Ochrana před diskriminací je nezbytná, ale nesmí se změnit ve frašku.
Pak by ovšem bylo vhodnější vytvořit důstojnou, samostatnou a respektovanou instituci, než formálně věc řešit tak, že přistavíme další budovu k brněnskému sídlu VOP (do těch dnešních se již nikdo další nevejde) a zaměstnáme zde další desítky absolventek nejrůznějších studií…
Obávám se, že v těchto souvislostech je často zneužíván termín „nenávist“ a že se nám nedaří odlišit nenávistný projev od odlišného názoru. Jakoby platilo: nesouhlasíš se mnou a tak mne nenávidíš.
Se zájmem jsem si přečetl článek Václava Včeličky („Neberte nám naši dobu“, Právo 15. 10.) který je polemikou s názory V. Bělohradského. Ten vyjádřil jisté rozpaky nad tím zda snahy Pirátů týkající se snahy o informace ve společnosti „již nepřekračují onu míru přiměřené informovanosti a dobrých mravů.“
To není smiřování se se zlem, ale asi nezbytný respekt k realitě mezinárodních vztahů. Ale především ke stavu světa, který, jak si možná z mnoha důvodů náhle začíná uvědomovat stále více lidí, nesměřuje k příliš šťastné budoucnosti. Nejen těch hongkongských…
V listopadu 89 došla mnoha lidem trpělivost, ale tehdy určitě nevolili mezi dnešním kapitalismem a tehdejším socialismem, ale spíše si přáli to lepší z obou. Ale bylo to vůbec možné?