Jan Hřebejk: Všechno je to jinak

21. 01. 2013 | 08:49
Přečteno 22698 krát
Mně se tomu nechtělo věřit. A taky jsem tomu věřit neměl (viz předchozí text zde)! Informace, jak připravili Martina Dejdara kvůli podpoře Miloše Zemana o práci, byla jen taková bulvární zkratka. Rádio Jerevan vyplodilo tuto zlovolnou a kachnu jednoduše takto: Autor Jiří Stránský si posteskl, že je zklamán , (a po tolika letech v komunistickém vězení na to má právo!!!), že hlavní herec jeho seriálu fandí kandidátovi, kterého podporují komunisti. Tolik skutečnost. Nebo snad byl Martin Dejdar skutečně režisérem Bočanem a autorem Stránským vyhozen pro své politické smýšlení (ve skutečnosti jen podporu kandidátovi, se kterým sympatizuje) z práce? Je to nešťastné…

Anonymní diskutující bohužel mohou na to konto ihned spustit vodopád příspěvků, které se navenek tváří, jakoby šlo o obranu slušnosti, demokracie a práva. Pan Jakl nám do toho fňuká, že mu lidé vyhrožují smrtí, místo aby nám poctivě objasnil, jak se do prezidentské amnestie dostal článek 2., na čí radu a proč. (Výmluvné je, jak dojemnou měli na Hradě obavu, aby trestu neunikl pachatel tak závažného deliktu, jako je politický protest. Je dobré vědět a pamatovat si, že společenská nebezpečnost malování tykadel politikům je Klausovými lidmi chápána jako větší nebezpečí, nežli rozsáhlé okrádání desetitisíců lidí.) Řeči pana Klause mladšího a paní Klausové, které nadbíhají šovinistům, jsou vydávány za upřímný pokus o diskusi a akt vlastenectví. Postoje, které stoupenci Miloše Zemana a Václava Klause šíří po síti jazykem, který naposledy používal Miroslav Sládek a jeho republikáni, prý jen reagují na „hysterii a demagogii“ podporovatelů Karla Schwarzenberga.

Že na jedné straně stojí lidé, kteří se umí podepsat a kteří ručí za své názory svou prací a životem, je těmto „slušným občanům“ úplně jedno. Web nevolimkarla.cz, který jakože polemizuje s názorem podporovatelů, je normální anonymní kanál, za který ručí nějaký David Němec.. ( já znám asi tři), zatímco“ kontakty“ na autory Webu po vás chtějí jen informace o vás. To, co nyní říká Miloš Zeman, Klausova rodina a co na jejich podporu natvrdo šíří čeští neofašisté a neokomunisté po síti, doufám poctivé a slušné voliče od podpory této konfrontační politiky odradí.

Karel Schwarzenberg není bezpochyby nějaká geniální andělská bytost, která má naši zemi spasit a která se těší nekritické podpoře městských asociálů, revanšistů a kléru. Já osobně pouze věřím a doufám, že odmítnutím stylu Miloše Zemana a Václava Klause, dá dostatek voličů otevřeně najevo, že si další roky peskování odlišně smýšlejících, pohrdání právem a mezinárodní trapárny už nepřeje a nezaslouží. A to že jsou z této náhlé možnosti sympatizanti Miloše Zemana a Václava Klause rozrušeni do té míry, že hrají na nejnižší pudy, je jenom usvědčuje. Snad si lidé zvolí rozumně. I když, jestli někdo věří tomu, že se pak budou předabovávat Křemílek s Vochomůrkou a na Hradčanech se bude hajlovat - těžko se nechá přesvědčit…

Jan Hřebejk, režisér

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

majitel rodinného domu Bukvoj napsal(a):

jsi přesně stejný, Hřebejku, jako Stránský a spol...... hlavně že ti nesmrdí peníze z dotací a grantů,na které se ti povinně musíme skládat. Proto se ti líbí Kníže a ta jeho vlezlá prounijnost...
21. 01. 2013 | 09:05

skura napsal(a):

Jan Hřebejk:

"Karel Schwarzenberg není bezpochyby nějaká geniální andělská bytost, která má naši zemi spasit..."

Ani nevíte, jak s vámi souhlasím!

http://www.blisty.cz/art/67021.html

http://www.lidovky.cz/whistleblower-klouzal-schwarzenberg-je-manazersky-slaby-korupce-se-proto-nesetri-geg-/zpravy-domov.aspx?c=A121023_115434_ln_domov_spa

http://zpravy.ihned.cz/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu
21. 01. 2013 | 09:07

noctem napsal(a):

Pane Hřebejk, ( s klasikem) proboha, nenechte se aspoň vy podvádět slovy, která přijímáte místo věcí! Složte si tu elementárně jednoduchou skládanku současnosti za zapomeňte klidně na nějaké dekrety, minulost a předvolební mediální zaslepené šílenství! Podívejte se "kdo" a ptejte se "proč"! Odmyslete si sólo knížete i s jeho titulem a uvědomte si, vedle koho léta a dobrovolně sedí a co prosazuje! Já sám si nemůžu zas tak moc stěžovat, ale uvědomte si, že skoro řádově stoupá počet lidí, kteří už pomalu nemají na žrádlo! A pak se zeptejte: je Zeman horší než Kalousek???
Podotýkám, že z mého pohledu se do druhého kola dostali ti nejhorší dva - opominu-li Bobošíkovou...
21. 01. 2013 | 09:08

džon uzený bok napsal(a):

situace se vyvíjí. místo dosavadního tupého prosazování jedné strany, budeme se setkávat s "nestranným pohledem", který lehce zkritisuje oba, ale nakonec vyjde stejně jasné pro..., neboli ode zdi ke zdi,jak je v česku zvykem.
stále tvrdím, že nejzodpovědnější je "intelektuálské" nezúčastnění se volby ze dvou děsných variant. už to začíná bát neúnosné, co se děje kolem volby "prezidenta bez pravomocí".
21. 01. 2013 | 09:08

scallop napsal(a):

Ja moc netusim, proc ten povyk !

Jestli Dejdar vykladal, jak mu role Madery zmenila zivot, a ted voli kandidata, ktery o podporu skemra u komunistu, tak je to zjevny rozpor. Celkem chapu Stranskeho, ze ho to - vzhledem k jeho minulsoti - namichlo. Dejdara odnikud nevyhodil, jen s nim uz nechce v budoucnu delat. Ze se nekteri herci - nebo heeerecky - nemaj radi, je caste.

jiste, politiku bychom nemeli brat tak vazne. Ale Dejdar by taky mel vynechat vazne reci o tom, ze jedna role zmenila zivot.

Kulturni fronta je emotivni, to je cele - at uz miluje Karla nebo chlasta s Milosem.
21. 01. 2013 | 09:12

skeptický napsal(a):

Teď jsem z toho jelen.Autor je tedy příjemně překvapen,nebo to byla kachna?
S napětím sleduji další vývoj.Ten,kdo první vytáhne Hitlera je morální vítěz.
21. 01. 2013 | 09:12

aga napsal(a):

Já jsem tomu taky nevěřil. Tedy tomu, že by se vracely majetky církvi. Nevšímal jsem si těch prvních vypouštěných pokusných balonků, a považoval je za příliš absurdní. Ale zdařilo se, a to s velkým Karlovým nasazením. Takže se, autore, nezlobte, ale dnes už mi nepřijde nic nemožné - ani reparace za sudeťákům či hajlování na Hradě. Minimálně za to první se podle svého autorizovaného životopisu přimlouvá Karel od počátku svého působení v té méně milované ze svých vlastí.
21. 01. 2013 | 09:13

Normální je myslet! napsal(a):

to noctem:
Jasně, ty si nemůžeš zas tak moc stěžovat. On si vůbec málokdo může stěžovat, ale stěžujou si úplně všichni. Protože od kverulantů, zaorálků, socanů, filipů, bolševiků, neonácků pořád slyší, že se lidi maj strašně. Jestli tu někdo něco nechápe, tak to není Hřebejk!
21. 01. 2013 | 09:14

skeptický napsal(a):

On je dobrý důvod,proč jsou volby tajné.
21. 01. 2013 | 09:15

čert }=o) napsal(a):

to autor
hezky napsané díky

jednomu je až smutno z těch
stok co dokáží voliči vyprodukovat
a je jedno jestli to jsou voliči
MZ nebo KS
Někdy po přečtení jistých příspěvků
se vzpění krev a musí reagovat stejnou
měrou jako protivník ale výsledek není
přesvědčení jeden druhého a fanatizmu
ale nasazování čím dál těch větších
kalibrů hnusu slizu či špíny nejen na
opačného kandidáta ale i na diskutujícího
Během předvolební hysterie se vylíhlo
mezi námi tolik odborníků na všechno
tolik chytrých a rozumných lidí
tolik historiků ohledně obou kandidátů
tolik právníků amatérů inteligentů či přímo géniů
kteří se do toho sami pasují
a všichni se trumfují svými ověřenými argumenty
Ovšem v závěru to vzbuzuje beznadějný pocit
zoufalství jak dokážeme být proti sobě
neurvalí a sprostí
Stejně si každý zvolí svého kandidáta
navzdory házení špíny od druhých
ale hlavně že se hádáte
21. 01. 2013 | 09:20

vasja napsal(a):

Pan Hřebejk dostal od Holubové za uši.
21. 01. 2013 | 09:20

aga napsal(a):

A považuji za neskutečnou chucpe předhazovat diskutérům anonymitu, v blogu, který se marně snaží zamlžit fakt, že za neanonymní projevení politického názoru se začíná vylučovat z party a ze zaměstnání.
21. 01. 2013 | 09:21

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hřebejku, nevím jakou má amnestie souvislost s prezidentskou kampaní. Oba kandidáti ji nějakou formou odmítli. To jen Vám podobní se jí snaží nějakou konstrukcí využít proti MZ.
Na pana Dejdara se snažili někteří zaútočit a když to veřejnost většinově odmítá, tak couváte. Je to obdoba nešťastného vyjádření pana KS k Benešovým dekretům - teď také couvá. Jen dokázal, že je nevolitelný.
21. 01. 2013 | 09:21

Hloupý Honza napsal(a):

Pane Hřebejku sám jste nyní prohlásil, že "Karel Schwarzenberg není bezpochyby nějaká geniální andělská bytost", samozřejmě, že ne, tou není ani Jiří Dientsbier, nicméně Dienstbier nebyl na rozdíl od Schwarzenberga v žádné z vlád, které dovedly tuto zemi, kam ji dovedli. Asi by neměl být žádný člověk posuzován podle svých rodičů a snad i podle strany k jejímž myšlenkám se hlásí, nicméně Karel Schwarzenberg se chová je farizejský pokrytec, který kritizuje to čeho je sám účasten, a na rozdíl od Jiřího Dienstbiera je OSOBNĚ zodpovědný za současný stav politiky.

Mohli by umělci kromě "Volím Karla", sdělit národu jakožto veřejně činné osoby ovlivňující veřejné mínění proč byl pro ně např. Dientsbier nepřijatelný ? To že si dnes národ musí vybírat mezi takovými kandidáty nesete i vy, umělci, svůj díl odpovědnosti.
21. 01. 2013 | 09:22

vasja napsal(a):

Počkat, počkat. Jan Hřebejk?
To před tim napsal Honza Hřebejk.
Tenhle blog je fejk.
21. 01. 2013 | 09:23

juvel napsal(a):

Pane Hřebejku, koukám, že vy umělci jste z toho všeho už janci.
21. 01. 2013 | 09:24

majitel rodinného domu Bukvoj napsal(a):

ono jde v podstatě o to, zda budeme mít prezidenta České republiky, nebo místodržitele velkoevropského říšského protektorátu...... a o tom to je !!!!
21. 01. 2013 | 09:24

scallop napsal(a):

skepticky

Vitezem jste Vy.
21. 01. 2013 | 09:25

Bestia triumphans napsal(a):

Aga?
Tady někoho vylučují ze zaměstnání?
Asi máte potíže s pochopením psaného textu.
Anebo jste demagog.

Nelehký výběr...
21. 01. 2013 | 09:28

Občan napsal(a):

Pane Hřebejku,

ono to je v podstatě jedno, protože zásadní je páně Stránského podprahová (a zvrácená) konstrukce "kdo JAKKOLI podpoří Zemana, podporuje komunisty a tím pádem i schvaluje "jejich zločiny" (osobně by mě opravdu moc zajímalo, jakých zločinů se dopustili Filip, Dolejší, Kopečná a další), čímž je pro "kulturní frontu" fuj.

Od údajného demokrata to je dokonalá ukázka bolševického myšlení a vyjadřování.

A kdopak plácl přes prsty Vás, že "náhle" máte potřebu tady hlasitě agitovat pro Knížu a pomlouvat a ostouzet všechny, v nichž jeho výroky z poslední doby vyvolávají pochybnosti, otázky a obavy?
21. 01. 2013 | 09:29

aga napsal(a):

".. Autor Jiří Stránský si posteskl, že je zklamán , (a po tolika letech v komunistickém vězení na to má právo!!!), že hlavní herec jeho seriálu fandí kandidátovi, kterého podporují komunisti..."

Lžete (kromě toho, že průhledně citově vydíráte). Pan Stránský mluvil v množném čísle ("skončili jsme s ním"... atd.), takže se rozhodně nejedná o nějaký ad hoc povzdech zmateného starce.
21. 01. 2013 | 09:31

Kyklop III. napsal(a):

vybírám: "osobně pouze věřím a doufám, že odmítnutím stylu Miloše Zemana a Václava Klause, dá dostatek voličů otevřeně najevo, že si další roky peskování odlišně smýšlejících, pohrdání právem a mezinárodní trapárny už nepřeje a nezaslouží. "
Tak jsem podle tohoto vlastně zjistil, že asi nežiju v tomto státě, ale v nějakém jiném, kde občané nejsou peskováni, kde stát nepohrdá právem a ani nejsou mezinárodní trapárny....
Milý Hřebejku - právě ses usvědčil z vlastní hlouposti nebo spíše tě už chytl Alzheimer - tato vláda zejména (a to nepočítám minulou Topolánkovu ) vydává neustále zákazy a příkazy občanům - běda občane, jestli něco uděláš proti nám - nám vládnoucím ODS-TOP-LIDEM, tento stát pohrdá právě právem pro nejširší masy občanů a to ve prospěch hrstky milionářských kapitalistických zrůd (to abych použil slova z jedné písně novodobého zlatého slavíka) - občan nemá zastání nikde, spravedlnost je jen pro nejužší skupinu vládnoucích. A mezinárodní trapárny ? proboha Hřebejku víš vůbec o tom, že ve Stockholmu si nepřáli naše představitele při přijímání Nobelovy cenu pro EU ? protože oni z EU označili naše představitele za zkorumpované apod. ? Hřebejku, zklamals.
21. 01. 2013 | 09:32

Almo G™ napsal(a):

Autor: Čemu přesně jste neměl věřit? Co "všechno" je podle vás jinak?

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/ponekud-zvlastni-rozhovor-o-dejdarovi-a-zdivocelem-zemanovi_258858.html

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/bud-zdrava-demokracie_258908.html

A co jste vůbec chtěl sdělit tím zmateným blogem v němž snad nenavazuje věta na větu?

A co ta změna názoru o 180 stupňů? Tlaky? Kamarádi? Sponzoři? Produkce?
21. 01. 2013 | 09:34

Luba napsal(a):

Tak to byl poslední Hřebejk do Kárlchenovy rakvičky (se šlehačkou).

http://www.ebaumsworld.com/video/watch/80466707/
21. 01. 2013 | 09:34

Pepa napsal(a):

Jen pár slov našeho velikána z dávných dob ale tak moc aktuálních...

Když se člověk oddaluje od člověka, když člověk nedovede snášet člověka, když člověk zuří proti člověku, je to zřejmý úpadek lidství.

Vše na tomto světě se dá napravit jen jemným teplem lásky, poněvadž jinak je to nemožno.
J.A. Komenský
21. 01. 2013 | 09:34

aga napsal(a):

Bestia Triumphans

Spíš mám potíže chápat ten text tak, jak by si to jeho demagogický a manipulující autor přál.

Za projevení názoru bylo už z práce vyhozeno více lidí (například Michálek a další). To se ale nehodilo do žádné kampaně, akže nás o tom média halasně neinformují.
21. 01. 2013 | 09:36

aga napsal(a):

Almo G a další

Pan Hřebejk přeci nezměnil žádný názor. Ten včerejší blog byl jen pokus vytlouctnějaké body pro Karlíka i z tak zapeklité situace ( ve stylu my milovníci pravdy umíme přiznat chybku, proto nás volte). Psal jsem to pod něj už včera ovšem tak rychlé potvrzení jsem přeci jen nečekal.
21. 01. 2013 | 09:40

v + f = s + 2 napsal(a):

hřebejku, co žes tak najednou obrátil? Strach o práci, kdopak ti dal za uši?
Sránský se sám zalekl, jakého džina vypsutil z lahve a posktyl rozhovor z něhož vyjímám, cituji:"Na druhou stranu - není ten váš přístup taky v podstatě také totalitní a komunistický? Takhle striktně někoho odsoudit? Na sociálních sítích jste ke komunistům teď přirovnáváni vy a Bočan.

Tak jo, holt jsme asi takoví. Mě se to (Dejdarovo rozhodnutí) prostě osobně velmi dotklo.", konec citace.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/ponekud-zvlastni-rozhovor-o-dejdarovi-a-zdivocelem-zemanovi_258858.html
21. 01. 2013 | 09:40

skeptický napsal(a):

Scallop
Dík.
Já věděl,že jsem nežil nadarmo.Už se tady nálepkuje,je to na dobré cestě.

Ti,co jsou závislí na státních fondech musí opatrně,je to na vážkách,takže podpora je vyvážená,aby se nerozlil ocet u fanatických kolegů,a aby se to dalo vždycky uhádat,že vlastně podporoval toho,co vyhrál.Nejhůř je na tom kultura a věda.

Ale proč vlastně podporovat kulturu.Kupte si živej jogurt,tam jich je.
21. 01. 2013 | 09:40

Baba Jaga napsal(a):

Nu, do voleb ještě s dneškem 4 dny, tak nám pan Hřebejk jistě ještě něco napíše... Ale někteří jiní nám dluží další díly svých poznatků...
Kdo například ví, co pan Schwarzenberg konkrétně myslel tímto svým olomouckým prohlášením?
"Neboť Václav Klaus a Miloš Zeman tvoří jednu mocenskou skupinu, která spolu drží léta pohromadě."
Jak a ským konkrétně piklili? Nebo jen oni dva?
21. 01. 2013 | 09:41

Petr K. napsal(a):

Honzo - máš to marné - ten koho podporují KSČM a Václav Klaus, přece nemůže prohrát.
21. 01. 2013 | 09:41

scallop napsal(a):

aga

Stránský nemohl dejdara vyhodit, ponevadz ho nezamestnava.

Komlikovana uvaha, ale zkuste o ni popremyslet.
21. 01. 2013 | 09:41

scallop napsal(a):

skeptický

Stransky moc opatrny neni.

Kultura a veda na tom byla vzdy nejhur. Ale vzdy se to dalo vydrzet.
21. 01. 2013 | 09:44

aga napsal(a):

scallop

Mafie - jak nás informuje i BIS - už převzaly vládu všude. V šoubyznysu dávno. Koho pan Stránský myslel tím "skončili jsme s ním"? Žeby královský plurál?

Docela jednoduchá pvaha, vy to dáte.
21. 01. 2013 | 09:46

Almo G™ napsal(a):

aga: Vypadá to tak...

scallop: Je jistě možné diskutovat o tom, zda přidělování dobře placené práce herce v seriálech, filmech, televizních pořadech, estrádách,... je možné označit jako "zaměstnávání" v pravém slova smyslu. Ale k ničemu to není. Podstata zůstává pořád stejná. Za názor tě sejmeme.
21. 01. 2013 | 09:46

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Německá MAFRA, která má v porfoliu SME, iDnes, Lidové noviny, Kommersant, se snaží...
Schwarzenbergové přišli do Čech po třicetileté válce z Bavorska a je možné, že jsou i akcionáři německých vlastníků MAFRY.

Je to krásné, jak se Graf Karl von Schwarzenberg hrá nna Čecha.
On nikdy Čechem nebyl.
A patří, či chcete, či nechcete, i do rodiny rakouského nacisty Grafa von Hardegg. Šak se do ní dobrovolně přiženil.
21. 01. 2013 | 09:49

noctem napsal(a):

Normální je myslet:
jsem rád, že se dobře známe. De pozor, aby ti Zeman nesežral pralinky, slaďoure.
21. 01. 2013 | 09:49

pěvec napsal(a):

hřebejku, súpeciálně pro tebe:
"Zapomínat by se nemělo ani na iniciativu režisérů, scenáristů a dramaturgů (vedle typických režimistů i lidé jako např. Hynek Bočan, Jiří Just, Karel Steigerwald) Filmového studia Barrandov, kteří svým kolektivním protestem proti Chartě dokonce o týden předběhli Švorcovou v Národním divadle. Text Provolání pak samozřejmě podepsali ještě jednou".Celý text např. zde: http://respekt.ihned.cz/c1-36075260-drzet-lyru-a-krok .
To se pan Bočan nestydí mít teď plnou pusu keců o boji proti komunismu?
jak vidno, antichartista bočan (podepsaný mimo jiné pod filmy jako parta hic či seriálem druhý dech) je tvůj hrdina a zřejmě bys taky nezaváhal při podpisu anticharty.
21. 01. 2013 | 09:49

skeptický napsal(a):

Scallop
Nevím.Lidi od cirkusu neznám,jen pár herců podle xichtu v TV.Jména už vůbec.

Tohle mi něco připomíná.Kdy to byl,co řekl : A přece se točí?
21. 01. 2013 | 09:52

ms napsal(a):

Pan Hřebejk obrátil jen protože Stránský obrátil. Jejich první vyjádření je jednoznačné a nezmanipulolvané. Poté co si pánové uvědomili jeho dopad, začali kroužit. Hřebejk se včera zachoval charakterně, dnes už ne.
21. 01. 2013 | 09:54

antisoudruh napsal(a):

Tady to je zase samá podpásovka působící na ty nejnížší pudy. Lidé jsou komunisty tak vychovaní, že se za ty své podpásovky ani nestydí.
Včera pan Schwarzenberg, na otázku proč ty podpásovky nevrací, řekl, že to nemá smysl. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Jak moudré.
Volím Karla - nový směr politiky. Konečně odklon od populismu na hradě. Karel říká věci jak jsou, bez ohledu na to co chce volič slyšet.
21. 01. 2013 | 09:54

tytyty napsal(a):

Radiožurnál, dnes, 7:40

Karel Schwarzenberg se včera, cestou z Olomouce, zastavil v Prostějově v baru U dvanácti opic.

Jen dvanáct?
To tady, v Praze je jich o hodně víc.

A taky jsou o hodně zdělanější.
21. 01. 2013 | 09:58

Celestýn napsal(a):

Tak Klaus, říkáte. A co ta parta, která spolu se Schwarzenbergem rozdává majetek a zkvalitňuje život většiny občanů a zbytek života seniorům. Co jméno, to perla. Kalousek, Drábek, Nečas, Heger, Nečas, Peak (omlouvám se dalším, na které jsem zapomněl). Proč se k ním váš Karel nehlásí. Vždyť s nimi prohlasovává všechny ty lidumilné zákony. A to prý chce chránit slabé. A k amnestii se také vyjádřil jako noblesa a šlechtic. Utekl ze sněmovny, když měl od amnestie distancovat.
21. 01. 2013 | 10:01

scallop napsal(a):

skeptický

Prezident Novotny, kdyz zdrazili pivo.
21. 01. 2013 | 10:01

dar.p napsal(a):

Pane Hřebejku,
děkuji za Váš článek a přesný popis situace. Je přímo alarmující, kdo podporuje Miloše Zemana. Z té hysterie rodiny Klausových čiší strach se změny, která může být pro ni velmi nepříjemná.
21. 01. 2013 | 10:01

scallop napsal(a):

Almo G™

Tu praci dava televize, nikoliv Stransky. Kapis ?
21. 01. 2013 | 10:02

Luba napsal(a):

Není nad včasné varování.

Hmmm ...
Třináct opic ... to vypadá na založení další stranické buňky TOP-09.
21. 01. 2013 | 10:04

skeptický napsal(a):

Scallop

To bylo asi tak v r.62-3.Plzeň zdražila na 2.60 Kčs,a říkalo se,že padne vláda.Na protistátní živly dohlíželo 5. oddělení,a byl pořádek.
21. 01. 2013 | 10:09

V. Černý napsal(a):

V reakci na rozhořčené zprávy připomínám, že pan Schwarzenberg neřekl o Benešových dekretech a o sudetských Němcích nic, co by dříve již neřekli i pan Zeman a pan Klaus:

http://alturl.com/a6wea
http://alturl.com/3dktm

Z toho je vidět, že pánové Zeman a Klaus jsou skutečně jen oportunní lháři, když nyní kritizují pana Schwarzenberga za názory, které zastávají i oni sami.

Nedá se svítit, před jinými národy opravdu nemůžeme tvrdit, že je správné vyhnat z vlasti někoho jen proto, že hovoří jiným jazykem - vědí to i pánové Zeman a Klaus, jak dokazují jejich citované výroky. Proč nyní před voliči hovoří jinak? Snaží se zapůsobit na ty hloupé a nenávistné mezi námi!

Co ukáží volby? Opravdu je mezi námi tolik hloupých a nenávistných, jako si duo Klaus-Zeman myslí?
21. 01. 2013 | 10:10

dříve čtenář napsal(a):

Tak nám hřebejk taky podepsal Antizemanchartu...
21. 01. 2013 | 10:11

ms napsal(a):

Mezi námi je spousta hloupých a nenávistných, kteří se rádi vyvyšují nad lidi s jiným politickým názorem. Ti volí Karla
21. 01. 2013 | 10:11

Go Miloš napsal(a):

Pan Hřebejk zapomněl národu ještě oznámit, že na druhé straně barikády stojí takoví výtečníci jako Kalousek, Háva, Bakala, Duka, Drábek, Šiška, zákonem zrušená šlechta nejasného původu a nejasných zájmů, různí finanční spekulanti z Bilderberg Group (nikým nevoleni, nikoho nereprezentující, přesto hlídání státní policií před hněvem občanů), mírotvůrci ze Sudetendeutsche Landsmannschaft v čele s Berndem Posseltem, nezávislí novináři hlásající svatou pravdu v žoldu německých a rakouských velkokapitalistů atd. atd.
Taky by mně zajímalo, zda se najde právník, který by zažaloval všechny ty, kdo Karla Schwarzenberga oslovují kníže. Myslím, že jeden z prvních zákonů demokratické republiky stále ještě platí. Ale jak jsem si všiml, ono mu to dělá náramně dobře, když ho jeho poddaní takle oslovují.
Z té kampaně je zřejmé, že naši pravdoláskaři pro samou lásku nejsou schopni dohlédnout pravdy.
21. 01. 2013 | 10:13

tytyty napsal(a):

Do páteční soutěže o nejlepší pohádku přidávám tuto:

Císařovy nové šaty (1)
Jednoho dne přišel do města Černokněžník.
Říkal, že dovede utkat nejkrásnější šaty a ty jsou neobyčejně krásné, ale mají podivnou vlastnost. Jsou totiž neviditelné pro každého, kdo se pro své povolání nehodí, ale také pro toho, kdo je neodpustitelně hloupý.

Tato pohádka určitě vyhraje!
21. 01. 2013 | 10:13

cosedádělat napsal(a):

Když tady tak pročítám ty diskuze, dospívám k závěru, že si toho Zemana zasloužíte. My ostatní těch pět let nějak přežijeme. Dobře vám tak!
21. 01. 2013 | 10:13

marxík napsal(a):

Rejžo,
evidentně nemáte přehled o názorech svého kandidáta.
Na šťouchanec od Zemana, že ho podporuje dokonce i sudeťák Posselt, odpovědělo pohotové kníže slovy, že ho těší každý hlas podpory (za frenetického potlesku).
Vyplývá mi z toho, že by nepohrdl ani komunistickými, ba dokonce ani fašistickými hlasy, nad kterými se vy pohoršujete.
Víte vy vůbec koho volíte? Nebo to je potřeba za pana skoroprezidenta znovu dovysvětlit, jak to vlastně myslel?
21. 01. 2013 | 10:15

akr napsal(a):

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2548-tak-tohle-uz-je-moc-na-hrade-schwarzenbergovy-manzelky-se-hajluje.aspx
21. 01. 2013 | 10:15

tytyty napsal(a):

Císařovy nové šaty (2)
Potom kráčel císař v průvodu pod krásnými nebesy a všichni lidé na ulici a v oknech říkali: "Ach, jak překrásné jsou nové šaty císařovy! Jak nádhernou vlečku má u pláště! Jak mu dobře padnou!"
Nikdo nechtěl dát na sobě znát, že buď se ke svému povolání nehodí, nebo že je velice hloupý.

Žádné císařovy šaty neměly takový úspěch.
"Ale vždyť na sobě nic nemá!" zvolalo jedno malé dítě.
"Panebože, toť hlas nevinnosti, slyšte!" řekl otec a druh druhu šeptal, co dítě pravilo.
"Nemá na sobě nic, říká tamhleto dítě, nemá na sobě nic!"
A z davu se ozvalo: „Ty už si taky nezahraješ, nebo dej dar!“
Ale je to jenom pověst.
21. 01. 2013 | 10:15

skeptický napsal(a):

Ti hloupí a nenávistní jsou vždycky ti,co budou volit druhou stranu. Takže otázka nadává smysl.
21. 01. 2013 | 10:16

KoJaK napsal(a):

Jak tady tak čtu ty názory čtenářů, sleduji názory různých lidí ať již známých, či nikoliv, mám takový pocit, jako by snad média chtěla tady mezi lidmi vytvořit válečnou atmosféru.
Volíme presidenta, který defacto příliš pravomocí nemá a ani se nechystá nějaká ústavní změna, která by to mohla v blízké době změnit. Namísto toho, abychom řešili vládu a podivné okolnosti ještě podivnější amnestie, ke které se nikdo nezná, abychom se dále zajímali o korupční aféry současné vlády či opozice, řešíme tu všichni prezidentské kandidáty způsobem, že snad očekávám občanskou válku!
Je potřeba pochopit jednu věc. Ať již na hradě bude Miloš, či Kníže, touto změnou se jistě ČR nikam pohnout nemůže. Očištění této země od korupce, mafiánů, kmotrů apod, musí začít na zcela jiných postech, než je ten prezidentský.
Spíše, než se hádat o tom, jaký prezident bude na hradě, by se měli lidé více zajímat o to, jak by mohl prezident - lidmi přímo volený, prosazovat zájmy lidí a státu. Protože jen tak má tato volba jisté opodstatnění a nebude jen vtipnou šarádou, kterou politici označili za přiblížení k přímé demokracii. Ve skutečnosti, to má tak pouze působit a nikoliv fungovat a to je potřeba si uvědomit.
21. 01. 2013 | 10:17

Almo G™ napsal(a):

V. Černý: Vidím, že jako člen štábu kopírujete, kam jen to jde.

Tak pro vás také zkopíruji nick Ing. N.:

Nechcete si porovnat co říkal Schwarzenberg během svých tří vystoupení? Je to poučné, vypadá to totiž, že neví, co kdy řekl.

17.1.2013...že Benešovy dekrety už neplatí 20 let. Přijetím listiny lidských práv a svobod ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata. Ale ony jsou zrušeny, co je zrušené už nemohu ještě jednou zrušit.

18.1.2013 Z prohlášení K. Schwarzenberga
Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé. Jinými slovy, co se stalo, stalo se a nelze z toho vyvozovat nějaké majetkové nároky, jak to ostatně potvrdila i česko-německá deklarace.

19.1.2013 v rozhovoru v Právu
... že Benešovy dekrety byly zrušeny přijetím ústavy už před 20 lety bez zpětné účinnosti. Nejde to zrušit zpětně ...

ZÁVĚR :
17.1. ... Benešovy dekrety už neplatí 20 let
18.1. ... jsou právně vyhaslé
19.1. ... byly zrušeny přijetím ústavy už před 20 lety
21. 01. 2013 | 10:17

Almo G™ napsal(a):

scallop: ...a Bočan se Stránským v tom nemají žádné slovo, že?
21. 01. 2013 | 10:19

Kala napsal(a):

K 1. odstavci: Tak je to jinak, nebo to není jinak a je to tak, jako původně (viz Váš první článek)? Buďto jsou Lidovky.cz RÁDIO JEREVAN, když uvádějí tutéž zprávu s původním nezměněným smyslem i dnes, nebo víte něco nového, jen Vy sám. Hezky to motáte, pane režisére.
21. 01. 2013 | 10:20

Pavel napsal(a):

TO autor :
Raději jako trest Zemana,
než jako odměnu Kalouskovou loutku, člena vlády organizovaného zločinu Blekotu.

Hřebejku, chováte se jako prodejné d**ky.
Porcovat si státní peníze v grupě vyvolených Vám evidentně jde. Kdo proti Vaši klace, resp. nedrží hubu a krok, a otevře ústa, tak přes ně musí PREVENTIVNĚ DOSTAT.

To je ta Vaše demokracie.
21. 01. 2013 | 10:20

pěvec napsal(a):

pokud chtějí filmařští hoši (sránský, bočan hřebejk) pravicovou politiku, tak okamžitě zrušit státní podporu kinematografie, veškeré granty a hlavně zprivatizovat státní televizi. Pak ať se ukážou.
21. 01. 2013 | 10:22

A. Lieberman - www.tvpraha7.cz napsal(a):

Pan Hřebejk to napsal správně a nenávistná lavina hněvu valící se na jeho hlavu z vrcholků příznivců Hradu a důchodce z Vysočiny obnažuje skutečnou tvář příznivců těchto dvou prokremelských táborů. Od dětství jsem slýchával, (pokud zrovna moji rodiče neseděli v nápravných zařízeních za svoje názory), že pro pravdu se lidé zlobí.
21. 01. 2013 | 10:24

au napsal(a):

Skutečně - všechno je jinak. Už včera jsem se divil, že by Hřebejk, režisér komerčních slátanin, byl schopen dospělého názoru. Ale nechal jsem se strhnout až k tomu, že jsem ho nazval "mužem". Dneska je ovšem už všechno jasnější:

Hřebejk opravdu není muž(tj. člověk, který stojí za svými názory) - je to holčička. A k tomu pěkně prodejná.

Aby jeho chlebodárcům bylo jasné, jak pevně stojí za signatářem Anticharty Bočanem, přidá hned celý kbelík špíny. No, slušní lidé se v ní brodit nebudou. Už dávno mají o Hřebejkovi jasno.
21. 01. 2013 | 10:24

ms napsal(a):

Liebermane, tak proč se zlobí Hřebejk, vy a jiní příznivci K. S. Proč tolik nenávisti vůči V. K. či M. Z.
21. 01. 2013 | 10:27

Miki napsal(a):

Pane Hřebejku,

to, že kdokoliv vypustí byť jen slova o tom, že kdokoliv má jiný názor a je potřeba ho vyhodit ... toto není demokrat v žádném případě a je stejný, jako mnozí potírači lidských práv v Číně.

Doufám tedy, že minimálně se ČT a zmiňovaní " režiséři " veřejně omluví panu Dejdarovi, omluví se nám daňovým poplatníkům a že " režiséři" budou hnáni k odpovědnosti!

Vy se tímto blokem s n a ž í t e o m l u v i t to, co o m l u v i t nejde a o d k l o ň u j e t e zcela samým způsobem, jako pan Kocourek z ODS!
21. 01. 2013 | 10:27

v + f = s + 2 napsal(a):

velmi trefná mackova glosa, cituji: "Zpráva, že tvůrci seriálu Zdivočelá země se rozešli ve zlém s jeho hlavním protagonistou Martinem Dejdarem, neboť se veřejně přihlásil k tomu, že volí Zemana, ve mně ihned vybudila dávná slova V +W: „My už nejsme lidi, my jsme jenom partaje…“
Zcela tragikomické pak je, že jedním z těch tvůrců je režisér Hynek Bočan, který za normalizace točil všeliké sračky typu „Parta hic“ a seriál platí ČT z koncesionářských poplatků, samozřejmě i těch diváků, kteří budou volit Zemana…
Proboha, lidi, vzpamatujte se!", konec citace.
http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

jo, hřebejku, bez koncesionářských poplatků bys pošel hlady a konečně bys měl, coby správný umělec, hlad jako herec.
21. 01. 2013 | 10:27

A. Lieberman - www.tvpraha7.cz napsal(a):

A k mému výše uvedenému komentáři jsem zapomněl připojit následující odkaz, který s oposmluvním bráškou Klause, kandidáta Lukoilu na presidenta Zemana souvisí: https://www.youtube.com/watch?v=QCzBXND4h20
21. 01. 2013 | 10:31

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Když stará mafie převlékne kabát a místo Klause bude teď volit Schwarzenberga, tak od ní žádnou pozitivní změnu nečekejme.

Budu volit s těmi, kdož byli oponenty Klause více než dvacet let, ne s těmi, kdož jej celou tu dobu podporovali a dnes si našli novou ikonu a Klause se snaží přehrát na druhou stranu.
21. 01. 2013 | 10:31

VašeK napsal(a):

Proto však také pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se kdekoli na světě - a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců - odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stávají nástrojem antihumanistických sil imperialismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů mezi národy. Vývoj nás přesvědčuje, že duch míru a spolupráce ve světě sílí, že právě skutečná kultura je jedním z nejúčinnějších prostředků dorozumění mezi lidmi a že každé umělecké dílo spjaté se životem a světlou budoucností člověka je holubicí humanistického poselství klidu všech kontinentů.

Z textu Anticharty, kterou na jednom z čelných míst podepsal H. Bočan
21. 01. 2013 | 10:33

drozd kvíčala napsal(a):

hřebejk by si měl sypat hlavu popelem až do konce života:
Vyjádření Hynka Bočana a Jiřího Stránského

Poslala mi mail moje kolegyně z PEN klubu, básnířka Jana Štroblová, že byla u doktora, kde se v čekárně lidé nebavili o ničem jiném, než o druhém kole. Až jedna paní řekla: "Pro mě je největší autorita pan Dejdar. Způsob, jakým ztvárnil Maděru, je tak sugestivní, že když tenhle člověk řekne, že se má volit Zeman, budu volit Zemana."

Režisér Bočan i já proto prosíme, aby bylo jasně řečeno, že člověk, který po sedmnáct let všude říkal, jak mu Antonín Maděra změnil život a myšlení a všechny názory, svou volbou pana Zemana jen potvrzuje, že všechno, co o Zdivočelé zemi říkal, byly jen kecy. Pro Zdivočelou zemi jsme si ho zvolili poté, co tak úžasným způsobem ztvárnil Učitele tance.

Co ztvárňuje teď, není třeba popisovat.

Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi.

Hynek Bočan, Jiří Stránský

Zdroj: http://www.lidovky.cz/skoncili-jsme-s-nim-vzkazuji-tvurci-zdivocele-zeme-stransky-a-bocan-dejdarovi-kvuli-zemanovi-ifv-/lide.aspx?c=A130118_184836_lide_jkz

povšimni si hřebejku poslední věty začínající skončili ...
------------------------------------------------------
vyjádření M. Dejdara zde
http://kultura.idnes.cz/dejdarovo-vyjadreni-k-bocanovi-a-stranskemu-fzy-/televize.aspx?c=A130121_093835_televize_ob
21. 01. 2013 | 10:37

Go Miloš napsal(a):

Volební výsledky 1. kola z obcí ve Slezsku, bývalých Sudet.
Např. Liptaň: Zeman 47,5%, Schwarzenberg 4,0%.
Dívčí Hrad: Zeman 39,2%, Schwarzenberg 2,8%.
atd.
Doporučuji Karlovi a jeho štábu, i s kulturní frontou, aby tyto obce navštívili a vysvětlili lidem jak mají volit.
21. 01. 2013 | 10:38

Helena L. napsal(a):

Moc dobře napsáno. Je mi fuk, koho podporuje pan Dejdar (role Maděry mu sedla, ale je jen herec a už nadělal seků dost). Názor a zkušenosti pana Stránského jsou pro mě větší zárukou. Články o vyhazovu Dejdara byla zjevně blbina. Postava ve 4. sérii zahynula, proto by jakékoliv pokračování zcela určitě muselo být bez Dejdara, ať podporuje kohokoliv. O práci Dejdar nepřišel, možná jen ztratil sympatie pana Stránského. Na to má pan Stránský právo. Já jsem taky zaražená, kolik je šovinismu ve společnosti. Strach chápu, ale podněcování iracionální nenávisti?? Já se taky bojím, ale Rusů, kteří vlastní řadu majetků v ČR, obsazují města. Ovládli centrum Prahy!!!! Teď mohou mít na Hradě svého muže. Ať radši pan Zeman připomene, jaké grády mělo "odstavení" od práce, studia, rodiny za komoušů, když chce být "jejich prezident". Jak to šlape v Moskvě, která ho láká. Nás neohrožují německé zájmy, ale ty ruské. Rodina Klausů je skutečně nechutná. Napojení Zeman-Klaus je už nezakryté. Do této doby jsem měla alergii jen na našeho prezidenta, ale že poštve tu svoji smečku?? Panu Hřebejkovi přeju hodně úspěchů ve filmu a zkuste prosím natočit film, který vlije trochu optimismu. Jste super režisér, ale mám pocit, že tón vašich filmů přiživuje "blbou náladu". Klidně natáčejte v tmavém tunelu, ale ukažte trochu světla na jeho konci.
21. 01. 2013 | 10:39

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Tyto volby za přispění českých mediálních prostitutů jsou velmi podobným podvodem na voličích, jako byly poslední parlamentní volby, kdy se volilo proti dinosaurům a zvolili jsme si dinosaury, různé recykláty, mafiánské projekty na ovládnutí politiky.
Doufám, že volič bude chytřejší než byl před třemi lety.
21. 01. 2013 | 10:40

utr tr tr napsal(a):

Dejdar?

Hvězdičku počátku 90.tých let, která pak zhasla a už jen doutná, nevytahujte - muže si volit koho chce. Ostatně Maděra mu nikdy moc nešel, naopak.
21. 01. 2013 | 10:44

rejpal napsal(a):

Helena L.
Ale když na obou stranách je jaksi omezený počet konkrétních argumentů, proč by to měl být právě on. Tak se na to jde od lesa opačně, už pomalu od středověku a člověk má pocit, jako kdyby pozřel dobře uleželou nazelenanou klobásu.
21. 01. 2013 | 10:44

skeptický napsal(a):

Go Miloš

Až to vyleze z počítače,budete se divit.
21. 01. 2013 | 10:46

Honza napsal(a):

Pokud by byla pravda skutečnost, že H. Bočan dále nebude na dalším natáčení spolupracovat s M. Dejdarem jen kvůli jeho politickému názoru na prezidenta, je absurdní a pro mě nemyslitelné, aby takový nový seriál/film dostal jakékoliv státní peníze. Je to totiž bolševické rozhodnutí, bolševicky smýšlejících lidí, kteří si hrají na pravičáky.
21. 01. 2013 | 10:47

skeptický napsal(a):

Rejpal

Umejete octem,a houby poznáte.A ještě si budete pochvalovat,jak jste se hezky vykakal.
21. 01. 2013 | 10:50

Arnold napsal(a):

Zdivočelá země byla taková ideologická slátanina, dějově naprosto nelogická, vylhaná, ani teoreticky nemožná, že když si pánové rozbijí huby a další takové věci už nebudou točit, nic se nestane.
Kdo jim vůbec dal MOJE (z daní ) peníze na točení takových lživých agitek???
21. 01. 2013 | 10:54

Kája Hořejší napsal(a):

obecně nemám rád, když známé osobnosti točí reklamy a vyjadřují politické sympatie (herci, zpěváci, sportovci ap.). Na druhou stranu, proč by nemohli. Ano mohou, je to zcela v pořádku, mají na to plné právo. I když pak já, jako divák a fanoušek, o nich ztrácím iluze, jsem z nich zklamaný, což mě mrzí a oni s tím musí počítat. Pokud vyjadřují politickou podporu a své sympatie k politikům nebo stranám, stávají se součástí politiky. S tím musí počítat.

Nekritický obdiv a podpora Klausovi a Zemanovi (a k tomu zároveň)... no, mají na to své právo. Ale já mám zase právo si o nich myslet svoje. Buď jsou geniální, a vidí dál a více než ..., a nebo...
21. 01. 2013 | 10:55

Josef K. napsal(a):

Ano, povšimlů jsem si, že k panu Zemnaovi tíhnou nejen ti bodří, ale i všichni hulváti této země. Ostatně z diskuse vyplývá, že kultivovanému textu neporozumí ani kdyby trakaře padaly, což je na pováženou.

Mám jen obavu, že v případě vítezství MZ budeš dabování pro mnoho umělců: "кршемилек и вохмурка". Money budou, přátelé Hudečkové.
21. 01. 2013 | 10:55

Nula, která je ráda nulou napsal(a):

Je zajímavé sledovat provázanost našich elit.
21. 01. 2013 | 10:58

Josef K. napsal(a):

Arnold, muž který se nehne od televizní obrazovky. Což ovšem nemění na tom, že ten seriál byl apoteozou nesmyslu. Snaha vyhnout se historii v Česko je obapolná. Ono by to pak přineslo depresivní stavy.
21. 01. 2013 | 10:58

Helena L. napsal(a):

rejpal
Pro mě je zajímavé sledovat kandidáty. Zeman ví, že slabina Karla S. jsou částečně německé kořeny, tak to otevře a hystericky se ptá na Dekrety. A Schwarzenberg řekne v ČR nepopulární tezi. Nediplomatický názor, který všechny rozlítí. I Zeman ví, že by dnes nešlo udělat to, co v r. 1945. Ale hraje na v ČR oblíbenou notu. Když dojde na jeho kamarády, tak se tváří, že to neexistuje. Opoziční smlouva, u té skoro nebyl, Šlouf? - ten je v důchodu. Jeho tým? Che!! Rusko? Klaus? Cítím, že mlží. Odvádí řeč. Používá rétorické kličky. Nevidím mu do karet. Karel S. není takový řečník, ale víc si nechá kouknout do karet. Je strašně lehké zjistit, co dělala Sch. rodina, kdo kde byl a s kým je příbuzný. U Klause a Zemana - je to hodně náročné dopátrat se, co dělal strýček jeho ženy. Dobře to vědí, proto tolik pálí do zjevných fakt, ale o sobě mlčí, mlčí. Smrdí to, smrdí, smrdí. Není to už antipatie, je to strach, bojím se.
21. 01. 2013 | 11:01

to asi nepůjde napsal(a):

Pan hostinský, lesník a ministr současné oblíbené vlády, náš pán, dobrodinec a šéf, je ochránce vdov, dítek a chudých.
A proto ho budu volit:
1. Za deficit účtu důchodového pojištění způsobeného zákonem č. 261/2007 Sb., který zavedl institut maximálního vyměřovacího základu, z důsledku čehož se důchodový systém dostal z téměř 6 miliardového přebytku v roce 2008 do více než 30 miliardového schodku v roce 2009.
21. 01. 2013 | 11:01

Honza napsal(a):

Hřebejku je mi z vás a vám podobných špatně! Tak falešné a vylhané masírky jsem ještě nviděl. Podobné plky se bohužel dnes dají číst i od pánů Hanáka, Mitrofana nebo paní Šabatové v deníku Právo, posledním to nezávislém plátku. Tato hysterie již začíná dosahovat obludných rozměrů! Já to prostě nechápu, jste nebo aspoň by jste tedy měli být vzdělaní, inteligentní lidé! Kdo vám takto dočista vymyl mozek, že tady tak hystericky, neomaleně a pokrytecy již několik týdnu lobujete za takového člověka jako je pan Schwarzenberg? Vždyť to je škodič jak "vyšitej", abych tak řekl. Vždyť to je přeci zcela patrné. Promítněte si jeho angažmá v Topolánkových a Nečasových vládách, které cíleně a naprosto bezprecedentně likvidují hospodářství i státní správu naší země. Vždyť z těch škod se nevzpamatujem ani za deset let, jakou zde nadělali doslova paseku. Ještě ponznámka k postoji pana Schwarzenberga k poválečné denacifikační legislativě, která měla mimo jiné zakotvení v mezinárodním právu(viz. závěry konference v Postupimi). Jeho postoj je zcela neuvěřitelný a pouze tím plive do tváře lidem, kteří obětovali své životy nejen na bojištích a popravištích 2. světové války. To se potom není co divit, že narcis Klaus má k tomu výhrady a bohužel s ním musím tentokrát souhlasit. Také jsem nevěřil, že si kníže dovolí v presidentské debatě tyto své názory prezentovat! To je od něj doslova hrubost a necitlivost. Uvědomuje si a vy s ním vůbec reálie, souvislosti a posloupnosti doby ke které se vyjadřuje? To je prostě urážka českého národa! Takto přeci nemůže mluvit president České republiky.
21. 01. 2013 | 11:04

český maloměšťák napsal(a):

Co si ale pak myslet o lidech, kteří si utvářejí úsudek na základě pouhé mediální zkratky ? Na základě ní dokonce vytvářejí hodnotící soudy ?

Nebo na základě pouhého názvu fenomenu...např. amnestie.
Kdy předseda TOP 09 Klausovu amnestii UVÍTAL jako dobrou věc...aniž znal obsah. A až poté, co mu inženýr Kalousek vysvětlil, že až zas tak moc dobrá věc to není a Zelení mu sdělili, že pokud ji neodsoudí - tak jejich hlasy nedostane...tak až pak ji začal odmítat.
U takového člověka a příznivce amnestií hrozí, že může v budoucnu amenstýrovat tak, jak mu nakuká skutečný vedoucí TOP 09 inženýr Kalousek.
Děkuji - nebrat.
Zeman amnestii odmítá coby archaický přežitek. Říká to jasně a srozumitelně tak, že tomu rozumí snad i ta Jednotná Kulturní Fronta.

P.S. Zeman je asi takový komunista jako je předseda tOP 09 Schwarzenberg státník.

A jen malá technická.
Co " komunisté" dneška / " nám a našim kumpánům dle našich potřeb, ostatní nám dle toho , co jim nařídíme a jak si to např. v justici " zařídíme/ ?
Vadí - nevadí ?

Hezký den všem !
Slušní lidé volí inženýra Kalouska !
21. 01. 2013 | 11:05

to asi nepůjde napsal(a):

Pan hostinský, lesník a ministr současné oblíbené vlády, náš pán, dobrodinec a šéf TOP 09 , je ochránce vdov, dítek a chudých.
A proto ho budu volit:
2. Za zbídačování rodin s dětmi. Přes všechny řeči o podpoře rodin provedly vlády, v nichž byl Karel Schwazenberg ministrem opatření, která tyto rodiny poškodila.
a) byla snížená hranice příjmů pro přídavek na dítě ze 4 násobku životního minima na 2,4 násobek,
b) Zcela byl zrušen sociální příplatek v důsledku čehož nízkopříjmové úplné rodiny přicházejí měsíčně na každé dítě do 6 let o 800 Kč, dítě od 6 do 15 let o 980 Kč a dítě do 26 let 1 125 Kč. V případě rodin se zdravotně postiženým dítětem dosahují ztráty až 3 675 Kč měsíčně.
c) Podpora rodin ve formě porodného byla omezena jen na první dítě v nejchudších rodinách s příjmem do 2,4 násobku životního minima. To znamená, že běžná mladá rodina ze střední
třídy porodné nedostane!
21. 01. 2013 | 11:06

skeptický napsal(a):

Josef K.
Zdravím,pracující inteligente a vlastenče.

Nesmíte také hned všemu psanému věřit.Vím,že čistému vše čisté,ale ono se tady hrozně lže.Nabývá to až biblických rozměrů.

Jste na roztrhání.Vydupejte si nějaký bonus.Vždyť se tu za pár šupů uštvete.
21. 01. 2013 | 11:06

rejpal napsal(a):

Helena L.
Je to věc taktiky - oba mají dost odlišné přístupy. KS sice klidně připustí, že tohleto a támhleto, ale víceméně spoléhé, že nikdo v tom nebude extra šťourat. Je to určitě chytřejší než ataky typu, "všimněte si, že já to neříkám, ale někdo by mohl říci, že...". Na příznivce fungují obě taktiky, neutrály asi neuspokojí ani jedna. Jsem zvědavý, kolik lidí, kteří původně uvažovali, že přijdou, si to rozmyslí. Už proto, že zatím ničím nepřekvapil ani jeden, zato oba předvedli, proč by toho či onoho člověk volit neměl.
21. 01. 2013 | 11:10

Otázkář napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/290796-dejdar-se-brani-nevolim-majora-zemana-vzniknou-seznamy-kdo-smi-s-kym-tocit.html

Pane Hřebejku co se od včerejška změnilo?
21. 01. 2013 | 11:11

to asi nepůjde napsal(a):

Pan hostinský, lesník a ministr současné oblíbené vlády, náš pán, dobrodinec a šéf TOP 09, je ochránce vdov, dítek a chudých.
A proto ho budu jako každý "normální" Pražan volit:
Protože, i díky jemu a „kvalitní legislativě“ ztrácí obyvatelé Prahy, kteří bydlí v družstevních či vlastních bytech, nárok na příspěvek na bydlení při příjmu, když lidé v jakékoliv jiné obci mají nárok na příspěvek na bydleni měsíčně ve výši 628 Kč jednotlivec, 937 Kč dvoučlenná domácnost, 1 305 Kč trojčlenná domácnost a 1 660 Kč čtyř a vícečlenná domácnost.
Tento rozdíl je dán tím, že zatímco normativní náklady na bydlení jsou u družstevních a vlastních bytů všude stejné bez ohledu na velikost obce musí obyvatelé Prahy vynakládat na bydlení 35% svého čistého příjmu, zatímco obyvatelé jiných obcí pouze 30%. Normativní náklady jsou v nařízení vlády č. 482/2012 Sb.
21. 01. 2013 | 11:16

Helena L. napsal(a):

Ještě k sudetské otázce. Aby bylo jasno. Můj děda byl v německém koncentráku a mám český předky min. 200 let zpátky. Ačkoliv beru v úvahu emoce po konci války, vím od dědy, co žil v českoněmecké vsi, že mi vždy říkal: "největší čeští srabové a lenoši si to tenkrát šli vyřídit v Němci, kteří byli dobří sousedi - jen lepší hospodáři" - to bylo konkrétní svědectví dědy, kterému Němci zabili bráchu. Říkal, že co se dělo po válce byl zločin proti dobrým sousedům - myšleno na tento konkrétní případ, konkrétní vesnici. A já nesouhlasím s kolektivní vinou. Chápu, proč nejde Dekrety zrušit, ale v podstatě opravdu šlo ve věci vražd civilního obyvatelstva často o neúnosně dlouhé - časově - amnestování vražd - šlo často o soukromé msty a zločiny, které nikdo nikdy nepotrestal, i když ve vsi lidé věděli, že chlap zabil Němce kvůli prachům nebo ženské..... Děly se zvěrstva a jen některé si německy mluvící občané ČR zasloužili. Doufám, že nikdy nebudu takto fyzicky i právně smetena, jenom protože mluvím česky, za názor nebo náboženské přesvědčení ..
21. 01. 2013 | 11:16

pěvec napsal(a):

čl. 14 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, který zní: „užívání práv a svobod přiznaných touto Úmluvou musí být zajištěno bez diskriminace založené na jakémkoli důvodu, jako je pohlaví, rasa, barva pleti, jazyk, náboženství, politické nebo jiné smýšlení, národnostní nebo sociální původ, příslušnost k národnostní menšině, majetek, rod nebo jiné postavení.“

co na to říkáš, hřebejku?
21. 01. 2013 | 11:16

český maloměšťák napsal(a):

Helena L.
"... I Zeman ví, že by dnes nešlo udělat to, co v r. 1945. ..."

To ne. Dokonce si myslím , že ani shodit někam atomovou bombu by jen tak někomu neprošlo.
Nebo vezměme si takový rok 1939. Nebo 1898. Či 1620. Nebo 1O12. A už vůbec nemluvím o vpádu Dária do Evropy ...to by Haag musel postavit tak sto tisíc nových ubatovacích kapacit.

Všechny bych je poslal do Haagu. Do jednoho. Od Dárea..,až po kamandiry pilota Enoly.

P.S. Opoziční smlouva byla veřejně vyhlášena.
Pokoutní " opoziční smlouva" dalíkovského typu, kdy se skupují poslanecké mandáty...vyhlášena nebyla.
Už i Bárta se tak veřejnosti omluvil, že VV umožnily vzniknout této vládě.

Disclosure :
Komunisty jsem nevolil ani tehdy, když je volili místní manifestní pravičáci.
Jedna větev mé rodiny měla jít také na odsun...díky svědectví člověka z odboje - shodou okolností sociálního demokrata...zůstali v ČEskoslovensku.
Ti, co byli odsunuti - jejich známí, k nim pak dlouhá leta jezdili - byli zejména jedné člence mé rodiny velmi vděčni...protože se jim několi let starala o jejich batole...než se v Německu ekonomicky vzpamatovali a mohli si je tak odvézt " domů".
Když už je tedy řeč o historii a ne o přítomnosti...tedy o tom, jak se Mafie postupně zmocňuje našeho domu.
21. 01. 2013 | 11:17

Otázkář napsal(a):

Abychom byli féroví, Karel Schwarzenberg prohlásil, že Edvard Beneš by skončil v Haagu podle dnešních měřítek. Jenomže posuzovat historii podle dnešních měřítek je velmi ošidné. To by v tom Haagu skončil i takový Napoleon a představte si jak ho Francouzi milují. A ještě si představte jak by kandidát na prezidenta ve Francii dopadl kdyby něco takového prohlásil :)
21. 01. 2013 | 11:18

Matematik + cenzor napsal(a):

Demokracie není tupé mávání mávátkem jako v prvomájovém průvodu soudruzi.
Ovšem přesný opak nám tady předvádí Hřebejk, Svěrák, Dyk, Wilhelmová, Rychlý atd. atd.
Oni viděli seznam, z něhož byla vypočtena ta gigantická čáska katolické restituce?
Sakra neviděli, nikdo kromě Hanákové ho neviděl.
Souhlasíte s amnestií? Vám připadá správné propustit a ještě zaplatit gangstera souce Berku? Karel už není předseda TOP09 amístopředseda vlády?

Ale sakra, to je ale silné dialektické kafe, což?

Ano tomuhle tleskáte vy tupí držitelé placek a mávátek.
Pokud by ten váš Karel byl na hradě bude vaším zaměstnancem. Ne naopak.
Jenže vy jste postkumunistická tupá masa, která zase přijde na prázdnou louku a bude hledat neexistující obchodní dům Český sen nebo jistotu desetinásobku.

Kde je metodika, postup, seznam katolické restituce 2012?
Ukažte to konečně a omluvím se vám a půjdu zametat Karlovi na hrad koberec.
Včera jsem byl v katolickém, kostele.
Bohužel jsem si to kázání nenatočil. Všechna politická školení mužstva v komunistické ČSLA jsou proti současné kampani v těchto kostelech úplné nic.
Břídilové to byli.
Jen tlačte na pilu iracionality a uvidíte.
Komunisti dostanou ustavní většinu a vy budete zase podepisovat anticharty.
Komunisti nemusí NIC dělat.
Stačí lži a podvody kulturni narodni fronty a techto "pravicovych" medií.

Není to marginální, je to zásadní.
Zpětné vazby byly přervány napadeny piráty jako Hřebejk a spol. Systém je v kolapsu. Kdepak žádná aféra Wattergate není již možná.
Bojujete přece proti Zemanovi, bojujeme proti komunistům proti terorismu...
Letí už ty rakety z Iránu? Kdopak soudruhu Hžebejku padělal ty satelitní snímky neexistujícíh iráckých laboratoří podstrčené při hlasování do RB OSN? Zeman? KGB?

Každý demonstrující proti přítomnosti komunistů v krajských vládádch nechť si zajde za nějakým učitelem dějepisu a nechá si vysvětlit mnichovskou zradu.
Nic nespadne z nebe darmodějové s jedem pod jazykem.
Kde jste byli při krajských volbách? Na mejdanu?
Kde jste byli, když vám prezident otevřel brány věznic a naplival vašim spoluobčanům do ksichtu?
Kde jste byli, když Vondtra tuneloval přes promopro? Kde jste byli když tunelovali stavby dálnic železnic, zbrojní zakázky?

Jenže vy postkomunističtí bojovníci to vidíte dialekticky, v souvislostech.
Demokracie není o mávání mávátky. Pokud ano , již to není demokracie. Pak je zničena komparativní výho kritického myšlení a zpětnych vazeb systému.
Je to především o zpětných vazbách a kritickém myšlení.
Ne tak ten váš PR main stream. Tam to nehledejte.
Uvidíte jak se vám to vrátí jako bumerang modří hloupí soudruzi.
Jenže vy prostě oprášíte své staré legitimace KSČ nebo ne?
Už se těším na druhý lustrační zákon o členech ODS a TOP09.....

Volte Karla Zemana režiséra Cesty do pravěku
21. 01. 2013 | 11:19

Helena L. napsal(a):

rejpal
no optimisticky si říkám, že ne vše je taktika, že něco je i povaha. Oba pánové mají smysl pro humor (to cením). Pan Zeman je ješitnější a rád si připomíná křivdy - říká se, že je mstivý (řada z ČSSD) se už teď bojí. To se mi moc nelíbí. Klausova ješitnost se dost přejedla. Sch. je dle mého velkorysejší. Míň se ho bojím. Nevěřím ale zcela nikomu. Vždy přijde zklamání. Ale nevolíme Sv. Václava...
21. 01. 2013 | 11:20

Sklerofašista napsal(a):

Pane Hřebejku, toto je závěr dopisu od pánů Bočana a Stránského
"Co ztvárňuje (Dejdar) teď, není třeba popisovat.

Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi.!

Hynek Bočan, Jiří Stránský

Zdroj: http://www.lidovky.cz/skoncili-jsme-s-nim-vzkazuji-tvurci-zdivocele-zeme-stransky-a-bocan-dejdarovi-kvuli-zemanovi-ifv-/lide.aspx?c=A130118_184836_lide_jkz"

Takže pane Hřebejku, toto režisér Bočan a pan spisovatel Stránský neposlali? Viz server Lidovky.cz! Lhal jste před tím, nebo lžete až teď? Fakt, že někdo nepodporuje naci-faši figurku, co ani neumí jazyk národa, jemuž chce dělat prezidenta je důvod, aby s Vámi "někdo skončil"?
Nejedná se tedy o žádnou bulvární a mediální zkratku, ale o dopis zaslaný o plném vědomí serveru seriozních novin? Co tady na Stránském a Bočanovi a jejich rakousko - švýcarském vůdci hodláte obhajovat?
21. 01. 2013 | 11:22

český maloměšťák napsal(a):

Helena L.
Jednak je historie/i ta epizodní/ mj. sledem příčino-důsledkových podstat a událostí...a také nelze zapomenout, že to bylo hitlerovské Německo a kolaboranti...kteří poničili instituce a jejich etos.
Kdy pak bohužel při takovém stavu institucí nedošlo jen k potrestání těch skutečných viníků. Na základě práva, opřeného o humanismus a spravedlnost.
A nelze zapomenout na možnou emoční stránku věci. Těžko se nastavuje ta druhá tvář. Někomu , kdo několik let jásá, jak se teda tomu pangermánskému hokuspokusu dobře daří a vede.... a jak se ta arizace povedla.
Btw - odsun byl DOHODNUT - a účastníkem dohody byly i tradiční demokracie.
Stalin musel něco dostat - nemohl odtáhnout s prázdnou...jinak by vystrkoval rohy směrem k ropným polím za Kavkazem.
No a dát mu do kolébky jeho sovětského impéria v Evropě - pátou kolonu...na to by se jim Stalin vybod.
21. 01. 2013 | 11:24

malalaj napsal(a):

pane hřebejk,
ponechme stranou dejdara, prostě je to tak, že pravdolásková fronta tady spustila takový neskutečný, nenávistný a hysterický řev proti zemanovi , že normálně uvažující člověk jenom musí kroutit hlavou a jít ho volit. mě to skoro připomíná padesátá léta. vy jste chtěli přímou volbu, aby to mělo nějakou dustojnost, ale je to ještě větší stoka než v tom parlamentu.
21. 01. 2013 | 11:31

Větro napsal(a):

Co to je za seriál tá zdivočelá země , to se ještě furt točí ? já ještě neviděl ani jeden díl a ani nevím o někom že by se na to dívál . A na které televizi to vůbec běží ?
21. 01. 2013 | 11:32

Helena L. napsal(a):

český maloměšťák:
20. století sklízí, co zasel nacionalismus 19. století. Kdy předtím se vraždilo obyvatelstvo měst, kde spolu žili staletí, jen proto kdo jak mluví??? Po 2. světové válce se začalo vnímat tu jinakost a zrůdnost toho. Proto začali chytat německé nacistické zrůdy a postavili je před soud. Zeptejte se, zda by Zeman hodil bombu na Hirošimu? Zda by šel růčo odsouvat německou rodinu, i když by věděl, že nic neprovedla? Odsoudit paušálně bez soudu je zrůdnoust. Dá se najít vysvětlení, ale omluva? Klesli jsme na úroveň toho, co jsme vyčítali Němcům. Domnívám se, že emocionální názor na tu věc je něco jiného než pragmatické rozhodnutí. K. Sch. by možná být Benešem taky uznal za nutné smáznout vinu za vraždění Němců v pohraničí, aby už jednou ta válka skončila, ale pokládat to za dobré, správné? To je ošidná otázka. Mě ani nevadí tak, že se to zlegalizovalo, jako to, že nevidíme problém, že naši předci šli vymlátit sousedovic rodinu a pak sedli večer k polívce a pohoda. Podle mě je dobré říct, že to není OK.
21. 01. 2013 | 11:32

to asi nepůjde napsal(a):

Pan hostinský, lesník a ministr současné oblíbené vlády, náš pán, dobrodinec a šéf TOP 09, je ochránce vdov, dítek a chudých? Současná vláda, jíž je Karel Schwarzenberg součástí, se chová spíše jako smečka hyen než jako vláda civilizované demokratické země. Nestydí se požadovat ani majetek nezletilých dětí pod hrozbou ztráty bydlení. Když si přečtete důvodovou zprávu, nenajdete tam nic o dopadech na lidi. Považuji za vrcholně neseriózní, aby o tak závažných dopadech vláda poslance neinformovala.
Návrh zákona zpracovali místopředsedové TOP 09 Kalousek a Drábek.
Není možné, aby příčetný ministr, předseda strany, jejíž místopředsedové tyto návrhy zpracovali a který usiluje o funkci prezidenta republiky o těchto věcech nevěděl!

A jestli ne, pak tím hůř pro nás všechny!
21. 01. 2013 | 11:36

Helena L. napsal(a):

český maloměšták

kdo několik let jásá, jak se teda tomu pangermánskému hokuspokusu dobře daří a vede.... a jak se ta arizace povedla.

Právě, odsoudit za předpokládané jásání????
Odsoudili jsme české kolaboranty? Většinou ne. Nikde se prý tak neudávalo jako u nás - v přepočtu na obyvatelstvo. Jen německé jsme potrestali a to tak, že jsme je odsoudili všechny. Vyvražděte všechny a potrestáte i viníka. Hustý
21. 01. 2013 | 11:37

pařez napsal(a):

Autore!
Na Hradě se zatím nehajluje, ale co není, může být, je-li pravda, že se hajluje na obrazech na švarcenberských zámcích a visí-li tam obrazy ženichů ve slušivých uniformách důstojníků SS.
21. 01. 2013 | 11:38

Matematik + cenzor napsal(a):

Hřebejku,
řada diskutujících zde vás usvědčila citacemi a odkazy ze lži apodvodu.
Stydíte se modrý soudruhu?
Vidíte to dialekticky a v souvislostech?

Kráčíte dějinami v různých kabátech. Tu při absolutismu habsburků, tu za Masaryka, tu za nacistů, za komunistů i teď máte svoje kabáty ajste ochotni je zase převlékat.

Nebát se a nekrást
versus to vaše Nebát se a krást
21. 01. 2013 | 11:50

skeptický napsal(a):

Tady se hraje vabank.
Při jedněch volbách můžeme prohrát území,na kterém se naši předkové dokázali 1000 let udržet.
Němci tady nehrozí,životní prostor mají.Větší obavy mám ze stěhování národů,které je na stole.Naprostý rozklad státu a kolonizace.
Druhá strana to dobře ví o co hraje.
21. 01. 2013 | 11:51

Milan Chocheta napsal(a):

Ona ta Zdivočelá země má stejnou hodnotu jeko Major Zeman. Nic víc - nic méně. Bohužel v programech současných televizí těch novodobých "majorů" je stále více.
21. 01. 2013 | 11:54

aga napsal(a):

skeptický

Bohužel, ano. Lze jen doufat v nějakou černou labuť.
21. 01. 2013 | 11:55

praotec Čech napsal(a):

Bočan a Hřebejk vědí, že Antonín Maděra by volil K. Schwarzemberga.

Kumštýři by měli mít zakázáno vystupovat před volbami.
21. 01. 2013 | 11:57

Kala napsal(a):

Mně ty debaty se všemi těmi bonmoty, chytáním za slovo a vzájemným usazováním nesmírně nudí. Nedívám se, neposlouchám. Svůj názor mám utvořený z činů , ne z řečí kandidátů a častečně i ze jmen těch, kdo je podporují (a z činů jejich).
21. 01. 2013 | 11:58

Kala napsal(a):

Mne - oprava. Pokud jde o jazyk obou kandidátů: Pan K.S. česky umí - i když se mu jednou do nějakého sloganu vloudila hrubka. A pan Zeman - bude případně i na hradě říkat hyperkorektně Já jsem s j na začátku? Asi ano.
21. 01. 2013 | 12:04

Václav napsal(a):

Takovou PR masáž jsem ještě neviděl?! Vím jde o hodně a nic si nenamlouvejme, protože jestli bude Kárl na Pražském hradě tak je Kalousek v tu ránu skoro nejmocnějším mužem v zemi! Proto ta neuvěřitelná smršť proti Zemanovi. Osobně já na hradě nechci člověka, kterému není rozumět a neumí českou hymnu, ale hlavní co mi vadí, že je místopředseda této vlády, která je naprosto zničující pro ČR. A to, že za ním stojí Kalousek a jeho černé peníze věc jenom přikresluje.
No a poslední prohlášení KS o neplatnosti Benešových dekretů je drzost do nebe volající! Myslím, že toto prohlášení rozhodlo volby!
21. 01. 2013 | 12:06

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kala napsal(a):
Mne - oprava. Pokud jde o jazyk obou kandidátů: Pan K.S. česky umí - i když se mu jednou do nějakého sloganu vloudila hrubka. A pan Zeman - bude případně i na hradě říkat hyperkorektně Já jsem s j na začátku? Asi ano.
21. 01. 2013 | 12:04
xxxxxxxxxxxxxx

A místo českého "vtip" nebo slangového "fór" bude místo anekdota vyslovovat anegnota.
Znal jsem jednoho, který měl naučeno nesprávně: adrealin, karciogenní, vembloud, aftovka a Hitrel, a nedalo se s tím nic dělat. Prostě originál.
21. 01. 2013 | 12:12

pravda a laska vol. 2.0 napsal(a):

je to tezko k uvereni, ale nejblize komunismu, jak jej zname z dob normalizace, se blizi v soucasne spolecnosti tzv. Pravdolaskari (kulturni fronta pravdy a lasky)

je to skupina lidi, tzv. falesnych nebo tez samozvanych elit, kteri razi heslo, kdo nejde s nami, jde proti nam a je potreba jej zavrhnout, zostudit, znicit. Pohrdam pravdou a laskou, ktery plodi nenavist a lzi.

je zajimave se podivat, kdo tito Pravdolaskari jsou - casto jde o umelce, herce, rezisery apod., tedy lidi z vetsi ci mensi casti parazitujicich na verejnych penezich!
21. 01. 2013 | 12:13

buldatra napsal(a):

Pěkný přípis nadělil nám Hřebejk, režisér, komediant náš oblíbený.

Komedianti mají malilinkatý problém, protože musí neustále větřit. Správně zavětřit znamená úspěch a prachy v budoucnu, nesprávné větření znamená problémy, tedy znamená to mnoho. Ono vlísat se do přízně nýmanda (tedy toho, který ve volbě neuspěje) nenese výsledný obolus, což je neštěstí.
Momentální rozpolcenost v řadách větřících nám vlastně dokazuje, že politické pachy jeví se komediantstvu vezdejšímu, vybavenému neobyčejně jemným instinktem skety, jako dost podobné.
A tak jedni lísají se už nyní ke Kárlovi, jiní k Miloušovi. Je to risk a je třeba zvýšit úsilí, aby se risk omezil na minimum. A jak se blíží onen fatální termín, komediantská nervozita graduje a národ se baví, což je dobře, protože kvůli zábavě komedianty máme.
Je to drama a je to zadarmo.
21. 01. 2013 | 12:18

Dagmar napsal(a):

Tak to vidíte pane Hřebejku,
lepší dvakrát číst, jednou psát. Teď jste byl pár hodin hrdina, no a najednou je z Vás přisluhovač šlechty. Já jen doufám, že v naší zemi žije víc lidí se zdravým rozumem. Z předvolební kampaně pana Zemana je mi blivno a neskutečně smutno.
Přeji hodně štěstí.
Dagmar Staub
21. 01. 2013 | 12:18

franta hora napsal(a):

hm, pane Hřebejk, zrovna, vy, jste ten pravý, který může rozdávat moralizující lekce a blábolit, že "Pan Jakl nám do toho fňuká", moc dobře si pamatuji na váš denunciační dopis ministru Dostálovi, kde jste fňukal a prosil, aby ministr vyhodil z grantové komise Nikolaje Stankoviče, protože si pan Stankovič dovolil napsat o jednom vašem "bakalářském dílku", že to je dílko nevalné úrovně a naprosto zbytečné. Volil jste přímo vybraná slova, kdy jste označil osobu pana Stankoviče za "póvl", takže si můžete se Zemanem padnout do náruče.Jestli tady někdo fňuká okolo amnestií, tak je to právě póvl a zjančení komsomolci z ČT, kteří si myslí, že když někomu zavolají, tak volaná osoba musí odpovídat, protože oni jsou přece novinářské nicky. Zrovna tak jsem zhnusen z výroků p. Klausové a podobných, ale obě strany příznivců kandidátů na prezidenta, jsou hysterické. Já jen doufám, že na nerozhodnuté voliče nezapůsobí negativně plky, vaše, chaota Jana Urbana a dalších, a že pan Karel Schwarzenberg bude zvolen prezidentem. Pan Stránský prostě více mluví než myslí, to se tak stává, ale mám obavy, aby to s ním neseklo, až třeba zjistí, že jedním z podporovatelů pana K.S., je taky "hrdá celebrita" a také signatář anticharty Michal Prokop, seznam jsem dále "nekádroval".
21. 01. 2013 | 12:18

Josef napsal(a):

No, jo pravdoláskaři jsou jako komunisti i s Trautenbergem.
21. 01. 2013 | 12:20

Kala napsal(a):

Šašek z Jihlavy - jiní originálové a originálky zase říkají verlyba nebo pernamentka. Nu, nejsme neomylní - i na nás by se něco asi našlo (soudím podle sebe).
21. 01. 2013 | 12:22

lakiz napsal(a):

Hřebejku, Hřebejku, nějak se do toho zamotáváte. Doporučuji Vám držte se svého dobře placeného korýtka / za naše prachy / a nekecejte do politiky - Vy celebrito.............
21. 01. 2013 | 12:23

Sláma napsal(a):

Pro českého maloměšťáka a Helenu L.: "Bolševici jsou zde jako univerzální zlo, na které je možno svést cokoliv. Ale v případě odsunu to tak nebylo. Stalin nikdy nebyl tím, kdo uvažoval o odsunu. Pokud umíte přemýšlet, tak i pochopíte, proč. Ve skutečnosti se myšlenka odsunu zrodila v roce 1940 při jednáních mezi Churchillem a polskou exilovou vládou. Teprve poněkud později se k jednání připojila i česká exilová vláda.
Maloměšťáku, vy spojujete dvě věci, které nejsou tak úplně spojené. A to je zábor území, které patřilo mezi válkami Polsku na východě a zábor německého území po linii Odra-Nisa.
On totiž Stalin v roce 1939 a znovu na sklonku války zabral jen území, které mělo původně patřit k Ukrajině, Bělorusku a Litvě na základě návrhu Nejvyšší spojenecké rady (Allied Supreme Council), který stanovil tzv. Curzonovu linii (která odděloval území s převážně litevskou, běloruskou a ukrajinskou populací od území obývaného převážně Poláky. Tuto hranici nakonec uznali západní mocnosti v červenci 1945.
Hlavním advokátem připojení území k Polsku na západě byla Velká Británie, která možná tak chtěla Polsko odškodnit za svoji neschopnost oponovat Stalinovi.
Nakonec ale stejně rozhodlo polské tankové vojsko, které prostě zabralo území až po Odru a Nisu. A bylo to.
Stalinovi to bylo celkem jedno, tomu stejně tak jako tak připadlo území až po Labe.
21. 01. 2013 | 12:24

hřebejk vyprodává napsal(a):

Pokud by někoho napadlo tu upozornit na skutečný obsah panem Hřebejkem pomlouvaného blogu (je tam zdůvodnění Táni Fischerové, proč nevolí Karla), nemůže jeho název napsat dohromady. Je v recaptche cílevědomě zabanován a příspěvek sem neumístíte.
Blog se jmenuje nevolim karla, psáno dohromady, doména cz.
Žádní vzteklí komunisté ani nacionalistické bestie tam nejsou.
ODPOVĚĎ VLÁDNOUCÍMU KOMUNISTICKÉMU D... a panu režisérovi jsem musel umístit pod paní Bezděkovou, která se zabývá důležitými věcmi a jak k tomu teda přijde.
21. 01. 2013 | 12:28

Křemílek napsal(a):

Občane hřebejku ! Staré české gardě jako byl Ota Vávra a mnoho jiných jemu podobných režisérů se vživotě nebudete rovnat ! Takový odkojenec "samet.revoluce"jako vy nemá nárok ! Umělci podobní vám by bez státních grantů brzy skončili mezi kočovnickou "hereckou elitou" Z Dejdarem si můžete podat klidně ruce ,to je zrovna takový mudrlant jako vy ! Křemílek
21. 01. 2013 | 12:29

LukyFox napsal(a):

Chtělo se mi napsat, že je to neuvěřitelné. Leč bez jakéhokoliv potěšení musím konstatovat, že tomu už věřit začínám. Tam, kde selžou argumenty, slušnost a morálka, tam nastupuje histerie, mstivost a podrazy. Autoři Zdivočelé země zdivočeli. Stejně jako tisíce lidí po nástupu komunismu. Neměljme jim to za zlé, neboť nedědí, co činí. Jsou zaslepeni svou pravdou, svým názorem a svým jistě oprávněným přesvědčením o vlastní nedřazenosti. V takových podmínkách, přátelé, vznikají totality. Je dobré si to uvědomit a přemýšlet nad tím dřív, než nám za přemýšlení a názory budou zakazovat dýchat a než bude zcela normální, že prominentní nositelé čistoty a lásky nebudou do svých vznešených děl obsazovat chudáky a lháře s invalidním pohledem na svět. Ostatně, jednou přijde doba, kdy "pro takový jako si ty tu není místo, protože ti chceme mít čisto a nestojíme o nikoho, kdo nám bude podkopávat náš systém jistot".
21. 01. 2013 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

Helena L.
Já nikoho nevraždil To si vyřiďte sama se sebou - pokud jste vraždila.
Jen malá technická - to vy takto vytváříte kolektivní vinu.
A už vůbec nemusím někoho, kdo vidí ten zlom ve směru mezinárodního i vnitrostátního teroru v pouhém vytváření národních celků /determinovaném ekonomikou masové výroby...ale o tom se moc nemluví...doporučuji např.
B. Reich " Dílo Národů/.

Takže znovu :

Bili se po hlavách Čechoslováci - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách Němci - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách třídní nepřátelé - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách ale i komunisté /r. 1968/ - odsouzen byl málokdo.
Bili se a bijou se po hlavách čeští a slovenští daňoví poplatníci - odouzen byl málokdo ....
....a pak přišla amnestie a řekla, že se po hlavách bít nebude.

Ale historii umí soudit kdekdo.
Och - jak snadné !

Ten marast je v institucích. Instituce mají bránit právo, spravedlnost, morálku. Historikové jen komentují jejich neschopnost.
Je pak jedno, jestli ty instituce ukradl lidem fuhrer, generální tajemník UV KSČ, Stalin...nebo Mafie.
V podstatě se ta krádež liší jen svou " kvalitou".
Jak teda znouvu být pánem ve svém domě ?
Thats the question, zbytek jsou jen tlachy.

------------------------------
To je poslední reakce na vaše kometáře. Výrobce "hastrošů" a omlouvače omlouvačů metodou jednoducých polopravd opravdu nemusím.

Jen technická na závěr.
Jde o zdroje a jejich ovládnutí. Tedy především o ropu - pokud vezmu v potau uplynulých cca 80 let. Ropou je determinoavá existence civilizace západního typu. To pak, že zisk /např i zisk ze smrti jednoho vojáka/ se pak dělí privatizuje a ztráta se socializuje...toto by se mělo vyučovat. Thats the question. To je pak i o těch ukradených institucích.
Události po WW2 - jsou z tohoto úhlu pohledu jen epizodní záležitostí.
A příčiny toho mezinárodního a vnitrostátního teroru nemají až tak moc co dělat s národní identifikací - pokud tato národní identifikace je tedy ústavní identifikací.
Ve školních škamnech je ukrytý ten svatý grál.
21. 01. 2013 | 12:32

Admirál napsal(a):

„Škála toho, co může člověk ztratit, je bohatá: od nejrůznějších výsad vládnoucí vrstvy a všech zvláštních možností, plynoucích z moci, přes možnost klidné práce, postupu a výdělku v zaměstnání, přes možnost vůbec pracovat ve svém oboru, přes možnost studia, až k možnosti žít aspoň na tom stupni omezené právní jistoty jako ostatní občané a neocitnout se v oné zvláštní vrstvě, pro kterou neplatí ani ty zákony, které platí pro ostatní, totiž mezi obětmi českého politického apartheidu. Ano, každý má co ztratit, i ten poslední pomocný dělník může být přeřazen na místo ještě horší a hůř placené, i jemu se může krutě nevyplatit, když na schůzi nebo v hospodě řekne svůj pravý názor.“

Hádejte, kdo napsal tenhle dopis?
21. 01. 2013 | 12:42

český maloměšťák napsal(a):

Sláma
Přečtete si prosím např. studii Maxe Webera týkající se Ostpreussen, ano ?
O ekonomickcýh vztaích uvnitř a etnicitě.
Když bychom se tedy měli bavit o polském území a o scelování území bez tkzv. páté kolony.

Ropná pole v Kataru, V Saudské Arábii...nebyla "objevena" náhodou na sklonku války.
O ta šlo.
Stalin dostal vliv, trh, KLID, know how...a výměnou nestrkal hlavu tam, kam neměl.
On totiž zase věděl o ropných polích na území SSSR. Potřeboval mít tak klid i tam. /nakolik věděl o Ghawaru atd. a nakolik se spokojil s tím , co dostal...
se asi dá dohledat v nějakých archivech v Kremlu.../

Ale já posal spíše o tom, že v každé válce jde o privátní zisk a zdroje - jejich ovládnutí. To jen masy mají v oblibě kroutit si navzájem krkem kvůli hadru na holi a kvůli medailím.
21. 01. 2013 | 12:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Hřebejk vyprodává,

ano, Vámi citovaná doména je skutečně zablokována v reCAPTCHA. Kdosi zde začal zaplavovat zdejší debaty příspěvkem, který neobsahoval nic jiného než tento odkaz (a ani po upozornění s tím nepřestal). Nezbylo mi, než mu ve spamování resp. tapetování zabránit tímto způsobem (o tom, že zde takové "přípěvky" nemají co dělat, viz záhlaví každé debaty). Ze stejných důvodů jsou ve filtru reCAPTCHA ještě další dvě domény, související s těmito volbami. Pokud zde někdo začně zaplavovat diskuse pouhými odkazy na případnou doménu nevolimmilose.cz (nevím, jestli existuje), budu postupovat stejně.

Přeji zajímavou a pokud možno korektní výměnu názorů.

Libor Stejskal
21. 01. 2013 | 12:46

Norma napsal(a):

Mám vlastní názor a nepotřebuji valit do hlavy koho mám volit. A mimochodem - koho budu volit je jen moje věc. Proč si každý myslí, že za každou cenu musí radit druhým a zveřejňovat své volební preference? Zejména naše kulturní fronta se v tom rochní.Už se těším na pondělí po volbách - hysterie trochu ztichne.
21. 01. 2013 | 12:47

svět nejsou omalovánky s krtečkem napsal(a):

Helena L.
Že se nikde tak neudávalo jako tady je hláška, kterou gestapákům dodal Alfred Ingemar Berndt.
Člověk, který od vzniku Říšského ministerstva pro propagandu řídil ve spolupráci s Chatham house kampaň za odtržení Sudet.
Ti gestapáci ostatně byli někdy současně agenty stalinovy NKVD, jako Willy Leimer.
Pokud nemáte ponětí, proč vám někdo něco říká, neopakujte to po něm.
Ani za lízátko.
21. 01. 2013 | 12:47

stačí málo, ale dobře napsal(a):

čmm
Myslím, že se vám to tentokrát (12:44) povedlo stručně a pregnantně.
21. 01. 2013 | 12:56

Vašek napsal(a):

Bohužel jsem nečetl "prohlášení" režiséra a scénáristy, ale přestože jsem na jejich "starně" barikády, tedy na straně K.S. (jakkoliv bych si uměl představit lepšího presidenta, ale to asi skoro každý), nevěřím, že to , co slyším v médiích je doslovná citace.
Ano, mohou s M.D. nesouhlasit v jeho podpoře, stejně jako s ním nesouhlasím já, dokonce to může vést i k tomu, že s ním nebudou chtít spolupravcovat na dalších projektech, ale NIKDO nemůže NIKOMU brát jeho svobodný názor a věřím, že to ani takto neudělali, bude to zase mediálně překroucená polopravda.
Věřím, že volba presidenta není tak životně důležitá ( i když amnestie mne trochu zviklala), jako jiné volby, ale žádné volby by neměly společnost dělit takovým způsobem. Měli bychom respektovat politické protivníky (pokud nepůjde o totalitní strany) a zejména jejich sympatizanty, každý z nás má za sebou různé životní zkušenosti, které se liší a formují naše názory, ale za názory nelze nikoho diskriminovat nedej bože trestat. A je důležité své názory presentovat veřejně a za nimi si stát, jak to udělali všichni zůčastnění, nicméně bez dehonestace oponentů. Důležitý je především charakter, slušný člověk může být pravičák i levičák, zrovna tak hajzlík.
21. 01. 2013 | 13:01

buldatra napsal(a):

to Hřebejk vyprodává

možná by pomohlo toto:
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14800-nepodporuji-karla-schwarzenberga
21. 01. 2013 | 13:01

majitel rodinného domku Bukvoj napsal(a):

faktem je, že příznivci pravdy a lásky, to je naše kulturní fronta, v čele s panem Hřebejkem, se chovají, jako by je pokousal jedovatý pavouk...... oni mají jeden velký důvod, proč volit Knížete, a to jsou granty a dotace (jak takzvaně evropské (i když ty jdou samozřejmě také z našich peněz), tak ty vnitrostátní........... proto jsou pro komunistickou IV.evropskou, byrokratickou přerozdělovací říši...nedej bože, aby si "umělci" museli na sebe vydělat svojí prací, to by bylo hrózné neštěstí....
21. 01. 2013 | 13:04

Mirek napsal(a):

To je otřesné !Martin Dejdar je pod pravicovou cenzurou,nebo pod pravicovým útiskem,když mu tvůrci seriálu Zdivočelá zemně zakázali dál natáčet,protože volí Miloše Zemana !Pravičáky můžeme naházet do jednoho pytle jako komunisty z 50 let,nebo z dob normalizace !Jsme svědky toho,když je levičák přistižen jako Dr.Rath,bleskurychle je uvězněn.Když je ,ale přistižen pravičák,(Parkanová,Vondra,vše je zameteno pod koberec !Nenávidím pravičáky a proto volím Zemana !!!!!!!
21. 01. 2013 | 13:06

Arnold napsal(a):

Chocheta 11,54. Souhlas, ALE...
Major Zeman vycházel z konkrétních historických událostí a nebyl ani z 10% tak nesmyslně vylhaný jako Zdivočelá Země. Šílená agitka, kdo tu dobu pamatuje musí skučet žalem a bezmocí.
Jenom z poslední řady- kde se vzalo za socíku opuštěné celé JZD kam se Maděrovci nastěhovali. Rozkradená a opuštěná JZD byla až po r. 89, předtím byly naopak osety i pozemky které oficiálně pole nebyly- JZD si uměle navyšovala hektarový výnos a celkové výsledky. Kde by se za socíku vzali ve stranických funkcích krimninálníci - odsouzený za to že střílel zemědělské krávy a sabotoval se dostal na okresního tajemníka zemědělství /hrál Holub/ a škodil nejlepšímu družstvu v kraji jen proto že tam jako důchodce brigádí bývalý pilot RAF?? Zakazovali jim koně když za normalizace podporovali jakoukoliv zájmovou činnost??? Proč kradli Maděrovci to seno, proč dělali ty podvody se semínkama?. Proč jim někdo zakazoval přidruženou výrobu náhradních dílů.?
Celá historie kolem Žabáka- na jednu stranu ideologie vypráví jak bachaři mohli kohokoliv utýrat k smrti, na druhou stranu se bachař rozbrečí strachem z Maděry a druhého dne se nechá převelet /převelovalo se po složitých procedurách 1 x ročně/, ale po 20 letech si najednou vzpomene . opustí dobré místo v Praze jen aby našel v pohraničí bývalého mukla a mohl se mu nějak mstít??? Celá vesnice se večer scházela aby diskutovala o Chartě, s pocitem že bez ní nemohou žít.?? Jako na politickém školení mužstva. Vždyť to ve skutečnosti podepsalo pár lidí, většina z nich "profesionální disidenti. Německá armáda k nám v roce 1968 vůbec nevstoupila, kde se vzali na Maděrově statku jejich tanky??? Velký disident jezdí do zahraničí přednášet (hrál ho Vlach) a nikomu nevadí, ale všichni musí pronásledovat pracujícího důchodce Maděru???
.Jenom namátkou pár nesmyslů.
.
Prostě blábol na blábol. Stránský má asi nevyřízené účty s komunisty, ale nenávist by neměla zatěmňovat mozek. A Bočan za socíku točil komunistické agitky, po r.89 najednou obrátil kabát.
A teď před volbami využili příležitosti a zase si najednou honí reklamu.
Ubohé
21. 01. 2013 | 13:06

Tomáš Kubín napsal(a):

Pane Hřebejku, nepíšete scénář a nerežírujete film, tohle je skutečnost a ne Vámi vysněná virtuální realita. Nevím, co vám připadá jako rádio Jerevan na těchto slovech: "Člověk, který po sedmnáct let všude říkal, jak mu Antonín Maděra změnil život a myšlení a všechny názory, svou volbou pana Zemana jen potvrzuje, že všechno, co o Zdivočelé zemi říkal, byly jen kecy," uvedli Stránský a Bočan ve vyjádření. Na závěr napsali: "Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi".

Člověče, neblbněte, všechno překroutit nemůžete. Stačí ty komunismus humorem bagatelizující filmy ...
21. 01. 2013 | 13:10

eL napsal(a):

Helena L.

Včera běžel v ČT záznam z roku 2002, na kterém Miloš Zeman prohlásil Benešovy dekrety za VYHASLÉ. Současně hrdě připomenul, že byl první, kdo měl odvahu tento fakt vyslovit.

Co si myslet o charakteru člověka, který minulý týden v duelu na Primě stejný výrok K. Schwarzenberga teatrálně až hystericky odmítl?

Také se mi líbí, jak se za Zemanem sešikovala fronta podporovatelů, v níž se našli staří skalní komunisté se skalními ódesáky, rodinou Klausovou a Borisem Šťastným, hejtmanem Haškem, Martinem Dejdarem a spol.
Jde jim o věc nebo jen o moc?
21. 01. 2013 | 13:15

franky napsal(a):

Alespoň máme možnost si ověřit úroveň naší české kulturní fronty a to, jak si zastánci "pravdy a lásky" představují její praktickou aplikaci.
21. 01. 2013 | 13:21

Helena L. napsal(a):

svět nejsou omalovánky s krtečkek
moje info o udávání v protektorátu vychází z článků, které jsem si dávala dohromady k práci o r. 1945 ve Francii. Byla to z mé strany studentská práce, ale citovala jsem práce našich historiků - komparace ve Francii více udání, ale v přepočtu na počet obyvatel jsme vyhráli. Dohledám ty práce, jestli nevěříte. Tvrdá realita mé rodiny je, že dědu udal Čech. Aby rodina přežila, rozstrkal věci (peníze, dokumenty) k známým (několik Čechů a jeden německý soused). Babičce dal uschované peníze jen ten Němec. Děda to přežil, tak to byl pro ty české miláčky trochu šok. Němec ale šel...musel - byl přece německá svině, no ne?? To samé za komunistů. Děda si šel sednout i v 50. letech (zase udání, ehm) a říkal: německý bachaři byli amatéři proti těm českým. Při útlaku neviditelní holoubci, ale když je bezpečno, tak to jsme spravedliví orli...
21. 01. 2013 | 13:22

Helena L. napsal(a):

eL
To se Zemanem jsem četla. Nic mě nepřekvapuje. Rozhořčuje se velmi odvážně. Je to hrdina. On nám svoje přesedlání v názoru určo zase vysvětlí - jako s tím senátem. Jeden den ho chce rušit, pak posilovat. Možná nám tu budou zase jezdit tanky do Václaváku. Ty nepopulární pravdy se nechává až po volbách, že???
21. 01. 2013 | 13:28

ANNA napsal(a):

Pane Hřebejku vy určitě nežijete z ruky do huby už nám je dost těžko ted,Aco potom za knížete.Prodá nás za blbou popularitu, celej život jsem dřela a vychovala 4 děti a ted nemám pomalu ani na slušnou stravu a to nemyslím delikatesy, je to jako za 1 republiky kdy maso bylo jen na svátečním stole.A to máme volit toho cizáka Zikmunda,?Vlastenectví je to co vám chybíjestli tak po knížeti toužíte má sídlo v Rakousku.
21. 01. 2013 | 13:43

to asi nepůjde napsal(a):

Všechno je jinak (miniseriál)

Zvolení Schwarzenberga českým prezidentem
je jistou
21. 01. 2013 | 13:43

to asi nepůjde napsal(a):

Všechno je jinak (miniseriál)2. díl

Zvolení Schwarzenberga českým prezidentem
je jistou zárukou pro budoucí udělování medailí
21. 01. 2013 | 13:45

to asi nepůjde napsal(a):

Všechno je jinak (miniseriál) Epilog

Zvolení Schwarzenberga českým prezidentem
je jistou zárukou pro budoucí udělování medailí

za činnost v pátém odboji.
21. 01. 2013 | 13:48

Helena L. napsal(a):

český maloměšťák
jsem ráda, že jste nevraždil. :-)) Já se narodila hodně desítek let poté. Během procesů v 50. letech jsem tady nebyla na světě, přesto je asi fajn, že jsou všeobecně odsouzené jako justiční vraždy. Vraždila jsem já? Ne, ale hodně se týká každého z nás. Mlčelo se, všichni mlčeli. Právě naše postoje v r. 1939, 45, 68 zvedají nebo mrví naši povahu. Dozvím-li se, že předek udělal sviňárnu nebo k ní mlčel, musím se s tím vyrovnat. Nechtít o tom slyšet? Omlouvat to? jen tak? Já to chci pochopit! Ne nikoho pranýřovat. Chceme po Němcích omluvu, ano. Většina jich se narodila po válce. To co se dělo v Německu mezi mládeží v 70. letech bylo právě reakcí ne nevypořádání se s nacismem. Řeší to mladí lidé - právě oni. Proč se to dělo a proč by se to dít už nemělo. Někteří to nedořešili a mají tam zase neonacisty. Proto to řeším. Mě nezajímají tolik sviňárny jiných národů, tam nežiju. Mě zajímají zdejší sviňárny, tady žiju. Kdo se z dějin nepoučí, musí je opakovat.
21. 01. 2013 | 13:51

Jakub Hřebík napsal(a):

Pane Hřebejku, váš blog není překrucování pravdy, jak to označil Tomáš Kubín ve 13.10. Je to velká lež. Pan Stráský se za slova: „"Člověk, který po sedmnáct let všude říkal, jak mu Antonín Maděra změnil život a myšlení a všechny názory, svou volbou pana Zemana jen potvrzuje, že všechno, co o Zdivočelé zemi říkal, byly jen kecy" omluvil v Českém rozhlase.
Pokud jste slušný člověk, jistě se omluvíte za mylné nebo pravděpodobně úmyslně mylné informace, které jste napsal ve svém blogu ve stylu Rádia Jerevan. Pokud si sám sebe vážíte, čekáme zde omluvu. Dovolil jsem si o omluvu požádat jménem všech, kteří slyšeli přímo pana Stráského a kteří si myslí, že lhát by se nemělo ani v prezidentské kampani.
21. 01. 2013 | 13:56

Arnold napsal(a):

Hřebíku. to je ta chyba Dejdara, že vzal takovou křivou roli, jako relativně mladý nedocenil že politika se mění, a tak začal snaživě vykřikovat že mu Maděra otevřel oči a nastavil životní hodnoty.
Jiní umělci zase žádali smrt Štěpničkové a byli zuřiví komunisti a po r 89 z nich byli zuřiví komunistobijci, třeba jistá J.Jirásková.
Jiní zase podepsali antichartu, četli ty projevy, hráli ty Gottwaldy, a zase ten problém, po r 89 otočit kabát a ještě se snažit vypadat jako svědomí národa.
.
Nesmíte prostě ty "umělce" brát vážně - za trochu potlesku, slávy a prachů za roli udělají cokoliv.
Počkejte po příštích volbách, až vyhrají komanči, to teprve uvidíte veletoče. Umělci vám zdůvodní že za to proč dnes neumíme natočit slušný film nebo TV seriál může demokratický režim po r. 89 a ti zlí kapitalisti, kteří jim nedovolili rozvinout lidovou tvorbu o pracujícim lidu. Ale oni to mají připraveno v šuplíku
21. 01. 2013 | 14:06

Jokles napsal(a):

Myslím, že pánové Stránský a Hřebejk již léta toho naříkali dost ! Stránský je už dávno ztracena nula, ale Hřebejk býval, a možná, ještě i je, docela dobrým režisérem. Ale stal se kdysi sparťanem, či banikovcem a jak známo, tito lidé nepřemýšlí mozkem....! A opakuji znova a znova: Nepodělejme se nad "autoritami" ! Žádná inteligence, čí výše vzdělání (není to totéž !) nemá vliv na politický názor. I ten nejlepší odborník, či genius, může spadnout do "banikovství, či sparťanství § A je z něj okamžitě neobjektivní fanatik ! A Hřebejk dokonce ve svém vyjádření jasně řekl, že Dejdara nevyhodil ! Jen s nim nebude nadále spolupracovat... A to ste si, pane rado Hřebejku nevšiml, že "to nebyla postel, ale kanape ? "
21. 01. 2013 | 14:07

Matematik napsal(a):

Hřebejku, připojuji se k žádosti o vaši omluvu. Jste lhář a podvodník.
Proč to děláte? To si myslíte, že pak mládež a děti nebudou volit komunisty, když je budete krmit podvody a lhaním?
Právě proto je volit budou.
Morální je nekrást a nelhát.
Je jedno jaké si k tomu lhaní apodvádění vyberete mávýátko.
Zda komunistické nebo jiné.
Právě pro ty vaše lži podvody a krádeže půjdou komunisti nahoru.
Myslíte že vám to dlouhodobě projde?
Kde jste, kam jste zalezl?
21. 01. 2013 | 14:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 01. 2013 | 14:16

vasja napsal(a):

S Hřebejkem se nemluví.
21. 01. 2013 | 14:22

Helena L. napsal(a):

Jsem zvědavá na reakci pana Hřebejka. Měla by být!!! Nedomnívám se ale, že lhal. Domnívám se, že info o prohlášení neměl a reagoval na ústní vyjádření pana Stránského. Aby nebyl pan Bočan a pan Stránský démonizován.... Pan Dejdar přeci o žádnou práci nepřišel. Seriál končil Maděrovou smrtí (dlouho před volební kampaní). Jestli si pánové vyberou pro jiné příběhy jiné herce dle svého gusta, na tom nic zvláštního nevidím - v tomto případě se jedná o částečnou autobiografii - to je pro autora citlivé téma. Pan Stránský silným způsobem prezentuje svoji zkušenost, přeje-li si souznění herce s jeho příběhem, nechci mu to upírat (autobiograficky laděná postava Maděry je jasná). Jestli mu lidi píšou nebo říkají, že na základě "jeho příběhu" budou volit Zemana, protože Maděra=Dejdar, tak mám pochopení pro emoce. Protože Maděra=Stránský. Pan Dejdar si jistě může podporovat koho chce a základě této podpory bude mít jistě dost prac. příležitostí. V případě výhry Karla Sch. si zahraje také dost a dost - jen si nezahraje pro pana Stránského. To ale nesouvisí s prezidentem, ale s přáním autora. Pan Stránský si svoje užil, tak to berte v potaz.
21. 01. 2013 | 14:23

Pepa Řepa napsal(a):

Teď jsem slyšel v autě Stránského.
Nic nepopřel, žádné mediální zkreslení radia Jerevan se nekonalo, mluvil o tom, že to byl jeho zkrat, vydal to i písemně bez vědomí Bočana i za něho, ten mu řekl, že by zasloužil nakopat do....... a Stránský si sypal popel na hlavu, že příště bude počítat do padesáti než takovou pitomost pustí do světa.

Hřebejku, já vím, že Vám kamarádi nadávají, že jste měl držet klapačku, ale takhle devalvujete sám sebe.
Kdo chce může si to vyhledat na Radiožurnálu okolo 13.hod. Stránského v přímém přenosu.

Zemana nemusím, ale máte zapotřebí dělat ze sebe takového kašpara v předvolebním tyátru?
Vždyť je to podobné bolševickým kydům, z kterých si děláte ve svých filmech srandu.
21. 01. 2013 | 14:32

antisoudruh napsal(a):

Matematik,
aby jste byl v obraze,
Schwarzenberga volí mladí, aby už konečně skončila komunistická demagogie kteréžto jste i vy nositelem.
Jinými slovy zde nejde o komunisty, ale o život otravující názory napumpované v totáči do lidí. Jde o omezenost vnímání světa starou generací. Mladí mají těch lží a podpásovek plné zuby. Stejně jako spousta vnímavých lidí je znechucena točením korouhvičky, převlékáním kabátu...
Karel byl vždy svůj, i když hlupák nechápal proč. To se cení!
21. 01. 2013 | 14:41

Stan napsal(a):

Arnolde a matematiku, prosím přidejte si k vašemu nicku slůvko - jablko. Každý totiž hned bude vědět, s kým má tu čest. Děkuji soudruzi.
21. 01. 2013 | 14:44

gabriela napsal(a):

Schwarzenberg jestliže bude zvolen prezidentem prolomí Benešovy dekrety. http://www.svedomi.cz/dokdoby/bendekr_benes1947.htm
*********************************************************
Schwarzenbergova zahraniční politika nejen ve vztahu k sudetským Němcům zde ...
*********************************************************
"Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění. Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil.

Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek. Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti. Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena. Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg. Protože českoněmecké rozhovory kvůli tomu uvízly na mrtvém bodě (bylo tehdy léto 1991), Havel opět vybavil svého kancléře potřebnými kompetencemi a vyslal ho do Kohlova letního sídla v St. Gilgen, aby rozhovory oživil. Jednání probíhala i na schwarzenbergském sídle v bavorském Scheinfeldu. A byl to opět Schwarzenberg, který stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem. Soukromý dopis tehdejšímu prezidentovi Spolkové republiky Německo Richardu von Weizsäckerovi, ve kterém se Havel omluvil sudetským Němcům za poválečný odsun, proběhl prý na Schwarzenbergovo doporučení.
21. 01. 2013 | 14:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro antisoudruh.
Schwarzenberga volí především dvě skupiny,
ti, kterým se líbí Nečasovsko-Kalouskova a Schwazenbergova vláda
a ti, kdož volí a ani nevědí, co vlastně volí, volí podle reklamy
Mladí patří k té druhé skupině.
21. 01. 2013 | 14:49

Matematik napsal(a):

pro antisoudruh,
Swarzenberga voli hlupaci podporujici amnestii, katolickou restituci , lzi a podvody.
Proc tedy ten váš Hřebejk to tady nevysvětlil? No přece ty lži které napsal?

Mladí volili France. Starého dementního Swarzenberga předsedu TOP09 asoučasného místopředsedu vlády volí omezní idioti , kter¨ří vyběhnou za svojí jistotou desetinásobku. Jste proti komunistům? Vadí vám? Nechte je? Tak proč podporujete lhaní a krádeže v přímém přenosu.
Jen tak soudruhu pokračujte a za chvíli budou mít ústavní většinu jako po mnichovské zradě.
Nic nepadá z nebe.
Mne můžete označit třeba za fašistu, za komunistu, co však z toho? Myslíte, že mávátkem rozeženete ty kmotrovské gangy, kterým otevíráte státní pokladnu?
Kde je seznam pozemku pouzity k vypoctu te giganticke sumy katolicke restituce 2012?
No kde je? Nikde? Kdo ma otisky prstu na statni poklladne?Komunisti? Zeman?
Možná vám na to ještě pár pitomců teď skočí, ale pak se odeberte za Viktorem Koženým.

Nebát se a nekrást
Knihtisk Demokracei 1.0
Internet Demokracie 2.0
21. 01. 2013 | 14:50

gabriela napsal(a):

pokračování - Schwarzenbergovo další politické angažmá ...

Zdá se ale, jakoby tento pán ve svém novém angažmá sloužil všem jiným, než jen českým zájmům. Tu Německu (klidně by jim prodal naše památky), tu Sudetským Němcům (proč by ne, když má sídlo v bavorském Scheinfeldu a je světoobčan, který nějaké hranice státu příliš neřeší), tu Izraeli (má pověst nejvíce proizraelského ministra zahraničí Sedmadvacítky), tu Bruselu (o tom darmo mluvit) či Spojeným státům (podpora radaru - a nebuďme naivní, tyto věci se nedělají zadarmo, podpora teroristického státu Kosovo, podpora války v Afghánistánu, brojení proti zemím, které USA tradičně nemají rády - Barma, Rusko, Kuba apod.)

Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatších mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefellera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 2008 v USA. V čem se ale liší od dalších pravdoláskařských postaviček, které na podobnou konferenci také zavítaly (Žantovský, Pehe aj.), je to, že Schwarzenberg absolvoval podobných konferencí Bilderbergu hned několik. Mezi méně známé informace patří ta, že svoji premiéru na Bilderbergu si odbyl už v roce 1979 a dále ještě navštívil schůzky v letech 1980 a 1981, jak vyplývá z dodnes dohledatelných seznamů účastníků. Důvod, proč to o něm nebylo dříve známo, je prostý - nikdo ho tehdy nehledal pod jeho celým jménem a coby zástupce Rakouska, kde žil a žije. Karla Schwarzenberga, který se celým jménem zove Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg, najdeme v těchto seznamech jako "knížete" nebo také "prince" Karl J. Schwarzenberga z Rakouska. Seznamy prozrazují i to, že byl na setkání jako pozorovatel či přihlížející (observer).

Jakkoli může členství v podobných nadnárodních organizacích na někoho působit jako prestižní záležitost, je ve skutečnosti známkou toho, že politik neslouží zájmům své země, ale je vázán ohledy na své "spolubratry" z této politické "lóže". Protože skupina Bilderberg je bezesporu nástrojem pro uskutečňování agendy Nového světového řádu a usiluje o světovou vládu, jejímž předpokladem je vytunelování pravomocí a posléze úplné zrušení národních států, existuje důvodné podezření, že se Schwarzenberg členstvím v těchto organizacích a svými politickými kroky dopouští poškozování českých národních zájmů. Když totiž Schwarzenbergovo počínání sledujeme, vidíme, že k České republice je loajální jen někdy, a to často spíše proto, aby zakryl neloajalitu v jiných, daleko podstatnějších případech. Dokonce bychom se mohli ptát, zda nebyl přímo za tímto účelem podobnými skupinami jako je Bilderberg dosazen - to je legitimní otázka.

https://www.youtube.com/watch?v=bk2VXvP1uBQ - Tajné společnosti
https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ - Bilderberg
21. 01. 2013 | 14:50

krajan napsal(a):

Citát z Lidovek: "Vyjádření Hynka Bočana a Jiřího Stránského
Poslala mi mail moje kolegyně z PEN klubu, básnířka Jana Štroblová, že byla u doktora, kde se v čekárně lidé nebavili o ničem jiném, než o druhém kole. Až jedna paní řekla: "Pro mě je největší autorita pan Dejdar. Způsob, jakým ztvárnil Maděru, je tak sugestivní, že když tenhle člověk řekne, že se má volit Zeman, budu volit Zemana."
Režisér Bočan i já proto prosíme, aby bylo jasně řečeno, že člověk, který po sedmnáct let všude říkal, jak mu Antonín Maděra změnil život a myšlení a všechny názory, svou volbou pana Zemana jen potvrzuje, že všechno, co o Zdivočelé zemi říkal, byly jen kecy. Pro Zdivočelou zemi jsme si ho zvolili poté, co tak úžasným způsobem ztvárnil Učitele tance.

Co ztvárňuje teď, není třeba popisovat.

Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi.

Hynek Bočan, Jiří Stránský"

Zdroj: http://www.lidovky.cz/skoncili-jsme-s-nim-vzkazuji-tvurci-zdivocele-zeme-stransky-a-bocan-dejdarovi-kvuli-zemanovi-ifv-/lide.aspx?c=A130118_184836_lide_jkz
Pane Hřebejku, toto je do této chvíle vyvěšeno na serveru Lidovky.cz. Takže ten plátek je už totální bulvár, jak tvrdíte? A jak jste přišel na to, že tomu nelze věřit?Jsem z toho "volaaký zmätený"!
21. 01. 2013 | 14:51

gabriela napsal(a):

dokončení

Schwarzenbergovo politické angažmá ...

Krom toho se Schwarzenberg účastní zasedání Trilaterální komise, což je dceřiná společnost Bilderbergu. Podle židovské tiskové agentury JTA má také blízko k židozednářskému řádu B´nai B´rith, což by vysvětlovalo jeho proizraelskou politiku, která nemá v Evropě obdoby. Toto téma by ostatně stálo za zmapování, vzpomeňme jen na jeho neúspěšnou misi do Izraele, obhajobu operace Lité olovo, ale i snahy zorganizovat spolu s Alexandrem Vondrou historický summit EU-Izrael, k čemuž nedošlo jen díky neochotě na straně Bruselu. Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková dokonce prozradila, že stejná dvojice politiků dala přednost izraelským před českými zájmy, když Topolánkovo potenciální předsednictví Středomořské unii (a tím podporu domácímu exportu do zemí kolem Středozemního moře) vyměnila za možnost vycestovat si na "mírovou misi" do Izraele. Proizraelské sentimenty mají Schwarzenbergové zřejmě v rodině, protože podle téhož článku z JTA měl "Schwarzenbergův otec těsné vazby na židovské podnikatele a byl častým hostem na akcích B´nai B´rith v Praze a první izraelská ambasáda v Československu – a jedna z prvních izraelských ambasád na světě vůbec – byla otevřena v domě Schwarzenbergových rodičů na pražské Voršilské ulici v květnu 1948." Na tom není nic špatného, ale vědět bychom to měli.

Notoricky známé je Schwarzenbergovo poklonkování Bruselu, respektive Francii a Berlínu a odezírání jim z úst a posléze urychlená realizace těchto vyslovených i nevyslovených přání. Tak najdeme Schwarzenberga mezi nejfanatičtějšími zastánci Lisabonské smlouvy, vidíme Schwarzenberga, který ve prospěch cizích mocností zavírá české ambasády všude po světě, skandálně vykládá v zahraničí o tom, jak jsou Benešovy dekrety protiústavní a že je nezruší jen proto, že zrušit nejdou (ale kdyby to šlo, neváhal by), jak horuje pro současnou novelu Lisabonské smlouvy a všechny bláznivé nápady na tzv. hospodářskou vládu EU, které přicházejí z Bruselu. Viděli jsme ho, jak byl nejšťastnější během českého předsednictví Radě EU a jak byl naopak nešťastný z toho, když vláda padla a on o místo přišel. Viděli jsme, jak urputně bojoval o vliv na českou pozici vůči Bruselu ve sporu se samotným premiérem o kompetence. A třebaže už je starý a několikrát údajně zkolaboval na zasedání vlády, neváhal založit novou stranu, aby se do ztracené pozice vrátil, když viděl, že strana, kterou se svými pravdoláskařskými kumpány pro své cíle zneužil prvně (SZ), je po jejich devastačním působení zcela nepoužitelná. To, že se spojil se skandály opředeným Miroslavem Kalouskem, není projev žádné politické naivity nebo krátkozrakosti - oba politici si totiž ve své až chorobné touze po moci mohou podat ruce...
Celý článek k nalezení zde ...
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?id=6acab86e-cfce-11e0-8ec4-00259038e91e
21. 01. 2013 | 14:52

Stan napsal(a):

Hřebejku, ty jsi byl vždy politický analfabet, kvůli svým kšeftům a dotacím na ně, jsi se cpal mezi osvícené pravdoláskaře a vysoukané nohavice. Nechutně jsi urážel prof. V. Klause, přitom vzhledem k tvému vzdělání, nemáš nárok si ho brát do huby. Věnuj se filmování, ale ne za neše prachy a do politiky se nemotej, na to nemáš.
21. 01. 2013 | 14:52

mb napsal(a):

Já osobně pouze věřím a doufám, že odmítnutím stylu Miloše Zemana a Václava Klause, dá dostatek voličů otevřeně najevo, že si další roky peskování odlišně smýšlejících, pohrdání právem a mezinárodní trapárny už nepřeje a nezaslouží.

to je pouze vaše zbožné přání pane Hřebejku ...

... z inteligentních diskutérů podporují Zemana i Luba i maloměšťák ...

ale třeba se stane překvapení a třeba té nazi lůzy v čr nebude tolik / slušným voličům m. zemana se omlouvám /

zatim s pozdravem
21. 01. 2013 | 14:52

Matematik napsal(a):

antisoudruh

kazde anti ma svuj jungovsky stin. Cely ten cirkus je zalozen na stinu antikomunismu. Je to jako feminismus a antifeminismus. Ze sveta je vytrzen urcity pohled urcite primitivni paradigma. Cele by to byla pitomost nebyt toho, ze prave hujeri a hlupaci jako Hřebejk, Stránský a jiní antisoudruzi chápou demokracii jako totalitu.
Naopak, komparativni vyhodat tohoto systemu byla pokud byla, v kritickem mysleni, soutezi nazoru. To , co predvadeji media drzena skupinou pribvatizacnich lumpu neni demokracie ani zpetne vazby ani novinarina. Je to PR reklamni kampan na cokoliv.

Zcela jste znicili moznost odhaleni afery Wattergate.
Zcela. Pak jste ovsem zbicili tu zasadni komparativni vyhodu systemu auz to neni ten system. Uz si jen lzete do kapsy a mavate mavatkem.
Jako Hřebejk, jak Svěrák, jako Stránský.

Demokracie není o tom, že budu hájit kasaře jenom proto, že mají na tričku antikomunistické nápisy.
ČEZ práci
21. 01. 2013 | 14:57

český maloměšťák napsal(a):

mb
Nepodporuji Zemana. Budu volit proti Schwarzenbergovi a také proti novinářské kachně a uměleckému kýči.

Lži si prosím šiřte - ale jen o sobě, ano ? Děkuji.
Opět používáte bolševicko-fašistický slovník.
Je to důkazem toho, že zelení hnědnou ?
Odpovězte si sám.
/podle mě jste jen naivním člověkem...to je vše/.

Mějte se.
21. 01. 2013 | 15:00

mb napsal(a):

el napsalo: Také se mi líbí, jak se za Zemanem sešikovala fronta podporovatelů, v níž se našli staří skalní komunisté se skalními ódesáky, rodinou Klausovou a Borisem Šťastným, hejtmanem Haškem, Martinem Dejdarem a spol.

... ano to je zoufalý a tragický mix voličů ...

proto by Zeman neměl být zvolen, měl by vyhrát schw ...
21. 01. 2013 | 15:04

U nás v Kocourkově napsal(a):

Režisér Menzel a ostatní umělci nám už objasnili, že jsme potomci nevolníků a tudíž zbabělci, zatímco pan kníže je šlechtic a tudíž šlechetný. Jak jednoduché! Domnívám se, že tím naši umělci dstatečně prokázali, že jsou lokaji, kteří se v poníženém předklonu snaží políbit nataženou šlechtickou ruku. Církevní tzv.restituce i díky Karlu Schwarzenbergovi už máme. Kdo chce odškodňovat i sudetské Němce a platit restituce evropským aristokratům za majetek zabavený pozemkovými reformami první republiky, ať volí Karla, je to "in". My ostatní, potomci nevolníků, prokážme, že nejsme zbabělci a udělejme vše pro jeho nezvolení. Miloš Zeman má tisíc chyb, ale proti knížeti Schlafenbergovi je nesrovnatelně menším zlem!
21. 01. 2013 | 15:05

Kača napsal(a):

eL
"Vyhaslé" je něco jiného než "neplatí". A Schw. řekl to druhé.
21. 01. 2013 | 15:05

český maloměšťák napsal(a):

Matematik napsal(a):
pro antisoudruh,
Swarzenberga voli hlupaci podporujici amnestii, katolickou restituci , lzi a podvody....
--------
To jsou stejné paučalizace jako v případě mb.

Pane matematik...pokud dáte dohromady ty dvě množiny, tak jak je oba dva /vy a mb/ vymezujete - tak vám vyjde, že český národ jsou hlupáci a nazi lůza plus ti, kterým je to vše šumafuk. Nic mezi tím.

To jenebetyčná hloupost..a. kdo to takto vidí...je právě že tou nazi lůzou či bolševikem.

Mějte se.
Nepaušalizujte. Lidé jsou různí a psychologické motivace mají proto také různé.
Nebo jsou třeba naivní. Nebo jspu hlupákem. Či nazi lůzrem.
Ale vždy /zatím !!!/ jde o jednotlivce. Ostatně vždy tomu tak bylo.
Dokud se to přání nestalo faktem.
Pak ale demokracie končí.
----------
Paradoxně jste tak oba dva ve směru podpory "svých" kandidátů bearish.
21. 01. 2013 | 15:08

český maloměšťák napsal(a):

Naposledy.
KLaus není Zeman. Ani ho nepodporuje. Klaus jen bytostně nenávidí Schwarzenberga.

Jak malé děti.
21. 01. 2013 | 15:09

Jura napsal(a):

Pan Hřebejk lže. Není to všechno jinak. V rádiu se právě Stránský omluvil Dejdarovi.
Je mi smutno z toho, že svědomí národa zrazuje svůj národ, nebo alespoň jeho většinu, které Schwarzenberg a jeho strana TOP 09 a vláda sytematicky ničí život.
21. 01. 2013 | 15:09

Matematik napsal(a):

Jsme bytostně přesvědčen, že tak, jako knihtisk změnil svět a pomohl Lutherovi, tak i internet najde svého Luthera. Možná vůbec nebude potřeba. Základním jevem současnosti je PR reklamní kampaň. Komunistické nebo fašistické propagandy blednou závistí. Díky technologiím není již problém si najít co kdo kdy řekl, dokonce se můžeme podívat jak to kdo zaválel v jaké debatě. Vlastně již ty vykladače pravdy nepotřebujeme. O to tady teď kráčí.

Vrátím se ilustrativně do minulosti a sáhnu do svědomí Aktuálně.cz.
Mám se bát nebo se nemám bát raket z Iránu? Nemáme radar? Nebo máme?
Jsou takovéto otázky komunistické?
No a o tom to je modří soudruzi.
Nic víc, nic míň
21. 01. 2013 | 15:11

mb napsal(a):

čm samozřejmě že Klaus PODPORUJE ( a to velice hlasitě ) Zemana ...
21. 01. 2013 | 15:11

mb napsal(a):

Kača napsal(a):
eL
"Vyhaslé" je něco jiného než "neplatí". A Schw. řekl to druhé.
21. 01. 2013 | 15:05

... ano řekl to špatně, druhý den se opravil ...

horší je, že ZEMAN V 90. ROCE SPRÁVNĚ PŘIROVNÁVAL ODSUN NĚMCŮ KE STALINOVÝM TRANSFERŮM OBYVATELSTVA V RAMCI SSSR ...

A V ODSUNU NĚMCŮ ( A V BEZPRÁVÍ S NÍM SPOJENÉM ) VIDĚL PŘÍMÝ SKLUZ K POZDĚJŠÍM BOLŠEVICKÝM ZVĚRSTVŮM ...

TEHDY BYL OVŠEM JEŠTĚ RELATIVNĚ STATEČNEJ A ROVNEJ ČLOVĚK ...

ted uz je to pouhý technolog moci a politickej gauner ...
21. 01. 2013 | 15:14

Ten, který není napsal(a):

Hřebejku, Hřebejku, není ti hanba, a poznovu, z takové orwellovské preasečnosti? Od toho rána pondělka 20. listopadu 89., kdy jsi zhruba okolo 9. začínal, kams došel, doplul, byl dostrkán, co já vím... Já to mám dobrý, já se zúčastňovat nemusím, když už v 84. jsem se zbavil aktivního i pasivního volebního práva doporučeným dopisem přímo na adresu prezidenta Husáka. A po 89. ani jedenkrát nebo sebeméně nezatoužil tohle svoje rozhodnutí změnit.
21. 01. 2013 | 15:15

Matematik napsal(a):

Zemana nevolím.
To jen dialektičtí materialisté si nedovedou krom duality nic jiného představit.
Stala se však velká a špinavá nespravedlnost herci Dejdarovi.
To je důležité.
Zemana ať veme čert. Je to profesor Wolant z Mistra a Markétky od Bulgakova.
Jen ten kocour trhající hlavy v aréně Swarzenbergovi a jiným s MASOLITU tady chybí.
Ale třeba přijde. Rozhodně to tak vypadá....
21. 01. 2013 | 15:16

Honza II napsal(a):

Já pořád nevím, co všechno je podle Hřebejka jinak? Že by Bočan a Stránksý nebyli až takoví zlí lidé? To přece o nich ví už skoro každý, kromě naivního Hřebejka.
Já si vzpomíním na naprosto "zlé oči" Stránského, které měl vždy jako předseda PEN klubu, když vyvracel i sebemenší odlisšnosti v názorech někoho jiného. A speciálně antikomunistická primitivnost režiséra Bočana je ve veřejno-právní televizi vyhlášená. A to je u nás to podivné. Kdyby takto neobjektivně přistupovali k historizující televizní produkci v soukromé televizi, tak ať si to dělají. Třeba za to ona televize dostane více reklam z Německa. Ovšem v České televizi by za to měli tito lidé dostat už dávno distanc. (Třeba jako Vrabec, který jen hrál majora Zemana, ale nikdy nebyl v KSČ.)
Je to ale dobře, že máme takovéto volby. Alespoň dost lidí vidí, jak podle a demagogicky tihle lidé otáčeli ve své pravicové fanatičnosti historii. Kam se na ně hrabou tvůrci onoha Majora Zemana. A chudáci už tak ze své vlastní ideologie zblbli, že si asi nepamatují, co napsali v prvních dílech. Jak po Maděrovi stříleli navrátivší se Sudeťáci! Takže - zvláště pak stejně zaslepený pane Hřenejku - M.Dejdar se skutečně ztotožnil se svou postavou,. A nikdy nemůže v čemkoliv podporovat někoho, kdo sympatizuje se Sudeťáky a léta za nimi jedili na jejich srazy, jak to dělal Schrazenberg
Ale nějkaá fakta a historie, to je cizí našim naivním režisérům a scénáristům. Hlavně že každého, kde je neposlouchá a slepě jim nevěří dokáží jen a jen hrubě špinit. A stejně tak určitě skončil kterýkliv odborný poradce, který jim možná jen naznačil, jak ve prospěch své ideologie na mnoha místech zfalšovali své veledílo Zdivočelá země. Teď je konečně jasné, jak ke svým (nikým nekritizovaným) zmanipulovaným epizodám došli. - Samozřejmě za povinné poplatky všech lidí, protože v soukromé televizi by jim to nemohlo projít, neboť po čase by se na jejich neobjektivní představy přestali lidé rychle dívat. Prostě v ČT se dostala po revoluci do popředí druhá garnitura. (Ke které se všemožně snaží dnes připojit i Hřebejk.)
21. 01. 2013 | 15:19

Huňáč napsal(a):

To jsou ale pěkně blbý kecy, co jste tady napsal pane režisére.Je úžasné jak jste dokázal spojit Václava Klause a Miloše Zemana, pokud vím tak si téměř vždy oponovali.Nerozhodnutý volič by si málem myslel, že prezidentskou amnestii podepsal p.Zeman a ne Klaus. A když si někdo nemyslí to co vy, tak už není pro Vás dost dobrý?Jenom jste zatloukl další ,,hřebejk,, do rakve naší pomyslné demokracie. Zdravím.
21. 01. 2013 | 15:22

mb napsal(a):

čm ještě at nepastuju ... prectete si vica z pod pehe 9:38 ... pokud to s vámi (ne)pohne (mravně ne/otřese) ... pak už nic ...
21. 01. 2013 | 15:24

hovorka11 napsal(a):

Jan Hřebejk:
Spojovat Zemana a Klause je absurdní. Stejně tak absurdní byla podpora Václava Klause dříve. Klaus se choval vždy stejně podrazácky(i proti Zemanovi, když se dohodl s ČSSD na svoji podpoře).
Je mě stydno za celou uměleckou špičku, která dává přednost hnědé košili, podpoře lumpáren této vlády s krytím korupce.
Ty nejhorší rozkolné jednání představuje Karel v zahraniční podpoře násilí a rozvratu v Srbsku, Kosovu, Líbyi, Íráku, Palestině, Osetii.
Vždy šlo o propagaci buď přímého napadení, nebo chránění násilí vůči občanům.
Umělci se tak stávají sami propagátory násilí, křivd a bezprávnosti.

REAKCE MARTINA DEJDARA:
Buď zdráva, demokracie!


Tak jsem byl zostuzen za svůj vlastní názor. Zradil jsem prý svou roli Antonína Maděry, protože jsem řekl, co si myslím. Vrátím se o pár let zpět. Svou práci jsem začal dělat těsně před sametovou revolucí. Těžko tedy mohu být nařčen z toho, že jsem si "zadal" s bolševikem. Podepsal jsem Několik vět, cinkal jsem klíči na různých prostranstvích, stávkoval jsem v divadle, hrdě jsem v lednu 90 tleskal na Hradčanském náměstí prezidentu Havlovi. Mimochodem, zvolenému bolševickým shromážděním. Vždy jsem podporoval pravici, vždy jsem byl ochoten veřejně podpořit vše, co by ukázalo zrůdnost komunismu. Sedmnáct let jsem pracoval na Zdivočelé zemi. Čtyřiadvacet let se tu snažíme prosadit jeden z hlavních principů svobodné demokracie. Jak říká klasik: "Řekněte svůj názor bez bázně a hany! Dejte si!" Tak jsem si dal. No to jsem si dal! Možná si mnozí moji větu o prezidentských kandidátech špatně přečetli a domnívají se, že bych volil majora Zemana. (Teď mě napadá, že několik mých kolegů hrálo právě v tomto seriálu, stejně jako ve Zdivočelé zemi. Ale to se nepočítá, já vím.) Nikdy jsem se nestyděl mít svůj názor. Nestydím se ani teď. Ale napříště si ho nechám pro sebe. Mediální hysterie, která se kolem volby hlavy státu strhla, mě jednak šokuje a jednak ve mně vyvolává pocit, že jde asi o hodně. Už chápu, proč je ve vyspělých demokraciích nevhodné ptát se ve společnosti na některé věci. Třeba na to, kolik berete nebo koho volíte. Vede to totiž k závisti a nenávisti. Což se ovšem u nás vehementně podporuje.


Podle vyjádření pánů Bočana a Stránského se domnívám, že oni budou volit pana Schwarzenberga. Já jim to schvaluji. Pokud bude zvolen, myslím si, že i on může být pro tuto zemi dobrým a přínosným prezidentem. (Ovšem trochu mě děsí, aby potom nevznikaly seznamy, kdo s kým může točit a kdo s kým ne, což už tady bylo a ty jsi to, Hynku, zažil na vlastní kůži.)


Přes to přese všechno, co se píše, přesto, že mi ta extra silná slova vhánějí slzy do očí, a přesto, že mě to nesmírně zraňuje, zcela otevřeně a veřejně říkám, že si pánů Hynka Bočana a Jiřího Stránského nesmírně vážím a mám je rád. Jako lidi i jako umělce. A je mi nesmírně líto, že už spolu nikdy nebudeme dělat a že oni se mnou končí. Připadá mi to poněkud zdivočelé. A to nejsou kecy!!!


Martin Dejdar
21. 01. 2013 | 15:32

Jakub Hřebík napsal(a):

Potvrzuji slova Pepy Řepy ze 14.32. Pan Stránský se omluvil, včetně toho, že příště bude počítat do padesáti. Bylo to na Radiožurnálu před 13 . hod. Očekávám omluvu p. Hřebejka.
Je to zvláštní, naši umělci, kteří podporují Schwarzenberga, rozdmychávají vášně tím jak lžou a rozdmýchání vášní svedou na příznivce Zemana.
A veřejnoprávní média lžou také. Sledoval jsem Schwarzenberga, když řekl, že Benešovi dekrety jsou 20 let neplatné. Bylo to u Moravce. Druhý de se v debatě na Primě omluvil za omyl a napravil to ihned tvrzením, že nejsou účinné. To také není pravda. Jsou platné a účinné, to vám potvrdí každý kdo se restituci setkal s tímto problémem. Zavedl se pojem, že dekrety jsou vyhaslé.
Veřejnoprávní mediální instituce (televize a rozhlas) však opakovaně tvrdily, že Schwarzenberga na Primě řekl, že dekrety jsou vyhaslé. Lžou nám jako když tiskne a omlouvat se nebudou stejně jako Hřebejk. Zvolení Schwarzenberga je přece důležitější než pravdivě informovat. Možná si mnoho lidí myslí, že vyhaslé a núčinné jsou stejné pojmy. Není tomu tak. Tam je zásadní rozdíl.
21. 01. 2013 | 15:34

Matematik napsal(a):

Vážený pane Dejdare, chtěl bych vám vyjádřit podporu. Nevolím Zemana ani toho druhého. Však vás si vážím za to, že jste se dokázal té hysterii vzepřít. Snad vám to bude k dobru. V bolševické armádě u parašutistů byla beseda. byl tam mistr světa "správný sportopve atd" kupodivu to bylo fakt zajímavé. Zejména ta tragédie, kdy celá reprezentace zahynula v autobusu, jak vymýšleli nové prototypy atd. jeden student se zeptal, zda by nemohly být vycházky. Ten člověk na pódiu nebyl vůbec žádný komunista a měl celkem oblibu. Prostě jen tak plácnul:
"svoboda je poznaná nutnost"

Na to se zezadu ze tmy ozvalo:
"svoboda je pocit viny za křivdy páchané na druhých"
Mějte se
21. 01. 2013 | 15:39

Bavor V. napsal(a):

mb
Schw. se přeřekl? A až se takhle trapně přeřekne jako president, budete ho také obhajovat. A vyhaslá kamna jsou pořád kamna, zatímco ve zrušených jamnech už nikdy nezatopíte. To je celý rozdíl mezi oběma výroky. Nejsou zaměnitelné. A Zeman se k tomu svému hlásí, zatímco Schw. se honem rychle omlouvá za to, co ve svém přesvědčení a přání budoucího prozradil.
21. 01. 2013 | 15:41

Matematik napsal(a):

To že třeba Hitler nebo Stalin řeknou 1+1=2 neznamená, že začnu tvrdit že to není pravda. Pokud na mě nebudou zrovna mířit samopalem.
Ani na Svěráka ani na Hřebejka ani na Bočana ani Stráského nikdo samopalem nemíří.
21. 01. 2013 | 15:44

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

„Nátlak

Členové mé rodiny hrají ve dvou divadlech v Praze. Vedení divadel (a prý nejenom těchto dvou) vyvíjí naprosto nedemokratický nátlak vzhledem k volbě prezidenta. Podmiňují setrvání v angažmá volbou Karla Schwarzenberga a také veřejným prohlášením, že dotyční herci stojí za Karlem.
Pokud bych to neslyšel od člověka důvěryhodného a naprosto pravdomluvného, tak bych tomu ani nevěřil, píše jeden kmenový autor Britských listů, který dodává:
P.S.: bojím se abych nezpůsobil ještě větší problémy svým příbuzným... „

http://www.blisty.cz/art/67069.html

Nevím, zda je to pravda. Prodávám, jak jsem nakoupil.
21. 01. 2013 | 15:47

Sláma napsal(a):

Pane Hřebejku, zrovna právě na serveru Novinky.cz byla uveřejněna zpráva, že se scénárista Stránský Dejdarovi omlouvil.
To beru, takhle to udělá chlap.
Tak buďte, pane Hřebejku, taky chlap a omluvte se čtenářům svého blogu, že jste je tu celý den mystifikoval!
21. 01. 2013 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

Jakub Hřebík
je to celé jasné.
Být Hřebejkem už bych to nerozmazával. Je to jako s dekretema. Čím víc v to Pehýčka tancují, tím více si škodí.
Byly to hrozné úlety.
Dovedu si představit, jak mu kamarádi volali: vole, co blbneš, to přece nemůžeš, ubíráš hlasy.
Měl volbu mít rovnou páteř a nemít kamarády nebo být za "našince", fajn kluka a napsat, že to radio Jerevan spatlalo.
Zvolil jak zvolil, ale svůj efekt to mělo.

Těžko se v budoucnu najde blbec, který nebude chtít herce, protože volil jinak než scénárista nebo režisér.
21. 01. 2013 | 15:50

mb napsal(a):

bavor ... prostě se přeřekl, zaměnil vyhaslé za neplatné ... což je pro mne jako laika totéž ... protože je to v rozporu z etikou a lidskými právy ...

stačí vám to takto ... ???

nevím, zda budu schw. obhajovat jako prezidenta až/když se někde přeřekne, pokud se vůbec stane mým prezidentem ...
21. 01. 2013 | 15:52

jindra napsal(a):

Pane Hřebejk,
to si opravdu myslíte, že jste tak důležitá osoba, když jste režisér, že jste oprávněn vydávat plamenné výzvy pro volbu Schwarzenberga a špinit ty ostatní, kteří jsou jiného názoru?
Omyl, pane Hřebejk, jste normální hovňousek a managor v oboru kinematografie. Je načase abyste si vy a vaši kolegové konečně uvědomili, že jste lidi jako všichni ostatní, žádná elita a chovali se podle toho.
Fanděte si komu chcete, ale neotírejte si hubu o jinak smýšlející.
21. 01. 2013 | 15:58

soumrak napsal(a):

Kdo je David Nemec:
contact: CHNEMEC51383
name: David Němec
address: M. Bureše 818
address: Polička
address: 57201
address: CZ
phone: +420.604555818
e-mail: davnem@gmail.com
21. 01. 2013 | 16:04

vasja napsal(a):

Pšššš. Pan Hřebejk točí.
21. 01. 2013 | 16:05

Xaver napsal(a):

mb- Nechápete obrovský rozdíl
Dekrety vyhaslé znamená že ta doba už je pryč, je zbytečné o tom dál diskutovat, pokud někdo přišel o majetek v Sudetech, měl 67 let aby se vypracoval a zabydlel jinde a zpravidla tak udělali.
Dektret neplatný znamená že bylo učiněno bezpráví, a mělo by se to těm sudeťákům vrátit a odškodnit je. My budeme odškodňovat němce za následky 2 sv. války???
Děkuji nechci. Proto nevolím Šláfenberga
.
A naprosto mne udivuje ta bouře kolem Dejdara a Hřebejka.
Herec který hrál disidenta je něco extra, proti těm co hráli jen Otela a proti těm co se živí slušně a nejsou herci??
Hřebejk který točí stále hloupější filmy za naše peníze je něco extra, víc než ti co ty peníze svojí prací vydělali???
21. 01. 2013 | 16:10

Veronika napsal(a):

Pro autora :
V souboji s blbostí se nedá vyhrát. Ta má vždy převahu, obzvláště na tomto webu. Dejdarovi přeji jeho okamžik slávy a pokud Zeman vyhraje, tak po roce po dvou mu přeji opravdové "šlouflo" z Hradu. Nevěřím tomu, že by se Miloš Zeman neobklopil opět lidmi, které má rád a s kterými si tak rozumí.

V příspěvku bylo řečeno vše a správně. Blahopřeji a děkujii za projevený občanský postoj.
21. 01. 2013 | 16:15

SILVÁN napsal(a):

Xaver- konečně jeden normální. Sudeťáci kteří bxy mohli argumentovat, ža ty domy stavěli vlastníma rukama, jsou už dávno mrtrví. Jejich potomci už 3 generace žijí jinde. A v těch domech už žijí 3 generace které je koupily v dobré víře. Proto jsou dekrety VYHASLÉ, dnes nemá smysl se k tomu vracet, jen by přibyla nová a nová bezpráví.
Dekrety ale byly napsány v souladu s právem v té době v celé Evropě, proto NIKDY NEMOHOU BÝT NEPLATNÉ.
SCHVARZENBERG LŽE A SNAŽÍ SE ROZPOUTAT NEPOKOJE A VÁLKU
21. 01. 2013 | 16:26

pan Sedlak napsal(a):

majitel rodinného domu Bukvoj
Vazeny pane, uroven naroda se pozna podle toho, jaky ma vztah ke kulture. Zrejme jsem jiny jak vy, protoze ja jsem rad, kdyz me dane pomohou ke vzniku nejakeho kulturniho dila a mimo to i rad pomohu a prispeji financne na obnovu mistniho kostela.
Pokud je proti vasi mysli dat korunu treba na film, ale rad sve dane uvidite vyplaceny napriklad poskozenym v pripadu Union banky (dle dopadu cl. 2 amnestie pana Klause), pak je mi Vas lito :)
21. 01. 2013 | 16:27

Matematik napsal(a):

Veronice
jen člověk mdlého rozumu a zcela opilý svým názorem může napsat, že Dejdar si teď užívá svoji chvíli slávy. Nakydali mu na hlavu, co mohli. I kdybych volil Swarzenberga nikdy bych se nesnížil k tomu, co děláte vy Hřebejk, Bočan a Stráský.
To že máte na tričku antikomunistické nápisy neznamená že s nimam nejste ve stejné špíně. zemana volit nebudu. Dejdara se každý slušný člověk musí zastat. Vy byste jistě v 50 letech psal psům psí smrt.... Kráčíte dějinami.
21. 01. 2013 | 16:32

SILVÁN napsal(a):

Sedláku, když se někdo hodlá řivit filmem, je to jeho volba, ať to dělá za své.
Poškození Union Banky měl ochránit stát. Pokud neumí aNEBO NECHCE ty peníze vydobýt z pachatelů, měl by odškodnit
21. 01. 2013 | 16:32

skeptický napsal(a):

Pokus o státní převrat

V Číně měli boxerské povstání,v Indii vzpouru Sipahiů,u nás teď (elitních) matematiků.
Prej počítat do padesáti.Na prostého člověka se vytahovat,buržuj takoj.

Patří nám to za utlačování menšin.
21. 01. 2013 | 16:39

skeptický napsal(a):

Silván

Když se někde ztratí miliardy,desátky nutně musí skončit v soukromých kapsách a stranických pokladnách.Nejsme tu v Africe.
21. 01. 2013 | 16:42

Hela napsal(a):

Xaver:
Dekrety vyhaslé znamená že ta doba už je pryč (souhlas), je zbytečné o tom dál diskutovat (nesouhlas), pokud někdo přišel o majetek v Sudetech, měl 67 let aby se vypracoval (selektivní vidění světa) a zabydlel jinde a zpravidla tak udělali (=museli).
Dektret neplatný znamená že bylo učiněno bezpráví (často ano), a mělo by se to těm sudeťákům vrátit (zde platí vyhaslost, doba pryč - proto máme limit 1948) a odškodnit je (platí limit 1948). My budeme odškodňovat němce za následky 2 sv. války (nebudeme odškodňovat Němce za 2. válku ani nemůžeme odškodnit občany Československa odsunuté v r. 1945 na základě národnostního principu - jde o to zda někdy neřekneme ...že je škoda, že někteří odešli - a nemuseli, některé vesnice a městečka jsou dodnes jako po vymření, protože tam nikdo nehospodaří v dobré ani zlé víře)... Dneska jdu Prahou a čím dal častěji na mě mluví Rusové rusky a když odmítnu odpovědět jinak než česky nebo francouzsky či anglicky, tak mi odpovědí, že si to mám doplnit, že jinak všichni Češi parusky. V obchodech v centru Prahy obsluhují v ruských obchodech Rusové a zdraví vstupující rusky (případně anglicky, ale ruština je v centru č. 1) Národní památky ČR jsou obsazené matrjoškama a ruskýma čepicema. Proto nevolím Zemana.
21. 01. 2013 | 16:44

Nevolím Karla napsal(a):

Přečetl jsem si na Britských listech:
"Členové mé rodiny hrají ve dvou divadlech v Praze. Vedení divadel (a prý nejenom těchto dvou) vyvíjí naprosto nedemokratický nátlak vzhledem k volbě prezidenta. Podmiňují setrvání v angažmá volbou Karla Schwarzenberga a také veřejným prohlášením, že dotyční herci stojí za Karlem."

Pokud je to pravda, pohrdám naší kulturní frontou. Nejen vymývání mozků, mediální masáž ale i nátlak jako za k totality. V které době a v které zemi žijeme? To je ta šlechetnost a noblesa pana Schwarzenberga, když to vše připustí?
21. 01. 2013 | 16:52

vasja napsal(a):

Tak nám pan Stránský dodatečně zjistil, že na tu jeho prasárnu neni tahle společnost ještě zralá.
21. 01. 2013 | 16:58

skeptický napsal(a):

Hela

Asi jste mladší ročník.

Těch vesnic úplně zaniklo půl druhé stovky,osad a samot tisíce.
Od Sudeťáků,kteří odešli vím,že spolková vláda je všechny odškodnila,a prý kdyby se sečetly polnosti a majetky,Sudety by byly větší než Ukrajina.Sami se tomu smáli,každý druhý byl přinejmenším velkostatkář.
To máte jako s Polákama.Ti si moc zakládali na tom,že buď byli šlechtici,nebo byli v odboji.Jednomu musely být koncem války čtyři roky.

Tady dnes bývalí bolševici štvou proti Rusům,přitom nebýt jich,tak tu dnes nejsou.
O bojovníky s bývalými režimy tu nebyla nikdy nouze.
21. 01. 2013 | 17:01

Petrankagemb napsal(a):

Kde je svoboda rozhodování.Vždy je to čestný že pane Hřebejk.
21. 01. 2013 | 17:13

český maloměšťák napsal(a):

Hela
".... Dneska jdu Prahou a čím dal častěji na mě mluví Rusové rusky a když odmítnu odpovědět jinak než česky nebo francouzsky či anglicky, tak mi odpovědí, že si to mám doplnit, že jinak všichni Češi parusky. V obchodech v centru Prahy obsluhují v ruských obchodech Rusové a zdraví vstupující rusky (případně anglicky, ale ruština je v centru č. 1) Národní památky ČR jsou obsazené matrjoškama a ruskýma čepicema. Proto nevolím Zemana...."

Jaká je dynamika ředění populace české úale i vietnamské, romské, polské, ukrajinské.../ těmi Rusy ?
Vy máte k dispozici data o tom, že narostla za Zemana ?
Doložte to...až pak bude mít vaše rozhodnutí oporu ve faktech. Tak to spíše vypadá, že byste neměla volit někoho, kdo byl senátorem, ministrem...v posledních deseti letech. Tedy předsedu TOP O0 Schwarzenberga.

Doložte prosím ty nárůsty...že k nim došlo za Zemana. A jak za ně tedy Zeman je zodpovědný.
Díky.

P.S. Rusové většinou mluví rusky. To by Vás překvapit nemělo.
21. 01. 2013 | 17:15

Admirál napsal(a):

Oni se pánové hezky odkopali. Taková fajn parta. Honza a Hynek. Ústřední výbor Karlovi mediální kampaně došel na svém čtyrhodinovém zasedání k závěru, že to Honza posral a že se musí omluvit. Že se s Hynkem musí veřejně obejmout. Dejdara musí obejmout jen z dálky, vyřídit si to s ním mohou později, teď na do není ta správná doba.

Celé to připomíná scénu z nějakého dílu jejich nekonečného příběhu o bolševicích. Holt dobře vědí, jak takový bolševík myslí.
21. 01. 2013 | 17:39

Novak napsal(a):

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech.

Pokud připustím že je nutné volit menší zlo tak je nutno toto zodpovědně posoudit. V principu se jedná o pokračování boje mezi Klausovou konzervativní místní a Havlovou pravdoláskařskou nadnárodní klikou.

Nechcete-li již poslouchat argumentaci jednoho nebo druhého co je jeho idea a proč vlastně chce být prezidentem (nastiňuje-li některý z kandidátů nějaký výhled do budoucna či nikoli) a přistoupím-li na to, že za oběma kandidáty stojí osoby v pozadí, pak mne musí alespoň zajímat kdo ti v pozadí jsou.

Tedy pokud podpořit nějakou mafii, když už to musí být, tak alespoň tu místní. Ta je vždy lepší než cizí, neboť místní nechává svůj kapitál v doma, tedy v Čechách a to proto, že tady s námi žije a své "nakradené" prašulky také utrácí. Tedy dává místním lidem práci. Cizí mafie má zájem dobyté území pouze plundrovat a veškeré bohatství ze země vyvést k sobě domů, tedy do ciziny, kde jej také utrácí, ale u svých vlastních domácích sousedů. Toť zjednodušeně řečeno.

Obrázek o tom kdo je kdo si lze udělat z v závěru článku uvedených třech odkazů. Jediný dokola omílaný argument proti Zemanovi je, že podepsal opoziční smlouvu, kořeny všeho zla a základy moci kmotrů, případně, že byl komunista (ano vstoupil na vlně pražského jara r. 68 do KSČ, ale hned za rok po vstupu sovětských vojsk byl ze stany vypoklonkován v rámci normalizace). Také že je opilec, ale to se tak akorát vyrovnává s neustálým spaním Schwarzenberga.

Loupení kmotrů za Zemana bylo však již pouhé paběrkování. Podstatné strategické majetky byly už dávno v čudu v rukou zahraničních přátel úplně jiných frajerů. Šlo především o banky - jejich prodej do zahraničí ošetřovala přímo první Havlova žena, dále rozvodné sítě, energovody, české zbrojovky pozavírat, aby byl vyklizen jejich trh pro konkurenci a další klíčová odvětví. Naprosto nezbytné bylo převzetí médií, pro kontinuální a každodenní masáž obyvatel dobytého území, spolu okamžitým útokem na ovlivnění školství skrze různé agentury a dosazení správně ideologicky přesvědčených pedagogických špiček primárně na pedagogické fakulty, kdy jejich novopečení absolventi následně zahájili převýchovu správně uvažující mladé generace v celé šíři našeho vzdělávacího systému – někdo se snad potom diví proč studentíci zobou z ruky mainstreamu – rodiče, promluvte si se svými dětmi?.

To Partička Havel, Vondra a Schwarzenberg sem hned po revoluci napochodovali zastupujíc ty nemocnější zahraniční loupeživé korporace. Také to byl jejich hlavní úkol, pro který je celá léta Charty77 ze zahraničí podporovaly. Za odměnu si pak mohli naprosto v klidu mimo zákoně zrestituovat své majetky (Havel prolomil Benešovy dekrety a Schvarzembergovi se vracelo podle rakouského práva!!!). Jestli Fischer byl loutka cizích korporací (taky ho sakra mediálně tlačily), tak Schwarzenberg je jejich čestným předsedou (viz jeho dlouholeté a utajované členství v Bilderberg group). To všechno hlavní loupení se dělo dávno před nějakou opoziční smlouvou a v době než jsme se my všichni místní konečně rozkoukali, jak se ten kapitalismus vlastně dělá, byly již klíčové majetky ČR v rukou cizího kapitálu. Proč není na školství, zdravotnictví, hasiče, policajty??? Protože veškerý podstatný v ČR vyprodukovaný zisk je každý rok vysáván mimo naši zem. Jaké řešení navrhuje Schwarzenberg: zavedeme školné, zdravotní poplatky, osekáme důchodce jo a jako ateisté budete vy Češi platit za trest ještě desátky církvím - starý rodinný závazek černoprdelníkům musí přece knížepán dodržet.

Pakliže se tak stane skončí to tady katastrofou. Už nyní aby se bál člověk jít v noci parkem, že ho nějaký zoufalec v naprosto neřešitelné životní situaci vezme klackem po hlavě pro pár drobných. A navíc nezapomínejme na naši povinnou účast na nějaké té křížové výpravě za účelem odebrání strategických ekonomických celků místním domorodcům ve prospěch korporací, které tyto výpravy pravidelně pod pláštíkem ochrany lidských práv svolávají (pardon, teď se říká humanitární bombardování). Kdo tady vehementně prosazoval radar??? Schwarzenberg na něj dokonce ochotně poskytnul své restituované pozemky v Brdském lese!
21. 01. 2013 | 17:39

Novak napsal(a):

Naproti tomu volbou Zemana existuje určitá naděje, že bude zachován sociální smír. Zdali se mu to povede nebo ne je věc jiná. On alespoň hovoří tak aby to mělo hlavu a patu. Někomu možná Zemanova mluva připadá nesnesitelně arogantní a samolibá. Prosím, to může být pravda. Ale je třeba poslouchat kdo co říká a ne jakým způsobem to říká. Zeman by rád prosadil zdanění právě těch nejbohatších skupin a takto získané prostředky investoval do občanů státu, zejména do jejich vzdělanosti. Nejbohatší skupiny ale nejsou ředitelé místních poboček velkých firem, ale jejich v převážné míře zahraniční majitelé. Zeman chce zejména zamezit aby tito skuteční šéfové (skutečně bohatí) nemohli každý rok vyvádět svůj zisk z Čech někam za moře. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že takto získané peníze do státního rozpočtu se jako i nyní budou v úřednickém aparátu rozkrádat, a místní mafie se bude nadále smažit z tohoto takto navýšeného balíku získat co nejvíce pro sebe. Základní problém ale je aby tady vůbec nějaké peníze byly. Omezit jejich rozkrádání je potom již věc z toho pohledu druhotná. Zemanovo řešení má je jediné smysluplné a jde k podstatě věci. Zahraničnímu loupežníkovi je v principu naprosto fuk co se zde bude dít, nežije tu s námi. S námi jsou zde pouze jeho dobře placení poskoci, které jejich šéfové ale kdykoli bez mrknutí oka odhodí. Takový poskok proto bude dělat cokoliv aby se svému zahraničnímu panovníkovi zavděčil bez ohledu jestli je to pro Čechy dobré nebo ne. Český loupežní tady s námi žije a žit bude. Potom pokud tady bude chtít přežít, bude přece jenom nucen dodržovat jakási místní pravidla hry. Místnímu loupežníkovi bude vadit stejně jako každému z nás, že bez ozbrojené eskorty nemusí jeho vlastní potomci po ránu dojít bezpečně ani do školy protože bude reálně hrozit, že narazí na někoho z armády zoufalců, kterému je již vše naprosto jedno, kdy jeho jedinou starostí bude otázka jak přežít další den. Proto když volit zástupce mafiánů, tak raději těch místních než těch z druhého konce planety, kteří k nám mají vztah pouze jako k účetní položce svého bankovního výpisu.

Přečtěte si Kmotra, všechny tři díly – nebo se koukněte alespoň na ty tři filmy. Tam to všechno je. Jak v prvním díle se navzájem střílely na americké periferii, v druhém jak se syn původního dona snažil stát slušným člověkem což se bez střílení také neobešlo, ale především jak ve třetím díle, když se konečně mezi tzv. slušnou společnost dostal, jak prozřel, že přestřelky v ulicích za vlády jeho otce bylo vlastně jen takové škádlení se malých dětí, a že ti slušní a vážení z nejvyšší společnosti, jsou úplně jiní kabrňáci. Ti když potřebují něco prosadit, tak rovnou rozbombardují všechna protivníkova města. Nakonec český film Hranaři je rovněž zcela realistický popis toho kdo zde ve skutečnosti vládne.

Pokud se stane presidentem Schwarzenberg bude na hradě v poklidu klimbat a procitne pouze tehdy pokud jej požádá některý z jeho zahraničních kamarádíčků aby mu pomohl prosadit tady v Čechách ten nějaký jeho kšeftíček. Zvolíme-li Zemana, je tady určitá naděje, že se bude snažit se současnou skluzavkou, na které již začínáme nabírat slušnou rychlost, něco udělat.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/O_Zemanovi_Schwarzenbergovi_a_mafianech_49.html#ixzz2IcSIY5fq
21. 01. 2013 | 17:40

pepr napsal(a):

Nesouhlasím. Je z principu špatně směšovat Zemana s čímkoli z komunistických zločinů. Zeman byl na rozdíl od spousty dnešních "neohrožených bojovníků proti komunismu" za komunistů skutečně opakovaně diskriminován včetně zákazu studia a vyhazovů z práce. To že se panu Stránskému líbí více Schwarzenberg je v pořádku, ale aby se kvůli jeho sympatiím k Zemanovi veřejně distancoval od spolupráce s velmi dobrým hercem jako je Dejdar je více než směšné a svědčí o malé názorové toleranci. Zeman má spoustu chyb, ale tohle je ubohé.
21. 01. 2013 | 17:45

schlimbach napsal(a):

takzvaná kulturní elita by nejlépe udělal, kdyby držela hubu o tom, koho bude volit, je to věc každého občana, je to jeho soukromí. Pokud má někdo potřebu se svěřovat a ovlivňovat tak názor jiného občana, jde o manipulaci. U kulturní elity mě to však nepřekvapuje, protože ta za každého režimu si našla své teplé místečko, bez ohledu na ostatní občany. Toť vše.
21. 01. 2013 | 18:02

český maloměšťák napsal(a):

Novak
Dnes už to není o kmotrovi a střílení v chicagských garážích, pane Novak. Ani o pančování alkoholu. Je to spíše o Ramontově archívu. A občanech, kteří přestali být pány ve svém domě /isntituce/.

https://www.youtube.com/watch?v=7RvTbntRtU0
21. 01. 2013 | 18:06

Sláma napsal(a):

Pro Veroniku a další: Sudetští Němci byli v Německu odškodněni německou vládou. Byla to vlastně taková dohoda - Češi si vezmou reparace nikoliv na německém státu, nýbrž na Němcích, které odškodní německých stát. Jiná situace byla v Rakousku, které se samo cítilo jako oběť války a neodškodnilo nikoho.
Německý stát nám zatím vyplatil asi 4% reparací. Tlustá čára, kterou udělal Havel vlastně znamená, že se Český stát vzdal práva na reparace. A Německo se vzdalo práva na odškodnění Sudetských Němců. Případný nárok Sudetských Němců by ovšem tu otázku znovu otevřel.
Zkusili to u Poláků, ale ti nejsou takoví poseroutkové, jako my, tam by veřejné mínění něco takového jako Schwarzenberga nikdy nepřipustilo, a oni vyčíslili škody, ke kterým došlo ve Varšavě. A došli k takovém číslu, že Němci sami zmkli. U nás ale vidí slabý článek, proto si dost dovolují. Záleží jen na nás, jestli se tomu podvolíme nebo ne. Tato volba nebude jen tak obyčejnou volbou, ona bude také referendem o dalších restitucích!
21. 01. 2013 | 18:36

Hela napsal(a):

český maloměšťák:
Ano Rusové mluví rusky. Ha ha:-)) Ano. V Praze potkávám i francouzsky mluvící Francouze, anglicky mluvícího Brita a Američany a další. Zde žijící jiní národové ale automaticky nepředpokládají jako Rusové, že je taky ruština skoro úřední jazyk. Ostatní se zeptají, jakým jazykem je možné komunikovat a když naznačím, že jejich rodný jazyk neovládám, tak nabídnou jiný nebo osloví jiného. Vůbec nejsem proti "ředění" dalšími národy - naopak je mi kosmopolitnost sympatická. To je ale něco jiného. Nebudu dokládat, že Zeman z Vysočiny "přepravoval" ruskou menšinu do kotliny. Ekonomické prorůstání je ale zjevné. Rusové si to tady zabírají postupně. Klaus se viděl v Putinovi. Rusové si drží palce na Zemana. Do teď tu měli Klause. Vůbec nechci omezovat pobyt a pracovní možnosti všem, ale nechci být znovu ruská kolonie. Co dělala ODS na magistrátu byl skandál. S kolegyní jsme psali ohledně dalšího z řady domu (asi 5 let dozadu), který Magistrát "výhodně" pronajal jednomu z "ruských matrjoškošopů" - (bývala to lékárna v historickém domě), proč neregulují v centru obchody s moskevskými souveniry - to bylo najednou rusky psaných výhružných dopisů. V těchto krámech se odehrává úplně něco jiného než prodej. ODS (Klaus) a Zeman bývali soupeři. Dnes je situace zcela jiná. Klaus nevolí Zemana, protože nemá rád Schwarzenbarga - podporoval ho už když kandidátů bylo 9!!!!! Když Sobotka propadl, tak Klaus předstírá, že to je volební propad pravice???? Zeman-Klaus nejsou kamarádi, dohoda tam ale určitě je. Píšu to proto, že nám opravdu nehrozí německá záplava:-))
21. 01. 2013 | 18:37

čert }=o) napsal(a):

Hela
náhodou maloměšťák ví hodně
tak se mu neposmívejte
a když praví že Rusové mluví rusky
tak na to vemte jed!!!!
21. 01. 2013 | 18:42

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že tu už není Arnošt.
Řekl by:
TY BEJKU HŘEBEJKU COS' TO ZASE VYVED'?
21. 01. 2013 | 18:48

český maloměšťák napsal(a):

Hela
Takže nevíte, zda je tady víc Rusů za Schwarzenberga /ODS, TOP 09 vlády/než za bylo Zemana a jaký byl nárůst jejicn počtu ...ale nebudete volit Zemana proto, že je tady moc Rusů. Taky zajímavé.

Víte jak se jinak říká rusům ? No přeci švábi, milá filozofko...:))

Hezký den.
21. 01. 2013 | 19:06

Ivo napsal(a):

Dnes stačí, když máte vadu řeči,blbě slyšíte,prd si pamatujete,máte manželku co neumí česky ani ň,znáte se s Kalouskem a pražskou "smetánkou" - na kritický názor se usmějete a jste prezident
21. 01. 2013 | 19:08

Sláma napsal(a):

Tak jestli se ten pan Hřebejk už projevil jako chlap a omluvil se? Zdá se, že ne. Asi chlap není.
21. 01. 2013 | 19:16

Hela napsal(a):

český maloměšťák
opravdu nechápu, co si přejete slyšet. Zeman je proruský, Klaus je proruský - jak vám to mám přeložit? Klause tu máme nonstop 1990-2013. Rusové tu kupují majetek - jsme jejich záloha, ani tu nemají trvalý pobyt (nelze zjistit celkový počet). Schwarzenberg jako prezident to tu pro ně atraktivnější neudělá, Zeman ano. Se Zemanem bude pokračování Klause. Tak se mrkněte na výtahy z ruského tisku. Opravdu nebudu Zemana volit.
21. 01. 2013 | 19:23

Carla napsal(a):

Vcelku mi je jedno, kto bude českým prezidentom (lebo - priznajte si - ani jeden z kandidátov nie je žiadna výhra).
Skôr by som chcela povedať pánu DEJDAROVI (sledovala som celú sériu Zdivočelej země)-nech sa neuráža a nehrá sa na ublíženého.
Autor Zdivočelej země pán Stránsky zažil od komunistov toľko zla(väznenie, mučenie, ubližovanie rodine . . .), že má právo dištancovať sa od tých, čo sú nejako spriaznení s komunistami. V tomto prípade je jasné, že Zemana komunisti podporujú a on sa o ich podporu uchádza.
Okrem toho, žiadnu prácu Dejdarovi nevzali,odnikiaľ ho nevyhodili, len už ho neobsadia do svojich filmov ( na takéto rozhodnutie majú právo).

Dajako nemáme šťastie na prezidentov. Gašpar -ovič je popletený dedo bez vlastných názorov a bez chrbtovej kosti. Klausa som ako- tak uznávala kvôli jeho odvážnej kritike bruselskej byrokracie, ale po tej amnestii spadol do úplného suterénu. Zeman - prepáčte - je správaním buran,nedotklivý a urážlivý.

Nechcem sa miešať do vašich záležitostí , ale niekedy je pohľad zvonku zaujímavý.
21. 01. 2013 | 19:25

český maloměšťák napsal(a):

Hela
Hmm...takže už tedy to není ten počet Rusů, co vám vadí /protože samozřejmě nevíte, zda k tomu nárůstu nedošlo spíše za politické účasti Schwarzenberga - v establishmentu..než za Zemana/. Dobře.
Vadí vám tedy skupování majetku Rusy.
Od koho jej tedy kupují : Od zemana ? :))
A kdy tedy proběhly největší akvizice do rukou Rus§ a jak za ně mohl Zeman ?
/např. Volksbank šla do rukou Rusů minulý rok, JET stanice v r. 2007/.
Odpovězte tedy aspoˇm na to.

Co chci slyšet ?
To je přeci dost pitomá otázka, ne ?
Já nechci, abyste psala něco, co chci já. Chci jen vysvětloení vašich záhadných, až mystických psychologickcýh motivací /počet Rusů, majetek Rusů /.

Zkuste to. Vysvětlit to - zda jde o rozumovou úvahu či jen o afekt.
21. 01. 2013 | 19:39

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: ve stupni opovržení na stupnici 0-10 máte nejvyšší příčku, že se nestydíte. Je mi Vás opravdu líto. Nebo jste opravdu tak hloupý_
21. 01. 2013 | 19:42

český maloměšťák napsal(a):

hela
Kdysi se říkalo, že je tam a tam /profesní zařazení/ moc Židů.
Ty procentuální údaje ale neseděly. Ukázalo se , že si lidé nalhávali.

Obecně mi je pak jedno, zda je někdo Rus nebo Němec. A zda vlastní " český" majetek. Záleží na tom, jaký to je člověk a jak s tím majetkem nakládá.

Hezký den. A bacha na rusostihomam. Na šváby na mozku.
21. 01. 2013 | 19:43

Karel napsal(a):

Dnes Stránský hlásá, že Dejdara klidně vykouří, že se unáhlil.
21. 01. 2013 | 19:54

Větro napsal(a):

Je tady někdo kdo ten seriál sledovál ? Myslím tu zdivočelou zemi nebo ják se ten kič jmenuje .
21. 01. 2013 | 20:00

Dušan Handlovský napsal(a):

Čecháčkové nadávali ste na rusov na časy normalizácie a teraz chcete vlastného človeka upáliť na hranici ako jána husa.
21. 01. 2013 | 20:09

dilema napsal(a):

Chcete za prezidenta osobu, která nedokázala dokončit ani střední školu? Osobu, která je postižena lehkou dyslexií a dysgrafií, má problémy s mluvou a bez zděděného titulu by se dodnes živila jako hospodský a lesník?

Pak volte Karla Schwarzenberga, volíte opravdu inteligenci a noblesu, nebo je všechno jinak!?

P.S. Toto ovšem zajisté, není útok na hospodské a lesníky.

Každý má ovšem zajisté dělati to, co ho nebude rušiti, v činnosti jiné, například při spánku.
21. 01. 2013 | 20:14

Dušan Handlovský napsal(a):

Vždy som vás čechov pokladal za rozumných ľudí no som totálne prekvapený z toho ako stále nadávate na rusov i keď sa tam nachádza zhruba jedna tretina celosvetových zásob nerastného bohatstva a ako obdivujete američanov, ktorí keď k vám donesú jeden cent tak zoberú sto dolárov. Čo ste už zabudli kto vás oslobodil od hitlera a kto vám zbombardoval omylom plzeň.
21. 01. 2013 | 20:17

Hela napsal(a):

český maloměšťák:
Konečně. Takže jsme si vyřešili, že ze Schwarzenberga nemusí mít lidé strach - žádné případné německé ohrožení - jde o to, kdo je jaký člověk (Němec), že? Konečně rozumná slova. Problém odsunů Němců neexistuje (alespoň u Vás), protože hodnotíte dle lidské povahy. Jsem ráda. To jsem chtěla slyšet. Mě vůbec (opravdu) nevadí, když se Němci vrátí do tradičního osídlení v Čechách - mají k němu vztah, budou se o zakoupený (ne vrácený) majetek dobře starat. Ono se ale sem Němcům moc nechce ...Ano, vadí mi ruská mafie v Praze, to je fakt. To mi dle Vašich slov ani nemůžete vyčítat - hodnotíme dle chování - mafie se nechová moc hezky. Jestli budete chtít doložit existenci ruské a ukrajinské mafie v Praze - no nejsem žádný Catani, ale odkazy na články poslat můžu:-)) Osobní zkušenost se taky počítá? Pokládáte-li za hezké starání se o majetek to, co se děje v centru ˇPrahy s památkově chráněnými budovami (pohled z věže Klementina stojí za to - rozkotané domy)a co se děje v případě, že si vyžádáte info o tom, co se děje s tímto "obecním domem"? Pracuji v centru Prahy. Pokládáte-li neurvalost a vyhrožování za slušné chování, tak prosím. Jsem ale ráda, že nepatříte mezi ty, kteří by se v případě vítězství Schwarzenbergra iracionálně obávali přílivu Němců. Za posledních 10 let vlády ODS/TOP09 přeci jejich počet v ČR výrazně nestoupl a kupování "českého majetků" - když bude dobře opečován vám nevadí....
21. 01. 2013 | 20:19

taleb napsal(a):

Jenom technická:
můžete nám rejžo vysvětlit, za co se tedy Stránský Dejdarovi omluvil? Za rádio Jerevan, nebo za sebe?
21. 01. 2013 | 20:27

Taky Karel napsal(a):

Hela:
Máte na mysli manžela Tymošenkové.
21. 01. 2013 | 20:30

český maloměšťák napsal(a):

Hela
Plky. Vůbec se nedržíte svých předchozích tvrzení a z nich vyplývající psychologické motivace - jak tedy budete volit.
O takovou " diskuzi" ,respektive vedení dvou monologů - nemám zájem.
To, že jste překroutila moje slova...to je už jen další důkaz vaší malosti.
Nelze totiž další křivdou napravit minulé křivdy./" vracení" majetků v Sudetech/.

A kam byste vůbec chtěla až zajít ? S těma nápravama ? K Bílé Hoře ?
Tak si přečtete Bílka - je to na 14 stech stránkách - téměř do groše.
Začněte třeba u "A".
-----------
Je třeba především napravovat dnešní křivdy. Zejména pak ty, které pácháme na generacích budoucích.
Ale to by bylo na vás moc složité - co je to civilizace a jak ji udržet.
Jen vám prozradím, že ta naše je závislá na ruské /zčásti na arabské/ ropě a plynu.Bez ní by se docela rychle zhroutila a s ní i celá vámi tak idealizovaná Praha vašeho mládí. Řeka plyne ...nikdy už nebude stejná.
V konečném důsledku je tedy mnohem lepší mít tady Lukoil než třeba Hollywood.
Zatím. Lukoil je třeba "vyhnat" jinak. Ale to je taky na dlouhé povídání - např. o tom, že fotovoltaický tunel se dal zadministrovat právě že tak aby se trochu toto " vyhnání" přiblížilo.

Držme se ale toho, že dva monology jsou ztrátou času - pro oba takto "diskutující" .
Sbohem v lepším modu diskuze - kdy budete schopna hájit svá tvrzení pomocí faktů - ne pomocí afektozních prohlášení a překrucování textu oponenta.
21. 01. 2013 | 20:42

český maloměšťák napsal(a):

Hela
Technická.
Vy víte o tom, že by Němci aktualně byly motivováni snahou KOUPIT si majetky v Sudetech ? Nezaznamenal jsem nic takového. Spíš Holanďané, ne ?
Ale diskuze tak jakm probíhá je o " návratu a odčinění křivd".
O kupování není moc velký zájem.
To spíš Češi kupují v německém pohraničí - např. penziony.
Též jsem o jednom uvažoval...ale ty řeči kolem toho problému Benešových dekretů....mě od toho odradily.
Investoři potřebují klid a právní jistotu.
Na to nezapomeňte.
A rozvířil to znovu předseda TOP 09 - to on tak poškodil zájmy ČR.
21. 01. 2013 | 20:47

mb napsal(a):

xaver dobrý ... jsou vyhaslé ... a z dnešního pohledu i zločinné ... jj ... / což je i zemanův názor z 90. roku ... /
21. 01. 2013 | 21:00

Jos napsal(a):

Hřebejk se bojí o prachy. A tak leze ke křížku. Hřebejku, jste jen směšný.
21. 01. 2013 | 21:02

tata napsal(a):

mb

za mě to už napsal Pepa Řepa

A JEN DOKLADUJE jak se mám/e zabývát vyjádření umělců a to myslím bez ohledu koho doporučují.Ta absurdita těchto voleb bije do očí,každý by měl používat svůj rozum,ty kecy kolem a proti tomu druhému by si měl odpustit.Z vaší volby mě je jasné proč kníže,to co je pro dost lidí hlavně nepřijatelné je pro VÁS NEJVĚTŠÍ PLUS ALE TO PÍŠI JEN PROTO ŽE SE ZNÁME,né že VÁM TO VYČÍTÁM...........co VÁM vyčítám...........21. 01. 2013 | 15:04

mezi oběma kandidáty není viditelný rozdíl,sou tam věci co pro jednoho znamenají minus pro druhého plus,vždy to je ale špatná volba,poprvé měli lidi možnost něco v tomto změnit bohužel musíme respektovat že si přáli tyto dva,teď už je to pro každého oprava pro určitou část volba menšího zla,a vtom případě je absurdní ta hysterie...........mužem jen doufat že se nepotvrdí to co ta druhá strana na ně hází špínu...........protože neuznávám nejít k volbám...........musím přijmout zodpovědnost a případný díl vinny kdyby vyhrála moje volba menšího zla.

Ta absurdita kam to vede přesně popisuje tento blog........a přesně to vystihl Pepa Řepa...........LIBÍ se mi Hřebejkovy filmy,jako člověk holte ukázal že nejpravěpodobnější je podlehl tlaku ...........aspoň poznal čím procházeli jeho hrdinové on pravě točí ty filmy kde je jasné kdo je ten kladas........rozhodně teď kladas není.I to by mělo být důkazem se nenechat ovlivnit osobnostmi.

CHYBU člověk muže udělat,tu udělal ten STRÁNSKÝ,JAKO CHLAP SE OMLUVIL,můžou mnozí spekulovat že to udělal pod tlakem reakce já chci věřit že to byla chyba co se nedá vrátit ale omluvil se a tím je to pro mě zbytečné řešit.

S toho hlediska nechápu tu hysterii,mám svůj rozum a ten používám,aby to nebylo špatně vyloženo v tomto případě není dobré volby tak co řešit.......a navíc mužem se mýlit ona snad jakákoliv volba nemůže byt horší než to co tam je,,,,nikdy sem současnému nefandil ale ta amnestii je ten bonbonek.........snad nám ten ještě lepší bonbonek nevytáhne jeden s těchto........nikdy není tak špatně aby nebylo hůř a naopak takže to chce trochu optimismu vtom marastu
A VY TÍM ZMÍNĚNÝM příspěvkem holte nad věcí nejste
21. 01. 2013 | 21:55

Volte KSCM a vemte si ZPET SVOU ZEM! napsal(a):

hahaha, hrebejk zachranuje situaci a pridava sse zpet k narodni umelecke fronte, je sikovnej dal jednim tahem chartu i antichartu a ma to vychytany, prace a kseft jista ;-))))))))))))
21. 01. 2013 | 22:03

StandaT napsal(a):

Stránského je mi líto. Po mnohaletém, naprosto oprávněném a pochopitelném boji proti totalitaristům svým neuváženým textem sám dodal střelivo na sama sebe právě těmto totalitaristům.

Chápal jsem včerejší vyjádření Hřebejka a dalších, co se podivili, co vyjádřili názor že to je za čarou a pod. To byla přirozená reakce normálního člověka. Ale používání výrazů jako šikana, vyhazování z práce... no vlastně i toto chápu. Každý někam patříme. Už dlouho, jen jsme si včera osvěžili, do které skupiny zapadáme. Byla obava, že tyto volby jen více rozdělí národ. Podle mě ne, jen se více nasvítí to, kam už nějakou tu dobu pratříme.

Podle mě si Hřebejk tímto dnešním textem taky udělal medvědí službu sama sobě.

Mimochodem. Tato volba nebude o pravolevo. Ta už nyní je o jiné ose. O té, která ukazuje míru liberalismu. Tolerance a svobody.
21. 01. 2013 | 22:14

Sláma napsal(a):

Hela napsala:"Zeman je proruský".
A jak to, Helo, víte?
V době, kdy byl Zeman premiérem, vstoupila Česká republika do NATO a provedla přípravu na vstup do EU (tzv. harmonizaci práva) - de jure vstoupila několik měsíců po skončení jeho mandátu.
Myslíte, že takto se projevila jeho proruskost?
V novinách psali, že jej podporuje Lukoil. Ale nikdo to neprokázal a je to zjevně pomluva.
Takže z čeho usuzujete na jeho proruskost? Z toho, že mluví rusky?
Já mluvím německy, myslíte, že to je důkaz moji proněmeckosti?
21. 01. 2013 | 22:16

mb napsal(a):

tata, co za vás řekl řepa ?

( řepa diskutuje pod pás ... )

hele ty benešovy dekrety jsou mrtví ...

majetek nezmizí ...

jen zeman na poslední chvíli láká nacionalistické, náckovské hlasy ...

ano, volím menší zlo, tak jako vy, jen ho vidím v jiné osobě ...

vždyŤ ten Hřebejk všechno řekl správně ... ???

v čem s Hřebejkem nesouhlasíte ?

ano, stransky se omluvil ... a udelal dobre ( uz vcera ) ...

tata napsal: a navíc mužem se mýlit ona snad jakákoliv volba nemůže byt horší než to co tam je,,,,

TATO, ZVOLENÍM ZEMANA VOLÍTE KONTINUITU TOHO, CO JE NAHRADĚ PRÁVĚ V TUTO CHVÍLI ...

A VY TÍM ZMÍNĚNÝM příspěvkem holte nad věcí nejste

jakým příspěvkem ???

zdravím ...
21. 01. 2013 | 22:36

pamětník napsal(a):

Další perla pro Humoristické listy:
"Volím Karla - nový směr politiky"
autor: antisoudruh

Dikobraz chybí.
21. 01. 2013 | 22:39

tata napsal(a):

bylo zde řečeno...............Mimochodem. Tato volba nebude o pravolevo. Ta už nyní je o jiné ose. O té, která ukazuje míru liberalismu. Tolerance a svobody.

podle mě naprosto vidění jen z jednoho pohledu

Když víme koho ten pán podporuje,je i jasné proč to napsal,ale i kdyby tam nebylo je ten pohled příliš jednoduchý.

SVĚT BUDE VŽDY ROZDĚLEN na vpravo levé,jinak bohaté chudé...........ale taky i toto rozdělení je jen nastřel......protože i bohaty muže mít levé vidění a naopak....je tím myšleno většinově ,je stím spojena idea jak chápete život.........samo osobě není vidění vpravo nebo levé špatné...........ve své podstatě je to zjednodušeně vaše vnímaní čemu dáváte přednost...........špatné je když v zajmu svého pohledu jste ochoten tolerovat darebáky.

O té, která ukazuje míru liberalismu................kde je psáno že liberalismus.........je to pravé......a zase pojem který s těch dvou to naplnuje.....

Tolerance a svobody..................TOLIK ARGUMENTŮ u obou pro a proti,že to dokáže rozlišit jen každého osobní pohled co je proněj duležitý.

oba sou spojeni stou špínou...........Zeman STOU HLAVNĚ před 10 lety........kníže současnou
21. 01. 2013 | 22:39

pamětník napsal(a):

V. Černý:
"V reakci na rozhořčené zprávy připomínám, že pan Schwarzenberg neřekl o Benešových dekretech a o sudetských Němcích nic, co by dříve již neřekli i pan Zeman a pan Klaus"
Pokud nechápete rozdíl mezi slovy vyhaslý a neplatný, potom Vám to zvonku tak vyzerá.
21. 01. 2013 | 22:44

mb napsal(a):

tata ... nejvyšší zlo je Klaus ... doporučí li nejvyšší zlo Klaus volit Zemana ... Zeman se tím stává vyšším zlem než Schwarzenberg ... zdravím ... navíc Zeman, myslím z nich dvou, více lže ... zdravím ...
21. 01. 2013 | 22:46

pan Sedlak napsal(a):

SILVÁN
Zkuste nekdy neco udelat pro druhe, jen tak, bez naroku na odmenu. Je to fajn, verte mi... :)
21. 01. 2013 | 22:50

pamětník napsal(a):

mb:
"myslím z nich dvou, více lže " Důkaz by nebyl? Anebo jen tak jako obvykle kafráte?

Že se ptám!
21. 01. 2013 | 22:54

tata napsal(a):

mb

nebudu se S vámi přit o kandidátech,oba nejsou změnou vtom skoncovat s darebáky......i když to prezident nemuže ovlivnit.............prezident promě znamená princip ani jeden ho nepředstavují.............a je mi smutno že musím volit jen zlo,už není duležité jak to zlo rozdílně vidíme.

ŘEPA TO VYSTIHL o Hřebíkovi.

ždyŤ ten Hřebejk všechno řekl správně ... ???..........
.
to nemyslíte vážně.......sám uznávate že to co řekl STRANSKY BYLA CHYBA............HŘEBÍK vtom prvním nic jiného neřekl že to byla chyba a ted to odvolal že RADIO JEREVAN........tudíž že to neřekl.......jenže na jeho smulu se stranský omluvil

tata napsal: a navíc mužem se mýlit ona snad jakákoliv volba nemůže byt horší než to co tam je,,,,

TATO, ZVOLENÍM ZEMANA VOLÍTE KONTINUITU TOHO, CO JE NAHRADĚ PRÁVĚ V TUTO CHVÍLI ...

ja VÁM NEVNUCUJI MUJ BYLA BY TO HLOUPOST........Vy to děláte

oba je jsou špatná volba punkt

čtěte a nemusíte se ptát mate tam i čas

opět mi to nebaví sou témata na kterých se neshodneme,dal už to považuji za zbytečné
21. 01. 2013 | 22:56

mb napsal(a):

pametniku ... zeman je neverohodny v otazce ben. dekr. ... uziva to utilitarni aby ziskal nacionalisticke hlasy ( pracuje podobne jako klaus s pocitem ohrozeni) ... ac v roce 90 i 99 a 02 mel totožny nazor na dekrety jako schwarzenberg ...

ale nejenom ... kdybych vás mohl poprosit o vyjadrovani jako: jako obvykle kafrate, tak bych vam byl vděčnej ...

odvolal to s tím, že to stransky tak neřekl ( protože mezitim dal rozhovor o kterem jsme diskutovali v minulem blogu ) tenhle blog už si nepamatuju takže nevim co tady hřebejk říká ...

ale mluví dobře ... a je pro scharzenberga ... :-))

tato snažím se vám jen předložit argumenty, PROČ ZEMANA NEVOLIT ... a vy se samozřejmě rozhodnete podle svého ...

tento argument: TATO, ZVOLENÍM ZEMANA VOLÍTE KONTINUITU TOHO, CO JE NAHRADĚ PRÁVĚ V TUTO CHVÍLI ...

mi přijde jako nejpádnější ... ale VY SI TO TATO VE SVÉ VOLBĚ ROZHODNETE SÁM ...

tedy v tomto: ja VÁM NEVNUCUJI MUJ BYLA BY TO HLOUPOST........Vy to děláte

s vámi nesouhlasím ... pouze se vás snažím přesvědčit, nebo na něco upozornit, ale NIC VÁM NEVNUCUJI ...

oba je jsou špatná volba punkt

souhlasím ... a dodávám že schwarzenberg je z těch dvou špatných voleb volba zla menšího ...

nemusíme se bavit, když nechcete ... zdravim ...
21. 01. 2013 | 23:10

pamětník napsal(a):

mb:
Když někdo kafrá, tak se to nedá říct jinak. A osočení někoho z větší lži bez důkazů kafráním je.
Já vím, že Vy se důkazy nezatěžujete a plácáte jenom to, co si myslíte, nevím však, proč bych měl brát ohled na nějakou Vaši vděčnost.
21. 01. 2013 | 23:18

mb napsal(a):

jasně pamětníku, ale to je váš názor, že kafrám, tak si ho nějak nechte pro sebe, nebo já nevim ... :-))

já vám dám vždycky důkazy ale vy je vždycky ignorujete, to je stejný jako s tou luxovou 113, vždycky lžete a je vám to jedno, já vám dám důkaz a vy ho ignorujete ...

máte vyjádření zemana o dekretech z roku 90,99 a 2002, které je totožné se schw. ...

ale ted v sobe zeman objevil nácka / nacionalistu ... tak řekl o schw. že je (jako) sudeták ... a přitom by mel jako sudetaka oznacit sám sebe z let 90, 99 a 2002 ... ale to máte jedno pamětníku ...

U VÁS JE TO VŽDYCKY STEJNĚ JAKO KDYŽ HRÁCH NA STĚNU HÁZÍ ...

zdravim hezký večer ....

nechci abyste bral ohled na mou vděčnost, mějte se hezky ...
21. 01. 2013 | 23:23

pamětník napsal(a):

mb:
Teď už nekafráte, ale lžete jako kníže s dekrety a s amnestií,
113 zabil Ruml a ne Zeman, ten právě navrhl Luxe. Udělejte si konečně v tom bordelu jakýtakýs pořádek a neotravujte.
Dále kafráte o vyjádření Zemana o dekretech, že je totožné se Schwarzenbergovým. Není to pravda a Vy zase lžete nebo kafráte.
Trhněte si!
21. 01. 2013 | 23:34

mb napsal(a):

já se s vámi nepřel o to kdo zabil 113, já jen říkal, že 113 byla možná ... a ano, primárně ji zabil Ruml jj ...

nechci vás otravovat ... ale vyvarujte se invektiv, jako že krafám a tak podobně ... není mi to příjemné, díky ...

je to totožné ... ( po schwarzenbergově opravě: viz. heslo vyhaslé ... je to naprosto totožné ...

akorát schwarzenberg se nesníží k tomu lovit nacistický elektorát ... v tom je pravda rozdíl ...

vy si netrhněte ... dobrou ...
21. 01. 2013 | 23:43

Libor Schiller napsal(a):

Kdo nemusíte p.Schwarzenberga,tak se ovládejte a neuražejte ho.Je to starší pán a nezaslouží si to.Co udělal v politice špatně? Byl na zahraničních věcí někdo lepší? Pamatujete ještě na ministra Kavana?Ty kecy o tom ,jací jsme vzorní Češi apod.jsem myslel,že skončily spolu se Sládkem a Bobošíkovou.Nenapadlo by mě,že současný hradní pán, bude mít ještě starosti s Benešovými dekrety,emigranty atd.To je všechno dávno pryč.Asi špatní rádcové.Snad jakakoliv první dáma, nebude mluvit parusky.
21. 01. 2013 | 23:52

pamětník napsal(a):

mb:
Vyhasnutý není totéž co neplatný, takže Schwarzenberg byl nucen přejat Zemanovo hodnocení dekretů. Dokud je nepřejal, bylo odlišné, kdyby nebylo odlišné, nemusel nic od soupeře přejímat.
22. 01. 2013 | 00:10

mb napsal(a):

ty benešovo dekrety a emigranti spojují Klause s bolševismem ...

... víc, než si myslíte ...
22. 01. 2013 | 00:12

mb napsal(a):

ano vyhaslý není totéž co neplatný, schw. se spletl ... ne přejat ... přijmout či pojmout ... a nebyl nucen ... nýbrž to udělal z vlastní vůle a aby to vyjasnil a napravil svou chybu/omyl ...

nic nepřejímal ... v tom se, myslím, mýlíte ... dobrou
22. 01. 2013 | 00:13

pamětník napsal(a):

mb:
Ano, udělal to z vlastní vůle, protože byl nucen opravit své hodnocení podle Zemana.
22. 01. 2013 | 00:36

Jiří napsal(a):

Bože, úroveň, Hřebejku. Fuj.
22. 01. 2013 | 02:34

Milan napsal(a):

Plně s Vámi souhlasím, pane Hřebejk.Téměř všechny výše uvedené (a urážlivé) komentáře jsou jen důsledkem toho, že volit prezidenta občany není asi dobré.Mě je jedno, kdo bude na hradě,ale pokud to bude pan Zeman,bude se tato společnost stále více rozdělovat a jakákoliv vláda si v budoucnu moc nezavládne.
22. 01. 2013 | 07:26

SILVÁN napsal(a):

Jisté je že Schláfenberg má blíže k sudeťákum než k nám. Kdo chce odevzdat Sudety a předat zbytek republikxy Němcům, může ho směle volit.
.
A hurá antikomunisti se odkopali ještě víc. To bylo křiku že komunisti určovali podle ideologických přístupů kdo bude hrát a kdo ne, a když se trochu dostali k moci, dělají přesně to samé.
Jenom s tím rozdlem že komunisti dokázali natočit výborné filmy, TV inscenace a seriály. Dnes se dívat na tvorbu po r 89 je k pláči. A to si ještě Hanák dovolí kritizovat jak komunisti v normalizaci tořili filmy o dojičkách. Jenže normalizace trvala 20 let a v kultuře z toho dodnes žijeme, ty desítky filmů a seriálů které jsou dodnes vynikajíci. Po r 89 za více než 23 let nedáme těch dobrých ani desetinu toho, a ještě jsou hodně poplatné době, za dalších 20 let už to bude uplně trapné
22. 01. 2013 | 07:33

Anna napsal(a):

Jan Hřebejk
"Mně se tomu nechtělo věřit. A taky jsem tomu věřit neměl (viz předchozí text zde)! Informace, jak připravili Martina Dejdara kvůli podpoře Miloše Zemana o práci, byla jen taková bulvární zkratka. Rádio Jerevan vyplodilo tuto zlovolnou a kachnu jednoduše takto: Autor Jiří Stránský si posteskl, že je zklamán , (a po tolika letech v komunistickém vězení na to má právo!!!), že hlavní herec jeho seriálu fandí kandidátovi, kterého podporují komunisti. Tolik skutečnost. Nebo snad byl Martin Dejdar skutečně režisérem Bočanem a autorem Stránským vyhozen pro své politické smýšlení (ve skutečnosti jen podporu kandidátovi, se kterým sympatizuje) z práce? "
--------------------------------------

Na Vaši otázku je odpověď: Ve společném prohlášení s režisérem oblíbeného seriálu Hynkem Bočanem pak uvedl, že s Dejdarem končí spolupráci.

Poté:
Scénárista Zdivočelé země Jiří Stránský se ve vysílání Radiožurnálu omluvil za kritiku proti představiteli hlavní role Martinu Dejdarovi. Spisovatele pobouřilo, že herec v prezidentské volbě podporuje Miloše Zemana.

Ve společném prohlášení s režisérem oblíbeného seriálu Hynkem Bočanem pak uvedl, že s Dejdarem končí spolupráci.

Jiří Stránský uznal, že měl své připomínky s Dejdarem nejprve osobně probrat. Vnímá to prý jako velikou chybu.

„Kromě toho mám ještě jedno špatné svědomí, že jsem do toho vlastně Hynka zatáhl naprosto nevinně, protože jsem to napsal jako že za nás dva, pak jsem mu to teprve dal na vědomí. A on mně samozřejmě pak dal na vědomí, že by mě býval nejradši kopnul do šimpánu,“ připustil.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/scenarista-jiri-stransky-se-omluvil-za-ostra-slova-vuci-herci-martinu-dejdarovi--1164706
--------------------------------------------

Pane Hřebejku, nestydíte se za tento Váš blog?
22. 01. 2013 | 08:12

Ivan H napsal(a):

Silván výstižné. A může si za to i Dejdar. Každý pamětník musí vidět jak seriál Zdivočelá Země je hloupý a vylhaný, ale herec musel lokajsky vykřikovat jak mu seriál otevřel oči a změnil jeho chápání světa. Tím se jednoznačně přiznal, že mu nejde o umění ale postavil se za jednu ideologickou partičku, i za cenu nesmyslných lží. Teď si odnáší plody.
22. 01. 2013 | 08:15

Sláma napsal(a):

Stále ten Hřebejk nenašel v sobě dost slušnosti, aby se za svůj blog omluvil?
22. 01. 2013 | 08:22

zodpovědný volič napsal(a):

Pan Miloš i pan Karel jsou dobří kandidáti. Oba. Jsem rád, že si můžu vybírat právě mezi nimi, a ne třeba mezi panem Sobotkou a osobou Bobošíkovou.
22. 01. 2013 | 08:33

kultůra za 500 napsal(a):

tak nám zase na Barandově dávají majora Zemana a divák s podivem zjistí, že se na to dá pořád koukat. Už třeba po 5 nebo desáté.

Za to na Zdivočelou zemi, tak jednou za čas zkouknout 20 minut a zas se utvrdit, že přepnout a na dlouho zas nic. jediný Dejdar zde předvádí trochu toho hereckého umění a nasazení, kdyby ho vykopli, můžou si celý seriál zamknout do trezoru. Ale do svého doma. Nikdo na to není zvědavý, jako o Hřebejkovy filmy o věčných sockách.
22. 01. 2013 | 09:49

pěvec napsal(a):

co se stalo, dnes nebude žádný blog od hřebejka?
22. 01. 2013 | 10:49

Větro napsal(a):

Tá reklama pro knížete všude možně ,to je ják reklama na projímadlo . Všeho moc škodí .
22. 01. 2013 | 11:18

Acidburn napsal(a):

O tom, jak to bylo ve skutečnosti, pane Hřebejku: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/ponekud-zvlastni-rozhovor-o-dejdarovi-a-zdivocelem-zemanovi_258858.html

Stránského se osobně velmi dotklo, že Dejdar volí Zemana. Ostrakizoval ho kvůli tomu a pak to poslal Janu Urbanovi, novináři, který nesnáší Klause a Zemana a který dnes otevřeně kope za Schwarzenberga. A Urban si řekl: to je dobrý, tohle pomůže knížeti v kampani, tohle vypustíme na veřejnost, dokonce měl od Stránského souhlas, aby to zveřejnil. Nicméně z reakce veřejnosti, která přece jen vycítila, že takto kádrovat své kolegy kvůli odlišným politickým postojům je navýsost komunistická praktika (mimochodem kritizovaná právě ve Zdivočelé zemi), Stránský usoudil, že svůj názor zveřejňovat neměl. Ne snad proto, že by si uvědomil, že kádrování je poněkud chucpe, ale proto, že se mu to vrátilo jak bumerang a Schwarzenbergovi to v kampani udělalo medvědí službu.

Prostě příznivci knížete vystřelí do éteru nějakou nehoráznost a když se z reakce veřejnosti ukáže, že to nebyl dobrý nápad, tak tvrdí, že to oni neřekli, že to jen čtenáři a diváci blbě pochopili.

A co se týká vyhrožování smrtí Jaklovi, to vám samozřejmě nevadí, protože Jakl si to zaslouží, že, protože nevysvětlil, co podle vás vysvětlit měl. Doufám, Hřebejku, že budete stejně velkorysý, až budou dopisy s výhrůžkami fyzickou likvidací chodit třeba vám, nebo vašim kolegům za to, že točíte škváry za peníze nás, daňových poplatníků.

Holt i ve vás se potvrzuje heslo, že pravda a láska, šířená lží a nenávistí, nemá valné ceny.
22. 01. 2013 | 11:19

Sudetak napsal(a):

Není pochyb o inteligenci Miloše Zemana, ale jeho neustálé zdůrazňování osobního „češství“ mě připadá, jako by nic jiného neuměl. Být Čechem není žádná zásluha. Jako není žádná zásluha být Francouzem, Holanďanem, Rakušanem nebo příslušníkem jiné etnické skupiny. Tím se prostě člověk rodí a nepotřebuje hnout ani prstem. Nehledě na to, že většina největších politických osobností jsou "cizinci": John F. Kennedy nebyl Američan, nýbrž Ir. Winston Churchill nebyl Angličan, nýbrž po matce Američan. Alexander Dubček nebyl Čech, nýbrž Slovák. Napoleon Bonaparte nebyl Francouz, nýbrž Korsičan atd. Zvolení Zemana prezidentem, bude znamenat určitý krok zpět a tím zcela jasný anachronismus. Bývalý předseda vlády spoléhá až příliš na své „češství“ a nedokáže se dostatečně dobře orientovat v současné Evropě. Tím váže na sebe určitý moment plebejského způsobu vládnutí a to už se dnes nejen nenosí, nýbrž dokonce působí odpudivě. Zemanovy poznámky vůči Schwarzenbergovi jsou spíše pichlavými narážkami než věcnou argumentací. Dokonce jeho úvahy o sudetských Němcích, údajné degeneraci vysoké šlechty (viz. Prima „Prezidentský duel“, 18. 1. 2013) a přímé urážky novinářů jsou vrcholem nechutnosti. Též jeho sklony ke konzumaci tvrdého alkoholu, poutají k němu spíš proletářsky myslící část českého obyvatelstva. Nyní jde o to, aby tato „proletářsky myslící“ část voličstva dokonce nereprezentovala většinu oprávněných voličů. Kdybychom následovali doporučení současného prezidenta, jeho ženy Livie Klausové a Václava Klause mladšího, znamenalo by to setrvávat v jakémsi nezdravém ovzduší reakčního šovinismu a staročeského maloměšťáctví. To přeci není žádná cesta vpřed! Nejde o to z Evropy „utéci“, jde o to Evropu ovládnout a preventivně spolurozhodovat o jejím osudu. Čech přeci nebude žádný vůl, aby bučel v českém chlívě, když se ostatní pasou na evropských loukách! Schwarzenberg je již teď alternativou pro českou příští budoucnost. Nikdo se ve světě nebude ptát, jestli Karel šišlá nebo ne. Rovněž nikoho na zeměkouli nezajímá, zdali celý život žil v Československu nebo nikoli. Myslíte, že ve Washingtonu, Londýně nebo v Paříži vypukne hádka, jestli paní Schwarzenbergová je spíš Švýcarka nebo Rakušanka a proč má potíže s výslovností písmene „ř“ ? Jistě mi každý rozumný člověk dá za pravdu, že jde o žabomyší spor, který normální vzdělané vele-politiky nezajímá. Schwarzenberg je známou a uznávanou osobností ve všech koutech planety. Máme v něm velký politický kapitál, který by Češi neměli jen tak promrhat někde u kolotoče. Nejen, že otvírá dveře do Evropy, nýbrž dokonce brány do světa. Národ, který není schopen využít takovouto zlatou šanci, by měl být posuzován podle starého francouzského výroku: „Když je někdo osel, ať žere seno!“ Mimo jiné je třeba zdůraznit jednu historickou pravdu: Winston Churchill šišlal daleko více než Karel Schwarzenberg a přesto se stal největší politickou osobností 20. století!
22. 01. 2013 | 11:53

Janda napsal(a):

Sudeťáku, narodit se jako čech dá nemluvněti stejnou námahu jako narodit se jako šlechtic, jenom těch šlechticů je méně.
A schwarzenberga nemůžeme volit už proto že prohlásil Benešovy dekrety za neplatné. Rozhodně nehodláme odškodńovat Němce a sudeťáky za to že rozpoutali 2. sv. válku a zabili desítky milionů lidí
22. 01. 2013 | 12:16

Vladko napsal(a):

Blog není o Sudetech. Blog je o tom jak jsou "umělci " trapní, a za pár grošů prodají cokoliv, i vlastní zemi.
Dejdar svým lokajským přizvukováním jak mu vylhaný seriál "otevřel oči a změnil myšlení", Stránský, Bočan a Hřebejk a ti ostatní jsou horší než komunisti- kádrovat kdo smí a kdo nesmí hrát z ideových důvodů
22. 01. 2013 | 12:21

skeptický napsal(a):

Sudeťák

Když citujete,používejte zdroje.
22. 01. 2013 | 14:14

zodpovědný volič napsal(a):

Major Zeman je dobrý seriál. Obratně podvracel socialistické zřízení. Ukázal, že vynikajícím komunistickým kriminalistou může být i blb.
22. 01. 2013 | 17:37

Kleročech Hans napsal(a):

Jsme ještě dost burani a proto máme strach z Němcu,Evropanů a možna i z celého světa.Ta naše hezká vlast asi nebude.
23. 01. 2013 | 10:20

doom napsal(a):

Bohužel volba prezidenta v této zemi nic nezmění, ať tam bude český mekta nebo rakouský. Stejně si budou naší takzvaně demokraticky zvolení zástupci z nás dělat jen dojnou krávu, takže máme jen dvě možnosti, jak stávající stav změnit:
buď emigrovat (zvolí asi hlavně mladí),
nebo po plyšové revoluci musí přijít krvavá, kde se zbavíme těch žab na prameni, a to bez ohledu na barvu jejich stranické knížky či barvu ptáka. Prostě takto na vlastní náklady dotovat bandu zlodějů, korupčníků, vyděračů, a lhářů, kteří nás reprezentují, už normální lidi dlouho nevydrží ;-)
23. 01. 2013 | 22:59

santiago napsal(a):

Jan Hřebejk v sobotním večerním zpravodajství televize Prima z pražské Lucerny: "Rudá a hnědá prasata táhla lháře a demagoga na Hrad." jak by se ti to líbilo Hřebejku, kdybych toto naspal na adresu tvých rodič, nebo bych je nazval tak, jak ty nazývaš voliče, co ty klenote, jak bys reagoval? asi by tě to nepotěšilo,že ? někdy je lépe mlčet... reži-sére
30. 01. 2013 | 16:28

David napsal(a):

Je dobře,že pan Hřebejk ukázal,jaký je vlastně člověk.Všechno to pozlátko lidství....spousta herců volilo Zemana,jen s tím netáhli do kampaně.Pro pana Hřebejka jsou to rudá prasata.Nebudu ho urážet stejnými slovy.Neklesnu na jeho velmi nízkou úroveň.Mezi voliči K.S. je určitě spousta slušných lidí,troufnu si říct,že většina.Pan Hřebejk tam ovšem zcela určitě nepatří.
01. 02. 2013 | 23:07

Ladislav napsal(a):

Stále se více a více ukazuje, že voliči KS patří k části národa, která jde nejsnáze zmanipulovat. Sami jsou velmi pyšní na své opakování myšlenek, které si přečetli v soukromém bulváru vydávaného za svobodný tisk. Spodina národa.
Jinak, oba kandidáti jsou prohra slušnosti a spravedlnosti a lidi si to vyžerou pěkně do dna, jen ten Zeman není tak velká svině, jako všemi hlavními médii podporovaný KS.
Nu a Hřebejk? Ten to nedělá zadarmo, ale takový rozhled aby jim to došlo jeho příznivci nemají.
Ladislav
03. 02. 2013 | 09:09

Petr napsal(a):

Poučení citátem pro p. Hřebejka: "Všechno co říkáš, říkáš sám o sobě - zejména, když mluvíš o druhých." Paul Valéry
04. 02. 2013 | 14:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy