Zákon byl porušen v neprospěch Jiřího Čunka

23. 11. 2012 | 13:14
Přečteno 3578 krát
Petr Uhl v textu Léčba Čunkem (Právo 22. 11. 2012 s. 6) zkresleně popisuje trestní věc Jiřího Čunka. Nezmiňuje, že police použila proti J. Čunkovi nepravdivý znalecký posudek, kdy znalec unikl trestnímu stíhání z důvodu promlčení věci. Rovněž nezmiňuje, že trestní stíhání dozorovalo nezákonné přerovské státní zastupitelství. Údajný trestný čin J. Čunka se stal ve Vsetíně, proto bylo vsetínské státní zastupitelství ze zákona určeno k úkonům trestního řízení. Krajské státní zastupitelství v Ostravě odňalo věc J. Čunka Okresnímu státnímu zastupitelství Vsetín a přikázalo Okresnímu státnímu zastupitelství Přerov pro prověřování do zahájení trestního stíhání, nikoli pro celé trestní řízení. Přerovské státní zastupitelství však pokračovalo i po zahájení trestního stíhání. To, že přípravné trestní řízení se dělí na prověřování a trestní stíhání, je obsahem výuky na právnických fakultách a záměna těchto fází je chyba. Protože tuto nezákonnost nenapravilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, dostal se k ní Stanislav Potoczek z Nejvyššího státního zastupitelství na základě návrhu obhajoby, která žádala o přikázání do Prahy. Návrhu obhajoby nevyhověl zcela, když dal věc do Jihlavy. Samozřejmě mohlo být zvolené i jiné okresní státní zastupitelství. Jisté je, že přerovské státní zastupitelství bylo nepříslušné.

Boj s právem nemůže státní zastupitelství vyhrát. Dobrá činnost státního zástupce spočívá v tom, že zná právo a dokáže jej aplikovat. Po právní stránce rozsudek Nejvyššího soudu z 1. 10. 2009 konstatoval, že v trestním stíhání proti J. Čunkovi byla nezákonnost v jeho neprospěch. Politickou stránku činnosti Jiřího Čunka ocenili jeho voliči ze Zlínska, kde dosáhl volebního úspěchu v senátních i krajských volbách. Jeho voliči jej znají a nemusí čerpat informace jen z médií, která byla vůči němu negativně zaměřena a nezveřejňovala informace o nezákonnosti v jeho kauze v neprospěch J. Čunka. Jsou novináři dobří i špatní, kteří se řídí heslem: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ale lež je lež. Vzpomeňme, jak novinářský póvl útočil na Tomáše Garriguea Masaryka za jeho odmítnutí pověsti o rituální vraždě v případu polenském roku 1899 a v následné době hilsneriády.
Pro blaho právního řádu je správné obhajovat zákonnost v trestním řízení. Formální požadavky na zákonnost trestního řízení jsou součástí ochrany před zneužitím moci. Pokud jedná nepříslušné státní zastupitelství, jde o nezákonnost. Nezbývá než ocitovat část V. odůvodnění usnesení Ustavního soudu ze 17. 9. 2012, kde v kauze Davida Ratha poukázal na činnost nepříslušného severočeského státního zastupitelství, což zhodnotil slovy „jeví se postup státního zastupitelství ohledně místní příslušnosti účelový“ a pokračoval: „Zrcadlí-li postup státního zastupitelství v dané věci obecněji zaužívanou praxi, jedná se o závažný signál porušování principů právního státu…“.

Odborné články:
Odnětí a přikázání u státního zastupitelství, sborník Dny práva 2011, Právnická fakulta Masarykovy univerzity.
Příslušnost státního zastupitelství, sborník Dny práva 2010, Právnická fakulta Masarykovy univerzity.
Podivné rozhodnutí Ústavního soudu. Trestní právo 11/2012, ISSN 1211-2860, s. 3. Zde je zkrácená verze.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vojtechnavratil napsal(a):

Co mají zmiňovaní Čunek a TGM společného? Oba byli zhruba s odstupem jednoho století zvoleni na Valašsku:)
23. 11. 2012 | 13:22

JenTak napsal(a):

Co říkáte pane Koudelko na Čunkovy dva občanské průkazy? Je to dobrá věc, když člověka přichytí, že?
Člověk/Čunek se pak má na co vymluvit.
23. 11. 2012 | 13:36

Dag napsal(a):

Čunka ocenili jeho voliči za xenofobní postoje. Jeho laciná politická kariera spíše je smutným obrázkem naší současnosti.
23. 11. 2012 | 13:41

ping napsal(a):

cunek porusil, senat porusil a vcil porusi snemovna, ktera po vylouceni Okamury, Bobosikove a dlouheho bude resit volbu, ktera muze probehnout po vyroku spravniho a pak ustavniho soudu, to zase bude diiiivadlo
23. 11. 2012 | 13:44

JVS napsal(a):

Zdeněk Koudelka právě podal svůj vrcholný životní výkon.
Jeho postavení Čunka na roveň Masarykovi by měla ocenit historie.
Než k tomu dojde, mohla by alespoň sněmovna (TAHLE je toho schopna) přijmout usnesení: "Jiří Čunek. Zasloužil se o obytné kontejnery a druhé identity."
23. 11. 2012 | 13:47

hawk napsal(a):

Máte pravdu pane doktore, pro mě je Čunek jeden z mála, který když vidí cikána, řekne cikán.
23. 11. 2012 | 13:55

VFISCHER napsal(a):

KLASIKA VŠECH KLASIK ! ! !

Neproniknutelné souboje mafiánských klik, gangů, metanolových, olejových, pozemkových a všech jiných zájmových klanů - neproniknutelná džungle kdo s kým proti komu a hlavně za kolik ! ! ! Zaplať a kup si vzdělání, titul, pozice - očistíš se u každého soudu, koupíš si znalecký posudek -- hlavně musíš mít nakradeno dost a tolik, abys mohl podmazat a financovat všechny prodejné parazity, kteří tě očistí a vytáhnou nahoru - moc dělá peníze a peníze dělají moc ! Občane, národe - ty si vyliž zadel !!
Že Koudelko ???
23. 11. 2012 | 14:01

Tunel napsal(a):

Primárním důkazem jeho viny byla ona sága vysvětlování, kterak ke dvěma OP a milionu přišel. Bylo směšné, jak nedokázal odpovídat na otázky a potřeboval vždy určitý čas na jejich dolaďování. Ta právnická omáčka okolo, pouze znesnadňuje orientaci, ale ten základ v ní pořád je.
Čunek byl populisticky zvolen "za Romy" a být na jeho místě tak zalezu do kouta a jsem za ten flek rád.
23. 11. 2012 | 14:09

U nás v Kocourkově napsal(a):

Rozdíl je i v tom, že u Čunka byl nepříslušný státní zástupce změněn, ale u Ratha zůstal, ne? Tak každému se měří stejně?
23. 11. 2012 | 14:17

Petr z Tábora napsal(a):

Máte pravdu pane Koudelko. Pan Čunek vystoupal politicky příliš nahoru a tak se stal nepohodlným. Štrachalo se v minulosti a uspořádala se na něho štvanice. Chybnost znaleckého posudku na byty byla zřejmá od začátku prostým porovnáním s cenami obdobných bytů v oblasti.Územní příslušnost rovněž. Ale hodilo se to pak v politickém boji proti vládě.
23. 11. 2012 | 14:31

vojtechnavratil napsal(a):

Mě celkem baví jak se občas (celkem často) citují slova paní Benešové o Justiční mafii a ta samá paní se pak, když Leo Steiner naprášil ROP Severozápad kvůli tomu jak to tam chodilo, rozhořčuje, že je toho člověka třeba žalovat, jelikož ve veřejnosti vzbuzuje pocit jako kdyby tam vládli v Ústí na kraji vládli mafiáni.
23. 11. 2012 | 14:46

Zbyněk napsal(a):

Jen tak.....
pan Čunek nemohl najít občanský průkaz, myslel, že mu byl ukraden, což je u nás běžné, tak nahlásil ztrátu a byl mu vystavem jiný. Pak jej našel někde v jiných kalhotách a měl tudíš dva. Oba na jméno Jiří Čunek, stejná adresa, stejné rodné číslo, tak pane Jen tak co vám na tom připadá divné? Jak je to podezřelé? Nejsem fanda pana Čunka, ale nejsem také absolvent zvláštní školy, takže vysvětlení beru.
23. 11. 2012 | 14:50

český maloměšťák napsal(a):

http://www.denikreferendum.cz/clanek/14302-wagnerova-vystoupila-ze-senatorskeho-klubu-pro-obnovu-demokracie

Dámy a pánové ...co tak Strana pro obnovu demokracie - a v jejím čele Čunek ?
Cž by to nebylo fajn ?
Neb humoru není nikdy dosti, že....

Jo, dámy a pánové...někoho zajímá obsah slova " politika" v původním významu slova - a někoho jako mávátko, kterým chce obhájit své perverzní mocenské choutky. Taková je dnes doba - kdy ti první jsou spíše výjimkami.

Ostatně kdo viděl dokument paní Piussi o slovenském pojetí " spravedlnosti" , tak jak se děje na nejvyšších postech slovenského soudnictví...a kdo někdy poslouchal Kučeru, Rampulu a spol....tak si asi udělal obrázek svůj.
Nicméně póvl pravníci se stále budou zastávat své pravdy - že tedy pravdu má formální právo a to i kdyby znemožnilo konání nestranného a sptavedlivého soudního procesu, v kterém jediném lze formulovat pravdu, coby popis vícestranný, vícerozměrový, skutečnost odhalující nikolivěk skrývající.

Póvl právníci to však jistě vidí jinak.
Bohužel i póvl čleové vlády - například ti, pro které je směrodatným šetření soukromého očka.

Srovnávat Čunkův případ s Masarakovým pak může snad jen blázen.
23. 11. 2012 | 14:53

český maloměšťák napsal(a):

JVS
:))
Dík - min. 30 kaček opět doma.
23. 11. 2012 | 14:55

JenTak napsal(a):

Zbyněk
Kdybyste absolvoval zvláštní školu, tak byste věděl, že pokud najdete svůj ztracený doklad za který jste dostal novou náhradu, je onen ztracený a znovunalezený doklad zneplatněn vystavením toho nového, a jste tudíž povinen ho bez průtahů odevzdat úřadům. V žádném případě ho nesmíte používat jako Čunek, který si s ním založil nový účet, kam si uložil úplatek..., ehm - úspory.
To ovšem ví každý absolvent zvláštní školy, kterou jste, jak sám píšete, neabsolvoval, takže tohle opravdu nemusíte vědět.
23. 11. 2012 | 16:12

Zem23 napsal(a):

Čuník je vykopávka - tak jí sem netahejte, jo ?!
23. 11. 2012 | 16:37

Charlie napsal(a):

V případě pana Čunka chtěl médii nabuzený dav vidět stříkající krev. A on ten ku++va Čunek ze špalku utekl. To je celý příběh.
Kdyby to byl někdo jiný, tak se nic nedělo. Leze tady tisíce grázlů a nic.
Řebíček a jeho ODS si mezitím v klidu odklonila pár miliard. Zrovna tak se v klidu budoval tunel Blanka a tunel OpenCard. O krmelci DP se jen špitalo.

Dnes si stejný dav stěžuje, jak je tady vykradeno. Na+rat!!
23. 11. 2012 | 16:37

Zem23 napsal(a):

Charlie - a ještě dodávám, že MUDr. Rath tady už dlouho nebyl na přetřesu ani osobně na bloku (či bloggu?). Je snad ještě živ po půlroční kůře (nespravedlivé??) vazby, anebo se na něj "zapomnělo", když jsou mediálně jiná témata, např. sraz homosexuálů.......
23. 11. 2012 | 17:02

Clouseau napsal(a):

JVS: Ano, přirovnáním J. Čunka k T.G.M. dosáhly příspěvky doc. Koudelky nové úrovně obludnosti. Mám podezření, že doc. Koudelka je člověk, jehož cílem zde na Aktuálně je podvratně a ďábelsky profesně i lidsky zesměšnit a znemožnit doc. Koudelku.
23. 11. 2012 | 17:06

Al Jouda napsal(a):

Sekretářka pana Čunka dosvědčila, že jí ukazoval 5OO tis. Kč s tím, že tolik peněz pohromadě ještě určitě neviděla. Nevěřím tomu, že by si to vymyslela.Kdo nechce psa bít, tak prostě hůl zahodí, což státní zastupitelství ochotně udělalo :)))))
23. 11. 2012 | 17:16

Ječmínek napsal(a):

Pane Koudelko, odkud jste spadl. víte jaký korupčník Čunek ohromný majetek a to do roku 2006, když ještě nebyl ve vysoké politice. Pijete Čunkovu slivovici, nebo Vás máme poslat k docentovi CHocholouškovi, My Čunka známe, jeho viditelný majetek se dá odhadnout na 25 milionů a počet milionů na účtech neznáme. On bral úplatky od firem, jak samozřejmou věc. Vy jste sociální demokrat, tak vystupte ze strany ČSSD, kdo zná Čunka, senátora bez vzdělání vaše bláboly musí brát, že jsou za slivovici. Pan Čunek patří do tepláků, Jeho majetek nemohl být pořízen z platu malého starosty,má mnoho děti a jeho paní byla státní zubařkou. Pane Koudelko, paní JUDr. Wágnerová má 100 % pravdu, vedle něho by si kdo ho zná nikdy nesedl.Vymýšlí si. lže a podplácí slivovici. Zblbl i předsedu Bělobrádka. Línka a KLub pro demokracii, ale jakou tu Čunkovskou, ta je pořádně prošpikovaná korupcí.Neznáte ho, tak ho neobhajujte, on lže jak tiskne. I letošní hlasy ve volbách byly zmanaipulované a byla podána stížnost, ale marně, známosti jsou známosti za slivovici. Ředitel CHarity Olomouc po celém zlínském kraji rozesílal dopisy nemocnicím, domovům důchodců, charitám neby nevolili kandidáta ČSSD, ale volili Čunka, to je to velké množství hlasů. Je to zákonné ????? Navíc objžděl vesnické faráře a chválil se, že on zařizuje vrácení majetku církvi, tak faráři kázali : volte Čunka, ve městech měl hlasů normálně. Nešpiňte se s Čunkem, na něho mohou vyjít i další průsery, lidé nejsou pitomci. Kaszíte si své jméno !!! Za to opravdu Čunek nestojí, údaje máte asi od justiční mafie, která ho na rozkaz Topolánka osvobodila, Topolánek je totiž také ze Vsetína a také dělá Vsetínu ostudu. Jen KDU podplacené slivovici ho chválí. Pravda je pravda Čunek ji nemůže zničit, je ve hmotných důkazech v paměti občanů, ne Čunkovců, to jsou jen farizejové něco za něco !!!!
23. 11. 2012 | 17:40

Otázkář napsal(a):

Ječmínek

Větší pavlačovou drbnu jako jste Vy jsem již dlouho neviděl.
23. 11. 2012 | 18:26

Petr napsal(a):

Zbyněk napsal(a):
Jen tak.....
pan Čunek nemohl najít občanský průkaz, myslel, že mu byl ukraden,...
Jsem rád, že to konečně někdo napsal. Mně se stalo úplně to samé. Jenom jsem si z nepořádnosti (my to na Valašsku s identifikací berem postaru, takže podle ksichtu a ne papíru) nový OP neobstaral vůbec a když jsem nutně potřeboval, vzal jsem si pas. Asi za rok jsem šel do divadla zas a v saku... OP. Ještě jsem ho chvíli používal a až počase se dozvěděl, že jakmile jsem jednou nahlásil ztrátu, je neplatný.
S těmi soc. dávkami je to to samé - vím bezpečně, že začátkem 90 let se nikdo neptal na majetek obecně, ale pouze na příjmy za předešlý rok. Nemám tušení, jestli to úřednice zkoumat měly nebo ne, ani se mi to nechce hledat, ale to je snad jejich problém.
Chápu, že to někoho musí strašně srát, tolik vyhozených peněz za prodejné pisálky a Valaši si s těma novina akorát...
23. 11. 2012 | 18:54

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Také považuji Čunka za špatnou osobu.
Už to bylo popisováno,to co udělal Kalousek s KDU-ČSL,to měl udělat Čunek podle slov Topolánka,ale úplně převést pod křídla ODS.
23. 11. 2012 | 19:29

rejpal napsal(a):

Měli by přijmout zákon "Jiří Čunek, zasloužil se o stát". Když už to srovnávání s TGM.
23. 11. 2012 | 20:00

Luba napsal(a):

Tak to vypadá,
že se pánové byli včera zrestaurovat "U tygra", Koudelka neměl na útratu, a tak to Čuňas za něj zatáhl ...
23. 11. 2012 | 20:32

Luba napsal(a):

Navíc se nám pán z Malé Koudele a Řiťolizů dopustil nezákonného dvojitého Čunka:

7. 10. 2012: Zákon byl porušen v neprospěch Jiřího Čunka

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=17716

23. 11. 2012: Zákon byl porušen v neprospěch Jiřího Čunka

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=18230

Již se těším na nadcházejícího Čunka trojitého, neboť Čunek je, coby správný lidovec, trojjediný ...

P.S.: Jaká další přirovnání můžeme od břitkého ironika Koudelky očekávat? Snad přirovnání slavného valašského stěhováka ke Galileovi či k Husovi?
23. 11. 2012 | 20:55

JAHA napsal(a):

Ad: autor
V plnej miere suhlasims Vasim clankom. Len sa pytam:
PRECO ste to nenapisal vtedy, ked som JA vo svojich prispevkoch proti zmanipulovanym a vsetkeho schopnym "cestnym" obcanom (nickom), NOVINAROM a BLOGEROM na Aktualne.cz poukazoval na to, ze VSETKO bolo zmanipulovane prave pridelenim neprislusnemu zastupitelstvu a zmanipulovane vypovedou pochybnej osoby s pochybnym svedectvom po DVOCH ROKOCH od udajneho predania uplatku??? PRECO ste sa VTEDY nepridal k mojmu logickemu vysvetleniu, ze tzv. svedectvo dotycnej chudinky je vykonstruovane PROTI Cunkovi, ako sefovi KDU-CSL, teda vlastne proti tejto strane, aby nahodou neziskala taku vahu, aby donutila ODS, ci CSSD, aby si nemohli parcelovat republiku? PRECO ste VTEDY nepodporil moje argumenty PROTI zmanipulovanej chudinke, ani dokonca MOJE argumenty PROTI jej obhajkyni Samkovej, ktora tu na tomto blogu sirila minimalne povedane zaujimave nepresnosti, ked nepoviem rovno, klamstva? KDE ste bol VTEDY, ked sme PROTI VYMYSLENEJ kauze PROTI Cunkovi boli na tomto serveri mozno dvaja - traja (spominam si pepa-repa, pgjed...a ja). Odpovedzte prosim, PRECO ste VTEDY mlcali!
23. 11. 2012 | 22:34

mb napsal(a):

Čunek jako Masaryk
s Krylem rýt chce držkou v zemi
pane bože nesměj se mi

Báthory a nová Hilsneriáda
v Čechách normálka, paráda

tušení stínu bez souvislostí
patrně ještě nemáme dosti ...

komu není pomoci, tomu není radno
snadno dopadne do noci na dno ...
23. 11. 2012 | 22:51

mb napsal(a):

...a přece se točí jak čunkovi občanky
doktor jen léčí od vředu
do kanceláře přišly mi občanky
co čunek taky dovedu ...
23. 11. 2012 | 23:00

pamětník napsal(a):

Al Jouda:
"Sekretářka pana Čunka dosvědčila, že jí ukazoval 5OO tis. Kč s tím, že tolik peněz pohromadě ještě určitě neviděla. Nevěřím tomu, že by si to vymyslela."
Ale klidně věřte, sekretářka lhala, ale neúmyslně. Něco Vám uteklo. :))
http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=645101
23. 11. 2012 | 23:17

pamětník napsal(a):

JAHA:
V kauze Čunek od počátečního denunciačního pořadu na tv Nova s Radkem Johnem a Marcelou Urbanovou, která vykládala hnusné pomluvy o sexuálním obtěžování, jsem byl přesvědčen o Čunkově nevině. Ta se potvrdila nalezením pokladniční poukázky již neexistující Union banky.
Jak vidět i z nejapných reakcí nejen psychopata s nickem Ječmínek, ale osvědčených dalších čunkobijců, mnohým pisálkům nejde o zjištění skutečného stavu věcí, ale o sublimaci pocitů ze suterénu svého ega. I tak lze léčit psychické poruchy.
23. 11. 2012 | 23:29

JAHA napsal(a):

Sekretarka si na to "osvietene" spomenula po dvoch!!!!!! rokoch od udajneho skutku.
Je niekto schopny pochopit MERITUM veci v suvislosti s udalostami a dobou, kedy si pani sekretarka ZRAZU spomenula, ze VRAJ videla OBALKU s PENIAZMI???? NIKTO tam nebol, kto by to mohol potvrdit, alebo vyvratit. Chapete??? Ja som videl PRED PIATIMI rokmi pametnika, al joudu, pepu repu...., ako davaju obalku p. Stejskalovi, pricom mi al jaouda, pametnik...ukazali predtym, ze tam bolo milion korun.

Cestne slovo. Vtedy som to nepovedal, lebo...??? teraz som si zrazu spomenul lebo...??? (Sepkalo sa, ze p. Stejskal sa stane sefom aktualne.cz)
23. 11. 2012 | 23:31

JAHA napsal(a):

Ad: pametnik

Ja Vam verim. Uviedol som iba tie nicky, na ktore sa najviac pamatam, ze vo vtedajsej dobe sikanovania Cunka sa snazili rozmyslat, preco sa tzv. kauza zacala, na ci popud a v ci prospech. Ze som Vas vyslovene nemenoval, sa, uprimne, ospravedlnujem. Nepamatam si vsetkych, ktori boli PROTI mafianskej manipulacii proti Cunkovi - teda zastupne, lebo islo o to, ako stopnut rast preferencii strany po Cunkovych uspesnych krokoch ako starostu predtym.
23. 11. 2012 | 23:38

pamětník napsal(a):

Dag:
"Čunka ocenili jeho voliči za xenofobní postoje."
https://www.youtube.com/watch?v=K7mstYChK14
23. 11. 2012 | 23:41

pamětník napsal(a):

JAHA:
Neozval jsem se proto, abych byl někým pochválen, ale proto, že lež mně se*e. Zdejší pravidelní diskutéři vědí, že neustále zdůrazňuji Čunkovu nevinu a dokazuji, že šlo o cílenou politickou kampaň s využití animozity a negatívních vlastností Marcely Urbanové.
Celé to obvinění vyfabulovala skupina lidí okolo advokáta Nováka z Přerova a celkem by jim to prošlo - po téměř pěti létech se těžko konkrétně vyvrací průběh dobře vymyšlené údajné korupce. Jenomže nalezení pokladniční poukázky celou tu vykonstruovanou lež smetlo jako domeček z karet.Ostatní průběh je už jenom o využívání různých právnických kliček proti Čunkovi. A mnozí jedinci neschopní vytvoření vlastního validního závěru dodnes přizvukují. Je jich tady dost.
23. 11. 2012 | 23:53

JAHA napsal(a):

Ad: pametnik

S textom mozem len suhlasit.
24. 11. 2012 | 00:06

JAHA napsal(a):

Len dovetok a koncim na dnes.
Je trapne, smutne a nepochopitelne, ze sa v Cesku klamstvo okolo kauzy Cunek DODNES pouziva takmer vsetkymi stranami, novinarmi a blogermi, po JASNOM vyroku sudov, vratane najvyssieho. O klamarke, ktora krivo svedcila - ani slovo.
24. 11. 2012 | 00:12

pamětník napsal(a):

JAHA:
"Čunek se musí omluvit Urbanové a zaplatit odškodné 80 tisíc"
http://www.novinky.cz/domaci/268399-cunek-se-musi-omluvit-urbanove-a-zaplatit-odskodne-80-tisic.html

No comment.
24. 11. 2012 | 00:24

český maloměšťák napsal(a):

JAHA
Jak jste spokojen s tím, že vládci Slovenska neváhali angažovat bývalého náčelníka StB Lorence ?
Dýchá se vám pod nimi dobře ?

Máte rád gorily ?

P.S. I předsedu Nejvyššího soudu máte fešáka. A hezky tancuje častušku.
24. 11. 2012 | 01:35

Jan Volf napsal(a):

Není třeba ani číst obsah článku.
Pan Koudelka hájí jen samé mafiány, je jedno, zda je to Klaus, nebo Čunek.
Kdo nemá krátkou paměť a viděl pana Čunka v televizní obhajobě svých lumpáren,
je mu jasné , co je to za člověka. Chudák, nepamatuje se na to že má 2 OP, byl na tom tak špatně, že pobíral sociální dávky !!! Takového lháře a podvodníka lidé znovu zvolili ! Ale to není nic nového,takových případů je hodně, lidé mají jen krátkou paměť !!! Navíc,za očištěním Čunka stáli Topolánek a Vesecká-také jistě velmi poctivé a důvěryhodné osoby !!!
24. 11. 2012 | 01:48

pamětník napsal(a):

Jan Volf:
"viděl pana Čunka v televizní obhajobě svých lumpáren" Jakých? Že bral sociální dávky, když měl na ně nárok? Co je Vám do toho?
24. 11. 2012 | 13:58

Kostofrank napsal(a):

Vlci vyjí a karavana kráčí dál.
24. 11. 2012 | 16:10

pavel v napsal(a):

Jestli měl Čunek dvě občanky, vůbec to nedokazuje, že vzal úplatek.

Existuje naopak důkaz, že policie a státní zastupitelství v Přerově byly vůči Jiřímu Čunkovi podjaté. Nechali totiž uniknout informaci, že v den, kdy podle svědectví Urbanové měl Čunek převzít úplatek, vybrala podle téže svědkyně údajně uplácející firma HB Real stejnou částku v bance. Nezveřejnili však, že zatímco úplatek měl být podle Urbanové předán dopoledne, k výběru peněz firmou HB Real došlo až odpoledne. Kdyby tuto skutečnost lidé v té době znali, neuvěřili by tak snadno báchorkám paní Urbanové, protože události by do sebe přestaly zapadat.
24. 11. 2012 | 21:18

pamětník napsal(a):

pavel v:
Tato skutečnost byla potvrzena až později po vyhledání příslušné pokladniční pokázky s uvedenou hodinou transakce obhájci J. Čunka. Když autoři kampaně podle pracovního diáře J. Čunka ukradeného M. Urbanovou po téměř pěti létech fabrikovali průběh oné údajné korupce, nepředpokládali, že tento doklad bude později nalezen, zvláště když banka už neexistovala. Podle téhož diáře Urbanová věděla, že Čunek odpoledne prokazatelně byl na jednání ve Zlíně, tedy betonové alibi.
Co se týče přerovských vyšetřovatelů, informace dávkovali novinářům podle toho, jak jim to vyhovovalo.
Co se týče lidí, mnozí uvěří čemukoliv, co zavání senzací, a dokonce i po létech po objasnění případu tvrdohlavě trvají na svém. A když nejsou schopni stvořit věcnou námitku, plivou hlouposti o xenofobii a rasismu anebo o miliónech na účtu a sociálních dávkách. Je jich dost i v této diskuzi.
24. 11. 2012 | 22:31

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Nemám teď na diskuse (ani čtení) na internetu vůbec čas. Teď jsem udělal výjimku, četl jsem jen Vaše příspěvky.

Někteří lidé tvrdí, že diskuse na internetu nemají žádný význam(samé blbosti, bláboly a špína) ... mají, Vaše příspěvky význam mají ..... Čochtana a spol. vynechat(na/ve všech úrovních) ...
26. 11. 2012 | 00:07

František napsal(a):

Člověku je smutno, když vidí, jak lidé jsou zmateni a jak se zde vyjadřují. Novináži odvedlo velikou špinavost, ale lidem to člověk nevysvětlí.
Učitel FŽ ze Zlína
26. 11. 2012 | 08:20

pamětník napsal(a):

František:
Takový je život, i takoví jsou lidé. Optimální pozice je přesná analýza a vytrvalost.
Na uvolnění je dobré dát si dvacítku podle návodu ministerstva vnitra: smíchat dvě desítky.
26. 11. 2012 | 13:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy