Bez Paroubka vstříc světlým zítřkům?

30. 05. 2010 | 23:41
Přečteno 34574 krát
V roce 2008 jsem si navlékl oranžové tričko, protože jsem došel k tomu, že česká sociální demokracie potřebuje změnu. Říkal jsem si, že pokud strana neprojde omlazovací kúrou – personální, filozofickou i plasticko-chirurgickou – pak v dlouhodobém horizontu přijde o citelnou část preferencí. Absolutně jsem netušil, že se dočkám voličského masakru motorovou pilou už při těchto volbách.


Jak se to mohlo stát? Když se hvězda Stanislava Grosse v dubnu 2005 zřítila se zasyčením do korupčního septiku, potácela se ČSSD na hranici 10 % a ODS už se nejspíš zdálo nejméně o ústavní většině.

Rok nato jsme ale získali procent dvaatřicet. Asi ani ten největší nepřítel Jiřího Paroubka nemůže s vážnou tváří popřít, že to byla především jeho zásluha. V mých očích tímhle kouskem trumfl i zbloudilého důchodce Miloše Zemana a jeho někdejší vítěznou jízdu ze stranické bezvýznamnosti k volebnímu vítězství v devadesátém osmém. Něco se ale pokazilo.

Pro letošní volby jsme měli na své straně celé souhvězdí příznivých okolností. Za prvé jsme byli čtyři roky v opozici, což je v české kotlině vždy obrovská výhoda. Za druhé i příznivci pravice snad čestně uznají, že vláda Mirka Topolánka byla leccos, jen ne skandálůprostá. Za třetí, obsazení některých ministerstev bylo, extrémně eufemisticky řečeno, na pováženou. Při vyslovení jmen jako Ivan Langer nebo Aleš Řebíček vstávají vlasy i většině příznivců pravice, natož nám ostatním. Pak tu byly silně nepopulární gigantické tunely na státní finance ála ekologický supertendr nebo vyrovnání s církvemi. Nesmíme zapomenout ani na štědrou sociální podporu akcionářů obřích stavebních firem – jasné světové prvenství v konzumaci piva a nákladnosti dálnic nám nejspíš ještě dlouho nikdo nevezme. A pamatuje ještě někdo čunkiádu, lobistické rejdy Čecha Pavla Němce nebo justiční mafii v čele s Renátou Veseckou a Pavlem Kučerou, proponentem světově ojedinělé politologické doktríny, že stabilita vlády je nadřazena nezávislosti justice? Těch skandálů a politických přehmatů bylo podstatně více, nechci však, aby mě v diskuzi mí pravicoví přátelé nařkli, že jsem zlý člověk a bývalé koaliční vládě křivdím. Každopádně jsme měli teoreticky ohromný náskok.

Jak jsme o něj přišli?

Loňské sesazení vlády možná bylo, z čistě sobeckého stranického hlediska, určitou strategickou chybou, ale nevěřím, že nám uškodilo tak, jak dnes tvrdí novinářský komentariát. Jan Fischer byl koneckonců velmi populární a většina Čechů byla za rok slušné a nekonfliktní vlády jedině ráda.

Nářky na nechutnou předvolební kampaň sice chápu, nejraději bych zakázal politickou reklamu v masmédiích sakumprásk, ale ani kampaň nemohla být hlavním viníkem toho, proč jsme oproti roku 2006 ztratili 10 procent. Tehdejší volby byly koneckonců ještě o řád nevraživější.

Dalším hojně probíraným faktorem je Jiří Paroubek. Nesnáším, když někdo kope do poraženého, ale rád nemám ani chození kolem horké kaše. Ano, předseda strany byl do značné míry zodpovědný za úbytek preferencí. Já to vím, vy to víte, voliči socdem to vědí, stranická základna to ví, grémium to ví a Jiří Paroubek to ví ze všech nejlépe. Proto se zachoval jako moderní demokratický politik západního střihu a bez vytáček a fňukání vzal odpovědnost na sebe a odstoupil.

Co nás tedy poslalo do opozice především?

Počínaje dneškem se začala z masových médií linout fráze, kterou jistojistě uslyšíme ještě tolikrát, že nám poleze i ušima – sociální demokracie neumí „oslovit mladé“. Problém je, že uvnitř socdem už koluje nějakou dobu.

Zklamalo by mě, kdyby ji ani tentokrát vedení nevzalo vážně. Zklamalo by mě, kdyby ve veřejném i stranickém povědomí zatvrdl názor, že za všechno může Paroubek a že jej stačí nahradit někým sympatickým a oblíbeným a pojede se znovu po stejných kolejích vstříc světlým zítřkům. Byla by chyba, kdyby vedení strany podlehlo iluzi, že „oslovit mladé“ znamená vylepit za čtyři roky plakáty se slibem iPodu pro studenty zdarma.

Lídr je jistě důležitý a z mého pohledu ČSSD ještě nikdy nestála před nadějnější volbou než dnes. Jak Michal Hašek, tak Bohuslav Sobotka by mohli být ideálními frontmany nové, omlazené sociální demokracie s podstatně větším koaličním potenciálem. Ale frontman nestačí. Strana, která chce oslovit mladé, musí být mladá duchem. Středolevé strany v západní Evropě a anglosaském světě jsou přirozenou volbou mladých lidí, protože představují pokrok, pozitivní myšlení, naději na lepší, modernější budoucnost. Mají program a vizi, která apeluje na idealismus, svobodomyslnost, ekologii, občanskou společnost, smysl pro rovnost a spravedlivý, právní stát.

Česká sociální demokracie byla, je a i nadále musí být vyslancem a ochráncem chudých, sociálně slabých nebo jinak vyloučených, zaměstnanců, seniorů. Ale také mnohem víc. Poslední parlamentní volby ukázaly, že tohle už generaci narozené po revoluci nestačí. A nestačí to ani mé generaci, která přebírá žezlo střední třídy.

V pátek a v sobotu volily celé zástupy omladiny TOPku. Řekl bych, že je nalákal „cool“ image Karla Schwarzenberga a trochu přehlédly, že TOP09 se prezentuje jako strana konzervativní. Nevím, jak konkrétně se to projeví při projednávání otázek jako právo homosexuálů na adopci, emancipace menšin, imigrace, právo na důstojný odchod ze života, reforma militantní drogové politiky na humánnější verzi, omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu, takzvané „vyrovnání“ s církvemi, ochrana životního prostředí a řady dalších progresivních témat, ale vsadil bych se, že pokud TOPka zůstane věrna své proklamované konzervativní filozofii, spousta jejích mladých voličů se dočká hořkého zklamání.

Pokud toho bude chtít sociální demokracie využít a nabídnout jim nějakou svobodomyslnější alternativu, bude se muset chtě nechtě přizpůsobit zeitgeistu 21. století. Nemyslím si, že je to nemožné nebo utopistické. Když k tomu přistoupíme inteligentně, kultivovaně a s úctou ke svým starším voličům, svou tradiční základnu si pohodlně udržíme. Navíc ale získáme sympatie lidí mezi třicátým a čtyřicátým rokem věku. Jako jeden z nich to mohu zaručit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tydýt napsal(a):

Slušnou a nekonfliktní vládu..., které "jsme" mj. zařízli vyjednaná úsporná opatření, jejíž ministr vnitra se nekonfliktně pustil do voleb...

A co to tady povídáte o "právu na důstojný odchod ze života"?

Ovšem největší perla je toto: "omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách." To fakt nevím, co na to řeknou příznivci TOP09, ale je mi celkem zřejmé, co na to řeknou vojáci na misi. Tak hlavně ať máme ten světový mír, Drobku. Jsme takoví zakotvení v tom NATO, viďte, ale zas tak moc jim vycházet vstříc nebudeme, protože to jsou beztak ti zlí Američani.
31. 05. 2010 | 00:04

Pípa napsal(a):

Hlavně se vy tydýti musíte distancovat od kumunistů. Jasně a srozumitelně. Nebo jste odvaření natrvalo. To byla Paroubkova zásadní chyba. Kromě nedostatku charakteru jako takového. Jenže to vy nedokážete. Jste jen banda kecálistů s PR poraděnkama. Že já blb jsem vás volil. Ale já věřil v rozum lidí a evoluci. To první byla asi ta největší chyba. Jdu do ilegality.
31. 05. 2010 | 00:17

Pípa napsal(a):

Ps. Zůstal jsem sám. Na vesnici do hospody nepůjdu, tam jsou samí soudruzi a mezi kamarády také ne, to jsou zase modruzi.
31. 05. 2010 | 00:19

Skogen napsal(a):

Mno. Bylo toho víc. Nejenže fejsbůková generace si z Paroubka udělala cool terč v cestě za vlastním sebevědomím, samozřejmě vyhecována médii, takže se tohle stádečko přesocializovaných individualit hrne hlava nehlava bůhvíkam hnáno "kolektivním vlastním názorem", ona je tady taky střední a starší generace, která také odehrála své. Mým vyjádřením se chovala klasickým způsobem "poněkud příliš korektně".

To pravičáka ani nenapadne mrzet se nad buranem Topolánkem nebo se horšit nad Íčkovými excesy. Jasně že byly, ale oba zmínění proč další borci především kopali za jejich věc.

Ne tak levicový intelektuál. Ten je zásadově objektivistický a nesmírně si potrpí na pověsti nestranného. Akorát si za to prdlajs koupí.
31. 05. 2010 | 00:21

zk napsal(a):

Cituji:
"Středolevé strany v západní Evropě a anglosaském světě jsou přirozenou volbou mladých lidí, protože představují pokrok, pozitivní myšlení, naději na lepší, modernější budoucnost. Mají program a vizi, která apeluje na idealismus, svobodomyslnost, ekologii, smysl pro rovnost a spravedlivý, právní stát."

Na tohle skoro všichni mladí Češi kašlou, protože většinu výše zmíněných ideálů naprosto zdiskreditovali komunisté. Otázka je na jak dlouho dopředu. Navíc narozdíl od západu tady nemáme ani silnou a vzdělanou střední generaci, která by tyto hodnoty mohla předávat mladším.
V každém případě musí ČSSD zahájit agresivní ideologickou protiofenzívu (omlouvám se za ten militantní výraz, o půlnoci mě už asi nic kulturnějšího nenapadne). To znamená: založit pár silných think-tanků, konečně objevit internet (tím nemyslím facebook), financovat server s komentáři a blogy, na kterém by se daly najít odborně fundované a dobře vyargumentované komentáře a analýzy.
Nová vláda se zřejmě pokusí zavést školné: pravice tady bude argumentovat povrchně a pokrytecky, ale na první pohled pro řadu lidí přesvědčivě. Mám mírné obavy ohledně schopnosti dnešní ČSSD přijít do debaty s protiargumenty, které budou znít věcně, sofistikovaně a "neideologicky".
Atd.

Ještě k tomu nahánění mladých voličů a současnému udržení těch stávajících. Nevím. Je těžké honit víc zajíců naráz. Politická strana musí být nějak vyprofilovaná, musí nabízet jasné sdělení. Když tam dá ode všeho trochu, může ji veřejnost vnímat jako oportunistické, nečitelné a rozblemtané cosi.
Například pokud se ČSSD rozhodne prezentovat jako progresivnější strana oddaná agendě politiky identity (myslím, že zrovna západní levice od toho pomalu začne ustupovat), může rychle ztratit přízeň takových těch "Krampolových sociálních demokratů", kteří k příštím volbám nepřijdou, nebo dají hlas komunistům nebo VV, dělníkům apod.
Všeho s mírou. Stay on message.

reCaptcha: trashing middle-class :D
31. 05. 2010 | 00:24

ms napsal(a):

Zajímalo by mne jak si poradíte s přístupem médií, které stejně jako v každé postkomunistické zemi vyznávají vizi poturčenec horší turka a obecně drtivě podporují pravý směr. A média to je jedna z prvních věcí, kterou mladí nasají - ještě jsou bez zkušenosti a "je to v televizi tak to musí být pravda."
31. 05. 2010 | 00:29

almost glossed™ napsal(a):

Příčina je ne-u-vě-ři-tel-ná kampaň pro TOP09 v médiích a proti Paroubkovi osobně.

I lidé, kteří obvykle volí ČSSD, už mě tentokrát překvapovali stejnými mantrami, jaké se denodenně valily ze VŠECH zdrojů, které má běžně informovaný člověk se průměrným zájmem o orientaci k dispozici.

Té antiparoubkovské hysterii nebylo možné uniknout. I stoupenci ČSSD už byli zatlačeni do kouta a veškeré věty uváděli slovy "Paroubka nemusím, ale..."

Tomu se dá odolávat měsíce. Roky už ne.

Totální výmaz vlastního názoru. Zneužití tlaku lidí ke konformitě (zejména mladších lidí). Záměrný výběr "osobností" těsně spjatých s pravicí v médiích.

A samozřejmě rošáda se "stejnou, ale jinou ODS" v podobě B a C týmů. Bez mediálního krytí by to však nešlo. V tom sehrála všechna mainstreamová média nezastupitelnou roli.

Špatná zpráva je, že to příště a kdykoliv jindy udělají znova. Nyní se jim to osvědčilo. Už ví, jak na to a ví, že ČSSD na to nemá a nemůže mít obranu.
JAKÝKOLIV pokus bude zesměšněn, zničen a rozmělněn v zárodku, bude mu podsunut nečistý záměr atd.

Vše bude jistit "plzeňské soudnictví" a lžidoktoři z nejvyšších míst.

Z Haška a Sobotky budou udělána stejná monstra jako z Paroubka a Ratha.

Když to nepůjde po dobrém, pomůže manipulace se záznamem rozhovoru (viz prokázaná manipulace Rathovy výpovědi pro LN).

Nevidím naději. KAŽDÝ další předseda ČSSD bude postupně OSOBNĚ likvidován, jako všichni předchozí. Otázka je, jestli na to budou mít tolik sil, jako Paroubek.
31. 05. 2010 | 00:37

Holoubek napsal(a):

Paroubek, "moderní a demokratický politik západního střihu" ??? Pane Drobek, se vší úctou, nestudoval jste náhodou v Karviné? Jednim slovem nemáte ani ponětí a tak se jenom divíte. Doporučuji si doplnit vzdělání na nějakém renomovanějším učilišti..
31. 05. 2010 | 00:40

Tydýt napsal(a):

Bolestínkové malinkatý, chudáčkové předstrašení. Jestli jste neviděli, co BYL Paroubek zač, a je tu jistě stále možnost, že se vrátí, což mě děsí, jste slepí a jestliže jste to neslyšeli, jste hluší. Nejde tu o levici a pravici ve smyslu nastavení "parametrů systému". Paroubek MĚL, s je tu jistě možnost, že je přijde uplatnit znovu, zvrhlé představy o demokracii.

Jestli si myslíte, že "štvanici přisluhovačů fašizující pravice" na vašeho dobrého soudruha bude možné aplikovat na slušného sociálního demokrata, radím vám emigraci. Už byste se mohli vzpamatovat, nadechnout se, a přestat tak usedavě plakat, jste trapní.
31. 05. 2010 | 00:45

honza napsal(a):

Tydýte, mně už ty štvanice přisluhovačů fašizující pravice, jak jsi to správně označil, lezou krkem silně a nejsem členem ČSSD. Pamatuj, že všechno má svůj začátek a konec a současné poměry nevydrží věčně. Poštvat proti sobě i takové flegmatiky, jako jsem já, by se vám jednou nemuselo vyplatit.
31. 05. 2010 | 01:07

alesdrobek napsal(a):

zk - Strategie "stay on message" nám přinesla "úspěch" ztráty skoro milionu voličů. Myslím, že fakt není rozumné v ní pokračovat. Nejde navíc jen o technokratickou volební strategii. Jestli jste si nevšiml, tak společnost se děsně rychle mění. Stay on message je cestou k jednociferným preferencím.

zk, almost glossed - Jak vidím, tak spousta příznivců si asi bude muset projít Kubler-Rossovým modelem zármutku: popření, hněv, smlouvání, deprese, přijetí.

Vy oba se nacházíte ve stádiu popření - naše filozofie a strategie byla boží, nic jsme neudělali špatně, za všechno můžou zlá média, popř. osud. Další bude hněv - co ten debil Drobek plácá, všichni mladí jsou pitomci s vymytými mozky, nenávidím celý svět! Pak přijde smlouvání - třeba bychom se přece jen nemuseli měnit, vždyť to je nebezpečné, nejisté, můžem přijít i o zbytek preferencí, zkusme to ještě chvíli postaru. Následuje deprese - je to všechno na prd, ti mladí to všechno rozes...rou, to bude konec socdem. A nakonec přijetí - možná to je přece jen dobrý nápad, ok, jsme připraveni pro to něco udělat.

Až dojdete do pátého stádia, dejte mi vědět, pobavíme se :))
31. 05. 2010 | 01:23

alesdrobek napsal(a):

ms - ano, média jsou problém, ne že ne. Každý nový předseda socdem se automaticky stává nejoblíbenější lovnou zvěří mediální divočiny. Brečet nám ale nepomůže, je třeba se s tím vyrovnat.
31. 05. 2010 | 01:26

DDD napsal(a):

No chápu Vaše zklamání pane Drobek. Vlezl jste do ČSSD, protože jste si spočítal, jako mnoho jiných, že tahle partaj má velmi mizerný kádr a věkový průměr členů někde v oblasti mezi důchodem a smrtí. Mladý, relativně vzdělaný (relativně za tu "VŠ") a ambiciózní člen má pak velké šance prodrat se ke korytu. Teď máte pocit, že by se partaj měla změnit tak, aby vyhrávala volby. Už to samo o sobě o něčem vypovídá. Message není důležitá, je třeba se dohrabat k preferencím, vítězství a korytům, to je ve Vašich očích úloha ČSSD. A to je právě ten problém, politické strany mají původne vytvářet názorovou pluralitu ve společnosti, nikoliv prodávat nějaký "politický produkt" ve snaze propracovat se k moci. Prostě uvažování, které zavedl právě Paroubek a vyplatilo se to "jak cyp".
31. 05. 2010 | 01:33

Konrad napsal(a):

Paroubek dokazal dovest CSSD, i pres nekolikaletou intenzivni medialni stvanici, k vitezstvi. I kdyz byl ponekud sverazny, byl zrejme poslednim politikem ktery bojoval za prosteho obcana. Myslim ze jeho nastupci se vyvaruji prilisne naklonnosti k "luze", pokud nechteji byt obvinovani z populismu.Dnes je velice popularni na expredsedu nadavat, po tom co se tu zacne dit, bude velka cast spolecnosti na neho vzpominat s vdekem.
31. 05. 2010 | 03:00

Honza Český napsal(a):

Promiňte pane Drobku,

ale není váš problém v tom, že jste si navlékl právě oranžované tričko?

Není to tak, že vyznáváte hodnoty, které jsou ČSSD spíše cizí?

A jaké hodnoty, vize, cíle jsou vlastně ČSSD vlastní?

Nejste náhodou spíše liberální demokrat šmrncnutý komunismem?

Neměl jste zůstat nahoře bez, být sám sebou?

Máte mé sympatie …
31. 05. 2010 | 04:48

tata napsal(a):

pane

mam naprosto stejny nazor,a hrdě se hlasím k oranžovemu tričku a te myšlence,ano pan PAROUBEK měl zasluhy proto nechapu jeho velké chyby.myslim že na přispěvkach pravicovych voliču je jasne proč sem hrdy,ted bude na nich jak dokažou k čemu tuto zemi dovedou,bez možnosti vymluv že něco převzaly po ČSSD,RAD BYCH SE MYLIL.

pane almost glossed

určitě masaž přinesla sve ovoce,ale nesmite opomenout že to největší udělal pro mně nepochopitelně on sam zaklad položil po prvních prohranych volbach,a vyroky ,,kdo na to ma,,nejlepší řečnik,,přes veškere jine věci jsem mu odpustit nemohl,pišete co člověk ma s objektivity pane nevím jak kdo ale ja hodně,samozřejmě co ja považuju za objektivní druhy nemusí ale v ramci meho chapaní je objektivita to nejduležitější
31. 05. 2010 | 06:28

Michal napsal(a):

vim ze do pilitickych mrtvol se nekope - ale ja si nemuzu pomoct: kop,cut,kick! jee to je bozskej pocit - tak jeste trosku: cut,kop,thud! ..parada,to se mi ulevilo!
31. 05. 2010 | 06:40

Admirál napsal(a):

Spousta pravicových diskutérů budou ještě dlouhou dobu vzpomínat na Jiřího Paroubka. Tak pěkný objekt pro čtvrthodinku nenávisti. A on si dovolí jen tak nýrnyx týrnyx rezignovat!

Soc. dem. a všeobecně strany se budou muset zamyslet nad svým mediální obrazem nad vztahem mídíí k levici.

Pane Drobku, co se médií týče píšete "Brečet nám ale nepomůže, je třeba se s tím vyrovnat."

Pokud myslíte "aktivně vyrovnat", tak je to vpořádku. Pasivně by nestačilo!

Bez možnosti šířit své myšlenky a reagovat na útoky s dostatečně velikým plošným dopadem je levice odsouzena ke skomírání. Pokud dosáhne nějakého úspěchu, bude to úspěch pouze nahodilý. Bode muset čekat na doby, až bude hůř. A ani to jí nemusí stačit. Jak je vidět i z naprostého propadáku vládnutí dokáží média udělat vládnutí úspěšné.

Kdo drží média, drží moc. Stará známá pravda. Pokud se levice nedokáže pravici mediálně minimálně vyrovnat, stane se sparig partnerem pro ty, kteří mají média v rukou.
31. 05. 2010 | 06:46

Ládik napsal(a):

Mám oranžovou míchačku Alko, potom ještě oranžovou sekyru a to je z oranžové branže všecko.
Pokud myslíte, že Dluhoslav nebo Hašek jsou ti správní kluci, co pozvednou za oranžovým praporem (rozpitý žlutý emblém na červeném poli) masy dělného lidu na pochod k světlým zítřkům, jste vedle. Potřebujete vůdce mladého duchem, ne tělem. Tihle dva jsou duševní starci, ti dokáží pověsit bulíka na nos jen dementům.
31. 05. 2010 | 06:53

jan holubář napsal(a):

Co to tu furt melete o mediální štvanici na Paroubka???? Čubasa dostával i Topolánek. A pro osvěžení paměti.....Od roku 1998 a zatím stále ještě vládne ČSSD!!!!! S výjmkou cca 2 let a 2 měsíců, tedy epozidní Topolánkovy vlády. To se skutečně smí kritizovat jenom pravice a levice je nedotknutelná ????? Rád si to nechám vysvětlit.
31. 05. 2010 | 06:55

Pepa Řepa napsal(a):

Honza Český napsal(a):

Nejste náhodou spíše liberální demokrat šmrncnutý komunismem?
---------------
Bingo.
Druhá možnost je komunista šmrncnutý liberákním demokratem.
Patočkovec.
Řekl bych, že to vyjde nastejno.
31. 05. 2010 | 07:12

Rumcajs napsal(a):

Pravice vyhrála proto, že její volič dostal alternativu.ODS a ČSSD se zkopromitovali natolik, že pro většinu jejich voličů byli nevolitelní.ČSSD šli volit už jenom hlupáci, co věří, že Paroubek je hodnej strejda, co si na něj média zasedla. Ale takových zapla't Pán Bůh není zase tolik.

Taky ČSSD musí odpuzovat většinu lidí sice levicově orientovaných ale s IQ nad 50, svou nerealistickou populistickou sociální politikou, která je v konečném důsledku protisociální.Jsem přesvědčen, že kromě toho, že se do čela ČSSD postaví věrohodní lidé, pomůže ČSSD právě zbavení se laciného populismu zřejmě diktovaného primitivními mafiány typu Ďurička,Kočky,Bendy atd.

Tady se spousta troubů ohání skandinávskou sociální politikou, přitom řada opatření které navrhuje ODS tam běžně funguje. Poplatky u lékaře, privatizace nemocnic,neproplácení banálních nemocí, zbavení sociálních jistot ty, jež nedodržují zákon.... to je totiž jediná cesta, jak zajistit, aby sociální pomoc nebyla jenom na pár let, ale stala se stabilní součásti systému.
31. 05. 2010 | 07:32

jepice napsal(a):

Pane Drobku, vaše vize příští sociální demokracie, která by se přiblížila evropskému pojetí liberální levice, je mi sympatická a fandila bych vám, kdybych neviděla, že po něčem takovém není mezi dosavadními českými levicovými straníky ani voliči poptávka. Takže vám prorokuju, že pokud se o získání mladších voličů pokusíte touto cestou, tedy obrozením ČSSD, budete zklamán a nejspíš i vyobcován.
Na Outsidermedia, kde přetiskli váš článek, píše jeden, co se označuje za levicového voliče, mj. tohle:
"To jako myslíte, že staří by měli hromadně odcházet ze života eutanazií, aby nepřekáželi? Nad drogami má přivřít společnost oči? Souhlasím, že naši vojáci nemají co v Tramtárii pohledávat. Vašemu vyrovnání s církvemi nerozumím. O životní prostředí pečuje jenom ten, kdo má dost peněz. To se máme na ekologii skládat sami, když na ni nedají bohatí? "
Jediné, co vám pochválil, tj. ony naháněné negramotné pasáky koz, já zase považuju za váš jediný větší úlet.
31. 05. 2010 | 07:44

StandaT napsal(a):

Dobře formulovaný manifest. Jeden z prvních, možná úplně první po volbách, takže by se mohl chytit.

Pokud by ho podařilo naplňovat, ocenili by to i ti rozumější zprava. Hodně štěstí.
31. 05. 2010 | 07:47

kulich napsal(a):

ne paroubek, ale lidé jako vy, činí z čssd neatraktivní stranu. v zemích eu většinou vládnou pravicové vlády a ten trend po levicovém zadlužování bude pokračovat.s vaším profilem neužitečného jedince a neobjektivního propagandisty , se opravdu dnešní mladá generace opravdu neztotožnuje.zamyslete se a začněte především u sebe, soudruhu autore.
31. 05. 2010 | 07:48

vasja napsal(a):

Omyl chlapče. Vzorový český volič Socdem je fascinován hnusem a sprostotou. To je jeho parketa. Však jste si jistě všim, kolik preferencí dostal vůdce středočeských socanů
A že to byla právě sprostota a hnus, co dostalo socany na nějaký preference.....Slušnej Horák - sprostej Zeman.Uhlazený křišťál Gross - sprostej, upocenej a agresivní Paroubek.
Tak si sám nehrajte na pravej opak a držte lajnu, která tomuhle póvlu vyhovuje.
31. 05. 2010 | 08:00

sonic napsal(a):

Pane Drobku,
jako zástupce mladé generace vám můžu říct, že ta témata, která jste jmenoval (právo homosexuálů na adopci atd.), jsou každému srdečně ukulele. momentálně jsou zásadní problémy s rigiditou pracovního trhu a nezaměstnaností, s kvalitou školství a zdravotnictví, s přebujelou státní správou, s penzemi, s chronickými nezaměstnanými. s životní úrovní obecně. mladí volí pravici, aby se jim zvýšila životní úroveň; potom můžou začít přemýšlet o tak marginálních tématech jako homosexuálové a eutanázie. sociální demokracie s těmi fundamentálními hodnotami, které má, nikdy nemůže oslovit inteligentní mladé voliče. možná až se jednou budeme mít lépe.
31. 05. 2010 | 08:09

1 z 10 501 197 napsal(a):

Pane Drobku, váš článek se mi líbil. Přeji vám, coby členu sociální demokracie, najít Ideu, Myšlenku, kterou byste dokázali oslovit i mladé lidi, jak ve Vaší úvaze zmiňujete. Voliči příliš nestudují programy stran, ono také není divu, když mnohdy nejsou po volbách až tak úplně dodržovány. Takže mnoho voličů spíše volí podle sympatií či naopak nesympatií. Dejte lidem Heslo - Vizi- Myšlenku, něco jako měli Američané (Yes, you can!), s čím se mohou ztotožnit; a hlavně, buďte čistí a průhlední a ochotni naslouchat všem lidem. Nikdo není lepší, ba ani horší!

Hezký den.
31. 05. 2010 | 08:20

jarpor napsal(a):

Pane Drobku,

mám pocit, že jste vedle.

Jste vedle s úvahami o frontmanu panu Sobotkovi, který dnes prohlašuje, že by rád sestavil vládu... neříká s kým a neříká s jakou vizí...
Pokud Vy jeho postup považujete pro ČSSD za přínosný, pak já si dovolím tvrdit, že jen demonstruje stupiditu a rigidnost, touhu po moci... prostý od jakékoliv racionální úvahy po té, když volič rozdal karty.
Přiznat, že něco nevyšlo, a podle toho se zachovat.. je nesrovnatelně lepší než mluvit o vzdušných zámcích...
Dle mého, tento pán jde pevně ve stopách bývalého předsedy, aby svou holou lebkou a tak trochu přihlouplým úsměvem narazil do zdi vlastní hlouposti...

Jste vedle s úvahami o "..je a i nadále musí být vyslancem a ochráncem chudých, sociálně slabých nebo jinak vyloučených, zaměstnanců, seniorů."

Definujte kdo je zde "chudý" aby bylo jasné, kdo si zasluhuje ochranu, aby stát nesanoval každého, kdo se "chudým" prohlásí... (cca 55% populace pobírá jakési dávky, znak to chudoby),
ochranu sociálně slabých chápou všichni normálně uvažující lidé i z pravé části, a takových je převážná většina (pokud Vám to uniklo není to vina "pravice"),
ochrana zaměstnanců se nesmí změnit na "sešněrování" zaměstnavatelů...
ochrana seniorů je především otázkou nejbližších rodinných příslušníků a nikoliv slibováním urážlivých příspěvků.

Měl jsem pocit, že to vše víte... Vaším vyjádřením jsem poněkud zklamán...

Jste mladý, běžte do škol které navštívil bývalý předseda, a zeptejte se, jaký dojem tam zanechal. Erudicí, chováním, vystupováním.
A pak napiště, zda byli oni mladí manipulováni, nebo zda osobní zkušenost vedla mladé "k sympatiím" ke straně přednášejícího...

Hezký den
31. 05. 2010 | 08:32

SuP napsal(a):

Celkem dobré pane Drobku.
Jen takový pocit nelevicového voliče.
Paroubek neodstoupil a už vůbec ne důstojně. Zdrhnul jako malej kluk od rozbitý výlohy, za kterou chtěl ukrást šlapací auto. A tlupu sobě podobných za zády, kterým sliboval, že je nechá svézt, nechal, ať se v tom vyráchají. To byste neměli zapomenout.
31. 05. 2010 | 08:32

Morová rána napsal(a):

Vážený pane Drobku!
Ano, máte pravdu, je třeba podívat se pravdě do očí. Až na to, že já tu pravdu vidím někde jinde, než vy. Jistě, pravice Paroubka nenáviděla. Ale nikoliv proto, že by byl tak špatný. Naopak, proto, že byl tak dobrý. A tady se odvolávám na vaše vlastní slova a připomínám, že to byl právě Jiří Paroubek, který ze sociální demokracie desetiprocentní udělal sociální demokracii dvaatřicetiprocentní. Chápu, že v zatrvrzelých pravičácích to vyvolávalo a vyvolává záchvaty vzteku, vy jste ale bohužel dopustili, aby o tom, že Paroubek má rohy a kopyto, tito vzteklouni přesvědčili i středové a (potenciálně) levicové voliče.
Já například dost pochybuji, že všichni ti mladí, co volili "cool" knížete vůbec věděli, co dělají, tzn. že třeba jen tušili, že se jedná o silně konzervativní stranu s velmi pochybnou existencí v čele.
Váš skutečný problém bych spatřovala v tom, že jste nedokázali adekvátně a včas zareagovat na pomluvy a urážky (byť uznávám, že na něco takového se jen dost těžko reaguje) a také v tom, že jste nepřesvědčili své voliče, aby vůbec přišli k volbám! Uvědomme si, že volební účast byla druhá nejnižší v historii!
31. 05. 2010 | 08:33

rejpal napsal(a):

Chyby, kterých se IMHO dopustila ČSSD (pořadí není podle závažnosti)
1) Zbytečné dupání na plynový pedál v kampani. Nejen v konkrétních věcech, kdy bylo lepší mlčet, ale plošně. Konfrontanční kampaň a neustálé protiútoky bylo IMHO kontraproduktivní. Braly lidem, zenchuceným se současného politického stylu únikovou variantu.
2) Sliby čehokoli. Stala se tak terčem kampaně z druhé strany, přičemž Řecko se pro pravici objevilo v pravý čas.
3) Řada sebejistých výroků hlavně předsedy o výsledku voleb nejspíš přiměla váhající voliče zůstat doma nebo volit malé strany.
4) Postrádal jsem kampani zaměřené na „obyčejného“ občana lidský rozměr. Ztotožnění s ním.Tito občané zůstali jen objektem dění. Vůbec celá kampaň velmi připomínala některé volby zahraniční, pochybuji, že mohla oslovit největší cílovou skupinu ČSSD. Pokud chci získat „obyčené“ lidi, měl bych se mluvou a chováním na veřejnosti inspirovat u Schwarzenberga, ne u aparáčiků.
5) Výběr osobností. Nechám stranou předsedu, ale ČSSD jednak trpí nedostatkem charismatických osobností (to není z vedení absolutně nikdo), ale ještě ke všemu se spojilo s lidmi, kteří nejen nemají charisma jako Kalousek, ale ještě jsou podobně profláknutí (Benda, Tvrdík, Urban a další).
Bylo by toho víc. Sám jsem ČSSD volil s určitým strategickým cílem pomoci oslabit pravici a donutit ji k nějakým vnitřním změnám, ale díky výše uvedenému jsem celou dobu silně uvažoval o jiných variantách. ČSSD musí projít vnitřní proměnou, a to dost zásadní. Pokud se to podaří, za čtyři roky může udělit lekci vládním stranám a přimět je k nějakým změnám také. Nevěřím totiž, že vládnutí kultivuje politické strany, spíš je vystavuje každodennímu pokušení. Tím spíš potřebuje silnou a demokratickou opozici. A nesdílím obecné nadšení médií nad pár vykroužkovanými jedinci. Vrátí se všichni do jednoho a nebude to dlouho trvat. Podhoubí zůstalo stejné, možná bylo dokonce pohnojeno přístupem nových subjektů ke kohoutkům.
31. 05. 2010 | 08:33

mleziva napsal(a):

Vždyť mladí tu středovou či středolevou stanu také volí. Na západ od nás mají socdem strany program shodný s naší středovou ODS. Problém ČSSD je v tom, že jejich program byl založený pouze na očerňování soupeřů v kombinaci s populismem a extrémistickou levicovou politikou, za kterou by se nemusela stydět ani KSČ v roce 1948. S tím mladé voliče opravdu nezískáte. ČSSD by se měla posunout mnohem více do prava a přestat s podpásovýámi útoky.
31. 05. 2010 | 08:36

Morová rána napsal(a):

BTW: Výměna předsedy nic neřeší! Však oni by si pravicoví politici, média a konec konců i soukromníci na toho nového určitě zase něco našli. Třeba to, že se mu málo leskne svatozář...
31. 05. 2010 | 08:37

Morová rána napsal(a):

Pane Mlezivo, kde jste v programu ČSSD našel poznámku o plánovaném zestátnění soukromého majetku a boji s vnitřním nepřítelem? Já nikde!
BTW: Čeští pravičáci opakovaně vyhrožují návratem do padesátých let, které údajně hrozí ze strany soc. dem. potažmo od Jiřího Paroubka. Nu, když si vybavím letošní předvolební kampaň, pak se mi zdá, že pravicové strany jsou toho názoru, že nejlepší prevencí před lety padesátými je návrat do těch čtyřicátých.
31. 05. 2010 | 08:43

sid napsal(a):

Apresne jste to vyjmenoval, protoze to jsou i duvody proc socany nikdy volit nebudu:
právo homosexuálů na adopci, emancipace menšin, imigrace, právo na důstojný odchod ze života, reforma militantní drogové politiky na humánnější verzi, takzvané „vyrovnání“ s církvemi, ochrana životního prostředí a řady dalších progresivních témat... To jsou totiz temata, ktera tuto spolecnost nici a lide to citi. Natahat sem dalsi hordy primitivu, kteri jsou vzdy potencialem pro zlodeje, kteri se radi hrabou lidem v zivote (komuniste a socialiste vseho druhu, teplousi, kteri se nyni vydavaji za vzor..., likvidace tradic, falsovani dejin (to vase "vyrovnani" s cirkvemi plyne pouze z hluboke neznalosti historie...) proste uzasna prehlidka toho co i mladsi generaci otravuje a s cim nesouhlasi. Tak jen tak dale soudruzi.
31. 05. 2010 | 08:44

Mistr XXL napsal(a):

Ano, je třeba otočit stránku a začít psát na novou.

Divné je, že si nikdo nevšiml toho, že jedním z důvodů, proč ČSSD nebude sestavovat vládu je nulový koaliční potenciál ČSSD.

Inspirovali se v nejen kampani A.Jiráskem a jeli proti všem a sázeli na jedinou kartu, že klapne menšinová vláda s komunistou. Jenže tahle karta se ukázala po sčítání také hodně slabá. Spálili mosty a neměli žádný plán B. V tuto chvíli není žádná strana kromě KSČM, která by s nimi chtěla vládu sestavovat. A tohle věděl i buran Topolánek a nezašlapával potenciální spojence ve vládě do země, protože šance jedné strany na jednobarevný kabinet jsou v našem volebním modelu stále malé.
31. 05. 2010 | 08:47

Pepa Řepa napsal(a):

Mistr XXL napsal(a):
Divné je, že si nikdo nevšiml toho, že jedním z důvodů, proč ČSSD nebude sestavovat vládu je nulový koaliční potenciál ČSSD.
--------------
Opět bingo.
Drobek má pravdu v jedné věci.Mladší generaci to neosloví.
31. 05. 2010 | 08:56

vfischer napsal(a):

TO MŮŽETE MUDROVAT AŽ DO ALELUJÁ !! Jste všichni jedna stejná vyčůraná sebranka! Jedna parta rozkradačů státní kasy vystřídala druhou! A jako vždy, zaplatí to onen blbý "řadový občan"!!! Vaší partaj pohřbil arogantní hospodský šíbr kterému jste tak dlouho lezli do zadku až máte to, co máte! A na tom není nic k mudrování !!!
31. 05. 2010 | 09:00

Béda napsal(a):

p. Drobku,

dle mého je celá řada příčin proč ČSSD prohrála volby, t.j. ztratila přízeň části voličů. Zmíním alespoň ty podle mého mínění hlavní:

1) za klíčovou příčinu považuji "jednotnou frontu" pravicových médií v honičce na Paroubka (částečně po právu), která měřila podobným típkům nestejným metrem (viz bratr Kalousek, který zůstával téměř bez povšimnutí mediální scény)

2) za druhé považuji ponechání J. Paroubka (bez ohledu na jeho jeho dřívější zásluhy o konsolidaci této strany po Grossově pádu) ve funkci před volbami. Tento člověk byl pouze dočasným východiskem z nouze - hrubý pytel na hrubou záplatu a s odchodem Topolánka se politicky přežil. J.Paroubek nebyl tím, který by měl symbolizovat modernost a přitažlivost o které mluvíte (viz kdo na to má, Kočkování, protlačování blondýn na volitelná místa kandidátek, populismus - slibování 13. důchodů a podobných nesystémových věcí...). Ponechání takto přitažlivého mediálního cíle v čele ČSSD poté co hlavní konkurent provedl kosmetickou úpravu beze změny své podstaty a ostatní releventní konkurenti VV a TOP03 měli v čele mediálně přitažlivé (přitom vnitřně politicky a morálně vyprázdněné) marketingové figurky, bylo velice vážnou chybou. ČSSD měla minimálně provést stejnou kosmetickou úpravu jako ODS. Odvolat Paroubka a vyměnit jej za přitažlivější tvář, která má ovšem tah na branku, má to v hlavě srovnáno, má vizi, není spojená ani náznakem s organizovaným zločinem a korupcí.

Pokud jde o budoucnost:
- na rozdíl od vás se domnívám, že přes setrvalou mediální masáž pravicového mainstreamu a jejich pomocných bloggerů v elektronických médiích má ČSSD budoucnost. Klíčové přitom, i ve vztahu k mládeži bude, jak bude ČSSD schopna reflektovat problémy, předkládat přitažlivé vize v době, kdy naběhnou v praxi pravicové programy, ordinované především neoficiálním vítězem voleb Kalouskem a jeho TOP-kou. Na tom se bude lámat chléb.
- dalším klíčovým faktorem bude, jestli se ČSSD dokáže vnitřně vypořádat s některými dinosaury, typu Zemanova Škromacha a rozloučit se s lidmi jako je J. Tvrdík a upozadit některé osobnosti - Ráth, Jandák. Jinými slovy, jestli dokáže provést vnitřní změnu a vygenerovat slušné, pracovité politiky se smyslem pro fair play, sociálním citem, kteří se spokojí pouze s tím finančním a materiálním nadstandardem, který jim skýtá výkon poslanecké funkce a jejich slova budou v souladu s činy.

To vám přeji. Na takových lidech si vylámou zuby i tradičně nepřátelská pravicová média a příští volby budou patřit ČSSD!
31. 05. 2010 | 09:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak už máme, co jsme chtěli.

Kalous kdesi vyspává opici a radí se s farářem - ušetřených 30 stříbrných bude pak jeho první příspěvek na fond záchrany zadlužené vlasti.

Další partička přemýšlí, co , komu, kdy, proč a jestli to není moc.

Ta poslední partaj se buď historicky znemožní, anebo půjde Nečasům, ah pardon, tedy neřádům po krku. V prvém případě - 2,1 % v příštích volbách, ve druhém volební vítězství.

Sobotka sbírá hlasy do dalších voleb.
Bude to mít ale těžší, než kdysi jeho předchůdci. Ono totiž facebook je facebook. A že nám tedy rozkvetl. Celá zahrada ho je.

Řecko, Španělsko, Francie, Itálie ....
Hledá se řezník. Zn : Výslužka jistá.

God save Kalousek.
31. 05. 2010 | 09:06

Morová rána napsal(a):

Mistr XXL: Správná připomínka. Jen bych ještě dodala, že spousta hlasů pro TOP09 a VV byla protestních. Tzn. lidé je volili, nikoliv proto, že by je chtěli, ale proto, že někoho jiného nechtěli.
31. 05. 2010 | 09:06

Ládik napsal(a):

ejhle, zmizel blog Václava Urbana, s větou "....prase odkvičelo ..."
31. 05. 2010 | 09:14

Michal Macek napsal(a):

ladik:

skoda - nechapu proc - nikoho nejmenoval...
31. 05. 2010 | 09:15

Béda napsal(a):

Ládík,

žeby Urban odkvič*l?
31. 05. 2010 | 09:16

Michal Macek napsal(a):

ladik:

tady mizej blogy jak ve Skrivancich na niti lidi - zmizel blog Hybaskovy z 28/5....
31. 05. 2010 | 09:16

Béda napsal(a):

MM,

to není u p. Hybáškové poprvé. Pokud si vzpomínám, ten první článek podle vyjádření p. Stejskala patrně stáhla sama autorka. Kdoví jestli tomu tak nebylo i ve druhém případě.
31. 05. 2010 | 09:20

rejpal napsal(a):

Mistr XL
Ano ČSSD má nulový koaliční potenciál. Částečně vlivem volebního výsledku, částečně propadnutím téměř všech potenciálních partnerů. Neklépe by udělala, kdyby teď rovnou odmítla vést koaliční jednání. Myslím, že dost lidí by realismus ocenilo. A ještě něco. Radost spousty voličů pravice nad potupou ČSSD je hloupá. Proč, to brzy pochopí sami. Žádný lternativní a silný opoziční subjekt tu není. Což je výhodou pro vládce, méně už pro jejich příznivce. Až půjde nahoru obliba všech možných extrémistů, a půjde (!), možná jim to dojde.
31. 05. 2010 | 09:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Michal Macek
Jo, jo. A za chvíli začnou mizet i státní prachy.
31. 05. 2010 | 09:20

prirodovedec napsal(a):

editor: Je mozne se nejlepe blogem editora vyjadrit ke zmizeni kviciciho prasete V. Urbana? (prosim cist spravne, to neni vztazeno k autorovi :) ).

Ja si myslim, ze vyslovene ma zustat, at uz jde p Issovou, Madlu, ci kvicici prase nebo praseci kohouti hlavu ... je to svedectvi o cloveku, diskusi, dobe .... (a protofasismu :) v nekterych :) kvicicich).
31. 05. 2010 | 09:20

Pepa Řepa napsal(a):

Copak bez Paroubka
už jsme i bez Urbana.
Kdepak disciplina musí bejt.

Tři čuníci jdou
pěkně za sebou
https://www.youtube.com/watc...
to se snad smí.....
31. 05. 2010 | 09:20

Rumcajs napsal(a):

Bohužel neviditelná ruka trhu smázla pana Urbana dřív, než jsem stačil zareagovat.Tak reakci hodím sem,páč minimálně tématicky to sem patří.

P.Urban

Drsné,ale pravdivé.

Občas je potřeba popsat věci tak jak jsou i za tuto cenu.
Bohužel voliči,kteří byli tohle individium schopni volit zůstávají a tím se ukazuje, že potenciál pro vznik nějakého totalitářského režimu se všemi prvky 48, včetně poprav a politického pronásledování tu stále je.
31. 05. 2010 | 09:21

Pepa Řepa napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
... je to svedectvi o cloveku, diskusi, dobe .... (a protofasismu :) v nekterych :) kvicicich).
------------
Protofašisti? Něco jako Protopopov?
Toho bych taky máznul.
31. 05. 2010 | 09:24

Belgičan napsal(a):

ČSSD neuškodilo svržení vlády.

ČSSD uškodilo svržení vlády s následným vákuem v hlavě Paroubkově. Jeho kotrmelce byly pro většinu realisticky uvažujících lidí důkazem neschopnosti ČSSD převzít zodpovědnost za tento národ!!!

Pokračování v nerealistických slibech tuto neschopnost jen potvrdilo.

ČSSD volil jen "populista z přesvědčení". Volby Paroubkovi prohráli ČSSD voliči! Konkrétně ti co se ho lekli a nešli raději k volbám. A jiné jak ČSSD voliče nebyl Paroubek svou arogancí schopen oslovit.

Mládež měla na vybranou a dala přednost inteligenci před arogancí.

Na webu těch paroubkových arogantních výroků koluje spousta. Od Karla Schwarzenberga ani jeden. Levouni tomu říkají mediální masáž pravicových médií.
Jenže YouTube není české, natož české pravicové médium. A stačí projít pár klipů s originálem Paroubka, Rátha... a mladej ví koho stoprocentně nevolit.

A jestli to pravice s mladejma zvládne?
Bez obav.
Lepši jak levice s levými důchodci stoprocentně.
Totiž ti leví dúchodci už tu možnost měli. Moje babča říkávala:"Jak si ráno usteleš, tak si večer lehneš."
31. 05. 2010 | 09:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

ano, blog pana Urbana jsem stáhl, neboť dle mého soudu porušoval Kodex blogera.

Pro autorty platí stejná pravidla jako pro debatující a důvod je jediný: tyto stránky jsou koncipovány jako prostor pro výměnu názorů těch, kteří o výměnu názorů stojí. Začneme-li se zde nazývat "prasaty, sviněmi, hovady" jsem přesvědčen, že tento prostor v této podobě přestane existovat (a stane se z něj to, co můžeme najít v tuzemském internetovém prostředí v mnoha variantách).

Libor Stejskal, editor blogů
31. 05. 2010 | 09:26

stejskal napsal(a):

P.S. Blog paní Hybáškové nikdo z redakce nestahoval čili jej musela stáhnout sama. To mi přijde minimálně bezohledné vůči čtenářům, kteří pod něj napsali své komentáře. S paní Hybáškovou o tom budu mluvit.

Libor Stejskal
31. 05. 2010 | 09:29

zk napsal(a):

Pane Drobku,
nevím, ve které části mého příspěvku jste našel pláč nad nepřízní médií. Nikde tam není. Prostě mám určitý názor na hodnotové preference dnešní mladé generace a perspektivu jejich možných změn. Narozdíl od Vás si nechci nic malovat.
S tím stay on message jsme si nerozuměli. Chtěl jsem říct, že ČSSD by se do budoucna měla profilovat jako strana s jasným, srozumitelným, lehce identifikovatelným sdělením. To v poslední kampani nedělala nebo to dělala nedostatečně. (Není ale dobré zapomenout, že ve vybičované atmosféře odporu vůči "dinosaurům" pravici jednoduše vyšel trik s VV. Voliči dost možná nebyli připraveni dát velké etablované straně přes třicet procent.)
Máte pravdu, svět se mění. Také jsem to pozoroval. A vsadil bych se, že příštích pár let se bude měnit ještě rychleji. Až nám nová vláda zprivatizuje školství, zdravotnictví, důchodový systém, oseká zákoník práce. Vy si přejete, aby tenhle vývoj levice glosovala povídáním o právech menšin, feminismu, ochraně přírody a eutanázii?
Uvědomte si, že podobná agenda má/měla smysl v zemích, kde:
a)žije velké procento etnických menšin
b)existuje politicky vlivná konzervativní pravice, která se nenávistně vymezuje vůči potratům a alternativním životním stylům
c)žije vzdělaná, ne-provinciální a kosmopolitní střední generace, jež je odpuzována fanatismem b)
d)žije idealistická mladá generace vychovávaná liberálními médii a progresivními učiteli

ČR nesplňuje ani jednu z těchto čtyř podmínek (zrovna jsem si vzpomněl na tyto, určitě jich je víc).
Mimochodem, třeba v USA platí všechny čtyři. Přesto se demokratům odklon od distribucionistického paradigmatu dlouhodobě nevyplácí. Napadlo Vás někdy, proč má Tea Party Movement tak blízko k republikánům, proč tihle lidé nesympatizují spíše s levicí? Je snadné ohrnovat nos nad krampolizací sociální demokracie, mně se občas taky dost ekluje, ale neměli bychom přehlížet její pozitiva.
31. 05. 2010 | 09:31

Potěšený napsal(a):

Konečně slušný, inteligentní a skutečně se spoustou významných podnětů napsaný text ze socdem redakce. Jak je to rozdílné od rudolfínsky nenávistně zlovolné demagogické štvanice, kterou v duchu svého dřívějšího pána dodnes na těchto stránkách plije Jiří Pehe.
31. 05. 2010 | 09:31

Ládik napsal(a):

Já myslím, že jenom kviklo, jinak nic.
31. 05. 2010 | 09:32

Béda napsal(a):

Rumcajs,

jojo, potenciál pro vznik totalitářského státu tuje, to máte pravdu. Strana(y), které účelově zavírají poslance do vazby, dávají médiím náhubky, užívají Kubiceho volebních manipulací, anonymně organizují a vysílají bojůvky na volební mítinky názorových oponentů,¨sofistikovanými prostředky manipulují mládež (viz klip M+I+Z), pořádají před volbama pogrom na názorové oponenty a využívají k tomu "jednotnou mediální frontu"...
Třeba se dožijem i jiných věcí.
31. 05. 2010 | 09:32

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

aha takze bloger si muze dat pryc blog sam?ja myslel ze vas o to musi ponizene pozadat :)))
31. 05. 2010 | 09:32

vasja napsal(a):

Jen jestli to nebylo vymazaný kvůli tomu, že Hendrix byl míšenec.
To je pravděpodobnější. Fašisti maj dlouhý prsty.
Prase je náhodou milé a inteligentní zviřátko.
31. 05. 2010 | 09:33

Pepa Řepa napsal(a):

Panu Urbanovi bych doporučil opravit výraz na: Roztomilé prasátko dotančilo a blog znovu vylepit.

Nebýt této věty propagoval článek knížete pána, Boba Dylana a Johna Silvera, tedy osoby, které -snad- nestojí mimo zákon.
31. 05. 2010 | 09:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

stejskal
A mohou se občané titulovat jako "excelence" či "knížata" ? Viz blog KVS, Vaše blahorodí ?

Tuším, že šlo o plakát strany pirátů, co jste smazal. Tedy losera voleb. Takto karikujícího vítěze voleb.

No, on ten bolševik v nás prostě dřímá. Stačí ho jen tak trochu popostrčit a filuta vyleze celý. K pousmání.

Ale dost bylo srandy. Přichází pot, krev a slzy. Prase je ale ronit nebude. A z cizího krev neteče. A dobrý deodorant spraví vše.

Budu od nynějška stále opakovat :
"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 09:34

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

Mohl bych vam oplatit stejně ALE PROČ?jestli mluvite o iq svym přispěvkem jste ho bohatě ukazal,ja se hrdě hlasím k ČSSD,není to jen paroubek a šizunkove je to určity pohled na svět,a plno poctivych lidí,že to není vaš šalek čaje ještě neznamena že ostatní maj iq pod 50,konečně ted mate možnost ukazat co jste si zvolili,ČSSD NENÍ U MOCI 4 roky,dalši 4 roky nebude,,jestli to nezabalite dřive,,tady už kecy o zadlužovaní dětí,o belzebubovi,nepomohou,uvidime to vaše iQ MYŠLENO PRAVICE,KAM NAS DOVEDETE,uživejte si svou slavu,pycha předchazí pad,ono zas to vitězství nebylo drtive jak prezentujete,genialní tah a manažersky to rozhodně,ja to piši už 3/4 roku.

BOHUŽEL,čssd ty manažeři nema když to neviděli,co viděl prosty člověk jako ja,a za to si tu prohru zaslouží,ale ja se nezachovam jak zbabělec,chyby sem vyčital ale ten pohled neopustiL tim ale me IQ NENÍ POD 50,.

podte udělame sazku o šampano aby nedošlo k nedorozumnění,to co prodavaj v obchodaku za 600,že za 4 roky se nebudete radovat,berete
31. 05. 2010 | 09:34

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Odkud víš, že se jedná o manipulaci ?

To sis janom namluvil, že se jedná o manipulaci. Jestli tu někdo manipuloval, tak to byl právě Paroubek. Ovlivňoval tisk, vyhrožoval novinářům,platil si kompars vypatlanejch individuí,kudy chodil tudy lhal, kamarádí se s mafiánama... ale pro tebe asi stále milej trejda, že jo.
31. 05. 2010 | 09:39

Pepa Řepa napsal(a):

To vasja
genetici-prý-tvrdí, že prase je člověku nejbližší.

Že by ty protofašisti už byli tady?
Jeden vykouknul u Národního divadla z Vltavy.
Válka s protofašisty je tady, udělali atentát na pana Paroubka a jeho choť.
31. 05. 2010 | 09:39

Vico napsal(a):

Autor : Zbytečně se navážíte do nicku zk, který má pravdu. Jakmile začne Sociální demokracie honit několik zajíců najednou, nechytí nakonec ani jednoho.

Tragédií naši levice je odpudivý jurský park zvaný KSČM, se kterým se nechce nikdo kamarádit. Jejich 10 až 14 % je dobrých jen k proplácení poslaneckých platů a státních příspěvků do stranické pokladny. Dokud tato příšera bude na levé straně strašit, do té doby si bude muset Sociální demokracie nechat zajít chuť na "mladé zajíčky". Socani tu bohužel v každých volbách budou muset svést boj o tradičního konzervativně-levicového voliče/ony příslovečné báby a dědky/ s touto druhohorní hydrou jejíž jediným smyslem života je její vegetativní přežívání.

Strašně bych si přál, kdyby tu na naši politické scéně vznikla nějaká levicově-liberální strana s "bledězeleným" programem. Přesně taková,o jaké pane Drobku sníte. Ta bude pro mladého voliče přitažlivá. "Tradiční" Soc. dem pak bude oslovovat spíš ty sociálně slabší vrstvy, případně zaměstnance státního sektoru, důchodce atd.

Nejprve však bude muset "zdechnout" KSČM. Než se tomu tak stane, to nevidím moc optimisticky pane autore.
31. 05. 2010 | 09:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

udělat to může. Nicméně jsme nepřepodkládali, že to autoři dělat budou (právě proto, že tím smažou příspěvky, které sami nenapsali).

Nemyslím, že by byl kdokoliv z našich blogerů ochoten se před námi ponižovat. Dáváme si záležet, abychom vybírali dostatečně silné osobnosti, které se neponižují. Zakazovat každý detail též nechceme, spoléháme na zdravý rozum a možnost dohodnout se (pokud vím, zatím jsem významnějsí porušení pravidel autorem - tohto typu - za celé ty tři roky řešil asi pětkrát. Čili jde spíše o velmi výjimečné situace).

Libor Stejskal
31. 05. 2010 | 09:40

Michal Macek napsal(a):

pepa repa:

kdyby to bzlo na me tak ten blog tam necham protozer Urban tam psal ze jmeno dotycneho nikdy do sveho blogu nenapsal (ani ted) tak kdyz se o nem zminil vlastne poprve a naposled tak bych to asi toleroval - ale kazdy ma miru tolerance jinou,to respektuju....
31. 05. 2010 | 09:40

PatientO.T. napsal(a):

Všude je nějaké proto. Zde se např. můžete seznámit s protokoly sionských mudrců:

http://failedmessiah.typepa...
31. 05. 2010 | 09:41

Morová rána napsal(a):

Pane tato,
všímáte si taky, jak se pravičáci neustále vztekají? Jeden by řekl, že budou mít radost, když "vyhráli" volby a dají s těmi vulgaritami pokoj alespoň na tři dny...
31. 05. 2010 | 09:42

Michal Macek napsal(a):

patient OT:

uplne se bojim zeptat - co maj Protokoly spolecneho s Paroubkem? :)
31. 05. 2010 | 09:43

Béda napsal(a):

Rumcajs,

k Paroubkovi jsem se již vyjádřil výše a na jiných místech. Všechno co jste napsal i kdyby jste k tomu přidal dalších 10 Paroubků nic nezmění na tom, že to , co dělala a dělá proti demokracii setrvale pravice (to co jsem popsal já), je mnohokráte horší. Navíc svůj ekvivalent Paroubka - Langera měla ještě donedávna i ODS, TOP má svého Kalouska...)
31. 05. 2010 | 09:45

mleziva napsal(a):

Morová rána: Boj s vnitřním a jinými nepřáteli dělá ČSSD od nástupu pana Paroubka pořád (naposledy před týdnem, kdy uklidili kandidáta v Liberci s tím, že je to "agent pravice" :o)). Třídní boj v jejich programu i rétorice najdete rovněž (boháči X obyčejní lidé). Zestátnění doukromého majetku v programu přímo nemají, ale chtějí státem regulovat snad všechno.
31. 05. 2010 | 09:46

tata napsal(a):

pane Stejskal

poprve svami nesouhlasim ve věci mazaní ale respektuji ho,škoda ten pan se u normalně myslicich odepsal sam,promě to mělo jedno pozituvo nepřimo utvrdil sem se v nahledu na jednoho celkem važeneho pisatele zde,ktery už dlouhodobě naplnuje me zklamaní jeho reakce zde na ten članek jen utvrdila me největší zklamaní v odhadu lidí.JA to považuju za škodu ho vymazat,ale zcela vas respektuji.
31. 05. 2010 | 09:48

Belgičan napsal(a):

Pane Drobek,
nevím, kde berete tu iluzi, že by mladým mohlo vadit volit pravici?
Naopak, mladí s oblibou volí pravici a i spektrum se změnilo. Dříve dříve volili levici hlavně studenti. Dnes, těch pár procent voličů levice z mladých jsou ti nejméně vzdělaní mezi nimi.
Již asi dvacet let trvající trend jste nejspíš přehlídl. Na západě je omnipresent. Ty tam jsou doby, kdy se říkalo, kdo není komunista ve dvaceti, nemá srdce a kdo je komunista po čtyřiceti nemá rozum.
Dnešní mladí jsou informovaní a nedají se oblbnout populistickýmy sliby. Jedno, kdo je autorem takových slibů(zda levičák,či pravičák), ten je u mladých mimo.
31. 05. 2010 | 09:48

stejskal napsal(a):

Zkusím to napsat znovu (naposledy tuším před čtyřmi dny, a tak se s dovolením ocituji).

Nemažu zde hrubé nadávky a vulgarismy kvůli tomu, kdo je napsal. Ani ne kvůli tomu, komu jsou určeny, A dokonce ani ne kvůli jakési politické či jiné korektnosti.

Mažeme je z jednoho jediného a zcela prozaického důvodu: abychom tyto stránky alespoň na nějaký čas udrželi jako prostor pro výměnu názorů lidí, kteří o výměnu názorů stojí. Snažíme se bránit, aby nebyly žumpou, kam si chodí lidé nadávat (viz celá řada podobně koncipovaných serverů). Dalo dost práce toto prostředí takto nastavit (viz http://blog.aktualne.centru...), dá i dost práce jej udržet.

Věřte mi, že za ty tři roky, co tu dělám (tedy denně pročítám debaty, ale také navštěvuji nejrůznější podobná fóra v jiných jazycích), mám jisté zkušenosti se vzorci, podle nichž se na nich lidé chovají.

Pokud někoho na takovémto fóru nazvete "prasetem", je velmi pravděpodobné, že Vás obratem někdo nazve "sviní". Jiný se Vás pokusí v dobré víře zastat a označí ho např. "hovadem". Normální člověk takovouto debatu opouští, normální autor nepíše své text tam, kde se takto debatuje (a to nemluvím o tom, že administrátor dost těžkom obhajuje sám před sebou i jinými, proč proti prvnímu "praseti" nezasáhl a druhé "svini" případně ano).

Proto se zde prostě tyto výrazy používat nebudou.

Jen pro Vaší informaci: debaty projíždíme s kolegou Mihalcem jen občas, příspěvky spíše přelétneme, na víc nemáme čas (máme v redakci spousty jiné práce, než se zabývat hulvátskými příspěvky). Jistě mnohé i přehlédneme (od léta to už navíc bude dělat jen jeden člověk, bude daleko více záležet na Vás, čtenářích, zda z těchto stránek necháte udělat žumpu či nikoli).

Zatím se tento postup podle mne osvědčil (doporučuji se podívat, jak se "diskutuje" jinde). Tyto stránky neovládla ani neonacistická propaganda, ani hulváti, ani nic, co by znemožňovalo diskusi (snad kromě pár jedinců, kteří cítí bytostnou potřebu to každému a za každou cenu vytmavit, ale s tím se dá žít).

Věřím, že náš postup pochopíte a sami přispějete k tomu, aby se zde dalo i nadále slušně, věcně akorektně debatovat."

Tak asi takto (tři roky pořád stejně, zatím se to snad daří...)

Libor Stejskal
31. 05. 2010 | 09:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Líná, nevychovaná a úplatná byrokracie umí "šetřit" pouze tak, že provede plošné škrty a plošně zvýší poplatky či daně.

Našim problémem takto nejsou dluhy, ale ona sama - líná, nevychovaná a úplatná byrokracie.

Budu od nynějška stále opakovat :
"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 09:50

Rumcajs napsal(a):

Michal Macek:

Já myslím, že Patient OT chtěl napsat proto-kolo.
31. 05. 2010 | 09:51

Pepa Řepa napsal(a):

To Zubařskej
tak jo, já to tedy propíchnu.Asi přijdu o prověrku NBÚ.

Přírodovec pracuje na vývoji
PROTO COLY.

To bude smrtelná rána americkému imperialismu. Když padne COCA COLA, co zbyde?

Jen aby neudělal stejnou chybu jako soudzi z NDR.
31. 05. 2010 | 09:51

Béda napsal(a):

mleziva,

holt se asi budete muset smířit s tím, že voličská cílová skupina a vůbec preferenční skupina pro kterou jsou programy ČSSD koncipovány, nejsou diskrétní elity typu p. Bakaly a Schwarzenberga, tedy multimiliardáři.

Někdo holky, někdo vdolky.

P:S:: Nezoufejte. Vždyť si ještě budete mít možnost užít a vychutnat vlády pravice pod vedením TOP03. I mnohý mladý prvovolič a stařeček, který šli volit pana knížete, protože je to hodný a chytrý starý pán se ještě zamyslí, komu to vlastně hodil svůj hlas.
31. 05. 2010 | 09:53

thief napsal(a):

Pane Drobku naprosto vás chápu. Jsem skalní volič soc.dem. a jako takový jsem zklamán. Zároveň jsem ovšem "podnikatel"-lékař, a jako takový se nyní těším, že voličům dopřeju kapitalismus vrchovatě. A spolehněte se, že dopřeju.
Nicméně jsem díky těmto volbám zjistil několik věcí. ČSSD se neustále snaží mladé lidi "oslovit" a "přesvědčit". Nyní jsem si jistý, že je to chyba. Mladý člověk konfrontovaný s tvrdou realitou nepotřebuje přesvědčovat. Pokud zavedete školné a státní maturity, zaručuji takový příliv mladžch voličů, že nebudete muset přesvědčovat vůbec nikoho. V současnosti mladý volič myslí jen na svůj zisk, životní styl a "cool" image. V první řadě ho štve Paroubek a ne nějaké školné (hypotetické). Dejte mladým co chtějí - kapitalismus. Potom vás budou volit.
Za druhé média. Jsou nekulturní, neobjektivní a zkorumpovaná. Opět je to fakt, se kterým se musíte naučit žít. Nebojujte s nimi, to je jejich cíl. Pokud nedokážete vytvořit média svá - a to prý nedokážete, připravte je o náplň. Nehledejte "silného lídra", automaticky se stane mediálním terčem. Využijte své obrovské podpory v regionech. Zde pravice pohořela jak celkově tak co se preferenčních hlasů týká. Když bude v každém kraji silná osobnost soc.dem. Pozornost médií se rozptýlí a nebude mít zdaleka takový efekt. Pravice osobnosti nemá, staví na heslech, stádovitosti a opožděném antikomunismu (což se může hodí proti rudým).
Tyto volby neskončili vítězstvím pravice, spíš její velkou porážkou. ODS stojí na pokraji politického konce, jejich jediný spojenec je skoro stejně silný jako ona, ale ne dost silný k parlamentní většině. ODS ztratila hodně politicky i finančně a TOP09 jí nepomůže! VV se teprve budou profilovat, ale pokud soc.dem. ustoupí z některých stejně neprosaditelných bodů, může být pro VV mnohem vhodnějším partnerem než kdo jiný. Navíc máte velmi dobře našlápnuto do regionálních a senátních voleb. Když neuděláte chybu, ODS jako vůdčí strana končí a to možná nadlouho.
Zdravím
31. 05. 2010 | 09:55

vasja napsal(a):

No to je pane Pepiku jasný.
Dyk proč si myslíte, že prasečinky maj lidi tak rádi?
A fašisti sou všude. A o protofaštech nemluvě. Včera mi jeden říznul Plzeň desítkou a to sem na něj koukal. Hnus. A to panu Drobku nevadí.
31. 05. 2010 | 09:55

Al Jouda napsal(a):

Již před rokem jsem zde v diskuzi psal pod Paroubkovým blogem, že by ČSSD prospělo, kdyby uvolnil své místo předsedy třeba Bohuslavu Sobotkovi. Nejpozději to však měl udělat, když rezignoval Topolánek. Ostatní okolnosti již dobře popsal nick Béda (9:04).
31. 05. 2010 | 09:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

There must be some kind of way out of here
Said the joker to the theif
There's too much confusion
I can't get no relief
Business men they drink my wine
Plowmen dig my earth
None will level on the wine
Nobody of it is worth

No reason to get exited
The thief he kindly spoke
There are many here among us
Who feel that life is but a joke
But you and I we've been through that
And this is not our fate
So let us talk falsely now
The hour's getting late

All along the watchtower
The princess kept the view
While all the women came
And went bare feet servants too
Outside in the cold distance
A wild cat did growl
Two riders were aproaching
And the wind began to howl
31. 05. 2010 | 09:59

mleziva napsal(a):

Béda: Chudý chudého asi nezaměstná a pro nikoho jiného program ČSSD dnes určen není. Nevím jak Vy, ale já jistotu trvalé chudoby nechci.
31. 05. 2010 | 10:01

PatientO.T. napsal(a):

2 Michal Macek:
Seznamte se s proto-koly...
;-)
31. 05. 2010 | 10:03

*** napsal(a):

Tak vidíte pane Drobek,
to jsou paradoxy co?
***
Ale nezoufejte, tady jste alespoň dozvěděl, že všechno zlé je pro něco dobré.
Tím že vaše vedení opustil Jyrka máte možnost a prostor prosadit sám sebe a celou grupu straníků vést lepší cestou k dalším horizontům, na které lze dohlédnout....
31. 05. 2010 | 10:05

Béda napsal(a):

nadporučíku,

jak se říká: Nejpozději do čtyř let a do dne! Abyste ještě nebyl valice překvapen.
31. 05. 2010 | 10:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

New age kapitalismu : Bohatým dotace
Chudým škrty
Ostatní škubat

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 10:10

deluxe napsal(a):

Paroubek vyhrál volby,přestože ODS měla posledně skoro 35% hlasů.To se Vám zdá málo záslužné pro ČSSD ? To by podle mne znamenalo,že p.Nečase považujete za zcela neschopného,chcete-li aby prohrál tyto volby s úbytkem větším než 15%.
Dementní atmosféra s používáním pojmu "levice" chce evidentně každé volby hodnotit jako vítězství jakési "pravice".Spousta lidí má mylný názor,že cokoliv chtějí veřejnosti sdělit,musí údajně zavánět "pravicovostí".Co si po tím mlhavým pojmem kdo představuje? Mně je pouze poměrně známo,že v médiích se dost často posledních dvacet let štěká o "utahování opasků".To je tedy ta věčná pravicovost? To bych nazval spíše neschopností abych byl blíže pravdě.Že Paroubek hovořil o 13.důchodu z těchto dvaceti let jediný poslední volební rok je tak podstatné? Volby to neovlivnilo,na nikoho to nepůsobilo.Rozumný důchodce dá přednost valorizaci, o které mluvil i p.Nečas.Proti ovšem je Kalousek-až po tři nejbližší roky ji nechce.
31. 05. 2010 | 10:13

Frante napsal(a):

Chtělo by to nějak průzkum: Který minulý volič ČSSD tentokrát volil jinak a proč? Moje známá se hlásí k "obyčejným lidem" tak logicky chtěla volit Paroubka. Potom dostala složenku na 120tisíc a položila si otázku, jak můžou slibovat 13 důchod...? A šla volit "Karla".
31. 05. 2010 | 10:15

Béda napsal(a):

TCKH,

http://www.novinky.cz/domac...

"Nevím, kdo je majitelem strany Věci veřejné. Je to pan Bárta (poslanec VV a majitel agentury ABL), pan Škárka (poslanec VV), pan Hrdlička (radní Prahy 10 za ODS). Nevím, co chtějí," pokračoval šéf TOP 09 a dodal: "Radek John říká velmi jasný populistický program, nic proti tomu, ale když chci s někým jednat, tak chci vědět, kdo má opravdovou moc..."

(Dovolil bych si tipnout, že majitelem TOP03 je tandem miliardářů Bakala - Schwarzenberg.)

"...Nečas za přitakávání šéfa TOP 09 uvedl, že by již v roce 2017 chtěli vyrovnaný rozpočet, a tudíž se bude muset šetřit. Ale John namítl: "Nelíbí se nám utahování opasků. My chceme nezadlužování dětí, ale například TOP 09 v některých úsporných opatřeních jde až příliš po krku lidem, my chceme uspořit na státu.

"Problém bude i s ekologickou zakázkou až za 115 miliard. Schwarzenberg radí v tendru pokračovat. Nečas řekl, že je k zakázce velmi skeptický. John by ji rovnou zrušil."

Rád bych se pletl ve své prvním názoru na VV.
31. 05. 2010 | 10:15

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Spise se mi zda, ze nez cunici, tak se jiz hodi "pane prezidente" :)

Jinak pokud jsem ten "prirodovec", ktereho uvadite, na vyvoji nepracuji, ale glosuji jej :).

Je pochopitelne, ze s byvalym ODAliskou a USakem pri vzpomince na ty "kroupy" se asi neshodnu ve vsem, ale zatim jsme se vlidne mijeli. :)

Zkratka Urban zkusil takovy roztomily protofasisticky smerovany textik. :) Jsem rad, ze Vas to zaujalo. Mel tam zustat i s diskusi, piraty, ... zkratka zprava, takovy je V. Urban a diskutujici.

Morova rana: Jak jsem psal vcera - pro mnoheho zde diskutujiciho pravicaka je vitezstvi zrejme uplne, az kdyz socan ryje hubou v zemi, kaje se, hleda reseni tak, aby se zalibil i tem, kteri mu radi vlidne zprava (asi jako autor :) ).

Problem je, kdyz to nedela a kdyz si z toho nekteri delaji prcu (prirodovedec) a jini lici chyby a vyhledy (vlk a Lex). To vyvolava temer i vodopadniky z hibernace.

Je to i proto, ze mnozi si musi odreagovat ty mindraky (nikoliv mandraky :) ) a zaroven zahlusit ty uzkosti z toho, co kdyz to ta jejich 118nactka nezvladne, prece jen to neni uz zadna osmnactka. :)

Podobne nekteri zleva upousti ventil vzteku, ze jim to nevyslo, podle jejich predstav a je to dale stejny gulas.

Ja se priznam, ze se tesim, jak to kuciii pravicovy za halekani fanklubu zvladnou. Stale budu opakovan jako zdejsi zahradnik - kuciii k veslum, hrrr do reforem a at si uzijeme veseleho krizovani.

Je to na vitezich. Abych rozdrazdil dam tu dva mimoradne hnusne levicove pohledy :):

http://www.blisty.cz/2010/5...

http://www.denikreferendum....

Ten druhy se zde asi brzy objevi jako blog, uzijeme si to. Jinak ve skolstvi to uz zacalo:

http://www.blisty.cz/2010/5...
31. 05. 2010 | 10:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

deluxe
Kdo si posledních 20 let "utahuje opasky" lze vypozorovati na kulatoučkých obličejích a bizarních otylých postavičkách - protagonistů to tkzv. utahování opasků tam či onde.

Jinak přesmyčka "pravicovosti" je "pracovitost". Ne plky, brky a pohodlné plošné škrty a plošné zvyšováni poplatků či danní, kterou zde předvádí líná, nevychovaná a úplatná byrokracie.

PRACOVITOST. Což je ale u pravicových aparátčíků pojem rozmarně neznámý, takto přesmýknutý do pravicovosti.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 10:19

Jiří Machek=OBČANÉ.CZ napsal(a):

Všichni si tady sypou popel na hlavu, hledají možné chyby. Svoje i ostatních. Ale je třeba si uvědomit, že se prostě změnila doba.
Zdá se mi , že se blíží doba , kdy nebudou soupeřit o voliče (zákazníka) politické strany,ale jakési Akciové společnosti. Dokud bude dotační politika státu do politiky pořád stejná, kam se hrabe tunel se slunečními elektrárnami.
31. 05. 2010 | 10:24

rejpal napsal(a):

Jiří Machek
Ta doba je tady. VV jsou jasným a úspěšných příkladem. Následníci se poučí z jejich chyb a přešlapů a celou myšlenku dovedou k dokonalosti. Je to logické. Žijeme v době, kdy marketing je dalako důležitější než výroba a kvalita odborníků. Jeden zahraniční profesor-odborník již před pár lety napsal, že není vůbec důležité, jaké pivo se vyrobí, ale jakým způsobem ho marketing prodá. Vyvolal bouřlivou diskusi - ale IMHO měl pravdu, ať se mi to libí nebo ne.
31. 05. 2010 | 10:30

Pavlik napsal(a):

Pionýre Drobku,

silně mi připomínáte fanaticky - ideologicky pojatou mladou bolševickou krev.
Pokud máte problém v ČSSD, běžte do KSČM,tam budete určitě spokojený.
PS.
Vaše stupidní poznámky o charakteru Paroubkovi jsou úsměvné.
Kdyby ČSSD získalo 76 koryt v parlamentu - kohopak by ASI požádalo Drobečku o podporu.
Myslíte si, že by váš Vůdce také odstoupil?
31. 05. 2010 | 10:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nekonfrontační socdem styl. Kam na to, prosím, chodíte ? Stačí si pustit libovolnou televizní diskusi s těmi zuřivými předštěkávači sexymozkovými, Sobotkou, Zaorálkem, Haškem... Docela žově vidím knížete jak mu bylo mnohdy eklhaft se s těmito individui vůbec zahazovat. Topol je spolehlivě porovnal vzteklounky narudlé. Na hrubou hrubá, jinak to nešlo. Podařilo se jim rozeštvat celou zemi salonním revolucionářům. Komunisti jim mohli jen tiše závidět. Kam se na tyto socany hrabe třídní boj...
Veselé krizování....
http://ateo.cz/f/images/z/z...
31. 05. 2010 | 10:32

Nevýznamné jméno napsal(a):

Pane Stejskale,

k Vašim vstupům ohledně dodržování pravidel slušné diskuze si dovoluji upozornit na poslední blog p. Zezulové, kde se to urážkami ze strany jednoho či dvou diskutujících jen hemží. Obávám se, že jeden nick po Vašem puštění této diskuze se již nadále dalších diskuzí zúčastňovat nebude.
31. 05. 2010 | 10:36

Béda napsal(a):

Pavlík,

S kýmpak asi sestavila soc.dem. svě předešlé vlády?
31. 05. 2010 | 10:36

*** napsal(a):

Béda

nebuďte směšný, pohlédněte Bédo za zrcadlo, zjistíte tam, že všichni mají stejný cíl, jen některé metody jiná hlava nebere a jiná zase neprosadí kdyby čert na kobyle jezdil.

Dobrá zpráva pro všechny je, že čert kobylu nezkrotil, ale bohužel zároveň natolik pochroumal, že budeme mít všichni s léčením hodně co dělat, nechceme-li nechat poslat purkrabího pro info do Delfské věštírny.

To jest každá řecká rada je moc drahá, nemyslíte?
31. 05. 2010 | 10:38

Jan napsal(a):

Pravičáci - neklikat!
http://www.denikreferendum....
31. 05. 2010 | 10:39

Michal Macek napsal(a):

patient OT:

uz sem to nasel,cituji protokoly:

"V tom case pak bude vyvoleny narod oslaben a pronarody budou mu chtit vladnout avsak moudri povolaji velkeho Golema jez ponese sem svuj jako znacku na tvari sve.Ten pak bude dstit siru a ohen na nepratele vyvoleneho naroda Hospodina..."

jasnej Paroubek - mate recht :)))
31. 05. 2010 | 10:39

tečka napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

ano, blog pana Urbana jsem stáhl, neboť dle mého soudu porušoval Kodex blogera.

Pro autorty platí stejná pravidla jako pro debatující a důvod je jediný: tyto stránky jsou koncipovány jako prostor pro výměnu názorů těch, kteří o výměnu názorů stojí. Začneme-li se zde nazývat "prasaty, sviněmi, hovady" jsem přesvědčen, že tento prostor v této podobě přestane existovat (a stane se z něj to, co můžeme najít v tuzemském internetovém prostředí v mnoha variantách).

Libor Stejskal, editor blogů
Pane Stejskale opravdu vám děkuji. Správný přístup.
31. 05. 2010 | 10:40

alesdrobek napsal(a):

Jen krátká reakce:

1. Nevolám po převratu a změně strany na liberální demokracii. To jsem napsal v textu jasně. Ale každá velká středolevá strana v Evropě a ve světě má platformy, odstíny. Ta "liberálně-demokratická", chcete-li tomu tak mermomocí říkat, je prakticky v každé z nich. V socdem není. Argument, že taková strana by honila moc zajíců najednou a nikdo by ji nevolil, nemá oporu v realitě. Odstíny nemá jen KSČM. To je myšlenkový monolit.

2. zk - ad "stay on message". Tahle fráze ale neznamená "profilaci jasného a srozumitelného sdělení". S tím samozřejmě souhlasím. Ta fráze znamená zůstat u starého sdělení a neměnit jej. A to by byla IMO chyba.

3. Ta témata jako drogy nebo eutanazie jsem uváděl jen jako příklad několika myšlenek, které ve světě tvoří progresivní platformu levicových stran. Nic víc a nic míň. Samozřejmě že ekonomika a sociální politika bude dál "kostrou" socdem. Btw kdo tvrdí, že na to lidé kašlou, nemá pravdu. Čím víc budeme bohatnout, tím budou tahle "okrajová" sociální témata důležitější.

A ještě bych se obrátil na komentátory, kteří se mnou sice souhlasí, že socdem potřebuje změnu a vizi, ale můj návrh se jim nezdá. Jakou změnu byste si představovali? Posun doleva ke komunistům? Nebo doprava? Tam už se po nástupu TOPky nevyhnutelně sesouvá ODS. Nechat všechno při starém a příště doufat alespoň ve 20 %? Neberte to jako jízlivost, prostě by mě zajímaly jiné návrhy a jiné představy té "změny". Zatím jsem totiž ještě od nikoho nic konkrétního neslyšel.
31. 05. 2010 | 10:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

wb garden
Milý praváku, trpajzlíku ze skanzenu třídních bojů, ty si odporuješ téměř v každém slově. O významu ani nemluvě.Měl by ses nechat zavézt do myčky, našamponovat, naleštit, vysušit a postavit na E55.Jistě se tě tam nějaký borec či borkyně z bývalé NDR ujme.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 10:44

Michal Macek napsal(a):

alesdrobek:

zmena pro socdem: stante se stranou ktera navaze na tradice 1republikove socdem a ne stranou kterou voli posluchaci michala davida a konzumenti pivka za 2kc - tyto volice muzete s radosti ponechat DSSS nebo KSCM -jeji volicska platforma nakonec vymre (ano je to drsne ale je to tak)
31. 05. 2010 | 10:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Hnuji, děkuji ti, že opět předvádiš ryzí sockomoušství na plný plyn. Ty a psovitej, posměváčci ze základky, kiš, kyš, jinak ovšem samozřejmě výsostní rudí socanští mudrlanti...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/c/c...
31. 05. 2010 | 10:52

Brundibár napsal(a):

Hezký den, pane Drobku,

osobně vidím příčiny "Pyrrhova vítězství" poněkud jinak.

Předně, ČSSD nebyla v opozici, od května 2009 měla své lidi ve vládě (M. Pecina je ukázkový příklad) a "shozené předčasné volby" (tedy, hlavně prodloužení vlády J. Fischera) podle mě připravily ČSSD o výhodu "opozičnosti" nadobro.

Za druhé, afér "pravice" a "levice" je tolik, že veřejnost dospěla k názoru, že "Mirek a Jirka jedno jsou". Díky tomu už nemáme dvě velké strany + tři menší (s rozptylem kolem 30 pct. bodů), ale pět parlamentních stran s rozptylem 3x menším.

Za třetí - nevím, jak na voliče v této situace zapůsobil odchod M. Topolánka, fakt je ten, že plakáty "proti Topolánkovi" rázem ztratily na síle. Navíc, ODS se mohla jevit jako strana, která "naslouchá.

A konečně - některé nešťastné reakce J. Paroubka - jako příklad bych uvedl jeho "odpověď" ohledně "13. důchodů" ve středu v Radiožurnálu (https://www.youtube.com/watc...). Kandidát na premiéra by měl být (podle mě) schopen odpověť i na takový dotaz věcně a ne komentovat barvu oblečení.
31. 05. 2010 | 10:54

Lukas napsal(a):

alesdrobek: Navázat na prvorepublikovou socdem, jak radí Michal Macek. Tzn. zdůrazňovat principy sociální demokracie v Evropě, být vzornými demokraty, stavět se na stranu ponižovaných, prosazovat ekologická témata (nikoliv ideologicky jako zelení, ale věcně), psát často do médií (i těch nepřátelských) atd.
31. 05. 2010 | 10:55

Nový světový řád napsal(a):

Protože volby byly stejně falešné jako člověk v tísni ! Kdo z vás volil horolezce opencard náhubkáře řápkové ? !"
V zemi falešných složenek a s odborníky ve sněmovně jako jeśt pan opencard nebo odborníci na právo JUDr. Bendou , či Řápkovou o tom vůbec nepochybuji. Oni nám už ty správné náhubky na míru ušijí .

https://www.youtube.com/watc...
31. 05. 2010 | 10:58

Jan napsal(a):

Budu neustále opakovat, jen mediálně zmasíroví wbgardenové nedokáží odlišit vnímání reality od reality samé. Proto podsouvají oranžovým, že jsou rudí a rudým, že jsou oranžoví. Barvoslepost léčit nelze, ale je nutno ji diagnostikovat.
31. 05. 2010 | 10:58

1 z 10 501 197 napsal(a):

P.Aleš Drobek

Pokud se kapitál shromažďuje do několika málo rukou, ekonomika upadá, klesá koupěschopnost obyvatel. Je zapotřebí dělat vyváženou politiku, aby ekonomika nestagnovala (když nemám za co nakoupit, je zbytečné výrobky vyrábět, tudíž mnoho lidí ztrácí i zaměstnání). K čemu jsou obrovské peníze na kontech několika málo lidí? Peníze musejí rozhýbat trh! Politiku sociální demokracie si tedy představuji více pro střední a nižší vrstvy. Kapitalismus ve světě krachuje - viz celosvětová krize. Je zapotřebí učit se být dobrým hospodářem, nežít na dluh, nezadlužovat se, ale ponechat lidem jejich důstojnost a chuť pracovat, vědět, že se jim to vyplatí.
Každý z nás je člověk, ty i já, nikdo není lepší, nikdo není horší.
31. 05. 2010 | 11:00

jarpor napsal(a):

Aleš drobek

"Neberte to jako jízlivost, prostě by mě zajímaly jiné návrhy a jiné představy té "změny". Zatím jsem totiž ještě od nikoho nic konkrétního neslyšel."

Je potřeba lépe poslouchat, soudím...

A tak trochu mě Vaše poznámka připadá jako "sázka" na veřejné mínění... co se Vám bude líbit, tím se budu řídit...
Už jednou se to nevyplatilo... :-))

Hezký den
31. 05. 2010 | 11:02

bílá psice napsal(a):

Pane Drobku, konečně rozumně napsaná sebereflexe ze strany socdem.Kvituji i odchod Paroubka, ačkoliv měl skončit už mnohem dříve.
Co si myslím,že socdem "uškodilo" nejvíce,je paradoxně nástup úřednické vlády.Lidé najednou viděli jinou práci,Janota,Fišer se stali pro "obyčejné lidi" autoritami,kterým věřili - a věří i jejich vizím o neudržitelnosti veřejných financí.V socdem nebyl ani jeden věcný politik,který by lidem vysvětlil,kde vezmou peníze na sociální systém,který prosazují.A dále představa,že budou vládnout s komunisty,byla pro většinu noční můrou.
A pletete se v Sobotkovi - Sobotka není pro mladou generaci atraktivní.Je slabý a zdá se navenek,že podléhá Paroubkovi.Jak je to opravdu, není podstatné.V socdem není žádná charismatická osobnost - to ale ani v ODS, ale lidé vezmou zavděk i takovým Nečasem,obdobou Špidly.
Potřebujete najít osobu charismatickou a pak lidi schopné jako Švejnar či Špidla...už žádné důchodce z vysočiny
31. 05. 2010 | 11:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

ales drobek
Kam by se měla posunout ČSSD ?

Moc obecné. Ale dobře.

Pokud přijmete mou premisu, že není lepší reklamy, jako doporučení a lepšího vzoru, jako vlastní příklad, odpovím vám takto :

1. Rozbít partajmordpartičky zastupitelské demokracie tam či onde a vrátit se k prosazování programu via vlastní příklad dobrého hospodáře.
2. A začít takto občanům sloužit a ne jimi pohrdat.
3. Nejlepším způsobem, jak to provést, je očista zevnitř. Tedy nečekat, až protagonisty mordpartiček zastupitelské demokracie načape až při činu John Silver či Al Kalous. O Edgaru Nečasovi ani nemluvě.
4. Vyzvat občany, ať jim v té očistě pomohou. Že je v tom Lidový dům podpoří.
Sdělit jim, jak je podpoří.
5. Takto by bylo možno utvořit platformu "Naši starostové". A s tou pak jít společně do voleb.

Pravicový tisk utře hubu, facebook se samozahltí prázdným symbolismem a mladí lidi uvidí, že to socdem myslí vážně.

Tož tak asi to vidím já.
31. 05. 2010 | 11:03

Rejpal napsal(a):

Ztrátu půl milionu voličů ČSSD lze sotva vysvětlit především nedostatkem mladších voličů. Ani "omlazovací" kůra vedení podle mne nebude mít velký vliv na získání voličů.

Za rozhodující považuji kroky, které v nastávajícím volebním období učiní nová vláda a parlament. Budou-li příliš radikální, může jim být rychle odzvoněno.

Jinak od střední generace sledující s velkým zájmem TV seriály a bulvární zprávy lze jen těžko v blízké době očekávat větší zájem o "malichernosti" jako jsou životní prostředí, sociální spravedlnost a integrace Evropy. Tyto faktory však velmi důsledně ovlivňují nejen mladé lidi v civilizovaných zemích.
31. 05. 2010 | 11:04

Navvy napsal(a):

Proč prohrála ČSSD (ale i některé další strany)? Mimo jiné i proto, že za ně mluvili lidé jako pan Drobek - lidé, kteří nic neznamenají, kteří sice procestovali svět, ale jejichž profesní životopis odradí každého zaměstnavatele, u kterého by chtěli nastoupit do řídící funkce. Lidé s takovým procesním životopisem totiž zpravidla nikdy nic pořádného nedělali a v praxi jsou nepoužitelní. Pro začátek můžete mě přesvědčit o opaku. Pokud to dokážete, pak můžete kritizovat ostatní.
31. 05. 2010 | 11:05

Rumcajs napsal(a):

Tata:

Pro volbu Paroubka není ospravedlnění.

Tečka.
31. 05. 2010 | 11:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Průměr
Skvělý nick. Skutečně Vám pasuje.
Ten Vám vymyslela mamka nebo taťka ?
/wb garden je strejda nebo tetka ?/

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem Tencokida."
31. 05. 2010 | 11:07

Radek napsal(a):

... Pokud toho bude chtít sociální demokracie využít a nabídnout jim nějakou svobodomyslnější alternativu ...

levicová strana a svobodomyslnější alternativa jsou protimluv. Co může nabídnout strana, která prosazuje zásahy státu do všech částí lidského života?
31. 05. 2010 | 11:07

worth@seznam.cz napsal(a):

Mno, tedy jistý pokus o sociálně-demokratickou sebereflexi. Jelikož mi záleží na tom, aby soc-dem byla skutečně demokratickou stranou (ačkoli paradigmatem se s ní vnitřně zásadně rozcházím), tak přidám nějaké myšlenky pro pana Drobka k úvaze.

Předně je třeba si přiznat, že lidé pochopili nevyzpytatelnost, nepředpověditelnost a tudíž nedůvěryhodnost strany a především jejího vedení. Celé funkční období končící sněmovny bylo provázeno skandály, s tím souhlasím - ale o skandálech soc-dem, pane Drobku, jaksi mlčíte. Myslím, že pro kritického voliče jsou podstatní sociální demokraté jako Melčák a Pohanka - umožnili tu "nenáviděnou" odéesáckou vládu. A dále to, že slovo Jiřího Paroubka je slovem "staré užvaněné báby" - změní např. názor na předčasné volby, jakoby se nechumelilo ... nebo Davida Ratha, který přece slíbil, že až se stane hejtmanem, tak opustí sněmovnu.

Co je ale horší, je pohrdání fair-play a zákony. Například protizákonné rozdávání třicetikorunových "úplatečků" kraji, v podobném duchu slibování "rozdělení zisků ČEZu". Prostě Vaši soudruzi kolegové podcenili inteligenci českého národa. A potom ta rétorika "papalášů", "jasných vítězů"... !?!

Když zmiňujete Sobotku nebo Haška, tak musím bohužel konstatovat, že selhali. Protože nevytvořili v rámci strany kritickou platformu proti Paroubkovsko-Rathovské platformě hochštaplerské. Ačkoli nejsem obdivovatel ODS, mám dojem, že i v té "očistě", sebereflexi a sebekritice jsou zase o krok napřed.

Takže vám doporučím následující: neschovávejte se za svého "vůdce" Jirku, ale začněte konečně budovat stranu demokratickou, kde budou sebevědomí a myslící lidé (možná jako Vy), kteří se nebudou bát laciného zešměšnění takovými demagogy jako je Paroubek nebo Rath.
31. 05. 2010 | 11:08

Jan Jareš napsal(a):

Zůstává mi rozum stát na touto pasáží
"Loňské sesazení vlády možná bylo, z čistě sobeckého stranického hlediska, určitou strategickou chybou, ale nevěřím, že nám uškodilo tak, jak dnes tvrdí novinářský komentariát. Jan Fisher byl koneckonců velmi populární a většina Čechů byla za rok slušné a nekonfliktní vlády jedině ráda."

To nemůžete myslet vážně. Tedy shození vlády v době předsednictví EU bylo vlastně dobře, protože pan Fischer byl nakonec oblíben? Ach jo...
31. 05. 2010 | 11:08

Vašek napsal(a):

no, já zase jako jeden z30-40-tníků mohu zaručit, že si nepřeji rozkradený stát pro svoje potomky, zadlužení až po uši a štědré sociální dávky a důchody pro menšiny, které nikdy nepracovali,nepracují a pracovat nebudou a jež "chytří straníci ČSSD" vozí k volebmím místnostem autobusy, tady je vážený pane ta hlavní chyba, o aroganci pana bývaléhopředsedy nemluvě .......
31. 05. 2010 | 11:09

... napsal(a):

Drobku, tobě nedošlo asi nic.

Paroubek se choval před volbami už delší dobu tak, že z toho bylo člověku na zvracení. A Tvrdík a vaše předvolební kampaň Chovali jste se arogantně a sklouzávali jste do praktik NSDAP a StB - viz vaše předvolební mítinky.
Ano, Topolánek a někteří jeho spolustraníci se taky chovali arogantně. Taky skončila ODS podobně jako vy. DObře vám tak oběma.

Dále slibujete, že budete plnými hrstmi rozhazovat peníze i v době krize. Vás mohou volit jen šílenci nebo lidé, kteří žijí +/- na hranici bídy.
31. 05. 2010 | 11:09

soudruh Z. Škromach napsal(a):

POLITBYRO ÚSTŘEDNÍHO VÝBORU ČSSD POŽADUJE !!!
1) aby byl znovu uveden do vedení parlamentu soudruh Miloslav Vlček, byl mu znovu přiznán plat a náhrada za ušlý zisk v plné výši 2) aby byl soudruh Tvrdík znovu nominován do vedení ČSA a bylo mu umožněno dokončit dílo, které tam započal 3) aby byla znovu uvedena na volební kandidátku Kateřina Brožová a bylo jí umožněno oslnit lidové proletářské masy na severu Čech svojí dlouholetou politickou zkušeností 4) aby se Miloš Zeman veřejně omluvil soudruhu inženýrovi Paroubkovi a uznal, že náš vůdce je bez výhrad nejlepším diskutérem v této zemi, jak již ostatně sám několikrát jasně zdůraznil 5) aby soudruzi Kavan a spol. mohli opět pod záštitou soudruha Vlčka navázat obchodní jednání se spřáteleným Hamásem o dodávkách našich zbraní pro islámské teroristy 6) aby naši gauneři a násilníci Vrba a soukmenovci skořápkáře kmotra Bendy mohli opět začít vydírat, zastrašovat a mlátit do bezvědomí lidi na severu Čech v duchu našeho oblíbeného hesla „Padni komu padni“ 7) aby tovarišč Olga Zubova mohla opět naplno rozvinout naše vztahy s ruskou mafií 8) aby byla obnovena činnost brutálních komand ČEZu, která vznikla za vlády soudruha inženýra Paroubka a s jeho vědomím 9) aby byla do ústavy ČR zakotvena vedoucí úloha ČSSD 10) aby se základem nového znaku ČR stal motiv kočky a kolotoče !!! Váš oddaný soudruh Zdeněk Škromach
31. 05. 2010 | 11:10

vladan napsal(a):

Vážený,
jste vedle jak ta jedle. Tak mlady a tak zabedneny. Skutecne mate pocit ze vam volby prohrala nechut mladych? Copak nechapete ze hesla cssd o utraceni toho co nemam musela odradit i blba ktery vi ze jedna a jedna jsou dve a ne deset? je mi vas lito.
31. 05. 2010 | 11:10

hoven napsal(a):

podle mýho je největší slabina čssd je existence ksčm. čssd musí soupeřit o voliče jak s ODS, tak i s ksčm. to vede ke schisofrenii. myslim, že to je největší problem sociální demokracie v česku. když je moc levicová strácí středový voliče, když je moc středová, ztrácí levicový voliče. jako pravicový volič přeju slavečkovi sobotkovi, aby se mu podařilo dat čssd dohromady. 132 let historie je závazek. sociální demokracie musí nadále hrát hlavní ulohu na levici v čr.
31. 05. 2010 | 11:10

thief napsal(a):

drobek
Zbavte se některých provokativních témat. Nebraňte zavedení školného, nervěte se tolik o důchodce a taky dovolte Kalouskovi osekat firemní výhody (stravenky, režijky apod.). Vy se tady rvete do roztrhání těla za něco, co každý považuje za samozřejmost a pak se divíte, že vám vytýkají bradavice a "papalášství". Dejte voličům šanci se za něco prát, nedělejte to za ně, nikdo to neocení. Soustřeďte se na opravdu vážné věci, jako ochrana důchodového systému, dostupnost zdravotní péče(do určité míry) a zabraňte další okupaci cizími vojsky (Češi si libují v okupacích a hledání silných spojenců - Británie a Francie za 1.republiky, SSSR za komančů, US mariňák za Havla, příště pravděpodobně bundeswerh nebo čínská lidová armáda).
Zároveň trochu vyhovíte knížeti, který stále tvrdí, že nejste soc.dem. evropského formátu.
Stavte hlavně na skvělé práci v regionech a popularitě lídrů(nějak se přehlíží že dr.Rath přeskočil v kroužkování pana Urbana). Snažte se získat senát jakkoli ho nesnáším. Je to účinná zbraň proti politické zvůli. Nebraňte všechny "vymoženosti socialismu" nebo pohoříte. Lidi potřebujou rozbít hubu - hlavně ti mladí - aby si uvědomili co jsou a co mohou být. Pak vás budou volit všechny zranitelné skupiny jako jsou mladí, senioři a středně příjmové rodiny s dětmi. Nebojujte s tiskem, vezměte mu cíl!
31. 05. 2010 | 11:11

JTM napsal(a):

Pro pana Drobka.

Zaráží mne, jak spoléháte na to, že všichni mladí jsou velcí liberálové. To je asi tak přesná představa, jako tvrdit, že všichni důchodci volili KSČM nebo ČSSD. Ano, jistě, většina zřejmě ano. Ale těžko všichni.

Já osobně jsem mladý člověk (29) a ve všech bodech, které jste vyjmenoval ve svém předposledním odstavci, zastávám tzv. konzervativní postoj. Jeden detail: nejsem si jist vaším postojem k tzv. "vyrovnání s církvemi". Vrácení majetku ukradeného církvím mi přijde jako jediné správné řešení. Nějaké "vyrovnání" mi zní jako "odsun".

Konzervativní strana je něco, co této zemi moc chybělo. Protože přítomnost konzervativismu je strašně důležitá pro politickou a společenskou stabilitu země. Tento stát prošel během 20. století tolika změnami a veletoči, že spousta lidí ani nechápe důležitost konzervativismu. Veškerá prosperita a stabilita plyne z postupného, stálého a nepřerušovaného vývoje. Ne z neustálého převracení věcí naruby.

Nemám žádnou politickou orientaci, věřím na rovnováhu mezi liberalismem a konzervativismem, na rozumné vybalancování tržní ekonomiky a sociálního cítění (ani jedno ovšem nesmí být bezbřehé). Pokud se TOP09 prokáže být konzervativní stranou (je-li to v Česku vůbec možné), pak je to jenom dobře pro celou naší zemi, protože socialismu a liberalismu je tu ažaž.
31. 05. 2010 | 11:12

monroe napsal(a):

Mně zůstává rozum stát nad celým tím článkem !!! To snad ani není možné !!! Ten člověk je minimálně pološílený !!!
31. 05. 2010 | 11:13

Pavel napsal(a):

Předpokládám, že učitelem autora na Slezké univerzitě byl soudruh prof. Keller, známý bojovník za osvobození všech pracujících z okovů kapitálu. :-)
31. 05. 2010 | 11:13

trevel napsal(a):

Já bych to řekl asi velmi jednoduše. Paroubek a Rath od roku 2006 zaseli tuhle nenávist ve společnosti, která se teď otočila proti samotnému Paroubkovi. A jeho odchod ? Logické vyústění tlaku na jeho osobu, za kterou si sám mohl. Takže žádná odpovědnost ale nutnost. Nutno říci, že dochází i k výměně generací a tak se to nějak sešlo dohromady , že je z toho tento třesk. Nic tragického, normální život ...
31. 05. 2010 | 11:14

Petr napsal(a):

"Středolevé strany v západní Evropě a anglosaském světě jsou přirozenou volbou mladých lidí, protože představují pokrok, pozitivní myšlení, naději na lepší, modernější budoucnost. Mají program a vizi, která apeluje na idealismus, svobodomyslnost, ekologii, smysl pro rovnost a spravedlivý, právní stát."

A na to jste prisel kde?...V cele Evrope levice oslabuje a to i u mladych (staci se podivat na vysledky poslednich voleb)..jestli nekho voli tak nejakou verzi zelenych, coz je sice levicova strana..nicmene jeji prioritou je neco uplne jineho nez u cssd, a mladi ji nevoli kvuli tomu ze je stredolevicova ale proto ze je liberalni, coz velke casti pravicovych stran schazi (nastesti tu mame uskupeni ALDE)...a anglosasky svet, pardon ale v USA levici tak jak ji u nas zname ani nemaji, to co je pro ne az komunistice je u nas stred (viz. napr soucasna ...V Kanade je "stredolevicova" jen starna linberalni, a tady plati to co u zelenych (a mimochodem mnoho clenu liberali je pravicove smyslejicich)..a Angile je na tom podobne....co tim chci rict je to, ze mladi voli liberali, ne levici a jako takovou cssd nikdy volit ve veci mire nebudou, pokud se z cssd nestane naprosto jina strana a tim myslim naprosto jina s jinym nazvem a jinym programem, a to uz pak jaksi nebude cssd...
31. 05. 2010 | 11:14

Elena napsal(a):

Vážení,

strana Socialnej demokracie, neprehrala ale vyhrala volby,
otazká od autora je naprosto nespravná.

otazkou mala byť:

prečo s CSSD nikto nechce spolupracovať ( okrem komunistov)
to je spravná otazka

aká je odpoved na tu otazku?
pretože strana CSSD mala vodcovský , monakraticky charakter a predstavu vladnutia,

čo je neprijaťeľne pre všetké vrstvy obyvaťeľstva vratane maldeže.
Moderná generacia je vychovavana a viedena k praci v teame, vo všetkých zamestnaniach, školach, v spoločenských novodobých odvetviach mladež je vedena k spoluprace v teame, čo je naprosto spravne, je to zapadná moderná kulturu .

Vodcov nepotrebujeme, bolo ich dosť, stačilo
31. 05. 2010 | 11:15

Ra napsal(a):

Dobrý den, podle fotky jste mladý, takže ač zhodnocení není špatné, nemůžete pochytit všechny nuance. Mladí jsou dobří, ale musím napsat, proč pan Paroubek odradil staré, ke kterým patřím. Začal totiž razit politiku politbyra UV KSČ - nenápadně, ale čím dál víc. Lidi, kteří to zažili velice dobře dokáží číst mezi řádky. Víte - píšete o modromafii, ale na pováženou bylo, že kdokoli se postavil panu Paroubkovi- který si přisvojil být samojediný v ČSSD - vzor v šéfech KSČ, tak se na něj okamžitě vytáhl nějaký skandál ze spisů a mohl to být klidně člen ČSSD - byl to šibal a pan Paroubek to na něj řekl. Tohle zastrašování jsme zažili a věřte moc společného s otevřenou demokracií nemá. Můžete hlásat, že se nespojíte s KSČ, ale styl jste okopírovali rovnou z 50. let- až na to, že nemůžete popravovat. Tady hledejte chybu
31. 05. 2010 | 11:16

Ondra napsal(a):

Měl bych jednu jedinou věc. Připomínat R. Veseckou a dát ji do souvislosti s negativními jevy, které měla "zařídit" vláda premiéra Topolánka je drobet mimo, pokud zjistíme, že ji dosadila vláda ČSSD...
31. 05. 2010 | 11:16

almost glossed™ napsal(a):

Aleš Drobek:
No, co na to říci. Překvapil jste mě. Ovšem ani trochu v dobrém. Z Vaší odpovědi jde jen nedostatek respektu k jinému názoru, neúcta a namyšlenost. Zřejmě jsem se ve Vás spletl. Škoda.
31. 05. 2010 | 11:16

malé pivo napsal(a):

Drobku, Drobku, témata máš pěkná což o to, ale klapky na očích také stále. Ty jsi neviděl upálené tři lidi v té bance v Řecku při nepokojích teď v květnu? Ty jsi nevidět ty hrozící pěstičky skalních komunistů na Akropoli?

Ty jsi neslyšel ty vtipy o Řecích, ala - aspoň jeden den pracujte?

Pořád si bereš příklad z levice v EU, ale zcela zapomínáš, že jsi tady v ČR a ČSSD by se měla chovat rozpočtově zodpovědně.

Se starým socdemáckým pozdravem "Dluhy se přece neplatí"
malý pivo.
31. 05. 2010 | 11:17

vladan napsal(a):

A jeste bych doplnil :
nasi mladi nastesti jeste nejsou zdegenerovani socialsystemem ktery od valky zavedli treba ve francii spanelsku atd. NASTESTI. To samozrejme neznamena ze to za 20 let nenastane pokud pravice neda mladym prilezitost uplatneni. Mladi zase musi pochopit ze studiem filosofie sociologie a jinymi pavedami se neuzivi. Tak se totiz ve francii atd. prevazne studovalo. Z techto neuplatnitelnych studentu se pak za par let rekrutovali stovky a tisice s natazenou rukou. State dej.
31. 05. 2010 | 11:19

Tadeas napsal(a):

S vaším článkem celkem souhlasím a ztotožnuji se s ním vyjma jedné věci. Nic mi na vašem článku nevadí tak jako to co říkate o našich vojácích.... "omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu"
Byl jste v Afghánu? Víte jak se tam místním žije? Víte o tom vůbec neco kromě jednoho názvu který jse pravděpodobně vygooglil? Asi vám nedochází že ti pasáčci koz mají na jejich "hlídání" AKčka a RPGsedmičky. Asi nevnímáte že ta země je největším vývozcem opiátů a drog na světě a že životní úrovně a lidská práva je pojem který tam ani neznají... a hlavně naše přítomnost tam plyne z našeho členství v Nato. Jsme spojenci a proto se tak musíme chovat. A naši kluci tam válčí,at to zlehčujete sebevíc, nastavují tam krk za nás všechny. Pokud už nic pro jiného,tak za to aby jsme mohli být plnoprávnými členy aliance a tím být i pod její ochranou!
31. 05. 2010 | 11:20

ali napsal(a):

nebojte se Paroubek sice jde od válu, ale to jen proto, aby se schoval, načerpal síly a pak s plnou parádou vyrazí do prezidentského sídla..ten, kdož o tom pochybuje a myslí, že je to naivní, pozná časem sám..je to osoba, která se nevzdá svých mocechtivých plánů, to si pište..
31. 05. 2010 | 11:20

Carlos V. napsal(a):

prirodovedec :
zdravim. I Vy si uz lzete do kapsy? :-)

Levice, potazmo CSSD proste jako celek prohrala. Dostala na frak.

Je hloupost tvarit ze se jedna o neco jineho.

Co pisou vsichni ostatni je jiste pravda.

Ze pravice se muze znemoznit - coz
jiste muze.

Ze levice se muze poucit, obrodit a priste vyhrat - ja nemyslim, ze v CSSD jsou uplne hloupi, a proto ocekavam, ze se opravdu v necem pouci, mozna nejak obrodi a treba i jednou vyhraje.

Je ale pokrytecke vykladat prohru za vyhru, s argumenty typu : oni budou oslavovat, ozerou se, budou mit kocovinu a my vyhrajeme.

PS jak se vydavat prohry za vyhru rika ve Vasem "prirodovednim" oboru ?
31. 05. 2010 | 11:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 05. 2010 | 11:23

huhu napsal(a):

jak mluvit o slušnosti, když programem socialismu je žít na úkor jiných ? kdysi bylo heslem socialistů "bez práce nejsou koláče!" a "kdo nepracuje. ať nejí!". Dnes si čssd kupuje hlasy voličů lákáním na vyžírku z práce jiných..šibalům miliardy a miliony dotací a malým vyžírkům 13. důchod
31. 05. 2010 | 11:23

Marie napsal(a):

Mne by zajímalo ,kdo financoval ty ataky na Paroubka. Kdo vymýšlel ty akce a kdo pomohl financovat VV? Nebyli to například ti, kteří se báli, že přijdou o své miliony? Předvolební boj byl podle mne negentlemanský a mám z toho ošklivý pocit. Fotoseriály o Paroubkovi, který si pokpal sako a snad někde zakopl. Každého lze takto špehovat a zesměšňovat. ak proč jen a právě Paroubka? Mám též dojem,že nové strany vznikly záměrně aby odebraly hlasy ČSSD / sice i ODS/ a ODS jako pravicové straně umožnily vládnout. Co an to oranžová Morava? Je podivné,když vítězná strana nemůže vládnout. V hokeji stačí jeden gél i z penalty. Vítěz je jeden. Taky je špatné, že VV nechala pdoepsat své členy,že budou hlasovat v jejím zájmu pod pokutou 7 000 000 Kč. To je pojitka, kdyby některý chtěl hlasovat jinak? To je protiústavní a velmi nedemokratické.
31. 05. 2010 | 11:24

Pavel z Klánovic napsal(a):

Vážený pane Drobku, velmi se mýlíte již na začátku Vašeho článku, nevstoupil jste do ČSSD, ale ke komunistům převlečeným za sociální demokracii. Sociálně demokratickým stranám západního typu má blíž politika ODS.
Rozdíl mezi ČSSD a KSČM je pouze v tom, že ČSSD se o moc ještě podělí a zatím ctí demokracii. Programy ČSSD a KSČM jsou téměř identické. Z tohoto suchého konstatování tedy vyplývá, že mladí voliči nebudou, nebudou a nebudou.....
31. 05. 2010 | 11:24

monroe napsal(a):

POZOR, PAROUBEK NESKONČIL !!!
Pouze odešel z místa předsedy s tím, že bude pokračovat v severních Čechách. Tím by mohl umožnit Sobotkovi, byť je to málo pravděpodobné, vytvořit koaliční vládu s podporou komunistů a VV, kteří se mi s ohledem na jejich velmi podivné zázemí a nevypočitatelnost ani trochu nelíbí. Navíc, po letech diktatury zanechal Paroubek ČSSD a hlavně vedení v takovém stádiu rozkladu, že se na novém lídrovi vůbec nemusí dohodnout. Bude následovat sjezd ČSSD a vůbec není vyloučeno, že na post předsedy bude Jyrka znovu kandidovat. Už v minulosti nesčetněkrát prokázal, že to je bezcharakterní a bezpáteřní parchant, který porušuje sliby a dohody, odvolává odvolané, a vždy se přitom ještě vymluví na někoho jiného. Při jeho přebujelém egu a návaznosti na zločinecké struktury a ruskou mafii bych se divil, kdyby od koryta utíkal tak snadno a rychle. Myslím, že se ještě nebudeme stačit divit, co nám tu ten hajzl předvede.
31. 05. 2010 | 11:24

Elena napsal(a):

pán Drobek,
ak chcete návod ako osloviť mladež ako si získať rešpekt a podporu,

obratesa na nejaku personalnu agenturu, ktorá vyhladava Tom Managerov pre vedenie zahraničných spoločnosťi, vám vysvetlia aké sú moderné požiadavky na taku poziciu

Vyhľadavaju všetko ťo čo chyba Paroubkovcom
31. 05. 2010 | 11:25

Player napsal(a):

Rozum zůstává stát nad komentáři k Paroubkovi:
Ve chvíli,kdy ve volbách ODS ztratila od minulých voleb téměř celou polovinu (!!)svých voličů,je Paroubek z ČSSD kritizován jako ten kdo tu katastrofu ODS způsobil? Nespravedlivě,protože jsem přesvědčen,že voliči ODS by nepřešli k ČSSD,protože nejsou pro "sociální stát" švédského typu.Tedy voliče vyluxovali u ODS tak strašlivým způsobem voliči TOP09 a VV.Protože zejména u TOP09 jsou tvrdě proti švédskému sociálnímu státu,jako Swarzenberkovi předchůdci o nichž K.H.Borovský psal ,že "jeden Šercenberk drží v ruce karabáč,druhý káže otčenáš".Ani po 150 letech jablko dědičné zavilosti daleko od stromu nepadlo.Navíc,počkejte 10 dní.
Českou pravicí milovaný K.H.Frank,jejich vzor a učitel,10.5. opustil Prahu.Bohužel už r.1945. Trestu neušel,spravedlnost si ho našla.
31. 05. 2010 | 11:26

almost glossed™ napsal(a):

tata: Ty Paroubkovy výroky měly nějakou historii:

1. Po volbách prohraných kvůli Kubiceho manipulaci (do níž se aktivně zapojil Český rozhlas) a obvinění Paroubka z pedofilie se nedivím, že pronesl, co a jak pronesl. Za formu se omluvil, jak se ukázalo, pravdu měl. Je to pro mě pochopitelné.

2. Věta "Pánové, nechci se Vás dotnout, ale kdo z vás to má" nepadla jen tak mezi řečí nebo bez kontextu, ale po dlouhatánském skandalizování Paroubka a snaze vyprovokovat ho podobně jako S.Grosse. Novináři byl obviněn že má nevysvětlené příjmy. Paroubek podrobně vypočítával na tabuli své příjmy a výdaje. Když se mu podle svého názoru podařilo vše sečíst, pronesl ve snaze zavtipkovat (zřejmě stylem M.Topolánka, kterému podobné a daleko horší "vtipy" procházely na tiskovkách v klubku redaktorů naprosto běžně) tuto větu, která mimo kontext může znít hrozně. Redaktoři, frustrovaní svým neúspěšným tažením se pak postarali, aby alespoň tato věta vytržená ze situačního kontextu obletěla zemi.

Jinak o objektivitě jsem nic nepsal...
31. 05. 2010 | 11:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Elena
Já chápu, že si někdo na klávesnici splete třeba š..ě, o..p.... Protože leží u sebe.
Ale m...p ??

Píše se Top. I když Tomové jsou mezi nimi jistě také.

Vygooglujte si to příště správně.
31. 05. 2010 | 11:29

ondrej.vales@centrum.cz napsal(a):

Soc dem prohrála volby, protože strašně lhala a lže sama sobě doposud a je naprosto zmatená.

Dnešní mladí si věří, ovládají technologie, komunikaci, umí soutěžit, nežijí za jazykovou barierou a mají srovnání Česka s cizinou ať z cestování nebou ze studijí.

Vaše ústřední téma solidarita, je solidarita potřebným ve smyslu fair play při rozdělování bohatství a ne násilím. Viz praktiky soc dem v parlamentu, zastrašování v kampani, vyhrožováním odborů stávkami atp.

Teď jste na tom stejně jako komunisti a smetla Vás sametová revoluce 2010.
31. 05. 2010 | 11:29

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

ja nemam potřebu se omlouvat,sem dokonce hrdy že sem volil čssd,ne paroubka ale ČSSD,PODLE MĚ,TO 4 ROKY VAŠEHO VLADNUTÍ NAPROSTO DOKAŽOU,ja kroužkoval foldynu a jemu podobné,myslym že debata mezi nami už skončila vy si nevažite mě a ja už dloho přemyšlym kde je ten pan RUMCAJS KTERY stal za to snim křižit slova,nic z něj nezbylo jen klapky ktere vidí sve co je jiné je podle nej pod 50IQ NENÍ TA PODOBNOST NAKA PŘIPOMINAJICÍ?VZHURU K SVĚTLÍM ZITŘKUM.
31. 05. 2010 | 11:30

JJ napsal(a):

Podle Vaseho komentare o Zemanovi, ktery stranu udelal, versus Paroubkovi, ktery v podstate vladl s komunisty a zacal si kupovat hlasy volicu za penize jejich deti a vnuku - a zemi by v kratke dobe privedl k bankrotu - tak je zjevne, ze ta vymena bude muset byt jeste sirsi. A nejenom podle veku.
31. 05. 2010 | 11:30

Bedra (66) napsal(a):

Synku, synku, je vidět, že jsi ještě fakt hodně mladý a chybí Ti zkušenosti. Trocha pokory by ti neuškodila tak, jako celé ČSSD. Jinak by ti došlo, že Paroubek a spol jste prohráli (i když vyhráli) proto, že "pýcha předchází pád". Pozor! Pýcha je důkazem nedostatku pokory sklonit se i před druhým i když třeba nenáviděným protivníkem a alespoň tolerovat skutečnost, že v demokracii vládne ten, kdo obdržel od voličů většinu, či dokázal sestavit vládu věcí veřejných. Jinak považuji za zbabělost, že Paroubek utekl od povolební zodpovědnosti a nechal to na druhých. Je vrcholem bezcharakternosti kapitána utéci z lodi, která se potápí.... Ale tomu Ty samozřejmě nemůžeš rozumět, protože vy mladí většinou nevíte co je to pokora...
mikulik.blog.idnes.cz
bmprojekt.blog.cz
31. 05. 2010 | 11:31

Jaroslav napsal(a):

Nebudeme strádat pod ekonomickým bičem Nečase !Do ulic můžeme vyjít vždycky a pak Vám ukážeme přímou volbu vlády !Milionáři v této republice nebudou prasečit na úkor obyčejných občanů !
31. 05. 2010 | 11:31

Jaja napsal(a):

Kdyby ste si v parlamentu s ODS nehrali jak maly parchanti na piskovisti tu vasi hru "ja te prastim kyblickem, ty me prastis lopatickou", a neprosoukali snemovnou tolik legislativnich zmetku, tak snad by vam verilo vice lidi. Jak muze kterakoliv strana udelat nejake reformy, kdyz ji ta druha naschval hazi klacky pod nohy? I ta vase predvolebni kampan! Kdyby jste sli radeji prikladem a nabizeli racionalni prijatelnou cestu ze statniho dluhu, misto osocovani, manipulace a utopickych napadu, tak by vas snad slo volit vice lidi... Socialismus ano, ale navrat o 25 let zpatky ke komancum, to opravdu ne!
31. 05. 2010 | 11:33

Elena napsal(a):

Tencokida Hnuj,
maš moc uzký mozgový profil , na to aby si pochopil, že nektoré veci ktoré su zdanlivo jasne sú naprosto nevysvetlitelne a treba ich nechať tak,
Top Managerka som, nepotrebujem význam
31. 05. 2010 | 11:33

TNT napsal(a):

Po 4letém vládnutí ODS-TOP 09 a VV preference ČSSD zase narostou, to je téměř jisté, základem je být důsledná, ale konstruktivní opozice, dávat alternativy k privatizaci školství a zdravotnictví, bojovat za zákoník práce a ono to půjde
31. 05. 2010 | 11:34

Marie napsal(a):

Paroubka litovat netřeba. Jak si může nechat normální člověk radit např. od takového Lufta ? Luft nejdříve málem přivedl na buben armádu, pak pro změnu finančně zruinoval aerolinky a aby to řádně do třetice završil, přivedl skrz neuvěřitelně přiblblou volební kampaň zugrund svého posledního živitele - ČSSD. S takovými Frantíky-radiči (vč. Dimuna)nemohla ČSSD ve volbách uspět.
31. 05. 2010 | 11:34

Tunel napsal(a):

Pane Stejskale
Dříve jsem celkem rád pročítal diskuse zde na blozích, ale poté co se odstranila možnost ověřit identitu pomocí IP to tu dost zhrublo. Nešlo by to dát zpátky a vrátit sem tím trochu kultury?
Děkuji
31. 05. 2010 | 11:36

huhu napsal(a):

pro almost glossed - vy tady zpochybňujete Mrázkovo označení Paroubka pedofilem, ale čssd vč. samotného Paroubka ve své kampani pooužívala Mrázkovu přezdívku Íčko jako zcela věrohodnou...takže byl Mrázek věrohodným, platí stejný metr ?
31. 05. 2010 | 11:36

Leinad napsal(a):

Oceňuji dobře napsaný článek, který je taky zároveň jakousi sebereflexí. Autor se v něm dotýká ( ale jen velmi povrchně) problému, který - dle mého zejména způsobil pokles preferencí.Chybou ČSSD je to,že se přetahuje s komunisty o voliče z nízkých příjmových skupin.Proletariát je zkrátka lovištěm komunistů a oni to s nimi zřejmě umí.Jenže - bez ohledu na to, co jim nabídnete - tito lidé k volbám stejně nechodí. Raději jsou doma a čerpají podporu. ČSSD zcela hodila přes palubu střední třídu, která jim pomohla zvítězit v krajských volbách. Sám se k této třídě počítám a tak mi vadí nespravedlnosti v podobě progresivního zdanění, vynucování si solidarity, štědré sociální dávky a nespravedlivého výpočtu důchodů v neprospěch střední třídy - tedy taky mé osoby.V Rakousku, Německu je soc dem střední třídě daleko více nakloněna.Jestliže chcete mít stabilní stát, kde lidé platí daně a ctí zákony - pak je to hlavně díky střední třídě, proletariát ani uplácení důchodců ČSSD nespasí.A pokud tohle vedení ČSSD nepochopí, nemají šanci.
31. 05. 2010 | 11:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Elena
No já to říkám furt. Teď mi to potvrdila i Tom Managerka. Dík, super obhajoba.
31. 05. 2010 | 11:38

Infravytápění napsal(a):

Těch důvodů, proč ČSSD tolik ztratila, je celá řada. Za prvé je to osobností lídra. Pokud budete mít v čele vyloženě nesympatického člověka, jako byl Paroubek, nečekejte zázraky. On ani Sobotka se svým ukvičeným, téměř kastrátským hláskem, nechvalně proslavený zneužíváním cestovních náhrad, čili okrádáním státu, není žádné terno. Dále program: z něj vyplývá podpora nejen potřebným, ale i líným, kteří dělat nechtějí a na které my ostatní máme vydělávat, aby tí líní a nepřizpůsobivý jen rodili kupu dětí (a tím brali další dávky), flákali se a čuměli na bednu. Zdravotnictví: platí tato zásada: buď je zdravotnictví bezplatné a pro všechny, pak není kvalitní, nebo je kvalitní a bezplatné, pak není pro všechny. Pokud chceme kvalitní zdravotnictví pro všechny, pak nemůže být bezplatné. Školství: je spousta studentů, co studuje bezplatně na více školách, nebo studují neúměrně dlouho (někteří i neúměrně krátce) a to něco stojí. Navíc spousta vystudovaných lidí odchází pracovat do zahraničí, které našemu státu na jejich vzdělání, jehož plody bude sklízet, nepřispělo. Tak proč by nemohlo být vysoké školství zčásti placené? Myslím i staátní vysoké školy. Jak k tomu přijde vyučený dělník, který od 18 let platí daně i na tyto studenty, kteří se i díky jeho příspěvku budou mít jednou mnohem líp? Nejsou snad tito vyučení převážně vaše volební skupina?
31. 05. 2010 | 11:38

karel h. napsal(a):

Dobrý článek, dobrá reflexe. Socdem bohužel nedokázala zřejmě demokraticky diskutovat o volební kampani a o způsobu jejího vedení. Myslím, že Paroubka v tom jeho okolí jen utvrzovalo, jasně předjímaný úspěch byl pro ně výtahem k moci. Nestalo se - rozbor je velmi dobrý. Určitě bude třeba obrození socdem, které však není jen v jednom člověku. Pamatuju toho již více i z minulého režimu a musím říct, že - ač mladí - tak pánové Sobotka a Hašek mají stejný Paroubkův slovník, i když mnohem víc uhlazený. Ani oni nereflektují vývoj společnosti a poůtřeby. A potřeby jedinců se nekryjí s blahem celku (i těchto jedinců) v delší perspektivě. Není možné dlouhodobě vyhrávat kampaně na 30 Kč, lidský život je delší než od jedněch voleb k druhým. Jiným případem je Škromach, který by klidně mohl mluvit ve 30. letech minulého století jako odborový boss nebo v komunistické vládě totalitního režimu. Přidat musí také odbory - ne honit lidi do ulic za chimérické požadavky zvyšování platů nebo zachování benefitů, které se překonaly. Ochrana sociálních záležitostí tu musí být, musí to dělat hlavně socdem. Ale dnes se mi chce věřit, že ochrana sociálních vymnožeností tu je a bude, diskuse se vede o tom, že ti, kteří se o sebe dokážou postarat nemají dostávat další státní peníze na základě toho, že se tváří jako chudáci - a přitom bydlí slušně ve velkém bytě nebo ve vile, mají auto, desetitisícové či vyšší úspory. Je logick, že důchodce nemůže obývat velký byt, který potřebovala jeho rodina v době jeho aktivního života. Pokud se z rodiny stane dvoučlenná jednotka, pak je logické stěhování do menšího bytu s nižšími náklady a ne výkřiky ve stylu, že nájem nelze utáhnout. Jestliže má stát šetřit, tak se musí ke svým financím chovat odpovědně všichni v rámci určité přiměřenosti.
31. 05. 2010 | 11:39

Petr Pokorný napsal(a):

Jedna hloupost vedle druhé: co spojilo všechny byl už viditelný strach ze zadlužování. Lži Rathů, Škromachů, Sobotklů a jejich podvody, jak vykrást státní rozpočet, než se zhroutí. Nikdo z ČSSD si nedělal hlavu s dluhem, který Škromach a Paroubek oslavovali s tím, že dluhy státy neplatí. A ejuhle, Řecko, Španělsko, USA - malé výstrahy? Dokod ČSSD nevyrazí Škromacha, Špidlu zdroje jsou a další, nemá šanci na úspěch!
31. 05. 2010 | 11:41

TNT napsal(a):

volby jsou o náhodě, před krajskými volbami 2008 se řešily poplatky ve zdravotnictví a díky tomu ČSSD vyhrála ve všech krajích a měla zhruba 20 % náskok na ODS, jenže volby v roce 2010 byly o Řecku a ekonomické krizi, což nahrávalo pravici.....vždycky je zásadní, které téma média nasadí.....jinak dnešní voliči VV a TOP 09 se brzy zklamou a zase stranu změní, např. TOP 09 je závislá na Schwarzenbergovi, pokud odejde kvůli věku, tak včele s např. Kalouskem nebudou mít téměř šanci (Kalousek dostal ještě méně pref. hlasů než Rath, a to je co říci)
31. 05. 2010 | 11:41

tata napsal(a):

pane almost glossed

TADY SI DOVOLIM NESOUHLASIT,nemusite mi popisovat jak to vzniklo,to co popisujete je zčasti pravda ale jen zčasti,,jeho projev k narodum,,mu vypalil kaijnovo znamení aspon si zněj vzal ponaučení a ted se zachoval vědom si dusledku co tato funkce znamena,ač vítěz byla to poražka,že věty byly vytrženy nic nemění že neměly byt vysloveny zvlaště mužem s kaijnovym znamenim.
prominte nevym co myslite tou objektivitností a hledat se mi to nechce tak nemohu odpovědět
31. 05. 2010 | 11:45

eg napsal(a):

Máte jeden velmi správný postřeh. Jako důchodce nenaláká slib jednorázového třináctého důchodu, tak ani mladé nenaláká slib iPodu zdarma. Otázka je, zda ČSSD umí nabídnout něco jiného, zda má ještě nějaké opravdové myšlenky na něco jiného, než zisk hlasů a moci.

A ještě něco. Skutečně si myslíte, že mladí mají vcelku jednotný názor na vaše nahozená "témata": právo homosexuálů na adopci, emancipace menšin, imigrace, právo na důstojný odchod ze života, reforma militantní drogové politiky na humánnější verzi, omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu, takzvané „vyrovnání“ s církvemi, ochrana životního prostředí...

Co takhle právo dětí vyrůstat v normální rodině? Tj. s tátou a mámou?

A důstojným odchodem ze života myslíte podporu paliativní péče, hospiců a podobně (i finanční), nebo zabíjení nepohodlných starých lidí?

Je to pěkný mišmaš.
31. 05. 2010 | 11:46

karel h. napsal(a):

komentář k Leinad: Máte absolutní pravdu, střední třída pak volí napravo, protože se nemůže nikdy ztotožnit s aktuálním programem naší socdem. Toje však i problém pravice, která má vůči střední třídě zatím jen proklamace, ale to je velká skupina lidí, kteří výborně (nejlépe) platí daně a od administrativy opravdu nic nedostávají. Pokud socdem dokáže realisticky hájit zájmy střední třídy (a to nejsou jen živnostníci, lékaři atd.), pak tento stát půjde nahoru. ODS a další se pohybují hlavně "u většího kapitálu", pro střední třídu tu žádní strana není. Mluví se o vyplňování prostoru, ale zde je abxolutní volno.
31. 05. 2010 | 11:47

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Jaroslav: Příkladem je Řecko, že?

Jinak nulový koaliční potenciál, na rozdíl od západoevropské levice. Populismus, plané sliby, lhaní. Volby vám prohrálo "Řecko", tak jak vám ty krajské poněkud nelogicky vyhrály "poplatky". Nemáte kvalitní politiky ve vedení, vějička s "obyčejnými lidmi" je trapná, bilboardová kampaň byla ubohá, samá negativa. A právě proto, že jste byli velmi nepřesvědčiví v otázce státních financí a zaměstnanosti (vaši podporu "flákačům" zaplatí ti bohatí) a rozsévali jste závist i nenávist, prohráli jste. A pokud se nezměníte (není to jenom otázka starých či mladých), dopadnete ještě hůř.
31. 05. 2010 | 11:48

alarm napsal(a):

Budoucnost je v navleknutí si černého trička. A změnit si "třídního" nepřítele. Už ne komunisti, ale socani musí v občanech černého trička vyvolávat zhnusení. Černé tričko musí mít cílem zastoupení v parlamentu. Zločinem není oranžové tričko, zločinem je oranžové tričko a v něm multimilionář (Paroubek, Škromach, Urban...). Áve černé tričko!
31. 05. 2010 | 11:48

jj napsal(a):

Pane Drobek,
problém sociální demokracie je ten, že nemá ideu. To ostatní (svržení vlády, korupce, orientace na důchodce, Paroubek aj.) jsou marginality.
Vy v této sd nemáte co hledat. Nedoufejte, že ji obrodíte zevnitř. Zkuste to v jiné straně (u Zemana je zrovna volné místo předsedy - možná by to stálo za pokus. A to nemyslím ironicky).
PS: pokládám se za pravicového liberálního voliče a myslím, že strana "Blairova" typu by tu měla existovat.
31. 05. 2010 | 11:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tuneli,

odstranění možnosti vidět IP adresu je toliko vedlejším efektem našeho boje proti spamovým robotům (nebylo plánováno, ani zamýšleno, ale když jsme jim vzali možnost dávat prokliky na komerční stránky přímo ze jména, zmizely tím i IP adresy). A nutno říct, že boje zatím nad očekávání úspěšného.

Nicméně nemám pocit, že by zhrubnutí zdejších debat nastalo právě kvůli tomu. Pokud vůbec nastalo, je důsledkem faktu, že se chodí debatovat stále více lidí a že jsme jednou posledních možností, kde se dá debatovat bez regitrace.

Ze své administrátorské zkušenosti vím, že drtivá většina lidí používá sdílenou IP adresu, (proxy server) či anonymizér a málokdy je možné takto někoho identifikovat. V IP adresách skutečně myslím slušnost a korektnost debat nespočívá (mimo jiné doufám, že teď po volbách se emoce opět trochu zklidní).

Libor Stejskal
31. 05. 2010 | 11:50

alesdrobek napsal(a):

Tunel - pan Stejskal to tu myslím vede dobře. I mě překvapila silná nenávist mnoha komentátorů vůči všemu oranžovému, ale dokud mě nenávidí slušně, je to v pořádku :))

Jinak ale díky za všechny reakce, z levicových příspěvků je IMO vidět, že pánové Sobotka nebo Hašek to budou mít těžké. Skloubit volání po změně a obavy ze změny nebude jen tak. Někteří se budou snažit socdem zatáhnout víc doleva, někteří víc do středu...doufám, že všichni budou mít dost rozumu na to, aby nedovolili nějaký výraznější rozkol nebo dokonce rozpad.
31. 05. 2010 | 11:50

Záhorský napsal(a):

Dočetl jsem pozorně Vaše stanoviska Vás "mladších" - je mi 79 roků a komunisté mne označili: cit."jeden z vůdců kontrarevoluce v okrese" - a své stanovisko vyjádřím k Vaši diskuzi, dvěma citáty:"Společnost nedělá pokroky.Ustupuje na jedné straně tak rychle,jako získává na straně druhé.Prochází neustále trvajícími změnami:je barbarská,je civilizovaná, je pokřešťanštěná,je bohatá či chudá,je vědecká:ale její změny nejsou zlepšením. Za každou věc,která je darována, je něco ubráno. Společnost získává nová umění a ztrácí staré instinkty.Já dodávám: vážím si života, zdrojů přírody, lidské slušnosti a historicky vytvořených hodnot systémů kulturnosti člověka.
ad2)"Vzájemné porozumění je vůbec to nejpevnější pouto.Nic se nezdá být snažší než mluvit a být pochopen, nachází největší ochranu i závazek, stejně obtížný závazek jako ten,kdo určitý nzor přijal...Ukažte nám oblouk nebo křivku a dobrý matematik odhalí celý vzorec".
Dodávám: Nikdy nikoho nenapodobuji. Spoléhám se vždy sám na sebe a své rácio. Teprve naše prospěšnost v činech pro druhé, přináší obecný vzestup společnosti. Ideje a naše vzdělanost - nikoliv negace. Činů je třeba tam,kde je kulturní "celek" a nikoli nadřazenost a separace. Jsem rád, že to někteří tak cítíte a vyznáváte.
31. 05. 2010 | 11:50

Dr.J.Pavelka napsal(a):

Soudruhu Aleši Drobku!
Opravdu prachmizerně znáte historii. Vaše mladost Vás neomlouvá, neboť v dnešní době si můžete vzdělání (v oblasti dějin)doplnit z prostředí kanceláře či domova při pití kávy. Nemusíte jak já v mládí shánět tajně názory zakázaných profesorů a filozofů, jejichž publikace byli z vědeckých knihoven komunisty staženy a nahrazeny brakem o socialismu, jako "jediné cestě". Co nás na té komunistické "cestě" čekalo...to byste měl vědět.Kdo tomu tleskal a prohlašoval, že "kroky Gottwalda z února 1948 jsou pro něj výzvou",... to byste měl vědět. Kdo napomáhal teroru a komunistické zvůli-totalitě jako agent..., to byste měl vědět.Starého psa novým kouskům nenaučíš, říká jedno přísloví a komunistovu krev ani transfúzí nezměníš. Kým se Váš vůdce obklopil a obklopoval? No těmi, kteří přijali "jeho"-tedy Gottwaldovu "ideu" za vlastní.V bankách museli lidé hlásit, jakého jsou politického přesvědčení, to bylo před r. 1989 a už to tu je zase. Jestliže dnes propagujete s. Tejce,s. Haška, s. Sobotku atd. atd. jako mladou, nastupující generaci, doufám že to prohrajete zase. Je to totiž stejné, jako by zemřel Stalin či Hitler a na jeho místo nastoupili jejich pobočníci, důvěrníci, jejich nejvěrnější.V této zemi by se nezměnilo nic, kdyby Husáka s Jakešem nahradil Štěpán. Novou, skutečně demokratickou a třeba i sociální stranu musíte budovat s novými lidmi s docela jinými ideemi, než je návrat k totalitě. Doplňte si chlapče jak Vám už někdo výše rozumně psal a pak dlouho přemýšlejte, než budete zase metat srpy a kladiva. Přeji Vám procitnutí.
31. 05. 2010 | 11:51

Dr.J.Pavelka napsal(a):

Soudruhu Aleši Drobku!
Opravdu prachmizerně znáte historii. Vaše mladost Vás neomlouvá, neboť v dnešní době si můžete vzdělání (v oblasti dějin)doplnit z prostředí kanceláře či domova při pití kávy. Nemusíte jak já v mládí shánět tajně názory zakázaných profesorů a filozofů, jejichž publikace byly z vědeckých knihoven komunisty staženy a nahrazeny brakem o socialismu, jako "jediné cestě". Co nás na té komunistické "cestě" čekalo...to byste měl vědět.Kdo tomu tleskal a prohlašoval, že "kroky Gottwalda z února 1948 jsou pro něj výzvou",... to byste měl vědět. Kdo napomáhal teroru a komunistické zvůli-totalitě jako agent..., to byste měl vědět.Starého psa novým kouskům nenaučíš, říká jedno přísloví a komunistovu krev ani transfúzí nezměníš. Kým se Váš vůdce obklopil a obklopoval? No těmi, kteří přijali "jeho"-tedy Gottwaldovu "ideu" za vlastní.V bankách museli lidé hlásit, jakého jsou politického přesvědčení, to bylo před r. 1989 a už to tu je zase. Jestliže dnes propagujete s. Tejce,s. Haška, s. Sobotku atd. atd. jako mladou, nastupující generaci, doufám že to prohrajete zase. Je to totiž stejné, jako by zemřel Stalin či Hitler a na jeho místo nastoupili jejich pobočníci, důvěrníci, jejich nejvěrnější.V této zemi by se nezměnilo nic, kdyby Husáka s Jakešem nahradil Štěpán. Novou, skutečně demokratickou a třeba i sociální stranu musíte budovat s novými lidmi s docela jinými ideemi, než je návrat k totalitě. Doplňte si chlapče (jak Vám už někdo výše rozumně psal vzdělání)a pak dlouho přemýšlejte, než budete zase metat srpy a kladiva. Přeji Vám procitnutí.
31. 05. 2010 | 11:54

Roman Sj. napsal(a):

"Rok nato jsme ale získali procent dvaatřicet. Asi ani ten největší nepřítel Jiřího Paroubka nemůže s vážnou tváří popřít, že to byla především jeho zásluha. "

To je takový problém lhát, zadlužovat stát, rozhádat celý národ a vnášet zlo mezi lidi? To není o umu, to je o nátuře.
31. 05. 2010 | 11:55

Pepa Řepa napsal(a):

Ach, už je ten Urban zase v čudu.
Asi nová hra.
Jen počkej Urbane, zašlápnem tě jako štěnici.
31. 05. 2010 | 11:55

Michal napsal(a):

Kdyz paroubek ve spolupraci s bubalnem nechali pred par lety zmrskat mlade lidi na legalne pronajatem pozemku, nesmi se tito dva panove divit, ze zmrskani a jejich pratele je nebudou volit, arci by cela evropa byla doleva. tak jest.
To je jako byste chtel po zidech volbu nsdap, sice trochu extremni nicmene dost pravdivy primer. Tohle si vase strana ale neuvedomi. Jenze dokud neodsoudi nasily, ktere zpachala, tak nebude vnimana jako hlasatel svobody ani za sto let.
31. 05. 2010 | 11:56

Brundibár napsal(a):

Pane Drobku,

změnu si zaslouží nejen ČSSD, ale i ODS. Tyto dvě strany ztratily nějakých 1,5 milionu hlasů - ty získaly strany, které jsou jako "změněné" již vnímány. Pokud mohu soudit, obě tyto strany potřebují:

1. "uvěřitelnost" programu. Hesla z programu musí být podpořeny analýzami, které lze ověřit - průzkumy nejsou vše. Analýzy musí být veřejně dostupné a každým "rejpalem" ověřitelné, jasné zdroje dat. Bez toho vnímám politickou stranu jako prázdnou slupku.

2. důvěryhodnost lidí. Ve vedení stran nesmí být lidé, kteří jsou voliči strany vnímány kontroverzně. P. Benda v Teplicích nebo I. Langer v Olomouci opravdu dobrou pověst nemají. A ani výroky typu "kdo z vás na to má" nebo "Kalousku, jsi jednička" prostě politik nesmí vypustit z úst.

3. sebereflexe. Neúspěch nelze "házet" třeba na novináře, je třeba vždy začít u sebe. Boj s médii nelze vyhrát, "bojkot" před volbami to myslím ukázal naprosto jasně.

4. koaliční potenciál ČSSD. Marná sláva, V TUTO CHVÍLI ČSSD vládu není schopna sestavit, není vnímána svými partnery jako spolehlivá.

5. Kdo má být typický volič ČSSD. Mám dojem, jakoby se od nástupu J. Paroubka ČSSD zaměřovala na ty, kteří dostávají od státu sociální dávky a opomíjela ty, kteří si na své živobytí vydělávají sami - ať už řemeslníci, nebo kvalifikovaní dělníci. Většina hesel ČSSD před volbami se týkala důchodů, nemocenské, rodičovské dovolené apod. Nevšiml jsem si, že by ČSSD oslovovala kvalifikované dělníky nebo řemeslníky (třeba v Mladé Boleslavi měla ČSSD o skoro 6 pct. bodů méně než ODS).
31. 05. 2010 | 11:56

Jaroslav napsal(a):

Žádna Cenzura tady nebude pane Tunel jako na rádiu Impuls,které do éteru pustí co jim vyhovuje !Ikdyž volby nedopadly dobře,pevně věřím,že obyčejní občané zvítězí a milionáři nebudou okrádat stát na pchybných projektech !Máme spojence v Radkovi Johnovi,kterému okrádání státu nepasuje !Občané nebudou doplácet na hamižné milionáře !Věřím,že se probudí i nevoliči z hospod,až nebudou mít na chlast !Pak už nebudou tvrdit,že politikové jsou jedna banda a budou volit komunisty nebo jinou levici !Otázkou je,zda se,ale Radek John nedá zkorumpovat,protože to je čestný muž,občané by to v jeho chování poznali !Je možné,že Nečasovi bude vadit,že Radek nestraní milionářům !
31. 05. 2010 | 11:56

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon, už se objevil.
31. 05. 2010 | 11:57

Jana napsal(a):

"V pátek a v sobotu volily celé zástupy omladiny TOPku. Řekl bych, že je nalákal „cool“ image Karla Schwarzenberga a trochu přehlédly, že TOP09 se prezentuje jako strana konzervativní."
Patřím sice ke střední generaci, ale mám v rodině prvovoliče. A nemyslím si, že by přehledli, že TOP09 je strana konzervativní.
31. 05. 2010 | 11:58

Šťastná volička napsal(a):

Mladý pane, v lecčems máte pravdu, ale hodně se taky mýlíte. Sobotka nebo Hašek byli velmi blízcí Paroubkovi kolegové. Navenek souhlasili se vším, co dělá. Asi taky podléhali Tvrdíkovi nebo Dimunovi. Jak můžou takové typy převzít vedení strany? Můžou, ale zůstanete pořád stejní a odpudiví pro tu více přemýšlející část voličstva. Sobotka včera v TV opět neúspěchy Vaší strany svaloval hlavně na ODS. Takže dokud Vaši vůdci nepochopí, že to co mají dělat, je práce PRO TENTO STÁT nikoli práce pro ČSSD, tak na tom budete špatně pořád. Sobotka - to není lídr s vizí, charismatem, svým vlastním názorem. Je to truhlík, který je zvyklý vystupovat tak, aby to bylo líbívé pro lidi. Nic jiného, než navrčené socdem fráze jsem od něj neslyšela. Hlavně že po jedné ráně pěstí chodil týden s límcem na páteř... No to je chlap? Bábovka je to. Pokud do něj vkládáte naděje - tím líp pro nás, co soc dem v této podobě opravdu nemůžou vydýchat.
31. 05. 2010 | 11:58

kolega fyzik napsal(a):

Nepremyslel jste ze mozna ti "mladi" nechteji tu vasi lepsi a modernejsi budoucnost, kdy date dalsi a dalsi prava homosexualum, mensinam, gender posukancum, vymahacum ekovypalneho a tem mladym co makaj, maj rodinu a plati dane pribudou jen povinnosti a dane?

Svobodnych matek, narkomanu, etnickych & sexualnich mensin, zabicek, jelenu a jinych se hlasite zastava kde kdo, kdo se vsak nahlas zastane tech normalnich, z jejichz dani se vsechny tyhle opicarny a nesmysly plati? Ne kazdy ma ten luxus delat pro stat a zit z penez sebranych ostatnim nebo pujcenych na dluh co se neplati...
31. 05. 2010 | 12:00

jk-jiny napsal(a):

Mladé oslovíte tím, že je Kalousek pošle na pracák. Dokud jsou mladí, zdraví a pitomí, budou volit pozlátko stále.
31. 05. 2010 | 12:05

Elena napsal(a):

p. Drobek,

dufam , že ste schopný odlišovať konštruktyvnu krityku od nenavistných prejavov,

budte vdačne za každučke tunajšie slovo od každeho príspevaťela(okrem nadavok),

Strana CSSD ma buduconosť , je potrebna ako protivaha v spolocnosťi,

iná strana,

konštruktyvný program ( onsahujucý návrh na reformy)

bez prazdných sľubov,
bez zaľubených do seba vodcov, bez prezentacie sukromneho života vodcu( narod to nema za potrebu)
potrebujete schpných Managerov,

ktoré umožnia spolupracu s inimi stranami, nad 30 % hlasov to bol moc fantasmagorický sen, NAIVNY
31. 05. 2010 | 12:06

rejpal napsal(a):

Vítězové a poražení
Kdo je kdo? Číselně je vítězem ČSSD, politicky utrpěla debakl. Měl bych prskat zlostí, neb jsem je volil, ale neprskám. Z vývoje před volbami to vypadalo, že tenhle osud potká ODS a nemůže potkat ČSSD a já si přál, aby jedna z těchto stran dostala pořádný výprask, a tím příležitost něco se sebou udělat. Má ji ČSSD a je to lepší, než kdyby ve stejném složení ovlivňovala mocenské pozice – žádný důvod ke změnám by nebyl, jen čekání na příští vítězství.
Teď k vítězům.
Tyhle volby přinesly úplně nový fenomén. Ne jedna silná strana, hledající pár partnerů do počtu, ale hned tři seskupení, každé z nich slabé a dohromady křesly velmi silné. Jenže. ODS prochází velmi složitým obdobím. Není jasné, kdo bude v blízké budoucnosti tvořit nejsilnější skupinu ve straně. Mohou se stejně tak vrátit bývalí mocní jako přijít úplně noví lidé a chtít místo na slunci. V době, kdy se vyhrává, je vnitřní očista velmi obtížnou věcí. TOP 09. Není to žádný monolit. Mají tam Starosty, je tam spousta bývalých lidovců i členů ODA. Představy lidí uvnitř strany o příštím dění mohou začít divergovat dřív, než si voliči slavící vítězství dovedou představit. A konečně VV, jazýček na vahách. Jenže ne pětiprocentní, ale s dvoucifernou podporou. Strana velmi nestandardní, opírající se navenek o politicky velmi pestrou sešlost voličů, uvnitř – nevíme, jen tušíme. Šla do boje s tématy, které se snadno proklamují, hůře realizují. Vstup do vlády znamená nejen kompromisy, ale přímo ústup od některých klíčových věcí (jedna už padla – dinosauři). To může znamenat nejen rychlý pokles obliby, ale i rozštěpení v poslaneckém klubu, smlouva nesmlouva (poslanci rychle pochopí, že hrají nejen o prestiž strany, ale i svou vlastní). Vždycky jsem tvrdil, že udělat topic z věcí souvisejících s etikou, je pro každou stranu časovaná bomba. Doutnák se dá vyjmout jen tím, že strana do vlády nevstoupí – a podpoří vládu s určitými nepřekročitelnými podmínkami. Což je zase časovaná bomba pro vládní koalici. Z krátkodobého hlediska je namístě pláč členů oranžového klubu a euforie u těch druhých. Z dlouhodobého hlediska je tomu možná naopak. Myslím, že nikdo není jasný vítěz, a nikdo není jasný poražený. Pojede-li se dál po starých kolejích, bude to porážka téměř všech. Pokud se něco zásadně změní, mohou tak trochu vyhrát všichni.
31. 05. 2010 | 12:09

Jirka napsal(a):

Vedle negativní až hrubé kampaně vedené ČSSD, nabubřelého chování předsedy, chybné sociální politiky (zvýhodňování všech důchodců, včetně pracujících důchodců), nedostatečné reakce na situaci v Řecku pokládám za jeden hlavních důvodů prohry ČSSD, že nebyla schopna důkladně vysvětlit rozdíl mezi rovnou a progresivní daní. Ačkoli progresivní daň se uplatňuje v celé západní Evropě, rovná daň (používaná v Rumunsku, Lotyšsku, Rusku a Slovensku) je při bližším zkoumání výhodná nejen pro lidi s velkými příjmy, ale i pro lidi s malými příjmy a zejména pro OSVČ, kteří většinou neplatí přímé daně žádné. Nemyslím, že to je správné, a to i s ohledem na to, jak se s vybranými daněmi nehospodárně nakládá. To je ale jiná kapitola.
31. 05. 2010 | 12:15

dadun napsal(a):

JAK TO TAK ČTU, TAK SE MNĚ ZDÁ, ŽE ZDE UNIKÁ JEDNA ZÁSADNÍ VĚC: A TO VIZE, KAM BYCHOM JAKO NÁROD MĚLI SMĚŘOVAT POKUD NECHCEME ZANIKNOUT.
Tady je nezastupitelná úloha státu měl by 1. podporovat porodnost a rodiny s dětmi.
2.Výchova mladé generace od mateřské školky až po maturitu zdarma.Výchova k národní hrdosti a českému jazyku.Vysoké školství podporovat dle společenské poptávky
3.Podpora zaměstnanosti, droného a středního podnikání,výuky řemesel.
4.Podpora infrastruktury, dopravní obslužnosti.
5.Výstavba sociálních bytů, domů s pečovatelskou službou
6. Zdravotnictví - Stanovení standardu a ten zdarma.Pořádek v lékové službě.
7. Pořádek do legislativy a soudnictví.
Jistě to není všechno, ale z toho pro ČSSD vyplývají jednoznačné úkoly :
1. Ochrana pracujících - zákoník práce
2. důchodová reforma
3. zdravotnická reforma
4. Podpora v nezaměstnanosti
5. Poctivá práce v tripartitě
Být dobrým hospodářem a být si vědomí možného( mohu vydat jen tolik, kolik mám v kapse. vyvozovat osobní odpovědnost za rozhodnutí ( zákon o státní službě )
Potom můžeme očekávat, že lidé pochopí, že budovat sociální stát něco stojí, ale že to stojí zato.
Pokud se najdou ( a to najdou ) lídři, kteří rozumně a rozvážně budou stranu vést, tak nemám o její rozvoj nejmenší pochyby. Bude třeba se vyhnout osobním animozitám a útokům a boj vést ve věcné rovině. Lidé pak to pochopí, protože jak ukázali v těchto volbách nejsou žádná béčka. A mladým lidem bych vzkázal. Již nyní se starejte o to z čeho budete žít v důchodu.
31. 05. 2010 | 12:17

Rik napsal(a):

Je to určitě hořká pilule, mít za předsedu nejlepšího diskutéra v zemi a dostat takovýhle voličský výprask. Nejvěřím, že mladí volili TOPku proto, že Karel Schwarzenberg je cool. Spíš jim došlo, že politika (rozuměj řízení státu) není "vědecký populismus" - zeptat se lidí v průzkumu co chtějí a pak jim to slíbit. Že dluhy se musí platit, když ne dnes, tak určitě zítra. Že vyplácení podpor a dávek, není gró ekonomiky státu. Že pracovní místa nerostou na stromech a proto je nutné minimálně neprudit podnikatele, kteří je vytváří. A že pokud tady tyhle elementární pravidla nebudou platit dnes, tak "vzniklé náklady" za nějaký čas zaplatí oni.
31. 05. 2010 | 12:19

oleg napsal(a):

pro thief 09:55:13: Velmi dobrý komentář, oceňuju zejména poslední odstavec. Příčin Pyrrhova vítězství ČSSD je víc. Agresívní vystupování Jiřího Paroubka znechutilo mnohé potenciální voliče a ti buď zůstali doma anebo dali hlas Zemanovcům či VV. Pro ČSSD teď budou veledůležité senátní volby. Neobhajuje žádný mandát, zatímco ODS 28. Může tedy vzniknout proti současnosti obrácený gard: pravostředová sněmovna a levostředový senát. Rozhodující bude, zda sociální demokracie v určité depresi dokáže zvolit účinnou strategii a taktiku.
31. 05. 2010 | 12:21

hexin napsal(a):

Nějak jsem nepostřehl, že byste se zmínil o zcela zásadní věci, která na socialistech vadí mě. Strašlivě lžou. Pokaždé když jsem šel okolo plakátu, kde se různé orandžové persony vyslovovaly pro kontrolu a snižování cen el energie tak se mi otvírá kudla v kapse , neboť socialisté přesunuli elektřinu (a telefony) do vyšší sazby DPH a pak v roce 2005 spolu s komunistama prosadili nesmyslnou podporu fotovoltaiky, která nám všem teprve udělá vítr v kapse. A takových příkladů se dá nalézt více. Jo hoši nemůžete si dělat svůj mega byznys a tvrdit že jste na straně obyčejnejch lidí.
31. 05. 2010 | 12:28

standa němeček napsal(a):

Pane Drobek volil jsem pravici také z toho důvodu,že Čssd prostě byla hrozná a není doteď schopná sebereflexe.
Umím si,ale představit ,že za čtyři roky v opozici se to může změnit.Chce to zrušit laciný populizmus,nemít stalinské pro ruské vůdce a být trochu cool.Ani vy v tomto článku jste se neodvážil k vážné sebereflexi.
31. 05. 2010 | 12:28

:-) napsal(a):

Aleši Drobku, vy jste dojeli na to, že jste se stali stranou PAPALÁŠů, kteří sice mají plnou hubu pracujícího lidu, ale mlaskají nad plnými koryty (obrazně řečeno)... Namyšlení panáci Paroubek, Rath, Tvrdík, Sobotka, Dryml, Zgarba, Škromach kážící vodu a pijící víno prostě nejsou důvěryhodní. Ztráta DůVĚRY a nikoliv ztráta MLADÝCH - toto je váš problém a důvod vaší prohry (stejně jako důvod prohry ODS).

Naproti tomu charizmatický a konzistentní Schwarzenberg je DůVĚRYHODNÝ, to je podstata jeho úspěchu i obecně podstata úspěchu jakéhokoliv člověka... :-)
31. 05. 2010 | 12:32

Milan napsal(a):

Milý Aleši Drobku,
koukám že si nic nepochopil.. Co jiného, než demagogie a soudružský přístup i zůstavších Zaorálků, Jandáků, Urbanů a Škromachů, věčně nabudřelých a naštvaných kádrováků za to může.
Jediné co Vás z toho může dostat je umírněný přístup skutečného socdmáka Haška..To je jakási naděje,kdymi jako voliče pravice nebude vadit, že tuto zemi chvíli budete spravovat vy.. ale bez Tebe Aleši, tedy pokud se nedáš do kupy..
31. 05. 2010 | 12:34

Honza napsal(a):

A Copak si, súdruh, predstavujete pod takým "takzvané „vyrovnání“ s církvemi" ?
Že by se jim z majektku ukradeného rukouspolečnou a nerozdílnou komunisty s Fierlingerovými sociálními demokraty prostě nic nevrátilo ?
31. 05. 2010 | 12:36

jj napsal(a):

pro rejpala: dobrá zpráva - ODS TAKY dostala výprask. Jen se o tom tolik nemluví.
31. 05. 2010 | 12:36

Lukáš Peterka napsal(a):

Pane Drobku,
Ač nejsem voličem ODS,nemůžu se ubránit přesvědčení, že skandály Topolánkovy vlády byly jen vyústěním cesty, kterou šla ČSSD už od dob Opoziční smlouvy. Během těchto let se v podstatě nastolila „norma“ pumpování státních peněz do vlastních kapes a kapes kmotříčků a činilo se tak v největším měřítku. Kdypak došlo k těm největším podvodům a krádežím? Ano, skandálů možná nebylo tolik, ale není to náhodou tím, že se dobře zametly pod koberec? Skandál přece začíná, až když se něco provalí. Ale i tak mě bez většího přemýšlení napadá: Ivo Svoboda, Gross, Zgarba, Mrázek, Kočka, Palas, dálnice do Ostravy,prodej ruského dluhu,Incheba,SETUZA….
Píšete- omladit ČSSD (jakkoli to myslíte fyzicky či duševně), nebylo snad lepší stranu nejdříve vyčistit a očistit? Pro mě osobně vyjde starý zloděj nastejno jako zloděj mladý. Křišťálově čistý Stáňa Gross se ve svých „nejúspěšnějších“ letech ještě neřadil ani do střední generace. Myšlenkově byl ovšem velice zkušený.
31. 05. 2010 | 12:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

:)
V čem je konzistentní Emil Holub politické scény občan SChwarzenberg ?
V plkání ?
V tom, že mu z kapsy ještě čouhaj letáky Strany Zelených ?
V tom, že místo víry v právní stát, najme si soukromé očko ?
V tom, že předběhne frontu při restituci ?

Děkuji za odpověď.
31. 05. 2010 | 12:37

libor napsal(a):

Je vidět, že tento člověk nosí oranžové tričko. Je to jenom o tom, proč oni ne a ostatní ano, je to přesně tá paroubkovština, která se prezentovala více jako 4 roky. Jenom proti poplatkům, 13 důchody, nízké ceny energií a všichni proti bohatým a bohatému státu. jejich katarze nemůže být prospěšná, protože nepochopili, že mládí a mladí chtějí něco a hlavně někoho jiného a ne ČSSD. Průzkumy na SŠ to dokazují, ČSSD to nepochopila a kritizovala to místo toho, aby si z toho vzala ponaučení. Podvodné volební průzkumy STEMu, které dostal zaplacené od ČSSD z našich peněz, které je uspali ale nevěštili nic dobrého, spíše prohru nez vítězství. Ano, mladí se vzbouřili proti tomu, aby je nějaký nabubřelý zbohatlík, který káže vodu a pije víno poučoval, co mají dělat, aby tento stát schudnul a oni jeho zásluhou živořili. Tohle nikoho z ČSSD nenapadlo, byli tak do sebe zahleděni, že když uviděli 20% pro ně tak je málem klepla pepka...a dodnes netuší, že si to udělali jenom sami, že ne ti druzí, ale jenom oni sami. To je totiž život pane autore, ale vy jako socan to nemůžete pochopit. Já jako mladý prvovolič vám to píši...
31. 05. 2010 | 12:37

rejpal napsal(a):

jj
Dostala i nedostala (ODS výpraska). Dostala počtem hlasů a poprvé v historii nebude sestavovat koalici z pozice jasného premianta. Nedostala v tom, že to bude ona, kdo bude vládu sestavovat, bude mít premiéra a asi nejvíc ministrů. Což je hodně dvojsečná věc v situaci, ve které právě je.
31. 05. 2010 | 12:41

www.zadluzeni.cz napsal(a):

IMHO ČSSD poslalo ke dnu Řecko: není nad to se podívat do vlastní budoucnosti při neřízením zadlužování. Ve spojení se slibem 13.důchodu, což je mimochodem nůž do zad mezigenerační solidaritě, začal program sociální demokracie připomínat noční můru.

Kromě toho Paroubkovy cedulky o zadlužení země Topolánkovou vládou (při celosvětové hospodářské krizi) vyzněla ve srovnání s dluhy při konjunktuře nakonec také proti němu.
31. 05. 2010 | 12:42

shin napsal(a):

každý má právo na svůj názor, stejně tak autor článku, nebudu jej nijak komentovat až na ten závěr a "hořké zklamání"..z čeho prosím vás? Z toho, že se stát nebude půjčovat na tu vaši "solidaritu"? Vaši střední třída, jejíž žezlo jste právě převzal, by tu pod vladou CSSD lehla popelem a jestli si to neuvědomujete, jste nutně ekonomický analfabet..
31. 05. 2010 | 12:46

jarpor napsal(a):

Pane Drobku,

mnohé zde bylo pěkně řečeno.

Velikost politika je i vtom, jak reflektuje skutečnost.

Promiňte výraz, ale plkání pana Sobotky, že by chtěl vytvořit vládu, a že by měl dostat příležitost, je přesně jedním z toho, čím ČSSD sice volby vyhrála, ale de facto prohrála.

Oč politicky výše by vypadalo konstatování, že je si ČSSD vědoma toho, že není sto složit vládu a že se vzdává zvykového nároku... Soudíte, že by si u voličů pohoršila ? Že by jí vyčítali, že "nebojuje" ?
Naopak, i "protivníci" by ohodnotili pragmatismus a politický realismus. Politika je i o symbolech...

A na závěr - poslechněte si polední radiožurnál a vystoupení pana Škromacha...

Hezký den
31. 05. 2010 | 12:47

o4z2o napsal(a):

Tak doufám, že pan Drobek bude přispívat nadále, protože tento humoristický text nemá chybu. Důstojným odchodem asi myslíte, někoho poslat na odchod tím, že ho zbijete, když Vám přijde oznámit vyzvednout si věci ze šatny, nebo přestřelka na oslavě "nejlepšího debatéra" v zemi. LOL. Pište dál, protože dlouho sem se takto nepobavil. To co se momentálně děje po volbách je paráda, žadné nabubřelosti na který sme si od Vaší strany zvykly. Skoro až k neuvěření jak mají věci klidný průběh! Chce se mi napsat: "piš barde! střádej! a až budeš mít 20 milinů přijď zůčtujeme spolu!" (Cimrman) nebo spíše ne protože Vám nestačilo na vítězství ani těch 300mil. Kč...
31. 05. 2010 | 12:47

Lenka xflare napsal(a):

Bohužel ona vize a idealismus české sociální demokracii chybí. Kde je její sláva ze začátku minulého století?
Tenhle pristup se dokazal prodat v topce díky knížeti. Zklamání jistě přijde.
31. 05. 2010 | 12:48

:-) napsal(a):

"Tencokida Hnuj napsal(a):
:)
V čem je konzistentní ... Děkuji za odpověď."

Pokud to byla reakce na mě, pak odpověď je jednoduchá: doporučuji více sebereflexe a méně kIdání hnoje... :-)
31. 05. 2010 | 12:48

rejpal napsal(a):

Tak mě napadla ještě jedna věc, o které jsem nikde nečetl. Jednou z věcí, která hodně pomohla ČSSD k prohře, byla causa Řecko. Pracovala s ní média, pracovala s ní pravice, postavila Řecko proti cílům kampaně ČSSD - nejspíš jí to hodně pomohlo a ČSSD nenašla odpověď. Jenže tady se děje ještě jedna, možná závažnější věc, než Řecko. Mexický záliv a ropa. Ekologická katastrofa, ke které tam došlo (a dochází stále) je velmi pravděpodobně důsledkem hrubých zanedbání a podvodů firmy, která tam těžila. Na levici se nenašel nikdo, kdo by tohle téma uchopil, ukázal voličům, kam vede bezzásadová aplikace zisku jako jediného měřítka. Jistě, je to pro nás PR záležitost (stejně jako to Řecko). Jenže jak osud té země, tak ekologická katastrofa ze stejných příčin u nás hrozí stejně jako jinde. A je to tudíž politické téma. Nikdo ho neuchopil.
31. 05. 2010 | 12:49

spartánka napsal(a):

vážení všichni kdo volil pravici pozná až bude dotovat bohaté a platit jak mourovatý jak říkal jeden moudrý když bohatý volí levici je to rozmar když chudák volí pravici tak je to vůl!
31. 05. 2010 | 12:50

Jana napsal(a):

Důvody, proč jsem nevolila ČSSD:

1. tato strana je pro mě málo levicová. Od lídrů strany jsme neustále slyšeli fráze, že chtějí pomáhat seniorům a rodinám s malými dětmi. Jenže těmto skupinám pomáhají i pravicové strany. Opravdu složitá je situace lidí, kteří přijdou o práci, jenže problémy nezaměstnaných se ČSSD v podstatě nezabývala. Návrhy na obnovení progresivního zdanění byly příliš mírné a to proto, aby se nerozhněvali příslušníci tzv. střední vrstvy. Jenže buď bude ČSSD oslovovat střední vrstvu nebo nižší vrstvu, obojí najednou jaksi nelze.

2. odmítání spolupráce s komunisty. Komunisté v demokratické společnosti hrají jinou úlohu než v totalitním socialismu a podporují mnoho zákonů, která hájí lidská práva. Pokud nebude
ČSSD spolupracovat s komunisty, tak s kým tedy? Žádná jiná levicová strana v parlamentu není a spolupráce se středovými stranami vede ČSSD příliš doprava.

3. neschopnost formulovat vize do budoucna – kapitalismus jako systém končí, neboť konkurenční boj e stává brzdou dalšího vývoje. V mnoha oblastech společenského a ekonomického života potřebujeme spolupráci a ne konkurenci. ČSSD se příliš podřizuje kapitalistickému systému je ho ideologii.
31. 05. 2010 | 12:53

libor napsal(a):

Ještě jedna věc. Všichni jsme proti chudobě, za bohatý stát s bohatými lidmi. Tí, kteří to nechtějí, již dávno převedli své majetky do daňových rájů, tí, co to chtějí platí daně doma. Rozhazování některým problémovým skupinám bez jakéhokoliv omezování je zlodějina na nás mladých. Platby 13 důchodů StBákům a komunistickým politikům je také zlodějina. Platit nemoc první 3 dny je také zlodějina, protože tito budou akorát 3 dny stonat... To chcete vy socani a ne my co jsme pro VV aTOP 09. Už si ujasněte, že pracovní místa vytváří soukromý sektor podnikatelů, a kydž jim budete házet klacky pod nohy, tak nic neudělají, a odjedou někam jinam... Tohle chcete, druhé Řecko, Maďarsko, Španělsko, kde také bačují a bačovali socialisté... Tohle my mladí rozhodně nechceme !!!!!!!
31. 05. 2010 | 12:53

andrea napsal(a):

Souhlasím s výše uvedeným, že ČSSD se stala stranou papalášů, kteří prostě ztratili důvěru, nikoli mladé - ty si prostě nemohli ani získat. Mohl by někdo kolem dvacítky volit Škromacha? nebo snad Ratha? Pokud budou ve vedení tito lidé, nic se nezmění a ČSSD bude lítat ode zdi ke zdi. Navíc si myslím, že tou kampaní, kdy celá republika byla zaplevelená fotkami Paroubka - jednou zamračeného, jednou vysmátého, si ČSSD i pan Paroubek osobně pod sebou podřízli větev.
ODS je stranou snad s ještě horším renomé - kauza Opencard je jen vrcholem ledovce, ale na druhou stranu jsou tam lidé jako Alexandr Vondra, kteří jsou důvěryhodní a konzistentní. Kteří takoví důvěryhodní lidé jsou v ČSSD od začátku?
31. 05. 2010 | 12:53

b52 napsal(a):

Setkal jsem se o vikendu s lokalnim funkcionarem socdem. Byl z vysledku nadsen a oslavoval odchod ceskeho Mussoliniho z cela CSSD. Vysledek voleb bral jako sanci socdem vratit se ke korenum a stat se volitelnou demokratickou stranou.
Nechapu cim to je, ale clenoce CSSD si libuji v silnych osobnostech, ktere nesetri silnymi slovy. Konfrontacni politicky styl neni kupodivu z dilny KSC(m), ale CSSD. Na vysledek techto voleb se neda divat jinak nez ve smyslu prislovi "kdo seje vitr, sklizi bouri".

Preju ceske socdem hodne sebereflexe a stesti pri transformaci z ultrapravicove popolisticke strany haiderovskeho strihu zpět v moderni levicovou stranu, jakou byla za Jiriho Horaka.
31. 05. 2010 | 12:54

Petr napsal(a):

Nevím komu může připadat J. Paroubek jako moderní politik. To snad může říci jen ten kdo byl nejdále v Praze. Tento člověk , když kdykoli mluvil, styděl jsem se za to , že jsem Čech a vysvětloval všem usmívajevším se cizozemcům, že všichni v České republice takoví nejsou. Tento člověk spolu zejména s Davidem Ráthem v sobě má ty nejšpatnější lidské vlastnosti. Kvůli moci by udělal cokoli i prodal vlastní rodinu. Všimněte si, že mu šlo jen o výzkum veřejného mínění , ne o idei ani program, jen o moc. Tito lidé patří do propadliště dějin vedle Gottwalda. Bolševický způsobu vládnutí, byl poprvé po revoluci opravdu ve volbách poražen. Pokud chce být ČSSD opravdu moderní stranou musí se tohoto bolševického jádra zbavit tj. Rath, Sobotka, Škromach. Jinak žádná změna nikdy nenastane
31. 05. 2010 | 12:54

karel h. napsal(a):

Čtu si tady poslední příspěvky a gratuluji k věcné diskusi. Tleskám Brundibárovi a Dr.J.Pavelkovi i Šťastné voličce (souhlas s názorem na B.Sobotku). Zajímavý je názor jj - hledat středovou stranu v zemanovcíh a možná budoucí vizi socdem. Proč ne, pokud za to vezmou mladí (a pozor, oni tam jsou, je jen třeba aby zmizeli Schlingové a Grégrové).
Absolutorium (jako dost často) Rejpalovi. Ač jsem volil jinak než on, tak má pravdu.
Rozbory o "cool" Schwarzenbergovi jsou zajímavé, ale TOP 09 má velmi konzervativní program, který nás asi může zachránit nejrychleji, ale přece jen je třeba trochu sociálna a to by se vkoalici mohlo podařit. Jinak Schwarzenberg je inteligentní a vzdělaný člověk s rozhledem (řekl bych až antického rozměru), mohl by být jakýmsi katalyzátorem pro Johna. VV přišly sice s nadšením, ale bez znalostí. Vyjádření Johna v televizi jsou nebezpečná, jeho zdánlivá upřímnost sice vnáší jakýsi "zdravý průvan", ale v posledních třech dnech zopakoval asi 20x šest stejných vět (stejně jako Sobotka!). U Moravce nevěděl ani kolik je úředníků (myslel si, že 460 tisíc a zatím těch "pravých" úředníků je 160 tisíc), to se pak lehko házejí miliardy. Pak mne trochu šokoval, když si posteskl, že si nemyslel, že ta politika je takový kolotoč, kdy se pracuje stále (první zdůrazňoval jak bude v neděli od 7,00 pracovat a pak byl překvapen, že ostatní to nevyhlašují a dělají to tak).
31. 05. 2010 | 12:55

antisoc napsal(a):

Myslím si, že sociální demokracie těžko nalezne podporu širokých mas, po kterých autor blogu volá. S rostoucím individualismem a blahobytem jsou jakékoliv kolektivistické idee pro občany odpudivé.

Socdem pojde časem stejně jako odbory. Populistická rétorika byla možností jak alespoň někoho oslovit. Nevyšla díky Bohu. V podstatě tak socdem zbývá jediná cesta - více do středu, kde od dnešních voleb statečně trůní ODS.

Volby které budou následovat po zrušení ČMOS sprovodí socany z politického prostoru úplně :)
31. 05. 2010 | 12:56

Lenka xflare napsal(a):

Jo jeste k tomu Paroubkovi.
Za mladou generaci mohu rict, ze Paroubek sklidil to, co na czechteku 2005 zasadil. Antiparoubkovské nálady vznikly tam, otazkou je, kdo je pak prizivoval...

Moc rada uvidim na ceske politicke scene socialni demokracii ktera bude mit nejakou vizi :-D (myslim ze sobotka tomu moc neprida.. :-/
31. 05. 2010 | 12:57

Pocestny napsal(a):

Autor.
Gratuluju!
První traktát , kde socan nepláče nad uplavanou kačenkou, ale KONEČNĚ hledá chybu v okolí jejího výskytu.

Přehlédnu chronickou sprostonárodní hlášku o armádě, ponechám vaše platfusáctví nejčko bokem, to je nemoc věku, to se časem zlepší.
Tohle je ale jen hrubý nástřel....-)

Chce to opravdovou, pokornou diskusi, zapomeňte na "úklady druhých", základní chybka je ve vás. Mínus půlmilion hlasů, totální provar ve Středočesku, kde vás volič přímo zfackoval tím, jakou hvězdu voleb udělal z Bendla, to, že TOP brala Liberec, je důkaz o malé důvěře v socana stejně jako v Praze, kde Paroubek pohodil davům svého nejlepšího "nestranického ministra", který mohl být jistě leadrem s úspěšným mandátem v jakémkoliv jiném kraji.

Je třeba být daleko menším bolestínem, ODS dostala "přesdržku" daleko horším způsobem, způsobem, který vylučuje podobné výmluvy, které čtu v glosáři.

Dopadli jste stejně - obě strany se zcvrkly ve spolky zájmových lobbistů, které podporují jejich "subdodavatelé", volič a to zejména pravicový vzal osud této země do svých rukou a tu posici "Velké Klausostrany" jim jednou provždy odebral.

Nemáme velké strany....už ne.

Máme tři stavovské strany
1.ČSSD, stranu státních, veřejných a odborových zaměstnanců, kterou volí ti, kdo závisí na její politice mohutného aparátu a přerozdělení s akcentem na mediokracii.
2. ODS, stranu fakturantů privatizovaných veřejných služeb
3. TOP, stranu, za kterou se postavila většina reálné pravice a konservativní střed, který v knížeti vidí daleko větší záruku konsolidace tradičního evropského státu než v Paroubkovi, Topolánkovi, či Nečasovi, který má zejména v Praze punc "venkovského politika" a to bez pejorativního podtonu.

Oddělme pád dvoustranného pokusu o většinové vládnutí formou věčné střídavé oposmlouvy, zapomeňme na to, že zde omylem mnozí socané naběhli Klausovi na jeho amerikánské žvásty a přehlédli, že sice hubou pléduje pro britskou vznešenost, ale skutky usiluje o modrooranžovou obdobu poválečného "vídeňského hnusu černorudé věčné oposmlouvy", ten jeden a půl milionu hlasů, o které oposmlouva přišla, je koncem její faktické platnosti. Ona ta dvojjedinost křupana z Valach a drbana z Hané byla jen přirozenou rozvodovou krisí jednoho "manželství z rozumu".
Rozděl a panuj holt vyžaduje méně humpolácký přístup. Tento příliš připomínal bolševika, co jiného si také tyto ročníky mohly do života přinést?
31. 05. 2010 | 12:58

Proč jste prohráli? napsal(a):

Podívejte se do zrcadla.

https://www.youtube.com/watc...
31. 05. 2010 | 13:00

Pavel Skeptik napsal(a):

Možná, že ti mladí chápou: že Levice dávno neznamená žádný pokrok a sociální stát je v celé Evropě sežrán těmi různými menšinami a imigranty s jejich právy!
Že pokud se nějací socialisté v Evropě budou chtít udržet u moci, tak můžou přejít jedině na sociálfašismus!A hlavně soudruh Barosso k tomu se svou kamarilou chvátá!
A,že už z toho vyplývá, že fašisté jsou nemarxistická levice a naše vidění světa určené marxistickou levicí / komunismem/ je špatné!
Jestli náhodou nemáme někde v podvědomí upozornění na totalitáře a ti mladí to nezdědili?
31. 05. 2010 | 13:01

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Jirka: Myslím si též, že dańová progrese na Západě slouží jako jistý "vyrovnávací" prvek a že její zneužívání v "třídním boji", jak to praktikovala ČSSD, se obrátilo proti tvůrci. Rovná daň je jistě spravedlivější, ale vydržíme i mírnou progresi. A najednou slyšíme, že všechny ty sliby zaplatí boháči. Volby ukázaly, že je v Česku už hodně lidí, kteří se zcela odpoutali od "svodů" minulého režimu. Ty volby byly určitě o "Řecku", ale také o koalici KSČSSD, která by vedle cesty k bankrotu znepříjemnila podnikání, ohrozila svobodu slova a v mnohém nás vůbec zavedla před rok 1989, včetně vazeb na Rusko.
31. 05. 2010 | 13:02

olol napsal(a):

no, obavam se, ze jestli udelate leadrem toho ekonomickyho nedouka sobotku, tak u mladych opet nemate sanci
31. 05. 2010 | 13:04

rejpal napsal(a):

karel h.
Díky. Jen technicky, píše sem ještě jeden Rejpal (s velkým R). Neliším se s ním tak moc ve východiscích, ale shoda nicků je jen náhodná.
b 52
Tomu věřím. Myslím, že zrovna tak byla nešťastná řada členů ODS kvůli věcem, které se v jejich straně dějí a děly. Jenže vítěze nelze odstavit. Kdo byl byť krátce v nějaké straně, ví to.
spartánka
Jakou možnost měli nebohatí k volbě? ČSSD s velkým sebezapřením, Zemana (s pochybnostmi jak o jeho úmyslech, tak o jeho vyhlídkách), VV (s nadějí, že je tím, co hlásá), KSČM (to každý nedokáže) nebo to nechat plavat? Myslím, že řada zvolila tu poslední variantu (zvlášť když předseda do poslední chvíli mluvil o drtivém vítězství), jiní to zkusili s Johnem a myšlenkou přímé demokracie.
Pravice by si měla co nejdříve uvědomit, že nebude-li mít demokratickou a silnou názorovou opozici, vykvete jí jiná, daleko horší, a navíc se sama stane nedemokratickou. Celý systém je postavený na principu názorové plurality a střídání stráží. Pokud to nebude fungovat, zvrhne se.
31. 05. 2010 | 13:06

karel h napsal(a):

To Pocestny: sice s nadsázkou vyjádřeno asi dost přesně, co se dálo a v minulosti a co se i stalo teď. Jen bych chtěl zdůraznit, že tu naprosto chybí někdo, kdo hájí zájmy jakési střední třídy, tedy, živnostníků, vědců, lékařů, drobných podnikatelů, středoškolsky vzdělaných dělníků a všech těch, kteří si pilnou 8 či vícehodinovou prací vydělávají na svůj život svých 20 - 60 tisíc hrubého měsíčně. Jejich zájmy v dlouhodobém měřítku ze své podstaty nereflektuje ani ODS (pouze hubou), ani TOP 09, ani VV ani socdem.
31. 05. 2010 | 13:06

jarpor napsal(a):

karel h

"Jen bych chtěl zdůraznit, že tu naprosto chybí někdo, kdo hájí zájmy jakési střední třídy, tedy, živnostníků, vědců, lékařů, drobných podnikatelů, středoškolsky vzdělaných dělníků a všech těch, kteří si pilnou 8 či vícehodinovou prací vydělávají na svůj život svých 20 - 60 tisíc hrubého měsíčně. "

Jste si skutečně jist, že tato "střední třída" skutečně stojí o někoho takového, kdo ji bude hájit ?
Soudím, že pokud by se stát choval zodpovědně k vybraným daním, poskytoval jim za jejich peníze přiměřený srvis a zaručil vymahatelnost práva, nikoho kdo by je hájil nepotřebují... a v případě krize i nějaké procento odvodů navíc je nezničí...

Hezký den
31. 05. 2010 | 13:12

bigjirka napsal(a):

Tak, Pocestnej, zase jednou se celkem shodnem. Růžomodrá kleptokratická národní fronta byla potrestána penetrací dalších stran, které asi nebudou o tolik lepší, ale růžomodří kleptokrati už nebudou moci krást tak otevřeně - když jim navíc lid vysvětli, že by se to mohlo zvrhnout ještě víc. A já zdůrazňuju v zásadě dobrý vkus voliče, který odřízl margin dělníků, sinic, černoprdeláčů se zrádným notářem v čele. Zeman :-) no toho je škoda, mohl svými becherovkovými prdy pěkně provzdušnit politické luhy a háje.
31. 05. 2010 | 13:13

rejpal napsal(a):

karel h
Tom máte naprostou pravdu. Mohla o být nějaká strana pravého středu, stejně jako strana středu levého. Dokonce si myslím, že by to měly být proudy oba. Silný střední stav je vždycky stabilizující. Zdá se, že politici to vědí, ale moc to neřeší.
31. 05. 2010 | 13:13

bigjirka napsal(a):

a souhlasím s karlem h. Prostě zájmy pracujících (ne proletariátu ;-) ), kteří tu káru táhnou. Zatím se hájí zájmy horního a dolního hejna piranh. Zejména tedy kleptokapitálu a nemakačenků. (Kleptokapitálem nemyslím celá kapitál, ale specifickou podmnožinu.)
31. 05. 2010 | 13:17

bigjirka napsal(a):

Jistěže i levý střed by byl potřebný. Rovnováha nevznikne bez vyvažování. Sněmovna by neměla přicházet s řešeními, na které má oposice už dopředu žízeň.
31. 05. 2010 | 13:19

TomVon napsal(a):

Ahoj všem, úvodem sdělím, že můj pohled směřoval vždy spíše doprava, přesto se necítím být zapšklým antiparoubkovcem nebo antičéesesďákem. Co se týče volebního výsledku, jsem velmi rád, jak to dopadlo. Že nejen ČSSD ale i ODS spadly ze svých obláčků nepostradatelnosti. Snad to bude pro tyto dvě strany dostatečným poučením. Snad se i nové tváře v politice poučí a vyvarují....

Nepřipadám si jako loutka. Nejsem oběť masmédií která vše překroutila a masírovala ve prospěch TOP a VV. Přečetl jsem si volební programy stran a dokážu si představit, že všem politickým zástupcům jde o to, abychom se měli lépe. Proč já osobně vidím neúspěch té obrovské kampaně ČSSD? Po pravdě řečeno jsem si nebyl jist, jestli na mne oranžové bilboardy útočily nebo mne braly pod svá křídla. Netuším jestli jsem obyčejným člověkem, pokud nefárám do dolu, nejsem železničář nebo nepracuji u soustruhu v továrně. Toto pro mne byla velká neznámá a vysvětlení téměř žádné - že prý "obyčejní lidé jsou většina této společnosti". Kde tedy byla ta hranice obyčejnosti? Dvacetpět tisíc hrubého, bez auta a dovolenou vlakem na Máchově jezeře? Pro mnohé to může být velmi neobyčejný a pestrý život... V každém případě mým osobním cílem je žít neobyčejný život, směřovat za svými sny a potkávat cestou zajímavé a neobyčejné lidi - věřím, že jich i po volební kampani zůstala v našem státě většina!
31. 05. 2010 | 13:23

zk napsal(a):

Pane Drobku,
nechci rejpat (od toho je tady jiný nick:)), ale výraz "stay on message" jsem použil ve významu:
"To stay on message is to be persistent in getting your point across. When you stay on message you don't allow yourself to be distracted from your purpose."
http://www.usingenglish.com...

Z toho nevyplývá, že bych ČSSD radil zakonzervovat se ve svých současných ideových pozicích, ale že by se socdem, jak jsem už napsal dříve, neměla pokoušet honit příliš mnoho zajíců najednou.
Samozřejmě souhlasím, že ČSSD potřebuje odborné skupiny věnující se problematice životního prostředí, menšin, feminismu apod. Jen by nebylo dobré, aby tyto skupiny měly hlavní slovo při určování agendy celé strany, jak se to často stává levicovým stranám na Západě.
Pravicová vláda tady příští čtyři roky bude prosazovat tvrdý kapitalismus pro střední vrstvy a sociální stát pro své podnikatelské sponzory. ČSSD se musí profilovat především na tomto střetu.
31. 05. 2010 | 13:29

arogance a napsal(a):

Jako pravý socan jste nic nepochopil a pořád kopete kolem sebe jako malé děcko, kterému vzali hračku. Přitom je to jednoduché :
Od A : arogance
až po Z : zadlužování.
Zbytek si jistě doplníte sám.
31. 05. 2010 | 13:32

bigjirka napsal(a):

Ano, zk, někdo by se měl ujmout nás "kvalifikovaných pracujících", či jak náš stav nazvat - a vyhraje - protože je nás víc než horních a dolních piranh.
31. 05. 2010 | 13:35

karel h. napsal(a):

to jarpor: děkuji za Vaši zprávu - tím, že jste napsal "Soudím, že pokud by se stát choval zodpovědně k vybraným daním, poskytoval jim za jejich peníze přiměřený srvis a zaručil vymahatelnost práva, nikoho kdo by je hájil nepotřebují... a v případě krize i nějaké procento odvodů navíc je nezničí..." jste vlastně potvrdil, že se stát o střední třídu nestará. Protože stát přiměřený servis neposkytuje (příkladů bych mohl uvést několik, ale jeden za všechny - měl jsem problém s datovou schránkou a k jeho odstranění jsem navštívil 4x úředníky v městské části a nic nevyřešili, lépe řečeno nebyli schopni to vyřešit. Byli dva, při těch 4 schůzkách jsem tam strávil odhadem 2 hodiny a za celou tu dobu jsem byl jediným zákazníkem - jednou jsem měl pořadové číslo 6 zhruba 3 hodiny po začátku úředních hodin). Pokud jde o placení nějakého procenta navíc, nebudu mít proti tomu nic (jsem absolutně pro solidaritu), pokud vím, že mi Vámi zmiňovaný servis pomůže, pak jsem ochoten pomoci jinde a jiným.
31. 05. 2010 | 13:38

karel h. napsal(a):

TomVon to vyjádřil přesně. Pokud ČSSD svůj neúspěch bude házet na jakousi kampaň druhých a antikampaně, pak podceňují velké množství lidí, kteří jsou schopni se zamyslet nad svou situací a vyvodit z toho i nějaký závěr pro společnost, co potřebuje, jak by se měla dál vyvíjet. Hodně lidí nepotřebuje mít někoho, kdo mu to polopaticky řekne se svým mocenským výkladem, ale stačí jim napovědět, sledovat vývoj okolo sebe a za humny. Jistě to nesledujeme stále, ale to málo často stačí k závěru blížícímu se realitě. Myslím, že billboardy většinu lidí neovlivňují, spíš jsou kontraproduktivní. Možná by stálo za to provést revoluci i v omezení volební kampaně. Strany by měly např. mít povinnost doručit do každé domácnosti svůj volební program v určité minimální (a maximální) délce, např. 2 strany s odkazem, kde je možné se dozvědět více. Výkřiky na billboardech typu Změna, naděje, prosperita a fotka nějaké hlavy nic neříká.
31. 05. 2010 | 13:47

Karel napsal(a):

Sociální politika v podání ČSSD je cesta do pekla. Dneska Sobotka přiznal, že by se mělo šetřit. No halejůja, jenže socani si zvykli žít na dluh, dluhy se neplatí, tak proto jste ve vylučovací trubici.
31. 05. 2010 | 13:47

jarpor napsal(a):

Karel h

Kvapík zákonů, přehršel nařízení a státní šlendrián... to je asi to, o čem hovoříme...

Ta má replika byla jen o tom, že k odstranění výše uvedeného zde nemusí být žádná politická strana, hájící zájmy...
Stačilo by, kdyby kdokoliv, kdo je momentálně ve vládě, nekomplikoval této vrstvě život... a ostatní už si ta vrstva uhájí sama... a i dobrovolně dá při nouzi sama něco na "oltář vlasti".

Myslím, že jsme se shodli...

Hezký den
31. 05. 2010 | 13:49

D. V. napsal(a):

Důvodů proč sociální demokracie neuspěla je zde již napsáno mnoho a ono jich skutečně bylo víc. Nejde uvést jeden jediný kardinání důvod. Ale souborem těchto chyb se soc.dem. proměnila v stranu "Důchodci za životní jistoty" a ti velký úspěch nezaznamenali. A nejsem příznivcem ČSSD, také mám zájem aby zde fungovala moderní levicová a důvěryhodná strana, která má co nabídnout ( myslím myšlenky, ne desátky ). Celkově by to kultivovalo politikou scénu. Hodně toho bude na lidech jako jste vy pane Drobku. Držím vám tedy palce!
31. 05. 2010 | 14:13

Ladin napsal(a):

Ladin:
Vážený pane, ptáte s v čem je Vaše vítězoporážka ? Přečtěte si po sobě svůj příspěvek, opravdu pořádně, odprostíte se od Vašich stranických názorů co máte dost pevně zakořeněné v hlavě a určitě na to přijdete.
Za prvé: Je to rétorika jakou používáte, s jakou osočujete všechny kolem sebe, to Vaše mykaní si (ne jiří Paroubek, Sobotka, Hašek ne, to všechno sociální demokracie). Napadání kolem sebe Vám přineslo facebookovou vajíčkovou odplatu a hned jste křičeli o jací jste to chudáci, ale Vaši (třeba možná trošku zaplacení) příznivci v debatách, kteří svým bučením jasně dali najevo kdo a co jsou, tak to je v pořádku. Pokud někdo na mítinku projevil jiný názor naskočili Vaše úderné oddíly a zlikvidovali ho. Pokud vím i to tady bylo.
Za druhé a asi to nejvíc:
Pan předseda a jeho arogance, jeho papalášství a povýšenost,
jeho nechvějná jistota. I tako postava ve světových dějinách byla a silně mi ho připomíná, ta brada nahoru, akorát pan předseda nemá tak dramatický projev, ale pokub by vyhrál tak asi noc dlouhých nožů by se opakovala.
Za třetí:
V době řecké krize slibovat pečená holoubata, která sama budou létat do huby je holá sebevražda.
To všechno Vám zajistilo podle mého názoru odliv voličů. Určitě se najde spousta politilogů, kteří jasně a zřeteleně vyhodnotí tyto volby, ale pro mě je útěchou a to velkou, že český národ,ještě dokáže říct sám za sebe co chce a řekl to nahlas a důrazně.

Váš článek, je plně poplatný trendům socilání demokracie, ale chce to vidět i trošku zpátky. Myslím, že naše odvážné hochy co podle Vás honí ty pasáčky koz (kdyby to šlo rád bych Vám tam zařídil tak asi měsíc, aby jste věděl o čem tam je řeč) tam poslala i vláda sociální demokracie. Řekněme si na rovinu, že většina Vašich vrcholných funkcionářů taky není bez poskvrny ono vracet miliónovou půjčku v papírovém sáčku, že?? Nebo vyšetřování pro nákup Pandurů? Chudák pan předseda, to musela být 100 % nějaká zpravodajská hra, aby byl zdiskreditován. Co vše se dělo kolem pana Grosse, Ratha a taky bych mohl pokračovat dlouho a dĺouho.
31. 05. 2010 | 14:19

karel h. napsal(a):

to jarpor - určitě jsme se shodli, to jsem cítil hned. Může být, aby tu třeba nebyla politická strana hájící zájmy střední třídy, ale žádná půolitická strana neměla - mimo proklamací - konkrétní program pro střední třídu. Přitom se stále diskutuje o tom, že "není již další prostor pro politické strany." Problém je, že politici ani nevědí, jak by mohli této vrstvě pomoci. V jejích očích je to skupina, která do ulic nepůjde (nejsou schopni se dát dohromady), platí daně a vše přežije. Pokud by však mohutněla, tak zachrání tento stát. Co tedy střední třída potřebuje: pominu už jednoduché zákony a soudnictví (a v něm i značně nejednotný metr, nejen v rozsudcích,a le i v přístupu - jsou soudní spory, na které se po prvním stání také 10 let "nesáhlo" a není jich málo, ale facka Sobotkovi měla být souzena "přes noc"), pak je to vzdělání pro děti, tedy reformu školství (nejsem učitelem a školství znám jen přes dítka), která se dlouhá léta vybíjí jen v nekončícím příběhu státních maturit. Konkrétně: dát učitelům vzdělání, peníze, poslat je na stáže v jejich oboru, nutit je do dalšího vzdělávání, kontrolovat je. Změnit systém základních a středních škol, neprobírat několik let Starý Egypt, ale posunout těžiště výuky na 19., 20. a 21. století. Napsat co nejobjektivnější hodnocení bez ideologických klišé na události od roku 1917 po současnost. Dát opravdový důraz na vědu. Proč jsou jednotlivci a ústavy, kteří jsou světovými kapacitami ve svém oboru - co studovali, čím prošli, toto zevšobecnit a kopírovat. Řadu výzkumných ústavů zrušit. Zjistit v jakých oborech chybí kvalifikovaná pracovní síla a tam zaměřit střední školy a učňovské obory (klasikou jsou svářeči). Soustředit se na bezpečnost (policie nemůže stát za bukem a kontrolovat, zda jste odbočil vlevo, když tam je zákaz odbočení, ale musí kontrolovat problikávání na dálnici, rychlost atd.), policie v ulicích, zajištění sportovního vyžití, podpora obecné kultury a progresivních umělců. Ekonomika atd. atd.
31. 05. 2010 | 14:25

Petr (78) napsal(a):

<blockquote cite="http://blog.aktualne.centru...">V pátek a v sobotu volily celé zástupy omladiny TOPku. Řekl bych, že je nalákal „cool“ image Karla Schwarzenberga a trochu přehlédly, že TOP09 se prezentuje jako strana konzervativní.</blockquote>
<p><strong>Možná, že právě nepřehlédli!</strong> Mladý neznamená automaticky liberální. I když je podložené sociologickými výzkumy, že s věkem se je člověk obecně konzervativnější, každý má míru liberálnosti v různých otázkách různou!</p>
<p>Proto vůbec nemusí platit, že <q cite="http://blog.aktualne.centru...">pokud TOPka zůstane věrna své proklamované konzervativní filozofii, spousta jejích mladých voličů se dočká hořkého zklamání</q>.
<p>Ani levicové strany "západního střihu" nepopírají jedno ze základních lidských práv – právo vlastnit majetek, takže pochybuji, že by odmítly vrátit církvi majetek, který jí byl komunisty zabavený stejně jako se to stalo u soukromých osob.</p>
<p>Naopak jsem nikde nezaznamenal, že by emancipace menšin a imigrace, byla tématem TOP09.</p>
<p>Další oblasti v nichž by se mohl mladý volič TOP09 zklamat jsou nazvány hodně tendenčně. "Právo na důstojný odchod" ze života si každý vykládá jinak, já například jako možnost dožít jej do konce a zemřít se ctí v rodinném kruhu a nevím, co je důstojného na nátlaku na "přestárlého" bohatého příbuzního (to jen aby se ta tendečnost trochu vyrovnala ;o) ).</p>
<p>"Nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu"? Jen problém, že ti negramotní pasáčci, chudáčci jsou také ozbrojení a své zbraně používají proti obyčejným lidem, kteří někdy nemusí mít ani tu smůlu, že se narodili na "Západě".</p>
<p>"Ochrana životního prostředí a řady dalších progresivních témat" nejsou pro TOP09 tabu, ačkoliv jde o konzervativní stranu. Asi jde také o to, jak ta ochrana vypadá.</p>
31. 05. 2010 | 14:27

AZ napsal(a):

Nejsem volič levice,ale hlavní chybu udělalo vedení ČSSD tím že se dlouhodobě obklopují našeptávači kteří jsou arogantní a k arogantnosti stáhnou i samotné vedení. Pro každého správného vůdce je nutné aby byl skromný,sebekritický a zejména musí ustát tíhu,peněz moci. Myslím si že z vedení Čssd by měli vypadnou Rath,Sobotka. U Onderky bude stačit pokud si dá před zrcadlem za noční sobotní hovor s reportérkou před zrcadlem pár facek a omluví se jí,že převzal útočnou populistickou rétoriku Paroubka a Ratha. Do vedení se bude muset postavit Tejc,Hašek a Onderka a budou muset zahájit kampaň proti hernám,lichvářům,neoprávněným exekucím a skutečnou pomoc dávat potřebným nikoliv líným ,práci a škole se vyhýbajícím vyžírkám.
31. 05. 2010 | 14:27

:-) napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi PAPALÁŠEM a POLITIKEM?

Papaláš chodí do kanceláře do práce, přesně jako to bylo za totáče. Když vidím dnešní papaláše, nemohu se ubránit pocitu déjavue a říkám si, tohle už tu přeci bylo :-(

Není přeci v pořádku, že mnozí naši politici krakonošují více než 10let a někteří i déle!

Politik by měl mít možnost SLOUŽIT státu a jeho občanům 5-10let, výjimečně více, ale určitě ne CELOŽIVOTNĚ...

Právě odstoupil další z papalášů - Gandalovič. Bohužel pouze z vedení ODS, teplé místečko v parlamentu si samozřejmě nechává, stejně jako Paroubek. Pánové by si měli uvědomit, že občanům této země už nemají co nabídnout, že jejich čas uplynul a měli by odejít, stejně jako to dokázal Miloš Zeman. Jakkoliv jsem nikdy nevolil tzv. levici - klobouk dolů, to byl Politik... (až na tento nesmyslný a nevydařený comeback)
31. 05. 2010 | 14:29

karel h. napsal(a):

Příspěvek Ladina mi připomněl, jak Paroubek nechal zlikvidovat v rádiu sympatického a inteligentního moderátora Cibulku, který nezarazil včas paní Přenosilovou, když srovnala Paroubka s Mussolinim. A smutné bylo, že vedení rádia sklaplo kufry - vždyť to určitě nebyla fatální chyba pana Cibulky a bylo třeba k tomu přistoupit racionálně: omluvit se třeba a nepoloval politickému tlaku. To vše by se mělo změnit...
31. 05. 2010 | 14:32

karel h. napsal(a):

:- to vystihl také dobře. Problém je, že většina našich předních politiků má politiku jako zdroj obživy a zajištění rodiny a těžko by se jinak uživili (nebo přinejhorším ne tak dobře). Tady je třeba postavit jejich přijmy do určitých proporcí. Pokud je průměrný plat 20.000 tak jim dejme 4násobek platu a všechny další výlohy (nájem kanceláří, cestovné, repre atd) musí mít zdokumentované a to se jim v rámci nějakých nastavených limitů proplatí. Ve starém Řecku senátoři sloužili zadarmo - byli jimi tedy jen ti, co měli dost peněz a nepotřebovali si další přihrávat (i když i tam byli samozřejmě nečestní, ale dobře se na ně vidělo a šli z kola ven - třeba ostrakizací, tedy měli volbu mezi službou a ssmrtí či vyhnanstvím, to by bylo něoc pro naše a nejen naše politiky).
31. 05. 2010 | 14:38

Ivan L. napsal(a):

Prohra ČSSD je někde jinde než to zatím vidí pan Drábek nebo pan Sobotka (nebo, nedej bože, p. Jandák). Jediný straník který se zatím k situaci v ČSSD vyjadřuje rozumně je p. Bublan.

Především ČSSD kromě zrušení poplatků, 13. důchodů a útoků na Topolánka nic nenabídla. Spoléhat na to, že lidi budou volit ČSSD kvůli korupčním aférám v ODS moc nešlo, protože ČSSD rozhodně není aférprostá. Typicky: zatímco volební kapaň ČSSD natvrdo buší do Toskánska, Dimun jede s Kočkou do Tater. Zatímco se vede útok na Béma, tak se ukazuje, že vrcholný představitel ČSSD Vlček přihrává miliony kamarádům. Ke každého korupčníka z ODS máme protiváhu v ČSSD. To nezní moc dobře. Něco tvrdě kritizujeme a přitom děláme to samé.

Bohumil Sobotka dnes přiznal, že kampaň stála 400 mio. A dozvěděli jsme se v jejím průběhu nějaké východisko z krize? Tedy kromě zvýšení daní a šrotovného? Nedozvěděli. Stále jen ty 13. důchody z ČEZu, levnější elektřina (mimochodem, PRE je pod palcem ČCSD a je to nejdražší distributor energie v Praze) a zrušení 30 Kč polatků. Dost málo, jak se ukázalo.

Když to shrnu. Jestli ČSSD povede dál garnitura která obklopovala Paroubka (Sobotka, Benda, Dimun), tak se ČSSD dlouho nevzpamatuje. Navíc teď začnou vyplouvat na povrch další aféry (jak už to tak po volbách bývá) a začne vnitrostranický boj o vedení. A ten boj bude vzhledem k dluhům ČSSD hodně tvrdý. Jak jde o peníze, tak se servítky neberou. Ještě budeme myslím hodně překvapení.
31. 05. 2010 | 14:44

:-) napsal(a):

karel h:

jednoduše bych omezil dobu jejich SLUŽBY v politice časově: na 2 volební období, a potom se s poděkováním rozluč...
31. 05. 2010 | 14:47

karel h. napsal(a):

to Ivan L. Ty aféry přijdou. Teď má zajištěno koryto jen 56 poslanců ČSSD. Při drtivém vítězství by to bylo třeba 90 poslanců, 10 a více ministrů, náměstci, místa v dozorčích radách, velvyslanci atd. Stovky lidí přijdou o živobytí, na které se již třásli. A teď nic - a doma manželka, která nebude chtít slevit ze svého standartu, chodit každých 14 dní k holiči, dovolené, oblečení a řeči, že kdyby nedal na toho Paroubka...to chlap nevydrží a pustí si hubu na špacír do novin. A chudák Paroubek to nemá na koho svalit (mimo na kampaň a imperialisty), dva dny před volbami naznačoval své prezidentské ambice za 3 roky (a s tím spojenou absolutní imunitu a zápis do dějin - děti se ve škole učí jména prezidentů a nikoliv předsedů vlády) a teď takový pád. To je ztráta milionů během několika hodin. Kdo na to má?
31. 05. 2010 | 14:55

karel h. napsal(a):

:- kéž toto vše čtou politici - našli by tu inspiraci pro změnu.
31. 05. 2010 | 14:57

:-) napsal(a):

jen aby to nepochopili jako inspiraci pro změnu tiskového zákona... :-)))
31. 05. 2010 | 15:05

Elena napsal(a):

majte sa krasné Česy,

ste šikovný národ a zistila som že mame veľa spoločného = mame allergiju na papalašov, na tipické papalašské spravanie sa = vodu kaže = víno pije,
presne s tých to dôvodov stroskotali aj oranžady na Ukrajine , sľubovali ľudom všetko čo im videli na očach a sami kradli o dušu ( žili carský život , vykradli všetko čo sa dalo)

Veľa zdravia prajem vam všetkým!
31. 05. 2010 | 15:05

... napsal(a):

karel h:
Když tak čtu oba socdemácké blogy (tento a Havla), tak silně pochybuju, že jim dojde, kde jsou příčiny jejich propadu u voličů
31. 05. 2010 | 15:06

karel h. napsal(a):

to Elena - zdravím na Slovensko, kam velmi často jezdím (mnohokrát do roka), takže vím o Vašich problémech. Fico to bohužel dělá mnohem rafinovaněji. Slíznul smetanu po Dzurindovi a je to miláček národa, zejména starších lidí, kteří jsou absolutně nekritiční a aféry, které se kolem něho jen rojí, považují za sprosté (nikoliv slovensky sprosté, ale česky) pomluvy. Držím palce!
31. 05. 2010 | 15:12

Petr napsal(a):

Ještě štěstí, že máme inteligentní mládež. Štěstí, že takovýchto Drobků je jen drobet mezi mladými.
31. 05. 2010 | 15:16

Elena napsal(a):

karel h. ,
mna Slovensko netrapi , sice pišem po slovensky, mam veľa pravopísných chyb, nežujem tunajším dianiem, naučila som sa nevšimať si to ( mam na to svoje osôbné dôvody) aj keby tu na Slovenskú sekerky padali mňa to nebude vzrušovať , Občanov Slovenská si vážim ale neprirastli mi k srdcu, som uprimný človek, tak pišem tak ako to citím.
Majte sa
31. 05. 2010 | 15:18

:-) napsal(a):

zajímavé je, že zde (oproti diskusi na aktuálně.cz) drtivě převažují komentáře proti ČSSD a jsou vedené ve velmi SLUŠNÉM a věcném duchu...

Hezký den :-)
31. 05. 2010 | 15:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

:)
No, někdo vidí, to co vidí a druhý zas to, co chce vidět.

Já jen, abyste náhodou se svým soudem nebyl všem pro smích. Protože urážky "sockomouši", "oranžády ""leváci" "socani " padají takto z rozmarně konzervativně občansko liberálně demokraticky pravicových klávesnic.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 15:28

Míval napsal(a):

Belgičan: Vaše babička byla jistě moudrá žena. Co myslíte, dokázala by odhadnout, jak si mladí, kteří si právě teď začali stlát, po čase lehnou?
Nemyslím totiž, že by většina z nich byla vedena nabytými a vlastní hlavou zpracovanými informace. Stala-li se jejich prioritou TOP a hlavním guru Schwanzenberg s Kalouskem v pozadí, pak musí jít o velkou povrchnost, kombinovanou se stádností. A to nebývají ti nejlepší průvodci po galaxii.
31. 05. 2010 | 15:37

kozoroh napsal(a):

Předem deklaruji, že jsem pravičák, takže nemám právo radit levičákovi. Přesto si ale neodpustím poznámku: Jestliže, pane Drobku, považujete ty zbylé ve vedení SD za slibné, pak jste úplně mimo. Sobotka, Hašek, Škromach, Zaorálek a další byli topiči pod kotlem Paroubkovým! A přikládali dobře! Podařilo se jim v Česku vytvořit dva nové národy, nesmiřitelně se po sobě sápající. Tak mne napadá kousek té písničky... až nezůstane na kameni kámen... Tož tak, vy lidumile.
31. 05. 2010 | 15:45

Ivan L. napsal(a):

Před chvílí jsem si četl tiskovou zprávu Bohumila Sobotky kde se dožaduje možnosti prvního pokusu sestavení vlády. Tak, možná že by si to mohli zkusit, třeba mají v kapse nějaký překvapivý tajný trumf (o čemž však silně pochybuji). Z té zprávy je nadále cítit, že jsou stále ve vleku právě skončené nepovedené kampaně. Stejně prázdné a nicneříkající plky. Chtějí jednat o vládě, ale nemají s kým. Ale musí zmínit jak by chtěli být hrozně sociální (i když nepíšou kde na to vzít) a jak je ODS + TOP09 špatná. Teploučko a smrádeček, hlavně, že je nám fajn.
31. 05. 2010 | 15:59

Pepa Řepa napsal(a):

Ivane L.
dopřejte Bohušovi právo první noci.
Nevěsta se stejně vrátí jako panna.
31. 05. 2010 | 16:16

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Máte recht... s tou nocí.

Ale přece jen - chtít se ženit a nemít nevěstu... nějaké divné mi to připadá... takové ústavně blázinecké... :-))

Ale asi si vystačí sám...

Hezký den
31. 05. 2010 | 16:21

kozoroh napsal(a):

PŘ.
Bohoušovi by teď seklo, kdyby byl hermafrodit.
31. 05. 2010 | 16:26

karel h. napsal(a):

Ani hermafrodit v této situaci nesežene víc než poslance ČSSD a KSČ (M).
31. 05. 2010 | 16:34

Jirasek-temno napsal(a):

Tolik článků o ničem,po boji všichni generálové.Ať se to někomu líbí nebo ne tak co se vybudovalo za 40 let tak se demokratům podařilo prošustrovat a udělat ještě dluh za 20let.jaký je rozdíl mezi totalitou v česku ve srovnání v Bruselu?StB=BiS,a další?Nejlepší řešení sever polákum,západ němcům
31. 05. 2010 | 16:39

bigjirka napsal(a):

Já bych Bohoušovi taky dopřál pět minut slávy s degustací Pyrrhova vítězství.

Jyrka vyrobil opravdu sqělé vítězství. O procento víc a nulový koala potenciál. To se mu to povidlo, lepší už se nemehlo.

Lidi tady přece jenom nejsou blbí.
31. 05. 2010 | 16:40

karel h. napsal(a):

To Jirasek-temno - dovolil bych si polemizovat. Ekonomika před rokem 1989 byla zanměřena na SSSR s nekonkurenceschopnými výrobky jinde. Je malý zázrak a je třeba se poklinit těm, kteří s veškerou neznalostí kupovali a zakládali výrobní firmy a otočili vývoz na Západ. Na Slovensku se vybudovali moderní továrny na zbraně, stroje se dali použít jen zlomkově na smysluplnou výrobu. Právě komunisti nalili strašné peníze do zbytečností, a proto to slavné socialistické společenství nemohlo utáhnout a ekonomicky se rozložilo. To nebylo kvůli cinkání klíčů nebo nástupu Gorbačova. Prostě to bylo objektivní. Před 25 lety - pokud by někdo vyrazil na Západ, tak si musel vézt konzervy s sebou, dnes už to tak dělat nemusí. To svědčí o zbohatnutí naší společnosti a lidí v posledních 20 letech. Necítím, že bych byl po bitvě generálem, já jsem do té bitvy svým (chabým) hlasem šel pro tu naději. Teď jen zbývá doufat, že to bylo něco platné. Na hospodaření stylu ČSSD ukazuje jejich mega-kampaň a současný dluh z této kampaně.
31. 05. 2010 | 16:47

kozoroh napsal(a):

Jirásku,
tak vy máte opravdu jasno.Bílá Hora byl čajíček proti době po 48. Vaše podvojné účetnictví ve stylu "ukradli jsme-ukradli nám" nemá chybu.
31. 05. 2010 | 16:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

karel H

Občanští demokraté zveřejnili základní data o svém hospodaření za rok 2009. Přiznává v ní, že po loňském roce skončila ve ztrátě 165 milionů korun.

Letošní volby byly asi také ztrátové.

Rozmarné, nemyslíte ?

Pamatujete na ty srdceryvné projevy odeesáckých poslanců v parlamentě via rodina a její zodpovědné hospodaření ?

Není takové hospodaření spíše hazard ?

Anebo naopak, že by si to teď po volbách i když finančně ztrátových "nějak" vynahradili ?

VOLIči ale rozhodli. Já to respektuji.

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
31. 05. 2010 | 16:54

bigjirka napsal(a):

Respekt se obyčejně projevuje jinak. Je vidět, že průměrný volič má pod čepicí víc než hnojkyd. Což asi není překvapující?
31. 05. 2010 | 17:05

karel h. napsal(a):

to Tencokida Hnuj - v politice se ani ODS ani další strany nechovaly odpovědně. Nezbývá než doufat, že se snad něco změní. Kéž by došlo k tomu, že by se vždy podařilo vymést ty, kteří v očích veřejnosti neobstojí. Jsem spokojen, že napůl zmizel Paroubek, jsem spokojen, že mizí Langer, Bém dostal (bohužel malou) ťafku, škoda, že nevymizela Parkanová a dalo by se mluvit dále. A opět bych chtěl zdůraznit, že vše je ve vzdělanosti lidí, nejsem pesimistou, pokud jde o mladé a je třeba, aby se všichni vzdělali v záklaech ekonomiky a hospodaření, aby si nenechali věšet na nos bulíky a sebevědomě rozhodovali.
31. 05. 2010 | 17:07

kozoroh napsal(a):

Tencokida Hnuj.
Celou dobu tady prohlašujete "volím VV,uvidíme". Tak teď je máte tam, kde jste si přál.A pracují na koalici s těmi, po kterých rajtujete.Tak co vlastně chcete? Osobně mi VV moc neříká, co mi ale je dost divné je to, jak často souzníte s názory levičáků, zde se vyskytujících. Tak jak to vlastně s vámi je? Věčný rebel? nebo kukačka z líhně SD?
31. 05. 2010 | 17:32

jarpor napsal(a):

kozoroh

Zdravím...
Vzal jste mi otázku z úst...

Jakýsi takový zajímavý vývoj názorů u Tencokida jsem taktéž zaznamenal...

Třeba se vyjádří.

Hezký den
31. 05. 2010 | 17:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Omyl. Tam jste si je přál Vy. Já si přál ať dělají poctivou parlamentní práci. Tedy kontrolu exekutivě.

Ne ať vyprodávají svůj program za obročí.
To, že Vám připadá normální, že je někdo poslanec i předseda vlády či ministr v jedné osobě, mě normální nepřipadá.
Ale to nic, schizofrenií jsou nakaženi voliči, proč by touto neurozou nemohli být nakaženi i politici.
Tak.

Rajtuji po rozmarných pravičácích, kteří kážou , monent, něco ve smyslu rozpočtové zodpovědnosti či tak nějak a sami jsou zadluženi až po uši. A na další volby se zadluží zase.
Z čeho to asi budou platit ty dluhy, co myslíte ?

Z členských příspěvků cha, cha, cha
To zní směšně cha, cha, cha,
Kdo jim asi, cha, cha, cha,
Tyhle dluhy zacvaká ? Cha, cha, cha !

Takový je můj vývoj názorů.

Dobrého hospodáře potřebuje tato země. A slušného. S dobrou pověstí.

Zatím věřím, že VV budou prosazovat svůj program . Protože pokud to Váš rozhled dovolí, tak jestli zde nedojde k prosazení skutečné odpovědnosti a slušnosti, vytvoří se takto tradice a prosperita páchnoucí partajnictvím a klientelismem.

Tak asi.

Pokud se Vám můj názor nezdá dostatečně konzistentní, čekám konkrétní otázky.
31. 05. 2010 | 17:56

jarpor napsal(a):

Tencokida

Dík za vyjádření.

Hezký večer
P.S. Taky doufám (věřím)... stran prosazování programu...

Hezký večer
31. 05. 2010 | 18:11

kozoroh napsal(a):

Tencokida.
1.Nepodsouvejte mi něco, co jsem nikdy něřekl. Nějakou dobu jsem zde vůbec nepobýval a tím méně se vyjadřoval k možným koalicím.
2.Jestliže nežádají obročí-vašimi slovy-co tedy chtějí? Být policajty? I opozice je ne stejné lodi!
3.Z těch tří subjektů je zadlužen pouze jeden. A zdá se, že ne natolik katastrofálně, jako SD. A všichni počítají, že se zahojí na příspěvcích státu(nás), ne členských. I ta vaše VV v tom jede.
4.S tím hospodářem máte recht. Zatím všichni prohlašují, že jím budou. A teď použiji vaše slova: "Uvidíme!". Že to nebude procházka růžovým sadem je jasné. Určitě alespoň těm, kteří jsou schopni ukočírovat finance domácí.
Tož tak, samuraji asi z Ostravy.
31. 05. 2010 | 18:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Hnojař
nechci zasahovat, ale opět si protiřečíte.
jedním dechem voláte po neúčasti v exekutivě a zároveň po "skutečné odpovědnosti".

Mají tedy být VV jakousi bezpečnostní agenturou suplující státní útvary, hlídacím psem mravnosti a nezkorumpovatelnosti, který nepřijme za nic zodpovědnost?

V tom případě doporučuji vzít to po Kocábovi. Tam nic nezkazíte, nic se nedá změřit a ještě to skýtá multi-kulti radovánky.
To by Johnovi mohlo vyhovovat.
31. 05. 2010 | 18:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa

Kníže a suverén. Neplést role.

jarpor
Dík. Nápodobně.

Kozoroh
Spočítejte si účast voličů, 20 % těchto hlasů, dalším parametrem je státní příspěvek. Vyjde to tak maximálně na umoření dluhů z volební kampaně 2010. Co těch 165 milionů ?

A ještě jednou. Já nejsem ani Sparťan ani Baníkovec. Když už tak mám rád dobrý, fér vedený fotbal.
31. 05. 2010 | 18:29

bigjirka napsal(a):

Hnojkyde, fér hru jistě zajistí majitel bezpečácké agentury a VV pan Bárta.
31. 05. 2010 | 18:33

kozoroh napsal(a):

Tencokida.
Skutečné cifry se stejně nedovíme. Nijak mi to nerve žíly, přestože na ty mejdany přispívám taky.
Nakonec blog je o něčem jiném, byť ty prachy jsou doprovodným jevem. Asi jako hrom po blesku.

PS: Fotbal mám na háku.
31. 05. 2010 | 18:36

Fialenka napsal(a):

Aleši Drobku,
stále se omílá, že ČSSD zastupuje zájmy chudých, nemocných, starých a jinak hendikepovaných a že ČSSD pro ně chce solidární společnost. To je velmi dobře, že někomu na dobru těchto lidí záleží a já si toho na ČSSD vážím a děkuji za to. Ale lidem se slovo solidarita jak je vidět hnusí. Nechtějí živit povaleče, chtějí patřit k úspěšným a také si myslí, že kdyby volili ČSSD, tak se řadí mezi socky.

Nepoužívala bych proto slovo "solidarita". Zaměřila bych se na povzbuzení chudších k aktivitě, k úspěchu a samostatnosti, aby nebyli závislí na solidaritě ostatních. Takhle bych tu sociální politiku pojmenovala: "Povzbuzení k aktivitě a tím k bohatství a svobodě".
Pod tím povzbuzením může být plno věcí. Například daňová progrese a zvýhodnění pracujících oproti nezaměstnaným vysokou minimální mzdou.
31. 05. 2010 | 19:00

Charlie napsal(a):

Drobku,

Váš předseda neodstoupil - jmenuje se Filip.
Pokud budou ČSSD tahat doleva lidi jako jste Vy, tak se nakonec bude přetahovat o těch 11% s KSČM.

Právě nerozumným posunem od levého středu doleva ČSSD prohrála. Středové voliče jste nenadchli a socky stejně volit nechodí. Velká část z nich si svou situaci zavinila svojí leností a ta se týká i jejich neúčasti ve volbách.
31. 05. 2010 | 19:23

Anton napsal(a):

Citát od autora "V pátek a v sobotu volily celé zástupy omladiny TOPku. Řekl bych, že je nalákal „cool“ image Karla Schwarzenberga a trochu přehlédly, že TOP09 se prezentuje jako strana konzervativní."
A co když volili TOP09 právě proto, že je to strana konzervativní?
31. 05. 2010 | 20:29

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Pane Drobku možná jste prostě přehlédl, že nejen vaši vrstevníci, ale i lidé polovinu mladší mají veměs na rozdíl od vás rozum. Toť vše.
Pochopte soudruhu, nebo příteli, či co jste zač, že levice u nás zkrátka neletí a tato oranžová permutace jak vidno také ne.

Takže se smiřte že :

- žadní dva tatínkové bez maminky
- menšiny začnou své vdělávání v prvé řadě pilným studiem svých povinností, neb práva ovládají skvěle již dnes
- ze světa si každý odejde tak, jak mu příroda popř. on sám nalinkuje
- za drogy se bude pořád putovat za katr a to na dlouho
- naši vojáci budou i nadále ctít své spojenecké závazky tím, že budou vyprašovat kožich teroristům všeho druhu a skutečnost, že se jedná původním povoláním o pasáky čehokoliv je nezjímavá

Smiřte se prostě s tím, že ten váš parazitně-solidární a trávo-lihový RaJ na zemi voliči prostě nechtějí. Ne každý má totiž potřebu být pouhým nesvéprávným kusem stáda pobírajícím nějaké pofidérní dávky nebo x-té předvolební důchody.
31. 05. 2010 | 22:54

slayer napsal(a):

Drobek:

Proc jste si jako priznivec "austian economics" vybral stranu, ktera vychazela z marxismu a dnes se ridi Keynesem?
01. 06. 2010 | 08:27

slayer napsal(a):

"austrian"
01. 06. 2010 | 08:30

Habibti napsal(a):

DDD napsal:
... je třeba se dohrabat k preferencím, vítězství a korytům, to je ve Vašich očích úloha ČSSD...

Kdežto ODS, TOP09 a VV o vítězství nestály. Proto nebyly založeny. To bylo jen jaksi vedlejším produktem snahy o názorovou pluralitu. A do vlády, dozorčích rad a ke korytmů všeho druhu jdou jenom proto, že to někdo dělat musí.
01. 06. 2010 | 08:42

Lili napsal(a):

Zareaguji pouze na Váš předposlední odstavec. "V pátek a v sobotu volily celé zástupy omladiny TOPku...."
I já se mezi omladinu řadím a jsem jedna z těch, co topce hlas dali. A proč? Na něčí image kašlu. Ale na co nekašlu je to, že se stát stále více zadlužuje a je třeba s tím něco urychleně dělat. Navrch pat při minulých volbách byl důvodem, proč volit jinou menší stranu, čistě z toho důvodu, aby se moc nedělila jen mezi 2 strany, ale blo vícero stran a nemohlo dojít ke stejnému vydírání jako po posledních volbách, kdy osud ČR je v rukou 1-2 poslanců a záleží, jak se "zrovna vyspí".
K reformám, o kterých píšete: adopce homosexuálů - téma, které je významné, ale nyní je třeba řešit úplně jiné otázky. Eutanazie - dtto a mimochodem právo na důstojný odchod ze života máte již nyní, je zajištěn hospicovou péčí a obdobnými zařízeními, reforma militantní drogové politiky na humánnější verzi - co se drog týče, tak humanizace rozhodně na místě není spíše naopak, omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu - to je Váš pohled, můj pohled je, že jsme členy NATO, díky tomu máme povinnosti a jsem zcela proti odebírání peněz AČR a omezování účasti na misích atd. Nepodceňujte "omladinu", my víme, komu hlas dáváme a proč. To, že vy máte určité priority a představy neznamená, že my to vidíme stejně!!
(A hurá na útok, že my nemáme žádné životní zkušenosti - nemáme, mně stačí vyprávění starších a studium našich dějin, nemusím si vše zažít na vlastní kůži)
01. 06. 2010 | 10:52

PDG napsal(a):

Je hodně zpozdilé hodnotit politiky podle vzhledu a výsledky jejich aktivit podle prázdných frází novinářů.Není mezi nimi jediný,který by myslel apoliticky,případně mimo zájem vlastní šrajtofle.Politika by měla sloužit především občanovi,neboť ten ji živí spolu s celou armádou dalších pijavic.Rozhodně jimi nejsou lidé práce,kteří vytvářejí hodnoty a další, kteří chod společenského běhu života upravují do schůdné a přijatelné podoby.Tady jsou špatní politici z pijavic nejhorší,pokud na to kašlou a s nimi i jejich propagátoři z kterékoliv strany zleva či zprava.Pokud na to nedokáže občan přijít,pak mu chybí mozek a zaslouží si,co ho potká.Jenže nejvíce je průměrných,těch přemýšlivějších je stejně jako pitomců.A tak by to měli vyřešit ti průměrní ve svém vlastním zájmu.Jenže kde všichni o volbách trčí?Inu, v hospodách a pokleslé zábavy.A vo tom to je.
01. 06. 2010 | 11:02

KAteřina napsal(a):

Ivane L.
František Bublan není členem ČSSD, tedy není straník.
01. 06. 2010 | 14:06

alesdrobek napsal(a):

Lili - díky za reakci, já samozřejmě nemluvím za všechny mladé, jasně že spousta má spíš konzervativní smýšlení, to je normální. Na druhé straně je ale nepochybné, že mladí lidé obecně, všude na světě, jsou spíše liberální, svobodomyslní, proti válce, proti prohibici, pro ekologii, pro občanskou soplečnost apod.

Ale tím nechci ani říct, že tahle témata jsou důležitější než zadlužování, korupce, sociální politika atd. A nebyl to ani zdaleka středobod mého příspěvku. Zmínil jsem je jako příklad a jen v souvislosti s tím, že až (jestli) na ně v Parlamentu dojde, bude možná spousta mladých voličů TOP09 postojem své strany zklamaná. O nic víc mi nešlo.

Každopádně o každém z těchhle témat píšu a budu psát i v budoucnu a rád se s vámi o nich ve fóru kdykoli pobavím.
01. 06. 2010 | 14:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

že se stát stále více zadlužuje a je třeba s tím něco urychleně dělat.

Co ? Plošně škrtat či ždímat ?

Navrch pat při minulých volbách byl důvodem, proč volit jinou menší stranu, čistě z toho důvodu, aby se moc nedělila jen mezi 2 strany, ale blo vícero stran a nemohlo dojít ke stejnému vydírání jako po posledních volbách, kdy osud ČR je v rukou 1-2 poslanců a záleží, jak se "zrovna vyspí".

Osud ČR měli takto v rukou M. Dalík and his friend Šlouf. Poslanci byli jen hlasovací mašinky, ovládané na dálku.

Pat ? Neboli když ne my, tak taky ne vy, takto tedy nikdo. To není o patu. To je o normálním a patogenním chování.

K reformám, o kterých píšete: adopce homosexuálů - téma, které je významné, ale nyní je třeba řešit úplně jiné otázky.

Priority má každý různé. Nelze toto řešit teď a ono až potom. To bychom nepotřebovali ministerstva. Stačil by Kalousek.

Eutanazie - dtto a mimochodem právo na důstojný odchod ze života máte již nyní, je zajištěn hospicovou péčí a obdobnými zařízeními,

Eutanazie je něco jiného. Zda mám právo rozhodnout i o své smrti. Tedy pokud liberál uznává, že mám právo rozhodnout o svém životě.

reforma militantní drogové politiky na humánnější verzi - co se drog týče, tak humanizace rozhodně na místě není spíše naopak,

????? Občanské hlídky před kluby, Drogové gestapo, satelitní snímání políček...?????

omezování účasti českých vojáků na nahánění negramotných pasáků koz po horách někde v Tararingapatamu - to je Váš pohled, můj pohled je, že jsme členy NATO, díky tomu máme povinnosti

Víte , za co bojují čeští vojáci v Afghanistánu ? Ne proti čemu, ale za co ?

"Veselé oddlužování, kalouskování a janotování přeje všem reformátorům Tencokida."
P.S. Schodek k 31.5. 2010 dosáhl 95,4 mlrd Kč, nejvíc za celou historii ČEZké republiky. Ach ti socani !
01. 06. 2010 | 14:51

Fialenka napsal(a):

Lilo, jak víte, že by ČSSD zadlužovala zemi? Myslím, že jste podlehla násilné kampani.
Můj názor, ale slovy ruského politického analytika:
České pravice se udržela u moci strašením hospodářskou krizí. Pravice, která pozorně sledovala posilování pozic sociálních demokratů a jejich lídra Jiřího Paroubka, si počínala krajně agresivně a všemi prostředky se snažila zabránit jeho příchodu k moci. Paroubka a jeho kolegy diskreditovali všemi dostupnými a dokonce ne zcela demokratickými způsoby. Po celou předvolební kampaň se jim dařilo zastrašovat voliče. Nevolte sociální demokracii, dopadneme jako Řecko. Že je český rozpočet v podstatně lepším stavu, to je nezajímalo. A česká postsovětská vládnoucí bolševická elita ukázala svým ruským kolegům další příklad efektivního boje o moc.
http://zpravy.idnes.cz/euro...
01. 06. 2010 | 16:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy