18. 02.

Je třeba vykropit Pražský hrad a Lány?

Jiří Hapala Přečteno 4329 krát

Očista určitých míst vykropením není nic neobvyklého. Například kolumbijský biskup Rubén Montoya v červenci 2019 vymítal tímto způsobem město Buenaventuru. Využil k tomu armádní vrtulník, ze kterého obyvatele pokropil svěcenou vodou a odříkal texty, které je zbaví démonů. Údajně tak očistil velkou plochu zamořenou zlými duchy.

Více »

13. 02.

Kam směřuje galéra ANO

Jiří Hapala Přečteno 2237 krát

Jsme zpátky v Antice. Českým politickým mořem proplouvají bloudící galéry poháněné rukama přikovaných otroků. Křižují mořem až po Héraklovy sloupy (ležící kousek od Chebu, ale také blízko Karviné) a sbírají z vln nejrůznější zoufalce, vytahují je na palubu. Tito lidé si myslí, že jsou zachráněni, ale jde pouze o jejich několikaletou trýznivou cestu k volebním urnám.

Více »

22. 01.

Chceme tady císařství? Je třeba mobilizovat

Jiří Hapala Přečteno 1579 krát

Tedy český národ by měl mobilizovat proti lhářům, marketingovým podvodníkům a podfukářům všeho druhu. Je zřejmé, že Babiš pro to, aby získal úřad prezidenta, je schopen si chvíli hrát na ultra katolíka (cílí na moravské voliče), k tomu klidně přidá i víru v amulety, co nosí u sebe (míří na v Čechách rozšířenou inklinaci k léčitelům), chvíli přesvědčuje, že bude pomáhat a každého ponese třeba na zádech nebo zase kňourá, že je vlastně chudák, kterému všichni ubližují a žádný miliardář, prostě jeden z nás.

Více »

18. 01.

Největší riziko současné volby – nekontrolovatelný prezidentský systém

Jiří Hapala Přečteno 1583 krát

Ústřední postavou této hrozby je samozřejmě Andrej Babiš. A nevyplývá jen z toho, že Babiš je pouze politický podnikatel nikoliv politik. A že nerozumí ničemu jinému, než svému podnikání a samozřejmě praktikám, jak se v našem státním zřízení udržet u moci.

Více »

11. 01.

Mesiáš opět na cestě

Jiří Hapala Přečteno 1344 krát

Ve svém obytňáku cestoval po krajích českých, zajížděl do míst, kde politika příliš často nevidět. A sliboval, jak se o všechny postará. Bude jako buldok chránit lidi před zlou vládou, která je nyní tak dusí. Jedinou možností tedy je volba tohoto mesiášského Andreje.

Více »

09. 01.

Záhadná proměna Andreje Babiše

Jiří Hapala Přečteno 1576 krát

Stal se zázrak. Andrej Všecikradnú se změnil. Někteří odborníci tvrdí, že u něj došlo k podobné zásadní přestavbě, jaká je popisovaná třeba v Kafkově „Proměně“. Tam se Řehoř Samsa probudí a zjistí, že se z něj stal brouk. Andrej Všecikradnú se nedávno probudil a s překvapením zjistil, že se z něj stal usměvavý, hodný a poměrně nemajetný důchodce. Žádné výkřiky o všech politických protivnících, že jsou to zloději, lotrovská pakáž, organizovaný zločin a polistopadový kartel, že všechno je kámpáň a všeci kradnú. Nic takového. Andrej „brouk“ má srdce na dlani, je milý, pozitivní a tak ho napadlo, že by se případně mohl stát i prezidentem všech.

Více »

07. 01.

V případě soudu s Andrejem Babišem jde skutečně o politický proces

Jiří Hapala Přečteno 2453 krát

Tedy on si to tak přeje. A Babiš je mocný muž se spoustou důležitých kontaktů, takže si vždy dokáže prosadit svou. Dokonce navrhoval, aby ho soudní úředníci navštěvovali v nočních hodinách,pravidelně budili a nutili ho opakovat jimi vytvořené přiznání a rozsáhlé sebeobviňování. Tak to přece fungovalo v padesátých letech, která se teď vrací. On, jako dřívější komunista, si to dobře pamatuje. Ale úředníci to odmítli, protože přesčasy ani melouchy nedělají.

Více »

30. 07.

Radní Jandák pravil a všem se zatočila hlava

Jiří Hapala Přečteno 2645 krát

Člověk z tohoto problému dostává až závratě a migrénozní stavy. A stačilo jen pár slov. Tedy je třeba se s tím nějak porvat. Vítězslav Jandák, takto radní z Rady českého veřejnoprávního rozhlasu s řádným platem, pronesl základní postřeh o válce, kterou Ruská federace rozpoutala masivním vojenským vtržením téměř 200.000 vojáků v několika směrech na území sousedního nezávislého státu, tedy Ukrajiny: „Zatím ať hledám, kde hledám, nikdo nikomu žádnou válku nevyhlásil. Jedinej, kdo o tom naposledy mluvil, byla Jana Černochová, že jsme ve válce. Ale to zas není tak podstatné. Máme mnoho stavů. A jaký je to stav dneska? Oni říkají, že je to nějaká bezpečnostní akce, denacifikace a podobně, ale válka to není. Takže válka to není.“

Více »

23. 07.

Milošem Zemanem se vážně zabývají někteří entomologové

Jiří Hapala Přečteno 3946 krát

Zcela překvapivě vystoupili v posledních dnech jistí členové České entomologické společnosti s naprosto převratnými názory. Podle jejich srovnávacího výzkumu, když byly před tím vyhodnoceny veškeré vlastnosti a projevy zkoumaného subjektu, se zjistilo, že Miloš Zeman se projevuje v obecné rovině velmi podobně jako dřevokazný hmyz. V každém případě patří Zeman v české lokalitě, kde se dlouhodobě vyskytuje, k významným škůdcům. Do jisté míry se dá jeho působení srovnávat s nálety kůrovce nebo jiného škodlivého hmyzu. Srovnávání s kůrovcem ovšem část odborníků napadá, protože Zeman je evidentně o dost větší. Známý entomolog Patejdl tak hájí svou teorii, že by se měl řadit spíše pod tesaříky. Ovšem mezinárodně uznávaný odborník Razinec tvrdí s mnoha důkazy, že se výrazně podobá veškerým svým chováním během roku právě kůrovci. Nejde ovšem jen o typ smrkový, ale dal by se spíše zařadit mezi širší druh kůrovce českého, kterému chutná mnohem širší oblast, než pouhý smrk. Kůrovec navíc patří jako podčeleď mezi nosatcovité a Miloš Zeman má skutečně velmi výrazný nos.

Více »

20. 03.

Zoufalý Okamura, musí dělat holubici míru

Jiří Hapala Přečteno 3772 krát

Ubohý Tomio. Nalézá se v těžké depresi. Znovu mu ubližují. Nedávno ho neudělali ani místopředsedou sněmovny a on přitom doufal, že bude ministrem. Jakým, to bylo jedno. Přece mu stát musí kompenzovat šikanu, které byl v mládí vystaven, a následné koktání. Logicky se teď chce hřát ve světle reflektorů a všichni musí poslouchat, jak mu to mele. Jenže novináři neustále prolhaně píší o tom, že je pouze prodavačem strachu, nenávisti a japonských potravin. A teď navíc ještě taková rána. Ten šílený Putin mu sebral celý stranický program. On, Okamura, byl přece v Čechách i na Moravě hlavní prodejce strachu a nenávisti. Na japonských potravinách mu až tolik nesejde, moc za ně neutrží. Ale nyní právě Putin na sebe soustředil veškerou nenávist a proudí od něj veškerý strach. Jak si to mohl dovolit? Přece distributorem těchto komodit u nás byl výlučně Tomio. Jen on mohl šířit strach z utečenců, i když je čtvrtinový Korejec a čtvrtinový Japonec, strach z 48 pohlaví, která se řítí na slušné české lidi a také nenávist ke všemu, co přesahuje jejich myšlenkový obzor. Tolik dobra udělal v české kotlině. A teď si to uzurpuje cizák Vladimir. Tomio dokonce poslal stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Bezvýsledně. Také u policie podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Na té Ukrajině to prostě musí přestat, protože mu to ničí podnikání. Navíc jak má teď horovat za vystoupení z Evropské unie a vojenské aliance, když každému venku Putin natrhne zadek.

Více »

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy