Prohlášení MUDr. Davida Ratha k současné situaci

22. 05. 2012 | 11:17
Přečteno 9433 krát
Připadám si jako politický vězeň. Orgány činné v trestním řízení na mne uvalily vazbu s omezením komunikace s veřejností i blízkými. Odůvodnění je přitom absurdní, abych neprchl a abych nezastrašoval pracovníky kraje a firem z pozice hejtmana Středočeského kraje, ze které jsem přitom rezignoval.Jde jim však o jediné. Ještě více stupňovat jednostrannost mediální štvanice proti mé osobě a dostat mne do situace, kdy se proti tomu nemohu hájit.

Byl jsem přitom připraven rezignovat i na poslanecký mandát, ale chtěl jsem tak učinit osobně před Poslaneckou sněmovnou a seznámit ji i celou veřejnost s mojí interpretací celé kauzy. Z toho má nejspíš současná moc strach a tak mi nasadila roubík. Spatřuji ve svém případu paralelu s příběhem Julie Tymošenkové, i ona je ve vězení i ona čelí obvinění z korupce nebo Vladimíra Hučína, který se spravedlnosti domohl až po řadě let strávených ve vězení. Argumentace Ukrajinské, respektive České moci v těchto případech byla, že nejde o politiku, ale o obyčejný kriminální delikt. Stejné argumenty zaznívají i v mém případě, a všichni se předhánějí v tom, aby to tak vypadalo včetně fám o milionech pod podlahou a samopalech. V mém případě byly orgány činné v trestním řízení pouze vhodně nasměrovány a podporovány k nebývalé aktivitě a nestandardnímu postupu. Na základě jednoho podání, když v obdobných chodí na policii tisíce a nic se neděje, zde překvapivě byli okamžitě vybraní lidé sledováni nejmodernější technikou celé měsíce a to nejspíše v těch nejsoukromějších místech. Ať si každý teď sáhne do svědomí, zda si je jist, kdyby jej a jeho blízké sledovali v obýváku i ložnici po dlouhé měsíce, zda by se něco, co vypadá nepěkně, také neobjevilo. Toto sledování mohlo bezpochyby posloužit k získání informací pro vhodné nastražení léčky na mou osobu, jak se také stalo. V tom spatřuji politické jádro kauzy. Na základě politického impulzu je použito jakési oznámení k zahájení rozsáhlé akce proti bezúhonným osobám, které žádný trestný čin nespáchaly. Všichni víme, že policie většinou není schopna vyšetřit kauzy, které se staly a přišly jsme v nich o miliardy. Zde naopak se policie dozví, že se možná něco stane, a to jí stačí, aby nešetřila časem ani prostředky a začala s rozsáhlým sledováním. Pokládám Vám otázku, děje se tak ve všech podobných případech? Odpověď znáte všichni. Tady však šlo o nepohodlného Ratha, tam bylo potřeba připravit past, které se mohl jen těžko vyhnout. Jsem přesvědčen, že takto orgány činné v trestním řízení ve svobodné zemi nemají fungovat. Mají činy vyšetřovat, trestné činnosti zabraňovat a ne účelově a výběrově určité osoby dostávat do situace, kdy jim hrozí trestné stíhání. Toto je právě můj případ. O svobodu jsem nepřišel jen já. Já jsem se svou situací smířen, má politická kariéra skončila bez ohledu na to jaká je pravda, ta nikoho nezajímá. Horší je, že o svobodu přichází celá naše společnost. Co dnes potkalo mne a mnozí mi to přejí, tak zítra může potkat kohokoliv z Vás. A také se určitě najdou lidé, co se z toho budou radovat, jak se v mediích raduje z mého vězení třeba pan Kalousek nebo prezident Klaus.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pirathi ze sněmovny napsal(a):

Prokletí černé bedny
22. 05. 2012 | 11:22

Matrix napsal(a):

Koukám, že ještě nemá to právnické eso. První poučka toriž zní - MLČET.
22. 05. 2012 | 11:22

Darth Maul napsal(a):

Eva je která? Manželka nebo milenka?
22. 05. 2012 | 11:22

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Připomínáte mi Cicera...
22. 05. 2012 | 11:25

Holoubek napsal(a):

Nemohl by jste ještě třeba Béma, Bendla. Palase a další napráskat, určitě by se něco našlo, jako polehčující okolnost by vám to snad usnadnilo těch hrozivých 12 let. Ale i tak je to takové světýlko v tmavém tunelu. Obdivuji vaši sebestřednou nevinnost.
22. 05. 2012 | 11:29

JardaV napsal(a):

Na jedné straně je s podivem,že policie přišla do Vašeho domu a pod podlahou našla 30 miliónů,jak tvrdili v médiích.To šli na jisto,nebo někde vytrhli náhodně prkno a někdo se v rámci akce prásknul přes kapsu??Ne druhé straně,prý jste byl kdysi v ODS.Není tato akce dávno připravená a nejste třeba trojský kůň,který něl v případě
volebního ohrožení ODS znevážit ČSSD ??Jinak souhlasím,že se jedná o zjevnou štvanici na člověka,Goebels by měl radost,co dnes dokážou media.Ovšem pokud se ukáže, že to je většinou pravda,tak by to chtělo vysoký trest,aby všichni ostatní ,kteří po volbách budou vyšetřováni,dostali taky tolik.Hlavně Bém a spol.kteří v Praze rozkradli miliardy.Proti nim jste troškař,takřka malý kapsář.
Těším se na zázrak,že vyhraje spravedlnost.Zatím se to ještě nikdy v dějinách lidstva nestalo.
22. 05. 2012 | 11:34

patriot napsal(a):

Rath:

Krathl jste nebo nekrathl?

To je oč tu běží!

Vše ostatní je nepodstatné.
22. 05. 2012 | 11:34

Není čas si lámat hlavu napsal(a):

Jan Hus, Milada Horáková, MUDr. David Rath.
Češi jsou nepoučitelní - jenom sledují, jak je nenáviděná moc připravuje o ty nejlepší lidi.
22. 05. 2012 | 11:43

Mozz napsal(a):

příteli doktore,
ste dobre vedel do ceho, jako politik, lezete,
tak budte chlap (a radsi mlčte)
22. 05. 2012 | 11:49

ghándí napsal(a):

chudinka rath,
který člověk obviněný z trestného činu má možnost publikovat sve prohlášení na aktuálně????
22. 05. 2012 | 11:49

Občan napsal(a):

Pane Rathe,
i kdybyste byl nevinný jak novorozeně, "společenská objednávka" zní - zničit. A Češi jsou v tomhle kádři, to přece sám dobře víte, protože už na Vás pár pokusů bylo. Tentokrát bylo rozhodnuto, že nedostanete šanci, protože ležíte dost lidem v žaludku a asi toho na ně i dost víte; navíc je potřeba odvést pozornost od ekonomických malérů a Vy jste skvělým terčem.

Ačkoli Vaše kauza smrdí jak rybářská kafilerka, budete odsouzen. Vzpomeňte si na pány Liznera a Svobodu a na paní Snopkovou. A zamyslete se nad tím, komu jste kdy šlápl na kuří oko...
22. 05. 2012 | 11:52

ghándí napsal(a):

jardav,
pokud to někomu připadá jako štvanice, tak je to podle mého jenom důsledek atmosfery, kterou tady vytvořila opozice a odboráři na náměstích. jejich sympatizanti přece tady ještě nedávno chtěli popravovat korupčníky jako v číně. doktor rath se jenom chytil do vlastní pasti.
22. 05. 2012 | 11:53

Gustáv Kočí napsal(a):

Rathe, vy jste současná moc!!!
22. 05. 2012 | 11:56

Drzá zrzka napsal(a):

Mnoho z nás podobný osud potkat nemůže, protože se nepohybujeme v korupcí prolezlém prostředí. Nemáme moc rozhodovat o veřejných zakázkách. Nemůžeme si z nich odklánět do vlastních kapes...

Jediné, co nás zbytek vrchnosti udělat, je zaplatit.
22. 05. 2012 | 11:57

Neudržitelný napsal(a):

Dobrý den,
pana Ratha jsem nikdy neměl rád, ale v tomto případě mně zajímá něco jiného, než že byl zadržen pan Rath s krabicí se 7 miliony. Mně by hrozně zajímalo, kdo tam vložil těch 7 milionů, kde je ten dotyčný sebral, jak je možné mít v hotovosti 7 milionů, zda je ten který dával obviněn a zadržen. Vždy se najdou ti, kteří podlehnou a berou, když jim někdo nabídne. Pokud nebudou daleko tvrději trestáni ti co nabízejí, nikdo korupci nezvládne. Podlehnout penězům je tak snadné.
22. 05. 2012 | 11:57

resl napsal(a):

Přiznejte se a udejte všechny politiky o kterých víte, že kradou jako vy. Potom řekněte pravdu o chování Klause a odmitněte jakoukoli pomoc od hradního zloděje. Vším tím pomůžete státu a sobě.
22. 05. 2012 | 11:59

Gr napsal(a):

Milý pane dr. Rathe

dosud jste byl vždy obdán nimbem erudovaného člověka. Prostě elity. A zatím?

"přišly jsme v nich o miliardy"

Rovněž ukrajinská a česká moc se píší s malými písmeny...

Tedy, rozhodně si nechci přisazovat, ale ukazuje se, že máte pravopis zednického učně...
22. 05. 2012 | 12:01

ghándí napsal(a):

neudržitelný,
tak to asi není taková záhada. pokud máte státní zakázku , například rekonstrukce nemocnice, která se dá udělat za 600 milionů, a dokrot rath zařídí, že kraj te firmě za to zaplatí 800 milionů, tak má někdo 200 milionů v kapse. z toho je 37 milionů "motivačního poplatku" pro ratha jenom zlomek.
22. 05. 2012 | 12:03

Tupelo napsal(a):

Pane Rathe, pokud jste spachal nejaky trestny cin a jste vinnem, snad by Vasemu svedomy mohlo ulevit kdybyste pustil vsechny informace, ktere mate, bez ohledu zda-li na zkorumpovane politiky vpravo vlevo nebo na prizivnicke podnikatele, parazitujici na penezich statu. Pokud se veci maji ponekud jinak nez jak je prezentovano medii, tak udelejte to same, nic nepomuze tomuto statu a jeho obyvatelum vic nez rozkryvani korupcnich struktur. Byl by to malinky kousek z toho co politici a na ne napojeni podnikatele tomuto statu zpusobili.
22. 05. 2012 | 12:07

Pompeius Magnus napsal(a):

Kvituji, že aktuálně dává prostor osobám ve vazbě k vyjádření vlastních stanovisek a pocitů. Snad pan Stejskal a spol. ještě pokročí a rovněž dostanou prostor osoby odsouzené a dlící ve výkonu trestu. Zkuste, pane Stejskale oslovit některé vrahy, to by bylo panečku počteníčko. Například Kájínkův blog. Jinak Rath má v jednom pravdu, on a Tymošenková mají opravdu jedno společné. Oba jsou v současné době přesně tam, kam patří. Ta fotka pana Dr. Ratha je už nějaká obsoletní. Nebyla by nějaká v šedivých teplákách??
22. 05. 2012 | 12:12

Pavel Kvasnička napsal(a):

Pane doktore, v zájmu celé společnosti, prosím, nemlčte. Napráskejte všechny kolem sebe, pomstěte se jim. Myslím, že to je přesně to, co vezdejší společnost dokáže opravdu ocenit a Vás rehabilitovat. Polepšený hříšník je skvělá příležitost pro Vás a tuto zemi. Držím palce a doufám, že toho víte hodně.
22. 05. 2012 | 12:13

Josef napsal(a):

Pane, musel jste někoho moc pohněvat. Někoho z šedé eminence. Ať to byl Kellner, či Bakala, nebo někdo další těm jestřábům podobný. To, že toho ti Nečasovi pazgřivci využili se dalo čekat. Chystá se další mega tunel a není dobré, aby o tomto zasvěcení nepohodlně referovali on line do médií. To si ti gauneři už nemohou dovolovat.
22. 05. 2012 | 12:14

Jan K. napsal(a):

Tak on, chudák, má omezenou komunikaci s veřejností a přitom píše blog? To je nějaké děravé omezení. Ale možná poslal ven moták, třeba se časem dočkáme i "Reportáže psané na oprátce". Ona i ta oprátka by mu slušela.
22. 05. 2012 | 12:18

Gabriela napsal(a):

Vážený, milý a ve svobodných volbách mnoha preferenčními hlasy zvolený poslanče Davide Rathe,

spolu s vámi se také začínám vážně obávat, abychom velmi brzy nepřišly o svobodu všichni.

To je totiž jedna z mála hodnot, která nám v České republice vůbec ještě zbyla...

Je do očí bijící, že ve Vašem případě se fragnantně porušila nejen ústava České republiky, ale dokonce i Listina základních práv a svobod...

Toto se přeci v demokratické zemi nemůže stávat. To už zavání nástupem jakéhosi "hnědého práva"

http://www.novinky.cz/krimi/268222-pravnika-rodiny-rathovych-sejnosta-napadli-dva-utocnici.html

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/ma-byt-david-rath-ve-vazbe/

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kauza-rath-kdo-se-v-tom-ma-vyznat/

Modlím se za vás a jsem s Vámi...
22. 05. 2012 | 12:18

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Pompeius Magnus
Dobrý nápad, o ten Kajínkův blog bych moc stál. Pane Stejskale, viďte, že to zařídíte.
22. 05. 2012 | 12:19

Gabriela napsal(a):

oprava

nepřišli -

pokud se ovšem budou Češi a Moravané chovat jako děvčata z E 55 - jak některé výše uvedené příspěvky prozrazují, pak je ovšem tvrdé Y namístě...
22. 05. 2012 | 12:21

Gudka napsal(a):

Konečně jste přiznal barvu, když jste se přirovnal k Tymošenkové, tedy ke kriminálnici, která se taky snaží namluvit celému světu, že je nevinná. A taky se snaží schovávat za fíkov ý list politiky. Vaše rodina by měla ale dělat trochu větší kravál, třeba taky napsat Kongresu USA nebo nějaké jiné vrchnosti...
22. 05. 2012 | 12:24

Neudržitelný napsal(a):

ghándí,
nepochopil jste moji otázku, byla špatně položena. Kde se vzalo 7 milionů v hotovosti? Půjdete si je vyzvednout do banky? Bezhotovostní platby ze zákona jsou nad 15tis. EUR zakázány.
22. 05. 2012 | 12:26

Neudržitelný napsal(a):

hotovostní, jsem chtěl napsat.
22. 05. 2012 | 12:30

český maloměšťák napsal(a):

ad " diskuze"
Holt se pravicoví bolševici domnívají, že již nastal čas pro obnovení lidových soudů. e
Chybí mi zde rezoluce dělnic z E 55 /zastoupené Pepkou/ - žádající okamžité odsouzení Ratha a všech jeho spolupracovníků a spolupracovnic. I spolupracovněčat.

neudržitelný
No - to je dost podstatné. A zda tedy byla způsobena škoda státu.
Pokud by pak Rathovi někdo dal 7 milionů a těch 7 milionů bylo řádně zdaněných - pak je zde otázka ZA CO. (Jenže to se nepodařilo odhalit ani v kauze Bárta/Škarka.)

Rath by to měl hlavně ustát - zachovat si všechny smysly pohromadě.
A napomoct nalezení pravdy - ať už je jakákoliv.
Pokud bude kličkovat a mlžit...klesne pak na samé dno.

Ale lehko se to takhle píše...ve vazbě už vyměklo hodně lidí. Závidím tak bohorovnost těm, kdo se neubrání a musí do Ratha kopat i teď. To se nedělá.
I kdyby na jeho místě byl dnes Drobil či Cabrnoch and Ouzký....tak se sice radovat můžeme...ale kopt do nich...hmmm - to tedy ne.

Stejně je to ale zajímavé - Rath se v neděli zcela jasně vyjádří, že v kauze IZIP je třeba najít konkrétní zodpovědné osoby...a za pár hodin je odvážen s pouty na rukou do Litoměřic. Kde sedí dodnes.
A ve stejné době sedí zmínění tři Milkuláši českého zdravotnictví tu v europoslanecké kanceláři, onde zase v kanceláři předsednické...

Jako by už toho Ratha měl někdo dost.

Randák totiž tvrdí, že kdyby na kteréhokoliv politika bylo po dobu půl roku nasazeno sto policistů ....tak bychom takříkajíc měli věznice plné politiků.

No - rozhodně nešlo o politickou objednávku...to tedy ne - todlencto ! To si prosím vymiňujeme !
Tak je to, kubic...eh, kibici.

P.S. Hezky se to rýmuje : "Kubice - Krabice - Levice"
22. 05. 2012 | 12:33

Jane napsal(a):

Doufám, že Pompeius Magnus zaslal panu Stejskalovi svůj výpis z trestního rejstříku a potvrzení soudu, že sám nesedí ve vazbě.
22. 05. 2012 | 12:37

Pompeius Magnus napsal(a):

to Jane:

"Doufám, že Pompeius Magnus zaslal panu Stejskalovi svůj výpis z trestního rejstříku a potvrzení soudu, že sám nesedí ve vazbě."
_________________________________________________________________

Jen se rouhejte,on se toho pan Stejskal chytí a bude chtít po všech co sem píšou výpis z rejstříku trestů a potvrzení zachovalosti. Pochopitelně, že nejprve po těch, co píší proti pravicovým politikům, potom po těch, co píší proti sprosťárny, no a nakonec proti těm co píší proti politikům vůbec.
22. 05. 2012 | 12:46

Jane napsal(a):

Pane doktore Rathe,
schovejte se za nějakým nickem, doporučuji třeba Julius Caesar, ať co jste sem nepsal není vaším posledním veřejným vyjádřením.
Jinak máte bohužel pravdu. Kdejaký Čech rád pranýřuje, pokud na to pranýři není sám. Mnozí se možná dočkají.
Nevím zda jste vinen, nemám rád korupci, ale bezbřehá štvanice na vás je mi důvodem, proč jsem na vaší straně.
22. 05. 2012 | 12:47

stoppa napsal(a):

Co vrchnost chtěla, aby na veřejnost o "operaci Krabice" proniklo, to nám přisluhující média naservírovala už nepočítaněkrát.
Možná by bylo zajímavé, kdybychom od dr. Ratha slyšeli o Krabici něco pohledem z druhé strany?
22. 05. 2012 | 12:51

JF napsal(a):

BLOG ŽIJE!, kde ty včerejší blogerské sněhy jsou ... a navíc!, náš prominentní NEOpolitickej mukl velmi šedé kůry mozkové čezké partajokracie skrznaskrz má už tedy dokonce své mezi svýma ;-) - tedy ze zákona nadústavně tvrdě apolitickými bachařema a zajisté také vobyčejnejma lidma. Takže nastoupená agitační strategie žije také!!!

Teď ještě, aby turistiku napříč všemi humanitními výdobytky moderní kulturní společnosti vynalezenými v Kdovívšudekde, a do Čezka jako luxusní porculán doveženými, či co to má být, přežilo i čezké právo. ;-)
22. 05. 2012 | 12:53

Josef K. napsal(a):

Dav má rád zločince a především jejich popravy. Očekávám, že se v Čechách obnoví starý dobrý zvyk pálení koček o Bartolomějských nocích.
V tuto chvíli není zřejmé, zda je Rath vinen či není. Historicky víme, že vina je příliš komplikovaná a ani chycení za ruku, v případech politických zájmů, nemusí být důkazem viny.
Česká média prokazují, že elity této země k demokracii nedorostly. Zdá se mi, že český novinář, tak zoufale píšící o demokracii, vlastně svou dušičkou vězí kdesi v Protektorátu, normalizaci, touží po roce 1937.
Vztah k podezřelým je jedním z nejprůkaznějších ukazatelů míry demokratického myšlení. V tomto případě žijeme v zemi, která je rudohnědá. Rudohnědé půdy obsahují mnoho železa a moc na nich neroste.
22. 05. 2012 | 13:00

Tomáš Hubáček napsal(a):

Když si čtu vysvětlení pana sklepmistra Ratha, dělá se mi opravdu nevolno od žaludku. Přirovnávat se k politickým vězńům je už trochu silné kafe. Alespoň pan doktor konečně pozná jaké nám tady za dobu svého působení v parlamentu zavedl zákony. Jen ať se v tom pořádně vykoupe a doufám,že u soudu dostané pořádný flastr. Společenská nebezpečnost je o to větší,že tento člověk měl vliv na to,jaké zákony budou v této zemi platit.
Na každé prase se někde vaří voda a já už se nemůžu dočkat až si u té zabíjačky v přímém přenosu otevřu sedmičku nějakého dobrého čeveného vína.
Tak nazdraví Pane doktore!!!
22. 05. 2012 | 13:07

Desiderius napsal(a):

Modroptákoví bolševici se mohou přetrhnout,aby nás přesvědčili,že konečně chytili velkou rybu.Proč nenasadili stovku policajtů na Drobila,Béma,Cabrnocha,Ouzkého a další soudruhy ? Soudruh Klaus se jistě raduje.Ale předčasně.
22. 05. 2012 | 13:13

Analytik napsal(a):

Tak to nejdůležitější jsem se zase nedozvěděl!
Kolik v této akci účinkovalo krabic, jakého původu a s jakým obsahem, kdo je plnil a kolik z nich patřilo Rathovi.
Tak mizernou detektivku jsem ještě nečetl. Teď už jen schází aby se odněkud objevil nějaký Rampula se svým kouzelným kobercem a pohádky bude konec!
22. 05. 2012 | 13:36

Petr napsal(a):

"Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže!"
A hurá mez mutimiardáře na Floridu! Už tam sociálnědemokratický expředseda je.
22. 05. 2012 | 13:57

mb napsal(a):

zde překvapivě byli okamžitě vybraní lidé sledováni nejmodernější technikou celé měsíce a to nejspíše v těch nejsoukromějších místech.

no to je průser že, že je někdo sledovanej i v těch nejsoukromějších místech (sic.) ... to se shodnete s Langříkem a s mafiány a mafiánskými kápy v ods a jinde ...

že ODPOSLECHY JSOU NECHUTNÁ NAPROSTO NECHUTNÁ věc ...

a že odposlouchávat se nemá, nesmí a je nemorální ...

ať žije organizovaný zločin RATHE ...

konec odposlechům ... ať žije organizovaný zločin ...

njn ... v čechách stane se ...
22. 05. 2012 | 13:58

mb napsal(a):

Ať si každý teď sáhne do svědomí, zda si je jist, kdyby jej a jeho blízké sledovali v obýváku i ložnici po dlouhé měsíce, zda by se něco, co vypadá nepěkně, také neobjevilo.

= to je argument mafiána a organizovaného zločince ...
22. 05. 2012 | 13:59

mb napsal(a):

Tady však šlo o nepohodlného Ratha, tam bylo potřeba připravit past, které se mohl jen těžko vyhnout.

... nebát se a nekrást ...
22. 05. 2012 | 14:00

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Pozoruji jak se nenávist také přesunuje k advokátům zatčených, jako kdyby ti za něco mohli. Advokát "hraje" roli danou právním systémem, přesněji "hraje" to co mu umožňuje kvalita obžaloby a zákonů.

Moc málo lidí "vidí" i opačným směrem, tzn. kvalitu státních zástupců, potažmo policie, vyšetřovatelů ....., kvalitu zákonů, které, mimo jiné, také schvalovali zatčení(Rath, Kott).
22. 05. 2012 | 14:01

Frante napsal(a):

Desiderius napsal(a):
"Proč nenasadili stovku policajtů na Drobila,Béma,Cabrnocha,Ouzkého a další soudruhy?"

To je dobrý dotaz ale spíš na politiky z té doby (pokud bychom připustili politický motiv). Po Rathově kauze doufám že častěji dojde i na další. Skoro bych v tom viděl průlom, blýskání se na lepší časy - politikové se přestávají krýt ...

--------------
Autor mne pobavil:
"bylo potřeba připravit past, které se mohl jen těžko vyhnout." Tak nazývá situaci kdy se mohl rozhodnout si svobodně nakrást. Přiznám se že i já bych byl v pokušení :) Doufám ale že bych odolal
22. 05. 2012 | 14:02

mb napsal(a):

A také se určitě najdou lidé, co se z toho budou radovat, jak se v mediích raduje z mého vězení třeba pan Kalousek nebo prezident Klaus.

a radují se Rathe tvou zásluhou ničí jinou ty excentrický verbální bojovníku proti korupci ...

njn ...
22. 05. 2012 | 14:02

honolulu napsal(a):

Pane dr. Rath proc nereknete neco konkretniho na vasi obhajobu ?
Narikate si abstraktne.
Jakekoliv narky a ukazovani prstem na jine jsou zbytecne, kdyz jste byl chycen Vy.
Snazte se bojovat ! Zatim je vas projev blabol chyceneho podvodnika, ktery krade. Vase parta nemela na ty penize narok.
Tak to vysvetlete a kdyz nemuzete, tak napadnete Vase nepratele s necim konkretnim. Stavebni inzenyr, ktery se propujcil k podvodne estimaci projektu, bude zavreny dele nez Vy.
22. 05. 2012 | 14:06

mb napsal(a):

proroctví: věta: tam bylo potřeba připravit past, které se ( Ráth) mohl jen těžko vyhnout.

se stane podobně legendární, jako kocourkovo odklánění peněz od případných problémů ...
22. 05. 2012 | 14:08

Někdojen napsal(a):

Řečičky kolem příliš horké kaše. Pravda nikde. Rozmazávat, rozmazávat a znova rozmazávat. Do ztracena to asi nepůjde. Příliš mnoho sajrajtu na jednom místě.
22. 05. 2012 | 14:22

Silvie napsal(a):

Hele, Tymošenková má přístup k internetu???

A nemůže ovlivňovat svědky?

Já bych jen podotkla, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Ve SK jsme měli Ratha už hodně dlouho plné zuby a nikoho nepřekvapuje, že měl milionové příjmy bokem. To bylo většině lidí poměrně jasné. Měl sice vždycky hubu plnou soucítění s chudým lidem (resp. od chvíle ,kdy změnil klup - ODS za ČSSD),ale žil si zjevně v luxusu a nad poměry. Kdo si dnes z normálního platu může vydržovat dvě rodiny a harém náročných milenek. O vlastnictví mnoha drahých nemovitostí nemluvě.
To se nedá pořídit ani z hejtmanského platu.
Kdyby Rath nebyl nenažraný, mohl si žít relativně poctivě a dobře, ale jemu vysoce nadstandardní plat nestačil.
V tom se od ostatních politiků neliší.

Útěchou mu budiž, že ho snad brzy budou následovat další kamarádi z mokré čtvti, nejen od socanů. Možná by ho potěšil jeden jeho oblíbenec snědší pleti z ODS, jenž hodlá kandidovat na jeho post. Měl by pro to ale něco udělat.
Já bych na jeho místě nikoho nešetřila.
22. 05. 2012 | 14:29

sumja napsal(a):

Nevím, možná jsem fakt naivní a hloupá, ale není to divné, že zrovna v době, kdy pravice jde do háje a lid=é chtějí levicovou vládu obviní a uvězní levicového politika? Mně to připadá jako dobře sehrané divadlo, jak levici zdiskreditovat a pan doktor Rath je nepohodlný kritik vlády že? Tak zabijeme dvě mouchy jednou ranou ne?
Pane doktore, držím palce a doufám, že se prokáže pravda!!!
22. 05. 2012 | 14:32

ali napsal(a):

p.Rath:
..Co dnes potkalo mne a mnozí mi to přejí, tak zítra může potkat kohokoliv z Vás. A také se určitě najdou lidé, co se z toho budou radovat, jak se v mediích raduje z mého vězení třeba pan Kalousek nebo prezident Klaus.

Pane Rathe
omyl..tohle nemůže potkat kohokoliv z lidí v podhradí. Vy to nechápete? Vy myslíte, že běžně chodí lidi s krabicemi, obuškem, pistolí a běžně mají pod podlahou miliony? Nemají ani zlomek toho, co jste si nesl jen v té krabici, neřknuli, co máte ještě jinde, tak si to užijte..
Nemáte ale pravdu v tom, že se určitě najdou lidé, kteří se z toho budou i radovat. Zní to, jako byste si myslel, že těch lidí je malá hrstka. Těch lidí je víc než si myslíte..možná tolik, kolik jste si nesl v té krabici. Už jen představa vás, jak to nesete, jak to dáváte pod podlahu je odporná..
Můžete si za to sám. Dojel jste na vlastní pýchu, povyšování, samolibost, neohrozitelnost a dostal jste se do stavu vlastní svatosti..už jen mít svůj vlastní obraz v kanclu je úchylné..
Nelituji vás ani v nejmenším. Přeji vám, abyste dostal to, co zasloužíte..a že to dostanete, to si sakra pište. I kdyby vás pustili pro nedostatek čehokoliv, už jste odepsán..totálně a navěky..a to je aspoň jedna kladná věc, kterou dostanete..
A prosím, při výslechu mluvte. Ukažte prstem na ostatní. Doleva, doprava, na všechny strany..bude to aspoň vaše satisfakce..
22. 05. 2012 | 14:33

evix napsal(a):

Pana Ratha někdo potřeboval, jak napsala včera Karla:
Utichla debata o protivládních demonstracích
Utichla debata o privátním důchodovém pilíři a přerušení valorizace důchodů
Utichla debata o restitucích "křivd", namísto prokazatelného vlastnictví
Utichla debata o tom, že se nám v parlamentních lavicích "vylíhla" opět nová strana
Utichla debata o školném pro vysokoškoláky a bylo odklepmnuto
Utichla debata o "úspěších" Kalouskovy škrtací politiky a splácenní státních dluhů
Utichla debata o IZIP a zájmech na privatizacích pražských i jiných nemocnic
Utichla debata o platech zdravotníků v polosoukromých - polostátních nemocnicích
Utichla debata o ZP a jejich hospodaření s financemi,nabývanými "ze zákona"
Utichla debata o financování státních a soukromých sociálních a zdravotních služeb
Utichla debata o sociálním postavení nemocných a zdravotně postižených
Utichla debata o právech pacientů ve vztahu pacient-lékař
Utichla debata o vyhazování učitelů a rušení škol stát. sektoru,o integraci a inkluzi
Utichla debata o financování soukromého segmentu školství a zdravotnictví
Utichla debata o mateřských školkách, rodinné a populační politice
Utichla debata o služebním zákoně úředníků státní správy
Utichla debata o mafiích v komunální politice
Utichla debata o privátním elektrárenství
Utichla debata o akcionářích ČEZu, státním dozoru v něm i jeho dalším rozvoji
Utichla debata o stavu státních kontrolních orgánů i činnosti a nálezech ombudsmana
Utichla debata o novém IT systému na MPSV a zájmech skupiny Drábek a spol.v té kauze
Utichla debata o lidské důstojnosti a občanských právech lidí v ekonomické nouzi
Utichla debata o lokalitách, kde se kumulují lidé vyloučení na okraj společnosti
Utichla debata o dostupnosti zdravotních služeb a dojezdové vzdál.záchranky
Utichla debata o ztrátovosti a privatizaci českých drah
Utichla debata o Budvaru , Letišti Ruzyně, České poště
Utichla debata o veřejných zakázkách v podniku Státní lesy a.s.
Utichla debata o privatizaci majetku a výstavbě v chráněných přírodních oblastech
Utichla debata o privatizaci majetku v některých vojenských újezdech
Utichla debata o našem systému čerpání evropských dotací a činnosti orgánů EU vůči ČR
Utichla debata o policejním postupu v kauze ženy přejeté hráčem zákulisní politiky
Utichla debata o "výsledcích" státních maturit a kvalitě škol /ani nezačala/
Utichla debata o zákonných předpisech k přímé volbě presidenta
Utichla debata o ../doplňte sami/
--------------------------------
K čemu všemu není dobrá taková jedna kauza "Krabice a poslanec-hejtman dr.Rath"...
Tady máte pánové odpověď, opravdu o tu svobodu přijít můžeme, hooodněě to smrdí.....pochybuji že se budou chtít kmotři dělit, když mají plná koryta......
22. 05. 2012 | 14:34

Silvie napsal(a):

oprava - klub
22. 05. 2012 | 14:38

Občan napsal(a):

To Evix:

Dobrá práce!
"Kauzou" Rath byl nastolen "potřebný klid pro práci" - lůza má svou světélkující oslizlou kost a nepochybujme o tom, že trojkolka a její kmotři a loutkovodiči se činí...
22. 05. 2012 | 14:39

mb napsal(a):

občan ... patrně chcete říci, že Rath nekradl a že si to policie všechno vymyslela ... njn ... stanee se ...
22. 05. 2012 | 14:41

ali napsal(a):

sumja
chytrá holka..ale to je přirozený politický vývoj. Jednou pravice, jednou levice. Ovšem tady nejde o pravici ani levici. Tady jde o korupci největšího zrna.
Zeptám se: když se provalovaly průšvihy na pravici, byla jste radostí bez sebe? Tleskala jste? Byla jste šťastná? A teď nemůžete rozdýchat, že chytli vašeho idola, ale je to jen pravicové divadlo a zdiskreditování toho idola? Tak to vám tleskám, je to geniální myšlenka..
22. 05. 2012 | 14:42

evix napsal(a):

Občane snad není většina blbá, aby si myslela, že teď bude vše OK! Doufám občané, že nejste ovčané...a Kubice připravuje další krabice...teď jen na koho, že.....
22. 05. 2012 | 14:48

Anonym ze středních Čech napsal(a):

Je zcela nepodstatné, zda Rath kradl nebo ne. Jeho určitě udal někdo z nejbližšího okolí na Středočeském úřadě.
Takové totalitní a direktivní praktiky, které tam Rath nad všemi prováděl, to se snad dá srovna jedině s terorem. který zavedl Bárta, když byl ministrem. A tak je dobře, že oba takovíto zrůdní Napoleonci u nás skončiili. A to je zároveň odpověď na Rathovu otázku, proč zrovna na něj si policajti zasedli (a jak také totéž vykřikoval Bárta). Až se milí diktátorci odnaučíte takhle jednat, tak nad vámi mnoho lidí přimhouří oko. Prostě oba tito Nepoleonci zapomněli na jednu věc. Žrát můžu, ale nesmím při tom mlaskat. (Natož si srkat vína dražšího než drahé.)
P.S.
Jestli má Rath přístup k internetu, tak by nám mohl příště napsat, proč tak razantně doporučoval vypovědět smlovy s autobusovými dopravci. Že by stejně jako Bártovi stavební firmy odmítly i ony dávat desetiporcentní výpalné?
22. 05. 2012 | 14:59

vasja napsal(a):

To je z nějakýho motáku?
Bude kandidovat na prezidenta? Zlodějská lůza je mobilizovaná a tak by šanci měl.
22. 05. 2012 | 15:04

soudce z lidu napsal(a):

Pravděpodobně budete po zásluze potrestán.Budiž vám útěchou,že kmotříci co to na vás ušili dostanou po nástupu Lidové spravedlnosti oproti vám mnohonásobné tresty.Protože kradli tisícinásobně.Některé posměváčky,kterých se to týká jste jmenoval,je tak dál.
22. 05. 2012 | 15:11

evix napsal(a):

Anonyme a co kauza Janoušek, Bém si strčil za klobouk daleko více než doktor....další Mudr.... safra ještě mi bude ten protivný doktůrek Rath i sympatický, uff další překvapení, první, že budu volit komouše a teď Mudr.....to sou věci :-)))
22. 05. 2012 | 15:13

vasja napsal(a):

Silvie napsal(a):
Hele, Tymošenková má přístup k internetu???
-----------------
Proti Tamošenkové je Rath pouťovej kapesní chmaták.
A ten internet.... po Interpelacích se asi vytvořil nějakej mimosmyslovej vztah.
22. 05. 2012 | 15:19

MJ napsal(a):

Neraduji se, ale moc Vám to přeju. Protože nejsem závistivý, přeji to i ostatním vyžírkům a nenažrancům Vašeho střihu. Jenže... Před záhájením podobné akce by musela být vyhlášena hodně rozsáhlá amnestie, aby se uvolnilo místo ve věznicích, nebo by se pro Vás a Vám podobné musela postavit nová věznice, řekněme tak pro dva tisíce lidí. U nové věznice bych připočetl ještě dalších asi 50 míst pro ty, kdo budou o věznici rozhodovat a zajišťovat její výstavbu.
22. 05. 2012 | 15:21

Petr z Tábora napsal(a):

Pane doktore, příslušný soud proti Vašemu vystoupení ve sněmovně ve Vaší věci přeci nic nenamítá.
Zloděj je zlodějem, jeden menší, druhý větší. Pokud budete se státním zatupitelstvím spolupracovat a napráskáte ty větší, tak to jistě sníží výměru trestu a spoluobčany potěšíte.
22. 05. 2012 | 15:23

ghándí napsal(a):

já si nemyslim, že rath je jedinej hejtman, kterej krade. spiš mam takový dojem, že propadl sve bohorovnosti do te míry, že si uplně přestal dávat pozor.
22. 05. 2012 | 15:25

Frante napsal(a):

evix napsal(a):
"Pana Ratha někdo potřeboval, jak napsala včera Karla:
Utichla debata o protivládních demonstracích..."

Každá kauza vyžaduje svoje konspirační verze. Ano, jsou lidi kterým se kauza může hodit a není jich málo. Např. jenom u policie kolik je takových, kteří touží pracovním úspěchu chytit pořádnýho lumpa. Nic to nemění na věci, že v té krabici si hejtman vědomě nesl ukradené korupční miliony, s tím nic nenaděláte ani vy, ani tým advokátů ...
22. 05. 2012 | 15:44

Ládik!!! napsal(a):

Lidé, měl jsem, váš Rath, bděte!
22. 05. 2012 | 16:11

JC napsal(a):

Levouni knučí jak podsviňčata, že jim načapali se spuštěnýma kalhotama lžidoktora, politického turistu, bigamistu, prostě vzor počestnosti a morálky.

Levovruti, ctící zásadně presumpci neviny/mu he he/mají ovšem po ruce okamžitě viníka. Je jím Klaus, Nečas, Kalousek a Kubice.

Rathe ber to z té lepší stránky. Za dvanáct let můžeš v krimu získat 4 výuční listy. Takovou kvalifikaci jsi v životě neměl.
22. 05. 2012 | 16:56

Viola napsal(a):

Silvie

"Ve SK jsme měli Ratha už hodně dlouho plné zuby "

Proč? Co v kraji dělal tak špatného? A jedna milenka je harém?
22. 05. 2012 | 17:03

ghándí napsal(a):

viola,
co dělal v sk španého? kradl.
22. 05. 2012 | 17:17

Viola napsal(a):

ghándí

jak se to v v kraji projevovalo, kraj chudnul a chátral?
22. 05. 2012 | 17:29

Mars napsal(a):

ODS potažmo vláda má dlouhé prsty, nikdo na ně nemá.Náš pán nejvyšší to tak zařídil již od začátku, co vstoupil do Občanského fora-moc dobře to měl promyšlené a věděl co bude dělat. Zařídil to pro svoje ovečky. To rozkrádání státního majetku - vždyť prohlásil, že na počátku měli všichni stejnou šanci...
Umí to ODS a jejich poskoci dokonale a vždy zařídit tak ,aby se na nic nepřišlo, aby nebyli svědci. Vždy před nějakým důlěžitým řešením (třeba volby prezidenta). Tam to bylo přesvědčivé. Ale nikdo na ně nemá, žádná moc je nedokáže polapit a obvinit.
Rozkrádání národního bohatství tohoto státu - směna zlata za obligace s Německem, když toto bohatství dávali lidé státu tak, jako kdysi v 19.stol. dávali po korunce na výstavbu národního divadla. To jsou vše loupeže naší vládní garnitury.
Miliardy rozkradené našimi politiky vládní strany jsou každému hlupákovi našeho státu zřejmé a nikdo nic nemůže dělat. Protože je to vše tak zakamuflované, že nejsou důkazy.
Ale boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
To je třeba mít na paměti pro blízkou budoucnost.
Lidé nebuďte hlupáci a alespoň volte při volbách ty, kteří jsou
schopní vyvést tuto zemi z krizí (již dlouhotrvající).
22. 05. 2012 | 17:47

mb napsal(a):

hodim sem ještě jednoho krakena, snad to nebude spam:

KRAKEN
(cenzurováno pro potřeby aktualně cz.)

Jako to psisko chundelaté
tak si to slíznul David Kraken

vypustil z huby tupý žvást
to ONI nutili mě krást !

jak člověk usvědčený z vraždy řek´:
to udělal by každý !!

jedna věc snad zdá se jistá
neslavně skonči(l) bigamista ....
22. 05. 2012 | 18:21

Matrix napsal(a):

Mars
Velmi správně, chudák Davídek. ODSka ho zmanipulovala, prachy si pod jejím bystrým okem nakrad, chrochtal si při počítání a nakonec ho Kubice sebral.
22. 05. 2012 | 18:24

ghándí napsal(a):

viola,
to nevím. nejsem ze středních čech. já akorát vím, že krást se nemá a že když se rozkrádají státní peníze , tak roste dluh, země nakonec zbankrotuje a chudí pak nemají co jíst. jako například v řecku.
22. 05. 2012 | 18:26

Pepa Řepa napsal(a):

"Je tu URNA!" řekl podle předloženého přepisu.
"Tak to jsme v p...," opáčila sprostým slovem Pancová.
-------------
Jste.
22. 05. 2012 | 18:37

Silvie napsal(a):

Viola,

vám asi ušlo, jak terorizoval např.ředitele středních škol v SK se svými stupidními dotazníky, jak likvidoval lidi,kteří se mu odvážili oponovat, jak cpal miliony do pár tisícových Hostivic a na ostatní obce kašlal, jak megalomanské projekty připravoval (středočeská univerzita atd.), jak neskutečně byl arogantní.
Např. na dostavbě nových oddělení mladoboleslavské nemocnice se podílela právě firma inkriminovaného Bušiny a je již zcela jistě v hledáčku policie.
A to jsem uvedla jen několik málo kauz, na které jsem si právě vzpomněla. Buďte ujištěna, že ty miliony ,které se našly u Ratha, nebudou zcela jistě jediné...

Nevím,jak vy, ale já opravdu neznám jediného člověka, který by k jízlivému povýšenému Rathovi, cítil sympatie. Je to po všech směrech odporná lidská kreatura.
22. 05. 2012 | 18:59

Elév napsal(a):

Nyní vystupuje pro nás podnikatele otázka, kam máme schovat své "úspory".

Jak je vidět do podlahy neé, do banky taky neé, a teď nevím, kam těch 22mio z poza obrazu přesunout?
Čmuchalové totiž vlezou "fšude" ... zřejmě mají rntgeny.
A již nyní vím, že před vánoci neberu žádné víno !!!

Milí obchodní partneři, nedávejte mně prosím značkové víno v kazetě, případně krabici, jako projev "malého" dárku, policie si to vyloží jako braní úplatku.
Raději nabídněte pero, já si ho vemu sám - potají.
22. 05. 2012 | 19:06

Kuchař napsal(a):

Ráth je ten , který na každého ukazoval prstem a přitom kudy chodil, tudy kradl.

Jeho poslední nadějí je, že případ dostane mafián Rampula.Pokud se tak nestane a Ráth bude odsouzen, začnu pomalu věřit, že politika, policie a soudci se začínají očišťovat.
22. 05. 2012 | 19:07

Silvie napsal(a):

Anonym,

přesně tak.
Jdou zvěsti o tom, jak Rath na kraji udržoval v permanentní nejistotě své podřízené. Udělal zásadní chybu, poštval si proti sobě úplně všechny (včetně spolustraníků) a ti se ho rozhodli zbavit.

Mně nejvíc pobavilo,jak mu ty voličské trubky žraly celá leta jeho "sociální cítění" a nějak jim nedocházelo, že to svým rozmařilým způsobem života není právě prototyp empatického sociálního demokrata.
Marně jsme jim horem dolem vysvětlovali, že pan Rath radikálně změnil názory na zdravotnictví a soc.politiku až po změně svého dresu (ODS za ČSSD).

Inu, čím kdo zachází, tím taky schází.
Ale potěšilo by mne, kdyby mu v krimu dělalo společnost ještě pár politiků od nich,ale i několik z ODS a Topky.
22. 05. 2012 | 19:09

bič boží napsal(a):

Elév

teď mluvil John na ČT24, že v podlaze nic neměl, že si to vymyslel nějaký novinář a nikdo zatím nebyl na úrovni, aby to dementoval. Ač sám novinář, řekl, že někteří novináři jsou ubozí.
22. 05. 2012 | 19:15

Petr B. napsal(a):

Paní Rathová, pane Rathe..pokud jsou ty zatím zveřejněněné odposlechy reálné, není to montáž atd., tak nevím, co chcete řešit? Pana Ratha přivedl do sociální demokracie, coby odborníka na zdravotnictví, pan Paroubek. K čemu jsou však sociální demokracii a vůbec české společnosti dobří odbornící, kteří jen tak bokem kradou? Nepochopitelné je, že pan Rath kradl, ačkoliv už tak od roku 1999 (případu Ivo Svobody) je všeobecně známo, že co se promíjí ODS, tak se rozhodně nepromíjí ČSSD. Tzn. krást v dresu ČSSD rovná se najisto kriminál. Otec Davida Ratha řekl, že jeho rodina je velmi bohatá a že jeho syn nemá důvod krást. Navíc měl dva skvělé platy. Nebo kradl pro stranu a chtěl naplnit její prázdnou pokladnu, jak naznačoval pan Kalousek? Rozhodně zničil život nejen sobě, ale poškodil své voliče...poškodil pacienty, kteří spoléhali na nějaké rozumné opatření z jeho hlavy, poškodil sociální demokracii na léta dopředu. Téměř nic nebrání ODS, aby u nás prosadila nějaký americký model zdravotnictví, který bude nesmyslně vyprázdňovat peněženky pacientů. Kvůli jednomu psychopatovi. Hlavně, že se posmíval vedení Svazu pacientů, že nerozumí problematice zdravotnictví. Pořád lepší nerozumět, než krást.
22. 05. 2012 | 19:21

bič boží napsal(a):

Petr B.

co když nekradl, ale jen odkláněl? A to se přeci u nás smí. Koukněte na Kocourka, stalo se mu něco? A peníze vysoudí jeho exmanželka v rámci BSM.
22. 05. 2012 | 19:26

Petr B. napsal(a):

"Marně jsme jim horem dolem vysvětlovali, že pan Rath radikálně změnil názory na zdravotnictví a soc.politiku až po změně svého dresu (ODS za ČSSD)"
Ne Sylvie, mýlíte se. Rath po vystoupení z ODS přestoupil k Svobodným demokratům, což byla středová strana (nástupce OH) asi tak stejně vzdálená od ODS, jako od ČSSD. Kolega Dientsbiera st., Tomáše Sokola atd.
A jeho návrhy týkající se spoluúčasti z roku 2003 byly na rozdíl od Julínka a Cikrta rozumné, neporušovaly ústavu viz http://www.novinky.cz/domaci/9339-rath-pozaduje-vysokou-spoluucast-pacientu.html
Jeho zhloupnutí po roce 2008 a následující zlodějina jsou těžko vysvětlitelné.
22. 05. 2012 | 19:28

Petr B. napsal(a):

Odkláněni=zlodějina, tunelář=zloděj, lobista=korupčník a zloděj. Asi budeme potřebovat nový slovník.
22. 05. 2012 | 19:32

bič boží napsal(a):

Petr B.

za odklánění nikoho nepotrestali

za tunelování jen Svobodu se Snopkovou

lobistu také ještě nikdy nepotrestali

takže zbývá jen to Shakespearovské

Ale i růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně ??????????????§§§§§§§§§§§§
22. 05. 2012 | 19:35

Petr B. napsal(a):

Svoboda se Snopkovou (mimochodem původně také z OH..strana Dientsbiera, Rychetského, Pitharta, Sokola atd.) byli také hloupí. Mysleli si, že jim v dresu ČSSD projde co jiným v tomto období divokých privatizací, okrádání malých akcionářů, džusování podniků atd. A ti po nich se nebyli schopni poučit.
22. 05. 2012 | 19:44

bič boží napsal(a):

ale my chcem, aby potrestáni byli všichni viníci napříč politickým spektrem.

Kam máme zavolat a na koho se obrátit?
22. 05. 2012 | 19:50

celem napsal(a):

pozvěte si k sobě ještě pana Bártu, jste si podobní a bude Vám to moc slušet, jinak bych šoupal nohama a mlčel, a určit diagnózu si taky jistě umíte
22. 05. 2012 | 19:54

Silvie napsal(a):

Petr B.,

nemýlím se - po ODS (s nějakou mezizastávkou)vlezl do ČSSD.
Rath se (s přihlédnutím k jeho narcismu) evidentně domníval, že je ho pro ODS škoda.Když se nedočkal okamžitého pol.vzestupu, což je pro jeho typ osobnosti příznačné, zkusil to u socanů.
Jeho kalkul, že mezi těmi neschopnými a nepříliš bystrými strýci (jako Škromach) nutně vynikne, mu vyšel.
Přesto bych jeho intelekt zase tak moc nepřeceňovala - pro Ratha platí - mezi slepými jednooký králem.

Skutečně inteligentní lidé se řídí mottem - chovej se k bližním slušně, když jdeš nahoru, budeš je potkávat ,až půjdeš dolů.
22. 05. 2012 | 20:00

Silvie napsal(a):

Mimo jiné - Ráthovo zatčení je zaznamenáno (včetně toho, jak vlastním tělem brání krabici s "vínem"). Na odposleších je údajně slyšet šustění bankovek a vtipkování na téma "odkloněných" milionů.

Ale blahoslaveným chudým duchem stejně nikdo nevymluví, že to na Ratha ušili. Třeba použili dvojníka.
22. 05. 2012 | 20:03

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPVP - prohlášení MUDr. Davida Ratha k současné situaci

Prvně uvedu, že i když Vás tzv. nemusím, domnívám se, že jste se stal obětí mafiánsko politické manipulace s národem českým.

Konkrétně k tomu co jste sdělil národu:
- podezřelý z korupce, ani nemůže být vnímán jinak než politický vězeň.
- za katrem omezení komunikace s veřejností i blízkými mi připadá normální, horší by bylo zamezení
- byl jsem přitom připraven rezignovat i na poslanecký mandát lze považovat jen za proklamaci
- na další text je prozatím bezpředmětné reagovat, leda až budete pravomocně odsouzen
- to, že to evidentně potěšilo specialisty v oboru Kalouska a Klause se nedivte, mají radost z toho, že zatím jsou mimo pořadí.
22. 05. 2012 | 20:21

Minorita napsal(a):

Bylo mně z české pravice a jejích fanatických noshledů hodně dlouho špatně od žaludku, ovšem to, co tyto "lůzoidní" elity, spřátelené hyeny masmediální a stádo bučícího pravounského do..tka předvádí v těchto dnech, je víc než závan let padesátých -> to je v duchu té nelepší inkviziční tradice...Lidově řečeno na pořádné vyzvrácení vnitřností... Ježíši, kde se tolik duševních mrzáků ( omlouvám se slovu mrzák ) bere... Kdysi se tomu říkávalo ksindl...
22. 05. 2012 | 20:36

Petr B. napsal(a):

"mezizastávkou"...ta mezizastávka (hlavně Svobodní demokraté) trvala možná až 12 let. Z ODS měl odejít v roce 1994 a do ČSSD vstoupit v roce 2006.
22. 05. 2012 | 20:37

Petr B. napsal(a):

"Skutečně inteligentní lidé se řídí mottem - chovej se k bližním slušně, když jdeš nahoru, budeš je potkávat ,až půjdeš dolů"
Vysoká inteligence ještě neznamená, že se člověk bude chovat slušně a mravně. Možná myslíte EQ. Člověk musí mít vysoké nejen IQ, ale i EQ.
22. 05. 2012 | 20:42

Analytik napsal(a):

Sylvie 20.03

Blahoslaveni budiž ti, kteří důvěřují mediálním žvástům a berou je za pravdu svatou.
Z kolikáté ruky jste slyšela to šustění?
22. 05. 2012 | 20:48

Oranžáda obecná napsal(a):

tak už všichni víte, k čemu jsou dobré dotace z nové RVHP ??? Rath vám to názorně předvedl, vydřou se peníze daněmi z pracujících lidí, Kalous je pošle do Brusele a pak je "lidé" (jako například Rath), rozkradou.... no, není ta Evropská eurokomunistickobyrokratická pakárna úžasná ???
22. 05. 2012 | 20:56

ali napsal(a):

Viola napsal(a):
Proč? Co v kraji dělal tak špatného? A jedna milenka je harém?
22. 05. 2012 | 17:03

Milá Violo
špatného udělal to, že kradl, bral úplatky a měl u toho obušek i pistoli..a nevím, jestli byste byla šťastná, kdyby váš manžel měl milenku..uznávat takového člověka může buď chudý na duchu, nebo stejný jako on..
22. 05. 2012 | 21:51

ghándí napsal(a):

neudržitelný,
proč by kdokoliv nemohl z jakehokoliv konta vybrat 7 milionů korun? v čem vidíte problem ?
22. 05. 2012 | 21:55

Minorita napsal(a):

Ali, Vy o duševní nedostatečnosti jiných nepiště, ani ji nezmiňujte - mohlo by se provalit, že vůbec nevíte o čem tady tak často a hloupě blábolíte...Nutno dodat, že takových Vás tady je podezřele často podezřele mnoho...
22. 05. 2012 | 21:59

Silvie napsal(a):

Analytik,

no, pravili to "jen" ti poslanci z mandátového a imunitního výboru, jimž zpřístupnila policie část materiálů...
Ale jinak je Ráth jistě čistý ,jako slovo boží.
Ty odposlechy, které jsme měli možnost číst, jsou naprosto otřesné,“ řekl John a dodal: „Tam je nahráno, jak si rochní nad sedmi milióny, jak o tom žertují, jak šustí peníze, jak je to baví, je to novodobá pohádka Alibaba a čtyřicet loupežníků, tentokrát z veřejných peněz.“

Právo
22. 05. 2012 | 22:04

sedlak napsal(a):

autore, připomněl jste mi plačícího Mečiara a Kalouska, jo a ještě krokodýla
22. 05. 2012 | 22:40

Analytik napsal(a):

Silvie 22:04
No, jestli věříte Radku Johnovi, tak upřímnou soustrast. Ale vláda má takové občany ráda!
Kdybyste skutečně viděla na vlastní oči záznam z předání krabice a zadržení Ratha, tak bych se Vás zeptal, kdo hrál zadrženého korupčníka. Jenže Vy jste nic neviděla, ale víte všechno, že?
22. 05. 2012 | 22:48

Analytik napsal(a):

Silvie 22:04
Mimochodem, moc by mě zajímalo, jak John slyšel rochnění a šustění z přepisu odposlechů!
Inu, dělají z nás blbce a docela se jim to daří.
22. 05. 2012 | 22:52

Almo G™ napsal(a):

Jako to psisko chundelaté
Martin Bé - přítel člověka

Toulá se světem, ospale mžourá,
touha se těžce odříká...

Kéž by ty patníky byly zlaté...
Čůrat tak vprostřed publika!

:-(
22. 05. 2012 | 23:11

santawizard napsal(a):

Jseš čistý?Máš štěnici?Odkud máš ty peníze?
22. 05. 2012 | 23:17

mb napsal(a):

hle almu zříš je svatá
ta nedá hanobiti ratha
ta vidí správně nejvíce
let padesátých štvanice
supi se slétli
alma je bije
už zabil supa s netopýrem
já nezastávám se David
měl mlčet zůstat filosofem
přistihnut s úplatky v krabici pod nosem ...

alma vy to neinterpretujete jako nebetyčnou drzost ?

do pasti by padl každý, když každého budou sledovat, bude z každého zločinec, dovolili si nás odposlouchávat ....

vždyť je to od dratha nebetyčná drzost ...

zdravím a hezký večer ...
22. 05. 2012 | 23:24

pamětník napsal(a):

Pane doktore Rathe,
kradl jste už za Vašeho prezidentování v ČLK, mnozí jsme nezapomněli na Váš supplement Tempus medicorum s inzercí farmaceutických firem odkloněnou do Vašeho supplementu s výnosy do Vaší kapsy. Dokonce někteří pamatujeme Vaše asistentování v Motole se věšemi peripetiemi. A teď spadla klec a ucho se utrhlo. Mnozí jsme rádi, že aspoň někdy něco u nás zafunguje správně, Vy "Hučíne" a "Tymošenková".
P.S.: Kam jste zašantročil zmizelé účetní doklady ČLK z Vaší doby?
22. 05. 2012 | 23:42

Yosif K napsal(a):

Nelzed si nez prat aby MUDr Ratha co nejdrive pustili na svobodu. Na svobode totiz bude skodit CSSD svymi kydy mnohem vice nez kdyby zustal ve vezeni.

Dokud je Rath ve vezeni, vystrasena CSSD drzi celkem pri sobe. Jakmile jej pusti, Rathovi se podari CSSD rfozstepit jako nikmu jinemu. Sposuta hlupaku z jadra CSSD jej buhviproc miluje, a pujde za nim treba do pekla, kdezto pragmatictejsi vudci se budou snazit od Ratha co nejvice distancovat.

Rath nebude drzet hubu, cokoliv rekne bude slusny lidi popuzovat. Proti Rathovi i proti te casti CSSD ktera se za Ratha postavi.
22. 05. 2012 | 23:45

pamětník napsal(a):

Pokusy některých zoufalců o obhajobu velkozloděje a korupčníka jsou tak ubohé, že vyvolávají pobavený úsměv na tvářích informovaných pamětníků. :)
22. 05. 2012 | 23:57

pamětník napsal(a):

Nejlepší je ale plácání jakéhosi Josefa K. o davu a pálení koček. :)) A Protektorát k tomu. ;)))
23. 05. 2012 | 00:03

sedlak napsal(a):

chce se mi ještě dodat pane poslanče Ráthe, nevěřím, že jste neměl dostatek informací a indicií, jako osoba dlouhodobě činná v politice, abyste nemohl podat trestní oznámení na vámi v PS plamenně kritizované kauzy - IZIP, PROMOPRO atd. chlap se pozná po činech a ne po kecech (snad to nebude posuzováno jako vulgární výraz) v parlamentu, možná jste ale na to neměl dostatek času anžto zaneprázdněn vlastním "odkláněním" nebo dostatek morálky, abyste proti rozkrádání veřejných peněz skutečně něco dělal
23. 05. 2012 | 01:14

alien napsal(a):

Je to jasný politický proces se všemi klasickými znaky, mediální štvanice a plebejský lynč, tečka.

Ať už pan Rath bral úplatky nebo ne, to už teď není podstatné, za to ho mohli sebrat celé roky se všemi kolegy okolo a ne zrovna omylem ve chvíli, kdy padá pravicová vláda i celý režim.
Fakt, že berou v této zemi všichni, co mají jakoukoliv funkci, jinak by v ní nevydrželi ani měsíc, je systémová věc a může ji změnit jedině změna systému tak, aby brát a dávat úplatky nebylo proč a ani se to nikomu nevyplatilo.
Řešit donekonečna důsledky místo příčin je klasický syndrom kapitalistického marastu.

Hlavně, aby občané (narozdíl od ovčanů) při tom cirkusu pro plebs jaksi nezapomněli, že bylo v plánu společně odvolat vládu a změnit totalitní režim na přímou demokracii - děkuji za udržení pozornosti u podstatných věcí místo nepodstatných.

Až bude sedět ve vězení a pracovat v kamenolomu na vrácení státního dluhu Klaus, Kalousek, Nečas, Vondra, Gross, Paroubek, Zeman a všichni ti, kteří rozkradli celou naši zem, můžeme se pomalu začít bavit i o malých rybkách jako je pan Rath a sedm milionů, kterými si dotyční ani nevytírají zadek.

Ze současného totalitního lynče, protiústavního a protizákonného postupu policie i justice od začátku vyšetřování dodnes a z chování většiny plebsu je mi jako obvykle zle.
A to jsem neměl Ratha zrovna rád - poté, co jsem si konečně udělal čas a přečetl zde pár jeho textů, ještě více jsem si uvědomil, jak je lehké skrz prostituční česká média udělat z kohokoliv zlobra a zcela překroutit jeho názory.
Zajímavé, že po letech pravděpodobného braní ho seberou v okamžiku, kdy nejvíce šije do různých svinstev, tunelů a kmotrů se schopností rétoriky sobě vlastní.

Nebuďme naivní, Rath není žádný svatoušek, padouch ani hrdina, je to jen běžný český politik, který se aktivně podílel na všem špatném, co tady máme - narozdíl od většiny ostatních mluví a píše rozumně, i když třeba až v poslední době (třeba taky ne, nejsem znalec životopisu a příp. vývoje rathových názorů a postojů, a cz médiím už nevěřím ani datum zprávy).
Taktéž je faktem, že ve skutečné demokracii, kde jsou mimo jiné základní společenské normy tradiční hodnoty, by většina politiků skončila už "jen" za svůj běžný osobní nestandardní vztahový život tak, jak je to ostatně i dnes na západě běžné a správné - politik totiž správně má být čestná, bezúhonná osobnost žijící v souladu s tradičními hodnotami a jít lidem příkladem, nedělá to taky zadarmo a nespravuje pár korun a vesnickej dvorek.
Bez urážky, děvky nemají v politice co dělat, ty patří do bordelu - ten bohužel nahoře i dole máme.

Levice, pravice, střed, všechny parlamentní (i ostatní) strany jsou jeden ksindl - ve stranické parlamentní totalitě to ani jinak nejde.
Jakýkoliv společenský systém založený na stranách je totalita.
Dokud nebude změněn systém na přímou demokracii, zakázána účast politických stran v exekutivě a občané si nebudou volit i moci odvolávat své skutečné zástupce, jinak to nebude.
Rozeštvávání občanů skrz taktiku rozděl a panuj je až směšně jednoduché, stačí jim dát hračky v podobě stran a opičky vozené loutkáři za ručičky, lidi už se navždy zabaví nenávistí modrých k rudým či oranžovým čepičkám až do chvíle, kdy z nich otrokáři krom srsti a kůže sedřou i kostní dřeň.

A to je, oč tu běží - změnit či nezměnit společenský systém.
To je PŘÍČINA a vše ostatní jen následek, klady i zápory.

Předhození oběti pro dočasné oddálení konce krachujícího režimu možná funguje na nemyslíci ovčany, na občanskou část společnosti usilující o přímou demokracii ale rozhodně ne.
alien
23. 05. 2012 | 05:58

alien napsal(a):

Ať už je Rath jakýkoliv, vždycky měl diktátorské sklony (to je pochvala, nerozhodní ňoumové nemají nahoře co dělat), uměl si dupnout a nebál se odvážných slov ani činů a rozhodnutí - já bych ho v přímé volbě za Senátora středočeského kraje při absenci lepší volby klidně volil a v první chvíli, kdy by se zpronevěřil svým slibům a nekonal ve prospěch občanů, taky dal svůj hlas pro odvolání.
To je totiž jediná možnost, jak ustavit demokracii, když budou mít občané skutečnou pravomoc kontroly volených zástupců a to je jedině efektivní funkce odvolání.
Už jen pouhý princip odvolatelnosti politiků během funkčního období změní naprosto celé jejich chování a myšlení, stejně tak jejich voličů.

Nicméně pro skutečnou očistu je na místě po revoluci zákon, že nikdo z jakékoliv části exekutivy minulých dvou režimů nesmí doživotně zastávat žádnou exekutivní pozici, takže tím je diskvalifikován i tento pán.

Vycházím např. z myšlenek konceptu tzv. Senátní demokracie.

Sametově už jsme to jednou měli a prasata od koryta sama bez boje neodejdou, takže dokud nebudou Češi připraveni za skutečnou přímou demokracii bojovat, stejně jako si ji kdykoliv bojem udržet, tak budou mít totalitu.
Je bláhové si myslet, že současné "elity" půjdou pryč sametově, naopak nechají do lidí střílet tak jako to udělal "tatíček" za první republiky.
Skutečně slušný režim prostě není zadarmo, lidi si ho musí vybojovat a být schopni udržet, jinak vždycky vyhrají otrokáři nad slušnými.
Lidi probuďte se, tohle je jen trapná mlhová clona, aby se oddálil pád vlády a hlavně celého režimu.
Crrrr...Budíček a zapojit mozky.
Ps: Panu Rathovi přeji, aby z této kauzy vyšel jako nevinen a také se případně měl šanci vrátit do politiky.
Pokud má být odsouzen, tak ve standardním procesu za skutečnou vinu a to samé platí o ostatních politicích z jakékoliv strany.
Třeba se po nových zkušenostech přidá na stranu osobností bojujících za nastolení přímé demokracie (přijde mi, že část jeho posledních myšlenek k tomu vývojově směřovala). :,

*****
Právo a spravedlnost nelze nastolit bezprávím a nespravedlností.
Demokracii nelze nastolit totalitními praktikami.
Slušnost nelze vynutit sprostotou.
Mír nelze zajistit válkou.
Pravdu nelze najít skrz lži.
*****
23. 05. 2012 | 06:00

Silvie napsal(a):

Analytik,

dnes o tom máte články ve všech novinách.
Ale vy budete s několika naivními vytrvalci stále houst tu o "politickém procesu".
Každý gauner v politice se vždy!!! ,když ho čirou náhodou zhaftli (nebo proto,že šlápnul soudruhům na kuří oko), hájil tím, že jde o politicky motivovanou kauzu.

Ale jděte... Rath toho má na triku ještě mnohem více(viz jeho začátky - tunelování medicínského časopisu - to pak zkopíroval John).
Jinak souhlasím, že ho měli zavřít už dávno.
23. 05. 2012 | 07:33

pamětník napsal(a):

alien, analytik - další fandové. :)
23. 05. 2012 | 08:15

Yosif K napsal(a):

Re Tempus Medicorum - kdyz se zastupce Pfizeru sve vydirani nahral a pustil ven, Rath samozrejme okamzite sveho provinivsiho se poskoka hodil pod autobus.

Coz byl zdravy sebezachovny instinkt.

Douafm ze se ted Rath nedivi, ze i jej ted CSSD hazi pod autobus.
23. 05. 2012 | 09:00

JardaV napsal(a):

Pro "ghándí"

Nesleduji emoce kolem demonstrací a jiných opozičních akcí.Jenom mě zarazil ten obrovský kontrast mezi současnou publicitou - každou hodinu a pořád dokola.
Jen tak namátkou : kdysi někdo kompetentní prohlásil,že na magistrátu Prahy se vedlo
neprůkazné a neúplné účetnictví v souvislosti s tunelem Blanka - a tam šlo asi o 30 miliard !!!!Skromná poznámka a ticho.Když VV vyhmátla zlodějnu za 500 miliónů a měli ji zdokladovanou,všechno utichlo.Media se nezajímala......A najednou kvůli pár
miliónům ,které jak správně někdo poznamenává,se musely někde konkrétně vzít,protože
doma v krabici je nikdo nenechává......Bankovky mají čísla,takže při výběru z konta určitě existuje nějaký údaj,odkud byly vybrány,a policie má sílu to zjistit.
Pokud bankovky jsou netříděné,a to v případě tolika miliónů pochybuji,můžou pocházet z nelegální trestné činnosti nebo zdrojů.Pořád si myslím,že Rath je trojským koněm ODS,která celou kauzu financuje přes své přátele.Protože negativní
vnímání ODS v národě dosáhlo nebezpečně velkých rozměrů,prostě se vytvořila mlha.
Jako už tolikrát.Teď ještě udělají nějaký podraz na Babiše.Jak jinak,že ???
23. 05. 2012 | 09:10

ali napsal(a):

Minorita
jestli vám vadí, že kritizuji tuneláře a korupčníka a nechápu ty, jenž se ho zastávají, tak máte zvrácený smysl pro morálku..

p.s.
jestli se chcete rozepsat o dalších tunelářích a korupčnících, tak se ušetřete..budu s vámi souhlasit, ať budou odkudkoliv..pro mě je korupčník jako korupčník. Tady už nejde o levici a pravici, ale o morální zodpovědnost námi volených..ale idol je idol, i kdyby byl třeba masovým vrahem, co..
23. 05. 2012 | 10:24

Ivana B. napsal(a):

Vážený pane,MUDr. Rathe,
bez ohledu na to jaká je pravda(tu znáte jen Vy sám),je na této kauze vidět jak je v naší zemi možné takřka cokoliv. Já osobně se domnívám (a opět bez ohledu na skutečnou pravdu), že nejste takový hlupák za kterého Vás označují (naopak Vás pokládám za nadměrně inteligentního člověka), abyste se dopustil činu z kterého jste obviněn. Mám za to,že byste si s vaší inteligencí a s vašimi informacemi a v neposlední řadě i "kontakty" dokázal případný "úplatek" přebrat zcela jinak,než v nějaké krabici.... Celá kauza mně přijde vykonstruována. Jen zatím není jasné s jakým účelem. Mohlo by se jednat o: 1)odvést pozornost lidu od snahy svrhnout vládu. 2)Blíží se volby,možnost diskreditovat ČSSD. 3)Překrýt daleko větší lumpárny,které jsou na obzoru. 4) Naopak,po čase Vás očistit a celé to otočit,Atd. Teprve čas ukáže oč tu vlastně běží.... Jsem si skoro jistá,že se všichni bez rozdílu budeme ještě hodně divit! Do doby než budete ,či nebudete právoplatně odsouzen,by na Vás všichni včetně (a to hlavně) médií měli pohlížet jako na nevinného. Ale i zde se opět ukazuje kam jsme to za těch 22let od "revoluce" dotáhli. Teď Vy sám (pokud to celé není hra) na vlastní kůži pociťujete tu bezmoc před orgány,kterým jste ale právě vy politici, dali neomezené pravomoci. A schvalovali jste zákony v kterých se nevyznají ani právníci. Víte a s tím my "obyčejní" bojujeme denně. Od exekucí počínaje a nespravedlností justice konče. Za sebe,Vám pane doktore,přeji pevné nervy a spravedlivý proces. Ač nejsem volič ČSSD, tak zrovna Vás,bych bývala ráda viděla na postu premiéra. No není všem dnům konec a život někdy přináší velká překvapení... S pozdravem I.B.
23. 05. 2012 | 10:46

Viola napsal(a):

ghándí

tak vidíte, nevíte a mudrujete. Vinu Davida Rátha bude posuzovat soud a dokud nebude odsouzen, je nevinný - alespoň pro mě.

Silvie

uvedla jste hlavní argument vpodstatě jen ten, že David Ráth byl jako hejtman v ST kraji jako člověk arogantní (který vedoucí dnes není) a nesnesitelný. To ovšem vůbec není nic, co by kraji nějak škodilo. Udržovat lidi v jakési nejistotě, to je přeci dnešní celková vládní politika, nakonec i světová. To, že chtěl něco vědět a znát o školách v kraji a posílal dotazníky bylo přece dobře a že chtěl postavit další školu, to také není pro kraj nic zlého. Že se na okolní menší vísky nedostalo kvůli Hostivicím, to je trochu horší, ale je to také součát politiky, kdy se politik snaží o soustředění lidí na jedno více výhodné místo, po roce 1989 to vládní systém dělal tím, že omezoval všechny malé vísky, rušil tam, co se dalo. Tím, že snad si David Ráth nechal něco za nehty, mohl dál "tvořit", protože je to takový zavedený systém.
23. 05. 2012 | 11:04

Franta napsal(a):

NO A JE TO TADY. Vláda schválila zvýšení DPH a omezení paušálů pro živnostníky
Vláda ve středu schválila daňové změny, které od příštího roku přinesou navýšení daně z přidané hodnoty (DPH). Dojde také ke zrušení zelené nafty a omezení výdajových paušálů podnikatelů. "Ovčani" se zaobýrají kauzou *Rath* a vláda si pěkně maká na čem potřebuje. To je přesně to o čem píšete Ivano.B,a Aliene ve svých komentářích výše.
Kristova noho, my jsme hloupej národ.
23. 05. 2012 | 11:21

Silvie napsal(a):

Viola,

nechci být impertinentní, ale říká vám něco "etický kodex"???

Pokud pokládáte za normální!, že někomu zůstane "za nehty" mnoho milionů ( dodnes neznáme přesnou částku) a uvádíte, že může "tvořit", tak jste mne dokonale uzemnila.
Rath "tvořil" vskutku obratně - rozmnožil mnohonásobně vlastní majetky!
A jestliže vám "tlak", resp. neustálé vyhůžky vyhazovem názorovým oponentům z různých oblastí (nejen z politiky) nepřipadají nepřijatelné, tak bych vám takového arogantního debila přála ,jako šéfa.

Pro mně (a mnoho jiných, včetně voličů ČSSD) to byla jedna z nejodpornějších politických kreatur, která svou sprostotou a neskutečnou schopností ohýbat pravdu, "vítězila" v televizních diskusích nad těmi slušnějšími.
23. 05. 2012 | 11:36

siven napsal(a):

Silvie - "...v televizních diskusích nad těmi slušnějšími."

Koho máte "těmi slušnějšími" namysli??

Nebuďte prosím tak obecná, "ti slušnější" si to opravdu nezaslouží. Pokud jste nebyla ve stavu hibernace, jistě jste totiž zaznamenala spoustu debat s panem Rathem, kterých se žádní "slušnější" nezúčastnili. Bylo to často spíše prašť jako uhoď (v tom lepším případě).

Pokud vám tedy nejde o pouhé povrchní kritérium použitého slovního výraziva. Natolik jednoduše hodnotící osobou však doufám nebudete.
23. 05. 2012 | 12:08

siven napsal(a):

Miky - Nebuďte troškař. Ve Švýcarsku leží deset miliard, stačí jen přiskřípnout kalouse ušatého na skřipci, aby na okamžik pozapomněl na rozkazy svých chlebodárců z kartelu, a začal konečně pracovat pro nás, lid České republiky.

To jen pro začátek, další na řadě jsou všichni ostatní u koryt...
23. 05. 2012 | 12:12

Viola napsal(a):

Silvie

bohužel je to normální, že za drápky politiků něco zůstane, někdo tvoří jako David Ráth a někdo jako Janoušek, nebo Roman, nebo Klaus, nebo Kalousek atd atd. Je to systém a my ten systém jsme nuceni přijímat, je nám vnucován. Někdo je při tom arogantní a snaží se upozorňovat, že není všechno vpořádku, právě tak, jako to činil David Ráth a někdo se při tom sladce usmívá a mlčí a potichu krade mnohem víc, tak kdo je vám milejší?

Takto vlastně už nebude nikdo, kdo by křičel "chyťte zloděje", byť by byl i sám zloděj.
23. 05. 2012 | 12:15

Veronika napsal(a):

1. Není nad symboliku.
Jet k mandátnímu a imunitnímu výboru v modré košili, tak to měla být skrytá omluva před vlastními spolusoudruhy? Vždyť já (David)
jsem přece nekradl víc než ta modrá chátra.

2. Jaká byla první otázka spolustraníků.
Davide, kde jsi udělal chybu? Na co je potřeba si dávat pozor?

3. Kradl D.Ráth v zájmu strany ?
Patrně ano. Kradl jako zběsilý patrně proto, aby se co nejdříve zjistilo, jak ODS rozkrádá naší milovanou zemi.
23. 05. 2012 | 13:40

mb napsal(a):

Miky napsal: Vy a podobné svině by měli za to zdechnout.

... to je sice pěkné, ale asi se to neslušuje s pravidly aktualně cz ...

Silvie napsala o rathovi : Pro mně (a mnoho jiných, včetně voličů ČSSD) to byla jedna z nejodpornějších politických kreatur, která svou sprostotou a neskutečnou schopností ohýbat pravdu, "vítězila" v televizních diskusích nad těmi slušnějšími.

totéž bych podobnými slovy napsal o Klausovi ...

23. 05. 2012 | 10:46 = to nemůže napsat nikdo, kdo za to nedostane zaplaceno ... jen jako placená reklama ...

naopak nechají do lidí střílet tak jako to udělal "tatíček" za první republiky.

alien je ma.or ...
23. 05. 2012 | 14:55

Al Capone napsal(a):

Davide buď v klidu. Dva tři roky na matraci a pak se uvidí. Váš nejvyšší zametač kauz zapracuje a budeš free. V EÚ fondech budou prachy ještě hodně dlouho, nemusíš spěchat. Kdybys byl amík, tak ti v Chicagu stavíme sochu. Tak daleko to nikdo u nás jako ty nedotáh. Vykrádat stát z pozice guvernéra, tak to už musí být propracovaný systém a geniální zločinecký mozek. Good bye.
23. 05. 2012 | 15:35

Štruzok napsal(a):

A jaký to byl ten trestný čin, při kterým ho načapali? Že měl u sebe tolik peněz? A kolik se smí? Jo, za komunismu bych se nedivil, ale v kapitalismu se peníze směj. A když ho nachytaj, že má peníze v bance, tak to není trestný čin? Ale asi, že kdyby měk každej peníze jen ve štruzoku, co si pak banky počnou?
23. 05. 2012 | 16:58

Mirek napsal(a):

Pro Štruzoka.

Pochopitelně, že se peníze směj. I ty v krabici. Jen těsně před tím než vás odchytí, nesmíte slintat do prostorových odposlechů o tom, jaká fantastická a bohužel velmi odporná věc se vám podařila. Jen doufám, že jej nebudete litovat. To, že není podle vás přesně z té "správné strany" by vás mrzet nemělo. Nějak se začnout muselo ......
23. 05. 2012 | 18:22

Silvie napsal(a):

Viola,siven,

že mne vůbec překvapuje pružný postoj příznivců socialistů k pojmům, jako je spravedlnost a právo.

Když krade "náš", tak se tu rozhořčujete nad prohnilou pravicí. Když chytí "vašeho", tak ho obhajujete do roztrhání těla.

Pokud mohu mluvit sama za sebe, tak já toto nerozlišuju - pro mne kradou všichni z NAŠEHO! A to by mělo být zásadním a rozhodujícím aspektem pro nás všechny!!!!!!!!!!!!!!!
mb,

kdybyste do toho nevmontoval Klause, tak bych si skoro myslela, že nejste ve formě.
Ale tatíček není takový ignorant, aby se nechal chytit s krabicí vycpanou miliony. Takhle přenáší prachy jenom politická galerka - jako Gross a Rath...
I ten Paroubek v sobě objevil náhle literární talent a pěkně si své výdělky propral.
23. 05. 2012 | 18:25

santawizard napsal(a):

Jestli se krize bude prohlubovat,tak se bude zvětšovat i korupce a zneužívání moci.V podstatě se jedná o úplatky a výkupné.Konflikt zájmů mezi politikem a soukromníkem bude ,ale rafinovatější a pragmatičtější.
23. 05. 2012 | 20:48

Ivana napsal(a):

Pro mb:
23. 05. 2012 | 10:46 = to nemůže napsat nikdo, kdo za to nedostane zaplaceno ... jen jako placená reklama ...napsal(a) mb.
Odpověď.

Komentář 23. 05. 2012 v 10:46, jsem napsala sama za sebe a zcela zdarma.Je mi jedno, co vy si myslíte. Jen bych vám doporučila, abyste zapojil(a) mozek, když už máte tu potřebu vyjadřovat se ke kauze Rath. Lidi jako vy mám "moc ráda",lidi,co si hrají na demokraty,ale jen někdo řekne či napíše jiný názor než mají oni,tak začnou silně nevražit. Ještě, že názory takových jako jste i vy, jsou zcela irelevantní. Vaším příspěvkem jste pouze jasně potvrdil(a),že se v odhadu na vás nemýlím. Aniž byste věděl(a) cokoliv konkrétního a skutečného o celé kauze(info máte pouze z médií, tudíž velmi zavádějící)tak se na MUDr.Rátha vrháte jako vlci. Ale mějte na paměti,že výt s vlky ještě negarantuje,že vás nesežerou....Hezký den. Ivana B.
24. 05. 2012 | 10:13

Pavel napsal(a):

Bude sem psát víc lidí z vazebních a jiných věznic - nebo bude mít tuhle výsadu jen pan doktor Rath?
24. 05. 2012 | 23:11

Pete napsal(a):

Pavle, z vazební věznice sem může dát prohlášení kdokoliv. Otázkou zůstává koho by to zajímalo. Proto to nikdo nedělá. Pan doktor je politik a veřejně známá osoba. Vazební věznice ještě notně nemusí znamenat,že je ten ,který se v ní ocitne vinný. Milý Pavle, tam už "sedělo" nevinných.
25. 05. 2012 | 10:06

Josef Švejk napsal(a):

Váženej doktorskej,
kde já ty Vaše řeči už slyšel? .

- "Tak mi dej ještě jednu slivovici (vínovici), a já už budu muset jít, poněvadž jsem zatčenej"
- "Já byl přece tak vopatrnej…"
- "Já jsem nevinnej! Noviny vůbec nečtu, vo politiku se nezajímám, nestarám!"
- "Pane, já jsem předseda baráčníků (vinárníků) . Měli jsme zahradní slavnost, dva metráky řízků, bohatá tombola… A když jsme byli v nejlepším, přijde nějaký pán, abychom toho nechali ..........Řek jsem jenom: Počkejte chvilku, než dohrajou Hej, slovane! … A už jsem tady.
- S kým se stýkáte? – Se svou posluhovačkou. – A v politických kruzích nemáte známého? – Jo to mám. Kupuju si Národní političku…(vinárničku)

... estli vede někoho strážník, tak je to těžkej moment v životě lidským…

Čeho nabyl občan pilný, to mu erár sebere!
25. 05. 2012 | 12:58

alien napsal(a):

Ad nick mb:
Fakt, že se za první republiky střílelo do lidí, nikdo s trochou znalosti historie nezpochybňuje.
Doporučuji odložit čítanky pro děti a zkusit studovat historická fakta.
Mýtus jakéhosi ráje první republiky nebo hodného, bezúhonného tatíčka Masaryka je tragikomická lež. Jakkoliv bych si sám jako vlastenec nejvíc přál, aby tomu tak nebylo, jako u všech převrácených faktů naší i světové historie.
Historii píší vítězové, tak to vždy bylo, je a bude.
Mnohem víc mi však vadí špinění Husitů (taky nebyli žádní svatoušci, ale kdo je) a všech skutečných českých hrdinů a období národního vzepjetí dětem ve školách, což je opět přímý účel ničení vlastenectví v Češích odmalička.
Proto si i oproti historickým faktům myslím, že není úplně na místě moc často veřejně připomínat pravdu o Masarykovi, Havlovi, první republice, sametové "revoluci" a dělám to jen výjimečně, protože už toho naše země nemá moc co oslavovat a děti i mladí lidé jsou ve svém vývoji na tyto věci hodně citliví.

Zaplaceno dostávají takoví jako vy, ať už rovnou nebo protislužbami za loajalitu jakémukoliv režimu, ne lidé kteří aktivně bojují mnoho let veřejně proti tomuto totalitnímu systému a mají za odměnu jeho hysterickou pozornost.
Narozdíl od podobných poskoků režimu dělám většinově celý život v nekomerčních projektech a bojovat proti současné totalitě jsem začal dávno, když to ještě nebylo moderní. Pochopil jsem to přesto trochu pozdě, když vpodstatě utýrali pana Kryla, který všechno chápal okamžitě po sametovém podvodu (doporučuji nadčasovou píseň Demokracie).
To jsme zase u toho, že podobné osoby typu mb nemají na slušné části netu vůbec co pohledávat.
Neřeknete vůbec nic podstatného, jen přidáte do diskuse osobní útoky na jiné diskutující, provokujete, vyvoláváte flamy, ničíte slušnou diskusi, odrazujete rozumné lidi od psaní příspěvků, rozmělňujete fakta, odvádíte diskutující k nedůležitým sporům a tématům od podstatných - ano, za to se dnes hodně dobře platí a podobných osob je na českém internetu mraky.
Klasikou je taktéž udávání za fiktivní porušování pravidel, aby je sami obratem porušovali (nevím, možná jsou nadávky typu "magor" apod. součástí kodexu diskutujících nebo rozhoduje správně volená tečka, kdoví).
S tímto si jděte do hospod páté cenové skupiny a nereagujte na normální lidi, kteří o "diskusi" s podobnými individui nestojí a už vůbec to nezkoušejte na zkušené diskutéry a adminy vlastních webů, kteří vás prohlédnou po prvním příspěvku.

Myslím, že zde se ve většině reakcí lidé baví +- rozumně, ať už mají jakékoliv názory, akorát klasicky několik provokatérů se to zde snaží strhnout ke sprostému flamu a zamlžit vše podstatné, o co tady jde - podobně jako současná vláda Rathovým případem zamlžuje, že už měla být dávno minulostí a ne schvalovat další asociální zákony ničící střední třídu a zabíjející ty, co jsou na tom ekonomicky ještě hůř.
Ps: Tito různými formami placení provokatéři a flameři poslední roky zcela zničili jakoukoliv diskusní kulturu na celém českém internetu.
Jakmile kdokoliv kdekoliv napíše nemainstreamový příspěvek, nemíní se hádat nebo se snad dotkne jakéhokoliv současným režimem zakázaného tématu nebo skupiny osob, o kterých se dnes mluvit nesmí, okamžitě ho sprostě napadnou a proto už většina slušných lidí na cz net radši nepíše a stal se většinově rájem nejhorší špíny.
To je ale největší problém cz vlastníků webů a adminů, uživatelé dělají jen to, co můžou a když se špína nereguluje, tak se rozlezla všude.
Pak ovšem jakékoliv snahy o kodexy, adresní registrace, placené adminy apod. vyznívají zcela zbytečně a pouze nastolují další otázky, k čemu tady vlastně jsou.
Dle mého názoru je více než na čase vytvořit koaliční síť webů, slušnou část českého internetu, kde se bude diskutovat slušně dle pravidla SFS (Slušně, Fakticky, Smysluplně) a skutečně se to bude dle společné dohody dělat podle transparentních pravidel, ne si na to jen hrát.
Je potřeba, aby se slušní lidé mohli zase přestat bát psát příspěvky.
No a všichni flameři, provokatéři a placení udavači můžou jít třeba tam, kam zpravidla posílají všechny demokraty, do KLDR. :,

alien
25. 05. 2012 | 23:31

alien napsal(a):

Je zcela nesmyslné vidět v příspěvcích rozumějších lidí nějaké "zastávání se Ratha" - ne, to je zastávání se práva na spravedlivý proces, ústavy, rovnosti před zákonem a demokracie pro nás pro všechny.
Stejně se každý slušný rozumný člověk musí zachovat, i kdyby se to samé stalo Klausovi, Kalouskovi, Bakalovi, Kellnerovi, Červenkovi a podobným skutečným velkým cz rybám - lynč prostě nemá v aspoň trochu normální společnosti co dělat, ten patří ke skutečné revoluci, když tyrani jinak neodejdou.
Předevčírem si přišli pro nácky, včera pro demokraty (obojí ne za zločiny, ale za názory, texty, písničky, transparenty, samolepky a podobné teroristické činy), dneska pro poslance Ratha, no a zítra už si začnou chodit taky pro ovčany a modroptáky, kteří najednou začnou křičet, když se to samé dotkne jich, co tady už mnoho let zažívají režimu nepohodlní občané.

Teď tady máme už poněkolikáté procesy z padesátých let a ono se najde kupa lidí, co je schvaluje a myslí si naivně, že jich osobně a jejich blízkých se to nedotkne - jo, to si většina Němců, Britů a Francouzů kdysi myslela taky.
Je legrační a symbolické, že zdaleka nejvíc schvalují tyto svinstva pravicoví fanatici, kteří mají strašení komunisty a padesátými léty plné pusy každý den.
Nicméně právo na spravedlivý proces podpruje mnoho občanů napříč celým politickým spektrem.
Tady vůbec nejde jen o Ratha, politické procesy se dějí už pěknou řádku let s těmi tzv. ošklivými, zlými extremisty, teroristy, pedofily a vůbec samou lepší společností, co se nebojí říct svůj názor veřejně, zastat se napadeného člověka na ulici, pracovat poctivě s dětmi a podobně.
Máme tady už dávno více politických vězňů než kdy bylo za taktéž totalitního komunismu, bez nadsázky, akorát lidi si toho začnou všímat, až se to dotkne někoho "hodného", celebrity nebo jich osobně.

Je s podivem, jak může kdokoliv dospělý kauzu Rath (nebo kohokoliv, koho by vybrali) za daných okolností spolknout, někdy je to až fascinující, jak je snadné s většinou českého národa manipulovat.
Ale své tady hraje úmyslně otřesné školství, rozpad rodin atd., nemůže pak vyrůstat mnoho občanů.

Proces s Rathem je stejně absurdní obrácená strana mince, jako byla nedávná inaugurace svatého Václava, kdy svorně média a hlavní předsedové sklapli podpatky a brečeli nad tím, komu jinak nemohli přijít na jméno.

Absurdita dostává vůbec poslední roky nový obsah v ČR i celosvětově.
Třeba takové bezletové bombardovací zóny, to je panečku maso, nebo označování za teroristy ty, které jsme roky sponzorovali nebo jsou přátelé naší rodiny, kobercové nálety jako zločiny jen jedné strany války ale druhé už ne, kritika cenzury internetu kde sami cenzurujeme ještě víc, lynč zlobra se kterým se chvíli předtím na fotkách objímáme a last but not least nálepka osy zla a buzerace za atom, když ho sami máme plné sklady a neváháme ho použít na civilisty...a tak vůbec.
O dobročinných humanitárních organizacích typu fed, bildeberg apod. nemluvě.

Jak snadné je skrz dnešní média zmanipulovat lidi v tom, kdo je ten správný a kdo ten špatný - doporučuji všem praktickou pomůcku jak pracovat s českými a obecně západními médii: všechno co řeknou u zásadních témat, obraťte naruby. :)

Zatímco Rath je díky médiím dlouhé roky ten špatný, aniž bychom vlastně tušili proč, takový kníže je ten dobrý, milý stařík, co na tom, že pořád v občany placené funkci chrápe, plácá nesmysly, někoho sprostě napadá a všechny jeho kroky poškozují zájmy ČR (aby také ne, když je ve službách někoho jiného).
Takový zločinec klaus má podporu dvou třetin lidí po tom všem, co tady napáchal a to jen proto, že ho stejně jako Havla komunisti zvolili prezidentem, to jsou paradoxy a absurdity, že je proti tomu hon na Ratha skutečně prkotina, že.
Aspoň něco snad rádoby přímá volba (při nutnosti 50k podpisů místo tak 1k se o přímou volbu nejedná) přinese, že nám poprvé za posledních sto let prezidenta nezvolí komunisti nebo západní či východní mocnosti, snad.
Když se ale dívám na tu šílenou skvadru lobbistických zájmů, cizinců a zlodějů, co nám nabízejí, nevím jestli si dělají srandu nebo to myslí vážně.
Ps: Jsem vždy rád, když se i na českém internetu dokáží projevit slušní a myslící lidé, kteří neargumentují hospodským stylem, mají odstup od levice-pravice a jde jim primárně o právo, spravedlnost a změnu systému na lidský pro občany, abychom zase žili trochu jako lidi a nepřežívali ze dne na den hůř než octomilky.
alien
26. 05. 2012 | 01:26

pamětník napsal(a):

alien:
Pokud netušíte, proč je MUDr. Rath špatný, jde jen o váš nedostatek. Neměl byste však brát pamětníkům a informovaným jejich dlouholeté poznatky. Panu doktorovi spravedlivý proces nikdo neupírá, mnozí, kteří ho známe, však máme právo vyslovit názor. Dr. Rath prostě kradl ve velkém už před mnoha léty.
26. 05. 2012 | 04:37

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

Vy máte v ruce právoplatný rozsudek,kterým byl kdysi dávno MUDr.Ráth odsouzen za krádež? Pokud ano,předložte ho ke svému tvrzení. Pokud takový rozsudek neexistuje, tak se vaším tvrzením dopouštíte trest. činu pomluvy.
26. 05. 2012 | 11:07

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
Demagogie. Pomluva je tvrzení lživé, pomluvou není tvrzení oficiálně nepotvrzené.
http://zpravy.ihned.cz/c1-17299290
26. 05. 2012 | 21:11

pamětník napsal(a):

Ivano B.,
ještě něco: účetnictví ČLK z inkriminované doby se ztratilo při stěhování. Sic!
26. 05. 2012 | 21:14

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

ztracené účetnictví ještě nic nedokazuje. Myslet si o tom můžete své,ale znovu opakuji jakoukoliv, osobu můžeme nazvat zlodějem až po té, kdy soud takovou osobu odsoudí a rozsudek nabyde právní moc. Do té doby jsou to jen spekulace a pomluvy. Víte,pamětníku, já se nezastávám MUDr. Rátha,jako takového,ten je mi "ganc egal putna", mně jen vadí jak je v tomhle státě snadné zmanipulovat masu lidí různými spekulacemi a fabulacemi k tomu,že jsou někteří jedinci schopni a snad i ochotni bez řádného vyšetření celé kauzy už dopředu podezřelého linčovat. Stala se mi kdysi dávno taková nepříjemná věc. Hlídala jsem kamarádce dítě. Dva dny na to mě partner kamarádky nařknul,že jsem jim doma ukradla hodinky a dokonce tvrdil,že je na mne viděla nějaká jeho známá! Silný kalibr! Za další dva dny mi kamarádka oznámila,že hodinky našla zapadlé v prádelníku. Celá věc se mě tenkrát hluboce dotkla,protože ač nejsem dokonalý člověk,tak jsem nikdy v životě nic nikomu neodcizila! Tehdy se to naštěstí vyřešilo během krátké doby, ale představa,že by to trvalo déle a partner kamarádky o mně roznášel pomluvy,že jsem kradla je hrozná. Prostě na to, abych někoho označila za zloděje musím mít opravdu pádné důkazy, které poté posoudí soud a vynese rozsudek. Teď už jen zbývá otázka,zda dnešní soudy jsou spravedlivé....Přeji hezký den.I.
28. 05. 2012 | 10:29

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,
ještě jsem Vám chtěla napsat,že jste si špatně vyhledal definici pomluvy. Píšete: cit." pomluva je tvrzení lživé,a pomluvou není tvrzení oficiálně nepotvrzené".
Špatně, u pomluvy totiž nemusí jít pouze o nepravdivý údaj, ale i o údaj jinak pravdivý, který je ale schopen vyvolat v důsledku zásahu jiného, účinky, které by jinak nevyvolal.
28. 05. 2012 | 13:56

pamětník napsal(a):

Ivano B.,
vidím, že vám znovu musím zopakovat, že 1) nedokázané tvrzení není vždy pomluvou. Každý člen ČLK v době prezidentování MUDr. Ratha si mohl ověřit vydavatele suplementu přidávaného do oficiálního čsp. Tempus medicorum. Pouhým nahlédnutím neřku-li kontrolou účetnictví bylo možno ověřit reálný cash flow za inzerci produktů farmakologických firem. Proto mnozí VĚDÍ tehdejší pravý stav věcí, přestože účetní doklady nyní neexistují. Podle vaší interpretace nedostatek důkazů činí obvinění pomluvou. Myslím, že u většiny lidí by taková argumentace neobstála. I váš případ, kterým chcete podepřít svůj postoj, ve skutečnosti svědčí proti vám, partner osočení vaší osoby podepřel (záměrně) nepravdivou informací. Na rozdíl od zlodějství MUDr. Ratha, o kterém už tehdy věděli mnozí.
Nemínjím se dohadovat o vašem názhoru na to, co je pomluva, jenom uvádím, že váš názor je chybný. Pravdivá skutečnost z povahy věci pomluvou být nemůže. Nezlob se na zrcadlo, máš-li křivou hubu.
28. 05. 2012 | 23:09

pamětník napsal(a):

2) ztráta účetnictví nedokazuje, ale vyvolává oprávněné podezření. Samovolná ztráta kompletního účetnictví za určitou dobu je totiž docela obtížně realizovatelná událost.
Takže vám doporučuji více vlastního rozumu a méně podléhat manipulaci davem. :)
28. 05. 2012 | 23:17

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

je zřejmé,že vaše schopnost správně vyhodnocovat není příliš silná,takže ještě jednou. -U pomluvy nemusí jít pouze o nepravdivý údaj, ale i o údaj jinak pravdivý, který je ale schopen vyvolat v důsledku zásahu jiného, účinky, které by jinak nevyvolal.- Přečtěte si to prosím ještě jednou, pak to snad pochopíte a nebudete mi vnucovat vaše zcela mylné dedukce. Vaše analýza pomluvy je zcela mimo okruh toho o čem byla řeč. Vašimi formulacemi a citacemi z právnického slovníku,které navíc používáte v naprosto nevhodných souvislostech, mě prostě nepřesvědčíte. Opakuji,že o údajném zlodějství MUDr.Rátha o kterém,pamětníku, s takovým zápalem a s křečovitě zavřenýma očima píšete se pouze hovořilo a kdosi to mohl "podpírat" nepravdivými informacemi,přesně tak jak to popisujete v mnou uvedeném příkladě.Proto do doby než budou předloženy konkrétní důkazy a soud je uzná, budu na MUDr. Rátha pohlížet jako na nevinného. Ale také se již s Vámi nemíním dohadovat .Myslete si dál své, já si ponechám vlastní názor .Vy jste totiž ještě nepochopil,že jiné názory nejsou nepřáteli. Jsou to vlastně spojenci,kteří pomáhají vytvářet lepší "myšlenky", ale Vám jde spíš o to být nad někým,že.... Doporučení,které mi dáváte si nechte pro své kamarády,pro člověka,jehož život má hlubší smysl , jsou zcela nepoužitelné a irelevantní. Přeji hezký den.
29. 05. 2012 | 10:55

pamětník napsal(a):

Ivano B.:
Už jsem dovodil, že váš výklad či opsaná definice pomluvy neodpovídá skutečnosti a je nesprávná. Mnozí víme, že MUDr. Rath odkláněl příjmy z inzerce do své kapsy a jakýkoliv rozsudek kteréhokoliv soudu na tom nic nemůže změnit. Tím méně váš názor neinformovaného laika. Ponechte si, co vám náleží, my si ponecháme vědomí pravdy. To by tak hrálo, aby soudy se staly arbitry pravdy jako shody se skutečností!
Dále mi není jasná vaše poznámka o nepřátelích, umím rozlišit mezi prolhaným nepřítelem a neinformovaným oponentem. Jenom nesdílím váš názor, že se účastníte vytváření lepších myšlenek. Lpění na názoru nepodloženém fakty lepší myšlenky přinést nemůže.
29. 05. 2012 | 13:51

Ivana B. napsal(a):

"Pomluvy a fámy, vždy vytvářejí a šíří ti méně inteligentní, méně nadaní, méně vzdělaní, méně schopní a méně pracovití jedinci o svých nedostižných vzorech. Dle toho takové jedince také vnímejme a dle toho stavme se k nim! "A. Einstein.

pamětníku,
nic mě nepobaví víc, než lidi jako Vy. Vaše touha být neustále nad někým i když už je stejně dávno vše jasné....Přála bych Vám,aby Vám vyšel alespoň jeden odhad. Zatím nic. Vaše nesmyslné dedukce,které už jistě mnoho let činí Váš život nesnesitelným už mě opravdu nezajímají. Žijte si ve svých bludech, ale netahejte do nich ostatní.
29. 05. 2012 | 16:02

pamětník napsal(a):

Ivano B.,
vaše plácání nudí a nebaví mne. Pokudopravdu se zajímáte o fakta, nahlédněte sem:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/martin-jan-stransky.php?itemid=16544
Osobně však pochybuji, očividně před fakty preferujete vlastní názory a především osobu. Sbohem!
29. 05. 2012 | 16:39

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

na to,že Vás mé plácání nudí a nebaví, mně věnujete pozornosti až hanba. A poprosím Vás, abyste se mě nepokoušel analyzovat, protože jste zcela mimo, ostatně jako vždy a jako každý amatér. A ten vykřičník na konci vašeho sbohem,je sice působivý, ovšem k ničemu a člověk Vám pak to sbohem jen těžko věří...:). Přeji hezký večer.
29. 05. 2012 | 22:24

Ivana B. napsal(a):

Lékař, vydavatel časopisů Přítomnost a The New Presence, publicista, poradce. Narozen v USA, dnes žije v ČR. Nezlobte se na mě,pamětníku,ale tenhle člověk není ten pravý na dokazování faktů. On je spíš jeden z "podpíračů". Ale,jelikož my dva máme evidentně jiné životní postoje a hodnoty,je logické,že každý "věříme" něčemu a někomu jinému. Tím bych to ukončila. Děkuji za diskuzi.
29. 05. 2012 | 22:35

pamětník napsal(a):

No dobře, tedy naposledy, Ivano B., když už jste si naběhla na vidle, a to hned dvakrát: 1) Pozdrav tvořící celou větu má končit výkřičníkem; 2) fakta jsou ne/pravdivá nezávisle na informátorovi. Vám je nutno sdělit polopatě, že MUDr. Rath kradl nezávisle na psaní MUDr. Stránského. To nemá nic společného s nějakou vírou, my víme, vy nevěříte. Jde tedy jenom o váš osobní problém, nikoliv náš.
Ale teď už opravdu sbohem, nemám čas ani chuť marnit čas se zatvrzelcem.
29. 05. 2012 | 23:17

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

v každém případě je vidět,že Vám nejdu z hlavy.Vida,zřejmě přece jenom nějakou máte....
Můj osobní problém? Ten mám jenom ve vaší hlavě,čili je to váš problém.
Z vašeho posledního příspěvku jasně vyplývá,že jste zatrpklý člověk, a zatrpklost vždy vychází z nedostatku seběvědomí a ze sebelži. A jakmile se člověk o ty vaše sebelži jen otře, okamžitě útočíte. Vy musíte mít zatraceně smutný život. Na druhou stranu se tím vysvětlují vaše postoje.
V jednom Vám za pravdu dám, naběhla jsem si, ale vidle to rozhodně nebyly, ty byly zapíchnuté kousek vedle Vás.... Přesto Vás zdravím a přeji,abyste otevřel konečně oči,a viděl svět takový jaký skutečně je,protože nikdy není pozdě.
Doufám,že vaší poslední větu myslíte vážně a dodržíte ji.
30. 05. 2012 | 00:49

sadien napsal(a):

Nějak se do toho začínají hoši zamotávat.
Ještě před několika dny na p. Ratha přišli "úplně náhodou" při vyšetřování jiné kriminální činnosti, teď se zase dozvídáme o rozsáhlé štěničárně /jak dlouho vlastně trvaly ty odposlechy?/.

Lhát se musí umět a pokud má být lež pravdou, tak ta včerejší nesmí být v rozporu se lží dnešní a je potřebné si předem přichystat o čem se bude lhát zítra.

Opravdu to začíná vypadat jako dlouhodobě připravovaný komplot proti p. Rathovi a "důkazy" jsou takové nějaké pochybné. Přestává se mi to líbit a stále méně tomu všemu věřím. Podotýkám, že p. Rath "není můj kůň".
30. 05. 2012 | 10:45

učitel napsal(a):

Úzus a slušnost doporučuje používat na konci věty s pozdravem tečku. Vykřičník se používá když chceme dodat důraz, ale pozor vykřičník pak budí dojem křiku na druhé.
Takže domněnka,že pozdrav tvořící celou větu má končit výkřičníkem je nesprávná.
30. 05. 2012 | 12:42

pamětník napsal(a):

Pane učiteli,
učíte fyziku anebo tělocvik? V češtině jste totiž laik.
30. 05. 2012 | 21:12

pamětník napsal(a):

sadiene,
zatím všechny zprávy o aféře MUDr. Rath jsou konzistentní, takže "úplná náhoda" straší jen ve vaší hlavě.
30. 05. 2012 | 21:16

alin napsal(a):

PAMĚTNÍK JE PROSTĚ TROUBA,CO MUSÍ MÍT POSLEDNÍ SLOVO...
31. 05. 2012 | 11:43

Ivana B. napsal(a):

učiteli,díky. Já vím,že interpunkční znaménka mají jednu funkci,že vystihují druh vyjádření, a toto vyjádření blíže specifikují. Například otazník nám říká, že se jedná o otázku, vykřičník vyjadřuje zvolání a větší důraz, uvozovky zase přímou řeč. Některá interpunkční znaménka tak vlastně mění celý význam sdělení:

Sbohem. - oznamujeme

Sbohem? - ptáme se

Sbohem! - větší důraz na celé sdělení (nebo vaše verze)

Je tedy jasné, že správné používání interpunkce je opravdu důležité, psaní čárek, teček či uvozovek není pouhým výmyslem učitelů, aby měli čím trápit žáky :). Dobře použité interpunkční znaménko nám pomáhá pochopit správný význam věty, je dobrým orientačním bodem při čtení textu a jeho porozumění. Pokud tedy chceme, aby se v našem textu dobře orientovali i ostatní, už jen z tohoto důvodu bychom měli interpunkční znaménka správně používat,že.
31. 05. 2012 | 13:28

pamětník napsal(a):

aline, hlupáčku,
copak nevidíte, že poslední slovo si vydupala amatérská psychoanalytička Ivanka B.? A to ještě navíc dalšími nicky?
Obrana zloděje se tak změnila na kabaret. Zákonitě.
31. 05. 2012 | 13:39

Ivana B. napsal(a):

Popravdě řečeno, zírám teď na ten monitor a nevím, jestli si mám ťukat na čelo nebo se smát, tak dělám obojí. Pamětník píše:..."poslední slovo si vydupala amatérská psychoanalytička Ivanka B." To se mu skutečně nepovedlo. ..."A to ještě navíc dalšími nicky?"
Žádné další nemám,krizí identity rozhodně netrpím. ..."Obrana zloděje se tak změnila na kabaret." Bože můj...:) Spíš by se pamětník měl zamyslet nad tím, proč druhé neustále peskuje za svoje vlastní chyby. Měl by si, už konečně všimnout, že se jeho "analýzy" (jako u každého amatéra) týkají víc jeho než těch, které "analyzuje". Takže bych mu v dobrém poradila, ať se jimi příliš nezabývá, protože se pokaždé pěkně o(d)kope.
31. 05. 2012 | 15:22

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,
pro Vás jsou presumpce neviny, právo na spravedlivý proces, nezávislý soud, rovnost v právech před
soudem, právo na obhajobu, procesní pravidla trestního
řízení a další, pouhými proklamacemi,že.Jinak byste nemohl označovat kohokoliv za zloděje.
31. 05. 2012 | 16:52

pamětník napsal(a):

Ivanko,
vaše zaujaté jednostranné překrucování skutečnosti přesahuje meze slušnosti. Hned z počátku jsem zde oznámil, že 1) o konkrétních zlodějnách MUDr. Ratha my informovaní víme, nejsou to pouhé dohady a proto 2)presumpce neviny je formalita pro spravedlivý proces, který mu nejenže neupíráme, ale přímo žádáme, a to ne poprvé; 3) neoznačujeme za zloděje kohokoliv, ale jen toho, o kterém máme relevantní informace.
Vaše překrucování našich postojů svědčí pro názor, že vám osobně nejde o skutečnou spravedlnost, nýbrž o obhajobu určitého obviněného. Vaše angažovanost připomíná zaujatost z osobních důvodů.
Co se týče vaší aktivity vůči mně, slušně se dá charakterizovat jako nekorektní. V téměř každé větě, ve které mne napadáte (a že jich bylo!) a kazatelsky mentorujete, prostě lžete. Na rozdíl od vás se nevyjádřím, jaký typ lidí se chová tak podle.
A teď už opravdu nebubu s vámi ztrácet čas.
31. 05. 2012 | 18:59

Antik napsal(a):

Vy jste pane Doktore Politickým vězněm!
Ráth na Hrad...Pražký
Jan HUS 1415 - 1620 čeští páni - 1950 Milada Horáková - 2012 Davi Rath
01. 06. 2012 | 00:16

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,
zatím jsem se vyvarovala ostrých slov, ale když už mluvíte o té podlosti, tak zkuste zrcadlo, tam ji uvidíte v celé své ošklivosti. Pokud se podíváte o pár reakcí nahoru, snadno zjistíte, že jste se tu do mě začal navážet Vy!Z nedostatku argumentů a důkazů k diskutovanému tématu jste začal být "sprostý" vy ke mně. A teď opět mě peskujete za své chyby a nedostatky. Víte,diskutovat s vámi je totéž jako hrát fotbal s někým, kdo nemá bránu, a pokud ji má posunuje si ji po hřišti,kam se mu zachce. Taková hra moc nebaví.Proč vlastně vůbec chodíte na diskuze,když jste tak velký egocentrik,kterému se nesmí odporovat? Proč na mě zase reugujete,když už jste mi dal jednou sbohem? Vzniká tu zas jen další zbytečná diskuze,při které se opět projeví,že nemáte žádné hodnověrné důkazy ,kterými byste obhájil a doložil své osočení MUDr.Ratha za zloděje. Jen to vaše dokola opakované "my informovaní víme", "my... ","my...",mimochodem už to o vás mnohé vypovídá... No nic,žijte si se svým duševním obzorem já si budu žít se svým. A pojďme tuto diskuzi už opravdu ukončit,nic to nedává.
01. 06. 2012 | 10:47

pamětník napsal(a):

http://www.bezkorupce.cz/2006/06/proc-vlastne-jde-policie-po-rathovi/
http://nasrath.kvalitne.cz/
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-20015610-policie-hospodareni-ratha-s-majetkem-clk-nebylo-trestne
http://brouzdej.cz/blogy/brudra/3790.html
01. 06. 2012 | 15:51

pamětník napsal(a):

Ivano B.,
zdejší dikuze obsahuje mj. fakt, že vy jako první jste mne osobně napadla v 26. 05. 2012 | 11:07,l aniž bych se předtím jakkoliv na vás obracel. V dalším průběhu jste nijak neakceptovala uvedená fakta, ale pokračovala jste v osobním napadání. Tedy nemáte pravdu v tom, že diskuze už dál nic nedává. Potvrzuje můj předešlý poznatek, že jste lhářka.
01. 06. 2012 | 16:18

Ivana B. napsal(a):

Ne, pamětníku, nedám vám pokoj. Prohlásil jste, že MUDr.Ráth je zloděj, tak své tvrzení buď doložte, nebo mlčte. Pokud si dobře vzpomínám, "skončil jste se mnou" už před několika příspěvky, takže vás ani v tomto ohledu vážně opravdu neberu.
Kdybyste byl takový "všeznalý odborník" na kterého se pasujete, asi byste si mohl jen těžko dovolit takovou hysterii, kterou tu předvádíte. Navíc mi tím jasně ukazujete, že jsem se jako obvykle trefila...A budete se muset smířit s tím,že mi přisuzujete vlastnosti,které nemám a nikdy jsem neměla (ovšem vy vůbec rád přisuzujete,že). Ale pokud se takhle mýlíte u mě,tak se logicky mýlíte i v jiných věcech.
01. 06. 2012 | 23:11

pamětník napsal(a):

Ivano B.
zase lžete, já jsem zlodějnu MUDr. Ratha fakticky doložil. Tomu ovšem nelze úspěšně oponovat jinak než křivým napadáním, uhýbáním od faktů k osobním útokům a lhaním. A navíc směšným tvrzením o hysterii.
P.S.:
Počkám si, až budu moci poukázat na vaše další lži. :))
01. 06. 2012 | 23:35

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

a čím jste údajnou zlodějnu MUDr. Rátha doložil?? Plácáním zaplacených novinářů,blogerů atp.? Tomu opravdu říkáte faktické doložení?? Tomu mám uvěřit a změnit svůj názor? Tak to skutečně nemohu.Víte,já věřím jedině ve smrt. Všechno ostatní se může změnit,hlavně ty věci,u kterých bychom to nikdy nečekali...
Vy jste podlehl zásadě,že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou, to už tu také jednou bylo. Přála bych vám,abyste jednou prokoukl oč vlastně běží. No nic,žijte si v tom vašem mentálním vákuu a čekejte a poukazujte...:))
02. 06. 2012 | 01:33

pamětník napsal(a):

Zase lžete, tentokrát o tisíckrát opakované lži.
Anebo snad můžete prokázat, že jsem lhal?
02. 06. 2012 | 10:45

pamětník napsal(a):

Anebo že lhali novináři?
02. 06. 2012 | 10:46

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

ale no tak, jste vedle jako vždycky. Že by další ze známek povrchnosti a neschopnosti se zamyslet s chladnou hlavou?
Já netvrdím,že lžete. Já tvrdím,že bez hodnověrných důkazů pouze na základě mediální masáže osočujete MUDr.Rátha ze zlodějny. Jste obětí médií, milý pamětníku, a vůbec neznáte novinařinu z druhé strany. Já ano... Ostatně to, že se necháte obelhat, je Vaše věc, a nakonec se s tím budete muset stejně poprat Vy sám. Umím si i představit, že je to problém, se kterým se potýkáte už léta.
02. 06. 2012 | 11:06

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
"Vy jste podlehl zásadě,že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou"
"Já netvrdím,že lžete"

Poslední sdělení: Jsme insideři.
02. 06. 2012 | 14:29

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

musím se smát. Očekávala jsem, že tohle napíšete. Takže pro vás ještě jednou. Větou,"Vy jste podlehl zásadě,že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou", jsem o vás netvrdila,že jste lhář. Tou větou jsem vám sdělovala,že jste podlehl mediální lživé masáži. Bylo by dobré kdybyste příště v diskuzi četl ,co je skutečně napsáno a pokud textu neporozumíte,tak se ptát.
Prostě chtít po vás rozumnou diskusi je stejná pitomost jako chtít po kočce, aby štěkala, takže je moje chyba, že jsem se o ni vůbec snažila.
"Vy" insideři?! Tak teď jste mne opravdu pobavil.Vy už fakt padáte zcela mimo realitu...:))
02. 06. 2012 | 22:41

pamětník napsal(a):

To, že se necháte obelhat, je Vaše věc, a nakonec se s tím budete muset stejně poprat Vy sama.
03. 06. 2012 | 06:20

pamětník napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=747240
03. 06. 2012 | 06:24

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

váš příspěvek v 06.20 kulhá na obě nohy...,ale alespoň jsem pochopila ,proč vám prostě vadí lidé s vyhraněnými a jasnými názory, protože je sám nemáte.No jo. Jak jsem už řekla, diskuse s vámi nemá smysl.Prostě kde nic není...
03. 06. 2012 | 22:17

pamětník napsal(a):

Ivanko B.,
a co ten v 06:24? :)))))))))))))))
Vyvrací vaše křečovité blábolení zrovna tak, jako následující:
http://aktualne.centrum.cz/grafika/2012/05/15/rathovy-politicke-
vystrelky/

Jste už příliš směšná, abych se nadále s vámi zahazoval. Váš pravý monogram je zřejmě E.R. anebo R.H. :)))))))))))))))))))
03. 06. 2012 | 23:02

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

to byla veškerá vaše inteligence a odvaha nebo přijde nedej bože ještě něco...? Zatím jste jenom dočervena. Nebo už jste doběla? Stačí dost málo. Hodně, často a rád křičíte pomocí smailů, že? Není nejvyšší čas začít něco dělat s tím vaším komplexem méněcennosti? Štěstí je,že lidi jako vy,nikdy nebudou mít tu moc cokoliv ovlivnit,a že se nikdy nezmůžou na víc,než na hloupé řeči.
04. 06. 2012 | 00:46

njuska napsal(a):

Začíná se mi to zdát celé takové podivné...
Nechci Ratha obhajovat, ale ani odsuzovat! Pevně věřím, že policie má JASNÉ a přesvědčivé důkazy (třeba odposlechy), které budou naprosto nezpochybnitelné! Co mě ale trošku zaráží je celá senzachtivá masáž kolem, která dává prostor pro zpochybňování:

1) Nejdřív 12 mega v krabici od bot, potom 7 mega v zapečetěné a originálně zabalené kazetě na víno. Z toho údajně 3,5 mega Rath někomu nesl po ulici, jenom jako "poslíček"? Hm. 2) U Ratha v podlaze se našlo 30 mega. Pak to nebylo 30 mega a nakonec to vlastně nebylo ani u Ratha. Hm. 3) Rath měl revolver a obušek. Nakonec to nebyl revolver, ale legálně držená malá zbraň. 4) Rath policii při zadržení vše dobrovolně odevzdal, ale o krabici by se tam málem pral? "Né nééé, tu krabici vám nedááám... všechno si vemte, ale krabici NEEEE!" No nevím. 5) Rath tedy musí vědět, že existují odposlechy-opravdu by i v takovém případě rozjížděl obhajobu stylem, že to na něj bylo hozeno? Nespolupracoval by raději, aby dostal nižší sazbu?

Spousta otazníků :(
04. 06. 2012 | 13:47

V.S. napsal(a):

V tomto state kde mensina si dela co chce a kdy i letiste si prejmenuji jen pro radost nekolika jedincu ac nazor naroda je opacny si umim celkem dobre predstavit duvody proc by mel byt Rath obetnim berankem hozenym pres palubu . V tomto state kde clovek se stane bezdomovcem i kvuli 30Kc listku za poplatek u lekare. V tomto state kde je vse nastaveno tak,ze clovek nema zadnou moznost se branit proti vladnouci mafii a je nasledne umlcen.V tomto state kde se krade ve velkem a hlavni akteri se nem smeji do oci v debatach v TV . V tomto state kde se media vyuzivaji k manipulaci s cenama paliv a kde si po mediich predavaji informace o kolik zdrazit a duvody proto se vzdy najdou . V tomto state kde clovek pracujici cely zivot ma byt ozebracen pokud se dozije duchodu . V tomto state kde kde se clovek musi bat si prevzit dedictvi i po svych nejblizsich , protoze ma jeden mesic na vyjadreni , ale nemocnice a ostatni zlodejske spolecnosti pul roku si pockat a pak Vas obrat o strechu nad hlavou . V tomto state kde se delaji sbirky na samozrejme zdravotni pomucky ktere jsou predrazene a s tichym souhlasem VZP a statu . V tomto state kde nema clovek moznost se zpet zaradit kdyz se z nej stane clovek bez domova,protoze dluh za pojisteni nikdy nebude schopen splatit ac by i treba chtel a dostal se do tohoto srabu uz jen treba ztratou zamestnani . V tomto state kde nas spicluji na kazdem kroku . V tomto state kde jsou mensiny protezovany tak , ze pouze bilej bude bezdomovcem a ostatni narok na podporu ma . V tomto state kde clovek musi byt zticha jinak ho znici . V tomto state kde kde duchodci seberou vse a jeste mu nabidnout leceni ve spitale na splatky . V tomto state je takovej bordel , ze bych ac Ratha nemusim tak bych mu snad i uveril , ze to nekdo moc dobre naplanoval . Ma volba o volbach bude jasna , protoze tohle uz je ne na stavku , ale na defenestraci . Takhle bych mohl jmenovat cely den co pro nas za teto demokracie tahle vladnoci sebranka udelala !!!
06. 06. 2012 | 10:27

Eva Richterová napsal(a):

Když v současné době na internete pročítám příspěvky k případu pana MUDr. Davida Ratha, ať chci nebo nechci, vzpomenu si na své mládí, kdy jsem jako malý kluk velmi rád čítával Jiráskovy Staré pověsti české. Co mě vždy udivovalo, byla nejednotnost tohoto malého českého národa, která skoro vždy vedla k tragickým koncům. Neuměl jsem si vysvětlit, kde se bralo tolik zášti a nenávisti mezi lidmi stejného rodu a řeči, které vedly až k Bílé hoře a Bitvě u Lipan. Jak vidno ani dnes v 21.století, nás tato česká nátura, tento náš neduh, neopustily a stále v nás přežívají. Stačí si přečíst populární deník Blesk, abychom si mohli udělat představu o dnešní úrovni velké části naší společnosti. Udivuje mě, kam až klesla tato nová společnost ve věci pana MUDr. Davida Rátha. Proč ta přehnaná publicita, proč tolik nenávisti a zloby k jeho osobě? Když si vzpomenu na jeho projev pronesený pod neadekvátním policejním dozorem, musím ocenit jeho klid a rozvahu s jakou svoji řeč přednesl. Tak nemluví kriminálník, za kterého by ho některé části naší společnosti vydávaly. Skrývaná zloba a nenávist těchto lidí, podle mého spočívá právě v jeho důstojném a klidném vystupování,
nemluvě o argumentech, které ve své řeči uvedl. Toto moje přesvědčení nezměním. Přejeme panu MUDr. Davidu Ráthovi hodně zdraví a sil.
ak.sochař Vladimír Relich a Eva Richterová
09. 06. 2012 | 20:17

pamětník napsal(a):

Paní Richterová, pane Relichu,
jsem zvědav, zda a co sem napíšete po delší době, třeba za rok, až budou zveřejněny konkrétní zlodějny pana MUDr. Ratha. Moje přesvědčení je, že nic.
09. 06. 2012 | 20:57

pamětník napsal(a):

Takže nebylo by lépe mlčet už teď?
09. 06. 2012 | 20:59

eva richterova napsal(a):

Pane pamětníku, jak vidím, neumíte se ani představit, to o vašem charakteru příliš nesvědčí. A pro Vás jen malou informaci - nemlčela jsem nikdy ani v režimu předcházejícím ani nyní. Taky jsem vždy za to velmi zaplatila. Ale je to moje volba. Pokud jsem se někdy mýlila, ráda chybu přiznám, ale bohužel to bývalo velmi zřídka.
eva
09. 06. 2012 | 23:06

pamětník napsal(a):

Paní Richterová,
děkuji za reakci. Asi nevíte, že nickname na webových stránkách je rovnocený jakémukoliv jménu, které pisatel používá k označení své identity, a nemá žádnou souvislost s charakterem pisatele. Uveřejnění vašeho občanského jména (pokud jím opravdu je) je chvályhodné, nicméně k tématu irelevantní.
Důvody, které vás vedly k obhajobě MUDr. Ratha, mají málo společného se skutečností a některé vámi uváděné souvislosti, jako jsou např. bitvy u Lipan a na Bílé hoře, nijak nesouvisí s jeho obviněním a jsou v tomto ohledu až bizarní. Je zřejmé, že o jeho činnosti víte málo na to, abyste jej mohla obhajovat. Z poznatků mnohých z nás jednoznačně vyplývá, že u vás nastal právě ten případ, kdy se (zřídka) mýlíte.
09. 06. 2012 | 23:59

eva richterova napsal(a):

pamětník
jsem ráda, že jsem se po dvou letech dostala na jakoukoliv možnost komunikace vůbec.Kolik jich takových je a kolik jich ani počítač nemá, co by promluvit chtělo. Cizí slova si ráda přeložím. Ale k posouzení mi stačí obyčejný selský rozum, abych poznala kde je pravda.
10. 06. 2012 | 04:43

pamětník napsal(a):

Paní Richterová,
Vlastní selský rozum versus fakta = vypjatý subjektivismus.
Zkuste si vyhledat něco z histórie, např. časopis ČLK Tempus medicorum v době, kdy působil D.R. v čele Komory. To jen tak mimochodem, ostatní si budeme moci sdělit asi tak za rok.
Do té doby Na shledanou. Přeji vám bystrý úsudek a méně osobní zaujatosti.
10. 06. 2012 | 08:50

Ivana B. napsal(a):

Paní Richterová,

nelamte si hlavu s nenávistnými a hloupými lidmi,strašně špatně se s nimi komunikuje. Buďte svá. Váš příspěvek je vskutku trefný a bystrý úsudek Vám rozhodně nechybí.
11. 06. 2012 | 12:35

pamětník napsal(a):

Ivano,
udělala byste lépe, kdybyste neprovokovala hloupými řečmi. Souhlasím s vámi v tvrzení o nenávistnosti, opravdu nenávidím zloděje, kteří kradou milióny z kapes nás všech a pohrdám těmi, kteří se takových zlodějů vytrvale zastávají. Docela se těším, až po oficiálním zveřejnění aspoň některých zlodějen MUDr. Ratha definitívně zmlknete a my ostatní se jenom podivíme nad příčinami fandovství pro zloděje.
11. 06. 2012 | 15:23

eva richterova napsal(a):

Ivano, děkuji za podporu, já mu prostě věřím.
eva
11. 06. 2012 | 18:21

pamětník napsal(a):

O sancta simplicitas!
11. 06. 2012 | 18:37

Ivana B. napsal(a):

Paní Evo,
vidím,že pamětníka má slova určená pouze Vám,iritují tak,že mě opět oslovuje,(i když už několikrát prohlásil,že se se mnou nemíní zahazovat). Tím ovšem pouze přiznal,že jsem se zase trefila.Ostatně jako vždycky.
Víte,paní Evo, určití lidé mě opravdu nemůžou urazit i kdyby se o to pokoušeli denně desetkrát a věřím, že pokud by sem nahlédl MUDr. Rath, že je také nad takové "týpky" povznesen,zrovna tak jako Vy. Mě jen mrzí, že někteří lidé vidí ve všem pouze špatnost a vůbec jim nedojde, že se sami jako špatní, sprostí a závistiví chovají.
Vystudovala jsem stejně jako MUDr.Ráth s červeným diplomem a proto si můžeme vyslechnout s úsměvem a klidem impertinence od lidí,kteří toho o životě mnoho neví. Člověk prostě musí v životě nejdřív něco dokázat, aby zůstal nad věcí. Je úsměvné, ale zároveň nám to mnohé ukazuje,že si někteří lidé dokonce myslí,že nick na web. stránkách je rovnocený jakémukoliv jménu. Oni jen neví,že jméno důležité je, protože říká hodně o identifikaci se sebou samým...
A těmto,co se tak "odborně" vyjadřují ke kauze MUDr.Rath, bych doporučila spíše toto přísloví: "Operibus credite et non verbis"...
11. 06. 2012 | 21:58

pamětník napsal(a):

Milá Ivano,
absolventko s červeným diplomem :), domníváte se, že jste jediná tak velmi úspěšná? Mě samozřejmě vaše slova neiritují, jsou mi spíše směšná. Je jasné, že na rozdíl od mnohých o MUDr. Rathovi nevíte nic, dokonce ani neumíte správně napsat jeho jméno, na jeho obranu kromě dívčího zaujetí jste neuvedla jediný fakt, prostě nic rozumného. A nelžete o svých slovech, že byla určena pouze paní Evě, když jste jimi se snažila dehonestovat mne, je to pokrytecké.
Vidím, že můj povzdech nad svatou prostotou se týká i vás. :)
Btw. co víte o mých skutcích? Plácáte jako obvykle, tentokrát latinsky. :))
11. 06. 2012 | 22:55

pamětník napsal(a):

Btw. právě skutky MUDr. Ratha mě vedou k jeho příkrému odsouzení. To vy ale nemůžete pochopit.
11. 06. 2012 | 23:15

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

vy se mýlíte už v tom, že vás má slova neiritují. Kdyby tomu totiž tak skutečně bylo,tak na mě nebudete reagovat. A už vůbec ne stylem ,kterým tak činíte. Ale abychom to už spolu ukončili. Spím dobře, chodím týdně dvacet km a pokud jde o tu úspěšnost, během života jsem se s ní prostě smířila, protože co jiného mi také zbývalo:).Mně se v životě povedlo zatím všechno, co jsem chtěla, a nevyměnila bych z něj ani tu nejhorší chvíli. V podstatě můžu říct, že jsem dosáhla své vážnosti a dokonalosti v míře, o které se mi ani nesnilo. Žiji v lásce svých bližních a přátel, kteří, stejně jako já, vyžadují i poskytují absolutní upřímnost. Dělám práci, která má hluboký smysl, a mám čisté svědomí. Víte pamětníku,vy si pletete uvádění vašich "faktů" s tím, že mě prostě nezajímají věci, které nejsou. K tomu jsem dospěla na základě svých zkušeností, protože cizí mě vždycky jenom zdržovaly. Mezi mnou a vámi jde o základní rozdíl ve vnímání světa. Ale jak už jsem vám jednou napsala. To, že se necháte obelhat, je vaše věc, a nakonec se s tím budete muset stejně vypořádat vy sám. Mimochodem, už jsem čekala, kdy přijdete s nějakým označením mé chyby háček,čárka...,jak příznačné pro lidi vašeho ražení.
O vašich skutcích opravdu nevím nic.
FYI, ani vědět nepotřebuji, mně stačí to,co z vás leze v písemné podobě...
Jedno se vám upřít nedá,bavíte mě a ta vaše svatá naštvanost,ta ještě víc...:)
12. 06. 2012 | 01:22

pamětník napsal(a):

Milá Ivanko,
logika není vaší silnou stránkou. :)
"vy se mýlíte už v tom, že vás má slova neiritují. Kdyby tomu totiž tak skutečně bylo,tak na mě nebudete reagovat" Opravdu? A co když využívaje luxusu dostatku volného času se vašimi logickými lapsy prostě bavím? Je to spíše naopak a vy promítáte svou motivaci do interpretace mého konání. A navíc jste ani nepochopila, že mne vaše osobní situace a vlastnosti zajímají jen ve vztahu k vašemu výrazně subjektívnímu vnímání reality, takže vašich 20 km týdně mne opravdu nezajímá.
"mě prostě nezajímají věci, které nejsou" Nejsou pouze ve vašem vědomí, pro mne bude docela zajímavé, zda a kdy tyto "věci" akceptujete v době, až budou hodnověrně zveřejněny. Rád bych se potom přesvědčil o vaší "absolutní upřímnosti", nicméně pochybuji, že se ještě ozvete. :) ¨
"že se necháte obelhat, je vaše věc" Odkud to víte? Z vašich zkušeností? Vskutku se domníváte, že znáte pravdu? :O
"K tomu jsem dospěla na základě svých zkušeností, protože cizí mě vždycky jenom zdržovaly." Pregnantnější vyjádření vyhraněného egocentrismu a subjektivismu stěží nalézt.
"Mezi mnou a vámi jde o základní rozdíl ve vnímání světa."
S tím mohu jenom souhlasit.
Zdravím a těším se na další reakce. :)
12. 06. 2012 | 08:18

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

no,za to vy máte "obdivuhodné" logické oblouky...:) A opět se potvrzuje,že lidské vztahy bývají velmi složité zejména tam,kde se jako mezičlánek objeví skoro až psychopatická osobnost. Hysteričtí psych. jsou nápadní svým zneklidňujícím neuspokojením. Velmi takovým svědčí zlomyslné pomlouvání,neomalenost v jednání(pod rouškou,že"musí přece jen oni říkat pravdu")vytvářejí dusné a napjaté ovzduší. Zkrátka muž je tvor prestižní,ješitný.Nepřipustí,aby byla jeho mužská důstojnost ponížena,nesnese pomyšlení,že je druhým pro smích.Proto potom neunese když se mu cokoliv vytkne a útočí s razancí buldozeru. Ukazujete to zde v plné síle,pamětníku.
Teď,už opravdu naposledy říkám. Nikdy jsem netvrdila,že MUDr Rath nic nespáchal. Ale tvrdím a vždycky budu,abych kohokoliv mohla nazvat zlodějem,korupčníkem,vrahem...,musím mít důkazy,které jsou zcela relevantní a právně přístojné. A v tom je právě mezi námi ten základní rozdíl ve vnímání světa. No nic jdu dělat zase něco smysluplnějšího, na blbosti nemám čas,ani náladu. Také zdravím.
12. 06. 2012 | 11:18

pamětník napsal(a):

Ivana B. napsala:
"musím mít důkazy,které jsou zcela relevantní a právně přístojné." Správně, dočkáte se jich, pokud vyšetřovatelé a soudci budou konat dobře svou profesi.
"Nikdy jsem netvrdila,že MUDr Rath nic nespáchal." Nepovídejte, co znamená toto: "mě prostě nezajímají věci, které nejsou"? Jenom to, že nepřipouštíte, že nevíte všechno a že jiní mohou vědět něco, co vy ne. Jak jsem uvedl, vypjatý egocentrismus a subjektivismus, který jste ještě obohatila genderově "Zkrátka muž je tvor prestižní,ješitný.". Ostatně ješitnost nemusí být na závadu smyslu pro realitu. :) Navíc obecně problematika "věcí, které nejsou", ačkoliv by být měly, může být docela zajímavá, pro vás však za obzorem vašeho vnímání. :) Mimochodem, co soudíte o kauze Jiří Čunek? Vzal či nevzal úplatek?
12. 06. 2012 | 13:21

Ivana B. napsal(a):

...,tak až vyšetřovatelé a soudci vykonají dobře,ale opravdu dobře svou práci,pamětníku,tak pak si zde můžeme popovídat. A napříště zkuste prosím číst to, co jsem napsala a ne to, co byste tam rád sám viděl. Pak teprve,milý insidere,to pochopíte...možná. Myslela jsem tím, že když někde něco není, tak je třeba si "půjčovat" odjinud, ale chápu, že to už na vás bylo až moc za roh...
Ale jak jsem už řekla, nemá to smysl. Prostě kde nic není...a komu není shůry dáno,v apatice nekoupí... Žijte si se svým duševním obzorem a já si budu žít se svým. Mějte se tu. Jo...a kdo je to ten Čunek?:)
12. 06. 2012 | 14:43

pamětník napsal(a):

Jeden senátor. Jak vidím, nemá význam, abyste se zatěžovala mediálními kauzami - ta Čunkova byla před časem mnohem masívnější než Rathova - vám stačí jenom napadat ty, kteří o nich něco vědí. Také metoda poznání, ale málo účinná, holt zkušenosti druhých jenom zdržují. :)
"až vyšetřovatelé a soudci vykonají dobře,ale opravdu dobře svou práci,pamětníku,tak pak si zde můžeme popovídat" Určitě vám zde nechám vzkaz, ale vsadil bych se, že se zde už neobjevíte. :)
´´Myslela jsem tím, že když někde něco není, tak je třeba si "půjčovat" odjinud´´ Dobrý pokus! Ale marný, dobře jsem pochopil, co jste tím mínila. I kdyby tak, jak teď tvrdíte, nemáte pro svůj názor jediný rozumný důvod. Ostatně jako pro většinu vašich ostatních. :)
12. 06. 2012 | 20:46

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

...vy jste nepochopil vůbec nic... Ani mou otázku..."a kdo je to ten Čunek:)".FYI,znamenala volně přeloženo do češtiny,že tak malý človíček,mě absolutně nezajímá a diskuze o něm je ztrátou času.A navíc,ani v jeho případě vyšetřovatelé a soudci neodvedli dobrou práci,takže...
Ke "kauze" MUDr. Rath jsem se vyjádřila jasně a několikrát a teď si tu jen tak prudim, protože mě fakt bavíte:). Ale musím bohužel zkonstatovat,že stále pokračujete ve svých nesmyslných dedukcích týkajících se mé osoby.Velmi často zevšeobecňujete,což vás vede ke špatným závěrům.
Víte,milý pamětníku,z psaného textu lze hodně vyčíst a já v něm zřetelně čtu,že se u vás vyskytuje až nezdravá touha po osobní dokonalosti. Zkuste se podívat do knih od S.Freuda"Psychopatologie běžného života",nebo "Totem a tabu".To by vám mohlo pomoci nalézt alespoň některé otázky života.Mohlo by se vám totiž stát,že vaše snaha o nemožné(být nejdokonalejší),vás bude frustrovat a vyvolá ve vás pocit,že jste selhal.Také byste se měl snažit potlačovat nepřátelství...Jestli se snadno rozzlobíte,kdykoliv pocítíte nával zlosti(třeba proto,že vás někdo jiný neuznává...),položte si 3otázky: Je to důležité? Jsem v právu? Můžu s tím něco udělat? Odpovíte-li si na všechny otázky kladně,pokračujte a zuřte.V opačném případě to nechte být...Zdravím.
13. 06. 2012 | 11:36

pamětník napsal(a):

Ivanko,
lhát se nemá:
"stále pokračujete ve svých nesmyslných dedukcích týkajících se mé osoby" To přece děláte vy o mně, začala jste tím v 29. 05. 2012 | 10:55 "vaše schopnost správně vyhodnocovat není příliš silná", pokračovala jste v 29. 05. 2012 | 16:02 "Vaše touha být neustále nad někým i když už je stejně dávno vše jasné" a v 30. 05. 2012 | 00:49 "Z vašeho posledního příspěvku jasně vyplývá,že jste zatrpklý člověk, a zatrpklost vždy vychází z nedostatku seběvědomí a ze sebelži.", ale touto perlou jste vskutku zabodovala: "vy se mýlíte už v tom, že vás má slova neiritují" :)))
Toto také není špatné:"u vás vyskytuje až nezdravá touha po osobní dokonalosti." I ta sentence o frustraci je jak přímo vystřižená ze školních skript studentů psychologie. Vaše starost je přímo dojemná, taková mentorsky starostlivá. :))
Ovšem ze všech těch vašich řečí týkajících se všeho možného, jenom ne tématu, jako šídlo vyčnívají vaše lži, a touto jste je korunovala: "stále pokračujete ve svých nesmyslných dedukcích týkajících se mé osoby" Na rozdíl od vás já jsem se v diskuzi ničeho podobného nedopustil, vaše osoba mne vůbec nezajímá. Totální ztráta racionálních podkladů argumentace u vás tak nutně skončila v diskuzním suterénu, vlastní absenci faktů jste nahradila osobní drzostí. Je signifikatní, jací lidé se zastávají zloděje.
13. 06. 2012 | 14:03

pamětník napsal(a):

Pokud ovšem se nejedná přímo o samotného zloděje.
13. 06. 2012 | 14:07

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

váš poslední pomyslně řečnický příspěvek jasně ukazuje,co jste zač.Seneca na to měl jeden výrok "Imago animi sermo est"...,jak trefné.
Víte,milý pamětníku,vaše "glosy" jsou povrchní a plné výrazů,které nic nedávají.Skládáte ze slov věty,které zcela postrádají základní logickou stavbu. Vy mě prostě zase jen soudíte,ovšem dle svých vlastních nedostatků. Vždyť já vím, že jste už vzteklý. Já ne, bavíte mě, protože si se mnou opět nevíte rady. Vím jedno, věnujete mi, milý pamětníku, víc času, než je vám milé. Prostě vám nejdu z hlavy:). Třeba jednou přijdete na to, kdo jste, přála bych to vám, mně i ostatním,které tak rád soudíte...Zdravím
13. 06. 2012 | 15:12

pamětník napsal(a):

Ivano,
veškeré vaše demagogické rádobymoudrosti nemohou zakrýt základní fakta: 1) lžete, což už jsem víckrát prokázal, 2) ze svých nectností osočujete mne a 3) zásadně ignorujete pro vás nepříjemné konkrétnosti v mých textech. Jenom člověk s hypertrofovaným egem si dovoluje mentorování vašeho typu, slušní lidé mého typu to nedělají. Vámi zmíněné rčení je vskutku pravdivé, vaše řeč prozrazuje vaši dominantní vlastnost, kterou je nadutost. To je moje první konstatování týkající se vaší osoby, letmým nahlédnutím do diskuze lze snadno zjistit, že dosud jsem vaše osobní útoky ignoroval. Pokud jsem vzteklý, spíš bych řekl nahněvaný, tak jenom proto, že nemám lháře a jejich lži rád o to více, když se zastávají zloděje.
Takže dík za připomenutí Senecova úsloví, připomenulo mi, co vyplývá z vašich textů: jste nadutá lhářka. To není nadávka, to je konstatování mého názoru, kterého o vaší osobnosti se poprvé dopouštím.
13. 06. 2012 | 19:28

pamětník napsal(a):

Tak mi napadlo, že jste mi vlastně připomenula jiné přísloví, tentokrát české a proto bližší: Kdo lže, ten i krade.
13. 06. 2012 | 19:32

Ivana B. napsal(a):

pamětníku,

...teď jste nádherně ukázal,že hněv a zuřivost vrhá rozum do záhuby.Ale čekala jsem,že už brzy přijde ta chvíle,kdy odhodíte masku a ukážete svou pravou tvář. Pokřivenou tvář člověka,který neunese kritiku a nesnese názory druhých a na svou obranu používá pouze hrubé urážky. Tím ovšem opět potvrzujete můj odhad v 11.36. Bylo prostě jen otázkou času,kdy to nezvládnete a česky řečeno, mě nakopete do rekta. Takže pokud jde o tu vaši "slušnost", přeceňujete se. Tou vaší poslední akcí jste jasně ukázal, že máte sklon řešit problémy neslušným způsobem. Je mi vás vlastně líto.Vy musíte být buď hodně nešťastný,nebo vám někdo moc ublížil.Existuje tedy ještě třetí alternativa a to,že jste úplný trouba. Z nedostatku argumentů a fantazie začínáte být opravdu dost hrubý.O sebe se nebojím,jelikož se mnou to nic nedělá,ale váš je to problém. Žijte si s ním...Zdravím.
14. 06. 2012 | 00:09

Ivana B. napsal(a):

..."Tak mi napadlo, že jste mi vlastně připomenula jiné přísloví, tentokrát české a proto bližší: Kdo lže, ten i krade." To je stará vesta,vy to přece znáte podle sebe,že pamětníku...
14. 06. 2012 | 00:10

pamětník napsal(a):

Nikoliv, podle MUDr. Davida Ratha. :)
Do toho recta, přesněji přes musculi glutei si zasloužíte už dávno, nejlépe pumpičkou. Takou formálně slušnou vnitřně prolhanou osobu člověk potká málokdy.
Vzal či nevzal úplatek?
14. 06. 2012 | 04:38

Ivana B. napsal(a):

...,ale copak,...špatné nervy...,pamětníku.No,je vaše věc,že svými výroky se vyžíváte ve schazování sám sebe...
Víte,já nemůžu za to,že jste tak velký egocentrista a nesmí se vám odporovat.Ale ať už mně napíšete cokoliv,můj názor mi nevezmete. Nemůžete, protože vám na to chybí...všechno. Abnormálnosti,které váš mozek vykazuje to neumožňují. Vás soudím pouze podle vašich žvástů. A holý fakt je,že vaše,vůči ženě, hrubé diskuzní odpovědi vám kalhoty nenaplní...Vzniká tu zase další zbytečná diskuze, při které se jako už tolikrát projeví, že si se mnou nevíte rady. Tak to prostě už jednou provždy přijměte a uleví se vám.:)
A jestli MUDr.Rath vzal či nevzal úplatek? To musí řádně vyšetřit Policie,poté ho soudce musí odsoudit či zprostit.Pokud trestná činnost bude D.R. dokázána(skutečnámi důkazy) a bude pravomocně odsouzen,pak teprve mohu diskutovat,že je zloděj a nazývat ho tak. Už to konečně chápete? Zdravím.
14. 06. 2012 | 11:39

I. napsal(a):

A co se táká vás. Beati pauperes spirite...
14. 06. 2012 | 11:42

I. napsal(a):

týká. No,ani já nejsem dokonalá:)
14. 06. 2012 | 11:43

Daniela napsal(a):

Já bych si ráda popsala i s ostatními vězni prosím!
14. 06. 2012 | 18:14

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
Proč špatné nervy? Hloupost.
Vaše projekce vlastních podlostí na oponenta selhává, každý se může přesvědčit, kdo se snaží o věcnost a kdo špiní. V tom je kouzlo internetových chatů, nelze nic zapřít. A tak vám nezbývá nic jiného, než pokračovat v tom, co jste začala: nadále špinit oponenta.
Co se týče zlodějství kohokoliv, váš názor pouze podle výroku soudu je scestný a mimo realitu. Zlodějem se člověk nestane rozsudkem, nýbrž vlastním skutkem, zlodějem jej může označit každý, kdo o krádeži ví. Řídit se výroky soudů musí jenom ti, kteří nemají informace anebo nejsou schopni dospět k relistickému názoru.
"si se mnou nevíte rady" :))
"vaše,vůči ženě, hrubé diskuzní odpovědi" Vy že jste žena? :) Pokud ano, spíš připomínáte hysterického eunucha. Každopádně vaše genderová posedlost se vymyká normálu.
Vaše odpověď na mou otázku je off topic, neptal jsem se na MUDr. Ratha. Ten chudák dokonce vyzývá na barikády. :))
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16672

Btw. zřejmě jste nepochopila význam blahoslavenství, které jste citovala, z křesťanské věrouky vás však vyučovat nebudu..
14. 06. 2012 | 22:35

Ivana B. napsal(a):

..."zlodějem jej může označit každý, kdo o krádeži ví."
Kdo se hodnověrným způsobem doví(a vy,pamětníku,od počátku tvrdíte,že o D.R.,to hodnověrně víte), že jiný spáchal trestný čin krádeže,má nejen morální,ale hlavně občanskou povinnost to ohlásit. Nezaznamela jsem,že byste se zmínil,že jste tak učinil. Buď tedy se svinstvem bojujte a chovejte se podle zákona,nebo o tom přestaňte plácat.
Dále mi píšete,"Vaše projekce vlastních podlostí na oponenta selhává...,připomínáte hysterického eunucha..." Co si o mě myslíte či co připomínám vám, je mi dost jedno...ne,to není přesné...je mi to úplně jedno.
Pamětníku, copak vám fakt ještě nedošlo,že celá kauza MUDr.Rath, je kouřová clona,která má(naivní) lidi odvést od skutečných problémů v tomto státě?
Shodněme se na tom,že se neshodneme, a dejme si vzájemně pokoj.Zdravím.

Btw.význam blahoslavenství jste zjevně nepochopil vy,takže byste ani křesťanskou věrouku vyučovat nemohl i kdybyste chtěl...
15. 06. 2012 | 12:54

pamětník napsal(a):

Ivano,
plácáte nesmysly jako obvykle. Než jsme stihli zjistit skutečnou situaci o kradení a učinit konkrétní kroky, důkazy fyzicky "zmizely". Ne však z našich hlav!
Je mi zcela lhostejné, co vám je jedno, vždy napíši, co uznám za vhodné.
Ano, vím, že kauza Rath má sloužit k odvedení pozornosti od zlodějen členů jiných politických stran, nic to však nemění na této kauze.
"dejme si vzájemně pokoj" Tak proč to neuděláte? Vy jste mne první napadla, vy máte možnost to ukončit. Zatím jenom dráždíte hada bosou nohou.
Vidím, že přece jen vás musím poučit: vámi citované blahoslavenství nehovoří o lidech hloupých, nýbrž o lidech skromných. Opět jste projevila svou obvyklou nadutost: nic o mně nevíte, ale víte, že bych vás nemohl vyučovat křesťanskou věrouku. Logika věru není vaší silnou stránkou.:)
15. 06. 2012 | 15:43

pamětník napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=482073#utm_source=article-hint&utm_medium=referral
15. 06. 2012 | 15:47

Ivana B. napsal(a):

...to jste mi to teda nandal, vy trumbero:). Snad abych skočila do zdi, ne?:)
Výmluvy a obviňování druhých z vašich mindráků,to vám fakt jde...Jinak nic.
No nic,stavím se zase za nějaký čas,abych zjistila,že jste se nikam neposunul...Zdravím a přeji mnoho štěstí.

P.S.
Vím o vás,milý pamětníku, víc než si vůbec dovedete představit,dokonce bych si troufla vás malovat...
15. 06. 2012 | 21:46

pamětník napsal(a):

Ivano,
takže skončit nemíníte, třebaže jste tuto konfrontaci zahájila. Ostatně nebyl jsem prvním, na koho jste zaútočila. Svým planým kecáním a vychloubáním jste čím dál trapnější, o směšném mentorování nemluvě. Nejenže o mně víte velké kulové, ale víte velice málo o všem, o čem jste se zde zmínila. Vaše věty se skládají jenom z osobních útoků na oponenty a z klábosení o vaší genialitě, vaše tvrzení jsou nepravdivá. I to mé údajné obviňování druhých z mých mindráků jste opsala ode mně. :) Jste povrchní, lidsky nezajímavá a především nadutá naprostá nula. Jediný důvod, pro který s vámi tuto hru neskončím, je, že bych to považoval za principiálně nesprávné. Vy jste začala, vy skončíte.
Nemám žádný zájem vám něco nandávat, prostě konstatuji realitu.
PS.:
Posunula jste se v interpretaci blahoslavenství o skromných duchem? Anebo dosud jste nepochopila, že nechtíc jste mi zalichotila? :))
16. 06. 2012 | 01:30

Ivana B. napsal(a):

To jsem čekala,neposunul...
19. 06. 2012 | 11:29

pamětník napsal(a):

Ivano,
takže skončit nemíníte, třebaže jste tuto konfrontaci zahájila.
Nedáváte mi žádný prostor, kam bych se mohl posunout, opakujete ty samé nesmysly, které jsem už dávno vyvrátil, na konkrétní připomínky nereagujete (např. blahoslavenství), nadále tedy projevujete ignoranci reality, absendujete jakoukoliv smysluplnou diskuzi, ale po mně chcete, abych se někam posunul. Kam? Do vaší ignorance, neinformovanosti, neznalosti a především nadutosti a drzosti? Abych se stal také takovou naprostou nulou, jakou jste vy? To opravdu bez ztráty osobní kvality nelze a proto to nemohu učinit.
Jsem zvědav na další váš štěk. )
19. 06. 2012 | 16:27

Ivana B. napsal(a):

...vtipné je, jak obskurní člověk jako vy, označuje druhého za naprostou nulu. Jak příznačné...

Pamětníku,pamětníku,stále stejná písnička...
Takže skončit nemíním,třebaže jsem konfrontaci v podobě do ,které jste ji dostal vy nezahájila.
Prostoru,kam byste se mohl posunout jsem vám dala dost. Nonsensy zde opakujete vy, přesto,že jsem vám je už dávno vyvrátila, na mé konkrétní připomínky reagujete chybně či vůbec,nadále tedy projevujete ignoranci reality,absendujete jakoukoliv smysluplnou diskuzi.
Vaše nepřesné terminologie,ideologie. Vaše idiolatrie,ignorance,neinformovanost,neznalost,nadutost,totální absence osobní kvality,hulváctví,neskutečná impasibilita, impertinence,impulsivita,vás jasně identifikují i kdybyste se,milý pamětníku, nepodepsal.Váš iluzívní názor na pojem zlodějství je už únavný.Vaše indirektní důkazy mě prostě nepřesvědčily.Ovšem imaginaci a fabulaci máte slušnou...
Ani nejsem zvědava na další štěk od triviálního diletanta jakým jste vy.Zdravím

Btw.pamětníku,proč se tak rozčilujete,když jste si tak jistý...Začínáte mi být suspektní...:)
20. 06. 2012 | 13:14

pamětník napsal(a):

Ivano,
takže skončit nemíníte, třebaže jste tuto konfrontaci zahájila, a protože v ní pokračujete, nutíte mne opakovaně připomenout vaše lži.
1) Hned ve svém druhém příspěvku v 24. 05. 2012 | 10:13 jste napadla diskutéra s nickem "mb" s doporučením, aby "zapojil(a) mozek" a ihned nadutě prohlásila, že (cituji) "v odhadu na vás nemýlím". :)
2) Konfrontaci nás dvou jste vyvolala v 26. 05. 2012 | 11:07 tvrzením, že "Pokud takový rozsudek neexistuje, tak se vaším tvrzením dopouštíte trest. činu pomluvy.", což jsem vám vzápětí v 26. 05. 2012 | 21:11 vyvrátil.
3) Na moje nesouhlasné názory jste v 29. 05. 2012 | 10:55 zareagovala osobními invektívami "je zřejmé,že vaše schopnost správně vyhodnocovat není příliš silná".
3) A pak jste diskuzi ad rem už soustavně odkláněla ad personam: "nic mě nepobaví víc, než lidi jako Vy. Vaše touha být neustále nad někým i když už je stejně dávno vše jasné....Přála bych Vám,aby Vám vyšel alespoň jeden odhad. Zatím nic. Vaše nesmyslné dedukce,které už jistě mnoho let činí Váš život nesnesitelným už mě opravdu nezajímají.
29. 05. 2012 | 16:02 "
4) V takové osobní rovině jsem nemínil pokračovat a proto v 03. 06. 2012 | 23:02 jsem diskuzi s vámi ukončil. To se vám však nelíbilo, nelze si představit jiný důvod, pro který jste se v 11. 06. 2012 | 12:35 vmísila do mé diskuze s jinými diskutéry opět s osobními invektívami (jak jinak :)) na mou adresu, i když příspěvek jste adresovala jinému diskutérovi, což považuji za obzvlášť podlé.
5) Třebaže jsem se snažil následující diskuzi udržet aspoň trochu ve faktické rovině a na vaši přehršel dalších osobních invektív se snažil reagovat věcně v 13. 06. 2012 | 14:03, od své taktiky na fakta nereagovat jste neustoupila ani o píď a pokračovala v chrlení osobních invektív v 13. 06. 2012 | 15:12 a dále.
6) V 15. 06. 2012 | 15:43 jsem vám sdělil, za jakých podmínek jsem ochoten tuto konfrontaci, kterou jste vyvolala, ukončit. Následnými vstupy jste prokázala svou urputnou snahu mít poslední slovo, na což z principiálních důvodů nemohu přistoupit.
7) Ze všeho uvedeného, což kdokoliv má možnost si ověřit, vyplývají přinejmenším dva podstatné závěry: a) vaše osobní zainteresovanost na obhajobě Dr. D.R. bez ohledu na logiku a fakta; b) přičemž používáte taktiku všech důvodně obžalovaných, nezávislost na faktech a objektívní pravdě, obžalovaný může používat na svou obhajobu i lži.
Tuto rešerši jsem fakticky byl nucen vypracovat, abych vyvrátil další vaši lež: "Takže skončit nemíním,třebaže jsem konfrontaci v podobě do ,které jste ji dostal vy nezahájila." Zahájila, Ivanko, koneckonců jak jsem uvedl, nebyl jsem prvním od vás napadeným. Jednoduše, prostě a jasně: argumentačně a logicky jste slabá jako čaj a lidsky totální nula. Skoro bych si troufl tipnout, na které straně stolu v psychiatrické ambulanci se pohybujete.
P.S.: Myslím, že ani není zapotřebí zdůrazňovat, že nijak se nerozčiluji. :))
P.P.S: Btw. "hulváctví" se správně píše "hulvátství".
http://cs.wiktionary.org/wiki/hulv%C3%A1tstv%C3%AD
Předpokládal bych, že absolventka s červeným diplomem by to měla vědět. Anebo i to podle vás je nonsens? :))
20. 06. 2012 | 16:16

Ivana B. napsal(a):

sardonický pamětníku,

primo loco,vám musím sdělit, že jste spotřeboval opět mnoho slov k tomu,abyste vlastně nesdělil nic nového a relevantního. Ale už vím,že tohle mrhání slovy,je vaše určitá derivace. Možná jste grafoman. (No,gramatik jste určitě...:))Též se může jednat o agnosii.
Teď k tomu gramatikovi.A je to tady,věděla jsem,že vám svou chybou udělám neskutečnou radost...:)Ovšem vaše insiminace,že jsem chybu udělala je pro mne indiferentní. Takže intence způsobit mi infámii vám nevyšel. Zmiňovaná infámie by to pro mne byla, kdyby na chybu upozornil člověk inteligentní a obdařený intelektem. Vždyť,ale- "errare humanum est"...
Milý pamětníku,bavíte mě čím dál víc,i když mne trošku unavuje ta vaše neustálá defamace in absenta(MUDr.Rath).Předkládání vašich sofizmat a vaše invektivy jsou opravdu někdy k pláči,ale někdy zase k smíchu.Takže bod.
Problémem zůstává,jak už jsem jednou psala, vaše generalizace,což vás pak vede často ke špatným závěrům.
Můj názor je explicitně invariantní a vy ho prostě nezměníte.
A vůbec,nejste vy členem Kamarily...?:)
Nebo,snad...homunkulus...:)Zdravím.
FYI, na nikoho jiného jsem v této diskuzi nereagovala a vždy píši pod svým vlastním jménem! Takže mně prosím nepodsouvejte vaše vymyšleniny (cituji)"nebyl jsem prvním od vás napadeným" a přestaňte lhát(pokud tedy netrpíte pseudologií,to byste byl omluven).Též mne neobviňujte z nepotismu.

Btw,obstinantně kapicírujete, abych skončila diskusi. Je to jednoduché,přestaňte na mne reagovat a desiderium se vám splní a vaše neurastenie se zlepší.
21. 06. 2012 | 16:36

pamětník napsal(a):

Na prvním místě (primo loco vypadá vznešeněji, já si však na vnější efekty nepotrpím:)) je třeba poukázat na opakované lži Ivany B. (I-lži), z nichž po kolikáté vyniká tvrzení "na nikoho jiného jsem v této diskuzi nereagovala", přestože jsem uvedl zdroj přesně: tento blog v 24. 05. 2012 | 10:13, cituji:
"Pro mb:
23. 05. 2012 | 10:46 = to nemůže napsat nikdo, kdo za to nedostane zaplaceno ... jen jako placená reklama ...napsal(a) mb.
Odpověď.

Komentář 23. 05. 2012 v 10:46, jsem napsala sama za sebe a zcela zdarma.Je mi jedno, co vy si myslíte. Jen bych vám doporučila, abyste zapojil(a) mozek, když už máte tu potřebu vyjadřovat se ke kauze Rath. Lidi jako vy mám "moc ráda",lidi,co si hrají na demokraty,ale jen někdo řekne či napíše jiný názor než mají oni,tak začnou silně nevražit. Ještě, že názory takových jako jste i vy, jsou zcela irelevantní. Vaším příspěvkem jste pouze jasně potvrdil(a),že se v odhadu na vás nemýlím. Aniž byste věděl(a) cokoliv konkrétního a skutečného o celé kauze(info máte pouze z médií, tudíž velmi zavádějící)tak se na MUDr.Rátha vrháte jako vlci. Ale mějte na paměti,že výt s vlky ještě negarantuje,že vás nesežerou....Hezký den. Ivana B. "

Jak vidno, I-lži nejsou jenom jednotlivé lživé výroky Ivany B., nýbrž podstata a východiska diskuzní pozice Ivany B. je na lži postavena. Proto přestože je lživé tvrzení vyvráceno, nezbývá jí nic jiného, než na na lži urputně zatvrzele - pardon: obstinantně - trvat. Smutné.
A proto nelze po mně spravedlivě požadovat, abych tak prolhané osobě uvolnil prostor.

P.S.: Pro případné normální čtenáře už jen vysvětlivky I-žargonu:
agnosie = neurologická porucha poznávání, schopnosti chápání, neschopnost, nemožnost jednoznačně určit diagnózu
desiderium = nesplnitelné, zbožné přání
insiminace = zřejmě derivát termínu inseminace
intence = tvůrčí záměr, úmysl, cíl
infámie = pohana, potupa
obstinantně = zatvrzele
P.P.S.: Ivano, ty žargónové termíny jste opsala ze svého chorobopisu?
21. 06. 2012 | 19:00

pamětník napsal(a):

Ještě jeden termín:
pseudologie = chorobný sklon k lhaní, vymýšlení
na Ivanu B. sedí jako ulitý. :)
21. 06. 2012 | 19:07

Ivana B. napsal(a):

milý pamětníku,

a priori,ty odborné termíny jsem v posledních příspěvcích uváděla zcela záměrně a cíleně,abyste si uvědomil,že vy se ve svých příspěvcích přímo vyžíváte v používání odborných slov (a pak ,že si nepotrpíte na vnější efekty...:)). Jenže přišlo mi hrubé vám rovnou napsat, že čím větší blb,tím více používá cizích slov...(každý se do vašich a mých předešlých příspěvků může podívat a přesvědčit se kdo tady sekal patky se žargónem).Ale teď vidím,že na hrubý pytel patří hrubá záplata...
Na mou reakci pro mb. jsem zapomněla. Měl jste pravdu.V tomto případě se omlouvám. To ovšem nemění nic na tom,že na reakci nevidím nic špatného. Nebo-li já se bránit nemůžu, zatímco vy,můžete "plivat" na každého kdo má jen trochu odlišný názor než vy?! Vy jste mi fakt demokrat k pohledání...
pamětník napsal(a):
"Pokusy některých zoufalců o obhajobu velkozloděje a korupčníka jsou tak ubohé, že vyvolávají pobavený úsměv na tvářích informovaných pamětníků. :"
Po mně pak tedy,též nelze spravedlivě požadovat, abych takovému "fighterovi" jakým jste vy,pamětníku, uvolnila prostor.
Navíc,vy mi nebudete říkat,co mám či nemám dělat. Tedy říkat mi to samozřejmě můžete,ale já si z toho stejně nebudu nic dělat.
P.S. Vysvětlivky pro vás,pamětníku. Protože případný normální čtenář v celém kontextu cizím výrazům,které jsem použila jistě porozumí.
agnosie = ztráta schopnosti rozumového chápání
desiderium = přání,tužba
insinuace= nařknutí,pomluva (ano vidím,že jsem napsala insiminace,a chápu,že právě vám to nedošlo,že jde o překlep,protože mnou špatně napsané slovo neexistuje)
intence = záměr, úmysl, cíl,úsilí
infámie = pohana, potupa,sprostota
obstinantně = zatvrzele,umíněně,tvrdošíjně
P.P.S. Ne, ale z vašeho chorobopisu. A zapomněl jste,že tam ještě máte;polyfrazii,frustraci a obsese. Zdravím do pavilonu "C".
21. 06. 2012 | 23:31

Ivana B. napsal(a):

Taky mám ještě jeden termín;
odiózní=vzbuzující nelibost,nepříjemný,nemilý,protivný
na pamětníka pasuje jako pozadí na hrnec, to je flagrantní=do očí bijící,velmi patrné,zřejmé:).
21. 06. 2012 | 23:33

pamětník napsal(a):

Ivano,
jak jinak, opět lžete. Nejenže se v používání cizích slov nevyžívám, ale ani je nadměrně nepoužívám jako vy, takže se nemusím vymlouvat.
Na tento příspěvek jste také zapomněla, že:
"Ivana B. napsal(a):
Paní Richterová,
nelamte si hlavu s nenávistnými a hloupými lidmi,strašně špatně se s nimi komunikuje. Buďte svá. Váš příspěvek je vskutku trefný a bystrý úsudek Vám rozhodně nechybí.
11. 06. 2012 | 12:35 "
Inu, ta paměť.... Vidím, že má poznámka o ubohých pokusech zoufalců o obranu velkozloděje byla trefná.
Nakonec děkuji za pochvalu, považoval bych za špatné, kdybych zrovna vám se jevil jiný než odiózní: :)
P.S.:
Nepoužila jste termín invence. Nedivím se, chybí i reálně, téměř všechny vaše returny jste opsala ode mne. :)
22. 06. 2012 | 00:55

pamětník napsal(a):

A ještě dodám příspěvek, kterým jsem konkrétně upřesnil, jaké ubohé pokusy zoufalců jsem měl na mysli:
"pamětník napsal(a):
Nejlepší je ale plácání jakéhosi Josefa K. o davu a pálení koček. :)) A Protektorát k tomu. ;)))
23. 05. 2012 | 00:03 ",
což byla reakce na tento kyd:
"Josef K. napsal(a):
Dav má rád zločince a především jejich popravy. Očekávám, že se v Čechách obnoví starý dobrý zvyk pálení koček o Bartolomějských nocích.
V tuto chvíli není zřejmé, zda je Rath vinen či není. Historicky víme, že vina je příliš komplikovaná a ani chycení za ruku, v případech politických zájmů, nemusí být důkazem viny.
Česká média prokazují, že elity této země k demokracii nedorostly. Zdá se mi, že český novinář, tak zoufale píšící o demokracii, vlastně svou dušičkou vězí kdesi v Protektorátu, normalizaci, touží po roce 1937.
Vztah k podezřelým je jedním z nejprůkaznějších ukazatelů míry demokratického myšlení. V tomto případě žijeme v zemi, která je rudohnědá. Rudohnědé půdy obsahují mnoho železa a moc na nich neroste.
22. 05. 2012 | 13:00 "
Řadíte se k nim právem, byť takové myšlenkové rozkošatělosti nedosahujete. :)
Fakticky však stojí za zmínku, že vámi zmíněný můj příspěvek jsem napsal v 22. 05. 2012 | 23:57, ale vy jste se zde poprvé objevila až v 23. 05. 2012 | 10:46, takže má kritika konkrétně vás se týkat nemohla. Opět důkaz vaší lhavosti.
22. 06. 2012 | 07:31

Ivana B. napsal(a):

pamětníčku,

..."Takové depeše se hážou do latríny...":)(Os.dob.voj.Švejka)

Já je tam zatím ještě nehodím a dokonce na ně odpovím.
...pamětník napsal;"Nejenže se v používání cizích slov nevyžívám, ale ani je nadměrně nepoužívám jako vy, takže se nemusím vymlouvat."
Pamětníku,stačí nahlédnout do vašich příspěvků a hned je na první pohled patrné,že lhář jste vy.
Jak úsměvné když lhář obviňuje druhé ze lží.
Asi jako když zloděj křičí,chyťte zloděje,že...
Jasně jsem vám vysvětlila,proč jsem cizí termíny v pár příspěvcích použila. Že to nechápete,to už není moje starost. Ovšem problém to můj je. Protože už mě totiž unavuje vám všechno vysvětlovat dokola...
"A buon intenditor poche parole", vám prostě ne.
Vaše reakce na mě jsou už opravdu absurdní.

P.S. Promiňte,ale od vás bych fakt neopsala ani písmenko, protože pokud mám být za pitomce,tak sama za sebe a nikoliv za vás...

P.P.S.Jsem smířená a vyrovnaná s tím,že ten,kterého považuji za pitomce,považuje za pitomce mě...
22. 06. 2012 | 11:11

pamětník napsal(a):

Ivana B. napsal(a):
"ty odborné termíny jsem v posledních příspěvcích uváděla zcela záměrně a cíleně,abyste si uvědomil,že vy se ve svých příspěvcích přímo vyžíváte v používání odborných slov "
Užitá cizí slova:
pamětník:
cash flow, nekorektní, nickname, subjektivismus, sancta simplicitas, Pregnantnější vyjádření vyhraněného egocentrismu a subjektivismu, genderově, sentence, signifikantní, člověk s hypertrofovaným egem, musculi glutei, off topic, invektív, rešerši, invence, returny,
Ivana B.:
Operibus credite et non verbis, FYI, psychopatická, frustrovat, Imago animi sermo est, nakopete do rekta, egocentrista, Beati pauperes spirite, obskurní, Nonsensy, idiolatrie,ignorance, impasibilita, impertinence,impulsivita, ndirektní, imaginace, fabulace, triviální, suspektní, sardonický, primo loco, derivace, grafoman, agnosie, insiminace, indiferentní, intence, infámie, errare humanum est, defamace in absenta, sofizmata, invektivy, explicitně invariantní, pseudologie, nepotismus, Btw,obstinantně kapicírujete, desiderium, neurastenie, fighter, insinuace, polyfrazie, frustrace, obsese, odiózní,buon intenditor poche parole

Ivano, stačilo nahlédnout do vašich a mých příspěvků a hned je na první pohled patrné,že lhářka jste vy. :)))
To se samozřejmě týká vašich returnů, nejen slova, ale i jejich struktura se odvíjí od mých argumentů. Jak už jsem napsal, invencí rozhodně neoplýváte. :)
Zapomněla jste vysvětlit, jak jsem vás napadl příspěvkem uveřejněným předtím, než jste se tady objevila. :))))))
22. 06. 2012 | 16:12

Ivana B. napsal(a):

Přesvědčil jste mě. Otázkou ovšem zůstává o čem...
22. 06. 2012 | 16:43

pamětník napsal(a):

O čem?
22. 06. 2012 | 20:01

Ivana B. napsal(a):

Vy jste ale zvědavý...
22. 06. 2012 | 23:13

pamětník napsal(a):

Já jen, že jsem se nesnažil nikoho o ničem přesvědčit.
22. 06. 2012 | 23:27

Ivana B. napsal(a):

Já o snažení nic nepsala.
23. 06. 2012 | 09:36

Ivana B. napsal(a):

Vy se totiž ani snažit nemusíte,milý pamětníku...Btw.,těch cizích slov a výrazů jste použil krapet víc, než uvádíte.Takže další nepravda...

Např.;konfrontace,ad rem,ad personam ,principiálních,zainteresovanost,ignorance,
absendujete,interpretace,mentorování,projekce,oponent,
demagogická,dehonestovat,irelevantní,relevantní,
dominantní,oponovat, frustrace,absence,lapsy,bizardní,versus,neakceptovat,
formalita,angažovanost,nekorektní,amatér,konzistentní,
laik,preferujete,definice,interpretace,inkriminovaná,
demagogie,suplement,arbitry...
Takže ještě jednou říkám,přesvědčil jste mne. A o čem? Inu o všem... Zdravím a přeji hezký víkend.:)
23. 06. 2012 | 11:32

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
"těch cizích slov a výrazů jste použil krapet víc, než uvádíte.Takže další nepravda" Jste už opravdu trapná, jestli ta slova jsou cizí, tak jenom pro vás a další chovance ústavu, ne však pro normální průměrně vzdělané Čechy. Jste prostě prolhaná, i ty vaše pozdravy jsou ve skutečnosti nadávky. Já vás už raději ani nezdravím, měl bych z toho špatný pocit. Logické, jaká indidividua se zastávají arogantního zloděje. Svůj k svému, vrána k vráně sedá.
23. 06. 2012 | 20:54

pamětník napsal(a):

A navíc jsem ta slova všechna nepoužil.
23. 06. 2012 | 21:37

Ivana B. napsal(a):

prolhaný jste vy,jak falešná pětka,pamětníku. Zase mě jenom napadáte...,to jsem myslela,že jste silnější...
Příště se napřed podívejte do zrcadla,než mě zase budete nadávat do individuí...
A pokud slušný pozdrav ,berete jako nadávku,tak pak skutečně s vámi není něco v pořádku, nebo jste jen primitivní nenávistný ubožák.(Btw.,vás doma neučili,že pozdravit je slušnost-odpovědět povinnost?!)Navíc jste opět pouze ukázal,že jsem se v odhadu na vás trefila. Víte,ten pozdrav byl určený mimo jiného i k tomu,abychom se nerozešli úplně ve zlém... Ale z vaší poslední reakce vidím,že to je zcela nemožné. Vy bohužel patříte mezi ty lidi,kteří za každou cenu musí druhé urážet a ponižovat. Nějak mi to od vás nevadí...
A teď mě omluvte,nestojíte už mi ani za to,poslat vás do háje.
26. 06. 2012 | 14:49

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
Ne druhé, ale Vás. Neměla jste s tím začínat.
26. 06. 2012 | 18:01

pamětník napsal(a):

Toto je taky dobré, prý "pozdravit je slušnost-odpovědět povinnost". :)) Jednou větou ze sebe udělat slušňáka a druhého zaúkolovat je docela rafinované.
26. 06. 2012 | 18:13

Ivana B. napsal(a):

Ty vaše dedukce hodné Nera Wolfa...:)))
27. 06. 2012 | 11:15

Ivana B. napsal(a):

AFAIK;už mnoho let platí,že pozdravit je slušnost-odpovědět je povinnost,holá skutečnost. A nikoliv to vaše "prý".
27. 06. 2012 | 11:17

Ivana B. napsal(a):

Ivana napsala:Vy bohužel patříte mezi ty lidi,kteří za každou cenu musí druhé urážet a ponižovat.
pamětník napsal:Ne druhé, ale Vás. Neměla jste s tím začínat.

pamětník napsal(a):Pokusy některých zoufalců o obhajobu velkozloděje a korupčníka jsou tak ubohé, že vyvolávají pobavený úsměv na tvářích informovaných pamětníků. :)
22. 05. 2012 | 23:57
pamětník napsal(a):
Nejlepší je ale plácání jakéhosi Josefa K. o davu a pálení koček....

Pamětníku,ale tyhle příspěvky jste nepsal mně...
27. 06. 2012 | 11:36

pamětník napsal(a):

Ivana B.:
Žádná holá skutečnost, nýbrž rádobyvýchovná poučka.
Je celkem logické, že člověk, který se zastává MUDr. Ratha, se zastane i diskutérů píšících pod nickem Josef K. (jde o celou skupinu, jak se přiznal/i). Moje reakce na jeho/jejich blaf o znovuzavedení pálení koček o Bartolomějské noci v Čechách rozhodně nebyla urážlivou, je/ho ani urazit nelze. Prostě další z vašich podpásovek.
27. 06. 2012 | 17:08

Ivana B. napsal(a):

...žádná rádoby výchovná poučka,nýbrž konstatování obecné, holé pravdy,pamětníku.

Nezastávám se diskutérů. Pouze jsem vám předložila další důkaz,že pravdu neříkáte vy. Tvrdil jste,že urážíte a ponižujete pouze mne. Není tomu tak. Takřka z každého vašeho písmenka(v cit.příspěvcích) je vidět,že máte potřebu zesměšňovat jiné diskutéry s jiným názorem a prostě ji praktikujete.
Můj názor je,i kdyby napsal Josef K. ještě větší pitomost(ale je to jeho názor),tak není přece potřeba,jej ihned zesměšňovat a jeho názor nazývat blafem. Zrovna tak jako zesměšňovat i další,kteří mají také odlišné názory od mých.
Přesně takovéhle jednání je totiž dokonalou ukázkou malosti,netolerance,nesnášenlivosti,nafoukanosti,pohrdavosti,samolibosti,ješitnosti,arogance,nadutosti...A člověk,který se takto chová,by si to měl vážně uvědomit.
Něco jiného je,když na člověka někdo přímo posměšně,drze či hrubě zaútočí. Pak se člověk brání.Dělám to já.Děláte to vy.
Závěrem.Ve vašem přídě nevěřím,že ve skutečnosti jste takový,domýšlivý,samolibý,ješitný,arogantní...,a malý kluk,jakého zde ze sebe děláte. Tak jako já v reálu nejsem vůbec tak arogantní,nadutá,samolibá,ješitná...,a malá holka. Ale na vaše reakce prostě jinak reagovat nešlo:).
Každopádně je s podivem,že lidé,kteří se ohánějí demokracií,svobodou,svobodou slova,inteligencí..., velmi často(většinou vždy) na odlišný názor reagují způsobem podobným vašemu.
Zkrátka,každý máme svůj názor a své informace a můžeme spolu diskutovat,a jde to přece i slušně bez posměšků. Bohužel jsou jedinci,kteří právě tohoto z určitého důvodu nejsou schopni.
To je jako my dva. Za celou dobu,co zde(někdy fakt dost brutálně)diskutujeme jsem vám několikrát dala prostor k tomu,abyste alespoň malinkato,jako chlap, ubral... Bohužel,opak se stal pravdou...
Takže na závěr mohu napsat jediné. Ty výchovné poučky byste ignorovat neměl...:) Zdravím.
Btw.,včerejší událost s ministrem Pospíšilem a p. Bradáčovou je zajímavá... Že by přece jen měl pan doktor Rath pravdu...:)
28. 06. 2012 | 15:33

pamětník napsal(a):

Ivano,
musím uznat, že v demagogickém mlžení a lhaní jste opravdu vytrvalá. Proto i já musím vytrvale kopírovat prameny, aby vaše lhaní a překrucování bylo nepochybně prokázáno. Jsem si vědom, že vy se svou obvyklou drzostí v zapírání nepřestanete, mohla byste si však uvědomit, že i já jsem vytrvalý. Lži se ustupovat nemá.
A teď konkrétně zopakuji: s peskováním jste začala vy hned ve svém druhém příspěvku:
"Ivana napsal(a):
Pro mb:
23. 05. 2012 | 10:46 = to nemůže napsat nikdo, kdo za to nedostane zaplaceno ... jen jako placená reklama ...napsal(a) mb.
Odpověď.
Komentář 23. 05. 2012 v 10:46, jsem napsala sama za sebe a zcela zdarma.Je mi jedno, co vy si myslíte. Jen bych vám doporučila, abyste zapojil(a) mozek, když už máte tu potřebu vyjadřovat se ke kauze Rath. Lidi jako vy mám "moc ráda",lidi,co si hrají na demokraty,ale jen někdo řekne či napíše jiný názor než mají oni,tak začnou silně nevražit. Ještě, že názory takových jako jste i vy, jsou zcela irelevantní. Vaším příspěvkem jste pouze jasně potvrdil(a),že se v odhadu na vás nemýlím. Aniž byste věděl(a) cokoliv konkrétního a skutečného o celé kauze(info máte pouze z médií, tudíž velmi zavádějící)tak se na MUDr.Rátha vrháte jako vlci. Ale mějte na paměti,že výt s vlky ještě negarantuje,že vás nesežerou....Hezký den. Ivana B.
24. 05. 2012 | 10:13"
Takže laskavě už přestaňte si mne brát do své klávesnice a já nebudu připomínat vaše chlubení vlastním
životem.
Co se týče diskutérů pod nickem Josef K., jejich vstupní příspěvek jsem jako blaf označil důvodně ne kvůli nesouhlasu s obsahem, nýbrž kvůli nesmyslné bizarní pseudoargumentaci:
"Josef K. napsal(a):
Dav má rád zločince a především jejich popravy. Očekávám, že se v Čechách obnoví starý dobrý zvyk pálení koček o Bartolomějských nocích.
V tuto chvíli není zřejmé, zda je Rath vinen či není. Historicky víme, že vina je příliš komplikovaná a ani chycení za ruku, v případech politických zájmů, nemusí být důkazem viny.
Česká média prokazují, že elity této země k demokracii nedorostly. Zdá se mi, že český novinář, tak zoufale píšící o demokracii, vlastně svou dušičkou vězí kdesi v Protektorátu, normalizaci, touží po roce 1937.
Vztah k podezřelým je jedním z nejprůkaznějších ukazatelů míry demokratického myšlení. V tomto případě žijeme v zemi, která je rudohnědá. Rudohnědé půdy obsahují mnoho železa a moc na nich neroste.
22. 05. 2012 | 13:00 "
"pamětník napsal(a):
Pokusy některých zoufalců o obhajobu velkozloděje a korupčníka jsou tak ubohé, že vyvolávají pobavený úsměv na tvářích informovaných pamětníků. :)
22. 05. 2012 | 23:57
pamětník napsal(a):
Nejlepší je ale plácání jakéhosi Josefa K. o davu a pálení koček. :)) A Protektorát k tomu. ;)))
23. 05. 2012 | 00:03 "
No a váš poslední oponentský pokus je zcela mimo mísu, zlodějství a korupčnictví MUDr. Ratha nemá žádnou spojitost s odvoláním ministra Pospíšila. Anebo chcete snad říci, že Dr. Rath věděl o tomto odvolání dříve, než k němu došlo? To by už bylo podruhé, kdy se vám popletl časový sled událostí. :)
"Zkrátka,každý máme svůj názor a své informace a můžeme spolu diskutovat,a jde to přece i slušně bez posměšků." Když tomu věříte (já ne), proč jste tedy hned ze začátku s posměšky vyrukovala? To byla jenom řečnická otázka, v celé vaší diskuze dominovalo vaše přesvědčení, že jste lepší než ostatní a že máte samozřejmé právo je peskovat. A teď z téhož licoměrně obviňujete mne. :) Mně je skutečně srdečně jedno, co jste a jaká jste, já diskutuji jen o argumentech a nemusím vykládat o svém dobrém životě a přátelích a o červeném diplomu a nálepkovat druhé. Vy zjevně bez subjektívních osobních dojmů diskutovat nemůžete anebo neumíte. No tak jste se dočkala patřičných odpovědí a zřejmě si koledujete o další. :))
28. 06. 2012 | 21:54

Ivana B. napsal(a):

Tak jo,pamětníku. Hlavu zřejmě máte(asi aby vám nepršelo do krku),ale páteř vám chybí...
Motáte jablka a hrušky a je zřejmé,že jste ani nepochopil o čem jsem vám minule psala.Protože jinak,byste mi nemohl odepsat takové krávoviny.
Vyzkoušela jsem s vámi diskutovat po zlém i po dobrém,ovšem ve vašem případě to vyjde nastejno.
Přesvědčený o své dokonalosti a vyjímečnosti jste tu akorát vy.
No nic, já jsem projevila snahu,abychom se zde nerozloučili zcela ve zlém. Vy jako správný buran jste to odmítl.
Nezbývá mi než vám napsat,že moje domněnka o vás byla minule špatná. Ona totiž ta skutečnost je daleko,daleko horší...
29. 06. 2012 | 01:10

pamětník napsal(a):

Ivano,
proč si myslíte, že vaše domněnka o mně či o komkoliv je důležitá? Proč si myslíte, že mne či kohokoliv zajímá? V tom právě je mezi námi rozdíl, mně je skutečně srdečně jedno, co jste a jaká jste, já diskutuji jen o argumentech. Ty ovšem vaše tirády neobsahují. K vaší škodě.
Proč se loučit ve zlém? Proč do diskuze vkládáte tolik emocí?
Koledovala jste si o dopovědi, dostalo se vám otázek. Ale jenom řečnických, aniž bych se snažil, mám vás přečtenou. :)

P.S.:
Vím, o čem píšete, také vím, o čem byste psát měla, a nepíšete. Také vím, proč.
30. 06. 2012 | 00:08

Ivana B. napsal(a):

Copak vás asi vede k tomu,že jste si vybral za své,chovat se tak introverzně,impasibilitně,invektivně, intolerantně,skepticky... Je to patologická zvrhlost a zvrácenost, nebo jen neschopnost najít si jiného "koníčka" nebo třeba přítelkyni, přítele...,co pamětníku? Nebo je za tím vaším chováním mindrák a vědomí si toho, že sám nic neumíte(to je totiž z vašich příspěvků evidentní) a z toho pak pramení nenávist a touha pomlouvat a ponižovat ty, kteří něco umějí,něčeho v životě dosáhli? Přece normální,zdravý a alespoň průměrně inteligentní člověk se nemůže uspokojit tím, co tady předvádíte vy,pamětníku...
Povyšujete svůj narcisismus nad jakoukoli objektivitu.
Kdyby vám bylo skutečně tak srdečně jedno, co jsem a jaká jsem..., tak už byste dávno,dávno na mne přestal reagovat...
A jak jste prosím vás přišel na to,že do diskuze vkládám emoce?? Nepleťte si pojmy emoce a slušnost. Jenže vy se vůbec často pletete a to také lecos vysvětluje...
Za každou cenu hledáte něco, jak si rejpnout, ale k tématu tak maximálně velký prd. Očividně máte problém s rozpoznáním správného slovasmyslu,zkrátka vám chybí ingenium. Docela by mě zajímala vaše odpověd, kdyby vás někdo požádal o péro (protože jeho je nefunkční), i když vlastně, radši bych to snad ani vědět nechtěla...:)
P.S.
pamětník napsal:Vím, o čem píšete, také vím, o čem byste psát měla, a nepíšete. Také vím, proč.
Sofista jako vy neví vůbec nic.
P.P.S.
Už teď zcela přesně znám obsah vašeho pamfletu ,který bude následovat...:)
30. 06. 2012 | 13:59

pamětník napsal(a):

Ivano, jak jinak, zase lžete:
"Kdyby vám bylo skutečně tak srdečně jedno, co jsem a jaká jsem..., tak už byste dávno,dávno na mne přestal reagovat" Už jsem vám napsal, že vy jste (nejen) mně napadat začala, vy musíte skončit. Na tom bezpodmínečně trvám, považuji to za zásadní věc.
Jinak jste mi šumafuk.

P.S.: "k tématu tak maximálně velký prd" To přece celou dobu předvádíte vy. :)))) Drzé čelo širší poplužního dvora.
30. 06. 2012 | 22:06

pamětník napsal(a):

Dodatek:
Svoje péro nikomu nepůjčím.
:)))
01. 07. 2012 | 17:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy