Třeboň, třiadvacet let poté

14. 11. 2012 | 00:02
Přečteno 5909 krát
Studenti třeboňského gymnázia chtějí stávkovat proti angažmá komunistické radní v čele školského a kulturního odboru Jihočeského kraje.

Proti političce se tedy postavili mladí lidé, kteří nemohou mít vlastní zkušenost s reálnou podobou výkonu moci, jak ji komunistická strana předváděla až do listopadu 1989, a kteří drtivou většinou nemají ještě ani volební právo. Právě proto je mi ale jejich vzdor sympatický. Svědčí totiž o tom, že jsou vnímavější a akceschopnější než generace otrávených a blbou náladou uvláčených rodičů. A děkuji jim za to, neboť tím, že dávají najevo svůj zájem o další vývoj naší země, mohou probudit z letargie ty, kteří na něj rezignovali.
Pochybuji, že by gymnazisté vedli s danou komunistickou radní nějaký osobní spor (ostatně je učitelkou základní školy v úplně jiném městě – ve Strakonicích), a stejně tak ho nevedu já. Jde jim tedy patrně o něco jiného – a to o historickou zkušenost a perspektivu budoucnosti. Protest studentů by měl připomenout ideologické principy a z nich vyplývající způsob vlády komunistické strany všem, kteří na ně zapomněli, nebo kteří vlivem korupčních skandálů ve vysoké politice získali pocit, že před rokem 1989 bylo líp, protože i v té bídě a morálním marasmu alespoň tušili, kdo je kdo.

Proč ale hovořím o principech a nikoli o konkrétním jménu? V jednom z rozhovorů v Českém rozhlase jsem se jasně vymezila proti teoretické možnosti, že bych jako prezident měla pověřit sestavením vlády komunistickou stranu: uvedla jsem, že bych musela z morálních důvodů rezignovat (mimochodem nevím o jiném kandidátovi, který by to řekl stejně kategoricky). Vzápětí mi telefonoval velmi emotivním hlasem muž, jehož rodiče se podle jeho slov aktivně podíleli na osvobození republiky, celý život poctivě pracovali a byli komunisté. A já si statečných a pracovitých lidí vážím. Ale komunistická ideologie stála a stále stojí na rozdělování společnosti a na vyvolávání nenávisti, dál hovoří o třídním boji a slibuje nemožné. Proto hovořím o principech, které znám a odmítám, ne o lidech, které neznám a jimž nechci křivdit.

Mám Třeboň ráda. Bydlím v její blízkosti a dokonce tam budu mít v pátek 16. listopadu hned dvě autogramiády. A když jsem se dozvěděla o protestu gymnazistů, mám ji ještě radši – a pokud je jedinou reakcí radních to, že jim studenti dávají ultimáta, doporučuji jim přečíst obdobné reakce představitelů politbyra KSČ z listopadu 1989. Ono se totiž o principech jednat nedá, tedy pokud to s nimi myslíme vážně a nebereme je jen jako směnitelnou hodnotu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bů napsal(a):

My studenti jsme nespokojeni, že ještě nebylo zavedeno tržní školné, které oddělí bohaté zrno od sockových plev!
14. 11. 2012 | 00:17

Bestia triumphans napsal(a):

Představme si, že by v Německu, v čele krajského školského a kulturního odboru, stál nějaký člen NSDAP.
Absurdní?
V Česku normální.
14. 11. 2012 | 00:39

Píp napsal(a):

Demagogie ti jde jako Goblesovi bolševiku.
14. 11. 2012 | 00:45

Lol napsal(a):

...uvedla jsem, že bych musela z morálních důvodů rezignovat...

To prosím radši ani nekandidujte.
14. 11. 2012 | 00:52

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

je hloupost protestovat proti výsledku voleb.
14. 11. 2012 | 00:53

český maloměšťák napsal(a):

Bestia triumphans
V čele krajského školského a kulturního odboru ne - ale v mnoha vysokých úřadech jednotlivých spolkových zemí ano.

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren
14. 11. 2012 | 00:57

kočka šklíba napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

"Představme si, že by v Německu, v čele krajského školského a kulturního odboru, stál nějaký člen NSDAP.
Absurdní?
V Česku normální."
14. 11. 2012 | 00:39

Hm tak to jste si docela naběhl, nejen krajské školství, ale i prezidentem: http://cs.wikipedia.org/wiki/Karl_Carstens , ten byl v i v SA, takže máte smůlu milá Bestie ;).

a stačí trochu projít net a najdete bývalé členy NSDAP ve velmi významných funkcích v bývalé SRN, např. :

BLANKENHORN, Herbert, Adolph, Heinrich (nar. 1904) západoněmecký diplomat
1929 pracovník ministerstva zahraničních věcí v Berlíně; 1932 – 35 attaché na něm. vyslanectví v Aténách; 1935 – 39 leg. taj. na německém vyslanectví ve Washingtonu; 1940 — 43 zastupoval hitlerovské Německo ve Švýcarsku; 1943 — 45 legační rada v protokolu hitler. ministerstva zahraničních věcí; po válce na ved. místech v západním Německu; od 1950 ve službách ministerstva zahraň, věcí NSR; přednosta politického odboru ministerstva zahr. věci; 1956 člen řídícího výboru Německé společnosti pro Atlantický pakt; do 1958 stálý zást. NSR v NATO; od 1958 velvyslancem NSR ve Francii; byv. člen NSDAP. (v: Populární politický slovník, Mladá fronta, Praha, 1962)

Takže než něco napíšete trochu přemýšlejte, je to přece všeobecně známé, že bývalí členové NSDAP byli ve všech možných státních funkcích po roce 1945, a to i nevolených, byli tam dosazováni.
14. 11. 2012 | 01:10

kočka šklíba napsal(a):

Český maloměšťáku byl jste trochu rychlejší :).
14. 11. 2012 | 01:13

3,14 napsal(a):

Texas se chce odtrhnout od USA, prý nebyl zvolen Romney. Proč by se nemohla odtrhnout demokraticky Třeboň od zbytku ČR?
14. 11. 2012 | 02:40

3,14 napsal(a):

Pokud studentíkům nevadí, že budou až do svých pětačtyřiceti platit církvím "restituce" a nevadí jim, že mají ve vládě nikým nevolenou formaci Lidem, pak o demokracii neví nic.
Stejně, jako protest ve Zlíně, je i tento organizovaný zklamanými lidovci, zvyklými být "jazýček na vahách".
14. 11. 2012 | 02:55

Maximus napsal(a):

Paní autorko, ono je to vcelku všechno jednoduché, když totiž tady budou vládnout politické strany tak jak mají a jak je to od nich očekáváno, tak se nebude dít to, že komunisté znovu získávají na síle a probouzí se z klinické smrti. Jejich největším volebním náhodčím jsou lidé jako P.Nečas, M.Kalousek či L.Peake a spousta neférových chamtivých pseudo pravicových politiků typu Vondry, Schwarzenberga atd. ale i té partičky VV. O socdem se nezmiňuji, protože zatím nejsou u koryt. Otázkou není zda socialismus nebo kapitalismus, ale jaký kapitalismus a jeho česká zlodějská verze s tím nemá nic společného.
No a k tem dětem z gymplu, víte, oni se dají lehce manipulovat a stačí jeden nebo dva šikovní kantoři a tyto děti budou vzývat třeba Čankajška. Všichni jsme byli mladí a velká většina z nás zapálená pro věc, sám jsem chtěl obracet v Praze ruské tanky. Tihle mladí by měli mít
spíše dobrou a komplexní výuku a hlavně budoucnost. No a o té jejich budoucnosti dost pochybuji, oni totiž budou mít zaručeně teplá a "dobře" placená místa v supermarketech u pokladen, v montovnách, v logistických centrech nebo můžou být dobře placenými městskými policisty a starat se o odtahy aut a psí hovínka.
S komunisty jsem se rozešel v r.1985 ve zlém a nakonec patřím k těm šťastlivcům, kterým se podařilo na české poměry díky r.1989 docela zbohatnout, ale zase nejsem blbísek, který nevidí, že po komunistech tady zůstalo mohutné hospodářství, sice s jistým vnitřním technologickým a účinnostním dluhem jak říkají celkem správně kritici, ale bylo na čem stavět a to doslova! A byl tady u techniků, dělníků a inženýrů vysoký znalostní stupeň a "know-how", ale teď tu začíná díky pokročilé celkové všeobecné devastaci a demoralizaci a odstoupení státu ze své funkce česky řečeno doslova "How-nou". Budeme země, která bude mít přehlšel právníků (jen ročně jich je prý produkováno 12 tis.), dále lékařů, kteří si šlapou na ruce a je jich jen od roku 2000 o 15% více, dále je tu úředníků kam by člověk kamenem dohodil, ale skutečných odborníků, kteří umí něco vytvořit či opravit začíná být nedostatek. Samozřejmě je to tím, že původní velké firmy a jsou jich stovky, prostě jsou buď zlikvidované nebo rozpadlé na malé celky a neprodukují, až na výjimky mladé odborníky. A stát ani o to nemá zájem, být vyučený je jako mít na čele, že je ten člověk blbec a není "in"! Technické směry v ČR jsou na úbytě a to je neskutečný průšvih. Praxe je velmi potřebná a ve škole se spousta, spousta věcí nedá naučit ani náhodou.
Ale rozhodují o nás nenasytní hamižní polointeligenti a ignoranti a že nemluvím do větru potvrzují neustále se zhoršující makroekonomické výsledky státu ve srovnání s jinými zeměmi, ale i reálný stav ekonomiky rodin, kde mladé rodiny bez pomoci od rodičů mají těžký život a o důchodcích a obyčejných lidech střední třídy není ani třeba se umiňovat. Vy KDU-ČSL jste také pěkní pokrytci, od Kalouska se veřejně distancujete, ale jím prosazovaní církevní restituce ve zlodějském balení vám nevadí a jste potichu! CR bude další uvázaný kámen na krku tonoucího občana této gubernie. Takže, ono je vás také dost!
14. 11. 2012 | 04:55

Maximus napsal(a):

Oprava v první větě měl být zápor ... nebudou....
14. 11. 2012 | 04:56

jozka napsal(a):

Diky za blog, pani autorko. Aspon vim, jak se k vam postavit. Skrtam si vas jako moznou kandidatku na muj hlas.
14. 11. 2012 | 06:07

zemedelec napsal(a):

Paní kočka šklíba.
Také se přidám,že tato osoba nemá co dělat v politice ,natož se stát prezidentkou.
Ano,k vůli takovýmto osobám vítězí komunisté.Podtrhuji,kdyby to ODS,TOP i ta KDU-ČSL dělaly dobře,komunisté nemají šanci.
14. 11. 2012 | 06:20

Zdeněk napsal(a):

Stávková pohotovost studentů středních škol je ve své podstatě zcela směšná věc. Bude stávka a studenti doženou učivo po sobotách? Profesoři nebudou moci pracovat a musí jim tedy klesnout plat? Vezmou si ze středoškoláků příklad také žáci základních škol? Zeptali se studenti svých rodičů, proč ty komunisty volili? Ptají se studenti zástupců KSČ proč je proti zavedení školného? Atd,atd! Z celé situace mi velmi smrdí nechuť ke studiu a tajná manipulace !
14. 11. 2012 | 06:37

mb napsal(a):

respektujete výsledky svobodných voleb ?

je ksčm demokratická strana ?

působí ksčm legálně ?

kradli tady déle než 20 let komunistické strany ?

prý jde o historickou zkušenost a perspektivu budoucnosti

no jo, to ano ... demokratické strany dokázaly, že ksčm má po 23 letech právo na existenci ...

protest studentů a učitele ... je hloupý ....

s pozdravem ...

/proč nebyly masové protesty proti modrým či oranžovým zlodějům ... ??? nerozumím .../
14. 11. 2012 | 07:13

mb napsal(a):

čtvrtá otázka: komunistické = demokratické ... ( + y )

(souhlas s hovenem aj. ...
14. 11. 2012 | 07:17

hovorka11 napsal(a):

Zuzana Roithová:
Jste živým důkazem odporné propagandy.
Proč nebojujete proti kandidatuře prezidenta komunisty Jana Fischera, který převlékl kabát po změně režimu a dnes "odsuzuje sám svoji stranu" ?
-------------
Soudobá politika v ČR je totiž založena na "boji proti komunismu", který má účel dát vybrat:

-buď jste komunista, nebo obhajovatel totality, když se vám nelíbí současný stav destrukce hospodářství, destrukce sociálního zabezpečení a všeobecného poklesu životní úrovně podvodným tištěním falšovaných peněz a nahrazování výroby spekulacemi.

- nebo jste ten správný prorežimní, který schvaluje "osobní zodpovědnost" jestli seženu nebo neseženu práci, jestli mě vytunelují peníze přes důchodové peníze, jestli se zmýlí exekutor a zamění moje jméno s dlužníkem a já se dostanu na černou listinu u bank bez možnosti vymazání z důvodu omylu atd., atd.
-----------------

Pokud byl zvolen kdokoliv z povolené politické strany do funkce z důvodu odbornosti, tak jakákoliv podpora jeho vyhazovu z důvodu politické příslušnosti je projev nedemokratického a totalitního myšlení člověka který obhajuje jeho zamýšlený vyhazov.
Tak se tvoří totalita, která je zřejmě paní Roithové velmi blízká.
14. 11. 2012 | 07:39

Jan K. napsal(a):

Tady je to jak slet potrefených hus.
"Mimochodem v bídě a marasmu žijeme nyní, tady a teď a rozhodně za tou nemohou komunisté,"
"Tahle věková kategorie je nejlépe zneužitelná, ptz ještě "blbá"."
Je vidět, že některým to zůstává až do dospělosti.
14. 11. 2012 | 07:47

Kala napsal(a):

"komunistická ideologie stojí na rozdělování lidí a vyvolávání nenávisti..." - paní autorko a prezidentská kandidátko, a co dnešní rozdělování a vyvolávání nenávisti? Čímpak bylo asi způsobeno, kohopak to 90 procent obyvatel dneska vlastně nenávidí? Demokraticky zvolené poslance a demokraticky jmenovanou vládu. To mi tedy vysvětlete!
14. 11. 2012 | 07:50

Bara napsal(a):

Proti komumistům se dneska vymezuje kdekdo, protože je to in a hlavně je to bezpečné. Kdyby se raději někdo vymezil proti zlodějům a neschopným.
14. 11. 2012 | 07:50

DF napsal(a):

Paní Roithová buďte tak laskava a uveďte prosím školu, ředitele školy a třídního učitele jen tak pro pořádek a úplnou informovanost všech ostatních studentů aby se mohli přidat.
Jinak to lze považovat za stejnou aktivitu, kterou předvedl jistý podnikatel ve Zlíně.

Zlínská povedená fraška zorganizovaná majitelem a zaměstnanci firmy MMCITÉ z Bílovic.
Neboli co novináři nesmí na příkaz Kalouska publikovat, je to naprosto podstatné a také více jak souznějící s Vaším pardón Kalouskovým názorem.

Vzhledem k tomu, že tato firma vyrábí městský mobiliář a průměrně inteligentní delfín jasně pochopil, že výměnou koryt přijde firma MMCITÉ o veřejné zakázky!!
Proto zorganizoval majitel firmy akci, která mu měla zajistit stálý přícuc na veřejné zdroje.
Tak ještě jednou paní Roithová, co pan ředitel školy doopravdy potřebuje sám pro sebe?
14. 11. 2012 | 07:50

hovorka11 napsal(a):

Doufám, že ti mladí lidé pochopí, jak byli zneužiti svými učiteli k propagandě a na zakrytí dnešního úděsného stavu.
----------
Vymývání mozků začíná už v základkách, kde se snaží organizace Člověk v tísni dělat přednášky o škodlivosti rodičovského myšlení, kdy rodiče sdělují dětem, že dříve byla práce pro všechny, důchody pro všechny a zdravotnictví fungovalo pro všechny obyvatele.
Propaganda je tak odporná, že se snaží vysvětlovat, že lidi si na to nevydělali a měli to "zadarmo", protože schopní bankéři, pojišťovatelé a spekulanti museli vytvářet hodnoty a nemohli spekulovat s virtualitou.
14. 11. 2012 | 07:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hanlivé komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 11. 2012 | 07:56

Miláno z Děčína napsal(a):

Madame!
Velic ekrátce.Je vidět,že jste nadšena z tamější regionální mladé generace.To je chválihodné.
Tento okruh mladých však bude veden nejspíše jedním či několika málo staršími jedinci,stačí se podívat okolo nich,kteří neuspěli nebo jsou nedoceněni z posledních politických bojů tam u vás v JČK či regionu.Určitě to sahá až do PRAHY!
O historické zkušenosti a perspektivě by jste především Vy,členka KDU-ČSL,měla hovořiti a především psáti velice ze široka a ne jednostranně,účelově a tím i s radostí,ne?Což z Vás " ÚPLNĚ ČIŠÍ !!! ".
14. 11. 2012 | 07:57

Ládik!!! napsal(a):

Stojí Vám to za to, tlačit se do politiky? Věnujte se vnoučatům.
14. 11. 2012 | 07:58

Luba napsal(a):

Je poněkud smutné,
jestliže má opět o zaměstnání "kádrů" rozhodovat namísto odbornosti a profesních schopností náboženské vyznání.

Paní dr. Roithové nikdo nebere víru v toho vousatého na obláčku jako ideologii tradiční . Komunistické radní asi nikdo nevezme víru v marxleninismus jako tzv. vědecký světový názor.

Od listopadu 1989 měla politická věrchuška spoustu příležitostí český fanklub soudruha Stalina a spol. zrušit. Leč nestalo se - komunisté se někomu velmi hodili, a na city lidí, perzekuovaných minulým režimem, ten Někdo pranic nedbal.

Paní Roithová by těm protestujícím mladým lidem měla především vysvětlit, proč nástupkyni KSČM její političtí přátelé nezrušili ... Že za tím třeba stála křesťanská láska k chybujícím, či něco podobného :)

Paní prezidentská kandidátka Roithová je jinak sympatická žena s reprezentativním vystupováním, ale její slaboučké články na zdejším serveru mne od její volby odrazují.
14. 11. 2012 | 07:58

Občan napsal(a):

Roithová,

Vy jste myšlením stejná bolševička jako byli ti v 50. letech!
Stejně jako pro ně, i pro Vás není důležité zda člověk něco umí, ví, dokázal, ale to, jakého je světonázoru. A stejně jako oni podporujete TŘÍDNÍ nenávist a obdivujete mladé za to, že jí účastní!!!

Jj; to, co se skrývá pod maskou lidovce, je pořád stejná křivost...
14. 11. 2012 | 08:00

Václav Zbořil, Jižní Čechy napsal(a):

Děkuju, paní Roithová.
14. 11. 2012 | 08:03

Ladislav napsal(a):

Vážená paní, za největší absurditu tohoto režimu považuji to, že jsou souzeni komunisti z let padesátých. Proč nebyli odsouzeni hned na začátku devadesátých let?Proč se čeká, až buď tito komunisti vymřou a nebo jsou tak staří, že už si nic nepamatují. Stále se tady ukazuje, že buď byli komunisti domluvení s Havlem, aby nebyli souzeni všichni, kteří tento systém budovali, protože mimo Štěpána NEBYL ODSOUZEN ŽÁDNÝ KOMUNISTA Z DOB SEDMDESÁTÝCH ČI OSMDESÁTÝCH LET. Zatím vždy byli souzeni lidi jen z padesátých let.Takže buď byl socialismus v dalších letech v souladu s lidskými právy a nebo celá revoluce byla dopředu domluvena s disidenty.Tuto otázku pokládám všude a zatím mi na ni nikdo nedokázal odpovědět.Odpovědi typu "nejsme jako oni" nepovažuji za odpověď, protože zazněla z úst Václava Havla už při demonstraci na Letenské pláni 25.listopadu a to by zase dokazovalo to, že revoluce byla domluvená a komunisti měli strach z krveprolití.
14. 11. 2012 | 08:03

Goebbels napsal(a):

Kdo by se po historické zkušenosti uplynulého století stavěl proti nacistům, podporuje třídní nenávist. Když někdo něco umí, může být i nacista.

Vot bolševickaja logika...
14. 11. 2012 | 08:06

buldatra napsal(a):

Děcka z třeboňského gymplu to mají dobrý, že chtějí stávkovat jen proti současné komunistické radní.
Kdyby chtěli stávkovat proti bývalým komunistům ve vrcholné politice a na radnicích a v ouřadech, musely by se ustávkovat k smrti.
A gympl v Třeboni by zel prázdnotou.

A paní kandidátce Roithové jde o princip?
OK.
Tak ať nám laskavě, jako lidovec sdělí, dle jakého principu lidovci ochotně a s chutí kolaborovali s KSČ a jakoukoliv jinou partají, která byla zrovna u kormidla?
14. 11. 2012 | 08:08

patriot napsal(a):

Něco tak blbého jsem již delší dobu nečetl…
14. 11. 2012 | 08:10

Mirka napsal(a):

Je to pořád dokola
Prý strany demokratické a nedemokratické, co je to za hloupost ? Pokud nejsou komunisti strana demokratická, tak má být zrušená. Jsou to jen takové řeči a tanečky, když se to hodí do krámu, jinak se s nimi paktuje každý a taky je má ve svojí straně, tedy ty převlečené. Vždyť i strana lidová byla členem NF.
Za to, že komunistům narostly preference, mohou strany vládní koalice a jejich otřesná politika. Většina lidí cítí její dopady na svých zádech každý den. Ti studenti do toho byli zavlečení nějakým odésáckým zneuznaným tatínkem, který se nedostal do vysněného křesla. Na ty protesty měli myslet dřív, ještě před volbami a měli je dělat ti útlocitní studenti proti vládě. To by byla nejlepší prevence proti komunistům. Je to trapné.
14. 11. 2012 | 08:16

Petr. napsal(a):

Taky nemám radost z vítěství komunistů. Ale oproti Vám, paní "demokratko" Roithová uznávám výsledek voleb. Nebo znáte něco demokratičtějšího než jsou volby? Právě ty nám komouši zakazovali!
14. 11. 2012 | 08:26

resl napsal(a):

Nejde tady o Roithovou, jde o studenty, kteří si tu dobu nepamatují a znají jen z doslechu, nebo médií /tv atd./ Roithová je nenavedla ani nejsou dezorientovaní a masírovaní, jak si myslí "hovorka11". Jeho slova zapadají přesně do slovníku tehdejších normalizátorů, jen aby nemuseli říct, že komunismus je pro tyto studenty nepřijatelná ideologie. Co když tato radní ve školském výboru bude paralyzovat historii KSČ ? Jako jejich poslušná členka bude docházet na partajní schůze a tam dostane instrukce, jak nenásilnou formou měnit pohled na jejich vrahy. Pamatujte, že komunisti si nepřipouštějí své vraždy a loupeže. A to nikdy, proto slabá demokracie s nimi prohrává, je schopna odpouštět, zapomínat a na to komunisti čekají. A zvlášť tady v této republice.
14. 11. 2012 | 08:30

Targus napsal(a):

To Zuzana Roithová:

Vážená, tímto blogem jste se zařadila po bok jana Buriana, který je schopen fackovat toho, kdo má jiné názory, než on sám, pokud je dotyčný levičák.
Jste úplně stejná jako komančové let padesátých, pouze se znaménkem mínus.
Taktně přitom držíte ústa, že ČSL kolaborovala v Národní frontě s komanči po celou dobu jejich čtyřicetileté vlády.
Fuj, škoda, že vám nemohu poradit, abyste se šla se svými nenávistnými postoji vycpat, pan stejskal číhá za bukem, pardon - za kompem.

Btw., kdy vyzvete zlatou mládež z Třeboně k ozbrojenému boji?
14. 11. 2012 | 08:31

resl napsal(a):

Když selhaly ostatní strany a nesnažily se demokratickým způsobem zrušit KSČ, je tady ještě občanská společnost. Všichni po ní volají a když se ozve, jsou okřikováni s komunistickým argumentem : máme voliče, jsme v parlamentu atd.
14. 11. 2012 | 08:34

Jethro napsal(a):

No, paní Roithová, je vaše věc, že považujete za potěšitelné vystoupení zmanipulované skupinky dětí, které o tom prdlajs ví, ale dostaly správné pokyny od správného vedení. Taková drobnost, že se vymezují proti výsledku demokratických voleb, z toho nemáte osypky, že?
No a je to vlastně už druhý masový protest: Ve Zlíně taky taková skupinka pomatenců, dílem zaměstnanci místního zneuznalého podnikatele, co má víc úvěrů než vydělává (to je prosím citace) a dílem pozvaných novinářů a televizních kamer, to byla také demokracie jak vyšitá. Obzvláště, když mladí spontánně obsadili na zastupitelstvu volební urnu.
Že jde o trestný čin maření ... to je jaksi OK, protože oni to dělají ti správní, ti naši. A Smetana bručí.
14. 11. 2012 | 08:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Jen na okraj:

- petice není proti výsledkům voleb, ale proti správě školství KSČM

- občané využívají práva petičního, takže se chovají zcela v zákonných mezích

- petici podepsal i rektor Jihočeské university v Českých Budějovicích, což není žádný mladík, který by se dal zneužít

- se spojením ČSSD a KSČM má problém i řada voličů ČSSD a členů strany

- řada lidí je znechcena tím, že ČSSD před každými volbami klade školství jako prioritu, ale stejně lehce ji odhodí

- jedinýnm kritériem vzniku krajské koalice ze strany pana Zimoly bylo, kdo víc ustoupí. KSČM přistoupila na 8:3, zatímco Jihočeši chtěli 7:4. O program nešlo, tam jsou mezi ČSSD a KSČM kupodivu větší rozdíly, než mezi ČSSD a jinými stranami

- vedením jihočeské KSČM mám také problém, protože její lídr Braný je bývalý příslušník pohraničních vojsk, který se aktivně podílel na potlačovaní lidských práv před rokem 1989

- autorka blogu se chce na petici přižit

Speciálně pro mb: Životní prostředí má na starosti další pohraniční důstojník z KSČM. Jeho názor na na Šumavu je jednoznačný a líbit se Vám nebude. Doufát, že proti němu nebude protestovat, protože pochází od demokraticky zvoleného a ustaveného radního.
14. 11. 2012 | 08:37

Targus napsal(a):

To resl:

Právě naopak, študáci mají mozky vymyté docela fest. A jejich pan profesor úplně, včera jsem měl možnost si poslechnout jeho názory.
No nic, budeme muset počkat, až bude dotyčný bez práce a poslechnout si ho z fronty na pracáku.
Mimochodem opět nikdo nezaslechl a nepřečetl jedinou podstatnou větičku v tzv. deklaraci třeboňských studentíků. Brojí proti resuscitaci učňovského školství a rušení nadbytečných víceletých - zřejmě SOUKROMÝCH - gymnázií.
V tom je jádro pudla.
14. 11. 2012 | 08:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Jak jsem napsal - autorka blogu se chce jen přižit na petici. Skutečnost tady v jižních Čechách je trochu jiná, než se podává v médiích.
14. 11. 2012 | 08:39

eL napsal(a):

Ke studentům třeboňského gymnázia se už přidali žáci, studenti, rodiče i prarodiče z dalších měst a obcí Jihočeského kraje, kteří se sejdou na demonstraci 17. listopadu v Českých Budějovicích.

Vážení diskutující demokraté, i tito obyvatelé jižních Čech mají stejné právo vyjádřit veřejně svůj názor, jako každý jiný.

Mj. se domníváme, že paní, která má příští čtyři roky řídit jihočeské školství, by měla užívat zaslouženého starobního důchodu; svět je už dávno někde jinde, než byl za normalizace...
V celém kraji ve volbách získala 1567 hlasů; v Radomyšli, kde žije, jí důvěřuje 21 lidí.
V článku, který této paní vyšel v Haló novinách, mj. píše: "Děkuji poslankyni za KSČM Soni Markové..." Takže paní učitelka politička zjevně ani neumí česky!
14. 11. 2012 | 08:39

Jethro napsal(a):

resl: máte hodně zkreslené informace o tom, co dělá radní pro školství. Rozhodně nedokáže zasáhnout do učebních osnov.
14. 11. 2012 | 08:40

Lukr napsal(a):

Po vytvoření koalice ČSSD a KSČM, dvou nejsilnějších stran v Jihočeském kraji, získali v jedenáctičlenné radě kraje sociální demokraté osm křesel, komunisté tři.
Učitelka strakonické základní školy Vítězslava Baborová (KSČM) pak má post radní pro školství a kulturu, a to se nelíbí pedagogům a studentům gymnázia v Třeboni.

Pedagogický zbor který se postavil za své studenty:

Mgr. Anna Kohoutová
Mgr. Zbyněk Matějka
Mgr. Milada Benedová
Mgr. Ludmila Císařová
Mgr. Ivana Čurdová
RNDr. Markéta Drábková
Mgr. Zuzana Dvořáková
Mgr. Jana Haiderová
Mgr. Jana Havlová
Mgr. Jiří Hendrych
Mgr. Adéla Holubová
Mgr. Veronika Jandová
Mgr. Kateřina Janů
Mgr. Jana Kalvasová
Mgr. Petr Kopeček
PaedDr. Naděžda Krčálová
Mgr. Martin Krynický
RNDr. Ivana Kubínová
Mgr. Zdeněk Kučera
Mgr. Jitka Mašková
Mgr. Štěpánka Otepková
Mgr. Karel Pazourek
Mgr. Václav Pražák
Mgr. Martin Rosocha
Mgr. Adéla Schacherlová
Mgr. Petra Šálková Dufková
RNDr. Olga Tichá
Mgr. Petr Werner

Pokud hejtman Jiří Zimola (ČSSD) nebude reagovat na protestní prohlášení pedagogů a studentů, potom 17. listopadu svolají demonstraci na českobudějovické náměstí.
14. 11. 2012 | 08:41

Jethro napsal(a):

Zdeněk Brom: možná se pletu, ale ti Jihočeši to zabetonovali ještě před zahájením vyjednávání. Dost se o tom psalo. Nechce se mi to hledat.
Pokud se někdo vymezuje proti obsazení postu členem koalice z důvodu příslušnosti k určité straně - tak to jejich chytrý slepý pan profesor specifikoval včera v televizi - je to vymezování proti výsledkům voleb.
14. 11. 2012 | 08:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Jethro:

Tak to bylo v médiích. Skutečnost byla trochu jiná.

Nikdo neupírá KSČM možnost podílet se na správě kraje. Klidně bych jim nechal finance.
14. 11. 2012 | 08:47

Jethro napsal(a):

To Lukr: Pokud opravdu svolají protest na 17.11. bude to docela zajímavý kontext k protestu v Praze, kde budou lidi demonstrovat mimo jiné i za školství :-)

Kouzlo nechtěného aneb přehlídka hlouposti.
14. 11. 2012 | 08:47

Jethro napsal(a):

Zdeněk Brom: Ano, mají finance. Finance ve školství. To je jediné, co radní pro školství dělá.
14. 11. 2012 | 08:48

Karamela napsal(a):

Takže si škrtám dalšího kandidáta. Docela se mi líbila. No nic, já myslela, že u nás platí demokratické volby....
14. 11. 2012 | 08:55

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

vedením jihočeské KSČM mám také problém, protože její lídr Braný je bývalý příslušník pohraničních vojsk, který se aktivně podílel na potlačovaní lidských práv před rokem 1989

S tím potlačováním lidských práv bych byl poněkud opatrný. Jednak určitě dodržoval tehdy platné zákony, jednak podléhal vojenské jurisdikci, před rokem 89 nesrovnatelně přísnější, než civilní. Na čáře jsem se pohyboval něco málo přes rok, byť ne jako příslušník PS, nebyla to žádná srandička ani v v 80. letech.
Pokud chcete napadat tohoto pána za jeho činnost, musíte udělat totéž ve vztahu k našim hrdinným vojákům působícím v rámci formací K-FOR, I-FOR, a spol. Ti také v rámci rozkazu z vyšších míst potlačovali lidská práva (a nejen to) a řeknou vám, že to byla jejich práce.

Jinak pokud máte v jižních Čechách problém s počtem hlasů, které dostali komunisti, nezbývá vám nic jiného, než nahnat jejich voliče za ostnantý drát a zbavit je volebního práva. Anebo ja veřejně fackovat podle návodu Jana Buriana.
14. 11. 2012 | 09:01

Targus napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Ale kraj je pouze správa financí, vyznáte se vůbec v kompetencích kraje?
14. 11. 2012 | 09:03

Ládik!!! napsal(a):

Targusi,
dneska jsi nějaký militantní..
14. 11. 2012 | 09:04

Demosthenes napsal(a):

Vážená paní Roithová,
píšete, že studenti nemají žádné osobní zkušenosti s vládou KSČ, také píšete, že Vám nevadí konkrétní člověk, ale strana, za níž kandidoval. Podle mého se tedy chováte jako klasický ideologický rozeštvávač - paní radní se do své funkce dostala v důsledku řádných voleb a nemohla se dosud projevit tak, aby protest proti ní byl věcně oprávněný. Myslel jsem, že nejdůležitější je, aby na místech, kde se rozhoduje, seděli lidé, kteří mají kvalifikaci daný rezort řídit. Tuto kvalifikaci jste nezpochybnila. Jako prezidentka byste měla především hájit demokratické principy - masový protest proti člověku, který se nasvé místo dostal v rámci demokratických voleb, nemá žádný škraloup, má odbornou kvalifikaci a zatím se nic nepokazil mi moc demokratický nepřijde. Vám je ale asi příjemnější ignorant z Vaší partaje, než odborník z jiné strany. Pokud mají stejný způsob uvažování i oni vyzdvihovaní studenti, Bůh s nimi
14. 11. 2012 | 09:10

ivan napsal(a):

Třeboňské gymnázium má nejhorší studíjní výsledky t.j.nejhorší maturitní výsledky v rámci kraje a nejhorší % úspěšnost v přijetí žáků na VŠ . Učitelský sbor musí odvést pozornost od svých prachmizerných učitelských výsledků a jak jinak, než podporou nedemokratických a na vlně populismu nesoucích se vystoupení svých polovzdělaných žáků.
14. 11. 2012 | 09:15

Občan napsal(a):

Pane Brome,

když jste takový perfekcionista, pak mi jistě ochotně odpovíte, na základě jakého zákona vyhlásili studenti gymnázia stávkovou pohotovost. Já si rád doplním mezeru ve vzdělání.
_________________________________________________________
A ještě co se toho gymplu týče - jeho ředitelkou je Mgr. Anna Kohoutová (ODS), zastupitelka města Třeboň za ODS (zvolená v r. 2010), v r. 2010 kandidovala za ODS do PSP ČR (na 9. místě kandidátky).

Takže odkud vítr vane ohledně petice, bychom věděli.
Vám připadá politický aktivismus ředitelky VEŘEJNÉ školy, zřizované krajem, jako normální?
14. 11. 2012 | 09:16

karel napsal(a):

Paní Roithová, po odchodu kalouska jsem začal s celou rodinou opět volit KDU-ČSL (jsem konzervativní člověk se sociálním cítěním), teď jste se u mě ale zcela diskvalifikovala a s tím i vaše strana. Že v době, kdy je třeba primárně mobilizovat proti aktuální nedemokratické vládě organizovaného kmotrovského zločinu ODSTOP , který finišuje totální devastaci naší země, trapně vytahujete kartu proti KSČM, to je ubohost. Vím jak to ve školách chodí, mám ve škole 3 děti. Pár zlatých uřvaných synáčků zazobaných odesáckých zlodějů + mladý angažovaný učitel z modrého týmu vytvoří nějakou petici a chce po ostatních aby se přidali. Většina to podepíše proto, ne že by s tím souhlasili, ale aby nevyčnívali z kolektivu , někteří proto že bude sranda. Ve školním kolektivu se těžko vyčnívá, a navíc si to ty děti nechtělí pošpatnit u učitele, který to organizuje. Vím o čem mluvím, s dětmi řeším podobné problémy často, byť třeba ne politické. A vy jako představitelka strany by jste měla v první řadě žádat okamžité vyhození toho učitele co to organizuje, neboť nejde o nic jiného než sprosté zneužívání dětí k politickému boji. Politika do školy zásadně nepatří, už jsem také musel osobně vyčinit učitelovi, který mému dítěti také ve škole vnucoval v hodině své politické postoje. Od školy očekávám, že moje děti budou umět pořádně učivo, na formování politických názorů mají čas a od toho mají svou rodinu. Vrchol všeho je to, že vy jako politička obhajujete nerespektování výsledku demokratických voleb a štvaní zmanipulovaných dětí jejich pedagogem proti těmto výsledkům. Ten pedagog znežívá děti podobně jako pedofil, jen to bohužel není trestné.
14. 11. 2012 | 09:17

rejpal napsal(a):

Proč by nemohli studenti demonstrovat? Argument s vymytými mozky použitý v tomto případě je stejně nepěkný jako použitý v jiných případech. Chceme-li mít občanskou společnost, musíme přiznat morální právo komukoli protestovat proti čemukoli. A od veřejné správy očekávat, že bude s protestujícími komunikovat (čímž nemám zrovna na mysli bagatelizaci nebo dokonce zesměšňování). Nic to nemění na tom, že důvody protestů nám osobně mohou připadat nicotné, malicherné nebo dokonce hloupé. Je normální, když skupina obyvatel určité obce demonstruje proti prolomení těžebních limitů a ve stejný čas jiná skupina zase proti neprolomení. To je projev demokracie.
Jinou věcí je, že této věci se chytne kandidát na prazidenta, aby demonstroval nechuť ke straně, která tady v minulém režimu páchala všelijaké zvěrstva na duchu a někdy i na těle. A když je to ještě členka strany, která tomu z pozice členství v NF dělala 40 let křoví.
Prezident má trochu smůlu - na rozdíl od nás ostatních by si měl odpustit projevy občanské nevůle v procedurálních věcech a měl by respektovat ústavu. KSČM je legální a podle našich zákonů demokratickou stranou. Paní kandidátka má zajisté morální právo abdikovat v případě, že by byla stavěna před věc neslučitelnou se svým svědomím a je to jistě chvályhodnější než postoj jiného kandidáta, který by takovou vládu nejmenoval (a v úřadu zůstal). Ale ze stejných důvodů by měla mít morální kocovinu i v případě, kdy by měla jmenovat novým premiérem třeba Miroslava Kalouska (Petra Nečase, Ivana Langera, Stanislava Grosse.. a desítky dalších). Vlastně by se dalo říci, že u nás by bylo z morálních důvodů obtížně vnitřně si stát za jmenováním většiny z plejády současných politiků. Proč se vymezovat JEN vůči komunistům? Ti jsou vlastně z jednogeneračního pohledu relativě nejnevinnější a mnozí z nich ten minulý režim pamatují jen jako mladiství. Nebo vadí ten název?
14. 11. 2012 | 09:17

Matylda napsal(a):

Paní Roithová, pokud chceme být demokraté, měli bychom ctít názor lidí ve volbách.
Přestože jsem na tom byla před listopadem kádrově určitě hůře než vy a nejsem volič KSČM, přesto jsou mi dnešní komunisté u sympatičtější než ti, kteří byli komunisty do r. 1989 a najednou prozřeli a nalezli do jiných stran a tam dělají stejné lumpárny jako dělali dříve. Kdyby tomu tak nebylo, nemohli bychom být dnes tam, kde jsme. Sprostota, zlodějna, lži, podvody atd. to je dnes předpoklad úspěšné kariéry.
14. 11. 2012 | 09:31

Targus napsal(a):

To rejpal:

Mám ze včerejšího zpravodajství značně intenzívní pocit, že studenti jsou pouze zneužiti k jistým cílům, nic více a nic méně.
A navíc si poměrně dobře pamatuji, jak jsem v jejich věku zastával radikální názory a podléhal manipulaci. Mládí je prostě takové, nekriticky přejímá názory kohokoli, kdo se tváří jako jeho vzor.

To Ládik!!!
Proč militantní? Fackovat začal Jan Burian. Jednak v textu nerozlišuje pojmy "pár facek" a "políček", což třeba rozlišuju já, za druhé mě dostal, když napsal, že si jeden člověk pár facek zasloužil. Demokrat jako řemen.

To, co tady probíhá, se jmenuje ostrakizace. První stupeň šikany, kterou pociťovali třeba Židé po nástupu Hitlera. Skončilo to komíny v Osvětimi.
Komunisty jsme nepověsili na kandelábry v r. 89 (kolik by nás tu zbylo, že?), nechme je tedy žít s námi, nechť ukážou co umějí. Nejde o ideový a politický post, jde pouze o správu peněz. A při prvním průšvihu je zašijme do basy.
O co jinak jde? O nějaké morální právo? K smíchu, když to vyslovují lidé kradoucí jak straky již 23 let.
14. 11. 2012 | 09:36

Občan napsal(a):

Targu,

studenty šikovně zneužila ředitelka gymnázia pro SVÉ politické cíle. Na to, že je z OBČANSKÉ a DEMOKRATICKÉ strany (alespoň to tak ta strana deklaruje ve svém názvu), docela humus.
Ale třeba si "jen" fouká bolístku, kterou utrpěla svým nezvolením do poslanecké sněmovny.
14. 11. 2012 | 09:41

Martin H. napsal(a):

Paní Roithová, hezky napsané. Všichni ti co vás tu plísní akorát dokazují jak jsou hloupí.
14. 11. 2012 | 09:42

Karel napsal(a):

Targus 8.38
vystihl jste, myslím, to podstatné.

Ještě, aby nám tak někdo zrušil práva v Plzni a podobné školy pro jinak nevzdělavatelné a neštěstí je hotovo.

Rozkvět průmyslu v Československu byl možný díky tomu, že mládež nejdříve prošla učňovskými školami a průmyslovkami. Ti nadaní pak absolvovali VŠ.

Teď jsou tyto doby pryč, nevyrábí se skoro nic a nikdo nic neumí, ta generace, co něco uměla, je dávno v důchodu, přinejlepším.
14. 11. 2012 | 09:59

Bara napsal(a):

Jasně Martine. Kdo nemá stejný názor jako ty, je hloupý. Jednoduché a jasné! :-)) Nechceš taky kandidovat na prezidenta?
14. 11. 2012 | 10:05

Pozorovatel napsal(a):

Demokracie ano - ale po našom. Panebože, a to kandiduje na prezidenta.
Fišer, Dlouhý, Sobotka, Roithová... to je ale panoptikum.
14. 11. 2012 | 10:12

Marie napsal(a):

Karle,
teď se vyrábět nic nemusí. Stačí, když se vyznáte v prodeji hrnců, vysavačů, umíte založit společnost, kterou nelze nikde dohledat a trochu se orientujete v akciích na doručitele a obchodě s nimi. Pak taky je dobré ve volném čase si umět trochu zablbnout sprejem na fasádě nějakého domu či v podchodu.

Jste určitě sám důchodce a jen vzpomínáte na staré "dobré" časy, kdy jste chodil celý život do jedné a té stejné továrny na sedmou, s bandaskou polévky na sváču, a o víkendu kutal na zahrádce.

Vy už těm mladým nemáte co předat, doba je už "o něčem jiném".
14. 11. 2012 | 10:13

U nás v Kocourkově napsal(a):

Paní Roithová, v demokratické společnosti se výsledky voleb respektují, i když se mi to osobně právě nemusí líbit. Navržená radní, pokud vím, ještě nic neudělala. Ať je její práce přísně sledována a za chyby ať nese odpovědnost. K tomu by měli příslušní učitelé vést i své studenty a ne je manipulovat k protestům, které nic neřeší. A přestaňte už strašit s komunisty - ty lumpárny současné vládní koalice Vám nevadí?
Ostatně, i Vaše kandidatura je jen důkazem, že u nás v Kocourkově je všechno možné.
14. 11. 2012 | 10:15

Anna napsal(a):

buldatra 14. 11. 2012 | 08:08
rejpal 14. 11. 2012 | 09:17

Pánové, díky, ušetřili jste mi psaní. Vidím to stejně.
14. 11. 2012 | 10:25

scallop napsal(a):

Targus

Zid si nemohl vybrat, ze je zid. Komuniste si vybrat muhou.

Drobnost ?
14. 11. 2012 | 10:28

scallop napsal(a):

Targus

Prosel jsem si Vase predchozi prispevky a mel bych otazecku: nemate pocit, ze vsichni lide kolem Vas jsou zmanipulovani idioti ?

Pripadne by me zajimalo, kdo zmanipuloval treba mne. (Idiotem jsem se uz narodil.)
14. 11. 2012 | 10:36

scallop napsal(a):

Studenty do ucnaku ! Narvat do je myselinky, gumy tahat, hajzly jedny intelektualsky !
14. 11. 2012 | 10:37

neo napsal(a):

zvláštní. Když jede banda odborářů vřískat na náměstí, je to v pořádku. Když protestují studenti, tak to místní křiklounci jsou k neudržení.

divné...
14. 11. 2012 | 10:37

Anna napsal(a):

scallop

Ze španělské historie - citace z Wikipedie:
Roku 1348 se však celou Evropou přehnala černá smrt, kterou bezprostředně následovala vlna pogromů. Obdobně tomu bylo ve Španělsku – v důsledku moru zahynulo až 50% obyvatelstva, což vedlo k obrovské hospodářské krizi.[17] Za původce veškerých problémů byli považováni Židé. V důsledku štvavé protižidovské kampaně bylo ve Španělsku během následujících desetiletí povražděno 50 000 Židů, 11 000 jich bylo násilně pokřtěno a množství další prodáno do otroctví. Židovský majetek připadl králi.[18]

Židé se ocitli pod tlakem – žili v neustálém strachu. Východisko nacházeli buď v odchodu ze země anebo v konverzi ke katolicismu. Konverze byly podporovány několika způsoby – ať už to byla hrozba vyhoštění, násilné křty či zvýhodňování konvertitů. Situace se neustále zhoršovala (také díky působení Vincence z Ferrery), roku 1478 byla zřízena inkvizice (vedená Tomásem de Torquemada), která měla k dispozici rozsáhlou síť udavačů a která měla prozkoumat, zda konvertité ke katolictví ve skrytu dále nezůstávají Židy.[19][20] Následujícího roku došlo ke spojení Kastilie a Aragonie; Ferdinand II. Aragonský a Isabela Kastilská se snažili obě království sjednotit i nábožensky, čemuž byli Židé samozřejmě překážkou, a tak se rozhodli roku 1492 Židy ze své země vyhnat,[21] a to i bez ohledu na to, že to pro hospodářství země bude znamenat velkou ránu (Židé de facto ovládali dvorské finance).[22]

Asi 50 000 Židů se rozhodlo nechat pokřtít, ostatním 150 000 Židům byla dána třímesíční lhůta k opuštění země.[22] Mnozí Židé však ani k hranicím země nedošli, protože cestou byli přepadeni a povražděni.
14. 11. 2012 | 10:38

Dáša N. napsal(a):

Je to bouře ve sklenici vody.
Přijde protestovat pár studentů a jejich kantorů a přijde také skupina podporovatelů té radní za KSČM, která jistě nemá v úmyslu zavést ve školách tělesné tresty, nebo čeho se to studenti vlastně bojí.
Teď jen aby si vzájemně nevjely tyhle dvě skupinky do vlasů, demokracie vypadá jinak.
To by si měla paní Roithová uvědomit, když chce být prezidentkou všech. Spíše bych čekala, že přijde se svěcenou vodou a situaci se bude snažit urovnat a lidi usmířit, a ne že bude přikládat uhlí do kotle.
14. 11. 2012 | 10:40

Libertad napsal(a):

Původně jsem chtěl napsat něco ze své hlavy. Po přečtení
příspěvků, si dovolím zopakovat krátký a výstižný příspěvek
přispěvatele:
Matylda napsal(a):
"Paní Roithová, pokud chceme být demokraté, měli bychom ctít názor lidí ve volbách.
Přestože jsem na tom byla před listopadem kádrově určitě hůře než vy a nejsem volič KSČM, přesto jsou mi dnešní komunisté u sympatičtější než ti, kteří byli komunisty do r. 1989 a najednou prozřeli a nalezli do jiných stran a tam dělají stejné lumpárny jako dělali dříve. Kdyby tomu tak nebylo, nemohli bychom být dnes tam, kde jsme. Sprostota, zlodějna, lži, podvody atd. to je dnes předpoklad úspěšné kariéry."

Pokud je zakázáno takto opakovat příspěvky, tak prosím pana Stejskala, aby mi to sdělil, o pro tentokrát odpustil.

Jsem přesvědčen, že jediným správným kandidátem na prezidenta je Táňa Fischerová, nepropojena a nezavázána žádným politicko-ekonomickým skupinám.
Ten strach, že bude zvolena přinutil ČT, aby T.F. nevystupovala v adventních koncertech 2013, i když to předtím dělala 20 let nezištně, zdarma a pomohla pro sociálně slabé (spolu s ostatními) vybrat cca 150 miliónů kč.
Jiní kandidáti na prezidenta se mohou zviditelňovat v ČT prostřednictvím svých placených funkcí, vystupovat v různých pořadech v ČR.
Ó ta hrůza, kdyby se T.F. pokračovala ve své dlouholeté práci a aniž by řekla půl slova o své kandidatůře během adventních koncertů 2013, tak by již svým zjevem, chováním etc. ovlivnila ři zmanipulovala diváky, kteří by ji ve volbách dali hlas.
Kde je rovnost před zákonem? Jeden se v ČT z titulu své placené funkce může zjevovat, druhý z titulu své dobročinné příce ne!
Vadí to vůbec někomu? Co na to ústřední volební komise? A co na to ostatní kandidáti na prezidenta, hlavně ti, kterých se to týká (Dienstbier, Schwarzenberg, Roithová, Sobotka z ODS, etc.).
14. 11. 2012 | 10:42

smutný napsal(a):

Podle naší mládeže není důležité kdo co dělá ale jak si říká. Takže stačí když si komunista začne říkat demokrat (a vleze do té pravé strany), podvodník - podnikatel, korupčník - lobyista, a je to v pořádku. Jestli byl paní Roithové sympatický vzdor naší mládeže, když házeli na Paroubka vajíčka protože je levicový politik a levice přece = koministi že ano?!
14. 11. 2012 | 10:45

Bestia triumphans napsal(a):

ČM a Kočka Šklíba:
Nenapsal jsem to jasmě, nešlo mi o bývalé členy NSDAP, vím, že denacifikace v Německu nějakou dobu trvala...
Šlo mi o hypotetickou situaci, kdy by v Německu byla nějaká obnovená NSDAP, tak jak je u nás KSČM, a její členové by byli v těchto orgánech o kterých jsem psal.
Ne bývalí členové NSDAP, ale současní členové současné NSDAP.
14. 11. 2012 | 10:53

jozka napsal(a):

neo:

Protoze ta skupina o ktere pise pani Roithova protestuje proti nekomu na zaklade toho odkud je, zatimco ti, o kterych tak posmesne pises protestuje na zaklade dopadu jejich cinu?

Financni analytik by tenhle rozdil mel pochopit...
14. 11. 2012 | 10:54

Marfuša napsal(a):

Kdyby těm studentům a hlavně pedagogům, kteří za celou akcí stojí komunisté nepostavili školy, či jejich předchůdci ještě za první republiky, neměli by se kde vzdělávat. Tahle politická garnitura, prezentovaná současnou vládní koalicí, nemá skutečný zájem o vzdělávání, jinak by se nemohly na postu ministra školství "pravicových" vlád střídat takové "osobnosti", jako třeba Kuchtová či Dobeš a dít se tak strašné věci kolem státních maturit, kde byly utopeny zcela zbytečně stamiliony.
Školní budovy se dávno nestaví, pokud ovšem nemá soukromá osoba miliony od ČEZU. Stát do školství neinvestuje nic. Stát teď investuje jen do akcí, jako by měl být Temelín, na kterém budou profitovat zase jen soukromníci, ale zaplatí to občan, daňový poplatník. Stát potřebuje blbé občany, kteří skutečnou demokracii nevyžadují a budou se vyžívat v primitivním vzájemném rozeštvávání.
14. 11. 2012 | 10:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Dnes se Vám pouze směji, protože jste vedle takovým způsobem, že to k ničemu jinému nemůže vést.

Jinak píšu o petici. Stávkovou pohotovost považuji za nesmysl.
14. 11. 2012 | 11:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Nemohu najít Váš e-mail. Rád bych Vám napsal podrobnosti. Můžete mě promailovat?
14. 11. 2012 | 11:05

Občan napsal(a):

To Bestia Triumphans:

V Německu žádná SKUTEČNÁ denacifikace nikdy neproběhla. Kosmeticky bylo několik pohlavárů odsouzeno, aby se po pár letech v base objevili v justici, diplomacii, armádě, policii, parlamentu, školství i jinde, a to i na nejvyšších postech.
A co bylo zcela neprůchodné, dostalo posty v ekonomické sféře.
Ti společensky zcela nepřijatelní, byli penzionováni s královskými důchopdy pro veterány, byly jim postaveny komfortní penziony a domovy důchodců, kde dožívají spokojeně a nikdy nepotrestáni.
14. 11. 2012 | 11:05

Občan napsal(a):

Můžete být, pane Brome, konkrétní ohledně toho, v čem jsem vedle?

Děkuji
14. 11. 2012 | 11:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Ohledně vanoucích větrů.
14. 11. 2012 | 11:12

český maloměšťák napsal(a):

Paní Roithová
Totalitní moc ve státě se uchopí pomocí moci, paní Roithová. O tom žádná.
Moc je povětšinou postavena na ekonomickém základě.
Proto by si také Hitler bez podpory korporací a finančního kapitálu ani neškrt /maximálně tak sirkou v nějaké bavorské pivnici/.
Proto také Lidové milice obsadily fabriky a proto se také znárodňovalo.
A proto chce dnes Mafie ovládnout i zbylá státní aktiva.
Nestrašte děcka tím, že jim republiku rozvrátí ten komunista.

Myslím si, že jste se svou jednostrannou úvahou o tom, kteří lidé a z které části politického spektra chtějí a rozvracejí demokratický právní stát.... poněkud zkompromitovala. (vy tedy pověříte vládou kohokoliv kromě komunistů - toto implikujete - co třeba když bude za předsedu vlády nominován Řebíček, Bém, Šnajdr, Parkanová, Kočí, Oulický, Janoušek, Jančík, Čunek, Dlouhý, Drobil....??...to bude O.K. ?? )
Nejsou to členové KSČM , kteří jsou aktualně nebezpečím pro funkční právní stát - a i kdyby byli, tak bez škodlivé politiky tkzv. pravicových stran by se do takové role nikdy nemohli dostat. Měli by nadále pouze svou spokojenou živnost - s procenty klesajícími od deseti k pěti.

Vy jste měla podepisovat spíše petice proti Kočárníkovi, Třískovi...etc etc. V době kdy se zakládal mafiakapitalismus.
Teď se jen chcete přiživit na jedné epizodní události symbolického sice význymu...ale faktického významu nulového. Ostatně lid Kraďákova miluje rozbíjení a stavbu všelilijakých to pomníčků - zabaví se při tom, poveselí...na pivo pak zajde.

Dost blbé ale - nemyslíte ?

Pozn. :
Nikdy jsem komunisty nevolil, a to i v dobách kdy toto provádělo soustavně a pravidelně 99, 9 % lidí /v této spouvislosti je velmi zajímavé, odkud se vzaly ty miliony kovaných skalních pravičáků s tvrdou antikomunistickou rétorikou a ještě tvrdšími antikoministickými postoji - a to osob středního a stařeckého věku...ale vem to nešť/.
A nehodlám je volit i nadále.
Ostatně komunismus je zatím utopií stejného kalibru jako křesťanská spása pod vedení Otce, Syna, Papeže, Panenky Marie a Svatého Ducha. Až na to, že je přeci jen tak trochu ta utopie ukotvena více v realitě...než ve snu.
14. 11. 2012 | 11:17

Gustáv Kočí napsal(a):

Studenti! Važte si všechno zdělání a pilně se učte, páč jinak budete zdělaný jako mi se budete muset jezdívat do New Yorku dívat, jak nám zakroutit krkem. Nebo držte hubu a krok a přispívejte na bloky Aktuelně.cz.
14. 11. 2012 | 11:23

Antonín Hrbek napsal(a):

1. Opět se neposuzuje podle skutků, ale podle nálepky. Kecá se o respektování demokratických voleb, ale praxe je zcela jiná. ODS odešla v Jižních Čechách od koryt a to se jí samozřejmě nelíbí..
2. Paní Kohoutová patří v ODS ke skupině bývalého starosty města Třeboně pana Váni.Jako politička zkrachovala. Do PSP se nedostala a do rady města Třeboně také ne. Krajské pozice byly příliš vysoké hrozny.
3. Studenti mají plné právo na to vyjadřovat své názory, pořádat shromáždění, nechodit na vyučování. Pokud jim ale není ještě 17 let, tak je pro ně školní docházka ze zákona povinná. Je na ředitelce, jak bude absenci posuzovat. Může dát ředitelské volno, ale asi ne na příliš dlouho.
4. Paní Roithová se projevila jako typický farizej, který nevidí trám v oku svém, ale zrno v oku jiných. V prezidentských volbách nemá šanci a tak se chce pro příště zapsat do podvědomí.
14. 11. 2012 | 11:24

český maloměšťák napsal(a):

Bestia triumphans
K tomu samozřejmě dojít nemohlo.
Jen díte nebo hlupák si totiž může nyslet, že se může člen nějaké strany, která nemůže existovat, stát coby člen neexistující strany - např. vysokým státním úředníkem.

Vycházel jste tedy z nesmyslu.

/podle mě ale kličkujete - protože jste si prostě neověřil fakta...nejste ale ani první (jarpor)...a asi nebudete z řad tkzv. manifestních pravičáků - tedy bytostí, které jsou nadané obzvláště velkou bystrostí ducha... nebudete zřejmě ani poslední./

Ostatně čistě hypoteticky může dojít k tomu, že se nějaká strana nazve " občanskou" či " demokratickou" a při tom bude prosazovat fašistické metody dělby moci ve státě /bude mít snahu ovládnout např. justici či policii/.
Důležité jsou vždy obsahy - pouhá formální stránka věcí , strašení a pomníčkaření, potažmo mávání mávátky - to je pro idioty a děcka.
14. 11. 2012 | 11:25

Targus napsal(a):

To scallop:

Žid měl asi stejný výběr jako dnešní komunista. I kdyby stokrát prohlásil, že už se komunistou necítí, vy a vám podobní se mu tady snažíte vypálit cejch.

Přitom jste takoví hlupáci, že nevidíte ty zmetky, kteří se ke komunistům jen hlásili a udělali si z příslušnosti k jedině správné straně dobré bydlo.
Právě ti už jsou dnes nalezlí ve straně, do níž náleží paní ředitelová z Třeboně.
14. 11. 2012 | 11:26

Bestia triumphans napsal(a):

Občan:
Když myslíte...
14. 11. 2012 | 11:30

neo napsal(a):

jozka:

to se pleteš jozko, ty vůbec nemáš právo rozhodovat o tom, kdo podle čeho má proti komu protestovat. Je to svobodná volba každého jednotlivce a na to nezapomínej.

stávka, demonstrace, protesty, to jsou demokratické nástroje, které občané používají.

samozřejmě nemusíš s protestem či formou protestu souhlasit, to je jasné (také mám výhrady k některým protestům) ale na straně druhé musíš uznat, že je to prostě věc osobního názoru a na jedné straně ti nevadí odborářská demonstrace proti demokraticky zvolené vládě a na straně druhé ti vadí studentský protest proti demokraticky zvolenému komunistovi...
14. 11. 2012 | 11:33

Občan napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Ředitelka školy tedy s tou peticí nemá nic společného, nepodpořila ji, nepodepsala a není značně aktivní členkou a zastupitelkou za ODS v Třeboni?

Pokud to tak je, odkud tedy vane vítr?
14. 11. 2012 | 11:39

Bavor napsal(a):

Paní autorce: napsala jste : "Svědčí totiž o tom, že (studenti) jsou vnímavější a akceschopnější než generace otrávených a blbou náladou uvláčených rodičů." Ono je to jednoduché. Ti studenti jsou mladí, nemají životní zkušenosti a věří tomu, co do nich média a škola "hustí". A hlavně - připomínají mi malá ptáčata - otevřené zobáčky a mámo,táto dej. Nezajímá je, kde ti "otrávení a blbou náladou uvláčení rodiče" vezmou. A lidé, které jejich rodiče živí - a to jste i vy paní Roithová - je v jejich iluzích utvrzují. A ještě jednu připomínku. Komunistická ideologie NIKDY nerozdělovala lidi tolik, jako ta vaše A třídní boj - to není vynález komunistů, to je objektivní realita. Dnes je silnější, než kdy jindy. Co jiného je existence více než půl milionu nezaměstnaných, co jiného je existence 10ti procent chudých, kteří zchudli za vaší "éry", aby mohlo pár desítek "všeho schopných" pohádkově zbohatnout? Píšete, že si poctivých pracovitých lidí vážíte. Ne, nevážíte si jich. Přiživujete se na jejich práci a manipulujete s mládeží, která ještě není schopna posoudit, kde je pravda a kde lež. Vám jde jenom a pouze o kariéru a o peníze. o nic jiného.
14. 11. 2012 | 11:39

Občan napsal(a):

To Antonín Hrbek:

Děkuji, pane Hrbku!
Hezký kamének do třeboňské politické mozaiky.
14. 11. 2012 | 11:42

resl napsal(a):

Targus :
S tím potlačováním lidských práv bych byl poněkud opatrný. Jednak určitě dodržoval tehdy platné zákony, jednak podléhal vojenské jurisdikci, před rokem 89 nesrovnatelně přísnější, než civilní. Na čáře jsem se pohyboval něco málo přes rok, byť ne jako příslušník PS, nebyla to žádná srandička ani v v 80. letech.

Chápete rozdíl mezi vraždami, kriminály za tzv. útěky na západ a vojenskou akcí se spojenci NATO ? Samozřejmě že chápete, proto vám jsou protesty vůči komunistické radní nemilé, ale to si vyřiďte se svým svědomím.
Vy ostatní se příště neohánějte občanskou společností, to je ta, která si nemíní nechat kálet na hlavu jen proto, že někdo vyhrál na 4 rok volby. A žvásty o zneužívání studentů už tady byly v r.68, i v r. 89. Jsou svéprávní a tak jen pozřebuje bolševická parta udusit jejich názor. Vy,co jste se k tomu přidali máte buď krátkou paměť, nebo táhnete v tichosti s nimi. To není blog o Roithové, ale o ovlivňování komunistických lží na školách. Chcete říct, že by jí nevytkla rodná starna, kdyby informovala o bolševikovi pravdivě ? Jsou jako veš, chvíli nedáváte pozor a už se začnou rozlézat ve vašem kožichu.
14. 11. 2012 | 11:43

kočka šklíba napsal(a):

Český maloměšťáku, chtěla jsem napsat Bestii něco podobného, ale vy jste to vystihl naprosto přesně :). Takže jen podepisuji. Bestie napsala nesmysl, srovnávala nesrovnatelné, prostě další ideologické plkání, a nyní se z toho snaží jen vykecat.
14. 11. 2012 | 11:44

Bestia triumphans napsal(a):

ČM:
1) To, že bývalí členové NSDAP byli po válce v politice si ověřovat nemusím, to je všeobecně známo.
2) Asi máte problém s porozuměním. Nastolil jsem hypotetickou situaci v Německu, která u nás ale hypotetická není. KSČM je stále nástupnicí zločinecké KSČ a nezřekla se této ideologie. V Německu neexistuje nějaká obnovená NSDAP a tudíž ani její členové například ve školské radě. Kapišto? Pokud ne, neva, smířím se s tím.
3) ČM napsal: "Důležité jsou vždy obsahy - pouhá formální stránka věcí , strašení a pomníčkaření, potažmo mávání mávátky - to je pro idioty a děcka."
Ano, obsahy jsou jistě důležité. Symboly ne? V tom případě byste byl pro povolení nějaké neonacistické strany, která bude používat hákový kříž?
4) ano, přiznám, nejsem nadán "obzvláště velkou bystrostí ducha"...to přenechám českým maloměšťákům... :-))
A teď mne omluvte, na diskusi s tak "bystrým duchem" jako vy se necítím.
Myslím, že si s vámi popovídá raději Pepa Řepa.
:-))
14. 11. 2012 | 11:45

jozka napsal(a):

neo, jses bozi. Kdyz neco napisu ja, nemam pravo, kdyz neco napises ty, jen vyslovujes nazor :-)

A zmylil jsem se. Financni analytik to zjevne pohopit nemusi...

Mozna bys jeste mohl napsat, kde co rozhoduju a bude to dokonaly.
14. 11. 2012 | 11:47

dříve čtenář napsal(a):

Kdy se jde demonstrovat za odstoupení komunistů dlouhého a fischera z prezidentské kandidátky?
14. 11. 2012 | 11:49

Bestia triumphans napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
..."Bestie napsala nesmysl, srovnávala nesrovnatelné, prostě další ideologické plkání"
.
Nesrovnatelné? Jistě, srovnávat komunismus s nacismem, z toho někteří diskutéři mají kopřivku... :-)
Ideologické plkání? Myslím, že na to jste tady vy, ale chápu, že to vidíte jinak.
Myslím, že vás Pepa Řepa v blogu "Začalo sněžit" vystihl naprosto přesně.
:-)
14. 11. 2012 | 11:49

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Vy byste finance komunistovi klidně svěřil...ale školství ne ?
Hmm - tomu nerozumím.
Pokud bych to vztáhl na vládní úroveň...tak Hanáková by tedy členkou KSČM být nemohla...ale Kalousek ano.

No - nevím, jak se přesně financuje krajské školství...ale myslím si, že to bude spíše ten, kdo sedí na financích - který má větší vliv.

Jak a co vlastně může tekový šéf pro školství na kraji - ovlivnit ?
Hrozí skutečně nějaká masová penetrace škol komunistickou ideologií - například ?
Jaký na to máte názor - coby přeci jen profesionál ?
14. 11. 2012 | 11:52

Myšelín napsal(a):

Tady je to mnoho povyku pro nic.
Okolo Třeeeeboněěěě, pasou se tam koněěěě. A na ovsu si smlsne kdejaká havěť.
V Praze ale plánují výměnu starých apoštolů v divadelním orloji za nové, skončí Dobeš, prý ho vyplísnila paní Peake, asi proto, že nebude novou ministryní obrany po panu Vondrovi, který šilhal po zdravotnictví, kam by mohl umístit nový americký radar řízené péče.
Myslím, že Berousek své medvědy těm klaunům nepůjčí.
14. 11. 2012 | 11:52

Občan napsal(a):

To resl:

Studenti NEJSOU svéprávní.
Pokud jim ještě nění 18 let, nesmějí činit žádné právní úkony bez souhlasu zákonných zástupců.
Pokud jim ještě nebylo ani 15 let, konají za ně jejich zákonní zástupci.
Pokud jim je méně než 17 let, je pro ně školní docházka POVINNÁ - nesmějí tedy vynechat výuku bez vážných důvodů a bez řádné omluvenky od lékaře nebo od zákonného zástupce.

Zvlášť pikantní je pak vyhrožování studentů "stávkou".
Právo na stávku je v ČR značně omezeno, mají je POUZE zaměstnanci; a to za podmínek vymezených zákony.
Studenti z povahy svého postavení stávkovat nemohou, protože nejsou účastníky žádného právního vztahu, který by je ke stávce opravňoval.
14. 11. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

Bestia triumphans
Myslím si, že se chováte jako děcko, které přistihli, jak čůrá do květináče.
Argumentovat Pepou Řepou a jeho estebáckými svodkami a kádrovými posudky pak může snad jen bolševik či osoba mdlého rozumu.

Prostě jste opětovně /stejné tomu bylo s otrvskou radnicí a komunisty) napsal lež - opět díky neinformovanosti. A místo toho, abyste to jako chlap přiznal...tak napadáte cizí ženu - přičemž se ale schováváte pod slipy Pepy Řepy.

/o reakci nestojím/
14. 11. 2012 | 11:57

kočka šklíba napsal(a):

Můj původní příspěvek byl smazán kvůli komolení jména dvou jedinců (které ovšem bylo dříve zdejším "objektivním" editorem v roce 2010 tolerováno ;)), kteří se podíleli na odporném videopklipu Přemluv ...... Přirovnala jsem totiž vymytí mozků těch náctiletých v Třeboni k tomuto počinu. A že ti mladí ty mozky vymyté mají je naprosto jasné. Všichni víme jak se tato věková skupina nechá lehce ovlivnit a zmanipulovat, a to samozřejmě lidé typu toho učitele a i Roithové vědí, a také toho zneužívají.
Takže žádné :"vnímavější a akceschopnější", jen nezkušení, kteří nemají zodpovědnost za nic, dokonce zatím ani za sebe.
Jistě demonstrovat, protestovat mají právo, jen si jsem jistá, že oni nevědí za co a proč. Takže ne ti studenti, ale ti co je v tomto případě k tomu vyzývají a zneužívají jsou ideologičtí fanatici. A Roithová podle svého textu není o nic lepší.
Kdo jakkoliv spolupracoval s největším ošklivým káčátkem v této republice, tedy Kalouskem, by měl zalézt a mlčet a stydět se. Kandidátko na prezidenta, ještě že nemáte šanci.
14. 11. 2012 | 12:00

neo napsal(a):

jozka:

přeci jsem nikde nepsal, že rozhoduješ, jen jsem konstatoval, že nemáš právo rozhodovat, naštěstí.

Svůj názor si vyslovuj kdy a kde se ti zlíbí. Já ovšem budu i nadále trvat na směšnosti vás jozků, občanů, keltů a jiných podobných, kteří útočí na studentský protest, bo se dotkl modly komunisty a na straně druhé bijí na poplach a svolávají demonstrace proti vládě.

Oba připady jsou totiž velmi podobné. V obou případech rozhodly volby a v obou případech se proti tomu protestuje, nicméně z vašeho pohledu je jedno správně a druhé nikoli.
14. 11. 2012 | 12:01

Myšelín napsal(a):

Občan
To říkáte reslovi až teď, kdy se k protestu zapojují i mateřské školy v Třeboni?
14. 11. 2012 | 12:02

Targus napsal(a):

To resl:

Chápete rozdíl mezi vraždami, kriminály za tzv. útěky na západ a vojenskou akcí se spojenci NATO ?

Vy nazýváte vojenskou akcí se spojenci NATO organizovaný pogrom na nealbánské (nikoli pouze srbské!) obyvatelstvo dozorovaný jednotkami K-FOR?

Já fakt NEVÍM, co vám mám odpovědět, aby mě Stejskal nesmázl. Čtvrt mio lidu vyhnaného během pár hodin s holýma rukama a vypálené baráky, to je pro vás O.K.

No comment, omluvte mne z další diskuze, na tohle nemám žaludek.
14. 11. 2012 | 12:02

český maloměšťák napsal(a):

Bestia Triumphalis
Svastiku nepoužívali jen nacisté.
Ale klidně přiznám, že pokud bude mít nějaká strana ve znaku svastiku...ale bude hájit principy humanismu, právního státu a bude ctít demokratickou diskuzi coby metodu k nalezení souhlasu...ať si ji klidně má.
Pořád lepší než strana s ptákem, který se tváří jak modrá hrdlička a přitom je to hnědá straka.

Konec vysílání. S dětmi a kovanými bolševiky mě to nebaví.
14. 11. 2012 | 12:03

neo napsal(a):

Občan:

Já jsem Občan, kdo je víc? Já jsem já a já kategoricky prohlašuji, že :
Pokud jim ještě nění 18 let, nesmějí činit žádné právní úkony bez souhlasu zákonných zástupců.
Pokud jim ještě nebylo ani 15 let, konají za ně jejich zákonní zástupci.
Až na to, že jsou to nesmysly a zákon hovoří poněkud jinak.

Pane Občane, i nezletilá osoba může činit právní úkony. Velmi záleží na povaze toho úkonu.

Vzpomeňte si na to, až pravnoučka pošlete do trafiky pro noviny a on vám je kupodivu přinese.
14. 11. 2012 | 12:07

Občan napsal(a):

Myšelíne,
docházka do MŠ povinná není. Takže "studenti" MŠ "stávkovat" mohou, ale musí se tak dít prostřednictvím zákonných zástupců :o))

Nemáte někde vzorek petičních archů, podepsaných "studenty" jihočeských mateřských škol? Umístil bych si to do záložky s kuriozitami.
14. 11. 2012 | 12:10

jozka napsal(a):

Libi se mi neo, tva schopnost udatne bojovat s nazorem, ktery tvuj oponent nikdy nevyslovil :-)
14. 11. 2012 | 12:18

scallop napsal(a):

Targus

"Žid měl asi stejný výběr jako dnešní komunista." Nikoliv, nemel.

Mohu vedet, proc jste me z idiota povysil na hlupaka ? Jsem polichocen.
14. 11. 2012 | 12:28

neo napsal(a):

jozka:

s ním nebojuji, jen konstatuji.
14. 11. 2012 | 12:39

babočka napsal(a):

Za komunistů se věšelo,zavíralo,kradllo a perzekuovalo. Navíc si komunisti udělali ve svých řadách prověrku a komunista musel souhlasit s okupací. Takže ti slušní komunisti by si měli uvědomit komu sloužili. Dnešní státní zlodějnu se snažit vymítit voláním po komunistech je šlápnutí z bláta do louže. Jsme demokratický stát a na zlodějnu máme polici. Ekonomické potíže jsou všude na světě a komunisti by nic nezměnili.Nejprve by zavírali, potom okradli kapitalisty a skončilo by to hladomerem.
14. 11. 2012 | 12:41

jozka napsal(a):

Dalsi veci, kterou obdivuji, neo, je schopnost ignorovat podstatu sdeleni, jako v poslednim pripade :-)
14. 11. 2012 | 12:43

neo napsal(a):

jozka:

neignoruji, beru na vědomí
14. 11. 2012 | 12:50

jozka napsal(a):

:-D
14. 11. 2012 | 12:53

hovorka11 napsal(a):

babočka:
Tak zrušte ODS, jestli máte pravdu. Vždyť se tam ti "nejschopnější" a nejvíce řizpůsobiví přestěhovali a dnes jsou na vrcholu politiky a "bojují" proti komunismu.
Jsoou neoliberálními ekonomy: Vladimír Dlouhý, Jan Fischer.
Kádr byl Topolánek a svazák Nečas.
14. 11. 2012 | 12:58

seriózní chlapík napsal(a):

Zcela se vytratila objektivita. Je velmi pravděpodobné, že studenti jsou zmanipulováni. Na druhé straně není příliš vhodné argumenty o vymytých mozcích používat. Jednoduše proto, že výrazy pomýlení, manipulace a další, byly argumentačními nástroji bývalých komunistů, které nás tak iritovaly.

Necht si gymnazisti v rámci zákona stávkují. Podstatné je to, aby jim veřejnoprávními medii byl dáván ekvivalentní prostor vzhledem k podobně početným skupinám stávkujících proti současné modré totalitě. Nevšiml jsem si, že by nějaký aktivista např. drobných protestů před úřadem vlády byl zván panem Klepetkem do čtyřiadvacítky a byl mu vyhrazen stejný čas jako iniciátorům protestů ve Zlíně či v Třeboni.
14. 11. 2012 | 13:06

JardaV napsal(a):

Zdá se,že vymývání mozků mladé generace je velice úspěšné.Je s podivem,že nejsou
schopni vlastního názoru na politické strany.Jinak by museli vnímat,že komouši
jsou dneska jediná morálně i ekonomicky čistá a slušná strana.Navíc mají pracovní kázeň - oni jsou ve sněmovně vždycky,což se o ostatních stranách říci nedá.Mladá
generace může jenom papouškovat,co do ní někdo nablil.Ale kdyby si vzali statistickou
ročenku třeba za rok 1989,která už se zpracovávala v "demokratické"zemi,asi by
čuměli,kolik bytů dostali mladí,kolik bezúročných půjček atd.Vzdělání bylo zdarma,lékařská péče taky,je toho víc.Ale ono je pohodlnější poslouchat v TV
nesmysly než si nají informace.Třeba o tom,že neexistovali bezdomovci.Čeká je bolestné poznání,že je propaganda podvedla.Nás komoušská propaganda nezblbla,
jednak nám rodiče vysvětlili,že ne všechno je růžové,dále i babka,která neměla
ráda postoj komoušů k církvi,konstatovala,že se žije mnohem lépe než za první republiky,a zavzpomínala,co bylo,a my sami jsme přemýšleli,proč je něco tak,jak
to bylo.Nezastávám se komoušů,jejich vláda byla unikátním společenským experimentem a přinesla naší zemi mnoho skutečně dobrého.Třeba úplně vymizel náboženský fanatismus,který je běžný i v dnešní Evropě.Už tím jsme nejvyspělejší zemí světa.Ale to je na dlouhou diskusi.Tož mládeži,do duše nenávist a do rukou mačety !!!!!
14. 11. 2012 | 13:20

JardaV napsal(a):

Zdá se,že vymývání mozků mladé generace je velice úspěšné.Je s podivem,že nejsou
schopni vlastního názoru na politické strany.Jinak by museli vnímat,že komouši
jsou dneska jediná morálně i ekonomicky čistá a slušná strana.Navíc mají pracovní kázeň - oni jsou ve sněmovně vždycky,což se o ostatních stranách říci nedá.Mladá
generace může jenom papouškovat,co do ní někdo nablil.Ale kdyby si vzali statistickou
ročenku třeba za rok 1989,která už se zpracovávala v "demokratické"zemi,asi by
čuměli,kolik bytů dostali mladí,kolik bezúročných půjček atd.Vzdělání bylo zdarma,lékařská péče taky,je toho víc.Ale ono je pohodlnější poslouchat v TV
nesmysly než si nají informace.Třeba o tom,že neexistovali bezdomovci.Čeká je bolestné poznání,že je propaganda podvedla.Nás komoušská propaganda nezblbla,
jednak nám rodiče vysvětlili,že ne všechno je růžové,dále i babka,která neměla
ráda postoj komoušů k církvi,konstatovala,že se žije mnohem lépe než za první republiky,a zavzpomínala,co bylo,a my sami jsme přemýšleli,proč je něco tak,jak
to bylo.Nezastávám se komoušů,jejich vláda byla unikátním společenským experimentem a přinesla naší zemi mnoho skutečně dobrého.Třeba úplně vymizel náboženský fanatismus,který je běžný i v dnešní Evropě.Už tím jsme nejvyspělejší zemí světa.Ale to je na dlouhou diskusi.Tož mládeži,do duše nenávist a do rukou mačety !!!!!
14. 11. 2012 | 13:21

resl napsal(a):

Targus 12:02,
nebýt NATO a hlavně američanů, povraždili by srbští komunisté národnostní menšiny, které s nimi nesouhlasili. A že jich povraždili desetitisíce ozbrojení komouši z Miloševičovi a Karadžičovi gardy. Chcete říct, že nesouhlasíte s jejich odsouzením ? Chcete říct, že mezinárodní soud se spletl a jen vy a srbští komunisti mají pravdu ? Vyzbrojení vojáci proti civilistům ? To je v pořádku ? Jste v zajetí komunistického dogma. Vy jste neviděl hromadné hroby ? Vy jste neslyšel výpovědi pozůstalých po komunistických vraždách. To je tam měl svět nechat na holičkách utlouci ? Takže neargumentujte, že je vám špatně p. neznalý, nebo úmyslně neznalý. Řeč je o studentech a nějaké nesmysly občana o plnoletosti a zákonosti si nechte od cesty. Občan /student/ má svobodu aby se ozval, tak mu ji neupírejte. Dělali jste to 40 let a pořád vám to nedochází.
14. 11. 2012 | 13:24

Koleda napsal(a):

Je mi až úzko z lehkomyslnosti, se kterou zde mnozí diskutující bagatelizují vliv krajské radní na chod školství. Především - kraj spravuje střední školy. Pravda, údajně nemůže zasahovat do osnov, ale do výběrového řízení na ředitele školy zásadně!! Docela si vsadím na to, že paní ředitelka v Třeboni bude velice brzo shledána nekompetentní a bude "odejita". A nemylme se, učitelky či učitelé, členi KSČM moc dobře vědí (jsouce k tomu ideologicky vychováni) jak indoktrinovat myšlení svých žáčků. I proto soudím, že jsou nebezpeční. Bohužel, demokracie na to vždy opakovaně dojela.
14. 11. 2012 | 13:37

Koleda napsal(a):

Jarda V:
Asi jsem celých svých 68 let žil v jiné zemi. V roce 1948 sebrali mému dědovi žuívnost, do školního rozhlasu nám v 52 pouštěli přenosy z monstrprocesů, v roce 1953 jsem stál s maminkou ve forntě na výměnu peněz, v roce 1970 nepustili mojí ženu (ač maturovala na jedna) sudovat VŠ, protože tchýni vyhodili z KSČ (což bylo dobře), moje kariéra technika s VŠ vzděláním byla vždy při návrhu na postup doprovozena přihláškou do KSČ (což jsem vždy odmítl)atd, atd. K tomu vyvěšování praporků na 1.máje s pravidelnou kontrolou domovní důvěrnice, ponížené supliky na pasovce ve snaze alespoň jednou vyjet na západ, zkrátka ráj na zemi, jedinečný !experiment".
14. 11. 2012 | 13:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Koleda:

No pak je tu tzv. optimalizace sítě středních škol. Tu se nějaká zruší, tu se nějaké sloučí, tu se mohou dělat obstrukce s uzavřením smlouvy se soukromou školou atd.

Také přichází do školství další velké granty z EU ...

Krajský radní svůj silný vliv má.
14. 11. 2012 | 13:47

Karel napsal(a):

Marie 10.13

Pravdu díte, bandasku už do továrny nenosím, teď už jenom kozám pití.
Na stará revmatická kolena mám takový malý přivýdělek, vyrábím sýr a menší příjem mám z obchodu se zbraněmi.
14. 11. 2012 | 13:50

neo napsal(a):

Koleda:

ale měl jste zdarma školství, zdravotnictví,byly novomanželské půjčky, mlíko v pytlíku, játra pod pultem a salám se ženou za pultem :)
14. 11. 2012 | 13:51

Koleda napsal(a):

Neo:
Na to jsem, já sklerotik, zapomněl!

Zdeněk Brom:
No právě...
14. 11. 2012 | 13:56

Karel napsal(a):

Koleda 13.47
A kolikrát jste stál ve frontě na Úřadu práce?
14. 11. 2012 | 14:01

Xaver napsal(a):

Autorka napsala:"Ale komunistická ideologie stála a stále stojí na rozdělování společnosti a na vyvolávání nenávisti,"
Autorka má samozřejmě pravdu. Ale rád jí doplním vzdělání.
KAŽDÁ ideologie stála a stále stojí na rozdělování společnosti
a na vyvolávání nenávisti.
14. 11. 2012 | 14:13

marxík napsal(a):

Kolegové, vzhledem k tomu, že místní pan učitel ( na pánovi si velmi zakládá a nikdy by nemohl být soudruhem učitelem, kteří kdysi připravovali do života nás) je nezvykle tajemný, přestože ví o záležitosti více, než my všichni dohromady, a vzhledem k tomu, že mám stále ještě v paměti (a to je věru zázrak) priority studenta gymnázia, dovolím si vyslovit odvážnou myšlenku, že studenti gymnázia zneužili antikomunisticky laděný profesorský sbor a společnost.
V konečném efektu to totiž bude určitě znamenat odpadnutí nějakého zkoušení, či odložení nepříjemné písemky.
Zároveň to vysvětluje, proč o tom nechce pan Brom pohovořit, přestože ví více, a potutelně se usmívá.
14. 11. 2012 | 14:24

JardaV napsal(a):

Pro Koleda
Můj děda předal hospodářství strejdovi v roce 1965 a v roce 1977 strejdu vyvlastnil Husák jako skvrnu na štítě socialismu.Dali mu doslova pár halířů za pozemky.A to ještě ne za všechny.Na mě pár měsíců po nástupu do práce taky zaútočilo nejdříve SSM,potom odbory.Těm jsem nakonec podlehl a začal platit známky.K tomu mě ukecali staří chlapi,kteří měli dobrou zkušenost s různými odborářskými akcemi.A zase tak moc to nebolelo.Potom mě začalo obkličovat KSČ.Hbitě jsem změnil zaměstnání.V dnešní
době něco,co může udělat možná pár jedinců z národa.Tehdy jsem snadno sehnal jinou
práci,dokonce za víc peněz.Když jsem to udělal několikrát,kádrováci si zavolali,
a už to nebylo tak snadné.Ale ustál jsem to.Nakonec jsem se dostal do Prahy na
dobře (velmi) placené místo v technickém rozvoji.Nevěřil jsem svým očím,myslel jsem,že je v Praze kapitalismus.Tak jako dneska nevěřím,že je možné jít tak rychle zpět do úrovně rozvojových zemí.Studoval se mnou na střední i VŠ kluk,který se dvěma bratry chodil šaškovat do kostela.A vystudoval,dokonce na červený diplom.
Ve Vašem případě by stálo za zamyšlení - nebyl za tím nějaký osobní nepřítel rodiny???Po dlouhých úvahách a zkušenostech jsem došel k názoru,že skutečné zlo nebyl systém,ale jedinci,kteří nevěděli jak,tak šli cestou svinstva.To se mi několikrát potvrdilo.I přes to jsem se cítil svobodný.Do zahraničí jsem se neměl šanci dostat,protože otec,dnes už nežijící,byl voják.S tím se nedalo nic dělat,
dal mi i peníze na pas,ale řekl mi rovnou,že se ven nedostanu.Nepocítil jsem to nijak,prostě jsem usoudil,že by to na tři týdny stejně nemělo cenu,zdrhnout se mi nechtělo.Našel jsem si prostor,kde jsem byl rád a kde mi bylo dobře.A to,že hodně věcí bylo zadarmo,mi vyhovovalo.Třeba knihovny.Laciná doprava - každý týden víkend
v Krkonoších.Za 60 Kč už 40x sjezdovku nesjedu za den nikdy.Občas nás nahnali na schůzi,to jsem zuřil,ale tu hodinu jsem prostě přežil.Zato dlouhé měsíce na pracáku dnes se přežívají mnohem hůře,a je smutné že člověka s VŠ nezaměstnají ani
v dělnické profesi.Ale zase nenaříkám.Už jsem se zbavil stresu,zlepšilo se mi zdraví,dokonce citelně,a ještě mě neopustila schopnost vymýšlet něco nového.Takže
nenadávám,hledám cesty.Možná je to tak lepší.
14. 11. 2012 | 14:25

džon uzený bok napsal(a):

paní Roithová,
viděl jsem dobře, že bednu s podpisy na kampaň vám pomáhal nést pan Sokol? (ne ten vydřiduch) Vím, že moje naivita je nekonečná, nicméně ten pán je jeden z mála ke komu mán naprostou důvěru. Soudím tudíž, ač ne-příznivec lidovců, že dát hlas vám by nebylo zřejmě chybou, když na vaši osobu už musím mít evidentně pouze zprostředkovaný názor.
jen jsem to chtěl napsat, vím že to sem nepatří.

zdravím vás
14. 11. 2012 | 15:10

Luba napsal(a):

boku,
pan profesor Sokol je totiž gentleman.
Ten by pomáhal s urnou i Brožové-Polednové :)
14. 11. 2012 | 15:37

resl napsal(a):

Jarda V 13:21: Nezastávám se komoušů,jejich vláda byla unikátním společenským experimentem a přinesla naší zemi mnoho skutečně dobrého.Třeba úplně vymizel náboženský fanatismus,který je běžný i v dnešní Evropě.Už tím jsme nejvyspělejší zemí světa

třeba proto se vám špatně shání zaměstnání
14. 11. 2012 | 15:54

džon uzený bok napsal(a):

luba
potvrzujete tedy moji bezbřehou naivitu?
Brožové-Polednové říkáte?
Až tak? :D
já myslím že se tam jen tak náhodou nemotal...
14. 11. 2012 | 16:05

Luba napsal(a):

boku,
možná šlo o archívní záběry, jelikož v podobné rádiovce už pan profesor vystupoval při své prezidentské kandidatuře v roce 2003.

Viz akce KDU-ČSL "S papírem do sběru, aneb šetřte naše Lessy"

http://www.ceskenoviny.cz/domov/volby/index_img.php?id=241780
14. 11. 2012 | 16:28

Jos napsal(a):

Paní Roithová,jako správný pravičák, by chtěla, aby všichni pořád a donekonečna bojovali válku která skončila před 23 lety, zatímco oni vedou a chtěli by bez odporu vyhrávat válku zcela jinou, současnou. Která je vedena různými Klausy, Topolánky, Nečasy, Hegery, Kalousky, Julínky atd. a je namířena proti bytostným a životním zájmům drtivé většiny občanů. Roithová je demagog! A ten učitýlek z Třeboně? Totéž v bleděmodrém nebo naprostý mimoň.
14. 11. 2012 | 16:32

mb napsal(a):

děkuji za info ZB ...

osobně si myslím, že studenti měli být v ulicích, když byl Klaus zvolen prezidentem hlasy komunistů...

tehdy to snad bylo na místě ...

zdravím ...
14. 11. 2012 | 16:33

Targus napsal(a):

To resl:

"nebýt NATO a hlavně američanů, povraždili by srbští komunisté národnostní menšiny, které s nimi nesouhlasili"

A o kterých menšinách mluvíte? Kosovskou menšinu, které byla faktická většina a byla organizována v teroristické organizaci UCK, anebo chorvatskou menšinu sdruženou v Národní gardě, podnikající útoky na regulérní jednotky JNA dislokované na území Chorvatska? Nebo dokonce islamistické menšiny importované ze Středního východu, vyvražďující Srby v okolí Srebrenice pod vedením lidumila Nasira Oriče?
Běžte s NATO a českými Švejky někam, vážený resle, tolik špíny a krve, co má na svědomí NATO v bývalé Jugoslávii, Evropa neviděla od dob Hitlerova řádění. Pod jeho dozorem bylo vyhnáno ze svých domovů půl milionu Srbů. V Chorvatsku v rámci operace Oluja, za kterou chorvatští velitelé dostali směšné trestíky, v Kosovu je poučenější Albánci hnali s minimem střelných zbraní, "pouze" jim vypálili vesnice a kdo se chtěl bránit, toho umlátili železnými tyčemi nebo rozpárali bajonety. Vše za dohledu jednotek K-FOR, které měly rozkaz NEZASAHOVAT. Uplivnout si před takovými dobytky je to nejmenší, co člověk může udělat.
14. 11. 2012 | 16:44

mb napsal(a):

na okraj ... myslím, že včerejší vystupování toho učitele v médiích ( čt24) bylo hloupé ...
14. 11. 2012 | 16:51

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík 14. 11. 2012 | 14:24:

Vaěše přesvědčení je přeci neoblomné, tak proč opotřebovávat klávesnici :)
14. 11. 2012 | 17:24

Miláno z Děčína napsal(a):

Nejspíš pani Luba!
Nikdo p.Roithové nebere víru.Jenom si myslím,že jako Europoslankyně a nyní i kandidátka ve volbách na presidenta ČR nás všech a ne TRAFIKOU politiků SČR,by se měla v předvečer voleb voleb zaměřit na státnické problémy řešení velice špatné situace zde u nás,které tu jsou.5ekněte,že ne?
Nazvedlo mě,že zrovna tímto výkřikem do tmy,jak se řiká,se zábývá!
A vy takto reagujete ve svém blogu!Je vidět,když se na tuto situaci v celém komplexu díváte,že bude potřeba začít u upálení Jana Husa.V tu chvíli bychom však muselu upálit p.Roithovou,ne?Kdo za to tehdy mohl?
Raději si odpovězte sama,neboď by mě to jinak scenzurovali atd.!
Těším se na Vaše další virtuální se zhmotnění!
14. 11. 2012 | 17:30

ka napsal(a):

No nevím..když se na FC zformovala skupina "mladých" vystupující proti stávce odborářů, tak pak vyšlo najevo, že snad zakladatelem byl činovník ODS a pak to vedl expert na reklamu na internetu. A zástupce této skupiny byl zván do televizního pořadu Hydepark jako zástupce spontání skupiny mladých...Chci tím říct, že přes media těžko posoudíme jak to je. A autorka se jen přiživuje na těch mladých
14. 11. 2012 | 17:31

džon uzený bok napsal(a):

lubo,
odkaz na časové umístění dle páně profesorovy radiovky není fundované. pokud vím, kupuje novou jen každých 20 let, nejsa manekýnem, ale mužem ducha :)) !
14. 11. 2012 | 17:52

Luba napsal(a):

boku,
já to věděl :)

Proto je mi pan profesor sympatický. I mým nejoblíbenějším oděvem jsou montérky, a také já vše nosím až do roztrhání.

Jsou mezi námi i philosophové, kteří chodí naboso. I v zimě.

K této dokonalosti jsem zatím nedospěl.
Když prošoupu podrážky, zbaběle zamířím k obuvníkovi.
14. 11. 2012 | 18:15

džon uzený bok napsal(a):

lubo,
nic proti monterkám, ovšem v záplatovanosti dávám přeci jen přednost vytahaným kolenům na manšestrákách a pokecaný kravatě se zbytky vesty. inu taky trochu narcis
14. 11. 2012 | 18:36

Baba napsal(a):

Pravděpodobně nepůjde o pravidla konferenciéra Petra Novotného. O tržně zpracované zásady ženy, která se odvážila kandidovat na prezidenta České republiky, by zájem být mohl. Může-li si někdo méně zkušený dovolit, ozřejmit takto lapidárně.
14. 11. 2012 | 19:54

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan Mgr. Rosocha je neúnavným bojovníkem proti "nepravostem". Tak okamžitě po prohře ODS ve krajských volbách publikoval na blogu respekt pojednání o malých volebních machinacích. Tam také zveřejnil řadu článků proti EU. Pod patronací paní ředitelky Kohoutové publikuje pravidelně i ve "studentském" časopisu GYM.

Je i úspěšným podnikatelem a spoluvlastníkem numismatické firmy "Svět peněz" sídlící ve Dvorcích 139, 379 01 Třeboň-Břilice, tel 777 264 006. Inu každý je svým způsobem numismatik.

Současně je i majitelem Moudliváčkova antikvariátu

BTW: Je tam hezká louka,odkud se pohodlně startuje s balónem.
14. 11. 2012 | 20:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Paní MUDr. Roithová je jistě dáma na úrovni, podobně jako herečka Táňa Fišerová. Pokud by alespoň jedna z těchto kandidátek postoupila do 2.kola, velmi by mě to (příjemně) překvapilo. Ale z názorů několika desítek zdejších diskutérů si nelze udělat objektivní obrázek. Vrtkavost českých občanů může během těch dvou měsíců ovlivnit mnohé. Mimo J. Dientsbiera jsou ostatní kandidáti pro mne nevolitelní. Takže se budu rozhodovat mezi dvěma zmíněnými dámami a slušným a odvážným chlapem, který se v Praze dokázal postavit nebezpečným soupeřům.
Třeboňské záležitosti si musí vyřešit místní občané, faktem je, že radní pro školství může přes finanční záležitosti ovlivnit mnohé. Pokud si Jihočeši zvolili Zimolu a jeho tým, nechť nesou důsledky. Třeboň bude precedens, když to dopadne špatně, budou vědět, kde udělali chybu.
14. 11. 2012 | 21:04

vuk napsal(a):

Studenti chtějí stávkovat? Snad někteří studenti. Těžko se dá předpokládat, že by antikomunistické hysterii podlehli všichni. I když nátlak na ty rozumné asi je obrovský, zažil jsem to při privatizačním puči. Nakonec se ukázalo, že "revolucionáři" zas tak obrovskou podporu nemají.
14. 11. 2012 | 22:50

@@ napsal(a):

Luba napsal(a):

boku,
pan profesor Sokol je totiž gentleman.
Ten by pomáhal s urnou i Brožové-Polednové :)

Ukládat urnu s jejím popelem? Pochybuju.
14. 11. 2012 | 23:19

Anba napsal(a):

Paní Roithová, byla jste mi sympatická a líbila byste se mi i na známkách. Měla jsem Vás za uvážlivou ženu, která nedělá populistické kroky. Pokud byste však byla presidentkou a rezignovala kvůli demokratické vůli občanů vyjádřené výsledkem volby, tak byste zřejmě rozpoutala občanské nepokoje, protože byste dodala náboje antokomunismu, za kterým se mnohdy skrývá frustrace z přítomnosti. Tak ne, můj hlas ne.
Studenti z Třeboně by se měli nejprve zeptat doma co byl taťka a děda, v mnoha rodinách se politická historie rodiny tutlá a vzpomíná se na ni, jen když se to po změně režimu hodí.
14. 11. 2012 | 23:26

Ach jo napsal(a):

V linku níže zmíněná "politička", která bývalé ministryni a senátorce, současné europoslankyni a kandidátce na prezidentku republiky paní Roithové z principiálních důvodů vadí
http://zpravy.idnes.cz/strakonicti-studenti-o-baborove-dok-/domaci.aspx?c=A121114_091327_budejovice-zpravy_jkr
14. 11. 2012 | 23:39

K.J. napsal(a):

Vážená paní Roitová,
viděl jsem v televizi, jak Vám pomáhal nést podpisové arch Jan Sokol.
Tento údajný disident, mě v roce 1988 obvinil, že propaguji americké výrobky, když jsem tvrdil, že je nesmysl, aby někdo používal software DOS z VUMSu namísto systému IBM, na který byl jistý zahraniční software napsán. Pochopitelně jsem veškeré své argumenty po obvinění Jan Sokola přestal okamžitě uvádět.
Až do revoluce jsem si myslel, že Jan Sokol je ve VUMSu kádrovákem. Na rotdíl od tohoto disidenta jsem se nikde nesetkal - a to ani od uvědomělých komunistů - tak podlého pseudoodborného stanoviska na operační systém na počítačích JSEP. Naopak, všichni byli ochotni diskutovat, zda je možné oficiálně provozuovat některé verze operačního systému od IBM nebo zda by nebylo efektivnější využívat některé programy od IBM v oficiální licenci.
Závěr je jednduchý. Mnoho komunistů bylo daleko poctivějších a odborně fundovanějších než lidé z disentu, s kterými jsem se setkal. Jak tedy můžete tak zaslepeně hovořit ještě po 23 letech o komunistech. Právě Jan Sokol byl často mnohem horší podrazák než řada komunistů. Když mu došly argumenty, tak použil demagigii, kterou se asi načil nejspíše od StB. Jak tedy můžete s takovým (počítačovým) křivákem vůbec nějak spolupracovat. - Odpovím si sám. Právě proto tak podporujete antikomunismus, aby nikdo se neodvážil napsat (jako já minulých 23 let), že nejen mezi členy KSČ, ale stejnou měrou i mezi disidenty byli sekyrníci podobní letům studené války! Proč jsou tedy všichni současní komunisté podle Vás horší než bývalí disidenti, s kterými se přátelíte?
15. 11. 2012 | 12:35

čert }=o) napsal(a):

studenti dělají dobře
a jestli se to někomu nelíbí
tak má na to nárok
jste lidi pořád
v demokratické zemi

zatím
15. 11. 2012 | 21:35

Rudi Koutek napsal(a):

Targus napsal(a):
"To Zdeněk Brom:

vedením jihočeské KSČM mám také problém, protože její lídr Braný je bývalý příslušník pohraničních vojsk, který se aktivně podílel na potlačovaní lidských práv před rokem 1989

S tím potlačováním lidských práv bych byl poněkud opatrný. Jednak určitě dodržoval tehdy platné zákony,"

Targusiku doufam, ze se taky takhle zastavas nacistickych zlocincu. Ti take dodrzovali tehdy platne zakony...
15. 11. 2012 | 22:31

jihočech napsal(a):

Paní Roithová, jste klasickou ukázkou lékařské mafie v české politice. Dokonce jste se dostala až do Bruselu, čili jste již dávno za vodou.
Snad si opravdu nemyslíte, že jde o akci středoškolských studentů. Ti pouze sehrají roli užitečných idiotů. To se týká i pedagogů na zmíněných školách. Jejich deklarovaná jednota je pouze strach o místo.
Za vším stojí porážka dosavadních jihočeských pravicových vládců v posledních volbách.
Vždy zůstane poslední argument strašení zlými komunisty.
P.S. Bylo by od vás slušné popsat studentům politický systém za komunistů.
Tzv. národní frontu, ve které vaše lidová strana vesele působila od února 1948 a měla i své zástupce v komunistických vládách. Pan Kalousek se přiznal, že byl lidovcem již před r.1989 ! Jak je to s vámi ?
15. 11. 2012 | 22:38

Míša napsal(a):

Přírodovědeckou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích otřásá politický skandál. Profesor tamější fakulty vybízí studenty, aby se podepsali pod petici proti jmenování členky KSČM do rezortu školství v Jihočeském kraji.

Některé studenty tento přístup pobouřil a proti tahání politiky do škol se ohradili, bez ohledu na to, jestli s KSČM sympatizují, nebo ne. Jak dopadli?

http://www.evropsky-rozhled.eu/politika-do-skol-nepatri-ohrazuji-se-studenti/
15. 11. 2012 | 23:10

kočka šklíba napsal(a):

Bestie to co P.Ř. napsal o mne ve svém příspěvku, který tak zviditelnil zdejší editor, vůbec nesvědčí o tom, že bych zde plkala ideologické nesmysly, ale to, že jsem skoro vždy souhlasila s vlkem, který může být cokoliv, ale rozhodně ne ideolog. A jeho analýzy se skoro vždy potvrdily z nejméně 80 %, a jeho ekonomické analýzy byly vždy pravdivé a podložené fakty. Ale to jako správný "inteligentní, vzdělaný, prostě ten elitní" pravoun, nejste schopen posoudit a pochopit, jak jste zrovna předvedl ve všech svých zdejších příspěvcích;).
Ptz to vy a vám podobní na vše nahlížíte optikou ideologie. Takže mozek nepracuje, no jak také může pracovat modrá kostka ;).
16. 11. 2012 | 00:42

čert }=o) napsal(a):

kočka šklíba
jakou optiku používáš
na všechno ty sama?
Optiku zloby a nenávisti
vzteku a závisti
kdo nemá kostku červenou
logicky má modrou

Ty máš ale obří a těžce
pracující mozek
16. 11. 2012 | 09:47

Pavel napsal(a):

Vážení a jak jste své názory na cokoli projevovaly za Husáka. Kdo z Vás kde napsal, že Štrougal byl největší zloděj? Rychle piště, protože pak Vám to jako v Číně vypnou a máte po.
23. 11. 2012 | 15:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy