Obšlehnutý fejeton pana starosty

16. 05. 2013 | 22:17
Přečteno 3920 krát
Pozoruhodný literární talent a originální politickou kulturu projevil starosta Rožmitálu pod Třemšínem Ing. Josef Vondrášek. V květnovém čísle Třemšínských listů, v jehož redakční radě „náhodou“ zasedá, nechal uveřejnit téměř celostránkovou výzvu k zabití svého politického oponenta.

Radniční periodika zhusta slouží jako otevřená propagace vládnoucí politické strany. Již jsme si zvykli, že vedle odvážného hasiče se na fotografii pravidelně vyjímá i usměvavý pan radní či naše paní starostka. Jako kdyby záchrana lidského života byla tak trochu i jejich zásluha.

Obyvatelé čtyřtisícového Rožmitálu však mají od května 2013 zcela novou zkušenost. Tentokrát byli na náklady veřejného rozpočtu plošně informováni o tom, koho pan starosta opravdu nemá rád. Nemá rád zrádce. Nemá rád práskače. Nemá rád Sekala. Zejména toho, který se zajímá o „jeho“ kanalizaci hrazenou z dotací.

null
null


Kdo by taky měl rád Sekala. Nemanželského parchanta, který za Protektorátu udával své sousedy (starostu)…

PS: Pokud někdo z vás ten film neviděl, doporučuji přečíst si anotaci distributora, kterou pan starosta -mimochodem slovo od slova a bez uvedení zdroje – do svého „fejetonu“ převzal.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Luba napsal(a):

Pana inženýra Vondráška veřejně zmrskat na rožmitálském náměstí.
16. 05. 2013 | 22:28

andersen napsal(a):

Nikdy jsem na Sekala nešel, kvůli Křižanovi.
A anotace se zlatými lány mi překvapivě dává za pravdu.
Dvanáct bohatých statkářů a jeden nemanželský Sekal, Božena Němcová by to nevystihla líp.

Starosta Třemšína už je jenom bonus.
Habermannových mlýnů není nikdy dost.
16. 05. 2013 | 22:52

Občan napsal(a):

Tak si to shrňme.
Jiří Sadílek, který kandidoval za Stranu Zelených do zastupitelstva, nebyl zvolen.
A protože nebyl zvolen, rozhodl se škodit městu, jak to jen půjde.

Starosta zveřejnil e-mail, který pan Sadílek poslal MŽP a zároveň paní Bielinové (a ještě pár lidem).
Zveřejnění e-mailu uvedl odkazem na film, který pojednává o jiném obecním udavači. Celé je to na str. 11 - http://www.rozmitalptr.cz/e_download.php?file=data/editor/70cs_24.pdf&original=KvetenBarva.pdf

O co jde paní Bielinové, nevím.
16. 05. 2013 | 23:32

Rudi Koutek napsal(a):

Pane Obcane, nevim proc, ale uz pri spatreni noveho blogu Bielinove, jsem vedel, ze se nezapomenete projevit.
Co Vam pani(slecna) Bielinova provedla?
17. 05. 2013 | 01:56

Petr napsal(a):

Co provedla? Má jiný názor než on. Neodpustitelná urážka...
17. 05. 2013 | 04:08

Ládik!!! napsal(a):

V Brdech evidentně chybí radar.
17. 05. 2013 | 06:24

Lila napsal(a):

Občan

Soudruh starosta Rožmitálu pod Třemšínem bez mrknutí oka zcizil cizí text, pod který se bez jakýkoliv skrupulí podepsal a nechal ho otisknout v místním zpravodaji. A protože se neorientuje v žánrech, označil ho jako fejeton (sic!). Vydávat cizí text za svůj je úplně stejná krádež, jako když Vám někdo v tramvaji štípne šrajtofli. Je velký rozdíl citovat text s uvedením autora a mezi tím, když je text vydáván za autorské dílo plagiátora. Takové praktiky jsou všude na světě považované za nepřijatelné a nečestné.

Jinými slovy, starosta je zloděj (anotace filmu je duševním vlastnictvím autora) a ještě k tomu obelhává občany Rožmitálu a dalších obcí, kterým je toto periodikum určené.

Domnívám se, že každý občan (daňový poplatník) má plné právo se zajímat o to, jak jsou využívány veřejné prostředky. Kdyby tak aktivních lidí bylo u nás víc, pravděpodobně bychom nezápasili s tak hrozivou mírou korupce.
17. 05. 2013 | 06:43

starý jezevec napsal(a):

Nevšiml jsem si, že by u názvů filmů a upoutávek k nim byl © Copyright. Lidi, s autorskými právy zase neblbněte, když někde opíšete technické parametry a popis výrobku, jídelníček nebo otevírací dobu, tak hned nemusíte porušit autorská práva.
17. 05. 2013 | 07:40

Občan napsal(a):

Lílo,
text "Drama z léta roku 1943, tedy z období..." se na netu vyskytuje celkem 26500krát, vesměs jako anotace. Autor textu není nikde uveden, a to ani jako FO, ani jako PO. Čí text starosta použil, tak nelze zjistit.

Fejeton, čili podčárník, je literární útvar používaný v publicistice jako krátký článek - komentář - typický silným subjektivním nádechem a odlehčenou stylistickou formou. Zaměřuje se na aktuální společenské nebo kulturní téma a bývá napsán ironicky až sarkasticky a má za cíl vést čtenáře k zamyšlení nad tématem.
Všechny tyto prvky v předmětném článku jsou obsaženy, přestože jde o pouhý kompilát dvou již hotových textů a krátký autorův dovětek.

Jak starosta obelhává občany Rožmitálska?

Poslední odstavec je speciálně z Vaší klábosnice čistou licoměrností.
Protože kdyby nebyl starostou Rožmitálu komunista a udavačem zatrpklý neúspěšný lokální politik za Stranu zelených (a stejně neúspěšný bojovník ZA americký radar v Brdech), tento blog by nikdy nevznikl.
Namístě by spíš bylo položit si otázku PROČ občané Rožmitálu raději volí komunisty než zelené.
17. 05. 2013 | 07:56

starý jezevec napsal(a):

Pro Občan.
S obsahem (popisem) toho filmu od distributora je to podobné jako s popisem výrobku.
Prodejci jej většinou berou od výrobce či distributora a a pokud někdo uvede zdroj, tak jen proto, aby sdělil, že tak to výrobce charakterizuje. „Příbalové letáky“ nejsou ani umělecká díla ani nemívají jinou hodnotu.
17. 05. 2013 | 08:10

Neznámý napsal(a):

Vysvětlení na všechno

Jsme úplně ve srabu - ale hlavně, že tady nevládnou komunisté.
Máme pětinové platy, než mají lidé na západě - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Máme všechno zboží dražší o 20 procent, než na západě - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Musíme jíst potravinový odpad dovážený ze západních zemí - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Náš státní dluh je 1,7 bilionů korun a roční úroky z něho platíme 90 miliard - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Zvyšuje se počet lidí pod hranicí chudoby, zvyšuje se počet bezdomovců, počet lidí žijících na ubytovnách, počet lidí vyhlašujících osobní bankrot - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.

Stát je řízen kmotry, kteří každou veřejnou zakázku předraží tak, jak to udělal bývalý ministr životního prostředí Drobil, aby naplnil miliardami našich korun svůj osobní měšec a měšec stranické pokladny ODS - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Na kongresu vládní strany ODS jsme viděli aroganci kmotrů ODS, kteří přijeli několikamilionovými auty s registračními značkami za několik tisíc korun - ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté!
Na zdravotní péči bude mít nárok jenom ten, kdo do nemocnice přijede autem značky BMW, jak řekl profesor medicíny Pafko - ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté!
Do důchodu budeme odcházet v 74 letech, což je z biologického hlediska úplný nesmysl - ale hlavně že nám nevládnou komunisté.
Naše země nevzkvétá - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté!
PROSTĚ JE TO VYSVĚTLENÍ DNE NA VŠECHNO. JSME ÚPLNĚ V TOTÁLNÍM MARASMU, ALE MŮŽEME SI ODPOVĚDĚT VĚTOU: HLAVNĚ ŽE NÁM NEVLÁDNOU KOMUNISTÉ A HNED JSOU VŠECHNY PROBLÉMY VYŘEŠENÉ, PROTOŽE JEDINÉ NEJDOKONALEJŠÍ POLITICKÉ STRANY V ČR JSOU :
ODS (obrovsky drancující svině),
TOP 09 (zatopí lidem)
LIDEM (sebrat…)!!!

Komunisti dřív měli stranickou disciplínu a zodpovídali se na stranických schůzích. I tam byli hajzlové, ale museli se krotit.
Ti, co se utrhli ze řetězu a překabátili se do jiných stran už žádnou kontrolu nemají.
Proto to tak vypadá!!!!!!!!!!!!!!!
Ale můžeš si doma zazvonit klíči – pokud ještě nějaké od něčeho máš!!!
17. 05. 2013 | 08:45

Pavel13 napsal(a):

Tak u toho textu stačilo odlišit, co "spisovatel" převzal od vlastního textu.

Horší je samotné sdělení pana starosty. Když už je projekt města v černém světle v ZV, měl bych se jako starosta v oficiálním plátku snažit podat občanům nějaké vysvětlující informace, možná ještě nějak hájit rozhodnutí svá a městských orgánů. Místo toho pan starosta odhalí městského škůdce a nepřítele a vydá ho napospas soudce lynče. Úplně fér není ani samovolné zveřejnění cizí korespondence. Dala redakce plátku alespoň možnost k vyjádření protivnému protivníkovi mj. občanu města?
17. 05. 2013 | 08:56

Analytik napsal(a):

Občan má pravdu!
Není důležité znát a umět napsat, důležité je vědět kde už je to napsáno a umět to zkopírovat.
Pan starosta je moc šikovný člověk a dokáže využít své periodikum, které mu platí jeho poddaní obyvatelé.
Jenom nevím, proč zvolil právě Sekala. Nebyl by výstižnější fejeton o Alibabovi a čtyřiceti starostech?
17. 05. 2013 | 08:59

Pavel13 napsal(a):

:andersen
Jestli jste na Sekala nešel a na Habermanna ano, udělal jste chybu. Měl jste to udělat obráceně. Sekal a Protektor patří k nejlepšímu, co z války poslední dobou bylo natočeno.
17. 05. 2013 | 09:01

Petr Pelikán napsal(a):

Občane,

nemyslím si, že je Vaše shrnutí správné. Tedy že by se, jak píšete, Jiří Sadílek, který kandidoval za Stranu Zelených do zastupitelstva, kvůli svému neúspěchu rozhodl se škodit městu, jak to jen půjde.

Pan Sadílek ve svém e-mailu poukazuje na zneužívání Evropských dotací. Myslíte, že tím svému městu škodí? Když ano, tak bych rád věděl, jak?

Panem starostou zveřejněný článek postrádá morální zásady. Jedná se o velmi účelovou, svůdnou a cílenou propagandu. Především použití kontextu ke zmíněnému dramatu z léta roku 1943 je amorální a vyvolává falešné asociace. Stejně tak amorální je zveřejnění jen části panem Sadílkem psaného e-mailu. Proč pan starosta nezveřejnil celý, když už ho zveřejnil? Forma a způsob zveřejnění, stejně tak jako vědomě vyvolané, falešné a odsuzující asociace hovoří dost o charakteru starosty města Rožmitálu.
17. 05. 2013 | 09:20

Pavel13 napsal(a):

:Analytik
Spíše mohl sáhnout do knihovničky po příručce pro předsedy MNV, kapitola Boj proti třídnímu nepříteli. Chápu, že Ctrl+c a Ctrl+v je pohodlnější a komunisté zmíněné příručky asi ještě nedigitalizovali nebo nepustili na Web, zatím.
17. 05. 2013 | 09:21

Občan napsal(a):

A co soudíte, pane Pelikáne, o morálních zásadách tohoto blogu?
V němž nacházím
- zcela neúplné a účelově vybrané informace
- kousíček inkriminovaného textu, účelově vytržený z kontextu
- účelově orientovaný text, zacílený ne dehonestci starosty a pečlivě utajující jméno druhého z protagonistů sporu (navíc sporu, o němž nicnevíme a o němž autorka blogu také neinformuje)

Napadá mě něco o smítku na cizím kvádru a půlkile hořčice na vlastní kravatě...
17. 05. 2013 | 09:40

český maloměšťák napsal(a):

" Je třeba zabít Sekala" mi bylo smazáno místním šerifem s tím, že vyzývám k mordu.
Přičemž to bylo myšleno obrazně - s jistou dávkou sarkasmu , že je tedy třeba skoncovat s Mafií prorůstající do struktur státu s úmyslem jej ovládnout, zprivatizovat .... a fašizovat tak společnost.
Kdy ten sarkasmus je právě že v jednom z vysvětlení kulturního významu filmu - a sice to jak se " místní vážení občané" rozhodnou, že Barana raději zavezou zpátky na místo, kde byl Sekal zabit.
To aby náhodou neměli oplétačky.

Pěkný příměr, řekl bych.
Někoho si najmem, ale znát se k němu raději nebudeme. Co kdyby. Však dostal zpalaceno ...tak co by ještě chtěl, ne ?

P.S. K smazání místním šerifem došlo v období, kdy si Schwarzenberg najal část zdejšího virtuálního prostoru - v rámci prezidentských voleb.
Ten Schwarzenberg, jehož strana například prosazovala protizákonný zákon
" arbeit macht frei" či obchodování s osobními údaji lidí povětšinu sociálně slabých / S karta/. Reklamních peněz to barel.

A bude zde hůř :
http://akcie-cz.kurzy.cz/akcie/nwr-4475/
17. 05. 2013 | 10:08

Občan napsal(a):

Jinak je zvláštní, že VZ č. 60037701 byla společnosti Vodní stavby Rokycany, s.r.o. zadána 25.09.2009 (tedy v době, kdy byl nynější stěžovatel členem zastupitelstva) pod názvem "Dokanalizování obce Rožmitál pod Třemšínem, rekonstrukce kanalizace, rekonstrukce ČOV" v hodnotě 69 880 035.- Kč (83 157 242.- Kč s DPH 19%)
Zdroj: http://vz.statnisprava.cz/?sid=0&pg=dodzaklist&mid=59085&tab=1

Nesporným faktem je, že se společností Vodní stavby Rokycany, s.r.o. jako dodavatelem zakázky se město pěkně seklo:
http://kraken.slv.cz/1VSPH28/2012
Společnost je dnes v insolvenci, společnost Meliorace, a.s. (subdodavatel) v konkursu a část subsubdodavatelů v důsledku neproplacení faktur také.
Jenže...
Dalo se to předpokládat, jestliže obě firmy několik let bez problémů zvládaly jiné VZ?
Meliorace, as. - 14 VZ: http://vz.statnisprava.cz/?sid=0&pg=dodzaklist&mid=68682&tab=1
Vodní stavby Rokycany, s.r.o. - 4 VZ: http://vz.statnisprava.cz/?sid=0&pg=dodzaklist&mid=59085&tab=1
17. 05. 2013 | 10:18

Petr Pelikán napsal(a):

Občane,

nepovažuji informace, které paní Bielinová podala za neúplné a účelově vybrané. Naopak, paní Bielinová ve svém krátkém a výstižném příspěvku, který podložila odkazy, vystihla podstatu věci - přehlédl-li jste její odkazy, které obsahují jméno druhého protagonisty, tak Vám napovím, že jejich text je v modré barvě a najdete-li na ně myší, změní se na oranžovo. Pak stačí jen stisknutí levého tlačítka na myši a můžete číst. Odkazy, Občane, jsou součástí textu paní Bielinové.

Podstatou textu a názoru paní Bielinové není objasnit spor obou protagonistů, což Vy postrádáte. Paní Bielinová oprávněně poukazuje na naprosto nepřípustné jednání starosty Rožmitálu. Jak jsem již výše psal, jednání, které je přinejmenším morálně nepřípustné.

A položím Vám znovu mé otázky: Pan Sadílek ve svém e-mailu poukazuje na zneužívání Evropských dotací. Myslíte, že tím svému městu škodí? Když ano, tak bych rád věděl, jak?
17. 05. 2013 | 10:24

čert }:o) napsal(a):

Neznámý
veškerý srab je pořád lepší než vláda komunistů
Čtouce příspěvky jsou jen komouši pořád řvoucí
nespokojení a nasratí
Raději budu louskat vořechy než trpět bolševika
17. 05. 2013 | 10:35

Jedla napsal(a):

čert}:o) versus Neznámý

Tak zkuste promyslet slova Václava Havla: " Nejsem komunista ani antikomunista a kritizuji-li svou vládu, pak nikoliv proto, že je komunistická, ale proto, že je špatná. Kdyby tu byla vláda sociálně demokratická nebo křesťansko-sociální, nebo jakákoli jiná a kdyby vládla špatně, kritizoval bych ji stejně jako tuto... "

V.H. v rozhovoru 1983
17. 05. 2013 | 12:27

čert }:o) napsal(a):

Jedla
s tím souhlasím a protože komunistická vláda
už tady byla a předvedla se takže jí hodnotím
jako špatnou nespolehlivou a vražednou tudíž
neopakovatelně volící
Totéž platí o nynějších stranách které zklamaly
zadlužily rozkradly zničily zadupaly a vůbec
promrhaly nejen materiální poklad našeho národa
ale i duchovní Od oranžový po zelenou
17. 05. 2013 | 12:41

argun napsal(a):

Pokud jste neviděli, dopuručuji. Ten film je skvělý. Možná nejlepší český popřevratový.
17. 05. 2013 | 22:01

ld napsal(a):

argun napsal(a):
Pokud jste neviděli, dopuručuji. Ten film je skvělý. Možná nejlepší český popřevratový.
17. 05. 2013 | 22:01
***
Nerad ruším, ale jak se ten film jmenuje?
:-)
18. 05. 2013 | 02:41

ld napsal(a):

Jo, aha. Tendlencten...
18. 05. 2013 | 02:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy