30. 07.

Radní Jandák pravil a všem se zatočila hlava

Jiří Hapala Přečteno 2147 krát

Člověk z tohoto problému dostává až závratě a migrénozní stavy. A stačilo jen pár slov. Tedy je třeba se s tím nějak porvat. Vítězslav Jandák, takto radní z Rady českého veřejnoprávního rozhlasu s řádným platem, pronesl základní postřeh o válce, kterou Ruská federace rozpoutala masivním vojenským vtržením téměř 200.000 vojáků v několika směrech na území sousedního nezávislého státu, tedy Ukrajiny: „Zatím ať hledám, kde hledám, nikdo nikomu žádnou válku nevyhlásil. Jedinej, kdo o tom naposledy mluvil, byla Jana Černochová, že jsme ve válce. Ale to zas není tak podstatné. Máme mnoho stavů. A jaký je to stav dneska? Oni říkají, že je to nějaká bezpečnostní akce, denacifikace a podobně, ale válka to není. Takže válka to není.“

Více »

23. 07.

Milošem Zemanem se vážně zabývají někteří entomologové

Jiří Hapala Přečteno 3551 krát

Zcela překvapivě vystoupili v posledních dnech jistí členové České entomologické společnosti s naprosto převratnými názory. Podle jejich srovnávacího výzkumu, když byly před tím vyhodnoceny veškeré vlastnosti a projevy zkoumaného subjektu, se zjistilo, že Miloš Zeman se projevuje v obecné rovině velmi podobně jako dřevokazný hmyz. V každém případě patří Zeman v české lokalitě, kde se dlouhodobě vyskytuje, k významným škůdcům. Do jisté míry se dá jeho působení srovnávat s nálety kůrovce nebo jiného škodlivého hmyzu. Srovnávání s kůrovcem ovšem část odborníků napadá, protože Zeman je evidentně o dost větší. Známý entomolog Patejdl tak hájí svou teorii, že by se měl řadit spíše pod tesaříky. Ovšem mezinárodně uznávaný odborník Razinec tvrdí s mnoha důkazy, že se výrazně podobá veškerým svým chováním během roku právě kůrovci. Nejde ovšem jen o typ smrkový, ale dal by se spíše zařadit mezi širší druh kůrovce českého, kterému chutná mnohem širší oblast, než pouhý smrk. Kůrovec navíc patří jako podčeleď mezi nosatcovité a Miloš Zeman má skutečně velmi výrazný nos.

Více »

20. 03.

Zoufalý Okamura, musí dělat holubici míru

Jiří Hapala Přečteno 3286 krát

Ubohý Tomio. Nalézá se v těžké depresi. Znovu mu ubližují. Nedávno ho neudělali ani místopředsedou sněmovny a on přitom doufal, že bude ministrem. Jakým, to bylo jedno. Přece mu stát musí kompenzovat šikanu, které byl v mládí vystaven, a následné koktání. Logicky se teď chce hřát ve světle reflektorů a všichni musí poslouchat, jak mu to mele. Jenže novináři neustále prolhaně píší o tom, že je pouze prodavačem strachu, nenávisti a japonských potravin. A teď navíc ještě taková rána. Ten šílený Putin mu sebral celý stranický program. On, Okamura, byl přece v Čechách i na Moravě hlavní prodejce strachu a nenávisti. Na japonských potravinách mu až tolik nesejde, moc za ně neutrží. Ale nyní právě Putin na sebe soustředil veškerou nenávist a proudí od něj veškerý strach. Jak si to mohl dovolit? Přece distributorem těchto komodit u nás byl výlučně Tomio. Jen on mohl šířit strach z utečenců, i když je čtvrtinový Korejec a čtvrtinový Japonec, strach z 48 pohlaví, která se řítí na slušné české lidi a také nenávist ke všemu, co přesahuje jejich myšlenkový obzor. Tolik dobra udělal v české kotlině. A teď si to uzurpuje cizák Vladimir. Tomio dokonce poslal stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Bezvýsledně. Také u policie podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Na té Ukrajině to prostě musí přestat, protože mu to ničí podnikání. Navíc jak má teď horovat za vystoupení z Evropské unie a vojenské aliance, když každému venku Putin natrhne zadek.

Více »

03. 03.

Putinova podobnost s myšlením a chováním führera

Jiří Hapala Přečteno 1428 krát

Na sítích teď bývá Vladimir Vladimirovič Putin nazýván novým Adolfem. I v seriózních médiích probíhá diskuze, do jaké míry to může být oprávněné. Celosvětová situace je přece jiná, jsme 77 let od II. světové války, nacisté vyrostli z jiných základů, jinak postupovali. Ovšem celý způsob jakým ruská věrchuška prováděla obsazování ukrajinského území jako přes kopírák připomíná obsazování Sudet. Jde nejprve o rusky mluvící a k Rusku se hlásící obyvatelstvo (tehdy německé), které je nespokojené s postupem státu v jazykové či národnostní otázce. Toto obyvatelstvo má své nové vůdce (tehdy Henleina), kteří vytváří ozbrojený odboj. Rusko (tenkrát německá Třetí říše) pak vyjedná s ostatními státy svá práva a zabere toto území. Když zjistí, že okolní státy jsou slabé, beztvaré, tedy zaútočí i na ně. Vrací se opět třicátá léta minulého století? Zdá se, že nacionální socialismus (nacismus) a velkoruství má své společné charakteristiky. Adolf hulákal o tom, že jeho velký národ nutně potřebuje životní prostor na Východě. Vladimir vztekle hovoří o tom, že jeho velký národ potřebuje nutně prostor na Západě. A když mu ho nedají, tak si ho prostě vezme. Adolf tvrdil, že Západ je slabý, ztrouchnivělý, pokleslý, čerpal svou sílu z mystiky germánských tradic. Vladimir tvrdí, že Západ je slabý, zkažený, prohnilý, čerpá svou sílu z mystiky bájné Rusi a toho pravého náboženství.

Více »

07. 02.

Někdy je lepší se neprobudit

Jiří Hapala Přečteno 1132 krát

Slyšeli jsme o cestování časem, víme leccos o časových posunech, ale nikdy jsme se s nimi nesetkali takto na vlastní kůži. V nedávných dnech se totiž stalo něco, co překvapilo každého. Po mnoha letech strávených v komatickém stavu se nečekaně probudil náš bývalý král Miloš I. Vzbudil se ale už do demokratické republiky. Ovšem stále je přesvědčený o tom, že je monarchou. Na ošetřujícím personálu teď spočívá složitý úkol, aby mu vše citlivě vysvětlil. Přizváni do lékařského týmu proto byli i psychiatři.

Více »

02. 10.

„Slabé Česko“ – Andrejův omluvný inflační dvoulist

Jiří Hapala Přečteno 1530 krát

Andrej jde do sebe. Stalo se to, co se nedalo pár dní před volbami vůbec čekat. Skutečně plní svůj slib a konečně řekl pravdu. Vytvořil novinový dvoulist, který rozesílá do všech poštovních schránek. Nese název „Slabé Česko“. Také je na titulní straně nafocená velmi zkormoucená Andrejova tvář. I jeho komentář je zvláštní, zpovídá se totiž svým voličům.

Více »

28. 06.

Komunismus jsme svrhli všichni (příspěvek k osmdesátinám exprezidenta)

Jiří Hapala Přečteno 2709 krát

Jak padl v naší zemi komunismus, lépe řečeno reálný socialismus k němu hrdě směřující, na to existují dva názory. Jeden à la Václav a druhý také à la Václav. Jen to příjmení u těch dvou Václavů je jiné. Ten první, Havel, během svého života zjistil, že jde o zločinný režim, diktaturu, která udržuje své obyvatelstvo v pionýrském pracovním táboře jako otrocké děti a musí se tedy proti tomu veřejně vystupovat. Distribuovat podstatné informace, zastávat se uvězněných, podepisovat a rozšiřovat petice, konat demonstrace.

Více »

25. 04.

Kdo je to Miloš Zeman?

Jiří Hapala Přečteno 4955 krát

Tato otázka vyvstává po jeho projevu na TV Prima News. Miloš Zeman, jako prezident České republiky, se ve svém týden připravovaném projevu chová velmi zvláštně. Patrně totiž prozradí „ze živého spisu“ důležitou stopu, na které se pracuje, totiž že vstup do muničního skladu ve Vrběticích mohl agentům umožnit jeden ze šéfů firmy. Tím může znemožnit další vyšetřování. Policie se nic nedozví, stopy se zakryjí.

Více »

06. 01.

Na dezinformace, hoaxy a fake news mají lidé svaté právo

Jiří Hapala Přečteno 3382 krát

Čím jsme starší, tím více potřebujeme sem tam nějakou tu dezinformaci. Tak je nutné dívat se i na řetězové maily, které roznášejí hoaxy a jsou specialitou českých důchodců. Oni totiž neumí příliš zacházet s internetem, ale maily na počítači slušně zvládnou. Řetězáky pak v jejich případě plní velmi důležitou léčebnou funkci. Jak jinak totiž mohou kompenzovat své devastující pocity z nepochopitelných poměrů a stavu globálního světa, který se navíc točí stále rychleji? Je potřeba to nějak ventilovat a současně dostat očekávané potvrzení o své pravdě, získat ztracenou jistotu. Jinak bychom měli ještě plnější už tak nabité ordinace psychologů a psychiatrů.

Více »

23. 12.

„Pyšná princezna“ jako výukový materiál vhodný nejen o Vánocích

Jiří Hapala Přečteno 2550 krát

Přichází doba, kdy televizní obrazovky budou opět zavaleny pohádkami nejrůznějšího druhu. Nelze tak nepřipomenout, že jedna z nejoblíbenějších českých pohádek je současně i nedoceněným historickým dokumentem. Tím pádem skvělou pomůckou pro naše školství. Autorům se totiž do filmu povedlo zasadit satirické zobrazení podstaty celého tehdejšího komunistického režimu. Navíc tak dokonale, že to prošlo i pod bedlivými zraky tehdejších kulturtrégrů. Tato ideologická diverze je ve filmech padesátých let skutečně výjimečná. Zvláště když ji srovnáme s na jednu stranu herecky geniálním Werichovým Císařovým pekařem, který se ale v mnoha ohledech podbízel tehdejším kolektivistickým a pseudolidovým dogmatům.

Více »

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy