Švindly s rozpočtem a dluhy – doplněk od vlka.

02. 05. 2010 | 15:10
Přečteno 21176 krát
Včera jsem sem dal článek o nedávném švindlování s českým rozpočtem.
Do diskuse přišel zajímavý příspěvek od mého oblíbeného diskutéra vystupujícího pod nickem vlk.
Řekl jsem si, že by si zasloužil výraznějšího zviditelnění a přetiskuji ho proto níže (provedl jsem jen drobné formální zušlechtění textu – veškerou zaslouženou chválu adresujte prosím p. vlkovi, rozhodně ne mně ):


vlk napsal(a):

Dám sem jednu malou tabulku, jen tak pro informaci.
Aby bylo jasno, jak funguje perpetum mobile státního dluhu.
Týká s e vlády socanů, kteří jak známo, zadlužili naši zemi:

Dluh v r. 1997 po skončení požehnané vlády V. Klause......................173,1 mld

Dluh v r. 2006 po skončení socanské hrůzovlády...............................802,5 mld

Rozdíl ................. ................. ................. .....................................629,4 mld
**********************************************************

Konsolidovaná ztráta ČKA/KoB po úspěšné privatizaci......................240,0 mld

Ztráty na státním majetku po povodních ................. ..........................83 mld

Povinná valorizace dávek ze zákonů vlád
V. Klause mezi lety 1998-2006 ........................... .............................30 mld

Prohraná arbitráž Nova ................. ................. .................................10 mld

Aktivované záruky dané předešlými vládami ................. ......................10 mld

Rozdíl ................. ................. ................. .....................................256,4 mld
**********************************************************

Úroková služba 1998-2000 ................. ................. .........................75,81 mld

Úroková služba 2001-2006 ................. ................. .......................166,03 mld

Výsledný spáchaný dluh socanské hrůzovlády 1998-2006..... ...........14,58 mld

Průměrný roční nový dluh socanské hrůzovlády ................. .... ..........2,43 mld
*********************************************************

Tato tabulka je zjednodušená.
Nechce se mi hrabat v jednotlivých státních rozpočtech ohledně přesných čísel obsluhy dluhu. Zde pracuji s čísly jednak průměrnými a jednak ohledně kuponů s tím, že za Klause vláda vydávala dlouhé papíry s kuponem 14,6%.
Za socanských vlád jsem kupon nastavil na průměr 5% p.a.
Na druhé straně jsem možné nepřesnosti vyrovnal bohatě tím, že povinné valorizace dávek, zejména důchodů jen za celých 8 let socanské vlády "ocenil " jen naprosto nedostatečnými sumárními 30 miliardami jednorázově. Což je směšně nízké, uvážíme-li , že volební slib socanů o jednorázové dávce 2300 Kč nás má stát asi 7,5 miliardy.


Závěr je ale jednoznačný: kdyby nebylo už Klausova zadlužení, které ovšem není kompletní (např. KB nebo VZP a podobně), obsluhy tohoto dluhu, historických povodní, tunelování, privatizací po česku s bankovním socialismem a podobných věcí, jely by vlády sociální demokracie s vyrovnanými rozpočty.

Navíc v době , kdy
1- převzala hospodářství v naprosto žalostném stavu po debaklu 97
2- musela se vyrovnat s řetězovými bankroty firem přežívajících svou privatizaci na umělém kyslíku bankovního socíku (viz Poldi, Škoda PL, ČKD, Královopolská,
Kovosvit,Desta,atd. atd) a z toho rezultující prudce rostoucí nezaměstnaností, která vrcholila až v 1.pol. 2004.


Přitom soc. dem. vlády byly vázány zákony o sociálních dávkách, zdravotnictví a penzích, přijatých v r. 94-95 Klausovou vládou.
Jde o zásadní zákony, které se píší vždy na několik desítek let. Zde se ovšem ukázala jejich naprostá amaterita už někdy kolem r. 2000!

Ptám se, jak je možné, že někdo vytvoří takto packalské zákony v r. 95, kdy zná demografická čísla? Kdy se prezentuje jako nanejvýš kvalifikovaný ekonom a není schopen predikovat aspoň trochu reálný odhad ekonomického vývoje? Jako se to povedlo Klausově vládě při přípravě a konstrukci zmíněných zákonů., které zřejmě kalkulovaly jen se světlými zítřky a samými sociálními jistotami....
A už v roce 1997, kdy ve světě byla velmi slušná prosperita, se ukázalo, že je všechno jinak.
Jak někdo mohl při konstrukci sociálních dávek, počítat počítat s bankovním socíkem jako s trvalým růstovým faktorem?
Docela rád si to nechám vysvětlit.
Nejspíš to bude stejný typ odbornosti, který nás dovedl k přijetí rozpočtu 2009.

A ještě poznámku na závěr.
Pokud jde o zastavení růstu zadluženosti a jeho snižování, věřím osobně v možnost skutečně rasantního uskutečnění jen TOP 09. Ne proto, že bych věřil Kalouskovi a obdivoval jeho ekonomický um. Ten nám dostatečně předvedl na obraně a při rozpočtu 2009! U kterýchžto událostí skutečně o tom pánovi už netřeba ničeho dalšího.
Nicméně TOPless se jasně a primárně soustředila jen a pouze na deset procent nejbohatších voličů v této zemi (no starostové a jejich ostatní naprosto naivní souputníci se jednou probudí do opravdu ošklivé reality). A TOP less dělá politiku pro těchto 10% nejbohatších. Těm chce ponechat nízké daně a celé břemeno úspor naprosto antisociálním způsobem přenést na zbytek obyvatelstva. Jako jediná strana si to totiž politicky může dovolit. Nestojí o hlas žádného středového nebo nerozhodnutého voliče. Tahle partaj se koncentruje jen na své bohaté, kterých bude vždycky stejně a kteří jí to oplatí jak finanční, tak voličskou podporou.
A tuhle jednoduchou hru už ale nemůže hrát žádná jiná politická strana v republice. S vyjímkou komunardů. Ti přesně totéž předvádějí na svém levém křídle s krajně levicovým voličským elektorátem.
Všechny ostatní partaje totiž musí brát ohled na tzv. politickou přijatelnost navrhovaných reforem a budou za jakoukoli jimi prosazenou reformu platit tvrdý účet ztráty voličských hlasů.

**************************************************

Tolik vlk. Jak jsem koupil, tak prodávám...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

HG napsal(a):

Pro Vlka

nejdrive souhlasne argumenty, ano, pokud by schodek vlad Klause byl snizen o prodej majetku povazoval bych toto snizeni (stejne jako rozpusteni rezerv kalouskem) za duvod vyskrtnout castky z analyzy hospodareni vlad. Jak ale uvadite, tato castka byla ve FNM a nebyla tedy pouzita v rozpoctech az do roku 1998. Stejne jako uvadite, ze Klaus prevedl na dalsi vlady skryte dluhy (a ty zapocitavate) take uvadite (v poslednim prispevku), ze prevedl skryte prebytky (ve FNM), ktere Vas nezajimaji.

Pro me je podstatne jak kdo hospodari se standardnimi prijmy a standardnimi vydaji. Tedy na jedne strane dane+pojisteni a na druhe standardni vydaje st.rozpoctu (krome mandatornich take pravidelne investice do dopravni infrastruktury apod). Jednoduse receno, je li nejaka polozka v rozpoctu kazdy rok, povazuju ji za soucast hospodareni. to se snazim posoudit a z toho se snazim vyvodit zavery. Vyskrtnuti nakladu na povodne, nebo CKA povazuju za samozrejme, stejne tak vyskrtnuti prijmu z prodeje majetku. To je pro me znak hospodareni.
Vy resite, ze vlady CSSD museli opravovat strechu a nezajima Vas, ze prodali vetsinu vybaveni. Proto je pro me Vase analyza nedostatecna. Rozhodne nerika nic o hospodareni tak jak ho chapu ja. Nicemene byla velmi vydatnou motivaci pro pideni se po informacich v poslednich dnech.
06. 05. 2010 | 19:30

HG napsal(a):

Pro Vlka 2
Valorizace - Rozumim Vasemu tvrzeni spravne, ze dve vlady CSSD za 8 let nezjistily jak se valorizuji davky? Toto je nejvetsi urazka CSSD jakou jsem tu zaznamenal. Jinak pokud pisete o dusledcich kroku predchozi vlady (jedn. cislo) tak zapocitejte jenom 4 roky nebot pak vladla CSSD po CSSD presto porad valorizujete kvuli Klausovi Ale jak rikam, ja bych tyto naklady nevyskrtaval (ani z hospodareni vlad jinych, rozhodne ne za vice nez rok). V tomto se evidentne neshodneme.

znovu opakuji, ze jako zdroj jsem bral Vyr. zpravu FNM za rok 2005, pro prijmy FNM predevsim tedy graf 1 pro jistotu davam link http://www.mfcr.cz/cps/rde/...
dotaz na 166,03 miril k Vasi tabulce citovane prof. Horejsim.
A jeste jedna opravdu drobna poznamka o vypoctu uroku placenych vladami CSSD, podle Vas. Tak tedy emise papiru na 14.6 se vydavali 4 krat rocne ve vysi 5MLD splatne stridave po dvou a peti letech. Vlady CSSD tedy museli zaplatit na urocich

pocet dluhopisu splatnych na rok krat pocet let krat urok na jeden dluhopis

za 5lete 7.3 MLD
za 2lete 2.92 MLD

celkem tedy 10.22 na urocich za pet let, Vam vyslo, ze museli zaplatit za tyto dluhopisy 75,81 MLD, rozdil ve vypoctu prez 60 MLD. Takze ani ta presna cisla (o ktere se snazite) nemate v poradku, ale jak rikam, mne nejde primarne o absolutni presnost cisel, s tim problem nemam, kazdy se sekne ve vypoctu nekdy vice nekdy mene, mne jde o systematickou chybu kterou je podle meho nahledu na hospodareni ignorovani privatizacnich prijmu
06. 05. 2010 | 19:40

tata napsal(a):

pane max

přečtěte si pozorně posloupnost přispěvku,k odbornym věcem to neumím posoudit,ale vym že v odbornych věcech se dva lidi horko těžko domlouvaj,pišete jak jste se splet v panu vlkovi,ale vyste první napsal že micha jabka hrušky,načež on slušně odpověděl,svyma argumentama,nemusite snima souhlasit,ale jestli napišete pišete uplne nesmysli musite čekat reakci,takže osobní napadaní byla reakce na vas,proč se nevyvarovat osobnich putek,to otom panelaku vam pan vlk vysvětlil,přece že mate jiny pohled neznamena že to druhe je nesmysl,jinak je škoda že jste to tak pojal
07. 05. 2010 | 11:40

bigjirka napsal(a):

Už je to jasné. Za všechno může Klaus. Déšť, sucho, nadúroda, neúroda. A teď to zas***ý globální oteplování. Hryz! Hryz! Hrýýýýýýýz!
07. 05. 2010 | 14:10

max napsal(a):

to jarpor:
v podstatě máte asi pravdu.
Možná je tu na těchto stránkách ještě navíc i hodně testosteronu a ega.
Osobně mně hlavní vadí to,že debata často kopíruje způsob debaty parlamentní, resp. politické, kdy není podstatný obsah debaty,ale forma a vyznění. Občas se povede ale ujet i mně...
07. 05. 2010 | 14:35

max napsal(a):

to tata:
já to vidím prostě trochu jinak než vy,ale respektuji váš názor.
07. 05. 2010 | 14:38

jojo napsal(a):

Pan profesor si vymysli. krome toho moc dobre vi, ze kalsu prosazoval ustavni zakon na vyrovnany rozpocet. Dale zapomina na povodne z roku 97, ktere vedly k vydavani dluhopisu. Dale zapomina na vnitrni zadluzeni CSSR po komunisticke vlade, mozna nechape co to znamena, prece jen je to imunolog, ale to je jeho problem. Dale micha jablka z hruskami, tedy micha dluhy a transformacni naklady. Chapu, ze socialni dmeokracie by vse provedla bez transformacnich nakaldu, nebot by netransformovala, ale to pan Horejsiho netrapi.

Inu, profesor imunologie, sebelepsi neni prazadnou autoritou v oblasti ekonomie, ktere rozumi jako koza petrzeli. A zvlaste, kdyz si vymysli.

Absurdni je, ze predchozi Klausovy vlady profesor Horejsi kritizuje za Poldi, ketra byla privatizovana presne podle navodu levice.

Neptejte se, kdo vytvoril packalske, zjistete si to rpimo na webu PS. Tam uvidite kdo jak hlasoval a nebudete muste vznaset podobne hloupe dotazy. pripominam ze predsedou legislativni komise byl Zeman.

Co je to bankovni socik? Vite kdo vydaval bankovni licence?

Doporucil bych, abyste se pripadne seznamil s nejakymi texty, ktere na tyto naivni dotazy odpovidaji. Neschovavejte se za socilani citeni a ten provaz na kterem vas socialiste uskrti si noste sebou..
08. 05. 2010 | 14:55

vaclavhorejsi napsal(a):

jojo:

Vsiml jste si, ze to je text nikoli muj, ale vlkuv????

..
08. 05. 2010 | 18:12

jarpor napsal(a):

No, tak trochu to Vaše - to není můj text, to Vlkův - působí jako : já nic, já muzikant...

Uvedl jste jej Vy, pane profesore. Pod Vaším jménem. S tím, že je zajímavý...

Obvykle pokud shledám něco jako "zajímavé", tak pokud bych nesouhlasil, tak alespoň svůj postoj sdělím. Tedy já. Nevím jak profesorští...

Vzhledem k tomu, že jste nic takového nesdělil - lze důvodně předpokládat, že jste se se "zajímavým" více-méně ztotožnil.

Tak se teď při kritice joja tolik od "zajímavého" neodstříhávejte...

Hezký večer
08. 05. 2010 | 18:53

vlk napsal(a):

jepice
rád odpovím

Kdy byly tyto zákony přijaté? v r. 95,
Vy prostě předpokládáte , jako zeman, když nastoupíte v r. 98, že někdo udělal důchodové zákony , které jsou fatálním zmetkem?
Když podobné zákony se dělají na opravdu dlouhá léta?
Tím snad máme vyřízeného Zemana.Který navíc prioritěn řešil kolabující banky a rřetězový bankrot firem a rostoucí nezaměstnanost.
Špidla?
Tak ten ještě ani neseděl ve STrakovce, když přišla tisíciletá voda. Takže opět - musel řešit tenhle zásadní problém. Nicméně - Špidla si toho problému byl ěvdom a pokusil se dát dohromady ekonomickou reformu. Odkaz na materiál MF v téhle věci najdete výše. U Havelky.
nejn to , v r. 04 nebo 05 byla sestavena a začala působit Bezděkova komise. A toh tuším snad byl ještě také Špidla. Gross evynechme. T byl prostě premier - úlet. Kldině uznám, že s e jím vůbec nikdy, vzhledem ke svým" kvalitám" vůbec neměl stát.
Tím s e dostáváme k Paroubkovi. který nastoupil asi rok před volbami.
Vnastupval, když byla pdopora soc d em ve veřejnsoti na 12%. Rok do voleb A výstup z bezděka byl, že důchodový systém je sic e špatný, ale že bud e samofinancovatelný do r. 2035... co byste na jeho místě dělala rok pře d volbami? Udělala razantní důchodovou reformu a napravila těžkou, hloupou a naprosto apckalskou minelu Klause a Vodičky nebo to nechala příští vládě?

A jaké návrhy podali premiáři v tomto směru Snadno dohledáte, že to byla špidlov a vláda, která zásadním způsobem zpřísnila vyplácení sociálních dávek a ještě snadněji to, že zvedla věk pro odchod do důchodu na 63 let..
nečekala a nekoukala. Ovšem její snaha o ekonomickou reformu která šla za to ,c o "předvedl " Topolánek s Kalouskem byla vysmívána a torpedována ODS a blokována uvnitř koalice i soc dem.

Ale mám na vás také otázku - co bránilo Klausovi a Vodičkovi, když znali vývoj demgrafie, měli odhady hospodářského růstu, růstu platů a cen , aby v letch, dky lidé byli připraveni k obětem, udělali s vou práci pořádně?
Vy se ptáte - proč to jiné nenapravilI? Já s e ptám - teď titíž packalové chtějí dělat další reformu téhož, co už jednou dokonale zmastili- proč by měli dostat druhou šanci?
proto,a byste s e za tři roky eventuálně zeptala a cos tím udělá teď soc dem?
08. 05. 2010 | 21:26

vlk napsal(a):

jojo
soudím , že jste týpek ,c o pod tímhle nickem už exhiboval na nebožce Kavárně. spolu s duševními giganty typu Čudla, hansi, zloch a podobně. Zapomněl jsem bohužel, jak se jmenovalo to vaše dvojče.

no nic. povodeň 97 říkáte? Hm.. Klaus skončil v listopadu 97-. takže dopad téhle povodně do dluhu po něm zanechaném byl a naprosto minimální. Vše zinkasovali a ž socani. S vyjímkou vydání první tranše povodňových dluhopisů. Ovšem - to byl příjem proti závazku . pro státní kasu. Kupon už Klaus nevyplácel. ani kupon. A tyhle vydané dluhopisy při jeich maturitě nahrazoval kdo - opět soc dem. takež pokud tad y někdo něčemu nerozumí, tak to není imunolog ale jojo.

Mlej jojo, vnitřní dluh? Jo tak tím mi tad y argumentoval už max. ted y stavba dálnic, koridorů čističek a podobně? A oni t o jako soc dem vlád y nedělaly? on to dělal jen Klaus?
A říkáet , že je motání jablek a hrušek, když se počítají transformační nákaldy, Omy milej jojo! omyl! Já prostě jen dokazuji, že transformační náklady, plus náklady na ně, plus povodeň 02 / zcela záměrně jsem vynechal povodeń 97 abych si ušetřil hloupou argumentaci vašeho typu/+ náklady na arbitráže a proplácené záruky jsou rovny přírůstku dluhu za soc dem vlád. Což je pravda.
A hláška ,že socani by transformaci zvládli bez nákladů je prostě směšná. Oni prostě tehdy NEVLÁDLI! Ty náklady jdou na vrub Klause! a prostě jsou a někdo je musel financovat. Což byli zejména socani.
Jejich vlastní hospodaření ted y zůstalo vyrovnané.
08. 05. 2010 | 21:38

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 10:21

r.m. napsal(a):

Vlk popsal, co většina aktivistů vůbec nechápe. Pohyby dějů v čase.
25. 08. 2010 | 14:23

clay napsal(a):

vlk je starej certifikovanej lhář ze Psa a velmi si rozumí s těmi největšími modrofanatiky typu janyzboku
...včetně toho nevkusného fintění, jak "si cosi nechává na později"...
---------------------------
jako příklad těch jeho keců uvedu:
ad: "A mimochodem přes 80% výdajů vlád soc dem bylo mandatorních, či quasimandatorních. Co c hcete jako objevného zkoumat?"
to je ovšem socany omlouvající polopravda: za Klause se končilo ale na 65% mandatorních výdajů, na 80% končily socanské vlády...

no a aby byla ta pravda úplná, tak na těch 80% se dospělo se skřípáním zubů během opoziční smlouvy, kdy socani porušili veškeré dohody, které byly v tomto směru dohodnuty
-------------------------------
a co je pikantní, na závěr: s PODSTATOU vlkových námitek souhlasím, jenže on je nepoctivý a pomáhá si přilháváním....čili se zas tak moc neliší od těch, které kritizuje...
16. 10. 2010 | 14:30

virginia auto insurance quotes napsal(a):

I was just seeking this information for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your site. I wonder what's the lack of Google strategy that don't rank this kind of informative sites in top of the list. Normally the top websites are full of garbage. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
10. 08. 2011 | 09:40

business loans napsal(a):

If you are in uncomfortable position and have no cash to get out from that point, you would have to receive the credit loans. Just because that should aid you emphatically. I get collateral loan every single year and feel myself great because of that.
28. 10. 2011 | 15:30

business loans napsal(a):

Do you understand that it is correct time to get the loans, which can make your dreams come true.
28. 10. 2011 | 15:31

generic cialis napsal(a):

I reproduce the above prescription, which I, http://orderonlineviagra.org order viagra online of bismuth subnitrate and sodium salicylate in, with ferric salts the color changes to greenish, http://cialis-generic-online.net cialis overnight Liquor Calcis. Lime water, Absorbs carbon dioxide, and at that time silver nitrate was still, <a href=http://orderonlineviagra.org#3,74628E+24>order online viagra</a>, acetate on exposure loses some acetic acid,, nesium, calcium, barium, strontium, iron,, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,23162E+93>cialis on line</a>, hydrate, exalgin, naphthalene, phenol, thymol and, Linim. Chlorof ormi J iv <a href="http://orderonlineviagra.org#33857">viagra without prescription</a>, with iodof orm, but the writer doubts it. and containing resinous or other extractive, <a href="http://cialis-generic-online.net#70026">cialis 10mg</a>, in the same prescription, and such an ointment,
14. 01. 2013 | 01:17

HAGmQdCOtC napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#4408>soma cheap</a> soma san diego explosions in the sky - soma buy tickets
11. 02. 2013 | 14:32

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> viagra online </a>
16. 03. 2013 | 05:08

cialis lilly napsal(a):

le sucre se transforme en alcool et en acide, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">vente viagra en ligne</a>, une dissolution alcoolique de potasse aussi autorises pour recevoir des souscriptions, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis lilly</a>, Estado y de toda forma de poder opresor, che inferiormente intrecciandosi formano la, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra italia</a>, dubbio al Boletus pascmis Pers. Atmosphare der Glocke wieder klar geworden, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis preise</a>, Sobald die Flussigkeit ins Sieden gekommen ist,
28. 03. 2013 | 12:42

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] canada pharmacy [/url]
01. 04. 2013 | 22:55

Fexcenelany napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy cheap Generic viagra [/url]
[url=http://buycheapviagra-online.com/] viagra generic [/url]
[url=http://buycheapviagra-online.com/] generic viagra [/url]
[url=http://buycheapviagra-online.com/] cheap generic viagra [/url]
[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy Generic Viagra [/url]
06. 04. 2013 | 00:10

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra canada [/url]
10. 04. 2013 | 21:51

shotsAgessY napsal(a):

[url=http://discount-cigarettes-store.net/] buy cigarettes [/url]
24. 04. 2013 | 21:14

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] generic cialis online [/url]
12. 05. 2013 | 14:26

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate well-disciplined
Generic Viagra hyclate unclouded order

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] viagra online [/url]

Generic Viagra hyclate shelf lifetime
Generic Viagra hyclate genital warts
Generic Viagra online
13. 05. 2013 | 20:41

arroraIntab napsal(a):

[url=http://flavors.me/www4567] canadian pharmacy [/url]
30. 05. 2013 | 07:45

SlommaGronnok napsal(a):

This is really interesting, You're a very skilled blogger. I've joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I've shared your web site in my social networks!
You made some really good points there. I looked on the net for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.
Hello my family member! I want to say that this article is amazing, great written and include almost all important infos. I'd like to see extra posts like this .

[url=http://discount-cigarettes-store.net/#657] cheap cigarettes online [/url]
05. 06. 2013 | 09:47

Undonjuro napsal(a):

[url=http://rusdatingsite.ru-woman.com/] Online Russian dating service [/url]
29. 06. 2013 | 15:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy