22. 09.

Do rodin! Věkový limit pro ústavy prošel Senátem

Olga Richterová Přečteno 478 krát

Povedlo se i v Senátu, nyní se čeká na M. Zemana. Od začátku roku 2025 už by nemělo být možné děti do věku tří let umisťovat do “kojeneckých ústavů”. (Až na zákonem stanovené výjimky.) Právě toto období vývoje dětí je podle mnoha odborných studií zcela zásadní. Proto jsme se zasadili o to, aby malé děti nemusely vyrůstat v ústavech. Děti potřebují alespoň jednu stabilně přítomnou milující náruč.

Více »

06. 09.

Moje cesta - jak jsem se ocitla v politice?

Olga Richterová Přečteno 1600 krát

Začalo to spojováním lidí na Praze 10, chozením na jednání zastupitelstva a záchranou veřejného prostoru našeho vnitrobloku. Pracovala jsem jako učitelka, překladatelka a tlumočnice. Poté jsem dala dohromady patrně největší tým odborníků k sociálním věcem ve sněmovně a jsem poslankyní a místopředsedkyní sociálního výboru. Aktuálně vedu koalici Pirátů a Starostů v Praze pro sněmovní volby. Už 8.- 9. října! Chcete poznat mou cestu? Krásně ji vystihuje toto video.

Opravdová změna začíná u každého z nás. Osobně.

Opravdová změna začíná u každého z nás. Osobně.

Více »

31. 07.

Otcovská dovolená na náš popud prodloužena na dva týdny!

Olga Richterová Přečteno 992 krát

Říká se, že dobrých zpráv není nikdy dost a z téhle mám opravdu velkou radost! Podařilo se nám totiž prosadit prodloužení otcovské dovolené na dva týdny.

Více »

26. 07.

Budoucnost ministerstev - co třeba toho práce a sociálních věcí?

Olga Richterová Přečteno 1600 krát

Přeju si společnost, v níž nikdo nezůstává na vedlejší koleji. A stejně tak společnost, v níž jsme schopni učinit trh práce flexibilnějším a připravenějším na změny, které nás všechny čekají. Obojí je obrovská výzva, které se musí Ministerstvo práce a sociálních věcí postavit čelem. Ostatně v průběhu života se s činností právě tohoto ministerstva setká každý z nás. Jaké by proto mělo být?

Výzvy, které jsou před námi, bereme s pokorou a zodpovědně

Výzvy, které jsou před námi, bereme s pokorou a zodpovědně

Více »

13. 06.

Setkání se Světlanou Tichanovskou a slyšení k Falun Gongu: totalitní režimy jsou bezpečnostní riziko

Olga Richterová Přečteno 1421 krát

S Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem jsme se setkali se Světlanou Tichanovskou, lídryní běloruské opozice, která musí mít nepřetržitě ochranku. V Číně zase kvůli názorové blízkosti mírovému hnutí Falun Gong statisíce lidí zmizely v převýchovných táborech a v byznysu s lidskými orgány. Stejně jako Ujgurové a další. O tématu jsem psala už v roce 2018.

Více »

05. 06.

Předvolební kampaň chci vést férově

Olga Richterová Přečteno 1926 krát

Přeji si společnost, v níž nikdo nezůstává na vedlejší koleji. Důstojnost, respekt a zodpovědnost v různých životních situacích totiž posiluje i demokracii.

Z toho jsem vyšla i při zahájení naší pražské kampaně do sněmovních voleb, a toto přání je také jeden z důvodů, proč politiku dělám.

Abychom uměli ocenit to, co už funguje, abychom se příliš snadno nesmiřovali s tím, co je špatně, a abychom byli připraveni na různé podoby budoucnosti.

Budoucnost měníme teď!

Budoucnost měníme teď!

Více »

27. 05.

Proč prosazujeme PCR testy?

Olga Richterová Přečteno 1238 krát

Postupně se nám podařilo prosadit mj. kompenzaci mezd v karanténě a izolaci, vyšší ošetřovačku nebo testování ve firmách. Stejně tak se v posledních týdnech do škol vrací stále více žáků a studentů. I když jsme od loňského podzimu pro školy navrhovali testování formou tzv. “pool testingu”, následně letos na jaře neinvazivními PCR testy, Vláda rozhodla o využití nespolehlivých antigenních testů. O to lepší zprávou je, že Pirátům v Praze a Ostravě se podařilo zajistit testování žáků a studentů PCR testy. V Ostravě jde o pilotní program, v Praze se jedná dokonce o všech 29 škol, které Magistrát zřizuje! A jak to bude s testováním protilátek?

Roznášíme nové koaliční listy, současně pokračujeme v dotahování optimálního využití PCR testů

Roznášíme nové koaliční listy, současně pokračujeme v dotahování optimálního využití PCR testů

Více »

08. 05.

Děti patří do rodin, ne do ústavů!

Olga Richterová Přečteno 1985 krát

Skupina poslanců v čele s koalicí Pirátů a Starostů a s některými poslanci ANO chce nejmenším dětem zajistit péči v rodinách, a přestat je dávat do kojeneckých ústavů. Návrh počítá s posílením podpory ohroženým rodinám a pěstounům a s lepším zajištěním náhradních rodin. Ústavní péče nejvíce poznamenává psychický vývoj dětí do tří let věku a ČR je poslední zemí EU, která malé děti do ústavů umisťuje. Bývalé kojenecké ústavy budou moci nadále působit jako centra orientovaná na pomoc rodinám v krizi a rodinám s hendikepovanými dětmi. Návrh má podporu odborné veřejnosti nebo MPSV. Novela tento týden prošla druhým čtením a blíží se do finále.

Asi každý víme, jak je důležité být součástí milující rodiny a mít náležitou pozornost a péči rodičů.

Asi každý víme, jak je důležité být součástí milující rodiny a mít náležitou pozornost a péči rodičů.

Více »

27. 04.

Víte, co jsou pacientské organizace?

Olga Richterová Přečteno 2131 krát

Pacientem se může stát každý z nás. A leckdy pomůže se na hájení pacientských zájmů sdružit. Proč tedy mají pacientské organizace (s velkým renomé) přijít o možnost hájit práva nemocných v úhradových řízeních? Proč chtějí někteří poslanci jedinou právní formu, a sice jen spolek? Nejen Česká alzheimerovská společnost, i další roky fungující organizace a hlavně jejich klienti budou zasažení. Proto jsem načetla pozměňovací návrh k chystané novele. Její úpravu můžete podpořit i podpisem petice.

Proč omezit činnost existujícím, dlouhodobě renomovaným, pacienty oceňovaným pacientským organizacím jen proto, že nejsou zapsané jako spolky? Řada fungujících organizací jsou zapsané ústavy nebo třeba o.p.s. - obecně prospěšné společnosti.

Proč omezit činnost existujícím, dlouhodobě renomovaným, pacienty oceňovaným pacientským organizacím jen proto, že nejsou zapsané jako spolky? Řada fungujících organizací jsou zapsané ústavy nebo třeba o.p.s. - obecně prospěšné společnosti.

Více »

15. 04.

Senioři na palubě konečně oficiálně! Web a zpravodaj.

Olga Richterová Přečteno 1499 krát

Zajímá vás celorepublikový projekt Senioři na palubě? Přihlaste se k mailovému zpravodaji! Cílem je prohloubit mezigenerační spolupráci. Iniciativa se aktuálně věnuje třem hlavním činnostem: organizování společných mezigeneračních aktivit v regionech, přípravě programových bodů zaměřených hlavně na starší generaci a boji proti nepravdivým zprávám, tzv. hoaxům. Podívejte se na detailní prezentaci. Chcete se k nám přidat a třeba i pomoci? Kontaktujte nás přes web.

Jsem opravdu ráda, že nám s projektem pomáhají skvělí lidé, jako je Irena Koutská (na fotce). Irena vede řadu aktivit našeho "seniorského podpalubí" a také spolu s několika dalšími tvoří tým pro přípravu kvalitního seniorského programu.

Jsem opravdu ráda, že nám s projektem pomáhají skvělí lidé, jako je Irena Koutská (na fotce). Irena vede řadu aktivit našeho "seniorského podpalubí" a také spolu s několika dalšími tvoří tým pro přípravu kvalitního seniorského programu.

Více »

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy