Ethnic Friendly zaměstnavatel

22. 09. 2008 | 23:34
Přečteno 6140 krát
Postřehli jste, že rok 2007 byl v rámci Evropské unie vyhlášen Evropským rokem rovných příležitostí pro všechny (ERRP)? V rámci tohoto roku bylo realizováno mnoho projektů. A jeden z nich mne opravdu zaujal. Vznikla díky němu nová značka: Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ethnic Friendly zaměstnavatel – cituji z www.ethnic-friendly.eu:
„Je značkou umožňující ocenění zaměstnavatelů, kteří se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem a ve své personální praxi tuto zásadu také dlouhodobě naplňují a dbají o její dodržování.Značka je spravována občanským sdružením IQ Roma servis www.iqrs.cz které zjišťuje dodržování Pravidel pro udělení a užívání značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. Při snaze o budování etnicky přátelského firemního prostředí a zajištění nediskriminačních vztahů a fungování zásady rovného zacházení mohou zaměstnavatelé využít asistenci či poradenství odborných pracovníků občanského sdružení IQ Roma Servis.“

Koncepce značky Ethnic Friendly zaměstnavatel je mi velmi blízká. Možná proto, že jsem před několika lety přemýšlela nad tím, jak mj. motivovat zaměstnavatele k flexibilnějšímu uvažování vůči rodičům, v naší zemi zatím stále více ženám, aby jim bylo umožněno (stojí-li o to) kombinovat rodinu (zejména péči o děti) a práci, nebo-li jak se postupem času definovalo: Slaďovat rodinný a pracovní život. Z vlastní zkušenosti jsem totiž přesvědčena, že to jde. Jen to stojí oboustranně trochu více úsilí, vzájemné důvěry a odvahy. Tehdy mne napadla značka Family friendly zaměstnavatel.

A k čemu vlastně tohle „značkování“ je? Jde v podstatě o to, že je podpořeno fungování zásad rovného zacházení v praxi zaměstnavatelů a podpořeno nediskriminační prostředí. Je to také rozumný a jednoduchý nástroj k šíření povědomí o významu rovných příležitostí a důležitosti rovného přístupu a relativizace předsudků vůči jiným etnikům, např. osobám romského původu. Díky značce víme, že její nositel nediskriminuje jiná etnika a to je pozitivním signálem pro zájemce o zaměstnání.

A tak jsem ráda, že tahle značka vznikla, zatímco ta moje "zmizela" v propadlišti dějin. Třeba její čas ještě přijde.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gerd napsal(a):

A je to tady, jde o IQ Roma Servis, či jiné organizace na obranu Romů (zajímavé je, že se o osud Sinti žádná organizace neobává, ačkoliv i oni, podobně jako Romové, patří mezi cikánské kmeny).
Organizace by Romy zaměstnávaly, ale mají celkem špatné zkušenosti s jejich pracovní morálkou. Jakmile dostanou výplatu, už je nevidí tak 2 týdny a potom zase stojí před bránou, že budou robit jak draci.
Podniky jsou v současné době zcela rovnostářské vůči národnosti, dováží pracovníky ze všech koutů východní části Evropy (i Romy ze Slovenska), takže zaměstnanci jsou omezeni jen nabízeným platem a ochotou a schopnostmi pracovat.
Pokud někteří nechodili do školy, neumí se přizpůsobit pracovnímu prostředí a požadované kvalitě, podniku se nevyplatí a je úplně jedno, z jakého etnika či národa je pracovník.
Nemyslím, že značka ERRP něco změní, problém není jen na straně zaměstnavatelů, ale na straně pracovní morálky některých pracovníků.
A abych Romy jen nehaněl, pokud se mezi nimi najdou pracovití lidé, patří na montážních linkách mezi tu nejvýkonější část. Jenže jich je mezi nimi pomálu.
23. 09. 2008 | 04:28

Vasja napsal(a):

A právě ti lenivci, nemakačenkové.........
i oni jsou součástí té krásné a různorodé lidské společnosti a proto je nutné je chránit a opečovávat.
Paní Vendlová, napište sem raději Váš měsíční příjem, nebo Vás tady nepřejícníci rozcupují.
23. 09. 2008 | 06:47

Čochtan napsal(a):

Nejsem blbec abych dal dobrou práci (nebo byt) cizímu, když ji mohu dát vlastnímu!
Nejdřiv je moje rodina, pak mí přátelé, pak můj národ, pak moje rasa. Až sem přiletí obyvatelé Marsu, pak budou až za pozemšťany.
23. 09. 2008 | 09:18

Čochtan napsal(a):

Samozřejmě pokud si mohu vybrat, pokud je z čeho, tak si vyberu nejlepšího. Pokud ho na první pohled poznám.
Pravděpodobnost vysoké kvality je ale u Čecha mnohem vyšší než u cikána. Jsou i dobří cikáni, ale je jich bohužel strašně málo. Jsou i špatní Češi, ale není jich zaplať Pánbůh tak moc.
23. 09. 2008 | 09:23

Alibernet napsal(a):

Strčte si ty špidlovské rovné šance za klobouk. Neexistuje větší deformace pracovního trhu.
23. 09. 2008 | 10:11

Silvie napsal(a):

A opět jeden "zdařilý" projekt, který zaplatí daňový poplatník, ačkoliv jeho výsledek bude nulový. Ale paní manažerce zajistí jistě slušnou obživu. Vaří se ve mně krev neboť moje rovné šance jsou každému ukradené...
23. 09. 2008 | 10:29

karel napsal(a):

Jdete nekam s tim komunistickym zrovnopravnovanim, zensky maji byt jako chlapi, cernymu se nesmi rict cernej, zelenymu zelenej, nefachcenkovi strkat podporu az pod nos od lidi, kteri pracuji, atd, atd, fair trade vyrobky, na kterych si masti kapsy distributori, misto aby se prestali dotovat zemedelci a trh se otevrel i pro Afriku, cela ta multikulti perverze stejne blbe skonci.
23. 09. 2008 | 12:00

panna orleanska napsal(a):

IQ Roma? :))))))

Valim se smichy po zemi, opravdu kouzlelny nazev.
23. 09. 2008 | 12:03

Vilém napsal(a):

V české společnosti se vytvořila vrstva hostilní chátry, která na jakýkoli pokus učinit něco obecně přínosného k zlepšení chronických problémů diskriminovaných skupin reaguje s patologickým nepřátelstvím. Taková sedlina rozlícených duševních plebejců se ovšem vyskytuje všude a prakticky nikde ničeho nedosáhla, proto není důvod se nechat jekotem zakomplexovaných nespokojenců odradit, naopak je třeba o to víc prosazovat kulturní diktát antidiskriminace jako elementární předpoklad pro účast ve veřejné debatě. Vzteklé nepřátelství oponentů jasně svědčí o tom, že sami dobře vědí, že jim chybí jak ideotvorná kapacita, tak politické možnosti, že svůj spor historicky prohráli, a sami svou marginalizaci ve veřejné debatě jen prohlubují vyjadřováním jako ze stoky.
23. 09. 2008 | 12:06

je to hnus napsal(a):

A právě ti lenivci, nemakačenkové.........
i oni jsou součástí té krásné a různorodé lidské společnosti a proto je nutné je chránit a opečovávat.

Tak toto muze napsat jenom jedinec po lobotomii. Doporucuju opecovavat si nefachcenka za sve a nenutit k tomu ostatni.
23. 09. 2008 | 12:08

je to hnus napsal(a):

A, tak dalsi jedinec po lobotomii, hezke kousky se tu dnes vyskytuji:

prosazovat kulturní diktát antidiskriminace jako elementární předpoklad pro účast ve veřejné debatě. Vzteklé nepřátelství oponentů jasně svědčí o tom, že sami dobře vědí, že jim chybí jak ideotvorná kapacita, tak politické možnosti, že svůj spor historicky prohráli, a sami svou marginalizaci ve veřejné debatě jen prohlubují vyjadřováním jako ze stoky.
23. 09. 2008 | 12:10

Vilém napsal(a):

Hnuse, vy jste asi tu lobotomii už prodělal, nebo trpíte vrozeným defektem intelektu. Ten první kritizovaný příspěvek jste vůbec nepochopil, Vasja je váš názorový souputník a psal to ironicky.
Hezký den.
23. 09. 2008 | 12:15

FERO, ARANKA, ERŽIKA napsal(a):

Fero, kde robiš?
nikde.

a ty Dežo?
já mu pomaham.
------------------------------

Fero, kde dělaš?
Na letišti !
A s čim lítáš?
S hadrem po schodech.
------------------------------

Víte co je největší SCI-FI?

Cikán studující při zaměstnání.

-------------------------------
Přijde Ježíš do hospody a sedne si ke stolu štamgastů. "Tam si nesedejte, až přijdou vyhodí Vás, povídá Ježíšovi hospodský. Za chvíli přijde slepý, hluchý a cikán a sednou si k Ježíšovi. Ježíš po chvilce povídá: "Zato, že jste mě tady nechali sedět, pomůžu vám. Sáhne na slepého, který vykřikne: "Já vidím. Poté sáhne na hluchého, který z radosti vykřikne : "Já slyším. Ježíš se otočí k cikánovi a ten mu povídá. "Na mě nesahej pičo, já mám invalidní důchod.
23. 09. 2008 | 12:29

FERO, ARANKA, ERŽIKA napsal(a):

Při demonstracích v Trebešově skandovala skupinka romů: "Dejte nám práci, my chceme práci!" V tom z přihlížejícího davu vystoupil muž a povídá: "Tak pojdˇ Ferko, já pro tebe nějakou práci budu mít. Budeš moct pracovat" A Ferko opáčí: "Néé, a proč zrovna já???!!!"
--------------------------------
Víte, co udělá cikán, když dokončí filozofickou fakultu?
Sundá lešení a jde na zdrávku.
--------------------------------
Přijde cikán k doktorovi a povídá: "Pán doktór mě záda bolí."
"A co děláte za práci?" ptá se doktor.
Cikán praví: "Ze zbíječkou."
"A jak dlouho to děláte?" diví se lékař
Cikán naštvaně: "Od zítřka!!"
23. 09. 2008 | 12:32

Silvie napsal(a):

Tak jsem se docela zasmála, znala jsem jenom jeden z vtipů.
Pro Viléma mám dotaz - jako příslušník "hostilní chátry" bych ráda znala nějaké konkrétní pracovní výsledky těch "antidiskriminačních specialistů" (krom výše jejich bankovního konta). Řekla bych, že budou stejně užiteční, jako takový Špidla v europarlamentu. Takhle hloupě promrhané peníze se mohly např. použít na zcivilizování naší úděsné silniční sítě.
23. 09. 2008 | 12:49

Vertigo napsal(a):

Vendlová, další sociální inženýrka na scéně. Fuj.
23. 09. 2008 | 13:02

je to hnus napsal(a):

Vilem:
Diky za pouceni, ale vzhledem k vysokemu vyskytu individui hlasajicich ruzne kulturni diktaty a diktatury proletariatu smrtelne vazne, je docela mozne, ze to ironie nebyla.
23. 09. 2008 | 13:05

Vilém napsal(a):

Silvie
Nechápu dost dobře, proč si to nezjistíte sama a požadujete informace ode mne, notabene o otázce, která není vůbec předmětem článku. Zřejmě se považujete za pravicově smýšlející, ale Váš pohled značně připomíná zoufalou demagogii komunistů v době jejich hroucení, kdy se snažili dehonestovat studenty tím, že studují za peníze pracujících a sami nic nevytvořili. Chtěla byste po pracovnících v neziskové sféře, aby Vám vykazovali tuny odlité oceli nebo haldy vytěženého uhlí, jinak je máte za parazity? Pokud dnes někdo přijímá veřejné peníze, pak také musí vyúčtovat jejich použití, přičemž poskytování se řídí stanovenými kritérii, která jistě nejsou ideální, ale jsou mnohem lepší než by byly nepodložené a iracionální požadavky ulice.
23. 09. 2008 | 13:06

je to hnus napsal(a):

Vertigo:
presne to byla moje prvni myslenka, kdyz jsem si precetl tento blog - dalsi socialni inzenyr. A vzdycky to zacina stejne: naivnimi fantasmagoriemi o raji na zemi a konci stalinistickyma lagrama nebo aspon vladou jedne strany
23. 09. 2008 | 13:08

FERO, ARANKA, ERŽIKA napsal(a):

Druhá třída po prázdninách.

Paní učitelka vítá děti ve škole a ptá se, co dělali o prázdninách. Hlásí se
Alenka: "Prosím, já jsem si hrála na písku."
"Výborně, Alenko. A když napíšeš na tabuli bez chyby PÍSEK, dostaneš kousek
koláče."
Alenka se soustředí, napíše PÍSEK, a za chvilku si už pochutnává na velkém
slaďoučkém kousku koláče.
Pak se hlásí Pepíček: "Prosím, já jsem si hrál na písku s Alenkou!"
"No to je pěkné, Pepíčku. Teď napiš na tabuli HRA, a když to bude bez
chyby, dostaneš také koláč."
Pepíček na druhý pokus napíše třesoucí se rukou HRA a už cestou do lavice
se zakusuje do koláče.
"A copak jsi dělal ty, Dežíku?", ptá se paní učitelka.
"Prosím, chtěl jsem si hrát s Alenkou a Pepíčkem, ale oni po mně házeli
kamení!"
"No to se tedy opravdu zachovali nepěkně! Ale když napíšeš bez chyby
BEZPRECEDENTNÍ DONEBEVOLAJÍCÍ RASOVÁ DISKRIMINACE ROMSKÉ MENŠINY,
dostaneš koláč i ty."
23. 09. 2008 | 13:15

Jmeno napsal(a):

Jake suplovani role statu, mila pani Vendlova, vase pojeti statu je opravdu ponekud bizarni. Stat tu rozhodne neni od toho, aby propagoval nejakou "antidiskriminacni" politiku. Stat ma zajistit zakony, ktere plati pro vsechny bez rozdilu, pokud se nekdo citi diskriminovan, at se obrati na soud. To ze chcete pomahat Romum muze byt sice chvalyhodne, ale neznamena to, ze je to prace statu, kterou delate za nej.
23. 09. 2008 | 13:18

Silvie napsal(a):

Viléme, píšete o" hlasu ulice "(ještě raději mám pojem "lůza"),"sedlině" apod. - tomu já říkám demagogie...Tyto nápadité invektivy jsou používány schematicky proti všem, kteří si dovolí vznést jakoukoliv kritiku. Ano, pokládám se za pravicově smýšlejícího voliče a právě proto nemám v lásce lehkoživky, kteří z grantů a eurodotací financují nesmyslné projekty na socializaci nesocializovatelných(neschopné "Džamily" a všehoschopné "Úhly"). Jinak souhlasím s "jmenem" - zákony platí pro všechny (resp.měly by platit), pozitivní diskriminace vede vždy jen k prohloubení antagonismů.
23. 09. 2008 | 13:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Jmeno: Já jsem psala o bizardním pojetí státu? To bych neřekla. Jde mi spíše o to, aby se všechny 3 sféry (tj. soukromá, státní a nevládní) doplňovaly v rovnováze. A aby zejména státní role neselhávala všude tam, kde prokazatelně selhává. A co se týká "státní" propagace témat...myslím, že si ani neuvědomujeme, co všechno stát propaguje z veřejných prostředků a kolik to stojí. Neziskový sektor "spotřebovává" skutečně jen zlomek financí, které jsou z našich daní.
23. 09. 2008 | 13:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Viléme, jen zlomek reakcí reaguje skutečně na obsah článku. Jsem docela ráda, že jste se přidal se svými komentáři, bylo by to jinak mírně nevyvážené. :)
23. 09. 2008 | 13:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtane: Už jednou jsem Vám nabízela, abychom si domluvili schůzku a mohl jste se k nám přijít podívat. Nabídka platí.
23. 09. 2008 | 13:52

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie: Ve Vašich reakcích je hodně rozhořčení. Podívám-li se na to mírně s osdtupem, asi bych Vám jen doporučila, trochu se potrápit s uvažováním o tom, co všechno platíte v Vašich daní a s čím jste, nebo nejste spokojena - nebo-li jaké služby, které využíváte z pozice občanky tohoto státu Vám vyhovují a které byste chtěla změnit. Tam asi patří ty silnice, které jste zmínila.

No a co se týká našeho "lehkožití" v nno sektoru: To mne vlastně docela pobavilo. Zamyslím se nad tím a děkuji za námět k jednomu z dalších blogů.

PS: Jsem také pravicová volička a přesto mám své kolegy v NNO (Vámi pojmenované:"lehkoživky") docela ráda.
23. 09. 2008 | 14:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Všem, kteří se domnívají, že jsem sociální inženýrka: Nejsem ničeho inženýrka, tedy ani sociální.
23. 09. 2008 | 14:01

Silvie napsal(a):

Paní Vendlová, nejsem zdaleka spokojená s postavením žen ve společnosti - to jen tak na okraj. Na rozdíl od vás se ovšem nedomnívám, že to může změnit nějaké antidiskriminační opatření. Změnit se musí myšlení lidí (především mužů) obecně - první pozitivní změny jsou vidět u mladých párů, kde už se ženy a mladé matky nedají nacpat do škatulky "služka a holka pro všechno". Nezpůsobila to ovšem žádná osvěta přicházející zvenku, nýbrž celkové změny, kterými naše společnost prošla - možnost cestovat a vidět, jak to chodí jinde. Totéž platí pro zaměstnavatele - ti nevyjedou ze dne na den ze zajetých kolejí, ještě dlouhou dobu budou jako zaměstnance preferovat muže před ženami- matkami, mladé před starými. Změnám se podvolí pouze pod ekonomickým tlakem. Funguje to samo a pozvolna - např. naše poměrně velká nemocnice přichází o další a další zdravotní sestry (ty ze Slovenska odcházejí, protože se jim práce v Čechách už nevyplatí) - nemocnice tedy zřizuje svým zaměstnankyním non stop školku, aby je v práci udržela. Časem přijde určitě i výrazné finanční zvýšení platů...
23. 09. 2008 | 14:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Je to hnus: Text blogu je o něčem zcela jiném, než na co podle mne reagujete. Co Vás v něm rozčiluje nejvíc?
23. 09. 2008 | 14:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie: Souhlasím s Vaší reakcí.

Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel není opatřením, jen dobrovolnou značkou toho, že zaměstnavatel nediskriminuje a je na to hdrý. Je to vzkaz lidem možná ve smyslu: Uvědomuje me si divezifikaci ve společnosti, nemáme předsudky a jsme otevření...

Za čím si stojím je to, že antidiskriminační opatření jsou zcela jistě potřebná a nesouhlasím s tím, že nemáme antidiskriminační zákon, ale to je na delší a další debatu.
23. 09. 2008 | 14:17

neo napsal(a):

veronika Vendlová:

když nezaměstnám cikána, protože vím, že mé firmě nepřinese tolik co český pracant: je to snad diskriminace? Je diskriminace, že ho nezaměstnám, když vím, že by odrazoval zákazníky?

je snad diskriminace, že nezaměstnám ženu, která má 4 děti a je věčně na paragrafu, nebo utíká z práce o hodinu dřív?

každý majitel firmy si přece bude vždy vybírat lidi tak, aby mu přinesli co nejvíce.

buď upřednostní mladé a dravé 30níky a nebo zkušené 50níky (ač muže či ženy) ale přece si nebude tahat do firmy neperspektivní lidi?
23. 09. 2008 | 14:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Neo: Úplně slyším mého muže... myslím, že mě docela dobře "trénuje" v argumentech. Můj osobní názor - a podotýkám opravdu osobní je, že máme každý svobodu v tom, s kým budeme, nebo nebudeme spolupracovat. V tom se shodneme.

Ke svým partnerům, zaměstnancům/kyním, kolegům/yním...je důležité přistupovat individelně, tj, třeba s tím příkladem paní se 4 dětmi: Zkusit, jde-li to se sní domluvit, že nemusí utíkat o hodinu, ale že lze se domluvit na tom, že si tu hodinu napracuje jindy a nebo že bude mít nižší mzdu, nebo že bude pracovat doma...Jsou ale zaměstnání, kde to jde špatně. A paragrefem - tam je to težší...ze strany zaměstnavatele i zamětnankyně...zase téma na delší dobu.

Podstatné je podle mne nezabřednout do předsudků a dát šanci tomu, kdo o ni stojí. Dojde-li ke ztráte důvěry, pak se nedá nic dělat, důvěra se obnovuje těžko.

Poslední, co je důležíté zmínit je skutečná diskriminace, ke které dochází a pak nevymahatelnost práva v ČR.
23. 09. 2008 | 14:53

neo napsal(a):

vv:

jsem rád že se shodnem.

ovšem jsou to přesně situace, které někdo nazve diskriminací a někdo (jako já) svobodou volby.
23. 09. 2008 | 15:06

Gerd napsal(a):

Nemyslím, že o značku Ethnic Friendly bude mezi podniky nějaký zájem. A také si nemyslím, že by většina podniků posuzovala zaměstnance z hlediska etnické příslušnosti. Určitou výjimkou je cikánské etnikum (spíše Romové, Sinti minimálně), ale to je dáno špatnou osobní zkušeností personálních oddělení s některými z nich než nějakým etnickým přístupem. Zvláště v době, kdy dováží a lákají Bulhary, Rumuny, Ukrajince s kvalifikací a přetahují si je mezi sebou. Má-li dotyčný potřebné vzdělání, zkušenosti nebo obor a je ochotný pracovat, není diskriminace v zaměstnání až takovým problémem. Firmy to posuzují z čistě ekonomického hlediska. Obchodním partnerům je pak už úplně jedno zda mají či nemají Etnic Friendly značku. A to je důvod, proč dle mého názoru o značku Ethnic Friendly zájem nebude.
23. 09. 2008 | 16:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Gerd: Řekla bych, že se rozhodě nedá paušálně říci, že nebude o značku zájem, zaměstnavatelů je moře. Navíc podle mne nejde primárně o "Romas Ethnic Friendly zeměstnavatele", ale o Ethnic friendly zaměstnavatele.

K přílivu zahraničních dělníků vyšel článek ve včerejším Respektu č. 39 s názvem: "Nemodli se, pracuj" od Michala Komárka. Doporučuji.

Zaměstnavatelé se značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel - převzato z http://www.ethnic-friendly....
AUDACIO s.r.o.
Český západ o.s.
GUMOTEX, a.s.
Ing. František Pospíšil
Inventec (Czech), s.r.o.
JOB-centrum Ostrava, s.r.o.
Nová Mosilana, a.s.
PAPÍRNY BRNO a.s.
Personal fabric, a.s.
Qisda Czech s.r.o.
TANEX, PLASTY a.s.
Úřad práce Brno - město
Úřad práce v Blansku
Úřad práce v Kroměříži
Úřad práce ve Vyškově
Úřad práce ve Zlíně
ZETOR TRACTORS a.s.
23. 09. 2008 | 17:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Vasja: Myslíte, že mám svůj měsíční příjem zveřejnit? Raději ne, tahle informace by diskusi nepomohla. Pro někoho může být můj plat almužnou, pro druhého zase královský. Záleží na úhlu pohledu. A tak je to se vším.
Vám díky za reakci.
23. 09. 2008 | 17:19

Čochtan napsal(a):

Paní Vendlová,
díky za pozvání, až budu někdy delší dobu v Praze ozvu se. Zatím tam jezdím jen příležitostně při cestě na Moravu. Vybrat poštu, a jet dál.

Píšete: "Podstatné je podle mne nezabřednout do předsudků a dát šanci tomu, kdo o ni stojí."

V pořádku. Jenže těch, kteří o tu šanci stojí, bývá takřka vždy víc. A když mám na vybranou, tak holt vybírám. Podle mých kriterií. Když dám jednomu šanci, nedám ji tím pádem jinému. Já se vždy rozhodnu nediskriminovat toho nejlepšího.
23. 09. 2008 | 17:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtan: OK, já jen když jste psal 28.08.2008 v 07:59:29 příspěvek na téma jak to v tom našem projektovém nezisku funguje :), že nejdříve vybavit tu kancelář, koupit služebáka, mít sekterářku...proto jsem to navrhovala a trvám na tom, protože něco je opravdu nepřenosné. :) a to myslím opravdu v dobrém.

K Vaší reakci jen dodávám, že je to na nás všech, na svobodě rozhodování, na momentu, ve kterém se rozhodujeme. Rozhodování je ale hodně často ovlivňováno předsudky, které jedni mají větší, jiní menší. Zejména předsudky podle mne vedou k diskriminaci.

Proto je dobré, naprosto přirozenou formou otevírat diskuse na témata, která, jak je ostatně vidět v reakcích na tento blog - velmi často rozvíří vášně. A možná někoho donutí se trochu víc zamyslet a někoho zase utvrdí v názoru, že například rovné šance a antidiskriminační opatření jsou zbytečnosti, které vůbec nepotřebujeme a je vlastně luxus se tím zabývat...prostě je to věc názoru.
23. 09. 2008 | 17:38

meruňkový koláč napsal(a):

díky za pozvání, až budu někdy delší dobu v Praze ozvu se. Zatím tam jezdím jen příležitostně při cestě na Moravu. Vybrat poštu, a jet dál.
31. 07. 2009 | 21:44

http://www.kw61.com/replica-breitling-wa napsal(a):

30. 03. 2010 | 08:31

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 16:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy