Nebojme se Klause, ale klausismu

09. 08. 2011 | 10:06
Přečteno 13179 krát
"Prague Pride není projevem homosexuality, ale homosexualismu, kterého se -stejně jako řady dalších módních "ismů" - velmi obávám". Tuto prezidentovu větu bychom mohli parafrázovat a říci: Nebojme se Václava Klause, ale velmi nebezpečný je klausismus.

Zatímco prezident termín homosexualismus nijak nevysvětlil, pokusím se termín klausismus a jeho nebezpečí definovat.

Poslední výrok o tom, že homosexuálové jsou devianti, či názor, že jejich průvod Prahou není nevinnou legráckou, z úst hradního vicekancléře sice není trestný, protože nevyzývá k potlačení práv a svobod nějaké skupiny obyvatelstva, ale protože ho je možné považovat za znevažující. Výraz deviant není v sociologii ani psychologii neutrální, demokratický politik či státní úředník by ho neměl v naší civilizaci nikdy v této souvislosti vyslovit a ani se dovolávat svobody slova. Snižuje totiž politickou kulturu a připomíná podobné výroky národních socialistů po nástupu Hitlera k moci.

A protože si pamatujeme, že tentýž hradní úředník, který je placený z našich daní, podporuje Ladislava Bátoru, který vede personalistiku na ministerstvu školství a jehož odvolání žádají senátoři s odůvodněním, cituji: že "je sympatizant a bývalý kandidát nacionálně-extrémistické Národní strany, jež se otevřeně hlásila k rasismu, se navíc podle dostupných informací pohyboval mezi spolky, které byly sledovány pro svoji aktivní podporu antisemitismu a fašismu bezpečnostními složkami státu," musíme být ve střehu.

Za Ladislava Bátoru se postavil i prezident a jeho Akci D.O.S.T. obhajoval v Právu dokonce v jednom ze sloupků, které psal v Austrálii. Ministr Josef Dobeš, který Bátoru jmenoval šéfem personalistiky na svém ministerstvu, pana Bátoru obhajuje slovy: "Je to svědomitý člověk, katolík, národovec a konzervativec staré dobré školy." Jenže takhle podobně za první republiky hovořili i čeští fašisté z Národního hnutí, viz třeba příručka Víta Veselého Co chce národní hnutí či práce českého ideologa fašismu profesora Stanislava Nikolaua, kteří se označovali za nositele sociálního pokroku, ochránce rodinného života i národní suverenity. Proto slova profesora Jiřího Přibáně, který za skutky a výroky pana Bátory cítí "ozvěny druhé republiky," jsou na místě.

A podíváme-li se ještě o trochu zpátky, najdeme třeba v Mladé frontě Dnes a na idnes z 10. listopadu 2010 Hájkova slova: Neberme neonacistům svobodu slova. Svými kontroverzními výroky tehdy reagoval na proces s předními členy české neonacistické scény, kteří byli ve vazbě. Ti totiž čelili obžalobě z údajné podpory a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Podle státní zástupkyně se podíleli na vylepování samolepek neonacistického Národního odporu a pořádání demonstrace na památku padlých vojáků wehrmachtu a vzdání cti příslušníkům SS.

Budeme-li hovořit velmi diplomatickým jazykem, můžeme si proto dovolit snad říci, že výroky, které zaznívají z Hradu, vykazují zřejmou a nepřehlédnutelnou tendenci podpory pravicového extrémismu pod záštitou svobody slova, jenže právě ta je vždy svázána s místem a jeho historií a nikdy není a nemůže být absolutní. V Evropě, která má nedávnou zkušenost zvláště s národním socialismem a Hitlerem je proto svoboda slova jinak omezená než třeba ve Spojených státech. V Evropě je nepřijatelná jakákoliv obhajoba nacismu, Hitlera či jeho jednotek SS, stejně jako je ve Spojených státech nepřijatelný útok na černochy, kterým se proto říká Afroameričané a demonstrace neonacistů či komunistů tam naopak nikomu nevadí. V Evropě naproti tomu označení černoch nemá apriori negativní znaménko.

Nebezpečí klausismu je tedy v tom, že odlišnost tohoto kulturního kontextu neakceptuje a kontroverzní (či deviantní) témata, využívá v médiích k tomu, aby upozorňoval na aktéry a udržoval vysokou frekvenci jejich jmen ve veřejném prostoru. Zároveň tím ale boří poslední zbytky židovsko-křesťasnké hierarchie hodnot, na nichž naše civilizace stojí, i když se poněkud farizejsky právě na ně odvolává. Činí tak nejspíš jen proto, že těmito postoji rozkládá křehké demokratické instituce v České republice, a tím posiluje sice ne legální, ale faktickou pozici Hradu.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

student napsal(a):

Hvížďala a Hájek řeší homosexualitu. Mí sousedé přemýšlí z čeho budou žít.
Co s tím ?
09. 08. 2011 | 10:22

1234 napsal(a):

Nic nového pod sluncem.
09. 08. 2011 | 10:28

Občan Josef K. napsal(a):

Všechna má , skoro denní, setkání s "cizinci" v Česko končí jejich konstatováním, že Češi jsou podivní, vše umějí nejlépe, nerespektují cizí zkušenost, nerespektují vlastní historickou zkušenost a mají sklon k vytváření všeho podle svého gusta.
Václav Klaus není nic jiného, než onen Havlův zelinář, není nic jiného než nevzdělaný, nekulturní a domýšlivý muž. Klausismus jako ideologie je vlastně zatím jen kulturním polpotismem ve východoevropském podání, nová fáze normalizace, která vyrůstá s degradace onoho kolaborujícího režimu a jeho projevů. Společné rysy s brežněvovsko-husákovským režimem jsou hledání společesnké opory u ambiciozních nýmandů, opora v měšťáckých vrtsvách a sběr hlasů u těch sociálně dole, kteří věří ve svůj česko-americký sen.
Klaus buduje svět, v němž lež, krádež a neznalost mají být normou. Naneštěstí je toto Česko, název země sám vysvětluje stav věcí, pod vlivem této vzpoury hlupců již od roku 69. Po naprosté národní očistě se Klaus se svou ideologií snaží zbavit tuto zemi i toho pozůstatku intelektuálních elit a toho, co bych v tomto případě opravdu nazval "slušných" lidí. Guberniální rozměr Česko dle Gogola? Je obdivuhodné, jak z evropské země lze během čtyřiceti let vytvořit ruskou provincii počátku 19. století.
09. 08. 2011 | 10:32

Johanna napsal(a):

Studente, to je jednoduché. Hvížďala se - díky své minulosti - již zabezpečil na stáří a teď může na volné noze a s dostatečným důchodem (a jinými prebendami) psát.
Klaus se mohl zabezpečit z Kupónové privatizace; prezidentský post moc nevynáší, kdejaké pubertální děcko má na svačinu denně víc.
Hájek je Klausův chráněnec.

Každý řešíme něco.
Protože se ale situace často měnívá každým okamžikem, může se karta obrátit. Každá mince má dvě strany.
09. 08. 2011 | 10:34

Občan napsal(a):

To student:

Sousedi ať neřeší, najdou si práci, šetří a snaží se stát se úspěšnými. Pochopitelně musejí usilovat o to, aby byli věčně mladými, krásnými a zdravými - ale na to už dnes máme pilule a udělátka, stačí si na ně vydělat :o))
________________________________________________

Pane Hvížďalo,
ať se homosexuálové vocicmávaj jak chtěj, ALE DOMA!!!!!
Normální slušný heterosexuál také neobírá svou partnerku/partnera na ulici a nepořádá průvody, na nichž by vyřvával, že je heterosexuál. Obvykle ani nemá potřebu se nějak extravagantně oblékat, líčit, ověšovat oringlema a vůbec dávat svou sexuální orientaci co nejvíce na odiv.
Nechápu, proč někteří homosexuálové mají takové sklony k exhibování se a k provokacím. Pak se nemohou divit odmítavým reakcím okolí. Mně se z těchhle týpků docela zvedá kufr.
09. 08. 2011 | 10:35

Johanna napsal(a):

Josef K. boduje-zhruba to samé si myslím já.
Klausova filozofie - a tím vysvětluji, že ON nezná špinavé peníze - je, že si přihraju do vlastní kapsy cokoli (asi z cizího, když si to přihrávám), ale nesmí mě při tom nikdo vidět. Pokud mi to nikdo nedokáže, je to MOJE. To myslím že byl základ Kupónové privatizace.
To je smýšlení ODS, kterému se říká "neviditelná ruka trhu".
Proto je taková snaha o "posílení (krádeží) jedince" a co možná nejmenší síle státu.
09. 08. 2011 | 10:40

pratchett napsal(a):

Občan:

Skutečně? Heterosexuálové neobírají svou partnerku nebo partnera na veřejnosti? A čekal jste někdy v poslední době na autobus nebo na tramvaj na zastávce?
Je to průvod. ještě nikdo neví, kolik tam bude lidí, nikdy se u nás nic podobného nekonalo a všichni už vědí, že se tam budou všichni svlékat, že se buou líbat a nedej Bože souložit za rohem...to se mi strašně líbí.
09. 08. 2011 | 10:45

bobš napsal(a):

Občan Josef K.
Absolutní souhlas. Pracuji v zahraniční firmě, občas trávím pracovní čas v zahraničí a přesně tak jak jste popsal, se na nás koukají v cizině. Jako na nejchytřejší ve světě, kteří chtějí všechny poučovat a jsou bezmezně jak se říká u nás "vyčůraní".
Bohužel nesmutnější na tom je to, že takto se hlavně prezentují naše politické špičky. Otázka je , ale co stím???
09. 08. 2011 | 10:46

Vlkodav napsal(a):

bobš:

Taky pracuju pro zahraniční firmu, Britskou, a jsem více tam než u nás. A mám úplně odlyšné zkušenosti. Češi jsou pracovití, vysoce kvalifikovaní a bohužel málo průrazní. Jsou velmi vynalézaví a špatně se podřizují autoritám. Proto se úžasně prosazují v týmech, kde je tvůrčí svoboda.
09. 08. 2011 | 10:52

Naštvaný napsal(a):

"Nebojme se Klause, ale klausismu" To jsou zbytečné proklamace! On není důvod se Klause bát, ani klausismu. Ten přináší jen prospěch, zklidnění a řešení problémů, ať již přirozených či uměle a zlovolně vyvolávaných. Ale je třeba si dát pozor na trouby, neustále se ve svém halasu zaklínajícími sice těmi nejvznešenějšími lidskými vlastnostmi, za to navozujícími věčné rozdmychávání nenávisti, pomluv a pletichaření. Pletichaření s komunisty, s pochybnými existencemi hospodářskými, mravními i tzv. kulturními, prostě s těmi, kteří se nestydí na své názorové oponenty jen plivat a lít špínu, aniž by směřovali k nějakému vyřešení nejrozmanitějších otázek - jó, pokud se nejedná o postavení jedince uprostřed posádky Andromedy. To ty trouby umí skutečně jasně a jednoznačně definovat, že jim i leckterý potentát, který si sám do pusy nevidí, i zatleská- dokonce bys jich i 13 napočítal. No a pak zvládají kritizovat, ironizovat a pomlouvat ostatní, kteří se ve svém všedním životě prali a perou s totalitou, kriminalitou, nenávistí či leností a jinými a jinými skutečně závažnými problémy obyvatel této kotliny. Aniž by před těmi problémy ujeli za hranice či se uzavřeli do své komunity.
09. 08. 2011 | 10:56

Marcus Agrippa napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_absurdarium.asp
09. 08. 2011 | 10:57

Johanna napsal(a):

Pane Hvížďalo, pochopte, že Klaus už má takové stadium zahleděnosti do sebe, že neuznává nic, nikoho a bude si (doufám, že již jen krátce) dělat absolutně jen to, co chce on.
Celý svět je na něj krátký a on celým světem pohrdá!!
09. 08. 2011 | 10:59

Občan napsal(a):

To pratchett:

On to není první homomejdan pořádaný ve velkoměstě. A na těch předchozích se dělo leccos, vč. toho veřejného obírání se, pohybu takřka nahých lidí po ulicích, a to vše v množství více než malém. Tžko očekávat, že to bude jiné. Spíš naopak - tím, že to podpořili různí potentáti vč. praktikujícího žida (to mne zaujalo nejvíc), jako by řekli "Udělejte tam co největší binec".

A mohl byste si, prosím, změnit nick? Pan Pratchett je slušný usedlý člověk, kerý píše krásné knihy; já ho mám rád a tohle si opravdu nezaslouží. Děkuji.
09. 08. 2011 | 11:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové vlkodave a bobši,

zajímavý střet myšlenkových stereotypů s realitou, řekl bych :-)

Možná to bude tím, že ve firmě pana Bobše narazili na několik Čechů, kteří se tváří "jako na nejchytřejší ve světě, kteří chtějí všechny poučovat a jsou bezmezně jak se říká u nás 'vyčůraní'.: Popřípadě sledují tuzemskou vnitřní i zahraniční politiku a některé její představitele ;-)

Zatímco ve firmě pana vlkodava působí několik "pracovitých, vysoce kvalifikovaných a bohužel málo průrazných Čechů. Jsou sice velmi vynalézaví a špatně se podřizují autoritám. Proto se úžasně prosazují v týmech, kde je tvůrčí svoboda."

A tak mají v těch firmách jasno, jak ti první, tak ti druzí ;-) Problém je, že oboje je jen nesmyslná paušalizace, myšlenkový stereotyp. Škodlivý jak v případě Čechů, tak kohokoliv jiného. Prostě je směšné dělat si takto kategorický názor na základě několika setkání s několika lidmi a tak obrovskou entitu (a platí to i o homosexuálec, řekl bych)

Nicméně ta zmínka o Bezmoci mocných v textu Josef K. je myslím docela na místě. Tento typus se samozřejmě objevuje v jakékoliv společnosti, některé jej ale v daném čase podporují více a jinde je spíše k smíchu. Historicky zdejší geografický prostor procházel mnoha periodami, kdy takovéto chování pomáhalo přežít (materiálně, duchovně a morálně to vede spíše ke strádání). Proto je zde vcelku rozšířen.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 11:07

Stan napsal(a):

Jak je známo, práva občanů Česka jsou chráněna třemi listinami. První je Listina základních práv a svobod, která je součástí ústavy. Druhou je mezinárodní "Úmluva o ochraně lidských práv a svobod", ratifikovaná Českem, podle které se "soudí" ve Štrasburku. Tou třetí je Listina základních práv Evropské unie, která se díky odkazu v Lisabonské smlouvě stala součástí našeho práva. Rozdíl mezi nimi je v tom, že až tato poslední listina jako jediná a zcela výslovně zakazuje diskriminaci založenou na sexuální orientaci. Právě až díky Lisabonské smlouvě se dostalo osobám s jinou sexuální orientací zcela nové úrovně ochrany jejich práv. Teď už je zcela nepochybné, že ve spojení s § 11 a § 13 občanského zákoníka mohou ti, kdož se cítí slovy Hájka dotčeni, žalovat prezidentskou kancelář a Hájka osobně a žádat po nich náhradu nemajetkové újmy.
09. 08. 2011 | 11:09

Viola napsal(a):

Přísloví Šalomouna, syna Davidova, krále Izraele,
2jak poznat moudrost a kázeň, jak pochopit výroky rozumnosti,
3jak si prozíravě osvojit kázeň, spravedlnost, právo a přímost,
4aby prostoduší byli obdařeni chytrostí, mladík poznáním a důvtipem.
5Bude-li naslouchat moudrý, přibude mu znalostí, a rozumný získá schopnost
6porozumět přísloví a jinotaji, slovům mudrců i jejich hádankám.
7Počátek poznání je bázeň před Hospodinem, moudrostí a kázní pohrdají pošetilci.
8Můj synu, poslouchej otcovo kárání a matčiným poučováním neopovrhuj.
9Budou ti půvabným věncem na hlavě a náhrdelníkem na tvém hrdle.
10Můj synu, kdyby tě lákali hříšníci, nepřivoluj!
11Kdyby tě přemlouvali: „Pojď s námi, vražedné úklady nastrojíme, počíháme si na nevinného bez důvodu,
12pohltíme je, jako podsvětí pohlcuje živé, bezúhonní budou jako ti, kdo sestupují do jámy,
13přijdeme si na rozličný drahocenný majetek a domy kořistí si naplníme,
14spoj svůj úděl s námi, budeme mít všichni jeden měšec“ –
15můj synu, nechoď s nimi jejich cestou, zdržuj svou nohu od jejich stezky,
16neboť jejich nohy běží za zlem, pospíchají prolévat krev.
09. 08. 2011 | 11:10

Marcus Agrippa napsal(a):

Johanna:
Klausovi by pomohla"terapie"od A.Warhola - pár hodin před kamerou v prázdné místnosti. To se i z takového egocentrika, jako byl S.Dalí stal postupem času"chlápek ze sousedství".
09. 08. 2011 | 11:12

Vlkodav napsal(a):

Stejskal:

Jelikož pracuji v oblati, kde přicházíme do styku se stovkami pracovníků z celého světa (Briti, Američani, všichni východoevropané, Indové, Izraelci, asijské národnosti a v poslední době i jihoameričané) tak jsem nepsal své osobní zkušenosti, ale tak, jak nás vidí ostatní jako národnost.

Samozřejmě se to bude lyšit obor od oboru, oblast od oblasti.
09. 08. 2011 | 11:17

pratchett napsal(a):

Občan:

Veřejně se obírají i heterosexuálové, nejen homosexuálové. Nedomnívám se, že bych jako gay dělal panu Pratchettovi ostudu a tento nick už mám víc než deset let, nehodlám ho kvůli nějakému občanovi měnit.
Včera byla v televizi reportáž o mladé dámě, pravděpodobně heterosexuální, která se pohybovala naprosto nahá po Bratislavě.
To je docela úchylné chování, ne?
09. 08. 2011 | 11:22

Bobr napsal(a):

Na diskusi posledních dnů o "kauze" Prague Pride je nejsmutnější to, že je vedena zcela mimo podstatu. Tady přece nejde o spor Klaus, Hájek, Bátora versus gayové. Oni především naopadli primátora Svobodu (ODS) za to, že akci zaštítil. A tím chtěli vyvolat debatu o tom, KDO JE SKUTEČNÝ KONZERVATIVEC. Takže je to další pokus Hradu ještě více rozeštvat ODS a odstranit/upozadit ty členy, kteří nepodporují Klause a jeho krajní nacionalismus. Svoboda a jeho podporovatelé rozhodně nepatří mezi Klausovy oblíbence. Mimochodem, šéf britských KONZERVATIVCŮ Cameron několikrát gaye veřejně podpořil. Ovšem podle Klause asi není ten PRAVÝ KONZERVATIVEC. Tím může být jen...guess who?
09. 08. 2011 | 11:26

LukyFox@email.cz napsal(a):

Pane Hvížďalo, děkuji, naprosto trefné.
pane Josefe K. a Johanno, mluvíte mi z duše. Klaus není nebezpečný. Je to jen figurka, vnitřně nešťastný člověk ovládaný strachem z toho, že se na něj zapomene. Proto volí témata, která umí rizdělovat společnost, proto se obklopuje lidmi, kteří jsou mu podobní (hloupí ale myslící si naprostý opak, do sebe zahledění, sobečtí myšlenkoví exhibicionisté). Bohužel je současně i prezidentem ČR a to z něj jako komické figurky dělá nebezpečnou figuru české a dnes už i světové politické scény.
09. 08. 2011 | 11:27

stejskal napsal(a):

Já vím, pane vlkodave,

nebylo to míněno jako výtka ;-), jen námět k zamyšlení. Vždycky mne to napadne, když někdo říká, že Češi (Němci, Rusové atd.) jsou takoví a makoví. Jak zjednodušující, zavádějící a kontraproduktivní jsou takové úvahy a že je stejně neustále všichni (včetně mne) občas děláme.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 11:32

Vlkodav napsal(a):

Pan Stejskal,

já to jako výtku nebral. I mne vadí, že mají národy "přilepené" hodnocení předem. Ale je to tak. A bohužel no ve většině případů odpovídá. Tudíž zaměstnavatel nebude riskovat, aby dal na zodpovědné místo Čecha, i kdyby on byl ten nejzodpovědnější člověk na světě. Prostě statistika.

Každé zevšeobecnění je špatné, a všichni se jimi řídíme: autem je to rychlejší, vlaky jsou špinavé, Romové nedělají, homosexuálové jsou nechutní, a dále a hůře.

Mimochodem nevím, proč by homosexuálové nemohli mít svou akci, když ji mají myslivci, hasiči nebo dvojčata.
09. 08. 2011 | 11:37

Koplkop napsal(a):

Můj pohled na homosexualitu. Je to úchylka. 4% populace se nevyvýjí, tak jak je to v přírodě normální, ale mají obrácenou sexuální orientaci. Normální je 96%, úchylka je 4%. Protože homosexuálové neškodí ostatním lidem, nepotlačují svobodu jiných mají právo žít si podle svého. Pokud jde o právo na společný život, bydlení, dědictví a ostatní normální společenské soužití nemám proti nim žádné výhrady. Jsem schopen se s nimi bavit, přátelit, normálně komunikovat. Až sem nemám problém s homosexualitou. Můj problém začíná tam, kde začíná být homosexualita chápána a brána jako něco co je třeba brát pod zvláštní ochranu. Není, ať si žijí doma jak chtějí, ale žádné průvody, žádné odlišné chápání.
09. 08. 2011 | 11:50

stejskal napsal(a):

No, právě, pane vlkodave. Proto si vždy říkám, že bychom měli o těch zjednodušených paušalizacích co nejvíce přemýšlet. Ani ne tak kvůli druhým, jako ve vlastním zájmu. Každá zkušenost (včetně té zprotředkované) je myslím příliš cennná na to, abychom si ji interpretovali špatně ;-)

Ani já nevidím žádný důvod, proč by neměli. Navíc chápu, že se tím snaží vyrovnat s ostrakizací a předsudky, které vůči nim (podle mne úplně zbytečně) stále část společnosti vykazuje.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 11:52

scinetist napsal(a):

jméno Klaus je v případě VK "nomen omen". V latině clausus znamená uzavřený.
Klausismus je ideologií uzavřenosti - nic jiného Klaus v posledních letech vlastně nepředvádí. Zdrojem uzavřenosti je vždy strach a tahle negativní emoce rozhodně není dobrým základem pro politické idee a morálku z ní vyplývající.
09. 08. 2011 | 11:54

Koplkop napsal(a):

Vlkodav
Oni myslivci pořádají ve velkoměstech průvody pod záštitou politiků? To mně nějak uniklo? Pokud si pronajmou homosexuálové sál nebo stadion a tam se sejdou nevidím v tom problém.
09. 08. 2011 | 11:57

Alfréd Nobel napsal(a):

Návrat nacismu je nereálný.
Nebezpečí multi-kulti fanatismu a fanatiků jako je Hvížďala je reálné a ulice Londýna právě prožívají to pravé obohacení menšinami.

Mezi Goeblessem a Hvížďalou pro mne není rozdílu. Oba chtějí jednotnou Evropu, jednotnou doktrínu, jednu měnu a chtějí zlikvidovat své odpůrce. A oba bravulně a rádi lžou.
09. 08. 2011 | 12:02

Sal napsal(a):

Koplkop,
Ne, myslivci pod záštitou politiků získávají zákony, které jim přidělují nepřiměřené pravomoce (vstup na soukromý pozemek, atd.)
Co je horší?

Navíc, Sobotka (ODS) nebyl požádán o to, aby průvodu poskytl záštitu. On průvod zaštítil sám o své vůli. Možná by to nebyl udělal, kdyby byl tušil, co z toho vzejde.
09. 08. 2011 | 12:16

Antonín Hrbek napsal(a):

K Ježíšovi přistoupil jeden ze zákoníků, který slyšel jejich rozhovor a shledal, že jim dobře odpověděl. Zeptal se ho: "Které přikázání je první ze všech?" Ježíš odpověděl: "První je toto: `Slyš, Izraeli, Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své duše, z celé své mysli a z celé své síly!' Druhé je toto: `Miluj svého bližního jako sám sebe!' Většího přikázání nad tato dvě není" (Mk 12,28-31).

Kdyby pan Bátora byl skutečný katolík, jak prohlašuje pan Dobeš, tak by miloval homosexuály jako sebe sama a šel by třeba s nimi i do průvodu. Pokud homosexuály nemiluje, pak není skutečným katolíkem ale farizejem a pokrytcem a je podobný obílenému hrobu, který se zevně jeví úhledným, uvnitř však je plný všeliké nečistoty.

A takových "spravedlivých" je více.
09. 08. 2011 | 12:19

scientist napsal(a):

emoce, které v nás budí veřejný pochod gayů a leseb ve skutečnosti poukazuje k tomu, co si o těchto lidech každý z nás myslíme. Jestliže pochod budí odpor, pak jsou tihle lidi ve skutečnosti považováni za zvrhlíky, úchyly (což je překlad slova deviant do češtiny) - proč by to jinak někomu vadilo?
Šaškovský provokativní průvod je asi nejlepší reakcí na tohle klima pokrytecké "tolerance" (tolerance, která 400 tisícům občanů ČR říká "buďte rádi, že vás nezavřeme do kriminálů, tak co ještě vlastně chcete?")
09. 08. 2011 | 12:21

šlapka napsal(a):

ad Antonín Hrbek :)

K Bátorovi přistoupil jeden z hradní partičky a zeptal se ho : " Který člověk má být milován více - já nebo homosexuálové ?". I zamyslel se Bátora a odpověděl : " Pokud to nemám být já - tak pak ty. Však slyš - VK, B´h náš, jest jediný hodný milování, on jest náš pán a naše pochodeň i mírová ratolest v jednom. Takže v podstatě je jedno, koho označíš za hodna milování v nějakém plátku, důležité je toto.
Teď jdi a přemýšlej o tom."

No a tak se dostal na světlo boží ten nešťastný článek.
09. 08. 2011 | 12:30

Koplkop napsal(a):

Sal
Získávat jakékoliv výhody na úkor jiných je stejně špatné. U těch myslivců, si nejsem tak jist. Pokud budu mít svůj pozemek řádně oplocen aby tam nemohla volná zvěř, tak tam žádný myslivec nemůže. Ale to nevím, nejsem myslivec, ale nic proti nim nemám. Ty co znám se starají o zvířata a o přírodu. Jsem rád, že jsou.
U toho průvodu, tam se to politikama a velvyslancema jen hemží. To není jen ten pán s motýlkem :-)
09. 08. 2011 | 12:31

vrán napsal(a):

Drazí propagátoři vkládání si jazyků na veřejnosti - ať již do úst, či do konečníků - oblibovatelé všelikých sexuálních na veřejnosti provozovaných perfidností a sexulních obskurností, ať již jste jakékoliv sexuální orientace, hájili jsme vaše právo na existence, tak teď laskavě respektujte vy nás... Vaše oplzlosti a sexuální provokace provozované na veřejnosti jsou příšerně odporné... Táži se, což i my, bigamisté pražstí, lezeme po svých ženách na veřejnosti, a ze studánek, v nichž nám nikdy není zima, chlemtáme a mlaskáme před zraky vyděšených skautů a skautek, vyšňořených do svých šatiček přátelství a nevinnosti..?!... To nám chcete zakazovat říci po pravdě, že se nám hnusíte...? A propó, pane Hvířďalo, krycím jménem Bublino, začínáte být příšerně nudný. Nudný... Klausovi a Hájkovi nesaháte ani po kotníky, a to i v oboru, v němž jste byl z dopuštění vaší rodné strany profesionálem, to jest v písemném a dnes i mluveném projevu, jste redundantní, trapný, nundný, skoro bych řekl, že vaše stařecká nutkavá nenávistnost je projevem obyčejné senility a ... Nivelizujete základní hodnoty - lásku a přátelství, představte si, že držím v náručí umírajícího osmnáctilého kluka s prostřeleným břichem, nebo s urvanýma nohama, a moje oči a moje ruka, kterou tiskne, jsou poslední spojnicí se světem, jsou maminkou, tatínkem, milenkou, přítelem, vším - láska a přátelství je nadřazena sexuální orientaci, jste odporní pomatenci a břídilové...
09. 08. 2011 | 12:39

buldatra napsal(a):

Na rozdíl od ostatních –ismů, jeví se mi hvížďalismus jako sice naprosto zbytečný, ale neškodný.
Ba co víc, je to něco jako předstupeň užitečnému žížalismu, protože žížala je veskrze užitečný máloštětinatý červ.
09. 08. 2011 | 12:44

Ma napsal(a):

Pane Hvížďalo, mýlíte se slovy "podpora pravicového extrémismu...". Houby, jde o zárodky fašismu a vaše politická korektnost mne netěší...Když se svinstu nebude říkat svinstvo, tak co pak?
09. 08. 2011 | 12:45

stejskal napsal(a):

12.39 :-)))))))) l.s.
09. 08. 2011 | 12:46

Stařeček napsal(a):

pratchett, ta dáma dostal pokutu, v propočtu cca 500 Kč. Mohl by to být pěkný příklad jak naplnit pražskou pokladnu o nějakou tu korunu. Možná o to jde, kdo ví? Kalousek by měl využít i této příležitosti.
09. 08. 2011 | 12:52

Sal napsal(a):

Koplkop, souhlas s těma za(s)r. politikama. Jediný důvod, proč se nějakým buzprůvodem zabývaj, je ten, že jsou tam vidět. Sám jsem homo, ale tyhle průvody nemusím. Zas na druhou stranu je pohled na ty šašky občas sranda. V podstatě mi to připomíná karnevaly v Brazílii :-)

Co se týká (ne)diskriminace gayů a lesbiček v ČR. Četl jsem hodně názorů, jak jsme tu tolerováni. Není pravda. Hodněkrát jsem měl naražený žebra a sanici, protože jsem šel i jen kolem míst, kde se gayové scházejí, a "ten buzerant si to zaslouží!".

Pochopitelně, tohle ale žádný průvod nevyřeší. Takže já su proti průvodu politicky, ale pro průvod, protože to může být dobrá podívaná.

No, snad dávám smysl - příliš mnoho myšlenek v málo prostoru :-)
09. 08. 2011 | 12:54

Stařeček napsal(a):

Bobře, Cameron má teď starosti, které nás teprve v budoucnosti čekají a věřte, že se jich dočkáme.
09. 08. 2011 | 12:55

buldatra napsal(a):

Každý správný partajník by měl mít a zřejmě i má na mysli, že 4% voličstva na pomyslné volební váze, ho dokáže v našem volebním systému vynést až na samotný vrcholek politického ledovce.
09. 08. 2011 | 12:57

jozka napsal(a):

Vase starosti bych chtel mit...
09. 08. 2011 | 13:09

pepa napsal(a):

student: "Hvížďala a Hájek řeší homosexualitu. Mí sousedé přemýšlí z čeho budou žít.
Co s tím ?"

krátké a dokonale výstižné
09. 08. 2011 | 13:15

Občan Josef K. napsal(a):

Pane Stejskale, rozumní lidé, poku napíší, ža ti a ti (Češi, Rusové, Němci) jsou takoví a takoví, píší o většinovém jednání určité jazykové a kulturní oblasti, ti druzí jsou jen amaterští genetikové. To snadf už opakovat nemusíme, zvláště při genetické rozmanitosti evrospśkých obyvatel.
09. 08. 2011 | 13:23

Pepan napsal(a):

Hvížďala, Hvížďala... Nebyl tenhle pán kdysi v KSČ? Tak to jó, ten musí dobře vědět, co je to ten extrémismus!
09. 08. 2011 | 13:32

vlastík parkán napsal(a):

To Vlkodav. Já se pasu pouze po českých loukách...Ale lyšit a odlyšný i mě trochu provokuje. Doufám,že neučíte český jazyk ? To Hvížďala. Ač Vás osobně nemusím,tak s obsahem článku se zcela ztotožňuji a je s podivem,jak jsme k těm neonáckům tolerantní. Ale my jsme tolerantní i k homosexualismu a jiným zvrácenostem... V tom jsme západní svět dohnali brzy. Bohužel v oblastech zákonů,práva,atd. s chutí sobě vlastní zůstáváme v RVHP.
09. 08. 2011 | 13:33

Dean napsal(a):

Jak je vidět,je tady spousta všelijakého hnoje,který podporuje dementního pana prezidenta a smečku jeho nacionalisticky a zcestně uvažujících poskoků.A tolerance některých lidí k jinakosti-to je jen sen.O inteligenci si může nechat zdát Pepan a jíní "diskutující",různí čecháčkovští šašci,kteří si z pojmu "národ" udělali ve svém duševním mrzáctví berličku (Vandas,Bátora,Bobošíková atd.).Všelijaký hnůj také zatracuje Háchu a velebí Beneše-přitom zrádcem národa nebyl Hácha,ale Beneš,velký vzor pánů jako Klaus a Paroubek.Tenhle čecháčkovský pronárod degeneruje-a dobře mu tak.Za komunistů strachem podělaní pivní kašpaři drželi hubu,byli nalezlí do bolševických zadnic-aby náhodou nepřišli o nějakou pitomost.A teď?Díky lidem,jako je V.Klaus,se z tohohle ubohého stáda stává fašizoidní spolek nenažraných závistivců-viz více než 50% občanů se V.Klaus ve funkci zamlouvá.Jaký dobytek-takový pastýř....
09. 08. 2011 | 13:39

Naštvaný napsal(a):

Hvížďalo, má Pepan pravdu, nebo kecá?
09. 08. 2011 | 13:42

Franta napsal(a):

Děkuji Občanu Josefu K...
To, co napsal a i ostatní je velmi přesné. Ještě chvíli naší samosprávy v rozkradené republice a nebude to tu k životo, jen na samotě u lesa, nebude-li taky prodána v duchu trhovnictví a duchu klausimu.....
I autor Hvížďala to pěkně nastínil a ani nevíme, kolik třeba těch deviantů je na to našem Hradě, vždy tam nějaký byl....může být, že král je nahý....a nebo králem je Lávra..
09. 08. 2011 | 13:44

stejskal napsal(a):

No, já právě moc nevěřím ani na to většinové jednání, pane Josef K. Ono se totiž mění (zatímco myšlenkové stereotypy zpravidla přetrvávají), stejně tak se mění velikost té "většiny". Co dodnes někdo považuje za chování většiny (protože to někde slyšel a nějaký konkrétní člověk u to svým chováním potvrdil), jí velmi často už dávno není (viz např. u nás oblíbené stereotypy o Němcích a Rusech, kterými se tak rádi necháme unášet).

Já spíš "věřím" na ty různé typy, jejichž jednání a způsob myšlení jsou podmíněny různými vlivy okolí (třeba toho Vámi zmiňovaného Havlova zelináře; ale i zde žijí kromě různých odstínů zelinářů i typy zcela odlišné. Kterých je většina? Těžko říct. Které je víc vidět a slyšet? Na tom bychom se už možná shodli).

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Nepolemizuji s tím, co jste napsal dopoledne. Zaujal mne především ten diametrálně odlišný pohled pánů bobše a vlkodava.
09. 08. 2011 | 13:44

DelgadoSR napsal(a):

Gaye nic neuráží, naopak mě uráží vzpupnost gayů, že mají tu drzost pořádat své exhibicionistické pochody na obranu svých pseudopráv uprostřed Evropy, kde mají práv až moc. Pochodujte si v Iránu, kde jsou vaše "práva" potlačována, zbabělci. Na to ale nemáte odvahu, srabi.
09. 08. 2011 | 13:45

ivan tomek napsal(a):

Byla tu diskuze o zevseobecnovani a vysloven nazor na jeho skodlivost. Nemohu s tim plne souhlasit.

Tendence zobecnovat je jednou ze zakladnich vlastnosti lidskeho mozku a je uplne zasadni pro preziti. Pouzivame ji od objevovani zakonu Vesmiru az po stereotypy o tom jaci jsou Japonci nebo Anglicane.

Samozrejme, ze v rade kategorii, jako treba te posledni, to nefunguje bez vyjimek, ale je fakt, ze zejmena z historickych duvodu je stereotypicky Japonec trochu jiny nez stereotypicky Anglican. A znalost tohoto rozdilu umoznuje cloveku rozhodovat se pomerne rychle i v situacich kdy nema plne informace, treba kdyz jede v nacpanem metru a chce se rozhodnout, jestli je treba drzet ruce v kapsach nebo ne. A vysledek? Je-li stereotyp statisticky spravny, muze clovek na jeho zaklade udelat statisticky spravne rozhodnuti. Pritom je treba mit na vedomi, ze 'statisticky spravne' znamena 'spravne ve vetsine pripadu' - ne vzdy. Proto se toho clovek musi drzet s vedomim, ze je to jen aproximace a neocekavat absolutno.
09. 08. 2011 | 13:46

vlastík parkán napsal(a):

To Dean. Vyjma p.Beneše se pod Váš příspěvek plně podepisuji. A dovolím si dodat,že VK již od založení ODS si masu zpracovanou minulým režimem hýčkal a používal stejné metody jako komunisté za normalizace-viz Vaše poslední věta. Smutné,ale pravdivé..
09. 08. 2011 | 13:46

Navvy napsal(a):

Pan president Klaus se dokázal stát symbolem divokého kapitalismu, euroskepticismu, odporu proti teoriím o globálním oteplování a teď už dokonce i jakési homofóbie... Těmito symboly se stal nejspíše dost nezaslouženě, v případě homofóbia asi zcela bez zásluh, ale docela si myslím, že ho to i těší. Navíc má až znepokojivě často pravdu.
09. 08. 2011 | 13:46

Ing. Karel Riegek Dip. Mngm. napsal(a):

Sexuální orientace kohokoliv - je intimní věcí jeho samého a neměla by být presentována, ani dávána na odiv, zvlášť když jde o 3% odchylku od normy a jejíž praktiky jsou svým provedením nehygienické, způsobují nebo podporují šíření AIDS a jsou hrubě urážlivé pro většinu populace včetně např. věřících. V této záležitosti doporučuji přečíst glosu Miroslava Macka...vysoce přínosnou a shrnující většinový názor. Nevadí mi kluby a restaurace a koneckonců i svazky mezi takto geneticky defektními lidmi ale ať jejich aktivita zůstane omezena na tyto prostory...kdo se má na tyto typy dívat v průvodu na veřejnosti...kde dojde zřejmě jen k provokacím a konfliktům. Z principu nelze toleranci minority vynucovat takovýmito prostředky - jen to vůči ní vzbudí jistěže nežádoucí averze.
SZ by se měla v době vrcholící energetické a hospodářské krize, konce atomových elektráren, zániku rostlinných a živočišných druhů pod civilizačními tlaky - vést na zcela jiné vlně než homosexuální...
Tolerujme je ale proboha ani nekomentujme jejich zvyky, obyčeje, průvody či konflikty. To není náš problém...a není to problém ani nikoho jiného.
Sex ani jakékoliv jeho projevy jsou dehonestujícím prvkem každého politika a svědčí o jeho nevychovanosti, hrubé netoleranci, nízké inteligenci.
Nic takového se v slušné společnosti nekomentuje, nevyslovují se stanoviska, nehrabe se v tom, nepoužívá se ve volebním boji...jde o intimní sféru jedince a ta může být zajímavá jen pro sexuologa a to ještě pokud se na něj dotyčný obrátí sám z vlastní vůle. Vždyť přece tolerance homesexuálů - znamená nehrabat se v jejich vztazích, zvycích - nezveřejňovat jejich orientaci, neupírat jim práva ale neposkytovat a nepodporovat platformu pro šíření kultu "Já jsem homosexuál, kdo je víc?"
09. 08. 2011 | 13:47

Petr - odpověď studentovi: napsal(a):

Milý studente, za komunistického režimu jsme nemuseli přemýšlet z čeho budeme žít. Výběr byl sice mizerný, poptávka převyšovala nabídku, sehnat dobré maso na neděli znamenalo mít známo řezníka. Ale základní potraviny, chleba, rohlíky, mouka, cukr, mléko, na to jsme vždy měli. Přes týden se chodilo do závodky, děti do školní jídelny, jen večeře se vařily doma a na neděli se pekly buchty. Na zahradě jsme pěstovali zeleninu a brambory, jenom na zimu jsme dva pytle brambor přikoupili. Ovoce jsme také měli své ze zahrádky. Vajíčka dávaly slepičky v ohradě, králíky jsme krmili trávou ze zahrady, před vánoci se vykrmila husa.
Dnes ovšem nabídka mnohonásobně převyšuje poptávku, a to je dobře. Člověk si ovšem musí uvědomit, že nemůže mít všechno co vidí, musí si na to nejdřív vydělat a pak pečlivě vybírat. Já jsem v důchodu a jelikož jsem neměl rudou knížku "nadlidí", mám průměrný důchod. Ale nenaříkám si a mám se líp než za komunismu.
Tví sousedé přemýšlejí z čeho budou žít. Co s tím? Místo toho "přemýšlení" pracovat a šetřit, neutrácet za zbytečnosti.
09. 08. 2011 | 13:47

Realtoltek napsal(a):

Klause za chvili ceka Londyn a vyhnani z hradu.
09. 08. 2011 | 13:48

RA napsal(a):

proč bychom měli bojovat proti klausismu ? Nevšiml jsem si, že by chtěl Klaus omezovat svobodu slova a svobodu vůbec tak, jako levičáci a jejich všesešněrující EU , která si myslí, že spotřebitel nepozná banán zahnutý vlevo ve správném špidlovském úhlu. EU se všemi jejími omezenými omezeními , vynucenou "solidaritou" s Řeckem (ovšem jedná se spíše o okradení daňových poplatníků ) , kvotami na všechno a pod. Jinak je úplnně jasné, že se jedná o průvod deviantních jedinců , a oni sami nám svoji deviaci rádi v průvodu ukáží.
09. 08. 2011 | 13:52

LMH napsal(a):

Necítím vůči Klausovi kdovíjakou antipatii. Myslím, že ve svém oboru je to odborník, a když hovoří o ekonomice, jsem ochotna mu věřit. Jeho chybou je, že musí mít vždycky a všude pravdu. A to i za cenu toho, že se ňahňá ve věcech, kterým nerozumí a které jsou mimo dosah jeho vzdělání. Ale i tomu bych rozuměla, kdyby si to nechával pro své soukromí.Že s tím takhle okatě leze na veřejnost, a to i v zahraničí, nás sice zviditelňuje, ale také tak trochu degraduje. A možná po právu, protože jak tak koukám na některé přispěvatele internetových fór, není v tom pan president rozhodně sám. On má akorát příležitost presentovat se s tím na širší veřejnosti.
09. 08. 2011 | 13:55

Franta napsal(a):

Ano, Londýn a Egypt jich asi čeká více, zejména ty co nevidí, že je dramatický rozdíl mezi špinavými a čistými penězi a život v podvodu a korupci a lži nazývají prostě jen tím, že jsou pragmatici.....
09. 08. 2011 | 13:55

Eva napsal(a):

Dean, dementní jste možná Vy a ne náš prezident. Pan Stejskal se slovem "lyšit" mi udělal fakt radost. Editor na správném místě. Kdo rozhoduje, jaký je ten správný názor na homosexualitu? Každý jedinec by měl mít svůj vlastní názor a pokud má někdo jiný, tak mu hned nenadávat. Pan Hvížďala je kapitola sama pro sebe. On ale možná taky má stejný názor, jako pan Klaus, ale protože ho má Klaus, on musí psát opak. Jak ubohé. Do kdy nám bude novinář, bloger, editor vnucovat, jaký máme mít na co názor?
09. 08. 2011 | 13:57

Mravenec napsal(a):

Hvížďalo Hvížďalo hulibrci je určitá deviace, ale nechal bych je v klidu pokuď nebudou extremě pobuřovat.
09. 08. 2011 | 13:57

Franta napsal(a):

souhlas Deanem

i s Benešem....
09. 08. 2011 | 13:58

skromný napsal(a):

Vymením jedného českého prezidenta za všetkých slovenských.
09. 08. 2011 | 13:58

kvazar napsal(a):

klaus je prototypem osoby,která strká nos do věcí po kterých mu nic není, napsal dokonce do Kyjeva ohledně zatčení expremierky, já být v jeho kůži bál bych se vycestovat protože jednou mu v cizině někdo na ty jeho brejličky šlápne protože si nadělal tolik nepřátel že to neni hezký a proto přejme mu pohodové výlety kdy si jednou přiveze zápisky o tom jak mu někde v cizině dali po papuli.
09. 08. 2011 | 14:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tomku,

myšlenkový stereotyp skutečně člověku pomáhá rychle se rozhodnout. Jenže to neznamená, že se rozhodne správně (i s tím, co píšete o statistice).

Zkusím příklad: když americký voják potkal za WWII v tichomořské buši vojáka, pravděpodobně sáhl po zbrani a zastřelil ho. Jeho reakce na základě stereotypu byla správná, musel se rozhodnout v desetinách vteřiny. Neměl jinou možnost.

Za jiných okolností se ale nemusíte rozhodovat v takto krátké době, máte čas si své rozhodnutí promyslet, jednat tak, abyste zbytečně neublížil, nepěstoval v nikom komplexy, neponižoval ho.

Jenže stejně to většinou neděláme. Stačí nám ty stereotypy, reflexy, které jsou tu - dle mého - zejména pro situace, kdy na víc není čas. Stereotypy by člověk neměl zavrhovat, ale ani jim poskytovat velký prostor.

Češi nejsou ani líní, ani pracovití. Ani demokraté, ani bolševici či neonacisté, i když to zde neustále zaznívá. Respektive někteří jsou to a jiní zase to.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 14:01

stejskal napsal(a):

Já jsem někde napsal "lyšit", paní Evo (stát se to samozřejmě mohlo, jsem dost roztržitý, ale nikde jsem to zde ve svém příspěvku nezaznamenal)?

Hezký den.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 14:03

Karel napsal(a):

Panu Hvížďalovi bych chtěl říci, že i když Klause nemusím, v tomto případě jeho názor naprosto sdílím. A konstatuji, že jeho slovům se opět podsouvá jiný význam.
Myslím, že k homosexualitě jsem tolerantní. Vlastně naprosto. V domě naproti spolu dva pánové prožili v partnerství už 40 let a nikdy mi ani trošičku nevadili. Zdůrazňuji: Nikdy a ani trošičku. Ani mi nepřipadali směšní - naopak; byli dojemní. Ale i mně by začali vadit, A TO HODNĚ, kdyby svou homosexualitu začali ostentativně PŘEDVÁDĚT a dělat z ní něco málem záslužného. Protože pozitivního na ní není nic.
Myslím, že celá naše společnost je k homosexuálům tolerantní v míře, která je zcela odpovídající a postačující. Pokud někde narážejí, tak jen a pouze ve věcech, které se týkají výchovy dětí homosexuálním párem. A tam právem, protože ani dva pánové, ani dvě dámy prostě NEJSOU rodiče. Rodiče jsou táta a máma.

Homosexualita JE úchylka (= deviace) a žádné hraní se slovíčky na tom naproto nic nezmění. Příroda ji nepotřebuje, lidský druh ji nepotřebuje. Ani ke svému vývoji, ani ke svému přežití. Potřebuje heterorosexuální jedince - ostatně bez nich by tu ani ti homosexuální nebyli...
Takže homosexualita nemusí přímo vadit, ale taky není žádným přínosem. Je to omyl přírody. Mohu ji právě jen TOLEROVAT; nic víc.
09. 08. 2011 | 14:04

duc duc napsal(a):

Václav Klaus na aktuální téma… (Česká soda) http://youtu.be/5C1yzZrjGNA
09. 08. 2011 | 14:04

Lansky napsal(a):

Stařičký mocnář by se měl spíš vyjadřovat ke korupci a k důležitějším věcem, ale asi ho tato problematika zajímá, možná má nějaký problém s orientací.
http://www.dellre.cz/gayparade.html
09. 08. 2011 | 14:05

Martin Simandl napsal(a):

Lepší je bejt teplej než studenej!
09. 08. 2011 | 14:06

Tom Bola napsal(a):

nemám rád toho hradního privatizačního a nadstranického naboba, který jest touto dobou naším prezidentem, ale vítám, že svým postojem a názory rozpoutal diskusi okolo této skupiny lidí. Já osobně je respektuji a nemám s nimi komunikační problém. Jsou jací jsou a tím to pro mě hasne. Jen nechápu, co tuto skupinu vede k tomu, že se stále chtějí zviditelňovat způsobem, který plánují. Společnost, až na malé vyjímky si na homosexualitu zvykla a bere jí. Tito lidé nejsou za svou orientaci diskriminováni, mají možnost společně žít v registrovaném manželství atd. Proč ten exhibicionismus z jejich strany. Tímto spíše ti, co si již zvykli na to, že existuje i "jiná láska" začnou mít z této skupiny lidí obavy, ne z jejich orientace, ale z jejich nepřijatelného a nepřiměřeného nátlaku na společnost. Mám takový neblahý pocit, že v tomto státě chce každá menšina dokazovat, že není brána vážně nebo že je nějakým způsobem diskriminována, zářným příkladem jsou romové. Nikdo jim v ničem nebrání, mají možnost se rozvíjet ve všech oblastech životabití stejně tak, jako každý jiný občan, mají veškeré možné dostupné výhody, ale svým osobním a osobitým přístupem k životu a štědrostí sociálních dávek, je ke změně svých zvyklostí nic nenutí. Přesto vše, jsou plné noviny toho, jak jsou zde diskrinováni a utlačováni. Netlačte na společnost tímto způsobem, kazíte si tím pohled na vás sami.
09. 08. 2011 | 14:07

Petr napsal(a):

Je zajimave,ze kdyz clen vetsiny vyjadri svuj nazor na cokoliv mensinoveho,je nacista,xenofob,homofob a cokoliv jineho se hodi...je vlacen stokou,vystaven verejnemu pranyrovani kdekoliv je mozno...ovsem clen mensiny,to je jina,ten muze sekat macetou,odhalovat se verejne a jeste k tomu nutit ostatni prihlizet a omezovat je na jejich pravech...delate si medvedi sluzbu,buzici,kdyz uz vas vetsina zacala akceptovat,chcete stale vice a stvete ji proti sobe...stejne,jako ruzna etnika,o kterych se nesmi ani naznacovat...to vy fasizujete vetsinovou spolecnost,to vy vyvolavate atmosferu sporu a pocit ohrozeni...sklidite plody sve nenasytnosti...a snad uz brzy,nez se vam podari tradicni hodnoty zcela rozvratit...hnus.
09. 08. 2011 | 14:10

chacha napsal(a):

Ačkoli plně souhlasím s Karlem viz příspěvek výše, dovolím si to formulovat svými slovy: "Svou sexualitou nikoho neotravuji, a stejně tak prosím i ostatní, aby neotravovali svou sexualitou mě". Pozitivní diskriminace je projevem manipulovatelnosti a hlouposti občanů.
09. 08. 2011 | 14:11

RA napsal(a):

tenhle průvod homokejklířů udělá homosexuálům medvědí službu.
09. 08. 2011 | 14:12

Honza napsal(a):

Pane Hvížďala, deviace není žádné sprosté slovo. Je to jen jiný výraz pro úchylku. A homsexualita úchylkou je.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Deviace
Deviace (z lat. de-viare, odchýlit se z cesty) znamená odchylku, v češtině obvykle jednání člověka nebo skupiny, které se odchyluje od sociální, kulturní nebo morální normy. Takové jednání se označuje jako deviantní a jednající člověk jako deviant.
09. 08. 2011 | 14:12

Wenda napsal(a):

Pravdou zůstane, že od té doby, co nemáme prvomájové průvody, tak se žádné estrády nekonají pro "většinu". Zato menšiny, které podporujeme ze státního rozpočtu příspěvky na jejich činnost v řádech stovek milionů, dále nepřímo nejrůznějšími úlevami, bezplatnými pronájmy, povoleními, službami, některé i zvýšenou lékařkou péči a prevencí, si za očividně v okurkové sezóně zájmem médií pořádají veřejné párty, pochodu, věší se na stromy, vstupují do zakázaných zón chráněných oblastí, zastavují dopravu, zanechávají za sebou flitry, pásky, spodní prádlo, spacáky, toaletní papíry, injekční stříkačky nebo prezervativy, jsou hlídání ochránci zákona v uniformě a bez ní, které opět z peněz daňových poplatníků platí ta většina, která si může svou zábavu udělat, ale musí dávat pozor na rušení nočního klidu nebo veřejné pohoršování.
09. 08. 2011 | 14:14

Naštvaný napsal(a):

Skromný, Václav Havel by to vzal. Vždyť víte. Kolikrát jsme slyšeli to jeho ne,ne,ne ?
09. 08. 2011 | 14:14

Vlkodav napsal(a):

stejskal:

Já napsal "lyšit". Bohužej vždy se soustředím na obsah psaného a pravopis zkomírá. Komu to vadí, tak ať si trhne. Pro mne je ten obsah důležitější.

vlastík parkán:

Český jazyk neučím, to bych si opravdu nedovolil. Učit má ten, co daný obor ovládá, a já rozhodně češtinu neovládám.
09. 08. 2011 | 14:15

Alberto napsal(a):

No podívejte se, Klaus měl zatím pravdu téměř ve všem:
1. řekl pravdu o podělané EU
2. kritizoval multikulturalismus v době, kdy to zdaleka nebylo populární a různí pošukové ho vyzývali k rezignaci.
3. nežere tu tragikomickou neodarwinistickou syntézu etc.
Myslím, že to je náš historicky nejlepší prezident! Nicméně budoucnost asi patří spíše takovým hlupákům, jako je paní Marksová-Tominová.
09. 08. 2011 | 14:18

stejskal napsal(a):

To je v pohodě, pane vlkodave.

Takových chyb udělám též hodně (určitě víc, než bych chtěl a odpovídalo mým znalostem jazyka). Někdy si myslím, že mám nějakou lehčí formu dysgrafie (ono spíš šlo o to, že to paní Eva chtěla někomu vytmavit a já byl po ruce).

Jinak paní Evo, já Vám nic nevnucuji.

Píšu zde svůj názor, stejně jako Karel Hvížďala, ale třeba i Vy a řada dalších (včetně mnoha těch, kteří se považují za konzervativce). To je normální. Vaším právem je říct, že se Vám nějaký názor nelíbí, že s ním nesouhlasíte. Mým též. Pevně doufám, že to tak už zůstane.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 14:22

Miluji Hvížďalovy eseje (Alberto) napsal(a):

Jinak pane Hvížďalo, kdy se konečně dočkáme sbírky esejů o rozkradení českého tisku, na kterém jste se spolupodílel, a o vašem podpůrném pobytu v komunistické Moskvě? díky za opověď.
09. 08. 2011 | 14:22

Vladimír Hrubý napsal(a):

Naprosto souhlasím s komentářem Karla Hvížďaly o tzv. klausismu:
„Prague Pride“ a deviace Pražského hradu.

Pokud Václav Klaus, který se postavil za homofóbní výroky svého vicekancléře Petra Hájka, tvrdí, že slovo deviant nemůže nikoho urazit, protože to je podle něho slovo neutrální, mohu s klidem říci: „Podle mého názoru Václav Klaus (vzhledem k jeho aktuálním postojům a výrokům) je deviant.“

„Jsme tady, žijeme tady a nestydíme se za to, kým jsme, jakými jsme se narodili. Jsme lidé jako kdokoliv jiný a jsme na to hrdi,“ nic víc a nic méně chtějí gayové a lesby vyjádřit svým prvním pražským happeningem, nazvaným „Prague Pride“. V žádném případě nelze hovořit o nátlakové akci „deviantů“ či propagaci jakéhosi homosexualismu. Jde o oslavu života, lásky, tolerance a vzájemného lidského respektu. Proto nemohu respektovat Václava Klause jako svého prezidenta, když mě, coby gaye, Klaus nerespektuje jako plnoprávného občana České republiky a když hájí xenofóbní názory svého vicekancléře a podporuje názory pravicových extrémistů (DSSS, iniciativa D.O.S.T.), podle nichž jsou gayové úhlavními nepřáteli občanské společnosti. Je pravda, že každý občan může vyslovit svůj názor, tedy i občan Klaus, ale pokud vyslovuje tento svůj názor z pozice prezidenta republiky a podporuje tím nenávistné fašizující postoje pravicových extrémistů, je to daleko nebezpečnější než jeho vlastní strach z jakéhosi „homosexualismu“, kterým (jak řekne každý psycholog) takový člověk zastírá jen strach ze sebe sama, ze své vlastní nejistoty a nevyrovnanosti, z prozrazení nečeho, co sám skrývá a zastírá (třeba tím, že nechává bez povšimnutí hovořit bulvár o svých údajných milenkách, atd.)
Mladí křesťanští demokraté spolu s vedením KDU-ČSL a členy Hnutí pro život nijak nepřekvapili a nezklamali, zůstávají věrni svým tradicím a pod záminkou hájení tradiční rodiny podporují i oni pravicové extrémisty a jejich nenávistné „nekřesťanské“ mezilidské postoje.

Nad hysterickými výkřiky náboženských fanatiků, pravicových extrémistů a deviantů z Pražského hradu či Klausových „rektální alpinistů“, pasujících se do těch „pravých“ konzervativců, bychom mohli mávnout rukou a říci, že jsou to ve srovnání s názory většinové společnosti jen výkřiky hloupé, omezené, zatuchlé a směšné. Ale všichni velice dobře víme (a historie 20. století by nás mohla poučit), kam takovéto fanatické a hysterické výkřiky, jejichž východiskem je strach popírající lidskou důstojnost a respekt člověka k člověku mohou lidstvo dovést. Zdá se, že velvyslanectví 13 států toto nebezpečí vnímají a na rozdíl od Klause Prague Pride podpořila. Stejně jako řada osobností z uměleckého i politického světa.
09. 08. 2011 | 14:24

brrrrrrr napsal(a):

Klausicku...tak tohle je dvojchyba!!!!
09. 08. 2011 | 14:25

sori za chibi napsal(a):

Měla tam být samozřejmě věta - Díky za odpověď. Popravdě ji ale nečekám...
09. 08. 2011 | 14:25

Holofernes napsal(a):

Já se ani nedivím. Když je někdo sám gay jako V. Klaus, který se nechává při takovéto "příležitosti" oslovovat jako "Magda" a vynakládá značné úsilí a prostředky na mlžení své skutečné orientace (viz akce "nevěra-letuška" apod.), tak takovouto šanci jak se od gayů zcela zdarma a veřejně distancovat je přece nutno pořádně využít!
09. 08. 2011 | 14:26

Petr – odpověď pro Ing. Karel Riegek Dip napsal(a):

Jen několik poznámek:
Sex je určen k rozmnožování, tudíž všechny sexuální praktiky, které neslouží vědomě k tomu účelu jsou nefunkční a tudíž odchylné od normy. A je jedno, jestli jde o praktiky osob různého nebo stejného pohlaví. Některé praktiky považuji nechutné a nahygienické, např. anální soulož, a je jedno jestli to muž praktikuje s mužem nebo se ženou, což také často bývá, jaký je v tom rozdíl? Je ovšem pravda, že jde o intimní věc a pokud jde o dobrovolný souhlas dospělých partner, nikomu jinému do toho nic není.
Obvykle se udávají 4% homosexuálně zaměřené populace, ale výsledky seriosních výzkumů docházejí k výsledku nejméně 10%. Přitom přechod od obou extrémních poloh hetero a homo je spíš plynulý a i heterosexuálně orientovaný člověk je za určitých okolností schopen sexuálně se uspokojit s osobou téhož pohlaví. Ne ovšem s každou, ale citový vztah k sobě téhož pohlaví může být stejně hluboký jako mezi dvěma jedinci rozdílného pohlaví.
Samotný homosexuální styk je ovšem vždy jistou náhražkou, protože pohlavní orgány jsou uzpůsobeny pro styk heterosexuální.
Pokud jde o AIDS, tato choroba se šíří stejně tak heterosexuálním stykem jako stykem homosexuálním.
Jestliže holka na veřejnosti ocucává kluka a napichuje se přes rifle na jeho ztopořený penis, je to stejně nechutné, kdyby totéž dělaly dvě osoby téhož pohlaví. Stejně tak když dívka nosí takovou blůzu, že jí témě vypadávají prsa nebo kalhoty tak nízko, že ji je v zadu vidět žlábek nebo vpředu by bylo vidět ochlupení, pokud by nebylo vyholené, přitahuje to jistě pohledy mužů, ale je to nevkusné. Za mým mladých let jsem patřil k těm, a byla nás snad většina, kteří pohrdali dívkami příliš vyzývavými, které se samy nabízely. U děvčat jsme oceňovali jistou míru zdrženlivosti.
Takže nepovažuji za vhodné, aby někdo zdůrazňoval svou sexuální orientaci nějakými průvody nebo „sexparademaršem“. Ale když mohou pořádat průvody fotbaloví fanouškové, odboráři, komunisti nebo stoupenci čehokoli, proč tak nemohli činit i lidé homosexuálně orientovaní. Za předpokladu, že nebudou omezovat práva spoluobčanů a dodrží pravidla pro pořádání průvodů a demonstrací. Kdo se takovému průvodu zúčastní, vypovídá něco sám o sobě, ale to je jeho věc. A samozřejmě komu to jako divákovi vadí, nechť se na to nedívá, jako se nemusí dívat na fotbal.
S posledními dvěma odstavci souhlasím. Vzdělaný slušný člověk by se měl veřejně orientovat na jin hodnotové systémy než je sexualita. Nevím, jestli někdo hlásá "Já jsem homosexuál, kdo je víc?", ale je to totéž, jako by hlásal „Já jsem heterosexuál, kdo je víc?"

A ještě dodatek: lidé, kteří silně horlí proti homosexualitě zpravidla trpí homofobií, jsou orientováni homosexuálně, ale nedokázali se s tím vyrovnat, mají z toho psychické komplexy a nalhávají sami sobě, že jsou heterosexuálně orientovaní. Skutečně heterosexuálně orientovaný a vyrovnaný člověk dokáže být nad věcí.
09. 08. 2011 | 14:26

pp napsal(a):

mě to omezuje na mé svobodě a právech, na právo na slušný život a taky právo svobodného pohybu protože místům kudy půjdou buzny se musím vyhnout až půjdu s dětmi ven abych jim ukázal pěkná místa na světě a práva dětí na ochranu a moje povinnost je chránit je kde? už to že toto musím vůbec brát na vědomí je hnus.
09. 08. 2011 | 14:30

Naštvaný napsal(a):

"a o vašem podpůrném pobytu v komunistické Moskvě?" /Hvížďalově/ To musí být pomluvy. To nemůže být pravda. Že by Karel Hvížďala? A potom byl v SRN. Že by ho tam byli vyslali z tý Moskvy? Člověk dneska neví. Tak za koho on že kope?
09. 08. 2011 | 14:35

M.B. napsal(a):

P.Hvížďalo, Klausismus byl napaden jakýmsi virem. No uznejte:-)
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
09. 08. 2011 | 14:41

Andreas napsal(a):

a) Homosexualita je z lekařského hlediska deviace, je to odchylka od normálu stejně tak jako pedofilie, zoofilie a další. Něco jiného je samozřejmě její společenské nebezpečnost.
b) Hradní vícekancléř nenazval homosexuály devianty, kdo to tak pochopil, měl by si CELÉ jeho vyjádření přečíst minimálně ještě jednou a pomalu. Je to lepší, než hltat texty plné výňatků, různých fabulací a osobních názorů redaktorů.

Jedná se tedy o další uměle vytvořenou kauzu pro zvýšení čtenosti bulváru, tímto článkem se k nim pane Hvížďalo dosti blížíte a to je smutné. Píšete o svobodě slova... Byl jste v USA? Kde je absolutní svoboda slova? Kde jsou prakticky neonacistické tábory? Stránky neo organizací? A co se tam děje? Tyto organizace tam nemají(samozřejmě krom členů) téměř žádnou podporu, navíc jsou registrované(!), tudiž v případě kauz typu Vítkov má policie polovinu práce ušetřenou. Opravdu nefunguje politika zakazování čehokoliv, tak tyto skupiny přejdou do ilegality a nemáte šanci s tím cokoliv dělat...
Ale blog je o osobním názoru, jen je škoda že tento vyzněl vzhledem k Vaší praxi dosti povrchně.
09. 08. 2011 | 14:42

Petr – odpověď pro Alberto napsal(a):

Podle mého názoru je Klaus naopak nejhorší president, jakého jsme kdy měli. Je to schizoidní psychopat s paranoidními bludy megalomanie, agent Kremlu, který hájí zájmy Moskvy.
Viz http://profesor-klaus.osoba.cz/
Prof. Ing. Václav Klaus, CSc. Co jste možná opravdu, ale opravdu nevěděli ....

Ad 1. Země Koruny České patřily vždy do Evropy a členství v EU, budoucích Spojených státech evropských je naše záruka, že se opět nestaneme kolonií Ruska.
Ad 2. Multikulturalismus ano, ale ne takovou formou jakou se projevuje. Jsem pro poznávání jiných kultur a případně přijetí toho, co považuji za správné. Ale musím respektovat práva jiných občanů a jsem-li v cizí zemi, musím respektovat místní zvyky a pravidla.
Ad 3. Nevím co je míněn tou „tragikomickou neodarwinistickou syntézou“, ale darwinismus považuji za umělou materialistickou hypotézu neodpovídající skutečnosti. Je známo, že Darwin si svou hypotézu „doplňoval“ tak, aby mu vyšla. Existují fakta, která ji vyvracejí. Má platnost nanejvýš časově a lokálně omezenou.
09. 08. 2011 | 14:45

Jan napsal(a):

Pane Hvížďalo. Asi se nebudete divit, když v dané situaci budu souhlasit s panem Prezidentem. Byl bych zvědav, jestli by se se stejnou vehemencí primátor Prahy zasazoval o průvod slepých, hluchých, chromých, nebo diabetiků. Je něco prohnilého v tomto státě, když takoví lidé dostávají přednost před čestnými lidmi. Odsouzení zasluhují i ti co s takovým počínáním souhlasí.
09. 08. 2011 | 14:47

Petr - pro Občan Josef K. napsal(a):

Velice výstižné, naprosto souhlasím.
09. 08. 2011 | 14:48

Aleš napsal(a):

Je to smutné a jak přesně píše pan Hvížďala stále hnědější. Kdo nejde s námi, jde proti nám a ze zlou,s osobnéí kritikou se potáže, když si dovoluje kritizovat naše názory.Kde jinde než v banánové, posttotalitní republice, může druhý nejvyšší hradní úředník- zpochybňovat darwinismus, škodlivost kouření a psát o sexuální deviaci a stále zůstávat bez pokárání a ve funkci!!
Vývoj pana prezidenta a skupiny jeho poradců- zejména dvojice Jakl, Hájek v posledních několika letech ukazuje, stále větší příklonk východních postotalitním státům reprezentovanými především Ruskem a Srbskem, stále ostřejší napadání kohokoliv, kdo si dovolí kritizovat jejich názory a stále užší názorové spojení s pokleslým národovectvím a netolerancí k jinakému, reprezentované podivnou skupinkou D.O.S.T. a podivními lidmi spojenými s Fragmenty, zejména "děsivou" paní Havligerovou, kde adorace pana prezidenta připomíná adoraci komunistických vůdců v letetch 50. a 60. Je obdivuhodné, že na tyto stále obskurnější projevy je obrovská politická tolerance, snad s výjimkou dnes naprosto marginální strany zelených.
Je to nejen smutné, ale i velmi nebezpečné.
09. 08. 2011 | 14:50

Karton napsal(a):

Jak už bylo řečeno, homosexualita je omyl přírody. Na štěstí se vyskytuje jen v malém procentu populace. Homosexuálové jsou defektní jedinci, kteří za svou orientaci nemohou. Tím, jak se chovají je není možné považovat za postižené, ale za úchylné. Mohou si za to sami. Pochodovat Prahou jim nemůže nikdo zakázat, právě tak jako to není možné zakázat Romům, nebo extremistům. Ale aby jejich průvod zaštítil primátor hlavního města Prahy, to je pro mě nepochopitelné, leda že by to byl gay. Homosexuálové se nám snaží dokázat, že jim jejich orientace nevadí a právě naopak, že jsou rádi, že tuto orientaci mají. Ve skutečnosti je to naopak. Řada tuto orientaci tají. Osobně si myslím, že Klaus se vyjádřil správně, jako už mnohokrát před tím.
09. 08. 2011 | 14:51

Jana napsal(a):

Klaus měl pravdu téměř ve všem - stalo se módou říkat. Tak říkejme také někdy , v čem se krutě mýlil. Kus pravdy má kdekdo vždycky.
Nepleteme si zakonzervovanost s pevností názorů? Naprostou neochotu vidět skutečnost a důsledky svého chování s konzistentností?
Je stále ještě vrchním velitelem armády? Neznepokojuje ho tedy především např. ekonomická i morální situace v tomto resortu? Neměl by se více vyjadřovat k světu financí, různých ekonomických kauz - tedy k tomu, co je mu nejbližší? Vyjadřuje se k zlodějnám členů strany, již založil? Nějaký nepolitický karneval mu může být šumafuk. Přesto prezidentovi stojí podporovatelé karnevalu za to, aby se k nim vyjádřil. Není takhle náhodou za tím jen skvělá příležitost ukázat: kdybych patřil k té osobité menšině, tak bych přece takto nikdy
takto nemluvil!!!

Starší vědí. Opravdu fašismus číhá za bukem. V celé Evropě.

A na Hradě
karikatura krále, karikatury šašků...
09. 08. 2011 | 14:54

Aleš napsal(a):

výstižná analýza pan Přibáňe http://www.novinky.cz/kultura/salon/237412-jiri-priban-cekani-na-vudce.html
09. 08. 2011 | 14:57

Kuku napsal(a):

Alberto, to má být vtip, že je Klaus náš historicky nejlepší prezident?
Možná by byl, kdyby se vyjadřoval pouze k oboru, kterému rozumí - ekonomii. Ale co jeho naprosto debilní výroky o ekologii, klimatu, globálním oteplování apod?
Dělá nám v zahraničí pořádnou ostudu.... WTF..
09. 08. 2011 | 14:57

RedNeck napsal(a):

K.Hvížďala - dříve slouha komunistů, dnes ve službách NWO. Nedají a nedají si pokoj tito Hvížďalové, dokud to v Praze nebude vypadat jako v Londýně, Paříži nebo Marseille.
09. 08. 2011 | 14:59

Petr napsal(a):

Je veřejným tajemstvím, že Klaus je homosexuál.Proto dostal v homosexuální komunitě přezdívku KIKINA.
09. 08. 2011 | 15:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Andreasi,

zaujal mne závěr Vašeho textu, ta zmínka o USA.

Myslím, že je přesně o tom, co píše autor v závěru svého blogu. V USA není neonacismus považován za přímé ohrožení, protože nacismus se tam historicky nikdy neuchytil, nikdy neměl masovou podporu. V Evropě naopak existuje velmi přímá zkušenost s nacismem a vším, co s tím souvisí (včetně masového vyhlazování celých etnik či národů, ale i homosexuálů či lidí s nějakým handicapem). To je zkušenost, se kterou bude Evropa ještě dlouho nahlížet na na to, co se v každé společnosti děje.

V USA (byl jsem tam opakovaně) sice existují neonacistické stránky a spolky, ale zase jsou tam velmi citliví na rasismus (za jakoukoliv zmínku o černoších, kterou by si někdo vyložil jako hanlivou, byste mohl být popotahován. Kdyby to byl politik, zcela by se vyřídil, veřejné mínění by jej přinutilo k rezignaci).

Důvod je stejný jako s nacismem v Evropě. Mají s rasismem velmi přímou a traumatizující zkušenost týkající se celé společnosti (třeba u nás to tak silné není, viz závěr textu pana Hvížďaly).

V USA ani zdaleka neexistuje absolutní svoboda projevu. Ani zdaleka nemůžete urážet či hanobit jiné. Jen jsou prostě historicky citlivější na něco jiného.

A závěr: hodně lidí tam chápe, proč jsou třeba tamní černoši na takové věci velmi citliví (a řada jich to nechápe a pořád hájí své právo urazit kohokoliv). U nás černoši tak citliví nejsou ;-) respektive není jich tu tolik, aby byl jejich hlas slyšet). Spoustu lidí ale chápe, proč různé necitlivé (hmofobní či rasitické) výroky vadí gayům či třeba Romům. Mají (bez ohledu na to, zda jsou to slušní lidé, kriminálníci či třeba prostituti) hodně neblahé zkušenosti s jakýmkoliv házením do jednoho pytle a poukazováním na to, že jsou jiní, než co většina považuje za normu.

Takto jsem pochopil text pana Hvížďaly. A to je myslím to, o co zde běží.

Libor Stejskal
09. 08. 2011 | 15:02

šlapka napsal(a):

Petr – odpověď pro Ing. Karel Riegek Dip napsal(a):
"Jen několik poznámek:
Sex je určen k rozmnožování, tudíž všechny sexuální praktiky, které neslouží vědomě k tomu účelu jsou nefunkční a tudíž odchylné od normy. A je jedno, jestli jde o praktiky osob různého nebo stejného pohlaví...."
----------------------
"Jednou věcí je nelehat se ženou vyjma stavu, kdy vůle člověka směřuje výhradně k plození. Na tom není nic hříšného. Jinou věcí jest, je-li v obcování hledána rozkoš těla, byť v mezích manželství : to je lehký hřích.Předpokládám tedy,
že - třebaže neleháte za účelem plození potomstva - nebráníte kvůli rozkoši hříšnou modlitbou ni skutkem jeho zplození. Ti, kdo takto činí, třebaže jsou zváni mužem a ženou, jimi nejsou : ani nijak nezachovávají pravou podstatu manželství,
leč bezúhonným jménem zakrývají hanbu..."
("Svatý" Augustin : Manželství a chtíč)

/časový rozdíl mezi oběma texty je cca 1700 roků/
------------------------------------------------------------------------------
Jak tady pročítám některé příspěvky, tak se mi zá, že homosexualita je náhodou velice šťastný a prozíravý záměr přírody, nikoliv omyl. Bohužel ne důsledně funkční. :)))
/Karton...jednou jsou "postižení s deviací" :)))/logický paradox/ ...podruhé zase "nejsou postižení, ale úchylní".../

No, hlavně , že je o čem psát , ne ???
O to tu přeci jde...
09. 08. 2011 | 15:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky a vulgarismy, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 08. 2011 | 15:38

Vashta napsal(a):

Souhlas s panem Hvizdalou.
Onehda jsem slysel vypraveni jakehosi pametnika VK z doby jeho pusobeni v prognostaku. Vzdy si pry vybral nekajeho cloveka s nazorem, ktery se mu nelibil, nasledne ho osocil, zesmesnil a potom drtive vyjevil svuj nazor, kteremu nesmel nikdo oponovat. To je ta klausisticka ideologie. Vzdy najit nepritele vuci kteremu se vymezit a presnymi vetickami vyhlasit nove dogma.
Ve spolecnosti se pote vzdy objevi skupina, ktere toto alfasamci jednani imponuje stanou se jeho bojovniky do roztrhani tela (v prvni linii jeho medialni kridla Hajek a Jakl). Asi to bude tim jeho knirkem, na barve nezalezi.
09. 08. 2011 | 15:44

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

ONO VAM mnohdy nepomuže ani dukladně to rozmyslet,jsou určité věci co mate svym zpusobem zakodovany,mužete snimi bojovat vitězem nebudete nikdy,v otazce sexualní to je oto vic že at chcem hraje zde značny podil přirodní pud. dam sem jeden přispěvek co sem psal jinde......................

on je to pro většinu asi problem ve dvou rovinach.

ŠAHNOUT na mě chlap vtomto zajmu tak se osypu,když vidim libat chlapy tak mi to je nepřijemné,přitom to same u žen se mi to dokonce i libí a co ted stím?

přitom jak s televize s filmu ,s vypravění vidím slyšim jak jsou to bezva teda většinou lidi,osobní skušenost nemam,myslym ve svem okruhu blizkych.
takže se to prakticky ve mě pere,myslim že tento problem ma vic mužskych,ja osobně nemam nic proti že si pořadají pruvody.kde je moje hranice tolerance je že nesouhlasím aby mohly adoptovat děti.chapu že muj nazor je i možna nespravny ale je to ve mě zakodované.

Přitom když nejsou v me přitomnosti myslym si onich spiše že tim jak musí bojovat s okolim jsou to ve většině spiše pohodovy lide,přesto se nedokažu vyvarovat minusoveho pohledu když je vidim v televizi se libat ,jak bych se zachoval kdyby to bylo v me přitomnosti nevim
09. 08. 2011 | 15:51

karlos 2 napsal(a):

Proti homosexuálům nicnemám, ale štve mě když se tím vychloubají třeba v televizi. Já také veřejně nikde neprohlašuji, že se mi líbí ženy. Jejich pochod mi nevadí, pokud nebudou nadměrně blokovat dopravu.
09. 08. 2011 | 15:51

Jindra Vostrá napsal(a):

No pane Hvížďalo,mám pocit,že jste šlápl vedle.
Dle Vás tzv. "Klausismus" není nebezpečný.Rozhodně bychom si měli dát pozor před Trockisty a podobnými,kteří ovládli Evropu.Kteří podporují tzv.nový životní styl a tedy i homosexualitu.Chtějí narušit tradiční hodnoty a pravidla.Rozložit tradiční společnost založenou na rodině a nastolit jistou míru chaosu za účelem získání či upevnění moci.
Jsem si jist,že ve společnosti jsou lidé vnímaví a sami dobře ví co se v ní děje a jak se vyvíjí.Jsem rád,že mezi takové patří i můj prezident Václav Klaus.
09. 08. 2011 | 15:56

šlapka napsal(a):

Jindra Vostrá
Prominou, jemnostpaní - Oni jsou transvestit ?

"Jsem si jist....Jsem rád...."
Nebo Jim to jen ujelo ?
:--()
Anebo jsou snad Jindra Měkký ?
09. 08. 2011 | 16:03

JV napsal(a):

Šlapko,slyšela jsi někdy o takovém pojmu,jako Nickname?
Nebo jsi taky "měkká" šlapka?
09. 08. 2011 | 16:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tato,

já se na líbající muže též rád nedívám (kupodivu u žen mi to nevadí ;-), kdyby mne chtěl osahávat muž, též bych se ohradil (tady bych ale byl proti i u některých žen ;-)

Ale to je dle mého v pořádku, nedělám spousty věcí, které dělají jiní. Dokonce mi nejsou ani příjemné (s nadsázkou: nejím melouny a plněné papriky, zvedá se mi z nich žaludek, spoustu lidských činností považuji za nepochopitelných atd atd.) Ale když nikdo nechce po mě, abych je dělal, nenutí mne do toho, tak ať jim ostatní holdují (melounům, paprikám, kouření cigaret atd. atd.) Prostě se snažím žít a nechat žít i ty, co jsou jiní.

Na Prague Pride se asi podívat nepůjdu, moc mne to neláká. Ale jsem rád, že se zde může konat. Jsou prostě lidé, kteří se ho rádi zúčastní či se na něj rádi podívají. Mají z toho potěšení a mně to neškodí.

Považuji toleranci a empatii vůči druhým za velmi důležité (samozřejmě nemohou být bezbřehé, ale v tomto případě se absolutně necítím nijak ohrožen. Což bohužel řada lidí zřejmě ano. Mně jejich pocit přijde iracionální).

Libor Stejskal

P.S. S těmi adopcemi je to asi hodně o osobní zkušenosti (nějaké mám). Řada dětských psychologů má za to, že každá rodina, která dokáže poskytnout dítěti láskyplnou péči, je lepší než výchova ústavní. Tedy i svazek dvou lidí stejného pohlaví. A také, že to z dítětě nevychová homosexuála. Bude ale skoro určitě v tomto ohledu tolerantnější k lidem opačné sexuální orientace. A to myslím není na škodu. Naopak.
09. 08. 2011 | 16:09

šlapka napsal(a):

JV
Aha. Tak to maj sdělit hned - že jsou chlap.
Proč teda ty ženské šaty ?
Není to náhodou s oumyslem "narušit tradiční hodnoty a pravidla, potažmo rozložit tradiční společnost založenou na rodině a nastolit jistou míru chaosu za účelem získání či upevnění moci "?
Že ne ?

No já si to myslela hned...todlencto...
09. 08. 2011 | 16:11

Karel Hindenburg napsal(a):

"Pavicový extremisimus". V tomto kvazi státě je zcela běžné označovat jiné názorové proudy, než ten zaručeně správný, tedy utopistický socialismus, pravicovým extremismem. 40 let bolševické propagandy vrylo chtě nechtě do makovic starší generace trvalé bludné kruhy. Jedním slovem hnus velebnosti.
09. 08. 2011 | 16:12

Grandmaster napsal(a):

Zasnu,kolik predsudku je tu soustredeno na tak malem prostoru, jakym je blog o'deviantech'.
Zasnu, ale asi to bude tim, ze jsem z Marsu (uz zase!) a na Marsu je vsechno jine. Nevim (nepocitam) kolik parad 'deviantu' jsem uz videl ve Stockholmu, ale jedno mohu docela odpovedne tvrdit - nepohorsilo me to, pobavilo me to a kdyz jsem se 'necitil', odbyl jsem to pokrcenim ramen. Mam svobodu vybrat si, jak na to reagovat. V kazdem pripade kazda moje reakce byla na stovky kilometru vzdalena od tech pohorsenych, hanlivych a malichernych reakci nekterych milovniku vseho 'normalniho' a 'nedeviantniho'.
09. 08. 2011 | 16:18

JV napsal(a):

Šlapko,taky nechceš prozradit své pravé jméno,že?V opačném případě,bys tady jistě vyklopil hezky celé své ctěné jméno.No a ze stejného motivu jsem tu i já.Nehledej v tom žádné složitosti.Prostě JV mi zrovna přišla na mysl.Doufám,že to nechceš osvětlit ještě třeba z pohledu třetí dimenze,že ne?
09. 08. 2011 | 16:21

Az napsal(a):

Občane, mohl bys prosím změnit nick, také jsem občan a byl bych nerad, kdyby si nás někdo spletl.
09. 08. 2011 | 16:25

vlastík parkán napsal(a):

To Petr. Máte asi pravdu,protože já si ho umím zcela živě v tom průvodě v sobotu představit. A i pana Jakla,jen s jiným tričkem, než s kterým včera provokoval v UK na čt 24. A navíc si vzpomínám na kauzu v devadesátých létech s nějakým moravským novinářem,který měl poměr s ministrem tehdejší vlády. Dopadlo to tenkrát tragicky a dodnes je to zahaleno mlčením...
09. 08. 2011 | 16:26

šlapka napsal(a):

JV
Hmm. Takže jste zřejmě žena. Nějak se mi to celé motá...

Ještě malá technická :
Jak se dá koupit prezident Klaus ? / píšete " můj prezident Václav Klaus"...poslyšte - nejste náhodou profesí letuška ??!???/
P.S. My si tykáme ? Já ale nikdy na žádném srazu nebo v průvodu transvestitů nebyla ...Nepleteš si mě s někým, Jindřiško(u) ?
09. 08. 2011 | 16:28

JV napsal(a):

To Šlapka.I ty popleto,popletená,tak se v tom motej třeba dozítřka.
09. 08. 2011 | 16:31

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

JEN SEM tim chtěl řict že ne vždy ve VAS ZVITĚZÍ ROZUM,myslym že mužeme mluvit o toleranci dote doby než se nas přimo dotkne,je to jako s chovaním v krizove situaci,dobry film nazev nevym ale i když jinak to byla takova limonada vystihl tu podstatu, DASTIN HOFMAN TAM zletadla vytahl lidi,přesto hrdina byl jiny,myslym ale jestli jste to viděl vystihuje co chci řict,neco je v nas zakodované,a jen hola dřen ukaže jaky vlastně jsme,on člověk velice tolerantní řečmi se při situaci na doraz muže zachovat uplně jinak.
09. 08. 2011 | 16:38

Paveljan napsal(a):

Pane Hvížďalo, lhát umíte dobře, konstruovat křivá obvinění rovněž a přilepovat lidem vlastnosti které nemají zvládate na výbornou. Ty vlastnosti, které Klausovi přisuzujete, těmi trpíte sám a ve větší míře.Pokud si berete na pomoc Hitlera, měl byste ubrat na drzosti - rozjíždíte neomalenou a neseriózní hru.
09. 08. 2011 | 16:45

Valaška napsal(a):

Tady se ani nejedná o Klausismus, ale jak podřezat větev, aby spadl. Všechny jeho názory jsou špatné a my ostatní máme pravdu, i když po čase shledáme, že jeho slova nebyla prázdná a záležitost dopadla přesně tak, jak předvídal. Ano, pan prezident Klaus je masarykovského ražení, tedy vzdělaný, pracovitý, logicky přemýšlivý, uvažující a hlavně názorově pevný. Nedá se zviklat modními prvky, není manipulovatelný, je to státník velkého ražení, vlastenec, hájí své občany.
A když chcete - tak toto je jeho ISMUS
09. 08. 2011 | 16:55

Obiwan napsal(a):

Je až s podivem, jak snadno se da vyrobit nesnášenlivost. Zabalime to do hezkych rečiček, připojime několik odborných (nejlépe takových, která smrtelník jinak nepotká "apoteóza") a ven s tím s kamarády. Klaus je špičkový populista a moc dobře ví, že je tady velmi početné stádo lehce manipulovatelných lidí. Toto čechům sedí. Jít proti proudu (ale zásadově) a cítit se tak nejak vyjímečně ve světě hlupců. Nic proti vlastnímu názoru, ale strašit domělým nebezpečím naspeedovaným ad absurdum a dělat z toho náboženství je potenciálně dost nebezpečný směr. Příklady známe, dokumenty v TV o tom běží obden.
09. 08. 2011 | 16:55

Obiwan napsal(a):

Valaška
"vzdělaný, pracovitý, logicky přemýšlivý, uvažující a hlavně názorově pevný" byl i Hitler. A mít více času, určitě by i Vás přesvědčil, že měl "svoji" pravdu. Klaus je pohoršen protinázorem, ale je to jenom velký pokrytec. Ostatním vyčítá vměšování a sám tak činí téměř neustále. Z Hradu páchne intelektuální paranoia.
09. 08. 2011 | 17:02

Eva napsal(a):

Omluva panu Stejskalovi : To "lyšil" napsal kdosi, kdo na Vás reagoval. Velice se Vám omlouvám. Eva
To ostatní je ale stále můj názor a nechci, aby mi někdo vnucoval, že ho musím mít jiný. K těm všem, kdo to činí patří pánové Pehe, Urban, Hvížďala...a Vy ostatně většinou taky. A taky Vám svůj názor nevnucuji za ten jediný a správný.
09. 08. 2011 | 17:06

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

MĚLO BYT.............JEN SEM tim chtěl řict že ne vždy v Nás ZVITĚZÍ
09. 08. 2011 | 17:12

Valaška napsal(a):

Obiwan -
Něco tak obludného, co píšete jistě nemyslíte vážně, snad v ironii, ale přesto je to nehoráznost - srovnávat fanatického primitivního malíře s myslitelem svobodných názorů Václava Klause
09. 08. 2011 | 17:14

Obiwan napsal(a):

Evo
Proč máte pořád dojem, že Vám kdosi vnucuje svůj názor? Prostě ho má, tak to napíše. To je demokracie a svobodná diskuse. Že byste to chtěla zakázat je (zatím) Váš problém.
09. 08. 2011 | 17:15

Obiwan napsal(a):

Valaška
Ano myslím. Ten primitivní malíř zmanipuloval celý národ, málem dobyl svět. Vyvíjel technologie ze kterých se těžilo dalších dvacel let. A Klaus uznává jenom svoje názory.
09. 08. 2011 | 17:22

šlapka napsal(a):

"myslitel svobodných názorů Václava Klause" :))))
Ha, ha, ha.......

No nic, konec absurdních paradoxů. Je třeba vybrat zisky. Než to zas sletí dolů.
09. 08. 2011 | 17:25

ivan tomek napsal(a):

Pane Stejskal:

Jeste k tem stereotypum. Souhlasim s vami, ze jejich role je pozitivnejsi v okamzicich kdy je nutne rychlejsi rozhodovani a ze pokud mame na to cas, je lepe jednat a mluvit na zaklade fakt a strizlivych uvah.

Nesouhlasim ale s vami jestli si myslite, ze narody nemaji sve (statisticke) charakteristiky. Jak jsem psal, jsem presvedcen, ze jsou dany historickymi okolnostmi, prostredim, a tak dale. Ale zavirat oci nad tim, ze se ve stejnych situacich chova 'prumerny' Japonec jinak nez 'prumerny' Anglican (priklad naprosto nahodne vybrany) je podle meho nazoru zavirani oci nad skutecnosti. A netyka se to vzdy veci nevinych. Navic se domnivam, ze se ty charakteristiky s casem vyviji, takze treba narod vystaveny po staleti utlaku ma jine charakteristiky nez tyz narod po nekolika dalsich staletich svobody (a naopak).
09. 08. 2011 | 17:31

Andreas napsal(a):

pane Stejskal, s tímto s Vám souhlasím(reakce na poslední část mého příspěvku), rozvedl jste to víc a detailněji. Každý národ či světadíl más svoje. U nás, potažmo v Evropě, vidím jako problém pozitivní diskriminaci. Rozveďme to na USA, prokázaná diskriminace černochů je tvrdě trestána, stát chrání jejich zájmy stejně jako zájmy všech ostatních a nezvýhodňuje je. Od smrti M.L. Kinga rasová segregace takřka vymizela a bílí američané je berou za sobě rovné(samozřejmě, s vyjímkami stejně jako u nás...)
U"nás" to tak samozřejmě nejde, ať chcete nebo ne, pozitivní diskriminací to tu vře, politiky začínaje. Každý se chce mediálně přiživit na ochraně lidských práv menšin, přitom jim však dávaje výhody a snažíce se kohokoliv, komu to není po chuti, zašlapat do země, označist za xenofoba, rasistu, popř. se přímo snažit o jeho ekonomickou a tím i takřka fyzickou existenci. Zářný příklad je D. Landa, dříve člen Orlíku , ,,Bad Boy", proč se však tzv. neziskové organizace i 20(!) let po rozpadu skupiny snaží o jeho diskreditaci a ekonomickou likvidaci, když jeho tvorba je maximálně tak nacionalistická(neplést s nacismem či rasismem, oblíbené to téma...). Jsem rád že tu jsou lidé typu Klaus a jeho,, pohůnci", kteří se nebojí říst svůj názor i když za něj budou pranýřovaní od výše zmiňovaných.
Vícekancléř neřekl nic než pravdu(i když vcelku peprně to ano), podpora politiků na takovéto akce prostě nepatří, JE to pozitivní diskriminace. Dokud tento jev u nás nevymítíme, pak extrémisté budou mít podporu u "prostého"lidu pořád.
09. 08. 2011 | 17:33

Borochovský napsal(a):

Hvížďala na Hrad!
09. 08. 2011 | 17:40

ivan tomek napsal(a):

Andreas:

Jestli se domnivate, ze v USA pozitivni diskriminace neni, velice se mylite. Je to treba oficialne filozofie mnoha instituci, jako treba univerzit.

Pokud jde o mne, nevidim v tom nic spatneho. Skupina, ktera byla po staleti odstrkovana a ponizovana za tu dobu ztratila sebevedomi, rodiny jsou v prumeru mene vzdelane, chudoba je stlacuje pod jejich moznosti, a tak dale. Po stoleti ('obycejne') diskriminace je jen jejich zvysena podpora (tedy 'pozitivni' diskriminace) muze privest v rozumne dobe na uroven rovnopravnosti s ostatnimi. Trva chvili, nez se podari je presvedcit, ze mohou soutezit s ostatnimi a dostat se na jejich uroven. A aby se to stalo je v zajmu vsech - cela spolecnost je stastnejsi a mirumilovnejsi kdyz jsou vsechny jeji slozky presvedceny, ze se mohou vyronat ostatnim a ne byt navzdy jen sluzkami.
09. 08. 2011 | 17:42

marek napsal(a):

tak konečně to blbství někdo pojmenoval - Klausismus je nový výraz českého slovníku. Onehdy Klaus v podstatě vymyslel termín pravdoláskaři, který používají vesměs samí pitomci. Uvidíme tedy, v jaké společnosti se uchytí nový termín
09. 08. 2011 | 17:42

GLUM-II napsal(a):

Tak hlavně že pan Klaus řeší homosexuály.To je skutečně strašně nebezpečná komunita, která tady v dohledné době zlikviduje ostatní obyvatele. Zajímavé je, že mu třeba zrovna teď nevadí že se hroutí Londýn pod řáděním relativně malého množství imigrantů a na ně nalepených asociálních grázlů bílé pleti.Ale tak už to chodí že se politici zabývají malichernostmi a závažné věci nechtějí řešit.Platí to i na pana Klause. Myslím že se bude velice divit až se začne hroutit pod tíhou násilí imigrantů celá Evropa.Nejsem si jist jestli hrad pana Klause ochrání a doufám že si to užije společně s námi v podhradí.Nakonec měl by si to užít víc než my. My ten multikulturní marasmus nezavinili, on ano- je to politik a má už léta vliv na dění, minimálně v naší zemi.
09. 08. 2011 | 17:44

rozum napsal(a):

Proto aby se nepřišlo na jeho pravou sexualní orientaci ,je taky gay a nechce aby se to vedelo tak proti nim utoči ale spiše si jich nemel vubec všímat ,prozradil se
09. 08. 2011 | 17:45

Kvíčala napsal(a):

Že homosexualita JE deviace je zcela zřejmé z biologické, biploidní podstaty homo sapiens sapiens. Vyjímka vymyšlená před 2000 lety jakýmsi Saulem z Tarsu (tzv.Svatým Pavlem) je komicky průhledná lež. Že se to homosexuálům nelíbí není podstatné a my bychom se měli porvat o své právo říkat pravdu. A nejenom v tomto případě.
09. 08. 2011 | 17:47

bvvc napsal(a):

http://www.novoucestou.cz/?p=16239
09. 08. 2011 | 17:48

Bach napsal(a):

Hvížďalův "pravicový extremismus" je mi milejší, než židovský multikulturalismus. Ten vede k degadaci národů, k mačetám v barech a drancování v ulicích.
09. 08. 2011 | 17:51

U3 napsal(a):

Jak to, že prakticky všichni zastánci homoušů jsou Židé?
09. 08. 2011 | 17:53

prorok napsal(a):

Je dobře ,že homouši se ukazují,líp jsou vidět a mají kladný vliv na naše děti,což si každý občan jistě uvědomuje,a tak čas ukáže.
09. 08. 2011 | 17:58

silverus99 napsal(a):

a pročby obhajoval buzny?
09. 08. 2011 | 17:58

pozorovatel napsal(a):

A proč by měl zrovna váš názor pane Hvížďalo ten správný ? Já se s ním neztotožňuju ani náhodou. Pan Hájek a pan president to řekli přesně a jasně bez obalu. To se samozřejmě asi nesmí že ? Dneska už aby si člověk dal pozor jestli je bílá, skutečně bílá. Možná by to soudruhům z Bruselu a těm "politicky korektním" mohlo začít vadit, jako kdysi komunistům. Jste kydoň pane Hvížďalo a vaše blogy jsou mimo mísu. Ani se nedivím, že jste do toho zamotal pana Bátoru...běžte na odpočinek a plkejte s dědkama u píva...uděláte lépe.
09. 08. 2011 | 17:58

Většina Utiskovaná napsal(a):

Jestli se definicí pana prezidenta ohledně homosexualismu cítíte být uražen, je to pouze vaše věc. ,Pane Hvížďalo. Normální lidé to vnímají jako výstižnou definici toho,co se pod pláštíkem různých korektností od čtyřprocentních krasoduchů vašeho typu, skrývá.
09. 08. 2011 | 18:08

Rejpal napsal(a):

Pane Hvížďalo, zdá se, že to máte v hlavě velmi pomotané!
V první řadě si definujme výchozí pojmy:
Deviace je podle Wikipedie "(z lat. de-viare, odchýlit se z cesty) znamená odchylku, v češtině obvykle jednání člověka nebo skupiny, které se odchyluje od sociální, kulturní nebo morální normy. Takové jednání se označuje jako deviantní a jednající člověk jako deviant."
Vy neumíte hledat ve Wikipedii?
Vaše další tvrzení, že "demokratický politik či státní úředník by ho neměl v naší civilizaci nikdy v této souvislosti vyslovit a ani se dovolávat svobody slova. Snižuje totiž politickou kulturu a připomíná podobné výroky národních socialistů po nástupu Hitlera k moci." je politováníhodné. Zvláště apel na nestrannost politika je zde v příkrém rozporu se "záštitou" politika jiného, který svůj politický post zneužívá k podpoře skupin, existujících a konajících výlučně na základě jejich sexuální orientace. A my nežijeme v demokratické zemi, kde jsou si lidé rovni bez ohledu na pohlaví, barvu pleti, náboženské přesvědčení či sexuální orientaci? Pokud ano, jak je možné, že Primátor hlavního města Prahy zaštiťuje pochod lidí pouze a výhradně pořádaný na základě jejich sexuální orientace? To je přeci nepřípustné!!!
Rovněž Vámi zmiňované rozpuštění Dělnické strany NSS odůvodnil obavami, že "směřují podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu k vyvolávání rasové, etnické a sociální nesnášenlivosti a ve svém důsledku k omezení základních práv a svobod určitých obyvatel ČR a směřovala k potlačení rovnoprávnosti občanů, a to zejména na základě národnostního klíče nebo sexuální orientace."
A pochod lidí, propagující sexuální orientaci nesměřuje k potlačení rovnoprávnosti občanů na základě jejich sexuální orientace? je to přeci úplně totéž - tak jaktože DS je fuj a záštita Primátora nad pochodem homosexuálů je fajn? Pokud pan Primátor zaštiťuje i pochod heterosexuálních osob hlavním městem - nic proti. Ale - je tomu tak?
Vážený pane Hvížďalo, kolaborujete se systémem "politické korektnosti" a pohoršujete se, když někdo nazývá sexuálně odchylné jedince pojmem devianti, protože buď nevíte, co to slovo znamená (a pak jste hlupák) nebo to víte, ale úmyslně používáte v pokřiveném významu (a pak jste podvodník). Domnívám se, že Váš pokrytecký postoj, v současnosti tak rozšířený, v budoucnosti způsobí velké problémy tím, že lidé budou něco jiného říkat, a něco jiného si myslet. Vzpomeňte, jak právě zbabělá přetvářka dokázala strhnout lavinu konce reálného socialismu ve východní Evropě. Jste si opravdu jist, že kolaborace s přetvářkou eurounijní nemůže způsobit obdobnou reakci?
Zkuste se někdy zamyslet nad důsledky vlastního konání. Já vím, to je liberální, nikoli kolektivistický postoj, ale přecijen - zkuste to někdy...
09. 08. 2011 | 18:09

Pepe napsal(a):

Pan Hvížďala se velmi rád vozí na vlně populizmu.Teď jsou v módě homosexuálové, tak jim fandím.Většina národa však ví své, ti co se rádi ukazují v průvodu jsou pouze prostituti a prostitutky, kteří jdou s každým (jsou poobojí), kdo má velké peníze.Tím se stávají nebezpečnými roznašeči HIV, dále to jsou prznitelé malých dětí.
09. 08. 2011 | 18:12

vlastík parkán napsal(a):

To pozorovatel. Kdo si myslíte,že drží nad Bátorou ochranou ruku? Právě VK a Hrad. Nevím,jak Vám ,ale mně z těch jejich hnědých názorů D.O.S.T mrazí!
09. 08. 2011 | 18:12

Aleš Mrázek napsal(a):

Pan prezident se snaží hájit tradiční hodnoty. Čemuž naprosto rozumím. V těch všech diskuzích mi nějak chybí slovo rodina. Mám pocit, že to je jedno z nejbolavějších míst naší "vyspělé tolerantní západní civilizace" Slovo rodina je příbuzné slovům rodit, rodiče atd...Podívejme se tedy na stav našich manželství a rodin. Takřka každé druhé manželství se rozpadá, mladí lidé se nechtějí ženit a procento svobodných matek se blíží k 50%. Mladí lidé odsouvají narození svých potomků kam si někam do nedohledna a média na to vše mlčí...Rodiny v naší zemi jsou v troskách a místo toho se tu všude masivně obhajují práva jedné velice menšinové společnosti - homosexuálů, která nemá žádnou schopnost reprodukce a nevytváří tradiční rodiné uspořádání - muž a žena.
Nepřipadá vám to absurdní?
09. 08. 2011 | 18:12

dr. Dvojka napsal(a):

myslím, že hlavním problémem je, že Václav Klaus je odmalička nafrněný a ambiciozní maminkou rozcapený fracek, který si myslí, že může kafrat všem do všeho, navíc nemá naprosto žádný smysl pro humor, nadsázku a není schopen objektivnějšího pohledu sama na sebe, středobodem jeho světa je jeho pupík, protože se obávám, že s prezidentským pinďourem to bude všelijaké
09. 08. 2011 | 18:13

Franta napsal(a):

Klausismus sem Klausismus tam, má pravdu, buzeranti do ulic nepatří. Nikomu se to nelíbí, jen jim. Předvádět se je jejich přirozenost. Někdy mám dojem, že když na sebe někdo chce obrátit pozornost, tak prohlásí, že je gay.
09. 08. 2011 | 18:13

ivan napsal(a):

Zajímavá četba - v zásadě zajímavější (většinou), než to, co jsem dosud zcela náhodně viděl v podobných "diskusích", zdá se mi tu méně vyloženě sprostých a primitivních narážek a replik (nebo naopak o něco víc těch inteligentních). Samozřejmě nechybí ti nesmrtelní, kteří si hojí vlastní komplexy útokem na pana Hvížďalu. Jinak to ovšem ve společnosti směřující k fašismu být ani nemůže, je to zcela v logice věci. Ponechám teď stranou vlastní komentář k veskrze zhoubné aktivitě našeho pana prezidenta, s tím už se nedá dělat nic, to už musíme jen vydržet (pokud se mu přece jen ještě nepodaří, přes pokročilý věk, pasovat se do role a funkce fuhrera, nebo jak si bude chtít říkat: Junák? Chytroš? Praslovan?...). Všimnu si jen jedné smutné jednotliviny, jež nicméně vypovídá hodně o stavu této země prostřednictvím jednoho z jejích "stavů." Totiž studentstva. Jak je vůbec možné, že do vysoké funkce na ministerstvu školství je ministrem školství na popud hradní kamarily dosazen fašista, a studenti, ona v normálních společenstvích vždy radikálně svobodomyslná a slušnost hájící vrstva, naprosto zhovadile mlčí, že nevyjde do ulic, pod okna páně ministrova, a nedefenestruje tohoto i onoho nestoudníka??? Je to nadmíru smutné, naši studenti, jste, bohužel, odpuzujícím způsobem duchovně ztučnělými výhonky konzumní bídy, jste podhoubím hniloby. Klause, Dobeše i toho fašistu si zasloužíte.
09. 08. 2011 | 18:13

Marek Blomský napsal(a):

Pane Hvížďalo, gratuluji, jste odvážný a otevřený člověk. Já jsem klasický hetero, ale tohle se spíš týká pravé demokracie. Lidé v těchto diskuzích často zaměňují pojmy a nebo mluví od věci. Děkuji
09. 08. 2011 | 18:16

rozum napsal(a):

Proto aby se nepřišlo na jeho pravou sexualní orientaci ,je taky gay a nechce aby se to vedelo tak proti nim utoči ale spiše si jich nemel vubec všímat ,prozradil se
09. 08. 2011 | 18:18

Pepa Surovec napsal(a):

Ať si každý svoje buzerantství nechává pro sebe a své soukmenovce. Na ulici to nepatří. Zvedá se mi z toho kufr...a nejen mě. Ale jak tak pozoruju dění kolem sebe, říkám si, že jich nejsou 4 ale minimálně 20%. A jestli je ještě někdo na pochybách, zda tento exces patří do Prahy, tak se mrkněte na tento link, ale připravte si pytlík na blití: http://www.zombietime.com/up_your_alley_2008/part_1_full/
09. 08. 2011 | 18:20

Petr napsal(a):

Homosexualita je v prirode deviace, takze oznaceni devianti je logicke, i kdyz se jim jiste nelibi.
09. 08. 2011 | 18:22

Většina Utiskovaná napsal(a):

Výstižně glosováno http://www.lidovky.cz/macek-lidem-nevadi-homosexualove-ale-jejich-zpupnost-p07-/ln_nazory.asp?c=A110807_220049_ln_nazory_ani
09. 08. 2011 | 18:24

kverulant112011 napsal(a):

Pane Stejskale,
vlkodav 11:17 je roztomilý, ne? Včetně toho "Samozřejmě se to bude lyšit obor od ..."
09. 08. 2011 | 18:25

občan napsal(a):

Proč se mají homosexuálové procházet Národní třídou?Je to snad pro to,že pan Bohumil Svoboda a jiní plivají po 17.listopadu 1989?Asi jo!A kdy začnou české zákony platit pro homosexuály,stejně jako pro heterosexuály?????Sex i sexuální praktiky patří do soukromí,nikoliv na ulici!To je ODS stranou homosexuálů??????????
09. 08. 2011 | 18:26

UmKab napsal(a):

Homosexualita je asi tak normální jako svrab a neštovice.Ano neni to důvod k zavírání a nucenému léčení občanů ale taky to neni předmět obdivu a nějaký pride.Zdravej člověk se při pohledu na takovej "uplně normální" průvod maximálně zašklebí odplivne a bude si myslet něco o štěstí že se to nestalo jemu.
09. 08. 2011 | 18:26

matura napsal(a):

z diskuze zde mi není dobře, názor, že odmítání je zbabělost, to je demagogie. Dovoluji si zde tedy připomenouti, že aktivní bojovníci proti nacismu a fašismu tyto názory aktivně odmítali a ke zbabělcům, schovávajícím se za jakési pseudopráva, jako mnozí zde, měli opravdu daleko
09. 08. 2011 | 18:26

vlastík parkán napsal(a):

To ivan. Díky. Vaše poslední věta mě pronásleduje již několi let...Kde je revoltující mládí? Věřím,že je to jen česká deviace,jinak by byl svět zcela v p....!
09. 08. 2011 | 18:28

Petr Pert napsal(a):

No já jen se naučil číst, a dostal do rukou Bibli .
Jo sklony k něčemu - ty má každej, ale praktikující gay
o tom jsem četl nenecháš samcoložníku na živu býti.
Takže lidé si mohou říkat jakékoliv názory, ale stejně jim to není nic platné Bůh si to s nimi vyřídí docela rázně.
takže vlatně to druhé odsouzení bude mnohem horší, než kdyby
prošli tělesnou smrtí. No nakonec každý žije na své triko a
na svou vlastní zodpovědnost. Takže jak říkám - myslet mohou na co chtěj, ale jakmile to udělaj tak bych jim utrh to co maj v rozkroku a udělat to mému děcku, tak i urazit hlavu. P
09. 08. 2011 | 18:30

dr. Dvojka napsal(a):

to matura:
formulace jako "jakási pseudopráva" je jak vystřižená z fašistického tisku.. je tragické, kolik lidí jen tady v té diskusi je až po uši potopeno do slovníku znásilňovacích ideologií a vůbec o tom nevědí..
09. 08. 2011 | 18:31

občan napsal(a):

http://www.zombietime.com/up_your_alley_2008/part_1_full/ Zhlédl jsem tento záznam a doufám,že přítomná policie proti těmto praktikám na veřejnosti zakročí!
09. 08. 2011 | 18:35

Dorosan napsal(a):

Pan Klaus trpí homozov.
09. 08. 2011 | 18:35

Andreas napsal(a):

Pane Ivane Tomku, pozitivni diskriminace je zcela tak špatná jako multikulturalismus. Pokud začnete zvýhodňovat minoritu na úkor majority, tak to vždy povede k odporu majority a k ještě většímu rozkolu ve společnosti. Nemusím Vám snad vysvětlovat proč, stačí se například podívat na to, jak za pomocí pozitivní diskriminace "úspešně" probíhá integrace romské menšiny u nás, nebo multi v Anglii, Francii, Nemecku...

To co jste napsal je sice pěkné, ale to je i prvotní vize komunismu, v praxi je to(s pardonem) totální blbost hraničící s dětskou naivitou či Havlovým pravdoláskysismem...
09. 08. 2011 | 18:40

UmKab napsal(a):

To dr. Dvojka
Nejde o fašismus ale o zdravej rozum dva teplouši prostě nejsou manželskej pár a tak nemohou mít práva manželskýho páru. Nikdo jim v uzavíráni sňatku s osobou opačnýho pohlaví nebrání. Muž neni manželka stejně tak jako kobyla neni manželka a ani mrtvá manželka neni právoplatná manželka.
09. 08. 2011 | 18:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Autor
nás poučil o klausismu, že "boří poslední zbytky židovsko-křesťasnké hierarchie hodnot, na nichž naše civilizace stojí". Až dosud jsem netušil, že židovsko-křesťanská hierarchie hodnot zahrnuje i ochranu a záštitu homosexuálního exhibicionizmu, což Pride Parade bezpochyby je.
Pane Hvížďalo, toto je opravdu majstrštyk demagogie.
Bravo!
09. 08. 2011 | 18:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Johanno,
snad i Vy přes své osobní antiklausovské zaujetí byste mohla vědět, že výrok "ON nezná špinavé peníze" je nepravdivý. Ve skutečnosti V. Klaus prohlásil, že nezná způsob, jak špinavé peníze odlišit. Třeba byste mu mohla poradit, expertko.
09. 08. 2011 | 18:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Marcus Agrippa:
´A. Reček Ubohost !´
09. 08. 2011 | 18:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dean:
"Jak je vidět,je tady spousta všelijakého hnoje"
Vy osobně jste se tady projevil jako hnůj nejsmrdutější.
Vaše slova v 09. 08. 2011 | 13:39 jsou stoka.
Jste prostě kanál.
09. 08. 2011 | 19:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlastík parkán:
"To Dean. Vyjma p.Beneše se pod Váš příspěvek plně podepisuji."
Vlastním jménem? Anebo anonymně?
☺☺☺

Sem teda píšou týpci!
09. 08. 2011 | 19:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vladimír Hrubý:
"Jsme lidé jako kdokoliv jiný" To právě homosexuálové nejsou a i na Prague Pride to chtějí vyjádřit.
09. 08. 2011 | 19:13

ivan tomek napsal(a):

Andreas:

Neberu vam vas nazor, ale kdyz vidim treba deti vyrustajici v naproste chudobe nevzdelanym rodicum, kteri nemaji kvalifikaci pro lepsi praci a nemohou detem nabidnout ani to co 'prumerny obcan', nemam naprosto zadny problem s tim, aby jim stat a instituce nabidly o neco vic nez tem privilegovanym. Jak jsem uz psal, budou z toho casem mit uzitek i ti privilegovani. Tim ze nechavame existovat a zvetsovat se socialni rozdily jen podporujeme vzajemnou neduveru, strach, a nenavist a budeme to delat tak dlouho, az to skonci vybuchem (treba typu Londyna), ktery poskodi i ty co se maji dobre - a je predevsim.

A pokud jde o to zda pozitivni diskriminace funguje nebo ne - kazda socialni akce potrebuje generace k tomu, aby se projevila.
09. 08. 2011 | 19:13

Jirka napsal(a):

Co zase ten hrozný Klaus provedl? Vyjádřil se tak, jak přemýšlí 95-it porceentní většina lidí. Pouze některým lidem ve sdělovacích prostředcích se zdá, že když budou lidem něco vykládat (jako to mimochodem, dělali 40 let komunisti), tak že lidé už nebudou říkat to, co si dopravdy myslí. A dokonce se za svo skutečné názory budou stydět.
Alespoň, že máme Klause, který si dovolí místy naznačit svůj skutečný názor. Jen tak mimochodem bych chtěl autora upozornit, že je prezidentem republiky. Proto pro mnoho lidí je jeho postoj mnohem významnější než žvásty nějakých pisálků anebo našeho zářivého předvoje společnosti, totiž homosexuálů.
09. 08. 2011 | 19:17

Antijohan logický napsal(a):

Pro licho i sudokopytnici Johanu : Klaus má- stejně jako Vy - k dispozici informace z vědy a tak si může dovolit oprávněně říci, že klimakšeft je nejhorší podvod a nejdražší omyl lidstva. Na rozdíl od blekotajících zelených víME a znáME . Problémem dneška je dehonestace znalostí, zpochybňování faktů, fandění výřečným podvodníků, skok na špek a ne malá, ale většinou nedostatečně využitá inteligence (jste zářným příkladem).Něco málo dat a relevantních, ne vycucaných z nobelova Goreho prstu je na www. osel. cz. Ano, házení perel svin.m je mou specialitou. Nedokážu dlouho snášet lidskou hloupost....
09. 08. 2011 | 19:18

Konrad napsal(a):

Zdejsim radoby demokratum bych rad rekl toto:pokud chcete zit ve svobodne spolecnosti, musite se smirit i s tim co vam nejede pod nos.I treba s tou homosexualni exhibici, protoze pokud by se to zakazalo tak by to nic nemelo spolecneho se svobodou a demokracii! O to prece Klausovi a jeho fundamentalisticke bande jde, vnutit lidem jeho pokroucene a bizarni vnimani svobody a moralky, a postvat je proti tem co jsou jim nepohodlni..Proboha, pokud s tim nesouhlasite, tak na ten pochod nechodte, ale pochopte ze i tito lide vyuziji kousek svobody ve svuj prospech.
09. 08. 2011 | 19:29

vlastík parkán napsal(a):

Z.Matyáš. Vy jste tedy týpek a ještě všeználek. Zkuste nejdříve poznat sám sebe a soudy o jiných nechte někomu jinému. Vlastimil Parkán
09. 08. 2011 | 19:37

brainstorman napsal(a):

Vlkodav:
"Mimochodem nevím, proč by homosexuálové nemohli mít svou akci, když ji mají myslivci, hasiči nebo dvojčata."
To není dobré srovnání. S vyjmenovanými skupinami lidí jsou homosexuálové nesouměřitelnými množinami. Pokusím se tu větu přeformulovat, aby dávala alespoň formální smysl: "Mimochodem nevím, proč by homosexuálové nemohli mít své průvody hrdosti, když je pořádají třeba zrakově postižení, hluchoněmí, leváci, siamská dvojčata, lidé narození (nebo dodatečně postižení) nějakou tělesnou, nebo duševní vadou." Takto formulovaná věta má správnou logiku, protože porovnává srovnatelné monožiny, jenže se z ní vytratil jakýkoli věcný smysl, protože krom homosexuálů žádná z těchto skupin lidí nepořádá jamboréé, či majálesy. Pochopím, pokud se takovéto komunity scházejí k tomu, aby pokecaly o společných problémech, nebo i jen proto, že mají sociální potřebu se scházet. Pochopím, když kterákoli podobná komunita vyrazí do ulic k protestu proti diskriminaci, nebo porušování lidských práv, chráněných naší civilizací. Pokud by tomu tak bylo, přidám se k jejich průvodu. Jestli jsem ale správně vyrozuměl smyslu akce, o politický protest proti útisku a porušování lidských práv se nejedná, jde o oslavu a veřejnou prezentaci "hrdosti" (vyplývá to i z názvu akce) na toto genetické vybavení, které je mimo jakoukoli pochybnost odchylkou, odporující základnímu instinktu každého živočišného druhu - přežít. A to mi rozum nebere jako smysluplné, vnímám to jako exhibicionismus a zcela kontraproduktivní provokaci.
09. 08. 2011 | 19:39

actuar napsal(a):

Někteří lidé mají strach,že se metlička čistoty ulic po odstranění homiků posune blíže k nim samým.Tak třeba po druhé světové válce uštvala vyšší aglická společnost k smrti A.Turinga,světoznámého objevitele Turingova stroje,bez něhož si dnešní počítačové algoritmy nelze ani představit.Budenbrokovci spisovatele Manna-incest?
V otrokářském Římě homosexuální partnerství na prvním místě.Po Paroubkově Techneku druhé podobné s veřejným prostorem.Tatíčkovo veta.Tenistka Navrátilová,islandská premiérka co znárodnila krachující banky-lesby.
09. 08. 2011 | 19:42

actuar napsal(a):

opravuji na "anglická" doplňuji "Turinga jako údajného homosexuála"
09. 08. 2011 | 19:45

oh napsal(a):

Kolkope, napsal jste:
"Získávat jakékoliv výhody na úkor jiných je stejně špatné. U těch myslivců, si nejsem tak jist. Pokud budu mít svůj pozemek řádně oplocen aby tam nemohla volná zvěř, tak tam žádný myslivec nemůže."
S první větou zcela souhlasím. Ovšem v té poslední se naprosto mýlíte. Myslivci mají právo prohlásit váš pozemek za součást honitby a nepotřebují k tomu souhlas majitele (a ani výslovný nesouhlas s takovýmto počínáním vám není nic platný) - to stanoví zákon vyprodukovaný demokratickým parlamentem. Z té honitby vás pak můžou regulérně vyhnat, až se tam půjdete projít. Kdybyste snad na svůj pozemek vstoupil se psem, asi by se rychle našel nějaký bouchal, tvrdící o sobě že je myslivecká stráž, který by po vám vyhrožoval zastřelením vašeho psa - že prý na to mají právo. A možná by se našel i takový bouchal, co by rovnou střílel, takže na takovou procházku bych si raději vzal neprůstřelnou vestu a něco na opětování palby...
Proti tomu je nějaký průvod gayů Prahou, i když třeba podporovaný primátorem, naprostá prkotina. Žádná organizace gayů ani žádná jejich "výhoda" typu registrovaného partnerství nemůže zasahovat do života jiných lidí tak, jako myslivecký spolek se "správnými" konexemi...
09. 08. 2011 | 20:16

Jos napsal(a):

Bojme se "Hvížďalismu",tihle levičácký ochránci všeho,jsou příčinou rozdělených společností,nepokojů a útoků na základy demokracie!
09. 08. 2011 | 20:22

Andreas napsal(a):

Pane Tomku v posledni větě s Vám souhlasím, vše potřebuje čas... Ale vemte si situaci u nás - akce na začleňování romů do společnosti už beží od roku .90, od té doby vyrostla více než 1 generace(vzhledem k jejich porodnosti cca 1,2-3). A změny? Jsou k lepšímu? Ne, opravdu nejsou. Soused a dobrý kamarád dělá v jedné takové pseudoneziskovce v Brněnském Bronxu, dle jeho zkušeností se posledních cca 5 let situace naopak zhoršuje(drogy, kriminalita, prostituce atd...) Nechci to dál rozvíjet protože by to byl flame, ale to není dobrý výsledek že? Ono to totiž nefunguje, z pozit.diskriminace se stala trvalá výhoda kterou se naučili využívat a když jim není vyhověno, hned se ohání rasismem atd.
Toto však nedávám za vinu romům, naučili se využívat toho co jim prakticky podbízíme, viním náš systém, všechny vlády které tu od roku .90 jsou, že nedokáží nastavit efektivní systém a v rámci laskopravdoismu neefektivně rozhazují.
09. 08. 2011 | 20:27

Eva napsal(a):

Obiwan napsal(a):

Evo
Proč máte pořád dojem, že Vám kdosi vnucuje svůj názor? Prostě ho má, tak to napíše. To je demokracie a svobodná diskuse. Že byste to chtěla zakázat je (zatím) Váš problém.

Vážený/á.
Přečtěte si, co jsem napsala. Já o žádném zákazu nepíši. Jen nevím, proč nemůže mít každý svůj názor a postoj. Ano, Vy, já, prezident, kancléř Hájek, editor Stejskal..každý má nárok na svůj názor a i když se liší, nemá ten druhý právo vnucovat mu jen ten svůj. Jak víme, že ten náš názor je ten správný a který se smí říkat a psát. Kdo rozhoduje o tom, co je to nejlepší a nejsprávnější? Pehe, Hvížďala, Urban, já, Vy...? Urážet pro jiný názor prezidenta je dost ubohé a tím začal Hvížďala a je to tady prezentováno, jako by to bylo to jediné a správné. Podle mého není.
09. 08. 2011 | 20:44

Harry napsal(a):

Pane Hvížďalo:
Opět výstižně napsáno.
Ani za totality jsem neměl tak často hubu dokořán při výrocích současných "hradních osůbek". Ta těžkotonážní sprostota nemá konce, ale zato má spoustu příznivců. Bůh nám pomáhej.

Pane Stejskale:
Vaše názory jsou mi rovněž sympatické a dodávají mi optimismus, že ještě někde normálové!!!!!
09. 08. 2011 | 21:13

oh napsal(a):

Zbyňku Matyáši, pokud největší český ekonom Klaus nezná způsob, jak rozlišit špinavé peníze, pak nemá cenu mu to vysvětlovat. Ale kdyby to opravdu vědět chtěl, stačí, aby se při první cestě do USA zastavil na berním úřadu a zeptal se prvního úředníka. Nepochybně by dostal vyčerpávající odpověď.
09. 08. 2011 | 21:16

UmKab napsal(a):

To Eva
Vlastní názor je to čeho se leninisti bojí jak čert kříže, spořádanej soudruh prostě svůj názor mít nesmí a má jen kráčet za ústředním výborem.Proto ta politická korektnost, cenzura, zesměšnování nositelů jiných názorů, kádrování a zakázaná literatura.Je to jen strah z toho že se provalí že průvod s mávátkama kráčí do pr..
09. 08. 2011 | 21:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlastík parkán:
Takže jste ten žumpoidní výblitek podepsal opravdu vlastním jménem Vlastimil Parkán, anebo jste si to jméno vypůjčil? Takoví ukecaní týpci to obvykle dělají, plno řečí anonymně.
09. 08. 2011 | 21:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

oh:
Měli jsme dost dlouho soukromou účtárnu na to, abych věděl, že odlišit původně špinavé peníze nelze, pokud se užije správný fígl. Nicméně o tom nebyl spor, já si jen dovolil Johannu upozornit na nesprávnou citaci výroku V.K.
09. 08. 2011 | 21:24

Obiwan napsal(a):

Evo
tady dochází k nějakému obrovskému nedorozumnění nebo nepochopení nebo nevím jak už to nazvat. A platí to i pro další, kteří mají tak velký zmatek v pojmu demokracie. Ano, nechť má každý názor, to je základní právo. Co nemůžu zpracovat je podstata Vašeho sdělení, že "Hvížďala má opačný názor a má tu drzost o tom psát a tím pádem mi to vnucovat". Co to je probůh zamyslete se?
Já jsem hetero, ale to automaticky neznamená, že budu na ten průvod plivat. Někteří jiní tady píšou něco jako "96% lidí jsou normální a ty 4%ní můžou být rádi, že je nezavíráme ale tolerujeme". Problém v uvažování některých jedinců je v tom, jak se s demokracií poprat v reálným životě. Nekteří zdejší vyznavači absolutního práva většiny bez společenského kontextu jsou buď latentní neofašisti nebo hystericky paranoidní. Trocha té skutečné křesťanské tolerance by to chtělo.
(snad jsem to pro Vás nenapsal příliš agresivně :-)
09. 08. 2011 | 21:39

K nevire. napsal(a):

Jestli se pochod Prahou nekomu povoli - nebo ne - zalezi jen na radnici.
Proto se nejaci rozumprdove z hradu, jeste k tomu s velmi podezrelou minulosti, nemaji k tomu co vyjadrovat.
V demokracii verejne pruvody ktere se nam nelibi - muzeme jen ignorovat.
Vime Pruzinskij ?
09. 08. 2011 | 22:25

Zacheus napsal(a):

To Karel Hvížďala. Gratuluji k tomu,že i ve starším věku dokážete v životě odhadnout, kde je ta správná ( a bezpečná) barikáda.

Já nejsem žádným advokátem pana Bátory. Ale musím konstatovat, že propagandistická kampaň vůči němu již přesahuje všecny rozumné meze. Velmi mně to připomíná tiskovou kampaň proti generálu Gajdovi, kterou za I. republiky "demokraticky" organizoval prezident Masaryk za pomoci spisovatele Karla Čapka. Připomíná mně to bohužel také kampaň proti někdejšímu generálnímu tajemníku KSČ Rudolfu Slánskému v padesátých letech. Opravdu, už stačí v souvislosti s panem Bátorou a společenskou iniciativou D.O.S.T. začít psát o "protistátním spikleneckém centru". Stejně nechutné útoky pak lze zaznamenat i vůči panu Petru Hájkovi, nebo i vůči prezidentu republiky.

Lze se jen ptát: "V čí prospěch?".
09. 08. 2011 | 22:53

kormoran napsal(a):

..Rad bych videl presidenta , ktereho by cesi akceptovali))

Ale jeden by tu byl , akorat chrni - na vychode , ale jeho myslenky jsou stale zive a zasite pod kuzi levicovych bojovniku)))
10. 08. 2011 | 00:10

znalec napsal(a):

Na Klausovi se mi líbí, že má vlastní názor na všechno.
Na Klausovi se mi líbí, že se nebojí močit proti větru.
Na Klausovi se mi líbí, že je dobrý šachysta a proto často vyhrává.
Na Hvížďalovi se mi líbí, skoro to samé, jako na Klausovi.
10. 08. 2011 | 00:11

paula napsal(a):

to Stan:
Tak už je všem jasné, proč Klaus podminil podpis Lisabonské smlouvy Výjimkou z Evropské listiny lidských práv. Chce české občany připravit o možnost bránit se zlovůli politiků jako je kleptoman a narcis Klaus před evropskými soudy. Nestydí se propagovat nacistické myšlenky. Měl by jít za to sedět - nehledě na to, že rozkradl stát a svojí rodině obstaral teplá místečka v ČEZu. Je to farizej první kategorie, při volbě podvedl celý národ - a ne poprvé - a nemusí se bát, že na něho zapomeneme. Je neuvěřitelné, že tento člověk, který je sám homosexuál, se může takto vyjařovat jako reprezentant našeho státu. NENÍ TO MŮJ PREZIDENT, STYDÍM SE ZA NĚJ i za Hájka a Bátoru - náckové by měli jít sedět! Není náhoda, že i Dobeš studuje nacistické spisy a pak se i tak chová. To je vrchol! Stydím se za slizského a bázlivého Nečase. Okamžitě by měl s takovými gaunery zatočit.
10. 08. 2011 | 01:44

Skogen napsal(a):

Když se něco líbí 96% z celku, může to být megakoncert, když se něco zamlouvá 4% z téhož celku, vypadá to spíš na komorní divadlo.

Pratchett, dáma se pohybovala nahá po Bratislavě, na samotné nahotě však není nic lascivního.
10. 08. 2011 | 01:46

paula napsal(a):

Deane - svatá prostoto! Ty věříš českým průzkumům v médiích, která jsou dělána na objednávku? Nevěřím, že většina lidí Klause považuje za alespoň trochu přijatelného prezidenta, zvlášť po chilské kauze, australské ostudě a jeho stále se zhoršujícím duševním stavu. Podle mne by měl být prohlášen za nesvéprávného a měl by být vykopnut. Stejně se tam dostal podvodem. Vládne pomocí lží, krádeží a manipulací. Je to nejstrašnější osoba v čele našeho státu. Kdyby dokázal odejít po prvním prezidentském období, možná bych si ho dokázala i trochu vážit - i když dělal záměrně chyby. Ale v současné době je to pro mě lidská spodina, která se drží jako klíště své moci. Sám je homosexuál,farizej.
Mimochodem, těch homosexuálů je ve světě mnohem víc než 4 %. A heterosexuálové nemají kvalitnější vztahy - tudíž ani nevychovávají kvalitně děti - viz rozvodovost.
10. 08. 2011 | 02:04

crezpenan napsal(a):

Klaus-je to můj prezident a jsem na něj hrdý.Teplouši jsou stejní jako Cikáni,stále po většinové společnosti něco požadují a žádný prospěch jí nepřinášejí.
Proskopčácká,pravdoláskařská a Multikulti média ječí,i když už i Merkelová se Sarkozym vědí,že je to nanic..
To se nám vybarvili socani,že???Pokračují v rozbíjení státu,které započali schválením LS a potopením českého předsednictví EU.
Es kommt der Tag-u voleb !
10. 08. 2011 | 02:24

paulai napsal(a):

homosexualita není úchylka, existovala úplně běžně ve starém Řecku a je součástí všech vývojových stupňů člověka i jiných živočičných druhů. Je mnohem rozšířenější, ale někdy nepřiznaná, což dosvdědčuje, že tolerance společnosti není ještšě na tokové úrovni.
10. 08. 2011 | 02:25

JuRa napsal(a):

souhlas s tim ze jim jde jenom o to byt hodne hodne v mediich, uvidime co chystaji v dalsich volbach. klaus hajek jakl mach.
mimochdem je zvlastni ze cesky tisk respekttuje klause a spol,... to sou dohody, kdo vlastni ty nase cesky platky? tito lidi nereprezentuji nazorove ani 1 procento naroda a presto maji takovy medialni prostor.
cesta do australie?....to si to klaus plati ze svych kddyz jezdi po svete vykladat svoje nazory? myslim ze cesta do australie nemela nic spolecneho s cestou presidenta.
no ale cesi nedelejte si iluze, navrat ke kapitalusmu nas nikam neeposunul, politici ani ekonomie nema reseni pro budouci usporadani lidstva.
klaus ze je ekonom?...cela ekonomie se riti ke konci, a mc toho lidstvu neprinesla - stav lidstva 2011.
demokracy = corporacy
nacists = comunists - zakazat davno, ale to v cesku kde se po revoluci nic nezmenilo nejde.
10. 08. 2011 | 02:44

popleta napsal(a):

Pravdoláskovci-pořád nechápu,jsem blbej,-proč když máme Komunistickou stranu Čech a Moravy,proč je trestné založit Fašistickou stranu Čech a Moravy-samozřejmě,by měla v programu péči o včelstvo a zahrádkáře ap.
Krajní pravičák
10. 08. 2011 | 06:42

Kverulant napsal(a):

Největší peklo na téhle zemi udělali věřící, když se jim podařilo zasít do hlav lidí myšlenku, že sex je špatná, hříšná věc. Takže trvalo staletí než přestali být špatní lidi, co souloží bez manželství, co si střihnou jednorázovou bokovku pro potěšení, co se přitom oblečou do kůže nebo gumy, nevěrníci, milovníci análu, orálu, přivazující se. Všimněte si, že tohle lze aplikovat na jakoukoliv sestavu pohlaví. Rovněž žena, která sváděla muže nebo snad dokonce si dovolila říct, že její partner byl mizerný milenec, byla ještě donedávna považovaná za couru a feministku nenávidějící chlapy. Za tohle pokrytectví a odsuzování nejpopulárnější činnosti lidstva, bez které by z nás všech byli magoři, může jedině církev a její "tradiční hodnoty", které vzešly ze závisti, že někdo má lepší jízdu doma v ložnici než církevní zaměstnanci. Homosexuálové jsou odsuzovaní jen na základě jejich oblíbených praktik - nekradou, pracují a drtivá většina lidí je zná jen z časopisů a fotek ze zahraničních průvodů, aniž by tušili, že mají ve svém okolí minimálně jednoho dva jedince, kteří jsou možná jejich kamarádi, kolegové nebo členové rodiny. Prosím přestaňte tady pomáhat debilní církvi, dělejte si všichni v ložnici co chcete a konečně jednou vyžeňte neužitečné nácky z téhle země.
10. 08. 2011 | 06:43

Lutz napsal(a):

Pan Hvížďala je velký bojovník za multikulturalismus, je citlivý na práva menšin. Nemělo by ale zapadnout, že sám k jedné takové menšině patří (je Žid), eo ipso nekope za nás, ale za sebe a svoji menšinu. Za menšinu, která nás, Čechy - ovládaje média i politiku - dovede k hořícím ulicím Prahy, k mačetám v hlavách. Hvížďala není ten, koho by měli Češí poslouchat, chtějí-li v budoucnu přežít.
10. 08. 2011 | 07:02

bob napsal(a):

Pro všechny kdož vytrvale tvrdí že ekonom,co nám ho svět závidí nikdy neřekl-neznám špinavých peněz,musím trvat na tom že Velikán skutečně kňouravým teploušským hlasem prohlásil-hmmmňň ale já opravdu,ale opravdu špinavé peníze neznám,ony nemají mašličky...Musím dodat že toto bohatýr prohlásil v době malé privatizace,kdy řezníci,pumpaři,zelináři,kádrové rezervy z Prognosťáku tahali peníze v pytlích,takže i obecní blbec věděl že jsou řádně zahnojené.Nazdar!
10. 08. 2011 | 07:13

rozum napsal(a):

teplouše není dobré podporovat
10. 08. 2011 | 07:44

Standa napsal(a):

To mě tedy pan Hvížďala pobavil s tím že v USA je černoch pojorativní a nepřijatelné. Asi by se měl setkat s obyčejnými lidmi. Ti je běžně černochy nazývají. A je to normální. Vždyť je černý. Ja by se asi měl asi nazývat běloch, asi evropoameričan ? Nebo asiat asioameričan? A co běloch žijící v Africe to je běloafričan nebo evropoafričan ? Nepřipadá Vám to pane Hvížďalo padlé na hlavu. Právě díky šíření této přiblblé politické korektnosti a zdůrazňování všelijaké jinakostí(např. homosexuality) jako něco skvělého, vede k tomu že část lidí už začíná mít stávající politické praxe dost a přiklánějí se k různým extrémům.
10. 08. 2011 | 07:54

roal napsal(a):

Hvížďalo, vemte se se Šídlem za ruce a běžte a běžte. Až na Prague Pride. Tam vám bude jistě dobře.
10. 08. 2011 | 08:55

zemedelec napsal(a):

Pane Zacheus.
Ta kampaň ohledně Bátory,tak to vůbec nejde přirovnat k těm Vámi popsaným.Přece nikdo nežádá Bátorovu smrt.Jenom aby s této pozice nemohl ovlivňovat okolí,nebo rozhodnutí ve výchově mládeže.Možná se domníváte,že kdyby byl propuštěn,tak by umřel hlady.
10. 08. 2011 | 09:06

jarsa napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,

plně s Vámi slouhlasím a jenom se musím pochválit, že termín klausismus používám už několik let. ALe to berte s humorem. Ano Klaus Václav je bytost, která už léta inklinuje k fašismu a rasismu. Výběr jeho nohsledů tomu také odpovídá. Slušný člověk nemůže akceptovat tento hradní styl a jeho představitele. Pouze lidé se stejnými hodnotovými kritérii, tj. nemravnost, zloba, nenávist, zášť, xenofobie, rasismus, fašismus jej mohou akceptovat.
Pevně věřím v to, že nebude trvat dlouho a období vlády tohoto lumpa bude v učebnicích dějepisu začerněno.
10. 08. 2011 | 09:18

jarsa napsal(a):

To LUTZ:
Jestli je pan Hvížďala Žid a nebo není, je slušnému člověku úplně jedno. Slušného člověka nezajímá vyznání ani rasa jeho okolí. Podtatná je pouze kvalita člověka jako takového. Kéž by bylo na světě co nejvíce Karlů Hvížďalů, tedy slušných a erudovaných lidí a co nejmémně rasistů a fašistů jako je jakýsi uslinatnec LUTZ.
10. 08. 2011 | 09:23

Valaška napsal(a):

Sebemenší prkotina se v dnešní době kritizuje, nerespektuje se názor jiných a hned se dosadí ISMUS Připadá mi to jako hon na čarodějnice, snad je to jejich zábava. Ovšem, že se tím rozeštvává obyvatelstvo, na to se nedbá. Divím se proto panu Hvížďalovi, že i on se přidal k této partě a dokonce použil přirovnání Hitlera Přece každý má právo mít svobodnou volbu, nikomu se nic nevnucuje, nejedná se o represálie, kterě se právě konaly za zločince Hitlera, či Stalina. když se lid nepodřídil. Je to neodpustitelná chyba, takto snížovat hlavu státu a jeho postoj je mi odporný.
10. 08. 2011 | 09:35

JKS napsal(a):

Nelíbí se mi název té akce. Exhibující gayové a lesby jsou pýchou Prahy? To má být zaštítěno primátorem hlavního města. Mně je jedno, koho kdo miluje, s kým naplňuje své citové a fyzické potřeby, pokud jde o konsensus dospělých lidí nebo lidí nad 15 let. Jen je mi nevolno při pohledu na travestity. Stejně nevolno je mi při pohledu na skoro nahé modelky. Ty se ale nepromenují v průvodu po ulici, prodávají se v uzavřených prostorách. Domnívám se, že takové akce dělají gayům a lesbám medvědí službu. Neukazují je jako běžné lidi, ale jako nechutné exhibicionisty. Věřím tomu, že devadesát procent z nich exhibicionisty není.
Pokud to bereme jako karneval, pak nejsme v Riu. Karnevaly u nás jsou přece jen o něčem jiném než o sexu. Naše masky jsou v podstatě cudné. Bohudík.
10. 08. 2011 | 10:09

S.T.A.R.S napsal(a):

Nejvetsi odpurci homosexualismu jsou povetsinou homosexualove, kteri pod tlakem spolecnosti "musi" predstirat heterosexualitu. Mnoho z nich si to ani neuvedomi, jen nekde v nitru to citi a o to vic je to podvedomne stve. Podivejte se na Klause jakym zpusobem mluvi, poslechnete si pozorne ton jeho hlasu a ctete mezi radky jeho "projevu"..
10. 08. 2011 | 10:14

Valaška napsal(a):

JKS
Naprostý souhlas s Vaším názorem, podle jejich přesvědčení, vzoru by se mohl konat průvod každé menšiny a Praha by se uplesala, jen s tím rozdílem, že gayové nejsou pro všechny přijatelni. V mém případě - určitě NE !
10. 08. 2011 | 10:26

Otáhal Stanislav napsal(a):

Karle, tleskám a nadšeně souhlasím......konflikt v presidentově duši je už léta dost zjevný, .....
10. 08. 2011 | 10:29

Arny napsal(a):

Je to prezident a ma pravdu,geyove nesmej mit deti,proboha chudak to dite.
Z ameriky tvrdej -je to normalni,to teda NENI.a ze to ma koreny nekde ve starodavnem egypte-naprosta kravina,puvod je určo v nakym vezeni.ale normalni to rozhodne nei a v tomhle bohuzel souhlasim s Prezidentem
10. 08. 2011 | 10:33

Eva napsal(a):

Obiwan - reakce

Ukázka - p. Hvížďala výše: "Budeme-li hovořit velmi diplomatickým jazykem, můžeme si proto dovolit snad říci, že výroky, které zaznívají z Hradu, vykazují zřejmou a nepřehlédnutelnou tendenci podpory pravicového extrémismu pod záštitou svobody slova, jenže právě ta je vždy svázána s místem a jeho historií a nikdy není a nemůže být absolutní."
Toto je vnucování toho "správného", podle blogera se jedná o podporu pravicového extremismu. I Vy máte stejný názor? Já ne. Prostě beru v úvahu, že tady homosexuálové jsou - podle mého je to téměř totožné s pedofilií. Tak, jako mám na to svůj názor já, má ho i jiný občan této země - tím jste Vy, prezident, kancléř, Bátora...a další. Každý máme mít nějaký názor a protože tady snad máme demokracii, tak ho můžeme dát najevo. Za to nás nějaký Hvížďala nemusí škatulkovat a dělat z nás extremisty. Stejně, jako mi vadí nevhodné chování heterosexuálních párů na veřejnosti, vadí mi i tato menšina. Mají právo na registrované partnerství. Tak, ať se doma chovají podle svého gusta. Klasickou rodinou nikdy nebudou. Co je pro mne naprosto nepřijatelné je to, aby měli v péči děti. Kromě toho, že nenahradí oba rodiče, vystavují děti jejich chování - kdy si dítě nakonec bude myslet, že tak to je správné, že mají dvě maminky nebo dva tatínky. Poznamenají tím jejich další vývoj a život. Ano, i ve smíšených manželstvích se mnohdy nechovají rodiče ke svým dětem pěkně a ubližují jim. Ano, i toto není normální! A teď citace i Vás: "Nekteří zdejší vyznavači absolutního práva většiny bez společenského kontextu jsou buď latentní neofašisti nebo hystericky paranoidní." No a proč to píšete Vy? Vypadá to, jako pokračování článku, na který reagujeme. Já jsem neoznačila nikoho za levičáka, pravičáka. fašistu, neofašistu, extremistu...proč taky? Neupírám nikomu právo na jeho názor. A jsou tady názory rozmanité. Jen mi vysvětlete, kdo má patent na to, aby vyřkl, že toto musí být správně tak a ne jinak? To je, oč tu běží. Proč mi někdo nutí toleranci někoho nebo něčeho, s čím já bytostně nesouhlasím? Jakým právem mě označuje za můj názor za extremistu nebo neofašistu? Přeji pěkný den.
10. 08. 2011 | 11:00

šlapka napsal(a):

Eva
"Proč mi někdo nutí toleranci někoho nebo něčeho, s čím já bytostně nesouhlasím?"

Hmm. A že jsem tak smělá - jak vlastně vám to nutí ? Vždyť ten průvod můžete ignorovat, můžete si uspořádat vlastní protestní průvod, můžete jít na pivo nebo na kuželky, můžete si vyjet s dětmi na čerstvý vzduch...
Mně se to nějak nezdá - že vám něco někdo vnucuje.

Teď mě tak napadlo - nevnucujete si todle náhodou vy sama ?

Tak potom zkuste zapřemýšlet proč.

Víte, pana Terncokidu (b.p.) vychovali pánové, muži - Moše Goldman a Izák Sachs. Taky si možná o nich lidé jako vy šuškali bůhvíco za strašidelné a fousaté historky...když ho třeba poprvé vedli oba za ručičky na návštěvu k Lehmanům. Též spřádali své teorie o nemravných vzorcích chování, o zamezení takového jednání, o dvou tatíncích...

Víte co je zajímavé ?
Že titíž lidé, když pak přišli do banky, plazili se před Tencokidovými(b.p.) opatrovníky na kolenou jak nějaká havěť a prosili a prosili...
A taky je zajímavé to, že oba staří pánové jim většinou vyhověli. Neb netrpí žádnými předsudky. Mají prostě na mysli jen blaho lidí - mé blaho, vaše blaho, Vandalovo blaho...
To je ten univerzální, humánní přístup. To je nade všemi konstrukcemi xenofobních individuí. To je ten jednotící princip.
Ne omílání blbostí o dvou tatíncích...

Nebýt těchto "dvou tatínků" byl by pan Tencokida (b.p.) asi nejen odložený a hloupý, ale i chudý.
Já osobně bych vám, Vandalovi...takové dva tatínky přála. Z upřímného srdce bych vám je přála.

Problém je ale ten, že o takové by asi meměli zájem....
10. 08. 2011 | 11:45

socan68 napsal(a):

Jedno je jisté: Gayové za svou orientaci nemůžou. Prostě příroda to tak zařídila, že mají jinou orientaci než je normál. Není to ani nemoc (jak tvrdí někteří pánbíčkáři), ani úchylka, správné slovo je asi odchylka od normálu. I všemocné přírodě se občas něco nepovede. Ovšem pravdu má M.Macek, který říká, že lidem nevadí jejich orientace, ale jejich zpupnost, pořádání show, na kterých se prezentují, jako kdyby jejich orientace byla ta normální. Ale naštěstí není, jsou to pouze 4% populace, kdyby byla, lidstvo by vyhynulo. Pokud jsem si všiml, tak Klausovi nevadí gayové, ale jejich chování. A v tom má pravdu. Mluvím o té zpupné části gayů, kteří se cpou do médií a předvádějí se na veřejnosti. Nemám na mysli tu větší, slušnější část gayů, kteří se takto zpupně nechovají.
10. 08. 2011 | 12:00

šlapka napsal(a):

"...Mluvím o té zpupné části gayů, kteří se cpou do médií a předvádějí se na veřejnosti. Nemám na mysli tu větší, slušnější část gayů, kteří se takto zpupně nechovají. .."

Ano, souhlasím.
A uvedu i některé příklady takových zpupných gayů :

http://www.youtube.com/watch?v=2omuoO_hIbQ
http://www.youtube.com/watch?v=U7wwZVB4yMI
http://www.youtube.com/watch?v=aOUqRZkR8dE
http://www.youtube.com/watch?v=zVNJBXCjkZQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UhavqoulQEQ
:(

Nebo v masovém měřítku :

http://www.youtube.com/watch?v=VTPoZJTmYJE

:)))
10. 08. 2011 | 13:32

RadekH napsal(a):

Milý socane,
nenapsal jste zda pedofilie, gerontofilie atd. jsou dle vás úchylky či deviace anebo nikoliv. Pokud ano, pak bych se zeptal proč gay, který má sex s právě zletilým (u nás snad 16 let)je zdravý a jen odchýlený od normálu zatímco ten samý gay, pokud by měl sex s tím samým jedincem o pár hodin dříve, těsně před tím než se stal zletilým, je pedofilní deviant.

Dle mého názoru je deviant gay, zatímco pedofilie je zákonem definovaná norma dle které byli ostatně devianti všichni evropští králové a většina šlechty.
10. 08. 2011 | 13:36

RadekH napsal(a):

Milý socane,
nenapsal jste zda pedofilie, gerontofilie atd. jsou dle vás úchylky či deviace anebo nikoliv. Pokud ano, pak bych se zeptal proč gay, který má sex s právě zletilým (u nás snad 16 let)je zdravý a jen odchýlený od normálu zatímco ten samý gay, pokud by měl sex s tím samým jedincem o pár hodin dříve, těsně před tím než se stal zletilým, je pedofilní deviant.

Dle mého názoru je deviant gay, zatímco pedofilie je zákonem definovaná norma dle které byli ostatně devianti všichni evropští králové a většina šlechty.
10. 08. 2011 | 13:37

Eva napsal(a):

pro šlapka:

Pochod ignoruji, ale nesouhlasím s ním. Nic víc, nic míň. Nešla bych kolem ani náhodou. Mám na to ale svůj názor - odlišný od Vašeho. K blogu je diskuze a tak se mohu vyjadřovat, jako ostatní, včetně Vás. Nikomu ale nenutím nějaká vyprávění a nedávám za bernou minci můj názor. Já jsem zde napsala svůj názor a to, že tady někdo někoho označuje za jeho názor za neofašistu, či extremistu atp. se mi nelíbí. To není diskuze, ani demokracie. Jestli mají dle Vás homosexuálové na mysli jen naše blaho, tak tomu se musím opravdu pousmát. Vaše možná... :-)
K té poslední větě jen dodávám: Já už teprve ne.
10. 08. 2011 | 14:09

Obiwan napsal(a):

Evo, Evo,
můžeme se aspoň shodnout na to, že novinář (nebo kdokoli jiny) má právo označit jednání jiného za extrémistické? Obávám se, že na to nepřistoupíte, protože v tomto případě byste tou extrémistkou byla Vy. Nikdo Vám nic nenutí, jen píše o něčem v čem jste se poznala, a tak se instinktivně bráníte, protože Vy jste přeci ta slušná a zásadova. Marně tam hledám slovní obraty, které používá právě klaus jako "každé malé dítě ví, že... mám pravdu".
Co napadne člověka při slově Deviant? Za mříže, izolovat (vyhladit?). Tohle Hájek a company moc dobře ví. A já trvám na tom, že celé to má za účel VYROBIT ohrožení, Nepřítele, vůči kterému se "musí každý slušný člověk postavit". Přesně takhle ten Hitler zmanipuloval tradiční a vzdělaný německý národ.
10. 08. 2011 | 14:22

JKS napsal(a):

Valaška: Mně gayové a lesby nevadí. Mně vadí sexuální exhibování, heterosexuální či homosexuální, obojí mi vadí stejně. Nesnáším když v tramvaji nade mnou stojí mladí lidé a jazyky si prozkoumají mandle, vadí mi, když si na veřejnosti prohmatávají hýždě, odpuzují mě výstřihy do pasu a průhledné blůzky. Jsou věci, které mají být skryty před pohledy těch, kdo nestojí o to, aby je viděli. Ano, můžu se koukat jinam. Stejně tak se můžu koukat jinam, když vidím muže močícího na rohu. Přesto jde o chování pro mě nepřijatelné. Na dnešní dobu jsem příliš prudérní. Ale vadí mi to jen na veřejnosti, co se děje za zavřenými dveřmi, pokud jde o konsenzuákní záležitost, mi nevadí a nepohoršuje mě. Tedy kromě domácího násilí a pederastie. Když ale pedofil udrží své chování na uzdě a neprzní malé děti, tak nemám důvod proti němu cokoliv mít, ostatně to o něm ani nebudu vědět, na čele to napsané nemá. Když si sadista najde masochistku a užívají si své deviace po vzájemné dohodě, co mi je do toho, to je jejich věc.
10. 08. 2011 | 15:16

šlapka napsal(a):

JKS
To je zajímavě napsáno.
Vidíte - ani si to neuvědomujeme - a ta manifestace, často masová/média, film/ , až hystericky prezentovaná...heterosexuality....to lidem jako je Eva nevadí.
Proč jim to nevadí ?
Protože toto sice pan páterek nerad vidí, ale dovede nad tím přimhouřit oko.
Já si myslím, že celá ta kampaň byla spuštěna hlavně díky tomu slovu "deviace" - kdy není chápáno jako matematický/statistický/ výraz, ale je chápáno medicinsky vulgárně.
Ale je pravda, že ono individuum to napsalo takto ZÁMĚRNĚ - bylo si vědomo účelovosti tohoto označení.

Nyní píše někde pan Golgo, že například VK mladší je také deviant /asi má na mysli fyziognomii tváře/.

Jaký je mezi nimi rozdíl - kromě toho, že pan Golgo to píše v reakci na akci /pana Hájka/ ? V tomto pojetí žádný. Oba jsou stejně zákeřní. /ale je otazné, zda by to Golgo napsal - nebýt té provokace/
Provokovat ještě před průvodem samotným...to dělá někdo buď proto, že na vážná témata nemá...anebo to dělá z principu.
Možná že je tak tím deviantem on sám. Zbabělým deviantem. "Odvážný deviant" by šel provokovat přímo do tohoto průvodu.

K té manifestní podobě....podívejte se, jestliže je to jednou za rok...a je to v rámci pravidel a je za tím právě ta touha dostat do alespoň zdánlivé relace propagaci heterosexualiaty via všechen ten konzum a každodenní paradenmarše v této oblasti...myslím si, že za 3 týdny po té akci /pokud nedojde k provokacím či selhání organizátorů/...že se o ní nebude vůbec vědět....prostě jako by nikdy nebyla...

Co například srazy techno pošuků ? Hluk/protože tato "hudba" je jen hlukem/, drogy, binec....ale 96 % - ní společnost nad tím- TAKÉ manifestací něčeho - v tomto případě si myslím, že iracionálního (ve vztahu k PP)...mávne rukou...
Co srazy neonacistů, shromáždění věřících...vše v daleko častějších periodách než PP...co rvačky v procesích na fotbalových stadionech...
10. 08. 2011 | 16:54

ze napsal(a):

Mnoho povyku pro nic. Myslím, že u nás 4% menšinu nikdo nepronásleduje, lidem jsou celkem lhostejní /což se o mnoha státech říci nadá/. Ale co vadí, je vystavování této orientace na odiv, jako by to bylo něco nejlepšího, hodného následování.Umírněnost by jim lušela.
10. 08. 2011 | 17:10

Pacholíček napsal(a):

Týjo, sex slouží rozmnožování, jo? To si teda, kámo moc neužiješ, nebo musíš živit pluk harantů!
Dejte gayům pokoj, blbounci! Školní děti říkaj: Ten, kdo křičí, vod toho to fičí. Ne nadarmo se Klausovi říká Kikina... to se opravdu, ale opravdu k němu hodí.
Tady z nás stahujou poslední košili, grázly chtěj přikrejvat imunitou a nám házej tyhle zástupný kraviny!
10. 08. 2011 | 17:44

Lelíček napsal(a):

klausismus nebo rasismus ? právě se na netu objevilo vyjárření ministra zahraničí, že má bátora dobře krytá záda a že bude problém ho odvolat, je tedy zřejmé kdo jej chrání, ale pokud chtějí vysocí politici hrát na tuhle strunu, pak bude lepší když sami odejdou,
10. 08. 2011 | 22:15

Marian napsal(a):

Len pre ilustráciu: v červnu fičalo niečo podobné u nás (samozrejme, že je to všetko medzinárodne organizované, aj podpora veľvyslancov.
Bývalá poslanec Palko sa voči podpore - u nás Pride Parade ohradil a napísal otvorený list.
Mal predsa len nejaký význam: maďarský a poľský veľvyslanec sa už nepridali k podpore Prague Parade.
Tu je list - možno vojde:
Veľvyslanci dúhy
.vladimír Palko | Jún 3, 2011 | prečítané 1615x | komentované 19 ľuďmi
Vladimír Palko
Dvadsiati veľvyslanci krajín, pôsobiaci na Slovensku podporili „Dúhový Pride 2011“ v Bratislave. Vo svojom vyhlásení píšu: „Stojíme obrazne aj doslovne na strane účastníkov pochodu, ktorí sa pokojne zhromaždia, aby sa verejne zastali svojich ľudských práv.“
Tým podpísali bianco šek pre organizátorov Dúhového pochodu a ich požiadavky. Aké sú to požiadavky? Z vyhlásení hlavnej organizátorky pochodu Romany Schlesingerovej v médiách i na stránke www.duhovypride.sk vyplýva, že nežiadajú nič menej ako manželstvo osôb rovnakého pohlavia, vrátane práva na adopciu detí. Nielen registrované partnerstvo, ale manželstvo. „Dokedy nebudem mať šancu uzavrieť so svojou partnerkou manželstvo a vychovávať spoločné dieťa, dovtedy budem lesbou politickou a verejne sa prezentujúcou“, píše Romana Schlesingerová na tejto stránke. „Budeme pochodovať aj za adopciu detí“, hovorí 2. júna na stránkach Pravdy.
Vážené, veľvyslankyne a veľvyslanci, vo väčšine vašich krajín nič také ako manželstvo osôb rovnakého pohlavia neexistuje. Prečo na Slovensku podporujete ľudí, ktorí to presadzujú na Slovensku?
Vážený pán veľvyslanec USA Theodore Sedgwick, je síce pravdou, že vaša neobmedzená podpora požiadavkám LGBT hnutia na Slovensku je v súlade s politickými názormi amerického prezidenta Baracka Obamu, ale nie je v súlade s americkou ústavou. Dovoľte mi pripomenúť vám, že v roku 1996 zákonodarcovia vašej krajiny schválili ústavný dodatok zvaný DOMA, čiže Defense of Marriage Act, zákon o ochrane manželstva. DOMA hovorí, že na federálnej úrovni USA je manželstvo zväzkom muža a ženy. Zákony tohto typu predstavitelia LGBT komunity obvykle označujú za prejav homofóbie. Pán veľvyslanec, ničím neobmedzenou podporou Dúhového pochodu spochybňujete dodatok vašej americkej ústavy. atď,... viac nevošlo
10. 08. 2011 | 23:32

Marie napsal(a):

Bratře Slováku, Mariane,
tak už se nepřihlásili Polák a Maďar k podpoře gayů - úžasný úspěch! My přece víme, že Polsko je zemí silně formovanou katolickou církví a o Maďarsku a toleranci tam obecně panující k jinakosti zrovna vám snad nemusím vyprávět... páchne to fašismem.
Čím vás tak dráždí ti lidé, které takové stvořil pánbů - nebo příroda, jak je komu libo, ale je jednoznačné, že se tak narodili. Čím vám škodí, co ohrožují? Přece nevěříte, že manželství a tradiční rodinu chráníte PŘED NIMI? Ti velvyslanci, kteří je podpořili, nevystoupili na ochranu práv homosexuálů a leseb, ale na ochranu práv menšin - a to je jiná káva!
Máme tu u nás v Praze docela dost zaměstnanců ze Slovenska, např. děvčata v sámoškách. A kdykoli se někdo ozve, že je neochotná - nojo, Slovena! - důrazně se ohrazuji a snažím se vysvětlit, že neochotná není proto, že je Slovenka. Copak sám necítíte, jak hloupé je napadat lidi pro jejich jinakost - ať třeba národní či pro jinou sexuální orientaci?
To vy, agresivní odpůrci jinakosti ohrožujete tradiční hodnoty, které i tak dávno dostávají na frak: solidárnost, soucit, toleranci, prostou lidskou slušnost ... na frak dostávají ve společnosti lidí neštítících se pro zisk ničeho, opovrhujících "slabšími", kteří si nedokázali urvat to, co oni, nebo prostě jen neměli tolik štěstí či jim nebylo dáno... svým postojem se k nim řadíte. Nasazují si masku odpůrců jiné sexuální orientace, aby zakryli svou špinavost - tu skutečnou. Vy jim pomáháte.
Bude mi 76 let, byla jsem skoro 45 let vdaná a mám tři děti.
11. 08. 2011 | 08:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Marie:
Demagogie. V zásadě nejde o odpor k jinakosti, byť poněkud nechutné, ale odpor k její exhibici. Na něco byl dobrý, plánované homosexuální orgie se nekonaly.
"Původně plánovaný večírek naháčů organizátoři z bezpečnostních důvodů zrušili. Podle policie totiž právě on mohl představovat nebezpečí výpadů."
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/08/11/festival-homosexualu-odstartoval-nocni-party-a-kar/
Rčení o moudrosti přibývající s věkem ve Vašem případě zjevně neplatí.
11. 08. 2011 | 19:12

starej komsomolec napsal(a):

Porad je zde dost lidi kteri chteji druhym zacpat hubu. Jedni homosexualum, druzi prezidentovi. Nektere prispevky maji skutecne kouzlo nechteneho.
14. 08. 2011 | 05:18

Milan napsal(a):

Václav Klaus by měl být prohlášen za doživotního Prezdenta České republiky, neboť jeho jasnozřivost, moudrost a neomylnost již dostoupila výšin Kim Ir Sena.
14. 08. 2011 | 23:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy