List z vězení V: Cesta k bohatství

07. 07. 2012 | 23:49
Přečteno 22896 krát
Vláda vede naši zem k chudobě. Občané chudnou, stát se stále více zadlužuje. Žádná strana nepřišla s plánem, jak zbohatnout. Sociální demokracie recepty má, ale dost opatrné, jako by se bála razantní akce. Situace však jistou rozhodnost vyžaduje. Chceme-li žít v bohaté zemi, nesmíme se bát.

Bohatstvím myslím ne jen prosperující hospodářství a dobré vzdělávání lidí, ale i bohatství čisté přírody, bohatství kultury, bohatství svobodného života a bohatství pocitu bezpečí. Všechna bohatství se odvozují od dobře prosperujícího hospodářství. To zase funguje, když většina lidí rozumně nakupuje a uvážlivě investuje. A také když stát chytře investuje. Vše je o objemech peněz, které v zemi obíhají, a každý oběh po sobě zanechá nějaké hodnoty trvalého charakteru, které slouží lidem a zvyšují kvalitu jejich života.
Otázka je dvojí:
1) Jak zvýšit oběh peněz
2) Jak zajistit, aby se co nejvíce peněz změnilo na trvalé hodnot

Jak zvýšit objem peněz?
V zásadě buď zadlužením, nebo tím, že je vezmete tam, kde je jich nemravný a nesmyslný nadbytek. Ten najdeme v bankách a monopolních či oligopolních firmách jako je třeba ČEZ, Transgas, E-ON, O2 a desítky obdobných firem, které nemají žádnou či minimální konkurenci a zisky si vlastně diktují. Tyto firmy by měly platit třeba 70% daň ze zisku. Na druhou stranu bych jim umožnil až 100% okamžitý odpis z daní na vybrané investice, které vytvoří nová pracovní místa. Ideální by byla i progresivní firemní daň. Malá firma s obratem do 1 mil. ročně by platila třeba jen 5%. Firmy s obratem nad miliardu by pak platily třeba 30%.

Jak zajistit, aby co nejvíce peněž končilo v hodnotách trvalého charakteru?
Předně je potřeba dát více peněz lidem - do platů a důchodů - a chytře je ekonomicky motivovat, aby investovali do růstu kvality svého bydlení a to včetně ekologičnosti a estetičnosti a také aby investovali s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí. Dále se musí tlačit na firmy a daňově zvýhodňovat výrobky s dlouhou životností. Pračka musí vydržet alespoň 15 let, plynový kotel 25 let a ideální by bylo, kdyby auto vydrželo 20 let. Zní to jako pohádka? Jistě, ale dnešní materiály a technologie to umožňují, tak proč nezačít tlačit na výrobce? Prvním krokem je prodloužení záručních lhůt na minimum 5 let. U výrobků s 10letou lhůtou bychom pak mohli mít třeba jen 10% DPH.

Jak má investovat stát?
Předně má mít stát jednu vlastní komerční banku, která bude lidem poskytovat levně své služby a současně úvěry se zvýhodněním určitých aktivit – třeba na bydlení, na rodinné podnikání atp. Stát musí investovat do základního a středního školství. Ve třídě musí být maximálně 20 dětí a učitel by měl být placen podle toho, jak děti výuka baví a co umí, především jak umí znalosti využít a spojovat. Druhou oblastí je věda. Vědci, kteří mají mezinárodní výsledky, musí být bohatí lidé. Takoví lidé musí mít stotisícové platy. Takto musíme nakoupit vědce i z ciziny – ze Slovenska, Polska, Ruska… Další oblastí jsou historické památky a krásná krajina – magnet pro turisty. Nelze pominout ani investice do zdravotnictví a dopravní infrastruktury. Důležitá je i podpora průmyslu a to i velkorysá, ale jen do výrob, které jsou šetrné k pracovním silám a životnímu prostředí. Lidé mají základní právo pracovat tam, kde se k nim chovají slušně a kde je dobré prostředí. Takové výroby má stát podporovat v jejich růstu. Toto jsou podle mého soudu některé základní kroky k bohatství státu i jeho občanů.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

MUDr Rath klade otazky:
Otázka je dvojí:
1) Jak zvýšit oběh peněz
2) Jak zajistit, aby se co nejvíce peněz změnilo na trvalé hodnot????

Odpovedi jsou nasnade:
ad 1) zvysit obeh penez lze jednoduse - noste je v krabicich od vina! A misto ukladani 30 mega do bank - takove drobne susne - tak je drzte pekne ve skrysce pod podlahou! Ktery blb by se namahal s internetovym bankovnictvim, kdyz ma pod podlahou dutinu, kde muze penize jednoduse schovat! Tak se nejlepe "zvysi jejich obeh"!!!

ad 2) Predrazujte zakazky! O tricet az ctyricet procent! A uplne vsechny! Koho zajima jesti omitka na Bustehradskem zamku buyde otlucena a vyspravena z 50% nebo ze 70%! To muze zajimat jen nejake nep[rejicne a zavile nepratele hladovych proletaru! Pouzivejte losovacky, a kdyz se losovacky zakazi, nasekejte ekonomicke podminky, ktere splni zase jen tech pet proverenych oblibencu! Ze statniho krev netece, a z tzv vsimneho na "nakrmeni bestie" lze vytvorit opravdu trvale hodnoty pro rodinu!
MUDr Rath zna odpoved na vsechno. Verim ze mu jako panu Srbovi bude policie jeste muset skatuli s penezmi vratit a ze po uchopeni moci stranou LEV 21 MUDr Ratha vitezny proletariat osvobodi z Bastily a donese na ramenou az do Ithacke vily neohrozeneho proletarskeho vudce Paroubka s botickami od Diora!
08. 07. 2012 | 00:04

sun napsal(a):

Petice za osvobození politického vězně Davida Ratha

http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
08. 07. 2012 | 00:06

Severin napsal(a):

Ichbin Rathinovo pohádkové poselství z chládku, kde čeká na soud pro prý obzvlášť dobře podchycené machinace se zdroji v EU-republikovém vlastnictví.
08. 07. 2012 | 00:07

Yosif K napsal(a):

MUDr Rath planuje danovou reformu:
Malá firma s obratem do 1 mil. ročně by platila třeba jen 5%. Firmy s obratem nad miliardu by pak platily třeba 30%.
KONEC ZITATU.

Hmmmmm, a co firma stredni, takova firma ktera ktera ma pod podlahou nikoliv 1 mega ale rovnou tricet mega? Jakou sazbu by platila takovahle "firma"?

Toi je prece jasne - zalezi na tom, komu by ta firma patrila:
A) Pokud by patrila nejakym nenazranym zlodejskym modrym strakam, platila by dan 50% ze zisku.
B) Pokud by ta firma patrila nejakym neohrozenym bojovnikum za prava hladovych proletaru (napriklad vudci proletaru z vily na ostrove ITHAKA nebo neohrozenemu oranzovemu prukopnikovi ve vyuzivani losovacek), tak by danova sazba takove firmy byla samozrejme nula cela nula procent!

Prece je nedustojne aby proletarsti vudci jako je Jansta a Mladek museli kvuli slusne danove sazbe litat nekam do Karibiku nebo do Fribourgu ve Svycarsku, jako jest tomu nyni!
08. 07. 2012 | 00:14

sun napsal(a):

Rath na hrad

http://www.petice24.com/rath_na_hrad
08. 07. 2012 | 00:18

Yosif K napsal(a):

Lidé mají základní právo pracovat tam, kde se k nim chovají slušně a kde je dobré prostředí.
KONEC ZITATU.

Nelepsi by bylo delat posluhovace nebo zahradnika ve vile byvale clenky UV CSSD pritelkyne Pancove. Cekam ze k slusnemu zachazeni by patrilo jendou nebo dvakrat za rok dostat skatuli od vina se SEDMICKOU! To by bylo slusne zachazeni s proletariatem!!!!!
08. 07. 2012 | 00:18

neo napsal(a):

Cesta k bohatství? Stačí někde splašit krabici od vína a doufat...
08. 07. 2012 | 00:22

paměť napsal(a):

Zatím mu nic nedokázali a není odsouzený, ale zavřený je. Myšlenky to jsou rozumné, přímo státotvorné, na starého známého Ratha až neuvěřitelně krotké. Pochopitelně, že to jsou známé věci. Sám Havel říkal. Půjdeme cestou severských demokracií. Pak to zradili a rozkradli. Lhali, zradili a rozkradli. Není co řešit.
08. 07. 2012 | 00:47

Ládik!!! napsal(a):

Myslím, že Vám už jebe.
08. 07. 2012 | 01:59

kormoran napsal(a):

Rath je skvele naockovany od pravniku, ale nic proti!)))

Od srdce jsem se zasmal , ze coc. dem . konkuruje Premkovi Podlahovi s "receptarem" - nejen na nedeli!)))

Proto Dr,vostep nesl par usmudlanejch , susni "strane" k uplatneni "svetlych zitrku"!

Rekl bych Mudre , ze tato varianta, nesti v popundeklu( po konzultaci s pravniky ) penize pro stranu je pro vas ta nejprijatelnejsi!

A i produktivni! Dukazem jsou (ne)zname nicky zde , horujici nejen na vase propusteni, ale i 'zahnizdeni' na hrade , coz je opet dukazem , ze vasi pesaci dale v korupci pokracuji!

Pochopitelne , ze vysetrovatele s informacemi jsou daleko dale , nez nezasveceni obcane.

Ale osobne se velmi tesim na prvni preliceni! Pro mne bude klicove!)))) Kdo,kde, kdy, jak, cim, proc,komu ......atd. Bude to psina!
08. 07. 2012 | 05:32

kormoran napsal(a):

Jeste bych rad napsal par slov k vasi minule ufnukane vete : "Kazdy se muze dostat do vazby" .
Spatne jsem se tehda vyjadril . Teoreticky ano , kazdy se muze dostat "relativnich' mist , avsak ne kazdy je poslanec, ci clovek ve vrcholne politice, ktery vlastne jedna a rozhoduje za x tisic dejme tomu 'volicu'! To znamena , ze jakykoliv cin v rozporu se zakonem , by mel byti bran i jako x tisici nasobna pritezujici okolnost!

Z rudeho samana kapitalista nebude a kdyz ,tak z 18-19 teho stoleti!)))

P.S. Caaakrys ta Paroubkova "presumce viny" upadla tak nejak u soudruhu ve vrcholne politice v prach a popel.))))
08. 07. 2012 | 06:06

Franta napsal(a):

Rathe, nevím o čem furt melete. Na (přiměřené) zbohatnutí obyč.lidí jsou tyto rady:
1/ Všichni, co jste v base i mimo ni vraťte co jste ukradli ze státní kasy (týká se i bývalých vlád), předejte svá nacpaná konta do rukou pořádného hospodáře, který si demokratická společnost s možností odvolání určí sama (nápověda pro vás doktore: Kalousek s Drábkem to nejsou!)
2/ obnovte původní systémy - důchodový, zdravotnický a sociální na formu před revolucí
3/ Rozpusťte tu smečku nenažraných nevzdělanců ve sněmovně a všude kolem
4/ ve vládě je třeba angažovat lidi NEZKORUMPOVATELNÉ + odborníky na resort. ALE vy se svými bratříčky o tom rozhodovat nebudete!
5/ všichni, co jste pochybili, se odstěhujte i s původním obyvatelstvem, které je nyní nepreferovanější rasou na planetě (a žije u nás) do Rumunska a nacvičujte tam.
08. 07. 2012 | 06:13

kormoran napsal(a):

P.S.P.S.

Poslanecky plat dle meho nazoru,( zakonne- coz chybi) by mel byt pozastaven od doby vazebni , az do doby k soudu postradajiciho odvolani.
08. 07. 2012 | 06:21

jack lipnic napsal(a):

doktore,
je to tam dlouhé, že?
08. 07. 2012 | 06:30

jiná napsal(a):

Proč vláda nekoná ?
Četla jsem vyjádření jednoho Švýcarského deníku,že na účtech vedených ve Švýcarských bankách bez uvedení jména klienta se nachází více jak tři biliony Kč pocházejících z ČR. Jenom by mne zajímalo, proč se naše policie nezabývá původem těchto peněz....když u nás každá platba nad půl milionu musí být evidovaná.....když už teda hledáme ty způsoby jak vyrovnat náš státní rozpočet..
08. 07. 2012 | 06:53

Nečas napsal(a):

Co nám dal kapitalismus
Československo patřilo do roku 1989 mezi vyspělé státy světa.To bylo za socialismu.Měli jsme a už nemáme.Vyspělé zemědělství,které uživilo národ,světoznámé sklářství a porcelánky, levný benzin a naftu, levné paliva, bezplatné zdravotnictví a školství, vyspělý strojírenský průmysl, kulturu a sport pro všechny, textilní a kožedělný průmysl, levnou hromadnou dopravu, levné a hlavně zdravé potraviny, levnou elektřinu a plyn, levnou pitnou vodu v českých rukou,keramický průmysl,práci pro všechny,levné bydlení levné služby, sociální jistoty, pivovary a levné pivo, nebyla zde rasová a politická nenávist. Nemněli jsme a máme nezaměstnané, žoldáky v zahraničí, tuneláře a bílé koně, novodobé zbohatlíky, rozkradenou republiku, bezdomovce a žebráky, strach z toho co přijde zítra, morálně zdevastovaný národ, nemorální příjmy - malé i velké, státní dluh téměř 2 biliony Kč, sebevrahy z existenčních důvodů, tuneláře, vrahy a zloděje ve velkém a nedostatek peněz ve všech oblastech. To způsobily vlády ODS, ČSSD, KDU-ČSL, Zelení, Unie svobody a v současné době ilegální strana LIDEM+VV. To přineslo 22 let kapitalismu u nás. Kdo to neuznává tak nezlobte se na mně je idiot!
08. 07. 2012 | 06:56

Drzá zrzka napsal(a):

Chceme-li žít v bohaté zemi, nesmíme se bát.

Vy jste se nebál. Z veřejných peněz jste zajistil sebe, rodinu. A k čemu Vám to bylo?
08. 07. 2012 | 07:02

stařenka napsal(a):

Pane doktore, hezký blog. Pište dál. Psaní posiluje nejen vás, ale i čtenáře.Možná se jednou probudíme, venku bude svítit sluníčko a my se dovíme,že nepřiměřeně vysoké platy managerů v podnicích /především se státním podílem/ přidusili a že se jejich platy budou odvíjet od průměrného platu zaměstnanců v tom jistém podniku. Důchodcům se důchody valorizují a poplatky u lékaře se odvíjejí od výše ročního příjmu pacienta a nekončí v prasátku u doktora.Státní maturity už léta fungují a jejich výsledek Numerus Clausus je vstupenkou na kvalitní vysoké školy. V obchodech nakupujeme kvalitní potraviny a zboží za rozumné ceny.Pro méně movité občany jsou k dispozici sociální byty. Ale především se lidé dokáží k sobě chovat slušně.Řemeslník či firma, kterou si člověk najme domů na nějaký úkon, pracuje ke spokojenosti zákazníka.Zchátralé památky se opravují a ty, které se za socialismu zbouraly a zničily, tak místo nich se postaví repliky, aby se zachoval pohled do minulosti pro příští generace.ČR nebude pro turisty jenom Praha, ale budou opět rádi jezdit i do našich hor, nikdo jim nebude krást auta či jinak okrádat.Všichni politici pochopili svou službu lidem, jejich platy jsou svou výši stravitelné pro spoluobčany, neexistuje v jejich činnosti žádný střed zájmů, prostě pracují jen a jen pro lidi a lidé si jich váží a uctívají je.Jsme ten nejkrásnější kout v samém srdci EU. A závěrem? Věř a síla tvá tě uzdraví i v tom největším marastu.
08. 07. 2012 | 07:13

zemedelec napsal(a):

Paní jiná.
Dobrá poznámka.
Je to takové jako s kauzou CASA.Jak prohlásil Kalousek to by museli zavřít celou vládu a to nejen kvůli kauze CASA.Provalilo se to kolem MUS těch 12mld,chodí kolem toho jak kolem horké kaše,jen aby to vychladlo a zapomnělo se na to.Proto také ta truchlohra kolem Pospíšila.
Pane Rath.
Je to slaboučké,jak ten vězeňský čaj.Jak už poznamenal Pan Stejskal,že to píše sekretářka,tak bych tomu věřil.Až se skutečně začnete zabývat nákladami na výrobu,ne mzdovými,tak možná zjistíte,na koho v prvé řadě dělá.
08. 07. 2012 | 07:15

kormoran napsal(a):

Ted teprv a pozorne si ctu vyplody soudruha o chlebu a vode!)))

"Jak zajistit , aby co nejvice penez koncilo v hodnotach trvaleho charakturu" . Konec cit. odstavce.
Tak to soudruhu se ale opet mylite , nebot k vasemu vyse uvedenemu byste potreboval k vyrobe pracky s zivotnosti dvaceti let tretinu soudruhu , nebot jinak nebudou miti soudruzi pracujici v tovarne ROMO ani na Heru - sestru masla a skyvu chleba!))))

Uzivit lidi , kterych je jako sracek , kterych si navyklo na standard , ktery byl pred 70-lety luxus je a bude problem a cim dal vetsi ! A pochybuji , ze by zrovna cesky Mengele-pres finance nasel recept k vyreseni!)))
08. 07. 2012 | 07:18

stařenka napsal(a):

jiná

a co teprve sumy, o kterých se ani neví a hned tak vědět nebude. Jak pak může stát fungovat, když finance odtékají neustále do soukromých ručiček. Ale bohužel se lidé mají ještě stále dost dobře, protože tu není síla něco změnit. A nebo jinak, stát ubírá nejvíce těm, kteří se nedokáží bránit a aktivizovat: starým lidem, nemocným a invalidním, rodinám s dětmi.A také chybí charismatická osobnost, za kterou by lidé šli.
08. 07. 2012 | 07:36

Admirál napsal(a):

Autor - absolutní souhlas s body "Jak zvýšit objem peněz?" a "má mít stát jednu vlastní komerční banku". I s ostatním nemám problém, jen bych trošku modifikoval.

Absolutní souhlas s tím, že situace nazrála a nestačí "srát při zdi". Čeká se na někoho, kdo zvedne prapor, Bohužel ČSSD se k tomu moc nehrne.

Pane Rathe, máte moji podporu.
08. 07. 2012 | 07:47

ghándí napsal(a):

pokusím se na otázky pana obviněného odpovědět.

1. jak zvýšit objem peněz?
pokud možno nijak, protože zvýšení objemu penez rovná se inflaci

2. jak zajistit, aby co nejvíce peněž končilo v hodnotách trvalého charakteru?
tahle otázka sama o sobě je marxistický žvást, ne který nemá smysl odpovídat. hodnoty trvalého charakteru....

3. jak má investovat stát?
nijak. každá investice znamená riziko a stát není podnikat a nesmí riskovat bankrot. stát se má snažit o stabilitu svých financí a plnění veřejných služeb v rámci svých možností, to jest příjmů. stát by si ani neměl peníze půjčovat, protože tím opět riskuje bankrot.

pane doktore, kolují o vás fámy, že jste udajně bystrý a inteligentní. já si myslím, že jste neuveřitelný hlupák s hroší kůží.
08. 07. 2012 | 07:54

Sladký napsal(a):

Být Ghándím -nebo někým jiným ze zdejší pravicové squadry považován za hlupáka- to je v podstatě totéž, jako uspět v kvalitním inteligenčním testu.:o))
08. 07. 2012 | 08:11

kormoran napsal(a):

Privital bych , aby Davidkovi ve vazbe byla venovana vyssi pozornost !
Rekl bych , ze lecktery dozorce muze prehlidnout nejaky ten clebicek, zakusek , ci archivni vinko- pronesenych ve vycochtanych dutinach (asistenek) -proteiny jsou treba , hlavne , aby Davidek neudelal ze sebe mucednika a neobesil se na pavucine pred soudem.
08. 07. 2012 | 08:15

Scarabeus napsal(a):

Recepty Davida Ratha, toho času ve vězení, jsou, mírně řečeno, nereálné, myslím jejich uskutečnění. Pokud se recepty Davida vezmou pouze jako idee, tak podle mého názoru jsou jeho recepty většinově utopie.

K realizaci, alespoň trochu něčeho, měl David Rath možnost, tu promarnil, další už mít nebude, alespoň doufám. Pokud by, čistě teoreticky, David Ráth dostal další šanci ve funkci hejtmana nebo ministra, tak odhaduji, že o moc lépe by se ve funkci nechoval. Co by dělal jinak? Nechal by si kanceláře a domov čistit od štěnic, možná by se v PS PČR více zajímal o vězeňství, stále je ještě poslanec, dál si netroufám tipovat, protože každý nápad narazí, alespoň v demokracii, na to, že jej musí schválit většina poslanců a senátorů, o tom, že by byly schváleny současné idee Davida, mám velkou pochybnost(minimálně).
08. 07. 2012 | 08:16

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Cituji:
„Sociální demokracie recepty má, ale dost opatrné, jako by se bála razantní akce.“

Většina sociálních demokratů asi ví, čeho jsou takzvaní čeští pravičáci a jejich chobotnice schopni, a tak jsou raději opatrní. Razantní řeči mohou dostat člověka do kriminálu, aby se před kriminálem zachránili ti, kdo tam už měli skončit dávno. Jsou to především ti, kteří tuto zemi lidem ukradli, rozkradli a „spravují“ ji stylem ruských gubernátorů či sicilských mafiánů.

„Chceme-li žít v bohaté zemi, nesmíme se bát.“
Podepisuji.
08. 07. 2012 | 08:17

Sladký napsal(a):

Malá ukázka železné pravicové logiky: KAPITALISMUS FUNGUJE DOKONALE.Protože v podstatě žádná (západní) země nefunguje, není žádná z nich kapitalistická, ale socialistická.Bush, Sarkozy,Merkel jsou socialisté, o Obamovi nemluvě.To je komunista.

Paradoxní je, že kapitalismus dobře funguje v Číně (takže čínští komunisté jsou ti praví kapitalisté). Docela dobře si vedou i skandinávské země, kde úspěšní kapitalisté zřídili silný sociální stát s vysokou mírou přerozdělování.
08. 07. 2012 | 08:17

kormoran napsal(a):

ten , kdo se ..... Spise bych rekl:"Partou zastydlych bolseviku" , kteri baziruji na prapodivne pudy volicu ,avsak v zakladech postradaji know how
to go. Proto ta opatrnost! Nevi ke komu se pritulit!))) Coz je u soudruhu historicky markantni.
08. 07. 2012 | 08:36

derby napsal(a):

Místo otázek,které si věčně kladly okolní velmoci:jako Němci :Was isst das Slawische Urspung? (místo hlavy boháče Crassuse neuříznuté otrokem povstalcem Spartakusem hodili slované císaři s osetinským vojevůdcem Asparem uříznutou hlavu Attilova syna,syna Huna Attily jež vyhověl prosbám hlavy křesťanů papeže Lva tehdy a Řím nezničil,projevil měkkost a ústupky otrokářům celého ostatního světa.Kteří lidi přikovali řetězyk důlním vozíkům a veslům námořních lodí-veslic-galér.
místo USA,které si dlouho kladly otázku-a byl feudalismus opravdu lepší,opravdu pokrokem oproti otrokářství? Není daň vůbec největší otrokářství,Ašly cestou civilizace bez pojmu sociální .

si položme otázku slovanskou ,aktuální právě dnes:

ke kterému století historickému patří naše dnešní politické spektrum? Jaké prvky,tendence,manýry,způsob jeho existence,koncepci,cíl,směr v něm vlastně a v kom zřetelněji vidíme? Přece život jako takový nebyly chomáčky bílkovin Oparina,které politiku dnes připomínají,ale ty vyšší organizace z bílkovin složené-organismy až k člověku.Kde ztratila a v čem politika hlavu i patu,kam se řítí svou bezhlavostí ? Bezduchostí.Co chce tvořit mimo ducha? Intelekt v ní naprosto chybí.Máme-li na mysli nejen ten intelekt,který mluví a píše,ale i ten který řídí tak,že to pro lidstvo něco znamená.Jakým proudem světa jsou dnešní Češi stržení ?
K návratu k čemu? Ke kořenům národní existence nebo lidské vůbec.Libovůle,absence nerovnosti pravd-v níž cosi chytřejší než jiné vyslovené či napsané nebo prováděné absentuje je vlastně prázdnota,nicota a vede na nesmyslnost žití.Člověk se redukuje na to,že mechanicky opakuje zvyky pracovní a rodinné,obstarávací,jeho životní dráha nevede k žádnému výraznému tempu změn v něco více smysluplného.Neusiluje o kvalitu životaa jakékoliv hodnoty,které vznikají myšlením.Maximálně usilují o pohodlí.Nivelizován je intelekt,bohatství naopak.
08. 07. 2012 | 08:37

Maximus napsal(a):

Obsahově je tento článek v podstatě v pořádku. Rath píše o věcech, které právě Kalousek naprosto nepochopil anebo a to spíše, to ignoruje. V článku, ale chybí důležitá okolnost, že objem peněz ve státě (těch cash flow i na serverech fin.ústavů) musí být vytvořen hlavně a hlavně prací a činností, a to takovou, která má nějaký smysl!
Do tohoto pojmu patří všechna výroba zboží, služby, ale i zvyšující se vzdělání lidí a třeba software IT apod.
Narážím tím na to, že když vypustíte přehršel financí třeba mezi úředníky a složky státu jako třeba policie, armáda (tím na ně nechci útočit), tak ovšem v tichosti devalvujete korunu vůči konkurenčnímu okolí. Celý problém Kalouskovy reformy plošných škrtů není jen v tom, že plošně škrtá zejména erár, místo aby zde provedl chytré strukturální změny v návaznosti třeba na gesci jednotlivých ministerstev, ale on navíc provádí zdražování všeho na co se podíváte a tím snižuje balík financí v ekonomice všem, i těm co vytváří nějaké hodnoty. Z jeho pohledu je to jaksi správně, protože on nemá finance! Jenže! Proč nemá finance? Jde to rozdělit na několik částí.
A.
První je to, že už od vlády Topolánka byla naprosto nepřiměřeně podtržena příjmová stránka státu, nakonec se snižováním daňové zátěže právnických subjektů (DPPO) začal socan Sobotka a vlády naší pseudo pravice v tom radikálně pokračovaly v domnění, že když nechají privátní sféře více peněz, tak že se to vrátí ve větší výkonnosti tohoto důležitého sektoru hospodářství a ve výsledku se vybere více! Jenže houby s octem, nemusím sem dávat data, propad všech těch excesů a zásahů zejména chemika Kalouska činí ročně více než 120 mld.Kč! A to už je sakra znát na celkové bilanci. Někde soudruzi z NDR udělali chybu a dokonce se ví kde, ale oni to nechtějí přiznat!

Pak tu máme další sféru, kde se stát, který řídí Kalouskové a spol. chová doslova debilně!
B.
Stát naprosto špatně a neefektivně hospodaří s financemi, které má k dispozici. Škody jdou ročně do závratné sumy.
Jen podle vládního NERVu to činí ročně cca 70 mld.Kč, ale podle mezinárodní TI je to spíše dvojnásobek cca 140 mld. Kč! Jak je to možné? Oni, myslím ty co v tom jedou používají celou řadu vypečených triků a mají převahu nad veřejností v tom, že mají peníze a to více než dost, za které si koupí velkou část médií, aby ta do toho nestrkala čumák a také na své straně mají státní správu, kterou mažou jak jen to jde a pak tu jsou už po léta zavedené styky a v neposlední řadě jsou pod ochranou politiků státních, ale i těch z komunálu. Ovšem v tom nejedou jenom lidé z pravice, ale prakticky všichni, pan Rath by kdyby chtěl mohl leccos povyprávět, že? Politici ovšem zejména z pravice mají nyní jak řekl správně ODSák Tluchoř pod kontrolou část policie, velkou část státního zastupitelství (proto ten vyhazov Pospíšila) a soudy jsou dnes zcela pod jejich mocí. Takže stát z ročních 630 mld. Kč nechá určitě pěkných 100 mld.Kč rozkrást a neefektivně utratit! A jak se to dělá? Mají na to spoustu důmyslných fint, třeba na výstavbě silnic a dálnic je to zakleto už v přípravě a pak v prováděcích projektech a pokračuje to celým systémem kde velkou zakázku dělají malí střední šmudlové a má se co rozdělovat pro st.úředníky a politiky. Ve výsledku ovšem máme to, že třeba Němci umí kvalitní dálnice jak jsem vyšťoural v průměru za cca 280 mld.Kč/km a my jsme na dvojnásobku! Taková D8 je však za 800 mil.Kč/km. Někdo namítne, ale vždyť to spolufinancuje EU? Ano, ale v podstatě jsou to jen o něco málo navýšené zase naše peníze do EU zaslané.... Zatím, ale brzo budeme čistými plátci!
Pokr.
08. 07. 2012 | 08:43

derby napsal(a):

opr. na "Was ist das Slawische Urspung"-původ Slovanů
08. 07. 2012 | 08:43

Maximus napsal(a):

Dokončení:

C.
Pak tu jsou další zvěrstva. Je toho povícero. Stačí naznačit jen symbolicky: hazard, akcie na doručitele, vlídnost či spíše servilnost státu k celému bankovnímu systému, který mimochodem ani už není náš, dále tu jsou některé velmi sporné krojky od EU nebo někoho kdo umně využívá EU a likviduje nebo už zlikvidoval konkurenci (třeba cukrovary apod.). Myslím tím celý šílený dotační systém EU, který deformuje podnikatelské prostředí a třeba v zemědělství už je to na pováženou! Dirigismus EU, který nařizuje jestli mohou mít třeba vinaři na Moravě tolik a tolik vinic apod. A takhle bychom mohli pokračovat! Za zmínku stojí ještě to, že každý rok legálně mizí z ČR zisk přes 210 mld. Kč! Tak to je na pováženou, měla by tu být nastavena nějaké mez či hranice jak tomu zabránit, třeba tím, že bude vyžadována reinvestice části těchto financí či by měly být firmy a instituce se sídlem vně ČR více zdaňovány na rozdíl těch našich atd. Ovšem tady proti tomu stojí hráz EU a mezinárodních korporací, které by ČR ihned odsoudili snad k trestu smrti, kdyby se jim šáhlo na transfer zisky. že?
Pak je tu velmi podivná záležitost s daňovými ráji, to je myslím základní problém proč jsou téměř všechny země EU zadluženy, on totiž únik peněz z těchto zemí přímo koreluje s částkami, které tyto státy dluží! Na to zřejmě EU, pokud s tím něco neudělá, zřejmě zajde. Progresívní daňový systém ve vyspělých západních zemích dělal jakousi brzdu v neustále probíhající a řekněme rovnou velmi nebezpečné polarizaci majetku, ale bohatí a úspěšní si našli díru v tomto systému a odklání do daňových rájů. Poté tyto peníze, které unikly zdanění jsou zase ochotně zapůjčeny do svých mateřských zemí a i vedle o dům dál.
Jenže nezaměstnaných a i stále více chudých lidí přibývá a řekněme, že od nich nemůžeme očekávat logické a slušné chování a že si z nich ještě budeme utahovat?!

Mohl bych dále pokračovat, je tu spousta dalších věcí např. z oblasti energetiky co dusí ČR od firem až po občany, ale to by bylo na samostatný příspěvek.

Chtělo by to jen, aby tohle hospodářství spravoval tým slušných, čestných, vzdělaných a vlastenecky myslících lidí, ale to zatím nehrozí, země je rozprodaná, politici zaprodaní, lidé chudnou a stát i občané se zadlužují....
Kontrolní otázka:
Jaký si myslíte, že to bude mít konec?

Pěkný slunečný den v Kocourkově.cz!
08. 07. 2012 | 08:43

Lila napsal(a):

Sladký

Podle ekonoma Kohouta měli Švédové klidu na práci dost od roku 1814, kdy byli ve válce naposledy. Ekonomický historik Agnus Maddison uvádí, že v roce 1900 byli třináctí na světě podle HDP na hlavu. Před Švédskem tehdy byly Dánsko, Rakousko (včetně českých zemí!), Francie, Kanada, a kdysi bohatá Argentina. V letech 1870 - 1970 rostla švédská průmyslová výroba tempem 4,12 % ročně.

Během 70. let se do vlády dostala radikální levice, která zavedla radikálně štědrý sociální stát a množství regulací. V praxi to vypadalo tak, že mzda, která zůstala švédskému inženýrovi po zdanění, byla menší, než podpora, kterou dostal alkoholik ze sousedství. Byt mohl získat jedině na černém trhu, jiná možnost nebyla, protože nájemné bylo regulované. Lidé se nemohli stěhovat, aby nepřišli o levné bydlení.

Když začaly problémy se státním rozpočtem, socialisté vymysleli nucené úspory, fakticky další daň. Švédsko si také půjčovalo na mezinárodních kapitálových trzích.
Od roku 1974 do roku 1994 vzrostl objem vládního dluhu ze 31% na 81% HDP.
Zmíněný inženýr přesídlil do Švýcarska jako mnoho bohatých Švédů, např. pan IKEA Ingvar Kamprad, úspěšní sportovci či celé hudební skupiny jako ABBA.
Všechno skončilo bankovní krizí v r. 1990. Švédská vláda provedla od té doby radikální a velmi úspěšné reformy. Díky jim je čtrnáctou nejbohatší ekonomikou na světě.

Ale! Švédové odcházejí do důchodu (včetně žen) v 65 letech, platí nemalé poplatky u lékaře a léky si kupují ze svého až do vyčerpání stanoveného limitu. Nespoléhají jen na státní důchod, ale šetří si na zvláštním účtu a většinou dostávají ještě důchod od zaměstnavatele. V minulých dvou letech důchody vyplácené státem ve Švédsku klesly celkem o 7 %, protože jejich výše se odvíjí od výkonu ekonomiky.
08. 07. 2012 | 09:06

Fialenka napsal(a):

Perfektní - od začátku až do konce. ČSSD se bojí přijít s takovými návrhy, i když si člověk může ověřit, že pravidla na podobný způsob jsou ekonomikou těch nejlepších zemí.
08. 07. 2012 | 09:08

Analytik napsal(a):

Pravěké tlupy to měly snadné. Když se zjistilo, že některý člen krade ze společných zásob, ihned ho potrestali. Například kanibalové měli postaráno o obědy na celý týden.
My jsme na tom mnohem hůře, protože nás svazují zákony. Jisté osoby mohou krást dle libosti, ale nesmějí být potrestány.
V tom je ten pokrok proti našim předkům.
Přesto věřím, že až situace dospěje k jisté mezi, náš vrozený smysl pro spravedlnost zvítězí nad psaným zákonem a s velkozloději bude skoncováno.
Pak zavládne všeobecné bohatství.
08. 07. 2012 | 09:08

Lion napsal(a):

Souhlasím, že do vazby se může dostat každý a dokonce i do vězení. A to zcela podle práva, i když podle zdravého rozumu je nevinný. Je to otázka peněz na investici, v tomto případě se může (nemusí) jednat o zvrácenou investici. Řekněme, že někdo VYDĚLÁ ODSTAVENÍM HEJTMANA 100mld. Kč v následujících 10 letech, tak je 100mil. Kč NEBO 200mil. Kč VELMI DOBROU INVESTICÍ do získání dostatečného množství nepřímých důkazů NA odsouzení a uvalení vazby - ODSTAVENÍ ZE HRY. Že je to NEMORÁLNÍ - ANO, ZVRÁCENÉ - SOUHLASÍM, nemožné - BOHUŽEL MOŽNÉ. Netvrdím, že Rath je nevinný ZCELA, ale tato kauza má až příliš mnoho přesných na 1Kč důkazů o tocích peněz na úplatky (podle aktualne.cz), že se zdá zmanipulovaná. Přece každý, kdo bere úplatek, tak si něco nechá pro sebe, ale pan Rath je podle policie a novinářů výjimka? Ať si každý udělá osobní názor sám.
08. 07. 2012 | 09:18

StandaT napsal(a):

Aby byli lidi bohatí, musí především makat (i na svým, když jim dělá problémy "dělat na vykořisťovatele").

Pokud v nich ale levice cíleně vytváří mentalitu nároku, aby je mohla skrze veřejné prachy lépe ovládat, budou mít nejen holé prdele, ale taky budou frustrovaní, že se nemají dost dobře (A o to asi jde, že? Vytvořit si protestního voliče, který vám odkývá obojek, že jo?).

A protože ti, které vaše vrstva organizátorů holoprdelního parasitismu předurčila, aby to platili, nebudou fungovat jako dojné krávy pro easy-life vás, oranžových a rudých lhářů a vašich poskoků, posere se vám to nakonec mezi rukama. Střední třída tady není proto, ani aby živila vás, ani vaše gaučové štamgasty. Takže buďte rádi, že tam je Kalousek - ten vybere málo, ale alespoň něco. Až tam bude Sobotka s Mládkem, dostanete kulový!
08. 07. 2012 | 09:32

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
„Chceme-li žít v bohaté zemi, nesmíme se bát.“
Podepisuji.
08. 07. 2012 | 08:17
Pane TENKDO - zapomnel jste ze nekteri lide uz v bohate zemi davno ziji - ti lide kteri se NEBALI SI NAKRAST. A presouvat cash v krabicich od vina a schovata cash pod podlahou "aby meli na necekany nakup nemovistosti penize pohotove sikovne schovany".

Zbytek CSSD ma recepty mene radikalni ale ve svem ucinku lepsi nez Rath. Ostatni rudooranzovvi hejtmami kradou mene nez Rath, mene drze a mene okate a nechytli je. Nemusi prset, staci kdyz kape - ale u ratha prsely skody na statich penezich v miliardach. Rath byl jediny hejtamn ktery hnal 100% nemandatornich vydaju pres losovacky.

Ratha chytli proto ze kradl moc a nekdo z vysavanych firem to na nej praskl.

Pokud si nekdo vazne mysli ze clovek jako Rath ktery se prizivuje manipulacemi losovacek a strka cash pod podlahu mini vazne plky o povzneseni zivotni urovne proletaru, tak by si mel nechat prohlednout hlavu. To uz je vazne na papiry.
08. 07. 2012 | 09:49

jarpor napsal(a):

Na začátek mé repliky, která bude podstatně kratší, než Maximusovo "Obsahově je tento článek v podstatě v pořádku."
jedno konstatování.

Jeví se, že ona vazba není až taková tortura, jak o vazdě autor mluvil v parlamentu. To by totiž patrně psal o něčem jiném... Takový blog lámaný a a vazbou ničený člověk asi nepsal.

A k návrhům několik otázek :
1. Progresivní zdanění firem - Co ty investiční pobídky, které dávala ČSSD zahraničním společnostem to nebylo "progresivní zdanění "některých firem" ? A výsledek ? Firmy jimž se zde po určité období líbilo, když období skončilo - "odkráčely"... Jak v budoucnu "odkráčí" ty progresivně zdaněné... Svědky "odkračování" firem jen při zmínce o vyšším zdanění jsem svědky již dnes.
A mimochodem, kde takový systém progresivního zdanění a progresivního, různého odepisování "stejných" investic do rozvoje firem, funguje ?
Dovedete si vůbec představit ten "guláš" co by Vaším návrhen nastal a dovedete si představit vůbec nějakou daňovou kontrolu "progresivního" odepisování, jinak, různých odpisů stejných investic, jen v různě "velikých" firmách... ?

2. Trvalé hodnoty... záruka na 5 let...
Pane poslanče, toho času ve vazbě pro obvinění z trestého činu, dovolte otázku :
Co jste jako poslanec či hejtman udělal se zárukou 5ti let ? Odpovím si sám - NIC.
Až Vaše jednání a činy budou mít onu pětiletou záruku, že pět let nebudou měněny a modifikovány, pak lze nad tímto Vaším návrhem popřemýšlet. ...

A druhá otázka : Není jistou mantrou Vaší strany spotřeba ? Kupovat nové ledniky, nové pračky, nové zboží... aby se kola ekonomiky "točila" ? Nejsou ty Vaše potřeby trvalých hodnot, de fakto zastavení nákupu zboží, omezení spotřeby,... v zásadním rozporu s tím, co jste až dosud hlásal ?

3. Investování státu... fajn. Stát by měl efektivně investovat...
Asi tak, jak vypadaly přes Vás jdoucí "investice" do Operačních programů ?
Za příkladné investice státu, pardon, hejtamnství do vzdělání "spatřuji" například ve hrazení dopravy všech dětí do škol...

Když pan Maximus napsal : "Obsahově je tento článek v podstatě v pořádku." to nepostřehl rozpor slov a činů jenoho člověka, který z vazby, pardon, z tortury píše moudra ?
Jak vidno nepostřehl... inu opět je jasné, jakým směrem, z jakého základu vychází a pluje Vaše "názorová loď", pane Maximusi.

Ale abych nebyl nespravedlivý, s Vaším, že stát neefektivně a špatně hospodaří s tím co má k dispozici, že stát trpí jistá zvěrstva - která taktéž přichází z EU a tak je povinností je trpět - s tím lze jen souhlasit.
Dodám však, že na těchto Vašich bodech B a C se značnou měrou podílela i strana autora, když byla hlavní vládní stranou.
Jak pak může soudný a objektivní člověk napsat, že "Obsahově je tento článek v podstatě v pořádku." ... těžko pochopit.

Hezký den
08. 07. 2012 | 09:50

Frante napsal(a):

V článku jsou dobré nápady, ještě tam chybí jedna podstatná věc - důsledně a tvrdě trestat korupci.
08. 07. 2012 | 09:56

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Dokončení:
C.
Pak tu jsou další zvěrstva. Je toho povícero. Stačí naznačit jen symbolicky: hazard, akcie na doručitele,
KONEC CITATU....

Z vaseho povsechne levicoveho skuhrotu je celkem opravneny skuhrot na anonymni akcie. Zkuste sam sobe vysvetlit, proc anonymni akcie prezili i hlasovani "Paroubka s Martany" to jest proc prezily nadvladu rudo-oranzove koalice v parlamentu?

Proc si levicaci vzpominaji na anonymni akcie pouze tehdy, kdyz jsou sami v opozici? Proc zruseni anonymnich akvii cekalo az na modreho ptaka Pospisila?
08. 07. 2012 | 09:56

lugo napsal(a):

Úspěchy kapitalismu na jednom mísstě:
http://tinyurl.com/7m8pfrp
08. 07. 2012 | 09:57

pavelp napsal(a):

Parada...bych nepovedel jak clovek ve vazbe zmoudri!! Nadhera..Kalousku a spol nechcete to taky skusit????
08. 07. 2012 | 09:58

VFISCHER napsal(a):

Vážená blogerská společnosti,
ZÁKLADEM VŠEHO JE CHAOS A GANGSTERIZACE STÁTU !!

Tisíce diskuzních výlevů, miliony názorů, nadávek a příkladů o tom, jak je zdejší Absurdistán - Gangsteristán v p.deli --- vše marná snaha a ztráta času ! ! !
Přistižený, samolibý egoistický napoleonek, šíbrující s veřejnými penězi káže ze za katru o tom, co je třeba dělat, aby bylo takzvaně lépe ! Absurdnější situaci snad nejde ani vymyslet ! Je to asi tak, jako když liška káže havranovi se sejrem v zobáku o tom, jaký má krásný hlas !!!

To, co jsme nuceni žít ve zdejším státě roste a bobtná už třiadvacet let a neexistují žádná rychlá, všespasitelná řešení vedoucí k nějakému zázračnému zlepšení !! Základní podstatou veškerého marasmu je především vítězství sviňáckosti, vychcanosti a zlodějství v celé zdejší společnosti pod prapory a maskami takzvané svobody, demokracie, pravdy a lásky !! S takzvaným komunismem, komunisty ve společnosti a komunistickým dědictvím už nemá současná situace nic společného! Svádění současných zvěrstev na komunistickou minulost ve státě je jen vytíráním zraku a odváděním pozornosti od prapodstaty zdejšího zlořádu !

Prvotní příčiny tragedie českého státu, proměněného v dnešní neokoloniální montovnu, ovládanou gangsterskými klikami šejdířů, lupičů, rabijátů a neumětelů všeho druhu a kalibru, spatřuji - mimo jiné - v totální populační devastaci celého území od konce 1. sv. války a systematického přerozkrádání a destabilizaci společenských poměrů téměř každých dvacet let (1918, 1938,1939,1945, 1948, 1968, 1989) ! Každá z těchto etap byla příčinou přerozkradení majetkové a územní držby, deklasování populace emigračními vlnami a korytařením nových vládců a státní byrokracie! ! !

Změny po roce 89 nasadily pak korunu veškerému marasmu z předchozích let a vedly pod prapory takzvané svobody a demokracie k neuváženým a nesmyslným restitučním čachrům a opět k navršení nových křiváren a zlodějin ! ! ! Následně už ovládla režim smečka čistých gangsterů typu Mrázek, Krejčíř, Tykač, Bakala, Kelner, Pitr a dalších, která (ta smečka) bez ohledu na jakékoliv pseudopolitické a partajní hlediska a zájmy, zahájila a rozjela svá loupeživá tažení až do současných hořkých konců !

Pseudopolitické divadlo a panoptikum, které zde pak převádí vrstva viditelných zločinců všech barev je už jenom dovršením vlády zákulisní sviňáckosti, do jejíž mafiánské a gangsterské spleti nemá průměrný občan šanci vůbec dohlédnout a proniknout! Součástí těchto hrátek pro plebs je také náš ubohý vězeň Rath, který si hraje na ukřivděného v okamžiku, kdy ho semlelo soukolí jehož je sám součástí !!
08. 07. 2012 | 10:05

lugo napsal(a):

http://tinyurl.com/7m8pfrp

dovoz made in USA

http://tinyurl.com/cbbkrvh
08. 07. 2012 | 10:06

Kateřina napsal(a):

Krásný a pravdivý článek, moc se mi líbí...:-) Hlavně to, jak dr. Rath klade velký důraz na přírodu a ochranu životní prostředí, bez nichž by ekonomická prosperita člověka neměla žádný smysl ani dlouhého trvání... Taky důraz na dlouhou životnost výrobků (dodám ještě jejich zpětný odběr, recyklace) je ekologický, skutečně tlak na výrobce je důležitý a nebude lehký... oni se samozřejmě snaží vydělat ve svůj prospěch co nejvíce svou nadvýrobou za cenu nízké kvality, proto je nutný legislativní tlak a tlak spotřebitelů apod... Pěkné, jen ať dr. Rath píše dál ... :-)
08. 07. 2012 | 10:07

green napsal(a):

Podepisujte petici za propuštění Davida ratha vězněného kleptofašistickým režimem

http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
08. 07. 2012 | 10:11

SuP napsal(a):

Pěkný článek pane doktore! Pište dál, ať vidíme, jak vám jebe!

Jestli automobil nevydrží 20 let vy vizionáři, jak je možné potkávat tolik 30-letých vraků s čerstvou technickou prohlídkou po silnicích? Jak je možné, že to nevíte? Jestli ono to nebude tím, že jste si ze svých spoluobčanů nich natolik zvýšil životní úroveň, že máte dojem, že životnost aut je 2 roky, jak je obměńujete pomocí operativního leasingu, čímž tyto své spoluobčany okrádáte cestou dalších zbytečných nákladů státního rozpočtu? A to je jen to příslovečné zrnko písku.

StandaT -
Vzals mi to z huby. Dneska se zdá, že Tě ten panák svou drzostí, vlezlostí, arogancí a podvraťáctvím vytočil podobně jako vytáčívá mě. A to jsem ještě nečetl Jarpora.
08. 07. 2012 | 10:11

neo napsal(a):

SuP:

pan Rath má každý rok nové auto, každé 2 si kupuje novou pračku atd... a tak neví, že auta vydrží i 20 let a víc a pračky taky přes 15 let. A stojí desetinu toho co stály za bolševika. A auta tak třetinu a v nesrovnatelně vyšší kvalitě a výbavě.
08. 07. 2012 | 10:19

robos napsal(a):

Víte jaký je rozdíl mezi ódéesákem a obilím? Žádný! Oboje dvoje se musí vymlátit, jinak umřeme hlady!!!
08. 07. 2012 | 10:19

jarpor napsal(a):

Čím déle o textu textu vazebně stíhaného poslance přemýšlí, tím větší mám pocit, že nejlépe se o blogu vyjádřil VFISHER :

"Přistižený, samolibý egoistický napoleonek, šíbrující s veřejnými penězi káže ze za katru o tom, co je třeba dělat, aby bylo takzvaně lépe ! Absurdnější situaci snad nejde ani vymyslet !"

Souhlas.

Hezký den
P.S. Děvčata, Kateřinko, Fialenko, stařenko, ale že ten autor je přitažlivý chlap, co ? Jen jestli se na Vás dostane... ženskej prej má..
08. 07. 2012 | 10:33

StandaT napsal(a):

SuP: Ahoj, rád tě tu vidím.

Přesně tak, tenhle zdivočelý ódeesák, kterého nechtěli ani na Praze (a že to je produktivní líheň zběře a chátry) bude psát o zodpovědnosti a prosperitě?!?!?! Neuvěřitelný!
08. 07. 2012 | 10:38

SuP napsal(a):

Je to zvláští, ale jak vidím, moji levicoví přátelé zjevně potebují i k tak krátkému článku výtah (vejcuc):

Cesta k bohatství -
Vezmeme peníze těm, kdo je mají, protože je určitě ukradli. Nejdůležitější na této etapě bude vytvořit silný argumentační background, na základě kterého nás podpoří všichni nemajetní, ale dostatečně závistiví, kteří si zase budou myslet, že se s nimi chceme dělit. Nejdůležitější bude zakomponovat do svých provolání dostatek obecně platných klišé, kterými naředíme svou nenávistnou rétoriku, aby si pod dojmem, že chceme třeba chránit přírodu neuvědomili, že se zase chceme pokusit někoho okrást.

Hošioši, kdy už vám dojde, že výběr daní do SR se už z podstatné části snížil proto, že ty, které práce baví už nebaví koukat, jak to prošustrujete. Ti, kdo žijí z práce se bez těch vašich daní obejdou. Na rozdíl o vás, kteří se neobejdete jak bez jejich práce, tak bez jejich daní.
08. 07. 2012 | 10:38

kelt napsal(a):

To ghándí,
Dr.Rath píše:zvýšit oběh peněz v ekonomoce,ne objem .
Ale to je jako hodinkami a holinkami-vsjo rovno-oboje se natahuje,že?

Místní ekonomičté experti,co pobrali vědomosti ve VUMLu neustále něčím překvapují-berme to s nadhledem.
On ten VUML až zas tak nebyl špatný,jak ve včerejším rozhovoru sdělil národu presidentský kandidát za ODS P.Sobotka.
08. 07. 2012 | 10:38

kelt napsal(a):

To SuP,
precizní analýza a skvělý závěr v posledním odstavci.
To by si vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci měla nahlas předříkávat každou středu v 9.00.
08. 07. 2012 | 10:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 07. 2012 | 10:47

mb napsal(a):

Rathovi už definitivně hráblo,

nedošlo mu, že když kradl, tak už by mě mlčet ...

ale ještě může přejít k Paroubkovi ... ten ho veme ...
08. 07. 2012 | 10:54

SuP napsal(a):

Kelte -
Vy jste slušněj diskutér, přestože se nesneseme. Měl byste si možná uvědomit, že moje "výpady" jsou směrovány proti špatné činnosti státní správy, ať je levá nebo pravá. Ona je vždycky prolezlá všemi a těch pár slušných a snaživých nikde není vidět, ač jich musí být většina.
Další část mých "výpadů" proti tzv. levici je podmíněna přecejen rozdílným pohledem na její způsob řízení státu - jako neziskové organizace z dobrovolných příspěvků dárců.
08. 07. 2012 | 10:57

občanka napsal(a):

Panu doktorovi:
Chtěla bych mu vzkázat známou pravdu. Ševče drž se svého kopyta. Měl jste zůstat lékařem. Jste velmi ambiciózní, snad to myslíte upřímně, ale to je vše. Nejmenovaný filosof vyslovil zákonitosti, že se vždy na vrchol politiky dostanou vlci. Tedy lidé, kteří mají ostré lokty, kteří dokáží ty schopné a dobře myslící beránky shodit dolů. O tom pane Ráte přemýšlejte, jak docílit slušnosti ve společnosti, kde nebude vítězit neurvalost a zlodějina.Podřezáváme si všichni pod sebou větev stromu, na kterém chceme slušně žít. Všichni se snažíme státu co nejméně platit a to jak při vědomí, že se to nahoře rozkrádá nebo i bez něj. Největší ostudou je rozkrádání evropských fondů, které neumíme účelně využít. Je ostudou se ve světě přiznat, že jsem Čech. Tady již nejde o peníze, ale o to, že se stydíme za vlastní národ, na který bychom mohli být hrdi. Selhali všechny kategorie společnosti : hlavně právníci, kteří měli vést občanskou společnost k prosperitě. Jsem příliš stará na emigraci.
A proto se ptám: musí být vždy revoluce nebo dokonce válka, aby se vlci odstranili od moci?
08. 07. 2012 | 10:57

SuP napsal(a):

Libor Stejskal, editor blogů
08. 07. 2012 | 10:47

Že by býval chtěl se mnou diskutovat pan Sladký?
08. 07. 2012 | 10:59

rozumbrada napsal(a):

Autor napsal:
" Sociální demokracie recepty má, ale dost opatrné, jako by se bála razantní akce."

Vyzýváte snad k volbě ksčm? Slibuju, že Vás vyslyším. Vaše návrhy jak řešit současnou situaci stejně nejvíce odpovídají jejich programu.
Hlavní problém vidím v tom, že návrhy nebudou mít podporu významných médií. Což je pro jejich prosazení rozhodující. Přečtěte si místní pravičáky. A takových, a ještě kovanějších, je mezi novináři něúrekom.
Situace se pochopitelně změní, až čínský investor ovládne místní reklamní trh. Ale to ještě nějakou dobu potrvá.
08. 07. 2012 | 11:08

Fialenka napsal(a):

Program, který nabízí socialisti a odbory je podobný zákonům skandinávských zemí.
Levicový program je nejlepší, protože pomůže lidem ke svobodě. Podle The Economist, který pravidelně sestavuje index svobody ve světě, jsou totiž lidé ze skandinávských zemí nejsvobodnější na světě.
Zaváděním těch levicových pravidel se lidi u nás postupně začnou zajímat o veřejný život a budou mít přístup k důležitým informacím, tj. objeví demokracii. Což je může bavit víc než sledování seriálů v televizi.
Zatím podle mě veřejný prostor Češi nevnímají. A to právě vyhovuje lobbistům (majitelům firem a bankéřům), kteří si to tu zprivatizovali a patří jim to tu. Ti vysokou úroveň svobody a demokracie nepotřebují. Chtějí tu mít levnou pracovní sílu a odbytiště nekvalitních potravin a předražených bankovních, telekomunikačních služeb, předražené vody, elektřiny a plynu.
Navíc levice v inspiraci Skandinávií znamená pravidla, ve kterých téměř nelze provozovat korupci – to loutkovodiči nebudou chtít dopustit. Dále inspirace Skandinávií znamená vysoké daně pro nejbohatší a opatření proti stěhování firem do daňových rájů. Všechny tři věci, tedy vysoké daně, opatření proti daňovým únikům a svoboda občanů mít stát ve svých rukou, jsou asi důvody proč i podnikatelé Bakala, Bernard a Babiš tak výrazně vystupují proti socialistům.
08. 07. 2012 | 11:15

Darth Maul napsal(a):

Sladký napsal(a):
Být Ghándím -nebo někým jiným ze zdejší pravicové squadry považován za hlupáka- to je v podstatě totéž, jako uspět v kvalitním inteligenčním testu.:o))
08. 07. 2012 | 08:11

Jsi nejchytřejší na světě Slaďouši !!! Genius, češtinář, matematik, empatický solidární intelektuální kádr.
08. 07. 2012 | 11:17

Fialenka napsal(a):

PS
Zjistila jsem, jakou ideu má většina pravicových voličů: komunistobijectví a nepřejícnost. Nic víc. S tím si vystačí.
08. 07. 2012 | 11:19

robos napsal(a):

občanka

Za vlastní národ se nemusíme stydět. Prostě se musíme smířit s faktem, že nám sem imperialisti nainstalovali tu nejhorsí kleptofašistickou svoloč. Ale to není problém jenom naší země. Dokud nebude dostatečně zralá mezinárodní situace, nemá cenu se pokoušet o kompletní převrat. To ale neznamená nevzdorovat ve všech detailech každodeního života. Tohle je doba kdy se můžou projevit skutečně silné osobnosti.
08. 07. 2012 | 11:19

Oranžáda obecná napsal(a):

opravdu je Čudla Rath tak hodný, že na nás v Litoměřicích myslí......... ovšem, když ještě v Litoměřicích nebyl, staral se jen o debe a penízky z EU, aby přitekly správně na jeho ůčet...... jinak jsou to plky pro magory...pětiletá záruční lhůta (volovina), by okamžitě znamenala obrovské zdražení výrobků (a nebylo by se výrobcům co divit, jinou možnost by neměli). Co se týká velkých firem, 70 % ní daň je naprostá blbost, to jen peníze, které ty firmy vydřou na spotřebotelích, dáte úředníkům, aby je rozkradli oni (viz Rath a jeho krabice). Na co je antimonopolní úřad ? Buď na nic, a tak ať se zruší, anebo ať už konečně začne s monopoly vyjednávat ceny jejich výrobků. To je jeho povinnost, kterou neplní. Ale neboj, Davide, my půjdeme na barikády, z Litoměřic tě osvobodíme a uděláme z tebe prezidenta.
08. 07. 2012 | 11:20

neo napsal(a):

Fialenka:

řekl bych, že je to spíš povahou těch lidí ve skandinávských zemích.
08. 07. 2012 | 11:20

Fialenka napsal(a):

Kateřina (10:07) mi připomněla, co jsem ještě chtěla napsat. Že takhle vypadá růst, o kterém mluví například Francie … je to investice do lidí, do kvality, do výrobků s dlouhou životností … přesně jak píše Rath. Tedy žádné plýtvání, ničení životního prostředí a zahlcování trhu spoustou nekvalitních výrobků.
08. 07. 2012 | 11:22

třebaKarel napsal(a):

Pane Rathe ,
naivně si myslim že se to k Vám třeba dostane . Může být , že jelikož jste mimo náš svět , vidíte realitu zkresleně . Nelíbí se mi když se Vám někdo posmívá ať už že má radost nebo že má vztek že jste zbytečně dal ránu potácející se sociální demokracii . Nicméně To co píšete je opravdu smutný a když Vás pustí , dřív nebo později , tohle už neodpářšte , věřte že to nestojí za to , zbytek života se stydět .
Nepřeju Vám nic zlého , tomu věřte . tK
08. 07. 2012 | 11:22

Admirál napsal(a):

Standa T - "Pokud v nich ale levice cíleně vytváří mentalitu nároku"

Kde v blogu či v diskuzi čtete, že někdo chce vytvářet mentalitu nároku? Jste demagog, bojujete s větrnými mlýny.

Když už jsme u toho, z mého pohledu je třeba vytvářet mentalitu nároku nebýt stádem otroků, kreří se smíří se směřováním k feudalizmu.
08. 07. 2012 | 11:23

Lukáš napsal(a):

Dobrý je ten blábol o 70% daní zisku velkých podniků. Zvlášť mě to pobavilo u ČEZu. Tam je 70% podíl státu. Takže zisk jde také státu a teď si ho ještě stát zdaní aby si ho mohl sám sobě zaplatit :-D. Ale to je jen odbočka.

Nevím proč se pan doktor tak drží při zdi a rovnou vše neznárodní :-D.

Zdaňovat podniky je v podstatě alibismus. Daně zaplatí vždy zaměstnanci nebo zákazníci dané firmy. Zvlášť když má monopol. Takže peníze navíc zaplatíme buď na DPH (současný stav) nebo jako zaměstnanci nižšími platy (nižším růstem platů abych byl přesný) nebo vyššími cenami služeb a výrobků. Volbami si jen můžeme vybrat jestli z nás peníze vytáhnou přímo nebo obklikou. A děsím se rozdělování daní podle velikosti firem. Je to cesta ke složitému systému, který se bude těžko kontrolovat a zase povede k machinacím a korupci.

Ke státní bance se nemá ani cenu vyjadřovat. Peníze které uložíme si jen vezme stát místo bankéřů. A ten ho někde prošustruje jak je u nás zvykem.

Nakonec nula od nuly pojde. Bude sice více peněz ale budou mít menší hodnotu.

Z pohledu pana Ratha jednoduchá cesta k blahobytu všech. Podle mě jen plané řeči a nerealizovatelné utopie. Pan doktor to při své inteligenci jistě ví. Kdyby byli jednoduchá řešení už by je v evropě využívali. Hezky se to čte když chtějí obrat ty "bohaté" stát peníze nikomu rozdávat nebude jen tak.
08. 07. 2012 | 11:30

kelt napsal(a):

To Standa T,
z Kalouska až na výjimky je nadšený celý národ.Jeho charisma podložené neúprosnou logikou chemika profesionála a ekonoma amatéra fascinuje většinu stejných odborníků,kteří se shlédli v jeho fiskální politice založené na rovné dani a razantním snižováním státního dluhu.
Zejména jeho úspěchy poslední doby ve výběru daní a růstu HDP vrací pohledy zainteresovaných odborníků do let 1996-7/kdy jsme byli vyhlášeni za středoevropského ekonomického tygra/a celá Evropa s od nás měla učit.
Jenom závistíví levičáci a milovníci starých pořádků neustále kverulují a poukazují na data ČSÚ/zřejmě zfalšovaná /,že státní dluh se za poslední léta působnosti Kalouska co by MF zvedl o nějakých 700 miliard Kč a v poměru k HDP z 28% na 41%.
Ale to nás nesmí brzdit v dalčích krocích rozpočtové odpovědnosti,že?
08. 07. 2012 | 11:31

český maloměšťák napsal(a):

Dobře, předpokládejme, že píše člověk, který je nevinen .

Autor napíše " jak zvýšit objem peněz ?" a v dalším navrhuje změny v daňovém systému - tímto ale k žádnému zvýšení objemu peněz nedojde.
Nevadí.
Určitě je rozumné odsupňovat daňové sazby - je nemravné chtít např. po začínajících firmách /ať už FO či PO/, nebo firmách balancujících na hraně prosté reprodukce /u živnostníků na hraně pouhé ho přežití firmy/ stejně jako po firmách typu ČEZ či Barclays.
Ovšem jak zmínil Maximus - je zde otázka daňových rájů (v tomto smyslu je tragikomická celá ta diskuze probíhající v EU...o solidaritě s dlužníky na úrovni státu...a přitom jsou členy EU Lucembursko, Kypr, Holandsko....to je absurdní - bez dohod typu FATCA nemají ani BaselIII či ESM moc velký význam - výstupem bude jen další utahování opasků těm dole - ať už primárně či sekundárně /hyperinflace, nezaměstnanost.../.
Bez pochopení a ingerencí v hlubších souvislostech je tedy Rathův diskurz v tomto pouhým populistickýcm žvástem.
/ovšem na druhé straně - koukejte na to, jaké návrhy např. formuloval vůdce opozice v tradiční průmyslové zemi - v UK :
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/banksandfinance/9384388/Ed-Miliband-wants-banks-to-sell-1000-branches-to-industry-newcomers.html

Podvázat tržní výhodu, kterou administrací výše DPH získá firma na trhu ...tím, že musí poskytnout delěí záruku...to nezní špatně.
Vyjde mi to jako dobrý nápad.
/zde spolu s jinými komentátory musím také vyslovit upřímnou soustrast intelektu ghándího - pokud on neuznává, že hodnoty mají kromě své podstaty i svůj stav a kvalitu.....tak by si měl konečně koupit místo kouřícího trabanta a pračky , kterou když zapne, tak vyhodí pojistky půlce vesnice....no, zkrátka a dobře bylo by asi nejlepší kdyby si opět sám nafackoval a tak splnil dopolední příděl ve směru své samoléčby..../...
Takže i vztah k životnímu prostředí je důležitý.
ostatně na main page je dost alarmující zpráva o alpských ledovcích, že....

Stát by měl určitě i kromě investic do hloupých a zlodějských projektů typu solární baroni /kolik asi jich je typu vykuka M9la - který káže vodu a chlastá víno...prý i ministr spravedlnosti Blažek má jakési podíly na solárni elektrárně dotované státem...ú (obecně nic proti takovým investicím - ale pokud se nedělají s multiplikačními efekty i ve vztahu k socioekonomickému modu bytí obdarovávaných, nýbržto jako sociální podpora těch bohatších - mj. i bank....pak jde o paskvil)
Málokdo ví, že největší flotilu EV v USA vlstní vládní úřady. Ty také podporují infrastrukturu EV chargers - spolu s firmami.
Ročně tak vládní úřady neušetří žádné závratné částky, co se týče výdajů za benzín.../nějakých 120 tis. USD.-ale je to rozhodně lepší příklad chování, než všecky ty offroady ministrů či jejich podržtašek...nehledě na to, že místa, která stejně mají k parkování úředníci vyhrazena exkluzivně - jsou většinou ideálními místy pro instalaci EV chargerů.

Něco málo čísel z jednoho projektu mapujícího EV oblast in situ :

http://avt.inl.gov/pdf/EVProj/NissanLeafDrivingChargingSlides.pdf

No a co v staré dobré Anglii, že ?

http://www.newride.org.uk/downloads/EVCP-Guidance-Apr10.pdf

P.S. Rathovy teze jsou tak obecné...že by se dalo nad nimi slzet či křičet radostí několik hodin...ale to by bylo kontraproduktivní. proto jsem zabrousil do jednoho segmentu - jehož nárůst se v USA odhaduje ve velmi zajímavých číslech....
http://www.autoobserver.com/2010/09/n-american-ev-charging-industry-will-top-3b-in-total-sales-by-2017-analysts-say.html

Pozn. : Zatím ještě žádný podnikatelský subjekt nepřišel s myšlenkou via
" pony expres" - jak tedy v počátečních stádiích/což ale může trvat řadu let/ eliminovat nevýhodu nízkých dojezdových kapacit EV baterií...
Tuto myšlenku dávám k dispozici zcela zdarma...zejména majitelům pozemků okolo dálnic....:)))
--------------------------------------------
Ovšem pokud Rusko /které podle analytiků potřebuje cenu ropy aktualně někde kolem 124 USD za barel/ ...pokud Rusko neprovede strukturální reformy - a to tak, že v průběhu následujících 25 let...mohou opět začít rozhodovat ne chytré hlavy vědců, projektantů, inženýrů . mechaniků a dělníků...ale primitivní hlavy vojáků.
Svět je totiž propojen tak, že bída v jedné jeho části se velmi rychle přeleje do jiné....
A tady, v určitých konstelacích, nepomůžou žádné peníze...už je pak pozdě.
/ostatně uvažovat v popisech procesů i v čase a právě že takových souvislostech a podle toho jednat - podle toho se poznají skuteční státníci.
08. 07. 2012 | 11:38

Oranžáda obecná napsal(a):

to jen člověk hledí, jak nás může zastupovat v parlamentu jedinec (navíc zloděj), který má myšlení malého dítěte (nebo starého bolševika). Vždyť to jsou všechno neskutečné bláboly, které by člověk od vzdělaného jedince opravdu neočekával. Rathovi snad hrabe, a jestli to myslí vážně, je to s ním opravdu špatné.
08. 07. 2012 | 11:42

český maloměšťák napsal(a):

Ještě apendix.
Pokud stát rozumně investuje do svých institucí a to tak, že tyto investice přinášejí dodtečné, nejlépe multiplikační výnosy/tedy nejen např. ekonomický přínos ale i přínos ve vztahu k životnímu prostředí, omezení spotřeby NZE.../, je třeba si uvědomit, že v podstatě vykonává to, k čemu byl zřízen - měl by k tomuto být ODSOUZEN - nikolivěk vyzýván. O kvalitě a stavu tohoto by se všakdaly napsat tuny knih....podložených soudními spisy. Například.
Celý tento koncept je ale narušen, pokud v mocenském establishmentu působí příliš mnoho estébáků, hlupáků a podobných zvrhlíků.
08. 07. 2012 | 11:47

Fialenka napsal(a):

Dodám, že Bakala říkal, že pro něj bylo při minulých volbách prioritou boj proti korupci, aby vyhrály reformní strany a aby nevyhrál Paroubek. Bernard zase program socialistů považuje za vůbec nejhorší gigantickou korupci. A Babiše jsem slyšela na videu, jak kritizuje korupci, ale že to nejhorší by bylo, kdyby vyhrál Paroubek.
Pánové jsou proti korupci, ale ještě víc proti levici a popsala jsem proč asi.
08. 07. 2012 | 11:47

Fialenka napsal(a):

neo
Souhlasím, ale platí to i obráceně, že okolí a pravidla formují povahu lidí.
08. 07. 2012 | 11:48

neo napsal(a):

Fialenka:

pravidla jsou ale formovaná předtím těmi limi a taky dodržována. Na švédský systém tu máme málo švédů. A upřímně, když nastavíte stejný systém zde, tak to nezamená, že to tu bude fungovat a stanem se švédskem.
08. 07. 2012 | 11:53

JF napsal(a):

VFISCHER: děkuji!!!, velice střízlivý názor, souhlas. Ano, ono přerozkrádání probíhá kontinuálně od roku 1918 a logicky otevírá stavědla těm nejnižším půdům co jsou ve společnosti. Masaryk byl podobný ideolog otčín vlasti a především slasti jako jen Klaus. Je to jedna parta i s Rathem. Samozřejmě spějeme s těmito zlatuústými zbojníky do stavu, kdy země bude zcela v rukou zahraničí a našinec si bude vyživovat toto falešné a prázdé velkopanstvo. Pod svícnem největší tma. (vi. klausova "falešné a prázdné") V podstatě strategie je používat ta slova, která na ně platí samotné a tím to slova zprofanovat. V případě pana Ratha probíhá zprofanovaní slova a pojmu "trest" a "uvěznění".

autor: článeček je velice prostinký a nevěrohodný. Jak našinec zjizstí že sedíte opravdu pokud je státní zpráva zcela nevěrohodná včetně vás? Máte úřední hodiny jako poslanec, aby bylo možné mimo jiné zkontrolovat a nekrmit.

Česká společnost stojí na přerozkrádání relativně bohaté části R-U. Korupční systém od roku 1918!!!
08. 07. 2012 | 11:53

SuP napsal(a):

!....žádný podnikatelský subjekt nepřišel s myšlenkou via
" pony expres" - jak tedy v počátečních stádiích/což ale může trvat řadu let/ eliminovat nevýhodu nízkých dojezdových kapacit EV baterií...."
To je skutečně mišlenka via blbeček. I zadarmo je drahá.
08. 07. 2012 | 12:05

Botičky od Diora napsal(a):

Davide, držte se. Jste druhý nejlepší a nejkrásnější politik a to hned za Jiřím Paroubkem. Vašimi listy z vězení ho dokonce doháníte i v literární sféře i když Jiří má velký náskok. Lepší už je snad jen jeho žena, která se ve své tvorbě vyrovná s přehledem světovým autorům. Máte pravdu. Dříve auto vydželo 30 let a bylo navíc rychlé, krásné a levné. Jen 120 tisíc za favorita, perlu naší tvorby. Kam se dneska hrabou ty drahé fabie, oktávie nebo superby. Nic to nevydrží a stojí to i milion. Já vím, že tehdejších 120 000 se tomu dnešnímu milionu vyrovná, ale tenkrát to byla kvalita. Přece jen favorit je drak proti nějakému superbu a člověk si ho i víc vážil, když na něj čekal i několik let. To samé pračka. Mě stála tatramatka 10 výplat, ale vyplatila se. Vydržela 25let. Já vím, že dneska pračku koupíte za čtvrtinu výplaty, ale vydrží jen asi 10 let. Pane doktore, dostanete se z vězení, nebojte. Žádný soudce neodsoudí člověka, který chtěl úplatek použít na bouhulibou věc a to volební kampaň ČSSD, která jediná dokáže nám obyčejným lidem pomoci k blahobytu a vyvézt nás z temnoty demokracie a kapitalismu.
08. 07. 2012 | 12:19

Honza napsal(a):

derby napsal(a):
opr. na "Was ist das Slawische Urspung"-původ Slovanů

OPRAVA: Was ist DER Slawische Urspung"
:-)
08. 07. 2012 | 12:33

Václav napsal(a):

Tyvole jemu hrabe...chce aby bylo víc peněz v oběhu a přitom chce aby věci vydržely dlouho...jak pak nastartuje ekonomiku, když všechny věci vydržej věky? Proč by pak občané investoli....je vidět, že je to jen pochybný "lékař" co nemá ani základy ekonomie...
Dávat velkým firmálm 70% daň ? Víte jak by pak vzrostla cena elektřiny apod..aby si zisky dorovnali ? To by pak musel Český regulační úřad stanovovat jednotnou cenu a to je zas návrat komunismu...nechte trh trhem...ten si vše zařídí sám..
08. 07. 2012 | 12:35

Martin napsal(a):

Vážený pane doktore,
je nasnadě, že teď díky spoustu volného času vidíte spoustu věcí jinak, než jste viděl v civilním životě. Během výkonu poloviny ze čtyřletého trestu, který nepochybně dostanete a budete ve Všehrdech, budete mít ještě spoustu času, přemýšlet o životě a o politice už nebudete chtít ani slyšet. (A pravděpodobně ani o České republice). Věřte mi, vím to z vlastní zkušenosti. Takže příjemný výkon trestu a hlavu vzhůru, bude ještě hůř!
08. 07. 2012 | 12:39

Anuszka napsal(a):

Dobrý den. Nechce se mi věřit, že tohle píše David Rath...
Ale dejme tomu:

Ve Vaší úvaze, pane Rathe, chybí jedna podstatná záležitost. Bude se muset vydat zákon o tom, kolik praček, aut a kotlů si může člověk za život koupit... K čemu nám bude ta dlouhá životnost,pokud si někteří nezodpovědní jedinci budou brát půjčky jen proto, aby neměli deset let staré auto...znala jsem dokonce jednu paní, která si koupila novou pračku, ačkoliv jí ta stará prala...to byste měl ještě dopracovat. Díky.
08. 07. 2012 | 12:41

český maloměšťák napsal(a):

SuP napsal(a):
!....žádný podnikatelský subjekt nepřišel s myšlenkou via
" pony expres" - jak tedy v počátečních stádiích/což ale může trvat řadu let/ eliminovat nevýhodu nízkých dojezdových kapacit EV baterií...."
To je skutečně mišlenka via blbeček. I zadarmo je drahá.
08. 07. 2012 | 12:05
-------------
Hertz je poměrně známá firma - ze sektoru půjčování vozidel. Částečně tento princip " pony expresu" - /díky hustotě svých poboček / provozuje.

Ostatně právě že lidé mentálně zaostalí mají ve zvyku nazývat ty, jejichž myšlenky nekonvenují jejich myšlenkám(použil jsem tohoto nadneseného termínu proto, abych nezmátl čtenáře)....blbečky.
Ale to je zcela normální - a byl bych dokonce rád, aby pan Stejksal toto individuum - jeho " myšlenky" nemazal - i psychiatři potřebují být z něčeho živi, že..
http://www.cleantechblog.com/2011/08/hertz-expands-electric-car-rental-in-united-states-and-china.html

Mnoho myšlenek nemusíme vymýšlet - stačí se obrátit jinam než ke skřehotavcům z 19. století.
Pokud ale je Hertz pro SuPa a podob. " blbečkem" - pak je spíše na místě zásah nějakého lékaře - specialisty. Ostatně to samé si myslím i o členech soudobé vlády...

Šalom.
08. 07. 2012 | 12:47

SuP napsal(a):

Anuszka -
Spíš bych odhadoval, že se pan doktor konečně dostal "na dřeń" svého intelektu. Hrůza pomyslet, že tohle se cílevědomě recykluje v parlamentu (pro kelta - napříč spektrem).
;-)
08. 07. 2012 | 12:48

StandaT napsal(a):

Fiflenka: OK, jenže v té Skandinávii lidé jsou aktivní, angažovaní a PRACUJÍ. Myslíte, že toto jsou vlastnosti Rathových Gambináčů z Kavalců?
08. 07. 2012 | 12:49

český maloměšťák napsal(a):

apendix ad Sup
"mišlenka" - to je vůbec velmi zajímavé slovo...takové slovo snad neznají ani děti ze třetích tříd ZŠ ....či z tkzv. škol speciálních...
08. 07. 2012 | 12:51

rozumbrada napsal(a):

Václave
Ke komunismu se nelze navrátit, protože nikdy nebyl. To je první poznámka.
Když u nás socialismus předával štafetový kolík kapitalismu, byl stát nezadlužený. Výsledky působení volného trhu můžete dnes sledovat všude vůkol.
Ale hlavně že vám to dobově pálí.
08. 07. 2012 | 12:52

StandaT napsal(a):

kelt: já vůbec nejsem z Kalouska nadšený. Pouze tvrdím, že hospodářská a sociální politika SocDem povede k tomu, že ochota platit daně se ještě výrazně sníží.
08. 07. 2012 | 12:53

Martin napsal(a):

Vážený pane doktore,
je nasnadě, že teď díky spoustu volného času vidíte spoustu věcí jinak, než jste viděl v civilním životě. Během výkonu poloviny ze čtyřletého trestu, který nepochybně dostanete a budete ve Všehrdech, budete mít ještě spoustu času, přemýšlet o životě a o politice už nebudete chtít ani slyšet. (A pravděpodobně ani o České republice). Věřte mi, vím to z vlastní zkušenosti. Takže příjemný výkon trestu a hlavu vzhůru, bude ještě hůř!
Jinak vám držím palce, ve Všehrdech ale běžte na barák č.5, "jedničku" byste nevydýchal...
08. 07. 2012 | 12:55

greenish tentacle napsal(a):

Obávám se, že jediný nezkorumpovatelný jedinec, který se neopije mocí a za všech okolností zůstane skromný a altruistický jsem já. Nijak mě to netěší, ale když to jinak nejde, vezmu veškeré břímě moci na sebe. Prosím proto přispěvatele (včetně milého pana autora), aby na mě pro začátek přepsali veškerý svůj majetek a v klidu očekávali na další pokyny.
08. 07. 2012 | 12:55

SuP napsal(a):

Vykydale, zase nerozumíš? Tedy jinak. Budeš-li se snažit aplikovat systémy nějak fungující ve specifických podmínkách do oblastí, kde tyto podmínky nejsou a dlouho nebudou, aplikuj, ale sám a za své. Výsledek bude ještě horší, než když zavedeš do Čech principy státní správy ze Švédska bez Švédů. Jak pojmenuješ toho, co se o to přesto bude snažit, nechám na tobě.
08. 07. 2012 | 12:56

santawizard napsal(a):

zdravím pane doktore:
minule jste psal,že hlavní důvod šetření peněz(a vůbec dobrého hospodaření) dneska je ,aby si mohli v budoucnu více užívat naše děti.To znamená ,že dneska si nemůžeme užívat (musíme si utahovat opasek)jenom proto ,že naši rodiče a prarodiče na nás nešetřili a dobře nehospodařili.Nejde pochopitelně o děti včera,dneska nebo v budoucnu ,ale děti ,kteří si budou užívat až vyrostou do dospělého věku.(tam budou platit nadstandartní pracovní podmínky a nadstandartní životní úroveň)
To co píšete dneska je návrh ,jak by se to dalo všechno zařídit.Hodně lidí by s vašim návrhem a podobnými návrhy určitě souhlasili,ale protože jste ve vězení tak máte dodatečnou nevýhodu takovou pravdu prosadit.To by jste musel být ministr financí!!!!!
Vědecký pokrok nám může zvýšit a zajistit lepší budoucnost jenom když se přestaneme strašit ,aby se stroje mezi sebou zničili nějakou další revoluci a válkou.Jestli však počitače berou lidem práci ,tak roboti taky berou lidem práci.To zanemená že v budoucnu všechno budou dělat roboti a počitače.Proč by lidi museli dělat lopatou ,když jsou už na to stroje?Jinak řečeno moderní lidé nebudou rozbíjet svoje stroje ,aby mohli pracovat rukama.Právě naopak!!!
08. 07. 2012 | 12:59

common sense napsal(a):

Soudruhu rozumbrado, stát nebyl oficiálně zadlužený, protože statistiky si cucali z prstu soudruzi. Reálný dluh byl grandiózní (to už si soudruzi navíc v roce 1989 uvědomovali, aspoň ti chytřejší). http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=2773
08. 07. 2012 | 13:00

Jan Novák napsal(a):

Vláda vede naši zem k chudobě.

Davide tobě to může být jedno.
Tebe bude v nejbližších 12 letech zajímat úroveň vybavení cely.

Škoda, že Tě tyhle sociálně ozdravné nápady nenapadly před rokem.
Ale piš dál. Letos v červenci je nuda, pořád prší a Luděk Sobota odjel na dovolenou.
08. 07. 2012 | 13:00

medník balkonový napsal(a):

jsem socialně slabý a doufám že dík panu doktorovi se bohatství přerozdělí tak spravedlivě, že nebudu muset dřepět uprostřed léta na balkoně a domkáři naproti se nebudou válet u bazénu nebo lítat k moři 2x ročně.jinak neustále sleduji politické pořady v tv , radiu a internetu. do práce se moc nehrnu, protože bych pak neměl čas se vyjadřovat k dění v drahé vlasti i zahraničí. bohužel jsem tedy zatrpklý a rád na všechno nadávám.
08. 07. 2012 | 13:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 07. 2012 | 13:01

Kašpárková napsal(a):

Pokud v diuskuzi zde někdo považuje slušnost a poctivost /někde zcela normálnívěci, vždyť jsou země kde se nezamykají dveře a auta/ za utopii, tak to je ale opravdu už konečná. Janoušek neblogujue, nepotřebuje se namáhat získat symaptie liru, protžože on na ni kašle, kašlal vždy a kašlati bude. Vše ten člověk spraví penězi a tento typ lidí privilegovaný ODS je skutečnou rakovinou společnosti.
08. 07. 2012 | 13:09

eM napsal(a):

Myslím že orgány činné v trestním řízení by v první řadě tomu zlodějskému hochštaplerovi měly vhodnou formou zavřít ústa.

Pro jeho ortodoxní milce: 120 000 000,00 Kč, nesmyslně vyhozených na tzv. "dary". Tyto peníze byly ukradeny z rozpočtu kraje, jenž je ze zákona určen na jiné výdaje nežli na obcházení zákona o poplatcích.
08. 07. 2012 | 13:09

jméno napsal(a):

Vypadá to, že je pan Ráth celkem rozumný člověk, ale je škoda, že to dává najevo pouze slovy a navíc z vězení. Ocenil bych, kdyby odhalil i jiné politiky, kteří patří do vězení, jestli mu jde o bohatství lidí, tak by to měl začít jako člen paramentu dělat.. Pak bych uvěřil, že se poučil.
08. 07. 2012 | 13:14

rozumbrada napsal(a):

common sense
Já vám rozumím, kolego. Jediné co se dá komunistům věřit, jsou seznamy StB. Všechno ostatní si vycucali z prstu.
Ale říkají to v televizi, tak to bude asi pravda.
08. 07. 2012 | 13:14

Karel napsal(a):

Neo, já to nechápu, pravidla jsou nastavena tak, že jsme neustále okrádáni všichni /dálnice, Casy../ . Chápete to – všichni , i obchodníci s teplou vodou a vy si chrochtáte jaké je to tu skvělé. Známý či kamarád, manažer na úrovni celostátní působnosti v oblasti, kde se ze státního hodně krade, v minulosti neustále blekotající o tom jak trh všude všechno vyřeší/vaše mantra/, tuhle přišel s převratnou myšlenkou – chybí nám prý morální hodnoty. To už snad chybí, aby se stejným přišel ten kapesní zloděj z hradu, který to všechno ve své straně začal.Optimista by řekl, že už jim z tich zlodějen začíná hrabat. A vy zase, že je u nás málo švédů. Asi nám trh podle Kleptomana žádné švédy nevygeneroval.Proč asi, kde se stala chyba Neo ? Vy to jistě víte a odpovíte. Nebo vám pomůže Gandí, či Oranžáda.
08. 07. 2012 | 13:15

sinai napsal(a):

V česku je to snad o zlodějnách, ne?Takže jaké mudrování,máš žaludek být,přisluhovačem, zlodějem,politickou špínou,novodobým oktrokářským pánem,máš!Nemáš žaludek na výše zmíněné,nemáš na slušné živobytí!
08. 07. 2012 | 13:16

vlastimil.havlik@postl.cz napsal(a):

ono to casem vyplave,co se delo,ale uz to nebude mit ucinnost,protoze to bude prekryt$o nalehavymi prusvihy.Chtelo by to skoleni od Svedu zase na tricet let.Sami jsme hladovi a prizrak "plotu"zustava.
08. 07. 2012 | 13:19

SuP napsal(a):

Vykydale -
Abys intelktuálně nestrádal. "Mišlenka" je variace na slovo "myšlenka", takto. Myšlenka vzniká jako produkt cílevědomé činností mozku. Mišlenka vzniká bez jeho přčinění.
08. 07. 2012 | 13:19

derby napsal(a):

Otrokářství,které jako systém ovládalo celý svět do poloviny prvního tisíciletí po Kristovi (to je dlouho-dobou bronzovou i železnou) mělo jedno světové centrum.Padlo tehdy když periférie okolo centra-zájezdní hostince,veslice-galérky,legie v močálech,lidé v dolech atd.pochopili svými kmenovými vůdci nutnost centrum té moci zničit.Zničení systému se rovnalo zničení moci centra s menším časovým skluzem.Naproti tomu feudalismus (léno,šlecta,církev,podanný)-další po něm nastoupivší systém byl jiný:vytvořil velké dost rovnocenné národní státy,která trvají už bez feudalismu dodnes.Feudalismus byl svržen revolucemi -násilným vnesením do něj politické formy společnosti a vlastnictví-republiky,jež v Ŕímě sloužila výhradně otrokářům.I se svobodným plebsem.
Je otázkou zda způsob jakým o lidské společnosti uvažují lidé a hlavně politici a státníci je totéž čím se řídí sama lidská skutečnost.Protože politici a státníci uvažují ponejvíce jazykem "daně-dluh-oběh peněz",revoluce a občanské války se naopak řídí třídním jazykem a války se řídí jazykem geopolitickým a/nebo nacionálně politickým.
To,že dnes volená politická levice parlamentní v Evropě typu sociální demokracie a socialistické strany hovoří výhradně společným jazykem s EU-organizací integrace-jazykem prvního typu "daně-dluh" -jazykem i feudála-ještě i dost otrokáře císaře byzantského Justiniána z 6.století n.l.(století označovaného "Expanzí Slovanstva"-je víceméně indikátorem toho,že tyto strany neznají mechanismy vývoje lidské společnosti moderní doby,nerozumí mu,jsou to ve své podstatě politické atavismy a archaismy.
to Honza:
Honzo,opravujte sám sebe :Otázka zněla Co je to? Was ist das? Nepíší Was ist der ? Kdo je on? Antwort: Der Usprung píšete.A Klaus jako absolutní germánský Theodorichánec v Evropě by Vás měl učit své dobře utajené politické gramatice,projevující se skutky navenek jako prodej českých kvalit za babku .Ostatně celý středověk německý mnoha legendami a literaturou Theodericha až k Hitlerovi velebí jako tajemného "Dietricha z Bernu".Latentní háchovštiny a latentní Vlajky-neštovice postkomunismu.Latentní Ribentrop-Molotov pakt.Aj.Doba je archeologií politiky negace,nikoliv objevem pozitivní politiky.Od Anglie Evropu až po Rusko.
08. 07. 2012 | 13:21

Miki napsal(a):

V současné době a politickohospodářské situaci v EU a vůbec ve světě se naše země bez toho, co se odehraje jinde ani neubzdí,tak jaké plány.Zbývá jen reagovat na nastalé situace.to je vše co si můžeme dovolit.Záměrně nepředhazuji panu Ráthovi nějaké blbé narážky jako jiní zde na blogu.
08. 07. 2012 | 13:23

Kritik napsal(a):

[Přísloví 22:22-23:9]

Neodírej nuzného, vždyť nic nemá, po utištěném nešlapej v bráně. Neboť jejich spor povede Hospodin, uchvátí život jejich uchvatitelům.

Nepřátel se s hněvivým člověkem a s mužem vznětlivým se nestýkej, ať se nepřizpůsobíš jeho stezkám a nenastražíš léčku své duši.

Nebuď mezi těmi, kdo dají druhému ruku, kdo se zaručují za půjčku, nemáš-li čím splatit; proč ti má někdo vzít pod tebou lůžko?

Nepřenášej dávné mezníky, které zasadili tvoji otcové.

Viděls muže, který je zběhlý v svém díle? Před králi bude stávat; nebude stávat před bezvýznamnými.

Jestliže zasedneš k jídlu s vladařem, dobře rozvaž, co je před tebou. Nasadíš si nůž na hrdlo, budeš-li nenasytný. Nedychti po jeho pochoutkách, je to ošidný pokrm.

Neštvi se za bohatstvím, z vlastního rozumu toho zanech. Jen letmo na ně pohlédneš, už není! Vždycky si opatří křídla, jak orel odlétne k nebi.

Nejez pokrm nepřejícího, nedychti po jeho pochoutkách! Vždyť je to duše vypočítavá. Říká ti: "Jez a pij", ale jeho srdce s tebou není. Snědené sousto zvrátíš a pokazíš svá vlídná slova.

Nedomlouvej hlupákovi, neboť pohrdne tvou prozíravou řečí.
08. 07. 2012 | 13:24

Kateřina napsal(a):

Reakce na všechny ty, kteří tady zase dr. Ratha sprostě urážejí, hloupě se posmívají, a všemožně neprávem a sprostě anonymně napadají: pan Rath je stále politikem, pouze zadrženým ve vyš. vazbě (a ještě neoprávněně!), je poslancem PSP ČR, zcela demokraticky zvolen svými voliči (vč. mě), a má plné právo psát a publikovat si jakékoli své články (!), o veřejném životě!... Všechny jeho myšlenky mají hlavu a patu, a většinou jsou moudré a pravdivé, to ovšem pochopí jen inteligentní lidé... hlupáci, jelikož hloupost je opravdu neomezená, to opravdu nikdy nepochopí, alespoň by tedy měli mlčet...
08. 07. 2012 | 13:24

Oranžáda obecná napsal(a):

tenhle Rathův článeček je tak hloupý (a děkuji Rathovi za to, že se konečně politicky udělal), že takhle hloupé psaní by nevyplodil ani ožralý Zápotocký s Gottvaldem dohromady. Jak hospodaří stát ? No přece jako Rath , Rath byl státním zaměstnancem a kradl jako straka. Proto Rathovy kecy o tom, jak to oranžový stát všechno zařídí, to je ubohá nalejvárna, vždyť Rath měl na Kraji šanci, a co zařídil (kromě sedmičky v krabici) ? Jinak nepochybuji, že dostatek primitivů ke svým pouídačkám najde. Copak nevidíte, že do čeho se namontuje Stát (nebo Evropská Unie), tak jde všechno do P....?
08. 07. 2012 | 13:30

NIKLIK napsal(a):

Myslím, že by panu Mudr. Rathovi slušela doktorská praxe. Svoje bludy ať si vypráví doma dětem. U dětí má nadějiv pokračování. A potom tu jsme my - občani, kteří tyto názory buď převezmeme nebo odmítneme. Někdy pacienti léčí lékaře.
08. 07. 2012 | 13:31

Oranžáda obecná napsal(a):

Kateřino Pancová.... tobě také dovolili psát z vazby ???
08. 07. 2012 | 13:32

Agent W4C napsal(a):

Kde jste byl pane Rathe se svými radami,když jste chodil na svobodě ??? Tím,co zde píšete,zabíjíte nudu.Která bude určitě ve vazbě a v neděli obvzvláště nesnesitelná...Nejsem ani náhodou příznivcem toho,co se zde prezentuje a co o sobě tvrdí,že je pravice,ale ta ČSSd není také bůhví co.Jen v součtu je oproti ODS asi o řád či dva řády menší škůdce...Ale bohužel se o žádné svaté v ČSSd také nejedná...
08. 07. 2012 | 13:33

retro napsal(a):

Cesta k bohatstvi - vazba je aspon necemu dobra: pro zamysleni a polepseni..
Souhlasim s investicemi do trvalych hodnot, jako ve Svycarsku, Svedsku...
V servisu mi tvrdi ze moje auto vydrzi klidne 700tis. km, rad bych je najel a doufam ze jich na nasich silnicich a mezi ceskymi ridici doziju..
K tem investicim do kulturnosti: za prvni republiky mely verejne budovy umelecka dila (jedno, dve ..), za socialismu vetsinou rozpocet pamatoval na jedno, no a kolik vidite umeleckych del pred verejnymi stavbami po listopadu? Neni mj. to tim ze mame prezidenta odbornika na architekturu?
08. 07. 2012 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

Kateřina
Na Ratha bylo prý nasazeno 100 policistů.
Zaplatit 100 Oranžád obecných a jim podobných....je v tomto kontextu pouhý pakatel.
08. 07. 2012 | 13:34

D. napsal(a):

ČT: V nemocnici ve Vídni zemřel europoslanec ČSSD Jiří Havel
08. 07. 2012 | 13:34

Agent W4C napsal(a):

A nevím, pane Ráthe,že byste vy sám byl chudý či měl průměrnou životní úroveň...
08. 07. 2012 | 13:37

retro napsal(a):

pobyt ve vazbe Vam nezavidim - musel to byt sok?
tesim se na pristi uvahu a preji rychle soudni rizeni!
08. 07. 2012 | 13:39

Oranžáda obecná napsal(a):

český maloměšťák.......já bych byl jen rád, kdyby Rath vysvětlil tu sedmičku v krabici... už psal o všem, jen tomuto tématu se tak nějak tento lidumil, socialistický poslanec,t.č. ve vyšetřovací vazbě v Litoměřicích,stydlivě vyhýbá.
08. 07. 2012 | 13:39

franta smutný napsal(a):

Nic než mentální přežvykování.
08. 07. 2012 | 13:39

pavla napsal(a):

Podle legendy, se Dalibor naučil ve vězení hrát na housle.Pane Ráth, Vy máte za sebou teprve pár týdnů a už z Vás se začínají sypat smysluplné myšlenky!Ještě pár let a něco z Vás bude...
08. 07. 2012 | 13:40

Oranžáda obecná napsal(a):

D. napsal......opravdu ????
08. 07. 2012 | 13:40

Oranžáda obecná napsal(a):

Pavla.......než vyleze Rath z basy, tak by z něj mohl být Kubelík....
08. 07. 2012 | 13:43

eM napsal(a):

-Pán Ráth, ako nováčik tuná vo Valdiciach budete moja čuba. Chcete to s gelom alebo bez gela?
-No, raději s gelem, když už to musí být, asi to bude snesitelnější.
-Dobre. Hej, Gelo, pán Ráth chce aj teba...!
08. 07. 2012 | 13:45

Michal napsal(a):

Vy všichni, co zde pitvoříte citáty p. Ratha, bylo by lepší,aby jste sami přišli s nějakými nápady a nehlásali, co vám hlásá TV Nova a jiné manipulativní složky společnosti. Prvně se zaměřte na člověka, který stojí ve vedení státu a srovnejte jeho postoj ke kuponové privatizaci, pak běžte dál, vemte to přes rozkrádání státu a pak řešte krabice od vína. Je to směrováno na tupou společnost! I ten největší vůl si nechává převézt peníze elektronicky a ne si je tahat v lahvi! To je jen pro vás,abyste správně pochopili, kdo je zlý a kdo ne. Zamyslete se nad jinýma kauzama! Neříkám, že je nevinný, ale jsou zde jiní, kteří by měli být odsouzeni min. na 100 let!
08. 07. 2012 | 13:45

Oranžáda obecná napsal(a):

ale stejně je to švanda, tyhle mediální zvratky oranžového Ratha. To jsme asi jediný stát na Světě, kde úřaduje poslanec z vazby.
08. 07. 2012 | 13:46

SuP napsal(a):

D. -
Díky za upozornění.
Pana poslance Havla je mi líto. Byl sociální demokrat.
08. 07. 2012 | 13:48

psp napsal(a):

hezky se to čte, je tam od všeho přehršel. je to takové to mělo by se bez konkrétních kroků a hlavně propojených opatření
ještě že je to lékař a tak je mu předem odpuštěno.
tyhle spásné myšlenky ho napdají v kriminále, dříve jich nebylo. možná by měli zavřít víc lidí z vlády a oni by to tam upekli - Kalousek by mohl začít
08. 07. 2012 | 13:48

Oranžáda obecná napsal(a):

Michal....chcete tím říci, že oranžový poslanec Rath je nebetyčný v.l, když si nosil sedmičky v krabici ??? Ano, já s vámi souhlasí, a tohoto v.la jste si "zvol"ili.
08. 07. 2012 | 13:51

Oranžáda obecná napsal(a):

SuP..... a kdyby nebyl sociální demokrat, tak by Vám ho líto nebylo ???
08. 07. 2012 | 13:52

jin napsal(a):

Oranžáda obecná - na víc než urážky se nezmůžeš? Jsi stejnej primitiv jako další,kteří se zmůžou jen na poštěkávání a zesměšňování Ratha .On má pravdu hlavně v tom,že tyhle otrokářské způsoby na pracovištích,nejistoty a veřejné tunelování toho co z jejich práce vzniklo ,normálního člověka ubíjí psychicky,zvláště když nevidí ani světýlko na konci tunelu !Klausovi tenhle chaos naopak vyhovuje,chtěl vždy co nejlevnější pracovní sílu a nezasahování do neviditelné,zkorumpované ruky trhu!
08. 07. 2012 | 13:52

Oranžáda obecná napsal(a):

jin.....copak nevidíš, že Rath se stará, a vždy staral, jen o sebe ??? Že lidi jsou mu u pr....e a potřebuje je jen v momentě, kdy se chce dostat z vazby ? Připomínáš mi lidi, kteří jezdí na zájezdy se nažrat pod záminkou koupě hrnců. Také stále očekávají, že jim někdo něco dá zdarma...
08. 07. 2012 | 13:58

eM napsal(a):

JIN:
Pan Rath hlavně od roku 1994, kdy vstoupil do politiky, udělal velké h***o proti otrokářským způsobům a všemu dalšímu, co kritizuješ. Naopak - v lékařské komoře, sněmovně i na kraji se pasoval do role uzurpátora moci a diktátora, který hubil a ničil všechny, kteří mu byť i v souladu se svým právem zkřížili jeho nekalé machly. Zákony pro něj neplatily, stal se z něj mstivý křivák. Stačilo aby si obec zvolila pravicového starostu a 3,5 roku nedostala od kraje ani korunu. Ať ten hochštapler ve vězení shnije! přeji mu aspoň deset let.
08. 07. 2012 | 13:59

neo napsal(a):

Karel:
Co nechápete? Že pravidla musí být vždy nastavena konkrétně na danou situaci? Nechrochtám si jak je to tu skvělé, jak jste na to přišel? Moje mantra??? nemám žádnou mantru. Málo švédů tu je na švédský systém, co na tom nechápete?. Chyba se stala v již v předchozím režimu. Krádeže slušných lidí ve fabrikách, podplácení slušnými lidmi za nedostatkové zboží... to je hluboce zakořeněno a jen tak to nezmizí.
08. 07. 2012 | 14:00

neo napsal(a):

jin:

Rath se zesměšnil sám.
08. 07. 2012 | 14:02

Wenda napsal(a):

Tady už žádný stát není. Ty, co Rath jmenuje, jsou ti, kteří řídí stát. Tito jsou hlavními sponzory všech parlamentních stran, tedy těch, které jsou schopny se do parlamentu dostat. Bez peněz těchto subjektů nelze být viditelným. Tyto subjekty vlastní nebo zástuplně vlastní sdělovací prostředky, PR agentury, které vytváření celospolečnský názor. Snahy Ratha z vězení jsou sice správné, ale v jeho pozici úsměvné. Jelikož ve vedení státu vládne anarchie, jedinou variantou této situace je zrušení státu a náastolení anarchie nebo alespoň anarchokapitalismu v celé struktuře společnosti. Je naprosto zbytečné mít stát, který všechny prostředky přerozděluje několika subjektům, které na nich bohatnou a zpět nic nevracejí.
08. 07. 2012 | 14:03

človíček napsal(a):

A víte někdo, jestli to vůbec Dr. Ráth píše????? Internet vám vymasíruje mozky, už jen ty příspěvky.....
08. 07. 2012 | 14:05

santawizard napsal(a):

Komunisti a kapitalisti se hádají v parlamentě .,kdežto anarchisti a náckové na ulici.V podstatě jde o nějakou rovnováhu mezi kapitalismem a socialismem.Tato myšlenka se dá přirovnat k obyčejnému konfliktu zájmů mezi takovým nezávislým kandidátem a soukromným podnikatelem.Jestli je politik u koryta musí vidět státní a soukromný sektor jako na dlani.Jestli by chtěl jak se říká privatizovat kus státního majetku pro svůj vlastní prospěch a nebo znárodnit svůj vlastní majetek ve prospěch svého úřadu ve vládě.,tak to jsou základní konflikty zájmů.které se mu mohou vyskytnout.Co je však na tom tak špatného? Umění vládnout je velké umění.Nevyskytuje se náhodou v takových případech opravdová příležitost, aby se obě strany mohly spokojeně na něčem dohodnout než hledat jeden na druhým jenom samé zlo a jenom si nadávat do zlodějů a do blbců ,aby stagnovali oboustraně a potom trpěli oboustranou nevýhodou,v mezinárodní konkurenceschopnosti mezi státy a mezi kapitalisty?
08. 07. 2012 | 14:09

eM napsal(a):

ČLOVÍČEK:
Ať to píše a nebo ne, jsou to jen jalové slinty a kecy, nu-da!
08. 07. 2012 | 14:09

Botičky od Diora napsal(a):

To jsem jediná, která se ho zastane? Vy pravičácký ukřičený sprosťáci, co kdyby se to stalo vám?
08. 07. 2012 | 14:10

eM napsal(a):

Botičky od Diora:
Nám se to stát nemůže. Nekrademe ve vlekém, nekorumpujeme a nenecháme se korumpovat, nerozkrádáme státní prostředky a žijeme od výplaty k výplatě. Za co by nás zatkli a uvěznili? Já tuhle odhodil na ulici jízdenku ale to by byl maximálně přestupek, že...
08. 07. 2012 | 14:14

DL napsal(a):

Mě spíš zajímá, ostatně jako většinu společnosti, jestli se Hanychová zase vožrala.
08. 07. 2012 | 14:15

Botičky od Diora napsal(a):

eM nepovídejte, že žijete od výplaty k výplatě. Vysokoškoláci mají vždycky lepší práci a víc pěněz. To říkáte jen proto abyste nás levičáky urazil a zesměšnil.
08. 07. 2012 | 14:18

RIP Jiří Havel napsal(a):

RIP Jiří Havel
08. 07. 2012 | 14:22

eM napsal(a):

Botičky od Diora:
Mám slušný plat a slušné výdaje. Necítím potřebu syslit. Ale chápu Vaši ironii a přidávám se k ní.
08. 07. 2012 | 14:22

santawizard napsal(a):

Krize dělá škodu všude .Jestli se budou bouřit odbory ,tak se budou bouřit vězni ve vězeních a blázni v blázincích.Proč ,ale přirovnávat nespokojenost odborů (zdraví a bezúhonní lidé)k nespokojenosti kriminálníků a schizofreniků?
Měli by existovat odbory pro vězně a pro psychiatrické pacienty?
08. 07. 2012 | 14:24

eM napsal(a):

Jiřímu Havlovi odpouštím že stál na straně zla a zpátečnictví. Ovšem je to nedůslednost, kterou bude na politbyru nutno probrat, aby se u jiných soudruhů neopakovala. Řadovým soudruhům musí na umření stačit Bulovka a elitní soudruh si za příspěvky řadových soudruhů dovolí buržoazní Vídeň? Soudruh Kim Čong Il přece nabízel své lékaře; soudruh Lukašenko také. Proč je soudruh Havel nevyužil k posílení svého zdraví a prestiže všesvětového socialismu? Zakolísal snad? Nedůvěřoval snad posledním výdobytkům sovětského zdravotnictví z 50. let a nechal se pomýlit laciným pozlátkem kapitalismu?
08. 07. 2012 | 14:25

Frantík napsal(a):

Dotaz. výrazy "darmožrout,"nenažranec" a "nevzdělanec" jsou hrubé výrazy nevhodné do příspěvků? Díky za odpověď.
08. 07. 2012 | 14:26

Almo G™ napsal(a):

Pro zajímavost: Na tento blog Aktuálně poutá z titulní strany výsměšným titulkem: "Bloger Rath radí z vazby, jak můžeme všichni zbohatnout".

Bez komentáře.
08. 07. 2012 | 14:29

Botičky od Diora napsal(a):

eM když máte slušný plat, tak nepište, že žijete od výplaty k výplatě. To my levičáci žijeme z ruky do huby a na dluh, když chybí na vánoční dárky. Žádné dovolené na sejšelích a v alpách, žádné kabriolety, žádný kaviár a šampus. Nám musí stačit stejk, hranolky, pivo a dovolená v řecku a krkonoších 2 krát do roka. No řekněte, že je to nespravedlivé a měli bysme mít taky stejné štěstí. A to právě zařídí jen lidé, jako pan doktor Rath a Jiří Paroubek. Dva lidé s plným sociálním cítěním, kteří si od vlastní huby , aby nasitili prostý lid. Kam myslíte, že pan Rath nesl tu krabici? Je to jasné. Chtěl pomoct nám levičákům. Zafinancoval by volební kampaň, socialisti by vyhráli a vyvedli nás do blahobytu. Fandim lidem jako David Rath, což jsem ostatně v poledne napsala.
08. 07. 2012 | 14:29

neo napsal(a):

Almo G:

no vždyť je to pravda !
On zbohatl a teď z basy radí ostatním.

titulek:
List z vězení V: Cesta k bohatství

rada z vězení, jak zbohatnout...jasné, výstižné, pravdivé.
08. 07. 2012 | 14:33

Standa napsal(a):

Kdybys Rathe byl opravdový křesťan - srdcem, uvěřil bych Ti. Jsi stále jen prolhaný politik...
08. 07. 2012 | 14:35

eM napsal(a):

Botičky od Diora:
Neprovokujte, prosím. Podívejte se, kolik dnes stojí pár gramů černých lanýžů. Už dávno si je nemohu dovolit. Já jsem proletář a nestydím se za to. Jídám tam, kde jí i otec pracujícího lidu - můj osobní přítel Paroubek - t. j. v skromné jídelničce hotelu Kempinski. I ta snídaně už není za 650 Kč jako bývala. To byste se divila, co dnes musím dát za hemenex (bez lanýžů!) a kávu. Já sociální cítění mám. Nemusíte se zde chlubit požíráním stejků.
08. 07. 2012 | 14:35

Avatar napsal(a):

Rath asi pečlivě studoval BIBLI. Specielně deset přikázání. Některá se ho netýkají, evidentně není křesťan. Některá by ctít měl, protože v této společnosti křesťanská morálka ještě trochu prosakuje.

V jednoho Boha věřiti budeš. N/A for RATH (odhad, naštěstí mu nevidím do duše)
Nevezmeš jména Božího nadarmo. N/A for RATH (odhad, naštěstí mu nevidím do duše)
Pomni abys den sváteční světil. N/A for RATH (odhad, naštěstí mu nevidím do duše)
Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na Zemi. ..starý otec kvůli němu lže ..
Nezabiješ. wow, tady možná boduje
Nezesmilníš. N/A for RATH
Nepokradeš. N/A for RATH
Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému. N/A for RATH
Nepožádáš manželky bližního svého. N/A for RATH
Aniž požádáš statku jeho. N/A for RATH

Lidé věděli koho volí, a to mě děsí. Tento politik už ani nemusel předstírat, že ctí křesťanskou morálku. Společnost to politikům toleruje, ve společnosti prakticky neexistuje žebříček hodnost. Úroveň politické scény a kvalita jejich představitelů je pravdu zrcadlem společnosti. Ale nevidím to tak tragicky, zhruba do sta let nás semelou islámisti, dostaneme se pod tlak a zase začneme fungovat.
08. 07. 2012 | 14:43

helca napsal(a):

Vy boticky od Diora si najdete praci, kde budete pracovat jako normalni lidi za normalni plat nebo jdete studovat a budete mit i lepsi praci nebo dokonce i ty boticky od diora. Vy levicaci uz byste meli otevrit oci a uvedomit si jak se zilo za komunismu...a jak se zije prave tem jmenovanym...zrovna ti dav si od huby urcite utrhnou!
08. 07. 2012 | 14:47

Petr napsal(a):

Zbohatnout a beztrestně? Jak snadno! Stačí si vzít příklad z předáků ČSSD. Stačí se podívat na expředsedu ČSSD křišťálového Grosse, nebo Velikého "JÁ" Paroubka a kauzu jednoho ropného prince. A když se někdo bude snažit se na ono křišťálové superbohatství podívat, tak stačí vyměnit Nejvyššího státního zástupce, tak jako vyhodil Paroubek p.Benešovou.
A jako všichni členové ČSSD i Vy pane poslanče, jste ani nepíp a vše jste schvaloval.
08. 07. 2012 | 14:50

KAB napsal(a):

Nějak mi nejde do hlavy, proč je tedy ve vazbě :) Pokud může psát na veřejný blog, nemůže náhodou ovlivňovat svědky, což je asi jediný relevantní důvod jeho vazby?

P.S. Ta blbost dole, co musím opsat z obrázku- je děs - už jsem 16x opsal špatně, protože to nejde přečíst, tak zkusím po 17.
08. 07. 2012 | 14:54

Jana Ery.... napsal(a):

Dvanáctiletá Victorie má toto řešení : https://www.youtube.com/watch?v=XUGEU-t-PkA&feature=youtu.be
08. 07. 2012 | 14:58

Jan Buček napsal(a):

Jak jsem všechny články pročítal tak každy má nějaký nápad,ale komu to dát,aby to rozhodl spravedlivě?
08. 07. 2012 | 15:01

češka napsal(a):

MuDr Rath sestavuje volební program ČSSD v kriminále?
Podle vzoru sovětského filmu "Muž s puškou" o Leninovi, úpícím v carském žaláři, když mu byla povolena lovecká zbraň a volný pohyb x km.
Když se potom sám chopil moci, založil koncentráky.
Lenin měl pušku, Rath internet.
Jo jo, jsme o 100 let dál.
Až Ratha pustí, spojí se s nějakým loupežníkem /Stalinem/ a založí si novou stranu....
Historie se opakuje....
08. 07. 2012 | 15:01

jan novák napsal(a):

Lenin na nudu v base měl recept 10000 kroků denně.Chce to více chodit a méně fantazírovat,pane Rath.Také příliš častá onanie oslabuje.Zabrání nemravného a nadbytečného množství peněz už zavání znárodněním,to už tady taky bylo a výsledek nic moc...a kdo vzpomíná na" prosperující" komunistický blbákov,je buďto senilní debil,naivní mladík,jež zná pouze optimistické filmy z té doby,případně nomenklaturní kádr,který vesele hopsal po hrbech druhých k vlastnímu prospěchu.Tady je to všechno o lidech,kteří hrají sami na sebe a na nějaký stát se ti vyser.ou,zvlášť když vidí,jací šmejdi jej řídí, a ti stejní šmejdi by měli být příkladem další generaci...což vlastně jsou,že?A základní rada, jak si zajistit aspoň nějaký důchod?KUPUJTE ČESKÉ ZBOŽÍ,ne do česka dovezené bůhvíjakými kupčíky a vychcánky,ale ZBOŹÍ DOMA VYROBENÉ.Jedině takhle doma něco zůstane...
08. 07. 2012 | 15:03

Whitepower99 napsal(a):

Chlap co je obviněný z braní úplatků, z basy na netu radí, jak zbohatnout!! Tady je něco špatně ne???!!!:))
Dejve, nikdo kdo má zbytky zdravého rozumu už ti nikdy neuvěří jediné slovo. Takže klidně mužeš ty svoje hovna v psané podobě přestat blít!!!!! Přeji krásný den a hodně nepříjemný pobyt v base!!! :)))
08. 07. 2012 | 15:05

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Rathoviny - vypadá to na to, že tady "doktorhejtmanposlanec" píše nový Mein Kapmpf. A přitom stačí na vše jeden jediný text od pana mb v 10.54.

Tím je řečeno vše.
**
08. 07. 2012 | 15:08

Botičky od Diora napsal(a):

helco, já nemám vysokou školu jako pravičáci, takže mám normální práci za normální plat. Nemůžu za to, že jsem neměla to štěstí a nestudovala. Za komunistů se žilo jako v ráji, což jsem 12:19 popsala myslim dost hezky a pravdivě.
08. 07. 2012 | 15:14

kocourmour napsal(a):

ahoj Davide neboj dostanes tak 5 az 6 let ale neboj vydupes stim chovej se slusne a za 3 roky jsi doma.Budu na tebe myslet Dalibor :D
08. 07. 2012 | 15:15

miloš napsal(a):

Pane poslanče, hejtmane ( bývalý ) a zároveň politický turisto, jenž hájí barvy strany, kde zrovna dělá kariéru......dříve ODS, pak ČSSD a kdoví následně třeba LEV 21....????
Je to od Vás skutečně obrovská troufalost radit stran mimo jiné i národního bohatství. Jednak rozhodně nejste v pozici kvalifikovaného národohospodáře, jednak Vaše "finanční operace " jsou více než nestandartní, takže Váš blog působí spíše jako výsměch poctivým lidem, kteří na Vás a Vám podobné poctivě pracují a platí daně. V tomto státě bohužel platí, že krást a lhát se vyplácí - samozřejmě jenom někomu - to platilo donedávna i na Vás a Vy jste toho jaksepatří zneužíval. Následně jste v parlamentu vykřikoval cosi o policejním státě a StBáckých metodách......na rozdíl od mnohých jiných o tom nemůžete nic vědět a tudíž je to od Vás násobná drzost. Mělk byste se stydět a ne sepisovat podobné bláboly. Koneckonců už rozhodně "pracujete" určitě na tom, aby ve Vašem případě nebyla justice tak nekompromisní a v případě Vašeho osovobození případně symbolického trestu se moje úvaha jedině potvrdí a obávám se, že se tak stane.........!!! Nehrajte se slušnými lidmi toto nechutné divadlo je mi z Vás na zvracení.............!!!!!!
08. 07. 2012 | 15:16

strejda napsal(a):

kecy tolik let jen kecate vsichni, vezeni vsem poslancum akorat zootrocujou lidi a delaji z nich idioty chtelo by to janosika ktery bude chudym davat a bohatym brat a trestat je za kazdy cin kecate porad dokola o necem uz 20 let ale porad to vse kvuli vasim kecum je akorat horsi a horsi krizi si udelali sami hlavouni tupi, nemaji tam co delat kdyz nejsou k uzitku ani nikdy nebudou nikdy se to nezmeni dokud tam vsichni budou a rath ma jen uzkost a tak mele kraviny kazdemu kdyz tece do bot snazi se neco vymyslet meli by ste mu zalepit tu nevymachanou drzku a co ma co do toho mluvit kdyz je to ted jenom vezen meli by mu dat dozivoti a zavrit ho tam i s ostatnima tam je jejich misto kdysi by je zastrelili za vlastizradu dnes jim to jeste vsichni zerou za to ze nas vsechny okradaji a okradli uz davno kolik lidi uz takhle dostali do vezeni a po 20 letech jeden poslanec ha ha to je opravdova fraska aby si lidi mysleli ze se neco deje ve francii se to resi hned lid vybehne spali na ulicich vse a delaji poradky tady kazdy jen polemizuje protoze kazdy kdo polemizuje uz ma nahrabano stat podvodniku tunelaru a tech co jim to dotujou stred evropy od jakteziv prosperoval a ted je to naopak kdo asi za to muze ?
08. 07. 2012 | 15:17

Dave napsal(a):

Chycený zloděj, který žil královsky z peněz všech daňových poplatníků, bude občanům, kterým se o takovém životě ani nezdá vykládat svá moudra. To mi rozum nebere............
08. 07. 2012 | 15:17

Lojík napsal(a):

Další bezva- článek vězně svědomí. Vydržte, pane doktore ! Už to dlouho nemůže trvat.
08. 07. 2012 | 15:28

LojíkII napsal(a):

To bude zas nejčtenější článek týdne. Výborně !
08. 07. 2012 | 15:30

Lubomir napsal(a):

Dobry den,Co by chtel pan Rath jeste vylepsovat az tet ? Tady v tom state uz neni co vylepsit, za dvacet let ho rozkradli a prodali zapadnim firmam vsechno na opak.
Uhli se vytezuje ,a lesy se kaci a drevo se prodava za par kacek do statu kde dreva maji dost ,proc?
Tady s techto poslancu a vlady si nikdo neuvedomuje ze prijde dalsi Ceska populace ,pokud ji nevyvrazdi maly Hitler Drabek ,svyma zakony. Tady se maji tet v nasi zemi dobre ,Slovaci ,Ukrajinci , Vietnamci a Polaci?Prroc.Cesskym obcanum sypou popel na hlavu ? A davaji tady prednostne praci temto zahranicnim skupinam.Kvuli Ceskym zakonum tady v teto zemi uz spachalo sebevrazdu spoustu poctivych lidi a kolik jich zustava bez domova v parcich ? To nezajima ,ani Necase ani dalsi celadku z Ceske vlady.Jde jim jen o bohatstvi a co nejrychleji vytezzit s teto zeme co se da.Tak nac dalsi navrhy pana Ratha .Netezil snad take za zady obcanu ? Nestacil mu nekolika nasobny plat ,nez ma bezny obcan teto republiky? A duvera lidi ? Tu doufam, stratil. Tak at nepremysli nad hloupostma a sedi za trest a ne ,jak nekteri obcane kteri kvuli zakonum, nebyli schopni platit dane .A museli krast, aby se nejak uzivili a prezili tuto dobu .Odsuzuji vrahy a nasilniky! Tady jsi jde sednout clovek ,za cokoladu a milionove kradeze ,podvody a korupce se u nasich soudu odpousti .Proste bych mu nedal s toho vezeni ,zadny prostor ke komunikaci s obcany .
08. 07. 2012 | 15:31

MR napsal(a):

Po návratu z krimu založí pisatel stranu. Dám se zaregistrovat. Kdo se přidá ??
08. 07. 2012 | 15:31

Nestraník napsal(a):

Pamatuju na dvoustranu Práva o Středních Čechách, nestranně, co se podařilo kde vybudovat pro LIDI. Teď sedí budovatel ve vězení a dvoustrana zas vychvaluje Bendla a spol. Je mi z toho nanic.
08. 07. 2012 | 15:34

Kateřina napsal(a):

Dokud se český národ neuzdraví... a nepřestane být hloupým zmanipulovaným sprostým ubohým stádem ovcí, ovládaným pravicovými médii, s vymytými mozky, nebude se mít lépe! A bude mít přesně takovou vládu, jakou si zaslouží ! Tj. vládu modrých asociálních zrůd, která je povede přímo do bídy... Stejný princip platí i u nižších funkcí, třeba vedení krajů, tedy hejtmanů, konkrétně myslím kauzu dr. Ratha: lidé si nezaslouží takové osvícené chytré vzdělané schopné politiky, kteří skutečně pracovali pro lidi a bojovali za jejich zájmy, jako to dělal vždy D. Rath, pokud si nechali takto snadno takového politika vzít a nezákonně zavřít, nebojují za něj, a dokonce, ho špiní, pomlouvají a přejí mu většinou jen to nejhorší, a přitom vůbec nechápou, že tak nejvíce škodí jen sami sobě!!! Protože dr. Rath skutečně něco pro lidi dělal pozitivního, proto ho modrá mafie zlikvidovala, na rozdíl od většiny ostatních "neškodných" politiků, kteří pro lidi nic nedělají a vezou se s davem, berou tučné platy a lidem se jenom vysmívají a zneužívají je na každém kroku... Svoboda, demokracie, právo, prosperita - to vše si totiž lidé musí vybojovat... ale co je to za lidi, to je třeba dobře vidět na zdejších diskuzích, jejich duševní úroveň, kdy se zmůžou jenom na sprosté urážky, nadávky a sprostý výsměch. Je to opravdu lůza v pravém slova smyslu... bohužel... a taková lůza si nezaslouží takové osvícené politiky jako je dr. Rath, ... a proto takovým bude vládnout zase lůza, ale mafiánská... takt to je...
08. 07. 2012 | 15:41

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Autor je vzděláním lékař, v ekonomii se nevzdělával, nečekejme od něj, v oboru ekonomie, něco víc než jen amatérské nápady.

Sám se do rozumování v oboru ekonomie většinou nepouštím, dám na to co píšete Vy.

Ideální by bylo, ale na to už je pozdě, aby si autor ve funkci hejtmana počínal jinak, na ekonomii měl nějakého poradce, nějakého Vašich kvalit.
08. 07. 2012 | 15:46

Meňo napsal(a):

Souhlas s KATEŘINOU stoprocent bych to lepší nenapsal. Ale jsem optimista : ono to už dlouho nemůže trvat ! Dr. Rath vyjde z vězení a bude prezidentem, to jsem si jist. Budoucnost bude lepší, a né horší. Lidi toho mají už dost ! I když je pravda, že se nechávají zmanipulovat pravicovými médii a pak se vyjadřují jako Tonda po 3 dvanáctkách v hospodě U Grobiána v Horní Dolní... to je vývoj, Kateřino. Ten nás poučí, fakt.
Zdraví M.
08. 07. 2012 | 15:47

Martina napsal(a):

Nevim zda je vubec k necemu psani takoveho blogu jiste chapete ze cloveka ktery podvadel danove poplatniky a podilel se na rokradani statu nemuze brat nikdo vazne. pokud neco chcete obcanum neco dokazat tak na to jdete jinou cestou nez hazenim spiny a obvinovanim druhych, at uz na blogu ci psanim knihy.
08. 07. 2012 | 15:48

Ten co toho darebáka nemá rád. napsal(a):

Ráthe přeji ti v e vazbě mnoho horkých chvilek a koupání ve vlastním potu po celou dobu tvého pobytu.
08. 07. 2012 | 15:58

český maloměšťák napsal(a):

Scarabeus
Se mnou by to moc nechyt....
Neunesu v rukách víc jak dvě krabice - a to ještě tak, že jen v jedné z nich může být víno...:)

Mějte se - kdybyste mě neoslovil, tak pod tenhle blog plný SuPů a Oranžád už nevlezu.

P.S. To podvázání možnosti snížené sazby DPH prodlouženou zárukou...to mně připadá ale dost originální. A dobré. Oproti hokuspokusům inženýra Kalouska kterých výsledný mezistav je tedy zatím katastrofální....../ale on to tak možná zamýšlí - i v Řecku se teď budou státní hmotná i nehmotná aktiva prodávat zřejmě hluboko pod cenou - pokud chchi koupit levně např. nemocnici - je dobré ji přivést ke krachu (důležitý je tržní potenciál ekonomicky se realizujícího subjektu)/
Na mě moc nedejte.
Já v podstatě vycházím z jednoduché teorie - že krást se jednak nemá a také že kradení se nemá nikomu vyplácet. A že nic lepšího než stát... zatím žádná civilizace ve směru úsilí jak sama sebe zachovat - nevynalezla.
08. 07. 2012 | 16:05

Pavel napsal(a):

"peníze vemte tam, kde je jich nemravný a nesmyslný nadbytek. "

Například ve zdravotnictví, jak nám šel pan doktor příkladem.
08. 07. 2012 | 16:09

Scarabeus napsal(a):

autorovi příspěvku 08.07.2012 15:58

Těšíte se zbytečně, vězeňská služba si dá max. pozor, aby ve vztahu k Davidu Rathovi nebyl porušen žádný zákon.

Pokud bude David Rath odsouzen, tak se ve vězení bude mít dobře, je vzděláním lékař, lékařů je málo, zvláště ve vězení jich je nedostatek.
08. 07. 2012 | 16:10

Meňo2 napsal(a):

Víš kde se bere můj optimismus, Kateřino ? Letošní rok je přelomový; nejen podle četných proroctví i seriózních vědeckých studií, ale napovídají tomu četné události, světové i naše. Proto vím, že naše krize dlouho trvat nemůže.
A potom, jsme národem MJHusi, JAKomenského, KHBorovského (toho taky zavřeli pro jeho názory, že "psal proti víře") a TGMasaryka. Tenhle národ se musí zas brzy očistit od toho, co Ty píšeš jako lůza, myslím od těch ubohých názorů. A pak bude zase líp !
08. 07. 2012 | 16:13

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Mně se Vaše texty jeví lepší než od oficiálních ekonomů. :-)

Někdy i amatér, typu Davida Ratha, může mít (ojediněle) dobrý nápad.
08. 07. 2012 | 16:17

Historik napsal(a):

to "Nečas"
Československo do roku 1948 bylo vyspělým státem. Pak se pod vedením KSČ propadalo a propadalo až většina našich průmyslových výrobků byla na volném trhu NEPRODEJNÁ.
Připomínám, že roku 1989 byla průměrná mzda 3200 Kčs, za kterou se dalo na černém trhu koupit 130 DM, což je 65 Euro. Přesto se to i za tento kurz vyplatilo, protože za těch 130 DM se v NĚKTERÉM druhu zboží získalo víc, než za 3200 Kčs. Tato transakce byla samozřejmě nelegální, ale částečně tolerovaná.
Dále, 1 litr benzinu Special stál 8 Kčs, benzinu Super 9 Kčs, hovězí zadní 46-48 Kčs, vepřová kýta 60-62 Kčs, rohlík 0,3 Kčs, houska 0,45 Kčs a třeba 100 g vakuované kávy 28 Kčs.
Náklady na topení a služby v DRUŽSTEVNÍM bytě, na který se čekalo 20 let byly cca. 700 Kčs měsíčně. O zdravotnictví bych se ani nezmiňoval, rozdíl v průměrném věku dožití byl oproti Německu 10 let, dnes je to 5 let...
08. 07. 2012 | 16:25

Historik napsal(a):

to "Nečas"
Československo do roku 1948 bylo vyspělým státem. Pak se pod vedením KSČ propadalo a propadalo až většina našich průmyslových výrobků byla na volném trhu NEPRODEJNÁ.
Připomínám, že roku 1989 byla průměrná mzda 3200 Kčs, za kterou se dalo na černém trhu koupit 130 DM, což je 65 Euro. Přesto se to i za tento kurz vyplatilo, protože za těch 130 DM se v NĚKTERÉM druhu zboží získalo víc, než za 3200 Kčs. Tato transakce byla samozřejmě nelegální, ale částečně tolerovaná.
Dále, 1 litr benzinu Special stál 8 Kčs, benzinu Super 9 Kčs, hovězí zadní 46-48 Kčs, vepřová kýta 60-62 Kčs, rohlík 0,3 Kčs, houska 0,45 Kčs a třeba 100 g vakuované kávy 28 Kčs.
Náklady na topení a služby v DRUŽSTEVNÍM bytě, na který se čekalo 20 let byly cca. 700 Kčs měsíčně. O zdravotnictví bych se ani nezmiňoval, rozdíl v průměrném věku dožití byl oproti Německu 10 let, dnes je to 5 let...
08. 07. 2012 | 16:27

Prengie napsal(a):

Zvláštní, že takovéto správné myšlenky ho napadjí až ve vazbě, patrně to má nějaký blahodárný vliv na uvažování. Nejspíše by to tedy chtělo dát do vazby všechny politiky.
08. 07. 2012 | 16:31

MR napsal(a):

TO ČEŠKA 15H :
ČSSD dr. Ratha vyhodila, takže nemůže dělat volební program v kriminále, víš ? Tyhle zajímavý náměty píše pro novou stranu, s níž vyhraje příští volby, až se dostane z krimu. Nepochybuju, že má i na prezidenta. Věděl by, jak ozdravit naší nemocnou společnost, pan doktor.
08. 07. 2012 | 16:35

ali napsal(a):

mám radost, když píše Rath z vězení..
08. 07. 2012 | 16:37

Meňo napsal(a):

Diskuse s autorem :
Pane doktore, nejsem tak vzdělán a sečtělej, jako Vy, a tak mě zaujal předposlední odstavec "hodnoty trvalého charakteru". Tam sice stoprocentní souhlas, to odpovídá i mým ekonomickým představám, ale já vždy myslel, že kratší doba trvanlivosti výrobků (třeba té pračky) je vinou celosvětové globalizace, proti níž jsme krátký. Jinak by to bylo fajn !
Hodně další inspirace v nezáviděníhodném postavení přeje M.
08. 07. 2012 | 16:39

MR napsal(a):

Prengie :
já taky už se těším, až tam (za katrem) budou další a větší ryby za vyšší částky, jako např. Kalousek, Parkanová, atd.,atd..
08. 07. 2012 | 16:41

Že vám není stydno napsal(a):

To je hrůza, kolik nenávisti je jen na jedné stránce!!! Jak můžeme s takovými lidmi pracovat na lepší budoucnosti? Vždyť má Rath pravdu. Stát ničí školství, místo aby se snažil o vzdělanost, jenže nevzdělaní a zapčklí občané se ovládají a okrádají snáze než vzdělaní a soudržní. Není vám hanba?
Hanba za konzumní společnost, která hýří přírodním bohatstvím místo aby si ho chránila? Za lidi, jdoucí jen za svými požitky a ziskem, které vyměnila za soudržnost a soucit se slabšími? Tady se už nedá dýchat i kvůli takovým, jako jste vy!
08. 07. 2012 | 16:48

petko napsal(a):

V době, kdy tento ekonomický diletant a elév státního hospodaření byl ministrem, mudroval a nadával ve stylu: Pojišťovny mají přebytek 30 miliard Kč ! Tyto prostředky je třeba použít na zvýšení platů lékařů ! Napsal jsem mu tehda na jeho vlastní stránky : Jste hlupák a ekonomice nerozumíte, plat lékaře je v dalším roce opakovatelná položka, musíte tedy na zvýšení platů v příštím roce vytvořit opět přebytek v utracené ušetřené částce tohoto roku. Okamžitě můj příspěvek vymazal(aby nebylo vidět ak je tupý...). P.S.: Pokud se divíte, že e nyní mnoho léků nehrazeno poišŤOVNOU - UKÁŽU NA VINÍKY: NENEŽRANÍ DOCHTOŘI, KTEŘÍ SI VYNUTILI ZVÝŠENÍ PLATŮ, KTERÉ TEď pojišťovnám chybí.....
08. 07. 2012 | 16:50

socan68 napsal(a):

Že by Rath chtěl pořádat kurs pro zloděje a korupčníky?
08. 07. 2012 | 16:55

MR napsal(a):

To Petko :
oni doktoři zatím NIC nedostali - nesmíte hned všemu věřit, co vám nakuká pravicová propaganda !
Hodně VLASTNÍCH názorů Vám přeje
MR
08. 07. 2012 | 17:00

SuP napsal(a):

ali -
Bingo! Doufám, že toho tam napíše ještě hodně!
08. 07. 2012 | 17:05

ali napsal(a):

Že vám není stydno
Rath má sice pravdu, ale to mu nebránilo v tom, za co je ve vazbě a za co se má zodpovídat..pravdou se už neočistí a lež mu není cizí..kvůli takovým nemůžete dýchat sám..nesvádějte to na jiné jako Rath a zamyslete se nad Rathovou větou: žádná strana nepřišla s plánem, jak zbohatnout..
To vyvolává tolik otázek, až se z toho točí hlava..hezký den..
08. 07. 2012 | 17:05

ali napsal(a):

Supe
ahoj a dík..to doufám taky =o)
08. 07. 2012 | 17:06

Čára napsal(a):

Nemíním se vyjadřovat k obsahu článku. Více mně vadí server aktualne.cz, že umožní lidem za katrem zveřejňovat své názory. Jste-li tak sociálně spravedliví, pak totéž umožněte Kajínkovi a vlastně všem, kteří mají "za prsty" a sedí ve vazbě nebo přímo za katrem. Aktualne.cz je server s oranžovým pozadím (byť by se tvářil nezávisle). V otázkách Evropské unie patří k uctívačům hliněného boha. Hlavně rychle a bez rozumu informovat. Pomstím se vám tím, že už na vaše stránky neotevřu.
08. 07. 2012 | 17:12

neo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=AyrWu-YAPYo
08. 07. 2012 | 17:16

SuP napsal(a):

Čára -
Raht byl zde blogerem, když ještě nebyl za katrem a netušil, jak je to snadné.
Kájínek zdejším blogerem nikdy nebyl ....
08. 07. 2012 | 17:22

jason napsal(a):

Zloděj a korupčník nám radí z vazby? Takové věru "rathovské", opravdu. Napřed kradl v lékařské komoře, účetnictví odtud nezveřejnil dodnes, před lety se cpal do ODS a měl tak nehorázné mzdové požadavky že se mu vysmáli..., Blbečci mu naletěli na populární žvásty(někteří/některé i zde). Nejlepší je si nakrást plné kapsy a pak se to snadno mluví o solidaritě atd, atd...jako holywoodští herci-pět milionů za roli a pak budu socialista-mám totiž do smrti plné koryto, tak proč ne? A nakonec. Rath napsal žvást, naprosto populistický a neuskutečnitelný žvás pro blby kde sype procenta jako králíky z klobouku. Hrůza...
08. 07. 2012 | 17:39

Milan napsal(a):

Tohle musí být fake..,nevěřím že jeden z našich (bývalých) politiků může být tak hloupý.Možná se snaží uniknout spravedlnosti tím,že ze sebe dělá duševně nemocného.Je tu ještě jedna možnost-člověk zvyklý na pestrou stravu má teď ke svačine jen paštiku a to nestačí na vyživování jeho mozečku:).Mr.Bean by měl začít psát spíš do blesku,i tam bych našel duchaplnejší texty..
08. 07. 2012 | 18:08

Samozivitelka napsal(a):

Miluju Dr.Ratha. Dr.RATH NA HRAD! Pripomina mi Edmonda. Dantése. Hraběte Monte Christa! Úpí za nas za vsechny. Mons. Grobner za neho dneska slouzil msi. S 10 ministranty milouckymi. A s 10 novicema ztepilymi. "Velkou". V 10.
08. 07. 2012 | 18:10

Džentry napsal(a):

Milá paní Samoziviltelko. 50 000 podpisu juz mame. Otazka stoji, nebo lezi, to je fuk. Zda muze lekar kandidovati priamo z lapaku. Sem pravicovy zbohatlik chovanim. Puvodem ale proletar. Umelecky kovar a slevac. Vyznanim levicak. Vzpominam nezne na socik a Spartakiady. Lituju ty holky bez divakuch na Sletu Sokolu. Takova karikatura!!?
08. 07. 2012 | 18:19

reiny napsal(a):

Do 1 roku zde bude 25 % doktorů nezaměstnaných - kvůli jeich vynucených navýšeních platů ( z čeho se to má zaplatit - z organizačníách změn !)co chtěli, to dostanou - spousta zdr. zařizení - státního typu bude zrušena - naplní se jeich toužebná vize - děkujeme odcházíme.... Tak běžte, akorát se budete muset naučit jazyky a zvyknout si žít na 30 m čtver.....
08. 07. 2012 | 18:49

Zdeseny obcan napsal(a):

Všichni kdo tady pějete ódy na Dr Ratha a necháváte se zaslepit jeho zastíracími tlachy- uvědomte si, že toho pána chytili za ruku, když nesl v krabici od vína peníze nás všech, daňových poplatníků. Je absurdní, že aktuálně.cz zveřejňuje názory člověka, který je podezřelý ze systematických zločinů. Příště budeme číst blogy pedofilů? Mají přeci také právo na názor. David Rath nám předvádí absurdní divadlo, je to jeho psychoterapie, do této míry ho chápu. Ale dokud neseděl, tak ho šetření nezajímalo.

Kdyby sán nekradl stejně jako ti které kritizuje, tak mohlo býpeněz vy systému dost.
08. 07. 2012 | 19:10

Fialenka napsal(a):

Pravicová koalice už od levice přebírá program. Ale pravicově si ho přizpůsobí, takže by to lidi, co tu chtějí vyspělou Evropu, nemělo zmást a uchlácholit.
Například se inspirují Francií a uvažují o zákonu, který by majetek s nedoloženým původem podlehl velkému zdanění nebo přímo konfiskaci. Oproti Francii chce naše koalice aby úřady nemohly na každého. Jen na lidi, které policie vyšetřovala, a na nic trestného nepřišla.

Když už jsem u té Francie, tak jsem 4.6.2012 četla, že Francie zavede jednorázové daně vůči bohatým domácnostem a velkým firmám. Dále chce mimořádné zdanění velkých bank a energetických podniků.
08. 07. 2012 | 19:12

Fialenka napsal(a):

Pokračování..
Prostě ti co si to tu zprivatizovali a další veřejný prostor zprivatizovat zamýšlí, tak ti se bojí výhry levice. A realizoat všechno můžou jen prostřednictvím hloupých voličů.
08. 07. 2012 | 19:17

xx napsal(a):

Tak nejprve jste oslavovali ničení za nové jako cestu k bohatství ( šrotovné - 9 a více let stará auta šla na vrakoviště ) a teď souhlasně přikyvujete 20 leté životnosti aut ?

Že by nám levičáci prozřeli ? To jste si konečně přečetli Bastiatovu esej o rozbitém oknu, nebo prostě jen jdete sborem za tím prvním volem z vašeho stádečka.

Podle mne to ukazuje co je ta naše levice za bandu nesourodých žvanilů co adorují řečníka bez ohledu na to co zrovna říká, hlavně že je jejich.

To bylo křiku a nadávek každému kdo se jen odvážil zapochybovat o šrotovném, a hle ? Najednou skvělý blog který navrhuje přesný opak šrotovného a podobných rádoby opatření.

Ach jo.
08. 07. 2012 | 19:27

MR napsal(a):

Zděšenému občanovi
docela lituju, že děláte hlásnou troubu (promiňte, to není osobní urážka) pravicové propagandě a nejste schopen vygenerovat vlastní názor. To opravdu věříte všemu, co Vám nabulíkuje MfD, většina tisku a naše milá televize ?? To Vám opravdu nejsou nápadné některé nesrovnalosti tohoto případu ?? Anebo to prostě nesledujete, a jen opakujete (opět neurážím), co zleva-zprava zachytíte ? Doufám, že nikoliv, a že se mýlím já i Vy.
Zdraví MR
08. 07. 2012 | 19:29

Botičky od Diora napsal(a):

zdeseny obcane,

žádný soudce neodsoudí člověka, který chtěl úplatek použít na bouhulibou věc a to volební kampaň ČSSD, která jediná dokáže nám obyčejným lidem pomoci k blahobytu a vyvézt nás z temnoty demokracie a kapitalismu.

já jako daňový poplatník obětuji 7 milionů na takovou věc. Ale je mi líto platit tyto peníze třeba na silnice.
08. 07. 2012 | 19:29

Rosťa napsal(a):

Doktorskej trhá rekordy v návštěvnosti svých článků. A to o několik řádů. Asi píše dobře a nic na tom nezmění urážky od toho stáda modrých primitivů.
08. 07. 2012 | 19:47

český maloměšťák napsal(a):

xx
Viděl bych přeci jen rozdíl mezi 20 let starým autem (tedy rok 1990 a dříve)...a např. energeticky úspornou ledničkou.
Pokud ale například považujete za levičáky i německé křesťanské demokraty či Obamovu administratuvu...tak se projíždějte po Evropě starým trabantem dál.
Otázkou ale je, jak dloho to bude trvat než někdo omezí vaši libertariánskou svobodu - tedy že vás čapne a dál budete muset pěšky.

Ach jo - posuzovat věci v souvislostech - to je u pravounů velmi vzácně se vyskytující vlastnost.
Není asi nad jednotnou DPH, jednotnou daň - a jednotné vidění světa, že...

Jednodušeji.
Někdy je dobré parní lokomotivu sešrotovat a nahradit ji nějakou jinou soupravou - modernější, úspornější. Činí to nejen vlády - ale i firmy. Které např. vlády v tomto podporují.

Bože - proč necháváš jednoduchost přerůstat v blbost !
08. 07. 2012 | 20:05

Jiří Soudek napsal(a):

Pověry o dotacích státu na solární elektrárny mají tuhý kořínek:
Aby bylo jasno, tak dotace platí přímo každý spotřebitel elektřiny z veřejné elektrické sítě prostřednictvím svého dodavatele - distribuční společnosti. Stát (parlament) pouze zajistil, že toto okrádání je legální.
08. 07. 2012 | 20:25

Platan napsal(a):

Pane doktore,
myslím, že teprve vazba rozvázala křídla Vašemu géniu.
Určitě o Vás ještě hodně uslyšíme...
Už jste se dostal do úvodní sekvence televizních novin na ČT24 (Viním vládu...).
Nezdolnost Vašeho ducha je obdivuhodná, o tom žádná...
Zdar!
Platan
08. 07. 2012 | 20:36

xx napsal(a):

český maloměšťák: to o té blbosti by mne tedy také zajímalo, kdyby to bylo léčitelné, možná byste mohl po čase pochopit i smysl mé repliky a přestal byste se ztrapňovat.

Obamu považuje za levičáka každý soudný člověk co se v politice orientuje alespoň na úrovni občanské nauky prvního stupně základní školy. On je totiž demokrat a to je v USA levice. Ale kdybyste přecijen zatoužil po vzdělání, tak alespoň na tolik okamžiků, na kolik dokážete udržet v paměti následující věty, se váš politický rozhled může zlepšit o 100%. Zkuste si to.

Demokratická strana se hlásí k liberalismu (sociálnímu liberalismu), v americkém slova smyslu se tedy řadí k politické levici, z evropského pohledu je však strana ekonomicky středová (centristická) a sociálně středně konzervativní.

Baf ! A je to pryč, co ;)

Co se týče CDU/CSU, to jsou sice konzervativci, ale s důrazem na sociální stát, takže se od Obamy moc neliší a v USA by jistě platili za levici také.

Jinými slovy, ano opravdu Obama ani CDU/CSU nejsou ultralevičáci typu KSM, ale pochopte, já také nejsem ultralevičák, takže mi výše jmenovaní nemohou připadat jako nedostateční levičáci.

No tak se mějte a nepřehánějte to s tím pivem, po pivu se blbne, jak je vidět.
08. 07. 2012 | 20:58

český maloměšťák napsal(a):

xx
Aha - takže pravičákem je jen xx a možná že pár Číňanů z ÚV KSČ /Číny/.
Měl byste si do jointu dávat více tabáku, nebo se vrátit k fajfce.

Dnes mě podobné rozpravy - na téma KDE že to vlastně praktikují onen ideální pravicový kapitalismus ...nudí. je moc horko na to, probírat se v nesmyslech a halucinacích lokálního významu.
Takže konec vysílání a příjmu /radia Jerevan/.
08. 07. 2012 | 21:07

xx napsal(a):

český maloměšťák: to musí být strašný život, když se sám se sebou nudíte. To vás tedy upřímně lituji. Ale na druhou stranu, je vidět že máte i dobré dny, kdy vás ty vaše rozpravy na téma "KDE že to vlastně praktikují onen ideální pravicový kapitalismus" baví. Tak je to asi trochu snesitelnější úděl.

Ale jak jsem napsal, pozor na ten alkohol, je to zrádné.
08. 07. 2012 | 21:12

Fialenka napsal(a):

Dnes ve zprávách prezident Klasu varoval před vysokými daněmi a že už teď jsou u nás daně příliš vysoké. To je děs ta pravice ODS a TOP09 … Tady v tom článku z roku 2010 je vidět, kam nás pravice daněmi vede. Souřadnice jsou směrem Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko. Jak daněmi (viz odkaz), tak i vedlejšími náklady práce a nízkými mzdami.
http://dumfinanci.cz/clanky/3189-rovna-dan-nebo-progresivni-zdaneni/

„Zatímco například ve Švédsku je zdanění progresivní a horní sazba daně z příjmu fyzických osob je 61 %, Česko se řadí mezi několik málo zemí s rovnou daní. V ČR to je 15 %, v Bulharsku 10 %, Rumunsku 16 %, Černé Hoře 15 %, Rusku 13 %, Slovenskou 19 % a Ukrajině 15 %.
I v USA mají progresivní zdanění (od 10 % do 35 %) a bohatí Američané s tím nemají problém.“
08. 07. 2012 | 21:23

Maximus napsal(a):

Jiří Soudek 20:25hod.
Máte pane špatné informace, jenom v roce 2010 dotoval OZE stát 12 mld.Kč a tak to pokračovalo v podobných relacích i v r.2011 a bude tomu tak i letos. Jen jsem línej to vyhledávat. Ty dotace byly hlavně proto, aby ceny za kWh nevylítly ještě více nad snesitelnou úroveň. Zkuste si o tom něco zjistit.
Pěkný večer!
08. 07. 2012 | 21:26

AV napsal(a):

Cesta k bohatství? Každý má svou vlastní. A proto se má stát lidem co nejméně plést pod nohy, což současná středolevicová vláda ODS a TOP09 rozhodně nedělá.
08. 07. 2012 | 21:34

Maximus napsal(a):

Fialenka

Rovná daň Fialenko není to nejhorší co st.rozpočet okradlo o potřebný peníz. Zhruba se jedná o částku mezi
8-10 mld.Kč. Horší je ovšem výpadek za sníženou daň třeba u právnických osob, tam už činí výpadek cca 60 mld.Kč. Dále zastropování soc. a zdrav.pojištění má na svědomí ročně 17 mld.Kč. Přetažená spotřební daň u nafty má za následek ztrátu cca 9 mld.Kč ročně a takhle bychom mohli pokračovat dále.
Mějte se!
P.S.
U rovné daně jde spíše o principiální záležitost, ač jsem též podnikající fyzická i právnická osoba, uznávám, že pravidla hry mají být nastavena férově a že by západní vyspělé země to dělali jen tak mírnix týrnix může tomu věřit jen bláhový člověk. Chytrý podnikatel si umí poradit i s vyšším daňovým zatížením vč. progrese, ale to na jinou diskuzi.
08. 07. 2012 | 21:35

Václav napsal(a):

Reaguji na Fialenku: (...) bohatí Američané s tím nemají problém (...) = ano, protože už neplatí třeba zdravotní a sociální daň (někdo tomu říká poněkud nesprávně "pojištění"). Osobně nechápu, proč se to platí zvlášť. To si stát nedokáže vybrané peníze rozdělit sám?
08. 07. 2012 | 21:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane Oranžádo obecná, ještě jeden podobný příspěvek a budu mazat ÚPLNĚ VŠE, co sem

Libor Stejskal, editor blogů
08. 07. 2012 | 22:31

mažňák napsal(a):

pan Rath je živoucí definice chucpe. Po ulici běhá se sedmičkou nevysvětlených peněz a není mu blbé tapetovat internet s úvahou o tom, co by se mělo dělat správně se státními penězi...které s pravděpodobností hraničící s jistotu sám kradl (řeči o tom, že nebyl zatím odsouzen si nechte, kdo věří že si je poctivě vydělal ať mi pošle tisíc korun... za rok vrátím dva).
08. 07. 2012 | 22:41

Bohata ivan 39 napsal(a):

Z pytláka je vždy nejlepší hajný
08. 07. 2012 | 22:46

mažňák napsal(a):

Pokud nezjistíte že nepřestal pytlačit.
08. 07. 2012 | 22:50

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
Zatímco například ve Švédsku je zdanění progresivní a horní sazba daně z příjmu fyzických osob je 61 %, Česko se řadí mezi několik málo zemí s rovnou daní. V ČR to je 15 %, v Bulharsku 10 %, Rumunsku 16 %, Černé Hoře 15 %, Rusku 13 %, Slovenskou 19 % a Ukrajině 15 %.
I v USA mají progresivní zdanění (od 10 % do 35 %) a bohatí Američané s tím nemají problém.“
08. 07. 2012 | 21:23
Mila pani Fialenko - otazka je zda vysoke danove sazby jsou dobre k necemu jinemu nez k ohlupovani ekonomicky negramotnych lumpenproletaru.

Otazka je kdo takove vysoke sazby vybec plati. Ve velke Britanii je marginalni danova sazba pro platy cca nad milion Kc mesicne 50%. Mela by ji platit mala hrstka lidi - par expertu placenych vladou (reditel BBC) a generalni reditele vodaren, bank atd.

VBe skutecnosti ji plati jen lide placeni ze statnich penez. Superbohaci jako Lakhsmi Mittal jsou vedeni jako expati a plati asi 3% z prijmu.
Zrovna pred pred tydnem byla v UK debata o tom, zda je spravne ze banky castecne znarodnene v roce 2008 plati svym reditelum kolem 1 milionu liber rocne (32 milionu Kc). Po kravalech v tisku si vetsina reditelu odmneny o par dcestoek procent snizila, aby se dostali pod milion liber.

VOILA - nikdo z nich neplatil zadnou dan z bonusu - vsichni nejak zoptimalizovali dane pre Karibik, HongKong atd.


Cili cisty vysledek toho, ze v UK je marginalni danova sazba 50% misto dejme tomu 20% je ten, ze bankovni reditele misto 20% nezaplatili vubec nic.

Da se tomu u soukromych firem nejak zabranit? Ano da:
A) budto snizte dane na rozumnou uroven!
B) nebo jako v CSSR - postavte zeleznou oponu a strilejte do lidi na hranicich!
08. 07. 2012 | 22:51

xx napsal(a):

1) Myslíte si, že vysoké daně přinášejí blahobyt a prosperitu celé ekonomice ?

nebo

2) Myslíte si, že zavedení Švédské daňové soustavy by nás dovedlo k blahobytu jakému se těší Švédové ?

nebo

3) Myslíte si, že Švédsko je mezi nejbohatšími proto, že švédové jsou poctiví a pilní lidé a mají ve své zemi centrály mnoha světově proslulých firem ( Atlas Copco, Volvo, SAAB AB, Husqarna, H&M, Scania .... )

Kolika takovými světovými značkami se světovou produkcí na úrovni výše jmenovaných firem se může pyšnit ČR ? A kolik jich tu takových bylo za komunistů a zbylo po komunistech řekněme v roce 1990 ? Kolik našich firem bylo na úrovni a objemu produkce jako třeba Atlas Copco nebo Volvo či SAAB nebo Scania ?

Tak ještě jednou, opravdu si myslíte, že bohatství ekonomiky nebo společnosti jako celku tvoří vysoké přerozdělování ?

( přestože jsem uvedl záměrně rok 1990, jsem si jist že se řadě z vás bude honit hlavou takové to uplakané unisono o tom, jak nám to bohatství rozkradli před očima, když Klaus zhasnul - tak znova - vraťme se do roku 1990 a porovnejme )
08. 07. 2012 | 23:02

stařenka napsal(a):

V téhle zemi mě už opravdu nic nepřekvapí. Věřím, že aféra s Dr. Rathem byla naplánovaná, aby se odpoutala pozornost lidí od skutečných problémů. A vzhledem k těm různým únikům a zkresleným informacím v médiích člověka napadne, že pan Dr. Rath je zřejmě skutečně nevinný. Máme již dostatek zkušeností, že v naší zemi dokáže jistá skupina vyvinout úsílí, jak zblbnout lidi,jen aby mohla zůstat u moci. Bohatí na to mají dost prostředků, mohou ovlivnit média, novináře a jejich prostřednictvím manipulovat s lidmi.Včas se vykonstruuje nějaký strašák,vyhrabe se nějaký umělý skandál, jen aby ubyly druhé straně preference. A je tu bohužel dost takových, co jim to baští. Tato diskuse je toho důkazem.
My si pana Dr. Ratha velice vážíme. Vážíme si ho jako politika, který se nebál a dokázal zhatit zájmy určité skupiny lidí, který byl dobrým ministrem zdravotnictví, který uměl věci správně a výstižně pojmenovat, a ti, co si tu masírují nyní na jeho příběhu své ego, mu nesahají ani po kotníky a nám jsou zcela volní. Urážkami, zesměšňováním, zlomyslnou nenávistí vůči osobě pana Dr. Ratha zde v diskusi nikdo nic pozitivního do této společnosti nepřinese.Takové příspěvky píší jenom zbabělci, kteří se neumí postavit tváří tvář těm skutečným zlodějům, co rozkrádají, tunelují, odkloňují miliardy, co vytvářejí špatnou legislativu, která jim tohle všechno umožňuje.
09. 07. 2012 | 01:25

Ich bin ein Kauflander napsal(a):

Havel psal Olze, Rath píše celému lidu...
09. 07. 2012 | 02:01

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Ich bin ein Kauflander napsal(a):
Havel psal Olze, Rath píše celému lidu...

**

panebože, vy jste ale mamlas...
09. 07. 2012 | 02:39

Jana napsal(a):

No pan Rath, oni jsou hlava! Jeste par blogu a lidi vam budou zobat z ruky. Vy jste nejen lekar, ale i ekonom! Tak az vas pusti z lapaku, tak se budete uchazet zase o nekolik funkci, abyste se zase dostal nejakym tem "nemravnym penezum", ze? A ty penize, co jste si nesl v krabici, do jake kategorie byste zaradil? Tak tem slaboduchym dal kazejte o moralce, od vas se to tak kraaaasne cte!
Nemuzu se dockat pokracovani....
09. 07. 2012 | 03:17

Fialenka napsal(a):

Maximusi zdravím :-) No právě, Skandinávie nemá takový systém daní jen tak pro nic za nic. Ve všech důležitých věcech jsou na světové špici. Dlouhodobě i ratingem. Bohužel se jim pod vedením pravice stále vzdalujeme.

Pravice daňovou a vůbec fiskální politikou zkracuje příjmy státu, ale zároveň i příjmy lidí. To má vliv na státní dluh. A to před volbami strašila, že to bude dělat levice - Bernard a Dlouhý tím straší dodnes.
09. 07. 2012 | 06:11

Izak napsal(a):

Penize staci lidem nebrat ;-) ... takze mene dani.

Duchodovy fond vratit mimo rozpocet a nebude problem.

A s cim souhlasim je ze, stat by mel pujcovat bezurocne na bydleni, neb s toho ma stejne 20% dan na ruzny material, doplnky etc. pak dane ze sluzeb .... uroky na bydleni jsou nemravne a clovek brutalne preplati.
Byl jednou hjeden rezim, ktery tohle delal + za 2 deti snizil dluh na 1/2 a pri 4 detech dluh smazal uplne ....
09. 07. 2012 | 09:56

Gustáv Kočí napsal(a):

Nemělo by se toto jmenovat "List z vazby"? Piště básně.
09. 07. 2012 | 10:29

Dave napsal(a):

Na rohu ulice vrah o morálce káže,
před vraty věznice se procházejí stráže... (Kryl)
09. 07. 2012 | 11:36

Ich bin ein Kauflander napsal(a):

@Zdeněk Wachfaitl: ale no tak, nač taková zlostná slina a nadávky? ulevilo se vám? Tak ještě přijďte k nám, máme slevy... sice se to nedá žrát, ale je toho hodně...
09. 07. 2012 | 12:24

Jan K. napsal(a):

Nečas napsal(a):
08. 07. 2012 | 06:56
To bylo za socialismu. Měli jsme a už nemáme. Levný benzin , levné potraviny, levné pivo. Kdo to neuznává tak nezlobte se na mně je idiot!
Kdo toto tvrdí, tak nezlobte se na mě, je idiot.
09. 07. 2012 | 13:54

xx napsal(a):

Jan K. versus Nečas: ale ono to tak je. Za komunistů jsme skutečně měli zdánlivě levný benzin, levné pivo. O potravinách se to dá říci také. Bylo to díky dotacím. Ceny potravin, energií, bydlení byly dotovány ze zisku podniků. To mělo za následek velké plýtvání potravinami a energiemi. A samozřejmě také nedostatek peněz na financování investic do výrobních prostředků, vývoje a infrastruktury, které pociťujeme dodnes a ještě dlouho cítit budeme.
09. 07. 2012 | 15:41

Fialenka napsal(a):

K příspěvku 19:12 ještě jedno důležité upřesnění ohledně Francie. Ta jednorázová daň se týká těch, kteří mají čistý majetek v hodnotě nad 1,3 milionů eur.
09. 07. 2012 | 19:06

HELDON napsal(a):

Zapomněls ještě napsat, že musíme taky vypěstovat co nejvíc bojlérů!!! kdyby ses vzdal poslaneckýho platu, kdybys vrátil všechno sos nakrad zpátky do státní kasy, víš kolik bychom za ty prachy mohli vypěstovat bojlérů se sedmiletou zárukou, ty cynickej korupčníku ? Nech si ty svoje recepty a raději se styď a nevopruzuj ještě z kriminálu!
09. 07. 2012 | 19:19

Jan K. napsal(a):

xx:
Stačí si porovnat ceny benzinu, naprosté většiny potravin a piva s platy za komunistů a dnes. Zjistíte, že tyto položky jsou dnes levnější, některé i několikanásobně.
S ostatním ovšem souhlas.
09. 07. 2012 | 22:15

xx napsal(a):

Jan K.: do toho musíte ale započítat také to, že za komunistů bylo méně příležitostí k utrácení, což dojem láce umocňuje.

Jinak v některých položkách máte pravdu, pokud si dobře pamatuju, tak například automatická pračka Tatramat 345 stála za komunistů 6000 Kčs, maďarská černobílá televize 5000 Kčs, kolo Favorit 1800 Kčs.
Máslo stálo 10 Kčs, Chléb 4 Kčs, pivo v hospodě 2,50 Kčs, litr benzínu stál v sedmdesátých letech 2,50 Kčs v osmdesátých letech násobně zdražil na 9 korun.
Průměrnej plat přesně nevím, ale v době kdy byly tyto ceny, se bralo kolem 3000 měsíčně. ( horníci třeba i 8000, ženy naopak kolem 1500 !! )

Ale jak jsem psal výše, do celkového dojmu je třeba započítat to, že většina zboží se špatně sháněla, člověk neměl tolik příležitostí k nakupování, ostatně auta byla podstatně dražší než dnes. Co já pamatuju tak nejlevnější býval trabant za tuším 25000 Kčs, škoda 120 byla od 54 do 68 tisíc podle výbavy, Favorit v roce 1988 stál tuším 84 tisíc Kčs a více.

V první polovině 80 let si člověk škodu 120S pořídil za 17 průměrných platů, dnes si srovnatelnou škodu Fabia 1.4 pořídíte za cca 11 průměrných platů.

Už slyším že průměr bere málokdo, to ovšem i za komunistů, protože i tehdy byly rozdíly v platech násobné, například ženy braly až o 50% méně než muži a v některých profesích byly platy i 900 kč. Takový člověk na Škodu 120 mohl pomýšlet až po 60 měsících. Dnes výše zmíněnou Škodu Fabii pořídíte za 31 minimálních mezd.

Ovšem tyhle srovnání jednotlivostí jsou vždy zavádějící. Jednak proto že dnes je mnohem více lákadel k utrácení které tehdy prakticky neexistovaly ( počítače, internet, mobily ) a jednak proto že některé ceny jako je třeba nájem nebo nemovitosti vzrostly mnohonásobně, už jenom díky odstranění dotací.

Takže i když většina spotřebního zboží byla v minulosti v absolutním srovnání dražší než dnes, přesto bylo pro lidi paradoxně snažší na ně ušetřit. A především určité skupiny obyvatel byli zvýhodněni oproti dnešku. Například už výše zmínění horníci prali skoro trojnásobek průměrné mzdy, zemědělci patřili k nejlépe placeným oborům, zatímco dnes jsou placeni nejhůře atd.

To všechno tvoří samozřejmě v lidech ty emoce, které vyvěrají na povrch v podobě nářku nad tím, jak bylo za komunistů dobře a dnes je špatně.
10. 07. 2012 | 10:05

český maloměšťák napsal(a):

xx
Jakou váhu má ve výdajích domácnosti /průměrné - když tedy používáte zavádějící průměr ....(cudně nezmíníte nezaměstnané , ale vem to nešť, nulové či záporné mzdy nezaměstnaných se zdráhají započítávat téměř všichni politici a statistici/...tedy jakou váhu ve výdajích má nákup automobilu či banánu...a jakou má výdaj označovaný " náklady na bydlení" ?
A jaký měl za tkzv. socialismu ?
A jaká tedy je dynamika váhy mandatorních výdajů domácností ?

Pokud odpovíte toto - pak můžete spřádat i své kvazizajímavé drby.

/nazapočítavat nezaměstnané do konstrukcí tkzv. průměrné mzdy je ale záměrem - vylepšuje se tak realita...takže to bych vám nijak nepřikládal na vrub - tedy na vrub vaší jednoduchosti a tím i krásy/
10. 07. 2012 | 10:13

.Ivan Hochmann napsal(a):

Myslím,že vám už jebe!

Jak se vám líbí vaše přispívání do blogu podvodníka a mafiosa Ratha?
Doktora s diplomem finančního makléře?
Lépe než jeho poslání s Hipokratovou přísahou mu šly machle s milionky a huba mu jela jak šlejfířovi.Několikrát po ní zcela oprávněně dostal.

Teď si hraje na humanistu a chtěl by sprchu každý den.Přitom zase jako vždycky dělá hovno.Jen mu to ve vězení více smrdí.
Vězeňská správa si buduje fešácké kriminály aby mohla vysedávat v klimatisovaných kukaních a mazat karty.Vězně zabavit hrami a televisí aby nedělali bordel a nepřidělávali starosti.
Tak na takové kriminály tato společnost nemá pane Rath!

Nechte jej ať si kecá co chce svoje lidské kvality už jasně vyjádřil.V kriminální "polepšovně" se ještě nikdo nepolepšil.

Listy mafie z vězení.........no to ani není pravda.

Pokud máte zájem o opravdové a kulturní povídání z kriminálu,přečtěte si Havlovy listy Olze.

A tomu doktůrkovi zařiďte takový kriminál jaký připravoval jeho bolševický tatíček pro nás ostatní lidský póvl.
A dobře to napsal Dave.....
"Karle,ještě že to nevidíš.Určitě by tě kleplo"!

Ivan.
10. 07. 2012 | 10:33

LZ napsal(a):

Rathe,
za Vaší politické kariéry jste měl mnoho času na to, aby jste na těchto věcech pracoval a Vy místo toho nosíte krabice od vína... Napřed si ukliďte před vlastním prahem a zkuste přemýšlet raději sám nad sebou.
10. 07. 2012 | 12:19

xx napsal(a):

český maloměšťák: vy už jste zase bumbal že jo. No nic. Až vystřízlivíte, tak si přečtěte "ty moje drby" celé, uvidíte pak v čem je ta vaše reakce tak směšná ;)
10. 07. 2012 | 12:35

xyzy napsal(a):

Lidi, PROČ to vlastně čteme, proč reagujeme? a to už vůbec neznám smysl toho, proč to vlastně vychází???
10. 07. 2012 | 12:41

El Comandante napsal(a):

Když jsem "moh" tak jsem "nemoh" , teď když můžu, zas nemůžu.
10. 07. 2012 | 15:49

Rada Fialka napsal(a):

S PARKANOVOU se "přetahují "(Kalouskovo výrazivo) média již měsíc, jestli vydají nebo nevydají - a dr. Ratha vydali hned, stačilo na to pár dnů. Ta rychlost v tomto případě nám, co trochu myslíme, byla podezřelá. Ostatní, co nemyslí a jen papouškují mediální bubliny, se to netýká.
10. 07. 2012 | 16:50

VidaK napsal(a):

Tady se furt někteří otírají o doktorský titul pana Ratha, který též byl v politice.
A co DOKTOR BARTÁK ? Taky MUDr. a zastával na Obraně významnou funkci náměstkovskou, posléze jej Kalousek vzal k sobě na MF (aby mu jinde neubližovali, funkcionáři ODS).
10. 07. 2012 | 16:53

Jan K. napsal(a):

xx:
S Vaším posledním příspěvkem souhlasit nemohu. U "českého maloměšťáka" vůbec nezáleží na množství vypitého alkoholu, ten blábolí nejspíš už od kolébky.
10. 07. 2012 | 18:37

Štěpán napsal(a):

Mrzí mě že jste v base za něco čemu se jinak říká lobismus a např. pan Dalík je velevážená osoba co nemusela krabicovat víno - jen si prostě napsala fakturu. Jde o úhel pohledu. Pokud Vám mohu nějak pomoci - kontaktujte mě. Cestu si najdete.
10. 07. 2012 | 22:34

Yosif K napsal(a):

MUDr Rath napsal:
Nelze pominout ani investice do zdravotnictví a dopravní infrastruktury.
KONEC CITATU.
No ohledne dopravni infratsruktury - ze Stredoceskeho kraje zname mazanejsi pristup nez investovaty doi silnic a udrzovat je:

A) Nechat jezdit studenty atd autobusem UPLNE zadarmo - pri volbach se populisticke kroky vrati.....
B) Kdyz pak chybeji penize - vys....at se na opravu silnic - nejaky diry jsou na silnicich po zime tak jak tak, a kolik jich je tak to si proletari tak snadno nespocitaji.....
Populismus jak na Castrove Kube..... vsechno zadarmo, ale nejak tak se to trochu rozpada......
11. 07. 2012 | 09:07

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
/nazapočítavat nezaměstnané do konstrukcí tkzv. průměrné mzdy je ale záměrem - vylepšuje se tak realita...takže to bych vám nijak nepřikládal na vrub - tedy na vrub vaší jednoduchosti a tím i krásy/
10. 07. 2012 | 10:13
Samozrejme - NEMIT VUBEC ZADNE NEZAMESTNANE je ohromne humanni vec.

Rub tehle ohromne humanni veci rozkryl v TV jesdte pred listopadem bolsevik Cuba. Kdyz se jej ptali proc Slusovce plati tak vysoke mzdy tak rekl:
"Pokud chcete aby lidi pracovali, budto musi mit strach z nezamestnanosti, nebo jim musite dat SILNE nadprumerne. No a v socialismu prece nikdo strach z nezamestnanosti nemuze mit......."

Jinymi slovy - rub ztraty strachu z nezamestnanosti je ten, ze je spousta lidi kteri berou mzdy aniz by poradne pracovali.
11. 07. 2012 | 09:13

xx napsal(a):

Yosif K: maloměšťák si především neuvědomil, že pokud hovoříme o mzdách, nelze do nich započítávat lidi kteří mzdu nepobírají, lhostejno z jakého důvodu, jestli jde o nezaměstnaného na sociálních dávkách, důchodce nebo invalidu.

Ani za komunistů neměli práci všichni. Třeba takový Havel by mohl vypravovat. Znal jsem jednu paní, manželku horníka, který nosil domu pěkné peníze a tak jeho žena byla v domácnosti. Jenže manžel zemřel a paninka se dověděla že nemá odpracováno a tak nemá nárok na důchod a basta. Musela v šedesáti letech hledat práci. Jo za komunistů byl sociální systém mnohem rozvinutější a lidštější než je dnes. Mateřská 6 měsíců a hybaj ke strojům.

Ale maloměšťák se chce jen handrkovat a tak chytá za slovíčka a hledá detaily, protože k tématům často nemá co říci. Když je úplně v nouzi tak mu stačí i pravopisná chyba. Je tím zde pověstný i když již několikrát změnil přezdívku. Jeho povaha a způsob diskuse ho však vždy prozradí. Používá téměř výhradně jeden model, vypíchnout detail, překroutit nebo vložit do jiného kontextu a pak jej rozmetat vygooglovanými daty. Je to stále dokola totéž, nudné a bez špetky fantazie ;) Pokud nereaguje na konkrétní příspěvek, tak se obvykle jedná o citace z různých zdrojů.
11. 07. 2012 | 09:49

Připomínka napsal(a):

Paní Parkanová se hájí veřejně (teď rozhlas) ve sněmovně, zatímco dr. Ratha rychle zavřeli, a pak mu milostivě udělili slovo až jako vězni po 14 dnech (už tam sedí vykonstruovaně bezmála 2 měsíce - a to může být ???)
11. 07. 2012 | 16:22

Historik napsal(a):

"Taky jeden spisovatel
seděl tam v té díře,
protože se Bohu rouhal
a psal proti víře !"

tak nějak to napsal Karel Havlíček Borovský před skoro 200 lety.
A jak daleko jsme došli ? Také jeho jako "nepohodlného" deportovali do dalekého Brixenu, aby nemohl ponoukat lid.
11. 07. 2012 | 17:50

Mirek napsal(a):

Přece jen něco pozitivního zatčení pana Rátha přineslo !

Pokud sledujete vývoj názorů pana Rátha, tak u tohoto sebestředného mladého muže bez zábran přece jen nastalal změna k lepšímu. Jeho názory se blíží k názorům prostého člověka, který žije z reálného platu a ani netouží po životě "na úrovni", ale jen po opravdu poctivém životě.

Pokud bych se měl propracovat k nějakému povšechnému shrnutí, tak mne napadá jediné. "Spravedlivý chládek" pomůže prozřít a poopravit aroganci a neoprávněné choutky našich politiků. Jen doufám, že pan Ráth nebude zdaleka posledním takto prozřelým politikem, který pozdě ale přece prošel "přípravkou". U něho to byla spíše spravedlivá "koncovka".

Nebylo by od věci, kdyby naši noví politici na začátku své politické kariéry absolvovali podobný zátěžový test jako pan Ráth a pak teprve s opravdovým strachem z následků vstoupili do politiky s tím, že nebudou krást, korumpovat, slibovat nesplnitelné, že budou skromní, pracovití, nebudou se hašteřit .....

Naivní, ale krásná představa - co říkáte?
12. 07. 2012 | 19:14

Zdena napsal(a):

Vážený pane doktore,

chtěla jsem Vám napsat pár myšlenek, o kterých si myslím, že by Vás mohly povzbudit. Vážím si toho, že přemýšlíte o tom, jak pomoci lidem, aby se měli dobře. V dnešním světě plném sobectví je to dost problém myslet na druhé. Na straně druhé bylo hodně lidí, kteří se o to fakt snažili, ale přesto svět vypadá tak, jak vypadá, v žádné zemi se nedaří dosáhnout vyřešení problémů.
V minulosti lidé často hledali odpověď na své otázky v Bibli, já jsem tam našla i odpověď na otázku, proč se to nedaří. Je tam totiž vysvětleno, že jistá neviditelná síla lidi velmi ovlivňuje, že celý dnešní svět leží v moci Zlého. Ovšem jak jsem Vám psala, chtěla bych Vás povzbudit, protože je tam také napsáno, že se velmi brzy situace změní a dobro zvítězí nad zlem. Není to pohádka, není to zbožné přání, je to skutečnost podložená pevnými důkazy. Když Vás to bude zajímat, podívejte se na stránku jw.org
20. 07. 2012 | 08:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy