Přemluv Issovou a Mádla

23. 04. 2010 | 16:37
Přečteno 43742 krát
Sedím si ve svém káhirském obýváku a rozjímám o volbách v Česku. No co, shrnuji si pro sebe, alespoň jsou ty naše volby svobodné, po vyhlášení výsledků se lidi nerozsekají mačetami a určitě nám roste mladá generace, která už má plné zuby vzájemných sprostých výpadů, kterým se u nás bůhvíproč říká „předvolební kampaň“. Mladí lidé, poučení ze škol, že se má argumentovat věcně a s respektem vůči odlišným názorům, tu naši politickou kulturu postupně alespoň trochu vylepší, ujišťuji sám sebe.

A pak ke mně přes sociální sítě doputuje video Nevolte Levici! Přemluv dědu a bábu. Zírám s otevřenou pusou na dva reprezentanty mladé „kulturní elity“, kterak se bezostyšně pouští do primitivního verbálního útoku vůči starým lidem, prokládaného extra-trapnými vtipy ve stylu spojení příjmení Milana Kundery s obrázkem vagíny.

Na video se už nějaká ta kritika snesla. Prý jde o nepovedený plagiát videa použitého během amerických prezidentských voleb. Také není jasné, zda jde skutečně jen o vlastní iniciativu dvou herců nebo zda za vším stojí nějaká politická strana. Spekuluje se, že za klipem může dokonce stát sama levice, doufajíc, že mnoho lidí klip urazí nebo znechutí a na truc to tam pravici nehodí.

Ať tak nebo onak, pro mě samotného není problém až tak moc v tom, jak je klip technicky nedokonalý, myšlenkově neoriginální nebo že za ním může stát nějaká politická strana. Problém vidím v tom, že si dva mladí lidé sedli a udělali něco, co je ve své podstatě netolerantní, sprosté a agresivní. A navíc to zdůvodnili tím, že chtěli zvýšit zájem mladých lidí o politiku. Ptám se, jaký asi bude typ mladého člověka, kterému něco netolerantního, sprostého a agresivního zvýší zájem o politiku?

Na Facebooku jsem o klipu mluvil s několika přáteli. Zazněl i argument, že to přeci nevadí, když se nám to nelíbí, protože my nejsme „cílová skupina“. Ptám se, mělo by být společenskou povinností kulturních elit vzdělávat a civilizovat širokou veřejnost nebo jen tupě dodávat služby masám na základě toho, co se líbí? Jak si můžou dva mladí lidé na straně jedné stěžovat na pokleslou politickou kulturu v naší zemi a na straně druhé bojovat s touto pokleslostí klipem, který ji plně stimuluje?

Proto bych rád přemluvil Martu Issovou a Jiřího Mádla, aby se veřejně za svůj klip omluvili jak starým lidem, které tak nechutně paušalizovali, tak lidem, kteří zastávají legitimní levicové, pravicové, středové nebo nevím jaké politické názory a přejí si, aby se jejich ideové rozpory odehrávaly v rovině slušné a věcné argumentace.

Původně jsem na vypuštěný klip ani nechtěl reagovat, abych zbytečně nešel na ruku marketingovým mágům a nezvyšoval povědomí o jeho existenci. Nakonec jsem se ale rozhodl, že založím apolitickou skupinu na Facebooku, do které bych rád pozval každého, koho už zkrátka štve, jakým stylem se v krásné, vyspělé a bohaté středoevropské zemi vedou politické kampaně a politická soupeření jak mezi politiky, tak mezi jejich voliči.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

prirodovedec budte laskave presny ... promitat uhoře ....
24. 04. 2010 | 23:47

Lena napsal(a):

přírodovědec:

to nebyl had ale úhoř! Fuj, styďte se, přírodovědče.

S prof. D. nic řešit nebudu. Prostě ho nějak nemám ráda. Důvody se mi tu udávat nechce - takhle veřejně. Akorát se vždycky s potěšením podívám na jeho obrázky.

Pošlu to radši kamarádovi na MU. Ten se taky zabývá astrofotografií, už jsem sem kdysi dávala odkaz, ale pošlu znova:
http://astro.sci.muni.cz/fo...
Celé stránky zde: http://astro.sci.muni.cz/
Vlevo uprostřed jsou snímky z Chile.
24. 04. 2010 | 23:48

mb napsal(a):

cozpak byste dal svemu bliznimu hada kdyzby po vas chtel rybu ???
24. 04. 2010 | 23:50

stejskal napsal(a):

Ms. Ephemerid :-) :-) :-) l.s.

Dobrou noc všem.
24. 04. 2010 | 23:55

tečka napsal(a):

Vrátil jsem se od babičky. To video mne neuvěřitelně naštvalo. Trio Mádl Issová Zelenka u mě skončili.
Na videu mi nepřijde zábavné vůbec nic. A hledat v tom nějaké další významy - proboha. I Der Evige Jude má tisíc skrytých významů. Ta reakce na to video je přesná až mrazí. Stydím se za to, že jsem Čech.
Kdysi jsem tu napsal příspěvek ve kterém jsem popisoval ODS jako NSDAP a jména hlavních aktérů jsem zaměnil za ta nacistická (šlo o jejich sjezd či kongres). Pan Stejskal to smazal že prý je to nepřípustná konotace. Dalo by se říci: To jsou dneska konotace pane Stejskale.
24. 04. 2010 | 23:58

stejskal napsal(a):

To by se jistě dalo, pane tečko.

Dobrou noc i Vám.

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 00:07

tečka napsal(a):

I vám pane Stejskale
25. 04. 2010 | 00:12

Kristy napsal(a):

Myslím, že jsme ve svobodný zemi, kde může mít každej svůj názor..video mě nijak nepohoršuje, je to jejich názor..a není potřeba okolo toho dělat takový hunbuk..
25. 04. 2010 | 00:28

almost glossed™ napsal(a):

Režisér do puntíku vykradl cizí nápad http://www.ct24.cz/vysilani... , zaangažoval syna jiného zloděje http://www.denikreferendum.... a dceru herečky ze seriálu Žena za pultem, aby společně pozdvihli politickou kulturu v České republice ve prospěch pravice.

To prostě musí vyjít.
25. 04. 2010 | 01:29

97 napsal(a):

2 miliony přispěl stát na Snowboarďáky, kterýžto film odstartoval kariéru p.Mádla. Fond na podporu kinematografie patří pod Ministerstvo kultury a to v té době vedl p.Dostál ze zlé levicové ČSSD. Co dodat.
25. 04. 2010 | 01:53

97 napsal(a):

"přemluv tátu a strejdu, ať nepodplácej a nekradou" - http://www.ahaonline.cz/cz/...!?action=&ankaction=hlasovat&odpid=861&otid=178
25. 04. 2010 | 02:14

S.Š. napsal(a):

vlk, ad odkaz kočky šklíby : Přehlédla jsem, vlku, že již ve Vašem psaní se nachází jméno Keller, tedy (levicový ideolog) prof. dr. Keller. Kdybych bývala byla pozornější, napsala bych Vám rovnou, že čtu sice dost, rozhodně ale nemusím číst všechno. Protože jsem ale řekla "jdu na to", pustila jsem se do toho, zprvu snad i srdnatě. S politováním, já ten článek ale nedočetla, nešlo to, tohle je prostě nad mé síly. Vždyť to je demagogie jak prase (omluva editorům) ! Nenapadá mě, s čím by se něco takového dalo úspěšně srovnat (snad Petr Hájek na druhé straně politického spektra). Vezměme třeba jeho – ostatně, díky levici dost obecně rozšířené tvrzení – o tom, co všechno pravice rozkradla (a co jiného by se za to dalo pořídit). Není to snad spíš tak, že téměř všichni, vynechám-li Vladimíra Špidlu či Miloše Zemana a snad (možná) Petra Nečase, se ve vysokých funkcích začali chovat jako utržení ze řetězu ? Byla to opravdu jenom pravice, kdo může za stamiliardy v luftě ? Ne, promiňte, tohle rozebírat skutečně nebudu, nehledě na to, že seriózní pojednání by muselo výrazně překročit rámec zdejšího psaní.

Ptal jste se i na další věc, totiž na ony “sdílené hodnoty”. Jako i v předchozím, ani zde nelze odpovědět jinak než stručně, což svádí k frázím a jednoduchým větám (za něž mne zde následně nepochybně někdo napadne). Vzhledem k formátu to nicméně nelze jinak.

Takže velmi stručně : moje rodina, nejen má maminka, preferuje tradiční konzervativní hodnoty, totiž demokracii, založenou na ideálech západní křesťanské civilizace, na ideálech svobody, demokracie a humanismu. Šanci na naše hlasy mají ti, kdo budou trvat na svobodě slova, prosazovat vymahatelnost práva bez ohledu na sociálně-společenské postavení jednotlivců a otevřeně pojmenovávat nepříjemné problémy. Podporujeme ty politické strany, které se budou zasazovat o stanovení jasných priorit v zahraniční politice. Ta je v poslední době pasivní a nečitelná a potácí se ode zdi ke zdi. Mám na mysli zahraniční politiku orientovanou na EU a transtlantické spojenectví, politiku, která se staví vstřícně k evropské integraci, podporuje udržení vojenské a politické přítomnosti USA v Evropě, snaží se zabránit rozpadu euroatlantické vazby, a – nesmím zapomenout – podílí se na obraně lidských práv ve světě. Za další : Není možné těžit z výhod a nenést žádná rizika. Není možné zásadně měnit naše závazky vůči spojencům nebo utíkat z Afghánistánu podle toho, co zrovna řekne nějaký průzkum veřejného mínění. Naši podporu má dále politika, která bude usilovat o zvýšení naší energetické bezpečnosti, o omezení její závislosti na Rusku a která bude zásadně odmítat snahy o obnovení sféry vlivu Ruska v jeho sousedství. Podporujeme takovou politiku, která by se zasadila o zrušení těch Benešových dekretů, které uplatňovaly kolektivní vinu (nic takového není ani v programu ODS, ani v programu TOP09).
25. 04. 2010 | 02:40

S.Š. napsal(a):

Pokr.

Podpoříme takovou politickou stranu, která bude usilovat o zdravé veřejné finance, snažit se likvidovat deficit veřejných rozpočtů a razantně snižovat výdaje státu. Nezavrhujeme, jak byste si snad mohl myslet, sociální soudržnost, a to jak mezigenerační solidaritu, tak solidaritu se slabými, nemocnými nebo handicapovanými. Ve shodě s oběma pravicovými stranami (ODS a TOP09) máme však za to, že sociální systém nesmí představovat alternativu k pracovitosti, a demotivovat tak celou společnost. Přílišná závislost na sociálním programu státu omezuje svobodu, snižuje sebevědomí a důstojnost, to je náš názor. Hlas dáme takové straně, která si je vědoma, že je nezbytné urychleně začít pracovat na reformě dlouhodobě neudržitelného důchodového systému, který podvazuje ekonomický rozvoj, reformě systému zdravotní péče a výrazném posílení vědy, výzkumu a vzdělání. Hlas dáme tomu uskupení, jež deklaruje zájem na dodržování práva (zisk nesmí mít přednost před právem a morálkou). Pokud však zůstane u deklarace, náš hlas dostane toliko jednou. Za poslední : Odmítáme, aby tón politiky udával agresivní, bezohledný, nejvíce neomalený, nejvíce populistický a demagogický hráč. Nevím, jestli je to vyčerpávající, určitě jsem na něco zapomněla.

Z přehledu Vám je jistě jasné, jakou politickou stranu jsme – často se zamhouřenýma očima a s přemáháním – volili, stejně jako to, jakou stranu budeme volit dnes, tedy v květnu (říkám-li současně, že ODS ve stavu, do něhož dospěla, zodpovědně volit nelze). Krom všeho vyjmenovaného, abych byla zcela upřímná, také proto, že její šéf je kmotrem jednoho z členů mé nukleární rodiny.

P.S.: Rozhodně mně ale nedáváte jednoduché otázky :-)
25. 04. 2010 | 02:41

S.Š. napsal(a):

Prirodovedec :

Nevím moc, jak se vyjádřit k Vicovi, resp. co dodat k tvrzením typu “úlet jako hrom” (bez dalšího komentáře). Beru to jako názor, to je přece O.K. Babičky a dědečkové na mítincích ČSSD : ano, jistěže se mohou cítit dotčeni kupř. pískáním na píšťalky nebo nápisy proti panu Jiřímu, s nímž se bezesporu ztotožnili (včetně jeho hrubinánství, jež jim – domnívám se – nejen nevadí, ale u svého vůdce jej obdivují), to vše je ale neopravňuje ke slovní či fyzické agresivitě. Jsem nakloněna omlouvat stáří, tohle by se jim ale stávat nemělo, jistě se mnou budete Vy (i pan Vico) souhlasit.

Co tam bylo dalšího ? Ano, konspirační pozadí Topolánkova extempore v LUI. Tak tady bych se skoro bránila. Nevím totiž nic o tom, že bych psala o konspiračním pozadí Topolánkova rozhovoru, už z toho prostého důvodu, že jsem si nic takového nemyslela a ani nemyslím. To je trošku nefér útok, možná, že měl autor uvést přesně, jaké mé konkrétní výroky má na mysli. O čem jsem ale v té souvislosti docela určitě psala, bylo to, že tzv. seriózní media byla velmi, velmi neseriózní, že kupř. lidovky.cz, přes víkend většinou “mrtvé”, otiskly v inkriminované dny 6 nebo 7 hanlivých, vesměs neautorizovaných článků (LN se od nich posléze distancovaly v čl. P. Kamberského), které vycházely z překroucených textů Blesku (so as idnes.cz), čehož si všimlo více autorů (kupř. K. Hvížďala a B. Doležal). Trvalo několik dnů, než se vůbec kdo snažil předmětné video si přehrát (ač to již bylo možné) a některé “listy” (lidovky a idnes) do omrzení opisovaly stále totéž. Topolánkovi se za hrubá zkreslení dodnes nikdo neomluvil, to považuji za neomluvitelné prozměnu já. V tom, jak si některá tisková media (pozor, nikoliv Právo a HN) počínala, nemohu vidět nic jiného než záměr, neschopnost takového rozměru bych skutečně spíš vyloučila. Co jsem mohla v té věci dále kriticky poznamenat, je to, že do věci se okamžitě vložil Václav Klaus se slovy, že “je třeba něco udělat”, které jsem chápala (a stále chápu) jako návodná. Není to poprvé, co se snažil vývoj v ODS ovlivnit. Jestli měl toto p. vico na mysli, tak se nemýlil. Znám velmi dobře své papennheimské, m.j. i proto, že jsem měla možnost poznat je zblízka (prací, nikoliv krátkodobou).

A nakonec Katyně, resp. Smolensk. Nemyslím, že bych nějak výrazně přestřelila. Dnes, s odstupem dvou týdnů, o neštěstí nevíme ani o chlup víc, než první či druhý den. K havárii se až na jednu či dvě výjimky stále vyjadřují Rusové, polská strana spíše mlčí, Jaroslaw Kaczynski dosud neřekl ani písmeno. V letadle byly tři černé skříňky, všechny zabavili Rusové, z nich jednu posléze uvolnili Polákům (pokud mi něco uniklo, opravte mne, prosím). Nejprve jsme se dozvěděli, že jsou nepoškozené a detailně mapují poslední chvíle letu, později, že celé pasáže musejí být rekonstruovány. Dál jsme vyslechli svědectví o manipulaci s osvětlením ranveje. Co k tomu říct ? Jediné. Šlo o havárii, která nemá vzhledem k počtu politické reprezentace nějakého státu ve světě obdoby. Kdyby byl býval okamžitě, myslím ihned, přizván nějaký nezávislý vyšetřovatel typu americké FAA (Federal Aviation Administration), nebylo by o čem hovořit. Takhle, sorry, pochybnosti musí přetrvávat, opak bych považovala za neprofesionální, neboť “fide, sed cui fidas, vide” (důvěřuj, ale dívej se, komu), zůstává stale platné. Pan vico nechť tomu ale klidně říká jak chce.

Příjemný zbytek víkendu všem diskutujícím.
25. 04. 2010 | 04:24

kočka šklíba napsal(a):

Sylvo Šauerová, jste to Vy, kdo byl náměstkyní S. Devátého v BIS?
25. 04. 2010 | 04:35

Pepa Řepa napsal(a):

To šauerová
tak a máte to. Přírodovědec Vám to "nandal".
-----------
Ale jinak se asi lisime a neceho bych se u Vas bal. Vase kultivovanost se mi tak trosku snoubi s pohrdavymi zablesky ve Vasem psani vuci tem "prostym lidem" stavejicim z druzstevniho
-------------
Pohrdáte "prostým lidem".
Proč? Protože nenávistně a zakysle nevyjete s ostatními, nepožadujete pro tvůrce trest smrti, dokonce zpochybňujete, že "staří" nevolí ČSSD nebo KSČM.
Snad nejste taková zrůda, která nevolí t.zv. "levici".
Styďte se.

To přece každej "rozumnej" dělá.
Když ne z přesvědčení, tak už ze "solidarity" ke generaci.

Ve svém okruhu neznám nikoho takového. Asi se stýkám z blbejma lidma.

Nasadil se druhý rychlostní stupeň.
Nevadí, že nejste klipem oslněna, nevadí, že nejste voličkou ODS.
Ale nepropadla jste smečkovému pudu, jste "nějaká divná" jako ten velkopopovickej kozel.

Staré dobré heslo: Kdo nejde s námi..... v novém balení.
Dlouho jsem tady nezažil tolik zakyslosti.Žasnu, jak si někdo představuje "nandat" to jinému.
nemyslím přírodovědce, toho mám přečteného, ten se-na rozdíl od mnohých-uculuje.

Zachovejte klid, povzneste se na to.Je to spíš k úsměvu, i když smutnému.

Jděte ven, něco si přečtěte, život je krásnej.
Jste mladší, až přijdete do let, tak si možná-na svých vrstevnících- ověříte, že je smutné, když se člověk stane remcající zakyslou babkou či dědkem, bez špetky humoru a sebeironie.
Mějte se.
25. 04. 2010 | 06:55

Pepa Řepa napsal(a):

To SŠ
mezitím naskočily vaše příspěvky.
Pozdravujte maminku. Podle názorů rozumná žena, řekl bych.

I když divná, neobdivuje Paroubka.
25. 04. 2010 | 07:04

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a ještě jeden postřeh,
Zvláštní půvab mají ti, kteří hbitě postřehli, že je klip obšlehnutý.
Troufám si říct, že-v drtivé většině- nesledují americká media, ale stačí jim tupě opakovat to, co jiný napíše.

Tím nechci říct, že je klip kvalitní čí neobšlehnutý, pouze konstatovat, jak je snadné stát se echem a znalecky mudrovat o autorském původu, či kvalitě herečky (je jedno jaké).

Je to všechno úsměvná bouře ve sklenici vody.
25. 04. 2010 | 07:12

Pepa Řepa napsal(a):

A už tady máme dalšího mudrce.

Co prej může bejt Martha Issová za herečku, když její máma, Lenka Termerová hrála se Švorcovou.

Já bych odsoudil k smrti i Lenku Termerovou za to, co porodila.
Dobrý panoptikum.
25. 04. 2010 | 07:21

Admirál napsal(a):

Přírodovědec - tak jsem shlédl i "Přemluv Madlu".

Je to reakce na obraz obrazem. Slovní reakce bude vždy kulhavá.

"Přemluv bábu" by se mělo prezentovat vždy společně s Přemluv Mádlu". Jedině společně to sděluje, co má být sděleno a odhaluje, co má být skryto.
25. 04. 2010 | 07:35

stále rebel napsal(a):

„Přestože se volby konaly v atmosféře nátlaku a teroru ze strany nacistické strany, nepodařilo se v nich NSDAP získat nadpoloviční většinu hlasů. NSDAP vyhrála se ziskem 43,9 % a většinu v říšském sněmu měla pouze s přispěním svého konzervativního koaličního partnera Německo-nacionalní lidové strany, která získala 8 % hlasů. I přes možnost sestavení vlády s většinovou podporou v říšském sněmu se nacisté rozhodli prakticky zničit parlamentní demokracii. 23. března 1933 umožnil říšský sněm pod nátlakem tzv. zmocňovacím zákonem vládě nadále vydávat zákony bez závislosti na souhlasu parlamentu. Proti zákonu hlasovali pouze sociální demokraté (komunisté byli již dříve z říšského sněmu vypuzeni).

Glajchšaltování německé společnosti pokračovalo zákazem sociálně-demokratické strany v červnu a "dobrovolným" rozpuštěním katolické strany Zentrum v červenci 1933. V květnu byly rozpuštěny odborové organizace a pracující se museli povinně sdružovat v nově zřízených stavovských nacistických organizacích. „
http://www.holocaust.cz/cz2...
25. 04. 2010 | 07:47

vlaďa napsal(a):

Jak usilovně sleduji o co kráčí,tak nespíš za neúctu k stáří může socialistická Brusel,Sudetoněmecký landsmanšaft a především ti dva němčouři Parkinson se Simpsonem.Bazální ganglia a nedostatek dopaminu spolu se selektivní pamětí,to dovede dělat divy.A proč námto dosud nevysvětlil o co vlastně jde,Pan Profesor?Vždyť je ve videu také,sic jen visící nad gaučem,ale,jak bych to tak řekl;celé to jaksi zastřešuje.Všdyť on je tak moudrý,že i ví,co neřekl!Povězte mně kdo na to má,dámy a pánové.Jedině ON,jedině ON...
25. 04. 2010 | 07:48

Admirál napsal(a):

S.Š. - "Topolánkovi se za hrubá zkreslení dodnes nikdo neomluvil, to považuji za neomluvitelné prozměnu já."

Nevšiml jsem si, že by jste se bila za omluvu za hrubá zkreslení pro Ratha. Přitom jednalo se o případy tak říkajíc "přes kopírák".

Proto se mi zdají Vaše truchlozpěvy nad "záměrem či neschopností" médií falešné.
25. 04. 2010 | 07:53

jarpor napsal(a):

A pak, že na nejdelší debaty pod blogy je paní Paroubková... nebo že by "důležitost", možná lépe obsahy sdělení jejích blogů a tohoto měly něco společného ? Skoro se mi to tak jeví...

Smekám před S.Š.. za trpělivost debatovat s ... ale, a to hlavně, za názory a způsob jejich písemného vyjádření... A neberte to jako servilitu.

Vico - odpověděl jste mi, že jsem "obyčejný".
Něco tu nehraje. Jako obyčejný shledávám, že to co mi nabízí, jako obyčejnému, pan Paroubek, s mnohým hluboce nesouhlasím, když se mírním, abych ty nabídky, co pro mě chce tato strana dělat nenazval přímo.... . Takže - ta definice "obyčejného člověka" z pera autorů tohoto termínu, by se přece jen hodila...

Přírodovědec

Bavíte se - fajn, replikujete - fajn,
všeho moc škodí - řekl bych... i povyšování a poučování :-)

Tak - vzhůru do boje proti klipu... proti protagonistům... za úctu ke stáří... kdo nejde s námi - jde proti nám... :-))

Slovy Nového - zavřete oči, odcházím... venku je krásně, tak s celou rodinou... a o klipu padne asi pár slov - jako o jiném, všem možném, včetně lidské hlouposti... a taky o tom, že jakýsi klip na skutečné úctě ke stáří nepřidá ale také nevezme naprosto nic...

Hezký den
25. 04. 2010 | 08:40

vlk napsal(a):

Tak jsme zas e juknul, co se rtu urodilo přes noc!
A je to fajn!
Už mne ten klip nebere, už se chechtám. a docela od srdce.

Přírodovědec to skvěle ošéfoval!
Jo kdyby tu psali suchaři jako já, asi by to byla přestřelka, ale takhle je to prostě fajnový.

Ale aby příliš nezpych- šmrnc tomu dodávají i všichni ostatní, debatně účastní.

Vždycky jsem tvrdil, že dámy Aktuálně jsou zpravidla diskuterskou elitou.
Jen to potvrzují.
idím jich tu aspoň 5. Anba, kočka šklíba, S.Š. Lena, jepice... Jsem rád, že je vidím a čtu.
Konec konců, patří mezi moje nejoblíbenější. I když se snimi nutně nemusím shodnout v tom , co píší...
Oslovm jedinou z nich, protože už jsme ji oslovil napřímo před tím.

Paní S.Š.
už vám za mne odpověděl přírodovědec. Ve 23:12:21.
Jo a když mi píšete , že jste mne nepotěšila ani pod Žákem... Tak to není pravda. Respektuji Vaše vidění světa. Ono zase asi až tak odlišné od toho mého nebude Nejspíš s e budeme lišit v některých systémovýc prioritách a a si i vpohleu , jak rozližit celkové náklay, ale nikoli v tom nejzásadnějším.
Ale je pravdou , že jsemu Žáka čekal nanějakou Vaši odpověď.
A nemohu si pomoci, musím zajet a to s gustem do

STEJSKALA:

tuhle napsal blog o tom jestli spolu umíme diskutovat, zda si umíme naslouchat a tak dál. A byla / je u toho dloouuuuuháááááááá diskuse. Skoro tak dlouhá , jako mám jednu ruku dlouhoooooouuuuuu.

Kde jsem zastával názor, zjednodušeně řečeno, že jde v podstatě o prázdnou věc. Tím s e nechci dotknout autorů, pánů editora a Lexe....

Nakonec s epopsalo spousta písmen a fronty zůstaly nepohnuté.

Proč o tom tady píši? Nechť s e editor podívá na zdejší diskusi. Měla by být podle jeho představ. Aspoň doufám. Ať si zkusí udělat sám brzek o tom, proč zdejší debata je taková , jaká tu je. A nejde o jednhlasný souhlasný chor. A neabsentují zd e agresivní nicky.
Jak to, že ta debata je jiná?

Odpověď je velmi jednoduchá.
25. 04. 2010 | 08:55

Vico napsal(a):

jarpor : Sluší se reagovat. Definici obyčejného člověka vám nedá ani předvolební Paroubek. Neberte ty předvolební billboardy vážně, dobře radím:-)

V televizi teď běží každý týden pořad -Neobyčejné životy -. Prakticky vždy to jsou herci. Teď, když víme, kdo jsou ti s neobyčejnými životy, dovodíme , kdo jsou ti s životy obyčejnými.

Jarpore - jste Mádl? Jste herec?

Pokud nejste, tak jste obyčejný člověk. Nezbývá vám nic jiného, než volit Paroubka :-)
25. 04. 2010 | 09:45

vlk napsal(a):

S.Š.

díky za odpověď.
Než se jí budu zabývat, budu konstatovat, že ny otázky, na které jste mi právě odpověděla, nebyly zcela dobře precizovány.

Měl jsme s e zeptat na priority na to , jak jste s jejich plnění byla spokojena od těch, kterým jste dala posledně volební hlas. Vy nebo Vaše paní matka.
Leč stalo a já se dodatečně omlouvám.
Teď k tomu, co jste napsala. Ohledně Kellerova článku - tady s e zásadně lišíme. a docela mne to mrzí a stojí ho opravdu dočíst až do konce. Nejde o žádnu demagogii. Ne pokud jste dočetla až k rozboru chování a pozice střední třídy. Tohle já považuji za jádro jeho článku. a soudím, že má, bohužel, pravdu.
Ostatně - dostanu se k tomu dále.

K Vámi a Vaší rodinou sdíleným hodnotám. Drtivá většina z nich je stejná i u mne. Lišíme s e jen v několika. Byť pro mne nepřekročitelných. Například v otázce odsunu. To by bylo na zásadní a dlouhou debatu. Kdyby Vás zajímala moje stanoviska a argumentace, najdete ji pod jedním z blogů p. Žáka na toto téma.

Teď jen argument hlavní: Nemůžete posuzovat tehdejší dění a skutky optikou současného chápání práva. Je to přesně stejný postup, jako kdyby dneska někdo zažaloval nějakou automobilku o náhradu škody, že je odpovědna za smrt rodičů , kteří měli havárku v roce 1946 v autě té automobilky. protože nebylo vybaveno ABS, airbagy a bezpečnostními pásy. Ale pokračujme v diskusi nad Vaší odpovědí.
Nemyslím, že by Keller byl ve svém vidění světa a rozkrádání republiky tak jednostranný Ne tak jednostranný, jak ve svém materiálu zkratkovitě píše.Protože píše o české pravici.
Co plným právem tzv. české pravici vyčítat může a tady mi a si odporovat nebudete, je fakt, že to byla ona, která pokládala základy tohoto státu. a jen ona si mohla vybrat , jak ten stát založí. A založila jej jako klientelistický, nepotistický a korupční. Bohužel. To už z nám nikdo neodpáře.
Píšete o Zemanovi jako o panu "taky čistém". Lituji, ale Zeman byl druhý a poslední , kdo mohl to chybné založení státu ještě opravit. On tu možnost vyměnil za to že bude tím, kdo vchází do Strakovky hlavním vchodem. Víte o tom o dost víc než já.A souhlasím s vámi - levice u moci také kradla jak utržená ze řetězu. Mimo jiné - také proto jsem ji nevolil v posledních volbách.
Ohledně toho, jak vidíte ekonomiku... A Vaše priority v této oblasti.. necloumá s Vámi beznaděj? právě v této oblasti?
Podívejme s e na TOPless . Partička bývalých lidovců. Kteří hlasovali pro 16 z 18-ti rozpočtů téhle republiky. Kteří prohlasovali předvolebně účelový naprosto zhovadilý rozpočet 2009. Nebo ODS, která odhlasovala z oněch 18-ti rozpočtů 12... A terá co s e řebíčkování týče , zatím zlámala v téhle oblasti veškeré rekordy... A opět vylhaný rozpočet 2009 i jsou nebo mohou pro Vás být garantem snižování dluhů rozpočtů?Na soc dema se neptám, ti to zcela zjevně nejsou..OK Ale ty ostatní varianty?
Problémem českých rozpočtů nejsou sociální dávky, ani jejich adresnost či rozbujelost. Problémem českých rozpočtů je jejich rozkrádání. Viděl jsme analýzy, které říkají , že ze státních prostředků je ročně rozkradeno až 130 miliard. tedy včetně zneužívání peněz ze zdravotního pojištění... To kdyby nebylo, me přebytkový rozpočet. Nebo skoro přebytkový.
25. 04. 2010 | 10:07

vlk napsal(a):

dokončení
Výdaje na sociální platby jsou u nás v poměru k HDP jedny z nejnižších v EU... Ta redukce má velmi konečný rozměr . A tady nutně musím zovu poukázat na Kellera. Neb definuje přesně!
Navíc, postihne ty, kteří nemají příliš manévrovacího prostoru. Snížíme jim příjem podle hesla - kdo nepracuje , ať nejí. Z hlediska morálky je to v pohodě. Nicméně -oni nezalezou někam do houští či kanálu, aby tam tiše zdechli a nás dále neotravovali. Oni začnou svou spotřebu saturovat jinak.A rozhodně ji nezmenší. Víte kolik stojí jedna dopravní značka? 1500, Víte kolik stojí takový kanalizační poklop ? Až 10 tisíc, pokud jde o starou, můžeme říci - uměleckou litinu, jaká se dá najít ještě v řadě měst, tedy v jejich centrech, kam určitě nepříjdou poklopy betonové. A nebudu se ptát , kolik stojí den pobytu vězně v base.
Na to všechno tedy budeme muset mít a na řadu dalšího.
Očekávám námitku, že přece tyhle náklady nemohou ospravedlnit to, že budeme platit lumpy, co prostě nechtěj ía nebudou dělat. .. No žijeme v ekonomické společnosti, kd e s eoptimalizují náklady přece!Dobrá , dobrá , proto umožníme jiným , sofistikovaným lumpům rozkrádat ve velkém.S tím, že se spokojíme s těmi drobty , co nám za naše peníze jako protislužbu odvedou... S tímhle neumím žít. Malé grázly jde dost pacifikovat. Velcí prostě rozloží společnost.

Bylo by toho ještě dost , co bych chtěl napsat, nicméně - nic co byste nevěděla a neznala.
Já nevím koho budu volit, nejspíš volit ani nepůjdu. Protože program pro mne znamená už velmi málo . Daleko víc mne zajímají týpci, co jej jako budou uskutečňovat... A promiňte , včetně kmotra ve Vaší rodině / který se mimochodem zachoval jako kmotr v zásadní afeře podlomení zbytků demokracie v tomhle státě/, nevidím nikoho, koho bych považoval aspoň za minimálního garanta čehokoli. S vyjímkou paní Hybáškové. Která se ale nejspíš nedostane vůbec do parlamentu.
A na konec - že Vám nedávám jednoduché otázky?? A Vy byste jednoduché otázky chtěla,-))))?

Tak tomu prosím nevěřím.
Na jednoduché otázky tu máme celou českou politickou scénu...
P.S.
když vidím, kam diskuse okročila av jaké jste palbě, omlouvám s eza svoje otázky.
Pepa Řepa
elegáne zdejších stránek, proč najednou ta kyselost až hořkost?
Jsem docela překvapen?

Protože vaše oblíben maňáskyně se ukázala být dokonalou blbkou a je to konstatováno nahlas?? Téměř chorem?
Je to snad vina zdejšího publika, že se k tomu dobrovolně / nebo snad ji pravice k tomu znásilnila/ propůjčila?
25. 04. 2010 | 10:09

mb napsal(a):

stále rebel, odsuzujete podobným způsobem náš únor ´48 ... ?

jednalo se o stejnou / inverzní situaci ....

o předchozím zakázání dalších stran národní frontou nemluvě ...
25. 04. 2010 | 10:14

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku mně zakyslost nevsugerujete ani nepodsunete.Tu hledejte jinde.
Pláčete na špatném hrobě.
Já se jen podivuju zakyslým vrstevníkům.
Právě jsem se vrátil z tenisu a jsem v dobrém rozmaru. Jako obvykle.
25. 04. 2010 | 10:25

mb napsal(a):

mrazení nejen z vlka, cit. :Nemůžete posuzovat tehdejší dění a skutky optikou současného chápání práva.

když tohle napíšete vlku, můžete stejným způsobem omlouvat i nacistická zvěrstva a zvěrstva jakákoli jiná ....

stačí napsat že se to nemá a nedá posuzovat optikou současného chápání práva, to je formulka jako fík ....

právo jednou platí jednou neplatí .... teď privatizujeme , ted právo neplatí .... ted kolektivizujeme ... ted pravo rovněž neplatí ....

airbagy ... sofisma .... obezlička ....

vlku a vo vo vo vo vo vo tom to je ...... jednou vám nedodržování práva vadí ( česká cesta privatizace)

jindy vám nedodržování práva nevadí ( divoký odsun) ....

aneb jak by řekli soudruzi blahé doby .... nějaké chyby se soudruzi událi ( zařvali nevinní, jejich životy zkončili) ale my, soudruzi, my budujeme ( nový, lepší svět) ... a když se kácí les , létají třísky ....

s tím se vlku nikdy nesmířím ...
25. 04. 2010 | 10:27

vlk napsal(a):

mb
na vaši repliku mohu napsat jediné.. vlastně nenapíši nic.
Budu konstatovat přísloví své babičky: Komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí. A v zelené už vůbec ne.

Pepa řepa
nemylsím, že byste stál JEN proti zakyslým vrstevníkům..
25. 04. 2010 | 10:40

Petr Havelka napsal(a):

Pane vlku,

pan Pepa Řepa a překyselený?

Překyselení jsou ti co kydají na Mádla a Issovou.
"Termerová co hrála naivku se Švorcovou v ženě za pultem a její dcerkaˇ. Žabák Mádl rafťák synáček kriminálníka."
Voni ti herci jsou jaksi populární, ale duševně takoví králíčci.

Samotný klip je přitom jen blbůstka, pouhý rozmar těch umělců z Prahy.

Nicméně zdárně probouzí myšlenkové smyčky, tu o důchodcích, tu o prostších pravičáčcích.

Takže diskuze probíhá standartně, ale stojí to za to si ji přečíst.

Dnes to slíznou umělci z Prahy, jindy příjde řada na vidláky. Nejbližší termín pro vidláky tipuju na začátek června.
25. 04. 2010 | 10:42

mb napsal(a):

vlku vaše nereakce je hloupá, protože sám cítíte že tento váš verbální ( myšlenkový) projev je neudržitelný ....Nemůžete posuzovat tehdejší dění a skutky optikou současného chápání práva.

tak kdo patří do apatyky ???
25. 04. 2010 | 10:43

Pepa Řepa napsal(a):

To Havelka
jsem zvědav, co bude třetí pitomost.
Začalo to Mikešem, teď je na tapetě jakýsi klip.

Už s tím přišlo i PEHE, tak se generační hněv přesune jinam.
Třetího bych si tipnul Žáka, ten vždycky přijde s pytlem do mlejna, když už je namleto.

A víte co je největší sranda?
Kunderovu "Ptákovinu" jsem viděl zřejmě jen já, Vy a možná Stejskal.

Přitom ji před 14 dny dávala ČT, kde ji mohl vidět každý i ten, kdo se do divadla nedostane. Kdyby chtěl a kdyby nepotřeboval vyškrtat svou frustraci na všech "diskusních" pořadech, které v tomto státě běží.

To ovšem nikterak nebrání autorovi, aby z bejváku v Cairu mudroval o pokleslosti asociace jména Kundera s kosočtvercem.Je vidět, že o Kunderovi nemá ani páru.
To se povedlo.Mějte se, mě už tohle téma nebaví.
25. 04. 2010 | 10:59

Jan napsal(a):

Pozoruhodně dlouhá diskuse.
Pana Mádla vypínám kdykoli se objeví, je to čímdál častěji...
Pana Zelenku jsem ovšem respektoval...
Slyšeli jste milí inteligenti perspektivní levicí 8 let zubožovaní jména jako Masaryk, Čapek, Werich ?
Je mi z toho blivno.
Mozky vymyté a vymívané, teď už je jasné koho volit.
25. 04. 2010 | 11:01

Jan napsal(a):

pepo
kosočtverec a obrázek z anatomie nejsou jedno a to samé. Taky jsi jistě viděl kdo ten kosočtverec nakreslil a proč.
Proč ho podle tebe /myslím vulvu/ použil Zelenka? Vedle Kundery? Souvisí to nějak s honem na udavače Kunderu?
A celá ta mediální kampaň " proti zadlužování" Vám nic nepřipomíná? Pamatujete kampaň proti návratu bolševiků z roku 1998, 2002, 2006... Dokdy?
25. 04. 2010 | 11:06

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Mám rád svobodu a demokracii pokládám za nejlepší způsob správy státu, a proto odsuzuji každého, kdo si usurpuje moc, která mu nepatří. Rok 1948 je pro mne historie a při jejím posuzování přihlížím taky k tomu, co předcházelo. Za základní problém pokládám totalitu a zvůli zprava. Ta je prapříčinou problému. Ve společnosti vždy bylo a bude dost omezenců, kteří budou prohlašovat, že oni jsou těmi lepšími a vyvolenými, budou chtít vládnou těm druhým a oklešťovat jejich práva. Totalita z leva vzniká především jako reakce na neutěšené společenské problémy a v dobře spravovaném státě je její nebezpečí naprosto minimální.
25. 04. 2010 | 11:09

mb napsal(a):

mě se tam líbí třeba ti nejlepší studenti ... to zde ještě nepadlo v diskuzi .... ti nejlepší studenti jsou krejčíř a kožený .... takže ono zase tak jednostranné to video nebude / není ... má zřejmě víc rovin ... ale treba se pletu ...

treba je to skrytá moralita ... která říká ... nelze zobchodovat presvedcovani babičky a děděčka vymenou za analni animalni porno ....

treba v podtextu rikaji ... toto se nesmi a nedela ....

ale jak rikam, treba se pletu ...
25. 04. 2010 | 11:13

mb napsal(a):

pro rebel kopiruju cast prispevku kateriny z podblogu od pehe :Máme znalosti mnoha generací, vyspělou techniku, Země je úrodná, a proto by tu každý mohl žít šťasně v blahobytu a svobodě. Bída a nedostatky nejsou nic samozřejmého. Jsou tu kvůli dravým chamtivcům.

s tím bych do značné míry souhlasil s tím, že draví chamtivci ( a zloději ) byli hodně ve straně komunistické během totalitního období ....

snad jen ještě že totalita z prava vznikla rovněž jako reakce na neutěšené společenské problémy výmarské republiky ( a také nedostatečnou velkorysostí vítězných mocností .....)
25. 04. 2010 | 11:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Havelka
...řekl Pepa z depa poté co se "právě vrátil z tenisu".

Hmm. Výsledkem zjevného urážlivého plagiátu, navíc nevalné úrovně, má být tedy vyjádření solidarity několika rozmarným umělcům z Prahy, do kterých se nevybíravým způsobem pustila vidlácká svoloč z venkova.

Bože, jsme my to ale chamraď.

Howgh.

Ignorovat, ignorovat, ignorovat.
25. 04. 2010 | 11:21

Petr Havelka napsal(a):

Pane mb,

s tím "pornem" skrytá moralita těžko. Víte jde o to, že sice můžete něco tvrdit, ale každé tvrzení lze zpochybnit.

Jako ve zdejších diskuzích. napíšete, že Langer je zloděj a vzápěti někdo reaguje jeho generačním souputníkem Grossem. Teorie společenské relativity v praxi.

Tudíž to slibované porno znamená, že sice bábu s dědou přemluvíte, ale dostanete za to kulový.

Mladí lidé neradi dělají "vnucené" věci a když už, ať je to se srandou.

Klip "pornem" slibuje POKRAČOVÁNÍ srandy.
25. 04. 2010 | 11:31

Petr Havelka napsal(a):

Tencokida Hnuj

Ne, o vidlácké svoloči nic netvrdím. Ohýbáte to a podsouváte mi.
25. 04. 2010 | 11:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vlku,

zajel jste do mne excelentně ;-)

Mně se tato debata velmi líbí. Odpověď na to, proč je taková, jaká je, IMHO velmi jednoduchá není (ostatně jako odpověď na žádnou otázku týkající se něčeho, čeho se zúčastní desítky možná stovky lidí). Ale tuším, co máte na mysli, je to jeden z faktorů, které hrají roli.

Líbí se mi z mnoha důvodů (resp. zajímá mne):

Především proto, že většina debatujících se vyvarovala vulgarismů, hrubých urážek a sprostých útoků (padlo jen několik "kund(r)" a "ču.áků", což mne velmi těší)

Vždy mne pobaví, jak velká část debatujícíh zaujme zcela prediktibilní stanovisko na základě svých ideologických (stranických) preferencí, a pak už jen bojuje. Nenaslouchá, nepřemýšlí nad tím, co řekl druhý, jen bojuje za své (naše) pravdy.

No, a v neposlední řadě mně přivádí k úvahám, jak moc vážně - tragi(komi)cky, fatálně, zásadně - bere podstaná část lidí věci, které nejsou dle mého soudu příliš důležité. Hádat se o nesmyslech je daleko zábavnější, než se pustit do něčeho smysluplného :-)

A tak, abych udělal vstřícný krok (tím nemyslím vůči Vám, Vy tu zradu umělců, zdá se až tak neprožíváte) místopřísežně zde prohlašuji, že debatovaný klip je hrubou urážkou starších spoluobčanů a vážným ohrožením demokracie v této zemi ;-)

A tím bych to ze své strany tak nějak uzavřel (vím, že se tím vzdávám potěšení zúčastnit se ještě nejedné zajímavé pře, neboť tato zhůvěřilost bude debatována ještě nejméně týden a vyjádří se k ní kde kdo).

Hezkou slunečnou neděli Všem.

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 12:15

vlk napsal(a):

Petr Havelka
jistě že pepa Řepa překyselený! a moc mne to mrzí.
Staví to generačně. O tom to ale vůbe c není. J e to o lidské hlouposti , je to o elementární slušnosti.
O ničem jiném.
žádná blbůstka těch umělců z Prahy. Jak píšete.
kdyby to blbůstka byla, diskus e by byla velmi krátká.
A pokud někdo , napříkal d umělec využívá k agitaci svoji tvář, protože je známá, ted y naprosto účelově, nemůže se o blbůstku jednat ani omylem.
Protože celá jeho cena spočívá právě v jeho známosti publiku.

milé mb
v právu platí jednoduchá zásada. Totiž že skutek musí být posuzován podle zákonů té doby. Nikoli doby , kdy je objeven a vytažen na světlo boží.Chápu, že vm taková marginálie nic neříká. Osvědčil jste už mnohokrát svůj informační potenciál.

Takže vy v apatyce, ani té zelené fakt nekoupíte.
Nicméně v diskusi nad BD s vámi pokračovat nebudu. Jednak proto, že vás arguemntačně nepovažuji za partnera, jednak proto, že bitvy bojuji tam , kam patří. Což v daném příapd ě bylo pod příslušným blogem pana Ž8ka. tam jste s emohl a měl předvést. V celé šíři svých znalostí.
Jistě chápete , že s e té šíře rozhodně nebojím. Takže opravdu je mj odchod z diskuse s vámi motivován jen tím, abychom dosud dobrou diskusi nezaplevelili s vámi nekončící polemikou nad věcmi, jejichž podstatě nepřílš rozumíte. Jak už jste mnohokrát dokázal.
25. 04. 2010 | 12:25

vlk napsal(a):

stejskalovi

pokud chcete vidět jednoduchost toho, proč he zd e bdebata taková, jaká je , či spíš byla, protože teď už to jaksi úplně neplatí - přejděte na diskusi pod Pehem na stejné téma.
Je to skutečně až triviálně jednoduché.

A že , bohužel, už debata není taková, jakou jsme s i pochvaloval je - moje vina.
Tím, ež jsme paní S.Š. které si velmi vážím, položil osobní otázky jistého typu. Za což se jí i všem, kteří želí obratu v té prima debatě- omlouvám. Velmi omlouvám.
25. 04. 2010 | 12:30

mb napsal(a):

ne ne vlku divokej odsun byl zvěrstvo ( ne že by neexistovala zvěrstva jiná případně větší) ... ale hezky se to po bolševicku právně pokrylo ... ( nevyšetřilo, odložilo ad acta) vlku to máte podobné ... jako když saša podepsal pendrekovej zákon, aby se omluvili a právně pokryly mlátičky z ´69 .....

vlku vlku ... myslete pane ... padni komu padni ......
25. 04. 2010 | 12:36

Zacheus napsal(a):

To Kormoran. Děkuji za reakci. Víte, já si myslím, že by humor měl být vždy také alespoň trochu laskavý, nikoli urážející. To se podle mne týká jak diskutovaného klipu, tak Vaší poslední reakce vůči mně, ale třeba i některých filmů pana Formana, a samozřejmě se to týká, pokud se o nějaký vtip občas pokusím, také mne samotného:-). P.S. Po slávě pana Formana bych netoužil.
25. 04. 2010 | 12:41

mb napsal(a):

podle tehdejšího prava je smrt MH naprosto v poradku nicht wahr ....

zákony té doby ...

norimberské zákony ...

...

...

vlk
25. 04. 2010 | 12:42

stejskal napsal(a):

Ještě ráno jsem si myslel, že je ten klip jen nepovedený až hloupý. Po přečtení již třetího blogu na dané téma a těchto diskusí jsme si právě se Zdeňkem Mihalcem říkali, že se nakonec Zelenkovi povedlo dosáhnout toho, co chtěl. Gratuluji ;-)

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 12:43

vlk napsal(a):

mb
vy jste prostě dokonale mimo. A jen to podtrhujete!

Prostě předvádíte, na co stačíte ana co ne.
Nemám ambici vám v tom jakkoli bránit.

Třeba někd y pochopíte, že já o voze a vy o no o koňském trusu. tak si ho užívejte, rozmatlávejte. Beze mne.
Stejskalovi
sotva. Pokud se tedy nechtěl totálně diskreditovat,a zesměšnit ještě Issovou a Mádla.
To by pak záměr vyšel dokonale.

Jinak blog šternův je o dost jidne. Tam klip funguje jen jako odrazový můstek k něčemu úplně jinému.
25. 04. 2010 | 12:50

mb napsal(a):

vlku ... snažil jsem se dokázat, že vaše myšlenková obezlička nefunguje, nebo lépe řečeno funguje ale jako nekorektní fíkový list pro omluvení (jakýchkoli) zvěrstev ...

větu: cit. :´Nemůžete posuzovat tehdejší dění a skutky optikou současného chápání práva.´

může použít kdejaký lump, na omluvu čehokoli ....

chyby se staly soudruzi .....
25. 04. 2010 | 13:05

zdenekmihalco napsal(a):

no, taky koukám, jak se to tu rozjelo. A co teprv až Pocestný dorazí z nedělního výletu. Zelenka tušil, že vyvolá rozhořčení intelektuálů. Z jeho pohledu se mu to asi povedlo...
25. 04. 2010 | 13:17

prirodovedec napsal(a):

stejskal (vlk v kopii :) jen pro informaci): Domnivam se, ze jste take mne dal za pravdu, ze? :) Sice opozdene ...

Vzpominate, jak jsme kdysi pocitali blogy na jedno tema? Kolik jich bylo? 13? Dokonce i VV psala ... myslim, ze to bylo o padu vlady ... :)

Nemyslim si, ze treti blog Sternuv je posledni. Naopak otevrel dvirka pro dalsi glosatory spise zprava. Cili doufam ...

V diskusich nejprve prevladalo i od uctyhodnych hereckych fanousku (P.R.) a vyjimecnych politickych fanousku (zde S.S.) - uz to nechte byt, proc se tim tolik zabyvat ...

Mezitim se jinde jasne a nevyhybave v diskusi vyjadrila
znama pravicova diskuterka T. a nasledne dalsi mlcici pravicaci zacali davat diskusne najevo, ze to neni ono.

A ted po vzdalenem Sadim, stredo(levicovem) Pehem se ozval Stern.
Je to nadejne, pod koberec to zrejme nepujde. Uz se to odbagatelizovat asi neda tak, jako se nezdarilo jine.

Pouze bych si nebyl tak jist, zda se Zelenkovi podarilo dosahnout toho, co chtel. :)

Prvni signal bude, az za 1-2 tydny "necekane" :) uniknou vysledky tzv. studentske volby Simona Panka prezidentem pro 2013. :) Pardon hra na parlamentni volby ...
25. 04. 2010 | 13:31

vlaďa napsal(a):

Tak,tak...je třeba potřást rukou všem "co to už došlo" :))) došlo aspoň dnes.
"Nejvíce se lidé zlobí pro pravdu".To jsem pochopil,až milí staří,kteří tohle používali,už dávno odešli...vrbí se to z jara pěkně!(komu se nelení,tomu se zelení...chytrá babička Šiklová,že;ale má smůlu,volit ji nebudu..topím čornym polskym venglem a navíc,rád si dám s děckama čokoládu...kamarádí s trouby,má smůlu).
Doufám,že se dočkám ještě dalších pokračování Issová+Mádl+Zelenka.Nic podnětnějšího tu dlouho nebylo.Všichni jsme herci na prknech co zamenají Svět.
Hezké příští :)
25. 04. 2010 | 13:35

prirodovedec napsal(a):

mb: Vlkova veta: "Nemůžete posuzovat tehdejší dění a skutky optikou současného chápání práva."

prece nerika, ze tehdejsi deni nemuze kazdy posuzovat podle svych nazoru, zebricku hodnot, sveho zarazeni, sve zainteresovanosti ... vy se v tom s vlkem lisite a ted jen zalezi na tom, kolik da za pravdu Vam a kolik jemu. Zatim ve spolecnosti podle mne prevlada nazor vlkuv.

Obvykle urcujici pro posuzovani tehdejsi doby je zasadni nazor vitezu v te dobe nebo tesne po ni. Existuji i vetsinove respektovane standardy (nepratele se nekonzumuji) ktere se ale podle doby meni (koncentracni tabory zalozene Brity pro Bury byly z toho pohledu neco jineho nez tytez zalozene Hitlerem pro Zidy). Je zrejme, ze nazory zucastnenych se lisi a ze sudetackou otazku v teto diskusi nevyresite. Pockejte si na nejaky Dolezaluv blog.
25. 04. 2010 | 13:40

mb napsal(a):

prirodovedec ... ja jen ze je to zatraceně nebezpecna veta ... coz jsem se snazil dolozit ...

nasledna veta by znela ...

švejku, jste lump ?

nebo vlku, jste lump ?

tak tak nějak by to bylo ....
25. 04. 2010 | 13:44

zdenekmihalco napsal(a):

prirodovedec

Taky bych řekl, že Šternův blog není poslední. Mám pár tipů, kdo se přidá dál, uvidíme. Že bych přeci jen taky napsal jeden, abych trochu roztočil další kola? :) Jsem zvědav na další vývoj.
25. 04. 2010 | 13:46

stejskal napsal(a):

Vám já dávám za pravdu, pane přírodovědče,

pokaždé, když se ráno probudím. Manipulují s nám všichni (a navíc: "mlcici pravicaci davají diskusne najevo, ze to neni ono." Chtělo by to přitvrdit ;-)

Volby na školách jsou též hrubou předvolební manipulací, jen úplný prosťáček si může myslet, že někdo chce dát mladým šanci vyjádřit se podle svého. Ostatně volby ne(t)čisto zde byly též promyšlenou manipulací (a řada čtenářů to ruče odhalila) ;-)

Já zde manipuluji ve prospěch Patočků a Tožičků (viz úvahy pana Pepy Řepy zde), jakož i radaru, pravice, církví a zlolajného establišmentu vůbec (viz nedávné opakované úvahy pana almost glossed a Honzy999) ;-)

Tenhle svět je odporný, nenávidím ho ;-)

Hezkou neděli.

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 13:56

stejskal napsal(a):

P.S. Ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že svržení vlády je přeci jen o poznání důležitější (a tudíž jako téma k zamyšlení, třeba v blogu pochopitelnější; i když uznávám, že je to pohled výsostně subjektivní) než jeden prvoplánově provokativní klip publikovaný na youtube. l.s.
25. 04. 2010 | 14:08

Tamara napsal(a):

"Mladí lidé, poučení ze škol, že se má argumentovat věcně a s respektem vůči odlišným názorům... "

"Zírám s otevřenou pusou na dva reprezentanty mladé „kulturní elity“, kterak se bezostyšně pouští do primitivního verbálního útoku vůči starým lidem..."

Tak tady bych viděla psa zakopaného.

Jedna věc je co se učí mladí lidé ve škole, z čeho jsou zkoušeni a pak za to mají zisk ve formě jedničky. Kdo má jedničku je úspěšný, pochybuju ale, že jednička je výsledek odpovídající zvnitřnění morálky. Čím je v naší společnosti skutečně měřena úspěšnost? Zjednodušeně penězi, jak už získanými je jedno, majetkem, hezkou ženou, bohatým úspěšným manželem... a jak se k těmto "hodnotám" dá dopracovat? Povětšinou ostrými lokty, morálka v těchto vodách nikoho až tak nazajímá. Takže ti mladí lidé jsou vychovávaní v rozporu teorie ve škole a životní praxe, kterou vidí u dospělých. Co to produkuje může vnímat každý kdo se orientuje a zajímá třeba o míru psychopatologických jevů mezi mladými lidmi. Psychopatologické jevy mají nálepku "tady je něco špatně" a to je ještě zjevné a je to odsuzováno, ale to, že se v naší společnosti bezostyšně krade a podvádí - dělají to dospělí, známé osobnosti, to už je akceptováno většinou jako norma a to považuju za větší problém. Takže kde ti mladí lidé mají tu morálku brát?
25. 04. 2010 | 14:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal

Milý Malý Manipulátore (MMM),
my - mloci a mlokyně máme malý mindrák :

Zprava : Místo strašení řešení.

Zleva : Toť totok je vaše řešení ? Aha.

A tak se tu lískáme zleva zprava, nastavujíc znovu a znovu tvář něčemu, co stojí tak akorát za psí štěk.

Neb řekl : " A uhodí-li tě někdo na levou tvář, nastav mu pravou. Uhodí-li tě však na pravou tvář, pusť mu klip s Pisovou a Rádlem a řekni mu, že i on bude jednou starý dědek a škaredá bába. "

Tak nějak to podle mě zamýšleli autoři z metastatického černomodrého čeledníku a jejich PR - mani.

No, nevyšlo jim to. Protože ti mladí k volbám nepůjdou a báby a dědkové teď budou volit natruc.

Pokud ovšem nevystoupí svatouškovské duo - kabalista státních financí Kalousek a nevinná novicka Nečas - a veřejně nedeklarují, že s tou agitkou nemají nic společného. Že za tím stojí Dalík či kdo.

A tak možná vlk něco k snědku najde a to aniž by ovce poznaly, že jim ve spíži zas někdo něco ukrad.

Jdu si raději promluvit s několika stromy, hladinou štěrkáče , milionem stébel trávy a jednou kukačkou, která mi včera sdělila, že marnosti mě zbývá tak ještě na 17 let.

Mějte se.
25. 04. 2010 | 14:17

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Naopak tento svet je krasny a navic ta nadhera, kdyz mohu pozorovat pri praci tak zrucneho manipulatora jako jste Vy. :) A navic jeho ucednika ... :)

Mimochodem ucinejsi by bylo hrat citliveho manipulatora, ktery ne ze nenavidi svet, ale sebe. Slzu bychom uronili. Takto vypadate neverohodne otrle. :)
Jinak techniku zbavit se podezreni P.R. preexponovanim zvladate skvele. :)

Co se tyka mlcici pravice - tento bloger je zrejme pro ne obecne nezajimavy, zarojili se az u Pehe. :) Nekteri se to snazi odmlcet, jini se to snazi bagatelizovat (Vy :), P.R., S.S., Lena), jini .... ???

mb: Jak podle svych uvah zvladate odsouzeni otroctvi, nevolnictvi, roboty, detske prace, prakticky legalni pedofilie, tresty smrti za hladove kradeze, deportace, ... v historickych dobach dnesnimi meritky ... Ale ja Vam to neberu.

jarpor: Nechapete. Jako casto. :) Jak psala kocka skliba. I kdyz to zkousite posunout tam, kde to chcete mit. :)

P.R.: Uculuji se i na Vas. Citaci jste zvolil neuplnou. Chybi Vam predesle blahosklonne glosy autorky vuci tem "prostym" novousedlikum. :) Proto k obdivu ke kultivovanosti, stylu a argumentaci jsem pridal ten mnou zachyceny a podle mne prehlizivy ton. Jinak samozrejme ten viral lze brat jako ptakovinu. :) Jenze si s tim lze pohrat naprosto jinak a to mne bavi.

S.S.: Dekuji za necekane otevrena slova. Vazim si Vas i pro ne. Samozrejme stojime jinde. Mam jine priority, ktere by z Vaseho pohledu byly zrejme prizemnejsi. TOP09 u moci a jejich program se mi naprosto nelibi, ale co nadelam.
25. 04. 2010 | 14:34

prirodovedec napsal(a):

Lena, mb: Omlouvam se za toho hada. Nepoustel jsem si to znovu a nepamatoval jsem si to. :) Predstava hada nebo uhore byt elektrickeho v posteli na mne pusobi spise hure nez predstava p Issove. :), nevim ale jak je to u fantazie peclivych zen, ktere mne opravi. :)
25. 04. 2010 | 14:41

zdenekmihalco napsal(a):

Nemanipulují jen ti na hřbitově - i když ti možná taky. Manipulaci se přinejmenším nevědomky nevyhne asi nikdo. Stačí, aby někdo vypustil mádla, mikeše nebo vejce. Pokud je někdo dobrý ve vypouštění a ví co a jak vypustit... samozřejmě si to pak stejně žije svým životem.

Já si občas taky vypustím svého mádla - kdo by nechtěl, aby tu po něm něco nezbylo.
25. 04. 2010 | 14:52

stejskal napsal(a):

Máte recht, pane přírodovědče,

a to jsem se zrovna rozhodl vyslyšet nedávnou výzvu pana bigjirky a otevřeně se zde přiznat, že jsem levicový intelektuál. A teď zase bagatelizuji pravičácké protofašistické útoky na starší generaci.

Autonenávist to ještě není, ale minimálně se v sobě ani za mák nevyznám. Možná to k tomu sebepohrdání a následně i nenávisti časem doklepu (kdybych s tím potřeboval pomoci, dám zde vědět ;-)

"Když dva se rádi mají, i v lednu je jak v máji... Svět je krááááásnýý, svět je krááááásnýýýý..."

Jestli na mne budete zlí, řeknu to svému kamarádovi, služebně nejstaršímu správci těchto blogů (parafráze klasika ;-)

Dobrý den, pane Tenco,

budiž tráva i zrcadlící se vodní hladiny pochváleny.

Jdu také.

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 14:53

mb napsal(a):

dobré otázky pane přírodovědče (Jak podle svych uvah zvladate odsouzeni otroctvi, nevolnictvi, roboty, detske prace, prakticky legalni pedofilie, tresty smrti za hladove kradeze, deportace, ... v historickych dobach dnesnimi meritky ... Ale ja Vam to neberu.)

asi bych odpověděl, že ztratil li legitimitu režim R-U během WWI, protože poddaným se nechtělo pokládat život za císaře pána, ve válce, kterou nevnímali jako svou válku ....

( neuznání zřejmě oprávněných českých národních/ostních nároků, případné federalizace monarchie)

tak nejméně od první republiky budujeme demokratický právní stát a demokratický právní řád ..... ( pokud nemá pravdu ta paní, která píše Czechoslovakia, the state that failed) ....

a tedy nejméně od první první republiky jsme to MY ... a tedy ne nějaká anonymní historie ....

masaryk byl dost chytrej ( a moderní ... tehdy to bylo ještě slovo které neimplikovalo možnou environmentální ani jinou krizi) že věci jako otroctví, nevolnictví, robotu, dětskou práci, legální pedofilii, trest smrti za hladové krádeže netoleroval .....

proto u masaryka velký důraz na vše sociální ....

tedy od první republiky budujeme demokratický právní řád / stát ...

excesy ( porušování zákonnosti ) proti demokratickému právnímu řádu jsou neomluvitelné z prava, z leva ......

jinak ano .... přestane li stát plnit dobře své funkce ( v časech krizí vnitřních nebo vnějších) ...

zaútočí se na něj ( totalitárním či jiným mocenským způsobem ) z prava anebo z leva ....

je na lidech, jakému receptu dají přednost ....

my (a stejně tak naši předci ) se nemůžeme vymlouvat že nevíme co je dobré a co je špatné ...

že nevíme co je svoboda a co otroctví ...

selhání minulá si neseme v sobě ... otazka je zabrani li nam to v selháních budoucích ...

volil jste za totáče komunisty ? , volil vlk za totáče komunisty ? a proč .....
25. 04. 2010 | 15:00

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, když už jste takovej léčitel a na dálku poznáte, že mám kyselé šťávy, neuměl byste taky po internetu vyléčit napuchlé koleno?

V pondělí jdu zase hrát, stačí přes noc.
25. 04. 2010 | 15:23

Veronika napsal(a):

Nemyslím si, že by video Přemluv dědu, přemluv bábu! Bylo nějak zvláště nepravdivé či pohoršující. Jakmile se v ČR stane nějaký skandál, okamžitě se na internetu objeví stovky vtipů (viz. Macek a jeho facka), po čase se na všechno zapomene a nikdo už dále nic neřeší. Evidentně toro funguje i u voleb. Pokud se tedy někdo pohoršuje nad takovým odlehčeným klipem, který nikoho konkrétně nejmenuje (!), měl by se také zamyslet, co je v této republice na denním pořádku. Faktem je, že volební účast je u nás příliš malá (v roce 2002 se parlamentních voleb zúčastnilo pouze 58% voličů, v Rakousku bývá kolem 80%). Proč tedy lidi nezaujmout třeba takovýmhle videem a tím jim nenaznačit, že volby jsou důležité? Možná někteří vidí zlo ve všech stranách, ale pokud nejdou volit a nemají snahu s tím něco dělat, ať si pak nestěžují.
25. 04. 2010 | 15:30

Ares napsal(a):

Pepa Řepa: A je to pravé nebo levé koleno?
25. 04. 2010 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

To Ares
levé, pravé přece bolet nemůže.
Děkuji za optání.
25. 04. 2010 | 15:36

Ares napsal(a):

Pepa Řepa: Tak to vás bůh trestá za to, že jste zlý na levici. Pokud to chcete vyléčit, tak si musíte kleknout na pravé koleno a tisíckrát zopakovat „Už nikdy si nebudu dělat legraci z levičáků“ :-).
25. 04. 2010 | 15:42

Pepa Řepa napsal(a):

Až tak?
Večer jdu k Halíkovi, zkusím to.
25. 04. 2010 | 15:46

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Pohrávám si s představou, že byste to, co říkáte cenzorovi oklikou s mnoha smajlíky řekl otevřeně, na rovinu.

Co by se stalo? Co by se mohlo stát?

Vždyť vidím, že dokážete dobře identifikovat a pojmenovat všechny ty jeho (jejich) rutinní fígle, kterými odpálkovávají méně pozorné návštěvníky.

Vždyť tento klip má skoro tolik významových rovin jako "Es kommt der Tag" a lidé na obojí reagují neuvěřitelně přepjatě.
25. 04. 2010 | 16:31

Vico napsal(a):

P. Mihalco : Pěkná hláška k zapamatování :

"vypustit svého mádla."

Představuji si to v dialogu tak:

Společnost tří pánů pozdně středního věku se u kavárenského stolu baví o příznivých účincích Prostenalu. Jeden z nich náhle vstane a řekne :

Promiňte, jdu si jen na toaletu vypustit mádla. Za chvíli jsem zpět.
25. 04. 2010 | 16:42

zdenekmihalco napsal(a):

Vico

:) No, vypustit svého "mádla, mikeše nebo vejce" jsem původně v takovém významu nezamýšlel, ale proč ne.. :-)
25. 04. 2010 | 16:54

mb napsal(a):

pokus o politicky korektní přípodotek k politicky nekorektnímu videu: LEVICE STÁT ZADLUŽUJE, PRAVICE STÁT ROZKRÁDÁ .... takhle nějak by to možná mohlo odpovídat pravdě, být pravdě podobné ....
25. 04. 2010 | 17:32

jarpor napsal(a):

Vico

Jen dodatek k Vašim bilbordům... že je nemám brát vážně...

No kdyby jen na bolbordech bylo to k těm "obyčejným lidem" tak byste měl pravdu...

Jenže on volební program pana Paroubka a spol. je uvozen : ...lepší budoucnost pro obyčejné lidi.

Budu se řídit tím co jste poradil : nebudu jej brát vážně... A jak vážně jej budete brát Vy, po takové radě ?

Hezký podvečer po překrásném dni.. tedy překrásný den pro ty, co celý den netloukli do kláves skrzevá jakéhosi klipu...
25. 04. 2010 | 18:35

Anre napsal(a):

Trošku s tímto názorem souhlasím, ale na druhou stranu je to nic, co říká Mádl a Issová, oproti tomu, co předvádí naši politici, vzhledem k nim je to naprosto nekšodný.
25. 04. 2010 | 18:59

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
zklamu vás . rozhodně neuměl.
Nepletu se do života felčarům.
Nicméně zkuste nějakého progresivně pravicového, mladého svelkým smyslem pro neotřelý humorvaší oblíbené maňáskyně. Znáte to - veselá mysl - půl zdraví. Takže si to veselé video pouštějte přes noc a zíta to nandáte i Nadalovi.

Nicméně - přesně s vmi nemám zájem na pokračování v tomto tonu diskuse. Předpokládám, že vte, že to není proto, že bych z vaší argumentace měl snad strach.
25. 04. 2010 | 19:41

S.Š. napsal(a):

vlk, ad "jednoduché otázky" : myslela jsem tím, že odpovědí jsem strávila skoro hodinu, můj muž, který na mne čekal, ze mne byl dost nervózní :-) Omlouvám se, pokud Vám někdy neodpovím, nesedím tu pořád, chodím do školy a učení věnuji dost času.
Když sleduji Vaši diskusi s panem mb, musím dodat, že ve výčtu jsem zapomněla na církevní restituce, obecný požadavek na chránění majetků všech (rovněž na Lex Schwarzenberg) a také úplně na životní prostředí, mea culpa. Mluvím-li o ochraně majetku, vždy se mně znovu vybaví i ODS a Klausem posvěcená loupež, totiž tzv. squeez-out, tedy novela OZ, schválená na návrh poslance ODS dr. Pospíšila (pozměňovací návrh poslance ODS Vladimíra Doležala) povětšinou hlasy ODS a komunistů v r. 2005, která znamenala VYVLASTNĚNÍ minoritních akcionářů. Co na to řekli občané ? NIC ! Ani slovo. Hrůza. Jak se odvděčil ČEZ, víme taky. No nic, tohle bylo opět mimo téma, všem se omlouvám.

mb : Benešovy dekrety a divoký odsun : tohle téma se vrátí, je ale zřejmé, že jsme k němu ještě nedorostli. O tom přece jednoznačně svědčila reakce veřejnosti (vysoký nárůst podpory panu Klausovi), když kartu Benešových dekretů pozdvihl. Možná to chce ještě tak jednu generaci, chci být optimista.

Pepa Řepa, jarpor a Prirodovedec : děkuji za příspěvky, je mně potěšením vás číst (nejen dnes).
25. 04. 2010 | 20:04

xena napsal(a):

Já si myslím, že se dělá z komára velbloud. Jsou tu daleko důležitější problémy, které by se měly řešit a je ticho po pěšině.
25. 04. 2010 | 20:24

almost glossed™ napsal(a):

xena: Souhlasím. Idnes si to taky myslí: Titulní článek je http://zpravy.idnes.cz/z-cs...

Lidovky si to taky myslí: http://www.lidovky.cz/cssd-...

Toto je prostě nesrovnatelně důležitější. Prát to do všech hlava nehlava. Něco z té špíny se uchytí.
25. 04. 2010 | 21:01

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Dekuji za odkazy. I proto je nutne klip do kazde rodiny. :)
25. 04. 2010 | 21:22

xena napsal(a):

Jsou i jiné věci na světě než hovna, ne, Petře? A hezčí ;-). Hůř než si myslíme, jsi novodobý Nostradamus? tak pověz, co vidíš?
25. 04. 2010 | 21:23

xena napsal(a):

almost glossed: díky :-)
25. 04. 2010 | 21:24

stejskal napsal(a):

Pane přírodovědče,

ale tohle byste pro mne mohl udělat. Prosím. Řekněte mi naplno, co si o mne (a mých fíglech) myslíte. Stát se nemůže nic (tedy kromě toho, že vzteky puknu či nafackuji dětem ;-)

Myslím to vážně. Víte, že Vás respektuji a Vaše repliky vždy pozorně čtu (nikdy jsem od Vás nic nechtěl, tedy kromě toho, abyste zde měl blog. Tohle mi nemůžete odepřít... neměl byste...).

Libor Stejskal

P.S. Také jste si všiml, že některé úvahy pana elegána jsou mírně podexponované? Prostě snažím trochu pracovat s photoshopem, no... ;-)
25. 04. 2010 | 21:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2010 | 21:27

tečka napsal(a):

...... i rozkročil se vizionář, pevný jako skála a proto byl všeobecně nazýván PETR čili skála a mocně zvolal: HOVNA, MILARDY HOVEN A VY SE TÍM ZABÝVÁTE...VŠECHNO DOPADNE JINAK, HŮŘ NEŽ SI MYSLÍTE!
i do udiveného ticha promluvil prezidentský mluvčí Jakl:
SLYŠELI JSTE MOUDROST VÝCHODU.
A západní novináři zmateně odcházeli do EU kroutíce nad hlukými myšlenkami hlavami......

Z Nových pověstí Českých
25. 04. 2010 | 21:33

tečka napsal(a):

Ivan Hochmann
nám babička volá ať přijedeme na buchtu
25. 04. 2010 | 21:39

Koudelka napsal(a):

Ivan Hochmann

"Arogantní jsou spíše všichni ti poskomunističtí poskoci s levičáckými mozky zkroucenými jako vyždímaný hadr,kteří si myslí,že sežrali všem rozum"

Máte pravdu!!!!! V ODSa, ODSb a ODSc to opravdu je samej postkomunistickej mozkohryz..jj
25. 04. 2010 | 21:42

mb napsal(a):

tečka to mi nemuzete delat nechci se zadusit smichy ...
25. 04. 2010 | 21:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hochmanne,

hanlivé spojení KSČSSD zde mažu (už tři roky, stejně jako ODSS). Vím, že Vás rozhněvám, ale Váš text jsem proto smazal.

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 21:44

Adéla napsal(a):

Ale jim jde hlavně o to,aby se už komunisti nevolily jestli to nechápete..a po pravdě nepochopim jak je někdo může stále volit když když byli u moci chovali se jak fašisti! odposloucávali lidi,věznili a zabíjeli za jejich názory...komunisti jsou největší zlo, tak si to prosím uvědomte... nechápu o co vám jde chcete asi zase stát frontu na banány nebo nevim..probuďte se lidi!
25. 04. 2010 | 21:51

Ikena napsal(a):

Adela,
chovam se trzne, kolik das?
25. 04. 2010 | 22:02

hoven napsal(a):

už v tý kahiře zustan.
25. 04. 2010 | 22:09

mb napsal(a):

jak 100ho ven ?
25. 04. 2010 | 22:14

kočka líná napsal(a):

Pro Nic, levou rukou se utírá zadnice v islámských zemích, protože pravačku podáváté při pozdravu. A kdybyste si s ní utíral, tak jako je to zvykem tady, bylo by to neslušné, ba přímo nemyslitelné. A jak známo, otec Marthy Issové je z arabské země. Nějak se jim to do toho klipu vpletlo.
25. 04. 2010 | 22:14

kočka šklíba napsal(a):

Adélko jste roztomilá :D, :D. Ano tak si představuji cílovou skupinu,. Možná kdybyste se trochu zamyslela, a určitě Vám to někdy jde ;), tak byste pochopila, co je na klipu špatně ;). Pak dejte vědět, možná potřebujete delší čas.

A když jste si tak pěkně naběhla, tak v této době je odpověď na Vaší otázku ohledně front na banány jediná: "Radši frontu na banány než na úřadu práce". Ale mohla byste si jít udělat průzkum na ten úřad práce, třeba jsou ti lidé šťastní, že máme banánů dost :D.
25. 04. 2010 | 22:16

Admirál napsal(a):

Adéla - "nechápu o co vám jde chcete asi zase stát frontu na banány nebo nevim..probuďte se lidi!"

A vy zřejmě znáte frontu na práci. Nevím, nevím, zda se to dá s těma banánma srovnat
25. 04. 2010 | 22:28

rakovina napsal(a):

.a přišly nové Kabrhelové-šiklové, Švorcové-issové..
..ještě, že se této rádoby intelektuálské žumpy nedožil náš český vlastenec, básník a maestro českého protestsongu Pan Karel Kryl. Ale jsem přesvědčen, že kdyby tady nyní mohl být s námi tak by tuhle rádoby-pravicovou hloupou, sprostou a zaprodanou sebranku rozhodně odsoudil břitkým a přitom noblesním způsobem tak jak jenom on to uměl. Byl to totiž umělec. Rozhodně to nebyl levičák. Tahle pomatená ušišlaná mádlo-generace s máslem na hlavě si dovolí urážet ostatní lidi svými neumytými análně-řitními výplody! Jen se divím herečce Issové. Považoval jsem ji za docela novou hereckou naději a že má úroveň. Tímto se deklasovala na úroveň teatrální pornoběhny. Sorry! Jste obyčejní fanatici...takové jsme tu už měli za totáče. Děkujeme odejděte....
25. 04. 2010 | 22:33

černovláska napsal(a):

moji prarodiče klip neviděli, ale z rozhovorů s nimi vím, že ČSSD ani komunisty volit nebudou, žijí totiž v domnění, že věci zadarmo opravdu nejsou a na dluh se dá žít jen omezenou dobu a jednou účet přijít musí ;-(. také si myslím, že ten klip by je neurazil, možná by si dokonce i přisadili ;-)........zřejmě to bude tím, že mají svoje zkušenosti
25. 04. 2010 | 22:48

97 napsal(a):

Divný svět - někteří zde projevují pochopení a říkají "to se jim to povedlo", podívejte, jak všichni ti intelektuálové vyjeli jak pstruh na mouchu, je to úspěšný viral.

Ale to video skutečně JE sprosté a blbé. Pamatuji vyprávění, jak se po válce ke komunistům dali ti nejhorší a ti si zabrali ty nejlepší baráky po Němcích. Věřím, že i v té době "intelektuálové vyjížděli", aspoň doufám.

Dneska stejná sorta lidí jako "noví komunisté v 45" krade dál, jen jinými prostředky.

Zvětšila či zmenšila se nenávist mezi lidmi s tímto videem?

Nacisti mohli vraždit Židy i Cikány jen proto, že skutečně uvěřili, že to nejsou lidi.

Uneste p.Paroubka a dejte na net video, jak mu čůráte na hlavu, to teprve bude ono?
25. 04. 2010 | 23:29

tereza napsal(a):

Spousta komentářů na toto téma se ohání vůlgaritou a nelsušností,ale četli ste ty komentáře? klip je oproti tomu slabej odvar..
25. 04. 2010 | 23:34

97 napsal(a):

Ostatně, proč Aktuálně nepíše o DSSS? Jestli se nepletu, je to záměr, přímo "policy" serveru. A je to záměr z nemlich stejného důvodu, proč by normální člověk měl se propříště vyhnout autorům tohoto videa.
25. 04. 2010 | 23:47

aa napsal(a):

Třebas je to pokus o kritiku primitivního antikomunismu a levičákobijství za každkou cenu...
25. 04. 2010 | 23:56

aa napsal(a):

Třebas je to pokus o kritiku primitivního antikomunismu a levičákobijství za každou cenu...
25. 04. 2010 | 23:57

mb napsal(a):

dá se to tak číst pane / paní aa ....
25. 04. 2010 | 23:58

aa napsal(a):

Třebas je to pokus o kritiku primitivního antikomunismu a levičákobijství za každou cenu...
25. 04. 2010 | 23:58

xxx napsal(a):

Třebas je to pokus o kritiku primitivního antikomunismu a levičákobijství za každou cenu...
25. 04. 2010 | 23:59

tečka napsal(a):

Drahá Adélko
A jde jim opravdu o to co píšeš? A nejde jim hlavně o to, aby velké firmy, které sponzorují politické strany sponzorovali jejich závratnou uměleckou kariéru? A kvůli tomu klidně poníží a zostudí skupinu obyvatel která se nemůže bránit.
Jinak ty babičky stály ve frontě na banány, ale v době kdy Mádlův papínek ještě nebyl v ODS ale v KSČ, a matinka Issové hrála v Ženě za pultem jak o život. A měly za sebou totalitu nacistickou a válku. Totalitu komunistickou a stalinismus. A když už to vypadalo k lepšímu tak přijely tanky a Mádlové starší a Issové starší jim lámali hřbety. A v té frontě na banány nestály kvůli sobě, ale kvůli svým dětem a vnoučatům, aby se měli líp i když šlo jen o hloupé ovoce. A já bych se chtěl mít líp. Ty ne Adélko?
Tak co třeba tady místo totality vybudovat demokracii kde konečně bude jedno kdo a jak volí. Tak trochu jim to dlužíme. Adélko, víš.
Zamyslela ses nad tím co by tomu asi říkala socialistka Milada Horáková? Tedy nevím jestli ji znáš, kolegyně Issové a Mádla, hrála kdysi v jednom thrilleru ze soudního prostředí (ale je to černobílý)- předtím byla v odboji. Asi nic pěkného. Ale to ona byla zhlouplá jiným socialistou - Masarykem - toho asi neznáš - byl také hercem, ale ne tak úspěšným jako Mádl i když i on byl živ ze státních subvencí- ten hrál jenom v reklamách na nově se rodící republiku. Toho napadlo - to bylo během Hilsneriády - taková nepodstatná šlamastika ve které měli jak jinak prsty židi - že by se lidé neměli odsuzovat na základě kolektivní viny. A tohle klidně hlásal na vysokých školách. Ale jenom studentům. Studentkám ne ty na vejšku ještě nesměly. No ony nesměly ani volit. Než jim to socani neprosadili v parlamentu. Ten to tehdy schytal. A zaslouženě. Protože studenti z novin věděli že židi jsou největší zlo. A říkali ..probuďte se lidi! Ale Masaryk si stál za svým. On byl jako socialista strašně zatvrzelej. Jenomže tehdy neexistoval film a tak to dneska není na Youtube ani na rapidshare (ten film s Horákovou jo ten stáhni má to teda pomalej rozjezd ale ten závěr fakt hustý)a tak o tom vlastně nevíme nic a musíme si jako národ odprožít znova. Ale to my rádi to umíme. Co neumíme je nechat ostatní v klidu.
Na závěr mého dopisu a je to ode mne takový literární žert ti ještě napíši:
Optimismus je opiem lidstva
(to jako že bys neměla věřit všemu co se dočteš v novinách a na netu)
zdravý duch páchne blbostí
(to jako že bys těm dvěma frikulínům neměla věřit úplně všechno do puntíku vono to je jako často tak ňák jako složitější. Vono to často vypadá jako že partička je úplně v pohodě ale nakonec zjistíš že pořád jen buzerujou a jointy si posílaj jen mezi sebou)
Ať žije Trockij ...
(ten už je dávno po smrti ale jako že kdybys potřebovala mít důvod mě nemít ráda tak tady ho máš)
Líbá tečka
26. 04. 2010 | 00:06

tečka napsal(a):

to mb
jak 100ho ven ?
Vždyť nám to ukázali - mediálníma kanálama.
26. 04. 2010 | 00:08

mp napsal(a):

Hlavně aby v té bitevní vřavě nezanikla informace, že Kateřina Kristelová se vdala.
26. 04. 2010 | 00:51

fler napsal(a):

Je mi líto dnešních mladých lidí. Pokud si takto představují soužití se svými prarodiči, je to víc než smutné. Vzpomínám si na své dvě babičky a dědy, už oslovení bába bych si nikdy - z úcty a lásky k nim - nedovolila. Byli to mí milovaní prarodiče a ne žádní otravní důchodci. Jsou to mí předci, cítím k nim stále vroucí cit a vzpomínám na ně. To, co se dnes s mladými děje, není dobré ani pro ně samé. Co jim budou dělat asi jejich vnuci? Nevím, kdo generace tak rozeštval, ale tisk i politici si stále přisazují polínka do ohně. Pohrdat svými předky, to je cesta do pekel, vždyť bez nich bychom tu ani my nebyli.
26. 04. 2010 | 01:13

astro napsal(a):

Ten klip prý byl natočen pro TOP 09. Moc to tedy nevyšlo.
26. 04. 2010 | 06:27

pozorovatel napsal(a):

Vysvětlete mi, prosím, o co je tento klip horší, než předvolební kampaň ČSSD, která slíbí vše všem pod heslem "Po nás potopa!!!" a vůbec tak silné emoce nevyvolává. Asi něco není v pořádku!
26. 04. 2010 | 06:34

Michal Macek napsal(a):

pane Shanaáh,

no tak...no...vzdyt je to vybornej klipek :)))
26. 04. 2010 | 07:53

Sir Walters napsal(a):

Myslím si, že v tom klipu je cosi až fašistického. Vyhrožovat někomu represemi, pokud nebude v politice dělat to, co já mu řeknu (konkrétně volit toho, koho já mu určím), to je podle mě pravý opak demokracie! Bohužel, to svědčí o tom, že se tady po 20-ti letech absolutně nepodařilo lidem vštípit demokratické smýšlení.
Kromě toho je vyhrožování levicí v tuto chvíli nesmyslné, když si uvědomíme, že světová krize vznikla v USA za Republikánů, v Řecku před státním bankrotem vládla 8 let pravice, státní dluh ČR nejvíc vzrostl za Topolánka atd.
Ale fanatik je právě proto fanatik, že je zaslepený.
26. 04. 2010 | 08:14

Michal Macek napsal(a):

Sir Walters:

demogracie je taky system naprd - se rozhlidnete kolem sebe
26. 04. 2010 | 08:20

vlaďa napsal(a):

Vážení a milí,používejte také někdy zpětné zrcátko,budete vidět víc a pojedete bezpečněji :)
http://video.yahoo.com/watc...
26. 04. 2010 | 08:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Jen tak pokračujte Editore.

Já si svoje řekl,a to mě stačí.
S Vámi a blogy Aktuálně.cz jsem se už oficiálně rozloučil,takže není o čem povídat.

To jen občas naseru tuhle galerku podobným sloganem,aby nevyšli ze cviku.
Jejich levé trapézové závity potřebují občas přimáznout nějakou tou imaginací.
KSČSSD je obraz zkázy, který až se vrátí z Hradu šlápne na kuří oko ,nebo rovnou na palici i Vaší Eminenci.
A dobře vám tak!(sorry, nejde mě to dnes jinak).

Takže asi mě máznete už vždycky.
Jsem s tím srozumněn.Co jiného si také zasloužím,není-liž pravdou?.

Mějte se Ivan.
26. 04. 2010 | 09:02

poliolog napsal(a):

Kdyby ti úchylové nebyli propagovaní. nikdy by se nemohli stát herci. Dle mého názoru je hjejich IQ tykve. Za plagiátorství by měli dostat trest a nikdy se neobjevit v televizi.
26. 04. 2010 | 09:07

Softak napsal(a):

Celé je to bouře v kapce vody. Ano, je to provokativní - ale urážející? Proč. Mě dennodenně uráží jakýkoli výrok politiků typu Paroubka, Haška Ratha, Topolánka , hajlování fašounů, nadutost krajských politiků, neschopnost parlamentu , ale tento klip určitě ne. Snad jen to označení bába je mírně neadekvátní dnešnímu pojetí. Je mi 55 roků a podobným projektům fandím. Je třeba se bránit současnému pojetí politiky všemi prostředky.
26. 04. 2010 | 09:40

uhuru napsal(a):

Řek bych, že je načase, přestat si od lidí tohoto typu nechat srát na hlavu, přestat se tvářit, že všechny hodnoty jsou relativní, a že svoboda urážení a vybízení k doslova třídní nenávisti je nějaká naše základní demokratická vymoženost. Koneckonců to naše právo umožňuje, už dneska, jaktože ten náš demokratický a skvěle placený policejní aparát ještě nejdená:

"§ 198
Hanobení národa, rasy a přesvědčení
Kdo veřejně hanobí některý národ, jeho jazyk nebo některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta
Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami.

Skutková podstata tohoto trestného činu je naplněna tehdy, pokud pachatel veřejně ( tedy tiskem, filmem, apod., anebo ústně před více než dvěma současně přítomnými osobami) hanobí některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu nebo skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání.

§ 198a
Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod
Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství nebo třídě jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeném v odstavci 1.

Tento trestný čin postihuje veřejné (tedy více než dvě osoby současně přítomné) podněcování k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků. Přísněji postihuje takové podněcování, které je spácháno tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem. Stejně přísně hodnotí, pokud se pachatel aktivně účastní činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist."
26. 04. 2010 | 10:26

R.S. napsal(a):

Milí českí susedia! Klip som si pozrela, diskusiu prečítala a závidím vám, že máte o čom písať. Je to presne v tradícii Švejka!A u nás len blbé ksichty na bilboardoch a heslá typu: Pre ľudí, za Slovensko!
26. 04. 2010 | 11:37

kopec napsal(a):

at je tomu jakkoliv ,byl- li klip zaplacen politickou stranou ,nebo byl spachan z cisteho pravicoveho nadseni, chci pripomenout, ze 4.prikazani desatera zni:" Cti otce sveho i matku svou, abys dlouho ziv byl a dobre ti bylo na zemi." Toto prikazani je nadrazeno 5.:"Nezabijes"jiste z dobrych duvodu
26. 04. 2010 | 12:20

kopec napsal(a):

to Softak,

pokud vas urazi jakykoliv vyrok politiku Paroubka, Haska atd.neni to problem techto politiku, ale vas osobni problem.Mel byste si svou neurastenii lecit , dnes jsou na to ucinne prasky.
26. 04. 2010 | 12:31

killa napsal(a):

to uhuru:

opravdu krasne! Na to jste prisel sam nebo Vam nekdo poradil? Asi se moc divate na televizi a ctete bulvar. Jinak to neni ani mozne.

Jste evidentne jeden z tech zapsklych malych lidi, ktery akorat prizivuje soucany stav politiky a verejneho zivota u nas.

Jak uz jsem jinde napsal, HAMBA Vam a takovym, kteri nedokazou pochopit nadsazku a ironii.

P.S.
pravicak rozhodne nejsem
26. 04. 2010 | 12:53

killa napsal(a):

to kopec ad Softak:

vam bohuzel zadna medikace nepomuze. Blbost je nelecitelna.

Softak ma pravdu soucasna politika jak je prezentovana klasickymi medii je fakticky hnus. O to horsi je to co se nikdy nedozvime.

Je to skvely viral/guerrilla marketing, jen houst!
26. 04. 2010 | 13:02

Míša napsal(a):

Jak se to říká? Kdo se cítí ten se vtípí? Nebo potrefená husa?...
Mně to video přijde docela vtipné ,ironické,a lidi,kteří se neberou zase až tak moc vážně se mu musí zasmát.Mně pobavilo
26. 04. 2010 | 13:27

mb napsal(a):

tečka dobrý dopis váš , r. s . srdečný pozdrav na Slovensko ...
26. 04. 2010 | 14:59

Jan Kosek napsal(a):

Mě vždycky jen zamrzí, když se lidi z tak vážené scény, kterou bezesporu kultura je, pletou do věcí, o kterých úplně asi vše nevědí. Každej ať se drží toho co mu jde nejvíce. Herci hraní. Hudebníci hudby. Takové laciné pravicové (ale klidně i levicové) video glosa výroků tipu : Oni zapomněli jak to bylo za komunistů špatný?! (neříkám že nebylo, ale neříkám ani opak, protože nežiju z minulosti, tak jako pravý demokrat) . Tak jak mě sklamal Aleš Brichta svoji kampaní, tak i Jirka a Marta klesli. Oni potřebovali peníze, že se museli dostat do POLITICKÉ kampaně?! ... nemylsím si. Bojujme za správné věci, jakým je boj s korupcí a snižení dopádů FK. Ale nemůžeme bojovat tím že zvolíme některé ze stávajících NEDEMOKRATICKÝCH STRAN, a to napříč celým politickým spektrem. ODS, ČSSD,KDU,KSČM, ti všcihni už nejednou dokázali, že jim na státu nezáleží, že jim nezáleží na nás, občanech.
26. 04. 2010 | 15:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární příspěvek (hanlivé komolení jména), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 04. 2010 | 15:42

kopecrefersiboney napsal(a):

to killa.
odmitam vase tvrzeni, ze blbost je nelecitelna.Vzdyt uz vas druhy prispevek naznacuje jiste zlepseni. Berte si priklad sam ze sebe
26. 04. 2010 | 16:01

www napsal(a):

26. 04. 2010 | 16:47

ottosch napsal(a):

Za celý svůj život jsem byl občanem druhé kategorie, po roce 1968 vyhozen okamžitě ze zaměstnání, takže mne nemůže nikdo podezřívat, že jsem zakuklený bolševik. Paskvil pana Zelenky s Issovou a Mádlem je skutečně něco ubohého na úrovní agitek z 50. let minulého století. Lehce si mohu vybavit
výše uvedené dva hlavní představitele klipu ve svazáckých košilích jak verbují
sedláky-kulaky do JZD. Tento klip je nejen neodpustitelná urážka nás starých, ale musí nutně urazit každého slušného člověka v této zemi.
Považuji tento klip, obrazně řečeno, za teroristický útok na nejen staré, ale všechny slušné občany této země.
ŽÁDÁM TEDY TÍMTO POLITICKÉ STRANY (zřejmě pravicové), ABY SE VEŘEJNĚ K TOMUTO PASKVILU PŘIHLÁSILY (pokud nejsou zbabělí)
P.S. Kdo bude volit levici, tak je bolševik a kdo pravici, tak ten je zase fašoun!! Volte přesný střed !! Teorie vypadlaných mozků !!!
26. 04. 2010 | 16:51

Pavel Turnovský napsal(a):

když čtu reakce na tu parodii na předvolební klip, připadám si jak v Teheránu na kázání ajjatoláha Sedighiho. Tenhle klip mne neuráží, je mi 60 let, uráží mne celá česká politická scéna.
26. 04. 2010 | 16:55

Karel napsal(a):

TO Pavel Turnovský :

Vy považujete urážky, devalvace, omezování osobnosti a další verbální útoky na lidi z opačným názorem za parodii?
Je to Vaše právo.

Kdyby Vám v příštím kole např. Mádl s Issovou humorně nakopali zadek (pozvolný přesun od verbálního násili k fyzickému) za Váš jiný názor, taky by to byla parodie nebo taškařice?

PS.
Soudím, že dle Vašich relat. názorů ano. Takže by Vám nějaká ta VTIPNÁ KOPaČKa DO VaŠEHO ZaDEČKU asi nevadila. Přece nebudu ztrácet čas se slovním humorem.
26. 04. 2010 | 19:21

hanah napsal(a):

Nějak jsem se ke klipu i k diskuzím zde dostala pozdě, takže reaguji až teď.

Ze všeho nejvíce mě napadá - davová hysterie.
Hloupá a zbytečná. Ještě hloupější, když se někdo pouští do herců....

Klip je nadsázkou (pro ty, kteří by si přáli, aby se herci omluvili našim staříkům - Štern apod.) a měl by se vysílat na středních školách každé ráno.

Hezký večer
26. 04. 2010 | 23:45

hanah napsal(a):

ottosch

na vás musím reagovat - "Tento klip je nejen neodpustitelná urážka nás starých, ale musí nutně urazit každého slušného člověka v této zemi."

Jsem slušný člověk, vaše vrstevnice, a klip mě vůbec neuráží :-)
26. 04. 2010 | 23:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
Nadsázka vypadá jinak. Rozhodně není nadsázkou záměrné skupinové urážení, vydírání a především nevkus a pokleslost. Ovšem někomu v dnešní době to tak může připadat.
"měl by se vysílat na středních školách každé ráno." Z výchovných důvodů?
27. 04. 2010 | 00:33

Pavel napsal(a):

Pražský herecký xindl se nezapře. Je mi líto, když to srovnám s oním americkým inspiračním zdrojem, kterému nechybí vtip i nadhled. Ve srovnání s ním, je tahle česká (pražská) chujovina hodně ubohá. Nějak se mi potvrzuje to, že Praha a výplody jejich "elit" nemohou a nesmí být měřítkem pro celou zemi. Jínak jestli v Evropě zvítězí sociální darwinismus a skončí myšlenka rozumně sociálního státu, tak to bude ve městech hodně neklidné a dnes opovrhovaný venkov vystaven rabování.
27. 04. 2010 | 00:37

hanah napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Nemyslím, že nadsázka vypadá jinak. Je to věc pojetí určitého smyslu pro humor. Buď je mi vlastní nebo ne. Nenalezla jsem v klipu "záměrné skupinové urážení" a už vůbec ne "vydírání". Pouze sdělení, připomenutí a zdůraznění určitých fakt. Je to předvolební klip a v těch se tyto metody a formy zhusta používají.

A to promítání na středních školách - to byla provokace a reakce na nenávistné výlevy.
27. 04. 2010 | 00:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
Vy jste v klipu rozeznala humor?! V čem, snad ne ve vytírání zadku či v příslibu odkazu na anální porno? A to je podle Vás nadsázka?
Nezastírám, že jste mě překvapila. IMO klip je přesně to, čemu se říká, že i jako vtip je to blbý.
27. 04. 2010 | 01:03

hanah napsal(a):

Ještě malý dodatek -

velmi záleží na tom, jaké jsou první příspěvky na blog, na určité téma. Většinou se potom v duchu těchto příspěvků odehrává, až na určité excesy, celá diskuze.
Projev stádovitosti...
27. 04. 2010 | 01:09

hanah napsal(a):

"...i jako vtip je to blbý..."

ale zabral, že ? :-))))
omlouvám se, jdu spát.
Zítra si to pustím ještě jednou :-)
Dobrou noc
27. 04. 2010 | 01:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
Zabral? Na někoho, jejich reakce zabraly na další.
A jestli opravdu zabral, je to jenom svědectví myšlenkové vyprázdněnosti dnešní doby.
Dobrou..
27. 04. 2010 | 01:20

kočka šklíba napsal(a):

Ano hanah máte pravdu, také se domnívám, že by se mělvysílat nejen na středních školách, ale i v ČT, a pokud možno na Nově, Primě a prostě všude. Zcela výjimečně s vámi souhlasím. Ale než k tomu dojde, tak já osobně udělám co nejvíc pro to, aby ho shlédlo opravdu hodně lidí. Domnívám se, že nejsem sama, bude nás víc, například Tupelo, Přírodovědec(ti už na tom pracují usilovně, ptz je klip opravdu oslovil :D),a mnoho, mnoho dalších ;)
27. 04. 2010 | 02:51

Tupelo napsal(a):

kocko sklibo, dobry den, klipy jsou jiz hotovy, prekopiruji zde muj prispevek i s navodem od VV:

Vico, kocka skliba, admiral (a vsichni ostatni co maji zajem): takze dostal jsem zpravu ze je hotovo, zde jsou adresy pro stazeni video klipu:

Horsi kvalita (pomalejsi pripojeni):

http://rapidshare.com/files... (puvodni klip)

http://rapidshare.com/files... (reakce na puvodni klip)

O neco malo lepsi kvalita:

http://rapidshare.com/files... (puvodni klip)

http://rapidshare.com/files... (reakce na puvodni klip)

Po kliknuti na link, stisknete tlacitko pod levym tachometrem ('Free user'; mozna je lokalizovano do cestiny jako 'Neregistrovany uzivatel' - nebo neco kratsiho) a pockejte par sekund, potom kliknete na obrazek s sipkou (download; opet, mozna prelozeno do cestiny jako 'Stahnout') a soubor by se mel zacit stahovat. Zkuste jestli vam klipy jedou a jsou ok (s kvalitou se pry moc udelat uz neda, i na youtube to bylo dost nekvalitni) a vesele posilejte pres emaily nebo kecatka, kopirujte odkazy na jakekoliv diskuzni fora, atp... ;) Kdyby nektery z linku selhal (nebo byl vymazan - viz youtube; stahujte rychle ;)), dejte vedet (treba si uz poslem mailem ;))

PS. linky jsem ted kontroloval a zda se ze ted funguji.
27. 04. 2010 | 09:35

hanah napsal(a):

Problem některých jedinců je, že se berou příliš vážně. To je vždy ke škodě věci, páč jim mnoho jiných věcí, důležitých uniká.

Ten klip splnil přesně to, co od něj tvůrci očekávali. Snad ještě víc.

Pokud klip někoho pohoršil nebo v něm nevidí nadsázku, je čas k zamyšlení se nad sebou.
Mladá Issová mě svým hereckým výkonem příjemně překvapila, Mádl už méně.
(to ale ještě není důvodem, aby přírodovědec infantilním způsobem komolil jeho jméno)

Někdo zde v diskuzi zmínil madam Śiklovou - máte namysli tu starší pomatenou feministku, která vystudovala sociologii za komunistů a nyní přednáší na gender studies? Tak tuhle paní mám tu čest znát. Kdosi rovněž správně poznamenal - intelekt domovnice, a já dodávám - bojovnost pavlačové džendrbáby.

Závěrem - klip asi pobavil nejen mě, Issová skvělá a vy potrefení, ale vkusní, uražení, ale intelektuálně vysoko nad takovým šuntem, jste se snad už vybouřili.
Hezký den:-)
27. 04. 2010 | 12:47

Karel napsal(a):

To Hanah a jiným SADO-MASO příznivcům :

Vy jste si madam spletla prostor. Potvrzení pro Vaše sado-maso choutky hledáte na špatné adrese.

Vy jste zřejmě perverzně orientovaná osůbka a divíte se, že okolí nesdílí Vaše úchylky (Vy si tomu třeba říkejte hobby nebo "tolerance" nebo smysl pro "humor").

Takže Vy zvláštní stvoření schované pod nickem Hanah - ten klip mě taky přišel jako sprostý, uboze zákeřný a primitivní. Nic na tom nezmění jeho místy vtipná forma. Sprostě urážet, devalvovat a napadat lidi s odlišným názorem na svět může jenom primitiv.

A jenom primitiv se sklony k SADO-MASO se může navíc posmívat lidem, že v tom nevidí hodně povedenou vtipnou tvorbu.

Ten klip se mi hluboce nelíbí, a vadí mi, když mi jedinec zřejmě s úchylnými sklony za tento názor devalvuje.

Lidi jako Vy mě budou nejdřívě verbálně sprostě atakovat za můj odlišný názor, a pak se mi ještě budou posmívat, že se tomu neumím zasmát?

Jste ještě normální ?
27. 04. 2010 | 14:05

Rychleji napsal(a):

Popravdě, já klip viděl a plně souhlasím s tím, co se v něm říká ... Oni mají totíž ve všem pravdu a to že si hold z toho udělali srandu ... Tak popravdě, kterého mladého člověka by zaujalo jak tam stojí dva jak sloup a papouškují suše scénář ??? Zase než něco napíšete na svůj blog, tak o tom přemýšlejte trochu víc ... (všichni)
27. 04. 2010 | 18:28

Rychleji napsal(a):

hh, for "Karel": a vy jste další inteligentní člověk že ? Ohánět se výroky jako "sado-maso" a "úchylky" mi příjde nemístné, zvlášť pokud je to jen kvůli jejímu názoru ...
Vidíte ten paradox ? na jednu stranu odsuzujete klip že vystupuje proti jiným názorům, ale na stranu druhou děláte to samé ... no tak se prosim vás taky zamyslete ;)
27. 04. 2010 | 18:32

Karel napsal(a):

To Rychleji :

Umíte číst ?
Nejdříve mě někdo napadne (verbálně nebo fyzicky) a pak mě napadne podruhé, když se ohradím, že jeho útoky jako SRANDU nevnímám.

Mi to přijde jako sadistické. To nepovažuji za názor, ale zvrácenost.

Máte ještě něco?
27. 04. 2010 | 19:22

Karel napsal(a):

TO Rychleji :

Jinak souhlasím s tvrzením, že klip oslovil podobné jedince se zvráceným myšlením.

Pokud jako pravdu považujete urážky, demagogii, útoky a devalvaci oponenta, no tak se nedivme, že se za chvíli ocitneme na Bálkaně nebo ještě jinde.

PS.
Ta zvrácenost je Vaše "pravda". Respektujte, že každý má jinou pravdu.
27. 04. 2010 | 19:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
A Váš problém je, že jste vzala ten ordinérní sprostý klip lehkovážně. Opravdu jste ho dnes shlédla podruhé, jak jste včera avízovala?
S pozdravem ´Pravicovým důchodcům za odměnu anální porno!´
27. 04. 2010 | 22:05

Skogen napsal(a):

Proč bych si nezareagoval? Černého Entropa byla faux pas, česky trapárna. Ale mnozí měli plná ústa geniální provokace. No a dnes po té ubohé plastice ani pes neštěkne. Proč by se taky namáhal.

Marthanský klip na mne působí jako z jiné planety. Netušil jsem, že někdo může v nehoráznosti Entropu trumfnout. A opět někteří frustrovaní vidí za pitomostí skvělou provokaci. Císař je nahý, vážení! Občas je správné si to přiznat.
27. 04. 2010 | 23:42

hanah napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Zdravím. Je mi líto, shlédla a názor nezměnila. Jinak s Vámi většinou souhlasím , ale tady zcela zásadně ne. Trvám na tom, že jde o provokativní nadsázku, která mě osobně docela pobavila.
Podívejte se ještě na rozhovor Issové a Pehe v komentovaných událostech a na klip, který natočil Liška s madam Šiklovou.
28. 04. 2010 | 12:08

hanah napsal(a):

Zbyněk Matyáš

A ještě - na to, že je to , podle Vás, ordinérní sprostý klip, nevěnuje se mu až příliš pozornosti?

V těch událostech se slovutný politolog vedle "té" herečky ukázal jako malý školák, kterého si M. Issová dala k druhé večeři :-)
28. 04. 2010 | 12:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

pan Šádí (smím Vás tak oslovit, nezakazuje to to či ono náboženství ?)

Pokud platí vaclavahorejsiho paradigma o přímé úměře návštěv blogu a vyplácených honorářích, jste nyní asi nejbohatším studentem arabštiny v Káhiře.

Doufám, že nezapomenete na toho, kdo navštěvoval Vaše blogy i tehdy, když se zamýšlely nad něčím skutečným a neměly tolik návštěv jako teď, kdy jeho námětem je pouze ten pověstný trus, ke kterému se slétá dvoukřídlý hmyz.

Protože komunální volby se blíží a hanah mi s tou bezdlužností nechce pomoci. Neb má volba VV nekontempluje její víru v kravaty Václava Klause a nenávist vůči záletníku Johnovi.
28. 04. 2010 | 12:35

hanah napsal(a):

Á, zdravím Tencokido,

věděla jsem,že sem zavítáte, samurajský synku:-)

Záletník mi leží v žaludku, máte recht.
Mám pro Vás ale návrh. Jste jeden z oslovených dnes již slavným klipem, nebo máte do Prahy blíže?

Pokud byste vážil cestu až do hl.m.P., navrhuji osobní schůzku, při které bych Vám vyložila , jak se Věci Veřejné mají.
Co Vy na to?

A ještě - Vy popleto - to co se blíží, nejsou komunální volby!
28. 04. 2010 | 13:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah

Hmm. To s tou Vaší osobní schůzkou máte na mysli jako že se mám zařídit podle rady Issové a Mádla ?

No, abych přiznal barvu, myslel jsem si , že jste přece jen mladšího vydání.

Ale nevadí - jakmile mi vznikne potřeba nadýchat se trochu dusičnanů, zvednout si adrenalin v dopravní zácpě a nechat se ošidit na míře i teplotě v nějaké pražské pivnici, dám Vám určitě vědět.

S těmi komunálními volbami - myslím, že jsem kdysi zmiňoval, že chci kandidovat právě v nich. Proto ta bezdlužnost. Snažil jsem se jen připomenout Vám takto vskutku planý slib o mezištné pomoci vedoucímu Sdružení odložených samurajských děcek, aby mohl udělat zištnou politickou kariéru i on, nejen Bobošíková a Mach.

Mějte se, milá sloupkařko Blesku či kde to teď pějete oslavné ódy na umělecky hodnotný a žánrově přelomový, vesměs originální a nevyčpělým humorem překypující isomadlovský klip.
28. 04. 2010 | 13:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
»na to, že je to , podle Vás, ordinérní sprostý klip, nevěnuje se mu až příliš pozornosti?«
Ano, už jsem to psal. Je to typické pro dobu chudou na kvalitní myšlenky.
28. 04. 2010 | 22:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

S tím Pehe máte také pravdu. Po dlouhé době jsem zalitoval, že místo něj ve studiu nesedím já. Na blábol Issové o tom, jak ten klip nadšeně přijala její třináctiletá neteř, což Issové by prý stačilo i kdyby jinak nezabral, by sedla otázka, zda neteřino nadšení vyvolalo očekávané brzké klidné úmrtí prarodičů nebo příslib análního porna.
Je to bída úrovně produkujících i konzumujících a proto se okolo ordinérní pitomosti tolik žvaní.
28. 04. 2010 | 22:34

ali napsal(a):

vy toho nakřičíte a pohoršujete se..to, že běžně leží pornočasopisy na pultech dětem na očích vám nevadí? Mně jo. A nějakej klip je mi úplně putna..
29. 04. 2010 | 09:33

Tereza napsal(a):

No jo, si myslíš, bůhví jak nejsi intelektuálně na výši.
Něco Ti řeknu - ti dva maj pravdu :)
29. 04. 2010 | 21:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ali:
Když na pultech, tak i do voleb.
Tereza:
Ti dva maj pravdu v čem? Že to staří udělali blbě, když je udělali?
29. 04. 2010 | 21:55

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: 28.04.2010 22:34:29 Pane kolego, to nema chybu :) Kratke a zcela vystizne. :)
29. 04. 2010 | 22:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
Díky. Stručnost je zbraní naštvaných, kteří nechtějí přidávat mnohoslovnou vatu.
V případě blábolu Issové by se dalo pohrozit trestním oznámením pro podezření z ohrožení mravní výchovy nezletilých. :)
29. 04. 2010 | 23:00

prirodovedec napsal(a):

Z.M.: Vite, patrim mezi ty, kteri kolem te pitomosti hodne zvani. Muj nazor je uveden vycizelovaneji u GVendeliny GV. :)

Osobne vidim velkou cenu v maximalnim rozsireni teto zajimave kanalie. Nejlepe mimo cilovou skupinu. A zaroven je pro mne ulevne strilet si z tech, co schvaluji pobyt sov. vojsk a poblij Madlu. Protoze s tim prece musi pocitat, ne? :)
29. 04. 2010 | 23:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

prirodovedec:
Mám poněkud jiný náhled. Osobně mne tato kanálie záplava jiných pokleslých banalit nepřekvapuje, neboť potvrzují mou teórií o nutné degradaci lokálních a regionálních ideologických ´hodnot´, aby z kotle zglobalizovaného ideologického eintopfu budoucí světoví myslitelé vymysleli novou globální ideologii a zdůvodnili lidem, proč a jak mají žít a předložili perspektívu nových světlých zítřků lidstva.
Je tedy jenom má chyba, že se mi kanálie ekluje. Nic s tím nenadělám, už tak dožiju. Jenom mi vrtá v hlavě taková maličká pochybnost, jak ti dnešní mladí v moři kanálních banalit nakonec dopadnou. Noví proroci jsou ještě daleko....
29. 04. 2010 | 23:52

argun napsal(a):

S křížkem po funuse, jako obvykle, leč nedá mi to. Zběžně jsem proběhl debatu.

Slovy PŘ, nemám potřebu se tutlit , ani názorově ani generačně. A nemám potřebu se ani pohoršovat. Na to je ten klip příliš hloupej až stupidní. Neříká nic, k volbám nikoho nepřivede, neosloví nikoho, kromě mentálů, kteří si budou pamatovat °hlášky°, pouze nahraje levici k cintům o koupených médiíích. Na druhou stranu, nemyslím že by kohokoliv urážel. Na to by musel být chytřejší. Ty vášně kolem planoucí naprosto nechápu. Blbostí podobného typu jde kolem nás mraky.

To, že herci historicky jsou a dnešek není žádnou výjimkou, zhusta kurvy prodejné, není nijak překvapivé. Za peníze udělají cokoliv. Nesouvisí to s mírou talentu ani inteligence, souvisí to s podstatou té profese. Nic od nich nečekám, bývají to prostoduchá stvoření. Na druhou stranu, několik se jich v každé generaci vždy povede, jsou všestranně skvělí, a ti pak drží prapor...

Stejskal 24.04.2010 10:53:02
Nemyslím, že kvůli pochopení klipu je nutné být pražským kavárenským inťošem, který je in, má načtený etnický původ všech divadelních hvězdiček a ví, co všechno napsal Kundera. Klip, pokud je dobrej, by měl být sdělný pro kohokoliv. Skoro. Kvůli tomu se totiž dělá.

Mihalco
Ano, naprostý sohlas s tím, že v naší společnosti je postavení starých lidí tragické. Ale nemyslím, že tato blbost by měla být impulsem, který vyvolá na toto téma smysluplnou debatu.

Odkud jste se vrátil? Plánuju...

Jepice
Probůh, co je to za hysterii? Dejte si hadr na hlavu a běžte se radši projít, je hezky.
01. 05. 2010 | 12:21

mb napsal(a):

proč jste tak sprostá milá hanah ?

cit.:´Někdo zde v diskuzi zmínil madam Śiklovou - máte namysli tu starší pomatenou feministku, která vystudovala sociologii za komunistů a nyní přednáší na gender studies? Tak tuhle paní mám tu čest znát. Kdosi rovněž správně poznamenal - intelekt domovnice, a já dodávám - bojovnost pavlačové džendrbáby.´

vypovídá to o vás nebo o paní Jiřině Šiklové ... ?

njn ....
02. 05. 2010 | 11:00

Tiper napsal(a):

Issová s Mádlem ať jdou makat někam k lisu a ty roupy je přejdou a né filmování, chlastání atd..
04. 05. 2010 | 07:43

Pavel napsal(a):

Už od totáče nesnáším, když jedna parta vnucuje svojí "jedinou správnou pravdu" někomu jinýmu. Něco jinýho je dělat si srandu, něco jinýho zesměšnovat, ztrapňovat a zastrašovat pro jinej názor a pohled na svět. Toho už tady byl plnej Dikobraz. Nejde nepřipustit, že ten klip může opět napěchovat „vodvazácký“ protiparoubkovský vaječný ošatky. Proč je „in“ vyřvávat demokracii a nerespektovat její pravidla? A největší sranda je, že většina vrhačů vajíček a rádoby odpůrců levice měla orgáč z toho, když amíci zvolili do úřadu levicovýho Obamu. A o jejich postoji k projektu radaru v Brdech, jehož nezrealizování je prostě špatně, si taky iluze nedělám. Názory určitý části společnosti mi prostě přijdou pomatený a trapný. A co ta pitomost o Horákový? Vždyť to byla to socdemačka, kterou popravili komunistický zvířata. Ale v klipu se z ní stala pravicová politička zavražděná levicí. A ještě něco. Shodneme se v tom, že komunisti nejsou nejsou demokratická levice. Ale dávat je dohromady s ČSSD mi přijde stejně pitomoučký, jako spojovat DS a ODS jen proto, že obě stojí vpravo.
05. 05. 2010 | 08:30

Banjo napsal(a):

Teď mě tu spousta lidí nebude mít ráda. Ale skutečnost je takováto:
1) Mádl a Issová jsou jen herci. V klipu neprojevují svoje názory, ale hrají roli.
2) Klip natočil pan režisér Petr Zelenka.
3) Zelenka rozhodně není pravičák a v tom klipu si dělá srandu.
To vidí každý už z přiložených ironických nebo vylooženě "trkajících" narážek (např. pan Fritzl). Prostě si dělá z pravice srandu tím, že točí parodii na propagační video stylem 50. let. Ostatně si nepamatuji, že by kdy natočil něco vážně míněného.
28. 01. 2011 | 12:53

LolitaHOGAN28 napsal(a):

freelance writer
28. 06. 2011 | 22:41

BensonKARA18 napsal(a):

freelance writer
01. 07. 2011 | 04:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy