Vážení přátelé,

05. 08. 2013 | 12:44
Přečteno 24087 krát
Dnešní doba se mi jeví jako neúprosně rychlá, zaměřená na okamžitý, skoro až instantní prožitek. Pro církev představuje současná doba velkou výzvu: naučit se hovořit jazykem současnosti. Když hovořím o jazyku současnosti, nemám na mysli pouhou literární práci na překladu Bible, abychom jejímu nelehkému jazyku snáze porozuměli. Daleko větší výzvu pro nás představuje přenesení obsahu biblických slov do dnešní doby, asi tak, jako kdysi dokázali alexandrijští vzdělanci propojit pro ně zastaralou kosmologii židovského Starého zákona s antickými poznatky o hmotě, tvaru a čtyřech ctnostech. Jenže jak začít, navíc z nesnadné pozice pražského arcibiskupa?

Jsem toho názoru, že bychom se jako církev měli naučit lépe a především srozumitelněji komunikovat s většinovým obyvatelstvem. Máme svá církevní média, dostáváme nemalý prostor ve veřejnoprávních médiích, stejně jako v těch komerčních, to ano. Jaksi mi ale přijde, že uzavírání se do světa vlastních médií a televizních bloků není ta správná cesta, kterou bychom se měli vydat. Máme tu přece miliardový kontinent sociálních sítí a internetu, a i tito lidé mají přece právo se dozvědět o Kristu.

Přistoupil jsem tedy k založení blogu, na kterém bych se chtěl s lidmi dobré vůle dělit o své myšlenky, nápady, vize a zážitky. Jsem přesvědčen, že člověk má využívat nabídku moderních médií ne proto, aby z něj byla „celebrita“, ale i proto, že by mělo existovat místo, kde jeho myšlenky a názory mohou zaznít aniž by byly opatřeny zavádějícím redakčním titulkem, či zkráceny tak, že je vynecháno to nejdůležitější, anebo třeba nakonec ani nepublikováno, protože zpráva či myšlenka není dostatečně „atraktivní“ či „nosná“.

Chci nabídnout texty nanejvýš subjektivní, v nichž se nebudu muset držet předepsaného rozsahu a nebudu muset přeopatrně formulovat a vážit každé slovo. Ano, bude tu riziko, že nikdy nemohu vysvléknout kůži arcibiskupa a kardinála katolické církve a hrát si na soukromníka. Přece však v blogu budu moci o něco svobodněji a méně diplomaticky říci, co mi leží na srdci.

Je to zvláštní pocit. Nic přece nebrání arcibiskupovi, aby se cestou do katedrály nepustil v zimě do koulování turistů na pražském nádvoří, ale všichni víme, že se to jaksi ani neočekává, ani nepatří. Nicméně psát blog je přece jen takové to nenápadné hození sněhové koule k překvapení kolemjdoucích, kteří si uvědomí, že i kardinál je jen člověk a že v něm dříme malý kluk.

Chtěl bych tedy všechny čtenáře poprosit, aby zásah brali ne jako klukovinu, ani jako pošetilé bláznovství, ale jako pokus o navázání kontaktu. Očekávám totiž, že i do mne se potom leckdo z vás, čtenářů, bude chtít trefit.

Dominik Duka

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Josef napsal(a):

Duka jenom řekne dobrý den vážení přátelé a už jsem o 300 miliard chudší
05. 08. 2013 | 12:51

nekorektní Nick napsal(a):

Představa kardinála koulujícího se s korejskými turisty, kteří houby tuší co se děje mi připadá vábná.
Doufejme, že blogy budou stejně nekonformní.
05. 08. 2013 | 13:08

Al Jouda napsal(a):

Pane arcibiskupe, jako prvořadý úkol cirkve vidím obnovit její výchovné poslání. Bude tak zajištěno správné vytváření morálně volního vědomí a myšlení Čechů. Nyní, když na to máte od nás všech dost peněz, byste se do toho měli s plnou vervou pustit !Rodina ani škola dnes už na výchovu dětí nestačí !
05. 08. 2013 | 13:09

fafnir napsal(a):

josef
vy máte více 300 miliard?
05. 08. 2013 | 13:15

Adam Procházka napsal(a):

Pane arcibiskupe,
momentálně jsou sněhové koule těžko k sehnání - alespoň pro nás sekulární skeptiky - a házet mraženými karbanátky by mi připadalo nezdvořilé.
Dovolíte-li, budu se s velkou radostí do Vás strefovat čímkoliv, co mi bude připadat za férové, v naději, že to bude připadat férové i Vám a že nebudete uhýbat.

Katolická církev, na rozdíl od mnohých jiných, stojí určitě za to, být s ní ve při.
Díky za výzvu.
05. 08. 2013 | 13:21

dříve čtenář napsal(a):

Bože můj, Bože můj...
Vybavuje se mi číšník z francouzské komedie Grand restaurant pana Septima, jak nešťastně koulí očima a pronáší tato slova za zády Luise de Funese.
05. 08. 2013 | 13:22

ld napsal(a):

Vaše Eminence,

doufám, že sem budete přispívat v míře začasté.
Na Vaše řádky se budu vždy těšit :-).

Redakci pochvala.
05. 08. 2013 | 13:25

Dominiku Dukovi napsal(a):

Dominiku, pokud je Bůh nad Vámi i nade mnou,
NEPOŽADUJTE TAKOVÉ MILIARDY PRO ČESKÉ CÍRKVE.
Řadě z nich nic ukradeno nebylo, a ani Vaše "nároky" nejsou "zcela vyjasněné".
Je až za hranou "uvažování" vrcholných důchovních ČR - kterým se počítáte i Vy - že v dobách tak složitých a ekonomicky náročných - jako je tato - se VY NESTYDÍTE požadovat majetky v řádu desítek miliard.
A dokonce si dovolujete sem lézt a "hlásat "DOBRO"".

Uznejte, prosím, sám, že krom toho "hlásání a šíření "DOBRA"", neumíte vůbec nic, nic jste nevybudoval a pouze se "CPETE" tam, kde je o Vás "zájem" pouze od medií, nikoli od téměř všech obyvatel ČR.

Styďte se!
Čin schvalování přijetí majetku v řádu miliard se nemůže jakkoli slučovat s Vaší vírou!!

Nechť Bůh sám posoudí Vaše chování!
05. 08. 2013 | 13:25

fafnir napsal(a):

Dobrý den vaše Eminence
soudím,že jste si nevybral vhodný blog,najdete asi tu spoustu nenávistných rakcí.Asi si přeneseně vychutnáte to, co jste zakusil ve vězení.Takže pro vás nic nového a jistě se s tím s důstojností popasujete.Já ho ovšem vítám.A doufám,že přece jen přiblížíte více církev lidem,kteří tvrdí ,že jsou atheisté,ale ve skutečnosti jsou agnostici nebo "něcoisté".A doufám že se vám podaří rozbít klišé,které do lidí naprali,Jirásek, komunisté a Zdeněk Nejedlý.
05. 08. 2013 | 13:25

Ládik!!! napsal(a):

Gratuluji panu Stejskalovi. Vaše Eminence, pěkně to schytáte.
05. 08. 2013 | 13:26

Viola napsal(a):

Já už jsem zapomněla, jak se draví mezi křesťany na těchto stránkách,
snad pozdrav Pán Bůh.

Pane Bože, to je odvaha a práce bude mít plné ruce pan Stejskal,
ale jinak je to pěkná náhrada za Pepu Řepu.
05. 08. 2013 | 13:26

rup napsal(a):

Volím KSč ta jediná může zabránit rozkradení republiky tímto ancáblem.
05. 08. 2013 | 13:28

Petr Havelka napsal(a):

Pane arcibiskupe,

ač ateista rád se kouluju :)

Určitě to tady "slíznete" za restituce, ty budete mít na talíři pod každým blogem.

Podle mne by "co bylo vzato mělo by být vráceno". Jde mi jen o ten způsob, aby to bylo transparentní, aby to nedopadlo "jako vždycky".

Třeba byste se mohlo subjektivně vyjádřit o vztahu katolické církve k homosexualitě, když už i samotný papež povoluje šrouby.

Myslím, že v církvi je spousta dogmat, které spíše člověku škodí na duši, poněvadž rozdíl mezi "kázaným" a současným nazíráním dnešních lidí se zvětšuje. Některé zdánlivě konzervativní pohledy církve působí zpátečnicky a člověka spíše od církví oddalují a to dobré co může církevní společenství poskytnout se k člověku nedostane.
05. 08. 2013 | 13:29

buldatra napsal(a):

Dobrý den pane Duko,

budete diskutujícím autorem, nebo sem jen vždy něco vylepíte a diskuze veškerá žádná?

Na koulování musí být minimálně dva.
Když koule háže jen jeden, je to Pehecí nuda.

Děkuji za odpověď.
S úctou nekřesťan buldatra
05. 08. 2013 | 13:29

jan napsal(a):

Josefe, hlavne jsi chudsi rozumem a za to pan kardinal nemuze!
05. 08. 2013 | 13:29

dennis napsal(a):

Pane arcibiskupe,
gratuluji Vam k novemu papezi Frantiskovi. Budou-li vsichni cesti klerikove stat za postoji a vyjadrenimi sveho papeze, pak se slava katolicke cirkve mezi lidem v ceskych zemich musi vratit do velikosti dob ceskeho baroka.

Co vreleji mohou Cesi privitat nez soucit se socialne slabymi, skromnost kleru a tolerantni postoj vyjadreny slovy: "Kdo jsem ja, abych soudil!"

Pane arcibiskupe, preju Vam, aby za Vami sly ty ceske miliony, tak jako za papezem jdou miliardy po celem svete.
05. 08. 2013 | 13:30

Petr Havelka napsal(a):

OPPRAVA byste se mohl
05. 08. 2013 | 13:31

Josef napsal(a):

Fafnire 13,15 ano měl jsem stejně jako ostatní obyvatelé ČR, OBROVSKÝ MAJETEK V ŘÁDECH BILIONŮ A STABILIONŮ, děděný po předcích. . Potom se zacinkalo klíči a majetek je v zahraničí, u nás několik miliardářů také žije, církev si nyní také nahrabe, a ostatním zbyly dluhy a exekuce
05. 08. 2013 | 13:31

Martin napsal(a):

Tak pan Duka se chce lépe a srozumitelněji naučit komunikovat s většinovým obyvatelstvem, ale zatím se z toho nenaučil ani milimetr. Například zde v tomto blogu vyplýtval 2654 znaků přesně v duchu zatuchlé katolické církve, tedy kupit prázdná a bezobsažná slova na hromadu. To je to, co současné většinové obyvatelstvo vůbec, ale vůbec nezajímá, to možná tak ty staré babičky v kostele.
05. 08. 2013 | 13:32

zk napsal(a):

"Jsem toho názoru, že bychom se jako církev měli naučit lépe a především srozumitelněji komunikovat s většinovým obyvatelstvem."

Jsem zvědavý, jak se vám to bude dařit. Pro začátek jeden malý tip - neoznačujte nikoho za lůzu, lidé to obvykle chápou jako urážku.
05. 08. 2013 | 13:33

strejc Josef napsal(a):

Pane Duko, církev s námi přece už dávno mluví - a velmi srozumitelně říká: jsem instituce, která rozhoduje o tom, jak se má hlásat slovo Boží a na základě své komunikace s Bohem vyžaduji privilegované postavení i v sekulární společnosti (mám nárok na vlastní právo, mám z titulu privatizace víry právo na postavení mezi ostatními mocenskými skupinami státu atd. ). Dále mi církev svými skutky říká: mám právo se chovat zároveň jako politická strana a vyžaduji podmínky pro uplatňování své ideologie (přestože na mé představitele nikdo žádné takové právo v demokratické volbě nedelegoval), mám právo být zároveň s.r.o. tj. vlastnit a podnikat atd.. Přitom všechna tato práva, výsady a výlučnosti odvozuji s neprokázané a neprokazatelné autority. To mi říká církev pane Duko. Vím, že je církev specialista na "ohebná slovíčka". Vím, že dokáže "vyložit všechno", přesně podle potřeb svého mocenského sebeprosazování. Myslím, že byste měli více věřit svému Bohu, že je natolik silný, kompetentní a výkonný, že by uměl oslovit kohokoliv na této planetě i bez papeže, prelátů a instituce, která už svojí historií prokázala nejednou, že slovo Boží "obrací" dle svých konjunkturálních mocenských ambicí (zřejmě za přihlížení z mého hlediska hypotetické nebeské autority) (koneckonců, není to rouhání, aby pár lidiček tady na zemi určovalo Pánubohu kdo je svatý – to ví snad on sám nejlépe – ne!?) Myslím, že církev jistě může přiblížit výraz své tváře současnosti, také dikce a intonace jejího hlasu může být "současnější", můj názor ale je, že nohy, kterými je napevno vrostlá do středověku jí už reálný posun k modernímu světu stejně neumožní…
05. 08. 2013 | 13:34

ytěchto stránek exkomunikovaný napsal(a):

Pochválen buď Ježíš Kristus, Mohamed, Budha, Lao ć a Marx.
05. 08. 2013 | 13:34

Ládik!!! napsal(a):

Měl bych otázku, Vaše Eminence:
jak je možné, že kardinálem může být jmenován někdo, kdo není biskup? Navenek (pro laika) působí řízení katolické církve jako analogie s vojenskými hodnostmi (papež = maršál). A jak je to tedy se správným oslovováním kardinála - arcibiskupa; který titul je pro Vás nejpřednější? Děkuji.
05. 08. 2013 | 13:35

Míla napsal(a):

Pane Duka
když ona ta,Vámi označená,lůza se stále rozrůstá.Po Vašem označení není divu.
05. 08. 2013 | 13:38

mb napsal(a):

srdce mi radostí puká
když publikuje Duka
přihraj mi žábu nebo puk
prej v každém dříme malý kluk
oko tak divně poulí
sasažen sněhovou koulí
od všech těch vrat a telat
spasený vypasen prelát
bůh je jedno velké ucho
roste chuť a roste břucho
s otcovským úsměvem na líci
prej jak nám dupou králíci
s otcovským úsměvem od ucha k uchu
dopřejte dominikovi sluchu
byť i Klause přítelem je
nešetři ty jeho vin
v tom ti vždycky dopomáhej
otec, duch a svatý syn ...
05. 08. 2013 | 13:38

Jan napsal(a):

Pane arcibiskupe,nejsem Váš přítel a po tom co jste ohnul učení Kristovo (rozdal vše potřebným), aby jste se neoprávněně dostal k majetku, který nikdy Katolická církev nevlastnila, tak asi moc přátel v ČR mít nebudete. Váš hanebný a podlý čin bude po zásluze potrestán.
05. 08. 2013 | 13:38

Vlado napsal(a):

Církve obohacené darem skandální Nešasovy vlády se stávají soupeřem světské správy. Místo, aby se církve staraly o duchovno společnosti, která morálně upadá se budou starat o obrovské majetky! Z pánů farářů se budou stávat správci lesů a polností.
Při současné nezaměstnanosti nebudou mít problém sehnat lacinou pracovní sílu. Církev ŘK tak bude podnikat a aby to nebylo do nebe volající bude snad i sloužit místo státu v oblasti sciálních služeb. Že by neplatilo Kristovo "spíš projde velbloud uchem jehli než bohatec do ráje nebeského"? Mistr Jan HUS by s tímto krokem těžko souhlasil Tentokrát by však na hranici neskončil.
Hodnostáři církve podepsáním smluv se skandální vládou se snížili na její úroveň alespoň se mě to tak jeví. A to se děje v ateistickém státě. Ale blog kardinála jistě bude nápomocen jinému pohledu a druhou Bílou Horu.
05. 08. 2013 | 13:39

Viola napsal(a):

Omlouvám se za příšerného šotka draví, místo zdraví. Ale mohu odpřísáhnout, že po přečtení příspěvku jsem tuto chybu neviděla. Zvláštní.
05. 08. 2013 | 13:40

pop napsal(a):

To je ten ,který nazval lid lůzou.Hamba mu!
05. 08. 2013 | 13:42

Ládik!!! napsal(a):

Blahoslavení už zvedají srpy a kladiva.
05. 08. 2013 | 13:42

ztracený syn Pavel napsal(a):

Chvála Pánu, byl jsem odtud exkomunikován na pouhé 2 měsíce, poté co jsem tituloval prof.Putnu jeho jménem opsaným z jeho vlastního transparentu. Byla to moje velká chyba, že jsem tam neuvedl to jeho c v kolečku. Mea maxima culpa. Amen.
05. 08. 2013 | 13:43

Gustáv Kočí napsal(a):

"Svůj názor můžeme pochopitelně vyjadřovat protestem. Je to ostatně součást demokratické společnosti a právo na něj je zajišťováno ústavou a příslušnými zákony. V době vlády jedné strany, či správněji diktatury KSČ, tomu tak rozhodně nebylo. Nevadí mi protesty, ale vadí mi množství projevů, které už dávno překročily míru pokojného protestu a staly se projevy hrubiánství a vulgarity. Tím se protest sesouvá z roviny demokracie do roviny ochlokracie. Vím, že to není záměr většiny demonstrujících, ale bylo by na straně organizátorů, aby si této skutečnosti více všímali."
05. 08. 2013 | 13:46

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

vypadá to na pěknou švandu.
05. 08. 2013 | 13:49

kokoshka napsal(a):

Vidite sam,pane arcibiskube,kolik je tady zbloudilych ovci ktere nechteji poslouchat slovo Boži a nejsou ovečky Pana nibrž vlci v kuži berani,hřichem a zlem nakažene jak Lotova žena,darmo hazet perly svinim jak pravil naš pan Ježiš Kristus budiž pochvalen naveky!
05. 08. 2013 | 13:53

Míla napsal(a):

Ládík
buď jste nepochopil a nebo nechcete.Tady se o žádné srpy a kladiva nejedná.Není to nutné hrát na protikomunistické city.V případě restitucí byly i jiné strany které nesouhlasily.A nejsmutnější na tom je,že zákon prošel díky pravomocně odsouzenému.
05. 08. 2013 | 13:53

DF napsal(a):

Od kdy potřebuje Bakala zachraňovat své majetky církví.
Buďte tak laskav a vysvětlete to lůze Vaše eminence.
05. 08. 2013 | 13:54

Miroslav Kastel napsal(a):

Velmi rád s Vámi vstoupím do diskuze pane Duko. A již nyní mám připravenu spoustu všetečných otázek. Předem děkuji. Miroslav Kastel.
05. 08. 2013 | 13:54

OWS napsal(a):

Po právu a s pomocí Boží nás zmlátili. Amen. Krev mučedníků je semenem církve.
05. 08. 2013 | 13:55

mb napsal(a):

my bijem o mříž
v kleci jatí
denuncovaní
ochlokrati

nuž pojĎte páni
z blogu blíže
my přijdem
duch náš roste výš
i restituce pořešíš

my přijdem blíž
my přijdem blíž
aj Duku přežijeme
my utkáme se se vším zlem
a nos si rozbijeme ...
05. 08. 2013 | 13:59

Jana napsal(a):

Všimněte si toho rozdílu. Papež František na své cestě v Brazílii podpořil protestující,kdežto pan Duka je nazval lůzou. Vy ale umíte komunikovat pane arcibiskupe. Co na srdci to na jazyku . Alespoň víme,jak o lidech smýšlíte. Proč jste tento svůj názor na vaše spolubčany, možná i ovečky vlastní církve, nepřiložil papežskému nunciovi k průvodnímu dopisu, kterým jste doložil to, co psala paní Lenka Procházková?
05. 08. 2013 | 14:01

Ládik!!! napsal(a):

Violo -
já bych ani neřekl, sem pro švandu chodit nebudu. Čekám duchovní osvětu; občas si počtu v Getsemany nebo si pustím mši online (někdy z Hostýna, když mají zapnuté mikrofony); ale tady to bude free a cool.
05. 08. 2013 | 14:02

Ládik!!! napsal(a):

čerte -
jsem zvědav na tvou reakci.
05. 08. 2013 | 14:02

Michal Macek napsal(a):

Pozdraven bud Jezis Kristus

tak Vas tu vitam Excelence , ja byvaly katolik.moc se mi libi papez Frantisek
05. 08. 2013 | 14:03

ld napsal(a):

Ládík,

to s tím biskupem-kardinálem.
Papež na to dával dispens, která bývala spjata třebas s tím, že dotyčnému by biskupský úřad nebyl k ničemu, když nemůže z nějakých důvodů do své země. Češi ostatně pár příkladů vyrobili. Biskup je úřad; vykonává správu, církevní moc. Kdežto kardinál je spíš titul. Nemusí to spolu souviset.
A na ta oslovení vám už já odpovědět nedokážu :-).
05. 08. 2013 | 14:05

Targus napsal(a):

To: Dominik Duka

Týjo, kozel se chce stát zahradníkem, pytlák hajným, zloděj soudcem, katolický prelát kazatelem morálky a vykladačem práva.

Vymknuta z kloubů doba šílí... Ale co, tak to bylo vždycky, člověk je pořád stejný, jen se mění kulisy.

No nic, pro začátek vám opravdu nemohu upřít odvahu. Kéž vám vydrží co nejdéle.
05. 08. 2013 | 14:07

kokoshka napsal(a):

O odpušteni jde předevšim,o odpušteni,važeni přatele...Kdo je bez viny at'...!!!
Tady pan Ludek Olšovy dostal miliony za zfilmofani sve povidky ale ani jednou Bohu nepodekoval a svičku nezapalil,Viola kdy jsi naposledy byla na zpovedi,nadoba hřihu?
05. 08. 2013 | 14:15

Čech napsal(a):

Katolická církev tu vždy víc brala než dala, a že věřící je ani ne jeden z deseti tomu dává punc.
05. 08. 2013 | 14:16

Bohuslav napsal(a):

Vážení diskutující. Vidím, že se pan kardinál dal na nelehkou cestu. I Ježíše, který nesl kříž k popravišti uráželi, bili, plivali a nadávali mu. A za co? Že chtěl lepší svět.Domnívám se že i církevní představitelé s náboženskou obcí si to přejí. Diskusí se vine odpor proti vracení církevního majetku.Církev jej jistě nebude užívat k podplácení a úplatkům.Její pomoc potřebným budováním církevních škol, domů s pečovatelskou službou, charitou, vyvařovnami pro bezdomovce je možná málo, ale je někdo z vás ochoten se obětovat a dělat více. Církev bez majetku by takovéto služby těžko mohla dělat. Proto zřeknutí se znárodněného majetku by bylo velkou chybou. Proč nikdo neprotestoval, když republika přišla o miliardy dovozem nezdaněných lehkých olejů
a dalších afér, kterými se obohacovali jedinci. Obohacení církve bude sloužit všem spoluobčanům.
05. 08. 2013 | 14:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2013 | 14:19

Bojím Bojím napsal(a):

Tady to smrdí upalováním .
05. 08. 2013 | 14:20

Tonda napsal(a):

Duka je na první pohled "papeženec", hrabající majetek... Na druhý pohled...je to skutečnost....Nesahá zemřelému kardinálu Tomáškovi ani po kotníky....
05. 08. 2013 | 14:21

třebaKarel napsal(a):

Pane kardinále ,
přeji Vám i nám , aby ti Vaši LIdé dobré vůle nebyli jen ti co s Vámi souznějí . Marná sláva , jak je vidět výše , majetky tomu daly opravdu velkou ránu , broumovští benediktýni prý žádaji o víc než 500 pozemků , přitom podle médií tam nepraktikuje ani jeden , natož že by měli převora . A teď najednou nářek že si nejsme blízko , že jste jeden z nás . Do cesty kterou jde papež František se Vám evidentně nechce , ale nevíte jak předvést společnosti , že nemyslíte jen na sebe .
Myslím že to je problém neřešitelný , církev bez oveček zajde .
Aolečnost bez moudré církve možná zvlčí . A teď kdo by měl začít . Moudřejší , přece . Vrhli jste se ještě ke všemu na politiku . I Vy budete skládat účty , snad se brzo povede udělat takovou jehlu , že skrz její ucho projde velbloud bez potíží . Jakousi autoritu má Tomáš Halík , v jehož filipice proti mocným jste se opakovaně zastal Hájka . To si pak milej pane kardinále nestěžujte , je jedno jak velkej kluk ve Vás dříme . Bohužel mně vadí že církev je vnímaná podle Vašich činů , ještě že je tu ten Papež . V Polsku někdo napsal , že auto s jakým jezdí by nikdo na sjezd církevních otců nevpustil , Ford Focus se prý mezi Bentleye nehodí . Klasika je , teď začít s tim jak závidim a jak je to pro duši zhoubné .
Podívejte , myslete si o tom co chcete , jestli Vám to pomůže , klidně ať je to závist , ale obraz církve v očích společnosti je přece jen trochu Váš úkol , s tím když něco dokážete , nebudete potřebovat poslouchat nadávky na internetu .
Mimochodem , František s Assisi se choval přesně tak , jak říkáte že se to nesluší, nepatří . A tomu lidi věřili . Čím by to tak asi mohlo být ? tK
05. 08. 2013 | 14:22

Gustáv Husák napsal(a):

Zajímalo by mne zda přijmete nabízený post arcibiskupa v Pchojngajngu.
05. 08. 2013 | 14:23

Libuše Kotrlíková napsal(a):

Je pravda, že Marie z Magdaly měla potomky s Ježíšem z Nazareta a že nyní žijí v ČR a USA?
05. 08. 2013 | 14:25

kokoshka napsal(a):

Libuše Kotrlikova:
To jako myslite Zemana nebo Obamu?
05. 08. 2013 | 14:28

Miloš Othrálek napsal(a):

Lze pravidelnou masturbací a jejím rozvíjením dosáhnout vysokého stupně duchovního rozvoje, jak tvrdí někteří východní učitelé? Nepoškozuje naopak celibát výrazně kvalitu služeb poskytovaných církví?
05. 08. 2013 | 14:29

Midori napsal(a):

Petice:
Výzva Papeži Františkovi k zastavení stamiliardového okradení ČR
*
http://www.petice24.com/frantisek
*
05. 08. 2013 | 14:29

Vlastenec napsal(a):

Zajímalo by mě, co má vůbec katolická církev společného s Ježíšem Kristem, když její chování je v naprostém rozporu s jeho kázáními. Vy si opravdu myslíte, že by Vám Ježíš Kristus Vaše prahnutí po majetku posvětil? Konání katolické církve je daleko blíže k myšlenkám Satanovým a to již od dob Karla Velikého, který šířil křesťansví mečem, po různé upalování čarodějnic a činnosti inkvizice až po Vaše hamižné pachtění se po církevních restitucích. Pán Bůh to vše vidí a jistě Vás za to nechválí. Vy si skutečně myslíte, že jednou vstoupíte do království nebeského a nebo že se budete spíše smažiti v pekle.
05. 08. 2013 | 14:31

buldatra napsal(a):

Bohuslav napsal(a):

...Obohacení církve bude sloužit všem spoluobčanům.

To je fakt krásná věta.
Ježišmarjá, já se tak těším.
Fakt, nekecám.
A kdy to jako začne?
05. 08. 2013 | 14:32

ld napsal(a):

kokoshka,

ne, Ivetu Bartošovou.
05. 08. 2013 | 14:34

fafnir napsal(a):

ano Josefe
mel jste obrovský majetek,nakradený v r.1948.
05. 08. 2013 | 14:34

Lucie Makytníková napsal(a):

Zabývá se již církev případem Nagyová? Prý se věnuje okultismu a čarodějnictví? Bude povolán z Říma inkvizitor, který to vyšetří? Bude šetření vysílat ČT a bude exorcismus veřejný? Propadne Nečas peklu?
05. 08. 2013 | 14:35

kasparek napsal(a):

Dobrý den pane Duko, až jednou budete mít čas, prosím ozřejměte mi postoj katolické církve k islamizaci Evropy. Mě tyto "vstřícné" kroky appeasmentu vůči tisíciletému nepříteli (který ani v nejmenším nezměnil své cíle a ani prostředky) přijdou ... no buďme slušní a řekněme 'nelogické'. V rámci arabského jara hořeli v Egyptě kostely, křesťané byli pronásledováni a perzekuováni a moci se se ziskem 51% ihned chytli islamisté a prosadili svůj neskrývaný cíl a to islámský stát. V Evropě až 60% mladých muslimů schvaluje požadavek na zavedení šárii a islámský kalifát. Bude církev i nadále působit chamberlainovsky?
05. 08. 2013 | 14:35

Alena Čechová napsal(a):

Ráda bych zdejším diskutérům připomněla, že pokud by stát majetek církvím nevydal, hrozila by mu záplava občanskoprávních žalob, které by nás všechny nakonec vyšly dráž, než toto vyrovnání. Používejte mozek a pokud vám to jde, přečtěte si rozhodnutí ÚS v této věci.
Toť pro pragmatiky.
Snad zbytečně dodávám, že co bylo ukradeno má být vráceno. Takže nechápu, co tady pořád vyšilujete?
05. 08. 2013 | 14:37

RK napsal(a):

Náboženství ještě žádný problém nevyřešilo. Jen vedlo lidi aby se s problémy smiřovali. A k tomu jim přidělalo nemálo problémů nových.
05. 08. 2013 | 14:37

mb napsal(a):

to bohuslav: Proč nikdo neprotestoval, když republika přišla o miliardy dovozem nezdaněných lehkých olejů
a dalších afér, kterými se obohacovali jedinci. Obohacení církve bude sloužit všem spoluobčanům.

JAK JAKO NIKDO NEPROTESTOVAL ... ????

protestovala spousta lidí, někteří pravda skončili v sudech ...

LTO vedly až ke Klausové a Klausovi ... tedy Dukovým kamarádům ...

njn co už ... stane se ...
05. 08. 2013 | 14:39

kokoshka napsal(a):

Iveta Bartošova jako Marie Magdalenska?To srovnani kulha na obe nohy,ješte nikomu neomyla nohy a nepolibila Spasitele na križi!
05. 08. 2013 | 14:39

ld napsal(a):

kokoshka,

řeč byla o potomstvu, nikoli o MM.
Ale hlavně, neberte to tak strašně vážně, jo? :-)
05. 08. 2013 | 14:42

Alexabder Perdele napsal(a):

Dobrý den
Je kanonicky správně "vemenu ovce" nebo "ve jménu otce". Bohužel neodslýchám a v kostele slyším jen to první. Psal jsem již do vatikánu, ale dosud mi nikdo neodpověděl.
05. 08. 2013 | 14:44

nevěřte Dominiku Dukovi napsal(a):

Bohuslave, příběh Ježíše je neoddiskutovatelné hrdinství.
To, že se na tento příběh přisáli - jako pijavice - i lidé typu Dominika Duky, je neomluvitelné.
Nemám nic proti "skutečným věřícím".
Budu vždy aktivně vystupovat proti oportunistům a těm, kteří si osopují právo na majetky, jež nemusely být "ukradeny".
Pokud pan Duka v minulosti "nikdy nelitoval" svých činů, mohu se chovat stejně.
Pokud dříve panem Dukou pohrdali a dnes se mu (ti méně chápaví) vnucují do přízně, je to obyčejný vývoj.
Chtěla bych vše říci, že TO, CO DĚLÁ A HLÁSÁ DD, NENÍ A ANI NEMŮŽE BÝT SPRÁVNÉ.
Autor by se měl stydět.
P.S. V minulosti bylo v kriminále a pracovalo u lopaty mnoho lidí. Má být DD výjimkou?
05. 08. 2013 | 14:47

Maximus napsal(a):

Prelát baculatý Duka už je konečně tady
a dává sem své duševní rady a vystrkuje vnady.
Dej sem prachy vždy říkal padouch z filmu
nyní je to obchodník s iluzemi vylezlý jak z jilmu.
Země chudne, lidi smutní a prachy více škudlí,
církve chtějí za podivností prachy a zlata truhly.
Co na tom, že vše kolem restitucí bylo podivné,
jsme teď mocné církve a jsme teď více vlivné!
Akorát se jim nevyvedl ten papež Franta první,
žije skromně, není tlustý a vede život skromný.
Kazí jim tak reputaci a záměry božské,
budou muset pít vodu a nechat na chvíli to Portské
(a možná někteří Dominiku i ženské)!
Bolševik byl pěknej hajzlík, to se musí nechat,
ale musí se zas uznat taky, že mozky nám od církví nenechal vykuchat.
Díky tomu jsme my Češi antikristi nezblblí,
možná že jen Husa uznáváme a nečteme bibli.
Snad se katolíci někdy omluví za upálení Husa Jana,
ze kterého udělali prvního astronauta, leč start se nevydařil, církev to zpackala!
A tak spolu zazpívejme Dominiku niku niku
ty si sám jak poustevník, já hříšnou duši mám,
můžeš zázrak udělat, když prachy vrátíš nám!
A peklo ďábla překonáš!

Čest Bůh!
05. 08. 2013 | 14:49

Karel napsal(a):

"jsem toho názoru, že bychom se jako církev měli naučit lépe a především srozumitelněji komunikovat s většinovým obyvatelstvem".
To Vám schvaluji, mohl jste začít hned po podpisu u pana Nečase a odejít předními dveřmi ne utéct zadem.
05. 08. 2013 | 14:50

to Alena Čechová napsal(a):

Aleno ČEchová, kecáte nesmysly.
Všichni soudci nejsou tak "padlí na hlavu", aby vydávaly nemakačenkům majetky, které jim nebyly nikdy ukradeny, ani jinak zabaveny.
Co vy víte o letech 1919 a 1947.

Pokud okradou obyčejné lidi, maximálně to policie sepíše. Neznám případ, že by se jim po letech něco vracelo.
Církev je něco víc?

Nepodáme všichni "hromadné žaloby" na stát o věci, které nám kdy byly ukradeny?
05. 08. 2013 | 14:51

Kanalnik napsal(a):

Pane Duko, pisete zajimave, ale jak je videt z diskuze, ty "restituce" se vam opravdu nepovedly, zejmena zakulisnim provedenim a upecenim bez politickeho konsensu napric parlamentnim spektrem, a navic navzdory verejnemu mineni. Proste se tak stalo silou a moci. Nepruhlednost, ucelovost a zakulisni pletichareni za pouziti sily a moci - tak to jeste nikoho ke skutecne otevrenosti, diskuzi a spolupraci nedovedlo, a snad jste ani nemohl cekat nic jineho (to byste pak zil mimo realitu).

Skoda jen, ze to ted vrha negativni svetlo i na uprimne lidi v cirkvich, kteri skutecne slouzi druhym lidem.
05. 08. 2013 | 14:52

kokoshka napsal(a):

Id:
Bože všemohouci,ja delam srandu!
"Mne jako spisovatelu se chce napsat o dobru a zlu,o lasce a odpušteni...jenže pamatuji že to už přede mnou psali panove Lukaš,Matvej a ten čtvrty...Zachariaš?"(A.B.Strugacke-Čas dešte)
05. 08. 2013 | 14:52

Maximus napsal(a):

Alena Čechová

Madam co to táráte, církve jsou právnické osoby a tak občanskoprávní žaloby nejsou zde na místě. Pěkně vám vysousružili mozkovnu. ÚS neřešil církevní restituce komplexně, ale jen malou část tu procesní a formální.
Nevšimla jste si jak všechno bylo celé zahalené do tajností a podivností? Nic nebylo transparentní a to je právě to co lidem vadí, ten spěch a ty tajnosti kolem toho. To smrdí na dálku, na hony daleko. Je zde cítit, že nemají čisté svědomí......
05. 08. 2013 | 14:55

roman napsal(a):

Čtení blogů na Aktuálně.cz beru jako součást tvorby svého názoru na politiku i na jednotlivé osobnosti.
Pan Duka bude jistě patřit mezi ty nejčtenější, což je jistě dobře pro všechny. Škoda je jenom, že většina blogerů nereaguje na některé názory a otázky pod blogy, které mohou být někdy také jistě zajímavé.
05. 08. 2013 | 14:57

alojz napsal(a):

Vemi rád se od pana kardinála dozvím něco o Kristu.
Zatím bylo možné dozvědět se jen o potřebě majetku...
05. 08. 2013 | 14:58

Karel napsal(a):

To Kanalnik
"ty "restituce" se vam opravdu nepovedly"
právě naopak, ty se povedly přesně tak, jak měly. Teď jde jen o to, nejak si vylepšit image.
05. 08. 2013 | 15:00

honolulu napsal(a):

Uctive pozdraveni Eminence...
Anticke dejiny me fascinuji.
Vitam Vas napad o pokus prelozit Bibli do moderniho jazyka...
Treba se dovime neco, co nam uslo...Zminujete se o Alexandrii te doby...To jsem zvedav, jak zvladnete diplomaticky informovat o vztahu Semitu a Aryjcu...(To se zase zasmeji !)

A kdyby jste nam objasnil sebedestruktivni mysleni a ciny naseho spasitele, ktere demonstroval navratem do hnizda srsnu pred zatcenim...
Tomu nejde rozumet...Tam vlastne nejde rozumet nicemu...Krome politickeho PROSTITUTA Pilata, tam nikdo nejednal racionalne a logicky....
To asi nepujde prelozit do moderniho mysleni a jazyka...
Vas pokus je vsak vitan a cennen.

(Zapomel jsem se zminit Eminence. 12.8. ma svatek anticky BUH Mercury...Tato vesmirna velicina by mohla pomoci s restitucemi...On byl strategem pres finance... Ja ho oslavuji kazdy rok ! Doufam, ze znate spravny ritual a budete slavit take.)
05. 08. 2013 | 15:00

alojz napsal(a):

Ládik!!!

Osvětu, tu potřebuješ, to mohu jen souhlasit.
05. 08. 2013 | 15:03

DF napsal(a):

Vaše eminence jste ochoten alespoň jedenkráte na svém blogu odpovědět té lůze?
Nebo hodláte i nadále kázat jako Žďárští ze Žďáru?
05. 08. 2013 | 15:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Plus jeden, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2013 | 15:05

alojz napsal(a):

Jak se tak dívám na obrázek pana kardinála, hned lépe chápu ty zmíněné antické poznatky o hmotě a tvaru, jen ty ctnosti mi nějak unikají...
05. 08. 2013 | 15:06

Ládik!!! napsal(a):

lojzo,
ty si potřebuješ zalyžovat v Osvětimanech.
05. 08. 2013 | 15:06

kokoshka napsal(a):

"Mysliš o sobe že jsi nekdo?Velky spisovatel ktreho odmenil sam president?!
Jsi obyčejna nula!
Ne tak docela,jsem velka nula,nula jak pohnuta osmička-symbol nekonečna!"
"A co si mysliš,milačku,že dovolim panu starostovi stavet tohle!?"-hodil předmet na postel-"Tohle!,medvedi paste na mutanty!?"(A.B.Strugacke-Čas Dešte)
05. 08. 2013 | 15:08

DUKAkat napsal(a):

Komunisti drželi satanáše na řetězu. A lidi se měli dobře. Imperialisti naopak instalují ty nejstrašnější satanáše do loutkových režimů ve svých koloniích, aby se lidi měli co nejhůř.
05. 08. 2013 | 15:08

alojz napsal(a):

Ládik!!!
Proč mi říkáš lojzo, když to není můj nick, ani se tak nejmenuji?
Proč mi vyhrožuješ?
05. 08. 2013 | 15:10

Karel (taky) napsal(a):

Bohužel nemohu napsat, u čeho mi pan Duka je. Ale až se na ně půjde, přidám se.
05. 08. 2013 | 15:10

prorok napsal(a):

Duka se dozví jako režimní papaláš pouze desetinu názorů. Správně Libore, musí se to vyčistit.
Pro papaláše se musí realita vyžehlit.
05. 08. 2013 | 15:11

alojz napsal(a):

Škoda, že není možné zeptat se Krista, za by chtěl mít s katolickou církví něco společného...
05. 08. 2013 | 15:12

alojz napsal(a):

Doufám, že nový papež bude mít dost sil, aby dokázal církev zbavit nánosu takových Duků...
05. 08. 2013 | 15:13

kristusek napsal(a):

Alena Čechová

Ústavní soud pouze ve svém nálezu svého času uvedl, že je třeba, aby došlo k oddělení státu od církve.

Pro ostatní - církevní restituce byly ukončeny v r. 1991, přijetím tzv. výčtových zákonů. Kardinál Tomášek se tehdy jasně vyjádřil, že církev už nic víc chtít nebude.
Je jen příznačné, že představitelé římskokatolické církve dnes tvrdí, že v archívech pražského arcibiskupství nic podobného nenalezli a že to snad ani nikdy neřekl.
Archiv ČT, jakož i archívy tištěných médií, jako např. Lidové noviny, jsou prý nedůvěryhodné. No comment.
05. 08. 2013 | 15:17

alojz napsal(a):

Návrh pro pana kardinála a Libora Stejskala, editora blogů:
Co takhle použít raději nadpis
"Vážení obchodní přátelé"
05. 08. 2013 | 15:21

Holoubek napsal(a):

Děkuji arcipane, nemám zájem a i mé dětí a budoucí vnuci a pravnuci a tak až do skonáni světa, amen.
05. 08. 2013 | 15:22

alojz napsal(a):

Mimochodem,
dominikán..
Domini cani:-)))
proslulí svou tolerancí a láskou k bližnímu...
05. 08. 2013 | 15:25

M. Urban napsal(a):

Na učení církve si nejvíce cením DESATERO BOŽÍCH PŘIKÁZÁNÍ, to ten nejednodušší zákon a každému srozumitelný. Pokud by se tímto zákonem řídila církev nemohla by žádat takový majetek. "Nepožádáš statků bližního svého". "Pomni abys den sváteční světil". Kde se církev zastává lidí co pracují do úmoru soboty neděle, nikde nic mlčí. Dporučuji řídit se tímto jednoduchým, stoletími osvědčeným zákonem a žít podle přání papeže Františka.
05. 08. 2013 | 15:27

Josef napsal(a):

Alois 15,21
To už rovnou mluvit na rovinu a napsat
Vážení hejlové, cinkali jste klíči a volilil jste, co te´d chcete.
Pánbůh je vysoko, papež daleko, tady je Dukovo, prachy patří nám
05. 08. 2013 | 15:28

ŠAKAL napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dominik_Duka
Nějak ve vašem životopisu na wiki nemohu objevit těch téměř dvacet let u lopaty ... i když to máte vedle fota v ""
05. 08. 2013 | 15:29

Baba napsal(a):

Našinec je oportunista. Zvolí katolicismus leda jako jednu z několika možností. Má rád ducha početných poutí. Intimitě chování věřících se rád vyhne.
05. 08. 2013 | 15:31

kristusek napsal(a):

Mimochodem - smím vědět, jakým jezdíte vozem a zda máte řidiče? Jen pro porovnání se současným papežem, který jezdil Focusem a řídil sám (a bydlel v malém bytě, aby byl blíž věřícím).
(řekl bych, že vy preláti jste dneska dost nešťastní z toho, jakou veš jste si to nasadili do kožichu, co?:-DDD)
05. 08. 2013 | 15:33

Milan Tříska napsal(a):

No,tak se těším. S chutí do toho a ať se Vám daří.
05. 08. 2013 | 15:34

alojz napsal(a):

kristusek

Přesně, řekl bych, že takoví dukové jsou z něj velmi neštastní..
05. 08. 2013 | 15:35

Vlado napsal(a):

Fafnýre a kde, že je dnes??!!!
05. 08. 2013 | 15:39

fiflena napsal(a):

Pan Duka se právě zapojuje do předvolební masáže, v čí pak asi prospěch to bude? Na koulování s lůzou tak nějak nevěřím. Bude omlouvat restituce, bude chválit tzv. pravici nebo bude hovořit o lásce k bližnímu svému? Nebo snad pohovoří o rozkradeném státě a významu slov nepokradeš? Těším se na tu agitku!! Do toho pane Duko!!
05. 08. 2013 | 15:39

kokoshka napsal(a):

Vec je o nečem jinem,mam vytisk Remarquova Černeho Obeliska ješte z roku 1956,zkuste to přečist znovu a v dovesek Hesse-Hra sklenenenych perel(mimo Stepniho vlka)hlavne konce-epilogy!,hodne veci napsane lidmy moudřejšimi než My vam mužou otevřit oči...!
05. 08. 2013 | 15:39

Jiří Kohutka, Praha 2 napsal(a):

Pane Duko, mlčte a neotravujte vzduch! Jste kardinálem katolické církve, největší teroristické organizace na světě. Jste spřáhnut z největšími zločinci, tuneláři a škůdci České republiky.
Jiří Kohutka, Praha 2
05. 08. 2013 | 15:40

Irena napsal(a):

" "ty "restituce" se vam opravdu nepovedly"
právě naopak, ty se povedly přesně tak, jak měly. Teď jde jen o to, nejak si vylepšit image. "

Použiji tento výňatek z diskuze mezi Karlem A Kanálníkem (snad se na mě nebudou zlobit) a požádám vás, pane kardinále Duko, o laskavost. Začněte své působení zde tímto tématem. Objektivně zhodnoťte celou tuto kauzu a vyvraťte rozumnými a přesvědčivými argumenty námitky většiny národa (zákulisní pletichaření, netransparentnost, účelovost ... atd.) Neznám povolanější ústa z kterých by vysvětlení mělo zaznít. Doufám, že se neuchýlíte k nic neříkající frázi, která vypadla z klávesnice Aleny Čechové.
Dále byste měl vysvětlit, jak je možné, aby z promluvy katolického intelektuála vyšlo slovo lůza v souvislosti s označením svých bližních (bratří a sester).

Myslím, že tímto budou ledy prolomeny a teprve potom budete mít šanci realizovat své (jakékoliv) záměry a cíle.

Předem děkuji.
05. 08. 2013 | 15:42

er napsal(a):

člověk žasne, strašáci se smrtí ukradnou bez jakýchkoliv důkazů min. 170 mld. a zástupce téhleté zlodějské lůzy má tolik drzosti národu psát takové demagogie... chce se mi zase zvracet
05. 08. 2013 | 15:43

Jana napsal(a):

Církvím slušela skromnost. Teď jim těžko někdo uvěří. No co, na to, aby člověk miloval Boha, nakonec žádnou církev nepotřebuje.
05. 08. 2013 | 15:43

mb napsal(a):

LS ... když bloguje i Duka, tak to už i já bych snad mohl dostat / získat blog ... jsem a zůstanu slušný ... at pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti ... howgh ...
05. 08. 2013 | 15:50

kokoshka napsal(a):

mb:
Ne treba z toho delat Kamenak,mate konkretne propopuzise tak vykladejte,odhodte osobni nenavist k Bohu,cirkvi a autoru blogu,určite mate navic!
05. 08. 2013 | 15:54

šebány napsal(a):

Psací průjem pe....la potměšilé povahy .Potěš pánbůh. Plno plků .Pánbičkáře potěšil penězi.Poplatníci a potomci pláčou. Prolhaný plebán píše pitomosti. Fuj to je vedro.
05. 08. 2013 | 15:57

Naštvaný napsal(a):

Pane kardinále, blahopřeji, děkuji a držím palce. Ani v nejmenším nechci zpochybňovat Vaši invenci, nicméně je bezva, že víceméně následujete otce Františka.
05. 08. 2013 | 15:57

fafnir napsal(a):

Irena
a co takhle doložit transparentnost při znárodňování,nejen církvím.
05. 08. 2013 | 16:03

mb napsal(a):

nemtudom khokoska ... nerozumim ani slovu propopuzise ... ( probuď Ježíše ??? ) .... a ani zbytku vaseho prispevku nerozumim, proc myslite, ze nenavidim boha a cirkev ?

tak hezký den ...
05. 08. 2013 | 16:03

Kryštof napsal(a):

Pan kardinále, držím palce a těším se na vaše příspěvky.
05. 08. 2013 | 16:05

john petres napsal(a):

Pane Duka,buďte raději zticha a ventilujte laskavě své výplody na stránkách Institutu Václava Klause,takto největšího škůdce Čechů hned po Gottwaldovi!!Servus.Ať žije Satan!
05. 08. 2013 | 16:05

honolulu napsal(a):

Eminence, prozretelnost vedla Vase ruce uverejnenim Vaseho bloqu prave dnes 5.srpna....
Podle tajneho kalendare vedem je dnes PLANTING day..(Zasazuji se myslenky !)
Krasna devcata upalena katolickou cirvi, tomuto dnu rikala Stribrny den, emocionalni lasky...Mimo to, je to t.zv. HAZEL den. Den chytrosti !
Kdo Vam radi Eminence ve vecech, ktere cirkev zatracuje ?

Eminence vase cirkev je infiltrovana zednari a rozkladana vnitrne. Vasi povinnosti je stat na strane Evropy a zamezovat rozpinavosti Islamu. V pripade, ze se cirkev nevzpamatuje, tak do konce jeji existence zbyvaji pouze 2 papezove...

Vase cirkev je ideologicky nalaptavana vnitrim nepritelem, tak jako byl Rim... Neudelate-li poradek ve svych radach, prestanete existovat.
05. 08. 2013 | 16:07

kokoshka napsal(a):

mb:
Slovo propopuzise je skomoleninou slova propozice(netušil jsem že mate potiže se sarkazmem?),a proč nerozumite,tam bylo neco v barbarske ruštine?
05. 08. 2013 | 16:08

Alena Čechová napsal(a):

Tak si to přečtěte zde, doufám tedy, že umíte číst:
http://www.mkcr.cz/assets/cirkve-a-nabozenske-spolecnosti/majetkove-narovnani/Stanovisko-Vyvoj-judikatury-US.pdf

Vyplývá z toho, že by to stát stejně musel vydat a ještě by zaplatil náklady většiny sporů. Nějak vám ušlo, že například blokace pozemků způsobovaly obcím slušné potíže.
Jsem ráda, že aspoň na tohle měla minulá vláda koule, protože už to zavánělo mezinárodní ostudou.
05. 08. 2013 | 16:10

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

ze strany p.Duky nejde o žádnou odvahu ani o úpřímnost,
jen o prachobyčejné PR jeho "štábu". potentát jako potentát.
05. 08. 2013 | 16:11

Marie napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=vuNvhS1PfM8
05. 08. 2013 | 16:12

Ládik!!! napsal(a):

lojzo -
víš, čí je sjezdovka v Osvětimanech? Čím ti vyhrožuju, Mynářem?? Seš opravdu lojza.
05. 08. 2013 | 16:13

Drzá zrzka napsal(a):

Až u Muzea napadnou čtyři, přijedu. Hrozně ráda se kouluju. Ámen. :-)
05. 08. 2013 | 16:18

Josef napsal(a):

Fafnire, pokud cirkve doloží kde en majetek nahrabaly, svět rád doložíproč jim to zabavil už Josef II, Masaryk a jiní
05. 08. 2013 | 16:18

kelt napsal(a):

Pan kardinál jenom sonduje půdu,co by mu ještě mohlo projít.
Silně pochybuje,že bude diskutovat-to by nezvládl ani s pomocí Boží,leda s Klvaňou.
05. 08. 2013 | 16:21

mb napsal(a):

sarkasmus ten resentiment chátry
spojí nás s rudými bratry
zelené šatky, botky rudé
zítra naše svatba bude
vy máte problémy s básněmi?
já raděj zůstanu zasněný ...

hezký den koko ...
05. 08. 2013 | 16:25

kokoshka napsal(a):

mb a ostatni kelty:
Vam človek se snaži neco řict,donest slovo boži,a vy patrne ani nečetli ten blog ihned udelali z nej samotneho Torqemadu,treba trochu odhodit acezetovske manyry a vedet s kym a o čem diskutujete!
05. 08. 2013 | 16:25

Viola napsal(a):

Pane Kokoška, ohledně vaší otázky, kdy jsem byla u zpovědi, teď možná bude příležitost. A vy chodíte ke zpovědi pane Kokoška?
05. 08. 2013 | 16:34

Nick mani padme hum napsal(a):

kokoshka
Protože má pořád špatnou náladu.
To je věc manter, když si budete nepřetržitě klást otázku proč jsem taková blbá, taky budete mít.
Taky to může být špatným duchem.
Dalajlámovo oficiální státní médium říká, že ve všem konzultují jednoho velmi zlého ducha, který je autoritativní a zlostný.
Pak na vás Dalajláma dýchne a máte sedm let neštěstí, jako já.
05. 08. 2013 | 16:36

mb napsal(a):

slyšeli jsme/jste slovo boží ...

vyplachl si usta
slovem božím
nepučím ergo se
jinak množím
nějak mi pořád uniká
myšlenka rudého mužika
nemusím rozumět všemu
však nežli Vaška to raději Vénu ...
05. 08. 2013 | 16:37

předseda České biskupské konference napsal(a):

Je to ta biskupská konference, která tak promtně schválila bombardování Jugoslávie? Jako že je všechno košer?
Česká biskupská konference mlčí ke všemu, ale v tomto případě ji asi zvuk výbuchů vytrhl ze spánku...
05. 08. 2013 | 16:38

Rosťa napsal(a):

Dost dobře nechápu, kde bere tento obchodník s iluzemi tu drzost se předvádět před okradenými občany. Ony ty pokoutně vyhandlované obrovské majetky, které do mrtě zaplatí ti, které tento dobře živený pán nazývá lůzou je tím nejlepším začátkem pro dialog. Je mi z něj zle.
05. 08. 2013 | 16:39

kokoshka napsal(a):

My po vas chlebem,vy po nas kamenem...!
mb:Před 180 lety napsal Lermontov lepši basničku,sotva tomu budete rozumet,ale budiž:
U vrat obiteli svatoj
Stojal prosjaščij podajanja
Bessilnyj,blednyj i chudoj
Ot hlada,žaždy i stradanja.
Kusok liš chleba on prosil
I sam javil živuju muku
I kto-to kamen položil
V jeho protjanutuju ruku...
05. 08. 2013 | 16:40

kokoshka napsal(a):

Viola:
Vypadam jako idiot?
05. 08. 2013 | 16:42

mb napsal(a):

tak oni přijely do ulic chleby
koko je rozrušen, divně se gebí
eto vaše dělo, pravil rusky plynně
stalo se z něj tělo, ještě taky s vínem ...
05. 08. 2013 | 16:46

Viola napsal(a):

Kelte

zvládnout diskuzi s davem na A.cz se může panu arcibiskupovi podařit s pomocí pana Stejskala, což dokazuje, že by mohl být jednou pan Stejskal blahoslavený, tak bych doporučovala panu Dukovi, aby začal, abychom jednou měli pro nás srozumitelného svatého.
05. 08. 2013 | 16:48

Viola napsal(a):

kokoška

to je zvláštní, nejste idiot, tedy proto že nechodíte ke zpovědi, ale napomínat své bratry a sesrty chcete.
05. 08. 2013 | 16:50

MR napsal(a):

neřekl bych
05. 08. 2013 | 16:50

Miki L. napsal(a):

Vážený pane Duko...
Bude opět administrátor,stejně jako na Vašem Facebookovém profilu rozesílat nesouhlasné soukromé zprávy?
Vítám konstruktivní dialog.Jen si nejsem jist,že to s věřícím vůbec lze!!!Ale nepředjímejme!!Vyzkoušíme to,zda jste přístupný diskuzi...
Přeji Vám krásný - lidský(ne Boží) den !!
05. 08. 2013 | 16:51

Míra napsal(a):

U církve je záruka, že majetek neodletí na Bahamy. Proto podporuji církevní restituce. Kdo chce aby byl majetek rozkraden, ten je proti. Lidi myslete.
05. 08. 2013 | 16:57

Znovunarozený napsal(a):

Pane Duko,
proč nebyl po 600 letech ještě náš duchovní MISTR Jan Hus prohlášen za svatého ? Asi byl nepohodlný, co ??
A co tisíce nevinně upálených k smrti v 16-18 stol. jen proto, že nesouhlasili s katolickou invazí ?
Proč církev zavrhla původní učení Ježíše Nazaretského, známé jako "Mírové poselství"? Proč se to nedostalo do Bible ?? Asi to někomu vadilo, ne ??
Těch otazníků by tady bylo moře. Nedivte se proto, že český národ je typicky ateistický, lépe řečeno bezvěrečný.
Duchovno je ovšem možno hledat i jinde, než právě v dnešním pojetí církve. Lidé jdou těmito cestami stále častěji. A církev, a Vy jako její představitel, jste stále s prominutím "kůlem v plotě", myslím.
05. 08. 2013 | 17:02

kelt napsal(a):

Míra,
u církve je záruka,že majetek neodletí na Bahamy-co ale kratší trasou do Říma?
05. 08. 2013 | 17:06

Rosťa napsal(a):

Míra
Na Bahamy ne, ale do Vatikánu.
05. 08. 2013 | 17:08

Viola napsal(a):

Míro

To je diskutabilní. Církev evangelizuje po celém světě a tak se úplně lehce stane, že se její majetek ocitne tu v Africe, tu v Azii, tu v Latinské Americe, což se bude asi dít a děje, když je papež František z Brazílie a bylo tam teď mezinárodní setkání křesťanské mládeže. Ale to by nám křesťanům nemělo vadit, bylo by to krásné, kdybychom byli všichni jednoho vyznání a všichni nejen znali desatero, ale i ho dodržovali.
05. 08. 2013 | 17:08

Rosťa napsal(a):

kelte, máte rychlejší klávesnici
05. 08. 2013 | 17:10

Viola napsal(a):

z Argentiny - oprava
05. 08. 2013 | 17:11

kelt napsal(a):

Violo,
to bezpochyb,pokud by pan Stejskal obržel od Svatého stolce/ze sekretariátů ODSTOP/zcela inovovaný mustr,jak zacházet s nesouhlasnými názory,ve kterých se nebudou vyskytovat neslušná slůvka,či připodobeniny.
Nechme se překvapit.
05. 08. 2013 | 17:12

Rosťa napsal(a):

Violo, ať si církev evangelizuje, když najde jednodušší ovečky, ale za své. Oškubat stát a pak si dělat jinde kšefty, to by uměl i Kožený.
05. 08. 2013 | 17:15

Martin Rubek napsal(a):

1.8.2013 jsem spatřil Krista Budeme mít Madonu...
Radujme se a veselme se.
K blogu Kardinála bych chtěl říci, že v dnešní době je důležité i pro ostatní lidi jenž se zaobírají nejenom Kristem, ale i jazykem, že je důležité si číst. Jelikož je spousta lidí na světě ještě negramotný, tlak stupňující se na tyto požadavky je čím dále neůnosnější.
Vzpomeňte si na postoj církve. Církev pro chudé. Lidé Křesťanské Evropy by měli mýt k tomu to RESPEKT.
05. 08. 2013 | 17:17

kokoshka napsal(a):

Viola:
Ja nechodim ke zpovedi protože Pan moje hřichy beztak dobre zna,a jestli mi odpusti nebo ne je vyhradne Jeho Vule,žadny knez jako z animovane reklamy na Red Bull na tom nic nezmeni!
05. 08. 2013 | 17:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Martin napsal, že
"To je to, co současné většinové obyvatelstvo vůbec, ale vůbec nezajímá, to možná tak ty staré babičky v kostele.
05. 08. 2013 | 13:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To samé nám říkali učitelé na základní škole v padesátých letech. Kluci i holky ve třídě se většinou smáli(smály).
No jo, ale to bylo před šedesáti lety a ty babičky jsou už dávno na věčnosti. Takže z toho mi vychází, že ty dnešní babičky musí být holky z naší školky. Nyní obohacené o životní zkušenosti a tak jim slova o spáse duše asi něco říkají a do smíchu jim už není.
Jinak si myslím, že církve nejsou jediné instituce, které vydávají pasy do "Království Božího", ale to kulaté razítko bezesporu mají. A dnešní svět je proto v takovém marasmu, že místo víry lidé věří pověrám a uctívají zlaté tele, což se v minulosti ledstvu vždy vymstilo.
Pana kardinála Duku v lásce nemám, ale když nejsou v současnosti k mání lidé jako byl např. kardinál Beran, nezbývá, než ho jako nejvyššího pžedstavitele církve respektovat.
Zajímalo by mne, co na to říká "papeženec" Pepa Řepa, který se kdysi zmínil, že chodí poslouchat k Salvátorovi kázání pátera Halíka a v zemi machometánské mu nečinilo potíže, zajet si nějakých sto mil na půlnoční.
Máme většinou jen mlhavé znalosti o dějinách církví, nebyli jen Borghiové a inkviziční soudy, drtivě převažovali lidé spravedliví a dobro konající. I ty křížové výpravy byly původně vedeny poctivými úmysly a tisíce křesťanů to zaplatilo drastickou smrtí. Přesto křesťanské církve přežily všechny vývojové etapy a dějinné zvraty, včetně zločinných režimů, které je chtěly vymýtit.
Bez klášterů a církevních škol by nebylo evropské vzdělanosti, i kronikář Kosmas nebo Jan Amos Komenský byli biskupové, dodnes jim vděčíme za mnohé. Karel IV. byl velmi zbožný muž a dnes se k jeho odkazu hlásí i tzv. bezvěrci, o Janu Husovi ani nemluvě. Přemyslovci by si bez diplomatů z řad duchovenstva ani neškrtli, nevěřili si ani mezi sebou, natož ostatní šlechtě a mordovali se navzájem tak dlouho, až vymřeli nejen po meči.
Soudný člověk musí uznat, že kdyby se lidstvo řídilo desaterem, byl by život v našem slzavém údolí snesitelnější. Bohužel ho všichni dnes a denně porušujeme a tak si ani nic lepšího nezasloužíme.
Saturnin by si to s panem kardinálem rád rozdal, ať už sněhovými koulemi nebo smaženými koblihami, ale už je též na pravdě boží a my ostatní na to nemáme ty koule. Takže kdo jsi bez viny, hoď první kamenem!
05. 08. 2013 | 17:40

čtenář napsal(a):

Po přečtení příspěvků se nedivím, že pan kardinál mluvil o vládě ochlokracie.Vaše nenávistné výlevy jsou plné hloupostí, nevědomostí, lží a všeho možného.Průměrně inteligentní člověk si o majetkovém narovnání s církvemi najde materiál sám.Majetek bude vydán tehdy, až každá farnost doloží svůj nárok.Své peníze dostane i církev husitská-běžte házet špínu i na ně. Jan Hus by se za vás styděl.(Když vám tak leží pořád na srdci jeho osud).
05. 08. 2013 | 17:40

Martin Rubek napsal(a):

Spatřil jsem Krista budeme mýt Madonu...
Radujme se a veselme se.
K postoji pana kardinála Dominika Duky se nedá nic vytknout pouze s připomínkou jisté skutečnosti. Vy evropané by jste si měli více začít číst, jelikož všude ve světě je spousta lidí stále negramotných. Evropané z historických důvodů by měli mýt respekt ze skutečnosti, že né každý si může tento luxus dovolit a církev je nyní pro chudé.
05. 08. 2013 | 17:45

Ateista napsal(a):

Duka:

A máme tady dalšího šarlatána a lháře, že ctihodný a velevážený pane Duko.

Já se na rozdíl od jiných nebudu vyjadřovat k těm vašim tzv. restitucím, každý aspoň trochu racionálně uvažující jedinec moc dobře ví, že je to tunel, zlodějna, okrádání a ponižování lidí!

Překvapuje mě s jakou arogancí jste se pustil do svého prvního svatého blogu. Předně jste si tenhle blog nemohl založit sám od sebe, ale musel to někdo schválit a pokud to považujete (založení blogu) za samozřejmost, jen to vypovídá o vaší aroganci.

V TV (ČT) máte mnoho pořadů, které se snaží indoktrinovat jednotlivce, celé skupiny nebo rodiny. My to platíme z koncesionářských poplatků. Nejhorší na tom je, že doslova a do písmene útočíte na děti, které se nemohou nijak bránit (tím tentokrát nemyslím vaše oblíbené a rozšířené sexuální zneužívání dětí, ale neustálé řeči o vině a trestu, o pekle, o hněvu a milosrdenství Boha).
Asi by bylo vhodné naspsat, že my vám sponzorujeme platy duchovních, kteří si odbydou svou mši sv. , bydlí zadarmo ve svých rozsáhlých farách, neplatí za energie, protože i to vám platíme ze svých peněz a to všechno v dnešní době, kdy jsou mnozí lidé na tom hůř a hůř a netuší co bude zítra!
My vám platíme opravy a rekonstrukce kostelů - budov, které nemají žádné praktické využití, jen se tam scházejí věřící a přistupují k eucharistickým darům v naději, že tím se dostanou do nebe - přesně dle vašeho zvrhlého učení! Dostáváte peníze od státu, od měst a obcí, od jednotlivých krajů, z Unie a stále vám to není málo.

Jakým právem si vůbec dovolujete se tady ukazovat!?
Jakým právem si dovolujete mluvit k lidem v 21. století, kdy existence Boha je prokazatelně, mírně řečeno, naprostý nesmysl?
05. 08. 2013 | 17:45

Fialenka napsal(a):

To by bylo dobré převést biblický text do dnešní řeči. Ale ne panem Dukou, který nazval lidi lůzou a který souhlasil s převodem neopodstatněně velké sumy státního majetku církvi.

Do našich slov bych taky převedla nauku Egypta, který je prý kolébkou Zákonu Izraele, křesťanství i Evropy dneška. Pochází odtud i pojem tvůrčího Slova – Logosu.
05. 08. 2013 | 17:47

Anita napsal(a):

Myslím, že je dobrá myšlenka sblížení se dvou světů. Náboženského (úmyslně nepíši církevního) a ateistického. Osobně věřím v Boha, Boha Stvořitele, Prajiskru, nikoli ale v církev a její systém, pravidla. K víře, pokoře, pomoci druhým nepotřebuji žádnou instituci, ale polemice se nebráním, naopak. Poděkovat za vše krásné, poprosit o něco - k tomu kostely nepotřebuji a dost pochybuji, že Bůh by sídlil právě tam a ne třeba uprostřed krásných a rozlehlých českých lesů, suchých pouští, nebo na mořských březích.
05. 08. 2013 | 17:47

Drzá zrzka napsal(a):

P.S. ještě mne napadlo...

Z rozmlácenýho kostela
v krabici s kusem mýdla,
přinesl jsem si anděla,
polámali mu křídla.

...

Pak hlídali jsme oblohu, pozorujíce ptáky,
debatujíce o Bohu a hraní na vojáky.
Do tváře jsem mu neviděl, pokoušel se ji schovat,
to asi ptákům záviděl, že mohou poletovat.
05. 08. 2013 | 17:47

Ateista napsal(a):

Viola:

Můžete zdrasvit takto: "pochválen buď náš Pán Ježíš Kristus" a dostane se vám zhruba této odpovědi "až na věky, dcero, až na věky" :)

Stejskal:

Považujete za morálně adekvátní, aby zde měl blog Dominik Duka? Nedomníváte se, že jste překročil onu pověstnou hranici?
05. 08. 2013 | 17:52

JF napsal(a):

autor: z toho oslovení "vážení přátelé" cítit "lehkou" provokaci - až takovou po klausovsku. Přeci přáteli by jsme měli oslovovat jen skutečné přátelé či nějaký uzavřený kolektiv - to jen k té komunikaci. Minimálně to tedy do diskuze považuji za manipulativní a nekorektní - a to se držím při zemi. A to jste se jel uchopit tématu komunikace ... říkám provokativní tak trochu po klausovsku - uvidíme zda se tento styl ještě neokoukal a zda přispěje ke korektním diskuzím.

Pak je otázka zda tedy neoslovujete svůj kruh přátel z pozice nejen politického ale i náboženského obchodu - takže marketing? ;-) Byznys jako obvykle ;-) Že by liberální ekonomie fungovala i v církvi ... ??? No přítel Klaus by měl jistě radosť. Hosana ;-)
05. 08. 2013 | 18:03

Ateista napsal(a):

Anita:

Napsala jste: "Myslím, že je dobrá myšlenka sblížení se dvou světů. Náboženského (úmyslně nepíši církevního) a ateistického. Osobně věřím v Boha, Boha Stvořitele, Prajiskru, nikoli ale v církev a její systém, pravidla. "

Vaše víra v toho Boha, Boha Stvořitele (Prajiskra) je jistě zajímavá myšlenková konstrukce, ale naprosto v rozporu se současným poznáním světa.

Slyšela jste - li někdy o M - teorii, pak víte, že žádná "Prajiskra" a ani nic podobného nemuselo existovat. Bavím zde zde o vědě, která jako jediná dává smysl, která jako jediná odkrývá pravdu (objektivní realitu), která jako jediná přináší užitek i vnitřní uspokojení člověka.
05. 08. 2013 | 18:04

mb napsal(a):

Vážení přátelé, ano ...
05. 08. 2013 | 18:05

JF napsal(a):

ale editorovi gratulace ke kardinálnímu úlovku ;-) Šacuju to na diskuze jak pod klausovou partičkou - Tomský, Kuras, Bednář
05. 08. 2013 | 18:06

kokoshka napsal(a):

"Blade Runner"(Sni androidy o elektrickych ovečkach?-pameti velkeho vizionaře Philipa K.Dicka)
Večer dlinnomu dnu otpuskajet grechi
Za vysotkami prjačetsa solnce
I android v tiši sočinajet stichi
Nu,konečno-o elektroovcech!

Zvezdy lastatsa v nebe k serpu stariku
Osvaščaja roždenie insajta
I ložatsa železnyje rifmy v stroku-
genialno-bezdušnyje bajty!

Da,on vnešne spokojen i rovny vpolne
No vnutri-naprjaženie dramy:
Ved' mečtajet android o Spartakovskem dne
I o sboje v centralnoj programe!(c)
05. 08. 2013 | 18:07

Ares napsal(a):

Buď církev dostala, co ji po právu patří nebo to byl megatunel. Buď je Duka vrcholný představitel církve nebo je to prolhaný zloděj. Buď se tady s námi přišel dělit o své názory nebo se přišel vysmát do ksichtu někomu, koho právě okradl.

Těžké rozhodování.
05. 08. 2013 | 18:09

Drzá zrzka napsal(a):

mb

Vážení přátelé, ano

krásnej film. :-)
05. 08. 2013 | 18:09

JF napsal(a):

jinak ty restituce jsou nesmysl zcela principiální - církev vždy žila z propůjčených majetků - páč pokud by jsme byli v zemi kde platí pravidla dále než jak se to zrovna hodí, tak brzo prohospodaříte a bankrotujete. Majetky byly propůjčené proto aby je nebylo možné zpeňežovat nepřátelům nejen v církvi. Vlastnictví je značně politická záležitost. Ale holt jste se jal žehnat i v politice ... v tom smysl byl kontraproduktivní i pan Vlk ve věci pražské katedrály - nejsem si jist zda si to uvědomujete

ps: ale v tomhle bordelistánu jste ale nic jiného než tento církevní tunel nemohli vymyslet. Jen škoda že jste se smočili stejně jako za komančů. Tuším že Tomášek by Vás zatahal za uši případně by vám přišlápl negližé. Nebo nosíte spodky? ;.)
05. 08. 2013 | 18:14

Vojenský vrtulník holí brady islamistům napsal(a):

Dominik Duka
Dobrý den, svatý podotče, to je ale otázek, že - k čemu to ta veřejnost vůbec chce vědět, k čemu to má - ty odpovědi (formou mlčení) ?
/parafráze odpovědi, respektive reakce na otázku formou otázky, kdy se podotce Vlka ptali, zda by veřejnost neměla vědět, jaký přesně majetek se má tkzv. vracet a on se místo odpovědi otázal, že jako k čemu by to ta veřejnost měla, takový přehled, což jí nestačí Slovo Boží ?/
Pane Duka, neuvažujete v Církvi o beatifikaci exministra Drábka ?
On totiž podobně jako Kristus zázračně uzdravoval invalidy, dokonce tak, že se jich ani nemusel dotknout, či promluvit s nina, stačilo, že jim poslal pár papírů. Byl tak v tomto mnohem efektivnějším než ten tesařský tovaryš z Galileje - však i ten počet takto zázračně uzdravených důchodců je mnohem impozantnější.
Víte, já si myslím, že by si to zasloužl.
Jen pohleďte , jak krásně by to znělo a pokud by byl dostatek zlata na nějakou tu desku, tak i vypadalo :

" Blahoslavený to Drábek, požehnaný to mezi drábky - vyléčil invalidy v Česku, na Moravě i v Slezsku"

S Pánemmocí, podzástupče Otce i Syna.

P.S. Pane Duka - ta fotka ve Vaší vizitce , to Vás fotili u holiče ?
Vy nemáte na civilní oblek takové kvality, že byste v něm ním mohl na veřejnost, není to blbé - dávat sem foto z holičství a kadeřnictví ?
Hmm, to je divné...lidi říkají, že teď prý už snad máte dost, tak nevím...jen se podívejte třeba na vizitku takového Drábka, on na oblek má - poté co se mu na něj lidi složili.
A není stavění předstírané chudoby na odiv...není i to hřích ?

A na samotný závěr domácí úkol z logiky.
Osoba A okrade osobu B o majetek, později ale osoba C okrade o totéž osobu A, přičemž je to ale osoba D, po které se žádá, aby tento majetek vrátila , nikolivěk však osobě B, ale osobě A.
Co na to Církev - je to morálně v pořádku ?
05. 08. 2013 | 18:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ateisto,

vidíte, to mne vůbec nenapadlo (ani u jednoho z těch, kterým jsem zde blog nabízel). Ale budu o tom přemýšlet, slibuji.

Libor Stejskal
05. 08. 2013 | 18:22

čert }:o napsal(a):

vážený pane Duko
Pokud jste ještě neviděl peklo
tak Vám garantuju, že tady ho najdete.
Se vším všudy. Pokud ale potřebujete
nutně být očištěn, tak hurá do víru
blogů. Osobně mám radost, že jste sem
nastoupil cestu a doufám i přeji
abyste to ustál!!!
05. 08. 2013 | 18:24

Ateista napsal(a):

Stejskal:

Uvědomte si, co zde v posledních měsících katolická církev provedla ...

Je to totéž, jako kdybyste zde dal prostor R. Krejčířovi.
05. 08. 2013 | 18:26

mb napsal(a):

( aspon že LS na rozdíl od boha a Duky občas promluví/odpoví ...

blahoslavení chudí duchem neboť ti patří na diskuze aktualne cz ... )
05. 08. 2013 | 18:27

stejskal napsal(a):

Opravdu, pane Ateisto? To je ale hodně závažné obvinění? l.s.
05. 08. 2013 | 18:30

Ateista napsal(a):

mb:

Tak Bůh podle těhle pomatenců promlouvá celkem jasně. Uvedu příklad - při mši sv. začne pršet a při odchodu z kostela se na věřící "usmívá" duha. No není to důkaz boží existence? Podle mnohých věřících jednoznačně ano. Karmelitánské nakladatelství o tom vydalo dost knih.
05. 08. 2013 | 18:32

čtenář napsal(a):

Zajímalo by mě, jestli byste ty vaše výplody nenávisti a záště panu kardinálovi řekli do očí. To, že neznáte historii ani své země, natož Evropy - ukazujete v plné kráse.Kardinál Tomášek by vám určitě vysvětlitl, jak se chovat k lidem, i když anonymně.No jo, obyčejný člověk v praxi.
05. 08. 2013 | 18:35

čtenář napsal(a):

Ateisto, i vy jste důkazem Boží existence, i když se tomu vysmíváte. Jste Boží stvoření.
05. 08. 2013 | 18:39

Ateista. napsal(a):

L. Stejskal:
Cítím z vašich slov ironii, ale já to myslím naprosto vážně. Zákaz antikoncepce (v tomto případě kondomů) katolickou církví způsobil nakažení mnoha milionů lidí především v Africe virem HIV. Považujete to za normální?
05. 08. 2013 | 18:42

mb napsal(a):

Mezi má nejnaléhavější témata patří obrana lidských práv a svobod, které spolu s křesťanstvím považuji za vrchol naší civilizace.
Karel Hvížďala Komentáře: Motto: „Přeměna pražského Hradu na obří nákupní centrum ochrání lidská práva a zprůhlední principy parlamentní demokracie,"
05. 08. 2013 | 18:44

Petronius napsal(a):

Výzvu ke koulování právě na svátek Panny Marie Sněžné s úsměvem přijímám. I v srpnu tehdy byl v Římě sníh. Hlavně se nenechte otrávit škarohlídy.
05. 08. 2013 | 18:46

Ateista napsal(a):

Stejskal:

Já tím chci především říct, že pokud např. váš soused bude nakažen nějakou infekční nemocí, která se přenáší pohlavní cestou a vy mu budete říkat, resp. ho nabádat, že na to nemá brát při navazování sexuálních známostí ohled, pak se dopustí nejen on, ale i vy trestného činu. Pokud ovšem zcela analogický příklad, resp. situaci "zabalíte" do víry, do náboženství a neopomenete říct mnohokrát slovo "Bůh", pak vám tohle prostě a jednoduše projde.... Mně to přijde zvrácené! Chápete tedy již, o co mi jde?
05. 08. 2013 | 18:47

Joachym Brezina napsal(a):

Prolouskal jsem se komentáři až sem ...no jak to říci a neurazit..asi jako v té písničce o Jarmile ...tak jsem tam chvíli stál, pak řikám soudruhu, tebe jsem tu nečekal.

To že zde modří, rudí, zelení, marťani a spol politicky agitují, vzal jsem jako jistý druh humoru, týpky jako Urban beru jako urážku a současně pobavení, není nad to počíst si diskuze pod jejich blogy.

Ale Duka? ...tak to je chucpe

Na to abych věřil nepotřebuji ty vykladače jak správně věřit, pámbíčkáře kteří jediný maj ten glejt na pravdu. Bible je za ty staletí tolikrát přepsána, upravena, že o jaké bibli se budeme bavit? O té poslední, co se hodí do knihovničky abych vypadal jako sečtělý člověk?

Víra je něco tak intimního, že si nenechám od žádných strak v kolárku vykládat jak mám věřit a v co.
Nejkrásnějším chrámem je modré nebe, se stromy co jej podpírají jako sloupy a prašná cesta je nejhezčí podlahou tohoto chrámu. Jsem v chrámu každý den, tam je jen Bůh a já, straky s kolárkem k tomu nepotřebuji.
05. 08. 2013 | 18:49

stejskal napsal(a):

Přijde mi jako velmi nemoudré, že to katolická církev svým věřícím takto prezentuje. Nicméně rozumím tomu, proč má řada lidí opačný názor. Jen si říkám, jestli tímto svým přístupem nepřekračuji nějakou hranici.

Nezlobte se, pane Ateisto, ale otázka, zda si nemyslím, že nabídkou blogu panu kardinálovi jsem překročil jakousi neblahou hranici, mi přijde nesmyslná. Kdybych si to myslel, tak bych ji nepřekračoval. Proto jsem zvolil mírně ironický tón. Omlouvám se.

Hezký večer.

Libor Stejskal
05. 08. 2013 | 18:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tak mě napadlo, že invence ďábla je nekonečná - kdysi pokoušel papeže Lukrecií Borgiovou, dnes se na nás zubí na Nově Lucie Borhyová. Doufám, že pan kardinál Novu nesleduje.
05. 08. 2013 | 18:54

Ateista napsal(a):

čtenář:

Já jsem mnohé z toho, co jsem zde pod jinými blogy napsal nebo to, co zde píšu nyní, řekl do očí mnoha věřícím (např. z KTF, ale i jinde). S Dukou jsem se nikdy nesetkal, proto jsem mu nic z toho do očí říci nemohl, ale neměl bych s tím problém, byla - li by příležitost, naopak se domnívám, že je to morální povinnost.

Nejsem Boží stvoření a snad jsem vás tím nezarmoutil.
05. 08. 2013 | 18:54

kokoshka napsal(a):

Ateista:
Mate pravdu,nejste boži stvořeni ale satanove seme!
05. 08. 2013 | 18:59

Joachym Brezina napsal(a):

Pane šašku z Jihlavy ...a víte že na tom něco může být? Jen jestli se taky paní Borhyová vyzná v jedech? Jinak když jste to tak napsal vedle sebe ..to je jak znamení ...reinkarnace ...
05. 08. 2013 | 19:01

Ateista napsal(a):

kokoshka:

Ano, s tím si katolická církev uměla vždy poradit. Viz upalování.
05. 08. 2013 | 19:03

kokoshka napsal(a):

Všichni se tady domnivaji že budou žit večne a ne zodpovidat za sve zemske skutky,mnoho"ateistu" ješte čeka po smrti velke překvapeni!
05. 08. 2013 | 19:05

Pig Bang napsal(a):

"Daleko větší výzvu pro nás představuje přenesení obsahu biblických slov do dnešní doby..... jak začít, navíc z nesnadné pozice pražského arcibiskupa?"
-
Něco si vymyslete a dupejte, že to je pravda. To v církvi vždycky spolehlivě fungovalo.
05. 08. 2013 | 19:10

Pig Bang napsal(a):

kokoshko... čeká je překvapení v podobě reinkarnace do králíka v autrálii?
05. 08. 2013 | 19:11

aga napsal(a):

http://zanawer.blogspot.cz/2011/09/king-cobra-begest-king-cobra-snakes.html
05. 08. 2013 | 19:13

Ateista napsal(a):

kokoshka:

Po smrti nic není, smrt je definitvní. Z biologického hlediska je jakýkoliv život (jakákoliv forma bytí) po smrti naprostý a absurdní blud. S touto primitivní formou indoktrinace nemůžete být úspěšní, ale v minulosti tomu bylo jinak. Náboženské skupiny si tím ovšem v některých částech světa umí i dnes udržovat autoritu a moc.

Jinými slovy: Po smrti nikoho žádné velké, malé, příjemné, nepříjemné či jakékoliv jiné překvapení nečeká.
05. 08. 2013 | 19:16

jozka napsal(a):

Hm... tak kdyz se pekly restituce, tak luze do toho nic nebylo. Ted kdyz to zacina sypat, tak s ni milostive promluvime. Jako ilustrace toho, jak si katolici predstavuji debatu celkem dobre. Smula, pane Duko, tohle si zkousejte na sve ovecky, ty vam zbasti cokoliv.
05. 08. 2013 | 19:18

kokoshka napsal(a):

Pin Pang:
Aha,do reinkarnace otce v telo psa Bada v tom detskem slavnem filmu,vice se divej na americky vanočni brak se Santou,vyjimkou je zelenak v podani Jima Carryho!
05. 08. 2013 | 19:19

aga napsal(a):

Ares

Okrást je málo. Okradený musí ještě vkleče políbit prsten.
05. 08. 2013 | 19:21

Gerd napsal(a):

Pane Dominiku Duko,
obávám se, že Vaše činy a jednání ve prospěch katolické církve jsou pádným důvodem zatvrzele setrvat v ateismu. Češi, a ještě méně Moravané a Slezané, nejsou a priori ateistický národ, jen představa Boha v podání katolické církve je na činech katolických prelátů mimořádně odporná. Uvědomujete si vůbec, že právě Vaše chování v dnešní době ohledně vyrovnání státu a církví Vám na dlouhá leta zabrání v pastorační práci? Věřící vymírají houfně a noví nepřichází.
Tím není řečeno, aby Vám nebyly vráceny majetky zabavené komunisty, ale ve stejných podmínkách a se stejným prokázáním majetku, jako jiní restituenti. Dosud jste věrohodně nedoložili oprávněnost Vašich majetkových požadavků. Ono to taky u církví vzniklých dlouho po 1948 nebo dokonce v 90. letech ani nejde.
Měli jste kašlat na stát a zahltit soudy hromadami restitučních žalob. Takto jste získali jen Pyrrhovo vítězství. Kdokoliv v budoucnu bude moci majetek církví zabavit na základě neprokázaných nároků. Vybral jste si hodně špatnou cestu k restitucím.
05. 08. 2013 | 19:21

mb napsal(a):

ja myslim atheisto ... že naopak stav po smrti musi byt pro kazdeho nutně překvapivý ... ale to je jen muj nazor ... zdravim
05. 08. 2013 | 19:23

Joachym Brezina napsal(a):

aga:
a nebo botu.

a pan Duka nás tu bude kopat svými agitkami a čeká že mu budem tleskat... jeho další PR blog bude o tom jak jsme ho nepochopili, už se těším.
05. 08. 2013 | 19:32

Analytik napsal(a):

Nejsem věřící, ale v jedné věci bych se pana Duky a církví trochu zastal.
Církevní restituce si nevydupaly církve, ale jistý Kalousek jim je násilím vnutil. Vrácení ukradeného majetku je jen záminka.
Církevní restituce jsou megatunelem do státní kasy, z inzerované částky dostanou církve nejvýše polovinu jako odměnu za účinkování v roli křoví. Zbytek shrábne Mafie.
Vyprojektovat v dnešní době funkční tunel je téměř nemožné. Evropské peníze si hlídají nezkorumpovatelní unijní účetní a domácí fondy zase ÚOOZ.
Proto si Kalousek pojistil restituční zákon speciálními smlouvami, aby mu je ex post nikdo nemohl zrušit a připravit ho tak o provizi.
Věřím, že Kalousek skončí v pekle. Jsem tedy přece jen věřící?
05. 08. 2013 | 19:33

Marek napsal(a):

Vaše Excelence, po přečtení komentářů pod vaším příspěvkem jsem se musel zasmát. Kápnul jste na to, jak být v kontaktu se spoustou zavilých, militantních ateistů :-) Držím Vám palce, přeji Vám hodně smyslu pro humor a prosím Boha, ať Vám dá dobré zdraví a dlouhý život.
05. 08. 2013 | 19:36

kokoshka napsal(a):

Vice mne velmi přijemne překvapil novy rusky serial Odvracena strana Mesice(Obratnaja storona Luny) o človeku ktery z roku 2011 najednou se ocitl v roce 1979,co ma delat a jak se dostat domu nevi a hleda hleda.!..vec je mnohem složitejši,ve hře je hodne časovych paradoxu a sam je fizlem ktery najednou pracuje v kriminalce a vidi veci dal než jeho kolegove i veleni,podaři se mu vratit domu do sve doby?Tot je otazka!
Takove veci ja mam rad!
05. 08. 2013 | 19:37

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

tlustý dominikán - špatný dominikán!
jednou jste Pes Boží, žádám Vás, abyste vychrtnul!
05. 08. 2013 | 19:44

Obvyklá chyba ve znaménku: napsal(a):

Nejdůležitější není posmrtný život, ale život před početím. Na tom jedině záleží kde se narodíte a jak budete žít.
05. 08. 2013 | 19:52

Dobrá rada nad zlato restituce: napsal(a):

Minul jste se posláním.
Bylo Vám souzeno stát se nedostižným šampionem zápasů sumo.
Ještě však není všem dnům konec.
Jeho úradky jsou totiž nezpytatelné.
Ámén.
05. 08. 2013 | 20:02

mb napsal(a):

sumo jde samo
když nastane ráno
sumař i sumec
maj vystaráno

myšlenka hlodá
zdali být božím psem
anebo sumařem
s spoceným trikotem ...
05. 08. 2013 | 20:06

Schvindler, Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Vyzývám Vás k přátelské koulovačce slepými obrannými granáty na III. nádvoří.
Mě bude chránit vesta a přilba. Gott mit uns.
05. 08. 2013 | 20:07

Jaroslav Sojka napsal(a):

Rád bych věřil, že svůj blog a jeho zaměření pan Duka myslí upřímně, ale jeho vystupování v minulosti tomu příliš nenasvědčuje. Uvidíme, kam tímto míří. (Bůh to ví už teď).
05. 08. 2013 | 20:28

Standa Novák napsal(a):

Pane Duko,

blahopřeji, z počtu komentářů soudím, že máte úspěch, který by vám záviděl nejeden politik či jiná postava českého showbusinessu.
05. 08. 2013 | 20:40

Jana Riegrová napsal(a):

Vaše Excelence, moc si Vás vážím a jsem ráda, že jste tento blog založil. Na Vaše další příspěvky se už teď moc těším. Přeji hodně sil a hlavně nadhled při čtení diskusí. Věřte, že mnoho lidí ji využije na omílání stále stejných témat (bez ohledu na téma příspěvku). Nemějte ovšem obavy, diskuse vypadají vždy stejně, ať se podíváte kdekoliv na internetu. Těším se na nová témata k zamyšlení a doufám za nás diskutující, že i my Vám občas nabídneme nějaký podnět na další zpracování. Bůh Vám žehnej.
05. 08. 2013 | 20:47

honolulu napsal(a):

Atheisto,
kdyz jsem se kutalel ve velke rychlosti autem, tak jsem byl v soku a nevnimal jsem NIC....
Kdyz me nakladali, tak jsem videl sam sebe z nadhledu.
Moje telo a moje vedomi bylo od sebe vzdaleno 10 m...

Kde berete tu jistotu, ze po smrti nic neexistuje ?...
Ja tu jistotu vubec nemam !

Spiritualita je dulezita pro kazdeho z nas. Cirkevni politicke, nebo ekonomicke vztahy k nam, (ktere jsou na nizke urovni) nemaji se spiritualitou nic spolecneho...

Jak muze kardinal Duka s nami diskutovat na tak sirokem poli tolika ruznych themat, kterymi je na neho utoceno ?

Bude mluvit o zivote Krista v Judei za panovani Tiberia ? Nebo o Bibli ? Nebo o restitucich ? Nebo o politice Pilata a Heroda Antipase ? Nebo o Starem zakonu ?
Dejte mu moznost zvolit thema ! ! !
A drzte se thematu, nebo se nedovime nic.
05. 08. 2013 | 20:51

Steve napsal(a):

Bude to zatracene tezka prace v narodnostni skupine poznamenane komunismem udrzet normalni diskuzy .... rad vzpominam na kneze archeology na americkem jiho zapade, nejak to byli jini chlapi, houzevnati a statecni.
Preju uspech
05. 08. 2013 | 20:57

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi!
Jsem překvapen,jak Duka píšete,ale proč jste v aspoň malilinkém takovémto duchu nestál za tím,proč chcete restituovat státní majetek.
Stačilo by pouze,v kterém roce,přesné místo,které Vy ze zhora máte zmapováno tedy od jak živa a my Vám to místo dokážeme na 30 centimetrů zaměřit přes GPS!!!
Stačí,trošku lidský Papa a Vy ostatní najednou se chcete přiblížit k živé bytosti!!!
Co bude příště,až on Vás trošku osvítí???
05. 08. 2013 | 20:59

Marolom napsal(a):

Tolik hrdinů v boji proti církvi a za nastolení spravedlivého rozdělení majetku! Kdepak jste byli, když se kradlo, ať už v dobách po r. 1948 nebo i bohužel v době nedávno minulé?
Snad vidíte, jak dopadá majetek zprivatizovaný nebo soustředěný v rukou "podnikatelů".
Jsem pro 100% náhradu církvím a ještě navíc by měli dostat úhradu za přestálé utrpení a vraždy kněží a věřících, včetně pronásledování a omezování náboženské svobody. Přes 20 let času bylo na odškodnění, které se stále odkládalo, aby zbylo více pro novodobé zbohatlíky a zloděje.
Přeji nám všem, aby se nastolilo smíření a lidé pochopili, že potřebujeme i majetkově zajištěnou církev, abychom měli lepší charitativní služby, hospice a jinou nezištnou pomoc pro ty nejbídnější - tržní systémy nám v nouzi nepomohou.
05. 08. 2013 | 21:04

Martin napsal(a):

šašek z Jihlavy: Jenže ona je to prokazatelně pravda, po II. světové válce opravdu skoro nikdo do katolické církve nevstupuje a jenom umírají původní členové. Díky přirozenému odchodu členů narozených před II. válkou nyní katolická církev mezi lety 1991 a 2011 prokazatelně ztratila 68 % členů, v absolutní hodnotě 2 937 486 osob, tedy 402 lidí denně (!) a tento trend pokračuje dál. Z hlediska počtu obyvatel celého státu je to pokles z více jak 90 % za meziválečné ČSR na dnešních 10 % a propad nadále pokračuje.
05. 08. 2013 | 21:11

Turing napsal(a):

Ve vypnutém počítači je nastartován posmrtný život, který končí jeho zapnutím.
05. 08. 2013 | 21:14

Tazatel napsal(a):

Po zhasnutí svíce mizí plamen v nebi, očistci nebo v pekle?
05. 08. 2013 | 21:17

mb napsal(a):

přijde na to ...
05. 08. 2013 | 21:23

Emissary napsal(a):

Dobrý večer, pane kardinále Duko

Nebudu Vás oslovovat „oslavovat“ jako Vaše Eminence či Excelence, na tomto blogu ne, protože tady jsme si všichni rovní. Někteří ne, viz. příspěvky socialistů.

Nicméně obdivuji Vaši odvahu, jste statečný muž a dobrý křesťan. Říkáte to, co si myslíte, bez ohledu na svůj osobní prospěch. Mimo jiné, myslím si, že papež František je bláhový socialista a papežský stolec i církev brzy zničí. Socialisté to tak dělají, aniž by si uvědomovali souvislosti a následky.

Nic není bez ničeho, jsem si jist, že tomu rozumíte. Nikdy, nikdy v dějinách lidstva žádné náboženství nepozvedlo lidstvo tak, jako „moje“ a Vaše. Co vím, většinou civilizace ničí stagnaci až zpátečnictvím a někdy dokonce vysají i život.
05. 08. 2013 | 21:27

Kameník napsal(a):

Je zajímavé sledovat kam až se dostala morálka společnosti za dobu svobodného působení církví po listopadu za více než 20 let. Zvlášť vynikají katolíci Nečas a Kalousek a Dukův přítel Klaus.
Kam se dostaneme teď když Duka a spol. budou disponovat majetky za miliardy ? To bude skandálů a staronových zbohatlíků, kteří se budou Dukovi a spol. starat o mamon.
05. 08. 2013 | 21:34

Pýthie napsal(a):

Tzv. křesťané byli přehlasováni východními učeními a muslimy.
Uznávají to jako konec dějin.
Ve skutečnosti je to počátek dějin daný koncem brutální kolonizace maskované šířením tzv. křesťanství ohněm, mečem dluhem a úrokem. Zahalené do kadidla pravdy a lásky.
Nepomůže jim ani eventuální spojení s muslimy.
Staré, dogmatické a kořistnické pojetí křesťanství zatím ještě roste v chudých zemích, kde je chápáno jako relativní pokrok.
S rozvojem vzdělání, průmyslu a volným tokem lidí a informací ztratí šanci i v těchto posledních baštách.
Východní učení, zejména čínská, obstály v testu delším než je trvání křesťanství a byly testovány v říších větších a lidnatějších, které své problémy neřešily kolonizací a evangelizací.
Zdá se, že Alláh je slitovný a jeho evangelizace nebyla tak tvrdá jako u bezcitného a mstivého všemohoucího Jahveho.
Kristus je jen logo.
05. 08. 2013 | 21:40

Marie napsal(a):

Vše krásné k Vašemu včerejšímu svátku Vám přeje Marie z Třebíče ! Nic si nedělejte z těch nactiutrhačů !! Jsou to neštastní lidé ,modleme se za ně !
05. 08. 2013 | 21:42

Viola napsal(a):

Na ČT sportu je teď jiná evangelizace na Papui Nové Qinei, je tam i Pavel Bém a rozdává papuáncům miliony, aby se dostali na nějakou velkou horu, kde skoro nikdo nebyl.
05. 08. 2013 | 21:48

Obchodník s deštěm a svěcenou vodou napsal(a):

Zaplať. Věřit nemusíš, stejně je to kunevíře.
Jak mohly prosperovat říše a národy, které jsme vyvrátili ohněm a mečem a neštovicemi.
Jejich zlato nám právě došlo a to nás zničilo.
Oni nás však zcivilizují.
05. 08. 2013 | 21:51

schlimbach napsal(a):

Těším se na den, kdy lidé procitnou a víru svou budou ctít jako svůj vlastní intimní klenot. Těším se na den, kdy proradná katolická nadnárodní korporace bude vykázána za hranice našeho státu a lid se bude moci svobodně nadechnout.
05. 08. 2013 | 21:59

Martin napsal(a):

Marie: Nešťastný člověk je ten, kdo dobrovolně vstoupil do organizace jež svévolně zavraždila nevinného českého významného kazatele a 300 let se podílela na útisku práv a svobod českého obyvatelstva a to včetně odporně násilných akcí.
05. 08. 2013 | 22:01

Jáchym napsal(a):

Adam Procházka napsal(a):
Pane arcibiskupe,
momentálně jsou sněhové koule těžko k sehnání - alespoň pro nás sekulární skeptiky - a házet mraženými karbanátky by mi připadalo nezdvořilé.
Dovolíte-li, budu se s velkou radostí do Vás strefovat čímkoliv, co mi bude připadat za férové,(...)
********************************
Adame,
podezírám vás, že jste škudlil a máte příliš rád své karbanátky.

Tuzemská katolická církev pod Dukovým vedením však stojí za všechny prachy!
*********************************************************
Připadá mi férové házet po TOMTO arcibiskupovi VÝHRADNĚ MRAŽENÉ MELOUNY.

Kdyby se Pán rozhodl přesvědčit bezvěrce o své nezpochybnitelné existenci, stačil by jeden důkladně mražený meloun z nebes na kardinálovu leb - a máme tu rázem deset miliónů katolíků.
05. 08. 2013 | 22:03

čtenář napsal(a):

Miláno z Děčína
Pan kardinál majetek nepotřebuje.Arcibiskupský palác od Karla IV patří k Hradu. Císaři nikdy určitě nenapadlo, že jeho potomci budou hrdí na svůj ateismus.Kard.Duka si palác do hrobu nevezme.Majetkové narovnání státu s církvemi dávali dohromady politici v 90.letech. I ČSSD.Církve nedostanou všechen majetek. Pouze asi třetinu. Zbytek užívá stát nebo soukromí vlastníci. Nikdo nemohl sepsat přesný seznam majetku. Každá farnost dohledává svůj majetek v pozemkových knihách. Je to složité, něco je třeba psáno švabachem. Aby mohly církve něco pro lidi dělat, musí mít nějaký materiální základ. Nevím, co je k nepochopení.
05. 08. 2013 | 22:04

Platan napsal(a):

jozka napsal(a):
Hm... tak kdyz se pekly restituce, tak luze do toho nic nebylo. Ted kdyz to zacina sypat, tak s ni milostive promluvime. Jako ilustrace toho, jak si katolici predstavuji debatu celkem dobre. Smula, pane Duko, tohle si zkousejte na sve ovecky, ty vam zbasti cokoliv.

Přesně, miliardy jsou v suchu, a tak pan Duka nasazuje kukuč rozverného klučiny, aby "lúza" co nejdříve zapomněla... No uvidíme, pane Duko... Já sám určitě nezapomenu.
05. 08. 2013 | 22:10

kokoshka napsal(a):

Moja mašina a smak benzinu,dolej...!!!
Ty ne odna,ja ne odyn,muj telefon nomer odyn odyn!(ukr)-super!
https://www.youtube.com/watch?v=ID6PAE_STj4
05. 08. 2013 | 22:10

Libertad napsal(a):

Pane Duko:
a) podle mého názoru jste zloděj, okradl jste občany o to co se Církvím bude platit ze státního rozpočtu v rámci církevních restitucí
b) i Váš kamarád -V.K.- je zloděj, ukradl pero v Chile,
c) nejste důvěryhodný,

Kdybyste byl chlap tak odstoupíte.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
05. 08. 2013 | 22:11

Jáchym napsal(a):

J. Jáchym
KUKAČČÍ VEJCE

Z Aktuálně skromně kuká
zaoblený otec Duka
05. 08. 2013 | 22:12

Emissary napsal(a):

schlimbach,

tak Vy se těšíte? Jak málo Vám zůstalo z pýchy. Raději se netešte, protože náhodou ten den by přišel a Vy byste byl první, kterého by sežral. A pak by následovali další. Pořád dokola a dokola.

Člověče, Vy jste zavrhl všechno, jen ne sám sebe. Dřív jste měl alespoň nějakou sebereflexi, dnes už nemáte nic, jen hnusný socializmus v zádech.
05. 08. 2013 | 22:12

schlimbach napsal(a):

Emissary - asi je vám horko nebo co??? Co to plácáte za nesmysly? Vy ke své víře potřebujete nadnárodní korporaci, aby vám říkala co musíte a co nesmíte? To, že nemusím nadnárodní korporaci s prackami od krve, která likvidovala ohněm a mečem miliony Slovanů a jiných jinověrců? Jděte někam i se svým socialismem -(
05. 08. 2013 | 22:19

Jáchym napsal(a):

Domkinik Duka:
"Pro církev představuje současná doba velkou výzvu: naučit se hovořit jazykem současnosti."
*******************************************
Jazykem současnosti jsou PRACHY.
I vyslyšel jste velkou výzvu a naučil se jím hovořit lépe než rodilý bankéř.
05. 08. 2013 | 22:19

mb napsal(a):

jak víte že kuká skromně ?
když kuká pro tebe, pro mě
nešoupej nohama
a snaž se nedudat
poslouchej vše co se
snaží ti nakukat ...
05. 08. 2013 | 22:20

čtenář napsal(a):

Martin
Připadá mi, že žiju jinde než vy. Pokud si pamatuju, utiskováni byli spíše v dobách nedávno minulých křesťané.V 21.století jsou nejpronásledovanější.Agresívní ateismus je náboženstvím této doby. Materialismus bez duše. Komunistická převýchova a přepsání historie zapustily hluboké kořeny. Je mi líto všech ztracených duší.
05. 08. 2013 | 22:21

čert }:o napsal(a):

Ateisto
a vy už jste byl mrtvej, že to víte?
05. 08. 2013 | 22:26

schlimbach napsal(a):

čtenář
k začátku přepisu historie byste musel jít hluboko před rok 1948 - nejméně 10 století. Je vám líto všech ztracených duší - jste si jist, že ta vaše ztracená není? Víte vůbec za kým a proč přišel Kristus a kam se jeho učení nikdy nemělo šířit a také proč?
05. 08. 2013 | 22:26

čtenář napsal(a):

Je to pořád dokola.Kardinál Duka s majetkem nemá nic společného. Nevím, co vám vadí na jeho postavě. Není zdravý, to už by mohl pochopit i ten největší ignorant. Proč nikdo neryje do husitské církve, atd. Je jich 16!!!Urážet beztrestně kardinála je opravdu možné jenom u nás. A naprosto zbytečně. I kdybyste se všichni postavili na hlavu, pan kardinál se za vás pomodlí a odpustí. Už je takový. S estébáky prožil svoje, je na urážky negramotných zvyklý.
05. 08. 2013 | 22:28

čert }:o napsal(a):

čtenář
naprosto s Vámi souhlasím. Nevím sice jestli byl
správný čas na vrácení majetků, ale na druhé straně
jak se pozná správný čas? =o)
05. 08. 2013 | 22:29

Martin napsal(a):

čtenář: No to žijete v nějakých vlastních fantasmagoriích a patrně nemáte dokončenou povinnou základní školní docházku, jinak byste věděl o silně negativní vlivu katolické církve na obyvatelstvo na dnešním území ČR po dobu asi pěti století před rokem 1918.
05. 08. 2013 | 22:32

Emissary napsal(a):

schlimbach

Vy jste nějaký pomatený? Tomu, co jste napsal by ani komunista neporozuměl, natož nějaký kovaný socialista, třeba jako Targus. :)

Pána Boha. Vždy jsem se považoval za rozumně cítícího člověka, nikdy jsem nechtěl shodit za každou cenu, naopak, nabízel jsem pomoc, a stálo mě to moc. Problém je v tom, že někteří lidé pomoc nechtějí a někteří by chtěli, jenomže jejich ego to nedovolí, nebo jsou tak prostí.
05. 08. 2013 | 22:33

kokoshka napsal(a):

Ustal ja ot vas,tovarišči,bylo zbytečne se sem vracet,jdete všichni nekam,jsem velmi velmi zklaman,na moje povidky a basne nikdo nereaguje,davam si tolik praci a k čemu?Mb mysli o sobe že je novy Neruda,chci mu ukazat co je rytmus a slogan a on neposloucha,dost,budu se chtit tak vratim,určite se vratim,jenom v Šupliku,mam toho dost a svych starosti obzvlašt,dekuji pane Stejskale!
05. 08. 2013 | 22:33

čtenář napsal(a):

Schlimbach
Jste hodný , že máte starost o mou duši. Starám se o ni co nejlépe. Ježíš přišel na svět vykoupit lidstvo z hříchu. Nikomu nezakazoval se k němu přiblížit, natož někoho odhánět. Nevím, proč u blogu kardinála se vytahuje kdejaké klišé, které kdo vyslovil.Píšu o současnosti,ne o historii naší země. Na hrubosti, nevzdělanosti, závisti a nenávisti se nejvíce podepsalo komunistické školství.Za lidskou hloupost kardinál opravdu nemůže.
05. 08. 2013 | 22:39

honolulu napsal(a):

At se mate o cem hadat ! Zde jsou historicka fakta poslednich hodin pred zatcenim Krista :

V utery 4.dubna roku 29 A.D., mezi 19:00 - 19:30 hod, Jezis Kristus a jeho 12 apostolu zacalo oslavovat zidovsky svatek Passover.
Pri teto oslave u prostreneho stolu doslo k male rozepri mezi apostoli, ktera je popsana v Novem zakone !

Pri teto rozepri, se Jezis Kristus durazne dozadoval, aby nebyla mezi apostoli HIRARCHICKA struktura vztahu...Take je narkl z brzkeho OPUSTENI jeho osoby. Coz bylo vyvraceno a odmitano apostolem Petrem ! Jidas z teto spolecnosti odesel s vedomim Krista a bez vycitek z jeho strany.

21:00 hod. (+/-) spolecnost apostolu a Jezise Krista prosla vychodni branou vnejsich hradeb Jeruzalema, do zahrady GETHSEMANSKE (dodnes tam existuje) na upati hory Olivove.

Jezis Kristus se intenzivne modlil a apostole spali, po vine z oslavovani Passovru...

Kratce po pulnoci ve stredu 5.dubna, roku 29 A.D.
vychodni jeruzalemska brana se otevrela a chramova straz vedena dustojnikem jmenem ANNAS se priblizovala k zahrade Gethsemanske.

Jezis Kris je videl. Spici apostole nikoliv. To byly posledni minuty, kdy se mohl Jezis zachranit...Kdyby presel na druhou stranu hory Olivove, byl by na uzemi kontrolovanem ZEALOTY a tam by si dustojnik Annas patrici k Pharisees nikdy netroufl jit. Byl by velmi rychle zabit. Byl kolaborator strany drzici Zidy v chomoutu rimskem...

Jidas polibil Krista, coz bylo znameni pro Annase, koho ma zatknout..Annas napadl Krista telesne za odpoved na otazky nezodpovezene...

To probudilo prchliveho apostola Petra, ktery rimskym mecem zvanym GLADIUS, (nelegalne drzenym), uderil Annase po hlave.
Mec sjel bokem po helme a utnul Annasovi ucho. Po tomto uderu nastal zmatek a apostole se rozutekli v hluboke tme do strani hory Olivove.

Ve dve hod. rano ve stredu 5.dubna 29 A.D. Jezis Krist stal v poutech pred veleknezem CAIAPHASEM, ktery byl take politickym vudcem strany Pharisses a predsedou soudu, ktery se jmenoval SANDEDRIN. Dustojnik Annas byl v rimske pevnosti Antonia, za vnitrnimi hradbami Jeruzalema, kde prosil o pomoc rimske ranhojice... Apostole v te dobe pobihali po svazich hory Olivove a nevedeli co maji delat...

Pri nalehavem svolani SANDEDRINU, prislo k hadce mezi Caiaphasem a cleny soudniho koncilu Josefem of Arimathea a Nicodemusem...
To byl duvod proc Jezis Kristus, nebyl narcen z rouhacstvi (basphemy), ale ze zrady vuci Rimu.

Ve stejnou dobu 6:00 rano, 5.dubna 29 A.D., kdy Krist stal v poutech pred rozespalym Pilatem, byl Jidas vyplacen 30 rimskymi stribrnymi Denariusi z pokladny velekneze Caiaphase a sel hledat kamarady na svazich hory Olivove. Tam se obesil mezi 8:00 - 8:30 rano.
(Jeden rimsky denarius obsahoval 4 g stribra. T.zn., ze dostal
12 dkg stribra..Kolik je to asi v dnesni hodnote ?)

O soudu az nekdy jindy...Pilat to byla figurka k popukani. Neni divu ze se zblaznil. Ale o tom take az nekdy jindy..
05. 08. 2013 | 22:44

Janě Riegrové napsal(a):

Jano Riegrová, i Vám Bůh žehnej!
Doufám, že budete dál "tak pevná" v názorech, i kdyby pár metrů čtverečních "Vašeho bydlení" náhle mělo být vráceno církvím v ČR.
Ucítíte reformy z let 1919 a 1947, "krádeží" jako šafránu.
Sranda bude, až se bude zpět vracet to, co církev "mohla ukradnout" - protože se ukáže, že jí to nepatří a nikdy nepatřilo.

Požehnám si sama - od Vás by to bylo až moc "kacířské" a nechám Vás přemýšlet.
Do kolika let myslíte, že církev BUDE MUSET vše zase vrátit zpět?
05. 08. 2013 | 22:47

čert }:o napsal(a):

Martine
vy máte VUML?
05. 08. 2013 | 22:47

Luba napsal(a):

Mno ...
Krize se evidentně prohlubuje ...
Na blogy Aktuální Bakalice se totiž dostavil i vulgární materialista Duka se svým katechismem: modli se, pomalu přikrádej a bude ti požehnáno.

Dnešní doba se mu ovšem jeví podle jeho slov "jako neúprosně rychlá ... Pro církev představuje ... velkou výzvu: naučit se hovořit jazykem současnosti."

Je to jasné sdělení - přikrádání je třeba urychlit, neboť doba to žádá :)))

Jasně, že Duku a spol. nemožno považovat za zloděje, jelikož jsou, a z dějinné perspektivy vždy byli, pouhými tlumočníky Hlasu Shůry a vykonavateli Boží vůle, což bylo a jest velice chytré.

Tuto vyviňovací techniku své pramáti Církve si osvojily i všechny další totalitní politické strany a lidé zacházející s mocí, často absolutní.

Domini cani = psi Boží,
věznitelé církevního reformátora Husa, vrahové nepohodlných myšlenek i lidí.

Vítejte zde, óóó kardinální pane ...
Mnohý zdejší perverzní eunuch se už těší na Vaše kázání o prospěšnosti inkvizice či o samofinancování polévek pro chudé z miliard dříve jim ukradených.
05. 08. 2013 | 22:47

patriot napsal(a):

Bůh, neposkvrněné početí, zmrtvýchvstání, nanebevzetí, zázraky…

Tyto a další kraviny u nás hlásá cca 4200 profesionálních pomatenců, tzv. duchovních. Tato banda má dostat nějakých 150 miliard z našich daní; to máme 35 milionů na jednoho velebníčka…

Nejvyšší katolický papaláš s námi nyní hodlá „srozumitelněji komunikovat… dělit se o své myšlenky, nápady, vize a zážitky…“

Drzost tohoto vypaseného preláta, představitele nejstarší zločinecké organizace, je přímo neuvěřitelná!
05. 08. 2013 | 22:47

mb napsal(a):

čtenář napsal(a):
Martin
Připadá mi, že žiju jinde než vy. Pokud si pamatuju, utiskováni byli spíše v dobách nedávno minulých křesťané.V 21.století jsou nejpronásledovanější.Agresívní ateismus je náboženstvím této doby. Materialismus bez duše. Komunistická převýchova a přepsání historie zapustily hluboké kořeny. Je mi líto všech ztracených duší.
05. 08. 2013 | 22:21

ja uplně laicky jo ... proč prosimvas papež neexkomunikoval Hitlera ... ???

a proč se tak dobře daří propojení církve s diktaturami ???

Franko, Salazar ...

ptam se čistě laicky ... zkuste mi prosim odpovědět budete li mít chuť ...
05. 08. 2013 | 22:51

Pan kardinál bude mít na bak.své okénko napsal(a):

a promlouvat k (jeho slovy) "lůze"? Co by si o dnešním českém nenažraném kléru, který o chudých mluví jako o "lůze" pomyslel kardinálův Mesiáš Ježíš? jaký symbol ve svých kázáních by mu přisoudil?
05. 08. 2013 | 22:51

D.Dukovi napsal(a):

Pokud by sem D.Duka zašel a trochu reagoval na názory diskutujících, mohlo by to být v pořádku.
Že ale arogantně "nemá zájem" o názory - coby reakci na jeho plátek - to považuji za velmi, velmi nemravné.

Chci mu vpálit a vpálím mu jednu světovou moudrost - POKUD JDE O PRACHY, EXISTUJE JEDNO JEDINÉ NÁBOŽENSTVÍ ...

Pane Stejskale, smí mi být zle a zvedat se mi žaludek z duchovních - jako je Dominik Duka?
05. 08. 2013 | 22:52

mb napsal(a):

noavlastně ... cirkev ze země soucasneho papeže ma take maslo na hlave nebo krev na rukou anebo oboji ... ???
05. 08. 2013 | 22:52

čtenář napsal(a):

Církevní majetek byl aktuální téma po roce 1990. Politici si uvědomili, že v naší ateistické zemi jim navrácení majetku církvím nepřinese kladné body. Spíše opačné. Pracovalo se na nich celých 20let. Až poslední vláda dostala odvahu tuto ostudu napravit. A jak vidíme a čteme, měli pravdu.Majetky církve nepotřebují,ať se starají bez něj. I hloupý pochopí, že bez zázemí se mnoho dělat nedá. Přesto církve pomáhají, bez peněz. Musí je žádat od státu. Přitom stát má každý rok z nevydaného církevního majetku 2mld. Vyplatí asi 1.5mld. Takže církve dotují stát.
Bez klášterů by nebyla žádná literatura, v nich se opisovaly knihy, starali se o chudé. Protože měli nějaký majetek. A ten chybí.
05. 08. 2013 | 22:52

Martin napsal(a):

čert }:o: Na to abych mohl říkat pravdu o Katolické Církvi musím mít VUML ? To kdybych to věděl, pak bych si udělal na VUMLu i doktorát.
05. 08. 2013 | 22:52

schlimbach napsal(a):

Emissary - zdá se, že těch pomatených, kteří chápou, co jsem napsal je stále více - asi nějaká epidemie. Buďte rád, že jste zdráv .)
05. 08. 2013 | 22:54

čert }:o napsal(a):

Martin
tomu věřím
05. 08. 2013 | 22:58

schlimbach napsal(a):

čtenář
vidím, že vás evidentně nezajímají vaše vlastní kořeny, o.k. Konec konců, je to vaše volba.
Jen pro informaci, Kristus přišel spasit jeden určitý národ, před vyznáváním zlatého telete. Jeho učení nemělo být šířeno jinam, hlavně ne mezi Slovany, kteří měli své védy, v souladu se kterými žili ... bohužel jen do té doby, než byli ohněm a mečem přetavováni a přetaveni na novou "víru"...
05. 08. 2013 | 22:58

Jáchym napsal(a):

Emissary:
Mimo jiné, myslím si, že papež František je bláhový socialista a papežský stolec i církev brzy zničí.
Nic není bez ničeho, jsem si jist, že tomu rozumíte. Nikdy, nikdy v dějinách lidstva žádné náboženství nepozvedlo lidstvo tak, jako „moje“ a Vaše.(...)
05. 08. 2013 | 21:27
******************************
Emissary,
Váš Duka Vám opravdu, ale opravdu rozumí, můžete být bez obav.

Jeho a "vaše" "náboženství" Vatikánské banky nenechá zničit ani socialistou papežem Františkem, a už vůbec ne tou chudou židovskou tesařskou sockou jménem Ježíš Kristus.

Pochválen buď Pán Dolar a jeho pokorná služebnice koruna česká.
Až na věky,
ámen.
05. 08. 2013 | 22:59

čtenář napsal(a):

mb
Vážený, papež nemohl Hitlera exkomunikovat, protože nebyl katolík.Vzdělaný člověk ví.Hitler uctíval neživé bohy.Nevím, proč sem taháte diktatury.Jedné jsme se nedávno zbavili. A kolik křesťanů prožívalo utrpení, nejen dospělí, kněží, ale děti.
05. 08. 2013 | 23:02

Martin napsal(a):

čert }:o: To jsi to asi nepochopil. S VUMLem nemám nic společného, ale kdybych býval věděl že to jednou budu potřebovat kvůli Čertovi, byl bych tam vystudoval pět let a pak to kontroval i postgraduálem.

čtenář: Vytvořit násilím monopol na vzdělání a pak dělat chytrého umí každý de*il. Bez klášterů samozřejmě literatura vznikala, ve zemích kde byl ke vzdělání svobodný přístup, třeba starověkém Řecku. Též významné dílo Bible Kralická vznikla mimo katolickou církev.
05. 08. 2013 | 23:03

Už jen čekám, kdy o Kristu začne mlít napsal(a):

a převychovávat k víře lichvář Sedláček a jeho guru, šéf Goldmann Sachs. Ti jsou také z Dukova fotbalového teamu.
05. 08. 2013 | 23:04

čert }:o napsal(a):

Martin
vždyť píšu že tomu věřím nebo nechápeš?
05. 08. 2013 | 23:06

mb napsal(a):

ad D.Dukovi ... LS je liberal, nebude vam zakazovat aby se vam žaludek ne/zvedal z čehokoli ...

ad čtenař ... ja mam mezery ... ale nějak to hitler koulel s katolickou stranou centrumem ... kdyby třeba papež veřejně Hitlera exkomunikoval ... tak by třeba mohl mobilisovat masu věřících v (hitlerovském) německu ... ale to byl jen ( laický ) nápad ex post ...

diktatury sem tahám pro to, že mě zajímá jejich symbioza s církví ( vzajemna opora )

nezpochybňuju utrpení křesťanů, dospělých, kněží, dětí ...

ta kompatibilita diktatur a církve vás nezneklidňuje .... ???

zatím zdravím ...
05. 08. 2013 | 23:09

Martin napsal(a):

čert }:o: Už chápu.
05. 08. 2013 | 23:09

Tazatel napsal(a):

Otázka pro pana kardinála: Byl katolicismus v dějinách totalitní ideologií?
05. 08. 2013 | 23:09

čtenář napsal(a):

schlimbach
Jistě, Kristus přišel spasit hlavně vyvolený národ. Nevím, proč by teda posílal apoštoly a učedníky - jděte do celého světa. Pan kardinál také rozesílá do světa dobrovolníky, kteří pomáhají v rozvojových i vyspělých zemích.Jenom tak, dobrovolně jsou do cizího světa pomáhat. Neurážejte prosím člověka, který si prožil své, snaží se udělat to nejlepší. Vadí mi to. A je mi líto těch urážejících.
05. 08. 2013 | 23:09

Ateista napsal(a):

honolulu:

Z biologického hlediska opravdu nemůže po smrti nic být, to je dokázáno dokonce exaktně, "tvrdší" důkaz už snad ani najít nelze.

Ty stavy, resp. zážitky, které popisujete při dopravní nehodě v autě jsou způsobeny chybným fungováním mozku. Konkrétně je "podezření" na jeden mozkový závit, tuším, že se nachází někde mezi spánkovým a čelním lalokem, mnohdy hypoxie mozku způsobuje podobné stavy, dále to je mnohdy způsobeno šokem, leknutím, ztrátou krve...
Opravdu nejde o nic, co by se nedalo naprosto dobře vysvětlit.
05. 08. 2013 | 23:19

Martin napsal(a):

čtenář: Pomáhat ? To ano, ale jak komu. Katolická Církev se prokazatelně účastnila kolonizování bývalých kolonií dnešních rozvojových zemí, neboť se záhy zjistilo že vyslání jednoho misionáře mezi divochy je levnější než poslat mnoho lodí vojáků a financovat válku, pomocí misionáře je šlo zdecimovat za jedno až dvě desetiletí bez boje a katolická církev za to dostala nemalé všimné.
I dnes toto dobrovolnické "pomáhání" škodí a to třeba tak, že se domorodcům přes církevní charitativní organizace dlouhodobě dováží hotové jídlo a šatstvo, což má na ně zničující demoralizující efekt.
05. 08. 2013 | 23:20

schlimbach napsal(a):

čtenář
Duka neslouží tomuto národu, takže si dejte pohov. Kristus apoštoly nikam do světa neposílal. Co se píše v bibli není učení Kristovo, ale usnesení různých koncilů, na nichž nikdy nebyl přítomen ...
05. 08. 2013 | 23:23

Eva napsal(a):

Je až k neuvěření, kolik je tu příspěvků, které jenom urážejí a z kterých je zcela jasné, že urážeji jenom ti, kteří ani neznají dobu nedávno minulou.
05. 08. 2013 | 23:25

honolulu napsal(a):

Eminence, pouze pro Vas ! Jdeme carovat !....
Tak to vypada, ze za restituce budete ukamenovan ! (Coz je v poradku. Jsou nespravedlive vuci vysavanym Cechum !)

Pro sv. cirkev se obetujete a na krizovou cestu jste vstoupil.
Bude z vas mucednik - ale ! - Byl by jste nezapomenutenym, kdyby jste dokazal vratit narodu spiritualitu, kterou postrada. Tak se snazte ! Jdu Vam na pomoc kvuli JINYM duvodum nez jsou Vase...
Posilam Vam andela a zacinam kouzlit..
"angel salus, hear my call,
I hereby banish one and all,
any obstacle to my well-being and health
and replace it with vitality and wealth.
I create a shield by salth, goblet and snake,
and release all adversity in my wake.
(Az svice dohori, musi byt hozena daleko od Vaseho domu.)
05. 08. 2013 | 23:31

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku ("idiot"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2013 | 23:35

Martin napsal(a):

Eva: Urážení Katolické Církve je český národní sport už zhruba 600 let a tato si to plně zaslouží. Když půjdete v Neděli do katolického kostela, uvidíte mimo jiné na vlastní oči už více než 600 let trvající chybné vysluhování Svaté Večeře Páně, jež je v rozporu se Biblí Svatou, ústředním kamenem křesťanské víry.
05. 08. 2013 | 23:38

dennis napsal(a):

Pani Fifleno (15.39),
dopoledne jsem pod blogem pana Pehe mimo jine napsal, ze nelze vyloucit Kalouskovo politicke harakiri, po kterem opusti TOP 09 a zalozi do pristich voleb pravou krestanskou unii. Ze jeho lavirovani s predcasnymi volbami z nej cini tak neverohodneho politika, ze mozna novy vitr do plachet mu prinese nova politika zvlaste proto, ze si u poctivych krestanu dobyl bohaty politicky kredit.

Po precteni vaseho prispevku jsem si na svuj sileny napad vzpomnel.
05. 08. 2013 | 23:42

Emissary napsal(a):

No, výborně, pane Stejskale

To jste udělal další inovaci.

Nicméně, je mi to jedno, jsem zvyklý nazývat věci pravými jmény, jak se kdo chová, jak rozumí a nikdy od toho neodstoupím, ten chudák se může dál schovávat za Vaši pseudoautoritu.
05. 08. 2013 | 23:42

skeptikova analogie napsal(a):

Kristus je všudypřítomný. Stejně jako Tao a inflace.
05. 08. 2013 | 23:44

Emissary napsal(a):

Jáchyme

Není to můj Duka a Vy jste, nevím, jak to nazvat.

Nebavíme se tady o bankách, bavíme se o lidských osudech. Lidské osudy by měli respektovat, že existuji banky. Pokud nechtějí, mohou je zaslepit. Vy jste mě přesvědčil, že nejste ničím výjimečný. Jen si tak chodíte mezi sklem, doufáte, že je neprůchozí a odevzdáváte své ubohé memorandum, jako každý socialista.

Ježíše Krista, Vy speciálně, si neberte do huby, nemáte na to právo, ani žádný socialista.

Pochválen buď Pan Socialista a jeho služebník socializmus, jenž kradl všechny měny napříč věky. Až na věky a nikdy jinak.

Amen.
05. 08. 2013 | 23:46

Platan napsal(a):

Emissary napsal(a):
Jáchyme
...Ježíše Krista, Vy speciálně, si neberte do huby, nemáte na to právo, ani žádný socialista.

Zase jeden trouba, co si myslí, že má puvoár udělovat/odjímat lidem právo mluvit o Ježíšovi. Máte štěstí, že ten váš Ježíš (coby syn boží) je pouze mytologická postava. Jinak by vám za to možná nakopal do řiti... :-)
05. 08. 2013 | 23:48

stejskal napsal(a):

To se mýlíte, pane Emissary,

nejde o žádnou inovaci. "Idioty" zde mažu už šest let vždy, když na ně narazím (kdybych to nedělal, už by tu dávno toto fórum nebylo, ani Vy, ani pan Jáchym, ba ani pan kardinál by sem tudíž nepsali). A to bez ohledu na to, zda jinak pisatelův názor sdílím či nikoliv.

Hezký večer.

Libor Stejskal
05. 08. 2013 | 23:50

Maximus napsal(a):

Emissárek oblíbenec l.s. napsal "slůvko" od Dostojevského Fjodora,
nebude smazán, patří do Liborova tábora!
Pravdoláskař tady může vršit slova sprostá,
to je bohužel na aktuálně.cz pravda prostá.

Zkouknul jsem seznam 700 A.Bartoše od pravdy a lásky,
je to zajímavé, jsou tam všichni, umělci, novináři a jeho špatnost Duka a vidím tam i ty co nosí podivné pásky.
Nejvíce jsou tam zastoupeni lidé od šestiúhelníku,
ti co si nenasadí žádnou blešku do kibuc kurníku,
CFR, Bilderberg, Římský klub a také naši svatí,
samí chlapci a děvčata pravdy a lásky boubelatí.
Chápu je, nemají rádi komunisty to by bylo v pořádku,
jenom by mě fakt zajímalo jestli tuší, kdo vymyslel bolševika a jeho rothchásku!
A tak se všechno zase opakuje a lidi se nepoučili,
v historii je vše napsáno a tak se "někdo" tady čílí.
Jenom je tady vůči minulosti velká velká změna,
jestli bude válka tak ta třetí bude konečná a pak Země bez lidí a bez jména!
05. 08. 2013 | 23:53

Maximus napsal(a):

Musím se omluvit panu Liborovi,
smáznul Dostojevského knihy název,
a tak si jdu otevřít radostí další láhev.
05. 08. 2013 | 23:55

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

to jste stejně udělal jen proto, že jsem Vám to poradil.

Teď mě nějaký Platan nazval troubou, netušící, že sám je trouba kolosálních rozměrů. Přesto mně můžete smazat.

Ale vězte jedno, mazáním poznání nedosáhnete.
05. 08. 2013 | 23:59

kokoshka napsal(a):

Ateista:
Jste tak chytrej až to boli:-)
Je snad každemu jasne že smrt ukřižovanim nelze překonat,mimo křižove cesty na vysoky kopec Golgota ješte nest na sobe velky dřeveny křiž,pak přijde zatloukani velkych řezavych hřebiku do paže a"kontrolni"uder Loginova kopi do žeber,Řimane vymysleli tuhle obzvlašt krutou popravu pro nejhorši zločince jako by mel byt popraven bandita Varrava!
06. 08. 2013 | 00:03

stejskal napsal(a):

Když myslíte, pane Emissary... Vidíte, já trouba si myslel, že mazáním se k té pravdě dostanu nejrychleji ;-)

Dobrou noc.

Libor Stejskal
06. 08. 2013 | 00:04

stejskal napsal(a):

Děkuji, pane Maxime. Ale nechte si svojí omluvu, nejsem na ní zvědav. To, že jsem sem nahlédl kolem půlnoci, byla stejně jen náhoda. Takže si tu Vaší omluvu nezasloužím.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
06. 08. 2013 | 00:06

Platan napsal(a):

Emissary

Tak pozor! Já jsem vás nazval "troubou", ale vy mě "kolosálním troubou"... Tady někde už by mohla ležet hranice mezi "nadávkou" a "hrubou nadávkou"...!
:-)
06. 08. 2013 | 00:09

kokoshka napsal(a):

Pan Stejskal tak trochu mlži,dobre vi že jedna se o vyjimečneho blogera a bude tady hlidat 24 hodin v dobe!
06. 08. 2013 | 00:11

Michal napsal(a):

„Máme tu přece miliardový kontinent sociálních sítí a internetu, a i tito lidé mají přece právo se dozvědět o Kristu.“
Tak tohle je klasické vrtění psem. Pan Duka chce něco lidem říct, což je jistě jeho právo. Tak jako je právo lidí se rozhodnout, zda chtějí poslouchat zrovna tohle a ne něco jiného.
06. 08. 2013 | 00:11

Když něco napíše p. kardinál napsal(a):

hned má pan Stejskal noční.
06. 08. 2013 | 00:25

Maximus napsal(a):

Jen pro l.s.

Já jsem to tušil, věta "nechte si svojí omluvu, nejsem na ní zvědav" mě utvrzuje téměř v jistotě, že jsem asi na prvním místě těch co nemáte rád. Vím, že jsem vás párkrát pěkně nadzvednul a tak vás chápu, ale co, takový je život, zkusím se probojovat na nižší pozici a nedráždit hada bosou nohou.....
P.S.
Stejně si myslím, že co se týče politických názorů, že
budu blíže pravdy, byl jsem kolem roku 1990 pravičák jako řemen, ale časem jsem spoustu věcí pochopil. Však čas ukáže a myslím si, že nikdo z nás nemáme absolutní pravdu, jen se k ní někdo více či méně přibližujeme. Táta byl obyčejný komunista, ale pokud vím nikomu neublížil, měl jsem s ním velké spory, než zemřel v r.1991, tak měl tendenci se mi omluvit a byl ve svém přesvědčení silně nahlodán. Dneska bych mu rád řekl, promiň táto, také si měl spoustu pravdy....

Také dobrou noc.
06. 08. 2013 | 00:25

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane kardinále,....zjistím si, kdy chodíte do katedrály,....a až napadne sníh,....příjdu,.....na podání sněhové koule budete jako první, byl to Váš nápad,....to budou návštěvníci "čučet na drát",....tak platí,....doufám, že napadne ten správný sníh v dostatečném množství,....ostatně,.....můžete se u svatého Petra přimluvit,.....máte k němu blíž,....
Tužka.
06. 08. 2013 | 00:26

kokoshka napsal(a):

Prej se nekdo pta,proč nespim tak pozde v noci?
Budete mit pulročni miminko tak toho take moc nenaspite,kdo vi o čem mluvim neni treba nic vysvetlovat!
06. 08. 2013 | 00:26

mb napsal(a):

mazání vs poznání
doznání vs naznání
obstarávání prachů
a prach pak v hrsti strachu

dukovi přejem dobrou noc
nechat sam panboh na pomoc
tryskani trylků
ticho tmy
přikývne ten
kdo rozumí ...
06. 08. 2013 | 00:48

kokoshka napsal(a):

No a co,povim vam nejakou veselou historku.
V tech davnych časech mel jsem kamarada Vasju,Vasila,vyučeny zednik mailiř štukater,chlap mel obe ruce na spravnem miste(na rozdil ode mne intoše nedobiteho),jednou mel fušku-prosta vec nalepit v byte jedne pani tapety na zdi.Ale Vasja zrovna v ten den mel domluvene rande,pomyslel že to bude snadne,ulepim tapety a hura na rande,proto oblekl kostym s kravatou a nalakovane boty-tak přišel pracovat do te ženske(samotne bez muže),majitelka bytu ho nechala samotneho-at mistr pracuje,a odešla k sousedce,Vasja brzy zjistil že nechce pracovat v džentlmenskem obleku a protože nemel nahradni ubor svlekl se donaha,začal pracovat nahy a vyšel na balkon zapalit jak mama porodila(vždyt v byte nikdo neni),sousedka z domu naproti to videla a spechala to oznamit pani mame že ji v byte pobiha nahy chlap,majitelka ihned se vratila domu a našla tam naheho Vasila jak pere vlastni jedine slipy v umyvadle-představte si,nahy chlapik dela takova telodviženi rukama v umyvadle na kychyni jako když no toto!...Zezadu to tak majitelce připadalo!Zdešena vyskočila z bytu a bežela volat do milici,Vasil se take vylekal a zabarikodaval se v byte,zavolal mi že nevi co delat,ja ihned přispechal na pomoc ješte před policejni hlidkou(sotva par minut)přijeli fizlove,ja prosim velitele-Netreba nasili,sam to vyřidim.Přes dveře jsem prosil Vasila aby se vzdal aby nebylo huř.Poslechl mne a omlouvil se pani bytu když vyšel,odsedel celou noc v cele na stanici ve svem obleku a lakovanych topankach,sice rande mu propadlo ale byl štastny že vyvazl bez ujmy na zdravi,vot takije ludi u nas byvaji,a kde je Vasil po tolika letech nemam ani paru,je to pravda!
06. 08. 2013 | 01:06

Honzák Dostojevskij napsal(a):

Co máte proti objektivní diagnoze? Bojím se na to strašné slovo i pomyslet. Chovím se jako ten, no však víte.
06. 08. 2013 | 01:09

Skogen napsal(a):

Hm, tak ten spolek rybářů nejen že ještě existuje, on je dokonce těžce za vodou.
06. 08. 2013 | 01:12

Guth Jarkovský napsal(a):

Oupěnlivě prosím, nevyjadřujte se obhrouble, jsou zde i nevinná dítka. V nejhoršim případě řekněte: je to dobroty barel.
06. 08. 2013 | 01:28

honolulu napsal(a):

To je zajimava informace co napsala pani Lucie Makytnikova, ze pani Nagyova je occultistka....Sem s ni !

Pouzivani jazyku v antice bylo casto kvetnate, obrazne a abstraktni.
Neposkvrnene poceti = adopce.
Zmrtvychvstani = pokracovani politicke ideologie, nebo uceni po smrti ucitele, atd.
Nesmrtelnost = zbozneni, potrebna politicka doktrina. Napr. Augustova a nebo Claudiova.

Adolf mel nezive Bohy ? Koho ? Co to je ? Co tim prispevkar mysli. Prosim o pouceni. Nebyl to nahodou tank - Ferdinand ?

To je nares tento blog ! V Praze je 1 a.m. Kardinal Duka ma urcite sen, ze ho honi certi...

Maximus, v dobe Krista Zide byli VELMI, VELMI nejednotni, a to jim zustalo dodnes. Nekteri z nich (ti chytrejsi) jsou na nasi strane a snazi se zamezit rozpinavosti Islamu v Evrope.

U nas je nejaka pohotovost... President dal zavrit nektere zabavne parky, kde je silna koncentrace populace.

Me to je sice uplne jedno. Kacer Donald mi nechybi, ale turiste z Evropy narikaji...

Kardinal Duka by mel konecne vyhlasit nejakou novou krizovou vypravu proti Machmetanum. Modlil bych se za neho 2x denne.

Atheisto, po smrti zustava ENERGIE. Ta je nesmrtelna a jde videt a merit modernimi pristroji. Lide kteri maji vice smyslu nez 5 s ni mohou i komunikovat... Tvuj predesly zivot, jde zjistit pomoci nekolika veci z Tvych informaci... Odborne preklady snu pracuji dobre na 95 %. Astrologie na 80 %.
Katolicka cirkev, pokud se venuje Kristu a antice je uzitecna... Jinak je k nicemu...

Krist byl revolucionar, uplne jiny nez ho cirkev popisuje. Byl to socialni reformer. Byl buric, ktery napadal establisment vladnouci strany v Judei..Zalozil vlastne 5 stranu a na jeho kazani chodila v prestrojeni i prvni dama v Judei, neter cisare Tiberia - manzelka Pilatova...

Krist byl po strance kmenoveho zarazeni Amorit ! T.zn.,
ze mel-li typickou povahu Amoritu, byl-by agresivni, odvazny, cestny a chronicky politicky nekorektni....

Jeho "politicka strana" z jeho nasledovniku byla behem kratke doby nejpocetnejsi. V davu, ktery Krista nasledoval byli agenti a informatori 4 existujicich politickych stran. Nechybeli ani agenti krale Heroda Antipase a Rimanu...Je zajimave, ze i recka minorita byla nadcena Kristem. On byl proste politicky neunosny pro vladnouci stranu, ktera se citila ohrozena.
06. 08. 2013 | 01:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy