Popravy pokračují

17. 06. 2013 | 10:43
Přečteno 21213 krát
Napadá mě přísloví: „Kdo jinému jámu kopá …“ Petr Nečas nese svůj díl odpovědnosti na tom, že už přes rok jsem ve vězení. Skoro jako vyjádření legendárního Koziny mi dnes připadají má loňská slova vyřčená ve sněmovně, že pokud policie nasadí odposlechy do okolí vládních politiků, tak za chvíli bude celá vláda zasedat ve vězení. Zatím tedy ne celá, ale možná její premiér.

Zařízli vládu jako slepici
Vláda končí a je to dobře. Bohužel nekončí proto, že by jí občané řekli „ne“ za to, jak jim snížila životní úroveň a jak drží naši zemi v čím dál hlubší krizi. Končí proto, že ji zařízl vlastní represivní aparát. To mi připadá naprosto děsivé. Plukovníci a podplukovníci poslali Nečasovi jasnou odpověď na jeho slova, že oni nebudou rozhodovat, kdo bude či nebude ve vládě.

Čiň čertu dobře…
Nečas si svůj osud rozhodl sám tím, že pustil do našeho života praktiky komunistické normalizace a otevřel dveře k rozmachu policejního státu. Jmenoval plukovníka Kubiceho ministrem vnitra a tím vyslal jasný signál, že policejní složky mohou zasahovat do politického vývoje. Kubice měl být potrestán za svoje opakované zásahy do volebních kampaní. Místo toho byl povýšen a tím premiér Nečas legitimizoval takové praktiky.

Smáli se svému osudu
Premiér Nečas i řada dnešních obviněných exposlanců mlčela ve chvíli, kdy jsem byl zatčen, přitom viděli celou řadu nestandardností, co mojí kauzu od počátku provázejí. Vše začalo asi policejním provokatérem, dříve pracujícím na ÚOOZ, pokračovalo přes angažmá prvního náměstka Nejvyššího státního zástupce, po neadekvátní masivní nasazení odposlechů v obývácích, kuchyních a ložnicích. Nešlo o jejich obýváky a tak je to nezajímalo. Dnes to už pochopili, ale pozdě. Vydali mě, aniž by se seznámili s odposlechy a aniž by je zajímalo, proč kdosi účelově zmanipuloval přepisy odposlechů, a protokol o zadržení. Mnozí opakovali záměrně šířené lži o milionech pod podlahou. Ušklíbali se mým slovům o vazbě jako donucovacím prostředku, tedy moderní tortuře. Teď se mohou přesvědčit o tom, zda jsem mluvil pravdu. Vůbec jim to nepřeji. Je mi jich líto. Kriminál by měl být jen pro nebezpečné násilníky. U nás je vazba zneužívána.

Nečas se diví svému zákonu
Pokud skončila paní Nagyová ve vazbě, pak tam musí skončit i Petr Nečas. Nemá to smysl, ale trestní právo prosazené ministrem Pospíšilem je takto nastavené. Do vazby mohou poslat kohokoli a držet ho tam třeba 3 roky a více, a pak mu můžou dát až 12 let. To je novela, pro kterou Nečas a dnes uvěznění exposlanci hlasovali. Nečas se diví, že lukrativní “pozice“ je úplatek. Ať si přečte svůj zákon a pochopí, že úplatek je cokoli co represivní složky vidí jako úplatek.

Gumové paragrafy
Paragrafy zákonů jsou gumou. To ví každý. Já jsem vězením pochopil, že je to horší. Co je napsáno, je úplně jedno. Důležité je jak to vykládá konkrétní státní zástupce a soudce. Když nejsou důkazy? Soud je může dovodit. Třeba v mém případě si myslí, že bych mohl utéci. Žádné důkazy proto nemá. Trestní zákon přijatý poslanci koalice situaci jen zhoršil. Petr Nečas sklízí, co sám zasel. Až mě to děsí.

Jakobínská likvidace
ČSSD se raduje. Rozumím tomu a chápu, že se raduje i většina lidí. Nenáviděná vláda končí. To je dobrá zpráva a jakoby svítá naděje, že konečně bude lidem lépe. To však nenastane, pokud udělá ČSSD stejnou chybu jako Nečas. Boj s korupcí nemůže být Jakobínskou likvidací. Represivní složky musí striktně dodržovat všechna pravidla, nesmí se chovat účelově, a ohýbat gumové paragrafy. Vazba nesmí být torturou, co zpracuje kohokoli, aby říkal, co se po něm chce. Realita je však diametrálně odlišná.

Další na řadě
Bohuslav Sobotka a Michal Hašek by měli projevit více prozíravosti než Petr Nečas a měli by si bez růžových brýlí odpovědět, zda oni až budou premiéři a ministři nemohou skončit jako Nečas, pokud jim budou odposlouchávat okolí po měsíce a roky v jejich ložnicích a kuchyních. Jak jsem to před rokem předpověděl Nečasovi, tak to předpovídám i Sobotkovi a Haškovi, a nejenom jim…

ODS je v troskách, varování pro ČSSD
To co se děje není samo sebou. Naše parlamentní demokracie stojí na dvou pilířových stranách. Původně nejpevnější a organizačně jednotnou byla ODS. ČSSD se to postupně naučila a stala se pro ODS rovnocenným soupeřem. ODS je dnes v naprostých troskách. ČSSD špatně skrývá radost, ale ve stejných troskách se může ocitnout za dobu ještě kratší, než to trvalo ODS. Pak už u nás neexistuje žádná stabilní strana s pevnější strukturou, až na KSČM. Do toho došlo prakticky k privatizaci justice ze strany exministra Pospíšila.

Co se připravuje?
Nabízí se otázka, zda to celé není plán na likvidaci našeho ústavního systému, který je založen na střídání stran v moci. Plán začal mojí připravenou likvidací. Na mé kauze si odzkoušeli, co vše jim projde. Předem vybraná skupina státních zástupců a policistů propojených osobními vazbami, masivní odposlechy, monstrózní nasazení policistů, obsazení sněmovny těžkooděnci, umístění poslance do vazební věznice, manipulace a upravování důkazů etc. Zjišťovali, kam až můžou zajít a zjistili, že kamkoli. Není zde žádná zpětná vazba. Nikdo nikoho nevolá k odpovědnosti za porušování zákonů, zneužití pravomoci či neúměrná opatření. Represivním složkám je vše tolerováno. Pokud si to ČSSD neuvědomí, pak dopadne jako dnešní ODS. To bude konec demokratického systému politických stran. To jsou dveře dokořán vládě různých nepředvídatelných excesů.

Aby vám nezmrzl úsměv
A všem, kteří se dnes smějí osudu paní Nagyové, exposlanců a nespíš i Nečase bych rád vzkázal, ať potlačí škodolibost a uvědomí si, že zítra se mohou v kriminále ocitnout oni a budou na to koukat s otevřenou pusou, že nikomu neublížili, nikoho neohrožují a najednou mají život v troskách. Takových případů jsou u nás stovky. Vítejte v policejním státě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Klidně seď.
17. 06. 2013 | 10:47

paja napsal(a):

Kdy Davida odvezou na GITMO, aby se legalizovalo jeho zadržování bez soudu?
17. 06. 2013 | 10:51

jaryn napsal(a):

Popravy teprve budou pokračovat.Poslední škuby pravičáků jejich noshledů a poskoků.
17. 06. 2013 | 10:51

Da.Rock napsal(a):

Pan Rath je značně rozpolcen. Rád by policii zatleskal, že zašila jeho ideové odpůrce, ale nemůže, protože ta zašila i jeho. Takže je teď na vážkách, jestli jsou Nagyová, Tluchoř, Šnajdr a další jeho spojenci v boji proti policejní totalitě, nebo jsou to prostí korupčníci, co do cel patřili už dávno. Jo, jsou to dilemata. David by asi udělal nejlíp, kdyby mlčel.
17. 06. 2013 | 10:53

DH napsal(a):

Bohužel skutečně parta plukovníků dokázala natolik zmanipulovat politiky, občany, voliče a v neposladní řadě nezávislá zpravodajská média, vnutit jim svou interpretaci událostí a dějů minulých a tak způsobit defacto ústavní puč v zemi, rozbití pracně budované středopravicové koalice a ohrožení demokratického pořádku v zemi, ne-li dokonce neférového zkrácení volebního období.

Existuje však precedens a judikát Ústavního soudu, který dává naději, že případný ústavní zákon o zkrácení volebního období, přijatý hysterickou a zmanipulovanou sněmovnou, bude tímto soudem, stejně jako v případě pana kolegy Melčáka, zrušen. Předpokladem je, že se v současné sněmovně najde rozdpovědný a konstruktivní poslanec, který tento zákon u soudu napadne.

Je tedy slušná šance na záchranu toho solidního, co současná vláda zemi přinesla, tedy záchranu zásad rozpočtové zodpovědnosti, uměřené personální politiky, konstruktivní přístup k dialogu s opozicí a přijímání do budoucna prospěšných a společně doufejme nezvratitelných opatření.

Tato vláda vykonala mnoho dobrého a já chci věřit, že se na půdorysu současné koalice podaří znovu vybudovat novou, pevnou, rozpočtově odpovědnou demokratickou stavbu.
17. 06. 2013 | 10:59

Zly Jan napsal(a):

Pani Nagyova, exposlanci do kriminalu patri pokud se potvrdi jejich obvineni... to nejsou zadni: nikomu neublížili, nikoho neohrožují a najednou mají život v troskách.. TO jsou kriminalnici neskutecneho kalibru.. zrovna jako vy pane bubaku, co lidem, kteri 7 milionu ani nezahledli vyhrozujete z vezeni
17. 06. 2013 | 11:02

Gru napsal(a):

Zatím ještě není nic hotovo. To, že Nečas prohlásil, že dnes podá demisi, právě v Nečasově případě mnoho neznamená. To už tu bylo, když např. prohlásil, že nebude-li do týdne určitý počet hlasů, které vládu podpoří, pak podá demisi. Ty hlasy za týden nebyly a demisi zkrátka nepodal.
Dnes ji měl podat dopoledne, a s ním padnout celái vláda. Teď je to (zatím?)odsunuto na 18. hodinu. A bůhví jestli celé vlády.
Nečas typicky nedržívá slovo-
17. 06. 2013 | 11:03

Pepa Řepa napsal(a):

Dejvovi zasvítily oči jako Čepkovi, když potkal v Petrolejových lampách na kolonádě kamaráda.
Už není sám.
17. 06. 2013 | 11:10

martin_k napsal(a):

gru:
to víš....je potřeba uklidit....

PS: ted už chápu proč se nemohl najít kancl pro Peak.....
17. 06. 2013 | 11:11

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Rathe,naprosto přesně a reálně popsaná situace v Čechách v r.2013. Mám také obavy,že se může otevřít cesta Babišům a Okamurům a to už je definitivní tečka na obrodu demokracie v tomto státě. Díky Bohu za EU a NATO! Přeji pevné nervy a zdraví a též Vašim dětem,tátovi a manželce. Snad už víte,že za vším hledej ženskou,tak snad už jste pochopil,že ta doma byla ta nejlepší...
17. 06. 2013 | 11:12

Pavel napsal(a):

pane Rath, vy jste strašně srandovní.
17. 06. 2013 | 11:13

xx napsal(a):

Aha, takže na vině Rathova zatčení i zatčení Nagyové a poslanců ODS jsou odposlechy ?!?

Co oči/uši nevidí/neslyší, to voliče nebolí ?

No alespoň mají lidé obrázek o tom, jaké padouchy volili ve volbách. Co je to za vzkaz voličům ? Volte nás, ale už se nedívejte co děláme ve funkcích, buďte raději hluší a slepí, protože jinak byste nás museli dát do vězení všechny ? Krademe totiž všichni a korumpujeme o sto šest ? No fajn. Díky za upozornění.

Ale bohužel, obávám se že to stejně valná část voličstva bude ignorovat.
17. 06. 2013 | 11:13

Jindra napsal(a):

V jistém smyslu je mi Tluchoře, Fuksy a Šnajdra líto. Přdevším proto, že si teď musí rvát vlasy na hlavě, když přistoupili na odchod ze sněmovny.
Já si dovedu představit, jak strašné je podléhat tlaku nějakých křiváků (jako byl Nečas a celé vedení ODS), že v zájmu dobra musím změnit své názory, protože to někomu v něčem prospěje.
Budiž to pro všechny ponaučení, že nikdo by se neměl nechat ovlivňovat někým, na koho stejně časem vyplave, že je ve skutečnosti přihlouplý poskok někoho jiného. Za to, že se nechali přesvědčit, za to si nic jioného nezasloužili než současný příjemný pobyt ve vazbě.
17. 06. 2013 | 11:15

Jiří napsal(a):

Je hrozně komické, jak Rath zaměňuje spravedlivý trest za svoji korupci za nějakou policejní totalitu či bezpráví :D měl by spíš s tímto extrémním odtržením od reality být zavřen na psychiatrii.
17. 06. 2013 | 11:17

Jedla napsal(a):

Da.Rock -u,

obvykle na Vás nereaguji, nyní se však zeptám: Znáte úsloví "podle sebe soudím tebe"?
Nejste sám rozpolcen?

Mne by vážně zajímalo, proč vazba Ratha trvá tak dlouho, kdy bude soud. Dále by mne zajímalo, kdy bude soud s na svobodě stíhanou Parkanovou a spol. A vážně, budou Nagyová, Tluchoř, Šnajdr, Fuksa a spol. ra rok trávit prázdniny ve vyšetřovací vazbě bez soudu?

Jinak si dovolím pogratulovat ODS k "velemoudrému" pověření prvního místopředsedy Kuby vedením strany a nominací na premiérskou pozici "na stávajícím koaličním půdorysu". (Jak ti novináři rádi přebírají Kalouskovská klišé, že?)
Dovolím si podotknouti, že šťára probíhala i v nemovitostech Dlouhého, Knížete z Hluboké. Takže vybrané důkazy a vybrané odposlechy jsou již na cestě k vybraným médiím. Vážně ta partaj hodlá Dlouhého poskoka Kubu vystrčit právě nyní na svůj štít? Vždyť to je sebevražedné, jak si povšimnul dokonce i šéfredaktor Respekty Erik Tabery:

http://respekt.ihned.cz/komentar/c1-60082470-kuba-premierem
17. 06. 2013 | 11:17

xx napsal(a):

DH: že by Mlýn ?
17. 06. 2013 | 11:17

pop napsal(a):

Tato mafiánská klika ala demokratičtí poslanci není nic jiného než než banda mafiánů kteří škodí zemi.Ta jejich nabubřelost a arogance založená na zlodějně a lži jen dokazuje kam všichni tito pohunci patří.Za peníze nás všech poctivě pracujících lidí si tito mafiání žijí a mají svůj svět.Pryč s mafií .Vypráskat tu arogantní smečku příživníků a darmojedů.
17. 06. 2013 | 11:18

siven napsal(a):

Huuuuuu.

Ozval se hlas ze záhrobííí.

Na pitomce rodu Homo politicus bohemicus/moravicus/silezicus stačí policejní odposlechy. Bohudík.

To velryby typu Kellner, Tykač, Dospiva, Babiš, apod. jsou jiní kabrňáci. S odposlechy pohoříte. Ba co víc, ani myšlenka je u nich nainstalovat vás nenapadne. I kdybyste byl třebas vrchním zástupcem vrchního zastupitelství celé Zeměkoule.

Ti by vám dali!

Bohudík? Bohužel?
17. 06. 2013 | 11:19

Gru napsal(a):

Jedním z masivně používaných sloganů pravicové kamarily bude v této fázi uplatňování "povodňové omluvenky".
Takovou nemorální nehoráznost jsou tito konspirátoři zcela schopni vytěžovat (jakákoliv vláda je automaticky povinna podat maximální podporu postiženému obyvatelstvu, o nějaké jiném než maximálním úsilí se vůbec nedá uvažovat). Nelze tím omlouvat pokračování koalice Rozpačité nezodpovědnosti. Jsem zvědavý, jakou politickou moudrost a sílu prezident prokáže. Nakonec období jeho zkoušky přišlo, možná to ani tak brzo nečekal?
17. 06. 2013 | 11:25

Pepa Řepa napsal(a):

Jindra napsal(a):

V jistém smyslu je mi Tluchoře, Fuksy a Šnajdra líto. Přdevším proto, že si teď musí rvát vlasy na hlavě, když přistoupili na odchod ze sněmovny.
-----------------------
Tluchoř možná, mají ještě Fuksa a Šnajdr co rvát?
17. 06. 2013 | 11:25

Olina napsal(a):

Klidně mě všichni tady v komentářích ukamenujte, ale jednou jsme demokracie a svoboda projevu a názoru k ní neodmyslitelně patří. Já už od začátku kritizuji nestandardní metody, které byly použity při zatýkání pana Ratha, nemluvě o jeho nesmyslném držení ve vazbě. Navíc odmítnutí propuštění na kauci prokázalo, že někdo si opravdu hodně nepřeje pana Ratha na svobodě. "Muži zákona" v kuklách řádili opět a výsledek akce bude opět tiráda podivně rozhodujících soudců, dlouhých vazebních pobytů a tahání odposlechů a peněz bůhví odkud. Nemluvě o té šílené ostudě v zahraničí.
Pane Rathe, nedivím se vám, já bych také měla pořádnou radost, i když je mi (ex)premiéra Nečase docela líto. Držte se, jsou lidé, kteří vzpomínají na doby vašich projevů v PS, ve kterých jste poukazoval na věci, na které si někdo netroufl ani pomyslet. Nenechte se udolat! To je to, o co se snaží...
17. 06. 2013 | 11:25

neo napsal(a):

tohle je hustý :" Ať si přečte svůj zákon a pochopí, že úplatek je cokoli co represivní složky vidí jako úplatek."

tedy i krabice od vína se sedmi milionama :)
17. 06. 2013 | 11:28

Jistě pane premiére napsal(a):

Právě čtu, že tvůrci seriálu Jistě pane premiére chtějí požádat českou vládu (pakliže zůstane u moci antikorupční vláda odpovědných odklaněčů) o natáčení reality show na pokračování ze Strakovky. Název seriálu má zůstat zachován.
17. 06. 2013 | 11:30

zarezavac napsal(a):

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. To je hnus- to jako že s námi jednali slušně?? Běžte do (_!_) !!!
17. 06. 2013 | 11:32

Blebla napsal(a):

S takovou ČR demokracií jděte na kolo, třeba ruský. Nebo si rovnou zahrajte ruskou ruletu.
17. 06. 2013 | 11:32

vepe napsal(a):

Je fakt děsivá představa, že "Nabízí se otázka, zda to celé není plán na likvidaci našeho ústavního systému, který je založen na střídání stran v moci." Nejspíš ale jen pro ty zůčastněné, pardon, "zaháčkované", kteří z něj celých 20 let hrabali a hrabali, někteří dokonce nabyli dojmu, že když se domluví s těmi pár známými, jsou vlastně všemocní. Ale my ostatní, které tenhle "ústavní systém" postavený na míru těmto praktikám jen ochuzuje, jak o peníze, tak i o naděje a ideály, pokřivil pohled na morálku a slušnost.... ale co, to vlastně vímě všichni.
UŽ ABY TÁHL DO NĚKAM!!!
17. 06. 2013 | 11:33

which ssship napsal(a):

Slabý, možná je to tím horkem.
17. 06. 2013 | 11:34

Martin napsal(a):

Pane Rathe, po přečtení vašeho komentáře k aktuální situaci si zdovolením vypůjčím slova vašeho bývalého kolegy Stanislava Grose „původ peněz je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže.
Mám takový pocit, že i původ vašich peněz bude nejspíše ještě čiští než vašeho kolegy Grose.
17. 06. 2013 | 11:34

Pavel Malý napsal(a):

Z povídání pana Ratha je patrné jediné, že se bude on a další snažit, aby nemohlo ke stíhání politických vyvolenců docházet, k plošnému zákazu odposlechů a sledování zvolených politiků, k zákazu přijímání trestních oznámení na zvolené politky a podávání žalob ze stran státních zástupců a policie na zvolené politiky. Vůbec, ale vůbec zde nehovoří o tom, že politik nemůže ani v ložnici souložit za to, že svému sexuálnímu partnerovi za to souložení dá odměnu ve formě funkce ve stání správě, že nikdo nemůže za politické ústupky dostat lukriativní post ve státní nebo polostátní firmě. Bože můj, kdyby ti zvolení politici byli takoví borci, tak by je brali v soukromých firmách všemi deseti, ale on je nikdo z normálních podniků, kde je neživí státní zakázky nechce, protože nic neumějí.
17. 06. 2013 | 11:35

Honza napsal(a):

Soudruh Rath posílá vzkaz svým soukmenovcům.
17. 06. 2013 | 11:35

Martin napsal(a):

Pane Rathe, po přečtení vašeho komentáře k aktuální situaci si zdovolením vypůjčím slova vašeho bývalého kolegy Stanislava Grose „původ peněz je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže. Takže znovu opakuji – odpovědi na tyto otázky jsou křišťálově čisté,“
Tak mám takový pocit, že i původ vašich peněz bude nejspíše ještě čiští než původ vašeho kolegy Grose.
17. 06. 2013 | 11:35

Petr napsal(a):

Tak nevím co je větší bžunda, jestli Bémovi výlevy nebo to Vaše.
Jsem netušil, že se dá z lochu psát blog, holt už to není jako bývalo, pro jednou (a naposled) v životě zde souhlasím s heslem "zlatí komunisté".
Přeji příjemný pobyt.
17. 06. 2013 | 11:40

siven napsal(a):

Huuuuuu.

Ozval se hlas ze záhrobííí.

Na pitomce rodu Homo politicus bohemicus/moravicus/silesicus stačí policejní odposlechy. Bohudík.

To velryby typu Kellner, Tykač, Dospiva, Babiš, apod. jsou jiní kabrňáci. S odposlechy pohoříte. Ba co víc, ani myšlenka je u nich nainstalovat vás nenapadne. I kdybyste byl třebas vrchním zástupcem vrchního zastupitelství celé Zeměkoule.

Ti by vám dali!

Bohudík? Bohužel?
17. 06. 2013 | 11:41

missis napsal(a):

david rath vlastně říká, že je hnusné a odporné, že je (konečně) politická svoloč tohoto státu stíhána za korupci a rozkrádání našeho i evropského majetku. hanba nám
17. 06. 2013 | 11:45

siven napsal(a):

Omlouvám se panu Stejskalovi za SPAM, PC se zdráhalo fungovat ;))
17. 06. 2013 | 11:46

turista napsal(a):

Možná se pan dr.Rath v báni setká v teplákách s Nečasem,Topolem, Bendlem,Poulem,Julínkem,Šnajdrem,Hroboněm,Ouzkým,Hronkem, Grygárkem a s jinými šíbry, kteří to tady ovládali jako prodloužené ruce kmotrů. Proti tomuhle všemu je pan Rath opravdu nepatrná čudla i kdyby byl vinen jako, že možná není. Pro pravicovou státní moc, která stále řídí náš Banánistán totiž byl strašně nebezpečný. ODS z této země udělala cosi na způsob banánové republiky nebo až snad středověkého sultanátu.
17. 06. 2013 | 11:47

Tomáš napsal(a):

Pane Rathe,
Možná by neškodilo kdyby jste se místo neustálého pláče chvilku zastyděl. Chápu , že jste o milionech doma ani v krabici nevěděl ... Nejlépe kdyby Vás pustili , vrátili Vám Vaše naspořené peníze, ušlou mzdu od daňových poplatníků , post hejtmana a poslance, zvládnete k tomu zcela jistě privátní praxi lékaře a občanům nadělíte pár kvalitních novel zákonů. Vždyť lepšího v této naší žumpě nenajdeme . A Vy po chvilce studu budete zcela jistě nejlepší a poučený . Je mi líto Vašeho osudu , ale napsal jste si ho sám.
17. 06. 2013 | 11:47

Vašek napsal(a):

Není pochyb o tom - a tvrdím to roky, že těch co by měli bručet v báni je mnohonásobně více, Rath je jen jedn z řady, ale zkorumpovaných politiků a lobbistů(zpravidla bývalých komančů, či kádrových rezerv), co doslova rozkradli tento stát jsou na všech úrovních státní správy stovky, ale to by nesměla být policie dosud držená na uzdě a také by musela mít více lidí.
17. 06. 2013 | 11:48

robot napsal(a):

asi konecne Rath zacal sypat ale cekal sem to o neco driv :-)
17. 06. 2013 | 11:49

LeMpl napsal(a):

Pane Rath je hotový Julius Fučík aneb jeho reportáž psaná na oprátce
17. 06. 2013 | 11:52

Draco Malfoy napsal(a):

S Rathem částečně souhlasím. Nemyslím si sice, že tu probíhá nějaké spiknutí, ale věznění by mělo být omezeno na nejnutnější dobu, která v jeho případě už dávno prošla. Kdejaký kriminálník je po několika měsících doma a spousta z nich se do vazby nikdy nedostala a nedostane, ale Ratha tam drží, aby nenabourával svou přítomností ve sněmovně vratkou převahu ODS, TOP a LIDEM. S tím by se mělo skončit. Čím dřív, tím lépe. A ještě jedna věc - s tou humanizací vězeňství by měli poslanci též něco udělat. Kdoví, jestli už nejsou nachystány ony zmíněné cely i pro další z nich?
17. 06. 2013 | 11:53

George napsal(a):

Někdo, kdo se pakoval miliony na úkor lidí si přihřívá polivčičku. No jo za vlády ČSSD byl i Rath chráněn. Teď není nikdo. Dobře že vládne pravice. Rath je rudej vzteky ale sedí. A tak to má být. Lumpové za mříže PADNI KOMU PADNI. Jen seďte pane Rathe. Bral jste úplatky, tedy měl zisky bez práce a to občas ČR nesnese. Aspoň vás to už nenapadne, ostatně k tomu je vězení. A pokud budete recidivista - prosím, klidně. Jistě se zase najde cela.
17. 06. 2013 | 11:54

Yosif K napsal(a):

Není pravda že Rath říkal to co říká řže říkal.

Pravda je to že Rath až do minulého čvrtka vytrvakle skuhral že Policie ČR je nástroj pinochetovské opravice na likvidaci "nevinných a nezištných proletářských vůdců" tzopu trio Rath Pancová opilec Kott.

Mentálně zaostalý klub obdivovatelů MUDr Ratha mu toto nadšeně žral a vydatně v těchto idiociích přizvukoval.
17. 06. 2013 | 11:56

George napsal(a):

Někdo, kdo se pakoval miliony na úkor lidí si přihřívá polivčičku. No jo za vlády ČSSD byl i Rath chráněn. Teď není nikdo. Dobře že vládne pravice. Rath je rudej vzteky ale sedí. A tak to má být. Lumpové za mříže PADNI KOMU PADNI. Jen seďte pane Rathe. Bral jste úplatky, tedy měl zisky bez práce a to občas ČR nesnese. Aspoň vás to už nenapadne, ostatně k tomu je vězení. A pokud budete recidivista - prosím, klidně. Jistě se zase najde cela.
17. 06. 2013 | 11:57

Lukáš D. napsal(a):

Děsivý plukovníci v pozadí zavírají slušné politiky.
Ale ne teď vážně. Všechny politické strany neustále mluví o boji s korupcí. A stále se mluví o nezávislosti policie a státního zastupitelstva. Ale to jsou jen volební sliby. Alespoň byli doteď. Pro tuhle vládu byla chyba, že alespoň zčásti tento slib splnila. Autor mluví o puči a represích.

O tom že se tu korumpuje a rozdávají se trafiky se ví už mnoho let. Není to žádná novinka této vlády. Co asi slíbil Zeman Kalusovi za podporu jeho vlády ? Jediným rozdílem je že se konečně takové chování trestá. A to se politikům samozřejmě nelíbí. Není to omezení politických svobod jen jejich vymezení v rámci zákona. Být politik totiž neznamená jako dosud, že si mohou dělat co chtějí.
17. 06. 2013 | 11:57

Kateřina napsal(a):

Mně je zase líto situace a názorů doktora Ratha... vypadá to, že vůbec nic ani za rok té podivné (ne)zákonné vazby nepochopil, a opět se přiklonil na tu špatnou stranu, když de facto nepřímo podpořil, jestli to chápu správně, další pokračování korupčního systému velkých stran u moci, aby se dál děly všechny nezákonné šílenosti ve státním aparátu, korumpování politiků, zneužívání funkcí a moci, úkolování voj. rozvědky civilní osobou pro soukromé účely je asi podle pana Ratha správnou věcí atd.... taková je morálka doktora Ratha, je to smutné, nicméně respektuji jeho názor, byť si o tom myslím své. Já mám naštěstí názor úplně odlišný... svět se mění a je to dobře:... všechny tyto odporné politické praktiky už budou od této chvíle prostě trestné pro všechny občany, včetně "nedotknutelných" politiků, stejně, a tak to má být... A na závěr to vyhrožování kriminálem to opravdu, ale opravdu, není hezké, slušní voliči, kteří pana Ratha dlouhodobě podporují, i v base, si toto od něj opravdu nezaslouží...! Pana Ratha omlouvá pouze jeho dlouhodobý nedobrovolný pobyt v nepříjemné vazbě, což musí mít určitě negativní vliv i na psychiku...
17. 06. 2013 | 11:58

Yosif K napsal(a):

Myslím že pokud by Rath nechtěl oslabovat CSSD tak by měl dvě zcela legální možnosti:
1) vůbec nekrást - ale to by mj utrpěly volební fondy CSSD.
2) vzdát se svého mandátu a na jeho místě by jiřž dávno seděl nějkaký zásadový socalistikcý soudruh který by hlasoval ve jménu CSSD.

Z čiré hamižnosti Rath nezvolil ani možnost 1 ani možnost 2. CSSD se vys...la na Ratha, Rath se vys....l na CSSD.......
17. 06. 2013 | 12:01

Pavel napsal(a):

Takže pane Rathe to máme chápat tak, že pokud budete odposlouchávaní(politici obecně) tak je vpodstatě jisté, že se přijde na nějakou zlodějinu, podvod, úplatek a další možná ještě horší věci ? Zato kritizujete policii? Kde berete tu drzost říkat tomu policejní stát! Policejní stát tu možná hrozí, ale v úplně jiných parametrech.
Vy jste jenom zhrzeni, že po dvaceti letech nedoktnutelnosti s tím někdo chce konečně něco dělat. Neustálé překrucování a novelizace zákonů k obrazu vašich kmotrů, svých zájmů a potřeb vás nakonec dostihly. Lidi to pociťují na vlastní kůži již léta, nespravedlnost , bezmoc při dovolání svých práv a vy jste v šoku jak to tady vypadá. Teprve až sami na vlastní bedra pocítíte dopad vašich zákonů tak snad potom můžete chápat realitu normálního občana tohoto státu.
17. 06. 2013 | 12:01

Bohumil Bobošík napsal(a):

To se nám ta pseudodemokracie pěkně vybarvila ale co by jste očekávali když Kubice a jemu podobní dostali křeslo a moc!
17. 06. 2013 | 12:01

otaznik napsal(a):

Prej ste Paroubku prisel o Gumu. Vic mu zaplatili v jeho hokejovem RaJi. Neuvazujete nejakou zalobu na US?
17. 06. 2013 | 12:02

Tom54 napsal(a):

Čeho se bát? Normální člověk ponese v noci v krabici od vína nanejvýš víno, v horším případě tříděný sběr (papír) do kontejneru. A kdyby mne prohledali, víc jak dva tisíce Kč u mne najdou jen stěží. A ve sklepě mám brambory. Prostě normální člověk.
17. 06. 2013 | 12:05

Pavel Johanides napsal(a):

Pro Vaší zlepšení nálady a brzy budete vyměněn.
Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin.

Ve smyslu § l58 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“), podáváme tímto trestní oznámení pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin ministrem financí a místopředsedou TOP 09 Ing. Miroslavem Kalouskem a to tím, že slíbil exposlanci Marku Šnajdrovi místo v dozorčí radě ve firmě v rukách státu(řízené státem) ČEPRO za odchod ze sněmovny a umožnění tak protlačení zákonů a tedy i vládnutí jeho a Nečase, kdy nepřijetím těchto zákonů, hrozil pád vlády.
Mohl se tak dopustit, případně i jiné osoby trestného činu dle § 332 ,,Podplácení,, , § 333 ,,Nepřímé úplatkářství,, , § 329 ,,Zneužití pravomoci úřední osoby,, , § 330 ,,Maření úkolu úřední osoby z nedbalosti,, a dále, protože veřejně obhajoval( a nebyl sám) korupční jednání a bral to v podstatě jako ,,ústavní zvyklost,, , tak se také mohl dopustit některého z trestních činů dle § 364 ,,Podněcování k trestnému činu,, , § 365 ,,Schvalování trestného činu,, , § 366 ,,Nadržování,, , § 367 ,,Nepřekážení trestného činu,, a § 368 ,,Neoznámení trestného činu,, , případně jiného trestného činu.
Důkazem je např. zveřejněné potvrzení této skutečnosti na serveru TÝDEN.cz, dne 16. 06. 2013 v 19: 52 hod., AUTOR: ČTK ,,Kalousek potvrdil, že Šnajdrovi nabídl místo v dozorčí radě ČEPRA,,.

Nepleťme demagogicky a účelově hrušky a jablka dohromady, protože něco jiného je trafika, jako ocenění práce a schopností té které osoby ve veřejném sektoru včetně politika a na druhé straně korupční příslib, když nebudeš dělat ,,problémy,, , budeš odškodněn nejen finančně, ale i výnosným místem v dozorčí radě, nebo na jiném postu, v organizaci řízené, nebo s podílem státu, kde se ,,finančně zahojíš,, , protože jde o protizákonné plnění a tedy věc trestnou.
Tedy jasná korupce, přesně dle definice příslušného paragrafu trestního zákoníku a tedy trestný čin.

,,Ústavní zvyklost,, zavedená a dodržovaná Klausem, Topolánkem, Němcovou, Bartákem, Vondrou, Pospíšilem, Blažkem, Kalouskem, Nečasem, Schwarzenbergem, Peakovou, Gazdíkem atd., že krást, podvádět, korumpovat pro nás vyvolené je zcela v pořádku, přece proto jsme do politiky šli, není v normálních demokraciích možná, ale naopak je trestná a v právním státu, který samozřejmě nejsme tvrdě stíhatelná.
V tomto bohužel selhal i Ústavní soud, který se stal jen prodlouženou rukou koaliční vlády.

Vzhledem k výše uvedeným okolnostem se domníváme, že tímto jednáním byla naplněna skutková podstata několika trestných činů.

Žádáme, abychom byli v souladu s ustanovením § 158 odst. 2 trestního řádu okamžitě (ne ve lhůtě do 1 měsíce, vzhledem k závažnosti věci) od obdržení tohoto oznámení vyrozuměni o učiněných opatřeních a informována veřejnost.

Takto závažná věc: ,,Podnět - trestní oznámení na ministra financí Ing. Miroslava Kalouska(podezření na korupční jednání),, , by měla být naprosto jednoznačně, zahájena postupem podle § 158 odst. 3 trestního řádu a ne, aby byla zametena pod koberec, nebo v šuplíku čekala na výsledky voleb do PČR.
17. 06. 2013 | 12:06

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

V Česko není patrný žádný prvek policejního státu. Ke všemu, pan Rath by měl konzultovat se svým otcem, který byl aktivistou policejní mašinerie státu skutečně represivního. Pokud mluvíme o případech svévole justice, pak nepřesahuje úroveň svévole politických reprezentací, svévole českoobčanstva.
Není sporu o tom, že zde několik generací vyrostlo v duchu svévole a tomu odpovídá celý společenský systém v Česko. Česko je zcela formální utvar , bez anagogického rozměru. Tedy cosi jako pustý obraz obrazů civilizace. Představme si Petřínská zakřivená zrcadla: Česko je odraz odrazu. Na Petříně je to pro návštěvníky komické, v realitě ne.
Plovoucí identita taveného olova. Český internet je prostřednictvím komentářů českoobčanstva plný potvrzení této pohyblivé a hodnotově neukotvené identity.
Jedním z velmi brutálních národů (kultur) jsou Holanďané. Jejich kultura je jistě velmi různá, dokonce město ode města. V roce 1941 došlo v Amsterdamu ke stávce na protest proti nacistickému jednání vůči židovským spoluobčanům, který byl potlačen. V téže době nacistická byrokracie v Česko konstatuje porušování zákazu obchodu se židy v zájmu vysokého zisku obchodníků. Holanďané, nehledě na zjevné vystoupení proti nacismu, o válce mlčí, považují toto období za hanebné selhání, českoobyvatel vykřikuje o svém statečném boji. Tolik odkaz k historii nedávné.
Normalizace plně vyhovovala českoobyvateli, dnes mnozí normalizovaní komentátoři píší o tom, že nešlo o represivní systém a všelijakou cestou se snaží vlastní říci, že nešlo o nic. Namísto mlčení, stydlivého, zaraženého, je tu opět vítězný pokřik, jací jsme to byli pašáci.
Politické reprezentace měly všechny možnosti k nápravě normalizační justice, neučinily tak. Na místech soudců sedí ti, kdo soudili nejen Wonku k smrti, ale i Havla a mnoho dalších. Havel se skupinou svých příznivců se pokusil o ojedinělý krok v české historii: nabídl těm s nečistým svědomím odpuštění. Dopadlo to tak, jak to dopadlo: zvítězilo nečisté svědomí se svými praktikami. A tak národní umělci, podnikatelé, architekti, novináři, zelináři, uzenáři, pracovníci PZO, místní udavači a všechna ta tučná vrstva na smetaně normalizace, kteří jí vlastně tvořili, dnes vykřikují o svém disidentství. Gott se spojil s vexláckou mafií, dokonce založil s Mrázkem či Provodem organizaci na podporu policie, jiní , jejichž stavby hyzdí města od let sedmdesátých a osmdesátých, píší, jak bojovali s režimem...
Některé starší herečky jsou disidentky dodnes, jakmile se změní moc politické strany, ihned běží na sekretariáty. Střídání oblečení má až středověký ráz a význam. V Česko.
Intelektuální práce byla prohlášena za poklesek, jednou pro vždy. Nejen slovy. Klaus a mnoho dalších, za notného přispění českožurnalismu, vydává za intelektuální práci své dílko. Dokonce českoobyvatel mění globálně uznávané klasifikace a činí z ekonomie vědu po vzoru rodného leninstalinismu a národoveckého blouznění.
Tato klanověkriminální struktura je v české společnosti hluboce zakořeněna, neboť její zakotveniost ve lži od samých novodobých počátků byla jedinou identitou. Ukazuje se, že přežívá a její vlásečnicové kořínky jsou hlouběji, než rozum a logika. To má hodně společného s myšlením davu.
V této prostotě se mýlí i intelektuálové jako Bělohradský, kteří se vyhýbají nacionalistickému základu českoexistence.
Tento blog je směšný a ubohý, pokud by nebyl myšlen vážně a nevyjadřoval ono většinové mínění. Tím se ale stává jen důkazem o podstatě věcí.
Povšimněme si, nikomu z českoobyvatelstva se nechce přemýšlet za
hranici stereotypů, ani není schopen pochopit rozdíl mezi demokracií (stavem věcí, který závisí na prosazení vůle většiny, jenž je proměnlivý a neukotvený, věčně vyžadující docilování rovnováhy) s diktaturou (vládou pevných pravidel, bez podílu vůle kohokoliv mimo úzké skupiny moci) Česko realitu je možné popsat a vysvětlit novými báchorkami, novou vrstvou odpadu.
Svým způsobem je českoexistence bytím na hromadě odpadků. Jak známo odstranění skládek odpadu je výjimečně nákladná a pracná záležitost.
17. 06. 2013 | 12:07

Martin napsal(a):

Tady je jasně vidět,jak si někteří vysoce postavení lidé myslí,že na ně nikdo nemůže. A ani si v mnoha případech neuvědomují,že se dopouštějí tzv. špatných věcí. Protože úplatek není úplatek,ale odměna. A tak si dohazují kšefty a odměňují se pořád dokola. A myslí si,že to nikdo nevidí a neslyší. Ale to se pletou. U nás se říká přísloví: Na každou svini se najde řezník. Tzn.,to že jste paranoiidní,ještě neznamená,že po vás nejdou. :)
17. 06. 2013 | 12:07

LOjza napsal(a):

Podle mne je tohle snaha o dosazení socialistů k moci. Typická špionážní aféra, kdy se prostě vybere pár hlupáků z protistrany, kteří se obětují a socialisté z toho pak budou jako obvykle těžit. To že zavřeli Ratha je jen ukázkou obětování, nic víc. Obětovat jednoho z vlastních řad, zatímco ostatní kradou dál. Pokud si lidé myslí, že s příchodem "socanů" ČSSD bude líp, tak se dobře podívejte na hospodaření krajů, kde vládne ČSSD. Je to stejné jako u ODS, krade se všude a všichni, naopak, ČSSD to umí hezky schovat pod hezká slovíčka jak jim záleží na lidu a veřejnosti. Stačí, když se pak např. jistý radní pro zdravotnictví (ČSSD) z Plzeňského kraje honosí s dětmi z dětských domovů, kde si dělá jméno. Socani je stejná pakáž jako každá z dosavadních vládních stran.
17. 06. 2013 | 12:08

Siola je my z dnešní doby na blití !!!!! napsal(a):

Pane ráth já věřím tomu že jste byl nepohodlný vůči celé naši politické sféře a to myslím tak že Vás žádný neměl a nemá rád a to jen z jednoho důvodu že jste řekl všem těm zkorumpovaným darebákům pravdu. Je pravdou že Vy sám jste jeden z nich a proto by jste měl uvážit ( pokud víte co se dělo a nadále se i děje ) vyjít z pravdou ven.
Vás určitě odsoudí a to na dost dlouho proto že si to zasloužíte ale nebďte vůl a když se potápíte Vy tak by měla jit ke dnu celá sebranka která je skorumpovaná a Vy víte moc dobře kdo to je !!! Co se týče těchto darebáků co jsou v tuto dobu ve vazbě tak těm bych přál takoví trest a to jaký vynášel Norymberský soud po druhé světové válce pro esesáky a to na Sybiř do GULAGU do uranových dolů !!!! A co se také týče té potvory co dělala Nečasovi matraci tak do Turecka do otroctví a to bez nároku na propuštění. Proto by si baly další vlády velký pozor jak budou vládnout a jak se budou starat o své voliče !!!!! To co se v tuto dobu děje na politické scéně tak je my z toho nablití !!!!!!!!!!! Pokud budou předčasné volby tak má můj hlas KSČM doufám že pokud se dostane KSČM a ČSSD k moci tak tyto darebáky odhalí a také doufám že se vyřeší případ pana Kájinka v této kauzi také figurují politici a policajti !!!!
17. 06. 2013 | 12:09

Glosator napsal(a):

Pokud by Tluchoř, Fuksa a Šnajdr hlasovali tak, jak si přáli Nečas a Kalousek, byli nadále vysmátými poslanci.
To je na celé věci to nejhorší.
A s tím Šnajdrem je to zhovadilost non plus ultra, protože byl následně povýšen. Takže přijal práci a zřejmě ji vykonával dobře.
Nebo jsou všichni členové správních rad v tomto státě zkorumpovaní, protože zprostědkování místa člena správní rady je korupce????
17. 06. 2013 | 12:11

Komsomolec napsal(a):

*** Paragrafy zákonů jsou gumou. **** - ZLATÁ SLOVA. Kdybyste se, pane doktore, v parlamentu více snažil, tak by tomu tak nebylo. Neskučel byste za katrem a všem by se žilo lépe. Místo poctivé práce jste jenom žvanil, urážel a nadával všem do korupčníků a zlodějů. Lepil jste cedule se svým jménem na předražené zakázky a ty melouny v krabici od vína jste dodnes nevysvětlil. Seďte tam dál a přemýšlejte o sobě. Nejste "politický vězeň", jak o vás tvrdí levicoví zabedněnci, ani žádný Ghándí nebo mučedník. Jste oběť své vlastní nadutosti. Hrál jste si na poloboha a skončil jako Ikarus. Tož asi tak.
17. 06. 2013 | 12:11

Rejpal napsal(a):

Úžasné! Socialista varuje lidstvo před socialismem.
Tak mne napadá, pane Rathe, když všechny socialisty zavřeme, zbavíme se už jednou provždy socialismu?
Přeji hezký den a socialismu zmar!
17. 06. 2013 | 12:12

Glosator napsal(a):

No, KSČM současnou parlamentní žvanírnu nahradí Fuhrerprinzipem, tak jako soudruh Hitler v Německu.
17. 06. 2013 | 12:13

Sláva Novák napsal(a):

Davide vydrž. Budeš brzo na svobodě, ale budeš mít brzo nové sousedy- Nečase, Béma, Kalouska, Kárla
17. 06. 2013 | 12:13

mudr pudr napsal(a):

Hele Rathe,

Nechces jako spoluvezne v cele Snajdra? Muzete se hadat od rana do vecera o tom kdo je vetsi zlodej. Aspon cas pobezi rychleji. Co ty na to mala rybko Davidku? Ceka na tebe furt ta milenka naproti baracku kde bydli tva manzelka? A nebo furt patra kam jsi zahrabal ty desitky nakradenych milionu ktere se zatim nepodarilo nikomu najit?
17. 06. 2013 | 12:14

Alan napsal(a):

Asi takhle : ...je skutečně s podivem, co vše v jako když civilizované a přeci jen do jisté míry vzdělané společnosti, projde bez povšimnutí. Za poslední čtyři dny jsem v tak 500 komentářích pročetl asi trilion kecoprdů s prominutím o ho..ě, ale aby někoho napadlo napsat ,,vo,, čem to vše ve skutečnosti je, na to se prakticky nikdo nezmohl. Sladké tajemství tkví v jediném ... Exklusivní ,,DEAL,, Moskvě naší socansko-bolševickou klikou. Směřovalo to k tomu již dávno, ale s takto neschopnou a primitivní pravicí / až na vzácné vyjímky, samozřejmě ../ je tento bolševický megapuč urychlen možná i o deset let. Jistě, vše korektně v módu třetího tisíciletí.., kam mimochodem zavítal náš drahý a ctihodný soudruh president téměř nejdříve? A historie se opakuje, takže nějaké tlachy o tom či onom jsou směšné a trapné...
17. 06. 2013 | 12:17

miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Vůbec to není útok ani plán na likvidaci ústavního systému.Vždyť tu od 18.11 1989 žádný ani není!!!
Co se děje je jen zapojení justice,kdy zákony schválil vždy PČR a rovněž i SČR a podepsal každý bývalý prezident.
Každý musí pochopit,že současný prezdent ČR M.Zemen již ve svých předvolebních besedách atd. zdůraznil,že má na to 5 let a proto to dotáhne do realizovatelného konce!!!
Začal a věřte "NEPOLEVÍ"!Udělal svým vítězstvím čáru přes strategii Českému kapitalismu!Proto ty všechny zrůdné kauzy a propojení všeho nejhoršího co nás každého jen může napadnout!
Rovněž si musíme uvědomit,že jsme součástí EU a tím "každý bývalý i soušasný zákon" je přežitek a neakceschopný!A co spáchal PČR s každým tím novým zákonem,nemá v historii 21.století obdobu!
Proto bych doporučil a to ihned:
- Uskutečnit mimořádné parlamentní volby
- Ihned po té uskutečnit Veřejné referendum s jedinou a to krátkou otzkou:Chcete býti nadále v EU?Nic víc,nic míň!!!
- Ještě do konce letošního roku 2013 zrušit Senát ČR.Je k ničemu!!!
17. 06. 2013 | 12:18

resl napsal(a):

Jelikož jste se Rathe nechal vyprovokovat policejním provokatérem ke krádežím, jste nezpůsobilý nejen pro státní funkce, ale budete muset být doživotně umístěn v psychiatrické léčebně, aby vás nevyprovokoval jiný provokatér k zabití manželky, nebo synů V. Klause.
17. 06. 2013 | 12:18

divák napsal(a):

pan Rath buhužel neví čí je. Takovej má v hlavě maglajs. Prostě jste pane Rath zločinec, nic méně. Že vám ze sebe není blivno, když se tu snažíte konstruovat jakési spiknutí.Ale i to svědčí o tom, že nejste v pořádku....
17. 06. 2013 | 12:21

NEŘáth napsal(a):

Ubohost, se kterou se nám snažíte vnutit představu o mnohem nebezpečnější struktuře než je ta vaše a vám podobných, MUSÍ přijít úsměvná každému. To, že někdo prostě dělá svoji práci a jeho životní hodnoty nejsou vydlážděny bankovkami, lidé jako vy nemůžou pochopit.
17. 06. 2013 | 12:21

Fred Nemo napsal(a):

Rathe, mlč a bruč. Každý zloděj patří za mříže, ne politická rozhodnutí a pak legálně krást !!
Politikům nedochází, jak těžce se vytvářejí zisky a platy pro zaměstnance. Utrácet daně a ještě krást !
17. 06. 2013 | 12:31

Strejda Milouš napsal(a):

Snad se s panem Šnajdrem sejde v jedné cele. Jinak kupodivu se mu vazba krátí, pokud budou předčasné volby. Nikdo nechce MUDr. Ratha za řečnickým pultíkem v parlamentu.
Ale paní Peak to je unikát a všechno jí hrálo do kapsi, i premiérovi se mohla pomstít. Bude i ona pakovat, teď bude úřadova náš Milouš.
17. 06. 2013 | 12:32

melanie napsal(a):

Pokud již selhávají i soudy,m tak je třeba opravdu vyčišt+ění Augiášova chléva, který je u nás již delší než ten Bibliský. Mayslím,že největší bnebezpečí hrozí v obětování někoika jedinců a rošádou ve vládě. Bohužel i po listopadu roku 89 to tak nějak bylo A bude to ještě těžší řešit, společnost je rozdělena. Jestli si sami od té morální devastace nepomůžeme, tak pořádek začnou / již i začali/ dělat zvenku. Obětní beránci bývají nahrazeni ještě horšími jedinci, kteří čmárají v jejich stínu jejich juména po zdech. Přestříkat systém na jinou barvu ale ponechat shnilý základ nemůže znamenat dobrý začátek, ale je to podvod, který umožnil aby se co nejrychleji vytvořila třída bohatých, o které se politik /podobně jako Jelcin v Rusku/ bude opírat. Většinou nejsou schopní ale ani ochotní vytvářet pracovní místa a společnosti vracet výhody, kterých se jim dostávalo každý kdo o něčem věděl ale raději se svezl, než by si dělala problémy, nese podíl vinyx. V té skupině bude asi i Rath, asi spíše jen troškař.
17. 06. 2013 | 12:32

Hloupý Honza napsal(a):

Policie, nepřítel všech politiků ? Lepší varianta než by byla jejich přítelem, jak to bylo za prezidenta Husáka (myslím toho policejního kamarádíčka Janouška).

Že prý policejní stát, cha, cha, cha. Kdyby pan autor nebyl zrovna v teplákách, tak by teď ve sněmovně děkoval policii za dobře odvedenou práci.

Naši strejcové poslanci by si měli co nejdříve odkývat nějaký přílepek, že pro hlasování nebude nutná osobní účast a že platné budou i hlasovací lístky posílané z vazebních věznic.
17. 06. 2013 | 12:32

melanie napsal(a):

Pokud již selhávají i soudy,m tak je třeba opravdu vyčišt+ění Augiášova chléva, který je u nás již delší než ten Bibliský. Mayslím,že největší bnebezpečí hrozí v obětování někoika jedinců a rošádou ve vládě. Bohužel i po listopadu roku 89 to tak nějak bylo A bude to ještě těžší řešit, společnost je rozdělena. Jestli si sami od té morální devastace nepomůžeme, tak pořádek začnou / již i začali/ dělat zvenku. Obětní beránci bývají nahrazeni ještě horšími jedinci, kteří čmárají v jejich stínu jejich juména po zdech. Přestříkat systém na jinou barvu ale ponechat shnilý základ nemůže znamenat dobrý začátek, ale je to podvod, který umožnil aby se co nejrychleji vytvořila třída bohatých, o které se politik /podobně jako Jelcin v Rusku/ bude opírat. Většinou nejsou schopní ale ani ochotní vytvářet pracovní místa a společnosti vracet výhody, kterých se jim dostávalo každý kdo o něčem věděl ale raději se svezl, než by si dělala problémy, nese podíl vinyx. V té skupině bude asi i Rath, asi spíše jen troškař.
17. 06. 2013 | 12:34

Marie napsal(a):

Pokud již selhávají i soudy,m tak je třeba opravdu vyčišt+ění Augiášova chléva, který je u nás již delší než ten Bibliský. Mayslím,že největší bnebezpečí hrozí v obětování někoika jedinců a rošádou ve vládě. Bohužel i po listopadu roku 89 to tak nějak bylo A bude to ještě těžší řešit, společnost je rozdělena. Jestli si sami od té morální devastace nepomůžeme, tak pořádek začnou / již i začali/ dělat zvenku. Obětní beránci bývají nahrazeni ještě horšími jedinci, kteří čmárají v jejich stínu jejich juména po zdech. Přestříkat systém na jinou barvu ale ponechat shnilý základ nemůže znamenat dobrý začátek, ale je to podvod, který umožnil aby se co nejrychleji vytvořila třída bohatých, o které se politik /podobně jako Jelcin v Rusku/ bude opírat. Většinou nejsou schopní ale ani ochotní vytvářet pracovní místa a společnosti vracet výhody, kterých se jim dostávalo každý kdo o něčem věděl ale raději se svezl, než by si dělala problémy, nese podíl vinyx. V té skupině bude asi i Rath, asi spíše jen troškař.
17. 06. 2013 | 12:35

Větro napsal(a):

Jaký policejní stát ? To teď jenom spravedlnost doháni zloděje . Trochu pozdě ,trochu málo ,ale přece .
17. 06. 2013 | 12:35

Míla napsal(a):

Glosátor -snad nepochybujete o tom,žeby pravice volby nevyhrála.
17. 06. 2013 | 12:36

LuckyF-M napsal(a):

všichni jsou jen zloději a točí se tam moc peněz, pak se nedivme, že se zvedá dph,ceny,omezujou výplaty dávek, příspěvků atd atd.. jen at se můžou mít ti nahoře co nejlíp a hrabou a hrabou
17. 06. 2013 | 12:37

dost korupce napsal(a):

Nikdo nikoho nenutí,aby bral úplatky od firem a když je bere ať je ticho když ho čapnou a nestěžuje si na podmínky ve vazbě, kdo s čím zachází s tím taky schází.
17. 06. 2013 | 12:37

Jim Devon napsal(a):

Pane Rathe, předložte zde důkazy svých tvrzení o účelovosti a strannosti Vašeho procesu, jak to zde tvrdíte. Pokud je nepředložíte, mohou se jednotliví lidé z policie, soudů a státních zastupitelství cítit Vašimi slovy poškozeni natolik, že by Vás mohli eventuálně žalovat pro pomluvu nebo znevažování osobní pověsti.

A mimochodem: ty peníze, se kterými Vás přistihli, nebyly snad náhodou Vaše?
17. 06. 2013 | 12:37

odjinud napsal(a):

melanie aka Marie je pilna. Stejny zvast 2X pod dvemi jmeny. Bravo!
17. 06. 2013 | 12:38

melanie napsal(a):

Přítel z Německa píše, že se radoval,že konečně Češi udělali revoluci, ale oni se dají dál bít, / vypadá to na soukromý problém páně Nečase/, dál píše,že přestane poslouchat zprávy. Taky mám takové chutě. Opravdu zdrcující poslouchat,jak se odvádí pozornost hloupostmi, například těmi "šmejdy", ap.
17. 06. 2013 | 12:38

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Samozřejmě, o neidentitě českoobyvatele svědčí zdejší komentátoři: Rath nebyl souzen a odsouzen, nemůže být ani zločincem, ani...Je prostě stále podezřelý, byť jeho vazba je také podezřelá.

Jak chtějí českoobyvatelé spravedlnost, když pomíjejí s lehkostí svou vlastní prostý fakt, že Ratha nelze označit tímto slovem?

Jistě stalinské trojky jsou hlubioce v duši českoobyvatele: zatčen = je vinen.

Všichni ti bývalí pomocníci VB a atp.

Nicméně, je příznačné, že myšlení těchto normalikzovaně nadnormalizovaných je totožené s obsahem blogu.
17. 06. 2013 | 12:39

Roman napsal(a):

Je neuvěřitelné, že ani po roce vazby není Rath schopen a ochoten si přiznat, že kradl jak straka... Jediné pozitivum jeho zprávy je přiznání, že už bonznul Sobotku a Haška a mnoho dalších nejmenovaných. Možná štěstí, že má samotku a dožije se soudu...
17. 06. 2013 | 12:40

melanie marie napsal(a):

Marie a Melanie je jedna osoba, ale jiný agument už nebyl na skladě? Samozřejmě,že potrefená zase kváká.
17. 06. 2013 | 12:40

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Jim Devon

Máýte to v hlavě opravdu kaši zjevně stalinistickou. Důkazy musí předkládat žalující strana, pouze za Stalina jste musel dokazovat svou nevinu a zrůdnost soudu.

No, nelišíte se od průměrného Čecha. Budiž Vám útěchou.
17. 06. 2013 | 12:42

To napsal(a):

Pane Rath, proč nikdy , místo sáhodlouhých glos nenapíšete na svoji obhajubu - nikdy jsem těch 7 mega nevzal. Pořád jen dokola, že bylo něco sehráno atd., ale proč jasně neřeknete - nikdy jsem nic nevzal. Asi to tak jasné nebude. Nebo je normální, že z návštěv se chodí s krabicí, ve které je 7 milionů?
17. 06. 2013 | 12:42

Jarin z Březové napsal(a):

Pane Rathe, sedíte proto, že jste kradl, ne proto, že to nějaký Kubice zinscenoval. Takže se chovejte jako chlap, co za své činy nese odpovědnost, ne jako ufňukaný žalobníček, který svou vinu svádí na jiné.
Chápu, že vám to vaši fanoušci žerou a že potřebujete "být vidět", nicméně Chlap se chová jinak.
17. 06. 2013 | 12:43

Individual Průša napsal(a):

Potrefena husa se ozvala.. je to znat z kazdeho radku. Mily pane, zacnete u sebe, kdyz nedokazete najit spravny nadhled s ohledem na svou ukrivdenost, pak takove tlachy ani nepiste a radsi se venujte ve vezeni nejake praci. Pokud se tady verejne rozkradaji desitky miliard, zatimco stat resp. obcane dluzi cim dal vic... pak vezeni je jedinym lekem a alespon malym strasakem pro Vas vsechny !
17. 06. 2013 | 12:44

colega Ratha mudr pudr napsal(a):

Hele Rathe,

ty milenky muzou bejt problem. Ty to asi znas. Podivej kde skoncil tvuj mentor Paroubek. Na stejne hromade hnoje jako ty. Ted tam pristal i Necas. Ceska realita.
17. 06. 2013 | 12:45

Jacox napsal(a):

Rath stale za nejvetsi chybu povazuje to ze na nej byly nasazeny odposlechy..tim ze rika ze by na odposlechu chytli kazdeho vpodstate znamena ze tam kradou vsichni a Rath o tom dobre vi (okamzite bych mu prisil spoluucast). Doufam ze se ta vazbeni veznice brzy zaplni vsemi nasimi politiky od Filipa pres Vondru k Zemanovi..
17. 06. 2013 | 12:45

Anna napsal(a):

nepořádek je na každém kroku, ať je to u lékařů nebo řemeslníků....Všichni koukají mjen na výdělek a odvádějí špatnou práci, jednak proto že ne ni kašlou, někdy úmyslně,protože šidí. Stoéjí vás to čas, peníze a někdy i zdraví.To je z těch uplacených diplomů a klesající úrovně školství.Pěkný bumerang na všechny, nebo budou bohatí jezdit pro všechno a za vším do Německa?
17. 06. 2013 | 12:46

BornS napsal(a):

Pane Rathe,
Srovnávat svůj případ s případem Nečase ???!! Mějte soudnost....Já osobně děkuji Petru Nečasovi za vše, co pro ČR udělal, protože je to právě on, který dal po mnoha letech policii možnost opravdu vyšetřovat i "velká zvířata". A že podlehl vydírání ze strany hajzlíků vedené Tluchořem, dal jim "trafiky" a teď z toho má problém ?? On se narozdíl od Vás, k této politické korupci doznal a neměl z ní žádný soukromý prospěch. Stále to chcete srovnávat s 10mega které jste si nesl v krabici od bot .... :-)))) ?? Udělejte to samé co Petr Nečas, přiznejte se a řekněte, že ty peníze byly určeny na černé financování volebních kampaní ČSSD. Pochopitelně něco za něco-vy ministerské křeslo, ČSSD ty miliony z krabice. Ale i to, je KORUPCE, vážený pane !! A pokud jste kdy chtěl něco pro ČR udělat, stále máte možnost, řekněte, jak to je, jak to bylo a pak se za vás možná nebudou vaše děti muset tolik stydět a možná vám i odpustí to, že jste celé rodině zničil život.....
17. 06. 2013 | 12:46

skeptický napsal(a):

Pučista dnes už nefrčí.Ani pučimilióny.Aby člověk dostal informace včas,chce to miliardy.
17. 06. 2013 | 12:48

Miloš napsal(a):

Jako bytostný demokrat se stavím za vládu koaličních kmotrů pana Bakaly. Premiérkou by se mohla stát paní Karolína Peake ze strany, kterou nikdo nevolil a místopředsedy vlády pánové Kalousek a Bendl.

Zodpovědnost, demokracie, slušnost a antikorupce musejí být na prvním místě.
17. 06. 2013 | 12:50

Pravda napsal(a):

Ráth má pravdu a to říkám i jako pravičák. Boj s korupci nemůže být Jakobínská likvidace padni komu padni (něco podobného ve stylu Jakobínské likvidace je i majetková přiznání, kde se nebudou zabývat jestli jsou vinní, prostě nedokážeš nevinu = jsi vynen. To je jak nedokážeš, že nejsi čarodejnice upálíme tě).

Také má pravdu v tom, že se to může stát Sobotkovi nebo Haškovi. ČSSD je další na řadě. Je s podivem, že Ráth prozřel až ve vazbě. Evidnetně mu ta vazba v něčem pomohla.
17. 06. 2013 | 12:50

Evžen napsal(a):

Všichny tady píšete,Blbosti,co nechápete že pořádek můžou udělat jenom komunisti?Zloději této špinavé vládě budou pořád,at je tam kdo chce.Vládnout by mněli komunisti,všecno nakradené vyvlastnit a znárodnit.Hned by byla práce,ale to se mladým lidem nelíby jsou líný jak vši,rukama dělat nebudou.VČechách je jenom hrstka poctivcu,který se opravdu živý poctivě,ostatný NEDĚLAT A VYDĚLAT to je heslo nekterých Čechu,hlavně mladých,A briket.Fuj je mi stoho na blití Odcházim mezi slušné lidi,nemůžu Česko ani vidět.Rpublika zloděju a podvodníku.
17. 06. 2013 | 12:52

Antikorupční dealer napsal(a):

Korupce nemá nic společného s dealem. Tak pravil antikorupční dealer Péťa Nečasů, který trpí střídavou ztrátou a návraty paměti.
17. 06. 2013 | 12:53

voodoo magic napsal(a):

Rath byl popraven?

Na politickou mrtvolu ale hlasivky zatim ma. Stejne jako Paroubek. Co to je z temi politickymi mrtvolkami ze maji takovou potrebu zvatlat? Mysli si snad ze je to ozivi?
17. 06. 2013 | 12:55

Držím policii palce napsal(a):

Konečně na ně došlo na prasata u koryt.
Třeba jim dojde, že stát tvoří občani a né oni.
Sebral bych jim majetky a ne, že budou za mřížema a pobírat plný plat, když nic nedělaj. Po odpikání trestu by dostali minimální mzdu, jednu bytovku na moravě v záplavové oblasti a ať se staraj.
Držím polici palce aby se jim podařílo za mříže pozavírat všechny.
Nakonec V.Klaus udělal dobře, že uvolnil věznice, aspoň je tam na ně místo.
17. 06. 2013 | 12:58

Mikeš napsal(a):

Jsem rád, že zrovna Vy sedíte. A že zrovna Vy byste byl ten správný vizionář? Pochybuju. To co se stalo, se nestalo protože Vy jste to předpověděl. To se stalo proto, že aktéři byli namyšlení a odhmotnění jako Vy.
Doufám , že právo zvítězí i nad Vámi a půjdete "natvrdo".
17. 06. 2013 | 12:59

Antonín napsal(a):

Autorovi blogu:
Člověče nedobrý,
tvůj jediný životní kapitál je to, že jsi schopen všeho. S tímto kapitálem ses dostal daleko, protože to demokracie, zvláště ta, která přijde po totalitě, bohužel umožňuje. Optimismu nalévá do žil skutečnost, že ještě existují lidé - a zaplaťpánbůh i ti z justice -, kteří rozeznají zlo od dobra. Myslím, že práce na tvém případu je musela bavit. Stejně jako práce na případu těch nynějších výtečníků. Je paráda, že se našla ochota dívat se na korupci jako na korupci. "Trafiky" korupcí jsou, každému je to dávno jasné, jen to politici zatím zvládali zametat.

Slovo nic nestojí, slibem nezarmoutíš - to je asi tvé heslo, kterým se v životě řídíš. Je dobře, že ten blog píšeš, pomůže to lépe pochopit, jaký druh lidí je nebezpečný a kde se vyskytují.
17. 06. 2013 | 12:59

del napsal(a):

Krasna kontextova reklama pod clankem:

Kdo je Bůh?

Kdo je doopravdy ten všemohoucí Bůh?

hledamboha.jesus.net
17. 06. 2013 | 13:02

Jirka Orwell napsal(a):

Já vsázím pouze na osvědčené demokratické strany. Proto uvažuji, jestli budu volit LIDEM, Kalouskovu tradici, odpovědnost a prospěritu, anebo občanskodemokratickou stranu kmotrů.
17. 06. 2013 | 13:02

Karel napsal(a):

kdysi dávno když jsem nastoupil do jedné západní firmy , překvapilo mě že tam nebyla vrátnice . Byl jsem s těch postkomunistickejch dob zvyklej na respekt budící vrátnici kde se mnohdy prohledávali i tašky zaměstnanců ( preventivně všech ) aby si třeba neodnesli dom šroubky nebo něco takovího.bez té vrátnice to bylo takoví jiný , paradoxně to mělo opačný ůčiky než by se mohlo zdát . Neříkám že všechno bylo skvělí. Tam kde jsem byl by nebyl problém " půjčit si bez dovolení " docela šikovný věci . Nebyla tam nějaká výdejna kde byl skladník , přístup mělo víc lidí , a při tom se nic nestrácelo!!! . Přitom si pomatuju jak začátkem 90. byl přímo sport " zachranovat " věci s fabriky ( pro doma ). S toho je možná pocit že UNIFORMA MÁ VŽDYCKY PRAVDU. A takovej trochu samoučelnej (nekritickej ) respekt. tohle jsem psal asi před rokem , poslední události tomuto davají děsivou aktualnost. respekt k uniformě je pouze doplněk respektu k právu a ne naopak jak je tomu u nás.
17. 06. 2013 | 13:03

ryba napsal(a):

Mikes další zloděj
17. 06. 2013 | 13:03

letora napsal(a):

Na rozdíl od pana Ratha, já říkám dík za plukovníky a podplukovníky!Politici u nás již dávno ztratili pojem o soudnosti a stud.To co dnes sledujeme v přímém přenosu je toho jen dokladem.Jsme jim u zadele a zajímá je jen jejich vlastní prospěch. Správně to píše pan Hofman ve svém sloupku, mohli bychom klidně losovat koho zavřeme a nespravedlnosti by jsme se nedopustili.Každý si smočil sosáček a my to platíme.Dnes možná justice a policie rozkryjí vazby, jak se financují politické strany a kam jdou naše peníze.Jen mám strach, že volby nic nevyřeší.Opět se ta smečka semkne, domluví se a dopadneme jak po posledních dvou parlamentních volbách. Volič volil levici, vládla pravice, zadlužila nás a oškubala na dalších 20 roků až na kost.
17. 06. 2013 | 13:04

santawizard napsal(a):

Mne to taky všechno připadá jako kauza dr Rath.Sedí ve vazbě už rok a pořád se neví ,kdo je kdo.Proto by levice nebo pravice či vláda nebo opozice měla jasně jednat.Buď aby v budoucnu nepadlo ani žádné podezření a nebo aby se potom uměli před soudem úspěšně obhájit za křivé obvinění.Spravedlivě a za trest a nebo nespravedlivě a na zkoušku sedí všichni ve vazbě.Když se přiznají tak to budu přilehčující okolnost ale když budou zapírat tak to bude přitěžující okolnost.
Jaký je rozdíl ,když někdo platí úplatky a nebo výkupné?Nebo proč nikdo z media nekritizuje samotné vyděrače a úplatkáře?
Cožpak se vám pasáci kurev smějou ,že stojíte pořed bordelem a jde na vás vidět kamerou?
17. 06. 2013 | 13:04

Viola napsal(a):

Napsla bych vám autore radu, ale pro vás to bude možná zbytečné. Netelefonujte, ale posílejte vzkazy v zapečetěných obálkách po rychlých kurýrech, doma se dorozumívejte posunkovou řečí anebo pište motáky, které po přečtení spláchnete a porady, kde by mohly být odposlechy konejte někde na mýtince v lese po předchozím převlečení do maskáčů, aby v oblečení nebyly štěnice. Snad budoucí politici tak budou činit, ale oni někteří tak možná i činí třeba v USA v lese Bohemia.
17. 06. 2013 | 13:06

Yosif K napsal(a):

Pane Pavel Johanides,

a ještě si zjistěte zda Kalousek sliboval PŘED NEBO PO REZIGNACI a jaké jsou k tomu důkazy.

Jinak trafiky berou radostně i socalističtí velikání např, Špidla a Tvrdík jako držhubné ohledně poměrů při financování CSSD.......
17. 06. 2013 | 13:08

Ten kdo ma Filipa napsal(a):

Ja chci jako premiera CR plesatou sedou mys co nosi rovnatka. My komuniste uz pro ni mame vymyslenou hru. Bude behat jako pomatena v nasem bludisti, ale nakonec dobehne tam kde ji chceme mit.
17. 06. 2013 | 13:08

bet fred napsal(a):

Az Rath konecne dorazi k soudu tak se CR dozvi jak je financovan Buhus,

Na to dam i posledni gros.
17. 06. 2013 | 13:11

Viola napsal(a):

Jirka Orwell

Také si zahrávám s tím, že bych volila LIDEM. Ta paní Peaková je rozumná, mladá a má výdrž a nenechá se vyprovokovat a zdá se, že i tomu právu rozumí.
17. 06. 2013 | 13:11

Puck napsal(a):

Odposlechy jsou neetický způsob, jak získat informace. To je jediný argument, s kterým bych souhlasil. Ostatní je obhajoba zločinu.
Občané už zjistili, že apel na morálku, na to aby politici dělali to, co občanům slíbili, už nestačí.
Aby dělali politiku lidé slušní, aby vůbec ti slušní měli zájem politiku dělat, musí vědět, že nebudou okamžitě s nástupem do politiky považování za zločince. Že budou hrdi na svůj úkol. A že je pro ně ctí a vyznamenáním, když mohou zastupovat občany při správě jejich věcí.
Když není možné přinutit současné politiky k takovému pojetí výkonu jejich funkce dobrovolně, apelem na jejich čest, morálku, slib občanům, je na místě je k tomu donutit. A jak jinak, než postihem jejich zločinů ?
17. 06. 2013 | 13:14

Silvie napsal(a):

Radši policejní stát, nežli připustit jeho rozkrádání politickými mafiemi a na nich přisátými pijavicemi.

O policejním státě řeční jen ti, kteří mají máslo na hlavě.
Občané jsou spokojeni a budou ještě více, pokud tato policejní razie projede jako blesk "napříč pol.spektrem".

Pan Rath v tom zajisté také nebyl nevinně, přestože uznávám, že je takto dlohodobá vazba nehorázná.

Pokud dojde k eliminaci všech zločinců tyjících ze státu, pak si budou muset noví politici rychle zvyknout na jinou pol.kulturu. Po 23 letech už je na čase.
17. 06. 2013 | 13:14

Silvie napsal(a):

Puck
Nic není netické, jestliže to zabrání miliardovým tunelům a rozkrádání eráru.
Jiný způsobe není.
Jsou-li politici čistí, nemají se čeho bát.
Jenže ono je jich opravdu čistých minimum.

V privátních firmách jsou běžní zaměstnanci celý den pod dohledem kamer a nikomu to neetické nepřijde?
17. 06. 2013 | 13:17

antisoudruh napsal(a):

Pane Rath,
cítím s vámi.
Vaše, v potu tváře vykonstruovaná nevinna, dostala smrtelnou ránu. Nyní jste už pouze trapný zbabělec co kradl a bojí se spravedlivého trestu.
Není se čemu divit, jste synek estébáka.
17. 06. 2013 | 13:18

Jirka Orwell napsal(a):

Viola,

ano. A taky se ji dá věřit. Onehdy třeba prosazovala (v té době byla členkou VV), že poslanec Véček, který nebude hlasovat podle společného usnesení a programu Véček, by měl být ze strany vyloučen A POZBÝT POSLANECKÝ MANDÁT. Samozřejmě na ni se její návrh nevztahoval.

Taky vzorně hospodaří - viz nepřiznání příjmů z prodeje nemovitosti.

A je to vzorná bojovnice s korupcí - místopředsedkyně vlády bez portfeje a kanceláře, která za restituce čendžovala změnu pravidel a vytvoření specielního poslaneckého klubu pro její stranu.
17. 06. 2013 | 13:18

neo napsal(a):

Silvie:

v tom bývá velký rozdíl. Ti zaměstnanci podepisují takový papír, že vědí, že jsou sledováni kamerami.
17. 06. 2013 | 13:19

Iveta B. napsal(a):

Ráth začal hulit?
17. 06. 2013 | 13:20

Anna napsal(a):

Ale je to strašná představa, že vás někdo neustále šmíruje a odposlouchává, dokonce i v ložnici, to přeci se svobodou nemá co dělat, takhle ne, přeci všichni víme, že ti pánové nedělali věci tak jak mají, ale abchom je kvůli tomu šmírovali i v ložnici, to ne, musíme se holt naučit bojovat jinak, otevřeněji a čestněji, ale ne šmírování a odposlechy. Ti lidé porušili zákon, mají jít do vězení nebo odstoupit z funkce, vpořádku, ale nezdá se vám, že je tu přehnaný humbuk kvůli sice pochybení, ale nejsou tu daleko závažnější kauzy, delikty, přesouvání a tunelování miliardových investic. Tohle nebyl zásah spravedlnosti, to byl zásah jich samotných, už se mezi sebou perou. Pánové kteří přesunuli neoprávněně miliardy si klidně dál užívají svobody, ale aby se lidu zavřela ústa obětuje se ten co až tak strašně neškodil, ti hlavní páni se z poza rohu smějí. Jo víte, že údajně chtějí uzákonit zákon, že nemovitost musí být napsaná jen na jednoho vlastníka, to asi aby se exekutorům lépe kradlo při prodávání vašeho majetku, vsadím se, že s něčím takovým mohl přijít jen Pospíšil, ten si velice rozumí s exekutorama, proč jinak by to dělali, je to stupidita hodna vyznamenání, jako rarita roku. Kdybychom se domluvili a šli do ulic, dosahnem odstoupení Nečase už dávno a nemuseli bychom tak hluboce klesnout a požívát odposlechy, uvědomte si, že nějaký horlivý policajt to kdykoliv může použít proti vám a to Nečase nemusím.
17. 06. 2013 | 13:22

michael dimitrov napsal(a):

Pouhá názor na zamyšlení.
Potřebujeme dobré hospodáře a dobré právníky a ne politiké strany,které už dnes nikdo nemůže brát vážně.Jejich cíle nejsou totožné se zájmy lidu!Čím více stran a lidí tím více lidských pochybení.Čím více lidí tím je složitější kontrola nad nimi.Nakonec zodpovědnost a její vymáhání je největší slabinou našeho systému!
Jelikož naše společnost není dostatečně morálně silná odepřel bych jí právo volit politické strany,protože demokracie se špatnou morálkou nás může dovést do slepé uličky.Demokracie je založena na většinovém názoru a na momentální náladě každého voliče!Politické špičky,mědia a manipulátoři se ve značné míře podílejí na té momentální náladě a zde vidím velký problém v uplatnování principu demokracie.Všichni voláme po změně,ale ta nepřichází,protože vlastně ani nevíme co chceme a proto ke změnám nedojde minimálně do té doby kdy bude jěště hůře a v tom lepším případě až si začneme uvědomovat co se kolem nás jak v domácím tak ve světovém měřítku opravdu děje.
17. 06. 2013 | 13:23

Kanalnik napsal(a):

Takze problemem je prace policie a statnich zastupitelstvi? Ne korupce a trafikareni politiku? Jakobych slysel Kalouska a Necase. Zklamani z clanku, pane Rath.
17. 06. 2013 | 13:25

nobody napsal(a):

Hmm, hmm...
17. 06. 2013 | 13:26

Pepa Řepa napsal(a):

Sázková kancelář Řepatip přijímá sázky na to, že rovnátkový Mickey bude poslední, kdo má šanci na alfa-samce, ale dost pobavil, jak to pěkně nalajnovaný. Volby do 60 dnů a když ´řednická, tak jejich.
Nevšiml jsem si, že by Bimbo u klenotů upadl na hlavu.
17. 06. 2013 | 13:26

Joirka Orwell napsal(a):

Nejvíc věřím přeběhlíkům (z TOP a LIDEM). Ti nejsou zatíženi setrváváním v nějaké partaji. Jsou flexibilní a kdykoliv ochotni pružně reagovat na vývoj. Nějakou morálkou, zákony, dodržováním slibů a podobným balastem se moc nezatěžují a nezdržují. Nejdůležitější je jejich tvárné svědomí. To vždycky spolehlivě odhalí odkud právě vítr fouká, s kým a proti komu je potřeba se aktuálně spojit, aby se vlk nažral a ovčani zůstali spokojeni s holou pr....
17. 06. 2013 | 13:26

Kmet79 napsal(a):

Pane Ráth, jste neskonale směšný, jen by mne zajímalo zdali tomu co říkáte i sám věříte. Jestliže ano, pak do vězení nepatříte vaše místo je v psychiatrickém zařízení, nikoliv jako lékař ale pacient.
17. 06. 2013 | 13:27

Otoušek napsal(a):

Nevěřím, že by policie ČR jednala na politickou objednávku ani u pana Ratha a ani u paní Nagyové a spol.. Chtěl bych vidět dnes bývalé poslance, jak si po odchodu ze sněmovny snížili svojí životní úroveň - PROČ BY TO DĚLALI ? ! ?
17. 06. 2013 | 13:28

Silvie napsal(a):

Neo
To není pravda!

Matka pracovala pro významnou logistickou firmu, kde řadoví zaměstnanci ve skladech vůbec nevěděli o tom, že je sledují kamery.
Ona pracovala v blízkosti vedení a tak se náhodou dozvěděla i o rozmístění kamer.
Od té doby se tam samozřejmě cítila strašně.
17. 06. 2013 | 13:28

Fox napsal(a):

Popravy pokračují??? To zdaleka ne. S korupčníky, zoději, barbary na poli ekonomie, ničitele státu a tuneláře si zde hýčkáme jako vši v kožichu.
Ale kdyby byl obnoven trest smrti, národu by se ulevilo. Celá ta pozatýkaná verbež s koupenými tituly by byla na prkně jako první.
17. 06. 2013 | 13:29

HNUS napsal(a):

Zavřít by se mělo ne 8 ale 888. Je to nekončící zástup gaunérů - napříč politickým spektrem a di bez rozdílu pohlaví.
17. 06. 2013 | 13:29

Anonym napsal(a):

Pro Kulajdatrmapárovitá:
Skutečné degenrace hodnot a čestnosti nastals po roce 1989, kdy hrstka falešných disidentů a emigrantů začala po všech občanech chtít vyznávání pokřivených názorů o hrdinství disidentských donašečů a boje za svobodů zbabělých emigrantů.
Všichni lidé se raději přizpůsobili těmto lživým výmyslům, aby prošli v práci atestacemi. A tak se spolu s názory jednoho impotenta styděli, že měli za socialismu děti, dokonce Husákovy děti.
A současná zavřená generace pravicových politiků nezískala za Havlova křivého kádrování ani náznaky morálních parvidel a zásad slušnosti. To byla jen otázka času než někdo jako Nagyová začne ovládat půlku státu. Hlavně že neměla děti za Husáka, jinak by jim nikdo nevěřil, že ji mohou doopravdy milovat. - Takto zrůdně tady Havel zmanipuloval základní ldiské city. To bylo horší než jeho "humanitární bombardování". Prostě z Havlovy úchylně dekadantní filozofie se ještě hned tak snadno nezpamatujeme. Proto takovéto eféry budou určitě dál pokračovat.
17. 06. 2013 | 13:30

Janina napsal(a):

Děláte si Rathe srandu, nebo to myslíte vážně? Naplnit do detailu - Zloděj volá chyťte zloděje. Dělal jste si pr... z lidí dávno, ale pokračovat v tom, to chce hroší kůži.
17. 06. 2013 | 13:33

Viola napsal(a):

Jirka Orwell

Ženy mají intuici, ona když se stala ministryní obrany, chtěla vyhodit pár lidí, o kterých si myslela, že nedělají, co mají dělat a měla pravdu. Nečas by se jí měl dodatečně omluvit.
17. 06. 2013 | 13:35

whitepower99 napsal(a):

Milý pane Davide, věřím Vám. Jako jeden z nich určitě víte o čem píšete. Jsem přesvědčen, že po zásluze nebudete sedět sám a že vás bude víc!

Přeji krásný slunný den!!:)
17. 06. 2013 | 13:35

Důkazy se musejí pečlivě vyrábět napsal(a):

Janina,

na pana doktora Rátha - ve vazbě aby neutekl (asi mimo EU) již více než rok vyrábějí důkazy a jak se zdá, zatím neúspěšně. Jinak by již dávno stanul před soudem. Zvlášť když prý byl chycen inflagranti s předmětem doličným v rukou.
17. 06. 2013 | 13:36

Kapka K. napsal(a):

Nečas není zodpovědný za věznění D.R. Za jeho věznění je zodpovědný D.R., protože vyžadoval a pak i přijímal úplatky. Kdy si konečně D.R. přizná reálný stav věci a přestane se vymlouvat na jiné? Až dospěje v muže?
17. 06. 2013 | 13:36

vrah napsal(a):

ano, popravy pokračují...včera jsme zařízli na oběd slepici
17. 06. 2013 | 13:36

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Anonym.

Děkuji za potvrzení mého textu tím Vaším.
Nemá se smysl přít s člověkem, který píše jak píše a zjevně nevidí dále než k rohům ulice. Podle toho, co jste napsal, patříte k těm, kdo skutečně nesou veškerou obyvatelskoiu odpovědnost za stav věcí.
Existuje nepopíratelný důkaz prázdnosti postojů, které zastáváte: tzv. Maslowova hierarchie potřeb. Při pohledu na ni spatříme prostý fakt: normalizace ji zcela převrátila. Tedy to, co platí pro 6 miliard lidí na světě , neplatí pro českoobyvatele.
Pak není divu, že se Cesko umisťuje ve znalosti jazyků na posledních místech, i za Zimbabwe, a že se propadá v civilizačních žebříčcích a sdílí postavení v mezinárodním společenství se Somálskem.

Přeji Vám prostý život s Hankou, pazourkem a nadějí, že vše víte a znáte a že Vaše postoje vyjadřují skutečný řád světa. Já ho s Vámi nesdílím, sdílet nebudu a nemíním. Moje poznání se oid Vašeho liší ve všem. Možná je to tím, že ...
17. 06. 2013 | 13:38

klkon napsal(a):

Davide, vidím to ješte nejméne na další 3 roky...
17. 06. 2013 | 13:39

sedlak napsal(a):

Ráthe, jděte do háje s policejním státem, padni komu padni to je heslo politiků, tak at se pak nediví, když jednou (snad) konečně i to se stane

na důchodce peníze nemáme, ale na na svi.ě jo?

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=751364

probém politiků je ten, že jejich jediná zpětná vazba je od jejich "souputníků" respektive zrcadla, kašlou na lidi

Já ani moje okolí si nemyslí, že máme policejní stát, možná to ale bude tím, že se jich nemusím bát?
17. 06. 2013 | 13:39

neo napsal(a):

Silvie:

to ale neznamená, že TO NENÍ PRAVDA.
To znamená jen a pouze, že firma vaší matky porušila zákon.

U nás jsou kamery rozmístěny, viditelně a každý zaměstnanec je s tím seznámen a podepisuje souhlas.
17. 06. 2013 | 13:40

Petr. napsal(a):

Pane poslanče,
při Vašem vzdělání nemáte pravdu.
"Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže!"
17. 06. 2013 | 13:41

Vlasta se Sašou napsal(a):

Davide nezáviďte. Holt vy leváci (přeběhlíci k levákům) nemáte ještě ten správný grif a zkušenosti. Berte si příklad od nás. Máme své státní zástupce i své soudce - jsou to plody dlouhodobé odpovědné personální práce pana prezidenta a našich ministrů. Jenom v poslední době se nám nějak vymkli z řady policisté. Honza Kubiců si bude muset s plukovníkama vážně promluvit. Takhle by to dál nešlo.
17. 06. 2013 | 13:41

Vlasta se Sašou napsal(a):

Davide nezáviďte. Holt vy leváci (přeběhlíci k levákům) nemáte ještě ten správný grif a zkušenosti. Berte si příklad od nás. Máme své státní zástupce i své soudce - jsou to plody dlouhodobé odpovědné personální práce pana prezidenta a našich ministrů. Jenom v poslední době se nám nějak vymkli z řady policisté. Honza Kubiců si bude muset s plukovníkama vážně promluvit. Takhle by to dál nešlo.
17. 06. 2013 | 13:42

fandové napsal(a):

pravice ve snaze se udržet do konce vol.období-zaúkolovala na začátku svého nástupu /sledovače,odposlouchávače,šetřiče/ -a sedí Rath- a nyní ti stejní/sledovači,odposlouchávači,šetřiči/ už obrátili proti těm co je zaúkolovali a okatě je likvidují /jenom jednu stranu-proto je to moc okaté/ neboť už vidí své dobré postavení a pevné fleky u nastávající revoluční levice a chce si s ní udržet dobré vztahy- ale do kdy - než opět narostou preference pravice? neboť levice stejně nic nevyřeší- rozdá soc.slabším boží manu, zlikviduje živnostníky...a dovede zemi...tam kam patří. Majetek nás všech si rozebrali lumpové, kteří ničí vše co se dá,neplatí daně a nejsou úřady kontrolováni, nezaměstnávají,nedávají možnost výdělku ani firmám ani lidem, mají ukryté miliardy, nepotřebují již stavět protože mají své nemovitosti už všude ve světě,dokonce někteří už nemusí ani podnikat, jen draze pronajímají a ničí nájmy každého i kapitalistu-fandíme tedy miliardářům a obdivujme je jak jsou úspěšní. Takto by uměl podnikat každý co lehce přišel k majetku a sebral zakázky i po bolševikách a rozdělil si teritoria podnikání.
17. 06. 2013 | 13:43

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

a co alfa samice? Vždyť Karolina Peaková je vícepremiérka, tedy má více nárok být premiérkou.
17. 06. 2013 | 13:45

starý jezevec napsal(a):

Rath i Nečas, svého času oba odessáci, se začali příliš vznášet nad zemí a to je dostalo.
Arogance Nečase překračovala i aroganci Topolánka, Topolánek nakupoval poslance ještě tajně, Nečas již zcela veřejně.
Doufám, že policie bude pokračovat a Nečas se podívá za Rathem.
17. 06. 2013 | 13:47

Karl IV. napsal(a):

Silvie.

Je docela prospěšné číst některé nicky dlouhodobě.
Dnes jste napsal: "Radši policejní stát..."
Pak tedy vězte, že i mladý Kenedy byl nadšen nacistickým Německem při své cestě po něm počátkem 30. let.
Z Vašich vyjádření je zřejmé, že Vám, a mnoha dalším- Občan, Admirál, pamětník, a mnoho těch, kdo nicky proměňují z minutu na minutu, vlastně nacistický režim plně vyhovuje, pouze bylo jeho vadou, že nebyl jako první v Česku.Možná jsou ty protiněmecké postoije výše uvedených vedeny právě touto skutečností. Příklon ke stalinismu, který se nám tu objevuje pomalu u každého komentátora, není tedy ani zdánlivě náhodný.
Ostatně, hnědnutí této země spolu s výraznými kulturními a hospoidářskými neúspěchy (tedy destrukce civilizace) , jež jsou oslavovány všemi ve jménu čisté rasy (češství ve Vašem pojetí je totožné s rasovou teorií z blízkého Norimberka), jaksi pomalu maže reopublikánské barvy na vlajce územní Boehem a stejně jako tento název zakrylo onoi Česko, i rypublikánské barvy jsou nahrazeny hnědou barvou: barvou poctivé rasy- její krve, půdy a...
Nemyslím si, že by Vám neslušelo místa kapa v ženském lágru...
17. 06. 2013 | 13:48

A tak je to správně, napsal(a):

Viola,

Karolínka Peake je velmi odpovědná místopředsedkyně vlády. Pro jistotu ji nepřidělili žádnou kancelář ani agendu. Ženy prý nesmějí s sebou na zasedání tahat těžké kopie, které vytiskli podřízení ministrů.

Včera jsem ji sledovat v TV. Na zasedání vlády si velice odpovědně četla noviny.
17. 06. 2013 | 13:50

mirek napsal(a):

Jak jednoduché z pohledu vězněného Ratha. V podstatě tím prokázal, že absolutně neví, jak má vypadat politika v demokracii... Žádná sebereflexe....
Všimněte si jednoho Rathova opakovaného volání, které se vine jako červená nit jeho příspěvkem do diskuze...
On nevyzývá své politické protivníky a své politické kolegy k čistotě politické práce, nevaruje na svém příkladě, že "se nevyplatí" si myslit, že obech...čí všechny kolem sebe svou výřečností a ulije si bokem nezákonně nějaké ty miliony... On v článku píše o policejní zvůli, píše o špatných zákonech... Dokonce varuje své kolegy z ČSSD před tím, aby vládli v současném systému práce policie, státních zástupců a soudů... Zkrátka volá po "starém" nastavení systému, kdy Policie, státní zastupitelství a soudy měly náhubky, měly zkrácené řetězy a o tom, na kolik se jim ty řetězy popustí, rozhodovali politici....
Věřím, a směju se u toho, že zrovna suverénní Rath nese velmi, ale opravdu velmi, těžce svou osobní životní prohru, že nese těžce to, že zrovna jeho, který byl přesvědčen o své jedinečnosti, lapila Policie u tak stupidní a směšně rozehrané hry "ukradni si svůj milion"
17. 06. 2013 | 13:51

Silvie napsal(a):

Karl
Tak si to tak neberte!

Chápu, že vás to zatýkání rozhodilo, ale pro velkou většinu občanů je to satisfakce ,na níž čekají 20 let.
Jen aby nezůstalo jen u Nečase ,Nagyové a tluchořovců.

Bude-li tu "policejní stát", v němž se budou politici i státní úředníci bát vzít úplatek a rozkrádat erár, tak ho vítám.

Na "demošku" tohoto ražení vám séře pes.
17. 06. 2013 | 13:53

Silvie napsal(a):

Mirek
Rath nemůže napsat nic jiného, páč ho taky zhaftli pro korupci.
Kdyby neseděl v lochu, držel by basu se socany a o "policejním státě " by nebyla řeč.
Nejvíc přirozeně řvou ti, jimž hrozí ,že skončí za katrem.
Je vcelku logické, že se snaží zpochybnit celý systém stejně, jako když Nečas hřímal o " policejních plukovnících".
17. 06. 2013 | 13:57

Vrcholem demokracie je fašismus napsal(a):

Jednou zde stejně bude v zájmu všech pracují... promiňte, omlouvám se za urážku ... podnikajících... policejní fašistický stát, který bude v zájmu míru, svobody, demokracie a pořádku pečlivě monitorovat veškerý pohyb, komunikaci, platební styk, stav účtů a hotovosti, zdravotní stav veškeré (snad s výjimkou VIP) populace. Třeba bude populace taky demokraticky selektována podle určitých kritérií.
17. 06. 2013 | 13:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2013 | 14:00

vozlenka napsal(a):

Ano, popravy pokračují a že už bylo na čase !! Mě je naprosto jedno, jestli je to poprava zleva nebo zprava, hlavně že se něco pohlo k lepšímu a že snad ve vězení skončí opravdu ti, kteří tam patří nejvíc navzdory milionům v bance a kilům zlata v trezoru.
17. 06. 2013 | 14:01

HELDON napsal(a):

Neléčený psychopat nikdy nic neuzná, nepřizná, nevzdal se posl. platu, takže nás dál všechny vesele okrádá i z kriminálu, cítí se ukřivděný, hraje si na proroka,...pořád stejný trapan....

Lidovky.cz 3. srpna 2012 18:08, aktualizováno 18:57
Z desítky nemovitostí, které spoluvlastní vazebně stíhaný poslanec David Rath, zablokovala policie jen dvě z nich...
ČTĚTE TAKÉ:

- malý statek v Sušici u Dubé, který rovně spoluvlastní s otcem a bratrem

- byt v pražských Vokovicích, kde jsou jako spolumajitelé uvedeni jeho otec a syn

- hospoda Na růžku v Roudnici nad Labem, kterou spoluvlastní s otcem a bratrem

- rodinná vila ve Zbuzanech, jehož druhou polovinu vlastní Rathův bratr

--------------------------------------------------------------------------

Z DESÍTKY NEMOVITOSTÍ ...!!!
----------------------------------------------------------------------------------------
V odposleších se Pancová zmiňovala, že už má 65 mega. Kolik má asi ráth se z tohoto dá lehce odhadnout...Opravdu povedená partička, jen co je pravda.
17. 06. 2013 | 14:02

Viola napsal(a):

A tak je to správně

dělat více věcí najednou je chvályhodné, poslouchat jedním uchem, co říkají řečníci, druhým, co premiér s ministrem financí a pak opět přepnout a poslouchat, co si špitají ministři odvedle k tomu mobilovat a číst noviny, být informována co nejvíce, ne jako starý kníže, kterému je už všechno jedno a usne u čehokoli.
17. 06. 2013 | 14:03

santawizard napsal(a):

Jestli politici obcují s mafii,tak církev už obcuje se satanem.
Co se však stalo s terrorismem a s ku klux klanem?
17. 06. 2013 | 14:08

A tak je to správně napsal(a):

Viola,

máte pravdu. Je vidět, že velice schopná Karolínka by vedle funkce místopředsedkyně vlády mohla sedět ještě v několika dozorčích radách a v poslanecké sněmovně. Místopředseda Kárl se všude jenom rozvaluje as hodí si šlofíka, když jeho ctění kolegové žvaní blbosti (což je prakticky neustále). Čiperná Karolínka místo toho činorodě mobiluje, vzdělává se a nepřetržutě organizuje chod celého svého podřízeného resortu.
17. 06. 2013 | 14:10

Reveil napsal(a):

Karl IV.

(češství ve Vašem pojetí je totožné s rasovou teorií z blízkého Norimberka)... i rypublikánské barvy jsou nahrazeny hnědou barvou: barvou poctivé rasy- její krve, půdy a...
Nemyslím si, že by Vám neslušelo místa kapa v ženském lágru..."

Chápu, že Herrrenvolku tyto informace jako zbytečné detaily unikaly, ale vaše ztotožňování Silvie s nacistickým smýšelním jsou v zásadním rozporu s vaší představou téže Silvi jako kápa.
Kápo, to byli vězňové, pověření výkonem jisté funkce. Že by ideoví propagátoři linie Herrenvolku byli vězněni v lágrech, to jsem ještě neslyšel. Takový chaos v Říši rozhodně nevládl, Parteigenosse Karl.
17. 06. 2013 | 14:11

Zdeněk napsal(a):

Rathe, co tam hulíš v tom vězení?
17. 06. 2013 | 14:12

Puck napsal(a):

Silvie
Kolikže registrů vymyslel Langer ? Občan je hlídán mnoha způsoby a nezbývá mu, než se s tím smířit. Ale k politikům.
I kdyby byla kritika sledování politiků oprávněná, má Rath jiné, lepší řešení, jak donutit politiky aby se chovali způsobně ? Jak píšete, nejde o drobné, a organizovaný zločin vyžaduje poněkud jiný systém a jiné prostředky, než krádeže v samoobsluze.
17. 06. 2013 | 14:12

Milan napsal(a):

Pane doktore, pokud někdo bere úplatky, je jen dobře, že je pod zámkem. Je jedno, zda to je či není politik.
17. 06. 2013 | 14:15

Silvie napsal(a):

Puck
Nepochopila jsem, co mi svou poznámkou sdělujete.
17. 06. 2013 | 14:20

Jeden z postiýžených v tzv. republice napsal(a):

Že by zde byla manipulace a státní převrat ze strany policejních složek? Raději policejní stát s pravidly než stát nastavovaný a oprasyný Klausem z neoliberálních pouček.
17. 06. 2013 | 14:22

Lokführer napsal(a):

Pane Rathe,
Vy jste opravdu komik.Zloděj ukazuje na další zloděje.Vždy jen žasnu nad Vaší nebetyčnou drzostí,s jakou nás poctivé občany chcete poučovat,co je správné.Nevím,jestli jste tomu sám už uvěřil,nebo z nás děláte blbečky.V obou případech je mi Vás líto.A jsem strašně rád,že s tou pakáží v politice,ať nalevo či napravo, nemám nic společného.Snad jen to,že žijete z našich daní,které již 21 let poctivě platím,ani den bez práce,ani korunu jakéhokoliv příspěvku.Tak mě nezbývá nic jiného,než doufat,že Vy a Vám podobní dostanete co nejvyšší trest a a pak bych Vám přál život běžného občana,žijícího za průměrnou mzdu.
Nashledanou
17. 06. 2013 | 14:23

Silvie napsal(a):

vrcholem demokracie je...

Ale my už monitorováni jsme - kamery jsou všude,evropské počítače i telefony špiclují krom jiných i Američani, tak proč se obávat policejního státu?
Policejního státu se musí bát hlavně grázlové, slušný člověk, který nekrade asi těžko.

Co má společného s fašismem to, že se konečně rozhoupali státní zástupci a policie k činnosti, to opravdu nevím.

Ale neříkala bych ještě hop.
Ještě jsme nepřeskočili...
17. 06. 2013 | 14:24

Alena Doskočilová napsal(a):

Demokracie? Současný systém? Ani náhodou, pane Rathe! Vy to jen demokracií nazýváte, ale nemá to se skutečnou demokracií nic společného. Plebs je krmen tím, že si vybere své zástupce, kteří budou za něj a v jeho prospěch rozhodovat. Leda h...., milý pane, všechno se rozhoduje úplně jinde...
17. 06. 2013 | 14:24

Bozena napsal(a):

Pane Rath, to není srandovní co píšete, ale je to k pláči, když nejste schopen se po tak dlouhé době přiznat, že jste nás všechny okrádal. Vy by jste se raději neměl vůbec ozývat, protože je nehorázné jakou máte troufalost a drzost. Jestli jste ještě při smyslech, tak se nad tím zamyslete!!!!! A drže hubu.
17. 06. 2013 | 14:28

dříve čtenář napsal(a):

Mi je divné jen to, že kuba byl při jednání se šnajdrem, tluchořem a fuksou pořád v TV prezentován jako hlavní vyjednávač!
Najednou o tom nikdo neví? Myslím, že se o tom zmínil jen Fendrych...
A tento člověk má nečase nahradit?

No hlavně, když systém PRISM bude úspěšně analyzovat naše příspěvky pod blogy.
17. 06. 2013 | 14:30

Matematik napsal(a):

Milý kmotře, nikdo tě nenutil cpát se do politiky. Politik je zvolený zaměstnanec občanů země. Bere gigantické částky a má zodpovědnost. Má to i rizika. Prodavačka v obchodě bere 15kilo a když je manko, skládají se na to manko. Holt vy byste se měli skládat na všechny ty ztracené peníze. Je to nespravedlivé? Co to, že ta prodavačka se skládá s ostatními na to manko? Jsem odpůrcem trestu smrti, ale pro volené zástupce bych tento trest zavedl. Ona by tam už taková tlačenice k penězovodům nebyla. I kdyby jsi kmotře byl zcela nevinným, neseš odpovědnost neseš rizika. Nikdo tě k tomu nenutil. Chtěl si se přisát k penězovodům? Tahle kamna pálí.

Nebát se a nekrást.
Knihtisk ........Demokracie 1.0
Internet ..........Demokracie 2.0
Přímá bez výtahů k penězovodům bez kmotrů.

PS ve věci kmotra Šnajdra jedna logická hříčka:
1) Šnajdr je nevinný a neoprávněně ve vazbě
2) Kalousek mu "daroval" post kvůli němž je Šnajdr ve vazbě a pude za Šnajdrem
Znáte nějakou jinou hru v níž lze vyhrát takové bonusy?
17. 06. 2013 | 14:30

honolulu napsal(a):

Anonyme (13:30) !
Prestan nadavat emigrantum. To, ze k nam patril profesor doktor Pehe, verny vlezprdelka Biderbergu a bruselsky poseroutka Hvizdala, hledajici "rasisty" neznamena, ze jsme neeticti a nemoralni.
My jsme uslechtila ARISTOKRACIE ceskeho naroda ! Verna ideologii svobody, idealisticka, svobodna v mysleni a uspesna.
Ti co se vratili do Ceska podlehli urcite nostalgii a pro kulturni sok se zblaznili...

V pripade, ze pani Nagyova dala sledovat pani Necasovou protoze se pridala ke svedkum Jehohovym, tak si zaslouzi pochvalu !
Oni chteji vratit Krestanstvi do prvniho stoleti A.D. !
TO SE NESMI !

Pane doktore Rath !
Vy se placate do stehen samou radosti a oci mate zalite slzami smichu.
To tedy musite uznat, ze ten policajt Kubice je uplny cert !
Ten da zavrit jednou vsechny.
Ale ve vazbe by Vas tak dlouho drzet nemeli.

Mam napad doktore. Utecte na Aljasku ! Tam vas nenajde ani Kubice !
Vlastnim tam diru po medvedech. Dam Vam ji. Vylopatujete si z ni hovinka (petikilova) a budete na svobode. Svoboda je zaklad !
Sesplhejte zdi Daliborky a hura na Aljasku.
Ted Vam zaspivam ! Slova pisne svobody Vam nasadi kridla !
"O say can you see by the dawn's early light,
what so proudly we hailed at the twilight's last gleaming...etc."
17. 06. 2013 | 14:33

Franta123 napsal(a):

Jéje, voni na vás zapomněli, že jo pane Rath? Vy si tam tak sedíte, ani nedutáte (no, občas jo), čekáte na "spravedlivý soud" a voni na vás kašlou. A klidně se zabejvaj jinejma aférama. No, to víte, "sejde z očí, sejde z mysli". Tak seďte a mlčte, vono na vás dojde.
17. 06. 2013 | 14:33

Puck napsal(a):

Silvie
Vždyť je to jasné ! Když už Rath kritizuje šmírování a odposlech, musí také říct, jaké lepší a účinnější metody má policie použít pro likvidaci organizovaného zločinu. A také to, že použití i takových prostředků si zavinili zločinní politici sami, svým chováním a nenažraností.
17. 06. 2013 | 14:34

Nejvyšší formou demokracie je fašismus napsal(a):

Silvie,

myslím, že to je teprv začátek vyšší formy demokracie. Vrcholem je, že si nikdo nedovolí kritiku, natožpak demonstraci na veřejném místě, anebo jakýkoliv odpor.

V nejvyšší formě demokracie by se vám mohlo zdát, že Husákova normalizace, kdy vládla státostrana byla proti demokratické parlamentní vládě korporátního fašismu vlastně ideální formou demokracie. Husáci totiž něco museli dělat taky pro lid, kdežto moderní demokraté nemusejí pro lid (viz současná vláda) dělat vůbec nic, nemusí je vůbec zajímat zájmy a vůle lidu, volební sliby ani volební programy., můžou kdykoliv na základě 100+1 aritmetiky provést legální "puč", kterým gottwaldovsky zcela změní poměry v zemi.
17. 06. 2013 | 14:34

santawizard napsal(a):

Silvie:
policejní stát je mnohem horší než sociální stát.Ti kteří bojují proti policejnímu státu jsou válečníci Ježíše Krista ,kdežto ti kteří bojují proti sociálnímu státu jsou posluhovači Satana.
17. 06. 2013 | 14:34

Tom napsal(a):

Demokratické zřízení doplatí na to že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie
17. 06. 2013 | 14:35

Silvie napsal(a):

Mě tedy velmi zneklidňuje jedna věc - že se v poklidu sluní u moře Janoušek, Rittig i Hrdlička. Hrdlička navíc ještě posílá posměšné SMSky soudruhům z ODS a Bém je naprosto v ažůru.

Pokud chvilku počkáme, uvidíme, komu celá ta taškařice poslouží.
Dostane-li se ke korytu Kuba(potažmo Dlouhý) nebo Kalousek, je to celkem jasné.

HN drsně kopou do Nečase - takže odstartovala další kampaň za superčistého Kárla a Kaldu.
17. 06. 2013 | 14:37

Silvie napsal(a):

santawizard
Tak to je na mne moc složitá filozofie.
17. 06. 2013 | 14:38

Karl IV. napsal(a):

Reveil
Logika vzala za své už dávno, nejste tedy z jiné líhně.
Kápové byli , povětšinou, lidé odsouzení za trestné činy: vraždy, zlodějinu atp. Ostatně dozor kriminálníky byl uplatňován všude, Stalin si na něm zakládal.
Jejich příklon k násilí, shodnému s usilí režimu, byl zjevný a je průkazný. Byla to součást jejich výběru.
Což jistě Vám uniklo, ale o příčinách zde píši často. Jen to sebevědomí normalizaovaných jaksi....
Nicméně Vaše úvaha je v rámci čerskoanticivilizace příznačná.
17. 06. 2013 | 14:39

ŠAKAL napsal(a):

A to máte na ajnclíku internetové připojení , nebo toto šlo ven motákem jak reportáž psaná na oprátce , pane doktor ?
17. 06. 2013 | 14:39

bob napsal(a):

pane Rath, všechno je tak jak má být, i ten váš zadek sedí tam kde má. Měl jste se držet radši medicíny, byl by jste ten co je zneužíván a ne ten co zneužívá, ale možná by jste zůstal čestný. což pochybuji :))) at žije česká banánová republika a hodně štěstí a trpělivosti všem slušným lidem!! ač to vypadá, že tady žádní takoví nejsou, věřím že jsou a že jich je hodně... mějte se fanfárově
17. 06. 2013 | 14:41

Jirka napsal(a):

Víte pane "funkci nesložím ani když jsem lochu" Rathe, říkáte, že vládu si nevynutili padnout občané, ale donutila ji k tomu aféra se mzdovou účetní co se vymkla kontrole a také aktivity některých poslanců.
To, že pak zasáhla policie je snad normální-podobně zasáhla když si jeden arogantní blbec odnášel z návštěvy nějaké ty drobné...
Co se týká občanů této země-bohužel nejsme Islanďané, kteří své politiky vypráskaly-jsme bohužel vesměs jen tupí hordubalové (viz. co si lid zvolil za prezidenta) kteří dokud mají co huby, tak tu hubu drží.
Co se týká vás, myslím, že tam kde jste, jste zaslouženě-ať již vlastní nadutostí a nebou shodou jiných náhod.
Jirka
17. 06. 2013 | 14:42

Silvie napsal(a):

Nejvyšší formo,
teď si sice zademonstrovat můžete, ale k čemu vám to je?
Když zaplní "socky" celý Václavák , Nečas se jim s Kalouskem vysměje...

Pokud si pod pojmem "fašismus" představujete politiku typu Číny, kde se zkorumpovaní politici rovnou popravují, tak proč ne?!

Na ulicích není bezpečno, když hájíte vlastní majetek, tak vyfasujete deset let , policie vás není schopná ochránit.

A za téhle situace chcete občany vyděsit vizí "policejního státu"???
17. 06. 2013 | 14:44

Jzu napsal(a):

Silvie
Víťa Ježek se jmenoval, který tu prožil šílený muka. Nahého ho za ruce pověsili na takovou mříž. Bachaři byli ožralí skoro pořád. Byla mezi nimi i jedna ženská a ta vždycky, když už byli v náladě, zařvala: pojďte, já vám ukážu, co je to býčí kvílení. A jak tam visel, přišla k němu a mačkala mu příšerným způsobem varlata. Chlap ví, co to je. A ona se vždycky chechtala... takhle se ty zrůdy chovaly,“ stěží se ovládá Zdeněk Mandrholec.
z dnešního tisku...
17. 06. 2013 | 14:45

Dvojí metr napsal(a):

KOntrolní otázka: proč již David Rath nestojí před soudem a paní Parkanová s panem Vondrou nejsou alespoň ve vazbě?
17. 06. 2013 | 14:45

myška napsal(a):

To jsou všechno debylné keci kdyby jste šli radši něco dělat,to je vidět že h...o dělátekdyž máte čas,na takové kraviny Najednou jste všichny chytríMněli by jste republiku řídit Vy,to by jsme se mněli dobře
17. 06. 2013 | 14:46

Levap napsal(a):

Zloděj soudí zloděje :o(
17. 06. 2013 | 14:49

Yosif K napsal(a):

Pomatenci kteří věřili MUDr Rathovi že je nevinný jako lilie a že policie je nástroj pravicové pinochetovské diktatury zaměřené na likvidaci nezištných a poctivých proltářských vůdců (Rath, Pancová, opilec Kott) ted maji v hlavě totální guláš.

Pokud policie falešně obvinila Ratha na podporu pravicových stran, proč by potom falešně obvinila Nagyovou a 3 poslance ODS? Aby mohli i nadále týrat MUDr Ratha?


Naopak, pokud obvinění Nagyové a 3 poslanců ODS nejsou falešná 9jak všichni levouni kromě Ratha hulákají), proč by potom proboha měla být falešná obvinění MUDr Ratha?

Proč Rath plaší že ve vězení nabeton skončí i Nečas? Samozřejmě pokud na něj něco praskne, tak skončí. Zatím však Nečase se škatulí se 7 mega v prackách nikdo nechytil......
17. 06. 2013 | 14:50

Glosator napsal(a):

Tak si rozmyslete, co chcete
1) Parlamentní systém poměrného zastoupení (ten tady máme)
2) Většinový volební systém (případně + presidentský systém).
3) Fuhrerprinzip
A uvědomte si, že pokud je poslanec ekonomicky závislý na poslaneckém platu, vypadá to tak, jako to vypadá. To tady vidíte na mnoha příkladech. Když Bárta chtěl, aby poslanci VV hlasovali v souladu s volebním programem pro zrušení poslaneckých benefitů, nabídl jim, když neviděl jiné cesty, že jim to bude doplácet ZE SVÉHO, načež ho novinářský hnůj vláčel kanály. Když nastal problém s "rebelujícími poslanci" vymyslel si kdo ví kdo kompromis, že se vzdají mandátů (pokud by byli bezpáteřní, stačilo by hlasovat, jak Nečas a Kalousek požadovali). Jenže potřebovali se někde živit, tak jim dali jiné politické posty. Policie z toho udělal korupci.
A takovýmito pseudokorupčními problémy nás krmí od rána do večera a přitom se tu rozkrade 200 miliard ROČNĚ (Jen fotovoltaický tunel 45 miliard).
I ten Rath, kterému byla korupce prokázána, je proti tomu ŽABAŘ. A pokud policie nedovede z korupce obžalovat nikoho jiného, než ty tři bývalé poslance, měli by příslušní "elitní detektivové" raděli procházet v noci po ulicích. Tam by byli mnohem platnější!.
17. 06. 2013 | 14:50

Nejvyšší forma demokracie je fašismus napsal(a):

Silvie,

asi jste nepochopila podstatu mého sdělení. Nejvyšší forma demokracie znamená, kdy kvůli pořádku a "klidu na vládnutí" jste po vyhodnocení své kritické komunikace (a kontrola v této formě demokracie je prakticky absolutní a všudypřítomná) odvlečena někam (neznámo kam) bez práva na obhajobu a soud, nemáte nikde dovolání. Slehne se po vás země a absolutní právo nad vámi získá policejní stát. K takové formě demokracie mají již blízko občané USA a je jenom otázkou času, kdy se to rozšíří i na periferii světosystému - do kolonií.
17. 06. 2013 | 14:51

Silvie napsal(a):

Yosif
Víte proč?
Páč Nečas je srab a na špinavou práci měl tu mužatku Nagyovou, kterou teď hodil přes palubu.
Až jí to dojde, však ona se rozpovídá s vidinou snížení trestu.
17. 06. 2013 | 14:52

Gabriel Horák napsal(a):

Pane Ráthe, kdybyste musel vybrat mezi právem a demokracií, co byste vybral? Hloupý dotaz, viďte. Demokracie Vám totiž umožní zmanipulovat hloupé masy, proto také ty Vaše zoufalé výplody ze zasloužené izolace. Doporučuji Vám: zpytujte se, udělá Vám to líp. Vy svým lžím začnete snad i věřit!
17. 06. 2013 | 14:53

Silvie napsal(a):

Já nevím, kdo je Víťa Ježek, ani kdy žil.
Bylo by ovšem potěšující, kdyby se pročistila i justice (ta to hodně potřebuje) a policie.
17. 06. 2013 | 14:54

Pravda páska napsal(a):

Glosator,

stačila by přímá demokracie s možností referenda, které by dali voličům do rukou kontrolu "svých zastupitelů" včetně odvolatelnosti. Demokracie není tam, kde se volič bojí svého zastupitele, zastupitel se voliči chcechtá do ksichtu, přičemž sosustavně porušuje volební program. V demokracii musí být respekt voliče i zastupitele vzájemný. Zastupitel musí být nositelem určitých vlastností hodnot - nikoliv reprezentantem volné chmatavé ruky trhu.
17. 06. 2013 | 14:54

Jan Hronik napsal(a):

Nejvyšší forma demokracie je fašismus

Jste tedy zmaten, nejyvšší forma demokracie neexistuje, demokracie je systém vzájemného udržování rovnováhy okolo jistých hodnot. Demokracie je stav nesutálého pohybu, obsahuje jak prvky diktatury, tak prvky anarchie. Kvalita demokracie je kvalitou těch, kdo ji vytvářejí a podílejí se na ní.
Neníá to systém nejvyššího příkazu, je to systém odpovědnosti jednotlivce: Česko odpovídá odpovědnosti jednotlivce: občas něco ukradnout, někoho pomluvit, tlachat a všechno svést na jiné.
Vaše ironie vůči Západu a jmenovitě USA je stupidní stalinský žblebt.
17. 06. 2013 | 14:55

jmcb napsal(a):

Jakmile vyšly najevo hrubé obrysy týkající se případu p. Nagyové a dalších, mě zatrnulo, co si vlastně mohou dovolit policejní plukovníci spolu s poměrně omezeným okruhem státních zástupců (kteří se mohou snadno znát v rámci celé republiky) a spřízněných soudců. Nejsem žádný příznivec dr. Ratha, ale nebezpečí toho, že nám budou vládnout soudci se státnímu zástupci a policii tu je. Už dnes jsou neodvolatelní, skoro nepostižitelní. Jímá mě z toho hrůza. Asi se stala v v naší demokracii nějaká chyba.
17. 06. 2013 | 14:57

včera, dnes, zítra napsal(a):

Před pár lety jsem psal, že jak jsme teď sledováni, nás nesledovala ani STB. Nečas a spol. to nečetl. Jsou proto tam, kde jsou.
17. 06. 2013 | 14:58

Nejvyšší forma demokracie je fašismus napsal(a):

Jan Hroník,

zajisté pane. A Patriot Act, program PRISM, INDECT, (J.Assange na venezuelské ambasádě, Snowden v Hongkongu) to všechno jsou jenom báchorky a výmysly choré mysli.
17. 06. 2013 | 14:58

martin napsal(a):

Zloději, kteří léta okrádají daňové poplatníky a měli policii pod palcem, teď piští o policejním státě. Rabovací gardy, které se zformovaly i pod soc dem i pod ods se malinko polekaly a vyskakují jestliže policie jedná NORMÁLNĚ jak má v celém západním světě. Vyznavači ruského stylu vřeští strachy. Česká politika je civilizačně na východě, je třeba ji dostat na západ. A komunisté....majíce heslo kraďte nakradené, kradou vše. Za husáka kradli všichni, zvykli si na to a z tohoto reálně socialistického hnoje vyrostl český kapitalismus. Každý Rathův výrok, každý jeho email z vězení jen potvrzuje, že je vinen, jen si ale myslí, že to tak dělaj všichni a že je to tak vpořádku. Stejně jako Nečas,Tlučtchoř,Fuxa. Nenajdete případ na západ od hranic našich, kdy by politická korupce POSLANCů Nečasovského druhu byla nazvána politickým dealem. POSLACI jsou voleni a jestliže svým voličům plivnou do obličeje tím způsobem, jak to udělali, pryč s nimi. Odchody z nevolených státních funkcí bývají kompenzovány, to je politický deal, ale u poslanců je to svinstvo. A Rath...dostane trest za to kolik si přivlastnil a ne bohužel za to, jakou škodu napáchal. A ta je u tohoto narcistního neurotika obrovská. Nepčřeju mu nic zlého, ať mu daj podmínku , ale ať ho stáhnou z kůže majetku. Dluží. Stejně jako Nečas a jeho sqadra. Za katr patří Janoušek, Rittig, Bém a vcšichni šéfové pražských dopravních podniků, jakož i dozorčí rady dosazované tím stylem, jaký jsme viděli teď a jkterý čeští politici považují za normální. Takhle šíbovali se svými kádry komunisté, těm se to podobá nejvíc.
17. 06. 2013 | 15:01

Scarabeus napsal(a):

David Rath si to představuje velmi zvláštně, Jana Nagyová, podle něj asi nic neprovedla, do vězení nepatří, protože, podle Davida Ratha, "kriminál by měl být jen pro nebezpečné násilníky". Vypadá to, že David Rath asi neví, že existuje i jiná trestná činnost než násilná. Pokud by trestná činnost měla posuzovat podle Davida Ratha, tak by do vězení asi neměli jít např. neplatiči alimentů, vždyť nikoho fyzicky(násilně) nenapadli.

Je dobře, že i pro Davida Ratha platí, že neznalost, případně hraní si na neznalost, zákona neomlouvá.

Je udivující, že někdo s takovým právním bezvědomím, případně právní bezvědomí předstírající, mohl u nás dělat ministra zdravotnictví.
17. 06. 2013 | 15:05

santawizard napsal(a):

Silvie:
já jsem to nemysel filosoficky ,ale myslel jsem to po lopatě.
Válka mezi ježíšem a satanem nebude totiž jako válka mezi filosofama ,ale spíše bude jenom jako válka mezi kozičkama a ovečkama.
17. 06. 2013 | 15:06

Hana napsal(a):

Pane Rathe, nebyl jste první. První byl Kušnierz. Na něm vyrobili ROP Severozápad..pak pokračovaly na ROPy další - přece se nebudou peníze donekonečna dělit v krajích, když se můžou pílit na jednom místě (ministerstvu)! Bylo přece třeba dokázat neschopnost regionů, aby se eurodotace soustředily v jedné kasičce. A k tomu všechny prostředky dobré. Na Kušnierzovi se natrénovali na Vás - asi byl vedlejší produkt odposlechů Vašich - jako prý Nagyová u Rittiga a Janouška. LB jede! http://helpaman.org/new/?p=3272
17. 06. 2013 | 15:08

Asmit napsal(a):

Na výlevy Drátha zpoza katru vlastně nemá smysl reagovat. On dosud chudák při svém vzdělání vůbec nepochopil, jak by měl fungovat právní stát. To se jasně projevuje v jeho nářcích a prognózách. Kod to umí, modlete se se aby jednou přišel den, kdy se mu v makovici rozsvítí!!!
17. 06. 2013 | 15:08

Tom napsal(a):

Pane Rathe, koupím od vás po smrti vaši kůži. Hroší ještě nemám v kolekci.
17. 06. 2013 | 15:09

Rozhořčený občan z Krnova napsal(a):

Děkujeme za věcný a pravdivý komentáře dr.Rate
17. 06. 2013 | 15:14

Hana napsal(a):

On totiž odposlech ZINEK 01 v kauze ROP SZ nebyl rozšifrován :)
Tak aspoň malá ukázka - odkaz viz. výše
Úřední záznam, ÚOOZ Teplice, 1.9. 2010

„… Šetřením bylo zjištěno, že další osoba, která měla využít z fondů EU dotaci ve výši 30 až 50 milionů korun na rekonstrukci domu a to konkrétně vily v Chomutově se jmenuje paní Milena Pucholtová …
V restituci na rakovnicku získala cihelnu. Přesné místo, kde se nachází cihelna se do současné doby nepodařilo ustanovit.
K uvedené dotaci bylo zjištěno, že shora uvedená skupina (viz. záznam Kušnierz a spol.) za provizi cca. 700 000 Kč, shora uvedené podnikatelce Pucholtové zařídila získání uvedené dotace od Regionální rady uvedených krajů. Šetřením bylo zjištěno, že část finančních prostředků nebyla využita na rekonstrukci vily, ale jednalo se o tzv. fiktivní rekonstrukci. K tomu dále byly získány informace, že určité stavební práce se samozřejmě prováděli na objektu, ale určitě rekonstrukce nebyla ve výši 30 až 50 milionů Kč…
K ustanovení objektu paní Pucholtové se šetřením podařilo zjistit, že tento objekt by se měl nacházet v ulici Politických vězňů v Chomutově dosud na nezjištěné adrese…

Navrhovaná opatření:
- ustanovení objektu v ulici Pol. vězňů v Chomutově
- dle dostupných evidencí zjistit zda shora uvedená osoba nebo společnost SENDY s.r.o. žádala dotaci z fondů EU – analityk expozitury
- stanovit a zvážit další další postup“

kpt.Valášek Jindra
Vrchní komisař

Úřední záznam, ÚOOZ Teplice, 15.9.2010

„… Dále bylo zjištěno, že z těchto dotací Pucholtová chce provést rekonstrukci vily (uvedeno již v předchozím záznamu). K osobě Pucholtová se podařilo zjistit, že se jedná o osobu, která holduje alkoholu a údajně měla prohlásit, že již zaplatila za dotace dost a dál platit nebude a údajně by se nebránila o všem mluvit na Policii…“

kpt.Valášek Jindra
vrchní komisař
17. 06. 2013 | 15:15

Hana napsal(a):

Závěry hlášení Růžového pantera:

Shrňme si tedy „poznatky“ vyšetřovatelů elitní ÚOOZ Teplice: V polovině září bylo zjištěno, že se podnikatelka Milena Pucholtová chystá provést rekonstrukci vily z dotací EU. Ale čtrnáct dní předtím už měla alkoholička dle záznamu ÚOOZ z 1.9.2010 hotovo. Od Regionální rady získala dotaci „30 až 50 milionů“ korun, kterou jí zajistil Kušnierz a spol. za provizi 700 000 Kč.

Pucholtová zrestituovala cihelnu na rakovnicku. Vyšetřovatelům se ale zatím nepodařilo ji lokalizovat.

Šetřením bylo zjištěno, že část finančních prostředků nebyla využita na rekonstrukci vily, ale jednalo se o tzv. fiktivní rekonstrukci. Dále byly získány informace, že určité stavební práce na objektu samozřejmě proběhly, ale jejich hodnota určitě nedosáhla 30 až 50 milionů Kč. Podařilo se zjistit, že objekt „by se měl nacházet“ v ulici Politických vězňů na Chomutovsku, ale nepodařilo se zjistit na jaké adrese.
Kapitán Jindra Valášek alias Růžový panter navrhnul opatření:
- Lokalizovat objekt, na kterém vyšetřovatelé ÚOOZ zjistili, že proběhla jak fiktivní, tak reálná rekonstrukce za peníze z EU dotací.
- „Analitykovi“ expozitury se rovněž navrhuje prověřit, zda shora uvedená osoba, která podle náročného šetření získala od Regionální rady dotaci něco mezi 30 až 50 miliony za úplatek 700 000 Kč Kušnierzovi, o dotaci z fondů EU vůbec žádala.

Detail z reality
Fakt, že paní Pucholtová si sice o dotaci z EU zažádala, ale žádné peníze a už vůbec ne miliony korun nikdy nedostala, je ve světle přehledu o situaci vyšetřovatelů z ÚOOZ zřejmě pouhým nepodstatným detailem. Tvorba složitého policejního případu je jak vidět opravdu náročná na shromažďování důkazů nedůkazů a především logiku uvažování.
Podstatný detail se ale vyšetřovatelům podařilo zjistit, když odhalili, že osoba Pucholtová holduje alkoholu. Při četbě jejich hlášení člověka napadne, že to asi musela být divoká párty.
Právník roku 2012 Vladimír Jan:

„…Kauzy tohoto typu, takzvaně korupční, jsou podle mého názoru na vyšetřování jedny z nejsložitějších. Podezřelí jsou vysoce inteligentní lidé…
Pro policisty i státního zástupce bylo velice komplikované pochopit do detailu chod úřadu a princip přidělování dotací, který je velmi složitý. Pak jsme museli odhalit, čeho se podezřelí, nyní již odsouzení, dopustili. Oproti jiným kauzám je zde velmi důležité vytvoření fungujícího týmu mezi státním zástupcem a policisty. Bez těsné spolupráce by nebylo možné případy tohoto typu úspěšně dovést do konce…
17. 06. 2013 | 15:16

honolulu napsal(a):

Pobavte se pane doktore Rathe ! Slova pisni na youtube jsou sita na Vas...
ODLOUCENI...You're the reason Got made Oklahoma.
OSAMELOST...Oh Lonesome Me.
BOLEST....Sea of Heartbreak.
UTEK...North to Alaska.
Nedejte se pane doktore. I kdyz kradete hloupej nez Cikan, (polehcujici okolnost), tak si zaslouzite cas u soudu a ne nekonecne cekani. To je nelidske !
17. 06. 2013 | 15:18

Zizala napsal(a):

No asi jako každému se mi nelíbí,pokud někdo dostává PROKAZATELNĚ úplatky.Ale faktem je,že se náš stít tímhle vším dostává do prapodivné role.Už za Marie Terezie se chodil zapíjet litkup pivem nebo vínem.A nikdo si nedovedl představit,že by se to třeba po prodeji koně nešlo zapít do hospody.Ale jak to zatím u nás vypadá,tak asi co nevidět nebudeme moci pozvat ani obchodního partnera třeba na oběd,prtože co kdyby to bral jako úplatek.Jó,co jsme chtěli máme.Ale je to hnus !!!
17. 06. 2013 | 15:18

Nekalsobnem napsal(a):

Nebylo dobře někomu za 1. republiky, jinému za komunistů a jinému nyní. S většími možnostmi (informačními, korupčními, kriminálními) klesají morální zásady člověka, rozmělňují se poskytnutím "vymožeností" "lidstvu" jako anonymnímu celku. Tlupy, a nejvíc ty které neprošli vývojem zlidštění jedince, jsou vedeni jako ovce stranami, sektami, mafiemi nebo náboženstvím. A hájí se tím, (schovají se za tím jedinci zločinci), že neexistuje kolektivní vina.
A proto je v pořádku, když se uplatní právo silnějšího, jinak to nejde. A to bez možnosti odpuštění.
17. 06. 2013 | 15:18

miki napsal(a):

To dobře, že už se to sere. Demokracie nemá budoucnost!!!!!!
17. 06. 2013 | 15:19

Zizala napsal(a):

No asi jako každému se mi nelíbí,pokud někdo dostává PROKAZATELNĚ úplatky.Ale faktem je,že se náš stít tímhle vším dostává do prapodivné role.Už za Marie Terezie se chodil zapíjet litkup pivem nebo vínem.A nikdo si nedovedl představit,že by se to třeba po prodeji koně nešlo zapít do hospody.Ale jak to zatím u nás vypadá,tak asi co nevidět nebudeme moci pozvat ani obchodního partnera třeba na oběd,prtože co kdyby to bral jako úplatek.Jó,co jsme chtěli máme.Ale je to hnus !!!
17. 06. 2013 | 15:19

Puck napsal(a):

jmcb
A tu změnu v policejní stát si představujete jak ? Vojenské puče ve Střední Evropě nejsou v kurzu. Tak jak ? Že by policajti podplatili politiky, aby změnili zákony tak, že prezidentem by byl Červíček doživotně, a policejní prezidium by nahradilo vládu ?
Jinak řečeno, jen politici mohou způsobit, že bude z Česka policejní stát. Anebo násilné převzetí moci, a to, jak jistě uznáte, zatím nehrozí.
17. 06. 2013 | 15:19

Silvie napsal(a):

santa
Neměl jste na mysli válku mezi vlky a ovečkami?
Co by si udělaly "kozičky s ovečkami"?
Sežraly si trávu na záhumenku?
17. 06. 2013 | 15:20

Lloyd UK napsal(a):

Je smutné číst ty nenávistivé příspěvky. Opravdu smutné. Ti lidé většinou jsou zapšklý a plní zloby a nenávisti. Budiž. Nesnaží se přemýšlet. To už je ale škoda.

Pane Rathe, jistě máte v mnohém svoji pravdu. Je zde jenom úhel pohledu.
Jukněte na toho pracujícího, který se bojí, že zítra jeho soustruh bude obsazený někým jiným nebo že tam už nebude a bude bez práce. Toho pramálo zajímají tyto věci. Chtějí pořádek a svůj život. V této chvili bordelu a nejistot lidi se vzdávají svých svobod výměnou za diktaturu.

Jukněte na člověka, který převaluje kovové mince v kapse a hledá práci. Vemte jeho úhel pohledu. Jeho nezajímá Kubice a jiní plukovníci vedení kýmsi ve svém zájmu.
Mají starosti se svým malým světem. Pro ně je ale jejich svět vším.

Vemte zpětně, pohyboval jste se mezi zcela jinými lidmi. Tito normální občané
se k Vám většinou nedostali, maximálně jako pacienti se svými dalšími starostmi.

Chci Vám říci, že pokud dojdete ještě k hlubší svojí sebereflexi a empatii,
jsem o tom přesvědčen, že byste v budoucnosti mohl být výborný politik. Mj. o tom hovořila i paní Foučková.
Vím že je to pro Vás osobně hodně těžké, ale vše tohle Vás má zocelit a zlidštit.
Proto Vám držím palce a já jsem o tom plně přesvědčen že Váš čas ještě přijde.
17. 06. 2013 | 15:20

Paja napsal(a):

jen mě překvapuje, že pana Ratha nechávají v té vazbě sepisovat tyto a uveřejňovat tyto úvahy a umožňují mu snad přístup k médiím a internetu...zvlášť když jsme tím policejním státem...
17. 06. 2013 | 15:20

Erik napsal(a):

Já vůbec nechápu, proč je dnes tolik lékařů v politice... A tohle by si měl uvědomit i pan doktor Rath. Když přijedete někam do civilizované ciziny, tak se tam obvykle lékaři nechovají tak arogantně - jako nějací nabobové, jako jakási privilegovaná kasta kdesi ve starověké Indii - a v tomto smyslu zapadá pan MUDr. David Rath přesně mezi ty povýšené lékařské hochštaplery, mezi ty Pavly Bémy, Bohuslavy Svobody, Přemysly Sobotky, etc. - proč ti lidé po šest let studovali lékařskou fakultu? - Aby se pak jako Čermák a jim podobní vozili v předražených luxusních Mercedesech? Nikoli služba lidem - chamtivost a hamižnost....
A kdyby byl pan doktor Rath slušný člověk, tak dnes dělá někde internistu - aby jako lékař pomáhal druhým lidem, jak mu koneckonců ukládá jeho lékařský slib... Tito lékaři jsou však jen pouzí hochštapleři, nabobové, kteří se ovšem sami považují za jakési nadlidi, Übermenschen....
Pýcha a arogance... poznal jsem i řadu dobrých a slušných lidí, kteří byli lékaři - avšak to bylo pohříchu povětšinou v cizině, kde jsem pobýval... Lékaři se také učí latině, takže - sic transit gloria mundi...
Upřímně řečeno, znám i pár lékařů, kteří jsou dobrými lidmi - avšak takových není mnoho....
17. 06. 2013 | 15:25

Zizala napsal(a):

A také se mi hodně nelíbí,že se u nás vždycky prosadí zákon,který je nedodělaný,většinou pouze něco zakazuje,ale už neposkytuje jinak žádná práva.Všude na světě se dělají zákony tak,že když se něco někde zakáže,tak automaticky se určí,kde je totéž povoleno.Tak aspoň jinde funguje demokracie.A taky se mi nelíbí,že u nás není nad ničím žádná pořádná kontrola.Takže nač se zákony vydávají,byť třeba špatné a nedokonalé,když stejně nikdo nedohlíží,aby se plnily.
17. 06. 2013 | 15:25

Vlastimil Jarý napsal(a):

Vidím, že společný nepřítel sjednocuje. Skutečnost, že je celá ODS zkorumpovaná a prolezlá klientelistickými praktikami z Vás nesnímá Váš díl viny, pane doktore. Tohle není policejní stát. Jen státní zastupitelství a policie začaly fungovat jak mají, tedy dle principu padni komu padni. Pokud to ovšem není opět někým účelově řízené. Jinak chápu Vaše rozhořčení. Všichni si mastí kapsy a jenom Vás zavřou. Máte smůlu, jaksi jste zapomněl, kdo v tomto státě kontroluje bezpečností aparát a vymstilo se Vám to. To, že jste se chytil do nastražené léčky, neznamená, že jste si nezasloužil jít sednout. Jen by vás v zájmu spravedlnosti mělo být opravdu hodně, a to zatím bohužel není.
17. 06. 2013 | 15:26

Alena Doskočilová napsal(a):

Paja: Přece se nebude za poslanecký plat flákat... :-)
17. 06. 2013 | 15:26

Hanes napsal(a):

Nečas je pryč - proč ne? Pravice nevyužila příležitosti, tak ať jde...
ALE
1) Proč se k situaci vyjadřuje Bárta, který chtěl založit ČR, s.r.o.?
2) Proč 400 policajtů pořádalo teatrální manévry, když stačil úplně jiný postup?
3) Kdy KONEČNĚ sdělí Státní zastupitelství podstatná fakta, ne nějaké kraviny o tom, jak nějaká zamilovaná úřednice úkolovala nějaké lampasáky nebo údajné "důkazy" o členství v dozorčích radách tří kašpárků z ODS?
4) Proč se v současné době to podstatné, tzn. Janoušek a Rittig, válí u moře, zatímco "nuly" jsou ve vazbě?
Něco mi tu nehraje.... Všichni si vzpomínáme na "Zemanův kufřík". Přisprostlý křupan s kufrem pochodoval republikou, novinářům nadával do žumpy a hnoje a sliboval, že má plný kufr tajemství. V jeho kufru však nebylo ani jeho vlastní lejno. Co jeho!!! Ani "Křišťálově čisté" lejno Grossovo !
17. 06. 2013 | 15:30

Jan Roguljič napsal(a):

Snad Vás pane Rathe ve vězení naučí v padesáti to, co jste se měl naučit v předškolním věku doma- rozlišit dobro od zla. Kdyby jste nekradl (a%t už pro sebe nebo pro stranu), tak by jste neseděl ve vazbě. Nepřemýšlejte o tom jak jste se tam dostal, ale ptejte se za co jste se tam dostal. Zkuste o tom popřemýšlet. Zdravím do vězení. Btw Venku je dnes moc pěkně.
17. 06. 2013 | 15:31

Silvie napsal(a):

Když už tady řečníte o policejním státu, tak v USA již nepochybně existuje.
To, co se děje u nás, je jen průchod spravedlnosti.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013051401
To, co se děje u nás, je jen průchod spravedlnosti a exemplární výstraha grázlům z politické galerky a jejich kmotříčkům.
Pokud se to dotáhne až do konce, tleskám.
17. 06. 2013 | 15:31

K.M. napsal(a):

"Popravy pokračují..."

zní i z pera tak talentovaného rétora, jakým byl v houfu pos.anců pan Dr. Rath..., přespříliš dramaticky...,

ale v jeho případě, v případě plamenného bojovníka za zájmy slabých.... respektive tzv. "neúspěšných" v dnešní ČR..., se přece musí něco udělat, musí se najít nějaká ta "vedlejší cestička...", aby pana Dr. Ratha nepopravovali...

Byl by pan Dr. Rath srozuměn kupř. s tím, že by se nepopravoval, že by upřednostnil zákon, podle kterého by se v jiných dobách a v jiných zemích při přistižení s krabicí "vína" v ruce..., ta ruka s krabicí...,jednoduše usekla?

Za včasnou odpověď - ještě před popravou - děkuji předem...

K.M.
17. 06. 2013 | 15:35

Zizala napsal(a):

A také se mi nelíbí,že s každou,s prominutím pitomostí až po závažné věci se u nás musí lítat k soudu.A nedej Bože,když Vám někdo něco nezaplatí,tak si jako poškozený musíte složit k soudu procentuelní kauci,aby se s Vámi vůbec někdo bavil.To by snad měl rozhodnout soud,a v případě oprávněnosti žaloby by to měl platit ten,kdo nezaplatil a ne ten poškozený.
17. 06. 2013 | 15:35

Zizala napsal(a):

A také se mi nelíbí,že s každou,s prominutím pitomostí až po závažné věci se u nás musí lítat k soudu.A nedej Bože,když Vám někdo něco nezaplatí,tak si jako poškozený musíte složit k soudu procentuelní kauci,aby se s Vámi vůbec někdo bavil.To by snad měl rozhodnout soud,a v případě oprávněnosti žaloby by to měl platit ten,kdo nezaplatil a ne ten poškozený.
17. 06. 2013 | 15:36

Jan napsal(a):

Jo hoši, když se na vás najde nějaká špína, tak jsme hned v policejním státě. Nás občany moralizujete jak se máme chovat a sami jste pěkný prasata. Obhajoba Nagyové o jehovistech je stejně trapná jako vaše "že nevíte, jak se těch 7 mil. ve vaší krabici vzalo". Je proste vidět že máte občany za úplné pitomce. Je mi jedno jestli budete ve vazbě bez řádného soudu x let. To samý platí i pro vaše "soukmenovce" kteří se k vám přidali. Hráli jste si na bohy, kteří si tu mohou dělat co chtějí a tvrdě jste narazili. Jediné co k tomu dodám :dobře vám tak a doufám, že přibudou další. I když díky našim zákonům, které jste si vytvářeli k obrazu svému, je možnost, že parlament bude zasedat a řídit zemi z lochu.
17. 06. 2013 | 15:38

neo napsal(a):

silvie:

mimochodem, žalovala vaše matka tu firmu či nikoli?
17. 06. 2013 | 15:40

Lloyd UK napsal(a):

To že je to fingáč jako prase o tom nikdo snad ani nemůže pochybovat.
To že jste všichni si přikrádali o tom nepochybuji. Otázka je kolik a kdo. Ale otázka...byl bych jiný?

Radost občanů vyvěrá z podstaty lidí, že konečně i na ty "nahoře" dochází. Mýlí se.
Váš soud bude zcela jistě ve volební kampani, aby byla zdiskreditována CSSD.
Pro Vás by bylo asi zcela nejlepší předčasné volby a to by byl frkot
aby proces s Vámi začal co nejdříve. Jinak ve vazbě budete minimálně do příštího roku.
Je to opravdu šílené.

Držím palce.

Jinak někde jsem četl
"Když zavírali do vězení židy mlčel jsem,
když zavírali do koncentráků komunisty, mlčel jsem,
když zavírali sousedy, mlčel jsem,
když zavřeli mě, všichni mlčeli...."
Ono to totiž už začalo, když fotili novináři ve sněmovně na WC Sládka při močení.
To bylo pro mě alarmující, když všichni včetně poslanců se tomu vysmívali. To byl pro mě zvednutej praporek, že vše jde špatným směrem. A pak už to jenom kulminovalo.....
17. 06. 2013 | 15:43

Jiří napsal(a):

Pane Rathe na nás nedojde protože my nekrademe.
17. 06. 2013 | 15:45

xx napsal(a):

ironií současných událostí zřejmě bude, že poslanci tč. ve vazbě za podezření z politické korupce, budou sledovat spolu s námi další korupční hledání křehké podpory vládě, protože Zeman si nepřeje předčasné volby.

Chtělo by se říci že je to tu jako v Kocourkově, ale fakt je ten, že naši politici nechávají kocourkovské daleko za sebou.
17. 06. 2013 | 15:47

neo napsal(a):

Když Rath nemůže do sněmovny, půjde holt sněmovna za Rathem
17. 06. 2013 | 15:48

KluJa napsal(a):

... Co si zaseli, tak teď sklízí :-)). Kdyby těch 23let vytvářeli pořádné zákony bez přílepku a jim vyhovujících skulinek, tak by dnes nemuseli sedět v teplákách v klimatizovaném hotelovém pokoji se sociálními jistotami. A po lednovém výpráskání darmožroutů by stálo za úvahu přesunout komedianty z Thunovského paláce na Ruzyň. A kdyby sebou přbrali Kikinu Klause s jeho Miklošem Medvěděvem, to by byli vánoce...Jen tak dál ...
17. 06. 2013 | 15:55

Praha zápaf napsal(a):

Neuvěřitelně drzý MUDr. Rath, kterého otec, totalitní profitér evidentně pěkně vychoval a kterého po lapení synka se 7 mega trapně kryl, si stěžuje, že jeho korupční rozhovory a radovánky nad "čluťoučkým zlatem" orgány činné ve vyšetřování trestné činosti podle zákona zdokumentovaly.

Davídlu, člověče skoro vyvolený, jsi a na trvalo budeš varujícím příkladem arogantního synka, člověka, který maže masám levicový med kolem úst a přitom jedná, ve velkém, v netušeně velkém, jako nejhorší prav icový grázl.

Tak si dál užívej ve vazbě a potom alespoň pár let v kriminále, určitě tě, za spořádané chování nenechají odkroutit si celý trest.

Jó to byla jízda, v jedné vesnici mít dvě ženy, milióny pod podlahou a kdekoliv (sorry, to byly papánovi, na barák vedle tebe, v Hostivicích, ... výmluva skutečně hodná přednosty kliniky.)
17. 06. 2013 | 15:58

Silvie napsal(a):

NeoJednodušší bylo odejít do důchodu. Přesluhovala.
A její šéf, momochodem pěkný primitiv, se ještě divil, proč odchází.
Poměry tam byly otřesné - pokusit se založit odbory stálo každého místo. Pak už to nikdo nezkoušel. Ponižování zaměstnanců bylo na denním pořádku - vot kapitalismus.

Ale vy mi zajisté napíšete, že se měla soudit a mrhat svými skrovnými fin.prostředky a časem, když by ji ta firma nejspíš převálcovala.

No, tak si poslužte a napište, že si za to může sama, ať se vám uleví.

Já už přesně vím, kam míříte...
17. 06. 2013 | 16:01

tomts@atlas.cz napsal(a):

ZASTUPITELSKÁ DEMOKRACIE JE NEREFORMOVATELNÁ VLÁDA MAFIE, KTERÁ DOBROVOLNĚ OD PLNÉHO STÁTNÍHO KORYTA NIKDY NEVSTANE. POTOM EKONOMICKÁ A SPOLEČENSKÁ KRIZE NEMŮŽE SKONČIT JINAK NEŽ KATASTROFOU, TO UŽ ASI TUŠÍ VŠICHNI. JEDNÁ MOŽNOST JE ÚPLNÁ ZMĚNA SPOLEČENSKÝCH MĚŘÍTEK + LEGISLATIVY + VEŘEJNÁ DEMOKRACIE / KONTROLA VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK (KDE SE DNES I ZÍTRA CCA 50% ROZKRADE). Protože všichni žijeme podle neskutečně zmršených měřítek (peníze, hmotaření, ego, samolibost, buldozerování, posuzování, odsuzování, škatulkování, obrovská bezohlednost, nelidskost, formální vzdělání - "efektivní výkon" - otrocká odměna), která do nás od narození hustí: multimédia + škola + rodina - proto nikoho z nás ani nenapadne, jak zmršená ta "měřítka" jsou, tak každý dnes stojíme ve vlastním hnoji až po uši a objektivně nemůžeme "ty kreatury" rozkrádající obecní koryto kritizovat. Až se prvně objeví pár čístých duchovních lidí, můžeme po tisících letech "civilizace" prosadit do legislativy zákon "VSTUP AMBICIÓZNÍCH EGOISTICKÝCH LIDÍ S VYSOKOU SOCIÁLNÍ IQ DO VEŘEJNÉ SPRÁVY - JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN - PRO VÝKON VEŘEJNÉ FUNKCE JE NUTNÝ PSYCHOTEST" a potom se prvně v historii lidstva "u koryta" objeví někdo, kdo ho nezneužije a nerozkrade. PAN RATH BY TESTEM NEPROŠEL A NEBYL BY DNES VE VĚZENÍ. A do té doby můžeme vesele vyžadovat "ZMĚNU" - bohužel všechny strany jsou PLOŠNĚ ZAMOŘENY egoistickými matadory a výsledek byl a bude vždy stejný. Dnešní "vládnoucí parta" je akorát modernějším vydáním nacistické/komunistické galerky 1920+ ... toho si každý asi povšimne už podle jejich fotografií. Stát ovládá MAFIE (5 rodin miliardářů + matadoři - v řadách poslanců a politiků + státní zástupci MSZ a VSZ Praha + kreatury do 70 let neodvolatelní mafiánští soudci MS a VS Praha + vrchní komisaři PČR + vylustrovaní právníci /zástupci Janouška, Srby, Barkové a spol./) a stát kontrolují na svých schůzkách "od kafe" (piva) až do úrovně obvinění + obžalob + zprošťovaček nebo pravomocných rozsudků. A TO DOSLOVA. PAN RATH MÁ PRAVDU, ŽE STÁT OVLÁDÁ MAFIE A NE ZÁKON. Aby nebyla "revoluce" - tak stylem "chléb a hry" (pokud zrovna potřebují odvést pozornost) vždy vytvoří novou "KAUZU" pro naivní lid a nebo někoho jakoby "předhodí lvům" (Janoušek....) na pár minut, než zájem opadne. Bez jejich svolení NIKDO nezastává FUNKCI. Jde vesměs o inteligentní lidi - už před "sametovou revolucí" se StB/KGB rozhodla obětovat státní banky, nakoupili si státní majetek + nerostné a energetické zdroje a na úvěrech bankám obvykle nevrátili ani korunu - všude si dosadili svoje lidi + totálně zmršili legislativu - sofistikovanou nezákonnou činnost (organizovanou známými právníky) nelze v ČR potrestat.
17. 06. 2013 | 16:01

xx napsal(a):

Praha zápaf: co je na Rathovi levicového nebo pravicového ? Rath je typický příklad technologa moci. Nejprve to zkoušel v ODS ale když tam neuspěl ( rozuměj nevyšplhal po hlavách kolegů nahoru ), zkusil to v ČSSD kde se mu to podařilo. Rath je typ člověka, který kdyby neskončil komunistický režim, dnes nejspíš byl na vysokém politickém postu ve zdravotnictví a u StB pochopitelně. Levice, pravice, to pana Ratha zajímá jen tolik, kolik mu to vynese příček na žebříku směrem vzhůru.

p.s. Proč furt musíte šplhat po té namaštěné tyči ? Vede nahoru !
17. 06. 2013 | 16:05

Silvie napsal(a):

Netvrdil nám náhodou ještě nedávno Nečas s Kalouskem, že díky jejich skvělému vládnutí máme tu "demošku"?
A najednou "policejní stát"!

Neřvou tohle anarchisti na policajty při svých antiglobalistických akcích?

Jsou snad Nečas, Kárl (ten řeší zase "křižovatky"), Kalousek, Němcová a spol. utajenými anarchisty?
A aby toho nebylo málo, ještě je stará Nečasová Jehovistka (aspoň to tedy tvrdí domina).
Miláčkové "pravicoví", vždyť jste ryčeli blahem, když zatýkali se stejným divadlem Ratha, tak buďte aspoň názorově konzistentní.
17. 06. 2013 | 16:07

santawizard napsal(a):

Policejní stát vede jenom k revoluci a k válce jako to bylo na Balkáně a je v muslimských zemích.Na rozdíl sociální stát podporuje ovečky a kozičky.
17. 06. 2013 | 16:24

Silvie napsal(a):

santa
Na Balkáně se neválčilo kvůli žádnému "policejnímu státu", ale z důvodů vleklé národnostní nesnášenlivosti.
Srbi, kteří za války bojovali proti německým nacistům, nenáviděli Chorvaty, kteří nacismus podporovali. Tyto animozity přetrvaly desetiletí a k tomu se ještě přimotali muslimové.

Dnes už nikdo nedokáže exaktně vysvětlit, kde ten konflikt vlastně začal.
17. 06. 2013 | 16:31

Falcon napsal(a):

No, já si snad popláču nad nebohým MUDr Rathem, který úpí ve vězení. Nicméně, kdo krade a nechá se korumpovat, nechť také úpí.
Jen ať se politici bojí, že mohou skončit v base. Od roku 1989 se toho nebáli.
17. 06. 2013 | 16:44

Glosator napsal(a):

to vepe.
Máme na vybranou, dosavadní systém, presidentský systém, nebo fuhrerprinzip.
Na politiky, kteří by nezištně pracovali pro blaho lidu zapomeňte. Ale můžeme mít presidenta, který se chce zapsat do dějin, jako Úspěšný president. To je maximum, čeho se dá dosáhnout.
Mimochodem, je hodně mafiánů, kterým Nečas vadil!
17. 06. 2013 | 16:45

Yosif K napsal(a):

Silvie napsal(a):
Netvrdil nám náhodou ještě nedávno Nečas s Kalouskem, že díky jejich skvělému vládnutí máme tu "demošku"?
A najednou "policejní stát"!

Miláčkové "pravicoví", vždyť jste ryčeli blahem, když zatýkali se stejným divadlem Ratha, tak buďte aspoň názorově konzistentní.
17. 06. 2013 | 16:07
Pokud jsem si dobře všímal, hlavním řvounem o policejním státu je proletářský vůdce Rath, zajímavé je že UV CSSD Pancová a Kott jsou zcela zticha.
Nečas po chvilkovém záchvatu vzpurnosti sklopil uši a šel.
Kalousek cca dtto - je vyučen a reptá relativně opatrně.
Kníže prakticky nehájí a nehájil Nečase, pouze řekl že pletky z červené knihovny nejsou obvykle důvodem pro pád vlády. Není proti novým volbám.

Havním řvounem o policejním státu je tedy nadále i údajný socálista a nezištný proletářský vůdce, zasloužilý mudr Rath.....
17. 06. 2013 | 16:46

Falcon napsal(a):

Milý santawizarde, podívejte se na historii Balkánu a nebudete tu plácat takové kraviny.
Oni už od středověku bojovali katoličtí Chorvaté proti muslimům a nebo pravoslavným Srbům, kteří proti nim bojovali v turecké armádě jako vazalé osmanské říše.
A tu nenávist, která mezi oběma těmi národy vznikla hned tak nevymažete.
A když udělali spojenci po I světové válce tu nebetyčnou blbost a daly národy, které proti sobě stovky let bojovaly do jednoho státu, nemohlo to dopadnout jinak než krveprolitím.
Ukázala to II světová válka, ukázal to rozpad Jugoslávie.
17. 06. 2013 | 16:49

Yosif K napsal(a):

Silvie napsal(a):
No, tak si poslužte a napište, že si za to může sama, ať se vám uleví.

Já už přesně vím, kam míříte...
17. 06. 2013 | 16:01
Mohla si také najít jinou práci...... proč ne?????? Těžko lze očekávat že by hulvátské podnikatele potrestal někdo lépe než volný trh, lidé nejsou otroci, mohou odejít jinam......
17. 06. 2013 | 16:50

Silvie napsal(a):

Yosif
Neříkejte!

O policejních plukovnících mluvil Rath už v kauze Lessy, nyní mluvil o "křižovatce" , podobně jako Kárl, Benda a další.
A co ten hysterák Němcové?
Denně slyším politruky z ODS cintat o "ohrožení demokracie".

Jediný, kdo se k tomu postavil čelem, byl Doktor a ten nechce mít s ODS po zkušenostech s dominou , nic společného.
Rath už má po sezóně, tak ho do toho netahejte.

Když ho sebralo komando čítající desítky policajtů, mohli jste se radostí pominout a najednou vám vadí stejný zásah proti "vašim"? Tedy, ne že by byl Rath "můj".
Mně je ukradený a nemusím jako vy popírat, že prostě kradl ve velkém.
V tom je mezi námi rozdíl.
17. 06. 2013 | 16:51

santawizard napsal(a):

Však to je všechno propojené.Jestli někteří politici už obcují s mafii,ale jiní zase s ku klux klanem ,tak už je z toho policejní stát z kterého vzejde další válka a revoluce.Kozičky a ovečky tam žádným sociálním státem podporováni nebudou.Právě naopak.
17. 06. 2013 | 16:51

Silvie napsal(a):

Pardon - o plukovnících mluvil Nečas s Kalouskem
17. 06. 2013 | 16:52

mb napsal(a):

Končí proto, že ji zařízl vlastní represivní aparát. To mi připadá naprosto děsivé.

Rath je blazen ...

Rathe ... to není děsivé ... to je dobré, správné a chválihodné ...

ale ty to nepobereš ... protože už bručíš ...

njn, stane se ...
17. 06. 2013 | 16:52

mb napsal(a):

Vítejte v policejním státě.

Rath = ubožák ...
17. 06. 2013 | 16:56

neo napsal(a):

Silvie:

nikam tím nemířím. Jen vám chci dokázat, že se jedná o výjimku a sama to svým komentářem potvrzujete.

takže dle zákonů ČR musí být zaměstnanci seznámeni s tím, že jsou v objektu kamery.
17. 06. 2013 | 16:58

pozorovatel napsal(a):

vše bylo cílené:ODS -Rath, a nyní již ochránci práva cítí, že vyhraje tutově levice tak zatýká pravici. A toto bude neustále i tato výměna zatýkání:)))))))))a to co některý zde píší , že :na nás nedojde , že nekrademe - kde to žijete- za cokoli můžete skončit jako oni i když ne na tak dlouho- jste moc naivní a slepí
17. 06. 2013 | 16:58

santawizard napsal(a):

Falkone,jestli hledáte záminky k další válce a k další revoluci podle historie předešlých válek a předešlých revolucí,protože všechno ostatní jsou kraviny,tak ještě nevíte nic ,kdo to jsou mučedníci a válečníci Krista a vrazi a sebevrazi Satana,natož nedej bože co je to sociální a policejní stát!!!
17. 06. 2013 | 16:59

Zkouška bdělosti napsal(a):

mb,

anebo mb = ubožák? njn stane se
17. 06. 2013 | 17:19

Copacabanga napsal(a):

Pane Rathe musim Vas zkamat. Nejste vsevedouci. Naopak mel byste se ucit od Vaseho velikeho soudruha Lenina - ucit se, ucit se, ucit se.
Oni totiz nejsou vsichni lidi stejni. To je novinka, co?
17. 06. 2013 | 17:27

Jirka - Brandýs nad Labem napsal(a):

Už první slova mě dojala a jen mě utvrdila v přesvědčení, že Rath za mříže patří. Protože přesně takhle mluví kriminálníci. Ti si totiž pořád stěžují na represi policie vůči nim a vůbec si neuvědomují, že se prostě a jednodušše dopustili trestného činu.
17. 06. 2013 | 17:46

Genom napsal(a):

Víc plukovníků a víc odposlechů,jediná možnost jak tady zastavit ty zlodějny.DOufám,že soudy jim dají exemplární tresty aby si ostatní hoši rozmysleli rozkrádat něčí daně.Každej poslanec by měl bejt napíchnutej 24 hodin denně.
17. 06. 2013 | 17:48

xerox napsal(a):

davide , davide ...
tlupy tzv. demokratů plundrujou tuto zem , kdyby jste si počkal a nepřidal se k nim , mohl jste být dneska na koni ... takhle máte akorát jednou tejdně teplou sprchu a oči pro pláč ...
ten zbytek co je venku se ještě napakuje na tzv. privatizaci čezu a odejdou ,, ns zaslouženou dovču ,, přes toskánsko do dubaje ... :-)
nicméně vám přeju hodně síly , začínáte připomínat muže se železnou maskou ...
17. 06. 2013 | 18:05

melčákova pohanka napsal(a):

Tolik nenávisti,primitivismu a české malosti pod jedním blogem je dokladem,že tento stát si jinou vládu,než byla Topolánkova a Nečasova nepřeje,protože to jsou ti lidé.kteří zde většině tzv. diskutujících konvenují. Ale,tak dlouho zde bují tzv. boj s komunismem,až komunisté vyhrají volby a TOP 09 a ODS dopadne jako HZDS na Slovensku...Ještě se podařilo médiím neskutečně oblbnout veřejnost,že pravici volí inteligence ! Jestli ten vzorek tady je inteligencí,tak tento stát musí zákonitě zaniknout a převezmou ho Vietnamci a Rusové...
17. 06. 2013 | 18:22

Zdeněk Žák napsal(a):

Když peníze vládnou, každý bere ráth.
17. 06. 2013 | 18:26

Pravici volí inteligence napsal(a):

melčákova pohanka

Akorát záleží na tom, jaká INTELIGENCE, t.j. s jakým inteligenčním kvocientem. Sledujíc zdejší pravicové diskutéry, přikláním se k závěrům kanadského výzkumu, že pravici sice volí inteligence ale s krapítek nižším kvocientem než levici.
17. 06. 2013 | 18:35

Yosif K napsal(a):

melčákova pohanka napsal(a):
Tolik nenávisti,primitivismu a české malosti pod jedním blogem je dokladem,že tento stát si jinou vládu,než byla Topolánkova a Nečasova nepřeje.....
...Ještě se podařilo médiím neskutečně oblbnout veřejnost,že pravici volí inteligence !
17. 06. 2013 | 18:22
No řekl bych to takhle:
1) ti co makají v soukromém sektoru a mají nadprůměrné platy většinou volí proti přílišnému přerozdělovaní.
2) to co makají na státních úřadech a mají spíše podprůměrné platy většinou volí pro větší přerozdělovaní, čím chudší, tím chtějí více přerozdělovat.
3) Při příštích volbách bude ještě třetí skupina, lidé kteří jsou inteligenčně na totálním dně budou volit MUDr Ratha, protože věří že přesvatá trojice Rath Pancová alkoholik Kott jsou spasitelé proletářů.

Nevyločoval bzch že po vítězství CSSD bude Rath propuštěn "púro procesní chzby" a dostane nějaké držhubné, třeba jako Špidla, doživotně měsičně 15 tisíc EURO v EUROparlamerntu v Bruselu, aby jej náhodou nenapadlo vypovídat (podobně jako Špidlovi a Tvrdíkovi) o zákulisí financování CSSD.

Pokud se ovšem bude přidělování trafik brát jako trestný čin, tak i MUDr Rath může mít problém......
17. 06. 2013 | 18:45

Karl IV. napsal(a):

santawizard
Klobouk dolů, ovšem podtsta není v chorvatech a srbech, nacismu., podstata je ve střetu poměrně málo snášenlivého pravoslaví a o něco liberálnějšího katolicismu.

Chtělo by to dovzdělat se.
17. 06. 2013 | 18:47

santawizard napsal(a):

Karle,takže honem a honem se běžte učit a pak mě už konečně o tom všem poučte.Budu se těšit.Předem díky a Bůh vám zaplať.
17. 06. 2013 | 18:52

melčákova pohanka napsal(a):

Yosif. Máte skvělý smysl pro černý humor...Ale ten bod 3 není ani vtipný ani realistický,protože ti lidé nebudou již za nikoho kandidovat..Ale také trochu pokusu o humor. Téměř každý prezident tohoto státu si předem prošel kriminálem...
17. 06. 2013 | 18:57

Yosif K napsal(a):

melčákova pohanka napsal(a):
Ale ten bod 3 není ani vtipný ani realistický,protože ti lidé nebudou již za nikoho kandidovat......
17. 06. 2013 | 18:57
Jak se říká zavřít mohou ale pustit musí. Věčně MUDr Rath sedět nebude a soudě dle blogů. Pomatených příznovců má dost. I v Hostivicích a okolí VĚTŠINOVĚ volili lidé do zastupitelstva smečku která se ku Rathovi hrdě hlásí.

Rathisti jsou nová KSČ - socalistům ještě mohou škaredě podtrhnout koberec.......
17. 06. 2013 | 19:08

Petr napsal(a):

V blogu chybí jedna věta: "jsem nevinný a sedím"! Protože pokud Rath nepopírá svou vinu jen způsob dopadení, jsou mi jeho argumenty k smíchu. Žiju totiž již přes 20 let v zemi, kde mocní za korupci a tunelování k zodpovědnosti nikdy voláni nebyli a já v první řadě chci změnu.
17. 06. 2013 | 19:10

Karl IV. napsal(a):

santawizard
Pokud byste postupně přicházel o smysly, sluch a zrak prředevším, není to věkem, je to mentální problém. Drobná rada na okraj.

Lidé, kteří nevidí více než metr dopředu se těžko orientují i na malém prostoru, natož na velkém. Vyhledejte asistenční službu.
17. 06. 2013 | 19:19

melčákova pohanka napsal(a):

Josef K. Člověk,který odsoudí člověk bez soudu,jako to děláte vy,není hoden,abych s ním vedl dialog ! Vy byste neměl vůbec brát slovo bolševik do úst a nebo se podívejte do zrcadla a uvidíte totalitního hlupáka!
17. 06. 2013 | 19:29

František Grobe napsal(a):

melčákova pohanka.
Marně hledám Josefa K. Mohl byste mi poslat odkaz na jeho vždy zamyšleníhodné texty?
17. 06. 2013 | 19:40

mb napsal(a):

to zkouška bdělosti ... argumentace ratha je naprosto ubohá, ergo je rath ubožák ... policie se má chválit ... a státní zástupci a nezávislé soudy jakbysmet ... rath má být rád, že mlýny melou ... a že to dopadlo i na jeho kolegy ... a má poděkovat orgánům činným v trestním řízení ... to je tak jediný ... a ne se spojit s nečasem a útočit na ´policejní plukovníky´...

njn, stane se ...
17. 06. 2013 | 19:44

paja napsal(a):

Paja

Mě to nepřekvapuje. Cenzurou to prošlo a ke zprávám ho pustit mohou.

Nebo máte pocit že tímhle blogem třeba ovlivňuje svědky?
17. 06. 2013 | 20:29

Venkovan napsal(a):

Napsal jste: Nabízí se otázka, zda to celé není plán na likvidaci našeho ústavního systému, který je založen na střídání stran v moci.
Můžete prozradit svůj názor nebo argument ohledně toho, kdo a proč chce zlikvidovat náš ústavní systém ? Tím nechci říci, že tomuto Vašemu výroku nevěřím.
17. 06. 2013 | 20:35

santawizard napsal(a):

Karel IV.
Nejste náhodou sám ta asistenční služba?Bohužel vás ještě neznám .Jste socialistický odborník , soukromník,nebo podvodník? Opravdový Karel 4 by to řekl ,ale jinak.
17. 06. 2013 | 20:42

Martin napsal(a):

David opět perlí :)
17. 06. 2013 | 21:07

melčákova pohanka napsal(a):

František Grobe. Uvedl jsem záměrně Josefa K.,protože osud D.Ratha je podobný hrdinovi z Procesu F.Kafky... Tady většina mb a jiných starých značek soudí a přejí vše zlé D.Rathovi,jen proto,že ho neměli nikdy rádi či z jiných důvodů..Ale tady jde přeci o evidentně nestandartní a nespravedlivě dlouhou vazbu,odkládání soudu,dohledávání důkazů dodatečně,atd.atd. Veřejnost a všichni zde diskutující možná budou zírat,až se dozví informace u soudu a také se může stát,že všichni z našich daní budeme platit Rathovi milionové odškodné za porušení práv na spravedlivý proces..V jakém kontrastu je Rittig,Janoušek,Wolf,Dalík,Parkánová,Dvořák,Barták a další. A normální a slušný člověk si musí přát stejná práva a povinnosti pro každého!! Dnes Rath,zítra ty a na rozdíl od Ratha to nebude zajímat média a v díře shniješ...A mezi námi tuto současnou kauzu rozjeli Američani,aby si mb a jiné ojetiny nemysleli,že u nás začal fungovat právní stát! Ještě generaci a možná déle NE!
17. 06. 2013 | 21:46

mb napsal(a):

to melčákova pohanka ... pokud bude david shledan soudem nevinným tak se mu rád složím z daní na odškodnění ...

jak jako američani ???

a je to dobře či špatně ?

hezký večer
17. 06. 2013 | 22:02

santawizard napsal(a):

Jak se tady nadává jeden druhému do blbců a zlodějů,tak v politice se chcou na toto téma už zavírat jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu.U odsouzeného Kajínka je veřejnost rozdělena v otázce zda-li je Kajínek velká nebo malá ryba,kdežto u ještě neodsouzeného dr.Ratha je veřejnost rozdělena jestli je pan doktor malá ryba a nebo žádná ryba.Obviněný se nepřiznal ,tak buď lže,nebo mluví pravdu a nebo je kandidát na ochranou léčbu.Klidně by se potom
mohl obhajovat ,že mu z té vazby už hrabe.Určitě mu tam není lepší než tady.
17. 06. 2013 | 22:18

cha napsal(a):

tys mne rozplakal rathe, chudacku nevinnej
17. 06. 2013 | 22:18

Yosif K napsal(a):

melčákova pohanka napsal(a):
František Grobe. Uvedl jsem záměrně Josefa K.,protože osud D.Ratha je podobný hrdinovi z Procesu F.Kafky...
KONEC CITATU.

To se teda mejlíte máte právní povědomí slepejše. Josef K OPRAvdu nwvěděl zač je stíhán a nidky se to neozvěděl.

Naproti MUDr Rath ví velmi dobře zač je stíhán - byl to evidentní výherce socalisticjké soutěže socalistických hejtmanů o co největší rozkulačování státního majetku. Zatímco ostatní berou tak 2-45 a jsopu happy že se na to téměř nemůže přijít, Rath chtěl 22 milionů ze dvouset. Někomu od dodavatelů prdly nervy z nenávisti ohledně překračování limitů snesitelného úplatkářství a nabonzoval detaily policii.

Na tohle Rath dojel, nikoliv na to že by Kubice byl schopný nastrkat desítky milionů u Pancový do zavařovaček a k Rathům pod podlahu a 7 milionů do Rathovy krabice s vínem.

Když by byl Kubice schopný takto oddělat Ratha, proč ten stejný trik neprovedl třeba i na Špidlu, nebo Sobotku? Že by je měl Kubice rád? Nebo snad Kubiceho řídí ilumináti?Nebo si snad nějaký trumbák myslí že i pletky Nagyový na VZ a zýemužíváni VZ k soukromým účelům jsou Kubiceho výmysl?
17. 06. 2013 | 22:28

JardaV napsal(a):

Pro Lloyd Uk

Ano,odklizení pana Sládka byl velmi hlasitý signál o dnešku.Škoda,že ho většina
nezaslechla.A kolik z dnešních poslanců bylo nedaleko....
17. 06. 2013 | 22:39

mb napsal(a):

ještě to ten de.il nazve: POPRAVY POKRAČUJÍ ...

hnus, hnus, humus ...

se může vzít s Klausem za ruku a zatančit si kazačok ...

je třeba vrátit politiku politikům a odejmout ji mužům v kuklách ...

jj ... ale to by se museli politici nejdřív chovat mravně a nekriminálně ...

v opačném případě držme palce orgánům činným v trestním řízení ... at delaji dobre svou praci ...

... njn, stane se ...

to zas podělal Rath timhle trapnym blogem ...
17. 06. 2013 | 23:23

Obyčejný člověk napsal(a):

P. Rath je ambiciozní a musel skončit! Nečas je ambiciozní a musel skončit ! Nevěřím že to skončí bez trestního stíhání ! Jak se říká zub za zub . je to tak správné? Je! Obyčejní lidé se zavírají za tykadla. Média masírují prostý lid jak musí platit daně .Cenzura je běžná. Dokud politici z ODS budou mít obyčejný lid společně s médii za ty kteří jsou viníkem všeho co se tu děje tak demokracie tady nebude nikdy ! Jsem přesvědčen že v base mají sedět odeesáci a ne lidi jako je pan MUDr. David Rath.
17. 06. 2013 | 23:32

Jank napsal(a):

Pane Rath, vy si tu jamu kopete cim dal hlubsi. Vas pravnik je z vas bud na nervy a nebo vi, ze v base zustanete a tak vas necha si tady na netu vylevat sve srdce. Uz se s tim smirte, stejne podle zdejsich reakci vam musi byt jasne, ze uz vam fandi snad jen lidi, kteri v tech podfucich jedou s vami.
18. 06. 2013 | 01:32

kormoran napsal(a):

Tom napsal(a):
Pane Rathe, koupím od vás po smrti vaši kůži. Hroší ještě nemám v kolekci.
------------------------------------------------------------

Nejlepsi a nejvystiznejsi prispevek na drzeho lumpa Ratha.
18. 06. 2013 | 05:38

Nick napsal(a):

Však ty bys bys mluvil jinak, Davídku. Jen kdybys tehdy v noci klidně došel s těmi 7 mil. v krabici domů a dnes byl poslancem. Kolik jedovatých slin by od tebe létalo na současné obviněné. Vždyť tě všichni známe. Ale policie tě s těmi milióny chytila,... a tak krásně se kdysi kradlo, co? Kdyby se policie starala je o pokuty na silnicích a nás politiků si nevšímala, jako to bylo kdysi, jooo to by byl pro Davida Ratha ráj!!!
18. 06. 2013 | 08:55

Koleda napsal(a):

Snad jen tolik, že tomu Židi říkají chucpe, že pane doktore?
18. 06. 2013 | 08:55

Hujkolipásemiáda napsal(a):

Problém zdejších komentářů je revanš davu. Rath nebyl souzen, soud, ať chci nebo nechci, je jediným, kdo vynese vinen či nevinen.
Státní zástupci a policie také hrají své hry, není to monolitická parta čistých.
Odsouzení Ratha bez prověření pouze mediálně tlačených důkazů (úroveň českoméédií je za Somálskem) je myšlení davu.
Tím se to zde jen hemží.
18. 06. 2013 | 11:15

Honza Bouda napsal(a):

Bohužel se zde jeví přísloví: "Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu", jako výstižné. Nevěřím, že pan Rath je tak nevinný jak se dělá. Pokud by tomu bylo tak, už by byl venku. No a nyní mu tam přibývají další kamarádi poslanci. Podle mne to není nějaká válka proti poslancům či politickým špičkám, ale proti korupci výče uvedených.Vůbec se nedivím, že valná většina voličů nejde k volbám, protože volit takovýto šlendrián může jen prospěchář, nebo nemyslící člověk. Bylo by třeba změnit volební zákony - navrhuji : Při nižší účasti voličů jak 50% budou volby prohlášeny za neplatné. Jinak mi to připadá, že se páni poslanci a senátoři volí sami. Uzákonit aby v případě porušení poslaneckého slibu nebo změně strany či přestupu k jiné straně ovolatelnost poslance. V případě změny strany či vystoupení ze strany automatické zrušení mandátu.
18. 06. 2013 | 14:37

Kodeš napsal(a):

Proč by se měli škodolibě smát, prostě vy i oni patříte do basy. Kradete a pak se divíte. To že celá naše smetánka je banda zlodějů je realita. To že vy jste byl první je smůla, ale zase budete první venku. A smetánka, z vlády do basy, no v Rusku a vůbec na východě je to běžná věc.
18. 06. 2013 | 17:17

Petr napsal(a):

Sleduji kauzu Davida od pocatku.To co s nim udelali je ubohost nasi vlady ci uz snad nevlady.Volil jsem ODS,ale po tom vsem hnusu co se v teto republice deje,je mi opravdu zle.Doufam a verim ze se pane Rath brzy dostanete z vazby a ti co tam opravdu patri spolecne s panem Kubicou Vas vystridaji.S pozdravem.Petr
19. 06. 2013 | 09:35

santawizard napsal(a):

Vykupovat se z pekla a uplácet se do nebe tam nahoře v politice není totéž jako se vykupovat z urážek a uplácet se do lichotek tady na dole aktuálně.cz
19. 06. 2013 | 11:49

čert }:o napsal(a):

Rath napsal:
Čiň čertu dobře…
Nečas si svůj osud rozhodl sám tím..
---
tak tak pane Rath i vy jste si svůj
osud rozhodl sám
I když obviňujete všechny kolem sebe
a na sebe v obvinění zapomínáte
19. 06. 2013 | 12:51

Vlado napsal(a):

Podvod byl zahájen na národní třídě s mrtvým Šmídem na něm je budována tato demokracie. Podvod za podvodem, vyprodání státního majetku a posléze zadlužení. Po 40ti létech budování sociálního státu nastalo období 23let jeho demontáže spojené s morálním a ekonomickým úpadkem. Přesto se společnost může rok co rok chlubit s nárůstem počtu miliardářů. O počtech bezdomovců a vzrůstající chudoby se až zas tak nemluví. Komu, že za to můžeme být vděčni? No polistopadovým "národohospodářům" v prvé řadě politikům a že se jich tam za to období vystřídalo. Ti v době zlatokopecké se policie a justice bát nemuseli. Zákony jim byly šity na míru. Dnes, kdy jak píše MUDr Rath probíhá policejní akce, která nemá obdoby. ji známkuje jako policejní stát. Tak to jsme si pomohli. To zas ten minulý alespoň zajistil každému práci na rozdíl od toho současného, který má na 550regisgtrovaných a na 200 vyškrtnutých nezaměstnaných z evidence. Že je to ode mne demagogie? Ale je to pravda, že?
19. 06. 2013 | 14:26

santawizard napsal(a):

Karel IV :
Ještě něco na závěr,abych nezapomněl nebo aby nevzniklo nedorozumnění.Bůh války totiž není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec.On není žádný voják,on je jenom sportovec.Pro křesťanské mučedníky a válečníky už je z toho bojovné umění.Všudepřítomný Bůh je náš vnitřní a vnější přítel ,ale ďábel je náš vnitřní a vnější nepřítel.Nejprve bojovný umělec musí zvítězit nad svým vnitřním nepřítelem a potom nad svým vnějším nepořítelem Nakonec ,když už nemá žádného nepřítele, tak nalezne království boží jako osvícení v pohádce.
Jestli vy jste odborník na historii válek ,tak by jste si mněl ,ale všimnout,že i když Bible a Korán nejsou ve válce ,tak se nejprve zabíjelo na Balkáně a teďka už muslim zabíjí muslima,jenom proto,že to chcou prorokovat a agitovat historici válek ,kteří raději než bibli nebo korán čtou mainkamf nebo das kapital.
19. 06. 2013 | 16:36

peterka napsal(a):

Bavorský deník Mittelbayerische Zeitung hodnotí současné dění na české politické scéně s nekompromisní tvrdostí. V článku s titulkem „Politická žumpa na Vltavě” nazývá české politické praktiky vzorovým příkladem morální bídy postkomunistických států prorostlých korupcí kořenící v nástupu kariéristů k moci na počátku 90. let, mezi které řadí i bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause.
"Bída postkomunistických států: technokraté obsadili pole politiky. Jde o moc a osobní obohacení, nepotismus, propojování s ekonomickými elitami a vládu korupce. Česko je vzorovým příkladem, i když má ze své první republiky Tomáše Garriguea Masaryka dobré demokratické základy," píše Mittelbayerische Zeitung.

Navázat na ně se podle deníku pokusil po sametové revoluci Václav Havel, všechny idealisty na jeho straně ale odstavili kariéristé jako Václav Klaus.

„Ten jako šéf ODS a premiér vyvolal všechny tyto přízraky, kterých se poté jako prezident nedokázal zbavit. Slovo ,politik‘ se stalo nadávkou," konstatuje regionální list vycházející v Řezně.

Nečase označuje za „politického odchovance radikála Klause" a považuje za nepravděpodobné, že by nevěděl o tom, že ústřední postava nynější aféry, vedoucí premiérova sekretariátu Jana Nagyová „vábí" rebelující poslance na lukrativní posty.

„Klaus musel také jako premiér odstoupit, protože do jeho strany proudily nezákonné peníze. Jako prezident zase ukradl při státní návštěvě v Chile pero. Jelikož byla tato krádež nafilmována, vymluvil se Klaus lží, že to pero dostal jako dar," líčí Mittelbayerische Zeitung bývalého prezidenta.
Ani Zeman není čistý, země ale má šanci

I politická kariéra současného prezidenta je dlážděna skandály, tvrdí list a připomíná kontroverzní privatizaci mosteckých dolů, kvůli níž musel Miloš Zeman ještě před nástupem na Hrad vypovídat i na policii.

„Má česká demokracie ještě šanci?" klade si Mittelbayerische Zeitung otázku a odpovídá: „Ano." „Země má solidní ústavu a navzdory všem politickým vlivům i funkční justici. Co našim sousedům chybí, jsou politici, kteří myslí méně na své obohacování a více na obecný prospěch," uzavírá bavorský list.
19. 06. 2013 | 20:40

peterka napsal(a):

The Economist: Kam až klesla politická kultura

Britský týdeník The Economist si všímá toho, jak je možné, že se vůbec vede nějaká debata o tom, zda odměna tří poslanců lukrativními posty za podporu vlády představuje korupci. To podle listu ukazuje, jak hluboko česká politická kultura klesla.

Cituje poslance za ODS Marka Bendu, podle něhož o korupci nejde. „Museli bychom politiku zrušit nebo za posledních 20 let podat stovky, možná stovky tisíc žalob, pokud se počítají obce a regiony," řekl Benda.

Nečasova rezignace nabízí podle The Economist poslancům trochu pohodlnější cestu z krize. Koaliční zákonodárci nebudou nuceni podporovat zdiskreditovaného premiéra v hlasování o důvěře. A vládní strany také mají větší šanci držet se u moci až do konce volebního období.

Má to ovšem háčky. Občanští demokraté musí přijít s kandidátem, který je přijatelný pro koaliční partnery a pro prezidenta, a musí to být někdo, kdo není potřísněn minulými ani nynějšími skandály. A tento nový čistý vůdce musí být s to dát dohromady většinu v rozdělené Sněmovně, napsal týdeník.
19. 06. 2013 | 20:41

Bývalý spoluvězeň Mudr z vazební věznice napsal(a):

Policejní zvůle a justiční mafie si v tomto státě opravdu může dělat co chce!
Může se to stát každému a za cokoli.
Stačí, když vás například soud obesílá na špatnou adresu, vy se pochopitelně nedostavujete, a když už je to poněkolikáté co „poštu nepřebíráte“, tak si soudce práci ulehčí a vyhlásí po vás celostátní pátrání. (!). Pak vás policie zatkne, nechá 2 dny vykysat v hrozné díře cely předběžného zadržení, tam nemáte nic než vodovod a záchod, pryčnu se zablešenou dekou stěny od krve, zápach zvratků. Na jídlo nemáte nárok. Ani snad chuť!
Pak vás odvlečou v poutech k soudu, soud se s vámi nebaví ani nepozve vašeho advokáta, jen aby to měl vyřízené. Sstrčí vás během 15 min nějakým pochybným usnesením do vazby a nemůžete nic dělat. Odvolat se můžete, ale to trvá děle než mnohdy vazba. Odůvodní to třeba tím, že si soud chce zajistit vaši účast u jednání.
Policie vás pak vozí v poutech sem-tam jako vraha. Když máte smůlu stane se to v pátek, pak vás ve vazební věznici přijmou až po obědě, na který už nemáte nárok, takže to celé začíná v podstatě trápením hladem.
Příjem vypadá tak, že vás nejprve zavřou do kobky velikosti běžného WC, 2x1m, kde je skutečně jen WC a laťová lavice široká 25cm. Nic víc, ani okno ne.
Dále na http://pravoaporadek.howto.cz/Vazba.html
20. 06. 2013 | 15:34

Bojovnik jako poslanec Rath - nedeJ se ! napsal(a):

http://pravoaporadek.howto.cz/Vazba.html

!!!!!!!!!!!!!!!!!
20. 06. 2013 | 15:39

stařenka napsal(a):

U nás se dějí opravdu zvláštní věci. Osud paní Květoslavy Haškové mne šokoval. Věznění pana Ratha a všechno kolem jeho kauzy je taky divné.Kdo se v tom má vyznat.
http://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/trestna-cinnost-v-insolventnim-rizeni-a-novy-zakon-o-statnim-zastupitelstvi.html
22. 06. 2013 | 21:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy