29. 04.

Prezident před soudem

František Vyskočil Přečteno 1604 krát

Skoro by to vypadalo, že jsem osobou Ing. Zemana, t.č. prezidenta naší země, nějak přitahován, ale on mne skutečně vždy překvapí mírou své pokleslosti, bezpáteřnosti, přilnavosti k nedemokratickým režimům, vulgarity, neúcty k zákonům, a takto bych mohl pokračovat i na dalších řádcích tohoto blogu.

Více »

22. 04.

Vrbětice, lidské životy a Ing. Zeman

František Vyskočil Přečteno 2232 krát

„Turistické“ výlety důstojníků GRU po Evropě jsou lemovány pokusy o likvidaci přeběhlíků a bohužel i nevinnými obětmi, které měly tu smůlu, že byly v nesprávný čas na nesprávném místě. Samozřejmě mluvím o útoku na Sergeje Skripala v Salisbury a zabití dvou zaměstnanců firmy, provozující muniční sklad ve Vrběticích.

Více »

19. 03.

Respirátory podle Rychlých šípů

František Vyskočil Přečteno 3530 krát

Když tak chodím po ulicích a sleduji, jak se spoluobčané popasovali s nošením respirátorů, vybavují se mi (nevím proč) postavy z mé oblíbené dětské a jinošské četby – Rychlých šípů.

Mirek Dušín – tento veskrze kladný hrdina má respirátor vždy vzorně nasazený tak, aby zakrýval ústa i nos. Nepodvádí, nechytračí a respirátor odloží jen za dveřmi domova či v hlubokém lese, daleko od zastavěných částí Stínadel a Druhé strany.

Více »

05. 03.

Nestoudnost, která může zabíjet

František Vyskočil Přečteno 2842 krát

Před časem jsem psal o nesmrtelném papalášství různých vykuků, kteří předbíhají v pořadí na očkování proti covid-19, zatímco ohrožené skupiny trpělivě čekají, až na ně dojde řada. Ale to co tento týden předvedl v Nemocnici Na Bulovce Pavel Sehnal, předseda ODA a žebříčkový miliardář, předčilo všechny doposud zaznamenané finty, a to včetně pokleslosti následné výmluvy. Mne mediální zpráva příliš nepřekvapila, protože jsem s tímto pánem přišel do styku v roce 2018, kdy si v rámci boje o funkci pražského primátora neoprávněně přivlastnil jméno oscarového režiséra Miloše Formana. A bylo mu úplně fuk, že s tím rodina bezesporu jednoho z nejznámějších Čechů nesouhlasila. Již tehdy bylo jasné, že je na štíru s pohledem na to, co je morální, férové, slušné…

Více »

23. 02.

Právo na štěstí

František Vyskočil Přečteno 1117 krát

Je únavnou notorietou žehrat na neschopnost naší vlády řešit současnou pandemickou situaci a nemá smysl doplňovat dlouhý seznam trestuhodných selhání, díky kterým se naše země řadí mezi nejvýkonnější zabijáky vlastních občanů. Nevím, zda vláda vůbec tuší, že každému z nás svědčí právo brát se o své vlastní štěstí a štěstí své rodiny. A vedle toho právo na ochranu života a zdraví, jakož i – mimo jiné – důstojnosti. A k tomu občanský zákoník doplňuje, že nikdo nesmí být vystaven nedůstojnému zacházení.

Více »

10. 02.

Tak nám paní ministryně pohovořila o Ústavním soudu…

František Vyskočil Přečteno 1541 krát

Když minulý týden Ústavní soud zrušil část volebního zákona, rozpoutala se skutečná mediální vichřice a mnozí politici okamžitě přispěchali se svými komentáři. Očekávatelně byli zástupci menších politických uskupení verdiktem potěšeni, naopak předseda nejsilnější parlamentní strany, resp. hnutí, byl pobouřen na nejvyšší možnou míru. Neváhal ve svém televizním vystoupení za největšího satanáše označit předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského, a protože jeho píáristi (kteří mu plamenný projev připravili) asi nepochopili fungování této vrcholné soudní instituce, zcela opomněl, že je soud složen z dalších čtrnácti soudců, kteří neskáčou tak, jak si Pavel Rychetský umane (takto to funguje leda v ANO, kde je Andrej Babiš neomezeným vládcem). Ale skutečnost, že pan premiér často mele nesmysly, je notorietou a otrlého mediálního konzumenta to nepřekvapí. Je pouze zarážející, jak vysokou míru neúcty může předseda vlády vůči Ústavnímu soudu projevit, nadto na základě elementární neznalosti.

Více »

25. 01.

Nesmrtelné papalášství

František Vyskočil Přečteno 2795 krát

Často mám pocit, že už mě nic nemůže překvapit a žalostné kroky naší vlády v zájmu svého duševního zdraví vytěsňuji, co to jde. Ale tu a tam ke mně doputuje zpráva, kterou nejsem schopen při nejlepší vůli hodit za hlavu. Mezi takové patří zjištění serveru Seznam Zprávy, že Státní zdravotní ústav (SZU) obdržel 1000 dávek vakcíny Pfizer/BioNtech, kterou následně naočkoval všechny své zaměstnance, jejich příbuzné, kamarády, atd. Netřeba dodávat, že na vakcinaci nedočkavě čekají senioři a další ohrožené skupiny. Tato nestoudnost sice vedla k rezignaci ředitele SZU, ale stále nikdo neodpověděl na otázku, proč Ministerstvo zdravotnictví do SZU poslalo 1000 dávek vakcíny, když má toto zařízení zhruba 450 zaměstnanců? Místo, aby SZU vakcíny vrátil a sdělil ministrovi zdravotnictví a premiérovi (prý tráví celé dny tím, že ampulky přepočítává), že se spletli a mají dávky poslat do domovů důchodců, „běžný český jedinec“ se o plonkové vakcíny v tichosti podělí se svojí rodinou a kamarády. Hezký novoroční dárek. A v této hojnosti i zapadne, že ve SZU dostali první dávku všichni, hlava nehlava. Byť se jednalo o ajťáky, hygieniky vody či jiné osoby, které vůbec nemají v první vlně nárok. A nebýt investigativních novinářů, nikdo se o tom nikdy nedozví.

Více »

20. 12.

Prezident a Respekt

František Vyskočil Přečteno 3131 krát

Poslední číslo týdeníku Respektu vzbudilo rozruch díky ztvárnění Miloše Zemana břitkým perem (lépe řečeno počítačem) Pavla Reisenauera. Podotýkám, že tohoto autora dlouhá léta sleduji a oblibuji pro geniální schopnost jemným náznakem v kresbě sdělit více, než co novináři odvypráví v dlouhých odstavcích. Mrzí mne, že šéfredaktor Respektu Erik Tabery „vyměkl“ a za kresbu se omluvil s tím, že „..kdyby ji viděl před publikací, tak by ji nepustil“. Naštěstí nestačil zasáhnout…

Více »

14. 12.

Stoletý boj Slovanské epopeje s Prahou

František Vyskočil Přečteno 1908 krát

Předseda pražského kulturního výboru Jan Wolf pronesl po nepravomocném rozhodnutí soudu, dle kterého Slovanská epopej nepatří městu, pozoruhodnou větu, a to že „Hlavní město je se státem asi jediná entita, která se může starat o toto dílo kvalitně, a to nejen po odborné a finanční stránce“, a proto si myslí, „..že soud přijme argumenty města a potvrdí, že Slovanskou epopej vlastní Praha“. Musel jsem se opakovaně přesvědčit, že se nejedná o zastupitele za KSČM, ale KDU-ČSL. Jeho věta má stejnou logiku, jako kdyby tvrdil, že v restitucích nemají být vráceny sbírky rodině Waldesů či Lobkowiczů, protože se přece jedině stát či municipalita může řádně postarat o tak významný majetek. To, že se jedině stát o vše nejlépe postará, tady před několika dekádami tvrdila úplně jiná parta, ke které snad křesťanští politici nepatří..

Více »

07. 12.

Moje Praha a barbaři za branami

František Vyskočil Přečteno 2157 krát

Současná pandemická situace má tu a tam určité výhody. Je mi jasné, že to vůbec netěší provozovatele restaurací či hotelů, ale srdce Prahy si výrazně ulevilo od hord nájezdníků, kteří si moje rodné město přisvojili (obecným jazykem se jim říká turisté). Po centru se dá volně chodit, aniž bych se musel prodírat netečnými zástupy Číňanů, kteří se snad ani neumí pohybovat samostatně a vytvářejí davové ucpávky v jakémkoli průchozím prostoru, či se vyhýbat tlupám opilých Britů nebo Dánů, kterým je úplně fuk, že močí na barokní sochu či zvrací před gotickým kostelem. Jsem zvědavý, zda magistrátní úředníci této doby využijí a přijdou s řešením, jak zabránit tomu, aby byla covidová pandemia nahrazena tou turistickou. Je vhodné doplnit, že nejsem nepřítelem turismu, sám zhusta vyrážím za hranice (tedy když mě tam pustí, což v současnosti není zvykem), ale bylo by žádoucí Prahu oprostit od nálepky „levné město k ožrání“ a vrátit ji tam, kam patří. Na mapu kulturních center, která přitahují výstavami, koncerty, zajímavou současnou architekturou, kulturními akcemi a nenabízí jen Královskou cestu zaplevelenou krámky se šuntem a trdelníky. Abychom získali vítané hosty, kteří se rádi vrací. Aby město nesloužilo převážně vylitým bezmozkům a stádním turistům. Ale upřímně v to příliš nevěřím, protože poslední tři primátoři se v Praze ani nenarodili a více se soustředili na své politické ambice, než snaze porozumět místu tak magickému, jako je mé město.

Více »

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy