Vejce pana Langera

28. 05. 2009 | 09:45
Přečteno 14502 krát
V listopadu 1989 jsem byl až dokonce na Národní třídě. Bylo to tam dost „hustý“, ale ze strany nás – demonstrantů – nebyl ani náznak násilí. Nesmyslně nás tloukli pendreky příslušníci pohotovostního pluku. Za projev názoru dopadaly rány. Byly nepříjemné a ponižující, ublížit příliš nemohly. Národ to odsoudil a povstal proti tehdejší komunistické moci, nechtěl, aby někdo proti rozdílnému názoru užíval fyzické násilí. Po dvaceti letech najednou zažíváme něco v principu dost podobného. Určité skupině lidí se nelíbí názory jiné skupiny. Místo toho, aby si to vyříkali, nebo aby každý přesvědčoval o své pravdě, tak do našich životů vtrhly fyzické útoky masivního rozsahu. Sociální demokraté chtějí na svých akcích prezentovat své představy a diskutovat s lidmi. V tom jim zcela plánovitě, organizovaně a promyšleně brání čím dál tím agresivnější skupiny vrhačů vajec a řvounů vulgarit.

Zde nejde o střet názorů, ale o snahu pomocí fyzického násilí bránit vyjádřit svobodně svůj postoj. Jde o brutální útok na základní Ústavní práva, na kterých stojí demokratická společnost. Tak začínali svoji politickou dráhu fašisté. Pomocí fyzického násilí zastrašovat jinak smýšlející lidi.
Některá média se snaží vytvářet dojem, že jde o zcela spontánní akci. Obdobně mluví třeba i pan Zahradil z ODS – přece Paroubek si o to svoji arogancí říká. Pan Zahradil působí jako mimořádně namyšlený panák, pan Toplánek je velmi arogantní, vulgární násilník – zákeřná rána pěstí fotografovi, vztyčený prostředník a záplava sprostých slov, kterými častuje své okolí. Pan Langer se svým vyhrožováním, kdo půjde bručet či oblibou ve vulgarismech, patří mezi nejvíce neoblíbené politiky. Přesto po nich nikdo nic nehází, i když je nesnáší 60% společnosti. Jak si to vysvětlit?
Příznivci sociální demokracie jsou kultivovaní lidé, zatímco příznivci ODS jsou agresivní zvířata? I to je možné, ale mám pocit, že je za tím Ivan Langer, který vede kampaň ODS a slíbil, že když prohraje, tak odejde z politiky. Langer a Toplánek nyní bojují o svůj politický život, a tak použijí cokoli. Nemají program, respektive po neblahých zkušenostech lidí s jejich vládou se k němu nehlásí, nemají autoritu ve společnosti, bojí se chodit mezi lidi, kterými navíc opovrhují. Tak si myslí, že je zachrání fašistické bojůvky a fanatická servilnost většiny pravicových médií. Místo ostrého odsudku fyzických útoků všemi novináři, tak MF Dnes a Lidové noviny glorifikují vrhače vajec. Neuvěřitelné!
To se chtějí dočkat toho, že když se někomu nebude líbit jejich článek, tak si na ně skupinka počká a zasype je vejci či rajčaty? Opravdu v takové společnosti chtějí žít? Kdokoli bude mít právo na kohokoli ukázat, říct, že mu připadá arogantní, či nesympatický a půjde si to s ním fyzicky vyřídit? Chcete se stát terčem podobných útoků paní redaktorky a páni redaktoři? I vy jste řadou lidí hodnoceni velmi negativně a vaše názory lezou mnoha lidem na nervy.
ODS pod vedením pana Topolánka s Langerem vypustila ducha fašistických bojůvek do českého politického prostoru. Není vůbec na místě zlehčování, že hod vajíčkem je jen recese. Je to fyzický útok srovnatelný s ránou pendrekem. Zkuste si to na vlastní kůži a uvidíte. Pokud vás trefí do oka, můžete oslepnout. Stále je to legrace? O poškozeném, či zničeném oděvu ani nemluvě. Existuje nějaké řešení? Nebo se máme začít ozbrojovat a vyřizovat si to s útočníky po svém, jak se to dělo třeba ve středověku? Hodíš po mně vajíčkem a já tě na oplátku přetáhnu holí po hřbetě? Nebo máme přijít ve sněmovně k Langerovi s Topolánkem a vylepšit jejich drahé obleky a Langerovu lysinu sprškou vajec? To nesmí být řešení a doufám, že nebude. Přítrž tomu totiž mohou udělat pouze lidé tím, že přijdou k volbám a jednoznačně odsoudí fašizoidní násilí příznivců ODS. Je to jediná šance, jak tuto smrtící spirálu utnout.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Pane Rathe !!! Proč se domníváte, že vajíčka vrhali příznivci ODS a ne příznivci jiných politických stran či pouze odpůrci vaší strany???

Copak jste s ODS jedniní???!!!

Jinak jste trochu zbaběle baletil s deštníčkem schován za plachtou.... to váš lídr nastavil hruď (spíš bříško) a tvář...
28. 05. 2009 | 09:51

VOM napsal(a):

Vážený pane hejtmane, a co takhle náznak sebereflexe, ten by nebyl? Neděláte něco zásadně, ale zásadně špatně? Ale pište dál.
Třeba jak je socdem sexy a všickni mladí jsou do ní zfanfrnění.
Zatím to zvonkajšku vyzerá, že myslíte docela postaru. Vemte si příklad z Obamy, ten technologii internetu a sociálních síti geniálně využil k financování volební kampaně a vyhrání voleb. Hádám, že vy byste facebook rovnou zakázal, přidal pár mlátiček a bylo by po problému.
Studentskými fašistickými bouřemi třeba v Paříži 68 vás raději nebudu unavovat, máte jistě fofr. Ale vězte, že mladí jsou na vás docela nasrknutí a ten facebook funguje. Docela je to baví.
28. 05. 2009 | 10:00

jr napsal(a):

Naše mládež je odvážná,skvělá a fajn.
Nesklání hlavu jako my kdysi.
Nenechte se zmanipulovat ať zleva či prava.
Děcka jsme na vás hrdí.
28. 05. 2009 | 10:01

honza a. napsal(a):

Měl jsem na Andělu sraz s kamarádkou zrovna těsně před třetí a celou akci jsme tudíž skoukli, když už jsme tam byli..
Nejdříve bych chtěl říci, že s házením vajec nesouhlasím, je to podle mého názoru nesmysl který může ČSSD i pomoci. Navíc vždy hrozí, že nějaký pitomec hodí i něčím horším.
Hlavně bych se ale chtěl vyjádřit k tomu, že prý toto někdo z ODS organizuje. To je dokonalé nepochopení situace - nebo se spíš funkcionáři snaží zastřít, že se opravdu jedná o spontánní akce.
Několik postřehů:
a) Házeči se scházeli jednotlivě nebo po malých skupinkách a navzájem se neznali.
b) Ta skupina na Facebooku je VELMI populární... Vážně si pan Rath a další myslí, že existují nějaké "Modré Gardy" čítající 41 000 lidí? To už je paranoia.
c) Tady se nejedná o nějakou "fašizoidní lůzu", nejvíce vajíček létalo zpod transparentu "Studenti ČVUT nevolí ČSSD" a nejaktivnější házeči byli tři pánové v kravatách tak okolo 40 let, kteří tak zjevně využili polední pauzu.
d) Vina, že se dějí podobné věci není čistě na straně ČSSD, ale zrovna Dr. Rath se svou zálibou v likvidaci protivníků a v žalobách na soudkyně je ten, který k takovým incidentům přispívá nejvíce. Prostě díky kontinuální kultuře denunciace politických protivníků jsme dospěli do bodu, kdy si slušný člověk musí po vyslovení slova politik vyčistit ustní dutinu odplivnutím. No a jelikož mladí lidé nemají k dispozici právní odbory krajských úřadů, aby mohli proti politickým protivníkům a frustraci ze současné vyprázdněnosti politiky bojovat zahlcováním soudů nesmyslými žalobami - volí vajíčka. Mimochodem že to jsou zrovna vajíčka svědčí o dobromyslnosti české povahy a neškodnosti celého incidentu.. Kdybychom byli v Paříži nebo v Aténách, tak by se rabovali obchody a ten kamion ČSSD by shořel.
28. 05. 2009 | 10:03

Petr Kukal napsal(a):

to jr: Já hrdý nejsem.
28. 05. 2009 | 10:04

jepice napsal(a):

Pane Rathe, je mi líto vašeho skromného tesilového obleku a taky musím souhlasit s vaším názorem, že takové věci, jako je házení vajec na politiky, se nedělají. A to nejenom proto, že dostat vejcem do oka je nebezpečné.
Jinak vás musím upozornit, že váš blog pokračuje v sérii neobyčejně blbých politicko-moralistických kýčovitých výtvorů, které začínají tím, že vytáhnou nějakou pohnutou dějinnou událost, a na to pak násilně napasují svou aktuální, ve své podstatě prolhanou agitku.
S panem Zahradilem si v tomhle oboru nemáte co vyčítat.
28. 05. 2009 | 10:05

max napsal(a):

z toho,co jste pane poslanče napsal,skoro vyplývá, že největší zájem na těchto akcích máte vy.
Pokud někoho obviňujete, musíte přinést důkazy, jinak je to žvanění na úrovni pavlačové drbny.
Trapné je jak vrhání vajíček, tak vaše hysterické a ničím nepodložené reakce.
Zapomněl jste na to, že prvním "přistiženým" vrhačem byl syn funkcionáře ČSSD. Což však ani zde nikoho neopravňuje k nějakým nesmyslným závěrům. Každý je zodpovědný především sám za sebe.
28. 05. 2009 | 10:06

Nuba napsal(a):

jr

tak zprava již zmanipulovaní jsou. Teď ještě zleva. Navrhla bych jim, aby donesli Mirku Topolánkovi a Marku Dalíkovi za jejich záslužnou činnost v oblasti politické kultury kytice oanžových růží a děkovné dopisy.

Potom bych možná byla hrdá také.
28. 05. 2009 | 10:10

void napsal(a):

to honza a.
100% souhlas
28. 05. 2009 | 10:17

xload napsal(a):

No co, ze Strahovskych koleji je to blizko na Andel ... :))
28. 05. 2009 | 10:17

LINO napsal(a):

To honza a.:::::
Řekl jste to přesně.. ůplně souhlasím...
28. 05. 2009 | 10:25

Fibonucci napsal(a):

Rathe,

souhlas s přispěvatelem honza.a.

Podceňujete sílu internetu, jež tvoří velkou část reality mladých lidí. Obzvláště Facebook je jako dělaný ke vzniku komunit. Je krásné, že se tolik mladých a chytrých lidí dokáže tak snadno zorganizovat k užitečnému činu.

Tito mladíci vám dali najevo co si myslí. Nemusí se vám ta forma líbit, obsah byste ale mohli pochopit ne? Že na něj nereagujete a napadáte formu protestu, to o něčem svědčí.

Dobrá zpráva pro vás je, že až vyhrajete volby a budete u moci, můžete pod nějakou vykonstruovanou záminkou internet cenzurovat. A neříkejte, že si s takovou myšlenkou nepohráváte!
28. 05. 2009 | 10:28

Kamil napsal(a):

Na hrubý pytel hrubá záplata.
Všichni to odsuzují (vždyť jsme národ pokrytců ), ale vduchu s tím souhlasí.
Hezký den.
28. 05. 2009 | 10:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující nadávku ("zmrd"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 05. 2009 | 10:31

PJ napsal(a):

Fašizoidní? Co je to proboha za patvar?
28. 05. 2009 | 10:32

Ládik napsal(a):

Na té Národní třídě Vás málo bili. Ale líbí se mi na Vás, jak rychle dokážete označit třídního nepřítele.
28. 05. 2009 | 10:37

Aleš Jakeš napsal(a):

Ze svých papalášských výšin a z úrovně svého myšlení může pan hejtman vidět za vajíčky pouze modré spiknutí dirigovaném pány Langerem a Topolánkem. Že by mohli být mladí skutečně znechuceni vysokou politikou a dávali to najevo tímto způsobem, to si nepřipouští. Starší generace dává svoje otrávení politikou najevo tím, že nechodí k volbám, mladí navíc hodí vejce. Že se stal jejich terčem zrovna Jiří Paroubek, je to, že on přímo ztělesňuje tu nejhorší tvář vysoké politiky - dehonestace protivníků, nevybíravé slovní útoky, populistická politika atd.
28. 05. 2009 | 10:37

sp napsal(a):

Davide nelzi, na narodni tride jsi nebyl. Ty uz zase lzes, jak je tvym zvykem.
28. 05. 2009 | 10:39

malma napsal(a):

To že tam pár studentů přinese transparent poukazující že jsou studenti vysoké školy,neznamená že je podporujou vysokoškoláci;spíše je v tom poznat náznak účelovosti,stejně jako slaboduché hesla na mávátkách;
naopak sám vysokoškolák absolutně nesouhlasim a vyjadřuju plnou podporu čssd;to co se odehrálo musí odsoudit celá společnost napříč politickým spektrem,pokud si chce zachovat nějaký morální kredit; čssd je strana založená na humanitě a solidaritě a útok na tuto stranu je evropská ostuda. Navíc incident ve své kotraproduktivitě těch "odpůrců" byla ukázka toho, kdo to reprezentuje, navedené děti v rozmezí 15-20+ let bez volebního práva,bez názoru,argumentů,navíc agresivní,netolerantní,hulvátští,sebestřední, tedy těmi atributy, z kterých obvinují paroubka a čssd. schovávají se za 2-3 prázdné fráze o "zadlužování",návratu komunistů,tím to končí.

Negativní kampan se musí umět,než začne být kontraproduktivní.ODS se to zřejmě povedlo a sobě si vykopalo hrob a čssd triple
28. 05. 2009 | 10:43

Frante napsal(a):

Rath:
Píšete "mám pocit, že je za tím Ivan Langer" a v dalším už mluvíte, že je za tím Langer jako o hotové věci. Nerozlišíte co znamená mít pocit a co je to skutečně vědět? Vymýšlíte si, lžete, děláte z lidí hlupáky tak se potom nemůžete divit jakou reakci jste si od lidí vykoledovali
28. 05. 2009 | 10:45

radek napsal(a):

já nesnáším tunelářské lumpy šířící neoliberální nesmysly, za které nyní celý svět zaplatí neuvěřitelné sumy z kapes daň. poplatníků (oproti čemuž je pastelkovné paroubka naprostá sranda), přesto by mě vůbec nenapadlo na ně něco házet a podobné praktiky odsuzuji, ačkoliv vzhledem ke způsobené škodě by měli být první na ráně...
28. 05. 2009 | 10:47

Deny napsal(a):

Na Czech teku se pan Paroubek účastníků technopárty nezastal a souhlasil s postupem - bitím ze strany policie. Nyní mu to ta mládež vrací.

Vemte to pane doktore i z jiné stránky. Na politické mrtvoly typu Topolánek a spol se již lidem ani nevyplatí vejce házet. Vy jste na tom přeci jen trochu lépe, Vy za to voličům ještě stojíte.
Zkuste tedy ve svém volebním programu utlumit trochu demagogii a další mítinky s občany si vzít ochranné brýle.
S pozdravem "vajíčkám zdar a omeletám zvlášť" :-)
28. 05. 2009 | 10:50

neo napsal(a):

malma:

čssd je strana založená na humanitě a solidaritě:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
28. 05. 2009 | 10:55

tata napsal(a):

pane RATH

ASI to čist nebudete,sem, vždy sem byl levicovy,ale hodně my byva smutno,sposledních kroku jak vašich tak celé ČSSD.body které leželi na ulici promrhavate jeden za druhym.

ano poplatky jako celek jsou špatné,ale vaše řešení je také špatné,je to obejití něčeho co rozhod parlament i když s našeho pohledu špatně tak jedině parlament to muže vratit,vy představitel moci tim dokazujete že je normalní porušovat pravidla,ustavní soud rozhodne ,vy vymislíte kličku,to je signal špatnym směrem ani když se citim v pravu by veřejny činitel neměl davat takovéto signaly.

TED k tomu poslednimu,ano nenavist,rosevana k levici nese své ovoce,i když doufam že přímí vliv na toto ODS NEMĚLA.

Zaraži mi jedno,jste tak otrženi od života že reagujete tak špatně,dobře to napsal pan HANAK v pravu,nebo proved pan HAVEL ,ZAKLEKL a nabidl ruži,to už nejste schopni adekvatně reagovat,vždyt vy jim vašima reakcema přimo nahravate na smeč.ANO je to nepřijatelné,ale tady vam leželi na ulici body,a vy ste je odmitli?

Mate zatim štěstí,že pravice davá nepokritě najevo co sme mi mravenci,povl,ale zvašich činu,jednaní,už nejsem přesvědčen že to dokažete zhodnotit,vitěství s komunalních volbach vám spadlo do klína zasluhou chyb ODS JAKO VY JSTE DAROVALI VITĚZSTVÍ ODS v předešlích,jestli si neuvědomite,že protivník bude chybovat neustale jste na omylu,otazka samozřejmě je jestli vam natom zaleží,jestli je předevšim jen vaše ego,což mi slitostí připadá realnejší,a věřte že mi je stoho velmi smutno když davám hlas vam ale jen proto že současna pravice je promě nepřijatelná.
28. 05. 2009 | 11:03

realista napsal(a):

Derry: Tak si ten Czech tek udějte naVáclaváku v Praze a nedělejte "bordel" v přírodě. Ať Vás tam maji na očích ochránci lidských práv v Praze, můžou s Vámi skotačit. Pražský magistrát si může udělat jednu čárku za kulturní akci pro mladou generaci, drogy na Václaváku taky koupíte, no prostě super odvaz :-)))
28. 05. 2009 | 11:03

Denny napsal(a):

stydím se za ty rozmazlené a nevychované spradky i za ty taky studenty ČVUT, kteří nejsou nositeli pokroku, tak jak se od inteligence čeká, ale skupinka primitivních sobců špatných mravů hajících svůj egoistický zájem a tvářící se, že zastupují ostatní studenty.
28. 05. 2009 | 11:05

ali napsal(a):

áááá...politickej turista se ozval..ten šmejdí jen tam, kde mu pšenka kvete..
jestliže někdo chce nyní volit socany jen proto, že na ně nějací pitomci házeli vajíčka, je to nejprimitivnější argument a nejodpornější logika, jakou lze vykonstruovat v chorém mozku..
Obvinit ODS z útoků je zrovna tak ubohé, jako celá socanská garnitura. Ostatně nic lepšího vymyslet nemůžou a přiblble se jim to hodí do krámu...
Upozorňuji oranžové mozky, že nesnáším socany, čímž automaticky neznamená, že jsem modrá..ovšem jak praví heslo, některý krvavý mozek si to přebere a bude řvát: kdo nejde s námi, jde proti nám...
28. 05. 2009 | 11:09

orinoko napsal(a):

PJ. Také existuje slovo schizoidní např. Nebo paranoidní. Že vám to nic neříká, není problém druhých lidí.

Bylo veselo včera. Zavolal kamarád, že bychom měli zajít na pivo. Asi jsme nezvolili tu nejvhodnější štaci , protože kousek od nás seděli dva výrostci, kteří správně třídně uvědomněle, jako max, jepice , Silvie a hnědá fronta , kam oko dohlédne, komentovali Andělské události. / Opravdu paradox názvu místa a zároveň dějiště hnědých orgií./
Oni u Anděla sice nebyli, ale litovali toho a jak říkali, příště už si podobnou příležitost nenechají ujít. Jednu chvíli se zvedli a šli oba na záchod. Když zapadli za dveře , kamarád do mě ťukl. Nejdříve jsem nepochopil , ale šel jsem za ním. Na záchod jsme dorazili ve chvíli, kdy se boys rozjařeně chystali konat potřebu. Kamarád toho hlasitějšího hmatem ruky otočil a houkl na něj , ať mu do očí zopakuje to, co vyřvával v hospodě. Druhému neuvěřitelně rychle došlo, oč běží a tak chtěl zmizet. Kopanec do jeho rozpůlených zad ho poslal na dveře, kterými vyběhl ven. Ani se neotočil.
Vyzvaný se nějak neměl k tomu, aby opakoval svoji píseň hnědých Niebelungů a pořád klopil oči , aniž by si vzpomněl na baladu... Tak ho kamarád vzal trochu důrazněji pod krkem, ale vzápětí zděšeně uskočil. Modro-hnědý hrdina jaksi neudržel svojí tělesnou schránku v lati a kalhoty se proměnily v lavičník pro uklízečky. Jedno bylo jasné - ten hoch poluce neměl. Vykonávat už nic nemusel a tak i jeho kopanec poslal rychle za dveře.
S věcmi není radno se párat.
To víte - ke dvacátému výročí Havlovy něhy kombinované s Pradvou a láskou - i některé studentské předáky ze sametových barikád dovedl třídní boj až k obměnám estébáckých hesel.
Už není Aktualní - Máme holé ruce, nýbrž Máme hole v ruce.
Že, Mr Pečínka.
28. 05. 2009 | 11:09

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,¨
správce blogů a diskusí
28. 05. 2009 | 11:10

JU napsal(a):

Pane Rathe,

máme několik pěkných českých přísloví:

"Kdo seje vítr, sklízí bouři"

"Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"

"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"

Můžete být rád pane Rath, že padají jen ty vajíčka. Může být i hůř.Naši studenti jdou v duchu českých tradic,takže bohudík nerabují obchody a nezapalují auta, jak je tradicí a zvykem třeba v Aténách či Paříži.

Desetitisíce příznivců vrhání vajíček asi nejsou jen z "modrého týmu",a Langer by to nedokázal zorganizovat.

Jde o spontánní projev,způsobený frustrací voličů z "politiků" jako jste Vy, který dlouhodobě nabádá občany k porušování zákonů a teď se diví.

Žádné skupinky fašistů jsem na internetu a v televizi neviděl.Metody SA a SS mi spíš připomněl Váš svalnatý "příznivec" v černých brýlích, držící za krk drobnou dívku, převlečenou za marťanku.

Když už připomínáte listopad, vzpomeňte na Štěpána v ČKD,nějak mi ho Váš předseda Paroubek v tom tanci mezi vejci připomíná.

Pro všechny: nejsem už delší dobu voličem ODS.
28. 05. 2009 | 11:10

Jiři napsal(a):

pokud tu někdo píše o technoparty, pak si myslím, že postup policie by měl být v těchto případech daleko tvrdší, neboť není možné, aby skupinka ožralů, zfetovanců a jim podobných omezovala okolí a dělala nepořádek. Svoboda končí tam, kde je omezena svoboda druhých.
28. 05. 2009 | 11:11

Roman Ritter napsal(a):

Rath opět lže,jak za tímhle muže být ODS nebo konkrétne 1 člověk Langer,at mi to nekdo vysvetlí jak se to dá technicky udelat,nebo zorganizovat,přiznej si Rathe že je to spontání reakce lidí na lživou kampan a politiku ČSSD-stači se podívat na bilboardy-přídavky,nedopustme návrat Topolankovy vlady atd.muže mi proboha nekdo vysvetlit co to má společnýho s Eurovolbama,takovýhle hesla si nechte pro vaše skalní voliče,ostatní nejsou takový blbci a co me nejvíc dostalo tak to je ta vaše JISTOTA,jako v čem to nechápu,asi jako za komanču,to byli taky samy jistoty až se vyplundroval celej stát a o moralni degeneraci lidí ani nemluvim
28. 05. 2009 | 11:12

orinoko napsal(a):

Vypadá to, že neo provádí něco per oral. Co by se pro vůdce neudělalo!
28. 05. 2009 | 11:12

Jeník napsal(a):

Několik poznámek z diskuse na internetu: Tak nějak to ukazuje o co v současné době u nás kráčí:
asistent VŠE
27.05.2009 20:12
Českému fašismu šéfuje Topolánek,který na Vojenském účilišti přísahal věrnost KSČ a Sovětskému svazu.Jeho matka pracovala na Krajském výboru KSČ v Ostravě.Nelze ani jinak,než jako fašismus nazvat rozhodnutí gremia ODS v čele s Topolánkem,když rozhodlo o uvolnění skoro 450 000,-Kč na předvolební provokace proti čelním představitelům ČSSD.Jenom v Praze si najali více než 300 studentů a hospodských povalečů,kterým nabídli "slušný" přivýdělek.Každému provokatérovi jenom za účast na mítinku ČSSD byly nabídnuty 2000,-Kč,za provokaci,například házení vajíček další 2000,-Kč.Mnoho studentů tuto finanční nabídku odmítlo a odsoudilo.
Vaca
27.05.2009 14:57
Ano, Topolánek, Langer a zkrátka celá ODS mi silně připmíná počátky nacistické strany v Německu v 30. letech. Násilí vzrůstá a kde to skončí? Bude to těžké, odstavit tyto darebáky od moci. Je to těžká zkouška demokracie. Modrá totalita je vážné nebezpečí.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 184 hlasů Reagovat
Marek
27.05.2009 14:44
Teď už zbývá jen začít s opravdovým násilím. Myslím, že se brzy dočkáme. Mladí, vzdělaní, samostatní a zodpovědní příznivci ODS, si přece nenechají ujít příležitost ukázat své násilnické sklony. Potom začne veřejnost bránit demokracii a konečně dojde i na Občanskou Demografickou Seč.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 85 hlasů Reagovat
Kvestor
27.05.2009 13:09
Nyní se ODS projevila ve své nejpůvodnější podstatě, tedy jako strana se sklony k násilí. Takhle v předválečném Německu začala Hitlerova NSDAP.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 91 hlasů Reagovat
KLAD
27.05.2009 13:00
Modrý tým má za úkol působit i v internetových diskusích. Stačí napsat svůj názor a hned se na Vás sesypou jako sršní. Třeba začnou oslovením "Jsi Blb ..." a pod. Možná, že mají z Jánského vršku příručku, jak se mají chovat. Na modroptačím VuMLu, které se jmenuje CEVRO, to študáky tak učí.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 179 hlasů Reagovat
Jirka R
27.05.2009 12:54
K volbám nechodím, ale tentokrát jdu. Byl jsem se podívat na dvou mítincích (nafotit nějaké události) a z atmosféry je jasné, že ODS jsou zoufalci, kteří už nevědí jak dál. Nikdo je nebere vážně a akorát váhající přesvědčí, aby šli volit ČSSD. Zoufalství vedení ODS je pochopitelné, protože už jde o jejich krky. Navíc mohou zapomenout na to co naslibovali mecenášům (Julínek farmaceutickým firmám atd). Z tohoto hlediska jsou reakce ODS pochopitelné. To se týká i spřízněných médií.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 150 hlasů Reagovat
KLAD
27.05.2009 12:09
Je třeba čelit vzrůstajícímu vlivu fašismu. ODS se už dostala tak daleko, že je srovnatelná s německou NSDAP. Modrý tým jsou v podstatě jednotky SA. Házení vajíček je organizované ODS i modrým týmem. Když už sami nic neumějí, tak alespoň musí otravovat a zasmrdět. Každý útočník by si měl uvědomit, že také sám může být cílem útoku.
Hlasuj - toto je kvalitní názor - 125 hlasů Reagovat

Pro pana Kamila - u minulého článku tohoto autora jsem se dopustil nějaké rady pro Vás, nechci to teď opakovat. Pokuste se kouknout do archivu. Zdraví Jeník
28. 05. 2009 | 11:16

ali napsal(a):

Dělat mučedníky z pitomců je zvrhlost...
vsadím se, že spousta tady odsuzujících soudruhů té vajíčkyády byla šťastná, když se hodila bota po Bushovi. To bylo ok. A najednou jim vadí vajíčka letící po lhářích a populistech a neomezených vládcích smrdících totalitním vládnutím...
28. 05. 2009 | 11:16

neo napsal(a):

orinoko:

hlavně že si se nepokakal ty... co by tomu řekli soudruzi:)
28. 05. 2009 | 11:16

Baba napsal(a):

Stát na tribuně a nechat si na veřejnosti stékat žloutek přes tvář asi nebude žádná legrace. Článek je přiměřeně emotivní. Je-li profesionální působit v předvolebním klání na city voličů, pak je na místě.
28. 05. 2009 | 11:18

občanka napsal(a):

To, co se stalo včera na mítinku ČSSD je jednoznačně odsouzeníhodné! "Odpůrci" nebo nevím, jak je vlastně nazvat, porušili ústavní práva, poškodili majetek, narušili druhým právo svobodně se projevit, ...a to nelze jen tak přejít! byly překročeny jisté meze, které se v normální demokratické společnosti nesmí nikdy překročit. Myslím si, že útočníci skutečně byli organizováni a zaplaceni z vedení ODS, o tom svědčí i promyšlený útok na pana Škromacha před jeho domem. Tady prostě musí rázně a tvrdě zakročit policie a ostatní složky na ochranu státu a ne jen tak nečinně přihlížet!!! Vedení ČSSD prostě říká nahlas, co si myslí, jaká jsou fakta o mafii ODS, a že ODS je skutečně organizovaná mafie ve státě, po včerejšku, již nelze pochybovat! Trochu mě děsí to překročení mezí, ke kterému včera došlo - to již není skutečně daleko od toho vzít do ruky klacek, kámen či snad zbraň...U mafie ODS by mě ale neudivilo ani to, jim totiž náramně zachutnala moc a peníze, a pro to, aby se jich nemuseli vzdát, jsou skutečně schopni, jít doslova a do písmene, i přes ty mrtvoly... ODS totiž žádné jiné argumenty ani nemá, než fyzické inzultace...Podzimní volby tak nebudou jen o volbě programu, ale hlavně o morálce a dalším směřování česka do budoucna - buď do fašistické totality s mafií ODS nebo do demokratičtější a lidovější podoby s ČSSD!
28. 05. 2009 | 11:20

ali napsal(a):

občanko, ty jsi klasik příklad poblouzněné socanky...na druhých vidíš špínu, ale že tu špínu lejou socani nevidíš a vidět nechceš...
28. 05. 2009 | 11:22

Holoubek napsal(a):

Na hrubý pytel, hrubá záplata nebo také kdo seje vítr sklízi bouří. To jste si, Rathe vykoledovali sami a a stěžujte si na vašem ÚV, neboť veškerá argumentace s vašimi názory je jako rozhovor s hluchoněmým. Primitivismus nejhrubšího zrna, který jste do politiky zavedli si žádnou lepší odpověď než tu vajíčkovou nezaslouží. A vy osobně ještě k tomu socialistickému primitivismu přidáváte nacististickou pachuť .
28. 05. 2009 | 11:22

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem další hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (mažeme na těchto stránkách hrubě urážlivé texty).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
28. 05. 2009 | 11:22

orinoko napsal(a):

To tata. Možná vám to příliš nedochází. Ale systém , takzvaný tržní , je v koncích . Padla základna modrých idejí. Už není na čem stavět. Tak se začalo na cikánech, teď se jde po Paroubkovi, Rathovi a dalších.
Je s podivem, že mlčí židé, komouši i Havel Veškrna.
Až si to hnědá fronta , vzešlá z Topolánkových idejí dlouhých nožů vyzkouší na židech a komouších. tak půjde dál. Je to v logice věci. Nějaká základna se musí najít. A tak bude stále permanentní nepřítel. Až do vlastních řad. To už jsme tu zažili. Vás to neznepokojuje? A Hanák? Když od něj dneska čtu jeho plky, tak jsem rád , že jsem Chartu 77 nikdy nepodepsal.
Když Vlk, kterého odsud snaz znáte před časem napsal, že se nacházíme už ve válečném stavu, tak to nebyla jenom taková metafora.
28. 05. 2009 | 11:23

Honza-rodák z počátku minulého století napsal(a):

Zažil jsem nástup fašismu, to co se děje nyní má mnoho shodných projevů fanatického násilí. Dnes vejce, zítra kamenování židů a sociálních demokratů, následně vraždění a koncentráky. Byl jsem voličem ODS, teď budu volit ČSSD neboť se nechci dožít modrého Topolánkova násilí a fašismu v modrém.
28. 05. 2009 | 11:24

neo napsal(a):

občanka: to je agitka , tý jo. Nechcete nějakou odměnu? třeba lízátko od Jirky s pomerančovou příchutí?
28. 05. 2009 | 11:27

Marcela Zahálková napsal(a):

Nesouhlasim s vrhanim vajec, ale nedivim se mu !

Pane Rathe, pane Paroubku, proboha probudte se ze sna!
Co se deje, neni vyplodem chorych, zfetovanych, uplne "blbych" mladych lidi, jak se zde nekteri diskuteri vyjadruji. Neni ani organizovanou Langrovou prodlouzenou rukou, jak se zde snazite bud ve sve zaslepenosti nebo z vypocitavosti nastinit Vy.

Je to vysledkem naprosto bezprecedentniho zostuzeni a ponizeni nasi zeme v dobe predsednictvi, kdy vrcholem zbabelosti nakonec bylo neprevzeti politicke odpovednosti a nasazeni loutek.
Toto vam nekteri nezapomenou!
A dokud v socdem budou u vesla lide jako Vy nebo pan Paroubek, obavam se, ze to k nicemu dobremu nepovede. Jestli se nevzpamatujete, budeme napriste radi, kdyz opet budou vzduchem letat "jen" vajicka.
28. 05. 2009 | 11:27

Holoubek napsal(a):

Na hrubý pytel, hrubá záplata nebo také kdo seje vítr sklízi bouří. To jste si, Rathe vykoledovali sami a a stěžujte si na vašem ÚV, neboť veškerá argumentace s vašimi názory je jako rozhovor s hluchoněmým. Primitivismus nejhrubšího zrna, který jste do politiky zavedli si žádnou lepší odpověď než tu vajíčkovou nezaslouží. A vy osobně ještě k tomu socialistickému primitivismu přidáváte nacististickou pachuť .
28. 05. 2009 | 11:30

cesan napsal(a):

Pane Rathe, vy jste neujvětší bůh v této republice s nápady a činy, sympatický, populární, komunikativní, skromný,netoužící po moci,stojící si za svými názory, hájící práva všech lidí tohoto státu, respektující právní stát, demokracii,věrnost ajá nevím co ještě jiného nejlepšího na vaši osobu sdělit. Jste prostě v tomto státe 1. Jenom si vezmte ale příklad ze svého velikého s stejně charismatického JP jak se včera hrdě stavěl čelem v první řadě na Andělu létajícím vajíčkům, zatímco vy jste se skovával vzadu za jeho zády a ještě pod deštníkem. Co kdyby Vás trefilo vajce a utrpělo by vaše ego.Jste hrdina.
28. 05. 2009 | 11:30

ali napsal(a):

Ale Davídek byl na střelnici s oranžovým deštníčkem a hbitě odrážel munici, aniž by kryl svého svatého šéfíka. Ani kousíčkem ho nekryl, sobecky se schovával sám.
28. 05. 2009 | 11:31

karel matousek napsal(a):

Mne se libi ta 'smrtici spirala'... 'Zastavme smrtici spiralu vrazednych zloutku!' Jak k nim dostat Langera a Topola na billboardy? To by bylo terno. Mimochodem, Icko se venuje komercnim aktivitam a nema cas na takove prkotiny ..
28. 05. 2009 | 11:32

ali napsal(a):

orinoko teda ty jsi odpornej člověk...brrr..o tebe bych neopřela ani kolo
28. 05. 2009 | 11:34

ali napsal(a):

typro - to je normální, kdo nejde s nimi, jde proti nim...logika krvavých hlav.
28. 05. 2009 | 11:36

neo napsal(a):

ali:

Orinoko je pohopouhý sprosťák, který asi neměl to správné "štěstí" aby se po revoluci uchytil.

Nyní se mu stýská po ostnatém drátu, kubánských pomerančích na Silvestra a když jede na dovču, jde si pro výjezdní doložku a devizový příslib.

Pak mu to dojde, vrátí se domů, zapne Teslu, rozbalí gothaj a zaleje to zteplalou osmičkou a zavzpomíná na projevy soudruhů. na máje vyvěsí rudou fangli se srpem a kladivem a vzpomíná, jak mu bylo dobře, když měl patnácset plat a pivo bylo za 2,30.
28. 05. 2009 | 11:36

ali napsal(a):

neo - :o)))))
inu bať, šmarjá panno!!!!
28. 05. 2009 | 11:39

Ja napsal(a):

K tomuto textu se hodí následující veršování, na které jsem narazil:
Paroubek a Rath
vždy Vám budou lhát.
Naslibují cokoli
a potom Vás oholí.
Vaší jedinou JISTOTOU
jsou plné kapsy těchto dvou.
28. 05. 2009 | 11:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 11:42

patriot napsal(a):

Předáci všech politických stran jsou z podstaty věci lumpové. Vydávat však útok na Paroubka za projev jakéhosi spontánního lidového názoru je velmi směšné. Stačí se podívat na výsledky posledních voleb. Tato jednostranně zaměřená akce spíše poukazuje na řízenou kampaň. To, že za nitky tahá darebák zvaný „kuní ksicht“, je více než pravděpodobné.
28. 05. 2009 | 11:44

ali napsal(a):

Už jen z titulků mistra Ratha je patrné, jak to s ním vlastně je..

28.05: Vejce pana Langera
25.05: Modrá propaganda
19.05: Havlův koncentrák
06.03: Jak se dělá propaganda aneb Jak novináři upravují realitu
33.03: Štvanice
28.01: Arbitři arogance
05.11: Made in ODS…
23.09: Je Lenin s Hitlerem pro Bendla inspirací?
28. 05. 2009 | 11:45

donald napsal(a):

Jedno oko by nezustalo suche. Cemu se tu pan Rath divi? S cim kdo zachazi, tim taky schazi. Rath, Paroubek, Dryml - to jsou jmena, ktera zatahla ceskou politiku do uplne zumpy. Politik, ktery vedome a opakovane porusuje zakony CR, bigamista, nactiutrhac, co se neobtezuje s dukazy, najednou breci, ze na nej zacala letat vajicka. Co se takhle konecne podivat do zrcadla? Misto toho tu poslouchame trapnosti typu mam pocit, ze za tim stoji Langr. Co takhle nejaky dukaz? Na to jste ale nikdy nebyl, ze? Ja mam zase pocit, ze si proste nekteri mladi lide mysli, ze jste (CSSD) krivaci a maji vas dost. To je cele.
28. 05. 2009 | 11:45

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících (http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
28. 05. 2009 | 11:45

veverka napsal(a):

jeník
"Českému fašismu šéfuje Topolánek,který na Vojenském účilišti přísahal věrnost KSČ a Sovětskému svazu.Jeho matka pracovala na Krajském výboru KSČ v Ostravě.Nelze ani jinak,než jako fašismus nazvat rozhodnutí gremia ODS v čele s Topolánkem,když rozhodlo o uvolnění skoro 450 000,-Kč na předvolební provokace proti čelním představitelům ČSSD.Jenom v Praze si najali více než 300 studentů a hospodských povalečů,kterým nabídli "slušný" přivýdělek.Každému provokatérovi jenom za účast na mítinku ČSSD byly nabídnuty 2000,-Kč,za provokaci,například házení vajíček další 2000,-Kč.Mnoho studentů tuto finanční nabídku odmítlo a odsoudilo."

Ano,přesně tak to je.I mým dvěma kamarádům studentům nabízel jeden chlápek z modrého týmu přesně ty dva tisíce když půjdou řvát proti Paroubkovi a další dva,když po něm hodí vejce.

Nejedná se o žádnou spontánní akci jak se tady někteří modří svazáci pokoušejí(marně) naznačovat,jedná se o organizované politické násilí ze strany modré,dnes už můžu klidně napsat fašistické ODS.Je to neuvěřitelný humus kam až ODS klesla.
28. 05. 2009 | 11:46

tata napsal(a):

pane orinoko

Poučit se z vlastnich chyb je nutné,nevidět vlastní chyby vede ke katasrofě,namlouvat si,že zavšechno muže protivnik je najivní a vede ktomu samemu.

PANA HANAKA ja osobně si važim,zatim vždy miří do černého,jeho myšlení přesně kopiruje moje,jestli vam není pochuti,to už tak byva myt jiny nazor,ovšem jen doufam že vaš nazor je v levici ojedinělí,a řešení kopnout nekoho do zad., vam někdo předvede abyste poznal svuj argument.TŘEBA PAK POCHOPITE co to je za argument.TIM je promě reakce stimto nazorem ukončena a dale nehodlam reagovat
28. 05. 2009 | 11:50

StandaT napsal(a):

Tenhle článek je pouze o jednom: dělat z ODS stranu, které se lidi budou bát více než komunistů, s kterými se musíte spojit, abyste vládli. Protože lidi se naučili volit menší zlo a komunisté jsou nepřijatelní, je třeba v lidech vytvořit strach z většího zla, aby vaší politiku akceptovali. Rok trvající anti-antikomunistická kampaň se ukázala neúčiná. Teď máte potřebný impuls. Pokud uspějete, dvacetiletá snaha o svobodnou společnost končí.
28. 05. 2009 | 11:52

Holoubek napsal(a):

ano veverka já jsem to slyšel také, povídali si o tom chvanci v Bojnicích, nejste jednim z nich?
28. 05. 2009 | 11:52

StandaT napsal(a):

tata: máte odpověď pod minulým blogem.
28. 05. 2009 | 11:54

topsik napsal(a):

Dobrý den. Svůj názor k vajíčkovnému jsem už vyjádřil jinde. Jen bych chtěl napsat souhlas s Vaším příspěvkem a doplnit jednu věc. Nebo spíše otázku. Psal jste, že ODS už nemá v následujících volbách co nabídnout. A já se ptám. Vy se divíte? Když Topolánek (nevím, jestli to bylo z hlouposti nebo z unáhlenosti) sdělí po jedněch vyhraných volbách, že kdyby voliči věděli, co chceme po volbách prosadit, tak nás nikdy nevolí! Nejsem pitomec, abych mu někdy v budoucnu naletěl!! Já se do jeho koše plného lži, špíny a agresivity nikdy nehodlám hodit! A když ta akce s vajíčky nebyla ta Zahradilova předvolební bomba, rád si na tu bombu počkám! Stejně si myslím, že to bude marné, ale počkám! Přeji pěkný den
28. 05. 2009 | 11:54

Nuba napsal(a):

návrh scénáře pro místní klaku, která podporuje vejcomety

- koupit kytice oranžových růží a s osobními děkovnými dopisy je předat na mítinzích ODS Mirku Topolánkovi za nesporný přínos k vylepšení politické a vůbec kultury v naší zemi

Chce to mládeži ještě tu třešničku na dortu
28. 05. 2009 | 11:55

neo napsal(a):

veverka: no co, mnoha lidem stačilo aj 30 kaček před posledními volbami.
28. 05. 2009 | 11:55

občanka napsal(a):

Pro "ali" a "neo", kteří pomalu chápou nebo nechtějí chápat. Když s někým nesouhlasím, ještě nemám právo na něj sprostě řvát, pískat, házet čímkoli, či dokonce ho fyzicky napadat! To se prostě nedělá! Dospělý zralý člověk to chápe, nedospělý nezralý, hlavně psychicky nezralý či psychicky pokřivený špatně vychovávaný člověk to neví či nechápe! To ovšem neznamená, že to může dělat! Když dítě dělá něco, čím může ublížit druhému, správný rodič mu sdělí, že se takto nemá chovat! Ale rozhodně by mu neměl dovolit v tom pokračovat či to opakovat! Že je tato společnost již dávno nemocná, to je jsané, bohužel se to jen stupňuje! Slušných lidí je poskrovnu a nejvíc jsou vidět a slyšet uřvaní hulváti s vymatlaným mozkem (prázdný sud přece nejvíce duní). Pravda, moudrost a zkušenost je zde pošlápávána. Včera byly pošlápány základní práva a svobody těch, kteří stáli na pódiu (byť politiků, samozřejěm nedokonalých jako každý). Zítra to můžeš být ty, na koho někdo hodí kámen, třeba jen proto, že se mu nebude líbit barva tvého obleku! O tom to celé je! Proto říkám, že v těchto volbách půjde především o souboj zla s dobrem, morálky s amorálností, chytrosti s hloupostí, tolerance s intolerancí, míru s násilím!
28. 05. 2009 | 11:55

orinoko napsal(a):

Ať žije prázdná pokladna ODS. Ukazuje se , že Táta Zakladatel má dost dlouhé prsty na to, aby dokázal přiškrtit sponzoské dary. Od momentu, kdy se stal opět prezidentistou postupuje pomalu ale cílevědomě po jiné než modré. Hnědáci z Jánského vršku hodlají sídlo prodat a jít do nájmu do Revoluční.
Bať bať , čmrdlíky budou potřebovat. Ovšem na tu partajní sekeru to bude pořád málo.
28. 05. 2009 | 11:55

veverka napsal(a):

Holoubek
Já nevím co si povídají "chvanci v Bojnicích".Ty tam chodíš asi často,viď?Vůbec by mě nepřekvapilo,kdyby Íčko verboval své vajíčkové provokatéry i tam.
28. 05. 2009 | 11:56

Ja napsal(a):

To Veverka: vážně si myslíš, že by někdo z modrého týmu byl tak hloupý a platil za tuhle blbost? To je přesně to,o čem mluvil Topolánek: řízená Dimunovská provokace, která by měla nastolit dojem, že je za tím ODS ...
28. 05. 2009 | 11:57

Špekay napsal(a):

Pane Rathe, první odstavec článku dobrý, dále pak už z vaší strany jde o politickou prasečinu. Stále vypouštíte do prostoru smrdutý jed. Nechci vás.
28. 05. 2009 | 11:57

orinoko napsal(a):

To Nuba, zdravím. Někde jsem od Vás četl něco hezkého, ale už nevím, na kterém blogu.
28. 05. 2009 | 11:58

VOM napsal(a):

veverko, to nic není. Oni taky údajně obchází lidi a nabízí peníze aby se zaregistrovali na tom počítači nebo kde, aby to jako vypadalo, že je jich hodně a že je to nakažlivý. Chtělo by se to mezi ně nenápadně vetřít a odhalit je. To by byla bomba. Stejně to na ně praskne.
Akorát bych prozatím přestěhoval předvolební kampaň na zimní stadión a policie by ho uzavřela pro diváky kvůli špatnýmu chování a byl by klid.
28. 05. 2009 | 12:00

neo napsal(a):

občanka: tady souhlasim... takoví lidé se totiž najdou ve všech společenských vrstvách a to bez ohledu na příslušnost, názory nebo pohlaví apod.. takže ten Váš druhý příspěvek je pravdivý a vidíte jak hezky zní, když z něj vypustíte ty barvičky.

zlí : ODS

hodní, ctnostní,spravedliví,milí,hezcí,solidární : ČSSD

:)
28. 05. 2009 | 12:05

PU napsal(a):

Pan Dr.Rath vede na svém blogu neuvěřitelně oportunní a především kýčovité žvásty!
Kolikpak již rozdal ze svých platů mezi chudé, kterých se tak zastává, a což sliboval? Myslím, že ani korunu...
28. 05. 2009 | 12:07

malma napsal(a):

neo

1.2. Základní sociálnědemokratické hodnoty
1.2.1. Humanismus
Základní hodnotou sociální demokracie je úcta k člověku jako jedinečné lidské bytosti. Člověk je primárním cílem, úroveň jeho rozvoje klíčovým kritériem. Jeho etický rozumový a produktivní potenciál je základním zdrojem rozvoje společnosti. Talent, vzdělání a motivace lidí k činům prospěšným jim, jejich rodinám i celé společnosti jsou základním bohatstvím země. Usilovat o zajištění podmínek pro důstojný a co možná nejspokojenější život všech lidí je proto základním posláním a cílem sociální demokracie.

V zájmu harmonického rozvoje společnosti je v tomto směru žádoucí spolupráce i s křesťanskými církvemi a jinými humanisticky orientovanými náboženstvími.

1.2.2. Demokracie
Rozvíjení demokracie je obtížnou a zdlouhavou, nicméně jedinou cestou tvorby a realizace politiky veřejné, otevřené a dlouhodobě efektivní. Podílejí se na něm jak instituce a procedury reprezentativní demokracie, tak i demokracie participativní a přímé. Opakem demokracie je totalita, kterou odmítáme v jakékoli její podobě.

1.2.3. Trvale udržitelný rozvoj
Jedinou šancí na přežití lidstva není soupeřit s přírodou a „dobývat ji“, ale naučit se žít s ní a v ní. Koncept trvale udržitelného rozvoje je hodnotou, která vyjadřuje orientaci sociální demokracie na ochranu a tvorbu životního prostředí, úctu ke všem živým bytostem a respekt k přírodě jako celku. Zavazuje žijící generace, aby svým potomkům předaly její bohatství v co nejúplnější míře i v celé její kráse a rozmanitosti.

1.2.4. Svoboda a odpovědnost
Sociálnědemokratická politika směřuje k tomu, aby každý člověk mohl uplatnit své právo občana na svobodný rozvoj osobnosti a na svobodná rozhodnutí. Současně usiluje o to, aby každý bral na sebe odpovědnost za rozhodnutí nejen před svým svědomím, ale i před společností. Svoboda jedince je ohraničena svobodou jiných lidí. Uplatnění práv člověka předpokládá současně plné respektování jeho povinností plynoucích z demokraticky přijatých zákonů. Výchova mladé generace v rodině a vzdělávacím systému směřuje k tomu, aby byla připravena tato práva a povinnosti na sebe převzít v plném rozsahu.

1.2.5. Rovnost všech lidí v důstojnosti, svobodě a právech
Jednou ze základních hodnot moderní demokratické společnosti je rovnost všech lidí v důstojnosti, svobodě, právech a v životních šancích. Také však v odpovědnosti a povinnostech, a to bez ohledu na pohlaví, věk, rasu, národnost, náboženské a politické přesvědčení, zdraví, ekonomické a sociální postavení jednotlivců, rodin a domácností ve společnosti. Vzhledem k tomu, že podmínky, v nichž žijí, jejich kvalifikace, schopnosti a výkony se vzájemně odlišují, nelze za cíl sociálnědemokratické politiky považovat absolutní rovnost kvality jejich života. Sociální demokracie proto usiluje o vytvoření rovnosti příležitostí pro všechny vytvářením veřejnoprávních institucí, jakož i ekonomických a sociálních standardů platných pro všechny. Vytváří podmínky pro rovný přístup ke vzdělání, práci, k občanskému i osobnímu uplatnění.

1.2.6. Solidarita
Jedním ze základních způsobů vytváření rovnosti v důstojnosti, svobodě a právech je přirozená lidská solidarita a z ní se vyvinuvší demokratická občanská sounáležitost s těmi skupinami, jež jsou tak či onak sociálně hendikepovány podmínkami svého života a jsou proto ohroženy sociálním poklesem, chudobou, případně i sociálním vyloučením. Proto bude sociální demokracie usilovat o vytváření důstojných podmínek života pro důchodce, rodiny s dětmi, nemocné a zdravotně postižené, nezaměstnané, jakož i jinak znevýhodněné menšiny nebo skupiny nalézající se na okraji společnosti. Předpokladem plného uplatnění principu solidarity však bude i spoluodpovědnost a vstřícná aktivita příslušníků těchto skupin a menšin i jejich rodin.

1.2.7. Sociální spravedlnost
V podmínkách tržní ekonomiky nemůže ani rovnost příležitostí ani uplatnění principu solidarity překonat existenci nerovností podmínek a kvality života jednotlivců i rodin. Sociální demokracii půjde o to, aby sociální nerovnosti nepřerostly únosnou mez a byly společností vnímány jako přijatelné a užitečné. Princip sociálního státu bude proto prosazovat prostřednictvím veřejných rozpočtů a daňové soustavy takovou míru přerozdělování, která zajistí všem občanům České republiky rovný přístup k veřejným sociálním službám a životní podmínky, umožňující všem, kteří chtějí, vést hodnotný a důstojný život
28. 05. 2009 | 12:13

veverka napsal(a):

28. 05. 2009 | 12:14

void napsal(a):

to VOM: :-)
to veverka: podle me si nehorazne vymyslite, ale s tim se budete muset popasovat sam. zkuste se nekdy na ten facebook podivat a pochopite, ze ty lidi nikdo verbovat nemusel - takze ty 2000,- by byly vyhozene penize. Jinak dnes uz je k dispozici i prohlaseni zakladatele te skupiny na facebooku, no a potom je tady prispevek honzy a. nekde na zacatku diskuze.
28. 05. 2009 | 12:14

Kamil napsal(a):

To Jeník
Vaši reakci jsem si přečetl včera před půlnocí po návratu ze sauny, ale odpověď jsem si nechal až na ráno.
Předně mi často podsouváte něco co neříkám. V USA sice není socialismus, ale demokrati se názorově blíží k socialistům ( Clinton rozjel úvěry na hypotéky nesolventním lidem. Ceny domů vzrostly z 80 tisíc na 350 tisíc. Půjčovalo se všem a bez záruk. Nafukovala se bublina. Jelo se na dluh. )
Socialismus jse myslel Zimbabwe, Kudu, Sev. Koreu, ale i Argentinu, která se za vlády Peróna propracovala ke státnímu bankrotu.
Krize byla sice odstartována v Americe, ale máslo na hlavě mají téměř všichni, protože šetřit je dneska málem sprosté slovo. Jsem velmi skeptický k léčení krize novým zadlužováním.
Zbytek jsem odpověděl tatovi.
Co se týká stravování, tak jsem snížil dávky, ale musím přidat v pohybu.
Hezký den.
28. 05. 2009 | 12:14

Valerie napsal(a):

Pane Rathe, vůbec mě nepřekvapuje, že se z vajíčkové aféry snažíte vytřískat politický kapitál a shodit to na ODS. Žádný rozumný člověk nemůže věřit tomu, že by ODS něco takové zorganizovala, protože ve svém důsledku se to obrací proti nim, o čemž svědčí některé příspěvky na diskuzích typu "nikdy jsem nechodil k volbám či nevolil ČSSD, ale teď je kvůli vajíčkům podpořím". Nebýt vajíčkových hodů, v Praze by vaše mítinky zely prázdnotou, což by bylo pro vás daleko horší. Chápu mladé lidi, že mají vašeho lhaní, populismu, obcházení zákonů a arogance Paroubka a spol. už dost, ale vypadá to, že si na tomto nešťastném způsobu protestu nahoníte předvolební body, což je hodně smutné.
28. 05. 2009 | 12:14

malma napsal(a):

dovolil jsem si sem překopírovat něco z historie sociální demokracie pro aktivistu neo:),jež mu přišlo velice úsměvné hodnoty tohoto směru

učit se,učit se,učite se..a pro neo zvlášť učit se :))
28. 05. 2009 | 12:15

orinoko napsal(a):

Ať žije dvacáté výročí Revoluce něhy a lásky. Nechť je atmosféra prodchnuta tolerancí , empatií a cikrtným.
A propos , nikoho nenapadlo, že absolutní bombou u Anděla by bylo házení živým Kindervejcem.

To by byl let. A ještě by se přitom mohlo vybírat 30,- Kč.
28. 05. 2009 | 12:16

Rumcajs napsal(a):

Vejce pana Langera - bez jakéhokoliv důkazu toto označit za akci ODS, to může udělat jen duševní paskřivec zvaný Ráth.
Na takovýho by se vajíčka měli házet od rána do večera a to natvrdo.
28. 05. 2009 | 12:19

neo napsal(a):

malma:

něco jiného je napsáno, něco jiného je konáno.

to platí pro všechny politické strany.

Takže asi tak.

jo a nejsem žádnej aktivista ty pako:)
28. 05. 2009 | 12:20

Kamil napsal(a):

To malma
socialismus nelze vyhlásit, ale musí se na něj vydělat. Když dovedete stát do bídy, tak si můžete vyhlašovat hesla jaká chcete.
Hezký den.
28. 05. 2009 | 12:20

ali napsal(a):

občanka, která asi nechápe vůbec, nebo Jandákovo vyhrožování přes držku, pokud ho nebudou volit považuje za slušné, budiž jí to přáno, či Škromachovo "držet hubu" bere jako projev slušnosti, tak potěš pánbu
p.s. a nejsen Jandák, Škromach, hlavně Paroubek, Rath, Zaorálek, ty chytrá slušná občanko!
28. 05. 2009 | 12:21

malma napsal(a):

Valerie

ODS neni hloupá,aby něco takovýho sama organizovala; je to výsledek negativní kampaně ODS,zaměřené čistě slaboduše antiparoubkovsky, zaměřili se na prvovoliče a prvotní iniciativa k vajičkové argumentaci mohla vzejít nepřímo od ODS; jenže negativní kampan se musí umět dělat,a to že se to zvrhlo a začalo to být kontraproduktivní je už jejch problém..a proč by z toho socdem nevytřískala body,když jsou jí nabízené;

ukázka že se nco porouchalo je zoufalé prohlášení topolánka, že za vajíčkvou kampaní může čssd :))
28. 05. 2009 | 12:22

Neopřemyslovec napsal(a):

Co je příčinou tohoto stavu? Po dvaceti létech přišlo období, kdy mladí pociťují krizi na sobě. Mít nehmotné a hmotné bohatství v drtivé většině přichází až po čase. Starší a starý občané dejte si pozor na mladé. Blíží se maturity. Ani korunu do žebrajících studentů. Dnes jejich hněv pociťují socani. Mladí odhalili, že Paroubek a spol. jim foukají do řiti a že jim nenasypou nic do peněženek. Paroubek přesně napodobuje Štěpána v Lokomotivce. Děti ho usadili. Nejsme děti. Nejsme děti je nahrazeno vajíčky. S čím příjdou děti k podzimním volbám?
28. 05. 2009 | 12:24

malma napsal(a):

Kamil
asi jako v USA co,dvakrát dovedli svět to globální bídy a nevšiml jsem si tam socialismu

:)
28. 05. 2009 | 12:24

Apeoffice napsal(a):

to autor:
s tím deštníkem jste byl super, místy i pohotový :) Jen asi měl jste stát za svým šéfem, nebo potřeboval být mučedníkem? Chodící omeletou?
28. 05. 2009 | 12:25

malma napsal(a):

neo

ne,ty nejsi aktivista,ty jsi jenom 24 hodin na net diskuzi a číháš co kdo ze socanů napíše co...

a jak sem psal,sociální demokracie je založe na humanismu a solidaritě a to jak kdo koná vyjadřují voliči ve volbách,ne pako,teda neo:)
28. 05. 2009 | 12:26

ali napsal(a):

malma:
..."ukázka že se nco porouchalo je zoufalé prohlášení topolánka, že za vajíčkvou kampaní může čssd :)) "

Jo, a prohlášení, že za tím stojí ODS je vskutku chytrý výplod krvavých mozků
p.s. aspoň si to po sobě přečtěte, máte tam chyb jak máku
28. 05. 2009 | 12:27

neo napsal(a):

malma:

24 hodin ? lžeš. :)

a jinak přispívám i na blogy nesocanů:)

a voliči v posledních volbách do sněmovny vyjádřili : ODS zvítězila.
28. 05. 2009 | 12:31

občan napsal(a):

jaká mládež? Pár spratků od právičáků nereprezentuje českou mládež.
28. 05. 2009 | 12:32

malma napsal(a):

ali
pani učitelko
psal jsem víše o spojistosti s ODS,nehodlám se stále pro každého zvlášt opakovat,z vypsanosti poté tropim chyby a jsem za ně napomíjen :)
28. 05. 2009 | 12:32

veverka napsal(a):

Škoda že Íčko našel sám házet vejce a najímal si na to lidi,mohl skončit takhle:
http://www.ceskenoviny.cz/z...
I když on má vlastně justiční mafii s Renátkou a ochráncem pedofilů Němcem,čili se nemá čeho bát.Kdyžtak vymění soudce.
28. 05. 2009 | 12:33

Dan Macek napsal(a):

Že Rathovi není stydno stavět paralelu mezi bití demonstrantů v roce 89 a nynější vrhání vajec na soc.dem. papaláše. V roce 89 šlo o státní zvůli proti bezbranným lidem, zatímco nyní hážou nějací výrostci vejce na představitele mocné strany, která mj. do vlády dosadila stávajícího ministra vnitra. Vrhání vajec nijak neobhajuji, ale Rath si evidentně nevidí do úst. Fuj.
28. 05. 2009 | 12:33

malma napsal(a):

neo.
zvítězila díky kubiceho zprávě,czechteku,smlouvě s občany...ale to už je obehraná písnička , zřejmě o hodnotách ODS

:)
28. 05. 2009 | 12:35

Deny napsal(a):

@ občanka

Jak to říkal ten Štěpán v roce 1989 ve Vysočanech? Chceme klid na práci. Děti nám nebudou říkat, co máme dělat

Nebýt těch "dětí", tak tu máme stále u moci "rudé" komunisty. Takhle tu máme alespoň komunisty "modré a oranžové" :-)
28. 05. 2009 | 12:35

Valerie napsal(a):

pro malma

Já bych to prohlášení Topolánka nepovažovala za zoufalost, taky mě napadlo, že speciálně v Praze to mohla přiživit sama ČSSD, když viděli reakce v jejich prospěch na předchozích mítincích. Nedivím se proto, že původní organizátoři akci dnes zastavili.
28. 05. 2009 | 12:36

max napsal(a):

to orinoko:
když už si mě berete do úst,resp. do klávesnice, tak si aspoň přečtěte, co jsem napsal. Máte plná ústa fašismu,ale vaše rétorika a dle toho,co jste napsal i chování,je mu velmi podobná.
Bohužel začínají tyto diskuse čím dále více připomínat svoji úrovní některé naše politické představitele vč.autora tohoto blogu.
28. 05. 2009 | 12:40

Rumcajs napsal(a):

Doufám, že brzo přijde doba, kdy budeme moci házet vejci pana Rátha.Věřím, že dostat něčím takovým mezi oči, tak to položí i Krakena. To by mohlo být ústředním námětem Souboje titánů 4.
28. 05. 2009 | 12:41

malma napsal(a):

Valerie
ale jděte,socdem den před přažským turná vyhlásila a pozvala všechny na třetí hodinu k andělu na slušnou diskuzi právě o vajíčkové agresi a jejich účastníků;
nesnižujte čssd na praktiky ODS, to že se nepovedla negativní kampan je zřejmý a můžou si za to sami
28. 05. 2009 | 12:41

malma napsal(a):

Deny
tak se běžte zeptat těch dělníků z čkd,jestli stále nejsou děti

jenže pak tu budete psát o neurvalých,agresivních,frustrovaných penzistech co volí komunisty,protože byli blbí:))
28. 05. 2009 | 12:43

Skeptik napsal(a):

Nevážený, nepane Rathe. Když si po sobě přečtete svůj článek a zapojíte Váš původně modrý mozek, pokud ještě úplně nezrud... pardon, nezoranžovatěl, možná Vám dojde proč vejce...
28. 05. 2009 | 12:44

Rumcajs napsal(a):

Odpuste Vážení občané Ráthovi jeho projevy mimo mísu.

Dostal totiž salmonelózu !
28. 05. 2009 | 12:46

miro napsal(a):

Pane Rathe přestaňte vyhrožovat fašizmem, přestaňte se opakovat a požádejte pana Topolánka a Langera aby přihodili nějaké nové bonmoty, abyste mohl napsat také něco nového. Překvapujeme mne že zrovna Vy se dovoláváte dodžování demokracie a ústavnost. Vždyť zvláště Vy jste udělal tolik úrážek soupeřů tolik protiprávních kroků z odvoláním |"my jsme to slíbili"
Víte proč se zvláště mladí lidé tak vůči ČSSD chovají, nesnáší lež. Z těch vašich bilbordů koukají jen lživé sliby, které opět nesplníte. Nesouhlasím s tím co se odhrálo u Anděla, to už bylo nechutné, ale vykřikovat o fašizujících se bojůvkách organizovaných ODS je trapné. U nás je 33 stran které pořádají své mýtinky ale nikde se neodehrává to co na vašich . Víte proč, protže ti na rozdíl od Vás nelžou a nechovají se tak arogantě jako zvláště Vy.
28. 05. 2009 | 12:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 12:52

Deny napsal(a):

@ malma
Nemusím se jich ptát, já si vzpomínám, jak mu tehdy již na tribunu odpověděli, že oni nejsou žádné děti

Jinak k Vaší druhé poznámce. Ten, kdo nyní volí ODS, či ČSSD, volí komunisty. Komunismus není o stranické knížce, ale o myšlení, morálce. A Jyrkovi, či Myrkovi jde především o moc. Hned jak jí získají, budou opět rozdávat svým kámošům funkce, správní a dozorčí rady, či odpouštěn penále hoteliérům :-)
28. 05. 2009 | 13:01

blue jay napsal(a):

me uplne fascinuje
Jak Rath jeste leje olej do ohne. A pritom on je jeden z hlavnich architektu dnesni politicke "kultury".
28. 05. 2009 | 13:04

petr napsal(a):

za házení vajec mohou sami politici, Parobek, Topolánek, Rath, Langer... prostě všichni - chovaj se jako dobytek a od lidí čekaj něco jinýho - to se ale pletou - dobře to okomentoval malej Jarda na http://www.malejjarda.cz
28. 05. 2009 | 13:06

student napsal(a):

Působení českých politiků (všech) je živnou půdou pro zaplavení českých měst lůzou.
28. 05. 2009 | 13:06

malma napsal(a):

Deny
vy v tom máte evidentně jasno :)
28. 05. 2009 | 13:06

neo napsal(a):

malma: existuje studie, která poukazuje na fakt, že předvolební kampaň ovlivňuje jen malé procento nerozhodnutých voličů, v tom je pak Kubiceho zpráva jen kapka v moři a navíc její vliv prokázán nikdy nebyl.

Smlouva z občany , tedy jakýsi program politické strany jistě vliv měl, ale to mají všechny sliby všech politických stran. A není to nijak v rozporu s tvrzením, že voliči opravdu konají u voleb a nijak to nemůže změnit fakt, že ODS zvítězila.
28. 05. 2009 | 13:07

blue jay napsal(a):

Deny?
Napsal jste. "Komunismus není o stranické knížce, ale o myšlení, morálce." Muzete me to vysvetlit?

Ja jsem tu totiz v dobe komunismu nezil. Prisel jsem do CR az v roce 2004. Zmeskal jsem neco?
28. 05. 2009 | 13:09

fudoshin napsal(a):

házení vajíček je ubohost.ale ještě horší je, kdo a jak je hází. opravdu zvěř bez sebekontroly a vlastního názoru.trochu přípravy a zvládnou i víc...takže držím palce čssd.pan paroubek se k tomu postavil jako chlap.chtěl bych vidět chorerického, ješitného topolánka nebo třeba kalouska na jeho místě...když se buddhy ptali, jak se pozná správný učitel a správné učení řekl: učení, které po vás žádá něco, co je dobré pro ostatní, ale není dobré pro vás, není dobré. učení, které po vás žádá něco, co je dobré pro vás, ale není dobré pro ostatní, není dobré. ale učení, které po vás žádá to, co je dobré pro vás i pro ostatní je dobré...myslím si, že stejně by se měly posuzovat politické strany. viděno tímto měřítkem, minimálně ods to určitě nesplňuje. a to je důvodem, že nikdy nebude mít masovou podporu. všechno, co je schopna "nahrát" ve volbách bude výsledkem manipulace při volební kampani.ale napálit se člověk nechá většinou jen jednou, takže ovečky budou ubývat. myslím, že si to dobře uvědomují a nějak na to nemají připravenou reakci.a už nějakou dobu je politika ods opravdu projevem flustrace a strachu z neúspěchu. myslím si, že ods je za zenitem... bohužel její mecenáši to zřejmě nenechají jen tak a jsou připraveni použít všech prostředků.jsem zvědav, co nás v budoucnu ještě čeká. protože volební výsledky budou myslím proti těch, co vrtí psem...
28. 05. 2009 | 13:10

SansLogique napsal(a):

Nejlépe jsou na tom lidé, kteří pořád ještě věří, že "revoluci" v roce 89 dělali studenti a že tady zařídili "převrat". Závidím jim, dárky jim nosí Ježíšek a útoky z 11. září zosnoval zlý bin Ládin. Jak krásný a jednoduchý svět, ve kterém žijí...
28. 05. 2009 | 13:10

fudoshin napsal(a):

omlouvám se za překlepy.nepřekontroloval jsem si to a jsem momentálně už " na dojezdu" protože jsem docela dlouho nespal...
28. 05. 2009 | 13:13

Deny napsal(a):

@ nalma
Jasanka. A když smícháme modrou s oranžovou, co nám vyjde? Že by hnědoučká? To je ale náhoda.
A pak se divíme, že nám tu lítají vajíčka, zvedají se ukazováčky ve sněmovně, demonstruje se v Janově atd :-(
28. 05. 2009 | 13:16

blue jay napsal(a):

fudoshine,
vase thesis je sice hezka, ale z kategorie sci-fi. Me se zda ze ODS ma masovou podporu. Jak jinak mohla vyhrat volby v 2006? Ze by prani otcem myslenky, fudoshine?
28. 05. 2009 | 13:22

Čenda napsal(a):

Jak jsou odéesesácí zákeřní předvedl p.Macek.Né že by se postavil čelem. Zaútočil zezadu(p.Rátha zrovna nemusím)Výroky Topolánka,Zahradila, nohsleda Dalíka a baziliška Langera přece o něčem vypovídají.A jak někdo výše uvedl„ mládeži jsme na vás hrdí".To tedy opravdu má být na co.Možná mu brzy dokáží opak.
28. 05. 2009 | 13:30

Bessy napsal(a):

fudoshin-ta zvěř bez sebekontroly jsou naši potomci-možná že by stálo za to se zamyslet i nad sebou-tady řvete o zvěři kvůlu nespokojenosti mladých a skutečnost politické scény necháváte stranou-vůbec se nerozčilujete třeba nad panem Dohnalem, vedením lesů,veškeré a časté korupční aféry vás nechávají chladným,arogance politiků také-a chcete asi jen poslušné stádo- ale to už tu bylo-věřte, že je nejednodušší je nazvat holomky, zvěří,hitlerjugend,hajzly.
Drobet složitější a pro některé nemožné je hledat příčinu.A nebo si vůbec pravdu přiznat.
28. 05. 2009 | 13:31

Deny napsal(a):

@ blue jay
Přišel jste jenom o takové materiální "drobnosti", jako o frontu na WCpapír či banány.

Jinak lidé za komunismu lezli do strany, aby mohli např. dělat ředitele, aby své děti dostali na školu, zkrátka, aby se jim žilo díky "rudé knížce" o trochu lépe, než ostatním. Nikoliv díky své píli a vzdělání.

Takže jste o nic nepřišel. I dnes politici stále neberou politiku jako službu lidem, ale způsob, jak získat rychlé a hlavně velké prachy. Chtěli jsme v 89 vládu odborníků, dnes může ministra zemědělství dělat učitel matematiky, ministra pro místní rozvoj bezpečák, na obraně byla ženská právnička, nebo ministra financí dělal chemik či absolvent práv bez jakékoliv praxe.
28. 05. 2009 | 13:34

Rufus napsal(a):

Nasili do verejneho zivota nepatri a melo by byt odsouzeno a trestano. Na druhe strane, i kdyz to odsuzuji, zcela chapu motivaci mladych lidi k takovemu projevu odporu proti soc. dem. Mladi lide nevyrostli v komunistickem lagru, cestuji, znaji jazyky, ctou a ziji v moderni dobe. Myslite si, ze jim nezalezi na budoucnosti tehle zeme? Ze je jim jedno co se rika o nasi zemi po padu vlady a po projevech pana prezidenta v EP? Myslite, ze chteji, az nastoupi do prace a budou zivit mladou rodinu, platit dluhy a jistoty vytvorene levici? Ze se jim libi myslenka vladnuti s komunisty? Tady jde o hodne. A odsuzovat jejich agresivitu je sice nutne, na druhe strane je pochopitelne, ze kdyz se nezkusenejsi a nejmoudrejsi skupina obyvatel - duchodci, chova agresivne kvuli poplatkum a jakekoli reforme, kdyz jim zavist nedovoli tolerovat uspech jinych, nemuzeme od mladych cekat, ze budou prihlizet socialnimu statu, placenemu na jejich ukor. Doufam, ze mladi pochopi a pujdou volit v takovem procentu, jako to uz roky delaji komunisti a ostatni lide minulosti.
28. 05. 2009 | 13:35

:) napsal(a):

svym zpusobem je vajickovy atentat pruhlednejsim vyjadrenim nazoru a postoje, nez vase politicke klickovani, zakulisni hry, obchazeni zakona a soudnich rozhodnuti. Z reci jste si nic nedelal, ze soudu jste si nic nedelal, vsechno jste prechazel s uprimnou aroganci.

Ja rikam, ze jste si ty vejce zaslouzili. MUze se mi ta forma nelibit, ale s vyznenim naprosto souhlasim
28. 05. 2009 | 13:45

Muroň napsal(a):

Zákeřnost ODS!Uvádím velmi jednoduchý příklad.SMLOUVA s OBČANY.Dá se přirovnat k nábídnuté židli(s úsměvem) na odpočinek.Jak se chceš posadit tak ti jí podrazí s chechotem.
28. 05. 2009 | 13:46

malma napsal(a):

Deny
no oni ti prostředníčci se zvedali včera u anděla,či-li ta bojující elita se projevila jako obyčejní navedení ,zfanatizovaní pubertáci
28. 05. 2009 | 13:47

blue jay napsal(a):

to Deny,

Zda se ze Rath se zorientoval v tom kapitalismu celkem dobre. Ma 2 platy hrazene danovimi poplatniky plus je radni v Hostivicich kam si prihral malou domu v castce 60 milionu Kc na neexistujici jidelnu. A navic podnika ve zdravotnictvi. Obchazi zakony, vydava nesmyslne prohlaseni, napada soudce..Myslim si ze je to idealni predstavitel tech socialne slabsich.

Ale ma jeho obranu. Pry slibil ze rozda par nevolnikum zijicim v podhradi nekolik grosu z jeho kralovskych prebend. Akorat porad nevi komu. Asi se tam maji vsichni dobre a tak kral Rath ma pred sebou tezke rozhodnuti.
28. 05. 2009 | 13:52

Ruthá záře na Stř. Krajem napsal(a):

ŽÁDNÝ NÁVOD NEVYŠEL.

už vyšly návody jak hodit vejce, aby zasáhlo cíl, neb je to nevhodná munice na házení a tekutý obsah mění dráhu letu. Ale nevyšel žádný návod, jak zasáhnout zbabělce, který se krčí za deštníčkem, a baletí a šermuje seč mu síly stačí....
28. 05. 2009 | 13:54

Garf napsal(a):

Opravdu si, vy hejtmane, neumíte představit, že tím, co děláte, dokážete člověka, kterému je jinák násilí cizí, rozpálit do té míry, že jde a hodí po Vás vajíčko? Bez ODS i facebooku? Chudáku.
28. 05. 2009 | 13:56

Pacák napsal(a):

Podivná modroslepost vládne. Jakoby si palbu vajíčky zasloužila jenom ČSSD. Pozor, aby vajíčka nedošla předčasně a zbylo také na ODS a ostatní partaje, anebo si opravdu myslíte, že si je nezaslouží také? Pro ty, kdo zapomněli připomínám Topolánkovu smlouvu s občany.
http://mujweb.cz/www/kladen...

Vajíčka nejsou to nedůležitější, i když to tak dnes vypadá. Proto: Lidé bděte!
28. 05. 2009 | 13:56

blue jay napsal(a):

malmo?
Nejsi to ty co se bije ve verejnych debatach na aktualne.cz za KSCM? Ze by melouch z Lidoveho domu na podporu tymu "B" ?
28. 05. 2009 | 13:57

občan napsal(a):

Pane Rathe, od člověka, který ve veřejných funkcích, za veřejné peníze porušuje zákony, jsou všechny morality a dovolávání se dodržování zákonu jaksi na ... Přesně tak začal fašismus - porušováním platných zákonů, nerespektování rozhodnutí soudu, plíživým kultem osobnosti. Takže tento výraz raději nepoužívejte, mohl by se opět obrátit proti Vám.
Bohužel násilím, a to celkem brutálním se zneužitím policie, začala vaše strana za vedení velkého guru. Tím samým vyhrožujete i dnes. Na krajích, na svých předvolebních mítincích a tak vám ti, kterým se to nelíbí, poslali odpověď. Nemusí se všem líbit, ale normální člověk nedostane prostor v televizi, rádiu nebo novinách, aby vám řekl, že lžete. A lžete jako když tiskne. A ani se nečervenáte a to je na tom to nejhorší. A pokud se ptáte na to jak to vím, tak úplně stejně, jako vy víte kdo na vás útočí - "A vědí to samozřejmě všichni", takže co dokazovat, že???
P.S. A podle Vašich velkohubých prohlášení, jsem si myslel, že jste aspoň chlap (dvě ženy, dvě děti, několik funcí...). Ale včerejší záběry jasně ukázaly, že jste i poserka, tak to mne již Vaše vládnutí opravdu děsí...
28. 05. 2009 | 13:58

Pavel Pelc napsal(a):

Koukam, ze sou zabity dve mouchy jednou ranou. Paroubek dostal vajickem a hnev sklizi Topolanek. CSSD a ODS spojte se a tahnete k Neumetelum. (Komunisti a fasisti spojte se a tahnete do pr**le.)
28. 05. 2009 | 13:58

Stařeček napsal(a):

Dnes mne zaujal názor pana Topolánka, že vajíčkoházení si objednala ČSSD. Ještě si dobře pamatuji na skutečnosti kolem zapálení Reichstágu a na napadení rozhlasové stanice na Polských hranicích před vlastním napadením Polska. To jsou stejné znaky s názory pana Topolánka, Langera a jejich politiky. Dobře se učí od fašistického Německa. Zničit, zapálit, přenést zodpovědnost na poškozeného, odsoudit a dobře využít ve svůj prospěch. Ne ve prospěch společnosti. Vajíčková akce byla dobře připravena, bylo zneužito mladých lidí, kteří jako vždy chtějí zlepšení stávající situace a jsou stejně jako já a většina jiných v mládí lehce manipulovatelní. Stačí idol (barana) a ovce se hrnou. Je to po dvaceti letech nová generace, která chce změnu k lepšímu. Sami za dvacet let poznají, jestli to co dnes dělají bylo správné. To už se ale budou zodpovídat vlastním dětem. No a pan Gabal tomu výše dává korunu. Tak že pane Gabale, agresivní kampaň ODS je podle Vás v pořádku, gratuluju. Rathe nastav tvář, hoď chlebem. Přeji vše nejlepší.
28. 05. 2009 | 13:59

128,5 napsal(a):

autorovi
Teda jak vy to děláte. Úplně jste mě přesvědčil. Včera jsem si pomyslel, jaká to bude za chvíli ostuda. Státy od nás na východ žádají od bank peníze a my budeme shánět ve světě vajíčka. Říkám si, když takový článek, zabere i u někoho jinýho.
Jenom nerozumím první větě (my měli vycházky pouze na zahradě).
28. 05. 2009 | 14:02

blue jay napsal(a):

to Ruthá záře na Stř. Krajem ,
Nemuzu MUDRovi Rathovi uprit snahu se tvarit pod palbou nonsalatne. Hlavne jak se takticky posunul co nejdale od sveho predsedy. Ten oranzovej destnik mu ale opravdu slusel, :-).
28. 05. 2009 | 14:03

fudoshin napsal(a):

to blue jay: ano ods vyhrála to dobře vím.psal jsem, že jsou za zenitem. myslím si, že obecně a v průměru, půjde podpora ods dolů. to, co jsem nazval předvolební manipulací, popsal bez servítek sám topolánek, když řekl, že nemůže říci, co mají v plánu, protože by je lidé nevolili.to je to, o čem jsem mluvil.jak myslíme, že to mohou dlouho praktikovat?!
28. 05. 2009 | 14:11

blue jay napsal(a):

Starecku?
Takze si ti Nemci Reichstág nezapalili? Jak to vlastne bylo?
28. 05. 2009 | 14:12

gogo napsal(a):

Rathe,jak to bylo s těmi 60 mil Kč.do bydliště tvých manželek? Nebyla to prachsprostá zlodějna ? Potom se nediv,že schytáš s kumpánem Paroubkem zasloužený obdiv lidu.
28. 05. 2009 | 14:13

blue jay napsal(a):

no fudoshin,
volebni sliby CSSD z roku 2002 popsal dobre hlavni "ekonom" CSSD Sobotka.
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby,"

A dnes rika to same. Ze CSSD splni sve predvolebni 2009 sliby az naprsi a uschne.
28. 05. 2009 | 14:20

fudoshin napsal(a):

to bessy: podle nicku zřejmě žena, podle obsahu, ještě zřejmější. nějak jste se nechala unést emocemi.buďte v klidu.připomínám: abstrahovat znamená upouštět od nepodstatných znaků. tohle je blog o vajíčkách. nevkládejte mi do úst, že mi něco nevadí. vadí mi to, ale nebudu s tím spamovat tady. jednak tento blog k tomu není určen, navíc by to bylo proti kodexu, mimo jiné. kdybych měl psát, co všechno se mi nelíbí (což by byl asi největší trest mého života, chtít pojmenovat a znovu se brodit tou špínou) zřejmě by to neutáhl server...je mi jedno jestli jsou to naši potomci. všichni jsou něčí potomci. nechci žádné tupé stádo, ale pravý opak. uvědomělé lidi s vlastním názorem, kterým nikdo nevypláchne hlavu a nevloží do ní cokoliv se mu zamane...příčiny jsou různé,ale pokud chcete jít do důsledků, skončíte u prvotních filozofických otázek typu kdo jsem já, kde se tady vzal svět atd. a když půjdete do důsledků, budete mlčet. tedy mě nechytejte za slovo. pokud se účastním takovéto diskuse, berte to za způsob hry, která má svá pravidla.a ty já ctím. nechtějte je měnit za jízdy...
28. 05. 2009 | 14:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 14:20

Ruthá záře na Stř. Krajem napsal(a):

Obyčejní lidé, mající průměrné mzdy a průměrný život už mají plné zuby břichatých politiků, kteří káží vodu a pijí víno.
KDO Z VÁS TO MÁ?

že pane Rathe, obyčejní lidé, nemají 2 křesla, 2 ženy, polikliniku nebo 2 platy...

sklízíte jejich hněv...
28. 05. 2009 | 14:21

Janny napsal(a):

Ano, pokuste se i vy zastavit smrtici spiralu v nasi politice - tim ze sam odejdete a pokusite se delat znova medicinu.
Kariernich bezpaternich politiku uz je tady dost.
28. 05. 2009 | 14:24

neo napsal(a):

pane Rathe, doporučuji uvalit na vejce spotřební daň.

a chudé důchodkyně, které sice nemají 30kč na lékaře ale péci vnoučatům chtějí...musíte likvidovat u vchodu do Lidlu. každé plato vajíček pěkně rozdupat.
28. 05. 2009 | 14:29

blue jay napsal(a):

fudoshine,
Vy porad lpite na te oranzove nocni kosilce? Ja jsem kdysi mel modrou. Ted si hodlam objednat tu s cim prichazeji starostove a nezavisli. Nevim jestli se me v ni bude spat lepe, ale za zkousku to preci stoji :-).
28. 05. 2009 | 14:31

Vejce pana Ratha napsal(a):

Blog od přímého účastníka události.

http://flaska.blog.idnes.cz...
28. 05. 2009 | 14:37

blue jay napsal(a):

dodatek fudoshine,

kdyz uz mluvite o tom ze neni dobre menit pravidla za jizdy. Hlavne v dobe predsednictvi EU. Nak to te CSSD nedoslo, ze? No ale jak to uz rekl Lubomir Zaoralek : "jako to ten chudak Paroubek nepobral".
28. 05. 2009 | 14:40

Bessy napsal(a):

Fudoshin-sice se halíte do podoby filosofa-ale v důsledku to nemá hlavu ani patu-pokud vím, reakce moje je na vaši"zvěř"-ta moc nejde dohromady s citovaným Buddhou.Ale nic- vy si myslíte, že ti mladí jsou stádo, já si myslím, že Vy-i to je můj názor, na kreý mám právo.
28. 05. 2009 | 14:41

hawk napsal(a):

s.Rath nezklamal. A nezklamal by ani vrcholné soudruhy před listopadem 1989. Správně, takhle ten socialismus nevybudujeme, vajíčky tedy ne, soudruzi...

Jen mě štve, že sám s.Rath jich schytal málo. Vajíček, samozřejmě. A proč? Protože největší řvouni jsou největší zbabělci. Stejně jako s.Rath.
28. 05. 2009 | 14:44

Rattus napsal(a):

Íčkovi a velkýmu Téčkovi se zřejmě negativní kampaň vymkla z ruky.
28. 05. 2009 | 14:45

fudoshin napsal(a):

bessy: vaše reakce byla zmatená a rozhodně mnohoznačná. nevím na co měl být váš příspěvek reakcí,ale byl na všechno a na nic. já jsem z toho cítil spíše nějakou zhrzenost a přetlak emocí. ano myslím,si že se chovali jako stádo. a mám k tomu důvody. vaším důvodem bylo, ale bylo spíše jakési leknutí...
28. 05. 2009 | 14:57

Bessy napsal(a):

Fudoshin-nesnažte se mi dělat psychoanalýzu-vaše závěry z vašich příspěvků moc na dobrého psychoanalytika nevypadají.
28. 05. 2009 | 15:03

Sylva napsal(a):

Pane Rath, vy v jednom z on line rozhovoru v novinách, jste na můj slušný dotaz reagoval tak sprostě a nechutně, že kdybych vás měla po ruce, tak bych vám i jednu vrazila. Aniž by jste reagoval na dotaz, zařadil jste mně do jakési skupiny modrých poblouzněnců, se kterými vy nediskujete. Pokud si vy a vám podobní takto představujete věcnou pol. diskuzi, tak nám asi nic jiného jak vyjádřit svůj nesouhlas nezbývá. Vy jste naopak jeden z těch, kteří eskalují a to záměrně nenávist na pol. scéně. Hlavně vám chybí elementární slušnost a ostatní to dělají po vás - i ti vaši oponenti.
28. 05. 2009 | 15:03

Modrá verbež napsal(a):

Ráthe : jen ták dál , modrá verbež kope z posledního .
28. 05. 2009 | 15:04

Jmeli napsal(a):

Bla bla bla, porad to stejne a porad se to neda cist. V minulem blogu uz jsem doufal, ze se autor konecne naucil formatovat text do citelne podoby, no nenaucil.
28. 05. 2009 | 15:05

mleziva napsal(a):

Pořád stejný levicový přístup. Kdo nejde s námi, jde proti nám, je to západní agent, provokatér, člen konkurenční strany... To už tady jednou bylo a je to tu zase včetně těch vašich dokola omílaných účelových lží, demagogických žvástů, šíření nenávisti, závisti a třídního boje. Je jedině dobře, že si to někdo nenechá líbit a hodí po vás vejce. Byť tomuto způsobu odpovědi na váš styl politiky jako vystřižený z dob hluboké totality nefandím, hodil bych po vás vejce také.
28. 05. 2009 | 15:05

Prescott Bush & ig farben... napsal(a):

... nic noveho pod sluncem... stale stejny song... udawaci,za protektoratu, dnes vrhaci vajec..uz sdelite mr. hawel, kdo jsou ty temne sily slusovicke, co se rozplemenili snad to msx.carcinomu??? skrin plna tabu-s... omniatempushabent...
28. 05. 2009 | 15:08

hawk napsal(a):

mleziva:

jo, trefné a pravdivé.
28. 05. 2009 | 15:09

Modrá verbež napsal(a):

Vaškuj z Kauzy čunek má jit do basy 7.5 rokú
Je vidět že nějaká spravedlnost existuje a že to bude púokračovát
28. 05. 2009 | 15:13

hawk napsal(a):

Modrá verbeži

kdopak si tě najal? Nebo jsi "jen příznivec ČSSD, či její člen, který vše uvádí na pravou míru a dělá pořádek"? :-)))

Modrá verbež je fanouškem KSČSSD, to se podívejme :-)))
28. 05. 2009 | 15:24

Kormoran napsal(a):

.. V komunistickem state, by za temito udalostmi urcite stal "Imperialisticky zapad"
.. Obavam se , ze paranoia lidru cssd, se velmi prohlubuje, coz povazuji za vazne nebezpeci!
Miru a sexu zdar!
28. 05. 2009 | 15:29

Kormoran napsal(a):

..rozkaz znel uplne jasne!
.." Za kazdou cenu zastavit projizdejiciho motocyklistu s kozenou brasnou a platem vajec!!!))))
28. 05. 2009 | 15:32

Dejvičák napsal(a):

Dělají to mladí smradi lékárníků a doktorů,doma slyší samé nadávky rodičů na Paroubka.Když mi bylo jako jim tak jsem se o žádnou politiku nezajímal,věděl jsem jenom kdo je prezident a takoví jsme byli všichni.A takoví smradi smradlaví se zajímají najednou o politiku.Je to navočkovaný.A neříká se na Andělu,ale u Anděla vy jelita.Je vidět že pravých Pražáků už je málo,jste většinou ksindl z Moravy a děláte nám tu neplechu.Táhněte z Prahy do hajzlu do těch svejch sklípků a tam si chlastejte ty svoje kyselý patoky.Všem kdo mi budou teď nadávat s... do plic,do huby a do jater!
28. 05. 2009 | 15:35

hawk napsal(a):

Dejvičák

tak v něčem máte pravdu. Je to "na Andělu" a prezident se pamatoval dobře, protože ten měl funkční období od zvolení až do smrti. :-))Stejně tak vláda :-)

Jo a je to fakt, víc domácích úkolů na ně, na ten mladý, nevychovaný ksindl :-))
28. 05. 2009 | 15:41

Vasja napsal(a):

To je keců.......
Konečně se mladí lidé angažují.
28. 05. 2009 | 15:49

blue jay napsal(a):

Dejvicaku?
Jen me tak napadlo. Kdyz by Petra udelala Jirkovi vajecnou omeletu, mel by pravo na rozvod na zaklade mentalniho trapeni?
28. 05. 2009 | 15:51

blue jay napsal(a):

Neni Jirka Paroubku z Olomouce Dejvicaku?

Asi proto mu tam Prazaci vcera skandovali :"vypadni!". Co si myslis?

BTW. Jsme skoro sousede. Moji rodice pochazeji ze Stresovic.
28. 05. 2009 | 15:58

neo napsal(a):

blue jay:
výborný web pro Paroubka:
http://www.profi-bazar.cz/r...

a v každý restauraci bych mu být číšníkem doporučil nějakou tu vaječnou specjalitku
28. 05. 2009 | 16:01

hawk napsal(a):

neo

on prý ale vejce nerad, teda Paroubek :-))
28. 05. 2009 | 16:04

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Predstavte si, ze som ten vas prispevok precital dokonce do konce:-). A hadzat vajicka ma ani nanapadlo. Len "chapavy" usmev na mojej tvari. Co ine sa da od Vas cakat?:-).
P. S. Urcite ste napisal, ze ste v roku 89 bol az do konce. To len novinari zle interpretovali a napisali, ze ste bol dokonce i na Narodni tride.
28. 05. 2009 | 16:08

pgjed napsal(a):

To autor:

Pane Rathe, plně respektuji vaše právo říkat cokoliv a vykládat věci po svém. A současně doufám, že počítáte s tím, že vaši čtenáři budou vaše výroky hodnotit. Třeba tento:

"...Nesmyslně nás tloukli pendreky příslušníci pohotovostního pluku. Za projev názoru dopadaly rány. Byly nepříjemné a ponižující, ublížit příliš nemohly. Národ to odsoudil a povstal proti tehdejší komunistické moci, nechtěl, aby někdo proti rozdílnému názoru užíval fyzické násilí. Po dvaceti letech najednou zažíváme něco v principu dost podobného...."

Na některých předchozích blozích jsem vyslovil názor, že vajec je pro socdem škoda. Vy to jenom potvrzujete.
28. 05. 2009 | 16:11

pesar napsal(a):

Zajímavé, pojednání o stejné události na vašich stránkách pro zahraniční lidi a média vyznívá dost jinak než v tomto článku...???

Viz http://www.davidrath.info
28. 05. 2009 | 16:15

MS napsal(a):

Pane doktore,
byla jsem v listopadu 1989 na Národní třídě. Pojímala mne hrůza (a nejen na Národní třídě) a násilí tam ze strany tenkrát tzn. manifestujících nebylo.
Přiznejme si také proč tam nebylo.
Byl tady úplně jiný režim a násilí z naší strany by znamenalo silnou represi. Proto tam nebyla vajíčka, rajčata apod. Takže v žádném případě nemůžete srovnávat situaci v roce 1989 se situací v r. 2009!

Do dneška mne nenapadlo hodit po Vás vejcem, ale při čtení Vašeho článku ve mě agresivita rostla.

Kdo tedy za vajíčkovou aféru může?

Ten kdo se nechá vyprovokovat nebo ten co provokuje?

Každému jednou dojde trpělivost a z klidu přejde do agresivity. Záleží na síle zážitku. Vy jako doktor medicíny jste se to učil na fakultě, ne?
28. 05. 2009 | 16:24

silspok napsal(a):

Za to zverejneni jmena a cisla soudkyne byste si zaslozil s poradnym naprahem tyci do zubu ... vim moc dobre, co lidi dokazi, jednu soudkyni mame v rodine ...
28. 05. 2009 | 16:37

under napsal(a):

tak ta smrtici spirala uz je trochu moc... :)
28. 05. 2009 | 16:38

Ostaš napsal(a):

Potěšitelné je , že se ODS konečně odkopala. A Vám pane Rathe , a pane Paroubku přeji pevné nervy. Dlouho už tady ODS stršit nebude. Maximálně do voleb.
28. 05. 2009 | 16:39

aaa napsal(a):

to všechno je následek vaší svinské, zlé, demagogické politiky.

Vy jste příčina spolu s Paroubkem!!!!
28. 05. 2009 | 16:40

Mard napsal(a):

Sami si to Ráth s Paroubkem zorganizovali, aby na ně mladí sociální demokrati házeli vejce. Copak je to normální, postavit podium tak blízko k východu z metra, aby se celý prostor ucpal a policie nemohla házeče pochytat? V tom musel být úmysl, stejně jako je již známo, že dříve házel syn nějakého socdemáckého papaláše.
28. 05. 2009 | 16:46

honza napsal(a):

Nová strategie oranžových-spojili se konečně s ....:
Dnes 11:52 - Liverpool

V neděli večer se nad inkriminovanou oblastí proháněly svítící oranžové objekty, které se po nebi pohybovaly poměrně pomalu. Poprvé si jich lidé všimli okolo půl jedenácté večer, poslední sledování pak byla hlášena kolem jedenácté hodiny.

Všichni uvádějí, že spatřili totéž - jednu až čtyři oranžovo-červené koule vznášející se ve vzduchu. Letecký dispečer uvedl, že podobná světla byla nedávno sledována i na severozápadě země, ale na radaru se přitom nic neobjevilo.
A z nebe padala vejce.
28. 05. 2009 | 16:56

blue jay napsal(a):

"Nikdo to nezorganizoval. Je to věc, kterou internetová sociální síť
umožňuje. Je velmi dobrá pro to, čemu se říká virální marketing, pro šíření něčeho, co je zábavné, co zarezonuje s pocity generace uživatelů," poznamenal publicista Miloš Čermák, který se internetové komunikaci a komunitě dlouhodobě věnuje. Jde podle něj převážně o vzdělané lidi do 30 let, kteří jsou citliví na "určitý způsob politického chování". "Je bizarní spojovat je s fašismem," podotkl Čermák.
28. 05. 2009 | 16:57

klokan napsal(a):

Pokud byl David Rath v 89 na Národní, tak leda se svým fotrem, Ratmírem Rathem, dvojnásobným agentem STB. Co to tady o sobě vykládáš, ty protekční nulo? Ani atestaci sis' neudělal řádně ale podvodem. Zalez, přisdisráči.
28. 05. 2009 | 17:27

LEVAK napsal(a):

Ad pgjed:když je vajec škoda pro socdem co tak dlažební kostky, zápalné lahve popřípadě granáty vážený.Zřejmě jste vážený pane vyznavačem a zbožňovatelem Pinocheta jako otec Marka Bendy.Asi by Vám vyhovovalo nahnat lidi na stadióny,pár jich postřílet,stačí málo 5 či 6 tisíc.Určitě si říkáte škoda, že tu nemáme moře tam by se jich taky pár vešlo jako to dělali v Chile!Vy asi nejste povahou člověk,ale fašistická hyena,která v civilizované společnosti by neměla co pohledávat.Vy a Vám podobní jste schopni dohnat národ až k novému holocaustu!
28. 05. 2009 | 17:44

jirka napsal(a):

Hoďte na něj síť. Rathe nejsou to řvouni, jsou to mladí inteligentní lidé a vy žijete na jejich úkor. Za tři roky se ze státního rozpočtu jenom na úrocích bude splácet 100 mld. Kč ročně a vy slibujete 13 DŮCHODŮ, TO JE FAŠIZUJÍCÍ. Po vás potopa.
28. 05. 2009 | 17:45

Hajný napsal(a):

to klokan:
A prababička jak střílí z Aurory by v životopise nebyla?
28. 05. 2009 | 17:46

Hajný napsal(a):

Pane doktore,
Langrovo vejce,minule Křečkovo vejce.Za chvíli to bude v parlamentu samý bezkulčák.Vždyť vyhynete!
28. 05. 2009 | 17:48

Tomáš M. napsal(a):

Z celého srdca prajem ČSSD vela vela podobne kultivovaných politikov ako sú Jirka Paroubek a David Rath.
28. 05. 2009 | 17:50

norma napsal(a):

Hajný
když vyhynou to bude dobře nebo špatně? Já bych se klonila k tomu prvnímu. Myslíte, že by to byla velká škoda?
28. 05. 2009 | 17:59

jirka napsal(a):

Rath s Patroubkem budou tak dloho provokovat až se ten národ skutečně naštve a provede po delší době zase nějakou defenestraci. Jenom z vlastního prospěchu odvolali vládu v době předsednictví a neskutečně ublížili mladým lidem kterým patří budoucnost. Rath je nazývá řvouny.
28. 05. 2009 | 18:03

blue jay napsal(a):

lol Tomasi M.
To uz CSSD vola na pomoc i Fica? Ale doporucoval bych mu nejezdit na mitinky CSSD. Pry se tam potuluji fašizoidní jevy a Rathove.
28. 05. 2009 | 18:12

blue jay napsal(a):

ale ted vazne,

Paroubek pry dostal do leveho ucha vajickem. Stezuje si ze na nej spatne slysi. Jak ted uslysi hlas Grebenicka a Filipa? Bude muset kroutit krkem?
28. 05. 2009 | 18:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 18:28

Holoubek napsal(a):

Neschopný lékař, všeho schopný "politik", vaše rigoroza bych chtěl teda slyšet....Rathe... Ale o to nejde. Je s podivem, že tato společnost generuje politiky vašeho formátu a neúvěřitelné, že mají i úspěch...
28. 05. 2009 | 18:45

Tomáš M. napsal(a):

Jednotka kultivovanosti v politike by mala byť - 1 Rath
28. 05. 2009 | 18:50

LEVAK napsal(a):

Ad jirka:jestli se mladí a "inteligentní lidé" projevují takto tak potom se nad našim národem smráká!Dovolím si připomenout,že Dr. Paul Joseph Goebbels a SS-Obergruppenführer Reinhard Tristan Eugen Heydrich byli taky velmi inteligentní lidé!
28. 05. 2009 | 18:51

LEVAK napsal(a):

Ad Holoubek:takoví jako Vy vážený pane se zřejmě vyskytují v každé době jinak by Karel Čapek nenapsál toto což je podle znění Vašeho odpovídající hodnocení:
"Každá řádná československá polemika se vede tak,aby oponent byl představen jako lhář,blbec a lump,že se nesoudí ale odsuzuje a že k takovým odsudkům a verdiktům stačí huba a fráze!"
28. 05. 2009 | 18:57

blue jay napsal(a):

co me udivilo,
jak se David Rath hrdinne zachoval pri obrane sveho predsedy Paroubka. Pri kanonade na kterou mel pripraven oranzovej destnik ustoupil do pozadi. A tam se potouchle usmival.
28. 05. 2009 | 19:23

blue jay napsal(a):

LEVAKU,
dle vasich nazoru jste nikdy nebyl mladej. Natoz student. Zda se ze jste se narodil s legitimaci CSSD ve volebnim boxu. A tak se nedivim ze tuto stranu povazujete za svoji matku.
28. 05. 2009 | 19:28

Petr z Tábora napsal(a):

Hápu, že to byl pro Vás nepříjemný živostní zážitek a házení vajíček odsuzuji.
Nicméně srovnávat mladé lidi s vajíčky a příslušníky pohotovostního pluku SNB je hnus.
28. 05. 2009 | 19:43

Anton napsal(a):

To honza a.
Napsal jste to přesně, škoda, že pan Rath si to nepřečte a když přečte tak nepochopí. On je tak jako všichni součastní politici ČSSD, přesvědčen o své neomylnosti.
28. 05. 2009 | 19:57

Petr B. napsal(a):

Sice není jisté, jestli násilníky úkoloval přímo Langer, Dalík, Tlučhoř či Topolánek, ale je naprosto jisté, že tito útočníci zastávají názory shodné s názory ODS. Potvrzují to zatím všechna dostupná fakta. Proč ODS a jí věrní novináři nenávidí nejvíce Paroubka a Ratha? Jsou pro ní nejnebezpečnější díky své bystrosti a aktivitě. V 90. letech ODS přívrženci pořádali z téhož důvodu doslova hon na Miloše Zemana. Také tehdy sympatizanti ODS požadovali jeho odchod z funkce předsedy ČSSD a navrhovali jiné kandidáty za předsedu ČSSD, kteří měli být méně razantní vůči ODS mimo jiné Buzkovou a paradoxně i Paroubka. Když se podíváte na záznamy TV diskusí, přepisy zasedání parlamentu atd. zjistíte, že Paroubek s Rathem nikdy nejsou arogantní vůči veřejnosti, vždy útočí pouze na představitele ODS a to kvůli věcem, které ODS způsobila (regulační poplatky, korupce v parlamentu a měnění výsledku voleb atd atd.) Propaganda ODS se z těchto lidí snaží vytvořit monstra, kteří "škodí lidu" a podněcuje nenávist vůči nim. Uráženi a špinění byli však v minulosti všichni přední představitelé ČSSD, dokonce i introvertní Špidla. Teď to vyvrcholilo násilím fanatiků na mítincích a naprosto zjevných trestných činech, které sice odsoudil president, ale schvalovaly je nejvýznamnější média. To je ta nejhroznější věc.
28. 05. 2009 | 20:16

blue jay napsal(a):

tak me napada,
Priznivci CSSD jsou duchodci a nezamestnani a odpurci jsou studenti. Kde je budoucnoust?
28. 05. 2009 | 20:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, prosím, neurážejte důchodce. Děkuji.
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 20:40

Volič napsal(a):

Volím ČSSD, ne agresi ODS !
28. 05. 2009 | 20:42

blue jay napsal(a):

Nezoufej Petr B.

Brozova se o tebe postara. Paroubek prohlasil ze je to skvela politicka a prinos pro CSSD. Prej ma plan na specialni korzet ktery kazdeho obcana CR ochrani pred utokem ODS. Tak se uz neboj a pritul se k vrcholne politicce CSSD Brozove. Nejlepe k nadrum.
28. 05. 2009 | 20:43

siviez napsal(a):

Rathe, vykám jen slušnému člověku, ty jsi ošklivé káčátko.
28. 05. 2009 | 20:46

blue jay napsal(a):

to Volic,
Zapominas ze volebni vek v CR je 18. Ale pocitam ze si na takoveho geniuse jako jsi ty pocka i strana Zelenych. V roce 2013 ci drive. V CR clovek nikdy nevi.
28. 05. 2009 | 20:47

siviez napsal(a):

pro petra.b
vy jste asi hluchý, slepý, nebo nerozumíte tomu jak se paroubek a rath chovají vůči každému z nás.nechte si vysvětlit třeba od vašeho dědy co je to slušné chování.
28. 05. 2009 | 20:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, už staříček pravili, když do pekla, tak aspoň na pjekné kobylce...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 20:49

Rejpal napsal(a):

Dík za Váš blog, pane hejtmane.

Násilí nepatří do demokratického arzenálu. Vrhači vajec, mladí rádoby "demokraté" a "studenti", kteří zřejmě právě opustili své příbytky v korunách stromů, se musí ještě dlouho a intenzivně učit od skutečně demokraticky smýšlejících a vyspělejších občanů společné EU.

Vajíčkovým vrhačům proto pro poučení doporučuji shlédnout několik pouličních debat různých politických stran západně a severně od ČR. Politikům se v debatách kladou otázky a politici se snaží na ně věrohodně odpovídat. Sympatie ke stranám se posléze projeví u voleb.
28. 05. 2009 | 21:23

Petr napsal(a):

Pane Rathe,máte můj souhlas.Stále jen nechápu,jak mnoho přispěvatelů nechtějí připustit svůj omyl a jako modré stádečko jdou za svými prolhanými vůdci - viz program ODS r.2006.
28. 05. 2009 | 21:38

bez zloby napsal(a):

Pane Rathe, až jednou nastane Váš soudný den a bude představen seznam Vašich skutků, nebude to pěkné počtení
28. 05. 2009 | 21:41

Zhnusený napsal(a):

Rathe, Rathe, ještě jste si neodvykl bolševické myšlení. Proti vám vystupují v demokratické době desetitisíce a vy je osočujete z něčeho, k čemu ovšem podle vašeho chování sklon máte právě vy. Copak nechápete jak svévolně, arogantně - např. omezováním karlštejnského královského průvodu, a tisíci jiných věcí -, vykonáváte svoji funkci?
28. 05. 2009 | 21:54

Martin napsal(a):

Bože, do koho jsi duši dal ...
Nejsem rád, že mi v SČ kraji "vládne" Rath ... a ti druzí.
28. 05. 2009 | 22:20

Socialista napsal(a):

Pane Rathe,
plně s Vámi souhlasím a věřím, že ČSSD vyhraje všechny volby. Přeji ODSS odchod z politické scény.Dost bylo Topolánka a jeho darebáckých soukmenovců.
28. 05. 2009 | 22:29

Aranka napsal(a):

Prosím pana cenzora, aby urychleně smazal pana Jana K. To je teda argument, tfuj
28. 05. 2009 | 22:37

Jan K. napsal(a):

Milá Aranko, Vás po přečtení tohoto blogu napadá něco slušného?
28. 05. 2009 | 22:42

Goral napsal(a):

Jestli chcete opravdu dodržovat zákony tak máte velmi široký prostor zejména u sebe . Začněte hned !
28. 05. 2009 | 22:52

PatientO.T. napsal(a):

2 Rejpal:
píšete: "Politikům se v debatách kladou otázky a politici se snaží na ně věrohodně odpovídat."
Souhlasím beze zbytku a mám pro vás tip: zeptejte se Ratha, jak vypadá jeho reforma zdravotnictví, kterou slibuje předložit veřejnosti už od roku 2005. Odpoví? A odpoví věrohodně?
Zeptejte se Paroubka, jak vypadá reforma důchodového systému pro dnešní třicátníky a jak bude nastavena daňová progrese. Zeptejte se Zaorálka, jak bude vypadat skutečná zahraniční politika ČR po vítězství ČSSD. Zeptejte se kohokoli na cokoli a odpověď, natož věrohodnou, nedostanete.
Nemám rád davovou psychózu, a proto bych se vaječné intifády zúčastnil pouze jako solitér, s tím, že budu zbit náhodně přítomnými sociálně demokratickými judisty nebo podrždeštníky a s rizikem, že budu jat čackými policisty. Včerejší anonymní metání vajec se mi tedy vůbec nelíbilo. Na druhou stranu - co mají ti lidé udělat pro to, aby si jich někdo všiml a bral je vážně?
Než mne trefíte pukavcem, rád bych ještě uvedl, že modří nejsou o moc lepší...
28. 05. 2009 | 23:00

PatientO.T. napsal(a):

28. 05. 2009 | 23:15

BRKOSLAV napsal(a):

Skutečný Pan Tau by kolem pódia rozvinul atomový štít,chránil by tak všechny účinkující ,ale Vy si přijdete jen tak, bez buřiny a něčemu se smějete.Proč si nevyberete nějakou jinou postavičku,nějakou jednoduchou,kreslenou?A k tomu ještě sesmolíte kolovrátkovou vodrhovačku co by se nehrála ani na Fidži.Takový nadějný politik jste byl.
29. 05. 2009 | 00:01

Mišák napsal(a):

Rathe (pane se k vám ani nehodí), je sporné, kdo z vás dvou je horší, zda vy nebo Paroubek. Ani jeden nemáte morální právo kázat o morálce, ani jeden nemáte právo vysmívat se mladým lidem, kteří už vás mají plné zuby. Nejlépe oba uděláte, když někam zalezete a přestanete škodit. Pak se do vás nikdo nebude ani vejci strefovat. A s fašistama (a Hitlerem) si přestaňte zahrávat, ani jeden z vás nemá ani páru, co fašismus obnášel. Oba jste se narodili za totáče a přesně v duchu papalášů tehdejší doby se chováte.
29. 05. 2009 | 03:13

xerxes napsal(a):

piseto o tom jak vas mlatili za sametu .. doslova pisete! Nesmyslně nás tloukli pendreky příslušníci pohotovostního pluku." a jak tedy nazvete čin vaseho pana predsedy paroubka ktery se rozhodl rozehnat tanecni party czechtekk armadou policistu kdy na ne najeli s tankem??? to vam prijde normalni??? tak cemu se pak divite .. a co to porad meleto o tom fasizmu ..to s tim prece nema nic spolecneho.. muzete bejt radi ze neprobehla nejaka defestrace! jak se v nasich koncinas slusi a patri:) doufam ze volby prohrajete na plne care.. preji vam timto prohru
29. 05. 2009 | 06:47

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
Tuhle jsem si pouštěl Imagine od Lennona a představoval si svět bez Ratha, Langera, Tlusťocha,Zaorálka....
Docela hezkjá představa, já bych se bez nich obešel.
29. 05. 2009 | 07:18

LEVAK napsal(a):

Ad Pepe Řepa:asi Vám stačí Topol!Bravisimo!
29. 05. 2009 | 08:38

LEVAK napsal(a):

Ad PatientO.T.:zeptejte se na stejné věci u šmoulíků!
29. 05. 2009 | 08:40

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Zato svět aktualne.cz bez LEVAKa a jeho věcných připomínek, ten by byl pustý a prázdný, což?
29. 05. 2009 | 09:04

topsik napsal(a):

Pár gum z řad studentů jsou všichni studenti? Kde na to chodíte. Tady je tolik demagogů ze strany pravice, že to snad není ani pravda! Sedí tady celé dny a snaží se vytvářet nějaké hodnoty! Příště Vešemu dítěti někdo vyrazí oko, a když se to bude vyšetřovat, zjistíte, že byl u baráku neoblíbený a tak ho parta kluků zmastila třeba vajíčky!! To se Vám taky bude líbit? A víte určitě ze své zkušenosti, že to tak bývalo a bývá, akorát ty vajíčka byla nahrazována ve většině případech klacky, kamením a pěstmi. Proč ale při loňských volbách nenapadli gumácistudenti tyto zástupce ČSSD při mítincích, když to byla vendeta za Czechtek? Proč dodneška nikdo nenapadl na mítigu zástupce KSČM, když se jich tak bojí? Vy tady celé dny budete sedět a hlásat své lži (neo, rumcajs, jirka, blue j.. a další) a snažit se ukázat, kudy se máme vydat. Vůbec nechápu ty, jenž neustále reagují na ty Vaše lži!! Mně nemusí nikdo kázat pravdu, abych ji sám nepoznal. Mám dost zkušeností v životě a myslím si, že i dobré srdce! Ale to co předvádíte Vy tady celé dny, tak na tohle jsem musel reagovat. A vím na 100 % jak byste se zachovali tady, kdyby ty vajíčka létala na druhou stranu. Přeji pěkný den
29. 05. 2009 | 09:11

1989 napsal(a):

Pane doktore RATHe, obdivuju Vás, že přes všechnu tu nenávist, kterou denně chrlí ze všech stran propaganda jediného správného názoru, zachováváte důstojnou pozici svobodomyslného člověka. Myslím, že po "vaječné smršti" bude řada lidí nyní ("natruc") volit ČSSD, která se po tomto nenáhodném incidentu stává fakticky jedinou demokratickou silou naší politické současnosti.
Vzhledem k tomu paradoxnímu přínosu popularity ještě čekám argument protistrany, že si to ČSSD zorganizovala sama... !
Zdraví student 1989.
29. 05. 2009 | 09:13

wosa napsal(a):

Ani vaše mystifikace a demagogie, už vás nezachrání.Hrabejte prstíčkem.Kdyby redaktori zaslouzili, zloutek na jejich lysiny,jako je ta Langerova(vase slova), co by jste zaslouzili vy a váš páníček?Bicikem pres prsty, az na kost?

Zprvu jsem si myslel,po vasich slovech : rvouni vulgarit a brutalni poruseni zakladnich ustavnich prav, ze píšete o sobě, ale meli sme tu cest slyset vasi dalsi provokaci s ulhanosti dohromady, jako z učebnice.
29. 05. 2009 | 09:34

Tomas napsal(a):

Napsal tohle ten samý pan Rath, který vyhrožuje lidem vyhazovem z práce, pokud se budou chovat podle zákonů, ale tak, jak jemu se nelíbí? Asi ne, to mu zase asi provedl někdo z ODS. Není na světě moc lidí, ze kterých se mi dělá fyzicky špatně.... http://www.ct24.cz/domaci/z...
29. 05. 2009 | 09:41

neo napsal(a):

topsik:
jsem proti házení vajíček na kohokoli topsiku
29. 05. 2009 | 09:41

hamar napsal(a):

Svět podle poslance (chráněného imunitou) a hejtmana:
- mohu rozdávat peníze daňových poplatníků z krajského rozpočtu
- mohu pohrdat soudy
- mohu zastrašovat soudkyni
- mohu zadržovat peníze na již schválené projekty
- mohu zavázat pod hrozbou pokuty budoucí zastupitele, aby hlasovali tak, jak rozhodne vední strany
- mohu bez důkazů obviňovat jiné z organizování spiknutí
P.S. Kdyby vám za vaše protizákonná jednání již naše policie dala pendrekem a zavřela vás, nemusel jste dostat vajíčkem (Což je srovnatelné s ránou pendrekem - no, pokud to vajíčko vystřelí kanón, nebo spadne z letadla, tak máte pravu, ale spíš je teď všem asi jasné, že někdy je lepší dostat atestaci kontumačně, než po zásluze: "Pane doktore, od čeho je tato podlitina, ke které přišel pacient na včerejším mítingu? No nejspíš od hozeného vejce! Pane doktore, ale on není sympatizant ČSSD! Tak to bude od obušku pana Peciny!)
29. 05. 2009 | 09:51

Věra napsal(a):

Nechápu, jak tu (v komentářích)někdo může obhajovat vzniklou situaci. Uráží mně "vajíčkové" útoky. Je to ubohé a hrozně snadné. Úroveň studentů (a české veřejnosti vůbec) hluboce poklesla. Klíče byli alespoň inteligentním, nápaditým a důstojným způsobem protestu. Je to ostuda, když se toto u nás děje před volbami do EU parlamentu. Mladí lidé, kteří vlastně ani pořádně nesledují dění v ČR se přidali ke stádu tupých ovcí. Jsou to ignoranti.
Držím vám palce, protože jste v opravdu nelehké situaci.
29. 05. 2009 | 10:03

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("hajzl"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 10:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o sourozencích x vaječných lépěji zde:
http://zpravy.idnes.cz/velk...
http://media.novinky.cz/918...
29. 05. 2009 | 10:29

Alena napsal(a):

Rozkosne ukrivdeny a alibisticky blog, neprekvapuje ;)
Ziji v rodine, kde rodice jsou priznivci CSSD, sourozenci a jejich rodiny voli ODS, vsichni inteligentni a vzdelani lide, jejichz nazory se ruzni, proc ne. Ale vsichni bez rozdilu jakkoli schvalujeme nebo alespon chapeme zakladni myslenky strany CSSD, tak chovani jejich vrcholnych predstavitelu odsuzujeme spolecne. Zejmena udalosti poslednich mesicu (silne reci, gesta, alibisticke obvinovani z "modreho spinkuti", misto aby si priznali, ze po jejich pocinech vrcholicich v padu vlady, neni prekvapive, ze sympatie verejnosti jsou jen jedna z veci, kterou tito panove postradaji) me utvrdily v tom, ze jakkoli bez vycitek jsem k minulym volbam nesla z duvodu dovolene, tak letos mam jasno. A rekla bych, ze kuprikladu vajickove akce (nepodporuji, lec svym zpusobem chapu) k tomu inspiruji spousty dalsich nejen mladych lidi. Koho budou volit moji rodice, opravdu netusim, mozna zustanou verni CSSD...mozna ne. Ale rozhodne bych nerekla, ze udalosti poslednich dni jeste posili rozhodnuti volicu CSSD tuto stranu volit i nadale.... ;)
29. 05. 2009 | 10:41

Jirka napsal(a):

Dobrý den,
vy jste ten poslední kdo by si měl stežovat na popírání zákonů ! To vy jste si postavili svojí kampaň na porušování zákonů a nerespektování soudů.
Stačí si vzpomenout na rok 2005 a nástup Jiřího Paroubka a jeho praktik, on je původcem konfrontační kampaně plné populismu, manipulování s lidmi, kteří Vám důvěřují. Tato Vaše konfrontační kampaň Vás dovedla až do této pozice. Vy sám jste aragonce krásný příklad, stačí se občas podívat na Vaše řečnické projevy.
Mluvíte o důležitosti voleb do Europarlamentu, ale jaký tam máte program ? Nic než jen sliby, které nemůžete z této pozice ovlivnit. Jestli to je lež nebo ne, nechám každopádně na Vás.
I přes nepokoje neustále pohrdáte mladými lidmi, nenasloucháte jejich názorům a soustavně je urážíte. Velice se mě dotklo, že z Vašich prohlášení plyne, že nás považujete za ovce, které se nedokáží organizovat samy. Pana Rathe, my nejsme ovce, nepotřebujeme, aby nám někdo shora říkal, co máme dělat, tak jak to prossazujete vy třeba ve svém kraji, to je potřeba si přioomenout.
Jedno slovo nazávěr. "Co si kdo nadrobí, to si taky sní."
29. 05. 2009 | 11:11

slav napsal(a):

Proč si pořád myslíte že lže jenom Paroubek a Rath. Jak na kafemlejnku oni lžou lžou. Ta vejce jsou jsou dokladem že Vám došly argumenty, spolu s bolševiky nás táhnete k euroasiatům. Když někdo poukaže konkretně na vaše lumpárny tak jenom lže, lže. Rath mluví slušně a konkrétně. Je snad ve státě řízeném mafiány poukazování na chyby drzost a neslušnost. Jistě nedá se to dokázat ale je tolik indicií že se to ani nedá vyloučit, kdyby všichni kdo nemají rádi odesáky vrhli vejce, vy přece ne to jeden blbec z Brna a ti Vaši protekční spratci.
29. 05. 2009 | 11:22

Caramella napsal(a):

Kim Ir Sene, selhává ti paměť. V listopadu jsi s taťkou pouze udával. Vždyť jsi ti vrátnej u stbáckýho zvířete Borůvky na Staromáku tykal! Byli jste tam jako doma!!!
29. 05. 2009 | 12:03

Luděk napsal(a):

Pane Rath, agresivní zvíře nejsem, pouze nevolím agresivní zvířata jako jste vy vám podobní.
29. 05. 2009 | 12:13

arlon napsal(a):

Pane Rath,
již jen pouhým nadpisem tohoto článku jste dokázal, že jste bezprecedentní hlupák a lhář v jedné osobě. Zbytek textu to již nezachránil. Takže - co tam máte dál doktore, ale k věci. Jen tak mimochodem - nechcete jet do Pelhřimova?
29. 05. 2009 | 13:06

arlon napsal(a):

Pane Michalčo,
jestli to není státní tajemství - můžete zde bez příkras sdělit kdo byl označen za "hajzla"? Já myslím, že z hlediska vyváženosti diskuse a snížení efektů vulgárních turbulencí by editor či cenzor, jak se vám líbí, takovouto informaci měl poskytnout v jakémsi časovém sledu případně odstupu. Rozhodně tím nikomu neuškodí a kultivované diskusi jen prospěje. Takhle to vypadá, že vaše mazání se kryje za kultivaci, ale ve skutečnosti má právě chránit skutečné "lumpy", o nichž běžný občan má skutečně nízké mínění. Pane Michalčo, rozumíte psychologickým návaznostem tohoto textu?
29. 05. 2009 | 13:13

NVS napsal(a):

Všem, kteří zde tak obhajují chování "vrhačů vajec":
Přečtěte si , co píše pan Pehe. Jeho myšlenka o "vajíčkařích" a jejich případná účast na shromáždění Dělnické strany, myslím, vyjadřuje vše.
29. 05. 2009 | 13:37

David napsal(a):

Pane Rath (doktore Vas odmitam oznacit diky Vasi pochybne atestaci), myslim ze se dopustite ve Vasem clanku rady chyb. Predne si nemyslim ze by se jednalo o organizovanou skupinu. Zminujete Langera, Zahradila a pod. Co kdybyste mel nejakou sebereflexi? Vase narizeni v ramci kraje (kdo hlasuje s opozici bude platit pokutu 4 miliony), hledani klicek v ramci placeni poplatku, pouzivani natlaku na pojistovny (kdo nam da pokutu s tim neobnovime smlouvu), zverejnovani telefonu na soudkyni, Vase neskutecne obraty v politice (jednou poplatky ano, pak zas ne), Vase sliby - doprava zdarma v ramci kraje pro studenty... tot jen velmi velmi zkraceny vytah Vasich chyb. Coz teprve pana Paroubka: po volbach jeho proslov, po volbach jeho: "je to 100 na sto", jeho "lide si zvyknou" (o prizvani KSCM k moci, jeho "kdo z Vas to ma" jeho Martani... take uvadim jen jeho posledni a nejznamejsi vyroky(najde se jich vice. S utoky vajicky nesouhlasim (mam obavy aby Vas jako CSSD nepasovali do role mucednika) avsak vubec se jim nedivim. No a ted i ty Vase predvolebni sliby a bilboardy: Za krizi muse Topolanek, Necas a Busch - Vylozene lez, rozdavani z rozpoctu i kdyz by se melo setrit... JIz v obdobi vlady CSSD ekonomove rikali abyste setrili kdyz je ekonomika nahore. Co se vsak delo: staci se podivat na vyvoj statniho dluhu zejmena mandatornich vydaju. Nyni misto setreni opet slibujete. Na otazky zda splnite sve sliby mate odpoved, ze je mozna ve volebnim obdobi nesplnite. To ale znamena ze je treba splnit nebudete chtit. Proc to tedy slibujete? Rekl bych ze jste jako politik uplne odtrzen od reality, zahleden jen sam do sebe a posedly moci (takovy maly napoleonek). Pokud si myslite, ze jsou lide, kteri si toto mysli take, tak se pak nemuzete divit ze Vas chodi bombardovat vejci, aby Vam to dali najevo alespon takto - na normalni slova Vy totiz nereagujete, takze Vam nidko nemuze rici zadne argumenty. Jak mame diskutovat s politiky Vaseho formatu? Ve volbach? Spousta lidi Vas nevolila a presto jim nyni vladnete(kraj). Holt demokracie. Jak Vas ale odvolat? Muzete mi sdelit jakym legalnim zpusobem lze hejtmana (Vaseho kalibru) odvolat z kresla hejtmana? Rekl bych ze pro normalniho cloveka nerealne - takze takto Vam alespon "normalni" lide vyjadri svuj odpor.
29. 05. 2009 | 13:50

matů napsal(a):

Na podzim si ODS prrohrála volby zdravotnickými poplatky,volby do EP si prohrají vajíčky,co asi vymysli v říjnu,to bude fičák,vůbec se netěším,ale sranda to bude.Hlavně vy mladí se budete smát,když pujdete do prvního zaměstnání.Rodiče to nějak udělají,že.
29. 05. 2009 | 14:39

Dalik napsal(a):

Se divím dejvičáku že vy prážáci si tam ty sadaře z moravy tak dlouho pěstujete !!! Už jste se měli dávno poslat zpět okopávat vinohrady je zde na to málo lidí ! A to tvrdíte že jste nejchytřejší ze všech čecháčků a stačí na vás sedlák z moravy !!!Dalimil.
29. 05. 2009 | 15:17

Malý Vlk napsal(a):

Ale on vysoké IQ má, ale jak zpíval Karel Kryl - intelekt když bez duše, pak podoben je ropuše.
Pane Rathe, vy jte pro mě prototyp bezpáteřního, bezskrupulózního a oportunistického aparátčíka. Takový Gomphidius glutinosus (slizák mazlavý, pozn. aut.).
Nedá se Vám věřit vůbec nic, natož to, že jste byl 17. 11. ´89 na Národní třídě.
(Nejsem volič ani sympatizant ODS! Naopak, ti si s vaší bandičkou taky nezadají.)
29. 05. 2009 | 15:37

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro věcnou a slušnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 15:39

František Klouček napsal(a):

pro veverku 28.5 11.46 hod.moje milá,čemu mám věřit?300x2000 je 600000,za účast, a říkáte dalších 2000 za házení.Proč sakru neuvolnili hned 1200000?někdo tady neumí počítat,nebo dělá goeblsovskou propagandu,ozvěte se mi veverko,jesti si to přečtete,prosím.
29. 05. 2009 | 15:42

Malý Vlk napsal(a):

Pane Mihalco, chápu Vaši nevděčnou práci a mám k Vám jeden dotaz - nesvrbí Vás prst na delete, když čtete článek pana Ratha? Ten se urážkami jen hemží... Ale probůh, nemažte ho, alespoň je jasně vidět co je zač.
Díky a mějte hezký víken!
29. 05. 2009 | 16:00

lenox napsal(a):

Malý Vlku, v článku dr. Ratha nevidím jedinou urážku, uvádí pouze fakta. Bohužel, někteří lidé byli zbaběle zticha za rudé totality a o demokracii nemají ani páru, si to chtějí nyní vynahradit totalitou modrou. Fandí pouze svému družstvu za každou cenu s tím, že chtějí, aby byl soupeř co nejslabší. Svému manšaftu odpusí úplně všechno, hlavně, že vyhraje. Hlavně nemyslet. Myšlení totiž bolí.
29. 05. 2009 | 17:32

JAKO napsal(a):

Pane Rath,souhlasím s vámi,že házení vajíček není zrovna společenská kultivovanost,ale co je v dnešní době KULTIVOVANOST?

Všichni víme,že v české politice žádná kultivovanost NEEXISTOVALA.

Jakou chceme potom od lidí(starší si to nedovolí!),ale od mladších?Zvažte pořád to ,co na obou stranách politického spektra hlásáte!MY CHCEME OD LIDÍ SLUŠNÉ CHOVÁNÍ?JAKÉ?

ŽÁDNÉ JSTE ZA DVACET LET NEUKÁZALI!ZATÁHLI JSTE(nejenom politici ČSSD)ČR DO PĚKNÉ BRYNDY...ON TOTIŽ ŠPATNÝ DOJEM ZUSTÁVÁ,Z NAPROSTO ŠPATNÉHO NASMĚŘOVÁNÍ POLITIKY A CÍLŮ TOHOTO NÁRODA,KTERÁ JE VÍCE MÉNĚ PATRNÁ V SOUČASNOSTI...VÍTE O JAKÉM VŮBEC NASMĚŘOVÁNÍ JE ŘEČ?VÍTE TO?

Nemluvím jen k vám pane Rathe,ale k celému politickému spektru.MYSLÍM SI,ŽE TO ŠLO UDĚLAT DALEKO LÉPE!MNOHEM LÉPE!!!

OVŠEM BEZ VIZE,NEŽ POUHÉHO KOPÍROVÁNÍ ZÁPADNÍCH KAPITALISTICKÝCH SYSTÉMŮ TO ASI NEŠLO!CHÁPU!Ale už tehdy se tady rýsovaly NÁVRHY třeba p.Komárka,aj.ekonomů,kteří měly vizi(NĚJAKOU VIZI),a tu jste jako politici odmítli.Myslím si,že jeho vize možná nebyla o tom,mít okamžitě blýskavá luxusní auta,ale o tom UDRŽET CO MÁME,A ROZVÍJET TO VLASTNÍMI PROSTŘEDKY A PÍLÍ.Mě osobně se jeho vize líbila a fandil jsem jí.

DNES OVŠEM MÁME TAK LIDI ROZEŽRANÉ A NENASYTNÉ DÍLY JINÉ KONCEPCI,ŽE SE TO ODRÁŽÍ I V MYSLÍCH OBYČEJNÝCH LIDÍ,A TEDY I V MYSLÍCH DĚTÍ,KTEŘÍ V TOM VYRŮSTALI.A ty vajíčka to už je důkaz vyjádření nespokojeností s čímkoli,jak jste psal,a stává se to normativem,když je to na jednu stranu i zábava...TAM AŽ TO DOTÁHLA DRAVÁ A NENASYTNÁ KONCEPCE VLČÍHO KAPITALISMU.Takže si myslím,že ten vzestup hnědých hoven jaksi jen vyplňuje všeobecnou prázdnotu.Hold DEMOKRACII JSTE JE NENAUČILI,PŘECE JI MAJÍ POŘÁD NA OČÍ,JSTE SI MYSLELI...Tak to lze cítit z vás politiků,ale DEMORACII JSTE VYMĚNILI ZA NĚJAKÉ TAJNÉ BRATRSTVÍ S MEZINÁRODNÍM ZLOČINEM,KTERÍ JDE TAK HLUBOKO,ŽE NÁM TO RADĚJI ANI NECHCETE SDĚLIT...JENŽE TO JDE CÍTIT,NIC SDĚLOVAT NEMUSÍTE-TOPOLÁNEK JE TOHO DŮKAZEM,A CELÁ JEHO KLIKA...Takžwe vám přeji SUĎTE SPRAVEDLIVĚ,A ZAČNĚME NAHOŘE,ROZKRIJTE SÍŤ,VE KTERÉ JSOU VŠICHNI NAMOČENÍ,A ZÍSKEJTE UZNÁNÍ,JINAK SI MYSLÍM,ŽE TEN BOJ MŮŽE BÝT OPRAVDU V BUDOUCNOSTI TVRDŠÍ...Lituji,že ty vajíčka padali na vás,veskrze na plakátech proti ODS jste naznačili lecos,a souhlasím s tím...
TO JE BOD PRO VÁS?
29. 05. 2009 | 18:54

Jukl napsal(a):

Vážení, až dojemné bylo oznámení našich televizí ve zprávách, že ten zlý Paroubek si dovolil přijít na jeho prolhaný míting a světe div se lidé nám nějak zeslušněli a i když jej nemají rádi, nehodil nikdo ani jedno vajíčko. To máme kultivovanou mládeš, chová se exelentně.

Ale skutečnou pravdu nikdo neřekl, že pan Zahradil vydal pokyn přes internet, ať se s tímto přestane, protože ODS zjistila, že se jim to vymklo z ruky a že to může být kontraproduktivní. Ale to rozhodující co pan Zahradil uvedl je to, že vyschlo těch 480 tisíc, co gremium na tuto akci uvolnilo a tak si lidi (modří vlastenci) řekli, když se neplatí, tak se nevrtí. To jsou skutečné hodnoty konání a jednání ODS - strany podlých a bezcharakterních lidí.
29. 05. 2009 | 19:16

Honza napsal(a):

Vy jste ještě hloupější, než se dosud zdálo...
Btw. bylo by na místě pacifikovat své SA, než někomu skutečně ublíží, Genosse...
30. 05. 2009 | 01:00

Lékař napsal(a):

Rathe,sám děláte psychické násilí na kulturních lidech/viz. např Středočeské Muzeum v Praze...a další vaše aktivity/,a to je horší než fyzické,
vás by bylo dobré léčit opakovaným přidržováním pod vodou,nebo lépe v močce...aby vám to v samolibém,zlém
mozku seplo...
30. 05. 2009 | 07:11

Martina napsal(a):

Prosím, přestaňte už konečně srovnávat jakékoliv malicherné spory české politiky s válku a nacismem!!! Uvědomte si kolik tehdy zemřelo lidí!
30. 05. 2009 | 08:02

Dalik napsal(a):

Dejvičáku rozum do hrsti ! Kdo by u vás vPraze pozvedl tak nebetyčně kultůru když ne herci z moravy ? Mám vám je zde jmenovat ? Na politiky kašlu !!! Dalimil.
30. 05. 2009 | 09:59

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...
30. 05. 2009 | 10:33

Dalimil napsal(a):

Pane dr. Ráte jestli vám trochu záleží na vaší cti tak proč se nebráníte když zde máte tolik oponentů ? Dostal jste se do nezávidění hodné situace takže by jste měl na ni ve svém zájmu reagovat ! Jsem od přírody levicově zaměřen a moc mě vadí když vás zde ti ODSsáčtí reakcionáři stále napadají a tim i vaši stranu ! Pokud se nevzpamatujete přestanou vám lidé věřit a to bude s levicí špatné ! Fandil jsem vám tak to nepokazte a činte pro lidi je dobré skutky !!! Dalimil.
30. 05. 2009 | 11:50

KArel napsal(a):

Je zajímavé, že ač všichni se snažili vzdorovat létajícím vajíčkům, tak jen srábek Ráth se kryl za deštníkem...To je typické nejen pro něj, ale pro většinu politiků. V Parlamentu mají velké huby, ale jinak jsou po....až za ušima:)).
30. 05. 2009 | 11:59

pan Tau napsal(a):

Dobrý den pane doktore,
viděl jsem, že poskakování s parapletem by vám už šlo. Zkuste si teď nasadit buřinku a dvěma prsty ji obkroužit....Určitě se vám to povede.
S pozdravem. Tau
30. 05. 2009 | 12:55

Gabrielle H. napsal(a):

Díky Davide Rathe za pravdivá a jasná slova...
Češi, Moravané a Slezané, pojďte k volbám a dejte stop fašizující se mládeži a potažmo celé společnosti. Tito "vajíčkoví" a psychicky nevyzrálí mladí lidé jsou želbohu ve vleku okatě nacionálně zabarvené, prý "demokratické" české pravice. Je velmi smutné, že se pravicové strany tolik bojí o své prebendy, že jsou ochotny zajít až k násilným a hulvátským argumetům davu z ulice...
Vaše hlasy budou pro demokratický vývoj Evropy i Česka nesmírně důležité.
K volbám nechodí jenom bezmocní. Nenechte se svojí nerozhodností či lhostejností zatlačit do této tupé šedé zóny.
Kuk na inspirativní video, možná vám trochu napoví...
Přeji všem šťastnou ruku...
https://www.youtube.com/watc...
30. 05. 2009 | 13:03

Dalik napsal(a):

Pane dr. Ráte jistě víte že kapitalismus se zakládá na chamtivosti a hrabivosti a sobeckosti mít co nejvíce ! A také jistě víte že potomci tohle nikdy neocení ba naopak! A když vám to shromaždování majetečku tak skvěle jde udělejte dobrý skutek a podělte se s potřebnými ! Budete mít sám s toho radost věřte mi !Ale to neplatí jen pro vás hlavně pro to tvrdé jádro těch pravých nenasitných kapitalistú ! Nebot může někdy přijít i doba že si lůza ty vaše přebytky vezme a nechá vám jen to co skutečně potřebujete a to je.....no však víte ! Zdraví Dalimil
30. 05. 2009 | 14:04

arlon napsal(a):

Pane Michalčo,
vidím, že nijak nereagujete. To je smutné, musím tedy konstatovat, že vy nejste editor. Vy jste cenzor anóbrž česky řečeno "mazal".
30. 05. 2009 | 16:01

Život je změna napsal(a):

..... že tak začínali svoji politickou dráhu fašisté - říkáte.
Stejná otázka na vás jako na pana Sobotku.
Před dvaceti lety jste byli tam kde jsou dnes vajíčkáři.Ti co byli tam kde jste dnes vy, říkali totéž co vy dnes.

Jak to chcete udělat, aby se situace neopakovaly?
30. 05. 2009 | 18:53

zdenek mihalco napsal(a):

arlon

Dobry den pane Arlone. Neminime zde sdelovat, kdo koho oznacoval za hajzla. Nesouhlasim s Vaši vetou: "Rozhodne tim nikomu neuskodi a kultivovane diskusi jen prospeje." Nevim, proc by to melo prospět kutivované diskusi. Takove urazky zkratka na nasich strankách netolerujeme, at je urazen kdokoliv.

Zdenek Mihalco
30. 05. 2009 | 21:22

madqwert napsal(a):

jen poznámka, na národní jste byl zřejmě s panem otcem udavačem STB abyste se naučil správně udávat protestující studenty, že ano?
31. 05. 2009 | 09:10

honza napsal(a):

Pane Rath než aby jste spolu s p. Paroubkem obviňoval své oponenty, tak se raději zamyslete nad sebou a tím jak se vy a celá ČSSD prezentujete. To co jste zaseli teď sklízíte. Agresivitu, nerespektování zákonů a veřejnou propagaci metod A. Hitlera jste přinesl do politiky, vy!!! Vy, p. Paroubek, supermanažer Tvrdík a další Vaši géniové jste z ČSSD vytvořily stranu pro mnoho lidí nevolitelnou. Možná se Vám podaří vyhrát volby a demagogické sliby budete realizovat navzdory ekonomické realitě, potom panbůh s námi. Mohu Vás uklidnit, nejsem ani ortodoxní zastánce ODS protože jsou tam taky na mnoha postech podobní prevíti ale vy jste unikum. Na naší politické scéně totiž chybí politici (státníci), kteří lidem přestanou nasazovat růžové brýle a nalejou jim čistého víná a když už budou u koryt, tak neboudou tak hlasitě mlaskat. Potom i tento národ nebude muset používat vaječnou munici.
31. 05. 2009 | 10:46

sahu napsal(a):

Uvědomte si konečně,že po roce 1989,kdy byla úspěšně završena
výměna posledních odborníků a lidí, kteří měli asponň špetku charakteru na všech vedoucích postech,jak politických tak výrobních za bezcharakterní idioty a nyní žijeme v otrokářsko-totalitně-mafiánské společnosti,vedené ODS, nahrávající zlodějům a podvodníkům, takže co řekne ODS, tak je vždy správné a když si zaplatí pár zblblých mladých lidí na házení vajec,tak je to taky správné, protože kdo jiný by to v současné době,kdy ODS prohrála ve volbách v celé rep.mimo Prahy a nová vláda v podstatě není tak asi dělal.
31. 05. 2009 | 12:37

doktor napsal(a):

Podle záznamů z motolské nemocnice jste měl pane Rathe 17 lostopadu celý den službu. Že by vás uvolnilo vedení na takovou akci? To musel být zlatý šéf!
31. 05. 2009 | 20:07

Sorrow napsal(a):

Velice zajimava dikuze.
Nejsem volic ODS. U Andela jsem byl, i kdyz ne v prvni rade. Mel jsem opravdu velikou chut hodit vejcem nebo cimikoliv podobnym, protoze "bezny" obcan nema jinak moznost vyjadrit svou nespokojenost s ubouhou formou politiky, krom voleb. A spousta mych kamaradu hodila. ODS u mne nema zadne body, CSSD je vsak v minusu. Kradou vsichni, politika je propojena s byznysem, a je jedno, kdo zrovna drzi koryto. Jenze nabadat k porusovani zakonu a oznacovat hozeni vejcem za nasilny cin nebo prirovnavat k fasismu, to uz je skutecne prilis. Kdy uz si vynda CSSD a jeji priznivci hlavu ze sve zadnice a priznaji si, ze zpusob jejich vlastni populisticke a demagogicke politiky je ponekud "nevkusny"? Skoro mne zacina mrzet, ze jsem taky aspon jedno nehodil ...
31. 05. 2009 | 20:21

danny66 napsal(a):

to doktor: tak to je pecka, mam znameho na Motole, pokusim se to overit, ale ani bych se nedivil david je prolhany od sklepa po pudu :-D
31. 05. 2009 | 23:13

Juras napsal(a):

Ohledně nástupu fašistů k moci v Německu tajíte jednu významnou skutečnost. Fašisti taky obcházeli a nerespektovali zákony, které se jim nehodily. Stejně, jako to vy a vám podobní děláte v krajích.

Vajíčkové trestání vidím jako významné v tom, že demonstruje, kam může vést nerespektování zákonů.

Jste velmi nebezpeční lidé, nástup vašeho stylu politiky je největší hrozbou pro tuto zemi. Bohužel, vajíčková akce vám asi prospěla, i proto si myslím, že jste si efekt pojistili a mnoho vrhačů na Andělu mělo v kapse oranžovou knížku.
01. 06. 2009 | 08:59

Juras napsal(a):

Ještě k těm fašistům: fašisti určitě pomazávali mladým hitlerovcům na jejich srazech bílé štulpny kolomazí, že?

Není řešením neúspěch ČSSD, jestli totiž půjde dolů, vy zase přestoupíte do jiné partaje a budete ostře vystupovat proti ČSSD.
01. 06. 2009 | 09:11

pan Tau napsal(a):

Pane doktore,
omlouvám se , jsem již starší zapomětlivý člověk.
Doplňuji - do té buřinky musíte ještě prstem klepnout, pak teprve zmizíte.
S úctou. Tau
01. 06. 2009 | 18:15

LEVAK napsal(a):

Ad magwerk:tak je to správné vážený tak je to třeba dělat jako Vy,po bolševicky!Ti tak tvrdili,že děti mohou za rodiče!!!Já to hned věděl,že Vy nemůžete být nic jiného jenom kovaný modrý bolševik!
01. 06. 2009 | 20:40

vlkrekklk napsal(a):

Naprostý souhlas pane MUDr.Rathe,
hlavně ti tzv. "komentátoři".

Oni jsou tak nadutí, že s nadšením sdělují např. jak 1/3 lidí z nějakého výzkumu u nás má názor, že by se ČSSD měla nad tyto vajíčkové útoky povznést ??!
01. 06. 2009 | 22:42

juras napsal(a):

LEVAKu, myslím, že v té době už mohl být dost starý na to, aby se dokázal od rodiče distancovat a s tím otcem tam nejít ;-)
02. 06. 2009 | 11:59

MUDR ODS napsal(a):

Pravicový bolševik Rath je s to cosi kázat o morálce? Ten, kdo bezostyšně podváděl s udělenou atestací? Že Vám není hanba, Rathe. Jak to vyjádřil váš spolustraník Škromach, s vámi přichází haiderizace.
02. 06. 2009 | 17:47

Filip napsal(a):

Hmmm taky jsem byl na Narodni tride a mate pravdu, proti totalitnimu komunistickemu rezimu jsme vyrazili se svickou v ruce a velmi, velmi mirumilovne. Naproti tomu vajickohodci neprisli mirumilovne a prisli na shromazdeni demokratu hazet vajicka, nebot jim toto demokracie umoznuje, otazka je ovsem jestli beztrestne a ja doufam ze ne beztrestne, protoze po nekom neco hazet je proste projev agrese a ne recese, obzvlaste pak je li to organizovano a provadeno hromadne (neni to tudiz spontalni projev). Nemyslim si ze by toto smerovalo k nejakemu fasistickemu hnuti, ale nemeli bychom pripustit, aby byla demokraticka shromazdeni (a tedy i zajkladni demokraticka prava) ohrozovany hulvaty a nebo agresivnim davem. Demokracie je zalozozena na respektovani prav druhych a to i prav politickych protivniku. Nerespektovat tato prava lze i slovne (a tady bych doporucil aby jste se nad sebou pane Rath zamyslel, zdali nemluvite o svych politickych protivnicich s despektem). Vice respektu by ceske poticke scene jedine prospelo.
02. 06. 2009 | 21:38

Juras napsal(a):

Neúcta k zákonům a opětovné obcházení výroků soudu je jeden z nejhorších nešvarů, kterého jste se dopustil, pane Rathe, o to horší, že to nastavuje vzorec chování pro vaše sympatizanty, kterých není bohužel málo.

Kdyby se pan Macek choval stejně jako vy a měl rozhodnutí soudu ve stejné vážnosti jako vy, tak by uznal rozhodnutí soudu, že vás nemá pohlavkovat, nato by zveřejnil kontakt na soudce, aby se mu pomstili lidé, kteří s pohlavkem souhlasili, potom by k vám přišel a nakopnul by vás do zadnice.

S tím, co pan Macek udělal, nesouhlasím - osobní spor (jak mi vyznělo jeho zdůvodnění), měl řešit asi jinak než na veřejnosti. To jenom na vysvětlenou, aby mě někdo neosočil, že schvaluji Mackův pohlavek.
03. 06. 2009 | 09:08

LEVAK napsal(a):

Vážený pane Jurasi promiňte,ale vůbec jste nepochopil bolševické kádrování.Já jsem je zažil na vlastní kůži a vím co to je když vám skoro celý život připisují,že mamka nepodepsala JZD a táta přestupní lístky od socdem do KSČ.I kdybych se stokrát distancovál od rodičů(i když jsem to neudělál) tak jsem to stále měl v posudku tak jak teď modří bolševici trvale předhazují Ráthovi jeho tátu.Přece se při a po revoluci vykřikovalo "Nejsme jako oni!".Bohužel to byla jenom hesla a "Láska a pravda nezvítězila!"Vidíte tu příklad magwerka a dalších!Největší trumf proti Ráthovi je jeho otec!Fuj,je mi z toho špatně!
03. 06. 2009 | 11:09

Juras napsal(a):

LEVAKu, nebojte, zas tak mladý zajíc, abych o tom nic nevěděl, nejsem. Nemám rád odsuzování za činy spáchané někým jiným, ale tady to je trochu jiný případ, nemyslíte?

Bez ohledu na to, že jsem svou poznámku nemyslel úplně vážně (smajlík joke Vám doufám neunikl), a to především proto, že o rodině Ráthových nic moc nevím a vědět nechci, tak se trochu musím těch Vašich "modrých bolševiků" zastat. Vliv rodiny, v níž vyrůstá, zanechá na jedinci zcela jistě stopu. Na některé se přenesou vlastnosti rodičů, jiní zareagují opačně a jsou naopak úplně odlišní. Když ratolest vykazuje závadné jednání, bezprecedentní vyčůranost, sklony k lhaní a manipulování (jako je to v tomto případě), není od věci podívat se na osobnosti jeho vychovatelů a ostatních faktorů, které formovaly charakter. Hodně často se to dědí.

Zdejší konkrétní případ - reakce od přispěvatele s nickem madqwert není žádné kádrování, je to spíš rýpnutí od člověka, který nevěří všem samochválícímse hrdinům, jak byli za totality stateční.

Ale dost už o kádrovácích, rozumní lidé svoje úvahy na podobné téma v diskusi nepoužívají a já doufám,, že jsem nikdy neujel a nepoužil to. Konkrétně zde jsem napsal zcela konkrétní výhrady proti tomu, jak se socialisti chovají po nástupu moci v krajích - nejvyhraněnější je v tomto směru pan Rath. Tak bych se raději bavil o tomto tématu. Souhlasíte? Nesouhlasíte se mnou? Dokážete mi přinést nějaký argument, by mě přiměl změnit názor?
03. 06. 2009 | 12:06

Dalik napsal(a):

Dejvičáku co by jste si v té vaši krásné Praze bez moraváků počali cha cha ! Vše si znamenám ! Dalimil.
03. 06. 2009 | 14:52

bigjirka napsal(a):

Ratte - a co vaši ordneři?
03. 06. 2009 | 18:59

bigjirka napsal(a):

Leváku, největší trumf proti Rátu je on sám. Bigamista, podvodník. Tatík estébák je jen jemné koření.
03. 06. 2009 | 19:01

David, volič ODS napsal(a):

Vážená ČSSD, pane Rathe a spol.
Rád bych zde zdůvodnil, proč nesouhlasím s Vaší politikou a tedy proč Vaši stranu volit určitě nebudu.
1. Vaše mítinky, prohlášení a předvolební inzeráty v novinách, na internutu atd nejsou nic jiného než prachsprostý populismus využívající hospodářské krize a utočící na smysly všech, kteří nejsou v dobré životní situaci. Slibujete nesplnitelné a dobře to víte. Třeba chcete zrušit poplatky, ale na druhou stranu zvýšíte zdravotní pojištění, kde tedy lidé na zdraví ušetří? Nikde - a možná je to ve finále bude stát ještě víc. Obviňujete ODS, že nečerpá dostatek peněz z evropských fondů (asi 5 mld.) Vy podle svých prohlášení chcete čerpat až 300mld. ročně - myslíte si, že je to tak jednoduché, když jste si sami ještě za své vlády shválii zákon omezující čerpání peněz z fondů EU?
2.Dále píšete, že na hospodářskou krizi nesmí doplatit ti, co ji nezavinili - prý ji podle Vás zavinil G. Bush a M. Topolánek svou pravicovou politikou, jenže pravda je taková, že krize je prostě jen element kapitalismu a tak to chodí, někdy jde obchod dobře jindy zase ne a nastane krize. Žijeme-li v kapitalismu, využíváme-li jeho výhod a služeb, jsme tedy za krizi všichni více či méně spoluzodpovědní, takže to není zrovna dobrý nápad házet vinu jen na jednu stranu.
3. Citace: "Velký římský historik Tacius se v jednom ze svých děl krásně vyjádřil takto:"Nikdo nikdy nevykonával hanebně získanou moc dobrým způsobem" ". (Hradecký deník 3.6.2009 - Inzerce). Tak k tomuto můžu říct akorát to, že Topolánek nezískal moc hanebně, on ve volbách 2006 vyhrál, jestli si nevzpomínáte. Problémem ovšem byl, že hlasy pro pravici a levici byly tak vyrovnané 100:100, že vítězná strana potřebovala důvěru alespoň části politiků levice. Nevím proč jste jí tu důvěru nedali, když vyhráli a navíc pan Paroubek prosil V. Klause, aby nechal sestavit vládu právě jeho, poté, co důvěra vládě nebyla vyslovena, tuším už po druhé. Nakonec se pánové Pohanka a Melčák už nemohli dívat, jak jejich šéf svou tvrdohlavostí a mocichtivostí nesmyslně blokuje vznik vlády až nakonec vládu podpořili a dobře udělali, za tento krok si obou zmíněných pánů vážím.
4. Další věc, privatizace. Jste zásadně proti privatizaci nemocnic, letišť a dalších institucí. Položili jste si už někdy otázku, jaká je nesporná výhoda privatizace? Takže pokud je daná instituce v rukou státu a do jejího vedení si politická strana či jiná instituce dosadí člověka, o kterém se domnívá, že jipovede dobře, obvykle opak bývá pravdou. Např. za vaši vlády jste si dosadili do vedení letiště Ruzyně pana Tvrdíka, který za sebou po několika měsících vedení zanechal dluh okolo 300 miliónů, kdo to zaplatí? Pan Tvrdík asi těžko, čili my všichni z daní. Pokud bude daná instituce v soukromých rukou, nedovolí si společnost, která ji vlastní, hospodařit tak, aby tato instituce spěla ke ztrátě, protože by právě ona společnost prodělala popř. zkrachovala, tedy kapitalismus nám ukazuje, že co je soukromé, většinou lépe prosperuje, než když je to státní. Přitom sám D. Rath vlastní nemalou část polikliniky, tuším že na pražském Chodově. Na otázku jak je to možné, když je proti privatizaci uvedl: „To je ale něco jiného“. Je vidět, že pan Rath mluví a jedná podle toho, jak se mu to zrovna hodí.
Takže závěrem bych Vám chtěl popřát hodně štěstí do voleb – přeji Vám, abyste skončili jako druhá vítězná strana- stejně jako vve volbách v roce 2006.
David, volič ODS
03. 06. 2009 | 19:11

Brrr napsal(a):

Je vidět, že hejtman se kamsi schoval a žádnou nekoupil. Tak snad příště, aby dostal už konečně rozum
03. 06. 2009 | 21:13

Pražák napsal(a):

Dobrý den, pane doktore! Nic si z toho nedělejte, z toho obviňování ze lží. Uvidíte, že ti studenti jednou dostanou rozum. A když ne, nu, jejich škoda. Vždyť podle nich jen ODS říká pravdu. Takže ta když českým vysokoškolákům slíbí, že budou platit statisíce školného, tak ho platit budou! - A také, když jim slíbí, že se ODS postará o to, aby se jim jejich ŠEST LET STUDIA NEZAPOČÍTÁVALY DO DUCHODU, tak se jim nezapočítají! - A když jim slíbí, že až v třiadvaceti letech dokončí školu, pak budou dalších čtyřicet pět let vedle splácení školného povinně platit soukromým penzijním fondům nemalé částky na důchod, bez záruk, že jednou nějaký důchod vůbec dostanou, že jim úspory nespolkne inflace, nerozkradou tuneláři, akcionáři, krize či měnové reformy, tak je těch čtyřicet pět let platit budou! - Jo, ODS, ta své sliby plní. Akorát nechápu, proč ji ti vysokoškoláci vlastně tolik milují a po ČSSD, která je proti školnému, nechce jim zrušit započítávání doby studia do důchodu a je proti zlodějským soukromým fondům (tzv. kapitálovému důchodovému spoření), házejí vajíčka.
04. 06. 2009 | 05:13

LEVAK napsal(a):

Ad Juras:matka pana Klause byla předsedkyní ZOKSČ,rovněž tak matka Stanislava Devátého jehož otec byl partyzán a ředitel učiliště RGV v Otrokovicích,rovněž člen KSČ! tak bych mohl pokračovat.Znovu Vám opakuji,že rodinné pozadí bylo za starého režimu určité stigma,kterého jste se nezbavil mě hrozně zlobí že to teď modrásci znovu se snaží zavádět a ustanovovat!
04. 06. 2009 | 07:50

Juras napsal(a):

LEVAKu, vy jste asi fakt magor. Že to jeden člověk někde použije v diskusi je ostuda toho člověka, ne strany, ke které se hlásí.
04. 06. 2009 | 08:27

matěj napsal(a):

Nepřijde vám, že pan D.Rath vypadá na fotografii jako Napoleon?
05. 06. 2009 | 10:35

matěj napsal(a):

Nepřijde vám, že pan D.Rath vypadá na fotografii jako Napoleon?
05. 06. 2009 | 10:36

LEVAK napsal(a):

Ad Juras:on to není jenom jeden člověk z té inkriminované strany,on je to takový jejich charakteristiký rys!
05. 06. 2009 | 17:49

Juras napsal(a):

LEVAK: to není pravda. Stejná pomluva jako rathovsko-paroubkovské, že vajíčkáři jsou skupina organizovaná ODS-ákama.

Co takhle se na blogu pana Ratha bavit raději o jeho přínosu politické kultuře a o jeho ctnostech/nectnostech?
06. 06. 2009 | 09:14

mira napsal(a):

http://antiods.webnode.cz/k... Ano pane davide voliči ODS,toto jeto pravé ořechové a proto volit jedině ODS.
06. 06. 2009 | 14:24

mira napsal(a):

http://domaci.ihned.cz/c1-3...
Nebo snad toto davide voliči ODS?
06. 06. 2009 | 14:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy