Rathův klub milionářů

21. 08. 2007 | 20:22
Přečteno 65600 krát
Topolánko-Kalouskův soubor opatření jsem nazval „vzpourou milionářů“. Pointa tohoto označení spočívá ve skutečnosti, kdo na navržených změnách vydělá a kdo ne. Posuny v přímých a nepřímých daních, spolu s vynucenou změnou výdajů, postihnou různé příjmové, skupiny zcela odlišně.

Vládou navržené změny sníží míru solidarity bohatých s chudšími a přispěje k prohloubení ekonomického příkopu mezi nepočetnou ekonomickou špičkou a zbytkem, tedy celou střední a nižší vrstvou obyvatel. Tento směr vývoje je pro Sociální demokracii naprosto nepřijatelný, neboť ta razí filosofii bohaté a velmi početné střední třídy. To, že nejde o prázdnou proklamaci, ale realitu dokazuje třeba skutečnost, že za vlád sociální demokracie si dalších asi 30% lidí pořídilo vlastní byt či dům. Šlo o výsledek kombinace několika vlivů, především privatizace bank do rukou silných investorů, státní podpora hypoték na bydlení, podpora výstavby bytů, růst hospodářství především díky podpoře zahraničních investic a růst platů.

Třeba státem určované platy učitelů , zdravotníků a vědců stoupaly poměrně rychle, i když stále ne stále optimálně. Podle Topolánka mají všichni tito lidé již „předplaceno“ a tak součást nynější reformy je zmrazení platů všech těchto skupin na několik let. Za vlády sociální demokracie bylo nepředstavitelné, aby platy těchto profesí rostly méně než 5% meziročně. Přes to příjem nad 30 tisíc měsíčně má v české společnosti zhruba 13% obyvatel a nad 80 tisíc jen 1,2%.

Na těchto číslech zkusím ukázat, proč je vládní reforma vzpourou milionářů. Lidé s příjmem do 30 tisíc měsíčně, tedy 87% všech, na součtu nových přímých a nepřímých daní v kombinaci s poplatky u lékaře více či méně prodělají. Zdraží se jim totiž vše, co tvoří podstatnou část jejich spotřebního koše a bez čeho se prakticky nemohou obejít. Jde o náklady na bydlení, potraviny, léky a veřejnou dopravu. Občané s příjmem mezi 30 a 50 tisíci měsíčně na tom budou zhruba stejně jako dnes a mírně se změny začnou vyplácet lidem s příjmem nad padesát tisíc. Kdo je však skutečným vítězem jsou lidé s příjmem nad 80 tisíc měsíčně tj. 960 000 Kč a více ročně. Zde se vedle nižších daní daleko více projeví strop plateb sociálního a zdravotního pojištění stanovený právě na této výši. Jen v roce 2008 1,2% spoluobčanů na neodvedeném zdravotním a sociálním pojištění vydělá 6,2 miliardy! K tomu ještě musíme připočíst i úsporu na daních, která také dosahuje řádu miliard.

Paní redaktorka Bendová mi v nedávném vydání MF- Dnes položila dotaz, zda na příštím sjezdu lékařů je oslovím – „kolegové milionáři“. Neoslovím, neboť 90% lékařů nejsou vítězové této reformy, stejně jako 100% učitelů, vědců a zdravotních sester.Průměrný plat lékaře je mírně nad 30 tisíc měsíčně. Průměr je , jak známo, veličinou velmi ošidnou a vzniká tak, že primář na oddělení dostává zhruba sedmdesát tisíc, zatímco všichni ostatní z jeho lékařského týmu jen nějakých pětadvacet tisíc a to i se službami. Těžko tuto realitu vysvětlíte, že jen primář je ten jediný „kvalitní“ lékař na oddělení, neboť on sám stihne ošetřit tak do 5% všech pacientů. Na tomto případě jde názorně ukázat rozdíl v přístupu ODS a ČSSD. Nám jde o takovou reformu, která zajistí rychlé „bohatnutí“ většiny lékařů, učitelů, vědců, zdravotních sester, kvalifikovaných úředníků, ale i malých a středních podnikatelů. Ti mají podle nás být vítězové změn. ČSSD chce stát v čele „vzpoury středních a nižších vrstev“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sd napsal(a):

Vy jste se dneska zase ukázal (ve sněmovně). Že se nestydíte.
21. 08. 2007 | 20:44

dejv napsal(a):

Ne Davide, ty jsi to nepochopil. Třídní boje a revoluce si běž dělat se soudruhem Grebeníčkem.
Až se budou doktoři chovat k pacientům slušně, pak bych začal uvažovat o zvýšení platů. Tahle reforma pouze napravuje škody po socialistickém přerozdělování.
21. 08. 2007 | 20:49

Deny napsal(a):

Pane doktore, myslím, že lze s Vaším článkem souhlasit. Bohužel. Ale vysvětlete mi prosím, co jste udělal pro lepší postavení lékařů, když jste byl v pozici ministra?
Co ty Vaše limity? Lékař (myslím tím především obvodního lékaře) nesmí překročit ve finančním vyčíslení množství předepsaných léků či odborných vyšetření, a to o 5% z výsledků předcházejícího roku. V opačném případě pojišťovna nehradí. To je opravdu logika, že? Lékař potřebuje poslat pacientna na odborné vyšetření, předepsat mu lék a musí koukat na to, zda nepřekročí limity. Opravdu sociální cítění.
Víte pane Rathe, to je něco podobného, jako když finanční úřad "masíruje" obyčejného živnostníka, ale na s.r.o či a.s. nestačí. Černé díry ve zdravotnictví jsou nemocnice, ale tam kontrolní mechanizmy takto propracované, jako u obyčejných lékařů nemáte.
Teď nám budete psát, co dělá tato vláda špatně, ale když Vy jste měl tu možnost, tak jste toho moc neudělal
21. 08. 2007 | 21:19

PatientO.T. napsal(a):

Vážený pane, donekonečna opakovaná solidarita bohatých s chudými je jen zástěrka, která má zamaskovat vynucenou solidaritu VŠECH občanů s tzv. politiky, jimž je umožněno nakládat s lege artis ukradenými financemi dle vlastní libosti a bez jakékoli zodpovědnosti (gripeny, transportéry, mobilovné, porcování medvěda, pastelkovné, odměny ministerským náměstkům apod.). Jsem zvědav, jakouže skvělou alternativu k nynějšímu chabému vládnímu pokusu o reformy vymyslíte s těmi svými Štěchy, Falmery, Křečky a Škromachy.
21. 08. 2007 | 21:34

SuP napsal(a):

Nejkrásnější na Vás, pane doktore je, jak by se ta Vaše zloba a závistivost daly ždímat. Je mi už skoro 60, ale lidi s takovou povahou, jako jste Vy, jsem potkal jenom 2 - slovy DVA.
Jestlipak si, Vy útěcho trpících vůbec uvědomujete, že největší část té státní sekery, proti které teď tak odvážně bojujete, způsobila ta nejnižší příjmová skupina?
Skupina, která ač platila nejnižší daně a pojištění žila si na úrovni odpovídající podstatně vyšším příjmům. A co je na tom nejsmutnější - vůbec za to nemohou, protože tu neodpovídající životní úrveň jim zprostředkovala vládní garnitura nezodpovědným přerozdělováním. Bohužel je tedy přirozené, že by alespoň část toho deficitu měla zase vrátit.
21. 08. 2007 | 21:36

wer napsal(a):

pro SuPa: Mýlíte se pokud jde o největší část vzniku té státní sekery. Největší zásek udělal bankovní socialismus a zpackaná privatisace realisovaná za vlády ODS a následná vynucená sanace bank. A ti co vedli v té době stát a banky jsou dávno za vodou a opravdu nepotřebují sociální dávky.
21. 08. 2007 | 22:01

Fanda Ratha napsal(a):

Muj oblibenec Dr. Rath me opet nezklamal. Byl dnes hlavni atrakci cirkusu PS CR sro. Nejdrive neco zamumlal do mikrofonu, pak odpochodoval ze salu a za chvilku zase pripochodoval zpatky. A nakonec jako coup de grace se totalne ztrapnil a zesmesnil. Encore Davide! Bravo!
21. 08. 2007 | 22:10

jin napsal(a):

ODSáci kopou za bohaté,protože sami mají nakradeno a chtějí si ještě přilepšit...
21. 08. 2007 | 22:15

Arathor napsal(a):

Uz se "tesim" na vzpouru strednich a nizsich vrstev...:)
Nastesti jsem ted v zahranici, tak prosimvas tu vzpouru udelejte rychle, abych tady zustal.
Mimochodem jako student bych se pocital spis k nizsi vrstve, ale kdybych mel volit vasi stranu, ktera ma nejvic spolecneho s cirkusem, musel bych si ty ruce urazit. ODS neni dokonala a Topol neni zrovna muj oblibenec, ale kdyz "konkurence" je jeste stokrat horsi, tak koho jineho volit...Vas a revoluci nizsi a stredni tridy, v cele s nejhorsim, nejvulgarnejsim politikem, jakeho znam?
21. 08. 2007 | 22:36

Jinoch napsal(a):

Pane SuPe a Vám podobní:
Vy si opravdu myslíte,že největší sekery v naší státní kase udělali Ti, kteří měli malé příjmy, a tedy platili malé daně, nebo vůbec je neplatili? A co takhle podnikatelé, kteří dvakrát ročně létali na dovolenou za velkou louži přesto,že byli několik let ve ztrátě a daně neplatili?
Již zmiňovaná zpackaná privatizace Vám nic neříká? Poldovka, Kopřivnická Tatra, Strakonická Zbrojovka a další podniky,opuštěné zahraniční trhy , absolutně nekoncepčně stanovený kurz Kč k marce, opět již zmíněné sanace bank, apod. To všechno se stalo pod taktovkou ODS, KDU-ČSL a ODA, nezpůsobila to ČSSD. Byl to prostě záměr dostat republiku na dno. Sto let se z toho budeme dostávat.
Kdyby k tomu , co jsem ve stručnosti popsal nedošlo, žádná, ani "tzv. reforma" u nás vůbec nemusela být.
21. 08. 2007 | 22:42

vajda napsal(a):

U nás na dědině říkají: Většího hňupa jsem neviděl, on káže vodu a sám chlastá víno. Vám Davide přeju dobrý šmak a hezký holky v klubu milionářů.
21. 08. 2007 | 22:46

honza napsal(a):

Pane Jinochu,pan Sup je již v létech,kdy se mu již krátí paměť,tak se nedivte.
21. 08. 2007 | 22:49

radek napsal(a):

Pane doktore, jak to děláte, že se najdou lidi, který Vám to plácání žerou.
Nevěřím že je někdo tak blbej.V tom musí být nějaká černá magie.
21. 08. 2007 | 22:56

Emil R. napsal(a):

Ta polovina národa se prostě nepoučí a nepoučí, je to snad vlastnost našeho národa kolego Dr.Rathe. Přeji nám všem úspěšný boj s lumpy
kalibru až největšího. I když na to někdy nevypadají o to
těžší to bude selanka.
Zdravím a přeju pevné nervy
a hlavně zdraví.
21. 08. 2007 | 22:58

SuP napsal(a):

wer-
To je opravdu přínosná debata, když mi napíšete, že se mýlím, a oponujete téměř stejnou blbinou, akorát že té zase věříte Vy. Co tu povídáte o zpackané privatizaci? Udělal ji snad někdo líp? Ono při ní těch ztrát v poměru k objemu privatizovaného majetku zas tolik nebylo!
Jinoch -
Vy v tom ale máte guláš!
Co se týká sekery, kdybych si to nemyslel, tak bych to asi nepsal.Vy si snad myslíte, že ten řev "ochránců trpících" je něco jiného než odlákání pozornosti od skutečné příčiny? Pokud někdo několik let žije na vyšší úrovni, než odpovídá jeho výdělku - myslíte snad, že ten dluh udělal někdo jiný? Pokud chcete diskutovat, přečtěte si, o čem jde řeč. Napsal jsem i to, že ONI za to nemohou, protože jim to nezodpovědně poskytla vládnoucí garnitura. Ta, která nás tu dnes poučuje, že by to už podruhé měli zaplatit boháči.
21. 08. 2007 | 22:59

SuP napsal(a):

honza-
Vy taky.
21. 08. 2007 | 23:01

Mia napsal(a):

Pane Rathe,nikdy mne nepřestanete překvapovat.Neměl jste v mládí nějaké deprese ?
21. 08. 2007 | 23:12

radek napsal(a):

Člověk kolikrát kroutí nechápavě
hlavou,když se dočte v novinách, jak se někdo zase nechal nachytat podvodníky na domělou výhru nabo na nějaký druh pyramidy.
Ale údiv asi není na místě. Vždyť lidé jsou ochotni uvěřit, že pan doktor a jemu podobní se bijou za ně a za chudé.Přitom jim vůbec není blbý brát za to 100 tisíc měsíčně.Pan Špidla dokonce 500 tisíc měsíčně. Za tyto zasloužené peníze (jak by řekl pan Filip) si pak staví vily a posílají své děti do prestižních soukromých škol, jako třeba paní Buzková.
Jak jim to pokrytectví můžou lidi žrát ?
Já třeba když čtu něco od pana doktora, tak musím mít po ruce igelitový pytlík.
A co Vy ???
21. 08. 2007 | 23:15

jfk napsal(a):

Davide,že vám ale dnes paní Němcová umyla p*del ve sněmovně...Je vidět,že za kašpara jste nebyl jen na sjezdu zubařské komory ...
21. 08. 2007 | 23:17

PatientO.T. napsal(a):

"ČSSD chce stát v čele ´vzpoury středních a nižších vrstev´". Ano, již vzhůru psanci této země...
21. 08. 2007 | 23:27

car napsal(a):

nojé už je zase čily nestačilo mu těch 6 čísel s prlamentu nojé co ho asi budí snad není medovy nojé a či ja jsem s medu to snad jen ten co maže a mazal nam ho shora tak jé nojá nejsem přece s medu nepodělam se se šesti orgasmu jé a ještě nejsou s medu nojé poserse ja prostě nejsem s medu
21. 08. 2007 | 23:30

pepin napsal(a):

Tak ona většina doktorů má 25 tisíc měsíčně Rathe ? No tos mě pobavil ! Ještě že v téhle krásné zemi žije spousta blbců, kteří ti to spolknou, a pak jdou volit tu vaši bolševickou bandu. Jen se postav do čela vzpoury středních a nižších vrstev, komiku !
22. 08. 2007 | 00:34

bovrti napsal(a):

Pane Rathe,
rychlé „bohatnutí“ většiny lékařů, učitelů, vědců, zdravotních sester, kvalifikovaných úředníků, ale i malých a středních podnikatelů zajistí hlavně Ti, kteří svou produktivitou hospodářsky pozvednou tuto zem. A to jsou právě Ti kteří mají vysoký příjem (pokud je ovšem spravedlivý) a jsou tedy podle Vás ti "bohatí". Nevím , proč by měli být za tu práci, jejíž výsledky jsou přínosem i pro ty nižší vrstvy, "odměňováni" tak progresivním zdaněním.Vždyť pokud např.někdo vydělá 1 mil Kč odvede státu při 15% zdanění 150 000 Kč. Ten co vydělá 100 000 Kč odvede 15 000 Kč. Proč bych tu slepici. snášející zlatá vajíčka, měl brát u "zobáku".Naopak. Měl bych si ji pěstovat a šlechtit.
Jinak se musím připojit k řadě dalších a konstatovat, že i když nedám na vzhled, z Vás ta nenávist a zloba při Vašich projevech přímo srší.
22. 08. 2007 | 01:00

MASH napsal(a):

Dobry den, pane doktore Rathe. Naprosto s Vami souhlasim a dekuji za vystizny clanek. Ekonomicke propocty a dopady "pseudoreformy", ktere zde uvadite jsou o kousek dal (na aktualne.cz) vesmes potvrzeny i ekonomem Sedlackem.

P.S. Dnes jsem nahodou videl na CT24 Vas projev v parlamentu, tusim pred 3. ctenim (nejak tesne po 15h). Nevim, jak to delate, ale skutecne mi mluvite z duse :-) a to se mi u politiku (libovolno z kterych rad) moc casto nestava!
22. 08. 2007 | 01:33

Zdenek napsal(a):

Pane Rath, jak ctu tu prispevky nade mnou. Hodne lidi Vas asi nema rado. Myslim, ze vecna a logicka argumentace je hodne vyvadi z miry. Nebo ze by to byla jejich vlastni neschopnost videt veci pod jinym uhlem?? Nechapu proc na to reaguji, kdyz tomu nerozumi.
22. 08. 2007 | 03:03

JR napsal(a):

"Těžko tuto realitu vysvětlíte, že jen primář je ten jediný „kvalitní“ lékař na oddělení, neboť on sám stihne ošetřit tak do 5% všech pacientů."

Tak tato veta me skutecne rozesmala :-)
Jeste prosim zkuste odhadnout, kolik % sroubku zasroubuje do novych aut sef skodovky.
22. 08. 2007 | 05:04

nemamraddoktory napsal(a):

Jediné o co ve skutečnosti jde v souvislosti se zdravotnictvím jsou zisky farmaceutických koncernů a firem dodávajících zdravotnickou techniku. O co bude zdravotní péče více "zadarmo" (bude to platit stát) o to budou ty zisky větší a naopak. A o to jde i panu "Dr." Rathovi.
22. 08. 2007 | 07:19

Frankie napsal(a):

Samy kecy a zas jen kecy. Kdo to nevidi je pekne slepej.
22. 08. 2007 | 07:20

Kamil napsal(a):

Jsem lékař a jsem spokojený, že prošla reforma. Jen doufám, že už se nedostanete zpět do ministerského křesla.
22. 08. 2007 | 07:23

Karel napsal(a):

Pane doktorem nenechte se otrávit a dávejte jim pěkně pod ocas. Alespoň to oživí PS, jinak je to ubohý divadlo, bez šťávy.Vždyť snad už i ti komunisti zalézají do děr a hlídají si své chlívečky, aby o ně nepřišli. No a té politické babičce je občas nutno připomínat, že by se měla chovat také slušně - že je snad ještě žena. No a pánů Melčáka a Pohanky by se měl každý z Vás vždy při jakémkoliv vystoupení zeptat " Tak co vážení tvorové, je Vám ještě dobře, není Vám a Vašim rodinám na zvracení ". JInak se ještě zeptám, má smysl, aby jste vůbec ještě chodili do PS, když už je to předem rozdané (zkorumpované)? Alespoň ušetříte za benzin.
22. 08. 2007 | 07:25

sam napsal(a):

Vypusťe Macka
22. 08. 2007 | 07:25

Vesecký napsal(a):

Pade doktore, jsem též lékař a stydím se , že jste v našich řadách
22. 08. 2007 | 07:29

Franta napsal(a):

pokud to co ted hlasate budete propagovat i po viteznych volbach ČSSD, budu jen rad. Hlavne se nespolcujte se sv.Kalousem, to radeji s p.Dolejsem. Ze volby vyhrajete, je uz ted tutovka, mate muj hlas.

pane poslance mam rad vase plamene projevy a drzim vam palce.
22. 08. 2007 | 07:36

Kamil napsal(a):

výňatek z blogu:
Jen jedno se musí nechat, když už se blížilo finále, přišel náhle zvrat v podobě žádosti a trapného vystoupení pana Ratha. Uslintaný pejsek pana Paroubka ale nepochodil. Hlasování se konalo i přes jeho úžasně nabubřelý výraz ve tváři, za který by se nemusel stydět ani El Bunda. Dobrý pokus o situační komedii.
22. 08. 2007 | 07:56

Formánek Václav napsal(a):

Stydím se za soc. demokraty, jako jste vy.
Volič soc. demokracie
22. 08. 2007 | 07:59

mudr. V napsal(a):

Zdravím, mám otázku: Co má dělat obvodní lékař v situaci, kdy se snaží dodržovat legislativu protlačenou doktorem Rathem a vyčerpal již limity na léčiva? Byla u mne paní, zoufale potřebovala konkrétní lék, na léky ve stejné skupině(tzn. hrazené pojišťovnou) je silně alergická. Proto jsem ji léky na vlastní nebezpečí předepsala. Pojišťovna samozřejmě nic neuhradila a mně od popjišťovny místo výplaty přišel nedoplatek v řádech deseti tisíců... Z tohoto i z dalších viditelnějších důvodů absolutně nechápu,jak někdo může volit doktora Ratha a jeho stranu. Je mi zle.
22. 08. 2007 | 08:11

ferda napsal(a):

Vážený ( pro mě však ne ) pane DrRathe.Vaše chování předčí i naši nahnědlou menšinu.A proto i kdyby jste měl 1000x pravdu
Vám a Vašim spolustraníkům nevěřím.Svým způsobem lituju ty poctivé spolupartajníky, kteří se musí dívat na to,co vyvádějí jejich pohlaváři.V okamžiku,kdy vás slyším nebo vidím tak si vzpomenu na dětskou říkanku -
takhle vysoko skáče náš pes.
22. 08. 2007 | 08:12

Ford napsal(a):

Až by člověk slzu zamáčkl. Učitelé chudáčci, kteří berou při přepočtu hodin, jak bežní lidé skoro 50 000 tisíc měsíčně. Chudáčci statní zaměstannci kteří mají přes 30 000 měsíčně. A nejlepší je ta jak jde o malé a drobné podnikatele. Jak jste je podpořili více než 100% zdaněním. Tak to musíte být opravdu pořádný ...
22. 08. 2007 | 08:13

Martina napsal(a):

Já Vám fandím . Vím , že to co píšete je pravda . Plno lidí v této diskusi Vás odsuzuje , asi volili v té druhé polovině našich občanů , vždyť volby dopadly nerozhodně . Nenechte se jimi otrávit . Je potřeba , aby někdo hlasitě upozorňoval na nepravosti . Ostatní , když o něco jde strkají hlavu do písku .Bohužel to má i tu druhou stránku , že se pro mnoho lidí stáváte nepohodlným . Ale pro pravdu se vždycky člověk zlobí , no ne ?Přeji Vám ještě dlouhá léta Vaší odvahy , protože pravda se dříve nebo později vždycky ukáže a Ti co strkali hlavu do písku se pak chytí za nos .
22. 08. 2007 | 08:15

synek napsal(a):

Rathe, stále vykřikujete, že ODS je banda zlodějů a tunelářů. Chtěl bych lehce podotknout, že ministr za soc. demokracii Svoboda sedí v kriminále, Zgarba se rychle odvolal z minist. křesla pro machinace , vyšetřuje se jsou Gross, Kavan, kakaový Bobík....... Už běžte s tím laciným obviňováním do .....
22. 08. 2007 | 08:26

Fousek napsal(a):

to Martina: též bych byl rád, kdyby se ukázala pravda. Jen aby jste nebyla zklamaná. MUDr Kousek
22. 08. 2007 | 08:28

Jan napsal(a):

.Volil jsem soc. demokracii za Špidly protože se vymezila komunistům. Ovšem to co zbylo ze soc. demokracie jsou jen rudé trenky. Vy jste se Rathe měl zřejmě za bývalého režimu dobře
22. 08. 2007 | 08:31

sluníčko napsal(a):

Slova,slova, slova-byla to soc.dem,která zvedla DPH u plynu,elektřiny a uhlí z 5% na 19%.Jen teplo v panelácích zůstalo v 5% sazbě.Jistě proto, že lidé ve městech mají nižší příjmy než na venkově, kteří si musí topit sami.A hypotéky? Zavedly jste odpočet úrokú až do výše 300 tisíc ze základu daně.Takže my nízkopříjmový si odečtem 10-15 tisíc ročně.Zatímco vy s vyššími příjmy několikanásobně víc. Proto si i pan Paroubek,Špidla a dlaší vaši kolegové rychle koupili byty na hypotéku.Tak totiž ušetří desetitisíce na daních.Jste mazaní, ale my nejsme blbý.
22. 08. 2007 | 08:38

Ládik napsal(a):

Soudruhu dokrore,
duší jste komunista, čiší z Vás marxismus. Přitom jse milionář. Děláte si z lidí srandu a myslíte si, že všichni jsou blbci. Jednou na to dojedete.
22. 08. 2007 | 09:06

Marek napsal(a):

Rath LŽE jsem střední třída a sociální demokracie mě sedřívala z kůže. Na reformách vydělám. Rath je populistický šašek.
22. 08. 2007 | 09:17

Nerad napsal(a):

Pokud napíšete, že:"1,2% spoluobčanů na neodvedeném zdravotním a sociálním pojištění vydělá 6,2 miliardy!", pak to lze číst i tak, že stát až dosud každý rok ždímal 6,2 miliardy z 1,2% spoluobčanů pouze na neúměrně vysokém zdravotním a sociálním pojištění. Další miliardy z nich ždímal ve formě vysokých daní. To vše mu pak stačilo, aby se velké množství nepracujících nemuselo o žádnou práci zajímat a spokojeně si žít z peněz vyždímaných z těch tvrdě pracujících. Kde zůstalo předvolební billboardové volání ČSSD :"CHCEME SPRAVEDLIVÉ DANĚ !" Rovná daň je alespoň o trochu spravedlivější než stávající stav.
22. 08. 2007 | 09:23

Opitz napsal(a):

Pane Rathe, vy opravdu můžete uspět pouze v sociální demokracii - tam na rozdíl od zbytku veškerého lidského konání, není blbost na škodu...¨
A ten váš hysterickej výlev na závěr - prostě nádherná ukázka moderního sociálního demokrata...
22. 08. 2007 | 09:24

vosa napsal(a):

Pro většinu pisatelů, jinak v poslední době dosazených státních a především modrých úředníků na dobře placených místech, je pan dr. Rath s jeho výroky o bohatých, nepřijatelný. To je pochopitelné, zároven však velmi zbabělé, protože se bojí pouze o své místo a audity ještě neskončily. Někteří dokonce z obav, že by nemohli v pracovní době dále anoncovat svoji averzi vůči všemu a každému, kdo se odváží veřejně něco občanům sdělit, nebot mají pocit, že dobře placeným místem získali patent na rozum. Někteří mají dokonce pocit, že by internet bez jejich příspěvku přestal fungovat ...
22. 08. 2007 | 09:38

Fráňa napsal(a):

S komentářem souhlasím. Nic si nedělejte z nenávistných příspěvků. Zřejmě jste ťal do živého.
22. 08. 2007 | 09:41

MK napsal(a):

Tohle si vytisknete a ctete pred spanim sobe nahlas!

Žilo bylo 10 pánů,kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd. Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1000 korun. Pánové se dohodli na tom, že se na té tisícovce budou podílet tak, jak platí daně. Takže první čtyři, ti nejchudší, neplatili nic. Pátý zaplatil 10 korun, šestý 30 korun, sedmý 70 korun, osmý 120 korun, devátý 180 korun a desátý, ten nejbohatší, 590 korun. Takhle to šlo celé roky a nikdo si nestěžoval.
Až jednou hostinský přišel s tím, že jim dá slevu a bude po nich chtít každý den za oběd jen 800 korun místo 1000, protože jsou to stálí zákazníci. To bylo od něho moc hezké. Jak si ale rozdělit těch ušetřených 200 korun? Kdyby každý z deseti pánů platil o 20 korun méně, prvních pět pánů by dokonce dostávalo peníze za to, že chodí na oběd. Hostinský jim navrhl se o úsporu podělit tak, v jakém poměru platí za oběd. Vzal si papír a tužku a začal počítat.
Vyšlo mu toto:
Pátý pán už nebude muset platit nic, stejně jako první čtyři, takže 100% úspora. Šestý bude platit 20 korun, místo 30, ušetří 33%. Sedmý bude platit 50 místo 70 korun, ušetří 28%. Osmý pán zaplatí 90 místo 120 korun a ušetří 25%. Devátý zaplatí 140 místo 180 korun, takže ušetří 22%. Desátý pán, nejbohatší, bude platit 490 místo 590 korun. Úspora 16%. Každý z těch šesti na tom bude lépe, než předtím, a ti první čtyři mohou i nadále jíst zadarmo.
Jak se ale vzápětí ukázalo, velké nadšení ten návrh nevyvolal. "Takže já z těch 200 korun dostanu jen 10?", křičel šestý pan, ukázal na desátého, nejbohatšího, a pokračoval: "A tenhleten dostane hned 100!" "To je pravda!", křičel pátý pán, "Já ušetřím jen 10 korun, ale on desetkrát víc!". "Opravdu!", přidal se sedmý, "takže jemu stovku a mně jen dvacku?!". Rozkřičeli se i první čtyři pánové: "A my nedostaneme vůbec nic? Jak k tomu přijdeme? Zase jsou na tom nejhůř ti nejchudší, jako vždycky!" A všech devět se vrhlo na toho desátého a ztloukli ho. Příštího dne se desátý pán u oběda neobjevil. Nijak jim to nevadilo, prostě si sedli a jedli bez něho. Když ale došlo k placení, zjistili zajímavou věc: Všichni dohromady neměli ani na polovinu sumy, kterou zrovna projedli. A pokud mezitím neumřeli hlady, tak se tomu diví dodnes.
A takhle, milé děti, funguje dnešní český daňový systém. Pokud dojde k daňové úlevě, mají z toho nejvíc ti nejbohatší. Pokud by ale museli platit příliš, může se stát, že se příští den u našeho stolu neobjeví. Ve Švýcarsku, v Karibiku a i jinde na světě je spousta pěkných restaurací...
22. 08. 2007 | 09:47

andérs napsal(a):

spíše ČSSD - Můj milicionářský Klub
22. 08. 2007 | 09:48

neo napsal(a):

Pane Rathe, tohle už je moc i na mě:) Víte vůbec co mluvíte(píšete)?

Když na snížení daní z příjmu FO vydělají všichni (kalkulačka na výpočet postačí) tak jak je možné, že by mohla býti jen pro milionáře? Vaše socplky o drtivém dopadu DPH si nechte...protože jde o malé navýšení a každý ekonom Vám potvrdí, že růst cen nebude závratný a u vysoké poptávky nebude vůbec. Těch pár poplatků u lékařů nikoho nezabije...mimochodem, když jste v nemocnici tak nejíte?kdo má na jeden den strávený doma nižší náklad než 60kč??(možná kouzelník).

pokud jde o platy st.zaměstnanců: nepřijde mi v pořádku, že v platech předhánějí soukromou sféru, která na ně dělá.
22. 08. 2007 | 09:53

saturnin napsal(a):

to MK : výborné a výstižné. Měli by to vyučovat od základních škol až po VŠ. A hlavně všechny ty Havly, Sobotky, Paroubky a Škromachy a všechny ty oranžoví pomatence.
22. 08. 2007 | 09:56

Al napsal(a):

Rathe Rathe, na reformě pro milionáře přeci vyděláš ty. A mimochodem, na daních nemůže vydělat nikdo. To by musela být nulová daň, pak na ní vydělají všichni stejně a bude spravedlivá. Prostě nepřímé daně (klidně potraviny 19 %), přímé nula. Co neprožereš to neutratíš.
22. 08. 2007 | 09:57

neo napsal(a):

Al: výstižné, na to jsem zapomněl. dopady zvýšené DPH lze jednoduše korigovat spotřebou, kdežto dopad vyšší přímé daně neovlivníte. I tu je zakopanej čokl, o kterém socdemáci nemluví.
22. 08. 2007 | 10:06

venca napsal(a):

Další donekonečna opakující se demagogické sockecy. Jako za socáče.
22. 08. 2007 | 10:09

jarda napsal(a):

Proc si proboha porad nekdo mysli, ze na reforme vydelaji bohati. To je uplna blbost. Bohati vydelavaji bud legalne praci, svym umem nebo kontakty, nebo nelegalne tim ze kradou nebo podvadi. V zadnem pripade nevydela na reforme dani. To je jako tvrdit, ze jsem vydelal tim, ze zlodej neokradl me, ale souseda. Reforma je o tom, ze stat tem bohatsim sebere min penez, ktere uz pred tim nekde jinde vydelali.
22. 08. 2007 | 10:19

hv napsal(a):

Milionar je asi sproste slovo. Napr. v Japonsku je milionar temer kazdy, u nas se stane (nedobrovolne) milionarem kazdy, kdo chce bydlet ve vetsim meste s vlastni rodinou. Bud ma na vyber, platit trzni najem, a ten spolkne tak polovinu prijmu diky regulaci, kterou nebyla ani ODS ani CSSD za sve vlady schopna odstranit, nebo se stat milionarem.
Pak tu mame lidi, kteri jsou bohati. Nekteri si mysli, ze milionar je clovek bohaty. U nas v 90% pripadu plati, ze je to clovek, ktery se staral o to, aby mel kde bydlet. V USA je za bohateho cloveka povazovan ten, jehoz vynosy z investic presahnout milion dolaru za rok, tedy jeho investice je cca 20-30 milionu dolaru, celkovy majetek bude tedy alespon dvojnasobny, vsechno nebude mit v investicich. I pokud to prepocteme kurzem 1:1, tak by dle techto meritek byl bohatym clovek, ktery vlastni 40 milionu korun. Takovemu cloveku je vsak danova reforma ukradena, ten plati dane takove, jake se mu chteji platit.
Na snizeni danove reformy tedy bohaty zadnym zpusobem nevydela, vydelat muze ten, jez se bude vice snazit, lepe se vzdelavat, vice a efektivneji pracovat. Jemu stat odecte na danich mene nez predtim.
22. 08. 2007 | 10:23

Vlk napsal(a):

Současná politika ODS, stejně tak jako kdysi ta, pod vedením pana Klause, vždy využila svoji moc a první co udělala, privatizovala. Právem tuto jejich privatizaci pan Miloš Zeman nazval loupeží tisíciletí! A následky, které za to dnes musíme zaplatit? Jenom sanací bank po následcích "úspěchů" ekonomické politiky ODS a následně jejich tzv. balíčků, to když i pánové z ODS museli přiznat že jsme na dně, nás dnes stojí stovky miliard!!! PS. Byl jsem svědkem, jak dva pánové, kteří dnes patří mezi 10 nejbohatších miliardářů v ČR, přišli ke svému jmění. Ano. Za ten strach, který museli prožívat, když si na ty miliardy tím svým nenapodobitelným způsobem "vydělávali", si dnes, kdy si mohou koupit snad i beztrestnost, ty daňové úlevy zaslouží...
22. 08. 2007 | 10:29

jan napsal(a):

Rathovi jde o reformu, kde budou na úkor 1,2% obyvatel bohatnout ostatní. problém je v tom, že nikdo nikdy nezbohatne na úkor někoho jiného. Příkladem budiž éra komunismu, kdy byly majetky zestátněny. přez noc se všichni občané stali majiteli (skrze stát) ohromných majetků, nikdo však ve skutečnosti nezbohatl ale naopak všichni zchudli. Zbohatnout se totiž pane rathe dá jen vlasním přičiněním a nikoliv tím, že budeme přerozdělovat hodnoty vytvořené jinými.
22. 08. 2007 | 10:50

Oldman napsal(a):

Mne vždy fascinuje, že když někdo s někým nesouhlasí, má neodolatelnou potřebu mu sprostě vynadat, argumentů netřeba. A když uspokojí svůj minderwertigkeitkompelx (komplex méněcenosti), si spokojeně odfoukne a řekne si "to jsem mu to nandal".Těm, kteří se na této praxi v této diskusi nepodílejí, se srdečně omlouvám.
22. 08. 2007 | 11:27

hilda napsal(a):

Na Ratha by měl být vypsán kontrakt, je to takovej hypokrat a náfuka nemorální, který si nevidí na špičku nosu, jak si vůbec dovolí psát blogy a vůbec vystupovat na veřejnosti, za takový politiky je skutečně nutno se stydět, když oni sami stud nemají a jsou naprosto splachovací.
22. 08. 2007 | 11:33

Peter napsal(a):

Podivam-li se na diskuzi pod blog nejakeho politika ODS a spocitam-li pod nim nenavistne a ubohe prispevky plne zloby, vulgarity a bolsevistickych nazoru, snadno zjistim, ze pod blogy politiku i nepolitiku, kteri maji jiny nazor, nez ten spravny ODeSacky, je takovychto nazoru lidske spodiny nekolika nasobne vyssi? Jak je to mozne? Jsou volici ODS opravdu tak zfanatizovani a tupi? Vzdyt pod blogem Ratha jsou snad dva rozumne prispevky s oponenturou a naznakem diskuze, vse ostatni je jen nechutna zumpa bez argumentu plna urazek a nadavek.
Myslim, ze ti lide, co tu timto zpusobem fanaticky obhajuji svou modrou stranu, jiz klesli na uroven komunistu v 50. letech! Je to strasne!
Je to presne jako v te dobe - pokud na nekoho nestacime intelektualne, pokud nekdo vyvraci nase demagogicke zvasty, pokud nekdo nahlas a srozumitelne hovori o nasich podvodech (napr. prodej stredoceskych nemocnich, Dalik, Kubice, atd.), nebo nasi spatne praci... musime ho ocernit, pomluvit, medialne znicit!
Pane Rathe, byt nejste zadnym mojim "konem", tak vam presto velmi drzim palce!
22. 08. 2007 | 11:34

SuP napsal(a):

Peter -
přeji Vám mnoho úspěchů v životě. S takovou hlubokou analytickou schopností vás určitě budou mít všichni rádi.
22. 08. 2007 | 11:38

Sisi napsal(a):

Pane doktore Rathe, jste pro mne osoba naprosto nedůvěryhodná. Vaše přestupy zprava do leva ukazují jen na jedno - kdo mi dá dobré koryto, za toho budu kopat do roztrhání těla. Ještě štěstí, že jste zakotvil u sociální demokracie a nespadl tak ve svých ambicích až do komunistického bahna. Kážete morálku, ale ani váš osobní život není zrovna učebnicovým příkladem pro děti.
22. 08. 2007 | 11:39

Tomáš napsal(a):

Pane Rathe, vaše daňová přiznání jsem neviděl, ale jsem si téměř jist, že miliony věnované do investic v rámci vašeho podnikání zdaněny nebyly. Nevěřím, že jste poctivý člověk, který všechny své příjmy daní. Nanavážejte se tak do poctivých občanů, kteří odvádějí státu největší daně, i kdýž vám jsou tito lidé odporní.
22. 08. 2007 | 11:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

několik urážlivých textů, které porušovaly Kodex diskutujících http://blog.aktualne.centru... na těchto stránkách jsem smazal.

Jednomu pánovi, který se omezil pouze na jednoslovný text obsahující nadávku, jsem napříště znemožnil přístup do diskuse z jeho IP adresy.

Děkuji všem ostatním za věcné, korektní a samozřejmě i polemické texty.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 11:48

Tupelo napsal(a):

@Peter:naprosty souhlas, take jsem si toho vsiml, nic pro diskuzi...
22. 08. 2007 | 11:50

Marty napsal(a):

Peter: sam tvrdite neco o tupem ocernovani bez argumentu. Tak nam tedy nejake ty argumenty k obhajobe cinnosti pana Ratha predlozte.
22. 08. 2007 | 11:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Oldmane,

též mě to fascinuje. Myslím, že by to stálo za nějakou sociologickou a psychologickou studii dnešní české společnosti. Zkusím požádat některého z blogerů, jestli by se do toho nechtěl pustit.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 11:53

saturnin napsal(a):

to Peter: ty budeš asi náš další malinkatej pseudohumanista ( po Stejskalovi ). Nejdříve si na 10 řádcích stěžuješ, že Ti chybí argumenty, a pak to zakončíš Dalíkem, Kubicem a tím, že pordej nemocnic byl podvod !! Kde máš na toto argumenty a fakta. Připrovnávat ODS ke komunistům 50 let - to je fakt silná káva. A tím závěrečným vyznánám lásky Rathovi jsi to jen korunoval.
22. 08. 2007 | 12:09

Marty napsal(a):

Oldman: jsme na internetu. Z oci do oci by panu Rathovi nekdo asi nerekl, ze si o nem mysli, ze to je hajzl. Na internetu to vsak diky domnele anonymite klidne udela. Na internetu se lide citi svobodneji a oprostuji se od casto velmi svazujicich spolecenskych konvenci.
22. 08. 2007 | 12:22

Oldman napsal(a):

Marty: No, jestli je svoboda v tom, že někomu sprostě nadávám a ještě si při tom libuji, že se oprošťuji od svazujích společenských konvencí, tak potěš pán bůh! Když někomu v noci, kdy na mně není vidět a tudíž jsem anonymní dám někomu přes hubu, tak je to projev mojí svobody a oproštění se od společenských konvencí?
22. 08. 2007 | 12:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Marty,

a není to poněkud pokrytecké?

Nemyslím, že ne každá konvence musí být vždy svazující. Slušnost přeci není nic svazujícího. Mohu komukoliv do očí říct přesně to, co si o něm myslím, a nemusím přitom použít ani jednu vulgaritu či se jej vědomě pokusit urazit. To samé mohu udělat i na internetu.

Jediná konvence, která by mne v leckterém mém prohlášení možná na interneru omezovala, by mohla pramenit jen z mé případné anonymity: nepřišlo by mi dobré "vyřizovat si účty" tímto způsobem s člověkem, který má jméno a tvář, zatímco já se představuji jen nickem a IP adresou. A říkám pak něco, za co nemusím narozdíl od oponenta nést zodpovědnost.

Ale nechci nikoho mentorovat. Říkám jen svůj osobní názor. Nikomu ho nevnucuji ani nečekám, že se podle něj bude řídit.

Mějte se fajn.

Libor Stejskal
22. 08. 2007 | 12:35

saturnin napsal(a):

to oldman: nevím, jestli jsi skutečně starý mužm jak máš ve svém nicku, ale ono je to s těmi argumenty těžké. Ono se ne nadarmo říká, že 100x nic umořilo i osla. Můžeš socanům vysvětlovat horem dolem, že pravicová politika je mnohem sociálnější, než ta jejich vize soc. státu, stejně na tebe koukaj s otevřenou hubou. A když pak vidíš, jak se po 18 letech v PS válí v lavicích pořád ti Filipové, Grebeníčkové a Vondruškové a jediné co ta soc. politika vyprofilovala jsou týpkové jako Paroubek a Rath, tak máš místo argumentů chuť vzít karabáč a opálit jim záda, nebo Lugger, ráže 9mm a udělat jim cejch uprostřed čela. Tak je to kamaráde, prostě už není čas, každýmu vše vysvětlovat, jestli ten bude mít o 100,- Kč víc nebo méně, a jestli jsou poplatky u doktora protiústavní, nebo ne. My potřebujeme jít dopředu a ne přešlapovat na místě !!
22. 08. 2007 | 12:51

Peter napsal(a):

Pane SuPe, nepotrebuji a ani nechci (pravdepodobne na rozdil od vas a vasi strany), aby mne meli vsichni radi. Naopak jsem pomerne rad, ze jste takto zareagoval prave vy! Pokud se podivam na nektere vase prispevky, spadate presne do mnoziny autoru o kterych jsem psal svuj predesly prispevek zde. Mezi autory prispevku, kterych si nevazim a takrikajic je mi z nich zle. Evidentne to vypada, ze jste si popletl dobu! Skutecne uz neni rok 1952, ci normalizacni obdobi let sedmdesatych.
Nicmene vam preji mene zlucovitosti, zloby a vice nadhledu. Mejte se.
22. 08. 2007 | 12:53

SuP napsal(a):

Peter -
Dyk jo, už jsem se lekl, zda jsem se nespletl. Nicméně přeji Vám abyste jednou prohlédl a pak se vrátil ke svým příspěvkům.
22. 08. 2007 | 13:07

Oldman napsal(a):

Saturnin: Mně je to v tuto chvíli srdečně jedno o čem se diskutuje nebo hádá. Já jsem toho názoru, že i když s někým nesouhlasím, nebo se i s někým, notabene cizím, hádám, tak mám být slušný. Já vím, že někoho vyargumentovat (to je hrozné slovo) je těžké a dá to práci. Ale v tom je ta podstata. A Vaše chutě někoho zmlátit, zastřelit nebo já nevím co, když s Vám nesouhlasí? No....! To už tady bylo. A ne jednou. A taky se zaklínali, že musí jít dál, kupředu, ke světlým zítřkům.
22. 08. 2007 | 13:18

Peter napsal(a):

Pane saturnine: Nevim ,proc "pseudohumanista"? A cim, ze to zakoncuji? Ano, Kubice byl podle me naprosto neskutecny utok na demokracii v tomto state (at by byl byval smerovan proti kterekoliv strane). Pokud to nechapete, predstavte si prosim, ze by se jakysi pan plukovnik Kubice dohodl tesne pred volbami napr. s poslancem Rathem (ktery by si kvuli anonymite pujcoval SIMkarty od deti a menil telefony) a poradcem Tvrdikem a zverejnili by spolecne jakysi pamflet o tom, ze je Topolanek pedofil, mafian, korupcnik, zlodej, objednava si vrazdy atd. a pritom by se ten jiz nemohl branit. Asi byste tu psal romany a o zneuziti policie, estebackych metodach a podobne. Presne tak to vidim i ja.
Co se tyka stredoceskych nemocnic, ano, je mi z toho zle! Kdyz vidim, ze jsou nemocnice prodavany za cenu nizsi nez cena pozemku pod nimi (napr. Beroun). Nebo cerstve opravene a za statni penize zrekonstruovane nemocnice za hubicku kamaradum pana Bendla, ci spratelenym firmam, rodinym prislusnikum predstavitelu regionalnich organizaci ODS a sponzorum, tak mi z toho neni moc dobre. Navic ve smlouvach je pry uvedeno, ze "nemocnicni cinnost" tyto privatni subjekty musi poskytovat jen velmi kratkou dobu-pak se klidne nemocnice muze zbourat a postavit treba obchodni centrum.
Co se tyka pana Dalika, stacilo mi videt jeho nazory LIVE na skryte kamere p. Kmenty, strukturu a zpusob vzniku jeho firmy z Tlakove plynarny Usti (za pomoci mafianskych bossu), ci snad jeho rozhovor v MF DNES, kde jako svuj vzor uvedl nacistu Bormanna. A predstavte si, ze i tomu Koristkovi jsem veril spise. Misto, aby chudak vzal 10 milionu a post velvyslance, tak se nejspise zachoval cestne a jen na to "dojel", bohuzel.
Pokud jakykoliv politik (napr. Rath) dokaze mimojine inteligente upozornovat na veci, ktere stvou i me a dokaze alespon i neco malo pozitivniho prosadit a udelat (viz. zdravotnictvi), ano, pak se stava mojim oblibenym politikem. A je mi prosim pekne, jedno, z jake strany je. Pokud se bude Rath chovat, jinak, pripadne konecne dolozite dukazy o jeho kriminalni cinnosti, pak uz mojim oblbencem pochopitelne nebude.
A na zaver, nez zase nekteri vasi soukmenovci budou psat o tom, ze jsem komunista, soudruh, social, cikan, rudej a dalsi, v poslednich volbach jsem volil stredopravicovou stranu, ktera se bohuzel nedostala do parlamentu. A ve volbach predchozich jsem volil US-DEU.
22. 08. 2007 | 13:21

SuP napsal(a):

Peter -
Nedá mi to, ale ještě dodatek.
Jestli máte SKUTEČNĚ dojem, že moje příspěvky jsou žlučovité, vzteklé a bez nadhledu a naopak plamenné projevy Mudra Ratha jsou v pořádku, čeká Vás život plný překvapení. Tu dobu, o které tak zasvěceně píšete, jsem já prožil a přiznávám, že mi trvalo skoro 25 let, než jsem jí porozuměl a udělal si na ni názor. A protože vidím, kolik je lidí s názorem podobným Vašemu, nedá mi to, abych se nepokusil Vám tu historii trochu osvětlit.
22. 08. 2007 | 13:23

saturnin napsal(a):

to Peter: tak vidíte, teď jste se předvedl. Cituji : " .. že prý kamarádům Bendla, a že prý jen na velmi krátkou dobu. A když jsem viděl Dalíka v TV a tak dále. Takže je to o pocitech a ne o argumentech. To já bych mohl také psát, jak mi bylo, když jsem viděl v TV toho Doležela, jak si říkal o 5 na stole v českých, a jak jsem zvracel, když kakaový Kraus vysvětloval, proč se podepsal jako director atd. A tím Rathem jste to krásně zakončil. Obdivujete estébáckého fracka, který dokázal jen uvalit nucenou správu na VZP, zakončenou odvoláním ředitelky a nalitím 30 mld. na platby lékařům na 1/2 roku dopředu. Váš idol je ten, který si nezištně nepřendá ani nohu přes nohu. Tuším, že až v příštích volbách socani opět neuspějí, přejde opět jinam, kde by mohl realizovat svůj napoleonský komplex. Ne, děkuji nechci, už jsem zvracel....
22. 08. 2007 | 13:41

Jan napsal(a):

Pane Rath, stále ukazujete, že vaše osoba by neměla v politice co pohledávat. Neříkám, že jste jediný takový napříč politickým spektrem, ale určitě vedete!!!
22. 08. 2007 | 13:46

Pavel napsal(a):

S těmi chudými platy lékařů to zase nění tak špatný. Já jezdím jenom se sanitkou a mám 25 000.
22. 08. 2007 | 13:47

Duce napsal(a):

Neo : Vrať se raději do Matrixu - stejně magorského jako je ODS !
22. 08. 2007 | 14:02

saturnin napsal(a):

to oldman: chlapče zlatej, kdyby to tak na světě fungovalo - snažit se všechno vyargumentovat !!?? To by asi nebyly války a všechno to násilí. No jo, ale my bychom asi ještě lezli po stromech, a psali na kamenné tabulky ?? Kdepak, nejlepší argument je někdy facka, když ten druhý nechce chápat. Jak to říkal Švejk, když se nemohl zbavit toho drožkaře : " tak jsem mu dal pár přes držku a bylo to "....
22. 08. 2007 | 14:05

Honza napsal(a):

petr: Puvodni vec je v tom, ze kdyz si vemem sociologickej prumer volice CSSD a ODS tak zjistime, ze ODS maji vetsi pocet pripojeni k internetu, vyssi vzdelani a asi take vice ctou tento blok, protoze je to zajima. Navic, kdyz rozumne uvazujici clovek precte neco od Ratha, chce se mu zvracet a je pudem nucen utocit... TZN tvrdit, ze jen volici ODS nadavaj na tomto blogu, kdyz jich pravdepodobne bude vetsina...
22. 08. 2007 | 14:11

Oldman napsal(a):

saturnin: Takže příště místo diskuse s Vámi, Vám dám jednu přes hubu a ještě nakopu a tím Vás přesvědčím, že mám pravdu. V horším případě Vás vezmu železnou tyčí po hlavě a budu mít pravdu na furt. A bude vystaráno....
22. 08. 2007 | 14:24

Peter napsal(a):

Pane saturnine, ale vzdyt to jsou fakta! Vznik Dalikovy firmy, nebo primo jeho vypoved s Kmentou, ci jeho autorizovany rozhovor pro MF Dnes - to neni o pocitech. To mi skutecne stacilo! Zajimave je, ze vuci aferam ODS jste tak toleranti. Nechapu, ze nezvracite.
Vsak na Dolezala ci Krause, ale i Cunka nebo Gorsse mam podobny nazor, jako vy.
Co se tyka prodeje nemocnic - opet fakta! Ceny prodeju jsou dohledatelne, stejne tak clenu predstavenstev dozorcich rad, ci firem, ktere ODS v regionech uvadi jako sponzory. Fakta.
Presne zneni smluv skutecne neznam, ani nemuzu (proto ono slovo "pry").
Nejak nechapu to s tim estebackym frackem. David Rath byl v StB? Hodte mi sem prosim odkaz na archiv, nemuzu to ted najit. Jestli to je pravda, bylo by to pro me velke zklamani! Diky. Doufam tedy jen, ze nedelate to, co bolsevicti komousi v 50. letech, tedy ze nekadrujete lid podle toho, co delali a jak se chovali jejich rodice, prarodice, atd.
Jinak, nepredpokladam, ze jste odbornik na zdravotnictvi (ja take ne), proto radeji, nez vam budu verit prave skutecnym odbornikum (vc. Rathovo oponentum), kteri uznali uspech nekterych Rathovych kroku. Myslim, ze obsahlejsi clanek byl nedavno na Aktualne.cz v rubrice ekonomka.
Naopak, Rath je podle me spise pragmatik a to se mi osobne velmi libi! CSSD se podle me za poslednich par let posunula spise trosku k pravemu stredu (i diky Paroubkovi ci koalici s US-DEU), tudiz na Rathove pusobeni tam mi nic nevadi. Ostatne, jak uz jsem psal, je mi celkem jedno, z ktere strany, jaky politik je. Zajima me, co prosazuje/ prosadil a jak hlasuje.
Vasi zlost - obavu z Ratha, jako uspesneho a inteligentiho politka a pocit k zvraceni se ale da pochopit (viz. me clanky vyse). Jen nerozumim tomu, proc tedy, jak koukam, komentujete a vehementne navstevujete vsechny Rathovy blogy? Ale jak dale koukam, tak zvracite ze vsech politiku i nepolitiku, kteri maji jiny nazor, nez ODS. To je pak mi vas a vaseho zazivaciho traktu celkem lito :-)
22. 08. 2007 | 14:33

neo napsal(a):

Duce:

příště vol někoho kdo může vyhrát:) je vidět že většina chtěla reformy a to i v parlamentu
22. 08. 2007 | 14:33

jin napsal(a):

Honzo,v tuhle dobu ti co opravdu dřou a přináší hodnoty musí ještě makat.Jenom intelektuálové ,studentíci,státní zaměstnanaci a různí paraziti se tu můžou vykecávat./Já jsem OSVČ a mám oddech./
22. 08. 2007 | 14:35

jin napsal(a):

Honzo,v tuhle dobu ti co opravdu dřou a přináší hodnoty musí ještě makat.Jenom intelektuálové ,studentíci,státní zaměstnanaci a různí paraziti se tu můžou vykecávat./Já jsem OSVČ a mám oddech./
22. 08. 2007 | 14:35

davidrath napsal(a):

Byly doby, kdy většina lidí chápala, že Švejka napsal Hašek jako satiru na "malého českého člověka" krutě decimovaného mašinérií c.a k. úřadů a armády.

Pak přišly doby, kdy si lidé tuto knihu začali vykládat jako návod na použití zeměkoule.

Hašek by se opět královsky bavil. Tedy pokud by byl střízlivý a při smyslech.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
22. 08. 2007 | 14:37

MASH napsal(a):

Honza: A jejej - takze je to jasne! Jen volici ODS jsou chytri, maji internet a je jim na zvraceni, protoze jsou inteligentni a nemuzou udret zaludek z tech plku, co sem pisi blogeri neclenove ODS, tedy naprosti vylilzanci a tupouni. :-)))))
A jejkej pruzkum to prosim je, hodte sem odkaz´:-))

Peter: Naprosty souhlas s Vami. Ale, jak sam vidite, nema cenu s nekterymi diskutovat.
22. 08. 2007 | 14:38

Deny napsal(a):

Pánové, nač se hádat, nač se bít? My by jsme měli být přeci na jedné lodi.
Mám návrh. Co takhle dát důvěru našim poslancům. Teď je v vesla ODS, ať prosadí svůj volební program, ať zvýší životní úroveň lidí, sníží zadluženost. Dal bych jim místo 100.000Kč/měs výplatu 1milKč/měs. Ale pod jednou podmínkou. Pokud se jim nepodaří vše splnit, přijde exekuce a zabrání veškerého majetku, příp. vězení.
Pak opravdu nemá cenu se dohadovat, která číslo jsou ta správná. Třeba má pravdu ČSSD. Tak ať po vítězných volbách prosadí nulový státní dluh, zdravotnictví bezplatné pro všechny, důchody a sociální dávky v max. výši. Pokud to nedokáží, trest
Dnes se to našim politikům diskutuje, nemají žádnou odpovědnost (ta jejich politická odpovědnost je směšná).
Každý živnostník, každý řidič autobusu má skutečně větší odpovědnost za práci, kterou vykonává.
22. 08. 2007 | 14:40

saturnin napsal(a):

to peter: už toho radši necháme. Nerad bych, aby tento celospolečenský a historický problém mezi pravicí a levicí
(protože tou už dnes ČSSD je )byl degradován jen do hádky nás dvou. A mimochodem, u prodeje nemocnic nebyla cena hlavním prvkem výběru. Já vím také, že jen budova vrátnice a kotelny by stály více ( např. v Berouně ). Co se týká těch blogů, nepřipadá Vám také divné, že tady pořád ejakulují jen socialisté. Pravicového politika, abys tady pohledal ( asi jsou všechny premise vše, jasné ?? ) ale o socky jen zakopáváš. Jeden den si tady plácá játra Křeček, že bytový družstva prodávaj byty a jak si to mohou dovolit. Druhej den Sobotka a jeho daně-nedaně. Třetí den Paroubek s tím svým " Where are you from " a pak tomu nasadí korunu Rath - ten kecá do všeho. A občas jim přihrává doc. Havel, svým srovnáním s EU a je vymalováno. Ale ještě, že je tu máme ratlíky, nemohli bychom si ani zanadávat.....
22. 08. 2007 | 14:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

četl jste preambuli diskuse pod každým blogem? Stojí tam mimo jiné: "Příspěvky do diskuse se musejí týkat tématu."

Až budeme diskutovat pod blogem filmové kritičky a mé kolegyně Ireny Hejdové o typově nejvhodnějších představitelích filmových rolí, zkuste svůj návrh zopakovat. Třeba projde i u lidí, kteří jinak cítí potřebu chránit právo kohokoliv na slušné zacházení. A tím spíše těch, kdo jsou hosty v jeho domě či na stránkách, které spravuje.

Mějte se fajn.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 15:15

Duce napsal(a):

Neo :
Kdyby nebylo těch 2 zaprodaných
socanů, tak se šli ODsáci pást......
22. 08. 2007 | 15:19

SuP napsal(a):

Duce -
....Kdyby měla babička kulky, tak by to byl dědeček....
Znáte?
22. 08. 2007 | 15:31

o2 napsal(a):

To Duce
No spíše si myslím, že časem bychom se pásli všichni včetně vás.
22. 08. 2007 | 15:36

neo napsal(a):

Duce:

kdyby byly v řiti ryby, nebyly by rybníky, strčil by sis prst do řiti, vytáhl bys kapříky.
zaprodaný je špatné slovo....uvědomělý je lepší:)

i tak jeden sociální demokrat neumí zmáčknout to správné tlačítko a pak tvrdí, že to je rozbitý:)
22. 08. 2007 | 15:39

rodina Karla Kadlečky napsal(a):

ahoj soudruhu Davide Rathe, (snad se neurazíš, že ti po soudružsku tykám), kde že jsi koupil tu polikliniku. Chci se tan nechat s celou rodinou ošetřovat. Jsi proti platbám u lékaře, a tak doufám, že půjdeš příkladem a protože mám malý plat, zacáluješ poplatky ze svého milionářského příjmu. Musíš jít přeci příkladem.
22. 08. 2007 | 16:42

Ludva napsal(a):

Neo :
Asi nemáš co na práci, že si můžeš celý den a každý den psát v diskusích.....
22. 08. 2007 | 16:55

Karel napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, nechci se pouštět do diskuse o opojení mocí a to třeba jakou je mazání, ale pokud se zmiňujete o preambuli, tak i ve zde diskujete o Haškovi, což jistě považujete za související. Ale někdo z předdiskutujících zmiňoval včerejší incident pana Ratha s Němcovou a protože vy máte potřebu chránit právo někoho na slušné zacházení, tak jistě uznáte, že paní Němcová není typ, který by zacházel slušně se svými oponenty a pak jaksi takové právo ztrácí. Jistě si vzpomínáte, kdy v parlamentu řvala na premiéra Grosse, že je drzý fracek. A tak mě napadá její vhodnost pro určité filmové role a je to tak jistě vzdálené tématu, jako většina příspěvků k tomuto blogu, který tak výběrově hlídáte.Hezký večer.
22. 08. 2007 | 17:08

jirka napsal(a):

Davide, výborný článek a zas se modří zlobí za pravdu!!!
22. 08. 2007 | 17:31

radek napsal(a):

Davide, Jirka je Váš brácha ?
22. 08. 2007 | 17:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

nedokáži posoudit, nakolik jsem opojen mocí; to nechám na jiných.

Co se Vaší věcné připomínky týče, můj postoj ohledně slušného zacházení je následující: z mého pohledu na něj má právo každý a to i ten, kdo sám toto právo jiným upírá (například i odsouzený násilník má právo na slušné zacházení).

Je to mé přesvědčení a nikomu jej nevnucuji. Zároveň ale také nikoho - dokonce ani Vás - nenechám na těchto stránkách urážet.

Tímto považuji naši diskusi za uzavřenou. Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 17:52

Dostál napsal(a):

Doktore Rathe, přesně se naplňuje to , co jste říkal před volbami. Děláte to dobře .
22. 08. 2007 | 18:07

vosa napsal(a):

Ouřadům skončila pracovní doba a frekvence jejich nenávistných a zbabělých příspěvků je skoro na nule. Pokud nehrají v pracovní době hry, surfují po webu, navštěvují různá fora a to vše, za peníze danových poplatníků. Ratha na ně ....
22. 08. 2007 | 19:04

Mleziva napsal(a):

"Doktore" Rathe, jak že to říkal MUDr. Štrosmajer?
"kdyby hloupost nadnášela, tak vy se tu teď vznášíte jako holubička ...
22. 08. 2007 | 19:08

IN napsal(a):

Jsem velmi dotcena, ze byl smazan muj komentar. Kde to jsme ? Pritom nebyl vulgarni !
22. 08. 2007 | 19:27

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní IN,

mohlo se stát, že jsem jej smazal omylem. Čistil jsem totiž dnes diskuse od tzv. robotů-spamů. Pokud skutečně nebyl vulgární ani adresně urážlivý, napiště ho prosím znovu. Pokud jsem pochybil, omlouvám se.

Přeji hezký večer.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 19:32

Jinoch napsal(a):

Ad SuP
Nebudu s Vámi již diskutovat, neboť je to zbytečné a raději v tom budu mít guláš.Jsem ale rád, že jsem se dozvěděl o dalším, skvělém ekonomovi. Do této doby jsem si myslel, že je u nás pouze jeden a ejhle už jsou dva.
Přeji pěkný večer.
Jinoch.
22. 08. 2007 | 19:43

SuP napsal(a):

Jinoch -
Mě tím nevytrestáte, můžete se však lehce připravit o nějaká životní moudra. Nemyslíte?
22. 08. 2007 | 20:03

milan napsal(a):

Dobrý večer.
Hoši v PS házejí ramena,většina z vás diskutujících taky.Je lepší házet za penízky druhých (a ještě se jim šklebit do ksichtíků) ,nežli na házeče rameny, měsíc co měsíc přispívat z vydělané almužničky.Lépe už bylo!!!Oranžová-modrá,je to buřtík.
22. 08. 2007 | 20:16

Lea napsal(a):

Saturnin: ....když pak vidíš, jak se po 18 letech v PS válí v lavicích pořád ti Filipové, Grebeníčkové a Vondruškové a jediné co ta soc. politika vyprofilovala jsou týpkové jako Paroubek a Rath, tak máš místo argumentů chuť vzít karabáč a opálit jim záda, nebo Lugger...
V rámci objektivity je nutno přidat i Nečase, Tlustého, Toplánka, Bendu, Němcovou, Langra a jiné, kteří snad mají inventární čísla a nic moc, pane.
Diskuse je velmi zajímavá, ale voliči ODS se svým výrazivem výrazně odlišují.
22. 08. 2007 | 20:22

Franc napsal(a):

Každému, kdo se zastává Rátha bych doporučoval vzpomenout si na jeho presidentování v ČLK, časopis Tempus Medicore, kategorizační komisi na cenu doplatků u léků, vyplácení odstupného svým nochsledům při konci ministrování atd. Vy všichni, kdo mu tak věříte, zkuste si uvědomit, kolik tyto jeho aktivity stály daňové polatníky peněz.Vynaložené peníze výrobců léků na jejich
"propagaci" v kategorizační komisy skončily v něčí kapse, že. O tyto úplatky pak byly zvýšeny ceny doplatků léků.Toto vše se dělo za vlády ČSSD. Nechápu ty, kteří nadávají Julínkovi, že zrovna tyhle věci zrušil a Rátha mají za svatého. Chce to jen více přemýšlet, a ne jen poslouchat fráze a ještě jim věřit.
22. 08. 2007 | 21:05

Milan napsal(a):

Ti co nemají argumenty nadávaji Autorovi, zbytek přemýšlí. Je mi líto omezenců z ODS, kteří chtšjí vytvořit novou kategorii občanů s nižšími daněmi a nadstandardním přístupem k právu.
22. 08. 2007 | 21:22

MASH napsal(a):

to Franc: Prosim, predlozte dukazy! "Ivestigativni" novinari z MF Dnes, Reflexu i Lidovek se o to leta snazili. A nic :-/ Ani ta "Vase" skryta kamera, kterou na Ratha nejspis naraficila jista nadnarodni farmaceuticka firma podporujici Julinka a spol. (ikdyz nelegalni odposlechy nemate radi, ze) sakra nic neprinesla :-)) Mel by se do toho uz konecne oprit nevzdelany taxiakr Kubice a na toho zpropadeneho Ratha zase neco vymyslet. Pak se ho snad UZ KONECNE zbavite :-)))
22. 08. 2007 | 22:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Člověku,

Váš emotivní projev jsem smazal. Ne proto, že byl emotivní, ale protože hrubě urážel celou řadu lidí, čímž porušoval Kodex diskutujících na těchto stránkách. Neberu Vám Váš názor, ale musím trvat na určitých pravidlech, jak tady splu budeme diskutovat.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 08. 2007 | 22:55

Člověk napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale, vidím, že postupy a metody ODS pronikly opravdu všude. Podle správného bolševického hesla : kdo nejde s námi, jde proti nám.Jiný názor je v tomto státě vždy umlčen. Ve svém komentáři jsem se předem omluvil za použité výrazy (které běžně nepoužívám - jsou mi odporné), které ale bylo potřeba použít,aby bylo možno plně vystihnout mizérii a zrůdnost politiky, která v současné době v ČR panuje. Za vším co jsem napsal si stojím. Nezbývá mi nic jiného napsat - nashledanou v lepších časech.
Nepochopil jsem Váš postup pane Stejskale, ale Vy máte svoje práva, tak je využívejte, když Vám to udělá dobře. Já jsem přející člověk ale bytostně nesnáším nadřazenost a jednání lidí, kteří si přisuzují rozhodovat o osudu jiných lidí. Jenom mi dovolte opakovat pouze jednu myšlenku z mého spisku : Páni Melčák a Pohanka jsou konstruktivní poslanci. Pan Hovorka nepochopil smysl koalice, měl by se vzdát mandátu a kandidovat za jinou stranu.Co to je, charakter člověka, který toto řekl.Jak je možno nazvat takového člověka. Prosím pane Stejskale napište mi to slovíčko.
Nechápu a přeji příjemný den
Člověk se svým názorem (to se ve fašistických zemích nesmí)
23. 08. 2007 | 07:00

Člověk napsal(a):

Pane Stejskale, prosím to slovíčko. S vyškrtnutým komentářem včera jste byl hotov za 15 minut.
Přeji příjemný den
Člověk
23. 08. 2007 | 07:23

Člověk napsal(a):

Pane Stejskale přeji příjemný den.
Stále čekám na to slovíčko.
Děkuji
Člověk
23. 08. 2007 | 08:11

Člověk napsal(a):

Protože Vážený pane Stejskale stále nemáte čas mi odpovědět, rád bych, kdyby jste mi mohl poradit, jaká slovíčka by měl slušný člověk použít když:
-strana, která podplatila dva poslance z druhého tábora a jejich pomocí dosáhne prohlasování "zákona", který zbídačí většinu národa proto, aby mohla svým členům a podporovatelům platit mnohonásobné brebendy
-jednoznačně všechny činy a jednání připomínají dobu nikoliv tak dávnou v sousedním státu
-když předsedající parlamentu požaduje na zástupci předsedy opozičního klubu písemné povolení, aby mohl mluvit v parlamentu za nepřítomnosti předsedy
-jaké slovíčko máte pro to, když člen dotyčné strany veřejně před kamerami televize (otázka zní proč) řekne otevřeně o předsedovi této strany, že křičel na členy strany, kteří měli výhrady k jeho výmyslu(participoval) a vyhrožoval jim. Potom tento předseda sám tvrdí, že to nebyla pravda. Jaké slovíčko tedy použijete, když z každodenních informaci, co média přináší si může každý ověřit, jak tento člověk soustavně lže (nebo se také při určitém jemnocitu a nebo ve vztahu k této osobě se smí pouze říci – že trochu nemluvil dle skutečnosti?)
-jaké slovíčko použijete, když tento člověk před nějakým časem řekne, že dva lidé, kteří zradily stranu, zradili program za který byli zvoleni do parlamentu a především zradili své voliče – když je nazve konstruktivními poslanci . A když tento člověk ve sdělovacím prostředku na dotaz k poslanci Hovorkovi řekne :“ nepochopil koaliční smlouvu, měl by odstoupit a kandidovat za jinou stranu“.Jaké by jste použil slovo Vážený pane Stejskale pro vyjádření bezcharakternosti, bezpáteřnosti a zrůdnosti myšlení takovéhoto člověka
-jak nazvete člověka, který je stále ženatý a přitom povije potomka s jinou ženou, žije s ní a peleší se s ní
-jak nazvete člověka, který na dotaz, jak se srovná s tím, že bude mít na základě jeho ovlivnění zákonů tohoto státu o mnoho větší příjem a on odpoví, že to je správné. Když tento člověk ve svém chorém mozku (také se nesmí použít toto sousloví?) vymyslí systém na zamezení zdravotní péče pro chudé lidi, kteří se po jásavě přijatém panfletu stanou ještě chudší. Jak můžete nazvat takového člověka, který vlastně usiluje o rychlé vymírání penzistů a nemocných lidí. Když si přečtete batoh ministerského předsedy (zatím), tak Vám to bude jasné – to je nejokatější představení politiky a zájmů ODS. Jak potom můžete takovouto stranu nazývat?
-jak můžete nazývat člověka, který rovněž soustavně lže, lže tak vytrvale, že to nakonec vypadá jako pravda (z filozofie – co se pořád říká, to předci musí být pravda, a ještě k tomu ten člověk je takový nóblesní, má pěknou kravatu – to musí být pravda).

Pane Stejskale prosím Vás, odpovězte mi na tyto otázky, abych dále netápal v bludech a aby mi nemuseli být mé názory škrtány, když nezapadám do společensky (ODSácky) nalajnovaných výrazů.

Děkuji a očekávám, že budu uspokojen. Chtěl bych věřit, že tímto požadavkem neurazím Váš jemnocit a že to také nevymažete.

Přeji příjemný den

Člověk
23. 08. 2007 | 08:42

Al Jouda napsal(a):

Pan MUDr. Rath sice není ekonom, ale tzv. "vidí do toho". Potrefená husa se vždy ozve, což potvrzuje svým příspěvkem pan doktor Kamil. Je fakt, že po sametové revoluci byli doktoři a lékárníci puštěni z komunistického řetězu a v současné době by chtěli jak se říká "žrát koňská vejce".A v tom jim paradoxně právě lékař Rath chtěl zabránit. Patří mu za to náš dík. 200 miliard Kč na standardní zdravotní péči by mělo pro náš malý národ stačit !!
23. 08. 2007 | 08:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Člověku,

necítítm se nijak povolán, abych Vás zasvěcoval do sémantiky českého jazyka. Stejně tak těžko mohu jakkoliv ovlivnit Váš - podle mého názoru - poněkud nenávistný způsob uvažování.

Nicméně tyto stránky mají svá pravidla diskuse (například se na nich neuráží nikdo - opakuji nikdo - přirovnáním ke zločinecké organizaci ani nikoho včetnjě Vás nenechám nazývat zrůdou) a zájmem mým i mého zaměstnavatele je, aby byly dodržovány.

Tímto považuji naši debatu na toto téma za uzavřenou. Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2007 | 08:55

Člověk napsal(a):

Děkuji, co jsem očekával, toho jsem se dočkal. Jenom se mi líbí Vaše nestranost - když se zde dočítám s velkou pravidelností (každý blog, který mne zajímá, tak si čtu) to jak stoupenci a členové strany zla se zde vyjadřují k členům a představitelům opozice. To Vám pane Stejskale ale vůbec nevadí. Vaše nestrannost je kouzelná. Já mám tu smůlu, že nazývám věci pravými jmény, já nebojuji o koryto a nemusím být nikomu nějak zavázán. Lokaj musí vždy poslouchat svého pána. Tak zase někdy , pane Stejskale. Chápu Vás a přeji přijemné dny při dohledu nad jemnocitností (z pohledu blau barvy) veškerého konání na těchto stránkách.
Člověk
23. 08. 2007 | 09:07

Člověk napsal(a):

Pane Stejskale,
ještě poslední slovíčko - vyjádřil jste se, že mám poněkud nenávistný způsob uvažování.
Musím Vás opravit - to není poněkud nenávistný způsob uvažování - to je tvrdá a nesmlouvavá nenávist ke všem zločinům a praktikám, které zde zavádí současná moc po podvodném získání této moci. Já měl po celý život úctu k právu, pravdě a rovnému chování. To současná moc vše devastuje a navozuje do podvědomí lidí to že lhaní, zlodějiny, podrazácké chování je chování standartní a správné a společensky přijatelné. Co myslíte pane Stejskale k čemu toto povede - k neúctě člověka k člověku, k vraždám, sebevraždám , kradení, což bude společností přijímáno jako standartní chování ... a mohl bych dále vyjmenovávat. A nebo bude navozeno, že tuto výsadu mají pouze vyvolení a ti správní - tak jak to tady nedávno bylo.
Tímto považuji rovněž naši debatu za vyřízenou.
23. 08. 2007 | 09:28

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Naprosto chápu, proč a jak musíte některé příspěvky mazat. Příspěvek Člověka byl sice dost emotivni, byly tam některá přirovnání, která se Vám nemusí libít, ale na druhou stranu jsem zase ocenil, že v úvodu se Člověk PŘEDEM omluvil za svůj slovník. Chápu to tak, že chtěl pouze výrazněji třeba jednoslovně i s nadsázkou vystihnout charakter popisovaných osob, i když každé přirovnání pokulhává.
Ale skutečný obsah příspěvku (tedy bez těch přirovnání) by opravdu bohužel pravdivý. Politická kultura a charakter našich volených zástupců je tragický
23. 08. 2007 | 09:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane deny,

chápu, co mi chcete říct a z velké části s tím souhlasím.

Nedivím se, že Vám mravní i profesní úroveň politků přijde na velmi nízké úrovni. Podle mne naprosto přesně odráží úroveň celé dnešní společnosti (ale jsem přesvědčen, že vše pomalu a klopotně směřuje k lepšímu). Proč by měli být politici jiní?

Na jedné věci však musím trvat, pokud chci, aby sem blogeři (a nejen politici) chodili psát své příspěvky a lidé o nich diskutovali.

Budou tu padat argumenty, ne urážky. Kdybych v tomto povolil, nechodil byste sem za nějaký čas ani Vy. Podívejte se schválně, jak vypadá diskuse pod zpravodajstvím.

Věřím, že pochopíte, proč postupuji tak, jak postupuji.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2007 | 10:00

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Děkuji za vyjádření. Jak jsem psal výše, chápu Vás. Ale v jedné věci s Vámí nemohu souhlasit, a to, že profesní i mravní úroveň politiků se zlepšuje. Ryba smrdí od hlavy a pánové Topolánek a Paroubek jistě nejsou dnes ti, ze kterých by jsme si měli brát příklad, a to nejen z jejich slovníku, ale i chování v soukromí. A to samozřejmě nevíme všechno. Politická reprezentace je hrubší, domnívám se, že i příspěvky a názory diskutujících budou čím dál tím více urážlivější, tak jak budou lidé více naštvaní. Ale to samozřejmě není omluva.
23. 08. 2007 | 10:16

Tupelo napsal(a):

souhlasim s Denym, myslim ze diky zminenym sefum (jen bych dodal ze ani chovani Bursika, tim mene Cunka neni zrovna prikladem hodnym nasledovani) se politicka kultura spis zhorsuje, jedinou sanci vidim v ociste zespodu, zkusenosti nemam, ale snad vetsina napr. starostu (za jakoukoliv stranu) by mohli byt slusni lide, mozna plati neprima umera, cim mensi sidlo, tim jsou politici nuceni se chovat slusneji, protoze jsou vic pod kontrolou.

@pan Stejskal: myslim ze jak bude rust popularita blogu a pocet blogujicich, bude zde pribyvat i pocet navstevniku a bude cim dal tezsi hlidat nynejsi uroven. Domnivam se, ze Vasi praci zatim zvladate velmi dobre, ale uz nyni bych zapojil vase vyvojare a pracoval na systemu, ktery by Vam v budoucnu nejak pomohl.

S pozdravem

Tupelo
23. 08. 2007 | 10:34

IN napsal(a):

Dobry den vsem, ze se neakceptuje urazeni v komentarich ,chapu. Vzdyt blogy pisi vetsinou slusni lide. Pise-li blog p.Rath,je to neco jineho,neb on sam urazi.Staci ho sledovat pri projevech ve snemovne,jeho proslov je doslova prospikovan urazkami.Takze jak se rika ,na hruby pytel-hrubou zaplatu.
23. 08. 2007 | 11:18

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den,

opravdu si myslím, že se v případě politiků a celé společnosti jedná o spojité nádoby. Pokud lidé s vyšším mravním kreditem odmítají vstupovat do politiky popř. jim voliči nedávají své hlasy, pak se nemůžeme divit, že se naše politická reprezentace chová tak, jak je běžné v celé společnosti.

Naprostá většina lidí si podle výzkumů například myslí, že korupce je normální a akceptovatelnou součástí našeho života. Proč by měli být lidé vybraní z našeho středu jako politická rerezentace jiní?

Nebo příkld z těchto stránek: naprostá většina zde diskutujících si myslí, že je třeba to oponentovi pořádně vytmavit. Když nepřijme můj názor, je nutné jej zesměšnit. A znovu se ptám: Proč by měli být lidé vybraní z našeho středu jiní?

Jsem dalek toho, abych tento stav nazýval začarovaným kruhem. Proto používám termín spojité nádoby. Hladina v nich pomalu stoupá, ale ani jedna nebude nikdy výš než ta druhá.

Panu Tupelovi děkuji za ocenění mé práce. Velmi mne těší, zvláště když tu v poslední době zaznívají spíše opačné hlasy.

S vývojáři je to poněkud složitější. Jsou zavaleni prací, zatím to spíš vypadá, že si budu muset pomáhat, jak dovedu.

Ještě jednou děkuji.

Libor Stejskal
23. 08. 2007 | 11:22

IN napsal(a):

Jeste bych rada dodala,jak me tesi ,ze se tu neobjevuji vulgarizmy jako na aktualne.Tam se diskuze nedaji ani cist.
23. 08. 2007 | 11:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní IN,

to je právě to, čemu se snažím v diskusích zabránit. Pokud nechám roztočit tuto spirálu vzájemného "záplatování," záhy to tu "zabalí" většina korektně diskutujících lidí i blogerů. A já s nimi.

A to nechci, pochopte, prosím.

Mějte se fajn.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2007 | 11:25

Franc napsal(a):

to Masch, důkaz je vydávání časopisu Tempus Medicore, kde se otáčely desítky milionu ročně, a pan šefredaktor Ráth dostál plat. To nezpochybnil nikdo, že. Na lékařskou komoru už nic nezbylo, proto že náklady s provozováním časopisu (hlavně plat šefredaktora) byly vyšší než příjmy (cha,cha). Člověče, zkuste zauvažovat, proč výrobci léků tak vehementně inzerovali v TM. Co je asi k tomu vedlo?To, že soud neuznal video záznam jako důkaz je jiná věc a soud na to právo má. (proč sem pletete Kubiceho zprávu?). Co ty odměny Drymlovi a spol. Za 1/2 roku "práce na min." mimo platu okolo 500 tis. odměn.Služné, že? Kategorizační komise byla komisí, kde každý se snažil protlačit ten lék, za (ne)byl uplacen. To že byla komuse zrušena je asi špatná zpráva pro ČSSD a Rátha zejména.Stačí nebo mám pokračovat.
23. 08. 2007 | 11:38

MASH napsal(a):

to Franc: A jak to vite? Vy jste delal ucetnictvi onoho casopisu? Ja myslim, ze takove veci nikdy zverejneny nebyly - resp. dukazy, ktere toto potvrzuji (a v MF DNES i Lidovkach se snazili tenkrat hodne, zejo). No ale, jestli takove dukazy mate, tak je zde predlozte, prosim a treba je predejte nejakym novinarum (pripadne podejte sam trestni oznameni pro korupci). Pokud se nepletu, tak na te skryte kamere ani nic nebylo (cetl jsem o tom clanek prave v Mlade Fronte, tam by snad nic ve prospech Ratha netutlali, ba naopak).
Marne hledam, kde jste sebral cislo odmen pracovniku ministerstva zdravotnictvi. Skutecne nevim, jestli to bylo 500 tisic, ale co vim je to, ze diky Rathovym krokum se nase zdravotnictvi alespon castecne stabilizovalo (castecne). Coz uznavaji i jeho odpurci a ekonomove. Pokud se tedy i ten pan Dryml nejakym zpusobem o toto zaslouzil nevidim duvod, proc by nejakou odmenu dostat nemel (ikdyz asi ne tak vysokou, jak uvadite Vy). A kdyz uz jsme u toho, napiste sem prosim, jakou odmenu ma treba reditel ztratovych Ceskych drah. Nebo, co reditel Ceske televize? Co namestci za prvni vlady ODS a jejich "zlate padaky"??? Napiste sem sumy! Jiste je mate v malicku. :-))
23. 08. 2007 | 12:11

Jinoch napsal(a):

Ad Člověk
Bohužel, co jste napsal je realita.
23. 08. 2007 | 12:51

Franc napsal(a):

To Mash. Zveřejněny samozřejmě byly a sám Ráth přiznal,že náklady na časopis převyšovaly příjmy. Musíte taky sledovat povídání týkající se zdravotnictví na stránkách komor. Bohužel, jak jistě víte účetnictví ČLK se s odchodem Rátha ztratilo.Ale znovu. Zkuste přemýšlet nad tím, proč výrobci léků v tom časopise inzerovali. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, aby lékaři byli obeznámeni s novými léky. To by bylo velmi špatné, že? Nikomu dalšímu ten časopis nebyl určen. Výše odměn byly uveřejněny v denním tisku. O odměny a věci v jiných rezortech se nezajímám.Jestli myslíte vážně, že si odměnu Dryml a další zasloužily, tak to je mi Vás líto. Stabilizace ve zdravotnictví (ta částečná a velmi malá) spočívala v navýšení plateb za zdravotní pojištění důchodců a dětí (za ty to platí stát) a byl to návrh ODS. Ráthova stabilizace a potažmo Drymlova, spočívala např. v omezení přístupu k lékařské péči - limity u lékařů. A konečně, nejsem žádný příznivec ODS,ale přesto jsem je volil. Vždy je velmi špatné, jak je někdo dlouho u moci. To se pak dějí věci až z toho jde hlava kolem. Slyšel jsem jeden názor a velmi se mi líbil, že pořádek ve financích státu bude teprve až budou mít politici hmotnou odpovědnost za svoje činy. To platí napříč politickým spektrem.
23. 08. 2007 | 14:36

neo napsal(a):

Pane Rathe,
Něco o DPH od odborníků:

Zvýšení téměř nepoznáte

Nejlépe pro spotřebitele zatím vypadá situace u potravin. „O zdražení jsme ještě vůbec nediskutovali. Dá se však předpokládat, že ceny bude řídit konkurence na trhu a nikoliv čtyři procenta DPH,“ předpokládá šéf řetězce hypermarketů Globus Petr Vyhnálek.

Silný tlak na co nejnižší cenu jídel a nápojů tak nedovolí obchodníkům promítnout daň do konečné ceny. „Prodejci si mohou ubrat na svých maržích, v dlouhodobém horizontu pak mohou část nákladů nést také dodavatelé, kterým obchodníci začnou platit za jejich výrobky nižší cenu,“ říká analytik Patria Finance David Marek. Podle Vyhnálka bude mnohem důležitější pro vývoj cen zdražování zemědělských surovin, jako jsou mléko či obilí. „Kvůli tomu mohou některé potraviny zdražit už dřív, v lednu žádný cenový skok nečekejme,“ dodává šéf Globusů

Zcela v režii jednotlivých firem bude vývoj u cen vstupenek, ubytování či permanentek na lyžařské vleky. Záležet bude na konkurenci v daném místě, ale také na tom, zda má třeba hotel dostatek klientů.

„Čtyři procenta nás nezabijí,“ tvrdí spolumajitel sítě pražských fitcenter Sport Park Pavel Přeček.

Podobně hovoří i pořadatelé kulturních akcí. Nad nimi před lety visela hrozba v podobě přeřazení do vyšší sazby daně. „To jsem se opravdu bál, ale čtyři procenta se do cen nějak vstřebají,“ tvrdí Michal Thomes, který šéfuje firmě Ameba Production pořádající například hudební festival Rock for People.

Tedy abyste rozuměl, DPH se trošku projeví tam, kde konkurence neni a tam kde jsou nízké marže.
23. 08. 2007 | 14:43

o2 napsal(a):

Rathe prosím přečtěte si jednací řád sněmovny, pak si ho nastudujte (pokud pochopíte) omluvte se paní Němcové a nepište tady nesmysly.
Celý váš článek je pouhý populismus.
23. 08. 2007 | 16:09

pro Ratha - ale ať ti nezaskočí napsal(a):

23. 08. 2007 | 16:11

Karlos napsal(a):

Vážený pane Rathe,
můj příspěvek se objeví hodně nízko, ale třeba náhoda dá a vy si ho přečtete. Nechtěl jsem na ten váš článek reagovat, ale musím. Víte proč Vám tady většina lidí dává takový kotel? Protože průměrný člověk je idiot. S tím nic neuděláte ani vy ani já. Podívejte se kolem, spousta úředníků a svobodných matek volí ods, protože je to moderní. Nic naplat- vyšší myšlenky jsou pouze pro chytré a taky trošku pro citlivé lidi. Já Vám fandím...
23. 08. 2007 | 18:53

Fanda Ratha napsal(a):

To Karlos. Jsi prumerny clovek. A s tim nic neudelas.
24. 08. 2007 | 00:13

Fanda Ratha napsal(a):

Pro ty co se tu dohaduji ci hadaji o Rathove akci \"Tempus Medicorum\".

Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. \"Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel,\" Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden.
24. 08. 2007 | 00:25

Fanda Ratha napsal(a):

Podle revizní komise zasedající pred sjezdem CLK v roce 2003 Dr. Rath lhal o své praxi lékare v zádostech o Osvedcení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékarství, o Osvedcení k výkonu funkce vedoucího lékare – primáre v oboru interního lékarství a o Osvedcení k výkonu samostatné lékarské praxe v oboru urgentní medicína. Jde mu verit?

Staci si jen prostudovat kauzu casopisu LK Tempus Medicorum. Rath je nejen bezcharakterni lhar a karierista ale i podvodnik.
24. 08. 2007 | 00:29

MASH napsal(a):

to Fanda Ratha: Vite, kdyby to, co pisete Vy napsal a verohodne podlozil nejaky normalni clovek nebo novinar, nejspis bych mu zacal verit. Ale kdyz Vy, Fando Ratha tady neustale tupe a fanaticky brblate tu svou pisnicku stale dokola a dokola a dokola... a porad ne a ne predlozit nejaky konkretni dukaz, je tezke Vam uverit.
Znovu opakuji svou domnenku: Pokud by byl Rath takovy gauner, podvodnik a zlodej, zcela urcite by s tim novinari z Vasi jiste oblibene MF DNES, Lidovek, Novy, Halo Novin a ja nevim jeste odkud... jiz davno "palcove" prisli a rozpoutali by aferu, ktera by jiste nebyla "prehlednutelnou".
Nezlobte se, ale Vasim neustalym vypadum chorobne zloby, nesnasenlivosti a osobni averze skutecne uverit nemohu. Prominte.

P.S. A jeste se zeptam, odkud cerpate sve docela konkretni informace? Ted jsem orientacne projel archivalie nekterych solidnejsich periodik z roku 2003 a nic o Rathove podvodu a lhani jsem nenasel. Ale je uz hodne pozde a mhouri se mi oci - mozna jsem neco nekde prehledl. Hodne mi sem prosim nejaky oficialni link. Diky.
24. 08. 2007 | 04:07

pro Mash napsal(a):

Podle revizní komise zasedající před sjezdem ČLK v roce 2003 Dr. Rath lhal o své praxi lékaře v žádostech o Osvědčení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékařství, o Osvědčení k výkonu funkce vedoucího lékaře – primáře v oboru interního lékařství a o Osvědčení k výkonu samostatné lékařské praxe v oboru urgentní medicína. V závěru šetření revizní komise se dočteme:

"V žádosti o Osvědčení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékařství z 17. 11. 1993: je neoprávněně (a nedoloženě) uvedena praxe ve FN I s FP v délce 7 měsíců, protože pokud by byla vykonána v době civilní služby, byla by vykonána v rozporu se zákonem; je neoprávněně (a nedoloženě) uvedena praxe ve FNM v délce 27 měsíců, protože v době podání žádosti byl žadatel zaměstnancem FNM teprve 18 měsíců (od 1. 5. 1992 do 30. 10. 1993); je nesprávně uveden začátek členství v ČLK jako rok 1991, ačkoliv žadatel do ČLK vstoupil teprve v květnu 1992. K datu podání žádosti tedy žadatel mohl vykázat nejvýše 24 měsíců (2 roky) praxe, takže nemohl splňovat podmínky stanovené tehdy platným Licenčním řádem ČLK k vydání Osvědčení o splnění podmínek k výkonu soukromé praxe člena ČLK v oboru interní lékařství. Toto Osvědčení k výkonu soukromé lékařské praxe v oboru interního lékařství tedy bylo vydáno v rozporu s platnými stavovskými předpisy ČLK."

"V žádosti o Osvědčení k výkonu funkce vedoucího lékaře – primáře v oboru interního lékařství a o Osvědčení k výkonu samostatné lékařské praxe v oboru urgentní medicína: je neoprávněně uvedena praxe ve FN I s FP v délce 1 rok, protože pokud by byla vykonána v době civilní služby, byla by vykonána v rozporu se zákonem; je nedostatečně uveden rozsah pracovní činnosti ve FN Motol, kdy zejména rozsah praxe v letech 1999 a 2000 v oboru interní lékařství nebyl (při vytížení více než 250 hodinami výkonu funkce prezidenta ČLK a 0,5 úvazku vedoucího lékaře ZS) ani uveden ani prokázán; je dostatečně uvedena (i když neprokázána) praxe v délce více než 36 měsíců v úvazku nejméně 80 hodin měsíčně v oboru urgentní medicína v letech 1997 až 2000; není nijak uvedeno, v čem spočívá výjimečnost této žádosti, v níž jsou všechny doby praxe prokazovány jen čestným prohlášením žadatele. K datu podání žádosti tedy žadatel mohl vykázat maximálně 105 měsíců (tj. 8 a 3/4 roku) praxe v oboru interní lékařství, takže nemohl splňovat podmínky stanovené tehdy platným Licenčním řádem ČLK k vydání Osvědčení o splnění podmínek k výkonu vedoucího lékaře – primáře v nestátním zdravotnickém zařízení v oboru interní lékařství."

Obě zmíněná osvědčení tedy byla vydána v rozporu s platnými stavovskými předpisy ČLK. Rath tyto lži nakonec veřejně přiznal a omluvil se za ně. V odpovědi na otázku, kterou mu den před sjezdem (kde obhájil post prezidenta ČLK) položil deník Dnes, zda rozlišuje lži na zásadní a nezásadní, tuto lež bagatelizoval slovy: "To myslím rozlišuje každý… Začíná to už ve škole, když dostanete poznámku a rodičům to zapřete. Naprosto nezásadní lež je pro mě prohlášení Billa Clintona, že s Monikou Lewinskou nic neměl. Spíš to ukázalo, že část Američanů je úchylná, když jim ta skandalizace stála za to." Nelze přece srovnávat dětské zapření poznámky nebo špatné známky ve škole ze strachu před rodičovskou autoritou se lží dospělého muže, který dobře věděl, proč říká nepravdu a jaký cíl tím sleduje. V případě dr. Ratha šlo navíc o atestaci vázanou na určitý počet odsloužených let. Pokud je tato podmínka pro její získání tak nezásadní, proč existuje? Znamená to snad, že i další čeští lékaři v tomto směru fixlují a že i jim jsou takové "nepodstatné podvody" tolerovány?
24. 08. 2007 | 07:18

podiv napsal(a):

Svět se zbláznil. Socani žerou kaviár za cizí, milionář Rath křičí, že milionáři jsou zloději a tuneláři, komunisti, podnikají, až se od nich práší, centálu mají v ulici Politických věznů........
24. 08. 2007 | 07:59

Fanda Ratha napsal(a):

Dik "pro Mash". A ted neco pro MASH.
Rathova odmena socanským šibalum na ministerstvu zdravotnictví za pár mesícu práce:Salák 520.000,Dryml 515.000,Honzík 484.000,Suchánek 465.000,Pecenka 425.000,ztracenej poslanec Pohanka 415.000,Kubícek 310.000,Sojka 270.000,Štrofl 225.000,Rathova tisková mluvcí, jejíž odmena byla taky šesticiferná.. atd.

Presne jak si Rath predstavuje solidaritu, nemyslis MASH?....
24. 08. 2007 | 09:35

Fanda Ratha napsal(a):

Mozna se politicka situace v CR zlepsi. Paroubek mluvi o modernizaci CSSD. Asi to uz zacalo. Rath se stal architektem teto zmeny. Jak osvezujici. Pocitam ze pritomnost Ratha prinese CSSD davy nadsenych mladych a vzdelanych volicu ze stredni tridy. Je jen otazka jak to dlouho bude trvat. Mozna je to za humny. DrRath se pusti fraku sveho guru Paroubka a ujme se vedouci role v moderni CSSD. Vystrasi volice az k hlasovacim urnam. Uz vidim billboardy na kazde dalnici a dopravni komunikaci prvni tridy. Rath..z prava ma manzelku, z leva ma milenku. A je obklopen 18.2 detmi v kterych se nevyzna. A ma uprimny usmev. Jestli to nekomu pripada jako krecovity usklebek tak se myli. Welcome to Twilight zone obcane CR. Show teprve zacina.
24. 08. 2007 | 10:10

Fanda Ratha napsal(a):

Tsunami v CSSD? Je vedouci reditel Paroubek v krizi? Nahradi ho Rath? Kdo vlastne vede CSSD? Ja osobne mel dojem po sledovani deni pri hlasovani o koalicnim reformnim batuzku, ze Rath se ujmul vedouci role.Naplanoval perfektni strategii. "Odejdeme ze snemovny,predame Vlckovo kreslo predsedy PS na Nemcovou. Sedneme si na chodbu a budeme sledovat co se deje. Bohus bohuzel zustane v sale. Ale urcite nas solidarne podporuje ze zidle zpravodaje. Pak se vratime do salu. A nas moderni novy socialni demokrat Rath bude zadat o deseti minutovou prestavku........" Co se stalo? Tak perfektni plan a tak mizerny vysledek. Ale uprimne a vazne. Nekoho opravdu prekvapilo ze koalice CssdKscm opet prohrala?
24. 08. 2007 | 10:32

Lékařská komora napsal(a):

Víte, jaký je rozdíl mezi drátem a dr.Rathem?
Drát není tak ohebný!
24. 08. 2007 | 11:05

Franc napsal(a):

To Mash. I kdyby pravda nakonec byla 10x horší, než to co se ví dnes, stejně Rátha neopustíte, že? A ještě něco k Ráthovi. U takových jaký jste vy pane Mash dokáže Ráth vyvolat třídní nenávist. Dokládám to např. jeho vystoupeními (kdy byl ještě ministr), kdy prohlašoval, že lékárníci mají marži více jak 30%. Z neznalosti byla tato lež opakována i v rozhlase a pod. Někteří si možná ještě vzpomenou naq různá prohlášení, že tato marže je nepřiměřená a jak si žijí nad poměry. To, že výsledná marže lékáren je těch 30% méně 5%DPH a marže distributorů, to už se nikdo nedozvěděl. Jen podotýkám, že nejsem lékárník.
24. 08. 2007 | 11:49

Jana J napsal(a):

Koukám, že přibylo fanatiků a ubylo argumentů. Ta reforma JE krádež, a kdo tvrdí opak a není v koalici, je oběť sebeklamu. Všichni budeme tratit, všichni, co tu píšeme, jen někteří si to nechtějí přiznat. Předpokládám, že lidé s čistým příjmem nad 160 000 čistého měsíčně, kteří podle propočtů poněkud jiných než vládních ekonomů na této reformě jediní vydělají, sem nepíšou.
24. 08. 2007 | 19:06

Martin P napsal(a):

Zdravím Davide, nenech se otrávit urážkami a příspěvky, které nejsou k věci - to jsou prostě voliči ODS (většina). Rozličuješ je proto, že tvoje argumentace je věcná a přesná a tvrdá. Oni na to nejsou zvyklí. Hodně zdaru.
24. 08. 2007 | 22:13

Benny napsal(a):

Pane dokore, já Vás sice asi nikdy volit nebudu, ale docela Vám fandím. Je s Vámi taková ta nefalšovaná prdel. Dáváte důvod proč si přečíst noviny, protože si člověk říká, čím asi ten ješita Rath zase pobaví národ. Víte, pane Rathe, na Vás je legrační, že je na první pohled vidět, že Vy žádný sociáldemokrat nejste. Vám to prostě nejde uvěřit. Vy jste jen u ČSSD dostal k lizu. A tak zpíváte jejich písničku. Když to dřív vypadalo že si zakopete za ODS, tak jste zpíval tu jejich. Pak šlo vyhrabat se nahoru v profesní organizaci. No a pak přišlo laso od Paroubka. A ejhle, z pána s motýlkem je náhle socialista. Pane Rathe, přeji Vám upřímně mnoho osobních úspěchů, vím, že Vy jej potřebujete. Jen Vám moc prosím - neškoďte svým počínáním příliš tomuto státu. Vy nejste ani politik, a už vůbec ne státotvorný politik. Vy jste jen chlapík co potřebuje mít pocit že je dobrej.
25. 08. 2007 | 01:07

MASH napsal(a):

Ty jo :-)
Tak jsem si pane "podiv" pomerne pracne precetl Vas neuveritelne dlouhy text a vyplyva z nej tedy:
Rath zadal o nejake misto a uvedl praxi o rok delsi, nez mel, protoze si myslel, ze do toho muze zapocist i rok pusobeni z civilky ve FM Motol. Po upozorneni, ze onen rok tam timto zpusobem zapocist nelze se za to omluvil. Je to tak?
A nemohl jste tu pointu napsat ve dvou vetach, jako ja?

Nevim, mozna jsem jen spolecensky znaven, presto (nebo prave proto) stale nevidim duvod toho, abyste Vy a ostatni "fandove" mohli Ratha nazyvat tunelarem, zlodejem, estebackym frackem, podvodnikem a mnohymi dalsimi nadavkami a osobnimi urazkami a ataky ala bolsevicka stvanice z let 50.
Myslim, ze Rath ma asi 10-ti letou praxi (tusim, ze jako internista, zachranka, lekar...). O jeho lekarske odbornosti moc nepochybuji - cetl jsem nekolik clanku jeho kolegu, doktoru, profesoru.
Kazdopadne souhlasim, ze urcite neni v poradku, ze si neumi, nebo nechce spocitat skutecnou praxi. Sorry, ale jestli nekde hapruje rok z civilky na FM Motol mi v tomto zrovna zavazne moc nepripada!

Fanda Ratha: A kde jste vzal ty informace? Hodte mi sem prosim oficialni link.
A znovu prosim, uvedte sem odmeny a "zlate padaky" ministru a jejich namestku (pripadne politiku ODS pusobicich v dozorcich radach statnich podniku) za vlad ODS. Jen tak pro srovnani - pokud se o takoveto nepravosti zajimate, jiste budete mit i vynikajici prehled!

Pusobive je, ze jste me ihned zapasoval do role ubozacka nejspise s nulouvou inteligenci, ktereho jakysi gauner, despota a mistrny diktator a manipulator Rath nejspise hypnoticky prinucuje k tridni nenavisti a snad i proletariatu :-)) JOKE No. 1 :-))) Vy, kterej tu neustale utocite na lidi s jinym nazorem, nez mate Vy... Vy a Vam podobni, kteri tu vymysleli tridu "socani" (asi volici CSSD), keri jsou podle Vas automaticky nejspise dementni, chudi, nechtejic pracovat a jen okradaji sikovne, inteligentni a odpovedne pracujici a elitu (tedy Vas)... tu mate tu odvahu psat o tom, ze Rath podnecuje k tridnimu boji? Neskutecne!
Ano, Rath ma pravdepodobne vyssi majetek, nez Vy i ja, ale presto se verejne stavi proti ulevam, ktere by mu mohly jeho majetek jeste znasobit. Divne, ze? Ze by myslel i na ostatni, nez jen na sve konto? Ne, to preci u "zlocince" Ratha neni mozne, ze jo? :-) Jiste to je jen soucast jeho dabelske manipulace :-)))

Tak panove a ja koncim. Zacinam si pripadat trosku hloupe, abych tu dal vedl diskuzi z fanatickymi (misty az bolsevicky pisicimi) odpurci nejake demokraticky zvolene politicke osobnosti. Pak bych totiz vypadal, jako fanaticky Rathuv obhajce a klesl vlastne na Vasi uroven, coz bych nerad :-)!
A vubec me uz nebavi tady Ratha nejak hajit - at si to dela Rath sam.
Chtel jsem zde jen vysvetlit a napsat, proc se Rath momentalne radi do te mně oblibenejsi skupiny politiku v nasem politickem spektru!
Amen, mejte se :-)
25. 08. 2007 | 02:18

Patient O.T. napsal(a):

Jen jediné k vašemu příspěvku: podmínky pro výkon lékařské praxe jsou dané zákonem. Pan Rath vědomě tento zákon porušil (nevěřte tomu, že se spletl. Možnosti výkonu civilní služby byly definovány tak, aby je pochopil i intelektuálně slabší jedinec). Další komentář je zbytečný...
26. 08. 2007 | 00:36

Benny napsal(a):

Pro Mash: Byl jsem na civilní službě přibližně v té samé době jako pan Rath. A mohu vám říci jediné - tam nešlo se splést. Člověk sěl na civilní službu namísto regulerní vojny, a byla mi jasná základní pravidla, a to i přesto, že jsme zákon o civilní službě nikdy nečetl. Věděl jsem tedy, že po dobu civilní služby nesmím vykonávat žádnou jinou pracovně-právní činnost. Započítat si civilku jako praxi do atestace je prostě vychcanost, přesně odpovídající nátuře tady pana Ratha, to se nedá nazvat jinak. Ale to, že civilka není praxe jsme věděli všichni, je směšné vydávat to za omyl.
27. 08. 2007 | 11:22

jan napsal(a):

27. 08. 2007 | 12:50

chemba napsal(a):

Pane doktore Rathe, držte se, fandím Vám.Hodně zdraví a pevné nervy.
27. 08. 2007 | 16:28

Opitz napsal(a):

Pane "doktore", už víte jak se jmenuje současný prezident USA?
28. 08. 2007 | 13:31

Jan napsal(a):

Z kometářů modráků vyplývá, že:
a/jediný kdo v této zemi pracuje jsou podnikatelé a osvč, ostatní jsou černí pasažeři a obzvláště pravicoví by to stříleli.
b/ chtete li jako doktor, či učitel více vydělávat máte se vzdělávat a více pracovat.
Tyto poznatky ovšem nemají s realitou nic společného. Odborně se to nazývá paranoia.
Těžko se to léčí.
28. 08. 2007 | 15:21

Dědek napsal(a):

Tak nevím. Pan Stejskal, editor blogů, v odpovědi Člověkovi mimo jiné napsal: "například se na nich neuráží nikdo - opakuji nikdo - přirovnáním ke zločinecké organizaci", tudíž Člověkův příspěvek smazal. Ale nechal tam urážky autora tohoto blogu, třeba: "pane DrRathe.Vaše chování předčí i naši nahnědlou menšinu". Připadá mi, že hláška "Vy odeesáci jste zločinecká organizace" je stejného ražení jako "Vy jste horší než cikáni." Fakt nevím. Asi toho má pan Stejskal moc a nestačí mazat všechno. Anebo...
28. 08. 2007 | 16:19

rudastraka napsal(a):

30 tacu a vic ma 13 procent obyvatel. kdyz vyloucime deti, duchodce a nezamestnane (tvori minimalne polovinu obyvatel), vyjde nam ze 30 tisic ma minimalne 26% kazdy pracujici nebo podnikajici, tj. minimalne kazdy ctvrty. to neni tak zle. zalezi jak se to poda
28. 08. 2007 | 18:51

Juri napsal(a):

Pane doktore, s Vaším chováním a vystupováním by jste se uplatnil jako vychovatel v útulku pro pejsky. Nechci urážet, ale jinak to nevidím, nejlépe v Praze nebo Středočeském kraji. Juri.
28. 08. 2007 | 21:02

David Mr. Bean napsal(a):

Rathe, fotka Vašeho ksichtu v blogu mi připomíná fiziognomií tvář Mr. Beana, se kterým máte společnou i řadu vlastností. Rathe, že si Vás vzal Rowan Atkinson za vzor???
29. 08. 2007 | 11:02

kredenc napsal(a):

naprosto souhlasim..jsem student a volim socialni demokracii protoze je to jedina strana ktera obhajuje zajmy obycejnych lidi...pevne nervy pane dr. Rathe!
29. 08. 2007 | 19:09

lékař napsal(a):

Pane doktore, jako gynekolog bych to tipoval na nitroděložní skrat. Jste přesvědčen že jste muž?
29. 08. 2007 | 22:45

slayer napsal(a):

Ctu: davidrath napsal: ..podepsano Libor Stejskal.. Vyplyva z toho ze Dr. Rath vedle poslancovani, privatizovani zdravotnickych zarizeni a zdimani casopisu lek. komory jeste jako vedlejsi uvazek edituje diskuze na centrumu pod pseudonymem Libor Stejskal? To tedy kloubouk dolu..
30. 08. 2007 | 03:24

ondrej napsal(a):

Chlapku ty ses fakt prasatko...kupujes si nemocnice a placs tady neco o milionarsky vzpoure...by ti mel nekdo naplacat
30. 08. 2007 | 11:24

obecenstvo napsal(a):

Kdepak činohra - loutkové divadlo.
30. 08. 2007 | 15:48

pavel napsal(a):

No jo, estébácký synek zase nezklamal. Když jste u těch milionářů: Už jste pane Rathe přišel na to kde jste vzal všechny své domy a nebo stále tajíte svá majetkové přiznání?
30. 08. 2007 | 15:55

Danil napsal(a):

Ano,ano,ano. Jen víc dr. Ráthů do vrcholné politiky. Můj život už potřebuje změnu a veřím, že to by bylo konečně to, co překoná mou lenost a donutí mne se z této republiky odstěhovat.
30. 08. 2007 | 17:46

mitch napsal(a):

Mia: nevím jestli měl deprese ale vím, že to byl ve škole šikanovaný mazánek. Takový ten debílek andílek jak zpívá Landa. Holky ho nikdy nechtěly....tak je nesnášel, třídní donášel....tak toprostě bylo... a myslím, že se nic nezměnilo..jen nám prostě davídek trochu přerostl přes hlavu no
30. 08. 2007 | 18:00

o2 napsal(a):

No slava, takze na tzv. reforme verejnych financi vydelaji tez predsedove profesnich komor, jenz poskytuji "vlastnimu" platku jednorazove ci pravidelne tzv. "konzultacni" sluzby za radove 200.000 az 300.000 kc. No tak to jsem skutecne RATH! ;-)
30. 08. 2007 | 18:12

Pape napsal(a):

Typická levičácká demagogie nejhrubšího zrna! Zřejmě má pan poslanec krátkou paměť a rychle zapoměl na "své prohřešky" ještě z doby, kdy byl prezidentem ČLK! Každý by si měl nejprve zamést před vlastním prahem než se pustí do ostatních. Vím,že to není možné ale přesto, pan poslanec není žádná socka, třeba nám v dalším blogu napíše něco o svých majetkových poměrech.
30. 08. 2007 | 18:22

Igor napsal(a):

"Tento směr vývoje je pro Sociální demokracii naprosto nepřijatelný, neboť ta razí filosofii bohaté a velmi početné střední třídy." - CHACHACHACHACHA vetsi nesmysl jsem z ust socana snad jeste neslysel... Ano pane Rathe a 8 let to prasazujete, tak proc nejak nevidim ty vysledky? Efekt vaseho hospodareni je stejnej, jako ten, kterej vam nejak nejde pod kuzi :o))) To je vysmech lidem.... BRAVO
31. 08. 2007 | 12:00

Igor napsal(a):

Jeste bych dodal - vzjadrujes se jak hulvat, kdyz o nekom mluvim hodi se pripoji pan ci pani popr. titul a ne jen ke sve osobe tupoune!! Po tom, co jsem zatl zuby a docetl to az do TOTALNIHO KONCE, to musim takto rict!!!! Demagogie z toho tryska plnym proudem... Zdrazi se zakladni veci? A co treba ceny energie a komunikace. Ty jsou diky Vasi slavne CSSD danove vice zatizene a ted zlevni. Placate bludy soudruhu, lide zustanou na svem a hlavne - za tenhle paskvil ma odpovednost CSSD take... svym blokovanim a radoby solidarnim chovanim vuci obcanum... jednou jsem vas hlupak volil - to uz se nikdy nestane!!! SBOHEM Komiku
31. 08. 2007 | 12:35

smulda napsal(a):

Ať žije Paroubkův pohunek David alias doktor Vlezdoprdele tak dlouho dokud jeho bláboly bude národ žrát a jeho odrzlé řeči poslouchat.
31. 08. 2007 | 15:08

jsem1 napsal(a):

já myslím, že placení daní by mělo být trestné...když vidím tuhle partičku politiků...
31. 08. 2007 | 17:36

Kopaničář napsal(a):

Pro KREDENC. Nechápu, jak může ještě někdo tak scestně myslet. Vy že jste student? Čeho proboha?
Vždyť vy nemáte přehled o nejzákladnějších věcech kolem.
Jestli je někde ukázková kompilace lží, mazání medu okolo pusy jiným a neupřímnost až trestuhodná, pak její nositel je pseudodoktor Rath (Myš).
31. 08. 2007 | 18:38

Radek napsal(a):

Vaše kritika někoho kdo se zastává sociálně slabších i když z části nutno přiznat možná i svoji vinou,svědčí o Vašem morálním profilu více než doktora RATHA.Vždy jsme si zakládali na solidárnosti člověka s člověkem a teď je všechno někde jinde.Každý z nás má právo na názor,i Rath.Problém je v tom,že on ví mnohem lépe,že díry ve zdravotnictví vznikají především tím,že lékaři motivovaní farmaceutickými firmami předepisují léky jak o závod,přece doktor rozhoduje o tom jestli Vás bude léčit nebo jste simulant.Ví taky,že v našem státě je především problém v nízké úspěšnosti výběru daně,že spousta firem končí na konci s nulovým ziskem a přitom vesele podniká i příští rok protože přece tak se podniká,abych neměl zisk.Nikomu to není divné.Prachy v kase ovšem chybí tak co se dá dělat.Škrtnem těm,kteří daně platí poctivě,když jsou marodi tak do sebe cpou prášky a spěchají do práce,protože na výplatě by jim chyběla každá stovka.Pro jistotu,kdyby náhodou byli na tom tak špatně,že už ani chodit nemohou tak tři dny ani korunu.A doma se v klidu budou dál válet ti co se váleli dosud,protože když nic nemáš,žádné daně neplatíš o nic nepřijdeš.Dál budou podnikatelé vyplácet minimální mzdu na ruku a bokem zbytek,aby platili nízké zdravotní a sociální pojištění i daně,protože kde není fiktivně obrat není i na výplatu,to dá rozum.Prostě brát lidem,kteří žijí ze dne na den z výplaty je politika vlády.No snad bude úspěšná,takových je přece nejvíc,tak pojďme do toho...Rath má pravdu,ale nevidí to ti,kterých se to netýká...
31. 08. 2007 | 21:03

Horák napsal(a):

Kdo umí ten umí.A krást se musí umět!!!!!!!Když je kde a co a ještě legálně -to je pohoda, ukrást co se dá. Než to ukradne jiný :Zloděj: Pohoda- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01. 09. 2007 | 00:46

MUDr. Karel Janík napsal(a):

Pane doktore. Ve svém příspěvku máte 100% pravdu.Jak známo, pravda mnohým nevoní a bojí se jí jako " čert kříže". Děkuji Vám a držím palce v těchto těžké době pro normální lidi.Nedejte se zastrašit.Vulgárním a nesmírně hloupým reakcím v této diskuzi není nutno věnovat pozornost.Holt demence získaná výplachem mozků se nedá nazvat diagnózou.
01. 09. 2007 | 00:57

Zach napsal(a):

To Mudr.Karel Janík:pane doktore vy se jmenujete David Rath,no asi jste si chtěl přečíst o sobě něco hezkého,ono toho tam jinak moc není,není-liž pravda!Ale to se
není co divit,každým svým dalším vystoupením získávate punc toho největšího hajzlíka,snad jen Paroubka nemůžete nikdy trumfnout,ale to je vůl obecný,zatímco vy vůl prefíkaný.
01. 09. 2007 | 07:13

Ing. Tomas Chovanec napsal(a):

proc to tady pisete? Stejne to ten idiot necete... on je proste dokonaly a vsechno tady je snuzka pomluv.
01. 09. 2007 | 09:04

Zach napsal(a):

Máte pravdu,je to marné,opravdu jediné řešení je,jak trefně napsal jeden z kolegů diskutujících:
vypustˇte konečně toho Macka!
01. 09. 2007 | 10:05

Open Mind napsal(a):

Soudruhu Rathe,
do solidarity a manželství se nedá nutit. Pokud chcete někomu jinému věnovat výsledky své práce, máte k tomu možnost a klidně to udělejte. Od té doby co jsem se vrátil ze Slovenska do Česka přemýšlím, kolik vyžírků navíc tu platím ze svých nemalých daní. Možná i Vy patříte do toho - u nás nekonečného zástupu natažených rukou.
01. 09. 2007 | 10:32

Viva CSSD! napsal(a):

Pane Rathe, fandím Vám!
01. 09. 2007 | 11:18

myloš napsal(a):

Od převratu se živím jako OSVČ, hodně už jsem tomuto státu zaplatil, moc jsem toho sám nechtěl. Pane Rath, vaše ČSSD už za mne "bojovala" dost dlouho, byly to pro malého živnostníka ty nejhorší léta. Děkuji už nechci, bojujte zas za někoho jiného.
01. 09. 2007 | 13:39

Okupace a oběť-21.srpen napsal(a):

Vypadá to na 21. srpen, ale roku 68 a Ráth je evidentně střelený a ne jen do brňavky. Proč má hňup potřebu stavět na odiv svou neskutečnou aroganci a drzost po tom, co předvedl, jak cestoval stranami za kariérou a kolik neštěstí v této zemi způsobil ? Nebudu se divit, když se najde slabší nátura s dalekohledem namontovaným na nějaké slušné a užitečné flintičce, aby byl od blba konečně klid a pokoj ...
01. 09. 2007 | 18:03

cenzor napsal(a):

"Rathe, fotka Vašeho ksichtu v blogu mi připomíná fiziognomií tvář Mr. Beana, se kterým máte společnou i řadu vlastností. Rathe, že si Vás vzal Rowan Atkinson za vzor???" cenzore, co tento prispevek, zesmesnuje autora blogu! Dale nekteri Odesaci oslovuji Dr. Ratha soudruhu. chtelo by to cistku! je tu premodrakovano.
01. 09. 2007 | 18:43

cenzor napsal(a):

jinak Rath ma nejlepsi blog. vzdycky nespocet reakci. zatimco u jinych by se clovek unudil
01. 09. 2007 | 18:45

pedagog napsal(a):

Mnoho psů, zajícova smrt.Málem docházím k názoru,že ve slovních střetech máme přímo herkulovské hrdiny.Ovšem špína v našich ulicích,věčně plné hospody,bezprizorní malí teroristé s lahvemi v parcích na lavičkách a všudepřítomná vulgarita jsou důkazem, že už valná většina lidí zdivočila do té míry,že je vyléčí jen mimořádná pohroma.I to jen na chvíli.Možná by pomohla kapka fyzické práce a čeká na každého v každé ulici, u každého domu,každého zarostlého příkopu,kam klidně odhazujeme,co nepotřebujeme a co každé jaro nemilosrdně odhalí.Lidi,dělejme něco užitečného!
01. 09. 2007 | 19:05

Standa z Uranova napsal(a):

K "třídním bojům" a "revolucím" vybízí povětšinou autor. Ale dovolil bych si v podobném duchu také něco navrhnout - bojkot blogu p. Ratha. Mám totiž dojem, že v rámci svého splachovacího přístupu vítá jako správný masochista každou další várku kritických příspěvků coby hnací motor. Myslím, že jediný způsob, jak se p. Ratha zbavit ve veřejném životě, je nepopřávat mu sluchu.
01. 09. 2007 | 21:15

Luban napsal(a):

Dobrý den, dnes jsem dostal informaci, že nemocnice Hořovice a Beroun, která byla zprivatizovaná,nakoupená společností založené jen dva dny před koupí a jejíž částeční vlastník je i pan Ráth, je to v pořádku?
01. 09. 2007 | 23:29

Radek napsal(a):

Možná v tom reformním zmatku většině z vás utekla zpráva o tom ,že díky Rathovým opatřením byla Všeobecná zdravotní pojišťovna vyvedena z dluhů a je v zisku.Julínek prohlásil,že je to pravda,ale nechápe jak je to možné.Prostě jeho mozek to nebral.Dělá si z vás prdel.Je taky doktor,takže moc dobře ví jak to chodí.Za vašim panem doktorem,přijde zástupce distributora léku a upozorní ho,že taky existují a že mají i oni nějaké tabletky ve skladě navíc.Zaplatí mu a jeho rodině zájezd,jiní zase pořádají žranice kromě toho ho oblečou do reklamního oblečení atd.Znám pár doktorů,kteří mi to klidně řeknou.Všimněte si,že se v ordinaci nachází víc reklamního materiálu než v reklamních agenturách.No a až příště přijdete na kontrolu,tak vám doktor předepíše jiný lék se stejnou účinnou složkou,ale od jiného výrobce a neopomene dodat,že si ho všichni pochvalují.Většinou je samozřejmě drahší.Pokud jste starší a někdo vám řekne,že tento lék je pro vás to nejlepší okamžitě po tom sáhnete.Pan ministr Julínek to moc dobře ví,kde jsou ty prach a proč důchodci mají plné šuplíky léků.Mají strach o život,protože bývají polymorbidní a většinu života mají za sebou.Žádný z nich nebude chtít riskovat,že se mu něco přihodí,tak se radši ještě víc uskromní a zase si půjde nechat nový ,drahší preparát.Pokud by to tak nebylo a všichni si tam jdou hlavně pokecat a nafasovat léky do zásoby,tak naši lékaři jsou jenom banda tupců,která nepozná simulanta od maroda.No a pokud to poznají tak proč jim způsobují intoxikaci organismu stále dalšími a dalšími preparáty? Není neobvyklé,že staří lidé někdy berou denně 12 i 15 tablet,přičemž se nezřídka stává ,že se účinky léků navzájem ruší a přijde se na to,až pacienta odvezou do nemocnice a tam ho vyšetří jiný doktor,který ho běžně neošetřuje a není tedy konzumentem jeho preparátů.Vymlouvat se na to,že naši lidé mají velkou marodku ,je tedy dělání volů z lékařů,které oblbne každý trotl.Pan Julínek taky moc dobře ví,že spousta firem posílá své zaměstnance mimo sezonu na nemocenskou,ale zákonem to neřeší.Ale zase musí nutně spolupracovat s lékařem.Místo toho postihne ty,co mají chřipku a měli by se vyležet,protože jinak jim hrozí nevratná poškození srdečního svalu.Jenomže pro spoustu z nich je důležitá každá koruna a tak se nacpou Paralenem Plus a pádí do práce.Cestou nakazí tramvaj lidí a ti jsou na tom potom podobně.Rád bych při tom upozornil,že ne všichni pracují v kanceláři a můžou se prolívat lipový čajem a cpát antipyretiky.Podotýkám,že s nějakou reformou určitě souhlasím i s částečně s poplatky u lékaře,jenomže naši ministři bohužel jen chtějí vybírat peníze od těch,co nemůžou nebo neumí obcházet zákon.A hlavně,ty vybrané peníze i ty ušetřené ,i když o jejich existenci silně pochybuji,se znovu nalijí do kapes několika jedinců a stát bude stále na tom stejně.Nevěřím nikomu z vlády,která jenom škrtá,což je taky nutné,ale vůbec se nesnaží vybrat daně od těch,kteří se jejich placení obratně vyhýbají.Věřte,že ti co dosud neplatili je nezačnou platit jen proto,že jsou menší.To je myšlenka,dost připomínající komunistické teorie o pracovním trhu,kde každý bude chtít pracovat,protože ho to baví....
02. 09. 2007 | 02:18

Marůdek napsal(a):

Pane doktore, s povděkem jsem zaslechl tu zprávu, že se chcete stát hejtmanem. Můžete mi říct, jak to chcete udělat. To budete mít rtvalý pobyt k Kopníku?
02. 09. 2007 | 07:55

Frank napsal(a):

Je třeba aby jste nsi tu víc nadávali a plivali po sobě ,snažili se jeden druhého snížit což je asi účelem rozeštvat diskutující.
Pokud však nebudeme šetřit náklady a především ty velké tak nic neuděláme . Pro začít setřit u politiků výdaje ,platy ,stranícké příspěvky atd.
02. 09. 2007 | 09:26

Miquel napsal(a):

Spousta lidi si mysli, ze vsichni kteri vydelavaji nad 50 tisic mesicne si ty penize nezaslouzi, co ze to jsou rovnou tunelari.
Ve skutecnosti opravdu bohati lide - vcetne prislovecnych tunelaru a korytaru politickych stran, vcetne socdemackych korytaru typu Jansty a Mladka, dani buhvikde, trebas ve Svycarsku.

Cast lidi s vysokymi prijmy si je mozna nezaslouzi, ale cast lidi si je zaslouzi - soukrome firmy neplati vetsinou nekoho vice jen tak pro nic za nic. Cast lidi s vysoikymi prijmy jsou cizinci - zamestnanci firem, ktere davaji praci spouste dalsich lidi.

Zdanovani vysokych prijmu nema cenu prilis prehanet - aby nakonec bylo v CR koho danit. Cizi investori by nakonec mohli vsichni misto v Cechach skoncit na Slovensku.

Toto Rath dobre vi - ale nepise to - jeho clanek je populismus zalozeny na rozdmychavani socialni zavisti.
02. 09. 2007 | 17:11

oko napsal(a):

Pane doktore já Vám fandím a ti pisálkové co píší proti Vám se brzy dočkají vše se proti nim obrátí.Oni nejsou ti vyvolení jak si myslí,oni jsou pouze vazalové ODS aby byli IN.
02. 09. 2007 | 21:27

DOKTOR PRAVÍ napsal(a):

Davide,nenech se otrávit cerebrálními insuficienty ,kteří svá moudra prezentují výše.My státní lékaři a sestry ti fandíme , vydrž.Kdo má rozum a počítačku, jistě si dopady reforem umí spočítat a nemusí jen planě žvanit jako mnoho lidí nahoře.Měj se krásně.
03. 09. 2007 | 06:34

jája napsal(a):

Málo vážený kolego.
Uvádíte, že Vám a ČSSD záleží na střední třídě, že za Vaší vlády tyto bylo těmto profesím přidáváno, čímž rostla jejich životní úroveň, zatímco nyní se růst zastavil, s čímž nesouhlasíte a chcete to otočit.
Zapomínáte dodat souvislosti - že věškeré přidávání bylo na dluh, který, jak Jirka tvrdí, se přece neplatí. Platí, a tvrdě, už dnes jsou úroky bolestné. Nakonec, nikdo přece nebrání Vámi oplakávaným lidem vzpůjčit si, tentokrát nikoliv jako za ČSSD sa "stát", ale na sebe a zase to projíst. Oba dluhy ale bude třeba splatit. To už Vás ale nezajímá, "po nás potopa", že?
03. 09. 2007 | 07:33

Kiri napsal(a):

všem, co řvou, že si milionáři polepší doporučuji přečíst http://volby.kategorie.cz/
zvláštěpak tu pohádku na konci. Řekl bych hoši, že každému stejně je spravedlivé. Proto teď bude každý platit stejné daně.
03. 09. 2007 | 14:19

Baťa napsal(a):

...a vidíte, já jsem si myslel, že ten klub milionářů jste založil Vy, když jste dosáhl svého prvního milionu ze svých sociálně demokratických odměn, které všichni politici(a že Vás je) ždímete ze společného!! Ta solidarita a přerozdělování sedí. Přerozdělovat umíte všichni, jenom nikdo kromě Vás neví, kam ty prachy nakonec dojdou!! Proto ten křik, když teď bude méně vybráno...
03. 09. 2007 | 14:49

Jag napsal(a):

Rathe,ty seš fakt magor.Žití na dluh dáváš jako vzor?
04. 09. 2007 | 08:13

Jag napsal(a):

Rathe,tady žádná střední třída vytvořená není.Je tady třída komunisty vytvořená,která dělala z debilů ředitele a z učenců kotelníky.Tak drž hubu a nech tu střední třídu teprve svobodně vytvořit a nekecej,že tady stavíš střední třídě byty a domy.Stavíš tak hovno.Stačí se podívat kdo staví,kdo przní ceny pozemků,tedy není zde ani férová cenová mapa,ale je to cenová mapa určená úředníky na radnicích,tedy komunismus nebo dnes cenový dirigismus.Svobodná střední třída vyvtvořená trhem,ta na svůj vznik jasně teprve čeká.
04. 09. 2007 | 08:16

HáRoš napsal(a):

Tak šašek Dave opět nezklamal. Jeho proklamace začínají být lepší než dialogy v Červeném trpaslíkovi. Jen doufám, že ještě dlouho nebudeme "bohatnout" pod jeho vedením ...

Nicméně zkouška z "Demagogické analýzy a prognózy" je za jedna - v tom je nepřekonatelný (promiň Jirko, ale Dave je opravdu lepší) :-||
04. 09. 2007 | 09:20

qqq napsal(a):

Ač nemám ČSSD příliš v lásce, tak tenhle názor pane doktore sdílím. A doufám, že většina národa dostane brzy rozum (do příštích voleb) koho volit...
04. 09. 2007 | 10:48

mitch napsal(a):

ggg: Pravděpodobně vůbec netušíte o čem to je, že. Ale je pravda že z toho davídek a jemu podobní žijí...co naplat socani potřebují tu masu, to stádo které se neumí zorientovat a slepě je následuje...
04. 09. 2007 | 14:28

Jag napsal(a):

Vážení panévě a dámy,místo hledání kde kdo co má v peněžence,byste se měli podívat na sebe do zrcadla a říct.Já jsem ten,kdo se má sebe sama živit a jestli něco k tomu potřebuji,je to stát bez kriminality-tedy daně na policii a soudy,stát bez protekce a klientelismu-tedy daně na tuto oblast a také na armádu,která má chránit své občany-tedy se dá lehce spočítat,na co stát potřebujeme.Také kolik platit daní.To je celá politika.Ostatní je na občanech,obcích a stát má jen dobře nastavit pravidla.Nechápu proto komentáře typu,že milionáři mají víc apod.Po tom je každému skutečně HOVNO.Pokud to neukradli a nemají žádné dluhy nevidím důvod proč by nemohli mít víc.Chudoba totiž nevzniká z přání milionářů,ale vzniká neúměrnou porodností asociálů a lidí s malým nebo žádným majetkem.Takže to je jen na nich,kolik a čeho uživí a jak kvalitně.Nevidím důvod se tím zabývat.Kdo šuká musí vědět,proč šuká a co je toho důsledkem,když jsem nahý a bez majetku.Živit se má každý sám a pokud nemůže,má mu pomoci obec.Nevidím jediný důvod proč by někdo jako otrok měl platit na někoho daně jen proto,že někdo si udělal dobře.Milionáři a dnes miliardáři mají jedinou chybu,že se chovají jako komunističtí dobytci a nejdou příkladem ostatním.Tady je jejich slabina,ne v tom,že berou něco,co jim plebs závidí.Ostatně Rath není zrovna ten,kdo má křičet proti nim.Rath by měl spíš držet hubu a nechtít se cpát na funkce prezidentů a premiérů na které nemá morálně volní vlastnosti ani charakter.To že to nemají i jiní,neznamená,že Rath může kandidovat.Je to je malý "hitlerčík"který je sprostý a nemá charakter.
04. 09. 2007 | 21:20

Věřící napsal(a):

Davide,přeji Ti hodně lásky,aby jsi se polidštil
05. 09. 2007 | 07:39

Psycholog napsal(a):

Jako doktor - slabota.
Jako politik - prase.
Jako člověk - nezodpovědný mizera.
Jako manžel - podvodním a mrdáč vedle.
Jako kamarád - podrazák.
Jako soudruh z ČSSD - nedůvěryhodný.
Jako zástupce šéfa klubu - podřadný a zaostalý.
Tedy Rattatta ta nic moc.
05. 09. 2007 | 07:44

pacient napsal(a):

přeji mnoho zdraví
05. 09. 2007 | 12:54

chlupy napsal(a):

JAGU, ty úchvatný moralisto a co jsi ty?? nerozumím proč se tady soustřeďují lidé s tak nízkým a mnohdy ubohým argumentem, kteří si tu ulevují, stejně jako pravidelně každý den ve svém příbytku. Ulevovat si budete stále, proto prosím Vás přestaňte se stále něčemu divit a nechovejte se jak prasata a svá silná slova si nechejte třeba na doma, kde Vám je žerou. To platí především pro "modré", kteří jsou tu hojně zastoupeny (podle toho také ta diskuze vypadá, že ano.) Díky
05. 09. 2007 | 14:20

pp napsal(a):

No - třeba má pan Rath pravdu. (A asi má). Ale divím se jednomu. A sice, že uváděná hrstka či menšina si dokáže prosadit své a to proti většině. Zřejmě tedy je na rozdíl od všech nás, co maximálně pindají po hospodách, jednotná. A pokud nezavládne jednota mezi většinou, bude to ještě horší. Vždyť i na ty cikány, co drží při sobě nemají ani ty nejrafinovanější soudy žádnej metr. A mít nebudou.
06. 09. 2007 | 06:10

Pavel napsal(a):

Tato rubrika vede jen k vyměňování vlastních názorů. Z každého pohledu, hlavně toho co píše, je ten jeho názor ten nejlepší. 8 let si mastili kapsu v ČSSD a teď si masti kapsu ODS.
Je to všude, nemyslete si, že jinde ve světě je to jinak. Jestli mate na to žaludek, tak běžte si mezi ně sednout. Já osobně o takové žvastaly jako je Rath a spousta jiných z různých stran, nemám zájem. Je třeba si připomenout staré pořekadlo, „ Každé hrabě hrabou k sobě“
06. 09. 2007 | 09:52

JuSt napsal(a):

No ja to Rathovi klidne do oci reknu ze je hajzl. Klidne si priplatim i 10000 za to ze mu dam pohlavek.
06. 09. 2007 | 09:56

standa napsal(a):

Máte pravdu,ale něco se udělat musí stěmi co chodí k lékaři bezdůvodně.Tato reforma už měla příjít před patnácti lety a nemusely být dluhy ve zdravotnictví.Pak by byl čas řešit podstatnější věci,které by zabránily politickým machinacím ve všech vládních koalicích
06. 09. 2007 | 12:27

Patrik napsal(a):

Vážený pane doktore, velmi si Vás vážím. Vy jediný jste našel odvahu a zatočil s prohnilou VZP. Škoda, že již nejste ministrem.
06. 09. 2007 | 14:39

Viktor napsal(a):

Prudérní kreatura, jež se podepisuje jako autor tohoto článku, se svým přínosem pro stát snaží vyšvihnout na úroveň průměrného sociálního případu svým omšelým populismem a mírně deviantní škodolibostí. Jak trapné.
06. 09. 2007 | 16:49

Tom napsal(a):

Pane Rathe,Váš otec byl Pan Doktor, vy se touto prací nejste schopen živit, tak se potácíte v politice od jedné blbosti ke druhé.Přečtěte si někdy zpětně,co jste říkal nedávno a co nyní. Být vámi,odešel bych někam prodávat brambory a neškodil bych společnosti.
06. 09. 2007 | 17:53

PŘÍZNIVEC ČSSD napsal(a):

PANE RATHE JEN TAK DÁL UKAZUJTE CESTU TĚM OBYČEJNÝM LIDEM,AT ZNAJÍ PRAVDU,KOALICE NÁM JI NEŘEKNE,PROTOŽE SE JÍ KŘIVÍ USTA
06. 09. 2007 | 22:35

J.Neiser napsal(a):

Ahoj Davide,
zdarvím Tě a drž se, modří kopou jak se dá. Reforma v této podobě je tunel, a pominem-li její ekomické chyby, bez jakéhokoliv mandátu (protože ty 2 trosky v parlamentu nejsou žádný mandát) rozbíjí pracně a dlouho budovaný společenský smír. Budete mít po volbách co napravovat...
07. 09. 2007 | 10:48

eule napsal(a):

Pane Rath, jako lékaři bych Vám doporučila se hodinu dívat na záznam Vašich vystoupení. Tiky, nepřirozený výraz, těkání očí do kamery..to byla prezentace Sládka. Jako lékaři Vám asi diagnózu sdělovat nemusím. Můžete se zeptat kolegů z oboru.
07. 09. 2007 | 14:28

Milan napsal(a):

Plně s Vámi souhlasím. Vydržte! Na náš národ musí zase přijít bída, aby si lidi uvědomili, jakou udělali chybu. Ve vyspělých evropských kapitalistických zemích bohatí drží s národem. Ale tady ne. A to se nikdy nevyplácí. Máme tady jenom návyky korupční, morákla je zdevastovaná, a spousta národa ani neví jak to má být, co je správné, ani jak se má chovat, protože jsou tady ještě zkušenosti z minulé éry, kde jedna vrstva mohla využívat druhou, a to záleželo jenom na charakteru člověka, který se o vás začal zajímat. Spoustě novinářům to také vyhovuje, protože by museli psát objektivně a poctivá práce není nikdy snadná. A proto by se ani jinak neuživili. Plno lidí má pod kůží chování a jednání z minula ať od rodičů, z práce, z novin a berou si i příklad z vlády. Přeci jsme křičeli na náměstí "od hlavy to všechno smrdí", nebo to už neplatí? Ani si to lidé neuvědomují. Jsou tím prosáklí. Proto ti nejchytřejší mladí lidi se nebudou z ciziny vracet, znám je i když z počátku strádají samotou. Spousta lidí se vrátilo, že se tam neuchytili a teď špiní druhé a nezametou si před vlastním prahem. Obyčejní doktoři v nemocnici na chirurgiích ti dřou a jestli mají platy okolo 30tisíc oproti nějakému podružnému nevyspělému politikovi, který se vyjadřuje o lidech tak opvržlivě, ten by měl svou výplatu radši vrátit a měla by ji dostat kvalitní státní nemocnice. Musíme počítat bohužel s tím, že tady vládne lež, korupce a další nešvary, které mají tyto postkomunisticé země. A tito lidé mají stále komplexy a nesnášejí diskusi a názory jiných lidí, kteří mají odličný.
07. 09. 2007 | 14:34

xxx napsal(a):

Všichni co tak rádi kritizujete ČSSD a přirovnáváte tuto stranu ke KSČ tak se dáte snadno zmanipulovat (TV NOVA, BLESK, a další zkorumpovaný media.Nechápu že se tady ty lidi ještě neprobrali.Podle mě už je to dávno jasný ODS: volí podnikatelé, zbohatlíci a nebo ti co si na bohatý jenom hrajou, ČSSD by měl volit každý kdo je v zaměstnaneckém poměru nebo patří do nižší příjmové skupiny.Ač nejsem zastánce Dr. Rátha s jeho článkem souhlasím NA REFORMĚ VYDĚLAJÍ POUZE TI NEJBOHATŠÍ
07. 09. 2007 | 16:58

Maruška napsal(a):

Já se pamatuji, že pan Rath bojoval vždy za lékaře a zvýšení ceny bodu. Například s bývalým ředitelem VZP. Ani se o něm nemluví, kampak ten pán zmizel? Vždycky jsou tihleti někam dostracena.... Kdyby nebyli již horší než pan Rath, tak by tu nebylo tak zle, jak zřejmě bude.
07. 09. 2007 | 18:05

kukuk napsal(a):

pane Rathe,po přečtení Vašeho článku Vás prosím, nejezte už ty lysohlávky.....zrovna Vy můžete něco takového napsat.....
07. 09. 2007 | 19:47

proutkař napsal(a):

SuPe, Vy všude na internetu, kde se jen objeví někdo s ČSSD a především pan Rath hňácáte takovou fazolovici, že se za Vás musím stydět. A to se ještě chvástáte, že je Vám již málem 60 roků. Vaše hloupost, uhlířská víra v ODS a její zázračné schopnosti a téměř žádná paměť Vám brání si povšimnout, že jste manipulován. Já si dobře pamatuji první Klausovy vlády. Brzy jsem poznal co je ODS zač. Vzpomeňte si jen na různé a neuvěřitelné výroky, kamáráčoft s největšími darebáky a zloději velkého meteorologa, klimatologa, kormidelníka Klause, který jak se později potvrdilo,byl mizerným ekonomem.Hesla jako "léčba klausem",na komunisty se můžeme vymlouvat max.6roků, platy překročí 20tisíc v r.2000,je potřeba na chvíli zhasnout,atd. Zhasli tak dokonale, že se nějak vypařilo skoro 1000 miliard.Nebylo to velkými vedry,ale spíše velmi pružnými,všeho schopnými lidmi,kteří přišli s jediným cílem, napakovat se.Jak řekl velký,nepříliš čtené knihy píšící klimatolog Klaus, "ještě víc takových Kožených".O únicích z LTO se vědělo asi 3roky, aniž by Kočerník a vláda včetně Klause cokoli podnikli.Po Klausově výroku v Tv, že je potřeba abychom všechno rozvrátili a pak se odrazili ode dna, jsem se lekl a pomyslel si,že by si ho mohli, alespoň v televizi, prohlédnout lékaři.Později v televizi Klaus slavnostně oznámil, že jsme se právě úspěšně odrazili ode dna.Poskoci z KDU stojící dodnes vždy nekompromisně a neochvějně na straně moci a peněz servilně pokyvovali hlavami.Zase to vypadalo, že některé slabší povahy Klaus obelhal, mi bylo jasné že si asi spletl dna.Později Klaus,tento ekonom kterého nám prý Svět stále závidí, který neosvedčil schopnosti ani obyčejného účetního a nezabránil obrovským rozkrádačkám, začal podivně balíčkovat, až uvázl v nevábných místech, kde slunce niky nesvítí. Vlastní ODS se potom chtěla svého bezcharakterního vůdce urychleně zbavit. Tuto fantastickou, neuvěřitelnou a obrovskou rozkrádačku, zvanou privatizace, nebo také léčba klausem, naštěstí nikde po nás nekopírovalili.ODS ví že má málo času.
Musí prodat co se dá. Zůstaly tu ještě nějaké nemocnice,energetika a nějaký ten pivovar. SuPe aby si člověk udělal jasno musí chtít, použít alepoň tzv. zdravý selský rozum, podívat se kriticky do minulosti a klást si otázky. Je to náročné, ale víme že schopnost učit se má i žížala obecná. A proto Supe směle do toho.
07. 09. 2007 | 20:05

proutkař napsal(a):

Psychologovi. Snad nejzhovadilejší příspěvek svědčící o osobnosti a inteligenci tohoto Tupana. Srovnej své vzdělání,schopnosti, osobnost a význam s Rathem.Śpatná je společnost, ve které může takový typ Balvana beztrestně urážet lidi slušné,vzdělanější,charakternější a významnější. Jak je pravděpodobné, nejsi schopen vůbec pochopit, že tvůj příspěvek vypovídá především o tobě.Kdo si ho přečte, řekne si: "Tak toto mohlo napsat jen opravdové prase a podrazák.Jak se mohl vůbec nauči číst a psát.
07. 09. 2007 | 22:21

Názor napsal(a):

Pan RÁTH se jako politik pokoušel odělit tzv. "Zrno od plev". Bohužel se z něho při této záslužné práci stal "MRCHOŽROUT".
08. 09. 2007 | 07:46

Zdeňka napsal(a):

Jistě pane Kamil, že souhlasíte s reformou, vždyť jste dle reakce určitě lékař privátní.
08. 09. 2007 | 08:29

jen tak napsal(a):

Vaše výplody jsou zábavné. Že si 30% lidí pořídilo vlastní byt je zásluha rozprodávání družstevních a obecních bytů často za velmi výhodných podmínek. Zvyšování platů učitelů a úředníků na dluh, to je opravdu velmi záslužná věc. Z Vašeho nějakého rozhovoru jsem nabyl dojmu, že Váš největší profesní úspěch bylo špiclování kolegů, ale jak jste vystudoval VŠ, to je mi záhadou.
08. 09. 2007 | 12:19

hana napsal(a):

Stojím za panem doktorem ve všem co říká jsem z oboru a vím jak to chodí .Jeden kolega říká dělat ve státním je jako dělat charitu .Lékař na soukromo má až 100 000 kč i čistého a daleko menší zátěž než ten na "na charitě"
nemocnici.Moje práce zdravotní sestry nedosahuje po 30 letech praxe v oboru /na ARU/ průměrné hrubé mzdy v ČR./nedávno to vyšlo./
08. 09. 2007 | 20:51

Pavel napsal(a):

Do jaké doby je třeba se zabývat osobou jako D. Rath. Myslím že je čas ho zamést pod rohožku a ať dá pokoj. Nechci ho nazvat štěnicí, ale on a Paroubek by měli pomalu zmizet z medií a nahradit je jinými, mladšími, bez komunistické nahořklé minulosti.
08. 09. 2007 | 21:26

CHARLIE58 napsal(a):

PODÍVEJTE SE POŘÁDNĚ NA FOTKU.STAČÍ JEN DÁT NA TU IDIOTSKOU HLAVU TŘÍROHÝ KLOBOUK A MÁME Z TOHO SAMOLIBÉHO BLBCE N A P O L E O N A JAK VYŠITÉHO,A POVAHOVĚ JE NA TOM STEJNĚ.
09. 09. 2007 | 06:44

Vymítač ďábla napsal(a):

Soudruhu Rathe,moralistou se kvůli vám klidně stanu.Možná se vám to podaří taky,když si pustíte svoje "výlevy" v projevech s jakým až trapným řvaním a hulvátstvím je pronášíte a nemáte šanci na pořádný argument.Mě u vás stačila to jak jste řekl,že když jste doktor,tak zastupujete doktory,když jste poslanec za ČSSD,zastupujete ČSSD.Doufám,že to jednou dopracujete k zastupování opět komunistů,fašistů nebo jiných vrahů a zlodějů.Na vás mafie mohou vsadit,budete je zastupovat určitě kvalitně.Pokud budete psát,že se jedná o urážení,tak podotýkám,že o tom zastupování jste to řekl sám do televize.Jinak ta vaše morálka je přece totálně pokleslá,kdo by si vydržoval dvě "manželky" a ještě si říkal slušný člověk.jedině snad mohamedán a jestli fandíte mohamedánům,tak jistě víte,koho budete v budoucnu zastupovat.Když pokleslý člověk jako vy někoho kritizuje,tak je absolutně nedůvěryhodný.Jedině snad když zastupuje podobné.Vrána k vráně sedá.....atd.Pro některé píšící bych jen dodal,že každý primář a doktor není pracovitý,někteří se zamknou v kanclu a jen honí a buzerují podřízené a práce je za nimi vidět mizerně.Proto se dlají reformy a je jasné,že tito lempli se také brání a budou tvrdit,že jsou oběti.osobně je chápu,jak se může někdo naučit pracovat,když celý život nic nedělá.....Sester je v nemocnicích přebytek,doktoři makají hlavně v ambulancích a někde i tedy na sálech,ale to je skutečně případ od případu.zrovna jako v refromě školství se snažíme vytáhnout a zaplatit kvalitní učitele,tedy ty,kteří děti učí a nejen memorují,dávají jim souvislosti do života a nejen data,tak i v ostatním státním sektoru refromy budou bolet.Žádný Rath a jiná ČSSD vám nezajistí poflakování minulých let.Jen je jasné,že sprostoty státních zaměstnanců bude přibývat.Jsou to totiž většinou úřednící dosazení přes korupci a tím i s pochybnou výkonností.Kdo předělá komunistickou státní správu a rigidní model učitelů a doktorů vyhýbačů se práci-viz.Rath,tak by měl dostat Nobelovu cenu.
09. 09. 2007 | 07:30

Jag napsal(a):

Vy malé mozky z ČSSD chcete vědět proč lidé i se středním příjmem volí ODS?Tak ti to řeknu.Protože když každého,kdo tvrdě dělá na svůj chleba skásnete a kriminalizujte ho,nebo mu děláte exekuce za malé daňové nedoplatky a lichvářskými úroky udělá finanční úřad z jeho malého dluhu vúči státu miliony,tak se divíte?Nepodporujte lemply,udělejte osvobození od daně roční limit výdělek 100 tisíc a ne 20tisíc-to nestačí ani na zdechnutí a uvidíte,co budete mít voličů.Takhle jste jen ČSSD ku.vy a voliče mít nebudete.Jen ty,co se nedokážou uživit.Jenže to pan zastupitel "všeho a všech" Rath neudělá,protože ten musí zajistit svých několik manželko-milenek a svých pitomků.
09. 09. 2007 | 09:04

Labakhan napsal(a):

Zajímalo by mě, jestli si vůbec někdo z tzv.reprezentantů sociální politiky uvědomuje kolik generací bylo znevýhodněno naprosto nedostačující a lživou výukou na základních školách v době těsně před 89 a následně zmateným školstvím dalších několik let po revoluci. Týká se to hlavně ročníků 75,76,77,78,79, tedy skupiny obyvatel která by v dnešní době měla mít rodiny a děti, ale místo toho z nich většina musí bojovat doslova o život na pokraji socialní likvidace a podstupovat zvláštní pokusy stáního aparátu, proti kterému není obrany. Výmysl? Chyba. Nepřipravenost této skupiny zavinilo vzdělání a NEVĚDOMOST přeci NEOMLOUVÁ (o můj ty bože). A matky které chodily za totality od rána do večera do práce aby mohli krmit své děti chlebem a vývarem neměly čas, sílu a ani vědomosti na to připravit své děti na budoucnost. Vždyť se žilo v totalitě. Chápe to vůbec dnes ještě někdo až k těmto kořenům? To se to pak krade a tuneluje a podvádí nevzdělané a hloupé lidi že? S politiků se staly celebrity a demagogie zavládla zemí českou. A Ti co měli kontakty a peníze před revolucí, nyní znovu vládnou. A není to o politické straně, ale je to především zase jen o lidech a jejich touze po penězích a po moci. Stát se měl po revoluci především postarat o to, aby JEHO národ měl dostatek všeho potřebného k životu a měl možnost se dále rozrůstat a vzdělávat se. Ne se starat napřed o bussines a rozprodat naší zem mocipánům a zaprodat krátký lidský život svého lidu birokracii. Potom se dostáváme do začarovaného kruhu chyb. Stát musí okamžitě pomoci všem lidem, kteří se ztrací v tomto úžasném systému a musí je láskou naučit mít českou zemi rád. A ne je zavalovat novýma povinnostma a hrozit prstem. Já sám například žiji od 16 let sám ( jsem ročník 77 ). Moje máma se zhroutila, když nás náš strýc vyhodil z bytu kde žila 18 let. Podle zákona jsme měli právo na náhradní ubytováni ( tj. 4 stěny a střecha a to kdekoliv ) a strýc toho využil. Náš družstevní byt 2+1 v Brně poté odkoupil za 27 tisíc. Já, protože jsem studoval, jsem musel okamžitě začít pracovat. Za nájem jsem platil co se kterému "podnikateli" líbilo, a když dal někdo víc, tak jsem, smlouva nesmlouva, šel o dům dál a náš sociální systém byl opravdu jen výsměch (žadosti o byt a tabulka kde jsem za 8 let postoupil o 3 políčka z pozice 41 na 38. ???)
Půjčil jsem si od banky nějaké peníze abych mohl provozovat živnost, dál studovat a zařadit se tak do společnosti. Jenže jsem dostal na účet exekuci od Všeobecné zdravotní pojišťovny. Vše co se platí přes účet u banky bylo zastavené. Já dnes dlužím jak pojišťovně (úroky jsou likvidací člověka a nikdo se s Vámi nebaví lidskou řečí), tak operátorům a samozřejmě bance. Když jsem nastoupil v novém zajímavém zaměstnání (konečně někde, kde nebyla podmínka mít bankovní účet) tak jsem přišel okamžitě skoro o celou výplatu. Na nájem a splácení dluhu u banky nezbylo a musel jsem si půjčit u přátel (to je cesta jak o ně přijít). Ušetřit například na rekvalifikační kurz (abych se mohl uplatnit na trhu práce mezi těmi co už měli trochu jiné osnovy ve škole)je peklo a navíc když už si ho konečně děláte, tak přijdete na to že Vás akorát zase někdo chytře okradl. A takových jako já jsou tisíce a další tisíce by si to klidně se mnou vyměnily, protože jsou na tom daleko hůře. Odjíždím ze země, abych mohl mít rodinu a mohl jí dát to co jsem sám neměl. Zde není v mé moci tohoto dosáhnout. Stát má plná města velice schopných lidí, kteří jsou akorát ztraceni a deprese z narůstajících cen a z návštěv všemocných exekutorů je časem zlikvidují. A tak páry, které by za klidného stavu s dostatkem sociálního zázemí založily rodiny, se rozcházejí a jejich životy jsou plné slz, alkoholu a drog. A Ti co mají všeho dostatek a mají tu moc to změnit se jen navzájem kritizují a debatují a nakupují nesmysly ( např. již zmiňovaná koupě a pronájem gripenů . ??? Kocourkov ? ). Topíme se v číslech která jsou relativní jako náš život a vše kolem nás a lidé se staly jen zlatým dolem pro Ty dynamičtější a flexibilnější a studovanější a progresivnější. Naše "vrcholová" politika je víc showbussines a styl života nedospělích (myšleno v srdci) dnešní doby, než chtění změnit a zlepšit životy lidí a ochránit naši zem. Málo moudrých má naše zem možnost poslouchat a učit se tak od nich. Zato má naše zem celou řadu lidí co si myslí že oni jsou Ti jejichž pravidla a pravda je ta jediná správná cesta. Jestli to někdo dočetl až jsem, tak mu skládám hlubokou poklonu. Děkuji a závěrem - hodně štěstí lidem dobré vůle.
09. 09. 2007 | 13:15

Barton napsal(a):

Pro MK - Váš příspěvek o 10 kamarádech chodících na oběd je hodný Ericha von Danikena. Přesně takto se vytváří demagogie podle jeho vzoru.
09. 09. 2007 | 17:36

VERYLONELY napsal(a):

Tak tedy můj názor je , že 17 let je v prd.li a budeme si utahovat znova opasek
a zase ODS nám k tomu pomůže.
akorát že nemám chuť na dalších 17 let už mi není 20 ale 38 a vážně už na ty jejich blbosti nemám náladu.Lidi se bojí neměli by se schovávat a měli by se konečně vyjádřit za 17 let se lidi nic nenaučili a jsou zvyklí držet hubu a všechno si nechávají líbit,čekám jen kdy konečně dostanou rozum.
09. 09. 2007 | 18:11

Ladic napsal(a):

VERYLONELY - ty ho už máš?
09. 09. 2007 | 21:26

Labakhan napsal(a):

Čistě hypoteticky, kdyby se stala nějaká katostrofická událost a Česko by bylo izolované od okolního světa ( karanténa, pád meteoritu a jiné nepravděpodobnosti), byly bychom schopni přežít? Nebo by jsme řešení takové situace probíraly tak dlouho až bychom v klidu a tichosti umřeli hlady. Nebo bychom naopak přišli na to, že nepotřebujeme rady nikoho cizýho a že jsme naopak velice schopný národ se o sebe skvěle postarat. Možná natolik schopný, že by se naše rady a politika stala modelem pro celý svět. Kde se stala kruci ta chyba že se Češi proměnili v ovce??? Proč musíme kupovat např. jablka ze Španělska, když každá babka a děda má ze své zahrádky mnohem chutnější a jsou blíž než Španělsko? Proč je politika našeho zemědělství na tom prostě tak bídně a odevzdaně? Proč prostě nedáváme možnost vidělat naším lidem a nehledáme cesty jak dosáhnout spokojenosti těch, co dělají svoji práci dobře? Prostě tohle nechápu.
10. 09. 2007 | 12:57

Labakhan napsal(a):

Vydělat prachy, získat moc a popularitu a pak si najít nějakou pěknou blond děvčici. To je strategie mozků našich vládců. Skvělý. Doufám že jsou naši politici vzorem většiny školáků. A jednou bude žít většina z nás mimo naši zem, protože ta bude patřit asiatům všem.
10. 09. 2007 | 13:04

Labakhan napsal(a):

Sociální demokracie. Rozumí vůbec socani názvu své strany??? he he he
10. 09. 2007 | 13:07

Martin 1 napsal(a):

Volit ODS už mohou volit jen blbečci a primitivové. Každý slušný člověk by od nich dal ruce pryč.
10. 09. 2007 | 19:22

Jag napsal(a):

Mě by jen zajímalo,co je to za střední vrstvu,když si musí pořizovat všechno,jak píše Rath,jen s tím,že to stát dodá.....nebo lépe řečeno,někomu jinému ukradne v hojné míře.Daleko lepší by bylo,a tím by se Rath a jemu podobní měli chlubit,že si na to občan sám vydělal......ale to by se tady Rath nemohl tadfy pasovat do role amerického strýčka a strany KSČ,jako v tom vtipu.
11. 09. 2007 | 10:26

jag napsal(a):

Martínku,docela by mě zajímalo,proč tedy ČSSD nezrušila po nástupu všechno,co se po pádu komunismu zavedlo za ODS.Přece žít a pracovat podle primitivů a jejich zákonů by ČSSD nikdy nedovolila.
11. 09. 2007 | 10:28

Jenda napsal(a):

1/ líbí se mi komentáře bez urážek
2/ v článku je dobře popsáno jaké zájmy jaké strany hájí. O to v politice skutečně jde a je to v pořádku. Je v pořádku, že ODS hájí zájmy těch nejbohatších.
Někomu se může líbit, když všichni jsou chudí. Potom mohou volit někoho jiného.
11. 09. 2007 | 18:52

Martin... napsal(a):

Dádo já nevěděl že jsi tak zdatným ekonomem...nebo tohle ti spéše nalil do hlavinky jyrka ne?
12. 09. 2007 | 07:51

No.. napsal(a):

Zvedá se mi žaludek, když vidím takového hňupa typového označení dráth. Káže vodu, pije víno, ve jménu kariéry...viz Olympic...ty boží mlýny melou příliš pomalu....
12. 09. 2007 | 08:03

Radko napsal(a):

Chtěl bych opravit mnázor pana Forda na odměňování učitelů.Kdyby totiž neexistovali učitelé,nemohli by lidé umět číst a psát . A psát hlavně takové bláboly .Bez práce učitelů by žil ještě někde v jeskyni.Možné,kdyby dával ve škole víc pozor,mohl si všimnout, že se učitelé ve svém "volném čase" musí také na hodiny připravovat , ve svém "volném čase" rovněž opravovat desítky "výtvorů" svých žáků. Tenhle "volný čas" zabere mnohdy víc času než vlastní výuka. Asi by si skutečně učitelé těch 50 tisíc zasloužili.Nebo máte něco proti vzdělávání ?
12. 09. 2007 | 10:11

Radko napsal(a):

Chtěl bych opravit mnázor pana Forda na odměňování učitelů.Kdyby totiž neexistovali učitelé,nemohli by lidé umět číst a psát . A psát hlavně takové bláboly .Bez práce učitelů by žil ještě někde v jeskyni.Možné,kdyby dával ve škole víc pozor,mohl si všimnout, že se učitelé ve svém "volném čase" musí také na hodiny připravovat , ve svém "volném čase" rovněž opravovat desítky "výtvorů" svých žáků. Tenhle "volný čas" zabere mnohdy víc času než vlastní výuka. Asi by si skutečně učitelé těch 50 tisíc zasloužili.Nebo máte něco proti vzdělávání ?
12. 09. 2007 | 10:11

Petr napsal(a):

A ze CSSD,ktera se tak chce bit za zajmy stredni tridy, kdyz byla u moci, stredni tride tak pomahala. Ze stedreho systemu socialnich davek, na ktery pul roku dreme, profituji hlavne paraziti, kteri je propijeji v hospode.
12. 09. 2007 | 11:44

Jitka M.Švejdová napsal(a):

Demokracie má jedinou chybu, že musí naslouchat i takovým lumpům jako je David Rath. Jsem lékařka a po každém Vašem vystoupení mám pocit, že mám nevycházet. Spočítá někdo, kolik jste poškodil lidí na zdraví Vašima vyhláškama?!?
12. 09. 2007 | 13:27

Riky napsal(a):

A pak se Rathe div, že tě nevzali do ODS.
12. 09. 2007 | 19:43

Josef Kenap napsal(a):

Když vezmu léta soudruha Ratha tak musím skonstatovat, že na praxi v oboru nezbylo moc času. Mám obavy, že může pouze žvanit se soudruhem Paroubkem a nic nedělat. Svým žvaněním pouze schovává svoje zlodějiny.
13. 09. 2007 | 07:59

dun napsal(a):

jezis, to je blb ten Rath...uplne miluju ty nepodlozene informace, hrani si s procenty atd...
13. 09. 2007 | 13:20

Jag napsal(a):

ČSSD by měla vysvětlit,proč je zklamal jimi dosazený cikán Skořepa,který dnes vlastní půl miliardy od ostatních daňových poplatníků.Rathe vysvětli,proč ČSSD,která tak kritizuje tunely,nechala cikána vytunelovat naši společnou kasu.
15. 09. 2007 | 08:10

caspero napsal(a):

Také by jsi tam Dr Srathe mohl napsat, že je tahkle reforma nutná, protože jste vy ČSSDKSČM dělali líbivou politiku a zadlužili všechny obyvatele Česka !
15. 09. 2007 | 19:29

eva napsal(a):

Pane Rathe,tolik let vladla ČSSD a jak je mozne, ze za ta leta nic z toho , co dnes navrhujete neudelala?Zase jen blbnuti prostych lidi, kteri nemaji vlastni nazor a veskera populisticka vystoupeni berou jako to jedine a spravne reseni
15. 09. 2007 | 21:37

jk napsal(a):

Pane doktore Rathe, od Vašeho otce byste jistě sklidil dlouhotrvající potlesk. Jenom nevím, zda o tu část, kde jste již inkasoval od jiného mudra, nebo na kterou si sedáte.
16. 09. 2007 | 09:52

Shark napsal(a):

Pozitivní na demokracii je už to, že tyhle narcistní emetický levicový produkty člověk nemusí číst. Stačí první věta a máte jasno, kam byla veškerá energie směřována.
V otcových stopách.
16. 09. 2007 | 11:58

mirika napsal(a):

Solidarita "bohatých" (=schopných) s chudými by snad měla být již překonána vzhledem k tomu, že jsme se vymanili z područí komunistického teroru a nacházíme se v moderní kapitalistické společnosti /sama tomu ale bohužel nevěřím/! V současně nastolené situaci by se měl mít každý přiměřeně k tomu, jak se snaží nebo naopak. Místo toho jste ale vymysleli "skvělý" sociální systém - kdo jsi schopný a daří se ti v podnikání /=odvádíš dostatečné množství peněz do státní pokladny), máš samozřejmě spoustu peněz na to, platit vše lidem líným a neochotným zapojit se do fungováné demokratického státu. FUJ! Doufám, že už se nikdy nevrátíte k moci, v čele s Vámi, Davide Rathe, zlomyslný a nenávistný člověče vůči veškerým humanistickým principům. Styďte se!!!!
16. 09. 2007 | 21:03

mirika napsal(a):

PS: souhlasím s Evou
16. 09. 2007 | 21:05

pravda a láska napsal(a):

Kde jaký židák tady operuje sociálníma dávkama a vůbec neví,jak to nyní fuguje.Jsou to zavistiví ubužáci,kteří nemají co závidět a kdo závidí tyto žebračenky je obyčejný žid,kerý si myslí,že na něho nikdy nemůže dojít,ale historie se bohužel opakuje.
18. 09. 2007 | 08:04

Ten kdo se bojí špehování napsal(a):

Vážený pane doktore, máte moji plnou podporu a dovedu si vás představit jako premiera, až tato vláda tunelářu bude odejita. Vy jediný jste před volbami naplno řekl že pokud se tato dnešní vláda dostane k moci nadělá nevratné kroky na dlouho dopředu a vše dobré tady zastaví. Snad už začínájí chápat i ty ostatní. Přeju mnoho úspěchů.
18. 09. 2007 | 09:40

Aol napsal(a):

Davide, na Tvém článku je nejhorší ta věc, že je to celé pravda. Čísla jsou čísla, ať si tady mele kdo chce co chce...
18. 09. 2007 | 10:09

Black napsal(a):

Milý soudruhu doktore Rathe, uznávám, že podle Vaší socialistické logiky má tento článek jakousi vnitřní pravdu. Ale s vaší socialistickou logikou běžte s prominutím někam. Pokud chcete budovat socialismus postavený na přerozdělování, milerád Vám doporučuju, budujte si ho za své a pro ty kteří ho chtějí. Mě do toho laskavě netahejte. Děkuji vám.
18. 09. 2007 | 10:58

Tomáš Kahan napsal(a):

Chyba! Vítěz změn má být především pacient.... asi jde o bílou lobby, že?

A mimochodem - kdy jste byl naposled u psychiatra?
19. 09. 2007 | 00:25

ceemel napsal(a):

Jsem zvědav, čím nás pan Rath ještě oblaží.
Rozvrátil LOK, nadělal paseku ČLK, na MZ převrtal vše zaběhnuté a funkční. Snad se nyní bude věnovat svému druhému koníčku - politickému windsurfingu dle hesla "kam vítr, tam plášť".

K jeho zmíněnému zvyšování platů státních zaměstnanců za vlády ČSSD: ano, tarify šly nahoru, nicméně instituce nedostaly více peněz. Jak vyřešit rozpor? Sebrat schopným zaměstnancům osobní ohodnocení a rozdat ho mezí líné a neschopné.

Taková je sociálnědemokratická politika: neschopné a líné podporovat, žádostivé a pracovité odměnit zdaněním, až zčernají, aby bylo z čeho platit práce se štítící voliče ČSSD...
19. 09. 2007 | 11:32

DD napsal(a):

Rath neodpovídá, vede jen ten svůj monolog.
19. 09. 2007 | 12:59

DD napsal(a):

Neodpovídá, protože nic neví. Je to jenom politická ovečka.
19. 09. 2007 | 13:16

JOE napsal(a):

Stejně je to zvláštní, co?
Bývalý soudruh, který by dnes byl na politbiru a kázal nám o vodě a sám chlastal ruskou vodku s ruskými vojáky je dnes v (prý) pravicové ODS!
Bývalý (prý) pravičák a člen ODS dneska vykřikuje jak je ODS špatná a blbá a že to chce všechno rozkrást je dnes ortodoxní levičák a kdyby se to otočilo, tak snad vstoupí do KSČM!
Havel by řekl: To jsou mi ale paradoxy!
19. 09. 2007 | 15:35

komenský napsal(a):

Znal jsem jednoho doktora, jmenoval se Jiřík. Byl to bývalý vojenský lapiduch a "léčil jako chirurg" na komunistické poliklinice. Byl sice o dvě generace starší než Rath, ale stejný hulvát. Ke starým lidem se choval stejně neuctivě a mladším rovnou vynadal! Domnívám se, že je dobře, když se Rath věnuje politice a nadává politikům, než aby stresoval nemocné lidi. Apropos, vzhledem ke svému mládí a době, které se věnuje politice a práci v administrativě, kdoví, jak by byl schopen odborně lidi léčit?!
19. 09. 2007 | 16:27

JUDr. Richard Bardhal CSc. napsal(a):

Já bych na Vašem místě mlčel. ČR ku prospěchu podnikavců, není právním státem a já se obávám, že ještě dlouho nebude. Německo nás musí upozornit na rozkrádačky v Temelínu, Švédsko na úplatky vysokých státních úředníků (Kavan) a co se kdy ve skutečnosti stane? Nic. Vaše padělání a pozměňování veřejné listiny, kdy jste si opatřil finanční a jiný prospěch (vyšší postavení) a to ze zvláště zavrženíhodných pohnutek je všude v právních státech rovněž tr. čin a co se stalo? Vyneslo Vám takové chování křeslo ministra, což je tragicky úsměvné. Vaše podvádění Vám mělo vynést docela něco jiného....proto bych na Vašem místě pomlčel a nikoho nehodnotil. Měl-li byste čest chlapa, odešel byste z veřejného života jako Kalvoda, který proti Vašim skutkům neprovedl téměř nic. Proto si dnes mohu Kalvody velmi vážit i např. mnohem více, než směšného Křečka, který podváděl již v dobách před r. 89. Je myslím zbytečné Vám to sdělovat. Lidé Vašeho ražení se nezamyslí nad sebou. Dostanou vztek na ty, kteří jim vidí takříkajíc do žaludku.Trpíte komplexem nadřazenosti a pro Vás nejlepší půda, jako pro chronického prospěcháře by byla nejlepší doba r. 37-44, kdy byste jistě dělal kariéru v německém jazyce a v únoru 48 zase v ruštině.Za 50 let praxe se docela dobře v lidech vyznám a jediné co mne těší je to, že skutečně ony pověstné Boží Mlýny melou i když, jako u jisté prokurátorky, která spoluzavraždila ctihodnou M.Horákovou někdy dost pozdě ale přece. Je to asi ( v 90-i % to tak u lidí Vašeho typu bývá) zbytečné ale zkuste se nad sebou zamyslet. Zkuste si vzpomenout, proč jste šel na medicínu. Jen proto, že to chtěl soudruh tatínek, nebo jste chtěl lidem-nemocným pomáhat a být tak prospěšný a užitečný? Směsice obého? Ti co Vás osobně znají, z výkonu povolání říkají, že jako praktický lékař jste si vedl docela dobře. Nebyl byste ve výkonné medicíně prospěšnější občanům a tím i svému já více, než teď v heroické snaze dostat se do vládního křesla? Není to nyní ztráta času a mezi tím, Vám ,poměrně mladému člověku medicína uteče? Lékař by měl léčit a politiku v medicíně, nechť dělají "Cvachové", tedy ti, co na medicínu nemají, avšak mohou kolegům, skutečným lékařům jako manažeři pomoci.
20. 09. 2007 | 09:57

Miroslav napsal(a):

Pane doktore,slova o vzpouře střední vrstvy vedené CSSD mě vyděsila....
Vést tu vrstvu kterou jste svými zákony likvidovali? To nemáte ani trochu studu?Co jste pro středni vrstvu udelali krome zvedání dani na placení nesmyslných sociálních dávek?Odpovědi se těžko dočkám tak ji píši sám....NIC!...A mimochodem sledujete co se deje v socialní Francii a Svedsku?
21. 09. 2007 | 00:08

asd napsal(a):

Nevážený pane doktore. Váš článek, zvláště ten poslední odstavec, je snůška "žvástů".
Co se týká průměrných platů lékařů, na to se odvoláváte. Ale co se týká průměrných platů všech pracujících ve státě, kde platí stejný pochybný průměr, to Vám, jako poslanci, nevadí. Navíc vůbec nic neříkáte o zaměstnancích těch malých a středních podnikatelů. Těm se o nějakých průměrných platech ani nesní.
Jak říkáte rychle "bohatnout" (byť bohatnout v uvozovkách) v tomto státě je pojem naprosto směšný. To se zatím vede jen pánům poslanců, kteří mají "poslanectví" většinou jako vedlejšák, sloužící k získávání, pro bohatnutí potřebných, informací a dále těm různým Koženým, Krejčířům, Pitrům atd., kteří se vysmívají naši "úderné" a "spravedlivé" justici.
Když Vás vidím, s Vaším motýlkem a sebevědomým seladonským úsměvem, vždy se mi udělá zle. Odsuzujete vše a všechny, a přitom jste za Vašeho ministrování udělal ve zdravotnictví jen zmatky. Nejhorší na tom je, že jste na ně asi pyšný.
21. 09. 2007 | 11:28

asd napsal(a):

Pro úžas:
jste na omylu. Rathovi rodiče nebyli sourozenci, ale D. Ráth je asi z dvojčat. Jeden totiž tak blbý být nemůže.
21. 09. 2007 | 23:42

PeTe napsal(a):

pohadka o danovych ulevach:
http://prasklazarovka.wz.cz...
prislo mi to mailem a je to presne k aktualni situaci. a vy, pane rath, moc dobre vite, jak to funguje, jen tu hrajete na volice divadlo, aby se zvedly preference a tim padem vase sance pristupu k statni kase.
22. 09. 2007 | 11:44

MK napsal(a):

Co se týče zdravotní péče v ČR za komoušů tak tady byla určitě dobrá... a po 18-ti letech by jsme byli učitě zas o kus dál. Co mi však vadí je, že pan Klaus rozdával majetek s tichým souhlasem všech nás občanů. Myslím, že tyto ne miliardy, ale asi již bilióny, rozkradené po revoluci by se daly využít nejen ve zdravotnictví. Ať si říká každý co chce o komunistech, ale větší tragedii způsobuje celá slavná západní demokracie svým postojem k hodnotám života a smrti. PROČ jsou dnes "socky" na každém kroku, PROČ jsou vraždy stále brutálnější? Zapomněli jsme kolik lidí demonstruje proti USA? Proti globalizaci...? Proč asi? Vždyť je to demokracie sama o sobě... Jak může demokrat rozhodnout nad jiným životem druhého člověka a dokonce v jiné zemi? I komunisti rozhodovali... proto demokracii řadím vedle komunistů... jen ještě na vyšší příčku...
PROČ, se máme stále uskrovňovat? Nebylo toho už dost? Těch "opasků" jsem si koupil od revoluce několik a mám si kupovat další na tu slavnou reformu... s čím přijdou příště? I "ten" Ráth mluví rozuměji než Topol se svým ukazováčkem... mimochodem ten prostředníček byl určen pro nás pro všechny a nevidí to jen ten, kdo nechce nic vidět. Proto budu volit ČSSD ...už nebudu hledat skuliny, kdo co neplní, ale jak se kdo chová!!!
Zdravím všechny
22. 09. 2007 | 13:33

asd napsal(a):

Pro MK.
Soudruhu MK, jestliže se Ti tu nelíbí, odstěhuj se na Kubu, do Číny či do severní Koreje. Tam se budeš cítit asi daleko nejlépe. Příjemné cestování.
22. 09. 2007 | 15:51

Petr1 napsal(a):

Pro MK.
Připomínám poslední vládnoucí elitu.
Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Milos Melcak, byl clen KSC, presne obdobi nezjisteno
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
23. 09. 2007 | 06:15

J Novák napsal(a):

Pane Ráte-privatizátore,
Váš článek je nevěrohodný, jednostranný, demagogický a tudíž arogantní vůči občanům, ale bohužel jste zákonodárce. To je tragedie.
23. 09. 2007 | 14:06

F.T. napsal(a):

Nějaký hlupák zde napsal, že pan Rath je jako doktor slabota. Mohu zodpovědně říci, že mé přítelkyni zachránil život, když velmi razantně prosadil její převoz na IKEM, když ostatní lékaři to odmítli. Moc mu děkujeme.
23. 09. 2007 | 23:21

asd napsal(a):

Pro F.T.:
Nikdo nezpochybňuje Rathovy lékařské kvality. Jako politik je však naprosto nevěrohodný a neschopný !!
24. 09. 2007 | 22:19

Věra napsal(a):

Po F.T.
Tím větší škoda, že nepomáhá v medicíně a radši škodí v politice
27. 09. 2007 | 13:47

Honza napsal(a):

Plne s vami souhlasim, i kdyz co si budem nalhavat, CSSD neni taky bez chyb, ale ma jich podstatne min nez ODS. No, ale libi se mi jak vzdycky umite trefit slabey clanek politickeho protivnika. Drzim palce a jen jim dal slapte na kuri oka
29. 10. 2007 | 21:18

Rebel napsal(a):

Vážený pane Doktore, plně s vámi souhlasím. Je to reforma pro horních 10 000 na kterou doplatí spodních 10 000 000. Ano dějí se dnes věci které se budou v budocnu velice těžko napravovat a některé budou už možná bohužel nevratné. Rušením špičkových lékařských zařízení, odvoláváním a skandalizací světově uznávanach odborníků se brzy dostaname na úroveň rozvojové země. Za vedení ODS v devadesátých letch jsme přišli jako národ a stát o 80% našeho rodiného stříbra. Nebudu jmenovat konkrétně všichni víme. Dnes se snaží ODS rozdat zbylích 20%. Kam se poděl ten majetek z priatizace? No přeci do kapes miliardářů Kožených, Krejčířů a jim podobných. Je mi skoro 60 nikdy jsem nebyl členem ani sipasizantem žádné strany. Řídím se zdravím selským rozumem. Za vlád ČSSD taky nebylo vše růžové, byly i černé chvíle (kauza Gross a podobné) ano byly. Podle mne ale ČSSD z toho vyvodila politickou zodpovědnost, padla vláda. Dnes kauzy typu Čunkovi úplatky na politickou objednávku ukončené, Čunkovi sociální dávky pro milionáře, Topolánkovi lety na lyže a další. Stydím se za dnešní vládu nestačí že mají přední v krytě ale ještě nestydatě mlaskají. Žádám Vás pane doktore nejen za sebe ale za další i pomýlené lidi co tady píší a uráží Vás jako opozičního politika Udělejte maximum pro to aby se už neděla Ta hrozná zvěrstva. Protože za jeden rok vlády ODS tato zem zaplatí 25 lety na nápravách. Přeji Vám hodně zdraví, pevné nervy a mnoho sil.
01. 12. 2007 | 19:48

Pěčka Jan, PhDr. napsal(a):

Vážený pane MUDr. Rate. Máte bčitký jazyk,Použijte jej. Je to
příliš drsné, Ale víte co té reformě chybí? Sněhurka a šest trpaslíků - sedmého už má, Julínek vysvětloval svou reformu na vesnici a na závěr se mu od jedné babičky dostal dotaz:
kdo tu reformu vymyslel, politici nebo vědci. Julinek se zamyslel a řekl politici. Babička mu na to odbvětila, že si to myslela, protože, kdyby to byli vědci, tak by to vyzkoušeli
předem na krysách.
02. 01. 2008 | 19:01

Josef Kamenský napsal(a):

Myslím si, že Dr.Rath mohl být dobrým lékařem, dnes je "ukecaným" politikem. Zdá se, že rozumí všemu a vždy. Nikdy na tom nebyl jako průměrný občan, vysokoškolák. Za "totality" nebyli přece taxikáři a lékaři nikdy chudí. drpepa
27. 01. 2008 | 13:02

Blackj napsal(a):

Fandím Vám, na hrubý pytel hrubá záplata.
Ale Paroubka urychleně nahraďte Sobotkou.
17. 02. 2008 | 21:35

cl.9 napsal(a):

ať čtu jakýkoliv članek Davida Ratha, tak si nemůžu nemyslet, ze žije v dokonalém světe, kde je třeba jen přerozdělovat od bohatých směrem k chudším, a tím se vše vyřeší :o

Važený pane Rathe, pokud dneska řeknete, že někomu něco "zítra" dáte, tak uvažujte také o tom, jestli si nevylomí doručovací vůz kolo o díru v silnici, to kolo může být právě někoho z těch, kteří se snaží vyškrábat mezi oněch vysněných 10%, kde jim pak všechno skrouhnete a rozdáte chudým, tedy v té době již jim samým. Soustřeďte se tedy na to co máte a nedělejte z 87% lidí chudáky, nerad bych se totiž dočkal toho, abych byl solidární s majitelem bytu a vozu jen proto, že mám o něco vyšší příjmy, byt nemaje.

Chybí vám tam jeden výpočet, to o kolik se sníží platy 87% chudších spoluobčanů, když zvýšíte daňové zatížení 13% obyvatel s vyššími příjmy - to asi není zajímavé, pro vás.

Opravdu nevím co na to říct, přijal jste světonázor sociálních demokratů způsobem sobě vlastním, já se ale toho vašeho pokusu účastnit nechci a 30 korun rád v ordinaci zaplatím, neboť vím to, co ostatní zjevně nevidí - čekárny jsou vyhřáté a nezamčené toalety září čistotou, přitom to s ošetřením nemá nic společného.(pokud se mýlím, rád bych se dozvědel, jak zdravotní pojišťovna bodově ohodnocuje moje čůrání)
11. 03. 2008 | 04:47

Pája napsal(a):

Takže další milionáři.Nejdřív doktoři,teď politici.Prostě co se hodí do kuchyně to je.Ráth je pfostě komediant.
03. 05. 2008 | 22:44

matka 2 dětí napsal(a):

Mě se poplatky u lékařů nelíbí. Jsem ve věku, kdy už mám poškozené zdraví,jak jsem pracovala na všechny ty politiky ze všech těch režimů. Přišla jsem o práci v 52 letech. Dále jsem na pracáku vinou své úspěšné pracovní kariéry, kdy jsem se přetahovala tak, jak mi to kázali ve firmě a nakládali na mě, jak jen potřebovali. No a na pracáku jsem zůstala za pakatel: 3000,- Kč. Myslíte, že seženete odpovídající místo v tomto věku? Myslíte, že s touto částkou můžete k lékaři tak, jak potřebujete? Myslíte, že si můžete dát spravit zuby, když nato nemáte? Kolik takových lidí znám na pracáku, co zůstali tam kde já a nemají na ty vaše poplatky.A nejsou to žádní bezdomovci nebo postižení. Ani důchodci nebo miminka po narození. Prostě nemají na všechna ošetření tak, jak by potřebovali. A to jseště nerozebírám situaci, kolik lidí vůbec nemůže k lékaři z důvodu neumožnění jim tohoto zaměstnavatelem. Lidé jsou zde ždímáni do poslední síly a pak vykopnuti staří a téměř bezmocní. Apravedlivé na tom je jen to, že to postihne i vás politiky. Taky jednou budete staří, ale všechno se koupit za peníze nedá.
Tím narážím na kauzu odchodu p.Ratha z funkce, kdy svým podřízeným vyplatil jako odměnu částky s 5nulami. Kolik lidí mohlo mít lepší příjem, než jen těch pár korun z pracáku? A kolik lidí pomůžou na pracáku umístit za částky, kdy se můžou dosyta najíst?
30. 06. 2008 | 21:01

volič napsal(a):

Já si nepamatuju,že by pan Rath někdy fakoval,ču....koval ve sněmovně,kopal do aut a co hůř-do lidí!!!atd.atd....Takže Vy -"kritici"- Jedničky-zklapnětééééééééé!
20. 11. 2008 | 22:00

FMach napsal(a):

Ano pane Ráthe, po "revoluci jsem začal podnikat, jsem drobný živnostník,zaměstnával jsem slovy tři zaměstnace a platil jsem je v té době nadstandartně ( asi o 50 % více než bylo obvyklé( tenkrát jsem vydělával a oni tomu pomáhali. Za vaší vlády to šlo jen s kopce. Postupem času jsem musel propustit jednoha pak druhého a v nakonec i třetího. Musel jsem dělat 12 až 14 hod. každý den včetně sobot a nedělí, abych mohl zaplatit vaše daně , snavyšované sociální a zdravotní platby a připtom , když jsem byl nemocen dostal jsem za každý den nemoci 16 Kč a to jsem odváděl přes 5 tisíc Kč do sociálního a zdravotního systému měsíčně. Až teď se vše pomalu zlepšuje, jenom rychlost zdražování všeho mě dosti zatěžuje. Co vydělám musím dát za další zdrařené zboží. Zdražování je větší než můj výdělek, tak ve výsledku sotva žiju. Za poslední rok se to natolik uklidnilo a zlepšilo, že uvažuji opět o dalším zaměstnanci, už jsem počátkem roku jednoho přijmul. Je dobrý a tak ho i příslušně zaplatím, můj zisk z něj je 1200 Kč, zbytek si musím vydělat sám. Situace se začala právě díky postoji k zaměstnanci , kterého jsem dokonale informoval jak o tom co z něj mám, tak o tom jak spolu dělat, abychom se měli lépe. Funguje to a tak uvažujeme o dalším zaměstnaci. Jenom se děsím, až opět začnete vládnout. Musím si teď začít dělat rezerva, abych to přežil až zase padnete, lidi ty vaše podvody prokouknou. Taky uvažuji o té možnosti, zregistrovat firmu v jiné lepší zemi a na tuto se vykašlat, když v ní budou vládnout tací jako jste vy s Paroubkem.
05. 12. 2008 | 01:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy