Heroický zápas mezi Dobrem a Zlem dobojován!

27. 01. 2013 | 21:04
Přečteno 29431 krát
Konečně máme za sebou prezidentské volby – zaplať Pánbůh…

Dovolte pár postřehů:

1) Abych předešel otázkám a domněnkám diskutérů – ve druhém kole jsem nevolil, protože se mi žádný z kandidátů nezamlouval.

2) Ačkoli ve mně tedy jakýkoli výsledek nemohl vyvolat jakoukoli silnější emocionální reakci, musím se přiznat, že jsem konečný výsledek přijal s jakousi škodolibou radostí. A to proto, že ta mediální palba na podporu Knížete už byla opravdu nesnesitelná. Připomínala mi živě situace např. před sjezdy KSČ, kdy se na nás neustále valil podobný proud vyjádření podpory od těch či oněch umělců, vědců či traktoristů. Byl jsem tedy svým způsobem rád, že těm zuřivým propagandistům „zmehlo“.

3) Překvapilo mě, jak dobře nakonec K. Schwarzenberg dopadl – já jsem tipoval, že nemůže dostat víc než nějakých 35%. To, že první místopředseda mimořádně nepopulární vlády dostal skoro 45%, je těžko pochopitelné.

4) Překvapilo mě, jak K. Schwarzenberg ochotně skočil na tu léčku s Benešovými dekrety. Bylo až neuvěřitelné, že ministr zahraničí České republiky (diplomat!!) řekne něco (Beneš do Haagu), co by si nedovolil říci ani nějaký umírněný představitel sudetských Němců. Podobně mě překvapilo, jak se K.S. v poslední televizní debatě osopil na válečného veterána, který mu položil nepříjemnou, ale zcela korektní otázku „na tělo“.

5) Překvapilo mě i to, jak až trapně působila většina z těch prominentních podporovatelů K. Schwarzenberga v poslední televizní debatě (kromě M.Zámečníka).

6) Mimořádně nepříjemně mě překvapilo, že T.Halík v jednom předvolebním rozhovoru použil výrazu „zbolševizovaná ČSSD“ a pravil, že současná vláda je stokrát lepší než případná vláda ČSSD. Když jsem s ním o tom korespondoval, napsal mi, že „náš národ neobstál v tomto testu kulturnosti“, že „99% vzdělaných lidí se postavilo na stranu noblesy proti demagogickému alkoholikovi.“, že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“. To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem.

7) Dostal jsem vynadáno od jednoho svého kamaráda (J.N.) za to, že jsem na dotaz nějakého novináře pověděl, že v druhém kole volit nebudu, jelikož se mi žádný kandidát nezamlouvá. Tento (asi již jen bývalý) kamarád mi napsal: „Právě jsem narazil na Tvé alibistické prohlášení pro tisk a nechci věřit očím. Jestli bude prezidentem Zeman se všemi těmi bývalými estébáky, Šloufem s Weigelem a Lukoilem s ruskými agenty v pozadí, nikdy Ti to nezapomenu. Nemáš právo nepřímo veřejně nabádat ostatní, aby nevolili. Jako vědec si snadněji dokážeš opatřit potřebné informace než většina ostatních občanů a jistě máš dostatečnou životní zkušenost vybrat jednoho z kandidátů. Dosud jsi měl prostor vyjádřit se veřejně k čemukoli a Tvoje poslední prohlášení považuji za pro mne neuvěřitelný lapsus.“
To je typický příklad toho, co jsme během posledních týdnů viděli neustále – lidé, kteří se považují za ty pravé demokraty, zjevně považují za demokratické pouze to, co je ve shodě s jejich názorem. V těchto týdnech se bohužel jasně ukázalo, jak chatrná je demokratická slupka těchto lidí (ať už je to onen J.N. nebo T.Halík).

8) Myslím, že průběh kampaně opravdu skvěle zhodnotil Přemysl Houda na České pozici.

Obzvláště se mi líbily následující pasáže jeho článku:

„Schwarzenbergův tým ale rozpoutal jinou nízkost – o několik pater sofistikovanější, a proto kultivovanější. Jeho přívrženci od počátku používali učebnicovou propagandu s cílem přemalovat skutečnost. Nejde o to, JAK ji přemalovávali, hrozivé je, ŽE přemalovávali. Ještě před prvním kolem prezidentské volby vznikla davová psychóza vedoucí k šíření hesla Kdo nevolí „Karla“ je neslušný, což pokračovalo i před druhým kolem.“

„Vábničce angažovanosti a podpory podlehla i většina mainstreamových médií. Kdo si přečetl třeba jen titulky v novinách a jejich internetových mutacích několik dnů před volbou – Lidové noviny, MF Dnes, Hospodářské noviny –, nabyl dojmu, že se Česká republika nachází vpředvečer zápasu boje satana s bohem o vládu nad světem.“

„Tato angažovanost médií ale byla na rozdíl od praktik Zemanova týmu kontraproduktivní. Lidé zřejmě podprahově cítili obelhávaní. Možná si řekli: Když je Schwarzenberg onen bojovník světla, proč se to na nás odevšad valí? Proč není úniku před desítkami hromadně rozesílaných e-mailů podporujících „knížete“? Pravda přece nepřichází v doprovodu mnoha tisíc trubadúrů vyvolávajících hesla, ale potichu a nebojí se posměchu od všech mocných.“

„Na nerozhodnuté voliče totiž jeho(K.S.) fanouškovské společenství působilo jako zuřivá smečka, která nemilosrdně zardousí každého, kdo si myslí něco jiného, například otevřený dopis Jiřího Stránského a Hynka Bočana Martinu Dejdarovi nebo reakce médií na prohlášení Vladimíra Franze, že bude volit Zemana (média z něho obratem udělala vyvrhele).“

„V demokracii nemají nikoho za jeho názor – pokud není proti základním lidským právům – média pronásledovat jako štvance. Manifestovaná náklonnost ke Schwarzenbergovi byla na způsob potlesku v osvětleném sále: kdo netleská, před tím se mějme na pozoru.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

A68 napsal(a):

Zatím jsem nepochopil, proč pravice vyslala do voleb jako svého reprezentanta pana Karla, pan Přemysl byl už od začátku do počtu. Bylo přece jasné, že Karel je pro většinu společnosti nevolitelný. A to se potvrdilo i přes, v našich podmínkách, neuvěřitelnou mediální kampaň.
Levice se taky moc nepředvedla, a tak zůstal i přes své mnohé špané stránky, v podstatě jediný vážný kandidát pan Miloš.

Mladou frontu nekupuji, na Hřebejka do kina nechodím, a až uvidím jezuitu Halíka rovnou pálím softwarovými kuličkami mezi oči.
28. 01. 2013 | 15:26

Černoprdelník napsal(a):

Ad autor
Na pátera Halíka nám, prosím, nesahejte! Od převratu byl pro protireformaci, refeudalizaci a rekatolizaci tohodle zavšiveného, plebejského a atheistického škodolibého národa! Dále je třeba vymýtit Švíka. Nikdo si z nás pr..l dělat nebude!

Silvie, přiďte ke mně ke zpovědi ke Sv.Jiljí! Dám Vám rozhřešení, popř. exorcismus! Boží Veronika Vendlová už tu je. Máme pokojíčky s příslušenstvím 400,- Kč osoba a noc. A nemusíme platit daně. A pronajímáme i refektář pro večírky a tak.
28. 01. 2013 | 15:32

Caroll napsal(a):

Karel Mueller
Dobrý. Jenom se bojím že někteří fanatičtí příznivci K.S. to jen tak nenechají. V USA když je prezident zvolen tak to skoro všichni tak berou a je to JEJICH prezident. Ale tady jde o něco jiného: o moc, a hlavně o peníze. Ta hysterická kampaň musela stát spoustu peněz a ty se musí nějak vrátit. A pokud se M.Z. pokusí realizovat svůj program -třeba majetkové přiznání- tak to bude ještě horší. Mohou se pokusit třeba o atentát, někdy na jaře příštího roku, mnoho jiných možností jim nezbývá. A potom pravomoci převezme Nečas, vyhlásí výjimečný stav a odloží volby na neurčito. Potom onemocní a pravomoci prezidenta převezme K.S. I tak by mohli tito lidé uvažovat. Jsou všeho schopní, takový Kraďousek by takový scénář jistě schvaloval.
28. 01. 2013 | 15:33

Černoprdelník napsal(a):

Ad autor
Na pátera Halíka nám, prosím, nesahejte! Od převratu byl pro protireformaci, refeudalizaci a rekatolizaci tohodle zavšiveného, plebejského a atheistického škodolibého národa! Dále je třeba vymýtit Švíka. Nikdo si z nás pr..l dělat nebude!

Silvie, přiďte ke mně ke zpovědi ke Sv.Jiljí! Dám Vám rozhřešení, popř. exorcismus! Boží Veronika Vendlová už tu je. Máme pokojíčky s příslušenstvím 400,- Kč osoba a noc. A nemusíme platit daně. A pronajímáme i refektář pro večírky a tak.
28. 01. 2013 | 15:34

Katolík napsal(a):

Černoprdelník
ach ano, to je úroveň, pokud to není míněno ironicky. Chudák Kristus, to je opravdo projev hodný odpouštění...
28. 01. 2013 | 15:41

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Co mi pamet slouzi, tak jste tu s velikany vzdy souhlasil. (Ostatni zaroven obvinujete ze svazactvi :-))

Mimochodem, pravidelne tu narikate nad tim, ze ceske hospodarstvi je v nemeckych (ci obecneji cizich) rukach. Banky pritom privatizoval nejakej Zeman.

Obavam se, ze mi nerozumite. Zemanovi clenstvi u komunistu bylo nevyznamne (a zcela pochopitelne v kontextu doby). Partu Kavanu, Sloufu, Nejedlych, Schlingu, Palasu, Fenclu a dalsich za Zemanem pochopitelne vidim (stacilo si pustit v sobotu televizi) - a ani nepotrebuji vedet, kdo z nich byl podepsany estebak. Podstatne jsou pro mne Kavanovy grippeny, Schlingovy dalnice, Fenclovy dotace (sobe), Sloufovy domluvy s Mrazkem, Nejedleho financni toky, Palasovy penziony ... mam pokracovat ? Zeman se dovedl vzdy o kamarady postarat.

Schwarzenberg je pro me kavarensky konzervativec, ktery by v uradu aktivni - presne v duchu ustavy - nebyl. Zeman bude aktivista a stara garda tahne s nim. Proto jsem volil Schwarzenberga - bez ohledu kdo co pohnojil nebo nam vsem jeste pohnoji.

Take si dovolim povazovat za dulezitejsi prezidentuv alkoholismus nez rodny jazyk jeho manzelky. (Ale chapu, ze cesky narod ma tyto dve priority prehozene.)
28. 01. 2013 | 16:15

Karel Mueller napsal(a):

Carrol:

To je velmi nepravdpodobný scénář. Jinde snad, tady ne, už jen proto, že zde není síla schopná udělat puč. Kromě dalších faktorů.

To už by pak šlo opravdu do tuhého s výsledkem nejasným a koncem velmi ošklivým.

Nemohu za pány myslet, ale obyčejný selský říká asi toto: Když budete mít pohádkové konto, tak spíš oželíte nějaký lukrativní kšeft, než budete riskovat ztrátu všeho.
28. 01. 2013 | 16:27

Sláma napsal(a):

Bude u nás probíhat modrofialová revoluce?
V britských listech byl publikován velice zajímavý příspěvek, který přirovnává
Schwarzenbergovu předvolební kampaň a to, co se odehrává po ní k tzv. barevným revolucím v postkomunistických zemích. Autor, Čestmír Rovný, píše: "Prostředky a technologie mediální manipulace, které byly ve prospěch Karla Schwarzenberga použity, by zasluhovaly hlubší odbornou analýzu, ale podobnost s tzv. barevnými revolucemi, které přivodily, nebo se pokusily přivodit mocenskou změnu v mnoha zemích bývalého východního bloku je očividná....Jediné, co ještě nebylo použito, jsou stupňující se demonstrace Schwarzenbergových příznivců, kteří by jeho porážku ve volbách nepřijali."
Musím říci, že mě trochu zamrazilo. Budou se snažit příznivci Karla Schwarzenberga nedemokratickými prostředky zvrátit výsledky demokratických, přímých voleb prezidenta republiky?
Zatím, podle pokračující hysterie médií, patřících německým majitelům (MF Dnes, Lidové noviny, Neviditelný pes, Aktuálně) či miliardářovi Bakalovi (Hospodářské noviny, Respekt) to začíná tak vypadat. Nevyzvou příslušníci Jednotné kulturní fronty k protestním demonstracím na náměstích?
28. 01. 2013 | 16:29

xyzy napsal(a):

buldatra 09:04

Karel Schwarzenberg není Švýcar, jak tvrdíte! Má dvě občanství, švýcarské a české. Toho druhého se nikdy nezřekl.
A mimochodem, narodil se v Praze a zhruba 10 let prožil v Čechách.
To jen abyste věděl.
28. 01. 2013 | 16:36

xyzy napsal(a):

Sláma 16:29

Vřele doporučuji najít si jiný, pokud možno solidnější zdroj, než jsou BL.
28. 01. 2013 | 16:39

Karel Mueller napsal(a):

scallope,

skutečně jsem na téma Zeman za celá léte neřekl slovo, tady si vymýšlíte.

Naříkat mohu, ale je mi to kulové platné. Mimochodem, privatizaci měla pod palcem ODA a v ní hrál kníže nemalou, pokud ne přímo rozhodující roli.

Ale já jsem Vám jasně napsal, proč jsem volil tak, jak jsem volil. Nepřistoupil jsem k volbě zaujatě, zvažoval bych proti i pro a třeba knížete nakonec volil. Ale po tom, co předvedl, to prostě nešlo. Nakonec si přečtěte i profesora, napsal to velmi výstiženě.

Pokud jde o Zemanovy "hříchy", život mě naučil si nedělat iluze o ničem a o nikom. Uvidíme, co předvede. Koneckonců Zeman je schopný a inteligentní člověk.
28. 01. 2013 | 16:40

Silvie napsal(a):

A opět jedna "pochvala" pro Aktuálně a "korektního, nezaujatého a objektivního" pana Stejskala. Média ale dál vedou svou odpornou kampań a dál štvou a rozdělují národ, neschopna akceptovat demokraticky zvoleného vítěze voleb. Čekla bych od nich omluvu, sebekritiku, cokoliv ("to jsme to posra..."), ale NIC, NIC, NIC.
"Nekritická podpora většiny sdělovacích prostředků se vymstila Karlu Schwarzenbergovi, ale doplatit na ni mohou i samotná média. „Co je opravdu fatální a co zazlívám všem těm pánům Balšínkům, Šabatům a spol., je, že podřízli definitivně důvěryhodnost českých novinářů, protože ze svých médií udělali propagandistické hlásné trouby,“ kritizuje mediální odborník nejvíce angažované Lidové a Hospodářské noviny.

Velký krok ke konci české žurnalistiky

Teď už nikdo nemůže vzít do ruky tyhle noviny a říct si, že si v nich přečte nějakou nestrannou informaci. „Teď už si vždy řekne, co je za tím za zájem, jakou hru teď na něj hrají. Už nikdy těm novinám nelze věřit, že jsou nestranné. Tohle poznání si může každý člověk přenést na média obecně. Svým způsobem se ti pánové v denících a v Aktuálně.cz!!!!!!!!!!!!!! zasloužili o velký krok ke konci české žurnalistiky,“ domnívá se Petr Žantovský."
28. 01. 2013 | 16:46

Mira napsal(a):

Silvie
ta podpora většiny médií a kulturní fronty sice vyvolává nedobré reminiscence, ale dá se to ale brát i jinak. Třeba tak, že s tím už budeme počítat. Víme, kdo za koho kope. Oni to přece dělají více nebo méně zjevně nepřetržitě a takhle se to docela projasnilo.
Jak řekla jedna fanatická příznivkyně božského Karla - noste pořád placky na klopách, aby bylo na první pohled vidět, kdo je kdo. Kdyby byli trošku chytřejší, tak by věděli, že každá akce vyvolává reakci, to se taky stalo. Každá tzv. celebrita si myslí, že se z ní potento. Prd !
28. 01. 2013 | 16:58

Sláma napsal(a):

To xyzy: Jaký zdroj máte na mysli? Pokud tady budou média dělat modrofialovou revoluci, zcela jistě v tom budou zapleteny média pana miliardáře Bakaly, tedy Hospodářské noviny a Respekt, stejně jako média pana Arnolda z Düsseldorfu, tedy MF Dnes, Lidové noviny, Neviditelný pes.
Takže už prakticky žádný zdroj nezbývá ...
28. 01. 2013 | 17:00

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Ok, bud Vam verit, ze jste nekritickou vernost zatim projevoval jen nynejsimu velikanovi. (O nem iluze pri vsi ucte - mate.)

Chapu, ze Scharzenberga jste nemohl volit od chvile, kdy se vyjadril kriticky o Benesovi - toho take vzdy a vsude verne branite.

Pri obdivuhodne vernosti bych doporucoval mene obvinovat ostatni ze svazactvi - pusobi to neverohodne :-)

Zeman i Schwarzenberg jsou schopni a inteligentni. Zeman by byl bezpochyby lepsi hrac pokru, Schwarzenberg zase lepe ovlada sve ego.

PS Pan profesor psal o kampani a nikoliv od kladech a zaporech kandidatu. (On sam ve svych textech moc konzistentni neni, ale to take nelze cekat, kdyz je pise na "prvni dobrou".)
28. 01. 2013 | 17:03

ferdos napsal(a):

Málo se píše o tom, že Zemana ve 2. kole řada lidí volila NAVZDORY jeho kampani. Že nakonec zatnuli zuby a "šli mu to hodit", když už nikdo třetí nebyl. Důvodem mohlo být prosté srovnání věku, duševní svěžesti (neurolog by to řekl možná i jinak), znalostí státní správy, předpokládané schopnosti samostatného rozhodování atd.
Nikdo nevíme, co bude za 3-4 roky ve světě, a máme zkušenost s prezidenty s podlomeným zdravím (Hácha, Beneš, nakonec i Svoboda). Po této úvaze se v tuto chvíli jeví jako vhodnější kandidát Zeman.
28. 01. 2013 | 17:06

Silvie napsal(a):

Míra
Jo, to - "aby se vědělo, kdo je kdo" - mně taky dostalo.
To je jak z doby krutých 50.let nebo nástupu fašismu. Dneska jsem jednoho takového mladé blba potkala - zřejmě mají pocit výlučnosti a povýšenosti nad plebsem. Tak je nechme.

Jen se obávám, že tu budou snahy zpochybnit volby - viz trestní oznámení na Zemna ohledně financování kampaně. Ovšem financování kampaně jeho konkurenta nikoho nezajímá, přestože Bakala musel podmáznout všechna média.
Už jsem to tady nanesla, bojkotujme noviny, bojkotujme ty fanatické "umělce".
Bez nás pochcípají hlady, protože studentíci a Pražáci je neuživí.
Divadla pravidelně zaplňují autobusy těch "buranů", jimiž oni tak pohrdají.
28. 01. 2013 | 17:09

voli napsal(a):

Pod toto se mohu s klidem podepsat, protože to je pravda. Jistě, pro mnoho voličků KS zaslepených právě tou propagandou o které píše autor článku- je tato pravda bolestivá- ale věřím že vetšina voličů KS prohlédne pozlátko a aurelu nečeho co nikdy neexistovalo. Jejich bezchybný je pouze člověk s neuveřitelou podporou medií
28. 01. 2013 | 17:18

Aleš Vyhnal napsal(a):

Pane Hořejší, doufám, že jste pořádně vyčinil svému bratrovi, který podepsal výzvu vědců, VŠ pracovníků apod. na podporu Schw.
28. 01. 2013 | 17:21

Karel Mueller napsal(a):

scallope,

abychom to nějak uzavřeli: Nemám žádný osobní důvod či důvod směřující ke kariéře projevovat komumoliv jakoukoliv oddanost, to mi opravdu věřte.

Pokud jde o presidenta: Víte, jsem svým založení v podstatě vědec a skuteční vědci přímo bytostně nesnáší princip lépe se mýlit se stranou, než mít pravdu proti straně. Proto jsem nebyl nikdy v politice.

Celá hysterie, která dodnes proti presidentovi trvá, má hlavní následující důvod: Dovolil si mít pravdu s Putinem proti Bushovi v případě Gruzie. A ta hysterie mi natolik vadila, že jsem za ním stál i v několika případech poněkud diskutabilních.

Ale když projede jeho mezinárodněpolitické postoje za celou dobu jeho působení ve funkci, tak historie ukázala, že se opravdu mýlil jen vyjímečně. Proti ječení jeho kritiků, kteří šli vždy s mainstroemen (a medii), které dostávaly pokyny odjinud. Proto měl moji podporu. Pokud si toto neuvědomujete, tak jste s prominutím dítě.

Protože Putin se už dávno stará jen o Rusko a ve vztahu k zahraničí se řídí jen "má dáti dal", ono "šíření ráje na zemi" ponechal jiným. A jeho administrativa o hlavu převyšovala Bushovu, proto se poměr sil tak pronikavě za posledních deset let změnil. To se Vám ale učitě nečte dobře.

Jsem opravdu rád, že vyhrál Zeman, důvody vidět spíš nechcete, jak jsem Vás četl :-). Ale určitě se nemusíte bát, že mám nějaké ambice a polezu Zemanovi někam :-).
28. 01. 2013 | 17:33

sunlion napsal(a):

Vážený autore,

nechápu smysl Vašich řádků. Kampaň, tak jak ji popisujete, jsem nezažil. Vypadá to, že v minulém týdnu (a možná i v předcházejích) jeden z nás nebyl v ČR. Já mám na svou přítomnost v Česku svědky. A Vy?
1) Zpět k onomu smyslu - k čemu je dobré ignorování "lotrovské" kampaně vítěze. Nevzývám ignorování faulů na jedné straně, ale Vám se to ve Vašem příspěvku úspěšně dařilo. Proč se však poctivě nepřihlásíte ke svému stranictví? Proč si neoblečete dres družstva, za které kopete? Triků na způsob "nikoho jsem nevolil, ale XY je zmetek a YX je OK" jsem viděl tolik, že ten Váš na mne dojem nedělá.
2) V záhlaví blogu je uvedeno, že jste vzdělaný člověk. Proto mne zaráží, zda jste někdy slyšel o tom, že máme republiku. Pan Schwarzenberg je občan, ne kníže, knížetem může být pro své nejbližší či přátele, pokud si to budou dotyční přát. Vás za jeho přítele asi považovat nelze. Proč tedy ten irelevantní titul? A o mediální palbě nic nevím. Přečtu si noviny, podívám se na TV a internet, ale jinak toho mám dost jiného na práci, takže jsem palbu nezaznamenal. Možná, kdyby ti, co pořád píší o mediální palbě (ale i ti, jež nepíší...), měli toho trochu více na práci, psali/mluvili by jinak.
3) Já čekal 40%, také jsem byl překvapen. A co se týče vlády - děláte, jakoby ta aktuální byla řádově horší než ty předchozí. Není. Je špatná jako ty předchozí, protože neřeší problémy, které nás sužují od devadesátých let. Předchozí vlády se jí v tom podobají. Dokonce bych řekl, že si zaslouží horší hodnocení než ta současná, protože problémy neřešením anebo špatným řešením posilují. Já však chápu prezidenta jako cosi nestranického, takže mne příslušnost k vládě nezajímá (vláda stranická - zpravidla - bývá), může mne zajímat maximálně kandidátova práce v jeho resortu, pro kterou byl vybrán (a někdy i kvalifikován). Mne ale daleko více překvapuje, že i Vy - ač vzdělaný člověk - vytrháváte současnou vládu z kontinuity české politiky: být mimořádně nepopulární v době krize a po všech těch předchozích diskrepancích není zase až tak něco mimořádného...
4) S první částí s čistým svědomím souhlasím, s druhou nikoliv. Osopil? Pokud vím, tak řekl, že ho mrzí, že z pana Vranského vycházejí jen urážky. To má být osopení? Nehodlám hodnotit "otázky" (jež ve skutečnosti měly blíže k výčitkám než k tázání se) pana Vranského, ale odpověď pana Schwarzenberga byla velmi korektní (nevím, jak korektněji by měl odpovědět, ačkoliv by mi Zemanovy přívrženci asi rádi napověděli: "Ano, pane, jsem špína chlap, vzdávám se kandiatury..." - no, to snad nikdo nemůže považovat za nic jiného, než za zbožné přání několika zaslepenců...).
5) Trapnost má tu (ne)šikovnou vlastnost, že je navýsost subjektivní a poplatná určité sociální skupině, jež hodnotí okolní svět podle sdílených kritérií. Sousloví "prominentní podporovatelé" vyznívá poté jako kompromis mezi zaujatostí a lítostí nad tím, že vítězný kandidát neměl (dle mého mínění zaslouženě) na své straně takové osobnosti, jako občan Schwarzenberg. Spíše bych souhlasil s výrazem "mediální kýč", ale lidé mého založení shledávají trapným spíše "lotrovskou kampaň", než "mediální kýč".
6) Vyjádření p.Halíka jsem nečetl, možná mi un iklo, proto se k němu nevyjádřím. Snad jen - vyjádřil-li se tak, jak uvádíte, nemohl být při smyslech... (=já ho takto neznám)
7) Pokud se k Vám Váš přítel zachoval, jak popisujete, jsem v tomto na Vaší straně a mrzí mě to. Něco takového považuji za ... nenapadá mne výstižný výraz... Jestli se však Vašemu vylíčení dá věřit - vzápětí píšete o "typickém příklad", což zavání manipulativním zobecněním na základě 1 případu... Možná ale jen máme o obsahu slova "typický" každý jinou představu. A co se týče slupky - nevím, zda jste slyšel o tom, že "lidé se nemění, jen se vybarvují..."
8) Litanii o zuřivých smečkách, zmanipulovaných studentech, nemilosrdném rdoušení a vyvrhelech jste si mohl odpustit. Takhle štěkají ti nejméně záludní straníci nového prezidenta. Tento kolovrátek byl zbytečný... Pokud Vás tedy nezlákalo projít se pěšinkou, na níž je napsáno, že "stokrát opakovaná nepravda se ...".

Závěrem mi dovolte zopakovat otázku - v čí prospěch je takový článek? Komu prospěje (ne komu se zalíbí)? To toho ještě nebylo dost? Nebo spěcháte - byť opožděně - se zavděčit. V tom případě uslyšíte hodně potlesku. Tříštění pospolitosti (třeba už tak značně narušené) slyšet nebudete. Škoda, je to druhá strana té Vaší mince.
28. 01. 2013 | 17:36

sunlion napsal(a):

Vážení (někteří) diskutující,
četl jsem pár Vašich příspěvků a žasl jsem nad Vaší sebestředností a nedůsledností. Všichni kromě Vás a Vašich souvěrců jsou zfanatizováni, zmanipulováni, zaslepeni, plni agrese a prosti skutečné (možná i jediné) pravdy. Fauly Vašeho idola (promiňte mi ten výraz, ale už se to do toho přehouplo...) nejsou fauly jen proto, že jde o Vašeho idola. Pomluvy na účet protikandidáta Vašeho idola berete za bernou minci a ještě jim přidáváte na barvivosti. Jestli Vám ještě nikdo nenabídl možnost, nejednat pošetile, já nyní tak činím.
PS:
Pokud je Aktuálně.cz tak hrozné, jak např. Sylvie píše, proč už dávno není někde jinde, kde je to skvostné? :-)
28. 01. 2013 | 17:50

SuP napsal(a):

Doufám, že se doktor Macek neurazí, ale tohle by asi nemělo zapadnout.
"....„Omlouvám se všem dosud žijícím odsunutým a vyhnaným Němcům za to, co jim učinili naši rodiče, prarodiče a praprarodiče za to, co oni učinili našim rodičům, prarodičům a praprarodičům.“...."
28. 01. 2013 | 17:54

sunlion napsal(a):

-> SuP:
Zase takový šlágr "vyhnání" nebylo, aby se o tom muselo pořád psát... Vy asi nevíte, co se tehdy (v r.45) dělo, jinak byste na tohle téma nevtipkoval. Nebo jste měl na mysli to, co následovalo potom?
28. 01. 2013 | 18:00

Silvie napsal(a):

Embéčko,
v emocionálním rozrušení z mediální masírky jsem se nechala unést.
Bylo unfair napsat, že jde o "Brunhildu s židovským klofákem",
korektně mělo být - Brunhildu s árijským klofákem.

Dost dobře nechápu hroší kůži všech židů(a že jich není v kultůře a novinách málo), kteří bez nejmenších výčitek svědomí volí někoho, kdo má manželku s nácistickými kořeny a zpochybňuje BD i Beneše (a de facto i vinu Němců za zvěrstva 2.světové války-sudetských Němců,kteří nehajlovali, bylo stopové množství).

Nemám ráda Tachecí, protože je přepjatá a afektovaná, ale je mi sympatické,že se v tomto případě vyjádřila zcela jednoznačně. Řekla,že nacisti zplynovali celé její příbuzenstvo a ona nebude volit někoho jako je Kárl.
Hřebejk, Polívka , Hanák, Navrátil, Liška, Polášek a spol. ,které jsem měla velmi ráda, u mne klesli na úroveň politruků z 50.let.
Hřebejk se vyjádřil o voličích Zemana jako o hnědorudé lůze.
Co víc dodávat.
28. 01. 2013 | 18:04

Silvie napsal(a):

sunlion
Právě přemýšlím nad tím,že bychom si všichni zdejší mohli založit nějaké vlastní stránky, berete mi to z úst.
Pokud to někdo technicky zvládne, a´t dá vědět.
Podotýkám, že z nich nebudeme vyhánět nikoho s jiným názorem, jak činí na FB fanatičtí příznivci jeho jasnosti.
28. 01. 2013 | 18:06

Silvie napsal(a):

Sunlion
Nejsem příznivcem socanů ,ani Zemana, ale nelze nevidět, jakou antizemanovskou kampaň rozpoutala média s Bakalou v pozadí.
Drzost, s níž ještě média píší o "faulech" Milouše, mi přijde neskutečná.
Byl zadupán médii(včetně ČT) do země , vydáván za notora, křupana, Putinovce, komouše, defraudanta- moderátoři ČT i soukromých tv servilně sekundovali Kárlovi (nejstrašnější byla Fialová na Nově) a vy chcete, aby Zeman v takové situaci řešil, jestli se dopouští nějaké "podpásovky"?
Mediální masírka byla jednou obrovskou podpásovkou, jíž se německo-česká média naprosto zdiskreditovala.
Herci bude minimálně polovina národa do konce života opovrhovat.
28. 01. 2013 | 18:14

jarpor napsal(a):

Silvie

K odpovědi na Vaši repliku, za kterou děkuji, se dostávám až nyní... zatímco ... jak si tak čtu, Vy "bojujete" stále a pořád...

Proto ten pocit, proto ta poznámka, kterou jsem Vám napsal...
Nemám na ní nic co měnit.
Kampaň skončila...
Nový prezident slovně vyjádřil své úmysly... své budoucí "aktivity"...
Máte potřebu se vyjádřit ke každé negativní poznámce na jeho adresu... O. K.

Jak jsem napsal, nepřeji Vám nepříjemné vystřízlivění z toho, co někteří již dnes vidí, zatímco Vy tak trochu připomínáte slepého... /Podobně jako nový prezident evidentně neviděl schody v ČT.../.

Hezký podvečer
28. 01. 2013 | 18:16

Silvie napsal(a):

Jarpor
Ale houby - nejsem unešená z event.návratu Grégra, Kavana-Kato atd.,ale pokládám je za ono "menší" zlo, nežli Kalouska a "landsmanšafty" v závěsu Kárla.
Navíc zcela pragmaticky předpokládám, že vcelku kompetentní ekonom bude pro zemi v těžkých časech asi prospěšnější ,nežli senilní, nevzdělaný a neschopný kníže.
Kárl se narodil se stříbrnou lžičkou v hubě, šlechtický titul i rodový majetek mu padl do klína a sám za sebe nikdy v životě nic nedokázal.
A "nebojuju " tady za Zemana, znechucuje mě postoj médií a intolerance příznivců Kárla - o tom je nyní řeč.
Vidím tu obrovskou nasranost lidí na všech frontách, kterou média stále přiživují. Tak hnusnou atmosféru jsem tady od 90.let nezažila.
28. 01. 2013 | 18:22

sunlion napsal(a):

-> Silvie:
vlastní stránky: výborný nápad (jen aby nezůstalo jen u něj, jak to u mnoha dobrých nápadů bývá), rozhodně to neberte ode mne ijako ironii, opravdu to považuji za rozumné a dobré (ikdyž by mi - jako jejich návštěvníkovi - možná vadila určitá jednostrannost...)
technická stránka: v tom Vám nepomohu, ale doufám, že se najde alespoň jeden člověk, kdo to umí a bude mu to stát za námahu. Opět bez ironie, bez tohoto zůstane Váš nápad jen teorií.
vyhánění: nevím, já s tím nemám zkušenosti, v diskuzích jsem většinou ten, který prosí ostatní diskutéry, aby nenadávali panu Zemanovi do "buranů, alkoholiků, debilů" a panu Schwarzenbergovi do "Schlafenbergů, dementů, sudeťáků". Zatím mne za to nikdo nevyháněl, jen mne uráželi, ponižovali a obviňovali z nadržování protikandidátovi jejich idola. Za zásadu "nevyhánět" chválím, ale když někdo jedná mimo rámec lidských zvyklostí, tak s vyhnáním počítat musí. Tak se dívám i na "odsun" po 2. světové válce. Každý má někde meze tolerance, ne?
28. 01. 2013 | 18:22

Aktiv napsal(a):

Violo,
Podporujme pravou pravdu a lásku...I sama pí.Fischerová se distancovala od té tzv.falešné pravdolásky podávané TOP09, a především Swarzenbergem...

Ono stačí zalistovat do jaké hiearchie spadá Swarzenbergovo ego, a hned je jasné, že s láskou natož s pravdou toto společenství nemá nic společného...Stačí vidět i průběh kampaně, fanatismus přívrženců, jako kdyby se vrátilo období fanatických hnědokošiláčů, a fanynek Hitlera.Neměl jsem z toho dobrý pocit. Ty reminiscence byly více než podobné. Už schází aby ty nápisy a symboly kreslené svým protivníkům Swarzenbergerovci byly plné Jude raus, i s těmi davidovými hvězdami.

A pak opět ta sebejistá póza Kalouska v OVM v tuto neděli, že hodlá protlačit toho chudáka i do premiérského křesla:-)
Být s touto koalicí je opravdu o zdravý rozum...
28. 01. 2013 | 18:29

pamětník napsal(a):

Další perla do sbírky:
"Zeman by byl bezpochyby lepsi hrac pokru, Schwarzenberg zase lepe ovlada sve ego." :)))
28. 01. 2013 | 18:31

Hrabal napsal(a):

Soudruhu,
taky to máte v mozkovně přeházené. Co s vámi?
28. 01. 2013 | 18:33

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Jen se obávám, že tu budou snahy zpochybnit volby - viz trestní oznámení na Zemna ohledně financování kampaně" Myslím, že tímto způsobem ne, ostatně Schwarzenberg Zemanovo vítězství veřejně uznal. Tuto pojistku by bylo možno uplatnit pouze v případě těsné prohry, desetiprocentní ovlivnění na základě jednoho inzerátu by žádný soud neuznal.
28. 01. 2013 | 18:34

jarpor napsal(a):

Silvie

"Ale houby - nejsem unešená z event.návratu Grégra, Kavana-Kato atd..."

Nevypadá to tak.

"Navíc zcela pragmaticky předpokládám, že vcelku kompetentní ekonom bude pro zemi v těžkých časech asi prospěšnější ,nežli senilní, nevzdělaný a neschopný kníže.ů

Prezident je především POLITIK.
Možná, že ekonmicky méně vzdělaný člověk, který si nechá od EKONOMŮ přestavit alternativní řešení ekonomických problémů, může být přínosnější celku než ekonomicky vzdělaný POLITIK, prosazující své vidění EKOMONOMIKY.

"Kárl se narodil se stříbrnou lžičkou v hubě, šlechtický titul i rodový majetek mu padl do klína a sám za sebe nikdy v životě nic nedokázal."

Jak lehce dokážete urážet ... a pak si stěžovat že :
"A "nebojuju " tady za Zemana, znechucuje mě postoj médií a intolerance příznivců Kárla - o tom je nyní řeč."

Soudíte, že Váš postoj vyjádřený výše je přijatelný pro příznivce pana "Karla" ?

"Vidím tu obrovskou nasranost lidí na všech frontách, kterou média stále přiživují. Tak hnusnou atmosféru jsem tady od 90.let nezažila."

Souhlas... příkopy a vzájemné urážky těch, jež mají jiný názor média zesilují... Hnusná atmosféra.

Přečtěte si Vaše zhodnocení poraženého kandidáta který obdržel 45 % hlasů a zvažte, jak konkrétně Vy přispíváte k tomu, aby hnusná atnosféra se zlepšila...

Z mého pohledu - tu hnusnou atmosféru dobře přiživujete. Útěchou Vám budiž to, že nejste sama...

Hezký podvečer
28. 01. 2013 | 18:37

Sláma napsal(a):

Obvykle radím všem Yossifa K. alias Josefa K. ignorovat. Občas ovšem sám tuto radu poruším, protože my poslouží jako příklad hlouposti. Tentokrát napsal: "Co se týče Sudetáků, jde o zcela vyhaslou věc, jak to Zeman sám tvrdil v roce 1992 (kdy ovšem nepotřeboval hlasy bolševických rabováků ze Sudet k vyhrání presdientských voleb).
Žádní sudetaci se do Česka zpět netlačí. Z 99% též nečekají žádné kompenzace. Dostali již kompenzace za vše od vlády SRN - v případě že by dostali cokoliv od Ceska tak by museli všechny kompenzace od BHRD vracet. To samozřejmě nikoho ani nenapadne."
Tak si to řekneme jasně. Sudetští Němci odsunutí do Západního Německa skutečně dostali od západoněmecké vlády něco, co bychom mohli nazvat kompenzací. Sudetští Němci odsunutí do ruské okupační zóny, tedy do pozdější NDR a do Rakouska nedostali nic. Je pravdou, že majetek Němců byl zabavován jako součást válečných reparací, protože tu byl předpoklad, který se ukázal správným, že nám Německo žádné reparace nezaplatí.
Je celkem jasné, že majetek, který je dnes v držení fyzickýcho osob nemůže být vrácen, tedy že by za něj eventuálně měla být vyplacena náhrada. O tu tady jde - požadavky se odhadují na 200 mld. Eur, tedy asi pět bilionů Kč.
Jestliže spolková vláda výrazně finančně podporuje sudeteněmecké krajanské sdružení a jestliže má rakouská vládní strana zmocněnce pro odsun, je jasné, že se jedná o stále živou věc. Opak bychom si mohli myslet až ve chvíli, kdyby všichni němečtí politici jasně uznali odsud za uzavřenou kapitolu, německá vláda přestala podporovat landsmanšaft a rakouská vládní strana zrušila funkci zmocněnce pro odsun.
28. 01. 2013 | 18:39

pamětník napsal(a):

sunlion:
Vaše vymýšlení si faulů vítěze je přesně tou příčinou, proč se stal vítězem. Skutečnost byla opačná a proto vyhrál.
28. 01. 2013 | 18:40

sunlion napsal(a):

Milá Silvie (k 18:14)
na Bakalu v pozadí nevěřím, to jsou oblíbené hrátky se stíny, promítanými někým na naši společenskou zeď, ale přesvědčovat Vás nebudu, jen jsem Vám chtěl svěřit svůj názor.
Pana Zemana nikdy neoznačím za "notora, křupana, Putinovce, komouše, defraudanta", něco takového považuji za zaujatou sprostotu. To však neznamená, že budu ignorovat - a teď mi promiňte mou diagnózu - jeho "lotrovskou" kampaň. Mohl bych zde obšírně a detailně vysvětlovat, co mne k takové diagnóze dovedlo, ale nechám si to na jindy. Co však musím říct - pana Zemana si pamatuji dobře z doby, kdy působil ve vládě, ale to, co předvedl během kampaně před druhou volbou, překonalo i mé očekávání. Pokud nepomlouval a vzápětí(?) se neomlouval, je jeho povinností se očistit. Stal-li se prezidentem, o důvod více. Myslím však, že je to bláhová naděje. Nezávisle na tomto Vás prosím, abyste "podpásovky" - ani sama před sebou - nezlehčovala a nerelativizovala.
Mediální masírka není jednou obrovskou podpásovkou, nýbrž mediální masírkou. Zdůvodňování neobjektivnosti našich médií jejich "německo-českostí" s Vámi nesdílím, je to tím nenáročně příjemným způsobem zjednodušující vysvětlení.
A herci? Bylo by hloupé, aby část národa opovrhovala paní Bohdalovou a panem Dejdarem a jiná část pro změnu těmi, kdo podporovali občana Schwarzenberga. Máme skvělé herce a měli bychom na ně být pyšní, ne jim zazlívat jejich stranění (jehož způsob nám nepřísluší jim předpisovat. Mně třeba vadívaly "námluvy" Lucie Bílé s V.Klausem (a jeho konání mám pěkně "v zubech"!), ale nemůžu si pomoci - hodně jejích písní je prostě cool. Co se týče "do konce života" - pamatujete-li 90átá léta, řekl bych (ve vší úctě), že nemáte už věk na to, abyste říkala takové nadsázky. Tím nemyslím, že byste byla stará - já pamatuji léta sedmdesátá i osmdesátá a za starého se nepovažuji...
28. 01. 2013 | 18:47

sunlion napsal(a):

-> pamětník:
Jen jste popřel mé mínění. Nic více.
28. 01. 2013 | 18:49

Sláma napsal(a):

sunlione, mám opravdu pocit, jako byste nebyl z této planety. Nebo, jako byste vnímal jednotlivá písmenka, ale nikoliv jejich obsah.
Samozřejmě, že tato vláda je o mnoho tříd horší, než všechny vlády předcházející, o tom nemůže být žádného sporu.
Jako příklad vám dávám vaše vlastní slova: "být mimořádně nepopulární v době krize a po všech těch předchozích diskrepancích není zase až tak něco mimořádného..."
Ale, ona, sunlione, žádná krize není. Dokonce to dokázali exaktně příznivci pana Schwarzenberga, když spočítali, že průměrný růst za současné vlády je 1,0% HDP, zatímco za vlády Miloše Zemana byl průměrný růst těsně přes 2,0 %.
Takže žádná krize není. Přesto výsledky této vlády jsou naprosto tristní. Stavební výroba klesá už řadu kvartálů za sebou, hrubý domácí produkt v roce 2012 poklesl o 1,3%, průmyslová výroba za stejné období o 3,9%, reálná mzda o 1,8%.
Policie v podstatě rezignovala na vyšetřování trestné činnosti a veškerou energii věnuje na přemlování poškozených, aby nepodávali trestní oznámení a nekazili jim tak statistiky. Soudy si soudí, jak se jim zachce, rok žádná míra, naprosto protichůdné rozsudky standardem. Tuneláři se nám vesele smějí od obličeje.
A vy nic nevidíte, nic neslyšíte. Škoda, že jako ty známe opičky se nezdržíte komentářů.
28. 01. 2013 | 18:57

Vlado napsal(a):

Pane profesore Hořejší děkuji. Žijí mezi námi a na demokraty si jen hrají!
28. 01. 2013 | 18:58

sunlion napsal(a):

-> Sláma:
"Sudeťáky" děsíte ostatní diskutéry účelně, ale naprázdno. Váš názor Vám nikdo vyvracet nebude, ale mně vadí, že tím bubákováním znevažujete veškerou diplomatickou práci všech vlád, které se o historický úspěch v této záležitosti zasloužily. K nim patří i vláda Miloše Zemana z přelomu milénia. Že on "dekrety" vytáhl jako trumfovou kartu během kampaně - budiž - chtěl vyhrát, ale Vy už žádnou kampaň vést nemusíte, tak nevím, o co Vám jde. Obzvláště když jste Vy sám k diplomatickému řešení česko-německých vztahů nijak nepřispěl. Copak si nevážíte práce druhých? Nebo ji jen nevidíte? Nebo se ji vidět bojíte? Nebo si pouze nejste jistý tím, zda ji vidíte?
28. 01. 2013 | 18:58

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
politujte mě někdo, zase dostanu na za chvíli budku.

1) Děkuji prof.Václavu Hořejšímu za to, že tento článek uveřejnil.
Vědci se by měli mít odvahu jít proti proudu.

Umělci také - a často to v minulosti dělali. Jak za první republiky, tak v dobách poválečných. Dělal to (v dobách kdy jsem si jej vážil) i Václav Havel, na něhož se nyní schovávají ti, kterých jsem si vážil ještě před několika týdny.

Nicméně slibuji, že si jejich díla vážit nepřestanu, stejně jako si nepřestávám vážit NĚKTERÝCH her Václava Havla, především Odcházení.(Mluvím o hře tak jak ji napsal, nikoli o filmu či o inscenacích, které jsem neviděl).

2) Přemýšlel jsem, zda bych v situaci prof. Hořejšího v tomto případě zveřejnil výňatek ze soukromého mailu, který bych obdržel od pana Halíka.
I když to bylo nejspíš bez souhlasu autora.
Nakonec jsem dospěl k názoru, že se jednalo o veřejnou osobu, o vlivnou veřejnou osobu, která o sobě vytváří evidentně falešnou a manipující představu. Tedy ano.

3) Byl jsem překvapen schopností argumentace paní Sylvie. Většinou pozitivně, občas negativně.

Naprosto a kategoricky však nesouhlasím s jejím názorem, že je třeba opustit tento prostor na Aktuálně!

Je zde neocenitelná možnost konfrontace i velmi polarizovaných názorů, lidí rozdílných věkem, vzděláním, životními zkušenostmi, politickými preferencemi, inteligencí, vyjadřovacími schopnostmi.
Neznám a neslyšel jsem o žádném podobném prostoru v této zemi, ať už virtuálním či reálném.

Pokud chcete slyšet jen souhlasné názory, pište si deník a povídejte si v koupelně sami se sebou!

Co mám, hernajs, říkat já? vy si tu každý alespoń občas s někým vrkáte jako hrdličky, mně se skoro nestane, abych s někým souhlasil alespoň z devadesáti procent.

Demokratická diskuze jen s těmi, se kterými mluvíme a u koho je zajištěn jen souhlas?
A o čem, se bude diskutovat,jako?
O tom, že zlí švancmbrerčáci chtějí diskutovat jen s těmi, u koho mají zajištěn jen výhradní souhlas, že jo :-))?

Nezájem.
Nejzajímavější věci jsem se v životě vždycky dozvěděl od lidí, se kterými jsem nesouhlasil !
Do žádnýho gheta nelezu.
28. 01. 2013 | 19:02

Sláma napsal(a):

Sunlion napsal, že Zeman měl:"lotrovskou kampaň", ovšem nemůže napsat, v čem. To se nedivím, ono totiž opravdu není v čem. Správně to napsali kolegové na Slovensku, že Schwarzenberga a jeho volební tým pohnojili, co mohli.
Pokud se vám zdá lotrovskou kampaní otázka Benešových dekretů, tak tu otevřel Schwarzenberg sám, na základě dotazu Vladimíra Moravce. Nikdo jej nenutil odpovídat tak, jak učinil.
Pokud ani jeho děti, ani jeho manželka neumí česky a neúčastní se českého společenského života, hodně to vypovídá o vztahu celé rodiny k Česku. Pokud se sám Schwarzenberg, který se naučil česky od zámecké čeledi, nebyl schopen češtinu za 23 let doučit, je to špatná vizitka buď jeho schopností, nebo jeho zájmu. Nejspíše obojího.
Tak, kde máte tu "lotrovskou kampaň", sunlione!
28. 01. 2013 | 19:09

sunlion napsal(a):

-> Sláma :
Problémem našeho národa v současnosti je, že tu míme přehršel brouků pytlíků s rozumem na všechno a bez jakékoliv sebereflexe.
Připadá mi komická Vaše ekonomická argumentace. Vaši smělost Vám nezávidím, já bych se vystříhal mudrovat v oblastech, v nichž jsem vědomostmi laikem. A že je takových oblastí hodně. Vaše představa "krize" se neshoduje s tím, co je v ekonomii za krizi považováno. "Růstovou numerací" žádného nezávisejícího ekonoma neohromíte, o tom krize není. Ale i kdybych nebyl vzděláním ekonom, musel bych být slepý a hluchý, abych to třeba v mém zaměstnání neviděl... Na rozdíl od tzv. zaklínačů však neomlouvám krizí vše, co kolem nás neprospívá. Jestli jsem se trochu rozohnil a Vy mé argumenty shledáváte poučováním, omlouvám se. Polehčující okolností pro mne je, že jste o krizi psal tak naivně, jako kdybych se já pouštěl do argumentace v chemii, genetice, fyzice, opeře, instalatérství, a já nevím co ještě já neovládám... Takže ještě jednou promiňte.

Ohledně tunelářů - nejen že s Vámi souhlasím, ale obávám se, že se věci mají ještě hůře, než si myslíte... Někdy mám ten pocit, že není na světě ten, kdo by nám dokázal opravdu pomoci. Nejde totiž jen o to někoho vinného zavřít (ikdyž to by měl být logický začátek).

A teď se omlouvám naposledy - jdu pomoci svému synovi s matematikou. Zatím...
28. 01. 2013 | 19:13

sunlion napsal(a):

PS: Má poslední reakce se vztahovala k příspěvku z 18:57
28. 01. 2013 | 19:15

sunlion napsal(a):

-> Sláma :
Jestli opravdu toužíte po popisu "lotrovské" kampaně, tak chvíli počkejte, já mu s tou matikou fakt pomoct musím...
Jestli to nechcete, tak to napište rovnou, abych se zbytečně nenamáhal...
Díky za pochopení.
28. 01. 2013 | 19:18

Sláma napsal(a):

Sunlion napsal: ""Sudeťáky" děsíte ostatní diskutéry účelně, ale naprázdno".
Sunlione, otázka Benešových dekretů je z hlediska mezinárodní i českého národního práva vyřešena. Stejně je vyřešena otázka diplomatická.
To ale neznamená, že bychom neměli být ostražití. Stačí koupit pár hlasů ve sněmovně, jako se to stalo právě před vánocemi, a můžou otázku Benešových dekretů otevřít naši vlastní zkorumpovaní a zkažení poslanci. Stejně jako velkolepý dar církvím, zejména té katolické, který vládní koalice protlačila pomocí osmi koupených poslanců Lidem a šesti koupených poslenců ODS, kteří se za tučné trafiky vzdali mandátu.
Takže nebezpečí je tu stále s námi.
28. 01. 2013 | 19:22

Sláma napsal(a):

Sunlione, opravdu nespěchám, rád si přečtu vaše věcné argumenty, zvláště když, jak tvrdíte, jste vzděláním ekonom.
Trochu si ovšem protiřečíte, když píšete: "Problémem našeho národa v současnosti je, že tu míme přehršel brouků pytlíků s rozumem na všechno a bez jakékoliv sebereflexe.
Připadá mi komická Vaše ekonomická argumentace. Vaši smělost Vám nezávidím, já bych se vystříhal mudrovat v oblastech, v nichž jsem vědomostmi laikem."
Pokud je mi známo, pan Kalousek je vzděláním gumárenský technolog, který v praxi strávil pouze několik let v provozu Mittasu.
Petr Nečas je vzděláním fyzik plazmatu. Ministr průmyslu Kuba je tuším zubař.
Přesto, podle vás, je tato vláda nejlepší vládou v historii. Jak zábavné!
28. 01. 2013 | 19:31

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

"Pane Hořejší, doufám, že jste pořádně vyčinil svému bratrovi, který podepsal výzvu vědců, VŠ pracovníků apod. na podporu Schw"

No to vite - my demokrati v takovem pripade okamzite sahame k fyzickym trestum.
*********************************
Sláma:

Ja myslim, ze Schwarzenbergova mluvena cestina je velmi dobra, ma jen jakousi vadu reci. S psanou cestinou to je asi horsi (jak se nedavno ukazalo). Mozna jim mel dat p. Moravec diktat.
*************************************
sunlion:

"nechápu smysl Vašich řádků."

Ano, je to intelektualne narocne, zkuste to znova, a jeste jednou ;-)

"Proč se však poctivě nepřihlásíte ke svému stranictví? Proč si neoblečete dres družstva, za které kopete?"

SKUTECNE jsem nikomu z nich nestranil; zadny mi nevyhovoval; je ovsem pravda, ze jsem v jednom internetovem rozhovoru (Christnet.cz) rekl, ze by bylo asi o neco lepsi, kdyby vyhral KS.

"Proto mne zaráží, zda jste někdy slyšel o tom, že máme republiku."

Myslim, ze uz jsem o tom slysel...

"Pan Schwarzenberg je občan, ne kníže, knížetem může být pro své nejbližší či přátele, pokud si to budou dotyční přát. Vás za jeho přítele asi považovat nelze. Proč tedy ten irelevantní titul?"

Protoze jeho priznivci ho hojne pouzivali, byl pro ne zrejme necim nesmirne cennym...

"A co se týče vlády - děláte, jakoby ta aktuální byla řádově horší než ty předchozí. Není."

Ma nejnizsi duveru verejnosti ze vsech dosavadnich. Vetsina ministru byla jiz vymenena. Stoji na skupine prebehliku zvane LIDEM.

"Osopil?"

Ano, podle meho nazoru osopil. Bylo to jasne osopeni ;-)

"Ano, pane, jsem špína chlap, vzdávám se kandiatury..."

Ano, to by bylo krasne a muzne, ze?

"Vyjádření p.Halíka jsem nečetl, možná mi uniklo, proto se k němu nevyjádřím."

Prectete si je:
http://www.ceskapozice.cz/print/domov/politika/tomas-halik-vira-v-boha-muze-politikovi-pripominat-ze-sam-neni-buh

"Snad jen - vyjádřil-li se tak, jak uvádíte, nemohl být při smyslech..."

I to se nekdy stava...

"Litanii o zuřivých smečkách, zmanipulovaných studentech, nemilosrdném rdoušení a vyvrhelech jste si mohl odpustit."

Asi jste si nevsiml, ze jsem jen citoval jineho autora:
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/zemanovo-vitezstvi-vypovida-o-katastrofalnim-stavu-ceske-spolecnosti

"Závěrem mi dovolte zopakovat otázku - v čí prospěch je takový článek? Komu prospěje (ne komu se zalíbí)?"

Tento clanek je podle meho nazoru ve prospech kritickeho nezavisleho mysleni, je pokusem o odpor proti tupemu stadnimu mysleni a medialni manipulaci.
28. 01. 2013 | 19:43

vaclavhorejsi napsal(a):

Jeste neco k tomu T.Halikovi.
Nize je text otevreneho dopisu, ktery velmi dobre vyjadruje i to, co si myslim ja:
**********************************************
Otevřený dopis Tomáši Halíkovi

Vážený otče Tomáši,
před více než patnácti lety jsem u vás v kostele Nejsvětějšího Salvátora obdržel svátost křesťanské dospělosti, biřmování. Naučil jsem se od Vás mnohému, zejména otevřenému pojetí křesťanství, které spojuje pochopení pro hluboká tajemství teologie s citlivostí pro zákoutí lidské duše. A také tomu, že víra nemůže být do sebe uzavřená, ale přirozeně se spojuje s angažovaností ve společnosti, v oblasti sociální a občanské.
Právě proto Vám nyní, v situaci hlubokého a bolestivého rozdělení naší společnosti po prezidentských volbách, adresuji tyto řádky. Při bohoslužbě den po skončení voleb jste proti sobě postavil příznivce obou kandidátů jako stranu dobra a stranu zla, jako na jedné straně menšinu, která v sobě nese veškerou naději, na druhé straně temnou masu, která nestojí za pozornost, za úvahu, za zmínku. Dále jste mluvil o tom, že tato strana dobra, stoupenci Karla Schwarzenberga, jsou lidé mladí, vzdělaní, studenti a vysokoškolští pedagogové. Na té druhé, temné straně jsou zřejmě jen lidé staří, nevzdělaní, neperspektivní.
Velmi mě mrzí, že zrovna z Vašich úst bylo slyšet takto zjednodušující pohled na společnost. Před kázáním jste četl text Lukášova evangelia o prorocké radostné zvěsti směřující k chudým, zajatcům, slepým a zdeptaným. Mrzí mě, že jste pak nepřipomenul také ty, kdo nevolili kandidáta této vlády právě proto, že jsou sociálně slabí a ohrožení, zdravotně postižení, vydaní na milost a nemilost zvůli druhých. Mohu Vám potvrdit, že i mezi nimi jsou lidé vzdělaní, přemýšliví, zodpovědní, dokonce i mladí. I oni mohou být nositeli naděje, i oni si zaslouží, aby se s nimi počítalo. I oni si zaslouží pozornost.
Domnívám se, že je zvláštním úkolem a odpovědností duchovních, a vůbec všech věřících lidí, aby se vždy pokoušeli být usmiřovateli, tvůrci pokoje, aby překonávali hradby neporozumění, netolerance a nezájmu. Zvláště v dnešní době je nesmírně zapotřebí lidí, kteří nehloubí další příkopy, nevykreslují skutečnost pomocí černobílých schémat, dokážou citlivě vnímat různost.
Věřím, že máte všechny předpoklady být jedním z takových tvůrců pokoje, vnímavých a citlivých k tomu, co se skutečně odehrává ve společnosti, ne jen v jejím omezeném výseku. Velmi bych Vám i nám všem přál, abyste tohoto svého daru dovedl dobře využívat.
S pozdravem a přáním všeho dobrého,
Filip Outrata
28. 01. 2013 | 19:45

SuP napsal(a):

sunlion -
Ne, měl jsem na mysli to, co tímhle vtipem chtěl Macek vyjádřit. To není žádné vtipkování, ale konstatování, že když mají vůči sobě navzájem 2 na hlavě přibližně stejně másla, je stav vzájemného vyrovnání, ke kterému obě dipliomacie došly v závěru 90.let vpodstatě optimální.
28. 01. 2013 | 19:49

SuP napsal(a):

Sláma -
Vy snad máte někde v kabeli po ruce nějakou zásobu absolventů vysoké ministrovské? Nebuďte směšnej. Navíc vám vůbec nevadí, že Kalousek má mnohem ekonomičtější vydělání, než třeba váš jinej favorit, rychlekvašenej právník Bohuš Sobotka. To byl ministr!
28. 01. 2013 | 19:55

sunlion napsal(a):

-> Sláma:
Na skok od inverzních matic: NIKDY jsem nepsal o nejlepší vládě!!! Neprovokujte laskavě nebo se na Vás vyprdnu a budu se věnovat determinantu (můj syn to ocení lépe než Vy moje příspěvky, pokud to takhle chcete stavět!)... Pane Slámo, svět není tak černobílý, jak ho třeba chcte vidět. Opakoval jste v reakci mé řádky, ale nepochopil jsem proč. Výsměch? Hm...
Současná vláda je vládou s mnoha neuměteli. Z pana Kalouska (coby "ekonoma") jsem střídavě šílený a apatický. Naštěstí mezi oběma stavy je dlouhá mezidoba, jinak bych se musel asi radikalizovat... :-)
28. 01. 2013 | 19:55

Silvie napsal(a):

sunlion
Omlouvám se, protože nemám čas dočíst všechny příspěvky, ale jste vskutku jak z jiné planety.

Samozřejmě,že si taky musím upustit páry, když o mě jakýsi Hřebejk prohlásí,že jsem "hnědorudá lůza".
Herci jsou kur.. prodejné, povýšené a arogantní, které si v 89.roce začaly hrát na "svědomí národa" a až dosud je to nepustilo.
Kopou kolem sebe ,seč můžou, když zjistili, že národ na jejich moudra a doporučení zvysoka se..

Pokud nevnímáte Bakalu, který tahá za nitky v HN, Respektu a jinde a cáluje Kárlovi kampaň, tak jste asi maličko mimoň! Veškerou českou politiku ovládají zájmové skupiny typu Bakaly, Kellnera....

Kdyby velká část občanů nebyla mediální masírkou tak znechucena, těžko by Zeman vyhrál volby, nemyslíte? Mnoho původních příznivců Kárla pod dojmem,že jsou nechutně manipulováni, hodilo nakonec hlas Miloušovi. Pár jich to dokonce napsalo i sem.

Co se BD týká, Havel zcela zbytečně a bez rozmyslu rozdmýchal svým proslulým masochistickým omlouváním něco, co už bylo dávno passé.
Právě havlisti rozdělují už 23 let tento národ a mají na něj devastující vliv - rozdělili ho na malou kastu "vyvolených, osvícených a morálních" a většinu "plebejských blbů bez morálky",kteří si "nezaslouží slitování"(abych parafrázovala jednu hnusnou reklamu o "odporně" se potících lidech).

Vlády "pravicové" i "levicové" sice poškodily tento národ výrazně ekonomicky (ty "pravicové" více), ale na jeho sebevědomí, pocitu sounáležitosti a patriotismu napáchali nevratné škody právě Havlovi nenávistní nohsledi.
28. 01. 2013 | 19:56

Silvie napsal(a):

sunlion
Z Kalouska mi rupají v poslední době nervičky poměrně často - když se rozhlédnu po obchodě, kolik zboží zase po týdnu zdražilo, když mrknu ,kolik mě bude stát domovní daň, vodné a energie, benzín...

Dneska jsem se neudržela na magistrátu, když jsem musela těm kur... vypláznout 600 za pas pro dítě. Ouřadu málem kleplo, když jsem utrousila cosi o zločinecké vládě a Kalouskovi,co vylágroval státní pokladnu ,aby se teď hojil na ubohých občanech.
Ouřada logicky odvětil, že on není Kalousek.
Mám dojem, že atmoška povážlivě houstne.
28. 01. 2013 | 20:00

sunlion napsal(a):

-> Silvie :
Omlouvám se, bude to jen "výkřik" z mé strany...:
Na páně Kalouskově rádobyhospodaření se asi shodneme. Možná mnohým věcem rozumím, ale naprosto nechápu, jaktože si dámy a pány (a ne až do r.2010) rozdávají ministerstva jako trafiky?! Třeba jim radí poradci, ale jaký génius potom radí p.Kalouskovi? Fakt, nevím... Vedle toho je prezidentská volba šlejškárna.
28. 01. 2013 | 20:11

Sláma napsal(a):

SuPe, jste mimořádně trapný, o Sobotkovi jsem nenapsal ani slovo. Nejsem ani členem žádné levicové strany, ani jejím příznivcem. Jen, podobně jako Silvie, občas chodím nakupovat a nestačím se divit, co se zase zdražilo.
Navíc si občas zajdu na stránky Eurostatu, Světové banky a podobných institucí a nestačím se divit, jak nám neumětelové Kalousek, Nečas a Schwarzenberg lžou a lžou.
To, že mi vkládáte slova, která jsme nikdy nenapsal, zcela ilustuje způsob, jakým byla vedena kampaň Jednotné umělecké fronty a Jednotné novinářské fronty za pana Schwarzenberga.
28. 01. 2013 | 20:19

M.Š. napsal(a):

Tak nějak...:"Fialenko,
jsem Kanadan. A CR ci CSR nikdy nepatrila mezi vyspele zeme. A neni tomu ani dnes. A ani tomu v dohledne dobe nebude. CR bude nadale zemi Fialenek."
Namyšlený,nadutý arogantní národ který si myslí,že je pupkem světa.Zvláště se těším,až kulturní fronta se sejde opět a zase v "Národním..." a bude pět ódy na režijmní systém za bouřlivé podpory všech masmediánů a nikdy jinak.
Jinak bych řekl,že v česku a morácku je atmosféra velmi napjatá,kdyby nešlo o poseroutský národ,tak zde máme občanskou občasnou válku.
28. 01. 2013 | 20:22

sunlion napsal(a):

-> Silvie (19:56):
Možná bychom se mohli domluvit, že mě nebudete nazývat mimoněm (já za sebe mohu naprosto rezolutně prohlásit, že bych Vás nikdy nenazval tím výrazem, který ani nebudu opisovat...). Já si taky někdy připadám jako exot, ale nepíšu to proto, aby to někdo proti mně zneužil...
Co se týče mé "ekonomie" - nechtěl jsem se vytahovat, není čím. Jó, kdybych byl vzdělán v jaderné fyzice, to by bylo něco! Co se týče pana ministra financí, mně to připadá, že on má nějakou učebnici (třeba i ekonomie...) a drží se jí zuby nehty, ať už je hospodářská situace, jaká chce... Potom některé jeho akce vypadají buď jako naschvály anebo naprosté zoufalství.
Teď musím zas chvilku k matice...
28. 01. 2013 | 20:32

Aleš Vyhnal napsal(a):

Halík se takto vyjadřuje k politice v kostele? To je přinejmenším svatokrádež, znesvěcení a skatomegalické bujení. Nejsv. Salvátor by měl být znovu vysvěcen. Kněz má hovořit o duchovním růstu, postupu na mystické stezce, poskytovat spirituální útěchu těm, kdo procházejí Temnou Nocí či Nocí Ducha, ne takto pletichářsky politikařit na Svatém místě. Lépe by bylo pořádat tam swingers párty. Bohu by taková oslava byla milejší než protežování k prasknutí krví našich předků nevolníků přežrané knížecí klíště.
28. 01. 2013 | 20:44

Karel Mueller napsal(a):

MŠ:

S poslední větou souhlasím. Nikdy bych netušil, kdo bude žít na místech, kde kdysi válčili husité.
28. 01. 2013 | 20:52

sunlion napsal(a):

-> Sláma :
Je mi to hloupé, ale už ten "pokec", na který jste se (třeba opravdu) těšil, nestihneme - nějak jsme se zasekli na znamínkách subdeterminantů a já zítra vstávám v pět do práce (kdybych nešel spát, byl bych po poledni asi "mrtev"...). Takže sorry, ačkoliv - vždyť se pod nějakým blogem můžeme někdy potkat, ne?
28. 01. 2013 | 21:16

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

Veru, jest tomu tak, Sodoma Gomora, svet se riti do dablovy riti... ;-)

To "skatomegalicke bujeni" si musim zapamatovat...

..
28. 01. 2013 | 21:16

Aleš Vyhnal napsal(a):

Kníže sice odešlo do podhradí, aby mělo skutečně k lidu blíže, ale není nutno zoufat si, jeho obdivovatelé rozhodně nepřijdou zkrátka: Kalousek ho prý bude stříhat na vlnu pro luxusní pravicovou módu a jeho bobky budou moci pořídit pravicoví zahrádkáři jako vysoce kvalitní hnojivo.
28. 01. 2013 | 21:19

sunlion napsal(a):

Autorovi:
Vůbec mi nevadí, že se mnou v mnohém nesouhlasíte, místy ironizujete (pokud to není laciné, a to je Váš případ, tak ironii beru, sám ji rád používám), ale přesto díky za tu pozornost mé reakci (dle mého exotického vnímání světa bych se mohl třeba domnívat, že jste mi tak vrátil mou pozornost, kterou jsem Vašemu textu věnoval já). Mějte se dobře, třeba mě Váš příští text znovu zaujme.
28. 01. 2013 | 21:21

sunlion napsal(a):

Úplně na závěr: M.Kalousek chce svého předsedu totálně zničit - četli jste o tom, že ho chce za prémiéra? Jako prezident se Vám nelíbil, a co jako prémiér? :-)
28. 01. 2013 | 21:24

Aleš Vyhnal napsal(a):

Toto pravicové hnojivo se bude prodávat pod obchodním názvem "Noblesní substrát". :D
28. 01. 2013 | 21:35

Silvie napsal(a):

Aleš Vyhnal,

jste mě fakt pobavil. Ale co to je "skatomegalické"???

Sunlion,

"mimoň" je náhodou milé oslovení. Těm,které nemám ráda, říkám úplně jinak.
Jinak s tím nabízením Kárla za premiéra mě taky Kalda dost vyděsil.
28. 01. 2013 | 21:53

Sláma napsal(a):

Považuji za dost významné, abychom se vrátili k rozboru všech obvinění, které byli vůči prezidentským kandidátům vzneseny.
Díky Lubovi (díky!) máme k dispozici přepis klíčové diskuze o Benešových dekretech. Z těch bych rád poukázal na tuto pasáž:
KS: "Ale já bych zde opravdu rád citoval slova Václava Havla, který řikal, že bohužel jsme byli taky nakaženi bacilem nacizmu, když jsme spoluobčany, i ty kteří byli nevinní, odtud vyhnali.
Něco jiného bylo s těmi, kteří se provinili proti republice, ale připomínám, že jich spoustu nezradili republiku, já vím například, do kumpačky mého otce, jak uměl dobře německy tak němečtí branci byli obyčejně v jeho kumpačce, během mobilizace nastoupili všichni. Ani jeden nechyběl.
A připomínám, řekněme, horníky v Mostu a jiné, kteří byli členy sociáldemokratické strany, a částečně komunistické, a věru nacisté nebyli, přesto, všichni na to doplatili.
Připomínám taky, že například podíl sudetského německého kléru v koncentráku a na popravištích byl větší, než v Německu či v Rakousku. To si člověk musí uvědomit fakta.
Historie je poněkud složitější, než si myslím. Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi jsme se jestli někdo byl lojální k republice, nebo jestli se proti ní provinil, to je to, co naším předkům vyčítám. Tehdá jsme opravdu závažně pochybili. Ano. Na tom trvám." (potlesk)
K tomu podotýkám, že zde Schwarzenberg nemluvil pravdu. Dekret prezidenta republiky presidenta republiky ze dne 25. října 1945 o konfiskaci nepřátelského majetku a Fondech národní obnovy (č.108/1945) totiž již v § 1, odst. 1), bod 2 uvádí, že se týká "osob fysických národnosti německé nebo maďarské, s výjimkou osob, které prokáží, že zůstaly věrny Československé republice, nikdy se neprovinily proti národům českému a slovenskému a buď se činně zúčastnily boje za její osvobození, nebo trpěly pod nacistickým nebo fašistickým terorem". Tedy nikoliv princip kolektivní viny.
Podobně to bylo i se státní příslušností. Dekret prezidenta republiky ze dne 2. srpna 1945 o úpravě československého státního občanství osob národnosti německé a maďarské č. 33/1945 v § 2, odst.1) stanovil: "Osobám, spadajícím pod ustanovení § 1, které prokáží, že zůstaly věrny Československé republice, nikdy se neprovinily proti národům českému a slovenskému a buď se činně zúčastnily boje za její osvobození, nebo trpěly pod nacistickým nebo fašistickým terorem, zachovává se československé státní občanství. V § 2), odst. 3) stanoví: "O zachování československého státního občanství příslušníků československých vojenských jednotek, kteří jsou německé nebo maďarské národnosti, rozhodne v nejkratší době z moci úřední ministerstvo vnitra na návrh ministerstva národní obrany. Až do úředního rozhodnutí jest je považovati za československé státní občany."
K tomu jen dodávám, že zde zůstalo asi 250 tis. Němců. Další, ačkoliv odejít nemuseli, odešli dobrovolně. Jiní, protože byli ze smíšených manželství, deklarovali českou národnost. Ti na tom byli nejlépe, protože je chránili jejich čeští příbuzní. To byl i jeden z důvodů, proč se Němci nemohli po válce odsunutých "dopočítat" a asi dvacetinásobně zveličili počet zabitých při odsunu.
Tedy považuji za prokázané, že Schwarzenberg nemluvil pravdu a s největší pravděpodobností vyloženě lhal. A žádný z tzv. "seriózních" novinářů na to nedokázal poukázat.
28. 01. 2013 | 22:02

Sláma napsal(a):

Pokračování: Rád bych zdůraznil, že zabavení majetku Němců po válce bylo součástí dohody o reparacích (The Agreement on Reparation from Germany) z roku 1946, kterou podepsalo 18 zemí, včetně Velké Británie a Československa. Výslovně to upravoval článek 6A.
28. 01. 2013 | 22:06

Yosif K napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):
Yosif K. - "V SRN a Rakousku už nikoho nezajímají ani nároky Sudetáků."
Proč lžete? Tohle vyjádření je jednoznačné:
28. 01. 2013 | 02:06

Přes různé citáty a slovíčkaření REALNĚ a na VLADNÍ ÚROVNI nikoho nároky sudetáků nezajímají, jelikož sudetáci byli již dávno odškodněni od SRN a Rakouska.Toto jest i oficiální stanovisko rakouské a něměcké vlády. Z vládní úrovně jsou sudetoněměcké nároky zcela uzavřená věc.

Německou VEŘEJNOST však zajímá postoj Čechů k vzájemné historii. To jest jelikož Němci jsou schopni odsoudit svoje etnické čistky, zajímá je zda i Češi jsou schopni odsoudit vlastní etnické čistky.

Odsun Němců ZDALEKA nebyl prováděn tak jako bylo stanoveno v dekretech. Byl prováděn mnohem méně civilizovaně. S německým civilním obyvatelstvem bylo zacházeno KOLEKTIVNĚ jako se zločinci - mnohdy krutým a odsouzeníhodným způsobem - mnohdy tak jak němci zacházeli dříve s totálně nasazenými atp atp.

Němci kterým bylo dovoleno zůstat museli pracně dokazovat své antifašistické postoje - byli přitom posuzováni zhusta čechy kteří obrátili kabátek na poslední chvíli. Mnoho něměckých antifašistů nebylo za antifašisty uznáno - zcela svévolně. (Naopak násilných represí proti němcům se zúčastnili češi kteří dříve kolaborovali s nacisty - a kteří vleyli například do KSČ.)
Něměckým antifašistům kteří zůstali byl i tak zabavován majetek atd atd.

S realistickým hodnocením odsunu a přiznáním české viny tam kde se stala přitom přišla CSSD - a dokonce i sám Zeman v roce 1992 a pak Špidla a pak též Paroubek. Patrně pod tlakem od německé SPD. Zeman již před 20 lety říkal to stejné co nyní Karel Schw. Na sběr hlasů mezi komunistickými voliči v Sudetech a poplašenými nevzdělanými proletáři kdekoliv je však každá lež dobrá.

Zemane Miloši - congratulations. Plašení sudetáky jest blábol na stejné odborné úrovni jako SOFTWAROVÉ KULICKY. Pokud to řeknete dostatečně pomalu a autoritativně, tak to na vyplašence zabere na 100%. Congratulations, velký komiku a falešný proletářský klaune.....
28. 01. 2013 | 22:12

Yosif K napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):
Yosif K. - "V SRN a Rakousku už nikoho nezajímají ani nároky Sudetáků."
Proč lžete? Tohle vyjádření je jednoznačné:
28. 01. 2013 | 02:06

Přes různé citáty a slovíčkaření REALNĚ a na VLADNÍ ÚROVNI nikoho nároky sudetáků nezajímají, jelikož sudetáci byli již dávno odškodněni od SRN a Rakouska.Toto jest i oficiální stanovisko rakouské a něměcké vlády. Z vládní úrovně jsou sudetoněměcké nároky zcela uzavřená věc.

Německou VEŘEJNOST však zajímá postoj Čechů k vzájemné historii. To jest jelikož Němci jsou schopni odsoudit svoje etnické čistky, zajímá je zda i Češi jsou schopni odsoudit vlastní etnické čistky.

Odsun Němců ZDALEKA nebyl prováděn tak jako bylo stanoveno v dekretech. Byl prováděn mnohem méně civilizovaně. S německým civilním obyvatelstvem bylo zacházeno KOLEKTIVNĚ jako se zločinci - mnohdy krutým a odsouzeníhodným způsobem - mnohdy tak jak němci zacházeli dříve s totálně nasazenými atp atp.

Němci kterým bylo dovoleno zůstat museli pracně dokazovat své antifašistické postoje - byli přitom posuzováni zhusta čechy kteří obrátili kabátek na poslední chvíli. Mnoho něměckých antifašistů nebylo za antifašisty uznáno - zcela svévolně. (Naopak násilných represí proti němcům se zúčastnili češi kteří dříve kolaborovali s nacisty - a kteří vleyli například do KSČ.)
Něměckým antifašistům kteří zůstali byl i tak zabavován majetek atd atd.

S realistickým hodnocením odsunu a přiznáním české viny tam kde se stala přitom přišla CSSD - a dokonce i sám Zeman v roce 1992 a pak Špidla a pak též Paroubek. Patrně pod tlakem od německé SPD. Zeman již před 20 lety říkal to stejné co nyní Karel Schw. Na sběr hlasů mezi komunistickými voliči v Sudetech a poplašenými nevzdělanými proletáři kdekoliv je však každá lež dobrá.

Zemane Miloši - congratulations. Plašení sudetáky jest blábol na stejné odborné úrovni jako SOFTWAROVÉ KULICKY. Pokud to řeknete dostatečně pomalu a autoritativně, tak to na vyplašence zabere na 100%. Congratulations, velký komiku a falešný proletářský klaune.....
28. 01. 2013 | 22:13

Yosif K napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):
Yosif K. - "V SRN a Rakousku už nikoho nezajímají ani nároky Sudetáků."
Proč lžete? Tohle vyjádření je jednoznačné:
28. 01. 2013 | 02:06

Přes různé citáty a slovíčkaření REALNĚ a na VLADNÍ ÚROVNI nikoho nároky sudetáků nezajímají, jelikož sudetáci byli již dávno odškodněni od SRN a Rakouska.Toto jest i oficiální stanovisko rakouské a něměcké vlády. Z vládní úrovně jsou sudetoněměcké nároky zcela uzavřená věc.

Německou VEŘEJNOST však zajímá postoj Čechů k vzájemné historii. To jest jelikož Němci jsou schopni odsoudit svoje etnické čistky, zajímá je zda i Češi jsou schopni odsoudit vlastní etnické čistky.

Odsun Němců ZDALEKA nebyl prováděn tak jako bylo stanoveno v dekretech. Byl prováděn mnohem méně civilizovaně. S německým civilním obyvatelstvem bylo zacházeno KOLEKTIVNĚ jako se zločinci - mnohdy krutým a odsouzeníhodným způsobem - mnohdy tak jak němci zacházeli dříve s totálně nasazenými atp atp.

Němci kterým bylo dovoleno zůstat museli pracně dokazovat své antifašistické postoje - byli přitom posuzováni zhusta čechy kteří obrátili kabátek na poslední chvíli. Mnoho něměckých antifašistů nebylo za antifašisty uznáno - zcela svévolně. (Naopak násilných represí proti němcům se zúčastnili češi kteří dříve kolaborovali s nacisty - a kteří vleyli například do KSČ.)
Něměckým antifašistům kteří zůstali byl i tak zabavován majetek atd atd.

S realistickým hodnocením odsunu a přiznáním české viny tam kde se stala přitom přišla CSSD - a dokonce i sám Zeman v roce 1992 a pak Špidla a pak též Paroubek. Patrně pod tlakem od německé SPD. Zeman již před 20 lety říkal to stejné co nyní Karel Schw. Na sběr hlasů mezi komunistickými voliči v Sudetech a poplašenými nevzdělanými proletáři kdekoliv je však každá lež dobrá.

Zemane Miloši - congratulations. Plašení sudetáky jest blábol na stejné odborné úrovni jako SOFTWAROVÉ KULICKY. Pokud to řeknete dostatečně pomalu a autoritativně, tak to na vyplašence zabere na 100%. Congratulations, velký komiku a falešný proletářský klaune.....
28. 01. 2013 | 22:14

Yosif K napsal(a):

Pane Sláma mezi tím jak dektety byly napsány a jak byly prováděny je asi takový rozdíl jako mezi demokracií a lidovou demokracií.

Příště byste mohl napsat i nějakou pohádku že za komančů byla svoboda tisku a shromaždování. Na papíře ano - pokud jste sehnal 5 lidí, mohl jste si založit novou politickou stranu. V praxi ovšem - pokud by vám to povolili komanči.
28. 01. 2013 | 22:20

Sláma napsal(a):

Samozřejmě, Yosif K. alias Josef K. tapetuje své lži, jako obvykle.
Takže ještě pár drobných poznámek:
1) V letech 1945 - 1948 bylo Československo demokratickou zemí, kde se na vládě podílely nejen komunisté, ale jiné strany
2) Nikdo nezpochybňuje excesy tzv. divokého odsunu hned po válce, tedy před vydáním dekretu č. 33/1945. De jure jsou za ně ovšem odpovědny okupační mocnosti, které v té době Československo okupovaly, tedy Sovětský svaz a Spojené státy, a to dle Haagské konvence. Samozřejmě, to nesnímá odpovědost z konkrétních osob, které se na divokém odsunu podílely. Ovšem, tyto osoby byly z odpovědnosti za své jednání zbaveny zákonem č. 115/1946 Sb., o právnosti jednání souvisících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků. To je asi nejproblematičtější věc, protože je v rozporu s principem nepromlčitelnosti válečných zločinů. Rád bych ale poznamenal, že se jedná o stejný princip, který je některými politiky uplatňování u bratří Mašínů. Shodou okolností jsou to často politici, kteří kritizují odsun Němců. Tito lidé se mi zdají být hodně pokrytečtí a hodně nevlastenečtí. Na jednu stranu kritizují Čechy za excesy vůči Němcům, na druhou stranu za podobné excesy by rádi Mašíny vyznamenávali.
28. 01. 2013 | 22:48

janahamplova napsal(a):

PANE KOLEGO BLOGERE, DĚKUJI ZA TENTO BLOG, PROTOŽE VYSTIHUJE PŘESNĚ DŮVODY, PROČ ŘADA LIDÍ PŘESTALA VOLIT BUĎ VŮBEC, NEBO ŠLA VOLIT NA PROTEST PROTI TÉ MASÁŽI.UŽ PŘED VOLBAMI JSEM PSALA NA SVÉM BLOGU, ŽE TO TÝM KARLA MŮŽE LEHCE PŘEPÍSKNOUT. PŘEPÍSKL - SLABÉ SLOVO. AGRESIVITA AŽ NEUVĚŘITELNÁ - KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM. BĚHAL MI MRÁZ PO ZÁDECH, NE Z KNÍŽETE, ALE TOHO KOLEM. NEMOHU SE UBRÁNIT DOJMU, ŽE BYL PAN KAREL ZNEUŽIT. STAL SE LOUTKOU V RUKOU JINÝCH, VÝTVARNÍKŮ, HERCŮ, ALE KAMPAŇ NENÍ HAPPENING. JEHO TÝM SE SNAŽIL VYTVOŘIT NEEXISTUJÍCÍ BYTOST, NEPOLITIKA, KTERÝ JE VE VLÁDĚ, MLADÍKA, KTERÝ MÁ PŘES SEDMDESÁT... LID ČESKÝ SICE NENÍ AŽ TAK VNÍMAVÝ, A PODLÉHÁ REKLAMÁM - POKUD TO TA REKLAMA NEPŘEŽENE. A STALO SE. JE MI PANA KARLA LÍTO, LIDSKY SI HO VÁŽÍM, NEJSEM SI JISTA, ZDA SI HO VÁŽIL JEHO TÝM.
28. 01. 2013 | 23:31

Anellus napsal(a):

K nezvolení "knížete" ,mimo vše, zde již uvedené, přispěl nemalou měrou i fakt, že se ti různí umělci a héérečky stavěli téměř an bloc na jeho stranu a to velmi expresivně a emocionálně vypjatě, avšak od žádného nezazněl jediný racionální argument. Ponechám stranou otázku, zda je tento "výkvět" pražské kultury racionální argumentace vůbec schopen, to teď není podstatné. Ale je skutečností, že obyčejného českeho občánka, který má obvykle jiné starosti než politiku, posledních 23 let mediálních masáží vychovalo postupně k téměř absolutní nedůvěře ke všemu, co mu tato,prý elita národa, prostřednictvím našich německých medií hodlá prodat. A když se navíc přidali ještě představitelé akademické obce oslavným hýkáním na oslavu přeušlechtilého, světaznalého hajného, měl to milý "kníže" ve skutečnosti již spočítáno. Takže občánek volil a volil chytře, ani ne tak Zemana ale proti Schwarzenbergovi. Mám z toho dobrý pocit, konečně český Honza i s Ančí začínají dávat přednost vlastním zájmům, před tím, co jim pokouší nakukat pražská korupční věrchuška.
28. 01. 2013 | 23:32

Viola napsal(a):

paní Jano Hamplová je to mnohem horší.
28. 01. 2013 | 23:52

Viola napsal(a):

A Čím více zde budeme diskutovat o proběhlé volbě prezidenta, tím více vzroste nutnost odstranit pana ministra zahraničních věcí, neb se zdá být nekompetentní až škodlivý nám normálním lidem.
28. 01. 2013 | 23:55

Viola napsal(a):

Katastrofa, i farář Zbigniew Czendlik volil Schwarzenberga. No jasně, jak jinak by se církev měla chovat, než dle příkazu vrchního pátera Duky. Zajímalo by mě, koho by volil papež, jestli se ho na to někdo ptal a jestli by odpověděl také, že Schwarzenberga, tak bych do kostela nikdy nevkročila, neb bych se bála, že je tam přítomen satan. Schvanzenberg podporuje satanismus.
A teď mi dochází, proč byl tak populární mezi mládeží, vždyť ten stanismus je mezi mládeží hodně rozšířený a šíří se drogama, hudbou, oblečením, promiskuitou atd...
29. 01. 2013 | 00:11

Viola napsal(a):

Končím, mám dvě jedničky, jako vždy je to potvrzení shůry.
29. 01. 2013 | 00:12

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....lépe by bylo napsat skatolmegalické,....to by bylo výstižnější,.....skatol vzniká, když organická bílkovina hnije,.....nejvíce ho vzniká při hnití ryb,......puch k nevydržení.

Megalitický,....megalit, je velice stará stavba z velkých balvanů,...
Ta slovní složenina má neotřelý půvab a je pro dané souvislosti originální.

Sále "to pění",......a už je to třetí den PO, po velkém POVOLEBNÍM ŠOKU,....nebo třesku.?
Tužka,....furt jsem "nad věcí".
29. 01. 2013 | 00:28

Sláma napsal(a):

Autor napsal: "Ja myslim, ze Schwarzenbergova mluvena cestina je velmi dobra, ma jen jakousi vadu reci."
Myslím, že se mýlíte. Doporučuji vám, abyste si přečetl přepisy jeho mluveného slova. Nikdy neřekne souvisle tři věty za sebou, aby to vůbec dávalo hlavu a patu. Jeho slovní zásoba je malá, takže se uprostřed řeči často zarazí a pokračuje někde jinde.
29. 01. 2013 | 00:30

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Yosif K. napsal – „na VLADNÍ ÚROVNI nikoho nároky sudetáků nezajímají, jelikož sudetáci byli již dávno odškodněni od SRN a Rakouska. Toto jest i oficiální stanovisko rakouské a německé vlády. Z vládní úrovně jsou sudetoněměcké nároky zcela uzavřená věc.“

Kdyby takto byl ochoten hovořit i K.Schwarzenberg, veřejně, jak k Čechům tak i k Němcům, tak by byl klid. On ale říká něco úplně jiného a navíc, jakožto ministr, tedy osoba NA VLÁDNÍ ÚROVNI, za Nečasovými zády vychází požadavkům Landsmanšaftu vstříc a navazuje s ním kontakty.

Landsmanšaft má přitom nejen majetkové, ale i územní požadavky, vedoucí ve svých důsledcích k rozbití ČR, takže by tato organizace měla být považována za protistání a jako taková v ČR zakázána. Proti její nerušené existenci v Německu a Rakousku by měla naše vláda protestovat.
29. 01. 2013 | 03:38

scallop napsal(a):

Karel Mueller

A k Putinovi jsme se dostali jak ? (Mate nejake vedecke vysvetleni jak souvisi Putin s vysledkem ceskych voleb ?) Klaus ho podporil pri valce v Osetii, ale necekl ani slovo, kdyz Putin zautocil na abchazii (kde se predtim nevalcilo). Konzistenci v tom nevidim, vernost Putinovi ano.

Vas obdiv k Putinovi Vam nebudu vyvracet. Mam jen takovy hloupy nazor, ze lide nejsvobodneji hlasuji nohama.

Soucasny prezident ma nekdy pravdu a nekdy se myli (ekonomicka krize 2008 byla "chripka").

Vas hlas ve volbach chapu - kdo rekne cokoliv kritickeho o Benesovi ma u Vas utrum.
29. 01. 2013 | 07:14

vaclavhorejsi napsal(a):

Silvie, Tužka:

jen pro terminologicke upresneni - "skata" je recky "vykal" (resp. mene spisovny ekvivalent tohoto slova).
Skatol je pomerne jednoducha organicka sloucenina (3-methylindol), ktera je do znacne miry zodpovedna za zapach vyse uvedeneho biologickeho materialu.

...
29. 01. 2013 | 07:17

Silvie napsal(a):

Pane profesore,
já jsem si myslela, že to bude něco z vašeho ranku.
Z chemie jsem na gymplu propadala, tak se nedivte.
Ale děkuji za vysvětlení.
29. 01. 2013 | 07:46

Silvie napsal(a):

Kolemjdoucí
A jak byste chtěl, aby Kárl něco "vysvětloval", když mu to evidentně moc nepálí?
"Novináři" téměř všech deníků po duelech "objektivně" konstatovali, že výsledek byl "remízou". A čtenáři jen zírali, protože viděli něco úplně jiného.

Ty BD a Beneš byly pro mnoho lidí symbolem a Kárla nemohli volit z principiálních důvodů.
Já osobně jsem odpůrcem jakýchkoliv kultů, tedy i kultu tatíčka Masaryka, ale nikdy nepůjdu proti vlastním kořenům a rozhodnutí vlastních předků.

Jednoho pradědka mi monarchie vzala, když ho poslala do války někde v Srbsku, děda zase zemřel ,protože odmítl bojovat za fašouny(byl Maďar žijící v Bratislavě), na následky hrozných podmínek v důstojnickém lágru, už ve svých padesáti letech - ani jednoho z nich jsem neměla šanci poznat.
Kolik rodin z podobnými osudy u nás existuje?
29. 01. 2013 | 07:55

Silvie napsal(a):

oprava - s podobnými
29. 01. 2013 | 07:55

scallop napsal(a):

janahamplova

Jinymi slovy rikate, ze Vam vadila prilis pozitivni kampan. To mate asi pravdu, bylo toho hodne uz proto, ze Schwarzenbergova kampan musela gradovat uz pred prvnim kolem.

Zemanova kampan heeerecek byla stejne silna, ale kratsi - jen tesne pred druhym kolem. K tomu se pridala negativni kampan, ktera u nas nevadi. Zafungovala pred minulymi parlamentnimi volbami i v nynejsich volbach. Pred volbami kdosi napsal, ze frustrati voli MZ a optimiste KS, na to neco je. U nas je hodne negativistu a kampan zacilena na ne zabrala.

Je otazka, co skutecne rozhodlo. Lide z venkova nedostavali kupu emailu ani tam na ne netlacicli nadseni agitatori za Schwarzenberga. Tam byl vzdy zazity obrazek lidoveho Zemana, ktery "jim" to umi nandat. Zemanova negativni kampan tyto lidi popohnala k volbam. Je tedy otazka, jestli pod vlivlem emoci neprecenujete vliv medii.

Konecnou odpovednopst maji volici, nikoliv media. Nelze se vymlouvat, odpovednost za svuj hlas mate sama.
29. 01. 2013 | 07:56

Silvie napsal(a):

Scallop
Zeman vyhrál proto, že zná velmi dobře českou mentalitu.
Starší občané mají stále v paměti masáže bolševiků a jsou proto vůči maniupulacím médií rezistentní. Rozhodně médiím nepřikládají takovou důležitost, jak se ona média až dosud domnivala.
Já se taky zásadně! nerozhoduje podle toho, koho mi někdo "doporučí", ale na základě vlastní racionální úvahy.

Důkazem toho je skutečnost, že masírce nejvíc podlehli právě mladí lidé, většinou narození až po převratu.

Zemanovi vůbec nevyčítám "agresivní" kampaň - dokonce jsem si zpočátku říkala, že by se měl do vágně se vyjadřujícího Kárla opřít mnohem víc a prokázat, že není schopen ucelené myšlenky ,ani názoru.
Toho se nakonec Kárl zhostil bez cizí pomoci.

Jediné, co asi nebylo na místě a vypadalo to jako nápodoba, byli ti "umělci" v pozadí Zemana. Tomu bych se určitě vyhnula. Nepotřeboval je.
29. 01. 2013 | 08:54

Jiří Šafránek napsal(a):

Článek je dobrý. Postoj autora ke 2. kolu voleb respektuji a chápu, protože jsem o stejném také osobně vážně uvažoval. Poněvadž jsem ale nepodprahově tušil vítězství Miloše Zemana, šel jsem volit KS. Můj cíl byl jediný, a sice, aby Milošovi po volbách až příliš nenarostl hřebínek. Myslím, že proto těch 45% a nikoli 35%.
29. 01. 2013 | 08:55

scallop napsal(a):

silvie

"Starší občané ... jsou vůči maniupulacím médií rezistentní."

Jiste. Jen politicky analfabet, a tim Vy jiste pani Silvie nejste, by si mohl myslet, ze chytreho prezidenta zvoli hloupi obcane. Dovolim si pridat citat, jehoz autora pri svem vzdelani jiste znate: "Seriozni novinar si vsimne, kdo vyhral volby, kdezto neseriozni toho neni schopen - opakuji, neni schopen."
29. 01. 2013 | 09:18

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Václav Hořejší a další – ad skata, skatol

Já jsem kdysi kdesi četl, že jsou-li správně prováděna jógová cvičení, hlavně ta na podporu správné funkce trávicího traktu, a dodržována předepsaná životospráva, tak pozitivním výsledkem mimo jiné je, že, s prominutím, jogínské lejno nesmrdí. : - ))

Možná by stálo za prozkoumání procesu, kterým se ten skatol ze vznikajících exkrementů odstraní, popřípadě se do nich vůbec nedostane. Jen nevím, jestli sisyfovci nepovažují i jógu za šarlatánství (u jednoho křesťanského a jednoho rosenkruciánského náboženského směru jsem se dokonce dočetl, že jóga je nebezpečná, protože spojuje člověka s neviditelnými zlými silami). V tom případě by má poznámka byla bezpředmětná.
29. 01. 2013 | 09:39

Silvie napsal(a):

scallop
Autora citátu neznám, nejsem v tomto oboru přeborníkem.

Co mě ale popudilo na této kampani úplně nejvíc, bylo otevřené pohrdání médií i "umělců" "sockami".
To je pro každého slušného člověka zcela nepřijatelné a v každé jiné zemi by se z tak masově vyjadřovaných urážek , adresovaných nižším sociálním vrstvám, stal obrovský skandál.
29. 01. 2013 | 09:43

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oprava: Možná by stál za prozkoumání proces ...
29. 01. 2013 | 09:43

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Hořejšího,.....znovu jste potvrdil, že si pod svým blogem čtete,....to je dobře,.... a pro mne,.... přispívající zde, potěšitelné,....
Díky za blog. Tužka.
29. 01. 2013 | 09:50

buldatra napsal(a):

Jestli se vony ty zlé síly neprojevují právě tím skatolem.
Zajímalo by mě, zdali svatý muž démonického vzhledu Halík, není náhodou skatoloprostý?

Jestli von tajně v zakristii nepraktikuje jógu. Tihleti svatí mužové mají prý různé úchylky. Občas o tom píší v novinách, sem tam se o tom zmíní zpravodajství v televizi a děda papež má kvůli tomu špatný spaní.
Inu, celibát není žádná sranda.
29. 01. 2013 | 09:53

Silvie napsal(a):

buldatra
V momentu, kdy se začínají černoprdelníci vměšovat do politiky, je zle.

Páter, který si ze svatostánku udělá marketingové centrum podporující politickou stranu, se u slušných věřících musí zcela zdiskreditovat.
Kolik z nich ale není ovcemi? Katolíci téměř jako jeden muž volili toho, koho jim sugestivně podsunula euromilka Roithová.
29. 01. 2013 | 10:05

Mirka napsal(a):

Silvie, máte pravdu. Známí, co chodí do kostela mi taky říkali, že jim farář při kázání doporučoval volit pana Schwarzenberga. Církev se vždycky motala do politiky, místo aby se víc starala o své ovečky, kterých povážlivě ubylo. Budu sledovat, kdo na těch jejich vrácených polnostech a lesích bude pracovat.
29. 01. 2013 | 10:13

buldatra napsal(a):

paní Silvie,

Oni ti páteři to mají v popisu práce.
A jejich šéf se s nima nepáře.
Páč, co by byl páter bez farnosti, což stále hrozí. Řekněme si to upřímně. By by naprostá nula.
Církevní politika je propracovaná a vypilovaná díky dvěma tisícům let praxe a mnozí civilní politici by se od nich mohli učit.

Zatím žádná partaj se nemůže pochlubit existencí, která by překonala v čase víc, než pár desetiletí.

Největším nepřítelem Halíků je svobodná a nespoutaná lidská mysl.

Apropos, v čem asi tak spatřuje profesor onu intelektuální velikost onoho přetřásaného svatého muže? V tom, že hovoří spisovněji než feldkurát Katz?
29. 01. 2013 | 10:21

scallop napsal(a):

Silvie

Nebert diskuze tak vazne :-)
29. 01. 2013 | 10:59

Karel Mueller napsal(a):

scallope,

Beneš nebyl žádný anděl, to by v politice skončil dřív, než začal. Ale byl mimořádně v politice obratný a zkušený, velmi inteligentní a vzdělaný, vlastenec a měl jasnou koncepci, které se držel. Věta "zasvětil svůj život národu" zní jako banální a trapné klišé, v jeho případě však ne.

Obdivovali ho Churchill i Roosevelt a nejednou ovlivnil jejich rozhodování. Masaryk řekl, ře bychom bez něho neměli republiku, dodávám, že bychom bez něho asi ani neobnovili stát v roce 1945. V roce 1948 to nemohl uhrát kvůli impotenci demokratických stran a především kvůli náladám a názorům akceschopné části národa v důsledku války, když to zhodnotím stručně. Uvědote si, že byl jediný politik, na kterého Churchill ještě v roce 48 spoléhal, SSSR se vmísit nemohlo, atomky mělo tehdy jen USA.

Nenávist k Němcům byla v Evropě po válce všeobecná a jinde s nimi zacházeli ještě hůř. Ty hory mrtvol jste na vlastní oči neviděl a válku neprožil, tak nekritizujte.

A pokud jde o rok 1938, což mu kníže vyčítá? Milý scallope, to byla sebvražda nebo vražda. Kdybychom se bránili, tak by to nejen skončilo porážkou a masakrem, ale - a to je daleko horší -byli bychom to my, kdo za všechno mohou, at by se pak dělo cokoliv. Poslouchali bychom, že kdybychom pohraničí vydali, tak by zavládl mír a Hitler by nic víc nechtěl ... taková je realita.

Ale to bychom byli jinde. Samozřejmě, nejen pro mě se stal kníže nevolitelný, protože Beneš stojí za víc, než poznámku o Haagu ...
29. 01. 2013 | 11:21

lectus napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/putine-ke-mne-pripichl-si-na-sako-schwarzenberg-schytal-za-to-kritiku-12n-/domaci.aspx?c=A111216_1702233_domaci_jj

Tak mne by k nevolení Schwarzenberga donutila už jen tahle informace, byť už zapomenutá. Chová-li se takto ministr zahraničí a údajně noblesní pán, je buď:
1) ......
2)......
3)......

Doplňte si sami, nechci být vymazán. Tehdy jsem na tenhle článek nevěřícně civěl (je to vůbec možné?) - ale byl na idnes, silně zaujatém serveru. Hm.
29. 01. 2013 | 11:45

Viola napsal(a):

buldatro

"Církevní politika je propracovaná a vypilovaná"

to je zničující, že církev má politiku, církev má mít víru. Jak krásné bylo, když Ježíš vtrhnul do kostela a všem kupčíkům popřevracel stoly se zbožím a penězi, vyhnal je z chrámu. Dnes se sice v kostelech neprodává (ale také tak trochu ano, prodávají se tam věroučné knihy, dokonce i bible, zpěvníky, církevní časopisy), zato mimo kostel se vesele obchoduje a to ve velkém (církevní restituce). Já chápu, že je církev na mizině a když chce existovat, tak potřebuje peníze a volí toho, kdo ji umožní peníze získat, jenže v ten moment už neslouží Bohu, ale zlatému teleti. Církev se zásadně do politiky nemá míchat. Je to její asi definitivní konec. Víra si však bude žít svým životem.
29. 01. 2013 | 11:47

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Me vzdy prekvapi, k jakemu tematu se posunete :-) Nicmene dekuji ze lekci, i kdyz pro me to nic noveho neni.

Nemyslim si, ze bez něho bychom ani neobnovili stát.

Nevim o tom, ze by mu knize neco vycital ohledne roku 1938.

Ze by se odsun dnes posuzoval v Haagu je fakt. A ze odsun prispel nastupu komunismu je take fakt. To neni apriorni odsouzeni Benese, ale kriticky pohled na nej.

Podle meho by mel byt sebevedomy narod schopen toto poslouchat bez podrazdenych reakci. Ale to jsem uz psal mnohokrat, jsme tam, kde jsme byli.
29. 01. 2013 | 12:02

buldatra napsal(a):

scallop napsal(a):
Ze by se odsun dnes posuzoval v Haagu je fakt.

Fakt? No, to jsou mi věci…
Fakt, že v Haagu například nestanuli aktéři a posvěcovatelé odsunu Srbů z jejich Kosova, potom tedy znamená, že v Haagu stanou na lavici obžalovaných jen ti, kteří odsouvají nepůvodní obyvatelstvo. V tom asi spočívá hen ta spravedlnost Haagská.
Oproti tomu asi, když někdo odsune pátou kolonu, valí šupem do Haagu. Jak slušné a noblesní. Až knížecí.

A dále.
… A ze odsun prispel nastupu komunismu je take fakt…
To by mě celkem zajímalo. Prosím o podrobnější vysvětlení. Ono se to poválečné porcování medvěda a velmocenských vlivů řídilo podle odsunu sudetských němců?
29. 01. 2013 | 12:47

xyzy napsal(a):

SansLogique

Nomen omen :-D
29. 01. 2013 | 12:53

scallop napsal(a):

buldatra

Dekluji za vecnou poznamku.
29. 01. 2013 | 12:59

buldatra napsal(a):

scalope,

nemusíte mi deklovat.
Nicméně, rádo se stalo.
29. 01. 2013 | 13:05

vaclavhorejsi napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.), buldatra:

Pokud jde o skatolove zalezitosti joginu a jinych svatych muzu - jiste by to za dukladne prozkoumani (treba by na to GACR udelila grant?)
Ale spise si myslim, ze to bude stravou, kterou ti jogini pozivaji - nejvice skatolu se tvori z masite stravy; vegetariani "to" asi maji temer bezskatolove.

To je skutecne zajimave, kam nas diskuse nakonec zavedla - od Knizete az ke skatolu...
Inu, vsechno souvisi se vsim...

A to se tady jeste neobjevil Pepa Repa, ten by to teprve rozvedl...

..
29. 01. 2013 | 16:04

Aleš Vyhnal napsal(a):

Navrhuji založit "Skatolickou církev".
29. 01. 2013 | 16:47

Viola napsal(a):

Pepa Řepa perlí na Pehem, také něco trousí, ale svítivého.
29. 01. 2013 | 17:03

pamětník napsal(a):

scallop:
"Ze by se odsun dnes posuzoval v Haagu je fakt" Není.
Ramuš Haradinaj, velitel UÇK velící etnické čistce v Kosovu, byl v Haagu osvobozen.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ramush_Haradinaj

Poznámka Karla zu Schwarzenberg o prezidentovi Benešovi v Haagu byla největší trapností, a že jich bylo!
29. 01. 2013 | 17:52

vaclavhorejsi napsal(a):

Samozrejme, ze z dnesni perspektivy bylo to vyhnani Nemcu prinejmensim problematicke, ne-li neprijatelne.
Ale tehdy byla prece uplne jina situace...

Z dnesniho hlediska by asi bylo jeste horsi to, ze (a jak) byly napr. zniceny Drazdany (a spousta jinych civilnich cilu) nebo Hirosima. Za niceni Dubrovniku a Sarajeva byli prece v Haagu srbsti velitele!

Nedovedu si ale predstavit, ze by britsky ministr zahranici rekl, ze by Churchill patril do Haagu, nebo americky ministr rekl totez o Trumanovi...

..
29. 01. 2013 | 17:59

pamětník napsal(a):

Viola:
Pepa Řepa se vrátil, práce ve volebním štábu skončena.
29. 01. 2013 | 18:12

Karel Mueller napsal(a):

scallope,

kníže se v tomto směru nejednou vyjádřil, proto jsem považoval za nutné se k tomu vyjádřit.

S lidmi jako Vy je to těžké. Fakta vidět nechcete (třeba preambuli landsmannschaftu a jeho podporu vládou SRN nebo to, že prakticky všichni Němci měli říšské občanství a tedy se nacházeli na území cizího státu) a pokud jde o přijetí kritiky Beneše ... víte, ta kritika bude považována z německé strany za dostačující v okamžiku, kdy prostě odsun odmítneme a prohlásíme ho za etnickou čistku.

Pokud nejste hluchý, tak Vám to kníže v podstatě řekl a řekl to dokonce v nejdůležitější debatě voleb. Takže si můžete představit, co si asi myslí a říká mezi svými.

Je třeba zklidnit atmosféru a tak to neuzavřu konstatováním, které bych mezi přáteli bez váhání použil.

Konec.
29. 01. 2013 | 18:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

Dobry napad - mohl byste se ujmout funkce Otce zakladatele, prvniho skatolickeho patriarchy!

..
29. 01. 2013 | 20:59

PK napsal(a):

Mám pocit,že v poslední době se církevní vrchnost začíná chovat jak za feudalismu.Hodnostáři by se měli rychle probrat ,přestat se montovat do politiky a začít se věnovat řešení vlastních palčivých problémů(úbytek lidí v chrámech,úpadek mravnosti společnosti,problematické restituce atd.)Politická orientace je soukromá věc každého občana včetně kněží ale dodnes nepochopím jak se může hlava kat. církve paktovat s tuneldědkem a Halík dávat taková to politická doporučení-vždyť tato tzv. pseudopravice vyrabovala a rozprodala republiku a skrytě nadržuje jen zlodějům a tunelářům-viz např. exekutorský zákon.
Církevní hodnostáři by si měli znovu připomenout výroky z učení Ježíše Krista a podle nich se taky řídit(a nehrát si na kapitalisty).
29. 01. 2013 | 21:30

PK napsal(a):

Paní Violo,kdybych pozorně pročítal diskusi tak jsem to nemusel psát.
29. 01. 2013 | 21:40

Viola napsal(a):

PK, ale je dobře že to o církvi napíše více lidí.
václavhořejší a Aleš Vyhnal :-))
pamětníku

pochopila jsem, že byl v nemocnici na Homolce a dostával kapačky.
Skoro jsem měla pocit, že je mu jedno, kdo bude zvolený.
30. 01. 2013 | 00:06

Rampa napsal(a):

Skvělé, trefné, upřímné.
30. 01. 2013 | 00:11

pamětník napsal(a):

Viola:
Pokud to nebyl zastírací manévr, jsem rád, že to dobře dopadlo. Ostatně i v prvním případě.
30. 01. 2013 | 00:31

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Ja v konkretnich krocich vidim spise nepodporu. V nemecku rozhoduji jina temata - na rozdil od ceska.
30. 01. 2013 | 07:22

Pepa Řepa napsal(a):

že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“.
------------------------------------------
Vážený bratře Wěnczelaue
dovolte, abych Vám vyjádřil podporu. Tomáš Halík -kterého mám rád- je taky jenom člověk. Ale když prohlásí, to co prohlásil, je to hanebné, leč jindy, když to bylo Vašemu oušku milé, projevil se přece ne jako duchovní správce farnosti, ale jako občan T.H.
ŽE? :-)!!!!!

Ale o to nejde. Nejde ani o to, že vyzradil cizím mocnostem státní tajemství, to už každý přece ví.
Ale hluboce mě pobouřilo, že porušil zpovědní tajemství a vyzradil to, co mu šeptáte ve zpovědnici do uoška.
To se nedělá.

Je však třeba chápat svízelnou situaci pohrobků, kteří si usurpují odkaz V.H., ačkoliv nejsou ani neopomenutelnými dědici ze zákona, ani z poslední vůle a s kterými se náš duchovní správce kamarádí.
A tak se najednou e odhaluje, že pod slupkou pravdy, lásky, tolerance a porozumění je -u NĚKTERÝCH, jak říká relativista L.S.- více žluči, nenávisti a netolerance než u těch, onálepkovaných za fašoidy.

Už když byla vyhlášena přímá volba napsal jsem: to zase bude výkřiků NOVÁKU- HAJZLE JEDEN- NEJSTE MUJ PREZIDENT.
Sekl jsem se? Dokonce je petice.
:-)!!!!
Inu nejsme v USA.tam si po volbě podají ruce.

Když budete chtít sdělit jasnovideckou odpověď, jak to bude za rok, rád posloužím.
Zadarmo ni kuře nehrabe-jak říkal Jan Werich-bratře Wěnczeslaue.Bude to drahé.

Jo a tomu z dnešního pohledu se říká ahistorismus.Nebo přepisování dějin.
Z dnešního pohledu je poněkud úsměvné hodnotit coby, kdyby ten Kain.....
30. 01. 2013 | 07:39

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k tomu proč Loudalové z Radětic nechytili tutovku.

1. kníže si zavařil sám. Dekrety by dříve či později někdo v debatě vytáhl, netají se se svým názorem. Ale on v tom tancoval jako ve vejcích. Sám o své vůli. Fyzicky má dost, číro Vás neomladí. Milda na tom není lépe, sotva leze. Možná artroza ale možná něco horšího. Měl to i pan Medek. Nikdo takový jako on nebo Tigrid tady není. Všechno je druhá liga. Plná huba moralit a žádný osobní příklad, prožitek.

2. kampaň byla trapná. Můžete mít vyškolený štáb aktivistů z americké kampaně, ale tady jsme v Čechách. Jakmile zaplavíte každé volné místo Karlem s čírem (zahrádkáři Kersku), po týdnu to lidi znechutí.
Proč?
Protože jim naskočí-podprahově- era bolševiků, jejich hesla a transparenty. Takovou zkušenost prostě USA nemají, tam to zabírá , Obama řekne ve čtvrtek, že je úterý a pečlivě vybraní-rasově i džendrově- jedinci mávají jako kdyby objevil teorii relativity.
Tady to nezabírá.Zaplať pánbůh.

Vymyšlené to špatně nebylo Fischer jako předjezdec. Už pochopil.Skřípe zuby. Nezapomínejte, že mezi PR mágy byli i chlapci z Tahríru, rozproudit kvas oni umějí. Nic víc.

3. o koloskopické mediální tubici doplněné novinářskými čípky darmo mluvit.Nejsem jako Maxík nevěřím na spikleneckou jednu teorii, ve světě je-naštěstí-mnoho skupin, každá má své zájmy a velké finanční prostředky.
Také nevěřím na to, že je vše uplacené a dohodnuté předem.

Ale na mexickou vlnu Vám stačí zakoupit v O2 aréně pár řad, posadit tam své ze štábu a už to jede.Ostatní se chytnou.
Ještě je to nepustilo, Šlouf už prodal Temelín.
30. 01. 2013 | 08:03

Aleš Vyhnal napsal(a):

Václav Hořejší

výborný nápad, místo svěcené vody by se používal právě skatol. Skatol by též byl používán jako primordiální kadidlo. Ostatně i Tělo Páně se v útrobách přeměňuje na tuto posvátnou chemickou sloučeninu.
30. 01. 2013 | 10:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

"Ostatně i Tělo Páně se v útrobách přeměňuje na tuto posvátnou chemickou sloučeninu."

To je ovsem kromobycejne zajimavy teologicky problem - mozna ho dosud nikdo neresil? Mozna ze tomu tak neni, jelikoz se zde uplatnuje ten princip transsubstanciace? Myslite, ze se podstata meni pri pruchodu zazivacim traktem? Nebo jen ta nepodstatna materialni forma? Tezky orisek, mohla by z toho byt pekna theologicko-skatologicka disertace!

..
30. 01. 2013 | 12:14

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Vitejte, pozde, ale prece! Zda se, ze se dnes (jako vzdy) skvele nazorove shodujeme!

..
30. 01. 2013 | 12:16

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi
to jsem rád, že panu Halíkovi šeptáte ve zpovědnici tu větu o ČSSD
:-)
Zveřejňovat zpovědní tajemství opravdu nemusel.
30. 01. 2013 | 12:40

Karel Mueller napsal(a):

Milý scallope,

i když sem to chtěl uzavřít, tak jste mě s tím Německem přeci jen přiměl k návratu.

Víte, kdyby tyto volby rozhodovali němečtí voliči - tedy celoněmečtí - tak by sotva chtěli slyšet slovo o minulosti, která je z hlediska německého národa poněkud neslavná. Zato by jim neunikly dvě netriviální věci: Že knížete doslova hystericky podporovali největší stoupenci multi - kulti a Zemanův výrok v minulosti, že islám do Evropy nepatří.

A tak lze předpokládat - a já to dokonce považuji za jisté - že by výsledný poměr byl vskutku jiný než 45:55. Přeberte si to sám.

Mějte se a občas se nad ledasčím zamyslete.
30. 01. 2013 | 13:02

buldatra napsal(a):

U té skatologické církve by bylo třeba především zvolit papeže, páč jen papež může být zástupcem skatolu na Zemi.
Patriarcha je jen béčko, papež je to pravé ořechové.

Někde v EU by bylo dobré vyčlenit nějakou nevyužitou stráň, či jiný kousek území a tam by byl založen Skatykán se sídlem papeže, nejlépe ve stylu podmnikatelského baroka, nebo bioplynové stanice.
Samotný výběr architektonického stylu příbytku svatého bych ponechal na demokratickém rozhodnutí skatologických platících věřících ať maj dobrej pocit.
30. 01. 2013 | 13:24

buldatra napsal(a):

PS

důležité je pamatovat na odluku skatolu od státu.
30. 01. 2013 | 13:26

Eva Lenská napsal(a):

Volila jsem Zemana, hlavně proto, že jsem si neuměla a nechtěla představit KS jako našeho prezidenta. Nakonec jsem ráda, jak volby dopadly a pokud se dožiju příští prezidentské volby, dám svůj hlas opět Jiřímu Dienstbierovi. Já si demokracii představuju zcela jinak, než se u nás prezentuje, člověk by měl mít právo volit kohokoliv podle svého uvážení, o tom žádná, ale neměli by se na kampani podílet známé osobnosti. Dneska jsem četla, jak se o nás občanech vyjádřil Hřebejk - ani jsem to raději nečetla, protože si nechci kazit náladu, ale nadpis je "Podle Hřebejka je většina Čechů prasaty"
Nedávno to byl Menzel a tak bych mohla pokračovat....
30. 01. 2013 | 15:44

Aleš Vyhnal napsal(a):

Václav Hořejší

Není rovněž bez zajímavosti, že katolíkům mnoho našich občanů říká "kakalíci" :D Odpověď na svou palčivou otázku jistě naleznete v objemném díle Summa Theologica. Otázka je kde a jestli Tomáš Akvinský jako svatý muž vůbec znal skatol.
30. 01. 2013 | 16:49

emanuir sons napsal(a):

Pane Hořejší, oslovil mě Váš bod č. 2. Ale Vy jste vůbec nepochopil důvod této "masáže". Šlo totiž o to, že tonoucí se stébla chytá. A to vůbec není nic špatného.
Bod č. 3: V podstatě souvisí s bodem č. 2. Tedy žádné překvapení. K bodu č. 4: Pan Schwarzenberg na lep neskočil, pouze přecenil schopnost voličů kriticky myslet. Sudečtí Němci už dávno nejsou v Německu tématem. Kromě Bavorska už nikdo ani neví, že něco takového bylo. Bod č. 5: Výběr podporovatelů byl amatérský. Souhlas. Bod č.6: ČSSD, lépe MSSD (ale i MODS, MSPZ), je skutečně ještě nenažranou chobotnicí. Halík na to nemá vliv a jeho rozčílení souvisí s "restitucemi svatých". Zeman je pan Sedmilhář Špína, a doufám, že napadnutí voleb bude ještě tématem.
31. 01. 2013 | 00:26

pamětník napsal(a):

To je pitomina.
31. 01. 2013 | 00:56

Sláma napsal(a):

Mac napsal:"Pouze darebák Kalous s drzostí sobě vlastní po tom všem navrhuje Šláfiho na příštího premiéra"
Ono taky Kalousovi nic jiného nezbývá. On potřebuje svého maskota, kterého by před sebou strkal jako živý štít. A k tomu se jen tak někdo nepropůjčí.
31. 01. 2013 | 01:02

Sláma napsal(a):

emanuir sons napsal: "Sudečtí Němci už dávno nejsou v Německu tématem. Kromě Bavorska už nikdo ani neví, že něco takového bylo."
Je zajímavé, že vaše poznatky jsou v rozporu s tím, co píší jiní obdivovatelé Šláfiho. Například Monika le Fay tvrdí, že Zeman Sudetské Němce urazil. Nevím tedy čím, asi jen tím, že si na ně vzpomenul.
Velké titulky na serverech Jednotné kulturní fronty hlásí, že Zeman nebude moci jet ani do Rakouska, ani do Německa.
Dále vaše tvrzení je v rozporu s jedním z poznatků této volby, a totiž, že rakouská vládní politická strana má svého mluvčího pro otázky vyhnání.
Dále je zde ještě jedna věc. Sudetští Němci nejsou možná v Německu tématem, ale u nás jsou stále. Nikdy člověk nemůže vyloučit, že TOP09 nakoupí další poslance a vydá s nimi zákon, který daruje Sudetským Němcům nějaké slušné odškodnění. Hovoří se o částce 200 mld. Euro.
To samé se týká pozemkové reformy. Šláfi na tom je enormně zainteresovaný, jemu by to hodilo majetek v miliardové hodnotě a něco by určitě Kalousovi utrousil.
31. 01. 2013 | 01:09

Yosif K napsal(a):

Cituji socana Zaorálka dnes slovo boží:
Cituji LZ:
Miloš Zeman, to je takové Klausovo dvojče. Prezidentský kandidát Zeman nám před očima předvádí totálně černě financovanou volební kampaň. Jeho od jara vedená kampaň stojí desítky milionů korun, odhady mluví o sto milionech, ale Zemanova partička bez uzardění uvádí 5-8 milionů. Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Miroslav Šlouf a jeho lidé si jsou jisti, že jim toto všechno nakonec projde, a úspěch tradičně posvětí jakékoliv prostředky. Nakonec skoro jediný větší zdroj peněz, který oficiálně uvádějí, jsou příspěvky od exekutorů. Jak uvedly Hospodářské noviny, přiznávají milion od soudního exekutora a předsedou strany SPOZ je člověk, který má podíl ve firmě, jež dělá exekuce pro pražský dopravní podnik. Všimněte si, že Zemanovi vůbec nevadí peníze získané z tak nemravného vysávání lidí. Zeptal bych se Miloše Zemana na případ té vážně nemocné ženy, která z dluhu 60 Kč u pražského dopravního podniku má dnes exekuci na 200 tisíc, je naprosto zoufalá a uvažuje, že prodá své orgány na transplantaci. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec nic.

Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby.
31. 01. 2013 | 03:49

Yosif K napsal(a):

Proéletáři zvolili presdienta = dle socana Zaorálka evidentně mafistu a hovado.
31. 01. 2013 | 03:51

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Kdyby tyto volby rozhodovali nemecti nebo rusti volici, dopadli by ... jiste tusite jak. Kdyby je rozhodovali Papuansti volici, vyhral by Franc, kdyby Japonsti, vyhral by moravak.

Pro nemecke volice nemeckeho paralemntu musi byt nepochopitelne, ze o ceskych volbach jeste dnes rozhoduji Benesovy dekrety. Ale co, patri to k ceskemu folkloru stejne jako dobre pivo, Svejk a pekne holky.

Na zaver Vam dam dobrou radu: vyhnete s mentorovani ostatnich. Zbytecne se tim shazujete. Spousta lidi zde ma podobne vzdelani jako Vy ci jeste vyssi, ale ne kazdy ma potrebu to davat okate najevo.
31. 01. 2013 | 08:20

Oslýk napsal(a):

Myslím, že cítit "škodolibou radost" nad přicházející katastrofou je nehodno moudrého muže.

Je to stav, když převáží vlastní ego (já vám to říkal!) nad odpovědností za veřejnou politiku.

Takže palec dolů.
31. 01. 2013 | 13:20

Bestia triumphans napsal(a):

scallop napsal(a):
Karel Mueller
Na zaver Vam dam dobrou radu: vyhnete s mentorovani ostatnich.

?
Naopak, Scallope. Buďte rád, že vám Karel Mueller napsal: "Mějte se a občas se nad ledasčím zamyslete."
!
On to s vámi myslí dobře a chce abyste se občas zamyslel.
To je přece neocenitelná rada!
Mě bohužel Karel Mueller takovou radu nikdy neposkytl a proto jsem se bohužel nikdy nad ničím nezamýšlel.
Vidíte, jakou máte výhodu?
:-)
31. 01. 2013 | 17:43

Karel Mueller napsal(a):

Scallope,

já nechci nikoho nementorovat, pouze nějak reaguji, když někdo nechce vidět do očí bijící fakta, což soustavně a stále dokazujete. Co to je zase za kolosální,nesmyslný pind, že o volbách rozhodly Benešovi dekrety?

Snad Vám to řekla řada daleko povolanějších a vzdělanějších než já, chcete-li. Byl to celkový dojem z vystupení, kam patřila i poznámka o Benešovi (profesor správně upozornil na paralelu s ministre zahranicí GB, který by označil Churchilla za válečného zločince), reakce na veterána (to mu nesmírně uškodilo u starší generace a nechalo doma potenciální voliče, kteří by možná rozhodli), směšné faux pas s privatizací severočeské uhelné atd. A samozřejmě absurdně dryáčnická kampaň na podporu knížete vhodná snad pro děti a nikoliv dospělé jedince.

Poslední zamentorování: Buďte trochu chlap.

A pokud jde o vzdělání ... to myslíte kus papíru potvrzující, že ho máte? Hmm ... určitě jsou vzdělanější i inteligentnější jedinci než já, o tom žádná. Ale nakonec to neukazuje kus papíru, ale jak dokážete své názory obhájit.

A v tomto směru jsem o mnoha lidech ztratil jakýkoliv iluze.
31. 01. 2013 | 19:10

scallop napsal(a):

Karel Mueller

"Co to je zase za kolosální,nesmyslný pind, že o volbách rozhodly Benešovi dekrety?"
Copak to nebylo silne predvolebni tema ??

Chapu, ze se Vam nelibila kampan za Schwarzenberga. Me se zase nelibilo, ze se Zeman na hrad prolhal. (Toto je myslim vedecky dukaz toho, ze nejsem chlap.)

Pan profesor spravne upozornil, ze v GB neni historie tema predvolebnich debat. Kdyby tam nekdo zminil, ze mnohe Churchilovy cinny by byly dnes posuzopvany v Haagu, tak by lide pokrcily rameny s tim, ze je to pravda. A dal by se bavili o podstatnejsich vecech. Oni si historicka bolistka neopecovavaji jako my. (Jenze kdybychom nemeli sva historicka traumata, co by pak zbylo.)

Svoje nazory si asi ohajit neumim, kdyz to rikate Vy, ze sve pdstaty vedec. Ja mam jen papir zato Vy mate podstatu.
01. 02. 2013 | 07:43

scallop napsal(a):

Bestia triumphans

Pan Mueller to se mnou vzdycky mysli dobre. Vzdyt ja jsem jen pomyleny mladik, kteremu se on snazi zvestovat pravdu :-) Nekdy se s nim pustte do debaty, teprve od nej se dovite, kym vlastne jste.
01. 02. 2013 | 07:48

Hrabal napsal(a):

pane profesore,
vy jste si očividně spletl, protože jste nebyl u volební urny a jste naprosto pomýlený. Rozšiřovat takové bludy co tady píšete, nesvědčí o velkém zaujetí pro disciplínu ani o Husovu pravdu boží. Příště byste měl psát takové hámotiny až když u voleb budete mít účast a platný hlas. Takto se to jeví jako povídání Čuřilovo o snaze podsunout své zlo za obecné dobro.
01. 02. 2013 | 08:55

argun napsal(a):

scallop

Nedá mě to neutrousit nedůležitou poznámečku na margo Vaší výměny s KM.

"Kdyby tam nekdo zminil, ze mnohe Churchilovy cinny by byly dnes posuzopvany v Haagu, tak by lide pokrcily rameny s tim, ze je to pravda."

Může být. Ale to samozřejmě neznamená, že britský volič je duševní titán a český volič sedlácký blb. Tak to je pouze ve Vaší pomýlené interpretaci. Každá země má svá specifická témata, která rezonují. A při pohledu z druhé strany tato témata mohou působit pochopitelně bizarně. Pro nás je kupříkladu britský spor o zákaz "honu na lišku" dosti nepochopitelný.

Není chybou voličů, že tato témata existují, resp. jsou živá. Je chybou pitomých politiků, pokud nejsou schopni tato témata dešifrovat a regovat na ně adekvátním způsobem.

Nemůžete jakkoliv srovnávat mentalitu britského voliče, který má za sebou tisíciletou historii světového impéria, a mentalitu českého voliče, který má sebou necelé století, navíc pro něj mimořádně traumatické. Děláte stejnou pitomost, jako kdyby jste vyčítal prvňáčkovi, že neumí derivovat. Říká se tomu ahistorický přístup. PŘ to už zmiňoval výše.
01. 02. 2013 | 10:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Hrabal:

"pane profesore, vy jste si očividně spletl, protože jste nebyl u volební urny a jste naprosto pomýlený."

Ano, je to ocividne, jsem naprosto pomyleny, neda se to poprit ;-)

..
01. 02. 2013 | 10:17

scallop napsal(a):

argun

Konecne rozumny prispevek ! I kdyz "blby" a "pitomosti" jste si mohl odpustit.

"Není chybou voličů, že tato témata existují, resp. jsou živá. Je chybou pitomých politiků, pokud nejsou schopni tato témata dešifrovat a regovat na ně adekvátním způsobem."

V tomto se neshodneme, chyba je na obou stranach. Jetslize si volici opecovavaji traumata minulosti, politici se to pochopitelne snazi vyuzit - i kdyz by nemeli.

Jinak mam dva komentare:

Jiste, narodni specifika maji vsichni. Jenze Cesko je extremni svou zahledenosti do sebe a staveni se do role obeti. (Malokde zabira vytvareni pocitu ohrozeni jako u nas.) Ve vysledku se pak seriozne debatuje o tom, kolik let ktery z kandidatu stravil v zahranici nebo jestli potrebujeme tisiciprvou zaruku, ze se nebude vracet majetek odsunutym Nemcum. Pri takovemto pocitu ohrozeni pak i samotna diskuze o minulosti - nebo jen kriticky komentar - vypada jako neco nebezpecneho.

"Nemůžete jakkoliv srovnávat mentalitu britského voliče, který má za sebou tisíciletou historii světového impéria, a mentalitu českého voliče, který má sebou necelé století,"

Chci a budu ! Prece nemuzeme omlouvat vlastni neschopnost davnou historii. Treba nasi novinari nemaji britskou uroven - odpustime jim za to kritiku ? Totez plati pro politiky - av dusledku i pro volice. Provnavejme se s nejlepsimi a budme k sobe kriticti - to neni znak slabost, ale vysokych ambici.
01. 02. 2013 | 12:56

vojtech napsal(a):

pane profesore, jsem mnohem mladsi nez vy, ale i pres to vim ze k volbam se chodit ma! a az vam vas skodoliby usmev na tvari ztuhne, ja se vam smat nebudu, me totiz na moji vlasti zalezi!
01. 02. 2013 | 14:48

XY napsal(a):

Vřelý souhlas, pane profesore. Výborný text.
01. 02. 2013 | 19:21

Skato logická podstata substance napsal(a):

je dluh který nahradil Boha, jak konstatoval Nietsche. Je všude, je neviditelný, všemohoucí, neumořitelný a nesmrtelný, lživě úročený, prostě dokonalý. Je to duše zlatého telete, žádný beránek. Je to cesta i život, je to Pravda a Láska. Je to alfa i omega. Je to mem ve kterém zamrzly geny. Je to čiré pořadí vyvolených.
01. 02. 2013 | 19:34

Fun napsal(a):

Vážení diskutující, voliči Miloše Zemana, kteří se tak bojíte Německa, ale zároveň chcete Zemanem prosazovanou eurofederaci - není to trochu v rozporu? Uvědomujte si, kam nás potáhnou lídé okolo Zemana? Uvědomujte si, že je to jeden estébák vedle druhého s vazbami na ruské špiony? Víte o tom, že tito lidé jsou sledováni BIS a styk s nimi byl označen za bezpečnostní riziko pro naší zemi (= bývalý pplk. ČSLA Zdeněk Zbytek)? Uvědomujte si, že dojde ještě většímu zaprodání naší země Rusům? Ro jsou vám Rusové se svojí východní kulturou milejší než lidé ze západní Evropy?
Připomínám, že nejsem Němec, ani nemám rád jejich povýšenost, i když bychom se měli zamyslet, proč se na nás mnohdy dívají přezíravě... jestli to náhodou není to chování a vyznávání té kultury, které vedlo k volbě Zemana...
Připomínám, že nejsem nekritický volič KS, vidím i jeho chyby a stáři, ne ve všem se s ním shodnu (církevní restituce, podpora evropské integrace ve stávající podobě atd), ale zaprodání ČR Rusku vnímám jako mnohem větší hrozbu. Je zajímavé, jak toto téma nikdo nenastolil. Tak to totiž bývá a v historii často bylo - pozornost byla odvedena jiným směrem a zatím... To je další chyba štábu KS, že toto téma v rámci své přiliš intenzivní ale "slušné" kampaně nevytáhnul.
02. 02. 2013 | 07:36

pamětník napsal(a):

další perla:
"zaprodání země Rusku" :))
Kam na to ti lidi chodí?
02. 02. 2013 | 11:16

Fun napsal(a):

Ano pamětníku - pokud sis nevšiml, Rusové už vlastní v ČR významné procento nemovitostí - podívejme se na Karlovarsko a lukrativní části Prahy... Minulý měsíc Rusové koupili Volksbank a expandují kam se dá. Nemyslím si, že bychom se znovu měli stát ruskou kolonií, tato východní kultura nám nic dobrého nepřinesla. Další posilování závislosti na Rusku skutečně vnímám jako ohrožení bezpečnosti naší země.
02. 02. 2013 | 13:34

nemajetný napsal(a):

Když češi na ty nemovitosti v tomto režimu nemají peníze, protože je netisknou..
02. 02. 2013 | 14:28

pamětník napsal(a):

Fun:
A k tomu ještě postavili Nord stream, skoro celé Německo a Francie a my budeme závislí na ruském plynu! Na Lipně zase nemovitosti skupují většinou Nizozemci. Vy jste asi neslyšel nic o volném pohybu osob a kapitálu, o globalizaci, že. Musíme se snažit, nepodléhat korupci jako na stavebním úřadu v KV, kde povoují Rusům černé stavby, atd. Ruskou kolónií??! :)
02. 02. 2013 | 17:58

Sláma napsal(a):

Scallop napsal: " v GB neni historie tema predvolebnich debat. Kdyby tam nekdo zminil, ze mnohe Churchilovy cinny by byly dnes posuzopvany v Haagu, tak by lide pokrcily rameny s tim, ze je to pravda."
A jak jste na to přišel? Co o tom víte?
Ono to je totiž úplně jinak. Jak se snaží Němci zmenšit svoji vinu za rozpoutání 2. světové války označováním odsunu za válečný zločin, tak se totéž snaží i vůči strategickému bombardování a označují leteckého maršála Sira Arthura Traverse Harrise za válečného zločince. Což pochopitelně zase vyvolává napětí ve Velké Británii. V roce 1992 mu byla odhalena socha v Londýně, proti které protestovali jak Němci, tak i někteří Britové. Tato socha musí být 24 hodin denně hlídána, protože byla často předmětem nájezdu vandalů.
Takže, jak vidíte, ani v Británii nejsou válečná témata mrtvá. Mohou ovšem za to sami Němci, kdyby nechali ty věci plavat, byl by už dávno klid.
02. 02. 2013 | 20:13

santawizard napsal(a):

Češi obstáli.Už jsou demokratičtí jako v USA.Jak v česku tak v USA je však národ rozdělen.Politická a hospodářská krize rozdělila lidi na přátelé a nepřátelé v otázce, kdo nás dostal do krize a kdo nás dostane ven z krize? Demokracie je jako náboženství ale fašismus a komunismus je jako černá a bílá mágie.
.Nejhůře na tom byl Balkán a teďka Islám ,jak muslim zabíjí muslima.Rovněž ve východní Evropě jsou jeden k druhému větší političtí nepřátelé než v západní Evropě.Je to taky krize workholismu a krize alkoholismum,mezi proletariátem a buržoazii.Nejhůře na tom jsou bezdomovci a nezaměstnaní.Proto by se měli stavět chudobince pro chudé kapitalisty a tábory pro chudé socialisty .Komunistická strana by měla raději než vládnout na radnici tak by měla vládnout armádě spáse. Nejvíc ohrožení alkoholismem jsou ,ale v Rusku.Lidský nezájem o trpící tam přesahuje limit ruského ombudsmanu.
Šťastní a úspěšní jsou nám příkladem ,ale nešťastní a neúspěšní jsou nám výstrahou.Finanční a zdělovací prostředky určují honbu za bohactvím a slávou.Bohactví a sláva před světem však není totéž jako bohactví a sláva před Bohem.
03. 02. 2013 | 12:52

kolťák napsal(a):

Po poslednich dvaceti letech v tomhle pastátě mám jednoduchou a fungující poučku.Vol přesně opačně než co propagujou komedianti.Až tak je to jednoduché.
03. 02. 2013 | 22:02

Petr napsal(a):

S článkem naprosto souhlasím, autor to zhodnotil střízlivě racionálně..

Nerozhodla jediná Schwarzenbergova věta, to je alibismus. Rozhodl, a to dost podstatně, vzdor vůči novinářským hyenám, které rozjely šílené mediální běsnění ve prospěch pana Schw. Novináři se projevili jako naprosto neobjektivní profíci. Lidi, kteří si užili 40 let manipulace až až, mají k tomuto vypěstovánu silnou alergii.

Zeman měl jistě své levicové voliče, ale další ho volili především proto, že je alespoň o chlup menší eurohujer. Kdo je odpůrce RVHP II., ten pana Schw. volit nemohl.

A facebooková kampaň - ta byla přesně zacílená podle fenoménu - psychologie davu, je dobré mít přečtenou knížku - Psychologie davu - G. LeBon. Na mladé, nezkušené, se dobře cílí, ti zatím s takovým způsobem manipulace nemají zkušenost a nemají vůči tomu imunitu. Nemají téměř žádné ponětí, o čem je život, zatím znají jen ... mami, tati, DEJ, potřebuju.. Bylo to hnusné podrazáctví. Zneužití naivity.
04. 02. 2013 | 13:28

Petr napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Napsal jste -
"Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby."
"Proletáři zvolili presienta = dle socana Zaorálka evidentně mafistu a hovado."
======================================================================
Obrovsky jsem si kdysi vážil Vašich komentářů, střízlivých, faktických.
Poslední dobou mám pocit, že to někdo zneužívá Váš nick.

Protože se mi nechce věřit, že by se Yosif K. snížil k tak paranoidně konspiračním teoriím i vulgaritám.. A jestli dáváte za pravdu fanaticky nenávistným komentářům Zaorálka.... tak to je už opravdu... zvláštni..
04. 02. 2013 | 13:38

Skocdopole napsal(a):

Pozoruhodný pokus o objektivní komentář od:
1.)člověka, který dokončil CSc v roce 1977. Tj byl do postgraduálního studia přijat jako dobře prověřený kádr cca v letech 1974-75.
2.) V době normalizace pobýval opakovaně na Harvardu (1985-86 a 1988).
V kterých pak Seznamech a pod jakým krycím jménem se nacházíte, pane, nebo spíše soudruhu ?
Já to píšu jenom pro mladší generaci, která už tak nevnímá, nebo si nepamatuje "who is who".
JS
06. 02. 2013 | 11:21

Viola napsal(a):

Skocdopole
jestli chcete psát pro mladé, kteří neví, jak to bylo, tak si uvědomte, že komunisté si nevybírali lenochy, hlupáky a nespolehlivé. Ale nemuseli z nich dělat konfidenty, ty právě dělali většinou z těch méněschopných, kteří chtěli škodit, ale nakonec podlehli. Uvědomte si, že komunisté chtěli zvítězit na celém světě a k tomu potřebovali hlavně velmi chytré a pilné lidi. To jen v začátcích museli nabrat lůzu, která lačnila po majetcích těch pilných, chytrých a úspěšných. Postupně však byli nahrazováni a vylučováni, to byly ty různé čístky.
06. 02. 2013 | 23:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Skocdopole:

Na vase otazky naleznete odpovedi zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4157

..
10. 02. 2013 | 21:04

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally just details -- significant details, but variants on that theme. index.php is the controller, the menu method determins what the "present page" is, and tons of occasions get fired along the way of construction that page. Plugin modules can hook in to those events and shift the workflow/furnish additional information/etc. That is also a part of the reason so many Drupal resources focus on making modules. Without modules, Drupal does not really DO anything other than say, 'Somebody asked for a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:45

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 17:49

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy