Neonacisté, komunisté a ČSSD vládnou Duchcovu. Vadí to někomu?

08. 11. 2018 | 13:32
Přečteno 3095 krát
V Duchcově bude pokračovat koalice sociálních demokratů, komunistů a krajně pravicových extremistů z DSSS, tedy strany, kterou dokonce i Miloš Zeman označil za neonacistickou. Vadí to někomu? Zjevně ne.

Najdeme pár všímavců, kteří se pozastavují nad tím, že demokratické strany jsou ochotné vládnout na radnici společně s Okamurovou SPD (Kladno). Jen pro pořádek, jde o naši hrdinnou ODS, která při každých volbách zve národ do šiku proti rudému nebezpečí, leč Okamurovci jsou jí dobří. Od nynějška tedy víme, že ODS je demokracii stejně nebezpečná jako SPD či KSČM, jelikož moc je jí více než demokratické hodnoty a zásady. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) však nikomu nevadí. A to přesto, že zmíněná koalice povládne v Duchcově již druhé volební období.

V Duchcově se 6. listopadu 2014 konalo ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva města. V zastupitelstvu usedli také tři zástupci extremistické DSSS (zleva) Jindřich Pinďa Svoboda, Miroslav Toman a Miluše Janoušková


Příběh o Pinďovi

Jindřich Svoboda, zvaný Pinďa, začínal svou politickou kariéru na ulici a před soudem. Než se stal předsedou duchcovské DSSS, musel nasbírat zkušenosti, jak to mají „politici“ tohoto typu v popisu práce.

Pinďovi hrozilo dva až osm let ve vězení za podvod. Od teplického soudu nakonec odešel s tříletým trestem s podmínkou na pět let, protože se dohodl se státním zástupcem. „Neoprávněně jsem účtoval cestovní náklady, které souvisely s dojížděním do Thomayerovy nemocnice v Praze, kam jsem jezdil na chemoterapie,“ řekl Svoboda v rámci dohody před soudem. Svoboda se v Praze léčil s rakovinou. Za dobu od dubna 2008 do února 2012 získal od VZP skoro 950 tisíc korun za cesty, které se buď neuskutečnily, nebo neměl nárok na jejich proplacení.

Poté se Pinďa horlivě zajímal o své spoluobčany, kterým normální lidé říkají Romové. Průběžným výsledkem jeho snahy bylo sdělení na facebooku: „Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vyvraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“ Jindy zase napsal, že už má zbraní na Romy připravených dost.V tomto duchu hrdinně pochodoval sociálními sítěmi, pouhé výhrůžky smrtí jej však zanedlouho přestaly uspokojovat. Potřeboval akci. S kamarádem soukmenovcem Janem Hansem Dufkem začal v Duchcově organizovat „občanské hlídky“ a protiromské demonstrace. Hlídky chodily po ulicích, mlátily či jinak zastrašovaly tmavší spoluobčany, takže ti pozvolna zmizeli z koupaliště i z centra města. A aby toho nebylo málo, pořádali duchcovští chlapci i mejdan pro nácky z celé země, pod krycím názvem demonstrace za klidný a bezpečný Duchcov, při níž se členové a příznivci DSSS dopouštěli násilí nejen na Romech, místnímu strážníkovi například vyrazili dveře a okno domu. Ten jim pak za to „děkoval“ na facebookové stránce místní DSSS (Podrobnosti ZDE.)

Příběh o Hansovi

Příběh Jana Hanse Dufka je ještě údernější. I on zahájil svou kariéru před soudem. Hans byl odsouzen na rok a půl natvrdo za hajlování, nedovolené ozbrojování (funkční samopal) a, teď se podržte prosím, za zneužívání sociálních dávek. Copak hajlování a nedovolené ozbrojování, to patří k ideálu pouličních bijců odjakživa, avšak jedno z hlavních protiromských hesel zní, že Romové zneužívají sociální dávky. Jde samozřejmě jen o heslo, jelikož Romů z vyloučených lokalit pracuje víc, než oněch nácků: při každé možné příležitosti jsem se jich vyptával, jestli už sehnali práci - dokud nevěděli, kdo jsem, ochotně odpovídali, že ne. Ti samí poté při pochodech městy skandovali „Cikáni do práce“.

Dufka si již v jeho dřevních náckovských dobách (když mu bylo 16 let) všimla Antifa. „Dufek… se podílel ve větší skupině na napadení skupiny Romů na Slovensku. Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli,“ napsala Antifa ve svém prohlášení. (Podrobnosti o Dufkově náckovské kariéře ZDE nebo ZDE.)

Po jedné z veřejných diskusí na duchcovské radnici v roce 2013 řekl Míra Brož ze sdružení Konexe Dufkovi a Svobodovi toto: „Opravdu pánové, každej ten (váš protiromský) pochod to zhorší a vyhrotí.“ Dufek mu odpověděl: „To je dobře, konečně ty lidi alespoň povstanou a vyvražděj je všechny.“ Viz i video:


Hans společně s Pinďou organizoval i demonstraci pod názvem „Proti romským agresorům,“ což je další paradox v konání tohoto prokazatelného agresora. Z řečeného jednoznačně plyne, že Dufek se Svobodou pořádali protiromské demonstrace, aby se situace zhoršila a vyhrotila do té míry, až bílí povstanou a začnou vyvražďovat Romy.

Duchcovské pozdvižení

Tím vším se Pinďa s Hansem proslavili. A proto byl Jindřich Pinďa Svoboda coby předseda místní DSSS zvolen do duchcovského zastupitelstva již v minulém volebním období a stal se radním, ve spolčení s KSČM a ČSSD. Stejně tak i letos. Duchcov je tak prvním českým dokladem, že neonacisté, komunisté a někteří sociální demokraté se mohou sbratřit, jsou-li po ruce Romové, na něž lze svést všechny bolesti města a neúspěchy radnice.

Starší foto Jana Hanse Dufka z duchcovské DSSS. (FOTO: Antifa)


Od koaliční smlouvy, kterou podepsal i kandidát zvolený za Žijeme Duchcovem - NK a TOP 09, se distancovala TOP 09. Ovšem pouze verbálně. Jinak to nikoho nepobuřuje a nezajímá. Při první koalici s DSSS byla za trest zrušena duchcovská buňka ČSSD. Před letošními volbami však byla ve stejném složení obnovena. Špičky ČSSD k pokračování koalice s DSSS mlčí. Ministerstvo vnitra, které šéfuje předseda ČSSD Jan Hamáček, o neonacistech z DSSS píše jako o "tradičních pravicových extremistech". To jsou ale paradoxy.

A podle vyjádření krajského předsedy ČSSD Miroslava Andrta v tuto chvíli určitě není důvod buňku kvůli spolupráci s DSSS rušit. „Místní organizace dokázala v čele s panem starostou Šimberou touto spoluprací s DSSS situaci v Duchcově uklidnit. Pan starosta Šimbera má naši plnou důvěru z hlediska prosazování hodnot sociální demokracie na komunální úrovni," uvedl Andrt.

Ukázka moci

No jistěže dokázali situaci uklidnit. Část Romů kvůli politice předchozí starostky i kvůli nově obsazené radnici z Duchcova raději odešla. A ti, co zůstali, protože nemají kam jít, jsou dnes a denně zastrašování způsoby, které mnohdy nemají s demokratickým právním státem mnoho společného. Duchcov Romy pravidelně monitoruje (čti: buzeruje, přesvědčit se lze ZDE). A v rámci „nulové tolerance“ (vůči Romům) přijalo vyhlášku, která mj. zakazuje ve vymezených lokalitách posedávat na veřejnosti apod. Za porušení vyhlášky padají pokuty.

„Myslím, že je to spíš ukázka moci – město ukazuje, že si prostě může dovolit zakázat nám třeba sedět na nějaké zídce nebo obrubníku. Že může diktovat podmínky. Reálný základ to nemá, protože Romové se tu už ani moc nescházejí, na ulicích se neshlukují - na „Jižáku“ jsou všude kamery, nikdo nechce mít problém. Když se kolem půl osmé vracívám z práce, na ulici už nikdo není,“ říká k tomu místní aktivista Štefan Horváth. („Na Jižáku“ - místní Romové žijí v chudé jižní části města.)

Stejně znějící vyhlášky, které vydal Litvínov či Varnsdorf, zrušil v červenci 2017 Ústavní soud jako protiústavní. Litvínov pokutoval lidi sedící na schodech od domu apod. až pěti sty korunami. V Duchcově, Krupce, Bílině či Rotavě však vyhlášky platí dál, nejspíš proto, že kvůli nim nikdo oprávněný nepodal stížnost k ÚS.

Pinďa je mocný

Pinďa tak dosáhl svého. Už nemusí brázdit šedivé ulice duchcovské, má faktickou moc. Už může buzerovat a ponižovat Romy oficiálně, jelikož komunisté a sociální demokraté to dělají společně s ním. Vidíme tak, že i ČSSD je demokracii stejně nebezpečná jako SPD, KSČM či DSSS.

Kde tedy jsou ty tradiční politické strany, které nás mají zachránit před populisty? Hledám je s lucerničkou... a nenalézám.Jan Hans Dufek v plné kráse.


Článek vyšel na zpravodajském serveru Romea.czBlogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy