Osm střetů zájmů double ministra Jakuba Šebesty

22. 03. 2010 | 13:11
Přečteno 5185 krát
Premiér svěřil řízení resortu životního prostředí ministrovi zemědělství. Hodně lidí nadzvedlo obočí. Péči o českou krajinu dostane na starost šéf ministerstva dřevařů a velkodrůbežáren. Oba úřady by se měly ve vládě navzájem vyvažovat, což teď tak úplně nepůjde. Ale není to pouze abstraktní problém.

Ministrův konflikt zájmů

Jakub Šebesta se ocitá v naprosto evidentním, konkrétním a několikanásobném konfliktu zájmů. Ministerstvo životního prostředí má podle zákona na starosti takzvaný vrchní státní dozor v lesích, kterým přímo kontroluje i úřady, jež spadají pod ministra zemědělství. A ministrovi podřízená Česká inspekce životního prostředí také hlídá dodržování zákonů ve státních Lesích ČR, které spadají pod resort zemědělství. Pro kontrolory bude teď zatraceně těžké nezávisle hlídat lidi svého vlastního šéfa.

Osm případů

Proto bude namístě obzvláště pečlivě sledovat, co se v příštích týdnech stane v osmi konkrétních případech:

* Nezmění ministerstvo životního prostředí (MŽP) náhle svůj záporný názor na kontroverzní tendry Lesů ČR? Státní lesy chtějí veškeré práce na velkých plochách na deset let předat dřevařským firmám a ministr Šebesta jejich plán podporuje.

* Nezmění MŽP náhle názor v expertních skupinách, které připravují rozpracování takzvaného Národního lesnického programu? MŽP a ministerstvo zemědělství mají v některých věcech různá stanoviska.

* Nezruší MŽP náhle pokutu, kterou Česká inspekce životního prostředí udělila za devastaci přírody v oboře Radějov nedaleko Strážnice? Oboru, jež je podle zjištění ombudsmanského úřadu ilegální, vlastní podnikatel Leoš Novotný, osobní přítel ministra Šebesty. Zástupkyně ombudsmana také vyzvala úředníky podřízené MŽP, aby začali s právními kroky ke zrušení obory. Budou v nich pokračovat?

* Neseškrtá MŽP chystanou vyhlášku o ochraně alejí a stromů v krajině? Ministerstvo zemědělství k ní má velké výhrady a požadovalo zásadní změny.

* Nepřestane MŽP náhle s přípravami nového národního parku na Křivoklátsku?
Ministerstvo zemědělství s parkem, jenž by pro turisty vznikl nedaleko Prahy, nesouhlasí.

* Nepřestane MŽP náhle s přípravami nové chráněné krajinné oblasti v lužních lesích u soutoku Dyje s Moravou?
Ministerstvo zemědělství s lepší ochranou takzvané Moravské Amazonie také nesouhlasilo.

* Neotočí MŽP náhle o 180 stupňů a nebude kácet ve zbytcích pralesů v Národním parku Šumava? Rozklad národního parku by vyhovoval Lesům ČR, které by mohly dostat místní pozemky, a jeho oslabení by potěšilo i dřevařské společnosti.

* Nepřijdou náhle o místo úředníci MŽP, kteří v minulosti svůj úřad zastupovali ve sporech s ministerstvem zemědělství? Někteří lidé na agrárním resortu by si mohli chtít vyřídit účty.

Bude to na premiérovi. Jan Fischer se rozhodl ministra Šebestu instalovat na resort životního prostředí, evidentnímu konfliktu zájmů navzdory. Má tudíž dvojnásobnou odpovědnost. Musí teď věnovat ekologickému úřadu obzvláštní pozornost a velmi pečlivě hlídat, zda nový šéf skutečně dělá svoji práci a hájí zdraví i kvalitu života každého z nás – včetně péče o venkovskou krajinu, lesy a přírodu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hovorka11 napsal(a):

Mám pocit, že Fischerův kabinet začíná podléhat mocenským lobbystickým zájmům čím dál více a to je škoda. Jeké tlaky nutí vládu dělat takové kroky ohledně např Prunéřova, když ČEZ shrabuje peníze za emisní povolenky a přitom nechce splnit normy, jež jsou podmínkou provozu této elektrárny ? Vrátíme se zase o kus zpátky kvůli ziskům samovyvolených ?
22. 03. 2010 | 13:49

Zdeněk napsal(a):

Vážený pane Kotecký,
právě to, že ministerva životního prostředí a zemědělství nejsou v jednotě je největší tragedií tohoto oboru.A chcete -li že zemědělství a životní prostředí není ve schodě.Vždy bylo,že zemědělec byl nejlepší ochránce životního prostředí a zemědělství bylo rozhodujícípro tvorbu krajiny a našeho životního prostředí. Dnes zemědělství živoří a tak zvaní ochránci přírody jsou pouhými lobisty tu plynové loby tu dřevařské loby tu fotovolt.loby.Výsledek je velmi smutný. Zábýváte se pouze populárními kauzami aby jste byli na očích.Denně totiž ubývá 15 ha zemědělské půdy a nikdy jsem neslyšel od ekologického aktivisty, že právě toto je ekologický zločin, který se nám všem vymstí ikdyž chápu že výsky nějaké žabičky je pro vás zajímavější.Zemědělství bylo vždy největší producent energie ale na to potřebuje půdu a dnes zanikajícího zemědělce, a protože faktickému vyznamu zemědělství nepřikládáte žádnou důležitost,ostatně jako nikdo "v Praze" nejste a nebudete ekologové a deklasujete se na pouhé lobisty mocnějších.
22. 03. 2010 | 13:52

fafnir napsal(a):

Autor
copak tohle udělat by mělo logiku a bylo by tojen ku prospěchu lidem a tomuto státu.Uzavřených oblastí,přístupných jen zeleným nadlidem je i tak dost.Chovem kůrovce na Šumavě jste už tak 10 zvýšili těžbu dřeva tamtéž.Ale soudím,že největším neštěstím pro vás,jako pro zoologa bude,že nebudete moci zasedat v radě státu pro surovinové zdroje,další vaši kamarádíčci z NGO nebudou mít teplá křesla na MŽP a vy už holt nedostanete metál,jako za Bursíka.Vlatně by celé to ministerstvo lží a buzerace mělo být zrušeno,a ušetřené peníze věnovány na smyslupnější projekt.Třeba na skutečnou ochranu přírody před zelenými šílenci.
kokám že mi kaptcha napovídá :not safety,kouzelné
22. 03. 2010 | 13:52

Naštvaný pes napsal(a):

Fishere, Šebesto, Klausi, Romane - FUJ !
22. 03. 2010 | 14:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek vyzývající k násilí (cosi o střílení a věšení na větrníky), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 03. 2010 | 14:28

Lubka napsal(a):

Pane Zdeňku, pod Váš příspěvek se podepisuji a naprosto s ním souhlasím. Jenom si myslím,že takovéhle názory pana Koteckého nezajímají.
22. 03. 2010 | 14:33

Petr napsal(a):

Pan premiér Fišer, po letech diktátu zelených Ropáků, rozhodl a rozhodl správně ve prospěch občanů České republiky, ve prospěch min.30 000 nových pracovních míst, ve prospěch mírnějšího růstu cen energií.
A proto takový řev. Nejprve od Topolánka, který zelenému diktátu ustupoval naprosto ve všem, a následně od zelených, kteří cítí přiškrcení penězovodů od svých chlebodárců usilujicí o větší prodej ropy pro energetiku a o větší zaostávání hospodářství ČR. Nebo z čeho jsou královsky živi různí Beránkové, Patočkové, Kuchtové a třeba i dnešní komínolezci v Prunéřově? Že by z práce?
22. 03. 2010 | 14:43

bob napsal(a):

to Zdeněk
"Vždy bylo,že zemědělec byl nejlepší ochránce životního prostředí"
:-)))))))
Stalin byl zase ochránce ruského národa:-)
to Petr
"Nebo z čeho jsou královsky živi různí Beránkové, Patočkové, Kuchtové a třeba i dnešní komínolezci v Prunéřově?"
Kolik teda berou?
22. 03. 2010 | 15:08

Naštvaný pes napsal(a):

Ono to zastávání se nejmocnějších a nejsilnějších asi nějak souvisí s podlejzáním nejslabších vůdci stáda :) Myslíte, že na vás taky něco zbyde a bude odhozená kostička ? Houbelec bude ! http://finweb.ihned.cz/c1-4...
22. 03. 2010 | 15:21

Zdeněk napsal(a):

to bob
spletl jste si zemědělce- rolníka s družstevníkem ato je rozdíl, proto ta zášť
22. 03. 2010 | 15:38

bob napsal(a):

to Zdeněk
je ten, co vypouští močůvku do přilehlého rybníka nejlepší ochránce přírody? Nejen močůvka... . Určitě to je ale zemědělec:-)
družstevníkem nebude, spíš bych to viděl na společenství vůlastníků:-)
zášť při pondělku? Ale jděte:-)
22. 03. 2010 | 15:48

Naštvaný pes napsal(a):

Je rozdíl mezi rolníkem se vztahem k půdě a ministerským avatarem, který je řízen buhví odkud.
22. 03. 2010 | 16:03

Jedla napsal(a):

Dobrý text. Ještě lepší odkazy. Díky.
22. 03. 2010 | 16:10

Hans napsal(a):

Jedině zrušit MŽP a SZ. Pak tady bude lépe!
22. 03. 2010 | 16:13

Naštvaný pes napsal(a):

Hans: konečně budeš zase moci volit jedinou stranu (jako v minulosti komunistickou), která žádné žádné narušitele nestrpěla, viď ? Republiku si přece rozvracet nenecháš, ne ? Jeden příspěvek v tomto demokratickém duchu smazal editor 22.03.2010 14:28:16
22. 03. 2010 | 16:20

Naštvaný pes napsal(a):

A abych to ještě zasadil do širšího rámce:
http://www.lidovky.cz/spina...
22. 03. 2010 | 16:26

fafnir napsal(a):

Naštvaný pes
soudím,že je na výběr docela dost stran i bez zelených.Ale máte pravdu,stranu zelených bych nerušil.Konec konců v Německu tu zelenou pramáti zakládalo KGB.Proto je dobře mít ty zelené mírotvůrce na očích.
Zato to ministerstvo záškodnictví ano.Ušetřené peníze věnovat na skutečnou ochranu přírody.
A věšet na větrníky je opravdu blbost.Mohla by se ulomit vrtule a zranit kolemjdoucí.
22. 03. 2010 | 16:34

fafnir napsal(a):

bob
on zeměděůlec opravdu přetvořil krajinu,a učinil ji obyvytelnou pro lidi.Kdyby ho nebylo,budete mít místo půvabných Jižních Čech močálovitou krajinu plnou mokřadů.A už to někdo napsal,skutečný sedlák a družstevní rolník jsou dvě zcela jiné bytosti.Jinak chování toho ministerstva záškodnictví a jím řízené organisace je vidět nejlépe na Šumavě,kde se díky chráněnému lýkožroutu těží v ostatních zónách jako nikdy před tím.
22. 03. 2010 | 16:40

Naštvaný pes napsal(a):

"Skutečná ochrana přírody" - co si pod tím představujete ? Neočekávám fráze a klišé co ne, ale co ANO, díky
22. 03. 2010 | 16:42

fafnir napsal(a):

Naštvaný pes
třeba zrušení chovu lýkožrouta na Šumavě a její zalesnění,třeba nahrazení monokultur řepky smysluplnými jinými rostlinami,třeba nebránění spavnění Labe,třeba nezaplevelování polí FVE a větrníky,místo toho postavení bezemisní JE,třeba zastavení té šílenosti,kdy zelení v souladu s ministerstvem chtějí v Beskydech vykácet kleč,neb není původní etc.
22. 03. 2010 | 16:53

Naštvaný pes napsal(a):

FVE: největší kousky má (bude mít) ČEZ, jinak je to věc byznysu. Zelení hlasovali pro pro snížení cen výkupu. Monokultury nepěstují zelení, ale byznys, nejlépe řízený z Prahy (asi agrofert). Šumava - byl jste v bezzásahové zóně na druhé straně hranice ? Funguje to. Ubývání zemědělské půdy - z parlamentu to nesmetli zelení, ale naše 2 největší strany. Atd, další témata jsou na delší diskuzi. Jinak cz zelení - myslíte, že proradarová zelená je dítě KGB ?
22. 03. 2010 | 17:02

fafnir napsal(a):

Naštvaný pes
naštvat bych se měl já,že se ze mě pokoušíte dělat vola.Kdopak ten bussiness s biopalivy vyvolal,když ne zelení a MŽP?Proradaroví zelení,to si děláte legraci,ne?.Šumava Byl ,nic moc.Ale i tam je vidět rozdíl,tam vás na rozdíl od české strany pustí.A navíc Šumava,stejně jako celé Čechy je po staletí, někde tisíciletí, kulturní hospodářská krajina.Šumava dokonce před bolševikem, jako celé Sudety, hodně obydlená.To zelení ruku v ruce s bývalým MŽP zabírají a znepřístupňují lidem další a další části krajiny, tvrdíce,že ji musí před lidmi chránit,a páchají tam své pokusy,a při tom nikomu nezodpovídají.Jak říkám,zrušit to nesmyslné ministerstvo,a kompetence přidělit zemědělství a hospodářství.
22. 03. 2010 | 17:19

Holubář napsal(a):

Pane Stejskale,
já sice ty větrníky a solární panely nesnáším převelice, ale věšet na větrníky a přivazovat za trest k solárům - to mě ještě nenapadlo. To je docela dobrý návod.... :-).
Zkusím to zadat k výrobě nějakého vtipu. Případný výsledek vám ohlásím.
22. 03. 2010 | 17:44

Taoiseach napsal(a):

Vojtěch Kotecký

Máte pravdu - střet zájmů bylo to první, co mě napadlo, když jsem o tom Fischerově nápadu slyšel. To se mu fakt nepovedlo...
22. 03. 2010 | 18:12

Taoiseach napsal(a):

Vážený pane Zdeňku,

sedláci kdysi měli vztah k půdě. Dnešní vlastníci (pohříchu většinou s ručením vůbec žádným) se chovají jako v dobyté zemi (sedláci přitom živoří, to máte pravdu). Holt kolektivizace kapitálem není o moc lepší, než byla ta bolševická.

A mimochodem: dřevařskou lobby nepodporují zelení aktivisti, nýbrž politici ODS a ČSSD a úředníci MZe.
22. 03. 2010 | 18:21

Naštvaný pes napsal(a):

Zemědělství a hospodářství ..:¨) kdo má zájem na ubývání 15 ha ornice denně ? MŽP to není. Biopaliva - i byznys potřebuje inspiraci a třeba krade a zneužívá nápady a celá hnutí. Šumava: Detroit taky byl 50. letech město na špici, dnes 1/3 bourají a budou tam dělat farmy. Ten historický argument neberu. Nebo půjdeme do pravěku ? Nic, mám na starosti i jiné věci, než vysvětlovat, že si od monopolu dnes nechat vykuřovat plíce, jmenovat ministry a zítra s..t na hlavu s krásným exportním poměrem je cesta do kytek. Bohužel, jak vidím, to nikam nevede. Skládám poklonu těm, co budou dneska na komíně. Líto mi je těch, co se musí přiklánět k těm silným a čekat, co na ně zbyde. Hezký večer.
22. 03. 2010 | 18:34

Mirek napsal(a):

Máte pravdu pane Kotecký, zajímal by mě ale Váš názor na demisi ministra Dusíka. Proč myslíte, že dobrovolně vyklidil pole, místo toho, aby vydal negativní stanovisko? Je opravdu takový měkota, či trouba?
22. 03. 2010 | 20:10

olDa napsal(a):

To zdenek: samozrejme, ze jste zcela mimo. Zcela. Zemedelstvi a lesnictvi a ekologie jsou svou prirozenosti na opacnych miskach vahy. Zemedelstvi a lesnictvi byly vzdy sice krajinotvorne, ale bohuzel ne zrovna pozitivne. Jako jeden priklad za mnohe: nemocnost mnoha lesu souvisi mimo jine take s tim, ze lesnici (a to uz od dob marie Terezie) vysazovali druhy, ktere tam nepatri, ovsem rychleji rostou a lepe se zpracovavaji (smrciny...) a to nejlepe v monokulturach.
krome toho drevarske spolecnosti dnes nejsou lesnici z dob pred sto lety - viz napr.: plosne kaceni (nasledek: obrovske polomy...).

To autor: co jste napsal je jasne jak facka. kde jsou petice k podepsani protestu?
22. 03. 2010 | 22:27

Milan napsal(a):

Tak i Fišer se dá asi koupit, tak šílený nápad jako spojit MZ a MŽP je na úrovni jmenování Kozla zahradníkem. Toť střet zájmů v čisté podobě. Hoši děkujem.... No to by snad ani Topolánka nenapadlo.
23. 03. 2010 | 00:17

Zdeněk napsal(a):

to olda
vážený příteli, jste typický ekologický aktivista jednajíci bez souvislostí a jen vytrháváte věci z kontextu.Nechtěl jsem řící nic jiného než že zemědělství je schopno jako jediné vyrobit lidské potřeby poměrně ekologicky, nebo snad je lepší vyrobit beton místo většího množství smrků v lese?Jinak přeji krásný den a vše dobré.
23. 03. 2010 | 07:54

martin škabraha napsal(a):

Zdeňku, Váš názor neříká věcně vzato vůbec nic, tedy kromě toho, že prozrazuje Vaši zášť a předsudky. Jak můžete používat slovo "zemědělec" tak monolitně, je spousta forem zemedělství a každé z nich se k ŽP může chovat úplně jinak, a je pochopitelně i rozdíl mezi místním rolníkem a nějakým agro velkopodnikatelem, pro kterého jsou to jen čísla v kolonce zisků. Vy to máte shrnuto do jakési mýtické postavy, proti níž stojí mýtické zlo "typický ekolog", kterého hodnotíte jen podle toho, co se Vám hodí, a evidentně nemáte snahu se o jejich aktivitách skutečně něco dozvědět, jinak byste věděl, že ztrácení kvalitní zemědělské půdy je problém, na který mnozí z nich už dávno upozorňují... Jestli za "zelenými" vidíte jen lobbisty (resp. jiné lobbisty, než ty, kteří by Vám vyhovovali), tak je to Váš problém.
23. 03. 2010 | 09:42

Zdeněk napsal(a):

Naprosto si nerozumíme, nejde mně o urážení někoho, jen říkám,že řádné HOSPODAŘENI NA PUDĚ přináší největší ekonomicko ekologický zisk pro společnoct. To že jsme zemědělství nachali zdivočit je vina nás všech a buhužel se vymstí.
23. 03. 2010 | 09:52

Taoiseach napsal(a):

Zdeněk

"To, že jsme zemědělství nechali zdivočit, je vina nás všech..."

No, některých více a některých méně. Obávám se, že většina ministrů zemědělství, včetně pana Šebesty, patří do první skupiny. A zrovna zelení aktivisti jsou v tom zcela nevinně, takže není namístě, abyste s opovržením používal výrazy jako "tak zvaní ochránci přírody".
23. 03. 2010 | 10:48

Naštvaný pes napsal(a):

On by to u malých, lokálních a zodpovědných farmářů problém být nemusel, problém je ve "zbraních hromadného ničení", resp. v tom, že člověk má ve svých rukou takové nástroje, proti kterým se příroda neumí bránit. Těmi ZHN myslím velkopodniky, kteří kapitálem scelují meze, těžaře, znečišťovače exportéry atd. Do té doby, než jsme tyhle ZHN dostali do rukou, tak tam, kde lidé nebyli prostě byla přirozená divočina. Kde byli, tak se museli chovat zodpovědně, aby přežili.
V Respektu je tento týden hezký článek o farmaření. Lokální potraviny, lokální produkce. Kontrolováno obyvateli, kteří v lokalitě žijí. To by mohla být ta cesta.

Dokud bude vzrůstat moc ZHN v rukou byznysu (tedy divočení zemědělství a různé druhy vytěžování za účelem zisku), pak se asi bez restrikcí neobejdeme. Případně můžeme vymyslet takový systém, který nebude zakládat tento spor.
Řekl bych že je to o tlaku a protitlaku.
23. 03. 2010 | 10:56

alexander´s ragtime band napsal(a):

Zelený tunel:
Necháme NP Šumavu sežrat kůrovcem
No a pak povolíme pracháčům stavět - budou tam nádherné stavební parcely.
No a pracháči se budou revanžovat obálečkou tu do kasičky, tu do kapsičky.
Maj to hoši zelený dobře zmáknutý. EIA to posvětí a je vymalováno.
A teď by jim ten penězovod nějakej takovej dřevař chtěl přerušit ??
To nedovolíme !
23. 03. 2010 | 14:21

Taoiseach napsal(a):

alexander´s ragtime band

Jeďte se podívat jak vypadá jádrová zóna NP Bavorský les - před časem "sežraná kůrovcem". Je tam pěkně zeleno a nová stavba ani jediná. Asi jste "přehlédl", že správa NP v první zóně brání nejen hospodaření v lese, ale i jakékoli nové výstavbě.
23. 03. 2010 | 16:39

Sweety napsal(a):

Spojení resortů žp a ze je správným krokem. Současný způsob ochrany přírody podle zákona prospívá zájmům úzké skupiny lidí, ale škodí lesům, krajině a přírodě obecně.
23. 03. 2010 | 19:00

Naštvaný pes napsal(a):

Sweety: nějaký argument ? Nebo je to jenom práce s clipboardem cizích názorů ? Prosil bych konkrétní důvody, takovýhle obecný plky jsou nanic. Např.: definice úzké zájmové skupiny, konkretizace "současného způsobu ochrany přírody", dále její konkrétní výstupy do konkrétního problému. Díky za osvětlení.
23. 03. 2010 | 20:46

links of london jewellery napsal(a):

Be desirous to get the eligibility for the competition, the age should be above 18, and the beauty must have been operated, not include making facial injection. Once Hungarians turned up their nose at cosmetic surgery. But now there are already some women beginning to pay close attention to their appearance. Despite the Hungarian government expenditure on medical services has dropped in the case of the global economic crisis
24. 03. 2010 | 06:22

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:02

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 02:50

http://www.kw61.com/replica-rolex-watche napsal(a):

safdsaf
29. 03. 2010 | 07:59

viagra brand napsal(a):

Does anybody know where to buy viagra brand online?
29. 03. 2010 | 10:26

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:46

replica rolex napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
30. 03. 2010 | 10:46

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:22

Links of London sale napsal(a):

Anyway, that's what I wrote Stradlater's composition about. Old Allie's baseball mitt. I happened to have it with me, in my suitcase, so I got it out and copied down the poems that were written on it. All I had to do was change Allie's name so that nobody would know it was my brother and not Stradlater's.
31. 03. 2010 | 07:59

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:08

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:15

Boomber Leather Jackets napsal(a):

But now there are already some women beginning to pay close attention to their appearance. Despite the Hungarian government expenditure on medical services has dropped in the case of the global economic crisis
04. 04. 2010 | 08:37

replica watches napsal(a):

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň z
06. 04. 2010 | 07:12

replica watches napsal(a):

Vysokoškolský pedagog, profesně se zabývá politickou filosofií a politikou. Na veřejnosti zastává liberálně konzervativní politický směr a předkládá kritická stanoviska k politickému zaměření Evropské unie. Od r. 1999 do r. 2009 byl členem
06. 04. 2010 | 07:21

replica watches napsal(a):

happy every day!
06. 04. 2010 | 10:30

health nsurance news napsal(a):

Určitě to je ale zemědělec:-)
družstevníkem nebude, spíš bych to viděl na společenství vůlastníků:-)
zášť při pondělku? Ale jděte:-)
06. 04. 2010 | 17:08

Blancpain watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 04:19

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 04:38

Potty Training napsal(a):

yup I pretty much agree with everything you have said.
12. 04. 2010 | 05:06

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:03

laptop battery napsal(a):

Acer Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Apple Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Asus Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Compaq Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Dell Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Fujitsu Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Gateway Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
26. 04. 2010 | 15:05

laptop battery napsal(a):

Compaq Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
27. 04. 2010 | 08:42

laptop battery napsal(a):

TOSHIBA PA3285U-1BRS Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP COMPAQ HSTNN-UB02 Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP 417066-001 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2C Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2 Battery http://www.uk-laptopbattery...

laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batterieslaptop.net
laptop battery http://www.batteries-shop.net
laptop battery http://www.uk-laptopbattery...
27. 04. 2010 | 08:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy