List z vězení IV: Naštvanost lidí

03. 07. 2012 | 08:48
Přečteno 34042 krát
Čím dál tím víc lidí je naštváno na politiky. Mnoho z nich na všechny, jedno zda pravicové či levicové. Zloba se koncentruje proti poslancům a parlamentu. Řada médií to ponouká a pak na vlnách surfují. Když se objeví nějaká hloupost, média často informují - poslanci schválili... Záměrně se zamlžuje zodpovědnost konkrétních lidí.

V drtivé většině jde o ministry vlády a vládu jako celek. Hodně lidí je znechuceno poměry v politice, ale na konkrétní otázku, co je pro ně nejhorší, často neumí přesně odpovědět. Chytají se proto různých mediálních kampaní a třeba říkají: „Ti nahoře kradou."
Musí se šetřit.
Hlavním důvodem je však fakt, že vlády posledních šesti let lidem vzaly naději na lepší život a nahradily ji tezí - šetři, uskromňuj se, ať se mají tvé děti či vnukové lépe. Současně celá politická garnitura tuto tezi na sebe neuplatňuje a žije si celkem blahobytně. Lidé se naštvávají na všechny politiky a příliš nerozlišují, že mnozí mluví o tom, že politika nesmyslného šetření je cesta do pekla.
Rozmařilé plýtvání.
Konečně stejný přístup, jaký má dnešní vláda, zlámal vaz komunistům na konci osmdesátých let. Co si pamatuji, tak se mělo šetřit. Kampaně, kdy televize hledala v popelnicích chleba a rohlíky a na tom dokazovala, jak lidé hýří, nebo známé heslo - nesvítí se někde zbytečně? Ve školách byl reflektor mladých, co obcházel a zhasínal. Památky se neosvětlovaly - to byla rozmařilost. Když se v osmdesátých letech začalo uvažovat o osvícení Pražského hradu, tak o tom byly nekonečné diskuse, zda nejde o zbytečnou rozmařilost. Na druhou stranu lidé viděli, že vládnoucí garnitura tolik šetřit nemusí a má přístup ke všemu nedostatkovému zboží.
Jako před lety.
Mám pocit, že poslední roky je situace trochu podobná. Zboží sice v obchodech je, ale to kvalitní je tak drahé, že je stejně pro většinu lidí nedostupné. Tak dnes mnoho důchodců má jen na chleba s máslem, jako měli před 20 lety. Co jim je platné, že v obchodě jsou i krevety.
Vláda strachu.
Tato vláda vzala lidem naději, že se budou mít lépe. Straší je, že nebude na penze, nebude na zdravotnictví, přijdou o práci, nebudou mít na zaplacení hypotéky. Berou lidem prostě radost ze života.
Pokroky musí být vidět.
Nová vláda musí dát lidem naději, že zdaleka není tak zle. Musíme ze sebe setřást vládu strachu z budoucnosti. Většina lidí musí začít věřit, že se jim už za pár měsíců bude dařit lépe. A vláda to musí umět zařídit. Samozřejmě nepůjde to obrovskými skoky, ale změnu musí brzy vidět každý. Pokud takovou vládu nenajdeme, pak mám velký strach o budoucí vývoj naší země. Svoji osobní budoucnost mám v troskách, ať se alespoň dobře vede celé naší zemi.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

toník z Hnojníku napsal(a):

Davide,vydrž a budeš ideální adept na prezidenta. Přemýšlej o první dámě. Doporučuji manželku. Usuzuji tak podle rozhovorů s Tvým otcem!
03. 07. 2012 | 08:57

peterka napsal(a):

Vaše dopisy beru za své... není ale už trochu pozdě?
03. 07. 2012 | 09:02

Drzá zrzka napsal(a):

Musí se šetřit.
Celá politická garnitura tuto tezi na sebe neuplatňuje a žije si celkem blahobytně.
Teď momentálně blahobytně nežijete.
Šetřit se musí.
Šetřte slova.
Nebo ať jimi šetří ten, který na tento blog přispívá.
03. 07. 2012 | 09:03

neo napsal(a):

Pane Doktore, tohle už nemůžete myslet vážně, nebo ano?

///Chytají se proto různých mediálních kampaní a třeba říkají: „Ti nahoře kradou."/// A pár jich občas chytí s krabicí plnou barevných papírků...

///Kampaně, kdy televize hledala v popelnicích chleba a rohlíky a na tom dokazovala, jak lidé hýří, nebo známé heslo - nesvítí se někde zbytečně?/// Až 30% potravin se vyhodí. Možná by s tim televize mohla začít....

///Zboží sice v obchodech je, ale to kvalitní je tak drahé, že je stejně pro většinu lidí nedostupné.Tak dnes mnoho důchodců má jen na chleba s máslem, jako měli před 20 lety. Co jim je platné, že v obchodě jsou i krevety///
holý nesmysl. Nehodlam zabíhat do detailů a statistik, ale je to totální lež. Žádný důchodce nekupuje jen chleba a máslo. Co se týče nekvalitních potravin, souvisí to s tím plýtváním. Jsou levnější a lidi je kupují ve velkém a pak jich třetinu vyhodí, místo aby koupili za stejnou cenu menší množství kvalitního jídla.
03. 07. 2012 | 09:08

prak napsal(a):

"neo" na hrad!!! Za kterou stranu kandiduješ v podzimních volbách? Za žádnou? Patrně tě nikdo nechce. Zapracuj na sobě. Chybí ti objektivita a hlavně soudnost!!!
03. 07. 2012 | 09:19

prak napsal(a):

Pane Rathe, pokud neprokážete svou nevinu u soudu, jste pro naprostou většinu občanů mrtvým ptákem. Podobně jako svého času Sládek.
03. 07. 2012 | 09:22

Gustáv Kočí napsal(a):

Doktůrku zbyla v tobě ještě byť jenom špetka soudnosti?
03. 07. 2012 | 09:26

Karel Matoušek napsal(a):

Jeho život v troskách je, však vlast svou stále miluje.
03. 07. 2012 | 09:26

ex-nemo napsal(a):

Dávno si myslím že ručně, tužkou či dokonce husím brkem na papír psané věci jsou promyšlenější, duchovně obsažnější než tlapaniny na keybord.Pisatel se více soustřeďuje na obsah, protože forma je pracná, slovy se musí šetřit.
Takové šetření je produktivní, na myšlenky; jeden z důvodů že staré věci, psané ještě ručně, jsou neskonale duchovně bohatší a koncentrovanější než moderní mnohomluvné plácaniny.
Nakonec musí myšlenky přece jenom zvítězit nad Kubiceho primitivními podvody.
03. 07. 2012 | 09:28

skeptický napsal(a):

Spousta lidí,kteří to dotáhli vysoko,sedělo.Třeba Fučík.Nebo aleaspoň sedět mělo.
S tou knihou je to dobrý nápad,chce to nějaký chytlavý titulek, třeba Mein Kauf.
Pravdou je,že jsou horší.
03. 07. 2012 | 09:34

neo napsal(a):

prak:

Na hrad nemohu, nemám potřebný věk.
Nekandiduji a nikdy kandidovat nebudu za žádnou stranu a to ani na úrovni komunální, krajské či jakékoli jiné.

Není to z důvodu, že by mě nikdo nechtěl, ale proto, že se mě aktivní politika nezajímá a nikdy nezajímala. Je to bahno, které ze slušných lidí dělá neslušné.

Objektivita mi nechybí. Vše co jsem napsal je velmi objektivní.
03. 07. 2012 | 09:36

Baba napsal(a):

Našinec věru perfekcionista není. Zatím se dopracoval ke svobodě, si pořadí svých činností volit. Vizi kroků k novému má za snazší než potřebu se něčeho zbavit. Nesejde-li se víc neočekávaných faktorů.
03. 07. 2012 | 09:36

sun napsal(a):

Podpořte politického vězně Davida Ratha vězněného kleptofašistickým režimem:

http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
03. 07. 2012 | 09:42

Oranžáda obecná napsal(a):

já jsem hlavně naštvaný na zloděje Rathova typu.
03. 07. 2012 | 09:46

Karel napsal(a):

Pane doktore, držte se.

Zlodějské koalici se pomocí Kubice a médii podařilo BINGO.

Pomocí 7 mega v krabici na víno odvést pozornost natvrdlých spoluobčanů od miliardových kauz a rozkrádání důchodů, zdravotnictví, ...., tomu se říká trefa.

PS.
Však ti naši natvrdlí zase zvolí nějaké nové pravicové subjekty třeba s Janečkem, Babišem, Dlouhým atd., aby později zase mohli fňukat, jak je politika svinstvo.

Nebo nepůjdou k volbám, aby pomohli těm bohatším a bezsrkupulozním realizovat jejich orientální "program".
03. 07. 2012 | 09:53

Maximus napsal(a):

Nic ve zlém Davide novodobý Fučíku, ale na férovku, těch 7 mega v krabici bylo tvé právě vybrané stavební spoření či spoření mladých? Nějak jsem od tebe rozumné vysvětlení zatím neslyšel. Já si myslím, že si kradl jako všichni naši politici, jen tě chytli za pracku a myslel sis, že nikdo na tebe nemá. Teď by mě udělalo největší radost stejně jako většině Čechů, kdyby ti dělali společnost Klaus, Kalousek, Bém, Langer, Benda, Vondra, Barták, ale i Palas a další plejáda chmatáků. Promiň že ti tykám, ale tvůj statut vězně mi to dovoluje.
03. 07. 2012 | 10:03

prak napsal(a):

"neo"- objektivně odsuzujete zlořády levice, tleskám. Ještě to chce objektivně odsuzovat zlořády pravice a budu ještě více tleskat.
03. 07. 2012 | 10:06

český maloměšťák napsal(a):

..jeden z velkých kritiků tkzv. církevních restitucí sedí již téměř 2 měsíce ve vazbě.....
...Janoušek na pláži v Chorvatsku....
......Bém vydává knihu......
...Parkanové Kalousek shání všade možně různé posudky /za peníze daňových poplatníků - čekali jste snad něco jiného ?/....
....Gandalovič je velvyslancem v USA /už se ale začíná stahovat smyčka/.....
.....tunelbába/se svým lidem/ je ve vládě zodpovědná za legislativu a boj s korupcí....

etc etc............................

Je to divná země, divná vláda....
Země ve které ministra financí nezajímá věcná škoda v řádech několika set milionů korun...ale může se posrat z několika /zřejmě soukromé firmě patřících/ milionů v krabici. Kde ministr financí hýká o úsporách...a neumí vybrat DPH z importu, chystá se oslabit penzijní systém, zadlužit ještě i nenarozené desátkem....

Těsně před koncem mayské civilizace lidé sice stále stavěli stavby, které původně měly náboženský a také odstrašující účel (svou pompezností jako by potenciálním vetřelcům říkaly " podívej se jak jsme mocní - takové stavby stavíme běžně !")...ale tyto stavby byly často postaveny " vzhůru nohama".
Byly dokonalými co se týče formy, obsahu sdělení...ale ve vztahu k dobám, kdy civilizace ještě fungovala působily tyto stavby jako hastroši....

Správný a duševně zdravý správce by měl umět odlišit váhu a velikost hrozeb a škod a zda tyto hrozby a škody jsou již faktické - a tak by se měly řešit prioritně, či zda tyto hrozby a škody jsou fiktivní......v tomto úsudku by měl zůstat vždy stoicky klidný a podle toho i konat.
Pak se také tkzv. lid necítí jako stádo hýkajících oslů tupě vzhlížející k stavbám postavených vzhůru nohama.....

Jednodušeji :
Pokud má stát problém s tím uvalit vazbu na všechny ty kmotry, mafiány, megarozkrádače - a to faktické (i ve směru váhy a velikosti hrozeb a škod)....
.... a téměř dva měsíce drží ve vazbě někoho, komu se zřejmě neprokáže ŽÁDNÁ faktická škoda.....
....pak je to divná zem.
Jistě - je správné když policie koná zejména preventivně - ve vztahu k možným hrozbám a škodám....ale uznejte , že pokud nestíhá aktéry státu již fakticky způsobených škod - tak je to divné a velmi překroucené chování takové instituce. Zejména pokud pak jsou ty nestíhané škody v rozsahu miliard CZK /
vypadá to pak jako když např. směrem k indiánské vesnici útokem cválá kavalerie, ale rada starších se rozhodla, že nejprve musí vyřešit otázku, kdo ukrad z šamanova tee-pee válečnou sekeru - protože bez ní nelze vést boj..../
03. 07. 2012 | 10:13

olga napsal(a):

Mým cílem je mít se dobře, žít spokojeně, s důvěrou. Předpokládám, že to stejné si přeje každý rozumný člověk. Politiky nevyjímám. Jsou to přece jedni z nás. Tak proč to nejde? Já vidím problém v závisti, ješitnosti, nadřazování se. Největší problém vidím v tom, že člověk začal uvažovat zvířecím mozkem. Přestal myslet na skutečný smysl života. Přestal myslet na život po tomto životě. A to je jeho škoda.
03. 07. 2012 | 10:17

Vilemína napsal(a):

Davide, píšete jako by Vám už úplně hráblo. Mezi Vašim moralizováním a vlastním jednáním (když jste byl ještě u moci) býval rozdíl o hloubce Mariánského příkopu. Psychopati jsou vždy nebezpečný a je dobře, alespoň jeden (Vy) je pod momentálně dohledem. Doufám, že za Vámi přibydou další vyžírkové ze současné a hlavně bývalé vládní a komunální garnitury.
Jak se bránit před lidmi jako Vy ? NEVOLIT strany, kde se systematicky a rádi sdružují: ODS a ČSSD. VV ani Top09. Komančové nejsou samozřejmě o nic lepší volbou.
03. 07. 2012 | 10:19

neo napsal(a):

prak:

samozřejmě odsuzuji všechny zlořády, bez ohledu na stranickou příslušnost.
03. 07. 2012 | 10:22

Kateřina napsal(a):

Pomstou, odplatou nebo hněvem nemohou být křivdy odčiněny... Pouze důslednou pozitivní změnou... :-) David Rath má opět pravdu... Směr asociální vlády je cestou do pekla, hůř už snad být nemůže, takže se už konečně musí začít situace celkově zlepšovat...
Dr. Rath to moudře a pravdivě napsal, a doufám, že se začne i pro něj situace zlepšovat a konečně ho pustí z té strašné NEZÁKONNÉ vazby... :-)
03. 07. 2012 | 10:37

vasja napsal(a):

Co takhle Dejvide koupačka ve studený a jenon jednou tejdně? Ať se děcka maj líp.
03. 07. 2012 | 10:42

Dežo napsal(a):

Gentlemana dělají činy, ne plky.
03. 07. 2012 | 10:42

R. Valenčík napsal(a):

Je to poctivá snaha vyrovat se se složitou životní situací. Držím mu palce, ať z toho vyjde duševně posílen. Zvládl by to tak Vondra, Parkanová, Bém a další?
03. 07. 2012 | 10:45

Maximus napsal(a):

č.m.
Dobře napsáno....opravdu divná to zem!
03. 07. 2012 | 10:52

unknown napsal(a):

Tak to jsi mě fakt rozfláknul Dave. Zloděj křičí chyťte zloděje.
03. 07. 2012 | 11:00

Kateřina napsal(a):

Nově nastupující ministr spravedlnosti Blažek mi připomíná svým chováním kryptofašistu... hrůza... Tato asociální vláda proti lidem musí co nejdříve skončit, umožnit lidem nové volby a novou vládu, která bude skutečně a více myslet na lidi a jejich potřeby a jistoty... takto to dál skutečně už nejde...
03. 07. 2012 | 11:06

radomírh napsal(a):

Davide, já se mám výborně i bez těch 7 mega.Je to ale bez mříží. /kdo chce kam -cestu si najde a našel/.
03. 07. 2012 | 11:09

Josef K. napsal(a):

Komentář zbytečný. Č.m. to napsal za mě.
03. 07. 2012 | 11:09

Josef K. napsal(a):

Komentář zbytečný. Č.m. to napsal za mě.
03. 07. 2012 | 11:10

Roy napsal(a):

Podporující komentáře zde i jinde tomu xindlovi vyjadřují jasně patologickou úroveň zničeného genomu českého národa.
03. 07. 2012 | 11:10

fidlik napsal(a):

brek ukřivděného uplakaného bernardýna... nic více nic méně. měl by spíše mlčet a rekapitulovat
03. 07. 2012 | 11:11

franta smutný napsal(a):

Nabízí se zde použití výstižného slova charakterizujícího osobu jejíž "List" jsem si zde přečetl. Již jsem tak učinil, pan editor však smazal. Tak si to domyslete.
03. 07. 2012 | 11:12

Jeden z vás .. napsal(a):

Jednou, až se milí lidé, skutečně budete mít RÁDI, pak nebudete takto dopadati. Jednou se to stane, já vidím to jako sen v úžasných jasných barvách, a vím, že nic tomu nezabrání. stahuje-cely-svet.cz
03. 07. 2012 | 11:17

Kamil napsal(a):

To snad nemysli vazne, sam kradl a pritom kazal jak je cestny, a kdyz ho chytli tak toto.. pro me absolutne bezpaterni clovek, spolecenska mrtvola, snad mu poradne napari.

Jenom je jeste dulezite, aby byla stejna razance pouzita i na ostatni podpodniky.

P.S. kdyby me odposlouchavali cely zivot, nenajdou duvod me zavrit.
03. 07. 2012 | 11:22

Milan napsal(a):

Možná,že se blýsklo a bude brzy vidět konec tunelu. Dobrý advokát nemá rád vazbu domnívám se,že právě nastoupil na ministerský post.
03. 07. 2012 | 11:30

Drzá zrzka napsal(a):

Jen by mne ještě zajímalo, kdo MUDr. Ratha dostal do vazby? Byla to neschopnost vlády nebo doktorova schopnost přeměny vína v peníze? :-)
03. 07. 2012 | 11:35

Margareth napsal(a):

Vážení demokraté! V demokratické zemi je obviněný člověk nevinen, dokud mu vinu neprokáže soud. Už si to konečně zapamatujte! Zejména ti, kterým jsou pravdivá slova MUDr. Ratha nepříjemná. Je to pro vás evidentně těžké.
03. 07. 2012 | 11:36

František Sladký napsal(a):

Vážený Davide, dovoluji si Vás oslovit Vaším jménem ne proto , že bych Vás nějak blížeji znal , ale pouze proto, že si Vás Vážím,vážím si Vašho postoje,který jste zaujal a máte moji nejhlubší uctu,což se snatžím projevit oslovením Vaším jménem. Mohu jen poradit - držte se a vytrvejte v tom je Vaše síla,kterou Vám nikdo nemůže vzít.Vytrvejte ve svých názorech,ve svých myšlšnkách a ve svém přesvědčení a věřte tomu,že bude vše dobré.
Jsem bývalý vyšetřovatel,dlouholetý , a mohu říci že se stydím za práci vyšetřovatelů. Nechť si to vysvětlí každý jak umí , ale za totáče se ctila zásada
In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného) je právní zásada, která stanovuje povinnost soudu rozhodovat ve prospěch obžalovaného, pokud o jeho vině existují pochybnosti, které nelze odstranit. Formulace v této podobě je známa až z období středověku, zásada však vychází z myšlenek římského práva, kde se objevuje v jinak formulovaných větách především u Ulpiana. Spojena je především s trestním právem, ve starověkém Římě bývala tato zásada aplikována i v právu soukromém.[1]

V českém či spíše kontinentálním právu tato zásada vyplývá z presumpce neviny. Jejím nejvýznamnějším důsledkem je v dokazování v trestním řízení neexistence důkazního břemene. Vyšetřující orgány musí prokázat veškeré skutečnosti tak, aby o vině neexistovaly důvodné pochybnosti.
Zvláště pak poslední věta je velm podstatná.
A tedy ač je na Vás páchánařada příkoří držím Vám palce a vydržte,Vy musíte vydržet,neboť jste to Vy , který může pohnout jak se říká nadneseně kolesem dějin. \a tgento pohyb v naší krásné zemi je velmi žádaný a já ve Vás Davide věřím. Máte na to aby jste porazil GOLIÁŠE - MÁTE NA TO věřte si a dokážete to co si nastavíte. Vy to dáte Davide.Určitě ano. Když pro nic jiného tak pro to , jak velmišpatn+ě s Vámi zacházejí v yšdetřovatelé ve Vaší kauze. Nenechte se ovlivnit a dál pevn+ě stůjze za svým přesvědčením. Věřím Váma současně i děkuji.
03. 07. 2012 | 11:39

ali napsal(a):

olga
myslím, že Vaše volání zůstane bez odezvy..proč? Protože nikdo nechce proprat své vlastní já. Chodím sem už pár dní bez komentáře. Je to pořád stejné..stejné řeči, stejná nenávist, stejné napadání, zesměšňování a urážení druhých pro posílení vlastní ubohosti a ega. Pořád dokola jak kafemlejnek. Jeden je ředitelem Země, druhý nosí Šalamounovy trencle, třetí nevnímá nikoho a mele furt svou s vlezlostí a protivností sobě vlastní..
Jak blogeři, tak bogující..
03. 07. 2012 | 11:41

MartinO napsal(a):

Ten člověk je evidentně psychopat a ti jeho obvyklí patolízalové tady v diskusi taky.
03. 07. 2012 | 11:43

Noe napsal(a):

A co to platino-briliatové péro, Kamile? Necítíš se jako spoluviník?
Ad č.m.: Skvělý komentář! Noe není totéž co neo... Neo jsou vždy náhražky původního.
03. 07. 2012 | 11:45

babočka napsal(a):

Naštvanost na politiky je hloupost. Já jsem naštvný na neschopného doktora, na arogantní úředníci, na lempla řemeslníka , na zlodějskou firmu, na prodejce zkažených a jedovatých potravin, na lékárníky prodávající léky, které nic neléčí atd. Politiky mám na háku, příště je nemusím volit. Neexistuje politická strana, která by naučila lidi slušnosti. Lze jen nahnat terorem strach a to jistě nechcem.
03. 07. 2012 | 11:48

NoA? napsal(a):

Konečně M.agent00, co stavěl za socíku. Tak jsme se přece jen dočkali, jak na to!
03. 07. 2012 | 11:49

vasja napsal(a):

Noe napsal(a):
A co to platino-briliatové péro..
-------------------
On Dejv ukrad i todlencto?
Chmaták jeden:-) Aspoň má čim psát.
03. 07. 2012 | 11:51

zika napsal(a):

Vaše slova nemají chybu, jen škoda , že nevyšly z úst někoho jiného.
03. 07. 2012 | 11:52

Frante napsal(a):

Mnoho let patřil k těm co zemi přivedli do dluhů, jak špatným hospodařením tak rozkrádáním ze státního a najednou začal mít starost "o naši zemi". Jak se zdá, kriminál lumpům prospívá, dobrá věc se podařila.
03. 07. 2012 | 11:52

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:
Takže když Ratha chytli za ruku s úplatkem před vznikem faktické škody tak je nevinen protože škoda ještě nestačila vzniknout.
A kdyby už vznikla škoda tak by byl Rath také nevinen, protože ho nikdo nechytl při přebírání úplatku. To dá rozum.
Tak nějak si představuje Maloměšťák "boj" s korupcí u svých ideových oblíbenců v praxi.
03. 07. 2012 | 11:55

Milan napsal(a):

To si už Davide děláte pr..l!!Jste normální?To se fakt nestydíte?Jak vůbec ještě můžete mít odvahu veřejně vystoupit?Co to máte v hlavě?Máte tam vůbec něco?Jak to,že můžete psát blogy,to máte ve vyšetřovačce internet?Kolik peněz jste nakrad?O kolika lidech z vašeho okolí,kteří taky kradli víte?Co si to vůbec dovolujete,máte aspoň špetku soudnosti?Myslíte,že vám někdo zbaští to že jste politický vězeň?To si už fakt myslíte že jsme totální magoři?Jak to že lidi kteří kradou mají odvahu ještě veřejně vystupovat a někoho kritizovat?Tenhle stát je už vážně nemocný..Nikdy bych si ani ve snu nepředstavoval,že mafiáni budou mít svoje blogy na aktuálne.cz.Jen tak dál,kdo neskáče není čech,hop,hop,hop..
03. 07. 2012 | 11:56

Tetanovka napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje :)
03. 07. 2012 | 12:00

Kamil napsal(a):

to říká ten pravý co okradl nás obyčejné občany... měli by mu zakázat veřejně vystupovat
03. 07. 2012 | 12:01

santawizard napsal(a):

Pane doktore:
Musí se šetřit.
Hlavním důvodem je však fakt, že vlády posledních šesti let lidem vzaly naději na lepší život a nahradily ji tezí - šetři, uskromňuj se, ať se mají tvé děti či vnukové lépe.
Krize kapitalismu tkví v tom,že je mezi kapitalistama nedostatečné množství spolupráce a partnerství ale přebytečné množství zdravé konkurence a nekalé soutěže!!!Takto se zneužívá i samotná věda ve jménu jakéhosi bojovného umění,kde jenom ten nejsilnější vyhraje.Momentálně vyhrávají jenom lichváři a exekutoři na úkor opravdových bankéřů a investorů.
03. 07. 2012 | 12:06

Kynik napsal(a):

Č.m.: To sedí. Jen malou poznámku k tee-pee. Mytologií ovládání (a mythy vyrábějící) mocní z Tenochtitlanu (byť skvělí matematici a astronomové) s milionovou armádou podlehli několika stovkám conquistadorům na koních, protože je považovali za Bohy a sebe za "konec dějin". Jinak se bránila neolitická vesnice Indiánů proti paleolitikovi Calverovi. Najali si 7 statečných.
Rozdíl mezi paleolitem (sběrači, trhači, pasáci) a neolitem (příroda + práce = jediné zdroje, peníze nejsou zdroj) trvá. I Wall-Street je paleolit. Rychlá "výroba" peněz loupeží jako za Calvery. Loupež jako nejrychlejší výroba láká všechny kmotry a pan Doktor možná podlehl. Jeho motivace ale neznáme. Proto všichni vasjové ap. zde nevědí, co činí, pokud obhajují tenhle režim. Navíc jsou jeho produkty. Škoda, že zkarikovanou skutečnost již nelze dál karikovat. Jen komunálně v Rubínu. Ale Herci vždy hrají jen sami sebe...
03. 07. 2012 | 12:11

Mirek HK napsal(a):

Davide Ráthe,
pro vyváženost vaší situace bych doporučil klaunovský červený nos a hlavně nesundávat. Bez červeného nosu je vaše psaní nejen směšnější, ale i trapné. Možná jste s tím měl začnout hned při vstupu do politiky.
03. 07. 2012 | 12:15

xyzy napsal(a):

Objevil jste Ameriku, pane Rathe? A na tahle zjištění jste potřeboval katr?
03. 07. 2012 | 12:18

Valaška napsal(a):

Pane Rathe ! Vy si nemůžete naříkat, nic neděláte jen se vyvalujete na kavalci a přitom berete nehorázně vysoký plat s příplatky a my občané musíme makat, abychom Vaše úhrady zaplatili.
03. 07. 2012 | 12:24

Kateřina napsal(a):

Pane doktore, nic si z těch všech hlupáků a zakomplexovanců, kteří vás tady zase napadají, nedělejte...! Jenom vám jako vždy okopávají kotníky... Máte jako vždy pravdu, držte se, přeji pevné zdraví, nervy, veselou mysl a hodně toho štěstíčka!... :-)
03. 07. 2012 | 12:40

Analytik napsal(a):

Autor napsal:
"Nová vláda musí dát lidem naději, že zdaleka není tak zle."
Ale je, Davide. A bude ještě mnohem hůře!
Jenom se o tom nesmí mluvit.
03. 07. 2012 | 12:41

Bohuslav napsal(a):

Jasný důkaz, že ho ve vězení museli mlátit pendrekem do hlavy, jinak by nezplodil tak blbý článek.
03. 07. 2012 | 12:43

vico napsal(a):

č.m.10:13: perfektní komentář.

Co Davidu Rathovi budu ještě dlouho vyčítat je to, že zradil svůj politický talent daný mu snad bohem. Tohle se neodpouští!!! neboť je to ve své podstatě svatokrádež.

Článek z vězení, který se konečně nezabývá tím, že už třikrát po sobě dostal na snídani játrovou paštiku, lze vytesat do kamene. Ano je to tak. Tahle vláda sebrala lidem radost ze života, aniž by alespoň ve stylu tlustých prelátů slíbila ráj v nebi.

Rozeštvala proti sobě lidi, ukončila arogantně sociální smír,seškrtala přítomnost a vzala budoucnost.

Tohle žádný Vládce nedělá, ani ten, který má monopol na tanky a vodní děla.

U nás se ministr financí snad i sexuálně udělá, když za souběžného spoluvzdychání Petra Nečase a Kateřiny Vrcholové zvěstuje, že příští rok se bude škrtat ještě dvakrát tolik jako letošní rok a přespříště možná i čtyřikrát tolik.

Rath jako novodobý Machiavelli napsal desatero...kterého by se příští vláda měla držet. Bohužel jde o desatero nikoliv z hory Sinaj, ale z litoměřické věznice.
03. 07. 2012 | 12:47

MA-FU napsal(a):

Víte doktore co je na tom nejhloupější?? Že takovéhle ponaučení a hraběcí rady dáváte z vězení.Vaše činnost byla nezákonná a tak tedy podléhá potrestání-nebrečte a věřte může být i hůř!Stále jste nepochopil!!
03. 07. 2012 | 12:50

Ládik!!! napsal(a):

Já jsem naštvaný na horko, tolik dní ani kapka vody a furt přes 30°C, v noci 20-21. Snad je v chládku lépe. (??)
03. 07. 2012 | 12:51

No... :-) napsal(a):

Ráth to stejně nakonec vyhrál ! Je v chládku, zatímco jiní se pečou a potí....
03. 07. 2012 | 12:53

jakub napsal(a):

Nedobrovolně odešel z politiky a zbyl po něm jen smrad. Korupční a šmelinářský smrad.
Ještě má tu drzost otravovat z vězení svými nářky slušné lidi.
(který kriminálník má tyto výhody?)
Ve vězení bude psát svůj životopis. I kdyby psal svůj šmelinopis nebo korupčnopis, mě to nezajímá, číst to nebudu. O jeho spisy bych měl zájem jen v případě, že by byly na kila levnější než toaletní papír.
Místo aby se v rohu cely styděl a odprošoval v duchu tento lid, otravuje dál.
K Ráthovi do basy bych přidal 200 poslanců a 81 senátorů, pak by snad začalo být v této zemi lépe.
03. 07. 2012 | 12:54

Gustáv Kočí napsal(a):

František Sladký:
bývalý vyšetřovateli dlouholetý (za totáče), neumdlévejte a pracujte na sobě dál! Když už jste se tak krásně naučil s Wikipedií...:D
03. 07. 2012 | 13:06

honza napsal(a):

Doktore - z Vás by měl Joseph Goebells radost aneb - stokrát opakovaná lež se stane pravdou že? Tak je hezké, že jste se rozhodl poukazovat na nešvary dnešní doby a nezbývá, než se sklonit před Vaší odvahou vzít na sebe pověst korupčníka a vzít krabici s vínem, aby konečně došlo k posunu a Vy jste mohl ze svého sídla v Litoměřicích burcovat národ k lepším zítřkům.... Tedy doktore Vy máte pajšl....
03. 07. 2012 | 13:08

Lansky napsal(a):

Jeho starost o dobro lidstva a především o dobro vlastního národa je dojemná. Věřím, že ten úplatek nevzal pro sebe, ale pro svou vlast. pro obyčejné lidi. Kdyby měl víc času, jistě by nás o tom přesvědčil. Drž se, Davide, poslední národovče.
03. 07. 2012 | 13:09

olga napsal(a):

ali
Ano. Máte pravdu. Už delší dobu marně čekám na odezvu. Jsem z toho smutná. Utvrzuje mě to o pravdivosti Janova Zjevení.
03. 07. 2012 | 13:10

Rad Rath napsal(a):

Kuk, Ty jsi, ale kluk :-)) pro strach, uděláno máš i před vlastním prahem zametáš????
03. 07. 2012 | 13:13

dred napsal(a):

Proč tyto problemy resi David az je ve vezeni? proc se o tyto problemy nezajimal, kdyz byl na svobode? hm?
03. 07. 2012 | 13:15

ŠAKAL napsal(a):

Poslenecký plat s náhradami ale stále jde...4000 denně to je darda
03. 07. 2012 | 13:17

ghándí napsal(a):

doktor rath má pravdu,
u nás díky pravicové vládě ještě není tak zle v porovnání s většinou států EU. máme velice nízkou nezaměstnanost a jedno z nejnižších zadlužení v evropě. to by se ale po nástupu oranžových komunistů a odborářů k moci mohlo rychle změnit. nikdy není tak zle , aby nemohlo být ještě hůř.
03. 07. 2012 | 13:19

pert napsal(a):

A co jiného než strach drží národy pohromadě???
03. 07. 2012 | 13:30

lada napsal(a):

Jen zapomínáš na to, že jsi k tomu svinstvu přidal také sám velký díl!
03. 07. 2012 | 13:31

ROMAN napsal(a):

No pane doktore my jsme ty Vaše pokroky taky viděli. Lidi tak jak to čtu tak se nám pan doktor při tom koupání 2x týdně ohnul pro mydélko :DD
03. 07. 2012 | 13:35

Šutr_od_vody napsal(a):

----------------------------------------------------------------
Citace (z nove-straseci.eu):

Souhrnem zní desatero takto:

Já jsem Pán, tvůj Bůh:

1. Nebudeš mít jiné bohy mimo mne. (Neuctívej jiné bohy)
2. Nevezmeš jména Božího nadarmo. (Nezneužívej Boží jméno).
3. Pomni, abys den sváteční světil. (Zasvěť jeden den v týdnu Bohu)
4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
5. Nezabiješ. (Nebudeš vraždit).
6. Nesesmilníš. (Měj v úctě lásku mezi mužem a ženou).
---------------------------------------------------------------
7. Nepokradeš. (Nezcizuj majetek druhých lidí).
---------------------------------------------------------------
8. Nepromluvíš křivého svědectví. (Nemluv o jiných lidech nepravdivě).
9. Nepožádáš manželky bližního svého. (Měj v úctě lásku mezi mužem a ženou).
10. Nepožádáš statku bližního svého. (Nezcizuj majetek druhých lidí).

Rathe, tohle byste si měl nyní velmi dobře nastudovat a zamyslet se nad sebou samým! A propo, máte na to dostatek času!
03. 07. 2012 | 13:36

Al Jouda napsal(a):

David Rath sám nekradl, jen umožnil někomu jinému rozkrádat státní rozpočet a vzal za to úplatek. Jedná se o spolupachatelství a pokud nebyl dosud trestán a přiznal se, tak by byl na místě podmíněný trest.
Jinak lepší kritik současné vlády v parlementu není.
03. 07. 2012 | 13:37

Iggy napsal(a):

Pna Rath, že Vás hanba nefackuje. Já být Vámi, tak mlčím a kaju se a Vy máte ještě tu drzost a moralizovat. Fuj!
03. 07. 2012 | 13:40

saRAH napsal(a):

neuvěřitelné.dokud tehle rath bral dva platy-plat hejtmana a královský nesmyslný plat poslance-tak ani necekl.a ted bude využívat situace a hrát oběť??hnus.
03. 07. 2012 | 13:40

Jekatěrina napsal(a):

Slabomyslna Kateřina plni zadani, nekriticky obdivuje, zasadne nepochybuje.
03. 07. 2012 | 13:45

badatel napsal(a):

Vážení.Nikdy jsem moc neprožíval p.Ratha,bohužel má strašnou pravdu.Většina důchodců žije vážně na hranici bídy.To vy tam v Praze docenti a inženýři pořád nechcete vidět.Jo když máte měs. přijem 50-80tisíc,to se to kecá.A co teprve mladé rodiny s dětmi,tedy většina z nich.Proč nešetří ti darmožrouti v parlamentě?Ti se tam jdou za naše peníze vychrápat jako p.velkokníže.V každém jiném zaměstnání by dostal padáka.A takový nám káže morálku.Fuj,hnus fialový.Na dlažbu s něma,ale z oken a po hlavě.
03. 07. 2012 | 13:47

Ivo napsal(a):

Je zajímavé, že uplácení u lékaře v součné době /legální/ chce-li a máš li na lepšího doktora tak si zaplat, nikoho nebolí, ale uplácení jinde je trestné, a zvedá se vlna odporu. Proč njsme naštvaní na podvody se zkaženýma potravinama, špatně odvedenou práci řemeslníkama. Kamarádka, která žije v Anglii, když přijede do čeks, říká : všude tady mám pocit, že mě každý - prodavač, řemeslník, lékař che PODVÉST.Přeju vám Davide, at se z toho dostanete
03. 07. 2012 | 13:53

I-Worm napsal(a):

Není snadné rozhodnout, zda je blbější to co napsal Rath, nebo to co napsal neo. Rath má v lecčems pravdu, ale takovou tu pravdu, co je, s vodpuštěním, na hovno! Svůj čas promrhal - s křížkem po funuse mu už jeho moudrosti nic nepomohou (a ani pomoci nemají!).
03. 07. 2012 | 13:54

Bedřich Kalina napsal(a):

Orgie sionismu.
03. 07. 2012 | 13:55

Aleš napsal(a):

Chce-li být pan Rath příkladem, tak ať se přizná, že kradl. Že mu nestačili dva vysoké platy, na které jsme se mu všichni složili. Že si žil jako čuník v žitě a ještě si z veřejných peněz ukrádal. Že s cizím špatně hospodařil a byl nenažraný.
Ať jde tedy příkladem, zpytuje svědomí a řekne, že udělal chybu a ať ho to prosím doopravdy mrzí. Když začne mluvit pravdu, jistě ho i z té středověké vazby pustí a on půjde domů ke svým milovaným dětem a řekne jim, že udělal něco moc špatného a že se za to stydí. To je šance, pane Rathe, podívat se ráno do zrcadla a nepoblít se!
03. 07. 2012 | 14:03

Tomáš napsal(a):

Rathe, ty jsi ale trubka
03. 07. 2012 | 14:14

Pavel napsal(a):

Ano,je tady pár věcných a inteligentních reakcí na rathovo jednání v posledních dnech.Např."místo toho,aby seděl v koutku cely a v duchu prosil za odpuštění,tak..." apod.na druhou stranu jak mne děsil kdysi rath svými bohorovnými postoji ke všemu a všem"nade mne není já jediný můžu křičet na ostatní do zlodějů a přitom sám krást",tak mne dnes děsí kolik přívrženců dnes tahle morální obluda má a kolik jich se ho zastává
03. 07. 2012 | 14:16

český maloměšťák napsal(a):

Divná doba, divná zem, divní " pravičáci" :

vasja napsal(a):
Co takhle Dejvide koupačka ve studený a jenon jednou tejdně? Ať se děcka maj líp.
03. 07. 2012 | 10:42

Roy napsal(a):
Podporující komentáře zde i jinde tomu xindlovi vyjadřují jasně patologickou úroveň zničeného genomu českého národa.
03. 07. 2012 | 11:10

fidlik napsal(a):
brek ukřivděného uplakaného bernardýna... nic více nic méně. měl by spíše mlčet a rekapitulovat
03. 07. 2012 | 11:11

MartinO napsal(a):
Ten člověk je evidentně psychopat a ti jeho obvyklí patolízalové tady v diskusi taky.
03. 07. 2012 | 11:43

Valaška napsal(a):
Pane Rathe ! Vy si nemůžete naříkat, nic neděláte jen se vyvalujete na kavalci a přitom berete nehorázně vysoký plat s příplatky a my občané musíme makat, abychom Vaše úhrady zaplatili.
03. 07. 2012 | 12:24

Bohuslav napsal(a):
Jasný důkaz, že ho ve vězení museli mlátit pendrekem do hlavy, jinak by nezplodil tak blbý článek.
03. 07. 2012 | 12:43

Martin Koukal napsal(a):
Di do prdele ty sračko. seš kupa hoven. začni psát básničky ty kokote.
03. 07. 2012 | 12:43

Ládik!!! napsal(a):
Já jsem naštvaný na horko, tolik dní ani kapka vody a furt přes 30°C, v noci 20-21. Snad je v chládku lépe. (??)
03. 07. 2012 | 12:51

jakub napsal(a):
Nedobrovolně odešel z politiky a zbyl po něm jen smrad. Korupční a šmelinářský smrad.
Ještě má tu drzost otravovat z vězení svými nářky slušné lidi.
(který kriminálník má tyto výhody?)
Ve vězení bude psát svůj životopis. I kdyby psal svůj šmelinopis nebo korupčnopis, mě to nezajímá, číst to nebudu. O jeho spisy bych měl zájem jen v případě, že by byly na kila levnější než toaletní papír.
Místo aby se v rohu cely styděl a odprošoval v duchu tento lid, otravuje dál.
K Ráthovi do basy bych přidal 200 poslanců a 81 senátorů, pak by snad začalo být v této zemi lépe.
03. 07. 2012 | 12:54

ROMAN napsal(a):
No pane doktore my jsme ty Vaše pokroky taky viděli. Lidi tak jak to čtu tak se nám pan doktor při tom koupání 2x týdně ohnul pro mydélko :DD
03. 07. 2012 | 13:35
-------------------------------------------------------------------------
Jen podotýkám, že i v ČR platí presumpce neviny. A že tkzv. slepá nenávist /bolševicky, ideologicky, stranicky vymezená či podmíněná/ velmi často přeroste v nenávist třídní či rasovou. A že umlčování lidí bylo oblíbenou metodou jak gestapa - tak KGB.
Ostatně můj názor , že je krátká lavka mezi manifestním, ideologicky podmíněném pravičáctvím a bolševismem /fašismem/ je zde dostatečně znám......

Šalom.

P.S. Ostatně i teorie, že mezi tkzv. střední vrstvu se díky rozkrádačkám při privatizacích a veřejných zakázkách dostala řada lidí, kteří by jinak museli spát v roztrhaných hadrech pod mostem a marně žadonit o skývu chleba....se v kontextu mého výběru pravičáckých komentářů celkem potvrzuje. Bolševický buran zůstane stále jen bolševickým buranem...byť by měl dnes místo legitimace KSČ legitimaci...no např. ODS a místo vkladní knížky VISA kartu....
Je ale možná i druhá verze.
Že totiž pod tím mostem skutečně žijí a že tu skývu chleba jim tam /plus zapůjčení noutbůku/ přivezou Ivecem v pytlích...z Jánského vrchu.

vico
Není to moc dobrý komentář. Dobrý komentář by to byl, kdyby primitivové typu MartinaO se takovým typem reakce - jak reagovali...zesměšnili.
A to se zcela nepovedlo.
Ale vem je nešť - já bolševikům jejich radost...že si tedy mohou zařadit v rámci svého dichotomického způsobu myšlení takto JAKÝKOLIV komentář a o svém komentáři pak nikdy nepochybují....já jim tu radost vzít nehodlám.
Já mám totiž radost - když druzí mají radost.
:))))
03. 07. 2012 | 14:17

dorian gray napsal(a):

Ten zloděj si z nás dělá neustále srandu :o)))
03. 07. 2012 | 14:22

dorian gray napsal(a):

Ten zloděj si z nás dělá neustále srandu :o)))
03. 07. 2012 | 14:24

Mirek HK napsal(a):

Dostat se do podobné situace by se ctnému Japonci asi stěží podařilo, ale kdyby přece jen, řešil by to v duchu tradice!!! Náš hulvát s občasným motýlkem si na tom v současné době vystaví živnost a bude mít k tomu ještě zástup obdivovatelů.
03. 07. 2012 | 14:26

Kresta napsal(a):

Něco tady hrozně páchne a není to Rath.
03. 07. 2012 | 14:28

člubko napsal(a):

Davide,nebyl si zas tak nejhorší.To co vidím dnes je o mnoho horší.Až tě pustěj tak oni tě vystřídají.Začíná se jim vařit voda.
03. 07. 2012 | 14:30

kasparek napsal(a):

vyblitky zloděje Ratha, snažícího se hodit špínu na všechny ostatní, aby jeho vlastní byla menší a snad nakonec i takřka bílá. Že politik v takové funkci krade (ať již pro sebe nebo pro stranu je jedno) je docela pochopitelné. Stačí se podívat na vyjádření mnohých zúčastněných zde. Ráthe jen vytrvej, však on tě jednodušší plebs bude podporovat, kámoši tě za xvíli z basy vytáhnou a budeš zase frajer. A tyhlety jelita tady pak budou nadávat na vládu pod jiným článkem. A docela jedno kdo v ní sedí.
----------------------------------------------------------
btw vy zastánci "pravdy", vám nevadí, že ten jeho pamflet je míchání jablek s hruškama, polopravd a lží? A smysl tohoto chování vašeho pateticky ubohého šaška? Nezajímá že? Kdyby byl z ODS nebo TOP tak budete hýkat jako vepříci, ale protože je z vašeho 'názorového' rámce, tak je to ublížování a zneužívání moci. Jste směšní a ubozí.
03. 07. 2012 | 14:32

mb napsal(a):

Poslyšte Rath,

vy ste jak Karel Havlíček Borovský ...

srdečné pozdravy z Brixenu ...

a podle litéry paragraf šavle
teď dumej o právu Havlíčku Havle
a podle litéry paragraf šavle
teď dumej o právu ...

politickej vězeň Ráth ...

zloděj úplatnej úplatkářskej ...
03. 07. 2012 | 14:33

hansen napsal(a):

kresta
to je ten co kydá hnůj, potom šlapka a teď český maloměšťák
03. 07. 2012 | 14:39

Pavel napsal(a):

Ano ,jsem pro až ho za zasloužených 12 let pustí do domu na půli cesty,protože majetek mu samozřejmě zabaví,neb je nepochybně z trestné činnosti,tak ať začne znova od piky,nebo s třicetitisícovým platem za "doktořinu"(jestli ho někde zaměstnají).Pak může hlásat tyhle svoje nesmysly a uvidíme kolik bude mít pokory,aby se dokázal postavit před lidi z kterých dělal hlupáky
03. 07. 2012 | 14:40

cynik napsal(a):

..a ono se v Čechách nesmí nést ve škatuli 7 melounů?
03. 07. 2012 | 14:42

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:
Člověk který má žaludek na to zastávat se zloděje je u mě taky zloděj. Ve vaší přítomnosti bych si dával sakra pozor na peněženku.
A nedovolujte si vůbec brát do úst jakousi "presumpci neviny", když si sám otíráte svou masnou hubu v každém druhém příspěvku o Kalouska, Nečase a spol. (podotýkám že nejsem jejich příznivcem)
Váš názor že Rath vlastně nic nespáchal protože ještě nestačila vzniknout škoda, jak jsem rozvedl výše, také svědčí o vašich morálních (ne)kvalitách a absenci logického uvažování.
Vidím, že mi stále nemůžete odpustit jak jsem odkryl vaši hloupost při "kupování shortů". To jsem rád :-D
03. 07. 2012 | 14:44

MartinO napsal(a):

Pane Rath
Neklesejte na mysli. Jak vidno z komentářů, vaše politická kariéra není zdaleka ztracena. Jelimanů co za vámi půjdou bude snad ještě víc než předtím.
03. 07. 2012 | 14:48

Gustáv Kočí napsal(a):

Sedí (sic!) takhle navečer dva slušní a poctiví lidé (asi voliči KSČM?) u piva a ctí presumpci neviny.
03. 07. 2012 | 14:51

El Comandante napsal(a):

Stále mne překvapuje duševní vyprázdněnost některých diskutujících. Mediální info z honu na Ratha se stalo společenskou objednávkou a zrodil se téměř třídní nepřítel. Informace typu krabice od bot potom krabice od vína 30 mil doma pod podlahou potom u Pancový ..... To vše jsou zlatá vejce ale pouze pro vydavatele a ten se nemusí zajímat o hodnotu informací - bublina je na světě a dobře se prodává. A ani nás nenapadne že vše může být i jinak.
03. 07. 2012 | 14:51

venca napsal(a):

Kdo krad.Břídil Rát nebo ten kdo mu to dal rád.
03. 07. 2012 | 14:54

topsik napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Já jsem naštvaný na horko, tolik dní ani kapka vody a furt přes 30°C, v noci 20-21. Snad je v chládku lépe. (??)

To je poprvé, co jste mne Ládiku rozesmál!! Ale tak jinak, než obvykle. to Bude nejspíš tou hlubokou myšlenkou! :D :D :D :D
03. 07. 2012 | 14:55

pavel napsal(a):

Asi to vše s tím bojem s korupcí dopadne tak jak Dr Rath říkal při projevu v parlamentu-Rathem to začalo a Rathem to zkončí.Politici jako Pakanová,Vondra,Kalousek,Beém,Langr a další se nevydávají ke stíhání.Ty chrání vláda a justice.
03. 07. 2012 | 14:57

Botičky od Diora napsal(a):

cyniku, samozřejmě že může. A když chtěl úplatek použít na dobrou věc, tedy volební kampaň socialistů, což je jediná strana, která nás může dovézt k blahobytu, neměl by za to být trestán. Je to hrdina.
03. 07. 2012 | 14:58

Pavel napsal(a):

Dělal,dělá a bude dělat z lidí idioty.U některých jak vidím,bude slavit úspěch bez námahy.Kladné reakce na toho tvora prostě nechápu.Ani argument typu"byl jedinný kdo dokázal naštvat protivníky",to naštvávání bylo totiž většinou také ubohé,podpásové a tvrdě neinteligentní.Musím však říct,že oponovat někomu inteligentně,trefně a především slušně a tak,aby to dotyčného protivníka chxtlo za čumec,je veliké umění a vyžaduje nadhled,inteligenci a schopnost se ovládat.Tyto vlastnosti tento člověk absoůutně postrádá.Není proto hodno obdivu jeho rýpání....
03. 07. 2012 | 14:58

Viola napsal(a):

První list z vězení měl čtennost 99777, nevídané.

To je dobře, že píšete, pane doktore, aspoň o vás něco víme.
03. 07. 2012 | 15:15

Viola napsal(a):

neo

budete se divit, ale někteří důchodci si kupují jen chleba a máslo už ne, je moc drahé a navíc někteří lékaři před ním varují a doporučují levnější rostlinné tuky.
03. 07. 2012 | 15:18

neo napsal(a):

Viola:

jeden jediný příklad mi ukažte.
03. 07. 2012 | 15:27

Goma napsal(a):

Vezměte mu už někdo ten počítač. Jeho bláboly nikoho nezajímají.
03. 07. 2012 | 15:28

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Mám radost i tehdy, když mohu udělat radost takovým jako jste vy - tím, že jim dám za pravdu - ve všem, co si v mozku vyhalucinují.
Doufám, že takto ušetříme nějakou tu kačku /nebo aspoň vzácný čas specialistů) i našemu zdravotnictví.

Šalom.
03. 07. 2012 | 15:28

Jana napsal(a):

Kraaaasne jste to napsal pane poslance, kraaasne. Ja vam snad budu i verit, ze jste ty melouny sebral bohatym, aby jste se mohl podelit s chudymi.
Prala bych vam slyset, co si o vlade mysli pan po amputaci nohy, ktery kdyz si zadal o podporu, ji nedostal, protoze "to bylo moc brzo!!!"
Nejak mi uniklo, ze jste se vzdal sveho tepleho mistecka poslance?
Ne, ze? Potom tedy pisete i o sobe, lid je nastvany i na VAS! Pokud nejste schizofrenik, tak se od vlady distancujte, vzdejte se vaseho poslaneckeho mista a ukazte, jak vazne myslite to, co jste napsal. No, vsichni ale vime, ze to se nestane. Tak si piste dal at se mame cemu zasmat.
Presumce neviny v CR republice existuje jen na papire, ceske soudy jsou zkorumpovane zrovna tak jako vlada a pane Rath vy moc dobre vite, jak to chodi. Proto kolem sebou tolik kopete, ale kruh uz se uzavrel...
03. 07. 2012 | 15:29

paní dlouhá napsal(a):

Pane Rathe,že prý nikoho nezajímáte a nikdo se Vás nebojí a jen tady na Aktuálně trháte rekordy ve čtenosti a reakcích. Podobné to bylo s Paroubkem,ale toho odstřelila závislá média a modrý tým svazáků. Jste ideální řečník na náměstí!! Škoda,že Buštěhrad chátrá dál,ale až se vrátíte,tak uděláme nsbírku a zachráníme ho! Nepodávejte se malomyslnosti. Věřím,že máte na své straně většinu slušných lidí,protože selektivní spravedlnost je také podlost!!!
03. 07. 2012 | 15:31

Goma napsal(a):

Celou dobu, pokud dobře pamatuju, od roku 1989 byl politicky činný, a pokud to ne, tak měl ambice. Účastnil se ve vládě a všechno bylo OK. Najednou ho zavřou, neboť byl zadržen s úplatkem v ruce a všechno je špatně. Ať se pan doktor Rath probere! Lidsky ho naprosto chápu, musí být na dně. Z jistoty a sebejistoty, zajištěného života je nula, ale musí přece mít určitou míru sebereflexe a ne předvádět takové zoufalé snahy.
/a to nehodnotím to, že by za těmi mřížemi neměl být rozhodně sám!/
03. 07. 2012 | 15:31

Viola napsal(a):

neo

mám vám ukázat svoji babičku?
03. 07. 2012 | 15:32

Goma napsal(a):

A paní Dlouhá, to, že je čtený, když píše z vězení, to přikládám spíš povaze českého člověka ... "co ten zoufalec vypisuje? ... atd. Lidé se rádi pasou na cizím neštěstí. Viz, třeba paní Bartošová. Nic víc, nic míń. Prostě to tak je.
A to, že byl chycen při činu zrovna tenhle ptáček, snad ho mají pustit, když jiní běhají po svobodě? To je scestný. Někde se začít musí s tím úklidem. A já se jen modlím, aby nezůstalo jen při něm ... viz. paní parkanová, Kalousek, Vondra, Topolánek, ...
03. 07. 2012 | 15:35

Seriózní chlapík napsal(a):

David Rath nedělá z některých diskutujících idioty - jak znějí některé jejich výlevy na těchto stránkách.
Někteří je dělají sami ze sebe. Proč? Bez presumpce neviny se skutečně vracíme do středověku. Anebo už nám nemá co víc uškodit?
03. 07. 2012 | 15:38

Medvedice napsal(a):

Běž už někam ,nikdo není na ty tvoje bláboly zvědavý. Měl jsi být takhle zásadový když jsi měl šanci.... Teď si sněz co jsis navařil a napráskej i ty další třeba Kalouska ,bude ti dělat společnost..
03. 07. 2012 | 15:39

Jerry Cotton napsal(a):

Pane doktore,

opravdu máte svoji budoucnost zřejmě v troskách, jak píšete. Když se na vás podívám, jak jste dopadl, úplně mne hrůza obchází při představě, že by se něco podobného stalo mě, proto si z vás beru ponaučení, a doufám že i stovky jiných, že se vyplatí být poctivý.
03. 07. 2012 | 15:40

spravedlivý člověk napsal(a):

Pane Rathe!
Zatím celá veřejnost není obeznámena, proč jste vzal 7 milónů korun, kdo Vám je dal a nač byly určeny. To jste bohužel ani před mandátovým a imunutním výborem, ani před sněmovnou nevysvětlil. Nemáte zatím právo kolem sebe kopat, každého osočovat a vyhlašovat, že jste politický vězeň. Proto raději spytujte své svědomí a styďte se, že Vaše děti budou celý život nosit nálepku, že jejich tatínek bral úplatky a byl ve vězení. Pro mně je důležitá čest, bezúhonnost a čisté svědomí. A to Vy bohužel nemáte. Celý svůj politický život jste jenom napadal každého a teď se Vám to vrátilo. Nikdo se za Vás nepostavil, nikdo Vás nebrání a proč? To je otázka pro Vás. Máte dost času nad tím přemýšlet.
03. 07. 2012 | 15:41

Kare napsal(a):

Kateřino.To máte vše ověřeno, nebo je to vaše zbožné přání?
03. 07. 2012 | 15:43

neo napsal(a):

Viola:

ne nepotřebuju vidět vaši babičku. Spíš její špajz a ledničku. Pochybuju, že kupuje jen chleba. Neznam takového důchodce a vy taky ne. Lžete.
03. 07. 2012 | 15:48

Botičky od Diora napsal(a):

spravedlivý člověče, pan Doktor to myslim dostatečně vysvětlil. Chtěl použít ukradené peníze na dobrou věc, jako to dělal Robin Hůd. Někdo musí dostat k moci socialisty a svrhnout konečně tuto asociální vládu, která lidem jen bere.
03. 07. 2012 | 15:50

Mirek napsal(a):

V podstatě máte pravdu, ale ve vašem případě je to od vás doprdelevlezmus. Pokud takhle, tak bez vás. Nebyl jste o nic menší grázl než ty ostatní. Vaše arogantní vystupování bylo téměř bezpříkladné.Táhněte k čertu.
03. 07. 2012 | 15:50

Eleshar napsal(a):

Davide, vydrž. Fandím Ti a věřím, že za chvíli Ti tam přivezou Kalouska a Parkanovou, takže budeš mít konečně společnost na odpovídající úrovni. A až v těch Litomeřicích budete všichni, veřím, že díky Tvé senioritě budeš bezpochyby zvolen předsedou vězeňské sněmovny. Držíme palce do Litomeřic, ať tam nezůstaneš dlouho sám!
Pac a pusu.

E.
03. 07. 2012 | 15:55

David Rath for president napsal(a):

Ve vazbě běží čas pomalu a David se očividně pokouší ztrávit čas něčím jiným než-li je jen oplakávání svojí vlastní situace. Dostal nyní díky svojí vazbě prostor, ve kterém se mohou objevovat i věci, který média jinak příliš nestojí u politiků zveřejňovat. S tím, co nyní napsal zcela souhlasím a vím, že podobné věci hlásal ještě i když seděl ve směmovně. Konec konců i Středočeský kraj, když byl David Rath hejtman vzvétal narozdíl od doby jeho předchůdce z ODS Petra Bendla, který akorád prodával nemocnice. David Rath dělal něco pro lidi. Porovnáme-li Rathovi Hostivice s jednou Lagerovou vískou u Oloumoce, uvidíme ten jasný rozdíl. Dosud nebylo Rathovi nic dokázáno a věřím, že ani nebude. Je mi silně podezřelé, že by záběry dopadení Davida Ratha s krabicí, která by byla na nepřerušovaném videu se svým obsahem otevřena, neběžely ještě na žádné televizi. Takovou propagaci proti ČSSD by si přeci nemohli nechat ujít! Místo toho se do tisku dostaly jen ponižující fotky Davida Ratha z vazby. Přeji Davidovi brzdké propuštění!
03. 07. 2012 | 15:56

poznámka napsal(a):

Violo
Vy nevíte, že neo zná celý národ osobně?
03. 07. 2012 | 15:57

paní dlouhá napsal(a):

Pane Goma,presumce neviny a selektivní spravedlnost je daleko větší zlo,než si asi umíte vůbec představit. Věřte mi ,jsem stará ženská.. Starej teď sice jsem tam nějakého kapra chytí-naposledy 40,ale mě už to nechutná..Já bych raději demokratický masarykovský stát a směr Skandinávie,ale můj starej stále sní o Ukrajině a oligarchii. A to ještě chodí na Slávii,kterou nemám ráda...Ale zase vím,že Řebíček toho odklonil asi o tisíc procent více,než DR,tak si říkám,že se v tom Ráji bude hrát třeba fair-play. Musím jít starému nakrmit kapry,tak se mějte a bděte!
03. 07. 2012 | 16:00

Pavel napsal(a):

To seriozní chlapík.
Výlevy?Vám připadal můj příspěvek jako výlev?Jen jsem napsal jak to cítím a o vině,nebo nevině toho člověka jsem nepolemizoval(i když si myslím,že je vinnen)mluvil jsem o jeho úrovni,inteligenci,bohorovnosti a taktu.A presumpci neviny bych tady taky asi dokázal zpochybnit,myslím,že u nás nefunguje z několika důvodů.Člověk může být vinen,ale třeba s panem Sokolem v zádech nemusí být nikdy odsouzen a pak to znamená,že je nevinen?To si nemyslím.atd.atd.Ale tenhle člověk je morální žumpa a o tom byl můj příspěvek.Já nejsem žádnej svatoušek,ale když mám sto kilo,tak neřvu na stojednakilového tlusťochu!Ještě k té Vaší presumpci neviny ta je v případě politiků naprosto zcestná a v hodně zemích se naopak používá presumpce viny,protože ta aspoň funguje.Je politik podezřelý,že kradl?Okamžitě je vinen do doby,než je osvobozen,ale do té doby je vinen a zbaven veškerých funkcí do kterých ho občané zvolili.Přijde mi,že tady vždycky někdo pochytí nějaké moudro a pak se ním ohání i když to mudré vůbec není!!!
03. 07. 2012 | 16:01

neo napsal(a):

poznámka:

to Viola určitě neví a vědět ani nemůže, protože je to holý nesmysl. Nehledě na to, že důchodci nejsou celý národ.

Já se slušně zeptal, ať mi Viola ukáže jediného důchodce, který kupuje jen chleba. (původně jen chleba a máslo- ale ona i to máslo vyřadila).

pak Viola uvedla svou babičku, ale osobně se domnívám, že lže. Těžko její babička kupuje jen chleba.
03. 07. 2012 | 16:03

Marie napsal(a):

Za situace, kdy je už škola v přírodě luxusem, pobyty se zkracují,nebvo spíše zcela ruší, je třeba začít uvažovat, kam se peníze dějí. Proč se zavřely podniky a v jakých kapsách jsou peníze. Tito lidé nemají zájem obnovit pracovní msíta ale stále jen mluví o škrtech a utahování opasků. To začalao už po roce 89 a je to stále horší, takže to asi není správný způsob řešení a obnovy ekonomiky. Ti lidé nejsou zcela hloupí á a velmi dobře to vědí. Je třeba aktivita, vytvářet hodnoty, prodávat Občan se o to ale nežádá, žádá se jen o utažení opasku. Jsme na poslední dírce a je dost, tak kdo zodpoví tento stav a kdo uvolní peníze, aby se zahájila výroba pozavíraných podniků. Nebo musíme čekat na Číňanym či někoho jiného ze zahraničí? Už tedˇjsem levnou pracovní silou konzumující horší potraviny než sousedi, a tak souvisí i to ,že rakovina je na vzestupu.Není tomu e tak v Rakousku, tam je stav stejný jako před 20 lety ale u nás je graf tohoto onemocnění přesvědčující,že něco v pořádku není.
Bohužel pan Rath dostal bumerangem, a v nějaké podobě to čeká všechny zákonodárce tohoto šlendriján systému. Nestačilo zvelboat Hostivie, ale měly se upravovat zákony a kontrolvoat činnost státní správy. Je to orpavdu jen čudla, protože kdyby byl v mafiích, tak není tam, kde nyní je..... Pozdravuju tímto , svým způsobem obětního beránka MUDr Ratha, který by měl využít času ke psaní a popřemýšlet proč pan Nečas tak velmi respektuje Klause, že i v Bruselu hlasuje jak si jeho pán přeje, atd..... co je to za bratrstvo, které se podobá diktatuře více než demokracii a má i jisté prvky primitivního kapitalismu. Takový b hybridní systém jako snad mělo Rumunsko za Čeaučeka.....a snad pro něj není zatím ani název, ale i to přijde časem..... Zsdravím !
03. 07. 2012 | 16:05

vasja napsal(a):

Ja bych řek, že tohle panRath nepíše a že ho v base dávno ubili.
03. 07. 2012 | 16:09

Viola napsal(a):

neo

moje babička bydlí sama a má malý důchod a velký nájem a zvětšené fin. nároky na léky a lékařskou péči a i jinou péči, třeba úklid a vaření. Opravdu si máslo nekupuje. Je fakt, že si občas koupí nějaké oplatky na přilepšenou. Ovoce ji nosím ze zahrady. A něco pořád ukládá na ještě horší časy.
03. 07. 2012 | 16:09

Da.Rock napsal(a):

Narozdíl od několika předchozích "motáků" s tímto bez výhrad souhlasím.
To, že je někdo přistižený korupčník, ještě neznamená, že nemůže mít pravdu.
03. 07. 2012 | 16:11

bouřka napsal(a):

davide totam nemáš šňúrku??To si chlap di do pr...
03. 07. 2012 | 16:13

Michal napsal(a):

Pane Rathe, Váš článek mi nic neříká, víte, tohle všichni víme... stejně tak nemůžu věřit populistickému programu čssd, takže nevěřím, že byste něco dokázali líp!
Naopak věřím, že jste zloděj.
03. 07. 2012 | 16:15

pepa napsal(a):

Pan Dr.Rath zatím není odsouzeny tudíž nevím proč ho stále špiníte chytili ho sice s krabicí ale venku a ne při předávání takže to ještě neznamená že kradl nechci se ho zastávat ale máme tady daleko víc zlodějů co mají ukradené peníze vyvedené na svých účtech mimo naší republiku
03. 07. 2012 | 16:15

český maloměšťák napsal(a):

"...pak Viola uvedla svou babičku, ale osobně se domnívám, že lže..."

Hmm. Tak to samé si myslí mnoho lidí o neovi a jeho historkách a zkazkách...ale neřeknou to tak nahlas a veřejně. Aby tedy takto zbaběle /slizounsko-jarporovsky/ nazvali nea lhářem.

Viola
Zdravím. A babičcč vyřiďte, že horší už to být v ČR nemůže. Leda by se dovlády narvali takoví jako neo. Co v pracovní době tlachá u počítače o osudech a pracovních výkonech jiných....
:)
03. 07. 2012 | 16:16

Erik Konečný napsal(a):

Pane Rathe
Ano. Lidé jsou nas..ní z politiky, která je naprosto otevřeně okrádá a zadlužuje, což je ještě horší... Vytočení jsou ale i z těch, co nadržují své rodné obci a mají u sebe při razii 7 milionů, takže kázat o morálce má právo ten, co je morální a ne člověk nemorální... V tom, že se zde uplatňuje výběrová spravedlnost s Vámi však musím souhlasit.Jaktože například nesedí zbaven veškerého majetku Pavel Bém? Příkladně Blesk mu škůdcovství spočítal na minimálně 20 mld kč!! Takže skutečně výběrová spravedlnost a možná,možná i chytrý způsob jak dosáhnout zneškodnění volání po předčasných volbách,které jak se zdá levice vzdala díky Vašemu případu...Hlavně všem doporučuji aby nevoliili žádnou z parlamentních stran a uvědomili si ,že dnešní závažnou situaci ani parlamentní demokracie není schopna řešit - prostě je to slabá káva na cizí banky,mediokracii a byrokracii, úchylnou justiční strukturu.... na to , přiznejme si to, žádná kosmetická úprava ve formě změny politiků, nestačí!!!
03. 07. 2012 | 16:17

Karel napsal(a):

Ztohoto člověka se dělá na blití,místo toho aby pokorně čekal na soud,tak zasírá svejma žvástama internet,jak je toto možné, že takovej dacan má takové možnosti?To se to ve vazbě sedí,co?
03. 07. 2012 | 16:19

Viola napsal(a):

český maloměšťáku,

také pozdravuji a babičce vyřídím, ale mám obavy, aby se jí nepřitížilo.
03. 07. 2012 | 16:19

HELDON napsal(a):

Píšeš o rozmařilém plýtvání a že se musí šetřit. Za rozmařilé plýtvání považuju to, že se ti musíme každý měsíc skládat na tvůj poslanecký plat včetně náhrad !!! jakou práci za tento plat odvádíš? Když jsi zdůvodňoval proč si ponecháš poslanecký mandát, o penězích nebyla žádná zmínka! TAKŽE MANDÁT SI NECH KDYŽ TĚ HANBA NEFACKUJE, ALE POSLANECKÝHO PLATU BY SES VZDÁT MOHL NÉ? V opačném případě okrádáš nás všechny a to zhruba o 80 000 měsíčně. Jsi jediný zloděj o kterém vím, že krade právě teď...teď...teď...
píšeš tady samý kraviny, ale o tom podstatným ani slovo. vyjádři se např. ke krabici a k odposlechům: "A KDYŽ TO PRASKNE, JÁ MÁM IMUNITU."
Jestli pro nás chceš něco udělat, mohl bys nám poslat dopis, který jsi napsal paroubkovi, a co ti odpověděla jeho Péťulka!To by mohla být bomba! Jak víš, paroubek se neobtěžoval aby ti odpověděl, protože pro něj seš teď jenom obtížnej hmyz - na dotaz tisku odpověděl "tak...já no to psaní moc nejsem, ale Petra mu snad něco napsala.." A to je právě to, co by mě a jistě i mnohé další zajímalo, protože kdyby to bylo aspoň z poloviny tak dobrý jako její "ÓDA NA MANŽELA", MOHL BY TO BÝT ZASE DALŠÍ REKORD! Ale to ty neuděláš že ano, takovej dobrák zase nejseš, bůh ví co tam s tím jejím dopisem děláš...Opatruj se, aby sis ten kriminál co nejdýl užil!!!
PS: nedávno jsi byl v tv, jak jsi v parlamentu na někoho vykřikoval asi pět krát za sebou "PRAVDU, PRAVDU, TU TOTIŽ NEUMLČÍTE!!! PRAVDU NEUMLČÍTE!!! SBOHEM...
03. 07. 2012 | 16:25

Stanislav napsal(a):

Pane Rátth držim palce.Mám dojem že ti co nakradli miliony nejsou za mřizemi a neni nikoho kdo je konečně zavře a u vás to šlo všechno tak rychle že mě to mozek nebere.
03. 07. 2012 | 16:28

chacha napsal(a):

Český maloměšťák: Mužete mi konkrétně popsat, jak neumí Český stát vybrat DPH z importu? Z importu se odvádí clo, z importovaného zboží se při jeho následovném prodeji účtuje a odvádí celková částka DPH, tedy z původní i přidané hodnoty, to znamená i z části nákupní hodnotyimportovaného zboží se při jeho prvním prodeji (pokud to není následovný prodej do zahraničí) DPH odvádí. Nejprve si prosím ověřujte fakta a pak plkejte polopravdy a konspirační teorie.
03. 07. 2012 | 16:29

Honza napsal(a):

Expřítel Rath blábolí něco o šetření a přitom, když do toho mohl mluvit, tak cizí peníze rozhazoval plnými hrstmi. On kázal vodu a pil tisíc let starou whisky.
03. 07. 2012 | 16:32

Neználek napsal(a):

Oni ve vězení maj´ PéCé ??
Ale budiž, dejme tomu, že autorem je opravdu dr. Rath.
V tom případě mi to z historie připomíná Mistra Jana Husa (v pátek výročí), jak pro pravdu byl uvězněn a posílal z kobky listy "Všem věrným Čechům". Tenkrát pravda byla komunikace delší, posel na koni jel několik týdnů...
Proč o tom píšu ? Zdá se mi čím dál víc, že dr. Rath MÁ NA PREZIDENTA ČR ! Třeba proto ho tam drží, aby to nestih´. Nic platno, pánové, až jednou vyjde ven (nebude upálen jako před 600 lety M.J.Hus, i když tu nenávist proti nim lze srovnávat), bude vážně kandidovat - národ ho tam vyzvedne třeba i na ramenou, na vzdory mediálním poskokům současnosti. Doba se změní. Píšeme přelomový rok 2012, nezapomínejte !
03. 07. 2012 | 16:33

Michal Macek napsal(a):

pane doktore

kdyby vam tak zalezelo na nasi zemi tak se chovate jinak!
03. 07. 2012 | 16:37

Meňo napsal(a):

Docela lituju některý tady přispěvovatele, který nemaj´ vlastní názor a papouškujou po vzoru našich čtyřnohých předků mediální výlevy Mladé Franty Dnes a jiných propagandistických nalejváren (jako ze 40. let min. století). Když noviny napíšou, že Rath je s prominutím vůl, tak to tady bude část těchto Beznázorů opakovat do omrzení, že ? A já myslel, že jenom ti po pátým půllitru v hospodě U grobíána v Horní Dolní...
03. 07. 2012 | 16:37

neo napsal(a):

Viola:

tak se "pochlapte" a přiznejte, že jste přeháněla a že ani vaše babička nejí jen chleba.
03. 07. 2012 | 16:38

Richelieu napsal(a):

breivik, rath a protagoniste ve vecech verejnych udelali, to co udelali, aby.. abychom to videli. Provaz, dvanact let, smetiste dejin jim patri.
03. 07. 2012 | 16:38

Drum napsal(a):

Má pravdu. Ó jak by se tohle prozření Hodilo Kalouskovi, Klausovi.

Byli by blíže realitě.
03. 07. 2012 | 16:39

neo napsal(a):

český maloměšťák:
03. 07. 2012 | 16:16
já zapomněl, že maloměšťáci kupujou jen chleba a nic jiného a tak věří, že Violky babička kupuje a jí jen chleba. Ani maloměšťáka nenapadne, že je to totální nesmysl a že Viola jednoduše lže.

A už přestaň závidět tu pracovní dobu a benefity a poohlédni se taky někde po slušném zaměstnavateli.
03. 07. 2012 | 16:41

melčákova pohanka napsal(a):

Neználek. Ne a ani WC ! Rok 2012 členský stát EU !!!!
03. 07. 2012 | 16:41

lamil napsal(a):

Nemohl by raději začít psát blogy Kajínek? To by bylo zajímavější než bláboly zloděje, který náhle moralizuje.
03. 07. 2012 | 16:43

Viola napsal(a):

neo

já jsem nenapsala, že babička jí jen chleba, napsala jsem, že nekupuje máslo, protože je drahé a nezdravé podle některých lékařů. Moje babička je už dost nemohoucí a tak si nechává vařit, nebo přivážet obědy, nebo chodí do školní jídelny, podle toho, jak jí to zrovna vyhovuje. Nakupovat nechodí, nákupy ji pořizuje můj muž, takže vím dobře, co si nechává kupovat. Já nelžu, lhát to je hřešit a já se snažím nehřešit.
03. 07. 2012 | 16:49

tonda napsal(a):

A koho to vlastně zajímá.To musí neustále na sebe upozorňovat nebo co?Je odepsaný a stále si myslí,že je něco extra?!Ať si řeší svoje probléme a neotravuje svými výlevami druhé.Mělo by jej spíše zajímat,jak se zaplatí rozestavěná nemocnice v MB,aby se vrátili peníze které odešly odtamtud atd....
03. 07. 2012 | 16:50

ali napsal(a):

neo
taky bych chtěla vidět babičku jen o chlebu, ovoci ze zahrádky a sem tam na přilepšenou nějakou tu sušenku..
03. 07. 2012 | 16:50

neo napsal(a):

Viola:

neo napsal(a):
Žádný důchodce nekupuje jen chleba a máslo
03. 07. 2012 | 09:08

Viola napsal(a):
neo
budete se divit, ale někteří důchodci SI KUPUJÍ JEN CHLEBA A MÁSLO UŽ NE, je moc drahé a navíc někteří lékaři před ním varují a doporučují levnější rostlinné tuky.
03. 07. 2012 | 15:18

Jednoznačně tím tvrdíte, že někteří důchodci kupují jen chleba a jako příklad jste poté uvedla svou babičku

A pak se napíšete toto:
Viola napsal(a):
neo

já jsem nenapsala, že babička jí jen chleba, napsala jsem, že nekupuje máslo
03. 07. 2012 | 16:49

----------------------------------------------------------------
tak kdo potom lže????
03. 07. 2012 | 16:55

neo napsal(a):

ali:

už z ní vypadlo, že si i nechává vařit a nebo chodí do školní jídelny. To nic, ono to zní katastrofálně, když důchodci jí jen chleba a máslo a ve Violině upgradeu jen chleba. To je argument hodný zavřeného socana. Sám by tam měl být o chlebu a vodě.
03. 07. 2012 | 16:57

Viola napsal(a):

neo,

protože si babička musí nechávat vařit - samozřejmě z nejlevnějších surovin, pak ji nezbývá na koupi másla, které by si ráno, nebo večer, nebo na svačinku namazala na chleba. Chleba si ráno namáčí v kafi - má to tak ráda a lžičkou si nabírá rybízovou zavařeninu, někdy si i přilepší salámem - levnějším - nějakým juniorem.
Co je na tom lživého - nekupuje si máslo.
03. 07. 2012 | 17:04

ali napsal(a):

Violo
jen tak na okraj, když jí nakupuje Váš manžel, tak jí ze svýho máslo nekoupí? Fakt mi to zajímá, protože máslo je zdravé, ale máslo klasické, ne ty náhražky jako je Rama a pod. Tam chybí ještě jedna molekula a je z toho umělá hmota..
03. 07. 2012 | 17:10

Rosťa napsal(a):

č.m.
Perfektně jste to popsal. Já si osobně myslím, že celá bublina kolem dr. Ratha splaskne a těch sedm mega mu budou muset nakonec vrátit. S omluvou a odškodněním.
Ale v každém případě je zajímavé, kolik pod článkem přibylo neznámých nicků s primitivními výpady na adresu autora. To se hned tak nevidí. Je škoda, že se neuvádí IP adresa. Asi by byla u mnohých totožná.
03. 07. 2012 | 17:10

ali napsal(a):

Violo
nezlobte se, ale ze začátku to tak vyznělo, že Vaše babička jí jen chleba, sušenky a ovoce..proto neo reagoval a ani se mu nedivím..tomuhle se říká manipulace. Napsat to tak, aby lidi politovali, zanadávali ale realita je jiná. Takže babička se má v podstatě dobře. A to je dobře..ať jí zdraví slouží..
03. 07. 2012 | 17:15

ali napsal(a):

neo
argumenty se to tu jen hemží..zvláště ty rathovské ;o)
03. 07. 2012 | 17:18

Hal napsal(a):

Davide drž se! Máme tě rádi, jsme tvoji kamarádi. Jo a Davide, hodně piš! My tady venku to čteme a čekáme na to.

Teď vážně.

Opravdu ti přeskočilo? (promiň, že ti tykám, ale jsi zloděj, těm tykám)
Jsi neuvěřitelně drzý spratek, kterej v sobě nemá kapku soudnosti, natož studu. Kradl jsi a lhal jsi a já nejsem na tvoje kecy zvědavej. Jsi šunt Davide.

Hal
03. 07. 2012 | 17:19

Milan napsal(a):

Tak vidíte pane Rath jak to tady na blogu je,jako boj fanoušků Sparty a Slavie.Společné mají jen jedno:Nic opravdu nevědí,ale všichni potřebují něčemu věřit,buď pro nebo proti.
03. 07. 2012 | 17:21

Viola napsal(a):

ali,

je to zvláštní, ale staří lidé se zlobí na své potomky, když i svoje peníze utrácejí za něco, co oni by si nekoupili. A babička už je od těch doktorů tak navedená, že máslo si nekupuje snad už od roku 1989.
03. 07. 2012 | 17:26

dany napsal(a):

davide kradljsi kdovi jak dlouho, ta krabice se 7dmi nebyla prvni tak mlc
03. 07. 2012 | 17:27

Oranžáda obecná napsal(a):

no jo, teď ze sebe ten hajzlík Rath udělá nevinnou oběť. Kradl, ale méně, než jiní (alespoň dle jeho slov). On pouze kradl v milionech, asi mu to nakonec přičteme k dobru, že nekradl více.
03. 07. 2012 | 17:30

Ládik!!! napsal(a):

Vidím zde paralelu s Daliborem z Kozojed. Ten si také přivlastnil více, než mu náleželo. Taky ho zabásli a taky posílal ven informace - (v té době ještě neměl internet (i když to bylo v Praze)) - formou houslových tónů. Jen ten konec bude jiný - Dalibora sťali, David bude sťatý jak slíva, až ho pustí (přece nezpůsobil žádnou škodu...)
03. 07. 2012 | 17:30

Pavel napsal(a):

Největší ubožák je Milan.Už toho mám dost.Ano máslo a chleba babičky se zvrtnul,nepatří sem,ale tohle fórum je ,aby lidé reagovali na ratha.Není třeba ze své malosti napadat ostatní a hlavně všechny to dělal přesně rath.A nenamáhejte se mi vytýkat malé písmeno ve jméně PÍŠI HO TAK SCHVÁLNĚ!!!!!!!!!
03. 07. 2012 | 17:31

Oranžáda obecná napsal(a):

Rosťa.....vždyť ale Rath má primitivní výpady tak v oblibě, vždyť sám je často, a jistě ne z donucení, používal... takže by mu to nemělo až zas tak vadit. Stále jsem od něho neslyšel, odkud byly ty penízky, co si nesl v krabici (asi je chtěl rozdávat druhý den oranžovým proletářům v Kladně na náměstí).
03. 07. 2012 | 17:34

jana napsal(a):

Pathetique!
03. 07. 2012 | 17:35

ali napsal(a):

Pavel
tak proč ve své malosti napadáte to máslo? Máslo sem patří, protože všechno máslo má Rath na hlavě a následně ho pak babička nemůže koupit..
03. 07. 2012 | 17:39

Pavel napsal(a):

ali
Konečně jsem se aspoň zasmál.Díky ali,trochu nadlehčení se hodí a máslu se samosebou omlouvám
03. 07. 2012 | 17:42

Borůvka napsal(a):

Viola: Tak ať si babička kupuje místo másla sádlo.
03. 07. 2012 | 17:44

Karel napsal(a):

Milane, určitě tu nejsi největší ubožák.

Na druhou stranu prostě některé věci nechápeš. Život není černý nebo bílý.

Podle presumpce neviny je občan Ráth zatím nevinen. I když já osobně si myslím, že asi se obohacoval, ale nebyl jsem u toho.

Mi vadí, že tlupa primitivů, co tu na něho plive, si nechce připustit, že naletěli na návnadu VÝBĚROVÉHO ČI DVOJITÉHO PRÁVA. Opozice se zbavila jednoho z mnoha zlodějů, ale hlavně kritika VELKÝCH ZLODĚJEN KALOUSKA, HEGERA, DRÁBKA, ...
Nedělám si iluzi, že krade velká část politiku, hlavně těch co jsou u lízu, a to je už 6 let naše gaunerská vláda. Malá Ráthova kauze ÚMYSLNĚ PŘEKRÝVÁ zlodějny 1000x větší, takže ukájet se na Ráthovi může jenom hlupák.

A těch tu je.
03. 07. 2012 | 17:45

Karel napsal(a):

Oprava :

vláda se zbavila KRITIKA ...
03. 07. 2012 | 17:46

Pavel napsal(a):

A komu to vadí,že se ho zbavila?
03. 07. 2012 | 17:48

pochop napsal(a):

Eném sa vykecaj. To je dobré na bednu.
03. 07. 2012 | 17:49

eva psenickova napsal(a):

Pane Rath ,lod se potopila a neni z ni uteku , je pozde bycha honit, pomlouvat ostatni cleny vlady, neni zadneho rozdilu mezi vami a ostatnimi, vcetne s panem presidentem. Kazdy z vas jste si nakradl vic jak dost, ale bohuzel pri losovani, kdo to vse odskace, vytahli " z klobouku" vase jmeno , nikdo z ostatnich nema ciste svedomi, ale jak to v zivote chodi, musi to prece nekdo odskakat....nemuze cela vlada sedet za mrizemi jako vy. Kdo by dale mazal med lidem kolem ust ?To, jestli budouci vlada bude lepsi nebo ne, tezko budou lide verit opet slibum . Jedina zachrana pro cesky lid je slozit vladu, ktera pri vstupu do funkci uverejni sve bohatstvi, ktere nabyli a jak nabyli pred vstupen do strany, sve pravdive zivitopisy az do davnych pokoleni pred rokem 1948, protoze se tam stale objevuji jmena, ktera by tam vubec figurovat nemela, jako je napiklad zena nynejsiho pana presidenta, jelokoz jeji otec podepsal vstup vojsk v roce 1968 do nasi zeme, jisty pan Calkovic, nejvetsi zradce cechu.... a tak by jmen asi pribyvalo.... Bude to asi velice slozite, protoze je to prohnile skrz naskrz .Nadarmo se nerika" papir toho snese hodne". Cela budoucnost vsech cechu je hudba budoucnosi......
03. 07. 2012 | 17:53

ali napsal(a):

Pavel
právě to je vono..my už se neumíme ani smát..jen nadáváme, pliveme, urážíme..místo abychom se šli proskočit na dvorek, proběhnout v dešti, zajít na pivo, natrhat luční kvítí, nebo pohladit psa či manželku/la, tak sedíme u pc jak blbci a datlujem, zastáváme se lumpů, kterým jsme totálně u zádele a nenávidíme jeden druhýho..a Vy si pak vylejete zlost na másle.. =o)))) to mě dostalo..
03. 07. 2012 | 17:55

ghándí napsal(a):

pane doktore,
vy jste čuník, kterému nestačilo žrát, musel jste ještě i mlaskat. dva platy, soukromá poliklinika a ještě uplatky. ano, lidi, kteří nemají skoro ani na nájem jsou naštvaní a nejradši by vam zakroutili krkem.
03. 07. 2012 | 18:00

češka napsal(a):

Vážený pane Rathe,
1/ Za minulého režimu museli studenti mít "kádrové předpoklady" pro studium, přičemž uchazeči o studium na medicíně je měli velice "tvrdé".
2/ Připadá mi divné, že člověk sedící ve vyšetřovací vazbě může blogovat na Aktuálně.
03. 07. 2012 | 18:03

Stan napsal(a):

Derathizace parlamentu se omezila na pouze na jednoho škůdce. Použitá účinná látka zabrala, ale je zřejmé, že ostatní škůdci se s ní umí vypořádat mnohem lépe. Nebo že by šlo puze o deRathizaci. No nic Davide. Pokud jste vinnen, pak dobře vám tak. Pokud nevinen - taky dobře vám tak, protože vás to posílí a poučí, že je třeba i budovat přáteství a ne jenom nasírat všechny kolem sebe. Jestliže nepoučí - pak do třetice: dobře vám tak.
03. 07. 2012 | 18:04

pamětník napsal(a):

Zato pan MUDr. David Rath se uměl velice pěkně smát, tak nějak lidsky srdečně a ne uštěpačně, že.
03. 07. 2012 | 18:05

jituš napsal(a):

Kdo z diskutujících byl při hurá akci na dr.Rátha? Nikdo. Kdo pomáhal otvírat zmiňovanou krabici? Nikdo. Kdo ví komu dr.Ráth vadil? Na koho co věděl? Nikdo.
Soudit ale umíte všichni, tudíž si Nečasy,Kalousky, Vondry,Klause,Parkanové,Bémy,Palase,Janoušky........zasloužíte.
03. 07. 2012 | 18:08

melčákova pohanka napsal(a):

ghándí alias hovne.Ghándí,co to má znamenat? Vy takový zastánce Kalouskovin a mluvíte o nějakých asociálech,kteří si nenakradou na nájem? A nebo je to o té holi a psu?
03. 07. 2012 | 18:11

jituš napsal(a):

Kdo z diskutujících byl při hurá akci na dr.Rátha? Nikdo. Kdo pomáhal otvírat zmiňovanou krabici? Nikdo. Kdo ví komu dr.Ráth vadil? Na koho co věděl? Nikdo.
Soudit ale umíte všichni, tudíž si Nečasy,Kalousky, Vondry,Klause,Parkanové,Bémy,Palase,Janoušky........zasloužíte.
03. 07. 2012 | 18:12

melčákova pohanka napsal(a):

jituš. Mám stejný názor !!! Nejvíc kvičí,co sami přikrádají a nebo jezdí ožralí,a tak nějak těm Mazánkům a kolibříkům jsou blízcí ve svém myšlení...
03. 07. 2012 | 18:14

nekorektni stouch napsal(a):

Karle, je to "fér". Sto pistolniku statem placenych je dostatecnym arbitrem. Prostredku jak na ozvuceni summitu. Kdo na to ma? Kdo to da?
Az bude u lizu zbydek CSSD, ulovi? mozna nekoho jineho. Koho. Vandase?
Jo, jo. Cha, cha. Kdo umi, muze, kdo neumi, ?cumla rovnatka? Zaplacene ze sveho?
03. 07. 2012 | 18:19

MartinO napsal(a):

Melčákova pohanka:
Přesně tak. Rath nejvíc kvičel... a stále kvičí.
03. 07. 2012 | 18:19

nekorektni napsal(a):

Stat je dojna krava pro ty u moci.
Jen soucasni vladci (kdo, mozna nezmineni) se vyzivaji v negativni reklame a pristupu.
Obcane vzdy prohraji, mafie vzdy ziska.
Je cas vzdat se suverenity a rozpustit se v oceanu humanity, demokracie. Bohuzel, ANI tento zpusob leta neni nejstastnejsi. Pohar si musime vypit do dna. Bohuzel, Rath v tom figuruje jen jako lekar ve vezenske kolonii. Na Marsu. Kam s nim, s jeho ambicemi a stavajicim CV?
03. 07. 2012 | 18:37

Yosif K napsal(a):

Aby nekdo do odposlechu rikal "DAVIDE spocitej si ty petitisicovky" a par minut nato chytla policie Davide se skatuli petitisicovek - to se spoatne nahrava.

Kdyby bylo jednoduche to nahrat - proc to CSSD neudelala s nejakym ODS-manem behem 9 let sve vlady na vnitru?

Kdyby bylo jednoduche to nahrat - proc to PCR nyni neucinila se vsemi socanskymi hejtmany? A se Sobotkou navrch? O tom ze vsichni kradou nemuze byt zadna pochyba. Kradou vsak mene a podstatne opatrneji nez Rath. Nenosi krabice cash a kver a obusek po vecerech po kraji.
03. 07. 2012 | 18:43

melčákova pohanka napsal(a):

MartinO. Primitivní ironie. Rath uměl pojmenovat svinstva pravice,protože z jejich řad vzešel,a proto byl,tak nebezpečný. Milý pane,peníze z IZIPU a jiných hrůz,které Rath pojmenovával,jsou i Vaše peníze,a tak časem nekvičte!
03. 07. 2012 | 18:44

melčákova pohanka napsal(a):

Věra. Mluvte za sebe a ne za lidstvo. Já jsem např. stokrát více naštvanej na Janouška a přístupu Policie i zacházení s ním... Být na jeho místě Vy,tak sedíte ve vazbě a dostanete deset let a on se válí u moře a dělá si z nás všech p....l!
03. 07. 2012 | 19:27

Latyfo napsal(a):

Dr. Ratha znám 25 let, nebudu zmiňovat detaily o cestě k titulu, nočních službách atd atd., mohu jen konstatovat že byl a je stejný, vychytralý, vyčuránek, žijící na úkor jiných, bez charakteru, soudnosti a špetky cti. Hrůzný představitel národa.
03. 07. 2012 | 19:44

Yojimbo Cz napsal(a):

Pokud na Janouškovi pracovalo sto šerifů v kuklách s připnutelným nápisem Policie, tak nám to utajili. Asi je stále rozpracovaný. :) Potom je skřípnou všechny! Ó ne p....l!
03. 07. 2012 | 19:51

Fialenka napsal(a):

Souhlasím s posledními dvěma odstavci. Vláda pravice je vláda strachu. Viz Miroslav Topolánek ODS: „Úlohou politiků je zasívat strach, a pak přinést naději a řešení“.
ODS, TOP09 a VV straší špatnou budoucností a sami tu chudobu vytvářejí. Škrty trojkoalice totiž nevedou k prosperitě, ale jejich záměrem je čerpat peníze od obyvatel ČR a směrovat je k malým skupinám lobistů.
Nejlepší řešení je reforma ekonomiky a politiky po vzoru Skandinávie.
03. 07. 2012 | 19:54

dobrák ofčan napsal(a):

Fialenka: hlásíte se za breivika? Dobrý nápad. Zavolejte 112 a zopakujte příspěvek...
03. 07. 2012 | 19:57

jaroslav prst napsal(a):

Je zajímavé, jak takový šikovný manipulátor a demagog svým nepříliš kvalitním článkem dokáže vybudit řadu lidí k neplodným diskuzím a dokonce k slovnímu napadání a urážkám. To jste už zapomněli, že veškerá kritická vystoupení Dr.Rath nikdy nebyl schopen doložit a dotáhnout ke zdárnému konci. Dříve ze všech afér, ve kterých byl namočen vyklouzl, protože byl ještě opatrný, ale s jídlem roste chuť a klesá opatrnost. Tak už ho přestaňte litovat a doufejte, že není poslední.
03. 07. 2012 | 19:57

Fialenka napsal(a):

dobrák kofčan

Klídek Cikáne, já voliče a členy ODS - TOP09 vyhánět nemíním.
03. 07. 2012 | 20:12

dobrák kofčan napsal(a):

??? Dobrý. Že by vedle? Kdoví. Ale zajímavé. :))) Zadejte souřadnice, zavolám je sám.
03. 07. 2012 | 20:18

dobrák ofčan napsal(a):

fialenka - trochu jste to přehnala s parfemací, ni?
03. 07. 2012 | 20:41

Fialenka napsal(a):

dobrák ofčan

Váš příspěvek vyzněl jako zastávání se trojkoalice, tak jsem si řekla, že k ní asi patříte, nebo že jste třeba Cikán. Cikáni a trojkoalice mají totiž něco společného … své okolí berou jako loviště.
Teď mě ale mrzí, že jsem do toho zatáhla Cikány. Ti jsou přecejen oproti různým kmotrům nevinní.
03. 07. 2012 | 21:04

pamětník napsal(a):

Latyfo:
Ano.
03. 07. 2012 | 21:19

stařenka napsal(a):

Č.m. 10.13, 12.47
Super.Díky.

Pane doktore, přejeme hodně síly. Budete ji potřebovat,až vás pustí, čeká tu na vás spousty práce.Co vás nezabije, to vás posílí.
Oni vás tam ještě chvíli budou zřejmě držet, jen co vláda dokončí věci, které byste jim komplikoval.To víte, dost dlouho na vás měli políčeno a né a né na vás něco najít. A jiní zatím odkláněli a tunelovali, ale ti se jaksi přehlíželi a přehlížejí dosud. V parlamentu nám moc chybíte. Už abyste byl venku.
03. 07. 2012 | 21:36

pamětník napsal(a):

stařenko,
to dřív umřete.
03. 07. 2012 | 21:49

češka napsal(a):

To Jituš
Spíš se ptejte, která obecní zastupitelstva složená z členů stran vládnoucího hejtmana přistoupila na příslib dotací a souhlasila se zadlužením obecního rozpočtu díky "velkorysé" zakázace?
Bendl sliboval, obce se zadlužily a Rath již nedal. Výsledek - každé rozhodnutí o majetku musí odsouhlasit banka a město vyhodí ze svého rozpočtu cca 150 000 000 Kč, nebude mít chodník k nové škole a zase se spousta dětí nedostane do MŠ.
Přesně totéž provedl Rath "svým" obcím.
Takže je mi jedno, jestli měl Rath v daném okamžiku v krabici víno nebo peníze, jen doufám, že zastupitelé si dají na přísliby "dotací" pozor a majetek svých měst budou spravovat hospodárně a slovo "dotace" se i pro ně stane sprostým slovem.
03. 07. 2012 | 22:22

stařenka napsal(a):

pamětník
v tom případě vás budu chodit strašit, a nejen vás.
03. 07. 2012 | 22:46

bsim napsal(a):

Kdypak začne aktualne.cz zveřejňovat i články Zelenky, manželů Stodolových a dalších ?
03. 07. 2012 | 22:51

hugs napsal(a):

Republika už dospěla "zu grund", jen to ještě někteří nechápou a cosi si namlouvají. Je snad spokojený ten, kdo je ještě optimista a plný očekávání? Spokojení lidé nemohou napsat nenávistné štěky. Aniž by si ti přiznali, jsou vlastně nespokojení, jen si to nechtějí přiznat, musí přece svoje problémy na někoho svést. Taková polarita názorů nebyla ani za komančů. Současná hra na pravici a levici je snad největší šaškárna našich dějin. Vymývání mozků je v zenitu. Uvědomují si někteří kam to vede ?
Pokud chceme tady mít demokracii, potřebujeme opravdové a statečné politiky. Takovým je i dr. Rath. Držím mu palce, přeji hodně síly, spravedlivý soudní proces a úspěšný návrat do politiky.
03. 07. 2012 | 23:10

dennis napsal(a):

Blogy Dra Ratha si ctou desetitisice ctenaru. Cim to sakra je? Je to jen tim, ze zlodej vola: Chytte zlodeje!? Nebo je to tim, ze se jeho slova dotykaji bolaveho mista v dusi lidi?

Patrim k lidem, kteri si mysli, ze posledni volby byly zfalsovany; patrim k lidem, kteri si mysli, ze volebni system je zbudovan tak, aby prubeh a vysledky byly v rezii lidru nejsilnejsich politickych stran; patrim k lidem, kteri si mysli, ze v parlamente i ve vlade sedi lide, kteri podporuji "koalici" za spolek, ktery pred volbami neexistoval, delaji tedy nelegitimni politiku. (Nejsou prvni. Pred nimi to uz umel Kalousek se svymi kumpany vcetne s nasi zrkou pěnici.) Soucasna vlada nema mandat volicu, ale mandat prebehliku, tedy dravcu a mrchozroutu, kteri se uz nikdy na zadne kandidatce neobjevi.

Patrim k lidem, kteri si mysli, ze tak chaoticky pracujici vladu, ktera naprosto ignoruje nazory "svych" volicu a ktera nejen vynika aroganci, ale nanestesti kazdym svym cinem nici ekonomicky i socialni potencial Ceske republiky.

Prectu si obcas nektery dopis Dra Ratha a musim s litosti konstatovat, ze k tomu, aby nekdo mohl duverne poznat tu smecku nahore, nakonec musi byt jednim z nich. Vubec nezalezi, zda nosi kosili oranzovou, modrou, zelenou, cernou, veverkovou, petibarevnou Lidem pro radost, nebo nosi jen "top".
03. 07. 2012 | 23:32

Samozivitelka napsal(a):

Ma hluboka poklona pane vasnosti Neo. Od te doby, co ste me propustily ze sluzby hospodyne, mam vopravdu, ale vopravdu jen chleba bez masla. Nedky i tvrdy rohlik, ako ste mi davaly vy. A mohla sem si ho pak tajne namocit do mlicka po kocickach. Toho smradu tam u vas, to taky nebylo snadne prezit. Este ze vas synacek, co pomaloval ten tank na ruzovo, me obtezoval a delal mi obcas radost. Cerunka je mu dost podobna. Nemam ale na DNA. Snad touto cestou mi nekdo prispeje, abyste mohly pocestne platit alimenti. Dluzite mi uz za sest let. Pude do skoly, no. Menuje se Nea. Vase meno zatym utajim korektne. Jen prosradim, ze s Vondrou ste pry (septal mi u ucha synacek) to vosladily EU. AU! No tak Neo! Tatinkovi a dedeckovi pisu, tak nezlob, holka pitoma!
04. 07. 2012 | 00:02

Kynik napsal(a):

To autor: Dokud jste byl nahoře, tak se vás báli. Když jste na kolenou, tak si do Vás kopnou bodlem00. Tak číhají supi, tak vyjou hyeny. Ať to bylo, jak to bylo, jste teď zbaven svobody a "oni" jsou zatím na svobodě. Ovšemže netuší, co svoboda je. Pletou si ji se zvůlí. S Nadutou sprostotou. "Každé h...o, když se stane hnojem, se chce vézt." (Lad. Stehlík) enersone
04. 07. 2012 | 00:17

Prďola napsal(a):

Denisovi. Zcela souhlasím.
Jen je nutno si uvědomit vliv peněz (chobotnic).
Malé strany v naprosté většině volit není řešení (zejména ne např. Zemanovce). Malou stranu lze dobře podplatit.
Takže všem kdo to stačí přečíst než bude ....... Pevnou ruku u voleb !!!!
04. 07. 2012 | 00:22

NoA? napsal(a):

"Volte prezidentem disidenta a kriminálníka...!" (Pavel Tigrid 1989)
04. 07. 2012 | 00:34

kormoran napsal(a):

Dejte jim zahrat !!
https://www.youtube.com/watch?v=zEG62ye-i0s

https://www.youtube.com/watch?v=4xQF7a5V2K0
04. 07. 2012 | 00:48

santawizard napsal(a):

........ve dne v noci pracovití lidé píši a čtou texty........
04. 07. 2012 | 01:24

karel do ho.na zajel napsal(a):

Mě by zajímalo kolik káplo oranžádám za prodej Telecomu, je to těch deset procent jak se všude šušká, nebo to bylo víc ?
Asi víc, když v té době vysely oranžový plakáty na všech telefoních budkách, to napište, nebo třeba kolik stála kampaň na minulé volby, vámi udávené číslo je směšné. Kolik muselo být takových krabic od vína, aby se zaplatily všechny ty bilboardy, které visely kde se dalo, prosím o tom napište blog, ne o moralizování, na to nemáte jako vysoký funkcionář ČSSD vůbec právo.
04. 07. 2012 | 02:05

občan napsal(a):

Pane Rathe, lidi dost štvě i to, že se politici chovají jako pijavice. A tou velmi velkou jste i byl i Vy(samozřejmě ne jen Vy). Několik platů, výdělky z dozorčích rad státních monopolů, vysávání zdravotních pojišťoven, napojení na fondy apod. To vše jsou peníze, které lidé s deseti až patnácti tisíci hrubého musí platit ze svých daní a "pojištění". A ztěch si právě takoví jako vy "ukrajují" ne desetitiíce, ne statisíce, ale miliony. A ještě to považujete za košer. To je ten problém. Nenažranost Vás politiků....
04. 07. 2012 | 07:03

dedek napsal(a):

neo napsal(a):
prak:

Na hrad nemohu, nemám potřebný věk.
Nekandiduji a nikdy kandidovat nebudu za žádnou stranu a to ani na úrovni komunální, krajské či jakékoli jiné.

Není to z důvodu, že by mě nikdo nechtěl, ale proto, že se mě aktivní politika nezajímá a nikdy nezajímala. Je to bahno, které ze slušných lidí dělá neslušné.

Objektivita mi nechybí. Vše co jsem napsal je velmi objektivní.
03. 07. 2012 | 09:36

No tak s tou objektivitou jste dost na štíru. Mnohdy je situace horší, než Rath píše. A to jak uvádíte níže, že občas kritizujete i pravici, no to bych docela chtěl vědět kde. Leda snad, že málo kradou? Nebo, že málo zdražují? Či že jsou jejich reformy příliš měkké? To potom ano.
04. 07. 2012 | 07:24

vdfreferent napsal(a):

Oprostím-li se od osoby pisatele - NEZBÝVÁ NEŽ S CELÝM ČLÁNKEM SOUHLASIT!
04. 07. 2012 | 07:31

František Zemek napsal(a):

Ale Mr. Rath, Voni v tý vládě byli a co pr ty lidi udělali sám ??? No, odlehčili jim od finančního břemene, tojo, to jo
04. 07. 2012 | 08:13

František Zemek napsal(a):

mimochodem, mám info, že jste do své pilitické kariéry byl doktorem bez atestace /tj. podržtažkou/ tu atestaci jste si /prý/ udělil sám jako ministr zdravotnictví. Takovej nám bude něco povídat. ,,lapiduchu,,
Možná se mýlím ????
04. 07. 2012 | 08:18

drdrath napsal(a):

F.Zemek. Připadáte mi celej pomýlenej.Pište,až se probudíte.
04. 07. 2012 | 08:49

Vojtěch napsal(a):

Jemu už v tom vězení fakt hráblo.
04. 07. 2012 | 08:59

Kubrt napsal(a):

Zajímal by mě právní rozbor, jestli se Aktuálně publikací těchto blábolů nedopouští porušení zákona, protože jaký pak má smysl vazba, když se důvodně podezřelým dává možnost veřejně publikovat (a potenciálně ovlivňovat svědky).
04. 07. 2012 | 09:02

neo napsal(a):

dedek:

zajděte si na blog Paroubka, Rusnoka... tam najdete kriziku důchodové reformy
04. 07. 2012 | 09:05

neo napsal(a):

samozivitelka:

no jo, vono když máte IQ chrastítka, tak to nebude valný.
Mimochodem, nemam syna a nikdy jsem neměl hospodyni a už vůbec ne ukrajinku nebo cikánku. A nikdy bych si nenajal lempla co choidí spát po půlnoci aby se ráno ploužil s hadrem jak vychlastanej lampasák.
04. 07. 2012 | 09:09

češka napsal(a):

Vyšetřovací vazba? Důvod?
Jak je možné, že člověk ve vyšetřovací vazbě má nejen přístup k interneu, ale i prostor na Aktuálně? Stejný přístup mají i ostatní zatčení, nebo má Rath privilegia?
Není to náhodou ovlivňování nejen svědků, ale všech čtenářů Aktualne.cz?
Nsetává se tak veřejné mínění objektem manipulace jedinců podezřelých z páchání trestné činnosti?
04. 07. 2012 | 09:15

drdrath napsal(a):

češka. Pak ten náš stát vypadá,jak vypadá,když se z češek skládá!!!! PC nemám a Vás dámo ovlivnit nemohu,protože jste již tak ovlivněná,že to víc nejde..
04. 07. 2012 | 09:22

Reddy napsal(a):

Na panu Rathovi lze krásně demonstrovat, jak rychle se z arogantních kariéristů a korupčníků stanou bojovníci za občanské svobody. Je to stále stejné - každá vláda bojuje proti korupci se sloganem "padni komu padni", ale jakmile se to začne týkat jí samotné, tak začne vykřikovat, že se stala obětí spiknutí. A je úplně jedno, jestli se jedná o pravici nebo levici, neboť kradou všichni bez rozdílu partají a moc si rozdělují mezi sebou napříč stranami.
04. 07. 2012 | 10:17

Stanley napsal(a):

Stačí li dva měsíce vazby k tomu aby poslanec zjistil jak se vede běžnému voliči na jak dlouho by musel sedět celý parlament i ze sněmovnou aby s tím taky něco alespoň v náznacích začali dělat ?? Rok ?? Dva ??

Pane doktore. Jste živoucím důkazem toho že prevence je daleko lepší než restrikce. Místo akcí čisté ruce a mlácení technařů jste měli zařídit akci politici na skušenou do lapáku. Pak by se vám i nám nestalo to co se stalo.
04. 07. 2012 | 10:39

olol napsal(a):

vypada to rathe, ze vam basa prospiva. takze preji mnoho dalsich let v base, kdy si budete uvedomovat, jaka je role politika
04. 07. 2012 | 11:40

drdrath napsal(a):

Reddy. Všichni kradou či přikrádají,ale politici na pravici odkloňují stamiliony či miliardy, a tak je třeba začít zavírat nejdříve je,a pak se vrhnout na mě,na Vás a další čudly...
04. 07. 2012 | 11:49

drdrath napsal(a):

Stanley. A co s tím dělají strany,které volíš? Víme koho volíš,protože máš nasazenou štěnici v ...
04. 07. 2012 | 11:52

drdrath napsal(a):

olol. viz Reddy.
04. 07. 2012 | 11:53

Kateřina napsal(a):

Taky si vzpomínám na dobu za komunistů... byla jsem v podstatě tehdy dítě (ročník 1972, resp. Husákovo dítě.. :-))... mí rodiče neměli na rozhazování, ale uměli dobře šetřit, a vždycky jednou za rok, ušetřili trošku navíc, vyměnili to za pár bonů a jeli jsem všichni slavnostně do Prahy (to byla velká událost pro nás děti...) na Evropskou, do Tuzexu... koupit si pár jinak pro nás nedostupných věcí - sladkosti, hračky apod... Dnes je to ještě horší, přesně jak píše dr. Rath, ... okolo drtivé většiny drahých a luxusních obchodů chodím obloukem, šetřím každou korunu, kupuji jen nejnutnější věci a dívám se vlastně jen po slevách, žijeme velmi skromně... takto jsme dopadli 23 let po sametu... místo slibovaného blahobytu žijeme v podstatě v bídě, země rozkradená, zplundrovaná, služby jsou na nic, anebo strašně drahé atd., všude jen samá mafie, zloději, korupce ... je to opravdu velmi smutná realita...
04. 07. 2012 | 12:06

drdrath napsal(a):

Kateřina. Máte naprostou pravdu,i když smutnou.. Snad s odchodem šéfa mafie na jaře 2013 i s chystaným vězením pro Kalouska se situace začne pomalu měnit! Myslím,že my obyčejní a slušní lidé především potřebujeme mít pocit,že spravedlnost a slušnost se vyplácí,což se zatím neděje či to nepociťujeme..Ale věřím,že jsme klesli,tak hluboko,že už se musíme odrazit ode dna!! Přeji Vám vše dobré a víru v lepší příští!
04. 07. 2012 | 12:16

Jan K. napsal(a):

Kateřina:
Naprostá většina lidí má vyšší životní úroveň než za komunistů. Ale jsou i výjimky, například možná i vy. Zřejmě platí pravidlo - vymeteno v hlavě = vymeteno v peněžence.
04. 07. 2012 | 12:34

ali napsal(a):

neo 04. 07. 2012 | 09:09
chrastítko má nějakou funkci, kterou vykonává zcela podle pravidel, tak bych považovala dobrou omluvu tomu chrastítku.. =o)))
04. 07. 2012 | 12:42

xyzy napsal(a):

češka
"1/ Za minulého režimu museli studenti mít "kádrové předpoklady" pro studium, přičemž uchazeči o studium na medicíně je měli velice "tvrdé" (konec citace).

To není tak jednoznačné, jak píšete. Kádrové předpoklady byly žádány leda tak na VŠE, medicína měla ohromné síto v požadovaném studijním průměru a pak při samotných pohovorech. To, co popisujete, platívávalo tak v leech padesátých, ale to zas neplatilo jenom pro obor lékařství.

S bodem 2/ plně souhlasím
04. 07. 2012 | 13:37

neo napsal(a):

V číně se s tim nepáraj. Za krádež 200 000, 10 let vězení. Kolik by tak dostal někdo za krádež 7 milionů?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=750523#utm_source=aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel
04. 07. 2012 | 13:52

Stanley napsal(a):

re: drdrath

Od té doby co odešel pan Zeman s politiky jsem nevolič. Je mi totiž úplně jedno jestli moje daně rozpráší Petr nebo Pavel ani jeden pro mne stejně nehne prstem. Stát zajímá jenom výběr a politiky u kterého kámoše to utratí.

No a od stejné doby stíhá ČSSD jeden skandál za druhým. Od Mrštiny přez kakaového krále až po Standu čisté ruce. Totální ztrátu iluzí jsem utrpěl v momentě kdy Bakala dělal poradce Škromachovi a mistři Gros se Sobotkou podepsali prodej OKD bílým koníkům. Přesně po pěti letech až bylo vše nenapadnutelné OKD převedli na Bakalu.
To není selhání jedince to je zločinné spolčení na nejvyšší úrovni

Ve vašem projevu máte v jedné věci naprostou pravdu. Kteréhokoli poslance kterého by napíchli by museli taky dřív či později zatknout.

Odposlechy mne nevzrušují. Já jsem občan ČR a jsem na ně už deset let zvyklý ale koukám že do poslanecké sněmovky dorazil jejich vlastní výplod až letos. Přeji všem poslancům aby k nim dorazil taky exekuční zákon. Aby na tom byli tak že se budou muset nechávat zaměstnávat na černo bo by jim exekutor nenechal ani na chleba.

Děláte politiku napříč politickým spektrem opravdu dobře. Já vám ale tleskat rozhodně nebudu.
04. 07. 2012 | 14:10

drdrath napsal(a):

Stenley. Jsme v podstatě ve shodě. Jen s tím Zemanem mám problém,vždyť on svou opoziční smlouvou v podstatě vyměnil vládnutí za přikrytí,jak modrých,tak oranžových zlodějů a myslím,že tam je začátek toho dnešního marasmu. Ještě se zdá přitažené za vlasy,že nesrovnáváte řády zlodějen modrých a oranžových.. Modří kradou o řády větší sumy. Zloděj je zloděj,ale trest musí být adekvátní lupu.. Řebíček,Hrdlička,Rittig,Kalousek,Dlouhý z Hluboké,Oulický,Bří Třískové,Janoušek a další,tak to jsou opravdoví žraloci!!!
04. 07. 2012 | 15:45

drdrath napsal(a):

JanK. Vy máte možná v peněžence,ale v hlavě a srdci máte duto!!! Zkuste žít v regionech,kde není práce,ale pro Vás je každé slovo zbytečné!!!
04. 07. 2012 | 15:47

Andy napsal(a):

Dojemné. Lidi nemají peníze a Rath je nosí v krabici, aby je mohl zakopat pod podlahu. Správný socialista:)
04. 07. 2012 | 16:14

Neználek napsal(a):

Ten Kušnierz byl ODS-ák ? Prosím o odpověď, kdo to víte. No socan nebyl.....
04. 07. 2012 | 16:21

PrDůch napsal(a):

Dopis z vězení dr. Ratha mi textem mluví z duše. Je to skutečně tak. Obyčejnému člověku v dnešní drahotě jde o to, zaplatit vodu, potraviny a bydlení. Na žádné vyskakování to není. A to nemluvím o důchodcích, kteří často mají jen na ten chleba s máslem, jak dr. Rath píše. Ona stovka na den není při zlodějských cenách nic-moc !
04. 07. 2012 | 16:25

Opravil Fr. napsal(a):

Docela lituju zde některé přispěvovatele, kteří nemaje vlastní názor, papouškují po vzoru našich živočišných předchůdců mediální výlevy MfD a jiných propagandistů (jejichž činnost se dá přirovnat jen k propagandě za německé okupace, a pak teprve ke KSČ 50.-80. letům). Když totiž tito napíší, že dr. Rath je s prominutím vůl, tak oni to tady do omrzení omílají znovu a znovu, aniž by si zjistili pravý stav věcí, o hledání pravdy (brzy bude výročí M.J.Husi !) ani nemluvě. Tito Beznázorové se vyskytují v české populaci jak je vidno né jen v hospodě U Grobiána v Horní Dolní po pátém půllitru, ale i jinde.
04. 07. 2012 | 16:35

drdrath napsal(a):

Andy. A jak víte,že je to tak ? Proběhl soud ? A jak píše p.Opravil,nevěřte MfD,která za normalizace lhala o chartistech a dnes lže o socialistech a levicově orientovaných lidech. A až Čína bude velmocí,tak všichni redaktoři i Komárek se Steigerwaldem zežloutnou!!!
04. 07. 2012 | 16:41

Stanley napsal(a):

RE drdrath:

To je sice pěkné že se shodnem. Ovšem shoda nastala z mého pohledu poněkud pozdě.

Nutno přiznat že jsou stále ještě tací co nedospěli ani do vašeho stádia. Proto jsem byl velmi sklamán že jste musel za poslanci do sněmovny mělo to být obráceně oni měli zasedat ve věznici ..... Aby zákonodárci věděli do čeho jdou.

Srovnávat zlodějiny :o)) Si děláte srandu ?? Zdá se mi to od vás poněkud trapné.... Znáte přísloví zloděj křičí chyťte zloděje ?? Je vidět že jste své chování příliš nezměnil a Jedete stále stejnou poslaneckou. Navíc. Zákon má jednotnou sazbu je jedno jestli nekdo ukrade deset nebo sto milionů. Vy jste byl tvůrcem zákonů.

Nutno přiznat že státní úředníci mají za posledních 60 let bohaté zkušenosti s krytím zločinu na vysokých postech tak že jste opravdu jen čudla v moři.

No ale když jeden tak dlouho hladoví tak si ugriluje i čudlu.
04. 07. 2012 | 16:42

JC napsal(a):

PrDůch,

Hmmm, stovka na den.....takže pokud se budu držet vaší propagandy o tom že mnozí důchodci mají jen chleba s máslem, ta za tu stovku si pořídí dva bochníky a 1/2 kg másla denně ...pěkná rozežranost řekl bych.
04. 07. 2012 | 16:46

drdrath napsal(a):

Stanley. Nechme si každý svůj názor a rozejděme se... Já mám dnes jedinečnou možnost a to,že mi dovolí se umýt, tři minuty teplou vodu ,po týdnu pocení,tak se omlouvám. Ani nevíte,jak jsou peníze relativní,což jsem zjistil, asi pozdě,ale přeci.Ty nejvzácnější věci si za peníze nekoupíte. Buďte zdráv!
04. 07. 2012 | 17:13

Stanley napsal(a):

RE drdrath:
Ok souhlasím s vámi. Dokonce vás dovedu z vlastní zkušenosti pochopit. Na vojně nás jedenkrát týdně vozili na V3Sce z Drhovic do Tábora do sprchy.
Nejdažší veci jsou zadarmo - jako když mi bůch dal nové adoptivní rodiče.

Tak se opatrujte a vykročte napříště jinou nohou.
04. 07. 2012 | 17:32

Ládik!!! napsal(a):

Salačová už je z lochu venku, spolupracovala s policií při vyšetřování. Co Vy?
04. 07. 2012 | 18:15

Yosif K napsal(a):

David Rath napsal:
Svoji osobní budoucnost mám v troskách, ať se alespoň dobře vede celé naší zemi.
KONEC CITATU.

Davide nezoufejte - pokud jste nevinny, oranzovi soudruzi brzy vyhraji volby a ze vseho vas vysekaji..... Jde prece i o jine hejtmany nez o Vas....... a taky napujcuji penize a rozhodi mezi proletare - nadeje zase bude zarit nad ceskou zemi zelenavym svitem z petitisicovych bankovek ve skatuli od vina.....
i na bustehradsky zamek se taky dostane......

Pokud to nevyjde se socdem, jeste se muzete dostat do parlamentu se stranou LEV 21.... luxusni zdravotnictvi pro uplne kazdeho uplne zadarmo - kdo by to nebral - hlupaku je na svete dost......
04. 07. 2012 | 19:03

Yosif K napsal(a):

Zloděj je zloděj,ale trest musí být adekvátní lupu.. Řebíček,Hrdlička,Rittig,Kalousek,Dlouhý z Hluboké,Oulický,Bří Třískové,Janoušek a další,tak to jsou opravdoví žraloci!!!
Konec citatu.

Pokud si nekdo mysli ze 7 mega je vse co D.R stacil z dodavatelu vymlatit, tak je totalni trouba. Objasnenost rozkradacek i za totace se odhadovala na 2-5%.
04. 07. 2012 | 19:06

drdrath napsal(a):

Yosif K. Pročetl jsem si Vaše příspěvky i pod jinými blogy a rozhodl jsem se s Vámi nekomunikovat. Je to jako mluvit o Ježíši se SH.
04. 07. 2012 | 19:14

drdrath napsal(a):

Ládík. Promiňte,ale nemám vlastní PC a navíc jsem si užíval tři minuty vlažné vody. Já mám jiné zacházení a jsem tu proto,aby mě zlomili a nechal je na pokoji.. Paní Salačová sdělila,že jsem nikdy od její firmy nic nechtěl,ale mě to již nebaví pořád opakovat.Mrzí mě,že Buštěhrad se rozpadne a Janoušek tam postaví koksovnu...Ale,když si to lidé nechají líbit...
04. 07. 2012 | 19:22

Jan K. napsal(a):

drdrath napsal(a):
"JanK. Vy máte možná v peněžence,ale v hlavě a srdci máte duto!!! Zkuste žít v regionech,kde není práce,ale pro Vás je každé slovo zbytečné!!!"
Hele oni, chytrolíne, samozřejmě že mám v peněžence, protože v produktivním věku jsem nebyl debil, nežil ze dne na den, ale zatímco kolegové šli po práci do hospody, já makal na stavbě, počítal jsem totiž s tím, že jednou budu starý a pochopitelně peněz bude míň, a zásluhou toho jsem dnes v pohodě. A dnes ti, co se mě smáli nadávají na vládu, ale nadávat mají sami sobě, ovšem to levičák neudělá, protože chyba je vždy v těch ostatních. Proto tady kydáte vaše idiotský šplechty. Ovšem staré známé pravidlo platí stále - mladí ležáci - staří žebráci. A vztejkejte se jak chcete, ale nikdy jsem se neměl tak dobře, jako teď. A to jsem byl celý život "obyčejný člověk", jenže, narozdíl od vás, nebyl jsem lempl.
04. 07. 2012 | 20:08

Václav Weel napsal(a):

Ať cokoli pan Ráth spachal nebo nespáchal o tom rozhodne soud,je pravdou že vazební podmínky nejsou adekvátní,přitom se jedná o osobu obviněnou nikoliv odsouzenou a v české republice vazba rovná se výkonu trestu což je protiůstavní..............podotknu jen to že žijeme v demokratickém státě kde jsou porušována lidská práva......
04. 07. 2012 | 20:14

Václav Weel napsal(a):

Ať cokoli pan Ráth spachal nebo nespáchal o tom rozhodne soud,je pravdou že vazební podmínky nejsou adekvátní,přitom se jedná o osobu obviněnou nikoliv odsouzenou a v české republice vazba rovná se výkonu trestu což je protiůstavní..............podotknu jen to že žijeme v demokratickém státě kde jsou porušována lidská práva......česká svinská mentalita je každého odsoudit předem a ignorovat soud potom takoví to lidm bych přál totéž a to se nikoho nezastávám..
04. 07. 2012 | 20:23

drdrath napsal(a):

Jan K. Moc Vám přeji plný břich,ale nejen pro něj je člověk živ.A rozdíl mezi námi dvěma je,že sice mám také plný břicho a dobré bydlení,ale zajímám se o své spoluobčany,což asi nebude Váš případ. Tak,ať se Vám vyhýbají nemoci či povodně,abyste dožil spokojen,co nejdéle a nikdy nebudete potřebovat hasiče,policii či sousedy...
04. 07. 2012 | 20:28

Jan K. napsal(a):

drdrath :
Za přání děkuji, přeji i nápodobně. Jen nevím, kde jste přišel na to, že jsem živ jen pro plný břich? Asi nějaká duševní úchylka.
Jinak spoluobčanům pomáhám, ale na vychcánky jsem alergický.
04. 07. 2012 | 21:03

drdrath napsal(a):

Jan K. Je mi líto,že jsem se Vás dotknul s tím břichem a zapomněl na Vaši duši. Ani já nemám rád vyčůrané parazity ! Přeji vše dobré nám Všem nevychcánkům!
04. 07. 2012 | 21:29

Yosif K napsal(a):

Václav Weel napsal(a):
Ať cokoli pan Ráth spachal nebo nespáchal o tom rozhodne soud,je pravdou že vazební podmínky nejsou adekvátní,přitom se jedná o osobu obviněnou nikoliv odsouzenou a v české republice vazba rovná se výkonu trestu což je protiůstavní..............podotknu jen to že žijeme v demokratickém státě kde jsou porušována lidská práva......česká svinská mentalita je každého odsoudit předem a ignorovat soud potom takoví to lidm bych přál totéž a to se nikoho nezastávám..
04. 07. 2012 | 20:23
KONEC ZITATU.
Nebojte se - MUDr Ratha ze vseho vyseka vudce proletaru z vily na ostrove Ithaka.
LEV 21 se procpe hlasy hlupaku do parlamentu , Paroubek zridi vysetrovaci komisi a ta zaridi MUDr Rathovi propusteni i s omluvou.

Nakonec budou mit pravdu ti nejjednodussi z nejjednodussich proletaru - MUDr Rath bude dle soudu a vetsinoveho nazoru vuystrovvaci komise parlamentu zcela nevinny! Docista docista!
04. 07. 2012 | 21:37

Yosif K napsal(a):

dennis napsal(a):
Soucasna vlada nema mandat volicu, ale mandat prebehliku, tedy dravcu a mrchozroutu, kteri se uz nikdy na zadne kandidatce neobjevi.
KONEC ZITATU.
Mozna nejaky merchozrout a prebehlik se prece jenom v parlamente jeste uchyti. Mam na mysli asketickeho vudce proletaru z vily na ostrove Ithaka.

Hlupaku kteri veri ze uplne vsichni mohou mit uplne luxusni zdravotnictvi zadarmo se snad 5% volicstva najde. Dale si paroubek muze podstatne pomoct tim, ze se verejne zastava Ratha, ktereho se socdem opravnene stiti - berou jej za hlupaka ktery se nechal chytit.

Paroubek brnka na struny superhlupaku, kteri si mysli ze Rath jest uplne nevinen - Janosik ktery proste chudym kradl a superbohatym daval.
04. 07. 2012 | 21:45

toník z Hnojníku napsal(a):

Yosif K. Není na světě člověk,tak chytrý,aby znal celou svoji blbost! Jste už únavný a doba bradavic už minula. A Vy volíte koho? Řekl bych TOP 09 !
04. 07. 2012 | 22:17

Anastazie napsal(a):

Ad JC 4.7.16.46

Soudě dle vašeho příspěvku,tak vy nejen že nepotřebujete léky,ale ani mýdlo,toaletní papír,vyprat si oblečení,vytřít a vyluxovat...
Kde bydlíte?
Pod mostem nebo ve sněmovně?
05. 07. 2012 | 08:16

JC napsal(a):

Anastazie,

Demagogie vám vadí ?
No to jsem ráth.
05. 07. 2012 | 09:38

Anastazie napsal(a):

Ad JC
Ratha já nikdy nemusela-už pro jeho poměr k ženám,a ČSSD jsem nikdy nevolila-bohužel většinou ODS .
Ale ze skautů-jaKO BRATSKÝ NAPŘ.-SE STALI ZEMĚŠKŮDCI /ČI ZEMŠTÍ ŠKŮDCI,JAK ZNĚLO PŘESNĚ HISTORICKÉ OZNAČENÍ /.
Iritoval jste mne svým výsměchem lidem,kteří jsou skutečně na těch 100 Kč odkázáni.
To,že někdo,i když sám ne zcela čistý,se jich zastane-můžete brát jako demagogii nebo jako pravdu.
Co se soudem,kde žalobce a soudce jsou více podmazáni než obžalovaný ?
A neříkejte,že všichni naši soudci a žalobci jsou čistí/možná tak 10 %,ale těm se takovéto případy nepřidělují.
05. 07. 2012 | 10:16

JardaV napsal(a):

Proč píšete o naštvání lidí,když jste v tom procesu jel taky?Ať už Vám prokážou cokoliv nebo nic,byl jste součástí celonárodního politického svinstva.Kdybyste byl
čestný,dávno byste zveřejnil přes média všechno,co nekoresponduje se zákonem.Takže
jste k naštvanosti lidí přispěl,ale vykopli Vás od pokladny,tak píšete.........
Pochopil bych,kdybyste začal psát o tom,že je třeba podporovat čestné policisty a pomáhat jim v jejich práci - vždyť právě oni jsou jediní schopni "pomstít" to,
co se stalo Vám tím,že odhalí i ty druhé,stamilionové a miliardové lumpy.Připadá
mi to nějaké ubrečené.Navíc se pořád nemůžu zbavit pocitu,že jste z ODS přestoupil
do ČSSD s úkolem zasadit jí ránu pod pás v okamžiku,kdy ODS bude v kýblu.Něco jako
byla pátá kolona.Víte,ono není pro obyčejného člověka moc stravitelné,když politik
má ve skříni kabáty všech politických stran a obléká se podle toho,která má lepší sezónu.Viz gumová páteř pan Kalousek.
05. 07. 2012 | 11:29

JA napsal(a):

Mluvíte mi z duše, pane doktore !
Akorát s poslední Vaší větou nesouhlasím : budoucnost nezná nikdo (kromě jasnovidců) a Vás ještě bude republika potřebovat, to si pište !! Jako budoucího prezidenta !!!
05. 07. 2012 | 15:17

Sprosťák napsal(a):

Mezi slepými bývá i jednooký králem.Fakt je ten, že většina z nás skutečnou pravdu o uvěznění dratha nezná a nikdy se ji nedoví.Těch příčin je hafo.Takže všichni ti s kameny v rukou,a očima zkrvavělýma šílenou touhou utlouct bezmocného jedince bez soudu,protože jedna paní povídala, jsou možná mimo mísu,možná, že jsou i ti, kdo mají jen slunce v duši a neposkvrněný osobní štít.Přesto radím:"Zameťme před vlastním prahem."
05. 07. 2012 | 19:58

lombardi napsal(a):

Pozdravuji pana Rata a preju mu aby se uz nikdy nenechal tak blbe chytnot se sedmi milionama v tasticce
06. 07. 2012 | 01:23

lombardi napsal(a):

Je vecna skoda ze se u nas nevoli strany ale poslanci. Od stranickych aparatu lze ocekavat zodpovednejsi boj za zajmy strany
06. 07. 2012 | 01:26

JC napsal(a):

Anastazie,

To v žádném případě nebyl výsměch. Jen jsem na demagogii odpovídal stejným kalibrem.
06. 07. 2012 | 08:07

JC napsal(a):

P.S

"Čím dál tím víc lidí je naštváno na politiky. Mnoho z nich na všechny, jedno zda pravicové či levicové. "

Na to pan doktor přišel až ve vazbě, poté co ho rodná ČSSD "hodila psům" jak ohlodanou kost ??

Z jeho dřívějších vystoupení v parlamentu jsem měl dojem, že "lidé" jsou naštvaní pouze na "fagmilii 118" a nemohou se dočkat až se kormidla ujme levice.
06. 07. 2012 | 08:12

Vlado napsal(a):

Pane doktore Rathe. Jako výborný retor jste si naklonil mnoho levicových příznivců co vkládali do Vás naděje. Oni věřili, že jak mluvité tak činíte. Ale právě Vaše činy prokázali vrchol pokrytectví a arogance, které Vás utvrzovali v přesvědčení NEPOSTIŽITELNOSTI!!! Dnes ve Vašem postavení nemůžete čekat od občanů pochopení. Že jste ve funkci hejtmana se zasloužil i o dobrá rozhodnutí jsem se přesvědčíl včera v Šetějovicích. Otvírali tam zrekonstruovanou školu , ve které se neučilo od 70tých let na kultrní zařízení vč. moderní kotelny. Akce byla financována z krajského fondu ve výši 3,4mil.Kč.Místo Vás se slávnostníhom otevření zúčastnila hejtmanka Z.Moravčíková.
Jsem přesvědčen, že si Váš čin ČSSD zasloužila. Není to strana
čistých lidí. Jenže kapitalismus zkorumpoval jiné autority. Nabízí
co nikdy socialismus nenabízel. Vždyť i ty hazardní hry v něm byly zakázány.
06. 07. 2012 | 12:09

MR napsal(a):

V den mučednické smrti Mistra Jana Husi jsem se vypravil na Krakovec, odkud odcházel na koncil do německé Kostnice s přesvědčením, že mocné tohoto světa přesvědčí silou argumentů. Tam se s ním "nebavili" a hned ho uvěznili...
Také dr. Rath, který zrovna loni na tom místě nechal postavit Mistrovi pomník, k velké radosti současníků, byl při nejbližší příležitosti (záminkou byla krabice bankovek) zatčen a uvězněn. Co na tom, že události dělí 600 let ? Zřejmě stejná nenávist, stejné metody. Evropané se nepoučili...
A tak mi bylo z té návštěvy smutno. Myslel jsem si (naivně), že budeme dál...
06. 07. 2012 | 15:48

Jan K. napsal(a):

MR:
Srovnávat Husa a Ratha může opravdu jen blb.
06. 07. 2012 | 16:12

BLB napsal(a):

Byl to jen pocit z toho místa, víš ? Tam to vyvěralo jako pramen ze skály - ale což Ti to vykládám, stejně není v Tvé ubohé moci to pochopit........
06. 07. 2012 | 17:18

Jan K. napsal(a):

BLB:
Jasně, marná práce, určité myšlenkové pochody nemůže slušný člověk pochopit. A to, že jsem napsal blb, to je právě z vrozené slušnosti, jiný by použil výstižnější výraz.
06. 07. 2012 | 20:39

greenish tentacle napsal(a):

Krevety jsou naprostý hnus. Navrhuji drasticky zpřísnit vazbu pana Ratha povinnou konzumací krevet třikrát denně.
Zlatý chleba s máslem! (Ve srovnání s krevetami, pavouky a podobnou havětí...)
06. 07. 2012 | 21:07

Rosťa napsal(a):

Zlí jazykové tvrdí, že těch 7 mega nikomu nechybí. Narozdíl od téměř třičtvtě giga za CASA. Je otázka, zda ten cirkus kolem Ratha není kouřová clona. Asi bych si počkal, co na to soudy. Ty lidové už tu byly.
06. 07. 2012 | 21:10

Yosif K napsal(a):

Rosťa napsal(a):
Zlí jazykové tvrdí, že těch 7 mega nikomu nechybí.
06. 07. 2012 | 21:10
Cerska pozice pise tyden co tyden od zari 2011 ze Rath [redrazuje ze vsech hejtmanu nejvic:
A) dokud to slo - do dubna 2012 - UPLNE VSECHNA vyberova rizeni ve Stredoceskem kraji sla pres losovacky a uplne vsechna vyhravala cca petice dopredu zpracovanych firem. Odhadem vsechna rizani byla o 10-35% predrazena a pres tento mlejn slo cca 8 miliard rocne. Muzete namitnout ze ODS-man Bendl to delal taky - OK. To ovsem neomlouva Ratha. Toho se podarilo chitit se 7 miliony cash, clekova skoda vsak cini poatrne 2-3 milardy rocne.
B) az to neslo - od dubna 2012 - Rtah misto losovacek nechaval klast takove "ekonomicke podminky" ze zase svete div se vyhravalo jenom 5 proverenycvh firem. Predrazovani pokracovalo v radu 2-3 miliard pokracovalo na rozpoctu 8 miliard vesele pokracovalo. Take MUDr Rath se radi mezi vyznamne velkorozmerove zemske skudce.

Jina vec je dokazat ze predrazovani je spojeno s uplatky. Malokdo je takovy sebevedomy idiot aby presouval cash po skatulich a strkal do skvir pod podlahou.

Ohledne soudu - cekam ze Ratha soud osvobodi "pro nedostatek dukazu". To uz je v Cechach norma, napravo i nalevo, jedinej VELKEJ politik kterej odskakal tunelovani byl Ivo Svoboda protoze byl nespolehlivy psychopat neschopny drzet stranickou linii.
Takto se ovsem v Cechah s korupci nehne.
07. 07. 2012 | 12:33

Lion napsal(a):

Souhlasím, že do vazby se může dostat každý a dokonce i do vězení. A to zcela podle práva, i když podle zdravého rozumu je nevinný. Je to otázka peněz na investici, v tomto případě se může (nemusí) jednat o zvrácenou investici. Řekněme, že někdo VYDĚLÁ ODSTAVENÍM HEJTMANA 100mld. Kč v následujících 10 letech, tak je 100mil. Kč NEBO 200mil. Kč VELMI DOBROU INVESTICÍ do získání dostatečného množství nepřímých důkazů NA odsouzení a uvalení vazby - ODSTAVENÍ ZE HRY. Že je to NEMORÁLNÍ - ANO, ZVRÁCENÉ - SOUHLASÍM, nemožné - BOHUŽEL MOŽNÉ. Netvrdím, že Rath je nevinný ZCELA, ale tato kauza má až příliš mnoho přesných na 1Kč důkazů o tocích peněz na úplatky (podle aktualne.cz), že se zdá zmanipulovaná. Přece každý, kdo bere úplatek, tak si něco nechá pro sebe, ale pan Rath je podle policie a novinářů výjimka? Ať si každý udělá osobní názor sám.
08. 07. 2012 | 09:16

pamětník napsal(a):

Příliš mnoho přesných důkazů - kauza zdá se zmanipulovaná.
Taky logika.
08. 07. 2012 | 21:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy