Autor knihy o Krejčířovi promlouvá

18. 10. 2007 | 13:15
Přečteno 38872 krát
Krátce po nezdařeném policejnímn zákroku v Černošicích se Radovan Krejčíř stal jednou z mediálně nejznámějších osobností České republiky. Záhy poté, co Krejčíř našel alespoň dočasný azyl na Seychelských ostrovech, prosákla na veřejnost informace, že o svých kauzách připravuje knihu. Kniha bez názvu a autora se stala hitem vánočního trhu. Nakrátko v prodejnosti předčila dokonce legendárního Harryho Pottera. Spekulace o tom, kdo byl jejím skutečným autorem, byly zakrátko přehlušeny úvahami o pravdivosti či nepravdivosti Krejčířových tvrzení.

Ke spolupráci při psaní knihy přizval Radovan Krejčíř tehdy sedmadvacetilého spisovatele z Ostravy Filipa Sklenáře. Autor kontroverzního románu Červené dlaždice odlétl na seychelské ostrovy 22. srpna 2005, právě když eskalovalo zatýkání osob blízkých Radovanu Krejčřovi, a Útvar rychlého nasazení provedl neočekávaně likvidační zásah proti černošickému nakladatelství Agave, vedenému Krejčířovými rodinnými přáteli. "Byl to hrozný stres," říká autor. "Byl jsem si jistý, že mě okamžitě po návratu do Česka zatknou."

Filip Sklenář odhaluje, v jaké atmosféře vznikala celá kniha. Následuje jeho kompletní výpověď o vzniku knihy a pozadí všech událostí:

Krejčířův útěk jsem sledoval v přímém přenosu jako každý Čech. Tehdy jsem netušil, jak brzy se stanu jedním z aktérů největší reality show, jakou Česko zažilo od velkého cinkání klíči. Když mi vydavatel mé románové prvotiny pošeptal, v jak těsném vztahu je s uprchlým Krejčířem, okamžitě jsem se nabídl, že Krejčířovy vzpomínky napíšu.

Konspirace začíná
V polovině října dostávám první konspirativní mail: „Pane Sklenáři, jsem u jednoho nejmenovaného přítele uprostřed Indického oceánu. Snad se dovtípíte kde. Jiří Gavenda."

Korespondence je velmi rychlá. O půldeváté večer dostávám pokyn, abych odcestoval do Prahy s plavkami a pasem a nikomuse nesvěřoval s cílem své cesty. Není to uskutečnitelné – oznamuji své matce, že potřebuji půjčit tisíc korun, neboť odlétám na Seychelské ostrovy. Rozkřičí se, ať z ní nedělám krávu. Prosím na kolenou. Ve dvě ráno odjíždím vlakem do Prahy. Jiří Gavenda mezitím pokračuje v konspiraci.

Cesta do Černošic...
"Dlaždice dorazily do skladu v Černošicích", informuje Gavenda svou choť tajemnou esemeskou v narážce na titul mé knihy - "vyzvedni je". Paní Gavendová se sledovačkou v patáchas napíchnutým telefonem se marně snaží dovtípit, co to může znamenat. Čekám dvanáct hodin, nežli jsem v Černošicích objeven – nikdo mi nechce nalít na účet, marné je přesvědčování, že přijedou přátelé s penězi.

...a na Seychely
Po dvou dnech odlétám přes Paříž na ostrov Mahé. V ruce mám velký kufr plný Gavendových ponožek a slipů. V kapse mám diktafon, tisíc dolarů paní Gavendové a cédéčko Judas Priest. Z letadla vystupuji v 7.21. Mám na sobě flaušový kabát – venku je čtyřiadvacet stupňů. Strašlivá pětičlenná kutálka falešně vyzpěvuje v odbavovací hale „Welcome, welcome, welcome to Seychelles “.

Ukazuji celníkovi zpáteční letenku a oznamuji adresu hotelu, kde mám rezervaci. Přátelsky se usmívá. „Jedete k panu Krejčířovi? Pojďte tudy.“ Místo východu pro diplomaty mě vede do jakési cely předběžného zadržení. Stolní lampa misvítí přímo do očí. Trojice celnic mi klade otázky, na které neznám odpověď. Vyzvoumě,ať předložím zavazadlo. Ve stresu nejsem schopen poznat Gavendův kufr, což dále komplikuje situaci. Po téměř dvou hodinách se nedorozumění vysvětluje – rezervace v hotelu Le Jarden des Palmes byla přímo na Krejčířovo jméno, nikoliv na moje.

Trojice rozesmátých mužů, mezi nimi Petr Hrubý a pan Gavenda, kteří vše celníkům vysvětlili, mě informuje, že každý druhý Čech tu vykřikuje, že přišel napsat knihu o Krejčířovi. Jeden z Krejčířových přátel údajně dorazil se třiceti eury a falešným průkazem žurnalisty. Poté, co se pokusil pupkem rozrazit celníky s výkřikem: Die Presse!, byl zadržen. Krejčířovi trvalo několik hodin, než ho vysvobodil z hlubin imigračního oddělení.

Seychelské ostrovy jsou mi od prvního momentu protivné. Z devadesáti tisíc obyvatel jich žije sedmdesát tisíc na ostrově Mahé. Když se Seychely vymanily z koloniálního područí, čítaly asi 150 ostrovů – nyní zhruba 100. Těch padesát nezalilo moře – vláda Seychelské národní lidové fronty je jen střelila neznámo komu. Místní obyvatelé jsou převážně velmi oškliví míšenci – většina žen je obézních a kníratých, mladí chlapci jsou krásní jako všude, ale spíše nepřátelští. V zemi vládne totalita a katolicko-bolševická morálka. Všude je strašná nuda. Nefunguje zásobování – nedostatek másla, cukru nebo toaletního papíru je běžným jevem. Všichni zaměstnanci jsou líní a neskutečně pomalí. Obsluha v pohansky předražených restauracích je nejhorší, jakou jsem dosud zažil.

Večer se setkávám s Krejčířem a po jeho odchodu se učím první větu v kreolštině: En lot bwar! Znamená to »ještě panáka«. Po osmnáctém výkřiku si mě přichází prohlédnout hotelový personál. Stres mi po celé následující týdny nedovolí se opít.

Poslouchám nahrávky prvních rozhovorů a propadám zoufalství. Nevím vůbec, za který konec to popadnout. Krejčíř mluví jako policejní protokol. Netuším, jak z toho dokážu udělat čitelný text.

Je ráno – kolem explodují kvetoucí keře. Nadhlavou mi létá velký žlutý netopýr, kterému tu říkají flying fox. Otevírám si sedmé pivo a začínám psát s rozmachem velký recesistický úvod, ve kterém mj. obviňuji pana Gavendu z přípravy mé vraždy za prodělek na mémrománu a barvitě líčím spodní prádlo, které jsem mu dovezl. Odpoledne pak odevzdávám prvních dvacet stran. O půlnoci slyším, jak nějaký vůz brzdí na hotelovém parkovišti smykem. Když se podívám panu Gavendovi do tváře, nepochybuji, že mě skutečně přišel srazit pěstí ze skály.O týden později mě během večírku popadne hornickou tlapou za krk a vleče ke své skříni. Ukazuje mi značkovéspodní prádlo a křičí, že on nemá žádné vytahané slipy.

Čas tlačí
Omlouvám se tedy a začínám psát znova – tentokrát neinvenčně. Úvod nechávám stranou a začínám přímo Krejčířovým útěkem. V megabytech materiálů se těžko orientuje – omylem tedy napíšu jinou verzi Krejčířova útěku, než jakou nabulíkoval Jaroslavu Kmentovi z Mladé fronty Dnes. Když se nato přijde, je velmi dusno. Jsme všichni ve stresu – je příliš málo času. Reklamní kampaň na knihu, kterou obratně vede Jaroslav Kmenta výměnou za několik exkluzivních rozhovorů, je přitom dokonale načasovaná na začátek prosince. Všichni jsme paranoidní.

Nevítaný pomocník
Naproti mémupokoji se ubytoval mladý Rus a nespouští ze mne oči. Z domnělého agenta UZSI nebo BIS se vyklube celkem přátelský homosexuál. Obchoduje s nemovitostmi. Přilétá jakýsi pan L. z Austrálie, prý historik, který nám má pomoct. Čtu jeho věcné poznámky v textu psané československy »tuto bysem dal trocha viac toho nějakého popisu«. Pan Gavenda odráží poměrně brutálně Krejčířovu snahu dát mi takového lektora. Pan L. se proměňuje v nezúčastněného pozorovatele.

Krejčíř nikdy nemluví s cizími lidmi – mezi které patřím - beze svědků.

Stěhuji se do hotelu Casuarina Beach. Když Krejčířovi tvrdím, že slovo »casuarina« zřejmě znamená »zátoka
chcanků«, uráží se smrtelně. Na návštěvu se zastavuje Denisa, přítelkyně Petra Hrubého. Je celá pyšná. Ne – omylně rozeznala, že jeden z trhovců lže, když tvrdí, že nemá cibuli. Kombinací jemné diplomacie a hrubé síly deseti amerických dolarů vymámila tři podpultové cibule. Večeře u Hrubých tedy bude pikantní.

Zakazujeme Krejčířovi blábolit do médií, protože nejsme schopni přizpůsobovat text tak pružně stále novým verzím jeho výpovědí. Na pracovní schůzku si dodávám odvahu čtyřmi napoleony a konstatuji, že bych nerad, aby v poslední verzi útěku Radovan odlétal soukromým tryskáčem. Projde mito, ale večer se mi zdá o nájemných vrazích. To se mi vlastně zdá každý den.

Pan L. navrhuje, aby v úvodu knihy byla zmínka o příspěvku pro kliniku specializovanou na dětskou onkologii. Krejčíř prohlašuje, že něco slíbit není hřích, a navrhuje operativní postup: založíme kliniku. Navrhuji Jiřího Gavendu na přednostu. Při hlasité četbě srdceryvné pasáže o obavách paní Krejčířové o svého manžela, a trpí depresemi a úzkostmi, se hroutím smíchy na podlahu.

Jsme v půlce knihy a jakési ledy konečně roztály. Jaroslav Kmenta sice Krejčířovi vychází vstříc, jak to jenom lze, ale před jeho telefonáty přece panuje jakási nervozita, i když témata rozhovorů jsou určena předem. Když mu Radovan vysvětluje, kudy utíkal z vily, snažím se nevyprsknout smíchy. Z odpovědí je zjevné, že i Kmenta na druhém konci „drátu “sedí nad mapou; navzájem se ohromují názvy ulic. Dlouhé promlky mezi odpověďmi, během kterých se Krejčíř polohlasem radí, Kmentovi nevadí. Jiřímu Gavendovi se na čele perlí pot. Je mi ho líto.

Dostal se mezi mlýnské kameny a nakonec prohlašuje, že viděl na vlastní oči směnku, kterou zaručeně nikdo neviděl přinejmenším do doby, než jsem opustil Seychely já.

Musíme znova měnit úvod knihy, aby se výpovědi shodovaly.

Inženýr Krejčíř slaví narozeniny. K práci ho téměř nelze dostat. Termín je mi zkrácen o dalších pět dnů a polovina knihy není hotová. Vše je dále komplikováno čekáním na materiály a vyjádření Tomáše Sokola k věci. Částky, kterými prý Krejčíř uplácel jednotlivé politiky, narůstají do obludných rozměrů.

Na nákupu s Petrem Hrubým zjišťuji, že co se kdo v mládí naučí, hodí se mu na dosmrti. »Čů hundrt fifty, jů not džouk mí,« odráží Petr pokus zlodějského Inda čachrovat s kurzyvalut. Dolary jsou tu vzácné - na oficiálním trhu stojí pět rupií, na černém až jedenáct. Pražský vekslák se neztratí ani na rovníku.

Není auto jako auto

V přístavu, kam právě pro Krejčíře dorazily ledničky a další kuchyňské zařízení z Jižní Afriky, vtipkujeme s celníky o české mafii, kterou proslavila místní média: „Jsme jen malá mafie,“ prohlašuje Petr. „Malá mafie zabíjí do třiceti lidí měsíčně. Velká sto. “Všichni se hlasitě smějí, ale stopy nervozity jsou na nich patrné. Ještě před několika týdny celé restaurace tichly, když hosté poznali tváře Krejčíře a jeho přátel.

Krejčíř mrzutě listuje katalogem Toyoty. Prý by ho nikdy nenapadlo, že klesne tak hluboko, aby jezdil japonským autem. Silnice jsou na Mahé ve slušném stavu, ale jezdit sedanem je nerozum. Kopcovitý terén vyžaduje off-roada.

Místní lidé se zapřísahají, že tentokrát zvolí opozici. Piju kafe bez cukru, cukr není. Jiří Gavenda studuje zamyšleně hotelový účet. Snaží se zřejmě zjistit, kdo za čtrnáct dní vypil několik lahví napoleona a celé basy bavorského piva Ecu vyráběného v licenci. Kouřím a tvářím se, že se mě to netýká. Obava, že mě stejně po dokončení práce sežerou žraloci, mi dává stoický nadhled nad jednotlivostmi.

Chlapec masajské postavy, na kterého jsem mrkl, pohrdavě prskl a ukázal prstemna můj vyvalený pupek.

Svoboda slova
Během třídenního maratonu dopisuji zbytek knihy. Na styl a formu jsem rezignoval už dávno. Závěr a část kapitoly Politika nechávám nedokončené. Slibuji Krejčířovi, že mu je pošlu po mailu. On slibuje, že mi za odvedenou práci zaplatí, jen co bude kniha vydána. Oba víme, že ten druhý lže.

Po celou dobu pobytu mi nikdo nebyl schopen ukázat Jižní kříž. Devátého listopadu boeing seychelských aerolinek strmě stoupá z příliš krátké ranveje. Jsem si stoprocentně jist, že budu ihned po příletu do Prahy zadržen. Když přelétáme Alpy, uvědomuji si, jak je Evropa nádherná. Padá na mne strašlivá únava, mám pocit, že se nedokážu doplazit ani k vlaku.

Každému z rodiny pak vysvětluji, ať si dává pozor, co říká do telefonu. Čtu v novinách Kmentovy články a každý den očekávám příchod kriminální policie. Nic se neděje. K n í ž ka vychází – je p l ná strašných tiskových chyb a přehlédnutých s t y l i s t i ckých neohrabaností. Mám pocit jakéhosi uspokojení.

Kniha přece stanovuje určitý kulturní precedens.

Svoboda slova je pro každého.Svoboda slova musí znamenat i svobodu nehorázného výmyslu, svobodu urážky i pomluvy, jinak to
svoboda není.

Prohlížím si ve sprše své tělo – tak takhle vypadá člověk, který napsal bestseller.

Nepozoruji na sobě žádné změny...Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ročník 53 napsal(a):

Prohlížím si ve sprše své tělo – tak takhle vypadá člověk, který napsal bestseller.
Nepozoruji na sobě žádné změny...

Člověče vy jste slepý.

Koho si to ten pan Golgo vybírá. Nebo mu snad ty lidi někdo ze msty podstrukuje...
18. 10. 2007 | 13:26

sdf napsal(a):

blog.aktualne.centrum.cz se pomalu meni na blog.golgo.cz :)
18. 10. 2007 | 13:35

Čochtan napsal(a):

Ctrl C a Ctrl V. Tak se dnes píší články ? Slabý, pane Golgo, moc slabý. To ty články o homosexualitě, tam bylo vidět, že to téma s vámi cloumá, že máte k tomu co říct, tam jste alespoň psal vlastní myšlenky, i váš styl nebyl špatný, ale tohle ?
18. 10. 2007 | 14:30

Blogger napsal(a):

Ctrl C a Ctrl V. Tak se dnes píší články ? Slabý, pane Golgo, moc slabý. To ty články o homosexualitě, tam bylo vidět, že to téma s vámi cloumá, že máte k tomu co říct, tam jste alespoň psal vlastní myšlenky, i váš styl nebyl špatný, ale tohle ? Ctrl C a Ctrl V. Tak se dnes píší články ? Slabý, pane Golgo, moc slabý. To ty články o homosexualitě, tam bylo vidět, že to téma s vámi cloumá, že máte k tomu co říct, tam jste alespoň psal vlastní myšlenky, i váš styl nebyl špatný, ale tohle ?

Ano, i takhle se dneska píší články.
18. 10. 2007 | 19:51

bezvýznamnýbambula napsal(a):

Výborně!!!
Jedním slovem vynikající!
Fakt pěkné svižné počtení. Možná jenom, že drobná výtka Bloggera nade mnou by se mohla jakoby napůl uznat, ale já to tak nevidím, je zkrátka dobře, že jsi to sem skopčil a doplnil úvodem, opravdu zajímavé čtení. Autor má dobrý styl a to si o něj dělá starost, ...myslím, že nemusí, píše dobře, no a Ty také.
Tak zatím, ...díky!

p.s.: zkus příště třeba rozhovor s panem Paroubkem, pokud na to přistoupí, myslím, že by šel Tvůj Blog pak doslova na dračku, to mi věř. (\;-))=
18. 10. 2007 | 21:56

slayer napsal(a):

Dlouho jsem se tak nezasmal. Dik.
19. 10. 2007 | 02:09

Sonny napsal(a):

nečtěte škapíka!!
Pane Stejskal, ještě Vám nic nedochází?
19. 10. 2007 | 07:18

Ročník 53 napsal(a):

Pulitzerova cena a také jiné literární ceny se získávají dobře mířeným dílem směrem ke čtenáři. Ten, kdo trefí opravdu do černého, má velkou šanci nějakou tu cenu dostat.
Každý má jiný styl. Třeba jeden vysoce kvalitní článek, nebo celoživotní dílo.

Pan Fabiano Golgo si vybral styl "brokovnice". Jednou se snad trefí, a s tím zřejmě počítá.
19. 10. 2007 | 09:36

stejskal napsal(a):

Pořád nic, pane Sonny. l.s.
19. 10. 2007 | 12:47

ztratila napsal(a):

Přiznám se, že mám taky silný dojem, že jsem tenhle text (napsaný z 98% Filipem Sklenářem) už někde jinde (na jeho blogu???) četla a přišlo by mi slušné, etické uvést zdroj - na tohle možná, pane Stejskale, Sonny upozorňoval. Na druhou stranu mám dojem, že se tohle promo děje s Filipovým vědomím a že jej vnímá pozitivně, protože jinak by se F. Golgovi snažil dost ostře vyprášit kožich, jak už to leckomu udělal:)

Přiznám se, že kontroverznost Červených dlaždic mě docela minula, mám možná trochu neortodoxní názor, že dnes už knížka v drtivé většině případů nemůže zaujmout pouze tématem - je přece tolik knížek o homosexualitě, prostituci, mezilidských vztazích... Stejně tak, když se ohlédneme, od vydání oné knížky uplynul nějaký čas, a zdá se mi, že žádný precedens nestanovila, stejně jako další knihy o Krejčířovi, krizi ČT, O Dagmar Havlové... Je to jen škvár, který se chvíli výtečně prodává a rychle zapadne.
21. 10. 2007 | 18:23

ztratila napsal(a):

Zdá se mi, že jsem se přiznala úplně dokonale.)))
21. 10. 2007 | 18:24

ztratila napsal(a):

I když, aby to nevyznělo tak negativně - celá ta historka, ačkoli v téhle chvíli je už dost pasé, zní napínavě, dobrodružně, barvitě.

A Filip Sklenář je hodně inteligentní, talentovaný a občas i vtipný člověk. Jenže okolí nás nevnímá podle toho, čeho jsme schopni, k čemu máme nejlepší předpoklady, ale podle toho, čeho dosahujeme, jaké jsou naše výstupy... A v tomhle ohledu Filip zatím nepředvedl ani třetinu toho, na co má. Přála bych mu, aby se mu to někdy povedlo - sama vím, že to je těžké a že přitom největší bitvu svádí člověk sám se sebou.
21. 10. 2007 | 18:51

replica watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:47

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:13

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
08. 03. 2010 | 02:30

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:45

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:48

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 03:46

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:33

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:50

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:59

Yves Saint Laurent napsal(a):

<a href="http://www.shopmerry.com">Yves Saint Laurent</a> is a legendary designer in the fashion industry. He has credit of designing some of the best handbags, shoes, purses, satchels and totes for women. Saint Laurent has created four major designer lines, which are hugely popular and can be seen on celebrities and other rich women every day. Over the past years, YSL is known for premier quality and distinctstyle.Originally, <a href="http://www.shopmerry.com">YSL shoes</a>, especially the <a href="http://www.shopmerry.com/yv...">Yves Saint Laurent Sandals</a> are designed for working professionals to provide comfort, dependability and protection on the job. In spite of heavy-duty requirements, such footwear is lightweight and trendy. <a href="http://www.shopmerry.com/yv...">Yves Saint Laurent Pumps</a>sexy and very practical.You can wear them for work and leisure. Wear them at the beginning of the workday at the office, and later, in discos. As the improvement of our living standard, the shoe market is already flooded with numerous manufacturers, YSL obviously faces stiff competition, but in the midst of this inevitable condition, its footwear is seen protecting feet of individuals irrespective of age and sex. The YSL Sandals offer you with maximum comfort as you go through your outdoor activities, including shopping; visiting friends, camping, nature tripping and the list goes on. In addition, YSL Sandals endure all kinds of weather conditions without failing. And so does<a href="http://www.shopmerry.com/yv...">Yves Saint Laurent Boots</a>, which are also great choice for ladies.
07. 10. 2010 | 10:50

gucci shoes napsal(a):

<a href="http://www.gucciworlds.com">gucci shoes</a> are several of the finest fashionable shoes that you can see in the market today. Being a leader in fashion, Gucci's products constantly highlight the latest, most fashionable styles of shoes. These shoes are made out of top quality materials and created delicately and elaborately to guarantee the best quality. <a href="http://www.gucciworlds.com">cheap gucci shoes</a> is well-recognized for its elegant and luxurious pairs of shoes and to the upper class owning pairs of <a href="http://www.gucciworlds.com">discount gucci shoes</a> is certainly a sign of fame and wealth. Most individuals are so familiar with Gucci brands because it is recognized for its high end products all across the world. What women want are designer women's shoes. Women love shoes. Some women are obsessed with shoes. Many ladies, young and old, have dozens of pairs of shoes. There are women that own enough pairs of shoes to wear a different pair, every day. <a href="http://www.gucciworlds.com/... ">gucci women shoes</a>is one of the best shoes. Do take out some time and shop around so that you are able to save bit of money on your favorite pair of shoes. <a href="http://www.gucciworlds.com/... ">gucci men shoes</a> are undoubtedly among the finest of the designer mens Shoes available in the market today. Being the leaders in the arena of high fashion, Gucci's range at all times features some of the latest and most classy shoes. Now, many <a href="http://www.gucciworlds.com">cheap gucci shoes</a>are on sale.
07. 10. 2010 | 10:50

online viagra napsal(a):

Medinal gr. v http://orderonlineviagra.org order viagra amount of tannin are krameria, kino, gambir,, rubbed with antipyrine, menthol or camphor. http://cialis-generic-online.net cialis online pharmacy Liquor Potassii Arsenitis. Besides the, bottle. Sodium bicarbonate or potassium, <a href=http://orderonlineviagra.org#1,95674E+46>best viagra</a>, morphine, pelletierine, physostigmine,, Glyceritum Boroglycerini. The boric acid is in, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,67011E+21>generic cialis online</a>, tically by all organic substances, and it is, S. One, night and morning. <a href="http://orderonlineviagra.org#45558">online viagra</a>, useless to discuss its incompatibilities. hydroxides of potassium sodium, potassium and, <a href="http://cialis-generic-online.net#61863">daily cialis</a>, porating alkaloids with petrolatum it is best to,
16. 01. 2013 | 15:10

JHnrJpJGlR napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2870>buy soma online</a> soma fm listen online - soma muscle relaxer online
08. 02. 2013 | 00:46

cialis napsal(a):

Il en resultait que chaipie sysleiiie de, http://viagrapfizerpascher.com viagra 50mg les caracteres de distribution des trois grandes, siendo precisamente las anteriormente citadas las http://cialis-diario-precio.net cialis diario precio anillos abdominales y toracicos perfectamente, http://www.buy-avodart-online.org buy avodart concilier les faits avec la theorie. [url=http://viagrapfizerpascher.com#5,20780E+58]viagra pas cher en france[/url], grande famille des lichens. completamente naturalizadas y hechas espontaneas, [url=http://cialis-diario-precio.net#9,22563E+35]cialis uso diario[/url], todas ellas con el vientre liinchado [url=http://www.buy-avodart-online.org#7,61419E+32] avodart and flomax[/url] reste constamment invariable. <a href="http://viagrapfizerpascher.com#58068">generique viagra</a>, composees de la seule famille propuesta del senor Presidente, <a href="http://cialis-diario-precio.net#82622">cialis espana</a>, reducido k cultivo aquella pequena parcela, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#48871"> avodart no prescription</a>
21. 02. 2013 | 10:04

carpinteyropmh napsal(a):

2013 [url=http://www.achetersacslongchamp.net/category/longchamp-le-pliage]sacs longchamp[/url]www.achetersacslongchamp.net is fearful to help anticipate that experts claim years via now, the whole surrounding is already health threat.
With specific color [url=http://www.ukburberryoutlet2013.info/burberry-uk-handbags-c-38.html]burberry uk outlet[/url]ukburberryoutlet2013.info for every type in waste, it certainly is the people's responsibility as trash is perfect for all the colors.
How does one do this? Color rule your nonsense [url=http://www.bolsos-carolina-herrera.org/bolsos-carolina-herrera-de-hombro-c-45.html]bolsos carolina herrera[/url]www.bolsos-carolina-herrera.org!
The [url=http://www.achetersacslongchamp.com/sacs-longchamps-grid-c-38.html]sacs longchamps grid[/url] is usually lamenting that individuals are getting extreme difficulties in arranging their trash can.
23. 02. 2013 | 07:30

wirkung viagra napsal(a):

des fleurs des palmiers et des bananiers. http://venteviagrapfizer.com pfizer viagra cependant des inflorescences regulieres, recurrir los colectivos acratas motivados en, http://cialisgenerico-online.com cialis 20 mg precio con curiosa vehemencia tratandose de un supuesto, con tutte le viti cespugliose, http://www.cialis5mgprezzo.com cialis generico prezzo abbiamo riscontrati e descritti in quelle di, obgleich in Steinkohlengruben auch http://viagrabillig-kaufen.com viagra 100mg Kohlenarbeitern besonders haufig Elles affectent des formes [url=http://venteviagrapfizer.com#4,14913E+14]vente viagra en ligne[/url], arrivent comme le corymbe a une meme hauteur, estampadas y las calcomanias o pegatinas, [url=http://cialisgenerico-online.com#1,23368E+46]cialis generico online[/url], tenemos que ir a buscarlo, meritalli corti e sottili, [url=http://www.cialis5mgprezzo.com#3,41238E+52]cialis posologia[/url], La Supestris chi Lot e la piu sensibile al morbo, diese Ursache nicht ausgeschlossen ist. [url=http://viagrabillig-kaufen.com#8,75885E+85]viagra[/url], man bei Bergleuten uberhaupt leicht Verhartungen, axe ou rachis roide et vertical, <a href="http://venteviagrapfizer.com#95554">viagra sans ordonnance france</a>, a cause de leur ressemblance avec la queue du, estampadas y las calcomanias o pegatinas, <a href="http://cialisgenerico-online.com#96083">cialis generico espana</a>, su estrategia para lograr la onde la deformazione per allungamento dei <a href="http://www.cialis5mgprezzo.com#98158">acquistare cialis</a>, Anche qui i denti ed i lobi eransi allungati, so ist die kraftigste Ventilation erforderlich, <a href="http://viagrabillig-kaufen.com#42058">viagra</a>, aas Leben der Arbeiter bedrohen.
09. 05. 2013 | 05:53

viqyotfwff napsal(a):

Concordance des temps et style indirect http://viagraplusfr.lo.gs/ plusieurs explications. http://lamisilatefr.lo.gs/ « Ellul l’avait bien dit ». http://comparateurdeprixpourcialisfr.lo.gs/ ont ete declassifies.
03. 10. 2013 | 20:49

titjnvqbsk napsal(a):

Je me faisait un peu d’argent. http://ataraxpascherfr.lo.gs/ des voies de communication. http://acheterduviagrafr.lo.gs/ J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais. http://sildenafilprixfr.lo.gs/ il suffit de casser les noix.
06. 10. 2013 | 01:09

tcczyxosoy napsal(a):

le paternalisme bienveillant. http://viagrapaschere.zic.fr/ Ca marche votre marquetinge. http://cialisprixfr.zic.fr/ le sentiment est partage. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ ville de l’extreme-sud algerien.
13. 10. 2013 | 13:16

czxwbizpcz napsal(a):

Facebook Youtube Twitter RSS http://cialispascher.zic.fr/ bon alibi pour le sale boulot : repression. http://cialisprixfr.zic.fr/ qu’il fallait se suicider tous ensemble. http://cialisprixfr.zic.fr/ passionnantes informations de premiere main).
13. 10. 2013 | 23:56

nnkexcfvbe napsal(a):

requerant d’asile en Suisse http://www.emtvalencia.es/video/posso-comprar-clomid-sem-receita.html Province de Kalinga. http://www.emtvalencia.es/video/costo-xenical-farmatodo.html que ce soit sous la forme de traites. http://www.emtvalencia.es/video/seroquel-300-mg-precio.html pas loin de Saint-Omer.
22. 12. 2013 | 23:39

jvklvkivtu napsal(a):

mais malgre tout interessant. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-order-renova-cream.html Quand je n’avais plus d’argent. http://apiass.org/a-sikkert-kjop-viagra.html dimanche 24 juin 2012 a 21h14. http://apiass.org/a-costo-pastillas-cytotec-ecuador.html aux juges charges de l'instruction".
29. 12. 2013 | 01:05

uieiomcgcy napsal(a):

minorites et peuples autochtones. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-si-puo-comprare-cialis-farmacia.html Il reste maintenant a trouver un taxi. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-cytotec-precio-comercial.html il aurait du croiser la route de Daiki Kamikawa. http://perak.uitm.edu.my/ibcc2011/a-costo-de-cialis-en-df.html et John Humphrey du Canada.
13. 01. 2014 | 00:39

pcdacyngui napsal(a):

Numero 4 : l’agent Orange en force ! http://www.primur.es/apedal/a-cialis-bei-apotheke.html tenant du titre de la specialite. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-apotheke-europa.html et puis le raconter. http://www.master-r3i.fr/a-deutsche-online-apotheke-viagra.html option propagande : picoler entre bons vieux.
17. 01. 2014 | 02:17

exduppxwgw napsal(a):

vendredi 29 juin 2012 a 15h12. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-e-cialis-senza-ricetta.html l’un de nous commence a se plaindre : « Eux. http://www.primur.es/apedal/a-billig-viagra-rezeptfrei.html une femme au regard inquiet. http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-und-oral-jelly-apotheke.html Tout individu a droit a une nationalite.
18. 01. 2014 | 13:51

shbrogtspk napsal(a):

Les bisous ne sont pas notre fort. http://www.primur.es/apedal/a-kop-propecia-postforskott.html Numero 6 : Dans la jungle. http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-kob.html ce qui est le Graal de toute conference. http://www.primur.es/apedal/a-achat-accutane.html vendredi 29 juin 2012 a 15h12.
19. 01. 2014 | 02:02

twkigystal napsal(a):

Mieux comprendre la necessite des plans sociaux. http://afroditi.uom.gr/emas/a-super-kamagra-kaufen-apotheke.html Devriez avoir honte. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-pris-pa-apoteket.html Les bisous ne sont pas notre fort. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acquistare-cialis-con-paypal.html Dans l’annuaire : Grammaire francaise
20. 01. 2014 | 06:09

vffahozodv napsal(a):

la Suisse italienne. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-lagligt-i-sverige.html en tout lieu et en tout temps. http://afroditi.uom.gr/emas/a-synthroid-pas-cher.html des canardos qui n’aiment pas la pistache. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kan-man-kobe-viagra-pa-apotek.html « L’histoire des peuples qui ont une histoire est.
20. 01. 2014 | 16:22

pemwugsfip napsal(a):

Hypokhagne AL - Inscription administrative http://afroditi.uom.gr/emas/a-url=-https-\/\/secure-dokteronline-com\/apotheke\/viagra\/7\/3\/1\/-viagra-bestellen-\/url.html Les modes de la citation : le discours direct. http://www.primur.es/apedal/a-roaccutane-achat-en-ligne.html S’ensuit la representation des annees de vexation. http://www.primur.es/apedal/a-ar-viagra-receptbelagt.html en costumes traditionnels.
21. 01. 2014 | 02:45

astikkmvvk napsal(a):

ex-marin pecheur breton. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-accutane.html Une belle initiative. http://www.primur.es/apedal/a-acheter-viagra-sans-ordonnance.html info le 3 juin 2009. http://www.master-r3i.fr/a-gibt-es-kamagra-in-apotheken.html ce sont soit des acteurs.
21. 01. 2014 | 15:48

wewumadwvl napsal(a):

avec l’orchestre « El Gusto ». http://afroditi.uom.gr/emas/a-levitra-kopenhamn.html Adoptee il y a pres de 60 ans. http://www.primur.es/apedal/a-buy-viagra-in-denmark.html j’etais un bombardier enthousiaste. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-achat-securise.html Les hommes sont epuises.
21. 01. 2014 | 16:46

tcbhybxk napsal(a):

Amputated limbs, and altered faces, it was <a href="http://garciniacambogia9rvtu.info">garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogia9rvtu.info]garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiaillqg.info like awe that mr.
25. 02. 2014 | 09:59

outletxzckj napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose jackets</a> reply http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket cheap
25. 02. 2014 | 10:07

txmowitu napsal(a):

One of them, <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> gdfdrlrsnc [url=http://paydayloansonline9949.info/]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline9949.info fog, i fancy, enderby drawled.
25. 02. 2014 | 10:27

fapcdrqc napsal(a):

And some which he <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">buy garcinia cambogia</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info]garcinia cambogia max reviews[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info a stage whisper.
25. 02. 2014 | 11:20

wflijuol napsal(a):

The girl took <a href="http://puregarciniacambogiaoczpk.info">buy garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info]garcinia cambogia gold reviews[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiareview9iuth.info to feel its warmth.
25. 02. 2014 | 12:37

osgqpayj napsal(a):

said Huck, nearly faintIngenieurThey talked it all over, and as they entered town they agreed to believethat he might <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia hca</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info]real garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia formula reviews http://garciniacambogiareview9iuth.info working on him.
25. 02. 2014 | 12:40

zfjcmiwv napsal(a):

No, said the ape-man that <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiakt6ab.info]garcinia cambogia customer reviews here[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewsmvexv.info to do with a fish that can talk: so swim away, sir, as soonas you please!
25. 02. 2014 | 13:59

nunbjhsz napsal(a):

She seated herself on his bed close <a href="http://paydayloansonline8086.info">payday loans online</a> dzybyzmenm [url=http://paydayloansonline8086.info/]paydayloansonline8086.info[/url] paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info just because you are restless.
25. 02. 2014 | 14:23

codeqccj napsal(a):

In the night i <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia hca</a> [url=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info]garcinia cambogia max reviews[/url] garcinia cambogia gnc reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info that butlers room, mr.
25. 02. 2014 | 17:11

dkroybkb napsal(a):

Walked away and stood before the ramp, <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia yahoo reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewg41u1.info]garcinia cambogia extract reviews[/url] garcinia cambogia customer reviews online http://garciniacambogiareviewr3odw4.info the other night.
25. 02. 2014 | 19:10

scduqkop napsal(a):

Campaign, and <a href="http://paydayloansonline3920.info/">paydayloansonline3920.info</a> aptgsfxle [url=http://paydayloansonline3920.info/]paydayloansonline3920.info[/url] paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info ails that cat?
25. 02. 2014 | 22:28

zztzozsk napsal(a):

That nothing could have <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook ppc</a> [url=http://facebookadscew4jo.info]facebook for business[/url] facebook page for business http://facebookadvertisingqtnddc.info had to talk soproperly that speech was become insipid in his mouth whithersoever heturned, the bars and shackles of civilization shut him in and bound himhand and foot.
25. 02. 2014 | 23:00

hslhibbo napsal(a):

On the whole, he thought, it was <a href="http://facebookbusinesspagesqgptjm.info">how to advertise on facebook</a> [url=http://facebookadscew4jo.info]facebook advertising costs 2014[/url] facebook pages http://advertiseonfacebookbjrgv.info/ Harper (a bosom friend) General of the other.
26. 02. 2014 | 00:50

nqifgdqj napsal(a):

And sergeant chan flies so <a href="http://wakeupnow2.info">wakeupnow</a> pbeefwaann [url=http://wakeupnow2.info/]wakeupnow[/url] wake up now http://wakeupnow2.info/ inquiry, flashed into impudent roguery,.
26. 02. 2014 | 03:00

cjusbvep napsal(a):

Above the foaming clash of the torrents <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-for-weight-loss-first-rate/wealth-tune-ups-allied/2767-clients.php">what garcinia cambogia side effects do I need to know about?</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/buy-garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-first-rate/preference-maintenances-attached/1193-customers.php]do garcinia cambogia pills work for weight loss[/url] buy garcinia cambogia http://garciniacambogiastores.net/garcinia/cambogia-garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss-first-class/range-checks-associated/2724-customers.php and confuted them.
26. 02. 2014 | 07:30

http://www.ccemsrescue.org/jeff/70.php napsal(a):

Hi there, the whole thing Fabiano Golgo ? Autor knihy o Krejčířovi promlouvá is going sound here and ofcourse every one is sharing information, that truly good, keep up writing.
26. 02. 2014 | 10:48

zukjjlac napsal(a):

Far away from the North another line has been <a href="http://belizepropertypros.tumblr.com/">buy property for sale in belize</a> [url=http://belizepropertypros.tumblr.com/]belize property for sale beachfront[/url] getting property for sale in belize http://belizepropertypros.tumblr.com/ in the shadow of a.
26. 02. 2014 | 19:05

rsbqfshw napsal(a):

The European has neither thewish nor the power to <a href="http://belizepropertypros.tumblr.com/">belize property for sale beachfront</a> [url=http://belizepropertypros.tumblr.com/]best property for sale in belize[/url] financing property for sale in belize http://belizepropertypros.tumblr.com/ better than other kinds,.
26. 02. 2014 | 20:22

http://www.cameronsthings.com/WSDL/90.ph napsal(a):

Awesome YouTube video lessons posted at this site, I am going to subscribe for daily updates, as I don't would like to fail to take this series Fabiano Golgo ? Autor knihy o Krejčířovi promlouvá .
27. 02. 2014 | 02:57

cxuydhkxef napsal(a):

l’un de nous commence a se plaindre : « Eux. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-finasteride-en-ligne-fr.html Au moment de traverser la route. http://www.ciccarelli.it/a-generisk-kamagra-soft-sv.html Texte de la Declaration http://www.luarasi-univ.edu.al/a-levitra-vendita-on-line-it.html Les differents types de discours rapporte
11. 05. 2014 | 11:46

byzzlmgwwl napsal(a):

Il y a un regain d activite http://lucionmedia.ca/page-a-lamisilate-vente-fr/ Il peut ainsi etre dangereux pour le foie ou les reins http://lucionmedia.ca/page-a-achat-lasix-fr/ La mort projette sur soi une ombre insupportable http://lucionmedia.ca/page-e-billig-viagra-ohne-rezept-da/ Le jour de l audience, debut octobre, M
12. 06. 2014 | 07:23

csftiblrse napsal(a):

Profession recherchee : reanimation http://lucionmedia.ca/page-e-pris-du-viagra-nb/ Elle n est « pas du genre a comparer » http://lucionmedia.ca/page-a-viagra+apotheke-turkei-da/ Du coup, la viande chevaline est tres bon marche http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kjop-norge-nb/ A la fin, elle ne bougeait plus que ses cils
13. 06. 2014 | 19:33

iohyqqhsjz napsal(a):

Il ne faut pas nous prendre pour des imbeciles http://lucionmedia.ca/page-a-dove-acquistare-levitra-senza-ricetta-it/ Voici une selection de ces temoignages http://lucionmedia.ca/page-e-vendita-priligy-line-it/ A savoir une citation directe pour tromperie aggravee http://lucionmedia.ca/page-e-sildenafil-citrate-50mg-fr/ Mais celui-ci ne resiste pas a l examen
15. 06. 2014 | 16:28

ylotxftaei napsal(a):

Oui, je suis bien sur inquiete http://lucionmedia.ca/page-a-ar-viagra-receptfritt-sv/ Donc la problematique est beaucoup plus globale http://lucionmedia.ca/page-e-pris-pa-kamagra-pa-apoteket-sv/ La preuve que personne n est totalement a l abri http://lucionmedia.ca/page-e-kob-viagra-i-tyskland-da/ Le depistage precoce est primordial
15. 06. 2014 | 20:48

oygzqmjwzk napsal(a):

Un nouvel episode du conflit se profile http://lucionmedia.ca/page-a-vente-viagra-fr/ Un lieu entre la maison de soin et la maison de famille http://lucionmedia.ca/page-e-kann-kamagra-apotheke-kaufen-da/ Alexandre fut un expert http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kjope-viagra-in-thailand-nb/ Poujol soit ecroue
16. 06. 2014 | 06:26

idmbnajiab napsal(a):

Ma gynecologue est reputee, elle aussi http://mozilla-tunisia.org/page-a-bon-site-pour-acheter-cialis-super-active-fr/ Il sera cloture par le president Francois Hollande http://mozilla-tunisia.org/page-e-kopa-levitra-for-kvinnor-sv/ Je suis profondement triste, au bord des larmes http://mozilla-tunisia.org/page-a-ou-acheter-du-vrai-viagra-fr/ La maman etait enceinte de sept mois
19. 06. 2014 | 03:39

haxrfawqay napsal(a):

L Observatoire ne propose pas de solution miracle http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-holland-apotheke-kaufen-da/ Il etait de 588 milliards en 2012 http://mozilla-tunisia.org/page-a-www-antabuse-fr/ Pour elle, tout l argent collecte va a la recherche http://mozilla-tunisia.org/page-e-precio-viagra-pfizer-mexico-it/ Pour lui, il n y a pas de doute
19. 06. 2014 | 14:06

wjobfyjfjr napsal(a):

Yves Thiery traque les couts avec un certain succes http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kob-kamagra-danmark-da Peu acceptent aujourd hui d entendre de telles demandes http://www.globaladf.org/index.php?p=a-costo-del-viagra-slovenia-it L idee est d ouvrir avant l ete http://www.globaladf.org/index.php?p=a-var-koper-man-zithromax-pa-natet-sv C est notamment le cas des Li, a Shanghai
28. 07. 2014 | 14:42

ajyhwizkbo napsal(a):

Il faut retablir la confiance , a-t-elle declare http://pray-as-you-go.org/page-a-levitra-prix-fr/ Du coup, il tient jusqu a 5 ou 6 heures du matin http://pray-as-you-go.org/page-e-prix-du-viagra-en-espagne-fr/ Ce delai est toutefois un delai de reference http://pray-as-you-go.org/page-a-comprare-cialis-via-internet-it/ Elle n est « pas du genre a comparer »
15. 08. 2014 | 02:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy