Posloužil jsem nepřátelům svobody a demokracie – mea culpa!

22. 11. 2010 | 21:28
Přečteno 26466 krát
Minulý týden jsem tady uveřejnil pamflet, který nadrzle ironizoval úspěchy dosažené v posledních jednadvaceti letech při budování vyspělé svobodné kapitalistické společnosti. Jeho zveřejnění vyvolalo nadšení především u pravidelných čtenářů Haló novin a rozladilo všechny pravé demokraty a milovníky svobody.
Včera jsem tady sice přidal vysvětlení, „že jsem to tak nemyslel“, ale pozdě - škoda se již stala. Rozsah svého pochybení jsem si uvědomil teprve když pan Stejskal v diskusi pod mým článkem přišel s následující brilantní analogií:


****************************************************
V roce 1965 se prý v tehdejší Spolkové republice Německo objevil sarkastický text s názvem Střezme odkaz dvacátého výročí Mnichovského puče A. H. (MPAH, autor tím měl na mysli pád nacismu v roce 1945), který parodoval tehdejší poměry v zemi a stavěl je vedle reálií v hitlerovském Německu.

Začínal větami:

1) Můžeme si říkat a psát co chceme a nic se (nám) nestane.

2) V obchodech je stále dostatek banánů a toaletního papíru.

3) Co chvíli chodíme k volbám, ve kterých si můžeme svobodně vybrat z bohaté a kvalitní nabídky politických stran.

4) Vládnou nám moudří a čestní politici, v čele s prezidentem, který pro svoji pověstnou skromnost, smysl pro humor a moudrost požívá neobyčejné úcty v celém světě (byl tím míněn Heinrich Lübke, dnes už si na něj málokdo vzpomene, pozn. stk) ...

... celkem 32 bodů plus dalších osm podobně laděných návrhů na změny.

Řadě lidí přišel ten text velmi výstižný, považovali jej za skvělou ironii. Našlo se ale pár skeptiků a lidí nemajících smysl pro humor, kterým to tak úplně nepřišlo. A nic na tom neměnil fakt, že v zemi bylo hodně co kritizovat a napravovat, což si i ti suchaři uvědomovali. Že se jim toho zatraceně hodně nelíbilo a že řada bodů v uvedém textu poměrně výstižně reflektovala daný stav (samozřejmě halasně s ním souhlasili i bývalý nacisté).

V roce 1968 se pak objevil jistý Rudi Dutschke (zvaný Rudý Rudi), hořely ulice, univerzity apod. O dva roky později byla založena teroristická organizace Rote Armee Fraktion, která spáchala desítky teroristických činů, při nichž zahynula řada lidí. Samozřejmě i oni byli zarytí antinacisté (i když během hitlerovské éry to neměli ještě čas náležitě projevit).
****************************************************


Teprve teď mi došlo, jak lehkomyslný jsem byl – snadno by se mohlo stát, že můj štvavý text bude inspirovat nepřátele svobody, demokracie a trhu bez přívlastků a během tří let vyprovokuje pravé inferno – budou hořet ulice, univerzity apod., o dva roky později bude založena teroristická organizace, která spáchá desítky teroristických činů, při nichž zahyne řada lidí.
A to vše jen pro moji mladickou nerozvážnost, narcistní exhibicionismus...

Pan Stejskal také (a nikoli poprvé!) velmi správně upozornil na naprosto jasnou analogii mezi čs. komunisty v roce 1989 a německými nacisty v roce 1945, kterou stále ještě někteří političtí analfabeti nechtějí vidět.
Ano, Husák, Jakeš a Adamec – jaká do očí bijící podobnost s Hitlerem, Göringem a Goebbelsem!

Rozhodl jsem se proto, že onen nebezpečný text dobrovolně odstraním (což se už stalo), aby nezpůsobil ony nedozírné škody, které bych věru nechtěl mít na svědomí.
Děsí mě jen pomyšlení, že si jej mezitím někdo zkopíroval a že tedy i nadále může někde v ilegalitě neblaze působit.

Závěrem bych chtěl své spoluobčany ubezpečit, že můj poměr k stávajícímu demokratickému zřízení, reálnému kapitalismu a trhu je kladný a že se distancuji od těch, kteří v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se odtrhli a izolovali od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stali nástrojem antihumanistických sil komunismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů.

MYSLÍM TO UPŘÍMNĚ!!!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vysedlina pathologická napsal(a):

Pane Hořejší, když někdo příliž často nebo pořád mluví ironicky a šťouravě, ztratí i schopnost vyjadřovat se přímo.
Ironie potom nic neřeší, naopak stává se symptomem narušené komunikace.
Nikdo není povinnen dlouhou ironickou řeč luštit a rychle se vytratí zamýšlený vtip.
Ironie prozrazuje jen autorovo prožívání situace a je-li dlouhá, jde o manipulaci.
A na to jsou lidé, zejména u nás, alergičtí.
23. 11. 2010 | 11:39

lijuti napsal(a):

tata: pěkně napsané, k to mu lze jen dodat že úspěšnost se nemusí měřit jenom výši zizku a majetkem.
23. 11. 2010 | 11:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Vysedlino.

Zdá se mi čím dál více, že celá tato diskuse přeci jen nějaký ten smysl má. Díky za Váš vstup.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 11:41

Vico napsal(a):

V diskuzní vřavě úplně zanikl jeden přehlížený moment, který tu uvedl Joska v 10:52:03.

Vmrtvýchvstání.

Na rozdíl od jiných revolucí ta naše vskutku proběhla sametově. Byl pouze jediný mrtvý a i ten nakonec vstal z mrtvých.

Divím se, že se tohoto tématu už dávno nezmocnili obrozující se Lidovci.
23. 11. 2010 | 11:42

tata napsal(a):

pane SUP

zminka regenati nebyla myšlena na to slovo ale kdo čte pozorně,tak jak vy hodnotite uplně obraceně jako ja a vubec ste nepochopil podstatu,nejde o slovo jde oto jak to mi dva rozdilně chapem a už vubec jestli muj nebo vaš postoj je spravny ,holt bud neumim vyjadřit myšlenku co je dost pravděbodobné,nebo nechcete pochopit co pišu,nebo nečtete me blaboly pozorně což bych se taky nedivil.

ZKRATKA mě mrazí jak nam myšleno oba tabory vychazí protichudnost.

To jestli je a nebo b spravně davno přestalo myt vyznam, c,,,,je spravně a ktomu sme nedospěli žadnej.
23. 11. 2010 | 11:44

veverka napsal(a):

Na pravicovém serveru mají pravicové cenzory,kteří musí dbát na ideologickou pravicovou čistotu blogů.Pokud to nějaký rozvratný živel a kryptokomunista jako je Hořejší nechápe,tak ať si jde psát své obludné protikapitalistické pamflety třeba do Číny.Náš mafiánský kapitalismus si rozvracet nedáme!
23. 11. 2010 | 11:52

Targus napsal(a):

Uprostřed splašků a vymlácené slámy mne zaujal tento příspěvek

n.o.s napsal(a):
socialismus byl velmi výhodný systém pro lidi jež v něm nežili, byla to jistá konkurence, západní systém z něj měl obavy (možnost revoluce), jakmile skončil tato konkurence přestala existovat, ze západního systému se stal monopol, dalo by se říct že západní systém (sociálních jistot a intelektuálních svobod) zemřel se socialismem,

vývoj dnešního systému bude zcela inverzní k vývoji socialismu, tento systém bude během několika let na stejné úrovni jako byl socialismus v 50.letech, včetně politických procesů (které jsou již dnes)
23.11.2010 11:08:04

Velice výstižné. Děkuji autorovi.
23. 11. 2010 | 12:00

Tenco napsal(a):

vaclav horejsi
Pozdě. Zatím sice jen zkopírováno, ale i tak.
Ale buďte bez obav, použiji text Vašeho původního blogu jedině v případě, že nebudou banány a toaletní papír.
Apropo - nechtěli by pak dělat v mé samurajské letce "Red kamikadze " válečného zpravodaje ?
Myslím tak maximálně na čtvrtinový úvazek./samozřejmě , že neplacený - šlo by přeci o práci pro vlast !/
Svému vědeckému bádání by se pak mohli věnovat po přistání, nebo za mlhavého, větrného počasí.
:))
23. 11. 2010 | 12:00

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Ja si myslim, ze ty blogy a diskuse jsou zajimave i bez znaleho pomrkavani editora na Vysedlinu stylem "my kluci, co si rozumime", s tim mrkanim je ovsem jeste zajimavejsi :), tesim se ovsem na lepsi rozbor tohoto dalsich mrknuti a naznaku ze strany a.g. (ac bude od cloveka a ne od programu ... :) ).
23. 11. 2010 | 12:03

Emissary napsal(a):

Václave Spravedlivý,

prosím, prosím, okomentujte toto:

http://aktualne.centrum.cz/...

Jsem nesmírně zvědav na Váš jasnozřivý, neochvějný a spravedlivý úsudek.

P.S. Nechcete za bratry Kim-čol-čol držet hladovku? :)
23. 11. 2010 | 12:08

Rumcajs napsal(a):

Pane Profesore, Vy jste to asi přivolal.

Komunistická pakáž už útočí na Jihokorejce.
23. 11. 2010 | 12:13

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

MYSLYM ŽE se da souhlasit jen častečně,je jedno jak vidění světa je nazyvano,podle mě vždy bude toto vidění rozděleno na dva proudy,a že je nebudete nazyvat tak nebo tak nic ten fakt nezmění.

ZA PRVE jsou to zajmi určite skupiny lidí,a ta se da nazvat bohatí /chudí a to bude co svět světem stojí tady to se nikdy neda skloubit v harmonii,a odtěchto skupin se vše odvijí bohaty co jen bohatství hrabe kvuli samotnemu bohatství,až k bohatemu ktery bere toto jen jako přitěž sve šikovnosti a spiše mu bohatství přinaší přitěž,

a na druhe straně chudí ktery nespi ,nikdy nic neuděla proto aby se jeho poměry zlepšily,je liny ale chtěl by to co ma ten bohaty až po člověka ktery je spokojen stim co ma nebot uznava že jeho vědomosti,šikovnost je pravě na takove urovni jake je,tudiž i jeho vlastnictvi odpovida danemu,

TY PROTICHUDNE POLY,se nikdy nemohou domluvit,ty bliže středu ano,a je uplně jedno jak to nazvete,i vy ja někam patřime,dukazem je skupiny nazorově velmi blizke jetli to pracovně nazyvate levy/pravy nebo pankrac /bonifac je uplně jedno jako tady panove japor,sup,rumcajz použiju jen na dokreslení na druhe straně pan lex,muler,vlk,ja kdy si na 90 procent rozumí,a vy at chcete nebo ne tak nazorově si vice rozumite stou první.

CO JE ŠPATNE,když tento nazor berete jako dogma,pak teprve je toto naprosto špatne
23. 11. 2010 | 12:13

stejskal napsal(a):

Tak to je jistě legitimní úhel pohledu, pane přírodovědče. I já se těším.

Mimochodem pozdravujte (víte koho).

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 12:14

StandaT napsal(a):

tata: neděsí mě to. Naopak považuji za normální, že dva tak rozdílní lidé, jako my dva, nakonec dojdou k různým závěrům.
23. 11. 2010 | 12:17

Levičák napsal(a):

To:SuP
Samozřejmě jsem to myslel rovněž ironicky.Ale oni někteří pisatelé se tváří,jako by tomu tak bylo a holedbají se svou většinovou spokojeností a Ti nespokojení jsou pro ně bolševici,socky,nemakačenkové atd.Tolik na vysvětlenou.
23. 11. 2010 | 12:18

Gabrielle H. napsal(a):

Gabrielle H. napsal(a):
Vážený a milý profesore Václave Hořejší. Veliké sorry, ale teprve dnes jsem měla tu čest přečíst si Váš naprosto geniální příspěvek k 17.11. prostřednictvím jedné dobré bytosti. Přetiskuji tedy znovu tento Váš jedinečný příspěvek, který kvůli malým a nenávistným duším byl nesmyslně a zbytečně ztažen...
Toto by se skutečně mělo znovu dostal do TOP nabídky nejčtenějších a nejlepších příspěvků, kam zaslouženě patří.
Budu se těšit, že se tak stane díky Vám osobně, nebo některým dobrým duším v aktuálně.cz ...
14.11.2010: Střezme odkaz Velké listopadové sametové revoluce (VLSR)!
Autor: Václav Hořejší
Přečteno 13302 krát
Pošli e-mailem
Opět se blíží výročí Velké listopadové sametové revoluce. Využijme této příležitosti a zopakujme si, jakých skvělých úspěchů jsme za těch 21 let dosáhli, a co by se snad ještě mohlo vylepšit...
Pokračování...
23. 11. 2010 | 12:19

SuP napsal(a):

Tak se mi zdá, že už asi vím, co je to ten užitečnej idiot.
STÁLO TO ZA TO!!!
23. 11. 2010 | 12:20

Gabrielle H. napsal(a):

1) Můžeme si říkat a psát co chceme a nic se (nám) nestane.
2) V obchodech je stále dostatek banánů a toaletního papíru.
3) Co chvíli chodíme k volbám, ve kterých si můžeme svobodně vybrat z bohaté a kvalitní nabídky politických stran.
4) Vládnou nám moudří a čestní politici, v čele s prezidentem, který pro svoji pověstnou skromnost, smysl pro humor a moudrost požívá neobyčejné úcty v celém světě.
5) Provedli jsme pozoruhodně úspěšnou ekonomickou transformaci, při které ztráty (zajisté zcela nevyhnutelné) obnášely pouze necelý jediný bilion korun. V krátké době se podařilo vytvořit vrstvu mimořádně bohatých lidí, čímž jsme se přiblížili situaci v netotalitním světě. Tento úspěch byl založen na aplikaci geniálního Ježkova principu "útěku ekonomů a podnikatelů před právníky" a velkorysého právního "zhasnutí" během privatizace (inspirovaného zjevně filmem "Hoří, má panenko").
6) Krásným symbolem úspěšnosti transformace jsou úchvatné paláce bank a pojišťoven, které zdobí naše města. Někteří sice říkají, že se tyto budovy mohly pořídit mnohem úsporněji a ušetřené prostředky se mohly použít třeba na rekonstrukci státních nemocnic a škol, ale je zřejmé, že tito kverulanti hovoří pouze z pozice nepřátel svobody a trhu.
7) Provedli jsme zajímavou reformu územně-správního uspořádání - nejprve jsme zrušili totalitní systém krajů a po několika letech jsme jej v mírně pozměněné formě opět zavedli. Nemalé náklady, které byly s touto promyšlenou operací spojeny, se v konečném součtu jistě bohatě vyplatily.
8) Demokratický systém jsme nevídaným způsobem posílili lustračním zákonem, díky kterému se podařilo obsadit rozhodující místa ve státní správě výhradně odborně a mravně vysoce kvalitními lidmi.
9) Ve srovnání s totalitou se podařilo podstatně zvýšit počet státních, krajských a obecních úředníků, a to i navzdory tomu, že většina funkcí někdejšího totalitního státu přešla do soukromé sféry.
10) Někdejší korupce (podstrkování kafe, čokolád, lahví alkoholických nápojů a tvrdých spart) zcela vymizela.
23. 11. 2010 | 12:21

Gabrielle H. napsal(a):

11) Těšíme se výhodám fungujícího právního státu založeného na příkladně fungujícím justičním systému, který někteří neopodstatněně pomlouvají slovy o "justiční mafii".
12) Podařilo se dosáhnout toho, že kriminalita je nyní na zcela jiné úrovni než v době předlistopadové.
13) Na skvělém fungování společnosti osvobozené ze jha totality mají velkou zásluhu naši objektivní a moudří novináři.
14) Byl zlikvidován přebujelý strojírenský, těžební, hutní, elektrotechnický, chemický, farmaceutický, cukrovarnický, sklářský, sirkařský, textilní, obuvnický a další průmysl, jakož i odpovídající aplikovaný výzkum v těchto oborech. Uvolnily se tak lidské zdroje pro perspektivnější povolání, jako jsou konzultanti, burzovní makléři, reklamní kreativci či pornoherci. Tím se naplnil jeden ze snů nás, kteří jsme v listopadu 1989 byli masakrováni na Národní třídě a statečně cinkali klíči na náměstích.
15) Namísto někdejších překážek kladených emigraci je nyní emigrace např.
lékařů či vědců naopak aktivně podporována.
16) Máme nejvyšší počet vysokých škol na milion obyvatel na světě.
17) Velkorysá reforma vzdělávání úspěšně směřuje k tomu, že středoškolské vzdělání s maturitou bude již brzy mít až 90% populace. Jaký to rozdíl oproti slabým 20% totalitním! V rámci proslulého boloňského procesu směřujeme k dosažení dalšího smělého cíle - zvýšení počtu vysokoškolsky vydělaných občanů nejméně na 50%. K dosažení tohoto velkolepého cíle jistě nemůžeme litovat jakýchkoli nákladů! Je totiž známo, že vysokoškolské vzdělání výrazně zvyšuje šanci na uplatnění ve společnosti a na dobře placené zaměstnání. Je tedy zřejmé, že v blízké budoucnosti již téměř všichni budou mít dobře placené zaměstnání.
18) S předchozím bodem úzce souvisí i to, že vzdělání se konečně podrobilo tržním principům a stalo se zbožím. Průkopníky těchto tržních principů se staly mnohé soukromé vysoké školy, ale pozadu za nimi nezůstávaly ani některé veřejné vysoké školy, jako právnická fakulta Západočeské university. Někteří nepřátelé trhu se ovšem pokoušeli tuto fakultu očerňovat.
19) Soukromý majetek se stal posvátným a nedotknutelným, čehož krásným důkazem je statečný šestnáctiletý boj statkářky Havránkové proti státním úředníkům, kteří se dodnes snaží připravit ji o její polnosti pod falešnou záminkou jakéhosi obecného zájmu.
20) Podařilo se zabránit pokusům omezit naši těžce vybojovanou svobodu populistickými, ba bolševickými návrhy zákonů zavádějících majetková přiznání, omezujících kouření, či zakazujících anonymní vlastnictví akcií.
23. 11. 2010 | 12:22

Gabrielle H. napsal(a):

21) Oproti předlistopadové době došlo k výrazné změně v situaci romské menšiny.
22) Někdejší fádní krajina, města, ba i vesnice, získaly po zaplnění statisíci velkoplošných billboardů úplně jinou tvář.
23) Obrovský pokrok jsme učinili v oblasti reklamy vůbec - i u nás jsme se dočkali kýženého prokládání televizních programů vtipnými a informačně bohatými reklamními šoky.
24) Vyšli jsme velkoryse vstříc jedné ze základních lidských potřeb a vybudovali nejhustší síť kasin a herních automatů na světě.
25) Vyšli jsme vstříc i ještě daleko důležitější základní lidské potřebě a umožnili jsme vznik husté sítě provozoven sexuálních služeb (bordelů).
26) Došlo k rozvoji všech forem žurnalistiky, zvláště té, která nás pohotově informuje o detailech všech vražd, loupeží a nehod, jakož i o detailech sexuálního života celebrit. Toto jsme před listopadovým převratem bolestně postrádali, jelikož totalitní režim tyto důležité informace utajoval.
27) Došlo k neobyčejnému rozkvětu kultury - v televizi můžeme každodenně sledovat myšlenkově bohaté, hodnotné a přitom zábavné seriály.
28) Také úroveň filmové tvorby je dnes úplně jinde, než třeba za dob hluboké totality 60. let.
29) Došlo k bezpříkladnému rozvoji astrologie, homeopatie, a desítek ostatních alternativních nauk, které dialekticko-materialistická ideologie totalitního režimu trestuhodně potlačovala.
30) Někdejší disidenti v čele s Václavem Havlem vystřízlivěli z někdejších naivních pacifistických postojů a aktivně podpořili aktivní politiku nezapomenutelného G.W.Bushe a humanitní bombardování několika zemí.
31) Náš nynější hlavní spojenec ukázal, že si nás považuje mnohem víc než náš někdejší hlavní spojenec, resp. totalitní okupant - zatímco sovětské vedení nikdy neumožnilo čs. armádě zapojit se do bojů v Afghánistánu, USA to umožnily nejen tam, ale i v Iráku a v blízké budoucnosti možná i leckde jinde. Přímá bojová zkušenost českých speciálních jednotek s efektivním zabíjením civilních potenciálních teroristů je určitě naprosto nedocenitelná. O něčem takovém se listopadovým demonstrantům věru ani nesnilo.
32) Pravda a lež vítězí nad láskou a nenávistí.
Ačkoli dosažený pokrok je vskutku obdivuhodný a může nás oprávněně naplňovat hrdostí, přece jen ještě několik věcí, po kterých jsme v památných listopadových dnech před jednadvaceti letech toužili, nebylo úplně dotaženo do konce. Tyto nedostatky jsou samozřejmě v první řadě neblahým dědictvím totalitní minulosti. Vždyť od pádu totality uplynulo teprve pouhých 21 let! Nic si nenamlouvejme - důsledky onoho režimu zajisté budeme pociťovat ještě nejméně dalších 50-100 let.
23. 11. 2010 | 12:23

SuP napsal(a):

Gabrielle H. -
vidím jak jste toho plná.
To MUSELO ven!
23. 11. 2010 | 12:23

SuP napsal(a):

...někudy ...
23. 11. 2010 | 12:24

Gabrielle H. napsal(a):

Uveďme alespoň několik příkladů dosud nenaplněných vznešených sametových ideálů:
1) Nepodařilo se ještě v dostatečné míře naplnit další ze snů těch, kteří v listopadu 1989 mrzli náměstích - výraznou majetkovou diferenciaci v naší stále ještě příliš rovnostářské společnosti. Rozdíl mezi příjmově nejvyššími a nejnižšími skupinami obyvatelstva je stále příliš nízký, a jen málokde je alespoň stonásobný, jak by bylo žádoucí.
2) Nepodařilo se prozatím ještě prosadit sen nás opravdových liberálů, skutečnou rovnou daň, tady stejnou daň "z hlavy" pro každého, bez ohledu na výši příjmu. Současná "rovná daň" je ve skutečnosti jen paskvilem - ti nejschopnější a nejpracovitější z nás, vydělávající třeba 10x nebo i 100x více než onen neschopný průměr, platí při rovné procentní sazbě fakticky 10x nebo i 100x vyšší daně a jsou tak ostudně trestáni za svoji píli a schopnosti.
3) Hluboce zůstává zakořeněná závist vůči našim nejpracovitějším, nejnadanějším a tudíž i nejbohatším spoluobčanům, jakož i neúnosně vysoké daně, řadu z nich vyhnala z naší země - příkladem budiž hrdina kuponové privatizace Viktor Kožený i několik dalších podnikatelů, kteří jsou dokonce popotahování našimi justičními orgány. Přitom pávě Viktor Kožený byl jasným příkladem toho, jak pozitivně se projeví, když se někdo vyhne devastující zkušenosti života a vzdělání v totalitní společnosti.
4) Je třeba výrazně omezit náš přebujelý sociální systém, který je masivně zneužíván různými nemakačenky, nezaměstnanými, matkami na nesmyslně dlouhé mateřské dovolené či pochybnými invalidy. Jen tak budeme moci konkurovat státům jako je Čína, Indie či Nigérie, které toto břemeno netíží.
5) Měli bychom výrazně posílit náš nedostatečný systém právní imunity poslanců - ten současný je vystavuje přílišnému nebezpečí šikany ze strany policie a novinářů. Nelze ustupovat populistickým návrhům na omezení poslanecké imunity.
6) Bylo by třeba konečně zrušit státní dotace všemožných kulturních a vědeckých institucí (Národní divadlo, Česká filharmonie, Národní muzeum, Česká televize, Český rozhlas, atd, atd), které narušují systém tržní ekonomiky bez přívlastků. Náklady na takovéto elitistické instituce by se měly plně hradit z kapes těch, kteří o ně mají zájem a využívají je. Vždyť komerční televizní a rozhlasové stanice, kina, sportovní stadiony, apod.
fungují také na stejném principu a jde to!
7) Přes masivní všelidovou a všenovinářskou podporu a obětavou diplomatickou mravenčí práci M.Topolánka, A.Vondry, T.Klvani a mnoha dalších se nepodařilo prosadit životně důležitý plán na postavení amerického radaru v Brdech. Naše země se tak stala zcela bezbrannou vůči íránským, severokorejským i mnoha dalším nepřátelským raketám. Je nezbytně třeba docílit nápravy a radar (nebo raději několik radarů!) postavit
- snad by pomohla další intervence Václava Havla u jeho amerických neokonzervativních přátel?
8) Naše vláda stále ještě nenaslouchá dostatečně pozorně naléhání našich amerických nadřízených a posílá do Afghánistánu pouze další stovky, nikoli tolik potřebné tisíce vojáků. Pamatujme, že u Kábulu (podobně jako donedávna u Bagdádu) se vlastně bojuje za Prahu!
23.11.2010 12:09:17
23. 11. 2010 | 12:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Gabrielle H.:

OK, ale uvedomte si, ze zodpovednost za ty budouci horici ulice a univerzity a teroristicke ciny s desitkami mrtvych je ted na vas.
Ja si myji ruce.
;-)

..
23. 11. 2010 | 12:25

Carlos V. napsal(a):

tata : a já si myslím, že pravdu nemáte.

Těch pohledů nazírání je mnohem víc.

Co je levice a pravice ? - třeba v Maďarsku zavedla levice poplatky u lékaře a pravice je zrušila.

A bohatí a chudí ? ne, ani tady hranice nevede - stačí klást jiné otázky - EU, přistěholectví, trest smrti, německá otázka, rasové otázky atd... a uvidíte, že ani test bohatý/chudý nefunguje.

Dokonce nefunguje ani test poctivý/zloděj. Každý je verbálně poctivý ... a jen velmi málokdo někdo 100% poctivý.

Proto já se někdy shodnu s vlkem, někdy se Stejskalem, někdy s jarporem a někdy třeba i se sladkým.

A někdy ne.

A každý bere diskuzi zde jinak - někdo jako tříbení názorů, někdo možnost zanadávat si, pro někoho je to hra ...

Takže je jedno Váš výdělek. Nazírání na svět má každý nějaké.
23. 11. 2010 | 12:25

Béda napsal(a):

p. profesor Hořejší,

tak to vidíte. Kvůli svému článku o VLSR jste se nakonec stal osobním rádcem Kom Čona a zdrojem války na Korejském poloostrově. Myslím, že nakonec budete ukřižován jako hlavní viník války na Severokorejském poloostrově, která by z toho mohla potencielně vzejít.
23. 11. 2010 | 12:27

Béda napsal(a):

oprava: Korejském poloostrově
23. 11. 2010 | 12:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tato,

tohle by bylo na hodně dlouhou debatu. Opravdu si nemyslím, že se dá celý svět vměstnat do antagonismu zájmů chudých a bohatých (i když si to řada myslitelů zejména od 19. století myslela). Neví, zda se považujtete za bohatého či chudého, nevím ani, jsem li podle tohoto dělení bohatý či chudý já (možná duchem ;-) Ono je to totiž velmi velmi realtivní (prakticky vždy je někdo chudší než Vy a někdo bohatší a žádná absolutní hranice mezi těmito pojmy nevede).

Mně zajímá, jak se dobrat k tomu, aby se co nejvíce lidí mělo co nejlépe, mohli naplňovat se tužby, potřeby a atd (a ty jsou různé, někdo chce hlavně banány, jiný zase třeba možnoist svobodně projevit názorů; obé je zcela legitimmní a nijak degradující). A k tomu je mi ideologie "prava" a "leva", chudoby a bohatství příliš těsná. Nestačí mi.

Víte, ono záleží, o čem se zrovna bavíme. Já si názorově v řadě věcí rozumím s panem vlkem, panem lexem, panem tencem a v řadě zase s jinými. Když se bavíme o soužití lidí různých ras a etnik, většinou to schytávám zprava i zleva. A stejně tak občas volím levici a občas pravici (podle toho, kdo mne v tu danou chvíli více zaujme svým programem, lidmi, kteří ho prezentují, či naopak odradí).

Já vím, že je to pro řadu lidí nepochopitelné, ale znám spousty takových, kteří se podobně jako já prostě snaží z ideologie vymanit a spíše reagovat na to, co je v dané době potřebné a důležité (pro společnost a tedy i pro ně samotné).

Toto by byla debata na desítky a desítky stránek a přiznám se, že se mi do ní moc nechce (navíc se budu muset záhy začít zcela věnovat přípravě dnešního debatního panelu).

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 12:29

Béda napsal(a):

prirodovedec,

pan Stejskal již pomrkává i po vás.
23. 11. 2010 | 12:29

Gabrielle H. napsal(a):

****************************************************
Někteří jiní kolegové bloggeři shrnuli své hodnocení posledních jednadvaceti let poněkud jiným způsobem. Např. Jan Krůta napsal:
"Píše se rok dvacet deset. Republika je velká skládka svinstva.
Chlív... Žumpa, kde široko daleko nevidět onu pravdu a lásku, zato lži a nenávisti.. Není kam šlápnout pro samé lejno."
A jeden ze zakladatelů ODS Petr Havlík:
"V očích zasvěcených pozorovatelů vypadáme, jako spolek dobrovolných hasičů z filmu Hoří, má panenko. ....... spíše se zdá, že někdo tiše privatizuje státní aparát a vnáší do veřejnosti strach a nedůvěru.
Přispívá k tomu i účet za vládnutí posledních dvaceti let a dnešní ekonomická nestabilita. Vyznívá to tak, že správa země je postavena na souboru nahodilostí, že se neopírá o žádné pevné konstanty. A nelze nevidět, že je ovládána lidmi, kteří plní zadání svých mecenášů."
Nebo novinářka Jana Lorencová:
"Jak bohatá země jsme museli být, když je pořád ještě co loupit, když pořád ještě existují státní zakázky, kolem nichž protékají stamiliony, když se žádná z vlád nestará o to, aby do státní pokladny šly peníze, které do ní patří a místo toho sahá do kapes těch nejpotřebnějších!"
****************************************************
Super, už snad opravdu není co dodat...
Díky, díky, a ještě jednou veliké díky pane profesore a spol. Jen tak dál a houšť...
23. 11. 2010 | 12:30

konečník pana JC napsal(a):

Vážený pane profesore.
Jelikož pan JC pauzíruje a tudíž nehodlá reagovat dovolím si napsat pár řádků, protože se mě to také týká.
Takže jste vypustil německého satirického kontrolního chrousta a čekal jste cože to s čecháčkem urobí ? Řekl bych, že "výstupy" z vašeho počinu jsou veskrze positivní, neb ukazují, že česká společnost 20 let poté se nachází téměř přesně tam, kde se nacházela ta německá.

"Řadě lidí přišel ten text velmi výstižný, považovali jej za skvělou ironii." což se stalo i ve vašem případě.

"Našlo se ale pár skeptiků a lidí nemajících smysl pro humor, kterým to tak úplně nepřišlo"
Mezi nimi i pan JC a já, který jsem vám jeho prostřednictvím vzkázal cosi o toaletním papíru vs.Rudé právo.

"(samozřejmě halasně s ním souhlasili i bývalý nacisté)."
Samozřejmě s vámi halasně souhlasili i bývalí komunisté.

Takže, u mě dobrý pane profesore, jsme na správné cestě.
23. 11. 2010 | 12:30

Béda napsal(a):

p. Stejskal je důsledně neutrální. Cožpak to všichni nevidíte? Vždyť je to naznačeno již v jeho příspěvku, který se stal důvodem článku p. Profesora.

PS: při posledních volbách byl natolik uražen vajíčkováním a pogromy proti ČSSD jeho demokratický jemnocit, že volil Paroubky.
23. 11. 2010 | 12:37

jo napsal(a):

Tak tak.....dobře děláte. Svobda slova "vocadpocad" :-)))))))))))))
23. 11. 2010 | 12:38

PatientO.T. napsal(a):

"...pogromy proti ČSSD..."

Tato slova volají po autocensuře, Bédo.
23. 11. 2010 | 12:43

Petr S. napsal(a):

Libor Stejskal 23.11.2010 11:37:42:

Ano, "pravoleve" videni sveta je anachronismus. Lide jsou jen spatni/dobri nebo poctivi/darebaci - bez ohledu na politickou, statni nebo nabozenskou a jinou prislusnost, barvu kuze atd...

Bohuzel maji media obrovsky vliv i na takovemto posuzovani (Koho chleba jis, toho pisen zpivej...).

I kdyz se obcas "blyska na lepsi casy", ale zustava stale jen u ojedinelych blesku - jako napriklad celkem cerstve zpravy o dvojtvarnosti CIA, ktera poskytla behem a po 2. SV "azyl" a dokonce i zamestnani nekterym nacistum - nejen treba Arthuru Rudolphovi (konstrukter rakety V2), ktery se podilel na vyvoji Pershingu, ale taky treba Ottovi von Bolschwing, spolupracovnikovi Adolfa Eichmanna, ktery se podilel na organizaci deportaci a vrazdeni evropskych Zidu. Otto von Bolschwig byl po valce najat jako agent CIA.

Minulost takovychto a podobnych osob byla ucelne zamlcena/zmenena a byla vytvorena (i za pomoci medii) jejich "nova identita".

(Tiskoviny Die Presse, Handelsblatt, Die Zeit, Focus, Basler Zeitung a jine odvolavajici se na clanek z New York Times ze 14.11. (?) tohoto roku).
23. 11. 2010 | 12:47

Béda napsal(a):

Patient O.T.

autocenzuruji pogromy a nahražuji je falešnými slůvky - vajíčkování, inzultace podpředsedy ČSSD, zastrašování předsedy ČSSD (viz transparent vplně parafrázuji "bude Jiří Paroubek prvním zastřeleným premiérem?"), žhářství volebního stánku...

Jsem rád, že jste mě upozornil na neomalenou paušalizaci.
23. 11. 2010 | 12:48

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Petře S.,

a navíc von Bolschwig byl jen jeden z mnoha desítek tisíců bývalých aktivních nacistů, které "nalily" CIA, MI6, KGB a mimo řady dalších také čs. rozvědka.

Každá z nich toto velmi pečlivě skrývá, dodnes, protože by mohla kompromitovat celuisíť (a jen občas unikne nějaká informace na veřejnost, někdy i záměrně).

Nicméně i to stačí na to, aby si soudní lidé nedělali o praktikách ŽÁDNÉ tajné služby na CELÉM světě iluze.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 12:54

t... napsal(a):

Vystříkat stomatologickou komoru Biolitem!
23. 11. 2010 | 12:54

Kessu napsal(a):

Stejskal, Hořejší>

Tuhle hru s váma nehraju, abyste věděli. Nenechám sebou manipulovat, že jo. Jsem tenhle blog včetně všech 729 komentářů NEČET a ani nikdy NEBUDU! :)
23. 11. 2010 | 12:57

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:

Výborně.
Dovolím si ještě připomenout vám utopencování, to byl také masakr! Za zmínku stojí též bačkorování, při kterém chtěl bůhvíkým placený provokatér drze předat papuče samotnému Jiřímu Paroubkovi. Nebýt toho, že se zmíněný prominent ukryl za břicho své manželky, mohla v tak psychicky vybičované době snadno vypuknout občanská válka...
23. 11. 2010 | 12:59

Béda napsal(a):

stejskal,

konečně s vámi můžu naprosto souhlasit. Vždycky se píše o tom, jak je ČR zaplavována agenty KGB. Jsem si naprosto jist, že upozornění je zcela namístě a ta hrozba zde je.

Zajímavé ovšem je, že nikde se nepíše o tom, jak je zaplavována zmíněnou CIA. Anebo třeba MOSSADem, Secret Service, BND ..., které jak uvádíte se v praxi metodama od těch ostatních tolik neliší.

Žeby ostatní zpravodajci nerejdili v prostoru nezávislé a suverénní ČR?
23. 11. 2010 | 13:01

voroshilov napsal(a):

Pravicovi soudruzi jeste nevysvetlili levicovym sockam ze utocit a prepadat smeji jenom demokraticke USA,co na tom ze Severni Korea ostre protestovala proti spolecnym manevrum blizko sve hranice,a tam mozna nejaka raketka"omylem"preleti ostnaty drat aby ze vseho obvinit risi zla,ani ne treba hledat nejake ZHN,demokracie uz si cesticku najde.

A pujdou konecne vojaci rise dobra osvobodit bratry z te strasne totality?Ne,nepujdou,jednou uz tam byli a nejak se jim tam nelibilo.
23. 11. 2010 | 13:08

stejskal napsal(a):

Určitě rejdí, pane Bédo. Stejně jako agenti české rozvědky pravděpodobně pracují prakticky na všech ambasádách, které máme v zahraničí (říká se tomu diplomatické krytí) + řada dalších operativců působí v terénu.

A každý stát si rozhoduje, které agenty považuje za potenciálně nebezpečné a které mu v důsledku spojeneckých vazeb až tak nevadí.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 13:09

tata napsal(a):

PANE Stejskal

ale nevim vždyt ste mi to nepřimo potvrdil,samozřejmě to není tak jednoduche,ano někdo chce banany někdo svobodu,vždyt plno bohačum je majetek ukraden,nic jim neřika ale berou ho jako samozřejmost,vym že neumím tak podat myšlenku ale vždy to vychazí z toho zakladu at chcete nebo ne,stoho jak se ktomu citite,jak ja myslym že ma dostatek jinak se samozřejmě i postavením patřim spiš k těm dole to postavení taky není zanedbatelne protožě nekdo hlavně dba na to postavení a je kvuli němu schopen obětovat vše ale ten zaklad je vždy tady.

Bohužel vtomto i když jste netypicky zařadit,vicemeně prost takoveho přehnaneho narodostniho citění,klidně by se dalo řict světoběžnik,volnomyšlenkař,stejně tim zakladem i vy někam patřite,vtomto bud si to neuvědomujete,nebo nevim proč si to nepřiznate patřite minimalně60/40 do te skupiny 1 nic natom nemění že souhlasite semnou občas s panem vlkem ale to zakladní gro mate 1 skupiny ač nejsem tak znaly a ledacos za ty 3 roky co sem chodim a nespočet debat umim už splnou odpovědností toto zhodnotit stači si vzit prostě odpovedí a udělat si soupis poznate že vtomto mam pravdu,ale na tom přece není nic co odsuzuju
23. 11. 2010 | 13:10

Petr S. napsal(a):

Libor Stejskal 23.11.2010 12:54:23

To mate pravdu, ty iluze si nedelam uz davno, stejne tak jako o "demokracii rizene ve svobodnych demokratickych volbach zvolenymi zastupci lidu" :-)

Ostatne uz Miloslav Dolejsi (zemrel 2001) se uz v roce 1990 domnival, ze cele to "sametove hnuti" v Evrope 1989 bylo po dlouha leta pripravovano komunisty ve spolupraci s KGB a CIA.

(Kniha vydana na Slovensku "Prevrat 1989 alebo História sa opakuje").

To, ze k zadnemu pravnimu (spravedlivemu) vyporadani se s byvalym rezimem nedoslo, ba naopak, ze mnozi z byvalych komunistu, svazaku a sympatizantu jsou dnes nejvetsi "podnikatele" nebo ve vysokych funkcich, by tomu mohlo jen napovidat.
23. 11. 2010 | 13:11

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

čí jste agent?

Agenti nepoužívají jen diplomatické krytí, ale i novinářské.
23. 11. 2010 | 13:14

Carlos V. napsal(a):

t... jak prásknul pan hořejší, pan Stejskal je agentem kšeftu a velkokapitálu

Proto jej vidíme jednat v souladu s pány jako Gross, Bakala, Jančík či Babiš.

A jestli to nevidíte - nic si z toho nedělejte, on to tak dobře skrýva.
23. 11. 2010 | 13:18

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
Není pochyb o tom, že jste Čech, který se střídavými úspěchy předstírá, že jeho rodnou řečí je ruština.
Zajímá mě jiná věc: vystupoval jste tady dříve pod nickem ROSSIAN?
23. 11. 2010 | 13:21

stejskal napsal(a):

Pane tato,

prostě to takto nevidím. Nejsou žádné dvě základní skupiny. Jsou desítky stovky podmnožin, které se různě prolínají, v něčem spolu souhlasí, v jiném ne, některé zájmy mají stejné, jiné ne. Právě to kategorické dělení lidí na ONI a MY (my dole, oni nahoře; my chudí, oni bohatí; my Češi, oni cizinci stojí na záčátku všech velkých dějinných tragédií. Snažím se spíš hledat ty průniky než to, co nás tak dramaticky (či zdánlivě) rozděluje.

Čili opakuji: zcela programně nechci patřit do žádné ideologicky vyhraněné skupiny (vždy, když mám pocit, že se do nějaké sunu, hodně rychle beru nohy na ramena). Ale o mne nejde, takto už přemýšlí strašně moc lidí po celém světě (stačí se s nimi bavit). I když samozřejmě to škatulkování sebe i druhých podle dogmat předminulého století je i nadále dost populární.

Pane Petře S.

ono zase ne úplně všechno na světě musí být zákeřné spiknutí (což zároveň nutně neznamená, že není ;-)

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 13:25

voroshilov napsal(a):

PatientO.T.:
Polozte si studeny obklad na hlavu!

Nikdy jsem zadny nick ROSSIAN ani Rus ani nic podobneho nepouzival.
23. 11. 2010 | 13:25

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
Klid, jen jsem se zeptal...
23. 11. 2010 | 13:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane t...

za ty poslední více než tři roky je na těchto stránkách mé jméno nejčastěji spojováno s Mossadem, CIA, KGB, Sudetskými Němci, Židy, Palestinci, establišmentem a občas mi říkají též "dežomil". Takže já už sám nevím. Nejspíš budu nějaký "double" či "triple" (škoda, že sem teď méně chodí pan Pepa Řepa, ten by z toho posledního slova udělal hezký bonmot).

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 13:30

Petr S. napsal(a):

Libor Stejskal 23.11.2010 13:25:32

Spiknuti sem, spiknuti tam - diky Bohu nezijeme nekdy ve stredoveku, ve kterem existovala jen "jedna pravda" - bud panovnikova, nebo cirkevni - i kdyz uprimne receno si to nekdejsi dnesni "panovnici" jeste porad mysli (a preji).

Ale existuje vzdy nekolik teorii a "pravd" a casem se ukaze (drive nebo pozdeji), ktera teorie ma vice nedostatku, nevystvetlitelnych bodu, "oken", nesrovnalosti atd...

Samozrejme, ze v podstate "monopolni" vlastnictvi medii toto skutecne poznani pravdy hodne znesnadnuje. Ale Bozi mlyny melou pomalu, ale jiste...
23. 11. 2010 | 13:39

voroshilov napsal(a):

stejskal:
Svoje spojeni s zidami zaprit nemuzete,nebot i cely tento server urcite patri kosernimu kapitalu jako ostatni,totiz at uz vedomky nebo ne slouzite sionistum.
23. 11. 2010 | 13:40

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Petře S.

Určitě, pane voroshilove.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 13:44

fudoshin napsal(a):

vy vážně potřebujete dovolenou... už jste někdy slyšel, že méně znamená více? nebo že mluviti (psáti) stříbro a mlčeti (nepsáti) zlato? první článek byl až moc sarkastický, takže podle mě ani nesplnil účel, protože jste se za přílišné přitažení za vlasy pouze schovával.pokud "nemáte koule" na to, psát podobné věci, tak to nepište. napsal jste druhý,zbytečný článek.na rozdíl od mnohých jsem s tím problém neměl.ale tímto třetím jste ze sebe opravdu udělal idiota. který neví co chce, nemá názor a není schopen si ho obhájit. to, že jste článek odstranil, to už je jenom třešnička na dortu.po tom už byste si měl ještě nechat narůst vousy, vlasy a i jinak se zamaskovat, abyste nemusel rovnou chodit kanály. v japonsku by po tomto následovala rituální sebevražda...buddha řekl: "nestojím o uznání..." to jsou slova borce, zkuste o tom přemýšlet.jinak prostě nemůže veřejně předvádět své názory.
23. 11. 2010 | 13:49

Ares napsal(a):

Petr S.: „Lide jsou jen spatni/dobri nebo poctivi/darebaci - bez ohledu na politickou, statni nebo nabozenskou a jinou prislusnost, barvu kuze atd.“ Zní to sice pěkně, ale různé ideologie či náboženství jsou mimo jiné i souborem odlišných hodnot, podle kterých se rozlišuje co je dobré a co zlé.

Takže se nabízí otázka, podle čích hodnot se lidé dělí na dobré a zlé?
23. 11. 2010 | 13:50

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

jestli Vy nejste (zakukleným) vůdcem 4. generace RAF? Věk už na to máte.
http://cs.wikipedia.org/wik...

S blogerem jste se smluvil na štvavém článku za účelem vyvolání teroru!
23. 11. 2010 | 13:52

santawizard napsal(a):

Podle mého názoru je to právě ten neofašistický a postkomunistický kapitál, než nějaká křestanskonacistická a křestanskomarxistická ideologie.,která tady někoho ohrožuje. Jestli-že však krize půjde dál,tak válka mezi anarchistama a holýma lebkama na ulici,křížem krážem s levičákama a pravičákama v parlamentě se bude zostřovat právě proto,že do ní budou ti výše uvedení kapitalisti investovat jako na burze býka a medvěda.
23. 11. 2010 | 13:53

Kanalnik napsal(a):

Z meho pohledu:

Problem, ktery profesor neni schopen videt, je ten, ze on se nedopustil urazky dnesni doby tim, co syrove sarkasticky popsal, ale tim, ze to nazval "odkazem velke listopadove sametove revoluce". Coz je krystalicky cista lez a nechutna ironie davajici do podobnosti listopad '89 a VRSR. Tim se vysmal vsem tem idealum, ktere lide meli a v ktere tehdy doufali, a vsem tem, kteri proti minulemu rezimu neco udelali.

...A ted to dal a dal rozpatlava ad absurdum....

No... je to cele jakesi nechutnajici az nechutne...
23. 11. 2010 | 13:53

stejskal napsal(a):

To si mne s někým pletete, pane t...

naposledy jsem se trochu kamarádil s Brigate Rosse ("Samopal je krásný", pamatujete?), ale poté, co nás v polovině 80. let rozprášili, se ze mne stal zcela konformní a buržoasnímu systému oddaný maloměšťák (jak už se to tak zpravidla revolucionářům stává; platí to někdy i vice versa).

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 14:01

Kanalnik napsal(a):

... a tak nejak v tom citim jeho osoboni rezignaci na nadeji v to, ze veci povedou k lepsimu, byt jen pomalu a malymi krucky... no holt to za vas, profesore, nikdo neudela, kazdy z nas ma volbu neco pro zmenu sveho okoli udelat ... toto radoby skupinove plakani na jakemsi obecnem hrobe nikam nevede a nepovede

...tak si tu pasivne plakejte... snad jednou zjistite, ze mate koncetiny, ktere vas jsou schopny unest a nekam dovest... budete se pak i lepe citit... u hrobu vetsinou totiz panuje spatna nalada a negatvismus
23. 11. 2010 | 14:01

Kanalnik napsal(a):

.. zvlast kdyz je vykradeny
23. 11. 2010 | 14:03

Pierrot napsal(a):

Stejskal

Mě tedy tahle diskuze dost rozesmutnila. Jak málo stačí, aby se z jindy celkem rozumných diskutujících staly dvě bandy nenávistně na sebe pokřikující (ne že by si to jindy nedávaly "sežrat", ale aspoň se to dělo s humorem)..
Já pořád nedokážu pochopit, že může někdo být přesvědčeným pravičákem nebo přesvědčeným levičákem. Proč? K čemu je to dobré? A co z toho kdo má? Identitu?
Je ovšem pravda, že kdyby byli všichni víceméně ve středu, debaty zde by byly krátké, věcné a slušné. Zmizel by efekt, který způsobuje úlevu z každodenní frustrace, a který Čechové s úspěchem praktikují již po staletí: nadávání na poměry. Akorát si takhle již neulevujeme jen po hospodách, ale máme instantní internetovou úlevovnu (nenapadlo mě nic na I, aby to byla tři pěkná I)...
Jinak už mě několikrát napadlo, jaký je asi průměrný věk zde diskutujících. Odhadoval bych (z různých indicií), že bude někde mezi 45-50 lety. Pokud je tomu tak, mnohé to vysvětluje.
23. 11. 2010 | 14:04

Terry napsal(a):

Všichni už dvacet let "sloužíme" nepřátelům demokracie; máme je v čele státu (kupodivu).

Pochopíme to až po totálním vytunelování - éra tunelovací totality vysřídala tu komunistickou.
23. 11. 2010 | 14:10

almost glossed™ napsal(a):

přírodovědec: Chystal jsem se pojmenovat, ale upozornil jste včas a dříve. Přesto se pokusím rozvinout (jen cvičně, abych Vám udělal radost :-))

Tak tedy, když to zrekapituluji, směr krizové komunikace probíhá jinak, než jsem očekával (možná i proto, že jsou mé příspěvky cenzorem velmi pečlivě čteny).

Tuto strategii si do své připravované publikace "Jak se liší cenzor od moderátora a cenzora - příručka pro správce zpravodajského serveru" poznamenávám pod názvem "Jakoby nic".

Hlavní znaky:

- zdánlivě bez emocí, v přechodné době nic nesmí napovrch = důsledná sebekontrola

- lehké vtipkování výhodou

- "pomrkávání" spojené s intenzivním sondováním rozsahu poškození, typováním skupiny podporovatelů a zajištění alespoň jednotlivých zdrojů podpory ("vyzobávání rozinek").

- nenápadné ověřování, zda a nakolik se změnil vztah ze strany dřívějších podporovatelů. Znovuobnovení sítě podpory. Pro začátek stačí několik vláken.

- sondování ztrát na straně dotčeného. Pozvolný přechod od jednorázového šlehnutí bičem k metodě cukru. Vtipkování a jemná ironie výhodou. Dávám najevo, že jsme spolu s dotčeným na jedné lodi oproti davu - my dva si sice občas ublížíme - jsme jenom hříšní lidé, kteří občas ujedou - ale na druhé straně tam venku, v davu, je přece jen ještě větší nejistota a je tam ještě více divných existencí. Také podání si rukou po podpásovce je přece znakem Člověka s velkým "Č" (to by bylo, aby to nezabralo)

- paralelně pokračujeme v jízlivostech proti zjevným oponentům - berou vše (se) přece moc vážně, jsou paranoidní atd.

Ne, ne, koblížci nikdy nevyhrají. Koblížek podá ruku a bude sežrán. V opačném případě by už o tom někdo někdy napsal bajku.
23. 11. 2010 | 14:16

Admirál napsal(a):

PatientO.T. - "Zajímá mě jiná věc: vystupoval jste (vorošilov)tady dříve pod nickem ROSSIAN?"

Nebetyčný rozdíl v úrovni vstupů činí tuto otázku nadbytečnou.
23. 11. 2010 | 14:18

almost glossed™ napsal(a):

P.S: Sice vtipkuji, ale jde mi z toho všeho mráz po zádech.
23. 11. 2010 | 14:18

Petr S. napsal(a):

Ares:

Ne vsechno na nabozenstvi je spatne, nektere z body z "desatera" jsou pro hodnoceni dobry/spatny urcite vhodne,m.j.:

-nepokrades
-nazabijes
-nevydáš proti svému bližnímu křivé svědectví
-nebudeš dychtit po domě svého bližního
23. 11. 2010 | 14:18

Kateřina Amiourová napsal(a):

Promiňte pane Stejskale a pane Hořejší, já máme myslím všichni přesné zprávy o tom, že právě byla deklarována jako validní a platná doktrína o legitimitě odbojového boje podle bratrů Mašínů? Je tedy dost dobře možné, že nebude vyhovovat náhle zešílevším davovým vrahům, ale ten problém by nemusel ani pana Stejskala ani pana Hořejšího trápit, protože se stejně s problémy těchto výjimek aktuálního pozitivního vývoje lidského rodu jejich písemnosti nevěnují. Pamflet ale mohl být docela dobrý do antologie současného českého humoru,aby po nás zbylo alespoň něco útěšného pro generace , jež budou na sociální a vůbec jakákoliv jiná než vlastnická práva už jen vzpomínat a dozvídat se s doslechu, pakliže by se dali najít ještě nějací humoristé - já ale momentálně v české literatuře shledávám především převahu v obscénostech si libujících grafomanů.
23. 11. 2010 | 14:26

Admirál napsal(a):

Béda - "p. Stejskal je důsledně neutrální. Cožpak to všichni nevidíte? Vždyť je to naznačeno již v jeho příspěvku, který se stal důvodem článku p. Profesora."

Osobně je mi milejší, pokud pan Stejskal má názory (nemusí se mi líbit) a ty, pokoud se mu to zdá přínosné, dá "do placu".

O jasně vyjádřených vyhraněných názorech se dá dobře diskutovat, dají se napadat.

To je také důvod, proč jsou polemiky pod blogy např. profesora Hořejšího tak navštěvované.
23. 11. 2010 | 14:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pierrote,

řekl bych, že to vidíme hodně podobně. Tohle se bohužel děje pod všem blogy, kde se utvoří takové ty dvě party nesmiřitelných (no, a ty se vlastně dokáží utvořit pod jakýmkoliv blogem ;-)

Proto (sám pro sebe, jako čtenář) nedělím zdejší debatéry na "pravičáky" a "levičáky", ale především ty, s nimiž si rád kdykoliv a o čemkoliv promluvím, budu jim naslouchat, snažit se chápat (protože totéž na mne působí z jejich příspěvků). Za všchny znovu (už po několikáté jmenuji pana tatu). A pak ty, se kterými jsem to opakovaně mnohokrát zkoušel... ;-)

Myslím, že ta dělící čára nevede ani věkem debatujících (osobně zde znám debatující z nejrůznějších věkových skupin). Spíš přístupem k životu, osobním založením.

Nedávno jsem někde zahlédl jakýsi výzkum Eurostatu. Češi jsou spolu s Řeky obecně vůbec nejskeptičtějkší z celé EU (přitom ale v konkrétních dopovědích připouštějí, že se jim vede vcelku slušně).

Tato společnost má v sobě hluboce historicky zakořeněnou nespokojenost se vším kolem sebe (má to své důvody, už jsme si zde o nich mnohokrát povídali). Nadává se na poměry, všude. V hospodě, na internetu, všude (většina cizinců, kteří umějí česky, nad tím kroutí hlavou; také jsou s mnohým nespokojeni, ale tohle jim přijde "zu viel").

Ale mám pocit, že se to přeci jen lepší. Znám kolem sebe celou řadu lidí, kteří nechtějí pořád jen na všechno nadávat, ale snaží se s tím, co je štve, něco dělat. Myslím, že v tom je největší šance nás všech. Ale jde to ztuha, pomalu, to je fakt.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 14:32

Otázkář napsal(a):

voroshilov napsal(a):
Otazkar:
Ted mi,kolego,prestava slouzit logika-totiz u Vas skupina lidi ktera prokazatelne nekoho zabila je obeti rezimu ale clovek obvineny z dvojnasobne vrazdy bez jasnych dukazu je urcite vinny?

Proč mi podsouváte něco co jsem neřekl? Nikde jsem nepsal, že byli oběti režimu to za prvé a za druhé můžete mi ukázat kde jsem psal, že Kajínek je určitě vinný? Vy si naprosto vymyslíte fakta a pak se divíte, že Vám to nedává logiku :)
23. 11. 2010 | 14:38

voroshilov napsal(a):

Admiral:
Namornikum dosel rum?Johoho...

Na nick Rossian ja trochu pamatuji,byl urcite lepsi nez ja,jeste dokazal urazit Jiriho Justa obvinenim z plagiatu coz se mi nikdy nepovedlo:-)

Pro vase admiralske blahorodi,tady neni kviz,soutez ani konkurz popularity,pokud se Vam moji prispevky nezdaji tak je nectete,a kdyby tak musite neco vytrpet jako stary morsky vlk,caramba.
23. 11. 2010 | 14:38

Otázkář napsal(a):

Emissary

můžete mi zde poslat tu část ústavy, kde se píše, o rovnosti majetku? Děkuji
23. 11. 2010 | 14:39

Ares napsal(a):

Petr S.: Bylo to myšleno trochu jinak. To zda je člověk či skutek dobrý nebo špatný, záleží na tom, jaký soubor norem na jeho hodnocení použijete. Samozřejmě, že třeba vy si dokážete „soukromě“ rozdělit lidi na dobré a špatné. Jenže člověk zastávající odlišnou ideologii nebo náboženství by to rozdělil zase jinak.

Takže tvrzení „Lide jsou jen spatni/dobri nebo poctivi/darebaci….“ mi přijde dost problematické.
23. 11. 2010 | 14:43

almost glossed™ napsal(a):

Už je to jasné. Chronická nespokojenost autora je přirozená. Je dána fylogenetickým vývojem. On za to nemůže, jen zapadá do davu stejně postižených. To české geny. To je chronický nedostatek (a hned po ťafce: "to samozřejmě nebylo myšleno osobně...atd).

Liška vs. koblížek 4:1 (nebo kolik :-))

Už, už koblížek podává ruku...
23. 11. 2010 | 14:49

Petr S. napsal(a):

Libor Stejskal 23.11.2010 14:32:03

Nekdo chytry kdysi rekl, ze "Kdo je spokojeny, je mrtvy".

Neustala snaha o vylepseni neceho, odstraneni zavad, nedostatku atd. je pricinou vyvoje nejen techniky, ale i lidstva.

Umite si predstavit, o kolik horsi by to bylo, kdyby se nenasel nekdo, kdo se snazi kritizovat a "obrousit" nektera nesmyslna rozhodnuti, navrhy zakonu, poukazat na nespravedlnosti, podvody, nesrovnalosti atd ?
23. 11. 2010 | 14:51

Pierrot napsal(a):

Petr S.

Jenze existuje konstruktivní nespokojenost a "blbá nálada". Češi mezi tím nejsou schopni úpkně rozlišovat..
23. 11. 2010 | 14:57

vasja napsal(a):

voroshilov napsal(a):stejskal:
Svoje spojeni s zidami zaprit nemuzete,nebot i cely tento server urcite patri kosernimu kapitalu jako ostatni,totiz at uz vedomky nebo ne slouzite sionistum.
23.11.2010 13:40:56

Jste dobrý pozorovatel. Ty fousy, nos, špatně vyretušovaná jarmulka.........
Já dycky věděl, že tady je spojení Warburg-Hrad-Aktualně. A ty tanečky, kouřový clony, tak to se každej agent naučí.
23. 11. 2010 | 14:58

voroshilov napsal(a):

vasja:
Je jeste lepsi,prehlidl jste pejzy a na dalsi anatomicke podrobnosti se bojim pomyslet:-)
Ovsem tanec s vlky:
Behem VRSR chodi stary zid a vylepuje prazdne papiry,nekdo z prihlizejicich rika:Solomone,vzdyt tam nemas nic napsano!
A co bych tam jeste psal?Vzdyt je to kazdemu jasne.
23. 11. 2010 | 15:10

Petr S. napsal(a):

Ares:

V podobnych kulturnich oblastech (Stredni Evropa, Severni/Zapadni Evropa) urcite velke rozdily mezi chapanim dobry/spatny nejsou.

Daly by se vyjmenovat vlastnosti priznacne pro tyto kategorie (treba spatny je ten, kdo krade, podvadi, lze, nekoho umyslne zranil nebo dokonce zavrazdil, nekomu neco znicil, zproneveril neci nebo dokonce firemni/statni penize atd...

Samozrejme by se dalo hodne diskutovat o "urovni", jak je kdo spatny (nekdo, kdo nekomu ukradl slepici, bude asi "mene"spatny, nez ten, kdo umyslne zproneveril (do vlastni kapsy) statni miliony.

Tim padem se objevuje otazka, jestli by takove hodnoceni a zarazovani a pravidla mela byt tvorena politikou :-)

Take problem s posuzovanim dobra/spatnosti osob z jinych kulturnich kruhu, pravda. Ale to je velice obsirna a slozita diskuze, k niz prispela treba i nedavna kniha byvateho senatora z Berlina Thilo Sarazina "Deutschland schafft sich ab"(Nemecko se likviduje (samo))...
23. 11. 2010 | 15:16

Pierrot napsal(a):

Aspoň že Češi - na rozdíl od Rusů - mají smysl pro humor..

voroshilov

neny ftipný, neny ftipný...
23. 11. 2010 | 15:19

Petr S. napsal(a):

Pierrot:

To mate jiste pravdu, ale nehazel bych vsechny do jednoho pytle.

I v Cechach/Ceskoslovensku existovaly a existuji lide, kteri ruznymi formami provadeli konstruktivni kritiku, aniz by se omezili na "hospodske debaty u piva" nebo na obcasne frustrovane "vykriky" nespokojenosti a spatne nalady na ruznych vebovych strankacha diskusich.

Na druhe strane bych se vas mohl zeptat - bylo a je vsechno "bezva" a ke spokojenosti vsech (zvlaste treba obyvatel na vesnicich a duchodcu), tazke nemaji zadny duvod byt nastvani a mit spatnou naladu?
23. 11. 2010 | 15:28

ZAM napsal(a):

neo:
"Hořejší se vysmívá společnosti, která dává šanci všem a záleží na jednotlivci, jak se své šance chopí." :)))))))))))
Půvabná agitka, vylepil jste ji na facebook, youtube anebo aspoň na nástěnku?
23. 11. 2010 | 15:32

stále rebel napsal(a):

Pro Pierrot.
Jsi přihlouplý, vtipný ani náhodou, tak raději zavři hubu, ať se za tebe nemusíme stydět.
23. 11. 2010 | 15:34

Ares napsal(a):

Petr S.: Představte si, že proti sobě postavíte skalního pravičáka a levičáka a necháte je diskutovat o tom co je dobré. Když opustí základní témata, jako že krást slepice sousedům se nemá, tak velmi rychle zjistíte, že i v rámci stejné kultury jsou rozdíly celkem značné. Nakonec i v těchto diskuzích jde vidět, že někteří diskutující protistranu vymezují v podstatě jako zlo. Ale asi je pravda, že to společné jádro v poslední době nejde pod těmi rozdíly nějak moc vidět :-).
23. 11. 2010 | 15:42

hoven napsal(a):

tak se nám tady souboj stejskal-profesor zajímavě rozjíždí......
Vorosholiv napsal
Komunismus predkladal rovnost vsech lidi bez ohledu na rasu,nabozenstvi nebo majetek,to neni uchylka,to same ted po tobe vyzaduje ZAKON-podivejse co je napsano v Ustave!
ustava mluví o rovnosti lidí před zákonem, což teda před rokem 89 rozhodně neplatilo. a když jsme u toho komunismu, v čem spočívá ta rovnost???? že všichni lidi budou stejně krásný, zdravý, štastný a dožijou se stejneho věku?? vždyt je to absurdita. ta ideologie je postavena na bláznovství. na hledání nějaké biblicke spravedlnosti, která v realnem světě nemuže nastat. komunisti jsou pomýlení lidé. vyšinutci.
23. 11. 2010 | 15:43

Pepa Řepa napsal(a):

Triptych mistra Wěnceslaua

Nikdo není prorokem ve vlastní zemi, ani mistr Wěnceslau, milovník starých i nových Hebrejců ze Sionu.
Stejně jako Jeroen Anthonisz van Aken ve svém nejslavnějším triptychu Zahrada pozemských rozkoší, rozhodl se i mistr Wěnceslau tepat pozemské nepravosti a morální úpadek lidstva, který vznikl po odchodu jiného proroka-který to také myslel upřímně- na Daytona Beach.
A po odchodu dalšího proroka a jeho beag beetové partnerky do ústraní, nastal úpadek lidstva, to je z textu zřejmé.
Dříve byla tady zahrada Eden.

Protože autor žije v době současné totální nesvobody zakódoval poselství do svého kolosálního díla.
Nevyčítejme mu tedy nostalgii po sladké době sociálních jistot, kdy trpěl ne v Brixenu, ale dokonce v dalekém Bostonu, kam byl za trest vyslán.
Nedivme se, že jeho oko občas zaslzí při vzpomínce na staré dobré časy.

Spíše bádejme, co nám chce autor sdělit.
Přizvěme znalce Kabaly i různé matematické klány a snažme se pochopit poselství ukryté v triptychu.

Číslovka tři je –jako ostatně všechny jiné číslovky- magická.
Tři (alef, mem a šin) jsou mateřská písmena hebrejské abecedy, základní metafyzické kameny hmotného světa. Tři jsou také třídy ilánu, kabalistického stromu.
Tři byli bratři v triku, tři byly oříšky pro Popelku a tři byly vlasy děda Vševěda.
Tři byli i hrbáči z Dimascu, bratři Ahmed, Júsuf a Gammal Talátové.

Proto zvolil věrozvěst triptych, který bude ovšem mít-minimálně-čtyři části.
Už tím překonal autor věhlas mistra Vyšebrodského i Třeboňského o jeden bod.

Šifra Mistra Wěnceslaua nás tedy zavádí ke zmíněnému obrazu starého vlámského mistra v Pradu. Jak napínavé!

http://upload.wikimedia.org...

A jsme doma. Sem nás autor zavedl, jako turistická značka na Šumavě.
Vidíme je tam všechny. Ty, kteří jsou odpovědni za rozklad světa. Po pravé straně členy Famiglia 118 v čele s al-Calousem a černohorským knížetem temnot, vlevo žumpalisty a mazací hlavy.

Kdyby těchto zloduchů nebylo byl by tady ráj.
Zemský ráj to napohled.
23. 11. 2010 | 15:43

ZAM napsal(a):

n.o.s.:
"tento systém bude během několika let na stejné úrovni jako byl socialismus v 50.letech, včetně politických procesů (které jsou již dnes)" s jedním rozdílem: poltické procesy nebudou, budou procesy s přestupci zákona v politickém smyslu.
23. 11. 2010 | 15:43

Pierrot napsal(a):

stále rebel

???
Koukám, že dneska to tady fakt jiskří. Jen teď vůbec nechápu Vaši reakci. Čím jsem si vykoledoval tenhle brutální zákrok?
Ale jestli jste taky antisemita jako vorshilov, tak pardon...
23. 11. 2010 | 15:48

almost glossed™ napsal(a):

ZAM: "poltické procesy nebudou, budou procesy s přestupci zákona v politickém smyslu"
Zaujalo mě.

Třeba takto?:
http://zahranicni.ihned.cz/...
23. 11. 2010 | 15:51

neo napsal(a):

ZAM napsal(a):
To neni agitka.

Facebook nemám, na youtube nechodim
23. 11. 2010 | 15:52

neo napsal(a):

ZAM napsal(a):
To neni agitka.

Facebook nemám, na youtube nechodim
23. 11. 2010 | 15:52

Viola napsal(a):

dobrý postřeh neo

22.11.2010: Posloužil jsem nepřátelům svobody a demokracie – mea culpa!
Autor: Václav Hořejší Přečteno 2802 krát Pošli e-mailem

Zahraničí Asie a Pacifik

KLDR útočí na jihokorejský ostrov. Obyvatelstvo prchá
08:04 | Dnes | Aktualizováno
Red Zah

to jsou ty výsledky, když se vypouští džin z lahve.

Tvé slovo nechť je ANO, ANO, NE, NE

to by mělo platit pro všechny. Jinotaje jsou v Bibli a přísluší Ježíši Kristu. Pan profesor už nebude dost věrohodný. Tak jestli o to šlo panu Stejskalovi, anebo i panu profesorovi?
23. 11. 2010 | 15:54

Pepa Řepa napsal(a):

Mohu místopřísežně potvrdit, že pan Libor Stejskal je tripl agent.

Dalo by se přímo říct, že má tripla.
23. 11. 2010 | 15:55

Petr S. napsal(a):

Ares:

Z osobnich dojmu, ktere jsem nabyl pozorovanim nejen (ale zvlaste) u nas, si myslim, ze ten vami pomyslny souboj a diskuse mezi zastancem pravice, levice nebo stredu se da charakterizovat velice jednoduse: Jde proste jen o to, kdo ziska vynosnejsi "koryto" a vetsi vliv a moc (ne zrovna pro sebe, ale vetsinou pro ty, kteri jej pro "jejich reprezentaci" vyvolili a umozili ji.

Jednotlivci se "cpou" tam (vpravo, vlevo, stred, zeleni, TOP -- proste jedno), kde maji nejvetsi sanci se dostat k vynosnemu korytu/vlivnejsimu postu a neco ovlivnit, ziskat vyhody, kontrakty atd. "Stranicky turismus" posledni doby u nas to jen doklada.

Doslo k absolutni "amerikanizaci" evropskych demokracii, kdy si financne silni a mocni "vystavi a vybuduji" vlastni kandidaty a zastupitele, kteri budou zastavat jejich zajmy.

Obamovo financovani voleb Wall Streetem se v mnoha obdobach objevuje ve statech Evropy, ale i v Bruselu (kdo je treba Mr. Van Rompuy, Mrs. Ashton ?)
23. 11. 2010 | 16:00

Pierrot napsal(a):

Mně zas přijde, že p. Stejskal kope vždycky za toho, kdo mu víc zaplatí. Takový agent na volné noze. Izraelité jsou ale nejbohatší a tak vetšinou jde na ruku jim.. A ta manipulace, o níž píše almost glossed, to je jen taková třešinka na dortu. To dělá pro své potěšení a aby nevyšel ze cviku..
23. 11. 2010 | 16:02

ZAM napsal(a):

Pepa Řepa:
Ještě 3 Lanka.
Tři mušketýři byli ale čtyři.
23. 11. 2010 | 16:08

Pepa Řepa napsal(a):

Než odejdu, chtěl bych požádat místní lingvisty, zda nevědí, jestli je mezi

triplem a probíraným triptychem

přímá souvislost?
Pokud vím, sám velký Vladimír Iljič si ho pořídil také.
Pravda, triptychy nemaloval. Aspoń pokud vím.
Děkuji za odpověď.
23. 11. 2010 | 16:10

ZAM napsal(a):

almost glossed™:
´Demokraté´ už si s názvoslovím poradí. ☺
23. 11. 2010 | 16:10

hoven napsal(a):

pierot,
země s největším počtem milionářů 1. USA, 2. japonsko, 3. německo. , takže už víme, kdo platí p. stejskala.......
23. 11. 2010 | 16:13

Béda napsal(a):

almost glossed,

souhlasím.

Liška předstírá neutralitu, působí velice distingvovaně, uměřeně a pak napíše jakoby mimoděk:

"... roce 1965 se prý v tehdejší Spolkové republice Německo objevil sarkastický text s názvem Střezme odkaz dvacátého výročí Mnichovského puče A. H. (MPAH, autor tím měl na mysli pád nacismu v roce 1945), který parodoval tehdejší poměry v zemi a stavěl je vedle reálií v hitlerovském Německu.

Začínal větami:...

Řadě lidí přišel ten text velmi výstižný, považovali jej za skvělou ironii. Našlo se ale pár skeptiků a lidí nemajících smysl pro humor, kterým to tak úplně nepřišlo. A nic na tom neměnil fakt, že v zemi bylo hodně co kritizovat a napravovat, což si i ti suchaři uvědomovali. Že se jim toho zatraceně hodně nelíbilo a že řada bodů v uvedém textu poměrně výstižně reflektovala daný stav (samozřejmě halasně s ním souhlasili i bývalý nacisté).

V roce 1968 se pak objevil jistý Rudi Dutschke (zvaný Rudý Rudi), hořely ulice, univerzity apod. O dva roky později byla založena teroristická organizace Rote Armee Fraktion, která spáchala desítky teroristických činů, při nichž zahynula řada lidí. Samozřejmě i oni byli zarytí antinacisté (i když během hitlerovské éry to neměli ještě čas náležitě projevit)..."

Když autor, který má mezičasem zřejmě nejrůznější potíže stáhne článek, liška předtím, co situaci vyhrotila do krajnosti, napíše:
" Patří se asi ještě doplnit, že pan profesor - jistě opět jen nedopatřením - opomněl uvést celý můj diskusní příspěvek, který jsem s více než čtyřiadvacetihodinovým odstupem zveřejnil v debatě pod jeho blogem.

Můj vstup končí slovy: "Takový hloupý pokus o parafrázi, jen mne to tak napadlo. No, spíš je to úplná blbost ;-)"

Přišlo mi tehdy docela důležité tímto svoji "parafrázi" uzavřít (ne všichni to však zjevně pochopili).

Mrzí mne, že pan profesor stáhl svojí původní satiru (ani ne tak proto, že nyní není jasné, na co jsme reagoval; jsem dalek v tom hledat záměr), ale proto, že o mnohém dle mého soudu vypovídala.

Je to ale moje chyba, jeho reakce byl zcela logická, adekvátní a neteatrální, navíc jsem mohl něco takového tušit...

a jinde

Dobrý den, pane přírodovědče,

říkal jsem si, že když zde dle mého hloupé analogie mohou zveřejňovat jiní, mohu já též (nic statečného v tom nebylo, spíš jistá poťouchlost :-)

Ale máte pravdu, i poťouchlosti si může člověk ušetřit :-) (i když je jen člověk)..."

Liška si ani nevšimla jak donutila autora stáhnout článek a vůbec nic nemyslela tím A.H, Dutschkem a Rote Armee Fraktion.

Liška je zcala nezaujata, neutrální, tápe mezi hodnoceními sociálnějšími, proto občas volí levici (tím asi míní levicovou TOP, která má velice promyšlený sociální program) a pravicovějšími, které akcentují neomezenou svobodu podnikání, genové šlechtitelství, předvolební nálepkovací folklor s rvačkama v ulicích...

Pak nastoupí parta, která bůhví proč obvykle nálepkuje své oponenty komunisty, sockomunisty, tvrdí, že nacismus = komunismus, ovšem ten je ještě horší nacismu, z čehož nepřímo plyne, že sockomunisté jsou vlastně takoví horší nacisté.

A liška se začíná divit, co se že to v tom diskusném prostoru děje, když na začátku byl jenom takový v podstatě nevážně myšlený šťouček. Autor tím vlastně ani nic nemyslel, resp. když to psal netušil co tím míní.
23. 11. 2010 | 16:14

tata napsal(a):

pane STEJSKAL
Tak jinak jsou naproste vyjimky,co se skoro nedaj určit ale tady je to spiš naškodu protože takovy lidi nemaj nakej bod,tim bodem je třeba rodina,vaš postoj k určitemu problemu,moralni hodnoty a to určitě mate,někoho volite i třeba jako ja volim už roky cestu menšího zla ale podle mě,protože to menší zlo mi vždy zase vic sklamalo ale nadruhou stranu toho co sem nevolil mě vždy podle meho pohledu zklamal ještě vic,mi oba mluvime o dost totožnych věcech je moc podskupin,zakrut,ale vždy at se tomu branite sebevic vypluje ten spodní proud,uvedu 2 jasne připady že ač se tomu branite prostě ten nazor tam je ta přislušnost ktomu pohledu.1 zdejší,blog aje zde druhy bratři mašinové ten byl uplně tipicky,určitě kdybych si dal praci tak jich najdu mnohem vic,to se prostě neda vyvratit,ani jeden co uvadim skupinu meho pohledu by bratry mašiny nepřijal jako hrdiny,zato vaše skupina unisimo stim nema problem,ja to nepíšu proto že ten muj pohled je ten spravny prostě je jako prostě je ten vaš,samozřejmě že vy jste vyc volnomyšlenkař kde vam to rozdělení nepasuje a sam se mu vyhybate,ale tim že nazor mate už někam zakonitě patřite,lidi totiž co nemaj nazor podle mě prostě jeden den je ,činan ,druhy ,arab,třetí martan a je mu to naprosto jedno hlavně když kape.

Samozřejmě určitě nemate tak vyhraněny postoj jako ja,neřikejme tomu nijak ale naše postavení pohledu je tak 60 rozdilne a 40 shodne,s panem třeba rumcajzem mame tak 90/10 a třeba spanem vlkem to mam obraceně shodnych 90,s panem LEXOU SEM DOKONCE nikdy nenarazil na neshodu,otomto ja mluvim,zakonitě životním nazorem někam patřite,svym chovaním ,vystupovaním,prostě životní filosofije je,ač se tomu branite někam patřite,je uplně jedno jak to nazyvate,co svět světem stojí a začaly fungovat staty rozdělení ,to že dokažete i pochopit muj nazor to už je jina,a jiny zte vaší skupiny si omě třeba mysly blbej socan jak tomu muže věřit.
23. 11. 2010 | 16:17

ZAM napsal(a):

almost glossed™:
Díky za tip na rozšíření mých konkrétních informací, o WL jsem dosud nevěděl zhola nic.
V podstatě asi máte pravdu.
23. 11. 2010 | 16:18

hhora napsal(a):

Mily pane Horejsi, ve vasem pripade plati vice nez vrchovate: dvakrat mysli a jednou pis.
23. 11. 2010 | 16:20

ZAM napsal(a):

Pepa Řepa:
Vaše derivované elegánství mě plní obavou, zda pokročilý tripl nemá nějakou spojitost s Vámi. ☻
23. 11. 2010 | 16:21

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Mohu místopřísežně potvrdit, že pan Libor Stejskal je tripl agent.

Dalo by se přímo říct, že má tripla.

Slyšel sem něco jinýho. Že měl s Jaklem nějakou kapelu.
23. 11. 2010 | 16:21

Admirál napsal(a):

voroshilov, omlouvám se, nechtěl jsem Vás urazit.
23. 11. 2010 | 16:36

hoven napsal(a):

já řikám dlouhodobě, že by voliči ksčm a čssd potřebovali převýchovu prací v čínských komunistických továrnách.
23. 11. 2010 | 16:58

Pepa Řepa napsal(a):

To ZAM
Má. Smíte mně říkat Triplfajksl.
23. 11. 2010 | 17:02

Béda napsal(a):

hoven,

Mohl byste objasnit co komunistického je na čínských továrnách? Já myslel, že o stejných "komunistických" továrnách psal již Marx v první polovině 19.století.

A taky by mě zajímalo, čím se liší čínské "komunistické" od indockých nekomunistickcýh továren.
23. 11. 2010 | 17:03

Emissary napsal(a):

Otázkáři,

Proč ne?

Článek 11
(1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.

http://www.psp.cz/docs/laws...
23. 11. 2010 | 17:06

Pepa Řepa napsal(a):

To Vasja
To je fakt.
Ta kapela se jmenuje Folimanka Lues.
https://www.youtube.com/watc...
23. 11. 2010 | 17:10

S u c h e c napsal(a):

Volksturm Censor:

Emissary zde dokonce svým výrokem spáchal snad i trestný čin.

Ale jestli vám to nevadí. Třeba se někdo najde. Tak jsem si to zkopíroval pro případ, až budete moralizovat nad "blby" , "hňupy" atp.

Neo:
Už nekupuj ten Vizír. A ani od Wyčítala Wyzour.
23. 11. 2010 | 17:16

Petr Havelka napsal(a):

No tohle už je o tom "Jak mít plná ústa demokracie a v hubě dosud přežvykovat předlistopadové Pedro."
23. 11. 2010 | 17:18

hoven napsal(a):

béda,
co je komunistického na čínských továrnách?? vlastníci a "práva" zaměstnanců.
23. 11. 2010 | 17:19

Pierrot napsal(a):

Béda

Že je a.g. paranoidní vím už dávno, ale vy.. To mě teda překvapujete.

Stejskal

Ten "výmět" od Emissary je fakt daleko za hranicí korektní diskuze. Nepřehlédl jste to?
23. 11. 2010 | 17:23

Pierrot napsal(a):

Stejskal

Myslím tento:

Hm, Václave Spravedlivý,

Vy asi máte větší práh přežití. Co by Vás mohlo odstranit. Trepka, prvok?

Asi ne, kovaného komunistu je nejlepší zabít v tomto čase. Ale nebojte, dobrá budoucnost v časové linii i na to myslí, šmejde Hořejší. :)

P.S. Já to vážně nechápu.
23. 11. 2010 | 17:26

Emissary napsal(a):

Pierrot

A jaký? O žádném nevím?
23. 11. 2010 | 17:28

Emissary napsal(a):

Pierot

OK,

tak ať to pan Stejskal smaže, to jsem přehnal, i když jsem to nemyslel vážně.

Profesorovi Hořejšímu se omlouvám. A Vy nemusíte žalovat, nedělají to ani malé děti. :)
23. 11. 2010 | 17:33

Béda napsal(a):

hoven,

Víte proč vlastně Marx psal ten svůj Komunistický manifest?

Víte kdy začaly růst ty čínské a INDICKÉ fabriky, kdo do nich investoval, dovezl know how, technologie a zařízení?

Vy jste nikdy nepracoval v československé fabrice? Jste si jist, že takováto fabrika je totožná s tou čínskou resp. INDICKOU továrnou?

Kdopak ruší Zákoník práce, sociální, zdravotní a důchodové pojištění? Marx anebo "komunista" z TOP-ky, resp. "komunista" vyvážející kapitál do země zaslíbené?

Co má strana elit tzv. KS Číny společného se sociálním státem?
23. 11. 2010 | 17:34

hoven napsal(a):

béda,
ale to by ses mel zeptat našich komunistů, co se jim na to činskym systemu tak líbí, že tam neustále jezdí chlastat s čínskýma soudruhama. já taky nechápu, proč nam dává ksčm čínu a jeji "hospodářské" uspěchy za vzor. já fakt nevim, kdo ruší zákoník práce, sociální a zdravotní pojištění. to slyšim uplně poprvé, že by to někdo rušil, to budou spiš nějaké tvoje halucinace. maš asi namysli změny v zákoníku práce. ty změny se mi zdají rozumné a podle mě povedou ke snížení nezaměstnanosti, která je vždy nejvyšší za vlády čssd. ty změny samozřejmě podporuju. podle meho nazoru marx napsal svuj komunistický manifest z nenávisti k lidem. on ho psal v době, kdy měl pokročilý sifilis a lupénku.
23. 11. 2010 | 17:46

almost glossed™ napsal(a):

Pierrot: Kromě toho, že jsem paranoidní i já sloužím nepřátelům svobody a demokracie. Přiznávám se bez mučení.

Dále jsem zaprodanec a samozvanec a jednou jsem ve školce ukradl dřevěnou součástku ze stavebnice. Ale jako polehčující okolnost uvádím, že mě tak žralo svědomí, že jsem ji druhý den zase vrátil. Pánbůh mi to ale stejně jednou spočítá (vidíte, jak jsem paranoidní :-).
23. 11. 2010 | 17:48

Béda napsal(a):

hoven,

proč z toho venecháváš soudruhy komunisty investory z USA, GB, Německa, Francie. A proč z toho vynecháváš tu INDII, která má fabriky se stejnými pracovními podmínkami pro námezdnou pracovní sílu. Nezdá se ti něco divného na tom, že podmínky v "komunistických" čínských fabrikách jsou téměř totožny s podmínkama v nekomunistické Indii? Zkus si položit jednoduchou otázku PROČ TOMU TAK JE? = vyspělá světová technologie a podmínky pro pracovní sílu jako v "komunismu" na začátku 19. století.

Víš vůbec hovne, co bylo cílem toho Marxova komunismu? Myslíš, že chtěl dělat revoluci, aby dosáhl toho samého postavení, které v té době již námezdná pracovní síla měla?
23. 11. 2010 | 17:53

almost glossed™ napsal(a):

Pierrot: Nepřipadá Vám přinejmenším nevkusné nálepkovat paranoiou a hned v další větě podat důkaz toho, na co upozorňuji - tedy jak nevyváženě je spravován tento prostor a jak je v něm leccos zneužíváno?

Já vím, cenzor přehlédl. :-) Několikrát (viz upozornění ostatních diskutujících vč. autora). Zřejmě v zápalu psaní x-stránkových příspěvků do diskuse.
23. 11. 2010 | 17:59

ZAM napsal(a):

Pepa Řepa:
Děkuji, ale asi nevyužiji. Je to moc složité.
23. 11. 2010 | 17:59

Otázkář napsal(a):

Emissary

výborně a kde tam vidíte něco o rovnosti? Každý má právo vlastnit majetek, nikoliv každý má právo vlastnit stejný majetek jako ostatní
23. 11. 2010 | 18:02

Pierrot napsal(a):

Já se s Vámi, almost glossede, do žádné půtky pouštět nehodlám. Myslím, že už jsme si před nějakým časem každý řekli to své a není třeba to opakovat. Jestli máte špatnou paměť, máte smůlu.
23. 11. 2010 | 18:06

Emissary napsal(a):

Otázkáři,

tu rovnost vidím v ochraně toho majetku, nikoliv ve vlastnění stejného majetku. To jsme si asi nerozuměli - předtím.
23. 11. 2010 | 18:08

Vico napsal(a):

V neradostné diskuzi se vždy najdou perly, proč sem občas kouknout.

Petr Havelka napsal:

No tohle už je o tom "Jak mít plná ústa demokracie a v hubě dosud přežvykovat předlistopadové Pedro."

Perfektní hláška!
23. 11. 2010 | 18:12

Carlos V. napsal(a):

Čeho dosáhli marxisté ? Že kapitalisté již naše dělníky téměř vůbec nevykořisťují.

Kapitalisté tak musí vykořisťovat dělníky v Číně a Indii. A našimcům se stále něco nelíbí ...
23. 11. 2010 | 18:14

Kateřina Amiourová napsal(a):

To jste to dnes zase po...
držte si raději klobouky, žene se myslím podstatně větší buřina, než ve 30. letech: https://www.youtube.com/watc...
a pro nalezení cesty z impotentních rituálů je možno zkusit také trochu opravdové intelektuální bravury: http://www.blisty.cz/2010/1...

Pozoruhodné je, že jsem měla dojem, že už jsem sem jeden komentář vložila (ale on tu není) , a sice o tom, že pokud je mi známo, tak byla za validní právě prohlášena doktrína o přípustnosti boje podle bratrů Mašínů - což ale neznamená, že amoku propadnuvším davovým střelcům může vyhovovat, s čímž bohužel Hořejšího humoristické dílko nemá nic do činění, protože se s tímto případné související otázky nikdy řešit ani nepokusil. Anotologie současného českého humoru by byla docela vhodná, protože převážná většina nalezitelných dílek je plody obscéností posedlých grafomanů, tak aby pro generaci, která bude znát sociální práva a vymoženosti už jen z vyprávění po nás zbylo alespoň něco sympatického.
23. 11. 2010 | 18:23

Otázkář napsal(a):

Emissary

chybička se vloudila? :) Je to možné o rovnosti v ochraně majetku se nehádám, to v ústavě samozřejmě je, skutečné plnění je věc jiná.
23. 11. 2010 | 18:27

Tenco napsal(a):

O vykořisťování malý článeček zde :

http://www.finmag.cz/clanek...

Ale uznávám, že se to dá eufemisticky nazvat "ochrana majetku".
Taková zvláštní ochrana, pravda, daňově poplatnická na druhou, ale to už je vedlejší.
Hlavně že se kozy nažerou a Irsko zůstane celé.

https://www.youtube.com/watc...

P.S. Stejně mi ale vrtá hlavou, že by se mohlo ztratit Řecko nebo Irsko.
Banka nebo peníze - ty se ztratit mohou.
Stejně jako politici či bankéři.
Ale jak se může ztratit stát ?
Vždyť stát - to je přeci takový kus zeměkoule, část vesmírného tělesa.
Ten se přeci nemůže ztratit.
Jo - přepsat na někoho, prodat nebo koupit - to ano.
Ale že by mohlo být Řecko či Irsko ztraceno ?
To se mě nějak nechce věřit.
23. 11. 2010 | 18:34

Pierrot napsal(a):

Tenco

To se teď bohužel nedozvíme. Nesmějí ani naznačovat..
23. 11. 2010 | 18:41

Pierrot napsal(a):

Kateřina Amiourová

Intelektuální bravura? Mně to přijde spíš jako slátanina. Nu, proti gustu..
23. 11. 2010 | 18:44

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

chyběl jste tu, fakt. Od té polízanice s tím bigcosi.

A víte, že si na vás vždy vzpomenu, když se podívám na fotbalové a hokejové tabulky? V hokeji zachránil Slávii od sestupu Šulc, kdežto ve fotbale je to o moc vážnější. Zrovna jsem si říkal, že už obrážíte druholigové stadiony, abyste byl zorientován v únikových východech. Však to znáte, jak mají všude pražáky rádi...
23. 11. 2010 | 18:45

Béda napsal(a):

Tenco,

vám se to Kohoutovo povídání zdá objektivní? Na vině jsou tedy centrální banky, které jsou všude nezávislé na státu (závislé pouze na minulých a budoucích soukromých bankéřích ve svém osazenství, které šijí měnové operace na míru svým mateřským soukromým bankám). Ani slůvka o rakovině CDSs, které pronikly bankovní sektor celého světa - virtuálních peněz, které na rozdíl od tištěných peněz soukromé banky generují geometrickou řadou.

Jako kdyby Řecko, Irsko byly v jakémsi ekonomickém vakuu a nešlo o společný problém globálně propojené ekonomiky.
23. 11. 2010 | 18:47

Platan napsal(a):

Milý Neo,
zcela po právu se pohoršuješ nad tím, že škodolibý profesor znesvětil svým pamfletem nejvýznamnější státní svátek. Nicméně u něj, jakožto u notorického levičáka, se něco podobného dalo čekat. Mnohem horší, ba přímo alarmující však je, že se dokonce už i z pravicových řad ozývají v tento památný den slova zpochybňující výdobytky naší Sametové revoluce:
"Radost z některých úspěchů lze neutralizovat připomínkou nových starostí. Neohrožují nás estébáci, ale zvýšila se násilná kriminalita. Neotravují nás kádrováci, ale mnoho lidí se bojí ztráty zaměstnání. Spousta domů dostala novou fasádu; města a městečka zkrásněla. Ale přibývá starostí s bydlením. Nejsou tu sovětská vojska, jsme v EU a v NATO. Ale globalizovaný svět se zdá být méně bezpečný než svět bipolární. Je tu však nesporný fakt: nemusíme stát fronty na pomeranče a banány...
...Konzum oslavovat umíme. Činíme tak via facti neboli cestou činu. Máme pro to zvláštní období – Vánoční svátky prodloužené do Nového roku. Na 17. listopad zbyl patos a étos, který už dávno není. Však jsem říkal: není co slavit."

Petr Příhoda (1939) psychiatr, psychoanalytik a publicista.

http://www.rozhlas.cz/cro6/...

Co bude zítra, bratře Neo...? Co bude zítra ??!!
23. 11. 2010 | 18:49

Anička z Kuřimi napsal(a):

Kuci,
když máme tak úspěšný systém správy země, můžeme říci, že se rozvíjí nebo degeneruje?

Inspiroval mě odkazu VH - odvolávám co jsem před tím odvolal.

Jde vo to, v případě, že by degeneroval, jak ještě dlouho ..

Já si myslím, že 8.12. na vohlášené bezvýznamné SEŠLOSTI se to dovíme ..
23. 11. 2010 | 19:28

hoven napsal(a):

béda,
v indii to souvisí s kastovním systemem, který je v tý společnosti zakořeněnej po tisíce let. a i když v indii taky pracujou děti jako v číně, přeci jenom mezi indií a čínou existují rozdíly, které jsou daný tím, že čína je totalitní stát a indie demokracie. takže např. vymyhatelnost práva v číně vubec neexistuje. např, když chtěl pan tata postavit někde továrnu na nano, tak se tam vzbouřili zemědělci a místní soud rozhodl o tom, že se ta továrna prostě stavět nebude, a musel to přestěhovat. to v číně neexistuje, tam rozhodne strana, že tady si nějakej komunistickej funkcionář postaví hotel, přijedou buldozery a starou zastavbu prostě strhnou.
23. 11. 2010 | 19:38

Petr S. napsal(a):

Tenco/Beda:

Z toho, ze se v pripade Recka a Irska nejedna o pomoc statum a jeho obyvatelum, nybrz o "pomoc" prevazne mezinarodnim bankam, ktere maji v techto statech pohledavky (kredity), z toho uz ani zahranicni banky nedelaji zadne tajnosti.

V pripade Irska jsou to predevsim nemecke, francouzske a anglicke banky ,ale taky americke banky (s pohledavkami az 70 miliard EUR).

Jednak nechapu, proc by se penezi danovych poplatniku z evropskych statu maji "zachranovat" i americke banky v Irsku a jednak taky nechapu, jak mohou v zemi s nejakymi 4,2 miliony obyvatel (jen o neco vice, nez treba jedine mesto v Nemecku - Berlin) vyvstat pohledavky ve vysi 731 miliard EUR, pricemz bylo Irsko jeste v roce 2008 davano za priklad uspesneho rozvoje s rustem HP pres 10%...
23. 11. 2010 | 20:20

almost glossed™ napsal(a):

pierrot: Aha, už vím. Tenkrát jste mě ale tituloval jako neurotika. Zdá se, že se přece jen vyvíjím v čase :-) Tak jen pokračujte, cenzor Vás potřebuje. Hrozně se mu tady totiž ubližuje. :-)
23. 11. 2010 | 20:31

Karel napsal(a):

To autor :

Buďte rád, že zdejší dráb Stejskal nazakročil svou železnou pěstí. Je to správně lidský kovaný jedinec, který ne nadarmo provozuje živnost žurnalistitickou ve správné době.

Ne nadarmo každý jeho krok a moudrý příspěvek dokazuje jeho správně zakotvenou ideovost. Hned se mi žije lépe, když si přečtu jeho cenný příspěvek, který je vždy nad věci a moudře nabízí pozitiva.

PS.
Neoliberální hity mezi soudobými mantrami jsou tvrzení :

1) Nacismus = komunismus
2) Pravolevé vidění světa je překonané apod.

Správně, chudí lidé se musí ztotožnit se zájmy bohatých, kam bychom jinak došli?
23. 11. 2010 | 21:22

mb napsal(a):

šaman ... co je sociálně neinteligentního na připomínání faktů komunistických obětí ....
23. 11. 2010 | 21:28

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane Pierrote,

ten nepatřičný příspěvek uveřejněný 52 minut po půlnoci jsem přehlédl. Už jsem to napravil, díky za upzornění.

Hezký večer.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 21:31

capito napsal(a):

Sám jsem na pochybách,jak hodnotit úroveň diskusí.Vidíte jedno (právě se děje).Dva lidé,kteží prožili odlišnou životní zkušenost od ostatních za normalizace a po ní,řekli výrazně Blogy ne! Nebo v této anonymní podobě,přesněji,raději by ne. Petr Uhl a jeho příbuzná Anna Šabatová.Bývalá ČTK a Ombucmanství.Bývalé disidentství.Mají právo na názor.
U toho co píše čtenář Karel Mueller-skoro vždy souhlasné mručení velké většiny.Co píše Vlk-ne vždy souhlas,ale velmi živý zájem.Jediný jeho příspěvek neunikl pozornosti,budí živé reakce a velikou pozornost,není asi mrtvá litera.Prof Hořejší má dva tábory:příznivců a odpůrců,je tu pat.Hubená remíza.Ostatní tolik nevynikají.Nad průměr.Hochmann a Adamec se odváží říci,co někteří v sobě tají.
Diskutujeme zde samí literární amatéři,většinou asi neprofesionální politici.Mnozí neorganizovaní ve stranách,hnutích,společenských organizacích.S vybroušeným stylem profesionálních redaktorů Mladé Fronty nelze počítat.O to více je diskuse živější.Podnětnější? Nevím:protože já zde cítím příliš mnoho autocenzury.
Proč?,přestože je zde anonymita,se řada lidí bojí říci co si myslí?? Myslím na ty kteří se přizpůsobují tónu v blogu.Nemusí vždy odporovat většině,ale mohou říci něco originálního.
Nejvíce mi vadí v blozích neinformovanost,nesečtělost a tedy apriorismus.Stále si je třeba uvědomit,že z tabuly rasy vytvoříš jen perpetuum mobile své hlavy.Budeš nalézat jen důsledky,které jsi vložil do svých předpokladů.Tedy za největší nedostatek považuji tento "apriorismus".Ne anonymitu.
23. 11. 2010 | 21:32

Daňový poplatník napsal(a):

To václav Hořejší: jste typický socan, to není urážka, nýbrž konstatování situace, kdy tušíte, kdo, nebo co je zodpovědný za problémy euroatlantické civilizave, akorát máte koko v kalhotách, a pokud problémy nepojmenujete, tak je ani nemůžete řešit. To Pepa Řepa: zdravím bratře pokrevní.
To Zrzka: sympatie bez ohledu na pohlaví, stáří, sociální příslušnost a vyznání.
To Luba: jste zjevně užitečný ..... (dále googlujte, ono Vám to vyhodí adeváktí substantivum zřejmě na prvním místě.
23. 11. 2010 | 21:38

Daňový poplatník napsal(a):

To Stejskal: ještě stále máte dobrý pocit z dobře vykonané práce?
23. 11. 2010 | 21:53

stejskal napsal(a):

Neustále, pane Daňový poplatníku,

dneska jsme o tom mluvil s mnoha blogery, jakož i s panem profesorem Hořejším http://aktualne.centrum.cz/... Velmi mne potěšilo, že všichni (včetně pana profesora) můj pocit sdílejí. Zdá se, že to, o co se zde snažím, dává autorům (a možná i některým debatujícím) smysl.

Hezký večer.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 22:01

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Stejskala, ano, o co se snažíte dává smysl. Díky Aktualně.cz , tím taky díky Vám, si mohu "povídat" s jedinci s kterými bych se nikdy nepotkala. Povídat si mohu o tom, co mě momentálně zajímá, když si nechci povídat, neotevřu Aktuálně, když mám čas a náladu, téměř vždycky se najde něco zajímavého.. Stůjte si na svém, dává to smysl. Tužka a těším se na další informace.
23. 11. 2010 | 22:34

stejskal napsal(a):

Díky, paní Tužko,

moc mne těší, že sem chodí diskutovat lidé jako Vy.

Informace budou, ale až zítra ;-)

Dobrou noc Vám i ostatním.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 23:12

almost glossed™ napsal(a):

Trochu mě děsí, kolika lidem stačí k příjemnému pocitu fakt, že se zatím útočí jen na jiné.
23. 11. 2010 | 23:23

im napsal(a):

Kvituji s povděkem,pane editore, jak rychle jste s panem Lipoldem dali dohromady stručný záznam části dnešní debaty, ale možná byste jej mohl přetáhnout sem na blogy jako samostatný vstup, mezi komentáři se to špatně hledá a kdybych si nešla přečíst diskusi u VH, ani bych odkaz nenašla.

Jojo, jsme sice zvědaví, ale taky pohodlní a zvyklí na dobrý servis virtuální hospůdky (uklizeno je, špínu zdejší hospodský průběžně vymetá a vše dostaneme až pod nos, a stejně rejpeme).

Podařilo se Vám, pane Stejskale, shromáždit zajímavou sešlost bloggerů i dalších hostů, myslím, že by se v této sestavě běžně nesešli. Úplně stačí, že jste předhodil dvě debatní témata (umíme/neumíme, anonymita ano či ne), odpovědi jsou zajímavé a někdy dost překvapivé (Petr Uhl?).

Za sebe říkám – neumíme, ale učíme se, zářných/odstrašujících příkladů je zde přehršel (viz VH triptych). Anonymita ano, důvody stručně shrnul Karel Mueller.

A souhlasím s paní Tužkou, ano, debatní klub má smysl.
Díky.
23. 11. 2010 | 23:33

velký bratr napsal(a):

stejskal

vaclavhorejsi napsal(a):
stejskal:

Vsak on to take smrtelne vazne je, nemyslite? ;-)
Treba podle toho, co pise Emissary (23.11.2010 00:52:36)
je to zjevne doslova otazka zivota a smrti.
stejskal napsal(a):
Určitě, pane profesore, navíc debata skvěle obnažuje snahu manipulovat z moci úřední resp. cenzorské zdejší stránky, což nakonec jako info též není k zahození ;-)

Libor Stejskal
23.11.2010 10:17:01
stejskal napsal(a):
Určitě, pane profesore, navíc debata skvěle obnažuje snahu manipulovat z moci úřední resp. cenzorské zdejší stránky, což nakonec jako info též není k zahození ;-)

Libor Stejskal
23.11.2010 10:17:01

Pierrot napsal(a):
Béda

Že je a.g. paranoidní vím už dávno, ale vy.. To mě teda překvapujete.

Stejskal

Ten "výmět" od Emissary je fakt daleko za hranicí korektní diskuze. Nepřehlédl jste to?
23.11.2010 17:23:18
stejskal napsal(a):
Máte pravdu, pane Pierrote,

ten nepatřičný příspěvek uveřejněný 52 minut po půlnoci jsem přehlédl. Už jsem to napravil, díky za upzornění.

Hezký večer.

Libor Stejskal
23.11.2010 21:31:27
Pane stejskale vy prokazatelně lžete (v lepším případě nevíte na co reagujete).
23. 11. 2010 | 23:34

Platan napsal(a):

Milá Tužko,
to jste napsala hezky. Ještě bych dodal: Člověk si tu může "povídat" i s jedinci, se kterými by se třeba ani nikdy setkat nechtěl (anebo oni s ním). Přeji Vám ostrý hrot a všem dobrou noc.
23. 11. 2010 | 23:42

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Dekuji, pobavil jsem se. Bezesporu to je jedna z tech moznych interpretaci (nektera mrknuti tak pusobi) a bud ji lze brat vazne nebo jako roztomilou reakci editorovskeho typu (asi jako kdyz editor reagoval na V.H.), a tedy slibne rozvinuti teto linie. Davam samozrejme prednost te roztomile interpretaci. Pripoustim, ze Vas to nemusi tesit, ale sam asi tusite, ze tato interpretace dava vetsi manevrovaci prostor na poli, kde je editor panem nez Vase casteji dusledne cteni jeho psani. Myslim si, ze pouziti ironie ci sarkasmu pri jeho odhalovani Vam sedi vice a i editora povzbudi k jinemu typu reakci na Vase vstupy a bude pro neho vyzvou, protoze kombinace odhalovani s ironii predstavuje novou vyzvu.

Dokonce si ale myslim, ze editor sem tam prehrava a pomrkava vice, nez mu pravidla jeho trojagenstvi povoluji ... :)

Mozna se dockate, ze na Vas editor zareaguje blogem jako V.H. na neho ... a pak se docka Vaseho dalsiho skveleho rozboru a tyto blogy daji dalsi krasnou linii.
23. 11. 2010 | 23:55

Carlos V. napsal(a):

prirodovedec : Doufám už v konec. Už se to roplizává do ztracena. A čtvrtý díl... něco jako Highlander 4 bez Highlandera, Terminátor 4 bez terminátora ... anebo Pán prstenů 4 bez prstenu ... prosím ne.

První kafe je dobré, druhák horší, třetí břečka. A na další radši ani nepomyslet.

Někdy se hra ztrácí v samoúčelu. A nakonec i ztrácí smysl, když motivací není už není ani hraní si, a blábol vládne.
24. 11. 2010 | 00:31

almost glossed™ napsal(a):

přírodovědec: Když se na psa zakřičí: "Místo!" někdy sklopí uši a poslechne.

Dnes tady máme poprvé příklad kdy někdo zakřičel "Místo!" na blogera - a on dal docela silně a elegantně najevo, že uši nesklopí a místo nezaujme (nevěřím, že šlo jen o vtip).

Proto jsem si dovolil ten luxus jen tak volně a trochu jarporovsky komentovat - bez důkazů a střídat formy vyjádření. K ironii se rád vrátím :-).

"Mozna se dockate, ze na Vas editor zareaguje blogem"

Myslíte něco takového? http://blog.aktualne.centru... ;-)

(Poděkoval bych a od té chvíle ho bránil do roztrhání těla. Nikdo, nikdo by mu tady nesměl ublížit! :-) )
24. 11. 2010 | 00:32

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím paní im,

řekl jsem to trochu rozvláčněji, ale obsah je zachován :-).

Jinak srdečně děkuji panu Stejskalovi za příjemný a zajímavý podvečer.
24. 11. 2010 | 00:47

Béda napsal(a):

Carlos V., hoven,

jak praví Carlos, kapitalisty vyhnala do Číny a Indie pracovní síla. A já dodávám. Ti kapitáloví investoři mají asi velice rádi "komunismus" 19. století, který mohou provozovat ve fabrikách v Číně, Indii, v Kambodži, Vietnamu, v Indonésii... Jsou to milovníci neoliberalismu a nevadí jim tuhé diktatury, kastovnictví, otrocká práce, ani sebevraždy spokojených zaměstnanců (Foxxon).
Hlavně že můžou volně neomezeně a léčivě přelévat nabytý kapitál do výrobních a nákladových rájů, kde zaměstnanci přímo bydlí ve fabrikách a za 400 hodin práce dostanou cca 3500 Kč měsíčně. Dokonce i to se prý zdá investorům v Číně již mnoho. Vietnam je prý o hodně levnější a výhodnější. Čínská "komunistická" vláda se prý chystá investorům vyjít vstříc s pobídkama k přenesení výrob hlouběji do vnitrozemí, kde je vše levnější než na pobřeží a v centrech. Ta symbioza kapitálových investorů nevidících nic kromě svých zisků s totalitními režimy je velice zvláštní. Dá se předpokládat, že v případě otevření severokorejské ekonomiky by investovali i u starého Kima. Tam je prý pracovní síla ještě levnější a nenáročnější. Lidé jsou zvyklí na ještě sparťánštější podmínky a občas prý kvůli regeneraci úplně odmítají potravu. Co víc by si potenciální investor mohl přát? Spokojená nebouřící se lehce nahraditelná zcela nenáročná pracovní síla ochotná pracovat za hrst rejže celý měsíc.

Kdoví copak by na to asi říkal táta všech socialistů Marx. jestlipak by neřekl: "již tehdy jsem se nemýlil."
24. 11. 2010 | 01:17

Carlos V. napsal(a):

Béda : nevyvracím ani slovo.

Podívejte se na svůj rozpočet. A představte si, co všechno by podražilo ... a jak moc ... nebýt levných dovozů. Ve srovnání s dobou před rokem 89, elektronika a textil (snad) nominálně zlevnily. A pro reálné ceny - bez vlivu Asie - si vynásobte současné ceny koeficienty změny známé z jiného - domácího či evropského - zboží. Kolik může být ten koeficient - třeba 5 ? či ještě více ? A tolikrát by možná zdražilo ono zboží nyní dovážeé z Asie.

Posouzení nechám na Vás. Ošklivé, nemorální, s pohledem do vlastní peněženky.
24. 11. 2010 | 01:57

Béda napsal(a):

Carlos V,

s tímto přístupem a apologetikou se setkávám velice často.

Má ovšem svá velice závažná ale:
Ekonomika západu přestává být přeléváním práce (technologií a kapitálu) konkurenceschopná a stát na reálném základu. To, co se děje s ekonomikou USA se děje i s ostatníma ekonomikama neasijských (potažmo neafrických) tzv. rozvinutých zemí, které se s účelovou slepotou přiživují na otroctví v Asii a jejich bilance v zahraničním obchodu (z center snad s výjimkou Německa) se stává těžce schodková.

Vlivem otrocké konkurence vzrůstá v tzv. rozvinutých zemích vysoká míra nezaměstnanosti a prohlubuje se ekonomická krize, která při takto rozdaných kartách nemá řešení.

PS: otázkou je, jak dlouho je ještě tento stav udržitelný. (Poděkujme globálnímu neregulovanému a v podstatě neregulovatelnému kapitálu, který v oblasti zisků nezná žádných mezí)
24. 11. 2010 | 02:31

kočka šklíba napsal(a):

Velký bratr ano přesně, editor byl na skvělý, diskusi "rozvíjející" příspěvek, upozorněn již dávno a myslím, že nejen V.H.ale i někým jiným. Mlčení, no my víme, není tu 24 hodin, poté sice pod diskusi napsal několik příspěvků, ale nevšiml si ;). A na to tady upozorňuje AG neustále a i například Pierotem, korektním diskutérem, je nazván(AG) paranoikem. Není to pravda, AG se nemýlí, jen je nutné sledovat diskuse pravidelně, delší dobu a nebýt editorem okouzlen proto, že maže vulgarity (ne vždy a ne vždy stejně rychle ;)).
24. 11. 2010 | 03:10

kočka šklíba napsal(a):

AG odkaz na blog editora , ano, asi jsme si ho vysvětlili stejně ;). Myslím že nemusím dál rozvádět ;).
24. 11. 2010 | 03:13

Dr. No napsal(a):

To občan ad demokratura

On každý cikán hádá podle své planety, jak říká úsloví.

Pan profesor Hořejší, při všech svých zásluhách, dosáhnul skutečně nečekaně mnoho. Více, než by mohl dosáhnout v ostré konkurenci v zahraničí. Sám říká "... mám se lépe, než si zasloužím ...". V zahraničí by se nejspíš měl o něco málo hůře, než si zaslouží. Zvláště, považuje - li stavbu nové budovy ústavu a jeho vedení za něco pro vědu významného. Pokud by považoval za smysl života fundamentální poznávání, nejpíš by se měl stejně dobře, případně o něco lépe. Tedy, pokud na to opravdu má schopnosti ......

Jak toho dosáhnul? Dovolím si další úsloví: "Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti." Zvláště, když se nakonec stane kariérním funkcionářem AV a tvůrcem hodnocení "...podle tzv. citovanosti...".

Takže asi ví, kdy to už přehnal. Možná i někdo konkrétní mu dal za uši.
24. 11. 2010 | 05:57

almost glossed™ napsal(a):

kočka šklíba: Děkuji.

(Ano vysvětlili ;-).)
24. 11. 2010 | 07:30

Pepa Řepa napsal(a):

Taková paranoia, když se vyvede, není špatná.
Leckterého agenta odhalí.

Each day at my dope spot, i watch him as he passes by
I say to myself, he looks like the FBI.....
Undercover cops follow me while im shoppin
Trackin me, wit a hidden camera
plottin
to through me back in the slamma.......
They took my money like enron
broken along, things got hard....

https://www.youtube.com/watc...

Navrhuji, aby redakce oslovila Ivana
http://www.ivan-steiger.de/

Nikdo neumí metály tak jako on. Mohl by vypracovat medaili pro nejbdělejšího uličního důvěrníka aktuálně.cz.
Dostal by ji ten, kdo práskne nejvíc nekorektních příspěvků mazací hlavě, na kterou si jedním dechem stěžuje, že maže a vzápětí pláče, že maže málo.

Co jiného než paranoia?

It was just my paranoia, hey hey
runnin away with me yea
It was just my paranoia
runnin away
24. 11. 2010 | 08:04

almost glossed™ napsal(a):

Je dobré vědět, že imunitní systém pracuje.

Po B-lymfocytech a T-lymfocytech právě připlouvají makrofágy.

Ham. :-)

http://www.tigis.cz/Knihy/i...
24. 11. 2010 | 08:33

stejskal napsal(a):

No, ale pozor, pane Pepo Řepo,

to, že je někdo paranoidní, ještě neznamená, že po něm opravdu nejdou (to - jak jistě každý ví - jsem nevymyslel já, ale jedná se o jednu z vesmírných zákonitostí ;-)

Hezký den. Je fajn, že jste zpět (těším se zejména na Vaše vstupy pod texty pana Müllera).

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 09:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní im,

už se na tom pracuje ;-) Video, komplet audio záznam, fotografie... Jen mi dejte chvílu času, prosím ;-)

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 09:10

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:

Není třeba vymyšlet vymyšlené. Tato medaile se přímo nabízí:
http://www.numismatika.com/...
24. 11. 2010 | 09:11

Pepa Řepa napsal(a):

Zubažskej
Dík za tip. Za devět pětek? No nekup to.
Už jsem si to objednal. Hezkej dárek na Vánoce.
24. 11. 2010 | 09:15

Pepa Řepa napsal(a):

PatientO.T.
jsem nadšen. Tam jsou perly. BSP. Mateřství.Mám na Vánoce vystaráno.
I Čochtan by si přišel na svý. Medaile národního souručenství.
24. 11. 2010 | 09:30

stejskal napsal(a):

Tu BSP si také objednám, ve větším množství. Budu jí odměňovat zvláště aktivní členy svého fan-clubu ;-)

Někteří debatující samozřejmě nedostanou nic ;-)

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 09:34

Puck napsal(a):

Najde se novinář, který bude psát to, co si myslí ?
Aniž by pak musel složitě vysvětlovat, že to tak nemyslel ?
:-)
24. 11. 2010 | 10:09

Puck napsal(a):

Najde se novinář, který bude psát to, co si myslí ?
Aniž by pak musel složitě vysvětlovat, že to tak nemyslel ?
:-)
24. 11. 2010 | 10:18

Viola napsal(a):

Pucku,

pan profesor není novinář. To je výhoda této formy psaní, že se mohou k čemukoli vyjadřovat lidé nepíšící do běžných plátků.
24. 11. 2010 | 10:33

Béda napsal(a):

a.g.,

tak je to správně. Tak to má být. Všímáte si vývoj "diskuse" k tématu od 24.11.2010 08:04:08?

Vaše hodnocení opět plně potvrzují.
24. 11. 2010 | 10:38

Krupa Vaclav napsal(a):

Pane profesore, Váš blog z minulého týdne jsem neviděl, předevčírem jsem všechno uplně nepochopil. Po tomhle blogu se ale musím přiznat, že jsem z toho jelen. Abych poznal o co jde juknul jsem na příspěvky a potěšila mě jelenice Viola. Nebude mi smutno. Aby ale nikdo netoužil po mém paroží, pro jistotu se předem omluvím všem blogerům, všem nickům, všem pravičákům i levičákům, všem poslancům, senátorům, Klausovi, Havlovi, Miloušovi, všem příznivcům Husáka, Visarionoviče, Adolfa, Franc Josefa a všech Habsburků i Přemyslovců, pro sichr i všech Švédů za třicetiletou válku.
Chtěl jsem to přečíst celé, ale dívám se na lištu a za hodinu mám asi třetinu. Vzdávám se. Říman bude opět předsedou dozorčí rady ČEZu, který bude stavět zastaralejší Prunéřov z nižší účinností, což nás bude stát přibližně 30 miliard navíc, další miliardy nás bude stát osvobozenecká armáda v Afganistánu, k vůli terorismu nemine i nás znovu navyšovat počty bezpečnostních složek, odchází nám 7000 lékařů, očekáváme stále mohutnější protesty v Evropě ( po Irsku, Portugalsku, Španělsku nepochybně opět a ve větší míře ve Francii ) a naše pravice na netu řeší nejzásadnější současný problém to zn. rozdíl mezi komunismem a fašismem v padesátých letech. Jste stejně zblblá generace antikomunismem, jako byli naši rodiče komunismem. Jenže moje generace už může srovnávat. Zásluhou především pravicových vlád po listopadu 89, je pro většinu v této zemi přijatelnější režim do r. 89. Průšvih je, že si to mnozí z nich ještě neuvědomují a ti co to vědí již dávno rezignovali.
P.S. Panu profesoru i p. editorovi se skutečně omlouvám za mou ironii.
24. 11. 2010 | 10:41

Viola napsal(a):

Pane Krupa

těší mě, že jsem Vás potěšila a četl jste článek "Střezme odkaz Velké listopadové sametové revoluce", když ještě nebyl autocenzurován? Odkazy na něj tu v diskuzi jsou, objevil se v "Literárky v síti" a pak i na Slovensku a pak ještě jedna diskutérka jej v diskuzi znovu zkopírovala. Řekla bych, že je to výbušný materiál. :-)
24. 11. 2010 | 10:56

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Všímám :-)
24. 11. 2010 | 10:57

Viola napsal(a):

Musím uznat,

že pan profesor je vědec jak má být, jeho čtennost je fantastická, už je jeho článek na mnoha místech i dokonce v Blistech.
24. 11. 2010 | 11:08

Pocestny napsal(a):

Stejskal,
navrhnu vás na řád sv. Ferdiše z Assisi....

Takovejhle cirkus nedává ani Berousek.
Cvičení medvědi, pche...
To tahle sebranka, to je jiná liga!
Neskutečné díky!
Poněvádž tito mamlasové hřadují u klávesnice, nehrozí, že bychom o ně zakopli na ulici.
Pokud je toto záměrem vaší věcné a kulturní diskuse, díky vám nastokrát.

Pokud byste ovšem mínil ten cirkus vážně, musel bych vás hluboce politovat.

Ono totiž obecně platí to samé, co platilo dříve.
Vaše nástěnka je takovou prvomájovou veselicí, hlavní ulicí defilují rychle různé "alegorické vozy", tak rychle, že se diváctvo sotva stačí pokochat a šup, už je tu další a další, doba je rychlá.

Je v tom háček, jednak, když to zpomalíme, zjistíme, že většina těch krasomluveckých exhibicí jsou jen marketingové štěky, od té doby, co nácek a bolševik vyprázdnili českou partajpolitik, už je i lidský názor obchodním artiklem, takže většina úvah zde má svou obchodní bázi ukrytou pod špekem "hlubokých filosofických úvah".
V naší epoše bezvěreckého materialismu má totiž i myšlenka svou tržní cenu. To je zejména markantní na blogu kohokoliv, kdo má cokoliv společného s politikou.

A s tou má u nás něco společného vše.
Jsme zemí, kde nikdo neumí dělat politiku z politiky, tak jí každý dělá ze všeho. Neumíme prodávat rozum, kšeftujeme tedy s emocemi.

Jsme společností nemnoha opravdových talentů, společností, která v žádném oboru lidské činnosti nebude produkovat manšafty geniů, ale jen několik opravdu dobrých jedinců, zároveň stále žijeme v tom nejpodstatnějším duševním stínu totality, bez ohledu na její barvu. To rudohnědé peklo Homofaberizace místního populu je tu patrné bohuže nejen na mozcích ranně Alzheimerských a pozdně Parkinsonských.

Diskuse má smysl jen tehdy, je-li vedena za konkrétním cílem či účelem, jinak je to plytké žvanění. Dejte sem login a bude klid od sprosťáků, dejte sem jeden článek denně, z diskuse zjistíte, že i pod jedním článkem se zdejší všehokomentátoři dokáží zmastit jako zde pendreky svých duševních šablon a pověr.
Ta zběsilá potřeba bipolarity je tu venčena na bázi politické, sociální, rasové, vždy tu najdeme negativní většinu "normálních lidí", kteří zahýkají blahem jen nad podobnými infantilitami, jako ten Vasheekův triptich, ale v té vaší demokratické a přátelské diskusi hledají jediné, cizího viníka jejich vlastní zoufalosti duševní i lidsky obecné.
Ať shora či zdola, zleva i zprava, jsou to emoce, výkřiky, šablony z dob, kdy se o všem dalo schůzovat, kdy se ze všeho vyráběl umělý problém, to aby se nemluvilo o těch podstatných.

Minulých dvacet let ukázalo jediné. Jsou tu celé generace lidí, které totalita odnaučila žít lidský život do té míry, že bez klece totální totální kontroly společnosti nedokáží jako svobodní jedinci ani najít směr a definovat cíl svého žití, natož si to potom i obhájit.

V hledišti je to defilé fanoušků, čumilů, kibiců, bafuňářů a prostých vlajkonošů, kteří jen cítí potřebu se schovávat v nějaké tlupě, která je pokud možno PROTI čemukoliv.
Defilé lidí, kteří posocialisticku stále myslí, že je možné žít životem námezdného proletáře, který souhům "společnosti" pronajímá osm hodin denně výměnou za život bezstarostného nájemníka, zaměstnance, čili osoby, která odmítá participovat na riziku a odpovědnosti, ale ráda by fair deal v benefitech. Vyžadují tedy prostředí,které se postará o vše, co je v jejich dětinskosti nenapadne.

Výrazně se tu promenuje mukl syndrom obavy z volného prostoru, vždyť život v base je jednoduchým právě proto, že tam nedochází k bolestivému procesu rozhodování a ke zpětné vazbě zodpovědnosti za rozhodnutí učiněná.

Dvacetiletý karneval zpustlosti a alibismu je názorným příkladem toho, jak nedospělé jedince plodila ta socialistická kolchozní farma na duševní prefabrikáty.

Je v naprostém pořádku i to, že tento manifest dvacetiletého zoufalství našich "přespadesátníků" sepsal písmák, který se tu obecně projevuje jako alegorický vůz postkomunistického mamlase obecného.

Zdravá společnost vlastní cosi, čemu se říká etika. To holt Havel na VUMLu neizučál, ani Hořejšímu to v sylabu nenabídli. Tak holt místo etiky máme pravidla jungle.
24. 11. 2010 | 12:33

Pepa Řepa napsal(a):

Tak dobře Bédo
když to prasklo musím se přiznat.
V 7.30 našeho času zazvonil služební telefon.

Volá poručík z Lenley.
Seržant Sugarbeet?
Kluci z Mossadu hlásí nejvyšší stupeň ohrožení.

Jsou ohroženy zájmy Wall Streetu. Na internetu v ČR je brilantní politický analytik Mr. Beda, který může destabilizovat globální rovnováhu.
Ihned zasáhněte, přerušte tok jeho skvostných myšlenek. Interupce nutná.

Za jeho slabinu považují agenti Mossadu to, že po interupci zapomene, co ho před minutou napadlo, vyleze na Švestku a začne plynule o něčem jiném.

Jak vidíte, milý Bédo, v 8.04 jsem byl na místě a dílo se-za pomoci dalšího agenta ze stomatologické komory- zdařilo.

Proč si myslíte, že jsme tento týden vypustili obří špionážní satelit?
Ne kvůli KLDR. Ne kvůli Iránu.
Kvůli Vám, Bédo.
24. 11. 2010 | 12:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pocestný,

to je zajímavé, zrovna jsem včera večer na toto téma něco říkal v diskusním panelu Aktuálně.cz.

Podle mne je důležité, co si kdo z nás od diskuse slibuje (důvod, proč nazývat internetovou komunikaci či sebeprezentaci diskusí, je v podstatě jediný: žádný jiný výraz, novotvar pro to nikdo nevymyslel).

Těch důvodů, proč vstupovat do tohoto prostoru, je celá řada (a nikdo z nás není nikdy veden jen jedním jediným, i když jsou vždy jeden či dva dominantní).

Patří k nim exhibicionismu, grafomanství, realizace svého alter ega, ventilace frustrace (často z něčeho, co vůbec s tématem, o němž píšeme, nesouvisí, snaha prosadit či vnutit svůj názor jinému, manipulovat, ale také zkoušet se dohodnout, pěstovat umění dialogu jako takového, cítít potřebu větší kultivace veřejného prostoru (tedy tím, že se do normálně vedeného diskursu zapojí co nejvíce lidí), hledání styčných bodů či třeba jen zvědavost, naslouchání jiným (a je jich jistě ještě daleko více).

Každý do tohoto prostoru vstupujeme s poněkud rozdílně "namíchaným koktejlem" motivů a záměrů, s rozdílným očekáváním. A štve nás, když zjišťujeme, že ten druhý jej nemá namíchán stejně, slibuje si od toho něco jiného. Považujeme pak naše vstupy za zbytečné, marné, a vstupy řady jiných za hloupé, bezpředmětné, manipulativní.

Budu-li hledat prostředí, kde si chci popovídat s lidmi stejného smýšlení, založím si uzavřený diskusní klub a můžeme se tam vesele poplácávat po rameni. Nicméně například ke zlepšení, větší kultivovanosti veřejného diskursu tím neuděláme vůbec nic.

Budu-li si chtít co nejodborněji popovídat o své oblíbené letecké historii druhé světové války či rytířích špitálního řádu sv. Jana Jeruzalemského, zkusím na uzavřený server nalákat co nejvíce historiků a kochat se z debaty s nimi.

Jenže těmto stránkám (tak jak jsem je nastavil, tedy lze napsat "mně samotnému") nejde ani o jedno z toho. Jde mi především o ten diskurs samotný. Vtahovat do něj co nejvíce lidí a snažit se, aby si zkusili sprostě nenadávat, občas se poslouchali, občas přemýšleli i o tom, co píše ten druhý atd. Nedělám to primárně pro ostatní (myslím, že bych se dokázal uživit i jinak a asi i za víc peněz a zatím jsem nemusel dělat ohledně těchto stránek vůbec žádné kompromisy), ale pro sebe. Považuji to za velmi důležité. Být členem společnosti "vyvolených", "vědoucích" a "pohrdajících" (a vymezovat se proti všem jiným) mě děsí. Respektive mi to přijde velmi nebezpečné. A tak se snažím... a těm, co o to stojí, zde ke témuž nabízím prostor (tedy Aktuálně.cz, já jen nějaký ten čas strávený u počítače a snahu, aby se to tu nezvrtlo v běžné internetové debaty plné vulgarismů a "Židů, Cikánů do plynu").

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 13:10

stejskal napsal(a):

P.S. Etika nevstupuje nikam jen proto, že si to někdo přeje či to jiný nařídí. Etiku je dle mého třeba pěstovat, učit se jí (především sám u sebe). Hezký den. l.s.
24. 11. 2010 | 13:12

žena napsal(a):

Pane Hořejší,

celou dobu nevěřícně kroutím hlavou. Pro jistotu jsem se podívala na datum, v které době to vlastně žijeme.

To ve Vašem věku nemáte tolik rozumu, že nevíte, co se má a nemá???

Věřím, že to nevzdáte, je nás jistě spousta, kdo Vám fandí. Díky za blogy.
24. 11. 2010 | 13:34

žena napsal(a):

Pane Hořejší,

po přečtení tohoto blogu tu celou dobu kroutím hlavou. Dokonce jsem se musela podívat na datum, ve které době to vlastně žijeme.

To ve Vašem věku nemáte rozum, že nevíte co se má a nemá???

Doufám, že to nevzdáte. Je nás jistě spousta, kteří Vám fandíme.

Ať žije VLSR !!!
24. 11. 2010 | 13:45

žena napsal(a):

Omlouvám se za opakovaný vstup, měla jsem dojem, že se to sem poprvé nedostalo. Ale takhle je to aspoň tuplovaný dík.
24. 11. 2010 | 13:49

Ing. N. napsal(a):

Vážení komentující,
co kdybychom konečně přešli od často planých diskuzí k řešení konkrétních problémů? Představovala bych si to tak, že by na stránkách blogerů lidé uveřejňovali své návrhy a ty, které by měly největší kladný ohlas by pan Stejskal předával vládě české republiky.

Zde je jeden návrh:
Zavést Státní zkušební ústav (pokud není) a umožnit mu označovat svojí značkou ty výrobky, které jsou z hlediska zdraví lidí nebo ochrany přírody zcela bezpečné.
My přece nepotřebujeme obrovské množství výrobků, my chceme výrobky bezpečné! Důsledkem by bylo omezení produkce závadných výrobků a tím i zlepšení životního prostředí.
24. 11. 2010 | 13:50

Petr S. napsal(a):

Ing. N.

A k cemu by to melo byt dobre ? Podobne normy a zakony jsou dnes urcovany z Bruselu a ne jednotlivymi (byvalymi) suverennimi staty Evropy.
24. 11. 2010 | 14:03

žena napsal(a):

Vyssedlina pathologická
píšete:
Nikdo není povinnen dlouhou ironickou řeč luštit a rychle se vytratí zamýšlený vtip.
Ironie prozrazuje jen autorovo prožívání situace a je-li dlouhá, jde o manipulaci.
A na to jsou lidé, zejména u nás, alergičtí.

Nerozumím tomu o té manipulaci. Jak jste došla k tomu, že dlouhá ironie je manipulací?

Mám ráda dílo Ephraima Kishona. Skvělá satira, bravurní ironie. Zajímalo by mě, jak mnou manipuluje.
24. 11. 2010 | 14:05

Pocestny napsal(a):

jak víte, čího spolku jsem členem?
Zajímavé....

Zkusím to poopravit...
.."vědoucí" na "nepřekvapený", "vyvolený" na "nepřipodělaný" a "pohrdající" na "nepropadající folklorním zvykům".

Máte - li ovšem pocit, že umazáním sprosťáren a politicky nekorektních výkřiků se ta mdloba duševní, která vezdejší glosáře obléhá, nějak povýší na cosi jiného než žvanírnu, která místním pouze krátí jejich palčivé chvilky, nemohu než vám popřát příjemnou řeholi.

V tom případku jen konstatuji, že první i poslední péči v poli bitevním, jakožto i doprvod na vaší pouti jerusalémské vám rád poskytnu výměnou za zájem o dům, jež je mi blízký, vás pak odkáži na bratrstvo menší, jehož řehole vám jistě bude bližší.

Takže nejen http://kmfap.com/

ale i http://www.ofm.org/

Etika vzniká v těch, kdo diktují společenská pravidla...ti si obvykle říkají "elita".

V čem je Hořejšího žvást elitní?
Ve schweikovině.

Budiž manifestem všem, kdo ve vzteku hledají obětního berana své vlastní zhovadilosti.

Existuje vlastně nějaký důvod o této oslovině diskutovat?

Ono vám ve vašem diskusně baptizačním úsilí poněkud uniká, že pokud se glosuje, jak se kdo uprdl, může být řeč nadobyčej výtvarně kudrnatá, leč stále se jen o prdu mluví.

Ona by zde možná i někdy někde diskuse vznikla, to mezi hráči, ale to by znamenalo konec "svobody projevu" pro idioty.

Chcete-li lidskou diskusi, nemůžete mít populární bulvár.
Pokud se s Vasheekem a Petvou Paroubkovou budete dopouštět bulváru, nečekejte jiné než tuhle hospu U Packy, čtvrtá cenová.

Tohle je pouze a jenom "Česko hledá talent" v lidovém bajkaření.
Osobní otázka nakonec:
Cítíte se opuštěn?
24. 11. 2010 | 14:27

stejskal napsal(a):

Nevím, jakých spolků jste členem, pane Pocestný.

Mluvil jsem o sobě a měl jsem tím na mysli obecně pozorovatelnou inklinaci k příslušnosti k jen do sebe uzavřeným společenstvím (fuj, to je hnusný shluk slov, nicméně vystihuje, co mám na mysli).

Necítím se být umazán, dávám si pozor, abych se neumazal. Z mého pohledu se debaty na těchto stránek za poslední více než tři a půl roku dost podstatně mění, z mého pohledu k lepšímu. Mám o tom jistý přehled. Doporučuji http://blog.aktualne.centru...

Chtěl jsem si ty Vaše dva odkazy uložit od Oblíbených, ale ptalo se mne to, jestli chci cosi přepsat. Tak jse to nechal být :-)

Svůj názor k textu pana profesora jsem myslím několikrát vyjádřil. Necítím potřebu to dělat znovu. Mimochodem vést diskurs je vždy zajímavější s člověkem odlišných názorů než s tím, kdo sdílí názory stejné.

Pro Vás je to "čtvrtá cenová", chcete z ní vytěsňovat "idioty", já jsem zde docela spokojen. "Čtyřky" jsme měl vždycky rád (mají svojí osobitou atmosféru) a dá se v nich potkat nejméně tolik zajímavých lidí jako v Alcronu (někdy více, ale občas zajdu o do toho Alcronu, abych měl přehled). Je jich tu dle mého soudu hodně.

Ne, necítím se opuštěn. Mám skvělou rodinu, s níž velmi rád trávím co nejvíce času. Mám řadu kamarádů a snad i přátel. Navíc se dokážu docela dobře zabavit různými aktivitami (nejen na netu ;-)

Položit Vám stejnou otázku by bylo asi zbytečné, řekl bych :-)

Libor Stejskal

P.S. Mimochodem, proč Vy máte pořád potřebu někoho nálepkovat, říkat o lidech, že jsou idioti a vůbec se snažit lidi kolem sebe urážet?
24. 11. 2010 | 14:47

Milan Bukovecký napsal(a):

Zhrzený Václav Hořejší

Václav Hořejší nám v uplynulých dnech ukázal, jak se nevyplácí přehnat nekonečný příběh svých provokací. Aby si obhájil až libidózní deformace vlastní výjimečnosti, propůjčil svým oponentům i uraženou sebekritickou ódu, získal čas a v rámci troufalé sebedůvěry, v jakémsi chvilkovém vzepření dál provokoval, to aby vydoloval z glosátorů jejich nízké pudy, odvrátil od sebe pozornost a myslel, že vybruslí ze své frustrace. Vrstevnaté psaní, koníček který ho dovedl až ke zdejšímu pádu, je proložen vzácně zajímavými články, aby se pak, zřejmě zasažen tvůrčí krizí, rozplácl do slepých uliček neznalosti, kde se ukázal, jen jako genius průměru. Mezitím však přetáhl na svou stranu i velmi nadané lidi. Někteří jsou mi dost blízcí zaujetím pro profesi, nadhledem, analytickými schopnostmi a vědomostmi. Přiznávám, můžu si z nich brát mnohé a podstatné pro své vidění světa. Prý doyen těchto blogů, ochromený minutami četby o své neschopnosti pak skuhral o jejich pomoc a omezený mírou vlastní inteligence tlačil, aby mu obhájili jeho partikulární zájmy. Díky této pochybené setrvačnosti a nekritickému pudu sebezáchovy, upadl hlavou na vlastní rozžhavený drát a skoro si odnesl znamení užitečného idiota. Není proč ho následovat. Jeho závistivý vlak už dlouho bloudí někde jinde. Možná jede peklem jezuitů, mlsně si prohlíží střechu Hradčan, nebo asfaltku u Strakovky. Svůj si najde svého. Mezi pohrdavými, kteří šlapou po kostech revolucionářů a žijí z jejich smrti, nebo hyperboháči, kteří nabízí loterii o dýmový kroužek doutníku až na Antarktidě. Proto není nutné být u Hořejšího produkce v jeho hře hercem na jedno použití, či potichu vysmívaným statistou. S největší pravděpodobností se stane kůlem v plotu, tak jako ve svém loutkářství, dříve nebo později i její autor.

Milan Bukovecký
24. 11. 2010 | 15:12

Ing. N. napsal(a):

Petr S. (dotaz)
To on Brusel zakazuje aby si jednotlivé státy označovaly bezpečné výrobky? Je to někde uvedeno? Díky za odpověď.

Máte nějaký jiný konkrétní návrh řešení problémů, které nás pálí?
24. 11. 2010 | 15:20

Petr S. napsal(a):

Ing. N.

Prave pred par dny jsem na netu (zkusim to jeste najit) cetl pribeh jednoho nemeckeho obchodnika, ktery z Ciny importoval v EU zakazane klasicke zarovky (deklarovane jako "vyhrevne" a "dekoracni" objekty).

Zarovky sly na dracku, ale posledni zasilka byla zabavena a momentalne zkousi nemecke celni urady (spis bruselske) najit nejaky duvod, jak mu tuto cinnost absolutne "zatrhnout".

Import klasickych zarovek jako takovych byl od EU zakazan, ale na "vyhrevne" nebo "dekoracni" objekty se tento zakon nevztahuje, tak se urady snazi najit jine duvody k zakazu (obsazene nebezpecne latky, vymyslene normy a kdovi co...)
24. 11. 2010 | 15:27

žena napsal(a):

Pane Stejskale,
souhlasím s Vámi, že ve "čtyřce" se najde neméně tolik zajímavých lidí jako v Alcronu. A nejen zajímavých, ale i moudrých.

Vždy jsme měli a máme svobodnou volbu, jestli něco budeme číst. Narozdíl od totality se ke všemu můžeme i veřejně vyjadřovat. Je pouze naší volbou, kde a s kým budeme diskutovat nebo jen planě plkat. Myslím, že smyslem diskuse není něco vyřešit a nevidím důvod, proč by i plané plkání nemohlo být součástí diskuze. Je to přece zase jen naše volba, jestli se diskuze zúčastním.

Problém vidím jen v agresivitě. Zdejší diskuze mají výhodu, že sem nejsou vpouštěny vulgarismy. Při pravidelné četbě zdejších příspěvků člověk časem zjistí, kdo patří mezi největší "úderníky". Pak lze jejich příspěvky nečíst a nereagovat.

Kéž by nastal obrácený trend a namísto toho, že agresivita stále narůstá, začala mizet. A to nejen na Aktuálně, na silnicích, ale celkově v mezilidských vztazích.
24. 11. 2010 | 15:36

Carlso V. napsal(a):

Pocestný : vemte to jako interaktivní hry. Podle tématu a hlavně spoluhráčů hra baví či nebaví.

Těžko tu ale hledat zdroj poučení (i když občas ano) /anebo/ výsledek. Můžu hrát online šachy / anebo diskutovat. Diskuse je v něčem jednodušší, můžete kdykoliv odejí a neprohráváte na čas.

Když tedy mám chvíli a debata se mi líbí, zapojím se. Některá témata prostě nediskutuju, protože o otázce státu Izrael a jiných otázkách vím kulový. A jindy účastní hry jen hulváti, jindy hudbymilovní pomrkávači ..... každému co rád.

Vůbec se nezlobím na kvalitu diskuzí. Za sebe musím ocenit práci pana Stejskala - udržuje ji bez nejhošího póvlu.... A že se mi nějaká diskuze nelíbí ? Tak se neúčastním ...

pocestný, klídek, nechte idiotům to jejich/neše.

PS zkusil jsem server vasevec.cz. Jsem rychle zpět na aktualne...
24. 11. 2010 | 15:39

Petr S. napsal(a):

Ing. N.

Co se tyka moznych navrhu v oblasti, o ktere jste se zminila - je to skoro "prast jak uhod", nebot jak v Bruselu tak v Praze najdete vzdy lobisty, kteri budou pro nekoho pracovat a pro tohoto "nekoho" hledat vyhody, vyjimky a co nejvetsi "business" = zisk.

Ale obecne bych spise prenechal rozhodovani o tom, co stat muze/smi importovat (normy, zakony, podminky,..) statum samotnym a ne bruselske byrokracii.

Hromadeni moci (o urcovani a rozhodovani) totiz v sobe vzdy skryva nebezpeci totality... A Brusel neni zadnou vyjimkou...
24. 11. 2010 | 16:05

Petr S. napsal(a):

Ing. H.

K tomu pripadu nemeckeho podnikatele, kteremu bylo zabaveno 40 tisic zarovek (jak on je jmenuje "heatballs") na letisti Koeln-Bonn - prestupek proti EURO regulaci 244/09:

Pokud ovladate nemecky nebo anglicky:

http://www.heatball.de/en/
24. 11. 2010 | 16:15

SuP napsal(a):

Milan Bukovecký -
Tomu se snad nedá nic vytknout. Pravdivé (dle mého názoru), elegantní, neurážlivé. (Dokonce snad i "viníka" skoro pohladí.)
24. 11. 2010 | 16:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Pocestny:

Mejte prece soucit s lobotomikem - ta chybejici cast mozku prece musi byt znat... ;-)

*************
Milan Bukovecký:

Vas az surrealisticky text me opravdu zaujal, shledavam v nem jistou podobnost s Nezvalem ci Marquezem ("upadl hlavou na vlastní rozžhavený drát a skoro si odnesl znamení užitečného idiota....... Jeho závistivý vlak už dlouho bloudí někde jinde. Možná jede peklem jezuitů, mlsně si prohlíží střechu Hradčan, nebo asfaltku u Strakovky. ......Mezi pohrdavými, kteří šlapou po kostech revolucionářů a žijí z jejich smrti, nebo hyperboháči, kteří nabízí loterii o dýmový kroužek doutníku až na Antarktidě. ......se stane kůlem v plotu, tak jako ve svém loutkářství").

SKVELE!!!

..
24. 11. 2010 | 16:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní ženo,

vnímám to prakticky stejně jako Vy.

Ta agresivita je v této zemi všudypřítomná a myslím, že lidí, kterým takovéto protředí nevyhovuje, by se měli snažit pokoušet je změnit.

Mohu sem tam smazat nějakou nadávku, porušení zákona, abych dal najevo, že zde takovéto věci nemíníme strpět, ale zakázat agresivitu prostě nejde (ani ji mazat apod.).

Jedinou možností je, aby ti neagresívní vytvořili svým chováním takové společenské klima, že agresivita bude obecně považována za neslušnost (dnes tomu u nás tak není, ale v jiných zemích jsou na tom o dost lépe.). Možná se ten trend obrátit nepodaří, ale stojí za to se o to pokoušet (tím, jak se člověk sám chová). Alespoň já si to myslím.

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 16:26

Ing. N. napsal(a):

Petr S. (odpověď)
Ano, o žárovkách vím, ale to se přece netýká označování zdraví a přírodě bezpečných výrobků, který jsem navrhla. To je přece důležitější než nějaký zákaz dovozu žárovek, nebo ne?
24. 11. 2010 | 16:36

Petr S. napsal(a):

Ing. N.:

Co se tyka elekronickych pristroju a elektroniky a moznemu obsahu jedovatych latek, to uz je (od 2003?) EU regulovane.

Ale hracky zrejme jeste ne...Coz je dost podivne, vzhledem k veku "uzivatelu" takovych vyrobku a moznych nasledku. Takze je to zrejme (jeste?) na jednotlivych statech..

Jinak jsem nasel clanek k podobne problematice, kde "...EU Komise vyzývá Českou republiku, aby splnila rozhodnutí soudu o posuzování vlivů na životní prostředí...":

http://europa.eu/rapid/pres...
24. 11. 2010 | 16:44

SuP napsal(a):

Pane profesore -
Všimněte si, že mě se text pana Bukoveckého taky líbil. Možná by se TAM dala hledat příčina, proč my dva si nerozumíme.
24. 11. 2010 | 16:56

Carlos V. napsal(a):

Pane Stejskale, můžete prosím - pro účely t=to platformy - blíže specifikovat agresivitu ?
24. 11. 2010 | 17:04

Petr S. napsal(a):

Neco na zpestreni - k vyjadrovaci urovni mistnich blogaru -"off record" - rozhovor dlouholeteho komentatora CT Jaromíra Bosáka a experta Vladimíra Táborskeho:

https://www.youtube.com/watc...!

:-)
24. 11. 2010 | 17:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Carlosi V.

za agresívní považuji ofenzívní, nedůtklivé, sebestředné ad personam mířící projevy, jejichž zjevným (a často jedináým) cílem je oponenta dehonestovat, zesměšnit, poníži, urazit či nějak poškodit (odpověď případnou agresivitu stupňuje). Ne vždy musí nutně jít ruku v ruce se zvýšenou adresnou expresivitou, nicméně ta je skoro vždy příznakem této agresivity.

Ale uznávám, že je to výklad poněkud subjektivní a každý má tu míru, co je agresívní a co ne, v sobě nastavenu trochu jinak.

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 17:16

Carlos V. napsal(a):

Děkuji. Soudím-li podle sebe (jak jinak), trocha agrese uškodit nemůže.

Mě baví čist vlka apod.
24. 11. 2010 | 17:35

Medikolog napsal(a):

Vážený pane profesore,

z Vašeho

dobrovolného "svéhoodstranění" si dovoluji drze usuzovat, že nám připomínáte k aktualisovanou dolistopadovou reálii => návod jak nepřijít o místo (resp. o blog):)... Nebo jak nepřijít "na blok"?

Od okamžiku bujení tzv. "registrovaných" diskusí na jméno a na adresu si následující "axiom" občas připomínám....

Nemysli!
Myslíš-li, nemluv!
Mluvíš-li, nepiš!
Píšeš-li, nepodepisuj!
Podepsal-li jsi, odvolej...§§§...(/;>D)

Na jednu bývalou pozorovatelnu StB je dnes alespoň stovka kamer se záznamem... a další kamery jsou tam, kde dříve nebyl ani PS VB a další přibývají a přibývají. A přesto se miliardy veleúspěšně rozkrádají dál.. a

to je síla, to se nevidí,

nikdo nesedí nikdo nevisí..
24. 11. 2010 | 18:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Medikolog:

Ale to byla jen takova legrace - proste se mi zdalo, ze musim reagovat (samozrejme opet ironicky, jak je mym zvykem) na ten diskusni prispevek pana Stejskala... Proste to od pana Stejskala byla skvela nahravka, kterou neslo nevyuzit ;-)
Rozhodne si nemyslim, ze by me chtel nekdo za me psani nejak perzekvovat, to tedy opravdu ne...
Ostatne ten muj text je uz i jinde (napr. na webu literarek, prekopirovan dvakrat zde v diskusi) a za 1-2 tydny ho na to puvodni misto zase vratim...

..
24. 11. 2010 | 18:09

Carlos V. napsal(a):

vaclavhorejsi : jeden neví, co myslíte trochu vážně a kdy si děláte srandu.

A o to jde.
24. 11. 2010 | 18:30

Pípa napsal(a):

Tak nám zase někdo vystřelil z Aurory a tentokrát se ví kdo. No pan proferor Hořejší. Jenomže tenkrát prý má zásah přijít až za tři roky. To je dlouhá doba. To už nikdo nebude vědět kdo to zmáčkl. Jestli Paroubek nebo Klaus nebo kdo vlastně. Vznikne mnoho fám a teorií a přišijí to někomu kdo se ještě ani nenarodil. Pane profesore buďte v klidu a zapírejte. Z, z, a tuplem z, když by vám to náhodou opravdu přišili.
24. 11. 2010 | 18:49

Medikolog napsal(a):

Pane profesore, to vím... I já si ale občas rád zaironisuji, byť čertík poštívá vložit i kousek relného....

Zatím není důvod kohokoliv persekuovat, jinak by to dopadlo jako s KSČ a reálsocialismem, kdy ti největší antikomunisté zastávali v KSČ a ve státě významné funkce s rudou knížkou v kapse, tváříce a jednajíce se ruději než Lenin s Vinetouem dohromady - do času:-).

Jinak by přeci "samet" nebyl nikdy takový, jaký byl... kdyby zamaskovaní již necítili potřebu dál si hrát na soudruhy nejsoudruhovatější a neodmaskovali se. Tak se z předstíraných altruistů stali ze dne na den (ne po převlečení kabátů, ale po autodemaskování), přesvědčení kapitalisté typu kapitalistů z Marxovy doby.

Sebekontrola u tajných bezvěrců a nekatolíků existovala, jakožto účelová ZPOVĚĎ SVATÁ, již ve středověku.. sabotujíce úsilí zpovědníků a inkvisitorů.

Aby to nebylo jako v roce 1914, kdy do africké stanice došel por. Peabodymu telegrafický rozkaz: "Válka vypovězena, okamžitě arestujte nepřátelské cizince." Befehl je befehl i ve Velké (v roce 1914 ještě doopravdy velké) Británii. Takže zatímco za katrem zuřilo a nadávalo množství nebritů, dostalo druhý den telegram: "Zadrženo 5 Američanů, 12 Francouzů, 4 Italové, 2 Řekové, 1 Portugalec a 1 Rakušan. Sdělte, s kým vlastně vedeme tu válku?" Por. Peabody.
24. 11. 2010 | 18:49

argun napsal(a):

Vraťte nám profesore, vraťte nám satiru!!!

Ať praotec všech satiriků velký Martialis může v klidu odejít na vejminek!

Snažně Vás prosíme, po kolenou se plazíme! A to nejen Karel Mueller, jako vždy salutující ve stoji spatném oslněn majestátem Vaší titulatury, a to nejen vlk, usilovně bouchající svou analytickou hlavičkou o Váš hřebíček, avšak i duchovní guru nás nehodných, provařených "známých firem", které jste tak správně a trefně vyplísnil, totiž sám svatý Libor!

Vraťte nám své Destaro! Dejte nám Svět podle Hořejšího! Trpíme bez nich, ztraceni v neuchopitelném světě!

Na motivy Vašeho komediálního triptychu pak vytvoříme divadelní hru, absurdní tyátr o ubohosti českých elit, resp. těch, kteří by jimi tak rádi byli.

P.S. Jen pro Vaši informaci - k prastarému umění satiry je třeba mnohých ingrediencí. Hlavně lehkosti pera, nadhledu, elegance, vtipu a schopnosti v miniaturní zkratce dotknouti se ohniska infekce. To vše Vám chybí. Zůstává jen křečovitý škleb.
24. 11. 2010 | 18:59

Vico napsal(a):

Tak jak se zdá, každá pohádka má svůj konec. Poté, co "Profesorův triptych" se začal šířit jak kdysi samizdatově vydaný Tankový prapor od Škvoreckého a navíc každý další díl přilákával více a více čtenářů až člověk maně pomyslel na bleskový triumf J.K. Rowlingové se ságou o Harry Potterovi, přišel nám vše vysvětlit "český Marquez" M.Bukovecký.

Literární bublina profesorova Triptychu rázem splaskla jako hypoteční trh v USA.

Takže šlo jen o labutí píseň vyvolanou nečekaným, ale jen "chvilkových vzepřením", kdy místo viagry zaúčinkovala "libidózní deformace vlastní výjimečnosti."

Vše pak skončilo jak v kronice předem ohlášené smrti. Profesor po zásluze "upadl hlavou na vlastní rozžhavený drát."

Konec/to zase píše Shakespeare/bývá tichý..

Hlavně, že my se bavíme, alespoň někteří, a řičíme smíchy.
24. 11. 2010 | 19:21

almost glossed™ napsal(a):

"Byl moc dobrý", řekla liška.
24. 11. 2010 | 19:45

Viola napsal(a):

pane profesore, je to na mnoha místech, vybírám např:

http://www.outsidermedia.cz...

blisty.cz/2010/11/16/art55508.html -

http://www.rodina.cz/nazor1... -

radioulambatar.blog.cz/1011/21-vyroci-vlsr-bilance

wp.sms-praha.cz/

uni-sex.blog.cz/.../strezme-odkaz-velke-listopadove-sametove-revoluce-vlsr

//nezavisli.blogspot.com/2010/11/strezme-odkaz-velke-listopadove. ...
szm.hng.sk/index.php?option=com_content&task...Itemid...

a ještě i jinde
24. 11. 2010 | 20:23

ZAM napsal(a):

vaclavhorejsi:
"Mejte prece soucit s lobotomikem - ta chybejici cast mozku prece musi byt znat... ;-)"
Jenom naříznutá, Pocestny Vás nenazval loboectomikem.
24. 11. 2010 | 20:34

Pepa Řepa napsal(a):

Bratře Wěnceslaue nenechte se odradit.

Před dvaceti lety tady byla jistá baletní skupina.
https://www.youtube.com/watc...

Zpočátku ji také nikdo nechápal, ale za čas vyprodávala sportovní haly.

Věrozvěst a inovátor to má těžké.
Váš čas ale přijde, dočkáte se.
V O2 Aréně bude diskusní večer s Vámi. Přijde víc lidí než na Jardu Jágra.

Jestli se toho dočkám, udělám Vám plakát bez nároku na honorář.
24. 11. 2010 | 20:43

Andrea napsal(a):

...a už se chystá tv seriál Jak jsem zkoumal drby
...jen někdo tiše pláče, neslyšíte to?
24. 11. 2010 | 21:00

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

vaše hyperkorektnost když mluvíte o agresivitě a stupňované agresivitě poté co jste odpálil rozbušku - viz důvod napsání tohoto článku prof.Hořejšího, poté co soustavně předvádíte ve vzletných dialozích s největšími "rowdies" ponechávajíc záměrně ve hře jejich hrubé fauly je vskutku úchvatná.

Jak by řekl a.g. - soustavný pozorovatel vašeho vývoje

Hezký den.

P.S.: zkuste se někdy zamyslet nad 4 body, které jsem uvedl v diskusích o moderátorské manipulaci.
24. 11. 2010 | 21:10

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

ještě dotaz: Kdo vymaže vás, rozhodčího, když se nebudete řídit pravidly zápasu, když budete systematicky přehlížet fauly jedné skupiny "Rowdies". když budete manipulovat zápas a sám iniciovat fauly, když budete tematicky manipulovat nástěnku článků zadáváním "témat" blogerům, zastrašovat blogery,zjevně anebo skrytě v roli hlídacího "psa demokracie" nadržovat vajíčkářům?
24. 11. 2010 | 21:38

stejskal napsal(a):

Na všechny Vaše dotazy odpovídám kladně, pane Bédo.

Hezký večer.

Libor Stejskal
24. 11. 2010 | 21:45

tata napsal(a):

pane BEDO

nezlobte se už je to trochu trapne,respektuji vaš nazor ale je to jak kolovrat trapnosti,nemusim s panem Stejskalem souhlasit,ale proč ten vaš nazor psat všude a neustale ho opakovat,každopadně zde drží určitou uroven podle mě velice vysokou podle vas manipuluje dobra řek ste to ,ale kčemu stale to opakovat,vy chcete aby vas chapali druzí projevte pochopení i vy pro ty druhé,nechcete se nad tim trochu zamyslet,?
24. 11. 2010 | 22:07

almost glossed™ napsal(a):

Tata: každý píše o tom, co považuje za důležité.

Vy vyjadřujete cenzorovi poděkování a obdiv, Béda celkem konkrétně poukázal na to, co mu na jeho jednání vadí.

Příspěvků plných obdivu, respektu a úcty se zde v posledním měsíci z Vaší strany objevilo nesrovnatelně více, než Bédovy kritiky.

Myslím, že máte oba právo na svůj názor a šlo by to i bez "kolovratů trapnosti" apod.

Souhlasíte?
24. 11. 2010 | 22:42

tata napsal(a):

pane almost glossed

ano měl byste pravdu kdybych to od Vas a od pana Bedi,nečet už tolikrat a pod tolika blogi,jinak ale asi mate pravdu že bylo unfer ten kolovrat zato se omlouvam,obdiv je špatne slovo prostě pana editora respektuji,jak sem psal s 60 procenty mam jiny nazor než on,ale nadruhou stranu vidim jeho vysledky ,

bod 1 souhlasim a omlouvam zde sem selhal

bod 2 to už není nazor to už je jen osobní utok a protlačovaní vašeho pohledu podle mě takova polopravda,ale jo z pohledu vašeho je to jine i když zase polopravda když pišu tak vždy v jinem kontextu,vy pišete to same to je podle mě rozdil navic sem psal asi 3krat že stimto se nestotožnuji co napsal editor a nechapu proč to bylo zděleno,ale asi sem si to mohl odpustit.
24. 11. 2010 | 23:15

tata napsal(a):

pane Beda

OMLUVA ZA NEVHODNĚ NAPSANY PŘISPĚVEK
24. 11. 2010 | 23:17

tata napsal(a):

pane almost glossed

POSLEDNI VĚTA BYLA DIVNA,znamenala že sem si mohl odpustit cely přispěvek pro pana BEDU take sem se omluvil
24. 11. 2010 | 23:21

Pierrot napsal(a):

Tata

Nechte toho, nemá to cenu. "Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem". Já osobně jsem rád za prostor, který aktualne.cz poskytuje diskutérům a za způsob, kterým se o něj p. Stejskal stará. Je to můj soukromý názor podpořený dlouhodobou zkušeností a patrně i Váš. Pan a.g. tento pohled nesdílí a má na to samozřejmě právo. Tím však celá věc končí, není se dál o čem bavit. Komu se tu líbí, ten sem chodí, komu se tu nelíbí, jde se vyráchat v nějaké žumpě jako je třeba diskuze na ihned.cz. Pardon, že to beru tak zpříma, ale některé věci už jsou opravdu více než vyčpělé..

P.S.: Jsem samozřejmě Stejskalův agent. Beru 13Kc na hodinu, ale bavi me to..
24. 11. 2010 | 23:42

almost glossed™ napsal(a):

tata: Nepíšeme "to samé". Jen Vám to tak připadá, protože to nepovažujete za důležité nebo to nechcete slyšet.

Pokud reaguji na nějaký cenzorův útok na vybraného diskutéra, pak to vždy dokládám důkazy. Tentokrát byl o něčem podobném (vymezení hranic) celý blog, takže jsem si dovolil uvádět jen komentáře bez důkazů. Tím nejlepším důkazem byl blog samotný - jako celek.

Když se nedávno cenzor pokusil před ostatními diskreditovat kočku šklíbu, dokázala mu, že lhal, jen tím, že si po určité špatné zkušenosti vedla archív dotyčné diskuse a zkopírovala své příspěvky zpět. I tak omluva přišla až po mnoha přímluvách ostatních diskutérů...

Pro Vás je to STEJNÉ jako pokus přistřihnout křidélka jednomu blogerovi, jehož blog byl mimořádně úspěšný a neodpovídal názorové linii média.

Pro mě je to NOVÉ a považuji to za důvod k novým pojmenováním situace v novém kontextu. Že to autor převedl na vtip, jej šlechtí, že teď dokonce hovoří jen o vtipu, také, ale to nic nemění na důležitosti situace.

Pro Vás jsou obě reakce stejné a možná Vás otravují, protože se Vás osobně nedotýkají. Přesto si myslím, že je potřeba o nich mluvit...
24. 11. 2010 | 23:44

tata napsal(a):

pane almost glossed

omluvil sem se dal se ktomu nebudu vyjadřovat
24. 11. 2010 | 23:51

almost glossed™ napsal(a):

tata: cením si toho, jen jsem chtěl vysvětlit, jak je to s těmi polopravdami a útoky. Občas prostě musí člověk snést, že když se aktivně brání, není poznat kdo zaútočil jako první.
24. 11. 2010 | 23:55

almost glossed™ napsal(a):

Pierrot: jste opravdu člověk PŘÍMÝ.

Obdivuji vaši schopnost neohroženě v pravý čas na druhého zakřičet "Neurotiku!", "Paranoiku!" To hned tak někdo nedokáže.

Také se nezištně zastáváte slabších.
A tak je to správné, tak to má být.
25. 11. 2010 | 00:03

ZAM napsal(a):

Béda:
"Kdo vymaže vás, rozhodčího, když se nebudete řídit pravidly zápasu" Samozřejmě nikdo, pan Stejskal to dobře ví zrovna tak, jako já dobře vím, že Vaše otázka byla řečnická a ryze formální.
O tom přece je demokracie.
25. 11. 2010 | 01:37

ZAM napsal(a):

tata:
"podle vas manipuluje dobra řek ste to ,ale kčemu stale to opakovat" Protože jde o podlé jednání hodné neustálého pranýřování.
25. 11. 2010 | 01:40

Milan Bukovecký napsal(a):

Václav Hořejší

Docela dobře jste z toho vybruslil. I já mám dobrý pocit, že jsem to vypustil. Tak nějak mám dobrý pocit i z Vás. Teď si sednu na zadek a počkám, až někdy budu Váš fanda.

SuP

Když pan profesor psal tak nějak i pro mě, četl jsem ho rád. Pak se to jaksi převexlovalo, šel na to přes elity, ztratilo to kouzlo. Tož tak.

Vico

Jsem rád, že jste si přisolil. Nebyl byste to Vy, aby to tak nebylo. Bylo to však hebké jak Werichovo kafíčko. Myslím, že z Vás něco bude, i když zatím skládáte jen puzzle. Chce to do světa.

Milan Bukovecký
25. 11. 2010 | 07:08

žena napsal(a):

Violo, díky za odkazy. Moje dcery to nečetly, tak jsem ráda, že jim můžu na onom blogu pana Hořejšího názorně ukázat, co by se před revolucí psát NESMĚLO, zatímco teď se to pouze NEMÁ.

V blogu P.Havlíka Rejpal uvedl:
"Ono bylo možné být relativně svobodný v nesvobodné zemi - i naopak být totálně nesvobodný v zemi vcelku svobodné"

Autocenzura je jednoznačně projevem nesvobody, protože při ní respektujeme určité mantinely. Zde došlo k dodatečné autocenzuře. Je známo, že proti mocipánům a jejich praktikám je vést řeči neradno. Už po Husovi chtěli, aby odvolal.
Je smutné, že tady zapůsobilo na pana Hořejšího okolí. Všichni to v sobě máme - strach ze ztrapnění se, co lidi řeknou...

Pane Hořejší,
ještě jednou díky, že jste to napsal a zveřejnil. Je fajn, že nám sem ten blog vrátíte.
Přeju Vám zdraví, štěstí a hodně síly pro další blogování.
25. 11. 2010 | 08:02

Peter Kmeťo napsal(a):

Pan Profesor,

nemali ste to odstrániť, blbcom - ani tým demokratickým sa nesmie ustupovať ! Držím Vám palce a teším sa na ďalšie skvelé príspevky.
25. 11. 2010 | 09:11

Vladislav Černík napsal(a):

Pane kolego ze stejné Alma máter
(jsem spolužák V. Pačese):
Doplňte vaše prohlášení o to, že
neprohlašujete, že na vás někdo činil nátlak, byť se dušujete, že ho nečinil,
a prostě to neprohlašujete jenom proto, že
by se našli pokleslí jedinci, kteří by to zpochybňovali.
25. 11. 2010 | 10:49

Béda napsal(a):

V. Černík,

Pamatujete na tu pohádku? Odvolávám, co jsem prohlásil. Odvolávám, co jsem odvolal. Odvolávám co jsem odvolal.

Čili pan profesor prohlásí kupř.:
Nikdo na mě nečinil žádný nátlak - pohovořil jsem akorát s bratrem, pár diskutérů mi připomnělo jaké instituci šéfuji, někdo mě obrazně přirovnal k A.H., Dutschkemu, Rote Armee Fraktion, někdo mě nazval bolševikem, nepřítelem demokracie...

Nemyslíte, že opakovaný vtip přestává být vtipem?
25. 11. 2010 | 10:54

Petr S. napsal(a):

pan autor:

pane Horejsi, vzhledem k nazvu vaseho clanku - mohl byste strucne popsat/nastinit, kdo podle vas jsou "nepratele svobody a demokracie" ?
25. 11. 2010 | 10:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Petr S.:

"mohl byste strucne popsat/nastinit, kdo podle vas jsou "nepratele svobody a demokracie" ?"

No prece ti, kterym se libil ten muj clanek! ;-)

**************************

Vsem:

Z me reakce (smazani toho puvodniho textu) by se mohlo zdat, ze jsem nejaky slaboch, ktery odvola, jakmile se jeho psani znelibi mocnym (t.j. napr. Carlosi V, argyunovi, SuPovi, panu Stejskalovi).
Neni tomu tak - smazal jsem to az po nekolika hodinach waterboardingu, kteremu jsem byl podroben nekolika muzi v cernych kuklach (v jednom okamziku jsem na tricku jednoho z nich (postavou podobnemu p. Stejskalovi) zahledl emblem Aktualne.cz).
To vite, takovy hrdina zase nejsem, tak jsem to nakonec odstranil...

..
25. 11. 2010 | 12:23

simoneer napsal(a):

Pane profesore, hážete perly sviním. Hloupému napověz, chytrého kopni. Je smutné, kolik lidí nemá aboslutně žádnou sebereflexi a jsou argumentačně zaseklí (anti)bolševici. Sílu!
25. 11. 2010 | 12:32

Fraser napsal(a):

Pro zajemce o puvodni text: http://bit.ly/gkypPB

Co Internet uchvati, to uz nevrati...
25. 11. 2010 | 12:43

Béda napsal(a):

vaclavhorejsi,

kdyby ten původní článek nebyl natolik nepodoben skutečnosti, nebyla by vznikla tak vyhrocená polemika.

Ten článek oslavující úspěchy VLSR při příležitosti oslav státního svátku doslova zaťal do živého. Vědecká kapacita si dovolila naznačit, že v království dánském něco silně zasmrádlo.

To další již ani nemá cenu komentovat. S tím se již musíte vypořádat sám. Kdoví co jste tím článkem mínil, jaké byly vaše motivy.

V každém případě jste nastavil zrcadlo pečlivě udržované fasádě a následující diskuse odhalila jak to vlastně je s tou demokracií.
25. 11. 2010 | 12:52

Pepa Řepa napsal(a):

V kauze triptychu bratra Wennceslaua došlo k zajímavému obratu.

Svědci potvrdili, že autor blogu klesl na kolena, vše odvolal, ale vzápětí když se zvedal z kolen zamumlal:
EPPUR SI MUOVE.

K historické události došlo včera po půlnoci v Casino Pallais Savarin v místnosti, kde se provozuje ruleta.

Pro aktualne.cz Pepa Řepa
25. 11. 2010 | 12:54

Petr S. napsal(a):

Pan autor:

"...Neexistuje žádný zločin, zadny podvod, žádný nekaly trik a žádné neřesti, ktere by nezily z udrzovani v tajnosti.

"Prines" tyto tajnosti na denni svetlo, popis je, zesmesni je v ocich vsech a tak budou tyto drive nebo pozdeji verejnosti a verejnym minenim odsouzeny a zavrzeny.

Samozrejme neni takoveto zverejneni zadnou magicky lecici medicinou, ale je to jediny prostredek, bez nehoz vsechny ostatni selzou a nemohou mit uspech..."
-----

Vas pamflet spada absolutne do smyslu yse napsaneho, i kdyz mnozi nebudou souhlasit.

Pro zajimavost - ten volne prelozeny citat pochazi od osoby, ktera dala jmeno cene, jez je udelovana za mimoradne uspechy, dila a ciny v zurnalismu a literature - JOSEPH PULITZER.

Takze diky a jen tak dal...
25. 11. 2010 | 12:55

santawizard napsal(a):

pan profesor je borec ve svém oboru a navíc je proslavený blogař,to je jasný.Nevím jak to všechno stíhá.Klobouk dolů.Co se týče diskuze,tak buď se spolu všichni bavíme nebo se spolu hádáme a nebo se vzájemně ignorujeme.To je všude stejné.Politická a hospodářská soutěž je sport.Pravidla hry jsou však zahalena tajemstvím.Někdo je ovládá víc,někdo míň ,ale nejvíce v budoucnu je budou ovládat samotní počitačoví roboti.Are you blind?Is your computer reading it for you aloud?Blíží se vánoční svátky.Od Mikuláše až do 3 králů budou vánoční a komerční atmosféra.Přeji všechno nejlepší.
25. 11. 2010 | 13:15

Béda napsal(a):

vaclavhorejsi,

a proč jste to tedy odstranil se značkou autocenzura? Chcete říct, že to, co jste uvedl v tom zdůvodnění byla jenom fabulace?
25. 11. 2010 | 13:19

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

Poslední Bédův příspěvek dokládá, jak málo chybělo ke spuštění levicového povstání proti ultrapravicové protofašistické vládě. A to jen na základě vašich "legrácek"...
25. 11. 2010 | 14:00

Béda napsal(a):

PatientO.T.,

opět fabulujete. Béda nepsal nic o žádném povstání kvůli článku p. Profesora. Nebojujte proti tvrzení, které jste si sám vykonstruoval ve své hlavě.

Béda tvrdil:
1) že článek nastavil pečlivě udržované fasádě ironické zrcadlo ne nepodobné skutečnosti. Proto se natolik rozšířil. Jednotlivé uvedené body nebyly většinou příliš objevné, v diskusích pod články byly již jednotlivě mnohokrát vyřčeny. Pan profesor je ovšem ¨s vědeckou přesností roztřídil a seřadil, doplnil a v článku zaštítil svým jménem. Proto ta diskusní hysterie (tímto pozdravuji pana Stejskala a sbor užitečných statistů udržujících kultivovaný průběh a směr diskuse - natíračů fasády) a paseka.

2) že diskuse pod ním v podstatě potvrdila pochybnosti o stavu demokracie v české společnosti uvedené hned v 1. bodě původního článku.
25. 11. 2010 | 14:12

PatientO.T. napsal(a):

Bédo, pssst. Já nefabuluji, dělám si legraci...
25. 11. 2010 | 14:27

Béda napsal(a):

PatientO.T.,

krom jiného ta diskuse v praxi ukázala víc než deset teoretických konferencí na téma "umíme diskutovat" jestli skutečně umíme diskutovat, tzn. věcně argumentovat, naslouchat druhé straně, případně střízlivě a bez urážek oponovat její argumenty, odhalila kdo neumí a uchyluje se k podpásovkám...
25. 11. 2010 | 14:37

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:

To je věc pohledu. Mě ta diskuse nepřinesla téměř nic nového. Snad jen ujištění, že někteří diskutéři jsou opravdu paranoidní...
25. 11. 2010 | 14:47

Vysedlina pathologicka napsal(a):

vaclavhorejsi 25.11 12.23.04
jo táák, už je mi to jasné, jak to myslíte. Kvok?

žena
přiznám se, musím si od pana Kishona něco přečíst, humor mám ráda. Ale bude-li to v hebrejštině a ironické, musím to číst pomalu a alespoň třikrát sem a tam, jsem bez vyššího vzdělání.
Děkuji za Vaši reakci.
25. 11. 2010 | 16:19

uvíra napsal(a):

Pane Hořejší díky, pište dál. Reakce na vaše blogy mne vždy velmi pobaví.
25. 11. 2010 | 18:50

Carlos V. napsal(a):

Vaclavhorejsi : si opravdu nemyslím, že jste opravdu odvolal ... Vaše hra, Vaše dvojitá/trojitá/xtá ironie, Vaše piruety.

Ale prosím necpěte mi do huby co jsem nepsal.
25. 11. 2010 | 23:22

im napsal(a):

@Vysedlina patologická

Kishon se vyskytuje hojně i v českém překladu, přehled třeba na wikipedii v jeho medailonku.

Vám by se určitě líbily tyhle satirické povídky, humor je to laskavý.

http://www.databazeknih.cz/...
25. 11. 2010 | 23:26

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Prosím, když už informujete, tak nezkracujte a nemlžte.

Uvádím věc na pravou míru:

Autor blogu klesl na kolena, vše odvolal, ale vzápětí když se zvedal z kolen si tiše zpíval:
Točí se, točí kolo ve mlýně,
točí se točí, já jsem v tom nevinně,
točí se kolo, voda na něj padá
a já tomu mlýnu teď ukazuju záda.

(pro mladší ročníky - je to píseň Petra Lutky)
26. 11. 2010 | 06:17

žena napsal(a):

Oprava:
...točí se kolo, voda s hlukem padá...

Omlouvám se za uvedenou nepřesnost.
Vysedlina pathologická
Taky neumím hebrejsky a ironické texty též čtu několikrát, protože satiru mám ráda a mám dlouhé vedení. I text pana Hořejšího jsem četla několikrát. Chci se zeptat pana Hořejšího, jestli není příbuzný s K.H.Borovským.
Stejně jako paní iga si myslím, že by se Vám Kishonovy povídky mohly líbit.

Paní igo, díky za odkazy na Kishonovo dílo.
26. 11. 2010 | 07:38

stejskal napsal(a):

Nechodila jste za bolševika do divadélka v Nerudovce či na Baráčnickou rychtu, paní ženo? (zrovna tuhle mám hodně rád ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
26. 11. 2010 | 12:46

Vysedlina pathologická napsal(a):

žena, im
Děkuji za typ, zkusím určitě vyhledat a něco přečíst. Mějte se pěkně.
26. 11. 2010 | 14:19

žena napsal(a):

Chodila a taky třeba do Činoheráku a na Porty... O zábavu nás komouši nepřipravili, kdo chtěl, tak se bavil :-)

I Vám hezký den, pane Stejskale.
26. 11. 2010 | 14:45

vaclavhorejsi napsal(a):

žena:

"Chci se zeptat pana Hořejšího, jestli není příbuzný s K.H.Borovským."

Jiste, to je muj bratranec ;-)

..
26. 11. 2010 | 14:53

žena napsal(a):

Proto jste mi ho svým dílkem připomněl :-)))

Pane Hořejší, vřelé díky za nádhernou satiru. Přeju Vám moc a moc štěstí, zdraví a síly do dalších blogů. Mějte se krásně.

Renata Vostrovská
26. 11. 2010 | 15:20

Slávek9 napsal(a):

Pro mě je článek zajímavý a z mého pohledu hodně pravdivý. Bohužel. Jestli to takto půjde dál, tak lituji, že jsem zplodil potomky, protože to budou chudáci. Vychoval jsem je poctivosti a čestnosti a to se teď nenosí. A na převýchovu je už pozdě.
26. 11. 2010 | 21:50

Fjury napsal(a):

překvapil jste mě, že jste ztratil odvahu, když jste ji nejdřív měl. Já ji tedy nemám. Ale nemáte se za co omlouvat, pravá demokracie by měla umožnit jakýkoliv názor publikovat. Hlavné je, že alespoň něktde si Váš článek ještě můžem přečíst.
29. 11. 2010 | 16:03

vaclavhorejsi napsal(a):

Fjury:

Proc myslite, ze jsem ztratil odvahu???
Cozpak nechapete, ze to "stazeni" byla jen takova legracka?
Je to dostupne na 10 jinych mistech...
Stejne to tam cca za tyden dam zpet...

..
30. 11. 2010 | 09:52

RaZ napsal(a):

Pane profesore,
smekám a celé to kvituji coby velmi kvalitní "něco do mlýna" - zkrátka něco jako tzv. moje krevní skupina.
Jen mne pro "proběhnutí" diskuze k tomuto článku víc než dost děsí, jaké procento lidí nebylo schopno (nebo ochotno) pochopit smysl i podání.
Nicméně usměvná diskuze to je, jen co je pravda - leč ten úsměv se mi zdá kapánek zahořklý.
.... holt asi někde soudruzi z NDR udělali chybu ....
22. 12. 2010 | 11:29

fabianogolgo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=s4vcC0V611Y&feature=related
07. 01. 2011 | 16:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy