Menšina na obranu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody
Trikolora, Svobodní, soukromníci 2,76 %, Volný blok 1,33 %, Otevřeme Česko normálnímu životu 0,40 %, Švýcarská demokracie 0,31 %, Hnutí Prameny 0,15 %, celkem 4,95 % (267.276 hlasů).
V článku 6 Ústavy se říká: Politická rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním. Rozhodování většiny dbá ochrany menšin.
Rád bych tímto deklaroval, že lidé, kteří se stavějí na ochranu hodnot lidské důstojnosti (autonomie vůle) a svobody a nesouhlasí s vládními covid restrikcemi, jsou dle aktuálních výsledků voleb zjevnou menšinou, což je docela paradoxní, uvážíme-li, že se jedná o hodnoty pro náš právní stát základní, deklarované přímo Preambulí Ústavy ČR. Tento fakt sám o sobě by určitě stál za důkladnou analýzu, v jakém to právním státě vlastně žijeme, jestliže pouze ultra menšinu, jejíž zástupci se ani nedostanou do Parlamentu, zajímají základní hodnoty státu.
Ať tak či onak, pořád platí, že výše zmíněná skupina voličů je faktickou menšinou, kterou má dle článku 6 Ústavy většina společnosti vč. politické reprezentace povinnost chránit, pokud se chceme nazývat demokratickým právním státem. V tomto světle jsou donucující postupy (a jinak to nelze nazvat) dosluhujících služebníků (ministrů) v demisi, jako např. povinné testy neočkovaných, které si navíc musí sami platit (které v podstatě evidentně vyvíjí nátlak k "dobrovolnému" očkování), krajně rozporné se vším, co demokratický právní stát ve skutečnosti znamená, vč. článku 6 Ústavy.
Tato menšina byla navíc fakticky zkrácena na svých právech, neboť vzhledem k zákonem nastavenému zbytečně vysokému limitu počtu hlasů (5 %) pro vstup do Poslanecké sněmovny nebude mít zástupce v Parlamentu.
S ohledem na výše uvedené by bylo, myslím, více než žádoucí, aby se jakkoliv nesourodá skupina voličů těchto stran pokusila spojit či spolupracovat pod jednou platformou, kde bude nadále nenásilně zastávat hodnoty lidské důstojnosti (tj. autonomie vůle) a svobody jednotlivce.