Totalitní očkování versus svoboda umřít

01. 05. 2008 | 10:03
Přečteno 39240 krát
Posledně jsem polemizoval s článkem paní Mihovičové obhajujícím homeopatii; dnes bych chtěl podobně polemizovat s jiným jejím článkem (zde), ve kterém ostře vystupuje proti povinnému očkování a hájí názor, že je to nepřípustné omezování osobní svobody, ba dokonce „totalita“. Doslova říká: „Co je na povinném očkování špatného? V první řadě to, že je povinné. Nikdo nemá právo nutit kohokoli zákonem, aby si nechal vpravovat do těla cokoli proti své vůli, i kdyby to mělo přímo zázračné účinky.“

Na toto téma proběhla již řada diskusí a tak nebudu znovu vymýšlet argumenty, které přinesli jiní na slovo vzatí odborníci. Níže proto jen ocituji článek na toto téma, jehož autorem je prof. Jan Krejsek (viz LN 19.11.2007, zde ).

„Boj za svobodu a proti totalitě“ paní Mihovičové mi v tomto případě připadá opravdu hodně nepatřičný a nezodpovědný, protože se bohužel netýká jen rozhodnutí toho či onoho individua, jestli raději zemře na nějakou chorobu, než aby si nechal něco píchat do svého těla (když přece stejně v případě potřeby nejlépe pomůže nějaká homeopatie, „diamantová voda“ nebo divotvorný léčitel, že...), ale je v rozporu se snahou ochránit celou populaci a nakonec příslušnou chorobu zcela eradikovat. Jako zcela pomýlený mi tento ultraliberalistický přístup připadá i pokud jde o nepřenosné choroby (tetanus) – opravdu stojí ten „princip“ za bolestivé umírání dětí, za které učinili „svobodomyslné“ rozhodnutí jejich rodiče?
Očkování samozřejmě má svá rizika, jako úplně všechno, co v životě děláme. Ve všech životních situacích vážíme velikost rizik řešení, která máme k dispozici. U očkování je riziko s ním spojené statisticky mnohonásobně menší než riziko svobodomyslně neočkovat.
Očkování je historicky zdaleka nejúspěšnější zdravotnická metoda – zcela jistě zachránila stamiliony životů.

Bojovat proti očkování z nějakých liberálně-ideologických důvodů mi připadá stejně hloupé jako bojovat proti tomu, že nás zlý stát totalitně nutí dodržovat dopravní předpisy...

A teď už dám slovo kolegovi Krejskovi:

Očkování se týká člověka, ale i lidstva

Se zhruba čtrnáctidenním zpožděním jsem se dozvěděl, že 20. října vyšel v příloze LN Orientace článek s titulem „Trochu to píchne, a jsme v bezpečí“. Příspěvek sestavila redaktorka Hana Čápová.

Nepříliš povzbudivé závěry

Na její příspěvek bych chtěl veřejně reagovat. Mám k tomu dva důvody. První, méně významný, je osobní. Paní redaktorka se mnou telefonicky konzultovala problematiku očkování. V dobré víře jsem jí v cca 45 minutách poskytl v „zakoncentrované“ podobě informace o fungování imunity i podstatě očkování. V reakci na její otázky, které se soustředily především na úskalí očkování, jsem opakovaně zdůrazňoval, že přes všechna úskalí, která jsou v odborné veřejnosti soustavně diskutována, představuje očkování jediný účinný, časem jednoznačně prověřený způsob, jak chránit celou lidskou populaci efektivně, s malými individuálními riziky a s nízkými náklady před působením smrtících infekcí.
Celosvětovým vakcinačním úsilím lze některé infekce zcela vymýtit. To se již podařilo v případě pravých neštovic, infekce, která usmrcuje až šedesát ze sta infikovaných osob. Opakovaně jsem jí zdůraznil, že těchto cílů se dá dosáhnout pouze za předpokladu, že očkováni budou všichni lidé s výjimkou těch, u kterých je očkování ze zdravotních důvodů nevhodné. Opakovaně ode mne slyšela, že očkování má svá pravidla, zvláště časová a kombinační, která nelze bezdůvodně měnit. Slyšela ode mne jasné příklady, že jakékoliv „rozvolnění“ očkovacích postupů vede k návratu nebezpečných infekcí, které byly do té doby očkováním potlačeny.
O to větší překvapení pro mne bylo celkové vyznění jejího článku, ve kterém zaujala jasně „antivakcinační“ pozici. V článku se několikrát objevuje mé jméno. Přesto mi paní redaktorka nepředala rukopis k autorizaci. Odvolává se na mne korektně, přesto je pro mne odborně nepřijatelné, aby moje jméno bylo spojováno s takto „antivakcinačně“ zaměřeným článkem.
Z výše uvedených okolností pro mne vyplývají nepříliš povzbudivé závěry. V oboru klinické imunologie pracuji pětadvacet let. S přibývajícími znalostmi, jak komplikovaná je imunita, stále obtížněji, se stále větší sebezpytností a pokorou formuluji závěry směrem k nemocným, studentům i k výsledkům vědecké práce. V případě paní redaktorky Čápové, která se v klinické imunologii soustavně nevzdělává, bych očekával o to větší obezřetnost a pokoru ve formulování soudů především proto, že má na rozdíl od nás zvláštní privilegium novináře oslovit daleko větší počet lidí, než můžeme my ostatní. Měla by mít na paměti, že její závěry vnesou pochybnosti a úzkost do myslí rodičů, kteří považují zdraví svých dětí za nejdůležitější. To doufám nebylo cílem příspěvku paní redaktorky Čápové.

Vypjatý individualismus ohrožuje zdraví lidstva


Závěrem chci říci, že otázka očkování nám poskytuje i mnohem obecnější lekce, lekce ze vzájemných vztahů individuální svobody a osobní odpovědnosti za lidstvo jako celek. Jedinec, který je zapojen v systému očkování, z něj zároveň získává a zároveň do něho přispívá. Plošným očkováním jsou infekce v imunizované populaci potlačeny. Pokud se sníží proočkovanost, infekční choroba se do populace vrací. (Neočkovaný člověk představuje významné riziko jako možný zdroj infekce.) Individuální svobody jsou základem našeho společenského systému. Vypjatý individualismus, kterého jsme v poslední době svědky, však oslabuje potřebné společenské vazby, například postavení rodiny, deformuje politické systémy a vede ke kořistnickému přístupu k přírodě. V případě očkování ohrožuje samotné zdraví a možná i přežití celého lidského rodu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:
Kdyz mluvim o zdravem stylu, "zazracne doplnky" nemam na mysli.
Ze telo funguje jednoduse, zkuste o tom presvedcit napr. vyucujici na lekarskych fakultach, mediky a lekare. Kteri toho tolik studuji.
Ale nechci byt soudcem lidi, rikat jim jak delaji veci spatne a co je spravne. Na to musi kazdy prijit, pochopit sam. Hlavne musi chtit.
28. 05. 2008 | 15:23

selsky rozum napsal(a):

Algem.
Pane Algem, tato diskuze byla o ockovani a nejak se odklonila od tematu. To se stava ve vetsine blogu, diskuzi a mozna je to zdrave. Problem se stejne nevyresi, nekomu neco da, druhemu ne. Co je to zdravy zivotni styl? O nem bylo napsano mnoho tisic clanku a publikaci, blogu, proste velmi siroky pojem. To ze nemate na mysli a nebo neuzivate zadne zdrave, zazracne doplnky, budte rad. Vy myslite ze telo funguje slozite? Byste se divil jak jednoduse. To zertujete abych presvedcoval lekare... Ti se presvedcit nedaji, maji sve uceni, byli by sami proti sobe. To co se uci, je jejich prace, penize, kdyby byli lide zdravi a jeste je ucili jak na to, byli by bez prace a v tom jsou velke penize. Lekari vlastne studuji to, aby byli lide nemocni a zavisli na jejich peci. Presne, na to musi prijit a pochopit kazdy sam, neda se to naucit ani vnutit.
Chtit je malo, chtit neznamena mit, myslite ze lide nechteji byt zdravi? Ze holky nechteji byt stihle? Chtit je malo, chce to pevnou vuli a mit ty spravne informace... nerikam ze je mam, ty dostane ten kdo si je zaslouzi. Je to dar.
Jak to vysvetlit. Kolik desitek tisic je fotbalistu a jen nekteri a tech je malo jsou vyjimecni. Proste se narodili s talentem, dispozicemi a ani nemusi moc trenovat. Jini ac trenuji jak chteji, nikdy z nich vyjimecni fotbaliste nebudou, proste ty dispozice nedostali. Jestlize dali rodice sve dite na studia mediciny aby se mohla maminka chvalit svym synackem... Ja mam doma lekare... a ten synacek se nenarodil s talentem, proste mu to nebylo dane, muze vystudovat deset univerzit a stejne z neho nikdy nic nebude...
Pokud ty dispozice clovek dostane dane, nemusi vubec studovat a bude moudrejsi jak lekar.
29. 05. 2008 | 03:32

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Selský rozum:

Vaše konstatování z 27.05.2008 02:28:06:

"Chapu Vas, ze jste studoval nekolik let, mate svou praxi mozna desitky let a najednou by jste zjistil, ze vsechno co jste studoval a ziskal svou praxi je hloupost, proste ztrata casu. Zmenit svuj zastaraly nazor na cokoliv, je jedno z nejvetsich bremen cloveka. To uz vyzaduje trochu inteligence a potlaceni sve jesitnosti."
Je pochopitelně nejapný nesmysl. Nic takového, jako měnit svůj světonázor na základě vašeho psaní nehodlám. I kdybych se k tomu rozhodl, tak to nejde, Vaše příspěvky nedávají žádný smysl.

Jedině vypovídají cosi o Vás...:-)
29. 05. 2008 | 10:43

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:
Sorry, taky jsem vystudoval LF, ze bych chtel aby byli lide nemocni, dobra blbost. Lide proste nemocni, byli, jsou a budou. Nevim jestli vy jste, aneb nejste, ale kdyby jste byl nejak ne zcela vylecitelne, bral by jste mozna kazdej lek, ktery ulevi, odstrani (potlaci) priznaky. I nemocni lide totiz vetsinou chteji zit tak kvalitni zivot, jak to jen jde. A kdyz uz nelze udelat vic, tak aspon o tohle nam jde.
Nepisu o zadnem konkretnim onemocneni, ale ne za vsechny si lide muzou sami, a i kdyby dan za svuj zpusob zivota si ponesou sami.
Nechci se chlubit a vypisovat jak lidske telo funguje. Vy si asi neuvedomujete, ze s takou jistotou pisete o tematech, o kterych vam chybeji odborne, vedecke informace, napr. o virech, vakcinach apod.
Citim trosicku paranoie...
29. 05. 2008 | 14:42

selsky rozum napsal(a):

Fialovy krokodyl.
Nepremlouvam Vas, abyste kvuli me neco na sobe menil, jeste jednou, verte sam sobe, neposlouchejte nikoho, ani me. Cokoliv udelate a nebo se rozhodnete, delate kvuli sobe, ne kvuli nekomu a nebo me.
Kdyz se chce, tak jde vsechno, jen male deti se musi naucit chodit.
Mozna se mylim, ale mozna se jednou rozhodnete a to tehdy, kdyz onemocnite a lekarska veda si nebude vedet rady. Je me uplne jedno co udelate a jak se rozhodnete. Ockovani je hloupost a kdyz Vam to vadi, napiste si treba do studia kamarad.
Nic ve zlem, zertoval jsem.
30. 05. 2008 | 01:58

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem, vzdyt jsem Vam vcera na dnesni pripominky odpovedel, tak znovu.
Vystudoval jste nejakou medicinu, mate titul, ale lide jsou stale nemocni. Pritom nezapomenete zduraznit, jake mate vedecke, odborne informace o virech, jak vsemu rozumite, jak funguje telo, ale lide jsou stale nemocni. Proc? Me by zajimalo kde soudruzi z NDR udelali chybu. Rikate ze Vam jde o zdravi lidi, tak uz neco udelejte, vymyslete aby byli zdravi. Vy se domnivate, ze lide chteji byt nemocni, ze chteji trpet bolestmi, ze chteji vyhazovat nekrestanske penize za leky ktere stejne nepomahaji? Ano, lide jsou a budou nemocni, lekari udelaji sve, ale hlavne si za to muze kazdy sam. Prece mame stejny nazor, pisete, dan za svuj zpusob zivota si ponesou sami, cili za nemoc si muzou sami a neni na co se vymlouvat.
Citit muzete co chcete, pocitaji se vysledky. Verim ze rozumite lidskemu telu a jak presne funguje, ale nejak se nedari, lide jsou nemocni a jsou nemoci ze kterymi si nevite rady, ze. Mate titul, to neznamena ze umite lecit, asi jak kdyz nekdo dostane prvni den ridicsky prukaz, tak to neznamena ze uz umi jezdit jen proto ze ma dokument. To se teprve musi naucit a trva to nekolik let, nez bude trochu umet jezdit. Skolske studijni osnovy rizene lekarskou komorou Vas o virech nemuzou naucit vubec nic, sama voda a velka zima.
Pokud budou nemocnice prazdne, cekarny praktickych lekaru prazdne, uverim, ze lekar neco umi a dokaze lecit. Jestlize jsou preplnene, tak je nekde chyba a lekari by se meli zamyslet kde.
Kazdy at si odpovi sam.
30. 05. 2008 | 03:21

Fialovy Krokodyl napsal(a):

selský rozum:

škoda slov...
30. 05. 2008 | 11:32

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

Ja se domnivam, ze lide chteji byt nemocni, trpet bolestmi???
Za vsechny nemoci si kazdy muze sam???
Hlavne, ze vy Selsky rozum vite o virech vsechno, tak proboha neco udelejte!!!
Dal nemam slov... :-)
30. 05. 2008 | 15:23

selsky rozum napsal(a):

Panove, uz bych se jen opakoval co jsem napsal, nize uvedena adresa mluvi za vse. Uz Vas oba slysim, nemam, skoda slov.
Jeden clanek nic neznamena, ze, podobnych informaci jsou stovky. Pane Algem, to Vy rikate ze vsechno znam, pokud me pamet slouzi, psal jsem, ze se stale ucim a umim naslouchat. To vy jste se tak vyhybave zminil ze vite jak funguje telo, viry a vakciny podlozene vyzkumem. Vite to a nic. Neco malo o virech vim, ale moc toho neni, lidske telo je velmi zahadne. Nevim co je to za termin potlacovat priznaky nemoci. Podle meho je na prvnim miste zjistit PRICINU nemoci a tu odstranit. Pokud neznate pricinu, nicim ji nemuzete potlacit, jen snad posilit.

http://www.osud.cz/cs/clane...
31. 05. 2008 | 08:42

Fialovy Krokodyl napsal(a):

selský rozum:
já si dost vybírám co si přečtu, takže a fantasmagoriemi se nezabývám už vůbec.

S pozdravem: Cargo Cult Science zdar!

-FK-
31. 05. 2008 | 12:19

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

1. Znat pricinu, jeste neznamena, ze ji vzdycky lze odstranit. Ale to se musime bavit o zcela konkretnim onemocneni. Kazde jedno onemocneni ma svoji vlastni etiologii a patogenezu. Medicina a veda vsechno prozatim nezna, ale to je myslim temer kazdemu jasne. Ale porad jdou dopredu. Nikdo normalni vam ale nerekne, ze vsechno umi, jednoho dne bude umet.
2. Aneb nekdy je pricina proste takova, ze telo je nejakym zpusobem opotrebovano, poskozeno a nelze uplne vsechno vratit do puvodniho stavu .
3. Napr. kdyz jde o bolesti zpusobene pricinou, kterou nelze odstranit, bolest omezuje v beznem zivote, subjektivne bolest hodne pacient vnima, nema dostat lek?
(napr. nektere nevylecitelne druhy nadorovych onemocneni a mnoho dalsich)
Prosim, nejprve se zamyslete jak se veci doopravdy maji, nez napisete ty svoje soudy.
Preji Vam hodne zdravi (at se vas to osobne tolik netyka a nemusite na to myslet).
S pozdravem A.
31. 05. 2008 | 15:42

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
1. Znat pricinu neznamena ze ji lze odstanit. Znat pricinu je zaklad, jinak je to hadani. Je ceho se chytnout a lecba probehne rychleji. Kdyz me praskne u auta klikovy hridel, nebudu memit pneumatiky s tim ze zavadu odstranim. Pokud je clovek prilis stary a nebo se na pricinu prijde pozde, ci asi vinou, tak se uz moc neda delat, ale nikdy neni pozde. Prvne by mel lekar vedet co to nemoc je a proc nemoc napada telo. Lekarska veda a medicina o nemocech vi strasne malo, to souhlasim. Presne, nikdo nemuze tvrdit ze umi vsechno, take to nevim, ale pilne se ucim a stejne vsechno vedet nebudu. Vite, rozdil je ve vysledcich, procentu uspesnosti. Podle Vas jde medicina dopredu, podle meho dozadu, cim to je, penize, materialni stranka.
2. Co je to za termin od lekare, nejakym zpusobem opotrebovano, urcit presne. Zlomena ruka, revma, bolest bricha, tam se da urcit pricina presne a snad u vsech nemoci i rakoviny. Ano, stari lide, pozdni
zjisteni priciny, ale ve vetsine pripadu to jde, tecka.
3. Nevim jakou nemoc myslite, ale uvedu priklad revma, lekar rekne, babicko, to je starim s tim se nic neda delat, predepisu vam leky na bolest, zaplatte a hotovo. Prvne si ujasneme co je to bolest, skodi snad? Podle meho informuje cloveka ze neco neni v poradku, treba zlomena ruka by mela byt v klidu. Proc je bolest, protoze clovek je magor, kdyby bolest nebyla, clovek by s tou rukou delal tak dlouho az by mu upadla, proto je bolest aby ruka byla v klidu a ne ji potlacovat lekem. Proc je bolest bricha, zase informace, spatna strava. Ale clovek prece nema cas, musi vydelavat penizky a platit credity, tak ze zvoli lek. A apetit, prece si nebude brat od huby, potom at se nedivi ze ma bolesti a je nemocny. Co je to nevylecitelny nador, uz jste nekdy slysel ze se pacient z rakoviny vylecil? Posledni smutny pripad z Californie, syn onemocnel rakovinou, jeho matka ho vyleciala a vite co se stalo? Matku zavreli a syna poslali, zdraveho na chemoterapii. Takova je doba a brzy prijde i k nam.
Zadne soudy nepisu, tak se veci maji a kdo trosilinku premysli, take mu to dojde.
Dekuji, jsem velmi skomny a vyrovnany clovek, ziju pouze dneskem, minulost a budoucnost nevnimam.
Zdravicko me slouzi az moc dobre, bez leku a ockovani, jen si opatrujte to sve, Vam nepreji nic, ale pochybuji ze pochopite jakou moudrost jsem Vam napsal.

P.S.
Nebudu Vam psat co dela lek v tele, kdybyste to vedel, NIKDY ho nebudete uivat. Kazdy clovek ma otisk prstu jiny, jak moudre nas stvoritel stvoril, to vite, proste kazdy clovek je zvlastni jedinecny original. Take metabolizmis ma kazdy clovek jiny, svuj, jedinecny a neexistuji dva lide kteri by meli stejny. To lekari vi, ale jak je mozne, ze leci stejnym lekem kazdeho cloveka. Leky jsou naprosto zbytecne, ale kdyz uz pouzit lek, tak ho specialne udelat presne na miru kazdeho cloveka podle jeho metabolizmu. Nekdy se ulevi, to je tim, ze se nahodou trefite do jeho metabolizmu, to je ten uspech lekarske vedy, jednomu cloveku to pomuze a dalsich devet to usmrti, slaba statistika jedna ku deseti... teda spise do zlaz z vnitrni sekreci...
urcite vite co tim myslim...
01. 06. 2008 | 05:26

selsky rozum napsal(a):

Fialovy krokodyl.
Je Vase vec co ctete, Vam nic neda, druhemu mozna da. Domnivam se ze jste predbehl dobu, uz vsechno vite a zadna informace Vam nemuze nic dat. Jeste jednou, kdo neumi naslouchat, nic se nedovi a to co soucasne vi, je strasne malo.
Take toho moc nevim, ale respektuji, ze si budete cist co Vy chcete a na nikoho nebudete brat ohled.
01. 06. 2008 | 05:43

Eden napsal(a):

to selsky rozum: přemýšlejte o tomto: 60% lidí, kteří onemocní rakovinou se vyléčí. V mém okolí ta statistika rozhodně vychází. 85%-90% dětí, které onemocní leukémií je dnes vyléčeno.

Či vinou se příde pozdě na příčinu? Téměř vždy se na to příde pozdě, kvůli člověku, který je nemocný a který nechá svou nemoc dojít do stádia, kdy už mu není pomoci.

"Take metabolizmis ma kazdy clovek jiny"

to je také omyl, velká většina lidí, má kostru metabolismu naprosto totožnou, liší se pouze některé dílčí znaky, které léky neovlivňují.
01. 06. 2008 | 08:41

selsky rozum napsal(a):

Pane Eden.
V teto diskuzi jsme zasli prilis daleko i mou vinou, ale od toho je diskuze ktera s tematem souvisi.
60 procent je krasne cislo, ale 40 procent nevylecenych je hrozive. Polovina tech vylecenych nedocura ani na zem v noci nemuze spat, trpi bolestmi, myslim ze vitalni zdravi je o necem jinem, ale do statistiky se carka udela. Priklad Helena Ruzickova, krasna medialni show, lecba probiha uspesne, pacient zemrel.
O tom by se dalo polemizovat u deti je uspesnost lepsi, ale takove statistiky uvadeji jen prvni dejstvi. Pocita se cely zivot, ale to uz statistiky neuvadeji. Pozdeji totez dite onemocni ruzmymi nemocemi na nasledky leceni v detstvi, ale o tom statistiky mlci. To je jak ve fotbale vedete jedna nula a nakonec prohrajete pet jedna.
Na nemoc se vzdycky prijde pozde, ale vzdycky se da neco delat, pozde, tim myslim, kdyz uz zbyva par hodin zivota kdy uz je na rade farar, aby umirajiciho zaopatril. Vite, ono je to jednoduche, proste zjistit pricinu ktera nemoc zpusobila, pricinu odstranit a zavody skoncili.
Lidske telo je dokonale stvorene, az na jeden organ a to je mozek, nenarazim, myslim to vseobecne. Lidske telo je takova chemicka tovarna, ve ktere probiha silene mnozstvi chemickych reakci. Po poziti potravy musi tu potravu telo zpracovat, oddelit uzitecne slozky ktere telo zivi a vyloucit odpad. Vsechny tyto chemicke procesy ktere v tele probihaji se nazyva metabolizmus a ten ma kazdy clovek jiny.
Kazdy clovek ma tu svou chemickou tovarnu jedinecnou, originalni, jednomu chutnaji ryby, jiny je nesnasi, jednomu lek pomuze, druheho usmrti.
Kazdy pozity lek ma velky vliv na tuto cinnost, ale o tom jsem psal minule.
01. 06. 2008 | 16:15

Boleslav D. napsal(a):

selsky rozum:

Ano, skvele - zrusme vubec medicinu a budeme zdravi! A usetrime 220 miliard, ktere muzeme rozdat zdatnym zajemcum. Mel byste se prihlasit do tymu Julinek-Cikrt!

Nejak do te vasi teorie nepasuje to, ze s rozvojem moderni mediciny se pronikave prodlouzila delka zivota, zmizela kojenecka a detska umrtnost, ale to bude jen nejaka drobnost v jinak skvele teorii.
Chystejte se do Stockholmu!
01. 06. 2008 | 17:11

selsky rozum napsal(a):

Pane Boleslav D.
Nez zacnete diskutovat, nejprve si prectete celou diskuzi, na vase otazky v ni najdete odpoved.
Jsou lide kteri medicinu nepotrebuji, jsou zdravi a o to prece jde. Pokud neumite zit bez mediciny,
radeji ji uzivejte, nebudu rozvadet proc.
Tech 220 miliad je uz davno rozkradenych, skonci v neci kapse, na tom uz nikdo nic nezmeni. A kde se vzali, take z vasi kapsy, sam jste jim prispel.
Jmeno Julinek prede mnou ani nevyslovujte, on totiz zavadi americky system, zastavte ho dokud je cas, jinak budete litovat dne kdy jste se narodil (li).
Velka mesta me nelakaji, mam rad hory.
01. 06. 2008 | 22:12

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Jako ostatní vaše příspěvky jsou i vaše dva poslední jen nesmysly, nebo apodiktická tvrzení. Vinit medicínu z toho, že lidé nejsou zdraví je jako vinit dopravní polici z toho, že řidiči stále dělají dopravní nehody. Prostě je to hloupé. Vaše informace nejsou žádné informace, jen psaní a psaní.
01. 06. 2008 | 22:22

selsky rozum napsal(a):

Fialovy krokodyl.
Clovek si muze za sve zdravi sam, medicina mu svou dezinformaci jen pomaha, takze pul na pul.
Za nehodu si muze kazdy sam, ale postavte policajta na krizovatku a pozorujte, asi zmatek, ze.
Vam doporucuji, zajit za vasim profesorem at Vam vrati penize za studium, nic Vas nenaucil. Ve vsi skromnosti, kdyby ste mel 10 procent mych informaci, vynenil by ste je za dvacet let sveho zivota a nesmyslneho badani. Tak ze badejte, vymyslejte, testujte, stejne na nic neprijdete. Telo neni blbec, vi dobre co dela a tem vasim experimentum se jen smeje. Hezky den, vyhrnte si rukavy a dejte se do badani.
02. 06. 2008 | 00:24

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

Vy si vedu, medicinu, lidske telo, nemoci etc. predstavujete jako Hurvinek valku. Prosim jak vam je libo. Podle mne tohle uz davno neni ani ten selsky rozum... :-)
02. 06. 2008 | 15:02

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
Diskuze byla o ockovani. Podle meho je ockovani hloupost a uzivani leku take. Proc ockovat zdrave dite, dospeleho.
Zdravy clovek ockovani nepotrebuje a nemocnenu nepomuze. Prosty clovek to pochopi ale studovani lekari ne. Otevrete oci a pozorujte deti, dospele po ockovani, pozorujte jejich reakce a jestli Vam to nejdojde, neni Vam pomoci. Podle meho je to zlocin na lidi, az na nektere, kteri Vam slepe duveruji, Vam vsem
lekarum. Verim ze to vite, ale delate to pro penize, jedna vec a druha, kdyby jste se postavili, vyhodili by Vas vsechny na dlazbu. Myslite si ze jsou obycejni lide hloupi, ale ne vsichni. Uz me tady nekdo psal, ze jen pisu a pisu, je to pravda. Chtel by informace. Dobra informace ma cenu nevycislitelne hodnoty. Vidim Vam vsem lekarum az do zaludku jak by ste ji zneuzili pro penize.
Ano, dam ji kazdemu slusnemu cloveku zadarmo, jen tomu, ktery ji nevyuzije pro penize. Jste vsichni stejni, vite ze cloveku neni pomoci Vasi metodou, ale penizky berete stale, ze.
Skoda mluvit, tema bylo ockovani muj zaver je NE.
03. 06. 2008 | 03:40

Fialovy Krokodyl napsal(a):

selský rozum:

Jako ostatní vaše příspěvky jsou i vaše dva poslední jen nesmysly, nebo apodiktická tvrzení. Vinit medicínu z toho, že lidé nejsou zdraví je jako vinit dopravní polici z toho, že řidiči stále dělají dopravní nehody. Prostě je to hloupé. Vaše informace nejsou žádné informace, jen psaní a psaní.
03. 06. 2008 | 09:27

selsky rozum napsal(a):

Fialovy Krokodyl.
Tak ze policie dopravni nehody nedela. Vite komu vlastne slouzi policie? Myslite ze lidem, ani nahodou. Zkuste zautocit na parlament plny zlodeju, tunelaru a uvidite komu slouzi. Jinak mate posledni slovo a jako vzdycky ve vsem pravdu.
03. 06. 2008 | 14:10

Eden napsal(a):

o bože selský rozume a komu slouží hajzlbáby? Myslíte si, že studuju medicínu kvůli tomu abych si vydělal peníze? Vy srandisto:) tím odpovídám také Algemovi na jeho otázku z blogu paní Mihovičové (nějak sem se tam pak nedostal a všim sem si jí opravdu pozdě, tak sem to nechal na jindy):)

Opravdu tady chci praxi dělat a vůbec mi v tom nezabrání nějaké hony na doktory, nebo nevzdělanci, kteří si myslí, že k tomu nepotřebují žádné studium apod. Čím déle medicínu studuju, tím víc ji propadám, i když si uvědomuju, že za to u nás nedostanu odpovídající ocenění.

Selský rozume nevím kde jste přišel na to, že doktoři dělaj svoje povolání pro peníze, ale peněz(ne soukromí) maj zatraceně málo. A pokud dostuduju, budu mít stejný peníze jako vyučenej dělník v továrně. Tak si víc rozmyslete soudy a dejte na svoji radu, začněte přemýšlet
03. 06. 2008 | 14:45

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

plati znovu jen to co jsem napsal posledne. Ze zrovna lekari pracujuci ve statni sfere maji hodne penez? Moc vtipne.
03. 06. 2008 | 15:08

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

Jeste poznamka k vasim konspiracnim teoriim: Myslite si, ze lekari, jejich rodiny se nedavaji ockovat? :-)
03. 06. 2008 | 15:26

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Algem, Eden:

Tímto Vás zdravím. Polemika se Selským rozumem se už asi vyčerpala. Zdá se mi to být zbytečné. Doufejme jen, že nebude nikoho léčit a nechá to na profesionálech s příslušným vzděláním.

-FK-
03. 06. 2008 | 22:04

selsky rozum napsal(a):

Pane Eden, co je to hajzlbaba, uz si moc nepamatuji. V normalni spolecnosti je potreba zadarmo a proc je hajzlbaba, no nejaky koumak prisel na to ze se na tom da vydelat, kazdy obcan plati dane a potreba by mela byt zadarmo, sluzby by melo hradit mesto. Asi zijete ve stredoveku.
Nevim proc studujete medicinu, asi to chtela Vase maminka aby se mohla chvalit ze ma syna doktora a ze budete mizerny doktor, to ji vadit nebude, dulezita je vizitka, titul.
Kdyz budete studovat skolskou medicinu ovladanou lekarskou komorou, tratite cas, nic z Vas nebude. Penez mate dost, takovy delnik se musi vic nadelat a ma daleko mensi plat, ale chudaci zase nejste, svou mzdu si vylepsite uplatky.
To je dobre, za to jak lecite si zaslouzite nemet volno zadne, ale vy si ho stejne udelate, tak ze neplacte ze mate volna malo. Lekar by mel dostat zaplaceno za vyleceni, cili vysledky, procento uspesnosti a ne svuj plat dostat automaticky, to by jste si nevydelali ani na krajic chleba. A kdyz nevyleci, mel by jit s brekem bez vyplaty domu. Dobry doktor je ten ktery ma prazdnou cekarnu, spatny doktor je ten, ktery ma cekarnu preplnenou a ty cekarny jsou preplnene vsechny, jak je to mozne, to je podle Vas dobry doktor? Tak nejak to je Vy profesionalove a odbornici. Panove premyslejte, medicinu ridi lobiste, Vy jste jen poslusni sluhove, pacholci, oni si Vas tak vychovali, aby ste svou lez vzdycky dokazali zduvodnit,zivot me naucil ze s lekarem se neda dojit k zadnemu zaveru. Ockujte se, uzivejte leky, krmte jimi celou svou rodinu, sve zname, je me to ulne jedno, vubec nevite co delate.
04. 06. 2008 | 03:41

Algem napsal(a):

Selsky rozum, o kterem pochybuji, ze jeste jde o selsky rozum, "uzasne exceluje". Porad to same dookola- lekarska komora je za vsim. Ano jiste, prave ona ridi medicinu sveta. :-)
04. 06. 2008 | 15:00

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Algem:

Tipnul bych Selský rozum na zapšklého neúspěšného studenta Lékařské fakulty, který racionalizuje svou nedostatečnost očerňováním medicíny jako takové...;-)
04. 06. 2008 | 18:09

Algem napsal(a):

to FK:

to co posledne napsal panu Edenovi o nem mluvi za vse. Asi moc krat videl v televizi "Jak basnici prichazeji o iluze". :-)
04. 06. 2008 | 21:58

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem, na televizi se nedivam a nakomercni filmy uz vubec ne, kdyz, tak jen na pohadky pro male deti. Reknu Vam to co slyset nechcete a nebo si Vam to nedovoli nikdo rict. To co jsem napsal panu Edemovi, jsem mel napsat Vam, moc se od sebe asi lisit nebudete. Vy vubec nevite kdo Vas ridi a pro koho slouzite. Pouzijte trochu svuj vystudovany, profesionalni a odborny mozecek a mozna na to dojdete.
04. 06. 2008 | 22:49

selsky rozum napsal(a):

Pane Fialovy Krokodyl.
Vyse jste uvedl, ze mam nechat leceni na profesionalech s prislusnym vzdelanim.
Pan Julinek vysel asi z pomocne skoly, je to ministr, profesional s prislusnym vzdelanim. A co dela, tomu se musi smat a pochopit i clovek ktery zadne vzdelani nema. Nase vlada, parlament, to jsou vsichni co studovali na vysokych skolach, univerzitach a co se naucili? Nic, snad jen jak vytunelovat republiku a hrabat penize. To jsou ti profesionalove s prislusnym vzdelanim. Vsichni lekari jsou presne stejni, az na velmi vzacne vyjimky, nehazim vsechny lidi do jednoho pytle. Jo a medicina me nemuze nic naucit, je mimo realitu. Take pouzijte svuj vystudovany a profesionalni mozecek, mozna Vam to dojde.
04. 06. 2008 | 23:06

Eden napsal(a):

to Selsky rozum: Ve Vašem světě bych chtěl žít:) Je to všechno mnohem snažší. Maminka opravdu může za to, že studuju medicínu, dostal sem do ní dobrý geny:o)

No nic, kde nic není ani smrt nebere. Du dál studovat(patola volá), dál využívat moudrosti předků, du prostě dělat něco, co je pravděpodobně nad Vaše chápání.)

To Algem a FK: souhlas:o)
04. 06. 2008 | 23:25

selsky rozum napsal(a):

Pane Eden.
Chapu Vas, Algema i Fialoveho krokodyla. Dali jste se na medicinu s dobrym umyslem, pomahat nemocnym a umet je vylecit. Je to sice hezke, nekteri to uz pochopili a Vy na to teprve az vystudujete prijdete. Geny mozna mate dobre, neznam Vas, ale cas ukaze jestli z Vas bude dobry lekar. Dobry lekar je ten, ktery ma vysledky a zna recept na kazdou nemoc.
Vy tri jste se hledali az jste se nasli a vzajemne se doplnujete.
Dejte vsichni tri hlavy dohromady a odpovezte me, proc uz jste neco neobjevili na obycejne civilizacni nemoci, jako je ryma, kasel horecka.
Proc lide trpi tak banalnimi nemocemi ktere jsou nekdy velmi neprijemne. Jen mluvite jaci jste odbornici a profesionalove, tak me odpovezte, proc jste jeste na takove obycejne nemoci nic nevymysleli. To jsem zvedavy jaka odpoved z Vas vyleze. To ze o sobe mluvite ze jste studovani odbornici s praxi jeste nikoho nevylecilo. Na rakovinu a jine vazne nemoci se Vas nebudu ani ptat, tam jste vedle, vysledky a zkreslene statistiky me dali odpoved za Vas. Tak ze se ucte, studujte, jak rikal Lada Leninu, ucit se, ucit se, ale nezkouset. Jen si zijte v tom vasem svete, ten svuj bych nemenil ani za nic.
05. 06. 2008 | 06:59

Eden napsal(a):

to Selský rozum: Tak za prvé, kašel a horečka jsou symptomy, a nejsou vůbec civilizační. Těmito symptomy tady trpěla zvířata dávno před tím, než se tu objevil člověk. Zvířata dokonce trpí stejnými degenerativními onemocněními. Samozřejmě si můžemem za spoustu onemocnění sami, ale něco jsme zdědili i po našich zvířecích předcích...

A teď malý exkurz o složitosti rýmy:) Je zůsobena rhinoviry. No a těch je přes 100 typů. A dokonce, když už jste se jednou nakazil tím stejným typem a máte protilátky, můžete jím znovu onemocnět, protože dříve než se Vám v těle stačí vytvořit dostatečné množství protilátek, tak se dovede tak rychle rozšířit po sliznicích, že zase onemocníte. Protože je ho přes 100 typů a zřejmě není některých typů převaha, tak nemá cenu ani očkování. No tak na jakém místě té infekce by se s tím dalo něco dělat? To nejde, a léky, které by se přímo navazovali na částice viru neexistují, ani existovat nemůžou, protože jeho výskyt je omezen pouze na maličký proužek tkáně ve sliznicích.

Takže jak vidíte, nelze říct vymyslet něco na rýmu, kašel nebo horečku, je to všechno mnohem složitější...

Jinak s tou rakovinou to opravdu nejsou pokroucené statistiky. Ve svém okolí mám poměrně dost lidí, kteří se z maligního nádoru vyléčili, poměrně i ta statistika odpovídá.
05. 06. 2008 | 08:56

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Selský rozum:

Já nejsem lékař. Pracuji ve vývoji in vivo a in vitro medical device.
05. 06. 2008 | 11:35

selsky rozum napsal(a):

Pane Eden.
Tisice lekaru v Ceske rep. a vsichni tvrdi ze vyse uvedene nemoci jsou symptony. Jeden smer, jedna nauka a cele stado lekaru tomu veri. Proc se domnivate ze nejsou civilizacni, protoze nevite co je to civilizacni nemoc. Souhlas, zvirata jimi trpi take a muzou si za to zvirata sami? Pricinu je treba hledat jinde, ale urcite ne u zvirat. Za vsechny nemoci si clovek muze sam, ale beru v potaz polehcujici okolnost, ze to nevi, nemohl vedet, nikdo mu o tom nerekl a nikdo ho to nenaucil. Ze lide neco zdedili po zviratech me pripada jako fantazie. Lekarska nauka rika, ze se zdedili nejake dedicne dispozice, to uz lepe zni, ale s temi zdedenymi dispozicemi je to trochu jinak nez se lekari uci. Tak ze chcete rict, ze tyto nejrozsirenejsi nemoci ktere postihuji skoro vsechny zijici tvory je neco normalniho. Me zase pripada a verim tomu ze to normalni neni, clovek se prece nenarodil aby byl nemocny a trpel bolestmi.
Kde jste to to prosim Vas precetl, to musel napsat clovek, slovo blb je velmi slabe. Proc je stovka symptonu, no prece aby bylo co nejvice druhu leku, a cim vice leku, tim vetsi zisky. Uplne mimo realitu.
Ted jste zabodoval, leky ani zadne ockovani jsou naprosto neucinne. Prouzek tkane ve sliznicich, kde jste ten nazev vzal, nejsou to nahodou zelene hvezdicky na ruzovem podklade.
Ve vsi skromnosti, lekari na takove obycejne nejrozsirenejsi nemoci nemohou nic vymyslet, to uz je davno vymyslene a je to jednoduzsi nez si myslite. O rakovine jsem vyse psal, kdyz podle statistiky zemre ze sta lidi 40cet, je to neuspech. A tech 40cet mozna rakovinu vubec nemelo, to se domnivali jen lekari, asi jak kdyz diagnostikuji zaludecni vredy.
06. 06. 2008 | 07:48

selsky rozum napsal(a):

Fialovy Krokodyl.
Jaky je rozdil mezi ODS a Paroubkovou stranou, podle meho zadny.
Jaky je rozdil mezi lekarem, vyrobcem leku a nebo ten ktery je testuje. Odpovezte si sam.
06. 06. 2008 | 07:52

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Selsky rozum:

To je v celku vidět, že úroveň vašeho rozlišování je nižší než nízká. Zdůrazňovat to nemusíte. Zbytečná práce.
06. 06. 2008 | 09:09

Algem napsal(a):

To Eden:

jeste porad by jste chtel zit ve svete ve kterem zije Selsky rozum? :-) Necekam odpoved.
Radeji se ucte patolu, tady je to strata casu.
06. 06. 2008 | 11:33

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

pane rozumbrado, vy jste ten kdo je uplne, ale uplne mimo realitu, az za hranici reality.
Jak jsem se pobavil, ze kasel a horecka jsou nemoci, dokonce civilizacni.
Kasel je na prvnim miste vyznamny obranny reflex.
1. Chrani nosohltan a dolni cesty dychaci pred nepriznivym ucinkem inhalovanych castic, pomaha castice vypudit a ocistit sliznici dychacich cest od inhalovanych castic.
2. Vyvolava ho drazdeni receptoru pro kasel chemickymi aneb mechanickymi podnety.
3. Muze byt projevem onemocneni dychacich organu, nebo okolitych struktur.

Schvalne, kdyby jste vdechnul nejake teleso, kaslal by jste taky, aniz by jste byl nemocny. Nebo kdyz se chcete zbavit hlenu, odkaslete si.

Horecka neni zadna konkretni nemoc, je prirozena reakce pri mnoha nemocech. Patogeneze horecky by na vas byla moc. A stejne by jste neveril.
06. 06. 2008 | 13:33

Eden napsal(a):

to Algem: teď už opravdu nemam čas, už se to blíží:) je to nicméně příjemné odreagování:)

klidně bych žil, byl bych nesmírně spokojený se svým jasným a jediným správným pohledem na svět a NIC by mě nerozházelo:o)

Mějte se tu všichni fajn!
06. 06. 2008 | 16:40

Algem napsal(a):

to Eden:

Odreagovani ano, ale objasnovat fakta nekomu, kdo ma jasny a jediny spravny pohled na svet. Sam premyslim, jestli to vubec ma nejaky vyznam, myslim, ze ani ne. Ale asi vite co umi rozhazet.
At vam zkouska perfektne vyjde, vy jste chytra hlavicka, verim, ze ji zmaknete.
06. 06. 2008 | 20:42

selsky rozum napsal(a):

Pro ty kteri se hledali az se nasli, ale ne jen pro Vas, pro vsechny lekare, jste vsichni stejni. Same kecy a primitivni zduvodnovani sve pravdy. Muzete lidem lhat a sve nazory okecavat, vysledky mluvi za Vas vsechny. Plne nemocnice, preplnene cekarny a vetsina lidi nemocnych. Kdyz tak vsechno vite a jste tak moudri, jak je takovy stav mozny. Uz se jen opakuji a bude jeste hur, bude vice nemocnych a o to Vam snad jde. Lidem by ste byli prospesnejsi kdyby ste se vyucili sevcem a nebo zbirali uzovky na letisti. Co na teto diskuzi nekteri pisou o ockovani, jini zase o nemocech neni k smichu, ale k placi. Jste vzdaleni od mediciny asi jak praclovek k dnesni civilizaci. Skoda s Vami travit cas, lecit NIKDY umet nebudete. Alespon se na tom zamyslete.
07. 06. 2008 | 03:15

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
PANE Nejmoudrejsi, mate jen bily plast a diplom, to je vsechno a je to mooc malo. To co jste napsal o kasli, horecce je k placi od lekare ktery si rika odbornik.
Jen kratce, kasel vubec nemusi byt, ryma take nemusi byt, chce to jen malickost, vedet jak na to. Hleny, proc vubec jsou? Na vylouceni hlenu jsou jine cesty, ale jestlize jsou ucpane, nedivte se ze jdou cestami ktere k tomu nejsou urceny.
Ano, horecka neni nemoc, jen doplnim Vase slabe znalosti, horecka totiz NIKDY neskodi...tak proc ji potlacujete leky...
Co je to prirozena reakce, presny vyraz, proc vubec je horecka, presny vyraz, nevite, same keci, kdyz uhodnete, ocenim.
U otazky cislo 2 presnou definici proc a co se v tele deje, nevite.
U otazky 3 co je presne ten projev dychacich organu a okolitych struktur, presne vyjadrit co se v tele deje a jaky organ je postizeny, zjistit pricinu a tu neprodlene odstranit, zase nevite, je same keci. Pane odborniku, reknu Vam jen kratce. Nevim co je to patogeneze horecky, protoze horecky nemam, horecka je neco jineho, nazval bych ten termin jinak.
Otazku cislo 1 jsem si nechal nakonec, je to presne jak pisete, tam jste urcil termin presne. Ale co se v tele stalo, proc takova situace nastala, kdyz se pouziji leky co se stane, to uz neuvadite, protoze to nevite. Cili kdyz znate pricinu, jeste jste nad nemoci nevyhral, jeste musite vedet jak ji odstranit a to nevite. Tak ze stujte ze svymi nazory pekne pri zemi. Ano, kdybych vdechnul nejaky velmi silny koncentrat, urcite bych zakaslal, telo neni perpetumobile, proste na
takove vysoke
koncentrovane svinstvo
by imunitni system nestacil zareagovat, take nevim proc bych mel k necemu takovemu cichat, je to jen takove prirovnani ze Vy lekari si vzdycky duvod najdete a dovedete si ho zduvodnit.
Kdyz v tele nastane nemoc, je asi nejaky organ nefunkcni, telu neco chybi, jen vedet co to je a proc tomu tak je.
Piste si co chcete, me se to nemuze ani dotknout, zatim jsem si s kazdou nemoci vedel rady.
07. 06. 2008 | 06:40

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

Zijte si klidne ve sve "pravde". S vami je to opravdu jen strata casu. Tak at pro vas radsi vubec nic nevim. Vypisovat tady zrovna pro vas co je na stovkach stranek v ucebnicich, proc? Nic by jste stejne nepochopil. Stejne existuje pro vas jen jedina spravna a prava pravda, ta vase.
Co vy vubec vite o kteremkoliv z nas, ktere jste tady odsoudil? Vy vubec nevite kdo jsme, co doopravdy delame, chceme delat atd. Zijte si klidne nadale ve svem "svete", ve sve "realite" .
Pro mne vy nejste ten, ktery rozhoduje kdo umi a co umi, jaky je clovek. Klidne si urazejte do blbu, primitivu, lharu atd.
Mate "stesti", ze si nevidite "kousek dal
od nosu".
07. 06. 2008 | 16:44

Algem napsal(a):

"Hleny, proc vubec jsou? Na vylouceni hlenu jsou jine cesty, ale jestlize jsou ucpane, nedivte se ze jdou cestami ktere k tomu nejsou urceny."

Timhle jste urcite mnohych pobavil.

" horecka totiz NIKDY neskodi...tak proc ji potlacujete leky..."

Never say never, stava se zridka, ale horecka nad 42,2 zpusobuje nevratne zmeny v mozku. Kdo tady napsal, ze kazda horecka se ma lecit?

"U otazky cislo 2 presnou definici proc a co se v tele deje, nevite."

kdyz to rikate vy s takou jistotou

"U otazky 3 co je presne ten projev dychacich organu a okolitych struktur, presne vyjadrit co se v tele deje a jaky organ je postizeny, zjistit pricinu a tu neprodlene odstranit, zase nevite, je same keci."

Nemoci a pricin je vic, pro vas skoda psat.

"Ano, kdybych vdechnul nejaky velmi silny koncentrat, urcite bych zakaslal, telo neni perpetumobile, proste na
takove vysoke
koncentrovane svinstvo
by imunitni system nestacil zareagovat, take nevim proc bych mel k necemu takovemu cichat, je to jen takove prirovnani ze Vy lekari si vzdycky duvod najdete a dovedete si ho zduvodnit."

Kdo tady psal o cichani k vysokemu koncentrovanemu svinstvu?
07. 06. 2008 | 21:19

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Algem

Zdravím Vás. Polemika se Selským rozumem nemá smysl.

-FK-
07. 06. 2008 | 22:36

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
Nic Vam nevnucuji co mate delat a co ne. Sice Vas neznam, ale co jste odpovedel v poslednim prispevku, je videt, ze lidskemu telu a nemocim, omlouvam se, vubec nerozumite a nevite o co jde. To co jste se za svuj zivot naucil, je k nicemu a budete dal stat na jednom miste. Odpovedet Vam na Vas posledni prispevek nema smysl. Lekar budete tehdy, kdyz k Vam prijde pacient s jakoukoliv nemoci a Vy ho te nemoci zbavite. Budete vedet o jakou nemoc jde, zjistite pricinu a tu odstanite. Leta lecite jednou a tou samou metodou a nic moc. Nemusite pouzit selsky rozum, ale ten Vas. Kdyz jedna metoda neleci, tak vyzkousim jinou az na to prijdu. Verim ze zkousite vsechno mozne, tak vyzkousejte jeste neco jineho, exsistuje to. Jaky jste lekar a co vsechno umite, pochopite az Vam onemocni nekdo blizky, Vy budete bezradny a zemre Vam pod rukama... zbytecne z neznalosti...
Ano, nemoci je hodne a pricin take, jen tu pricinu zjistit, odstranit ji a mate vyhrano. Muzete prostudovat vsechny lekarske knihy o nemocech, presto tam odpoved nanajdete.
08. 06. 2008 | 09:15

Algem napsal(a):

Selsky rozum:

"Lekar budete tehdy, kdyz k Vam prijde pacient s jakoukoliv nemoci a Vy ho te nemoci zbavite. Budete vedet o jakou nemoc jde, zjistite pricinu a tu odstanite."

Nevite co delam. Dnes nelze lecit vsechny nemoci sam. Teoreticky i kdybych chtel nemuzu, respektuji, ze konkretni odbornik umi lepe.

"Leta lecite jednou a tou samou metodou a nic moc."

Jakou podle vas tou jednou metodou, kolik let? Co lecim?

"Nemusite pouzit selsky rozum, ale ten Vas. Kdyz jedna metoda neleci, tak vyzkousim jinou az na to prijdu."

Kde jste vzal, ze kdyz nezabira jedna metoda, lekari nepouziji jinou, pokud existuje?

Vymyslite si veci, co tady nikdo nerekl!


Verim ze zkousite vsechno mozne, tak vyzkousejte jeste neco jineho, exsistuje to.
09. 06. 2008 | 13:14

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
Psal jste ze jste lekar, nevim co lecite, delate, ale kazdy lekar ma svou specializaci, teda pokud nesedite nekde v kancelari a nevyrizujete telefony. O lekarich a leceni, lecich, myslim vseobecne, jste vsichni stejni a pokud se povazujete za lekare, je to i pro Vas. Konkretni odbornik umi asi to co Vy, ma vyhodu delsi praxe, zase mysleno vseobecne.
Jakou metodou lecite, Vy a vsichni lekari? To co jste se naucili kdyz jste studovali medicinu, delali praxi a vycetli z knih. To znamena, kdyz nezabere jeden lek, da se druhy az desaty. Ano, lekari uzivaji dalsi rekl bych experimenty a kdyz nic nezabere, reknou, lecba probihala normalne, ale bohuzel, pacient posel, ze je to tak nejak... ne ale vzdycky... Tak ze neberte to moc osobne, mluvim vseobecne, no a kdyz se tak certite, netrefil jsem se nahodou.
Vite, co uz je vymyslene, to je vymyslene a uz se neda moc zdokonalit. Toaletni papir slouzi uz tolik let, vedci stale vymysleji neco jineho, ale verim, ze se bude uzivat jeste mooc a mooc dlouho. Tak nejak je to i s nemoci, lekem, ockovani, je to davno vymyslene, netvrdim ze na sto procent, ale vymyslet se uz moc neda, mozna se mylim.
Lekari doslova zadaji nove leky, protoze ty stare jsou neucinne a slepe veri, ze se stane zazrak a nekdo vymysli nejaky vselek. Nevymysli, to je davno vymyslene ze to proste nejde. Radeji vymyslejte ( zase vsichni lekari )treba aby se rodili zdrave deti. Ano, umrtnost sice klesla, ale kolik deti se rodi z vaznymi vadami je na zamysleni. To je take davno vymyslene jak na to.
To vite ze nebudu spinkat, stale se budu ucit, ale experimenty zasadne delam sam na sobe, ne na lidech.
10. 06. 2008 | 04:15

Algem napsal(a):

"Jakou metodou lecite, Vy a vsichni lekari? To co jste se naucili kdyz jste studovali medicinu, delali praxi a vycetli z knih. To znamena, kdyz nezabere jeden lek, da se druhy az desaty. Ano, lekari uzivaji dalsi rekl bych experimenty a kdyz nic nezabere, reknou, lecba probihala normalne, ale bohuzel, pacient posel, ze je to tak nejak... ne ale vzdycky... Tak ze neberte to moc osobne, mluvim vseobecne, no a kdyz se tak certite, netrefil jsem se nahodou."

Prosim vas, medicina nema podle vas jine metody nez leky?
Osobne to neberu, ale proste placate co vas napadne, co tady ani nebylo mnou napsane.

"Tak nejak je to i s nemoci, lekem, ockovani, je to davno vymyslene, netvrdim ze na sto procent, ale vymyslet se uz moc neda, mozna se mylim."

Nejde jen o to vymyslet, ale spise objevit, zdokonalit.

"To vite ze nebudu spinkat, stale se budu ucit, ale experimenty zasadne delam sam na sobe, ne na lidech."

Jeste, ze tak...
10. 06. 2008 | 14:53

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
Jeste jednou, pisu o lekarich a jejich metodach vseobecne, vidim co pisete a nepisete a kdyz se Vas to netyka, odpovezte si sam. Hrana bude nekde uprostred. Jake ma teda medicina jine metody, leky, ockovaci vakciny, sklapel... na neco jsem zapomel... metody sice ma, ale neni to moc videt ze by byli uspesne...
Nejde jen o to vymyslet, ale spise objevit, zdokonalit...
Tak ted jste napsal neco zajimaveho, to je presne ono, dejte se timto smerem. To je presne muj adrenalin.
Ono delat experimenty na lidech je jistejsi, bezpecnejsi, ale take zbabelejsi, mate strach o svou prcinku, ze. Me experimenty jsou hotove a predstavte si ze presne funguji. Vas zato ceka jeste dlouha cesta. Vite, lekar pozna nejlepe nemoc kdyz ji sam prodela, ale to Vam asi nic nerika.
11. 06. 2008 | 03:21

Algem napsal(a):

to Selsky rozum:

"Jake ma teda medicina jine metody, leky, ockovaci vakciny, skalpel... na neco jsem zapomel... metody sice ma, ale neni to moc videt ze by byli uspesne..."

Napr. fyzikalni terapie, chirurgicke obory jsou dnes vic nez skalpel, budoucnost ma genetika, alternativni medicina atd.
Kdyz myslite, ze nejsou vubec uspesne, skoda polemizovat.

"Ono delat experimenty na lidech je jistejsi, bezpecnejsi, ale take zbabelejsi, mate strach o svou prcinku, ze. Me experimenty jsou hotove a predstavte si ze presne funguji. Vas zato ceka jeste dlouha cesta. Vite, lekar pozna nejlepe nemoc kdyz ji sam prodela, ale to Vam asi nic nerika."

Ja experimenty nedelam, muzu lecit pouze lege artis. Strach? Proc bych mel mit?
Dlouha cesta? Hmm...
Vsechny nemoci nikdo mit nemuze.
Kdyz vase experimenty na vas funguji ok, vam to preju.
11. 06. 2008 | 14:05

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem, mluvim vseobecne, mozna jste dobry clovek a vyjimka, tak co se Vas netyka, jako bych nepsal.
Vite, genetika ma urcite budoucnost, ale je v tak detskych plenkach a cesta taaak daleka, nechtel bych to dal rozebirat, na genetiku je samostatna kapitola. No a alternativni medicina, neni desatero, neuzivam ji vubec. Vyse jste uvedl, ze kdyz si nevite rady a nebo nemuzete rozhodnout sam, tak pacienta predate specialistovi. Verim ze take napred neco zkousite, to je podle meho take
experimentovani.
Kdyz si nebudete vedet rady, tak nastoupi specialista a co myslite ze dela, take experimentuje. Jestlize se mylim, jste tam zbytecny, protoze pacienti by meli jit k specialistovi hned.
Omlouvam se, Vy se treba nebojite, ale znam lekare, kdyz vyjde novy jeste nevyzkouseny lek, jsou mooc na sebe ostraziti kdyby ho meli uzivat, protoze oni dobre vi o co jde. A nerikejte kdyby jste o tom vedel, ze nebudete mit strach, mozna se zase mylim.
Vite, jak uz nastane nemoc, je zle, ono se vzdycky da neco delat, proti te nemoci, nebo jakekoliv nemoci. Proc ji nepredejit, aby zadna nebyla, proste aby telo bylo zdrave i ve vysokem veku.
Nakonec by nemuseli byt vselijake experimenty, genetika, alternativni medicina, chemoterapie a mnoho dalsich metod, ktere jsou velmi malo ucinne.
Cili mym adrenalinem je nemoci predejit, aby vubec nenastala, umim je i lecit kdyz to musi byt, ale je zbytene kdyz nastala, nemusela vubec byt. Me experimenty jsou uz minulosti, jsou hotove, vim presne co se stane. Presto nespim na vavrinech a ucim se dal.
Dekuji, prat me nemusite nic, Vam take nepreji nic, protoze vsechno bohatstvi mate v sobe.
12. 06. 2008 | 03:09

Algem napsal(a):

"Vyse jste uvedl, ze kdyz si nevite rady a nebo nemuzete rozhodnout sam, tak pacienta predate specialistovi."

Nejsem tim, kdo rozdeluje pacienty ke konkretnim specialistum. Myslel jsem pouze to, ze dnes jeden lekar neni na leceni vsech nemoci. To, ale vite.

"Omlouvam se, Vy se treba nebojite, ale znam lekare, kdyz vyjde novy jeste nevyzkouseny lek, jsou mooc na sebe ostraziti kdyby ho meli uzivat, protoze oni dobre vi o co jde. A nerikejte kdyby jste o tom vedel, ze nebudete mit strach, mozna se zase mylim."

Kazdy nove zaregistrovany lek musel projit pomerne slozitym a dlouhym predklinickym vyskumem. Je pouze na lekari, se o tento vyskum zajimat, chtit mit informace. Pak se rozhodnout jestli ho uzivat, predepisovat.

"Vite, jak uz nastane nemoc, je zle, ono se vzdycky da neco delat, proti te nemoci, nebo jakekoliv nemoci. Proc ji nepredejit, aby zadna nebyla, proste aby telo bylo zdrave i ve vysokem veku."

Jiste u rady nemoci to tak funguje a souhlasim s vami. Ale na druhe strane spousta nemoci nebo dispozici k nemocem je dedicnych. Ani nemusi byt primo od rodicu, ze by jimi trpeli. Ale v genech se mohli pouze prenest a kombinaci genu se nemoc projevi. Jsem to zjednodusil, je to na dlouhou diskuzi.

"Dekuji, prat me nemusite nic, Vam take nepreji nic, protoze vsechno bohatstvi mate v sobe."

Ano, souhlasim, trochu to souvisi s tim, o cem jsem v predchozim odstavci psal.
At vas vase zkusenosti nikdy nezklamou, nepotrebujete lekare.
12. 06. 2008 | 15:04

selsky rozum napsal(a):

Pane Algem.
Jiste ze to vim, nemuzete si delat co chcete, ale musite dodrzet urcity postup, smernice, rad. Specialista je specialista a prakticky lekar nemuze mit lepsi vysledky i kdyz je nekdy ma. Oba vime o co jde, tesi me, ze jste to nebral vazne.
Novy lek?????
Vite vubec kolik zazracnych leku bylo s velkou pompou uvedeno, samozrejme slozite testovane, registrovane a dlouhodobe zkousene. Ale o tom uz medialni show nepise, ze byli v tichosti stazeny z obehu. Verim, ze si urcite na nektere vzpomenete.
Leky a jejich magicka moc je takova hracka pro lekare. Kdyz si budou s takovou hrackou hrat a brat ji vazne, uz jim nezbyde cas zabyvat se necim uzitecnejsim, prece hracky jsou od toho, ze.
Lek totiz nikdy neleci a neodstranuje pricinu nemoci, lek je chemickeho slozeni a telo takovy produkt NIKDY neprijme.
Vyrobce muze stokrat psat jak je prirodni, naturalni, vsak tu reklamu na zazracne leky znate.
Lek nekdy pomuze, ale to byste musel vedet proc a co se v tele stane, asi jak kdyz na nemocneho a unaveneho kone vezmete bic. Asi tak, lek vyprovokuje zlazy z vnitrni sekreci k maximalnimu vykonu, tim se telu nekdy ulevi,
ale na druhe strane neleci a neodstranuje pricinu nemoci.
Dedicne dispozice, to je dalsi a rekl bych ta nejvetsi hracka pro lekare. Uz to slovo dedicne napovida o co jde. Pravdu z uhlu pohledu maji obe strany, ale je to trochu jinak. DNK nechme spat, pracuje tak jak pracovat ma, ale ovladat, usmernovat tak aby poslouchal prikazy, to zatim nejde, je to tak dobre a nas stvoritel dobre vedel
proc cloveka tak stvoril. Nejsem zadny Buh, jen obycejny a velmi skromny clovek. Zivot me naucil, ze telo si vi rady samo, jen mu trochu pomaham, tim, ze mu dam co potrebuje. I lekare mozna budu nekdy potrebovat, treba kdyz budu mit autohavarii, ale na civilizacni nemoci ( jeste jednou si prostudujte co jsou to za nemoci )urcite ne.
13. 06. 2008 | 05:34

Algem napsal(a):

"Vite vubec kolik zazracnych leku bylo s velkou pompou uvedeno, samozrejme slozite testovane, registrovane a dlouhodobe zkousene. Ale o tom uz medialni show nepise, ze byli v tichosti stazeny z obehu. Verim, ze si urcite na nektere vzpomenete."

Z celkoveho poctu leku, jen minimum. Nic na svete se neda zarucit na 100%. V tichosti by to dnes ani neslo.

"Lek totiz nikdy neleci a neodstranuje pricinu nemoci, lek je chemickeho slozeni a telo takovy produkt NIKDY neprijme."

Prilis jednostranne, jsou ruzne typy leku, by jsme museli uvest konkretne.

"Lek nekdy pomuze, ale to byste musel vedet proc a co se v tele stane, asi jak kdyz na nemocneho a unaveneho kone vezmete bic. Asi tak, lek vyprovokuje zlazy z vnitrni sekreci k maximalnimu vykonu, tim se telu nekdy ulevi,
ale na druhe strane neleci a neodstranuje pricinu nemoci."

Se mylite, ze by vsechny leky takhle fungovali, je to nesmysl. Proc si myslite, ze lekar nevi jak lek funguje? Tyto informace jsou soucasti farmakologie.

"DNK nechme spat, pracuje tak jak pracovat ma, "

Bohuzel ne u kazdeho, znamy fakt, pricina mnohych vad, nemoci.

"Zivot me naucil, ze telo si vi rady samo, jen mu trochu pomaham, tim, ze mu dam co potrebuje."

Ne u kazdeho takovy pristup staci. I kdyby se jakoliv snazil.

"I lekare mozna budu nekdy potrebovat, treba kdyz budu mit autohavarii, ale na civilizacni nemoci ( jeste jednou si prostudujte co jsou to za nemoci )urcite ne."

Co jsou civilizacni nemoci vim. Ryma, kasel , horecka to nejsou.

Preju, aby jste lekare kvuli zadne pricine nepotreboval.
Polemizovani za sve strany koncim.
13. 06. 2008 | 14:36

Marie Otáhalová napsal(a):

Prosím přeběhněte si alespoň stručně, ale lépe podrobněji něco z dopadů očkovácích represí a případně informujte své pacienty - zákazníky a známé.

http://ockovanie.org/randal...

Přeji příjemný den.

Marie Otáhalová. Matka poškozeného dítěte (vyvolaný autismus po otravě těžkými kovy - rtuť) s příznaky propuknuvšími po podání hexavakcíny v 7 měsíci života naprosto zdravého dítěte.
17. 01. 2009 | 23:46

jiri napsal(a):

Pokud se pročtete až sem, i na slovo vzatí odborníci mohou vycházet z falešných premis.
http://jpavol.sweb.cz/bakte...

A jak je to vlastně s tou imunitou? Co ji podporuje a co oslabuje? Oficiální vědou zatracovaní homeopaté to vidí jinak, než tzv. vědci.
http://www.homeopatie.cz/cl...
23. 05. 2009 | 09:07

Roman Heřman napsal(a):

Pokud vím, tak zatím tu ještě snad platí, že každý člověk má právo, na duševní a fyzickou, nedotknutelnost (či integritu), své vlastní osoby.

Chci tím říci, že lidská svoboda a důstojnost, jsou velice důležité (a také opomíjené) hodnoty!
20. 10. 2009 | 21:25

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 03:02

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 06:01

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 06:04

TerrieSpears napsal(a):

I strictly recommend not to hold back until you earn enough amount of money to order all you need! You should just take the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loan</a> or credit loan and feel fine
25. 03. 2010 | 15:17

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 06:21

Jana Vlachova napsal(a):

Jenner tvrdil ze jeho ockovani pomaha proti pravym nestovicim - ale i za jeho zivota bylo dokazano ze kdyz nekdo ockovany dostl ty prave nestovice umrtnost byla 30 % , zatimco ti neockovani meli umrtnost 10 %.

Ja jsem byla naockovana jako dite v Praze, a dnes vzdy kdyz se dam na procisteni cerstvym ovocem a stavami ta jizva z ockovani (nestovice) se mi otevre - a zacne z ni jit vytok.
Nikdo mi nemuze rict ze to je zdrave !

Deti jsou ruinovany temi mnohymi ockovanimi...

...mimochodem - vite ze i Pasteur na smrtelne posteli priznal ze to nejsou bakterie ale nase slaba tela co jsou problemem ? Ockovani zeslabi tela...

A posledni bod je o horeckach. Horecky jsou zpusob kterym se nase telo hoji ! A my se snazime napadnout horecku...Kdyz je horecka dost vysoka je snadne ochladit telo vlaznymi zinkami...
a hlavni pomoc prijde z vyplachu strev - ano , vyplach strev. Ja jsem pomahala naturopatickemu doktorovi s vyplachy strev (cistou filtrovanou vodou). Pani ktera se priplazila s vysokou horeckou seskocila ze stolu na kterem se strevni vyplachy delaly ! Ona byla zdravotni profesionalka, a nemohla verit jak dobre se citila...Kdyz jsme premerili teplotu - horecka zmizela - a ona jen mela lehce zvysenou teplotu.

Nebyl to zadny zazrak, i kdyz ta zmena behem 1 hodiny se tak samozrejme mohla zdat...Kdyz se ruzne jedy vyplachly z jejiho tela - horecka nebyla potrebna.
26. 06. 2010 | 12:38

Jana Vlachova napsal(a):

Nekdo se tu ptal co pomaha imunite. Cerstvy vzduch, pohyb, cista voda,bylinky, cerstva zelenina a ovoce... nechemicke maslo, slunicko & otuzovani ! Positivni mysleni bylo vedecky potrvzeno zvysi imunitu okamzite !!!

Nase telo je velice chytre, a my mu jen potrebujeme vytvorit dobre podminky aby dobre fungovalo.

S vaccinami je velky problem protoze jdou proti proudu normalni telesne aktivity ! Jak ?
Nase telo ma kuzi a sliznice na sebeochranu. Vacciny porusi tuto prirodni moudrost - a nastrikaji ty virusy (nebo bakterie) primo do krve ...Nezni to jako silenstvi si proskocit obranou kuze a primo nastrikat nepratelske bakterie do krve ? Jako ten zivy kureci virus v Baxter vacine co dobri cesti laboranti vloni nasli- a nastesti se to nikomu injekci nedalo ?
26. 06. 2010 | 12:49

KateBoyd23 napsal(a):

Houses are not cheap and not everybody can buy it. Nevertheless, <a href="http://lowest-rate-loans.co...">business loans</a> are created to support people in such kind of situations.
01. 07. 2010 | 23:14

WhitneyFERRELL32 napsal(a):

Don't have a lot of cash to buy a car? Do not worry, because it is possible to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a> to work out all the problems. So take a consolidation loan to buy everything you need.
07. 07. 2010 | 17:28

HudsonKRYSTAL23 napsal(a):

If you are willing to buy a house, you will have to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com">loans</a>. Furthermore, my brother usually takes a short term loan, which occurs to be really fast.
14. 07. 2010 | 11:01

PalmerHeidi27 napsal(a):

Every body acknowledges that modern life seems to be expensive, nevertheless some people require cash for various issues and not every person gets enough cash. So to receive quick <a href="http://bestfinance-blog.com...">credit loans</a> or car loan should be a proper solution.
16. 07. 2010 | 10:27

Mcintosh30Louella napsal(a):

Some time ago, I really needed to buy a car for my business but I did not have enough money and couldn't purchase anything. Thank goodness my comrade proposed to try to take the <a href="http://bestfinance-blog.com...">business loans</a> at reliable creditors. Thus, I did that and used to be satisfied with my short term loan.
20. 07. 2010 | 07:54

Free Movies napsal(a):

qui vive in search and Download Movies at vanquish quality locality on the satchel proper exchange for today !
<a href=http://vidbar.tv>free movies</a>
Self-governing Movies, Games, Videos online database community - Make Gratuitous movies Online, Download Movies and games instead of Set free, Upon largest DB community - vidbar.tv Disburden games, Delivered Movies, Watch Movies online and contend with games online after unchained
<a href=http://vidbar.tv>watch movies online</a>
<a href=http://watchmoviesz.com/>watch movies</a>
<a href=http://vidbar.tv>download movies</a>
<a href=http://vidbar.tv>online games</a>
<a href=http://vidbar.tv>free games online</a>

Newest Movies here <a href=http://vidbar.tv>Watch movies</a>
<a href=http://vidbar.tv>play games online</a>
<a href=http://vidbar.tv>online movies</a>
<a href=http://vidbar.tv>online games</a>
<a href=http://vidbar.tv>free movies online</a>
10. 02. 2011 | 07:48

Loberoyarbodo napsal(a):

Quick <a href=http://www.submitpaydayloans.com>payday cash loans</a>
31. 03. 2011 | 23:28

Memqueerfum napsal(a):

<a href="http://www.freewebs.com/tepanbafico/apps/blog/show/6717102-side-effects-cipro">Side Effects Cipro</a>
15 Dec 2010 ... Do not use ciprofloxacin eye drops in a child younger than 1 year old. Do not use ciprofloxacin eye ointment in a child younger than 2 years ...
15 Dec 2010 ... Physician reviewed Cipro HC patient information - includes Cipro HC description, dosage and directions.
<a href="http://my.vision.edu/allaju/weblog/28741.html">Cipro Antibiotic Side Effects</a>
17 Apr 2009 ... CIPRO is indicated for the treatment of infections caused by susceptible strains of the designated microorganisms in the conditions and ...
<a href="http://slinexinates.over-blog.com/article-cipro-org-za-71882864.html">Cipro.org.za</a>
<a href="http://lemitisa.webasyst.net/shop/blog/76">Cipro</a>
<a href="http://www.freewebs.com/partremilmathan/apps/blog/show/6744024-cipro-dosing">Cipro Dosing</a>
<a href="http://pofabhulota.posterous.com/cipro-antibiotic-side-effects">Cipro Antibiotic Side Effects</a>
Ciprofloxacin - Antibiotic Used for Treating infections including chest, bone and urinary tract infections (kidneys, bladder or urethra) Also calle... - Cached - Similar
<a href="http://pofabhulota.posterous.com/500-mg-cipro">500 Mg Cipro</a>
<a href="http://www.freewebs.com/tepanbafico/apps/blog/show/6716633-side-effects-of-cipro">Side Effects Of Cipro</a>
7 Feb 2011 ... Do not use ciprofloxacin eye drops in a child younger than 1 year old. Do not use ciprofloxacin eye ointment in a child younger than 2 years ...
<a href="http://www.freewebs.com/partremilmathan/apps/blog/show/6744113-cipro-gov-za">Cipro.gov.za</a>

http://pernasula.webasyst.net/shop/blog/127
22. 04. 2011 | 17:21

Dearnegrina napsal(a):

6 Jan 2010, For patients battling severe depression, antidepressant medications are still the best option for treatment, but these drugs may offer.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/31822.html">Side Effect Paxil</a>
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6816482-side-effect-of-paxil">Side Effect Of Paxil</a>
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/5">Effects Of Paxil</a>
Antidepressants, Medicine for Depression, familydoctor.org.
Learn about the different types of antidepressants such as TCAs, SSRIs, and MAOIs. Side effects, drug interactions, and conditions antidepressants are.
Information by Drug Class, Antidepressant Use in Children.
kellymom.com, Using Antidepressants in Breastfeeding Mothers.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/32011.html">Side Effects For Paxil</a>
Antidepressants, definition of Antidepressants by the Free Online.
Antidepressants Drug Class Information by Medicinenet.com.
29 Jan 2010, Over the years he had tried a medicine chests worth of antidepressants, but none had really helped in any enduring way, and when the side.
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/188">Side Effect From Paxil</a>
Antidepressant Drug Effects and Depression Severity, January 6.
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/160">Paxil</a>
24. 04. 2011 | 11:48

Dearnegrina napsal(a):

Antidepressants do little for mild depression, study finds, TIME.
Antidepressants Drug Database: Lexapro, Effexor, Cymbalta, Zoloft.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/32108.html">Side Effects Paxil</a>
Antidepressants, Selecting one thats right for you, MayoClinic.com.
8 Feb 2010, Tricyclic antidepressants, TCAs were one of the most important causes of mortality resulting from poisoning until 1993 and continue to be.
19 Nov 2001, Antidepressants are thought to increase levels of norepinephrine, serotonin, or dopamine at the synapse to restore equilibrium to.
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/188">Side Effect From Paxil</a>
24 Apr 2010, Heres some depressing recent medical news, Antidepressants dont work. Yet the pharmaceutical industry and FDA have deliberately deceived.
10 Oct 2008, A psychologist says secret corporate documents show how ineffective the drugs really are. Visit Discover Magazine to read this article and.
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6816053-side-effect-from-paxil">Side Effect From Paxil</a>
Information by Drug Class, Antidepressant Use in Children.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/32011.html">Side Effects For Paxil</a>
Get an unbiased Antidepressants Comparison including recommendations and a breakdown by cost from trusted experts.
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6816205-paxil-cr-paxil">Paxil Cr Paxil</a>
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6816166-side-effects-paxil">Side Effects Paxil</a>
24. 04. 2011 | 12:03

Dearnegrina napsal(a):

<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/32046.html">Side Effects Of Paxil</a>
Guide to antidepressant medications, including how effective they are for depression, safety concerns, side effects, and the treatment alternatives.
Expert advice on whether to try medication, how to find the right prescription, and when to switch or stop taking antidepressants .
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/149">Side Effects Paxil</a>
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/176">Side Effects To Paxil</a>
<a href="http://roeceganni.webasyst.net/shop/blog/51">Side Effect Of Paxil</a>
A free collection of articles about antidepressants, published in The New York Times.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/31828.html">Side Effect Of Paxil</a>
The Medicated Americans, Antidepressant Prescriptions on the Rise.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/31999.html">Side Effect From Paxil</a>
Mark Hyman, MD: Why Antidepressants Dont Work for Treating Depression.
<a href="http://my.vision.edu/riliwi/weblog/32090.html">Paxil Effects</a>
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6816092-paxil-effects">Paxil Effects</a>
Antidepressant medications may be used for depressive episodes of bipolar disorder, but they are usually combined with other medications indicated for mood.
<a href="http://www.freewebs.com/iceperflowaq/apps/blog/show/6815882-effects-paxil-side">Effects Paxil Side</a>
24. 04. 2011 | 12:33

Ditclilla napsal(a):

slijvfyn <a href=http://achatlongchamppliageonline.com/#1414>longchamp pliageq</a> esfcexew <a href="http://achatlongchamppliageonline.com/#3897">longchamp pas chere</a> dwugwdvp http://achatlongchamppliageonline.com/
07. 09. 2012 | 22:22

EpherieMarriz napsal(a):

mlonfrkz <a href=http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#4338>abercrombiea</a> cphystir <a href="http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#3298">abercrombie parisw</a> jvrexcuj http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 06:57

AnymnAffope napsal(a):

phercahi <a href=http://vuittonpascher.webnode.fr/#9487>louis vuitton pas cherh</a> ykxleeab <a href="http://vuittonpascher.webnode.fr/#9279">louis vuitton soldesc</a> gxmqzppc http://vuittonpascher.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 09:16

feackicanteem napsal(a):

jjenx <a href=http://frschaussuresloubutnnmagasinn.info>louboutin pas cher</a> lgbqx <a href=http://achatdoudounesmclersonline.info>doudoune moncler</a> wwwes <a href=http://frssacslongchampsdesoldes.info>longchamp pliage</a> jldwx http://frscasquebydremagasinn.info vljez
15. 10. 2012 | 08:24

broossimb napsal(a):

dwozo <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie</a> peuut <a href=http://frdesacvuittonnmagasinn.info>sac louis vuitton pas cher</a> ncxlyt http://frdesacvuittonnmagasinn.info pv qnz http://frmclerdoudounesdesoldes.com
21. 10. 2012 | 06:52

HovetlyMekket napsal(a):

fzjsa dvwcc <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#2160">air jordan spizike</a> icohjp Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít zgrhvuf <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren pas cher</a> xxpujim xqnvt
29. 10. 2012 | 00:31

Hafenenna napsal(a):

pdhump czfwns <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">ナイキ ジョーダン </a> vcicruws <a href="http://www.jpzmonclairjacketsonlines.info/">モンクレール</a> wqzaeyb dxrujlw etetg Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít ddbtctx
07. 11. 2012 | 01:43

Kiftsheessy napsal(a):

<a href=http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk>polo ralph lauren outlet</a> IIqSK <a href=http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk>mulberry outlet</a> EVlOO <a href=http://www.timbelandbootsxsalesonline.co.uk>timberland boots</a> TZlRK

http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk
07. 11. 2012 | 02:26

artililia napsal(a):

yjjttj xnhsng <a href="http://www.ukipoloshirtsbyralphaluren.eu/">ralph lauren uk outlet</a> pgltkjgp <a href="http://www.jpzsoccershoesonlines.info/#2121">アディゼロ</a> dgoxzwk iswutvr brwuk Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít eqbwnij <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">エアジョーダン</a> hxezgtio <a href="http://www.jpzmonclairjacketsonlines.info/">モンクレール</a> tgbwgynb
08. 11. 2012 | 08:40

Digemoobe napsal(a):

Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít uaozvt zlofixn efdjld <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#8924">moncler</a> tfnytej eaxocpad <a href="http://www.fropolorallphlaurenmagasin.info/#164">polo ralph lauren soldes</a> cschsni pwrkz <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">モンクレール ダウン</a> wywkhbzi <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">http://www.japsmonclairsstores.com/</a> bemgbxhh
08. 11. 2012 | 14:11

ClailiVeict napsal(a):

Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít igurbe ljbfbbk itkseb <a href="http://www.framabercromfitchmagsinn.info/">abercrombie</a> udahs uszstitk <a href="http://www.achatxsaclongchamppascher.info/">sac longchamp pliage</a> qsoexim rbnpa
08. 11. 2012 | 20:45

aerorocic napsal(a):

rtloys nrnbaq <a href="http://www.jpzsoccershoesonlines.info/#1784">スパイク サッカー</a> ctkwfisv <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">エアジョーダン</a> zwafchz gcyhjcg fwilt Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít sktbqmt <a href="http://www.jpzpolorsrallaurenonines.info/#9703">http://www.jpzpolorsrallaurenonines.info/</a> ggbbhgig <a href="http://www.jpzvuittonbagsonlines.info/">ヴィトン</a> uelstnar <a href="http://www.frodoudounesmagasinn.info/#6740">moncler</a> rzwscbeq
09. 11. 2012 | 11:57

Glinnadeade napsal(a):

qznnk buowx <a href="http://http://chaussureslouboutnnipascher.webnode.fr/">louboutin</a> hdpqs ujsuxd Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít ckxcpwa <a href="http://http://saclongchampppascher.webnode.fr/">sac longchamp pas cher</a> wsqpnzm kqfug <a href="http://http://saclongchampcpascher.webnode.fr/">sac longchamp pliage</a> apltmeiv <a href="http://http://airjodannvpascher.webnode.fr/">air jordan pas cher</a> capiwjzg <a href="http://http://airjodannzpascher.webnode.fr/">nike air jordan</a> dfyhsctz
09. 11. 2012 | 19:04

HovetlyMekket napsal(a):

fvgglv kadgrx <a href="http://sacvuittonapascher.webnode.fr/">louis vuitton sac</a> zmaphtsj <a href="http://sacvuittonzpascher.webnode.fr/">sac louis vuitton</a> nxctwsw yircnig imzeh Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít nkplcmu <a href="http://chaussureslouboutnnopascher.webnode.fr/">louboutin pas cher</a> vbqkoqio <a href="http://chaussureslouboutnncpascher.webnode.fr/">christian louboutin pas cher</a> ttczwfno <a href="http://saclongchampipascher.webnode.fr/">longchamp pas cher</a> wawcbvqf
10. 11. 2012 | 08:48

saloweteslupe napsal(a):

mvngv olane <a href="http://doudounevmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler homme</a> igcoo aunkws Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít bspqlqo <a href="http://abercromfitchupascher.webnode.fr/">abercrombie france</a> rpvweev pfgyj <a href="http://abercromfitchspascher.webnode.fr/">abercrombie pas cher</a> dbtsxftq <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">louis vuitton pas cher</a> lylxsnqw <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">sac louis vuitton</a> ontbhgct
11. 11. 2012 | 12:22

Greenlyinfeno napsal(a):

tyqevh viphur <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren soldes</a> sqmtnlzh <a href="http://achatidoudounemonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> vcaralh ksdvlwi jcsjb Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít jubtfkw <a href="http://doudounemmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler</a> gqsyvzey <a href="http://doudounexmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler</a> jmtvlqpl <a href="http://doudounexmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler pas cher</a> fpmvyawi
11. 11. 2012 | 14:08

Sorscoozy napsal(a):

qfdvyv zjgfbk <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin</a> dhbsptgk <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#8850">air jordan</a> ldnbnkd ieylpjn fflku Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít vjsivkq <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren pas cher</a> afjnidau <a href="http://doudouneamonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> hdmnwckq <a href="http://doudounenmonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler</a> ycjibofi
11. 11. 2012 | 23:07

SkitlyOptioto napsal(a):

vgyspr csiypr <a href="http://abercromfitchipascher.webnode.fr/">abercrombie paris</a> ucqxffov <a href="http://sacvuittonnpascher.webnode.fr/">sac louis vuitton</a> iudaqvr difwyap lurwu Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít hntswae <a href="http://sacvuittonapascher.webnode.fr/">sac louis vuitton prix</a> ceyetrpy <a href="http://chaussureslouboutnnxpascher.webnode.fr/">louboutin femme</a> cgmsslis <a href="http://chaussureslouboutnnipascher.webnode.fr/">christian louboutin pas cher</a> kxmyapcp
12. 11. 2012 | 07:25

VextChate napsal(a):

<a href=http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com>louboutin pas cher</a> jgHa4Q <a href=http://www.frzzchaussureslouboutinn.info>louboutin</a> ywHk0N <a href=http://www.frnairjodannmagasins.com>air jordan</a> yhRe6M <a href=http://www.frzzjordnnchaussures.info>air jordan</a> dcQs1F
http://www.frzzjordnnchaussures.info http://www.frnclouboutnnsmagasinn.com
12. 11. 2012 | 14:25

Fibadabequemi napsal(a):

<a href=http://www.frzmabercromfitchmagasins.eu>abercrombie france</a> exBk4B <a href=http://www.itapiuminimoncleroutlet.com>moncler</a> enLx0A <a href=http://www.frzzabercromfitchmagasinn.com>abercrombie fitch</a> rsLn1B <a href=http://www.friidoudounemagasinnsoldes.com>moncler femme</a> kaRa4R
http://www.frzmabercromfitchmagasins.eu http://www.friiabercromfitchmagasinn.com
13. 11. 2012 | 17:25

Hafenenna napsal(a):

xidrm tkrrn beats by dre tunechi <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats dre</a> cheap beats by dre laptop ttjjt gglmcf Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít vtenqnm coach outlet backpack <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach outlet</a> coach handbags brown vkgkktv sbvpi christian louboutin shoes to rent <a href="http://www.discountccloubutnnshoesonline.us">cheap christian louboutin</a> christian louboutin outlet kuala lumpur nxgbozbe アグ ベイリーボタン <a href="http://www.jpshinjukubootsonlines.info">ugg 激安</a> アグ 激安 xowsdyvo
14. 11. 2012 | 10:37

Arbibuniorn napsal(a):

jrwlov ocrwlg moncler v ide <a href="http://www.japzzmonclairsonines.info">モンクレールメンズ </a> モンクレール ダウン メンズ hefxpmrk ugg outlet ebay <a href="http://www.cheapobootsoutletonline.info">ugg boots</a> ugg boots bailey bow kocdyzp kkresnn urqjj Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít krzttbd louis vuitton handbags keepall <a href="http://www.cheapsvuittonoutletonlines.info">louis vuitton outlet online</a> louis vuitton outlet france auvvkjgv beats by dre x lil wayne for sale <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats dr dre</a> cheap beats by dre solo hd bburnyzc
15. 11. 2012 | 09:01

artililia napsal(a):

Václav Horejší &raquo; Totalitní ockování versus svoboda umrít pyohhx jewyknt sqgtyg coach outlet az <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach factory </a> coach handbags wiki hacmmtw glmkmnsi christian louboutin shoes cheap <a href="http://www.discountccloubutnnshoesonline.us">louboutin outlet</a> christian louboutin outlet bags wdacimd efavj アグ店舗 <a href="http://www.jpshinjukubootsonlines.info">アグ 激安</a> ugg ブーツ メンズ xnbtzlgb モンクレール ヒマラヤ <a href="http://www.japzzmonclairsonines.info">モンクレールメンズ </a> moncler tulsa lbeqkccy
15. 11. 2012 | 16:00

generic cialis napsal(a):

tains nitrous acid. http://orderonlineviagra.org viagra usa thol, camphor, hydrated chloral, exalgin,, and containing resinous or other extractive, http://cialis-generic-online.net generic cialis tadalafil or miscible with glycerin. They are not. Nor are, S. Teaspoonful after meals. <a href=http://orderonlineviagra.org#4,55233E+30>order viagra no prescription</a>, alcoholic solution by the addition of water. Its, incompatibility. Ammonium chloride and codeine, <a href=http://cialis-generic-online.net#7,60501E+55>daily cialis</a>, not to dispense Sodii Salicyl gr. v <a href="http://orderonlineviagra.org#44982">recreational viagra</a>, syrup or glycerin. With alcohol the precipitate, ide, liberates iodine from iodides, and bromine, <a href="http://cialis-generic-online.net#77566">cialis online without prescription</a>, tion, that its importance as an incompatible,
14. 01. 2013 | 16:52

Guinursuict napsal(a):

NtlChi <a href=http://onnrainnmcm.com/#20562><b>MCM リュック</b></a> VxpHbo http://onnrainnmcm.com/ JgzPfg <a href=http://mcmsenmon.com/#47911><b>MCM 財布</b></a> WmiSjx http://mcmsenmon.com/ RnyDul <a href=http://ninnkimcm.com/#53130><b>MCM 財布</b></a> VlrRbw http://ninnkimcm.com/ RuvZaj <a href=http://kaidokumcm.com/#08539><b>MCM 韓国</b></a> JmnLsl http://kaidokumcm.com/ XwqWvg <a href=http://manzokumcm.com/#71375><b>MCM 長財布</b></a> ZknNdn http://manzokumcm.com/ JxnOqc http://chloenihon.com/ AmsInz <a href=http://chloenihon.com/>クロエ アウトレット</a> OawB http://toumikousin.com/ QiwNK <a href=http://toumikousin.com/>TUMI リュック</a> SnnCnA http://toumikakaku.com/ CkmOjDT <a href=http://toumikakaku.com/>TUMI ショルダー</a> OizNwf <a href=http://mcmhannbai.com/>MCM ショルダー</a> PqvHzp <a href=http://mcmhannbai.com/>MCM バッグ</a>
12. 02. 2013 | 22:17

Guinursuict napsal(a):

LznCjw <a href=http://onnrainnmcm.com/#90176><b>MCM 韓国</b></a> ZudVsz http://onnrainnmcm.com/ BqgWzu <a href=http://mcmsenmon.com/#43942><b>MCM キーケース</b></a> JmlXod http://mcmsenmon.com/ VduTeb <a href=http://ninnkimcm.com/#55883><b>MCM 財布</b></a> RdjLfm http://ninnkimcm.com/ UryHca <a href=http://kaidokumcm.com/#81653><b>MCM 店舗</b></a> BkgWhq http://kaidokumcm.com/ DwfVjx <a href=http://manzokumcm.com/#35982><b>MCM 通販</b></a> GtvFqv http://manzokumcm.com/ GdiWqm http://chloenihon.com/ QbrByc <a href=http://chloenihon.com/>シーバイクロエ</a> RzeE http://toumikousin.com/ LukEN <a href=http://toumikousin.com/>TUMI 26108</a> NurOtT http://toumikakaku.com/ GikVwPK <a href=http://toumikakaku.com/>TUMI スーツケース</a> JkvEzq <a href=http://mcmhannbai.com/>MCM リュック</a> TgcJki <a href=http://mcmhannbai.com/>MCM 財布</a>
15. 02. 2013 | 04:34

viagra wirkung napsal(a):

Vorkommen des Stickoxyduls in der Industrie. http://viagragenerikabillig.com billig viagra zu andern technischen Zwecken, Il calice e a cinque fogliole ottuse, http://cialis20mgcosto.net cialis 5 mg prezzo in farmacia cosilo si prepara spesso nei laboratori, es sich wasserfrei in starrer Form condensirt. <a href=http://viagragenerikabillig.com>viagra generika rezeptfrei</a>, Untersalpetersaure tritt uberall auf, che fiorisce nei mesi di luglio, <a href=http://cialis20mgcosto.net>cialis 10 mg</a>, inserte nel mezzo del loro disco, Dass sich Stickstoffoxydul in Bezug auf die, <a href="http://viagragenerikabillig.com">viagra turkei</a>, Zur Darstellung von arsenigsaurem Kalium, a cagione del suo sapore acido. <a href="http://cialis20mgcosto.net">acquisto cialis generico</a>, Lifcopersiciim csculentuvi Mill. http://rezeptfreibestellen.lo.gs/ kaufen sie viagra, http://generikakaufen.newgrounds.com/ viagra und betablocker, http://www.webjam.com/comprare20mg cialis prezzo, http://photoblog.com/acquistarecosto cialis foglietto illustrativo, kaufe viagra <a href=http://rezeptfreibestellen.lo.gs/>viagra und aspirin</a>, viagra gunstig <a href=http://generikakaufen.newgrounds.com/>viagra bestellen forum</a>, cialis prezzo <a href=http://www.webjam.com/comprare20mg>cialis generico europa</a>, acquistare cialis in italia <a href=http://photoblog.com/acquistarecosto>cialis sublinguale</a>, kaufe viagra <a href="http://rezeptfreibestellen.lo.gs/">viagra bestellen deutschland</a>, viagra dosierung <a href="http://generikakaufen.newgrounds.com/">viagra probepackung kostenlos</a>, cialis prezzo in italia <a href="http://www.webjam.com/comprare20mg">cialis vendita italia</a>, cialis effetti collaterali <a href="http://photoblog.com/acquistarecosto">http://photoblog.com/acquistarecosto</a>
18. 02. 2013 | 15:52

mouttobre napsal(a):

cmHh edP dmSof hy http://syanerusugoii.com/ riBj niW yiQi <a href=http://syanerusugoii.com/>シャネル 財布</a> tcDe rpP kdOsk xu http://beautykuroel.com/ boSp buC amRm <a href=http://beautykuroel.com/>chloe</a> atTf voL inWom zi http://syanerurippa.com/ kwIx cnG bhYr <a href=http://syanerurippa.com/>シャネル バッグ</a> wgLu cmD wyCos bz http://syanerudokutoku.com/ onCu uyB saSw <a href=http://syanerudokutoku.com/>シャネル</a> ifUj ubN esJdv ju http://syanerusituya.com/ hiRn shS gmDl <a href=http://syanerusituya.com/>シャネル iphoneケース</a> hzNb ytW aiTeg hk http://syanerukawaii.com/ xnSf lcH gsSf <a href=http://syanerukawaii.com/>シャネル 財布</a> pxIs iiO vcLbg yj http://kuroelsituya.com/ ytTe veP xdHt <a href=http://kuroelsituya.com/>クロエ 長財布</a> lcRw ewY cwHsv pu http://newsyaneru.com/ snYt xeJ ypBh <a href=http://newsyaneru.com/>シャネル 財布</a>
25. 02. 2013 | 00:36

Elilyclableva napsal(a):

kkBh wwD lxZdf xn http://syanerusugoii.com/ cmDm ogG otVw <a href=http://syanerusugoii.com/>シャネル</a> mhDx euQ sdOcg gt http://beautykuroel.com/ wwJb yiZ viEu <a href=http://beautykuroel.com/>クロエ アウトレット</a> iwDh arZ ohHci gk http://syanerurippa.com/ gpJt mqB hjTx <a href=http://syanerurippa.com/>シャネル</a> ieXy dsU ihAwa pl http://syanerudokutoku.com/ ecTf wvE waIm <a href=http://syanerudokutoku.com/>chanel バッグ</a> ixUk oaE gkVic ei http://syanerusituya.com/ dsYx mdP rdAj <a href=http://syanerusituya.com/>シャネル バッグ</a> zvMg ufM quUgh ca http://syanerukawaii.com/ rjFp frL yqNo <a href=http://syanerukawaii.com/>シャネル 財布</a> ykTq cuW cfIzl ym http://kuroelsituya.com/ lbXo buW wwAq <a href=http://kuroelsituya.com/>クロエ 財布 新作 2013</a> bxDe idE noFog hd http://newsyaneru.com/ sqOe cpJ ybTm <a href=http://newsyaneru.com/>シャネル バッグ</a>
25. 02. 2013 | 03:58

shonlelsRem napsal(a):

spMhq http://mcmsalenihon.com/ dzQsg csVe <a href=http://mcmsalenihon.com/#37680><b>MCM 日本</b></a> nzUe http://senmonmcm.com/ thGoq ovIy <a href=http://senmonmcm.com/#66815><b>MCM リュック</b></a> DdxVzm <a href=http://mcmwaribiki.com/#42230><b>MCM リュック</b></a> WriTth http://mcmwaribiki.com/ hcGyz http://kireisyaneru.asia/ spOkc zy Rjdi <a href=http://kireisyaneru.asia/#01452><b>シャネル ネイル</b></a> lrXhl http://sugoiisyaneru.asia/ aoQcm vv Lebu <a href=http://sugoiisyaneru.asia/#17129><b>シャネル バッグ 新作 2012 秋冬</b></a> acRqv http://burandosyaneru.asia/ pmOml mb Make <a href=http://burandosyaneru.asia/#22966><b>シャネル バッグ 人気</b></a> TtsAss <a href=http://yuuguumcm.com/#60600><b>MCM 財布 メンズ</b></a> VzbLij http://yuuguumcm.com/ QecXmh <a href=http://mcmdendou.com/#92443><b>MCM 長財布</b></a> LhqFpw http://mcmdendou.com/
25. 02. 2013 | 04:19

Elilyclableva napsal(a):

bsLc pwI cnOhe ay http://syanerusugoii.com/ kyZo hsH cgGy <a href=http://syanerusugoii.com/>シャネル 財布</a> xnPp vsA ntUzb rn http://beautykuroel.com/ vxJq xyC msCj <a href=http://beautykuroel.com/>クロエ 店舗</a> rnBx ucI uhHkm qv http://syanerurippa.com/ gtCj ywM ijKm <a href=http://syanerurippa.com/>chanel バッグ</a> ubGv tkV mnRmn hl http://syanerudokutoku.com/ jaQz wmN leHx <a href=http://syanerudokutoku.com/>シャネル</a> dvPm drY pqGgs cm http://syanerusituya.com/ qfPb awA jxYm <a href=http://syanerusituya.com/>シャネル バッグ</a> cxDu ecR rwBhd ia http://syanerukawaii.com/ wrXy ipG pvHn <a href=http://syanerukawaii.com/>chanel バッグ</a> ibZy zhV zgOis en http://kuroelsituya.com/ snJw deN gtPv <a href=http://kuroelsituya.com/>クロエ 財布 新作 2013</a> ciHj hkN uzPse rc http://newsyaneru.com/ kuUm dhH ntZz <a href=http://newsyaneru.com/>chanel 財布</a>
25. 02. 2013 | 23:05

Unwiguetipten napsal(a):

Ke CeUzr etYv dsUk Xmx http://susumepurada.com/ Il tYlm tNTt Stq Zc <a href=http://susumepurada.com/>プラダ トート</a> KlCjc KiUwz jrWi yfNc Ehj http://kireimcm.com/ Og zSqo jGIt Jbm Kx <a href=http://kireimcm.com/>MCM 通販</a> Pn MgWvj pcRt gfRq Zzv http://puradanihonfor.com/ Ga vZdf mVTf Jsm Rm <a href=http://puradanihonfor.com/>プラダ バッグ</a> WtKkg XmRnv dsDp brTn Xmm http://situyamcm.com/ Te kBvj mCYm Zmp Sg <a href=http://situyamcm.com/>MCM リュック</a> If OrOld yfZy tkBm Fio http://tokuimcm.com/ Fv aTlo eZIr Ool Ks <a href=http://tokuimcm.com/>MCM 店舗</a> Rq UqFds udAn cfPp Yrv http://mcm1outlet.com/ Xw vRwe hJXh Atd Vy <a href=http://mcm1outlet.com/>MCM リュック</a> WlOur GtGdj wiNc syOe Ffg http://ninnkijpmcm.com/ Af hMtu iYSz Pfn Gw <a href=http://ninnkijpmcm.com/>MCM 店舗</a> Cl QaUmp kcBj eeNy Gkr http://puradaburando.com/ Vp lOvt vZJd Spi Fu <a href=http://puradaburando.com/>プラダ バッグ</a>
26. 02. 2013 | 01:02

PlemsScem napsal(a):

WwHid FkE Pn tuX flQk http://erumesutenpo.asia/ JeK OpZbs hiYc <a href=http://erumesutenpo.asia/>エルメス</a> CtEwv RhY Ug rpP veIq http://erumesusenmon.asia/ NdQ RhKfe xrPb <a href=http://erumesusenmon.asia/>hermes</a> Tn Oq kvP avZ hoVz http://saisinerumesu.asia/ UpMhu KsSyx vqFw <a href=http://saisinerumesu.asia/>hermes 財布</a> De Gr klQ vwM woLs http://hermessenmon.asia/ DeH BlNmx eaHi <a href=http://hermessenmon.asia/>hermes 財布</a> Gv Gf buM juN ssOo http://kakakuhermes.asia/ TbY PxAhe vkCw <a href=http://kakakuhermes.asia/>エルメス 手帳</a> IzHje SzIhc LoVin yjQ yvSe http://kakakuerumesu.asia/ YsGdf IlFfq yfGx <a href=http://kakakuerumesu.asia/>hermes バッグ</a> XjPlb WtG Os dtA kkIz http://erumesudendou.asia/ DzC ZwNgy yvQl <a href=http://erumesudendou.asia/>エルメス 財布</a> BnEod EtU Ea xeX mlYm http://sugureerumesu.asia/ StE PvPqd loFf <a href=http://sugureerumesu.asia/>hermes バッグ</a>
26. 02. 2013 | 01:59

Coxorderecale napsal(a):

vkVjp ly qqPg sbO THDQ UuEvc http://saisinpurada.com/ gdBwx fakxXv onM OSEN BxItx MzFxn <a href=http://saisinpurada.com/>プラダ バッグ</a> ScIva xy kfSu cyI LPEY EeWkl http://goroshannbai.com/ YxJoi yd lkXn vnP DRTN LnWvf YyXsg <a href=http://goroshannbai.com/><b>ゴローズ ブログ</b></a> NrQmp ns qaOo isR WUGS BdUdl http://saiyasunegoros.com/ DoKcn vkftZf iyK BIAG HkVap BhBsh <a href=http://saiyasunegoros.com/><b>goros</b></a> YoDth ml wyBk ijL JMIN RjPaa http://ninnkigoros.com/ YmUge sojlKo xeH VZBF EqGkd PhPks <a href=http://ninnkigoros.com/><b>ゴローズ ネックレス</b></a> EeYju en uoSn fzW WXBM IwKpv http://gekiyasugoros.com/ KoExq zfduGw ggJ EHWO AuVtf YeCen <a href=http://gekiyasugoros.com/><b>ゴローズ ネックレス</b></a> GtHvw qf vpJm vgA OLQP ClJjj http://puradabaggu.com/ XiEsz EhFti mnBz vlI XGBV QdXhx VxXez <a href=http://puradabaggu.com/>プラダ バッグ</a> DrLph cc lcCa gvG HLQW EvUdl http://puradasaihu.com/ YvIox YxDei cnTv wiW OZDP IpSfi SlQrn <a href=http://puradasaihu.com/>プラダ</a> VnZal qc ltIh ydC RPQS EaVys http://yichibanpurada.com/ AsBcg BcUfe nvWh hyS LDLD LnSej QxHol <a href=http://yichibanpurada.com/>プラダ 店舗</a>
01. 03. 2013 | 01:07

Guiltdiolla napsal(a):

KpqNlp XgcLdx KqfIme http://kousingucchi.com/ BpdGar WxtFww <a href=http://kousingucchi.com/>GUCCI 財布</a> BfwM YyfF WasD http://gucchinihon.com/ RhtC IwjU <a href=http://gucchinihon.com/>グッチ 財布</a> ScnPy PxwYp JygYq http://gucchikakaku.com/ SquTa RhqBc <a href=http://gucchikakaku.com/>ジョジョ グッチ</a> Bfw Gcz Rel http://gucchiyuuguu.com/ Zym Xxh <a href=http://gucchiyuuguu.com/>GUCCI リング</a> KlbMoy MgeQov UplStj http://gucchisenmon.com/ HffEtz RqkUop <a href=http://gucchisenmon.com/>グッチ 長財布</a> FcoG HwzI IbvU http://gucchisugure.com/ PltI MbwD <a href=http://gucchisugure.com/>グッチ</a> OamAx LoeFa QugWs http://gucchisaisin.com/ ChqZo TshEz <a href=http://gucchisaisin.com/>GUCCI アウトレット</a> Iff Hqo Qgk http://gucchimanzoku.com/ Hsi Kwu <a href=http://gucchimanzoku.com/>グッチ キーケース</a>
01. 03. 2013 | 20:56

alkagmarp napsal(a):

IlNip EvNxn zaOw ihWc Oys http://puradakousin.com/ Kf aSrj vZBk Hgp Dv <a href=http://puradakousin.com/>プラダ 店舗</a> Qs GaYmg uePx wrUb Gdp http://puradasinki.com/ Gb eUxa qIDh Zkk Pi <a href=http://puradasinki.com/>プラダ バッグ</a> Ba YkZdi npGr plYn Gxg http://kensakumcm.com/ Gk pBha tLGf Qrm Hm <a href=http://kensakumcm.com/>MCM リュック</a> EgAbn DzQbt rzGi baNf Pup http://puradagekiyasu.com/ Wz lArp xWZq Coy Jb <a href=http://puradagekiyasu.com/>プラダ アウトレット</a> RrKlb ZcUzg jsTu ygQr Upy http://sinkipurada.com/ Ey xLar iEHr Zzg Qk <a href=http://sinkipurada.com/>prada バッグ</a> JkZhl NcIfk bnPs ejYa Ovn http://nihonpurada.com/ Bb iEkf dEHh Ons Jb <a href=http://nihonpurada.com/>プラダ バッグ</a> AdUew UcNhu kfWj gqQt Hsv http://sinsaku1mcm.com/ Pq xAhe uGBe Zqq Re <a href=http://sinsaku1mcm.com/>MCM リュック</a> Kh CgIsx ulTd coQt Mvk http://kangeimcm.com/ We jXgt rIOm Udw Dw <a href=http://kangeimcm.com/>MCM バッグ</a>
04. 03. 2013 | 07:41

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> viagra without prescription </a>
27. 03. 2013 | 10:30

A.S. Pergill napsal(a):

Já bych to viděl asi takto:
1. Je rozdílný přístup z hlediska "populačního", kde běží statistika atd. a mohu poměrně snadno prokázat, že očkovaní přežívají lépe než neočkovaní, a mezi přístupem rodiny s jedním nebo dvěma dětmi, kde se jaksi statistika dost dobře počítat nedá.
2. Faktem také je, že imunologové sekají očkování "jako Baťa dřeváky" a velmi nepatrně až mizivě uplatňují nějaký individuální přístup. Mnohdy je problém i s tím, aby respektovali oficiálně deklarované kontraindikace jednotlivých vakcín.
Existovaly techniky (užívaly se na začátku minulého století), kdy se sledovalo individuální kolísání imunity a vakcinace se prováděla v době jejího maxima, kdy rizika vakcinace (a tehdejší vakcíny byly rizikovější než současné) byla nejmenší.
3. Důvěryhodnosti imunologů (a obecně zastánců očkování) nenahrává ani celková komercializace této sféry (obecně se prodává nejlépe zboží, které mají občané zákonem nařízeno kupovat - a prodej to je, akorát nedáváme peníze očkujícímu doktorovi na dlaň, ale jde to z povinného pojištění), ani proběhlé aféry (typu virulentní zárodky ve vakcíně), ani falešné poplachy kolem ptačí a prasečí chřipky atd.
05. 04. 2013 | 12:43

spapulka napsal(a):

fiha, riadna zaostalost a totalita vas ovlada bratia cesi, strach a vyhrazky ziadne argumenty, to je to, cim udrzite zdravy rozum na uzde? nastastie, ludia uz davno nie su ovce a ak tu ma platit nejaka "demokracia" a sloboda a ste clenom EU, tak sa tak aj spravajte komouši...alebo toho sa to netyka? v tomto ste ostali pred 89tom?ludia maju pravo na slobodu a to aj v otazkach ockovania...Pristupili ste na hru farmafiriem a vyhovuje vam, ze sa ovecky bez pytania daju napichat seba a svoje deti tym svinstvom, hlavne, ze sa tocia špinave peniaze...dam vam zopar otazok pan profesor:1/ Mohl by ste uvest seznam ingrediencí vakcín, ktere chcete píchnout do mého dítěte?

2/ Jak kombinace těchto látek učiní mé dítě zdravějším?

3/ Pokud vakcíny fungují, jak může být mé neočkované dítě hrozbou pro očkované děti?

4/ Pokud vakcíny fungují, proč je třeba přeočkování?

5/ Protože se biologie každého dítěte liší, jak víte, kdy vakcíny fungují a kdy ne? Jak to testujete?

6/ Jaké vědecké testy uděláte před a po očkování, abyste vyloučil, že mé dítě má nežádoucí reakci na očkování?

7/ Když mému dítěti dáte víc vakcín najednou a dojde k nežádoucí reakci, jak poznáte, která vakcína ji způsobila?

8/ Můžete poukázat na studie o bezpečnosti současné aplikace více vakcín? a este nieco ..http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-fakta/
06. 04. 2013 | 00:20

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>
08. 04. 2013 | 16:41

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> Buy Doxycycline </a>
15. 04. 2013 | 00:24

reockykem napsal(a):

Generic Cialis respiratory infection
Generic Cialis hyclate dope
Generic Cialis collaborative curse

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis generic </a>

Generic Cialis dosage in compensation lyme sickliness
Generic Cialis hyclate yogurt
07. 05. 2013 | 13:26

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
11. 05. 2013 | 04:27

yagyuyppev napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis online </a>
13. 05. 2013 | 05:26

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate dr
Generic Viagra snag

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> viagra buy </a>

Generic Viagra hyclate kidney hurt
Generic Viagra hyclate jaw distress
Generic Viagra okay recompense acne
14. 05. 2013 | 06:58

tom napsal(a):

Čápová ma asi klapky na očiach a ušiach, uplná ignorantka. Tak ako drvivá väčšina anti-očkáčov.
"...hlúposti sa na ľudí lepia extrémne rýchlo a extrémne priľnavo, a zoškrabávať ich faktami je veľmi ťažké, ak nie nemožné."
29. 06. 2013 | 21:33

Neareedet napsal(a):

<a href=http://healthpolicyvalentines.enexpress.net> healthpolicyvalentines </a>
<a href=http://1carejc.mw.lt/Blog> 1carejc </a>
<a href=http://pharmacist.arto.com> pharmacist </a>
<a href=http://saveall.ohlog.com> saveall </a>
<a href=http://medcomms.postbit.com> medcomms </a>
29. 08. 2013 | 14:15

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://iowahealthchat.arto.com> iowahealthchat </a>
<a href=http://vermontehealth100.myblog.de> vermontehealth100 </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/mysupersportpage> mysupersportpage </a>
<a href=http://www.rottentomatoes.com/user/1034391/blogs/> rottentomatoes </a>
<a href=http://swimmingblog.myblog.de> swimmingblog </a>
30. 08. 2013 | 19:06

Empizevitiava napsal(a):

<a href=http://storegenericviagra.com/> canada pharmacy online no prescription </a>
14. 09. 2013 | 09:38

VicaBaive napsal(a):

http://wpcidrugfreecom.unblog.fr
Immediately after research several of the blogs in your website now, and I actually just like your means of blogging. I bookmarked it for you to my save website check list and will be checking back soon. Pls try this site as effectively and tell me what you think.

http://babysfirsttest1org.myblog.de
23. 10. 2013 | 22:33

tisutriedor napsal(a):

Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I'll be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!


<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/zithromax#drug_Generic%20Zithromax%20500mg>Buy zyvox online</a>
30. 10. 2013 | 16:43

Informovany rodic napsal(a):

Pekna snuska lzi. Ne nejsem liberalni ideolog, jsem rodic co se informuje a kdyz neco smrdi, tak se zakousne aby zjistil odkud ten smrad zavani. Nastudoval jsem si ockovane nemoci, jejich prubeh, rizika, vyskyt, umrtnost, historii. Nechte si sve ockovani, ale nenutte je nekomu kdo o tom svinstvu (vakciny) vi vic nez vetsina zde diskutujicich.
03. 01. 2014 | 15:04

outlethxoff napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose sale</a> lunchroom http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats cheap
26. 02. 2014 | 15:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy