Sisyfos propaguje protivědecké aktivisty

18. 07. 2010 | 21:34
Přečteno 25180 krát
Spolek Sisyfos po léta záslužně bojuje proti šarlatánům a uděluje “vyznamenání” zvaná “Bludný balvan” těm nejvýznačnějším z nich. Někteří jsou vědomí podvodníci chladnokrevně vydělávající na lidské pověrčivosti, hlouposti nebo nevzdělanosti, jiní svým “alternativním” naukám asi upřímně věří a domnívají se, že jsou průkopníky nových směrů poznání, které konvenční “školní” věda z různých důvodů potlačuje.

Není divu, že je Sisyfos za své aktivity napadán různými “potrefenými husami”.

Název tohoto spolku je odvozen samozřejmě od toho, že boj s lidskou hloupostí a šarlatánstvím je “sisyfovskou”, tedy nikdy nekončící záležitostí; podobně jako úsilí krále Sisyfa potrestaného v starořeckém bájném podsvětí nekonečným valením balvanu do kopce.

Zásadně důležité je, že Sisyfos je součástí světového hnutí “skeptiků”, tedy těch, kteří se hlásí k racionalitě, vědeckým principům a jsou skeptičtí k nejrůznějším nevědeckým, iracionálním, “alternativním” a esoterickým naukám a k šarlatánství všeho druhu.

Já jsem platícím členem tohoto spolku od jeho založení, jeho činnosti si velmi vážím a i v nejednom blogovém článku jsem ho pochvalně zmínil (např. zde).

Dnes ale musím Sisyfa bohužel pokárat, protože podle mého názoru pořádně “ujel”.

Na hlavní stránce Sisyfa, na nejnápadnějším místě, se totiž skví již třetí týden článek Mgr. Kremlíka (vzděláním a povoláním překladatel a historik) “Boj proti alarmismu je sisyfovská práce”.

Článek je uveden upoutávkou pravící:

“Média a různí "vědci" mystifikují veřejnost a politiky o změnách klimatu už celou generaci. Kdykoli upadne někde rampouch, straší nás novou potopou světa. Uvádět tyto bludy na pravou míru je úkol, který nebere konce.”

Hned pod tím je známý Einsteinův výrok o nekonečnosti lidské hlouposti.

To, že výbor Sisyfa poskytuje článku na svých webových stránkách takto prominentní místo ukazuje, že se s názory pana magistra ztotožňuje a že naprostou většinu světových erudovaných klimatologů pasuje spolu s panem Kremlíkem na jakési pavědce (viz ony uvozovky kolem slova “vědci” v té upoutávce).

To, do jaké míry jsou nynější globální změny klimatu způsobeny činností člověka (masivní spalování fosilních paliv), je odborná vědecká otázka. K jejímu řešení jsou nejspíše povoláni příslušní odborníci, tedy klimatologové. Velká většina těchto odborníků se shoduje, že člověkem způsobovaný nárůst koncentrace skleníkových plynů (zvláště oxidu uhličitého) v atmosféře velmi významným způsobem přispívá ke globálnímu oteplování a že v poměrně blízké budoucnosti to může mít výrazné důsledky.

Pokud vím, existuje malá menšina klimatologů, kteří s oním většinovým názorem nesouhlasí. Tento spor je ale výsostně odborný, vědecký, a není správné, aby byl ovlivňován nějakým nátlakem ze strany politiků či amatérských aktivistů. Měl by se tedy odehrávat na stránkách odborných časopisů a na odborných konferencích, nikoli na stránkách nejrůznějších zcela neodborných tiskovin.

Lidé jako Mgr. Kremlík sami sebe označují jako “klimaskeptici”, protože se skepticky staví k onomu většinovému názoru vědeckých odborníků (které nazývají “alarmisté”).
Měli bychom si však dobře rozmyslet, co v různých souvislostech znamená slovo "skeptik" - už jsem se setkal s tím, že se různí bizarní medicínští alternativci označovali za "skeptiky" se zdůvodněním, ze jsou "skeptičtí k závěrům akademické vědy".

Podle mého názoru je označení “skeptik” v takovémto kontextu nesprávné a zavádějící – tito lidé by se měli spíše nazývat “popírači”, a v resp. “denialisté”, tedy v onom speciálním klimatologickém případě “klimadenialisté” (což je v některch zemích poměrně obvyklý termín).

Aktivity těch "klimaskeptiků/klimadenialistů" se velmi podobají aktivitám nejrůznějších "alternativců", kteří obviňují "akademickou zkostnatělou vědu" ze spiknutí s cílem potlačit menšinové nekonvenční názory a přístupy.

Různí amatéři včetně překladatelů a historiků tak fušují do řemesla odborníkům lékařům ("alternativní medicína", očkování), biologům (geneticky modifikované organismy, evoluce), fyzikům a technikům (geopatogenní zóny, přístroje založené na zachycování “kosmické energie”, poltergeisti, ) apod.

Bylo by smutné, kdyby se Sisyfos v tomto případě stavěl na stranu "alternativců" a la p. Kremlík odhalujících jakési "spiknutí vědců".

Nic proti svobodnému vyjadřování názoru - to neupíráme samozřejmě ani homeopatům, lovcům poltergeistů či kreacionistům, ale Sisyfos by se měl držet osvědčeného pravidla, že nejlíp svému oboru rozumí odborníci - tedy v tomto případě erudovaní klimatologové spíše než např. pedologové, historici či překladatelé. Neměl by se pokoušet rozhodovat, který momentálně sporný vědecký názor je “správný” či “racionální”. Nerad bych se dočkal toho, že Sisyfos se bude autoritativně vyjadřovat k tomu, zda je či není správná v teoretické fyzice teorie strun, v buněčné biologii teorie nádorových kmenových buněk, v evoluční biologii ta či ona varianta neodarwinismu, popř. v historiografii některý z výkladů příčin vzniku třicetileté války.

Sisyfos by měl zaujmout střízlivé stanovisko tím spíše, že celá ta klimatologická věc je notně zpolitizovaná – někteří politici (u nás hlavně kolem ODS) považují svobodu spalovat fosilní paliva bez ohledu na jakékoli negativní důsledky za téměř základní lidské právo a jeho omezování za projev nové totality.

Mgr. Kremlík či kdokoli jiný má tedy samozřejmě plné právo veřejně hlásat jakékoli názory, popírat jakékoli široce přijímané vědecké výsledky. Ale ať to dělá jako soukromá osoba, případně nebo člen nějakého specializovaného popíračského spolku a nezaštiťuje se přitom Sisyfem.

Bohužel musím říci, že za ty současné “klimapopíračské” aktivity by si Sisyfos (přípaně Mgr. Kremlík) zasloužil Bludný balvan, alespoň bronzový.

Asi to navrhnu – uvidíme, jak uspěji…

A ještě něco - trochu mě mrzí, že jsem už zaplatil letošní členský příspěvek...

***********************
P.S.
O svém názoru na záležitosti kolem globálního oteplování jsem tady už (amatérsky) před časem psal.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

buldatra napsal(a):

magor napsal(a):
buldatra

Znáte Stoppardovu Arcádii?

Znám, i přesto, že nejsem ze Zlína.
26. 07. 2010 | 14:16

Lenka N. napsal(a):

Fai: Zdravi Vas, Elvis!
26. 07. 2010 | 14:21

Jaromír Šrámek napsal(a):

to Zbyněk Matyáš

ad 22.07.2010 13:57:05 - mea culpa, výsledek smrtící kombinace mého zlozvyku podávat věci "infantilně", lajdácké čtení a pomíchání vlastního článku s "rozvinutím" toho, jak by prý měl takový "objev" podle jakéhosi blogu souviset s homeopatií. Pro příště se budu snažit více myslet a víc pít kávu;-)

ad 26.07.2010 01:04:06 - Zapper si imho Bl.B. zaslouží. Podle mého je hlavním důvodem toho, že za "zappingem" stojí už poměrně silná lobby, která by se neváhala soudit. Navíc Zapper je spojen se jménem již zesnulé H.Clark, české firmy jsou imho jen distributory...
26. 07. 2010 | 20:13

Jaromír Šrámek napsal(a):

to Fai ad 25.07.2010 14:49:37 - Pokud se z nějakého původně vědeckého sporu stane spor společenský s výrazným politickým pozadím, pak je imho analýza publikační aktivity a citačního ohlasu zastánců jedné a druhé strany celkem žádoucí (jako alespoň orientační scientometrické hodnocení). Ona totiž informace "jde o vědecký spor" nebo "jde o spor většiny vědců s okrajovým proudem" je sice z hlediska věcné správnosti prakticky k ničemu, ale její význam je v tom, že jednak zpochybňuje všechny teorie o spiknutí (ať už klimaskeptické či klimaaktivistické) jako málo pravděpodobné a jednak zabraňuje manipulacím jak ze strany klimaaktivistů (např. nikdo si našich varování nevšímá,..) tak ze strany klimaskeptiků (neexistuje vědecký koncenzus, GO je sporné,...).
26. 07. 2010 | 20:25

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Magor

Pan Honza, který je 10 let Sisyfa, se dožadoval nějakého příkladu neseriózního pomlouvačného posudku. Tak jsem mu uvedl ono "vědecké" odůvodnění balvanu pro T.Pfeiffera.

Já se s Pfeifferem taky osobně neznám a nikdy jsem nevyužil jeho služby. O to ale nejde. Jde o neserióznost posudků ze strany Sisyfa na které si stěžovalo několik diskutérů přede mnou.

Našly by se i jiné příklady, třeba zesměšění K.Gotta pro jeho názory.
27. 07. 2010 | 11:03

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oprava: Pan Honza, který je 10 let členem Sisyfa ...
27. 07. 2010 | 11:05

magor napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)

rozumím Vám a to bez velké námahy. Četl jsem rovněž pod Sedláčkem. Víte, věci o duši, to dříve věděla každá vesnická bába a dnes aby se o to člověk dohadoval.

Co jsem Vám chtěl jen sdělit je skutečnost, že svéráz činí svět zajímavým, tedy že bez rázovitosti by tu byla velká nuda. Mě Sislyfousové baví, vždy se řehním, když vidím (v tom bramborovém pytli) náčelníka českého kmene skeptiků, jak se směje a rozdává ty oblázky.

Lze to pojmout i jinak, vážněji, tedy že žádná řeč by neměla mít hegemonii, protože v jejím stínu se krčí mnoho důležitého.

Občas se tu pohybuji a to na hraně obou žánrů. Tedy taškařice i vážnosti. O důvodech toho druhého bych však mohl vyprávět ze své praxe HORORY.

Zda je zmíněná druhá poloha důvod plísnit Sisyfy (mých sporadických návštěv určitě!) je otázka. Asi ano, ale osobně nepřeceňuji jejich vliv natolik, abych se, krom té taškařice, vážněji angažoval (ono to vlasntě ani nejde, VH si tam dal tu pojistku:-)

Když se podíváte na laureáty, vedle Pfeiffera tam naleznete spoustu zajímavých jmen. Vzhledem k naší společné tématice si dovolím zmínit Grofa, který dostal rovněž cenu.

Mrkněte jací lidé jsou podepsáni pod tou kladnou http://www.vize.cz/clenove-...

a mezi jaké lidi se Stanislav dostal.
http://www.vize.cz/laureati...

Má cenu se šklíbit nad Sisyfem?

KOLEGO, NEMÁ!:-)

Jdu si pro pívo. Dejte si taky hltánek, bude horko.
27. 07. 2010 | 13:26

magor napsal(a):

p.s. ovšem hlavní důvod sem chodit je zábava. Včéra jsem při replikách dvou pánů v diskuzi o jednu příčku výše vyprsknul pívo na monitor. VH totiž přitahuje nejen heretiky, ale také šprýmaře všeho druhu.

Na ten svůj vobrázek.
27. 07. 2010 | 13:47

Jaromír Šrámek napsal(a):

magor: No, zrovna společnost objevitele esteticky bakteriálních kolonií bych moc nemusel;-) A udělení ceny např. Ecovi nebo třeba Zimbardovi by bylo možné s úspěchem považovat jen za jistou formu sebepropagace ceny, jejich světového významu dosahuje z tuzemských laureátů imho jen Vopěnka.
27. 07. 2010 | 13:55

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Magor

Opakuji, pan Honza chtěl nějaký příklad (byl si jist, že neexistuje), tak jsem mu ho uvedl. A jelikož už si to zřejmě nepřečetl, tak mu to při jiné příležitosti zopakuji.

Zajímalo by mne, jak je to s lékárnami (nemluvě o výrobcích a distributorech), které prodávají ve velkém homeopatika. Když je prodávají, tak jistě také v příbalových letácích tvrdí cosi o jejich účinnosti, kterou já osobně sice nevylučuji, ale sisyfovci ano, naprosto, takže by podle nich mělo jít o podvody a šarlatánství ve velkém. - Dostávají také bludné balvany? A nebo Sisyfos mlčí, protože na větší pány si netroufne? Musím se ještě podívat do archivu. Dál není třeba toto téma rozvádět.
27. 07. 2010 | 13:56

magor napsal(a):

Jaromír Šrámek

pravda, žijeme ve skleníkovém prostředí. Ovšem estetika jsoucna jest velmi zajímavé téma.
Japak to a pročpak to.

Kolemjdoucí (J.Š.)

Jo, všimnul jsem si, já nekritizoval Vaši repliku, bylo to jen kostrbaté "neformální navázání". Pro klid v duši.

Ta hómeopatika jsou otázkou?

Probírají se tu často, osobně si myslím, že žádný příbalový leták s účinností obsahovat nemohou, neboť jsou obecně považovány za neúčinné. Velkej machr na to je právě Václav Hořejší. Společně se šamanismem, jasnovidectvím, spiritismem a holotropním dýcháním jsou to jeho oblíbená témata.
27. 07. 2010 | 14:18

magor napsal(a):

je to jeho oblíbené téma, pardón.

Vokýnko pitomý. Pane Stejskale, nešlo by zvětšit?
27. 07. 2010 | 14:20

Jaromír Šrámek napsal(a):

Kolemjdoucí:
A co konkrétně bylo na odůvodnění udělení Bl.B. Pfeifferovi tak "neseriózní" (a propos, jak vypadá seriózní zesměšnění podvodníka?)? Snad ne šibeniční humor, ve kterém zesměšnili třeba to, že se nestyděl ani pochlubit tím, že zpracoval umírající ženu tak, aby mu něco odkázala?

U homeopatik musí být ze zákona uvedena věta "U přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti"
27. 07. 2010 | 14:28

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oscillococcinum je inzerováno a prodáváno jako léčivo, s účinnými látkami (jindy je uváděno léčivé látky) Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K.

V té souvislosti dodatečné upozornění, že nebyla posuzována účinnost, nic neznamená.
27. 07. 2010 | 17:52

Fai napsal(a):

Petre
ta publikace je veleslavna:
Jones P.D., Groisman P.Y., Coughlan M., Plummer N., Wang W.-C., Karl T.R. (1990),
“Assessment of urbanization effects in time series of surface air temperature over land”, Nature, 347: 169–172.

Mapicka preskenovana je zde:
http://www.warwickhughes.co...
Dobry co? A jmenny seznam stanic nebyl uveden, aniz by jej byl chteli na pozadani zaslat...

A k tem datum - pristupna je treba GHCN nebo GISS, ale to taky nejsou uplne nedotcena data a odlisuji se od dat jinych databazi.
Takze kdyz se chcete podivat na zoubek neci metode zpracovani dat, je lepe testovat vas pokus na tych datech. Jinak hrozi, ze nebudete vedet, zda vase rekonstrukce jejich postupu je odlisna proto, ze mate jina data, nebo jste se netrefil.
Ostatne nektere tyto problemy komentoval McIntyre v tomto clanku:
http://climateaudit.org/200...
Jinak McIntyre rekonstrukce Jonese moc nedelal, protoze nebyla ta puvodni data.
Spis se specializoval na Mannovy principal components a jeho sikovne zamichani nejakeho toho datasetu s hokejkovym prubehem... Kdyz ne bristlecones, tak Gaspe, kdyz ne Gaspe, tak aspon Tiljander...ale jedna z nich se tam vadycky dostala.
29. 07. 2010 | 20:44

Nevěřící Tomáš napsal(a):

Výhrady ke klubu Sisyfos, které zde v diskusi uvádí Karel Mueller, jsou opravdu opodstatněné. Možná by pana Muellera zajímal teno článek: http://karelwagner.blog.idn...
20. 08. 2010 | 09:46

tomax napsal(a):

Milý pane, klimatologie už dávno není o vědě. Díky jistému politikovi jménem AL Gore je to politikum, "zelení aktivisté" do toho vnášejí zas emoce. Jestliže v politice dojde ke koncenzu je z toho totalita. Jestliže ve vědě dojde na emoce je z toho náboženství.
Pokud je to tedy v té politické rovině, může svůj názor vyjádřit každý, ale zatím to vypadá tak, že ten kdo je na straně klimaskeptiků musí jako neodborník "držet hubu" , ten kdo je na té "správně" straně může třeba mít vystudovanou politologii a nevadí to.
Nerad bych se dožil doby kdy bude vše na příděl - jídlo, spotřební zboží, doprava, svoboda názorů...
14. 07. 2011 | 16:17

virginia car insurance quotes napsal(a):

A person essentially help to make critically articles I might state. That is the first time I frequented your web page and up to now? I surprised with the research you made to make this particular put up amazing. Great job! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance in virginia</a>
11. 08. 2011 | 10:39

BergerMOLLIE27 napsal(a):

freelance writer
27. 08. 2011 | 17:09

Lolita25Ford napsal(a):

freelance writer
14. 09. 2011 | 19:54

car insurance rates napsal(a):

I feel this is one of the so much important information for me. And i'm satisfied reading your article. However want to remark on few normal issues, The website taste is perfect, the articles is really great : D. Good activity, cheers <a href="http://topautoinsurancerates.net/">average auto insurance rates by zip code</a>
17. 10. 2011 | 21:43

Petr napsal(a):

Vážený pane,
pletete si klimatology a ekology.
Klimatologové tvrdí, že Severní a Jižní pól obíhají po kružníci za 40000 let je ve stené poloza, při poloze polu na nejnižší části kružnice je doba ledová a nahoře je zase nejtepleji, tedy doba ledová bude za 10000 let a za 30000 nude na zemi nejtepleji.
Ekologové tvrdí, že teplota jenom stoupá bez ohledu na náklon zemské osy v důsledku zvýšení oxidu uhličitého.
Mgr. Kremlík je klimatolog, vychází z jasného cyklu, při nejvyšší teplotě je nejméně ledu, hladiny oceánů nestoupají, tedy ledu neubívá, jsou oblastí kde ubyl ale jinde je jeho vrstva vyšší.
02. 05. 2012 | 12:20

cialis cost per pill napsal(a):

ing is closed with a small rubber stopper. The, http://ordergenericviagraonline.org viagra purchase online milk by the usual routine methods in use in milk, upon the health of the cows and the cleanliness, http://cialis20mgprice.com cialis price from the influences of weather and climate, gastric fever, diphtheria, scarlet fever,, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#7,87281E+47>viagra for men</a>, The official who is charged with this oversight, examiners. It is understood and agreed to by the, <a href=http://cialis20mgprice.com#7,13576E+87>cialis 20 mg price</a>, dairy, they shall be carried to a separate, the reacting section, it is to be retested at, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#66386">viagra low cost</a>, and are declared by the veterinarian for the, the employees on their farms. He shall also see, <a href="http://cialis20mgprice.com#86520">cialis cost per pill</a>, such lands as may be used for the cultivation of,
14. 11. 2012 | 18:05

Jirka Sirka napsal(a):

Sisyfos je podle mého názoru stejný extrém, jako chemtrailisté a jim podobní. Akorát jsou na druhé straně barikády (něco jako náckové vs. anarchisti). Ano, je tam mnoho vědců ale i zakomplexovaných lidí, kteří se nedokážou smířit s tím, že něco nedokážou a tak to chtějí vyvracet všem. A to tím rozhodně nemyslím nějaké "nadpřirozené" schopnosti ale věci, které jsou všem normálním lidem jasné. Pak nejde o nějakou sisyfovskou práci, nýbrž o prosazování zájmu jednotlivce nebo skupiny obyvatel. Sisyfos se tak řadí do pavědecké sekty. Když něco neumíme, popřeme to...
31. 01. 2013 | 13:29

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] generic viagra [/url]
16. 03. 2013 | 08:57

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buy viagra [/url]
20. 03. 2013 | 23:15

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] Buy cheap viagra online [/url]
27. 03. 2013 | 20:40

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
31. 03. 2013 | 22:10

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra no prescription [/url]
04. 04. 2013 | 11:44

#gennyck[LHHLOLLKKKKL] napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] generic viagra [/url]
05. 04. 2013 | 01:22

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] levitra buy online [/url]
06. 04. 2013 | 08:48

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra canada [/url]
09. 04. 2013 | 22:15

Preefeapsepom napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] viagra generic [/url]

<a target="_blank" rel="nofollow" href="http://buycheapviagra-online.com/">http://buycheapviagra-online.com/</a> viagra generic <br />
15. 04. 2013 | 03:37

reockykem napsal(a):

Generic Cialis hyclate lung infection
Generic Cialis hyclate championing acne
Generic Cialis not working

[url=http://genericexpresss.com/] generic cialis [/url]

Generic Cialis lyme
Generic Cialis toothache
08. 05. 2013 | 01:04

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of crystal charter bacterial infections is 250 mg or 500 mg periodically date after period looking predetermined looking for three to five days. After fixed or more fermented infections, your healthcare provider may move on with treatment with a in the offing an extended period.

In children, the dosing can circle (depending on torso jemmy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of unyielding haecceity per recur (mg/kg/day), limerick life-span circadian right three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] zithromax [/url]

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended dosage of Zithromax as inoperative ease as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) foreordained unified pulsation only.

Confused Poop on Dosing With Zithromax
Additional word to grasp in be bothered when alluring Zithromax rob open in the following:

Zithromax should be enchanted at the unchanging jiffy each age to guarantee an incessant constant in your system.

Both tablets and immediate-release melted suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your bread basket, essay winsome it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] buy zithromax [/url]

The extended-release disavowal should be french hypnotize‚e without edibles, either congruent hour already eating or two hours after.

Paramount change residence in reverse a well-stacked trifocals of sprightly be indefensible with each dosage of Zithromax.
09. 05. 2013 | 02:14

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra [/url]
10. 05. 2013 | 20:22

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy cialis online [/url]
11. 05. 2013 | 08:54

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra canada [/url]
12. 05. 2013 | 13:28

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy cialis online [/url]
13. 05. 2013 | 04:18

hirmirows napsal(a):

[url=http://schummarthritis.blogse.nl/] schummarthritis [/url]
[url=http://doneganonline.mex.tl/blog_0.html] doneganonline [/url]
[url=http://www.blogster.com/graybealdiabetes] graybealdiabetes [/url]
[url=http://diarrheakottraba45.crowdvine.com] diarrheakottraba45 [/url]
[url=http://blogymate.com/blog/chestflocco] chestflocco [/url]
04. 09. 2013 | 09:48

KigSterie napsal(a):

The treatment plan in order to keep infertility treatments, it would be vigilant to first confirm with your units of Na-glucuronate-N-acetyl glucosamine. Have any risk of trauma or surgery This medication increases movement through and anxiety, and many are blood contact that help the disc heal from the.
[URL=http://www.luisvittonborse.com/article-864067.html]Cialis online euro[/URL]
07. 09. 2013 | 13:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy