Trafikant Zimola

12. 02. 2013 | 21:21
Přečteno 13359 krát
Většinou o trafiky v naší zemi bývá velký zájem. Panu Zimolovi se však povedla vymyslet jedna, kterou dlouho nikdo nechtěl. Vymyslel jakýsi studentský poradní orgán, který bude údajně radit. Není sice jasné komu, ale to není asi důležité. Prý se bude vyjadřovat ke školství v Jihočeském kraji, ale zároveň bude spadat přímo pod hejtmana. Vzhledem k právní neukotvenosti nebude mít tento orgán žádné pravomoci a těžko si představit, co se stane, když studenti řeknou, že se jim něco nelíbí. Hejtman jim kromě diskuze totiž nemá příliš co nabídnout, protože resort školství bývalý pan učitel historie obětoval straně KSČ(M).

Tuto prazvláštní a nesmyslnou trafiku vymyslel Zimola již koncem listopadu minulého roku. Nabídl tak studentům funkci. Pravděpodobně proto, aby se cítili důležitě. Nicméně studenti s podobnou šarádou nechtěli mít nic společného. Ale stačilo čtvrt roku hledání a Zimolovi se povedlo konečně nějaké studenty přesvědčit. Vzhledem k tomu, že jich v Jihočeském kraji máme několik tisíc, byl to asi těžký úkol.

Je víc než zřejmé, že Zimolovi nejde o nějaký poradní orgán nebo snad o studenty samotné. Jde mu pravděpodobně o svůj mediální obraz a politický boj. Pravděpodobně cítí, že jeho židle se stává pomalu, ale jistě nestabilní, když si nedokáže poradit s „pár studenty“. A jeho spolustraníci nelení, protože cítí šanci. Proto je třeba ze strany hejtmana zaútočit a proč ne tím, že studenti jsou nejednotní a vlastně se jim koalice líbí. Avšak není tomu tak. Bohužel většina slušných lidí mlčí, a proto jejich hlas není slyšet.

Je však naprosto v pořádku, že mladí lidé vyjádřili svůj názor a že chtějí diskutovat. Bohužel však zvolili nešťastné řešení, protože vběhli přímo do léčky Zimoly, který teď konečně může tvrdit, že diskutuje a jedná s mladými lidmi. Avšak „jen jako“, protože stejně není ochoten k jakémukoli kompromisu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

český maloměšťák napsal(a):

Jan Boček
Thats elementary, dear Watson.
Odboráři soudí realitu - tedy činy již uskutečněné nebo zcela jasně proklamované a zcela jistě konkrétní.
Oni studenti spíše vyvolávají duchy. Jakýsi druh okultismu na jedné straně...a reflexe reality na straně druhé.
14. 02. 2013 | 16:52

Pepa 3 napsal(a):

neo:
Vy už máte ten mozeček úplně vylízaný. O jakých 40 letech "krvavého diktátorského režimu jedné strany, vraždách, popravách atd zde mluvíte? Co myslíte, bylo více popravených tehdy z politických důvodů (po odečtení kriminálníků, spartakiádních vrahů a pod.) než těch, kteří byli za uplynulých 23 let "popraveni" nájemnými vrahy ve jménu "šíření demokracie a tržního kapitalismu"? A můžete mi zde vyjmenovat alespoň jednoho popraveného z politických důvodů po roce 1956? A nemelte mi zde o přechodu hranic a podobně. Tam každý s tím rizikem šel! Zkuste si v USA přelést plot a vlézt na soukromý pozemek!
14. 02. 2013 | 17:07

český maloměšťák napsal(a):

Jen tak na okraj :

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren

No a pak tady samozřejmě máme nějakého Indiána /Native American/, kterého zvolí do úřadu šerifa, že...a ejhle...rota potomků bílých osadníků nyní uspořádá open air meeting - kdy volá po odinstalování našeho malého vypečeného Ogallalu...neb jeho předkové přeci znásilňovali bílé ženy, opékali si jejic strejce, jejich děcka zotročovali, jejich vesnice vyhlazovali....

Anebo tomu bylo naopak ?

Krucinál !!! Kdo si to má všecko pamatovat !!! Kdo, kdfy, proč, jak a kde koho sejmul, mučil, škrtil, píchal, pojídal, skalpoval, rozstřílel na cucky, vybombardoval, upálil....
Jsem snad nějaká nádoba na splašky ??????

Jdě te s tím k šípku......nesjou prachy na hospic ale na Bendlovy koně jo.....

Komunisté dneška jsou ti, co berou ze státního jak by to bylo jejich. Rozumíte - to oni jsou komunisty. Jsou to ale zvrácení komunisti - ne jako Hutterité - kteří si to všecko musí vydřít /neplést s Vydrovými dotacemi na Bendlovy koně !!!/ ...oni a jejich kumpáni.

Rozumíte - ten havokalouskodrabkošiškismus...to je daleko větší nebezpečí dnes - než nějaká Baborová, která snad ani nedostala šanci přednést své záměry /tedy kromě toho, že vyhrožovala auditem minulého hospodaření...kdy právě že tam m ůže být zakopán ten Hellerův pes..../.

No ale když ono ti komunisti vraždili, mučili, zavírali...že ??
Sakryš - a nebyli to nakonec oni - kdo NÁM ZABILI JEŽÍŠKA ?

:---()

Nebo si představet, že by Indiáni chtěli odvolat Bloomberga - ukrad jim přeci kdysi Manhattan, ne ?
Nebo to nebyl Žid ? Ale Holanďan ?
Sakra - tak to se mu moc omlouvám. Na ten Mayflower tenkrát padla taková mlha...člověk ani nepoznal zda jde o pejzy nebo jen větrem ošlehaný ksicht.

No dobrá, dobrá...on ten Manhattan koupil, že. Za hrst korálků.
Souhlasili Indiáni ?
Souhlasili ?
Máme dnes smluvní ceny ?
Máme.
Tak to bylo vše O.K. - a Bloomberg může dál starostovat.
14. 02. 2013 | 17:14

J.K. napsal(a):

Jan Boček- ano řekl to i Noe. Když skončí volby, poražený pogratuluje vítězi, a ten se ujme vlády. Poražený přemýšlí co dělal v uplynulém období blbě, že ho lidé nevolili. připravuje alternativní opoziční návrhy v KONKRÉTNÍCH OBLASTECH. Až vládnoucí udělá chyby nebo i zločiny, TEPRVE POTOM je na místě kritika a volání po odstoupení.
To jsou základy demokracie. VŠE mimo tento rámec je fašismus a anarchie, to tu NECHCEME.
vŠICHNI VOLIČI VĚDĚLI že Baborová je komunistka a přesto nebo právě proto ji volili. Není tedy jediný důvod pro její šikanování a lynčování
14. 02. 2013 | 17:15

neo napsal(a):

Pepa 3 :

Pepíku, urážejte si někoho od vás ano?
Píšu o 40ti letech krvavého diktátorského režimu za ostnatými dráty. To, že do vražd a poprav nepočítáte chudáky, kteří chtěli svobodně odejít do jiné země, to je váš problém.
14. 02. 2013 | 17:19

J.K. napsal(a):

Kriminálníky kteří se chtěli prostřílet přes hranice do nevinných obětí nepočítám ani já. Stejně jako ty kdo spolupracovali s cizí rozvědkou PROTI VLASTNÍ ZEMI.
Kdo chtěl odejít ze země, existovaly nekrvavé a dokonce legální možnosti.
Noe, bojujete stejně rozhodně PROTI TĚM, CO MAJÍ NA SVĚDOMÍ nevinné oběti ve válkách vedených demokratickými státy??? Jenom za poslední rok jsou jich tisíce.
Napište co proti tomu děláte, přidáme se.
14. 02. 2013 | 17:32

Jan Boček napsal(a):

Už tomu začínám rozumět.

Takže když někdo protestuje proti tomu, že se k moci derou opět organizované skupiny, jejichž ideologie stojí na třídním či rasovém boji, teroru, absolutní usurpaci moci, jako třeba komunisti a nacisti, tak je to špatně. Protože co kdyby se teď náhodou ukazálo, že sice pořád vycházejí ze stejné ideologie, ale vlastně to tak možná už nemyslí. Šance není velká, protože nacisti i komunisti v historii mnohokrát mluvili o demokracii, a když ji využili k uchvácení moci, tak začali vraždit, ale měli by ji zase dostat. Pořád a pořád a pořád. Pár dalších válek, gulagů, řízených hladomorů.

Zatímco když nějaká vláda dělá legitimní kroky, které se některým libí a jiným nelíbí, tak ti, co se jí nelíbí, mají na nátlakové akce narozdíl od studentů jednoznačně mandát. Prostě se jim něco nelíbí a basta. Chtějí, aby jim stát dal víc peněz, delší dovolenou, méně práce, zajistil jim tohle a tamhleto. Bez ohledu na to, že jiní to zase nechtějí, protože vědí, že to je cesta k bankrotu. Ale na ně se ti první můžou vykašlat. Prostě to chtějí. A když jim to demokraticky zvolená vláda nedá, tak jí vyhrožujou.

Kdepak, soudruzi. Jediný rozdíl je v tom, že jedna demokraticky zvolená vláda střídá druhou a každá prosazuje to, co jí z jejího pohledu přijde správné. A vždycky někteří řvou. Pokud se to ale většině nelíbí, zvolí příště jinou. Vy se sice můžete užrat, ale toto jediné zajišťuje pluralitu názorů a demokracii.

Zatímco když pustíte k moci nacisty či komunisty, máte prakticky jistotu, že to skončí stejně jako kdykoliv v historii. Začnou dělat to, co je podstatou jejich ideologie. Převezmou moc a všem zatnou tipec.

Hezky se bavte. Dokud je demokracie, tak to není problém.
14. 02. 2013 | 17:41

Zdeněk Brom napsal(a):

Jan Boček:

Cituji: "Takže když někdo protestuje proti tomu, že se k moci derou opět organizované skupiny, ..."

Jaké opět?
14. 02. 2013 | 17:53

Jan Boček napsal(a):

"Opět" je příslovce, Brome, indikuje opakování nějaké činnosti. Důležitější ale je druhá část věty, kterou jste manipulativně vypustil (protože o moc usiluje kde kdo a není na tomu nic špatného. Naopak, je to podstata demokracie, že se o moc NEUSTÁLE soutěží.

Takže opakuji: problém je, když "se k moci derou opět organizované skupiny, jejichž ideologie stojí na třídním či rasovém boji, teroru, absolutní usurpaci moci, jako třeba komunisti a nacisti".

O slovíčkách se tu dohadovat nebudu. Vůbec se nedivím, že tu Heller nechce diskutovat. Diskutovat má cenu jen s člověkem, který tuší, co je příslovce a dokonce i co je komunismus a nacismus. Sbohem.
14. 02. 2013 | 18:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Jan Boček:

Máte odvahu si položit otázku: Kde je příčina toho, že se opět dostávají k moci?
14. 02. 2013 | 18:15

mb napsal(a):

souhlasím s jk 15 18
14. 02. 2013 | 18:43

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Už máte toho medvídka mývala?
14. 02. 2013 | 18:46

J.K. napsal(a):

Bočku , máte v tomn zmatek. Boj o moc je základem každé politické strany. Když poměry dovolí, klidně vezmoui i absolutní moc. A když má někdo absolutní moc, chová se podle toho. A je jedno jestli tu absolutní moc získá církev se svým desaterem / nezabiješ, nepokradeš atd ale inkvizice, křižácké války/, komunisti kteří uznávají jen lidi kteří poctivě pracují/ ale kdo nechce pracovat, má smůlu,/ nebo "demokraté" jakým byl zpočátku i Hitler, on chtěl jen dobro pro německý národ. A oběti válek vedených demoklratickými státy jdou do milionů, okupace cizích temí je běžná, Quantanamo pořád funguje, McCartismus nebyl o nic lepší než stalinské čistky.
Prostě na vině je ta Absolutní moc, jinak to na ideologii moc nezávisí, za tu se dá skrýt cokoliv.
.
Největší nebezpečí dnes nejsou komunisti, ti se chovají slušně. Největší nebezpečí jsou zuřiví antikomunisté, kteří neváhají bojovat proti výsledkům demokratických voleb a lynčovat i demokraticky zvolené poslance, pokud jsou z jiné strany než ta jejich
14. 02. 2013 | 18:49

mb napsal(a):

Má právo na protest člen strany, která se společně s KSČ podílela na totalitním řízení státu?

napsal zb ... doplnění: a která vygenerovala aj Kalouska (bratr Kalousek tam je/byl taky už od osmdesátých let ...)

co vy porád do mě (s) tím mývalem ?
14. 02. 2013 | 19:10

český maloměšťák napsal(a):

Jan Boček
Obávám se, že Vy nerozumíte ani sám sobě.
S tím Vám ale zde nepomůže nikdo.

hezký den.
14. 02. 2013 | 19:15

mb napsal(a):

pepa3 ... to je originální způsob argumentace: A nemelte mi zde o přechodu hranic a podobně. Tam každý s tím rizikem šel! Zkuste si v USA přelést plot a vlézt na soukromý pozemek!

... jenže kopečkáři nechtěli vlézt na soukromý pozemek ...

... chtěli zdrhnout ze zadrátované republiky ...
14. 02. 2013 | 19:15

český maloměšťák napsal(a):

Jan Boček
Vy považujete výsledky svobodných demokratických voleb za " derou se k moci" ?
Člověče, vzpamatujte se !
Vždyť Vy uvažujete právě že jak nějaký stalinista či hitlerovec.

Doufám, že nemáte na nic většího, veřejného vliv.
14. 02. 2013 | 19:19

mb napsal(a):

čm ... zabili nám ježíška, zabili Kennyho, ... hajzlové ...

souhlasím s jk 17 15 ...

Boček napsal: Kdepak, soudruzi. Jediný rozdíl je v tom, že jedna demokraticky zvolená vláda střídá druhou a každá prosazuje to, co jí z jejího pohledu přijde správné. A vždycky někteří řvou. Pokud se to ale většině nelíbí, zvolí příště jinou. Vy se sice můžete užrat, ale toto jediné zajišťuje pluralitu názorů a demokracii.

bon ... ale nemusíte u toho ( v mezidobí ) uštvat učitelku matiky, ne ... ???
14. 02. 2013 | 19:22

mb napsal(a):

ještě Boček: Zatímco když pustíte k moci nacisty či komunisty, máte prakticky jistotu, že to skončí stejně jako kdykoliv v historii. Začnou dělat to, co je podstatou jejich ideologie. Převezmou moc a všem zatnou tipec.

... takže je to jen otázka názvu/jména ... ???

a není stejně nebezpečný Klaus a jeho ods ... která se sice nejmenuje komunistická ... ale de fakto /dle malom욍ákovy definice/ se komunisticky/bolševicky chová ... kdy proces privatizace je inverzní procesu socializace ... protože insiderům prostě uvízne za drápy majetek ... ???

bál bych se spíš vlků v rouše beránčím ... kdy vás název neupozorní na zlo ... které ovšem může být komunistům či náckům analogické ...
14. 02. 2013 | 19:27

mb napsal(a):

naposledy boček asi: problém je, když "se k moci derou opět organizované skupiny, jejichž ideologie stojí na třídním či rasovém boji, teroru, absolutní usurpaci moci, jako třeba komunisti a nacisti".

... to je pěkné ... a je li stát rozchvácen oligarchiemi (mafiánskými skupinami) ... je to nebezpečí pro demokracii ?

a co s tím jako budeme/můžeme dělat ???

( naposledy například viz.: http://www.novinky.cz/domaci/293203-ulehla-z-ods-pobouril-poslance-pokusem-prihrat-solarnim-baronum-dalsi-vyhodu.html
14. 02. 2013 | 19:31

J.K. napsal(a):

Demokracie je ze všech systémů nejblbější. Každá věc potřebuje JEDNOHO pána který rozhoduje a nese zodpovědnost a následky, ne demokratické žvanění co by se mohlo dělat kdyby..., ne nějaké koaliční kompromisy a handly, podplácení přeběhlíků, vládnutí bez zodpovědnosti a nesení následků atd.
Jedinou výhodou demokracie je, že když se dosavadní vláda ukáže jako špatná, lze ji nekrvavě vyměnit demokratickými volbami. I to ale platí jen teoreticky. Minulé volby byly o tom, že nechceme vládu ODS a Kalouska. Tito ve volbách prohráli, ale stejně vládnou.
Když ale zrušíme i demokratické volby a NEBUDEME RESPEKTOVAT JEJICH VÝSLEDKY, můžeme tu zabalit uplně všechno.
Komunisti byli ve volbách úspěšní, patří jim čest a sláva a přiměřené funkce.JInak to nejde!!!! Další alternativou je jen drsné gheto kde vyhrávají rychlejší kolty a nože.
14. 02. 2013 | 19:38

český maloměšťák napsal(a):

"....Komunisti byli ve volbách úspěšní, patří jim čest a sláva a přiměřené funkce.JInak to nejde!!!! ..."

Proč by jim měla patřit čest a sláva ?
Kvůli tomu, že uspěli ve volbách ?

To je nesmysl.
Až podle skutků.

Ostatně tady v tomhle bordelu stačí nekrást...a už je člověk vnímán jako vážený a úspěšný politik či státní úředník.
14. 02. 2013 | 19:58

mb napsal(a):

Ostatně tady v tomhle bordelu stačí nekrást...a už je člověk vnímán jako vážený a úspěšný politik či státní úředník.

... pokud se to občané dozvědí a pokud to ocení ...
14. 02. 2013 | 20:00

český maloměšťák napsal(a):

mb
Úlehla je aspoň upřímně blbý a grázlovitý. Řekne to otevřeně a dopžedu.
Horší jsou ty tunely skryté či tutlané.
14. 02. 2013 | 20:00

český maloměšťák napsal(a):

mb
No - já spíše chtěl napsat, že jenom " nekradení" není ještě žádnou zásluhou...dotyčný má za peníze daňových poplatníků odvádět nějaký výkon, ne ?

Proč by se to měla veřejnost dozvědět ? Že někdo za plat pracuje ?
Má to fungovat tak, že jej ocení nadřízený -šlus julius.
Za konání dobra ve prospěch celku je dotyčný placen - na co nějaké další odměny /čest, sláva.../?

V podstatě je zvrhlé, když se za pouhé nekradení vyznamenává.
Jenže tak daleko to tady došlo. Bohužel.
14. 02. 2013 | 20:06

reppop napsal(a):

Pane Hellere,

A co kdybychom šli protestovat proti Kalouskovi ne protože rozvrátil ekonomiku tohoto státu, ale pouze protože se hlásí ke katolické církví, tj. institucí, za kterou jsou v Evropě mnohem větší hromady mrtvých než za komunisty. Nevěřím, že se své křižácké ideologie vzdali! Všichni katolící musí pryč ze všech veřejných funkcí! Hlásí se ke strašlivé ideolgii, která po staletí totalitně ovládala a ničila životy milionů nevinných lidí. Takoví lidé přece nemohou ve veřejných funkcích rozhodovat, nemohou učit naše děti. Jak to, že to pořád katolící nechápou? Proč se denně za zločiny svých předchůdců neomlouvají? Denně na to čekám, otevírám noviny, otevírám internet. A ono furt ne a ne a ne...

A víte jaký je rozdíl mezi bývalým katolíkem a bývalým černochem? ...
14. 02. 2013 | 20:36

mb napsal(a):

čm já připouštím že nekrást je základ ( i jsem to výše psal ) ... proto to aplikuju i na komanče ...

bude li zastupitel komanč, který nekrade, je/bude mi milejší než ´demokratický´ zastupitel, který krade ...

... zdravím ...
14. 02. 2013 | 20:54

pěvec napsal(a):

utekly už 2 dny + něco a ještě tady není nový hellerův exsudát. Co se děje s hellerem?
15. 02. 2013 | 06:26

Anna napsal(a):

Jan Boček napsal(a):

Může mi někdo ze zdejších ochránců demokracie, kteří tady šijou do Hellera, vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, když odboráři opakovaně na Václaváku žádají odchod jednotlivých ministrů či celé vlády, a když totéž požadují studenti v případě "vlády" krajské?
--------------------------------------------------------------

Vy opravdu nevidíte rozdíl mezi protesty a demonstracemi proti ČINŮM vlády a proti STRANICKÉ PŘÍSLUŠNOSTI krajské radní, jejíž strana obsadila ve svobodných krajských volbách 2. místo ???

Vy opravdu nevidíte rozdíl mezi protesty a demonstracemi a "honem na čarodějnice"?

A proč by se mělo protestovat po téměř čtvrt století od Sametu, když KSČM je celá léta parlamentní stranou zvolenou ve svobodných volbách?

A proč by se mělo, když se v r. 1990 nedemonstrovalo proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády komunistu Čalfu?

A proč by se mělo, když komunistka Baborová ve školství roky pracovala jako učitelka?

Bude se tedy protestovat proti možnému členství učitelů v KSČM?
Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi?
Jste pro zavedení kádrování?
V čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji pan Heller?
15. 02. 2013 | 07:25

J.K. napsal(a):

Antikomun isti se zde zase jednou předvedli.
Potom se diví, když ve volbách vítězí komunisté.
15. 02. 2013 | 07:33

gaia napsal(a):

V čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji pan Heller?

ptá se Anna

že by povinné kříže ve třídách a výuka náboženství, jako v Polsku?

či návrh bradavkového zákona jako na Slovensku?
15. 02. 2013 | 08:06

rejpal napsal(a):

gaia
Co je to bradavkový zákon? To mi uniklo. Tuším, ale nevím...
15. 02. 2013 | 08:17

gaia napsal(a):

rejpal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/293299-bradavkovy-zakon-na-slovensku-neprosel.html

nikde nesmí být na veřejnosti vidět bradavka
15. 02. 2013 | 08:22

rejpal napsal(a):

gaia
Díky, tak jsem tušil správně.
Nakonec i v Hollywoodu měli období, kdy délka polibku byla omezena, aby nebyl nemravný a ještě nedávno byl jeden republikánský ministr, který oblékal sochy. Připomíná mi to, když v době Charty nás navštívila StB, prohledávala otci knihovnu a zabavila knihu Nevěstka Elisa od Goncourta jako pornografii. Fakt je, že se nakonec nechali ukecat a knihu si neodnesli.
15. 02. 2013 | 08:44

reppop napsal(a):

Pane Hellere,

my dobře víme proč protestujete proti radní Baborové. Ona Vás totiž porazila v demokratických volbách. A to totalitáři jako Vy nesnesou. Vy potřebujete uzákonit vedoucí úlohu KDUČSL ve státě. Dokud tu nebude, budete se dožadovat své moci, i když na ni nemáte mandát od voličů.
Opravdu hezké, že zrovna Vy poučujete mladé lidi o demokratickém chování, Vy, který se snaží dostat k moci nedemokratickou cestou jako kdysi bolševici.

Orwell by ve Vás měl vynikající studijní materiál. Děláte z viníků oběti a z obětí viníky. Obracíte realitu naruby stejně jako totalitní režim v jeho románu 1984:
Válka je mír
Svoboda je otroctví
Nevědomost je síla

Zejména na tom posledním katolická církev (ke které se hlásí také Vaše strana KDU-ČSL) postavila svou totalitní moc, kterou po staletí ovládala nevědomé obyvatelstvo.
Doufám, že dnešní lidi už se Vám zdebilizovat nepodaří, přece jen už nežijeme ve středověku. I když pozoruji-li Vámi ovládané studenty, běhá mi mráz po zádech. Z toho ten středověk na mne dýchl opravdu mocně.
15. 02. 2013 | 08:45

Anna napsal(a):

Pane Hellere,

proč Vám nevadí, že ČSL byla za totality součástí Národní fronty?
15. 02. 2013 | 08:49

Lila napsal(a):

Anna

Vřele doporučuji knihu Hedy Margoliové-Kovályové Na vlastní kůži, je to silný a čtivě napsaný lidský příběh. Ve veřejných knihovnách by měla být k mání.

Zaujmout by Vás mohly i autobiografické knížky Jindry Tiché (nar. 1937); vydala jich asi 13. Doktorka filosofie, členka KSČ, přednášela do roku 1969 marxismus na přírodovědecké fakultě UK, pak emigrovala na Nový Zéland a přednášela na mnoha univerzitách ve všech koutech světa.

Zajímavý je i Norimberský deník, který brzy po skončení norimberského procesu napsal Američan G. M. Gilbert, který po celou dobu procesu vykonával funkci vězeňského psychologa nacistickým pohlavárům, souzených za válečné zločiny.
Jeho kniha mj. obsahuje i autentické záznamy rozhovorů s obžalovanými. Poučný je zejména fakt, že tito váleční zločinci se cítili být absolutně nevinní; o vyhlazování židů, plynových komorách a koncentračních táborech nic nevěděli, veškerou odpovědnost za prokázané zločiny se snažili svalit na Hitlera, Goebbelse, Himmlera..., oni prý jen "sloužili" svému národu.

Poprvé u nás Norimberský deník vyšel někdy kolem roku 1948, podruhé v roce 1981, ale toto druhé vydání je viditelně poznamenáno cenzurními zásahy.
15. 02. 2013 | 08:58

reppop napsal(a):

To Anna

Proč by to panu Hellerovi mělo vadit? Přece jsem tu jasně doložil, že je totalitář a ne demokrat. Domáhá se moci přes prostřednictvím štvanice na Baborovou, která ho porazila v demokratické volbě. Takhle to přece dělali i bolšavici a všichni kdo s nima kolaborovali v Národní frontě. Vždyť to jeho chování je naprosto logické. Mu vadí jen ty subjekty, které ho porazí v demokratických volbách.
15. 02. 2013 | 09:03

rejpal napsal(a):

Lila
Toho Gilberta znám. Vyšel také slovensky někdy kolem roku 1968 a myslím, že šlo o neupravenou verzi. Je to vemi poučné čtení. K nacismu vůbec existuje také velmi zajímavá biografie Gisevia Až k hořkému konci (napadlo mě to proto, že Gisevius byl jedním z mála, co přežili čistky po atentátu na Hitlera a v Norimberku svědčil).
15. 02. 2013 | 09:11

Anna napsal(a):

Lila

Díky za tipy ke čtení. Gilberta jsem četla.

Za války tři členové mého příbuzenstva zemřeli v koncentráku. Za totality byl můj strýc v 69. odsouzený za protistátní činnost - vytvářel a rozšiřoval letáky proti "bratrské pomoci"- a odseděl 2,5 roku natvrdo, vyhodili ho z práv.. já jsem nebyla přijata na VŠ kvůli "špatnému" rodinnému zázemí - mí rodiče mj. nechodili k volbám (já v dospělosti jsem za totality nešla k volbám ani jednou), měla jsem být ráda (a byla), že jsem časem mohla aspoň dálkově vystudovat strojárnu...
-----

Prosím, odpovíte na mé otázky - ze včerejška opakuji:
..zatím se nevyjádřila k tomu, co jsem včera napsala ve dvou příspěvcích adresovaných Vám. Proto jejich části uvádím znovu:

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna, krajan, Nazeďchcal

Jsem z jižních Čech, moji (dohledatelní) předci tu žijí od 16. století. Jihočeské školství mi není lhostejné, a to nejen proto, že jsem v něm pracovala, ale i proto, že případné kroky komunistických politiků se bohužel budou týkat i mých potomků.
----------------------------------

KSČM je u nás legální politická strana, která má po léta zastoupení v Parlamentu. Členy KSČM jsou i někteří učitelé, např. paní Baborová. Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi? Jste pro zavedení kádrování?
.
----------------------

"Resumé? Jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna... "
---

A Vy máte stejná kamna v Jižních Čechách v osobě paní Baborové?

-----------------------------------------------------------------

Prosím, uveďte konkrétně, v čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je pan Heller. Děkuji.

Ještě se Vás chci zeptat, jestli poměry za bolševika ve společnosti i ve školství považujete za stejné při jejich srovnání v padesátých, šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech.

Děkuji. Mám zájem diskutovat.
15. 02. 2013 | 09:27

Lila napsal(a):

mb

Co můžeme od KSČM čekat v budoucnosti výmluvně napovídá fakt, že řízením školství v kraji svěří bývalému politrukovi pohraniční stráže, který dodnes považuje střílení do lidí na hranicích za cosi normálního. A kolik členů KSČM se veřejně distancuje od nehorázných výroků učitelky a poslankyně Marty Semelové?

Včera v Hyde parku na ČT24 poslanec Grebeníček řekl, že když chce někdo do politiky, musí být profesionálním odborníkem v dané oblasti. Je komunistický politruk profesionálním odborníkem na řízení školství?
Vy jste členem KSČM nebo ČSSD?
15. 02. 2013 | 09:47

mb napsal(a):

marx engels beatles, to je můj rytmus ...
tak co je s tím, že netančíme ??? !!!
pusť na mě štych JÁ TO FAKT ŘEKNU
Gott-Husák team táta vzal kýbl
krumpáč a kýbl ať žije mír ... AŤ ŽIJE MÍR !!!

anna 7 25 dobře

reppop 8 45 dobře

Lila napsala: oni prý jen "sloužili" svému národu.

... jako bych slyšel Beneše a Klause ... s jejich podivohudnými amnestiemi ...
15. 02. 2013 | 09:58

rejpal napsal(a):

Lila
Ono to s těmi odborníky je všelijak. Kolik je ve vládě odborníků na danou oblast? (možná snad ten nový ministr školství). Nevím ani o jednom dalším, protože druhý kandidát, ministr Heger, už dávno zájem resortu vzdal a jen poslouchá. Ale ještě horší je, jací odborníci jsou na místech náměstků. Jací odborníci jsou vysíláni do vysokých kontrolních a řídících orgánů ve státních a polostátních firmách? Jsou to pašalíky. Nemyslím, že bývalý politruk by byl méně kvalifikovaný (a více taky ne), než ti Šnajdrové, Hanákové, Drábkové, Peake a celá plejáda dalších.
15. 02. 2013 | 09:58

Anna napsal(a):

Lila

P.s.: Já jsem zásadně proti kolektivní vině. Každý kolektiv je totiž složen z jednotlivců. A činy jednotlivců by podle mě měly být souzeny a případně odsouzeny. Pakliže se na určitém činu podílí více jednotlivců, samozřejmě ti by měli být souzeni a případně odsouzeni.

Podle mě by se lidé neměli posuzovat podle stranické příslušnosti.
Uznávám právo na demonstrace a protesty. Neuznávám a odsuzuji "hon na čarodějnice", za což považuji protesty proti komunistce Baborové jen kvůli její stranické příslušnosti a demonstracemi a protesty dohnání této komunistky ke zhroucení.

Komunistická strana existuje i v současnosti nejen u nás, ale i v jiných demokratických zemích, včetně USA.

Já se nebojím toho, že se komunisté dostávají k moci. Žijeme v demokratické zemi, je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby.

Teď mi tu zní:

Ať mír dál zůstává s touto krajinou.

Zloba, závist, zášt, strach a svár,
ty ať pominou, ať už pominou.
Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých
zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí.


Z oblohy mrak zvolna odplouvá
a každý sklízí setbu svou.
Modlitba má ta ať promlouvá k srdcím,
která zloby čas nespálil
jak květy mráz, jak mráz.

Ať mír dál zůstává s touto krajinou.

Zloba, závist, zášt, strach a svár,
ty ať pominou, ať už pominou.
Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých
zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí.
ať mír dál zůstává s touto krajinou.

https://www.youtube.com/watch?v=S3UaBQSYQCU
15. 02. 2013 | 09:58

mb napsal(a):

lila nejsem člen ani čssd ani ksčm, jsem člen strany zelených ...

připouštím že výroky semelové, grospiče, filipa, grebeníčka, sloupa aj. ... jsou nechutné ...

žijeme li ovšem v demokratickém režimu ( zřízení ) ... mají tito na své výroky právo // opakuji žákova slova: demokracii chceme, vybudujeme a máme I PRO KOMUNISTY //

můžete je odsoudit ... / jak píše Neo / ... pokud to přeženou ...

případně jejich stranu rozpustit nebo donutit přejmenovat / viz ds dsss ... /

ale prohrajete li volby ( jako heller ) ... měl byste sklapnout podpatky a kufry ... a neměl byste uštvávat soudružku učitelku komunistku na ideologickém základě ... ale věcnou oponenturou dokazovat co soudružka učitelka baborová dělá, provádí špatně ...

prostě revoluce ( a plná náměstí ) byla v roce 89 ... tohle je pozdě ...

a nebýt chyb a rozkrádaček ´demokratických´ stran ... nikdy by komunisté nebyli tak silní jako jsou ...

komunisty berte prosím jako lakmus ....

zatím zdravím ...
15. 02. 2013 | 10:04

Lila napsal(a):

Anna

Odpovídám na Vaše otázky:

Nemyslím si, že by členům KSČM mělo být zakázáno vykonávat učitelskou profesi.

Ta "stejná kamna" vidím ve straně, která je přímou pokračovatelkou KSČ a z 95 procent ji tvoří stejná členská základna, jako před rokem ´89.

Samozřejmě, že si nemyslím, že padesátá, šedesátá, sedmdesátá a osmdesátá léta v Československu byla stejná, ale mnohé je spojovalo, jen namátkou: vedoucí úloha KSČ, absence svobody slova a plurality názorů, omezení cestování, pronásledování opozice, umlčování nepohodlných spisovatelů a umělců vůbec, a neustále se prohlubující zaostávání za ekonomikami vyspělých evropských států, k nimž kdysi demokratické Československo patřilo.
15. 02. 2013 | 10:16

reppop napsal(a):

To Gaia, rejpal

To je přece typická pokrytecká debilizující katolická morálka:
polibek a bradavka na veřejnosti vadí, umrzající spoluobčané nevadí.

Jde přece o to odvést pozornost od skutečných nemravností, které páchají mocní jejichž oddanými lokaji vždy katolická církev byla (a vždy to pro ni byl výnosný byznys - dnes zase: viz církevní "restituce").

Srovnejte s morálkou některých přírodních národů, kde je např. adopce sirotka automatickou záležitostí, která se nepovažuje za nic vznešeného, ale za automatický čin jako u nás třeba pozdrav. Ale bradavky na veřejnosti tam samozřejmě nevadí, proč taky proboha, vždyť ženské bradavky na plných prsou jsou symbolem přežití dětí a tedy nadějí do budoucna.

Nenechme se katolíky zdebilizovat ve prospěch jejich pánů, kteří je sponzorují.
15. 02. 2013 | 10:18

Lila napsal(a):

mb

Moji kamarádi ze Strany zelených, kterou jsem v minulosti několikrát volila, jezdí na demonstrace do Českých Budějovic s námi. Spojuje nás stejná představa o podobě a fungování školství v kraji. (Většinou jsou to kantoři.)
15. 02. 2013 | 10:20

rejpal napsal(a):

mb
Pamatuji, když v dobách, kdy se prvně řešila otázka další existence KSČ (a tehdy to mělo své racio), se řada demokratů (včetně pravicových) shodla na tom, že KSČ zakazovat netřeba. S tím, jak bude probíhat demokratizace a ekonomická transformace, bude počet jejích voličů plynule klesat. Tehdy se používal podobný argument - popularita KSČ je barometrem ukazujícím úspěšnost přechodu od totality k demokracii. Tahle argumentace se z rétoriky milých politiků zvolna vytratila. O to víc se straší, hledají se noví Juldové Fuldové a na to, že jde o vynikající zpětnou vazbu, se zapomíná.
Měla by vůbec strana, která se nedovedla ani zbavit svého názvu a některých pohrobků Gottwalda šanci přežít, kdyby lidé měli pocit, že sice jdeme klopýtavě, ale přesto směrem dopředu a ne naopak? Když člověk sledoval počínání Drábka, který si sledoval své politické zadání a termíny, a na to, jak komplikuje občanům život, úplně a arogantně kašlal, diví se, že té nostalgii nepropadlo ještě víc lidí.
15. 02. 2013 | 10:25

reppop napsal(a):

Ještě k předešlému:

V USA už je podle CNN každé 50. dítě bezdomovec, tj. s minimální šancí na důstojný život (čili i s minimální šancí na vzdělání a pochopení světa - a o to samozřejmě jde!). Ale 1% obyvatel ovládá drtivou většinu bohatství společnosti.
A, světe div se, katolická morálka je tam vůdčí duchovní ideologií. Bez ní (bez debilizace společnosti touto ideologií) by toto skandální počínání vůči dětem těžko obstálo. Protože kdyby lidé začali přemýšlet mozkem a ne vírou, tak by toto nikdy nemohli připustit. Opět zde církev debilizuje společnost a slouží tím onomu 1% bohatých jako po staletí sloužila feudálům. Má z toho skvělý byznys jako vždy. Obchod s lidskou stupiditou patří k nejvýnosnějším a je to možná ještě starší řemeslo než prostituce.
15. 02. 2013 | 10:26

mb napsal(a):

lila to je pěkné ...

já si jen pořád myslím, že komunisté jsou příliš snadný terč a příliš laciný strašák ...

... a že na nás číhají mnohem horší nebezpečí ...

jsem taky kantor, zdravím ...
15. 02. 2013 | 10:31

mb napsal(a):

Spojuje nás stejná představa o podobě a fungování školství v kraji.

kdyžtak to nějak konkretizujte pro Annu ...

ráda by s váma o těch představách diskutovala ...

... snaží se to opakovat a diskutovat ...
15. 02. 2013 | 10:34

mb napsal(a):

souhlasím s rejpalem že je to (ksčm) výborná zpětná vazba ...
15. 02. 2013 | 10:36

reppop napsal(a):

To mb

Samozřejmě, že máte pravdu. Komunisté jsou dnes v Evropě jen chcíplý čert, kterého se stupidní obyvatelé (jihočeští studenti včetně jejich rektora Grubhofera, tj. "Hellerovi užiteční idioti") snaží vyhnat živým dáblem.
Tím živým ďáblem je neoliberalismus (volný trh) a klerofašismus: církvemi podporovaná nadřazenost bohatých elit - kdo k nim nepatří je podle Duky "lůza".

Proto chodím demonstrovat proti neoliberálům a klerofašistům (současná vláda a jejich Dukova církev), ne proti komunistům. Proti komunistům jsem demonstroval na podzim 89.

Dnes samozřejmě neoliberálové spojeni s klerofašisty okrádají obyvatele stejně jako komunisti v 50. letech (viz tehdejší měna, která obyvatele připravila o úspory). Dnes se klerofašisti chystají vykrást státní kasu, do které si obyvatelstvo spořilo aby se o ně stát postaral v případě potřeby. Nepostará se, protože jejich peníze budou mít katoličtí duchovní, kteří jsou pro drtivou většinu obyvatel nepotřební. A až budou lidé nemocní, jejich peníze už ve státní kase nebudou, takže si budou muset své zdraví zaplatit znova sami. Podruhé.
15. 02. 2013 | 10:44

rejpal napsal(a):

mb
Co by se asi dělo, kdyby nějaký soud vyslyšel některé z pokusů, a KSČM rozpustil. Ještě téhož dne by vznikla nová strana s nepopuzujícím názvem, požádala o registraci, kterou by doslala a se stejným programem a tvářemi by jela dál. Jenže tím by automaticky odblokovala bohumínské usnesení, nová strana by rázem měla koaliční potenciál, znechucené exvoliče staromilce by vystřídali jiní, kteří se jí dosud stydí podporovat - a to byla hodně špatná zpráva pro některé současné (zejména vládní, ale nejen pro ně) strany. Tak jak se to stalo v řadě jiných zemí. Kdybych byl politik ODS nebo TOP 09, to poslední, co bych si přál, by bylo zrušení KSČM. A nebyl bych nadšený ani v kůži sociálního demokrata. Ta nucená izolace komunistů má jediný efekt - spousta lidí v ní vidí jedinou vlivnou stranu, která si nesmočila v řadě průšvihů, jaké mají na svých pažbách ostatní parlamentní strany. Ale většina ji stále nevolí, protože je popuzuje název, odkazující k minulosti, a samozřejmě také různí exoti s bustami Lenina v pracovnách.
15. 02. 2013 | 10:47

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

Odpovídám na Vaše otázky:

Nemyslím si, že by členům KSČM mělo být zakázáno vykonávat učitelskou profesi.
---------------------------------------------------------------

Díky za Vaše odpovědi.

Nerozumím tomu, že komunistka Baborová UČILA na škole a nikdo z Jihočechů proti tomu neprotestoval a nedemonstroval, a proti jejímu dosazení na oblast školství po svobodných krajských volbách, kde Jihočeši svojí volbou dostali KSČM na 2. místo, se konaly takové demonstrace, že tuto komunistku dohnaly ke zhroucení.

Kandidátní listina - Jihočeský kraj

číslo název Platné hlasy v %

7 Česká strana sociálně demokratická 53736 27.99

47 Komunistická strana Čech a Moravy 37187 19.37

766 "JIHOČEŠI 2012" 27972 14.57
http://www.ceskatelevize.cz/volby/jihocesky-kraj/volby-2012/
----

Radní za KSČM, proti které protestovaly tisíce studentů, končí. Odchází kvůli zdraví

Radní Vítězslava Baborová, která vedla resort školství v radě Jihočeského kraje, odstoupila z funkce. Pro svoji příslušnost ke komunistické straně čelila protestům a petici, pod niž se podepsalo 12 tisíc lidí. Odchod však zdůvodňuje zdravotním stavem.
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59221710-jihocesky-kraj-rezignace-kscm-protest
---

Paní Lilo, mj. jste mi napsala:
"Vrátím se tedy k Vašemu oblíbenému tématu - k Výboru pro neamerickou činnost, kterému předsedal smutně proslulý republikánský senátor Joseph McCarthy. Mccarthismus je nepochybně obdobím americké historie, na které nejsou Američané nijak zvlášť hrdí, přesto dávat mezi mccarthismus a komunistický teror 50. let (případně normalizační čistky) rovnítko, mně připadá jako hodně silná káva."
-----

Já jsem vždy mccarthismus zmiňovala kvůli jeho "honu na čarodějnice", za který považuji i demonstrace a protesty proti komunistce Baborové.

Když podle Vás " Mccarthismus je nepochybně obdobím americké historie, na které nejsou Američané nijak zvlášť hrdí", jste Vy a podle Vás Jihočeši hrdí, že komunistka Baborová ze své funkce odstoupila???
15. 02. 2013 | 10:57

reppop napsal(a):

To Anna

Nevíte proč tu pořád někdo diskutuje a tvrdí, že komunistka nemůže rozhodovat o školství a nevadí mu když by o školství mohl rozhodovat katolík?

Vždyť to přece nemá žádnou logiku: za katolickou církví je mnohem víc zločinů než za komunisty a i dnes v tom pokračují: využívají současnou vládu k vykradení státních peněz daňových poplatníků. Jak to, že nedodržují ani své Desatero: tam je přece "NEPOKRADEŠ"

Copak tito diskutující vůbec nepoužívají racio?
15. 02. 2013 | 11:06

Jaá napsal(a):

Heller, ty jsi vážně zoufalec. Radši už mlč.
15. 02. 2013 | 11:11

rejpal napsal(a):

reppop
Myslím, že problém není v názoru samotném, ale hlavně v tom dvojím metru. Pokudn totiž přijmu názor, že každý člen nějaké strany, ať už se jím stane kdykoli, odpovídá za skutky svých předchůdců - prostě proto, že do ní vstoupil, pak by to ale mělo platit pro každého. ČSL má na svém triku hodně hříchů. Nejenže se aktivně podílela na vzniku Národní fronty v roce 45 (která sama o sobě už omezila politickou pluralitu), ale aktivně dělala křoví komunistům celých 40 let (o některých figurách v čele té strany je lepší nemluvit). Sice si částečně změnila název, ale nijak podstatněji než KSČ. Takže pokud nějaká paní Baborová odpovídá za Jakeše, pak pan Heller odpovídá za Plojhara.
Nebo si to nemyslím, členství pana Hellera v KDU neřeším v souvislosti s minulostí, ale pak neřeším ani Baborovou, a zabývám se jen činy jejími a její strany v současnosti, a to ještě jen do té míry, v jakém postavení ta paní uvnitř té strany je.
Myslím, že pro oba názory lze najít argumenty, ale jedno je špatně - když se jeden posuzuje tak a druhý jinak. Což je přesně ten případ, ke kterému v osobě mluvčího těch studentů došlo.
15. 02. 2013 | 11:17

Anna napsal(a):

reppop napsal(a):

To Anna

Nevíte proč tu pořád někdo diskutuje a tvrdí, že komunistka nemůže rozhodovat o školství a nevadí mu když by o školství mohl rozhodovat katolík?
------------------------------------------------

Jsem ráda, že tu někdo ze zastánců protestů a demonstrací diskutuje. Vážím si proto paní Lily, která tu obhajuje svůj názor a nepatří tedy k těm, kteří pouze vykřikují, příp. jako pan Heller něco píší a diskusí se neúčastní.

Zajímalo by mě, jestli by Jihočeši demonstrovali a protestovali, kdyby na té funkci místo paní Baborové byl pan Heller. Je členem KDU-ČSL, přičemž ČSL byla za totality součástí Národní fronty, a je učitel (s dokončeným vysokoškolským studiem ???), stejně jako paní Baborová.
15. 02. 2013 | 11:25

gaia napsal(a):

Anno

jenže paní Baborová prošla peklem praxe a tak zřejmě ví, o čem mluví, ale absolvent peďáku vůbec neví, o co jde.

A řeknu vám, že po odučení 1 roku v praxi člověk zestárne o 10 let, co se týče rozumu a názorů.

Mezi tou paní a autorem je asi takový rozdíl, jako mezi embryem a dospělým člověkem.
15. 02. 2013 | 11:30

Anna napsal(a):

gaia

Mám dvě učitelky v příbuzenstvu a poměrně dost kamarádek na všech úrovních škol, takže určité povědomí mám a před kantory hluboce smekám.

Já jsem napsala: Zajímalo by mě, jestli by Jihočeši demonstrovali a protestovali, kdyby na té funkci místo paní Baborové byl pan Heller. Je členem KDU-ČSL, přičemž ČSL byla za totality součástí Národní fronty, a je učitel (s dokončeným vysokoškolským studiem ???), stejně jako paní Baborová.

A to z důvodu porovnání jak příslušnosti k následným totalitním stranám (KSČM a KDU-ČSL), tak odborné způsobilosti na tu funkci (údajně paní Bavorová jako učitelka na to není dostatečně odborně fundovaná, takže jak pak učitel Heller).
15. 02. 2013 | 11:46

rejpal napsal(a):

gaia
A ze všeho nejvíc by se do vyjadřování politických postojů studentů neměli pouštět kantoři. My jsme taky protestovali proti lecčemu (šlo to, když nešlo o nějaké brizantní téma), ale nikdy jsme do toho kantory netahali. Byly to protesty sice malicherné, ale zcela konkrétní, často měly punc recese (na gymplu jsme uskutečnili protestní akci proti tomu, že při rekonstrukci naráz zavřeli všechny pánské záchody v budově. Místo nabídky chodit dočasně na dámy jsme chodili kolektivně močit na zeď školy. Nikomu se nic nestalo, i když ve sborovně se to hodně nelíbilo). Pak jsem zažil další prostest na fakultě kvůli předmětu (tuším Průmyslová chemie), který jsme pokládali za telefonní seznam a chtěli jsme dosáhnout změny zkoušky za zápočet. Někteří kantoři byli dokonce na naší straně, ale žádného jsme na své petiční listiny nepozvali.(Nakonec, jak jinak, jsme ke zkoušce museli. Ale byla to sranda).
15. 02. 2013 | 11:52

reppop napsal(a):

To Anna

děkuji za odpověď.

Diskutovat tu samozřejmě můžou. Ale jejich logika je absurdní (a oni si to neuvědomují) nebo jsou vědomí pokrytci a lháři. Logika věci jaksi jinou možnost nedovoluje.

To je jako diskutovat o tom jestli 2 a 2 hrušky jsou 4 hrušky nebo 10 hrušek. Má taková diskuse z hlediska logiky vůbec smysl?

Není přesvědčení, že 2 a 2 hrušky tvoří nožinu 10 hrušek mimo logickou realitu?
15. 02. 2013 | 11:57

Anna napsal(a):

rejpal napsal(a):

gaia
A ze všeho nejvíc by se do vyjadřování politických postojů studentů neměli pouštět kantoři.
---------------------------------------------------------

Podle mě je vůbec zvláštní, že učitel je mluvčím studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji.

Já být protestujícím studentem, tak bych nikdy nechtěla, aby mým mluvčím byl učitel. A být jihočeským studentem protestujícím proti koalici v Jihočeském kraji, tak bych rozhodně nechtěla za mluvčího učitele, člena KDU-ČSL, která navíc byla v krajských volbách neúspěšná.
15. 02. 2013 | 12:02

gaia napsal(a):

Anno

také by mne zajímalo, jaká by měla být fundovaná odbornost na funkci radní pro školství

např. v našem kraji zastává tuto funkci zemědělská inženýrka, která ale v zemědělství nezískala praxi ani hodinovou, ale díky protekci svých rodičů, kovaných komunistů se hned po škole zašila na odboru školství tehdy ještě Okresního úřadu a když tyto zrušili, tak z titului funkce se ještě stačila jmenovat ředitelkou jedné základní školy, ale pro svou nekompetenmtnost a zlou povahu se toto uplatnění pro ni stalo neudržitelným a tudíž se dala na politiku a stala se radní za ČSSD

Nikdo proti ní neprotestuje, ač již nevratně zrušila jedno gymnázium
a chtěla dále zlikvidovat gymnázium v Litomyšli, kam chodil již v 18. století např. Jan Evangelista Purkyně, tím, že ho chtěla sloučit s gymnáziem v Poličce, které je vzáleno 20 km tak vlastně uškodit i jim.

Je studium zemědělství tou pravou kvalifikací pro školství?
15. 02. 2013 | 12:03

reppop napsal(a):

To rejpal

Souhlas. Jinými slovy řkáte totéž co já. Ano, já posuzuji dle jednoho metru všechny, protože jinak to nemá ani smysl. Nemohu přece tvrdit, že když se nedemokraticky chová subjekt A, je to totalitář, ale když nedemokraticky chová subjekt B, tak to je demokrat. To prostě odporuje elementární logice.
To je jako kdybych tvrdil, že jedno letadlo je letadlo, ale druhé stejné letadlo je automobil. Vždyť to je nefalšovaný surrealismus.
15. 02. 2013 | 12:05

gaia napsal(a):

Anna+ rejpal

taky mi to přijde divné, že se ti žáci s těmi učiteli tak bratříčkují.

Studenti když rebelují, tak nejraději proti dospělým a nikoli s nimi.

Já bych šla s děckama protestovat tak leda proti těm nehrazeným plombám za 500
15. 02. 2013 | 12:08

Anna napsal(a):

reppop

Vždy se snažím uvažovat logicky. Ale zároveň beru velmi vážně i nelogičnost, iracionalitu, nesystematičnost, averze, vášně...

Jsem velkým zastáncem diskusí i bez jakéhokoliv logického argumentu. Podle mě v životě jde všechno mnohem lépe, když se lidé v klidu domluví, dokážou si v klidu vše vyříkat, o věcech diskutují, a to i bez jakýchkoliv sjednocujích závěrů. Snažím se porozumět, co vede lidi s odlišným názorem, než mám já, k jejich přesvědčení. Mám pak, tedy aspoň se o to snažím, větší pochopení pro odlišné názory.

Mě irituje pan Heller, který zcela jistě ví, že na Aktuálně pod blogy probíhá diskuse, které se však neúčastní. A přitom zde napsal:
"Je však naprosto v pořádku, že mladí lidé vyjádřili svůj názor a že chtějí diskutovat. Bohužel však zvolili nešťastné řešení, protože vběhli přímo do léčky Zimoly, který teď konečně může tvrdit, že diskutuje a jedná s mladými lidmi. Avšak „jen jako“, protože stejně není ochoten k jakémukoli kompromisu."
15. 02. 2013 | 12:17

reppop napsal(a):

gaia napsal(a):

taky mi to přijde divné, že se ti žáci s těmi učiteli tak bratříčkují.
Studenti když rebelují, tak nejraději proti dospělým a nikoli s nimi.
Já bych šla s děckama protestovat tak leda proti těm nehrazeným plombám za 500
xxxxxxx

Podle mne je vysvětlení prosté: může za to nejvíc skupinová stupidita, viz:

http://www.vasevec.cz/blogy/vyhaneni-chcipleho-certa-dablem

Lidé žijí většinou ve velkém bludu, že jednají racionálně. ve skutečnosti o jejich jednání převážně rozhoduje emoční systém mozku, ne ten racionální (F. Koukolík).
15. 02. 2013 | 12:17

gaia napsal(a):

ta naše radní ještě po nástupu do funkce udělala konkursy na všechny ředitele středních škol a skoro polovinu jich vyměnila.
Potom se spřáhla se Štefflem a v jedniném kraji se testovaly děti přijímačky na nečisto se tomu říkalo. Za každé děcko Šteffl dostal 4 litry a za další desítky tisíc byly udělány letáčky s vyfocenou holčičkou co volá budovatelská hesla

typu vzdělání je priorita
učit se učit se učit se apd.

to se válelo na každé škole a sloupu v okolí

a děcka musela zaškrtávat a zaškrtávat

pak samozřejmě došly peníze a tak začla optimalizovat síť

třeba sloučila ekonomickou školu s plynárenským učilištěm nebo střední zemědělskou se zahradnickým učňákem, ze kterého , aby se to nepletlo, udělala taky střední školu.

atd.
15. 02. 2013 | 12:19

reppop napsal(a):

To Anna
podle mne je pan Heller ovládán svou vírou, že on apriori ví všechno nejlíp. Je-li někdo ovládán vírou a nikoliv raciem, chová se z pohledu racionálních lidí stupidně. Mnozí to pak omylem považují za chování zlé.
Já jsem přesvědčen, že není zlý, je jen extrémně stupidní (podobně jako lidé, kteří v 50. letech žádali trest pro Miladu Horákovou). A stupidita (nevědomost, neschopnost chápání jevů) vždy plodí zlo.

Sokrates kdysi napsal:

Je jen jedno dobro a to je vědění (chápání), je jen jedno zlo a to je nevědomost (nepochopení).

Neznám hlubší pravdu o zlu.
15. 02. 2013 | 12:24

Anna napsal(a):

gaia
"Je studium zemědělství tou pravou kvalifikací pro školství? "
---------------------------------------

Podle mě naprosto jednoznačně, protože je naše školství v hnoji. A podle mě zcela jistě vhodnější kvalifikací než studium chemie pro státní finance. Vlastně když si vzpomenu na:

"Pane kolego, zase jste neutřel pořádně laboratorní stůl. Vaše kyselina sírová mi sežrala svačinu!"

nebo

Do lékárny vejde muž s bílou holí a povídá:
"Pane magistře,vy jste mi dal místo borové vody kyselinu sírovou."
"Promintě, pane.Doplatíte mi dvacet korun a budem vyrovnáni."

Pak musím připustit, že pan Kalousek má potřebnou odbornost na ministra financí.
15. 02. 2013 | 12:28

Anna napsal(a):

reppop

Vidím to obdobně.
K tomuto případu se podle mě hodí i další Sokratovo moudro:

„Kdo chce hýbat světem, ať nejprve hýbe sám sebou.“
15. 02. 2013 | 12:33

gaia napsal(a):

já vlastně vůbec nevidím žádný rozdíl, tu stranickou příslušnost

jestli je to ODESák nebo CSSD, ti mi přijdou skoro stejní, TOP09 mi přijdou poslední dobou naprosto nepřijatelní

školství má tolik problémů, proti kterým by se mělo bojovat, je to skutečně dost pohnojené a mnozí to orají úspěšně

mladýmu se divím, že vidí jen tu stranickost a neprotestuje proti dalším a horším věcem
15. 02. 2013 | 12:36

rejpal napsal(a):

gaia
Hlavně by školstí (ale nejen ono) nemělo být rejdištěm politických stran v boji o co nejstupidnější ideologicé řešení. Už samotná adorace testů s výběrem odpovědí je stupidita. Nejsem proti nim a priori, ale prostě se to přehání. Všechny ty extrémní postoje k výuce, kdy jedni by drželi školství na úrovni tupého biflování, druzí by zase jakoukoli absorpci faktů totálně odbourali s poukazem, že máme Google.
A prestiž kantorského stavu zvolna trvale klesá, což má na kvalitu výuky možná větší vliv než všechny ty reformy s cílem reformy samotné.
15. 02. 2013 | 12:46

neo napsal(a):

Gaia:

k těm plombám
------------
za amalgámové plomby se normálně platí už dlouho.
Co není zpoplatněno je ručně míchaný amalgám, který dělá dnes již velmi málo ordinací.
Jde o amalgámové výplně z tzv. nedózovaného (= zastaralého , nekvalitního a zdraví škodlivého) amalgámu. Zdravotní pojišťovny rozlišují dva druhy amalgámových výplní
1) z tzv. nedózovaného amalgámu, který se skládá z prášku obsahujícího kovové piliny a volné silně toxické rtuti. Tyto dvě složky se musí ručně nebo pomocí přístroje k tomu určeného přímo v ordinaci smíchat a tak se získá definitivní výplňová hmota aplikovatelná do úst. Tento způsob přípravy výplňového materiálu je nepřesný, nebezpečný a zastaralý. Bohužel je to právě ten typ amalgámové výplně, která je stále hrazena z prostředků zdravotního pojištění…
Další skutečností hovořící proti používání nedózovaného amalgámu je skutečnost, že za výplň z něj zhotovenou platily pojišťovny v roce 2011 zubním lékařům částku 220,-Kč bez ohledu na velikost, tvar výplně a čas, který zubní lékař zhotovením výplně stráví. To je cena, která při dnešních cenách práce a dalších režijních nákladů ordinace, pokrývá přibližně jen 5-8minut času ve vybavené ordinaci. Asi všichni rozumní lidé chápou, že za tak krátkou dobu se kvalitní zubní výplň zhotovit nedá.

Již v roce 2008, kdy některé evropské země přistoupily k zákazu používání amalgámu, zveřejnila Česká stomatologická komora stanovisko, ve kterém se uvádí, že: „Nedostatek času na provedení výplně v kombinaci se zastaralým materiálem vede k nekvalitnímu provedení výplně s vysokou pravděpodobností její nízké trvanlivosti a vzniku dalších kazů.
Z těchto důvodů je odbornou veřejností považována výplň zhotovená z nedózovaného amalgámu za tzv. „sociální výplň“, vhodnou pouze pro pacienty v absolutní hmotné nouzi, kteří si nemohou dovolit kvalitnější zubní ošetření. Takto zhotovená výplň (nekvalitní materiál, nedostatek času lékaře) nejenže není v ústech moc hezká, ale může být příčinou vzniku sekundárního zubního kazu, bolestivého zánětu zubního nervu a zánětu tkání v okolí zubu, kolemčelistního zánětu, ztráty části či celého zubu extrakcí a nákladného následného ošetření pomocí korunky, můstku či implantátu...
2) dózovaný neboli kapslovaný amalgám, kde jsou obě složky již z výroby naprosto přesně předpřipraveny a uzavřeny v kapsli, která se bez potřeby kontaktu s jednotlivými složkami vloží do speciálního přístroje a ten během chvilky obě složky automaticky smíchá a připraví pro použití v ústech. Na zhotovení výplně z kvalitního kapslovaného amalgámu pojišťovny nepřispívají vůbec nic a pacient výplň hradí v plné výši. Cena výplní z dózovaného amalgámu závisí na velikosti výplně, umístění, vybavení a dalších režijních nákladech ordinace a pohybuje se v současné době od 400,-Kč, spíše však od 600,-Kč za jednoduchou malou výplň výše. Poctivě zhotovená výplň z kvalitního dózovaného amalgámu respektuje původní tvar zubu, zajišťuje při dobré ústní hygieně dostatečnou ochranu před vznikem sekundárního zubního kazu, je dobře leštitelná a má dlouhou trvanlivost. Není příliš estetická, má kovový vzhled a bezpečnost je i zde stále ještě diskutována.
Používání nedózovaného amalgámu bylo v USA doporučeno eliminovat již v roce 1984, tzn. téměř před 30lety, kdy ADA (Americká dentální asociace) vydala první doporučení k přechodu na kapslované formy tohoto materiálu. Ve většině vyspělých zemí světa se diskuse spíše vede o tom, zdali je vhodné nadále používat amalgám jako výplňový materiál vůbec. A to i ten dózovaný, o nedózovaném amalgámu nemluvě, ten je skutečně materiálem ze stomatologického středověku. Hlavním důvodem, proč je stále amalgám využíván, je jeho levnost, trvanlivost a přesvědčení, že jeho negativní účinky nejsou zcela průkazné. Zastánci amalgámových výplní se stále na přechod k novým technologiím (fotokompozitní pryskřice, keramika) nechystají.
15. 02. 2013 | 12:49

gaia napsal(a):

však to je také záměr.
učitelé mohou mít na žáky velký vliv a toho se mocní bojí.
Udělat z nich bojící se pohůnky režimu, o to jde každému u moci.
Ale u těch komunistů mohlo být přitažlivé, že v jedné třídě mohl sedět syn ministra vedle dcerky uklízečky a na oba měl učitel stejné nároky,

kdežto těch lidovců se upřímně bojím.
Můj dědeček se narodil roku 1900 v jedné jihomoravské vesnici a jak tam fláterník řádil ve škole, děti tloukl a mého dědečka nesnášel obzvlášť, ten ve 14 vystoupil z církve, že to nechtěl snášet a aby vůbec mohl trochu žít, jak ho ten fláterník v celé vesnici šikanoval, v 15 utekl až do Bratislvy.
15. 02. 2013 | 12:56

reppop napsal(a):

Anna napsal(a):
reppop

Vždy se snažím uvažovat logicky. Ale zároveň beru velmi vážně i nelogičnost, iracionalitu, nesystematičnost, averze, vášně...

Jsem velkým zastáncem diskusí i bez jakéhokoliv logického argumentu. Podle mě v životě jde všechno mnohem lépe, když se lidé v klidu domluví, dokážou si v klidu vše vyříkat, o věcech diskutují, a to i bez jakýchkoliv sjednocujích závěrů. Snažím se porozumět, co vede lidi s odlišným názorem, než mám já, k jejich přesvědčení. Mám pak, tedy aspoň se o to snažím, větší pochopení pro odlišné názory.
xxxxxxx

Lidé by se měli naučit především diskutovat podle Poppera.

Podle Poppera je diskuse metoda (nástroj) jak se přiblížit pravdě. Ovšem všichni diskutující musí diskusi takto vnímat. Nesmí ji APRIORI vnímat jako nástroj prosazení své subjektivní pravdy.

Pokud to dodrží, pak platí, že diskusní oponent není protivník, ale pomocník na mé cestě za pravdou. Protože je to on, kdo dokáže uvidět to, co já nevidím a upozorní mne na to. Musí však své tvrzení doložit logickými argumenty, jinak je z hlediska hledání pravdy jeho tvrzení bezcenné.

S jedním kamarádem občas vedu takové diskuse. Je to neuvěřitelně příjemné.
Já řeknu nějaké tvrzení.
On nesouhlasí a řekne protiargumenty.
Já buď na jeho argumenty nenaleznu další protiargumenty a pak obvykle reaguji slovy: Vidíš, toto jsem si neuvědomil. Díky.
Nebo najdu protiargumenty a pak reaguji: Mýlíš se, PROTOŹE (to PROTOŹE je tam klíčové!).

To je dle mého názoru smysluplná diskuse. Takto diskutovat by se měli učit studenti ve škole. Do středoškolské výuky by měl být zařazen jako důležitý tento předmět "nauka ke kritickému myšlení" (využít by se dalo knih Poppera a Koukolíka, který je defacto jeho žákem u nás).
15. 02. 2013 | 12:57

rejpal napsal(a):

gaia
Tohle mohu potvrdit.
Na základce jsem měl ve třídě syna náměstka nějakého ministra, na gymplu syna ministra zdravotnictví a taktéž syna velvyslance na Kuvajtu. Ten první byl arogantní frajírek, ten druhý exot, který měl jediný cíl - ze školy odejít co nejdřív, protože chtěl dělat manuálně, a ten poslední byl fajn kluk, skromný, měl heskou a sympatickou sestru a jeho táta se rovněž (přinejmenším v soukromí) choval naprosto normálně.
15. 02. 2013 | 13:02

gaia napsal(a):

neo

mne nepoučujte

stačí si udělat úsudek, že zas chtějí na lidech pojišťovny ušetřit 1,5 miliardy, kterou jim za to vytahají z jejich kapes.
Často se dřív chodilo se školními dětmi k zubaři a těch plomb jim , věřte , zubař nalepil do pusy za hodinu neúrekom.
Nedovedu si představit dnes tam s nimi chodit, že by každé dítě muselo mít v kapse těch pětistovek několik.

Izip stál 10 miliard, nemohu překousnout, že vytahají z lidí další 1,5 miliardy, kterou nebude schopen nikdo uhlídat a ošéfovat.
15. 02. 2013 | 13:02

rejpal napsal(a):

reppop
Souhlas. Řada diskusí však bohužel končí tím, že jeden z oponentů ztratí nervy a nazve druhého blbem. V horším případě přejde do verbálního zápasu catch as catch can.
Na škole jsme diskuse (často o totálních blbostech) milovali. Byl jsem pražák a trávil jsem hodně času s kolegy na koleji, čímž se vytvořila přirozená aliance čtyř proti jednomu "vetřelci". Byla to skvělá škola rétoriky.
15. 02. 2013 | 13:05

Anna napsal(a):

rejpal
"A prestiž kantorského stavu zvolna trvale klesá, což má na kvalitu výuky možná větší vliv než všechny ty reformy s cílem reformy samotné. "
----

Prestiž kantorského stavu klesá, vysoká podfinancovanost školství se nemění, mj. následky:

Cituji:
Zatímco v zemích OECD pobírají učitelé na základních školách o 77 procent vyšší platy než průměrní vysokoškoláci dané země v produktivním věku, v České republice berou pedagogové po 15 letech jen polovinu toho, co ostatní čeští vysokoškoláci.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/136143-na-vzdelani-jde-v-cr-jen-4-5-procenta-hdp/
----

A studenti s učitelským lidoveckým mluvčím protestují proti koalici v Jihočeském kraji dvou vítězných stran ve svobodných volbách v demokratické zemi tak, že komunistická radní, proti které byly protesty vedeny, se zhroutila a ze zdravotních důvodů odstoupila.
My máme demokratické protestující v zájmu školství, ó, my se máme.
15. 02. 2013 | 13:05

gaia napsal(a):

reppop

ano toto se jmenuje metoda heuristického rozhovoru, praktikoval ji ve starém Řecku již Aristoteles a Sokrates

jejich žáci se mnohému naučili, aniž by jim učitel něco vnucoval a naopak, poučil se i učitel od svých žáků, poodhalili jim jiný pohled na problém.

Mrzí mne, že autor neodpovídá, je mlád, nezkušený, mohli bychom mu pomoci a naopoak i my bychom mohli něco pochopit a poučit se.

a pak by nám nemusely jeho blogy připadat jako 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida
15. 02. 2013 | 13:09

neo napsal(a):

gaia:

budu vás poučovat, když je to potřeba.
Nevíte která bije.
Amalgámové plomby se normálně hradí. Když potřebuji plombu, dá mi zubařka na výběr. Amalgám 450, bílá 600. beru bílou a je vymalováno. A je to tak už hodně let, takže nějaké zpoplatnění ručně míchaného amalgámu, který moc doktorů nemíchá, mě nevzrušuje.


Do škol zubaři nechodí už x let. Naposledy si je pamatuji kolem r. 2000, kdy chodili.
15. 02. 2013 | 13:10

reppop napsal(a):

To rejpal

A představte si, že jsem četl, že příslušníci kmenů na Nové Guinei většinu volného času tráví diskusemi. Hledají tím pravdu o světě, ve kterém žijí a předávají si současně zkušenosti. Současně v rámci kmene drtivě převažuje mod vzájemné kooperace nad konkurencí. Dokonce prý jejich děti když se dostali do západní civilizace, tak měli problém hrát společenské hry, protože zvítězit nad kamarádem (příslušníkem kmene) považovali za něco nemravného. Předpokládám tedy, že i v těch duskusích převažoval duch vzájemné kooperace. Protože to je velmi nestupidní: prospívá to nakonec všem, protože znát co nejpřesnější pravdu o světě pomáhá k přežití skupiny v tomto světě.
15. 02. 2013 | 13:13

reppop napsal(a):

oprava: děti měly :-)
15. 02. 2013 | 13:16

Anna napsal(a):

reppop
"To je dle mého názoru smysluplná diskuse. Takto diskutovat by se měli učit studenti ve škole. Do středoškolské výuky by měl být zařazen jako důležitý tento předmět "nauka ke kritickému myšlení" (využít by se dalo knih Poppera a Koukolíka, který je defacto jeho žákem u nás). "
-------------------------------------------------

Jsem velkým zastáncem výuky diskuse a moc by se mi líbil Vámi zmíněný předmět na školách. Rozšířila bych ho o nácvik odolnosti proti manipulaci (jako povinnou četbu bych dala - Isabelle Nazare-Aga: Nenechte sebou manipulovat. (Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit))

Podle mě je to otázka - co je diskuse, debata, klábosení, pokec, hodit řeč, mluvit, probírat, chatovat...
Podle mě je nejdůležitější, aby lidé spolu mluvili, či jinak komunikovali. A je jedno, jak tomu budu říkat, jestli mluví v klidu, slušně, jestli se na něčem domluví či ne... hlavně, že spolu komunikují.

Jedno čínské přísloví praví: Lepší s moudrým plakat, než s hlupákem skákat.
15. 02. 2013 | 13:24

gaia napsal(a):

neo

koukám, že mám úžasnou zubařku, ta mi dělá černé plomby bez doplatků.

Bílou mi udělala jen na přední a říká, že na ty zadní jsou ty černé lepší

vždy mi dává vybrat

bez doplatku nebo připlatit.

Já vždy konzultuji, co je lepší a výhodnější, ta užitná hodnota mne zajímá a kolkrát jsem si připlatila jen kvůli tomu, abych nebyla za škrta.

Ale u určitých lidí věřím, že si připlatit nemohou, ale nechat si hned vytrhnout zub, když je bolí a je jediné zadarmo, mi přijde dost nemravné.
15. 02. 2013 | 13:26

gaia napsal(a):

Anno

ale zmanipulovaní a bojácní učitelé těžko budou někoho učit nácvik odolnosti proti manipulaci

sami to neumí a neovládají a každý učitel, který se chce ve školství udržet vám řekne, že nejhlavnější dovednost a to za každého režimu , je pro něj

drž hubu a krok
15. 02. 2013 | 13:28

Anna napsal(a):

gaia

Velmi bych se přimlouvala, aby už v posledních ročnících ZŠ byla tato povinná četba:

Nenechte sebou manipulovat
Nazare-Aga, Isabelle
Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit.
Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice. Manipulace nachází živnou půdu i v prostředí rodinném, v partnerských vztazích, v pracovním prostředí. Pro objekt manipulace je nejen nepříjemná, ale může mít i sociální a psychické důsledky. Kniha chce pomoci, jak se před manipulátory, někdy sympatickými a kultivovanými, jindy tyranskými, chránit. Popisuje způsoby chování a vlastnosti více než třiceti typů manipulátorů (jak manipulátor komunikuje, navozuje pocit viny, svaluje zodpovědnost na druhé, zasívá svár, jedná s despektem, staví se sám do role oběti, mění své postoje, jak je lhostejný k potřebám druhých), uvádí konkrétní životní příběhy i příklady dialogů v různých situacích a prostředích, jimiž se můžeme proti manipulaci chránit. Autorka nás však vede i k zamyšlení, abychom si uvědomili, že za každým podobným způsobem jednání nemusíme vidět jen manipulaci.
---

Brainwashing
Manipulace s myšlením
Kathleen Taylorová
Existuje vůbec brainwashing? Je možné ovládat mysl druhého člověka? Nejde jen o fantazii senzacechtivých novinářů? A nepodílí se právě noviny a jiná média na každodenním vymývání mozků? K. Taylorová ve své knize zkoumá nejrůznější aspekty kontroverzního a děsivého fenoménu brainwashingu, s nímž se západní civilizace poprvé setkala v padesátých letech 20. století v souvislosti s korejskou válkou.
15. 02. 2013 | 13:34

mb napsal(a):

rejpal napsal: a samozřejmě také různí exoti s bustami Lenina v pracovnách.

... jenže právě ten exot ( bubeníček ) byl úspěšný ...
15. 02. 2013 | 13:51

mb napsal(a):

Anna napsala: Mě irituje pan Heller, který zcela jistě ví, že na Aktuálně pod blogy probíhá diskuse, které se však neúčastní. A přitom zde napsal:
"Je však naprosto v pořádku, že mladí lidé vyjádřili svůj názor a že chtějí diskutovat. Bohužel však zvolili nešťastné řešení, protože vběhli přímo do léčky Zimoly, který teď konečně může tvrdit, že diskutuje a jedná s mladými lidmi. Avšak „jen jako“, protože stejně není ochoten k jakémukoli kompromisu."
15. 02. 2013 | 12:17

:-))

to si asi nesmíte tak brát ...

asi by bylo dobrý, kdyby tu s námi ( v podhradí, podbloží) diskutoval ... ale nechce ...

ale hele ... třeba ví/tuší, že by to argumentačně nezvládnul ... prohrál ... kdo ví ...

zatim ...
15. 02. 2013 | 13:59

reppop napsal(a):

To gaia

Děkuji za poučení.
Je fascinující co vzdělanci minulých civilzací všechno chápali. Zejména to jak jejich chápání jevů bylo hluboké. Dnes, zdá se mi, se většina filosofů pohybuje spíše po povrchu.
Podle mne za to mohou 2 záležitosti:

(a) příliš mnoho (i nepodstatných) informací, které ztěžují dobrat se k fundamentální podstatě jevů
(b) odtržení filosofie od přírodních věd: dnešní filosofové většinou staví jen na znalosti humanitních věd, tím jsou ovšem na jedno oko slepí. Nakonec se mi jako filosof s nejhlubší schopností poznání jeví Koukolík, který vlastně není vyškolený (humanistický) filosof, ale má znalosti jak z přídodních tak humanitních oborů (to má načteno) a dělá z toho syntézu podobně jako starověcí filosofové, tj. vidí na obě oči. (viz taky kniha E. Wilsona: Konsilience - jednota vědění).
15. 02. 2013 | 14:01

mb napsal(a):

reppop dobře 12 57
15. 02. 2013 | 14:09

gaia napsal(a):

Anno

je tolik krásných knížek na světě, které by si měli ti mladí přečíst, ale když jim to dáte povinně, většinou je odradíte.

Jsou v takzvaném období druhého vzdoru, na to by dospělí měli myslet, tudíž v posledních ročnících ZŠ snad jen nabízet a doufat, že alespoň někteří...

ale má,o čtou dnes mladí i málo naslouchají, možná pořád platí to rebelské - nevěř nikomu, komu je přes 30...:-)
reppop

ano, dřív filosofie vlastně bylo veškeré tehdejší myšlení

dnes to pochopitelně nikdo nemůže obsáhnout a ono to jen humanistické filosofování už pak jaksi není ono
15. 02. 2013 | 14:13

Anna napsal(a):

mb
"asi by bylo dobrý, kdyby tu s námi ( v podhradí, podbloží) diskutoval ... ale nechce ..."
----

To zřejmě pan Heller dělá. Podle mě i na něho platí rčení:
Jste tam, kde jste, protože to je přesně to místo, kde chcete být.

Mějte se :-)
15. 02. 2013 | 14:14

mb napsal(a):

každý učitel, který se chce ve školství udržet vám řekne, že nejhlavnější dovednost a to za každého režimu , je pro něj

drž hubu a krok
15. 02. 2013 | 13:28

:-)) ... přesně ... :-))
15. 02. 2013 | 14:16

reppop napsal(a):

To Anna

Děkuji za odpověď. Souhlasím.

To mb

Děkuji za podporu.
15. 02. 2013 | 14:17

gaia napsal(a):

a toho Wilsona by si autor přečíst tedy mohl

třeba o lidské přirozenosti ta byla dokonce přeložena do češtiny
Je tam kapitola o náboženství

a jako druh náboženství tam uvádí i marxismus leninismus. Že to je stejné náboženství, jako kterékoli jiné, třeba zrovna to katolické.

Proto se komunisté nesnášeli s katolíky a naopak.

A že různým formám náboženství propadjí kupodivu nejvíce jak země chudé a a zostalé, tak ty nejvyspělejší.

Na světě jsou prý nejbigotnější státy Indie a USA

a nejprodávanější knihou v USA bylo prý cosi o andělech
15. 02. 2013 | 14:18

mb napsal(a):

... zdravim annu ...
15. 02. 2013 | 14:19

mb napsal(a):

( a reppopa :-))
15. 02. 2013 | 14:19

Anna napsal(a):

gaia
"je tolik krásných knížek na světě, které by si měli ti mladí přečíst, ale když jim to dáte povinně, většinou je odradíte."
------

S tím souhlasím. Mnou uvedené knížky jsem navrhovala jako povinnou četbu jako učebnice.

Jako krásné knížky bych doporučila úplně jiné, třeba Waltariho Egypťana Sinuheta.., ale k tomu musí podle mě každý dospět sám.
15. 02. 2013 | 14:23

reppop napsal(a):

To gaia

Navíc tomu chápání jevů ve složitých souvislostech brání neoliberální způsob "vzdělávání", tj. "vzdělávání" jen jako výcvik k provozování určitého oboru (ono tomu stupidně říkají "vzdělávání ke konkurenceschopnosti"). Takový systém pak produkuje především fachidioty neschopné hlubšího pochopení světa. Ti jsou pak velmi málo odolní vůči stupiditě (sensu Koukolík a Drtilová).
Je to součást debilizace společnosti, která pomáhá těm 10% bohatých společnost ovládat ve svůj prospěch, zvláště když se podaří takto zdebilizovat "elity" včetně vědců.

Viz taky Liessmann: Teorie nevzdělanosti.

K fachidiocii se kdysi vyjádřil i známý fyzik a filosof Ernst Mach (1838-1916), kdysi rektor Karlovy univerzity, viz tento jeho citát:

"Neznám nic strašnějšího, než ubohé lidi, kteří se učili svému oboru příliš mnoho. Místo zdravého silného úsudku, který by se byl snad vyvinul, kdyby se neučili ničemu, se jejich myšlenky úzkostlivě plíží stále po týchž cestách za jakýmisi slovy, větami a formulacemi. To, co mají, je pavučina myšlenek, příliš slabá, aby se na ni dalo spoléhat, ale dost komplikovaná, aby popletla."

Na jedné straně fachidiotské elity podporují současný režim a jeho mocné, na druhé straně je řízení společnosti takovými odborníky pro společnost zničující - to se týká zejména současných mainstreamových ekonomů, kteří jsou v zajetí svého neoliberálního náboženství a ženou západní svět ke kolapsu sociálnímu i environmentálnímu. Tím víc, že ekonomové byli nadřazeni nad skutečné filosofy (kteří téměř vymřeli).

Závěr: neoliberální ideologie je nesmírně nebezpečná pro společnost, protože generuje obrovsky stupidní jednání populace druhu Homo sapiens.
15. 02. 2013 | 14:31

rejpal napsal(a):

mb
No já nemyslím, že to bylo kvůli tomu. Prostě volili KSČM a brali to hromadně. Já potkal posledního milovníka Lenina, o kterém jsem si jist, že to bylo doopravdy, někdy v roce 1974. Vždyť nakone jsme tu neměli socialismus založený na marxismu-leninismu, ale reálný socialsmus, který předstíral, že je na čemsi založený, ale udržovala ho touha sedět v seslích a nikomu je nepustit.
A ti, se kterými jsem mluvil, a byli přesvědčení socialisté, spíš pokukovali po Skandinávii.
Jedna malá historka. Když jsem nastupoval na školu, musel jsem absolvovat měsíční brigádu v provoze. Vybral jsem si pivovar a šéfa party dělal - jak jinak - jeden mladý komunista. Po třech dnech se nechal v šatně slyšet takto: "socialismus je neskutečně kvalitní systém, když pětaddvacet let přežil takovýhle bordel". Později, v osmdesátých letech, už dělali politické vtipy na režim i funkcionáři. Normalizace udělala z lidí cyniky, kteří režimem pohrdali, ale podle své míry odolnosti se v něm snažili přežít tak nejlépe, jak to šlo. Ty entuziasty smetly nejdřív tanky, a zbytek z nich pak čistky novousedlíků ve funkcích.
15. 02. 2013 | 14:32

reppop napsal(a):

gaia napsal(a):
a jako druh náboženství tam uvádí i marxismus leninismus. Že to je stejné náboženství, jako kterékoli jiné, třeba zrovna to katolické.

Proto se komunisté nesnášeli s katolíky a naopak.
xxxxxx
Skvělý postřeh: přímí konkurenti se vždy nejvíc nesnášejí.

Obojí mají svou ideologii mimo přírodní realitu: obojí ignorují mentální podstatu člověka - společnosti jejichž organizace je založena na bludech vždy mají obrovské potíže
15. 02. 2013 | 14:36

rejpal napsal(a):

reppop
Tohle by se dalo klidně zobecnit - žádný ideolog se nesnese s ideologem jiného směru. Vždyť mají oba absolutní pravdu a jediný správný recept na problémy.
15. 02. 2013 | 14:38

mb napsal(a):

rejpal jasně že to nebylo kvůli tomu že by si vystavoval bustu ...

jen že ta busta ... zas tolik neodpuzuje ... / není prekážkou zvolení ... /

babička a děda byli jeden vyškrtnutej a vyloučenej na prověrkách ...

predstavuju si to takto:zkušební komisař: tak co říkáte na tu ruskou okupaci jak nás rusáci zadusili tankama ... ?

zkoušený: no tož to byla soudružská internacionální neimperiální pomoc, kvůli štvavým rejdům německých revanšistů, sudeťáků a jejich domácích pomahačů ...

tak reakce dostala po zásluze na prdel ...

zkoušející: ale vždyŤ je sem nikdo nezval, normálka nás přepadli v noci ...

zkoušený: a co dopis pragováků a co zdravé jádro strany kapek, kolder, bilak, švestka ... ???

zkoušející: vy jste normální kolaborant s ruskou okupační mocí

zkoušený: sovětský svaz je naše nejlepší záštita před americkým imperialismem ...
15. 02. 2013 | 14:44

reppop napsal(a):

To rejpal.

Ano.

Ale pozor na jeden možný klam: ideologie mají různý stupeň stupidity. Mohou být i ideologie velmi málo stupidní (= velmi málo v rozporu s přírodními zákony). Napadá mne třeba buddhismus.
15. 02. 2013 | 14:44

gaia napsal(a):

to já zas, pocházejíc z malého města, kde se všichni znají, v době mého mládí najednou hladina stojatých vod rozčeřena 3 černochy, kteří přijeli do našeho malého města studovat průmyslovku z Afriky a velmi rádi se bavili s děvčaty.
My zvědavé, jaké to je v daleké cizině, jsme se dozvěděly, že maminka Foaby je v domácnosti a tatínek že je král(tomu jsme se smály) a pak jsme se tedy hloubeji zeptali, kde se jim víc líbí, zda v kapitalismu v Africe, či v socialismu v ČR

a druhý černoušek Seďa nám řekl

v socialismu vystudovat a v kapitalismu vydělávat
15. 02. 2013 | 14:47

gaia napsal(a):

reppop

ten budhismus , tak to znáte jen jeho odlesk pryzmatem západu. Tudíž se staráte jen o to, co se vám na budhismu líbí, ale kdybyste ho znal celé, tak by ta míra stupidity také stoupla.

Ale je asi pravdou, že budhismus je z těch náboženství asi nejmírumilovnější.

a také má asi nejmenší míru patriarchátu v sobě, možná to je výsledkem častého pojídaní sojových pokrmů jeho vyznavači, neb jak známo soja má v sobě mnoho fytosterolů, které napodobují ženské hormony.

Však také sám budha nemá moc mužských rysů způsobených testosteronem( ostře řezané rysy, vousy , rozvoj svalstva), sám Budha vypadá spíš jako prototyp eunucha, kterým možná byl.
15. 02. 2013 | 14:52

mb napsal(a):

vole gaia jak můžete vo buddhovi říct že je/byl eunuch když vopustil manželku i s dítětem ... :-)) ....
15. 02. 2013 | 15:03

reppop napsal(a):

To gaia

Tak to do sebe dost zapadá: já když měl nadbytky testosteronu tak jsem se choval mnohem stupidněji než dnes! Až se tomu musím upřímně smát :-)

Rčení "láska je slepá" je hluboká pravda.

Obecně: čím víc je rozhodování jedince Homo sapiens ovládáno emocemi (tj. i hormony) na úkor racia, tím větší nebezpečí stupidního jednání mu hrozí.

Mírumilovnost je samozřejmě též projev nestupidity. Stejně jako kooperaceschoopnost (mírumilovnost je jen její podmnožinou). Druh Homo sapiens je sociální organismus a jeho úspěch je založen na kooperaci, dělbě práce.
Čím jsou členové skupiny druhu Homo sapiens kooperaceschopnější, tím je skupina konkurenceschopnější vůči jiné skupině.
Proto mají lidé většinou dobrý pocit ze spolupráce a špatný z podrážení. Systém odměny v mozku (příjemný pocit) za kooperaci vznikl při skupinové selekci tlup Homo sapiens. Když jedinci byli mozkem odměňování dobrým pocitem za kooperaci, rádi kooperovali a tlupa měla větší šanci na přežití.

To jen stupidní neoliberálové toto nechápou a furt melou o konkurenceschopnosti jedinců ve společnosti. Je to proti mentalitě příslušníků našeho druhu, tedy proti přírodním zákonům (a proto stupidní a nefungující). Protože je to proti přirozenosti lidí, plodí to taky obrovské množství psychických onemocnění (viz blogy J. Hnízdila) a následně i onemocnění somatických.
15. 02. 2013 | 15:08

rejpal napsal(a):

reppop
Možná je to terminologické nedorozumění. Já rozumím ideologii jako souboru dogmat, která stojí nad realitou. To ostatní je učení, idea, filosofie, přesvědčení a bůhví, kolika výrazy to lze ještě popsat. Hlavně to není neomylné a není to druhým vnucováno.
Fakt je, že jsem žádného ideologického dogmatika - buddhistu nepotkal. Ale také jsem nebyl v Indii. Tak nevím.
Ale vidíme to třeba na lidech, kteří se nějak zabývají životním prostředím. Spousta lidí má vztah k tomu v čem žije, snaží se to chránit a nelíbí se jim, když se životní prostředí plundruje jen pro potěchu partikulárních zájmů (plundrovat by se nemělo vůbec).
Když se z toho stane ideologie, jde to do extrémů, volalo by se po "návratu na stromy" a v konečném důsledku je to i kontraproduktivní - lidi to odpuzuje (a jiní si z toho udělají byznys) a řada z nich pak hází všechny ochránce ŽP do kategorie magorů či teroristů. Přitom problém je tak závažný a akutní, že ignorace věcí s tím spojených nás jako druh ohrožuje. Země si nakonec poradí, ale náš problém je v tom, že už to třeba nebudeme moci pozorovat.
15. 02. 2013 | 16:18

reppop napsal(a):

To rejpal

Ano, s tím mohu v zásadě souhlasit.
Domnívám se, že jediný nestupidní postup je ten popperovský: postupným vylučováním chybných idejí se přibližovat k pravdě. Čili je v tom zabudován vývoj, změna.

Pokud tedy ideologii berete jako ustrnulý stav, tak máte plnou pravdu.
Ale ten popperovský přístup je možná taky ideologie? Každopádně ji beru jako výbornou metodu.

Ať tak či onak, připadá mi velmi nestupidní. A na tomto postupu je i založena skutečná (renesanční) věda.
Nemyslím tím vědu jako výkaznictví činnosti v podobě inflačních publikací - k tomu se v poslední době v neoliberálním světě věda zvrhla - protože se soutěží podle několika málo kritérií (i před tím ale Popper varoval ve své knize Otevřená společnost a její nepřátelé).
15. 02. 2013 | 16:56

rejpal napsal(a):

reppop
Taky s tím nemám žádný problém. Vždyckjy jsem bral diskusi jako cestu po schodech. Pomalu se sbližují často odlišná stanoviska, až se najde nějaký průsečík - nebo také ne, ale to nevadí, pokud si diskutéři udrží věcnou rovinu. A kromě hledání pravdy je to také zábava, Je spousta témat, která jsou marginální, ale diskuse je přesto zapálená a zábavná.
15. 02. 2013 | 18:42

gaia napsal(a):

mb

mohl mít manželku i dítě, ale pak mohl dostat třeba příušnice. Ty u dospělého muže je velmi nebezpečného, mezi vzácné komplikace Mezi velmi vzácné komplikace patří zánět varlete, orchitis, obvykle jednostranný. Zánět varlete se projevuje spíše u nemocných po pubertě, a může mít závažné následky v podobě atrofie varlete (u postižení obou varlat i sterility). To mohlo způsobit následky úplně stejné, jakoby byl vykastrován. Odešel pod strom a pořád hledal klid, namlouval si, že skutečného štěstí dosáhne jen askezí.
Není vám to divné, proč se tak najednou rozhodl? Musel mít nějaký impuls, ne že by se ráno probudil a řekl si od teď budu meditovat. Chtěl změnit svůj život a třeba to byl právě útěk před manželkou a s tím spojenými povinnostmi.

I reppop souhlasí, že úbytek hormonů vede ke změně postojů.

Takže , kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo, v každém případě ten vzhled Budhy ledasčemu napovídá a může mnohé osvětlovat.
15. 02. 2013 | 19:55

mb napsal(a):

ten impulz asi byl že spatřil utrpení ... a ptal se proč utrpení ... proč bolest ... proč strast ... ???

bylo to pro něj něco uplně nového ... protože byl od malička vychovávanej v blahobytu ...

... mně to jako motiv celkem stačí ...

nepodsouval bych buddhovi příušnice ... ale co my víme, třeba jste na to kápla ...

zdravím ...
15. 02. 2013 | 23:08

kočka šklíba napsal(a):

Tak zase jsem se nedočkala, ten úžasný "demokrat" s hodně nahnědlými metodami, Heller, pořád zalezlý zbabělec :D. Typické pro tuto sortu lidí. Jen v davu jsou odvážní. No blogem se chlubí na FB, tam ho obdivují ;).
Hellere kdy konečně obhájíte své uštvání jedné ženy? Bojíte se? Bojíte se setkat s jinými názory než mají vámi zfanatizovaní mladí? Máte co říci? Nebo jen ideologické žvanění a ubohé osočování jedné učitelky?
16. 02. 2013 | 01:33

LIla napsal(a):

gaia, Anna

Vybavíte si jméno byť jediného člena ČSL, který v letech 1948-1953 podepisoval rozsudky smrti? Nebo v normalizaci zasedal v prověrkových komisích a rozhodoval o tom, kdo bude vyhozený z práce?
16. 02. 2013 | 08:44

Lila napsal(a):

Kočka šklíba

Jít na náměstí svobodně vyjádřit svůj názor, jsou "nahnědlé metody"? Jaká forma protestu by podle vás byla přijatelná? A co odborářští demonstranti, kteří protestují proti svobodně a demokraticky zvolené vládě, jakou barvou byste označila je?

Opravdu si myslíte, že středoškolští a vysokoškolští studenti musí nutně být zmanipulovanými blbečky, kteří nejsou schopni vytvořit si vlastní názor? Považujete za zmanipulované blbečky kromě studentů, také jejich rodiče a ostatní signatáře petice (téměř 13 tisíc) proti obsazení funkce krajské radní KSČM, mezi nimiž jsou lékaři, učitelé, právníci, děkan Jihočeské univerzity, ředitel Jihočeského divadla, spisovatel Ivan Klíma a mnozí další?
16. 02. 2013 | 09:08

gaia napsal(a):

Lilo

pokud to berete takto, pak vězte, že ty podpisy patřily většinou Židům.
Že Židé podepisovali rozsudky smrti nad jinými Židy.

spisovatel Ivan Klíma je také Žid, co jsou ti ostatní signatáři nebudu rozebírat.

Dnes jsou vyhazováni lidé z práce neustále tempem stovky měsíčně. O přesných čislech se můžete dozvědět na portále MPSV.

Jiný studentík dokonce k vyhazování z práce starších učitelů vyzýval dokonce na obrazovce veřejnoprávní TV.
16. 02. 2013 | 09:27

Anna (ta druhá) napsal(a):

Lilo, spousta lidé z těch 12 a půl tosíce to podepsala na základě polopravd či neinformovanosti. Jak vidíte podle účasti na dalších demnstracích, už to nikoho nezajímá, všichni pochopili, že Heller a jeho pát souputníků jsou extrémisté, kteří nemají chuť diskutovat, dohodnout se na kompromisu, přichází jen se svým ulitmátem. Víte, pokud považují KSČM za extrémistickou stranu, tak mají požadovat nikoli zrušení koalice, ale rovnou zrušení celé strany. Což nedělají proč asi - protože by se jim všichni vysmáli. Navíc oni žijí v bludu, že cílem komunistů je nastolit tu znovu 50. léta. Bože, to by museli být padlí na hlavu.
16. 02. 2013 | 10:10

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Cituji:"pokud to berete takto, pak vězte, že ty podpisy patřily většinou Židům.
Že Židé podepisovali rozsudky smrti nad jinými Židy."

Předpokládám, že svoje tvrzení doložíte i prameny.
16. 02. 2013 | 10:10

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

hledej Šmudlo a pak seznáš, že pravdu mám opravdu já.

Stejně tak komunismus v Rusku nastolili a financovali Židé. I sám Lenin byl z 1/4 Žid.

Stejně tak Hitler.

Ivan Klíma se se svým židovstvím netají, stránky MPSV jsou také běžně přístupné.

a googlovat snad umíte sám, navíc pamětníci ještě žijí, takže se můžete i zeptat.
16. 02. 2013 | 10:18

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Vy jste tady vynesla silné tvrzení, takže byste ho měla doložit Vy. patří k dobrým mravům, že podobná tvrzení se dokládají odkazem na zdroj nebo pramen.
16. 02. 2013 | 10:24

Anna napsal(a):

LIla napsal(a):

gaia, Anna

Vybavíte si jméno byť jediného člena ČSL, který v letech 1948-1953 podepisoval rozsudky smrti? Nebo v normalizaci zasedal v prověrkových komisích a rozhodoval o tom, kdo bude vyhozený z práce?
-----------------------------------------------------------

To si nevybavuji, stejně tak si nevybavuji jméno byť jediného člena KSČ, který v letech 1948-1953 podepisoval rozsudky smrti. Znamená to něco?

ČSL byla za totality součástí Národní fronty. Někteří občané byli součástí (členy) KSČ.
Opakovaně jsem tu psala, že jsem proti kolektivní vině.
16. 02. 2013 | 10:25

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

a na co chete pramen?

že dnes přichází o práci stovky lidí měsíčně, že Ivan Klíma je Žid a nebo že se v 50. letech prali Židé o koryta.

Ostatně dnes se neperou? Poměr Židů ve sněmovně a senátu je mnohem vyšší než ve zbytku populace, stejně tak mezi herci.

stačí číst Blesk, kde se dozvíte, kolik z nich neslaví vánoce a kolik dává na hroby kamínky.

Nejviditelnější židovka v parlamentu Karolina Peak se s tím také netají a její manžel o své židovské babičce normálně píše do dámských rubrik časopisů.
Na co a koho konkrétně chcete ten pramen?
16. 02. 2013 | 10:33

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Žádám, abyste doložila pramenem nebo zdrojem toto tvrzení: "pokud to berete takto, pak vězte, že ty podpisy patřily většinou Židům. Že Židé podepisovali rozsudky smrti nad jinými Židy."
16. 02. 2013 | 10:39

gaia napsal(a):

tak třeba toto http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/pad1203/072-088.pdf

zde se píše
patří i Karel Vaš.
Karel Vaš se narodil 20. března 1916
v Užhorodě v rodině maďarsky mluvícího
advokáta židovského původu

nadřízeným Kalrla Vaše byl Bedřich Reicin

ten má svůj židovský původ přiznán dokonce i v životopise na wikipedii.

chceteli víc pramenů, dejte si do googlu do vyhledávače Karel Vaš byl židovského původu, vyhodí vám to 116 000 odkazů, tak se v tom pohrabte

přeji hezký den, sám musíte uznat, že všechny prameny sem dát nemohu
16. 02. 2013 | 10:51

gaia napsal(a):

a že mezi těmi popravenými byli ze 2/3 Židé, tak nad tím se podivovali i nedávno v Právu, kde jsou v sobotu velmi pěkné články o různých tématech novodobých dějin.

Tam byl dokonce i přesný počet, ale to vám již z hlavy neřeknu a googlovat to nebudu, Právo navíc poskytuje archív jen zaregistrovaným a ty papírové noviny již skončily v kotli, takže se můžete zaregistrovat a hledat v sobotních vydáních
16. 02. 2013 | 10:57

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Takže svoje tvrzení v plném rozsahu nemůžete doložit. Můžete maximálně napsat některé roszdudky nad některými odsouzenými.

Neberete v potaz, že tu byly tzv. bezpečnostní pětky a trojky, které procesy připravovaly a určovaly de facto už i rozsudek. Navíc rozsudky smrti podepisoval Gottwald.
16. 02. 2013 | 11:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Mám pocit, že se neustále bavíte jen o procesu se Slánským, kde by snad Vaše tvrzení platit mohlo, byť i tady rozsudek podepsal Gottwald.

Pokud projdete další procesy, tak tam je to už jinak.
16. 02. 2013 | 11:16

mb napsal(a):

gaia 9 27 ... to byl nějaký ústřel ne ... ? / nepíšete někdy pod nickem maximus ? /
16. 02. 2013 | 11:49

petent napsal(a):

Lilo
nikdo nedemonstroval proti vládě, když vznikla, ale až potom, co se ukázalo, jak je špatná. Vy jste viděla, že by někdo na náměstích protestoval proti tomu, že si udělaly koalici ods, top a vv ? A to navzdory tomu, že vyhrála čssd ?
To je ale přece zásadní rozdíl, vždyť paní Baborová ještě nic neudělala a demonstruje se proti tomu, aby, byť demokraticky zvolená, mohla začít vůbec něco dělat.
Nějak to máte popletené, ne ?
16. 02. 2013 | 11:53

noe napsal(a):

Já bych to řekl tak

máme tu demokracii, tak ať si protestují do aleluja, když je to baví. Pan autor je spíš než učitel politruk.
16. 02. 2013 | 11:56

Anna napsal(a):

noe

Dle zdejšího páně Hellerova označení sebe sama je přede vším "Mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji.".

Podle mě je něco jiného demonstrace a něco jiného "hon na čarodějnice", proti kterému mám zásadní výhrady a odsuzuji ho.
16. 02. 2013 | 12:05

mb napsal(a):

petent má pravdu ...
16. 02. 2013 | 12:28

Anna napsal(a):

noe

P.s.: Dle zdejšího páně Hellerova označení sebe sama je přede vším "Mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji.".

Ovšem mluvčím, který zde s nikým nemluví.

Že by se pan Heller zaměřil na svá zdejší slova: "Bohužel většina slušných lidí mlčí, a proto jejich hlas není slyšet." a dal si Bobříka mlčení, když jeho hlas zde není slyšet?
16. 02. 2013 | 12:32

Anna napsal(a):

mb napsal(a):

petent má pravdu ...
-----------------------

Petent 16. 02. 2013 | 11:53

Taky to tak vidím.
16. 02. 2013 | 12:35

zdenekbrom napsal(a):

Anna, mb:

Zkusme na to ale pohlédnout i z jinés strany.

Paní Baborová v krajském zastupitelstvu již byla. Je dost smutné, když lze její práci shrnout slovy - ještě nic neudělala.
16. 02. 2013 | 13:06

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Můžete sem dát odkaz na to, že protesty a demonstrace proti paní Baborové byly kvůli tomu, že v krajském zastupitelstvu předtím nic neudělala?

Podle mě by to protestujícím jihočeským studentům naopak případně mělo vyhovovat, protože by paní Baborová ve školství nic neudělala.

Já, ať se na to dívám z kterékoliv strany, odsuzuji ten, podle mě, "hon na čarodějnice".
------------------

Pan Heller zde napsal:
"Je však naprosto v pořádku, že mladí lidé vyjádřili svůj názor a že chtějí diskutovat. Bohužel však zvolili nešťastné řešení, protože vběhli přímo do léčky Zimoly, který teď konečně může tvrdit, že diskutuje a jedná s mladými lidmi. Avšak „jen jako“, protože stejně není ochoten k jakémukoli kompromisu. "

Vy víte, jaký kompromis má pan Heller, jako mluvčí protestujících jihočeských studentů, na mysli? Na jaký kompromis byli protestující se svým mluvčím Hellerem ochotni přistoupit?
Ptám se, protože mě to vážně zajímá.
16. 02. 2013 | 13:32

zdenekbrom napsal(a):

Anna:

Zkuste si znovu přečíst to, co jsem napsal. To je můj pohled. Ne studentů.
16. 02. 2013 | 13:37

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Ale já jsem jen chtěla vědět, jestli Váš pohled měli i protestující studenti.

Podle mě i kdyby ano, ty protesty byly poté, co paní Baborová dostala po krajských volbách funkci na školství, tedy nikoliv proti její práci tam, a protesty a demonstrace takové intenzity, že se paní Baborová zhroutila a ze zdravotních důvodů odstoupila. Tomu já říkám "hon na čarodějnice".
16. 02. 2013 | 13:49

zdenekbrom napsal(a):

Anna:

Nejrpve jihočeské reálie.

V minulém období vládla kraji koalice ČSSD-ODS, kontrolní výbor pro ně ohlídala KSČM. Pohoda a klídek.

Teď je to tak, že vládne ČSSD-KSČM a záda jim v kontrolním výboru kryje ODS. Pohoda a klídek.

Všimněte si, že ODS nikde v těch protestech nefiguruje. Kromě divadelního představení na prvním jednání zastupitelstva.

Paní Baborová není v politice žádný nováček. Jen nějak chybí konkrétní počiny. Není to ani žádné jehňátko. Ve strakonické nemocnici pořádala protestní akci. Navíc vypustila do světa nešťastné tvrzení, že si došlápne na soukromé školy. Nic proti tomu, ale když se jí ptali proč, tak už se mlčelo.

Šimon Heller je spíš diletant. tačilo počkat si několik měsíců. Pak mohli začít už s konkrétnímí ukázkami chyb. V podsatě už nyní mohli poukázat na to, že paní Baborová v podstatě nic čtyři roky nedělala. Zvolili ale ten nejhloupější argument.
16. 02. 2013 | 14:04

zdenekbrom napsal(a):

Oprava:

tkačilo = Stačilo
16. 02. 2013 | 14:05

mb napsal(a):

(to zb) ... myslím že anna má pravdu ...
16. 02. 2013 | 14:05

zero napsal(a):

Negativní dopad činnosti pana Hellera spočívá nejvíc v tom, že odvádí pozornost části společnosti, zvláště pak mladých od skutečnosti, že je jim kradena přítomnost a zvláště budoucnost. Ale zloději tentokrát nejsou rudí. Komunisty typu Baborová by měli nechat klidně historicky se znemožnit a ne jim nahrávat sympatie části společnosti za tu otřesnou šikanu. Pan Heller jako učitel by se měl stydět, ten zřejmě ví prd o individuálním působení, ten jde na "sádlo maso". Fanatici jsou vždycky pohromou pro jakoukoli společnost, byli červení teď jsou pro změnu různobarevní a bojují svoje války pod různými prapory. Je vidět, že se to nevyhýbá ani lidem, kteří by měli mít o psychologii nejen povědomí, ale ta by měla být jejich kvalifikačním kritériem. Bohužel, když si fanatik zamane, že má a musí mít pravdu, tak mu to těžko někdo vymluví. Většinou k barevnějšímu pohledu na svět pomůže až si čuchne sám ke dnu. Ale pořádně. Čím větší fanatik, tím je potřebná větší dávka lejna, do kterého šlápne, aby se uzdravil a podíval na svět bez brýlí. To v tom lepším případě. V tom horším nepomůže nic. Většina samozvaných vůdců se rekrutuje z lidí, o kterých hovoří František Koukolík. Vsugerují si, že jim jde o jakousi pravdu nebo spravedlnost. Podobně jako si alkoholik vždycky najde důvod, proč si musí dát kalíšek. Někdo má svátek. Každý den má někdo svátek. Třeba.
První pomoc spočívá v tom, že se dokážu kriticky podívat sám na sebe. Někdy už nejde ani to.
16. 02. 2013 | 14:22

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Díky za informace z Jižních Čech.

Nejsem a nikdy jsem nebyla členem jakékoliv politické strany. Vím, že různá uskupení existují všude. V r.2010 vznikla koalice ODS a ČSSD na Pražském magistrátu, přestože vyhrála TOP09. Tenkrát proti tomu taky byly demonstrace. Ale nebyly proti konkrétní osobě, jako se to, viděno mýma očima, stalo v Jižních Čechách.
----------------------------------------------

"Šimon Heller je spíš diletant. tačilo počkat si několik měsíců. Pak mohli začít už s konkrétnímí ukázkami chyb. V podsatě už nyní mohli poukázat na to, že paní Baborová v podstatě nic čtyři roky nedělala. Zvolili ale ten nejhloupější argument. "
---

Nejen podle mě je pan Heller "Mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji. Učitel matematiky na základní škole. Narozen v roce 1988 v Třebíči. Člen akademického senátu Jihočeské univerzity. Člen KDU-ČSL."

Jihočeští antikomunisti podle mě zvolili argument, který považovali za zásadní.

Kdyby protesty byly vedeny proti špatné práci, pak bych nic nenamítala. Takto se z principu zásadně vymezuji proti "honu na čarodějnice".

--------------------

Nevíte, na jaký kompromis byl pan Heller a protestující studenti ochotni přistoupit?
16. 02. 2013 | 14:24

Anna (ta druhá) napsal(a):

Pan Heller nebyl ochoten přistoupit na nic, co by se dalo nazývat kompromisem. Požadoval zrušení koalice ČSSD s KSČM. To je požadavek, ne-li ultimátum, nikoli kompromis.
16. 02. 2013 | 15:23

mb napsal(a):

Anna (ta druhá) napsal(a):
Pan Heller nebyl ochoten přistoupit na nic, co by se dalo nazývat kompromisem. Požadoval zrušení koalice ČSSD s KSČM. To je požadavek, ne-li ultimátum, nikoli kompromis.
16. 02. 2013 | 15:23

... já jsem to poslouchal v udalostech komentarich take jako zjara ... normalne pominul vysledky voleb a svobodne jednani/vyjednavani mezi čssd + ksčm ... které již bylo skončeno ...

(akorat jsem tak premyslel zda to, co tam prezentuje mysli vazne, ale asi ano, myslel ... )
16. 02. 2013 | 16:00

Anna napsal(a):

Teď jsem poslouchala Jahelku. Na povolební situaci v Jižních Čechách na adresu pana Hellera a protestujících studentů by se asi hodilo Jahelkovo líčení:

Babička utrousila: "To vás Pánbůh trestá, že se nemodlíte."

https://www.youtube.com/watch?v=LfG32aQKOqU&list=PL952EB504213EEDD8
16. 02. 2013 | 16:45

Lila napsal(a):

gaia

Považujete za osobní zásluhu, že jste se nenarodila jako židovka, Romka nebo černoška?

Mimochodem, kdybyste věnovala větší pozornost mému příspěvku, v němž jsem citovala část Zprávy Pillerovy komise o politických procesech v Československu v letech 1949 až 1968, vypracovanou pro ÚV KSČ, mohla jste si všimnout informace, že o všech rozsudcích smrti rozhodovaly příslušné STRANICKÉ orgány, bezpečnostní komise ÚV KSČ, později politický sekretariát ÚV KSČ. Nikoliv justice, ale členové KSČ. Vaš, Urválek, Polednová byli jen poslušnými slouhy, bez cti a svědomí.
16. 02. 2013 | 18:49

Lila napsal(a):

Anna

Moje kamarádka dostala na PF na podzim ´68 při zkoušce otázku, jak by aplikovala výchovu k ateismu v hodinách tělesné výchovy žáků prvního stupně ZDŠ. (Výchovu k ateismu KSČ zvládla dobře, modlit se dnes umí asi málokdo...)

Ale vážně. Nestačím žasnout. Vy osobně znáte cca 13 tisíc lidí, že si dovolíte bez uzardění interpretovat jejich pohnutky? Jak víte, že jsou zmanipulovaní? To je oblíbený komunistický evergreen; demonstrující studenti ze strahovských kolejí, byli na podzim roku 1967 (právě když zasedal ÚV KSČ a rozhodoval o novém vedení strany) zmanipulovaní západními ideodiverzními centrálami a americkým imperialismem, "pomýlená" československá veřejnost v roce ´68 byla zmanipulována kontrarevolučními silami za přispění prodejných novinářů, signatáři Charty (později i Několika vět) zase byli zaprodanci případně i ztroskotanci...


Tak ještě jednou a naposledy. Nejen Jihočeši protestují proti tomu, aby citlivé a důležité oblasti jakými školství a kultura jsou, řídila osoba, která se dodnes hlásí k principům komunismu (třídní boj, třídní
nenávist) a k nenávistné ideologii, která tu čtyřicet let jako zbytečnou veteš zadupávala hodnoty jako je čest, morálka, odpovědnost, lidská důstojnost, úcta k člověku, k pravdě a spravedlnosti.
Opravdu nejste schopná rozlišit pravdu od lži a tak zoufale málo vám na těchto hodnotách záleží? Proč jste tedy, jak tvrdíte, nechodila za totáče k volbám? Jaký jste k tomu měla důvod?

Každý totalitní režim, a je jedno, jak se nazývá, dociluje zmenšení člověka. Bez jeho hrozby by průměrný občan žil slušný život, choval by se jako počestný člověk, ale strach z něj udělá zbabělce... Lidé, kteří vidí dál, než na špičku vlastního nosu, cítí za svět okolo sebe odpovědnost... a nevěří, že zlo se potře samo.
Nietzsche tuším říká, že že velké katastrofy nemusí vždycky přicházet ohlašovány hromy a blesky, ale třeba šustěním holubičích křídel.

Ale ještě k paní Baborové. Vzhledem k tomu, že je šedesátnicí, tak předpokládám, že za katedrou stála tak 35 let. Tím víc je podivné, že se nenašel jediný její bývalý žák, nikdo z rodičů jejích žáků a ani z kolegů z učitelských sborů, kterými za ta léta prošla, se neozval na její obhajobu. Nikdo ze sousedů z ulice se jí veřejně nezastal a nepřesvědčil veřejnost, že obavy studentů jsou liché.
Petici na její podporu organizoval komunista z Valašského Meziřičí a podepisují ji stranické buňky z Polné či Bruntálu...

Tím považuji diskuzi s vámi na toto téma z mé strany za uzavřenou, na další příspěvky už nebudu reagovat.
16. 02. 2013 | 20:06

Anna napsal(a):

Lila
"Ale vážně. Nestačím žasnout. Vy osobně znáte cca 13 tisíc lidí, že si dovolíte bez uzardění interpretovat jejich pohnutky? Jak víte, že jsou zmanipulovaní?"
-------------

Ale vážně. Nestačím žasnout. Kde a jak jsem interpretovala pohnutky cca 13 tisíc lidí? Kde jsem kdy napsala, že jsou zmanipulovaní?
Upozorňuji Vás, že nick Anna(ta druhá) nejsem já, jak je patrné z dodatku v závorce.

-------------------------------------------------------

"..k nenávistné ideologii, která tu čtyřicet let jako zbytečnou veteš zadupávala hodnoty jako je čest, morálka, odpovědnost, lidská důstojnost, úcta k člověku, k pravdě a spravedlnosti. "
---

Podle mě to nedělala žádná ideologie, ale konkrétní lidé.
-----------------------------------

"Opravdu nejste schopná rozlišit pravdu od lži a tak zoufale málo vám na těchto hodnotách záleží? Proč jste tedy, jak tvrdíte, nechodila za totáče k volbám? Jaký jste k tomu měla důvod?"
---

Čí pravdu máte na mysli?
Kdysi jsem četla názorný příklad toho, jak moc záleží na úhlu pohledu. Čtyři lidé popisují jednu a tu samou věc naprosto odlišně, přesto všichni mají pravdu (z jejich úhlu pohledu):
Před stromem porostlým z jedné strany lišejníkem stojí z této strany muž a říká: "Ten strom je porostlý lišejníkem.". Muž stojící naproti říká: " Ten strom není porostlý lišejníkem.". Muž stojící z jedné strany stromu říká: "Ten strom má pravou polovinu porostlou lišejníkem." a ten naproti říká:" Ten strom má levou polovinu porostlou lišejníkem."

Neexistuje jen jedna pravda, ani Boží, protože není jeden Bůh pro všechno lidstvo.
Za totáče jsem nešla ani jednou volit. Mimo jiné to byla moje forma protestu proti totalitnímu režimu.
-------------------------------------

Co se týká petice, tak pokud vím, proti paní Baborové jsou podpisy lidí i z Prahy.
-------------------------------------

"Výchovu k ateismu KSČ zvládla dobře, modlit se dnes umí asi málokdo..."
---

Výchovu k víře v Boha podle mě církve po 89. zvládají nevalně. Máme tu již dospělé narozené po Sametu a nemám pocit, že by jich byla většina věřících.

Pro Vaši informaci - jsem 57. ročník, jsem křtěná římskokatolička a umím se modlit.
16. 02. 2013 | 20:48

petent napsal(a):

Lila - ohledně toho strachu a důstojnosti člověka by vám možná mohlo něco vykládat toho přes půl milionu nezaměstnaných, kteří nemají z čeho zaplatit ani nezbytné životní náklady, nebo těch za jeden rok víc než milion postižených exekucemi, kdy se třesou o střechu nad hlavou třeba jen pro bagatelní dluh. Jó, není nad důstojnost s holým zadkem, o té si asi naši zloději a korupčníci nechávají zdát sladké sny. Nikdy nebylo a není všechno jen černé nebo bílé. Ten nový nastupující totalitní režim si ale s takovými malichernostmi starost nedělá, jde přece hlavně o prachy, ber kde ber. A taky tady panuje všeobecná láska, žádné třídy ani kasty tady už nejsou. Mladí a staří, nemocní a zdraví, bohatí a chudí, schopní a neschopní nic takového, jen všeobjímající láska a vzájemnost. A taky práva, ta máme někteří taky zaručena. O tom by vám mohli elitní právníci povídat romány. Svádí se tady boj i o naprosto jednoduchou protikorupční záležitost a anomálii jako jsou třeba anonymní akcie, proč asi ? Že by v ní byli zaangažovaní ti "lepší" z nás ? Paní Baborová to ale asi nebude. Buďte si tedy přesvědčena o své pravdě a dívejte se na všechno ideologicky čistě. Je to pro budoucnost hodně důležité. A bojujte si svoje minulé války. To je totiž docela jednoduché. Mnohem složitější je pustit se do skutečných a ne fiktivních problémů dneška.
16. 02. 2013 | 21:21

Anna napsal(a):

Lila

Cituji z textu od Václava Havla, který pronesl v roce 1990 (sic!) v Oslu na Konferenci o nenávisti:

Lidé nenávidějící, aspoň jak já je poznal, jsou lidmi s trvalým, nevykořenitelným a samozřejmě skutečnému stavu věcí hluboce nepřiměřeným pocitem ukřivdění. Tito lidé jako by chtěli být bezbřeze ctěni, respektováni a milováni a jako by byli nepřetržitě sužováni bolestivým zjištěním, že ostatní jsou jim nevděčni a neodpustitelně k nim nespravedliví, protože nejen že je nectí a nemluví bezbřeze, jak by měli, ale dokonce je - aspoň jak jim se zdá - přehlížejí.

V podvědomí nenávidějících dřímá zvrácený pocit, že jsou jedinými pravými držiteli kompletní pravdy, a tudíž jakýmisi nadlidmi či dokonce bohy, a že z tohoto titulu zasluhují kompletní uznání světa, ba dokonce jeho kompletní povolnost a loajalitu, ne-li slepou poslušnost. Chtějí být středem světa a jsou permanentně frustrováni a podrážděni tím, že svět je jako svůj střed nepřijímá a neuznává, že si jich dokonce snad ani nevšímá, ba že se jim možná i posmívá.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sedlacek.php?itemid=19188
16. 02. 2013 | 23:27

Anna (ta druhá) napsal(a):

Ne, věru neznám nikoli 13, ale 12 a půl tisíce lidí, co podepsali onu petici, ale
za a. znám pár takových, co to podepsali vskutku z nedostatku informací
za b. znám názory některých třeboňských žáků, a když vidím jejich zkreslené informace o době předlistopadové, je mi z toho zle - tolik mýtů, polopravd,zjednodušování atd., atd., ale není divu, vždyť dnešní učebnice dějepisu jsou stejně neobjektivní jako ty předlistopadové.
za c. podívejte se, jakou podporu mají snahy Hellera a spol. na demonstracích nebo zde, na internetu. Krom dvou demonstrací na podzim, které byly jakž takž hojně navšívené, se o masové účasti a podpoře nedá mluvit. Pokud se podíváte na fotky, zjistíte, že odou letošních demonstrací se zúčastnilo (dohromady!)něco přes 100 lidí. A facebook a různé diskuse pod články k tomuto tématu jasně ukazují, že tato iniciativa je mrtvá. ebo ta konference, pořádaná Hnutím za přímou demokracii. Kolik tam měl Heller a spol. příznivců? Bylo by to číslo vůbec dvojciferné? Možná ani ne.
16. 02. 2013 | 23:28

kočka šklíba napsal(a):

Lilo na vaši otázku v 16. 02. 2013 | 09:08 směřovanou ke mně již odpověděl petent i obě Anny, takže je nebudu kopírovat. napsali to za mě a výstižně.

Takže protestujte si proti čemu chcete na náměstích, jenže ta paní byla dohnána vámi a vám podobnými(vy se netajíte tím, že s tou nenávistnou kampaní souhlasíte a zúčastňujete se jí) k psychickému zhroucení za to, že je členkou strany,která je legální, ne za své činy ve funkci radní. A to jsou nejen nahnědlé ale fašounské metody. Švát a uštvat. Povedlo se vám to, cítíte uspokojení?

Ano myslím si, že ti kdo se zúčastňují takovýchto štvanic kvůli ideologii jsou blbečci s vymytými mozky a nemusí to být ani studenti. Klidně lékaři a další profese co jste jmenovala. To že je někdo lékař, viz například Mengele, nezaručuje, že to není bud blbeček nebo ideologický fanatik, případně i stvůra(zase viz například Mengele). Profese jakákoliv není žádnou zárukou nebo znamením nějakého morálního chování a autority. Nakonec "učitel" Heller je toho příkladem ;). A pořád zbaběle mlčí :D.
17. 02. 2013 | 02:18

Anna napsal(a):

Lila
"Ale ještě k paní Baborové. Vzhledem k tomu, že je šedesátnicí, tak předpokládám, že za katedrou stála tak 35 let. Tím víc je podivné, že se nenašel jediný její bývalý žák, nikdo z rodičů jejích žáků a ani z kolegů z učitelských sborů, kterými za ta léta prošla, se neozval na její obhajobu. Nikdo ze sousedů z ulice se jí veřejně nezastal a nepřesvědčil veřejnost, že obavy studentů jsou liché.
Petici na její podporu organizoval komunista z Valašského Meziřičí a podepisují ji stranické buňky z Polné či Bruntálu..."
---

Vy se tomu opravdu divíte? Nenapadlo Vás, že za tím mohou být obavy z akcí protestujících proti zastáncům komunistky?

Opakovaně se oháníte peticí proti komunistce Baborové, pod kterou jsou však podepsáni i lidé z Prahy, přesto je podpisů JEN asi 13 tisíc.

Ani jednou jste se nezmínila ani nereagovala na fakt, že ve svobodných krajských volbách KSČM získala 37187 platných hlasů od Jihočechů. Na kandidátce KSČM byla i paní Baborová. Podle Vás ji nikdo svojí volbou nepodpořil?

Cituji:


Byla přísná, ale naučila, říkají žáci o nové radní. Že je z KSČM, neřeší

14. listopadu 2012 9:33

Ve třídě měla respekt. Věnovala se nám. Byla přísná. Tak hodnotí žáci Základní školy Dukelská ve Strakonicích svou učitelku Vítězslavu Baborovou. Ženu, která v Jihočeském kraji vyvolává v posledních dnech velké emoce. Stala se totiž novou radní pro školství a kulturu. A je aktivní členkou KSČM.
Proti obsazení resortu komunisty aktivně protestují někteří učitelé a studenti. Například i rektor Jihočeské univerzity (více čtěte zde).

Žáci její domovské školy, která je s 840 dětmi největší na Strakonicku, ji hodnotí jako ráznou, ale spravedlivou učitelku, která se jim věnovala.

"Uměla si ve třídě udělat respekt. Nikdo si nedovolil vyrušovat," říká Michaela Černá z 8. B, když sedí před školou na zábradlí se svými spolužačkami. Jedna z nich dodává: "Byla přísná, ale naučila."
Právě 8. B měla Baborovou za třídní. Učila je matematiku a fyziku, což většinou bývají nepopulární předměty.

"Vždycky v pátek dávala doučování těm, kdo to neuměl. Opravdu se nám věnovala," konstatuje Michaela Mrázová, která vzpomíná, že Baborová říkala, že její třída je jako její vlastní děti.

Členství učitelky v KSČM osmákům nevadilo. "Nám je to úplně jedno, já politiku neřeším. Paní učitelka byla fajn. Chtěli bychom ji zpět. Bojím se, že nás nová paní učitelka tolik nenaučí," říká Petra Černá.

Oslovení učitelé se shodují, že z profesního hlediska s ní neměli problém. "Jako učitelka byla perfektní. Víc vám neřeknu," říká stručně zástupce ředitele Zdeněk Kadlec.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strakonicti-studenti-o-baborove-dok-/domaci.aspx?c=A121114_091327_budejovice-zpravy_jkr
------

Jste Vy a ,podle Vás, protestující studenti hrdí na to, že protesty proti paní Baborové byly účinné a cíle bylo dosaženo, protože se zhroutila a ze zdravotních důvodů z funkce odstoupila???
17. 02. 2013 | 07:05

gaia napsal(a):

Lilo

Považujete za osobní zásluhu, že jste se nenarodila jako normální člověk, ale jako fanatik bigotně věřící jen svým ideologickým dogmatům?

Jaký je rozdíl mezi vámi, věřící tomu, co zde píšete a paní Baborovou, věřící v možnost žití bez vlastnictví výrobních prostředků?
pokud napíšete
Vybavíte si jméno byť jediného člena ČSL, který v letech 1948-1953 podepisoval rozsudky smrti? Nebo v normalizaci zasedal v prověrkových komisích a rozhodoval o tom, kdo bude vyhozený z práce?
pak vám můžu odpovědět, jen jak jsem odpověděla s těmi Židy.

Zítra vám může vadit etnická příslušnost, po zítří rasa, popozítří pohlaví a popopozítří náboženské vyznání.
A za týden budete propagovat již ja fašistické vyhlazovací tábory
Já zakončím jen tím, že takoví, jako autor , by se nikdy neměli dostat do školství a indoktrinovat naše děti.

Dnes skutečně nejsou žádné bariéry ke studiu, může studovat skutečně každý a doposud ještě za veřjné prostředky, otázkou však zůstává, jestli tyto prostředky jsou vynaloženy účelně.

Dřív musel mít každý uchazeč o studium učitelství lékařskou prohlídku, posudek ze školy, zda není nějaký úchyl či blázen či zda skutečně státu nějak zásadně neškodí svými postoji, ale hlavně prospěch.

Dnes jsou pedagogické fakulty školami poslední volby a podle toho to také vypadá.

Nezdá se mi dobré, aby děti indoktrinovali ideologičtí zaslepenci, bigotní ideologové , fanatici, fašisté.

Lidé, kteří mají písemný projev tak ubohý, jako studetn Heller.
17. 02. 2013 | 09:14

Anna (ta druhá) napsal(a):

Pane Hellere, jak to stíháte, učit v Kaplici a ještě mít podle STAGu cca 34 vyučovacích hodin týdně na pedagogické fakultě? Máte prezenční studium, nikoli dálkové, takže by mě opravdu zajímalo, jak to děláte? Máte kouzelný plášť jako Arabela nebo převraceč času jako Hermiona?
17. 02. 2013 | 10:22

Mirka napsal(a):

Činnost pana Hellera a její efektivitu bych přirovnala k medicíně

ta totiž dnes také většinově léčí různými předraženými a v podstatě zdraví škodlivými chemikáliemi příznaky nemoci, které se snaží potlačit, ale nikoli příčinu nemoci. Ta většinou doktorům uniká. Sice je to z hlediska doktorů docela přínosné pro jejich peněženku, protože si udržují pacienty a mnohdy ještě další vyrábějí tím, že léky mají hodně druhotných negativních příznaků.

Vážený pane Hellere, komunisty neeliminujete tím, že budete od rána do večera demonstrovat na náměstích a držet hladovky do aleluja, ale tím, že se pokusíte odstranit alespoň ten nejvíc do očí bijící binec v tomhle státě, který komunistům nahrává a bude nahrávat hlasy do té doby, než se poměry změní ve prospěch těch slušných, kterých je v tomto státě pořád ještě dost. Alespoň si to myslím. Ačkoli jich zřejmě ubývá a není se co divit. Jedna totalita strachu nahradila tu druhou, akorát si převlékla kabát. Moc ve státě má ten, kdo má peníze a podle toho to tady tak vypadá. Vy si pořád myslíte, že mají lidé moc ve svých rukou. Ale to je pravda jen částečně. Neměli ji ani v minulosti a nemají ji ani teď. Byť se režim tváří jako demokratický. Je to pravda jen částečně a bohužel se to neustále zhoršuje. Právní stát je pomalu v troskách, soudržnost společnosti je na hranici výbuchu a vy si tady hrajete na tajtrlíky. Jděte se bodnout !
17. 02. 2013 | 10:58

Anna (ta druhá) napsal(a):

O tom, jak "apoliticky" orientované je gymnázium v Třeboni svědčí mimo jiné jejich školní časopis. Ke stažení zde http://www.casopisgym.cz/?p=196. V posledním čísle doporučuji vaší pozornosti strany 12 (hádanka/vtip o Zimolovi) a 28 (posbírané skvosty Dominika Hořejšího).
17. 02. 2013 | 13:44

Anna (ta druhá) napsal(a):

"Demonstrace je zásadně demokratické právo, proti tomu vůbec nic nenamítám. Je-li ale politik přesvědčen o správnosti opatření, která prosazuje, neměl by se bát toho, že může být velmi neoblíbený. Je-li přesvědčen o tom, že koná správně, nemá naslouchat „hlasu ulice“, má jít svou cestou - buď se osvědčí, nebo bude odvolán. Neměl by ale podléhat nátlakům, to bych považoval za falešný postoj. Může samozřejmě argumentovat o různých krocích, ale nečinit změny kvůli demonstracím."
Toto je výrok pana Schwarzenberga. Jistě jste rád, pane Hellere, že si v tomto případě vzal pan Zimola příklad zrovna z pana ministra zahraničí, že.
17. 02. 2013 | 14:04

Zahlasujte si .-). napsal(a):

http://budejovice.idnes.cz/rezignace-kucery-0e2-/budejovice-zpravy.aspx?c=A130218_130940_budejovice-zpravy_khr
18. 02. 2013 | 18:40

Adolf napsal(a):

Šimon Heller svým přijímením naplňuje obecné povědomí o tom, co jsou členové KDU-ČSL zač.
19. 02. 2013 | 13:37

Tomáš Vávra napsal(a):

A vy jste vrátili do Čech fašistické agresivní násilnické "politické" metody Hitlerova nacismu, SA (Schutzabteilung) a SS (Schutzstaffel) váš vzor... Dosud si neoblékáté hnědé a černé košile,
ale nechuť k výsledkům demokratických voleb a demokracii samotné vás spojuje.
Zkuste si přečíst proti čemu a komu vlastně "bojujete":
http://zvedavec.org/komentare/2013/02/5366-bolsevicky-prevrat-1.htm
Jste jen hloupými loutkami s naprostou absencí nebo úplně vymytou šedou kůrou mozkovou.
A Česká televize, na kterou musíme všichni ze zákona platit, je flagrantně tendenční a zkorumpovaná a podporuje fašistcké bojůvky vašeho typu.
20. 02. 2013 | 19:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy