Komunisté ve vládě – reálné nebezpečí nebo strašák?

15. 11. 2008 | 15:50
Přečteno 27634 krát
Po nedávných krajských volbách (jejichž výsledek mě velmi potěšil) se zdá, že v několika krajských „vládách“ (přesněji řečeno „krajských radách“) se objeví i komunisté. V některých médiích se objevují zděšené komentáře; zděšen je i Václav Havel.

Jedná se tedy o nějaké skutečné nebezpečí, jakýsi první krok k opětovnému nastolení „totality“ s frontami na toaletní papír, výjezdními doložkami a zavírání za svobodné vyjadřování „nevhodných“ názorů? Nebo je to spíše strašák, který se hodí některým politikům a jejich novinářským spolupracovníkům?

Jsem přesvědčen, že dnešní KSČM, která za sebou nemá oporu ve světové supervelmoci, je pouhý slabý odvar někdejší všemocné KSČ, tedy pouze strašák a „papírový tygr“ – něco jako kobra s vytrhanými jedovými zuby.

To, že se „komunistické nebezpečí“ a prohlášení à la „zabránit komunistům k návratu k moci“ stávají pravidelně předvolebními tématy, považuji za docela hloupý manévr k odvrácení pozornosti od mnohonásobně důležitějších témat naší současnosti. Právě tak považuji za hloupé a trochu trapné akce typu „S komunisty se nemluví“. Ostatně je zřejmé, že tento imaginární strašák na voliče zabírá čím dál tím méně...

Ještě trapnější mi připadají propagandistické snahy vydávat dnešní Rusko za cosi téměř stejného jako tehdejší komunistický SSSR, za onu zahraniční velmocenskou oporu českých i jiných komunistů. Je to nesmysl stejného kalibru jako ona pověstná hrozba íránských balistických raket s atomovými hlavicemi.

Nedá se nic dělat – KSČM je prostě legální a nadále celkem významnou radikálně levicovou politickou silou. Pro některé voliče má určitou přitažlivost v tom, že se nikdy „nenamočila” v praktické vrcholné polistopadové politice spojené často s korupčními skandály a těžkými politickými a morálními selháními. Krom toho je pro mnoho lidí přitažlivá i v tom, že se hlásí k heslům jako „sociální spravedlnost” nebo „sociální jistoty”, které některé jiné strany považují jen za směšné pozůstatky minulosti.

Ačkoli dnešní komunisté již nehlásají násilné uskutečnění svých politických cílů, stále se celkem pozitivně hlásí k onomu katastrofálnímu experimentu z let 1948-1989, do jejich novin stále píší lidé jako pověstný J.Kojzar, a to je jistě odpudivé. Myslím však, že se KSČM přece jen opakovaně distancovala od stalinistické a zčásti i „normalizační” minulosti a naopak se docela pozitivně staví k „Pražskému jaru”.

Asi by mi moc nevadilo, kdyby se dnešní v podstatě „neškodní“ komunisté dostali nejen do krajské, ale i třeba i ústřední vlády – myslím, že by tím rychle ztratili většinu svých voličů, právě tak, jak se stalo v minulosti ve Francii a některých jiných západoevropských zemích. Museli by se totiž podílet na provádění často nepopulárních politických opatření, což je mnohem nevděčnější než snadná věčně opoziční kritika.
A ještě méně by mi vadilo, kdyby nějaká vláda bez komunistických ministrů byla závislá na „tiché” podpoře komunistických poslanců, jakožto oněch pověstných Paroubkových „Marťanů”.

Osobně bych si přál, aby komunisté měli co nejdříve jen pár procent voličů, jako je tomu ve většině „slušných“ zemí. To, že jich u nás mají víc, padá evidentně hlavně na vrub často špatné politiky stran, které u nás v posledních 18 letech vládly.
Mnohem raději bych byl, kdyby ČSSD mohla většinově vládnout bez jakékoli podpory komunistů...

***************************
Moje dnešní téma se tak trochu týká i pondělního státního svátku. Co k němu říci?

V článcích k nadcházejícímu 19. výročí jsem snad nikde neviděl zmínku o Michailu Gorbačovovi, bez kterého bychom důvod ke slavení určitě neměli. Považuji ho za opomíjenou „hvězdu dějin“, které by se měly stavět pomníky. Bez něj mohla ta agónie komunistického režimu trvat možná ještě desítky let a možná skočit nějakou světovou katastrofou.

Jsem samozřejmě hrozně rád, že k listopadovému převratu došlo (a jsem rád, že jsem tehdá byl v onom památném průvodu od Albertova až na Národní třídu, jakož i na všech následujících demonstracích na Václaváku a na Letné), a že i přes řadu zklamání jsou výsledky v zásadě velmi dobré.
Přece jen se mi ale zdá, že spousta lidí to tak optimisticky nevidí, a má k tomu dost důvodů. Asi si tehdy málokdo představoval, že u nás zanikne většina tradičního těžkého i lehkého průmyslu a celkem slušně prosperujícího družstevního zemědělství, že v některých regionech budou lidé stát ve frontě ne na banány, ale před pracovním úřadem, že se tolika podvodníkům podaří zmocnit se na úkor ostatních obrovských majetků, že se tak rozbují bulvarizace kultury a života vůbec, že nás bude zahlcovat stupidní reklama, že tak enormně vzroste kriminalita, že skoro v každé ulici bude kasino nebo aspoň herní automat, že pohraničí bude poseto „nočními kluby“, že bývalí disidenti budou bránit referendu o zřízení cizí vojenské základny na našem území.

Ale k tomu poslednímu bodu snad až symbolicky přišla právě teď dobrá zpráva – Evropská unie dala ústy francouzského prezidenta jasně najevo, že projekt brdského radaru a raketové základny v Polsku nepodporuje. Myslím, že pánové Schwarzenberg, Vondra, Topolánek a Bursík by z toho měli vyvodit nějakou osobní zodpovědnost...

Těším se tedy, že za rok, u příležitosti kulatého výročí bude těch důvodů k radosti mnohem víc...

*************************

P.S. Těm, kteří mi v diskusi zřejmě opět budou spílat do bolševiků, bych chtěl říci následující (trochu opakuji věci, které jsem napsal v předchozích článcích, zvláště zde):

- Jsem bezvýhradným stoupencem standardní evropské demokracie, širokých občanských práv a svobod, občanské společnosti a sociálně-tržního ekonomického systému.

- Ideálem jsou pro mě společnosti ve skandinávských zemích, ve kterých stát poskytuje poměrně rozsáhlé a velmi kvalitní služby (samozřejmě za cenu poměrně vysokého daňového zatížení). Říkávalo se tomu „švédský socialismus“... Proti takovému „socialismu“ bych vůbec nic neměl.

- Rozhodně nejsem stoupencem nějakého „demokratického socialismu“ pod taktovkou „hodných komunistů“ a la Dubček a Smrkovský (i když zážitek “Pražského jara” byl úžasný a nezapomenutelný...).

- Vždy jsem považoval za tragickou nespravedlnost osudu, že se u nás po válce zmocnili vlády komunisté. Proč jsme nemohli mít osud podobný jako Rakousko... Ale zaplať Pánbůh, že přišel Gorbačov, rok 1989 a že se to konečně „otočilo“, jak jsme dlouhá léta snili (ale asi ani nedoufali v reálnost takových snů).

- Stalinistické období samozřejmě považuji za v pravém slova smyslu totalitní, plně srovnatelné s nacismem. Nechápu, že hned po listopadovém převratu nebyli potrestáni všichni zločinci z onoho období (prokurátoři a soudci z politických procesů, vězeňští dozorci, pohraničníci, kteří zabíjeli „narušitele“), a to přesto, že v čele příslušných úřadů a komisí stáli význační disidenti.

- V KSČ jsem nikdy nebyl (bylo mi to sice nabízeno, ale neměl jsem na to prostě žaludek), lustrační osvědčení mám čisté, přímou nabídku na spolupráci s StB jsem dvakrát odmítl (viz zde).

- Nemyslím, že komunistická ideologie je založena na nějakém „programovém zlu“; je založena na radikálně levicové ideologii a chybném přesvědčení, že násilnými prostředky lze společnost rychle změnit v něco ekonomicky a společensky mnohem lepšího, než standardní demokracie a kapitalismus.
Kdyby komunistický experiment skutečně vedl k onomu kýženému „ráji na zemi“, který nám školáčkům líčila soudružka učitelka (a doma zpochybňovali rodiče), asi by ty oběti byly uznány také za „nutné zlo“.
Avšak – nestalo se tak, a tak organizátorům onoho experimentu zůstává na rukou všechna ta zbytečně prolitá krev a historická zodpovědnost za zničené životy a obrovské ekonomické škody.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mirek napsal(a):

Jirko,

Tesim se na Tvou Maslowovu pyramidu! :)

To Honza:

VZHLEDEM K TOMU, ŽE JSTE V USA UŽ DELŠÍ DOBU, MÁTE ZŘEJMĚ AMERICKÉ OBČANSTVÍ (ALE MOŽNÁ SE MÝLÍM).

Ano, to je pravda, mam, dlouhou dobu.

POKUD VÍM, TAK USA (AŽ NA VÝJIMKY) POVOLUJÍ JENOM JEDNO OBČANSTVÍ.

Ne, toto neni pravda. :)

NEMUSEL JSTE SE TEDY ČESKÉHO OBČANSTVÍ VZDÁT, KDYŽ JSTE OBDRŽEL AMERICKÉ ?

Ne, nemusel. Ceskoslovenske obcanstvi mi bylo zruseno pred tim, nez jsem dostal americke. V roce 1982 me komuniste me potrestali “vyvazanim ze statniho svazku” – tak se tomu oficialne rikalo. :)

Z JAKÉHO DŮVODU SE CHCETE VRACET ?

NIKDY jsem zde ani nenaznacil, ze se chci vracet! :) Napsal jsem pouze, ze nespravedlive zrusene (z politickych duvodu) obcanstvi chci zpet. A to je VELIKY ROZDIL. :) V letech 1989/1990 bych se byval MOZNA vratil – jsem takovej trochu neco jako “mirumilovnej ceskej nacionalista.” :) Temer 20 let pozdeji neni ZADNA sance... :)

PODLE VÁS ŽIJETE V NEJLEPŠÍ DEMOKRACII, JAKOU ZNÁTE.

Ano, to je pravda. :)

STÁT SE POSUZUJE I VZHLEDEM K JEHO "VNĚJŠÍMU" CHOVÁNÍ JAKO DEMOKRACIE. JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR Z TOHOTO POHLEDU ?

Sileny! :) Myslim, ze Bush ma dobry vztah s Putinem (temer vzdy ho nazyva “my friend Vladimir”) a Vlada ho na jeho statku v Texasu dost casto navstevuje (coz je dobre, jinak by ty vztahy se soucasnym neofasistickym Ruskem byly mnohem horsi), se Sarkozym a Berlusconim. Bushuv vztah s Kanadou, Anglii, Australii, Israeli, Novym Zelandem, Japonskem a Cinou (myslim jejich vladami) je take MNOHEM lepsi nez by se dalo ocekavat. Oproti tomu, porozumeni mezi nim a napr. francouzkou vladou pred Sarkozym bylo podstane horsi nez porozumeni na tomto blogu! Temer rozvazali diplomaticke vztahy! :)))) OK, trochu prehanim, ale vztahy nebyly o moc lepsi nez ma treba s Kubou, Venezuelou, Bolivii, Iranem, etc. Podobne s Nemeckem ty vztahy nebyly nikdy moc dobre, etc., etc. S MNOHA staty nema prilis dobre vztahy. Napr. Spanelskem. Asi je dost statu, se kterym jsou vztahy OK, nicmene co vlastne chci rici je, ze by melo byt mnohem vic statu se kterymi jsou vztahy OK, a mnohem min “Iranů”... :) Mozna, ze to neni jeho vina... :)

(NAPŘÍKLAD USA JAKO ČLEN RŮZNÝCH SVĚTOVÝCH ORGANIZACÍ A Z TOHO VYPLÝVAJÍCÍ PRÁVA A POVINNOSTI,

Nevim presne co myslite.

CESTOVÁNÍ TURISTŮ DO USA

Omlouvam se, o tom moc nevim.

A NAOPAK OBČANÉ USA PŘI CESTÁCH DO SVĚTA

Myslim, ze neni zadny problem – but of course, I may be wrong. :)

JAK JE TO S RECIPROCITOU?

Omlouvam se, nevim co myslite.

NEZÁVISLOST MÉDIÍ A DALŠÍ).

Media jsou NAPROSTO nezavisla, a pravdive sdeluji, co si mysli. :)
19. 11. 2008 | 11:49

Mezdříč napsal(a):

Když čtu ty komentáře a komentáře komentářů, nemohu než Vám přát hodně energie do dalšího psaní blogu.
M
19. 11. 2008 | 11:56

oranžový napsal(a):

Stejně jsem se...
Bravurní a vskutku jedinečné...............
....... P R A V D I V É !
Děkuji pane Hochmane ...podařilo se vám dotknout samotného vrcholu moudrosti,zdravého vnímání a lásky k bližnímu . Voláte-li o pomoc ,jsem Vám nablízku. :-)
19. 11. 2008 | 12:22

oranžový napsal(a):

to je ale už ,,vyšší dívčí,, přátelé :-)

Je dobré, že jste u toho mohli být :-)
19. 11. 2008 | 12:26

oranžový napsal(a):

To je totiž to, co všichni potřebujeme.

Být u toho ....
Což nám nabídne pouze SVOBODA.

Ale, Vy už to víte..........

:-))
19. 11. 2008 | 12:29

oranžový napsal(a):

Svoboda jste totiž jen VY sami :-)

,,člověk jako bytost,,

:-)
19. 11. 2008 | 12:32

Honza napsal(a):

Mirek:

Díky za vysvětlení. Ptal jsem se proto, neboť mám kamaráda, který získal americké občanství a při jeho převzetí musel odevzdat český pas. Ale americké zákony neznám, možná je to dokonce různé v různých státech USA.
S těmi mezinárodními vztahy USA je to různé, připadá mi to, že "OK" vztahy mají s těmi zeměmi, které jsou vůči jejich požadavkům a přáním "loajální".
Pokud jsem členem nějaké organizace, tak mám práva a povinnosti (m.j. se podřídit i rozhodnutím vedení této organizace). Možná by se dalo diskutovat, do jaké míry toto o americké politice platí.
S tím cestováním turistů do USA jsem měl na mysli to, jak byste se cítil, kduyz Vám při každé návštěvě vezmou otisky prstů (ukazováčků) a vyfotí si Vás, nehledě k povinnosti zodpovídat spousty otázek předem (dříve vízum, dnes zaváděný online dotazník). Nevím, do jaké míry toto musí podstoupit občané USA cestující po světě, v každém případě to nemusí dělat při cestách do EU.
Často slyšíte odpověď "Kdo nic neschovává a neporušuje, nemá se čeho obávat" (při snímání těchto otisků a fotografování). Ovšem dalo by se taky namítnout, jakým právem je každý turista nebo návštěvník z jiného státu považován za potenciálního záškodníka nebo atentátníka, jehož otisky prstu a fotka se uschovávají v databázi. Jak to jde dohromady s demokracií, zvláště, když je toto opatření jen jednostranné?
Ale dostali jsme se trochu mimo téma, tak toho radši nechám.
Hezký den.
19. 11. 2008 | 12:32

Honza napsal(a):

Mirek:

Díky za vysvětlení. Ptal jsem se proto, neboť mám kamaráda, který získal americké občanství a při jeho převzetí musel odevzdat český pas. Ale americké zákony neznám, možná je to dokonce různé v různých státech USA.
S těmi mezinárodními vztahy USA je to různé, připadá mi to, že "OK" vztahy mají s těmi zeměmi, které jsou vůči jejich požadavkům a přáním "loajální".
Pokud jsem členem nějaké organizace, tak mám práva a povinnosti (m.j. se podřídit i rozhodnutím vedení této organizace). Možná by se dalo diskutovat, do jaké míry toto o americké politice platí.
S tím cestováním turistů do USA jsem měl na mysli to, jak byste se cítil, kduyz Vám při každé návštěvě vezmou otisky prstů (ukazováčků) a vyfotí si Vás, nehledě k povinnosti zodpovídat spousty otázek předem (dříve vízum, dnes zaváděný online dotazník). Nevím, do jaké míry toto musí podstoupit občané USA cestující po světě, v každém případě to nemusí dělat při cestách do EU.
Často slyšíte odpověď "Kdo nic neschovává a neporušuje, nemá se čeho obávat" (při snímání těchto otisků a fotografování). Ovšem dalo by se taky namítnout, jakým právem je každý turista nebo návštěvník z jiného státu považován za potenciálního záškodníka nebo atentátníka, jehož otisky prstu a fotka se uschovávají v databázi. Jak to jde dohromady s demokracií, zvláště, když je toto opatření jen jednostranné?
Ale dostali jsme se trochu mimo téma, tak toho radši nechám.
Hezký den.
19. 11. 2008 | 12:33

oranžový napsal(a):

a Vaše děti a jejich dčti jejich dětí.....

... tak a nikdy jinak.
:-)
19. 11. 2008 | 12:37

oranžový napsal(a):

Teď už víte, co je správné :-)
Proto nebudeme dělat pohunky rohatým :-(

už NIKDY !!!
19. 11. 2008 | 12:45

Pocestny napsal(a):

Pane badateli, musím se s vámi podělit o drobnou radost! -)
Pepa mi napsal báseň :
Ach maminko, maminko
řekni, jak to tenkrát bylo?
Chvíli byl mráz,
pak zas strašně lilo
krušné byly naše dny
než zachránil nás synku-Pocestný.

Tanková brigáda na Prahu jela
že i my přežijem, nikdy bych nevěřila
tank první do Prahy pak dorazil
kde byli disidenti?
Jen Pocestný se jako k.k.t postavil

Pojedl hrachu,náš geroj přeudatný
co byly rudejm jejich zbraně platný?
Titán se otočil, ozvala se rána
byli jsme svobodní
bez tanků i bez Štěpána.

A tak můj synku, neremcej a jez
čočka a hrách, lezou sice do peněz
budeš však silný,Paroubkův štít
do Brd tě postavíme, zem naši ochránit

Tak žer ty spratku, než na tebe Kočku zavolám.
Tak si nějak říkám, jestli jste to s tím Kojzarem trochu nepřehnal a Pepína poněkud nepřechválil.....

Tohle nesnese srovnání ani s tou talentovanou básnířkou z vašeho minulého traktátu....

Česká pravice walks to dogs.....

ale!

to positivní je na tom to, že Pepču poznáme v jeho prchavejch lyrickejch chvilkách.

Hle, lidská tvář Lawrence z Arábie....
19. 11. 2008 | 12:51

oranžový napsal(a):

Děkuji pane Pocestný a pane jedinečný :-)

Věděl jsem , že tu jste ..... :-)
Potřeboval jsem Vás právě dnes , v těch
těžkých chvílích boje za SVOBODU ZEMĚ ČESKÉ .
A CELÉHO SVĚTA :-)
BOJE DOBRA SE ZLEM
MY TAK SPOLEČNĚ VÍTĚZÍME :-)
19. 11. 2008 | 13:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Nepřehnal a nepřechválil.

Je to akorát a velmi příhodné.

Poněvadž i takoví velikánové jako Lawrence se dokáží zahubit banální nehodou motocyklu.

Každá zmínka o takových lidech, jejich snech a vizích,včetně kulturních projevů je vzácná.

Ivan.
19. 11. 2008 | 13:11

oranžový napsal(a):

Takže teď už jsme všichni tři králové pohromadě Viď Pocestný...

A co ty na to ? ,,svatý Václave ??? :-)
19. 11. 2008 | 13:14

oranžový napsal(a):

Tak už pojď ....vždyť je tu tebe nejvíc :-)

Hochmánku ,Hochmánku - neschovávej se :-)
19. 11. 2008 | 13:26

oranžový napsal(a):

Tak MIRKU ?

čeká se už jen na TEBE ...:-)
19. 11. 2008 | 13:28

oranžový napsal(a):

Tak hlavně neusněte na vavřínech ...pánové.

:-)
19. 11. 2008 | 13:33

oranžový napsal(a):

Též zdravím podporo ze zámoří VK-Cane :-)

Díky :-) ...příteli :-)
19. 11. 2008 | 13:44

oranžový napsal(a):

No a ty Bigjirko , by jsi jim měla být nablízku.
Občas sice trochu zazlobíš , ale jinak jsi skvělý člověk a tak bys mohla dohlédnout na to , aby se kluci mezi sebou nešpičkovali :-)

Díky :-)
19. 11. 2008 | 13:53

Mirek napsal(a):

Jsem tu, nechtel jsem prerusovat moudrejsi, kteri navic pisou (na rozdil ode me) mnohem hezci a stavnatejsi cestinou bez hrubek! :)
19. 11. 2008 | 13:54

oranžový napsal(a):

Hele Mirdo, tak nepřerušuj :-)

jsem chtěl jenom říct , že nejsem žádný bůh , nebo něco takového .
To nemůže přece nikdo vědět.
Ani já :-)
19. 11. 2008 | 14:08

bigjirka napsal(a):

hele hele, oranžový,nejsem holčička. a svejch jehel, špiček, sochorů a kůlů mám dost :-)))
19. 11. 2008 | 14:15

Mirek napsal(a):

Hele Oranzovej, to ja si to myslim (že nejsem žádný bůh, nebo něco takového) uz od 14:08:20, takze se zas tak moc nevytahuj s tim Tvym naprosto zrejmym pouhym polobohovstvim... :)
19. 11. 2008 | 14:28

oranžový napsal(a):

Vždyť to říkám, že s Tebou bude legrace ..proto jsem tě s nimi poslal :-)

:-)
19. 11. 2008 | 14:28

buldatra napsal(a):

to oranžový,

dobře jste to napsal. Definoval jste celý ten propletenec způsobem, který je snad čitelný i pro naivky, kteří si usilovně hrají na něco, co není, i když by si tak moc přáli, aby bylo.
Ti naivové jsou stejní dnes, jakými byli naivové za všech dob. Podlehli iluzi, kterou jim někdo nabídl. A tuto iluzi ten někdo vnucuje a živí dnes a denně…Nese to své plody. Jenže je to jen iluze. Dnes iluze o hodném bezzubém strýčkovi s rudou hvězdou na čele.

Aby se historie neopakovala, je třeba to neustále opakovat. Připomíná mi to házení hrachu na zeď.
19. 11. 2008 | 14:38

ZJ napsal(a):

Mirku,

nepochybuji o tom, že komunisté zničili či vzali život mnoha lidem, znám jich celou řadu ze svého okolí i z příbuzenstva.

Pokud bude ale Česká republika stabilní součástí demokratických zemí, pak pro nás komunisté nadále nikdy nebudou hrozbou, i když si na svých schůzích přednášejí projevy Lenina a vzpomínají na Klému jak se kdysi vrátil úspěšně z Hradu.... A to je pro mě podstatné... Budoucnost.

Nezapomeň, že ideologické (i když třeba chybné) názory nelze natrvalo potlačit silou, ale pouze dlouhodobou spoluprací, při níž mohou lidé poznat, že existují i jiné alternativy vzájemného soužití a že jsou výhodnější. To jim také umožní, i bez násilné konfrontace s ostatní společností, z velké části splnit jejich vlastní životní ideály.
19. 11. 2008 | 14:40

oranžový napsal(a):

Mezdříči ...pošli to dál :-)

Mirdo - to bys ani nebyl ty - kdyby ses pořád nevytahoval ..viď ? :-)))

Bigjirko - teď už si je rovnej sama :-))

Jdu si zalít kafíčko. :-)
19. 11. 2008 | 14:42

oranžový napsal(a):

Pane udatný Buldatro :-)

Vás také potřebujeme - takové , spravedlivé .

Díky příteli , díky :-)
19. 11. 2008 | 14:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Oranžový, nejeblo Vás ? Netřeba tolik entusiasmu.Ivan.
19. 11. 2008 | 14:56

Ivan Hochmann napsal(a):

ZJ:"Čiň čertu dobře - peklem se ti odmění".Ivan
19. 11. 2008 | 14:59

oranžový napsal(a):

Nejeblo ? to je dobré ......-)))

Ty také přesvědčuješ ZJ - dobře děláš :-)
19. 11. 2008 | 15:06

Ivan Hochmann napsal(a):

Velká Jiřinko,
mám ten dojem,že k nám přiletěl věkem zažloutlý,dřevěný kůň ze starobylého Řecka. Ivan.
19. 11. 2008 | 15:11

oranžový napsal(a):

ZJ

Tak nepochybuj :-)
19. 11. 2008 | 15:15

oranžový napsal(a):

Ale kdepak příteli - on tu byl odjaktěživ ...

jen jej nikdo dlouho neosedlal. :-)

Všichni jste se báli - vylézt na to božské stvoření a vylétnout s ním do oblak SVOBODY.

Nyní si už vesele pořehtává .....:-)
:-)
19. 11. 2008 | 15:23

oranžový napsal(a):

Tak jej napojte a dobře o něj pečujte :-))
19. 11. 2008 | 15:25

Mirek napsal(a):

Vazeni moudrejsi psavci stavnatejsi cestinou!

Doufejme, Bill (William Shakespeare) mel pravdu! Proc? Protoze pokud mel Bill pravdu, je alespon urcita sance, ze Vaskovy afekty NEJSOU temne jako Erebus!

Pristupme k vedeckemu dukazu teto hypotezy, ze “POKUD MEL BILL PRAVDU, JE ALESPON URCITA SANCE, ZE VASKOVY AFEKTY NEJSOU TEMNE JAKO EREBUS.” Vasek rad zpiva a hraje na housle. Ja vim, ja vim, ja vim, je to tezke uverit, ze nekdo, kdo povazuje komunisty vseobecne za “neskodne” (a nepopiratelny dukaz teto skutecnosti je Vaskovo psani v tomto blogu) by mohl mit tak neobycejne vysoke projevy kulturnosti jako “rad zpivat a hrat na housle,” but I swear to God (prestoze jsem ateista), ze je to pravda! (Ano, Oranzovy, spravne, jeden by spis predpokladal zalibu v boxu, rugby ci sledovani filmů o vystrelu z Aurory.)

Nicmene Vaskova obliba vyjadtrovat se hudebne je zrejma. A nyni jen musime verit, ze Bill mel stoprocentni pravdu (a tez doufat, ze opak teto pravdy je tez pravdivy), kdyz filosofoval (The Merchant of Venice):

The man that hath no music in himself,
Nor is not moved with concord of sweet sounds,
Is fit for treasons, stratagems, and spoils.
The motions of his spirit are dull as night,
And his affections dark as Erebus.
Let no such man be trusted.

:)
19. 11. 2008 | 15:27

oranžový napsal(a):

Teď si už ale běžte dobře odpočinout..:-)
Dnešní bitvu jste vyhráli ...

Však zítra , vyjíždíme do boje znovu ....:-)
19. 11. 2008 | 15:30

ZJ napsal(a):

Vidím, že se dobře bavíš Oranžový ;-)
19. 11. 2008 | 15:31

oranžový napsal(a):

Pravda musí vítězit :-)
19. 11. 2008 | 15:37

oranžový napsal(a):

ZJ s tebou to bude těžší - ale nakonec možná pochopíš .
19. 11. 2008 | 15:38

Mirek napsal(a):

Vasku,

Doufam, ze si povsimnes, ze se snazim o vyvazeny pohled a nedvojsmyslne vyzdvihuji Tve vysoce pozitivni charakteristiky (19.11.2008 15:27:46), aby ctenari nahodou nedosli k mylnemu nazoru, ze sekani paragrafy kolem sebe hlava nehlava (bez omluvy) pri akademickych diskusich (zvlaste o islamu) a obhajovani neskodnosti komunismu jsou Tve jedine hlavni rysy bloggera. :)
19. 11. 2008 | 15:48

ZJ napsal(a):

Oranžový: :-)
19. 11. 2008 | 15:50

oranžový napsal(a):

Pane Karle - jste jeden z mnoha moudrých :-)

Mít vás poblíž , je hřejivý pocit.

děkuji Vám :-)
19. 11. 2008 | 15:51

Mirek napsal(a):

To ZJ:

"Nezapomeň, že ideologické (i když třeba chybné) názory nelze natrvalo potlačit silou, ale pouze dlouhodobou spoluprací..."

Doufam, ze mi nechces naznacit, ze Hitleruv antisemitismus a fasismus byl potlacen "dlouhodobou spoluprací." :)
19. 11. 2008 | 15:54

ZJ napsal(a):

Mirku

Domníváš se, že v dnešní době, či v budoucnu, má KSČM politické či jiné prostředky dosáhnout nastolení totality v České republice? Jaké?
19. 11. 2008 | 16:06

oranžový napsal(a):

Mirku - nejsem Vaškem ....:-)

Jsem Vámi :-)
19. 11. 2008 | 16:31

Jmeno napsal(a):

ZJ

Vubec nemam ideu! :) V CR uz skoro 28 let neziju....neznam detaily....mozna s pomoci Ruska neco jako pro-ruskou polodemokracii? :) Nevim...

Avsak myslim si, ze TOTO VSE JE ZCELA IRELEVANTNI! S cim jsem si jisty (i kdyz v CR neziju a jenom ji obcas navstevuji) je to, co velice elegantne sumarizoval Josef Skvorecky: “Komunistická strana Čech a Moravy v dnešní podobě, s jejím vedením, pokračujícím názvem a nereformovaným a nedemokratickým myšlením je zásadní skvrnou nejen na politické scéně, ale přispívá i k morálnímu úpadku celého národa. Bez této nápravy se Česká republika bude donekonečna zmítat v nevyrovnání se s vlastní minulostí.”

A TOTO JE TEN NEJVETSI PROBLEM...
19. 11. 2008 | 17:09

Mirek napsal(a):

Muj priteli Oranzovy,

Tak ted jsi me uplne popletl! Proc si myslis, ze ja si myslim, ze my dva naprosto zrejmi polobozi jsme Vaskem? :)))))

Vzdyt Vasek je stezi 0.4999%-ni bůh, i kdyz nekdy predstira, ze je vic! :)
19. 11. 2008 | 17:22

ZJ napsal(a):

Mirku, (Jmeno)

To co říká pan Škvorecký je pro něj a pro mnoho dalších lidí jistě subjektivně správné a je to opřené o křivdy, jichž se komunisté dopustili před mnoha desítkami let.

Je to jeho morální hodnocení politického stavu v České republice, na které má každý svobodný občan právo a téměř každý občan má své vlastní morální hodnocení.

Ale není to "problém"! Politický a ekonomický vliv KSČM je v České republice dlouhodobě malý (cca 10-15% voličů) a ideologie a praxe KSČM je (a bude) vždy silně omezena ústavou a právními předpisy naší země i Evropské unie...
19. 11. 2008 | 17:49

bigjirka napsal(a):

I am he as you are he as you are me and we are all together.
See how they run like pigs from a gun, see how they fly.
I'm crying.

Sitting on a cornflake, waiting for the van to come.
Corporation tee-shirt, stupid bloody tuesday.
Man, you been a naughty boy, you let your face grow long.
I am the eggman, they are the eggmen.
I am the walrus, goo goo g'joob.
19. 11. 2008 | 17:50

bigjirka napsal(a):

Kdepak Oranžový, dnešek ještě neskončil. Nechval dne před večerem! S tebou brachu bude hlína, to třeba ocenit.
19. 11. 2008 | 17:52

Pepa Řepa napsal(a):

To ZJ
žasnu. Vám přijde 10-15% voličů málo. Vezměte to z druhého konce. Existuje tady jakási Dělnická strana. Pokud získá 15% je to hodně nebo málo?

Od kolika procent začíná problém?
19. 11. 2008 | 18:16

Mirek napsal(a):

ZJ

Vubec nemam sajna, proc kdyz jsem do okynka "Jmeno" napsal "Mirek", tak se tam objevilo "Jmeno"... :))))

Jirko,

I LOVE all Beatles songs! Just give me my medicine and an iPod with some Beatles songs....and let me die... :)
19. 11. 2008 | 18:32

bigjirka napsal(a):

Ať je to jak je, profesor Vašek je špičkový dárce témat a provokatér. Pokud ty blogy a diskusní příspěvky myslí vážně, lom z toho vol'aký zmätený a hlávka mi to nebere.. :-/
19. 11. 2008 | 18:32

Mirek napsal(a):

ZJ

BTW, vubec nejde o "politický a ekonomický vliv"....jde o moralni vliv...
19. 11. 2008 | 18:36

grőssling napsal(a):

Pepo Řepo, skutečný problém nastal tehdy, když jej byl nucen establishment zastínit pseudoproblémem, procenta nerozhodují o ničem. Viz. maďarsko-slovenské vztahy a maďarská ekonomická bída a u nás, dosaďte si dle libosti, Janov je pseudoproblém.
19. 11. 2008 | 18:40

bigjirka napsal(a):

Mirek, I love them too. Despite it I try to play them.
19. 11. 2008 | 18:42

Mirek napsal(a):

Jirko,

Tože som z toho vol'aký zmätený... :-§ § § § § § §

P.S.:
Na co hrajes?
19. 11. 2008 | 18:45

bigjirka napsal(a):

Taky na kytaru, ale blbě. Ale alespoň jsem si koupil pěknou Epiphonku Jumbo

pracuju na tom Maslowovi :-)
19. 11. 2008 | 18:53

bigjirka napsal(a):

Totalitní režimy a motivace
Zkusíme vyjít ze známé teorie amerického psychologa ruského původu Abrahama Maslowa. Podle Maslowa jsou lidské potřeby uspořádány hierarchicky podle důležitosti. Jakmile uspokojíte nižší úroveň, dostáváte se o schůdek výše k další neuspokojené potřebě. Uspokojené potřeby přestávají motivovat. Maslowova hierarchie potřeb má pět úrovní.
1. Fyziologické potřeby. Vzduch, voda, přístřeší, oblečení, sex, spánek. Protože fyziologické potřeby jsou nutné k životu, převládají nad vyššími potřebami tak dlouho, dokud nejsou uspokojeny. Pro hladovějícího člověka je na prvním místě potrava.
2. Potřeba bezpečnosti a zabezpečení. Patří sem především bezpečnost před fyzickým ublížením, ale lze zahrnovat i jistotu udržení obživy.
3. Láska a pocit sounáležitosti. Lidé mají sociální potřeby. K nim patří potřeba být milován, potřeba přátelství, potřeba někam patřit a potřeba být přijímán ostatními.
4. Potřeba úcty a sebeúcty. Lidské ego potřebuje vnější respekt stavovské hodnoty, pocit uznání a pozornosti. Stejně důležité je vytvářet podmínky k tomu, aby lidé mohli vnímat své výsledky a vážit si sami sebe.
5. Seberealizace. Nejvyšší úroveň potřeb je orientována na vlastní růst, rozvoj a pocit vlastního naplnění. Maslow má za to, že snad jedna osoba z deseti dosáhne této úrovně.
Zamysleme se nad tím, jak s těmito patry pyramidy zacházejí tři nejpopulárnější okruhy zla, komunismus, nacismus a islamismus.
První stupínek pyramidy: Fyziologické potřeby. Odpírají toaletní papír, sex, jídlo. Někdy znásilňují a sexuálně zneužívají nebo to dovolují uskutečňovat na svých nepřátelích. Mučí a vraždí.
Druhý stupínek pyramidy: Potřeba bezpečnosti a zabezpečení. Totalitní režimy pečlivě budují sociální sítě. Na druhou stranu systematicky odnímají možnosti obživy exkomunikovaným. Vyhrožují násilím a občas jej používají, aby se nestalo papírovým čertem. Jedna vražda je lepší odstrašení než sto zavřených.
Třetí stupínek pyramidy: Láska a pocit sounáležitosti. Různé způsoby obmyslného vyřazování z kolektivu. Poskytování pocitu pospolitosti na slezinách s ryčnou vlezlou hudbou s textilní výzdobou v hnusných barvách.
Čtvrtý stupínek pyramidy: Potřeba úcty a sebeúcty. Pošlapávají celkem systematicky. Vyžadují opakování nesmyslných manter, ponižujících vlastně lidskou důstojnost naplacato. Podepisování petic proti zdravému rozumu a další důkazy bezmezné loyality. Ti, kteří nerecitují bláboly s erotickým zápalem, jsou podezřelí. Rudým písmem dneska září, sedmička v mém kalendáři.
Pátý stupínek pyramidy: Seberealizace. Nevím, nakolik jejich vůdcové. Marx, Engels asi ano, Lenin asi taky. Hmota je kategorie, sloužící k označení objektivní reality, kterou kopírujeme,... to muselo ego úplně vibrovat, jak nehoráznou prdel si z nás tropí :-D. Jiné takové jednice snáší režim mocmoc špatně. Co Chomejní? Myslím, že islám myšlení moc nepovoluje, takže asi nicmoc. Nebo pověsit za koule.

Tak nevím, je to jen takový náčrtek, jsem zvědav, co vy na to.
19. 11. 2008 | 19:01

ZJ napsal(a):

Mirku,

morální vliv KSČM na společnost, je velmi přeceněný, projevuje se hlavně tím, že jsou v opozici vůči vládě a tím nikomu neškodí...

Důležité je, že nikoho fyzicky nenapadají na ulici, ani (až na malé vyjímky) neurážejí ostatní lidi odlišných názorů, ani nepřipravují násilné převzetí moci v našem státě.

Tím se také liší od tzv. Dělnické strany, která porušuje zjevně v mnoha ohledech zákony a bude proto pravděpodobně buď zrušena, nebo bude muset zvýšit svoji "úroveň" alespoň na "úroveň" bývalé strany Sládkových republikánů. A jak prokázaly opakovaně volby v posledních cca 12 letech, tak taková strana nikdy u nás nemůže dosáhnout ani na 5 procent...
19. 11. 2008 | 19:39

Mirek napsal(a):

Jirko,

Ja taky zas tak moc dobrej nejsem (i kdyz hraju uz asi 200 let) a (podle mych rodicu, kteri rikaji, ze je v CR slavnej) my claim to some ‘Czech guitar glory’ could be, ze jsem (tusim) v roce 1969 naucil Michala Pavlicka hrat Moby Dick (Led Zeppelin) - technicky trivialni a jediny trik je, ze musis preladit Low E to D a Michal se to naucil hrat ani ne za pet minut. Bylo mu myslim 12 nebo 13, ucil se na klasickou kytaru a mel jakousi “9-ti letkovou kapelu” a ja, o par let starsi, jsem mel “12-tiletkovou kapelu” a kamaradil se s jeho brachou Jirkou (chodili jsme do stejne tridy). :) Kytar mam ~50, ale nepomaha mi to. Proste je prilis mnoho kytaristu, kteri me snizuji do role pouheho VLASTNIKA kytary... :)

P.S.: Brilliant! Myslim, ze Maslow by z Tebe mel radost a ja mam taky. Urcite bych to lip nenapsal! Jenom v posledni vete “Nebo pověsit za koule” bych mozna nahradil prvni tri slova jednim - “uříznout.” It’s shorter and more punchy! :)
19. 11. 2008 | 19:48

ZJ napsal(a):

Mirku,

P.S. Dnes již nemám čas sledovat internet, takže přeji hezký večer a příjemnou diskusi s kamarády.
19. 11. 2008 | 19:54

grőssling napsal(a):

bigjirko,

Celkem potvrzuji Vámi uváděnou teorii z jiného pohledu.
Jeden můj známý tvrdil, že čím byl režim v lidské historii bezbožnější a nelidštější, tím méně po něm zbylo umělecky hodnotných výtvorů. Vzhledem k tomu, že umělecká díla za posledních 7000 let, jistě do roku 1970 mají historici umění docela dobře zmapována a zhodnocena, lze vyslovit také soudy o míře kreativity a humanity ( vlastně Váš pátý stupeň lidské aktivity-seberealizace ) vlastní té které civilizaci, ale i režimu.
Tak například po nacistech nezbylo, snad až na pár fotografií Leni Reifenstall nic co by stálo za obdiv. Lepší už to bylo s érou Mussoliniho ( futuristé ).
Zajímavé bylo období československé po roce 1948.
Téměř ve všech uměnách až na poměrně krátké období násilného vyžadování sorely nebývalý rozkvět zejména v letech 1956-1969 ale také 1980-1989. Takže, jak tu napsal dříve pan VH, není totalita jako totalita.
To jsou ty paradoxy dějin a také ukázka nesmyslnosti jejich zkratkovitých hodnocení.
Zajímavé také je posouzení našich posledních 19 let, kdy opravdu špičková umělecká díla ( světově uznaná ) u nás téměř nevznikla. Nicméně jistě i v tomto případě uvedený vztah funguje a o něčem svědčí.

Pokud by někdo z místních inkvizitorů, kteří si i Švejka odpírají, protože jej napsal bolševik, chtěl slyšet o odkazech, milerád dodám.
19. 11. 2008 | 20:02

VK-Can napsal(a):

Pro oranzovy.

Zdravim a diky za pozdrav.
Rozjel jste to docela fešácky.
P.S.
Pokud to neni Vasim "mixerskym" tajemstvim, pijete to se sodou a nebo "surove"?
Za recept bych byl velmi zavazan.
19. 11. 2008 | 20:04

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Mirku.

Vidim, ze si budu muset dat lekci cestiny u Vas!
Pise Vam to paradne.

Je pro mne prekvapive, ze se mnoho ze zdejsich reakci zabyva osobou pana profesora, jehoz zasluhou zde muzem ventilovat fakty a nazory o tom, ze komunismus neni jen bezzuby strasak, ale soucast politickeho zivota, spolecnosti a hlavne politickeho systemu v Cesku!

Pokud si pan profesor mysli, ze to je jen strasak, ma na ten nazor pravo.
Co je hlavni, ze spolu s vyjadrenim sveho nazoru, nam dava, pomoci sveho blogu, moznost velmi hlasite upozornit na to, ze komunismus neni strasak, ale tvrda realita s PRIMOU podporou 15-18% obyvatel !!

A to je duvod k zamysleni !
Trojsky kun ?
Nemyslim, spise bych rekl, ze docela otevrena skupina zbrojnosu uprostred namesti, jen jich zatim neni moc.

Komunismus z doby Gottwalda nebo Husaka ?
Kdepak ! Nova a vylepsena verse.
Takova ta urcite "spravedlivejsi" !
Bohuzel realitou je, ze at uz pod jakymkoliv heslem nebo nazvem, je marxismus zde a to je nutne mit stale na pameti.
Zadna honba na carodejnice, ale docela normalni obezretnost a "selsky rozum"!

Nemyslim, ze by Marxiste zapomneli na heslo "Kupredu leva, zpatky ni krok!"
19. 11. 2008 | 20:38

bigjirka napsal(a):

Mám radost, že se Maslow líbil, i když je to jen taková hrubá kostra. Určitě by se to ještě dalo nějak vylepšit. Klidně inspirujte,
19. 11. 2008 | 20:59

Ikena napsal(a):

Dobry vecer pane Stejskale,
mam na Vas mensi dotaz, postradam vcerejsi prispevky od 21:35 - 23:10hod.
Cemu vdecim za vymaz, urazil jsem nekoho, nebo jiz prvni cenzurni vlastovicka?

Predem dekuji za vysvetleni.
Ikena
19. 11. 2008 | 21:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ikeno,

nejsem si vědom, že bych něco mazal (ale nemohu mluvit za kolegu Zdeňka Mihalca).

Nicméně oba své zásahy avizujeme v diskusi a nezdá se, že bychom něco v inkriminované době mazali (žádné naše avízo jsem nezaznamenal).

O jaké příspěvky šlo? Vaše? Či někoho jiného?

Libor Stejskal
19. 11. 2008 | 22:18

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
jednalo se o prispevky vazeneho Pocestneho, me malickosti a dalsich. Mozna, ze se ohlasila jiz skler... a odpovidal jsem nekde jinde.

I tak dik za zajem.
19. 11. 2008 | 22:29

stejskal napsal(a):

Myslím, že se tu opravdu nic nemazalo. Byl jsem zde včera večer jen zběžně, ale nemám pocit, že by se něco ztratilo.

Libor Stejskal
19. 11. 2008 | 22:33

oranžový napsal(a):

Přátelé a dobří lidé :-)

Nepátrejte již více kdo jsem ...
jsem tu s Vámi , s Vašimi radostmi , ale i
starostmi všedních dnů :-)

Abych Vám pomohl , jak nejlépe budu znát :-)

:-)
20. 11. 2008 | 09:08

Terry napsal(a):

Václav Hořejší napsal:
"To, že jich u nás mají víc (= komunisté voličů), padá evidentně hlavně na vrub často špatné politiky stran, které u nás v posledních 18 letech vládly."

Naprostý souhlas.

Naše "demokratické" parlamentní strany (= konkrétní politici) dělají vše pro to, aby se voličům zhnusili. A dělají to už dlouho, v poslední době s větší arogancí, sprostotou a cynizmem.

Pokud bych pominul, že vzhledm ke svému věku jsem prožil většinu života v předchozím režimu a komunistická vláda mě něco "říká", a vcítím se do znalostí a myšlení prvovoliče (narozeného po listopadu 1989, pro něhož je doba před narozením stejně "vzdálená", nezajímavá, jako Únor 1948 a třicetiletá válka), tak jediná SLUŠNÁ parlamentní strana, bez současných "škraloupů", prohřešků členů (= vrcholných politiků) je KSČM. Všechny ostatní (hrdě se prohlašující za "demokratické") parlamentní strany, díky tomu, že se dostaly k moci, mají bezpočet "škraloupů", dokazují, že se do jejich vedení dostali lidé povětšině hrabiví, bezpáteřní, často primitivní a sprostí, burani, ale o to víc všehoschopní. Prostě lidé s tím "správným" žaludkem.
20. 11. 2008 | 09:29

Alice napsal(a):

Tak já si taky myslím, že komunismus je teď u nás jen jako strašák a jako strašáka ho berou ti, co chtějí odvést pozornost od jiných a nebezpečnějších trendů.
Možná to tak je vždycky.
Četla jsem o tom, jak za první republiky ještě léta sledovaly naše tajné služby členy habsburského rodu, aby se nám nevloudili opět vládnout. A pohroma přišla úplně odjinud.
Po válce, když si přečtete aktuální tisk, se pořád všichni zabývali tím, aby se neopakovala historie s Hitlerem a Německem - a ono nebezpečí číhalo také někde úplně jinde.
Proto si myslím, že od komunistů nic nehrozí, myslela jsem si to už po roce 1989 a myslím si to i nyní.
20. 11. 2008 | 10:15

bigjirka napsal(a):

A Alice, mejete si ruce, když jdete z hajzlu?
20. 11. 2008 | 10:18

Mirek napsal(a):

Zdravi VK-Can! :)

My anti-Gottwaldovi hosi si tu jasne nemusime nic vysvetlovat. Problem je s ruznymi Vasky a ZJ, jejichz mozky jsou prosaknute vzpominkami na to, jak se k nim fasisticti komousi hezky chovali a pomahali jim dosahnout jejich cilu. Vasek a ZJ budou vzdycky nesmyslne tvrdit, ze polidsteny komunismus je v podstate uplne “neskodny” (a jeho predstavitele v ustredni vlade by byli OK) a "[negativni] morální vliv KSČM na společnost je velmi přeceněný” i presto, ze tito novi “polidsteni” komousi se hlasi ke zverstvum minulosti jako by se nechumelilo! A tento nazor Vaska a ZJ je zrejme nezmenitelny – samozrejme s vyjimkou situace, kdy by komousti bachari zmlatili Vaska a ZJ alespon tak, jak Pavla Wonku. Pak by jim mozna ty eroticke vzpominky na krasny komunismus jejich mladi trochu vybledly...

Je temer neuveritelne, ze jejich komunismem prosakle mozky mozna dokazou pochopit, ze strana, ktera by se jmenovala Hitler-Jungen Cech a Moravy by, svym jmenem, byla silenou urazkou vsech umucenych nebo tyranych nacismem a jejich pratel a pribuznych a VSECH SLUSNYCH LIDI!!! Avsak Komunisticka strana Cech a Moravy, svym jmenem, z hlediska Vaska a ZJ NENI silenou urazkou vsech umucenych komunismem a vsech slusnych lidi, prestoze tech umucenych komunismem bylo mnohem vic nez obeti nacismu!!! Totalni nelogicnost myslenkovych procesu Vaska a ZJ neni treba dale analyzovat. Dokonce ani to, ze tito novodobi komousi se otevrene hlasi ke zverstvum minulosti ‘ne-POUZE-svym-jmenem’ – napr. rezoluce ÚV KSČM k VŘSR zni: „Komunisté u příležitosti 90. výročí VŘSR znovu prohlašují, že jsou jako pokračovatelé ruských revolucionářů odhodláni bránit odkaz VŘSR a....ideály komunismu.” – je (= Vaska a ZJ) nepráskne do lebek, aby si uvedomili problem!

Hnusně odporné jmeno a hlaseni se k idealu zrudnosti je pro Vaska a ZJ (na rozdil od vsech slusnych lidi) naprosto normalni a neskodne! Jakoby se Vasek a ZJ tem komunismem-umucenym vysmivali...
20. 11. 2008 | 10:34

bigjirka napsal(a):

Mirku, to jsou opravdu divná slepá místa, už jsem psal, že je nechápu a není to nějaký zlomyslný hec. Za každého režimu lidi normálně žijí - většina. Jinak by ty režimy zkolabovaly. Tchán komunista vzpomínal, že nikdy se tak na vesnici neměli, jako za války. Chodili jsme za holkama,... Vnímám asi takovejhle obraz: Levicoví intelektuálové diskutují v kavárně s výhledem na Lomonosovovu universitu. Rádio tlumeně hraje Podmoskovskije večery (ve studiu nasazen prezens filtr a nějaká určitá hodnota hallu, takže hlasatelé mluví důverně, jako bychom je měli v pokoji) a ve sklepení na Lubjance zatím někomu drtí koule. Ty režimy jsou hnusné, špatné, přestože většině v zásadě až tak nic neschází. Staví na frustátech, viz mého Maslowa. Jak je vidět na některých diskutérech, dostatečně obratně pracují i s obdobou stockholmského syndromu. Když budeš hodný, nerozmačkáme ti koule a možná dostaneš i roličku scheisspapieru. Ve frontě stála krásná blondýnka a tak se na mne usmála... se svými roličkami jsme pak šli na kafe...
20. 11. 2008 | 11:16

Vaclav Horejsi napsal(a):

Vazeni ctenari,
stydim se za uroven "diskusnich" prispevku sveho byvaleho kamarada Mirka. Nechapu, kde se v nem bere tolik sprostoty, zloby a arogance...
Pana Mirka zadam, aby me uz neoslovoval krestnim jmenem a netykal mi.

..
20. 11. 2008 | 12:07

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, myslím, že stydět se člověk může akorát tak za sebe. Škoda, že nemetete trochu více svůj vlastní práh. Už jste dal najevo toleranci ke dvěma zrůdnostem, komunismu a islamismu. Už zbývá jen třetí, nacismus. Což třeba blog na téma: Vlídný Mein Kampf a proč by nemohli ti praví, hodní, vlídní nacisti do vlády?
Víte, že se nedivím, že jste Mirka dostal do drsného údivu? Vy si to snad ani neuvědomujete, ale píšete fakt velikánské divnůstky. Chvílema si myslím, že si děláte nehoráznou prdel - jenže Vy to snad myslíte vážně.
20. 11. 2008 | 12:24

Josef Vaněcký napsal(a):

pro bigjirku:

Nedivím se panu Václavu Hořejšímu. Poslední odstavec pana Mirka v příspěvku 19.11.2008 19:48:07 je výrazem krutosti a vulgarity.

Podobně vaše vyjádření 20.11.2008 10:18:58 je projevem vulgární arogance.
20. 11. 2008 | 12:39

bigjirka napsal(a):

Vaněcký, vy jste nikdo odnikud. Přiletíte sem a vaše první vyjádření je výrazem vulgární arogance. Tady bývá zvykem vyjadřovat se k věci a ne k diskutujícím. Myslím, že stejná IP už tu byla s jiným nickem. Mácta
20. 11. 2008 | 13:09

bigjirka napsal(a):

Příště to zkuste s argumenty a furt pod stejným nickem. Střídání nicků je projevem vulgární arogance a snahy dělat z diskutérů blbce. Oprava: nejste odnikud, jste z Chomutova. Můžete rovněž začít se svým sermonem na téma neškodnost nacismu, komunismu a islamismu.
20. 11. 2008 | 13:13

Jaroslav Rybář napsal(a):

paní Alice - 20.11.2008 10:15:58

Určitě je možné s Vámi v něčem souhlasit. Ale nejdříve bych doporučoval zamyslet se do hloubky a na základě správných informací o komunistické ideologii. Komunisté počítají s násilným převzetím moci, protože v násilí vidí prostředek , jak "zvládnout" třídu vykořistovatelských kapitalistů a imperialistů.

Osobně jsem pro demokracii, pro obojí druh vlastnictví - jak státní, tak soukromé.
Jsem proti vykořisťování - jak ze strany soukromníků, tak ze strany státu.

Když jsou lidé zbavováni práce a tedy své obživy, protože někteří majitelé podniků nedokáží solidně vést svůj podnik a bezohledně se zbavují zaměstnanců, když se jim začínají snižovat zisky, nedivím se, že lidé více a více dávají ve volbách své hlasy komunistické straně, která skutečně dokázala zbavit lidi chudoby v důsledku krutého a bezohledného propouštění lidi z práce.

Z komentáře "bigjirky" 20.11.2008 10:18:58 si nic nedělejte.
To jeho hrubě urážlivé vyjádření směrem k Vám je výrazem jeho "neotesanosti", čímž on sám sebe dehonestuje. Asi si tak "léčí" nějaké své komplexy. Jeho arogance tomu odpovídá.

Také to poněkud nezvládli zdejší správci blogů. Dali si za úkol mazat vulgární příspěvky, ale asi to nestíhají.
20. 11. 2008 | 13:13

bigjirka napsal(a):

A zcela generálně, ještě jednou opakuji, že nad sebou nechci představitele žádné zrůdné totalitní ideologie. Všechny zrůdné totalitní ideologie si přeji zatlačovat, bez ohledu na jejich momentální mocenskou posici. I když není epidemie, meju si ruce, když jdu z hajzlu a když přijdu zvenčí domů. To je prevence, desinfikuji až v případě infekce.
20. 11. 2008 | 13:17

Pocestny napsal(a):

Pane badateli,
myslím, že tohle sem tematicky velmi zapadá
http://neviditelnypes.lidov...
20. 11. 2008 | 13:30

Josef Vaněcký napsal(a):

bigjirka

Zaslepení a mstiví lidé mají sklony prosazovat své myšlenky a názory jako "ty jediné správné" a tak jako nyní vy se snaží jakkoli - zastrašováním, pronásledováním lidí, poté psychickým a fyzickým týráním zbavit všech lidí, kteří s nimi nesouhlasí nebo si " dokonce! " dovolí vyslovit k jejich počínání kritiku.

Pane s nickem bigjirka, vy sám se přesně takto zrůdně chováte.
Do toho, jaký nick používám nebo odkud nejsem nebo jsem - do toho vám vůbec nic není.
20. 11. 2008 | 13:52

bigjirka napsal(a):

jasně, a ten zaslepenec jste vy. samozřejmě, že mi do vás nic není a kdybyste se do mne tupě agresivně nemontoval, ani bych o vás nezakopl.

Totéž platí pro vaše druhé já, Jaroslava Rybáře. Skočte na psychiatrii, se schizkou se dá něco dělat, alespoň utlumit, abyste nebyl nebezpečný sobě i okolí.
20. 11. 2008 | 14:03

bigjirka napsal(a):

ostatně, josejarovaňorybáři, myslím, že chápavé máte jenom ty končetiny. věřím, že na rozdíl od vás Alice pochopila, co jsem jí chtěl říci.
20. 11. 2008 | 14:05

bigjirka napsal(a):

Doufám, že toto lze považovat za efektivní konec naší nediskuse. Prosím, abyste si mne přestal všímat. Doufám, že zůstanete u jednoho nicka, aby nebylo nutno pátrat po identitách Vaší Arogance. Přeji vám špíčkové odpoledne.
20. 11. 2008 | 14:09

ZJ napsal(a):

To: Mirek

Evidentně jsme ke společně přijatelným názorům ohledně tématu článku nedošli. Inu i to se v životě stává.

Již ale nechci v této diskusi pokračovat. Snad alespoň pro čtenáře tohoto blogu mohla být naše výměna argumentů přínosná.
20. 11. 2008 | 14:09

bigjirka napsal(a):

Pocestný, to je dobré. To je o aktivních instalatérech režimu. Vidíte, tudy vede ta dělicí čára, ne mezi generacemi. Mezi lidmi a svoločemi. Tudy. :-)

Totality staví na deprivantech.
20. 11. 2008 | 14:13

bigjirka napsal(a):

ZJ, potěšilo by mne, kdybyste si přečetl mé argumenty.
20. 11. 2008 | 14:16

buldatra napsal(a):

No vida!

Nebojácní lidé ještě zdaleka nevymřeli. A v české kotlině už vůbec ne. Kdo se bojí, nesmí do lesa.
Ani paní Alice se komunistů nebojí. Jsou to jen takoví bezzubí bubáci, klub důchodců s čistýma rukama. A když se ženy nebojí, přestanu se bát konečně i já.
Pro jistotu však raději nevymažu z paměti heslo: „kdo uteče, ten vyhraje“. Bude-li kam utéct.
20. 11. 2008 | 14:24

bigjirka napsal(a):

ahoj buldatro!
20. 11. 2008 | 14:26

ZJ napsal(a):

Bigjirka:

Četl jsem Vaše argumenty průběžně. Jsou v řadě ohledů zajímavé, ale zdá se mi, že jste s Mirkem v podstatných věcech zajedno. Proto se omlouvám, ale i z nedostatku času, naši diskusi začínat nechci...
Hezký den.
20. 11. 2008 | 14:36

bigjirka napsal(a):

ZJ, v podstatných věcech myslím ano :-)
A infekci bych nepodceňoval, ani zaspórovanou
podhoubí tu tyto sviňárny vždycky budou mít, staví na deprivantech a těch bude vždycky kýbl.
Tak se mějte
20. 11. 2008 | 14:41

Mirek napsal(a):

Vazeny pane profesore Horejsi,

Samozrejme mne muzete tykat, stejne jako vsichni ctenari zde. Nevidim jediny duvod, proc byste mel menit neco, co delate uz pres 30 let. :)

Prosim, mohl byste objasnit ctenarum s cim nesouhlasite?

1) Nesouhlasite s tim, ze nazyvat politickou stranu v CR “Hitlerova strana” by bylo hnusně odporné a urazkou milionu Hitlerovych obeti a vsech slusnych lidi?

2) Nesouhlasite s tim, ze obeti nacismu bylo mene nez obeti komunismu (~57 milionu), i kdyz z praktickeho hlediska argumentace (“miliony” v obou pripadech) to v tomto pripade nema prilis velky vyznam?

3) Nesouhlasite s tim, ze nazyvat politickou stranu v CR “Komunisticka strana” je hnusně odporné a urazkou* milionu obeti** komunismu a vsech slusnych lidi?

*Hnusně odporné a urazkou zaprve svym nazvem (“Komunisticka” podobne jako “Hitlerova” ci “Fasisticka”) a zadruhe tim, ze se hlasi („Komunisté u příležitosti 90. výročí VŘSR znovu prohlašují, že jsou jako pokračovatelé ruských revolucionářů odhodláni bránit odkaz VŘSR a....ideály komunismu.”) formalne ke komunisticke minulosti.
**Pavel Wonka byl pravdepodobne jednou z poslednich obeti komunismu v CR – 24. dubna 1988, a tudiz by to melo byt daleko cerstvejsi ve Vasi pameti, protoze posledni Hitlerova obet byla v roce 1945, tedy predtim nez jste se narodil.

4) Nesouhlasite s tim ze jste napsal “Asi by mi moc nevadilo, kdyby se dnešní v podstatě „neškodní“ komunisté dostali nejen do krajské, ale i třeba i ústřední vlády”?

5) Nesouhlasite s tim, ze Bod 3 a Bod 4 jsou v tak silnem rozporu, ze nemohou byt oba “pravdive” v te same chvili?

6) Nesouhlasite s tim, ze pouziti adjektiva “neskodni” tudiz vypada jako zlehcovani zrudnosti komunismu a temer jakoby vysmivani se milionovym obetem?

S cim vlastne nesouhlasite? Cim jsem sprosty nebo arogantni, kdyz toto popisuji? Priznam, trochu se zlobim, ale to je vse... :)

To Josef Vanecky:

Prosim, mohl byste vysvetlit ctenarum, ktery z tech sesti bodu je nejvic “vulgarni” a proc si to myslite? :)
20. 11. 2008 | 15:13

bigjirka napsal(a):

Ahoj Mirku, Josef Vaněcký vulgo Jaroslav Rybář a ještě několik nicků je stalker, osoba s multiplikativní poruchou osobnosti, která v diskusích akorát provokuje. Tak se nenech nadzvednout, abychom zas nepohoršili pány senzory. Diskuse s ním nedává zweck.
20. 11. 2008 | 15:50

bigjirka napsal(a):

Upřesňuji, nevím zda kompletně: Josef Vaněcký vulgo Jaroslav Rybář vulgo Aleš,vulgo Jaromír, vulgo Křesťan AZ, vulgo Šimon Petrovický, Vulgo Václav Lipenský, vulgo Richard.

Pane Stejskale, já bych stejně dal do pravidel, že vícenickování je fuj.

Teď mne napadá - jestli to profesorovi nezpůsobuje Sekyra v hlavě?

Zajímavé je že panu/paní 93.91.144.25 jako by se s nicky skutečně měnila i povaha, jako s Křesťanem AZ se s ním zdála řeč celkem rozumná.
20. 11. 2008 | 16:48

Mirek napsal(a):

Jirko, :)

zaprve, “moje prispivani” nepovazuji za prilis dulezite (ze sveho hlediska), pouze se snazim popsat to, co vidim jako pravdu, a nekteri (jako napr. Ty) asi budou vetsinou souhlasit, a jini (jako napr. Vasek), budou vetsinou nesouhlasit. Neboj, vubec nic (s vyjimkou Paragrafu 198) me zde “nenadzvedlo” [ani NEMUZE! :), i kdyby Libor poslechl Vaska a smazal uplne vsechno, co jsem zde kdy napsal :))))))], protoze vsechno pisu jaksi “neutralne” – t.j. jako takova nejaka “third party”, jinymi slovy jako nekdo, kdo opravdu nyni nemuze nijak ovlivnit nic v CR (nejsem obcanem a po skoro 20-ti letech neuspesne snahy ziskat moje obcanstvi nazpatek jsem presne tam, kde jsem byl, kdyz jsem o to zadal poprve pred zhruba 20-ti lety). Navic nemuzu cokoli ziskat ci ztratit – krome kamaradu, casu a znalosti cestiny. :)

A POUZE aby se lide pobavili tim, jak vidim pravdu, a abych se procvicil v cestine, tak pisu tyto prispevky. :) Moje argumenty (jako napr. 20.11.2008 15:13:16) jsou vetsinou velice jednoduche, i kdyz priznavam – casto odrazejici dosti DRSNOU pravdu. Samozrejme, mohl bych pouzit obcas mnoha jemnejsich vyrazu (nez jsem napr. pouzil v 20.11.2008 10:34:06), ale pak by pravda mohla zustat tak trochu zakryta pod rouskou eufemismu, a nikdo by se nad tim moc nezamyslel. :)

To posledni, co jsem zde napsal, nebylo namireno specificky na Vaska (kteremu v teto oblasti vubec nerozumim) ci ZJ (ktereho v teto oblasti castecne chapu). Bylo to namireno spise na to, jak mnozi lide casto a velice nespravne pouzivaji NAPROSTO odlisne “metry” pri mereni dvou z urciteho hlediska velice podobnych entit – a vzhledem k neuveritelnemu stupni nelidskosti v obou pripadech v teto specificke situaci (fasismus versus komunismus) lisicich se v podstate pouze jmenem.

Poprve na to v tomto blogu upozornil Libor, avsak velice eufemisticky, takze si toho skoro nikdo nevsiml. Proto jsem se rozhodl na to upozornit trosku “vyrazneji” – no mozna, ze se nad situaci KSCM alespon par lidi zamysli, a zacnou to videt jako problem. :) Mimochodem, pokud se dobre pamatuji, Libor byl tez nesmyslne napaden, ze fasismus a komunismus jsou tak odlisne, ze se nedaji srovnavat. Daji! A to velice exaktne, zvolime-li presne meritko! V tomto pripade ‘pocet umucenych obeti’...

P.S.: Samozrejme, ze VIM, ze Tobe toto vsechno psat nemusim. Je to spis “pro vetsinu ostatnich ctenaru”... :)
20. 11. 2008 | 17:12

pgjed napsal(a):

To přírodovědec 18.11.2008 18:44:49

Omlouvám se za pozdní reakci. Nějak jsem ten dotaz přehlédl.

Mám na mysli např.:

Pekaře jistě, Durycha nejen, ale celý okruh Florianova vydavatelství, některé podnikatele jako např. bří Baťové, zvláště J.A.B., Někteří církevní představitelé např. mons. Stašek a skupina kolem revue Na hlubinu, Moravec jistě ne, ale jsme-li u protektorátní vlády, tak např. Eliáš, nebo Havelka, Po válce třeba Koželuhová a celý spolek lidových akademiků, také Tigrid a skupina kolem Obzorů. Mohli bychom pokračovat poměrně dlouho. Nebyli to osamělí jednotlivci. Dnes se pro jistotu o nich mlčí, protože se potřebuje vytvářet dojem národní povahy trvale prolevicové, trvale zbabělé, trvale kam vítr, tam plášť. A Tihle lidé by z toho pytle čouhali.
20. 11. 2008 | 17:35

Ivan Sommer napsal(a):

bigjirka

Friedrich Nietzsche: "Co je pravda? Pohyblivé vojskou metafor".

Existuje pak nějaká objektvní realita nebo je Lenin také jen metafora ?
20. 11. 2008 | 17:52

max napsal(a):

pane Hořejší,
dovolím si s Vámi nesouhlasit, a to velmi.
Jakýsi proces legalizace KSČ(M) je účelový (ze strany ČSSD,jejímž jste příznicem,což je OK) a nebezpečný (pro většinu občanů tohoto státu).
1) KSČ(M) se nikdy nevzdala idejí Komunistického manifestu a učení Marxismu-Leninismu, což potvrdila v rozhovoru pro časopis Reflex (minulý týden) její poslankyně Konečná.
Tzn.,např. idejí třídního boje a diktatury proletariátu.
Toto je naštěstí již dnes v rozporu s našimi zákony, byť Vám to možná připadá směšné a zbytečné se tím zabývat a řešit tyto věci u soudu, jak to chce např. p.Štětina a senát ČR.
2) Myslím, že na jakési odpuštění a znovuvzetí na milost nemáte ani Vy ani já právo. Toto si mohou nárokovat a dovolit lidé přímo komunismem postižení především v 50.letech. Vám to připadá zbytečné a prošlé časem,ale tito lidé a jejich potomci stále žijí a legalizace KSČ a výroky podobné p.Paroubkovi - "na komunisty si zvyknete" je pro ně výsměchem a morální fackou.
Vy jste mohl za dob komunismu legálně studovat na Harvardu, oni to měli podstatně těžší.

Dovolte mi na závěr jednu provokativní otázku :
napsal by jste obdobný blog o straně, která by byla přímou pokračovatelkou tradic a myšlenek (byť lehce upravených) NSDAP? Pokud ne, kde vidíte faktický rozdíl?

P.S.: Přirovnání k inkvizici je zajímavé, ale s jednou výhradou. Jedná se o úplně jiné století, dané civilizační poměry, informační a filozofickou vybavenost, atd. Takže trochu nesedí a osobně bych ho nepoužíval. Souhlasím ale s tím, že církev (především katolická) nabyla své majetky z dnešního pohledu do značné míry nelegálním způsobem.

Mějte se.
20. 11. 2008 | 18:00

vaclavhorejsi napsal(a):

max:

Souhlasim, ze ve stalinisticke fazi byl komunismus srovnatelny s fasismem.
Naprotitomu v jinych fazich povazuji takove srovnani za zcela neprimerene.

Dovolte mi take otazku:
Pripada va Dubcek nebo Gorbacov srovnatelny s Hitlerem nebo Goeringem?

Jak uz jsem mnohokrat rekl, ke komunismu nepocituji naprosto zadne sympatie, jsem velmi rad, ze jsme se ho zbavili.
Jedine, co jsem tady rikal je, ze komunisty povvazuji za celkem neskodne (primer o kobre s vytrhanymi zuby). Dovolim si pripomenout, ze stejneho nazoru je evidentne ustavni soud - jinak by KSCM nemohla legalne pusobit. Z ciste pravniho hlediska neni zadny rozdil mezi KSCM a jakoukoli jinou dnesni legalni stranou.
Komunisticti poslanci pusobi zcela normalne v parlamentu, jsou zvani k prezidentovi, atd.
Nejde tedy o zadny "proces klegalizace" KSCM, kteremu bych napomahal - oni proste legalni jsou...
Ja osobne bych byl radeji, kdyby v parlamentu nebyli, a ve svem clanku vyjadruji nazor (se kterym zdaleka nejsem osamocen), ze prave jejich zatazeni do vrcholne politiky by jim odcerpalo volice, takze by nakonec v parlamentu nebyli.
Nechapu hystericke reakce mnoha diskutujicich neschopnych v klidu uvazit, co jsem vlastne napsal.
..
20. 11. 2008 | 18:28

bigjirka napsal(a):

maxi, porovnávejte režimy pracující zhruba ve stejné době. komunismus, nacismus, islamismus a fašismus (Itálie, Chile). levicový, levicový, náboženský, pravicový
20. 11. 2008 | 18:29

bigjirka napsal(a):

Mirku, v krajním případě jsi jednoho kamaráda ztratil a jednoho získal?
20. 11. 2008 | 18:30

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, hysterie žádná. Jiný příměr: myslíte, že toaletní mísu je lepší čistit lízáním nebo Mr. Properem? Komanči jsou legální, ale ne legitimní. To se někdo výše překlepl. Jedná se o proces legitimisace.
20. 11. 2008 | 18:34

bigjirka napsal(a):

Jak byste pane profesore hodnotil Husákův komunismus ne místě Pavla Wonky?
20. 11. 2008 | 18:38

max napsal(a):

díky za odpověď, dovolím si jen k tomu něco podotknout:

1) samozřejmě bych nesrovnával Gorbačova s Hitlerem. Ale nacismus byl naštěstí poražen poměrně rychle (aspoň co se týče faktické porážky, jinak bohužel v myslích blbů zůstal dále), cca během 10-12 let, takže neměl vývoj.
Komunismus měl daleko více času a prostoru - 1918-??.
Na základě především vnějších a z části i vnitřních vlivů došlo k jeho vývoji a postupné "humanizaci" a "zlidštění". To však nic nemění na tom, že podstata té ideologie (třídní nenávist a boj, diktatura, vedoucí úloha, zavírání a likvidace opozice) zůstává. Viz např.KLDR a Čína.

2)Právě o té neškodnosti si dovolím s Vámi polemizovat. Dnes dospívá generace lidí,kteří komunismus nezažili a v drtivé většině je to pro ně něco exotického až nepochopitelného.
Myslím ale,že je dnes např. daleko agresivnější Svaz komunistické mládeže (který otevřeně vyzývá k bolševické revoluci) než sama KSČM. Je otázka,zda se této ideologie (stejně zrůdné jako fašistické) nechytne v budoucnu daleko více lidí - z frustrace, zájmu o něco jiného nového, nudy, apod.).
Vidíte dnes sám, že např. Dělnické straně se podařilo nalákat značnou část populace na jeden dlouhodobě neřešený a odbytý problém.
Stejné se může podařit i komunistům.

3) Myslím,že KSČM a její odnože by prostě legální být neměly stejně jako by neměly být legální různé polofašistické i fašistické organizace.
Jenže jejich existence je i výhodná pro některé politické strany, jak nalevo, tak i napravo. To,že legální jsou, není selhání demokracie (např. v USA by to možné nebylo), ale konkrétních politiků, a to již od r.1989.

4)Vaše úvaha o odčerpání voličů je diskutabilní. Může se tak stát,ale také nemusí a naopak může dojít k posílení jejich vlivu. Pokud bude v čele ČSSD Paroubek a v čele KSČM Filip,tak je pravděpodobné "přejetí KSČM buldozerem", ale představte si opačnou situaci. Ale obecně : dle mě KSČM do vrcholné (a nejen do ní) politiky nepatří. Na to
mám prostě jiný názor než Vy. Za takovou vládu bych se velmi styděl. Platí ovšem : "každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží" a "ten,kdo se nepoučil z historie,je odsouzen ji prožít znovu".

P.S.: Doufám, že moji reakci nepovažujete za hysterickou.
20. 11. 2008 | 18:54

buldatra napsal(a):

Zdravím bigjirko

a kvituji s pobavením, že vaše slova jadrná nelibě zní jemným ouškům estétů, slečinek a mravokárců, i énteligentů všeho druhu, virtuální mazavky v to počítaje. Mnozí hrají si na slušňáky s výchovou šlechtickou. Ač možná ve skutečnosti jde o človíčky podobné povahově spíše carským důstojníkům. Nebo potrefeným husám. Jak kdo.
Slovo drsné a prosté mnohdy vystihuje podstatu věci lépe, než klička intelektuálská.

Pane Mirku a pane autore,

mrzí mě, že se Vaše přátelství dostalo do stadia mrazivého. Vždyť něco takového není smyslem diskuze. Alespoň já si myslím, že výměna rozdílných názorů se zde děje proto, aby se postupně rozdílná stanoviska sbližovala, aby se nacházelo cosi jako společná řeč a hlavně, aby se sdělovalo navzájem nějaké poznání. Pak se možná dostaví velké dílo a to ukáže cosi, co nazýváme pravdou. K pravdě je však cesta trnitá a lépe se po ní jde připraveným. Vaše příprava zdá se, nebyla dokonalá. To mě netěší.
Témata, která zde pan autor prezentuje jsou zajímavá a přínosná. Z mnoha důvodů. Jedním z nich je možnost poznat způsoby myšlení lidí z různých koutů vlasti a světa. Myšlení se neustále vyvíjí a pro mě osobně je nesmírně cenné zjištění, že existují lidé, kteří dokáží myslet pozitivně a berou věci a děje s nadhledem. Byť se titíž jinému jeví jako mluvkové.
Názor má každý. Ale ne každý je ochoten tento názor sdělit. Jen sdělené je přínosné.
Ostatní je na nic, neboť se o tom nikdo nedozví.
S těmi komunisty je potíž. V minulosti nepřinesli nic dobrého. Rozeštvali lidi, zglajchšaltovali co se dalo, třídním bojem vytvořili nový druh třídní nenávisti. I samotná diskuze o nich je, jak vidno, nebezpečná. Neboť dokáže nahlodat i přátelské vztahy. Je to jako loupat dračí vejce. A pak prý neškodný strašák.
20. 11. 2008 | 19:31

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Horejsi.

Dovolte me jeste jednu reakci.
Rad bych Vas ujistil, ze přes nekdy velmi rozdilne nazory jsem Vam vdecen za tento blog i za to, ze "nosite svoji kuzi na trh", jak jednou napsal pan Mueller.
Pan Mirek nepotrebuje mé zastani, ale myslim, ze jeho umysly jsou, navzdory jejich rozdilnosti od Vasich, zcela uprimne a podrobne formulovane.

Toto je tema na skutecne velmi dlouhe a podrobne debaty.
Pokusim se o strucnou versi, co si myslim ja.

Pane Horejsi neni dulezite posuzovat system podle osob, ktere se ujimaji vedeni systemu, at uz je to Gorbacov, Breznev nebo Stalin, ale je treba posuzovat system podle toho:

1. JAKYM osobam tento system umozni se dostat k moci!!

2. Zda jim umoznuje nekontrovatelnou moc.

Pricmez bod 2. bych povazoval za klicove dulezity!
Komunismus i nacismus nejen umoznuji diktatorum se dostat k moci, ale co hlavni jim umoznuje tuto moc drzet !!

Jsou takove vyjimky, ze demokracie pripusti takovy pripad, jako je pres. Bush, ale stale ma moznost se tohoto individua zbavit !!

Komunismus i nacismus takovou moznost nemaji!

To je hlavni duvod, proc je treba sledovat jak komunismus ci jine jeho odnoze velmi pozorne.
Kdyby totiz prosel a dostal se k moci nejaky novy nastupce Stalina ci Hitlera, tak potom uz neni mozne se jich zbavit!!

To prosim, kdyby jste byl schopen videt za mnoha reakcemi zdejsich prispevatelu.
Presto, ze hromy a blesky se snaseji na Vasi hlavu, ten skutecny duvod je jinde.
Verim, ze je v tom, co jsem popsal.
20. 11. 2008 | 19:59

Josef Vaněcký napsal(a):

pro Mirka

Položil jste mi otázku 20.11.2008 v 15:13:16.

Vaše arogantní a vulgární vyjádření je z 19.11.2008 v 19:48:07. Nebudu to opisovat. Je to v posledním odstavci v post scriptu.
Nejprve citujete nicka bigjirku - jím popsanou zrůdnou krutost, či jinak řečeno vulgární aroganci a potom toto sám rozvádíte do další kruté vulgarity.
Proto se panu Václavu Hořejšímu nedivím, že už nestojí o další kontakt s vámi.

Jsem seriózní člověk. Nejsem tzv. "útlocitný", zvládám hodně náročné věci, ale není mým zvykem, abych se chlubil.

Jde mi v životě především o DOBRÉ ČINY a nejen o vhodná a dobrá slova. Vím, že si mě mnoho lidí v mém okolí velice váží - sdělili a sdělují mi to.

Během svého života jsem se přesvědčil, že v každém člověku je potenciál dobrých a nedobrých vlastností. Snažím se podporovat všechno to, co je dobré a to, co je nedobré, včas podchytit, aby nenastalo něco velice zlého a nevratného.
20. 11. 2008 | 20:18

VK-Can napsal(a):

Nazdar do Madison pro pana Mirka.

Velmi se tesim na zdejsi stranky. Takova paleta osobnosti, ktera se zde aktivne ucastni debat se normalne neda dat dohromady!!

Je to zcela unikatni.
Myslim, ze pokud kazdy z nas vezmeme toho druheho s jeho silnymi i slabymi strankami da se zde vest absolutne unikatni debata!!

Ta rozdilnost nazoru, jejich presentace, vtipnost ci neomalenost jsou vzacnou soucasti techto stranek.
Je to pan profesor Horejsi, kdo dava svym blogem tuto smesici dohromady.
Za to samotne myslim bychom ho nemeli kamenovat.

Naopak dat moznost vsem nazorum se zde projevit.
Tedy i nazorum pana profesora Horejsiho.
Nemam pochyb, ze si kazdy z nas je schopen vybrat ten pravy orechovy a nechat tomu druhemu ten jeho vyber.

Je mozne nekde jinde cist nezabalenou primost, tak jak vytryskla z mozkovych zavitu jako je bigjirka, nebo primost zabalenou do nadherneho sametu jako je pan buldatra?
Uzivejme toho !
Je to vzacna prilezitost i kdyz to prida par šedin panu Stejskalovi ci jeho kolegovi!
20. 11. 2008 | 20:24

VK-Can napsal(a):

Vazeni ctenari.
Vim, ze nekdy spletu cesky a anglicky slovosled, ktere jsou ponekud rozdilne.
Pokud Vas to, jak pisi nekdy zataha za vlasy, prosim o shovivast.
Dekuji.
20. 11. 2008 | 20:35

bigjirka napsal(a):

Zdravím všechny, pro každého něco:
jadrná buldatro, jadrná :-)

zdravím, VK, už dlouho jsme nehodili řeč - ostatně myslám, VK, že páni sensoři mají radost, jak tady hezky vlídně klábosíme.. po nedávných slovních bitkách jsme s panem Stejskalem uzavřeli jakési MoU.

multinicku zdravím i vás, skočte na psychušku pro něco na zklidnění, multiplikativní porucha osobnosti není žádná sranda
20. 11. 2008 | 20:36

bigjirka napsal(a):

jo, Ivane Sommere, jsem spíš technik a mám blíž k přírodním vědám než k filosofii. Ta syfilitikova definice mne zaujala tím, že se vyhýbá té hmotě a mluví o tom pojmu..
20. 11. 2008 | 20:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Je zbytečné diskutovat s profesorem na bázi vzájemného porozumění.
Mě osobně to nikdy nepůjde.Měl bych tudíž sklapnout a na jeho blogy vůbec nereagovat.

Jenže:
ten člověk manipuluje s fakty ,osobami,událostmi.Je myšlením úplně evidentně nalevo,z jeho projevu trčí antiamerikanismus a rusofilství jako sláma z bot.Jeho komentáře k současnu i minulosti by mě tak nenasírali,kdyby tak kategoricky netvrdil o svých nepřijatelných konstrukcích a tématicky cílených hodnoceních evidentně sporných a společnost dělících událostech,že "on předkládá fakta".

Starou Belu - a je velmi snadné to dokázat.Typickým příkladem je nabídka srovnání Hitler,Göring prý nelze srovnávat s Gorbačovem a Dubčekem a šmytec ....říká pan Hořejší.
Ano pane zajisté....jenže se Stalinem a Brežněvem srovnání pokulhává spíše ve váš neprospěch,krom toho že Gorbačov a Dubček byli pouze menší škodná.
Můžete si je dát za rámeček a každý večer se na ně chodit dívat.Ale doma.Nám zde na blogu je pořád pod nos nestrkejte.Zbytečně provokujete.

A tak bych mohl pokračovat ke každé větě,kterou pan profesor vypustí z huby.Při jeho inteligenci si evidentně neumí srovnat v hlavě,že velká většina lidí komunisty nenávidí jako šedý mor a každá zmínka o legalisaci KSČ a bolševických manýrách dneška,či minulosti působí jako červená na býka.
A s tím souvisí všechny doprovodné excesy.

Nikdo panu profesorovi jeho názory nebere.Je to jeho věc.Když chce ze sebe dělat blbce - prosím.

Ale provokovat l7.listopadu, v den výročí nedokončené,t.zv sametové "revoluce"(a svátku vzpomínky na studenty zavražděné nacisty) cynickým a hloupým konstatováním že komunisté sedí v parlamantu legálně a že TITO KOMUNISTI za nic nemohou.....
by si neměl dovolit.

Pošlapal vzpomínku na mrtvé a zničené životy.Rozbité rodiny,zdevastovanou společnost a zpotvořenou celou zemi.
Mít ho tu po ruce dlouho by se mě do očí nesmál.

A to prosím je učitel!!!

Ivan.
20. 11. 2008 | 20:58

bigjirka napsal(a):

Asi si taky budeš Ivane rozumět líp s Mirkem než s Vaškem... Dobrou noc
20. 11. 2008 | 21:05

grőssling napsal(a):

Pane VK-CAN, je dobré, že jste připomněl hodnotu článků pana Hořejšího a jím vedené diskuse pro naše dovzdělávání. Vždyť jinde bychom za účast na takových seminářích museli platit školné.
Možná by si taky ti nervóznější mohli položit otázku proč to vlastně VH dělá. Honorář za články od pana Stejskala nedostane, naopak mu chodí honorář v podobě nadávek. Na křeslo ve vládě ČSSD také určitě neaspiruje. Proč mu za to platíme nadávkami a byť literárními ale výhružkami ?
20. 11. 2008 | 21:50

Mirek napsal(a):

To buldatra:

DEKUJI ZA ELEGANTNI DUKAZ, ZE KOMUNISMUS NENI STRASAK! Zacnem o tom diskutovat, a co by dup – profesor Horejsi vyzaduje, abych mu po vic nez triceti letech tykani vykal a spravne ho tituloval, prestoze jsem se stal profesorem o 7 let driv nez on... :)))))))

To VK-Can:

Ahoj z Madisonu! Diky! Jako vzdy – hrebik trefeny PRESNE na hlavicku! :)

To Josef Vanecky:

VUBEC NIC jste nevysvetlil. :)

To Ivan Hochmann:

To, ze profesor Horejsi neodpovedel na mych “6 otazek”, hlavne c. 5 a 6 (20.11.2008 15:13:16) mluvi samo za sebe. :) No further comments needed... :)

VAZENI CTENARI,

Toto je moje odpoved na prispevek pana profesora Horejsiho (20.11.2008 12:07:14). V prubehu poslednich tydnu, pan profesor Horejsi me ve svem blogu nazval “paranodnim fanatikem schopnym odstrelit prezidenta Obamu” (= VRAHEM), a prirovnal me k nacistum (= MASOVYM VRAHUM) a stalinistum (= MASOVYM VRAHUM). Dokonce i Libor (EDITOR TECHTO BLOGU) se jednou dost divil, kdyz profesor Horejsi vyzadoval smazani meho prispevku: “A Vy myslíte, že pan Mirek je "rasista, antisemita či nacista"? Či propaguje nenávist resp. chce někoho utlačovat? Víte, mně k posouzení druhého nestačí nálepka či škatulka. Nejsem cenzor, který maže mechanicky. Já tak trochu přemýšlím o tom, co jiní píší, co si myslí a proč ;-)” A proc to vsechno? Jednoduse proto, ze jsem vyjadril nazory (ktere se ho osobne vubec netykaly!!!), ktere se mu (jak se rika) “nehodily do kramu.” :) Dokonce na nas nesmyslne vytahl paragrafy pri AKADEMICKE DISKUSI!!! :))))))

Pan profesor Horejsi povazuje svuj nazor o me – t.j., ze jsem neco mezi paranoidnim vrahem (= strilejicim na Obamu) a paranoidnim masovym vrahem (napr. nacistou) – zde a v nasi soukrome korespondenci za “slusny a korektni.” Specificky, napr. zde (18.11.2008 19:20:04) pan profesor Horejsi pise: “Mam pravo rikat sve nazory - nejsou nijak extremni ani neobvykle, a trvam na tom, ze je vyjadruji slusne a korektne.”

Vzhledem k tomu, ze pan profesor Horejsi nedodal jedinou citaci, jediny fakt, jediny argument, kterym by mohl podporit sve popisy naznaku, ze jsem neco mezi paranoidnim vrahem a paranoidnim masovym vrahem, povazuji tyto jeho naznaky za VELICE NESLUSNE A VELICE NEKOREKTNI. Samozrejme, pokud by pan profesor Horejsi dodal jakekoli dukazy, ktere by podporovaly tyto jeho silene naznaky, potom bych mozna zmenil svuj soucasny posudek techto nazorů– t.j. ze po vsech prekrucovanich a nepravdach, ktere zde vyprodukoval, jsou to pouze NAZORY NICICI JAKEKOLI ZBYTKY JEHO KREDIBILITY JAKO BLOGGERA.

Kdyz jsem zde popsal to, co by mohlo logicky vysvetlit jeho neuveritelne a straslive obhajovani “neskodnosti” zrudneho komunismu [jakoby se pan profesor snazil timto oslavit vyroci Sametove revoluce??? :)))] – t.j., obalamuceni jeho mozku hezkymi vzpominkami na rezim (ktery zavrazdil Pavla Wonku) – napriklad vyslali ho na Harvard – tak me nazve sprostym (20.11.2008 12:07:14). NYNI, VAZENI CTENARI, PROSIM, VSIMNETE SI ROZDILU – podle pana profesora Horejsiho je bezdukazne naznacovani, ze je nekdo neco jako vrah nebo masovy vrah “slusne a korektni” (viz jeho citat nahore), kdezto popsani pravdepodobneho obalamuceni jeho mozku hezkym vzpominkami (jako logicke vysvetleni jeho podivnych nazoru o “neskodnosti” zrudneho komunismu) je “sproste.”

Pritom panu profesorovi vubec nedochazi, jako mnohokrat predtim, ze bezdukazne naznacovat ze je nekdo neco jako vrah ci masovy vrah je zhruba BILIONKTAR SPROSTEJSI nez logicky odvozovat, ze neci mozek byl pravdepodobne obalamucen vzpominkami na Harvard. TOTO POUZE POTVRZUJE, ZE KREDIBILITA PROFESORA HOREJSIHO JAKO BLOGGERA JE PRAKTICKY NULOVA.
20. 11. 2008 | 21:52

Mirek napsal(a):

OPRAVA PREKLEPU - tak to dopada, kdyz jeden nema moc casu, a pise prilis rychle, sorry...

"hezkymi vzpominkami"
misto
"hezkym vzpominkami"

"BILIONKRAT" misto "BILIONKTAR"
20. 11. 2008 | 22:01

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

Napsal jste: "...prave jejich zatazeni do vrcholne politiky by jim odcerpalo volice, takze by nakonec v parlamentu nebyli...". Budíte ve mne poněkud úsměvnou představu, kterak Paroubek vleče za ucho Falmera do Strakovy akademie, ten poté se svými soudruhy usedá do vládních křesel a všichni společně ministrují až do vlastního z(a)tracení.
Komunisté tento scénář neznají? Všem jeho zastáncům se jej podařilo tak dokonale utajit před samotnými komunisty, že tito, aniž by se zeptali, jak se na lopatu sedá, nechají se dobrovolně šoupnout do pece? Žádné ústupky ani kompensace nebudou požadovat? Vy si opravdu myslíte, že budoucí koaliční partneři sociální demokracie jsou úplně blbí? Pokud ano, nebylo by lepší vládnout jakkoli jinak?
20. 11. 2008 | 22:06

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Velky Jirko.

Sice jsme rec nehodili, ale ctu Vase reakce.
Kratke, nenechaji nikoho na pochybach, kde stojite a to vse nijak nesterilisovane.
Jsem rad, ze jste dosli k dohode s panem Stejskalem.
20. 11. 2008 | 22:14

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Grossling.

Bohuzel nemam prehlasovane o na me klavesnici, tak prosim tolerujte tento nedostatek.

Jsem rad, ze se ztotoznujete s tim, co jsem mel na mysli.
Navic jste to velmi dobre prirovnal k seminari.

Doufam a verim, ze pan profesor Horejsi je schopen cist vsechny reakce ze spravne perspektivy.
Za vetsinou je totiz pravda, videna ocima pisatele. A to je duvod k zamysleni at uz ta pravda se nam libi ci ne.
Nebo zda s ni souhlasime ci ne.

Neni tak podstatne v mezich slusnosti na foru, jako je toto, jak je nazor presentovan, ale co obsahuje.

Pokud obsahuje jen tvrda a urazliva slova, jako takovy je brán, ovsem jsou zde i takove, kde za tvrdymi slovy je bohuzel i tvrda pravda.
I takovy nazor by se tak mel brát v potaz.
20. 11. 2008 | 22:42

oranžový napsal(a):

Přátelé :-)

Zde vám Všem ,,lidem se zavřenýma očima ,,
věnuji jednoduchý..
NÁVOD -
,,Jak POMOCI - DRUHÉMU tak , aby si toho....
:-)
prostě NEVŠIML :-)

Tak co ? Jdeme na to ? :-)
Tedy - přesněji objevit a nalézt jádro PUDLA :-)
Jádro pudla - přesně řečeno - nalézt problém , trápení , prostě něco - z čím si Ten DOTYČNÝ .....nedokážete PORADIT .
Každý máme přece nějaký ten problém.... ne?

Záleží však dost na tom, JAKÝ člověk stojí
před Vámi .
Pokud to bude člověk - uzavřený a v depresích - navíc člověk ustavičně LŽOUCÍ
/no ,to je slovo..co ? / prostě lže jako když tiskne - máte skutečně co DĚLAT :-)
Ale to nevadí - všechno JDE..uvidíte.:-)

Důvodem problému , depresí a výčitek
spojený s pocitem VINY a s tím i přesvědčení - že jsem někomu ublížil a nevím co s tím a jak se v tom zorientovat
zkrátka :STAV: jsem zcela PŘESVĚDČEN - že jsem někomu hrubě UBLÍŽIL a RANIL jeho CITY !!
způsobuje : deprese ,trauma a vůbec kvalita
ŽIVOTA - JDE TAK do HÁJE - /víte kam /
Tak...a problém je na světě !
Už víme - o co jde... proč ?
Jednoduše jsme jej spolu POJMENOVALI .
To je první krok , který musíte učinit ..
Tedy problém má najednou JMÉNO ....
a tím JE ....bývalý přítel, partner -chcete-li ... ,, pan PETR ,,
Osoba , s kterou ztrávila /řekněme :moje
kamarádka / o TÉ se přece bavíme a potřebuje POMOC / ..nějaký životní ÚSEK.
Tak ji přece POMŮŽEME ...nic to není :-)

:-) Vydechněte si a .....
21. 11. 2008 | 00:35

oranžový napsal(a):

..... pokračujeme :-)

A jde se POMÁHAT :-)

Tak už moji KAMARÁDKU... trochu ZNÁTE a
přidávám ještě toto :
I přez to , že lže , vymýšlí si báchorky a tají přede mnou své PROBLÉMY ...
VÍM .. JAK JI POMOCI k návratu ke kvalitnímu stylu života ...BEZ ... alespoň ..JEDNOHO ..
P R O B L É M U ..:-) který jí TRÁPÍ.. :-)

a tím je pořád ... pan PETR !!!

Co je to za ČLOVĚKA ???...ptám se ...
Tak pan PETR - to je perla :-)
Jednoduchý to TVOR .. s přesně naprogramovaným režimem DNE ...
Tedy přesněji :
Člověk , s kterým se NEDÁ...ŽÍT !

Přesně tak mi jej kamarádka vyprofilovala
a protože ZNÁM.. tyhle týpky ...nebylo
proč jí nevěřit .
Jako bych HO viděl :-)
Člověk , vracející se domů , s přesně vyšlapanými cestičkami směrem :
klíč do zámku , cesta na záchod , něco z ledničky ..no a HUP ....ke COMPU !!

Tak uznejte sami , že s takovým to ČLOVĚKEM
toho MOC ..nezažijete :-)

TAK ... a najednou se nám KARTA ..OBRACÍ :-)

Co tedy s tím ?

Najednou TA kamarádka spatřila něco , co
by jí ani ve SNU... NENAPADLO :-)

Napadlo ji totiž TO , že ten ČLOVĚK , kvůli
kterému se trápila .... JE pouze prázdná
člověčí schránka ... nenabízející pro společný ŽIVOT .....holé N I C ...
a tak JIŽ pominul DŮVOD.... PROČ SE DÁL ..

:-) T R Á P I T :-)

A najednou je po PROBLÉMU .. a ŽIVOT ..
začíná NABÍRAT ... veselejší SMĚR ...
protože - uznejte sami ...
ZBAVIT SE PROBLÉMU ....

JE SKVĚLÉ ..... umění.

Umíte-li nabídnout pomoc , kdykoli si
zamanete - a není to pro Vás těžké ...

UDĚLEJTE TO :-)

Ten ČLOVĚK , kterému pomůžete ....
odmění Vás tím , že si Vás začne vážit
a že bude v budoucnu SCHOPEN POMOCI ....

:-) D R U H É M U .-)

Tak vidíte .. a to přece stojí už za TO :-)

ŽE ..?

Navíc .. objevili jste tak spolu jádro ..

P U D L A :-)

A o tom to prostě JE :-))
21. 11. 2008 | 01:03

oranžový napsal(a):

Tak .. a zjišťuji , že je hodina po půlnoci

a už bych tu mohl přestat strašit a mazal

SPÁT :-)

no jo ... vždyť už JDU :-))

Dobrou noc ... nebo už pro Vás teď ráno ?

:-)
21. 11. 2008 | 01:14

oranžový napsal(a):

:-) ještě něco ....

Těch lidí , kteří si nedokáží poradit byť
pro někoho s jednoduchým problémem ....
tak zcela zbytečně promarňují svůj čas ..
a svůj život.

Takovíto lidé - s tak jednoduchou výbavou ..
promiňte mi ten příměr ..... ale existují ..
potkáváme se s nimi velmi často a nazýváme je bohužel : jednoduchými ...
potřebují popostrčit na jinou kolej a tím
jim tak umožníme .. opustit svou trať ..
a přehodit tak výhybku na jinou kolej :-)

Na kolej a vlak - z kterého bývá výhled do budoucího života .. mnohem optimističtější

Aniž by si toho VŠIMLI .... :-)

Tak proč ne ? Nááástupovat !..odjíždíme :-)
21. 11. 2008 | 01:30

oranžový napsal(a):

Že by najednou zdánlivě banální problém vyřešen ?
Říkáte si , že to bylo vcelku snadné....?

Věřte mi , že takto dokážete i Vy sami
vyřešit nějaký ten problémek a nebo i
problém velký jako DŮM.

Je to vcelku prosté ....
až na pár výjimek z nadpřirozena ....
má řešení takřka VŠE .

:-)
21. 11. 2008 | 01:39

oranžový napsal(a):

Ptáte se :
A čím že mu to vlastně měla ublížit ?

Snad NE tím , že od něj ODEŠLA ?

No , to by přece byla blbost , kdyby to
neudělala.

To už ale přece SAMA ... VÍ ...nejlépe.

Ví , že se rozhodla správně a výčitky, deprese a problém , jsou tak FUČ .

Nezbývá , než doufat - že výběr dalšího
partnera už nepodcení a že bude vybírat
pouze MOZKEM .. a néééé .........:-)
Chápete ?
21. 11. 2008 | 01:47

oranžový napsal(a):

Pane POCESTNÝ :-)

Ten Váš příspěvek k nahlédnutí ...
htpp / neviditelnypes / ...

Je bohužel ukryt - pro lidi s komunistickými
ideály ... protože Vás znají a jejich
mrazivá inteligence jim VELÍ ... nečíst
z vašich skutečných mouder ...zhola NIC.:-(

Prostě Vás přeletí takřka bez povšimnutí.

A to je přesně ukázka kvality plastelíny
.... uložené v jejich dutině ... jimi i
přez to - nazývané mozkem.

Bože můj - omlouvám se , ale přitvrdím ..!
Tady přesně vidíte , s jakou pečlivostí a horlivostí pracovali komunističtí agitátoři
a tak svýma zkrvavenýma rukama - jsa pařá-
tem vrahova ... zatínali své drápy již do
samotného lůna života nového , tvora to právě rodícího se !
A hle ? Nový tvor to na světě !!... avšak
na místo lásky .... hrabáno mu v hlavě jest
a vyvíjející se mozek tak ....plastelínou
nahrazován nakvap..!!!

Což takovýto člověk znehodnocen pro život
svobodný .... může zavdat mouder svým dětem ...?
svým spolužákům a nakonec i svým vnoučatům ?

Plastelína , plastelína a zase ta odporně
vyhlížející a prázdná hmota!!!

Což tedy s tím ?
Nechť krvavé pařáty - useknuty jsou ....
Nechť je nový tvor - láskou zahrnut...

Nechť plastelína - ke svému pravému účelu
používána ... vždy a výhradně jest :-)

:-) Zdravím Vás znovu a DĚKUJI :-)

Ps: snad mě dobří lidé / cenzoři /
nesmáznou :-)
21. 11. 2008 | 02:54

oranžový napsal(a):

Pánové a bojovníci :-)
Vy dobře víte o kom mluvím ...

Jste řízci a vysoce kvalitní lidé ....
s tím pravým nadhledem ...
kdo ZDE nebyl a nečetl ... nepochopí ....!

:-)))
21. 11. 2008 | 03:08

oranžový napsal(a):

Kéž by Vaše ruce - mohly být každodenně u

zrodů .. nových človíčků :-)

U zrodu toho , čím sami tolik oplýváte :-)

Láskou , rozumem a citem :-)
21. 11. 2008 | 03:12

vaclavhorejsi napsal(a):

Max:

Dekuji - samozrejme chapu vas nazor, ktery povazuji za stejne legitimni jako ten muj. Nakonec se jiste shodujeme oba v tom, ze by nam bylo lip bez komunistu - jen se lisime v nazoru na to, jak jsou nebo nejsou momentalne nebezpecni.
Kdyby kazdy diskutoval timto zpusobem, bylo by samozrejme vse jak ma byt.
Nekteri tady ale "diskutuji" zcela neprijatelne - nazor toho druheho by chteli zadupat, znemoznit, eliminovat.
Myslim, ze by bylo nejlepsi, kdybych podobne jako vetsina bloggeru do diskuse pod clankem vubec nevstupoval...

Dekuji za slusnost, moc ji tady nebylo...

..
21. 11. 2008 | 08:49

oranžový napsal(a):

Pane Hořejší :-)

Nesmutněte proto , že Vám slušní a světa znalí lidé ... nabízejí PRAVDU holou a
neměnnou .

Važte si jich o to více , že jim záleží
také na Vás , Vašich dětech a Vašich
přátelích.

Zadupat a znemožnit lze pouze tupce a
zastánce totalitních režimů.

Kam chcete patřit VY ?

pane Hořejší ..... :-)
21. 11. 2008 | 08:58

oranžový napsal(a):

Ještě něco pane Hořejší....

Slušný a světa znalý člověk ..
Vás nikdy nepodrží pod zámkem !

Stalo by se tak pouze v případě , že by
Vám hrozilo nějaké nebezpečí.

Uzamkl by Vás , pod svá ochranná křídla.

Nic víc a nic míň.

Buďte zdráv.
21. 11. 2008 | 09:21

Křesťan AZ napsal(a):

pro Mirka

V diskuzi pod jiným článkem jsem Vám dal své slovo a to stále platí:
Denně se za Vás modlím a nadále tak budu činit.

Přeji Vám Boží mír v duši, Boží radost v mysli a Boží lásku v srdci.
21. 11. 2008 | 10:17

bigjirka napsal(a):

oranžový, jak to jen říci - doufám, že se počítáte k nám řízkům!

Pane profesore Hořejší, problém je v tom, že někteří to nepovažujeme za volnou hru. Obáváme se nástupu hnusných režimů, event. jejich opakovaného nástupu a budeme jim bránit jak umíme. Opravdu považujete zaspórovanou či lyofilisovanou nákazu za bezpečnou? Totalitní režimy staví na deprivantech. Myslíte, že jich tady k zasetí nákazy není dost? Jsme málo tolerantní? Nejsme tolerantní vůbec! Alespoň k těm nákazám!

Křesťane AZ, jak už jsem řekl, tahle osobnost je nejlepší, pravý Dr. Jekyll. Nechte ty Hydy spinuškat... A pokud zaměňujete brutální otevřenost s vulgární arogancí, dovolím si poznamenat, že takovým používáním cizích termitů se vystavujete rizotu katastrálního fiakru.
21. 11. 2008 | 10:33

Křesťan AZ napsal(a):

pro "oranžového"

Jste člověk, který se vyjadřuje i prostřednictvím poezie.

Vaše příspěvky mě inspirovaly k nápadu poslat Vám také něco poetického.
Jedná se o text písně "Přátelství", kterou zpívá Petr Rezek. Slova jsem si však dovolil trochu pozměnit - ale jen pro mou potřebu soukromého vyjádření toho, co pro mne přátelství znamená.

Přátelství

je věrnou částí toho, co zve se láska,
je to jistota, že ruka vždy podrží druhou dlaň.
Přátelství je plachá, něžná kráska,
která dává víc, než jenom citů daň.

Přátelství jsou slova, která platí
stejně v tónech písní jako v dešti střel.
Přátelství je víc, než pouhá ozvěna tvých
tužeb, snů, přání, vyznání a usmívání...

Přátelství - to jsou stejné cíle v dálce,
je to síla křehká jako víla, přesto největší,
nezahyne v poušti nebo válce,
síla jej neopouští, někdy si však pobrečí.

Přátelství - to jsou oči, které vidí,
bolest a strádání mění v radost a jásání,
zná své cesty jako ptáci,
jako slunce teplo vrací a násobí
vždycky přátelství - pravé přátelství.
21. 11. 2008 | 10:44

Křesťan AZ napsal(a):

bigjirka,

přál jste si, abyste mnou nebyl oslovován.

Žádám vás o totéž.
21. 11. 2008 | 10:51

bigjirka napsal(a):

tak jo (I když se to vztahovalo zejména na Mr. Hyde :-) ), pápá...
21. 11. 2008 | 11:00

oranžový napsal(a):

Co k tomu dodat pane Křesťane upřímný :-)

Není přece nic těžkého ....
najít sobě oči ...
nebát se tak prohlédnout ...
i kdybyste jako jediný ...
mezi slepými měl stát.

:-)
Vítejte - mezi věrnými :-)
a spravedlivými.
21. 11. 2008 | 11:02

Ivan Hochmann napsal(a):

PaneOranžový,

neblbněte.J.A.Komenský:"Veškeré kvaltování toliko pro hovado dobré jest".

Ivan.
21. 11. 2008 | 11:04

oranžový napsal(a):

Pane Křesťane !

Jen na mysli svojí stále mějte ..

a za toho - co se vydáváte ...

činit přestaňte !!!
21. 11. 2008 | 11:05

oranžový napsal(a):

!!!
protože to z vlastní hlavy nemáte...

posíláte mi dílo jiného !!!

nečiňte již TAK více.
21. 11. 2008 | 11:08

bigjirka napsal(a):

ahoj Ivane!

oranžový, i Ty filuto!
21. 11. 2008 | 11:09

oranžový napsal(a):

!!!
Ani slovo ,,křesťan,, více do svých úst
neberte.
O to vás žádám!!!
21. 11. 2008 | 11:11

bigjirka napsal(a):

jak pravím, filuto!
21. 11. 2008 | 11:17

oranžový napsal(a):

Ahoj koťě ,,bigjirko ,,:-)
proč mám pořád ten pocit , že ke mě promlouvá
ženský hlas ? / vašimi ústy /

To nechápu :-)

Zdravím ostatní zde přítomné i nepřítomné
pardy :-)
21. 11. 2008 | 11:21

Cech napsal(a):

Mirku,

Souhlasim s vami 100%. Pan Horejsi ma neuveritelny problem s pochopenim absolutni nemoralnosti komunismu. Zda se, ze se mu vas detailni popis pravdy moc nelibi. ;-)
21. 11. 2008 | 11:23

bigjirka napsal(a):

Ani já to nechápu... nic holčičího nemám :-D
21. 11. 2008 | 11:40

oranžový napsal(a):

:-)
Škoda :-)
21. 11. 2008 | 11:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří zdravím.
Třebas si pan oranžový pomyslel,
že's ženština povětrná,
pojem to z tvého slovosledu vyplývající.Ivan
21. 11. 2008 | 11:54

oranžový napsal(a):

Tak tak - Ivánku :-)

Vidíš bigjirko :-)

Že to Tvé vykládání - požensku ukazuje..
Někdy více a někdy méně :-)

Hm , to je DAR .

Otázka :
Jak tedy dobře zpacifikovat nepřítele či
oponenta ?

Už to VÍME :-)
21. 11. 2008 | 12:32

oranžový napsal(a):

Pánové a .... , pardové a rytíři :-)

Na hlavní stránce to , potřeba Vás .
Problém řešit velký to - Janovský !

Zakuklenci brojí !

Děkuji Vám :-)
21. 11. 2008 | 13:00

bigjirka napsal(a):

ženský slovosled.. jejda no to mi fuckt není známo!
21. 11. 2008 | 13:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Oranžový - trhněte si!:-)

Beruško....

Děkuji Vám:-)

Ivan.
21. 11. 2008 | 13:37

buldatra napsal(a):

To bigjirka:

Drsná slupka jang
schránku tvoří.
Obsah jin je slupkou skrytý.
Slovem občas slupku zboří.

Někdy je to naopak.

To Křesťan, etc:

Oba principy nese každý a jednou ten, jindy onen se projevuje. Dle situace a prostoru.
Virtuální prostor a situace přeje projevům a to těší nejen znalce IP adres. Není-liž pravda, pane Křesťane, etc.?
Střídání jmen by bylo vhodné doplnit střídáním adres. Bylo by to napínavější…
21. 11. 2008 | 13:41

bigjirka napsal(a):

buldatro, já se ale o drsnotu ani nějak specielně nesnažím, ale život je drsnej a píšeme tu o docela drsnejch věcech. No a panu Stejskalovi vadí třeba vedle Ivanovo "nasral". No tak to má psát nakakánkoval?
Pan Werich třeba prý se zásadně chodil "vychcat", protože vyčurat mu připadalo jako sprostý... Vadí mi třeba napadání mezi nicky (bylo tady předvedeno nekřesťansky), reagoval jsem často nerudně. Teď jsem slíbil panu Stejskalovi, že..... že jsem byl docela rudnej?
21. 11. 2008 | 13:55

pgjed napsal(a):

Pane profesore, byť respektuji vaše právo na vlastní hodnocení faktů a vlastní názor, i vaše středolevé zaměření, nemohu nepovažovat některé vaše názory za přinejmenším přitažené za vlasy. Nechci říci přímo extrémní a nedomyšlené. Píšete:

Souhlasim, ze ve stalinisticke fazi byl komunismus srovnatelny s fasismem.
Naprotitomu v jinych fazich povazuji takove srovnani za zcela neprimerene.

"Dovolte mi take otazku:
Pripada va Dubcek nebo Gorbacov srovnatelny s Hitlerem nebo Goeringem?"

Promiňte, ale to je přece naprosto nesmyslná otázka! Srovnávat iniciátory fašistických hrůz počátečního stádia fašismu lze přece jen s iniciátory komunistických hrůz počátečních stádií komunismu! Jít kamkoliv dál nemá logický smysl, protože fašismus byl zaplať Pán Bůh v relativně ranném stádiu zlikvidován, narozdíl od komunismu.

Nicméně, abychom si příliš neidealizovali některé populární bolševiky. rád bych vám připomenul pár drobností kolem Dubčeka. O Gorbym jsem již psal. Dubček měl z dětství v Interhelpu osobní zkušenosti se stalinskými čistkami a s účelovým trýzněním a zabíjením nevinných, čehož bylo Interhelpo rovněž terčem. Jeho rodiče před tím utekli zpět do republiky. Přesto byl oddaným a iniciativním bolševikem v době, kdy se u nás KSČ drala k moci. Nevím nic o tom, že by kdy vyslovil lítost nad čistkami a terorem, načemž nusel mít jako vysoký funkcionář svůj díl odpovědnosti. Po likvidaci Husáka a spol. se s potěšením vyhoupnul do vedoucích pozic KSS a byl č. 1 na Slovensku.

Když vystřídal Novotného v čele KSČ, kázal nám o demokracii, ale pak nás nechal obsadit rusy, i když věděl z 99,99% pravděpodobností co se chystá. Pak podepsal, protokol, pobyt vojsk a pendrekový zákon. Proti hrůzám srpna 89 neřekl půl slova. Tedy nebyl to Goering, nebo Himler, ale takový Speer docela jistě. A je zbytečné si takové věci zakrývat! Přiznejte si prosím konečně, byť to pro vaše dosavadní uvažování není snadné, že kdyby věci závisely jenom na lidech jako Dubček, či Gorbačov, měli bychom tu bolševiky dodnes se vším všudy, co k tomu patří. A míra tvrdosti by byla řízena jen dle míry otevřené nebo předpokládané neposlušnosti. Bez jakýchkoliv skrupulí.
21. 11. 2008 | 13:55

bigjirka napsal(a):

Jo a pan profesor nedal v nadpisu před nebo čárku, takže to asi myslel ve smyslu slučovacím. pokud to tedy myslel tak, že komanči jsou hrozbou i strašákem zároveň, tak pak jo. pak jsme ho tejrali zbytečně. Zahrajeme mu s Mirkem nějakou pěknou pjeseňku, třeby "My letci máme ocelové ptáky".
21. 11. 2008 | 13:58

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, také jste dal totalitu do uvozovek. Tím jste myslel, že to vlastně ani totalita nebyla? Jen takové komorní Husákovo?
21. 11. 2008 | 15:28

vaclavhorejsi napsal(a):

pgjed:

Ale vzdyt ja uz to opakuji aspon podvacate - samozrejme, ze jsem rad, ze jsme se komunistu zbavili, samozrejme, ze cely komunismus povazuji za obrovske nestesti, samozrejme, ze bych byl rad, kdyby dnes byli nepatrnou stranickou s jednoprocentni podporou.
Ani v nejmensim ten komunisticky rezim nechvalim...

Jedine, co si dovoluji rikat, a trvam na tom, (i kdyz se samozrejme mohu mylit) je, ze v dnesni situaci je povazuji za relativne neskodne, ze "boj" proti nim povazuji za odvadeni pozornosti od mnohem zavaznejsich problemu a ze proste vidim obrovsky rozdil mezi rezimem (treba husakovskym), ktery z politickych duvodu zaviral cca stovky lidi do vezeni na nekolik let, a rezimem, ktery likvidoval miliony lidi v plynovych komorach.
Jestli ten rozdil nevidite, tak se opravdu divim...

..
21. 11. 2008 | 15:36

Bohemia napsal(a):

Králové Šumavy, hrdinové zamlčení. Nebýt té Kunderovy aféry, do smrti bych se snad nedozvěděl, jakou mám mezeru v dějinách poúnorového času:
http://czech-bohemia.blogsp...
21. 11. 2008 | 16:01

bigjirka napsal(a):

pane profesore, komunismus likvidoval miliony lidí hladomory na Ukrajině a v lesích na Kolymě. Nevidím rozdíl. Husákův režim už měl vládu zvládnutou, stačili udržovat strach a občas kousnout, viz citovaná vražda Wonky. Bylo to EFEKTIVNĚJŠÍ než otrokářství. Podstata všech těch režimů je stejná, totalitní a staví na deprivantech. Jestli zrovna ten den vraždí víc nebo míň je fuck.
21. 11. 2008 | 16:07

oranžový napsal(a):

Šmankote ... jaký je rozdíl být neprávem
ve vězení a v podmínkách krutých ....atd.

Víte , nacizmus dotáhl svůj vymetený mozek
až k dokonalosti létajících a štípajících
hovad .
Lidé , které odvlekly náckové do ohrady z
OSTNATÉHO drátu .. viděli NAVÍC ...
i plynovou komoru - pěkně z blízka !
Fuj tajbl !!!

No a konečně komunizmus - neškodný to komár
bodající se stejnou silou ...

Vystavěl jednu velkou OHRADU ...
jménem Československo .

Šmankote - že voni vám ty komory ..
nějak nestihly postavit ... co ?

No , kdo by na takovou zhovadilost asi
déle čekal!!!

Vy ano ?

NO , to už je vrchol....!
21. 11. 2008 | 16:31

Pocestny napsal(a):

oranžový - Hořejší má pravdu, komory už nebudou..

Vždyť už Husák pochopil, že je lepší trýznit stavem neexistence, než trýznit tělo a duši lágrem.

Oni se i ti, kteří chtěli existovat lépe motivovali k tomu kroku od neexistence k zajištěné existenci.
21. 11. 2008 | 18:08

Pocestny napsal(a):

Kdepak, dneska nikdo nepotřebuje StB, Bilakovy kámoše z Pragovky a Lidomor, dneska stačí socanu pazoura na úrokové páce, Tesco, TCP/Hyundai a Hypobanka, von se občánek umravní....
21. 11. 2008 | 18:11

grőssling napsal(a):

Dobrý náš podvečer do Can panu VK

Napsal jste 20.11.2008 22:42:56

"Pokud obsahuje jen tvrdá a urážliva slova, jako takový je brán, ovšem jsou zde i takové, kde za tvrdými slovy je bohužel i tvrdá pravda. I takový názor by se tak měl brát v potaz."

Souhlasím s Vámi, nemám vůbec nic proti tvrdým slovům ani tvrdé pravdě, pokud je samozřejmě vyargumentovaná.
Výhrady mám proti diskusi používající nenávistné a sprosté výrazy. Jsem si jist, že pokud by se většina těchto radikálních lidí narodila o 20-40 let dříve seberealizovala by se stejně, jenom s opačným politickým znaménkem. U těchto krajností jde totiž o mentální vlohu, která musí být nutkavě uplatněna.
Preferuji postoje bez krátkodobých efektních gest a rychlých výsledků. Ze zkušenosti vím, že dobrých výsledků lze u důležitých věcí dosáhnout pouze, pokud jsou cesty k nim pojímány jako běh s rozvahou na dlouhou trať.

Myslím, že ő máte na klávesnici = ALT + 139, podle nového německého pravopisu jazykovědci vymysleli opis oe . To ale není tady vůbec důležité.
Ještě jednou Vás zdravím a přeji příjemné prožití nastávajících dvou volných dní.
21. 11. 2008 | 18:25

Mirek napsal(a):

Jirko,

Tvoje mila zminka o pěknoj pjeseňkoj :) "My letci máme ocelové ptáky" me inspirovala k napsani minieseje o pisnicce s nazvem, tusim, Afghanistan, ale presne se nepamatuji, protoze texty vsech mych ceskych “textarskych pokusu” byly zniceny v roce 1996 pri povodnich ve Wisconsinu, kdy byl muj dum castecne zatopen. Tato miniesej, jak ihned uvidis, popisuje problemy diskutovane na tomto blogu z trochu jineho, rekl bych temer “prorockeho” uhlu. Jmenuje se:

ESTEBAKOVO PROROCTVI

Ne vsichni estebaci byli podlidi s prasecimi mozky obleceni v satech z Tuzexu (podle toho se nejlip poznali, protoze casto mohli – podobne jako spicky KSC – nakupovat v Tuzexu za koruny). Jeden z nich vypadal “jakoby na me strane”, zvlaste pri diskusich, ktere jak tvrdil obcas “nenahraval.” Samozrejme je stejne pravdepodobne, ze to jen tak na me “hral” a nahraval vsechno. :) Rikejme mu STB-J:

STB-J (s usmevem):
“Mirku, proc porad provokujes? Vis, ze ta tvoje pisnicka o Afghanistanu je dost silne kafe? Napr. – jak zrale svestky padaji nejlepsi Stalinovi vnuci; a hrobky smutne septaji: ‘Padl pri afghanske revoluci’... Driv nebo pozdejc ti nekdo opravdu rozbije drzku!”

M:
“Pravda neni provokace.”

STB-J:
“Pravda je provokace, kdyz je protizakonna.” [Uznavanim existence protizakonnosti urcitych pravd pri konverzacich se STB-J lisil od ostatnich STBs, kteri pouze mluvili o “hanobeni nepravdami.”]

M:
“Takze dneska nenatacime?”

STB-J:
“Nenatacime.”

M:
“Aby melo nejakej smysl zit, jeden musi verit, doufat a snit. Verit, ze komunismus padne, doufat, ze se toho dozije a snit o tom, jak to bude pekne, svobodne dychat a rikat pravdu, ktera neni oficialne vnimana jako provokace.”

STB-J (s usmevem):
“Toho se my nedozijeme.”
[Prestoze pouzil pluralu, zacal jsem si pripadat jak Fucik... :)]

M:
“Mozna nedozijeme, ale vira, doufani a sneni nam udrzuji moralku a podporuji myslenku, ze zivot neni uplne zbytecny.”

STB-J (s usmevem):
“I s rozbitou drzkou?”

M:
“Myslim, ze je lepsi verit, doufat, snit a ryt drzkou v zemi, nez pravy opak s saty z Tuzexu.”

STB-J (smejici se temer nahlas):
“Nestras me, Mirku, kdyby tomuhle omylem verilo vic lidi, tak by jsme se toho mohli dozit! A vis co by se pak stalo? Napred by lidi vsechno rozkradli. A pak by se casem vratili k nejake podobne forme komunismu, mozna trochu vic polidstene, nez mame ted! Probud se! [S ironickym podtonem:] Vzpominas? 'Aby melo nejakej smysl zit, jeden musi verit, doufat a snit!' A vetsina tady veri, ze jim ta pristi lez projde, doufaji, ze ten pristi podvod bude uspesnejsi nez ten predchozi a sni o tom, kolik si nakradou!”

Chtel, abych mu rikal Jožo nebo Joža (pravdepodobne ne prave jmeno), byl puvodem Slovak, avsak mluvil prefektni cestinou. A kdyz tak pozoruji, co se deje v CR v poslednich 20-ti letech a ted navic slysim profesora Horejsiho a nektere jine komunismus-obhajujici diskutery, tak si skoro zacinam myslet, ze Jožovo prave jmeno bylo mozna neco jako Mohamed...
21. 11. 2008 | 19:03

Mirek napsal(a):

Jirko, (DRUHA CAST)

tento rozhovor se opravdu odehral v roce 1980. A i kdyz pouhou cirou nahodou, nektere kratsi vety by zde dokonce i mohly byt vysloveny temer “verbatim,” vetsina pouze odrazi hlavni sentiment ruznych konverzaci s Jožou, sentiment, ktery byl vzdy prakticky identicky. Pochopitelne presne formulace jsem pokazde ihned zapomel, avsak “Fucikovska nalada” techto diskusi se da dost tezko zapomenout, stejne tak jako Jožovo proroctvi o rozkradeni CR (ktere se do urcite miry opravdu odehralo) a o snahach (po moznem padu komunismu) “opticky zneskodnit” nebezpeci komunismu (temi, kterym se za komunismu dobre darilo – viz tento blog) a znovu jej uvest (ve “zmodernizovane” podobe – viz napr. Paroubek/Horejsi: “Zvyknete si na komunisty!”) jako legitimni soucast vlady v CR, proroctvi, ktere v ruzne forme Jožo opakoval pri nasich konverzacich pred vic nez ctvrt stoletim...

Souhrne, hlavni Jožova “take-way message” byla “NEMA CENU BOJOVAT, BUDE TO VZDYCKY STEJNE!” Typicky, tyto konverzace koncily tim, ze mi Jožo popsal vsechny mozne paragrafy, ktere by se proti mne za moje “hudebni snahy” daly lehce pouzit, a take by byly pouzity, kdyby si nekdo dulezity nemyslel*, ze jsem pouze neskodny, psychiatricky postizeny (= nezodpovedny za svoje ciny) vtipalek, ktery si ze vseho dela jen legraci, ale o zadny skutecny prevrat mu nejde. *Vysvetleni tohoto Jožova vyroku je v 19.11.2008 09:13:58.

O tom, ze nema cenu tvrde bojovat proti “komunistickemu stylu mysleni” me Jožo nepresvedcil, a obavam se, ze tento blog je toho dukazem. :) Nicmene s tou “legraci” mel Jožo stoprocentni pravdu. :) A s tim “prevratem” to bylo tez stoprocentni – jenomze NEPRAVDIVĚ... :)

P.S. Nutno tez zduraznit, ze ani nejdivocejsi, nejsilenejsi a nejnepravdepodobnejsi Jožovy a moje sny v roce 1980 neobsahovaly byť i pouhy naznak Sametove revoluce o 9 let pozdeji...
21. 11. 2008 | 19:07

oranžový napsal(a):

Tak jsem tu znovu a BOHUŽEL vám musím

vyjevit pravou pravdu mé polit. orientace.

Pane Hořejší , Vy jako jediný jste mě

PŘESVĚDČIL !

Už mi to ,, docvaklo ,, stejně jako Vám :-)
Stačilo mi k tomu jediné - sledovat dnes
v 19.00 na ČT.1 - hlavní zprávy :-(

A co vy ostatní ??? Viděli jste to taky ??

Tak to byla klobása , par-excelence !
Na otázku : CO s JANOVEM ... odpovídali :
pan nejvyšší Čun-ek , prohlásil toto :
,, Však co ? Vždyť žijeme ve svobodné zemi
a tak si přece každý může cestovat ...kam se mu zlíbí.
Dalším bonbonkem bylo oficiální sdělení
mistra dřevorubeckého ..nejvyššího z ODS :
,,Celé to monitorujeme a máme celou situaci POD kontrolou .....
Co tomu říkáte pane HOŘEJŠÍ ...?
To je ale ,, VLÁĎA,, ... co ?

Socíálísti a komunisté ... ZPOZORNĚTE !

Čili - dnešní vyjádření,, Vláďových ,,špiček .... vyznělo a znamenalo toto :

Ču - něk : Mě je celkem fuk , co se tu děje
a když se na to nechceš dívat ... kup si
leteničku a běž se proletět.

Dřevorubcovo motto dne :
Tak koukáme na to z vokna ...ale jinak to
máme pod KONTROLOU :-)

Aha - aha - už je mi to jasné :
Kluci jsou prostě netečně líní a možná jim je jedno , jestli venku svítí sluníčko a
nebo jestli venku zrovna pofukuje a padají
..třeba trakaře !
Tak pane Hořejší - teď přichází řada na Vás

No jasně - už to mám :-)
Nějak jsem se nikde nedočetl a nebo
nedozvěděl "
Jak by takovou situaci řešil pan Hořejší a
nebo jeho přítel pan / řekněme ...
pes Filipes /

Tak teď ?
Nebo mám ještě chvíly počkat ?

Tak za PRVÉ :
Ti pánové tam ve vodách Vláďových , by měli
začít pumpovat z lodi VODU.

A za DRUHÉ :

By neměli mít možnost ŘEŠIT podobné události podobní :
Holejší ... a psíci Filipsíci :-)

Vždyť přece každý ví , že ti hořejší ..
také jen přihlíželi a kontrolovali pouze
ze svých oken obydlí a že ti Filipsové ..
dokonce odmontovali již před léty kolečka
onomu věčnětrvajícímu DÍVADLU , aby i jim
neuniklo něco z toho děje a aby to měli tak
lépe pod kontrolou !!!

Tak teď už to CHÁPETE můj milí pane
Shořejší ? :-)
21. 11. 2008 | 20:23

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Grossling.

Jsem pocitacovy samouk a tak me mnoho veci musi byt vysvetleno polopaticky.
Nevim jak mam najednou zmacknout =ALT+139 ?

Co se tyce tech reakci z nichz nektere pouzivaji nevybirave vyrazy?
Nestudoval jsem psychologii, ale v zivote jsem ji potreboval, tak jsem si musel "vystudovat" a vytvorit svoji znalost.

Jsou lide, kteri maji co rici, ale v zivote, pokud chteli, aby je nekdo poslouchal, tak museli pouzivat jen "tvrdy" jazyk!
Zvyk je zelezna kosile!

Myslim, ze mnoho z nas nema problem rozlisit kdo ma co rici a kdo nema a z toho potom vybirat co cist a co ne.
V cem to je "zabalene" uz neni dulezite.

Myslim, ze tento clanek uz pretahl svoji kapacitu, protoze tech reakci je zde hodne a dlouho to trva to "odrolovat".
Osobne se presouvam na dalsi clanek pana profesora.
21. 11. 2008 | 20:23

bigjirka napsal(a):

Dobrý, Mirku!
21. 11. 2008 | 20:28

oranžový napsal(a):

Pane Hořejší ...

Normálně píšu rychleji než myslím...

Ale pro Vás jsem udělal výjimku ...

Nejdříve jsem myslel a až potom jsem se dal do psaní .
To jen k vůli Vám ...

Abyste to pochopil svojí řečí.

Mějte se .
21. 11. 2008 | 20:35

bigjirka napsal(a):

Zdravím VK :-)))))))))))
současně držet Alt a vyťukat normálně postupně 139
asi takhle: ő
21. 11. 2008 | 20:36

oranžový napsal(a):

Malá otázka pro VŠECHNY rasisty :

Jestlipak víte , zakuklenci i bez kápí ..

Kterýpak KSICHT ..spatřil světlo SVĚTA

jako P R V N Í ..??????

byl ten ksicht BÍLÝ nebo ČERNÝ ..???

Nevíte ... co ?

Tak jak potom můžete do SVĚTA troubit ...

že jste to VY ..BÍLÍ ...?
Vy BÍLÍ .. co se nad boha vyvyšujete !!!
Vy BÍLÍ .. co tvrdíte , že jste nad ..
ČERNÉ ...????

Víte KULOVÉ ... zakuklenci i bez kápí..

KULOVÉ !

pane POCESTNÝ ..chybíte mi .
21. 11. 2008 | 20:48

oranžový napsal(a):

Tak už víte ? o čem jste mě - nemusel

přesvědčovat ?

Přesvědčil jsem alespoň já Vás ?
21. 11. 2008 | 20:52

Ivan Sommer napsal(a):

bigjirka

Vražednost komunistů neznala mezí, nejenže jí padli za oběť žijících lidí, komunisté vyhlazovali i ty ještě nenarozené. Takový je závěr výzkumu ostravských lékař. Země se zachvěla nad takovou otrslostí.

Ta objektivní realita je neúprosná, ani Vy jí neuniknete, jakkoli Vám uniká její podstata bez ohledu na výsledek BW.

Yes it would, if it could, it surely would.
21. 11. 2008 | 20:55

oranžový napsal(a):

Přesvědčil jsem alespoň já Vás ..?

pane HOŘEJŠÍ... ?

ŽE je to CELÉ jinak - než jste schopen vnímat
a tak už můžete projednou ,,vyvrhnout ,,
z komory své ... ten KSČ knedlík ...
co Vám dříve tolik chutnal ???
21. 11. 2008 | 21:07

bigjirka napsal(a):

Ivane Sommere, já jsem svinskost komunismu nikde nezpochybňoval

oranžový, mě je to jedno, jako měl kdo barvu, to neřeším. jako palivec. sedni si, vypi pivo, kecej si co chceš, hlavně zaplať
21. 11. 2008 | 21:16

PatientO.T. napsal(a):

2 VK-CAN:
Najeďte, pane, kursorem ke jménu grőssling, zmáčkněte "levou myš" a přejeďte přes grősslinga, který se vám zabarví modře. Zmáčkněte zároveň klávesy Ctrl a C. Až budete chtít napsat "grőssling" zmáčkněte zároveň Ctrl a V... ;-) Zdravím VK-CAN i grősslinga! (Nejsem na kopírování odborník, našel byste tu jiné borce, kteří na pouhém užívání tří kláves založili své hlučné působení na zdejších blozích, ale snad vám má rada bude k užitku).
21. 11. 2008 | 22:07

VK-Can napsal(a):

Pro bigjirku.
Bohuzel to nepracuje.
Drzim alt a jakmile kliknu na 1 tak me skocila cela debata zpatky na zacatek! 2x za sebou!
Pro PatientO.T.
Diky za tip. Copy a Paste . Pracuje perfekt!
22. 11. 2008 | 02:47

oranžový napsal(a):

Vážení a milí SPOLUOBČANÉ .

Chcete BÝT lepšími LIDMI ?
Chcete poznat PRAVDU-PRAVDU a nic než
P R A V D U ???

Odpovězte mi na tyto 2. otázky :

1 . myslíte rychleji , než píšete ?

a Proč ?

2. píšete rychleji než myslíte ?

a Proč ?

Pokud dokážete vybrat správně .....
a také následně dokážete zdůvodnit
proč jste se tak rozhodli .....

v tom okamžiku jste POZNALI :

PRAVDU-PRAVDU a nic než

P R A V D U

PS: spoléhám se zejména na :
Ivana Hochmana , Mirka , bigjirku ,VK-Cana
pana POCESTNÉHO ... a další moudré a dobré
přátele.

Tak se nebojte a zkuste to.
22. 11. 2008 | 08:19

grőssling napsal(a):

Moc Vás zdravím pane VK-CAN, také jsem PC samouk, nevracel bych se k ő, ale možná Vám pomůže pro příště obecnější informace o tzv. ASCII tabulce ( zkuste vygooglovat její popis a zobrazení ), kde je uvedeno 255 znaků. Z nich každý má přiřazeno číslo ( například ő má pořadové číslo 139 tabulky, @, zavináč má 64, trochu speciálně se píše znak pro EURO jako ALT+CTRL+E ). Tak pokud pak někdy chcete napsat rychle některý z potřebných znaků stisknete klávesu levý ALT, podržíte ji a poté na číselné klávesnici vypíšete číslo daného znaku z ASCII tabulky . Požadovaný znak by se měl zobrazit.
22. 11. 2008 | 10:15

bigjirka napsal(a):

tedy drží se levý alt a číslo se normálně vypíše na numerické klávesnici

euro se drží levý alt a ctrl a napíše se e. nevím, jestli to funguje v Americe.
22. 11. 2008 | 12:01

bigjirka napsal(a):

oranžový, myslím, že myslím... :-) rychleji než píšu. Obávám se, že v mém psaní jsou občas dírky, jak některá myšlenka profrčí a psaní jí jen tak přišlápne ocásek. Jako bylo to věšení za koule, co se tak nelíbilo multinickovi, tolik, že vstoupil na vratkou půdu cizích termitů... Já jsem se k tomu vrátil a fakt nevím, co jsem tím myslel, kdo že měl koho věšet za koule. Jen takový otisk přišlápnutého ocásku myšlénky rychlé :-/....
22. 11. 2008 | 12:18

oranžový napsal(a):

Tak Vážení a milí

SPOLUOBČANÉ

Vidím , že je to pro mnohé z Vás obtížné.
Přitom, správně si vybrat z dvou daných otázek a správně zvolit jednu z nich ...

následně také vysvětlit - proč jsem zvolil tu či onu ......... a ....
poznat tak PRAVDU-PRAVDU a nic než PRAVDU
... a stát se tak zároveň ....
:-) LEPŠÍM ČLOVĚKEM :-)

znamená :

otázka č 1. ... zněla:
"Myslíte rychleji , než píšete ???"
odpověď:
No , samozřejmě - vždyť tak to přece dělá
každý. Nejlépe je to znát při psaní např.
esemesek , kdy tedy zcela jednoznačně..
nejdříve přemýšlíme co napíšeme ...
a potom své připravené myšlenky přeneseme
s pomocí písmenek v něco, co nazýváme ..
jednoduše : text ,zpráva ,informace atd.

Tak to je celkem běžná praxe , s kterou
se dnes a denně setkáváme .....
To ovšem ale JEŠTĚ neznamená ....
že jsme poznali PRAVDU-PRAVDU a nic než
P RA V D U .....
a už vůbec to neznamená , že jsme se stali
tak LEPŠÍMI LIDMI

otízka č 2. ...zněla:
"Píšete rychleji než myslíte ???"
odpověď:
A teď přijde ta SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ :-)

ANO - zcela JEDNOZNAČNĚ !!!
Proč?
Jelikož píšu RYCHLEJI než MYSLÍM ....
píšu tak jen samou PRAVDU-PRAVDU a nic než
P R A V D U ....
protože nemám tak čas na přemýšlení a
časový prostor pro to, abych tu svatou
PRAVDU ... překroutil v :
polopravdu a nebo dokonce LEŽ.

Pokud jsem tedy schopen psát rychleji
než myslím ... znamená to , že:
Říkám pravdu a nic než pravdu ... a

stal jsem se tak

" L E P Š Í M Č L O V Ě K E M :-)

a to je celé ..... :-)

prostor na to ,


Vzhledem k tomu ,
22. 11. 2008 | 13:50

bigjirka napsal(a):

npor. Lukáš by řekl: Švejku, vy zase strašně blbnete!

Píšu pravdu, hlavně pak tady - píšu to, co považuju za pravdu, protože jinak by pro mne nemělo smysl tu něco psát. Nesnažím se, aby ruka byla hlavy rychlejší, nebylo by to pravdivější ale bezmyšlenkovité. Tak to vidím já. Ale nezklamal jsi mne. Je s Tebou legrace jak s klubíčkem.
22. 11. 2008 | 15:05

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane grőssling .

Nase (kanadska) klavesnice je trochu jina, tak ta cisla nepracuji, ale pracuje vyborne Copy a Paste, coz me poradil pan PatientO.T.
Nevim, proc me to nenapadlo drive.
Mohu treba si prehodit na ceskou klavesnici, ale mnoho toho nenapisi, protoze to tu klavesnici uplne prehazi, tak to pouzivam jen vyjimecne v nekterych slovech, kdy ten hacek nebo carka je dulezita a zase prehodim zpet na normalni.

Jinak diky za rady a tipy Vam, bigjirkovi a PatientO.T.
22. 11. 2008 | 15:28

bigjirka napsal(a):

Taky mi připadá trochu jako divnůstka, že jako největší nevýhodu komančárny (na 1. místě) pan profesor uvádí nedostatek hajzlpapíru.
22. 11. 2008 | 18:55

ferdusor napsal(a):

Je pro mne nepodstatné, zda-li a jak se nynější Komunisté podobají, či nikoliv, těm předešlým. Mně výsledky voleb rozesmutněly proto, že silně diskriminační Ideologie Levých lidí, postavená na Závisti a z principu nadřazující "šlechtu" nemohoucích nad ty, kteří mají potenciál tvořit, ještě ani po 20letech neměla možnost naši zjizvenou společnost řádně zahojit (coby výsledek poslední dekády její opětovné Socializace)a už jsou její šance opět zmařeny. Nejsem stoupencem žádných dogmatických stran a ideologií, tedy pochopitelně ani ODS, která si aktuálně může s jakýmikoliv Leváky jen a jen podat svoje špinavé ruce. Můj smutek nad stavem Čechů dokonce ani nemá co do činění s ekonomikou, která si jak ukázkově dokázalo ono bezvládí před 2lety stejně žije svým vlastním životem, závisejícím na spoustě vnějších okolností. Tím spíše, že se svět každým dnem změnšuje. Můj smutek pramení čistě z absence kultury Úcty k Prosperitě, krátké paměti, počtu a naivitě našich mentálně méně zdatných a Zrůdnosti těch, kteří jich využívají :-(
26. 11. 2008 | 06:20

pgjed napsal(a):

To Vaclav Hořejší 21.11.2008 15:36:00 :

Jsem rozlítaný a mám málo času, tak se k odpovědi dostávám teprve nyní. Myslím si, že se opravdu v celé řadě věcí mýlíte.

Husákovský režim vpodstatě není s čím srovnávat, protože hnědá totalita tímto stádiem poslední fáze celkového úpadku nikdy neprošla. Nicméně ve srovnatelném období používaly obě totality koncentráky úplně stejně. Pravda, bolševici bez plynových komor, ale je to polehčující okolnost?

Nemyslím si, že boj za odstranění komunistů ze současné politické scény je odvádění pozornosti od něčeho důležitějšího. Náš polistopadový vývoj má své vážné vady. Jsou dvě skupiny těchto vad. Tu první bych označil jako potíže růstu. Mám na mysli korupci, rozkrádání prapodivné policejní a soudní praktiky, něktreré asociální projevy, arogance některých politiků a nestoudnost většiny sdělovacích prostředků... Řešit se budou postupně a jejich řešení je otázkou postupné dlouhodobé proměny společenského klimatu.
Druhou skupinou jsou vady systémové. A zde je v první řadě ponechání dalšímu volnému vývoji, uvnitř demokratického systému, politického uskupení založeného na úsilí o likvidaci demokracie kdykoliv se k tomu naskytne příležitost. Myslím si že je to ještě nebezpečnější než jiné systémové vady jako je vznik a působení mafií, útok na rodinu jako společenskou instituci... Je to jako ponechat uvnitř organizmu nádor v prvním vývojovém stádiu a chlácholit se, že na to, aby někdy metastázoval je příliš malý. slabý a bezvýznamný.

Nevidět pak kvalitativní skok, kterým se staly tyto krajské volby, považuji za zpozdilé. Při plném vědomí, že drtivá většina hlasů pro levici, byly protestní hlasy středních vrstev. Vím ale bezpečně, že ještě před cca 10. až 12 lety by se na většině zastupitelstev dohodly demokratické strany na duhových koalicích bez komunistů. Dnes? Socdem ve své hysterické snaze vytřít všem zrak, umožnila, že komunisti mají ve všech krajích vliv rozhodujícího jazýčku na vahách. V cca 5. pak jsou přímo v koalici se socdem., nebo jsou garanty spokojeného vládnutí socdem. A kraje nejsou jenom dotace na čovky a na kulturu. Je to silný a vlivný mocenský nástroj. Když si uvědomím, jací komunisti tam zasedli a dostali přímý podíl na moci , polévá mě studený pot. A obávám se, při plném respektu k právu kohokoliv na vlastní názor, že se mýlím významně méně, než vy.
27. 11. 2008 | 19:43

vaclavhorejsi napsal(a):

pgjed:

No vidite, ja zase myslim, ze se vice mylite Vy...

..
28. 11. 2008 | 10:38

pgjed napsal(a):

Vše plyne. Ukáže čas.
01. 12. 2008 | 08:26

bigjirka napsal(a):

pane profesore, Váš omyl je nebezpečnější. mýlíme-li se my, nemůže se stát nic horšího, než že rudé mordy dostanou stop stav. mýlíte-li se Vy, mohou se dostat nahoru a zas nás vydusit. v managementu rizik je nutno nejen rizika mechanicky "čárkovat", ale hodnotit výši rizika. riziko totalitního uchopené moci je o mnoho řádů vyšší, než riziko, že korýtka jedné sviňské partaje budou limitována. a to včetně uvážení nejen nebezpečnosti, ale i pravděpodobnosti výskytu toho jevu.
01. 12. 2008 | 15:05

pgjed napsal(a):

To bigjirka:

Až tak na hranu jsem to přímo nechtěl postavit, ale máte pane kolego naprostou pravdu. Ostatně špatné krizové řízení nás opakovaně dostalo do pěkně úzké slepé uličky. A vždy mu předcházel poněkud lehkovážný přístup k realitě, jakoby z oka vypadlý tomu páně profesorovu. Stará pravda. Kdo se nepoučí z vlastní historie, je odsouzen prožít si ji znovu. Opakování matka moudrosti.

Z jiného soudku:
Včera jsem si z novin vystřihoval Haškovy nesmyslné sliby. Budu mu je občas chodit připomínat na krajské zastupitelstvo. Zřejmě začnu tím, jak hodlá nahradit hmotnou újmu těm občanům kraje, kteří nemají možnost využít dobrodiní krajem refundovaných poplatků, neb nemají v dosahu žádné krajské nemocnice. Je to odhadem 0,5 mil. obyvatel kraje.
01. 12. 2008 | 17:03

Ivan Sommer napsal(a):

pgjed.

Nějak jste se zamotal.

Regulační poplatky byly Julínkem a spol. označovány jako symbolické a nicotné. Pak mohou občanům, kteří je nedostanou od kraje zpět, způsobit jen symbolickou nebo nicotnou újmu.

Nebo nám někdo věšel bulíka na nos se symbolismem ?
01. 12. 2008 | 23:38

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane oranzovy.

Prehledl jsem Vasi "zadost", za coz se omlouvam.
Myslim, ze tento clanek uz je v minulosti a zadne aktivity se zde nekonaji.
Tak na shledanou na jinem clanku, protoze
Vas nezvykly styl se neda prehlednout. Budu se tesit.
03. 12. 2008 | 11:21

Vladimír napsal(a):

"- Jsem bezvýhradným stoupencem standardní evropské demokracie, širokých občanských práv a svobod, občanské společnosti a sociálně-tržního ekonomického systému."

Něco podobného říkal i soudruh Gottwald, než se dostal k moci. Vy, bolševici, se prostě nezměníte.
10. 12. 2008 | 11:06

John Cuckoo napsal(a):

Nedavno vysilali v TV cast valecneho projevu E.Moravce, kde krasne hovoril o socializmu, socialnim statu a zlych zamestnavatelich. Kdyby jej nekdo precetl na vhodnem shromazdeni, sklidil by potlesk asi jako ten americky profesor, co precetl na shromazdeni levicovych studentu projev dr.Goebelse.
16. 03. 2009 | 01:20

Jano (česky: Honza) napsal(a):

Děkuji, pane profesore, za rozumný názor.

Strašák pod jménem „komunistické nebezpečí“ přestává fungovat, protože se jej bojí čím dál tím víc pouze ti, kterým jde až v první řadě ...

... lidé většinou asi chápou, možná i jen v podvědomí (a bez ohledu na intenzivní "masáž" současnou propagandou), že komunismus jako hnutí vzniklo z objektivních důvodů a ty důvody nepominuly (marné snažení tvrdit opak, když realita ... ).
Komické jsou proto snahy o jeho "likvidaci", bez ohledu na to, zda jsem příznivce či odpůrce ...
Vzhledem k tomuto faktu jsem spíše příznivce.
Ale nemám rád kataklyzmata ani "reevoluční" zvraty, protože přímo nic nevyřeší, naopak, spíše nadělají více škody. A k moci se dosatnou vždy jedinci stejného druhu (kterým jsou celkové škody lhostejné, hlavně že oni si přijdou "na své") ... a "opět je zaděláno ..." .

Proto bych si přál, aby to pochopili zavilí antikomunisté ale hlavně jejich příznivci. Moc "zničit komunismus" je a vždycky byla totiž v jejich rukou. Mohli zabránit tomu, aby vznikl.
Konečně "jej" porazili, skoro zničili (opravdu?).
ALE kdo řekne "A" měl by být schopen i udělat "B" (a na to již pan Havel neměl ... nebo nebyl tím hlavním ??? ....).

Bohužel se zdá, že opět nic nepochopili ve své bohorovné víře ve svoji všemocnost ....
...jen dál přesvědčují "ty pitomce", že mají makat proto, aby si někdo mohl pořídit svůj vlastní státeček ... že je to přirozené ...
Udržovat "ulici" pokud možno v co největší nevědomosti (k čemu vzdělání, když jej často nemají ani mocní ....? ... ) protože přece ŠKOLA JE INVESTICE a kdo nemá ...
Na těch "existencích" přece vůbec nezáleží, a už vůbec ne aby se "někdo z mocných" zabýval jejich názory ... stačí najmout nějakou americkou firmu a utratit mizerný zlomek z kontraktu ...

Pak se ale nedivte ...
25. 03. 2009 | 10:03

Weigl napsal(a):

Milý soudruhu Jardo! Nacïsmus a komunismus
jedno jsou,Němci říkají Nazismus und Kommu-
nismus sind Zwillinge!
To jenom Václav Klaus, od mládí vyrůstající
v komunistické rodině, a tím pádem bolševis-
mem "durch prorostlý", jakkoli bude tvrdit,
že je demokrat, že to nelze srovnávat! Velmi
tím "vyhovuje" neobolševikům v Kremlu, kteří
se nemohou a nemohou, opravdu, smířit s tím,
že se "tábor míru a socialismu doslova roze-
sral!
03. 07. 2009 | 18:42

Weigl napsal(a):

K tomu poznámka:Tradovalo se mezi našimi známými, že těsně předtím, než většinu
našeho území "osvobodila" statečná Rudá
armáda, do 21. června 1941, kdy SSSR Hitler
porušil Pakt o neútočení mezi SSSR a nacis-
tickým Německem, podpepsaný v Moskvě dne
23. srpna 1939, týden před l.9.1939 vypuk-
nutí 2. svět. války - Molotovem a Ribben
tropem, tedy -spojenec Wehrmacht! v protek-
torátním rozhlasu vystoupil jakýsi novinář, )
kolaborant, a řekl, aby si Češi nedělali
iluze o Sovětech - a vypočítával, jak budou jednat s "osvobozenými" národy
v Evropě!
A just - eufórie ze svobody, ale asovětské, pak následoval únor 1948, vraž-
ždy nekomunistů a lidí, kteří i když ekolaborovali as nacisty, byli označeniza
spolupracovníky Němců, byli souzeni, popravováni komunistickými bonzy, kteří
předtím spopuúracovali s nacisty!
Copka asi dělala rodina Václava Klause?
Podezřelé je, jak Klaus "úzce" spolupracuje s neobolševiky - ostatní je
známo, jak Klaus, Všeználek, jedná...!
03. 07. 2009 | 18:55

Milan napsal(a):

jak vejit do diskuze?
05. 11. 2014 | 08:48

Milan napsal(a):

jak vejit do diskuze?
05. 11. 2014 | 08:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy