii, není od toho. Má vydat jasný, vyargumentovaný a nezpochybnitelný verdikt a tečka. Ať si z něj každý cituje.
A měřit všem stejně.

Ale to ona ne. Ráda světla kamer, ráda se natřásá, vykrucuje pomůže to do Senátu. Není ani členkou správního orgánu ani děkanem, hájícím zájmy fakulty. Ti mohou vytrubovat co chtějí.
Určitou šanci na argument předpojatosti praktik má, záleží kdo to bude posuzovat, což je nejisté, bude ping-pong mezi soudy a věc bude možná ne na měsíce, ale na leta. Je tu precedent E.W.
Navíc dámě ujíždějí nervy, stává se -pane přírodovědče- jakousi Extatosomou tiaratum(?) hrozící ztrátou diplomu nezbedným studentům ( ti za hrátky s diplomy nemohou). To tady opravdu nehrozí, je tu precedent s odvolaným Burym.Ani jeho úkony nebylo možné zneplatnit.Ale co právník, to názor.

Nicmémě můžete se proslavit objevem Strašilky české, barvy rudo-modro-zelené, neb u zelinářů nepochybně skončí, tam- u Lišky- se dobře kompostuje.

Pokud jde o kvalitu nejen českého, ale i celého evropského školství, darmo mluvit.
Dám Vám soutěžní otázku.
Jaký je rozdíl mezi kvalitou absolventam ZČU a Universitěta pana Pehe či Jana Amose?
Všechny mají stejnou akreditaci!

Pomůcka pro luštitele: částka školného.
10. 03. 2012 | 08:40

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
Já už favorita mám
https://www.youtube.com/watch?v=jYLoHAM3TiY&feature=related
Inu duch Johna Browna také dlouho kráčel dál a v košili se - dodnes - u táboráků třepotá.
Duch českého, potažmo evropského školství.
Mějte se.
10. 03. 2012 | 08:49

Desiderius napsal(a):

Dobeš svým protiprávním postupem může studentům způsobit to,že jejich následné studium bude uznáno jako neplatné. Může se tak stát na základě pravomocného rozhodnutí soudu, který dle mého soudu musí potvrdit rozhodnutí akreditační komise a neplatnost Dobešova postupu.Já být studentem na plzeňské PF tak z ní okamžitě uteču jinam.Je zarážející,jak malé právní povědomí mají dnešní studenti práv.Jaké mají předpoklady k výkonu svého budoucího povolání? Co se týče Dobeše,překvapilo by mne,kdyby postupoval vzhledem k výši svého "intelektu" a závislosti na Klausovi jinak.Co je tragické a co bohužel přesně odpovídá nechutné situaci v této zemi je to,že právnická fakulta v Plzni vůbec nenapravila své chyby z minulosti,nikdo nebyl potrestán,absolventům nebyly odebrány diplomy atd.
10. 03. 2012 | 08:53

vasja napsal(a):

I blboun má pravo na svoje práva. Přece nebude dojíždět do Sládkovičova.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/07/04/hasek-cssd-slovensko-titul-judr-vysoka-skola/
10. 03. 2012 | 09:13

Nuba napsal(a):

Jsou věci důležité a podřadné

z tohoto pohledu je úroveň vysokých škol, potažmo kvalita vzdělání, tak jako i řada jiných věcí ve veřejném zájmu. Tím pádem má být i veřejnost co nejvíce informovaná o všech úkonech, které se v těchto věcech dělají. Podobně, jako to teď vidíme v online přenosu se soudní síně ve věci korupce uvnitř jedné politické strany. Je bytostným zájmem občanů, aby byli o všech aspektech, které nepodléhají utajení, co možná nejvíce informováni. Právě v souvislosti s množstvím relevantních informací se dokážou lépe orientovat i rozhodnout a reagovat, tak, jak by občanská společnost měla. Doposud to není zvykem. Hlavně proto, že to JISTÝM lidem zásadně nevyhovuje, ba dokonce to může mařit jejich záměry. Nedivím se. Pěkně se tady zapelešili. Jistěže se mnohem komfortněji jedná v soukromí hotelu Savoy či kdekoli jinde, kde na to není vidět.

To se intrikuje a korumpuje. Jedna báseň

Držím palce paní Dvořákové i celé akreditační komisi. Osobní útoky na ni jsou ubohé a účelové, ukazuje se, že protesty studentů i akademické obce měly opodstatnění a jejich obavy o zasahování a politické ovlivňování prostřednictvím nového školského zákona byly naprosto důvodné.

Stačí jeden Dobeš s Klausem za zády
10. 03. 2012 | 09:19

Pepa Řepa napsal(a):

vasja
ale no tak. Všichni jsme jen lidi.
Hejtman Hašek to měl do Sladkovičova blíž než do Plzně, to by Průša spolubratrovi neudělal, kdo se má pro diplom takovou dálku trmácet. Ne každý si může doletět jako Zaorálek.
V tom byl Kindl spravedlivý. Socan nebo modej pták, vsjo rovno, jak říkáte Vy-Ukáčka.
10. 03. 2012 | 09:25

Judr napsal(a):

lIŠKO- opravdu budeme to ho-vno kolem plzenských práv rpozmazávat.
Ostuda je že to vůbec múže v Evropě existovat. To že nikdo z pedagogů nebyl trestán je ubohost. To že nikdo nevracel tituly a odůvodnění bylo že student práv není povinnen znát jak probíhá normální studium - VÝSMĚCH UPLNĚ VŠEM HODNOTÁM. u normálních lidí platí základní pravidlo - mneznalost zákona neomlouvá. U právníků ovšem neplatí !!!!
To další už jsou jen mocenské hrátky, které odserou ti slušní studenti a pedagogové z plzně, pokud tam nějací jsou. Akreditace ano -ne , celé hnus.
Poztice Pospíšila i Dobeše je naprosto neudržitelná, stejně jAKO AKREDITAČNÍ KOMISE, v normální zemi by táhli pryč během 2 hodin. U nás normální
10. 03. 2012 | 09:56

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Ten popěvek je o slepičce co sezobla strašilku.?
Strašilky jsou neškodné, pokud nepřerostou do AK giganta vlivem mutace v korupcí a mafiánskými praktikami silně zamořeném politickém ogorodku.
Pak je třeba nasadit hvězdnou pěchotu, insekticidy, dravé roztoče a objektivní demokratický tisk.
Kdo ale zašlápne ksind švába X?
Mezitím se nám ve školství rozlezl potemník moučný.
Tak se na pytle se zatuchlou moukou nalepí usměvavý Komenský nebo Alois Rašín, a chytré koblížky se kutálí z pohádky do pohádky. Schlamstnout je už měla liška rezatá, ale i ta je dnes zelená. Zelená liška, to je už opravdu, ale opravdu moc scifi. Asi utekla nějaká GMO nešťastnice z laboratoří ústavu slovutného našeho bratra Vácslava.

Hezkou sobotu, bratře Josefe.
10. 03. 2012 | 09:56

Judr napsal(a):

lIŠKO- opravdu budeme to ho-vno kolem plzenských práv rpozmazávat.
Ostuda je že to vůbec múže v Evropě existovat. To že nikdo z pedagogů nebyl trestán je ubohost. To že nikdo nevracel tituly a odůvodnění bylo že student práv není povinnen znát jak probíhá normální studium - VÝSMĚCH UPLNĚ VŠEM HODNOTÁM. u normálních lidí platí základní pravidlo - mneznalost zákona neomlouvá. U právníků ovšem neplatí !!!!
To další už jsou jen mocenské hrátky, které odserou ti slušní studenti a pedagogové z plzně, pokud tam nějací jsou. Akreditace ano -ne , celé hnus.
Poztice Pospíšila i Dobeše je naprosto neudržitelná, stejně jAKO AKREDITAČNÍ KOMISE, v normální zemi by táhli pryč během 2 hodin. U nás normální
10. 03. 2012 | 09:57

Judr napsal(a):

pokud Je tu přítomen nějaký právník - rád bych se zeptal co to je za obor nebo pavědu tyhle práva.
Kdyby lékař přeskočil studia anatomie, vysmáli by se mu při první vizitě nebo prohlídce pacienta. Strojař bez geometrie, znalosti výkresů a materiálů, stavař bez znalosti statiky, geodet bez základních znalostí geometrie, řezník bez znalosti jak je složeno tělo zvířat, atd atd. všichni by se zesměšnili během první hodiny v práci.

Nechápu že ui právníků nejsou potřeba naprosto žádné znalosti, studium lze přeskočit. Asi je to jen mocenské bratrstvo svi...ní co nic nepotřebují umět ale mají moc, jinak to neumím vysvětlit.
Jestlipak se někdo ozvě a vysvětlí jak to je
10. 03. 2012 | 10:06

kulivočko napsal(a):

pro Pepu Řepu
Ale AK s Dvořákovou v čele nepovolila věhlasnému členu Party B Eliášovi nový studijní program na soukromé pražské VŠ.
Jak to pasuje do Vaší Pohádky?
10. 03. 2012 | 10:14

Pacák napsal(a):

Po Klausově milosti korupčnici, Dobešova milost zkorumpované škole.
10. 03. 2012 | 10:18

Občan napsal(a):

To JUDr.:

Kecáte z hladu...
Při STUDIU práv samozřejmě nelze nic přeskočit, protože na sebe všechno navazuje. Začíná se úvodem do studia práv ("právní propedeutika", "teorie práva", "státověda", "úvod do legislativy", "římské právo") a na to pak navazují jednotlivé obory práva a historie státu a práva, za současného rozvíjení obecných právních nauk.
Pokud někdo něco z toho přeskočí, nemá jinou možnost než se to nějak doučit sám. A složit z toho zkoušku.
To, že pár politických a podnikatelských netáhel dostalo někde titul za půlatek, neznemaná, že tak "studuje" většina studentů. Možná na privátních školách, ale na veřejných to není možné.

Tažení proti PF ZČU má JINÉ pozadí než jsou možné nedostatky. Ty jsou totiž na všech VŠ bez ohledu na zřizovatele a AK to má srdečně "v otvůrku". Kalvoda se Šťávou, Mareček Bendů a další "kmotříci" vč. právněvzdělávacích gangů mají, zdá se, VELMI dlouhé prsty...
10. 03. 2012 | 10:25

dalimír napsal(a):

Co znám zde na moravě advokáty tak hodně se jich jezdí často do Prahy radit ! Musí to tam být opravdu lukrativní téma ! Asi pořád stejné jak lidi co nejvíce napálit a oškubat ! A právě na tomhle se zakládá celý ten buržoázní kapitalistický systém ! Když se k tomu ještě přidá svatá stolice tak dílo zkázi je dokonáno ! Člověk ,kapud ! Pane Zaorálku hlavu vzhůru ,R. Fico na slov.to má jíž v kapse ! A vy ČSSD pokud zrušíte to dementní usnesení z toho začouzeného Bohumína a potáhnete za jeden provaz s polepšenými komunisty tak za pár let bude naše republika jen kvést ! Dl.
10. 03. 2012 | 10:33

Jemnický napsal(a):

Judr

Na funkci Boblika z Edlštatu nepotřebujete žádné matoucí právní vzdělání, stejně jako na funkci politika. Pokud chcete mít právní kancelář, potřebujete diplom, kmotra a prachy. Právníky s kvalitním vzděláním si najmete.
Nic složitého, stačí pokřivený charakter, hroší kůže, cynismus a láska k prachům. Ostatní příjde a přijede samo.
Stanete se pevným kvádrem v základech našeho právního demokratistánu.
10. 03. 2012 | 10:34

Jemnický napsal(a):

Dalimír

Buď jste nepochopený ironik, nebo už kvetete.
V ČSSD chybí k Zaorálkovi už jen Vyorálek ze začouzeného Bohumína.
Polepšení komunisté ze všech stran, spojte se.
10. 03. 2012 | 10:40

Kryštof napsal(a):

"Českým školám třikrát běda , když jim vládne Rudý děda !"
To se říkávalo o bolševickém ministrovi školství Zdeňku Nejedlém v letech poválečných a v letech 50. , kterýžto Nejedlý byl renomovaným volem .
Tenkrát jsme ovšem ještě neznali Dobeše .
V porovnání s těmi VŠEMI blby po r.´89 zde ve školství jako ministry , se jeví zmíněný Nejedlý včetně pověstného ministra školství Kahudy za Novotného , retrospektivně jako genius .
"Česko a právní stát". Absurdní spojení a fantasmagorická vidina z alkoholického deliria .
Tenhle Liška se také etabloval jen co je pravda , jeho exposée jako crack proclivity supporter .....
Česko a "právní věda" ..... , je jenom škoda , že hvězdy
stříbrného plátna , pp. Laurel & Hardy již nežijí .
Byla by z toho moc hezká groteska , jak Keyston´s policajti je honí jako právníky po Plzni .
10. 03. 2012 | 10:44

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Mě osobně se zdála Plzen vždy podezřelá ! A od té doby co tam mafiáni zabácli zlodějíčka Kájinka se mito jen potvrdilo ! Je to město prolezlé falší a podvodama skrz na skrz ! Snad to bude tím že jich osvobodili američané kteří jim tam zrovna naroubovali tu jejich "západní kultůru" ! Dl.
10. 03. 2012 | 10:44

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
na Praze 4 je na Zelené lišce hezký hřbitov. Jak předvídaví byli naši předci.

kulivočko
pravdu díte.Tak blbí, aby si ihned vykopali hrob nejsou.
Viděl bych to na běh 3000 m přes překážky. Další je skutečnost, že výstavní budova není majetkem fakulty. Těch překážek je celá řada.
Ale chuť je veliká, převeliká, Víte kolik by se našlo docentů a přescentů, kteří by rádi přednášeli na "elitní" právní soukromé fakultě se školným 200-300 mega a odpovídajícím honorářem?
Myslíte, že věhlasná NY universita pana Pehe má nedostatek učitelů? A že se tam rodí "(j)elita". Jako kdysi u řezníka v Myslíkačce.
Netvrdím, že se běhu účastní jen závodník ze stáje Eliášův oheň. Nejde o osamělost přespolního běžce.Je jen jedním z řady běžců.taky netvrdím, že vyhraje. Ale je s ním třeba počítat.
10. 03. 2012 | 11:00

vasja napsal(a):

Od Verešové bych lekci vzal. To teda kecat nebudu.
10. 03. 2012 | 11:01

Judr napsal(a):

Občane to jste nám vysvětlil jak by studum mělo vypadat, a vypustil žvást, že ti rychlostudenti si to nastudovali sami.
Kecy a to hlavní jste neodpověděl.
Opakuji- v téměř VŠECH oborech lidské činnosti, pokud jste neprošel onou školou a pak nabíral praxi od nejjednodušších úkolů ke složitějším, se zesměšníte během pár hodin.
Umíte si představit primáře na chirurgii který si udajně vše nastudoval sám a rovnou rídí celé oddělení nemocnice, a neprošel zkouškami, je nepolíben anatomíí, a poté nezačal od toho že byl jen po ruce zkušeným operatérům a držel háky, pak začal s jednoduchými operacemi atd ATD. stejně si neumím představit architekta jak prohlásí že si vše nastudoval sám a rovnou začne projektem nového centra prahy. Neumím si ani představit hudebníka který přeskočil studium stupnic a not, nebo si vše nastudoval sám a začne rovnou tím že složí operu. A tak mohu jmenovat obor po oboru

Takže přestaňte sprostě lhát a znovu. Odpoví někdo na otázku co je právo za pavědu, že tam někdo přeskočí studium a je rovnou šéfem legislativní rady celého státu, nebo sedí v jiných, často nejvyšších patrech českého státního systému. Nebo jste opravdu jen nevzdělaná banda co drží mocenské pozice

Právníci, děkujeme za vysvětlení
10. 03. 2012 | 11:07

Pepa Řepa napsal(a):

dalimír napsal(a):
Mě osobně se zdála Plzen vždy podezřelá !

Japato?

Zkuste Budvar. Dokud ještě teče.
Plzeň je Sodoma-Komora. Deset spravedlivých nenajdete.
Eliášův oheň na ně
10. 03. 2012 | 11:12

Viktor napsal(a):

Judr má hlubokou pravdu. Právníci, buďto dokážete ty rychlostudenty ze svých řad zesměšnit a vykousat ze svého středu / stejně jako by to udělal ve všech ostatních oborech / a z těch pozic, nebo jste totálně zesměšnili sebe a celý obor, a zasloužíte si jen hluboké pohrdání společnosti.
Ja to na vás
10. 03. 2012 | 11:14

Krupa Václav napsal(a):

Souhlasím s autorem i s Vettwolfem 18:45, i když je mi těch pěkných mladých lidí líto. Dobeš si ten projev před nima viditelně užíval. Dál číst nemohu, jen si ještě tipnu Klausovo reakci. Nejspíš se nevyjádří vůbec,což je jeho oblíbený postoj tam,kde by musel přiznat nějaké své pochybení. A Dobeš je přece jeho nejlepší ministr školství.
10. 03. 2012 | 11:32

Radovan napsal(a):

Pane Liško,Strana zelených by měla protestovat nejen proti poslednímu rozhodnutí zrušit p.Dobeše, akreditaci Právnické fakulty v Plzni, ale proti směšné figurce pana Dobeše,který zničí české školství na mnoho let Pan Dobeš si myslí, že je Bůh, ale Bůh si zásadně nemyslí, že je Dobeš.
Studenti Právnické fakulty si zvykli na benevoletní studium na své škole. Když profesoři učili ledabyle politické kádry, tak také učí stejně své studenty.
Nechtěl by zaměstnávat studenty z Plzně, viz Řápková, Benda a další. Řápková je poslankyně, je hloupá až to bučí, ale prý je povolná na důležitých místech. Je to česká "Cicolina"
Studenti z Plzně uráží ostatní poctivé studenty Právnických fakult v Česku.
Soud bude muset populistické rozhodnutí hloupého ministra Dobeše zrušit,jinak to ohorožuje právní český stát.
Ostatní studenti protestujte, to špatné rozhodnutí vás velmi požkozuje, občané si myslí, že vaše studium je stejně ledbylé jako v Plzni.
Klaus si neuvědomuje, že chválením Dobeše klesá na jeho ubohou úroveň.
Quo Vadis české školství - do Afriký ??????
Quo Vadis pane prezidenta Klausi.
Cenzore nemaž to, je to pravdivé a aktuální ! Nešlo by písmena z reCAPTCHA psát čitelněji, co to má za význam, když diskutující musí luštit dlouho tyto zkomoleniny. Anglická nechejte, to jen prospívá. I zvuková nahrávka je zbytečným kvízem, proč ????
10. 03. 2012 | 11:42

Strejda Joe napsal(a):

Judr
Ono by se poznalo snadno, kdo studium přeskočil. Jde o to, že "rychlostudenti" chtějí pouze z toho či onoho důvodu získat titul (např. na některých pozicích ve státní správě je požadováno vzdělání v magisterském stupni, i když s výkonem pozice nesouvisí, někteří lidé si prostě chtějí zajistit společenskou prestiž atd.), aniž by chtěli právo provozovat jako profesi. V praxi se nedostudovaný právník pozná stejně snadno, jako nedostudovaný doktor.
10. 03. 2012 | 11:43

Krupp napsal(a):

Dobeš je umolousaný psychopat a jeho řízení ministerstva podle toho vypadá a snad právě proto má podporu Kikiny a jeho rektálního šťourala Nečase. Pro tato monstra naší politiky je respekt k zákonům této země zřejmě nemožný, protože brání rozletu jejich myšlenkového trusu. Takové chování je pro mladou generaci a studenty tím nejhorším vkladem, protože by přece jen měli tvořit budoucí elitu země.
10. 03. 2012 | 12:00

Občan napsal(a):

To JUDr.:

Ne.
To jsem Vám vysvětlil, jak studium práva VYPADÁ. Tedy vypadá pro cca 98,5% studentů. Ten zbytek jsou "rychlostudenti", které jejich spolužáci většinou nikdy v životě ani nespatří.

"Rychlostudenti" obvykle NIKDY nevykonávají profesi, v níž získali titul. Takový Mareček Bendů například nikdy v životě ani jednu jedinou vteřinu nepracoval jako právník.
Ani Ondrášek Lišků nikdy v životě nepracoval jako politolog či kněz (přesto, že tyto dva obskurní obory údajně vystudoval. Ostatně, jeho diplomka asi také bude hodně zajímavá - téma "Církev v podzemí a společenství Koinótés" vypovídá dostatečně) a když se to tak vezme kolem a kolem, tak nepracoval nikdy (V letech 2000–2001 pracoval pro Fórum 2000, v letech 2003–2004 předsedal Česko-rakouskému fóru pro dialog. V letech 2003–2005 byl zastupitelem v Brně - ani jedno z toho nelze nazvat PRACÍ).

Já si naopak v současné době a v ČR umím velice dobře představit "primáře na chirurgii který si koupil titul a rovnou rídí celé oddělení nemocnice, a neprošel zkouškami, je nepolíben anatomíí, a poté nezačal od toho že byl jen po ruce zkušeným operatérům a držel háky, pak začal s jednoduchými operacemi atd ATD. Architekta který si koupil titul a rovnou začne projektem nového centra prahy. Hudebníka který přeskočil studium stupnic a not, nebo si koupil titul a začne rovnou tím že složí operu.".
Stačí mít dost peněz, konexí a drzosti. Lidi na práci si najme za pár šušňů na pracáku nebo v agentuře.
Jen troubové, kteří se chtějí ŽIVIT PRACÍ, doopravdy studují. Šikulové se stávají politiky, "projectmanagery", "neziskovkáři" a státem dotovanými podnikatelskými "kmotry".
10. 03. 2012 | 12:09

kulivočko zvonkajšku napsal(a):

Kdybych náhodou někdy potřeboval právní služby, budu si velmi pečlivě ověřovat, kde studoval dotyčný právník. Pokud se nějak ochomýtl okolo Plzně, prchnu rychlým krokem.

pro Pepa Řepa
Eliáš je solidní, škoda, že se nestal děkanem, to byla šance pro plzeňská práva. Nikoli jistota (32 percentilů u přijímaček... aúúúúúú, to bolí ), ale šance ano...
Ovšem nikoli pro xindlovce s Paulym v čele.
Velmi mne zklamal Baxa, achjooo. Dvořákovou nijak nežeru, ale nebojí se, baba.
10. 03. 2012 | 12:13

Občan napsal(a):

No, koukám se na vedoucí kateder na PrF ZČU a nevím, v čem vidí paní Dvořáková problém.

Katedra forenzní psychologie a sociologie: doc. PhDr. Pavel Prunner, CSc. (skvělý psycholog!)
Katedra mezinárodního práva: JUDr. Petr Dobiáš, Ph.D. ( pověřený řízením ) (je fakt, že doc. Balaš asi byl lepší)
Katedra právních dějin: prof. JUDr. PhDr. Karolina Adamová, DSc. (to je špičková odbornice na právní dějiny!!!!!)
Katedra soukromého práva a civilního procesu: prof. JUDr. Přemysl Raban, CSc. (pověřený řízením ) (tady asi trošku problém bude, protože prof. Raban je čistý obchoďák)
Katedra správního práva: JUDr. PhDr. Jan Malast (toho sice neznám, ale učí mu tam Henych a Staša a ti JSOU zárukou kvalitní výuky)
Katedra teorie práva: UDr. et PhDr. Zdeněk Masopust, DrSc. (tohle je průser - ale ne proto, že by pan profesor neuměl; jenže je mu 74 let. Ale zase - učí mu tam Gerloch a Cvrček a OBA umí)
Katedra trestního práva: JUDr. Petr Kybic, Ph.D.
Katedra veřejné správy: JUDr. Tomáš Louda, CSc. (tahle katedra má naprosto špičkové obsazení!!!. Jen škoda, že už tam neučí Wokoun)
Katedra ústavního a mezinárodního práva: prof. nzw. et Doc. JUDr. Karel Klíma CSc., dr. hab. (no, tady mi pár jmen chybí, ale zásadní problém ta mtaké nevidím)

Takže kolem plzeňské PrF něco HODNĚ smrdí.
A nedostatek kvalitních vyučujících, jak tvrdí paní Dvořáková, to PROKAZATELNĚ NENÍ.
Stále více jsem přesvědčen, že "nastala potřeba" se jí zbavit.
10. 03. 2012 | 12:45

dalimír napsal(a):

Pepíku Řepo jsem obyčejný vydlák, z lidově demogratického hnízda takže na Vaše intelig. laškování zde na serveru aktualně cz. oplývajíci jasnozřivostí a spisovatelským šarmem prostě nemám ! Beru to jak to je ! Někdy ale stačí trocha selského rozumu aby běžný ovčan ledasco pochopil ! Kauza Kájinek a plzenské Bory mě otevřela oči ! Plzni je lépe se vyhnout ! Hezký den ! Dl.
10. 03. 2012 | 12:47

JUDr napsal(a):

StrejdA joE A OBČAN, ony ty mé přiopomínky vypadají jako od naivky který neví o čem mluví, ale ono to tak není a má to zdravé jádro.
Řeknu k tomu ještě jeden pohled- když po obyčejném kuchaři chcete, aby uvařil ze shnilého masa, tak buĎ JE HOVADO, nebo vám řekne že pokud chcete mít slušnou restauraci, něco takového nelze dělat.. a stejně ve všech oborech.
Řekli někdy právníci že zákony vycházející z parlamentu jsou shnilé a nedá se podle toho žít, já si nevybavuji nic takového.
Stejně tak si myslím že by ředitel slušné nemocnice netrpěl někoho kdo přeskočil studia a koupil si titul MUDr, a to ani na pozici kde přímo nerozhoduje o léčbě.

A v neposlední řadě- šéf legislativní rady v parlamentu nepotřebuje nic vědět o legislativě a o tom co je to právo a zákon- no to je tedy úroveň.

Stojím si za gtím co jsem napsal jako JUDr 10,06 a 11,07
Opovržení VŠEM právníkům, kteří toto připustí.
A znovu dotaz - je právo jen zastírací pavěda
Dobeš a Pospíšil jsou jenom vrcholky prohnilého stavu
10. 03. 2012 | 13:05

Olbracht napsal(a):

Občane a Joe, jestli si myslíte že celá ta kauza je jen ostudou Dobeše, a ne špínou na celém systému práva a na cti v š e c h právníků, tak se tedy hluboce mýlíte. A pokusy okecat to právnickými kličkami to celé rozpatlávají do nekonečné trapnosti
10. 03. 2012 | 13:23

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Copak se u nás nenajde šikovný právník, který by dokázal vypracovat relevantní obžalobu na JUDr. Kindla pro podvod a falšování veřejných listin?
A na toho uhlazaného baziliška Němce si taky nikdo netroufne?
Nebo už je v naší zemi justice tak prohnilá, že nakonec někomu rupnou nervy a vezme spravedlnost do vlastních rukou.
10. 03. 2012 | 13:32

Občan napsal(a):

To Šašek z Jihlavy:

Mohl byste být trošku konkrétnější?
CO konkrétně Kindl ZFALŠOVAL? A ČÍM se dopustil PODVODU?
10. 03. 2012 | 13:46

Strejda Joe napsal(a):

Judr

pokud jde o "vědeckost" práva, tak bych sám dal spíše za pravdu těm, co tvrdí, že se o žádnou vědu nejedná. Zároveň bych však v souvislosti s právem nepoužíval výrazy jako "pavěda" či "zastírací" - právo je prostě daný systém norem zajišťující chod společnosti. Právník tedy není vědec ve smyslu třeba fyzika objevujícího dosud neznámé zákonitosti a vztahy, nýbrž znalcem a interpretem obsahu několika knih. To však nijak nesnižuje jeho význam, což ostatně platí i pro sociology, ekonomy či politology, kteří se podle mě také nezabývají vědou, ačkoliv je jejich činnost pro společnost taktéž významná.

Pokud jde o (ne)odbornost šéfa různých parlamentních výborů, tak vás na základě osobních zkušeností s prací v Senátu ubezpečuji, že nejde o nic výjmečného ani relativně nebezpečného. Volení zástupci lidu v demokracii slouží právě jen k zastupování lidu a na odborné otázky parlamenty zaměstnávají skutečné odborníky, kteří poslance a senátory v těchto oblastech vedou (což je mimochodem velmi frustrující činnost, ale jak jsem řekl, vyplývá z podstaty demokracie - vlády lidu, nikoliv vlády odborníků).

Konečně, právnící o nedokonalosti zákonů ČR hovoří neustále, ale uvědomte si prosím, že právníci jako profesní skpina nejsou od toho, aby garantovali existenci spravedlivého či dobře fungujícího systému - jsou to prostě odborníci, které si kdokoliv může najmout, aby v rámci tohoto systému pracovali v jeho prospěch. Ostatně zrovna v době krize i vámi zmiňovaní kuchaři vaří z hnijícího masa o sto šest, aby nepřišli o práci -dělají prostě to co jim klient/zaměstnavatel řekne. Na nedokonalosti např. občanského zákoníku si je proto na místě stěžovat pouze jeho autorům a těm, co ho prohlasovali parlamentem.

Pokud jde o tvrzení, že plzeňská kauza nějak poškozuje celou právnickou komunitu, tak se dá souhlasit pouze do té míry, do jaké je fakt, že určité procento držitelů řidičského průkazu tento doklad získalo např. pomocí úplatků, představuje újmu na cti všech řidičů v ČR....
10. 03. 2012 | 14:35

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Občan
Kryl všechny ty lumpárny, které se tam děly za jeho asistence, stejně jako při vědomí Zachariáše, Píši a dalších, jejichž jména si nepamazuji. Jsem přesvědče, že byl mozkem v této kauze.
Nechápu, v jakém dresu tady kopete, každopádně to není v barvách, kterým bych mohl fandit.
10. 03. 2012 | 14:56

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

oprava: Průši
10. 03. 2012 | 14:57

Pepa Řepa napsal(a):

Průša byl ouchyl.
Tvrdil Fanánek.

Zbývá jedna drobná otázečka.
Kdopa asi sestavil požadavek na udělení diplomu bez studia. Socanovi i ptáku modrému.
Že by seznam sestavil sám Kindl X?
10. 03. 2012 | 15:25

Honore napsal(a):

Joe, vy jste právník jak řemen, okecat umíte cokoliv a když je něco naprosto jasně černé, dokážete že to je bílé a ještě jste schopen odsoudit k doživotí ty co tvrdí že je to černé.
Na plzeňského právníka jste opravdu chytrý, asi jste tu PAVĚDU studoval jinde .

A jinak souhlasím s JUDrem, je to trapnost celé justice a všech právníků, nejen Dobeše nebo Pospíšila. To samozřejmě nevyvrací fakt že ti dva by nem,ěli sedět ve vládě už ani minutu
10. 03. 2012 | 15:51

Mirka napsal(a):

Pepo
ten seznam možná nesestavil, ale realizoval jako příslušník STB nebo milicí pokyny politbyra. A je jedno, jestli je to komunistické nebo nějaké jiné. Prostě ohnul hřbet a nebylo to zadarmo. Proti tomu jsou slouhové minulého režimu s jejich pár drobnýma hodně velcí žabaři. Každý systém, i ten nejhorší, stojí vždycky na těch ochotných.Kdyby nebyli, tak by krachnul.
10. 03. 2012 | 16:50

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Za zmínku taky stojí vizáž toho člověka as well as Body language. Z těch pár záběrů v TV mi přijde jako psychopatický starnoucí seladon (odtud to jeho nemožné a odpuzující háro). Zralý muž v postavení vysokého akademického fonkcionáře by se takto neměl ztrapňovat. Tato "výsada" náleží umělcům, kteří potřebují svoji "vyjímečnost" signalizovat okolí i mimo sféru své působnosti (a mně to vždy připadalo i u nich trapné). Ale budiž, umělci jsou mnohdy doat ujetí, právníci by tanto dojem dělat něměli, tam jde někdy i o život.
10. 03. 2012 | 17:44

sasa napsal(a):

Chtelo by to udelat happenning: studenti v maskach Dobese a Vondry jedou po Vaclavaku na nakladaku plnem modrych tubusu a rozdavaji kolemjdoucim obcanum diplomy plzenske pravnicke fakulty a vyznamenani za hrdinstvi! Volaji slava a nazdar!
10. 03. 2012 | 23:11

anti politik napsal(a):

Občan, tentokrát Vás jen poučím o základním fungování lidské společnosti, když tak obhajujete neobhajitelné! Společnost tvoří tisíce až statisíce skupin a spolu tvoří celospolečenské uskupení! Nezdravé vztahy (a co jiného byla sakra Plzeň, než nezdravá a zahnívající) mezi jednotlivci (korupční vzájemné dodávání titulů) za čas vytvoří těžce nezdravé vztahy celospolečenské-už jsou vytvořeny!! Navíc agresivita takovýchto "nechutných" jednotlivců v kombinaci s mocí se vždy, opakuji vždy manifestuje ve protispolečenské činnosti a tím pádem i ve skáze pozitivních duchovních hodnot, kapišto?!!
11. 03. 2012 | 06:22

anti politik napsal(a):

Jen tak mimochodem blogera vem taky čert, patřil a patří taktéž mezi ty "jednotlivce", kteří níčí zbytky našich společenských pozitivních hodnot tak usilovně, že už skoro žádné tahle "demokratická" společnost nemá!!
11. 03. 2012 | 06:33

Míval napsal(a):

Studenti plzeňských práv jsou líčení jako oběti a sami se tak zjevně také cítí. Jenže nebyla plzeňská práva, fakulta s velmi pošramocenou pověstí a značně nejistou budoucností, jejich svobodnou volbou? Ať už byla jejich motivace při volbě této fakulty jakákoliv, riskovali a ten risk jim nevyšel. Přesto tady byla snaha státu zajistit přechod na jiné, snad solidnější, fakulty a umožnit tak dokončení studia. Díky svému vítězství, které se snadno může stát Pyrhovým, se jim tahle možnost asi dost zproblematizuje. Navíc, vítězství je sice příjemné, ale pokud se k jeho dosažení spojí s někým tak špinavým, jako je ta současná figurka na ministerstvu, pak to celé musí zákonitě smrdět.
11. 03. 2012 | 09:47

Libor napsal(a):

Ale prosím vás Liško. Jak je na světě krásně, když nikde nejste vidět, tak to nekažte a nepište sem na blogy. Ty kecy dokážou zkazit celý den.
11. 03. 2012 | 10:26

JF napsal(a):

autor: co takhle než popisovat příznaky též krapet jít po příčinách ... tak nějak metastáze kapitalismu klausismu typu STBKGB z laboratoří pražské internacionály především té sovětské v pokročilém stádiu.

Problém je zda víme kde je jeho živná půda ... v poučení z krizového vývoje pod kapitalistickým marketingem sametovosti revoluce? Tuším že svým způsobem by mohl mít samet i využití v jiných oblastech než v poslaneckých a dozorčích křesílkách.

Ale show must go on ... Bursík/Dienstbier/Soukup/Zubovová - a jestli v tom není víc klausismu než zdrávo a natož se tomu teď divit.
11. 03. 2012 | 11:08

Kruťas napsal(a):

Inu, když dáš blbovi moc .............
11. 03. 2012 | 11:26

al-lik napsal(a):

VV se potápí sami o sobě, a ten B.L.B. Dobeš ještě přilévá vodu...už aby byl pryč a tahle kauza tomu snad finálně pomůže. Pak může přejít k polonáckům za Bátorou...
11. 03. 2012 | 13:59

český maloměšťák napsal(a):

Ha - teplota stoupla nad minus deset....a Pepka Řepka se opět objevila na E 55 a to v plné své fyzické/smutný to pohled/ a mentální/přezdívá se jí "mobilní wikigůglostrojL/ výbavě - je jí náhle plná škarpa.

Tož ti, milá Pepko, přeji spoustu slepých a imbecilních klientů (neb jiný o Pepku ani vidle neopře) - a to minimálně až do dalších tuhých mrazů.
Hezky padesát korun k padesáti korunám...a máš opět vystaráno. (tedy pokud se opět tvůj pasák neopije a nevymlátí z tebe nejen duši...ale i peníze).

Pepko - a nezaviď lidem jejich vzdělání.
Vždyť přeci víš, že platí ono "každý člověk má svou cenu".
I stará troska z E 55, Pepko. Tedy i ty.
(Sice jedině převedeno na forinty - jde ta cena ve tvém případě do statisíců...ale i tak Pepko)

Hezký den, Pepko.
A pozdrav svého stálého/ a starého/ klienta z Honolulu.

P.S. Pepko, my čeští maloměšťáci vysokoškolské vzdělání nepotřebujeme. Na co taky - vždy se na trhu vyskytne dost trosek podobných tobě...jejichž služby si v rámci uspokojení svých potřeb za pár šestáků koupíme. /Pepko, ale neber to proboha jako že mám zájem....však víš o co...na takový odpuzující zážitek mám příliš slabý žaludek - to raději budu kydat hnůj ..../

Tož hezky se snaž , Pepko - a nezapomeň...aprílové počasí je někdy rozpustilé...

Tak ať se ti hezky šlape, Pepko :

https://www.youtube.com/watch?v=QxoehUusiC8
11. 03. 2012 | 14:25

Občan napsal(a):

To Antipolitik:

Hm...
Takže teď zase poučím já Vás o tom, jak fungují v té společnosti skupinové zájmy.

Dvořáková, momentálně předsedkyně AK, dnes u Moravce přiznala, že v případě PrF ZČU byl AK ÚČELOVĚ a rozsáhle porušen zákon. A snažila se vysvětlit, že tak MUSELA učinit, protože "bylo nutné" se zbavit PRÁVNICKÝCH ŠPIČEK, které proti AK v rámci fakulty stály.
Čímž pádem také přiznala, že celou dobu účelově lhala, když tvrdila, že PfF ZČU má nedostatek kvalitních vyučujících a to že je důvod jejího zrušení.
Stejně tak potvrdila, že Dobeš v podstatě neměl jinou možnost než prodloužit akreditaci, protože ostatní PrF nemají dost míst pro to, aby převzaly studenty.
Také uvedla, že pro AK bylo prioritou rychlé zrušení fakulty a že si myslela, že to ostatní tak nějak pořeší potom.

Musím říci, že jsem z toho, co všechno ta paní pustila do éteru, docela zděšen.

Čili se opět potvrdilo, že celé tažení nemá s kvalitou výuky na PrF ZČU vůbec nic společného a snahy o její zrušení mají jiný důvod. Nu, nezbývá než si znovu položit otázku - KOMU ku prospěchu?
11. 03. 2012 | 15:00

Míval napsal(a):

Občan: ona popisovala dvě různá období - před třemi lety, kdy v Plzni působila řada kvalitních vyučujících a nyní, kdy část odešla po nástupu nového vedení.
11. 03. 2012 | 20:31

scallop napsal(a):

Kdyz je autorem blogu Ondrej Liska, je obsah disjkuze jasny: Hon na Lisku. Vzdyt je preci z Strany zelenych, z toho spolku arcidablu. Proti nemu se davy spoji s Bobesem i Kindlem. Ale bytostna touha jednim vrzem obvinit, odsoudit a popravit i Evropskou Unii prekvapila i mne. V te pohadce Vam, pane Repa, chybi uz jen chybi Bildeberg a templari.
12. 03. 2012 | 07:25

petr jansky napsal(a):

zrovna jsem potkal patocku s markem.. ptali se po liskovi.. ze jdou hrat tu hru kdo dal doplivne.. liskovi chtej dat metr fora protoze je celkove nevyvinutej malej slabej a bejvalej ministr
12. 03. 2012 | 14:55

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
kolego hujere, tuhle jsem slyšel Martina Dorazíma, který líčil jak je v Kyrenaice, klid a mír a v Benghází založili revolucionáři mírumilovný sbor písní a tanců.Tak jsem popřemejšlel pro koho ty připitomnělé zprávy jsou, kdo může baštit tu neosvazáckou nalejvárnu, tak srovnatelnou s články Rudém Právu.
A víte, že jsem si vzpomněl na Vás.
Sbaštíte všechno.
Nedostal jste škytavku?

Ïnu, zelená Liška Ryška sice zametala stopy ocasem, ale blbě. Chtěl bych připomenout, že za vlády Lišky Ryšky, kdy byl skutečně oprávněný důvod zamáznout fakultu, Rudá Drahomíra to nejen neudělala, ale navíc posvětila -se souhlasem tehdejšího papeže Lišky -studium na dochtora.
Za odměnu, jak se očista fajukty po xindlech daří!!!!!
To jsou paradoxy, co hujere?
:-))))

To pracovitý mravenec je jiný pašák. Zametl po sobě jako správná skřítek hospodáříček, místo 40 odebraných diplomů, dva tři.A je klid.Ať to někdo hledá, kdo chtěl komu titul přidělit. Je zkontrolováno.
Proč si myslíte, že se vracel? Vaše naivita mě už nepřekvapuje.

Překvapil mně starý antisemitistický vumlík Občan.
Je docela v obraze, zřejmě tam má malou vumlici. I když výrok "se zbavit PRÁVNICKÝCH ŠPIČEK, které proti AK v rámci fakulty stály." je přeci jen odvážný, že by stál v čele Plzně výkvět právní vědy?
Že by skutečně toto hvězda marxismu Drahomíra tak myslela.

Překvapuje mě kreativita občana, který si každý výrok trochu upraví dle potřeby.To vy jste jednostrunný.
Zato nejste vybíravý. Všechno zblajznete. Jako pan Fajst.

Kde se stala chybička?
1. Když nebyl zvolen člen party B, přes ujišťování, že za-ne zcela zdarma- bude všemi volen.Parta "B" drží spolu. Picli jste mi strejčka, dostanete přes držku. Řekl by Švejk.
2. Když paní předsedkyně popletla dám a nedám a Baxa myslel na něco zajímavějšího

Stane se.
Maloměšťáka nekomentuju.
Dříve měla každá vesnice svého blba. Je hezké, že i aktuálně.cz udržuje tradici.
Mějte se, hujere. A zkuste půst. Je před Velikonocemi.

Jo a zkuste si něco zjistit o tom milém bývalém studentovi, který podal druhou žalobu. Vylili ho ze čtvr´táku protože neměl zkoušky ani z prváku. Inu šlendrián. Procházelo mu všechno, je hvězdou západočeských zelinářů, na studium mu čas nezbýval, přivazoval se ke stromům.
Není nad zelené hrdiny. K řepce olejce, fotovoltaice a dalším nesmyslům přičtěte Lišce i nezamáznutí fakulty v době, kdy to šlo a mělo-po právu-být.
12. 03. 2012 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

petr jansky
Na velikosti nezáleží.
Malej, ale vzteklej.
Kam nedosáhne-doplivne.
12. 03. 2012 | 15:07

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

No jsem rad, ze jste se ve zdravi vratil z cest. Jsem potesen, ze jste si na mne vzpomnel. Co jste mi privezl ?

Co se tyce Lisky, on jednal podle zakona, je to nudny suchar. (Rozhoduje ministerstvo na navrh AK. ) To jest cele. Muzete se Vam nelibit tehdejsi prilisma tolerance AK (molhi zrusit fakultu rovnou, ale Drahomira byla tehdy - na Vas vkus - malo ruda). Od te doby z Plzne odesel jediny spickovy vedecky tym (Elias & co.), tj. situace se jeste zhorsila. Ak nemela jinou moznost.

Jen porad nevim, jak to zavinila evropska unie. Mam nekolik skol, ale nerozumim jak to ti bruselsti urednici (nebo rovnou dabel Sarkozi ?) udelali. Ze by Lisku zhypnotizovali ? A fakt to nebyl Bildeberg ?

Jedni hryzaji Klause, druzi honi Lisku, dalsi uz honi jenom ....

Toho Dorazima jsem neslysel, skytavky mam momentalne vic ze zprav ze Syrie. (Jsem naivka, kdyz vidim ve zpravach mrtve, tak se me spatne prepina na estradu.) co se tyce Lybie, my hujeri jsem treba cetloi o tech znicenych hrobech a nebo o vylidnenem meste (kde zili priznivci Kaddafiho) nedaleko Misuraty. A my hujeri mame pocit, ze jen minimum novinaru se snazi dostat mimo Tripolis a Benghazi, tj. je tezke od nich ziskat celkoby obraz o Lybii. Jsme zkratka naivni hujeri, kteri veri dorazimovi, ktereho necetli. A hlavne: my naivni hujeri obdivujeme, jak sporadanym zpusobem (a bez zashu angloamerickych imperialstu !) Assad resi situaci na svem dvorku. Jsme zkratka hujeri.
13. 03. 2012 | 08:05

Pepa Řepa napsal(a):

To víte že jo, scallope, víra má být pevná.

Pokud jde o vylidněná města v Libyi, řádí spalničky. Miny na hranice v Syrii dává alewita ne kvůlivá vnějším bojovníkům za demokracii (tu islámskou), ale aby se sám procvičil a svou obratnost prověřil, až bude muset za pár týdnů zdrhat přes protitanková minová pole do Libánu, jinak dostane spalničky jako v Libyi. Křes´tan poběží za ním, Židi už došli před mnoha lety.
Spalničky se projevují řezem v oblasti krční páteře.

Ne, že by mně tak alewita přirostl k srdci, byl poslušným tykadlem Peršana, ale nějak Vám uniká, že vyháníme šíítského satanáše sunnitským wahhábistickým belzebubem a z libyjské kratochvíle, kdy se hledal mouřenín v podobě katařana, jsme se sami dostali do role užitečných idiotů, kteří dokonali práci a měli by táhnout.
Salafista si usalaší a bude vládnout za pomoci demokratického šariátu.

Ale když matička EU a pan Šána tvrdí, že to je boj za demokracii, proč pochybovat? Zvláště po volbách v Egyptě a spalničkách v Libyi.

Ještě, že je hu nás v Evropě vše v pořádku.
Nedej Darwin abychom řešili dańové ráje na Kypru či v Lichtensteinu, kam hbitě převede své firmy bohatec při prvním progresivním zvýšení daní nebo abychom si dělali vrásky s inflací, kterou způsobí napumpování ojra ECB do oběhu, je třeba řešit stresované kvočny či depresí trpící pašíky.

Kupuj ojrovejce za sedmičku-posílíš mír!

Tak to má být. Hujer má dbát na to, aby stál hezky v řadě s ostatními hujery a nešoupat nohama a má využít příležitost na získání bobříka mlčení.
Dostanete medaili. Za vytrvalost.

A vzdělání?
Inu co Europyjec či Europička to diplom. Tím přece porazíme Asiaty. Nejlépe diplom z gender studies či jiných obskurních oborů, přece tak praktických a pro život nutných.
A kdopak nám tady kázal, že i těch magistrů je moc, že by stačil Bc tak jako na západ od našich hranic?

Že sbíráte tituly jako filatelista známky chválím. Myslíte na budoucnost. Bude třeba navýšit euroaparát a dořešít proč nemá každý pašík vlastní pavilon s fotovoltaikou.
Jste moudrý muž, dejte se k Liškovi.
13. 03. 2012 | 12:56

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Ja s dovolenim nikoho nevyhanim, od monitoru to ani moc nejde. Je mi ale zatezko nad zabery mrtvych jen pokrcit rameny a opakovat Vasi mantru "Podporujte sveho diktatora". Z toho prameni moje (beznadejne naivni) nazory. O demokracii tady mluvite jen Vy a pan Shana.

Porad nemam duvod si myslet, ze by bez zasahu dabla Sarkoziho byl ted v Lybii pangalakticky mir. V Syrie se mydli aniz by jim nekdo zvenku pritapel. (Mozna je vhodnejsi srovnani treba s Alzirem, ale to by chtelo hlubsi uvahy nez Vase primocare pravdy.)

S potesenim kvituji, ze chcete, aby EU zacala kontrolovala dane v jednotlivych statech. I kdyz tim zacinate trosku hujerovatet. Takovy 10-ti procentni hujer se z Vas na stara kolen stal. Nebyl jste tam dole moc dlouho na slunicku ? A shodnem se i na slepickach, business class podle meho nepotrebuji. Dame si spolecne odu na radost ?

Nynejsi dluhy (v ojrech, tolarech nebo tvrdych korunach) jinak nez inflaci vyresit nakonec nepujdou. Doporucuji koupit zlato nebo Krejcirovu vilu. Inflace bude, vic Vam nereknu.

Gender studies jsem nestudoval a Asiatu jsem pri studiich potkal dost. Asiatek uz bohuzel min. V euroaparatu se mnou nepocitejte, nemel bych nervy se handrkovat s temi pomatenci z Ceska, kteri v EU chteji byt i nebyt zaroven.
13. 03. 2012 | 15:00

JUDr. Petr Novotný napsal(a):

Dnes zemřel JUDr. PhDr. Zdeněk Masopust, DrSc. (* 26. února 1938-15.března 2012 ), který byl vysokoškolským pedagogem. Vystudoval právnickou a filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a postgraduální studium na Yale Law School v USA (LL.M.). V přednášl na Právnické fakultě ZČU v Plzni teorii práva a věnuje se překladatelské činnosti a také na Univerzita Jana Ámose Komenského v Praze -Vedoucí katedry oboru Právo v podnikání. Od ledna 1990 do 31. prosince 1992 byl poslancem Federálního shromáždění. Tento člověk byl označen paní Dvořákovou za přestárlého pana. Před rokem jsem byl na jeho přednášce a byl exelentní. Bude mi chybět
15. 03. 2012 | 21:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy