Zdravotní poplatky, Němci a my

12. 11. 2012 | 10:53
Přečteno 16318 krát
Německý parlament zrušil poplatky u lékaře. Tak vida! – zvolají odpůrci poplatků ve zdravotnictví. Těch poplatků, které rozhodly o vítězi předminulých krajských voleb, jakkoliv šlo o celostátní téma. Krok německých poslanců se stane dalším argumentem pro levici, která se pokusí o renesanci tohoto citlivého tématu: Poplatky jsou přežitek, který se ruší po celém světě. Jen u nás se nedávno zavedl. Jaká to zpozdilost!

Jenže: Zdravotní pojišťovny v České republice bojují s nedostatkem financí, které by včas posílaly do zdravotnických zařízení. Tady je každá koruna dobrá. Německé pojišťovny uvažují, jak naložit s dvanáctimiliardovým přebytkem (v Eurech). V Německu se práce vyplácí i nižším příjmovým skupinám více než marodění. Zvyk „hodit se marod“ není zdaleka tak rozšířen. Lze předpokládat, že při německém smyslu pro pořádek mají naši sousedé i dokonalejší způsob kontroly čerpání nemocenské. Mnoho starších pacientů dokáže (a také si to může finančně dovolit) trávit svůj volný čas zábavnějším způsobem než hodinami vysedávání u lékaře. Zkrátka situace pacientů a zdravotníků je v Německu znatelně odlišná.

Německá zkušenost je ale cenná i přesto. Uvidíme, jak se změna projeví. Zda jenom sníženým příjmem zdravotních pojišťoven nebo i změnou chování. Zavedením poplatků už jsme si prošli – míra zneužívání zdravotnictví se snížila. Tak teď ještě jak to bude fungovat naopak. Pro případnou diskusi o poplatcích to bude německá zkušenost znamenat přínos.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Alex napsal(a):

To je hezké pane ekonome, jenže Němci neblbnou s ideologiemi a v krizi jejich vláda zvedla odvodové procento. Jednoduše, bez ideologických vidin na klapkách s patřičným vysvětlením. Takže když tak referujte komplexně. Tam se problému předešlo, zatímco tady se jim šlo ideologicky naproti - copak tom bylo s tím zastropením. Takže znovu, když už, tal komplexně pane kandidáte na prazidenta. Může to vypadat, že chcete lidi balamutit.
12. 11. 2012 | 11:00

amiel napsal(a):

Zdravotní pojišťovny bojují s nedostatkem financí?
Jednoduché řešení:
Ať prodají své budovy a agendu řeší v okýnku na stanicích metra, v supermarketech apod.
Trapný argument... Zrovna u nás v jižních Čechách si loni ředitel okresní pobočky VZP loni koupil schwarzenberský lovecký zámeček i s okolními lesy a rybníky. Prý ze svého platu...
A nevypadal přitom, že by řešil nějaký nedostatek financí...
12. 11. 2012 | 11:01

Mac napsal(a):

Míra zneužívání zdravotnictví se díky poplatkům snížila? Hmm a o kolik - umíte to kvantifikovat?
A o kolik se zhoršil zdravotní stav té skupiny obyvatel, která kvůli poplatkům třeba i v případě, kdy by měla, tak lékaři nešla? Taky těžko kvantifikovatelné, ale určitě reálně existující.

Jinak, soudruhu komouši, nechtěl byste se vrátit ke svým ztučnělým Goldmanům, a nezvyšovat tlak tuzemcům při představě, že portfolio hradních kandidátů rozšířil další prospěchářský bolševik?
12. 11. 2012 | 11:02

co bychom tu tak ještě zlikvidovali napsal(a):

Ježiš, to se tu rozsvítilo!
Jaká pěkná dentální práce.
12. 11. 2012 | 11:02

Mac napsal(a):

Alex

no a ještě je tady nejspíš jeden rozdíl mezi německým a naším zdravotnictví - v Německu myslím mají poněkud méně IZIPů.....a Šnajdrů, Ouzkých, Cabrnohů, Horáků a podobného smetí
12. 11. 2012 | 11:04

seriózní chlapík napsal(a):

Pane Dlouhý.

Nejspíš jste se jako prezidentský kandidát zrovna probudil a napadlo vás se připomenout občanům. Mnohým ani nemusíte, protože na vás jen tak nezapomenou. Téma jste si vybral slabé. Nejspíš vycházíte z toho, že na kontroverzní slovo "poplatky" čtenáři zareagují a ze známého "o kom se nemluví, jakoby nebyl". Co se týká porcelánových prasátek nebo poniklovaných kasiček - měli bysme se řídit raději civilizovanými zeměmi.
Tam existují jen dětských pokojíčcích a v kostelech.
12. 11. 2012 | 11:07

pepa napsal(a):

polovičaté pravdy od kandidáta na presidenta jsou hloupé a manipulují davem! mlčte a neprovokujte! Kdo má z poplatků příjem v ČR??? ODS úlitba lékařům! Jděte se proběhnout, místo psaní hloupostí!!!
12. 11. 2012 | 11:11

smutný napsal(a):

Pane Dlouhý, až budeme mít v přepočtu stejné platy, pak můžeme srovnávat jestli se někomu vyplatí "hodit marod" nebo pracovat. Ono totiž z třetinovým platem proti Německu ale stejnými náklady je to srovnávání nevypovídající. Nebylo by vhodnější nejdříve zalepit díry kudy utíkají peníze a až potom řešit jestli jich přitéká málo nebo ne? To by se ale vašim kmotrům nelíbilo, že?!
12. 11. 2012 | 11:20

Jedla napsal(a):

Ideologický žvást. "Hodit se marod" se nevyplácí ani u nás. Nevím, mezi kým žijete, (možná že finanční poradci a lobisté zdravotní péči opravdu zneužívají) ale i ti nejhůře placení lidé v mém okolí (tj. mez osmitisícovou minimální mzdou a jejím dvojnásobkem) si berou dovolenou, mají-li jít k lékaři. V tom to rozhodně není, protože zdravotní pojišťovny platí léčebné úkony, jak je lékaři dle svého vzdělání lege artis ordinují, nikoliv "marodění", tj. nemocenskou. Na to je totiž zase sociální pojištění.

Zdravotní pojištění je v mínusu, protože stát: (1) Uměle zvyšuje nezaměstnanost pro-cyklickou fiskální politikou, čímž současně podsekává příjmy ZP, (2) Okrádá systém ZP neadekvátně nízkými platbami za státní pojištěnce (děti, penzisty, atd...), (3) okrádá systémy SP a ZP podporou švarc-systému, tj. rozevíráním nůžek mezi platbami zaměstnavců versus OSVČ, a (4) nedostatečným dohledem nad hospodařením (veřejnoprávních) pojišťoven. Všechny tyto body můžete porovnat se zmiňovaným Německem, pokud byste se chtěl vážně dobrat vztahu příčin a následků.

Navíc by bylo vhodné, namísto odvádění pozornosti k celkem banálnímu problému poplatků, věnovat se krizi s neuzavíráním úhradových smluv nemocnic ze strany pojišťoven: Pojišťovny se při uzavírání úhradových smluv chovají zcela otevřeně jako KARTEL. Všechny pojišťovny VE SHODĚ "ruší" vlastníkům a provozovatelům (obcím, krajům atd...) jejich podnik, tj. zdravotnické zařízení, které splňuje veškerá zákonná kritéria pro provoz.
Přitom pojišťoven je tolik, aby měli pojištěnci výběr, tj. aby si pojišťovny konkurovaly. Pokud by s mou regionální nemocnicí neuzavřela smlouvu jedna pojišťovna, měl bych mít jako pojištěný účastník veřejného systému mít možnost přejít k té pojišťovně, s níž "moje" (mnou vybraná - svobodná volba lékaře) nemocnice smlouvu svobodně a bez nátlaku uzavřela.
To by ovšem nesměl být tolerován onen kartel: Proti kartelovým dohodám finančních institucí včetně (zdravotních) pojišťoven musí zasahovat stát prostřednictvím antimonopolního úřadu, a ne aby prostřednictvím ministerstva kartel ještě podporoval.
12. 11. 2012 | 11:20

Rudolfko napsal(a):

Když se neplatilo, tak pojišťovny peníze měly. Teď se platí a peníze nemají. To bych od NERVáka a kandidáta na prezidenta nečekal.....
12. 11. 2012 | 11:21

jozka napsal(a):

Prekladam:

Udelali jsme zdravotnim pojistovnam diry pod carou ponoru a proto ted nemuzeme zrusit poplatky. Platte a neplacte, sami jste si to zpusobili.

Taky by mne zajimal ten ciselne dolozitelny fakt, ze poplatky neco uregulovaly. Z dosus dosupnych cisel totiz nic takoveho nevyplyvalo. Tedy pokud pan byvaly soudruh nepovazuje za odstraneni zneuziti to, ze si mnohdy lide misto nemocenske berou dovolenou.

Ale jinak dobry, u nea se urcite chytite :-)
12. 11. 2012 | 11:23

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

„Poplatky ve zdravotnictví v ČR a v Německu„

„Tady máme socialistický kapitalismus, tam je sociální kapitalismus a v tom je velký rozdíl. Tam nemají nějaké cikrty či julínky, ale sestavení celého systému přenechali odborníkům. To, co z toho vzniklo, je sociálně spravedlivé a přijatelné pro všechny. Nikdo není znevýhodněn a každý přispívá na zdravotnictví dle svých možností. V ČR nejvíce sociálně nespravedlivé je právě to, co oba Tomášové vychvalují jako největší přednost: - hranice 5000 Kč pro každého. Určení ochranné hranice poplatků pevně stanovenou výší 5000 Kč je sociálně nespravedlivé. Pro toho, který má roční příjem 500 000 Kč, je to jedno procento z příjmu. Ten, kdo má ale příjem jen 100 000 Kč, je to už 5 % a platí tedy pětkrát více. Aby k této nespravedlnosti nedošlo, mají to v Německu stanoveno pevně v procentech. Jsou to pro každého 2 % z ročního přijmu, pro chronicky nemocné 1 %. U každého je tedy hranice individuálně stanovena dle jeho příjmů. „
http://blisty.cz/art/44105.html
12. 11. 2012 | 11:24

Alex napsal(a):

Mac
Nejen to, oni si tamní vlády nedělají v rozpočtu samy krátery. Ono to nebylo jen ideologicky pojaté zastropení, oni chtěli profinancovat penzijní reformu razantně zvýšenou DPH. Ten druhej pilíř se jim nějak nepoved, důvěru nemá a tak ING a AXA jako první stáhly ocas, ač jedním z lobistů byl šéf penzijních fondů a šéd ING pan Rusnok. Takže se snad žádné profinancování konat nebude, nebudou-li lidé vstupující do tohoto pilíře. Navíc jim to zvýšení DPH přineslo velkej prd, ale spolu s dalšími kompetentními opatřeními přimrazily zbytečně ekonomiku jako takovou. A proč to opisuji. Pan Dlouhý v té nekomplexnosti zapomněl, že i tady si ve zdravotnictví vyrobyly jámečku odhadovanou hodným panem ministrem Hegerem na 4 mld. Vše za přispění velkých a odborných rad podobných ekonomů jako autor v NERVu. Ostatně myslím, že pan Dlouhý se tam také radami podílel. Skutečně není nad ekonoma, jenž se stane politikem a není ochoten si doplnit alespoň základní vzdělání v jiných oblastech než je jen ta ekonomika sama o sobě. A to nemluví o ekonomii pojaté ideologicky na základě pravicových manter pojatých naprosto bezduše.
12. 11. 2012 | 11:26

PEDERSEN napsal(a):

Pane Dlouhý, jste bohužel jeden z těch, kdo zavinili dnešní marasmus v Česku. Teď máte dokonce tu drzost kandidovat na presidenta. Jenže v hlavě to moc srovnané nemáte.
1) Položte si otázku, proč v zemi, kde HDP je někde ke 2/3 Německého jsou platy zaměstnanců sotva 1/3 ve srovnání s Německem.
2) Polžte si otázku, proč v Česku existuje několik set tisíc živnostníků, kteří prakticky nemusí platot žádné daně (netvrdím, že neplatí nic, ale platí ŘÁDOVĚ méně, než zaměstnanci).
3) Položte si otázku, proč se ve věci daní soustavně lže (tzv. odvody za zaměstnance "placené zaměstnavatelem" - i ten největší trouba přece ví, že jsou to peníze zaměstnance, protože kdyby je zaměstnavateli nevydělal, nemohlo by to fungovat)
4) Položte si otázku, jestli už to není trapné, drmolit stále cosi o zneužívání lékařské péče, když o tom, zda budu či nebudu "uznán" nerozhoduji já, ale LÉKAŘ a zda není ještě trapnější stálé podsouvání představy, že důchodce, nevěda co s volným časem, jde si posedět do čekárny k obvoďákovi.
Jedinou pravdu máte v tom, že Německý důchodce má na mnohem víc, než ten český - a tu se vracíme k otázce č. 1, přičemž jednou z odpovědí je totální devastace hospodářství po zpackané privatizaci, u ktré jste Vy asistoval...
12. 11. 2012 | 11:29

Yosif K napsal(a):

Alex napsal(a):
.....Tam se problému předešlo, zatímco tady se jim šlo ideologicky naproti - copak tom bylo s tím zastropením. Takže znovu, když už, tal komplexně pane kandidáte na prazidenta. Může to vypadat, že chcete lidi balamutit.
12. 11. 2012 | 11:00
Nemam rad dlouheho ale zde balamutite sam sebe, pane Alexi.

ZASTROPENI ZDRAVKA A SOCILAJKY je vsude na svete, Cesko byl asi podleni stat na svete, kde zastropeni nebylo (snad krome Kuby a KLDR, kde je "vsechno zadarmo"....)
Duvody proc je vsude uplne vsude zdravko a socialka zastropeny evidentne jdou proti vasemu socialniomu citeni, ale bohuzel je to tak. Zastropeni ODVODU zdravka a socialky je TEMER VSUDE, kde je nejake zastropeni CERPANI zdravka a socialky.
12. 11. 2012 | 11:30

Petr Havelka napsal(a):

Jo pane Jedlo,
to jsou ty kydy bez znalostí věci. Pan Dlouhý takto nekydá od hospodského stolu, tohle jsou kydy od golfu nebo z tenisu :)

Pžipomíná mi to včerejšího Tomáše Březinu v OVM, jak ukazuje grafy, že za vlád Václava Klause nebyly žádné dluhy. Že se zanedlouho zachraňovaly a prodávaly pod cenou banky, že se dluhy odsunovaly do Konsolidační agentury, to už pan Březina nevěděl.
12. 11. 2012 | 11:30

Yosif K napsal(a):

Co se tyce DPH - mili socialisticti pratele -
!!!!! socialisticky pritel Hollande zvysuje DPH z 19.6% na 20%. Proc?????? PROC????
!!!!! skandinavsko - socialisticka vlada v Dansku zvysila DPH z 23% na 25% - vcetne potravin a leku. PROC???? PROC???? PROC????

Premyslejte take trochu uprostred vaseho levicoveho knuceni a skuhrani.... neni snad zvysovani DPH vyvolano tim, ze z neceho se proste vsechny socialni extraburty financovat musi?
12. 11. 2012 | 11:35

Pacák napsal(a):

Pane kandidáte na prezidenta, a není problém hlavně v tom, že v Německu neexistují projekty, jako je například IZIP?
12. 11. 2012 | 11:36

Yosif K napsal(a):

Z prispevku pritele proletaru pana Pedersena je jasne jedno - v Cesku jsou mamlasci kteri si naivne mysli, ze kdyby privatizaci provadela koalice CSSD a KSCM, zivotni uroven Ceska by skokove dostihla SRN.

Jen mi tak trosicku vrta hlavou, proc nam takovy skok nepredvedli komanci, kdyz meli celych 40 let v rukou absolutni moc.... ze by to nebylo az tak jednoduche??????
12. 11. 2012 | 11:40

Alex napsal(a):

Yosif K
Ale nebalamutím. To zastropení provedli socani, ale Julínek to vyšperkoval a zavedl nejtvrdší poplatky v Evropě, přičemž je zavedl tak, že nikdo , ani Vy netušíte, kdy platit máte a kdy ne. Je to zavedno tak bezvadně, že ti chytrolíni ještě uzákonili povinnost ty poplatky vymáhat - pro jistotu. Ono totiž vymáhat třicetikorunu je docela hezky nákladné. Jakso Topolánkovci zapomněli, že původně měli ve svém programu bezhotovostní zdravotní účty. Takže, aby každej pacient měl jako měšťan ve středověku koženej měšec na drobáku, když putuje po nemocici a sype, kde mu napovědí. Takže japak to je Yosife K s tím balamucením. Spíše si Vy nepamatujete a máte poněkud málo informací. Ostatně Julínek to byl vskutku milovník rébusú pro pacienty-klienty. On jim zavedl jakýsi strop plateb s takovými pravidly (co se započítává a co ne), že si to žádnej pacient klient spočítat neuměl a neumí. Jo když máme vládu jen ideologicky vzdělanejch potentátů ale jinak packalů, kam sáhnou, pak je to jízda. To v porovnání s tím Německem.
12. 11. 2012 | 11:41

ČEZko smrdí napsal(a):

Zrádce národa z Billdebergu nás pěkně poučil. Kdy už s těmi krysami konečně zatočíme?
12. 11. 2012 | 11:48

smutný napsal(a):

Yosif K

ono je to složitější, ale vám (zaslepeným fanatikům) je to zbytečné vysvětlovat a placeným diskutérům tuplem.
12. 11. 2012 | 11:51

Zdeněk Baribal napsal(a):

Marná sláva - náš stát je skutečně jen takový "hloupý český Honza"...A nejen co se poplatků u lékaře týká, ale i v čerpání evropských dotací atd...Slováci mají velice příhodné rčení pro neschopné a ve svých funkcích naparující se: Vyšlo hovno na policu, myslelo si že je syr...:)
12. 11. 2012 | 11:52

Ján Filo napsal(a):

No, v komentářích to bylo snad řečeno hezky a vše ....

Doufám, že zde nikdy nebude prezident,
který si úřad "koupí",
páč lidi byli hloupí ..... ..l..
12. 11. 2012 | 11:52

Pacák napsal(a):

Yosif K: Pokuste se srovnat sociální servis skandinávských států a Dánska s Čechistánem.
12. 11. 2012 | 11:53

Maximus napsal(a):

Golden Sachs alias Fanklstein promluvil, ó jak jsme všichni dojati!

Trochu z údajů CV tohoto soudruhogoldensachse v majetku Rotschildů:

Politika
V roce 1978 vstoupil do KSČ, členství ukončil v prosinci 1989. V třetím týdnu listopadové revoluce v roce 1989 byl za Občanské fórum navržen do vlády ČSSR a 10. prosince 1989 byl jmenován Místopředsedou federální vlády a předsedou Státní plánovací komise. V červnu 1990 kandidoval za Občanské fórum do Federálního shromáždění (vedl kandidátní listinu v jižních Čechách), stal se poslancem a současně byl jmenován federálním ministrem hospodářství ČSFR. Po rozpadu Občanského fóra vstoupil na podzim 1991 do Občanské demokratické aliance a stal se jejím místopředsedou a v roce 1992 vedl kandidátní listinu ODA na jižní Moravě. Po volbách v roce 1992 a po rozpadu ČSFR vstoupil do koaliční vlády ČR Václava Klause a byl jmenován ministrem průmyslu a obchodu. Ve stejné koaliční vládě a ve stejné funkci zůstal i po volbách v roce 1996, ve kterých byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V červnu roku 1997 odešel ze všech vládních i politických funkcí.
Privátní sféra
Po odchodu z politiky v roce 1997 působil v soukromé sféře. Od září 1997 pracuje jako mezinárodní poradce investiční banky Goldman Sachs se zodpovědností za oblast střední a východní Evropy. V letech 1998–2010 pracoval jako poradce pro ABB. V minulosti byl členem představenstva amsterodamské společnosti Cofinec a konzultantem pro Tishman Speyer Properties. Dále zastává následující funkce: předseda sboru poradců londýnské společnosti Chayton Capital, člen představenstva KSK Power Ventur se sídlem v indickém Hajdarábádu a předseda sboru poradců pařížské společnosti Meridiam Infrastructure.
Neziskový sektor
V roce 2009 založil obecně prospěšnou společnost Prague Twenty, zaměřenou na pořádání odborných přednášek v oblasti politiky, společenských věd a kultury, za účasti zahraničních i domácích odborníků. V průběhu uplynulých třech let na těchto akcích vystoupilo mnoho představitelů z celého světa. Jedním z řečníků byl například současný italský premiér Mario Monti.
Další aktivity
Je členem řady mezinárodních i domácích institucí (místopředseda Evropské skupiny Trilaterální komise, aktivní činnost v několika mezinárodních expertních skupinách, například DER Dialog, Euro 50 Group). V letech 2006-2008 byl členem Nezávislé energetické komise, kde se podílel na přípravě dlouhodobé energetické koncepce ČR, veřejně publikované v druhé polovině roku 2008. Od roku 2009 je členem Národní ekonomické rady vlády ČR. V letech 2010-2012 byl členem Evropské skupiny poradců Mezinárodního měnového fondu. V rozsáhlé míře publikuje jako autor či spoluautor od odborných textů po články v denním tisku
Ocenění
Jde o držitele Velkého kříže, řádu belgického krále Leopolda II.

P.S.
Ještě chybí pozvánka na Bilderberg a samozřejmě zvolení presidenten českého Kocourkova a vše bude v pořádku!
12. 11. 2012 | 11:54

Bomberious napsal(a):

To: Autor článku => dr. Vladimír Dlouhý

Věc: Diskrepance v životopisných datech V.Dlouhého!!

<> Jenom aby se tedy nezapomnělo: <>

ad 1) V "CV" mu chybí uvedena politická strana, a to přesně KSČ! Dle wikipedie.cz citujme: "(1978-1989)"!
ad 2) Zaměstnavatel: prominentní Prognostický ústav ČSAV!

S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou

Bomberious
jaknapravdu.infoblog.cz
12. 11. 2012 | 11:57

smutný napsal(a):

"Z prispevku pritele proletaru pana Pedersena je jasne jedno - v Cesku jsou mamlasci kteri si naivne mysli, ze kdyby privatizaci provadela koalice CSSD a KSCM, zivotni uroven Ceska by skokove dostihla SRN."

Co do toho montujete KSČM?? Když se ČSSD povedlo nás vytáhnout z hospodářské krize po Klausově bankovním socialismu a tunelování, proč by privatizace pod vedením ČSSD měla být horší??

Jen mi tak trošičku vrtá hlavou, proč je nejslušnější nejpravicovější protikorupční protizadlužovací ODS v takových .račkách??
12. 11. 2012 | 11:58

Libertad napsal(a):

Soudruh Dlouhý, bývalý člen KSČ, v současné době trvdý kapitalista a v posledních letech zaměstnanec zkrachovalé banky, též i rádoby prezident České republiky napsal:
"Jenže: Zdravotní pojišťovny v České republice bojují s nedostatkem financí, které by včas posílaly do zdravotnických zařízení. Tady je každá koruna dobrá. Německé pojišťovny uvažují, jak naložit s dvanáctimiliardovým přebytkem (v Eurech)."
Z toho vyplývají otázky:
1)proč zdravotní pojišťovny v České republice bojují s nedostatkem financí? Nevíte? Vy takový schopný ekonom. Já Vám to tedy řeknu. Je to proto, že se vybrané peníze v rámci zdravotního pojištění systematicky rozkrádají mnoha způsoby! Je to též proto, že stát za své pojištěnce -malé děti, důchodce, nezaměstnané etc.-již asi 6 let platbu nezvýšil a konkrétní suma (asi cca 700) ani zdaleka neodpovídá ani minimu, které zlí OSVČ musí platit!
2)proč se způsob realizace zdravotního pojištění v Č.R. neřídí/nerealizuje podle německého modelu? Protože by případný přebytek rozkradli lidé Vašé morální úrovně!

Na závěr Vám sděluji, že Vás nebudu v žádném případě volit a že Vaše bigbordy mně skutečně rozčilují, tedy ničí zdraví. Ty bigbordy si platíte ze svých osobních příjmů? Nebo Vám to platí nějaká banka, která nám učtuje poplatky za to, že si vybíráme naše peníze z našich účtů za jejichž vedení si banky účtují další poplatky? Styďte se!!!
12. 11. 2012 | 12:00

David napsal(a):

https://blog.aktualne.cz/blogy/vladimir-dlouhy.php
Archív všech textů autora
leden 2012 - Nula textů

listopad 2012 - 1 text
-----------------------

Co se to děje, že najednou taková "aktivita"?

Že by myšlenková vyprázdněnost a populismus?

Jak ubohé a trapné!!!

Jen podle činů poznáte je!

To je mnohem lepší Tomio Okamura.
12. 11. 2012 | 12:01

Ján Filo napsal(a):

Otázka:

Je "Yosif K":

1. pseudonym V Dlouhého
2. placený "zastánce"
3. ko-delikvent - "úspěšný", "výherce" ...
4. pravicový volič kategorie B) sk. 2. (hloupý)

?????????????????????????????????,
12. 11. 2012 | 12:02

Občan napsal(a):

Dlouhý,

poplatky NEJSOU příjmem pojišťoven, ale lékařských a lékárenských podnikatelů nebo společností vlastnících zdravotnická zařízení.
Žádný předpis neurčuje, že vybrané poplatky mají být reinvestovány do zdravotní péče. Takže si za ně lékaři a lékárníci pořizují dovolené a nová auta a společnosti si je rozdělují na odměnách a dividendách. Do zdravotnictví se z nich s pravděpodobností rovnající se jistotě nedostane ani koruna.

Že nemají pojišťovny prachy, to je vina vlády, která se neobtěžuje vybírat daně a nedělá nic pro oživení ekonomiky. Rostoucí počet nezaměstnaných a klesající pojistné pro OSVČ propad ještě zesiluje.
Německo má sakra velkou daňovou progresi, FUNGUJÍCÍ finanční správu a vládu, která se alespoň trošku stará, aby bylo CO danit.
Ty svoje neoliberální pindy o tom, jak lidé zneužívají nemocenskou a zdravotnictví, si strčte do "klobouku", protože to je přesně naopak.
12. 11. 2012 | 12:03

veverka napsal(a):

Není žádným překvapením že bývalý bolševik,dnes pravicový židovský Goldman Dlouhý lže jako když tiskne. Zdravotnické regulační poplatky samozřejmě vůbec nic neregulují. Představují jen další vysávání peněz z lidí,aby měli jeho kamarádi Šnajdři,Cabrnochové a Ouzcí co rozkrádat.

Regulační poplatky nefungují, přesto se zvýší. Kvůli krizi
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/regulacni-poplatky-nefunguji-presto-se-zvysi-kvuli-krizi_173663.html
12. 11. 2012 | 12:04

krysa napsal(a):

U nás jsou teď všichni najednou neskutečně zdraví, protože si nemohou dovolit být nemocní. Cesta k doktorovi a zpět MHD: 50korun, doktor 30korun, dva recepty na čtyry léky 120korun, to je dvě kila a furt ještě NIC nemáte! Následují doplatky a poplatky (tohle se nehradí) a tři dny nemocenské bez koruny.

Logicky: ti lidi NEJSOU zdraví, ovšem podle vlády jsou....
Nejdou doktorovi, raděj ani do lékárny a natož aby byli nemocní doma. A na nemoci si berou dovolenou, takže v závěru žádnou "dovolenou" už koncem roku nemají.

Pokud se polatky za doktory a léky ještě zvýší, budem brzy statisticky nejzdravější na celém světě!
Zlepší se i státní rozpočet na důchody, neb každej zdechne než se ho dožije.

Krysa
12. 11. 2012 | 12:05

veverka napsal(a):

Ján Filo
2.
12. 11. 2012 | 12:06

Charlie napsal(a):

No pane Dlouhý, to byl opravdu vyčerpávající blog o situaci zdravotnictví v sousedním Německu.
Já tvrdím jednu zásadní odlišnost situace v Německu a u nás -- Němci nejsou hlavně nemocní ze svých politiků, svého nefunkčního státu, drzých zlodějů ve vládních stranách, a u velké části obyvatel budoucnosti bez naděje.
Na rozdíl od velké většiny občanů České Republiky.

Já nevím, ale ty Vaše argumenty mně vždy připomínali a připomínají hraběcí rady pána s naditou šrajtoflí.
12. 11. 2012 | 12:07

Občan napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):
"Jo pane Jedlo,
to jsou ty kydy bez znalostí věci. Pan Dlouhý takto nekydá od hospodského stolu, tohle jsou kydy od golfu nebo z tenisu :)

Pžipomíná mi to včerejšího Tomáše Březinu v OVM, jak ukazuje grafy, že za vlád Václava Klause nebyly žádné dluhy. Že se zanedlouho zachraňovaly a prodávaly pod cenou banky, že se dluhy odsunovaly do Konsolidační agentury, to už pan Březina nevěděl.
12. 11. 2012 | 11:30"

Bylo docela zajímavé sledovat, jak se paní Wagnerová zoufale snažila odsednout si od toho arogantního primitiva co nejdál. Musím říci, že mi jí bylo skutečně líto.
12. 11. 2012 | 12:08

Luba napsal(a):

Hmmmm,
soudruh prezident Dlouhý tímto svých článkem demonstroval značnou odtrženost od reality ...

Krucinálhimldonrvetrkrucajselement,
proč si každý ekonomistní bařtipán myslí, že když rozumí pohybům na svém účtu, rozumí úplně všemu?!
12. 11. 2012 | 12:08

Sláma napsal(a):

Obecní obveselovač Yossif zase exceluje. Napsal: socialisticka vlada v Dansku zvysila DPH z 23% na 25% - vcetne potravin a leku.
To samozřejmě není pravda, sazba 25% platí v Dánsku od 1.1.1992.
V Dánsku mají úplně jiný systém - vybrané prostředky vrací zpět do systému. Ne tak, jak to dělá Kalousek. Ten zvýší DPH na léky a to, co vybere, nevrátí do zdravotnictví, nýbrž si to nechá na to své "odklánění".
12. 11. 2012 | 12:09

Charlie napsal(a):

opr... argumenty mně vždy připomínali ........
.....připomínaly..
12. 11. 2012 | 12:15

Sláma napsal(a):

Pan Dlouhý zase prokázal, že je úplně mimo obraz. Napsal např.:"Zvyk „hodit se marod“ není zdaleka tak rozšířen".
Vůbec zřejmě nezaregistroval, že:
1) regulační poplatky nesouvisí s "házením se marod", platí se prakticky při každé návštěvě lékaře
2) většina lidí se u nás "nehází marod" vůbec, a to z toho důvodu, že za první tři dny marodění nedostane vůbec nic, dašlí dostane naprosto směšnou almužnu. Pro většinu lidí je marodění cestou "pod most". Takže lidé raději chodí nemocní do práce a ohrožují sami sebe komplikacemi (které pak stojí i zdravotní pojištění mnohem více) a spolupracovníky roznášením bacilů.
3) problémy zdravotních pojišťoven pramení z neregulovaného zvyšování cen léků a zdravotního materiálu, z předražovaných nákupů zdravotní techniky a ze zmrazení příspěvku za tzv. státní pojištěnce.

Pana Dlouhého rozhodně volit nebudu!
12. 11. 2012 | 12:15

Pacák napsal(a):

Měli bychom vyhlásit sbírku na podporu modráckých diskutérů, aby si mohli zaplatit něco lepšího než jsou zdejší yosifové k.
12. 11. 2012 | 12:17

Dáša N. napsal(a):

"Regulační poplatky" svou absurdností, neboť nic neregulují, jsou jen tématem, které odvádí pozornost lidi od skutečného tématu, kterým je nesmyslný počet zdravotních pojišťoven, rušení nemocnic, jejich privatizace, neboť "nejsou peníze" na zdravotní péči. Peníze z těchto poplatků navíc zdravotní pojišťovnu nikdy nespatří, zůstavají u obvodních lékařů a v nemocnicích, využití těchto peněz je nekontrolovatelné.

Co jste vy, pane Dlouhý, osobně udělal proto, aby občan Československé, pak České republiky dostával mzdu odpovídající naší poloze ve středu Evropy, aby si z ní mohl zaplatit zdravotní pojištění ve výši, odpovídající lékařské péči na úrovni 21. století?

Svého času hovořil pan Paroubek, (který byl falešně obviněn, že je pedofilní a navíc má bradavici, proto bylo nutné zamezit jeho vítězství ve volbách), že je nutné zvýšit odvody na nemocenské pojištění, jak občanů, tak státu, aby zůstala zachována úroveň péče a její zvýšení. Přesto, že to bylo potřebné, touto cestou se nešlo a nyní se ruší jedna nemocnice za druhou, sanatoria přechází privatizací do rukou prominentních lékařů, lázeňská péče je nedostupná, pokud si ji pacient nezaplatí, předražené léky, distribuované lékovou mafií jsou již z větší části nehrazeny pojišťovnou. Dochází k paradoxu, že hrazen bude pouze Paralen, o kterém Julínek se Šnajdrem tvrdili, že bude nutné jej ze zdravotního pojištění neproplácet, aby měly pojišťovny peníze na léky na rakovinu a jiné vážné nemoci.

Dělají tzv. pravicové vlády v České republice politiku hodnou skutečné pravice, které jde o prosperitu celého státu, což jsou i občané, na což se v posledních letech zapomnělo, a nebo je to politika stylu veksláků, zelinářů a trhovců, sledující jenom prospěch úzké skupiny lidí?
12. 11. 2012 | 12:27

Viky napsal(a):

Zajímavé. Kandidát na presidenta a nezná rozdíl mezi zdravotním a sociálním pojištěním. Nemocenská nemá se ZP nic společného. No alespoň si mohu odškrtnout dalšího kandidáta a výběr se mi utěšeně zužuje. A jinak s Alexem naprostý souhlas. Vždy je potřeba říct i B.
12. 11. 2012 | 12:29

Občan napsal(a):

Jo, ještě k Březinovi ze společnosti BEST.
Tenhle tvor byl totiž poslancem za ODS v letech 1996-1998 a v r. 1998 ještě stihl i US-DEU.
Za ODS byl a místpořepdsedou Stálé komise pro bankovnictví a členem Rozpočtového výboru PS PČR.

Tenhleten podvodnikatel, který má plnou mordu "štíhlého státu" a "liberalismu", je přitom státem velkoryse dotován - jeho společnosti nafasovaly ze SR tyto sumy:
BEST-BETA, a.s. - 13 900 000.- Kč (2012)
BEST, a.s. - 50 000 000.- Kč (2001-2012)

To se nám to podniká, když nám to stát platí...
12. 11. 2012 | 12:30

češka napsal(a):

Pane Dlouhý, SRN obsahuje i spolkové země dřívější NDR, kde byl "folklór" hodit se marod stejný, jako u nás.
Chybička bude asi jinde, v jedné zemi se hospodaří, v jiné se zákony píší tak, aby se dobře kradlo.
Optimisté si myslí, že je-li rozkradeno, začne se hospodařit.
U nás je to jinak, krade se na dluh.
12. 11. 2012 | 12:30

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Obecní obveselovač Yossif zase exceluje. Napsal: socialisticka vlada v Dansku zvysila DPH z 23% na 25% - vcetne potravin a leku.
To samozřejmě není pravda, sazba 25% platí v Dánsku od 1.1.1992.
Pane Slama - jeste jste zapomnel rict kdo tu sazbu DPH v Dansku zvysil? Nejaky dansky general Augusto Pinochet nebo utlocitni socialiste????
Dale je poucne - co dela soudruh Hollande?
1) zvysuje DPH z 19.6% na 20% - nejspise v rozporu s predvolebnimi kydy pardon sliby. Kazdy centik je dobry......
2) poskytuje danovou ulevu kapitalistum ve vysi EUR 20 miliard na budoci 3 roky - zcela jiste v rozporu s predvolebnimi kydy pardon sliby....
12. 11. 2012 | 12:33

Mentor napsal(a):

K poplatkům a nedostatkům financí ve zdravotnictví v Česku a Německu asi tolik. Vážení diskutující by si měli s pokorou sáhnout do svědomí a začít trošku přemýšlet a počítat, než tendenčně zatracovat to, co alespoň trošku stabilizovalo stále neudržitelnou situaci v našem zdravotnictví. Jestliže budete se mnou souhlait, že pořízení materiálního vybavení, léčiv, stravovacích nákladů v nemocnicích a opodobně, což jsou zásadní náklady ve zdravotnictví, jsou totožné jako v Německu, navíc neustávající nátlak LOK na platy lékařů, pak zjistíme že náklady na léčení českého pacienta v Německu jsou obdobné. Jenže přísun financí z povinných odvodů od záměstnanců a dalších přispěvovatelů do pokladen zdravotních pojišťoven je nesrovnytelný. Až bude každý z vás ochoten platit řádově 10 000,- Kč měsíčně ( minimálně ) ze své hrubé mzdy + 20 000,- Kč od zaměstnavatelů, pak klidně můžeme poplatky zrušit a zdravotnictví bude v přebytku
12. 11. 2012 | 12:34

Karel79 napsal(a):

Pan likvidátor českého průmysli promluvil. Pane kandidáte, vzpomeňte si svou úlohu v likvidaci POLDI Kladno, Škoda Plzeň, Králopolsaké strrojírny, síť cukrovarů ... atd. A zelezte hluboko pod uhlí ve sklepě !
12. 11. 2012 | 12:38

choche napsal(a):

Soudruhu Dlouhý,
mnozí z vašich kolegů, se kterýmni jste společně totálně zlikvidovali zdejší velmi rozvinutý funkční průmysl a zemědělství v rekordně krátkém čase a nastartovali spirálu zadluženosti této země, jsou natolik sebekritičtí, že občaanům na oči nelezou. Vaše a Klausova drzost je však nebetyčná a tak doufejme, že budete na čelních místech při soudním odměňování. Už proto byste se neměl schovávat za doživotní imunity a beztrestnost.
12. 11. 2012 | 12:42

BK napsal(a):

Důvodem, proč Němci zrušili poplatky není to, že nevědí co s penzi, ale prokázaná nefunkčnost těchto poplatků a fakt, že sociálně slabší skupiny obyvatel přestaly docházet na preventivní prohlídky, což by vedlo ke zhoršení zdravotní situace ve společnosti.
To je ten "přínos německé zkušenosti."
Ovšem čeští neoliberální ultras, rekrutující se často z předlistopadových soudruhů mají své šnajdrovské koncepce zdravotnictví, coby nadstandardu pro vyvolené.
12. 11. 2012 | 12:43

Yosif K napsal(a):

Dáša N. napsal(a):
"Regulační poplatky" svou absurdností, neboť nic neregulují, jsou jen tématem, které odvádí pozornost lidi od skutečného tématu, kterým je nesmyslný počet zdravotních pojišťoven, rušení nemocnic, jejich privatizace, neboť "nejsou peníze" na zdravotní péči. Peníze z těchto poplatků navíc zdravotní pojišťovnu nikdy nespatří, zůstavají u obvodních lékařů a v nemocnicích, využití těchto peněz je nekontrolovatelné.
KONEC CITATU.

Vsude ve svete krome Velke Britanie a Kanady je vice zdravotnich pojistoven - i kdyz se da diskutovat o tom, ze zdravotni pojisteni je tak regulovane ze mit vice pojistoven nema velky efekt.
Na prikladu Velke Britanie je videt, ze mit jednu pojistovnu je lacinejsi a lepe regulovatelne ALE ZAROVEN regulace tam proste probiha daleko tvrdeji - prostym cekanim na vsechno v nekolikahodinovych frontach.

V SRN, Rakousku, Fracii a Svycarsku je vice pojistoven - podobne jako v CR.
Co se tyce IZIPU - na jedne strane to je tunel, na druhe strane se podobne systemy zavadeji v zapadnich zemich, i tam na ne lekari nadavaji (ze stejnych pricin jako v CR - cim dele cuci do pocitace tim mene casu maji na prohlednuti pacienta....), i tam ty systemy nijak zvlast dobre nefunguji atd atd.
12. 11. 2012 | 12:45

češka napsal(a):

To Mentor
Zapomněl jste na maličkost - kvalita výživy onyvatele SRN a ČR je také jiná.
Za 2. světové války meli lékaři poprvé v dějinách možnost ovlivnit kvalitu potravy, v Německu se tato tradice dodržuje, u nás ne.
Takže důchodce se živí drůbežími párky, rohlíky ....., zatí co v Německu kvalitním masem, ovocem a zeleninou, mléčnými výrobky...., což se pochopitelně odráží i na jejich zdravotním stavu....
Hned vedle, a přesto takový rozdíl - a za 20 let se propast zvětšuje..
12. 11. 2012 | 12:48

Yosif K napsal(a):

Proc delat veci jednoduse, kdyz je lze delat po socialisticku - slozite.
AKT 1) Hollande zdanuje superbohace 75% sazbou - nekteri se prihlasuji o belocke obcanstvi a stehuji se do Monaka atd atd. Jini propousteji delniky po tisicich.
AKT 2) Hollande vyhlasuje danove ulevy pro kapitalsity ve vysi 20 miliard EUR.

No hlavne ze proletari jsou spokojeni jak si Hollande "doslapl na zbohatliky".
12. 11. 2012 | 12:49

Věřící v skutečné dobro napsal(a):

Ten správný soudruh se vyjádřil a tak se bude i tlačit do prezidentského trůnu.
Kdyby existoval Bůh, tak už by musel tuhle pakáž, která tady vládne a i tu další, která se vehementně cpe ke korytům nadobro vyhladit.
A hlavně tu církevní nenažranou smečku s pupky nadutými a smradem páchnoucími.
12. 11. 2012 | 12:49

neo napsal(a):

BK:

to u nás nehrozí, u nás jsou preventivní prohlídky hrazeny plnně ze ZP. Poplatky se na klinické vyšetření v rámci preventivní prohlídky nevztahují.
12. 11. 2012 | 12:51

ksindll napsal(a):

Soudruhu Dlouhý tak aby bylo jasno,vy jako největší hrobař a čudla českého průmyslu máte nejmenší právo do něčeho kecat.Zalezte,zalezte někam hodně daleko a hluboko.
Je vysoce nemorální a sprosté od vás soudruhu Dlouhý kandidovat na Hrad.
Musíte mít pěkně pevný kufr.
12. 11. 2012 | 12:52

dříve čtenář napsal(a):

Himbajs, šúviks Rychlonožka - to snad neminěj vážně?

Mentor - jídlo, energie, zdravotnictví je u nás stejně drahé jako v Německu. Tak to si spočítejte, kolik peněz za základní suroviny dáváme my a z jakého platu tu žijeme? Na co například živíme tolik pojišťoven? Proč jsou u nás rekonstrukce zdravotnických zařízení a lékařské přístroje zdaleka nejdražší? Proč se jen provádějí drahé operace na odčerpání bodů a zanedbává se prevence?
12. 11. 2012 | 12:55

Kanalnik napsal(a):

tento clanek, to je demagogie non plus ultra, Jedla to skvele rozebral... ted zbyva jen otazka, jestli lide, kteri takto pisi, to mysli vazne (uzavreni ve svem nerealnem svete), nebo chteji delat hlupaky ze svych ctenaru...

u prezidentskeho kandidata jsou obe varianty nezadouci
12. 11. 2012 | 13:01

Dáša N. napsal(a):

Yosif K

A víte, jak dlouho se u nás čeká dejme tomu na CT vyšetření či na operaci kyčle či kolena přesto, že máme pojišťoven mnohem více, než Angličané a Kanaďané?
12. 11. 2012 | 13:04

Fanda napsal(a):

Tak to od bývalého komunisty a mistra světa v převlékání kabátů skutečně sedí. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud zajdu k soukromému lékaři, nezajímá jej můj zdravotní stav či problémy, ale jestli mám 30 Kč na poplatek. Ještě nikdy jsem ale nedostal žádné potvrzení o jeho přijetí. Je to tedy můj, zákonem stanovený příspěvek, do nenažraného pupku pana doktora. Zbavme se všelijakých pijavic typu Šnajdra, Horáka a dalších lumpů spojených především s ODS a peněz bude ve zdravotnictví určitě dostatek. Za Vás soudruhu převlékači se stydím a jsem rád, že ve volbě prezidenta nemáte šanci, protože lidé budou volit pouze slušné a zásadové kandidáty.
12. 11. 2012 | 13:15

Joe Ratata napsal(a):

No vidíte.A tohle nám kandideuje na prezidenta!
Vždyť ten vůbec neví vo co go.
Normálnímu člověku co PRACUJE se marodit NEVYPLATÍ!!!
O to už se naši milí "odpovědní" postarali.Lidi práce neberou při marodění 100% jako oni.
A poplatky u lékaře a lékárníka?Ten mamlas si myslí,že končí ve zdravotnictví!
No nevolte to!!!
12. 11. 2012 | 13:25

Taoiseach napsal(a):

Vladimír Dlouhý

Zdravotní pojišťovny v ČR bojují s nedostakem financí, protože jsou systematicky rozkrádány pomocí různých projektů typu IZIP.

"V 90. letech byl nejmladším a nejoblíbenějším politikem československých a českých vlád za Václava Klause."

Jenže to už je dávno. Přesto si někteří pamatují, že se musel poroučet ještě dřív než sám Klaus. Typy jako Klaus, Dlouhý, Zeman, Fischer už dávno nemají v přímých volbách šanci.
12. 11. 2012 | 13:28

TomTom napsal(a):

Tak pravil soudruh Dlouhý. Dlouholetý člen zločinecké organizace KSČ a jejich ministr. A já se ptám proč ještě není zavřený, tak jak by to udělali v Německu. A odpovím si sám - protože v čas převlékl kabát a z ultralevicového politika se stal ultra pravicový.
12. 11. 2012 | 13:30

neo napsal(a):

Fanda:

to je individuální. Já u svého lékaře vždy platím až po vyšetření a vždy dostanu stvrzenku i když se má dávat na vyžádání.

Nicméně i bez stvrzenky lékař vykazuje vybraný poplatek pojišťovně. Jinak by nedostal za vyšetření zaplaceno.
12. 11. 2012 | 13:34

Míla napsal(a):

Pane Stejskal,ač slušně napsáno tak mazáno?
12. 11. 2012 | 13:38

roman napsal(a):

Vážený pane Dlouhý. Kdysi jsem Vám plně důvěřoval, volil jsem ODA a dodnes hledám spíše středové, rozumné strany. V době, kdy jste působil jako aktivní politik se lidé začínali mít opravdu lépe, měli naději, jejich zaměstnavatel a zákonodárce byl pro ně vzor. Ovšem nyní je situace jiná a s politiky jako jste Vy jasná. Ztrácíte důvěru občanů, ekonomické komentáře přestávají na lidi fungovat. Pokračuje cílený rozklad a privatizace veřejného sektoru. Pokračuje ožebračování a politika přípravy na horší časy v duchu politiky amerických demokratů, kde jenom ti vyvolení mají nárok žít ve vlastním domě. Noví, nastupující majitelé našeho státu (nevím, jestli je to banka z Ameriky, oligarcha z Ruska, nebo mafián odkudkoliv) s mediální podporou hlásají, že na každém kroku chybí peníze, přitom se za dvacet let postavilo u nás cca 140 golfových hřišť, aby se tato "elita" národa měla kde scházet. V tak malé zemi je to stejně směšné, jako počet heren a hracích automatů na hlavu. Nemluví se o žádné vizi a žádném směřování naší země jako celku. O sociálním smíru, o zahraniční politice, o spravedlnosti. Mluví se jenom o penězích, převážně státních, které lidé jako jste Vy pomáhají systematicky přelévat do soukromého sektoru. A bude se o nich mluvit do té doby, než bude u nás zlikvidován ten luxus mít zdarma zdravotnictví a vzdělání. Mluví se jenom o nefunkčnosti státu a nutnosti ho privatizovat. Toto budování demokracie sice mohlo dlouho fungovat, ovšem pokud je v současnosti pociťováno vytahováním peněz i z občanů, kteří se začínají nacházet za hranicí bídy, tak to už není normální. Ono už neplatí otřepané, že komu se nechce pracovat, tak nepracuje. Platí, že i ten kdo pracuje, nemá pomalu na základní lidské potřeby. Přitom stát, jako poslední záchrana, nebo systémový nástroj se tváří že je všechno jak má být a vyrábí bezdomovce dál, jak na běžícím pásu. A Vy, chytrý člověk, ekonom, politik a kandidát na prezidenta mně po třiadvaceti letech něco říkáte o fungující demokracii v Německu. Jako mnozí, kteří jsou úplně odtrženi od reality běžného života jste se pro mne stal naprosto nedůvěryhodný. Neudělal jste nic pro zlepšení poměrů ve společnosti. Jste jeden z mnoha, který šlendrián u nás nepojmenovává a nekritizuje, čímž se vezete společně se zloději a mafiány na všech úrovních. Vaše argumenty jsou jediné. Za všechny krize může občan, protože je rozežraný, pak stát (nejlépe socialismus), který rozhazuje (samozřejmě k občanovi), a komunisti, kteří tento systém vymysleli. Jako třídní nepřítel je to samozřejmě celosvětová levicová politika. To, že se někdo narodí malinko hloupý, fyzicky postižený, anebo v jiné komunitě je Vám jedno. Ten má prostě smůlu. Dokonce i když tvrdě pracuje.
Ten si takové in brýle sice přát může, ale nikdy na ně nedosáhne, protože na ně nemá nárok. Neslušely by mu tak, jako Vám a ostatním, co mají modní vlohy a zaručený životní styl.
A za tento závěr se omlouvám, trochu jsem se nechal unést.
12. 11. 2012 | 13:40

Antonín Hrbek napsal(a):

Soudruh VD, podobně jako soudruh VK měl za komunismu možnost dlouhodobě studovat v zahraničí, a to na jezuitské univerzitě v Lovani. A to se všemi následnými důsledky, včetně podávání "cestovních zpráv". Po návratu byl náměstkem ředitele a předsedou KSČ v Prognostickém ústavu a tudíž nomenklaturním kádrem ÚVKSČ. Jako předseda plánovací komise a později federální ministr hospodářství se výrazně zasloužil o likvidaci československého průmyslu (včetně průmyslového výzkumu) a o odříznutí ČSR od ruských trhů, kam ochotně nastoupila německá konkurence.

Goldman-Sachsům radil tak dobře, že zkrachovali.Podílel se i na "privatizaci" Komerční banky vedené senátorem ODS panem Salzmanem a proslulé úvěrovými podvody.

Jen tak dál na nejvyšší úrovni!
12. 11. 2012 | 13:47

BK napsal(a):

neo

Nejde jen o prev. prohlídky jako takové, spoluúčast s tendencí k trvalému zvyšování začíná už nyní vytvářet bariéry v přístupu ke zdravotní péči pro určité skupiny(senioři, rodiny s dětmi, postižení).
Poplatky svůj původní účel neplní, jsou prostě příjmem lékařů a zdrav. zařízení, zákon neurčuje, na co jsou použity a nikdo to ani pořádně neví..
Některým lidem přinášejí problémy, ale řešením problémů zdravotnictví rozhodně nejsou.
Tím by bylo německé hospodaření.
12. 11. 2012 | 13:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Mílo,

snažím se, aby si zde mohli lidé pokud možno vyměňovat své názory (někteří mají dokonce za to, že se to ve srovnání s jinými podobně koncipovanými servery daří).

Pokud sem budou lidé psát jednověté příspěvky, v nichž o druhých hovoří jako o "vykastrovaném hovězím", velmi rychle to skončí. Čili takovéto příspěvky mažu vždy, když na ně narazím (jen pro vaší informaci, nečtu zde ani zdaleka vše, není to moje práce a ani mne to nijak zvlášť nebaví. Prostě má sem tam někdo smůlu, že si jeho příspěvku, který mi přijde už moc urážlivý, všimnu).

Přeji zajímavou výměnu názorů s těmi, kdo o něco takového stojí.

Libor Stejskal
12. 11. 2012 | 13:50

resl napsal(a):

vše je v systému, řídí-li zemi dvacet let zloději a nic se jim nestane, začnou krást všichni. úplně normální, ač to vypadá nepochopitelně.
12. 11. 2012 | 13:51

Ilonsana napsal(a):

Prosím vás ,někteří z vás zapomněli že je Dlouhý Kabátník a v KSČ BYL pěkně aktivní ated´bude si hrát na pana chytrého všechno vím všude jsem byl nehorší jsou ti kteří mění strany a názory jak se jim to hodí ty mě vadí víc než komunisti kteří zůstali a vím jaký mají názor ,než ty kabátníci ty jsou nebezpeční daleko více...
12. 11. 2012 | 13:53

dedek napsal(a):

Pane Dlouhý, Němescko také nemělo v čele člověka jako jste byl vy, který pohřbil český průmysl. V Německu průmysl odvádí daně do státní kasy, kdežto tady není a to torzo, které zůstalo patří cizákům, kteří zisky vyvádějí mimo republiku. Naši lidé dřou jako námezdní otroci za pár šupů, jedí zbytky z celé evropy, takže nemají být z čeho zdrávi. Chtěl bych vidět německého dělníka, jak pracuje za českou almužnu a žere to, co sem dodají vesměs německé supermarkety a což by u nich nikdy nemohli nabídnout. Obdivuji vaši bezmeznou drzost nejen kandidovat na hlavu státu ale psát i takovéto články, protože nebýt vás a vám podobných nemuseli jsme zabřednout do tohoto marasmu. Tehdy nás nikoho nenapadlo, jací neumětelové se k moci dostali. Kdyby zdejší lidé měli na to, aby mohli žít důstojně, pracovat v normálních podmínkách a normální pracovní dobu myslíte, že by vysedávali u lékařů? Nejdříve si sáhněte do svědomí a potom na někoho napadejte. Vy patříte ale mezi ty, kteří žádné svědomí nemají a věřím, že lidé vás volit nebudou. Jste stejná zločinecká parta jako tuneldědek.
12. 11. 2012 | 13:57

křižník Aurora a Potěmkinova vesnice napsal(a):

Němci zrušili ty dolatky z důvodu, že jsou v přebytku. Prý 12 miliard eur.
Měli bychom se spíš zamýšlet, že to jde a jak toho dosáhnout i u nás, než šířit dál názor vysmátých, že Das Cechise volks is eine simulanten bande.
Ostatně kandidovat na prazidenta s takovýmto názorem na své poddané? Jde to vůbec dohromady? Nebo to zas hackeři napadli Dlouhému stránky s cílem představit ho jako velkého trotla? Úroveń textu dle mého odpovídá tak absolventu Sorbony pro momentálně retardované.
12. 11. 2012 | 13:59

Miglandc napsal(a):

Kdo tu vymyslel tolik zlodějských pojišťoven které hospodaří asi kmotrům do kapsy.Nejednou jsem npř.slyšel u zubaře na chodbě vykřikujicí lékařku,že sem chodí jen socky a i akutní případ neošetřila.Takové myšlenky může tu prezentovat jen ten kdo má pořádné konto a nebo kdo ještě nepotřebuje lékaře.Jinak si před tou potřebou zajistětě tučné konto,jinak máte smůlu a léčení nebude!Kdyby se jednalo jen o 30kč ale co vše se musí platit ve zdravotníctví a takové sumy.Přitom každý zaměstnaný platí zdr.pojištění,sociální a daně státu a jako by neplatil vůbec nic! Takového kandidáta zahrabat 2m pod zem ať už lidem neškodí! Němci bohatnou protože okolní státy utáhli na vařené nudli!
12. 11. 2012 | 14:05

Karel napsal(a):

Regulační poplatky jsou demagogie. Jaký regulační smysl má platit poplatek u obvodního lékaře i následně u specialisty, kam Vás obvodní lékař odeslal? Nebo platit regulační poplatek při každé pravidelné kontrole u odborného lékaře, kde je pacient evidován a termíny kontrol jsou mu předepsány? Roční limit na poplatky a doplatky za léky je rovněž jen oblbování lidí. Při kontrole dokladu z lékárny jsem si opakovaně ověřil, že do ročního limitu se započítává jen zlomek, v průměru to dělá jen asi 20% ze zaplaceného doplatku, i když se jedná o léky předepsané lékařem a životně důležité. Takže limit na doplatky na léky je ve skutečnosti pětinásobný, než kterým se argumentuje v televizních debatách.
Váhal jsem, koho volit a koho nevolit. V tom druhém už mám jasno.
12. 11. 2012 | 14:17

Bara napsal(a):

Jen víc takových "chytrých" blogů, pane ekonome. Aspoň budu mít jistotu, že nebudete zvolen prezidentem.
12. 11. 2012 | 14:17

Marie napsal(a):

Člověk, který si myslí, že za peníze lze koupit všechno, i sesli po Masarykovi, budovateli sociálního státu, je prostě nevkusný.

Doufám, že pan Dlouhý brzy zjistí, že vložit milion do podpisů na prezidentskou kandidaturu nebyla dobrá investice, ač ve stylu Goldman Sachs.
12. 11. 2012 | 14:19

Joe Ratata napsal(a):

Křižník Aurora
Tak to bylo přesné.
Prezident,co si o svém národu myslí,že je to banda simulantů!
Prezident Grünstein.Chinin a klystýry nás vyléčí!A ještě úplná dieta,aby se on mohl přežírat!
12. 11. 2012 | 14:28

Mac napsal(a):

soudruh Dlouhý byl kvalifikovaný ministr průmyslu a obchodu.

Když byl deficit zahraničního obchodu30 mld, říkal, že to je v poho, dokud nepřekročí schodek 50 mld.
Když byl schodek 60mld, říkal, že zatím dobrý, dokud nepřekročí 80 miliard
no a když se schodek vyškrabal na 120 miliard, nikdo se už soudruha radši na nic neptal
12. 11. 2012 | 14:32

křižník Aurora a Potěmkinova vesnice napsal(a):

a také to, že jim do Německa posíláme zdarma pracovat u nás vystudované lékaře s praxí musí to jejich zdravotnictví dost zlevňovat. O zdravotních sestrách chybějících pak v našich nemocnicích nemluvě.
Ale já si stejně pořád myslím, že to Dlouhý nepsal, ani že tu vysmátou fotku tam nedal sám, že to je dílo někoho, kdo mu chce škodit.
12. 11. 2012 | 14:36

Jan napsal(a):

Pane Dlouhý,styďte se takhle balamutit národ. Naštěstí lidé jaké Vy se přičinili, aby národ prozřel. Všichni dobře víme, kam jdou poplatky u lékaře. Od té doby si lékařů už nevážíme, protože jste z nich udělali nenasytné hraboše. Víte, co řekl doktor u kterého pracuje (ještě se čtyřmi dalšími)moje dcera, když byly poplatky zavedeny? Něco málo zdaníme, ostatní si rozdělíme. A tak to dělá dosud. Okrádá stát a obohacuje se. To je podle Vás správné? Jděte do háje.
12. 11. 2012 | 14:48

džon uzený bok napsal(a):

pane dlouhý,
to je krása! jste neuvěřitelně aktivní...
vy musíte bejt tim prezidentem, při běhu supíte asi nejmíň.
ale ta dvacka za podpis nebo co to bylo... pane dlouhý,.... to ste manager?
musíte přitlačit, pane dlouhý!
12. 11. 2012 | 14:52

katango napsal(a):

ad poplatk\

U ambulantních specialistů se se zavedením poplatků snížila úhrada výkonů od zdravotních pojišťoven. Takže nula od nuly pošla. Po osvobození dětí od placení poplatků se úhrady co? Nenavýšily na původní úroveň. Takže specialisté mající dětské pacienty na poplatcích co? Prodělávají.
12. 11. 2012 | 14:58

plzeňák napsal(a):

Vážený pane inženýre,
pokud tedy ty komentáře vůbec čtete, řekl bych, že si nevidíte do huby.
Již mnoho diskutujících přede mnou zmínilo Váš podíl na likvidaci českého průmyslu, já přidám, že se mne osobně dotklo, že jste nám, plzeňským měšťanům odcizil a cizákům prodal vpodstatě za facku Měšťanský pivovar v Plzni, který moji předci spoluvlastnili z titulu vlastnictví podílu na právovárečném domě. To právo udělovali čeští králové od 13. století, a pak přijde nějaký Dlouhý a bez skrupulí prodá to, co ani nebylo právoplatně převedeno do vlastnictví státu. Takže pro mne jste absolutně nevolitelný, můžete si tvrdit, bůhví jaký že jste odborník (nebo spíš odporník).
Pokud jde o náklady českého zdravotnictví, mám s ním také nedávnou zkušenost. Měl jsem vloni nějaké problémy, honili mě od čerta k ďáblu, když jsem na těch třicetikorunových poplatcích zaplatil 500,-, přestal jsem to počítat. A značná část vyšetření si myslím, byla jen a jen proto, aby za to nemocnice vyfakturovala pojišťovně. Ale příčinu mých potíží dodnes nenašli.
12. 11. 2012 | 15:07

British Patrol napsal(a):

Pane Dlouhý, je Vaší zásluhou, že v Německu zrušili zdravotní poplatky? Jel jste tam a po dlouhém vyjednávání je zlomil?
Myslím, že si tu jenom snažíte "uhnat" nějaké prezidentské body na těch nejméně chápajících. Příště byste mohl napsat o norském blahobytu, finském školství, švédském silném sociálním systému, o přerozdělování dánských daní. Mohl byste vyzdvihnout islandské odvolávání politiků ...
Pane Dlouhý, paměť většiny občanů je dobrá a o Vašich "zásluhách" na ministerstvu průmyslu a obchodu víme.
Nemáte šanci ani na pozici rychlého hradního posla, tak to vzdejte a přenechte místo schopnějším.
Tajtrlíky opravdu, ale opravdu nebrat.
12. 11. 2012 | 15:12

Kelt napsal(a):

Dlouhý,
do prosince 1989 rudý bolševik,od té doby modrý bolševik.
Takových tu máme plnou ODS a TOP09.
Yožin z bažin mu dělá advokáta-alespoň je zcela jasné z jakého sémě vzešel.
Jinak od bývalého poradce bývalé světové banky výpotek hodný Rumcajse.
Blábol a demagogie.Ale na presidentského kandidáta pravice dost dobré.
12. 11. 2012 | 15:25

Zdenka napsal(a):

PEDERSEN napsal(a):
Pane Dlouhý, jste bohužel jeden z těch, kdo zavinili dnešní marasmus v Česku. Teď máte dokonce tu drzost kandidovat na presidenta. Jenže v hlavě to moc srovnané nemáte.
1) ...
2) Polžte si otázku, proč v Česku existuje několik set tisíc živnostníků, kteří prakticky nemusí platot žádné daně (netvrdím, že neplatí nic, ale platí ŘÁDOVĚ méně, než zaměstnanci).

...hlavně, že to máte srovnané Vy. Jsem živnostník a zaměstnávám lidi. A platím za to státu 34 % z mezd na soc. a zdrav. pojištění. Tj. ne ze mzdy, ale navíc!!! A víte, že jakmile jde živnostník do důchodu, tak se mu počítá jen 50 % z vyměřovacího základu? než začnete kritizovat, tak nastudujte.
12. 11. 2012 | 15:29

Milda napsal(a):

Komunista Dlouhý má natunelováno ještě z vlády soudruha Klause. Jeho nějakých 30 korun nerozhází. Invalidé na tom tak dobře nejsou a pokud musí zaplatit poplatek třeba 4x denně jen proto, že jeden lékař nechává vydělat i toho druhého, protože on mu to příště vrátí. U nás totiž o četnosti návštěv nerozhoduje pacient ( je z pohledu lékařů nesvéprávný), ale právě lékaři. Kdyby tu ta tunelářská verbeš soudruha Dlouhého, Dyby, Ježka,Kočárníka, Klaka, Kondra a dalších komunistů nerizkradla vše co tu bylo, tak jsme měli na zdravotnictví, pro invalidy i pro děti všeho dost! Který komunista tu zavedl takovou spoustu pojišťoven? Stačila by jedna nebo dvě, protože stejně dávají všechny všechno stejně a bylo by více na léčení a né na provoz pojišťoven. Kolik stojí provoz třeba VZP? Nedivím se, že pak nemají na léčení, když většinu financí spolkne provoz jejich paláců a platy!!!
To samé teď nastane u důchodové zlodějny komunistů z ODS. Ledé budou celý život platit darebáky v pojišťovnách aby pak dostali pár stovek na půl roku života!!!
Už vím koho volit nebudu.Komunista Dlouhý nemuže být naším presidentem!!!
12. 11. 2012 | 15:48

Bavorcolumn napsal(a):

Ya komunistů bolševik jako řemen, za "demokracie" ultrapravičák. Lidi jako pan Dlouhý dokážou zprasit jakoukoliv společnost. Jsou jako špinavá pěna - vždycky nahoře. Kdy už se je naučíme vyhánět holí?
12. 11. 2012 | 15:53

alojz napsal(a):

Yosif K

pokud to ,vy "sociální extrabuřte",nevíte, tak po posledním zvýšení procentní sazby DPH vybraná DPH..poklesla:-))
proč,proč,proč?:-)))
12. 11. 2012 | 16:02

Botičky od Diora napsal(a):

Jděte s těma poplatkama pryč. Všude chtěj za všechno platit, to je hrůza. Dřív jsme měli všechno zadarmo a nemuseli u sebe nosit peníze, dneska aby se člověk bál jít k doktorovi aby ho po cestě neokradli.Boháči platí kartama , kuliši si připlácí rádi, aby se mohli koupat v šampaňským i v nemocnici, ale na obyčejnýho musí být bič. Mi se můžem uprotestovat a stejně nám to neni nic platný. boháč se nepodělí, boháč je sobecký pravičácký asociál. hamty hamty ať mám víc než tamty. Já kavijár, vy šunku, já cabrijo, vy fábiji. Já sejšely, vy řecko. Tak to chodí. Od huby si neodtrhnou aby i mi měli něco. Přeci i poctivě pracující je důležitý.
12. 11. 2012 | 16:02

vico napsal(a):

Nejoblíbenější politik devadesátých let se tu na nás s fotky zubí jak z reklamního letáku stomatologické komory.Jak už napsal taoiseach z bývalé všenárodní všeoblíbenosti už zůstal pouze dokonalý úsměv bez kazu jediné amalgámové plomby.

Přesto je Dlouhý lepším kandidátem na prezidenta, než-li současně všenárodně všeoblíbený Jan Fischer, který mi onehdy při surfování internetem jako zloduch překryl prohlíženou stránku a cosi moudrého mi sděloval, než jsem ro rázným resetem poslal zpátky do pekla.

Dlouhý alespoň několik let byl v politice a alespoň v tomto punktu je čitelný.

Samozřejmě tím termínem, jak se tu v ČEZku kde kdo "hází marod", moc nezabodoval, ale pro své - družinu Rumcajsů, josifů a bohorodiček vyhánějících Putina ano.

To Fischer, jehož obě křídla /pravé i levé/ jsou falešná, by nic takového neřekl. Karierní vysoký státní úředník vždycky ví, co má v pravý čas právě říkat. Například, že má rád děti, přeje si zachování našeho kulturního dědictví a...že budováním vlasti posílíme světový mír - to vlastně ne, pardon, omluva.

Dlouhý samozřejmě skončí hluboko v poli poražených. Doufejme jen, aby se z té porážky nakonec nehodí marod. Jako prognostika by ho však volební kanár neměl překvapit.
12. 11. 2012 | 16:04

Pepa 3 napsal(a):

Zdenka:
Celkem dost útočně napsané, ale nevím proč se zde oháníte tím, co platíte za vlastní zaměstnance. To jsou všeobecně platné "náklady práce" Daleko horší je to, co píšete v poslední větě: Živnostníkovi se počítá při odchodu do důchodu jen 50% vyměřovacího základu! Jenže jste jaksi - ať již vědomě či nevědomě - zapomněla uvést, že pro roční odvody jak sociálního, tak zdravotního pojištění se mu, jako osobě počítá jen 35% vyměřovacího základu!
12. 11. 2012 | 16:05

H. napsal(a):

Vážení, nedávno se v Hyde Parku přeřekl náměstek ředitele VZP ČR pro styk s klienty Dvořák, že regulační poplatky byly zavedeny proto, aby si lidé zvykly, že za zdravotní péči budou muset časem platit cash. Myslím, že to ne,měl ani v úmyslu, ake ujelo mu to, nicméně, je to přesné. Poplatk\y opravdu nic neregulují, jak by taky mohly, vvždyť ve zdravotnictví je to tak, že nabídka určuje poptávku, tj. o spotřebě péče nejvíce rozhodují lékaři tím, jak pacienty často zvou a odesílají na vyšetření, jakou terapii ordinuijí atd.
Statistky ukázaly, že po zavedení poplatků klesl sice počet návštěv u ambulantních specialistů (dle pana Dlouhého pacienti omezily zneužívání péče) ale zdravotní pojišťovny zaplatily za poskytnutou péči více. Proč? bylo poskytnuto sice méně, avšak dražších výkonů. To je prosím regulace po česku.
Ještě ke srovnání s Německem. Česká populace je podtstaně nemocnější, než německá, časté návštěvy u lékařů jsou také o tom, že velmi mnoho lidí u nás má dlouhodobé a chronické zdravotní problémy a zdravotnictv jim, věřím, alespoń částečně pomáhá...

Autor se ve věci vůbec neorientuje. Jestli je tak dobrý ekonom, jako analytik zdravotnictví, tal se nedivím, že to s naším průmyslem tak dopadlo...
12. 11. 2012 | 16:06

Yosif K napsal(a):

alojz napsal(a):
Yosif K
pokud to ,vy "sociální extrabuřte",nevíte, tak po posledním zvýšení procentní sazby DPH vybraná DPH..poklesla:-))
proč,proč,proč?:-)))
12. 11. 2012 | 16:02
Ze by to bylo tim ze je nejaka celoevropska krizxe zadluzeni a lidi - mrsky jedny nedisciplinovany - mene utraceji a vice setri??????
12. 11. 2012 | 16:07

alojz napsal(a):

Zdenka..
to neplatíte vy, to je součást tzv. superhrubé mzdy, z které se počítá zaměstnanci daň...
to , že to formálně odvádí zaměstnavatel, je jenom komedie, aby nebylo na první pohled zřejmé, že zaměstnanec platí ze svého příjmu státu cca 50 %..

PEDERSEN mluvil navíc o OSVČ, kteří ze svého příjmu (t.j. ekvivalentu superhrubé mzdy zaměstnance) platí skutečně minimum...
12. 11. 2012 | 16:07

siegmund napsal(a):

Vazeny pane Steskale-Vejskale
Nalada v cesku jak je videt je velice neutesena, rekl bych zoufala
Viz komentare a Vase radoby snaha -slusna diskuze-
Je v tomto pripade skutecne k hov...........
....
12. 11. 2012 | 16:07

Vlado napsal(a):

Tak jste tady nickové od plic Dlouhému oprávněně vynadali a já se přidávám. Ten bývalý komunista nyní bezohledný kapitalista nám zde předvádí, že k lékaři nechodí a do lékárny rovněž. Samozřejmě, že 30 Kč strčí do kapsy lékař. Ale v lékárnách u dr,Maxe ani 30Kč nechtějí a to samé ve městě další lékárny v tomto případě zaúřadovala konkurence.
Kdyby nevymýšleli IZIPy a byla jedna zdravobní pojišťovna
ušetřili by na provozních prostředcích a mzdách a zbylo by na nemocné. Ale je třeba hlavně podpořit soukromé podnikání a né nemocné. Tak.
12. 11. 2012 | 16:13

alojz napsal(a):

Yosif K

kriz(x)ze zadlužení?zadlužení je v krizi?
to české jistě ne, to díky Miroslavovi spokojeně narůstá:-)))
v krizi je spotřeba, ano, lidé více šetří-ony peníze, vážený pane, totiž nerostou na stromech...

takže zvýšení DPH v dané situaci výběru určitě nepomůže a pravděpodobně uškodí..

abyste beřekl, že jen kritizuji, navrhnu řešení..

snížení daní, a to daní zaměstnanců, které jsou skutečně vysoké,a zatěžují jak zaměstnance, tak zaměstnavatele, a omezují výše uvedenou spotřebu..
12. 11. 2012 | 16:14

Sráth napsal(a):

kdyby vážené doktorstvo nekradlo dravěji než politici, kterými se v poslední době pro vidinu beztrestnosti rádi stávají, tak by při částkách pumpovaných do zdravotnictví nebylo třeba poplatků žádných
12. 11. 2012 | 16:19

Yosif K napsal(a):

Pane Reite - advokata Dlouhemu nedelam a nevolil bych jej - jenom se smeji skuhralkum ze chteji mit vsechno HNED TED jako v SRN a SKUHRAJI ZE TOMU UZ TAK DAVNO NENI.
VIZ DALSI CITAT:
British Patrol napsal(a):
Příště byste mohl napsat o norském blahobytu, finském školství, švédském silném sociálním systému, o přerozdělování dánských daní. Mohl byste vyzdvihnout islandské odvolávání politiků ...
12. 11. 2012 | 15:12
KONEC CITATU
No pane BP - misto skuhrani muzete napsat neco i vy:
o norske nafte kterou cesi nemaji.....
o norske, svedske a danske pracovnio moralce a organizovanosti kterou Cesi ne vzdy maji.....
o Dansku kde temer jakesovske prerozdelovani ma za nasledek to ze vsichni krome manualu se snazi najit praci v SRN a Holandsku a dansky firmy pak zamestnavaji bile limecky z SRN i odjinud protoze ti nemusi 3 roky platit danske dane.....
12. 11. 2012 | 16:24

Yosif K napsal(a):

alojz napsal(a):
abyste beřekl, že jen kritizuji, navrhnu řešení..
snížení daní, a to daní zaměstnanců, které jsou skutečně vysoké,a zatěžují jak zaměstnance, tak zaměstnavatele, a omezují výše uvedenou spotřebu..
12. 11. 2012 | 16:14
Jo ale to byste mohl narazit u socialistickych pratel - ti se kupodivu mohou zbridit z toho ze by zamestnavatele meli platit neceho mene.

Nejlepsi je kdyby se zadny dane neplatily a jeste navic by stat poskytoval uplne vsechno zadarmo. To jde ale jenom nekde.
12. 11. 2012 | 16:29

Targus napsal(a):

To Vladimír Dlouhý:

Billboard u cesty o vás tvrdí, že jste respektovaný ekonom, já ve vás bohužel vidím pouze buď LHÁŘE nebo naprostého NEVĚDOMCE.

Proč neporovnáte procentní body odvodů na zdravotní pojištění v Německu a v Čechistánu?

Není vás hanba lhát o válení se na nemocenské, když první tři týdny dostává nemocný doslova almužnu?

Jste schopen vyčíslit, kolik stojí posedávánbí nemocných v čekárnách nebo jen zase lžete? Čekárny nestojí nic, naopak hodně stojí špatná práce lékařů, kteří neumějí léčit a otravují pacienty kily medikamentů.
12. 11. 2012 | 16:34

Pepa 3 napsal(a):

Pane Dlouhý, "uznávaný ekonome", dodnes si pamatuji vaše výroky ze začátku devadesátých let, že podnik, který má více než 50 zaměstnanců je příliš velký a proto nebude konkurenceschopný! Toto jste jako "zkušený prognostik" - bez jediné odpracované minuty v praxi - nejen přednesl, ale i praktikoval. A to v době celosvětové globalizace, kdy se naopak ve vyspělých zemích podniky slučovaly, aby ze sinergického efektu získaly konkurenční výhody! To vy jste jedna z hlavních příčin nebývalého úpadnu do té doby vyspělého a konkurenceschopného českého průmyslu. A vy máte tu drzost, se zde na nás tlemit z obrázku a kandidovat na prezidenta? Kdybych měl tu možnost a vy byl na blízku, tak bych vás po té rozesmáté hubě liskal zleva-zprava - a hodně dlouho!
12. 11. 2012 | 16:49

Petr napsal(a):

Až bude česká prodavačka vydělávat 40 000,-Kč/měs. jako tomu je v SRN tak si také rozmyslí jestli se hodit marod nebo radši jít do práce.
12. 11. 2012 | 16:52

babi napsal(a):

Je to zajímavé srovnání s námi, protože v německu platili jen každé čtvrtletí, pokud k lékaři šel a zde platíme každou návštěvu a to i když jdu na kontrolu. Známá lékařka mi povídala, že důchodci nechtějí chodit na kontroly nechtěji léky, protože na ně už nemají. Já stále musím pracovat i když už mám dávno nárok na důchod a platím lékař, neboť u lékaře se podívají na datum narození a hned řeknou: "no to patří k věku a co by jste chtěla", a tak chodím k soukromníkům za peníze. Proto stále pracuji a čekám až to se mnů sekne.
12. 11. 2012 | 16:54

Pepa 3 napsal(a):

A ještě dodatek, pane Dlouhý. Jako "uznávaný (respektovaný) ekonom" byste měl znát rozdíl, mezi zdravotním a sociálním pojištěním, zejména pokud jste po boku hradního gangstera stál u jeho vzniku! Nemocenská v době nemoci NENÍ HRAZENA ze zdravotního pojištění, ale ze sociálního! A takovýto od(b)porník nám chce dělat prezidenta?
12. 11. 2012 | 16:54

zchzch napsal(a):

Ten pán byl od počátku v politice a zvláště za Klause naprostý břídil . Na co sáhnul to pobzdil , pro sebe ovšem ne . S takovými bludy chce být prezidentem ? NIKDY .
12. 11. 2012 | 16:57

SansLogique napsal(a):

Hlavně nejmenuj vládu s bolševikama, ty bolševiku!!!
12. 11. 2012 | 17:06

PgDn Franta Nebojsa. napsal(a):

Lékaři - jako každá jiná profese.(holič,řezník,kadeřník,švec...)v některých státech chodí po pacientech - dělá si klientelu.Také v Německu a v Rakousku.To jsou obvodní lékaři!
Specialista je většinou zaměstnancem kliniky. Podle toho má plat.Jak to gdy výjde.Razítkový šaman ,,Obvodní lékař " V ÓDĚS Absurdistánu bere klidně 180-300 000 Kč měsíčně!Zato odborník chirurg má lejno.Na západě dostane lékař odměnu za vyléčeného pacoše.Tady za úspěšnou údržbu.Prostě Fantas Magoristán ÓDĚS ČR je vše opačně!
12. 11. 2012 | 17:10

Pavel13 napsal(a):

Pane Dlouhý, kdysi jste v TV v baru u Michala Prokopa uváděl, že jste odešel z politiky, když jste zjistil, že se vzdalujete od reality běžného života. Bohužel, návrat mezi lid jste asi moc důsledně nevzal. Ta situace s nemocenskou je na roky vzad vzdálena. Dneska naopak, kdo může, čerpá místo nemocenské dovolenou. Důvody byste asi nepochopil.
12. 11. 2012 | 17:11

Jaroslav napsal(a):

Pane Dlouhý, Vaše drzost je až zarážející.
Nebo jste jen hloupě přesvědčen, že za peníze se dá koupit vše.
Doufám, že nastane doba, kdy budete Vy i ostatní potrestáni za vaše zločiny "proti národu"
12. 11. 2012 | 17:21

Fridolín napsal(a):

Vždycky mě dojme ta mantra o zneužívání. Jako zneužívání Dlouhý chápe, když možností zdravotního pojištění - jež si platím - využiji přesně k tomu účelu, k němuž slouží, tedy k návštěvě lékaře a ujištění, že mé problémy buď nejsou závažné nebo naopak jsou a pak k jejich léčbě (nepočítám-li už dvoji logickou chybu: že po zavedení poplatku došlo ke statisticky významnému poklesu návštěv a předepisování léků (u prvního menší pokles, u druhého po počátečním výkyvu návrat na původní úroveň) a že snížení počet návštěv znamená, že všechny odpadnuvší návštěvy byly zbytečné). Pravda ale je, že Dlouhý má omezený repertoár a bez téhle mantry se neobejde. Sledoval jsem jednu televizní debatu na ČT, kde hovořil o tom jak je třeba bránit zneužívání podpor v nezaměstnanosti a sociálních dávek, protože to prý stojí za naším zadlužením. Když mu oponent v debatě předložil čísla/pokus o kvantifikaci údajného zneužívání - z nichž vyplynulo, že je-li zneužívání vůbec přítomno, tvoří v našich problémech vyloženě marginální položku - nedokázal na to než zopakovat, že musíme bojovat s tím zneužíváním. Zkrátka, představuji si to tak, že oddělení rizikových investic Goldman Sachs řeklo: máme volný kapitál, tak co si střihnout prezidentské volby v nějaké menší zemi? Třeba tady v ČR. Poradce tam máme, tak ať kandiduje. Jako program ať použije starý dobrý washingtonský konsensus - ale ať tomu tak neříká, teď to není v oblibě - a zkusí to. Třeba to vyjde... :-)
12. 11. 2012 | 17:25

ami napsal(a):

Já myslím, že Dlouhého kandidatura je jen provokace:
člověk, který byl do roku 1989 jedním z aktivních mladých komunistických kádrů a po roce 1989 řídil rozkrádání naší země snad přece nemůže myslet svou kandidaturu vážně.
Vždyť i bývalí spolupracovníci se ho štítí - znám lidi, kteří zapírají, že se s Dlouhým kdy znali.
12. 11. 2012 | 17:28

Petr napsal(a):

Lidé bděme, vládne nám tu banda bývalých prognostiků (komunistů), STBáků, veksláků a v zádech mají ruskou mafii. Byli jsme "sametovou" revolucí pěkně oklamáni, zatímco lidé venku zvonili klíčema noví "pánové" už měli dávno vše vymyšlené a aby to nebylo tak nápadné tak nám předhodili do politiky pár rádoby disidentů, které z pozadí dirigovali. Základní otázka zní: dá se s touto situací vůbec ještě něco dělat? Existuje u nás dost slušných a vzdělaných lidí na to aby dali vše do pořádku a podobné týpky jako je pan Dlouhý, Klaus, Kočárník atd.... odstranili z české politiky a vedení státních a polostátních podniků nadobro? Nejsem sice zastánce komunistických praxí z 50. let min. století, ale hlasoval bych pro znárodnění majetků všem dohledatelným osobám, které se aktivně účastnili velké celostátní loupeže s názvem kuponová privatizace pokud však už není pozdě a své majetky nemají řádně vyvedeny mimo dosah české justice.
12. 11. 2012 | 17:35

F.Srbek napsal(a):

Když jsem kdysi, poprvé slyšel mladého a perspektivního politika, konvertujícího z KSČ do ODA, hovořit o české konkurenční výhodě, levné pracovní síle, udělalo se mi nevolno. Dnes už mne nic nepřekvapí. Všimněte si prosím, že jednou se nám zkušenosti z vyspělého západu hodí, podruhé ne. Inu, jak se to hodí. Tenhle pán by chtěl být naším prezidentem!
12. 11. 2012 | 17:41

takto napsal(a):

Jak na to ? Takto:
https://www.youtube.com/embed/xXekFsv-NuY
12. 11. 2012 | 17:45

Sláma napsal(a):

Zdenka napsala: jakmile jde živnostník do důchodu, tak se mu počítá jen 50 % z vyměřovacího základu.
Ono to je trochu jinak, Zdenko. Živnostníkovi se jeho hospodářský výsledek vydělí dvěma a z toho je pak vyměřovací základ. Takže se mu do důchodu počítá 100% vyměřovacího základu. Akorát, že ten základ je sakra malý. Z toho pak plyne, že většina živnostníků, pokud uplatní paušál a nějaké vyživované dítě, tak nejen že daň z příjmu fyzických osob neplatí, ale stát mu ještě pošle peníze. Výsledkem je, že výtěžek daně z příjmu fyzických osob je pro státní rozpočet naprosto zanedbatelný. Skutečnost v roce 2010 byla 4,14 mld. Kč, v roce 2011 byla skutečnost 1,52 mld. Kč (Kalousek v rozpočtu počítal s 5,4 mld. Kč, takž došlo k výpadku příjmu ve výši 71,85%). Tomu se říká jednoduše - průser.
12. 11. 2012 | 17:51

ld napsal(a):

Je nutno to ještě chvilku vydržet; poslední blog napíše autor někdy kolem 8.1.2013 a pak se vrátí do své bezvýznamnosti, odkud v podstatě ani nevykročil.
Pamětníci jej povedou dál v patrnosti jako jednoho z kmotrů mafiánského kapitalismu, který v každé spořádané hospodě dostane od štamgastů přes držku.
12. 11. 2012 | 18:13

Karel napsal(a):

Pane Dlouhy , napište nám tady všechny své příjmy,pokud ano, tak to udělejte tak aby sebou lidi nebouchli na zem,,,,
12. 11. 2012 | 18:16

Jiří Burda napsal(a):

Nevíte, o čem píšete.
Nemocenské pojištění nemá nic společného s regulačními poplatky.
Až se to dozvíte, ozvěte se.
Praktický lékař.
12. 11. 2012 | 18:25

Veltavin napsal(a):

pane Dlouhy, to to dostavate, zkuste se predstavit v Interpelacich.
(na Nove scene ND).
12. 11. 2012 | 18:28

otaznik napsal(a):

Slamo?
Proc se nestanete podnikatelem? Vzdyt pri vasi inteligenci by jste si vydelal majland.
12. 11. 2012 | 18:32

Jarda napsal(a):

Nevím, jestli jste si jako ekonom všiml jevu, který tady tzv. pravice zavádí.
Občan potažmo volič odevzdává nějaké daně na provoz státu a měl by za to dostat nějaké služby, které si takto platí.
Jenomže naše milá tzv. pravice stačí z těchto daní rozkrádat tak rychle, že nutí občana - voliče zaplatit tyto služby ještě jednou z vlastní kapsy!!!
12. 11. 2012 | 18:41

matematik napsal(a):

O naprosté degeneraci naší společnosti svědčí soupis kandidátů na presidentskou funkci. Právě tenhle soudruh Dlouhý dokazuje svou absolutní neschopnost pracovat v libovolné státní funkci, zato by mohl být králem hrabošů a demagogů. V článku "Revoluce začala kachnou" například tento NERVový kvasiekonom doporučuje podnikatelům bankrot jako ziskový projekt. Ziskový pro bankrotáře, ale zaplatit to musí někdo jiný. Zalezte už někam, soudruhu, a neotravujte vzduch ještě více, než už se to podařilo vašim kamarádům.
12. 11. 2012 | 18:48

Shtenice napsal(a):

Vlado:
vite Vy vubec, co jste dr.Maxovi podepsal, aby po Vas nechteli poplatek? (Opencard hadr)
Jen tak na okraj.
Ale tak to ma byt, tak je to spravne.

Ja jim to podepsal ne za sebe, ve chvili, kdy mi to bylo jedno. Nejsem zena, to snad staci...
Opencard nemam, presto jsem v databazich.
Humanital demokeacie rulez!
12. 11. 2012 | 18:51

basbočka napsal(a):

Stále na internetu čtu, že by někdo chtěl trestat polistopadovou politickou garnituru. Jelikož nežiji na Nádražní ulici tak kolem sebe neznám chudáka. Naopak, moji sousedi jsou na tom velmi dobře. I bývalý komouši. I Česká republika je na tom velmi dobře. Pana Dlouhého mám na háku. Ale rád bych znal věčinu pisatelú. Jejich věk, zaměstnání a plat. Za komunistů se vě
šelo, zavíralo , kradlo a perzekuovalo. Pokud to někomu nevadí, tak je schopný věšet, zavírat , kráct a perzekuovat. Tak pozor.
12. 11. 2012 | 18:55

leon napsal(a):

Dlouhý navštívil naši továrnu po převratu, to měl ještě politickou stranu, asi týden na to v Německu zavraždili ředitele této továrny.
Ted jsem se vrátil od lékaře, nevěděl, jak mi předepsat léky, aby nepřekročil stanovený limit...
Soudruhu Dlouhý, to co jste napsal, by zvládl žák ZDS, bud jste již uplně odtržený od reality běžného občana a nebo vědomě lžete...tfujtajksl
Diskutující přede mnou Vám to objasnili!
12. 11. 2012 | 18:59

nevim uz napsal(a):

Ty, Jove, to je slozity, z Opery Mini umistit prispevek.
... ... Adu ... ...
Vice ve zkratce to nejde
12. 11. 2012 | 19:10

British Patrol napsal(a):

No, basbočko (nebo babočko?), chudáků, kteří neumějí pořádně pravopis, je více než za komunistů. "Věčina" - dle Vás - by mohla být rusky šunka, jinak "větší část" se píše VĚTŠINA. "Kráct" - dle Vás - není gramaticky správně. Neurčitek tohoto verbativa je KRÁST.
Dnešní režim se od toho předlistopadového téměř vůbec neliší.
Pokud se - dle Vás - za komunistů věšelo, zavíralo, kradlo a perzekvovalo (s "V", ne - dle Vás - s "U"), dnes se toto neděje?
Nechci zlehčovat číslo popravených lidí soudruhy za minulého režimu, ale počet vražd a sebevražd tohoto spol.zřízení toto předlistopadové číslo vyrovnává. Zavřou Vás dnes za vyjádření politického názoru - a nijak to vysvětlovat nebudou. Chápu, že Vy kauzu řidiče Smetany a politika Ratha vidíte "trošku jinak", než to mohu vidět já.
To, že se dnes může krást - i na politických místech - doufám nepopíráte. Myslím, že komunisté kradli méně.
Pokud Vás dnes za jakoukoli demonstraci vyhodí z práce, je to demokratické, anebo perzekvování, tentokrát nerudé, ale modré?

Polistopadová politická garnitura může být později potrestána - a věřte, že může být za co.
Politici z vlády také - jako Vy - neznají kolem sebe chudáka. To je taková oblíbená hláška. Až ti "nechudáci" kolem Vás postupně padnou na ústa, možná si začnete všímat.

Nic ve zlém, přeji Vám hlavně zdraví s českým zdravotnictvím.
12. 11. 2012 | 19:12

Zabit Langa napsal(a):

Zloděj č.2 hází rozumy, doufám že ho bude nějaký blb volit.
12. 11. 2012 | 19:22

Papa napsal(a):

nejhorší je, že obvodní lékaři mají poplatky a ještě paušál 40 kč měsíčně za každého registrovaného pacienta, i když celý rok se v ordinaci neukáže a pak ještě platby za úkony atd. To pak je paušál třeba 60 000 kč měsíčně a nohy na trnoži-pak se ještě přidělají další peníze za úkony a poplatky.
To by si mohly pak pojišťovny myslím dost ušetřit.
12. 11. 2012 | 19:29

fikus napsal(a):

zkrátka pane vizionáři privatizace - Vláďo.

situace občana a politického klimatu je v Německu odlišná, to víme a někteří tam jezdí i nakupovat. Bůhví proč s našimi příjmy.
A nechápu proč směšujete naše zdr.pojišťovny s bakšišem u doktora, to má něco společného? Malinko chápu proč to dopadlo, jak to dopadlo Zde by mohl být ministrem financí s nadsázkou i Pepek Vyskoč se správnou partajní příslušností.
12. 11. 2012 | 19:31

ff napsal(a):

A že ty poplatky jdou do kapes doktorům ,jako nějaké kapesné,svačinovné,kuřné ,dotace na modernizaci jejich soukromých ordinací????A navíc ještě z těch peněz ani neodvádějí daně.
Na to nějak tem pravicový komunista pozapomněl.
12. 11. 2012 | 19:33

Miroslav Walas napsal(a):

Vážený pane ekonome,
asi nemáte nejpřesnější informace, ale s nedostatkem peněz bojuje snad jen VZP, ostatní pojištovny bojují spíše s nadbytkem peněz ve všech fondech a bojí se aby o ně nepřišly.
Toto svědčí jen o špatně navrženém a provozovaném systému celého zdravotního pojištění.
Je tragédií, že ministerstvo se snaží pomoci pojištovnám,
což je velice dobrý byznys pro vyvolené a další kamarády, a nemyslí na prosté lidi, ze kterých se snaží jen vytahat další peníze na rozhazovačnou činnost pojištoven.
Z historie vyplývá, že solidární zdravotní pojištění si vymysleli
lidé, aby měli zaručenou jakousi existenci v nemoci a nikoliv úředníci, aby ze zdravotního pojištění vzkvétalo obchodování s lidským zdravím.
12. 11. 2012 | 19:50

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro basbočka.
Ty žiješ v nějaké úplně jiné zemi než my ostatní.
Srovnatelně za komunistů osmdesátá léta, tu bylo asi pět politických vězňů, někteří prominentní, aby vzbudili zájem zahraničních médií a politiků. Dnes je lidí ve věznicích více než před Listopadem, a některé lze považovat za politické vězně, i když oficiálně tam jsou za něco jiného.

Za komunistů, když se někdo upálil, tak se o tom mluví ještě dnes, protože se to hodí propagandš, když se někdo upálí dnes, tak po tom ani pes neštěkne, přestože toho jsou desítky případů.
12. 11. 2012 | 20:00

Kulík napsal(a):

• Sejde se Čech, Žid, Rakušan, Japonec, Avatar a parta komunistů...
Takhle nezačíná vtip, takhle začínají naše prezidentské volby...

Je úsměvné, když Ing. Dlouhý, bývalý komunista, student na zahraničních školách za stipendium od komunistů po majetkovém puči jako ministr průmyslu tento programově zdevastoval, rozprodal a napomohl k rozkradení téhož, nám teď přichází a chce nám tady něco kázat. Že ho hanba nehoní. Je to bezcharakterní a podlý člověk, který uplácel každého, kdo mu podepsal papír k jeho kandidatuře. To raději než takový lidský odpad, tak třeba čechojaponce, který se dříve neušpinil a má dobrý názor, jak zatočit s tou současnou prolhanou a zlodějskou garniturou, která prohlasovala vlastizradu v parlamentu s předáním území státu cizí mocnosti.
12. 11. 2012 | 20:03

ta co zdrhla v 96 napsal(a):

Vy ,kterej jste se svyma kumpanama zlomil pater ceskemu prumyslu ,chcete na hrad ceskych kralu ...jdete do hajzlu a stydte se ! Teda jestli vubec vite co to je !
12. 11. 2012 | 20:31

Tý jo! napsal(a):

Co to blábolíte, soudruhu komunisto Dlouhý? Asi jste hodně dlouho nepracoval v žádné obyčejné české firmě. Zvyk hodit se marod skončil cca před 15-ti lety, v současnosti se žádní Češi marod neházejí... Raději prosím neokrádejte vlastní národ. Děkuji, vypadněte.
12. 11. 2012 | 20:34

drbna napsal(a):

Přišel mi mailem tento text:
ATLET roku !
Vážení přátelé!

Často si klademe otázku, kam, že vlastně mizí naše peníze ze společného rozpočtu státu.
Veřejnoprávní televize, Česká televize odvysílala výše uvedený pořad.
Pěkné, zábavné, téměř dokonalé. Ale ....!

Málokdo si uvědomí i druhou stránku věci. Pro mne byl šok, když jsem se dozvěděl, kdo byl sponzorem a jaké byly odměny moderátorů, kolik stál pronájem sálu, elektřina, catering, šatny, projekce, tisk pozvánek, kulisáci,
scéna, přepravní společnosti, doprava ( luxusní BMW, AUDI....), nepředstavitelné peníze vystupujícím.

Celkem cca 38 milionů Kč !
Moderátoři : Monika Absolonová 85.000,- Kč
Aleš Háma 85.000,- Kč

Sportovci : Od posledního : 200.000,- Kč
až po prvního 1.500.000,- Kč
Umělci: Karel Gott 300.000,- kč
(1 píseň a básnička trvala celkem 5minut 47 vteřin)

Umělci další : všichni na osobu 80.000,- kč

zahr.host 525.000,-kč !
K tomu si připočítejte státem nucenou koncesionářskou smlouvu na každý přijímač: 145kč na domácnost.
POTUD VŠE DOBRÉ !
Jako jeden ze sponzorů se objevila i VZP (Všeobecná Zdravotní Pojišťovna), která se potácí na hraně krachu, není schopna proplácet včas lékařům a nemocnicím peníze za úkony, operace, vyšetření.

Tak tato VZP zaplatila za reklamu tomuto pořadu více jak 5 milionů korun českých !!!!

Pacienti se přeobjednávají, operace ruší a léčí se jinak, není na prevenci u zubního lékaře 2x do roka, není na očkování a další velice důležité věci. Atleti, kteří jsou u VZP za mírný poplatek, pobírají za sebemenší zranění obrovské sumy peněz a v každé nemocnici mají samozřejmě přednost.
Jedna z dalších "elit národa" . Vláda ČR :
Hrozí krizí,krachem,dluhy a vesele rozdají co mohou. Pokud bude mít v Praze někdo koncert, určitě tam také uvidíme logo VZP. Je to prostě podnik,jako každý . Ale zcela mimo mísu! To je podnik, který vybírá, spravuje obrovské peníze, které mají sloužit k prevenci, vyšetření a k nápravě zdraví svých pojistníků- občanů ČR, kteří této pojišťovně dle zákona MUSÍ každý měsíc platit pojistné. Pokud by tento systém fungoval alespoň tak, jak ve fingovaném "Kocourkově", scénář by zněl jasně:

Okamžité odvolání ředitele VZP a Ministra zdravotnictví.

Prosím, uvědomte si to, že co je krásné, nemusí být taky pěkné ! Za 5 milionů korun dnes mohlo, možná přežít více lidí .....Já jsem o tom přesvědčen !


S pozdravem

a z jiného soudku:
nevím, ale doslechl jsem se také, že prý , snad výhradním dovozcem ropy ropovodem z Ingolstadtu, postaveným za peníze daňových poplatníků je prý nějaká paní Dlouhá, možná jen shoda jmen, kdoví, takových tady běhá, že ....
12. 11. 2012 | 20:38

fmc56116@gmail.com napsal(a):

Osobně považuji pana Dlouhého nejen za ekonomického nedouka a společně s ostatními nedouky a desperáty za přímo odpovědné za totální ekonomický kolaps českého státu. Český stát je nekonkurenceschopný, změnil se na banánovou republiku, vyrábíme cívky a výfuky, (kde jsou výrobky s přidanou hodnotou?). Kdyby pan Dlouhý, pan Klaus a další a další byli schopnými ekonomy, byli bychom na úrovni Německa. Namísto toho jsme na úrovni Namibie, to věrohodně vypovídá o umu našich ekonomických kapitánů.
Jsem maximálně vytočený!
12. 11. 2012 | 20:38

Da.Rock napsal(a):

Proč je v kasách zdravotních pokladen díra je celkem snadno vysvětlitelné:
1. zavedení stropů na pojištění
2. již několik let držená uměle nízká minimální mzda
3. disproporce mezi odvody zaměstnanců a živnostníků
4. inflace upůsobená především zvyšováním DPH
5. navzdory inflaci stagnující výše plateb za státní pojištěnce
6. modré tunely
7. vysoká nezaměstnanost, částečně způsobená neexistencí prorůstové politiky Kalouskovy vlády.
V dobách 2006-2007 byly v pojišťovnách přebytky v řádech desítek miliard. A to i bez poplatků.
12. 11. 2012 | 20:46

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

„Dnes už tyto výhody zlínští nástrojáři nemají – kvůli ekonomickým problémům firma proplácení zrušila. Stejně jako ostatním zaměstnancům jim už nezbývá nic jiného, než si v případě nemoci vybrat dovolenou. Poslední dobou to tak dělá stále více Čechů.

Potvrzuje to předseda Sdružení praktických lékařů ČR Václav Šmatlák. „Pacienti z naší ordinace velmi často využívají krátkého volna nebo dovolené. Lidé se skutečně léčí a dodržují léčebný režim, ale využívají jinou formu toho, jak zůstat doma,“ řekl nedávno Deníku Šmatlák.
Neschopnosti lidé odmítají
Jeho kolega Viktor Leukanič z Plané u Mariánských Lázní se však velmi často setkává s tím, že lidé svou nemoc podceňují. „Řada lidí v ordinaci přímo odmítá vypsat pracovní neschopnost, část nemoc dokonce přechází. Tím se i běžné onemocnění může stát vážnějším. Letos mi přibylo zápalů plic a myslím si, že je to právě z tohoto důvodu,“ tvrdí planenský praktický lékař.“
http://www.denik.cz/z_domova/cesi-se-boji-o-praci-proto-casto-20100107.html
12. 11. 2012 | 20:46

Tý jo! napsal(a):

Co to blábolíte, soudruhu komunisto Dlouhý? Asi jste hodně dlouho nepracoval v žádné obyčejné české firmě. Zvyk hodit se marod skončil cca před 15-ti lety, v současnosti se žádní Češi marod neházejí... Raději prosím neokrádejte vlastní národ. Děkuji, vypadněte.
12. 11. 2012 | 20:50

matka2deti napsal(a):

Jak tak koukám, máme všichni stejné názory.I já si myslím, že to, co nám pronáší o ekonomické situaci, spoření, či o zdravotnictví někdo, kdo vydělává 3x tolik co my, neznamená, že to s námi myslí dobře. Nemůžu si vážit chlapa, který nevidí zvyšující se počty lidí bez domova, umírající na otravy metanolem, občany okradené nejrůznějšími agenturami a exekuční komorou za asistence státních orgánů a to už jim nestačí brát lidem penízea schovávat je na vlastních účtech, ale chtějí se dostat k jejich majetku - domy, auta, zahrady atd...Tak se tady stará stát o občany. Nechá je padat na hubu. Zdravotnictví je jako děravý cedník. Dozvídáme se, že VZP nakupuje a hospodaří s našimi penízky, které investuje do movitostí a nemovitostí, na kterých samozřejmě se časem nedá vydělávat, ale naopak prodělává, podobně jako ČEZ, udělali za těch 20let špatné investice, které pak makují tvrzeními, že máme málo peněz v systému.Ale ono , kdyby se tam nalilo 2x více, tak by se zase rozkradli mezi manažery a správní radou a dozorčí radou atd.. atd..Jistě že všichni nejsou stejní. Přesto existují civilizace, kde neexistuje peněžní systém, takže nejste žádným otrokem státního systému. Když chcete poctivě pracovat, tak musíte mít nárok na správné a bezplatné ošetření, na jídlo a ošacení a střechu nad hlavou zdarma.Pak ta práce i vývoj ve všech odvětvích jde jinak dopředu, než tady!
12. 11. 2012 | 21:00

Karla napsal(a):

Dle diskuse pod blogem je zřejmé, že i nejprostší občan ČR, beze všech škol,titulů a ekonomických a správních studií VÍ, že tzv. "nemocenské dávky" jsou dávkami státní sociální podpory, a že se nevyplácejí ze zdravotního pojištění, ale jsou zajišťovány z daní na státní sociální péči - tudíž se stavem kasy zdravotních pojišťoven nemají žádnou souvislost, odhlédnu-li, že ani simulanti si nevypisují neschopenky sami..ale za vlídné odborné péče praktiků, čerpajících na ně od ZP kapitační platby.. a regulační poplatky
Jen kandidát na presidenta této země to NEVÍ.

Oddechla jsem si.
I chybami se člověk učí, a tak mám dobrou naději, že ten prostý všeobecný rozum tentokrát nezvolí kozla zahradníkem..
12. 11. 2012 | 21:06

Občan napsal(a):

To fmc56116@gmail.com:

Dlouhý vůbec není nedouk; on je naopak pěkně vypečený ekonomický vykuk. Proto také pracuje pro Goldmany/Bilderberg.
12. 11. 2012 | 21:08

Pacák napsal(a):

Dlouhý, škoda, ža vám tady na blogu nejdou namalovat tykadla.
12. 11. 2012 | 21:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

takto
Dík za link, zdá se to tak snadné, jenže na Islandu, ne v ČR. Uvidíme 17.11.t.r. Byl bych příjemně překvapen, kdyby přišlo 200 tisíc občanů protestovat proto současnému stavu, kdy si různé finančnické mafie rozdělily naši zem na pašalíky, které hanebně vyssávají. Ještě větší překvapení by vyvolaly pokračující protesty, třeba i posíleny generální stávkou.
Padlo to tady již mnohokrát, že finanční moc oligarchie je nepředstavitelná a stále se zvětšuje. Jestli lidé nevyužijí současnou příležitost k přinucení vlády k odstoupení a předčasným volbám, další se už nemusí naskytnout. Pak se bu
dou muset všichni voliči hanbit před vlastním potomstvem, které to zasáhne mnohem bolestivěji než nás. Vzpomeňte si na své mládí, doba odchodu na odpočinek se zdála vzdálenější než jiné galaxie. Teď se musí projevit především zralí lidé, kteří znají hořkost z licoměrných a nikdy nesplněných slibů lidí, jako je V. Dlouhý.
Je dost chytrý na to, aby věděl, že nemá nejmenší šanci uspět v prezidentských volbách. Jeho úloha je jen rozředit hlasy voličů. Pochybuji i o jeho finanční účasti na tomto tyjátru. Platí to ti, kteří opravdu drží moc, a to nejsou politici, které vídáme v TV.
Nedělám si iluzi o odborových bosech, vidíme je v parlamentu, senátu i EU-parlamentu. To musí rozhýbat různá společenství občanů ČR. Pokud se na to nezmůžeme, pak nás potěš Pán Bůh.
12. 11. 2012 | 21:09

Jiří napsal(a):

Vážený pane Dlouhý...zapomněl jste dodat to podstatné...a sice, proč že našim pojišťovnám chybí peníze !?! Mohl byste rozebrat onu situaci okolo unikátního, bodového hodnocení našich lékařů...o tom, jak si jeden druhému "přihrávají" pacienty,...jak pacienty sami účelově "vyrábí",...o tom, jak nenažrané farmaceutické firmy skvěle obchodují s předraženými léčivy...o tom se rozhovořte pane chytrý !...hovořte o "pořádcích", které jste tu před nedlouhou dobou pomáhal zavádět !...než jste se takticky včas "uklidil" do pohodlného závětří...
12. 11. 2012 | 21:15

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Karla.
Pozor, Dlouhý to je expert z NERVu, ale podobných odborníků tam bude více.
Národní ekonomická rada vlády
http://cs.wikipedia.org/wiki/NERV
12. 11. 2012 | 21:18

Jiří napsal(a):

Pane Dlouhý...Vy a Vám podobní patříte (dle mého názoru), za mříže, jakožto spoluviníci současného, tragického stavu naší ekonomiky ! Vaše bezbřehá drzost, kandidovat na prezidenta tohoto státu jen dokládá Vaši absolutní aroganci a nedostatek základní lidské pokory.
12. 11. 2012 | 21:23

Viki Louda napsal(a):

Pane prezidentský kandidáte, tak tenhle tah se vám tedy opravdu nepovedl. Vzhledem k tomu, že vás jako ekonoma a člena NERVu nelze podezřívat ze základních neznalostí ekonomické situace v ČR a v zemích EU, tak nelze váš příspěvek nepovažovat za demagogický účelový výkřik. Víte přece stejně dobře jako my, pacienti (kteří ty pojišťovny platíme), že např. VZP (která jinak vždy bědovala, že jsou u ní pojištěni všichni důchodci a lidé z ekonomicky nejslabších vrstev) měla před několika lety ještě koncem roku přebytek 3 mlrd Kč a nevěděla, co s ním, a když se tehdejší premiér Topolánek vyjádřil, že by se tedy mohly převést do st. rozpočtu, kde by pro ně uplatnění bylo, tak se přebytek přes Vánoce rozplynul a po Novém roce se sdělilo, že byly využity k nákupům speciálních přístrojů pro (vybrané (spřátelené?)) špičkové nemocnice, a tedy že už by se po přebytku tak nějak nemělo dál pátrat. Od té doby hospodaří pojišťovny preventivně tak jaksi „šul nul“ nebo se ztrátou. Stejně tak dobře víte, podobně jako my, že ty „regulační poplatky“ nic neregulují, ale je to jen způsob, jak zajistit zvýšení příjmů soukromým lékařům a pro „státní“ nemocnice vytvořit systém, který jim do budoucna zajistí ziskovost díky tomu, že se ty poplatky pak mohou kdykoli pod jakoukoli záminkou trvale zvyšovat, že je to zárodek možného budoucího přechodu na téměř úplně nehrazenou (tedy spíš pacienty takřka plně hrazenou) zdravotní péči. Stejně tak vás jistě nelze podezírat ze základní neznalosti německého sociálního systému. Když nám tu tvrdíte, jak máme výhodný systém zdravotního zabezpečení, že se lidem – na rozdíl od Německa – dosud často vyplatilo „hodit se marod“, tak byste taky měl dodat, že v Německu na to jdou z jiné strany: Němcům se často hodí, nehledat si novou práci, protože se jim vyplatí být (při jejich nevšedně vysoké podpoře) „na pracáku“... Takže jinak řečeno, tímto demagogickým obhajováním nesmyslných zdravotních poplatků (a tedy zájmů zdravotnicko-farmaceutické lobby) jste u mě prohrál veškeré své snahy o jakoukoli další státní funkci, ke které bych vám měl dát svůj hlas.
12. 11. 2012 | 21:24

Jiří napsal(a):

Pro Týjo :... vážený(á), pokud označujete p. Dlouhého slovem "soudruh" děláte z něj Vašeho kolegu. Slovo soudruh je staročeské označení právě cizího slova "kolega"...Soudruh neznamená komunista...pokud napíšete "soudruhu komunisto" píšete vlastně, že jste byli v KS oba dva !
12. 11. 2012 | 21:26

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan Dlouhý utratil půl miliónu Kč. za "sbírání" podpisů na podporu své kandidatury na prezidenta. Věřme pevně, že to jsou pro něj vyhozené peníze. Zvláště teď, když se ukazuje, že se to v jeho listinách hemží neexistujícími bytostmi.
12. 11. 2012 | 21:26

reppop napsal(a):

Pane Dlouhý,

jste skutečný nebo se nám zdáte? Vyrobili Vás v suterénu Prognostického ústavu podobně jako dvojníka inspektora Trachty z filmu Rozpuštěný a vypuštěný? To co z Vás vychází za moudra, to odpovídá zhruba úrovni onoho paňáce, který byl aspoň legrační. Vy jste bohužel jen ubohá atrapa skutečného politika, krystalická ukázka sociálního hyperparazita, který by mohl fungovat jako pomůcka v občanské nauce na škole. Úplně si představuji jak Vás Mach s Šebestovou tlačí před sebou a prosí utržené sluchátko aby toho neskladného neoliberálního bubáka přeměnilo v něco ušlechtilého. Třeba koně. Pak bych možná i přežil kdybyste se stal prezidentem.
12. 11. 2012 | 21:31

houpat můžete, třískat s námi nemusíte napsal(a):

Tak kdo nám to tu dává mravoučnou přednášku o flákačském házení se marod? Někdo nejoblíbenější za vlády pana Klause? Za vlády pana Klause tu byl nejoblíbenější jeden český světoběžník Viktor Kožený. Opravdu náš nářez a symbol celé té doby... A taky rychle zdrhal někam jinam... Asi jste ale přece jen šikovnější než on, on by si asi těžko po tom všem troufl být kandidátem na prezidenta...

Pane Dlouhý, měl jste tehdy pravdu, přesvědčit komise přiklepnout ČKD a další velké firmy s mnoha zaměstnanci velmi zodpovědně právě těm, kdo vám tak padli do oka, těm na slovo vzatým kádrům, kteří uměli jen poroučet, byla opravdu trefa. Víte, že se vaší přímluvou ani netajili? V ČKD na vás určitě dodnes vděčně vzpomínají. Torzo, které z toho zbylo...

Takže VZP chybějí miliardy? IZIP holt něco stál, to víte. Jeho akcie na neviditelné duchy byly potichu zrušeny, ty miliardy bohužel taky. Ještě že VZP může některé nemovitosti prodat, aby díry aspoň trochu zacelila. No ale, oni to tam už nějak ustojí. Myslím jejich koryta, rozpočet asi ne... Pak se lidem těžko vysvětluje, proč po nich chtějí poplatky za to a támhleto, v tom jediném s vámi souhlasím...

Víte, vy ekonomové jste zvláštní živočišný druh. Jednou z největších bank je ta, která prodávala na trhu bezostyšně špatné úvěry jako prázdné skořápky.

Lékaři zato naopak skládají Aeskulapovu přísahu. Víte vy vůbec, co to je? A jak se mají lidem podívat do očí, když přes jejich mravní kredit musejí pacienti čekat stále déle na operace, když po nich chtějí stále víc za hospitalizaci atd. ...

Ano, povězte nám ještě něco pěného mravního o nepěkném házení se marod...
12. 11. 2012 | 21:41

haha napsal(a):

Německý pracovník průměrně za rok marodí 15,9 dní a to se nepočítají první 3 dny onemocnění , český 13,7 včetně karenční doby + sobot a nedělí.

A k vaším žvástům o zneužívání péče. Čech navštíví lékaře 12,8× do roka a Němec jen 8,2. Jenže to má pane kandidáte na prezidenta pár háčků. V Čechách se jako návštěva počítá když jdete pro recept, na injekci atd. Tedy činnosti které se v mezinárodní statistice jako návštěva vykazovat nemají. A jak odpovídá vykazované u sousedů?

Consultations with doctors represent only the number of cases of physicians’ treatment according to reimbursement regulations under the Social Health Insurance Scheme. These consultations with doctors don’t include preventive medical check-ups and screening examinations. One case of treatment only counts the first contact in three months even if the patient consults his doctor more often.

Therefore a substantial under-reporting has to be assumed.
Source: Federal Ministry for Health, KG-3 Statistics (statutory health insurance: accounts for practitioner and dental treatment), KM-6 Statistics (statutory health insurance: insured persons).

Additional information:
In the BARMER GEK physician report 2010 (successor product of the GEK-report on ambulatory care) data of a study on doctors’ consultations were published. For the survey the Barmer GEK, a compulsory German health insurance fund, has analyzed ambulatory data of 1.7 million insured persons of the former Gmünder Ersatzkassen (GEK) for the years 2004 to 2008 and extrapolated them on the total population. Information on calendar days on which physicians provided individual services to
individual patients form the basis for the analysis on doctors’ consultations for the years 2004 to 2007.
Doctor’s consultations per inhabitant:
2004: 16.4
2005: 16.9
2006: 17.1
2007: 17.7
With the newly established accounting allowances for the ambulatory medical care in 2008, a direct counting is no longer possible. The procedure for the calculation of doctors’ consultations, selected so far, leads to incomplete results, which cannot be compared with the prior year results. However, the study assumes, that the practising physicians invoiced on the average 7.5 cases of treatment per insured person. If one takes into account that, in former years, 2.5 consultations per case of treatment have been registered, you get a number of 18.1 doctors’ consultations per inhabitant for the year 2008. Corresponding analyses on dental and dentosurgical treatments are not available.
12. 11. 2012 | 21:45

Petr B. napsal(a):

Pan (ex-soudruh) Dlouhý, který po anglicku zmizel v roce 1997, aby nebyl přítomen krachu nejen Klausovo, ale i jeho reformy, se nám zase připomenul neskutečným blábolem o "regulačních" poplatcích. Pěkně si naběhnul. Hlavně v tom Německu neplatili při každé návštěvě lékaře, jako u nás, a to přitom ani nemají v ústavě zakotvenou bezplatnost zdravotnictví. Ani pan Dlouhý nám zřejmě nevysvětlí, jak se může kojenec v nemocnici sám regulovat, aby nenadužíval zdravotní péči...jestli má nemocný rakovinou vynechávat chemoterapii na základě téže logiky...jestli má člověk našlapovat pomalu, aby si náhodou nepodvrtnul kotník...jestli si nemám vzít jako M. Jackson do metra roušku, abych nedostal chřipku atd.
12. 11. 2012 | 21:45

také senior napsal(a):

Pan Dlouhý by so měl hodně sáhnout do svědomí a ne plácat věci, které mu tady zbaští snad jen dítě věcí neznalé. Kde jste si užíval toho podvodu na národu - tedy 89.roku, kdy jset tak briskně převlékl kabát? Jakto, že jste nedal ruku k dílu a nebudoval demokratickou zemi tady, v Česku! Asi podle hesla všude dobře jen v Česku ne. A teď by Vám se hodil prezidentský úřad - no, při troše štěstí by jste to doklepal na teplém místě až do důchodu. Uznávám, dobře vymyšleno - pro Vás. Jinak - styďte se, aspoň teď. Já Vás vezla v 90.roce z Bruntálu do Opavy na míting - za to se stydím dnes já!
12. 11. 2012 | 21:53

houpat můžete, třískat s námi nemusíte napsal(a):

také se té přísaze říká Hippokratova...
k mravnímu kreditu skutečné pomoci potřebným člověk nemusí být zrovna bůh...
12. 11. 2012 | 21:54

reppop napsal(a):

Pane Dlouhý,
proč Vás vůbec komunisti vzali do Prognostického ústavu a platili z peněz dělnické třídy? Nedokázal jste jim ani předpovědět kolaps vašeho milovaného brežněvovského normalizačního režimu. To Vás muselo stát dost energie, ona metamorfóza z normalizačního Husákovi věrného komunisty v nábožného tržního fundamentalistu je něco jako proměna dokonalá u hmyzu (to muselo být přepínání synapsí v mozku, plusů na mínusy a naopak, že?). Ale jako oportunistický sociální hyperparazit jste to zvládl. Však se to vyplatilo: zrodil se konečně bájný Homo economicus, který vše posuzuje jen dle zisku pro sebe. Gratuluji! Jenže prognostické schopnosti zase ne a ne vypučet (možná to bude chtít ještě jedno zakuklení?). Teď jste (soudě podle diskuse) zase nějak špatně odhadl i místo kam pověsit svůj prapagandistický pamflet. Tady není nástěnka na chodbě v Goldman Sachs nebo v NERVu a ani nejde diskutující uplatit (pan Stejskal je čestný člověk, není ekonom) abychom tu na Vás skládali oslavné eposy. I když Maximus by třeba nějaký svedl? Možná byste si při svém zbytnělém egu ani nevšiml, že... no znáte přece tu oslavnou píseň Amerika od skupiny Rammstein, ne?
12. 11. 2012 | 22:16

evatesi napsal(a):

Vážený pane Dlouhý, Vás jistě volit nebudu. Pokud je mi známo, většina mých spolupracovníků a pracovnic chodí s horečkou, nachlzením, angínou ap. do práce, bez ohledu na to, že někoho někazí, či si uženou jiné zdravotní problémy. 3 dny bez výplaty a pak s almužnou si v dnešní době hned tak nědko nedovolí. Nemáme placené nemocenské jako poslanci a na průměrné platy také většina nesáhne. A co se týče Německa, tam se platí 100 nemocenská 100 procent platů a nemocného v práci se dívají s nevraživostí, že je nakazí. A jestli se nemocenské zneužívalo, měla se posílit kontrola.A co se důchodů týče, mladí nemají práci a staří, aby se báli co budou dělat v práci nemocní a neschopní vydržet s mladšími tempo. Co tak je odstřelit? Podle všech diskuzí naší vrchnosti to tak je, ne, co s důchodcem. Ale nikdo se nepokouší zvrátit stav, aby se více rodilo dětí, méně cizinců a více práce našim občanům, méně invalidních důchodů rómům a raději lidem, co opravdu pracovali a už nemohou. Je tohoho hodně špatného, stytím se za náš stát a Vás rozhodně volit nebudu.
12. 11. 2012 | 22:29

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro houpat můžete, třískat s námi nemusíte.
Nejen lékaři skládají slib, například

„Slíbíte tedy:
Především, že trvale uchováte ve věčné paměti tuto univerzitu, na níž dosáhnete hodnosti DOKTOR, a že vždy budete podle svých  sil podporovat její činnost a zájmy.

Dále, že hodnost, kterou vám udělím, uchováte bez poskvrny a bez úhony.

Konečně, že se budete věnovat s neúnavnou pílí humanitním studiím, ne pro špinavý zisk, ani pro prázdnou slávu, ale pro to, aby byla šířena pravda a aby se jasněji skvělo její světlo, na němž spočívá blaho lidského rodu.

Slibujete to na své dobré svědomí?
Slibuji.“
http://www.ff.cuni.cz/FF-1355.html

Každá univerzita a fakulta to mají trochu jinak, pokud si dobře pamatuji, tak než jsem převzal diplom z ekonomie, tak jsem skládal podobný slib.
12. 11. 2012 | 22:36

houpat můžete, třískat s námi nemusíte napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):
Ale samozřejmě. A zapěje se Gaudeamus igitur :-)
Mně šlo o to, že lékař, když skládá tu přísahu, tak si uvědomuje její hluboký význam i v tom, že má leckdy JEN JEDEN POKUS. A cítí se hrozně, když ten boj o život prohraje. To vše a další žije v té přísaze...
Ale mnozí ekonomové jako když to spíš NA JINÉ ZKOUŠÍ stále dokola. A dokáží vyrobit světovou krizi zčistajasna vlastně jen kvůli tomu, že to s tím pokoušením přeženou. Někteří dokonce veřejně nadšeně volají, jak milují krize, jak se na nich dá vydělat...
Dokonce i ti schopní jsou s to své vynikající schopnosti klidně propůjčit velmi nepěkným věcem, když je popadne ta příslovečná euforie... Člověk aby se leckterých schopných ekonomů spíš bál... Takoví ti "velcí kluci"...
Je smutné, když lze schopné ekonomy třídit tak, že ten a ten ekonom je schopný a dobrý, tento je schopný ale zároveň schopný všeho, tamten je schopný ale když ho to popadne, tudleten si z jiných tropí šoufky ale sám má máslo na hlavě...

Lze podobně takto třídit schopné lékaře? Když se některému něco nepovede, hned se to pozná. Možná snad nějaký ten vědec, který přecení význam výsledků svého bádání a pustí do světa nesmysly o naklonování člověka či co, ale to je něco jiného než běžný ruch. Nebo nějaké zásahy navíc jako třeba nebezpečné silikonové implantáty, kde je problém spíš jinde. Když se řekne "ten doktor je ras ale pomůže", míní se to v dobrém.

Kdysi byli na tom lékaři podobně jako dodnes často ekonomové, ale dosáhli značného pokroku. Dopad byť jen špatných kroků ekonomů se projevuje šířeji ve světě. Tak to může být i u lékařů: Když třeba Američané z USA stavěli Panamský průplav v místě zamořeném tropickými nemocemi, zprvu nechtěli uznat, že by leckdy stačilo likvidovat obtížný pisklavý hmyz. Ale pak jim to došlo, jen museli překonat nevědomost. Leckterým ekonomům něco takového ne a ne dojít...
12. 11. 2012 | 23:17

houpat můžete, třískat s námi nemusíte napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

Pokud jde o ty krize a další maléry, tak klasickým případem ústavů, kde se ti schopní nebezpeční asi nějak setkávají, je třeba Goldman Sachs. Vyskytla se u více podivných náhod. Namátkou tři.

Právě ta prodávala ty prázdné skořápky v USA a podílela se tak notně na eskalaci tamní krize. A ta pak zasáhla celý svět. USA byl dokonce pak snížen rating, nevídaná, dříve snad nemožná věc.

Dost se přetřásalo, že právě Goldman Sachs pomohla Řecku zfalšovat státní výkazy a vtáhla ho do eurozóny. Medvědí služba pro EU celou...

Teď se sešla ta nemocnice a banka Goldman Sachs v jednom maléru za hurikánu Sandy. Veřejné nemocnici v New Yorku selhal při blackoutu celých čtvrtí náhradní generátor a musela být pochopitelně komplet vystěhována a pacienti rozvezeni sanitkami. Během řádění hurikánu. Spoustu jich nosili po schodech až z patnáctého patra. Z devátého děti z inkubátorů. Zázrak, že všichni přežili. A to už šlo o život..
Svět je někdy opravdu malý... Kdo si myslíte, že mj. zasedá ve správní radě? Nějaký bankéř z Goldmman Sachs. Taková banka, taková odpovědnost, když správní rada a takový průšvih, že není na důležitou ale vlastně maličkost, opravdu fungující generátor. To se pak můžou hasiči, personál, záchranáři, policie, garda, úřady, vlády strhnout a přesto se objevují takové maléry během prekérní situace. Když nebylo v pořádku to potřebné a důležité. To v dané situaci klíčové... Když veřejné nemocnici chybí peníze... V opravdu náročných nečekaných situacích, jako hurikán v říjnu a zrovna tam, se ukazují různé nepěkné stereotypy formální správy dost naživo... VZP také chybí peníze a je notoricky známo proč hlavně...

Pravda, taková velká banka jistě také něco dokázala. Jenže kde se pořád berou ty kauzy, s nimiž je bytostně spojena? Docela dost trapných případů... Hroší kůže? O kolika dalších se ani neví? Možná by se předchůdci za leckteré dnešní aktéry v té bance styděli... Různé banky si přesouvají takové sumy mezi sebou, že to radši ani nechtějme vědět, kam se na to hrabe "Obamova injekce" za krize, to musí hýbat s různými ukazateli...

Svět je někdy opravdu malý... Jedna náhoda a malý testík: V jakéžeto bance jako poradce působí jeden kandidát na prezidenta a který to je?
Ten, který hodně sporně lituje VZP v dluzích prý kvůli občanům údajně hromadně zneužívajícím nemocenskou, což se prý vylepšilo těmi potřebnými opatřeními, a to tak, že je VZP pomalu na krach... V památných dobách, když lidi pracovali za kapesné a kdy byl ten kandidát nadějným členem jedné strany, různí chytráci jistě... Po převratu už si lidé spíš chtěli vydělat. A dnes? Jak rádi by se ti nemocní pořádně vystonali, když jim opravdu něco je, nebo nenakazili jiné, jenže to jaksi nejde, musejí riskovat, nebo si brát dovču, samozřejmě i s tím poplatkem u lékaře a za léky...

No nic... Buďme vděčni za každého ekonoma schopného a umravněného...
13. 11. 2012 | 00:47

Jenda napsal(a):

Kdyby, jako Němci, zrušila poplatky Topolánkova vláda, tak mohla vládnout dodnes.
13. 11. 2012 | 02:15

Dattelhein napsal(a):

Nemá cenu plakat nad tím, že nás všechny honí zločinci a desperáti.Vždyť jsme vyjeli dostavníkem z El Pasa.
13. 11. 2012 | 02:52

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro houpat můžete, třískat s námi nemusíte.
Myslím si, že ekonomům trochu křivdíte. Přiznávám, že nemají dobrou pověst, ale to nemají ani například právníci, a ti vzhledem k tomu, že působí například jako soudci, by měli požívat mnohem větší důvěry.

Vy dáváte ekonomům vinu za krize, ale ta jejich vina je jen částečná.
Role ekonoma je především v tom, nabízet varianty a možná řešení, ale ten, kdo má v rukou zásadní rozhodování, to není ekonom, ale na podnikové úrovni vlastník, na veřejné politik, a to jsou dvě hlavní skupiny, které jsou za současný stav zodpovědné. Nejde o ekonomii, ale o bezohledné prosazování zájmů ekonomických a politických elit.

No a Dlouhý
Ekonom, který se stal politikem již před Listopadem, po Listopadu politikem a ekonomem na druhé straně, pak přeběhl na stranu finančníků, co tam dělal – asi lobista s kontakty na politiky, dnes chce být zase politikem.
Dlouhý je co, ekonom, politik, finančník, lobista?
Bída je především v propojení politických a ekonomických zájmů a nelze být dobrým politikem a současně hájit zájmy vlivných ekonomických skupin.
13. 11. 2012 | 07:15

reppop napsal(a):

František napsal(a):
Pane Dlouhý, krátce. Buďto jste vůl, a nebo hajzl. Ale ujišťuji vás, nikdo už vám nevěří
xxxxxxxxx
Máte naprostou pravdu. U autora blogu jde buď o fatální deficit sociální inteligence nebo elementární morálky. Jiná (logicky bezrozporná) možnost nepřochází v úvahu. Pokud by se dostal na Hrad, bylo by už opravdu neúnosné aby po třetí prezidentské období byl na zástavě lživý nápis "Pravda vítězí". Pánové z Prognosťáku přece vyznávají jiné heslo: "Prachy vítězí".
13. 11. 2012 | 08:29

Alena napsal(a):

...chudák, v tolika oborech pracoval, v tolika cizích společnostech figuruje, tak se snaží...a tak si NABĚHL -kdyby měl zdravý rozum, tak ho kandidovat ani nenapadne...ale takových je tam více - nesoudných...
13. 11. 2012 | 08:46

Občan napsal(a):

Takže si to shrňme:

Zeman, Dlouhý, Fischer, Sobotka, Schwarzenberg - zástupci Bilderbergu&spol.; nevolitelní
Roithová - nečitelné lidovecké chapadélko; nevolitelná
Okamura - mírně zmatený podnikatel, možná recesista; skoro nevolitelný
----------------------------------------------------
Fischerová - poněkud překvetlá křehká pravdolásková květinka; těžko volitelná
Franc - sice celý potetovaný, ale občansky bezúhonný; relativně volitelný
Bobošíková - poněkud radikální vlastenka, ale občansky bezúhonná a hezká; relativně volitelná

Dienstbier - sice nepříliš čitelný, ale slušňák; volitelný

To se nám ten seznam v úvahu přicházejících kandidátů dost smrsknul, co?! :o))
13. 11. 2012 | 09:22

rejpal napsal(a):

Občan
Dienstbiera bych viděl jako užitečnějšího ve vedení ČSSD, navíc nevolím kandidáty za politické strany, a Fischerová tu naději dostat se do druhého kola fakticky nemá. K těm zcela nevolitelným bych nad čáru přidal ještě Bobošíkovou (nevidím jediný užitek v tom, aby reprezentantem členké země EU byl člověk, který staví svou politickou kariéru na jejím odmítání. Navíc ji podezírám z toho, že kandiduje, aby zvidilnila svou stranu, stejně jako Okamura zviditelnil sebe). A to jsem si ji vážil jako novinářky, trochu ji znám osobně a je velmi příjemná a šarmantní). O Francovi kromě nějakých úletů z minulosti a poněkud šamanského zjevu nevím skoro nic.
Takže to vidím spíš až na eventuální účast ve druhém kole s negativním hlasem proti horšímu z dané dvojice. Ach jo.
13. 11. 2012 | 10:12

Branka napsal(a):

Nasi politici vykazuji dobre teoreticke znalosti, maji plnou pusu kecu, co by se melo, nebo co bude kdyz. Ale za cela leta nevykazuji zadnou snahu o zavedeni tech dobrych systemu, ktere delaji zapadni zeme tak vyspelymi. Misto toho se placaji od jednoho nefunkcniho ceskeho modelu ke druhemu. A tenhle kandidat na prezidenta, ten poskodil republiku za par let vic nez komuniste za 40 let. To, co tady bylo zavedeno za jeho ministerske ery, to dusi tuhle republiku stale. A Cesko se z toho jen tak nevyhrabe. Poplatky jsou skutecne prezitek. A jak videt, zdravotnim pojistovnam nepomohly. Je to v systemu, ne v poplatcich, jak je videt na nemeckem prikladu, pojistovny nevedi co s prachama.
13. 11. 2012 | 10:20

jura napsal(a):

Současná vláda splňuje skoro všechny podmínky tzv. Zločinného spolčení. A podle toho by se s ní mělo po převratu zacházet. Viz dnešní Polsko, Řecko, Španělsko...Jistě, bude to těžké. Soudnictví a prokuratura je v tom namočena také mohutně. A uvědomme si, že současný stav v naší republice vyhovuje mezinárodnímu kapitálu a ten také dělá vše proto, aby vydržel. Včetně toho, že mediálně preferuje různé figury, které k tom u přispějí. Můžeme začít třeba Havlem a řada obdobných nul bude velmi dlouhá. Také hned na počátku, tedy doslova 17.11. 89 postavili ostře mladou generaci proti starší, aby tak vyloučili trochu rozumu a životních zkušeností z politiky.
13. 11. 2012 | 10:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 11. 2012 | 10:42

Petr napsal(a):

Pane prezidentský kandidáte a věhlasný ekonome,
nepleťte si zdravotní a sociální pojištění.
Pro vysvětlení: ze zdravotního jdou platby doktorům, ze sociálního jde nemocenská marodům.
Tak pro příště...!
13. 11. 2012 | 10:56

zubatá napsal(a):

Dlouhej, ty by jsi měl spolu s Kočárníkem a dalšími individui sedět v šatlavě.
A zatím jeden z vás sedí na hradě a ze zvyku stále krade, třeba že jen pera. A ty by jsi ho rád vystřídal?
Je však jisté, že ty střídačem nebudeš.
13. 11. 2012 | 11:02

karel osmý napsal(a):

Čtu zde přízpěvky,tařka všechny mě zaujaly..! Škoda že takto kritičtí a životopisní jsme nebyli ke všem polistopadovým politikům..Ten povl co jsme si navolili se jmenoval: Chamtivost,populismus,bezohlednost,diletantismus...atd.Výsledek: Vyrabovaná státní pokladna zadlužená republika i občané,ztráta všech sociálních jistot,rozkradení vlastně všeho co se dalo od průmyslu, bank a majetku státu...Bylo by lepší si zvolit schopného ekonoma jasně srozumitelného, než samolibé populisty, kteří nepřinesou nic smyslplného a daleko od očekávání občanů zhrzených a rozčarovaných vývojem protilidové politiky..stávajicích mafiánů..!
13. 11. 2012 | 11:16

Pepa z depa napsal(a):

Pane Dlouhý, vždy jsem "obdivoval" Vaši prozřetelnost a pohotovost ve změnách Vašich životních názorů, kdy jste dokázal během krátké polistopadové doby přeběhnout z výšin ultralevicového socialistického ráje KSČ do ráje ultrapravicové ODA. Takovou prozřetelnost neměl v moderních dějinách ani Hitler, který se s ní vždy tak rád chlubil. Je s podivem, že tato prozřetelnost pro Vás osobně však vždy, zcela jistě pouhou náhodou, znamenala především osobní prospěch. Já osobně se domnívám, že Vy, jako prezidentský kandidát můžete kandidovat na hrad tak jedině na období 20 let do Daliborky, kde byste se společně, s dalšími bývalými kumpány ze zlodějské ODA, jako např. známým privatizátorem Ježkem, radarovou pěvkyní Parkanovou či vysavačem státních peněz z Diag Human Kalivodou a Vám podobnými, mohli společně učit hrát na housle. Promiňte, ale když vidím Váš arogantní úsměv na spokojené tváři člověka, který měl za všechny ty lumpárny při likvidaci našeho, dříve konkurenceschopného průmyslu, nosit jiný oděv něž právě ten nejmódnější spolu se svářečskými brýlemi namísto těch módních, beru to jako výsměch všem slušným lidem, kteří Vás i podle uváděných preferencí volit určitě nebudou. Vaši kandituru považuji za nemístný žert
a do nebe volající aroganci, možnou jen a jen v tomto našem Absurdistánu.
13. 11. 2012 | 11:37

Martin14159 napsal(a):

Rudolfko 12. 11. 2012 | 11:20:

Není pravda, že před zavedením poplatků pojišťovny peníze měly. Vzpomeň si, za ministrině Součkové, shodek VZP přibližně 20 miliard. To nemohlo vzniknout drahými budovami VZP. Paroubek to řešil (jako mnoho jiných problémů, ke kterým neuměl nalézt systémové řešení) povoláním Dr. Ratha na ministerstvo. Který ovšem nic nevyřešil, jen omezoval péči (kvóty pro lékaře, odkládání již přislíbených operací, ...) a vyjednal předsunuté platby (které ovšem znamenaly, že se problém odsune a vznikne stejný problém, jen později a pravděpodobně za někoho jiného). A tohle nemohla ČSSD svést na nikoho jiného, v té době téměř 8 let vládla a ovládala kontinuálně ministerstvo zdravotnictví. Poplatky zavedené Julínkem zdravotnictví stabilizovaly a problém přirozeně a nenásilně napomohly vyřešit, přestalo se plýtvat a lidi začali více přemýšlet, jestli si jít k lékaři jen tak popovídat nebo si stěžovat, že je někde píchá. A bylo i na dražší operace, které se za ČSSD nerealizovaly, protože těžce nemocní pacienti nebyli pro ČSSD cílová voličská skupina, bylo jich méně než lidí, co je těžce nemocní nezajímají ale zajímá je jejich 30 korun, když jdou k lékaři s rýmou.
13. 11. 2012 | 12:00

český maloměšťák napsal(a):

Myslel jsem si, že se po roce 1989 pitomé agitky v seriozním tisku už objevovat nebudou.
Velmi jsem se mýlil.

P.S. Pan exkomunista DLouhý by měl vysvětlit paní, po které chce nemocniční personál před hospitalizací za účelem oparace nádoru zaplatit " regulační poplatek" - měl by jí vysvětlit, že " je to oukej, babí - prožrali jste to a promrdali na nemocenské, za všecka ta leta - co se neregulovala jste zneuřívali jak sviňa...a tak teď systém, babí, potřebuje každou kačku...tak koukejte - tři patra dolů, pak doleva, dvěstě metrů rovně, na konci chodby odbočit doprava a tam už to najdete, babí - jo, babi - máte drobné ?...ne ? ... Tak já vám rozměním..."
13. 11. 2012 | 12:03

Martin14159 napsal(a):

český maloměšťák 13. 11. 2012 | 12:03:

Byl bych schopen jí vysvětlit, a to i na tvrdých číslech, která by bylo jistě možné dohledat, že díky těm poplatkům té paní možná vůbec můžeme ten nádor operovat. Protože jsme zbytečně před tím neproplatili díky regulačním poplatkům úkony činěné praktickými lékaři (se sazbou rozhodně ne nízkou, pro vysokoškolskou kvalifikaci s atestacemi) za dejme tomu 5 000 lidí, kteří by si možná nebýt poplatků přišli k lékaři jen popovídat nebo si postěžovat, že je někde píchá.

Je totiž potřeba nepřemýšlet ne jenom podle vlastní peněženky a vlastně dost sobecky (zakrývat to péčí o paní nemocnou nádorem a ve skutečnosti myslet jen na sebe a na svých 30 korun) ale trochu si i promyslet, jak funguje celý systém a jak spolu různé věci souvisí.
13. 11. 2012 | 12:17

český maloměšťák napsal(a):

Martin14159
Ta paní mi nepřipadala sobecká - spíše zkroušená, unavená a rezignovaná.
Tvrdila, že předtím než onemocněla, tak odváděli státu spolu s manželem cca několik set tisíc CZK ročně.
Takže si svá " moudra " o tom, že byste jí něco vysvětlil a na trvrdých čísledh dokázal, že svýma 30 korunama vlastně pomohla sobě - strčte si ta moudra do prdele.

P.S. Co a koho v tomto případě poplatek reguloval ?

Btw - na IZIPu se promrdaly 2 milierdy CZK.
Domácí úkol : Kolik je to osob/poplatků ?

Cha , cha , cha...systém spolu souvisí ?
A etika jde do řiti, že ?
Náhle nejde o jednotlivce - ale o masy.
Zvláštní - jak pár kaček navíc umí udělat z liberála opět bolševika.
--------
Neodpovídat !
Lízejte si rány při pomocí někoho jiného. Nejlépe při pomoci nějakého psychoanalytika. Nebo zavolejte Šnajdrovi - či Cikrtovi....
13. 11. 2012 | 13:05

šašek z Jihlavy napsal(a):

zubatá
Milá kmotra, mýlíte se, když píšete, že Klaus krade jen pera. Protože je inteligentní, tak to dělá šikovně přes ČEZ, dříve přes svou manželku a spřízněné duše (Kočárník, Saltzman, Schwartz, Janáček, Weigel a celá ta plejáda mazaných odkláněčů, na které zřejmě spravedlnost nedosáhne).
Takže milá kmotra, nabrousit kosu a chutě do díla, už je čas meteleskum bleskum. Cestou nezapomenout na Ládíčka, který by rád na hrad. A vděčný národ si rád zazpívá spolu s vámi:"Aj ta kosa dobre kosí...."
13. 11. 2012 | 18:32

martin14159 napsal(a):

13. 11. 2012 | 13:05 český maloměšťák

Nejde o sobeckost té paní, to jste nepochopil, jde o sobeckost lidí co nepřemýšlejí a před stabilitou zdravotního systému je jim přednější jejich 30 Kč. Chtějí mít něco tzv. zadarmo a vidí jen svůj prospěch a nevidí celek, například je nenapadne osud té paní, jejíž nákladná operace je možná jen když systém funguje efektivně a ufinancovatelně. Nebo vy byste ji chtěl operovat zdarma, ve svém volném čase a náklady na operaci platit z platu svého? Asi ne, přestože zde v diskusi naznačujete, jak máte o tu paní zájem. Já mám stejný zájem jako vy ale chci jít na to jinou cestou, ne cestou ruinování státního rozpočtu ale cestou efektivního a udržitelného systému. A nezlobte se na mě, hodně těžko se Vám to podaří bez těch regulačních poplatků. Aspoň nikdo ještě nepřišel na to, jak omezit čerpání zbytečné péče nějak jinak než přirozeně ekonomicky - nařídíte to vyhláškou? Kdo to bude kontrolovat? Kdo bude určovat oprávněnost a neoprávněnost návštěvy lékaře? Kolik tahle kontrola bude stát? Nevnese to nevraživost mezi pacienta a lékaře? Poplatky se to řeší naprosto přirozeně, nenásilně a s minimálními transakčními náklady, není na to zapotřebí žádný další úřad, žádní speciální administrativní pracovníci a rozhodnutí je na lidech samotných, žádný úřad jim nic neurčuje, naopak to posiluje zodpovědnost - rozhodneš se špatně ale bude tě to něco stát. Argumentovat v případě nemocné paní že jí 30 korun omezuje zdravotní péči (pochopil jsem to správně, o co vám jde?) mi připadá směšné, pokud ta paní nemá na výběr a buď bude operována nebo zemře, dala by za operaci nejspíš několik svých důchodů a ještě by se jí na to možná příbuzní složili a poplatek 30 Kč zde nehraje naprosto žádnou roli.
Na ty další vaše výlevy a vulgarismy nebudu reagovat, ani bych nevěděl jak, neumím si to přeložit do nějaké smysluplné teze, se kterou by bylo možné souhlasit nebo nesouhlasit. Přeji hezký den.
14. 11. 2012 | 13:29

václav napsal(a):

Jak pan Dlouhý k svému štěstí a věhlasu přišel - jistě si nás na to pamatuje více .... velmi jednoduchý postup jak vydělat peníze svému budoucímu živiteli - ministerstvo pod jeho vedením privatizuje část podniků přímým prodejem. Nový majitelé nejsou schopni úvěry splácet,tyto úvěry jsou zajištěny akciemi a celým majetkem podniků. Z banky se tyto úvěry s celým majetkem podniku vyvedou do konsolidační agentury a teť to přijde !! -agenura prodá balík úvěrů, které měli původní majitelé splácet v hodnotě 100 firmě firmě XY za 10, firma XY jej prodává obratem většinou dříve než jej měla sama zaplatit za 30. Když si k tomu dosadíte miliardy a některá jména ja možné pochopit mnohé ale i mnohému se divit.
14. 11. 2012 | 17:20

Renša napsal(a):

Zdravotní poplatky,zdravotní pojišťovny a zdravotnicví pod vedením Hegra jsou dokonalým pohřebištěm občanů.V našem malém městečku letos pomřelo tolik lidí jako v žádném jiném roce a to lidé mezi 50-65 lety,takže se může radovat i Kalousek,Nečas a ost. neboť se ušetří na důchodech a zbyde politikům více na jejich zvýšení platů a další rozkrádačky.A na tom všem má lví podíl i V.Dlouhý a já nechci takového presidenta.Drzost je,že se vůbec přihlásil.Ty trapárny jak se všude třesou na těch 30kč a až teprve potom je trochu zajímá pacient.Fuj tajbl....
15. 11. 2012 | 12:15

jíra napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
O právnících tu už vůbec radši ani nemluvte :-) Kolikrát udělají pro své klienty vše, co jim na očích vidí, a díky svých schopnostem vše zamotat je nakonec poškodí...

Vlastník? Politik? Velmi často ekonom :-) Ekonomie je vlastně principiálně politika přeměněná do nástroje - viz třeba spory zastánců Keynese a Friedmana apod. A vlastnictví se vyjadřuje kromě různých vztahů v ekonomických veličinách. Jsem vlastně částečně taky ekonom, snad to mohu trochu posoudit.

Proti ekonomům principiálně nic nemám, to se mýlíte. Tady nejde prvotně o ekonomy či o jiné profese. Profese jako takové za to mohou jen zčásti, když ještě používají dost dogmata a nikoli jen objektivnější principy a zákony vesmíru. Nobelovy ceny za ekonomii kritériem objektivity objevů moc nejsou, Nobel se asi vrtí v posledním odpočinku. Tolik cen a tolik krizí...

Psal jsem o skupině Goldman Sachs a to jsou bankéři, finanční oligarchie. JEDINÁ taková skupina dokáže potopit trh akcií v USA a vyrobit krizi, rozkymácet EU kvůli podpoře podfuků v Řecku a ještě návdavkem se účastnit přes post správce veřejné nemocnice v NYC u ohrožení i bezbranných kojenců kvůli nedostatku financí, ač sami mají peněz jak šlupek. Když už se do toho míchají, tak ať taky minimalizují rizika vedoucí k průšvihům, bych si prosil...
15. 11. 2012 | 23:09

jíra napsal(a):

houpat můžete, třískat s námi nemusíte
jako kdybych to napsal já... :-)
15. 11. 2012 | 23:14

Náhodný čtenář napsal(a):

Vážení, dobře skáčete panu Dlouhému na špek, jak mu tady pomáháte zviditelnit se. No, pokud mu fandíte, tak se omlouvám. Mně by za diskusi nestál.
17. 11. 2012 | 18:35

Karel napsal(a):

Proč bojují naše pojišťovny s nedostatkem financí ? S financemi pro sebe zjevně potíže nemají i když by si jistě přály větší požitky. A finance na zdravotní péči? Ty prostě nejsou schopny efektivně uhlídat a dělají jen divadelní akce. Jejich činnost ovládá korupce.
18. 11. 2012 | 12:04

Nescricetic napsal(a):

ackxch <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> xylyge <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday 213</a> qjvayc <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> mkoglu <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> hquyug <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike deals</a> hjlhfa <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike deals</a> fdwkba <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike deals</a> bztyui <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> affxhq <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black friday Michael Kors</a> ajfpny <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> zmbkxp <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> unbrjp <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
02. 12. 2013 | 10:07

Nescricetic napsal(a):

vwabkb <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> qbrclf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals 213</a> moilbs <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday sale</a> wimbnb <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> ocifui <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday</a> qfnzyj <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday 213</a> mwqvzk <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday sale 213</a> jqgtos <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> mhnerq <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday sale 213</a> ogfjzn <a href="http://chimpsarenotpets.com">black Friday michael kors</a> bpluzi <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday 213</a> kyschg <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
03. 12. 2013 | 04:44

Nescricetic napsal(a):

tykpig <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach black friday 213</a> nubdmi <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach black friday sale 213</a> eneakl <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday Sale</a> zydlzw <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> enpgtp <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> pfzswl <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike</a> yhdlii <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> xpevbk <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> xsrlvv <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday</a> oagdfr <a href="http://dempweek16.com">north Face cyber monday Sales</a> rrdqsb <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday</a> ebyqhw <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a>
03. 12. 2013 | 12:43

Nescricetic napsal(a):

mkuftd <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> dmuiqr <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci black friday sale</a> zvseoh <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci Black Friday</a> sftvvy <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> gvxzqy <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals</a> wgwgnr <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals</a> qkkkrh <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday deals 213</a> acmxnd <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> uqfsnf <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> vpdxab <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday</a> fdxkdq <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> qjktcg <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a>
04. 12. 2013 | 04:42

Nescricetic napsal(a):

jjnpbj <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday</a> fviljm <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday sale 213</a> vvlkoi <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday Sale</a> udqxoc <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> itlpvm <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> yyknyz <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday deals</a> jocysd <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> ddplxq <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> vjgbfg <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday sale</a> tqtxsn <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> lumxbf <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci Black Friday</a> tcejqh <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a>
05. 12. 2013 | 09:16

Nescricetic napsal(a):

pgwsrz <a href="http://sunnivamunkelienphotography.com">canada goose takki</a> rokyby <a href="http://sunnivamunkelienphotography.com">canada goose suomi</a> kxvfpe <a href="http://sunnivamunkelienphotography.com">canada goose takit</a> wzwabl <a href="http://sunnivamunkelienphotography.com">http://sunnivamunkelienphotography.com</a> rvuqvt <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakke</a> qqxbdn <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakke dame</a> hotpbs <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakker</a> vdcnny <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a> yingcn <a href="http://www.poleznoe-na-zametky.net">moncler купить</a> baavvg <a href="http://www.poleznoe-na-zametky.net">moncler купить</a> ocbqjf <a href="http://www.poleznoe-na-zametky.net">пуховики moncler</a> dqmarr <a href="http://www.poleznoe-na-zametky.net">http://www.poleznoe-na-zametky.net</a>
12. 12. 2013 | 07:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy