Drzost „neočkovaných“ sahá až do nebe
Ta paní, která protestovala proti očkování s Davidovou hvězdou na hrudi s nápisem „Neočkovaní“ je podle zveřejněného obrázku na první pohled paní velice sympatickou, nejspíš i milou. Zcela určitě cítí jako nespravedlnost, že ji liberecký hejtman za to na hodinu vyhodil z místa ombudsmanky. Vždyť jí přece nešlo o nic jiného než upozornit na to, že „neočkovaní“ se stanou dříve nebo později veřejnými nepřáteli, „nepřáteli třídními“, jak doslova píše, a s jako takovými s nimi bude určitě zacházeno. Tedy podobně jako s Židy. Paní si více než fandí. Neomaleně se cpe tam, kde se člověk vychovaný a mravný chová zdrženlivě a s úctou.
Ještě douška k Pavlu Rychetskému
Stále si nejsem jist, zda smršť kritiky, která se snesla na hlavu předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, že jako soudce překročil pomyslnou hranici, když se veřejně vyjádřil k otázkám po výtce politickým, byla na místě.
Nápověda zemských voleb v Hamburku
Voliči voleb do hamburského zemského sněmu školili především Alternativu pro Německo. Dali jí najevo, že se inteligentní volič jednoduše nedá opít rohlíkem. Alternativa se mohla třebas i přetrhnout v předstírání, že jde o běžnou občanskou stranu. Její tváří přesto zůstává Björn Höcke, byť se nachází v Durynsku, stovky kilometrů vzdáleném. Nacisté také měli jen jednoho Adolfa Hitlera. V dalekém Mnichově. A tak Alternativa, co se v minulých volbách v pohodě propracovala do parlamentních lavic, letos může mluvit o velké klice, majíc obě uši odřené.
Reflexe české politiky v roce 1918 před vznikem Československa.
Někdy v roce 1919 se zrodila následující židovská anekdota:
Po bulváru v Paříži se prochází haličský chasidský žid. Černý kaftan mu sahá bezmála na paty. Pejzy se pomalu dotýkají hrudi. Na hlavě mu trůní černý klobouk. Jeho zjevení u kolemjdoucích Pařížanů budí nebývalou pozornost. Zastavují se, otáčejí se. Zírají a zírají. Tu se náš chasida rozkřikne: „No, co je?! To jste ještě nikdy neviděli Čechoslováka?“
Další vláda projídá naši budoucnost, a opozice ne a ne se pochlapit
Další vláda (Babišova) v té nekončící řadě ztrátových rozpočtů připravuje státní rozpočet se zatnutou sekyrou. Opozice stejně jako v předchozích případech má jen plno řečí. Tím to končí. Pokolikáté se už dozvídáme, že v době hospodářského růstu není důvod připravovat státní rozpočet se ztrátou? A pokolikáté nám moudře sdělují tvůrci ztrátového rozpočtu, že oni jsou v tom nevinně, že jim takto nastavili rozpočtové poměry jejich předchůdci?
Komunisté – ač slábnou, zůstávají stále stejně nebezpeční
Komunisté nám zase vychytrale vytřeli zrak. Babišovu vládu podrží jedině, nebude-li tato vláda podporovat svévolné rozšiřování českých vojenských misí v zahraničí. S výjimkou, samozřejmě, misí, které mají povolení Rady bezpečnosti OSN anebo rovnou celé OSN.
Může Marx za bolševické vraždění?
V posledních dnech, Karel Marx slavil dvousetiny, se s jeho znalci doslova roztrhl pytel. Nápadné na nich bylo jejich vzájemné opisování. Nového se čtenář dozvěděl pramálo. Jen, že Marx nese spoluodpovědnost za jedno z nejhrůznějších masových vraždění v dějinách. K zabití stačil nesprávný „třídní původ“. A kdyby přece jen nenesl spoluodpovědnost, tak vraždění nepochybně v jeho učení nacházelo inspiraci. Vinna je jeho nešťastná formulka o diktatuře proletariátu. Vinný je jeho výklad dějin jako zákonitý střet dvou znepřátelených tříd – jedné vládnoucí a druhé utiskované.
Pan poslanec Tomio Okamura si patrně sám sobě nerozumí
Tomio Okamura v pořadu „Máte slovo“ ujistil diváky, že v případě referenda o výstupu z Evropské unie by hlasoval proti vystoupení. Ovšem jen za předpokladu, že Evropská unie mezitím prodělá ozdravnou reformní kúru. Pokud se tak nestane, prohlásil, hlasoval by pro vystoupení.
Kdybych byl Babišovým spindoktorem…
Lukáš Jelínek v posledním Právu nepřímo Andreje Babiše varoval, nedohodne-li s ostatními stranami a připustí-li, aby v souvislosti s tvorbou vlády ho nechaly na holičkách, ztratí auru výkonného manažera, který, jak se holedbal během předvolební kampaně, všechno zařídí. Riziko odklonu nemalé části voličů ANO je tu údajně velice pravděpodobné. Jako manažer, a pro to se mu dostalo tolikeré volební přízně, přece zklamal.
Jen svobodná společnost je sociálně spravedlivá
Ještě dnes stojí za to si přečíst projev Františka Soukupa, jednoho z nejvýznamnějších sociálních demokratů před první světovou válkou, s nímž jako hlavní řečník vystoupil 28. listopadu 1905 na statisícové manifestaci českého lidu na Staroměstském náměstí v Praze, demonstrující za přijetí zákona o všeobecném volebním právu.