Demontáž amerického impéria

24. 02. 2010 | 20:59
Přečteno 9751 krát
Patrick J. Buchanan – Demontáž amerického impéria

Před deseti lety odešel na věčnost Oldsmobile. Loni jej následovaly Pontiac, Saturn, Saab a Hummer. Krám muselo zavřít zhruba tisíc dealerů koncernu General Motors.

Ty, kdo vyrůstali v „rodině GM“, kde koupě Chrysleru rovnala se přestupu na islám, osud jejich oblíbené značky hluboce zarmoutil.

Amputace však byla nutná, aby zbytek těla mohl žít.

A něco podobného se může brzy stát i americkému impériu.

Jeho kořeny lze vysledovat ke 2. světové válce, kdy Amerika oblékla do uniformy 16 milionů lidí a poslala je za oceán rozdrtit nacisty a Japonce. 8. května, potažmo 15. srpna se mohli naši chlapci vrátit domů.

Ovšem po tvrdé stalinizaci poloviny Evropy, pádu Čankajškovy Číny a válce v Koreji přišlo na svět NATO a spojenectví s Japonskem, Jižní Koreou, Tchaj-wanem, Filipínami, Thajskem, Pákistánem a Austrálií, které vydrželo celou studenou válku.

Ta ovšem roku 1989 vzala náhlý a dramatický konec v důsledku pádu Berlínské zdi, odchodu Rudé armády z východní Evropy, rozpadu Sovětského svazu a odklonu Pekingu od ideje světové komunistické revoluce.

Téměř celý svět se doslova přes noc od základů změnil. Amerika však zůstala stejná.

Rusko propustilo své varšavské vazaly, Čína se jala dobývat západní trhy, leč Strýček Sam svou káru táhl dál.

Starých studenoválečných spojenectví jsme se nevzdali a dokonce začali NATO rozšiřovat o spojence zbrusu nové. Bývalým republikám Sovětského svazu a členům Varšavské smlouvy jsme začali vydávat válečné garance jako kreditní karty.

Vpadli jsme do Panamy a na Haiti, rozdrtili Irák, osvobodili Kuvajt, intervenovali v Somálsku a Bosně, rozbombardovali Srbsko, obsadili Afghánistán a zopakovali si invazi do Iráku. A nyní se připravujeme na zcela novou válku v Íránu.

Novinář Lawrence Vance udělal inventuru našeho válečnického státu.

Na obranu vydáváme víc než deset následujících států dohromady. Naše námořnictvo disponuje palebnou silou větší než spojená námořnictva následujících třinácti států. Máme 100 000 vojáků v Iráku, 100 000 v Afghánistánu, 28 000 v Jižní Koreji, 35 000 v Japonsku a 50 000 v Německu. Podle výroční zprávy Ministerstva obrany si vydržujeme 716 vojenských základen ve 38 zemích světa.

Emeritní profesor politologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley Chalmers Johnson, který se na toto téma specializuje, tvrdí, že Ministerstvo obrany rozsah našeho impéria bagatelizuje. Vypátral přinejmenším 1 000 vojenských zařízení, z nichž mnohá jsou tajná či velmi citlivá. A podle zprávy ministerstva o početních stavech ozbrojených sil jsou dnes američtí vojáci rozmístěni ve 148 zemích a 11 závislých teritoriích.

Odhadovaná celková suma rozpočtů Pentagonu, dvou válek, zahraniční pomoci spojencům, 16 zpravodajských služeb, nesčetných tisíců pracovníků soukromých bezpečnostních agentur v Iráku a Afghánistánu a našich nových ambasád připomínajících středověké pevnosti čítá zhruba 1 bilion ročně.

Takto rozsáhlá celosvětová síť základen byla možná nezbytná v době, kdy jsme stáli proti sino-sovětskému bloku, který se rozkládal od Labe po Východočínské moře, disponoval tisíci jaderných hlavic a překypoval imperiálními ambicemi a ideologickou nenávistí Západu, ale to vše je už dnes historie.

Je zcela absurdní tvrdit, že všechny ty základny jsou nezbytné pro naši bezpečnost. Právě naopak – naše vojenská všudypřítomnost, nekonečné válčení a podpora despotických režimů mohou za to, že Ameriku, kdysi nejobdivovanější zemi na světě, dnes téměř všichni kritizují a mnohdy i otevřeně nenávidí.

S likvidací amerického impéria jsme měli začít hned po skončení studené války. Dnes nás k ní nutí dluhová krize. Stejně jako GM už nemůžeme restrukturalizaci déle odkládat, protože už nemáme na kdy.

Republikáni se budou dál rvát za nižší daně. Demokraté se budou dál rvát za sociální programy. A tak bude muset americké impérium v dohledné budoucnosti chtě nechtě pod nůž.

Jak chce pravice před lidmi vysvětlit, že si musíme půjčovat stovky miliard dolarů ročně od Evropy, Japonska a arabských států, abychom mohli bránit Evropu, Japonsko a arabské státy? Není trochu absurdní půjčovat si stovky miliard od Číňanů, abychom bránili Asii před Čínou? Není snad známkou senility půjčovat si od celého světa, abychom mohli bránit celý svět?

Konzervativci tvrdí, že jejich vůdčí hvězdou je Ústava. Ale nenapsal snad autor této ústavy James Madison, že válka je smrtí republiky?

Za Bushe II. odvrhla americká pravice moudrost svých otců a nechala se svést neokonzervativní klikou na scestí křižácké mentality Woodrowa Wilsona, jejímž středobodem je utopický cíl „ukončení tyranie ve světě“.

Jak mohli konzervativci, kteří se rádi chlubí prozíravostí a chladnou hlavou, tak snadno podlehnout mámení politických šejdířů a prodavačů teplé vody?

Leč nyní, kdy se prezident Obama shlédl v neosocialismu, mají republikáni šanci napravit své hříchy. A stejně jako šéf prezidentské kanceláře Rahm Emanuel řekl, že dobrá finanční krize by neměla přijít nazmar, nýbrž by ji vládní strana měla využít k prosazení svých zájmů, měla by zase pravice využít příležitosti fiskální krize k osekání válečnického státu.

Vítězství Rona Paula na nejvýznamnějším konzervativním sjezdu CPAC může být známkou toho, že zhýralí synové pravice se začínají obracet zády k bludům neokonzervatismu a vracejí se domů k rodným zásadám.

***


Autorem zveřejněného textu je Patrick J. Buchanan, americký konzervativní novinář, komentátor a politik, bývalý poradce prezidentů Richarda Nixona, Geralda Forda a Ronalda Reagana a kandidát na prezidenta v letech 1992, 1996 a 2000. Článek, který byl přeložen se svolením autora, vyšel původně zde.

Můj Twitter

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

SuP napsal(a):

Hmmm, Hmmm.
A propaganda pokračuje. Kde jsem to už někde četl???
24. 02. 2010 | 21:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Tak co ? Jak vyzrajete na banky? Už to víte ?
Hmm. Ale rozpad amerického impéria, obrana celého světa, mrhání prostředky v boji proti terorismu...
Obdivuji lidi Vašeho typu. Neznáte se náhodou s Rumcajsem ?
24. 02. 2010 | 21:28

martink napsal(a):

to Tencokida Hnuj:
Své dotazy směřujete na Buchanana, autora článku, nebo na překladatele - p. Aleše Drobka?
24. 02. 2010 | 21:33

Ládik napsal(a):

Větší průser by byl, kdyby Obama přešel k třídnímu boji.
24. 02. 2010 | 21:40

papundekl napsal(a):

Amerika možná kdysi byla impérium bránící své výsostné zájmy, ale dnes je to jen silný, leč hloupý a poslušný golem, jehož šém drží v rukou izraelští rabíni.
24. 02. 2010 | 21:40

Michal Macek napsal(a):

staci se podivat jak dopadlo Imperium Romanum - taky uz nestacili udrzovat obrovske hranice rise a bojovat proti barbarum na vice frontach - proste na to nebyly prostredky.takze doslo k rozpadu na risi vychodni (Byzanc) a zapadni ( - sv.rise rimska)

nechtel loni tusim texas vyhlasit nezavislot?
24. 02. 2010 | 21:49

yorick napsal(a):

Díky pane Drobku,
tohle je záslužná věc a naprosto precizní rozklad a demontáž současných USA. Všem diskutujícím doporučuji přečíst článek alespoň 5x, není snadný k porozumění. Nakonec si hlavně přečtěte kdo jej napsal (pokud tuto osobnost neznáte)a komu ten člověk radil. Jen v jeho rozkladu chybí ukazováček, napřažený výslovně na ty kdo za tento kritický stav mohou a dělají všechno pro to, aby se nezměnil.
24. 02. 2010 | 21:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

martink
Myslel jsem si, že na zdejších blozích se prezentují původní myšlenky. Nebo cizí, ale alespoň s autorovým komentářem. jsem zde poměrně nový.
Chudák OSA. Takhle přijde brzy na hunt.
Neumím emericky, tedy abych mohl diskutovat s Buchananem.A také zde nevidím Buchananův blog.

pan Drobek
Nic ve zlém. Samozřejmě díky za překlad a jeho zprostředkování. Ale s těmi bankami by mě to stejně zajímalo.
24. 02. 2010 | 21:52

martink napsal(a):

to Tencokida Hnuj:
1) OSA o nic nepřijde, neboť Aleš Drobek deklaruje v rámečku u své fotky, že by tu a tam rád tlumočil výběr článků z anglofonního světa svým čtenářům (rovněž neovládám zcela emericky, takže Aleši Drobkovi tímto za jeho dobrovolnou snahu souhrnně děkuji) a zároveň usiluje o souhlas autora k přetlumočení; stačí číst pečlivě celý jeho text.

2) Za vstup do diskuze i na tomto blogu se neomlouvejte, neboť vaše vtipné glosy jsou podle mne v drtivé většině přínosné, což rozhodně nemíním ironicky.

3) Rád bych, aby se k danému článku diskutovalo věcně k tématu, nikoliv k politické, náboženské či rasové příslušnosti autora nebo pře(-d)kladatele.
24. 02. 2010 | 22:32

martink napsal(a):

Je tu dnes poněkud řídko, poněvadž:
- naši chlapi běžkaři makali bronzově 4 x 10 km
- mnozí šli spát, aby ve 3:55 hod. vstali na zápas s Finy
- někteří už rychlobruslí s tichou motlidbou za Martinu S.

Patřím do první a třetí skupiny ...
24. 02. 2010 | 22:37

nemo napsal(a):

Aleši Drobku,
Doporučte panu autorovi ať si lépe prostuduje své vlastní, americké dějiny. Na př. politiku Theodora Roosewelta. Nebo ten svérázný spolek "Knights of Golden Circle" z 50. let 19 (!!) století.Jejich cíle i metody.Nebo akce presidenta Polka.Aby napříště neplácal bludy o počátku amerického imperialismu.
24. 02. 2010 | 22:38

martink napsal(a):

Nemo:

můžete stručně popsat, co tím myslíte. Přispěje to lepšímu pochopení věci.
24. 02. 2010 | 22:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

martink
O.K. Ale ve 3:50 vstávám. A už mám hlavu
jak šuplík na pražském magistrátě.
Musím si ji vyprázdnit a pak zareaguji.
Dobrou noc.
P.S. Já si prostě nevšim, že je v záhlaví zmínka o autorství někoho jiného. Bylo mi ctí se s Vámi virtuálně seznámit. Uděluji Vám tímto také výsydu, že mě můžete tykat a oslovovat Tencokido.
24. 02. 2010 | 22:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

re : výsadu. No vidíte.
24. 02. 2010 | 22:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

martink
Jednou jsem se taky takhle přepsal. V té poslední větě jsem napsal "oslavovat" místo "oslovovat". Nějaký parchanti to vzali doslova, založili si Tencokidovskou církev a Vatikán mě málem exkomunikoval.
Že prý falešný Mesiáš. Blbci.
24. 02. 2010 | 22:47

Rumcajs napsal(a):

Ve druhé světové válce se Američani krvavě přesvědčili, že distancování se od konfliktů mimo území USA je hluboký omyl.

Nebýt uzbrojení SSSR,tak se bolševický svět hroutil minimálně v celé Evropě a těch hladových krků by bylo v řádu o stovek miliónů víc.

Byť USA na zbrojení vydává více jak eskymáci, troufám si tvrdit, že ekonomický profit průměrného Američana je diametrálně vyšší od průměrného eskymáka.

Že státy přestanou zbrojit, a ukujou křídla anděla z mosazných nábojnic, ponechám poetům. To,že by měli USA menší dluh, kdyby méně zbrojili, tož to je otázka do pranice. Ten obrovský konglomerát lidí a firem, které ze zbrojního programu žijí, si jen těžko představuju mimo státní sféru. Tudíž by ten dluh byl zruba stejný.

USA ale mají jednu obrovskou výhodu. Jejich raketový růst nebyl postaven na otrocké práci jako v Číně a expanzi do okolí, ale především na vnitřní ekonomice a svobodném podnikání.

Tudíž stále věřím, že když se Amerika nenechá strhnout k neosocialismu, zůstane vedoucí velmocí.
24. 02. 2010 | 22:47

martink napsal(a):

Tencokido:
OK a díky za tykání, je mi ctí a přeji hezký hokej před snídaní ...
24. 02. 2010 | 22:50

Karel Mueller napsal(a):

Na P.J.Buchanana sice často hřmí hromy a blesky, ale mě se zdá být jedním z asi nemnoha velice realistických politiků na západě.

Alespoň usuzuji podle toho, co občas čtu, všechny jeho výroky a názory samozřejmě neznám.
24. 02. 2010 | 22:53

nemo napsal(a):

Léčení krize zastavením válek ?Co to je za nesmysl ? Odedávna se krize přece léčily právě válkou, a pokaždé krize hned zmizela.Nevím proč pan autor vymýšlí novoty, když jsou tu staré dobré metody, které se tak osvědčily.
24. 02. 2010 | 22:58

Al Jouda napsal(a):

Jen ať Američtí vojáci hezky zůstanou hlavně v Evropě. Ještě je budeme potřebovat.
24. 02. 2010 | 23:08

martink napsal(a):

Al Jouda:

Američani tu snad dnes nemusí být v počtu zmíněných 50 000 vojáků na základnách v Německu (v kontrastu ke 100 tisícům v Afghánistánu a 100 tisícům v Iráku)akutně. K jakým účelům tu jsou?

V případě krize tady mohou během krátké doby být znovu, ne?
24. 02. 2010 | 23:15

kulich napsal(a):

svět bude rozhodně mírovější, nasycenější a celkově spokojenější po ukončení americké dominace. asi jako před ní? to přece všechno šlapalo jako na drátkách.
24. 02. 2010 | 23:16

Gerd napsal(a):

Ale no tak, válka je dobrý prostředek na likvidaci dlužníka. Ještě lepší je nábožensky motivovaný pogrom. Že náhodou tím zavražděným je člověk, který je mým věřitelem, je určitě dílem náhody. Židé by mohli o pogromech vyprávět a o skutečných motivech středověkých pogromů.
A na likvidaci obřího amerického dluhu potřebuji přeci největší klacek na světě a největší armádu. Aby si náhodou někdo nevzpomněl, že chce vrátit prníze, které si od něj USA půjčily. V takový okamžik by buď musely udělat bankrot nebo říct ne.
Ostatně platí židovské heslo, že aby obchodník zbohatnul, musí 2x až 3x za život šikovně zbankrotovat. A my máme možnost takový bankrot sledovat. Pro případ nečekaného vývoje je třeba mít statečnou a silnou armádu.
Takže tištění zelených papírků pojede dál, půjčky taky, armáda taky a běda, jak si někdo troufne říct si o zaplacení!
Tyto systémy, původně demkracie nebo s prvky demokracie, mají časem tendenci přerůst v přeměnu země z demokratického místa k životu ve vojenský tábor, kde je život svázán různými nařízeními a vyhláškami. Z historie známe dva případy, kdy to tak dopadlo, Spartu a Řím. Ve Spartě na tom nakonec bylo lépe původní obyvatelstvo Peloponésu, nesvobodné, ale bez nutnosti vstupovat do armády. A původní privilegovaná vrstva Sparťanů se změnila v masu vojáků od narození. Podobně Řím.
Ještě je třeba si všimnout nářku Buchanana na to, že by se spojenci měli podílet na nákladech na obranu. I to už v dějinách proběhlo, jmenovalo se to Athénský námořní spolek. Zprvu dobrovolné příspěvky členů byly nahrazeny postupně povinnými a nakonec okupací členů spolku. Nakonec byli Athéňané natolik nenáviděni, že původní psojenci s radostí přešli k nepříteli - Spartě.
Teď máme možnost díky zrychlenému vývoji sledovat podobné dějiny v naší době v USA. Zatím jsme jen v dobrovolné fázi pomoci vojensky.
24. 02. 2010 | 23:27

Karel Mueller napsal(a):

Gerd:

Víte, to, co jste popsal vyžaduje splnění jednoho předpokladu: Jste natolik hegemon, že můžete komukoliv napráskat a ten někdo není schopen napráskat Vám.

To není splněno. Alespoň jeden může a k dovržení všeho hlavní věřitel je na cestě natolik zesílit, aby Vám mohl napráskat taky. Pokud už tak silný není.
24. 02. 2010 | 23:39

Charlie napsal(a):

pane Drobku,

jak znám některé dřívější texty Patricka Buchanana - rozhodně je nepsal v tom antiamerickém duchu, jak jste to zde předvedl.

Ano otázky typu: proč mají být američtí vojáci v Německu (Evropě) Japonsku, Koreji ....atd jsou zcela na místě.
Zmíněné země jsou dostatečně bohaté, aby se bránily svými a za své.
Rovněž obranné záruky východním členům NATO jsou nesmysl.Tyto státy si vykládají závazky členství v NATO neskrytě jednostranně - jen ve svůj prospěch.

P.S. pane Drobku, když máte z pádu USA takovou škodolibou radost - položte si prosím otázku - co asi bude následovat potom?

Pacifisti, máte pravdu - islámskému fašizmu a z něj vycházejícímu terorizmu se nemá bránit!
A v dálce bublá válka o další dělení zemského povrchu - pomocí podmořských šelfů.
Všichni domu a pod peřinu!
25. 02. 2010 | 00:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Gerd
S tou Spartou se mi to nějak nezdá. Demokratická Sparta ? Kdy? V jakém údobí ? Nepletete si to prosím s Aténami?
Masa vojáků ? No tak to už je opravdu k smíchu ! Takový Xerxes by tu masu nevojáků bral asi všemi deseti.
Z dějin Říma toho moc neznám, ale myslím si, že jste se dopustil velkého zjednodušení. Ta demokracie, o které mluvíte , to máte na mysli senát a institut tribuna? Já si myslím, že v Římě vládl buď aristokrat, nebo oligarchie. A tady vždy hrozí riziko, že se ke korytu dostane jak člověk osvícený tak i duševní
mrzák. Ale říkám - s Římem jsem zatím kozy nepásal.

Ta Vaše tendence k přerůstání demokracie ve vládu byrokratické "elity" ale zdravé jádro má. Tedy pokud to takhle mám chápat.
To je pravé nebezpečí pro demokracii.
Když si kapitál vezme voleného zástupce lidu. Nebo když si ho vydržuje. A když k tomu přidáte bezduché, bigotní, nevymahatelné právo, je vymalováno. Pak stačí charismatický Taťka, Jednoduchý Nepřítel(původce všeho zlého) a jedééém.

S tím aténským námořním spolkem je to také hezká zkratka. "Zprvu.... a nakonec".
Jak dlouho trvalo to .... ? Peršané byli jenom východním bubákem ?
Ale ta paralela s příspěvky na obranu sedí. Tedy v symbolické rovině.
Ať se tedy Amíci snaží, my budem sedět doma a nedáme jim ani korunu. Však už se s nepřítelem nějak domluvíme?!? Tak proč jsme do toho spolku lezli ? Aby nás Pentagon vytáh z bryndy, kdyžby nedej pánbu...?
Chybí Vám tam jeden , veledůležitý detail. Tedy u těch Atén, jejich spojenců a Sparty. Alexandr. Taky rozporuplná osobnost. Prý měl vizi
sjednoceného světa, ve kterém budou "...dobří lidé žít jako jeho příbuzní, špatní lidé jako cizinci..". Jenže o tom, kdo budou ti dobří, chtěl, podobně jako katolická církev, rozhodovat zřejmě jen on sám. Ale učil ho Aristoteles. Takže kdo ví ?
Řekové se zahleděli příliš do sebe. Opili se ďáblem, tedy svým tělem (hlavu a její obsah v to počítaje). Ale bez nich bychom byli islamizováni už dávno.
Jejich syntéza byla úžasná. Škoda, že nedošlo k prolnutí helenismu s judaismem. Ale to už je jiná kapitola. Já věřím, že k tomu jednou dojde, jinak by dějiny skutečně neměly žádný smysl.

Doporučuji : Bleichen - Aténská demokracie
25. 02. 2010 | 00:34

TorquemadaLtd. napsal(a):

ROZPADU RISE RIMSKE NEZABRANIL ANI CETHEGUS.. A TO NEBYL ZADNY DUMMKOPF... ERGO ? CO NAS NAUCILA HISTORIE , JESTLI VUBEC NECO ? ZE KAZDE IMPERIUM JEZ SE NAFUKUJE DRIVE CI POZDEJI PRASKNE, ALE POZOR, NIKDO Z TECH, CO MA TROCHU MOZKU , NEMA Z TOHO RADOST...KAZDY CHVILKU TAHA PILKU SE U VAS RIKAVA ,NE? A CO NAS VSECHNY CEKA ? KOLONIZACE SVETA ? kouknou na https://www.youtube.com - jak zeleni bratranci jsou ciperni a maj 8 deti narozdil od zdegenerowanych gojimu a jews.. mozna , ze us troops jsou prave proto in europe, ze?
25. 02. 2010 | 00:51

PRESCOTBushYOUTUB napsal(a):

ncch etwas k onomu placeni for us army.. s panem mottlem se zeptejte kam se podelo ceske menowe zlato... kdyz tak mluvite o tom, ze cesi vsechno gratis.. za obranu GB in WW-2 cesti piloti a komplet czech army musela tvrde platit nejen zivoty.. najdou si knihu p.Mottla.. a jen pro komparaci, slovensko ma 3 x vice menoveho zlata nez CZ.. ergo?
25. 02. 2010 | 00:58

Karel Mueller napsal(a):

Charlie:

Není mi jasné, proč by měl mít pan Drobek škodolibou radost z pádu USA. Z toho pádu by mohl mít radost jen blázen, jednak by to znamenalo konec západu a průběh toho pádu by byl ještě horší než pád východního bloku, kde i na západě se klepali, aby to nebouchlo.

Mám spíš pocit, že Buchanan uvádí holé skutečnosti a co dělat, aby k tomu pádu nedošlo. Nebo si myslíte, že to takto může jít pořád?
25. 02. 2010 | 01:09

Karel Mueller napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Z dějin Říma si přečtěte klasiku - Gibbona - nebo se velmi hezky čte i náš Zamarovski - Dějiny psané Římem. Ještě lepší je jeho Řecký zázrak, to se ovšem týká Řecka.

Demokracie v tom svém pravém slova smyslu byla možná opravdu jen v těch městských ministátech, všichni se tam znali, hlasovalo se na veřejném shromáždění a záleželo hlavně na řečnických schopnostech, např. Ahény za Perikla ve zlaté době.

V dnešní době se pojem demokracie zcela vyprazdňuje a najíždíme spíš na Huxeyho vizi. Víte, politické strany v minulosti reprezentovali zájmy konkrétních vrstev. Dnešní strany dělají politiku, kterou jim dovolí nadnárodní korporace, ekonomické zájmy jsou určující. V zásadě levici zbyla jen sociální politika, pravici daně, jinak je reálná politika v podstatě stejná. A nakonec i v těch dvou obastech rozdíly čím dál mizí.

Takže se mohou dohadovat jen o tom, že jedni to budou dělat líp než druzí. A ono "to" je dopředu dáno. A že došlo k prorůstání "lidových zástupců" s korporacemi a finančníky? Ale to se snad daleko čekat.

O tom, kdo nastoupí do politiky rozhodují stranické sekretariáty a poněkud nějaká strana nepatří "do party", tak je out a bez medií nemá šanci se prosadit. A kdo vládne mediím určitě víte.

A pokud by si vybrala palčivé téma a začla na něm růst ... tak se určitě najde cesta, jak ji označit za extremisty a zakázat. Ovšem je pak třeba ten problém začít řešit a nečekat, až vyroste znovu a daleko silnější.
25. 02. 2010 | 01:31

Charlie napsal(a):

pane Mueller

když si přečtete pozorně text páně Drobka, tak antiami tón znát. Také se jej ptám co bude potom.....

Ono rozhodování co po 11.9. udělat nebylo asi snadné. -Amerika, Američané to své obrovské pokoření museli nějak řešit, ať by tam byli "socialisté" nebo "neoconi".

A co se týká řešení pana Bachanana, v tom jsme přece (On, Vy i já) zajedno (však o té redukci píši).
Ano nemůže to tak jít pořád - naprostý souhlas s Vámi - a pokud nejsme (záp. civilizace) hlupáci, tak musíme dát hlavy dohromady a vymyslet co s tím.
Vlezením pod peřinu problém nezmizí.
25. 02. 2010 | 01:36

Gerd napsal(a):

Karle Muellere,
z vojenských schopností Číny ještě nějakou dobu strach mít nemusíme. A Čína sama má dost problémů vnitřních, aby měla sílu na expanzi. Jakkoliv tyto ambice nejvyšší vedení má. Pak stačí jeden nacionalistický magor a oprášit pár propagand o Říši středu a na dalšího Hitlera je zaděláno.
Světovládné plány Číňany neopustily nikdy, jen se na čas museli smířit s tím, že první housle hrají barbaři. Tak teď si je koupí. I se zbraněmi. Ale natolik silní Číňané ještě nejsou. Skutečná síla Číny se ukáže na případech Ujgurů a Tibeťanů. Nikdo si v jejich prospěch za chvíli nedovolí ani ceknout, a brzy masivní čínské přistěhovalectví početně převýší místní domorodce na nepatrnou minoritu. Ale o tom to není.
Číňané nedrží největší klacek na světě, ani druhý největší, ale výborně všechny přesvědčili, že jej mají. Což není totéž.
25. 02. 2010 | 08:16

Gerd napsal(a):

Tencokidahnuj,
odložený samurajský synku, omlouvám se, ale nemohl jsem najít vhodný příklad z hotorie Vám bližší, japonské. Není totiž.
Co se týká Sparty, tak se mýlíte, v raných dobách spartského státu demokracie opravdu byla, možná lepší než ta athénská. Bylo to těsně po příchodu dórských kmenů do Lakónie, kdy místní usedlé obyvatelstvo bylo zotročeno jako heilóti. Půda i tito otroci byli společným vlastnictvím všech Sparťanů! Teprve mnohem později se moc soustředila v rukou několika králů.
Athénský námořní spolek byl sice slovně namířen proti Peršanům a na osvobození iónských měst, ale trval pouze 74 let. To byl ten první. Druhý vznikl o 26 let později a ve skutečnosti sloužil k podpoře Athén v jejich válce se Spartou. Kritickým okamžikem bylo přenesení spojenecké pokladny z Délu do Athén a v podstatě volné zacházení s členskými příspěvky. Tím se dobrovolný příspěvek změnil na vynucenou daň.
Alexandra do toho netahejme, nepsal jsem o něm, to je jiná kapitola. Řím si nastudujte sám, byl o toho o něm napsáno dost.
a ten vývoj s příspěvky? Může to tak být, v historii to tak bylo. Jestli to tak bude, je jiná kapitola.
25. 02. 2010 | 08:31

Skogen napsal(a):

Pane tencokidahnuj, užíváte učebnicovou definici demokracie, jenže jestliže zohledníte reálnou strukturu moci, kde kapitál formuje vše včetně politiky (neoconi), je v USA u moci taktéž jakási kryptofeudální vrstva, chcete-li aristokracie. Na okraj - kapitál má i dědičný charakter. Pan Buchanan, chápu-li ho správně, volá po obnovení "odluky státu od privátní moci", což je pro demokracii neméně podstatné, jako odluka státu od církve.
25. 02. 2010 | 08:41

maxxík napsal(a):

Pane Drobku, prosím nechlubte se cizím peřím.
Zkuste nám místo toho raději přinášet své vlastní myšlenky, které v ostravsko-karvinské ČSSD spřádáte. Reprodukovat cizí texty (byť s visačkou skutečného autora) pod vlastním fotem umí každý. Ale pokud pokládáte za potřebné nějaké články překládat, klidně tak čiňte, nikdo vám to nerozmlouvá.
Ovšem vězte, že osobní blog sloužící obvykle k vyjádření myšlenek a postojů autora je k jejich prezentaci již z principu krajně nevhodné fórum.
25. 02. 2010 | 08:51

Skogen napsal(a):

Pane maxxíku, pan Drobek se cizím peřím nechlubí sám se prezentuje jako překladatel zajímavých cizojazyčných textů. Je dobře, že zprostředkovává myšlenky, ke kterým by se leckterý našinec jinak nedostal.
25. 02. 2010 | 08:57

veverka napsal(a):

Je krásné sledovat jak místní fandové US trops Drobka poučují,co že si to vůbec dovoluje to sem dávat.Alespoň je po ránu nějaká sranda.

Jinak žádné impérium netrvá věčně.A že jich už v dějinách agresivního druhu Homo sapiens bylo.
25. 02. 2010 | 09:39

Jozef napsal(a):

Ake nabozenstvo vyznavaju vladcovia tohto imperia?
Guruovia bankarov: bankar predava pracu druhych ludi tretim,aby ich ovladol.

Po biznise s Gorbacovom chamtivost plutokracie dosiahla az sebevrazedne rozmery.Strach bezmocnych pozorovatelov,ze vladcovia zamaskuju svoje hriechy rozputanim vojnovej apokalypsy bol velky.A nezmizol uplne.

Rimske,britske aj washingtonske imperium bolo zalozene a rastlo na dobyjani a zotroceni,event.aj genocide obeti zaujmu.

Autor clanku je zodpovednym dlhorocnym politikom,uvadza len par zakladnych faktov o situacii imperia. Len par faktov,ktore medialni otroci nevnimaju alebo vobec nepoznaju.Len par faktov,ktore sa v mediach imperia zvyknu oznacovat za bolsevicku propagandu ap.
Predpokladam,ze zakratko budeme svedkami pojednavania aj o metodach dobyjania a o metodach ovladania otrokov a vojakov tohto imperia.

Tencokida: staci charizmaticky Tatka,jednoduchy Nepritel a jedeeeem!

Staci,ak mame pavuciu siet tajnych organizacii a nepriatel vie,ze o nom vieme a ak mame media masovej manipulacie...

Chamtive imperium dnes zjavne nicia samotne prostriedky jeho expanzie,najma internet a globalizacia hospodarstva.

Globalizovane hospodarstvo a globalizovane informacie su dnes prostriedkom dobyjania a ovladania.prostriedkom vojny.Zjavne kontraproduktivnym prostriedkom vojny.
Ale ako dlho je mozne viest permanentne vojny kto z koho na zaminovanej zemi?

Na troskach imperia zakernych chamtivcov je sanca postavit zaklady celkom novej rise.Som presvedceny,ze sancou zivota je len globalna risa pre vsetkych.
25. 02. 2010 | 09:42

Pocestny napsal(a):

Drobek,
dobrý, vidím, že Patovu kalvárii sledujete zblízka...-)

Jojo, od hlásání ušlechtilosti je krok ke zločinu, to známe od bolševika.

Zdá se, že Američané neumí revidovat to, co se o světě naučili mezi Woodym Wilsonem a Harry Trumanem.
Mám navíc pocit, že si zase vypěstovali darebáka...Čína je na americké prosperitě natolik závislá, že se může pokusit jí kapitálově kontrolovat.

K těm cifrám - vypadají obludně, ale co je 100 tisíc lidí v moři 300 milionů?
Spíše mne napadá jedna palčivá otázka, jak si stojí naše drahá Evropa, která není schopna ani početně nahradit ty německé "okupanty"???
Jak je možné, že anglosasové tvoří DVĚ TŘETINY vojenských sil NATO? Tři státy ze třiceti!!!

Evropa má větší populus i output než USA ale na bezpečnosti participuje sotva třetinou...
Evrpě schází jediné, federace, která by to z jednotlivých lemplů a chcípáků, národních států "unie" vykopala.

Kontinent detinských pionýrů, kteří si hrají na dospělé - eurocosanů...-)
25. 02. 2010 | 09:43

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Drobku,

asi jste šel do sebe.To je dle mého první rozumný přepis odrozumného člověka.
P.Buchanan vcelku dobře popsal stav věcí minulých a snad i mnohé ze současna.Je to však současně vývar ze zdechlého kuřete.
Ve svém článku si nevšímá positivní úlohy Států,která stála tolik životů mladých američanů.Bagatelisuje zásady amerického přístupu ke světovému dění.
Koneckonců se ani nezmiňuje o americkém profitu,který vyplýval z funkce světového policajta jaksi automaticky a logicky.
To jen Che Guevarovi pohrobci a levicový ksindl po celém světě nemohou Americe odpustit,že jejich násilnickým a teroristickým manýrám přistřihla křidélka.

Ano USA jsou u konce s dechem.To se ví už několik let.Ale není to nic z čeho bychom měli mít radost.Pokud dojde opět,tak jako v minulosti už vícekrát k jakýmsi formám isolaconalismu,budou tyto tendence postupem doby zase zvráceny.
Monroova doktrina ,podporovaná mým oblíbencem Theodorem Rooseweltem se sice už opakovat nebude,ale tlaky dravčích bysnysmanů donutí opět
(třebas Obamu) přehodnotit i daleko závažnější rozhodnutí.

O důsledcích jaké by měl současný příklon USA k isolacionalismu na světové dění se neodvažuji ani spekulovat.

Ale jak bylo už mnohokrát řečeno.Vše zlé je k něčemu dobré.
A pokud pan Buchanan hovoří o nástupci Th.Roosewelta ve funkci presidenta USA jako o utopistickém křižákovi,je také nutno říci jaké pripetie byl Woodrow Wilson nucen řešit.Za prvé musel zpacifikovat mexické agresory s Porfiriem Diazem a následně s Villou čele.
A nakonec přes všechny snahy o neutralitu byl donucen vést Ameriku do války proti německým barbarů,potápějícím ponorkami obcodní a osobní lodě.(Lusitanie s j,.).

Ale na skutečné problémy založil až totální rozpad koloniálních "panství" evropských monarchů po 2.sv.válce.
Indočína,Afrika,Persie-Indie(Výchoindická Společnost),a Blízký východ,(existence Izraele) byly granáty v řiti světa způsobené EVROPSKÝMI KOLONIÁLNÍMI MOCNOSTMI včetně RUSKA.

Nebudu už dál opruzovat s historií.Jen jsem chtěl říci mladým "levicovým revolucionářům",že není vše podle zastaralých bolševických prolhaností.

Ivan.
25. 02. 2010 | 09:46

Pocestny napsal(a):

Hlodavče, některé spécie se v evoluci ztratí, jiné jsou vytlačeny k extinkci.
České veverky podléhají introdukovaným veverkám americkým.
Bacha, Pizizube, všeho do času!
Budeš brzo endemitem, tak se šetři...-)
25. 02. 2010 | 09:47

veverka napsal(a):

Skogen
Naprostý souhlas.Naše česká novinářská žumpa je bohužel ke svému momentálnímu velkému bratru fanaticky nekritická,takže kdo nechce číst jen samé oslavné traktáty na americkou "demokracii" nebo zpívat na letištích oslavné častušky o pruzích a hvězdách,musí holt sáhnout k zahraničním autorům a někdy paradoxně i k americkým a světe div se dokonce republikánským.Já osobně bych proti republikámům celkem nic neměl,pokud by je vedl někdo jako Ron Paul,ale zločinci jako Bush,Cheney nebo Gates patří za mříže.Tolik zla jako oni už na této planetě dlouho nikdo nenapáchal.
25. 02. 2010 | 09:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Parde,

jako vždy naprostý souhlas. Zdravím Ivan.
25. 02. 2010 | 09:48

veverka napsal(a):

Pocestný
Potrefený fanda US trops se ozval.Říkal jsem že tady bude dnes sranda.
25. 02. 2010 | 09:51

pumprlidentlich napsal(a):

Krása. Mueller ještě může doplnit, proč je Stalin největší hrdina socialismu a je to komplet.

Je zajímavé, že podobní teoretičtí experti v Třetí Říši a SSSR věděli o pádu imperialistů a nějak se to nepovedlo. Čína má taky hodně Drobků a Muellerů. Jistota prosperity a světlých zítřků.
25. 02. 2010 | 09:55

Pocestny napsal(a):

Ivánku,
nejsou v konci s dechem, to jen ta spousta dětí po světě, která je potřebovala, teď "dospívá" a máme tu "protifotrovskou" vzpouru eurolevounů, drogo ropných lampasáků v Latině, mudžahedínskej nekromant se také naučil střílet něčím lepším, než lukem, je doba, kdy dělat Samovi na hlavu je modou.

Oni se seberou, stáhnou a pak teprve pocítíme, jak jsme na větru.

Oni už přežili šok, my ho máme teprve před sebou.

Ani tohle vše zde uvedeně nezahubí Státy jako zemi, nesebere ani metr rozlohy , ani občana to nevezme. V Americe nikdo neválčí a ani neutíká.

Ta komedie je v tom, že Evropa, dnes více než Rusko a USA dohromady, měřeno potenciálem, se rozhoduje, za kterého z těch dvou lazarů se schová, protože jí už ani nenapadne, že ještě před dvěma sty lety to byla ona, kdo diktoval světový vývoj.

Ne, Ivane, Amerika problém nemá, my ho máme, protože až se scvrkne na svůj vlastní rozměr, vynikne nahota neschopnosti Evropy.
Každý jiný blok se cpe do díry po Americe, my dál hnijeme v socialismu púrůměrných, kteří tráví život vzájemnoui sociální buzerací.
Nám stačí Řecko, a už se sypeme...
25. 02. 2010 | 09:58

Pocestny napsal(a):

Naopak, Pizizube

jsem tím, kdo má na srdci osud českých veverek...-)
Pokud je mezi lidmi bude representovat zlostný exot, vyhynou, Češi nechají vyhynout vše, co se jim nelíbí / nehodí.
A o tobě je známo, že jsi hotel pro blechy a jiné parazity, spolu s ježkem největší zavšivenec mezi zvířátky...-)
25. 02. 2010 | 10:01

elf napsal(a):

Skutečnost je taková,že ať se to někomu líbí nebo ne,budeme svědky epochální události,pádu světového imperia,Aleš Drobek článkem Patrick J. Buchanana se snaží přiblížit proč k tomu dojde.Že to bude velmi brzy je jisté. Že tyto články nevycházejí tam kde by měli je jen smutné,ale lze to chápat,situace je totiž stejná jako v dubnu 1945, kdy Rus kopal do bran Berlína a nacistická propaganda Pepy Goebelse hlásala,že Německo stále válku vyhrává.
25. 02. 2010 | 10:09

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Gerd napsal: „Takže tištění zelených papírků pojede dál, půjčky taky, armáda taky a běda, jak si někdo troufne říct si o zaplacení“

Existují i jiné prognózy vývoje a už se začínají naplňovat. Ztráta důvěry v dolar povede v mezinárodním obchodování k jeho nahrazení jinou měnou. Čína se, jak známo, svých dolarových zásob už delší dobu snaží zbavovat.

Tištění zelených papírků a harašení zbraněmi tomu rozhodně nezabrání. Důsledky pro USA a celou západní civilizaci mohou být horší, než kdyby si věřitelé pouze troufli požadovat splácení dluhů.
25. 02. 2010 | 10:09

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

S Buchananovým odmítavým názorem na W.Wilsona a s podporou Madisonova tvrzení, že „válka je smrtí republiky“ rozhodně nelze souhlasit. Zdá se, že „moudrostí otců“ je myšlen tradiční americký izolacionismus, který se ale už v 1.svět.válce mohl stát Americe osudným. Už tehdy byl svět natolik globalizovaný, že vítězství Německa by znamenalo porážku Británie a ve svých důsledcích i porážku USA.

Důkladně se tím později zabýval novinář Lippmann, který sám původně také na izolacionismus spoléhal a teprve za 2.sv.války se rozepsal o tom, jak před lety drtivá většina politiků a novinářů v USA neměla o mezinárodní politice ponětí. Byli naivní a nezkušení, Wilsonovi nerozuměli, a pokud by Spojené státy Evropě v 1.sv.válce nepomohly, na vítězství Německa a Rakouska by těžce doplatily, protože byly životně závislé na zahraničním obchodu a na britské nadvládě na mořích. Jedině díky tomu, že Britové zajišťovali bezpečnost na mořích, mohla Amerika těžit jak z výhod izolacionismu, tak zároveň čile mezinárodně obchodovat.

Zdá se, že P.Buchanan (a nejspíš ani pan Drobek) tohle nepochopil dodnes, že neví, že Vilémovo Německo mělo namířeno také do Perského zálivu (dráha Berlín – Bagdád), že navazovalo přátelské kontakty s Čínou, které dokonce pomáhalo při budování moderní armády, že mělo namířeno i do Jižní Ameriky. Že se totiž chystalo (ve spojení s Rak.-Uh., Turky, Mezopotámií a Číňany) porazit tehdy všemocnou Británii a zaujmout její místo ve světě. Srazit na kolena i USA by pak už nebyl žádný problém.
25. 02. 2010 | 11:08

alesdrobek napsal(a):

Kolemjdoucí - odpůrci Buchanana, Paula a ostatních tradičních konzervativců jim často vyčítají "izolacionismus". Jde přitom o totální překroucení skutečného významu toho slova, z jejich strany zřejmě záměrné, z té vaší jde asi jen o nevědomost.

Vysvětlím to jednoduše - je obrovský rozdíl mezi izolacionismem a neutralitou. Izolacionizmus praktikuje třeba Severní Korea, neutralitu třeba Švýcarsko nebo Norsko. Cítíte ten rozdíl? Jen tak mimochodem, kdy byl naposledy nějaký teroristický útok ve Švýcarsku nebo Norsku?

K 1. světové - tahle válka byla jen další rvačka starých senilních zkorumpovaných evropských monarchií. Jedno druhému si rozhodně nemělo co vyčítat. Je totálně naivní představa, že německé či rakouské impérium bylo v té době nějak diametrálně horší než to britské nebo ruské. Byla to všechno stejná banda a vítězství Dohody nad Ústředními mocnostmi rozhodně neznamenalo triumf svobody a demokracie nad imperialismem, tmářstvím a tyranií. Analogie s porážkou reálné celosvětové hrozby fašismu z 2. světové tady absolutně nefunguje. Nikdo v žádném případě nemůže s jistotou tvrdit, že kdyby se USA nezapojily a vyhráli by Ústředňáci, upadl by svět do nějaké nové doby temna. Co kdybychom v případě vítězství německého císaře nad britským králem a ruským carem nepoznali hrůzy fašismu a komunismu? Starý monarchistický model by nepřežil tak jako tak, ten už to měl spočítané delší dobu, a možná by se přerodil na liberální demokratický mnohem poklidněji, bez stovek milionů mrtvých. Nevíte to ani vy, ani já. Každopádně mi přijde dětinská představa, že 1. a 2. světová se v tomto dají nějak srovnávat.
25. 02. 2010 | 11:52

JC napsal(a):

elf,
Božínku a proč ne.imperia v historii vznikala a zanikala.
Pokud tedy spolu s autorem považujete dobrovolný "spolek" několika států za imperium, Já předpovídám, že to evropské se rozpadne ještě před tím americkým.
P.S. Kdyby se tak náhodou nestalo tak tedy druhý den po tom americkém.
25. 02. 2010 | 11:53

Pocestny napsal(a):

Drobek,
tak tohle je hustá interpretace první války...
Řekněme si pro začátek, že na jedné straně tu na východě soupeřily tři hnijící absolutismy, proti nim stály až na Británii republiky - Itálie, Francie, USA.

Čili podceňovat tuhle válku je typicky eurosebestředné. Navíc vy trpíte českým syndromem vymytí mozků - vy zapomínáte, že to byl daleko větší vojenský masakr, než ta druhá. jiných zemích se jí říká "the Grand War", jen u nás Beneš a komouš vymalazi fakt, že v té válce padlo přes milion čechů.

V Německu přišel Hitler k moci jak? Pomocí "kaiserlich" proti Weimar Republik.
V Rusku nastoupil bolševik s pomocí Německa, oni by ho tam poslali, i kdyby tu vojnu neprohrávali.
Čili, kdybychom tu válku neměli, ta druhá by nás zastihla na straně nácků. Ne, že bychopm nezapadli, talent tu je.
25. 02. 2010 | 12:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Zajisté J.Š.,

kdybychom rozvinuli to o čem hovoříme,přišli bychom k podstatě dnešních problémů.

Je nutné brát v úvahu i Drobkovy "KDYBY".Myslím však,že na toto téma bylo popsáno tolik papíru,že není třeba se opakovat.

No vlastně je.
Je zde pořád spousta ignorantů,kteří hodlají manipulacemi měnit historii jako ten prašivec popírá Holocaust.

Parde ,

Hádat se nebudeme.Amerika už byla víckrát na kolenou a vždy se zvedla.Kdo nakonec nic nedělá ,nic nezkazí.
No aspoň se to tak říká.Je také možná interpretace:kdo nic nedělá sere v síni.
To je přesně tak jak popisuješ současné konání levičácké Evropy.

Amerika má problémy a budou ještě větší.
Už jsem tu někde psal,že image,tvůrčí schopnosti,invence,vůle,pracovitost a další všeobecně positivní vlastnosti amerických osadníků a přivandrovalců z celého světa, kteří utvořili americký národ, nejsou tytéž ,které nabízí hispanisace, event. islamisace Států (pochopitelně ne všech).
Ale o tom snad někdy jindy.

Ahoj Ivan.
25. 02. 2010 | 12:19

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

„U konce s dechem“? – myslím, že to není tak hrozné, že pouze končí jedna éra severoamerických dějin. Končí dlouhé období bezstarostnostné důvěřivosti řadových občanů vůči politikům. Poté, co si lidé naplno uvědomí, kam je jejich vrcholní představitelé zavedli, jak zadlužili stát, k čemu vede nekontrolovaná imigrace, k čemu vede dovoz laciného čínského zboží (a že Číně vůbec nemusí jít jen o vzájemně výhodnou obchodní spolupráci, ale i o úmyslnou likvidaci konkurence v rámci mocenské expanze), k čemu vede snižování výr.nákladů za každou cenu, tj. k přesouvání výroby do Asie, za levnější pracovní silou, bez ohledu na to, že může znamenat podporu konkurentů a oslabování sebe samých (napadlo by před pár lety někoho budovat průmyslové podniky raději ve Stalinově nebo Brežněvově impériu místo v USA jenom proto, že se tam zaměstnanci spokojí s úžasně nízkými mzdami? a diktátorům tím pomáhat a přímo si koledovat o to, že jim dotyčný potentát jednou ty podniky s radostí znárodní?)…

Zkrátka až si širší voličská veřejnost uvědomí, kolika chybných kroků se nekontrolovaní politikové mohou dopustit, přestanou se dívat na volby jen jako na úchvatnou mediální šou a začnou se o veřejné záležitosti opravdu vážně zajímat. A to bude jedině dobře. Věřím, že v řadových občanech existuje dostatečný potenciál, který pomůže Spojeným státům opět získat pevnou půdu pod nohama. Obroda tentokrát bude muset přijít zdola. I když i za cenu mnoha těžkostí, včetně veřejných nepokojů. Ty ale k politice patří.
25. 02. 2010 | 14:04

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

A.Drobek
„Izolacionismus praktikuje třeba Severní Korea, neutralitu třeba Švýcarsko nebo Norsko. Cítíte ten rozdíl? Jen tak mimochodem, kdy byl naposledy nějaký teroristický útok ve Švýcarsku nebo Norsku?“

Pokud ve Švýcarsku nebo v Norsku zatím nedošlo k žádným násilnostem ze strany radikálních muslimů, tak to rozhodně není jenom díky vojenské neutralitě těchto zemí. Druhou nezbytnou podmínkou appeasementem vykoupeného „klidu“ je ochota přijímat muslimské imigranty a nechat se pomalu islamizovat. Jakmile se proti této imigraci a islamizaci začne domácí obyvatelstvo bránit, bude oheň na střeše, to Vám garantuju. Bez ohledu na to, jestli někde v zahraničí jsou nebo nejsou švýcarští či norští vojáci.

Je dobré připomenout si také Buchananovu knihu Smrt Západu, která před několika lety vyšla i česky. Pokud si vzpomínám, varuje tam mimo jiné nejen před vojenskými výpravami, ale i před nezodpodpovědným multikulturalismem, a specielně Evropu před přijímáním milionů nepřizpůsobivých muslimů, kteří ji mohou v budoucnu zevnitř úplně rozvrátit.
25. 02. 2010 | 14:32

buldatra napsal(a):

Malý podotek k veverkám a ježkům:

Pocestný napsal:
A o tobě je známo, že jsi hotel pro blechy a jiné parazity, spolu s ježkem největší zavšivenec mezi zvířátky...-)

Veverka a ježek, zvláštěpak někteří z nich, jsou zavšivenci, vo tom žádná, ale nejsou v tom samy.
Dlužno vzpomenout krtka, který je nejen oblíbeným hostitelem roztočů a blech, ale je navíc předobrazem umění tunelování, čímž nabyl velkého symbolického významu, kdy je schopen zastínit i symboliku toho dvouocasého tvora ze znaku, jehož význam mi stejně neustále kamsi uniká.
Proč má dva vocasy?
25. 02. 2010 | 14:47

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

I.Hochmann
Ono těch důležitých témat, která je třeba brát v úvahu, je poměrně hodně. Tady nezbývá než se omezit na příležitostné krátké glosy. Pro hlubší zamyšlení je dobré sáhnout po vhodné literatuře. Třeba se s odstupem času znovu začíst do Huntingtonova Střetu civilizací nebo Buchananovy Smrti západu a srovnat předpovědi se současnou situací.

Pokud jde o tu 1.sv.válku, chtěl jsem jen připomenout, že už tehdy byl svět značně propojený a že možnost izolace či neutrality byla iluzí, že Spojené státy mohly v klidu existovat jen díky tomu, že jim Británie zajišťovala na mořích vojenskou ochranu. Bohužel jsem se namáhal zbytečně, stejně jako jsem zbytečně odkazoval na Lippmanna, který obě války zažil na vlastní kůži, celý život zasvětil studiu úspěchů a neúspěchů americké zahraniční politiky a své cenné zkušenosti popsal pro poučení příštím generacím, aby se vyhnuly zbytečným chybám.

Zapomněl jsem, že dnešní mladí odborníci se nepotřebují od nikoho poučovat, sami teoreticky vědí všechno nejlíp. Na vynášení kategorických soudů a odsudků metodou „snadno a rychle“ jsme u nás totiž machři jako málo kde jinde. Jen máme jaksi smůlu, že v reálu se to pak vždycky nějak zvrtne a události se, z nepochopitelných důvodů, vydají úplně jiným směrem, než jsme si původně teoreticky představovali, takže nakonec dopadneme jako sedláci u Chlumce.
25. 02. 2010 | 15:18

Karel Mueller napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š):

Víte, je třeba si ujasnit, proč vznikla koncepce multi-kulti globální vesnice s prognozou postupného zániku národů a s tím spojeném umírání národních států.

Ekonomické důvody:
- Volný přesun pracovních sil
- Vývoz kapitálu a technologií, růst korporací na nadstátní a nadnárodní úrovni
- Neomezený a bezplatný přístup ke zdrojům pro nadnárodní korporace

Politické dopady:
- Vytoření vrstvy finanční oligarchie, postupně přebírající veškerou reálnou moc
- Pád států a klasických politických systémů, vznik celosvětové diktatury oligarchů, ideologicky realizované politickou korektností.

Základní otázky: Kdo má vládnout, tj. kdo má být onou vyvolenou vrstvou oligarchů a kdo má tento světový stát mocensky zajistit?

Odpověď na druhou otázku je zřejmá, na první si určitě odpovíte sama. Takový byl plán.

Takto jsou karty rozdány a protože žádná klan či spolek (jak je libo) není tak silný (a americkýcm oligarchům roste konkurence), aby svět ovládl, lze očekávat mimořádně krutý boj o moc a zdroje, pokud se nedohodnou na "svých sférách", což je ale v současné době dost nepravděpodobné. Proto to může všechno skončit strašnou katastrofou.
25. 02. 2010 | 15:22

Admirál napsal(a):

buldatra - navrhuji, aby byl krtek na základě Vámi uvedených důvodů kooptován do státního znaku.

Mezi lvy a orly by se pěkně vyjímal.

Jelikož ocasu nemá, odpadlo by mudrování, zda má mít jeden, nebo po vzoru českého heraldického lva ocasy dva.
25. 02. 2010 | 15:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

I mým bývalým opatrovníkům Moše Goldmanovi a Izáku Sachsovi svého času vrtala hlavou otázka, co by se mohlo stát, kdyby byl americkým prezidentem někdy zvolen černoch nebo Portorikánec. Konzultovali tento problém s šéfem Měnového fondu. Spolu s ním a jejich kolegou Greenspanem pak dospěli k názoru, že tato skutečnost by na podnikání firmy, tedy přehazování stále větších a větších hromad zlaťáků, neměla mít podstatný vliv. Usoudili, že izraelizace Západu pod vlivem událostí 11. září dosáhla již takového stadia, že se , díky svým kontaktům v Pentagonu, CBS a CNN nemají mí bývalí opatrovníci čeho obávat. A to i v případě, že se americkým prezidentem stane třeba Hugo Chávez. Takto pozitivně naladěni se poté odebrali do synagogy a ničím nerušeni pokračovali v aktualizacích katastrální mapy Země Zaslíbené. Předtím se však ještě telefonicky ujistili, že kopie jejich algoritmizační skříňky sell/buy již mezitím dorazila do kaceláře jejich přátel v Pekingu.
Tyto informace mám od Senior Přehazovače, který ve firmě pracoval už před událostmi v Dallasu. Ten mi řekl, že podobně nervozní byli oba staří pánové i tehdy. Tedy před tím, než k těm událostem došlo.

P.S. Třeba Vám k něčemu mé vyprávění bude. Já jsem i s tím ale tehdy hlavu nelámal. Měl jsem svých starostí s vymetáním zlaťáků z koutů a zpod lavic i tak dost. A večer dávali tenkrát Dallas.
Koupil jsem si popcorn, otevřel plechovku Fosttera a dobře jsem se bavil. A ráno šel do rachoty.
25. 02. 2010 | 16:01

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

K.Mueller
Myslím, že představa unipolárního světa byla už v době, kdy byla koncipována (v průběhu 90.let), nerealistická. Nechápu, jak si někdo mohl namlouvat, že takoví obři jako Čína a Indie, s dohromady více než dvěma miliardami, by byli ochotni se nějakému takovému systému podřídit. Kromě toho jsem přesvědčen, že bipolární (nebo multipolární) uspořádání je rozhodně lepší než jeden jediný světový stát, ten by nevedl k ničemu jinému než k nějaké nové formě totality.

Že dojde k tvrdému boji o sféry vlivu a o zdroje, o tom nepochybuji. Vždyť on už probíhá. Ale nemyslím, že ze strany Číny bude veden vojenskými prostředky. Na to jsou Číňani příliš chytří. Ti budou postupovat nenápadně, po malých krůčcích, aby budili co nejmenší pozornost a nenaráželi na odpor. Budou se tvářit nanejvýš mírumilovně a přátelsky, aby se co nejvíc odlišili od Bushe, získali co nejvíc rozvojových zemí na svou stranu a zbytečně neztráceli důvěru. Samozřejmě se ke svému boji proti Západu budou snažit využít i islámské fundamentalisty.

Pokud jde o ideologii multi-kulti, jedna věc je, jak vznikla, jiná věc je si uvědomit, že je tak nerealistická, žemísto nastolení jakéhokoliv řádu může vést k nekonečné řadě občanských válek a k úplnému rozvratu západní civilizace. Že si potenciální oligarchové něco naplánují, se dá ještě pochopit, ale že ty jejich fantazie miliony lidí bezmyšlenkovitě opakují a propagují, to je neodpustitelné. S nimi je třeba diskutovat a pokusit se je přivést k rozumu, ne s oligarchy.

P.S. Pane Muellere, už zase ze mě děláte ženskou, nepletete si mě s někým? : -)))
25. 02. 2010 | 16:10

salpetr napsal(a):

Překvapilo mě, že pan Buchanan zná naší titěrnou Vltavu, že ji udává ve své velice zajímavé stati jako významný zeměpisný mezník, a ejhle... Patrick Buchanan hovořil samozřejmě o Labi. Takovéhle překladatelské chybičky se ale vloudí jedna dvě. Kdo nevěří, ať to zkusí.
25. 02. 2010 | 16:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane J.Š.,známe se.

Vaše kladení slov a vět do článků,využívá nesmírných znalostí a je potěchou číst fakta ve Vašem podání.
Už jsme o tom povídali.
Jeden Váš závěr ale postrádá velkou část logické uvahy.

Kolik si myslíte,že je lidí ochotných začíst se a uvažovat o vizích Samuela Huntinghtona?
A kolik lidí se k těmto (a podobným) knihám a námětům vůbec nedostane.Ani já se nedostal k
Buchananově Smrti západu(až na několik pasáží)
Kolik lidí bude zajímat jen procento z úvah o směrování společností a národů v budoucím světě? Nemluvě o dnešku.

90% neprojeví zájem žádný.
9% bude ochotno s Vámi o problému diskutovat alespoň s trochou znalostí.
Zbývá jedno % těch, kteří si uvědomují skutečnost a jsou ochotni přijmout odpovědnost za budoucnost i svých dětí.

Tyto počty mě vycházejí z mého neobjektivního a pesimistického pohledu na okolní svět.
Tyto lidi v takovém stavu v jakém se nacházejí nikdy k rozumu NEPŘIVEDETE.!

Zajisté i já mám svoji optimistickou vizi.Je sice podmíněna genetickou,neb náhodnou mutací a umocněna četbou sci-fi od ranného mládí.
Pan Kolega Mueller bezpochyby ví o čem hovořím.
Jeho konstrukce politických a ekonomických scénářů také stojí za zamyšlení.No vlastně jsou jen potvrzením skutečnosti.
(Pane Karle,dlužím Vám odpověď na nabídku,pošlu Vám mailem).

A mohli bychom na základě znalostí praktik politických šedých eminencí stavět konstrukce. Dalo by se říci naprosto neuvěřitelné, a přitom nakonec seznat, že jsou už realizované v nějakém rozvinutém ději našeho věku.

Maně mě tak napadá souvislost naší lidské populace s osudem celé živočišné říše naší planety Země od veverek po dinosaury.

Vždyť mnohé z našich skutků by zvěř nesvedla.

Ivan.
25. 02. 2010 | 17:00

Karel Mueller napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

Myslím, že si rozumíme :-), jen bych upravil jednu věc: Uvedl jsem ekonomické důvody, které k tomu vedly a které byly koneckonců výhodné i nejen pro americké oligarchy a korporace, proto se to prosadilo. Nemohu říct, že to bylo naplánováno, proto píši o politických dopadech, nikoliv o dopředu naplánované koncepci.

Pokud jde o ten omyl, tak pardon, párkrát sem psala tuším paní J.Š., tak asi tím ten omyl vznikl.
25. 02. 2010 | 17:01

buldatra napsal(a):

Admirále,

Protože článek je o zdánlivé demontáži USA (asi přání otcem myšlenky nějakého pokoutního pisálka zpoza Velké louže, lidi jsou holt různí nejen u nás), dovoluji si navrhnout k úvaze, že všecko je úplně, ale úplně jinak.

Ve Vašem vstupu,a to ve spojitosti s dvouocasým nešťastníkem a krtkem, jste zmínil heraldiku a právě tu použijmeš k znázornění skrytých, neinformovanou veřejností neuchopitelných skutečností, které se právě odehrávají.
A to jak v USA, tak v Brně. Přičemž platí, že chytrému napověz a hloupého ….., ale to by nebylo korektní a v souladu a vůbec.
Tak tedy znak Brna:

http://www.zivahistorie.eu/...

Abych to zkrátil: USA se nedemontuje, naopak, upevňuje se, snaží se přiblížit k podstatě, ke středobodu, k omphalu. A tím je samozřejmě Brno. A to je pevné a navíc má Špilas, tedy pevnost.
Když nevěříte, zeptejte se Švejdů.
Tedy, přirozený pupek světa. Např. Rakušáci pochopili už dávno, kde je středobod a faktický smysl jejich existence, což vyjádřili svou vlajkou heraldicky dostatečně, až dobře:

http://www.pensionsumava.co...

Poláci to holt ještě dost dobře heraldicky nechápou, inu, zapaluje jim to pomaleji (ale na to jsme v Brně zvyklí a tak z toho nebudeme dělat aféru):

http://www.cojeco.cz/attach...
Jevy, s tímto přibližovacím aktem spojené, jsou jednak žádoucí až federálistické, avšak různými nevzdělanci jsou chápány mylně, ale nechme je při tom. To jejich chápání je alespoň nějak zaměstná, čímž se mohou vyřádit a nebudou se zbytečně plést do něčeho, čemu nerozumí.
S amíkama je jen jedna potíž. Ze všeho dělají šou a dokonce i heraldické šou, Znáte to. Samej vohňostroj, hvězdičky, coca i cola tečou proudem, všude samý pentle a pruhy a podobně. Ale jinak jsou to moc hodní lidi a jejich heraldika je nám tak nějak blízká:

http://i.pravda.sk/07/123/s...

Rozhodně bližší než heraldika demontovaných:

http://cs.wikipedia.org/wik...
25. 02. 2010 | 17:10

Ivan Hochmann napsal(a):

Výborně buldatro,

Jen takto lze vylézt z ulity nezraněn na duchu.
A kdo ví ?!
Možná je všechno tak jak říkáte.
A jen naši vůdcové z Pražské admirality pořád tvrdí svoje pravdy.

To jste byl Vy,který jste uvedl v život te krásný moravský bonmot o tom jak Praotec Čech vylezl původně na Pálavu a Moraváci jej hnali až na Říp ?

A tak kdo ví, jak to s těma amíkama vlastně je?!

Zdravím Ivan.
25. 02. 2010 | 17:24

alesdrobek napsal(a):

salpetr - Elbe je opravdu Labe, mea culpa :)) Opraveno.
25. 02. 2010 | 17:52

Emissary napsal(a):

Tak co s tím, Aleši?

Mám návrh. Američané by měli stáhnout svá vojska z Iráku a Afghánistánu, stáhnout vojáky z Německa,Japonska a Jižní Korey, zrušit všechny své vojenské základny, odvolat všechny vojenské poradce ze všech zemí, začít těžit ropu na Aljašce, vybudovat kolem své země ochranný štít. Začít se tedy starat o sebe.

Ušetřené peníze investovat do vědy, výzkumu a zejména do vesmírných programu. A až objeví jinou obyvatelnou planetu, evakuovat se tam a nechat socialistickou Evropu napospas svému osudu, ostatní národy také na této podělané planetě. Ať se mezi sebou poperou popřípadě požerou.
25. 02. 2010 | 18:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Emissary

Pokud si pamatuji, tak na jedné pracovní poradě, která probíhala ve firmě mých bývalých opatrovníků Moše
Goldmanna a Izáka Sachse asi před 50 lety, se tento problém řešil. Podle výpočtů a prognóz tehdejšího analytického
oddělení společnosti vycházelo, že asi roku 2012 dojde k okamžiku, kdy se rapidně sníží množství zlaťáků, jejichž
přehrabování je hlavní náplní práce výše zmíňované firmy. Z analýz vyplynulo, že příčina tkví v omezenosti zdrojů
planety Země na straně jedné a od samého začátku špatně nastaveného podnikatelského záměru firmy - tedy každý rok zvětšovat hromady přehrabovaných zlaťáků, na straně druhé. Proto se mí opatrovníci rozhodli, že doporučí NASA, aby zhruba k datu 17.11.2012 by1o vše připraveno tak, aby oni, obslužný personál algoritmizačního zařízení sell/buy a dvě uklízečky, mohli začít s realizací svých podnikatelských aktivit na jiné planetě. Nevím už ale jak to celé tenkrát dopadlo, zda tam nevznikly nějaké problémy s ďaňovými transfery, politickými vlivy nezávislých iniciativ, snad tam došlo i k nějaké přestřelce v Dallasu a problému s Rusy či co. A tak vida, že se mnou jako kolonizátorem planety nepočítají, dál jsem se již o tento problém přestal zajímat.

Ale možná, že někomu může být má informace užitečná. I když nevím proč.
25. 02. 2010 | 19:07

ujo napsal(a):

nejen pro Rumcajse:
často se argumentuje tím, Reagan uzbrojil SSSR.
Moc tomu nevěřím.
Proč USA neuzbrojí Čínu, která před 20 lety na tom byla(co se týče ZHN) daleko hůře než SSSR? a ani dnes se Rusku v tomto směru nevyrovná?
25. 02. 2010 | 19:10

Emissary napsal(a):

Tencokida Hnuj

Jo, jo. Záhadně končící kalendář Mayů a konec světa k 21.12.2012. To znám. :)

Ale touhu některých lidí začít znovu a nenechat na sebe kydat hnůj bych nepodceňoval, sám se mezi ně řadím. :) Tady ta podělaná planeta jim za to nestojí.

Socialista by se bratřil s muslimem, v referendu by si zvolili jednoho Boha, volné severoamerické území i s infrastrukturou by dostali za odměnu Arabové. 20 let by byl klid, než by ho zdevastovali. Pak by začalo všechno znovu.
25. 02. 2010 | 19:16

Emissary napsal(a):

ujo,

Vaše otázka ani není hodná odpovědi.
25. 02. 2010 | 19:22

Emissary napsal(a):

Pane Ivane Hochmanne,

ohledně příspěvku nicku buldatra se k Vám připojuji.

Nevšedné.
25. 02. 2010 | 19:34

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Drobek.

Mozna by stalo zato upresnit fakt, ze Pat Buchanan sice byl Republikan, ale uz dlouho jako politik je nezavisly.

Je to vyborny zurnalista, ktery se specialisuje na politiku.
Jako zurnalista byl jeden z nejlepsich, jako politik jeden z nejslabsich.

Jako zurnalista ma ucho u zeme a dobre posloucha, kde to skripe.
A dobre slysi kde to skripe.
Jako politik nema potuchy jak to napravit.

Pat Buchanan by urcite vedel a nebojacne napsal, ze komunismus je pekne svinstvo. Jen jaksi nemel tuseni jak se ho zbavit!

Bohuzel Pat Buchanan ma nekdy sve fakty pomichane.
Vojenske zakladny USA v Nemecku, Japonsku a mnoha jinych mistech byly oboustranne vyhodne. Tyto staty ( Nemecko, Japonsko)platily a dosud plati USA dobre penize za udrzovani americkych zakladen, protoze to bylo stale lacinejsi a definitivne ucinnejsi v obrane proti tehdejsi SSSR nez si drzet vlastni armadu!
Dosud se politici Evropy nedeli se svymi obyvateli o znalost, jake bude nove Rusko a tak se nepospicha s rusenim tech zakladen!
To jen pro informaci tem, kteri DLOUHODOBY pobyt americkych vojsk v Japonsku a Nemecku povazuji za okupaci!

Pro USA to bylo vyhodne z toho duvodu, ze vydaje za udrzbu velke casti armady nemusel platit americky danovy poplatnik. Penize americkeho danoveho poplatnika se mohly tim padem dat na vyzkum vojenske techniky.
A verte, ze USA jsou sice momentalne ekonomicky a i politicky v pekne dire, ale vojensky ? Nemaji konkurenci!!

Problem je, ze pokud si USA nevyresi vnitrni problemy brzo, tak jejich vojenska sila se bude rovnat sile byvaleho SSSR - ekonomicky trpaslik s obri vojenskou pazi.
Kdysi jsem tuto moznost psal v debate s panem Muellerem, ktereho timto zdravim.

V souvislosti s poslednim vyvojem jsou lide jako Pat Buchanan vitani, protoze americky obcan je bombardovan propagandou prave tech stran, ktere Pat Buchanan kritizuje.
Absolutne s nim souhlasim, ze vitezstvi Ron Paula a na druhem miste M. Romney je skutecne dobra znamka toho, ze by se USA mohly vzpamatovat z blbismu, kterym USA zaplavili neokoni a kdyby to slo, tak totez ucini i neosocialiste!
Oboji, neokoni i neosocialiste jsou zhoubne vredy, ktere pomalu ale jiste zaslapovaly USA do zahuby!

Jen mi dovolte na konec jeden postreh.
Pokud si myslite v Evrope, ze USA ma problem, tak se radeji probudte, nez bude pozde. Evropa ma vetsi problem nez USA!
Jen vzhledem k PC se o nem moc nemluvi.
25. 02. 2010 | 20:57

VK-Can napsal(a):

Pro Pocestneho.

Vase odpoved panu Ivanovi 25.02.2010 09:58:53 je nejen strucna, ale mimoradne vystizna!
25. 02. 2010 | 21:04

Emissary napsal(a):

Tak pane VK-Cane,

z Německa, Japonska, ...

tak obšírně se mi to nechtělo psát, věřil jsem, že to každý pochopí.
25. 02. 2010 | 21:20

VK-Can napsal(a):

Pane Emissary.

Rozhodne jsem nemel na mysli Vas prispevek, kdyz jsem to psal.
Ja mam ve zvyku oslovit primo, pokud mam nejake dodatky k tomu, co nekdo jiny napsal.
Pokud to tak vyznelo pro Vas, tak je to jen nahoda.
Rozhodne Vas prispevek nebyl mym cilem. Napsal bych to primo.

Jizni Korea prispiva finacne na USA armadu v jejich zemi.
Irak a Afganistan jsou na utraty USA! Pomerne dost velke utraty!
25. 02. 2010 | 21:46

Emissary napsal(a):

Pane VK-Cane,

no problém, vždyť to vím. Víte, já jsem si to jen doplnil. Tím každým jsem zrovna vás neměl na mysli.

Hezký večer.
25. 02. 2010 | 21:52

Emissary napsal(a):

Sorry, Vás
25. 02. 2010 | 21:54

Gerd napsal(a):

VK-Can,
tím problémem Evropy myslíte rozpínavý francouzský chalifát, jen dočasně obývaný podivnou tlupou nevyznávající Alláha a nazývající se Francouzy?
Nebo snad kurdskou vesnici někde u nějakého dorfu v Německu?
Budoucím problémem Evropy je netolerance budoucí muslimské většiny. A to je ten průšvih, ne že jsou muslimy.
25. 02. 2010 | 23:14

Karel Mueller napsal(a):

Pan VK-Can:

Srdečně zdravím pane VK,
jsem rád, že jste vstoupil do debaty, na rozdíl od nás to vidíte zblízka.

S tím Buchananem asi máte pravdu. Ty jeho teze jsou skutečně především postřehy - často skvělé a velmi pronikavé - ale přeci jen postřehy. Tím chci říct, že v současné době asi není v poměrech USA zařaditelný.
Neznám ovšem všechny jeho názory.

Na ten Váš výrok si vzpomínám, považoval jsem ho vždy za jeden z nejlepších, co zde na toto téma zazněl.

Všiml jsem si i Vaší poznámky k pocestnému. Přečetl jsem si ten příspěvek. Nejsem si úplně jist, jestli v hodnocení Evropy trefil hřebík na hlavičku. Tedy ne že by nekonstatoval fakta, to v tomto případě opravdu konstatoval. Ale z mého pohledu řekl jen A. Prostě ti levičáci a neosocialisté by dávno prohráli, kdyby v tom jeli sami, když to řeknu lapidárně.
26. 02. 2010 | 01:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Vledimíre,

už večer jsem četl Váš příspěvek.Hned ráno na něj odpovím, řekl jsem si.

Ale vidím,že jste mě jasnozřivě předběhl.Měl jsem na mysli Vaši úvahu ,která neuvěřitelně koresponduje a úvahou pana Pocestného.Když odmyslíme rozdílnost přístupu k problematikám, věk a vyjadřovací rétoriku - je až s podivem jak jste se shodli.

Na tomto případu lze postavit další úvahu.
Je nás zde na blogu jaksi velké množství lidí, mající na "americkou,resp.evropskou krisi" vcelku shodný názor.
Pokud by se k němu přidala i paní Clair,-
mohl by pan Buchanan napsat další panflet tentokrát o střízlivém vidění světových problémů očima středoevropana.

Zdá se, že i po likvidaci dvou mocenských bloků, a postupnému přechodu k nekontrolovatelným zdrojům síly a násilí v současném světě, zůstala mnohým lidem sedět hlava na krku.
Sice jen mnohdy nechápavě krkem kroutí, ale vcelku sedí.

A vcelku rád bych rozebral důvody toho co řekl pan Karel tak lapidárně?!

Buďme rádi.Ivan.
26. 02. 2010 | 08:41

alesdrobek napsal(a):

VK-Can - Buchanan nekritizuje to, že USA základny v Japonsku a Německu postavily, to naopak chválí, ale že je tam ještě pořád udržují, i 20 let po konci studené války.

Že jako politik neví, jak to napravit, v tom asi máte pravdu. Z politiky zřejmě odešel, protože usoudil, že jako novináři mu bude ochotněji naslouchat větší část veřejnosti. A měl pravdu, teď je poměrně vlivným politickým komentátorem, dělá myslím dokonce pro levicovou stanici MSNBC.

Jinak k tomu neosocialismu - to je asi jediné, s čím v tomhle článku s autorem nesouhlasím. Řekl bych dokonce, že časté tvrzení, že Obama je socialista a chce USA vnutit svou neosocialistickou agendu, je totální mýtus. Obama je jen další z řady standardních demokratických politiků, kteří většinu své energie a politického kapitálu vynakládají na to, aby se zavděčili bohatým zájmovým skupinám, které je dostaly do úřadu. V případě Obamy jsou to velké banky, velké odbory a velké farmaceutické koncerny. Jeho zdravotnická reforma má k socialismu hodně, ale opravdu hodně daleko, a všechno ostatní ještě dál.
26. 02. 2010 | 08:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

No, vidím , že revolucionářů z obou stran je zde přehršel. Snad si s tou demontáží nějak poradí. Já sám si neumím opravit ani splachovadlo, takže smekám a raději zmizím jinam.
Třeba tam, kde se diskutuje o problémech naší malé, krásné, střediskové zemičky. Jak ji demontují matastázy na radnicích, úřadech a v čelednících politických stran. :))

Kdyby mě zde náhodou opět chtělo nějaké individuum, pane Hochmann, náhodou opět chtělo nazvat prasetem a kydačem hnoje, nemějte mu to prosím za zlé. Neb blahoslavení jsou chudí duchem - jejich je království nebeské.

Apropo. Myslíte si, že Ježíš byl analfabet anebo po zralé úvaze usoudil, že své učení nechce omezit knižní vazbou ? Já věřím v to druhé.
26. 02. 2010 | 13:30

Ivan Hochmann napsal(a):

Klidně si odejdi kydat.

Až znovu přijdeš,tak se pěkně slušně představ a neštvi nás nějakým hovadstvem.
Raději ti budu říkat Renéé,než Tencokyde.
Ale budiž ti k dobru,že kážeš odpuštění jako správný mnich.

Sbohem.Ivan.
26. 02. 2010 | 14:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Napsal Emissary ::::

Mám návrh. Američané by měli stáhnout svá vojska z Iráku a Afghánistánu, stáhnout vojáky z Německa,Japonska a Jižní Korey, zrušit všechny své vojenské základny, odvolat všechny vojenské poradce ze všech zemí, začít těžit ropu na Aljašce, vybudovat kolem své země ochranný štít. Začít se tedy starat o sebe.

Ušetřené peníze investovat do vědy, výzkumu a zejména do vesmírných programu. A až objeví jinou obyvatelnou planetu, evakuovat se tam a nechat socialistickou Evropu napospas svému osudu, ostatní národy také na této podělané planetě. Ať se mezi sebou poperou popřípadě požerou.
25.02.2010 18:16:24

Už to mám v rámečku.
Opis je pro ty kteří tuto jasnozřivou poradu přehlédli.
A přikládám omluvu za drzost.

Ivan.
26. 02. 2010 | 14:33

Emissary napsal(a):

Pane Hochmanne,

dlaně spojené nahoře.
26. 02. 2010 | 15:35

Pepa Řepa napsal(a):

To Vk-Can
dokonalý příspěvek.

Jinak ti, kteří si podvědomě či programově přejí ať už isolacionalismus USA, oslabení euroatlantické vazby, či úplný rozpad spojeneckých vazeb -a že jich tady je- by si měli uvědomit, co nastane "den po té".

Jakmile někde vznikne vakuum, ihned tam hupsne jiná velmoc, či někdo, kdo na velmoc aspiruje.
A je euro-postsovětská, euro-islámská, či euro-čínská vazba to pravé ořechové?

Obávám se, že pro mnohá zdejší uíčka ano.

A sny o mocné Evropě od Kamčatky po Timbuktu jsou souměřitelné se snem, že budeme vyhrávet MS ve fotbale a hokeji.
Že má Evrpopa neskonale větší problém než Amerika je jasné, ale to je jiné tema.

Ještě jednou, pane VK, dokonalý příspěvek.
26. 02. 2010 | 15:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ivan Hochmann

Furt nic ? Stále jen pochlebování svým noshledům?

Bohužel nemám již čas abych ragoval na Jeho recepty, které jistě hodlá zaslat do Kremlu, Pentagonu a Bruselu.
No , ještě že, když se eliminují banality a urážky, jim tam dojde pouze čistý papír.
Takže no problem.

Chvátám. Náš čajový dýchánek o páté, kde hodláme (tedy náš spolek odložených samurajských děcek) probrat taková témata jako je návrh dohody mezi Talibanem a NATO, sepsání petice na podporu výzkumu zda byl Kristus analfabet či nikoli a výzva Obamovi, aby se povinně účastnil blogů, do kterých přispívá Ivan Hochmann, začíná za čtvrt hodiny. Adieu.
26. 02. 2010 | 16:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Člověče ty jsi ale nenávistné a hloupé stvoření.

Ivan.
26. 02. 2010 | 16:52

Clair napsal(a):

Pat Buchanan je predni pravicovy analytik, jeden z nejlepsich a nejstrizlivejsich, pravidelnym prispevatelem na MSNBC.com, velmi oblibeny a vazeny. Jeho analyzy a komentare sleduji s velkym zajmem a take si je povazuji. Ze nevyhral volby za republikanskou stranu, jak nekteri zde narazeji, bych mu za zle skutecne nemela.
Podle nej, jak je videt, nastava hodina pravdy a je treba prehodnotit.
Nakonec, to je asi skutecne nutne, ale obavam se, ze neokoni budou delat vsechno pro to, aby se pokracovalo v tom samem, i kdyby to melo privest samotnou Ameriku k uplnemu krachu.
God Bless America!
Ted jsem zaregistrovala prispevek pana VK-Can, ktereho timto zdravim, bohuzel s tema zakladnama s vami nemohu tak uplne souhlasit., predevsim proto, ze prave zakladna v Japonsku, je ted na programu dne, Japonci tam zadnou cizi zakladnu nechteji, alespon ta nova vlada, co prave byla zvolena a to myslim stoji za uvahu.
Nemam informace o tom, ze tamni vlady financuji americke zakladny, mozna neco jenom prispivaji, ale i to v dnesni dobe krize, ve ktere se Amerika nachazi, zejmena po tom nicnedelani predesle vlady GWB, kdy problemy samotne Ameriky byly odsunuty na vedlejsi kolej, je treba konecne resit. Bude to skutecne o prioritach, zdravotni reforma, skolstvi, socialni zabezpeceni, bankovni reformy a ochrana zakaznika a mnoho dalsich. Zastavam ten nazor, ze Amerika, aby mohla byt efektivni se musi predevsim postavit sama na vlastni nohy, mit pevne zaklady a prenest se konecne do reality.
Nedovedu si predstavit, ze by vsechny dalsi velmoce, nebo vyvstavajici velmoce take zacaly stavet zakladny po celem svete a uplatnovaly svoji rozpinavou kolonialni politiku stejnym zpusobem. Zacina to doslova pusobit dojmem, ze se chysta neco obrovskeho, kdyz uz se musi v rychlosti instalovat zakladny v Rumunsku, Bulharsku, Ukrajine a o Euroasii ani nepocitaje, tam je jich jako much. Chapu, ze Cechum je to mozna lito, ze by se na ne zapomnelo, a mozna roni krokodyli slzy, ale Joe Biden Vam tu zakladnu postavi treba zitra. Tam je to naprosto jiste a neni s cim spechat.
26. 02. 2010 | 17:00

Clair napsal(a):

Nemam cas cist vsechny prispevky, pouze jsem zaregistrovala, ze kdosi nadhodil, Evropa ma daleko vetsi problemy nez Amerika.
Nevim co tim autor prispevku mysli? Pouze zvazuji, jestli ma autor prispevku na mysli to financni fiasco v Recku, za kterym se z velke casti jak vychazi na jevo podili banksteri a oligarchove z Golman Sachs prodejem pojistovacich swapu a derivatu, nakonec jiste Evropa oceni, ze prece je jenom ferove, aby se prenesla krize take na zbytek sveta. Kde je nakonec psano, ze bychom v tom meli jet uplne sami. Ze by to mohlo polozit Euro a EU? Co kdyz to je prave ten ucel a plan? Kdyz krize, tak at v tom jedou vsichni.
Rada bych se pletla, samozrejme to neni zadna skodoliba radost, a nikomu to nepreji.
Ale jak je videt, je to jiste v dobrych rukou, pan Bernanke z Fedu vcera slibil, ze se na to mrkne a jiste jim vycinka. Bud'te v klidu, nasi oligarchove to mysli s Vami jenom dobre.
26. 02. 2010 | 17:17

Pepa Řepa napsal(a):

Ví "Ten co kydá hnůj", který se zde vydává za odloženého samurajského synka, co to je "ČINKO" nebo "MANKO"?

Pomůcka: Není to ani samurajský meč, ani nesoulad v účetnictví.
Je povoleno oslovit prvního Japonce větou:
"Ore wa chinko da" a počkat na reakci.
26. 02. 2010 | 19:49

Pepa Řepa napsal(a):

To IH
klid, jste pomstěn.
26. 02. 2010 | 19:50

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Gerd.

Evropa je skladanka (puzzle?), protoze je slozena z mnoha dilu. To znamena, ze jeji problemy jsou "mistniho" razu, ale pokud se jich nahromadi hodne, tak je to horsi, nez jeden velky problem.

Vite, kdyz se Vam u jinak dobreho auta rozbije motor, tak je to sice draha oprava, ale je to resitelne v tom smyslu, ze ten problem ma dosazitelne jednorazove reseni.

Kdyz mate auto, ktere sice jede, ale motor nevidel vetsi opravu za celou dobu sveho provozu a olej v nem byl vymenovan jen kdyz to bylo nezbytne nutne, v zadnim kole tece brzdovy valec a trubka k nemu je rezava, baterie a starter jsou puvodni a pri chladnejsim pocasi jsou nespolehlive, naopak pri teplejsim pocasi se auto prehriva a pneumatiky volaji pri predjizdeni traktoru o pomoc, tak mate sice auto, ktere je schopne jizdy, ale pokud Vam zacnou problemy s jeho provozem, tak nebudete vedet kdy to skonci!

Jet nekam na delsi jizdu ?
Jedine v pripade, ze o stavu auta nemate nejmensi potuchy!
A az Vam auto na ceste "chcipne", tak nezbude jine reseni, nez ze Vas nekdo jiny doveze do cile.
Jde jen o to, zda ten, ktery Vam nabidne svezeni ma poctive umysly!

Problemy Evropy nejsou jen muslimove, nebo jejich netolerance. To jsou jen nektere z mnoha problemu.
Finacnich, vojenskych, ekonomickych, porozumneni atd.

Doufam, ze se na me pan Rumcajs nebude škaredit, ze mu ševcuji s tim prirovnanim toho auta do jeho fochu.
26. 02. 2010 | 19:51

VK-Can napsal(a):

Srdecne zdravim pane Mueller.

Meli jsem spolu a casto i s pani Clair nespocetne debat, ktere byly vzdy zajimave.
Jsem rad, ze si nejen pamatujete, ale i vysoce hodnotite onen vyrok.

Vubec se nedivim panu Pocestnemu, ze nerekl to B.
Myslim, ze zatim je mozne si ho jen domyslet.
Tech alternativ, ci moznych vyvoju je nekolik. Bohuzel v tomto pripade mam obavy, ze ten "vyber" bude jedine z toho, ktere bude mensi zlo!
26. 02. 2010 | 20:00

VK-Can napsal(a):

Pane Ivane,
jsem si jist, ze mi budete rozumet.
Nekdy je potesitelne, kdyz problem je viden mnoha lidmi stejnym pohledem.
Jindy zase z teto shody jde strach! Totiz to je neklamna znamka toho, ze ten problem je skutecne vazny.
Ale pro debatu to je zajimave.
Na stesti zde jen debatujem.
Zdravi Vladimir.
26. 02. 2010 | 20:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Vladimíre,

v bílém domě se také dnes "jen" debatovalo.

Zajímá mě proč má Obama takové problémy se zavedením alespoň trochu spravedlivé lékařské péče.

Nebo to je jako u nás v Česku,kde "stávkují" zaměstnanci dopravních struktur za prebendy a výhody(benefity),které užívají naprosto neoprávněně.Poněvadž celá jejich práce,lépe řečeno činnost je převážně dotována z daní všech.

Navíc se jedná o už schválený a parlamentem odsouhlasený zákon aplikovaný bez jakýchkoliv připomínek.A nejedná se o likvidaci benefitů,nýbrž jejich oprávněné zdanění.

Navíc se hovoří o profitu neoprávněného množství lidí,neboť na pž.České dráhy mají údajně 29.000zaměstnanců , ale drážních výhod jen v slevách na cestovném (legitimací)je kolem 200.000.jedna taková "sleva" stojí ca 18.000ročně.
Pak si sednete do špinavého,až zasraného vlaku a se zpožděním možná dojedete někam.

Jak dlouho tady v této zemi budou pouroučet rudé mafiánské odbory?

A tak to tady chodí skoro ve všem.
Toto chce Amerika?
No pozdrav ji Pánbůh.

Pěkný den.Ivan.
26. 02. 2010 | 20:48

Ivan Hochmann napsal(a):

PŘ:Děkuji.Ivan.
26. 02. 2010 | 20:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Aha. Tak vy se mstíte těm, kteří pouze chtějí , ať jim není bezdůvodně nadáváno do prasat. No tak jo.
Tak nezbývá než popřát mnoho úspěchů ve Vaší diskusi s podobnými týpky jako IH.
Masaryk : (parafráze) "Každá moudrost (věda) bez etiky stojí za hovno."

Přeji hezký zbytek života.

P.S. Měl jsem raději zůstat na tom čajovém dýchánku. Dospěli jsme zhruba do stejné fáze řešení globálních problémů jako tady. Ale neuráželi jsme se.
26. 02. 2010 | 20:51

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Škoda, že se paní Clair nemůže účastnit diskuse. Velmi by mne zajímal její názor na text Murrey Rothbarda: Peníze v rukou státu (v originále What has Government Done to Our Money? Mises Institute 1990), uveřejněný Liberálním institutem (http://www.libinst.cz) v oddělení on-line knihy.

Stačilo by přečíst si předmluvu o centrálním bankovnictví od D.Šťastného a J.Šímy, případně velmi zajímavý doslov od J.G.Hülsmanna Krásný nový svět papírovýc peněz (konkrétně kritiku Fedu).

Všichni uvedení autoři jsou toho názoru, že hlavní příčinou finančních krizí jsou státní centrální banky, které si samy pro sebe vyhrazují právo tisknout peníze a narušovat tak svobodný trh. Prý by stačilo je zrušit a ponechat pouze soukromé bankovnictví. To by prý spolehlivě vedlo k trvalému ozdravění financí. Šťastný-Šíma uvádějí přímo grafy, jak se založení Fedu neblaze projevilo na znehodnocování dolaru. Prý jde o zákonitý jev, soukromé finančnictví (jeho oddělení od státu) je prý spolehlivým lékem proti okrádání občanů prostřednictvím inflace. Žádných banksterů a oligarchů se prý není třeba obávat.

Je to opravdu tak jednoduché? Rothbard a jeho žáci tvrdí, že ano.
26. 02. 2010 | 20:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kolemjdoucí
A může dostat licenci na tištění peněz i Maddof ? Jak zajistíte, že ne ?
/Madoff, už nevím/
26. 02. 2010 | 21:03

alesdrobek napsal(a):

Kolemjdoucí - "hlavní příčinou finančních krizí jsou státní centrální banky, které si samy pro sebe vyhrazují právo tisknout peníze a narušovat tak svobodný trh...Je to opravdu tak jednoduché? Rothbard a jeho žáci tvrdí, že ano."

Netvrdí to jen Rothbard a jeho žáci, ale taky Nobelova komise, která za tuto teorii udělila F. A. Hayekovi Nobelovu cenu za ekonomii.

Mimochodem, Hayekovu/Misesovu teorii hospodářských cyklů vcelku znám a věřte mi, že je všechno jen ne jednoduchá.

Nicméně jak to souvisí s voláním po omezení amerického militarismu (což Pepa Řepa z nějakého zajímavého důvodu považuje za izolacionismus)?
26. 02. 2010 | 21:10

Ivan Hochmann napsal(a):

No nechal jsem se unést rozčilením.

Ten příměr poněkud pokulhává.
Je to vlastně až žabomyší stížnost proti tomu co zde popsala paní Clair.

Jestlipak paní Clair víte,

jak to v Řecku funguje? Možná vyjdou najevo zase jako vždy bankovní podvody a machinace.Ale nebudou prvotní příčinou řeckého krachu.Na vině je neuvěřitelná neodpovědnost politického a hlavně zákonodárného prostředí.
A tradičně šíleně levicové myšlení řeků.
Mají štěstí,že jejich 11mil.obyvatel nežije jen na ostrovech.Dopadli by jako na Kubě.

Zdravím Ivan.
26. 02. 2010 | 21:12

VK-Can napsal(a):

Pane Drobek.

Myslim, ze pan Buchanan se s temi zakladnami jen svezl.
Proste se mu hodilo je tam prihodit.

Nemci uz vyslovili sve rozcarovani, kdyz USA zrusilo nekolik zakladen v Nemecku po zahajeni konfliktu s Irakem, protoze potrebovalo vojaky v Iraku.

S Japonskem uz je to ted jina otazka.
Japonsko se octlo mezi mlynskymi kameny Ciny, Ruska a Sev. Koree.
Je jasne, ze pokud jim to bude finacne mozne, tak Japonsko zacne stavet svoji skutecnou armadu a americke zakladny se budou redukovat.
Neni tajemstvim, ze Japonsko zna nuklearni technologii!
Vedi, ze uz vyhledove v otazce sve obrany nemohou spolehat jen na USA.

Neosocialiste a pres. Obama ? Pane Drobek, az na skutecne silne omezené zde kazdy vi, ze pres. Obama neni zadny neosocialista.
Coz ovsem neznamena, ze zde neexistuji a nebo, ze nemaji zadny vliv!

Existuji zde stejne jako neokoni. Jedine maji smulu, ze ekonomicky jsou USA ve velkem problemu, takze nejaka socialisticka "delba" profitu-zisku z lidske prace se zatim nemuze konat.

Mam se zdejsimi neosocialisty (odbory) sve zkusenosti a vim, ze cekaji za bukem na svoji prilezitost, stejne jako neokoni.
Je to stejne bahno, jen je na druhem brehu!
Pokud zustane pres. Obama uprostred reciste, jako mnoho presidentu pred nim, tak je nadeje. Pro nas pro vsechny!

Pat Buchanan je virtuoso v americke politice a videl v kampani neokonu paprsek, ktery mohl vyuzit, tak ho vyuzil. To bude asi vse za tim, ze pres. Obama prosazuje "neosocialistecke zajmy".

Presto jsem byl nemile prekvapen, jak mnoho pres. Obama podcenoval!
Jeho zdravotnicka reforma je uz hodne zpozdena a USA budou platit, za to, ze ji tak dlouho zanedbavali v nedaleke budoucnosti vysokou cenu.

Co me prekvapuje, kolik Republikanu to nechce videt. Ovsem je take mozne, ze to vidi, ale "nahlas" to videt nemohou! Ono za tech ztracenych 70 miliard, ktere proletely tunelem z Iraku zpet do USA, se da nejaky ten hlas koupit.
26. 02. 2010 | 21:12

Clair napsal(a):

Pane kolemjdouci,

asi jsem prilis miniaturni, ze jste me vubec nezaregistroval. Jsem se uz vyjadrila, dokonce ve dvou prispevcich presne deset prispevku nade timto.
Zdravim
26. 02. 2010 | 21:13

VK-Can napsal(a):

Pro Pepu Repu.

Diky za povzbudiva slova.
Vim, ze kdyz cteme na stejne strance, tak je to do pismene.
Zdravim.
26. 02. 2010 | 21:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Člověče což jsi rozumu potratil?
Urážíš už jen svojí vlezlou mánií a nechutným přízviskem.
Cožpak je to tak těžké pochopit?
Opruzuješ už na druhém blogu jako voština v řiti.
Jakpak chceš s Hochmannem diskutovat,když pořád jen meleš,že nejsi žádné prase?

Vždyť to ani nikdo netvrdí.

Ivan.
26. 02. 2010 | 21:21

VK-Can napsal(a):

Srdecne zdravim pani Clair.

Je dobre, ze jste si nasla trochu casu pro tyto stranky.
S tim Japonskem uz je pozde. Tam se USA zakladny budou redukovat.
Pres. Obama chtel trochu zachranit tim mohutnym prodejem zbrani na Taiwan, ale mam obavy ze to je "to little, to late"!
Pres. Bush je absolutne zklamal.
Udelal z jejich uhlavniho protivnika Ciny supervelmoc a je nechal na holickach.
Myslim, ze to USA dlouho nezapomenou!
26. 02. 2010 | 21:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ivan Hochmann
Právě proto, že se vlk zmínil, že jste člověk mého zrna, čekám na Vaši omluvu.
U lidí jiného ražení bych nad tím mávl rukou. Ale tady napovídám. I když to možná vyzerá ako kopanec.
To, že tu Vaši urážku pan Stejskal smazal, neznamená, že nebyla vyřčena. A já nevím proč. A to ostatní byla jen má reakce ve stylu benigního násilí. Oko za oko, zub za zub, jak praví Katastrální kniha, stará prý 4000 let.
Bez něj totiž budeme v řiti za chvíli všichni. I ta Emerika.

Toť vše.
26. 02. 2010 | 21:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

IH
Tedy bez tohoto bohulibého druhu násilí.

Dobrou noc.
26. 02. 2010 | 21:41

Pepa Řepa napsal(a):

To Drobek
není podstatné, zda budete označovat omezení americké přítomnosti Vy za omezení militarismu a já za US isolacionismus.

Otázka, jak si představujete "den poté", zůstává.

Tedy jak si představuje p. Drobek svět "den poté", kdy dojde k omezení euroatlantické spolupráce?

Jako idylické souznění všech civilizací,harmonické rozdělení zdrojů a sfér vlivu nebo jako těsnou spolupráci Evropy s ruským, čínským či islámskýn civilizačním okruhem, mezi kterými dojde nepochybně k tvrdému soupeření?

Ta odpověď je na Vás, ne na mě?

Pokud Vám euroatlantická vazba nevyhovuje, měl byste předložit jinou alternativu.

Podle mne se cachtátre právě v těch neosocialistických vodách o kterých hovoří p. VK-Can.
To je můj osobní názor, ne útok na Vás.
26. 02. 2010 | 21:46

Pepa Řepa napsal(a):

Ta odpověď je na Vás, ne na mně!
Oprava.
26. 02. 2010 | 21:48

VK-Can napsal(a):

Pane Ivane.

Vim, ze neni jednoduche prenest pomery USA na ceske pomery.
Staty americke unie maji dost velkou pravomoc a v otazce zdravotnictvi maji federalove ponekud svazane ruce.
Co se deje v soucasne dobe v USA je skutecna spina pane Ivane. Verte, ze i pro silny zaludek!

Pres. Obama podcenil a mam obavy ze dosud podcenuje ten fakt, ze neokoni ziskali v Iraku miliardy dolaru. V hotovosti! Nikde neni zaznam, kam se podely!
Verte, ze to je velka suma, ktera ve spatnych rukou dokaze nadelat mnoho zla!

Zda chce Amerika to, co se deje, jak uvadite na ceskych zeleznicich?
USA mely dosud stesti, ze si ty prebendy pro statni zamestnance mohly dovolit.

Ovsem skutecne zde prituhuje! Odbory dostaly ranu s automobilovym prumyslem.
Tim ze GM a Chrysler vyhlasily bankrupci odborum vytrelo zrak.
Myslely, ze to neni mozne.
Museji zacinat na zelene louce!

Je to pro ne druha tvrda lekce od doby pres. Reagana, ktery hromadne propustil vsechny zamestnance letove kontroly.
Ti take mysleli, ze bez nich se letovy provoz zastavi. Nezastavil!
Byla to tvrda, ale nutna lekce pro zdejsi "odborare" a osobne myslim, jeden z vybornych cinu pres. Reagana.
Lide, kteri byli zvykli vydelavat v 80tych letech pres sto tisic dolaru rocne nahle museli pracovat jako pomovnici u benzinovych pump!

Ono mnoho veci chce svuj cas.
Zatim zde odbory nemaji na ruzich ustlano!
26. 02. 2010 | 22:00

Clair napsal(a):

Zdravim srdecne pane Hochmann,

snad uz jste to rozcileni stacil vydychat, jenom se obavam, abych neprispivala k tomuto stavu.
Nakonec z minulosti jiste vite, ze ja lidi sokuji, aniz bych to mela v umyslu. Chapu, ze nekdy ty fakta jsou doslova nekompromisni a mohou pusobit bolestive. Ale verte mi, zadny spatny umysl za tim neni, alespon z moji strany.

A naprosto souhlasim s Vami, jak uz dlouho ne, ze jiste Rekove maji svoji primarni zasluhu na machinacich a mely by mit do posledniho dusledku. Co je ovsem zarazejici, ze neexistovaly zadne kontrolni organy, ktere by tento stav prubezne monitorovaly. Je to uz hodne davno, kdy jsem o Recku cetla, ze vlastne uz jejich Olympijske hry byly cele na klic a byli v dusledku toho nesmirne zadluzeni, a tento dluh odsunuli na zadni kolej.
Je to docela mozna kombinace jejich jiznich navyku, a nesmirne lehkovaznosti spojena s jejich virou a klamnym presvedcenim, ze za zady maji porad EU, ktera je z toho prece vytahnout musi.
Pripadalo mi to jako kdyz si nasi hosi rozdelili rajony, protoze jsem zase kdesi cetla, ze neco podobneho ma probihat v Italii, tam ovsem v rezii J.P.Morgan Chase.
K te zdravotnicke reforme si dovolim pridat ukazky z vcerejsiho oboustranneho reseni, divim se, ze pres. Obama ma tolik trepelivosti nekterym vykladat uplne zakladni veci.
http://my.barackobama.com/p...

Zdravim Clair
26. 02. 2010 | 22:01

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Paní Clair
Nejste vůbec miniaturní, samozřejmě jsem si Vás všiml, ale spíš já jsem málo chápavý, protože jsem ve Vašich příspěvcích nepostřehl, zda souhlasíte s názorem Rothbarda a spol., že k řešení finanční krize by stačilo ponechat všechny banky v soukromých rukou – byl by rázem konec všeho podvádění.

Vzpomínám, že jsem kdysi četl, že už v 16.-17.stol. byl zaváděn státní dozor, protože nekontrolovaní soukromí bankéři byli příliš nespolehliví. Opravdu se od té doby situace tak změnila, že dnes stačí, aby někdo přešel ze státní instituce do soukromé a z podvodníků by se stali poctivci čistí jak lilie? Opravdu nebezpečí podvodů a zpronevěr existuje jen ve státním sektoru a v soukromém nepřipadá v úvahu?
26. 02. 2010 | 22:06

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

A.Drobek
Protože se paní Clair zmínila o „banksterech a oligarších“, navíc je o ní známo, že pracuje v bankovnictví a před dvěma lety se tu účastnila dramatické diskuse o počínající krizi z hlediska situace v bankách, zajímalo mne, jaký je její názor na Rothbardův recept na zdravé finance, popsaný v jeho knížce Peníze v rukou státu.
26. 02. 2010 | 22:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Podívejte,čekáte-li na omluvu,tak u toho alespoň nechrochtejte.
Čekáme-li na autobus také nemočíme na refýži.
A s tím okem a zubem....?
No dobře máte moji omluvu,ale raději mě už neoslovujte.
Jsme tady už pro smích a otravujeme.

Ivan.
26. 02. 2010 | 22:24

Clair napsal(a):

Zdravim srdecne take pane V.K.-Can,

ted jste me dostal, nerozumim co tim myslite. Tedy tim, ze chtel president Obama prodejem zbrani do Taiwanu kompenzovat zakladny v Japonsku.
Chcete rici, ze prave proto nasel reseni, a tak nastval Cinu a to nejen prijetim Dalajlamy v Bilem dome ale take zasilkou zbrani a vojenskych systemu.
Take nerozumim jak pisete, ze Bush je absolutene zklamal. Koho? Japonce? Ameriku? Cinu?
Myslite, ze Japonci si stezuji, ze Bush udelal z Ciny supervelmoc a je nechal na holickach? Jestli to tak mam chapat.
Japonci jsou momentalne nejvetsi veritele Ameriky, to je sice pravda, ale ja jsem zatim nezaznamenala nejake vzajemne stouchani mezi Cinou a Japonskem. A myslim si, ze stare zasle animosity jsou uz davno spaleny z obou stran. Nevim skutecne o cem je rec. Mozna, byste me mohl trochu zasvetit, kdyby vam to vyslo casove. Dekuji.
26. 02. 2010 | 22:31

VK-Can napsal(a):

Pani Clair,

ctete vse temer tak, jak je to mineno.
Jen ty zakladny. Pres. Obama nechce kompensovat zakladny, protoze se zda, ze Japonci ztraci o ne zajem a on se jen snazi kompensovat Bushem nadelane skody.

Pres. Obama pri nastupu sveho uradu vsem nabizel ruku pratelstvi. Jiste vedel, ze ne kazdy ji prijme, ale udelal, co se slusi a patri.
Cina na neho udelala dlouhy nos. At uz v otazce pomoci s Iranem, nebo Sev. Korea.

Mam dojem, ze se precenili a ted jim to dochazi. Prodej zbrani Taiwanu a prijeti Dalajlamy byly dva signaly. Pro Cinu, aby trochu sestoupila z vysin, na kterych se citi byt a pro Japonsko trochu napravit skody zpusobene Bushem, ktery katapultoval Cinu na supervelmoc, v dobe kdy Japonci se celou tu dobu potykali s problemy.
Ano pres. Bush velmi zklamal Japonce.

Vazby Japonska a USA jsou prilis huste, takze Japonci netroubi do sveta svoji nevoli, ale neni tezke to chapat.
Jeste horsi to je se Sev. Koreou, ktera zacala strilet za vlady pres. Bushe zcela beztrestne rakety Japoncum nad hlavami!
Cernokneznik Cheney jen koulel ocima a pres. Bush koukal, co dela Cheney, ale oba s tim nedokazali nic udelat, jako ostatne se vsim na co sahli.
Japonci byli velmi zklamani.

Japonci uz nejsou nejvetsi kreditor USA.
Uz je to Cina.
http://seekingalpha.com/art...
26. 02. 2010 | 23:30

Clair napsal(a):

Pane V.K.

Musim vam dat za pravdu, ze Obama sice nabidl ruku pratelstvi, jeste by to chtelo aby to dokazal ciny. Slibil take, ze bude s Iranem jednat, a to se zatim nestalo a sotva stane, pokracuje pouze v tom samem co jeho predchudce, i kdyz uz nevykrikuje slogany o osach zla, ale doposud neni zaznamenano, ze by s nima zacal jednat.
Mam vam delat vycet vsech jeho predvolebnich slibu, kterymi maval nad hlavou a tloukl se do hrudi, ze udela, splni a dalsi, a zatim doposud zustalo jenom u tech slibu. Ale my uz jsme si zvykli, neni to nic noveho, nakonec dnes vime, ze se pokracuje v tom samem, co predesla administrativa nacala a Novy svetovy poradek se zacina rysovat na obzoru. Ta exekuce proste hapruje, rekneme si to na rovinu.

Jinak si myslim, ze Cina haji predevsim svoje mocenske zajmy a jsou pouze jine nez zajmy US. To prece jeste neznamena, ze je Cina nas nepritel. Nakonec vsechno co prichazi do Ameriky je vyrobene v Cine, tudiz skutecne nevim jestli to je dobra strategie zbytecne drazdit cinskeho draka. S vyhruzkami to jiste nepujde, verte mi, je to jina mentalita, to same Japonci. Uctivi s uhlazenym chovanim a velmi ohleduplni, zadne cowboye tam nevidite.
Dekuji za Vas odkaz, ktery je z minuleho kvetna 2009, ohledne am. dluhu, probehla tady zprava pred nekolika tremi dny, ze je prave Japonsko, nejvetsim veritelem a Cina se posunula na misto druhe.

Preji vam krasny weekend.
27. 02. 2010 | 16:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano paní Clair,

tak Vás zase poznávám.
Jasnozřivá a mile kritická.
Možná jsem na Vás loni dosti pčitlačil a svým pesimismem nějak skoro urazil,leč vězte,že to nebyl můj úmysl.

Hovořím o Obamovi a očekávání plnění jeho slibů.
Nebude to mít chlapec lehké a ani bych ho příliš netlačil ke zdi.
Nové faktory a peripetie v mezinárodních vztazích a stoupající agresivita islámských bosů dává tušit zlé časy a v těchto by se neměly napravované chyby uspěchat.
Však víte,-jakákoliv asertivita,vstřícnost a dobrá vůle je v očích ignorantů všeho druhu (v náboženství i ideologiích)neklamným znakem SLABOSTI A BÁZNĚ.

Nechtějme po lidech ani jejich vůdcích, aby se v této době změnili v deklarované slabochy.

V případě Ameriky to už vůbec nepřipadá v úvahu.
Oni to ti naši evropští panáci pořád jaksi nechápou.ale tö víte.Oni žijí v jiném světě.Jim se neustále někdo podbízí,klaní lobuje,tleská - mám na to speciální název "PŘICMRNDOVAČI."

Ti pak způsobují neustále zkreslený pohled na věci kolem.Však znáte tu pohádku o Císřových šatech.

Mám pro vás odpůrnou repliku.
ČÍNA !
Není to to samé jako Japonsko.Je mezi nimi obrovský rozdíl.
A pokud není - (jak říkáte) naším nepřítelem, tak přítelem už vůbec ne a myslím, že dlouho nebude.Od Komunistů nelze čekat nic dobrého.Je jedno zdali jsou blond,či mají šikmé oči.Tato pakáž bude neustálou hrozbou civilisace.

Už proto, že vzbuzuje svýmí postoji, skutky, ideologií a nakonec i vztahem k vlastní zemi a národu děsné animozity hraničící s nenávistí a zlobou.
Copak s tím chcete paní Clair dělat?

Nechte Obamu na pokoji.Je to chytrý kluk a má kolem sebe spoustu chytrých lidí.

Takže se s Vámi loučím a přeji i rodině zdraví a sílu.

Ivan.
27. 02. 2010 | 17:38

nemo napsal(a):

To martinik
omlouvám se za opožděnou odpověď na dotaz z 24.2. 22.:01. Jen jsme chtěl připomenout že prvky imperializmu se periodicky objevovaly v americké politice už velice dávno.Vždycky v období kdy vzrostl politický vliv boháčů na úkor lidu.
01. 03. 2010 | 00:16

Ticho (de) Vrahe napsal(a):

Pár postřehů :)

- nečetl jsem žádnou knihu Pata Buchanana a asi bych to měl napravit, každopádně nevěřím tomu, že stažení USA ze světové scény posílí jejich bezpečnost či zmírní nenávist "světa" vůči Americe, ať už jsou důvody této nevraživosti jakékoliv. Alespoň z "dlouhodobého" hlediska to je nepravděpodobné, spíše naopak
- pokud se USA stáhnou do sebe, bude nám všem hůř a budeme mít nové pány, kteří se s námi mazlit rozhodně nebudou. Řeči a mávání praporkem bílé barvy nám nepomůže, protože toto Ivani, Arabové ani Asiaté nerespektují
- jako malá země s ohledem na naší historii budeme vždy patřit do nějakého bloku. I neutralita může být v extrémní situaci zrušena útokem
- velké a silné státy si prosazovaly, prosazují a budou prosazovat své na úkor jiných, ať se to někomu líbí či nelíbí
- pro našince se zdá lepší patřit do bloku, kterému velí země, jež se alespoň navenek tváří jako demokratická
- Evropa jako celek přestane existovat, pokud se zásadně nezmění politické klima, ale takové změně se dá v současné situaci těžko věřit, spíše se přikláním k tomu, že bude rozebrána dravci zevnitř i zvenčí
- boj o moc a zdroje tu byl, je a bude, navíc se vše s postupem času přiostří
- nečeká nás nic pěkného, spíše bude hůř, než lépe
01. 03. 2010 | 02:30

Clair napsal(a):

Pane kolemjdouci (J.Š.)
Predevsim se omlouvam, ze jsem se dostavila opozdene, jsem momentalne velmi vytizena a casove indisponovana, takze alespon kratce.
Jsem si s nesmirnym zajmem poslechla porad Josefa Šímy z Lib. Institutu a jeho nazoru ohledne priciny financnich krizi a funkce centralni banky.
Naprosto souhlasim, ze se jedna o zakonity jev, a ze se o to lide take pokouseli a stale pokousi, to vime, ale s malym uspechem. Uz jenom nechat udelat audit Fedu, ktery navrhoval Dr. Ron Paul, nebo dokonce likvidaci samotneho Fedu se pochopitelne setkala s neuspechem. Sice ziskal velkou podporu pro jeho plan, alespon auditu, ale vedeni Fedu je tak mocne, ze jejich armada lobyistu zlikviduje jakoukoliv snahu. Na kazdeho kongresmena je dnes vycleneno 8 lobyistu, kteri si kontresmeny koupi. Jsou to zajiste penize, ktere nelze odmitnout.
Nakonec pan Bernanke prohlasil, ze jakykoliv audit Fedu bude znamenat, ze se ekonomika polozi.
Nemohu s jistotou potvrdit, ze by soukrome fiancnictvi problem vyresilo uplne, ale domnivam se, ze by to za pokus stalo. Nakonec kdyz bude system nastaven tak, aby byly provadeny nezavisle kontroly a audity, ktere nejsou propojene s bankami, bez lobyistu, nemuze to byt horsi nez to ve skutecnosti je.
Jedno je jiste, ze monopolarni postaveni Fedu s jeho tajnymi fiktivnimi machinacemi, presuny penez, ktere prave byly poskytnuty danovymi poplatniky ve forme Tarp 850 bilionu, do dnesniho dne nikdo nevi kam sly a kdo z toho profitoval, nikdo se nezodpovida za soucasny stav a nikdo ten stav ani nevysetruje. Vlastne se prohlasuje, ze centralni banka je stat ve state a nikdo, ani president nad nimi zadnou pravomoc nema. Navic, absolutne zadna transparentnost. Mohou tedy vesele pouzivat tiskarnu, az se jednoho dne vsichni probudime a zjistime, ze vsechny ty zelene papirky nemaji zadnou hodnotu. A nemusi to ani dlouho trvat.
02. 03. 2010 | 09:25

Go napsal(a):

Cim vice jedinec pronika do taju, jak ten svet vlastne chodi, tim vice nabyva dojmu, ze s tim nehne.
Sebe vtipnejsi vety, prosperkovane hunorem a odbornymi nazvy jsou k nicemu. Jedine snad signalizuji tem, co mohou, kde pripadne hrozi mensi to nebezpeci. A ti co mohou, tak ti jsou spokojeni. Ze lide diskutuji a delaji si vrasky. Protoze. pokud sedi u PC, nemohou byt na ulici. A kdyby nahodou na ulici sli, profesionalni armady jsou schopny ty vysle na ulici rychle uklidnit.
Volby ? Na to jsou dostatecne financni rezervy a nakonec je uplne jedno, zda vyhraji demokrate ci republikani.
Co je i videt ? V US filmech je patrno, jak cely ten system pecuje ci si dela starosti o jedince. Nejaka havarie ci accident - okamzite se sjede nekolik sanitek, hasicu a policejnich vozu a kdyz se zachrana podari, vsichni tleskaji, objimaji se, proste se raduji. Na druhe strane se vraci domu vojaci bez koncetit, v plehovych bednach a podobne. Potom prijdou na radu pohrby. Jsou hodne oficialni a kazda vdova ci matka dostane na zaver slozeny prapor. Maji hezky nacvicene, to ano. Lide maji hezky pocit, mozna i ty vdovy ci matky.Jenomze to jsou takove akce. Ti kdo skutecne vladnou, ti maji zajem pouze na tom, aby hlavne stat kupoval nove a nove zbrane. A stat je musi nechat bud zestarnout ci lepsi varianta, nechat je znicit. Proto jsou ti jedinci do cela vlad a parlamentu, temi financnimi rezervami voleni. Bohuzel, na vyrazit martany je prilis daleko. Na Muslimy dorazet lze v omezenem meritku, maji oil.
04. 03. 2010 | 19:05

Nezavisly ctenar napsal(a):

"Nasi chlapci se mohli vratit domu:))"
To je usmevne, jak lidi dokazou lizat zadky
05. 03. 2010 | 14:16

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:52

rolex watches napsal(a):

the tanners
01. 04. 2010 | 10:01

barbarasmith22 napsal(a):

Essay papers accomplished by professional <a href="http://www.exclusivepapers.com/essay-writing-service.php">essay writing service</a> cannot be written badly! I was buying custom academic papers in the web for more than a decade! I used to be always satisfied with outcomes. I guess that persons who buy essays online know what I say about!
27. 01. 2012 | 10:53

barbarasmith22 napsal(a):

Essay papers accomplished by professional http://www.exclusivepapers.com/essay-writing-service.php essay writing service cannot be written badly! I was buying custom academic papers in the web for more than a decade! I used to be always satisfied with outcomes. I guess that persons who buy essays online know what I say about!
27. 01. 2012 | 10:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy