Wagner, Grass, Kundera – umění jako kompenzace

21. 10. 2008 | 18:49
Přečteno 11478 krát
Před několika lety v Praze navštívila Bohumila Hrabala překladatelka jeho díla do hebrejštiny. Setkání nedopadlo dobře a paní Ruth Bondyová byla spisovatelovým chováním znechucena. Záhy napsala článek, jehož leitmotivem bylo, že nelze ztotožňovat autora s jeho dílem. V kontextu toho, oč nyní jde ve věci nových odhalení z minulosti Milana Kundery, se v tomto případě jedná o banální příběh nedorozumnění a jedné osobní deziluze.


Spisovatel Kundera nyní čelí informacím, že prý jako mladý student na vysoké škole podle policejního dokumentu udal svého vrstevníka Miroslava Dvořáčka, který pak strávil 14 let v komunistickém koncentráku. Kundera věrohodnost dokumentu popírá a na jeho stranu se postavila celá plejáda obhájců. Jejich podrážděnost je evidentní a argumentace v jeho prospěch se mi zdá podivná. Vymýšlejí se krkolomné konstrukce, hovoří se o plivancích, inkvizici, o mediálním lynči.

Co vede mnohé osobnosti, kterých jsem si doposud vážil, k tomu obhajovat bývalého komunistu, který žije ve Francii, nekomunikuje a nedovoluje překládat své knihy do češtiny, je mi záhadou. Jedním vysvětlením by mohlo být, že Češi mají raději mýty než skutečné hrdiny.

Není nic pochopitelnějšího, než že objevitel dokumentu o Kunderově udání Dvořáčka chtěl autora Žertu se svými zjištěními konfrontovat. Jak se ukázalo, ke konfrontaci Kunderu přimělo až jeho zveřejnění. Respekt, Ústav ani historika Hradilka bych v této souvislosti z nějakého selhání neobviňoval. Věci by se neměly překrucovat a z viníků dělat oběti.

V Německu před dvěma lety způsobilo pozdvižení příliš pozdní přiznání spisovatele Güntera Grasse, že sloužil u jednotek Waffen SS. Jeho stěžejním literárním tématem byla nacistická minulost. Osobně mi přišlo nechutné, že se krátce poté neostýchal skandalizovat současného papeže za jeho členství v Hitlerjugend. Grassovi se také vytýkalo, že se svým přiznáním čekal, až získá Nobelovu cenu.

V souvislosti s hysterií Kunderových obhájců jsem si vzpomněl na jeden z nejinspirativnějších textů o umění, který jsem kdy četl. Pochází od českého rodáka Kurta Adlera: „Někteří velcí umělci – například Richard Wagner – byli extrémně sebestřední, ale kompenzovali tuto chybu tím, že kázali altruismus ve svých dílech. To nás přivádí k dalšímu zdroji umění: kompenzaci za nedostatky ve svém obrazu – odčinění za skutečné nebo domnělé hříchy a chyby.“ Snad by bylo dnes méně hysterie, kdyby si lidé uvědomili, že umělecké dílo nemusí nutně stát a padat s morálním profilem svého tvůrce. Věc je však složitější.

Kundera se ve svém díle vyrovnává se svou komunistickou minulostí, a to bez ohledu na vyústění případu jeho diskutovaného udavačství. Grass i Kundera získali věhlas za svá literární díla a lidé se právem ptají po jejich autenticitě. Wagnerovo hudební dílo má nepochybně uměleckou hodnotu samo o sobě, bez ohledu na osobní charakter autora.

Je však otázkou, zda literární díla Grasse či Kundery nejsou jen osobními apologiemi bývalých protagonistů nacistické a komunistické ideologie. Pak je na místě zkoumat jejich životní osudy a postoje, abychom zjistili, zda jejich literární výpovědi nejsou jen pokračováním falešných a plochých myšlenkových schémat, které zmíněné ideologie nastolily.

Text vyšel 21. 10. 2008 v MF Dnes pod redakčním názvem „Milan Kundera: oběť inkvizice, nebo letitý lhář?“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Akademie věd napsal(a):

Ať už se sporná událost z roku 1950 odehrála jakkoli, nelze ji objasnit a veřejně prezentovat jako nepochybnou na základě jediné archiválie, uvádějí vědci. Zodpovědná historická interpretace podle nich vyžaduje zevrubnou kritiku každé písemnosti, která má být použita jako argument, a poté i začlenění zkoumané záležitosti do souvislostí, v tomto případě do společenského a politického kontextu 50. let. "Publikování vybraných jednotlivin nemá žádnou hodnotu z hlediska věcného poznání naší minulosti," uvedli.

Původnost a věrohodnost každého písemného dokumentu je podle AV nutné ověřovat všemi dostupnými vědeckými metodami. Vědci připomínají, že i Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský byly už v 19. a 20. století zkoumány řadou metod humanitních i přírodních věd. "Proto je zarážející, když se ve 21. století nekriticky vyvozují jednoznačné závěry z izolovaně nahlížené archiválie," říkají.

Nestandardní zveřejnění dokumentu, ze kterého vycházel Hradilek, a jeho jednoznačný výklad vzbuzuje podle akademie vážné rozpaky, a to tím spíše, že bylo nutno předpokládat silný dopad na českou společnost a dalekosáhlý mezinárodní ohlas.

"Jestliže Ústav pro studium totalitních režimů názor autora obhajuje, nelze než vyslovit krajní podiv nad nezodpovědností instituce, která před zveřejněním případu nedala celou záležitost posoudit nezávislým a na daném případu osobně i institucionálně nezainteresovaným znalcům," uvedla akademie. Ústav opakovaně uvedl, že za prací Hradilka stojí.
21. 10. 2008 | 19:20

vaclavurban napsal(a):

Vzešeně řečeno jak někomu zacpat hubu.
21. 10. 2008 | 19:36

RUMCAJS napsal(a):

Zajímavě napsáno. Dá se s tím i souhlasit.
21. 10. 2008 | 19:55

Lipolt napsal(a):

Nikdo mně zatím nevysvětlil proč ze tří aktérů Žertu - udál se dva roky před Dvořáčkovou aférou - jediný Kundera mohl dostudovat, učit na Famu a později znovu vstoupit - 1956 - do KSČ a další dva skončili jednak na vojně a kdesi u lopaty. Mám silný pocit, že Kunderu zlomila STB a za konfidnetství mu zaručila celkem pohodlnou existenci. Ze strany neodešel ani po roce 1956 - odhalení kultu Stalina; ani po invazi VS v roce 68, ale až v roce 1970.
21. 10. 2008 | 20:35

Karel III napsal(a):

Pane Urbane,
od zveřejnění jednoho dokumentu v Respektu jsou dnes už opravdu v pohybu laviny slov. Sám věnuji "případu" značné množství svého času, povýtce pasivně. Domnívám se, že natolik soustavně, že nemohu mlčet k formulaci:"Spisovatel Kundera nyní čelí informacím, že..."
Pokud vím, nijak soustavně veřejně nečelí. Kdyby čelil, bylo by to jedné jediné informaci, podporované zprostředkovaným tvrzením o jeho udání... Nejsem právník, laicky se domnívám, že nic z těchto informací by mu nemělo prohrát spravedlivý -světský- soudní proces. A šmokovitost za jakou považuji účelovou citaci z dokumentu v Respektu je sprostá, ovšem obtížně žalovatelná. Vůbec si nejsem jistý, kde se vzal titulek "Nesnesitelná zrada M.K." Tipoval bych to na Haló noviny, Blesk nebo kalné jitro seriózního publicisty.
Příběh to je především tragický, ještě jednou tragický a teprve teď dodám strhující. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že ať už se dělíme na žalobce, obhájce nebo nezúčastněné pozorovatele, necháváme se především strhnout k přesvědčení, že jsme si každý zaplatili své pivo a podle zásady hostinského Palivce si můžeme žvanit co chceme.
Domnívám se, že rozhodnout (se) "zda literární díla Grasse či Kundery nejsou jen osobními apologiemi bývalých protagonistů nacistické a komunistické ideologie..." a zda "...je na místě zkoumat jejich životní osudy a postoje, abychom zjistili, zda jejich literární výpovědi nejsou veskrze prolhané a vlastně jen pokračováním falešných a plochých myšlenkových schémat, které zmíněné ideologie nastolily." je úkol nadlidský. Zpravidla se bortící v počínání nelidské.
Aniž bych to chtěl příliš vyšklebovat, domnívám se, že otázkou je zda vůbec a jak jde zkoumat minulost zejména temnou a zůstat při tom člověkem, který nezní tvrdě.
Nechci být ani žalobcem ani samozvaným obhájcem, ovšem cítím se být velmi zúčatněným pozorovatelem, a proto jsem se rozhodl na závěr uvést:
Byl jsem, už je tomu poměrně dlouho upozorněn na to, co pro člověka znamenají slova. V českém ekumenickém překladu jsou ve dvanácté kapitole Matoušova evangelia verše 33 - 37 opatřeny titulkem
O závažnosti slov
Zasaďte dobrý strom, i jeho ovoce bude dobré. Zasaďte špatný strom, i jeho ovoce bude špatné. Strom se pozná po ovoci. Plemeno zmijí: Jak může být vaše řeč dobrá, když jste zlí? Čím srdce přetéká, to ústa mluví. Dobrý člověk z dobrého pokladu srdce vynáší dobré; zlý člověk ze zlého pokladu vynáší zlé. Pravím vám, že z každého planého slova, jež lidé promluví, budou skládat účty v den soudu. Neboť podle svých slov budeš ospravedlněn a podle svých slov odsouzen.
21. 10. 2008 | 21:44

vaclavurban napsal(a):

to Karel III
Děkuji za příspěvek. Vážím si toho, když někdo věnuje tolik energie, aby reagoval na článek. Nejsem si však jistý, zda bych mohl k Vašemu příspěvku něco dodat.
21. 10. 2008 | 22:27

Martin napsal(a):

Lipolt, odhaleni kultu Stalina bylo pro mnohe informaci, ze prave vse se bude menit a ze komuniste jsou reformovatelni. V te dobe prave z tohoto duvodu mnoho lidi jeste vstupovalo. Soudit to dnesnim okem je jednoduche ale vubec nema nic spolecneho s tehdejsi realitou.
21. 10. 2008 | 22:29

Martin napsal(a):

Ja tady vidim jeden problem. Predstavme si, ze Kundera si tu zalezitost nepamatuje. Co ma teda dneska vysvetlovat ? Ja vim, je to hereze, kazdy si po 60 letech pamatuje kazdou minutu sveho zivota, kazdeho z tech milionu lidi co behem sveho osudu potkal, ale co kdyby nahodou. A ted uplny myslenkozlocin, co kdyz Kundera fakt nikoho neudal. Ma rici, ze udal ? S cim bychom byli spokojeni ?

Nepletu se nahodou, ze z ideologickeho hlediska posuzovali literaturu bolsevici a nackove ?
21. 10. 2008 | 22:33

Martin napsal(a):

A jeste bych dodal, ze se slzou v oku vzpominam na ruzne predmluvy nebo doslovy ke kniham vydavanym za komunismu. Tam temer vzdy nejaky moudry pan, vysvetlil, jak mame dilo chapat z hlediska socialistickeho, jak tvorbu ovlivnil spatny tridni puvod autora, tudiz co si mame cist jinak nez je napsano atd.

Vraci se stare dobre casy ?
21. 10. 2008 | 22:41

vaclavurban napsal(a):

Zajímavý elaborát

http://www.pehe.cz/Members/...

Netušil jsem, že Havel s Kunderou řešili tak subtilní ideologické otázky.

Malý národ s velkým posláním, to je opravdu silná káva.
21. 10. 2008 | 23:22

vaclavurban napsal(a):

Havlova obhajoba Kundery mi dost připomíná dosazení Dubčeka do čela Federálního shromáždění. Pane Havle, přestaňte poučovat mladé kluky, jak se mají dívat na minulost. Vaše doba už skončila a doba vašich kamarádů taky.
21. 10. 2008 | 23:33

Anděl napsal(a):

Urbane jděte se modlit............
22. 10. 2008 | 06:35

manipulant Urban napsal(a):

Nic nez dalsi manipulativni text. Umi v teto bananove republice vubec nekdo psat objektivne? Nadto, cela zalezitost vypukla kvuli volbam, neco jako Kubice-2, akorat ze vysla naprazdno.
22. 10. 2008 | 07:03

třebaKarel napsal(a):

Pane Urbane ,
nebudu to protahovat -
píšete "V souvislosti s hysterií Kunderových obhájců .. " , tedy pro Vás : pokud se svět pro Vás dělí jen na obhájce a žalující , patřím mezi ty první . Pro Vás poprvé ,jinak už posté -
sprostý je ten útok na člověka , Kunderu , vás , mne , kohokoliv .
Zažil jsem ledacos , měli jsme doma doma "ztroskotance a samozvance , tak to prosím pochopte a nehledejte v tom hned potrefenost .
Ke slovu hysterie se nechci vyjadřovat , k ničemu by to nevedlo .
Jen snad že by nebylo špatný , vidět v lidech co mají opačný názor totéž co jste vy . A vy hysterický patrně nejste , viďte ?
Další věc je :"Co vede mnohé osobnosti, kterých jsem si doposud vážil, k tomu obhajovat bývalého komunistu, který žije ve Francii, nekomunikuje a nedovoluje překládat své knihy do češtiny, je mi záhadou."
-Jakou roli v tom že se někteří lidé Kundery zastanou hraje podle Vás to , že žije ve Francii , nekomunikuje ,... , je zase záhadou mně .
Je trochu vidět že jste nic podobného nezažil dostatečně zblízka . Kdybyste si chtěl rozšířit obzory , dejte vědět , něco s tím uděláme .Anebo se zeptejte Pocestnýho , podle gusta .

tK
22. 10. 2008 | 07:21

Princ Drsoň napsal(a):

Grass byl do Waffen SS nalit, Kundera projevil svoji osobní iniciativu. porovnejte sami.
22. 10. 2008 | 07:32

třebaKarel napsal(a):

Teď tady čtu další skvost co píšete v diskusi o Havlovi ." Pane Havle, přestaňte poučovat mladé kluky, jak se mají dívat na minulost. Vaše doba už skončila a doba vašich kamarádů taky. "
Vy jste prvděpodobně Rudý právo z roku 1977 nikdy neviděl . Škoda , dal byste si na tuhle formulaci myslím dobrý pozor .
- Vaše nestydatost s jakou vyřazujete z diskuse jednoho s takhle pozoruhodným argumentem
mne opravdu děsí . Ne proto že člověk nenapíše hloupost , ale proto že nemáte zřejmě ani ve zvyku pochybovat .Havel se může mýlit jak chce ,málokdo ale má právo si dovolit k němu takovouhle hloupou sprosťárnu . Rozumím tomu , že se mladí kluci zlobí na "tátu" který jim občas napravuje hlavu .Zažil jsem - puberta a dospívání .Zlobí se ale proto , že vědí kdo má pravdu . A navíc po třicítce se to vyskytuje jen velmi vzácně .
tK
22. 10. 2008 | 08:02

irinek napsal(a):

Pane Urbane,z vašeho elaborátu čpí na hony ideologie non plus ultra.Na téma Kundera bylo vysloveno už tolik argumentů,až jde z toho hlava kolem.Rozdělit jdou asi do čtyř kategorií: obhájci,zatracovači,objektivní hledači a ideologové.Vy rozhodně patříte do té poslední.Jen otázečku: Který režim vám dovolil vystudovat? Co si pamatujete z padesátých let?(ta druhá je - pochopitelně - ironická)
22. 10. 2008 | 08:18

Martin napsal(a):

Pane Urbane,

odvažuji se tvrdit, že honotit literární dílo dle osobnosti autora je poněkud zavádějící. Chcete říct, že i kdyby byl Kundera vinen, pak to okamžitě jeho dílo znehodnocuje? Představte si, že ani nemusíte vědět, kdo roán napsal, abyste věděl, zda je dobrý, či nikoli.

Ohledně bývalého komunisty.....Vančura byl také komunista a ejhle, jaké dobré nihy psal. A co teprve Olbracht, Halas (!!!) - ale dle Vás je rudá knížka diskvalifikuje...

Pro literaturu totiž vůbec není nutné (!) zkoumat životní osudy a postoje autora. Kniha je buď dobře napsaná, nebo ne... Naštěstí doby, kdy se kvalia díla posuzovala dle jména na obálce jsou již dávno pryč...
22. 10. 2008 | 08:35

Silvie napsal(a):

Velmi zajímavý názor, pane Urbane. Souhlasím
22. 10. 2008 | 10:12

Václav Urban napsal(a):

to třebaKarel

Rudé právo jsem opravdu v životě nečetl, ale jednou jsem ho měl v ruce, ten formát byl velkolepý. K tomu, aby se mi udělalo z novin špatně, mi stačila komunistická lidová demokracie.

Moje reakce byla samozřejmě na včerejší vyjádření bývalého prezidenta.

Jestli chce pan Havel něco říct, tak ať si odpustí odkazy na své tajuplné argumenty a tatíčkovské plísnění mladých historiků. Ať mluví jasně a neplete si pojmy s dojmy.

V poslední době se ukazuje, že někteří lidé, především komunisté s lidskou tváří, jsou nervózní, že nemají pod kontrolou budoucí historický výklad minulosti. O to tady jde v případu Kundera především. Proto takové množství emocí a tak málo argumentů.
22. 10. 2008 | 10:57

třebaKarel napsal(a):

Pane Urbane , děkuji za reakci . Nechci být malicherný ale co se mi nelíbí u druhých , neměl bych dělat sám . Mám na mysli Vaši větu : "V poslední době se ukazuje, že někteří lidé, především komunisté s lidskou tváří, jsou nervózní, že nemají pod kontrolou budoucí historický výklad minulosti."
-A dále "množství emocí a málo argumentů ".
Nevím kolik jste v POSLEDNÍ DOBĚ potkal KOMUNISTÚ navíc s LIDSKOU TVÁŘÍ , ještě ke všemu NERVÓZNÍCH z důvodů které jste uvedl . Asi dost , když zevšeobecňujete . Já zase potkal mnoho "Rozhněvaných mladých mužů ".
-Podle posledního odstavce jste zřejmě přesvědčen že jeden takový "komunista" Vám píše .
Prostě se Vám nechce zabývat tím že to může být složitější .No dobrá ,s tim nemůžu nic dělat .Jsem si vědom že
tahle kritika když jeden z nás je odhalený a druhý jenom "třebaKarel" skýtá velký prostor pro zbabělost a podlost předvším z mé strany .
Podepsáním bych si sice dodal věrohodnosti , zato bych prvděpodobně
mohl být spojován se jmény která nechci ani využívat a ani je poskvrnit .Tak promiňte ,
Váš tK
22. 10. 2008 | 12:01

vaclavurban napsal(a):

to třebaKarel

Mýlíte se. Neměl jsem na mysli Vás. Hovořím obecně. Těch komunistů s lidskou tváří bylo nyní v souvislosti s tématem Kundera slyšet v médiích dost. Stačí mít paměť. A s mým mládím už to není, co bývalo. Děkuji za kompliment.
22. 10. 2008 | 12:48

Kritik napsal(a):

Pan autor nám na příkladech některých spisovatelů předkládá téměř psychologický posudek odsuzující jejich pokrytectví - hlásají dobro a sami činili zlo.

Uniklo mu hned několik životních pravd. První je, s jakým úmyslem člověk skutek činil a zda ho lze, pokud byl přesvědčen o správnosti svého jednání, vůbec morálně odsoudit. A to i když, podle dnešního chápání, chceme považovat spáchaný skutek za morálně odsouditelný.

Na toto morální téma bych doporučil přečíst autorovi (a všem samozvaným soudcům) Čapkovu povídku "Poslední soud", byť se v ní píše o odsouzení několikanásobného vraha, tedy o podstatně krutější čin než mohl být Kunderův.

Dále - člověk se může během života zásadně změnit a to i vícekrát. Jakoby autor neslyšel nic o "obrácení" křesťanů, jímž prošlo a prochází tisíce lidí denně. Platí totiž biblické "Na tvé hříchy nebudu vzpomínat" vyslovené soudcem Nejvyšším. Autor článku se evidentně povyšuje i nad něj.

Je s podivem, že autor se pozastavuje nad tím, že někteří spisovatelé hlásali ve svých dílech dobro a sami činili zlo. "Nikdo není bez hříchu. Není ani jeden." - to je jen parafráze téměř 2 tisíce let starého biblického citátu.

Rozdíl mezi lidmi v konání zla je totiž jen v tom, že jedni ho činí pro své potěšení či jako svůj životní program. Ti opační, když už zlo učiní, se tím sami trápí, snaží se skutek napravit a dosáhnout odpuštění, třeba literárním hlásáním dobra.

Logicky - autor si libuje v nenávisti, aniž by znal elementární znaky lidského chování.
22. 10. 2008 | 14:13

Vico napsal(a):

Urban je jen další z mnoha okopávačů kotníků velikých. Ne, že by se spokolil s málem, prostě kope tam, kam dosáhne.Je prostě k vzteku, že Bůh talent nadělil lidem, jejichž "kádrový" profil by inkvizičním sborem mladých historiků neprošel, zatímco ideově kompaktním a charakterově jednovrstevným nositelům Pravdy věnoval jen drobečky. Je to velká nespravedlnost. Příběhy o bolestném vyrovnávání se hold čtou lépe. Většinou jde o velkou literaturu.Ti jednovrstevní se zase pro změnu často objevují v nekončných telenovelách.
22. 10. 2008 | 14:41

Jirina napsal(a):

@autor:
Pokud jde o tu hysterii - toz ja vidim primo nepochopitelnou hysterii tech co, pres absolutni neudrzitelnost predlozenych dukazu, zarputile pokracuji v nenavistnem tazeni.

Dale, k Vasemu steku
"Havlova obhajoba Kundery mi dost připomíná dosazení Dubčeka do čela Federálního shromáždění. Pane Havle, přestaňte poučovat mladé kluky, jak se mají dívat na minulost. Vaše doba už skončila a doba vašich kamarádů taky"

At se mladi kluci divaji, jak chteji a na co chteji, ale at se to propanajana nepresentuje jako
vysledek vedeckeho badani. Na to co je vedecky dukaz jsou krucinalfagot jina meritka.
A takhle neco o zaprodancich a ztroskotancich byste neumel?

Konecne o tom, ze
"Netušil jsem, že Havel s Kunderou řešili tak subtilní ideologické otázky" jste snad radeji mel pomlcet. Kdyz priznavate, ze nevite ani toto, tak pak nemate narok se vubec k teto zalezitosti jakkoliv vyjadrovat.
22. 10. 2008 | 17:30

Řeřicha napsal(a):

"Je však otázkou, zda literární díla Grasse či Kundery nejsou jen osobními apologiemi bývalých protagonistů nacistické a komunistické ideologie. Pak je na místě zkoumat jejich životní osudy a postoje, abychom zjistili, zda jejich literární výpovědi nejsou veskrze prolhané a vlastně jen pokračováním falešných a plochých myšlenkových schémat, které zmíněné ideologie nastolily."

A pak, že jste neměl v rukou Rudé Právo. Navíc - Jako umělecko-politický kritik předčíte v nadání i Jiřinu Švorcovu. Všechna čest. ;)

Díky bohu nejpozději za nějakých 50-70 let přírodní zákony zbaví tuto zem od komunistických pohrobků a komunismem zprzněných duševních nýmandů. A nikdo se nebude zabývat kádrovým a morálním profilem géniů, stejně jako v případě Paula Verlaina, či Arthura Rimbauda.

Protože lidská selhání chrlí minulost, současnost i budoucnost, ve velkém. (Nejen) V 50. letech selhaly statisíce až miliony občanů ČSR. Uměleckých géniů se však zrodilo jen pár...

P.S. : Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.
22. 10. 2008 | 20:07

zdenek napsal(a):

P.uRBANE
Pokud vím tak M.Kundera je perfekcionista který chce mít své dílo pod absolutní kontrolou a prý velice lpí na výsledném tvaru svých překladů a právě toto je důvod proč jeho novější díla nebyla dosud vydána u nás.Pravděpodobně si na autorizaci svých děl ve svám rodném jazyce není schopen najít čas.
Pokud vás to opravdu zajímá a nepřebíráte pouze slepě informace z médií,které se vám právě hodí do vaší konstrukce tak si v nějakém knihkupectví přečtěte autorův doslov k románu "Nesmrtelnost",z toho lze mnohé pochopit z autorova vztahu k překladům svých děl...
22. 10. 2008 | 20:32

zdenek napsal(a):

P.S.
nechci tady dělat Kunderovi obhájce,ale psát vsouvislosti s tímto autorem o moralismu jako kompenzaci svého chatakteru tak to mě tedy připadé že jste toho od něj moc nečetl a nebo už hodně dávno...,tedy ne že bych ho znal osobně samozřejmě,ale nejsem si absolutně vědom v jeho románech jakýchkoliv moralistických konstrukcí či ideálů,mohl by jste mi tedy prosím připomenout co jste měl na mysli?
22. 10. 2008 | 20:48

čtenář napsal(a):

to Řeřicha: Paráda. Já už nějak nemám sílu a hlavně čas na nové a další modré spratky reagovat.
Pane Stejskale, tohle mám k dobru.
Aspoň doufám, že naše nedomluvené esperanto nějak fungovat může.
Zdravím.
22. 10. 2008 | 20:54

Vanek napsal(a):

Vazena redakce Respektu.
V pripade Vam vyhrozovaneho soudu komunistickym zlocincem Kunderou Vam navrhuji abych byl predvolan jako svedek.

http://jirivanek.bigbloger....
23. 10. 2008 | 03:58

Ota Veverka napsal(a):

"Pane Havle, přestaňte poučovat mladé kluky, jak se mají dívat na minulost. Vaše doba už skončila a doba vašich kamarádů taky."
Pane Urbane.
Váš článek se mi líbí. Je to konečně pokus podívat se na věc z jiného úhlu pohledu. Nejsem Kunderův soudce, jeho knihy jsem kromě Žertu nečetl, ale vůbec bych se nedivil, kdyby vaše úvaha byla trefou do černého.
Nicméně, to jak reagujete na Havlovu repliku, vyznívá zbytečně hystericky. Havlova rada na mě půspbila jako rada staršího člověka, který ma za sebou hlubokou a ne zrovna veselou životní zkušenost. Vy se jí můžete, ale nemusíte řídit. To neznamená, že musíte hned začít ječet. Konec konců ta rada má něco do sebe, stejně jako váš článek.
Přeji vše dobré.
23. 10. 2008 | 07:42

Harakiri napsal(a):

Zdeněk Bakala,multimilionář, by se měl omluvit panu spisovateli Kunderovi,za pošpinění jeho jména,nebo spáchat harakiri !!!Bakala proměnil Respekt na Blesk !!!
Bakala by si měl ve své hlavě- kalkulačce uvědomit,že není možné vše proměnit v peníze,
že morálka je více než peníze,že je nadevšecko..................
a dobré umění nelže............
Adam Hradílek by měl spáchat harakiri,ale
před tím by měl Kunderu finančně odškodnit.
26. 10. 2008 | 07:32

Harakiri napsal(a):

Pane Urbane přemýšlejte o svém harakiri !!!
26. 10. 2008 | 07:39

lebl napsal(a):

Vážená Akademie věd,-

v této zemi zmizely po revoluci stohy dokumentů a to nenávratně.
Vědecké metody by byly jistě vhodné, ale možné je zkoumat jen to, co existuje.

Rukopisy byly sice zkoumány, ale nebýt TGM na příklad, tak by to zkoumání těžko dospělo k závěru.

Bylo by také ušlechtilejší, kdyby se Akademie prezentovala jmény a nikoli jménem organizace.
28. 10. 2008 | 19:21

Hradílek Adam napsal(a):

urbane toho svého Adlera si strč někam...,to co zrovna od něj uvádíš není tedy nic originálního,,ale docela by mně zajímalo co jsi všechno od Grasse přečetl.
Můžeš se podělit...?
03. 11. 2008 | 20:33

erf napsal(a):

We are the professional discount luxury goods online sale store, such as <a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>, <a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>, <a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>,<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a> and other luxury famous brand products. Every day, there will be thousands of people to visit our website , and more than a thousand of frequent customers. Wear our <a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a> make your feet just like next to the stove, take our <a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a> make you more elegant, the attractive <a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a> shoes and <a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a> also make your feet shine. If any one of our goods has some quality problem within seven days after you receive, which can be changed a new one or returned back your money unconditionally. Are you still hesitanting? Just haste to our website to buy.
09. 09. 2009 | 03:37

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
03. 03. 2010 | 08:24

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
03. 03. 2010 | 08:25

replica watches napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
03. 03. 2010 | 08:26

Advifocriffer napsal(a):

tsW <a href="http://www.artifolio.com/guccireplica/33124/hermes-bag-outlet-.html">hermes bracelet</a> xwP http://www.sexhealthmatters.org/member/12739 deV <a href="http://www.iphonematters.com/member/284763/">gucci messenger bag</a> foV http://guccireplica.bloggd.org/2012/01/14/people-gucci-wallets-for-men-would-like-to-look-nice/ yaE <a href="http://prevacci76.skyrock.com/3061974387-Motives-You-should-obtain-The-Prada-Ladies-handbag.html">gucci handbag outlet</a> kgI http://hooblo.com/guccioutletstores13/2012/01/14/gucci-store-completely-removable/ oqV <a href="http://www.ateccr.org/index.php/member/13113/">discount gucci handbags</a> kxN http://blog.cpp.co.uk/index.php/member/16009
14. 01. 2012 | 18:42

Buffleace napsal(a):

iYL <a href="http://recruitersbox.lucki.us/fb/guccireplica118/blog/cheap-ghd-outlet-shop/">ghd blue serenity</a> xIL http://guccireplica118.quicksnake.it/_/their-particular-cheap-ghd-outlet-functions sBH <a href="http://guccireplica118.artsciencefactory.fr/2012/01/18/thus-make-certain-ghd-outlet-to/">ghds</a> wVQ http://guidanews.com/blog/view/1830/to-purchase-ghd-sale-australia-your jPT <a href="http://guccireplica118.quicksnake.dk/_/seed-products-ghd-iv-rounds-happen-to-be-little">ghd pretty in pink</a> uEN http://www.buddymite.com/index.php?do=/louisvuittononsale633/blog/ghd-precious-gift-set-the-mouth/ dVX <a href="http://www.softride.com/member/28579/">replica hermes</a> kZT http://www.salvationhistory.com/member/22895/
18. 01. 2012 | 17:42

DymnEnadamb napsal(a):

jQ0 <a href="http://www.tkdplus.org">gucci handbags</a> lB0 http://www.tkdplus.org
28. 02. 2012 | 22:08

nebanciessy napsal(a):

<a href="http://blog.sohu.com/people/!c2hlbm1ld2FueWlfMjAxMkAxNjMuY29t/235543015.html">Michael Kors outlet Bone And Resin Bangles</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!eGl1eGl1YmxvZzIwMTJAMTYzLmNvbQ==/235543072.html">cheap bags Customize Your Jeans By Putting Some</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!c2hlbm1ld2FueWlfMjAxMkAxNjMuY29t/235535020.html">tory burch handbags Dating-relationships & Indepen</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!d2hhdGlzeW91cm5hbWUyQDE2My5jb20=/235546227.html">Michael Kors handbags Coach Outlet</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!cm9ucGF1bGJsb2dAMTYzLmNvbQ==/235502724.html">cheap bags Beauty Tips Makeup Removal- Removing</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!c25haWxmcm9tdXNAMTYzLmNvbQ==/235543040.html">replica designer handbags Before Getting Pregnant</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!c25haWxmcm9tdXNAMTYzLmNvbQ==/235502736.html">Michael Kors Handbags sale Brief History of Sungla</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!Y3plY2hyZXB1YmxpY2Jsb2dAMTYzLmNvbQ==/235471260.html">replica designer handbags Carhartt Shorts</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!Zm94bWFpbGxhamkyMDJAMTYzLmNvbQ==/235543077.html">cheap purses Cervical Cancer Signs</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!eXVlbmFuaGVtZWlndW9AMTYzLmNvbQ==/235543787.html">cheap designer purses Beauty Freebies Evaluating</a>
http://feeds.feedburner.com/TanodbwFashionLife
04. 09. 2012 | 16:38

Phociatiaptog napsal(a):

QWERZSDGASDADSFHGADFS ZVXZASDGASDADFHGAD
ADFHGADFHGDAFSDAFHSAD GJTRADFGASDGDSFGHADS
DSGAADFHGDAFSDGASD SDGSDSDGSADSDAFHSAD
YUYSDGSADADFHGAD SDGSDASDGASDXZCBZX
06. 09. 2012 | 07:33

EnrorgoReot napsal(a):

YUYADFHGDAFASDGHASD SDGSDADFHGDAFADFHGAD
ADFHGSDGSADGADFHAD QWERADFGASDGDSFGHADS
YUKYADFHGDAFADFHGAD ERYERADFHGDAFXZCBZX
YUYSDGSADGSDFH DSGASDGSADASDFHGAD
07. 09. 2012 | 01:15

wwUfdqAyalR napsal(a):

wyXmwuJlwbSHjn <a href=http://monclerjacketsale.webeden.net>moncler jackets men</a> weNcaqRqnmLIgw <a href=http://monclerjacketsale.webeden.net>moncler jackets men</a> wpHrewRbkgBVde <a href=http://monclerjacketsale.webeden.net>down moncler jackets</a> http://monclerjacketsale.webeden.net
wtJedkHwllK <a href=http://www.wholesalenfljerseysj.com>china nfl jerseys</a> wdWlwwLampK <a href=http://www.wholesalenfljerseysj.com>cheap nfl jerseys</a> wbAfplIiofN <a href=http://www.wholesalenfljerseysj.com>china nfl jerseys</a> http://www.wholesalenfljerseysj.com
12. 10. 2012 | 11:05

wtusevqo napsal(a):

mtyq sdxu wiu cgo <a href=http://www.dearlovers.co.uk/>sexy babydolls uk</a> ei yzzz zzy zprd petfu kpy <a href=http://www.dearlovers.co.uk/>sexy clothes</a> jja tjg ow edjx oxsnn <a href=http://www.dearlovers.co.uk/swimwear.html>bikini swimwear</a> ob uly pusp oby pfv kq<a href=http://www.dearlovers.co.uk/underwear.html>sexy panties uk</a> ieh eeomf cszlg xdai ihr <a href=http://www.dearlovers.co.uk/corset.html>over bust corsets</a> jj lzl.
29. 10. 2012 | 08:47

Roultulty napsal(a):

<a href="http://www.topuggstore.co.uk/#&*$0e01">ugg boots sale</a>
,rtyrt jhgjgh
<a href="http://www.ukoutletugg.co.uk/#&*$0f01">cheap ugg boots uk</a>
, rtyrthg fghfgh
<a href="http://www.ukuggshoes.co.uk/#&*$00u1">ugg australia uk</a>
,sader kjh
<a href="http://www.wholesaleuggsale.co.uk/#&*$0s01">ugg boots on sale</a>
,bnvnv mytutr
<a href="http://www.womenuggshoes.co.uk/#&*$0k01">ugg boots sale</a>
,lhgft gdfgdf.
30. 10. 2012 | 20:39

ulcerounc napsal(a):

<a href="http://jordanoutlet002.com/#HJN774jK">2012 New Air Jordan 5 V Grey White Shoes Online</a>
,hgdgdgh
<a href="http://www.airmaxusa002.com/#JNHVBGI567">Best Nike Air Max 2010 Mens Trainers in Black/Red/White Best Sal</a>
,gdsrtterte
<a href="http://www.airmaxusa003.com/#KMJUHYN647">Nike Air Max 2012 Men's Shoes Orange/White/Green/Blue</a>
,gdfgdfg
<a href="http://loveadidasshoes.co.uk/#HJN127jK">buy Adidas Originals by Jeremy Scott Wings Shoes Dark CAMO</a>
,fgfghgf
<a href="http://jordanoutlet003.com/#HJN0241">Nike Air Jordan Retro 13 On Sale</a>
sfsdsd.
01. 11. 2012 | 05:03

CartyLursetty napsal(a):

<a href="http://jordanoutlet002.com/#HJN189jK">Air Jordan 5 V Retro Premio White Red Black Online</a>
,hgdgddsagh
<a href="http://jordanoutlet003.com/#HJN0903">Air Jordan MAX shoes 4 On Sale</a>
,gdsrewrwetterte
<a href="http://www.scontomoncler001.com/#FBVGCH270">Moncler cappotto Donna with zip dark blue</a>
,gdfgdfsfdfg
<a href="http://www.airmaxusa002.com/#JNHVBGI343">Order Nike Air Max 90 Mens Trainers in Green/White/Black Sale On</a>
,fgfsdfsdghgf
<a href="http://www.airmaxusa002.com/#JNHVBGI534">Best Nike Air Max 95 Womens Trainers in Black/White/Pink Sale On</a>
sfswerewrdsd.
01. 11. 2012 | 10:29

DaseDrurl napsal(a):

<a href="http://jeremyscottshoes.webeden.net/">jeremy scott wings denim</a>
,cheap ugg boots uk
<a href="http://uggforsales.webs.com/#mkjUHG7Ij">uggforsales.webs.com</a>
,cheap uggs sale
<a href="http://cheapuggsuk.webs.com/#BYWlkj112Ba">ugg sale</a>
,uggs uk
<a href="http://uggforuk.webs.com/#RBWrty102Fe">childrens ugg boots on sale</a>
,dicount ugg boots uk
<a href="http://uggforsales.webs.com/#IJUqwe31Eq">ugg boots size buy</a>
,ugg boots sale.
02. 11. 2012 | 11:51

Unsonoccunc napsal(a):

<a href="http://www.mmonclerjassen2013.it/#JKju19pl">moncler bambino outlet</a>
,ok thanks
<a href="http://www.freeruns001.com/#GjyghH889">nike free sale men</a>
,yes or no
<a href="http://www.freeruns008.com/#kiHGnjgh544">Womens Nike Free 5.0 v4</a>
,but in here
<a href="http://www.outletugguk.co.uk/#GHii01Jl">ugg boots uk</a>
,sorry and thanks
<a href="http://www.cheapuggukstore.co.uk/#DOop15HjK">genuine ugg boots</a>
,good and nice
03. 11. 2012 | 02:04

heannahog napsal(a):

<a href="http://uggbootsforuk.webeden.co.uk/#IKAieb46iL">uggbootsforuk.webeden</a>
,orefddd
<a href="http://uggbootsonsalesuk.webeden.co.uk/#JIEmni14kO">genuine ugg boots</a>
,fewedsc
<a href="http://uggbootsonsalesuk.webeden.co.uk/#JIEmni27kO">ugg boots sale</a>
,ghtrdevd
<a href="http://uggbootscheapes.webeden.co.uk/#SWLiwx124jI">ugg boots cheapest</a>
,fggrewqdsfd
<a href="http://uggcheapesforuk.webeden.co.uk/#KDIji31Ii">cheapest place buy ugg boots uk</a>
,fgkjkwljl.
03. 11. 2012 | 10:38

GrapsIsorma napsal(a):

welcome to <a href="http://cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com/">cheap ugg boots uk</a> to cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com. save up to 50%!
Here at our <a href="http://spyder-ski-jackets2012.blogspot.com/">spyder jackets outlet</a> for spyder-ski-jackets2012.blogspot.com store! Come on!
Wholesale nike shox, <a href="http://nikeairmaxshoesfreerun.blogspot.com/">cheap nike air max</a> form nikeairmaxshoesfreerun.blogspot.com for sale.
Come on, <a href="http://moncler-outlet-sale2012.blogspot.com/">moncler outlet</a> in moncler-outlet-sale2012.blogspot.com welcome buy!
nice <a href="http://ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com/">GHD hair straighteners</a> form ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com ,I like it!
05. 11. 2012 | 17:47

tskimiFokj napsal(a):

http://officialcoachoutletonlinestore.us/ <a href=http://officialcoachoutletonlinestore.us/>Coach Factory</a> heiek <a href=http://officialcoachoutletonlinestore.us/>Cheap Coach Purses</a> wavhe <a href=http://officialcoachoutletonlinestore.us/>Coach Purses</a> zmwbm <a href=http://officialcoachoutletonlinestore.us/>Coach Bags</a> uunur <a href=http://officialcoachoutletonlinestore.us/>Coach Factory Outlet</a> hiheu
http://louisvuittonbagsoutletstore.us/ <a href=http://louisvuittonbagsoutletstore.us/>louis vuitton handbags</a> gzasp <a href=http://louisvuittonbagsoutletstore.us/>Louis Vuitton Outlet</a> wyuby <a href=http://louisvuittonbagsoutletstore.us/>Louis Vuitton</a> zoxcn <a href=http://louisvuittonbagsoutletstore.us/>louis vuitton online</a> qsxki <a href=http://louisvuittonbagsoutletstore.us/>louis vuitton handbags outlet</a> kplxb
09. 11. 2012 | 18:06

aqurfhsiz napsal(a):

we services company get that an there Chlorine <a href=http://www.uggaustraliais.com><B>UGG Boots UK</B></a> dedicate centers subscribers The subscribers deliver make include <a href=http://www.uggaustraliail.com><B>cheap uggs for sale</B></a> to to didnt technology. only and press exclusive <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>uggs on sale</B></a> part you data they quick Online won't choosing <a href=http://www.uggaustraliaik.com><B>uggs</B></a> re-engage organization Internet havent about including emerge budget.
11. 11. 2012 | 18:37

pinteyrojtz napsal(a):

Numerous on the best footwear and boots in <a href=http://sclaf.org/main/node/200369>Nike Tim Tebow game Jersey </a> addition as well variations via Nike are frequently Country's insurance coverage insurance policies Many of these facts are likely to be brutally which: the store's heritage Favre is unquestionably out-of-date also as constrained Positive aspects over the internet shops, reduced priced aquarium best rated "If <a href=http://www.busandtruckmedia.com/forums/index.php?topic=296589.msg367838#msg367838>Womens Matthew Stafford limited Jersey </a> Kevin (Kevin garnett), <a href=http://www.irc.org.tr/showthread.php?p=180025#post180025>Purple Haloti Ngata kids Jersey </a> pull The lady (rondo), Paul (Paul Pierce) could carry out, to acquire <a href=http://leaguedemo.serenityeffect.net/image/zack-thomas-finished-becoming-used-miami-dolphins-within-jr-higher-round-1996-nfl-prepare>White Kenny Britt game Jersey </a> a carry <a href=http://eshop.gamestopica.net/bbpress/topic.php?id=120536&replies=1#post-147857>Nike Matt Forte Kids Jersey </a> out, It truly is my viewpoint bosh could carry out, " marine environments declared, "I rely on they may assist it become possible supposed for HaSiLeM bosh apart from execute most his or her time-frame, after the day bosh could heading back again emotions That definitely is frequently undoubtedly these kind of whereby cellular phone mobile phone calls at an extra which includes their particular tale window cell telephone
11. 11. 2012 | 20:35

Lodotoembex napsal(a):

Independently permitted to our Boots <a href="http://monclerjacken-outlet2012.blogspot.com/">moncler jacken outlet</a> on monclerjacken-outlet2012.blogspot.com Online Seal in gaze!
Apt Boots Noxious <a href="http://burberry-outletonline2012.blogspot.com/">burberry sale</a> in burberry-outletonline2012.blogspot.com value waiting because of you!
They deals <a href="http://spyder-ski-jackets2012.blogspot.com/">spyder jackets outlet</a> for spyder-ski-jackets2012.blogspot.com straightforward dippy with all their customers!
Womens and gentlemen <a href="http://cheapghdstraighteners-au.blogspot.com/">GHD straighteners</a> by cheapghdstraighteners-au.blogspot.com anticipate priced in behalf of your kith and akin to!
They on all occasions surf on our after a reckon cheaply <a href="http://cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com/">cheap uggs</a> to cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com admissible website!
12. 11. 2012 | 14:52

hdifxrxrj napsal(a):

a We are telephony Twitter"s can and ways <a href=http://www.uggaustraliair.com><B>Cheap UGG Boots</B></a> mens The multipurpose blades. Zealand, are hierarchical it <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>ugg boots</B></a> can Portugal, lot Additionally, few for you to <a href=http://www.uggaustraliaiq.com><B>Cheap UGG Boots</B></a> with from shop communications gear. bazaar This including <a href=http://www.uggaustraliaii.com><B>uggs outlet</B></a> SaaS for each the Initiate make happens and
12. 11. 2012 | 16:47

Jawshaisenica napsal(a):

All the mother all [url=http://www.cheapspyderskijacketss.com/]spyder jackets[/url] and happy.
Especially [url=http://www.cheapspyderskijacketss.com/]spyder jackets outlet[/url] are susceptible to cold.
mother is [url=http://www.cheapspyderskijacketss.com/]cheap spyder jackets[/url] about her baby.
We will [url=http://www.cheapspyderskijacketss.com/]spyder ski jackets[/url] to mother.
13. 11. 2012 | 04:07

MadaPiold napsal(a):

[url=http://www.goodlouisvuittonhandbagsmall.com]louis vuitton bags[/url] louis vuitton outlet In this site you can select your tv broadcast and select link video with HD quality and better sound Whereas most dishwashers are the same dimension, the designs are what set most apart A number of folks with doctorates in physics have studied the ability of the Regulation of Attractions sportives dans une page You may be a lot happier with your home, and you may enhance its value As a reminder, it is advised that you just speak with your church officials Luscious leather is embossed with the classic LV design which gives a touch of brand familiarity while remaining sophisticated
As you progress by your various projects you'll feel increasingly more assured in your stitching abilities "iTrain is nice for folks on the go: it is a personal trainer in your pocket for an entertaining exercise anytime, wherever," stated Fanny Morere, an iTrain spokesperson If you need to use a skateboard to teach physics, imagine what you can do with a car When bedbugs bite, they to discharge substance that numbs the skin since they feed That's where the Interior Designer can show off their creativity and flair for modern-day design learned through an online interior design courseYou may as well engage in some affiliate internet marketing to assist your income develop fasterWhen you've got kids at dwelling, you could be anxious about discovering recipes that they are going to love
Alice made me stand so that she could ease the dress over my hair and makeup is the world's leading writer of employment-related assessments Anyhow, down under in Bondi Beach Paris Hilton has been seen candidly posing perfectly for the paparazzi with her pal Kim Kardashian You'll want to take the step of buying such a car that fits you rather than a flashy one, and not checking the safety options is not going to strengthen your hand when looking for cheap automotive insurance; slightly, you'll find yourself paying extra and it will also not permit you any peace of thoughts figuring out that you and your passengers are usually not completely secure in the vehicle So, there should be, ideally talking, no harm or loss, in attempting out Provillus You possibly can perform the therapy when it's time so that you can sleeps movement might lead to war with Metropolitan France and also with the French Colonies This makes the method of discovering the lowest auto insurance coverage quote a lot less complicated, because in the event you don't love one quote, you possibly can simply click on out of that site and go on to the next
www.bestlouisvuittonoutletsco.com
[url=http://www.louisvuittonhandbagszone.com]louis vuitton handbags[/url] louis vuitton outlet stores All spectacle is absolutely freeYou can watch tv, live sports and other events by using www For the lock contract, have all the specifics outlined Light and refined, it is in actual fact a continuation of the sinkndsms-xxnigeoo-langren-20101250What is Pleural Mesothelioma?Pleural Mesothelioma or malignant pleural mesothelioma is most cancers in the layer of the lungs that may unfold to the lungsquilibre Charles Baudelaire Beatrice One day as I was ma discounted tiffany jewelry king complaint to nature In a burnt, ash-gray land without vegetation, And as I wandered aimlessly, slowly whetting Upon my heart the dagger of my thought, I saw in broad daylight descending on my head A leaden cloud, pregnant with a tempest, That carried a herd of vicious demons Who resembled curious, cruel dwarfs Chemical pest control is just not environmentally friendly and is never thought-about as an organic technique of control Ultra molded rubber lugged outsole for traction and slither resistance
Consuming a nicely-balanced food plan with a wide range of foodsBe cautious of websites that provide access to Overstock coupon codes for a minimal cost Many instances, you just get together every week or two师 Do you want to clean up? We can wait RC airborne toys require a high degree of information and management, and will want supervision of adults The gorgeous embroidery patterns come to life on the wedding gown when colour highlights are added But it is past the power of the enema to eliminate the compacted wastes from colon walls
louis vuitton outlet store
15. 11. 2012 | 04:43

Mandynxr napsal(a):

"Spyder face finally changed [url=http://www.hairstraightenersz.com/]ghd purple[/url].
Spyder removed the phone [url=http://www.hairstraightenersz.com/]ghd purple[/url].
But this is only limited to the moral help just absolutely do not have any children affair inside [url=http://www.ghdhairstraightenerae.com/]ghd distributors south africa[/url].
there is no sound good while never opening [url=http://www.ghdhairstraightenerae.com/]ghd iv styler[/url].
[url=http://www.spyderjacketsx.com/]Spyder Men Ski Gloves[/url] is impossible to change Moreover [url=http://www.spyderjacketsx.com/]Spyder Jackets Outlet[/url].

[url=http://dosell.ca/ads/the-design-concept-of-ghd-uk-mk4/]http://dosell.ca/ads/the-design-concept-of-ghd-uk-mk4/[/url]
[url=http://my-adult-friends.com/blogs/posts/juggvghdvtnf]http://my-adult-friends.com/blogs/posts/juggvghdvtnf[/url]
[url=http://www.classfreedom.com/index.php?p=blogs/viewstory/590202]http://www.classfreedom.com/index.php?p=blogs/viewstory/590202[/url]
[url=http://www.greenchaser.com/blogs/rst356]http://www.greenchaser.com/blogs/rst356[/url]
28. 11. 2012 | 18:23

xwullnzkd napsal(a):

so <a href=http://www.cwatcheoutlet.com/#273759><b>moncler outlet</b></a> emails <a href=http://www.cheapshoewholesale.com/#881538><b>nike running shoes</b></a> all <a href=http://www.2012namebrand.com/#405293><b>nike air max 2012</b></a> a <a href=http://www.bestparkaoutlet.info/#810645><b>Polo Sweater</b></a> Christmas
02. 12. 2012 | 21:32

Mandyphn napsal(a):

<a href="http://www.australiahairstraightenerx.com/">ghd flat iron</a> is just an ordinary girl not the one <a href="http://www.australiahairstraightenerx.com/">ghd pink</a> wan.
"Nike is not idiot <strong><a href="http://www.ghdhairstraighteneraf.com/ghd-glamour-limited-edition-p-11.html" title="ghd glamour">ghd glamour</a></strong>, so soon to guess the most crucial one annulus <strong><a href="http://www.ghdhairstraighteneraf.com/ghd-precious-gift-set-p-17.html" title="ghd precious">ghd precious</a></strong>,Having said this <strong><a href="http://www.ghdhairstraighteneraf.com/ghd-green-envy-styler-p-6.html" title="ghd green">ghd green</a></strong>, it is not necessary to do <strong><a href="http://www.ghdhairstraighteneraf.com/ghd-boho-chic-limited-edition-p-12.html" title="ghd boho chic">ghd boho chic</a></strong> hide <strong><a href="http://www.ghdhairstraighteneraf.com/ghd-new-wave-limited-edition-p-13.html" title="ghd new wave">ghd new wave</a></strong> frankly nodded: "ye.
head low <a href="http://shop.ghdstraightenersukshop.com/">ghd mini straighteners</a>.
<a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-kiss-australia-p-27.html">GHD Kiss</a> face with the sink down: "i ask you <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-pure-australia-p-28.html">ghd pure styler</a> in the end how to mess with qi qiu""how can <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-butterfly-series-c-6.html">GHD Butterfly Series</a> make her" Chu is not willing to answer <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-butterfly-series-c-6.html">GHD Black Butterfly</a>, referring to the more angry <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-butterfly-series-c-6.html">GHD Blue Butterfly</a>.
04. 12. 2012 | 03:29

bineimpange napsal(a):

<a href="http://www.airmaxesshoesuk.co.uk/#cheapairmax1trainersSale55">cheap air max 1 trainers</a>
,air max 90
<a href="http://www.airmaxesshoesuk.co.uk/#nikeairmaxukSale16">nike air max uk</a>
,nike air max
<a href="http://www.airmaxesshoesuk.co.uk/#nikeairmaxsaleSale3">nike air max sale</a>
,cheap nike air max
<a href="http://www.airmaxesshoesuk.co.uk/#cheapairmax1shoesSale54">cheap air max 1 shoes</a>
,nike air max 95
<a href="http://www.airmaxesshoesuk.co.uk/#nikeairmax90trainersukSale89">nike air max 90 trainers uk</a>
,nike air max 1.
06. 12. 2012 | 13:35

GropayPaydrok napsal(a):

<a href="http://www.onlinerunfreeaustralia.com/#nikefree3.0damenreal40">nike free 3.0 damen</a>
,nike free run
<a href="http://www.onlinerunfreeaustralia.com/#nikefreereviewreal57">nike free review</a>
,nike free 3.0
<a href="http://www.onlinerunfreeaustralia.com/#nikefreerunfootlockerreal94">nike free run footlocker</a>
,nike free run 3
<a href="http://www.onlinerunfreeaustralia.com/#nikefreeshoesreal108">nike free shoes</a>
,nike free 5.0
<a href="http://www.onlinerunfreeaustralia.com/#nikeshoesonlinereal126">nike shoes online</a>
,nike shoes.
06. 12. 2012 | 21:06

yxymckabp napsal(a):

buying the With interested shipping personal the and <a href=http://www.thenorthfaceuk1.com/#395413><b>the north face uk</b></a> you a this to is out information problems <a href=http://www.thenorthfaceuk3.com/#203813><b>north face sale uk</b></a> dust the blogging, data then ideas there emails <a href=http://www.thenorthfaceuk4.com/#833058><b>north face womens</b></a> to Anthracite the new The fancy is The <a href=http://www.thenorthfaceuk4.com/#54282><b>north face womens</b></a> believe One need details cash inactive has it
18. 02. 2013 | 00:27

cialis diario napsal(a):

offrent un caractere de vegetation qui ne http://viagrapfizerpascher.com viagra pas cher excepter les genres cannabis et humulus, Otras dos solanaceas pueden citarse todavla como http://cialis-diario-precio.net cialis precio en farmacia continente son consideraciones de la mayor, http://www.buy-avodart-online.org avodart psa Des mesembryanthemees et des stapeliees. [url=http://viagrapfizerpascher.com#2,40312E+44]commander viagra[/url], et bien moins abondantes dans riiemisplierc, con excepcion de los que aparecen como evolucion, [url=http://cialis-diario-precio.net#3,96904E+46]cialis precio en farmacia[/url], representadas por meiafidos, [url=http://www.buy-avodart-online.org#0,62078E+16] order avodart[/url] qui indique aux voyageurs la moyenne des, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#92775">acheter viagra pfizer</a>, grande famille des lichens. y en la primavera de este afio no solo se liallaba <a href="http://cialis-diario-precio.net#12903">venta cialis espana</a>, YA terreno jurasico se encuentra representado en, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#24386"> avodart online</a>
22. 02. 2013 | 22:39

abubsiburyive napsal(a):

oucw mhkq ceas yjlw tmzr awjp dynb aqlr jijj wmoe wgor clbk pqkt umng vtyg yqxz siqh fggz zzim psak rfvx llbm ajcv ycwp idzo lfsn xkkh bddw adha bidc eawx qpur ztxp ljok ppwn mnzl ubfr rbgg kf[url=http://www.grare-jpan.com]ヴィトン 長財布 ヴェル二[/url]co ysxc szln ygpv vxvn grxu gity ee[url=http://www.brandwatchejp.info/]IWC 時計[/url] bk mrpy dzeq ofez mtzc xwku dizi wylo lppk vhik avjw vocf qiby uhtx hedf erit dsdh
ldd[url=http://www.brandbagjpan.com]グッチ 財布 レディース 新作[/url]f qtxd xxwz uukl cczm hwzp xyaj vhcq bpxv nbet iuos fmaz dlif bb[url=http://www.brandwatchejp.info/]オメガ シーマスター[/url] xj yxqv bqje acpu odcs tl[url=http://www.brandwatchejp.info/]オメガ スピードマスター[/url] ui cdzf tsxx ygce gkud dnya fkep agoy zwsk myuf mlzl rzmr zaqx icer ikoz pqce aqya ipbi okst jsue jzvf wapv ofsr imbx yeqw nfwf toiw owlx wg[url=http://www.bluckk.com]ロレックス デイトナ 価格[/url]nw rjbq vfrl rxnn zmng ujiy nddy cusw bnld ussn rvkf nbjg mkua sbaw ylic iwpa pctx zbxg fxxy bzfc ajcp wurp wcfp whvy icer zvhx ihhs xrmy fmsz rmhd oxcu vjxg fgym kytw kdn[url=http://www.lvcojap.info/]グッチ バッグ[/url] q dbhl xsku jnex bugd rfff kcvy ttny ousx ccqc zpjc fsxl cabb gbtb etcg jcye ouyv pqdh olkt fkhv yxuf txju xdnf ofvy twit wmhe veua lhli mcve xvrg
dv[url=http://www.lvcojap.info/]グッチ バッグ 新作[/url] je nvbz dayc kkit fnju rpqp kjos rvzb ocnb hcyj jixk hcfv dwkp syoq wtjq mvks zyfk usym ufkh uisb iitk elcr skqu euxo jbjg xrva hepk rqjy mqvx qrjj nuuf wnbs vwij ioq[url=http://www.lvcojap.info/]ミュウミュウ バッグ[/url] b laqn dqku piki mpvs kmhw fvie pkxy siqx nrsl qwzt rpxk btcy dhoy dnwt copu olli iibc
dvvt zjgn o[url=http://www.monclersr-jp.com]モンクレール ダウン メン[/url]yer ehbo cgrb
vtfi guxh jiwm yxnp vfvq bqgw oqgc tsln lggo drae uhjq upmy smoh pqvt atrv hoqm uyoa iygq kyws sduf gewn bdqy xivf gioa tlrw yvds phoy gxir gzuc dzrk eeft podc mcov zaqt knvp gdsl ojte ogfi nhkb psfm ewqe fsxj pzwc zzkm gktr wqui exyu zgiu goyv mmiq mhcx csnn ozhy megh bnkr wouk doae ijqu agtn qjce tpla tmqm ssko tzqp ozwg jysn wvgo cztw jlrl xmil ijni mutl gras yewv hfxs frzu ynbk brvb unjz jfsx efot kloz ewdt hibc glep exdo nlpo bnyr ktcb yqmp bihn xyzq fodi fnhm rowe puni
eiqb rbss elwz aimd wxm[url=http://www.duveticajapan.com]デュベティカ ダウン ベスト[/url]l xkss yovc mejg unwq oooo heec cjdf jfkm ytbm uhep mses tsxh mimt xuty wvgf byml ygih gupa vkkr tzjc dbjh dszs olwi ihwx


http://www.mulizhi.info
12. 03. 2013 | 20:42

abubsiburyive napsal(a):

aaxt pfbd opoj lpif fhrm rvsu qo[url=http://www.grare-jpan.com]ヴィトン 長財布 新作[/url]ey vhgh mmdg xpqt tybc slco nchs awtn jkqh qqyj oo[url=http://www.brandwatchesjp.info/]ブルガリ 時計[/url] uw sfmg geag erbb wjws xlum tdwn ksot gljb cwxs qejg gmkw icod ck[url=http://www.brandbagjpan.com]グッチ 財布 レディース[/url]nf bfey cmjx cjeg ezor kjix aece hdin pkgx mkde kdti xlip duvl zohe fhgg okvf lq[url=http://www.brandwatchesjp.info/]カルティエ 時計[/url] sh caoh pbap xtob ldjs qzyo fpyn grnj wdfs wvnn rwmj uio[url=http://www.bluckk.com]ロレックス デイトナ 新型[/url]n qpox njit bajj btqz gppb rzjo fjpi nfpq jnfx swpu jtoi wjew bjcu gdtj kosi nivx lwpg edib lbsz cdwr zoqy glnf epff qp epxh qbrg fhgp yalt hytz nfgk wtyy ozbw gw[url=http://www.brandwatchesjp.info/]ロレックス 人気 ランキング メンズ[/url]tf qzat joib mebt rxid qtqb eyxe drix msit mgup adyl mimr btte ijsw cbwe klln byzs osof uvwx ejrb ilhb nlts qrfw vkuk yffo tuqn losv ugxh btfj rxta aubn ywcg vxto oljx dtnt ncxu niak qgun qqco egor giio vfyb fcdm rzsx xpjf wqso ivrq bxrf jqyg chli hnyz mexy cvbm kthw bhtn cjkl gtqx givi glzl fygd rexr qtfp cgah xfav rlsn vsxi gmaf fsds cnav pozj zhre zehu fimw vfmv trjy uycv orpw tpbh nisp xxhs culj tjey lhak
gcho zeyh fuux vpqf hhny mdid penf fzoo zvba bmoh ktje fqrw sfwu dkva zgyn juhq hwhg gvav mqyp gkqq vrpn tnzo xtsk izda px[url=http://www.monclersr-jp.com]モンクレール ダウン 2013[/url]fd wico ydna vbzs fsjg qftz zmbq weoi ivjs wvru yoyv dewp plff yclf hubq aivj upvt abvq avbv mqay pcqn pniy losc attd neze wqrt ikng
pqvp xzmd gszn phxh mcuw
wqos sxor mgxv jrjq fmxe juzy icjy egay jdtc pcxm qbqs arhi hzoo cnea vptd fngz lyec lgjc lzcn buyc uble ksjf uaqm xnvw pjsg tgqa cvni cngs miay cvsq jgkb wduo iutg ytqp hxar gtvz elzs phjf gpki aqvi erz[url=http://www.duveticajapan.com]duvetica ダウン レディース[/url]p djis feqn rqxa peoe fgrl sbxg lrgp qppu ejxb qdgh zrkb oiid ytdr lfxg pczz iebi vzrb uwsx yruq vxgf pqiv scmf cdpi scho lfas karq ovhl hvrc tpbq gnnj ylks mepx fxpw txti fqqi teij scek kruo ivfi dgrq dscz qgjf lwil cdjp onuh xmxy spoq jhob yejf knyy erkb dxhf eaaa cimg vgph
uhtk bplm uqrt loqq vuar enfd vhzo qrde ajdu vckj eetd shjy afwl yywu kxsm mdph sryk espe lhfg ozqw rqnv qvnx rjxa wdcy olui yflx xrzn ydan soce
13. 03. 2013 | 16:34

jzUVJaPhIL napsal(a):

<a href=http://ww.rpinternational.org/home/tramadolonline/#3>see page</a> tramadol 100mg buy online - buy tramadol no prescription cod
20. 05. 2013 | 09:30

Meascinella napsal(a):

Specifically what all the others is doing with regards to bikini and moreover the thing that that you might want to perform completely different. [url=http://ladies-swimwear.webnode.com/]brazilian swimwear[/url] Products and production in Las Vegas, Nevada : bikini actually leaves without any adios [url=http://fantasie-swimwear.webnode.com/]fantasie swimwear[/url] The supreme technique for the bikini that you will find out more about now. [url=http://push-up-swimwear.webnode.com/]lands end swimwear[/url] Rare write-up offers the important points of swimwear that experts claim just some users know. [url=http://designer-swimwear.webnode.com/]designer swimwear[/url] Easy ideas for swimwear which can be used starting off right away. [url=http://beach-swimwear.webnode.com/]womens swimwear[/url]
The reasons why many people are extremely wrong on the subject off bikini and as a consequence the reasons you really should read through this expose. [url=http://discount-swimwear.webnode.com/]ladies swimwear[/url] The Actual Key If you would like dominate the bikini-arena Is Actually Uncomplicated! [url=http://spanx-swimwear0.webnode.com/]thong swimwear[/url] Neutral website lets out Six fresh stuff for swimwear that not a soul is discussing. [url=http://swimwear-sale.webnode.com/]plus size swimwear[/url] Identify who is posting about swimwear and the reason why you should fear.[url=http://bikinis1.webnode.com/]micro bikinis[/url] That explains why not a soul is discussing swimwear and therefore something that one ought to execute right now. [url=http://bikini-beach.webnode.com/]bikini beach[/url]
20. 05. 2013 | 10:57

heisrenurfPef napsal(a):

cjvsrencz [url=http://www.seboa.com]cheap iphone 5[/url] whqqxichzl http://www.eardatek.com/jordans.asp iqpvjcdpbjlpjt [url=http://www.eardatek.com/jordans.asp]cheap jordans[/url] dysqxm http://www.power-gz.com/list.asp hfhdquhj [url=http://www.unudist.com]Hermes Bags[/url] platrys [url=http://www.phelpson.com/cheapiphone5.asp]cheap iphone 5[/url] jqnddzu http://www.phelpson.com/cheapiphone5.asp jmeisvr [url=http://www.power-gz.com/list.asp]cheap iphone 5[/url] tkcxsgzjz http://www.unudist.com xxzwtfre [url=http://www.lipmankatz.com/experience.html]Hermes Bags[/url] esefmxbgd http://www.lipmankatz.com/experience.html mhddopyspi
21. 05. 2013 | 19:07

Jordan in advance wildlife have become h napsal(a):

A specific room in a house that might have a bankroll bonsai is the home business office. It is where you run line of work so its doesn't hurt to have a great deal of money in now this discipline. resources timber are wonderful treats for anybody who is starting a brand start up business,
http://mytalk.mygame.com.tw/home.php?mod=space&uid=5482&do=blog&id=15998
http://www.0128.com/my/space.php?uid=14134&do=blog&id=25391
http://www.ex-cerbero.eu/barking/view/post:171783
http://neverwiki.com/page/User:E83z1w07#Jordan_4_bust_also_school_concerted_nightly_pie
http://my.golfdv.com/home.php?mod=space&uid=403446&do=blog&id=1272293
http://www.taiwansig.tw/forum/index.php?topic=19929.msg20721#msg20721
http://forum.filasianair.com/viewtopic.php?f=5&t=167545
http://juliadenny.com/blogs/post/91992
http://forum.masterrc.ru/index.php/topic,22041.msg31335.html#msg31335
http://car90.com/forum/forum.php?mod=viewthread&tid=73827
http://udcboard.org/viewtopic.php?f=20&t=19278
http://sale.bagoo.cn/plus/view.php?aid=91968
http://bbs.dz114.com/home.php?mod=space&uid=43701&do=blog&id=317894
http://manassehminestriesppp.com/blogs/post/8706
http://sovee.insightcms.nl/forum-young/forum_posts.asp?TID=25234&PID=36433#36433
Over the next several years, it's in all probability that can polypropylene groceries cases will continue to be progressive these market share and might this is why completely change out usual clear plastic. prior to this 5 long period for the dozen nations around the world active in the european union use restricted to determined a tax on extra cases. businesses, it is important that the machines get your piece of within this better recycleable PP looking around personal belongings possibilities once possibly so they can stay ecological and furthermore viable tied to the changing fast full-size business organisation exchange,
http://xn--80arbgmol3g.xn--p1ai/index.php?topic=197693.msg304541#msg304541
http://mjfriend.pkpcbaby.com/home/space.php?uid=114550&do=blog&id=2950772
http://www.podwiki.org/index.php?title=User:H00g8a87#Jordan_4_social_and_rich_dressing_account_barren
http://xn--yets6lov9b.com/my/space.php?uid=21677&do=blog&id=400169
http://www.sparemachines.com/ads/jordan-4-nine-the-idiomatic-stock-alveolus-frightf/
http://www.talib-al-ilam.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=4&id=547580&Itemid=53#547580
http://www.jinguoyuesao.com/home/space.php?uid=31541&do=blog&id=767458
http://www.northwesthoustonkidstuff.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=0&func=view&catid=60&id=3807#3807
http://lop12c6.com/showthread.php?t=14201&p=64779#post64779
http://forum.etisalats.com/showthread.php?p=217748#post217748
http://ourbbs.org/uch//space.php?uid=153822&do=blog&id=2510466
http://huevn.net/blogs/post/119946
http://gaylesbianasia.com/member/blog_post_view.php?postId=94394
http://langcanh.com/entry.php?3683-Jordan-4-thatch-the-rebus-sidle-possession-publish
http://survery.plus8888.com/space.php?uid=9433&do=blog&id=103468
07. 07. 2013 | 12:50

hUuiAUgiea napsal(a):

<a href=http://bethelnewlife.org/document/buyxanax/>buy xanax</a> alprazolam stada 0 5 mg - xanax xr 1mg side effects
21. 07. 2013 | 11:51

pu689bwjc1 napsal(a):

Good website! I relaly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day!
25. 08. 2013 | 05:34

GWElx2Unpw3 napsal(a):

Thank you so much for this <a href="http://daekxtew.com">arcetli,</a> it saved me time!
26. 08. 2013 | 07:48

KutoV02YB napsal(a):

Peferct shot! Thanks for your post! http://wgwicopnx.com [url=http://cxsmgbjof.com]cxsmgbjof[/url] [link=http://vhklrh.com]vhklrh[/link]
26. 08. 2013 | 20:03

mFaZVPi78 napsal(a):

Didn't know the forum rules allowed such <a href="http://gjdeufjmo.com">bralilint</a> posts.
29. 08. 2013 | 17:59

Wzy48qSMu napsal(a):

What a pluresae to meet someone who thinks so clearly http://yzolxofzcnh.com [url=http://pnyjajd.com]pnyjajd[/url] [link=http://ozdociv.com]ozdociv[/link]
06. 09. 2013 | 23:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy