Julínkova bomba

13. 07. 2011 | 16:05
Přečteno 4684 krát
Vládní návrh zákona o zdravotnických službách, který dnes přednesl ministr zdravotnictví Leoš Heger v Poslanecké sněmovně, překvapivě není žádnou novinkou. Naopak, je téměř identický s tím, co před časem napsal Julínek.

Ministr Heger pouze oprášil prach nad Julínkovou bombou, která za pár měsíců vybuchne v českém zdravotnictví a způsobí další prohloubení chaosu a nepořádku. Ale proč, když tyto zákony v podstatě vůbec nepotřebujeme? Můžeme snad přejmenování ustálených termínů, které se užívají desítky let a na které si jak lékaři, tak i pacienti zvykli, nazývat reformou? Zdravotnická zařízení už nebudou potřebovat registraci, aby mohla fungovat, ale oprávnění. Jaký to má význam? Co je to za reformu?
Plýtvání veřejných prostředků
Vedle těchto chaotických změn názvů přináší tento návrh zákona i množství další nesmyslných a zbytečně nákladných změn. V České republice jsou všichni lékaři ze zákona vedeni v registru České lékařské komory, který stojí nemalé finanční prostředky. Jenže to nestačí. Proč bychom si z veřejných prostředků nemohli dovolit další, úplně stejný? Státní rozpočet to přeci unese. Soutěž na registr ministerstva jistě vyhraje nějaká úžasná firma, která to udělá za pár desítek milionů. Dopadne to stejně, jako když pan Šnajdr v minulosti předal administrování atestací, které do té doby dělalo IPVZ a ministerstvo, soukromé firmě.
Báječný byznys
Dalším důležitým bodem je privatizace kontroly kvality zdravotnictví. V době, kdy jsem byl ministrem, byl na ministerstvu zřízen odbor kontroly kvality zdravotní péče, který shromažďoval objektivní data o různých komplikacích, úmrtnosti a sledoval i spokojenost pacientů. Systém zajišťovalo ministerstvo ze svého schváleného rozpočtu, takže nestál v podstatě ani korunu. Tento systém byl ministrem Julínkem zrušen, aby dnes pravice přišla s objevným nápadem sledování a kontrolování kvality. Samozřejmě jde o báječný byznys. Zdravotnická zařízení si budou moci nechat za nemalé finanční prostředky zkontrolovat kvalitu poskytovaných služeb soukromým subjektem, buď fyzickou nebo právnickou osobou, která od ministerstva získá oprávnění. To samozřejmě nezíská každý. Pak už jen stačí změnit jedno slůvko v zákoně a z tak zvaně nepovinné, tedy dobrovolné kontroly kvality, se stane povinná a najednou to budou muset platit všichni. Každá nemocnice i každý praktický lékař si budou muset najmout soukromého byznysmena, který jim zkontroluje kvalitu.
Ulov si svého doktora
Poslední zajímavostí tohoto zákona jsou sankce na lékaře. Když budu chtít být škodolibý pacient a strhnu svému lékaři cedulku ordinačních hodin, vyfotografuji si to a udám ho, může podle tohoto zákona onen lékař vyfasovat až třistatisícovou pokutu. Obdobně když zapomene třeba vyvěsit dovolenou. Samozřejmě, že tyhle věci mají být kontrolované, ale je normální a logické, aby za to byly statisícové pokuty? Myslím, že prezident ČLK Kubek tuto situaci popsal poměrně přesně. Pravice pacienty trápí, zavádí další poplatky a zdražujete jim léky. Ti jsou čím dál tím naštvanější a tak teď prostě vláda ukáže na doktory a řekne: Ulov si svého doktora. Prostě, pomsti se mu. Vláda se zkrátka snaží obrátit doktory proti pacientům.
Julínkův zákon, který ministr Heger přinesl do sněmovny přináší jen chaos, problémy a další napětí, které se dá v českém zdravotnictví už téměř krájet.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

podnikatel ve zdravotnictví a mackova makiwara rath píše o báječném byznysu. to je opravdu báječný byznys sedět na dvou státem placených židlích a ještě vlastnit polikliniku. škoda, že k tomu už nechodí nějaká malá domů za reklamu v odborářském časopise tempus, že jo ?
13. 07. 2011 | 16:22

duroy napsal(a):

Ve své době mne zaujalo:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=692719

Nová soukromá poliklinika, vedle soukromé polikliniky postavené za komančů koncem 80 let. VZP investovala z peněz vybraných ze zdravotního pojištění 50 mega. Proč? Možná proto, že Marek Šnajdr šéf dozorčí rady VZP pochází z Frýdku-Místku.
Miluji ty zastánce české "pravicové" politiky a těch keců o šetření a reformách....

K blogu: Celkem jednoduché, přes různé poplatky (daně!) občanů se lékařům nalije něco málo peněz, aby se jim druhou stranou zase sebralo.
13. 07. 2011 | 16:26

neo napsal(a):

http://video.google.com/videoplay?docid=8598986536777958036&q=rath

• DR.Rath v r.2003 9. 6. 2003 14:49 - PRAHA
"Jestliže dnes je spoluúcast zhruba devet procent, což rocne delá asi 14 miliard korun, které pacienti vetšinou priplatí na léky, pak tato spoluúcast mela stoupnout na 18 až 20 procent a mela by být zavedena nejen na léky, ale na veškerou péci," rekl v pondelí na dotaz Práva Rath a dodal, že touto spoluúcastí mohlo být zatíženo až 40 procent veškeré péce.
Pacienti by si meli priplácet napríklad za recept, když jdou k lékari by platili urcitý poplatek, platili by dále za den strávený v nemocnici a pripláceli by i za dopravu sanitkou.”
13. 07. 2011 | 16:26

Dodo napsal(a):

Navrch se Lockheed rozhodl, že si od něj koupíme stíhačky F-16. Logickým dalším krokem je zavedení roboty a nevolnictví.

Co se zlomyslných pacientů strhávajících tabulky týče, je to na oplátku zlomyslným lékařům, kteří pacientům přejí, aby je to bolelo.

Dvěstětisícová pokuta? Jaké platy, takové pokuty.
13. 07. 2011 | 16:27

hovorka11 napsal(a):

Rath tady píše evidentně o principech rozkrádání. Má pravdu a vidím to taky tak. Zkušenosti pana Ratha jsou opravdu věrohodné i vzhledem k jeho činnosti dříve, kdy se v tomto korupčním prostředí velmi dobře pohyboval a dokázal se díky tomu finančně zajistit.
Otázka je, až vyhraje ČSSD, jestli podřízne větev svojim kmotrům. Já myslím, že udělají přesně opak, než teď říkají a pouze se bratrsky s ODS podělí o rozkrádání daní - vše zůstane stejné, jen kmotři si přesednou !
13. 07. 2011 | 16:33

vlado napsal(a):

Hoven má ve svém vyjádření jistě pravdu. Ještě měl komentovat zda z hlediska faktů nemá pravdu také dr.Rath. Těšme se, tak jak je polarisovaná politická scena tak se to projeví ve zdravotnictví. Žádné ohledy za zdraví dáš první poslední halíř i kdyby jsi neměl na stravu. S tím počítejme. Ze spoluúčasti l7% se bude spoluúčast pohybovat kolem 22,5°%. Samé vylepšení čeká občana. Hlavně aby to správně vyhodnotil až půjde k volbám!!!
13. 07. 2011 | 16:40

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,
včera jste ve sněmovně prohlásil s vážnou tváří, že jediný logický důvod k prodloužení dojezdu záchranné služby z 15 na 20 minut spatřujete jen v tom, že záměrem vlády je, aby více pacientů zemřelo a tím že chce vláda ve zdravotnictví ušetřit.
A, že jako hejtmen půjdete soukromé záchranky znárodnit, když zákon hovoří že záchranná služba je zřizována krajem jako nezisková organizace.

Má smysl vůbec s někým takovým o zdravotnické reformě vůbec diskutovat ? Soudím, že nemá.

S Vašimi názory povětšinou nesouhlasím... ale v různých debatách jsem říkal, že i Vaše názory mají v demokratické společnosti zaznít...
Avšak po včerejšku a po tomto Vašem projevu se opravdu domnívám, že naše demokracie je vůči takovým lidem slabá a neumí se bránit.
Snad jen jedním - naprostou ignorací Vaší osoby všude a vždy...
což by byla má rada i ministru Hegerovi.
Takže si ty plky o chaosu, napětí... k čemu je to či ono,... atd. ... pište dál... pro Vám podobné, duchem a inteligencí neobdařené individua.

Ještě že se našel jeden z poslanců ČSSD, který jako bývalý ředitel jedné ze záchranek nedbal na Vaše nesmyslné a zcela stupidní řeči, sdělil, že prodloužení doby dojezdu žádaly jisté kraje a také, že si to vyžaduje stav silnic a hustota provozu... a že zákon je od toho, aby se dodržoval... včetně času dojezdu... Ten, na rozdíl od Vás, patrně si je vědom, že zákon není cár papíru...
Stejně jako Vám vysvětlil, že kraje uzavírají zcela standartdě se soukromými subjekty smlouvy o provozování záchranné služby...

Co k takovým Vašim projevům, projevům "lékaře" dodat ? Není co.
Hloupost a stupidita hovoří sama za Vás.

Hezké odpoledne
13. 07. 2011 | 16:44

paja napsal(a):

Někdy nechápu že tkoví chomyslní jedinci,typu hovna mohou v této spolčnosti volně pohybovat.
Přeji v bzké době srážku s naším zdravotním systémem.Znám i rarytější jedince ,keří dnes svůj názor přehodnotili.
13. 07. 2011 | 16:45

hoven napsal(a):

já se musím smát těm žvástum o dojezdu záchranky. já měl embolii a byl jsem v ohrožení života, volal jsem na zachranku a čekal jsem na sanitku 2 hodiny. s 15 minutama jsem si mohl vytřít p...l. to je moc hezký, že je to někde napsaný.
13. 07. 2011 | 16:47

hoven napsal(a):

v somálsku je hladomor, odboráři a socbolševici by měli uspořádat sbírku pro ty hladovějicí děti, vzhledem k tomu, že furt mluví o solidaritě. konečně by měli slova proměnit v činy a ukázat , že nemyslí jenom na sebe. vyžírka rath by mohl věnovat jeden ze svých dvou platů, který mu posílá stát.
13. 07. 2011 | 16:56

klar napsal(a):

ad předchozí příspěvek (ten trapný nick):
Nemocnému samozřejmě nepomůže charita. Nikdy. Pomoci mohou jen systémová opatření státu. Charita slouží pouze k uspokojování altruistických pudů podnikatelských a manažerských samiček, ne k prospěchu nemocných. Inteligentnější a skutečně nemocní, pokud se stanou obětí charity, necítí vděčnost, jen hluboký hnus nad tím, pro koho jsou ve své slabosti objektem "soucitu".
Stát v letech vlády pravice systematicky ořezává pomoc nemocným i sociálně potřebným - to je fakt, doložitelný klesajícími procenty rozpočtu (proti stoupajícím číslům na "stavby silnic a dálnic"). Přitom procenta rozpočtu, která ČR vydává na zdravotnictví, na sociální dávky, na vědu a školství patří k nejnižším v civilizovaném světě.
13. 07. 2011 | 17:08

Kateřina napsal(a):

Ovšem dnes ve sněmovně ten "První Kalouskův penzijní fond šťastného stáří" - to nemá chybu! ... :-))
13. 07. 2011 | 17:10

hoven napsal(a):

klar,
náš stát utrácí každý rok o 150 miliard více než vybere. vaše srovnávání s civilizovaným světem je naprosto irelevantní. to vubec nehraje roli. my mužeme mít takové zdravotnictví, na jaké máme peníze.
13. 07. 2011 | 17:16

zákazník zdravotnictví napsal(a):

Všechny řeči o reformě jsou k smíchu. Naše zdravotnictví není orientované na pacienta. Lékař nemá žádný přesně daný zájem na vyléčení svého zákazníka. Lékař má stejný příjem, když od něj zákazník vyběhne nebo vykulhá.
Otázka peněz je až na druhém místě. Pokud doktor není dobrý za 40 tisíc nebude dobrý ani za 200 tisíc. Obdobně práce lékaře se nezlepší když budu platit 1000 Kč za návštěvu.
13. 07. 2011 | 17:23

Kritik napsal(a):

S autorem je nutné souhlasit. To, co řeší nynější vláda ve zdravotnictví, jsou jen zástupné problémy. Asi bude zajímavé sledovat, jak si pacient bude stěžovat na svého lékaře. Už si lze živě představit zubaře, na kterého si pacient stěžoval a teď k němu musí jít s trháním zubu.

Hlavní problém, který však zdá se úplně zmizel z pozornosti, je ohromné plýtvání penězi na léky. Tam tečou desítky miliard za substance, které nestojí často ani nepatrný zlomek. Kde je ta předvolební aktivita na omezení jejich astronomických příjmů?
13. 07. 2011 | 17:31

Rumcajs napsal(a):

Pacient je dneska naprosto bezbranný. Ta slavná LK je tak leda na dvě věci. Ta nebrání pacienty, ale doktory.

Je potřeba udělat takový systém, aby měl pacient stejná práva, jako zákazník. Neznám zdr. reformu, ale pokud umožní účinně se brámit zdravotnickému šlendriánu, je to jenom dobře.

Taky mi přijde komické slyšet od Rátha, že ve zdravotnictví je všechno fajn. Zvláště když každý ví, že tudy peníze tečou proudem.
13. 07. 2011 | 17:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

hoven, jarpor...
....naprosto zdiskreditovaní propagatčíci Šizuňkreformy inženýra Kalouska jeho Bratrstva Kočičí Pracky , se pustili do Ratha...jenže se nějak nedohodli.../doba příjezdu sanitky/ . tak jejich "práce" vyzněla...nu - poněkud komicky... :)))).

Jarpor tady dokonce kecá cosi ve smyslu. že by i Heger neměl Ratha všímat a měl ho ignorovat /eh - jak blízký je to názor i poslanců onoho obskurního spolku, který sebe sama nazval reformátory...nu - on pan jarpor je totiž zastupitel za ODS (a současně je i statutár obchodní společnosti :((()...takže se nedivme takovým radám z takových úst..../

Tak - teď jesště zbývá aby hoven přidal něco o Koreji a Somálsku a jarpor citoval mé " Volím VV. Uvidíme" a fraška zvaná Diskuze nad tématem nabere těch správných obrátek./možná přijde i Rumcajs a s ním i zástup levounů :))))/
---------------------------------------------
Rath - není ta AHM /automatická hlasovací mašinka/ Heger tak trochu v něčím vleku ? Ne jako přímo lidí - třeba věcí ?
Věděj - ty jeho postoje při stávce /no ...oni vesměs ti lékaři chodili do práce/ doktorů - nejdříve ne-ano a potom zase ano-ne, ty jeho zajímavé audity, ale hlavně - ty jeho vskutku neomšelé nápady - nejdříve poplatky až pak zásahy na poli protikorupčního boje a zvýšení efektivity....tedy Rath - není ten Heger spíše na práškách - než že bych ho podezříval z toho, že tančí jak Šnajdr s Julínkem coby šofaři Mafie troubí ?
Rath - koukaj mu nepozorovaně plácnout tu náplast na čelo /pamatujou - jak se u těch italských polsanců - tedy u valné většiny z nich, našly stopy drog v organismu??/ - nějakej fígl snad vymyslej, ne ?
Dyť maj na to školy, herdek !!! Copak na všecko potřebujou poradce ??!

Ale ne že zase ztropěj ostudu v synagoze - jak minule, Rath - pěkně diskrétně - bez velkých, dlohých, ironických řečí....dyť ten Heger je taky jenom člověk, - namluvěj mu třeba, že tu pásku mu posílá Cikrt - že odteďka všichni, kdo budou prosazovat Šizuňkreformu inženýra Kalouska, tak budou muset nosit takovédle pásky.../ten Heger vypadá , že je dost důvěřivý - i vzhledem - i činy/...Rath, pokud by se to osvědčilo, mohli by to pak zkusit třeba i s Babákem, Drobilem...a nejméně tuctem dalších...

Každopádně, Rath, daj nám vědět - jak dopadly výsledky.
13. 07. 2011 | 18:06

ujo napsal(a):

Pro férového p. Jarpora:
Trošku (spíše hodně)jste vyjádření D. Ratha pootočil.

Stenozáznam přísl. časti vystoupení D. Ratha ve sněmovně:
"Čili, dámy a pánové, nevím, jestli poslanci pravicových stran zaznamenali, že v České republice mnoho a mnoho let funguje řada soukromých záchranných služeb, které mají smlouvy s pojišťovnami, jsou zařazeny do sítě a kooperují s krajskými záchrannými službami. Já musím říci, že nejsem zastáncem toho a myslím si, že to byla taková trošku zvláštnost, že k této privatizaci někde došlo, nicméně k ní došlo, a nutno říci, že zkušenosti jsou spíše dobré na rozdíl od třeba soukromých nemocnic, kde zkušenosti jsou spíše špatné. ***
Čili zatímco tato vláda a Ministerstvo zdravotnictví podporuje vznik privátních nemocnic a privatizaci nemocnic, kde, jak jsem říkal, jsou zkušenosti spíše špatné a převažují zkušenosti velmi problematické, tak tady, kde máme za sebou zhruba dvacet let zkušeností s fungováním soukromých záchranných služeb, které za dvacet let prokázaly, že dovedou fungovat zhruba stejně dobře jako ty krajské či státní, navíc šetří i svým způsobem finanční prostředky, tak ty tady chceme zlikvidovat. Šmahem znárodnit. Já už se těším jako kraj z tohoto ministerského zákona já budu povinen je asi znárodnit"
13. 07. 2011 | 18:19

jarpor napsal(a):

Jestliže poslanec, a k tomu ještě lékař, argumentuje tak, jak argumentoval... a to dejme tomu v "detailu" jednoho zákona, pak si nic jiného než ignoraci nezaslouží...
Jeden, jediný poslanec Rath označil tento zákon o záchrankách jako naprosto zbytečný. Co dodat ? Nic.
S volem se nemá smysl bavit třeba o tom, jak vzniká déšť...

Může s ním tak leda debatovat "zdejší formát" jemu se rovnající : Tencokida Hnůj.
Tož si toho užijte. Oba... Nezdiskreditovaní kritizovatelé... notujíce si a hledající shodu...

Hezký podvečer
13. 07. 2011 | 18:26

Tenco napsal(a):

ujo
Zajímavé.
Že by jarpor dnes z centrály " Blue canis" dostal špatné instrukce ? Anebo že by už neuměl přečíst ani titulky z Mladé Fronty ? No - třeba mu jen někdo rozbil brýle....vzhledem k tomu, jak se chová tady a tomu, že se takto může chovat i v reálu....viděl bych to jako velmi pravděpodobné. :(
Ale možná že to je jen tím horkem.
:(((
13. 07. 2011 | 18:27

StandaT napsal(a):

jarpor:

k těm soukromým záchrankám ve SČ jedno insider info:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/zdravotnictvi-priteli-chvatej-sos-dty-/p_politika.asp?c=A110331_162543_p_politika_wag
13. 07. 2011 | 18:30

Pete napsal(a):

Jen tak na okraj k tomu co tady prováděla svého času ČSSD :
Emmerová (min. zdr.): Odkoupíme a zestátníme ordinace soukromých lékařů a začneme u těch, co jsou nebo brzy budou v důchodovém věku.
Rath: Zastropujeme úhrady lékařům a zdravotnickým zařízením (čerta starého záleží na tom kolik potřebují na provoz a léčbu pacientů....), peníze nejsou, ať pacienti třeba chcípnou...
Já (Rath), jsem vydal ministerskou vyhlášku, která stanoví soukromým lékařům z pozice svého ouřadu, jak dlouho budou denně muse ordinovat.... Není to hňup ten Karel Gott... ?
13. 07. 2011 | 18:34

jarpor napsal(a):

ujo

citujte i dále řečené ze stenozáznamu... že tam pan hejtman patrně bude muset poslat dělnické správce a takové záchranky znárodnit..., že ještě něví, jak to má udělat... když to dnes funguje...

On totiž pan hejtman patrně "neví", že i když je v zákoně řečeno, že zřizovatelem záchrané služby se zodpovědností za tuto veřejně prospěšnou činnost je nezisková organizace založená krajem, ale že nikde tomu kraji zákon nezakazuje tuto službu plnit smluvně - soukromými subjekty.../což se běžně děje zcela normálně a tento zákon na tom nic nemění... pouze definuje zodpovědnost, chce-li povinnost krajům.../

Já myslím, že on to dobře ví.. jenže plká záměrně nesmysly... trochu podobně jako se férový pan ujo snaží podstrčit mi něco, co jsem nenapsal...

Hezký večer
13. 07. 2011 | 18:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (cosi o "zrůdách"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 07. 2011 | 18:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Standa T
Kdo to je A, B, nejmenovaný hejtman...
To je insider info ? :(

Insider informace se vyznačuje tím, že je konkrétnější a přesnější, než informace běžně dostupná.

Takové insider informaci, jako je ta v odkazu se říká fáma.
Ale fejeton je to hezký. To je pravda. Však je autor v negativní PR vůči oranžovým poměrně sběhlý - viz předchozí jeho články.

Pokud však máte bližší informace - sem s nima.
Jinak jde jen o potvrzování fámy.
13. 07. 2011 | 18:42

Antroid napsal(a):

StandaT

Zajímavé. Asi nejlepší argument do diskuse s Rathem a jeho obdivovateli.
Těm ovšem zjevně nevadí, že je to bezcharakterní lhář a vyžírka. Hlavně, že to (hubou) natře třídnímu nepříteli.
13. 07. 2011 | 18:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Antroid
Odkdy je fáma argumentem ?
Možná pro děcka...a pro hlupáky.
Ale člověk nad 9 let a IQ 72 by se jí neměl zabývat.

Sem s konkrétními fakty a jmény. Pak lze hovořit o argumentech.
13. 07. 2011 | 18:59

Antroid napsal(a):

Tencokida Hnuj

Zavírat oči před nepříjemnými fakty a problémy je dětinské a neměl byste se k tomu snižovat, ani když vám jde o věc, přesněji o Ratha.
13. 07. 2011 | 19:07

Julínka napsal(a):

Hovene, Hovene a proč jste čekal na sanitku? Vždyť víte, že stát musí šetřit. Stačilo se přemóci a s písní na rtech došmajdat do špitálu. No a tam požádát o nadstandard.
13. 07. 2011 | 19:19

Tenco napsal(a):

Antroid
Fakta ? Možná že děcko či hlupák bere " subjekt A" a " Subjekt B " a Nejmenovaný hejtman" či " firma ABCD" za fakta...nebo ještě blázen - ten asi též ...
Ale člověk nad 9 let, s IQ nad 72, trávící noci v místnosti, která není zamčena zvenku ....takový člověk by se měl zabývat skutečnými fakty.

Tak sem s nima.
Na pohádky jsem příliš starý, mám moc vysoké IQ a psychiatry znám jenom coby přátele.

Jak lze vydedukovat z mých replik, že mi jde o Ratha ?
Tomu taky nerozumím.
To je taky "fakt " ?
13. 07. 2011 | 19:25

Antroid napsal(a):

Tenco

Do své anamnézy jste zapomněl uvést, že sám sebe obvykle velmi přeceňujete.

Kromě toho se chováte jako buran. Pokud někoho o něco žádáte, zvolte společensky přiměřený slovník. To jste tak senilní, že si nepamatujete, co vám maminka léta marně tloukla do hlavy?
13. 07. 2011 | 19:33

Tenco napsal(a):

Dodatek : Tenco je podomácku Tencokida
/aby zase nějaký exot netvrdil, že požívám 17 nicků/
13. 07. 2011 | 19:33

Tenco napsal(a):

Antroid
Ne, ale jak vidno, tak ty to máš dosud v živé paměti a asi ještě i zavázané./ale do hlavy by tě tlouct neměli - ještě by z ní mohlo něco vypadnout/

Bla, bla, bla...žádná fakta....hledáš je aspoň ?
Nebo jsi i líný ?

Nazdar !
/a nezlob - nebo tě zítra v "modrých jiskřičkách" pod těmi obvazy vedoucí nepozná/
13. 07. 2011 | 19:36

Tenco napsal(a):

Příklad argumentace :

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=707154
"... Z většiny republikánských kongresmanů se stali zavilí odpůrci úsporného svícení a zákon z roku 2007 označují za urážku Američana Thomase Edisona, vynálezce žárovky.

"Myslím, že Thomas Edison udělal pro tuto zem pěkně vlasteneckou věc, když vynalezl žárovku," prohlásila Bachmannová například v New Hampshiru. "A já si zatraceně myslím, že pokud si vy chcete kupovat tento úžasný vynález, měli byste mít tu možnost....."

/Jejich zapálený boj za tradiční žárovku se však nestřetává jen se zuřivým nesouhlasem ochránců životního prostředí. Jsou proti němu i velcí výrobci, jako například Philips a General Electric, kteří se připojili k prezidentovi Obamovi, jeho demokratům i ekologům a republikánskou kampaň odsoudili.

Michele Bachmannová - kongresmanka z Minnesoty

Michele Bachmannová, kandidátka republikánské Tea Party na prezidentku Autor: Reutersvětší obrázek »

Zákon z roku 2007 navíc fakticky tradiční žárovky nezakazuje. Konstatuje pouze, že od roku 2012 bude v USA povoleno prodávat jen takové žárovky, které budou minimálně o třicet procent úspornější než tradiční stowattové.

Ty tedy nemusí být povinně nahrazeny úspornými led žárovkami nebo fluorescenčními zářivkami. Firma Philips už například uvedla na trh sedmdesátiwattovou tradiční žárovku, která má ale výkon staré stowattové.

Odborníci navíc uvádějí, že zavedení úsporných, byť dražších žárovek ušetří v konečné bilanci americkým domácnostem 12,5 miliardy ročně. Bude proto moci být uzavřeno 33 elektráren, čím se významně sníží emise skleníkového plynu oxidu uhličitého. /

Promiňte, milí diskutující i blogere, vím - OoT...jen na dokreslení.....
13. 07. 2011 | 19:45

Da.Rock napsal(a):

Jak to ten hoven dělá, že je vždycky všude první? On sedí na tom netu od rána do večera a číhá, kde se objeví nějaký blog, aby ho hned zasvinil. Tipuju, že to bude nezaměstnaný chudák, co nemá nic jiného na práci.
13. 07. 2011 | 20:37

Vladimir napsal(a):

Ze svých zkušeností chronicky nemocného pacienta musím potvrdit, že úroveň lékařského řemesla poklesla za posledních cca 10 let přímo hrozitánsky.
Nejenže tzv. lékaři fatálně plýtvají zdravotnickými prostředky - zbytečná vyšetření - často několikanásobně prováděná, výkony těchto "lékařů" mají často nulový nebo přímo negativní zdravotní efekt a tito "lékaři" se soustřeďují hlavně na poplatky. Poplatky vyžadují i když jde o výkon administrativní - vydání receptu na lék po x-té, kde stačí jen nahlédnout do dokumentace a o žádný odborný úkon nejde ... Navíc si často svévolně zvyšují júlinkovné (30 kč) třeba až na 500 kč (zdůlvodňují to přednostním pořadím při kontrole nebo vyšetření). K pacientům se chovají nikoliv jako ke svým dobrým zákazníkům - jak sliboval Julínek, ale jako k otrapům, kteří mají povinnost odevzdat poplatek, případně podrobit se vyšetřením, jež si jiný doktor vyúčtuje od pojišťovny ...
Prostě humus ... a lékařství za bolševika je v porovnání s dneškem ZLATÉ !
Teď podle Hegera dojde opět ke zhoršení situace pacienta - obyčejného pacienta. I dojezd sanitky - za který si pacient zaplatí se opozdí o 5 minut (z 15 na 20 minut) ...
Zajímavé je také pozorně poslouchat Hegera při zdůvodňování reformy - on tvrdí, že reformu je nutné dělat po malých krůčcích (tedy napřed zavést pojem standartu a nadstandartu a potom po malých krůčcích vydělovat kousek po kousku z dnešní péče úkony do nadstandartu ...). Arogance s jakou toto vysvětlují pánové ministři je nebetyčná .
13. 07. 2011 | 21:24

hoven napsal(a):

julinka,
na záchranku má přece každý nárok, to není předmětem žádného šetření.
13. 07. 2011 | 22:15

čaroděj napsal(a):

To Hoven: Nebývám, nesnažím se být osobní, na Drábkovi se mi líbí jedna věc. Věc, se kterou nesouhlasím, nucené práce pro nezaměstnané, byť nezaměstnané 2 měsíce, veřejné práce. Kravina, tolik práce v rámci veřejné služby UP nezajistí, ale přejí Vám od roku 2012 spoustu veřejné služby.

To Rumcajs: Vám, jako přípravce socialistických aparátčíků (jazykový kurs v SSSR v 15 letech, klobouk dolů, dopbrá frajeřina), Vám, přeji mnoho úspěchů. vaši spolužáci, kursanti, to dotáhli podstatně dále, než na ..... blogerskou.

To jarpor: Šikovný, snažíte se, každej se musí nějak živit. těším se na další diskusi na IHNED.CZ
13. 07. 2011 | 22:55

Mac napsal(a):

jarpor

politruku, věřím, že dr. Rath si po vašem ostrém odsudku a víře, že se s dr. Rathem už nemá smysl o ničem bavit, chytí za nos, posype si hlavu popelem, zahalí si tvář tógou a v totálním zahanbení spáchá harakiri.

Zvláště poté, co jste mu vynadal do volů a na závěr samozřejmě neopomněl popřát to politrucky upřímné "hézkééé odpolednééé"

Kolik za ten politrucký VUML berete - jenom tak přiblížně, že bych si třeba taky zkusil kapku přivydělat, když může statutár a zastupitel, proč by nemohla socka Mac, že jo....
13. 07. 2011 | 23:03

dedek napsal(a):

Hovene, už chápu, vaše myšlení, holt embolie je embolie a zřejmě to odnesl mozek. No co dělat. Škoda, že to nedopadlo lépe. Sanitka mohla třebas ještě píchnout.
14. 07. 2011 | 07:47

ali napsal(a):

minulý týden mě manžel odvezl do nemocnice s velkými bolestmi..než přišel doktor, uplynula hodina (byl na večeři), pak neshledal nic na pohled, který učinil přes stůl, doslova a do písmene přes stůl, štítivě osahal bolestivé místo a pak mě poslal jinam, kde byla další hodinová fronta, aniž zavolal na oddělení, že tam posílá pacienta s bolestmi. Pak vynadal sestře, že nebude sám sobě psát zápis, takže jsem vyplázla dalších 90 korun za další vyšetření. Tento "lékař" také nosil tričko s nápisem "děkujeme, odcházíme".. dobrý, ne? :o)
Ať žije naše zdravotnictví

p.s.
a číst o plýtvání z veřejných prostředků z hlavy páně Ratha je neomalená drzost..
14. 07. 2011 | 07:54

rorýs napsal(a):

To Jarpor:

"Avšak po včerejšku a po tomto Vašem projevu se opravdu domnívám, že naše demokracie je vůči takovým lidem slabá a neumí se bránit.
Snad jen jedním - naprostou ignorací Vaší osoby všude a vždy...
což by byla má rada i ministru Hegerovi.
Takže si ty plky o chaosu, napětí... k čemu je to či ono,... atd. ... pište dál... pro Vám podobné, duchem a inteligencí neobdařené individua."

" Avšak po minulém týdnu a po projevech některých pomýlených jsme opravdu přesvědčeni, že naše mladá lidově demokratická republika demokracie je vůči takovým individuím stále slabá a neumí se účinně bránit.
My však máme řešení. Republiku si rozvracet nenecháme. Umíme ignorovat takovéto proudy a umíme se vypořádat s napětím, které způsobují."
Setsakra dobrý příspěvek od Jarpora. Snad akorát chybí dodatek, kdože je ten neobdařený duchem, inteligencí strádajícím individuem. Diskutér Jarpor jistě ne.
Setsakra dobrý příspěvek. Kde já ho jenom už slyšel.
14. 07. 2011 | 08:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

ali
Jak dopadla paní(slečna) Anita - byla přijata na to volné místo sekretářky ?
A co - není moc hubatá ? Dá se s ní vydržet ?
A aslouží si těch dvacet pět tisíc ?
:--()

Herdek - ten doktor si to tričko furt nesundal ?
Špindíra !!!
--------------
Vygůglovali už Standa T a Antroid odněkud ty svoje "argumenty" ?
Nevíte někdo ?
:--()
14. 07. 2011 | 10:43

jarpor napsal(a):

rorýs

Nevnucuji Vám, abyste pana doktora Ratha ignoroval...
Klidně s ním debatujte, je-li Vám jeho argumentace, zvláště jako argumentace lékaře blízká...

Mac

Volovi / vykastrovanému bejkovi / jakž i krávě či jiným zvířatům opravdu nemá smysl vykládat o počasí... stejně jako panu dokrotu Rathovi o tom, co je zákon...

Že jsem jej nazval volem a pak popřál hezké odpoledne... ?
Nevymýšlejte si to, co v mé replice není... co si tam domýšlíte sám...

Hezký den
14. 07. 2011 | 13:58

dacha napsal(a):

Vážený pane Ráthe!
Máte asi v mnohém pravdu,ale škoda přeškoda,že už ve společnosti je jen velmi málo lidí,kteří v něco a někomu něco věří.Je to jen tlachání babiček na tržnici od ničeho k ničemu a nula od nuly pojde takže výsledek????zase velké nic!!!!!
Kdy už konečně jako strana ukážete nějaké činy!!!
A je to v této zoufalé společnosti ještě vůbec možné?????
14. 07. 2011 | 17:17

Al Jouda napsal(a):

To Vladimir :
Souhlasím s Vámi. Doktoři se po roce 1989 tzv. utrhli ze řetězu, na kterém je drželi komunisti. Demokratická vláda udělala medvědí službu našemu zdravotnictví tím,že povolila vznik dalších pojišťoven napojených na veřejný a solidární fond zdravotní péče a razí zcestnou teorii, že se zdravím občanů lze kšeftovat. Provozovat soukromou ordinaci je přirozeným právem svobodného lékaře, avšak její napojení na finanční toky z veřejného zdravotního fondu znamená zpronevěru solidarity občanů a zneužití zákona o veřejném zdraví. Svaz pacientů by měl uspořádat masovou náborovou akci a přijmout do svých řad miliony pacientů třeba za symbolický roční poplatek 100 Kč, aby měl větší politickou váhu a mohl lobbovat ve sněmovně za přijetí slušných zákonů pro chod zdravotnictví. Pacienti nosí své nemoci na pomyslný trh a jen oni mají právo rozhodovat kdo a za kolik peněz je bude léčit!!! Bez pacientů je každý doktor namydlenej !
15. 07. 2011 | 11:04

Pavel Krajtl napsal(a):

hoven napsal(a):
podnikatel ve zdravotnictví a mackova makiwara rath píše o báječném byznysu. to je opravdu báječný byznys sedět na dvou státem placených židlích a ještě vlastnit polikliniku. škoda, že k tomu už nechodí nějaká malá domů za reklamu v odborářském časopise tempus, že jo ?
...a pak že jsou závistiví jen levičáci '-D
17. 07. 2011 | 03:31

Suffolk napsal(a):

TO RUMCAJS: Rumcajsi, Ty jsi prý z Moravy, a já bydlím kousek od Řáholce. Jak to že sis vybral tenhle nick, vždyť já ho zde, tedy v Českém ráji, používám už léta?
21. 07. 2011 | 10:03

klučina napsal(a):

Hoven zřejmě při své vysoké genialitě nepostřehl, že už téměř 5let máme pravicovou vládu ( a navíc skoro 10let vrtošivého tuneldědka- světového makroekonoma, klimatologa- prezidentem)
a Hoven mele o každoročním dalším zadlužení !!! CHá chá.
Zřejmě pochází z ho.en.
26. 07. 2011 | 23:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy