Náš hrdina Topolánek!

07. 03. 2008 | 12:20
Přečteno 12577 krát
Padesátá léta byla hrozná doba. Ještě horší doba byl předchozí protektorát. Šlo o vládu strachu. Na stupnici hrůzy stojí nacistická okupace o něco výše než následný Stalinův protektorát. Nacisti zavraždili více lidí a strach byl všudypřítomný. Padesátá léta byla taková mírnější odnož. Lidé měli plné právo se oběma režimům postavit a to i se zbraní v ruce.

Atentát na říšského protektora byl hrdinský čin, který ukázal, že se obyvatelé bývalého Československa nemíní teroru vzdát. Z tohoto pohledu jsem hodně rozpačitý z aktivit bratří Mašínů, ze kterých Topolánek dělá hrdiny. Podle mě měli určitě právo se tehdejšímu režimu postavit i se zbraní v ruce. Kdyby třeba připravovali či dokončili atentát na Gottwalda, nebo na sovětské poradce z KGB, tak by si zasloužili obdiv.

Režim by to sice nezměnilo, ale byl by vyslán signál, že se naši lidé nemíní jen tak poddat. Místo toho podpálili pár stohů a při tom vystřelili jednomu hasiči oko. Ten člověk neměl s režimem nic společného, dělal svoji práci – hasil oheň. Mohl to být klidně příbuzný pana Topolánka, nebo kohokoliv z nás. Představa, že pár zapálených stohů poškodí komunistický režim je na úrovni hospodského, který bojuje se státem tím, že hostům močí do piva.

Pak taky přepadli pokladníka a při rvačce ho zastřelili. K jakému odboji použili ukradené peníze? Upláceli úředníky, aby se dostali k vysokým funkcionářům režimu a ty zlikvidovali? Nakoupili drahé odstřelovací pušky, aby mohli likvidovat architekty totality? Dočetl jsem se, že je vlastně nijak zvlášť nepoužili. Byl civilní zaměstnanec- pokladník tím tyranem na kterém je možné spáchat beztrestně vraždu? Určitě nebyl. Stejně jako zraněný hasič byl obyčejným chlapem co dělal svoji práci.

Dalším hrdinským činem bylo zabití – vražda? vesnického policajta, který už byl odzbrojen a omámen. Mašínové vedli svoji občanskou válku, dobrá, ale to neslyšeli o ženevských konvencích? I ve válce se zajatci nesmí zabíjet – pokud k tomu dojde, je to válečný zločin.

Co udělali dál pro pád nenáviděného komunistického režimu v naší zemi. Utekli a až do listopadu 89 o nich nebylo nikde slyšet. Topolánek z nich za to vše dnes udělal hrdiny. Měl by odpovědět, zda by byli hrdinové, kdyby ho, jako studenta komunistického vojenského gymnázia – pilíře režimu, zabili když chodil ve školní uniformě Československé lidové armády. Nebo kdyby mu třeba vystřelili oko, kdyby jako dozorčí voják – student stál ve vrátnici komunistických kasáren. Chápu, že Topolánek chce odvést pozornost od svého klopotného vládnutí plného skandálů, korupce, zdražování – poklesu životní úrovně.

Chápu, že chce, aby se diskutovalo o Mašínech a ne o tom, že slíbil radar bez toho, aby se ptal našich lidí, vlády, natož opozice. Chápu, že jediný program a jediná myšlenka, která mu zbyla je boj proti komunistickému režimu, který je , chvála Bohu, trvale poražen. O to vášnivějším je bojovníkem – teď mu už nic nehrozí! To se to bojuje! V době, kdy mohl podepsat Chartu, tak držel krok, mlčel a chodil volit kandidáty Národní fronty. Teď si hraje na hrdinu. Opět po Topolánkovsku – hřmotně, nemotorně a na zcela nesprávném místě. Jsem jen zvědav, čím nás statečný „komunistobijce – lampasák junior“ překvapí příště….

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

A co náš dr. Ráth?

Škoda cokoli psát.
07. 03. 2008 | 12:32

Northern Lights napsal(a):

Jsem hrdý na svého premiéra!
Pane Topolánek díky za vaší odvahu, Mašínové a Paumer si ocenění zaslouží!
07. 03. 2008 | 12:36

Pavel napsal(a):

Výborný článek, velmi přesné zhodnocení činů.
07. 03. 2008 | 12:39

neo napsal(a):

Těším se na Vaši kandidaturu ve stř. čechách. utržíte porážku:))
07. 03. 2008 | 12:43

Karlík napsal(a):

Rath samozřejmě Mašíny uznávat nemůže, když jeho otec je estébák...
07. 03. 2008 | 12:45

Bernardo napsal(a):

Ach jo. Zase tu budou mít sraz soudruzi bolševici z ODS a zvracet nenávist o KSČSSD. To bude asi ta legendární ODSácká "inteligence" kterou se pořád ohánějí. Je mi jich líto.
07. 03. 2008 | 12:47

Karel napsal(a):

Jarda: Ve kterých letech byl Rath v KSČ?
07. 03. 2008 | 12:49

neo napsal(a):

Bernardo: Jen volič strany (čssd)kolaborující s KSČM může ostatní nazývat soudruhy bolševiky:))

že?
07. 03. 2008 | 12:51

žaba napsal(a):

V Německu by Mašíny soudili, tam nejsou jeich činy promlčené. Rath má v podstatě pravdu, totéž si myslí většina normálních soudných lidí.Vraždit bezvýznamné lidi, loupit, podpalovat, mrzačit - vždyť to jsou stejné činy vyčítané komunistům.A že už o nich pak 40 let nebylo slyšet jak dál bojují proti komunismu.Prostě byli to ekonomičtí uprchlíci s mrtvými na zádech.
07. 03. 2008 | 12:54

jirka napsal(a):

Davide, přesně si zhodnotil tuto situaci. Jen jsi zapomněl dodat, že otec dnešního premiéra byl krajský tajemník ksč v Ostravě a jeho maminka vedla organizaci ksč v nemocnici ve Vsetíně.
Z toho mi plyne, že jse měl dnešní premiér nad poměry za minulého režimu a teď to chce odčinit, ale myslím, že se mu to nepodaří.
07. 03. 2008 | 12:56

Petrman napsal(a):

Tak to se mi líbí, jen má někdo jiný názor a hned je z něj hlupák.......co takhle si o tom něco přečíst.
Rath má pravdu v tom, že Topolánek chce pouze odvézt pozornost a to právě diskuzí o Mašínech od dalších věcí jako je právě radar a nepostižitelnost USA vojáků naším právem a také návrat Čunka do vlády.
07. 03. 2008 | 12:59

StandaT napsal(a):

Chucpe! Více říkat netřeba.
07. 03. 2008 | 13:00

žaba napsal(a):

JJ... o tom, že Topolánek couvl s jurisdikcí, tedy že američtí vojáci i na našem území budou podléhat jen americkému právu, o tom se nepíše jaksi.Zato 50 let starý případ je number 1. Topolánkovu plaketu nemůže v poklidu ztrívit ani Ivan Medek.
07. 03. 2008 | 13:08

ˇI_H8_Reds napsal(a):

Rath.....? Rath......?

Toho je ještě nekdo schopen brát vůbec vážně??

Až ČSSD klesnou preference, tak si tenhle politický turista najde jiné korýtko a bude mít zase jiné nározy...

Inu, jak se říká: Kam vítr, tam plášť.....
07. 03. 2008 | 13:08

Bernardo napsal(a):

neo: A to ti řikal kdo?
07. 03. 2008 | 13:11

tana napsal(a):

Vážený pane doktore,
jaksi Vám uniklo, že pánové Mašínové odsoudili svou vlastní matku k osamělé smrti v žaláři. Nebo si snad mysleli, že jí a jejich sestru režim nechá na pokoji? Nebylo by statečnější a hrdinnější zde zůstat a starat se o ně ?
KOmunistický režim byl zrůdný v tom, že se mstil na nevinných, starých , ženách a dětech tím, že je vysídloval do pohraničí, nedovolil studovat atd. Mašínové-muži mu umožnili toto chování vůči svým nejblžším-ženám, matce a sestře.
07. 03. 2008 | 13:11

žaba napsal(a):

REDS,ïnteligentní člověk se baví k tématu tedy k věci a ne k osobě, víš to a rozumíš, co říkám?Tomu se říká diskuse, jinak pavlačové řeči můžeš vést na pavlači.
07. 03. 2008 | 13:11

žaba napsal(a):

TANA má velkou pravdu, oni mají nejen na triku ty zavražděně, ale i další osud své matky a sestry. tak mladí zas nebyli, aby si nedovedli spočítat, že to za ně odnesou ony. A vůbec, pomyšlení, že je matkou synů, kteří jsou 6 násobnými vrahy, i kdyby nebylo věznění, by jí moc let života nepřidalo.
07. 03. 2008 | 13:15

Čochtan napsal(a):

Rath:"Nakoupili drahé odstřelovací pušky, aby mohli likvidovat architekty totality?"

Ty odstřelovací pušky byly k mání v každém Pramenu, mezi houskama a mlíkem !

Ježíšmarjá to je inteligent !!!
(specielní verze pro pana Stejskala)
07. 03. 2008 | 13:20

Miroslav napsal(a):

Bernardo: Nic si z těchto lidí nedělej a ignoruj je. Oni takhle zaplavujou všechny internetové diskuse od novinek až po idnes, kde mají základnu. Nejhorší je to podle mne na novinkách. Kdo to na novinkách zná, tak si jistě vzpomene na jména jako Urbanecek, kočička kotě, novakalexander, oblibenyjanik, Truna atd.
07. 03. 2008 | 13:23

Josef M.H.Motov napsal(a):

Topolánek s Rathem, jsou si tak podobni!!!
07. 03. 2008 | 13:28

veverka napsal(a):

Naprostý souhlas pane Rathe.Naštěstí i přes masivní mediální propagandu posledních dnů plnou bezduchých frází o tom že se "postavili tyranskému režimu se zbraní v ruce" nestratila většina lidí v této zemi soudnost a Mašíny za hrdiny nepovažuje.
http://www.ct24.cz/domaci/7...
07. 03. 2008 | 13:29

vai napsal(a):

Tak nějak to s těmi hrdiny bude. Lidi, kteří jim pomáhali v útěku, nechali shnít v komunistických věznicích. Zachránili si vlastní zadky a ti blázni, kteří jim pomáhali, jen naletěli jejim výmyslům o boji proti režimu. Už si jen váleli šunky v Americe. Tohle považuje Topolánek za hrdinský čin. Fuj!
07. 03. 2008 | 13:48

Holoubek napsal(a):

I kdybych nic nevěděl o Mašínech, tak bych zastával přesně opačný názor než p. Rath, neboť on je záruka, že pravda je přesně na opačném místě. Jako indikator slouží p. Rath naprosto spolehlivě.
07. 03. 2008 | 13:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další dva urážlivé resp. vulgární příspěvky, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
07. 03. 2008 | 14:01

Eva napsal(a):

I když p.Ratha nemusím,tak tenhle článek sedí.Můj otec hnil v komunistickém kriminále a nám nedovolili studovat,žádnou medaili tátovi nedali,asi proto,že nikoho nezařízl.Dneska je možné úplně všecko!
07. 03. 2008 | 14:07

Řeč mysli napsal(a):

Jsou lidé, kteří opravdu neměli, nemají a nebudou mít "strop". Pane Rath, vy asi nemáte normální cortex orebri.
07. 03. 2008 | 14:07

neo napsal(a):

Bernardo: ty!
07. 03. 2008 | 14:13

Holoubek napsal(a):

No paní Evo ono to bylo všechno k vůli Mašínům, ti komunisti se museli nějak bránit, museli popravovat, mučit, zavírat a terorizovat. Co kdyby takových Mašínu se najednou vyrojilo více, jak by se pak udrželi u moci. Lidé si toho nevážli.
07. 03. 2008 | 14:16

Kamil napsal(a):

Doktora mlčeti zlato. Hezký den.
07. 03. 2008 | 14:22

Antimasin napsal(a):

Jsem rad, ze jste tento prispevke napsal. V mediich se neustale objevovaly zpravy, ze kdo s ocenenim souhlasi je "spravny, rozumny, férovy...atd a kdo s ocenenim nesouhlasi je komunista. Ja nejsem ani komunista, ani jsem komunisty nikdy nevolil, ale s ocenenim nesouhlasim. Stejne tak jako nikdo neocenuje komunisticke vrahy nemeli by se ocenovat vrazi komunistu. Paumer rekl, ze vrazda na tyranovi neni vrazdou. Ja bych k tomu pro Paumera dodal, ze vrazda byla, je a vzdy bude vrazdou! A kdo byl pro Paumera tim tyranem: ridic???? pokladnik??? Mozna bych to byl i ja, ktery by se jim treba nahodou primotal do cesty. A jeste na jednu vec D. Rath upozornil: vsude se pise, ze se Masinove museli prostrilet na Zapad, aby delali odboj. Proboha, jaky, ze to odboj na Zapade delali????? Jak se tito pánové zaslouzili o pad komunismu ve stredni a vychodni Evrope???? Prodejem letadel???? Tito panove jsou proste vojaci, je to dano i rodinnym prostredim ze ktereho vzesli. Nikdy to nebyli a nejsou zadni veleduchove, meli radi zbrane, dobrodruzstvi...na tom neni v zasade nic spatneho, ale nelze to nikdy povysovat na hrdinstvi. Ti lide sledovali predevsim sve vlastni zajmy: To ze se jim rezim nelibil chapu, ze chteli na Zapad chapu, ze se nakonec prostrileli take dokazu pochopit, ale co NIKDY nedokazu pochopit, tak je to, ze je za to tato vlada vyznamena. Pro tuto zemi nikdy nic neudelali, jen pro sebe. Opravdovych hrdinu, kteri prosli valkou zde zije cela rada, ale nestekne po nich ani pes.
07. 03. 2008 | 14:24

kritik napsal(a):

podle mě nemůže premiér státu vyznamenávat kdekoho.....Mašínové pro tenhle stát a společnost neudělali vůbec nic - tak nevím za c oto vyznamenání!
07. 03. 2008 | 14:30

neo napsal(a):

---------NÁŠ HRDINA RATH---------

Jako výrazná persona v ČLK vehementně podporoval privatizace nemocnic, pojišťoven a též volal po spoluúčasti pacientů a tedy zavedení poplatků (spolu se svým náměstkem Drymlem).

Po získání teplého křesýlka od čssd najednou otočil. Je proti poplatkům a navíc lže : jeho články o obohacování se lékáren 30ti korunovými poplatky jsou lživé, protože lékárník poplatek nedostane, neb je odečten od jeho marže.

Sám si koupil polikliniku ač nyní brojí proti privatizacím.

Jeho věrný pobočník Dryml ve své nemocnici poplatky nevybírá (od urč. skupin pacientů), ačkoli se vysloveně rval za jejich zavedení.
07. 03. 2008 | 14:36

Vico napsal(a):

Antimasin : na toto téma tu už napsalo tisíc lidí, ale málokdo to tak vystihl, jako vy. Z odstupem doby se dá pochopit ledacos. Naprostý souhlas. Pokud tu jiní svými akademickými úvahami dospěli k závěru, že jsme se vlastně nacházeli ve stavu jakési války, tak dejme tomu v těch padesátých létech ano. Po tolika letech je čas na pochopení, odpuštění, velkorysost možná i určitou legalizaci, budiž. Jádro sporu, ale spočívá v něčem jiném. Přinejmenším kontroverzní čin b.M. je tu glorifikován! Někdo z nich chce udělat pomalu národní hrdiny. Zařízli bezbranného a svázaného policajta. Tak to je čin národního hrdiny? Někdo to omlouval poukazem na Američany, kteří v jedné fázi bitvy v Ardenách, taky nebrali zajatce, protože to nešlo. Tím lze takovýto postup s ohledem na situaci omluvit, nikoliv však vyznamenat a to dokonce z rukou předsedy vlády.
07. 03. 2008 | 14:43

Karel napsal(a):

To: neo
Hezky píšete, ale Rath má pravdu.
07. 03. 2008 | 14:46

neo napsal(a):

Karel: a v čem?:)
07. 03. 2008 | 14:49

Franc napsal(a):

Může někdo Rathovi věřit, když pochází z rodiny agenta STB? Hodnotit minulou dobu může tak akorát fundovaný člověk, tj historik a ne doktor všehomíra Rath.
07. 03. 2008 | 14:55

neo napsal(a):

Franc: tohle nesnášim. Nikdo nemůže za své rodiče. suďte lidi podle činnů a ne předků.
07. 03. 2008 | 14:57

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Franc: dám Vám otázku: je pan bývalý prezident Václav Havel nacista? Já si to nemyslím, i když jsem viděl jeho fotku jak sedí Heidrichovi na klíně.
07. 03. 2008 | 14:59

Marty napsal(a):

Jeden z bratru Masinu rekl, ze rezim primo jim nikdy neublizil natolik, aby byli nuceni se branit zbrani. Rekl, ze hlavnim motivem jejich cinu byla skutecnost, ze rezim lidi nutil sklonit hlavy, kdykoliv se delo bezpravi. Kdykoliv komuniste nekomu brali majetek, kdykoliv nekoho bezduvodne zavreli, kdykoliv nekoho ve vykonstruovanych procesech popravili, lide sklonili hlavy. Nikdo nevystoupil na obranu obeti. Komunisticke metody fungovali na sraby a praskace, ale u Masinu narazili. Otec bratri Masinu nikdy hlavu nesklonil a nezlomilo ho ani muceni Gestapa. Stejne sve hlavy nesklonili ani bratri Masinove.
Vzali do rukou zbrane. Byt vic takovych, rezim by to pravdepodobne nezlomilo, ale v tech 40 letech temna by byl kratky okamzik svetla, na ktery bychom dnes mohli s hrdosti hledet jako na den, kdy cesky narod dokazal, ze v nem jeste trocha odvahy zbyla.
Nerikam, ze je dobre, ze bratri Masinove zabili nekolik lidi, ale uvedomuji si, ze bojovali. Kazda jejich chyba mohla skoncit jejich okamzitou smrti. V takove situaci nelze pozadovat hladky a bezproblemovy prubeh jako ve filmu.
Bratri Masinove nedostali medaile za mrtve lidi, dostali je za to, ze nesklonili hlavy.
07. 03. 2008 | 15:09

JC napsal(a):

Ano Davídku, Topolánek je jistě hrdina, když dal Mašínům medaili.Mohl očekávat jak se do něj polovina lidí pustí a přece to udělal.
Na to ty nemáš.
07. 03. 2008 | 15:12

zdesta napsal(a):

Kdyby bratři Mašínové ke svým amatérským akcím zaujali reálný postoj,který signalizuje lidi se špetkou svědomí a přestali si hrát na hrdiny, pak se dá jejich chování z části chápat.Topolánek má minimální míru politického citu a vkusu a svým aktem legalizuje politické násilí.V dnešním civilizovaném světě, který bojuje s náboženským a politickým terorem je jeho soukromá akce na pováženou.
07. 03. 2008 | 15:14

xixao napsal(a):

Diskutér s nickem neo je opravdu úžasný.
Tolik přínosných a smysluplných příspěvků k tematu, to hned tak někdo nevypotí.
Vidím ho v duchu jako mladého, dravého, úspěšného, modrého...
07. 03. 2008 | 15:23

neo napsal(a):

xixao:

jsem běloch, ne modroch.

za to xixao byl křovák.
07. 03. 2008 | 15:26

Jaroslav napsal(a):

Vážení, za toho zločinného komunismu získalo akademický titul všech 16 členů první pravicové Klausovy vlády (jedinou výjimkou byl Ruml, který měl s přijetím na VŠ problémy i po sametu), tedy i Klaus, Lux a ostatní. Havlův bráška dosáhl vědecké hodnosti CSc, později vystudoval VŠ i Topolánek, tak kdo to tedy nemohl studovat? (Opravte mě, jestli si vymýšlím).
07. 03. 2008 | 15:28

Tomáš Fuk napsal(a):

Nebyli oni ti bratři Mašínové teroristy, když zabíjeli bezbranné lidí, aby vyvolali strach?
07. 03. 2008 | 15:31

irina napsal(a):

To Stejskal:
Vy opravdu ale opravdu považujete příspěvek Vašeho miláčka a ideového pobratima NEO:

"---------NÁŠ HRDINA RATH---------
Jako výrazná persona v ČLK vehementně podporoval privatizace nemocnic, pojišťoven atd. a stejne tak do konce "

za příspěvek týkající se tématu bloggu a jako takový, že není ke smazání ????
07. 03. 2008 | 15:32

Bernardo napsal(a):

Antimasin: souhlas. A navíc pan Paumer řekl, že vražda na tyranovi není vraždou, takže vlastně přiznal, že to byla vražda a ne zabití v rámci odboje.
07. 03. 2008 | 15:33

Martin napsal(a):

Pane Stejskale, co duslednost, rikal jste ze spojovani nazvu stran se zlocinenckymi organizacemi nepovolujete a ejhle tady je povoleno. Cili ODSS je take v milosti ?
07. 03. 2008 | 15:39

xixao napsal(a):

to neo: Ano a Neo byl velice sofistikovaný, to zdůrazňuji, počítačový program.
07. 03. 2008 | 15:40

cari napsal(a):

clanek mne rozesmal - ale nejvic mne dostala culici se fotografie - celej NAPOLEON
07. 03. 2008 | 16:05

stejskal napsal(a):

Máte pravdu pane, Martine, přehlédl jsem to.

Smazal jsem urážlivý text, v němž autor implikoval spojitost s někdejší totalitní stranou.

Paní irino, pokud bych byl tak striktní ve výkladu pravidel, jak Vy požadujete, musel bych mazat nejméně polovinu všech příspěvků na těchto stránkách (včetně toho Vašeho, na nějž odpovídám). A to není mým cílem ani úmyslem. Skutečně věcný a argumentačně silný je tak zhruba každý desátý.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal

P.S. Oceňuji, kolik lidí zde sleduje, jestli se zbytečně neflákám. Tak jen pro pořádek: nejsem stroj a nejsem placen za to, abych vše pročítal, zachytil a případně mazal. Mým zadáním je nastavit zde prostředí, kam budou lidé rádi chodit. Toto je moje představa a mému zaměstnavateli to, zdá se, vyhovuje. Berte to prosím tak.
07. 03. 2008 | 16:10

fudoshin napsal(a):

ve všech diskusích,kde se dotknu mašínů, jsem proti jejich povyšování na hrdiny.tady jen stručně.nesouhlasím s tím,že by byli hrdinové.hájili jen své osobní zájmy.jejich činy jsou odsouzeníhodné,ani tehdejší situace podle mého neumožnuje být k jejich činům benevolentní.jinak opravdu to napsal výstižně antimasin,v zásadě mám na to přesně takový názor....
07. 03. 2008 | 16:18

Strejda napsal(a):

Z duše nenávidím komunisty za zpackaný život můj i milionů dalších.Přesto nemůžu na činech bratří Mašínů najít nic hrdinského.To se radši s úctou a upřímně skloním před tisíci těch,kteří prošli Jáchymovem a ostatními komunistickými koncentráky.
07. 03. 2008 | 16:22

mleziva napsal(a):

Strejda: Mašínové by ten režim ztejně neporazili, i kdyby jich bylo 100x víc. Ale všichni ti malí udavači, členové uličních výborů, strany, LM, SNB, STB a posluhovači toho zločinného režimu by měli větší strach, kdyby věděli, že je za to může někdo zlikvidovat, podobně jako se s nimi odboj nemazlil za protektorátu. Režim nemá smysl ničit odshora, ale odspodu. Jeden Gottwald je nahraditelný, ale podkopaná jednota u tisíců těch malých sluhů režimu se nahrazuje jen těžko.
07. 03. 2008 | 16:32

JC napsal(a):

Strejda,
Záleží na úhlu pohledu.
Maďaři proti totalitě povstali se zbraní v ruce a s "obyčejnými občany - komunisty" zrovna nejednali v rukavičkách.Nevím jestli Imre Nagy dostal nějaký metál In Memorian ale postavili mu pomník.
07. 03. 2008 | 16:38

Deny napsal(a):

Čin pana Topolánka je nebezpečný precedens. I dnešní doba se může někomu zdát jako nespravedlivá, kde vládne mafie, jánabráchysmus, kde je normou korupce, tunelování... Ti různí "Kožení, Krejčíři nebo Doleželové, Krausové, Čunkové atd" zůstanou nepotrestání. A tak si někdo může říci, že vezme spravedlnost do svých rukou. Americké vojáky na základně v Brdech může také dotyčný chápat jako nepřátelské vojáky. A dotyčný začne svou soukromou válku proti režimu a zabije hasiče, policistu, bankovní úřednci atd. Jistě to většina lidí dnes odsoudí, přestože ta samá většina s vládou pana Topolánka nesouhlasí.
07. 03. 2008 | 16:47

Marty napsal(a):

Deny: kritika cinu Masinu (nebo Topolanka) prostrednictvim pokusu o prirovnavani komunisticke totality k demokraticke spolecnosti patri jednoznacne k tem nejhloupejsim.
07. 03. 2008 | 16:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární příspěvek, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
07. 03. 2008 | 17:00

Strejda napsal(a):

mleziva a JC souhlasím.Jenže už Havlíček Borovský tvrdil,že revoluce a odboj má smysl jen tehdy když má sebemenší naději na úspěch.Mašínové tu nezanechali stopu jak bojovat,žádné stovky odbojových skupin,žádný mravní étos pro boj proti komunismu.Jan Palach definoval svůj odpor a výzvu svým sebeobětováním.Mašínové podle mne prosazovali své cíle jen přes oběti těch druhých i když chápu,že i v té době to byla válka.
07. 03. 2008 | 17:00

Colombo napsal(a):

Nepřestávám se divit, kolik máme generálů po prohrané bitvě. Kolik z vás, co obhajujete činy bří.Mašínů, by stejně jednalo jako oni?
Pro upřesnění: snad se dá považovat za hrdinství to, že vzali do rukou zbraně proti nepříteli, pokud by se jednalo na př. o Národní povstání proti komunismu. To se však nestalo. Oni chtěli sice bojovat proti komunistickému režimu, jak o sobě říkají, ale že nemají žádné svědectví o tomto boji z řad svých "spolubojovníků" je na pováženou. Máme jim tedy věřit, že tomu bylo tak, jak říkají, nebo věřit faktům, které jsou zadokumentovány. A fakta hovoří jasně, vraždili, aby se dostali za hranice republiky, ne aby bojovali proti režimu. Kdyby chtěl proti režimu bojovat, měli zůstat doma. A je pravdou, že se nikdy neprokázalo,jak dál pokračovali v boji proti komunistickému režimu, tam, v zemi jim zaslíbené. Takže, zbaběle zdrhli, za sebou šest mrtvých a ještě mají být považováni za hrdiny? No to snad ne!Apropó, kolik z vás, co by vzalo do ruky zbraň by bylo schopno zabít člověka, notabene bezbranného, bezvědomého podříznout jak podsvinče? Měli byste všichni odvahu, chladnokrevnost takto marnit životy? Asi sotva, zabít, není jen tak, k tomu musí být nátura, ale někdy stačí jen zbabělost, strach ze svědomí je potlačen vidinou beztrestnosti. A nakonec i metálu. To jsme to dopracovali. A Topolánek by měl co nejdříve navštívit Bohnice, než začne rozdávat metály či plakety Kájínkovi, Stodolovým a pod. Fuj tajbl.
07. 03. 2008 | 17:05

Deny napsal(a):

@ Marty
Nesrovnávám režimy, poukazuji na případné chování lidí. Myslíte, že v dnešní "demokracii" se nedějí lumpárny a nespravedlivosti. Já sám jsem zažit tři. Ztráta nemovitosti v H-systému, akcie Harwardu pana Koženého a nakonec sebrání pozemku, který jsem koupil v roce 1998 od obce. Obec pozemek neměla prodávat, protože na pozemku byl restituční nárok z roku 1991. Pozemek mi sebrali až v roce 2005. Takže náš demokratický stát neochránil mou investici celek ve výši cca 5milKč, má dobrá víra v koupi mně je k ničemu a nikdo za svá pochybení nebyl prakticky potrestán a škodu nenapravil. Ale rozhodně nejsem pro návrat ke starým pořádkům, chvála bohu za demokracii. Hlavní je zdraví a možnost pracovat. Ale někdo na mém místě by to třeba nerozdýchal.
07. 03. 2008 | 17:09

Marty napsal(a):

Deny: tak uz i tu demokracii davate do uvozovek ...

Az Vam stat bezduvodne vezme majetek, Vase deti nepusti na VS a Vasi manzelku necha popravit ve vykonstruovanem procesu, tak mi dejte vedet. Klidne si za rodinne prislusniky zasadte sve zname.
07. 03. 2008 | 17:20

Alka napsal(a):

Díky za vaše stanovisko, takto to cítím i já, v tomto s Vámi naprosto souhlasím. Je jen škoda, že ti, kteří prožívali tuto dobu již stárnou a pomalu odcházejí z tohoto světa. Taky je škoda, že je nikdo nebere vážně. Média jsou v této době zaměřena jedním směrem stejně, jak to bylo po 2.světové válce. To byl většinou taky pohled jedním směrem. Jednou na východ a jednou na západ. Staří jsou znechuceni z politiky a mladí věří jen pokřiveným médiím a pokřiveným politikům. Díky, že se nebojíte.
07. 03. 2008 | 17:28

Blue Power napsal(a):

Jasně, že máte pravdu pokud se týče toho, že Topol vystudoval Vojenské gymnázium. Vždyť ten drill, ta náklonost k armádě, je z něho cítit dodnes. Ano, on pochází z komunistické rodiny. Ale co Vy, pane Rathe? Můžete se pochlubit něčím jiným? Skoro mi to připomíná ono "zloděj kričí, chyťte zloděje!"
07. 03. 2008 | 17:30

mleziva napsal(a):

Strejda: Komunisti se i u toho Palacha (mimochodem spolužák mojí mamky) pokusili o dezinterpetaci a označili ho za oběť nějakého většího spiknutí. Znám z vyprávění, že tenkrát tvrdili něco o studeném ohni a podobných hloupostech :o) Totéž si myslím, že bylo uděláno i s Mašíny (major Zeman). Myslím, že v jejich případě by mělo být vše znovu otevřeno a náležitě objasněno. Do té doby se tu bude pořád diskutovat, jestli sledovali jen svůj cíl a vraždili proto, že jen chtěli utéct nebo vraždili proto, že zakládali odboj - nepovedlo se a museli utéct.
07. 03. 2008 | 17:31

Martin napsal(a):

Pane Stejskale, omlouvam se pokud to vyznelo jako rypani a rozhodne nechci abyste byl robotem. V tomto pripade by jiste treba slo i nastavit automaticky filtr, ktery by proste prispevek s nevyzadanym slovem nepustil dal - dokonce zde (jak u deformace ods tak cssd) by nemohlo dojit k zamene s jinym povolenym slovem, protoze zadne jine takove slovo ci presneji slova neexistuje.
07. 03. 2008 | 17:58

Jaroslav napsal(a):

Lidé/někteří/,jste ještě vůbec schopni si přiznat,že kdo chtěl po roce 48 odejít z této země,tak mněl několik možností,když ho chytli,buď kriminál,nebo být zastřelen na útěku,nebo skončit v drátech s vysokým napětím a nebo také skončit v minových nástrahách,což podle mně byla ta největší zrůdnost tohoto režimu.Je však zajímavé,že za tyto kopečkáře kteří byli zlikvidováni dostávali naši pohraničníci vyznamenání a nikdy nebyli označeni za vrahy i když likvidovali nevinné lidi,kteří chtěli jen odejít z této země.Zkuste se zamyslet i když pro někoho to může být dost obtížné.
07. 03. 2008 | 18:07

fafnir napsal(a):

Martine
dělal jste za bolševika censora,nebo se na ten post těšíte po Paroubkově uchopení moci?
K Mašínům,kdyby mohli normálně vycestovat,nemuseli nikoho střílet.Jo a za zadržení,tedy i za zastřelení ,těch co chtěli utéct ,bývalo vyznamenání a odměna.A to byly sříleny i 14leté děti.Také trestný čin "opuštění republiky " bylo unikum.Takže,jen pomalu ,vševědoucí odsuzovači.
07. 03. 2008 | 18:17

Martin napsal(a):

Fafnire, chapu, ze jako Klausovo ditko nesnasite soukrome vlastnictvi a pravo soukromeho vlastnika na nakladani si se svym majetkem podle prani. Ale pokusim se vam to vysvetlit, i kdyz pri zhasenych svetlech to asi nepochopite. Aktualne je soukromy majetek a ma plne pravo si na svych strankach urcit sva pravidla. Bud je akceptujete nebo ne. Mleti o cenzure je znamkou vaseho nerespektovani prav vlastnika.
07. 03. 2008 | 18:22

Strejda napsal(a):

mleziva:Jsem zřejmě generačně blízký Vaší matce a můžu Vás ubezpečit,že blábolům o studeném ohni nikdo nevěřil ani ti,kteří to pouštěli do světa.Jsem pro otevření diskuse o 3.odboji a jeho uznání,stále si ale myslím,že případ Mašínů není ten pravý.
07. 03. 2008 | 18:34

Saliven napsal(a):

Deny:
Dle rozhodnutí ústavního soudu platí, že i když byl pozemek s restitučním nárokem, jelikož jste ho kupoval v dobré víře, tak by vám měl zůstat. Zajděte si za advokátem, myslím, že by jste mohl mít u soudu dost šancí.
07. 03. 2008 | 18:37

Saliven napsal(a):

Mám pochopení pro Mašínovic činy vzhledem k tomu, v jakém vyrůstali prostředí, ale jinak si myslím, že jejich čin hodný následování není, tudíž nejsem pro vyznamenání. Zabíjením policajtů řežim nijak neohrozili, ba naopak, to kdyby zabili Gottwalda nebo Noska, to by byla jiná.
07. 03. 2008 | 18:42

Jan napsal(a):

Nevíte proč letí Topolánek do Izraele?
Nebude tam vyznamenávat Mašínovou plaketou toho střelce ve škole ze včerejška?
07. 03. 2008 | 19:20

kwich napsal(a):

Pane doktore,
Jakýsi méně významný politik vyznamenal jakýmsi méně významným způsobem jakési nedůležité osoby.
No a co má být?

Nestydíte se přihřívat si své ego nad desetkrát převařenou řídkou polévkou?

Zdravím jakéhosi nevýznamného bývalého lékaře, od kterého bych se bál i nechat si nalepit náplast na odřené koleno.
07. 03. 2008 | 19:41

brkoslav napsal(a):

Kdo může dnes Mašíny objektivně posoudit.Myslím hlavně ten,kdo v této době žil.Pokud pane Rathe čerpáte od Vašich rodinných příslušníků,tak se snad na Vás nemohu zlobit.Vzhledem k tomu,že jsem vyrůstal v antikomunistické rodině stojím za Mašíny a tím pédem za Toplánkem. Dávám přednost jejich odvaze před Vaším statečným slalomem politikou.Věřím,že článkem jste získal alespon 30 hlasů pro sebe a Vaši stranu.Stejně jako tomu,že za pár let,když se to hodí složíte písen oslavující ty ošklivé Mašíny.
07. 03. 2008 | 19:50

fafnir napsal(a):

Martine
netušil jsem ,že tento blog je vaším vlastnictvím.A jestli není,tak proč do toho p. Stejskalovi kafráte a bomzujete?
07. 03. 2008 | 20:20

Martin napsal(a):

Fafnire, diskusi berete za kafrani ? Tak to jo, postkomunistum diskuse a ptani se vzdycky vadily.
07. 03. 2008 | 20:31

Lápis napsal(a):

U pana doktora Ratha oceňuji,že dokáže pojmenovat věci pravým jménem.Tentokrát jasně řekl,že Mašínové vraždili a mrzačili bezbranné lidi. Tyto vraždy zdůvodnili bojem proti komunismu.Vraždy nevinných lidí zdůvodnil i nedávno odsouzený masový vrah Zelenka.Vraždy nevinných lidí ale přeci nejde ospravedlnit,natož vyznamenat!
07. 03. 2008 | 20:47

RA napsal(a):

Ratho va fotka je docela výstižná, vypadá na ní jako Jidáš.
07. 03. 2008 | 21:24

Jaroslav napsal(a):

Pane MUDr.Rathe,proč jste byl dříve v ODS?Tam Vám zřejmě pšenka nekvetla,tak bylo třeba změnit dres,ale despota Jirka Vám to stejně jednou spočítá!Jedině,že budete pořád jeho anální horolezec,ale při Vaší výbušnosti tomu moc nevěřím,touha po moci a něco znamenat je přece silnější,že?
07. 03. 2008 | 21:26

Tchombe napsal(a):

Co by tomu řekl chlap s gulama kdyby při svatém boji s komunismem Mašínové ustřelili třeba jeho tátovi gule?.Taky by je vyznamenal?
07. 03. 2008 | 21:30

Pedro napsal(a):

Mohl by mě někdo vysvětlit, proč stále někteří říkáte, že ODS jsou bolševici, když vyznamenávají Mašíny, kteří proti nim bojovali? Nehodil by se ten název raději na ČSSD,když se bolševiků tak zastávají?
07. 03. 2008 | 21:40

ROSSIAN napsal(a):

Pane Rath máte naprostou pravdu, souhlasím bez výhrad. Velmi dobře jste popsal i politické pohnutky Topolánka jak si na tomto případu vytvořit image "politika - bojovníka" co se nebojí "jít proti proudu". Ve skutečnosti je však topolánek vrcholně trapný, a tato jeho sebeprezentace směšná a nedůvěryhodná zvlášt potom co předvedl brilantní ukázku radarového "řitolezectví do pozadí US neocons", za kterou kromě pochvaly od svých "páníčků" v USA (kromě berličky bezvýznamné změny vízové politiky mezi USA a ČR) nic nedostane. Ovšem kromě toho že si tím topolánek ještě víc nahoní své narcisistní ego.
Co se týká Mašínů, také s vámi souhlasím.
Zapalovat stohy, povraždit 6 lidí a jednoho přitom ještě v situaci kdy dotyčný otrávený chlorofomem jim byl zcela neškodný - to není odboj ale v lepším případě zpanikaření pod tlakem situace a v horším případě vraždění ze slepé pomsty vůči režimu spolu se zaslepenou ideologií že každý kdo nebojuje proti režimu je spoluviníkem - ideologii které v podání Mašínů padly za obět nevinní lidé.
Pokud chtěli dělat odboj měli zůstat zde a působit proti režimu, anebo se pokusit o emigraci stejně jako mnoho jiných lidí co přitom nepovraždily další nevinné lidi.
Jsem mladý člověk, takže nemůžu psoudit atmosféru tehdejší doby - ale mám pocit že případný pád komunistického režimu s kterým tito lidé počítali stejně jako se západní pomocí by se v podání mašínů a spol. možná změnil v občanskou válku (protože komunistický režim - byt s výhradami - se těšil legitimitě v očích ne pouze nějaké uzurpátorské menšiny ale značné části obyvatel - a to je skutečnost at se to komu líbí či ne)a poté v přinejmenším radikálně-pravicový režim latinskoamerického střihu, kde by došlo k vyřizování účtů a začátku další krvavé epochy. O nějaké demokracii by nemohlo být ani řeč - ta by přišla na řadu až tak o dvě desetiletí později.
Pochopitelně že tichá dohoda západu s Ruskem o rozdělení sfér vlivu tento scénář vylučuje, ale stojí se nad ním zamyslet jaké by možná byli důsledky toho pokud by se lidem jako byli Mašíni podařilo uskutečnit své vize. Kdo by mohl zaručit že by se pod vlivem velmi vypjaté situace neuchýlili ke mstě a krveprolití (bez ohledu na výchovu k věrnosti demokratickým tradicím první republiky), když nezvládli bez krveprolití ani svůj útěk na západ.
Nikdo nemůže vědět jako se zachová v nějaké situaci pod tlakem - může se i dopustit vražd jako Mašíni.
Někdo je může omluvat, někdo může rovnou říct že jsou vrazi. Ale jedno je jasné tito lidé nemají dostat žádné vyznamenání !
07. 03. 2008 | 21:52

JC napsal(a):

ROSSIAN,-příznačný nick pro bolševika :-)),
Marně naříkáš příteli, Mašíni medaile mají a tím to hasne. Jedinou tvojí nadějí je, že Davídek Rathů jednou bude premiérem a zajede do USA Mašínům ty metály odebrat. Obávám se že v takovém případě by nedostal "Mackův záhlavec" ale "Mašínovku" přímo do čenichu.
07. 03. 2008 | 22:09

Jiří napsal(a):

Syn agenta STB R.Ratha je vskutku ten pravý arbitr,který může posoudit zda odboj proti komunistům byl oprávněný či nikoliv.Nikdo z lidí zabitých Mašíny nebyl žádná nevinná oběť,pokladník byl místním velitelem LM,další byl komunistický policista a tři byli příslušníci Volkspolizei.Zavraždění paní Mašínové pana Ratha zdaleka tak nedojímá.V Polsku by vůbec nechápali o čem hovoříme,tam bojovaly s komunisty stovky takových Mašínů.My Češi prostě máme radi jenom oběti,které se nechaly oběsit,aniž by své vrahy obtěžovaly fyzickým odporem.Proto je pro mnoho lidí hrdinou Fučík a nikoliv Balabán,Mašín a Morávek.Nakonec parašutisté v Resslově ulici také sprostě stříleli na postivé české hasiče,kteří se přece jenom pokoušeli zaplavit jejich úkryt v kryptě kostela Cyrila a Metoděje.
07. 03. 2008 | 22:11

RUMCAJS napsal(a):

Komunisti nejenov zabíjeli, nejenom vraždili ale i mučili milióny lidí. To dneska nikoho nevzrušuje. Možmá, kdyby Mašíni nezůstali u svého skromného čísla obětí, že by si lidé zvykli, a dneska by je vyznamenání nepřekvapilo. Nikdy jsem pana profesora Hořejšího neslyšel (nečetl) že by se pohoršoval nad existení strany, která to má vše na svědomí. Nejenomže existuje ale dokonce je v parlamentu. Do červena ho vytáčí spíše Mašínovi,kteří při své cestě za svobodou postříleli ozbrojené komunisty než víše uvedená stotisícová armáda hrdlořezů.

Filip, komunista, udavač , práskač, a člen strany, která má na svědomí milióny vražd,se nad vyznamenáním pohoršuje.Platíme si tu kreatůru ze svých daní více než dobře, tak jako spoustu jiných estébáků, a Mašínům jsme dali jenom vyznamenání.
Já říkám více Mašínů, protože nic jiného na tu bandu, jako jsou komunisti nebo Ráth, neplatí.
07. 03. 2008 | 23:04

RUMCAJS napsal(a):

Komunisti nejenov zabíjeli, nejenom vraždili ale i mučili milióny lidí. To dneska nikoho nevzrušuje. Možmá, kdyby Mašíni nezůstali u svého skromného čísla obětí, že by si lidé zvykli, a dneska by je vyznamenání nepřekvapilo. Nikdy jsem pana profesora Hořejšího neslyšel (nečetl) že by se pohoršoval nad existení strany, která to má vše na svědomí. Nejenomže existuje ale dokonce je v parlamentu. Do červena ho vytáčí spíše Mašínovi,kteří při své cestě za svobodou postříleli ozbrojené komunisty než víše uvedená stotisícová armáda hrdlořezů.

Filip, komunista, udavač , práskač, a člen strany, která má na svědomí milióny vražd,se nad vyznamenáním pohoršuje.Platíme si tu kreatůru ze svých daní více než dobře, tak jako spoustu jiných estébáků, a Mašínům jsme dali jenom vyznamenání.
Já říkám více Mašínů, protože nic jiného na tu bandu, jako jsou komunisti nebo Ráth, neplatí.
07. 03. 2008 | 23:05

RUMCAJS napsal(a):

víše-výše
07. 03. 2008 | 23:12

nuba52 napsal(a):

pane Rathe, jste argumetačně i stylisticky na velmi dobré úrovni a to říkám i přes to, že vím, jakou "pochvalu" za tento názor od dalších "nezaujatých" pozorovatelů dostanu. Výrazní lidé mezi než Vás počítám, nebudou nikdy hodnoceni nezaujatě, myslím že jste s tím ale smířen, věřte tomu, že procento podpory, kterou získáte na těchto stránkách neodpovídá skutečnosti a ani nemůže, inteligentní lidé se totiž bulváru raději obloukem vyhnou
08. 03. 2008 | 00:18

MASH napsal(a):

Dobry den pane doktore,
diky za trefny clanek. Presne nad timto tematem a i s podobnymi zavery jsme nedavno diskutovali s prateli.

Pochopitelne (a velmi vyrazne) odsuzuji bolsevicky system v 50. letech, ale bojovat proti nemu tim, ze podpaluji nejakou slamu, rozbijim vylohy vesnickejch kramku, nebo mrzacit a strilet nevinne lidi (nevojaky, nepolicisty, nepolitiky...) mi prijde skutecne ubohe.
Sejne tak barbarske podriznuti onoho vesnickeho policajta (byt asi soudruha), ktery se uz temer v bezvedomi a priotraven potacel ve svych zratkach nekde na podlaze.
Obdivuji bojovniky, proti bezpravi a totalite (napriklad si velmi cenim chartistu), ale Masiny skutecne povazuju za ubozaky a jak uz tu mozna nekdo napsal, za spise ekonomicke uprchliky...

P.S. Jinak hodne stesti v krajskych volbach, ikdyz bych Vas radeji dal videl ve Snemovne nebo spise ministerske funkci(takze, kdyz nevyhrajete, osobne mi to moc vadit nebude).
08. 03. 2008 | 01:32

kočka šklíba napsal(a):

Chtěla bych se zeptat zdejších obdivovatelů Mašínů a paumera, zda je proně hrdina i únosce letadla ČSA, který zavraždil pilota?
Pedro: bylo by dobré si nastudovat ten správný význam slova bolševici :D
Brkoslav: zásadně nehodnotím lidi podle jejich rodičů, ale vy zřejmě ano, potom ale hodnoťte podle stejného metru všechny, tedy i Topolánka a ostatní(považuji takové hodnocení za velmi ubohé a trapné)
08. 03. 2008 | 02:18

Holoubek napsal(a):

Kočka: pořád dokola tu vy a ostatní používáte stejné demagogie. Tento případ nesouvisí s případem Mašínů hned z několika pohledů. Nebudu se opakovat. Pokud je vám vzácný lidský život natolik, že za žádných okolnosti nejste ochoten jej ohrozit pak se musíte smířit s tím, že za určitých okolnosti vám na něj někdo cizí, který nemá takové zásady jako vy může sáhnout. Bohužel v povaze českého národa není zvykem bojovat za svá práva.

Stát z kterého nelze řádně vycestovat je spoluzodpovědný za případné násilnosti s pokusem o překročení jeho hranice.
08. 03. 2008 | 02:54

Matylda napsal(a):

Článek se mi líbí, pouze v jednom bych polemizovala a to, že komunismus je trvale poražen. Již jednou jsem někde citovala p. Ludvíka Vaculíka, který vyřkl myšlenku a souhlasím s ní - komunismus padl, ale příčiny, ze kterých vznikl jsou tu zase.
08. 03. 2008 | 06:17

Josef M.H.Motov napsal(a):

Možná bych měl ještě také podotknout, že jsem toho názoru, že pan Rath patří mezi největší vlezdořitisty naší politické scény.
08. 03. 2008 | 07:13

nuba52 napsal(a):

to Matylda - podstatou komunismu,fašismu a v tomto smyslu dalších podobných -ismů je vždy zlo, které lidé nechají z různých důvodů narůst do obludných rozměrů, v tomto smyslu ani poražen být němůže, i když dvakrát se do stejné řeky vstoupit nedá
08. 03. 2008 | 08:50

brkoslav napsal(a):

kočka:to je skvělé,držte se své zásady,jen prosím lépe čtěte....Asi mi to neuvěříte,ale jeden z únosců byl spolužákem mého bratra a bydlel přes ulici.Po revoluci se setkali.Tak něco o tom vím.Co vy?
08. 03. 2008 | 09:04

RUMCAJS napsal(a):

Mašínovi nemůžou být hrdinové, protože vraždili.

Jak by potom zněl titulek"Heidrichovi vrazi"!?
08. 03. 2008 | 09:44

Petr z Tábora napsal(a):

Dívat se dnešní optikou na události staré přes půl století není moudré. Pak můžeme zpochybňovat Benešovy dekrety jako nedemokratické, odsun Němců jako etnickou čistku na Balkáně atd. Jsou to dějiny, nechme je být a snažme se, aby se to špatné v nich neopakovalo.
Politici by se měli snažit řešit věcně současné problémy. Leckdo z pravice i levice to v minulých letech dělal. Bohužel nynějším špičkám soc.dem. je cokoli dobré jako prostředek politického boje.
08. 03. 2008 | 10:21

myrta napsal(a):

problém je ,že Topolánek rychleji mluví a jedná než myslí.Napáchá nedozírné škody.Kdyby to raději nechal být tak jak to bylo,bez idiotského vyznamenání,byl na tom lépe.
08. 03. 2008 | 11:21

rek napsal(a):

Jaroslavovi- proč opustil Dr.Rath oDS ? To ví každé malé dítě.
Protože se nemohl
dívat na ty lupárny které prováděli její komunální politici (Pha6) a o věci veřejné se nestarali.
08. 03. 2008 | 11:36

JQK napsal(a):

Díky za dobrý článek. Osobně nemám moc velký problém s těmi vojáky, které zabili v přestřelkách v NDR. Ten podříznutý omámený policajt, to je ale svinstvo. Podobně ten hasič (tam neznám okolnosti, jsem ochoten připustit, že to mohlo být v situaci, kdy se bránili). Ten strážný z vozu s penězi také. Jistě, někdo může říct, že sahal na pistoli. Prosím, kdyby nesahal, pomohlo by mu to? Asi ne, stejně byl určený k likvidaci, buď by ho střelili do hlavy, v lepším případě, nebo podřízli. Příklad na to je.

Prosím, kdyby to byli aspoň všechno ti estebáci nebo ti sovětští poradci. Nebo ještě lépe ti funkcionáři. Ale nic takového.

Významná je myslím i skutečnost, že v SRN možnost promlčení v těchto případech není. Jsme tedy v tomto směru na špici my, nebo oni?

Chybí nám nastavení kritérií. Jak budeme hodnotit případ, když nějaký protiradarový extrémista zabije premiéra a uteče na Kubu nebo do Íránu či KLDR? Zatleskáme mu? Asi ne.

Mluví se v případě bratrů Mašínových, že byli ve válce. Byli v soukromé válce a na našem území útočili jen na lidi, kteří s tím neměli prakticky nic společného. (Opakuji, že proti boji v NDR nic moc nemám, tam byly šance jejich obětí více než vyrovnané.)

Mimochodem bych vůbec nebyl proti stíhání pohraničníků, kteří stříleli na hranicích na neozbrojené lidi. A hodně bych zvažoval, zda a jak postihnout toho, kdo by případně při pokusu o útěk usmrtil takového pohraničníka, který na něj zahájil palbu.
08. 03. 2008 | 12:26

Kristus X napsal(a):

Může někdo panu D.Rathovi věřit, když pochází z rodiny údajného agenta STB? Hodnotit minulou dobu může tak akorát fundovaný člověk, tj historik a ne doktor všehomíra D.Rath. Na druhou stranu je fakt, co pan Rath tvrdí,že Topol vystudoval za totality vojenské gymnázium (možná jste si všimli jeho zanícení pro vojenské záležitosti). Nějaký pán (pan Jirka) tady výše vylíčil, kterak Topolánek pocházel z čistě komunistické rodiny. Pan B.Stejskal byl tak hodný a jeho příspěvek smazal :-) Cituji jeho slova:"Otec dnešního premiéra byl krajský tejameník KSČ v Opavě a jeho matka vedla organozaci KSČ v nemocnici ve Vsetíně. Člověka tudíž napadá, zda si pan Topolánek neléčí udělením vyznamenání bratrů Mašínů nějaké podvědomé komplexy. A neplatí to samozřejmě jen pro tento případ. Jeho antikomunismus je podezřelý. Ale třeba se mýlím. Smaže te mne, pane B.Stejskale?
08. 03. 2008 | 12:40

Kristus napsal(a):

Korekce hrubých chyb (děkuji za pochopení):
Může někdo panu D.Rathovi věřit, když pochází z rodiny údajného agenta STB? Hodnotit minulou dobu může tak akorát fundovaný člověk, tj historik a ne doktor všehomíra D.Rath. Na druhou stranu je fakt, co pan Rath tvrdí,že Topol vystudoval za totality vojenské gymnázium (možná jste si všimli jeho zanícení pro vojenské záležitosti). Nějaký pán (pan Jirka) tady výše vylíčil, kterak Topolánek pocházel z čistě komunistické rodiny. Pan B.Stejskal byl tak hodný a jeho příspěvek smazal :-) Cituji jeho slova:"Otec dnešního premiéra byl krajský tajemník KSČ v Opavě a jeho matka vedla organozaci KSČ v nemocnici ve Vsetíně. Člověka tudíž napadá, zda si pan Topolánek neléčí udělením vyznamenání bratrů Mašínů nějaké podvědomé komplexy. A neplatí to samozřejmě jen pro tento případ. Jeho antikomunismus je podezřelý. Ale třeba se mýlím. Smažete mne, pane B.Stejskale?
08. 03. 2008 | 12:42

kočka šklíba napsal(a):

Brkoslav: čtu dobře a nechápu proč tedy se vůbec zmiňujete o původu Ratha a svém, není to přece relevantní. Jinak opravdu jsem nepochopila, co jste chtěl říct, tím, že jeden z únosců vám byl znám, a co?
Holoubek: jak se liší vražda pilota od vraždy pokladníka a svázaného a omámeného policajta? Všichni tito vrazi se pouze chtěli dostat na Západ a tyto vraždy jim k tomu pomohly, a jestli považujete za odboj zapálení pár stohů, no je to dost chabé, že? A jak se podíleli Mašínové a Paumer na odboji v zahraničí? Máte konkrétní příklady?
08. 03. 2008 | 13:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane X,

proč bych Vás měl mazat? Nezaznamenal jsem ve Vašem textu jedinou hrubou urážku ani vulgarismus, tedy porušení Kodexu diskutujícího. Nemám žádný důvod Váš text odstranit.

Přeji příjemnou, korektní a věcnou diskusi.

Libor Stejskal

P.S. Nejmenuji se B. Stejskal (tak se jmenovala hlavní postava ve filmu Věry Chytilové Kurvahošigutentag), ale Libor Stejskal
08. 03. 2008 | 13:47

jakub napsal(a):

Jednoduché zhodnocení zní : Kdyby Mašínové nezabili komouše, kteří po nich šli, zabili by oni je. Pokud bych si mohl vybrat jestli se nechat zabít politickými fanatiky za to, že chci jít do jiné země, nebo zabít ty, kteří mi brání v svobodě pohybu, zabil bych je také. A byl bych na to hrdý.
08. 03. 2008 | 13:50

Jeník napsal(a):

Pane doktore, opět - lehkým způsobem jste ukázal na bídu a duševní ubohost Topolánka a jeho vyznavačů. Z tohoto člověka se dělá špatně, jenom vidět jeho nadutou a tupou tvář, jak s klidem okrádá nejchudší lidi a přitom sobě a své spoluležnici zvyšuje příjmy, Však na všechny špatnosti dojde, lidi si budou dobře pamatovat jeho zločiny proti národu a spravedlivě ho odmění.
08. 03. 2008 | 13:55

Ivan napsal(a):

Nejde jinak, než plně s Vaším článkem souhlasit, zejména ve formě bezmezné nadutosti pana premiéra. Opravdu v dané situaci nefandím, žádné politické straně, ale pan premiér asi zapomíná, že pýcha předchází pád.
08. 03. 2008 | 13:57

jakub napsal(a):

Ivan
Pan premiér si asi vzal příklad z minulého premiéra. Ten se nadouval jak holub hřivnáč a také byl po zásluze odměněn odchodem do opozice. U něj také předcházela pýcha pádu.
Jeník
o duševní ubohosti Vašich stranických nepřátel z bych pomlčel.
Zrovna příspěvky pana doktora hovoří o duševním a charakterovém mrzáctví.
Mým nepřítelem jsou všichni politici a jejich fanatičtí vlezdoprdelkové.
Je mi vždy do smíchu když stranický fanatik odsuzuje chování protivníků a přitom ti jeho oblíbenci jsou ještě větší hnusáci.
08. 03. 2008 | 14:07

Jan napsal(a):

Jakube,
opravdu jednoduché. Spíš bych napsal názor prosťáčka. Jak po nich šel pokladní? Prostě chtěli peníze. Vylákat policajta k fingované nehodě a pak jej zákeřně omámit a svázaného podříznout jak podsvinče. To je boj za lepší společnost? jestliže přistoupím na jejich zdůvodnění, které přijal i Topolánek, pak podle nich je třeba stejně vyznamenat teroristy, kteří nedělají nic jiného než že bojují proti společnosti, která se jim zdá tyranská. Podle této teorie by měl být vyznamenán (třeba in memoriam) atentátník, který předevčírem postřílel v židovské škole několik studentů. Na rozdíl od Topolánka nesouhlasím s vražděním jako metodou odporu u nikoho. Palestinec je vrah, Mašínové jsou vrazi. jenže vy se nám snažíte vnitit, že vrazi jsou jen ti proti vašim zájmům, já tvrdím, že vrazi jsou všichno co zabíjejí.
08. 03. 2008 | 14:54

Honza napsal(a):

Pro pana Kristuse, a možná i pana Stejskala:

Za nekorektní (čtěte svinskou) považuju větu: "Může někdo panu D.Rathovi věřit, když pochází z rodiny údajného agenta STB?"

Je to na stejné úrovni, jako kdybych napsal, zda lze věřit přispěvateli Kristusovi, tomu údajnému osahávači malých dětí.

V čem je problém? Že údajnost (!) příslušnosti otce (!) autora příspěvku k StB má být měřítkem přijatelnosti jeho argumentů?

I kdyby otec dr. Ratha nebyl jen údajným, ale skutečným agentem, co to vypovídá o věrohodnosti dr. Ratha?!

A vy si neuvědomujete, že to je technika jak vystřižená z Rudého práva let 50. a 70.? Že takhle postupovala při denunciacích právě StB? Už si nepamatujete, jak to bylo třeba s Martou Kubišovou? Jistě, tam neřekli, že to jsou "údajně" její fotky, protože je přímo vyrobili. A jak to bylo se scénáristou Janem Procházkou? Onen proslulý pořad "Pravda od Seiny"?

Pane Stejskale, opravdu tohle neznamená "jedinou hrubou urážku ani vulgarismus, tedy porušení Kodexu diskutujícího." Vulgarismus tam skutečně není žádný, urážka asi ano, velmi šikovně schovaná.

"Nemám žádný důvod Váš text odstranit."

Opravdu mohu tedy psát Vrchlického a Nerudovou češtinou o tom, že někteří přispěvateké jsou údajní členové Lidových milicí (dodám třeba dovětek, "jak je každému známo" nebo "jak se říká"), nebo nyní placení (údajně) CIA?

A pokud ano, objevilo by se podobné prohlášení a nebylo by smazáno třeba na serverech BBC, které jste jednou zmiňoval při hodnocen úrovně zdejších diskuzí?

Odpověď by mě upřímně zajímala.

Jistě, nestřílí se z toho, dr. Rath je teflonový a možná ho to povzbudí k dalším píchání do vosích hnízd, ale to nemění nic na tom, že to má málo společného s korektní diskuzí.

S pozdravem,

Honza
08. 03. 2008 | 15:09

Marty napsal(a):

Jan: uz Vas vidim, jak kricite na prislusniky specialnich jednotek, ze jsou vrazi, protoze postrileli teroristy, kteri Vas predtim nekolik hodin drzeli jako rukojmi.
08. 03. 2008 | 15:36

Javít napsal(a):

Stále se tady "rozebírají" Mašínové.
Kdy se budou konečně rozebírat zločiny komunistů, kteří v "boji" proti vykořisťovatelům, v "boji" za budování beztřídní společnosti, likvidaci náboženství, zavraždili stonásobně více lidí.
Komunisté tedy bojovali aniž by byli vrahy ?
Když však někdo zabil při tom jejich boji komunistu, vrah je ?

Říkat komunistům, že zabíjeli spoluobčany, vyvolává u nich jedinou reakci: "hle, nenávistné štvaní".
Mašínům usilovalo o život 25 000 východoněmeckých policajtů. Jen se tedy bránili. I tak, když chytili dva jejich spoluuprchlíky (Václava Švédu a Zbyňka Janatu), bez milosti je popravili.
Komunisti měli svoje zákony. Proč by se Mašínové nemohli postavit proti zlu se zbraní v ruce !

Škoda, že v té době nebylo podstatně více Mašínů. Alespoň bychom se nemuseli stydět za to, jak jsme sebou nechali od komunistů 40 let manipulovat.
08. 03. 2008 | 16:52

jakub napsal(a):

Jan
Opravdu se skutečná situace nedá posoudit jednoduše.
Pokud by jste věděl, že Vám jde o život. Šlo po Vás prý až 24.000 lidí. Na hranicích a v celé republice to byl samý udavač, spolupracovník PS, SNB, LM a hrozilo by Vám prozrazení a smrt. Věřte, že by jste se musel rozhodnout hned a že by to rozhodnutí nebylo jednoduché.
Každý normální člověk má pud sebezáchovy. Tím neříkám, že vražda je ospravedlnitelná.
Kde ale berete tu jistotu, že třeba právě ten pokladník by je hned neudal a tím jim zavinil smrt. Kde vy berete tu jistotu a právo je odsuzovat. Nebo jste také jen ten prosťáček, jak o něm píšete a označujete jím mě
Jak by jste se zachoval v jejich situaci vy? Šel se udat a nechal se popravit?
Proč se nezabýváte těmi stovkami mrtvých na hranicích, kteří kdyby byla demokracie, tak by odešli přes přechod. Vadí Vám 4 mrtví od Mašínů,ale nevadí desítky mrtvých od komoušů. Jejich oběti byly tak hrozně vinné, že si zasloužily smrt? Jejich vrazi nebyli snad vyznamenáni?
08. 03. 2008 | 17:03

mira.le napsal(a):

No poprvé nemohu souhlasit s Vaším článkem.Do doby než začali Mašíni svůj odboj kde tekla krev komunisti již měli na rukou krev asi 80lidí včetně lidí co bojovali proti fašizmu jedno jestli na východě nebo západě,takže Mašíni asi nemohli jít proti tomuto molochu se špuntovkama.
08. 03. 2008 | 17:09

jakub napsal(a):

Jan
Píšete, že nesouhlasíte s vraždou jako metodou odporu. Vražda jako prostředek k prosazení omezení svobody Vám ale viditelně nevadí. Komouší mohli vraždit na hranicích děti, protože jejich rodiče už nechtěli žít v zemi, kde je soused udal za poslouchání rádia a oni by ztratili práci a jejich děti by se nedostali do školy.
Normálně odejít nesměli, tak neměli na výběr.
A hrdinný pohraničník je zastřelil, dostal vyznamenání a opušťák. To je ale podle Vás v pořádku. To bylo v zájmu budování socialismu v čele se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak.
08. 03. 2008 | 17:14

kočka šklíba napsal(a):

Javít, Jakub, Marty: diskuse je vedena o Mašínech, byly to vraždy nebo nebyly? Podle mého byly a žádný "odboj" i kdyby něco takového prováděli, jako že spíše ne, je neomlouvá, jestliže podřízli svázaného člověka(již několik příspěvků se tu odvolává na ženevské dohody, tedy, že ani ve válce se zajatci nepodřezávají), o pokladnících vykonávající své zaměstnání a povinnosti ani nemluvím, chránil peníze, jak měl a že byl v LM? Směšný argument, byl to především člověk a také pochybuju, že to Mašínové věděli, že? , když ho zastřelili. Vraždy se nedají ničím ospravedlnit i když se snažíte, ukazuje to jenom na morální marast ke kterému se někteří lidé dokáží ve své nenávisti dopracovat.
Až se tu budou probírat zločiny komunistů, pak by mohly být vaše poznámky k věci.Jinak jsou úúplně mimo mísu.
08. 03. 2008 | 17:17

modrej soudruh napsal(a):

ODSáci zase jen melou hubou naprázdno. Řekněte v čem nemá Ráth pravdu a pochopí to všichni, ale vy jen budete kdydat modrým slizen, protože s.Topolánek někoho vyznamenal.
08. 03. 2008 | 17:32

jakub napsal(a):

Kočka škliba
Až se v naší zemi prolezlé komunisty budou probírat jejich vraždy, nebude už asi nikdo z nás živ.
Dovolte tedy prosím abych využil situace a poukázal na to, že komunisti odsuzují lidi, které kdyby chytili, tak je umučili nebo popravili.
A pokud mě považujete také za prosťáčka mohu Vás ujistit, že mám osobní zkušenosti. Můj strýc měl to štěstí, že utekl do NSR, aniž by někoho zabil. Mého otce ale STB odvážela na výslechy a vraceli ho zmláceného, protože svého bratra neudal.
To, že o jeho útěku opravdu nevěděl, je nezajímalo. Ten morální marast ke kterému se dokáží někteří lidé ve své nenávisti dopracovat jsem zažil právě u komunistů. Pokud to v lidech přetrvává, je to právě tou socialistickou výchovou, která poznamenala lidi ještě na několik generací do budoucna.
08. 03. 2008 | 17:32

Javít napsal(a):

kočka šklíba:
Napřed si zjistěte skutečnosti, ne ty bláboly komunistů.
Nebýt "boje" komunistů o "lepší zítřky", Mašínové by "nevraždili".
Pohraničníci, na našich hranicích byli, za "zadržení" (pro nechápavé=zastřelení) odměněni medailemi za statečnost. Také to byli vrahové.
Kolik jich bylo souzeno a tak zatracováno, jako Mašínové ?
A neříkejte, že museli střílet. Nemuseli, nemuseli se totiž trefit. Jen kdyby chtěli.
08. 03. 2008 | 17:33

Javít napsal(a):

modrej soudruhu,
používejte svůj mozek, ne ten Rathův. Prospěje Vám to.
08. 03. 2008 | 17:35

jakub napsal(a):

modrej soudruh
Je jedno jakým se označuješ soudruhem. Komunista zůstane fanatickým hnusem, ať je jakékoliv barvy.
08. 03. 2008 | 17:36

kočka šklíba napsal(a):

Javít, Jakub: stále o tomtéž, co by bylo kdyby není v této diskuzi vůbec relevantní, ten policajt a ten pokladník a i ten hasič, které nezabili pouhou náhodou, s nimi nebojovali, nikoho nevěšeli, vykonávali pouze svojí povinnost, a byli zavražděni někým, kdo vyhlásil svojí soukromou válku, Mašínové se ani nepokusili vést nějaký boj proti dejme tomu představitelům tehdejšího režimu, tzn funkcionářům, útočili a zabíjeli úúplně nevinné lidi, copak to nechápete?
08. 03. 2008 | 17:41

Javít napsal(a):

pro Jana:
vražda jako metoda odporu !?
Kde jste na to přišel ?
Jestliže mě někdo napadne se zbraní v ruce, tak když se budu bránit a nepřítele zabiji, je to, podle Vás, vražda. To je scstný názor.
To znamená, že když mi někdo dá z jedné strany "přes hubu", nastavím, podle Vás, druhou ?
Nikoliv, budu se tvrdě bránit, za každou cenu.
Proč mají mít darebáci privilegia ??
08. 03. 2008 | 17:41

Javít napsal(a):

kočka šklíba:
jak to vše tak jistě víte ??
Proč tedy Mašíny naháněli policajti z celého východního Německa ? Asi jim chtěli dát medaile "za budování" komunizmu, že ?
Myslím, že to vše chápu realističtěji než Vy.
Ti komunističtí pohraničníci také vykonávali svou povinnost, když vraždili na hranicích, že ?
08. 03. 2008 | 17:47

jakub napsal(a):

Kočka šklibá
Stále o tomtéž. Tu soukromou válku proti vlastním lidem vyhlásili komunisti. Mašínové ji na rozdíl od většiny "připokakánků" pouze přijali.
08. 03. 2008 | 17:48

jakub napsal(a):

Kočka šklibá
V jednom s Vámi souhlasím. Měli vysřílet nějaký Národní výbor. Pak by to bylo prokazatelnější
08. 03. 2008 | 17:55

Jan napsal(a):

Jakube,
nic jiného mě nenapadá, než že jsi hlupák. Překrucuješ tu příspěvky ostatních, abys je pak následně mohl za to co ani nenapsali, napadnout. Kde jsem prosím napsal, že mi vražda jako prostředek k prosazení omezení svobody nevadí. Z mého příspěvku je snad evidentní, že mi vražda vadí vždy (narozdíl od vás, kteří se jí snažíte ospravedlnit, když je vám to ku prospěchu)
08. 03. 2008 | 18:07

Javít napsal(a):

Jane,
plácáte nesmysly. Komu je tato diskusze ku prospěchu ?
V každé válce umírají lidé. Nebo to bylo někdy jinak ?
08. 03. 2008 | 18:30

Jan napsal(a):

§ 165 Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit s trestným činem souhlas
a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
b) na takovou odměnu nebo odškodnění sbírá.
08. 03. 2008 | 18:37

Javít napsal(a):

Ano Jane,
již si balím fidlátka a chystám se do basy. Tak to mMyslíte ?
Zatím Mašínům trestný čin nikdo neprokázal. Vy ano ?
Jste směšný, víte to ?
08. 03. 2008 | 18:47

JC napsal(a):

Jane,
co se tady oháníte paregrafy ?
Pokud někdo někoho zabije, tak je to vraždou to lze nazývat až po pravomocném odsouzení nezávislým soudem. Takže to vaše plácání ala Filip je dobré tak pro kočku.
08. 03. 2008 | 18:50

jakub napsal(a):

Jan
No tak to máme stejný názor jen s tím rozdílem, že si to samé myslím o Vás. Je tedy zbytečné pokračovat v diskusi. Dva hlupáci se nemají šanci domluvit. Přeji hezký večer.
Cituji Vás : 14.54.40. Na rozdíl od Topolánka nesouhlasím s vraždou jako metodou odporu.
08. 03. 2008 | 18:54

jakub napsal(a):

Jan
V tom samém příspěvku píšete: "Palestinec je vrah, Mašínové jsou vrazi". To jako všichni Palestinci a všichni Mašínové?
Kolektivní vinu jsem za komunistů zažil. Kdo nejde s námi,jde proti nám.
Něco jiného je vina stranická a něco jiného vina národní nebo občanská. Jak můžete odsuzovat všechny Mašíny? Co když podle Vás ty "vraždy" měl na svědomí jen jeden. Předcházíte soudy, děláte závěry a ostatní zesměšňujete.
08. 03. 2008 | 19:20

Déžo napsal(a):

no jo, co čekat od Tupolánka. Ale Mašínové jsou podle mne hrdinové - oni třídní boj nevymysleli, oni nezačali rozdávat zbraně ozbrojené pěsti dělnické třídy, atd. a ten jejich útěk byl svým způsobem malý zázrak. měl byste o problému něco nastudovat, pane dr. i když je pravdou, že lampasákův-politrukův syn nebude tím pravým, kdo by měl někoho vyznamenávat.
08. 03. 2008 | 20:20

kočka šklíba napsal(a):

Hm, tak hrdinové, vraždit svázané lidi, střílet opo hasičích a zabít člověka, který chrání svěřený majetek, tak to ani v těch pokleslých amerických filmech(myslím akčních) není vidět :D.Tam hrdinové aspoň bojují, ale pochybuji, že byste tam vuděli jak podřezávají svázaného člověka(aspoň doufám, moc jsem jich zas neviděla). S lidmi, kteří jednak mluví koze, kdÿž je řeč o voze a jednak s takovýmito morálními zásadami opravdu význam se zabývat. Vy nechcete chápat.
08. 03. 2008 | 23:52

MASH napsal(a):

Rumcajs: Jste opravdu tak hloupy?
Ne, cin kluku, co spachali atentat na Heidricha byl skutecne hrdinsky! A TO V KAZDEM SLOVA SMYSLU!!! Oni, totiz o proti Masinum nepodrezavali nejakeho priotraveneho a bezvyznamneho venkovskeho policajta (ktery byl notabene v bezvedomi)! Oni nepodpalovali nejakou slamu a pak nestrileli po hasicich, kteri prijeli delat jen svou praci... (zmrzaceni hasice je opravdu hrdinsky cin!). Kvuli penezum pro svoji osobni potrebu nevrazdili civilni obcany!
Pochopite to uz?

P.S. Kdyby Masini udelali atentat na Stalina, nebo Gottwalda, asi bych si jich ted take vazil! HODNE VAZIL!
09. 03. 2008 | 02:53

RUMCAJS napsal(a):

MASCH:
Jste opravdu tak chytrý?
Co následovalo po atentátu na Haidricha? To asi netřeba psát.A ti hrdinové to moc dobře věděli.Taky nemuseli hrdině zahynout ve sklepení kostela, ale mohli se na to dívat v klidu z Anglie.

Můj otec jako malý kluk viděl hrdinu partyzána, jak odstřelil bezbraného sudeťáka.Klečel před ním a prosil ho omilost, že má tři děti. Byl na odsunu.
Náš hrdina ho opráskl jako psa. Ještě dnes onen hrdina žije a já ho potkávám. Jeho vlastní život se mu stal trestem.

Jak jsou na tom naši hrdinové, kteří odpráskli někoho při přechodu hranic a dostali za to opušťák?

Nemíním se zastávat jakéhokoliv hrdiny. Pouze mi přijde nepřijatelné, aby jedni vrazi byli živeni z našich daní a druzí nemohli být ani vyznamenáni.
09. 03. 2008 | 09:24

astalavista a hrdinové po bitvě. napsal(a):

Lampasák Topolánek (maturoval na vojenském gymnáziu za normalizace s vyznamenáním) a ještě lže , že ho vyhodili s politických důvodů má zdůvodnění pro své osobní antikomunistické eskapády (rodiče skutečně nikomu nevyčítejme ani u Ratha ani u Topolánka. Topolánek je jako animovaný děda Simpson tedy "Nikdy jsme si nemyslil, že se mně podaří setřelit německé latadlo a dva roky po válce se mně to povedlo". Hrdina Topolánek a Hrdina děda Simpson. ps.: Rath může moralizovat koho chce a Topolánka především neb na Národní třídě v listopadu 1989 Rath jako student byl zatímco Topolánek "čekal" a stejně čekala drtivá většina jeho obdivovatelů, kteří se stali "hrdiny boje proti totalitě" 20 let po změně režimu. ps: po druhé válce bylo najednou všude partizánů a diverzantů a po první válce přesvědčených republikánů a antimonarchistů a antiklerikálů.
09. 03. 2008 | 09:33

jarryd napsal(a):

Drath je nechutna postavicka doufajici , ze jeho nenavistne kleni mu zajisti u Jyriho flek ministra financi.

Macku,Macku ani netusis jak na nasi politicke scene chybi Tvoje pevna ruka.
09. 03. 2008 | 10:09

Javít napsal(a):

kočka šklíba:
Hm, tak hrdinové na hranicích vraždili bezbranné civilisty, kteří z této, komunisty ukradené, a nešťastné země utíkali. Střílet a věšet lidi, kteří si dovolili s komunistickým režimem nesouhlasit ?
Tak to ani v těch pokleslých amerických filmech(myslím akčních) není vidět.
Vy nechcete chápat.
09. 03. 2008 | 10:43

Javít napsal(a):

kočka šklíba:
Hrdinové (komunisté), kteří posílali do vězení nebo na nucené práce tisíce lidi, kterým zabavili veškerý majetek a pole, lidi, které vystěhovali do pohraničních zřícenin ?
09. 03. 2008 | 10:48

hanah napsal(a):

Jen škoda pane Rathe, že vám se nedá věřit vůbec nic. Kdybyste byl nyní náhodou ministrem Topolánkovy vlády, psal byste asi úplně jinak....
09. 03. 2008 | 11:11

PTP napsal(a):

Kdo se zastává t zv. diktatury proletariátu, nemá pravdu. Doktore, pište si co chcete. Jen škoda, že se nedokážete vcítit např. do příbuzných k smrti komunisty odsouzených.
09. 03. 2008 | 11:39

jarryd napsal(a):

Dovolte mi jednu opravu v mem predchozim prispevku . Rath samozrejme doufa, ze obdrzi post ministra zdravotnictvi.

Jinak jeho hrubost, neslusnost a arogance prekonava vsechny unosne meze. Je otazka, proc se takovy clovek uchytil zrovna u Jyriho Paroubka . Spriznenost dusi je zde patrna.
09. 03. 2008 | 14:38

bab napsal(a):

pak o něm nebylo slyšet rovněž a když se vrátil, že bude rovnou prezident, ale za co,že se sám pasoval a ohodnotil na takovou funkci, nic neudělal pro stát,naopak slíbil vše možné jinému státu. Tak proč to Rathovi nevadí,když to Mašínům zazlívá? No Ráthe kyselé hrozny, ty už nikoho nepřesvědčíš, zařadil ses mezi šašky
09. 03. 2008 | 14:57

LEVAK napsal(a):

AD Rumcajs:Petr Pithart byl taky u pohraničníků v Poběžovicích,ale on nebyl obyčejný kmán.Jako syn našeho tehdejšího velvyslance v Paříži na hranice nemusel a jednalo se s ním jako v rukavičkách.Ostatně tatínek měl takovou moc,že syn mohl v roce 1964 studovat v Oxfordu, tedy v době kdy mnoho z nás nesmělo ani do Maďarska či NDR!
PS:údajně jeho tatínek obdržel post velvyslance za své velké angažování v procesech a taky proto,aby nebyl v Praze na očích!
09. 03. 2008 | 20:47

LEVAK napsal(a):

Ad Rumcajs :
Jan Masaryk před auditoriem důstojníků ministerstva národní obrany, 4.3.1948:
"Moje krédo v této dramatické době bylo jasné.Když se přiostřila situace,neuvažoval jsem ani minutu,kde je moje místo.Je to s lidem,s Čechy a Slováky,které miluji.Slyším-li hovořit o lidech,kteří začínají odboj,píchne mne u srdce.Odboj proti Hitlerovi ano - ale odboj proti vlastní krvi,vlastním bratřím a vlastní republice nikdy."
09. 03. 2008 | 21:43

Karel napsal(a):

jarryde: Es kommt der Tag, noc dlouhých nožů, ty zm*de já tě zabiju, ty vo*e ty seš ale kr*tén, co tady řešíte za pí*oviny,fakáče ve sněmovně, vyplazování jazyka do kamery, nekropárty na hřbitově a mnoho dalších. Tohle dělá Rarth? On a Paroubek si od vás ptáků nenechají sr*t na hlavu. A to jim nemůžete odpustit.
09. 03. 2008 | 22:06

Javít napsal(a):

Karle, z Vás ta inteligence a tolerance jen kape, že ??
09. 03. 2008 | 22:38

Aleš napsal(a):

Javíte: Vy budete zajistě inteligentní, bohatý a krásný volič ODS.
09. 03. 2008 | 22:43

Adalbert napsal(a):

Javít: Inteligenci a toleranci Topolánek rozhodně nemá!
09. 03. 2008 | 22:45

Alf napsal(a):

Pro Javíta:

A vy jí máte? Buď to Kralovi co napsal vyvraťte, nebo jděte tam, kam Topolánek posílá novináře!
09. 03. 2008 | 22:48

Javít napsal(a):

pro Alf, Adalbert, Aleš:
vážení, já nehájím Topolánka, je mi lhostejný i s celou ODS, zrovna tak jako ČSSD s Paroubkem a Rathem.
Já hájím základní lidskou slušnost a toleranci, chápete ?
09. 03. 2008 | 22:52

Javít napsal(a):

Karle,
omlouvám se, já jsem v té rychlosti jaksi nepostřehl, že vlastně citujete Topolánkovy výkřiky.
Nicméně, neodpustím si poznámku, že "uhlazené" výroky Paroubka či Ratha nejsou o nic méně urážlivější naž ta hulvátská slova Topolánka.
09. 03. 2008 | 23:07

LEV napsal(a):

Nebudu tu řešit, že ten politik je takový a onen onaký, ale pro to, jak jedná Topolánek, lze stěží najít slušný výraz. Kdyby někdo z těch "hrdinů" zabil jeho komunistického tatíka nebo některého komunistického příbuzného, asi by byl taky HRDINA. A třeba by se pan Topolánek ani nenarodil. V tom případě by tomuto státu Mašínové zřejmě pomohli...
10. 03. 2008 | 20:47

Dan napsal(a):

Pěkný, jasný a hlavně výstižný článek, skutečně jste trefil hřebíček na hlavičku, děkuji Vám za něj. Těším se na volby do senátu a začnu se účastnit i senátních voleb, naše rodina to již začala brát jako svatou občanskou povinnost. Topolánek a jemu podobní příliš zamořili regionální politiku a je s tím třeba něco dělat. Přeji Vám mnoho úspěchů v "prozatím Modrých" Středních Čechách.
10. 03. 2008 | 20:57

Javít napsal(a):

Lefie,
já Vám to vysvětlím. Vy nevíte, že po výchovném pohlavku od Macka dostal Rath otřes mozku (pokud nějaký má) a že se z toho dosud navzpamatoval ?
10. 03. 2008 | 21:23

Javít napsal(a):

buznatopolaseximozek,
Vy již v hlavě tu díru pravděpodobně máte, že ?
10. 03. 2008 | 22:03

Magic napsal(a):

Rath je nejodpornější populista a pokrytec v novodobé historii ČR...
10. 03. 2008 | 23:38

Jasnovidec napsal(a):

Mašínové jsou vrazi a hanba tomu, kdo vrahy veleslaví. Zabíjeli obyčejné lidi. Pokud někdo někoho omámí a pak zabije, není to člověk je to zvíře, to už není sebeobrana, to není odboj, to je prostě parazitizmus nejvyššího kalibru. Mašínové měli dostat pouta a shnít v žaláři do konce života.

Jediné co svými činy sledovali, bylo ukrást prachy, zdrhnout na západ a to stůj co stůj. Jak samotní říkají, ten taxikář, co nás vezl měl štěstí, kdybychom byli důslední, tak by to nepřežil.

To je slovo odbojáře, to víte, taxikář, to je elita režimu.

Osobně se stydím za svého premiéra, jako reprezentant mé země, mé osoby se mi tímto činem zhnusil, no není to poprvé, ale určitě tímhle nejvíc.
------

buznatopolaseximozek - no jestli ti to nedošlo, ti Mašínové by nestříleli do nich, ale do obyčejných lidí, možná i do někoho z tvých blízkých, pokud jsou zaměstnáni ve službách.
11. 03. 2008 | 06:44

Šilhavý napsal(a):

Pane Rathe, jako zastupitel města Hostivice neodpovídáte občanům na emaily tak si už konečně přestaňte hrát na mravokárce a vůbec nekandidujte na hejtmana,váš cíl je jasný opět mít na něco vliv a znárodňovat nemocnice.Člověk co si neumí najít čas na odpověď občanovi nemá právo být hejtmanem celého kraje !!!
11. 03. 2008 | 09:02

Mira napsal(a):

Jakýkoliv odpor proti komunismu násilný nebo nenásilný si zaslouží vyznamenání . Uvědomuji si to tím více , čím více čtu tyto příspěvky.
11. 03. 2008 | 09:13

Jan Helebrant napsal(a):

Lidi proboha co to tady píšete. Přesto , že jsem volič ODS, nemohu souhlasit s naším předsedou. Každý kdo se jen trochu zajímá o to co Ti hrdinové udělali, tak bohužel musí dát Ráthovi za pravdu. Jen mě mrzí , že takto přesný článek nedokázal napsat někdo s pravice. Jednoduše kradli a když jim hořela koudel u prdele zdrhli za kopečky. Mic víc v tom nehledejte. Diskuse k článku mě nápadně připomíná období komunismu,kdy jiný názor ato i když byl podložen byl špatný.
11. 03. 2008 | 09:25

Stanley T. napsal(a):

Celá ta snaha vyhlásit zpětně třetí světovou válku a tím legalizovat "třetí odboj" je nejen nesmyslná, ale i velmi nebezpečná, neboť otevírá cestu k legalizaci brutálních zločinů obou "zúčastněných stran". K samotnému článku Dr. Ratha jen tolik, že vystihl podstatu problému ocenění Mašínů a spol., snad si mohl odpustit tu nadbytečnou ironii k předsedoví vlády.
11. 03. 2008 | 09:36

Jerry napsal(a):

Jan Helebrant: Velmi pěkně napsané..

Podle mého byli Mašínové vrazi a nic než vrazi.. Kdyby zabili při útěku vojáky, popřípadě policisty, tak budiž, dejme tomu.. Ale vraždit pošťáky, vrátné a podobně, co ti s tím měli společného??
11. 03. 2008 | 09:41

Frank napsal(a):

Topolánkova podpora teroru

Činnost Mašínů byl teror tehdy i nyní (viz § 93 Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení republiky jiného úmyslně usmrtí nebo se o to pokusí, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až patnáct let nebo výjimečným trestem.
11. 03. 2008 | 10:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých textů, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 03. 2008 | 13:34

rek napsal(a):

Dr.D.Rath je ten nejskvělejší bojovník proti lumpárnám, které zde provádí už téměř dvacet let někteří členové i nevyšší špičky jedné nejmenované strany
(v mnohem větší míře než je tomu v jiných stranách).
12. 03. 2008 | 21:25

franta napsal(a):

Pane Rathe, nádherně vystiženo a ještě s krásným vtipem. Skoro je Vás v té politice škoda, možná, že byste se měl věnovat psaní. Ale zase byste neměl tak krásnou inspiraci, kterou skýtá naše bizarrní politická krajina. Díky, moc jsem se nasmál.
13. 03. 2008 | 12:58

Rob napsal(a):

Uz jenom ten uvod o tom jak byla doba komunismu mirnejsi je zverstvo. Nacisti i komunisti jsou zlocinecke organizace, stejne jako jejich idee a jejich vladnuti v teto zemi bylo obdobim temna pro vse. Od kultury az po zakladni lidska prava. Neni divu, ze Dr. Rath v teto dobe uspesne vystudoval. Rad bych pripomenul, ze soucasti Narodni Fronty byli i socialni demokrate a pan Dr. Rath zde celkem svedomite a autenticky napodobuje jejich politiku. Pane doktore politika je umeni dialogu a koncensu na dulezitych tematech, nikoli one man show demagoga.
13. 03. 2008 | 14:16

Emi-grant napsal(a):

Problém našeho národa je, že se nikdy nebránil a nebude bránit. Bratří Mašínové a Paumer nás nepřímo konfrontují s naším svědomím. To co oni udělali, většina není schopna ani pochopit. Už z těch reakcí je vidět, jaký v tom máme zmatek. Rath Mašínům přitom vyčítá, že se ti kluci neprostříleli až ke Gottwaldovi, to by prý mělo smysl?! Jenže ten teror neprováděl jenom Gottwald. Sedlákům vyměřovali nesplnitelné dodávky místní úředníci, kteří je pro nesplnění nechali měsíc před žněmi zavřít, zkonfiskovali jim majetek, selku vystěhovali 50 km od místa bydliště. Zlikvidovali, celé rodiny. Odbojové skupinky likvidovali bez procesů, pokud ukázali i na nevinného, třeba souseda, nedej bože spolužáka, či kamaráda, byl ztracen i s rodinou. Esenbáci nebyli žádní tatíci, to byla jejich úderná síla. Milicionáři, to byli ti fanatici. A v tomto prostředí se Mašínové pohybovali. Jim nehrozila nějaká pokuta, jim šlo o život. Nechtějme po té hrstce chlapců proorganisované akce ve velkém. Hrozilo prozrazení a ztráta života. Takový Hučín nikomu nezkřivil ani vlas na hlavě a přesto je nepřítel lidu. Dříve, jako nyní. A stejní soudci. Ten bolševický pelech se v tomto moc nezměnil.
13. 03. 2008 | 19:28

veverka napsal(a):

Syn zastřeleného účetního promluvil: „Mašínové jsou loupežní vrazi“

http://www.novinky.cz/clane...
16. 03. 2008 | 09:44

R.U.R. napsal(a):

Prosím naléhavě asi tak půl milionu (a v případu komunálních a senátních voleb další asi 2 milony)lidí, kteří byli dosud doma za pecí
aby přišli k dalším všem volbám
a ............
16. 03. 2008 | 22:45

Kmotr napsal(a):

Článek Dr.Rátha je výstižným a logickým vysvětlením činů Mašínových a ale také nelogických kroků předsedy vlády. Období 1947-1949 jsem prožil s rodiči v pohraničí nedaleko Vyššího Brodu. Nastěhovali jsme se tam s rodiči ze Slovenska, ale nikdo nás tam nevystěhoval násilím. Bydleli jsme v domech po odsunutých Němcích. Nezapomenu do smrti, tehdy jako školou povinný kluk (chodil jsem do školy ve Vyšším Brodě) si pamatuji jak nás v jednu únorovou neděli navštívil milenecký pár, který otci hrozil pistolí, že vystřílí celou naši rodinu, pokud jej táta dobrovolně neodveze v noci na rakouské hranice, aby mohli opustit republiku. Přitom hranice byly volné, necelé 2 km od nás, nebyly zde žádné zátarasy, jen občas se zde objevili příslušníci Finanční stráže.Táta zde pracoval jako lesní dělník, avšak nějaký darebák (později jsme se dověděli, že ten mladík byl vojenským zběhem, chytili je v Rakousku)nás chtěl bezdůvodně postřílet a proto se dovedu vžít do pozice těch, které vrahové Mašíni povraždili. Jestliže zavraždili příslušníky SNB, tak ti vykonávali službu k zajištění bezpečnosti občanů v příslušné obci, nikoliv režimu.
17. 03. 2008 | 23:28

j.p.š. napsal(a):

A veverka je :
: veverka liščí
veverka obecná
veverka popelavá
veverka Prévostova
18. 03. 2008 | 18:20

P.K. napsal(a):

Myslím,že bratři Mašínové a jejich přátelé,kteří jim pomáhali a utíkali s nimi,byli hrdiny.Na druhou stranu zabili či nějakým jiným způsobem poškodili i nevinné lidi.Přečetl jsem o nich dvě knihy,za hrdiny bych je určitě považoval(i přesto,že udělali také zbytečné věci).Pane Dr.Rathe,přeji Vám,aby ste vybojoval pozici hejtmana středočeského kraje,určitě si to zasloužíte.
18. 03. 2008 | 19:14

s81 napsal(a):

Těšil jsem se, že soubor fotek bude plný správně hlasujících socdem poslanců. Podle toho jak se při hlasování otáčel, bych si myslel, že hledá nejlepší kompozici snímků, kulich jeden.
22. 03. 2008 | 11:42

Limonáda napsal(a):

mysím, že posuzování, kdo kdy mohl podepsat chartu a nepodepsal od člověka, který si na přednáškách na vysoké škole čítával Rudé právo opravdu sedí. Upřímně řečeno, stydím se, že vy budete jednou můj kolega. Na druhou stranu, dá-li Bůh, nebudete už nikdy "mým" ministrem.
27. 03. 2008 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Rathe, můžete mi vysvětlit, proč vaše rodina sabotuje boj s AIDS?
http://aktualne.centrum.cz/...
04. 04. 2008 | 16:31

Jirka napsal(a):

Pepa Řepa to je jako fór? A co dál?
08. 04. 2008 | 12:21

jyrka napsal(a):

Ráthe za ty tvoje demagogie,urážky a výpady proti všemu co neni rudé nebo oranžové bych ti schutí nakopal do prdele.Jak se má tvuj fotr agent STB? Ty s Paroubkem jste vnesli do naší společnosti zpět nenávist velkého kalibru.Na nenávisti jste postavili i volební program ODS minus.Ty nic konstruktivního nikdy nevymyslíš ty konfidente čssd.
09. 06. 2008 | 15:19

mili napsal(a):

souhlasim s Jyrkou-nez se to vymaze...
30. 10. 2008 | 10:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy