Odpověď na dopis senátora Jiřího Oberfalzera ze dne 12.10.2009

13. 10. 2009 | 11:59
Přečteno 5149 krát
Vážený pane senátore, milý Jiří,
děkuji za odpověď na otevřený dopis (Stránský, Pehe, Halík) týkající se Vašeho postupu k Lisabonské smlouvě (LS). Vzhledem k tomu, že jsem jediný, kterého ve Vaší odpovědi jmenujete, reaguji nyní pouze já.
Dovolte, abych Vás upozornil na to, že Váš názor k LS je názor minoritní co se týká nejen všech občanů EU, ale i všech občanů České republiky. Dokazují to nejen veřejné ankety a referenda, ale i volba Vašich kolegů z Poslanecké sněmovny a Senátu, kteří reprezentují každého z nás. Ústavní soud nenalezl v LS žádnou protiústavnost vzhledem k Ústavě České republiky a nyní podáváte k soudu další žádost o přezkoumání.
To, že je Váš názor minoritní, neznamená, že není legitimní. Problém ve Vašem postupu vidím nikoliv v názoru, ale v taktice. Ve skutečnosti dnes bohužel dosáhla Vaše taktika toho, že znehodnocuje demokratický proces a postavení naší země. K té demokracii: na jedné straně zdravá kritika a respektování názoru (především menšiny) je v demokracii to nejdůležitější. Na druhé straně tu leží otázka, kdy přestane být takováto kritika a manévry s ní spojené konstruktivní a místo toho se stanou destruktivní. Myslím, že budete souhlasit s tím, že ve skutečné demokracii dříve nebo později musí dojít ke kompromisu. Má tedy ten kompromis vypadat tak, že 500 milionů občanů EU, většina občanů a zákonodárců České republiky a Ústavní soud ČR Vám dají za pravdu a úplně změní názor, anebo jste ochoten Vy respektovat přání a názor jiných alespoň natolik, že Vaše přesvědčení a taktika s tím spojená přestane bránit jejich přání?
K postavení ČR: v úvodu Vašeho dopisu se zmiňujete, že jste proevropský, dokonce že jste hlasoval pro vstup ČR do EU. Ani Vy ani já si nepřejeme, aby byla pozice ČR v EU slabá. Něco takového se ale začíná dít a bohužel Vy a prezident za to nesete zodpovědnost. Stačí se podívat nejen na reakce světového tisku a evropských politiků, ale poslechnout si svědectví našich diplomatů, abyste zjistil, že je dnes naše země v hluboké izolaci, která má konkrétní negativní důsledky. Například možnost, že nebudeme v EU zastoupeni eurokomisařem.
Hájit názory a „chránit postavení“ je tedy jedna věc. Respektovat modus operandi demokracie a vůli většiny je druhá. Nic nebránilo Vám ani prezidentovi, abyste vyslovili pochybnosti týkající se možné protiústavnosti LS či znovuzrození sudetoněmecké otázky právě v tom okamžiku, kdy by to bylo příhodné – během debaty, nikoliv po ní. Právě díky tomuto Vašemu postupu vyvoláváte negativní důsledky, které mají dopad na každého z nás. Proto považuji Vaši taktiku za nesprávnou.
S úctou
MUDr. Martin Jan Stránský


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

xyz.xx napsal(a):

Pane doktore, jak muzete takhle bezostysne lhat ? Proc to delate, mate z toho nejaky prospech ?

Pruzkumy verejneho mineni jasne prokazuji ze vetsina obcanu nevi jak se k tomu postavit 48% ! Pouze tretina ma jasno a je pro schvaleni LS, zatimco 19% je proti.

Ano vetsina politiku mozna ano, ale u obcanu to tak jednoznacne neni. Francouzke referendum, Holandske referendum, Irske prvni referendum, to je podle Vas vetsina obcanu EU ?

Kdyby jste nelhal, vase argumenty by mozna meli nejakou vahu. Takhle je to jen snuska lzi ktere nestoji za dalsi pozornost. Mate to opravdu zapotrebi, takhle se degradovat na lhare a podvodnika ?
13. 10. 2009 | 12:30

Zvídavý napsal(a):

Autor píše:
Dovolte, abych Vás upozornil na to, že Váš názor k LS je názor minoritní co se týká... všech občanů České republiky...avšak čtu:
Souhlasíte s prezidentovou podmínkou pro podpis Lisabonské smlouvy?
Ano, prolomení Benešových dekretů je reálnou hrozbou.(66%)Ne, Václav Klaus jen úmyslně komplikuje ratifikaci dokumentu.(34%)Nevím.(1%)celkový počet hlasů: 943
Jak je to? Kde je pravda?
13. 10. 2009 | 12:31

Holubář napsal(a):

Vážený pane Stránský,
mj. vyčítáte panu Oberfaltzerovi, že: "...Vaše taktika dosáhla toho, že znehodnocuje demokratický proces...".

Pokud skutečně ano, kam on se to asi pan senátor jezdil to znehodnocování učit? Víte kam se jezdil učit? Jezdil se učit do Bruselu. Tam zatočili s referendy ve Francii, Holandsku a Irsku takovým způsobem, který demokratický proces staví na hlavu.

To je pořád nějakého žvanění o kauzáklní souvislostech, o příčině a následku, kdo by to pořád poslouchal, viďte, pane Stránský?
13. 10. 2009 | 12:33

myrta napsal(a):

Podrazy,podrazy,podrazy.Nic jiného od Klause a jeho poskoků očekávat nemůžem.Kdo za senátorů nebo poslanců má trochu čestnosti,udělá pro to ,doufám ,vše.Nezáleží přece na tom za kterou stranu tam sedí.Ale nechat stát díky jedinému psychopatovi přivést na úplné dno jim snad pud sebezáchovy nedovolí.
13. 10. 2009 | 12:38

hanah napsal(a):

Vážený pane doktore,
podívejte se prosím na tuto petici a na vzkazy občanů z celé Evropy Václavu Klausovi.Třeba svůj názor malinko pozměníte.

http://www.petitiononline.c...
13. 10. 2009 | 12:39

Aleš napsal(a):

Zvídavý- je to tak, Češi nemají v EU co dělat.
Přes nulové praktické důsledky prolomení Ben. dekretů za 20 let od převartu, přes nulové důsledky prolomení B:D. po 5 letech v EU, přes právní analýzy /pravda hradní Pejchal a Bobošíkové experti mají názory jiné/ jednoznačně vylučující prolomení B.D. je dvě třetiny názora pro nebezpečí prolomení.
Národ, který po 20 letech budování demokracie je stále vnímavý k nesmyslnéímu strašení ,je národ nesmírně málo sebevědomý, neracionální- to je to nejsmutnější zjištění!!!
Stále se bojí sudeťáků.
13. 10. 2009 | 12:40

myrta napsal(a):

Pro odvolání Klause udělat vše.
13. 10. 2009 | 12:41

Holubář napsal(a):

myrta:
Navrhuji vzpor obouruč na hrazdě. To by určitě zabralo!
13. 10. 2009 | 12:51

Kristýna napsal(a):

Mnoho lidí LS nečetlo, přesto říká, že má jasno. Lidem většinou stačí, co si o LS myslí jejich oblíbení politici či jiné elity národa. Spoléhat se na kvalifikovaný názor občanů proto nelze. Tudíž politici by měli nést větší zodpovědnost za své postoje, za to, co říkají a prosazují. Svoji zodpovědnost nesou také média.
Demokratický systém má svá úskalí. Vyhoupnou-li se k moci lidu typu Klaus, dělají to, co dělají: zneužívají obratně skulinek v našem právním systému. Je smutné, že naše domácí politická scéna mu k tomu vytvořila tak dobré podmínky. Je natolik rozhádaná a antagonistická, že se v ní může bezuzdně projevit arogance a nadutost současného prezidenta, jehož tajemník Jakl v televizním pořadu vyštěkl, že na na to, co si myslí naši evropští spojenci, se můžeme vykašlat, že nám musí jít jen o naše národní zájmy. Nevím, kam bych to dotáhla, kdybych v rodině a na pracovišti nebo kdekoli jinde okázale kašlala na druhé a prosazovala jen své vlastní zájmy. Tento Jaklův názor jen zrcadlí myšlení Klause i jeho okolí: Jde nám jen o nás. Na oběti a ztráty nehledíme. Důležité přece je, co si my myslíme my a co chceme. A to si jakýmikoli prostředky prosadíme. S takovým myšlením je jim samozřejmě jakákoli představa spolupráce, vyjednávání, hledání kompromisu cizí. Klausovo zahraničněpolitické vystupování se skoro řadí do linie takového Ahmadínežáda či Kim Čong-ila. Dělá z ČR nepřítele Evropy. No jo, co jsme si uvařili, to si také sníme. Mně je však již teď poněkud nevolno.
13. 10. 2009 | 12:52

patriot napsal(a):

Je pozoruhodné, kolik blábolných článků se vyrojilo k tématu ratifikace LS. Všechny zakrývají nebo zamlčují základní skutečnost:

Tzv. evropská integrace je krycí název pro zlodějinu páchanou na evropských daňových poplatnících.

Tisíce nových koryt již vzniklo a další vzniknou. Tisíce nových papalášů a podpapalášů obsadí své „pracovny“. Budou nové evropské úřady, další komise, ministerstva, diplomatická a jiná zastoupení ve světě… Pro celé divize parazitů se otevřou šťavnaté pastviny života na cizí účet.

Kvůli tomuto, vážení, je celý ten cirkus. Proto nesměli LS schvalovat daňoví poplatníci. Referenda nemohla být vypsána, protože LS by nikdy neprošla. S demokracií nemá tento proces nic společného. Právě naopak! Jde o rakovinné bujení byrokracie v duchu Parkinsonových zákonů.

Klause, jakož i všechny ostatní politiky a byrokraty, mám rád jako lupénku na koulích. Nicméně, každý projev vzdoru vůči bruselským loupežníkům – ať má jakékoliv skutečné motivy – osobně velmi vítám!
13. 10. 2009 | 13:14

Holubář napsal(a):

Kristýna:
Zapoměla jste na Chaveze, Castra a jemenského Salleha (to je taky fešák).

Proboha, ženská, neblbněte. když je vám nevolno, jděte se na chvilku projít, to přejde.
:-)
13. 10. 2009 | 13:14

StandaT napsal(a):

"Nic nebránilo Vám ani prezidentovi, abyste vyslovili pochybnosti týkající se možné protiústavnosti LS či znovuzrození sudetoněmecké otázky právě v tom okamžiku, kdy by to bylo příhodné – během debaty, nikoliv po ní. "

Jenže oni to říkali! Od samého počátku. Jenže se s nimi jednalo ne ve smyslu "demokracie většiny" ale "diktatury většiny".

Píštete "To, že je Váš názor minoritní, neznamená, že není legitimní." - tohle jste měl napsat v té době, kdy byl postoj pana senátora a presidenta přezíravě ignorován.
13. 10. 2009 | 13:24

Tupelo napsal(a):

Zajimave vysledky pruzkumu agentury Sanep, z 3.10.2009 (tedy deset dni zpatky) k jasne definovanym otazkam:

1. Jak by jste hlasovali v případě, že by se v České republice konalo referendum ohledně přijetí Lisabonské smlouvy?

53% by hlasovalo pro prijeti LS, 47% proti.

2. Myslíte si, že postoj prezidenta Václava Klause, který oddaluje podepsání Lisabonské smlouvy, poškozuje postavení České republiky v Evropské unii?

44% souhlasi s tim ze Klaus poskozuje CR, 37% ze ne a 19% nevi.

3. Myslíte si, že by měl prezident Klaus bezodkladu podepsat Lisabonskou smlouvu?

43% chce aby Klaus smlouvu uz podepsal, 38% ne, 19% nevi.

zdroj: http://www.sanep.cz/pruzkum... . Bude zajimave sledovat vyvoj techto cisel pote co Klaus zacal brnkat na narodni strunu.
13. 10. 2009 | 13:37

Holubář napsal(a):

Tupelo:
3.10. není 13.10. Možná jste si nevšiml, ale od té doby se něco odehrálo. Kdyžtak si kupte noviny.

:-)
13. 10. 2009 | 13:40

MerryMan napsal(a):

Holubář:
Jaké jsou výsledky průzkumu z 13.10.2009?
13. 10. 2009 | 13:43

hanah napsal(a):

Paní Kristýno,
jste trochu popleta.
A skutečně máte dojem, že pan prezident prosazuje jen své vlastní zájmy? V tomto případě jaké myslíte?
Nahoře jsem uvedla odkaz na petici, kterou podepisují lidé z celé Evropy.Velmi zajímavé jsou vzkazy, které tito občané píší našemu prezidentovi.
Myslím, že pro podpis LS jsou právě jen lidé, kteří vůbec netuší oč jde a LS nečetli.Chcete-li, pošlu Vám odkaz, kde LS najdete. Přečtěte si prosím alespoň obsah...
13. 10. 2009 | 13:44

Holubář napsal(a):

MerryMan:
To bych taky rád věděl :-).
Jsem také zvědavý, kam se to posune.
13. 10. 2009 | 13:44

Jiří napsal(a):

Odmítám, aby za mě mluvil pan Stránský anebo kdokoli v našem parlamentu. Vy dobře víte, že naše národní volby nebyly o tom, jaký má kdo postoj k Lisabonské smouvě. Nemluvě o tom, že jde jen o přemalovanou evropskou ústavu - důkaz toho, že s touto špinavou hrou začaly špičky EU. A proti špinavé hře nelze bojovat jinak, než špinavou hrou.

Já jsem PROTI Lisabonské smlouvě a nedovolím, aby kdokoli mluvil mým jménem v její prospěch.

Podporuji Vácalva Klause: http://supportvaclavklaus.w...
13. 10. 2009 | 13:46

Tupelo napsal(a):

Holubari, ze tretiho neni desateho vi patrne kazdy, dokonce jsem ve svem prispevku napsal rozdil dni (souhlasite s vypoctem? :)). A to ze nasledujici pruzkum bude jiny predikuji ve sve posledni vete, tez me zajima kolik lidi Klaus dostal. :)
13. 10. 2009 | 13:47

kolemjdoucí napsal(a):

StandaT:

Co to je za nesmysl, že Klausův postoj byl přezíravě ignorován? Klausovy názory byly mnohokráte rozebrány, i v Parlamentu, ale neztotožnil se s nimi dostatečný počet poslanců a senátorů, proto byla dána přednost názorům jiným. To je, prosím pěkně, normální demokracie, žádná diktaturu většiny.
13. 10. 2009 | 14:00

Enkidu napsal(a):

Tak po dnešním vyjádření ÚS je jasné, že námitky senátorů budou smeteny pod stůl, zbývají již jen obstrukce Klause a Jakla. Vážně se obávám, že se Klaus rozhodl tím jeodpornějším populismem dobýt zpět náklonnost "národa" a je mu putna, že celá Evropa bude naštvaná a podvedená, jak řekl Jakl, co je nám po nich... V každém případě Klaus buď zůstane prezidentem a zvýší si popularitu doma, protože jinam už nikdy nepojede, kdo by ho teď zval. Druhou možností je, že nakonec pod tlakem Bruselu české politické strany Klause odvolají (což měly udělat již dávno) a Klaus v čele nové euroskeptické strany vyhraje jarní volby se sloganem "Do Německa nebo s Klausem. Je to od Klase hnus, ale svinsky taktický a chytrý... Jedinou možností bude dohledat Klausovu habilitační práci a dokázat, že titul docent a profesor má neoprávněně stejně jako plzenětí právničtí šikulové v čele s Řápkovou :-).
13. 10. 2009 | 14:06

Holubář napsal(a):

Tupelo:
Mea culpa, mea maxima culpa.
Nějak jsem vás četl nedůsledně.
Omluvu nepovažuji za ostudu.
13. 10. 2009 | 14:08

Tupelo napsal(a):

@Holubar, to ani ja ne, prave naopak, omluva je casto znakem sily.
13. 10. 2009 | 14:10

xyz.xx napsal(a):

Patriot to vystihl dokonale !!! To je presne ono. To jsou duvody integrace. Mocni chteji ridit jeste mocnejsi uskupeni. Sarkozy a dalsi potentati co vystupuji nejagresivneji se uz uz tresou na vladni kresla Evropskeho superstatu. A nenechaji si to prekazit ani volici ani nejakym Klausem.

A nasi politici ? Za koryta v Bruselu by dali zivot - tedy volicuv zivot, nez svuj to je jasne.

V LS jde o to otevrit cestu k vytvoreni vice koryt lepe placenych s vetsi moci.

Mimochodem - znate lidi osobne nekoho kdo pracuje v Bruselu ? Nemyslim politika, ale bezneho urednika. Ja jsem mel tu cest jednoho poznat. Co jsem od neho slysel, veselo mi nebylo. O takove korupci a zhyralosti se nam ani nesni, co tam se deje. Vite ze Brusel je region s nejvyssimi zivotnimi naklady v EU ? Kdopak je asi zvednul ? Ze by bruselsti bezni obcane ?
13. 10. 2009 | 14:16

Holubář napsal(a):

Enkidu:
Když se to s tou LS ještě nějakou dobu potáhne, na Klause se "najdou" mnohem horší věci, než nějaká sfalšovaná profesura.
Agent KGB, to je už teď, ale to je slabota.
Školačky? Nebo ještě lépe školáci? Něco se najde, uvidíte!
:-)
13. 10. 2009 | 14:17

xyz.xx napsal(a):

Holubari - jen mne zajima kterej mourenin tu spinavou praci odvede. Muj soukromej tip je Topolanek.
13. 10. 2009 | 14:19

Atram napsal(a):

Jak je možné že senátoři za ODS dávají nějaké stížnosti k ÚS ? Vždyť jejich předseda Topolánek je příznivcem LS potažmo EU. Znamená to snad, že ho členové neposlouchají? Že se nechali zvolit za ODS jen proto, aby tam mohli zasednout a pak si dělat co chtějí? Proč tedy nejsou nezávislí? Jak volič pozná poslance /senátora/ že to je poctivý člověk?
13. 10. 2009 | 14:23

Rejpal napsal(a):

Vážený pane Stránský,

nerozumím tomu, od čeho jste vyvodil tvrzení, že neschválení Lisabonské smlouvy je v naší zemi minoritně prosazováno. Žádné referendum se přece neuskutečnilo, nemáte tedy žádný přesný a přesvědčivý důkaz pro své tvrzení (případné veřejné průzkumy téměř o ničem spolehlivě nevypovídají).

Dále používáte neustále slova o demokracii. Prezident ČR má právo neratifikovat cokoliv a vracet to zpět k projednání, je ústavní pojistkou demokraticky dosazenou do svého úřadu, má k nepodepsání právo dle ústavy. To je první fakt, který je však lidem interpretován zcela jinak a lživě.
Dalším faktem je, že sama Lisabonská smlouva byla zpochybněna během irského referenda. Místo toho, aby byla demokraticky její ratifikace zastavena, byly překrouceny veškeré běžné demokratické postupy při jejím prosazování a referendum v Irsku bylo kupodivu znovu opakováno k libosti "objednatelů" daného dokumentu. Kdo ví, možná by došlo při neúspěšném druhém prosazování smlouvy k dalším pokusům, dokud by se Irsko neunavilo a nepovolilo by.
Dalším faktem je, že Lisabonská smlouva skutečně ohrožuje dosavadní suverenitu jednotlivých zemí a předává kompetence a odpovědnost za jednání daných zemí do rukou větších zemí, které mohou snadno malé země přehlasovat, ovládat a odvolávat se při prosazování svých zájmů na Lisabonskou smlouvu.

Zkuste se prosím zamyslet:
Jste vlastenec a záleží Vám na opravdu na této zemi, nebo Vám jen záleží na ušlechtilé "evropské otázce" která je IN, ale nic moc v otázce skutečné budoucnosti a rozkvětu samostatné země neřeší?
Jaképak negativní důsledky pro nás přesně vzniknou nepodepsáním smlouvy, a jaképak jejím podepsáním? Sepište si plusy a minusy, uvidíte, že dospějete k jedinému: Kdo prosazuje LS, nemá to v hlavě v pořádku, či má chybné informace, nebo si na tomto postoji jen udržuje, nebo nově staví, své politické angažmá.
13. 10. 2009 | 14:30

Holubář napsal(a):

xyz.xx:
Těžko říci. Ale bude to muset být kalibr a na ten se nepřítel nezmůže. Bane, to bude někdo VK blízký podle zásady:
"Podtrhnout kamaráda je nejlepší, ten to nečeká".
:-)
Recaptcha mi napovídá "vladimir". Že by nějaký vzkaz ze čtvrtého rozměru?
13. 10. 2009 | 14:35

Jiří napsal(a):

Rejpal:

Máte pravdu, pane. Já se ale bojím, že v dnešní evropské atmosféře strachu by české referendum dopadlo podobně jako v Irsku, ikdyby většina lidí byla proti LS. Zkrátka by nám vyhrožovali jak zveční tak zevnitř vyloučením z EU a ještě mnohem horšími věcmi, než je ztráta komisaře. Vydírání, vyhrožování a potlačování jiných názorů, to je dnešní Evropská unie!
13. 10. 2009 | 14:36

Petr Provazník napsal(a):

Jen bych připomenul fakt, že nemálo poslanců a senátorů se přiznalo k tomu, že LS moc důkladně nečetlo, pokud vůbec.
A velmi, velmi pochybuji o tom, že pokud ji opravdu někdo z nich důkladně četl, že tomu "zmetku" rozumněl.
Václav Klaus nepatří mezi mé oblíbence, ale je to jeden z mála lidí z politiky, u koho věřím, že LS četl a zároveň rozumí tomu, co se tam píše.
Já osobně jsem proti LS. Slyšel jsem dost pro a proti a bohužel ta proti jsou zásadnější...
13. 10. 2009 | 14:39

Roman PIPEK napsal(a):

Pane Stránský, ačkoli jsem na Vaší straně, už proto, že nejsem český zápecník a vím, jak se smýšlí na západ od našich hranic, alespoň mezi intelektuální elitou, která je tam na rozdíl od nás uznávána a respektována, tak s tím Vaším příspěvkem nemohu souhlasit. Dopouštíte se stejných chyb jako Váš odpůrce - používáte v kritickém myšlení nepřípustné metody „reductio ad autoritaet“ a „reductio ad absurdum“. Tím dáváte svému soupeři do rukou dobrou zbraň.
Je skutečně rozdíl argumentovat tím, že zákonná většina senátorů byla pro smlouvu a tím, že s ní souhlasí většina obyvatel. Každý průzkum veřejného mínění je, stejně jako každý jiný (statistický) model jen účelovým zjednodušením reality, který má napovědět zadavateli, jak se zachovat v podmínkách nejistoty. Nic víc a nic míň. O žádném průzkumu veřejného mínění nelze ad hoc prohlašovat, že vyjadřuje názor celé společnosti. Taková extrapolace by byla přípustná jen v deterministický nebo stochasticky ekvivalentně popsatelných systémech. To prakticky znamená jen fyzikální a chemické jevy nebo chování technických systémů. Extrapolace v rámci sociálního systému, který je navíc ještě komplikována takovým fenoménem, jako je sémiotika českého jazyka, je snadno napadnutelná jako nekonzistentní.
Tak jako pan Oberfalzer nepodložil svoje argumenty žádnými verifikovatelnými postuláty (a hraje na strunu národovectví a odrodilosti, pod kterou trpěla řada velikánů našich dějin) tak vy, konkrétní argumenty respektování demokratického systému volby, zabíjíte nepodloženými argumenty.
13. 10. 2009 | 14:48

Markéta B napsal(a):

Většina evropanů je proti, to zastánci lisabonské smlouvy (i Martin Stránský) dobře vědí a proto odmítli referenda o této smlouvě. Teď se zastánci smlouvy bojí angličanů a skutečnost o které ani nepochybujete, že by to v anglickém referendu neprošlo, vás nedojímá. To Vám těch chudáků anglických není líto, to je demokratické? O tak zásadní věci by měla být větší shoda, jinak to fungovat nebude.
13. 10. 2009 | 14:52

hovorka11 napsal(a):

Markéta:
Starejte se o nás, proč klausovci nerespektují způsob rozhodování v daných státech - je to jejich!! rozhodnutí. Naše rozhodnutí je naše, nebo jen jednoho vševěda!!
13. 10. 2009 | 15:08

Holubář napsal(a):

Roman PIPEK:
Hezkýýýý!
13. 10. 2009 | 15:10

pavla napsal(a):

Patriot, Hanah: Souhlas.
Ikdyž někdy s názory V. Klause nesouhlasím, oceňuji to, že on si za tím, co řekne, stojí, přestože mu to nepřínáší vždy popularitu. Ale pořád lepší, než se ohýbat podle větru. Budeme muset jen poslouchat, co nám pánové z Bruselu nařídí. Dnes jsem dostala mail od jedné i zde dopisující paní, kde byly obrázky z Dánska o příšerném vybíjení delfínů. A to jen pro jejich potěšení, zábavu. Něco strašného. A nám budou zakazovat domácí zabijačky. Sami si pořádek udělat neumějí. A to horší teprve přijde, až nám z toho bude ouzko. Ale už asi úniku nebude.
Autor: Těžko můžete říkat, že názor pana senátora je minoritní. Žádné oficiální průzkumy nebyly, referenda u nás také ne, navíc, když byli voleni naši zákonodárci, tak o žádné LS nebylo nikde ani zmínky. Takže v tomto směru nemohou zastupovat naše názory.Až budou všichni občané republiky řádně a srozumitelně seznámeni s obsahem LS, se všemi pro a proti a pak se vyjádří v referendu, teprve pak se můžete o jejich mínění opírat. Nyní nikoliv.
13. 10. 2009 | 15:11

hovorka11 napsal(a):

Roman Pipek:
Když rozumíte intelektuální elitě, mezi kterou asi řadíte i Klause, tak přímo odpovězte:
proč Klaus ignoruje parlamentní demokracii a zve si na jednání neparlamentní stranu TOP 09 ?
Jestli je něco nedemokratické, tak zcela jasně jednání prezidenta s neparlamentní stranou na základě výzkumu vzorku (tudíž ničeho).
Klaus vždy demokracii potlačoval.
13. 10. 2009 | 15:17

Houžvička napsal(a):

Vážení spolupisatelé,
myslím, že to co se děje v naší zemi není demokratický proces. Podle mého nejlepšího svědomí a vědomí jde o útlak většiny menšinou. Žádná vláda nedostala mandát k podpisu "jakési" LS, ale vesele tvrdí, že jde o vůli většiny.
Návrh:
1) Mezinárodní integrace ano
2) Stejná pravidla pro všechny
3) Jasná pravidla, kterým budou občané rozumět

To myslím není tak mnoho, co bychom měli požadovat.
Dále myslím pro moje stanovisko útlaku většiny menšinou hovoří i to, že mezistátně je zakázáno dvojí zdanění. Naše vlády nás zdaňují několikrát a vůbec jim nevadí že je to nedemokratické - jak to budou dělat pokus vstoupí v platnost LS?
Takže pápá demokratické principy.
13. 10. 2009 | 15:21

hovorka11 napsal(a):

Roman Pipek:
Tady můžete psát česky a srozumitelně, nemusíte "dokazovat svoji inteligenci", nebo máte problém?
13. 10. 2009 | 15:23

xyz.xx napsal(a):

Myslim si ze obsah LS neni v tuto chvili vubec podstatny. Malokdo ji cetl a malo kdo z tech kdo ji cetli ji rozumeji.

Podstatnejsi je historie a zpusoby prosazovani. LS je prosazovana silou, velkou silou. O demokratickych principech si muzeme nechat jenom zdat. Irsko bylo prinuceno velmi drahou marketingovou kampani, ktera by ve svete obchodu mohla byt smele napadnutelna jako nekala soutez.

Sam velky sef Baroso prinesl Irum uplatek ve forme nesystemove jednorazove pomoci aktualne nezamestnanym z jednoho podniku za patricne medialni pozornosti.

To jsou veci kterych je treba se bat, to jsou signaly ze neni vsechno s LS v poradku.

Samotny text smlouvy neni tak nebezpecny jako tyhle deje kolem ni.

Zadne velke zmeny, zadne dalekosahle upravy se nemohou delat naraz. To by se setkalo z daleko vetsim odporem. Hitler chtel Evropu podrobit a ovladnout za par tydnu a sklidil neuveritelny odpor.

Proto se spicky EU chovaji pouceni z historie obezretne. Pomalu po spetkach provadeji integraci a likvidaci narodnich statu, bez zjevneho nasili na obyvatelstvu, bez vojenske invaze, pouze za pomoci medii a sikovnych marketingovych triku. Mozna neni od veci sledovat vyvoj legislativy u nas a v USA. V EU se vola po sjednocovani dani, sjednocovani legislativy, unifikaci vseho mozneho a take se pomalu prakticky provadi. Kdyz se podivate do USA, ackoli jsou po mnoho desitek let federaci, nic takoveho se tam nedeje tak prekotne a masove jako v EU.

Podle meho nazoru jednotlive staty USA maji uz dnes vice suverenity nez clenske staty EU, po schvaleni LS to bude v EU jeste horsi.

Evropa nemiri k federalizaci jak se nekteri obavaji, ale k jedinemu superstatu, byrokraticky rizenemu ze slonovinove veze.

Je to dobre pro politiky a byrokraty, spatne pro obcany kteri to musi platit. Neni proto divu ze mezi politiky ma tento projekt temer jednomyslnou podporu.

My obcane bychom ale nemeli byt prostredkem k uskutecnovani ambici politiku, ale naopak politici maji byt prostredkem k naplneni ambici nas obcanu. Politika v EU je postavena na hlavu.
13. 10. 2009 | 15:24

Krupa Vaclav napsal(a):

Jsem stejný ročník jako Klaus.Žili jsme Foglarem,plnili bobříka hladu,mlčení,odvahy,dobrých skutků.První znamenal 24 hod.nejíst.Asi dvě hod. před splněním se mi vzbouřil žaludek.Byli jsme s klukama v bunkru,kam jsme chodili tajně dokuřovat špačky.V kapse jsem měl rohlík a hladil prstama jeho prdélku.Až jsem nevydržel.Podle věžních hodin zbývala asi hodina.Doma jsem se samozřejmě přiznal.Bobřík dobrých skutků znamenal zaplnit 100 čtverečků dobrým skutkem.Třeba pomoci starším lidem tlačit vozejček se sbíraným uhlím.Někdy i několik km!Kromě rodičů a Foglara nás formoval Dumas (Tři mušketýři,Cyráno)Remarq (Tři kamarádi)a pod...Už když krátce po revoluci Klaus v čt.vytkl Zemanovi stranickou knížku,ač sám nejspíš využíval členství svých příbuzných(studie v US,jsem se jako volič ODS za něj zastyděl.Kdyby alespoň ocenil Zemanovo odvahu,že jako komunista podepsal žádost za propuštění Havla a přiznal svou vlastní připosranost,snad bych na to dokázal zapomenout.Jenže Klaus v tom duelu chtěl vyhrát za každou cenu.Nemá v sobě ani kousek Mirka Dušína a našich ostatních dětských hrdinů,je to spíše Dlouhé Bidlo s Bohoušem a Štětináčem dohromady.S charakterem nemá IQ nic společného.I teď vytáhl 5 min.po dvanácté falešnou červenou sedmu.A protože je mazanější než Mazarini,sklízí očekávaný obdiv svých klaushujerů.Možná potěšil i celou SDL,ale jistě naštval zbytek Evropy.Smutné je,že si toho musel být vědom.Že se za něj stydím jsem tu psal nejméně před rokem.
13. 10. 2009 | 15:36

Houžvička napsal(a):

Já jsem si LS přečetl - a vůbec tomu nerozumím. Je to tak složitý dokument, že na to prostě nestačím. Ale zřejmě nejsem sám. Oni na to nestačí ani právníci - kdyby ano, pak by asi byli schopni vysvětlit co nám tato smlouva přinese dobrého i zlého. Vždy je to obchod a něco za něco. Nic není pouze pozitivní nebo negativní. Záleží na které staně právě jste.
13. 10. 2009 | 15:37

hovorka11 napsal(a):

Může mě někdo vysvětlit, proč my, ze státu s největšíma problémama s demokracií poučujeme 26 zbývajících států o tom že se chovají nedemokraticky, když jejich zástupci jsou voleni?????
Vidím, že malost se opět projevuje.
Všem jsme to osladili. Takřka žádné demonstrace proti vstupu, žádný tlak, jen slazení, slazení.
13. 10. 2009 | 15:38

Houžvička napsal(a):

Já myslím že máme právo na svůj vlastní názor. Pokud bych to chápal tak, že jsme to všem osladili, tj. udělali jim něco naschvál, pak by to bylo špatně. To je nedůstojné a zlé. Ale na druhou stranu, pokud mě někdo bude nutit změnit názor silou, přebíráním mé svobodné vůle atd., tak je to taky špatně.
Já si myslím že je vhodné nedělat naschvály ale nenechat si vzít vlastní názor. Každý názor je třeba zdůvodnit a respektovat. Zejména když to není názor typu protože proto.
13. 10. 2009 | 15:44

Enkidu napsal(a):

Holubář
ono už se toho povídá o VK poměrně dost, to máte pravdu. Od agenta KGB přes homofobii způsobenou homosexualitou, tituly za nic atd. atd. Zajímalo by mě, co je pravda, ovšem po předchozích zkušenostech s VK by mě nepřekvapilo, kdyby pravda bylo nejen všechno, co se říká, ale i mnoho z toho, co nikoho ani nenapadlo :-).
Jinak k textu p. Stránského, není pravda, že většina veřejnosti je pro LS, záleží hodně na politicích a jejich odpovědnosti, na co apelují. Pokud bude VK tlačit téma Benešových dekretů, krátkodobě se česká veřejnost postaví proti LS do doby, než pochopí, jaká je to kravina. Něco jako v Irsku... Takže argumentace vůlí většiny občanů je pravdivá pouze pokud se týká přijetí LS parlamentem a projití textu ÚS.
13. 10. 2009 | 15:47

xyz.xx napsal(a):

Vazeni zastanci LS. Rad bych vam pripomnel, ze LS stale jeste nevesla v platnost. Takze poukazy na to, ze 26 jiz podepsalo jsou zbytecne. Podle stavajicich pravidel je treba jednomyslnost, nikoli vetsinova dohoda. Proc nerespektujete platne a chovate se jakoby uz platilo co jeste neproslo ?

Nas prezident ma pravo nesouhlasit s Parlamentem, muze vetovat zakony i smlouvy. Ma na to pravo a vy jej chcete odvolat ? Kdo ja potom demokrat a cti demokraticke principy ?

Ustavni soud asi tezko prohlasi LS za protiustavni, protoze sama LS nejspis protiustavni neni. Problem je v tom ze LS muze byt zakladem pro dalsi neustavni veci ktere mohou nasledovat, ovsem ty uz nas US posuzovat nebude. A dnes zase US nemuze posuzovat neco co by kdyby. To je zjevne.

Od toho je prave politicka funkce, ktera take nese odpovednost za predvidani veci pristich.
13. 10. 2009 | 15:58

David Kalhous napsal(a):

Souhlasim s Vami.

K nekterym diskuterum: vubec neni problem, ze si pan Oberpfalzer mysli neco jineho. Problem je v tom, ze mel branit schvaleni smlouvy podstatne drive. Pokud uz je neco schvaleno, vypadame s takovymito obstrukcemi - a p. Oberpfalzer priznal, ze jde o obstrukce - smesne, neschopne a nepochopitelne. Zpochybnujeme tim v podstate veskerou nasi politickou reprezentaci, nastroje vlady, etc, etc. a nasi suverenite skodime podstatne vice, nez kdybychom LS schvalili.

Jina vec je, jak asi drive probihala nad LS diskuse a co s eobecne vi o jejim obsahu. Obavam se, ze tady je situace take nevalna. A mozna prave mira "nediskuse" zahnala p. Oberpfalzera do tak tvrde opozice.
13. 10. 2009 | 16:25

Holubář napsal(a):

Houžvička:
Koupil jsem si Ústavu pro Evropu a souhlasím s vámi, číst se to nedalo.
S LS jsem to už ani nezkoušel.
13. 10. 2009 | 16:28

kolemjdoucí napsal(a):

xyz.xx:

Co to melete, kdo se chová, jako by už LS platila? Vždyť se všichni chovají tak, že LS ještě neplatí je je třeba její ratifikaci dokončit.

Není jisté, jestli na to má právo, krom toho zatím ho ani nevyužil. Nebo už jasně řekl, že LS nepodepíše? Ostatní mají stejně demokratické právo podat na něj žalobu pro velezradu . Chcete snad toto ústavně zakotvené právo senátorům upírat?

Politici již rozhodli a svou odpovědnost nesou, parlament LS schválil.
13. 10. 2009 | 16:33

xyz.xx napsal(a):

Kolemjdouci - zastanci LS pouzivaji argument, ze 26 statu uz to schvalilo. Jakoby snad pri schvalovani smluv platil v EU vetsinovy system. Ten teprve LS zavede.

Neni vubec ostudou uplatnit sve pravo. A zatim na to pravo mame dane smlouvami EU. Chcete ho snad zpochybnovat ?

To ostatni politici se chovaji jakoby nam to pravo nepatrilo. Proc vyhrozuji nejakymi odvetnymi kroky, kdyz uplatnime nase pravo. To je jasne ignorovani platnych smluv, resp. snaha o jejich ignorovani necestnymi zpusoby.

To Vam pane moralisto nevadi ?
13. 10. 2009 | 16:39

hanah napsal(a):

Právě jsem se dočetla, že Rakousko nesouhlasí s výjimkami v LS pro ČR. A to ještě ty výjimky nebyly ani zformulovány!
13. 10. 2009 | 16:41

Sandrro napsal(a):

hanah: Rakousko tak nějak automaticky nesouhlasí s čímkoliv pro ČR :-)). Teda kromě uzavření Temelína
13. 10. 2009 | 16:50

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Má tedy ten kompromis vypadat tak, že 500 milionů občanů EU...

Tych 500 mil. su asi nadseni privrzenci LS? Vyjadrili sa tak? Kedy a kde? Tusim ani len v snemovniach nikde nepresla zmluva jednomyselne.
13. 10. 2009 | 16:51

StandaT napsal(a):

kolemjdoucí: pokud byste měl pravdu Vy, pak proč to překvapení nad tím, jak se Klaus zachoval? Dle mě, kdyby byla diskuse, byl by jeho postoj nějakým způsobem zakomponován, protože by bylo jasné, že jeho postoj je a zůstane neměnný. Možná jste zaznamenal nějaké mimoběžné a míjející se monology. To já taky. Ale dialog tady nebyl. Prostě se to, co je silnější vzalo jako již vydiskutovaný postoj. Stejně jako s radarem.
13. 10. 2009 | 16:55

Pavlas napsal(a):

Je licoměrné vyčítat odpůrcům Lisabonu taktiku. Tu evidentně používá i druhá srana. Pokud vím, hlavní jednání o LS trvalo pouze přes noc a zúčastnil se ho Topolánek + Schwartzenberg (+ Vondra ?). Vláda tísněná koaličním vydíráním zelených a lidovců neměla chuť poslouchat prezidentův názor v této věci, který je konsistentní již mnoho let. Tito političtí diletanti evidentně spoléhali, že se Václav Klaus nakonec podrobí celoevropskému tlaku - jako oni sami, když nebyli schopni (či ochotni - Schwartzenberg, který možná bojuje o restituce majetků části svého rodu) vyjednat stejné výjimky, jako Polsko a GB. Úplně stejně, jako je "osolil" ústavní soud v případě obcházení ústavy a předčasných voleb, schytali výsledky své "práce" nyní od prezidenta republiky. Jeho postoj nedůvěry k EU začíná někde u prvních bomb, které dopadly na Bělehrad a u prací Johna Laughlanda o evropské integraci a jejím demokratickém deficitu.
13. 10. 2009 | 16:58

Pavlas napsal(a):

Je licoměrné vyčítat odpůrcům Lisabonu taktiku. Tu evidentně používá i druhá srana. Pokud vím, hlavní jednání o LS trvalo pouze přes noc a zúčastnil se ho Topolánek + Schwartzenberg (+ Vondra ?). Vláda tísněná koaličním vydíráním zelených a lidovců neměla chuť poslouchat prezidentův názor v této věci, který je konsistentní již mnoho let. Tito političtí diletanti evidentně spoléhali, že se Václav Klaus nakonec podrobí celoevropskému tlaku - jako oni sami, když nebyli schopni (či ochotni - Schwartzenberg, který možná bojuje o restituce majetků části svého rodu) vyjednat stejné výjimky, jako Polsko a GB. Úplně stejně, jako je "osolil" ústavní soud v případě obcházení ústavy a předčasných voleb, schytali výsledky své "práce" nyní od prezidenta republiky. Jeho postoj nedůvěry k EU začíná někde u prvních bomb, které dopadly na Bělehrad a u prací Johna Laughlanda o evropské integraci a jejím demokratickém deficitu.
13. 10. 2009 | 16:59

Sandrro napsal(a):

Pavlas:Je pravda, že jednání o LS trvalo pouze přes noc, ale to nevadí. Jak dlouho asi trvá přebalení do modrého papíru místo zeleného a výměna stříbrného nápisu "Smlouva z Nice" za zlatý "Lisabonská smlouva".
13. 10. 2009 | 17:02

Maretin napsal(a):

možná by si mohli příznivci LS přečíst výnos o zřízení protektorátu Böhmen und Mähren. Najdou se v něm pozoruhodně podobné myšlenky jen se bojím že z něj jakýsi pan Sarkózi moc opisoval
13. 10. 2009 | 17:02

kolemjdoucí napsal(a):

xyz.xx:

A? Když někdo říká "schválilo to 26 zemí, měli bychom to schválit taky", tak přeci z toho jasně vyplývá, že respektuje nutnost schválit LS i u nás.

Znovu se vás ptám, kdo zpochybňuje právo ČR Lisabon zamítnout? (Jestli to může udělat konkrétně Klaus je jiná věc.)

Opět, jaké porušení a ignorování platných smluv máte na mysli? Slyšel jsem například o tom, že přijdeme o komisaře, to by bylo zcela podle platných smluv. Proč by nesměli říct, že pokud my uděláme A, oni učiní B? Váš brekot mi trochu připomíná chování tříletého rozjíveného dítěte, které si myslí, že si může dělat cokoliv a nenést následky. Překvápko: pokud zbytečně a nesmyslně naserete 26 Evropských států, následky to mít bude.
13. 10. 2009 | 17:16

Holubář napsal(a):

hanah:
Ta zpráva od Rakušanů je ta nejlepší, jaká mohla přijít. A je po LS!
13. 10. 2009 | 17:17

Tupelo napsal(a):

@hanah: jiz vcera svuj nesouhlas vyjadrila Bulharsko (a snad i Francie). Stejne jako Rakousko je to stredne velka zeme Evropy. Jsem opravdu zvedav kolik zemi se za ultimativni pozadavky Klause postavi. Zvlast kdy neni jiste ze za pul roku nebo tri mesice neprijde s dalsim vydiranim. A ze neznaji Klausovy navrhovane vyjimky a jiz je odmitaji? Proc by je melo znat, jde o principialni postoj, kazda zeme mela stejny cas na vyjednani svych vyjimek, Klausistan neni vubec nic specialniho. Podle me bude hur, aspon bude mit Klaus proti cemu mobilisovat.

@Maretin, muzete dat odkaz na podobne pasaze Lisabonse smlouvy a Vynosu o zrizeni protektoratu? Diky.
13. 10. 2009 | 17:22

Tupelo napsal(a):

@Holubar, skutecne si myslite ze se integrace Evropy zastavi pokud ji CR nepodepise? Nebudte naivni, integrace zbylych zemi bude pokracovat bez CR. V extremnim pripade, pokud by ve spojene Evrope prevladla vychcanost ala Klaus, nam trochu osladi, co takhle viza updatnout trochu Maastricht a zavest pro CR viza? Nebo sem tam nejake to clo? S Ruskem si budeme moci podiskutovat o trznich cenach plynu pro velkoodberatele (Evropa) a maloodberatele (Klausistan). To neni straseni, mozna jen trochu extremni uvaha na tema "Svet podle Klause".
13. 10. 2009 | 17:30

Czech napsal(a):

Číšníkuohýbačko,pane Oberfalzere,hodíte se ke Klausovi/přímo Vaše jméno Vás charakterizuje/ jako jeho číšník-sluha s ohnutou,křivou páteří a čekáte na velké zpropitné od Klause,proto se bojíte EU,
komu byste pak podlézal a koho byste obsluhoval,to by pak už nešlo s Lisabonem,EU demagogy nepotřebuje !!!
Jste malý, nemravný človíček,ani čecháček ne!!!
13. 10. 2009 | 17:35

Krupa Václav napsal(a):

Který z našich politiků od r.89 zastával nejdelší dobu nejvyšší funkce? Už neplatí ryba smrdí od hlavy? Nebo tu nic nesmrdí?
13. 10. 2009 | 17:36

xyz.xx napsal(a):

Kolemjdouci - no pokud povazujete vyhruzky, ze v pripade vyuziti naseho prava budeme odlouceni, budeme mit problemy, kazdy se na nas vykasle, budem odsunuti na periferii evropy, mozna i vylouceni z EU, za zpusob jak respektovat nase pravo, pak vasemu postoji rozumim.

Zde mame nazornou ukazku jak to bude probihat po Lisabonu. Bude se o necem jednat, nasi zastupci dostanou instrukce ze mohou leda tak drzet hubu a krok a to je vse. Uz nebudeme mit moznost beh veci nikdy zvratit. Ted je posledni sance.

Pokud LS projde, za par let si to povime, pokud jeste budete ochoten odnekud z slonovinove veze Bruselu ochoten s plebsem hovorit, nebo pokud ja budu schopen jeste vyjadrovat sve nazory na interentu pres bariery cenzur.

Vzhledem k aroganci s jakou jiz dnes vystupujete o tom ale pochybuji.
13. 10. 2009 | 17:39

Sandrro napsal(a):

Czech: nesnažte se překládat z jazyka, kterému nerozumíte
13. 10. 2009 | 17:39

Holubář napsal(a):

Tupelo:
Asi budu muset více psát v uvozovkách, už jsem to tu onehdy někde zmiňoval.
Ironie se myslím píše to cizí slovo.
Ale navíc nebojte - ti už nás z drápů nepustí, stačí podívat se na mapu.
13. 10. 2009 | 17:40

kolemjdoucí napsal(a):

StandaT:

Protože požadavek na věty o sudeťácích nikdo nečekal? Kde je ta záplava článků a rozhovorů z posledních tří let, ve kterých Klaus jasně říká, že pokud nedostane výjimku z Listiny práv, tak Lisabon nepodepíše? Vždyť ani nebylo jasné, jestli Lisabon vůbec podepíše. A není to jasné doteď.

Prezentoval se obecnými pojednáními o superstátech, deficitech demokracie a rozporech s naší Ústavou (to vyvrátil ÚS), co konkrétně by mělo být jinak neřekl. To je pak těžké něco "zakomponovávat". Mimochodem, zrovna otázkou Benešových dekretů se parlament při projednávání LS _zabýval_, takže tato výtka je zcela nesmyslná.

Jenže monolog vedl hlavně Klaus a jeho věrní. Jaké kompromisy navrhovali, kde hodlali ustoupit? Pokud Klaus pouze slepě trvá na tom, že je nezbytné LS zamítnout, a argumenty ostatních ignoruje, tak se lze těžko na něčem dohodnout.
13. 10. 2009 | 17:42

Jiraak napsal(a):

Jen k té petici na podporu.. Prakticky na všech diskusích se objevuje odkaz na anonymizér a zároveň, v jednom příspěvku, odkaz na tuto petici.
13. 10. 2009 | 17:43

Tupelo napsal(a):

@Holubar: jestli slo o ironii, tak se pro zmenu omlouvam ja, nepoznal jsem.

Jeden vylet do historie: http://www.naseadresa.cz/cz... .

Dva citaty z nej :
"„Já bych považoval za vzpěčování se zahraniční politice českého státu, kdybych v momentu, kdy naši občané či poslanci řeknou Evropské ústavě ano, odmítl tento dokument podepsat. Nebo kdybych se potom snažil jeho uplatnění bojkotovat,“ řekl Klaus deníku Právo 13. prosince 2004. "

"Klaus k podpisu Lisabonské smlouvy uvedl, že ji podepíše, až po opětovném rozhodnutí Ústavního soudu, který ji neposuzoval jako celek, po podpisu polského prezidenta Lecha Kaczyńského, po opětovném referendu v Irsku a po rozhodnutí německého ústavního soudu."

Ma vse, tak si pujcil od Jakla kytaru a brnka na nacionalistickou strunu. Jsou to falesne, ale opravdu falesne tony...
13. 10. 2009 | 17:55

stan napsal(a):

Autor tohoto článku správě potvrzuje, že nebudeme-li poslušní-pak: "Ani Vy ani já si nepřejeme, aby byla pozice ČR v EU slabá. Něco takového se ale začíná dít......."A také,že budeme za neposlušnost potrestáni: " je dnes naše země v hluboké izolaci, která má konkrétní negativní důsledky. Například možnost, že nebudeme v EU zastoupeni eurokomisařem......" Fuj měli bychom se stydět,že chceme podepsat smlouvu a mít v ní své požadavky.
13. 10. 2009 | 18:03

kolemjdoucí napsal(a):

xyz.xx:

My máme právo zvolit si prezidenta, který nás mezinárodně znemožní a bude vydírat naše spojence. Naši spojenci mají právo nás poté poslat k šípku. To je normální chování, když se někdo chová k ostatním nevypočitatelně a destruktivně, tak se na něj ostatní vykašlou. Co je na tom k nepochopení? Je někde v našich přístupových smlouvách psáno, že nás Evropa musí táhnout na zádech, ať už budeme vyvádět cokoliv, na věky věků?

Ale naši zástupci měli možnost běh věcí zvrátit. Dostali pověření od Klause, jednali a něco vyjednali. Proč se Klaus do jednání nevložil tehdy? Proč, pokud nebyl spokojen s výsledkem, rovnou neřekl, že LS nepodepíše? Parlament a ÚS dostali možnost to posoudit, takže co to plácáte o držení huby a kroku?
13. 10. 2009 | 18:03

Holubář napsal(a):

Tupelo:
Abychom si rozuměli, já jsem velký odpůrce LS, odpůrce EU jen tak napůl (hlasoval jsem proti, ale nezbylo mi nic jiného, než respektovat referendum).
Tyhle diskuse tady jsou celkem zábavné, protože my se samozřejmě LS nevyhneme, jako jsme se nevyhnuli EU. Pohled na mapu říká jasně, že už nás z drápů nepustí.

Budu si teď trochu připadat jako poručík Dub, který o všem už dávno před válkou diskutoval s okresním hejtmanem, nicméně kdybych zahrabal v archivu, jistě bych tam našel nějakoum svoji starší stať o destrukční schopnosti českého národa. Osnova šla v linii rozložení vlastního státu (15. a 16.století), pak to trvalo dlouho, ale ty Habsburky i s jejich Rakousko - Uherskem jsme dostali. Krátká epizoda 1.republiky se ani nepočítá, tu nám rozložili jiní. Ale jak nás okupoval Hitler, byl s ním konec Smějící se bestie ho rozložili za šest let. Socialistický tábor jsme chtěli rozložit za dvacet let, ale nevyšlo to, tak jsme museli počkat na posily z Polska (především). No a oni ti blázni z EU si nás teď přivážou na krk!, psal jsem tenkrát. To si té EU vůbec neváží nebo co?

A JE TO TADY!

Teda - skoro...
Prosím vás - ironie :-)
13. 10. 2009 | 18:16

Tupelo napsal(a):

@Holubar: druhy odstavec je velmi pekny. ;) Az na to rozlozeni komunismu, kdyz nasi tehdejsi pratele z vychodniho Nemecka frcivali skrz CSSR do Madarska a v Polsku uz byla Solidarita hodne dlouho zavedena znacka, u nas se jeste, aspon navenek, resilo, jestli Jakes nebo Mohorita; zde jsme asi trochu zaspali :).

K odstavci prvnimu, beru to jako Vas osobni postoj, z mnoha vyjadreni odpurcu uzsi integrace i zde mam dojem ze podpisem LS prijde konec sveta. A vy do toho ze uz je vse jasne a podpis bude:).
Vratme se k hlavnimu protagonistovi, jez se se svoji podarenou suitou zabydlel po 'podarene' (hle, uvozovky ;)) prezidentske volbe na Hrade. Ten podle me bere celou vec zcela vazne - pokud totiz ne, naskyta se otazka ceho (krome ukojovani vlastniho ega) chce vlastne dosahnout? Svym jednanim nam mnoho pratel mezi cleny EU neudela, reklamou Posseltovi dava prilezitost sirsimu publiku seznamit se s ponurymi dejinami divokeho odsunu, coz muze byt opet kontraproduktivni. Prilis vysoka cena za vlastni domaci popularitu a celosvetovou znamost. I kdyz posedlost moci asi dokaze zamotat pekne hlavu. Opravdu si myslim ze Klausuv postoj je z jeho strany minen zcela vazne a cil jediny - nedopustit hlubsi integraci Evropy (i za cenu ze CR bude mimo).
13. 10. 2009 | 18:55

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
jak vidím, dost už bylo UNIE !!!
Není nad to, hrát si na vlastním písečku.
Tady to přeci znám, nejdál jsem "byl/a" v Plzni a dál o to nestojím.
Tam mě to vůbec, opravdu vůbec nezajímá.
Nenechám, ale opravdu nenechám si na vlastním písečku bořit bábovičky ...
13. 10. 2009 | 18:56

Holubář napsal(a):

Anička z Kuřimi:
Vy máte něco proti Plzni?
13. 10. 2009 | 19:27

StandaT napsal(a):

kolemjdoucí: tak jo. Hezký den.
13. 10. 2009 | 21:44

Anička z Kuřimi napsal(a):

Holubář
pívo máte výborný,
ale de voto - na Plzeň, Vávro, na Plzeň..
13. 10. 2009 | 21:44

Holubář napsal(a):

Anička z Kuřimi:
Ale ne, výborný pivo už je jen mýtus. Dneska je to jen velká chemička.
Já měl na mysli, zda máte něco proti Plzni, ne proti jihoafrickému pivu.
13. 10. 2009 | 22:00

hovorka11 napsal(a):

Vidím, co lidí chápe podrazáctví s vsuvkami do uzavřené smlouvy po přijetí 26 států v naprosto nejzazší době s vyčkáváním prezidenta na nepodanou stížnost (další prodleva) a doplnění této stížnosti (další prodleva)za správné a legitimní a z toho je mě špatně.
Prezident neudělal !!! jedinou správnou věc a to je říci že nepodepíše vůbec nebo pouze se vsuvkou o BD. Záměrně čekal, aby tuto smlouvu odstřelil až po schválení všech států.
Nyní není ochoten na jasnou otázku, jestli podepíše nebo ne po splnění podmínky dát odpověď. Je to zákeřnost, která nerespektuje normu v jednání mezi lidmi, proč potom změnu v politice ?
13. 10. 2009 | 22:30

Ikena napsal(a):

No, vzdyt vo nic nejde, kdyz to srovnam s problemy pana Topolanka a madam Talmanove, ktere chce vystehovat Bem z jejich bytecku. Vsak on to Klaus podepise, vzkazal na Topolanek a zacal zrejme opet resit sve bytove trable. To je pro nej prednejsi, nez nejake zpackane vyjednavani. Ze ma vliv ve sve strane nam dokazuji denne senatori za ODS, s heslem kazdy den na US jeden podnet na LS.
Jak ma fungovat kapitalismus a neviditelna ruka trhu, nam ukazuji piloti.
To jsou jini borci, platy si snizi, jen kdyz se nebude privatizovat. Pekne zustat ve statnim, vsak to obcan docvakne, stejne tak obcanek doplati policajtum, tajnem z BIS a dalsim ouradum jejich maturity a dalsi rychlovzdelani ala delnicke kadry z 5O. let.
Na Evropu se vyklaseme, kdyz ji posleme k sipku, budeme mit lepsi cenu plynu, on to Velky Kormidelnik v Moskve zmakne.
13. 10. 2009 | 22:40

Jozef napsal(a):

Myslim,ze Vaclav Klaus
hodi rucnik do ringu ako posledny.

Vaclav Klaus je prinajmenej taky patriot ako Cameron a Anglicania,nerad prehrava a jeho v silne ego sa identifikovalo s ceskym statom.

Ma dost dovodov na obavy z dalsieho vyvoja: hospodarstvo a media v zahranicnych rukach,politicka elita nie dostatocne kvalifikovana aj naivna.

Myslim,ze V.Klaus to chce vzdat,ak to vzdaju v Londyne.
14. 10. 2009 | 01:17

Karel napsal(a):

Pane Stránský,
vždyť používáte nepravdy.Kdo z těch vámi uváděných "500 milionů občanů EU, většina občanů a zákonodárců České republiky a Ústavní soud ČR" měl možnost se vyjádřit? Kdo za ně rozhodl? Proč byla LS sepsána tak, aby jí 500 mil.lidí nerozumělo? Proč není vysvětlováno lidem že zákony budou tvořeny hrstkou nevolitelných lidí? Že pravomoce států budou přesouvány do Bruselu? Že nemáme šanci nikdy uspět, protože budeme vždycky přehlasováni? Že se můžeme stát odkladištěm všeho nepotřebného
z velkých států? Že nebudeme mít žádnou šanci bránit se?
Je mi z vás smutno.
14. 10. 2009 | 01:23

čáryfuk napsal(a):

Dovolte, pane Stránský, abych Vás upozornil, že Váš názor k LS je názor minoritní.

Dokládá to referendum ve Francii, které politici nerespektovali, referendum v Nizozemí, které politici nerespektovali, referendum v Irsku, které politici také nerespektovali a potenciálně mnoho dalších referend (přinejmenším ve Velké Británii), kdyby k tomu dostali lidé šanci - kterou nedostali právě proto, že politické elity jsou si toho dobře vědomi. Oni vědí, že jejich názor je minoritní. Proto se bojí referend jak čert kříže!

Tudíž buď žijete ve vzduchoprázdnu a nevíte o světě kolem sebe nebo lžete!
14. 10. 2009 | 10:11

bob napsal(a):

Nejlepší pivo v Plzni je v Černicích:-)

Poblíž jsou ještě Dobřany, taky mooc dobrý
14. 10. 2009 | 14:03

Holubář napsal(a):

bob:
V Černicích je pivo výborný a kuchyně na prd. Škoda.
14. 10. 2009 | 15:09

Surak napsal(a):

XYZ.XX? Koho zastupuje Václav Klaus a
za koho mluvíš Ty, xyz.xx.?
Úžasné, jaký "génius" sedí na Hradě!
02. 11. 2009 | 15:57

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

great artical!
19. 03. 2010 | 10:40

iPod to iPod Transfer napsal(a):

good artical! Thank you for your infomation
19. 03. 2010 | 10:42

iPhone contacts Backup napsal(a):

you are a thinker
19. 03. 2010 | 10:47

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:02

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy