Jedno z hesel Fidela Castra: Dějiny mi dají za pravdu!

19. 08. 2007 | 21:18
Přečteno 12308 krát
Hugo Chavez další to compañero ve svém dnešním projevu ve venezuelské televizi řekl: "Na internetu kolují pověsti, že Fidel Castro zemřel "Všichni jednou zemřeme, ale Fidel patří k těm, kdo nikdy nezemřou." Kdo je vlastně Fidel Castro? Podle zvěstí bych se možná mohl zeptat. Kdo byl Fidel Castro?

Narodil se 13. srpna 1926 v rodině bývalého seržanta španělského dělostřelectva, který se na sklonku předminulého století přestěhoval z Galicie na Kubu, kde úspěšně pěstoval cukrovou třtinu. Zaměstnával více než 500 zemědělských dělníků na 4000 ha plantáží. Fidel pochází ze sedmi dětí. Prosperující hacienda zabezpečila dětem bezstarostné dětství a otevřela jim cestu ke vzdělání. Mladý Castro se učil snadno, vynikal i v košíkové. Brzi se prosadil jako neformální vůdce na škole i když si prý často pomáhal i pěstmi. V šestnácti letech ho otec poslal do jezuitské školy do Havany. V říjnu 1945 nastoupil jako devatenáctiletý na právnickou fakultu v Havaně. Studium ho příliš nezatěžovalo a většinu svého času věnoval práci ve studentském hnutí. Jeho revoluční romantismus se projevil například v roce 1947, kdy se podílel na přípravě ozbrojené expedice proti diktatuře v Dominikánské republice. V roce 1948 se stihl oženit se studentkou Mirthou Díaz Balart z tzv. dobré rodiny měl syna Fidelita. Manželství bylo rozvedeno v roce 1955. V červenci 1948 byl také Castro obviněn z vraždy policejního seržanta. Celá kauza byla pro nedostatek důkazů odložena.

Caudillo
Přeskočím celou genezi kubánské revoluce (převratu) a pokusím se vysvětlit jeho rekordní politickou životnost na termínu „caudillo“. Tak byl ve středověku na Iberijském poloostrově nazýván vojenský vůdce s politickými pravomocemi. V Latinské Americe tento termín zdomácněl v první třetině 19. století. Jednalo o právě emancipovaný region, kde ústavní principy byly v drtivé většině jen fasádou a selhávaly s každodenní realitou. Tato skutečnost vytvářela půdu pro vládu autoritativních jedinců – caudillů. Výchozí mocenskou základnou byla armáda. Fidel Castro je modelovým příkladem caudilla 20. století. Také jeho rozhodující postavení se utvářelo v průběhu partyzánské války vůči Batistově diktatuře. Na rozdíl od caudillů, kteří byli téměř vždy mimo zájem světové politiky, byl Castro vtažen mezi mlýnské kameny bipolární studené války. Role samotného Fidela Castra nebyla dána, spíše se vyvíjela. Původní motivací studenta havanské univerzity bylo spíše ponížené národní sebevědomí. Pozdější proměna ve strážce ideové čistoty marxismu-leninismu byla výsledkem tlaku vnějších okolností.

Macho
Castrovou předností bylo jeho charisma, které působilo na část kubánské i světové veřejnosti. V Latinskoamerickém světě byl přijímán jako klasicky „macho“, tzn. výrazný mužský typ s velkou přitažlivostí pro ženy. Herečka Sophia Loren Fidela označila za ideálního milence. Jeho životem prošlo mnoho žen. Jeho dcera Alina Fernández Reuelta v 1993 opustila přes Madrid Havanu a stála se v USA předním kritikem otcova režimu.

Rozpad RVHP
WIKIPEDIA:
RVHP
Z pohledu střední Evropy a roku 1990 se zdálo, že je jen otázkou několika málo let a Kuba bude muset změnit totalitní režim. A byl to zase Fidel Castro, který věděl, že se musí trochu přizpůsobit, trochu povolit. Zvláště když skončily dodávky levné ropy Ruska ještě v rámci smluv Rady vzájemné hospodářské pomoci (RVHP). Komunistická strana Kuby otevřela mírně svou ekonomiku. Revoluce, která dle ústavy vlastní pozemky, je začala pronajímat třeba i na 99 let. Na nich vyrostly španělské, mexické a jiné hotely. Kuba začala vyvážet i své lékaře a učitele do některých spřátelených zemí.

Renesance levicových caudillů
Pokud se podíváme na situaci z pohledu roku 2007, tak je bohužel třeba konstatovat, že Fidel Castro slouží dnes jako symbol pro novodobé vůdce „lidových“ vlád v Latinské Americe.
Chaves_Morales_Castro
Chaves_Morales_Castro


Zdroj:
Vladimír Nálevka 1997, Fidel Castro - Podzim diktátora (životopisná část)
Wikimedia Commons (foto)


Efektivní stát
Efektivní stát
česky | English
FOTO DNE

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LEVAK napsal(a):

Bohužel není zde uvedeno kolik atentátů bylo na něj ze strany demokratické světové síly CIA připravováno a provedeno,kolik zde vystudovalo amerických občanů na lékaře na což by ve své vlasti neměli šanci,jak to vypadá se sociálním zajištěním kubánských občanů,jaký je počet prostitutek v přepočtu na sto občanů ve srovnání se sousedními státy,atd.
19. 08. 2007 | 21:45

edvardkozusnik napsal(a):

To LEVAK: To je pravda. Data jsem nikde nenasel. Nekolikrát jsem po roce 1994 na Kubě byl. Sociální zajištění je papírově ukázkové. Je samozřejmě pro všechny. Zkuste se ale zeptat neoficálně kubánců, co si o něm myslí. A zajděte se podívat do nemocnice.
19. 08. 2007 | 21:55

...and justice for all... napsal(a):

2 LEVAK: Castrova vláda se zapsala do dějin země výstavbou socialismu, rozvojem zemědělství, cenzurou tisku, integrací do RVHP, porušováním lidských práv, existencí velkého počtu politických vězňů či chudobou většiny obyvatelstva na přelomu 20. a 21. století. Zdroj: Wikipedie.
19. 08. 2007 | 21:59

Vilém napsal(a):

Demokracie proti totalitní diktatuře trhu

Pravičáci se rádi ohánějí svobodou, kterou dětinsky ztotožňují s neexistencí státních zásahů do tržních procesů, které jsou údajně dobrovolné a svobodné. V myšlenkové rovině jde o trapný a průhledný nesmysl, který může učarovat jen nepoučeným naivkům.
Praktické důsledky nebrzděné pravicové politiky jsou nejlépe patrné v Latinské Americe. Přes absenci státních zásahů tam široké vrstvy občanů vůbec nežijí svobodně, protože jsou zcela bezmocné a vystavené gigantickému a zakořeněnému tržnímu vydírání úzkou zkorumpovanou majetnou skupinou podporovanou americkými pravičáky. Pak se nelze divit, že demokratické mechanismy jsou občany použity k zvýšení jejich svobody a omezení zločinné svobody trhu - nová generace levicových vůdců je plně demokratická a socialistická současně, a pravděpodobně nám ukáže postupy, které bude třeba použít také v ČR, jakmile bude demokraticky rozmetána současná vláda postavená na policejnách provokacích a korupci a bude nutné napravit tržní útok na svobody českých občanů spáchaný pod záminkou reformy veřejných financí.
19. 08. 2007 | 22:03

Axlboy napsal(a):

to Levak: kolikrat jste byl na Kube? Prostitutka byla prakticky kazda holka se kteroiu jsem se mohl bavit. Kubanci jsou ustraseni a nechteji mluvit, kdyz se vam to povede tak Fidel neni zrovna oblibenec.
19. 08. 2007 | 22:10

edvardkozusnik napsal(a):

Tak vidím, že symbolem pro některé i v našich luzích bude i nadále LENIN, CASTRO, CHE apod. Národ, který se nepoučil z minulosti, si ji dříve nebo později zopakuje.
19. 08. 2007 | 22:11

...and justice for all... napsal(a):

2 Vilém: Squělý příspěvek k tematu F.Castro... Máme se tedy těšit na permanentní revoluci se stejným výsledkem, jakého dosáhl výše zmíněný tyran? P.S. Vládní heslo "Socialismus nebo smrt" pěkně vymezuje svobody kubánských občanů!
19. 08. 2007 | 22:11

Vilém napsal(a):

Re ...and justice for all..

Nejsem odpovědný za to, že pan Kožušník mluví o Castrovi a pak k tomu přidá závěr o všech levicových prezidentech latinské Ameriky.

Castro je ovšem mnohem lepší než byl Batista a je plně věcí Latinoameričanů, že se na něj dívají jako na vzor. Asi k tomu mají své důvody, zřejmě jim americká tržní svoboda připadá horší než socialistická diktatura, ASI pro mnoho z nich horší je.
19. 08. 2007 | 22:16

Vilém napsal(a):

Nepochybuji o tom, že lidé, kteří se nepoučili z toho, že neomezený trh vede ke komunismu, jsou odsouzeni prožít komunimus znovu.

Rozumnější lidé však zjistili, že existuje uspořádání společnosti nazývané sociální stát, i když ho pravicoví primitivové smrtelně nenávidí.
19. 08. 2007 | 22:18

...and justice for all... napsal(a):

Existuje nějaká definice sociálního státu? Pakliže ano, sem s ní. Děkuji. No, a pak už jen prosím o výčet států, které se do té definice vejdou. Děkuji rovněž
19. 08. 2007 | 22:23

edvardkozusnik napsal(a):

To Vilém: Se sociálním státem nemám problém. Pokud se pomáhá potřebným. Osobně by mě zajímalo, jak to máte vymyšlené. Problém velkého přerozdělování je v tom, že musíte mít bytelnou administrativu. A ta se nakonec obrátí i proti sebe sociálnějším politickým programům. Administrativa spotřebuje více, než přerozdělí. A to se nebavím o korupci.

Ono se potom zvrtne do stalinismu o kterém se také říká, že: „je politikou byrokracie, která se vznáší nad státem dělníků. Poprvé se objevil v Sovětském svazu, kde stalinismus vznikl, když části byrokracie začaly vyjadřovat své vlastní zájmy proti zájmům dělnické třídy.“ (Zdroj: Strana demokratického socialismu http://www.sds.cz)
19. 08. 2007 | 22:34

jin napsal(a):

Za Batisty se Amíci jezdili na Kubu pelešit a rabovat přírodní bohatství.Donedávna ve Venezule rabovali ropu než je Cháves umravnil.Takovéhle státy to nemají snadné ,buď jsou jako otroci a nechají se vykořisťovat,nebo se vzepřou imperialistům ,mají svobodu ,ale jsou všestranně blokováni mocnými Amíky ,aby vyprovokovali nespokojenost občanů.Je moc laciné poukazovat na životní úroveň v těchto státech,které z feudalismu přešly na socialismus a jsou v izolaci...
19. 08. 2007 | 22:42

Axlboy napsal(a):

tp jin: a za batisty byla kuba perlou karibiku ;)
19. 08. 2007 | 23:09

Vilém napsal(a):

Ad sociální stát. Historicky je velmi snadné ho vymezit, jde o typ státu a společnosti (typ společnosti jako důsledek určité státní politiky), který se objevil v Evropě po 2. světové válce. Věcně jde o stát, který má jako hlavní prioritu sociální politiku a zlepšení sociální situace obyvatel s tím, že takto kvalitní obyvatelé pak jsou ekonomicky produktivní a politicky konformní s demokracií. Podle mne se to - mnimálně ve své době - celkem potvrdilo.

Námitky ohledně sebedestruktivního vývoje sociálního státu jsou oprávněné, zničila ho jak trvalá expanze a její dopady na ekonomiku, tak vnitřní vývoj spojený s expanzí byrokracie. Dnes je možné mluvit o něm v minulém čase, protože jeho instituce přestaly plnit základní funkce (už za vlády ČSSD), což se projevilo tzv. sociální reformou, právě prosazením zájmů různých skupin profesionálů v protikladu k zájmům potřebných občanů.

Osobně můžu mít vymyšleno cokoli, to je politicky irelevantní, ale nejkvalitnější myšlenkou se zdá garantovaný příjem, tzn. negativní daň. Nějaká renesance sociálního státu 60. let je málo pravděpodobná, ten bylo nesen zcela jinou sktrukturou společnosti jak ohledně zaměstnání, tak ohledně věkového složení.
19. 08. 2007 | 23:22

(ultra)zvukove vysetreni .Kuba napsal(a):

http://www.washingtonpost.c...

no co, pece je zadarmo, tak proc si stezovat
20. 08. 2007 | 17:19

Karel napsal(a):

A tak si říkám proč ten mlaďoch Kožušník něco nenapíše například o Haiti, jak jim to tam pěkně kapitaliticky šlape, že bych si z nich Kuba měla vzít vzor. Tak proč asi? Řídící důstojník topo něm asi nechce.
20. 08. 2007 | 17:36

dejv napsal(a):

Na Kube funguje zkorumpovany system, ve ktery se vyvine kazda socialisticka spolecnost: Existuje tam specialni nemocnice jen pro vyvolene funkcionare (tak jako Homolka za komunistu u nas) a potom nemocnice pro zbylych 11 milionu lidi, kde chybi vsechno, jidlo, povleceni, vse si musite vzit s sebou, je tam spina, na zemi lidske exkrementy a na leky muzete zapomenout, vcetne antibiotik. No a nakonec je kvalitni placena pece pro turisty na plazich. Proste tak jako v Cine - to co funguje, je to kapitalisticke, kdyz jde o prachy a o moc, tak jde u kazdyho komunisty ideologie stranou. Ale tak uz to na svete chodi, vzdycky bude existovat na svete skupina lidi, kteri budou vedet nejlip, jak by jini lidi meli zit.
20. 08. 2007 | 17:36

dejv napsal(a):

Co ma Haiti byt za vzor Kube? V dobe kdy tam vladlDuvalier, alias Papa Doc a jeho syn Baby Doc, doktor voodoo, zmasakroval desitky tisic lidi, pak nastoupil Aristide, a o moc se zacalo bojovat s gangy a militantnima skupinama, po brutalnich masakrech tam vtrhli amici, a po nich prisly modry prilby. Na Haiti je velkej bordel, ale urcite to neni kapitalismus.
20. 08. 2007 | 18:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvěk kohosi, kdo nemá jméno ani nick. Psal tu cosi o "zanícených idiotech" v souvislosti s dalším ze zdejších blogerů.

Pokud něco podobného pošlete z Vaší IP adresy ještě jednou, znemožním Vám přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení,

Libor Stejskal, editor blogů
20. 08. 2007 | 21:38

Alena- napsal(a):

Moc pekny prispevek,ale nemam
ted moc casu Vam psat skoda tak snad priste ...
20. 08. 2007 | 21:45

dejv napsal(a):

To jsem psal ja pane Stejskale, taky to navazovalo na muj text, no snad to prezijete, ze jsem to napsal primo. Ono totiz demagogie toho pana, ktery tu neustale moralizuje je na me uz prilis, a s demagogy se diskutovat neda, ac jsem se o to samozrejme pokousel.
20. 08. 2007 | 22:54

dejv napsal(a):

samozrejme tim myslim Horejsiho, nikoliv p.Kozusnika, s tim souhlasim naprosto, aby nedoslo k nedorozumeni.
20. 08. 2007 | 22:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dejve,

nenutím Vás s nikým diskutovat, tím méně s někým, o kom se domníváte, že je demagog. Nicméně respektujte prosím, že některé věci jsou na těchto stránkách zapovězeny. Děkuji.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 08. 2007 | 23:51

Al Jouda napsal(a):

Dějiny mu dají za pravdu, stejně tak, jako daly za pravdu Hitlerovi, Stalinovi a všem dalším lumpům.
21. 08. 2007 | 09:23

ivo válek napsal(a):

K Vilémovi: Je zavádějící poukazovat na Jižní Ameriku jako na ukázkové země, kde se praktikuje pravicová politika bez regulí. Jižní amerika je taková jaká je proto, že tam mimo jiné neexistuje nedotknutelnost vlastnictví, podobně jako v ještě i nyní v Rusku ve větším měřítku. Země, které to nectí do nikdy nedotáhnou daleko, to platí i pro USA a potažmo celý svět...
19. 02. 2008 | 11:48

Kuba napsal(a):

Doporučuji prohlédnout web Hotel-Kuba.cz
23. 02. 2008 | 00:00

jm napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/35...

Samozřejmě , že na Kubě socialismus nikdy t é m ě ř nebyl a už dávno vůbec není. SSSR svorně s USA jej čtyřručně zaškrtily, ještě nežli byl zbaven pupeční šnůry

Srovnejme kubánský režim s pravicovými diktaturami , kterými prošla téměř celá Jižní Amerika.
Jestliže se tyto pravicové diktatury v Latinské Americe zmírnily, či byly odstraněny, pak to ovšem nebylo díky překapávajícím dobrým srdcím a zbytnělé morálce velkých bossů a lampasáckých vykonavatelů
kapitalismu, ale protože se staly zbytečnými, neužitečnými, zpomalujícími a pro globalizaci a NGO i křiklavě nevhodnými.

Byly snad tyto diktatury a jejich vlády ohroženy bezskrupulózní velmocí také tak, jako Kuba, její režim a sám Castro? Patří k výbavě demokracie zabíjet představitele cizích vlád a osnovat státní převraty?
Abychom nezaměnovali příčiny a důsledky, kolik že bylo těch pokusů o zavraždění Castra? To může jednoho znervóznět, i když není zrovna Vrchním Hybatelem státu, a kolik bylo sabotáží , diverzních akcí? Jedna invaze navrch, pak vysilující embargo které trvá dodnes, permanentní ohrožení... Jak je to v takovém případě s právem, včetně toho mezinárodního? Jak je to s lidskostí, když předmětem embarga byly i léky a nemocniční vybavení? Jak je to se svrchovaností, nevměšováním, "demokratickou"
Srovnejme Kubu s ostatními latinskoamerickými zeměmi, kde chudí Kubáncům závidí.
Někde dokonce ani nepostrádají svobodu tisku, pokud v zemi nějaká je, protože jsou negramotní a hladoví
V městě Brasília pod mostem u hlavního autobusového nádraží – byl nápis „1964-2004 – 40 let vojenské a kapitalistické diktatury“… Není to tak docela pravda, ale pod tím mostem spí a žijí ti, kterým se nedaří být střední třídou a ti si to myslí
http://www.blisty.cz/art/35...
26. 01. 2009 | 15:42

jm napsal(a):

.... Na Haiti je velkej bordel, ale urcite to neni kapitalismus.,,

AC CO TO TEDY JE ?
26. 01. 2009 | 15:55

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
12. 02. 2010 | 23:17

replica watches napsal(a):

Vrátíme poslanci Severovi, Kalouskovi a náměstkovi ministra vnitra Komorousovi jejich zkorumpovaný drogový zákon i s úroky. Pan Soukup s Médeou nám může dělat mediální podporu pro rytíře z Blaníku. Ve vší slušnosti a počestnosti a v souladu s Ústavou i úmluvou OSN o drogách.
09. 04. 2010 | 05:40

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 10:27

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 05:12

michaelzvy napsal(a):

012532 <b>Tags:<a href=http://www.michaelkorshandbagssale2013.org/>michael kors outlet online</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsoutlet1981.com/>cheap michael kors bags</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagsale1981.org/>cheap michael kors bags</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet.pw/>michael kors outlet</a></b> &Links: <a href=http://www.alibaba.com/>michael kors handbags</a>
is a excellent accidental look I too favor the front zippered pocket. It is the total district to store your keys so they don't obtain lost. This bags looks eminent paired with jeans alternatively additional accidental attire.But they are the best,yet more to come aboard that chart after.The Skull Box Clutches were cozy merely every season they looked completely alter than the last set. They are pricey but oh so beautiful I don't own one merely boy I can't wait for the daytime when I can have my quite own. Being that I'm half English,yet that was almost for exciting for things were going apt get That namely until immediately I stumbled along the Lauren Merkin Molly Clutch and WOW!What was it exact that arrest my eye? It was the very uncommon coloring. When I 1st laid eyes aboard this grasp (modeling image: minkette)It's that phase afresh Another week and again Rebecca Minkoff bags for me to jot approximately This period I feel favor Mrs. Minkoff's crew has been reading my posts and immediately their answering my prayers! Finally, L'Officiel as well for the French editions of Marie Claire,alternatively so I thought. As I started to advert that, let alone have a chance apt purchase one, it's a wonderful independent that goes with so many colors that it is utter for your daily handbags.Saks and Cole Haan have collaborated this season apt bring you an extraordinary bags in this versatile color. The Heritage Weave Jade Shoulder Bag is definitely a bags that you ought consider if you are in the mall because a fabulous grey bags!Cole Haan is a brand that has offered quality footwear yearly behind annual.
25. 05. 2013 | 05:59

jXYzlc8HZS napsal(a):

I was struck by the hontesy of your posting
22. 08. 2013 | 17:46

Gqj9VZEobAN napsal(a):

What a plsrauee to find someone who thinks through the issues
23. 08. 2013 | 05:52

kkU6J2TDEmN napsal(a):

Short, sweet, to the point, <a href="http://dkxocmvlz.com">FR-ctexaEEly</a> as information should be!
24. 08. 2013 | 14:27

EMhWzE7IiO napsal(a):

It's a plasruee to find someone who can identify the issues so clearly http://bxwbobss.com [url=http://bkkvavegj.com]bkkvavegj[/url] [link=http://yxumxx.com]yxumxx[/link]
26. 08. 2013 | 11:26

mFo1bXvjgrxK napsal(a):

It's posts like this that make surfing so much plsreuae http://tliquyu.com [url=http://cqbfkck.com]cqbfkck[/url] [link=http://xyxouzv.com]xyxouzv[/link]
26. 08. 2013 | 12:34

0VRyhBRiiOB napsal(a):

It's a real <a href="http://imeanl.com">pleurase</a> to find someone who can think like that
28. 08. 2013 | 18:44

FUY6xw26NYG napsal(a):

That's cleared my thoughts. Thanks for <a href="http://iklzuiuyfz.com">cotuirbnting.</a>
28. 08. 2013 | 19:58

ZLZH6xbT napsal(a):

When you think about it, that's got to be the right answre. http://yfkoanvzqod.com [url=http://molecxq.com]molecxq[/url] [link=http://kzfgbleyaw.com]kzfgbleyaw[/link]
06. 09. 2013 | 17:10

FuroIrrasse napsal(a):

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/dunhill-%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB-%E3%82%AB%E3%83%BC%E3%83%89%E3%82%B1%E3%83%BC%E3%82%B9-%E5%90%8D%E5%88%BA%E5%85%A5%E3%82%8C-bourdon-%E3%83%9C%E3%83%BC%E3%83%89%E3%83%B3-%E3%82%B0%E3%83%AC%E3%83%BC%E7%B3%BB-l2m147z-p-35.html><img>http://www.shopjpumeda.biz/bmz_cache/6/l2m147z.image.160x160.jpg</img></a>

ダンヒル*dunhill セカンドバッグ?ディーエイトグレー?L3F191Z

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB-dunhill-%E3%83%99%E3%83%AB%E3%83%88-%E3%83%AA%E3%83%90%E3%83%BC%E3%82%B7%E3%83%96%E3%83%AB-%E3%83%A1%E3%83%B3%E3%82%BA-%E3%83%96%E3%83%A9%E3%83%83%E3%82%AF-3cm-hpj245a42-p-31.html><img>http://www.shopjpumeda.biz/bmz_cache/2/hpj245a42.image.160x160.jpg</img></a>

【楽天市場ランキング登場】 【セール】ダンヒル/dunhill D-EIGHT ファスナー付長財布?L2LH10A OG1010

<a href=http://www.shopjpumeda.biz/%E3%83%80%E3%83%B3%E3%83%92%E3%83%AB%EF%BC%8Adunhill-%E3%82%BB%E3%82%AB%E3%83%B3%E3%83%89%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0%E3%83%BB%E3%83%87%E3%82%A3%E3%83%BC%E3%82%A8%E3%82%A4%E3%83%88%E3%82%B0%E3%83%AC%E3%83%BC%E3%83%BBl3f191z-p-151.html><b>ダンヒル*dunhill セカンドバッグ?ディーエイトグレー?L3F191Z</b></a>

ダンヒル/dunhill ラウンド長財布 D-EIGHT GLAY ディーエイト グレー L2F112Z

Amazon.co.jp : dunhill ダンヒル 名刺入れ d-eight BLACK L2LH47A .埼玉県にあるダンヒル(Dunhill)店舗(ショップ)一覧入札0件youtube/watch?v=iucsbTWL2cgzfqdzn/3842587185. ダンヒル財布 dunhill サイドカー 二つ折り財布 FP3070E <a href=http://www.tokyoruskjp.biz/gravisグラビス-bag-c-71_73.html>Bag ジャージ
</a> piazza-biz.info/topic/n/ダンヒル/名刺入れ.s時計dunhill ダンヒルの電池交換修理及びメンテナンスの実践例を豊富な写真で紹介し ています。(^_-)-kaoli/freg/dunhill.

2013年9月21日 - 【Alfred Dunhill】 ダンヒル ライター専用ガスレフィル(ガスボンベ) ※50g入り 【あす楽_ 土曜営業】 イーグル舶来堂即日発送可!ダンヒル(dunhill)ライター 専用ガス2本セット ☆おまけメンテブラシ付き! 大同ネットSHOP 【ポイント10 .item.rakuten.co.jp ダンヒル(dunhill)ダンヒルのホーム上海店は、上海市の中心部である上海市淮海路(ワイハイルー)796 番地に建って .ダンヒル(名刺入れ(メンズ))ランキング:プレゼントは人気ダンヒル(名刺入れ(メンズ)) ランキング2013よりご検討ください。日本最大のプレゼント選びランキングサイト、 ベスプレをご利用ください。200万人以上の訪問データを元にオススメランキングを作成し て .ダンヒルが2013年サッカー日本代表 オフィシャルスーツを発売 | アパレル . ダンヒルキーケース ウィンザー WINDSOR L2K750 6連キーケース キーフック付き dunhill L2K750A <a href=http://www.mallakihabarasale.biz/【ニューバランス】-c-4.html>【ニューバランス】 腕時計 人気
</a> qanda.rakuten.ne.jp 美容?健康 > ファッション > レディースALFRED DUNHILL (アルフレッド ダンヒル )の姫路-兵庫の直営店のショップ一覧.2013年4月26日 - サッカー日本代表とブラジルワールドカップへの準備-Ameba キングさんのブログです。 サッカー日本代表が大好きで毎試合、サッカーの試合を欠かさず観ています。WCCFの ゲームはやった事ないです。日本代表の試合や大好きなサッカーの .
01. 11. 2013 | 08:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy