List z vězení XX: Co obsahuje spis

21. 02. 2013 | 15:05
Přečteno 15750 krát
Policie mi dala dvanáct dnů na prostudování spisu, který má přes dvacet tisíc stran. Pravdou je, že obsahuje stejné materiály hned několikrát a mnoho set stran s případem nesouvisí, například výkresy dřevěných kachniček z muzea hraček. Po dvanácti dnech jsem získal jen jakýsi povšechný přehled.

Jen odposlechy

Po tři čtvrtě ročním šetření vlastně zbývají jen podivné a problematicky pořízené odposlechy z ložnice, z obýváku, kuchyně a pracovny doktorky Pancové a doktora Kotta. Další vyšetřování ukázalo, že mnohé co tam mělo zaznít, proběhlo ve skutečnosti zcela jinak. Třeba to, že nikdo žádný projekt uměle nenavyšoval nebo to, že neproběhlo žádné zmanipulované losování, jak policie v úvodu tvrdila a média otrocky opakovala.

Znalecké posudky

Spis obsahuje řadu znaleckých posudků, které si nechala vypracovat policie na všechny rozporované veřejné zakázky. Závěry jsou jednoznačné. Nic předražené nebylo. Šlo o ceny obvyklé, na trhu standardní. Zisk firem byl pod úrovní jejich obvyklých zisků, a násobně nižší než měly být údajně úplatky. Tedy všechny firmy by na získání těchto zakázek prodělaly mnoho milionů. Zdá se Vám to směšné? Znalecký posudek z oboru psychiatrie však chybí. Jedině ten by snad mohl vysvětlit chování firem, jejich manažerů a vlastníků, pokud by bylo takové, jak tvrdí policie. Co když je ale všechno úplně jinak? Co když peníze neměly žádnou souvislost s veřejnými zakázkami, ale s něčím úplně jiným? Ale to by policie musela opustit svou jedinou verzi vyšetřování, že se jedná o úplatky. Tím by padlo politické zadání, zásluhy na „odkrytí korupce“, některá dramatická povýšení některých osob by mohla být zpochybněna, škody způsobené vyšetřováním – například devastace kulturní památky zámku Buštěhrad, ztráta pracovních míst, by mohly být leckomu vyčítány. A ani spektakulární policejní manévry, poutavá mediální kampaň, úsměvy a silná slova ochránců zákonnosti by způsobené škody nepřikryly.

Co svědci?

Bylo vyslechnuto něco přes osmdesát svědků. Ti potvrdili, že nikdo nic neovlivňoval, výběrová řízení probíhala podle zákona, každé výběrové řízení kontrolovalo několik na sobě nezávislých lidí. Projektanty nikdo nenutil rozpočty navyšovat, a také je nikdo nenavyšoval. Spíše naopak byli vždy důrazně žádáni, aby se drželi metodiky obvyklých cen. Dále svědci potvrdili kontroly cen obvyklých u všech akcí financovaných z evropských fondů. To ušetřilo asi jednu miliardu korun během tří a půl let. Také byla potvrzena důsledná kontrola zákonnosti a průběhu výběrových řízení. Z tohoto množství výpovědí vybočuje pouze verze Ing. Salačové.

Vynucené svědectví?

Měsíční vazba Ing. Salačové splnila svůj pravý význam - donutit obviněného, aby řekl, co se od něho žádá. Také byla ihned po své výpovědi státním zástupcem propuštěna. Možná výpověď pod nátlakem, ale přeci účel světí prostředky. Tak pod vidinou beztrestnosti při získání statusu spolupracující obviněné vypovídala následně ještě dvakrát. Spis zachycuje, jak po své spontánní výpovědi se ptá vyšetřovatelky: „Bylo to dobré?“. Bohužel pro policii – odpovídat na dotazy obhájců, a to i jejích vlastních obhájců, odmítla. Její další výpovědi jsou ve vzájemném rozporu, ale to nechť posoudí soud. Konečně i policie odůvodnila provedení opakovaných výslechů tím, že je třeba odstranit rozpory v jejích jednotlivých výpovědích. Zákon spolupracujícímu obviněnému ukládá povinnost podat výpověď úplnou a pravdivou. Uvidíme, jak naplnění těchto podmínek posoudí státní zástupce.

Bílý kůň

Ing. Salačová opomněla při svém výslechu uvést, jak získávala hotové peníze pro svou soukromou potřebu tak, aby unikla pozornosti finančního úřadu. Zcela zamlčela, že využila „bílého koně“ v kašírované firmě, který nakonec vypověděl, že ho měla vydírat společně s jistým příslušníkem policie. Jméno tohoto policisty jeho výslech či vysvětlení ve spisu chybí. Jak příznačné pro tento případ. Výsledky prošetření daňového úniku, možná i vydírání za účasti policie by hodnověrnosti Ing. Salačové příliš neprospělo. Stačí, že už byla obviněna v jiném případu zmanipulovaných veřejných zakázek v jižních Čechách. Skoro člověka napadá přísloví – kdo jinému jámu…. Policie si prostě hraje. Hraje si jak kočka s myší, ostatně jako i se mnou. Já jsem ale odolal příslibům a vypovídal pravdivě, při prvním výslechu dvě hodiny, při druhém čtyři hodiny a při třetím šest hodin.

Tajemný oznamovatel z ÚOOZ

Ani po deseti měsících od mého zadržení nebyl vyslechnut oznamovatel údajné trestné činnosti, bývalý policista ÚOOZ pan Gregor. Spis obsahuje jen úřední záznam vyhotovený bez přítomnosti obhájců, v němž pan Gregor odmítá policii sdělit, od koho informace o domnělé trestné činnosti dostal, kdo jej zmocnil k podání trestního oznámení, pro koho pracoval, jaký cíl podáním trestního oznámení dotyčný sledoval a jaký byl jeho profit. Pan Gregor pouze připustil, že šlo vlastně o drb. Tedy anonymní drb mu otevřel dveře až k prvnímu náměstkovi Nejvyššího státního zástupce doktoru Igoru Střížovi, který s ním sepsal trestní oznámení a poslal ho tam, kam nepatřilo. Nebo patřilo? Ústavní soud v jednom ze svých rozhodnutí mimo jiné uvedl, že Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem mělo v dostatečném předstihu před datem 14.5.2012 povinnost postoupit věc místně příslušnému dozorujícímu státnímu zástupci. Škoda, že ani média, ani veřejnost se neptá, proč tato povinnost nebyla splněna a jakým způsobem vlastně probíhal dohled nad zákonností trestního řízení. Média sledují své zájmy. Ale co ochránci čistoty výkonu spravedlnosti, právní kultury, ústavnosti, ochrany lidských práv? To ticho mrazí!

V krabici bylo víno

Od prvního momentu mého zadržení jsem uváděl, že v tašce, kterou jsem nesl je krabice s vínem. Následující zjištění policie bylo i pro mne překvapením.

Vtipy o krabici vína, karikatury, videa, které zaplavily celý národ, se staly národním folklórem. A doufám, že trvalým, mnohé z nich si to zaslouží.

Škoda, že rozhovor o víně s doktorem Kottem těsně před mým zadržením policií byl z odposlechů vyjmut. Škoda, že o tuto repliku byl ochuzen nejen národ, ale i vazební soud a Poslanecká sněmovna.

Vtipy, karikatury, videa možná zhořknou, až si někdo uvědomí, že „cinknutými“ odposlechy, zmanipulovanými protokoly o osobní prohlídce se k nám pomalu vkrádá policejní stát. Ale stát, to jsou lidé, lidé s pravomocemi, ambicemi, kontakty a hlavně mocí. Jak daleko budou ochotni ještě zajít, kdo je zastaví? Dnes se jedná o Ratha, zítra o Nováka, pozítří o třídního nepřítele. V mém případě Ústavní soud selhal!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Davide Rathe mučedlníku beúprosného boje za práva proletářů, stačí kdzž vzýsvětlíš proč všechny soutěže na veřejné zakázky ve tvém kraji šly přes losovačky a kde se vyalo těch 7 milionů v krabici od vína, 30 milionů v zavařovačkách a 10 milionů pod podlahou a jsi volný.

Tz spisy pak ani nemusíš číst.

Výmluvné je že obhajoby MUDr Davide Ratha se štítí i notorický obhájce nejhnusnějších lotrů JUDr Tomáš Sokol.
21. 02. 2013 | 15:17

mb napsal(a):

Rath sedí za výkresy kachniček z muzea dřevěných hraček ...

puste fučíka domu ...

Rath je mučedník ... ukřižovat ...
21. 02. 2013 | 15:20

Darth Maul napsal(a):

neke že za hodinu nezlouskáte 10 stránek textu. Kdybyste se v base věnoval čtení a nepsal blbiny na blogy nebo do sněmovny, tak to máte přečtené v cukuletu.
21. 02. 2013 | 15:23

Bob napsal(a):

Ať je to jak chce, 10 měsíců ve vazbě, to je síla.
Ano vysvětlení toho majetku a těch 7 milionů v krabici chybí.
Na druhou stranu nechápu, jak může vyšetřování zdánlivě jednoduché záležitosti trvat zmíněných 12 měsíců
21. 02. 2013 | 15:34

akanta napsal(a):

No, já bych ten jeho výklad nebrala na lehkou váhu. Myslím, že se ještě budeme divit!!
21. 02. 2013 | 15:36

Kateřina napsal(a):

Skutečná PRAVDA o případu dr. Ratha se určitě časem ukáže, ... vyplave nad hladinu té současné špíny a mlhy, které ji stále dost obklopují... Ale ta vazba je podle mně opravdu nezákonná a neférová...
21. 02. 2013 | 15:45

Jarmila napsal(a):

Vám, co se tu utrhujete na Ratha se ani trochu nezdá, že je spousta věcí na jeho kauze podivných? Tak si zkuste třeba na chvíli představit, že byste byli v jeho kůži a opravdu jste nic neprovedli. Myslíte, že je to nemožné? V našem bordelu? Jsem naivní já nebo vy? Protože pokud je to tak, jak říká, nebojuje jenom za sebe, ale i za nás. A tak i kvůli nám samotným si přeju, aby nevolal na prázdno a lidé se alespoň obtěžovali vyslechnout si všechny strany a zamyslet se nad tím. Nebyl by to totiž první případ na světě, kdy by se někomu bezdůvodně ublížilo...
A zkuste to na chvíli nevnímat jako boj pravice s levicí, ale pravdy se lží, kterou neodnášejí politické orientace, ale živí lidé z masa a kostí, jako jste vy. Protože, přesně jak říká Rath, víte vy, kdo bude další na řadě?
21. 02. 2013 | 15:51

BP napsal(a):

Je pravda, že o kauze Rath nevíme nikdo nic,a česká media známe.
Představa, že OPRAVDU NIC NEPROVED, ale může tušit, KDO si jeho "vazbu" objednal, je 23 let po Listopadu hrůzostrašná.
Svádět všechno na trapné klišé BOJ PRAVICE PROTI LEVICI je už nejen obehrané, ale i vylhané. Pokud se může krást jak pravou rukou, tak levou, není mezi "pravicí" a "levicí" vůbec žádný rozdíl. To jen otravní čeští politici a političky stále hrají na city naivním daňovým poplatníčkům. A poplatníčci jim to dál baští. Říkat, "je řada slušných politiků" je u nás asi z červené knihovny či po delším hulení nějakého svinstva.
IZIP může fungovat vesele dál, ve VZP se tuší tunel za miliardu, Hegr působí dojmem, že ministruje na jiné planetě, Klaus cynicky pohrdá vysvětlováním amnestie, kterou odpustil trest velké porci již odsouzeným, a sebral poslední naděje na spravedlivé procesy jiným, ODS-meni, kteří podrželi vládu, již vesele obhospodařují své trafiky ...
A my to všechno dál snášíme, a krom brblání po hospodách se na nic radikálnějšího nezmůžeme ...
Fakt jsme cinkali klíčema jen kvůli těm frontám na banány?
Lidi, už mě, pro Boha, ne.se.r.te!!
21. 02. 2013 | 16:29

MARNOV napsal(a):

Společně s dr. Rathem čekám na ty nezpochybnitelné důkazy, které přiměli předsedkyni Sněmovny, předsedu strany a další k vydání poslance. Vše co doposud jsem četl, viděl, slyšel je diskutabilní. NIC co by dokazovalo tvrzení bradáčové a Policie. Dnešní kamínek do mozaiky je stejný. Hmmmmm ....
Podívám-li se na to co se odehrálo, tak byla odejita: Vesecká, ministr Pospíšil, ministr John a další. Po instalaci Kubiceho nastaly nové personální rošády v Policii k jejímu zneschopnění, ministr Blažek, který o amnestii prezidenta NIC nevěděl a Bradáčová byla instalována "natruc proti vůli zločinné vlády a jejího ministra vnitra". Do úvozovek píšu mediální obraz! Podíváme-li se ještě dál tak vidím neuvěřitelné policejní manévry s cílem NĚCO dodat ke kriminalizaci dr. Ratha.
Každý kdo se hodlá obhajovat neobhajitelné chci říct, že zítra se to bude týkat i jeho samotného nebo někoho v rodině. Kdo má oči,uši a rozum tak podobné události, které se dějí v mediálním boji o dr. Ratha, vidí i kolem sebe. Nejedná se o selhání jednotlivce, ale o cílenou činnost celého systému. MARNOV je domov můj.
21. 02. 2013 | 16:33

Pochybovač napsal(a):

Šafránek byl také odsouzen za "nezpochybnitelný" zločin: http://zpravy.idnes.cz/ministr-se-omluvil-muzi-omylem-odsouzenemu-za-znasilneni-pnw-/domaci.aspx?c=A130220_180445_pardubice-zpravy_mt
21. 02. 2013 | 16:37

Martin napsal(a):

Rath nekradl poprvé. Pověst zloději získal již jako prezident ČLK. Tenkrát to bylo 15 milionů. Stíhání pak zastavil státní zástupce v době, kdy David již ministroval, prý se slovy "pro 15 milionů politika stíhat nebudu"... Teď to jen praskol. Nevěřte na komplot proti Davidovi. Je to prostě jen zloděj, ktereý se vyškrábal dosti vysoko. Ve vazbě je oprávněně. Určitě by zdrhl. Cinkat klíčema za darebáky je fakt ujeté.
21. 02. 2013 | 16:43

Pavel Majer napsal(a):

Davide, spise by me zajimalo, co ti "kaplo" za dosazeni pana Pecinky jako nuceneho spravce VZP a ten pak zahadne podepsal miliardovy tunel na patnact let? Chtel bych se take nejak takto angazovat, kdy s moji deravou kapsou bych prisel k milionum (miliardam) v pripade, ze bych nemusel mit ani kapital, abych si postavil nemocnici ci tak neco, kterou budu financovat jen na zaklade pisemneho prislibu, ze to pak VZP bude proplacet, tudiz se na tom vytriska balik :D Byl bych rad, kdyby jsi odpovedel...jeden by si malem nevzpomel, ze jsi tu zachranu (nucenou spravu) mel na triku ty :D
21. 02. 2013 | 16:44

Luma napsal(a):

Proboha modří rudí oranžoví uvažujte. 7 mega nesl pod paží!!!! To Vám musí stačit !Aniž by mu je tam někdo cizí strčil. No šáhněte si na srdce komu z vás se to poštěstí vzít omylem na návštěvě . 10 let ať je modrý rudý nebo oranžový !!!
21. 02. 2013 | 16:47

Pavel napsal(a):

BP

Ten tušený tunel za miliardu ve VZP měl podepsat bývalý náměstek ministra zdravotnictví Davida Ratha, který ho jako nuceného správce tehdy do VZP poslal...
21. 02. 2013 | 16:48

občan ČR napsal(a):

Chudinko, nakradl jsi si prostě ještě málo na to aby sys koupil svobodu :-) Pošli pár mega vaškovi a třeba si koupíš milost.. Zahodit klíč od basy a je klid....
Banda zlodějů a parazitů!
21. 02. 2013 | 16:49

Jean František Buguwango napsal(a):

Ta vazba trvá nějak dlouho. Pistorius se dočkal soudu za pár dní, u nás...
21. 02. 2013 | 16:50

Karel Vlach napsal(a):

Vše nasvědčuje tomu,že Rath tvrdě bude žádat satisfakci,a nebude to jen těch údajných 7 milionů,které nemají dosud vlastnika.Myslim že mnoho policistů a soudců vymění své uniformy a taláry za zcela jiné oblečení.Obávám se však o zdraví Mudr.Ratha,lumpové jsou před svým zničením schopní všeho....
21. 02. 2013 | 16:53

Libertad napsal(a):

Pane Rath:
1) Na prvý pohled jste nevinný. A tedy kdyby existoval zákon o automatickém vyrovnání státu s nevinně vězněným, byl byste velmi bohat. Neexistuje. Též Vaší vinou.
2) "Policie mi dala dvanáct dnů na prostudování spisu, který má přes dvacet tisíc stran" napsal dotčený.
Proč se pan Dotčený nestaral dříve, v jakém stavu je obecně stav v soudnictví? Proč se včas netrápil stavem, který umožňuje, že z vyšetřování normální zlodějny je policie schopna vytvořit 10 000 stránek vyšetřovacího spisu, který státní zástupce musí nastudovat, stejně jako soudce? Proč se pan Dotčený dříve netrápil tím, že doopravdy nastudovat 10 000 stránek spisu je potřeba nejméně tří měsíců? Tedy než nastane okamžik projednání u soudu mělo by uplynout šest měsíců od doby kdy policie odevzdá spis státnímu zástupci. Proč etc?
3) Prosím můžete sdělit Váš názor na to, zda jste pro, aby Vaše soudní projednání bylo od A do Z vysíláno v TV 24.
S pozdravem
Sidonio Libertad
21. 02. 2013 | 16:54

BP napsal(a):

Martine, pokud Rath KRADE - jak Vy píšete - jsou ostatní politici bez poskvrny? To už jste se vážně všichni zbláznili a hrajeme hru na to, KDO KOHO CHYTNE a KDO KOMU NALETÍ NA KRABICI S VÍNEM NEVÍNEM?
Stejně tajemná je kauza kolem Parkanové... K čemu nám je potom zákon O zpřístupnění informací? Mám dojem, že ji uklidili, aby se vyčkalo na vypršení nějakého termínu.Pak bude vše "promlčeno" a spolustraníci TOP si zamnou rukama.
A vrcholem podivnosti je, že Rath "zatím mlčí" o jiných skutečnostech. V Čechách vždy platilo, že všichni politici vzájemně na sebe něco vědí, proto se vzájemně potřebují a neopouštějí. Hrajou na nás divadlo před kamerami, po zhasnutí červené si div nepadají do náruče...

Davide, sorry, ale představa Němcové (paní KOSOČTVEREC), jak v pyžamu volá (což mi může připomínat Bilaka v srpnu 1968) někam o pomoc, je od této dojičky ze Žďáru v těchto dnech normalizace vážně komická.
ODS se diví, že končí. Ale mít v řadách takové "odborníky" jako je Benda, Němcová či Sobotka, je na potopení ...
21. 02. 2013 | 16:55

Toman, České Budějovice napsal(a):

Myslím, že je nutné začít sepisovat a podepisovat petice za exemplární trest proti Dr.Rathovi. Kdysi to bývali petice poctivých pracujících proti řádění protisocialistických žilů, známá je taky petice pragováků 99 z roku 1968, a ta nejznámější je z padesátých let z Vinohradského divadla, kde umělci požadovali trest smrti pro svoji kolegyni, která naběhla estebákům při ilegálním pokusu o přechod státní hranice. Dr.Ratha nemám příliš v oblibě, ale zdá se mi čím dál tím víc, že se tady schyluje k soudní frašce. V opačném případě to bude obrovský průser našich slavných vyšetřovatelů či. státních zástupců. Dr.Rathovi přeji spravedlivý soud nic víc nic míň. A pak padni komu padni!

Co mám dělat abych nevypadal jako stroj???
21. 02. 2013 | 17:01

trevel napsal(a):

Nevím kam chodíte na ty moudra. Je tu soud a ten rozhodne. Co se týka blogu Mudr. Ratha ... asi těžko v něm bude psát věci o tom , že něco opravdu udělal. A co se týká policie ...uvidíme .
21. 02. 2013 | 17:03

Petr. napsal(a):

Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže! Nebo ne, pane poslače? Nebo to nemyslíte upřímně?
21. 02. 2013 | 17:04

Petr Kanyza napsal(a):

:-) uplne me fascinuje ten cesky narodni folklor kdyz jakykoli trestanec od Ratha az po Kajinka napise jak se proti nemu vsichni spikli a vzdy se najde cast lidi kteri jim to sezerou a zacnou za ne radoby bojovat. Lidi proboha ziveho proberte se a nepovidejte nesmysly. Rathovi ABSOULUTNE A VUBEC nesedi prijmy ani majetek. Bylo nekolik let jasne ze nekde krade a on kradl tak dlouho ze si prestal davat pozor. Je jasne ze se snazi nejak obhajovat - co cekate? ze rekne ze kradl a vrati penize??? Proc jakykoli zlodej od Pekarka, Ratha pres Wolfa rika ze se jedna o spiknuti proti nemu??? Co vam maji asi na to rict kdyz jsou chyceni za ruku??? Jeho blog neni obhajoba ani soud - to same jeho projevy ve snemovne. Rika si co chce a nezazni ani jedno slovo obzaloby. Jediny kdo tohle muze urcit je soud a tam je mu jasne ze dopadne velmi spatne. Odhaduju to tak minimalne 6-8 let natvrdo. Nezapominejte ze dukazy proti nemu jsou v podstate neprustrelne - spousty odposlechu (a nejen co pise tady, dalsi casti se tykali ulozeni penez z trestne cinnosti atd...), prichyceni s penezi pri predani na miste atd atd... A to se soud tyka pouze poslednich nekolika mesicu trestne cinnosti. Rath uz je takto cinny mnoho let - zacalo to uz odborovym klubem kde vubec nesedely faktury - leta se to o nem vedelo jen mu to nikdo nemohl dokazat. Proste ten problem vubec neni jednoduchy, neni jednostranny atd... je na Rathovi aby se hajil a na obzalobe aby predlozila dukazy. Pokud to nebude stacit tak OK vyhraje - to si snad nemysli ani ten nejvetsi blazen. Jde spise o to kolik mu toho prokazou a tim i do jake sazby padne. Co se tyce toho kdo na to upozornil tak samozrejme ze konkurencni skupina ktere byl nepohodlny protoze jim brali ksefty. Tohle ale s politikou nema nic spolecneho - politika se nam davno propojila s mafii, podnikateli v jeden celek a vytvari to takoveto podnikatelsko politicke skupinky - je uplne jedno jestli je na tom samolepka ODS, CSSD, komunisti ci co si vyberete...
21. 02. 2013 | 17:04

vincek napsal(a):

Všechno co píše doktor je naprostá pravda. Při tom, kdo tam sedí a vyšetřuje se vůbec nedivím zmanipulování všech odposlechů. Dneska se dá udělat na objednávku co chcete. Jestliže zavřou řidiče za tykadla a odsoudí ho manželka toho co se ho to týká, tak v tomto státě jde všechno. Jsou zde političtí vězni jako za komunistů. Situace je o to horší, že si to objednávají politici, kteří nemají ani trochu soudnosti , aby ze svých postů odešli. Dneska jsou schpný Vás zavřít do blázince a nemáte odvolání. A patří to tomuto národu. Plně si tuto situaci zaslouží.Hovada, který nejdou k volbám nejvíc řvou.
21. 02. 2013 | 17:05

Silva napsal(a):

Pane Rathe, věřím, že jste nevinný. Báli se Vás, tak Vás museli odklidit. Ta fousatá bestie Kubice je všehoschopná. Pana Lesyho odstavili ze stejného důvodu. Oni si myslí, že tu budou stále, ale však se dočkají zasloužené odplaty. Buďte silný a vydržte. Darebáci jako Bém, Janoušek , Vondra by měli sedět.
21. 02. 2013 | 17:08

Florian napsal(a):

Doporučuji zavilým křiklounům, kteří neví nic podstatného z vyšetřovacích spisů,ale jen to co jim nakuká bulvární tisk včele s MF Dnes, aby si přečetli knihu od Davida Ratha "Přisedněte si" a porovnali se svými znalostmi o politických procesech z 50-tých let. Možná, že procitnou a pochopí, že i dnes může existovat soudní a policejní mafie!
21. 02. 2013 | 17:12

Petr Kanyza napsal(a):

Jeste dodatek - 1) ani snad male dite neveri tomu ze spisy obsahuji zde interpretovany obsah panem Rathem 2) nez za neco bojujete snazte si o tom dohledat vice informaci z obou stran - nic neni cerne nebo bile. 3) berte to tak ze kradou naprosto vsichni. kazdy kdo se dostane k moci ma moznost se dostat pres zakazky k penezum - nikdo z nich nikdy neodolal, neodola a odolavat nebude ani v budoucnu. 4) bod 3 se vubec netyka kdo je v jake strane - ty se staly pouze jmenem pro jednotlive skupiny, levice nebo pravice vubec nerozhoduje. Kradla puvodni ODS, kradli socani, krade ted Topka s odeskou a pokud si nekdo mysli ze po pristich volbach az nastoupi komanci ze socanama konci korupce tak se rychle proberte. Staci se podivat na odsouzene a vazebne stihane - maji jedno spolecne- jsou naprosto ze vsech stran - namatkou: Rath, WOlf CSSD, Novak, pekarek ODS, Siska,Drabek - TOP, komunisti dolejs a jeho milion za zakon atd atd atd... 5) castym argumentem pana Ratha je ze chytli pouze jeho a ostatni kradou vic - to je samozrejme pravda nekdo krade vice nekdo mene, nekdo je chycen a napr. Dalik se chechta. To ale neznamena ze je krast legalni, protoze pak uz by to tu byla totalni anarchie. Proste kdo krade musi pocitat s timto rizikem ktere se bohuzel nebo bohudik zrovna stalo zde panu doktoru Rathovi
21. 02. 2013 | 17:14

MUDr Jana Foldynová napsal(a):

Úvodem musím říct, že DrRath mé sympatie nemá, přesto celá kauza Rath na mne od počátku působí jako nastrojená policejní provokace. Jsem na ten soud velice zvědavá, protože vystříhané a slepené odposlechy nemohou být důkazy a nastrčené peníze ještě nejsou důkaz / doufám, že ani pro soud/- takové fóry známe přece z detektivek. Spíš se divím, kdo policajtům ty prachy půjčil, já bych se bála, že během těch machinací půlka zmizí neznámo kam. A kdo to celé nastrojil? Patrně někdo, komu vadilo, že soc. dem. jde s preferencemi nahoru a že Dr Rath si pouští pusu na špacír.I kdyby vyšetřovatel vyrobil spis o 100.000 stranách, to ještě neznamená, že je Dr Rath vinen.Trest/ na skoro rok vazby / musí vyfasovat, jinak bude stát platit, ale ukradený rok života se nedá penězi vynahradit.Bylo by zajímavé obrátit vyšetřování proti tomu, kdo podal to trestní oznámení a zjistit, odkud vítr vane.
21. 02. 2013 | 17:14

Petr Kanyza napsal(a):

ale koukam ze tady je to asi marny - melo me napadnout ze blog pana Ratha cte fanklub pana Ratha, ostatnim uz je tato kauza jedno :-)))))
21. 02. 2013 | 17:16

Jiří Němec napsal(a):

Vše ať posoudí soud. A pokud k tomu přistoupí objektivně, určitě se dozvíme, jak to vlastně bylo. Mimochodem, kdyby Rath věděl, že podplácení na půdě sněmovny není trestné (viz rozsudek odvolacího soudu Bárty), převzal by si své "víno" určitě ve sněmovně a Kubice a jeho melodyboys by na něho byli krátcí !
Mne (a nejen mne) jen překvapuje, porovnám-li tento případ s jinými a později skutečně prokázanými zločinci, proč musí být Rath tak dlouho ve vazbě ??
Že by se ho ve sněmovně báli ??
21. 02. 2013 | 17:16

Petr napsal(a):

Ačkoliv nijak nemiluji p. Ratha, tak už jen samotný fakt tak dlouhé vazby, zamítnutí kauce, zatčení pro nějakých 7, možná 10 čí 15 mil. mi připadá jako na objednávku. Pořádně politikům zatápěl ve sněmovně. Zejména Kalouskovi byl trnem v oku a pokud mohu soudit, tak že |Kalous je opilec, tak v tom se zcela jistě nemýlil. A to, že prakticky vládne Kalousek je nabíledni. A vezměte si případy miliardových podvodů. Nemá smysl je zde všechny vypisovat, už to tu někdo zmínil. A nic se neděje. Všichni jsou čistí, jako lilie. O několik miliard jsou okradení občané (H-systém ap), Rath je zabásnutý za zlomek těchto miliardových podvodů. Dokonce tito multi podvodníci jsou díly amnestii bezúhonní občané a mohu krást dál. Ráth sedí. Jak říkám, Ráth mi nijak na srdci neleží, akorát je to velký nepoměr.
???
No vlastně teď si uvědomuji, že jsme v čechách :-(
21. 02. 2013 | 17:18

zemedelec napsal(a):

Pane Rath.
Už to asi nestihnou,do inaugurace Zemana Vás odsoudit.
Bude to ještě pěkné divadlo.Jsem rád,že jste si nevzal Sokola jako právního zástupce,neměli si ho brát ani Pancová a Kott,takhle mají určité informace,které neposlouží ani jednomu.Už jsem to napsal dříve,že Salačová spolupracovala s policii,aby Vás skřípli.Také kolem té krabice z vínem jsou nějaké nejasnosti,proč musela odpovídat přesně ta váha,byla hned otevřena před Vámi a svědky?Byla zmínka v médiích,že takové předání nebylo po prve a to by mě moc zajímalo.Pamatuji si něco z padesátých let,jak to dělali STBáci,když potřebovali někoho dostat.Museli si to ověřit i několikrát aby to klaplo.Proto i při tom Vašem zatýkání museli někteří vědět ,že to určitě klapne,proto takové nasazení a nejen policie.
Bude skutečně záležet,jaké máte obhájce.
21. 02. 2013 | 17:20

Petr napsal(a):

Pane Petře Kanyzo.

Přijměte, prosím, fakt, že každý má právo na svůj názor. Nevidím tu jen příznivce p. Ratha. Spíš se většina podivuje na způsobem vyšetřování, délkou vazby, ap. A to, že Vý p. Rátha tzv "nemusíte", tak to ještě neznamená, že ho "nemusí" všichni ostatní. Já osobně p. Rátha rovněž "nemusím", ale takových, které "nemusím" je cela řada. Ani ve snu by mne např. nenapadlo odsuzovat šmahem všechny příznivce p. Zemana, nebo p. Schwarzenbergera.
Tož tak :-)
21. 02. 2013 | 17:26

Kropič napsal(a):

Vše se odvíjí od stejného scénáře,kriminalizovat jaký-koli opoziční názor,upevnit moc totalitní pravice,a použít coko-li třeba nastrčených peněz v krabici od vína.Vždyž již pan "taxikář" Kubice předvedl co dokáže a on to umí,a jistě má také velmi loajální policejní sbor,vždyt rozdal podřízeným nejvyšší odměny ze všech ministrů.
Co umí pravice předvedla i při prezidentské volbě,ale pohořela a to je dobře.
Od této výzmamné prohry je tu jiskérka a určitá šance,že by mohla spravedlnost zvítězit a mohl se nejspíše nevinně stíhaný poslanec MUDr Ráth očistit.Ale jak víme ,v éře "nečasu" bude po dobu vládnutí pravice, spravedlnost asi zase slepá.
21. 02. 2013 | 17:27

Petr Vtelensky napsal(a):

No ať je to jakkoliv,uvidíme co nato NEZÁVISLÝ soud. Možná se budeme divit jak byli komouši před 89' féroví.
21. 02. 2013 | 17:30

Andy napsal(a):

Kdyz lhat tak hodne, az do konce a divat se pri tom primo do oci. To je zakladni pravidlo.
21. 02. 2013 | 17:33

mZ napsal(a):

Říkám to od začátku, že dr. Rath je vězněm svědomí pravicového režimu "blbé nálady".
Teď jsem zvědavej, jestli udělají doopravdy "nezávislý soud", v tom případě Rath obžalobu "rozbije na mraky", anebo toto nebudou riskovat (a pak riskují Evropský soud pro lidská práva) a soud bude v duchu 50. let min. století / přiznáváte vinu ? Ano - ne ! / to jest monstrprocesů s politickými protivníky (kterými byla např. i JUDr. Milada Horáková a další a další).
21. 02. 2013 | 17:39

BP napsal(a):

"NEZÁVISLÝ" SOUD U NÁS ...!!!
To si děláte, pr..l, ne?
Politická a řádně zpolitizovaná kauza a bude ji soudit "NEZÁVISLÝ" soud, jo? V Čechách, jo?
My se tady zabýváme nějakým Rathem, ale zvěrstva, která si svojí amnestií dovolil prezident, jsou je sólíčka pro novináře.
Bývalá soudkyně ÚS, která se sotva vejde do obrazovky, vše okecává, ale výsledek se nemění ...
Blažek je - jako psycholog všech lidských duší - se vším hotov, dovolí si říci, že "nikomu se žádná "životní" újma nestala" a "jede se dál..." Politici mohou donekonečna vše rozebírat, media mohou donekonečna šokovat ... Ale výsledek již zůstane stejný ...
21. 02. 2013 | 17:40

mZ napsal(a):

Dodatek : a protože ho ve vězení nedávno navštívil poslanec ČSSD Škromach, dá se očekávat, že tato strana bude chtít přece jen odčinit někdejší "hození přes palubu pana kolegy" a zajistit mu alespoň spravedlivý (tedy nezávislý) soud.
Naděje tedy umírá vskutku jako poslední.
21. 02. 2013 | 17:42

Mordox napsal(a):

Davide jak to tak ctu tak muzes byt naprosto v klidu!Police na tebe rozhodne nic nema a tva cest,pravdomluvnost a skromnost neutrpi zadnou ranu !a je to obrovske spiknuti,na vazbe je totiz snad 9 lidi a na vsechny to bylo usito!asi jenom proto aby Davida nepravem taky obvinili! :D akorat jeste nikdo nevysvetlil kde vzala ta socanska lady z Kladensky nemocnice 30 mega z podpodlahy..
21. 02. 2013 | 17:47

Dagmar napsal(a):

Pane Rathe, nevěřím Vám ani slovo. Ale pokud je známo, ve vazbě jste proto, že jako poslanec máte (byť i hypotetickou) možnost ovlivňovat lidi kolem sebe. Vadí mi, že je Vám zasílán poslanecký plat, na který ze svých daní přispívám, když svůj mandát nemůžete vykonávat. Už vidím, jak mne by firma platila, kdybych byla ve vazbě. I kdybych se tam ocitla jako nevinná podezřelá. Kdyby jste nekázal vodu a nepil víno, tak jste se mohl mandátu vzdát a být již dávno doma. Nemyslím si, že nejsou i jiní a větší "lumpové". To ale neznamená, že jen pro tento fakt by jste měl mít jakási privilegia. Naopak. Lidé jako vy mají být souzeni a odsouzeni. Jen doufám, že se to teď díky panu Zemanovi a Klausovi nezastaví a skutečně se za Vámi dostaví i někteří Vaši političtí kolegové napříč politického spektra. Ale, z druhé stany, alespoň to budete mít dříve "za sebou".
21. 02. 2013 | 17:48

T.Slavík napsal(a):

Božský mlýny melou pomalu , ale melou a Rathe furt si zvyšujete platy a nestačí vám to a tak si musíte krást jste ubohý a ničíte ČR kdyby žil Žižka by vás už vyházel. Snad jednou Čechům dojde ,že jste jen zkorumpovaná banda:) Bylo to vidět jak Nečas hned lezl do prd**** Zemanovi ,když ho zvolili,ale věřím ,že jednoho dne zvítézí Pravda láska nad váma a rozum českého národa se projeví přeji ti mnoho hezkých let a přípravou na to až vylezeš jak se banda ve snimovně bude domlouvat kdo proti komu a nakonec znova vaše posazení do vlády je mi sice málo let ,ale je mi z toho na nic:)
čau
21. 02. 2013 | 17:52

Ládik!!! napsal(a):

Spis jsem neviděl a Rathovi nevěřím.
21. 02. 2013 | 18:00

Dagmar napsal(a):

Pravdu má, pan Kanyza :)
21. 02. 2013 | 18:01

BP napsal(a):

Dagmar, také mi vadí platit ze své kapsy poslance ve vazbě, ale oba platíme i Mrs. Parkanovou, která může být - dle mě - na to zcela stejně (jen media mlčí). Dagmar, nevadí Vám, že platíte ze své kapsy u jiné politiky, kteří by mohli být - též "po rathovsku" - chyceni a hozeni do chládku? Nemáte už dost té hry, že DO VAZBY POŠLEME JEN TOHO POLITIKA, KTERÉHO CHYTÍME? To je nějaká nová hra Na honěnou? Když sledujete činy a skutky Kalouska, musí Vám být jasné, že jemu by mohla vazba také slušet ... A co modří soudruzi v ODS? A co Hegr, mlčící o IZIP, který může klidně a dál pokračovat?
My se tu zabýváme chyceným pěšákem, mřenkou, která omylem uvízla v síti, kde ještě není díra. Vyšší figury a velké ryby se nám denně mohou smát z televize.
Jsem zvědavá, kdy už lidem dojde, že tuto komedii už déle hrát nelze!!!
Jste naivní a čekáte v nápravu českého práva?
Čekáte lepší zdravotnictví?
Čekáte lepší klima v sociáln politice státu?
Čekáte bombastické zvýšení důchodů?
Čekáte "čestné" a "pracovité" politiky, kteří budou 100% chodit do práce a budou se věnovat pouze své práci?
Jste tak naivní, že věříte, že dennodenní okrádání občanů na každém kroku je "tržním prostředím" a to správné ovzduší demokratického státu? Je v čechách ještě místo, kde se nekrade?
A pak se divíme posilování levice a KSČM ...
21. 02. 2013 | 18:07

Dagmar napsal(a):

BP: V závěru mého příspěvku píši napříč politickým spektrem.... Jinak mi to všechno samozřejmě vadí. Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou.. ;)
21. 02. 2013 | 18:11

zvedavec napsal(a):

Teď už jenom musí vysvětlit proč mu tam ta potvora Pancová případně Kott daly do tý krabice místo vína ty peníze a je z toho venku :-)
21. 02. 2013 | 18:13

BP napsal(a):

Paní Dagmar, Vaše příspěvky vždy čtu několikrát. Omyl je vyloučen.
Přečtěte si raději příspěvky mé!
Máte něco proti nim?
21. 02. 2013 | 18:16

Názor Jan napsal(a):

Karlu Vlachovi :
souhlas, ale nepočítám, že se věci hnou dopředu TAK RYCHLE. Kvůli Rathovi hned revoluce nebude, soudím. Ovšem později, až kamínků do mozaiky bude víc.... kdo ví ???!
21. 02. 2013 | 18:19

Josef Klid napsal(a):

Komu funguje psychotronika alespoň trochu smysluplně a důvěryhodně ať si úplně jednoduše vytestuje sám jaká je pravda v této kause. Mě vyšlo (a nejen mě) toto:
NE = Pan Kott předal panu Rathovi peníze a oba o tom dobře věděli.
NE = Pan Kott předal panu Rathovi peníze, ale pan Rath o tom nevěděl.
ANO = Policie vyměnila během zatýkacího chaozu obsah krabice.
NE = Jiná možnost platí.
21. 02. 2013 | 18:21

rejpal napsal(a):

Petr Kanyza
Vzpomínáte na kauzu Lizner? Vše bylo bombenfest jasné, Lizner šel bručet - a že to bylo jinak, se ukázalo až po dlouhé době. Nikdo z nás neví, zda je Rath vinný nebo nevinný, ale určitý odstup od informací, z nichž dostáváme jen to, co jedna strana chce, abychom dostávali, by byl užitečný. Stačí jen srovnat s jinými kauzami veřejně činných osob a odlišnost průběhu je snadno patrná. Krom toho je stále velmi sporná ústavnost zabránění výkonu poslaneckého mandátu, (jimému, již pravomocně odsouzenému, ve výkonu poslanecké funkce bráněno nebylo).
21. 02. 2013 | 18:24

rejpal napsal(a):

BP
To bych spíš čekal třetí vlnu církevních restitucí.
21. 02. 2013 | 18:27

Petr B. napsal(a):

Státní zástupce Jirát se v průběhu minulého roku chlubil, že případ je od začátku jasný, vina byla jednoznačně prokázána a že proces proběhne co nejdříve. Nicméně vazba se neustále prodlužovala a prodlužuje. Proces měl být do konce roku. Nic. Pak Jirát slíbil proces do konce ledna. Zase nic. 10 měsíců vazby a proces v nedohlednu.
1) "Korunní svědkyně" Saláčová je od Jiráta neuvěřitelný švindl. Zmanipulovat jednoho z obžalovaných tím, že mu slíbim svobodu či alespoň nejmírnější trest za to, že přizná neeexistující zločiny a tím poškodí obhajobu ostatních, pak ho pustit domů...toto je podle Jiráta normální postup hodný právního státu? Kdo toto zanesl do našeho právního řádu? To se hodí tak do 30. či 40. let.
2) Jirát nebo někdo z vyšetřovatelů odhodil tu část odposlechů, která svědčí o Rathově nevině. Jak je toto možné a nejedná se o maření průběhu vyšetřování či vůbec o zneužití pravomoci veřejného činitele?
3) Část odposlechů unikla do médií, což je evidentně závažný trestný čin. Přesto však policie tento trestný čin odmítá vyšetřovat, ač bylo podalo trestní oznámení.
21. 02. 2013 | 18:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Petr Kanyza napsal(a):
ale koukam ze tady je to asi marny - melo me napadnout ze blog pana Ratha cte fanklub pana Ratha, ostatnim uz je tato kauza jedno :-)))))
21. 02. 2013 | 17:16
xxxxxxxxxxxxxx
Petře Kanyzo, tady je to fakt marný.
Tomáš Marný
21. 02. 2013 | 18:36

Analytik napsal(a):

Pane doktore Rathe, omluvte, prosím, pomalou a zmatenou činnost Policie a Justice.
Vy jste jejich první politická kausa na objednávku vládní mafie. Na Vás si jen vyzkouší své první chyby a ty pak časem vypilují do naprosté dokonalosti. Až přijdou na řadu Kalousek, Nečas, Vondra a ostatní vysoká, tak už to pojede jako po másle.
Váš "případ" byla jen taková rychlovka nanečisto. Takový nástřel před začátkem boje.
Přeji pevné nervy, dobrou náladu a opravdu nestranný soud.
21. 02. 2013 | 18:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal
Ani nevím, jestli byla kauza Lízner nějak uspokojivě vysvětlena. Máte nějaké informace? Já si jen pamatuji, že na dotazy novinářů řekl, že nikdy nebrečel.
MUDr. Rath kdysi nazval Klause vrtošivým staříkem. Klaus jako mstivý člověk, který si možná maže v mobilu čísla jemu nepohodlných lidí, ale nikdy nezapomíná, mohl též přiložit polínko.
Ale nechce se mi věřit, že by JUDr. Bradáčová a JUDr. Zeman podporovali nějaký justiční komplot. Ledaže by se později stali sami obětmi. Pak by za vším musel stát nějaký Machiaveli zkřížený s Jagem.

Kapča vyplodila "aphowno its", měl by ji pan Stejskal smáznout, aby si moc nevyskakovala.
21. 02. 2013 | 18:45

Kroulík napsal(a):

Není Vám všem divné, že zatímco nám naše čacká policie servíruje zatčení drogových dealerů, zkorumpovaných policistů v přímém přenosu, tak v tomto případě ..... nic. Proč nám nenaservíruje naše policie zatčení vrcholného politika v přímém přenosu, aby národ mohl zahýkat blahem ? Proč nám naši elitní detektivové v přímém přenosu nerozbalili krabici od vína s miliony ? Proč tato reportáž nebyla hlavním trhákem všech zpráv televizních novin ? Každý si to můžete domyslet .......
21. 02. 2013 | 18:57

Dagmar napsal(a):

BP: Nevím, proč se mne ptáte, zda mám něco proti Vašim příspěvkům. Psala jsem" panu Rathovi" že mu nevěřím ani slovo co se jeho sebeobhajoby týče. Že je kolem spoustu jiných lumpů, to mu věřím. Na Vás jsem nereagovala. Pokud tady není více Dagmar :)Na diskuzích moc nejsem.
21. 02. 2013 | 18:59

info.crew napsal(a):

Tož to su klidný, Dejve. Jestli to bylo tak jak říkáš, tak jsi doma hned a ještě se ti omluví. A já ti donesu dvě lahvinky Malbecu.
21. 02. 2013 | 18:59

Petr B. napsal(a):

Pokud Rath ten proces vyhraje a bude propuštěn domů, můžou se zneplatnit veškerá hlasování v parlamentu od dubna 2012 a tím pádem i veškeré přijaté zákony.
Jenže na švindly jsme zvyklí. Vzpomeňme...Havel poškodil těsně před volbami 1990 Lidovou stranu ve prospěch OF tím, že vyvolal skandál v době, kdy už jakkoukoliv agitaci zákon zakazoval.
Podobně v roce 2008 kvůli znovuzvolení Havla zatkli poslance Sládka. Ten se pak nemohl zúčastnit hlasování a Havel byl zvolen díky tomuto jednomu hlasu. Švindl.
A Kubicův podraz těsně před volbami 2006 je ještě v čerstvé paměti.
21. 02. 2013 | 19:03

Rosťa napsal(a):

Rath ve sněmovně zavazel. Do těch různých lumpárniček viděl a byl hubatý na premiera Kalouska. Tak měla vypadat obžaloba a vypadala by hodnověrně. To, co se tu patle skoro rok podivným způsobem je přinejmenší podezřelé a důvěru to nebudí.
21. 02. 2013 | 19:04

krajan napsal(a):

Pane šašku z Jihlavy,
vy tu zmíněnou paní Bradáčovou a pana Zemana znáte osobně a dlouhodobě,že "se vám nechce věřit,...že by podporovali nějaký justiční komplot"?
Byl bych velice opatrný s podobným úsudkem.
Snad sozu posoudí kauzu Rath spravedlivě.
21. 02. 2013 | 19:08

krajan napsal(a):

oprava: snad soud posoudí
21. 02. 2013 | 19:11

Jan W. napsal(a):

Ratha znám osobně. Ani na základní škole s ním nikdo nechtěl nic mít. Byl vždy prospěchář. Sociálně zmrzačená osobnost, které dovolilo současné společenské prostředí vyrůst naprosto nezdravě nad rámec jeho skutečných kvalit.

A jestli teď sedí neprávem ve vazbě a má být souzen za zločiny, které nespáchal ? Mohl tomu přeci předejít. Mohl rozvinout svoji kariéru jako odborný asistent a pedagog na 2.lékařské fakultě, jako lékař internista se specializací kardiologie. Nikdo jej nenutil, aby se cpal do prostředí, kde se velmi pravděpodobně setká s korupcí a bude muset být velmi silný, aby jí dokázat čelit. Takovému pokušení ale podlehly i osobnosti mnohem méně zmrzačené, než je ta Rathova. Tak hodně štěstí, Davide, budu Vaši kauzu se zájmem sledovat, myslím, že to bude poučné pro mě i mé děti.
21. 02. 2013 | 19:31

Janes. napsal(a):

No,ja se domnívám a dá se říct,že to dobře laidsky sleduji,tak na Mudr Ratha to mimořadně zřejmě kubice s partajníky dobře připravil a že třeba tam v kraji byly menší problemy,tak byly mimo jiné kraje určitě nejmenší a nejvíc průhledné,jenže zakázka,je zakázka,ráth se totiž ve sněmovně mafii úplně zprotivil tak,že i němcová už měla stažený zadek a to mafie trestá a jak je vidět jde jim to zatím moc dobře u toho,koho si vyberou,s korupci u nás to nemá co dělat,to už je na stopro jasný,jenže oni jsou tak pevní naši opilosti modrým žvástem,že už ani dále nikoho nepostihovali,už ho měli a konec až zas časem,když se někdo jim ,mocným zprotiví.V kraji o kterém je řeč,tak se mělo vyšetřovat a důkladně ,jenže za bendla,jenže sami sebe?To né.
21. 02. 2013 | 19:38

Michal Pavlica napsal(a):

Četl někdo z Vás ten spis? Má tady někdo právní vzdělání? Pokud ne, tak všechno co řekne, je vaše přání nebo myšlenka.

Možná jsem asi jediný kdo věří v Policii ČR a soudy v této republice. Možná jsem jenom naivní. Možná jsem ale taky optimista.

Snad jen věc, že to bylo na objednávku - dohledejte si, od kdy začali Davida Ratha odposlouchávat a jestli se vědělo, že v té době bude opět vládnout strana ODS s její koalicí.
21. 02. 2013 | 19:41

Alka napsal(a):

Nelíbí se mi, jak novináři, politici a někteří lidé odsoudili člověka, aniž by měli možnost vyslechnout obě strany. Žalobce a obviněné. Neměli a neviděli žádné důkazy o vině. Přesto stádově odsoudili, bez důkazů. Takové stádové odsouzení bylo i v 50 tých letech. Stydím se za bezhlavé stádo. Mohu podezírat, ale nesoudit před vynesením rozhodnutí soudem.
21. 02. 2013 | 19:51

rejpal napsal(a):

šašek z Jihlavy
Myslím, že uspokojivě vysvětlena nebyla. Co si z toho pamatuji je informace, že šlo o justiční omyl - buď nebylo dostatek důkazů, nebo nešlo o trestný čin. V podstatě jsem si z toho zapamatoval jen to, že to byl obrovský rozdíl proti tomu, jak byl Lizner usvědčen a bez pochybností odsouzen. Tady navíc ještě k žádnému soudu nedošlo.
Nevím, co si o celé kauze mám myslet. Je tu hodně protichůdných věcí, pouštěné informace si protiřečily. A hlavně nikdo uspokojivě nevysvětlil tu prodlužovanou vazbu. Riziko útěku není větší, než u jiných vyšetřovaných (většina lidí je vyšetřována na svobodě, často i lidé násilnické povahy). Pokračovat v trestné činnosti nemůže - byla spojena s funkcí, kterou už nemá, a maření vyšetřování po tom, jak dlouho probíhají výslechy svědků a dalších obžalovaných, to je divné. Kdybych byl milovníkem konspiračních teorií, nyslel bych si, že se to děje proto, aby se vyvolala nevole proti současnému establishmentu. Osobně neznám ani jednoho příznivce Ratha (spíš naopak), ale dosti z nich vadí ty nestandardní okolnosti. A přispívá k tomu i osoba ministra vnitra. Kdyby desetkrát do kauzy vůbec nezasahoval, pořád je tady Kubiceho zpráva, té minulosti prostě neuteče. Není důvěryhodný.
21. 02. 2013 | 19:53

rejpal napsal(a):

Michal Pavlica
Není to důsledek ničeho jiného, než toho, že léta politici do práce policie zasahovali. Důvěra se snadno ztrácí, ale hůře buduje. Negativní důkazy jsou jak známo obtížná věc.
21. 02. 2013 | 19:56

vasja napsal(a):

Dejve, a co takhle dát recept, jak se zavařujou prachy.
To tam nebylo?
21. 02. 2013 | 20:05

Ignácius/3.odboj napsal(a):

Všem zúčstněným nebude na škodu,a proto vřele doporučuji shlédnutí postaršího filmového snímku "Dvanáct rozhněvaných mužů (USA-H.Fonda a další skvělí herci)"...je to dost možná o tom samém,napřed úplně jasná věc a pak... p.Rath, kterému věřím čím dál více, ovšem to štěstí spoléhat se na skutečně nezávislou porotu mít v Čechách s na bolševických základech vybudovanou justicí nebude...co s tím?!
21. 02. 2013 | 20:30

rejpal napsal(a):

Dan
OK, ale po řádném soudu. Protože by se jinak mohlo stát, že někdo za šmejda vyhlásí vás nebo mě a sejdeme se oba ve fešných teplákách někde ve Valdicích.
21. 02. 2013 | 20:41

pišta napsal(a):

Již brzy vyjde kniha o těch některých špatných lidech v justici, na úřadech. A pak pojednává i o nepředpokládaném životě v kriminále "Česká inkvizice po 400 letech" není to pana Ratha, / i když je vinen třeba / tak nechtějte abyste se dostali před inkviziční soud či už trestní či správní zde v ČR, protože spravedlnost zde může být slepá nebo ještě hůře že může mít vypíchnuté oči! Kniha nemá zatím obdoby u nás. Není z dílny pana Ratha.
21. 02. 2013 | 20:56

Analytik napsal(a):

Dan 20:37
Když už je jmenujete, nezapomněl jste na ty největší zloděje a tuneláře?
21. 02. 2013 | 20:59

7946 napsal(a):

Ty peníze v krabici byly narafičené, jak mohl pan doktor vědět že jsou na volby?
21. 02. 2013 | 20:59

Kobra Plaz napsal(a):

Všichni do tepláků a hurá do Valdic...
21. 02. 2013 | 21:14

Tomáš napsal(a):

Bylo by třeba lidu této země vysvětlit,proč pra-
vomocně odsouzený poslanec mohl ve sněmovně hla-
sovat a dosud nesouzenému poslanci to bylo ode-
přeno.To podle mého názoru je zcela zásadní pro-
blém současného politicko-mocenského systému ČR.
21. 02. 2013 | 21:25

MARNOV napsal(a):

Jan W. 19:31: Bez pochyb je dr. Rath vyjímečná osobnost se kterými se většinová populace těžce smiřuje, pokud se vůbec smíří. To byl ve středověku postačující důkaz k zabití a některé pudy se prostě nemění. Váš recept na dělání něčeho jiného u takových lidí nefunguje. Pouze by ho SOUDILI jiní, za něco jiného...
Opravdu nejsem zvědav čím bude chtít oslepit mafiánská státní mašinerie naší soudnost. Asi nás nic jiného nečeká. Těžko představitelný: "Pardon pane doktore, my to tak nemysleli. Pokud chcete domů: tady podepište, že se nic nestalo a nic nechcete."
21. 02. 2013 | 21:27

Kobra Plaz napsal(a):

Pro případ, že se Davidova vina prokáže, navrhuji alternativní trest: 20 x ten spis vlastnoručně opíše a nechá doma podepsat.
21. 02. 2013 | 21:34

rejpal napsal(a):

Kobra Plaz
Každou stránku
21. 02. 2013 | 21:53

Yosif K napsal(a):

Bob napsal(a):
Na druhou stranu nechápu, jak může vyšetřování zdánlivě jednoduché záležitosti trvat zmíněných 12 měsíců
21. 02. 2013 | 15:34

Většina tunelařů (kromě nepříčetného psychotika Ivo Svobody) se úspěšně vysekala díky nesmyslně extanzivní aplikaci zásady "in dubio pro reo". Čekám že i Rath se z toho všeho může vysekat. Upravené elektronické losovací zařízení "zmizelo" takže Rathovské losovačky jsou tímto formálně v pořádku.

Dokázat korupci proti vůli soudu který velmi pravděpodobně nebude chtít nic chápat (soudě dle dosavadních řízení s korupčníky a tuneláři) bude náročná věc. Rath, Kott a Pancová doposud nic nepřiznali, nic nevysvětlují, do ničeho se tak nemohou zamotat soudci kteří mají perspektivu socanského panstva je pak klidně mohou pustit. Taktika je: nic nepřiznávajte, čekejte na vládu socanů, mlčte a soud vás pak pustí. Odměnou za mlčení pak půjdete domů.

Příští vládu má Rath pod kontrolou, on a Palas řekli že Sobotka hejtmany nabádal ku aktivnímu shánění financí na volební kampan. To už je solidní páka na socany.
21. 02. 2013 | 22:23

František napsal(a):

Rath je politický vězeň!
Z původně chyceného a podezřelého, celkem logicky vzatého do vazby aby neovlivňoval po dobu počátečního vyšetřování svědky, se stal nyní pan Rath politickým vězněm. Vzhledem k tomu že můžeme v médiích dnes a denně sledovat jak jsou lumpové chyceni, na chvíli zavřeni, nebo taky ne, a následně puštěni aby v klidu domova čekali na spravedlivý soud, pan Rath je stále zavřený. A zavřený bude, ať vinný nebo ne, minimálně do konce tohoto volebního období. A proč? Protože poslanec Pekárek nastoupil do vězení a nevzdal se poslaneckého mandátu. Tím vládnoucí strany ztrácejí křehkou většinu. Nebo se potácejí na této hraně.
Na pana Ratha nemám názor a nehájím ho ani neobviňuji. A zda je Rath vinný nebo ne rozhodne jen soud.
21. 02. 2013 | 22:45

Richard napsal(a):

Ať je Rath vinný nebo nevinný, chyba byla stýkat se s člověkem "formátu" pana Kotta. Zaráží mě, že inteligentní člověk jako Rath má potřebu se s ním scházet. Kdybych byl v politice, tak se zrovna třeba panu Kottovi vyhýbám a aktivně se s ním nestýkám.
21. 02. 2013 | 23:02

Ondřej napsal(a):

Všude slyším, že Rath kradl atd.. Ale rok mu to nikdo nebyl schopný dokázat. Už ty silácké kecy nemůžu ani poslouchat. Jestli mu to nejsou schopní dokázat, tak nejspíš nekradl, jen byl zlikvidován. A má pravdu v tom, že nám tu koalice zavádí policejní stát.
21. 02. 2013 | 23:08

mesi napsal(a):

Také nechápu, když to už od začátku bylo vykresleno tak jednoduše, proč musí pan Rath sedět v báni, studovat 20000 stran spisu a proč tedy už dávno nebyl odsouzen. Podle logiky státních zástupců a samozřejmě všech masmédií a jejich chytrých čtenářů, přece k odsouzení stačí, když nesete v krabici 7 miliónů. Není nutno zjišťovat jak se tam dostaly, kdo je tam dal a zda to náhodou nebylo domluveno s policií. No jsem zvědav jak si s tím policie poradí, ale možná, že to soudce ani nebude zajímat. Prostě 7 miliónů v krabici = 7 let natvrdo a odchod.
21. 02. 2013 | 23:21

MartinO napsal(a):

Chycený za ruku se 7 miliony v krabici, 10 milionů v hotovosti doma v trezoru, Pancová s Kottem 40 milionů pod podlahou, 10 nebo kolik lidí ve vězení, hromady odposlechů a prosťáčkové tady si myslí, že toto všechno je na jejich socialistického tlučhubu zinscenováno. Není to sranda? :-D
21. 02. 2013 | 23:30

7946 napsal(a):

MartinO
Přesně tak. Těm lidem chybí elementární troška soudnosti. Prý "na politickou objednávku" - Rath možná není úplně "čudla" jak sám tvrdí ale komu byl nebezpečnej? Proč zrovna Rath, kterej svými projevy své straně spíš škodí, ku prospěchu pravice? Další věc, kolik lidí v tom jede na straně policie, jak by bylo možné nějakou konspiraci utajit v podmínkách svobodného tisku? Co to vůbec Rath říkal o penězích na volby v parlamentu? (Taky je zajímavej výrok diskutérů, že "soud rozhodne" - když nevěří policii proč věří soudu?)
22. 02. 2013 | 00:02

Mard napsal(a):

František Buguwango napsal: Ta vazba trvá nějak dlouho. Pistorius se dočkal soudu za pár dní, u nás...

Pane, vy v tom ale máte hokej! Rath měl soud o vazbě také hned. O vině Pistoria se bude rozhodovat až kdoví kdy.

Jinak obecně: Myslím že Rath chudák opravdu asi neumí dobře číst, když studování výkresů kachniček mu zabere během 12-ti dnů (12 dnů * 10 hodin = 120 hodin, tj. musí prohlédnout 100 stránek za hodinu, to normální člověk dokáže). Důkazem budiž to, že má tak málo času že napíše tak špatný text jako jen tento jeho blog, plný blbostí.
22. 02. 2013 | 00:41

Mard napsal(a):

Ondřej napsal: Všude slyším, že Rath kradl atd..

Pane, vy asi máte uši špinavé jako čuně. Pokud Rath kradl, tak mu to nikdo za vinu neklade. Rath se podílel na korupci, zneužití moci a pletichy při veřejné soutěži. To je trochu rozdíl.
22. 02. 2013 | 00:44

Kurt Müller napsal(a):

Vážení, p. Ratha nemusím, ale silácké řeči policajtů a státních zástupců v médiích, zbytečně prodlužovaná vazba, manipulace až na půdu, to je na pováženou a spravedlivý proces? Výsměch spravedlnosti jako vždy. Jen kdyby se provalilo, kdo za tím stojí, jen kdyby se zjistilo, kdo si v tomto procesu přihřál svou politickou polívčičku, to by byla senzace. To ovšem při objektivnosti našich médií je takřka vyloučené. škoda, že nejsem o 40 let mladší a nemít starosti o rodinu, hned bych emigroval. V podmínkách takové zlodějské bandy se žádnému tunelu nezabrání a ještě navíc čím větší tunel, tím menší trest.
22. 02. 2013 | 07:15

Hasan Nasralláh napsal(a):

Je to asi takhle:

1. Odkloňují prakticky všichni politici vč. komunálních a Rath v tom jel také. Rath ovšem byl je menší ryba!

2. Akce Rath je politická akce, nejenže Kalousek a spol. zlikvidovali drzého Ratha z posl. sněmovny, ale zároveň to velmi poškodilo na čas ČSSD. A to byl hlavní úkol.

3. Úkol byl splněn a nyní je problém jak celou akci zdárně
ukončit, aby se z toho nestala fraška. Tím, že se vazba podivně prodlužuje, je potvrzován stále více bod č.2.

4. Právní systém co do spravedlnosti už v Česku neexistuje
a možná, že ani nikdy tady pořádně nebyl. Vždy záleží kdo má silnějšího známého na své straně. Viz třeba účelové zatčení předsedy republikánů M.Sládka u volby Havla. Tehdy to prošlo o jeden, právě Sládkův hlas!
Asi bychom měli v Česku přejít na tradiční rodové, kmenové uspořádání společnosti, hlásím se do Bechyňského tábora, ten je nyní nejsilnější..... ale jak dlouho?! (-:
22. 02. 2013 | 07:55

Karel napsal(a):

Pane Rathe, z médií nejsme informováni objektivně, ty lžou dle zájmů modré mafie. Takže těžko se tvoří na vaši kauzu názor. Ale vzhledem k tomu jak podivně dlouho trvá vyšetřování, že vás stále drží prakticky protizákonně za katrem (porovnejme s Janouškem, pro církve hlasujícím Pekárkem, kmotrem Novákem, uprchlým přeběhlíkem Wolfem atd.)a vzhledem k viditelné manipulaci informací v médiích se nemohu zbavit silného pocitu, že ve vašem případě jde o zločinnou zvůli policie a státního zastupitelství na objednávku modrého organizovaného zločinu , jehož kašpárci tvoří dnes vládu. Kdyby věci proběhli tak, jak se je snaží prezentovat média, měl by váš případ dávno jiný spád. PROTO DRŽÍM PALCE, VYTRVEJTE A BOJUJTE, VÁŠ BOJ JE BOJEM ZA VŠECHNY SLUŠNÉ LIDI V NAŠÍ ZEMI. Vaše kauza je zdá se obdobně cinklá, jako kauza kájínka.
22. 02. 2013 | 09:43

Karel napsal(a):

Pane Rathe, doufám, že přijde doba, kdy se dozvíme jak to vše proběhlo, a hlavně, že pár lidí z policie, státního zastupitelství a z vlády bude sedět v base za zločinné spiknutí.
22. 02. 2013 | 09:47

JardaV napsal(a):

A dali Vám všechno??Nemají někde důkazy o vraždě,jako u Kájínka??Abyste nebyl u soudu
nemile překvapen.A nemusel nakonec dokazovat,že nejste černoch ale Číňan.....
22. 02. 2013 | 10:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 02. 2013 | 10:17

gabriela napsal(a):

Co se vleče, neuteče...

Stojednička bez přítomnosti hlasujícího Pekárka a naopak přítomnost hlasujícího Davida Ratha ve sněmovně, je pro samotnou existenci rozvrzané tříkolky kombinace naprosto smrtelná.

Tož asi tolik ke kauze Rath, která se zřejmě ještě nějaký ten čásek povleče. Nejlépe až do nových voleb. Protože tak je to správné a tak to má být, řekl modrý soudruh taxikář Kubice, modrý svazák Nečas a modrý "černoprdelníček" Kalousek ...

Kauza David Rath, aneb jak to všechno vlastně začalo a jak to asi hned tak neskončí ...

http://www.czechfreepress.cz/blogy/zprava-o-podivuhodnych-dobrodruzstvich-dr-rathesma.html

http://www.czechfreepress.cz/kauzy/je-rath-opravdu-vinny.html

https://www.youtube.com/watch?v=35_sh3Qq4qQ

https://www.youtube.com/watch?v=s0NlNOI5LG0&NR=1&feature=endscreen
22. 02. 2013 | 10:39

Jedla napsal(a):

Ihned po Rathově zatčení proběhla tiskem i internetem informace, že krabice od vína, v níž měly být miliony, po zatčení Ratha zmizla z dohledu jak zatčeného, tak i ze záběru policejních kamer dokumentujících zatčení, že byla odnesena a pak zase přinesena.

Tato informace je dnes mimo diskurs. Je ale irelevantní? To policejní video by měl soud připustit, pokud ho obhajoba navrhne, ne?

Jinak: Důkazní břemeno nese již od dob Římských žaloba, ne obhajoba. Nejsme u inkvizice, kde musela obžalovaná "dokázat", že s ďáblem neobcovala. Takže vysvětlovat peníze ve vlastním domě by mělo smysl pouze v případě, že bude přijat zákon o majetkovém přiznání, a v tom případě před berňákem, ne před soudem.
22. 02. 2013 | 11:04

Yosif K napsal(a):

Jak vtipně říkal soudce Knotek:

"Co bysme byli blbí, vyděláváme... Že jo, kdybychom bejvali možná řekli dvacet, třicet, tak to taky přihráli. Já řikám, nemůžu si říct dvacet, tak desítku."

Nebo své známé narovinu říká: "Ty za mnou můžeš přijít kdykoli... Máš tady nějakej ten spis, tak uděláme všechno... Když to bude na zavření, my ti řekneme: uhrajem to na nezavření, na zprošťák to úplně není."

Takže věřím že proletářská spravedlnost zvítězí, mučedlník boje za opráva proletářů a politický vězen Rath bude nakonec propuštěna a proletáři zpití štěstím jej zase vnesou na ramenou do parlamentu. Boj proletářů za štěstí a sparavedlniost v čele s DAVIDEM RATHEM BUDE POKRAČOVAT!!!!

AVANTI POPOLO!!!!!
22. 02. 2013 | 12:41

Yosif K napsal(a):

Je vidět že Rath spoléhá silně na to, že dostane za soudce nějakého Knotka.

Kdo sleduje průběh soudů s tuneláři, tak se Rathově optimismu nuiak nevidí.

Jak vtipně říká pan jedla, důkazní břemeno leží na obžalobě. V kombinaci se souidcem ketrý některé věci chápúat nechce a jiné věci chápe až moc dobře (že za rok a půl již budou vládnout CSSD podělaní z toho, co by na ně Rath mohl provalit). Rath, Kott a Pancová budou slavnostně uznáni za nevinné - nejpozději při odvolání za vlády CSSD!!!!!!

Peníze nalezené pod podlahou a v zavařovačkách budou vysvětleny jako soukromé dary. Odposlechy budou vzhozeny z důkazních materiálů jako nepřípustné zásahy do soukromí.

Boj za práva proletářů pod vedením MUDR Ratha, Kotta a Pancové bude pokračovat. Všichni tři budou znovupřijati do CSSD!!!!

AVANTI POPOLO!!!!
22. 02. 2013 | 12:48

Yosif K napsal(a):

Jak říká pan Jedla. Nejsme u inkvizice. Nezištný proletářský vůdce Rath bude na 100% propuštěn s omluvami nějakým dalším soudcem Knotkem.
22. 02. 2013 | 12:50

peterka napsal(a):

Ty Yosif K, ty jsi to tedy magóóóóór:-)))
Poslyš, kdo Tě za ty Tvoje vstupy platí? Žeby sám Stejskal?
22. 02. 2013 | 15:16

Božena napsal(a):

Milý Davide,chci,abyste věděl,že velice ráda čtu tento Váš blog.Vaše argumenty znějí naprosto logicky,jsem přesvědčena,že jste opravdu politickým vězněm současné vládní moci,ale i tak pevně věřím,že Váš čas brzy nastane.Budete očištěn od hnusné špíny,která byla na Vás neprávem nalita a ukážete na pravé viníky této vykonstruované kauzy.Byl jste jediný, který se nebál říci pravdu do očí a ukázat na pravé tuneláře. A právě toto se v naší republice nepromíjí. Hlavně buďte hodně zdravý a vydržte!Jsem s Vámi v myšlenkách.
22. 02. 2013 | 15:36

Josef Klid napsal(a):

Připojuji se k paní Boženě neboť jsem si jist, že pan Rath je nevinen a že si naopak zaslouží velkou úctu a obdiv. Kdyby tento národ měl alespoň trochu hodnotu, tak by dávno setřásl ze všech vyšších postů vládnoucí zločince a pohnal je před spravedlivý soud.
22. 02. 2013 | 17:30

Andy napsal(a):

Se divim , ze kdyz je to tady takovej policejni stat, tak nedokazou zabranit Rathovi psat tady ty kecy na blogu. Zinscenujou zatykani, zavrou 10 lidi, vino promeni v penize a pak si ani neumi pohlidat aby jim to hlavni cil nekazil svyma vylevama na internetu?
23. 02. 2013 | 06:43

e.m. napsal(a):

... k článku *Lepší jídlo, návštěvy denně. Rath chce změnit podmínky ve vazbě* na idnes.cz z 23. února - * Lidé by ve vazbě měli mít možnost si na vlastní náklady zajistit jídlo, které by bylo lepší než normální vězeňská strava.*

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rathuv-navrh-na-zlepseni-vazby-dme-/domaci.aspx?c=A130223_101101_domaci_wlk

Pane Rathe, Vy vlastně navrhujete, aby pachatelé trestné činnosti, kterým trestná činnost více vynesla, tj. větší lumpové, měli lepší podmínky než ostatní pachatelé...... co si pak má člověk o Vás myslet?
Nic dobrého. Diskreditujete i své spolustraníky.
23. 02. 2013 | 10:48

Yosif K napsal(a):

Případ soudce Knotka který osvobozoval i za deset tisíc Kč je výmluvný. Ukazuje jak v Česku funguje spravedlnost. Rath navíc nebude platit v desetitisících. Rath bude platit ve statisících EUR uložených bezpečně za hranicemi, třeba na Kypru, ve švýcarsku nebo na BV. Rath na to má a najít někoho kdo bere asi nebiude problém, speceilně jakmile se změní vláda.

Obecně mají soudci hrůza ze souzení politiků, jak modrých tak oranžových. Proti korpupci mluví všichni, ale všichni také potřebují finance. Palas a Rath řekli že Sobotka nabádal hejtmany aby finance aktivně sháněli. Od koho lépe než od firem které NAHODOU vyhrávají podvodné losovačky.

Všichni politici mluví proti korupci ale nikdo nemusí být rád kdzž se justice hrabe do financování politických stran. Soudci se musí bát vlády ale musí se také bát opozice. Dnešní opozioce je zítřejší vláda. Jak mi řekl jeden policista, každý se rád dožije PENZE v klidu bey vyhoazovu či zlomených hnátů.

Z toho důvodu nebudu překvapen když Rath bude propuštěn. Jak by řekl soudce KNOTEK KDYBY DOSTAL RATHUV PRIPAD: "Nas zproštováka to není ale na nedostatek důkazů to půjde uhrát."

Takto vzvázli rozkradači nestranící (Somry z Podnikatelské Banky atp) , takto vzvázli korpučníci modří (Libor Novák, Macek atp) takto vyvázli i mnozí mnozí socdemáci, takto může vyváznout i Rath. Když se soudci nechce je to horší než když nesmí.

Kdo věří Rathovi že je nevinný jak lilie, at si ve vlastním zájmu nechá změřit IQ. Pohádky ovčí babičky.......
23. 02. 2013 | 11:12

český maloměšťák napsal(a):

Soudci jsou jen lidé. A také musejí platit složenky, jíst a pít.
A jen ten kdo je bez hříchu - může hodit kamenem, Yosife K.

Hezký den.
23. 02. 2013 | 13:17

stredocech napsal(a):

David Rath tu o sobe tvrdi ze je porad předseda výboru pro zdravotnictví poslanecké sněmovny, místopředseda Poslaneckého klubu ČSSD a zastupitel města Hostivice.
JSOU TO NEHORAZNE LZI !!!
Rathovi nelze verit ani slovo.
23. 02. 2013 | 18:28

Dula napsal(a):

J.W.Goethe : Patero

Pět věcí z jiných pěti nepramení.
Měj věrně na mysli mé naučení:
Přátelství nevykvete z prsou králů.
Nepučí dvornost v nízkosti a kalu.
Kdo zrozen lotrem, výšky nedoroste.
K padlému neskloní se srdce sprosté.
Lhář marně doufá ve věrnost a víru - - -
Pět jistot podrž v světa klamném víru !
24. 02. 2013 | 12:36

spolubojovník napsal(a):

Dr.Rath, vězeń svědomí. nový český martyr, mučedník a disident....důstojný nástupce karla Havlíčka Borovského a přímý pokračovatel Václava Havla. Každý budoucí prezident musí mít zkušenost s vězením. V den procesu všichni zapalme svíčku na podporu nespravedlně souzeného. Pravda se nakonec ukáže a dr. Rath bude očištěn a v příštích volbách smete Zemana v prezidentských volbách. Dr. Rathe vydržte, spravedlnost se blíží....
25. 02. 2013 | 11:23

Rudovous napsal(a):

Dr. Rath se ridi pravidlem, ze dobra konspiracni teorie se neda vyvratit :-)
25. 02. 2013 | 14:17

Jiří KNAP napsal(a):

Pane Mudr Ráthe,
Toto státní zařízení ve kterém se nacházíte je určeno pro zločince a vše nasvědčuje tomu,že i Vy jste zločinec a tak si to tam užijte.Žádný strom neroste až do nebe a je jenom škoda,že Honza Kubice se nestal Ministrem vnitra alespoň o 15 let dříve.Už zde mohl být pořádek bez parazitů jako jste Vy a Vám podobní
26. 02. 2013 | 09:33

Opravil Fr. napsal(a):

Souhlas se "spolubojovníkem" do písmene.
Jak dlouho ještě.......????......
26. 02. 2013 | 17:14

Yosif K napsal(a):

Rath bude osvobozen to je téměř jistá věc.

Osvobodí jej nějaký soudce Knotek který osvobozoval i za deset tisíc Kč. Rath mu dá krabici vína o ketré si bude myslet že je v ní víno. Vše bude OK. Rath bude zase bojovat za proletáře na svobodě - plnou parou.

AVANTI POPOLO!
26. 02. 2013 | 18:27

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

e.m. Mile e.m. ted jste hezky vypichla pristup zbolsevizovane ceske spolecnosti k soudnimu rizeni. Bolesevik tu prosadil, ze obhajoba je soucasti obzaloby a vazba soucasti "spravedliveho" trestu.
Mile e.m. vezte, ze ve vazbe jsou VSICHNI nevinni. Sedi tam lide, kteri jsou obvineni. Ti, kteri jsou odsouzeni, sedi ve vykonu trestu.
Podobne uchylny zpusob vnimani soudniho rizeni pak muzeme videt u amnestie, kdy jsou lide, kteri nikdy nebyli pravomocne odsouzeni automaticky oznacovani za tunelare, zlodeje atd. a pocinani jejich obhajcu je oznacovano jako mareni procesu. Jako by snad nebylo povinnosti advokata pouzit vsech prostredku ve prospech mandanta.
26. 02. 2013 | 18:54

kluk napsal(a):

Věřím, že se dožijeme právního státu, Kajínek a další budoou osvobozeni.¨
Pozitivní na sametové revoluci je, že se z politických důvodů (doufám, že nejen zatím) nestřílí.
26. 02. 2013 | 23:57

MARNOV napsal(a):

To kluk: Vírou se NIC nezmění a Vy se nedožijete slušné společnosti! Střílí se nejen airsoftem, ale i ostrými. Dále se provozují chladné zbraně, infarkty, srážky, sebevraždy, technické závady, fyzické útoky. Mrtvých je na naše poměry požehnaně. Samozřejmě zastrašování, vydírání, věznění, únosy a účelové kriminalizace. Zkuste sehnat novináře, který o tom napíše?! Pokud se nepíše, neznamená to, že to není. Za dřívějších vlád se VŮBEC nevyšetřovala korupce = podle statistiky neexistovala. Podobně se postupuje u všech negativních jevů popisující společnost. Jsou to účelové informační manipulace s Vaším myšlením ...
01. 03. 2013 | 11:22

MARNOV napsal(a):

To Bijte je, nicte je, palte je.: Souhlasím s bolševizací myšlení společnosti. Lidé se bez svého postoje/názoru přiklánějí k většině. Nemohou tedy být potrestáni resp. nikdy se nestalo. Stejně jako ve středověku kdy upalovali sousedku o které NIKDO neřekl, že to byla slušná žena. Vrátili jsme se o stovky let zpátky. Justiční zvyklosti a vězeňství mají dle všeho ještě protektorátní původ. Tehdy všechno sedělo, tak proč to měnit, přizpůsobí se společnost...
01. 03. 2013 | 11:34

borec napsal(a):

pane Rathe styď te se!!!! promiň te mi ale nezdá se vám že 2 miliony jsou trochu málo, měl by jste zaplatit za kauci 7 milionů, nebo spíš dvojnásobek. Proč dvojnásobek? Nakupoval jste věci taky několika násobně dražší a přitom jste nekale prováděl výběrová řízení.....a ještě se ve sněmovně chvástal jak jste čistý!!!! Fuj je mi zvás zle! už vidět jenom ty vaše noviny, které jste vydával, a tam se vychvaloval jaký jste borec...Jste malá rýba ve velkém moři kterou chytli ale pro mě jste a budete zloduch, barbar a lotr středočeského kraje !!! Jste špína, odpad který je potřeba pořádně vypráskat!!!!
15. 03. 2013 | 12:48

zavadil.jos napsal(a):

Bude asi horko a nesouvisí to tak docela s počasím.

Dá se konečně po mnoha měsících předpokládat konečně počátek soudního řízení s dosud poslancem Dr.Davidem Ráthem.

Napsalo se o tomto případě hodně. Existuje spousta dohadů a jedním z nich je otázka samotné krabice na víno a její obsah těsně po zadržení. Na toto téma se vijádřil Petr Hajek ve svém článku: Miliony-mohla-do-rathovy-krabice-nastrcit-policie.
I 7.srpna bude určitě neobvykle horko

Kdo je do krabice dal, pokud tam vůbec byly a pokud je lze považovat za důkaz?

Komu se hodilo tuto kauzu tak bombasticky rozjet a jak na to bude nahlíženo, pokud předpokládání aktéři již mohou sledovat dění jen jako diváci ?

Napsalo se hodně a přitom to nic nevyjasňuje. Za mnohé alespoň jeden článek:

Kompletní shrnutí kausy MUDr. Davida Ratha bez cenzury. Adéla Beranová
29. 07. 2013 | 17:02

zavadil.jos napsal(a):

I 7.srpna bude určitě neobvykle horko
... a komu víc a komu míň se ještě uvidí.
78 svědků, tak to bude tak na rok.
29. 07. 2013 | 17:06

zavadil.jos napsal(a):

I 7.srpna bude určitě neobvykle horko
... a komu víc a komu míň se ještě uvidí.
78 svědků, tak to bude tak na rok.
29. 07. 2013 | 17:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy