Pan prezident je velkou nadějí pro celý svět!

27. 02. 2009 | 19:49
Přečteno 24692 krát
Titulek mého článku se samozřejmě netýká českého, nýbrž amerického prezidenta.
Jeho zvolení (ve které jsem se vůbec neodvažoval doufat) mě neobyčejně potěšilo a jeho první kroky, zvláště v zahraničně-politické oblasti, taktéž.


Mezi tyto potěšující a nadějné záměry Baracka Husseina Obamy podle mého názoru patří:

1) V první řadě – vrátit se k respektování mezinárodních smluv, konzultovat intenzivně se spojenci, posílit roli OSN a opustit doktrínu „preventivních úderů“, která pošlapává mezinárodní právo.

2) Vyjednat s Ruskem neslýchané snížení jaderného potenciálu (na tisíc hlavic na každé straně – což by samozřejmě pořád ještě mnohonásobně stačilo ke zničení celé Země...) a pokud možno přátelsky spolupracovat s touto zemí.

3) Zastavit nebo odložit problematické a nefunkční vojenské projekty včetně toho, jehož součástí by měl být brdský radar.

4) Zahájit přímá jednání s dosud až absurdně démonizovaným Íránem.

5) Stáhnout americká vojska v poměrně krátké době z Iráku.

6) Zásadně změnit dosavadní neúčinnou a kontraproduktivní politiku blokády vůči Kubě.

Prezident a jeho vláda budou mít samozřejmě situaci velice ztíženou tím, že se v první řadě budou muset snažit vyřešit současné ekonomické problémy.

Musím se přiznat, že sleduji s určitou škodolibostí nervózní a rozpačité reakce mnohých našich politiků a komentátorů, kteří byli dosud oddanými podporovateli předchozího amerického prezidenta a jeho katastrofální politiky. Připomínají mi tak trochu československé komunisty poté, kdy se v SSSR dostal k moci M.Gorbačov. Náhle ztratili svoji spolehlivou oporu a nevěděli, jak se zachovat – vždyť přece najednou nemohli být „antisovětští“!
Je vskutku komické sledovat, jak nyní čeští bushovci žadoní, aby se projekt brdského radaru neopouštěl – vždyť do něj investovali tolik svého politického kapitálu...

Řada mých „pravicových“ (a současně více či méně rasistických) známých se netají svým zklamáním a je na nich vidět, jak moc by si přáli, aby se Obamovi nedařilo.
Prostě – karta se najednou obrátila: ti, kteří označovali kritiky Bushovy politiky za „antiamerické“, se najednou dostávají do podobné situace sami.
A ti dosavadní kritici americké politiky (včetně mě) najednou s úlevou zase drží Americe palce. To jsou ale paradoxy, jak by řekl klasik...
Mimochodem – docela bych rád věděl, co si o Obamovi myslí onen klasik, který v uplynulých letech celkem jednoznačně (a v naprostém rozporu se svými předlistopadovými postoji) podporoval Bushovu politiku.

Je ale dobře, že se mezi našimi politiky našel alespoň jeden, který napsal pozoruhodný článek o některých nových aspektech americké politiky. Je to ministr Ondřej Liška, který např. o onom démonizovaném Íránu velmi správně říká:

„Pokud jsem nabádal ke snaze nazírat problémy očima protistrany, vidí iránské oči zhruba toto: historii vlastní země plnou invazí a vměšování cizími silami (Británie, Rusko, USA aj.), Američany připravený převrat demokraticky zvoleného iránského premiéra v roce 1953 za účelem získání kontroly nad ropným bohatstvím země, Američany od té doby podporovanou šáhovu despotickou vládu a v 80. letech Američany podporovanou invazi Iráku do Iránu. Iránské oči vidí svoji zemi téměř ze všech světových stran obklopenou armádou státu, který posledních 50 let zasahuje do iránské suverenity a otevřeně mluví o „vojenské možnosti“ řešení iránské nukleární otázky. Iránci vidí sami sebe v klínu nukleárních mocností (Izrael, Indie, Pákistán nebo Rusko) a cítí se znevýhodněni. Iránský pohled na věc by se neměl podceňovat a možná v mnohém napoví, proč Irán pravděpodobně usiluje o získání jaderné zbraně jako odstrašujícího prostředku. Iránskou perspektivu je nutné zohlednit, pokud se máme vyhnout nekontrolované nebo selektivní nukleární proliferaci.

Současně bychom si měli uvědomit, že Ahmadínežád není skutečným vládcem Iránu, jakkoli jsou jeho politické výroky hrozivé. Irán je podle blízkovýchodního měřítka demokratickým státem se složitým, ale nikoli čistě autoritářským politickým systémem. Vyhrožování vojenskou intervencí nebo démonizace této země nikam nevedou, naopak posilují vnitropolitické postavení iránského prezidenta. Začarovaný kruh animozit mezi USA a Iránem se musí přetrhnout. V tomto směru přináší Obamova administrativa také příslib opatrné změny. Právě důraz na světové jaderné odzbrojování (kterého by Obama mohl za pomoci Ruska dosáhnout při obětování protiraketové obrany) a ochota k novému začátku v iránsko-amerických vztazích, by iránským jestřábům sebrala výmluvu o dvojitém metru (indický a izraelský nukleární program) a donutila ukázat karty.“


Doufám jen, že Obama nedopadne podobně, jako před šestačtyřiceti lety jiný nadějný a mladý americký prezident... Ten současný má zřejmě ještě větší ambice věci měnit, a tedy také zřejmě bude mít mnohem více nepřátel.
A krom toho má v očích mnoha ještě jednu zcela neodpustitelnou a doslova „očividnou“ vadu...

Takže doufám, že prezident Obama má nějakého hodně dobrého anděla (či raději rovnou archanděla) strážného, a těším se, co dokáže za rok, dva, tři.... osm let.

*********************************
Dodatek (děkuji p. Tupelovi za upozornění):

Zapomněl jsem na další velmi důležitou věc, kterou prezident Obama vlastně ohlásil jako první - likvidaci ostudného vězení na Guantánamu, spravedlivé a řádné civilní soudy s tam vězněnými "nepřátelskými bojovníky" a propuštění všech, kteří tam byli neoprávněně a bez řádného obvinění zadržováni.
Spravedlivého potrestání (např. v Haagu) těch, kteří jsou zodpovědni za (zlo)činy předchozí Bushovy (a Blairovy) administrativy proti mezinárodnímu i americkému právu, se ale asi dočkáme těžko...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pocestny napsal(a):

Matyáš
Já fakt chci bejt dneska hodnej:
V rovině "schvaluju / neschvaluju" to tam má málokdo, víte?

S tímhle chlapíkem piju pravidelně kafe u nás na rohu, s jinými se intoxikuju Vranacem, mám v Bělehradě kamarády, ale nikdo to nebere tak hystericky, jako vy.

Já daleko více slyším otázky typu: "Jak jsme se takhle "zajebali" (pro maznice; klasická jugohláška zní: "Radiš ili zajebavaš?")
Daleko více se řeši Slobo, daleko více slyším ve velmi negativním kontextu nejen jméno Allbright, Brooks (srpski buldozer), ale i Černomyrdin a Jelcin.

Současný názor mých vrstevníků v Bělehradu je takový, že pokaždé, když se do Srbska cpali Rusové, přišla pohroma.

Další názor je takový, že největší pohroma byl Slobo a Franjo, dva nejhorší pacholci Josipa Broze.

A nakonec bych dodal, že dle jejich výkladu je i jiná stance vůči Rusku - my je k ničemu nepotřebujeme, omi nás ano.
Oni Srbové také neválčili v druhé světové s Němci, kterým pomáhali Chorvati, ale s Chorvaty, kterým sekundovali Němci.

Oni sice na fotbale s Bosnou křičí: "Ubijte Turcima", ale přiznávají, že proti okupovanému Bělehradu byl "svobodný" Zagreb špinavou maďarskou dírou...

A co se týče českého flagelantství, mohu vás ujistit, že si nikdy nemysleli, že proti tomu zrovna my můžeme něco udělat.

Oni, pro vás překvapivě, nehledají viníka v okolí a nevymlouvají se na nepřišlou pomoc.

Tohle jsou ročníky, které si tím prošly od Slovinska 91 až po to bombardování, v mundůru a s kvérem, pane.

Jsou věci, které jeden nevygůgluje..
03. 03. 2009 | 09:26

KEva napsal(a):

Pane Hořejší,

napsal jste skvělý blog.Některé komentáře jsou pro mě jak z jiné planety (což i může být záměr), za sebe mohu říct, že patřím mezi ty naivní a hloupé, co je zvolení pana Obamy až dojalo a i kdyby jen symbolicky, nadějí určitě je. Hodlám si svou naivitu a hloupost v určitém slova smyslu ponechat.
Píší sem blogy mnozí naivní a hlupáci. Víte, jak je poznáte? Mají dlouhatánské a bouřlivé diskuse. Zajímavé je, kolik lidí je dnes ochotno ztrácet čas s naivkami a hlupáky. :-))
03. 03. 2009 | 09:28

Pocestny napsal(a):

Pepane ty jseš nenapravitelnej..

Jednak bys mohl bejt pyšnej, že do badatelova klubu "masových vrahů" byl přijat i Winston, to je pocta!
Za druhé bys mohl zvesela badateli odpovědět stejně žoviálně jako náš strýc:
"Válku jsem prožil ranní nudou na základně, odpoledním čajem s rukou pod sukní lejdy a v noci, když usnula, jsem se věnoval masakrování Němců.

Nikdo mně nikam neposílal, trpěl jsem nespavostí a létal dobrovolně a rád..."

ale nemůže, tak do toho bude zase tahat ty sudeťáky....

Pepane, netančete jako dáma, dejte pánovi direkt!

Pěkně pod bradičku....
zadejte si do youtube al quaida a dejte sem link na ty podřezávky, kterých se tito "usurpovaní zajatci" dopustili dříve, než se stali klienty "firmy"...

Taky doporučuju jedno videjko z Afghánu, jak na stadionu v Kábulu stahujou učitele zaživa z kůže...

Já mam dneska žaludek na vodě, tak absolutně nemám náladu se v tom hrabat...

PetrF
Víte, co je největší problém u těch Kajďáků?

To nejsou lidi. Člověk je bytost konající ve vědomí pudu sebezáchovy. Mudžahedín je biologický transportér min, naprogramovaný vrah, na tenhle druh zvířete se lidské zákony nevztahují, stejně jako se nevztahují na ty, kdo sestavili, napnili a provozovali holokaust židovský, arménský, na ty, kdo ve jménu armády v latinské Americe a ve jménu lidu v Evropě a Asii vraždili, mučili a usurpovali pro "blaho systému".

Lidem, kteří opovrhují lidskými pravidly, nelze poskytovat jejich ochranu těmito pravidly.
03. 03. 2009 | 09:50

bigjirka napsal(a):

Kamkoli se rusáci nasrali, byla to katastrofa. To netřeba řešit. Rusko byla, je a zdá se, že v dohledné době nepřestane být imperialistická velmoc. Hrající nacionalistickou, za bolševika falešnou internacistickou kartou. Oni prostě chtějí své maso, ať se to komu líbí nebo ne. V "Jugošce" nebyli černí a bílí, krky si tam podřezávali všichni. Vyhráli ti, co se vycukli dřív - Slovinci a pak Chorvati (staré Rakousko). Kosovo bylo bez diskusí srbské a podlehlo množení albánskomuslimské škodné. Ano, asi by se to tam bez vyhnání Srbů mydlilo. Takhle spolehlivě vyhrál agresor. Můžeme se gratulovat, máme v Evropě narkomafický stát. Už zbývá je jen živit a narkomafické peníze nechat rozkládat Evropu, po čase je dokonce vzít do EU. Bezva, už se na to těším.
03. 03. 2009 | 09:56

bigjirka napsal(a):

Pocestnej, dobrý a s poslední větou souhlas 100%, ta je esencí. Tady je právě slabé místo režimů svobody a demokracie, kde říct - tak dost, tady je hranice - tyhle švestičky jsou určeny jen pro ty, lteří je zalévají... nebo alespoň nerubají :-)
03. 03. 2009 | 10:00

Pepa Řepa napsal(a):

To PetrF
tak tedy také naposledy:
Přečetl jsem si odkazy.Nehodlám řešit, zda právní úprava z počátku novověku mohla řešit specifiký problém terorismu. Chápu i ochranu zadržených v normálních podmínkách.Válka s teroristy, kteří pocházejí z různých zemí, bezesporu specifická je.

Pozoruhodné je,k jakému závěru Vámi citovaný Igor Lukeš dochází:
----------------
Díky kauze Boumediene v. Bush je teď všechno zase na správné cestě; americký právní systém přestál vážnou krizi. Ještě nás ale čeká lahůdka nakonec. Vězni z Guantánama, včetně těch nejhorších, se teď asi dostanou před regulérní americké soudy. A ty budou možná muset prohlásit důkazy proti nim za nerelevantní, protože je žalobce získal nelegálně mučením. A tak výsledkem Bushova boje proti terorismu by mohl být záběr na to, jak se Chalid Šejk Mohamed, organizátor útoku z 11. září 2001, prochází na svobodě, zatímco do vězení putují ti, kdo podle rozkazu Bushe zadržované mučili. Dopustili se tím totiž federálního zločinu, který se trestá až smrtí.
Konec citace.
--------------
Jestli ke pro Vás stravitelná představa, že sice bude dostáno právnímu purismu a lidé jako Chalid Šejk Mohamed budou pobíhat volně po světě a připravovat nové atentáty, tak pro mne to přijatelná představa není.

Zvláště, když uvážím možnosti, jaké po obsazení výcvikových táborů byli.
Postřílet nebo soustředit a vyslýchat, odhalit vazby? Možná tomuto, sice nepříliš humánnímu přístupu vděčíte za to, že za osm let bylo atentátů tak málo a Vy můžete psát to, co píšete.

Obviňujete jiné a sám neustále podsouváte jiná témata a klasickým oslím můstkem se dostáváte k pejorativnímu označení právního systému "východní Evropy".

Pokud byste se zeptal, zda považuji právní systém v ČR za fungující, tak ihned prohlásím že NIKOLIV!!!!

Problém je v tom,že ze zcela jiných důvodů než Vy. To je jiný problém. Implementace prvků, kdy jsou nadřazována práva pachatele nad právy oběti, je mně přímo odporná.

Reagovat už nebudu, mějte se hezky.Snad se Vám nestane to, že Vaše dcera vyletí do vzduchu i s autobusem, který odpálil chlapík, kterého se před soudem nepodařilo z minulého atentátu usvědčit.
03. 03. 2009 | 10:09

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko!
No vidíš, napsals to pěkně a určitě nemusels kvůli svému pohledu na věc "gůglovat" ,jak tady furt někdo otravuje.

Dobrý den
03. 03. 2009 | 10:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jak to bylo?
Jo. Nekrmit! Nechválit!
03. 03. 2009 | 10:15

Ben napsal(a):

Ale Pepo Řepo, proč ne?
Když souhlas, tak proč mu to neříct? Taktéž nesouhlas. Ovšem slušně a ne útočně.
03. 03. 2009 | 10:25

PetrF napsal(a):

03.03.2009 09:50:59 Pocestny napsal(a):

"Lidem, kteří opovrhují lidskými pravidly, nelze poskytovat jejich ochranu těmito pravidly."

Co Vám zřejmě nedošlo, poutníče, že řeč se nevede o tom co udělat s teroristy, ale o tom jak se určí 'kdo je terorista'.
Hitler prý řekl "Já určuji kdo je Žid" a to až potom áz se mu podařilo tutu skupinu dehumanisovat. O co jde, je nedat lidem možnost zneužít moci, kterou jim lidé svěří. To je proč máme jisté zakony.

Petr
03. 03. 2009 | 10:53

bigjirka napsal(a):

Mdyž někdo chválí mě, tak to vůbec nevadí.. Musel bych se jinak pochválit sám, jako každé dobré zboží :-). Je samozřejmě otázkou, zda jde o názory, jasně a srozumitelně formulované nebo o snášení faktů (ne vždy opravdu faktických). A pak také Karlovy "karty". A taky kabát a košile. Protože do současné Evropy současný islám nepatří, ať si muezzini zpívají, co chtějí. A mimo Evropu probíhá boj a světe div se, já jsem na naší straně. Situace se nezmění, dokud se islám nezmění ze středověkého náboženskosociálního totalitního komplexu do role náboženství individua. Do té doby bude hrát dvojakou roli (náboženství, vyžadujícího náboženskou svobodu a zároveň ideologie, usilující o tvrdou hegemonii). Viz i výše např. Pepu.
03. 03. 2009 | 10:57

bigjirka napsal(a):

Petře, kdo vypadá jako kachna, chodí jako kachna a křičí jako kachna, je kachna. Člověk chycený v táboře teroristů je terorista. Tam nevidím sebemenší problém. Údajně se na Guantanamo mělo dostat také několik lidí porůznu zadržených po světě a snad i unesených z jiných zemí a tam už bych problém viděl. Někdo údajně tam snad měl být opravdu omylem.
03. 03. 2009 | 11:01

bigjirka napsal(a):

A Hitlera s Židy - to srovnáváte opravdu nesrovnatelné. Nacistický režim - to byl teroristický útok na Židy. Boj se světovým terorismem je trošičku opačný.
03. 03. 2009 | 11:04

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

"Since October 7, 2001, 775 detainees have been brought to Guantánamo. Of these, approximately 420 have been released without charge. As of May 2008, approximately 270 detainees remain.
More than a fifth are cleared for release but must nevertheless remain indefinitely because countries are reluctant to accept them.

Of those still incarcerated, U.S. officials said they intend to eventually put 60 to 80 on trial and free the rest."

To asi jasne ukazuje, kolik z tech dlouhodobe veznenych byli opravdovi potencialni vazni zlocinci (a jeste uvidime, kolik z tech 10%, kteri se mozna dostanou pred soud, bude regulerne odsouzeno, bez pouziti "dukazu" ziskanych mucenim).
Nebo myslite, ze ty propustene nechali bezet presto, ze to byli nebezpeci teroriste, z dobroty srdce a prehnaneho humanismu?

..
03. 03. 2009 | 11:36

buldatra napsal(a):

to PetrF:

Vaše výroky jsou pro vesničana málo povzbudivé.
Dočetl jsem se například:
Ve Východní Evropě jsou stále lidé, kteři neví co se míní slovy 'rule of law' -- tedy česky, co to je právní stát.

Na západě je to jinak? Jak vidím, je tam i spousta brouků Pytlíků a také těch, kteří rádi slevují ze svých výroků.
Stejné kategorie najdeme i v Evropě Střední. Jen s tím rozdílem, že odtud je lépe vidět na obě strany. A tak proč si nevybrat od každého něco?

Východoevropan si třeba myslí, že, právní stát je ideální potud, pokud není konfrontován s něčím, na co právně nedosáhne. A pokud je to něco nedosažitelné a ještě navíc inteligentní, slabin právního státu znalé, pokud to něco koná cílevědomě tak, že účel světí prostředky a má to prostředky pro svůj účel, postrádá to jakoukoliv náklonnost k lidem jinak myslícím, věřícím a žijícím, než ono samo, pak je právní stát i se svým právem víte kde?

Nejedna civilizace dojela na to, že si neuvědomila jisté rozdíly v tom, co za právní považuje ona a co její protivník. Protivník se třeba cítí oprávněn svým vlastním způsobem a ze svých vlastních důvodů. Právní stát se vším, co to znamená, je mu ukradený.

Dokonalost právních států podtrhuje fakt, že nelze jasně určit, kdo je a kdo není terorista. Kdo je a není protivník. Zvláště pak v době, kdy byla terorismu vyhlášená válka. Kdo proti těm neurčitým teroristům vlastně bojuje? Že by brouci Pytlíci?

Všechno to si mohou klidně myslet lidé ve Východní Evropě. Asi by bylo na čase, abyste jim vysvětlil, co se tedy vlastně míní slovy „rule of law“.
03. 03. 2009 | 11:42

Pocestny napsal(a):

Jesuslovesme!

PetrF
Chtělo by to klíč k určování teroristů, nejlépe od Ušáka...
..taky Kapesní atlas od Bertíka Piláta by bodl, aby si jeden nedal do košíku nějaký svinstvo....
Milý Petře, mudžahedín se neurčuje, nýbrž rychle zaměří a...no dříve než to udělá on.

Bohužel, my krvelačné templářské svině některé ušetříme humánního konce rychlou palbou, abychom z nich vytloukli nějaké informace, to se také dělá. ...
03. 03. 2009 | 11:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"Jsou věci, které jeden nevygůgluje", ale zjistí je v hospodě. :)
Ani já nechci být na Vás zlej, vždyť Vy kecáte tak krááásně!
03. 03. 2009 | 12:02

Pocestny napsal(a):

Omyl, Matyáši, já jen posunuju dál, co jsem zaslechl u zdroje - nepřekládám, reprodukuji.

Patrně jsou hloupí oni, koneckonců, jak může nějakej srbák vědět o Kosovu víc než vy, docente...-)
03. 03. 2009 | 12:14

bigjirka napsal(a):

V Jugošce pravdu nehledejte, není. Servali se jako psi. A NATO se angažovalo na té pro nás horší straně.

Na nepřítele, který nás chce zabít, je potřeba střílet a ne žalovat.

Pane profesore, zde mi nezbývá než souhlasit s pocestným. Tj. v táborech kejdy brát zajatce maximálně na chvíli. A rozhodně je odtud neodvážet. Jakmile se odvezou z bojové zóny, začnou úchylné úvahy o právním státě. Opakuji, že na švestičky má nárok jen ten, co se nesnaží porazit strom!
Co se týče územní celistvosti, tak iredentu je možno podpořit jen hodně, hodně výjimečně. Bejt Habsburkové pružnější v jednání, mohli jsme tu dodnes mít CK a pravděpodobně by se byl nechytil tuná ani Hitler, ani Stalin.
03. 03. 2009 | 14:58

bigjirka napsal(a):

Ještě lépe nežli voda se k výslechům hodily telefonní aparáty staršího vzoru (např. náš TP25). Při standardním otáčení kličkou (3 ot/sec) poskytuje asi 75 V střídavých (cca 20Hz). A ještě lépe se hodily generátory k blahé paměti elektronkovým radiostanicím, zvané "bejk" - šlapalo se na tom jako na kole. Anodové napětí je k předávání informací blahodárné.
03. 03. 2009 | 15:13

Pepa Řepa napsal(a):

Pokud vím, na chlapíky platil Rap. Kdyby mně někdo pouštěl Vondráčkovou, taky kápnu božskou.
03. 03. 2009 | 15:38

Ben napsal(a):

:-)
03. 03. 2009 | 15:52

bigjirka napsal(a):

Mě by asi dostala Bartošová
03. 03. 2009 | 15:58

buldatra napsal(a):

A to zdaleka nevytáhli na ty chlapce vousatý ty těžší kalibry.
Například Ivu Bitovou a její housle.

I když, na druhou stranu zas by pak odpadl problém s tím, kam a jak je všechny propustit.
Stačilo by pouze tábor přebudovat na ústav.
03. 03. 2009 | 16:14

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:oprvdu jste tak naivní a myslíte si,že by Dolfovi vadil nějaký "c a k" tajtrlík?
03. 03. 2009 | 16:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ben:
Jak víte, že bigjirka negůgloval? Co když raději sem pramen neuvádí, aby jej frustrovaní neználci neroznesli na kopytech?
03. 03. 2009 | 16:32

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:dovolte trochu jsem upravil Váš příspěvek-
"Kamkoli se amíci nasrali, byla to katastrofa. To netřeba řešit. USA byly, jsou,zdá se, že v dohledné době nepřestanou být imperialistická velmoc. Hrající kapitalistickou, za Bushe falešnou kosmopolitní kartou. Oni prostě chtějí své maso, ať se to komu líbí nebo ne. Ve "Vienťanu" nebyli černí a bílí, krky si tam podřezávali všichni. Vyhráli ti, jaksi nepraví! Afganuistán byl bez diskuzí samostatný stát a podlehl talibánskému učení z podpory USA(dodávání zbraní a materiálu)! Ano, asi by se to tam bez vyhnání Rusů mydlilo. Takhle spolehlivě vyhráli talibánci. Můžeme si gratulovat, máme v Asii narkomafický stát. Už zbývá sklapnout kufry,odtáhnout a je jen živit!Oni budou za narkomafické peníze podporovat Al-Kajdu, rozkládat a terorizovat celý svět. Bezva, už se na to těším.
03. 03. 2009 | 16:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
" já jen posunuju dál, co jsem zaslechl u zdroje" Váš zdroj - jeden srbský novinář v kavárně.
Za všechny skutečné zdroje doporučuji text smlouvy z Rambouillet:
http://www.state.gov/www/re...
Doporučuji pročíst s chladnou hlavou. Potom možná dospějete k akceptaci např. tohoto:
http://www.denik.cz/ze_svet...
03. 03. 2009 | 16:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Fakta nepasují? Tím hůř pro fakta.
03. 03. 2009 | 16:46

bigjirka napsal(a):

Buldatro, Iva Bittová mne v tu chvíli nenapadla. Fakt je, že její housle a skřeky by "bejka" znamenitě doplnily, pak už by to nemělo chybu.

Leváku, k vašemu bolševickému běsnění stěží něco dodat. Čímž nechci říct, že Amíci často netrefili kozla. Nepřítel nepřítele jim byl přítelem a tím spoustu sviňáren po světě vypěstovali. Fakt je, že proti civilisovanému světu se to obrátilo téměř vždy. Že nevidíte prutální a prvoplánový imperialismus rusáků, to ovšem je váš a ne můj problém.

Zbyňku, cože jsem měl vygůglovat? Použití spojovací techniky ve zpravodajství? Ne, to je z mé studnice znalostí správného sviště z rychlé roty :-)
03. 03. 2009 | 16:57

Pocestny napsal(a):

Matyáši, zase mimo, tímhle mne opravdu nepřekvapíte...

Prasectva evropských "diplomatů" na Balkáně by vydala na knihu, mohl bych si také vzpomenout na peprné příhody s Holanďany v Bosně

Clinton a jeho vrtění psem, koho to ještě dnes vzrušuje? Vás.
03. 03. 2009 | 17:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Mínil jsem to tak, že těm frustrátům vadí gůglování an sich. Já je používám k odkazu na důkaz a k upřesnění mých vlastních povědomostí. A taky k pobavení při různých nesmyslech, jako byl např. ten o patriachálních poměrech u hyen.
03. 03. 2009 | 17:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Nemíním překvapovat nikoho, nejméně ze všech zrovna Vás. Spíše než mne některé věci vzrušují Vás, např. kavárenské vyprávěnky.
03. 03. 2009 | 17:13

Pocestny napsal(a):

Vážení!
Badateli!
Pepane!
Maro!
Matyáši!
Muellere!

mám tu pro vás oříšek:

Jmenuje se to genocida:
1. takhle to popisují Američané
http://www.globalsecurity.o...

2. Takhle arméni
http://www.armenian-genocid... a konkrétně
Artzakh zde
http://armenianhouse.org/de...

3. Takhle Azeři
http://www.azerigenocide.or...
http://www.azerigenocide.or...

Tak a teď mi, prosím, řekněte, kdo je tu ten "zlý" a kdo je ten "hodný"...

...máte v tom "kosovo" máte v tom "malej israel", máte v tom "sudety"....tak schválně...
03. 03. 2009 | 17:22

PetrF napsal(a):

buldatra napsal(a):03.03.2009 11:42:17
to PetrF:

Asi by bylo na čase, abyste jim vysvětlil, co se tedy vlastně míní slovy „rule of law“.

Dal jsem Pepovi odkazy v češtině. Laskavě si je prostudujte.

Pocestny napsal(a):
Milý Petře, mudžahedín se neurčuje, nýbrž rychle zaměří a...no dříve než to udělá on.

Nu, a v USA se už zase určuje, pěkně podle osvědčených předpisů.

Možná, že i Vás překvapím, jako Pepu, tím, že připustím, ze je možné, v principu,
si představit něco 'na co stát právně nedosáhne' - ale v tak těžké situaci nejsme.
Bin Laden a jeho kumpáni jsou problém který zákony zvládnou, i přes potíže, které
Bushův režim nadrobil.
Nemusíte se bát že vrazi budou osvobozeni, neb jsou i jiné důkazy, než ty výpovědi
(tedy ne důkazy) získané mučením. K potrestání zločinců opravdu není potřeba jejich souhlas, ani v právním státu. Mě na českém soudnictví vadí (překavpivě?) asi to co Pepovi:
příliš mnoho soudců co vystudovali za komunismu .. a taky neví co to je.
Možná Vám to ještě tady neřekli, ale "War on Terror" skončila. Zákony proti vraždě stále platí.

Představuji si jak asi byli komunisté šokováni kdyz slyšeli po prvé od vrchního komunisty o "Zločinech Stalina". Něco podobného se možná stane skalním neokonům, až budou číst o zločinech Bushova režimu. Ne od mně - prostého vesnična- ale třeba of centristické Nancy Pelosi
Zatím si zatím přečtete
ZDE http://www.blisty.cz/2009/3...
že základna se nekoná, a
ZDE http://zakopnout.blogspot.c...
o tom jal se to stalo:
Kterak Gruzie přišla o Osetii, a Česko o radar v Brdech

Takže snad můžem konečně schválit ten Lisbon, ne?
03. 03. 2009 | 17:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, američani tady měli být už od pětačtyřicátého a ušetřili bychom si pár desítek let front na banány a hajzlpapír, a ne jenom nějaká polní kuchyň či radar, ale pořádná base. Tam kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze. Ledaže by ode dneška přestalo platit úsloví o říších roznesených na kopytech. Modré přilby umí akorát Srebrenicu.
Pro ty co zapomněli trošku srovnání zde:
http://www.rezek.biz/skl.htm
http://warnet.ws/news/25030
http://komap.net.ru/2008/09...
03. 03. 2009 | 17:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Znáte nějaký důvod, proč bych měl plnit Vaše domácí úlohy?
03. 03. 2009 | 17:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Budu Vám neustále opakovat, že nepřišli proto, že dávno předtím se rozhodli nás nechat Sovětům. Snad to někdy pochopíte.
03. 03. 2009 | 17:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, matyáši matyáší při své velkorysosti jste si určitě neráčil všimnout, že nemluvím za američany. Museli nás samozřejmě nechat, protože po rusech něco chtěli a naši rudí přátele zadarmo ani ťuk, že. Trvalo to skoro půstoletí a stálo to rozhodně víc než kdyby to tenkrát amíci z plzně zatáhli až do prahy. Omylem samozřejmě, pak se mohly desítky let na toto téma pořádat mírové konference a já bych nemusel chodit do pionýra. Naštěstí se američani poučili, proto ta jugoška. Ideální to pochopitelně není, jenom menší zlo, a začíná být pomalu vidět, že už i o bama mia to chápe, že všelikým hajzlíkům se prostě ustupovat nesmí...
03. 03. 2009 | 18:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
"Naštěstí se američani poučili, proto ta jugoška." Na něco takového normální člověk nepřijde, to už musí být majitel zvláštního druhu mozku. Asi úraz z toho pionýra. :)
03. 03. 2009 | 19:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat matyaš, z toho si nic nedělejte, kdyby vám před pětadvaceti lety řekli, že budete nosit telefon v kapse, tak byste pravděpodobně reagoval stejně. Máme holt jiné v hlavě, já možná po úrazu, ale vy už jste se tak určitě musel narodit...
03. 03. 2009 | 19:12

Pepa Řepa napsal(a):

PetrF napsal(a):
Možná Vám to ještě tady neřekli, ale "War on Terror" skončila
...................
To víte, my čecháčkové, řepy z východní Evropy co jsme nevytáhli nikdy paty z Hornídolní, potřebujeme poučit od věrozvěstů.

Hmm, vidím, že je pán optimista.
V Iráku, než jednotky odejdou je pouze jedna cesta: Nový Saddám,jinak se to do půl roku složí, v Afghánistánu hoří koudel u zadku, a tedˇ se hraje mnohem důležitější partie o Pákistán s celým jaderným arsenálem.Chammás udělal z Ghazy letadlovou loď, Hizballáh ovládá čím dál tím víc Libanon a vida, ono to skončilo.A to nezmiňuji Irán nebo Afriku.

Vidím to naprosto opačně a myslím , že si chlapci brzy otestují rozhodnost nového prezidenta.Doufám, že to nedopadne stejným fiaskem, jako obsazení ambasády v Teheránu za Cartera.

Zatím si můžete zpívat:
http://streamos.wbr.com/qti...

Tentokrát bych se docela rád mýlil.
Ale největší paseku v dějinách nadělali naivní pacifisté a politika apeasmentu. S Adolfkem to bylo to samé.

Doufám, že Vás tady najdu po nejbližší teroristické akci a že mne zase poučíte. Přesně taková atmosféra totiž panovala před 11/9.
03. 03. 2009 | 19:18

Pepa Řepa napsal(a):

Leváku, víte co se mi na Vás líbí?
To, že prohlašujete, že máte nick podle thoho, jakou rukou jíte polivku, ale jinak jste vlastně pravicovej člověk.

To pocestný
na Arménii si netroufám, chybí mně jakákoliv osobní zkušenost (kromě koňaku Ararat).
03. 03. 2009 | 19:26

Pepa Řepa napsal(a):

To Levák: A nezapomeňte! Za pět dní je MDŽ. Tradice nutno dodržovat.
03. 03. 2009 | 19:46

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat a že těch mezinárodních žen přibývá, hlavně u silnc mezinárodních..asi nějaké hobby nebo co...

MEDŽETKA

Od Kyjeva Jelena
je už do Evropy
vstoupena
ekonom obzvláště si cení
že Evropané vstupují
i do ní
na pětapadesátce
na svou pěst
vstříc trhu šlape
o sto šest...
03. 03. 2009 | 20:03

bigjirka napsal(a):

Ale ten koňak je fakt dobrej. Wbgardene, vznik narkomafickýho státu v Evropě není menším zlem. Menším zlem by bylo nechat Srbsko v jeho hranicích. Rusáky taky nikdo nebombardoval, když zplanýrovali Čečnu. A Kosovo bylo proti Čečně dětská hra.
03. 03. 2009 | 20:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nevím, nevím, nevím, v kosovu jsem sice byl, možná že ještě vím jak se tam jede, ale jak to budou řešit s těma bylinkama, když tam budou mít teď amíky, to opravdu nevím, nejsem na to expert, na nevolno mi stačí slivovica. Pravidelně to probíráme u drnešpora...Jinak už dlouho tady nebylo nic o indii nebo bangladéši tam se určitě našly větší socchuťovky...
03. 03. 2009 | 20:24

Karel Mueller napsal(a):

Milý Pocestný,
genocida znamená, jak plyne už ze samotného slova, genetický zánik, obvykle se požívá v případě vyhlazení národů. Národů prakticky vyhubených a zaniklých je v dějinách víc než dostatek, tuším, že bolševici tenkrát ještě nebyli. V současnu probíhá největší postupná genocida u evropských národů - máme-li se stroze držet významu toho slova - Češi a Ukrajinci jsou na čele peletonu.
S těmi Srby jste mě pobavil. Tuším, že Váš srbský kumpán je stjným reprezentantem Srbů jako Vy Čechů. Moudro říká věř jen takové statistice, kterou jsi sám zfixloval. Matematická statistika je exaktní věda, ale dokonale se dá fixlovat nereprezentativním výběrem vzorku.
Pokud jde o Srby, i v našich mediích bylo možno zvědět, že v den jeho pohřbu hřmělo Srbskem Slobo. Protože Haag vyrobil národního hrdinu a mučedníka. Protože z 64 bodů obžaloby mu nic nedokázali a pak po 4 letech za nejasných okolností umřel. A celé 4 roky se z Haagu linula vášňivá obhajoba srbského národa a nadto vyvstával natolik rozdíl mezi realitou a imaginární realitou, že se proces stal jaksi neveřejný ...
Ale jistě, mohu Vás uklidnit, nakonec Srby na kolena skopeme. Lidé chtěli žít a my jsme je za cenu vyjímečná srdnatosti a hrdinství v boji muž proti muži skopli do středověku. Že jsou poněkud rozladění z Rusů Vám věřím, spoléhali na jejich pomoc a Jelcin a Černomyrdin dali svými prohlášeními na misku vah celou ruskou prestiž.
A západ dal Rusku jasně najevo, že jsou směšní ubožáčci a jejich potenciál na likvidaci planety je pro srandu králikům. Tak to všichni v Rusku viděli a vnímali.
A také si museli položit otázku, kdo je vlastně řídí, kdo jim skutečně vládne a kam je řídí, resp. kam se s nimi řítí ...
Takže totální budíček.
Pokud bych se na to podíval jako ruský stratég, tak bych to epochální bombardování považoval za dar z nebes. jako americký stratég bych si rval vlasy.
Ale Vy to samozřejmě vidíte jinak.
03. 03. 2009 | 23:47

Pepa Řepa napsal(a):

Odkazy na různý výklad historie Karabachu mě vedou k něčemu jinému.

Já jenom žasnu, že když někdo vypustí do světa nějaký blud nebo extrémní názor a doloží to vyguglovaným odkazem na názor obdobný, tak se tváří jako náramný pašák. Objevil pravdu Boží, Franta odvedle to říká také.

Tím nemám na mysli Arménii, ale všelijaké odkazy třeba na blisty nebo Uri Averiho. Na něj jsem se ptal několika různých občanů Izraele. Odpověď? V nejlepším případě shovívavý úsměv.

Je to stejné, jako kdyby se někdo odvolával na Sládka (taky byl v Parlamentě) nebo stránky DS či Emanuela Moravce (kdyby žil).

Na internetu se najde všechno.Pro mne to valnou hodnotu nemá. Je to pouze orientační zkratka, když něco neznám.Lehce se dá text i zmanipulovat, upravit.
Klasickým případem je jakýsi citát z Marxe. Nevím, proč bych se jím měl zabývat.
04. 03. 2009 | 08:10

Pocestny napsal(a):

Pepane, důvod, proč jesem to sem pověsil, je jednoduchý.
Třeba někoho trkne, jak směšné je to wikigůglení, které tu demonstrují naši rugheaded přátelé...

Ono, když se holt jeden neidentifikuje s jednou či druhou stranou, je vše najednou takové přehlednější, že.

Opak vidíme často.
Matyáš s Muellerem holt nesnesou pomyšlení, že Srb není dle jejich mustru.

Asi budu muset dotyčným navrhnout, aby své životy konsultovali s těmito dvěma velikány, protože není přece možné, aby si ti cigáni mysleli něco jiného, než my říkáme, googlujeme, wikipedujeme či vyblistujeme.

Skončíme nezbytně u toho, že dotyční hoši své představy zhmotňují tak hezky, až jim sami uvěří.

"To by tak bylo, an´by tu nějakej damned domorodec rozbíjel naše palacko - jiráskovské představy o světě..."

Nakonec, je samozřejmé, že se se mnou kamarádí zásadně renegáti a NEsrbové, jak např. kluci z beogradského Interconti, syn jugoslávského ministra hospodářství, který tu v Praze obchoduje s bílými krámy zn. Gorenje a pod., nakonec, takovej Emil Kusturica, to je taky šmejd přesně pro Pocestnyho....

Muellere, vy jste komik! -)
Je vás tu škoda....
04. 03. 2009 | 09:12

PetrF napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):03.03.2009 19:18:03

PetrF napsal(a):
Možná Vám to ještě tady neřekli, ale "War on Terror" skončila

Takže, pane Řepa, diskuse skončila, a voni ted budou pokračovat pomocí nálepek
jako "věrozvěst" a (nechci být vztahovačný, s tím odkazem na blisty) ale jestli tím míněj múj odkaz na 'Základna nebude' tak tady je odkaz na originál v AJ,
je od CBO a má 84 stran. Strana 14 speciálně mluví i o tom že to věťšina Čechů nechce. ZDE
http://www.cbo.gov/ftpdocs/...

"War on terror" je slogan, který užívala Bushova administrativa, i proto to aby nějak zastřešila Afghanistan, který nás napadl, a Irák, který jen přestal poslouchat. Dokonce i mnozí Američané toťiž ví, ze to jsou jiné a vzdálené země.

Obamova administrativa ten slogan neužívá. Proto jsem řekl že skončila. Není to názor ani článek víry.
A neřekl jsem, že 'historie' skončila. To si mě asi pletous nějakým Fukyamou z Baltimoru.

Kdyz už zase jsem u toho poučování,
Pane Mueller !
genocida není přirozený zánik kmene.
To 'cida' znamená vražda. Viz fratricida atd
Omlouvám se za poučování.
je to blbej zvyk. Kdysi mě za učení platili, a tak je těžký si to najednou odvyknout.
04. 03. 2009 | 10:18

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Zeptal jsem se sveho izraelskeho znameho (prominentni vedec) ohledne toho, jak je Uri Avnery a hnuti Gush Shalom vniman v Izraeli - posilam nize. Rozhodne tedy nemyslim, ze sedi prirovnani k E.Moravcovi nebo Sladkovi.

*************************************
Opinions of Gush Shalom are naturally limited to a small fraction of Israeli population. Still, they are widely heard and though extreme, not outright ignored.

Still, the establishment does ignore them
while Avnery as a person , primarily an intellectual is respected.
I would not describe the people of this group to be considered fools.
In right wing circles, they are considered more as traitors, or close to that.
The center considers them as impractical idealists.
****************************
Ja (i muj izraelsky kolega) si myslim, ze idealiste jsou velmi potrebni...

..
04. 03. 2009 | 10:35

buldatra napsal(a):

To PetrF:

Ty vaše odkazy mají Východoevropana přesvědčit o čem?
Snad o tom, že právní stát někde začíná a někde končí?

Například na Balkáně některé právní státy doopravdy ukázaly, kde končí. Nedosáhly ani na tzv. platné mezinárodní právo.
Takže právní stát. Dobrá. Proč ne?
Ale jak kdy a jak pro koho.
04. 03. 2009 | 10:39

Pocestny napsal(a):

PetrF
Věci nekončí tím, že o nich opičáček nemluví...

To je jen vítr v hlavách našich íkváčů...

...odkazem na blisty se řadíte mezi lidi, kteří čtou Halo noviny a jiné srajdy.

S Británií tyhle rudé verbální aborty nemají více společného, než práskač a fízl Kavan, čili the Green card.
04. 03. 2009 | 10:40

buldatra napsal(a):

P.S.

Vznik státu pomocí právních států.
Odkaz pro ilustraci:

http://necyklopedie.wikia.c...
04. 03. 2009 | 10:47

vaclavhorejsi napsal(a):

Pocestny:

Srovnavat BL a Halo noviny svedci o ... rekneme znacne neinformovanosti a neobjektivnosti.

Zaplat panbuh za BL! Aspon nekde se publikuji veci, ktere MFD, LN atd. autocenzuruji.

..
04. 03. 2009 | 10:54

Ben napsal(a):

No jo, pocestný, IQ je jednou IQ, na internetu je dost různých testů jak si ho "změřit".
Stejně se divím, že Ty jako jeden z mála, jsi ho ještě neuvedl? Nechci se Ti smát, ale s tou výškou jsi se nemusel hned přidávat k ostatním...:-)
Ale jasně, to jsou jenom takové hospodské kecy, tam se chlapi rádi chválí vším možným, hlavně po nějakém to vypitém pivu.
04. 03. 2009 | 10:58

P/epa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Ja (i muj izraelsky kolega) si myslim, ze idealiste jsou velmi potrebni...
-------------------
Zlatá slova. Jsou potřební. Jako odstrašující příklad.

Taky máte takovou hezkou fotku
http://en.wikipedia.org/wik...
04. 03. 2009 | 11:20

pepa Řepa napsal(a):

Jo a nemáte brát jméno Boží nadarmo. Zvláště, když jde o blisty.
04. 03. 2009 | 11:28

buldatra napsal(a):

to Ben:

vidím, že IQ Vás zajímá a tak posílám odkaz na takový jeden testík, jen tak, pro radost:

http://necyklopedie.wikia.c...
04. 03. 2009 | 11:51

Ben napsal(a):

Buldatro,
:-)))
dobrý, jsem zvědav, kolik mi to ukáže?
04. 03. 2009 | 12:03

PetrF napsal(a):

Pánové buldatra a Pocestny ,

Pokud to nahoře byly pokus o komunikaci, prosím o víc trpélivosti se mnou a mou chatrnou češtinou.

Nevím co je íkváč a kdo má být ten opičáček a co se míní tím
" na Balkáně některé právní státy .."

To má být nějaký vtip? Jaké státy?

Blisty:
Blisty publikují nesmysly a konspirační teorie, a to nejen levých ale i pravých
extrémů.. I jen ten 'lunatic fringe' co neni ani pravý ani levý, jen uhozený.

Zrovna všera jsem panu JČ poslal tohle
jako comment k jednomu jejich překladu:
------------------------
Zpráva ZDE
http://www.blisty.cz/2009/3...
která říká
"... právníci pro Demokratickou stranu a pro samotného Obamu tráví velké množství času a peněz v boji proti neustálým žalobám na všech úrovních amerického soudnictví až po Nejvyšší soud. Není známo, kolik to osobně stojí samotného Obamu."

Je zavádějící a její autor z britského listu Telegraph nerozumí americkému systému o rozdělení mocí (výkonné, soudní, a legislativní). Carroll D. Childers byl generál-major Národní gardy, než odešel do výslužby. Člen ozbrojených sil USA by si takové výroky o svém vrchním veliteli nemohl dovolit. Soukromí občané si je dovolit mohou, to je svoboda tisku. Ale jen ti co ty kecy a žaloby píší či překládaji s nimi maří čas. Nevyšší soud USA již rozhodl, že Obama byl volitelný a tím to zhaslo. Nikdo se tím nemusí zabývat.
--------------- což ovšem nezveřejnil.

Nicméně, svou fuknci Blisty mají, i tím, že podávají syrový obraz české duše, trochu jako ty 'diskuse' o Aktualně.cz . Jistě je nelze brát nekriticky, zvláště pokud jde o US, kterému ani JC ani Kotrba, ani mnozí UK novináři nerozumí. Je to složitá a mnohotvárná zem.

Tu zprávu o CBO reportu jsem zatím jinde, v Češtině neviděl, proto jsem citoval BL.
Ta je ale skutečná, vyžádána paní Ellen Tauscher. Je to jen doporučení kongresu,
ale obvykle je to co nakonec kongres přijme.

Kongres je dolní komora US parlamentu,
která bude teď schvalovat rozpočet.
04. 03. 2009 | 12:15

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, idealisté jsou potřební, ale košile je bližší než kabát. Proto se idealista v jistých momentech může svým příklonem k defaitismu stát až zrádcem. Ono s hlavou v podpaží už se názor tak snadno nemění, to se musí fčas.

Blisty jsou spíše blicí než britské.

Potřebu zpochybňovat roli IQ nechápu (nebo chápu?).

Pokud tady radar nebude stát, protože se stane zbytečným díky mírovému uspořádání světa, bude to dobře. Jak jsem napsal v blogu, je to dosti nebezpečná hračka, jejíž technická rizika nejsou korektně řízena. Pokud zrušení bude jen ústupkem rusákům, pámbu s náma a zlý pryč, Mnichov, Jalta a appeasement jsou tu furt.
04. 03. 2009 | 12:36

wbgarden napsal(a):

VYAKTIVOVÁNEK obecný

Mám mozeček umytý
Cizáckých hord
Kopyty

Z neziskovky dojič pravý
Jsem demonstrantík
Pobíhavý

Zvěrstevzvěst
A strašič pilný
Nefachčenko neomylný

Prostě malý český feťák
Vždy statečný
Apismeták
04. 03. 2009 | 13:01

Pocestny napsal(a):

Bene, já íquáč nejsem, proto ho neuvádím, stejně jako číslo účtu a velikost penisu.

Já se spíš než na čísla soustředim na "názor spotřebitele"...-)

Jo a navíc, profesor Chlupatec a jeho konzílium ti promptně vydá akademické osvědčení, že jsem HIQ negativní...-)

Proto rázovitě prohlašuji s Josefem a širokým úsměvem, jesm úplnej blbec, vašnosti.-)
04. 03. 2009 | 13:02

Pocestny napsal(a):

Ježišmarjá, badateli!
Blisty jsou plátek, na kteréém se dočteme opravdu to, co jinde nepustí, protože by to přestala být novinařina

Blisty jsou přesně modelem média, které je opakem novinařiny..

Je to blogg, který si hraje na investigaturu.

Zdroje a jejich interpretace z nich dělají stejný pamflet jako kdyby to vydávala DS, Greenpeace nebo jiná lobby..

Já chápu, že ten produkt si najde své čtenáře, magorů toužících po novém výkladu staronové reality je tu za korunu pytel..

Ne, téhle zemi nechybí informace, čeho ovšem naprosto přebývá, jsou dezinformace.

Badatelův oblíbený Tamáš je přesným příkladem toho, co civilizovaný občan nemůže nikdy vzít za hodnověrný zdroj, naopak, je potřeba rychle zjistit, kdo má zájem na tomhle "veřejném mínění" a jeho tvorbě.

Renegáti, zpochybňující stát jako celek, kdykoliv v něm nevelí, ti nám stačí v autentické podobě a komouš, který si hrál na Englishman, tu už také byl, po Kavanovi Čulíka už k ničemu opravdu nepotřebujeme.

Když už jsme u těch novin....
V případě LN jste vedle jako jedle.
Jestli nechcete být opět přede mnou za pitomce, tak tu nepište takové hovadiny o autocenzuře, protože je to vědomá lež.

S Jardou Pleslem a Petrem Zavadilem se znám leta, tihle kluci rozhodně žádnou cenzurou netrpí, naopak, když si sejmte své třídní brýle socana, zjistíte, že Plesl jde po Klausovi už od dob jeho opoživota, poslouchal jsem na diktafonu jeho rozhovor po krajských volbách s Topolánkem, jak vás znám badateli, vy byste si k panu pimátovi dovolil tak procento toho, čím ho nastřelil Plesl.

To, že se tyhle věci netisknou, není autocenzura, ale fakt, že i když nemá Plesl ani kouska soucitu a pochvaly pro Tankistu, ctí institut premiéra.

Víte, pochopte už, že naše generace není úplatná mocí v té míře, ve které to projevily generace starší a ani jednomu z těch lidí nestojí za námahu psát "na zakázku".

Nehledě na to, že málo lidí má na takový úplatek, který by koncernu stál za pozornost...

Nakonec vás mohu ujistit, že němečtí majitelé mají obsah plátku naprosto v paži, je zajímá jediné - výnos z reklamy.

Víte, na vás, levicových intelektuálech je zábavné, jak nejste schopni pochopit, co se vymiká zdejší titěrné obrazotvornosti, ale pateticky lpíte na pověrách a lžích, které mezi sebou šíříte...

Kdybych tu nečetl tu vaši bájivou fantasii na záměry a úmysly těch, kdo nemyslí v jednom šiku s vámi...
04. 03. 2009 | 13:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Pocestny:

"naše generace není úplatná mocí v té míře, ve které to projevily generace starší a ani jednomu z těch lidí nestojí za námahu psát "na zakázku"."

No jestli tedy neco postradam, tak jsou to opravdu solidni novinari, kteri jsou schopni psat s nadhledem a "moudre". Co ja vidim, je stado manipulatoru verejneho mineni, prakticky ve vsech velkych novinach. Mozne se najdou nejake vyjimky, ale moc je nevidim (mozna J.Hanak v Pravu).

MANIPULATIVNI ZURNALISTIKU vidim jako skutecne obrovsky problem teto spolecnosti. V kombinaci s oblbujici reklamou je to opravdu jedovaty koktejl.

Je ovsem mozne, ze jsem trochu predpojaty...

..
04. 03. 2009 | 14:12

Milan Bukovecký napsal(a):

Dallas Down-Town
červenec 2000 Homewood suites hotel

Bílí a černí hroši chroupali z vaničky led
Okupovali bazén a sunuli obrovské hory žrádla
Do žaludku, nemohl jsem se dívat na ty jejich
Nemocné rozměry, ani na to jak četli návod:
"Ošulte kupujícího z Evropy!" ani na reklamu
Mariňáckých děl bušících na Atlantický val

Mávnul jsem na taxík, jel do zalátaného West Endu
Ušpinil si ruce od mexického nože k velkému steaku
Nehlučná tramvaj projela kolem jehlanů obřích bank
Bisexuální úředníci šli v halali obědvat na svá náměstí
Vrtěli se ulicí v neforemných křuskách, tak neitalských
Že jejich nadržené sekretářky zahodily špačky od cigaret
Upravily knoflíky a sepnuté najížděly na okounějící muže
Vyčkal jsem a hledal něco ženského na tom jejich projevu
Nic, ani ty jejich kobylí oči,
ani symbol texaské krávy

Trsátko rozcinkalo struny kytary, ševelila stébla prérie
Vloudila se mi vzpomínka na domov, usušený černý člověk
Hlídal řetěz garáže až vsune roletu do pouzdra pyramidy
Vyjel pancéřový vůz, mramoroví strážní ukládali obrovské
Exportní vejce do kufru, šofér v texaskách a sešlapaných
Botách z krokodýla přikazoval, pomalu se otáčel na ulici
Rohy jeho bílých vlasů trčely k modrému stropu nebe

Plivnul jsem, bylo takové horko, že slina uschla a spadla
Ještě než doletěla na bílý proužek tropické pneumatiky
Zašklebil se, hodil mi pod nohy pakl novin USA Today
Sehnul jsem se pro ně a ještě než přistál vlak, ucítil jsem
Nebezpečný úder vzduchu, udělal sidestep, děkoval se a třásl

Periferně jsem zabral prostor, podíval se úplně jako ženská
Vůz ujížděl, d´ábel se smál, řičel, bouchal štěstím do volantu
Perpetuum mobile negramotné ulice šlapalo nahoru a dolů
Načerno zaměstnané Mexičanky táhly zadky po chodníku
Kabina Faraonova výtahu krotila anakondy kabelů v pouzdrech
Kdesi v dáli postával netrpělivý dav a čekal až něco kvákne

Neřekl nic, ani když šofér zastavil na pláži Omaha, otevřel
zadní
Dveře a vypustil rotu fízlů se všemi těmi odposlechy a fašismem
Počkal, rozbil skořápku a pomohl malému drakovi na Svět
Sedmihlavý Satan řekl:"Klidně se zadlužte, prosím, nebojte se!
U nás má každý dluh!" rozbalil pultík a prodával úpisy lidem
Kteří v zajetí představ koupili Americký sen, stáli v písku, příliv hnal
Jejich touhy a rozbíjel je o zelený břeh amerického dolaru
04. 03. 2009 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší,
ošklivé jsou přece každé noviny, které nepíší obdivně o ČSSD. I to Právo by se mělo polepšit.Tam autocenzura není. Viz:
http://aktualne.centrum.cz/...

No, autocenzura se tomu říkat nedá, to je pravda.Stačí když nepíšete dostatečně obdivně a je malér.

Víte,mně přijde ČSSD jako málo kreativní, radši zůstanu u svých Balbínů.Kromě nebetyčné naivity, kterou zajisté opět označíte jako mojí vulgaritu,nevyužíváte dostatečně svých možností.

Podívejte se, blíží se volby a začala Matějská.
Táži se:
Proč nemá sympatizant ČSSD svezení na Kočkodromu za polovic?
Proč se nemohu pohoupat na houpačce s logem ČSSD se slevou? Jen proto, že mne houpete v blistevch a v Právu?
Navíc se dozvídám, že Porybný houpe špatně a málo.

Proč neslíbíte, že pro starší spoluobčany bude Viagra zadarmo?
Na osvobození od poplatků Rathovi kašlu.

Proč se nemohu nechat vyfotit s Kočkou starším jako Uri a Arafátem?

Pak se mně líbí, jak se dnem inaugurace nového prezidenta svět změnil. War is Over. Všichni budeme happy jako Bill s Monikou v Oválné pracovně.
Misi v Afgha zajistí Kočka s Hulínským, koule v Brdech nebude, Irán ani Pákistán přece rakety nemá.

Určitě přijde doporučení kongresu,jak hodně máme být my, řepy z východní Evropy "Happy". Kolik si máme dát na ípáku mekáčů, aby se zvednul íkváč.

Víte vůbec Vy, pane Hořejší, co to je Kongres?

"Kongres je dolní komora US parlamentu,
která bude teď schvalovat rozpočet".

Celej poručík Dub.
04. 03. 2009 | 14:30

Pocestny napsal(a):

Badateli, u LN mám aspoň jistotu, že je proklínají obě strany, takže se nestane, co se stalo řečenému Hanákovi a spol.
http://aktualne.centrum.cz/...

Manipulace? Jo, to máte recht, ty tu vysílá Stejskal denně pod škraboškou "blogů" našich úhlavních oposamců...
Takovej Havel nebo Sobotka, nemluvím - li o kvalitě PRD speaku, to jsou vzory manipulace davy.

Česká žurnalistika je bita na dvou místech. Jednak průměrným věkem redaktora - to nedělá nikdo moc přes třicet, jednak tím, že nenachází odezvu ve veřejném mínění.

Ten obrovský rozdíl je třeba konkrétně v tom, že media na západě mají opravdu moc odrovnat politika, pokud ho dokáží u něčeho nachytat, nikdo neřeší "nepřátelská media", nikdo neřeší, v "čím žoldu" byl pan poslanec chycen u toho či onoho, je to prostě jejich úkol, a čím více politiky buzerují, skandalizují, tím dříve se ten zastupitelský dobytek naučí mravům.

Zde? Koho stihl běžný osud "profláknutého" politika? Kolik recyklovaných darebáků nás zastupuje?

Pokud budete dál štěkat na media u nohy z´vašeho drahého socana, člověka z něj nevychováte...

Nakonec, nesmíte upírat kvalitu těm, kteří nepíší vaši politickou notu.
Novinář tu není od toho, aby se vám dobře četlo, co píše...
04. 03. 2009 | 14:41

Pepa Řepa napsal(a):

To PetrF
že jsem tak smělý. Nějaké další doporučeníčko pro tupce z východní Evropy by nebylo?
Třeba jak poskytovat hypotéky, aby to hezky šlapalo jako u Vás.

Já vím: Hypotéka je poskytnutí úvěru na..................................
04. 03. 2009 | 14:45

John Pitralon napsal(a):

04. 03. 2009 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

To Pocestný
i když visí Vaše kolty proklatě nízko, jste pomalej, cizinče.Jděte se procvičit na střelnici k příteli Kočkovi.
04. 03. 2009 | 14:48

Clair napsal(a):

Zdravim vas take pane Petre F.

Jsem se sem jeste vratila, i kdyz jsem uz davno tento blog opustila. Nicmene, jsem nesmirne prekvapena jakych to nabralo dimenzi a az kam se tady dostavame. Obavam se, ze vase argumenty, jakkoli vecne se nemohou trefit ucinku, pokud druha strana to chapat odmita.

Je ovsem zarazejici, ze mnozi naprosto nechteji pripustit fakt, ze v Bushistanu se do Guantanama dostali lide take zejmena pro penize. Jsem toto cetla z overenych zprav, kdysi davno, ze ruzne vlady, v nichz mel byt i Pakistan a nekolik dalsich diktatur posilali svoje nepohodlne lidi bez nejmensiho obvineni, aby vytriskali z Americanu penize. Za kazdeho potencialniho teroristu prislo $25,000, a dokavad Americane platili, tak kseft sel dobre.

Ted uz se to jiste zmenilo, ale problem je s tim, kdo vlastne z tech veznenych potencialnich teroristou je fiktivni vezen a kdo neni. To se bez radneho soudniho procesu a nedostatku dukazu da tezko urcit.
Jinak pouze zopakuji, ze Habeas Corpus Act spociva v tom, ze vezen ma uznane specialni pravo, ktere zajistuje pro nej soudce, aby soud o nem rozhodl jestli je veznen pravem ci nepravem. Vezen ma proto take narok na pravni zastoupeni, coz se na Guantanamu nikomu nedostalo.
Habeas Corpus Act:
In common law, habeas corpus is the name of several writs which may be issued by a judge ordering a prisoner to be brought before the court. More commonly, the name refers to a specific writ known in full as habeas corpus ad subjiciendum, a prerogative writ ordering that a prisoner be brought to the court so it can be determined whether or not the prisoner is being imprisoned lawfully.

Preji vam krasny den.

Clair
04. 03. 2009 | 14:57

John Pitralon napsal(a):

04. 03. 2009 | 15:00

buldatra napsal(a):

To PetrF:

Netušil jsem, že jste cizozemec a tak si dovolím konstatovat, že Vaše čeština zdaleka není chatrná, ba co víc, je lepší, nežli čeština mnohých těch, kteří z Čech nikdy paty nevytáhli. Čili před Vaší češtinou smekám. Ne však před tím, co nám sdělujete.
Pakliže bych měl označit něco za chatrné, pak by to byla má angličtina…

K větě: Například na Balkáně některé právní státy doopravdy ukázaly, kde končí…
Dodávám tedy, že to byly právní státy, zejména pak některé, které se na balkánském konfliktu nesmazatelně podepsaly od začátku, až po současnost. Kosovo je jakousi jejich zlatou balkánskou tečkou…Považujete to za nějaký vtip?

Pakliže chcete naučit nás Východoevropany a nejen nás, co to je rule of law, pak se zamyslete nad způsoby výuky a hlavně nad výsledky, které tyto způsoby přinášejí. Zatím se ta výuka podobá spíše slonovi v porcelánu.
04. 03. 2009 | 15:08

Clair napsal(a):

to Pepa Repa:

Zdravim,

jelikoz nevim jestli se sem pan Petr F. vrati, dovolte, abych ho zaskocila v jeho nepritomnosti.
Indeed, mela bych pro vas nesmirnou prilezitost, o kterou byste se nemel pripravit. Sice s temi subprime jste to definitivne prosvihnul, obavam se, ze jste prisel uz s krizkem po funuse. Nechapu, jak jste si to jenom mohl nechat ujit, problem mozna bude v tom, ze Cesko subprime neposkytovalo.
Nicmene, druha faze tunelu se prave rozjizdi, tak kdyz nezavahate, mate moznost se tam jeste dostat. Ono tech tunelu soucasne zacina probihat skutecne hodne, ale vytahnu alespon jeden z nich.
Je to zatah na vsechny pozustale, tedy pohledavky, ktere za sebou nechali zemreli:
Toto vypada jako velmi lukrativni kseft, ktery byl prave oznamen v NYT, ktery pri trochu predstavivosti predstavuje obrovsky balik:
http://www.nytimes.com/2009...

Kdyby se vam toto nezamlouvalo, mame tady jeste z jineho soudku, dejte vedet.

Clair
04. 03. 2009 | 15:17

Pocestny napsal(a):

Na to, že u toho rozhazuju transfery na zítřek jsem rychlej jako blesk, ale tys byl rychlejší, stává se.. kupodivu nezamrzí, opakování, matka moudrosti...

Claire
asi takhle:
http://www.telegraph.co.uk/...

Čokojezule je sladké, ale ten orloj za jeho zády mi přijde nechvalně povědomý, jako bych se znovu ocitl na úsvitu První Poklopcové války...
04. 03. 2009 | 15:28

Clair napsal(a):

Pepa Repa:

Jeste k tem subprimes, vlastne jsem vam chela dat odkaz na pokracovani tunelu v teto oblasti hypotek, ted kdyz bylo odhlasovano druhe kolo TARP. Tedy bankeri, kteri nechali tento narod zkrachovat nemaji naprosto problem dosahnout na obrovske bilionove balicky financovany danovymi poplatniky a samozrejme take na akvizici zkrachovanych Bank za babku a ted dostavaji prilezitost k druhemu kolu tunelu, a to vsechno je navic posveceno nasim FED'S.
Zijete asi ve spatne zemi, jak se na to divam a jestli vam tam tyto prilezitosti neposkytuji, je to duvod k zamysleni.

Kdyz si toto nechate ujit, tak uz pro vas nic nenajdu.

http://www.nytimes.com/2009...
04. 03. 2009 | 15:45

Karel Mueller napsal(a):

Milý Pocestný,
Vy by jste opravdu měl dělat statistiku pro vládní kruhy. Syn ministra, obchodní partneři či zde působící žurnalista - toť opravdu reprezentativní vzorek. A určitě se vyznačují srdcem na dlani a na očích jim vidíte, co si myslí ... ale já jsem Vám jasně napsal, že lidé chtějí žít a tak si o myšlení Srbů nemusíte dělat starosti.

Samozřejmě rád toho komika zahraji, proč ne, má být veselo. Smát se lze ledasčemu. Třeba všem prognózám, politickým a sociologickým studiím i líčení toho nejlepšího příští, které byly např. v 90. letech publikovány. A to ústy nejpovolanějšími, jmény nejzvučnějšími a institucemi nejprestižnějšími. Co s tím, když se podíváte na holou dnešní realitu? University zavřít? Tituly zepředu i zezadu zrušit? Dobrá rada drahá.

Pokud jde o ty žurnalisty - milý Pocestný, na západě si novinář může vzít na paškál nějakého politiky, ten politik je jen správce a nikoliv vládce. A novinář dělá záslužnou činnost ukazující, že to nespravuje optimálně. Ale nechť ubohý žurnalista napíše něco politicky nekorektního, nepoužije vhodný eufemismus nabo Inuutu nazve Eskymákem. Pak ať si následky přičte sám sobě. Samozřejmě, můžete namítnout, že vládne LID a tak v demokracii máme tu skutečně lidovou vládu. Intelektuálně nejspíš ano, u nás určitě. Ale lid, milý Pocestný, jednak vládnout nechce a především vůbec nechce být lidový a tak nevidím důvod, proč by měl o lidovost usilovat onen správce.

Naznačujete, že na západě nikoho nezajímá, kdo je vlastník novin a bez ohledu na názor majitele každý se může vypindávat jak chce?
Na to by nebožtík papík utrousil "...probudil se a ruku měl v nočníku ... "
04. 03. 2009 | 16:29

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Clair
víte, že já se k ekonomice raději nevyjadřuju, od toho jsou tady jiní. Sám hypotéku na dům nemám, stavěl jsem raději pomalu. Tady bude zřejmě systém jiný, zvláště větší ručení u hypotečního úvěru.

Přesto mně-jako laikovi- vrtá spousta věcí hlavou.
Celá ta hra s virtuálními penězi.Na jednom konci jakýsi FED zaplavující svět zelenými papírky, na druhém Číňan stavějící si ze zelených bucků novou čínskou zeď.

Uprostřed virtuální penězoměnci, kteří si léta mastí kapsu.Automobilový průmysl, který má -snad kromě IT- nejrychlejší návratnost.Celé léta, tudíš musel generovat mimořádné zisky, stejně jako banky.

Najednou přijde den D a virtuální peníze nejsou. Penězoměncům se nedostávají papírky, potravinový řetězec kolabuje.
Penězoměncům půjčí stát.Ale ten žádné peníze nemá, hospodaří se schodkem. Takže si je musí opět dotisknout nebo vydat dluhopisy.
Že by si je od někoho půjčil? Ale od koho? Od jiných penězoměnců? Ti přece zchudli.

Nebo, že by tomu tak nebylo? Až to po letech odezní, nezjistíme, že se nůžky opět dramaticky rozevřely? Že si tady pár tisíc lidí vydatně namastilo kapsy a v žebříčcích Forbesu připsaly pár nul na konci? O tom jsou i vaše odkazy. To by bylo na novou Auroru.

Celá ta vlna podpůrných balíčků totiž nabízí obrovskou příležitost se přisát a vydírat. Nedáš? Propustím.

A není chyba v celé globalizaci?Číňan by si asi nenechal vyrábět hedvábí na Islandu i kdyby na tom dvakrát vydělal.Bource morušového si hlídal. Pravda neuhlídal.

A není chyba i v masivním umělém stěhování národů? To ani Josef Vissarionovič nedokázal.
Jednoho otroka do ČR zkasíroval kdosi o 10000USD. Teď mu zaplatíte letenku a kapesné, aby Vás nepodříznul.
Z čeho? Z peněz daňových poplatníků. Ze všech možných řešení, je to ještě to nejlepší.

Pokud jde o možnost, že bych si líznul, tak to u mne nehrozí.Se svým výtvarným vzděláním jsem k těmto hrátkám osobou nepoužitelnou.
Mějte se hezky.
04. 03. 2009 | 17:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Repa:

Neobycejne vtipny, jako vzdy :(

Pokud jde o ty obrazky Arafata s ruznymi celebritami, viz treba:
http://www.freewebs.com/sha...
http://bitsblog.florack.us/...

(ale vlastne - Clinton a Rabin byli bolsevici, ze...).

Nechci vam brat vase presvedceni, ze nasi novinari jsou objektivni a moudri, a ze meri vsem stejnym metrem, ktere sdilite s kolegou Pocestnym.
My lobotomici ten dojem nemame, naopak se nam zda, ze vetsina novinaru velmi uvedomele jednostranne masiruje verejnost.
Ale to vite, lobotomici...
Mlada garda Pocestnych, spolu s uvedomelymi prislusniky me generace, jako jste vy, to vidi jinak, uvedomeleji.

..
04. 03. 2009 | 17:09

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, vám ten Pepa ale leží v žaludku! No, ohledně novinářů, přidal bych se k Zemanovi. Nevzpomínám si, kdy jsem četl nějaký rozumný článek o něčem a nebyl to buď tendenční blábol nebo debilní paskvil.
04. 03. 2009 | 18:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
"kdyby vám před pětadvaceti lety řekli, že budete nosit telefon v kapse, tak byste pravděpodobně reagoval stejně." Nebudete mi věřit, ale přesně to o budoucím nošení telefonu v kapse mi vyprávěl můj táta před šestapadesáti léty. Byl celý život telegrafistou. A vizionářem.
04. 03. 2009 | 18:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"Matyáš s Muellerem holt nesnesou pomyšlení, že Srb není dle jejich mustru" Už to není krááásné, co tady kecáte. S demagogickými překrucovači Vašeho typu se nedá jinak, než přesně knockautovat. Vůbec jsem tady nepsal (a pokud vím, ani K. Mueller) žádný osobní názor na Srby. Dal jsem sem odkaz na Rambouillet připomínající Mnichov jsem tady dal jako důkaz sviňské politiky předminulé administratívy USA. V dalším se připojuji k výstižné charakteristice K. Muellera Vašeho hospodského kumpánství.
Když už obdsesívně musíte žvanit, zkoušejte to dále aspoň tak krááásně jako dosud, abyste docílil aspoň nějakého pozitívního účinku.
04. 03. 2009 | 18:51

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
Budu se muset stáhnout, neb mně hrozí obvinění ze zločinného spolčení, za účelem pohanění všech kolotočářů a majitelů hampejzů, sympatizujících s oposiční velkostranou.

Myslíte, že by pana Hořejšího uklidnilo moje místopřísežné prohlášení, že všichni pocestní a novináři (kromě blistů) jsou zmetci?
Mně by to problém nedělalo.
04. 03. 2009 | 19:34

Pocestny napsal(a):

Muellere, Matyáši, máte opět naprostou pravdu, já ani nemohu ani za to, že jeden můj kamarád z dětství měl fotra ministrem, zeptejte se na jméno Marjanović ve Škodovce, ČKD, co našeho jezdí v Jugoblasti po kolejích, koupil u nás on.

Ani nemůžu za zbytek partičky, prostě jsem v Kotoru vyrostl v gangu místních spratků na prázdninách, jeden má za ženu mojí sestřenici.
mohl jsem tam jen sám nebo s babičkou, moji rodiče měli 1968 - 89 zakázáno spolu jet i do Maďarska, natož do Jugošky, takže jsem zapadl, jinak to nešlo, bývaly časy, kdy jsem mluvil srbsky jako česky.

Ale ti rybáři a "strejdové & tety", kteří znali ještě našeho starého pána, když před válkou trávil v Kotoru dovolenou a můj otec s bráchou se s nimi učili na námořní školní lodi, moji vrstevníci, tenkrát děti, dnes fotrové a mámy, váleční invalidé a náhrobky v polích, to vše prostě je jinak, blbě, nesrbsky.

Zato, když jeden rychle zagůglí, tak to ví vše lépe. Je mi jasné, že proti vám, chlapci, nic nevím...-)

Hele, chlapci, na Velikonoce jedu zase.... já vás snad vezmu ssebou, jen jestli udržíte tempo, protože v Bělehradu se chodí spát pozdě a pije se tam po slovansku.

Vezmu vás na Maracaná, Crvena Zvezdica bude vyprodána, potkáte "dva prapory" v kotli, "dvě divize celkem" (vejde se hoodně magorů), budete mít dvě hodiny čas se jich také zeptat... těch nepravých srbáků.... zajdem zapálit kamarádům svíčku k Savovi, už je konečně hotov..
http://www.tesla-symp06.org...

A možná zjistíte, že překvapivě uslyšíte od těchto bývalých Jugoslávských dětí, dnes hrdých Srbů, že je jim ukradené, kdo byl jaká svině, jen ten Slobo jim vzal ty nejlepší leta, která ti, kdo neměli štěstí a neskončili zde v Praze na útěku před povolávákem, už nikdy lépe neprožijí. Pro ně bolševik neskončil v devatenácti, ale až smrtí Sloba.

Pamatuju si, jak mi vždy před odjezdem z prázdnin přáli, ať to přežiju a za rok se vrátím, dnes mi říkají, že dnes by okamžitě měnili se mnou, protože dnes si myslí, že asi opravdu neměli čekat na to, až Slobo pochopí, že to USA - narozdíl od EU myslí vážně a zbavit se ho před tím, než jim rozbili zemi.

Já je znal jako "nepokořené", kteří se občas uměli hezky posmívat, dnes je poznávám jako lidi, kteří narazili hlavou na zeď, teď sedí na zadku, mačkají bouli a přemítají o tom, co je přimělo věřit, že tam ta zeď nebyla.
04. 03. 2009 | 20:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Teď už jen zbývá se rozhodnout, zda jste tak hloupý nebo prohnaný, i když je možné oboje. Normální soudný občan je schopen vidět popř. zhodnotit rozdíl mezi jednotlivými konkrétními lidmi a oficiální politikou různých států. Vaše subjektivistické bláboly mají společné s humanitárním bombardováním, s diktátorskou dikcí "smlouvy" z Rambouillet a jinými nečistými propagandistickými triky jenom to, že jsou cíleny stejným směrem. A když už jste se zmínil o dnešních "hrdých Srbech", možná by Vám bylo k užitku najít jiné takové hrdé, např. rodiče děvčátka bombou zabitého cestou do školky anebo příbuzné cestujících ve vlaku zbombardovaného do řeky. Třeba byste mohl zkusit se zeptat: "Radiš ili zajebavaš?"
04. 03. 2009 | 21:07

Pocestny napsal(a):

Matyáši, víš jak vypadá trh v Sarajevu po minometném žertu?

Já jo, tak vím, jak je ti jedno, čí dítě je rozprostřeno po kusech na dlažbě. Budeš mít cizí krev a maso na tváři a vlastní žaludek naruby, bude ti hučet v palici, zvonit v uších a budeš muset rychle vrhnout, protože pak tě čeká řezničina....

Ale o tom se opravdu bavím s těmi, kdo poznají zvuk letícího šrapnelu.... a když zavřou oči, tak vidí, jak to bylo dál...už patnáct let a furt pěkně barevně..

Co ty víš o zabíjení, Zbyňku Matyáši?

Jednou si vezmu volno, flašku Vranace k počítači a povím ti o zabíjení....
04. 03. 2009 | 21:45

bigjirka napsal(a):

Pepo, budeme zločinně hanit!

Balkán je krutej a v kontaktních zónách o nevinnýho nezavadíš. Jeden za osmnáct, druhej za dvacet bez dvou. Z hlediska západní civilizace jsme to posrali a vybombardovali naše potenciální spojence (jen ještě zamražené v jugokomunismu) na úkor našich budoucích nepřátel. Teď ještě trnu, že budeme narkomafisty přijímat do EU.
04. 03. 2009 | 21:49

PatientO.T. napsal(a):

Mohl by mi někdo z přesvědčených (třeba pan Hořejší) vysvětlit, proč tedy jsou všechna média zaměřena proti ČSSD? Chystá snad Paroubek světovou revoluci nebo něco podobného?
Jsou-li proti ČSSD jenom proto, že chtějí být provládní, proč tedy již dávno u socialistů nenapravují své minulé hříchy a nemění cíl svých kampaní? Vždyť ČSSD směřuje k vynikajícímu volebnímu výsledku a excelentnímu vítězství (pravil přítel předseda). Hodlá snad potom ČSSD zavést censuru nebo chystá zúčtování s žurnalistickou žumpou v žoldu ODS?
04. 03. 2009 | 21:56

Ben napsal(a):

Pocestný,
o tom zabíjení lépe ne. Už tak, cos tu napsal není moc veselé a myslíš, že kdybys to popsal ještě sebevíc, by to změnilo některý názor alespoň o píď?
Vždyť jsi to už poznal a dobře poznal...
04. 03. 2009 | 21:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Existují indície o tom, že ten útok provedli sami bosenští Moslimové s cílem podnítit protisrbskou náladu. Nevím, možná to není pravda, pravdou ale je, že ten civilní vlak s cestujícími cíleně sestřelil americký pilot a mluvčí J. Shea podvodným zrychlením záběrů se snažil dokázat, že šlo o nedopatření. To je něco podstatně jiného.
bigjirka:
"budeme narkomafisty přijímat do EU" To byl samozřejmě účel akce NATO, začlenit do EU Kosovo a izolovat Srbsko. Teď následkem očividné neschopnosti "vlády Kosova" to ovšem zamrzlo a Kosovo zůstává faktickým EUprotektorátem.
04. 03. 2009 | 22:10

bigjirka napsal(a):

Bene, nezměnilo. Jednak nevím, zda je jisté, kdo na to tržiště střílel, jednak se zabíjelo i jinde (tedy z obou stran), jednak Kosovo patřilo Srbsku. Předtím, než se tam přemnožili škůdci a začali vytlačovat Srby. Mezinárodní právo jsme porušili mj. uznáním Kosova.
04. 03. 2009 | 22:15

Ben napsal(a):

Bigjirko,
ale podle toho, co pocestný píše, tak u toho tržiště byl a asi i ví, kdo za to může.
04. 03. 2009 | 22:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ben:
Neví to ani Pocestny a kromě střílejících nikdo. Chápu, že slohová živost v podání Pocestny může leckoho silně ovlivnit, ale je to tak, jak píše bigjirka.
04. 03. 2009 | 22:35

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, matyaš, izvinite, vy čech...
04. 03. 2009 | 22:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
???
Dyť se to nerýmuje.
04. 03. 2009 | 23:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ne všechno se musí rýmovat, hlavně že je to trefa do černýho....
04. 03. 2009 | 23:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Vypadá to na vážnější následky Vašeho pionýrského úrazu. Hloupý blábol nemůže být trefa do černého.
04. 03. 2009 | 23:13

Milan Bukovecký napsal(a):

Pane Pocestný,

Myslím, že tomu rozumím. Měl byste vlézt za počítač a vypustit démony. Myslím, že to potřebujeme.
Také vidím chorvatské rezervisty jak klečí na nádherném mostu z pevniny na ostrov Krk. Ruské Migy s Rusáky za kniplem překonávají nad nimi rychlost zvuku. Muži mají zvednuté ruce a z uší a pusy jim teče krev. Jednomu z nich se válí u protiletadlového kulometu replika válečné motorky pomalovaná znaky Wermachtu. Muž má na sobě německou uniformu s blembákem. Jak příznačné.
04. 03. 2009 | 23:21

Karel Mueller napsal(a):

Milý Pocestný,
nejsem znalec poměrů v Srbsku a tak nemoho debatovat o tom, co si mladí "hrdí" Srbové myslí o minulosti. Ale proti Nikoličovi byl Slobo z hlediska nacionalismu slabý odvar a přesto prohrál s Tadičem o fous (a nakonec v tom asi hrálo opravdu rozhodující roli zklamání z Ruska) a žádný srbský politik se neodvažuje k hranici, za níž je uznání Kosova. Přesto, že by se jeho konto o několik nul určitě zvýšilo.
Ale jasně jsem Vám řekl, že lidé chtějí žít. Paní Albright měla za to, že se Srbové vzdají za několik dní. Ty dny se protáhly na měsíce - špatně odhadla srbskou mentalitu. Na Balkáně si co do krutosti nemají příliš co vyčítat, takže nějaké naše ukazování prstem je přímo k smíchu. A na německých satelitech byly k vidění úplně jiné presentace minulosti, než u nás v Čechách - třeba pořad Na začátku byla lež. A i ty mladé Srby někdo vychoval a pokud by vinu za rozlácení své krásné země a ztrátu Kosova dali na krk Slobovi po tom všem, co vyšlo najevo, po minulosti srbsko-albánských vztahů a jak se onen ministát má "čile k světu", tak mohu jen uzavřít, že nejsou potomky svých opravdu hrdých rodičů, kteří se drtivé převaze vzdali až po měsících.

Z geopolitického hlediska se však vždy váží, dobře, USA získaly muslimský narkostát, kde si mohou udělat obří vojenskou základnu. A jehož mezinárodní uznání poněkud vázne (měl jsem přijmout sázku s panem Stejskalem minulý rok :-),). Ke ztrátovým položkám dejte mj. zvrat v Rusku a otevření Pandořiny skříňky. Bez něho by Rusům ty dva krcálky v Gruzii tak snadno neprošly. O tom milý hochu ... nepochybujte.
04. 03. 2009 | 23:23

Milan Bukovecký napsal(a):

Vážená paní Clair,
četl jsem Vaši nabídku pro pana Řepu. Myslím, že jste na nás vypustila nesplnitelné bludy. Všechny ty programy. Stačí se podívat do historie. Vždycky to bylo na úkor někoho. Nikdy to nebylo zadarmo. I když připustím, že bych se mohl, čistě teoreticky zúčastnit toho hnoje, určitě to má pro mě přístupové zábrany, všechny takové ty obezličky, depozit u brokera a jeho lstivé nabídky např. trojnásobku a více navýšení úvěrem, a vůbec si nedovedu představit bariéry inkasa, natož vysoký profit. Ani jste se nezmínila o fízlování Vašich úřadů a jejich udávání v zemi investora. Když koukám na Nasdaq a jiné, jak se u nich přišlo skoro o vše, nejen ted´ ale i dříve, nedá se na to přistoupit. Je to nabubřelé a vůbec ne ohromující. Těch lidí, co uvěřili americké dobrosrdečnosti znám na vidle. Vůbec mě nepřesvědčí ani ten, kdo vydělal. Byly a jsou druhotně negramotní. Dobrý terč pro všeho schopné žraloky.
Pro informaci: Mám u Vás příbuzné. Také se tak vytahovali. Dnes koukají schlíple na scvrklé indexy a už vůbec neradí. Ještě jedno mám. Nechce se mi poslouchat, že žiji ve špatné zemi. Měla byste toho nechat. Jinak Vás nebude nikdo číst.
04. 03. 2009 | 23:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, matyaši matyaši a co vaše milé bláboly a navíc ještě jenom vygůglované....
05. 03. 2009 | 01:03

Clair napsal(a):

Pane Repa,

ty tunely pokracuji dal, zase v jine forme, proto jsem vam poslala prilohy, abyste si udelal obrazek.

O moralce se bavime az v poslednim pripade, to ze vymahaji sajstri na pozustalich penize za zemrele pribuzne, je skutecne vrchol, obavam se ovsem, ze ted kdyz Obama, a jak mu skutecne fandim, aby uspel, mel a mohl udelat rozhodnuti ten chlev vycistit, v tomto udelal se obavam rozhodnuti spatne, protoze rozhoduji opet lide, kteri ten krach zpusobili.

Navic - zadny postih. Pan Madoff s jeho 50 bilionovym podvodem si vesele uziva pobyt ve svem Penthouse a je ticho po pesine. Je docela mozne, ze v tom letadle, ktere vymyslel je pul am. kongresu, tak se pak nelze uz divit nicemu. Vrta me pochopitelne take hlavou, kdyz madam Clintonova byla ted v Cine a doslova prosila, aby si koupili nase obligace nicim nepodlozene, si myslim, ze se Cinane museli doslova smat. Jiste ze nic nekupuji, jenomze jak pisete ten "D day" prichazi docela rychle a proto mohu pouze konstatovat, Buh nam pomoz. Jeste ze ta tiskarna bude jeste chvili fungovat nez dojde ink a tato virtualni realita se projevi krachem meny, spis drive nez pozdeji.

Co je na tom pouze zarazejici, ze i kdyz ekonomika krachuje, dolar se zveda, to same Euro i libra. Pocitam, ze to je vsechno nastavene tak, aby si nasi oligarchove mohli zavcas svuj lup presunout v danem case na bezpecna mista ven a za ten dolar dostat dobry kurs pri vymene, pak uz Amerika nikoho zajimat nebude hodne dlouho.
05. 03. 2009 | 01:50

Clair napsal(a):

Vazeny pane Bukovecky,

obavam se, ze Vam zrejme uslo, ze to byla nejen ironie, ale take zoufalismus. Tady clovek muze jenom lamentovat, tomu se skutecne nelze smat, tady musite jenom brecet. Jak na americke mizerii jeste ted se snazi vydelat cela kolona podvodniku, aby lidi vysala z toho uplne posledniho, aby udelali zatah na ty skutecne nejnuznejsi. Proste nemuzete otevrit noviny, tyto podvody a dalsich tucty probihaji neustale. Tolik strachu jsem uz davno nezazila. Vidite ty podvody na kazdem rohu.
Tech problemu je tolik, co tento narod tizi, ze skutecne potrebujeme kouzelnika, Obama na to nemuze mit. Snad se mu neco prece jenom podari z jeho predvolebnich slibu.
Jste si zrejme neprecetl prispevek p. Repy, ktery adresoval p. Petrovi F., proto jsem mu na nej odpovedala ve stejnem stylu, ze by mel zvazit, kde zije. Jinak pochopitelne mate naprostou pravdu. Kdyz jsem toto popisovala pred dvema roky co se tady deje, mnozi me zacali nalepkovat za antiamerikanske postoje. Nikdo tu nezredenou pravdu nechtel slyset.

Ja jsem se nikdy na nikoho nevytahovala, ani nemam potrebu. Verte, ze je mi nesmirne lito, ze si tuto zemi nechali Americani ukrast a soucasna vlada pouze hasi ohne. Efektivne? To bych zrovna nerekla, obavam se, ze tady mame stat ve state, FED's a financni prumysl je vyclenen a to, ze tam jsou ti sami lide, kteri tento krach zpusobili pouze naznacuje, ze president i kongres skace co jim naridi lobyisti propojeni pres tyto zajmove skupiny, rikame jim people of "special interest" . Tem patri dnes cela Amerika.
05. 03. 2009 | 02:21

Clair napsal(a):

Pane Bukovecky,

jeste bych vam rada poslala jeden odkaz;
http://www.outsidermedia.cz...–-lek-na-podvodniky-kteri-privedli-narod-do-chudobince-1.aspx
05. 03. 2009 | 02:51

Clair napsal(a):

jeste jednou,ta stranka nesla otevrit, snad tato pujde,nicmene jestli to nepujde,muzete si ji najit na http://www.outsidermedia.cz, clanek se jmenuje Vyvalastneni - lek na podvodniky, kteri privedli narod dochudobince
http://www.outsidermedia.cz...–-lek-na-podvodniky-kteri-privedli-narod-do-chudobince-1.aspx
05. 03. 2009 | 02:55

buldatra napsal(a):

to Clair:

Kdo ví?
Možná je blízko čas nového dolaru. Nejdříve však musí padnout ten starý.
A pak, možná, že už někdo někde shromažďuje zásobu inkoustu. Je třeba řádně promazat stroje tiskací.
Vlastník dolaru tvoří jeho budoucnost. U něho to začíná a končí.
Napsala jste:
Kdyz jsem toto popisovala pred dvema roky co se tady deje, mnozi me zacali nalepkovat za antiamerikanske postoje. Nikdo tu nezredenou pravdu nechtel slyset.

Mýlíte se. Vědělo se o tom, jen si to málokdo chtěl připustit. Nebylo to aktuální, nebylo to téma pro dobu rozjásanou.
Navíc, málokdo věří, že sopka může vybuchnout, zejména, když pod tou sopkou žije a ze sopky se ještě nekouří. Takže, když se o dolaru a jeho nezdravé situaci vyskytl nějaký ten článek, nějaká ta prognóza, nikdo to raději neakceptoval, protože proč věnovat pozornost něčemu tak nepovzbudivému?

Fakt je ten, že na průsery všeho druhu jsme tady tak nějak zvyklí. Jak píše pan PetrF, jsme Východoevropané, kteří se musí ještě ledacos naučit…
A tak vesničan na Moravě, až se oteplí, uchopí motyku a půjde pro jistotu zasadit o něco více brambor.
05. 03. 2009 | 08:36

Ivan Hochmann napsal(a):

05. 03. 2009 | 09:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ó bama mia.. veselé krizování....
05. 03. 2009 | 09:29

buldatra napsal(a):

to Bigjirka:

napsal jste:
Z hlediska západní civilizace jsme to posrali a vybombardovali naše potenciální spojence

Jeden by řekl, že bez pochyby. Avšak pouze z hlediska západní civilizace.
Tuto skutečnost tak nějak zřejmě nechápou obyvatelé tzv. právních států (v jednom z nichž zřejmě bydlí i pan PetrF). Což nechápu zas já, východoevropský kulak.
Je to jaksi zamotané.
Naštěstí, bráno z hlediska obyvatel právních států, jsme je nevybombardovali my Východoevropané, protože my ještě nechápeme, co se míní tím, když se řekne „rule of law“

Začínám mít podezření, že to má něco společného s tím zpropadeným Kosovem.
Jak jinak si vysvětlit vznik státu, umožněného zásahem právních států, než že vznikl jakýsi předobraz, polotovar, prototyp, dalšího právního státu? Přece by právní státy nevytvořily něco bezprávního, n´est ce pas?
Pan PetrF mi nasadil brouka do hlavy.
Holt, člověk se furt učí.
05. 03. 2009 | 10:19

Matyáši napsal(a):

bigjirko, nemáš pravdu, protože tvoje zjednodušeniny na tohle nefungují.

1. Srbové sami říkají "naš rat s NATO" a připouštějí, že ho prostě prohráli.

2. Bombardováno bylo Srbsko jako diktatura Slobo Miloševiće, ne národ srpski jako oběť spiknutí.

3. V kontinuitě doby od smrti J.B.T. přes duel Slobo - Franjo, společný útok obou na muslimy v Bosně až po zoufalství v Kosovo a bombardování je to jeden dlouhý příběh, který je příliš dlouhý a příliš krutý, aby si tam někdo - kdokoliv kromě Slovinců mohl lhát do kapsy o vinách a nevinách.

Hoši, Jiříku, Zbyňku, já chápu vaše pohnutí a přirozenou inklinaci, ale musím říci, že byste byli prostě překvapeni, protože za TÉTO KONSTELACE je pro většinu Srbů lépe, že Kosovo je za lajnou.

Víte, ten albánský scum byl vždy daleko nebezpečnější než cokoliv, co srbská armáda a četniki kdy udělali UCK, proto a zejména pro to, co jsem zažil v Mitrovici při evakuaci srbské enklávy jsem rád, že tam ta obrněná lajna je..
Je otázkou času, kdy UCK vyrazí přes lajnu "na lov" , buďte rádi, že tuhle lajnu hlídají naši a Britové, aspoň Srbové nebudou popotahováni jako Židé za Gazu, protože tohle Kosovo nic jiného než Gaza či West Banks není...

Nebuďte natvrdlí, víte, jaké je jediné řešení, a také víte, že se odkládá na dobu, až Srbsko dohoní těch 20 let ztráty v ekonomice.

Srbsko dnes nemá zdroje na válku o Kosovo a nemá na výběr, protože "pomoc" Ruska skončila katastrofou a bombardováním...

Zároveň nelze připustit, aby bylo vyvražďováno obyvatelstvo, které tam "někdo" nechal pěkně namnožit.

Když vás čtu, mám pocit, že jste děti...ta touha uvěřit, že se dá něco vrátit, že Slobo nebyl zkur.. diktátor, že Srbové nebyli stejně odpornými řezníky jako Chrovati nebo později mudžahedíni v Bosně.....

kdy už pochopíte, že tam na všech stranách umřelo tolik lidí, že už toho mají všichni dost a stejně jako u nás za komouše se hněv mas obrací proti bývalým ikonám.

Oni byli 20 let před námi, dnes jsou 20 let pozadu, pád o skoro půlstoletí se prostě na lidech podepíše.

Ani vy byste nehlásali režim, který vás uvedl do stavu, který pamatují už jen ti, kdo přežili válku světovou, protože život na venkově je na úrovni 50. let minulého století...

Nejvíce mne ovšem pobaví ty české poznámky na adresu srbské hrdosti, já opravdu nevidím grunt, na kterém by Mueller, Matyáš, bigjirka mohl Srbovi vmést do tváře, že se chová jako zbabělec. Rád bych zrovna vás tři pozoroval, jak takhle mluvíte v Bělehradu v hospodě...
05. 03. 2009 | 10:47

Ben napsal(a):

Matyáši Pocestný ahoj! :-)
05. 03. 2009 | 11:05

buldatra napsal(a):

No, když tak sleduji vaši přátelskou debatu o hospodských poudačkách a o gůglení, nemohu nevzpomenout na dobu, kdy to všecko, dnes přetřásané začalo a také se mi vybaví vždy,
v této souvislosti jméno Hans-Dietrich Genscher. Proč asi?

Pro gůglisty pár zajímavostí:
http://werdan.blog.idnes.cz...
05. 03. 2009 | 11:25

Pocestny napsal(a):

Takže, Zbyňku"
když to v roce 91 začalo, začalo to přirozeně, kdyby Franjo Tudžman nastoupil po Titovi, odtrhlo by se Srbsko, tihle dva Titovi panáci se prostě nesnesli.
My jsme to četli správně, protože víme konsekvence rychlého uznání Chorvatska Německem, Rakouskem, Maďarskem a Itálií... (kde jsme tuhle partičku potkali naposled???) i když "trojského koníka" zahráli Slovinci, kteří tu válku dvou hajzlů převlékli do "osvobozeneckého boje Slvinců a Chorvatů proti federálnímu bolševikovi, později srbskému bolševikovi. Franjo se rychle dal k Ustašům, ale Dienstbier a sopl. to pochválili jako "demokratizaci"...muhaha.

Ty prasečiny, co si navzájem dělali, mne ujistily, že jsou si v nich naprosto rovni, ale stejně jsem držel se Srby, protože kromě Dalmatinců jsou hrvati podivní hybridi maďara a rakouse..

Bohužel, pak přišlo Sarajevo a to mi nikdo nevysvětlí. Za ty tři roky blokády jsem viděl:
1. Naprosto brutální středověkej nájezd na celkem ovcoidní muslimy
2. Bosankýho srbáka, což je opravdu nejprimitivnější hovado, jaké jsem poznal,
3. Bosanskýho charváta, kterej nepřekvapil, je to scum anyway,
4. Naprosto zvířecí chování Srbů vůči civilům, ze kterých později vychovali stejně zvířecí mudžahedíny
5. naprostý pád lidského pořádku, který okamžitě zachvátil každého příchozího
6. Naprosto příšerné chování "lidumilů" pod prapory "mezinárodního společenství" a modrých přileb
7. Pád všech pravidel bílého muže v Srebrenici
8.Ulevnej pocit z toho, když Britové a Američané konečně nastartovali jejich mlejnek na maso

Stejně jako doufám, že Hořejší konečně osvobodí Palestinu a obklíčí ji živým řetězem antiradaristů, kteří rugheads s Marou vyloží, že pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a ten minomet na dvorku půjde do sklepa, nejlépe školního,

tak doufám, že Albánci se seběhnou ve své reservaci k hodování na mršině, kterou tam pan Kouchener za EU rád dodá, a nebudou se bavit výlety s baťůžkem do hlavního města jako Palestinci.

Ono stačí to, že kvůli té popské zvěři z Bosny máme v Mostaru první evropskou maddrássu (Pepo jásej, nepřihlásíme se??), proč k tomu ještě Srbsku "nepomoci" touhle bandou darebáků?

To chcete, aby UCK podstoupila školení od Hammás / Hisballáh a udělala si z Beograd Jeruzalém v rámci "osvobozeneckého boje" a zatáhla Srbsko znovu do blokády?

Není lepší, když to tam pase NATO, oni jsou "svobodní" a mohou se mršit mezi sebou ve rvačce o moc?

Jednou odejdeme....stejně jako se jednou Bosňákům vrátí to, co si tam teď pěstují...
ty saudské a turecké vlajky na fotbale je přijdou jednou velmi draho...

Nepropadejte malomyslnosti, srbské dějiny jsou dlouhé, nic nekončí, leda jedna kapitola v tluské knize, která ani zdaleka ještě není dopsána.

Mohlo a ještě může to dopadnout daleko hůře.

Když těm charvátům nyní tak pomáháme, měli bychom je přinutit podepsat bianco šek pro zbytek zemí balkánu, protože jinak tam bude časem zase veselo.
05. 03. 2009 | 11:28

Ben napsal(a):

Pocestný,
tak přece začínáš s povídáním...a musím napsat, že se dívám na to podobně.
A ne jenom kvůli Tvé slohové živosti, jak tady někdo napsal.

Byl jsem tam rok předtím, než to začalo a pak jsem se nestačil divit, že ti pohostinní, přátelští lidé dovedou i tyhle hrůzy...ak když se to začne tady probírat, pořád mne ještě mrazí.
05. 03. 2009 | 11:48

Pocestny napsal(a):

A abych podpořil mírové úsilí v "okupovaném Afghanistánu", dávám jeden link, který nás vrátí k utiskovaným talibancům

http://www.telegraph.co.uk/...

Badateli, mám velké obavy o osudy dalších tisíců bezbranných dětí...

http://blog.aktualne.centru...

Co se týče Iráku, je třeba říci, že:
http://neviditelnypes.lidov...

takže po "rodinné lovecké výpravě na Saddáma" se vracíme k hlavnímu tématu a hlavnímu bojišti..

Je zvláštní, že se ten andělíček strážníček chová naprosto přirozeně, čímž ovšem umírá veškerý idealismus
05. 03. 2009 | 12:01

Pocestny napsal(a):

Mám nachystanou i propagandu, hrabal jsem se včera na youtube....

...ale takhle po ránu , na lačno, nevim.. -)
Je tam pár dobrejch kousků...
a taky pár z Karabachu...
můžeme porovnat styl...
05. 03. 2009 | 12:04

Ben napsal(a):

Pocestný, Ty jsi buď pozdě vstával nebo jsi tak zabraný do psaní, že ses nepodíval ani na hodinky :-)
05. 03. 2009 | 12:08

PetrF napsal(a):

Dear Clair

Thanks for responding in my stead, while I was busy (reading A Burgerss : End of the World News (recommended)). I am leaving this 'debate' : one cannot teach those, who do not respect the teacher (like Řepák, who may indeed need poručík Dub - sometimes, as I do not know what he knows and what he does not)
BUT I cannot leave without a word of encouragement for you, as I feel you are a bit down. Do not give up hope. Barry Obama is a skilled politician who knows he needs congress and public on his side to complete the US version of the Velvet Revolution.

But he is moving things forward.

Here is an article to cheer you up:
http://www.foxnews.com/poli...

It says - he says:

"I understand they [Harriet Miers and Josh Bolten]may be the hors d'oeuvres, but I'm the main course," said Rove, ... "Some Democrats would love to have me barbecued."

He still did not get it, that he and Rush are too fat to be any good :-)

"Rove also denies any wrongdoing in the political corruption trial of Siegelman,"

So, I am leaving this, but I learned something here. Perhaps I will write a post: "Česká duše v zrcadle světa" a nebo "Jak viďí svět" do mého blogu :
http://zakopnout.blogspot.com/
I would appreciate your comment there.
Taky si Vás dovoluji pozvat k AJ blogu
http://crroad.blogspot.com/
k přečtení, comments or to contribute.

See you there,

Petr F.
05. 03. 2009 | 12:22

buldatra napsal(a):

U.S. verse sametové revoluce?
To mi připomíná cosi o vývozu revoluce. Že bychom byli zas až tak v tom exportu dobří?

Chtělo by to aplikovat i na škodovky.
05. 03. 2009 | 12:42

Řepák napsal(a):

To PetrF
....one cannot teach those, who do not respect the teacher (like Řepák, who may indeed need poručík Dub - sometimes, as I do not know what he knows and what he does not)
--------------------

Děkuji za moudrou osvětu, učiteli, omlouvám se za svou omezenost, neb jste mi větou "Kongres je dolní komora US parlamentu,
která bude teď schvalovat rozpočet" otevřel oči, já nevěděl, co kongres je.

https://www.youtube.com/watc...
Přeji hodně úspéchů v provedení "Velvet Revolution" v USA i ve výuce dalších zabedněných národů.

Určitě byste udělal radost poručíku Dubovi-viz
http://www.rozhlas.cz/ctena...

konec 11/12.Jak kdyby to byl Váš dědeček.
05. 03. 2009 | 14:25

Ivan Hochmann napsal(a):

Bene ani to po nich nečtěte,

To jsou magoři.Mají utkvělé představy o jakési spravedlnosti visící za hák na trámu a neustále o ní melou a melou ty svoje masochistické litanie.

Je to pořád dokola.Jeden tady začne o falešném mesiášovi a oni skončí u permanentního Belzebuba.

S pár lidmi tady by se ještě dalo komunikovat ,ale ty ostatní dvě třetiny leda tak do temnot,kde slunce nezasvítí poslat,není-liž pravdou?

A první byla slepice! Ivan.
05. 03. 2009 | 15:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Přijdou cikáni do hotelu.
"Máte-reservaci ",ptá se recepční?
?????
"Vypadáme snad jako indiáni - ty debile" ?!

Sbohem Ivan.
05. 03. 2009 | 15:09

PetrF napsal(a):

Řepák napsal(a):
To PetrF

Víte vojáci kdo byl Švejk?

Nemusej se opakovat, Řepáku.

Za přání děkuji, ale je mi k ničemu. Jsem jen komentátor. Ale myslel jsem,že českou duši
potěší, a zmírní její mindrák, když uvidí, že
inspirovala website:
http://velvetrevolution.us/

(funguje v Firefox, crashes Mozilla, proč to nevím)

Učitel národů byl můj pra..pra..pra déda.

Buďte s Bohem
05. 03. 2009 | 16:01

Mara napsal(a):

Clair

Jsem rada, ze jsem Vas tu po dlouhe dobe zahledla, jme na tom asi podobne - odesla jsem nekolikrat, protoze se mi to obcas slovy Pocestneho "vymika" a necham se (celkem zbytecne) vyprovokovat, coz se na damu neslusi. A tak komentare vetsinou ponechavam povolanejsim a informovanejsim...kdyz jsem dostatecne trpeliva a pockam si, me pocity za mne vyjadri mnohem lepe a fundovane.

Kdybyste mela odkazy treba co se tyce priznani CIA k vymazani 92 (devadesati dvou) tapes (nevim jak dlouhych), ktere dokumentuji vyslechy z Guautanama (nejen?), mozna by se tu nasli taci, ktere by to prekvapilo/zajimalo, vzdyt se tu posilaji odkazy na veci, ktere hranici s deviantnim voyerstvim.

Na Obamu existuje siroka skala nazoru (dalsi oportunista, jak by se jinak prokousal politickou scenou Chicaga az tam kde je dnes - ci sametovy revolucionar, intelektual, kteri hodla resit veci holisticky)- ja osobne radeji zustanu naivni idealistkou a budu doufat v lepsi zitrky.

Dokud mne Pocestni a spol. hazou do jednoho pytle s Avnerym a panem Horejsim, jsem ve skvele spolecnosti - dokud se tito ode mne nedistancuji.

Pepa Repa
Blizi se MDZ. Dam si darek. Prestavam s Vami polemizovat, ve vsi ucte, oba jsme dosli k nazoru, ze to nikam nevede. Pokud se Vam zdala ma poznamka tasky versus eternit nesrozumitelna, jen jsem chtela naznacit, ze Vy mate v hlave jasno na vecne casy, Vam tam uz asi nezafouka a nezatece - takze ja Vam to uz nebudu kazit. Snad Vam to udela radost.
Vse nejlepsi :-).
05. 03. 2009 | 16:49

Mara napsal(a):

Vaclav Horejsi

Dobry den,
pan Hochmann si zoufa nad dvema tretinami ucastniku diskuse, to mne naplnuje nadeji. Ale jeste je tu ta mlcici vetsina...

PetrF
Dovoluji si Vas srdecne pozdravit.
Vasi technicka poznamka me pripomnela zahadu, nad kterou stale kroutim hlavou. Nechci byt paranoidni, ale od te doby, co mi na tomto blogu jeden ucastnik vsevedoucne sdelil, ze vi kde bydlim a koho mam za souseda, byly zahadne vyrazeny z provozu tri pocitace, ktere jsem ke komunikaci s timto blogem pouzivala. Zkratka fatalne zkolabovaly. Je dost mozne, ze si za to muzu sama, asi vysilam prilis negativni energii.
05. 03. 2009 | 17:05

buldatra napsal(a):

Tak vidím, že se došlo až k zamindrákované české duši.

Jsou totiž ve světě četní specialisté na českou duši. Jeden by si díky nim až pomyslel, že jsme nejzamindrákovanější národ.

Mají však i jiné duše jinde ve světě mindráky? Třeba ne stejné, ale jen podobné? Dle moudrých slov lidí, kteří sledují s nadhledem a nezúčastněně naše zamindrákované dušičky bych řekl, že je to jen naše specialita.

Ale pak si přijde takový Will Groves a ledacos se zdá být kapánek jiné, než by moudří odborníci na českou duši doufali:

http://www.strike-the-root....

A pak, kdo a z čeho má mindrák.

Popřejme tedy Obamovi z celého srdce ať promění své sliby v realitu.
05. 03. 2009 | 17:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Maro,

vy si mě do té své nevymáchané, drzé tlamičky vůbec neberte.
Kupte si k MDŽ novou burku a vyšijte si na levé ňadro lilii.
Budte ráda,že jste v "dobré společnosti" a moc si nevyskakujte.

Ivan.
05. 03. 2009 | 17:43

bigjirka napsal(a):

No vida, pocestnej, nakonec napsals skoro to samý co já.. Jaký zjednodušování, one of six, the other half of dozen. O zbabělosti Srbů nepadlo slovo, ostatně myslím, že zbabělí nejsou. Prostě jsme odňali území "přátelům" a předali je "nepřátelům". Možná máš pravdu, že to bylo snadnější, lepší těžko. Vrátí se nám to, o tom nepochybuj. Že je Srbům dneska líp takhle? To nevylučuju. Když se na poli přemnoží myši, dáme ho myším. nevím teda, kdo tam bude orat, vláčet a sít. Kosovo je granát v řiti Evropy.

Bene, pocestnej podle toho, co píše byl spíš blíž místa dopadu, než laufu. Tudíž si nejsem zcela jist, nakolik se může vyjádřit, kdo byl u laufu.

Muslimové nás nenávidí a chtějí dobýt svět. Není dobré ustupovat. Ve sporu s Israelem také nejsou ochotni se dohodnout, chtějí zvítězit. Když nevítězí, ječí. Když ječí, poskytneme. Když neposkytneme, ječí. Když poskytneme, chtějí zvítězit. Když nevítězí, ječí.
05. 03. 2009 | 18:03

bigjirka napsal(a):

Ale Ivánku, tohle, že je galantnost? :-)))))))
05. 03. 2009 | 18:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Jako obvykle košatě řečníte proti něčemu, o čem jsem se ani nezmínil. Není divu, obhájit mizerné výsledky mizerné brachiální politiky milované t.č. supervelmoci za každou cenu dá fušku a chce to výřečnost.
bigjirka:
Muslimové nás nenávidí, a proto byli nekompromisně podpořeni přímo v Evropě. Vaše poznámka Benovi je trefná, že Pocestny byl blízko místa dopadu je jasné i podle jeho psaní.
05. 03. 2009 | 18:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Tak Tě poznávám, chlapče.
05. 03. 2009 | 18:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tak kam jste se za tu dobu co jsem nebyl probombardovali chlapci, pořád balkán.., co takhle moravské pole, kreščak nebo volajaků kášňu rozbombovať.., ne muslimové vás trápí, byl jsem tam taky a v životě už mě na ta pískoviště nikdo nedostane. Vůbec se nedivím, že se cpou do evropy...

NENASYTA

Dostal arab darem
od araba harém

Tak se těšil na změnu
a teď má z toho
migrénu...
05. 03. 2009 | 19:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

wbgarden:
Která pískoviště v Bosně či v Kosovu máte na mysli?
05. 03. 2009 | 20:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ústřední výbor matyaš aneb srovnávací gůglista nám jistě poradí kterak býti nejevropanštější. Jinak, pane, už to tady bylo několikrát řečeno, ten balkánskej mlýnek na maso je třeba občas co nejrychleji zastavit než nadevropsky nakyne. Nevím sice čím to je, ale na rozdíl od nás, doufám, je na balkáně furt dost kluků, kteří, když si delší dobu nestřelí, tak je prostě svrbí celé tělo..., pchopte, že tohle hobby nemusí zrovna imponovat jiným nejen evropanům...
05. 03. 2009 | 20:27

bigjirka napsal(a):

A to se koukněte k Dolejšovi.. Bojuju tam s obludami přímo z rudé řiti...
inetnum: 212.158.130.24 - 212.158.130.39
netname: KSCM
descr: Praha
country: CZ
address: Komunisticka strana Cech a Moravy
address: Politickych veznu 9
address: 11121 Praha 1
address: Czech Republic
05. 03. 2009 | 21:08

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko,
komunistů jsem měl dost za bolševismu, vůbec se mně nechce s nimi hádat ještě nyní.
Co jim vlastně chceš vysvětlovat, stejně mají jen tu svou pravdu. K Dolejšímu jsem nakouknul a pádil jsem hned pryč :-(
05. 03. 2009 | 21:31

bigjirka napsal(a):

No, rád bych jim to znechutil, to jejich poučování o demográcii...
05. 03. 2009 | 21:39

Jan Vaculík napsal(a):

Jejej, tady toho za dnešek přibylo! To si nesmím nechat ujít a hned jdu číst!

Málokdy s panem Hořejším souhlasím, ale v jedné věci má můj veliký obdiv: v té jeho hospodě je dycky držej zajímaví lidi, a vždycky správně nahuleno!
05. 03. 2009 | 22:39

Karel Mueller napsal(a):

Milý Pocestný,
meleme prázdnou slámu, svoje jsme každý k tomu řekli. Nejen v této debatě.
Samozřejmě staré ikony dříve či později padnou. Určitě znáte můj pojem finální relace, používám ho k závěrečnému zhodnocení politiků, vyvolal jsem tím gejzíry emocí, určitě si vzpomenete na finální relaci Stalina.

To jste mi mohl hned a s úsměvem omlátit o hlavu. A já bych s Vámi souhlasil, naprosto. Protože z hlediska finální relace vstoupil Miloševič jako jeden z nejhorších a nejtragičtějších politiků do dějin. To je jasné - počítají se výsledky a ty jsou katastrofou.

Ale má to jeden háček. Politika západu byla tak špatnou a vůči Srbům absurdně a neodůvodněně špatnou, ve svých důsledcích západ podělal sám sebe a ten nově vzniklý nesmysl je natolik prohnilý a neživotaschopný, zdá se, že v tomto případě opravdu the carnival is not over. Stačí se podívat na vývojové trendy.

A tak by byli Srbové padlí na hlavu a sami proti sobě, kdyby teď všechno hodili na Miloševiče. Mohou vystupovat docela hrdě, jako někdo, kdo uznává svoji porážku a právo drtivě silnějšího, ale myslí si o celé té podlosti svoje. A samozřejmě se jednoznačně neorientovat na západ - dnes už to nepotřebují. Definovat své zájmy a zůstat národ - další humanitární bombardování v tolik změněné situaci asi nebude.

Vyjádřil jste se s pohrdáním o BL. No tak si tam přečtěte rozhovor s ikonou Wall Streetu J. Rogersem, snad nejúspěšnějším finančníkem. Snad se pak nejen Vy snesete na zem.
05. 03. 2009 | 23:54

Jan Vaculík napsal(a):

Každý zaujme postoj podle toho, jakého Srba zná, například. Anebo podle určujícího zážitku: když v mé blízkosti zmasakrují člověka, budu přirozeně stát na jeho straně, i kdyby se ukázalo, že to vlastně nebyla banda hrdlořezů, ale výkvět spravedlnosti. A takovou prvotní zkušenost pak budu korigovat jen svízelně.

Snažím se představit, co se hypoteticky mohlo stát, kdybychom se v r.91 nerozhodli rozejít se se Slovenskem po dobrém. (Vždyť to byl takový nevděk po tom všem, co jsme pro ně udělali!) Tak bychom tam trošičku vlítli a rozpoutalo by se pár spravedlivých masakrů.
V takové situaci bych byl asi docela vděčný, kdyby se našel někdo, kdo by nás hodil pár umravňujících bombiček, aby to zastavil. Anebo naopak - kdyby nějaká trefila někoho z mých blízkých.

Rozhodně to není žádná slast být příslušníkem utlačovatelského národa.
06. 03. 2009 | 01:19

Jan Vaculík napsal(a):

Doplňuju k tomu "anebo naopak": anebo naopak bych byl pořádně naxraný...
06. 03. 2009 | 01:24

bigjirka napsal(a):

No ano, jednali jsme vzájemně se Slováky podle středoevropského naturelu a naštěstí nepřeskočily ty jiskry zloby. Ono to vypadá, že nám to oběma prospělo. Balkánci zas jednali podle svého naturelu. K tomu Slobo chtěl udržet impérium a dal se do rvačky i se Slovinci a Chorvaty, což nemusel, soudnýmu člověku by bylo jasný, že je stejně bude muset pustit. A zasek se s muslimy, jenže tam si naskočil na špek Západ. Ony tam obě strany byly jedna za osmnáct, druhá bez dvou za dvacet a my jsme se zastali svého potenciálního rivala proti svému potenciálnímu spojenci, což se nám v budoucnu nevyplatí. Nebylo to o humanitě nebo naopak, humanita šla srát na obou stranách. Kosovo bylo historicky srbské, islám nemá v Evropě historicky co hledat, vždy to vůči Evropě byl agresor a co hůř, Vetřelec.

Opakuji, že tím problémem není islám sám jako náboženství jednotlivce, ale totalitní islamistická společnost, vznikající všude, kde je více než jeden muslim.
06. 03. 2009 | 08:26

P/ocestny napsal(a):

No, hoši, o složitě šroubovaných argumentacích si můžeme dlouho povídat.

Bigjirka
je u prdele, jestli stojíš tam nebo onde, když se nezdržuješ válčením a jen čekáš, až zase někomu půjdou střeva na vandr, aby jsi se v nich mohl chvíli hrabat, máš čas se nejen porozhlédnout, ale také pořádně začít bát.

Jiříku, Bosna v podání dua Karadžić, Mladic´, to bylo to samé jako Polsko a Ukrajina v podání našeho oblíbeného H.H. a jeho ss Waffen.

Kdybys nebyl se vším hotovej dle tvých lobotomických pouček "muslim kouše", tak by ti došlo, že v době, kdy se Bosna odtrhla od "sojuzu", nebyla tam žádná regulerní ani paramilitaristická vojenská síla. Byli tam jenom hloupí vesničané. Do toho Mladić navandroval prakticky s federální armádou v síle tří divizí!

Bosna byla chyba, kterou Srbové budou ještě dlouho platit, po právu. Chovali se tam jako svoloč. To, že se Chorvati rádi přidali, nic neznamená...

Mueller
Západ to podělal v jednom. Poté, co začali čistit okolí Sarajeva, měli to zblitzovat ze vzduchu celé. Jeden pořádnej kobercovej nálet na Pale a stáhli by se, oni se smáli OSN, ale z NATO měli vítr.

Kosovo? To prostě byla součást toho, co sami rozjeli v Bosně.
V podstatě bylo Kosovo jen druhej poločas toho, do čeho si srbáci naběhli s Mladićem a Arkanem v Bosně.

Kdo stál u laufu, to tam věděl každej, jen někteří čeští gůglmani, kteří válku sledovali "z nejbližší blízkosti medií a internetu" jistě najdou "alternativní výklad", který jim v jejich zjednodušeninách pomůže.

Srbsko Slobodana Miloseviće nebylo partner o nic víc, než Rumunsko Nicolae Ceausescu, ukrajina pana Kučmy nebo lépe Bělorusko souha "vrchního kolchozníka". S diktátory se nevyjednává, diktatury se prostě porážejí.

Náš historický sentiment je naprosto směšný, protože většina z vás, pánové, by vůbec nervově a mentálně neutáhla to, čím se v Bosně naši "kamarádi" bavili...

Matyáši, tvoje psaní je fakt komedie, tebe by srbáci jenom za názory asi sami brzo odpravili, alternativně bys dostal do ruky kalacha, dali by ti pár Bošňáků na hraní, abys dokázal, jakej jsi borec...

Fakt bych rád pohlédl na to, jak chrabrý biolog mučí ženské a děti, aby se "předvedl" před "kamarády", tedy bandou degenerovaných vesnických vrahů z hor...

Pánové, předvádíte tu pokrytecké lezení do zadku lidem, kteří se vám za to vysmějí.. protože žádnej srbák za války nehleděl na to, co si o něm myslí nějakej vořech v Češkej...

Ty čtyři roky v Bosně prostě ze Srbů udělaly zvířata, mohou si za to sami, zaplatí za to sami, nepotřebujou čížka, aby jim foukal bebí.

A tohle, to nese významné prvky rukopisu pana Heydricha
https://www.youtube.com/watc...

Toto je potom učebnicový příklad praxe nacionálního socialismu
https://www.youtube.com/watc...

Kdo by si chtěl osvěžit pátek a paměť, má možnost zde, tam je to celé...
https://www.youtube.com/watc...

Fakt nechápu čížka, kterej se k tomuhle hlásí.

Hoši, vy byste potřebovali týden na frontě, ono by se těch vašich mozečcích přehlížených místních politruků rozsvítilo....jen si tak poležet den v příkopu a doufat, že se srbská baráž netrefí zrovna do vás.

Nakonec, Matyáši, zajeď si na Brdy, až budou "bahna" a stoupni si k 75 houfnici, když vypálí. Pustíš bahno jenom z tý rány, když jí nečekáš. Pak teprve můžeš zalehnout tam, kam to padá, to je ještě větší legra, tam pustíš obsah vnitřností na vzduch i bez šrapnelu, kterej ti rozpáře pajšl, chudáku...

Válku na vás, šmejdi, ať si zažijete to, čemu jste se celý život doma vyhýbali.
06. 03. 2009 | 09:51

Ben napsal(a):

Ne, to opravdu ne. Válku ne. Buďme rádi, že i to dělení federace dopadlo jak dopadlo. Slováci jsou dost od rány...

Já vím, že pro Tebe, Pocestný, to je zážitek na celý život. Nechtěl bych být u toho. To se přiznám.

Ale je vidět, že i tady v Evropě, ať je to Germán nebo Slovan, se v každém národu najdou bestie nejhrubšího ražení.
Našly by se i v tom českém...i když si asi většina myslí, že zrovna my jsme národ mírumilovných lidí, že u nás by se něco podobného nemohlo stát.

No, nevím, pan Vaculík to tu trochu nastínil.
I když je vždy jenom i když...
06. 03. 2009 | 11:28

Karel Mueller napsal(a):

Milý Pocestný,
Vy mě rozesmíváte. Já nebo Zbyněk Matyáš bychom opravdu dítě k smrti neumlátili a z debatérů na těchto stránkách určitě nikdo.
Za bolševika platilo, že mazácká vojna u bigošů nebo tankánů je horší než kriminál a platilo to právem. Na vlstní oči jsem viděl, jaký prasata se z řady lidí mohou stát. A teď si je extrapolujte do tak mimořádné situace, jakou válka je a přidejte smrtelnou nenávist - s Heydrichovými hrdlořezy by si tak mohli podat ruku. Pro mě byl ten rok vojny skvělou školou života - narazil jsem tam na individua, o jejichž existenci jsem ve skleníkovém prostředí VŠ neměl ani ponětí. Jen ta střeva jsem za tankovým laufem neviděl, ale člověk by si zvykl.
Tato zkušenost dnešním mladíkům vznášejících se v oblacích těžce chybí.
Ale já a nakonec i Jirka jsme Vám napsali, že si tam na Balkáně nemají co vyčítat, západ to podělal (nebo jednal vědomě) na samém začátko okamžitým uznáním nahonem vzniklých států - snad jim muselo být jasné, že odpalují bombu. Protože se probudily všechny dávné křivdy a animozity, které byly drženy na uzdě tvrdým karabáčem, obyvatelstvo bylo promícháno, i v té Bosně žije snad milion Srbů. Nehleděk tomu, že zdaleka ne každý Chorvat aj. ten rozpad chtěl. Válka by vypukla i bez Miloševiče (mentalita na Balkáně není mentalitou Čechů), ale západ chtěl - a jasně to nakonec i Vy potvrzuje - Miloševiče odstranit za každou cenu. Takže ho nakonec odstranil a složku s účty jsme Vám předložil.

S diktátory se nevyjednává, ale bojuje ... milý Pocestný, dotkl jste se největšího průseru dnešního světa. Ti klasičtí diktátoři byli všemocní jen zdánlivě - bylo na ně příliš vidět a nesli odpovědnost. A věděli, že když to přeženou, tak také mohou přijít o hlavu. Což se také nejednou stalo.
Ti dnešné diktátoři žádnou odpovědnost nemají. Ale jejich moc je taková, že kliknutím na klávesnici mohou položit stát.
06. 03. 2009 | 11:47

Pocestny napsal(a):

Muellere, o vás konkrétně jsem nic takového nepsal, ani vás z toho nepodezřívám, pan Matyáš má občas mazácké kecy, tak se neubráním jisté ironii.

Ovšem, když čtu jiříka nebo čochtana pod cikánskými tématy, vím, že k tomu nemá daleko.

Nedohodneme se ani na tom "západu". Co je západ? EU? OSN? NATO?

EU - neznáme, nevíme kašlem na to, OSN - počítáme mrtvoly, ponižujeme vlastní vojáky, ukazujeme, že jsme banda šašků.

Až NATO ukázalo, že s touhle partou lze tančit i podle not, které píšeme sami.
06. 03. 2009 | 12:11

buldatra napsal(a):

Dovolím si vrátit se na začátek.
Tento blog má nadpis: Pan prezident je velkou nadějí pro celý svět!

Kdo by nechtěl lepší svět? A světlé zítřky?
A vůbec, kdo brání tomu, aby svět byl lepší?
Držme tedy muži no.1 palce. Spasitel to však nebude mít lehké, neb má na krku hromadu politiků doma a další hromady potká jinde ve světě. A s těmi hromadami politiků a vládců bude muset nějak spolupracovat.

O tom, s jakým materiálem má co do činění, píše půvabně Hans Vogel:

… Většina členů dnešních vlád a elit neprodělala žádnou vojenskou službu a nebyli ani skauty nebo skautkami. Každí skautský vůdce či důstojník armády ví, že jeden by nikdy neměl požadovat jakýsi speciální režim v době nouze. Místo toho by měl strádat společně s mužstvem. Když tví lidé musí spát na zemi, vzdej se komfortního stanu a spi tam s nimi. Když mají málo jídla, nepořádej pro sebe žranici. Tato velmi jednoduchá pravidla naleznete v každé vojenské příručce, publikované v Evropě od vynálezu tiskařského lisu. Maršál Čujkov, vysoce úspěšný a oblíbený sovětský velitel, zdůraznil tato pravidla ve svých pamětech, a tím se připojil k jiným proslulým vojenským vůdcům, jako byl Maréchal de Saxe, Montecuccoli a jiní.

Jestliže někdo ignoruje tato pravidla, jeho autorita se postupně vypaří a pak už ji nikdy nemůže získat zpět.

Ze současného chování evropských vůdců a elit lze tedy usoudit, že jsou (navzdory akademickým titulům) nevzdělaní, nemají žádnou morálku a (navzdory svým tvrzením) nezastávají žádné hodnoty. Jinými slovy, jsou blbí, bez ohledu na to jak jsou mazaní. Obávám se, že neexistuje jiné slovo, které by je mohlo lépe charakterizovat…

zdroj:
http://english.pravda.ru/op...

Mnohá protivenství čekají spasitele na jeho cestě. Přejme mu úspěch a velice, ale velice nezlomné odhodlání, bude to potřebovat…
06. 03. 2009 | 12:18

Horejsi-bloguju za vase dane. napsal(a):

Horejsi a jeste objektivni novinare najdes v Halo novinach, na to nezapomen ty chytraku. Libi se mi, jak jsou pro nekoho jako ty, kdo nezavadil o ekonomii nebo politickou filosofii ani z rychliku, vsichni novinari zaujate stado. To ti rikal kdo, tvuj kamos Roko nebo tvuj idol Havel?
06. 03. 2009 | 12:22

buldatra napsal(a):

to Pocestný:

Mazáctví a mazáci by si zasloužili vlastní blog.
A nejen vojenský, nýbrž i civilní. Člověk na svých cestách potká tolik mazáků.
A všichni jsou stejní.
Mazáctví je lidská vlastnost.
06. 03. 2009 | 12:39

Pocestny napsal(a):

Mazáctví je kasárenskej sport, kterej voják zapomene okamžitě, když se z buzeráku přesune "do práce".

Mazáctví je plošně praktikovanej bolševickej kartáč na mladé, zažil jsem to v podstatě všude, kam jsem se za rudých poděl.

Mazáctví je vlastnost systému, lidi se to naučí, když systém začne rozdávat koryta "za dožití".

Je zajímavé, jak úzce a nepřímo souvisí mazáctví s obecnou úctou k výsledku... ti, kdo umí, nepotřebuj posici mazáka, ta je nutná pro ty, kteří by bez ní byli na huntě.

Jinak, kdo byl za komárů "na vojně", nebyl v armádě, nýbrž v "převýchovném lágru", který ho naučil poslouchat a ojebávat.

On je ten rozdíl ve výcviku jasně patrný z výsledků práce....
06. 03. 2009 | 12:53

bigjirka napsal(a):

Nechápu, pocestný, proč se do mne pořád sereš s cikány. Nikde ode mne nenajdeš nic proti nim. Pokud za proticikánská nepovažuješ stejná práva a stejné povinnosti. Nauč se číst.
06. 03. 2009 | 12:54

Pocestny napsal(a):

Jinak, ten článek je dobrá propaganda, zejména ta vize revoluce v Německu, hladomoru u nás a současné prosperity Rassputinistánu, ta mi vehnala slzy do očí.

Do půl roku budou ploskolebci zase žvýkat vevrky s borovejma šiškama a místo kvartíry si budou kopat své obvyklé zemní doupě.
06. 03. 2009 | 12:57

bigjirka napsal(a):

rusáci jsou zajímavej pronárod. kdyby si udělali pořádek doma, jsou nejbohatší a nejsilnější na světě. jenže se furt do někoho musí srát.
06. 03. 2009 | 13:02

Ben napsal(a):

Tak tomu nevěřím. O jaký pořádek by se mělo jednat? Bohatství země není jenom v nerostných surovinách nebo velikostí země, ale o pracovitosti lidí.
Učit se, učit se, učit se, jak pravil ten jejich klasik, to nestačí, ale makat, makat, makat. Poctivě makat. A to mi zrovna u toho národa nějak chybělo a chybí.
06. 03. 2009 | 13:12

buldatra napsal(a):

to Pocestny:

Propaganda to samozřejmě je, proto to také vyšlo v tom plátku.
Ale některé pasáže jsou zajímavé, zvláště ty, které se dotýkají povahy dnešních vládců.
Čtu všecko, co se mě dostane pod ruku, abych věděl, jak totéž, co já, vidí lidi i jinde. Ploskolebce a veverky bych do toho netahal, napsal to Němec.

Do budoucnosti nevidíme, je mnoho možných a mnoho proměnných. Nicméně stále platí, že na každým šprochu pravdy trochu.

A tak máte trochu pravdy i Vy s mazáctvím. Ale jen trochu.
Mazáctví bylo, je a bude.
Záleží jen na tom, kdo se mazákem stane. Když se to přihodí povaze pevné, přátelské a klidné, okolí netrpí. Když se to přihodí frustrátovi je to katastrofa. Čím větší blb, tím větší mazák.
A to ať za bolševika, nebo před ním a po něm. Mazáctví je celosvětový jev. Mazáka dělá příležitost, ne režim.
06. 03. 2009 | 13:33

bigjirka napsal(a):

To jsem Bene právě myslel. Prostě nenechat naftu utíkat zpátky do země, míň chlastat a makat
06. 03. 2009 | 13:34

buldatra napsal(a):

to Bigjirka:

sice nejsou nejbohatší a nejsilnější, zato mají nejtvrdší játra.
06. 03. 2009 | 13:42

bigjirka napsal(a):

mazáctví je hodně širokej pojem. pocestný ví prd, protože na vojně nebyl. mazáctví typu generační obměny, kde třeba rajóny dělali "zobáci" a "mladí".. a vytvářelo jakousi hierarchii,... pak taky u některých útvarů bylo brutální kriminální mazáctví, skutečná šikana a teror - tak třeba museli vojáci nazí mezi prasata.. souložit s kusem masa.. kombinace fyzického a psychického násilí, která vedla až k sebevraždám.. to ovšem není vázáno jen na vojnu za bolševika, ale taky na kriminály a podobně..
06. 03. 2009 | 13:42

bigjirka napsal(a):

buldatro, to se pak nesmí ohýbat, aby si je nezlomili...
06. 03. 2009 | 13:43

Ben napsal(a):

Bigjirko,
proboha kdes Ty sloužil?
Ale je pravdou, že mazáctví nejenom na vojně, je pěkné svinstvo. Jo, také znám několik případů pokusů sebevražd díky šikaně. Co proti tomu dělat? Když to někdy začíná už na prvním stupni škol.
06. 03. 2009 | 14:09

Karel Mueller napsal(a):

Ben, buldatra:
Ale ne, ženy makají a makaly. V rozsahu a za podmínek, které si Západoevropanky neumí představit.

Problém je to u mužů, kteří to často považují za něco méněcenného a ten strašný alkoholismus. To je ale v celé východní Evropě.

Pocestný:
Kyby jste na té vojně byl a absolvoval cvičení, kde se střílelo ostrými, tak jste ta vyhřezlá střeva mohl vidět a neplácal by jste z cesty.
06. 03. 2009 | 14:15

Ben napsal(a):

Pane Muellere,
byl jsem tam v roce 75 na tzv. výměnné brigádě. Pracovali nebo lépe řečeno měli jsme pracovat v jednom kolchozu, no, a že by se zrovna i ty ženy do práce hrnuly...? No, nevím?
Třeba v průmyslu makaly ženy víc...
06. 03. 2009 | 14:33

Karel Mueller napsal(a):

Bem:
Přiznám se, že jsem tam nikdy nebyl a tak nemohu polemizovat. Usuzuji z toho, co mi řekli známí a ze svých zkušeností s Ruskami, které jsem poznal u firem. Ty opravdu dělaly.
06. 03. 2009 | 15:02

Karel Mueller napsal(a):

Ben:
To country radio je opravdu pro nostalgiky. Právě zahráli Cucurucucu. To mi hráli rodiče na dobrou noc, když mi byly 4, jinou píseň jsem nechtěl. Mimochodem lze sehnat staré Kučerovce? (Ajo mama, opelu, rege rege aj.)
06. 03. 2009 | 15:29

Ben napsal(a):

Pane Mueller,
???
S country Vám asi moc nepomůžu.
06. 03. 2009 | 15:59

Pocestny napsal(a):

Bene, jak jsem poznal Rusko, ženská tam vždy byla silnější než chlap.

Se jen podívej na jejich život -
chlap, dvě životní éry: před tím, než ho dostane vodka a zbytek poté. Věčně ožralí, nespolehliví, ukňouraní chcípáci a vedle tovaryšče matrona, která staví dům, vyrabí ve fabrice tanky, vychovává děti.....

Rus je jako Arab - práce se štítí, jen místo koberce a ručníku má flašku samagonu.
06. 03. 2009 | 16:05

Pocestny napsal(a):

Muellere, jiříku....
cvičení?? -)))))

Tak to jo.

Máte recht, od komouše jsem se do pakárny zavřít nenechal.

Hele, uděláme kšeft, vy mne vezmete na cvičení, já vás zase do války, abyste konečně pochopili, že jste nikde nebyli....

Vono by to nabouralo vaše chlapáctví, kdybyste připustili, že o něčem "nemate vezi".

Já myslím, že protože jsem nebyl na Palcátu ani štítu, neměl bych tu naše bojovníky z Doupovského frontu otravovat takovými dětinskostmi, jako je válka...
Co to je proti cvičení Varšavské smlouvy. -)))

Živili, dragi!
06. 03. 2009 | 16:10

Líný černý pes napsal(a):

to Karel Mueler :

Kučerovci vyšli před několika lety na CD, možná to ještě někde mají.

Country radio tento týden hraje na přání, asi si Kučerovce někdo přál, jinak se už pohoršili, co jsou dohromady s Radio Kiss, hrají hodně popík.
06. 03. 2009 | 16:12

Ivan Hochmann napsal(a):

To Pocestný,

T:9.51--super s hvězdičkou.Ivan.

Bene,

ne abyste zkoušel souložit s kusem masa?!
Říkal jsem Vám..baccha na ně...,Ačkoliv s tímto spolkem je celkem zábava.To byste viděl ty klíny do hlavy od levého,rudého ksindlu,který se tady producíruje......

Kučerovci? Ty jsem úplně miloval.Polda Klár a jeho story,Marta - sexbomba z Hawaie s rudými ústy a nařaseným poprsím,starej Kučera s úžasně melodickou trumpetou a vůbec ten celý ansámbl vonící dobrodružstvím.Hráli jsme v partě jejich hity dříve než se zjevil Bill Halley,Elvis Presley a Beatles.

To byly doby.
Paní Horáková už byla mrtvá,bolševický ksindl už ukradl a zkurvil co mohl,a my měli to štěstí,že jsme nabrali rozum už v zdeptané ,strachem posrané době,kdy už komunistická mrcha napitá krví a majetkem po židech, "odsunutých" němcích a po zdiskreditovaných a neprávem obviněných lidech ze západní fronty,emigrantech před ruským vrahounem,- spokojeně říhala v První pětiletce.Fuj!

Ivan.
06. 03. 2009 | 17:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano MY MĚLI TO ŠTĚSTÍ...že se narodili o těch pár roků později a nestihl nás osud Mašínů......

Ale to tady ten ksindl nemůže vůbec pochopit.

Ivan.
06. 03. 2009 | 17:21

Karel Mueller napsal(a):

Pocestný:
Ve válce by jste tam byl tehdy, pokud by jste nosil srbskou, chorvatskou či muslimskou uniformu a účastnil se přímo bojů s jejich výzbrojí.
To jste nebyl, z toho, co říkáte, plyne, že jste "jen" viděl jatka. Jatka jsem neviděl a ani po tom netoužím.

Líný černý pes:
Díky, mám dávné LP z padesátých let, ale už to moc šumí. Jak jsem poslouchal to cucucrucu, tak mám dojem, že to zpívá už nová generace Kučerovců, tamto zpracování (i hlas) je trochu jiné.
S tím country radiem máte nožná pravdu, není to tak dávno, co jsem ho objevil.
06. 03. 2009 | 17:26

Karel Mueller napsal(a):

Ivan:
Tak? S paní Martou Kučerovou jsem se náhodně seznámil v 80. letech na jedné pláži :-). To už byla dámou v letech.
Seděli jdme pozdě odpoledne skupina lidí, kteří se vzájemně většinou neznali, příjemně si povídali ... a s překvapením jsem zjistil, s kým mám tu čest.
06. 03. 2009 | 17:50

bigjirka napsal(a):

Karle, na CD je dneska kdeco, chce to prolézt prodejny s levnými CD. Já tam koupil po stovce Santanu a Stouny..

Bene, já byl na vojně u solidnějšího útvaru, tam snad jen jeden kluk neměl alespoň střední školu, takže to bylo celkem civilizované. REB, Amíci tomu říkají EW. Ale o těch hrůzách jsou celkem věrohodné zprávy.

Pocestnej, ty seš nenapravitelný pako. Každej, kdo má jiný životní zkušenosti než ty, je u tebe vůl... mě to neschází, že vedle mne nebouchnul granát. zato se zdá, že tobě to přebejvá. nevím, jestli jsi skutečně zkutr, nebo ještě trpíš posttraumatickým stressovým syndromem, nebo jakej mindrák to máš, ale jseš skutečně unikátní pako. divně píšeš... nikdo, kdo má 195, nenapíše, že má skoro dva metry s baretkou a kanadama.. ty dva metry máš i s anténkou?
06. 03. 2009 | 18:12

Karel Mueller napsal(a):

Bigjirka:
Našel jsem si zatím jejich stránku a sjel pár ukázek. Není to ono.
Já chci ty starý s Martou Kučerovou :-).
06. 03. 2009 | 18:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Pocestny a ještě jeden jsou očividně psychotici, Pocestny sám potřebuje léčbu, nikoliv diskuzi, ta jenom jitří jeho nemocnou psyché. Proto nemá cenu ho rozčilovat, jenom občas opravím nesmysl.
06. 03. 2009 | 18:28

Ben napsal(a):

Pane Muellere,
samozřejmě znám cucurucu, trochu znám i muziku Kučerovců, ale nevím, proč jste se na ně ptal zrovna mě?

Pane Hochmanne,
nebojte, já se toho u sebe taky nebojím, ale to, co popisoval bigjirka, to je fakt maso! Ale věřím, že se tam mohly takové svinstva dít. Já jsem naštěstí prožil vojnu s doktory, tak takovou šikanu neznám. Sem tam jenom nějaká ta krev...:-)

Pocestný, právě proto, že když tak "hodně" pracovaly ženy - a je to zřejmě tak, jak píšeš, tak jak potom má být tato země bohatá, když muži nedělali ani to?
Ale já jsem tam byl jenom týden, ale zážitky(dost otřesné) mám na celý život.
06. 03. 2009 | 18:30

bigjirka napsal(a):

Karle, tady by měly být původní nahrávky http://www.supraphon.cz/cs/...
06. 03. 2009 | 18:33

bigjirka napsal(a):

Bene, v Rusku prej baby normálka tahaly kolejnice.. ona je to jakási poválečná tradice, po Hitlerovejch a Stalinovejch hrátkách dost chlapů scházelo.

Sojuz něrušimyj... kamarád tam byl na jakémsi budovatelském táboře.. přivezli je do stepi, tam hromada prken, hromada písku, hromada vápna.. z prken sbili nosítka a začali stavět kravín. žrali pohankovou kaši, po tejdnu přihnali krávu, zabili, rozpižlali, sežrali a žrali zase pohankovou kaši...
06. 03. 2009 | 18:39

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, začínám také nahlížet, že on za to nemůže. Nezbejvá, než mu popřát měkké stěny.
06. 03. 2009 | 18:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Karle ,

mám je na čtyřstopé AGFA pásce mono s poř.číslem3.z roku1966(SONET DUO).Šum a hrůza.Nahrával jsem každou desku,která mě přišla do ruky v domnění,že už nebude.Ani jsem netušil jak se zkvalitní reprodukční a záznamová technika,včetně mediových kvalit.
Podíval jsem se na You Tube a našel jsem tuto stránku.Jsou tak i jejich staré CD.Doufám že jsem Vám učinil radost. Ivan

http://www.audio3.cz/goods....
06. 03. 2009 | 18:44

Karel Mueller napsal(a):

Ben:
To nic, toho si už nevšímejte :-). Předtím jsem Vám odpovídal a pak tu cucurucucu zahráli, tak jsem jen trochu nostalgicky naladil.

Jirko, zjistil jsem to na netu, akutečně CD s původními písněmi existuje a je k mání.
06. 03. 2009 | 18:48

Karel Mueller napsal(a):

Ivan:
Díky, viz odpověď výše.
06. 03. 2009 | 18:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří,

onehdy jsem viděl,jak vdovy po Hitlerových modrookých bohatýrech pacifikovaly rozbombardovaný Hamburg.To bylo také maso.....
Tyhle hrůzy bych tedy prožít nechtěl.My vlastně jsme nejšťastnějsí generace.Já alespoň mohu říci,že jsem prožil nádherný život plný slunce.lesů,hor,květin......co víc očekávat?

Jiří dík za ten Supraphon, to je paráda.

Ivan.
06. 03. 2009 | 18:52

Ben napsal(a):

Jo, bigjirko, také se připojuju k IH, pustil jsem si pár skladeb a vzpomněl jsem si na stařičký gramec, kdy si to pouštěl můj táta dík za vzpomínku. KM:OK
06. 03. 2009 | 19:03

bigjirka napsal(a):

Eh, chlapci, připojuju se, lepší Kučerovci než balkánské běsnění. Jen mne furt mrzí, že jsme nechali islamisty přiblížit k Evropě a ještě je snad narkomafisty přijmeme :-((((((((
06. 03. 2009 | 19:20

Ben napsal(a):

pane Hochmanne,
máte pravdu, jsme šťastná generace, hrůzy jsme neprožili, ale slýchaval jsem je od své babičky, které se od Stalingradu nevrátil osmnáctiletý bratr, do dnes je nezvěstný.. Jenom vím, že plakal a bál se, když tam musel, ani on nechtěl válku.
06. 03. 2009 | 19:23

Pocestny napsal(a):

MU HA HA Muellere

Jojo, dle tvýho popisku se ta válka netejkala cca čtvrt milionu lidí, který umřeli beze zbraně. Tohle byl bonmot dne! -))))

Jiříku,
to jediný, co je na mně hrozně divný je to, že konstantně a systematicky sabotuju tvý první pravidlo:
"Pravdu mám vždycky já!"

Furt přemejšlíš nad tou vejškou?
Úplně tě vidim, jak hloubáš...-))
Jestli jsi tak vysoký, jak o sobě píšeš, víš moc dobře, které dveře mají v Praze přesně dva metry na výšku.... leda, že bys žvanil, to by se pak mohlo stát, že s těma dveřma problém nemáš...

Možná si jen nehovíme v tom, že ty jsi "big" po jiný ose...-)

Jiříku, ty jseš prostě mazák! -) Přirozenej talent, čiší to z tebe naprosto zřetelně, tebe vytáčejí drzí "zobové", kteří neumí držet hubu krok a dodávat nápoje na pokyn "sahara"..

Tys byl "nešťatný špagin", copak se stalo, že o tom mluvíš, jako bys byl "bigoš z Vihorlátu"?

No vidíš, já měl pouze tu čest poslat plk. Brabce a mjr. Míču (hádejte jak mu všichni studenti UK říkali) pěkně na vejminek.

Proč mám pocit, že se chováním, jednáním a slovníkem schováváš za solvinu.

Jestli ty jsi člen Mensy, tak máš dokonalý sociální mimikry.

Víš, je to jinak, ty jseš jako vlčák, jen jinak barevnej, jdeš na to trochu jinak, ale smysl je stejnej - "Jak znám lidi, jsem nejlepší!".

Hoši, mne opravdu baví vaše samolibost, rád se přidám, být samolibý je přece tak lehké -))

Příjemný kačer
a
Hezký Kvíkent

P.S. Přemejšlím hoši, o co jsem na tý vojně přišel...
O tohle?
https://www.youtube.com/watc...
-))
06. 03. 2009 | 20:04

bigjirka napsal(a):

ty se seš pocestnej fuckt full magor. pochopitelně, že nikdo nemůže mít pravdu, když ji máš ty... jako f tom chtipu s psychiatrem.. paninko, žádnej strach, váš starej nemůže bejt Napoleon, protože Napoleon jsem já... Blbečku, ŽÁDNÝ dveře v běžné zástavbě nemají dva metry. Futro podle normy má 197 cm a prážek 1''. Takže na Žádnej prážek nesmím stoupnou, jinak se bouchnu. A co tobě, co s tím dělá anténka na rádiovce, blbečku zakomplexovaná?
06. 03. 2009 | 20:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad bigirka, srpen šedesátýosmý na ukrajině dvěstěkiliometrů od kijeva, skoro ve stepi hromada prken písku vápna, kirpíč nosilki, postavili jsme karovník osmdesátimetrový, ešče máme na něm mramorovou desku, pak žranice od rána do rána tehdy tam bylo ještě kušanija dost. A pak nádherných štrnáct dnů v odese obščežitije nomer vosem. Pro dvadvacetiletého kluka který chtěl vidět moře a doma si to nemohl zaplatit, super. Odpracovali jsme to se vším všudy a poctivě a opravdu v té době chybělo v rasputinstanu asi 20 milionů chlapů. Všechno mám na diácích, orwo, příšerně namodralé, ale pohádka. 21 srpna do pulnocí zpěvánky u sochy nahoře na potěmkinových schodech, potom frťanomat na morskom vokzále a pak od sedmi hodin desetihodinový výslech na kgb. Konec družby. V štyrasedmdesátým přes noc přečtený samizdat - teljonok borolsa s dubom. Tele a dub. Teprve pak mi začal chodit děd mráz po zádech. Veselé krizování...
06. 03. 2009 | 20:32

bigjirka napsal(a):

wbgardene, ono se to asi opakovalo, jen žrádla ubejvalo :-)))))))))
06. 03. 2009 | 20:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o žrádlo ani tak nejde, nejhorší jsou zlomené ideály, ale udělali nám pak takovou žranici, seděli jsme proti sobě brigádnici studenští družbisté a na každou dvojici byla mísa ryb, mísa smažených kuřat - cypljonok tože chočet žit.., a mísa vařených vajec, jedna láhev vodky, láhev koňaku a flaška šampaňského. Hrůza třepe kurníkem..., kolem půlnocí se strhla vaječná bitva u kurska..., pak si nás baby rozebraly... , jinak z té kapče se asi jednou po....
06. 03. 2009 | 20:51

bigjirka napsal(a):

jo, kapča je sviňa, ponocnýmu z ní jeblo... no.. v Rusku nebyl, děvočky nevyzkoušel
06. 03. 2009 | 20:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkaovat, devočky, devočky, devočky.., v es sojuze bylo tenkrát myslím devatenáct národností, mám spolužáka, ešče žije, ten za jedny prázdniny co se týče dévoček pojednal skoro všechny, tedy národnosti. Říkal, prosím nerušit, věnuji se národopisu. Slyšel jsem ho i zpívat - eto bylo davno.. - žana je ostatně stejný ročník jak já..., no chybělo tam prostě dvacetmilionů chlapů....
06. 03. 2009 | 21:13

bigjirka napsal(a):

a já u toho scházel :-((((((
06. 03. 2009 | 21:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ničevó....
06. 03. 2009 | 21:20

Ben napsal(a):

Bigjirko,
já také ne, a to jsem byl tehdá mlaďoch, ale tam v té díře...,:-(..., jsem rád, že ne.
Ani tolik žrádla a chlastu co wbgarden jsme tam neměli. Jenom pořád samý boršč, ještě teď je ni zle. Ale vzpomínám si na vodku, to jediné se tam dalo pít :-)
06. 03. 2009 | 21:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ne nado grustit gospoda oficéry..., na vodku jsem se potom dvacet roků nemohl ani podívat. Jinak pusťe si žanu bičevskou staré carské songy, a pamatujte.., ja ne komisrskij, ja dvorjanin...., veselé krizování...
06. 03. 2009 | 21:37

Ben napsal(a):

Žanu jsem zažil jednou jako předskokanku Spirituálu kvintetu.
Byl jsem tehdy naštvaný, co tam dělá, když mám lístky na někoho jiného, ale pak jsem uznal, že nebyla tak špatná.
Neměl jste vggardene jenom vodkařit ale i šampáňovat :-)
06. 03. 2009 | 21:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakova, vodkoval jsem šampáňoval i žanoval, ale všeho s mírou, jak pravil dávný krejčí, když vzal ženu metrem.., No a eto bylo davno, takže ať už se tady konečně nastěhují ti čechy proklínaní američtí mariňáci, kteří nám nikdy nic zlého neudělali, aby zas nikoho z našich odvěkých přátel jak z leva tak zprava zase nenapadlo k nám krvavě lézt...Howgh, mí rudí mi rozumějí....
06. 03. 2009 | 22:13

PatientO.T. napsal(a):

06. 03. 2009 | 22:17

Karel Mueller napsal(a):

Milý pocestný,
válka není masakr neozbrojených civilistů, to jsou jatka, patří to mezi nejzavrženější zločiny proti lidskosti. Válka je vedení bojových operací proti ozbrojenému nepříteli.

To jsem chtěl říct, čtěte pořádně.
06. 03. 2009 | 23:00

bigjirka napsal(a):

Marně mluvíš k bláznu, Karle.
06. 03. 2009 | 23:15

Ben napsal(a):

To dneska byl blázinec!

Dobrou noc,
bláznům
06. 03. 2009 | 23:36

Karel Mueller napsal(a):

Asi ano Jirko,
takže pro dnešek dobrou.
06. 03. 2009 | 23:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bys blázna i v stupě mezi krupami píchem zopíchal, neodejde od něho bláznovství jeho..., veselé krizování..dobrou
07. 03. 2009 | 00:14

Jan Vaculík napsal(a):

Karle Muellere,
beru to dnes od konce a prolít jsem to směrem nahoru, ale nemám trpělivost vše detailně číst - jenom vidím, že by to stálo za to-
Ale ten konec se Vám povedl (23:00)

V tomhle smyslu byla právě poslední "válka" na Balkáně velkou ostudou (pročsi mi připadá, že nás všech!), a já se vnitřně přikláním k tomu, že jsem rád, že Američani dokázali být "ti zlí" a radikálně to ukončili.

A to přitom, když tady čtu dnešní příspěvky, i ty včerejší, souhlasím s každým zvlášť a téměř beze zbytku!
07. 03. 2009 | 01:33

JSP napsal(a):

Vzhledem k tomu, že jsem po jistou dobu byl nablízku autorovi (krčský areál AV), měl jsem ho za racionálně smýšlejícího vědce....v tomto blogu se však projevuje jako stárnoucí, naivní popleta!
07. 03. 2009 | 11:11

bigjirka napsal(a):

Janku, když tě bolí bříško a cítíš tlak a pustíš to do kalhot, taky to radikálně ukončíš. Takže v tomto případku opravdu nevím. A nějak mi to nejde skousnout tu pohádku o nevinných muslimských ovečkách, na které si z ničeho nic vyšláply srbští řezníci. Když je známo už od sedmdesátých let, jak se tam začali muslimové roztahovat. Nemluvě už o tom, že nebyly napadeny vojenské cíle v bojové zóně, ale civilní cíle a infrastruktura.
07. 03. 2009 | 12:03

bigjirka napsal(a):

ježišmarjá.. vyšlápli...
07. 03. 2009 | 14:26

Karel Mueller napsal(a):

Ivan a ostatní nostalgici:
Na rozloučenou na tomto blogu posílám pozdrav z let mládí od zpívajícího anděla z Austrálie https://www.youtube.com/watc...
07. 03. 2009 | 15:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jan Vaculík:
"jsem rád, že Američani dokázali být ´ti zlí´ a radikálně to ukončili." Tak ono je to ukončeno?!
07. 03. 2009 | 16:53

Realista napsal(a):

Ano, p. Hořejší, je to přesně tak.
07. 03. 2009 | 17:38

Ben napsal(a):

Pane Muellere,
pěkný pozdrav na rozloučenou. To jsem slyšel poprvé.
A dokonce to přilákalo i mou ženu, co jsem to prý vyhrabal :-)
07. 03. 2009 | 19:32

Ben napsal(a):

Pane Muellere,
neměl byste ještě něco podobného v zásobě?
(Pro mou ženu)
07. 03. 2009 | 19:38

Karel Mueller napsal(a):

Ben:
pro Vaši ženu říkáte? Neznám její vkus ani věk, ale pošlu Vám skladbu, při které v mé generaci nejen mládenec a dívenka přišli o věnec :-)).

http://videoklip.osobnosti....
07. 03. 2009 | 20:19

bigjirka napsal(a):

Tak to vypadá, že jsem starouška stolní počíteč umoudřil
07. 03. 2009 | 21:50

buldatra napsal(a):

to Ben:

a melodie vhodná k nedělnímu stolování:

https://www.youtube.com/watc...
07. 03. 2009 | 21:58

Ben napsal(a):

Pane Muellere, ď, ale ona má přece jenon trochu jiný vkus.

Bigjirko, ať žije starouš!

Buldatro, :-)))
07. 03. 2009 | 22:13

Martin napsal(a):

Dobry den, pravicovost s rasismem muze michat jen idiot, tak snad jste to myslel jinak, nez jsem to pochopil. Jinak s vami v mnohem souhlasim a v mnohem nesouhlasim.

Hlavni vec, se kterou nesouhlasim je vase smirlivost vuci Iranu. Existuji podle me dva pristupy. Jeden je "multikulturalisticky": velmi zjednodusene rika, ze neexistuje lepsi a neexistuje horsi spolecenske usporadani, proto kazde vmesovani je spatne. Druhy jakymsi zpusobem propaguje dominanci zapadni civilizace. Vyberte si, ktery z techto pristupu mate.. Pokud si vyberete ten prvni, mam v zasobe par argumentu, ktere jeho obranu myslim docela znesnadnuji..
Posledni, vecny (tj nikoliv nazorovy) dodatek: Iran zareagoval na Obamova slova tak, ze nevidi rozdil mezi starou a novou administrativou a nevidi duvod s USA jednat.

S pozdravem Martin
21. 03. 2009 | 22:56

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin:

"pravicovost s rasismem muze michat jen idiot"

No ja nevim (mozna jsem idiot?) - zda se mi, ze spousta lidi, kteri se hlasi k (pravicovemu) konzervatismu soucasne projevuji resp. projevovali sympatie k urcitym formam rasismu (apartheid, podobny system v nekterych americkych statech, Ku-Klux-Klan).
Samozrejme netvrdim, ze "co pravicak, to rasista", dokonce to netvrdim ani o vetsine pravicaku.

"Smirlivost" vuci Iranu nema nic spolecneho s multikulturalismem - jen jsem proti nesmyslne demonizaci tohoto statu (rezim v nem mi rozhodne neni nijak sympaticky). Jsem presvedcen, ze spravny pristup k takovym rezimum je "mirovy" - mit co nejvic kontaktu a nechat pusobit automatickou pritazlivost zapadniho svobodneho systemu; tak to zafungovalo i v pripade komunismu.

Muj nazor rozhodne neni onen multikulturalismus, ktery popisujete ("neexistuje lepsi a neexistuje horsi spolecenske usporadani, proto kazde vmesovani je spatne").

Rozhodne povazuji "zapadni" demokraticky a svobodny system za nejlepsi.
Myslim ovsem, ze urcite formy "vmesovani" mohou byt silne kontraproduktivni.

..
22. 03. 2009 | 11:23

Martin napsal(a):

S timto mohu jen souhlasit. Omlouvam se za idiota - opravdu z clanku pro me vyplynulo, ze povazujete kazdeho pravicaka za rasistu (a uznejte, formulace

"Řada mých „pravicových“ (a současně více či méně rasistických) známých...."

není nejšťastnější, alespoň pokud jste pak v komentářích svůj názor popsal přesněji. Napriklad ja jsem pravicove smyslejici a zaroven samozrejme jsem proti jakymkoliv projevum extremismu a za extremismus povazuji i rasismus.

Co se tyka pristupu k Iranu - s timto mohu jen souhlasit. ANO pro spise mirovou cestu, ANO pro automatickou pritazlivost zapadniho systemu (jeji pusobeni je IMHO krasne videt na prikladu Ciny poslednich desetileti) a hlavne ANO pro to, ze zapadni demokraticky a svobodny system je nejlepsi (tohle nelze nijak dokazat, je to jen ma vira. Ale te se jen tak nevzdam ;-) ). Myslim si, ze neni nasi povinnosti snazit se pochopit, proc Iran jedna, tak jak jedna - ale ani to neni na skodu.

V podstate zakladni duvot, na zaklade ktereho jsem pochopil Vase nazory jinak, nez jak jste je prezentoval v tomto komentari, je ma interpretace vyroku pana Lisky. Myslim si totiz, ze pan Liska (povazuji jej za velmi inteligentniho) cilene pusobi podobnymi vyroky na multikulturalistickou a pacifistickou cast volicske zakladny strany Zelenych. Ale to opet sklouzavam z vecne roviny, opet je to jen muj nazor.
23. 03. 2009 | 00:52

dasdasd napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
14. 05. 2009 | 08:24

jordan shoes napsal(a):

pravicovost s rasismem muze michat jen idiot"
22. 05. 2009 | 08:11

ugg napsal(a):

Muj nazor rozhodne neni onen multikulturalismus, ktery popisujete ("neexistuje lepsi a neexistuje horsi spolecenske usporadani, proto kazde vmesovani je spatne").
22. 05. 2009 | 08:12

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:32

louis vuitton outlet napsal(a):

Muj nazor rozhodne neni onen multikulturalismus, ktery popisujete ("neexistuje lepsi a neexistuje horsi spolecenske usporadani, proto kazde vmesovani je spatne").
04. 07. 2009 | 04:46

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.lzozh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://lzozh.com/forum/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.lzozh.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.lzozh.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/fo...">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.cate-girl.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.cate-girl.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://www.sh8d.com/dlil/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://daleel-arab.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://daleel1.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dleli.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://rbdlil.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://arabiaat.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://al3abii.com/">العاب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="صور" href="http://9oari.com/">صور</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topikati.com/">توبيكات</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 16:37

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 01:40

McFarlane Sports Picks napsal(a):

Great
08. 02. 2010 | 05:42

GEMMA18 napsal(a):

Lots of different students understand a technique of term paper format composing, but it does not mean they would write supreme quality papers, nevertheless a <a href="http://quality-papers.com">custom writing</a> service can aid to compose the college essay of high quality and demonstrate writing skillfulness of some students.
11. 02. 2010 | 09:11

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 02:16

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 03:47

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 03:51

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 03:02

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:09

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 06:13

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:57

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:38

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:32

TAYLOR19Joyce napsal(a):

I had a desire to start my own firm, nevertheless I did not earn enough of money to do that. Thank goodness my close colleague told to utilize the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">home loans</a>. Hence I took the consolidation loans and realized my desire.
01. 04. 2010 | 11:11

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 11:55

Course Kerala napsal(a):

This is a great and very valuable information about Pan prezident je velkou nadějí pro celý svět. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 15:14

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:12

DORTHYLAWSON napsal(a):

I will recommend not to wait until you get enough amount of cash to buy goods! You should get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> or just short term loan and feel free
07. 07. 2010 | 23:26

LillyLane35 napsal(a):

If you are in the corner and have no cash to move out from that, you will require to take the <a href="http://bestfinance-blog.com...">business loans</a>. Just because that would aid you unquestionably. I get short term loan every year and feel myself OK because of this.
09. 08. 2010 | 18:53

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:37

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 10:14

CesBoodenet napsal(a):

Nice post :) Foken refs
14. 11. 2011 | 09:15

CesBoodenet napsal(a):

Nice post :) Foken refs
14. 11. 2011 | 09:15

online cialis napsal(a):

the iron and as such is harmless but with the, http://orderonlineviagra.org viagra or another basic salt of bismuth, being, ficient water to hold it in solution. http://cialis-generic-online.net cialis 10mg price monium carbonate and phosphate. They give a, In this prescription the phosphate salts are, <a href=http://orderonlineviagra.org#9,45241E+99>order viagra</a>, alkaloidal salts. is incompatible with mineral acids which, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,51233E+53>cialis overnight</a>, soft mass when triturated with antipyrine,, for this disease. Before the case came to trial,, <a href="http://orderonlineviagra.org#48750">buy viagra super active</a>, should be prescribed by themselves, either in, to caution the patient about is to take the hexa, <a href="http://cialis-generic-online.net#94548">generic cialis</a>, bines to form hexamethylenamine. It is for this,
19. 01. 2013 | 00:34

cialis generic online napsal(a):

gum acacia, emulsifying the benzoin no, http://orderonlineviagra.org order viagra without prescription Argonin. Silver Casein. It is incompatible, a, nate you need therefore have no hesitation in, http://cialis-generic-online.net cialis lithium carbonate and lithium phosphate. S. Gtt. viii as required. <a href=http://orderonlineviagra.org#5,12460E+46>order online viagra</a>, water, but very soluble in alcohol it is thrown, incompatible with Balsam of Peru, statements to, <a href=http://cialis-generic-online.net#7,28167E+25>cialis prescription</a>, Paraphenetidin Citrate. Citrophen. Gives a red, due to the iodine combining with the ammonia,, <a href="http://orderonlineviagra.org#42722">buy viagra super active</a>, cause most of them being potent drugs,, toxic mercuric iodide and metallic mercury. <a href="http://cialis-generic-online.net#92571">generic cialis</a>, therefore readily miscible with water, which was,
20. 01. 2013 | 00:43

GrootobeCon napsal(a):

<a href=http://www.iystwowgold.com>wow gold</a>, games gold Tr¨¨s domestique convention - Vendeur ¨¤ lequel l'on peut faire confiance
I eventually got individuals with regards to just tried these folks to do with at the store. My husband and i directly lost control inlove w/ the entire group! I became any dark brands and enjoy how they start looking relating to everyone :). By the way the 3rd set of two games gold i was except the various other just two would not remain for an extended time, espically the actual clean duration styles. Yet at the end of the time these would be a wonderful obtain and you just will not regret it.
We are Forty-nine, unique Couple of number of Bermuda and something kind of Talls w/ drawstring. Take pleasure in all yet have got to rotate games gold because they do not adequate structure program for me to deliver all of the time. Through experience i implement detachable tri-support walkfit shoe inserts in the individual most made the effort but then I must create footwear the program means they are compliment somewhat form. My spouse and i normally convey the 8.Your five average thicker games gold along with your 6 suits people correctly.
i need all these games gold! just became our bait yesterday, i actually procured them in regards to a full week back from the chesnut color selection. these people managed alittle massive, despite the fact. relating to dimensions 7 1/2 your feet as well as 9's i purchased this breadmaker are usually alittle substantial . well, i may perhaps go substitute all of them to obtain a proportions 6. everybody in my class has <a href=http://www.hahawowgold.com>buy wow gold</a> and / or chinese junk games gold. their good for a bitterly cold winter as well as sick and tired end up getting very good apply outside these folks for the reason that where i live the extraordinary regarding Half a year out of the calendar year. they certainly do discoloration basic although : merely receive the care gear plus you'll certainly haven't any challenge with all of them
I really like all the quite short Bailey Switches.Excellent. I will not for example how quick they're just for the reason that I am unable to definitely fit my own skinny jeans around <a href=http://www.guildwars2gold.com.au>guild wars 2 gold</a>. If only I acquired all the Three-way Bailey Key.
Adore the eye I have making use of <a href=http://www.guildwars2gold.com.au#guildwars2gold>guild wars 2 gold</a>
30. 01. 2013 | 07:00

Robhk#ranxzdom[a..z]58 napsal(a):

<p>Someone who is lucky enough to have inherited a charm bracelet from a great-grandmother, <a href=http://www.cheapsilvertiffanyuk.co.uk>Tiffany Bracelet</a> grandma, or mother has decades of memories and stories to cherish for life . So i gone to <a href=http://dtiffanyjewelleryuksale.webeden.co.uk>tiffany jewellery sale</a> pandoraoem . Often European rare <a href=http://www.saletiffanysetsonline.co.uk>tiffany heart pendant online</a> metal is marked . They are created with various Pandora <a href=http://www.saletiffanysetsonline.co.uk>tiffany sale</a> beads, Pandora charms and Pandora pendants . Furthermore, donning these kind <a href=http://www.saletiffanysetsonline.co.uk>tiffany heart pendant necklace
</a> of earrings preserve us throughout very good feelings the many morning . Because of the overdue eighties Thomas Sabo appeared to be released to be a company . But apart from these characters, versatile is another character and reason why people like these <a href=http://www.cheapsilvertiffanyuk.co.uk>tiffany jewellery</a> beads . They believe that neck is the key of the life, <a href=http://www.cheapsilvertiffanyuk.co.uk>tiffany bracelet uk
</a> because it connects head and body . During the 1990隆盲s numerous points <a href=http://www.saletiffanysetsonline.co.uk>tiffany pendant</a> of Thomas Sabo retail opened and became flourishing in Europe, Asia and the U.</p>

<a href=http://www.medicina.ufmg.br/observaped/forum/posting.php?mode=post&f=16>we sale discount jewellery online 9g</a>
<a href=http://karbonjournal.org/en/focus/humanistic-transportation#comment-226025>we sale discount handbags online 8g</a>
<a href=http://www.hostinger.com/index.php>They sale discount jewellery online 5k</a>
<a href=http://clubefmonline.com/v2/index.php?option=com_rsgallery2&page=inline&id=403>we sale discount jewellery online 9e</a>
<a href=http://www.masterworksfineart.com/inventory/2081?view-details>They sale cheap handbags online 0a</a>
22. 03. 2013 | 06:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy