Čas na změnu v dopravě

23. 08. 2007 | 09:10
Přečteno 30050 krát
Jak ukazují smutné statistiky, samotný bodový systém na silnicích pořádek neudělal. Počet obětí dopravních nehod se po jeho zavedení snížil jen na několik týdnů. Český řidič se tvrdých postihů přestal bát a jezdí jako dříve.

Je potřeba něco změnit. Počet řidičů i aut na silnicích neustále stoupá. Kvalita silnic není nejlepší. Jaké máme možnosti? Proměnit silnice v malý policejní stát? Je opravdu nutné, aby na nás za každým rohem číhal policista? Pokuty ani body samy o sobě slušnost a ohleduplnost na naše silnice nepřinesou. Není už načase dospět?

Nedospěje samozřejmě každý. Od toho je tu dopravní policie a tu teď čeká zásadní změna. Dopravní policie má nového ředitele Martina Červíčka. Nejde jen o pouhou výměnu stráží. Nový šéf dopravní policie předložil promyšlenou koncepci. Musí se postarat o nápravu reputace dopravní policie, která je vnímána jako její nejzkorumpovanější složka. Korupci nejenže nesmí tolerovat, musí proti ní také umět účinně bojovat. Nový ředitel má rovněž změnit styl práce dopravní policie. Boj s nehodovostí už nebude spočívat ve škodolibém měření rychlosti na rovné přehledné silnici, ale přesune se více na rizikové úseky silnic. A konečně policie, dopravní nevyjímaje, nemá být jen represivním orgánem, ale především službou veřejnosti. To musí mít nový šéf stále na paměti.

Nemůžeme čekat, že tato opatření všechno změní k lepšímu ze dne na den. Co ale ze dne na den změnit jde, je naše vlastní chování. Při každém nastartování nemyslet na to být někde co nejrychleji, ale být někde bezpečně. Jezdím li nebezpečně, nejsem frajer, ale hlupák, který ohrožuje životy jiných. Uvědomit si, že na silnici jsou i ostatní, nebrat jiné řidiče jako překážku a policii jako nepřítele, ale jako partnery.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vědma napsal(a):

To že se pan Červíček postará o nápravu nejzkorumpovanější složky tedy dopravní policie jste vyčetl pane Langer s kávové usedliny?
23. 08. 2007 | 09:16

Karel napsal(a):

Chyba bylo, že zahájením platnosti bodového systému se média s některými politiky předháněli ve znevažování tohoto systému, v novinách, v televizích a rozhlase se objevovaly návody na obcházení nového zákona a korunu tomu dala policie svou vyhlášenou nečinností kombinovanou se zbytečnou buzerací při překračování rychlosti o 2-3 km/hod apod.
23. 08. 2007 | 09:28

hezoun napsal(a):

Bylo načase. Dopravni policie potřebuje změnu a to pořádnou. Ale je smutné, že šílené chování českých řidičů na silnicích se svádí na policisty místo na tyto šílené řidiče. to vskutku bez policajta na každé křižovatce neumíme slušně jezdit?
23. 08. 2007 | 09:32

Hemmr napsal(a):

Pane Langere máte pravdu. Je to na řidičích, jak se bude jezdit a skutečně asi nikdo nechce policejní stát a ujet 100 km po dálnici za 3 hodiny, neboť jej bude stavět policista na každých 10-ti kilometrech.

S korupcí dopraváků je to jiná. Už za mého působení u policie bylo veřejně známo, že z dopraváků bere každý a jednou za čas jsme se dozvěděli o nějakém tom rozpuštění celého oddělení dopravní policie, kdy je nahrazovali úplně noví lidé. Kámen úrazu je v platech policie a v příležitosti, zvláště dopraváků, kteří na to ve většině případů prostě psychicky nemají a tak selžou. Tady asi nestačí psychotesty při přijetí policisty do řad policie. Pak mladý hoch přijde do zajetého oddělení starých mazáků a téměř ze dne na den začne brát taky, nebo aspoň o úplatcích "drží hubu a krok".

Tohle je problém ohromný a žádného dopraváka ještě neodradilo žádné ustanovení § 158 tr. zákona a dalších.
23. 08. 2007 | 09:35

Jiří napsal(a):

Kdo se kdy zabýval příčinami dopr. nehod, tak ví, že z 95% je to lidský faktor a pouze zbývajících 5% tvoří technický stav vozidla, náhlá změna počasí, nečekaná překážka v dráze, špatný stav silnice - což jsou souhrnně vnější vlivy. Z nejčastějších chyb řidiče jmenujme nedání přednosti v jízdě, nebezpečné riskantní předjíždění, nedodržení vzdálenosti, nazajištěné couvání, sledování jiných jevů, než je provoz na silnici (zabíjení much, kouření, telefonování, jídlo, pití apod.), dále pak mikrospánek, únava, alkohol, psychofarmaka, drogy. To všechno hraje roli. Čím větší rychlost vozidla, tím horší jsou následky. Sama vysoká rychlost je příčinou pouze v těch případech, kdy řidič díky setrvačné nebo odstředivé síle (smyk, vypadnutí ze zatáčky) ztrácí kontrolu nad vozidlem. To by se ovšem dalo spíše charakterizovat jako nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu vozovky a povětrnostním vlivům, nebo přecenění svých schopností a dovedností.

Nejmenší tendenci k selhávání za volantem mají lidé s
1. Vyšším IQ
2. Pečliví a svědomití
3. Vyspalí a čerství
4. Zkušení a přiměřeně sebevědomí
5. Soustředění a pozorní
6. Uvolnění, klidní, vyhonění
Největší tendenci k selhávání mají lidé s

1. Nízkým IQ
2. Laxní a flegmatičtí
3. Unavení, pod vlivem látky ovlivňující psychiku
4. Vylekaní začátečníci, staříci s pomalými reakcemi a horšími smysly
5. Nesoustředění, s rozptýlenou pozorností
6. Agresivní, frustrovaní, neukojení

Co dělá policie? Měří, zda-li jste jel místo 50km/h 55km/h

ešení existuje. Není navíc nijak nákladné, ani nemožné. Z policejních statistik vyplývá, že 80% dopravních nehod má na svědomí 20% řidičů. To ukazuje jednoznačně na to, že ne každý člověk by měl dostat řidičský průkaz a pokud už oprávnění k řízení má, mělo by se v případě pachatelů nehod - recidivistů přistupovat k mnohem důraznějším postihům včetně doživotního zákazu řízení. Také nechápu, proč je v naší zemi (na rozdíl od civilizovaného světa) tak malý rozdíl v placení zákonného pojištění mezi řidičem, který nebourá a řidičem kazisvětem. Rozdíl v řádu stokorun v systému malusu/bonusu za rok s/bez nehod je směšný a v žádném případě motivačně nediferencuje řidiče. Určitě jiná píseň by to byla v případě, kdyby museli nedbalí a špatní řidiči sáhnout hlouběji do svých peněženek (řádově v tisíci/desetitisíci korunových položkách). Nechápu, proč pojišťovny stále kryjí ty špatné a nemotivují ty dobré.

Další podmínkou nezbytnou ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu by byl přísnější systém výdeje řidičských oprávnění. Součástí absolvování autoškoly by mělo být odborné psychologické vyšetření (zatím se zkoumá pouze zrak, sluch), změření reakčního času na podnět, změření délky koncentrace, schopnost odolat únavě, rychlost rozhodování, predispozice ke zkratovitému chování, schopnost zvládat zátěžové situace a další zátěžové testy, které by vyloučily z provozu ty, o nichž jsem se zmínil výše (oněch 20% řidičů).

To, že umím vyplnit za a nebo za b v testu současné autoškoly mně umožní ovládat zbraň na kolech vážící víc jak jednu tunu? Neuvěřitelné! To jsou podstatné věci. Bohužel asi nejsou politicky průchozí a jsou značně nepopulární. Jenže životy lidí podle mě za to stojí. Místo poctivého, hlubokého zamyšlení se nad podstatou a příčinami nehod pořádáme nárazové akce typu Kryštof, nebo vymýšlíme nicneřešící bodový systém.

Policie se zaměřuje pouze na vybírání pokut za překročení rychlosti, přestože jsou závažnější přestupky, které bezprostředně ohrožují účastníky provozu. Např. nedání přednosti v jízdě, nebo nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly. Jezdím denně, mnohokrát se mi stalo, že jsem jel po hlavní a z vedlejší mi vjel do cesty nějaký nedočkavý asociál a ignorant, musel jsem prudce zbrzdit. Nebo někdo předjíždí v zatáčkách, aniž by viděl do protisměru. To také policii absolutně nezajímá. V životě jsem neviděl policii, která by podnikla nějakou akci za dodržování bezpečné vzdálenosti mezi jedoucímí vozidly. Zaměření se pouze na rychlost je výmluva, zjednodušování si práce, mnohokrát i buzerace těch, kteří nehody nezapřičiňují. Je to cedění komára, přičemž velbloud jim uniká. Považuji to za zlý záměr médií, zákonodárců, policie i mnohých účastníků provozu.
23. 08. 2007 | 09:36

Štěpán Buranyč napsal(a):

Dobrý den,

Pane ministře,když jsem Vás cca před 3 měsíci honil na motorce v koloně na D1, vy jste měl májáky a já se jen vezl..to bylo co? co si řekl Vás řidič při nastartování..a co jste pak řekl vy jemu?
Ale to je nepodstatné.

Problémem našich silnic a "výhodou" našich politiků je stále to, že občané ČR moc nejezdí za hranice a nedívají se jak to funguje jinde.
Dále to že u nás fungují pravidla typu..Mě nepředjedeš...nebo tebe nepustím..neuhnu..bílá čára je zeď

Uvedu několik příkladů.
Co dělá naše (Vaše) policie?
Alkohol, rychlost, sleduje parkování, lékárničky:) nebo telefonování:) systematicky.. a k ničemu

Systematicky uvádíte do statistik alkohol: z cca 600 nehod jich je cca 40 pod vlivem alkoholu? co měli Ti ostatní řidiči?
Rychlost..měříte rychlost..ale přece největší a nejtragičtější je problém předjíždění a nedání přednosti v jízdě.

co třeba dělá policie a VY proto aby změnila systém stavby silnic, kdy je u nás minimum mimoúrovňových křižovatek.

Nájezdy jsou dlouhé cca 10-20 metrů..přitom místa je na dobrých 100 i více metrů..aby i pán v klobouku co neuhne mohl nabrat rychlost cca 90 km/h a mezi piráty se zařadit.

Dále proč v místech kde je silnice široká na 4 pruhy zavedete dvojitou čárů s tím, že první Aviatik nebo jiný vůdce v nejbližším kopci naštve 30 řidičů, kteří..je to divné...spěchají....protože jim tímto stylem 100km cesta trvá 1,5h?

Dále..tvrdíte, že problém je v nás občanech? že jezdíme rychle..ale vy přece také nejezdíte pomalu.. promiňte ale jdete nám příkladem..na co ty majáky? proč jste rovnější než rovní?
proč policajt v civilu jezdí 100 po magistrále? proč nemá monitoring vozu( technologii na to máte)

Kde jsou ty slíbené miliardy na dálnice? Kde je pražský okruch? Kde je R35? R6? D11 do Polska, D3!!!

jisté je jedno..v tomhle Vám představitelům...je jedno jestli ods..nebo Cssd..ksc nebo kdu..ci zeleny..proste ujel vlak...je to na Defenestraci..

Hazardujete s nasimi zivoty..a pak zavadite na silnicich bodovy fasismus..
a Vasi volici jsou Vam za to jeste vdecni..

Přijde Te mi jak predstavitelé kocourkova..chytáte svetlo..chytáte lidi co spěchají aby mohli platit daně..
které vy pak utrácíte za chyby v rozhodnutí..

Kolik by bylo kilometrů dálnic a rychlostních silnic za 170 milard (CSOB)?

Nic méně..poradím Vám a jako pan Dimun za to nic nebudu chtít..

prosím..zaveďte jednorázovou daň 1000 kč na automobil..
zaveďte daň z benzínu na silnice jako v něměcku..
a do prčic už postavte ty dálnice! s
mimoúrovňovými výjezdy a nadjezdy..aby se auta nemělá kde čelně nebo bočně srazit..

A přestaňte nás šikanovat..za to že není kde jezdit..a že spěcháme, protože nás někde zdrželi..

Hlavní příčinou všechn nehod je blbost lidská..ta se nedá snadno měřit..

ale tak prosím Vás..vy inteligence a představitelé národa..

s těmi silnicemi něco konečně udělejte..
a nezávádějte metody fašismu a šikany..

Díky za vyjádření názoru..
23. 08. 2007 | 09:38

xxxxxxxxx napsal(a):

Dobrý den, mám pro vás řešení...kromě vyšších pokut a jednoduší ztráty řidičáku byste měli udělat pořádek na silnicích. Jak je možné, že v nepřehledných zatáčkách jsou přerušované čáry a na rovinách je dvojitá? o bordelu ve značkách nemluvě..a co teprv když jedete hodinu za kamionem bez možnosti předjet..to je takový problém v takových úsecích udělat druhý pruh na předjetí?
23. 08. 2007 | 09:42

Hemmr napsal(a):

To Jiří:

Inu, nezbývá, než s Vámi souhlasit. A je to pravda, policie dopravní si velmi zlehčuje život pouhým měřením rychlosti. Postaví radar, o kus dál hlídku (to musí být ještě pěkné počasí) natáhnou se a pouze vybírají pokuty.

Ještě úsměvnější je městská policie, které se rozklepaly ruce vzrušením z vybírání pokut. Ti už nedělají nic jiného, maximálně ještě dávají botičky. Jinak je tato policie, která ani neskládá přísahu, úplně k ničemu. V praze mi někteří příslušníci městské policie ani nepřipomínají policisty, spíše bezdomovce, jak jsou upravení.
23. 08. 2007 | 09:44

Al Jouda napsal(a):

S jiřím se dá souhlasit, s Buraničem jen to horší. Každopádně je třeba zrušit administrativně náročný (a tím také zbytečně nákladný) bodový systém ! Naši otcové už na to přišli také, bohužel jsme se nepoučili a bodový systém znovu zavedli.Policisté musí ty nevyspělé řidiče na silnici vychovávat - drobné přestupky vytýkat (už zastavení a zdržení je určitý trest) a velké trestat pokutou. Pokud dočasně některé přestuky sklouznou do úplatku, je to pro řidiče také trest a pro policistu riziko, že bude vyhozen.Kvůli tomu není třeba dělat další nákladná opatření. Stále platí : "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."
23. 08. 2007 | 09:56

Jirka napsal(a):

Pane ministře, souhlasím s Vašimi názory, policie musí umět rozlišit nebezpečnost počínání si řidičů. Civilními vozy snadno odchytit s prominutím "hovada řidiče" a tady by se partnerský vztah neměl uplaťňovat, ale nekompromisní tvrdý postup. Policii nehodnotit pouze za výši vybraných pokut, ale za odchyt těchto pirátů silnic.
23. 08. 2007 | 10:06

rr napsal(a):

1) Dokud nebude dobudována dálniční síť do úrovně, aby pokryla hlavní tahy, tak se situace nezmění, a bude policie stále vnímána jako ten, kdo buzeruje.
2) Nesouhlasím úplně s názorem, že Kryštof neměl svůj význam, protože hodně lidí zjistilo, že se dá jet i jinak.
3) Největší problém je nepřiměřená rychlost, neohleduplnost a riskantní předjíždění - přitom tyto problémy řeší dodržování bezpečné vzdálenosti. Pokud by nedodržování bezpečné vzdálenosti bylo stíháno (např. i umístěním kamer na mýtné brány), klíčové problémy na našich silnicích by konečně začaly být řešeny. Jinak zůstaneme jen u hry s radary a s jejich oznamováním .....
23. 08. 2007 | 10:08

Pepa Z Depa napsal(a):

Tak tohle, pane Langer, poslouchám už 16 let co mám řidičák. A jediná změna je, že mi padesátku na 4-proudové výpadovce z města rovné jak zrcadlo změří městská policie místo státní.

Není už opravdu čas něco udělat? Když už jenom proto, aby si člověk zpětně nepřipadal trapně.
23. 08. 2007 | 10:11

ludek.dvorak@draeger.cz napsal(a):

Dovolím si zareagovat na přečtené příspěvky, vycházeje z více než 1.mil.km za volantem :
1) zákon, příp. bodový systém je pouze nástroj a měl by být pomůckou pro represivní složky, nikoliv nejvyšším přikázáním, přes který "nejede vlak". Je rozdíl mezi řidičem, jedoucím v obci rychlostí 59 km/h v okamžiku, kdy je po obou stranách vozovky je travnatý pás o šířce 3 m a za ním teprve chodníky pro chodce. V tomto místě někoho srazit znamená, že musíte být dokonale trénovaný zabiják. Jiná situace je v husté a nepřehledné zástavbě, v blízkosti škol, školek atd. Postih je bohužel v obou případech stejný a dovolím si tvrdit, že ne každý policista je pitomec neschopný vlastního vyhodnocení situace pomocí zdravého selského rozumu a že by v 1.případě mohl hříšníka řešit domluvou, v 2.případě ( u školy ) mu dát max.sazbu vč.bodů.
2)Bodový systém má mj.negativní vliv na řidiče(především těch v kloboucích)v tom, že se koncentruje na ručičku tachometru a je schopen na přechodu(!) málem přejet mladou maminku s kočárkem..
3)Pokud nastane pro mne nebezpečná situace, ve dvou případech ze tří drží "lovec" v ruce,resp.na uchu telefon. Tady by bylo potřeba s body a kontrolami přitlačit!
4) ALKOHOL. Pokud nemůže z litery současného zákona policista vyřešit hříšníka na místě a dělá mu taxíkáře na odběr krve, nelze se divit, že pak chybí tam, kde je ho třeba
5)Na závěr (a odpustím si citaci W.Churchila)- Statistika úspěšnosti zavedení bodového systému je zcela zkreslující! Po jeho zavedení se totiž naprostá většina řidičů, pokud nedojde k vysoké škodě či zranění, vyrovná mezi sebou bez volání policie a všechny tyto případy se tudíž do statistiky nikdy nedostanou..
23. 08. 2007 | 10:26

Frank napsal(a):

Dobrý den pane Langer,nemůžu si pomoci ale hlodá ve mně červíček pochybností,že se něco změní . Vy chcete ve státě kde je korupční jednání pomalu státní politikou ,změnit myšlení a jednání jedné jeho složky. Pokud se tady toto prostředí nezmění jako celek,pak je to jenom plácnutí do vody jako už poněkolikáte. Schody se opravdu nedají zametat odspodu.Vy,kteří si říkáte elita tohoto národa ,schvalujete nesmysly,které vydáváte za zákon a za půl roku je měníte.Já, takto pracovat ve svém zaměstnání, jsem dávno na dlažbě.Opravdu si myslíte, že takto připravené zákony a nejenom silniční budou lidi respektovat? Pokud ještě dva měsíce po opravě vozovky stojí značky omezující cokoli, tak je řidiči přestanou respektovat.Ale samozřejmě i na místech kde jsou opodstatněné.A spousta dalších věcí ,které nechci rozepisovat.Toto není fotbal,tady pouze výměna trenéra nepomůže,i když to bude myslet dobře.
23. 08. 2007 | 10:33

Deny napsal(a):

Pane ministře, ono by v první fázi stačilo, kdyby jste do novely zákona o silničním provozu napsali, resp. zdůraznili, že "chodec nemá absolutní přednost na přechodu, že se MUSÍ vždy nejprve rozhlédnout a být si jit, že ho řidič přijíždějícího vozidla vidí a že zastavuje"
To co jste schválili, je ostuda a na přechodem zemřelo zbytečně mnoho lidí. Náctiletí a důchodci, to je tragédie. Ti náctíletí, ti do vozovky vstoupní schválně, důchodce již zřejmě nebaví život, resp. špatnou reklamou se domnívají, že mají absolutní přednost
23. 08. 2007 | 10:35

hv napsal(a):

Kdyz se sejde mnoho pricin, tezko se hleda jeden vinik.

Ridici jsou agresivni. Jenze ridici vidi, ze agresivni chovani casto "vitezi" a zustava nepotrestano. Priklad - lepeni na zadni naraznik, mysky, predjizdeni na prejezdech, jizda na tmave oranzovou, predjizdeni v odstavnem pruhu. Takove chovani by mela predevsim policie stihat, protoze je vysoce nebezpecne a aby ridici pochopili, ze toto chovani je nezadouci. Vysoka rychlost je take prestupek, ale
nebezpecnejsi je prave ta agresivita, pripadne nezkusenost.

Ridici jsou ale take agresivni diky frustraci. Dopravni uzavirky kvuli opravam,
kde se delnici vyskytuji dve hodiny denne, cekani v kolonach diky nekolikahodinovym odstranovanim banalnich nehod, rizenim jednosmerneho provozu, kde na jedne strane hodinove fronty a na druhe tri auta, stojici kamionove kolony blokujici odbocovani aj.

Dopravni infrastruktura take pokulhava. Mame sice tuny nesmyslnych znacek misici se s reklamou, ale pretizene dopravni tepny (nejen ve mestech), ridice sledujici vymoly misto dopravnich znacek a provozu pred sebou, nebezpecne vyresene krizovatky s opakujicimi se vaznymi nehodami.

Ten boj je treba provadet na vice frontach.
23. 08. 2007 | 10:39

georg napsal(a):

Pane ministře, co kdyby se zavedlo, že pokuty budou udělovány jako procenta z měsičního příjmu, jako ve Švedsku. Policista by např. udělil 0.5% a vybral by to finanční úřad. Bylo by to maximálně spravedlivé pro všechny. Jestliže teď udělí policista 1000 kč, na každého to dopadne jinak. Podnikatel se zasměje a dělník zapláče.
23. 08. 2007 | 10:45

Deny napsal(a):

Pane ministře, správně jste napsal, že policajt nemůže být na každém rohu. Musíte změnit myšlení lidí - řidičů. Bodový systém je první krok. "Propijete" řidičák, zaplatíte pokutu, rok si nezajezdíte a to je vše. Po složení zkoušek pak opět jezdíte a nikdo o vás nic neví. Já bych navrhoval, aby jako další trest následoval ten, že jezdit můžete, ale vaše auto bude např. na tři roky výrazně označeno, aby ostatní řidiči viděli, že jste řídil v opilosti. Ostatní řidiči si na vás daji pozor, dále to bude svým způsobem pro vás jako hříšníka ponižující, že si lidé budou na vás stále ukazovat. Bude to i finančně náročné, vaše manželka se bude stydět v tomto autě jezdit, tak jí budete muset koupit jiné. A další finanční zátěž bude, že to barevné zvýraznění si budete muset zaplatit vy. Navrhuji např. u opilců brčálově zelený polep celého auta, u usmrcení osob např. černobílý šachovnicový polepení auta
23. 08. 2007 | 10:50

Deny napsal(a):

pro georga
Nezaměstnaní a ti na sociálních dávkách by začali být ve svých starých škodovkách postrachem silnic, protože by nic neplatili
23. 08. 2007 | 10:53

LR napsal(a):

Pane ministre, diky za titulek, ale bohuzel "prevence a sluzba verejnosti" nic moc neresi, a uz vubec ne kratkodobe. Ziji sedmym rokem ve Svycarsku, civilizovane a slusne zemi, ale i zde by se lide na silnicich pozabijeli, kdyby tu nevladla ta nejtvrdsi represe: radary na kazdem rohu. Pokutu dostanete slozenkou (v radu tisicikorun) a kdyz nezaplatite, jdete rovnou k soudu a platite jeste neporovnatelne vic... Zadne diskuse, zadny prostor pro korupci. Represe na silnicich neni zadny komunisticky prezitek, ale ochrana slusnych lidi.
S pozdravem
LR
23. 08. 2007 | 10:57

Huhlon napsal(a):

Policisty do provozu! Ne jen cihani na rychlost a na zakazech odbocovani.

Chvi policajty "provokatery" na dalnicich... predevsim pak mala nevine vypadajici auta jednouci 130km/h ... a za najizdeni a problikavani od magoru... solit pokuty

Dalsi zlepsovak - vic motocyklovych policajtu... ktery budou primo v provozu sledovat prestupky (predjizdeni z prava, otaceni na semaforech, prujezdy na cevenou apod... pak si pekne pana ridice dojedou a osoli.

konec policistu statistu!
23. 08. 2007 | 11:12

neo napsal(a):

Georg:

jistě, proč by měl chudáček dělník ve stodváce platit stejně za stejný přestupek, jako někdo v bavoráku, že? Spravedlnost nadevše. To bych auto napsal na někoho v domácnosti a nic bych neplatil.
23. 08. 2007 | 11:28

Deny napsal(a):

Pane ministře, jste pro korupci v policii, to je samozřejmě v pořádku. Jak by jste ale prosím nazval výběrové řízení na post ředitele dopraváků pana Červíčka? Jediný kandidát. Navíc jste ho museli předtím jednou povýšit, aby splnil kritéria výběrového řízení. Jistě, vše v souladu se zákonem, ale??? Lidé mohou mít pochybnosti.
23. 08. 2007 | 11:44

Nas napsal(a):

Lidi co čekáte od strany, která žije z nepravd, pololží, z bratříčkování " já na bráchu brácha na mě" a pod. A ještě dobré školy z minulé éry. Kdy jejich rodiče i oni sami dobře využívali naivnosti komunistů. A teď pokračují v trendu, který ovládají. Jako je protekce a tím si všude kam potřebují dávají své lidi, ale hlavně ty, kteří nejsou moc chytří, ale jen ambiciózní, takoví bílí koně. Chytří lidé by je mohli ohrozit v jejich funkcích. Když za vlády ČSSD byl tento zákon schválen, tak ho ODS a páni novináři, kteří svými zprávami mystifikovali národ o schopnosti ODS, se vysmívali tomuto zákonu a hlásali jak v novinách tak v rozhlase, že ho změní až přijdou do vlády, a tím podkopali jeho účinnost u lidí a hlavně u mladých. Představte si, že byste takto vychovávali své děti. A proto, že víme, že některé lidi tak byli vychovávány a teď mají vysoké funkce, proto se nemůžeme divit, že to tady tak vypadá!!!!
23. 08. 2007 | 12:13

Plim napsal(a):

Promyslenou koncepci???Kde jste ji Ivane slysel???Ja p.Cervicka pozorne poslouchal a stejne jako absolutni vetsina komentatoru jsem slysel jen prazdne fraze!Pan Cervicek se dle vlastniho vyjadreni prihlasil do konkursu na sefa dopravky az po vyhrani jineho konkursu,protoze ho to velmi povzbudilo,no a jak byl tak povzbuzen,tak spichnul ,dle vasich slov promyslenou koncepci jeste tyz den....tak me napada,ze je bud genialni,nebo vy budete absolutni diletant....jeste se take naskyta moznost,ze vse bylo pripraveno,obejito(moralne)...Necham na uvazeni vsech
23. 08. 2007 | 12:44

kriitk napsal(a):

to bylo chytré...moc chytré....chtře pan ministr pohovořil...bohužel jenom pohovořil...skutek utek
23. 08. 2007 | 13:30

Olšina napsal(a):

Pane ministře,škoda mého času pro Vaše lži.
23. 08. 2007 | 13:30

Eva napsal(a):

Pane Langere, to Vám poradila vědma, že ano?
23. 08. 2007 | 13:45

Antonín napsal(a):

Tak jo, policie bude kamarád. A kdy přestanou úředníci předvolávat lidi za skoro rok staré přestupky? A dosud čistý řidič najednou zjistí, že má dvacet bodů a asi ho rovnou zastřelí?
23. 08. 2007 | 13:46

Deny napsal(a):

Ale zpět k tématu.
Co takhle pane ministře vyrobit tisíce papírových policistů a aut. Každé ráno je rozvedete např. po Praze, každý den na jiné místo. Některé papírové policisty bych "vybavil" zařízením vysílající vlny v kmitočtu, jako policejní radary. To aby ti, co mají antiradary, taky zpomalili
23. 08. 2007 | 14:00

Ladislav Prokeš napsal(a):

Pane ministře,připravoval jsem si svůj názor k Vašemu příspěvku k bezpečné jízdě.Velice ho prosím zkrátím.Připomínky,které jsem četl v komentářích jsou všechny od skutečně slušných a lidí znajících tuto problematiku.Už slušnost těchto příspěvků mě překvapila.Abych tedy dodržel slovo:přestaňte tzv.buzerovat slušné řidiče,pořizování množství radarů jsou vyhozené peníze-je to nejjednodušší buzerace,chovejte se k řidičům především jako k občanům,jděte do terénu a prosím vás,odeberte pravomoci ke kontrole řidičů městské policii nejen proto,že jsou nekvalifikovaní ale mají sloužit k jiným účelům.Dost nešťastné práce nadělají s botičkami.Prosím,nastolte důstojnou roli policajtů v životě.Je to v prvé řadě rádce a potom teprve represivní orgán.Děkuji.
23. 08. 2007 | 14:15

petr napsal(a):

Langere, langere, tvá rozesmátá ústa už tolik veselosti neposkytují. Ono je snadné řvát a vysmívat se z opozice. Ale když máš nyní možnost ukázat co s tím, tak to už je horší. No uvidíme co bude do voleb. Zatím jsi jen bořil!
23. 08. 2007 | 14:17

bara napsal(a):

Ja bych Mestskou policii zrusila a financni prostredky pouzila k zaplaceni normalnich statnich policistu. Ja, jako obcan, MP nerespektuji, v nicem mi nikdy nepomohla, jen mi zbytecnymi buzeracemi zneprijemnuje zivot.IQ nekterych jejich prislusniku je famozni! S policii CR mam dobre zkusenosti i jako ridic-dodrzuju totiz predpisy.
23. 08. 2007 | 14:41

saturnin napsal(a):

pane ministře několik námětů :
- řidičák až od 21 let a naopak u řidičů od 65 letech vždy po 2 letech přezkoušení a psychotesty
- zákaz všech aut bez katalyzátoru
- povolit hranici alkoholu 0,5
- permanentní patroly na silnicích (mimochodem kde jsou ty Fordy Mondeo, kterých jste nakoupili asi 10 a ještě loni byly občas k vidění ??).
23. 08. 2007 | 15:15

Lumír napsal(a):

Pane ministře, situace na silnicích v Česku je podobná situaci ve třídě učitelky Maxové z filmu Obecná škola: Učitelka polohlasem apeluje na slušnost a dospělost, zatímco hejno zpovykaných žáků ji zcela ignoruje a dělá si dál co chce.
Musí přijít sebevědomý a důsledný učitel Igor Hnízdo a svými represivními praktikami zlomit ty nejagresivnější a tím dosáhnout okamžité změny. Teprve pak - až když ho někdo vůbec poslouchá - může začít s výchovou.
Vy jste jako ta učitelka Maxová - uboze apelujete na slušnost a ohleduplnost, ale nikdo Vás nebere vážně. Ti agresivní vědí, že to jsou jen kecy, takže se není čeho bát a zbytek jsou lhostejní nebo ignoranti.
Možná byste mohl celou policii poslat, ať převádí babičky přes přechody a místo dopravních značek by mohly být cedule typu: "Řidiči jděte do sebe a buďte k sobě ohleduplní!"
23. 08. 2007 | 15:33

o2 napsal(a):

Pane ministře pokud potřebujete něco změnit (já potřebuji taky), tak začněte u Městské policie, změňte jim zcela kompetence, aby se svým IQ nám občanům (ne motoristům) dělali službu. Třeba tvrdě trestali psíčkaře za podělané chodníky a trávníky.
Na dálnici tvrdě trestat kamiony za předjíždění, jelikož stejně zaviní nejvíce nehod a ve skutečnosti díky předjíždění dojedou do cíle o pět minut dříve.
Na dálnici trestat toho kdo v levém pruhu jede méně jak 120km/hod a ubude problémů.
V provozu tvrdě trestat telefonující řidiče (platí čím dražší auto znamená telefonující řidič) jako by neměli na sadu do auta.
Tvrdě kontrolovat stanice STK a odebírat licenci - stejně na tom jenom vydělávají.
Tvrdě trestat bezohledné řidiče a to jen odebráním řidičského oprávnění. Je jich jen asi 15% a myslí si, že se jim nic nemůže stát.
Pak teprve na dálnici povolit 160km/hod a mimo obec 100km/hod.
Překročení (bez agresivity) rychlosti do 10-ti km řešit domluvou, tato chyba zpravidla není úmyslná.
23. 08. 2007 | 15:42

o2 napsal(a):

Jo a telefonující chodce na přechodech bych trestal více než řidiče, a zároveň jim povinně udělal školení o tzv. "absolutní přednosti".
23. 08. 2007 | 15:46

Mirek napsal(a):

Víte,pane Langer,zlepšit reputaci policie,která vlastně policií není, bude těžké.Jak mám brát polici vážně,mít respekt, když místo opravdového sledování dopravy prostě jen "buzeruje".Příklad - křižovatka,nejdou světla,zmatek.O kus dál mne policisté kontrolují."Ukažte lékárničku,rezervu" a pod.Policista by v tu chvíli neměl zbytečně otravovat, ale jít řídit dopravu na jmenované křižovatce.Ale jednodušší je - buzerovat.Nebo radar na místě s omezenou rychlostí (např.v Ďáblicích,kde tato rychlost je omezena na 40 kvůli škole )v sobotu přes den či v noci,kdy je tato značka v podstatě nesmysl.A to by člověk mohl jmenovat víc.Třeba prošlá lékárna ,a už je tady průšvih.A přitom je důležitější,že ji vůbec má a jestli sní umí zacházet.25 let jsem jezdil se sanitkou,15 let u záchranky a vím,že není tak hrozné mít prošlý obvaz, ale je důležité ho vůbec mít a umět sním zacházet.A právě na těchto drobnostech se policie zesměšňuje a popouzí proti sobě občany,řidiče.A úplatky??Za 30 let práce jako řidič jsem nepotkal policistu,který by si o ně neřekl.A vždy to začíná : "Pane řidič,tak jak to uděláme?"
23. 08. 2007 | 15:50

tim napsal(a):

pane Ministře,

jednu pochvalu musím vyseknout policii hned na začátku. Dnes mi vykradli auto a vyřízení od státní policie vč. sepsání na místě (upozorňuji, že mě netáhli nikam na služebnu) a nafocení trvalo cca 15 minut. Změna, klobouk dolu.
Ale to je z pochval asi vše, nedávno jsem jel v noci za deště, nevím zda si toho už někdo všimnul, ale stává se módní záležitostí nemalovat bílé čáry na silnici. ten kdo si zkusí jet v noci po tmavém asfaltu za deště si musí připadat jak sebevrah. Čáry buď nejsou vidět nebo tam ani nejsou. Jedna základní bezpečnostní věc, při nehodě jste ale vy ten kdo nepřizpůsobil jízdu, to že leckde silnice splývá už policie neřeší
23. 08. 2007 | 15:51

Duša napsal(a):

Čeští řidiči jsou bez represí nenapravitelní. Bodový systém nepřinesl zlepšení, protože na silnici téměř nejsou vidět policisté, kteří by přestupky kontrolovali. Proto řidiči zase jezdí jako hovada.
23. 08. 2007 | 16:39

FK napsal(a):

Pane Langře,
lidé nebudou důveřovat policii, kterou řídí nedůvěryhodný ministr.
Vy můžete pro zlepšení policie udělat jediné.
23. 08. 2007 | 16:42

LarinCroft napsal(a):

Vážený pane Langře,
chyba nebude v bodovém systému, který je až na některé nesmysly v pořádku.
Chyba je v neschopnosti policie a tedy i státu vymáhat PRÁVO!!! a dodržování zákonů. Ano, nechť se silnice a především její rovné úseky, kde se jezdí místo 90 i 160 policejním státem!!! A to je na Vás a policii.
23. 08. 2007 | 16:57

Olšák napsal(a):

Čas na změnu pane ministře je opravdu už čas i když pozdě,ale přece.Ten svinčík na cestách vznikl velmi rychle po roce 1989 a to hlavně přičiněním Vaší osoby a celé ODS. Dopravní policii jste degradovali na komunistické poskoky,kteří byli proti občanům.Vůbec se nedivím,že se ta situace policii vymkla a lidově řečeno srali na to.Vy by jste nebyl o nic lepší.Tuto situaci už nikdo nezvládne ani Vy pane ministře.Tady musí přijít tvrdá represe na horních 10.000 bohatých pirátů na silnici.Tuto morálku jste nastavili vy z ODS.Já to vidím každý den kdo porušuje předpisy na cestách,jenom bohatí což dokazuje auto a chování řidiče. Policie je bezmocná,policie je bezmocná,policie je bezmocná.Bohatí kreténi jim vyhrožují ,že je svléknou s uniformy a myslím že to jim nestojí za to se s takovým hulvátem zahazovat.Je mi líto slušných policistů,jsou to také jenom lidé.Vinu nesou politici,ale Vám se to jednou vrátí a to v roce 2010. Bude čas změny.
23. 08. 2007 | 17:05

Rada napsal(a):

Zdravím všechny, jak to tady všechno čtu, tak mi připada, že tu je jenom tak 5% těch,kteří jezdí slušně, ale 95% těch, co se nehodlají přizpůsobit. Je dost smutné jak tu všichni obhajujete překračování rychlosti a přitom právě rychlost ma nasvědomí 50% nehod, mrtvích a tězce zraněných. Já osobně bodový systém beru a ještě bych ho několikanásobně přitvrdil.
Např. člověk o kterém se ví, že je alkoholik nemůže mít možnost získat zpět řidičák, dokud se nepodrobí léčbě. Pokud se u viníka nehody prokáže alkohol a je tam úmrtí nebo těžké zranění, pak by to mělo být souzeno jako úkladná vražda a pokus o vraždu. A tak bych mohl pokračovat. A teď k Vám pane ministře, jak chcete kázat o přísných trestech a zlepšení, když má sama policie v zákonech korupci povolenou. Co je to za zákony !!!!! Korupce tu jen kvete a policie nám má jít příkladem !!!! Mé zkušenosti : 1. Zlín - telefonování za jízdy (500,- do kapsy PolicieČR)
2. D1 82km 164km/h na 80km/h (500,- do kapsy Policie ČR) 3. špatné parkování Praha (300,- MP Praha) a mohl bych pokračovat dalšíma 50-ti případama. A co osoba blízká pane ministře? Paskvil, který nemá v civilizované evropě co dělat a Vy (poslanci) jste nebyly schopni ho za celý půlrok odstranit v novele. Prostě Vás všechny poslance a vládní úředníky bych nechal pozavírat do těch nejhorších žalářů (Čína , Taiwan a pod.), protože si děláte z normálních lidí jenom prdel a při tom si pěkně mažete vlastní kapse. Hamba Vám !!!!!
Všem ostatním přeju hezký den a jezděte pokud možno slušně.
23. 08. 2007 | 17:22

Jiří napsal(a):

Re: Rada - ty jsi bohužel podlehl klamavé kampani a uvěřil jsi bajkám o tom, co je příčinou nehod. Často jsou příčinou nehod právě ti, kteří jezdí pomalu, protože nutí ostatní normální řidiče k předjíždění. Kdo dodržuje úzkostlivě značky vymezující rychlost - častěji bourá, protože o to méně sleduje cestu a nepoužívá mozek. Pokud jsi ten připosraný typ - jsi potencionální nebezpečí. Někde už pochopili, že ve značkách to není...
http://www.lidovky.cz/ln_za...
http://aktualne.centrum.cz/...
23. 08. 2007 | 17:44

d+da napsal(a):

Co vše musí nový ředitel pan Červíček.Pan Langer uvádí:Nový šéf dopravní policie předložil promyšlenou koncepci. Musí se postarat o nápravu reputace dopravní policie, která je vnímána jako její nejzkorumpovanější složka. Korupci nejenže nesmí tolerovat, musí proti ní také umět účinně bojovat. Nový ředitel má rovněž změnit styl práce dopravní policie.

Jetoho spousta.Ale může všechno změnit nový ředitel pan Červíček?

Policie nemůže mnoho ovlivnit tyto faktory:
1.Nečekaný a náhlý nárůst počtu vozidel a podstatně zvyšovánou frekvenci automobilové dopravy.
2.Nedostatečný nárůst "prostorů" pro provoz i parkování automobilů.
3.Rostouci nároky na ovládání techniky souvislé s dopravou jak řidičů, tak i souvísejících s údržbou inovované techniky.
4.Administrativu souvísející s vyžadováním kázně a důkazních prostředků.
5.Organizování údržby vozovek (nelze provádět celoročně(.
6.Řešit bezpečný odklon dopravy v případech různých poruch nebo nehod.
7.Zajišťovat a organizovat všechny druhy nutné pomoci.
8.Řešit všechny osobní potřeby řidičů na příklad při zácpách nebo nehodách(WC, klimatizaci, jídlo, PHM,včasné informace).
Těch sdouvislostí je celá řada. Pověřit řešením jenom pana Červíčka je sice zajímavým přenesením kompetencí, ale není lékařem panem Langrem stanovena doposud správná diagnóza.
23. 08. 2007 | 17:59

Lea napsal(a):

....ze dne na den změnit jde, je naše vlastní chování. Při každém nastartování nemyslet na to být někde co nejrychleji, ale být někde bezpečně. Jezdím li nebezpečně, nejsem frajer, ale hlupák, který ohrožuje životy jiných.....
Předpokládám, že se to týká i poslanců, senátorů apod.
23. 08. 2007 | 20:06

Ludvík napsal(a):

Pane ministře, kdykoli jedu po dálnici, předjede mne během hodiny jízdy kolem deseti aut která jedou nad 180 km/h. Ti velmi často vytváří nebezpečné situace, protože oni si svůj levý pruh náležitě vymáhají. Byl by to fakt policejní stát, kdyby tyto piráty policie z dálnic vyeliminovala? Skutečně si tak ceníte jejich svobody? Asi ano, protože by to pravil jeden radar na 100 km dálnice a okamžitý postih. Vašim obavám z policejního státu nevěřím.
23. 08. 2007 | 20:30

yyyyyyy napsal(a):

Pane Prokeš, vy chcete, aby s k Vám policisté chovali jako k lidem. Sloužím v Praze 8 let, ale jsem již šťastný, že nejsem tak často na ulici, protože to smrdělo průserem. Ne proto, že bych bral úplatky, ale když jsem kolikrát zastavil řidiče a chtěl mu něco vytknout, tak řidič sotva stáhl okno, začal na mě křičet, co si to dovoluji a jiné výrazy. Myslím, že kdyby s Vámi někdo takto jednal, tak se Vám to líbit rovněž nebude. Jinak s naším ministrem nesouhlasím skoro v ničem, neuznávám ho, bohužel. Takový kašpárek tam dle mého názoru nemá co dělat.
23. 08. 2007 | 21:27

Frasar. napsal(a):

Pane ministře, jak je vidno z Vašeho příspěvku, myšlení bolí.Především každý řidič, zvláště ten "chytrý", s konexemi a bohatý hejsek si z toho opravdu nic nedělá.Mám přes čtyřicet let tzv."trojku" a autobusy a za tu dobu jsem ještě nezavinil nehodu.Stalo se mi, že na křižovatce se mi zastavila řidička o kufr a poškodila mě vůz.Vinu uznala, dala mě číslo své pojistky a tím to pro ni skončilo.Pro mě však začaly problémy s lítáním po pojišťovně, servisu a pod.Protože jsem vůz denně potřeboval k dojíždění do práce,byl mi její pojišťovnou nabídnut opravdu směšný příspěvek na použití jiného vozu.Podle zdejších zákonů je postižený ještě bitý.Navíc oprava vozu stála víc, než pojišťovna vyplatila, takže znovu bitý.Kdyby v tomto "státě" bylo uvažováno logicky, tak by viník vše do puntíku automaticky uhradil a příště by si rozmyslel, jak jezdit.Takto si připadám jak ve střední Africe a ne ve střední Evropě.
23. 08. 2007 | 21:33

georg napsal(a):

Neo: Jestli máš na bavoráka, tak plať tomu odpovídajíci pokutu a nedívej se na dělníka ve škodovce, která vytáhne 130km/hod. Ukaž, že jsi grant v bavoráku a cáluj. Kdo dělá největší bordel na naších silnicích? Takoví pošuci v silných autech, jak jsi ty. Pochybuji, že máš na bavoráka, jedině, že jsi ho ukradl, protože jsi hloupý. Policie nevyžaduje pokuty po majitelích, ale po řidičích, lamo. A finančák už je skasíruje.
23. 08. 2007 | 21:36

Vlado napsal(a):

Chtěl bych doplnit, co mi po přečtení příspěvků napadlo:
-důležitá je změna atmosféry v společnosti-to znamená i rozsáhlou a drahou kampaň v médiích, proč je potřeba jezdit ohleduplně a dodržovat předpisy. A že to patří k základním vlastnostem civilizovaného člověka, jako nekouření, neopíjení se...renomovaná reklamní agentura si již vhodný apel najde :)
zatím se děl v médiích a ze strany politiků pravý opak, kde kdo se do dopravního zákonu navážel a chytal populistické bodíky
-důležité je postupné upravování zákonu-v principu jde správným směrem, ale některá ustanovení jsou vyloženě nesmyslná-jako o pokutě při ublížení sobě samému, nebo třeba taky bod za bezpečnostní pás, kterého nepoužitím řidič ohrožuje jen sebe, nikoliv druhé
-protože přesvědčování vždy nestačí, myslím si na rozdíl od Vás, pane ministře, že kromě přesvědčovací kampaně jsou potřebné i časté kontroly. Je tristní, když jezdím obden po Praze (i když kratší trasy) a někdy celý měsíc nevidím policistu u silnice. Je naivní domnívat se, že se řidiči sami od sebe najednou stanou ohleduplnými a ukázněnými-jednak-řekněmě si úpřimně-každý si občas ulehčíme život, když se cítíme beztrestně-jednak, část řidičů nepřestane jezdit nebezpečně prostě proto, že si toho nejsou vědomi. Snad v každé diskusii k článkům o dopravní nehodovosti je i 25% přispěvatelů, kteří tvrdí, že jezdí rychle, překračujíce rychlost i o 50%, ale bezpečně... Když pak na cestě v protisměru někdo předjíždí, neuvědomujíc se, že ten oproti nejede 90, ale 140, tu náhle volný úsek na bezpečné předjetí nestačí. Příčinou nehody je pak samozřejmě špatné předjíždění. Část řidičů prostě není dost (sebe)kritická, aby uměla s nadhledem ohodnotit svoje chování. A dlouho jim to může vycházet, protože ostatní se takým šílencům již zdaleka vyhýbají z cesty. Proto jsou policajti u cest v masovém měřítku nejméně první 1-2 roky, než dodržování předpisů začneme všichni přijímat jako samozřejmost, nutní! V SRN funguje cestní kontrola mnohem líp, než u nás, a o policejním státě nikdo nemluví.
Na závěr ještě jedna poznámka k ostatním diskutujícím. Jak sem psal o nedostatku (sebe)kritičnosti-kdo se někdy neřadil na poslední chvíli? Kdo se v městském provozu nenatlačil mezi dve auta z vedlejší silnice, protože by jinak čekal na volnou cestu 10-15minut? Kdo někdy nazazmatkoval před matoucím dopravním značením? Když potřebuji do částí Prahy, které neznám, stává se mi to dost často. Apeluji proto na Vaši ohleduplnost a taky-uvědomte si, že příště se to stane zase vám. Nebo se vám to nestává? :)
23. 08. 2007 | 22:04

Jiří napsal(a):

Ještě něco k dopravě byť k jinému mimisterstvu a asi jinému ministru případně dopravním odborům obecních či vyšších úřadů.
Jak se v naší kocourkovské republice také řeší stav našich silnic nebo nehodovost na nich. Jeli jste někdy v parném létě v jižních čechách v těch nádherných alejích většinou vzrostlých bříz? Prostě nádhera. A pak přijede šílenec nebo spíš kretén co neudrží auto na silnici a napare to do stromu. A že prý za to může ten strom. Tak se vyjádří příslušný dopravní inženýr a úřad samozčejmě rozhodně: bude se problém eliminovat. Ne ten šílenec,ten se naštěstí zlikvidoval,sám dříve než by svým jednáním zabil někoho dalšího, nebo takoví další šílenci.Bude se tedy likvidovat problém a nejdednodušší cesta je stromy vykácet. to je řešení, co? A blázni za volantem mohou šílet dále, co vy na to pane Langer? Kde je řešení vašeho nového koně na místě vedení dopravní policie. Co udělá s takovými blázny za volantem. Aby stromy měly klid a zůstaly stát a nám klidnějším zpestřovaly dlouhé cesty.
23. 08. 2007 | 22:07

Tomáš napsal(a):

Jací jsou lidé mimo silnici, takoví jsou za volantem. Arogantní, agresívní, sobečtí. Jak ty kolem převézt, ošidit, ostrými lokty vytěsnit. Pravidla jsou k smíchu. A vy, politici, jste zářným příkladem. Splachovací chlápci, kteří neodstoupí ani s kilem rozteklého másla na hlavě, jezdí 190, synonymum povýšenosti. Většina politiků bodový systém shazovala (a shazuje nadále) a okázale ignoruje. No, lidi se zařizují podle vás.

A že není třeba represe? Tomu přece sám nevěříte. Situace u nás je tak špatná, že represe je třeba. Radary všude, kde lidé jezdí bezohledně a kašlou na předpisy. U nich kamerka a posílat složenky na 5-10.000. Kamery na křižovatkách a trestat jízdu na červenou.

Jezdíte po Praze... víte sám, že 50 jezdí málokdo. Norma je spíš 70. Když jedu 50, všichni na mě zezadu blikaj "Uhni troubo" a objížděj mě. Norma je jezdit i vteřinuý poté co padla červená. Fakt to vidíte na řešení domluvou? Tak to ztratíme dalších pár let času.
23. 08. 2007 | 22:38

car napsal(a):

keci keci už bodovy sistem je kravina tresta jen někoho a to je k ničemu někoho jen napomína co tak ještě jeden rok napominácí na počest tvrdikum a jinym přibuznym tvorum zblblym mianystru atd.a co dal coje vám do toho zeptejte se těch co sedi v parlamentu a nemaji ani řidičak to bude šou jé jé a další volny rok jé jé pořád mame co slavit jé jé
23. 08. 2007 | 22:39

Blboun nejapný napsal(a):

Pane ministře,myslím, že není třeba hledat daleko odpověď a myslím, že nejsem dalek pravdy! Řídiči na silnicích odráží přesně chování Vás politiků a je známé, že příklady táhnou. Jak chcete, aby řadový občan-řidič respetoval silniční řád, když samotní policisteˇ, politici a vláda ho vědomě porušují. Jak chcete potom někoho poučovat či trestat? Pokud budete jako kasta nadlidí a živých bohů porušovat základní principy lze těžko přepokládat, že se něco zlepší!
23. 08. 2007 | 23:28

Mirek napsal(a):

Bohužel jen prázdná slova. Snad nikdo nevěří, že se praxe Policie "číhat za bukem" změní. Navíc tu jsou obce a jejich chuť vydělat na měření rychlosti (tj nejdříve nesmyslné snížení a pak úsekový radar). Pane ministře, život se má žít na 100 a ne na 50% (nebo km/h). Problém není v dodržování, ale nesmyslných omezeních téměř všude. Skoro nikdo z nás nejezdí pro zábavu a nechce sebe ani druhé zabít, ale tempo života je neúprosné a pokud musím jet obcí 5 km 50 a to i tam, kde je to zcela zbytečné, pak je třeba čas získat zpět jinde. Čas, pane misnistře, si prostě nelze koupit
23. 08. 2007 | 23:32

hujer napsal(a):

Proboha! Tak ministr vnitra, místo aby hnal policajty do ulic, aby konečně dělali svou práci, obrací se k řidičům a chce, aby se polepšili sami od sebe?!!! Kde to jsme?
24. 08. 2007 | 00:36

skeptický napsal(a):

Více policistů v civilu,více neoznačených policejních aut by dokázalo divy,jen chtít.
To by koukali,co je na silnicích za prasata.
24. 08. 2007 | 06:05

neo napsal(a):

Bodujete a pokutujete řidiče za pásy (nepřipoutaný nikoho jiného neohrožuje) a měříte rychlost tam,kde je to k ničemu (většinou na rovných dlouhých úsecích,kde se dá jet 130) a v obcích pokutujou i ty co jedou 55km/h.Horší už je jen pokuta za prošlou lékárničku nebo mírně sjeté gumy či sotva viditelná prasklina ve skle. Ovšem vážné přestupky nikdo nekontroluje: jízda na červenou, předjíždění v zákazu, předjíždění zprava a nebo přes odbočovací pruhy a nikdo netrestá zmetky ve favoritech jedoucích v třetím pruhu na dálnici 80tkou. a po předjetí ještě neuhne.
Co říkáte na jízdu (viz.internet) toho magora z Prahy do Budějovic za 51min?

méně buzerace a více trestat závažné přestupky,které působí nejvíc nehod.
24. 08. 2007 | 09:51

JC napsal(a):

Hodně komentářů,mnoho stesků na práci policie, ale nikde sebekritická zmínka, že my Češi prostě neumíme jezdit.Bodový systém se jak se zdá neosvědčil a tím potvrdil mínění jeho kritiků, že represe sama o sobě nemusí přinést kladné výsledky.Co takhle za závažné přestupky zavést povinné školení. 4 hodiny teorie a 4 hodiny promítání filmů a diapozitivů z těch nejhorčích bouraček.
P.S.Dále si myslím,že pravidelná povinná školení by měli absolvovat alespoň 1x za 4 roky všichni řidiči - ne jen ti profesionální.Ono totiž když má někdo řidičák od roku 1950 a žádné školení neabsolvoval, není jisté, že ví o čem jsou dopravní předpisy v roce 2007.
24. 08. 2007 | 11:31

honza napsal(a):

žádný systém se neosvědčí,pokud se nebude dbát na dodržování zákonů.A to platí i v dopravě.Bodový systém se osvědčil první měsíc,kdy každý čekal za každým patníkem policajta.Když viděli řidiči,že se nic neděje vrátili se do zajetých kolejí.Řeči o prevenci a vědomí účastníku jsou na nic.
24. 08. 2007 | 13:10

SuP napsal(a):

Vážení diskutující.
Nemůžu s Vámi tak úplně souhlasit. Bodový systém je nějaký a zkouší se. Pokud praxe ukáže, kde se má modifikovat a povede to k vylepšení, bylo by to dobře. Moje vlastní zkušenost je ta, že po jeho zavedení se projevila především ta standardní buzerace a žádnej dozor.
Jenže - většína řidičů, stejně jako je většina slušných lidí od té doby silniční zákon dodržuje (nebo se snaží) a tím se vytvořil poměrně velký prostor pro gaunery, kteří nedodržují nikdy nic. Jelikož většína řidičů jezdí pomalu, není už takový problém předjíždět nejen na místech nepřehledných a jinak nebezpečných, není už takový problém se po kdejakém kousku zařadit (nacpat) do pomalu jedoucí kolony.
Fakt je, že zatím se provoz pouze zpomalil, nezískal nic na plynulosti. Řidiči, kteří se obávají o své body, jezdí pomaleji, než je nutné a pokud chcete jezdit slušně, nemáte možnost předjíždět, protože se většinou vytvářejí dlouhé pomalé kolony.
Třeba se to jednou usadí.
Myslím, že zavedení pravidla ZIP velmi pomohlo a zbývá jž jen málo "bojovníků" kteří odmítají pouštět vozidla k zařazení místo aby si uvědomili, že vytváření kolony v jednom pruhu ke zvýšení průjezdnosti nepřispívá.
24. 08. 2007 | 15:34

Petr napsal(a):

Pane Langer,
v technického stavu vozidel vidím ten nejmenší problém. kařdé vozidlo chodí na technickou kontrolu,která závažné vady zjistí (nebo snad STK nepracují správně? :). Velice se mi líbilo v sousedním Německu zavedení "hrbů" před přechodem, v obytné zóně a pod. Každý řidič si rozmyslí tento retardér přelétnout vysokou rychlostí. Na ostatní přestupky jako je třeba rychlá jízda, přejíždění plné čáry pomůže opravdu jen dozor policie.
24. 08. 2007 | 16:29

Prokeš Ladislav napsal(a):

Vážený pane vvvvvvv policisto,jsem rád,že jste alespoň nějak reagoval na můj apel na morálku a slušnost.I nadále si však myslím,že lze jednat asertivně a s každým individuálně podle jeho odezvy na Vaše poučení.Nato by jste měli být samozřejmě proškoleni.U těch,kteří nechápou dobré slovo,musí následovat přiměřená represe,co však nepůjde ze dne na den, ale trpělivost v každodenní práci přinese zcela jistě zdravé ovoce.Jinak jestli souhlasíte či nesouhlasíte s p.ministrem je jiná kapitola.Nikdy nebudou všichni občané souhlasit se vším,vše záleží na důvěře i sympatiích-tak to v životě chodí.Přeji Vám v práci a životě hodně úspěchů a nevzdávejte boj za slušnost a morálku.
24. 08. 2007 | 21:13

Anna napsal(a):

Dobrý to maj v Japonsku.Když nadejcháte zaplatíte na naše peníze 60 000Kč.
Spolujezdci po dvaceti, zřejmě proto, že opilce pustili k volantu. Jak to měli poznat nikoho nezajímá.
Jó kompaktní společnost, nese i kolektivní vinu.

Něco na tom ale je.Když spolujezdci pustěj za volant třeba nesvéprávného ministra vnitra, ať cvakaj.
25. 08. 2007 | 07:54

Andres napsal(a):

Pokuty, bodíky, při vážných dopravních nehodách i soudní tresty většinou na mnohé bezohledné řidiče a gaunery moc nepůsobí. Navrhuji, aby jako trest a současně i výchovu byly povinni nějakou dobu - a nemuselo by to být dlouho - jezdit jako pomocný personál se sanitkama nebo s hasiči k vážným dopravním nehodám a podílet se na jejich likvidaci. Čas by na to měli na úkor dovolených nebo neplaceného volna. Z vlastních zkušeností vím, že by po několika akcích ( a několika pozvraceních ), děsivých snech i bezesných nocích byli na silnicích mnohem ohleduplnější. Oni totiž ti ostří hoši za volantem bývají v naprosté většine ve styku s tvrdou realitou posrálkové a bábovky. A setkání s rozmláceným tělem, krví a bolestí nechá v podvědomí každého nesmazatelné stopy, zvláště u mladých lidí. A to by pro jejich další pobyt na silnicích bylo jistě jen k lepšímu. Aspoň za uvážení by to snad stálo!
25. 08. 2007 | 16:31

jm09 napsal(a):

Na uvod sveho prispevku bych rad predeslal, ze jsem studentem stavebni fakulty obor dopravni stavby.

Argumentace rychlostnimi limity je zcela zcestna! V projekcni praxi se na cely usek silnice silnice navrhuje na tzv. Navrhovou rychlost (a ta neni odvysla od nejakeho pravniho limitu ale od dopravniho zatizeni a charakteru terenu) a zpravidla je na I.tride silnic 90-110 kph ale na III.tr muze klesnout az k 60-70 kph. Touto rychlosti je mozne za zhorsenych podminek (mokra vozovka a snizena viditelnout) bezpecne dany usek projet. Pri dobre viditelnosti a suche vozovce bezpecny rychlost jeste vyssi (toto si nepamatuji ale odhaduji +10-30 kph). Naopak za napadne nepriznivych podminek (snih, souvisla voda na vozovne, extremne spatna viditelnost) naopak bezpecna rychlost klesa.

Z toho jasne vyplyva ze mereni rychlosti na silnici je jedna z nejjednodussich veci ale na bezpecnost provozu nema zasadni vliv jedeteli na slusne silnici o neco vice.
25. 08. 2007 | 19:30

¨Jan napsal(a):

Milý pane ministře. Jako pravý modrák by jste měl vědět, že policisté jsou černí pasažéři. Jediným správným lékem na nehodovost je volná ruka trhu. Navrhuji policii zrušit /stejně se o to skrytě snažíte/ a zaměstnat chytače zločinců , kteří by byli placeni z pokut. Když už chcete zrušit ty daně, že.
25. 08. 2007 | 19:58

Jiří Herzog napsal(a):

Obraz policie.
Ke zlepšení by přispělo kdyby policie viditelně plnila svoji povinnost - dozor nad stavem komunikací a dopravního značení. Odpovědní správci by byli nuceni k řádné péči.

Měření rychlosti a tresty.
Za překročení rychlosti o malou míru (10 - 15 km/h)by měly být pouze peněžní tresty,
bez bodů a bez jakéhokoliv zápisu. Dodržení přesně nějaké rychlosti v každém okamžiku je technicky nemožné.
27. 08. 2007 | 09:39

MASH napsal(a):

Čas na změnu v úřadě ministra vnitra... Nic vic jsem napsat nechtel :-)
27. 08. 2007 | 11:18

Vaan napsal(a):

Je čas dát prostor technice a liberálnímu pojetí řízení cest. Už nyní se ukázalo, že aut je na cestách tolik, že samotné řízení dopravy člověkem resp. dopravní policiíí nebo zákony je neefektivní, nutné východisko je technologický posun...k inteligentním autům, které se dokáží poznat na určitou vzdálenost, dokáží si vzájemně sdělit svou rychlost, vzdálenost a polohu a jejich řídící jednotka, pak spočítá bezpečný a zároveň rychlý průjezd. Tudy vede cesta, ne přes body, ne přes dalších 100 paragrafů v zákoně o silniční dopravě, ne přes odebírání řidičáků, dát řidičům svobodu a automatické nástroje,které je nenechají nabourat, je východisko.
27. 08. 2007 | 11:55

pylot napsal(a):

Pokud se český národ bude na silnicích chovat tak jak je mu dáváno příkladem od předních politiků této země, tedy arogantně, bezohleduplně a egoisticky podle hesla pokud můžeš, urvi si co můžeš (peníze a moc v politice, prostor a rychlost na silnici) a pak jen doufej, že Ti to vyjde - tak jsou veškeré kroky k nápravě situace zbytečné...
28. 08. 2007 | 17:12

jusaku napsal(a):

tohle stejně nikdo nebude číst, ale jen poznámka - když se řidič musí věnovat tomu, kde ho odkud kdo sleduje a měří místo toho aby se díval kam jede, pak je jasný, že bude víc mrtvých... takže jediná náprava, ať si to politici přiznají nebo ne je zrušení toho šimonovského výtvoru....
29. 08. 2007 | 00:51

Dana napsal(a):

Jak již někdo zmínil, rychlost není jediný faktor. Policie by si taky někdy mohla stoupnout k frekventované prudké a nepřehledné zatáčce, např. na trase Kralupy - Kladno, kvůli řidičům, kteří řezají zatáčku v protisměru .. to je mnohem nebezpečnější než některá překročení o 10 km/hod.
Myslím, že by se pokuty měly zakládat na obecných zásadách jako ohrožení bezpečnosti a plynulosti. Tabulkové hodnoty by měly být jen vodítkem, argumentem pro rozhodnutí. Ve stylu "pane řidiči jel jste rychlostí, která byla v dané situaci nebezpečná. Nehádejte se, překročil jste navíc stanovený limit".
29. 08. 2007 | 08:10

Robert napsal(a):

Proboha, vy si myslite, ze lide jsou hlupaci, co ztratili pamet? Kdo ze silnicniho zakona udelal pred volbami politikum, kdo ho napadal, kdo napadal policii za jeho aplikovani? Nebyla to nahodou ODS a osobne jeji sef pan Topolanek? Ted ronite krokodyli slzy a nikdo vas nemuze brat vazne. Vase "opatreni" nemaji a nebudou mit absolutne zadny efekt, tim spis ze novy sef dopravni policie jen rika to, co chcete slyset, namisto ucinnych a pragmatickych kroku.Podivejte se trochu do sveta, jak politici slouzi narodu. Co jste delali proboha osm let v opozici? Nejspis snili o golfu. Ted ho konecne mate a doufam, ze ne na dlouho. Co to bude mezitim stat lidskych zivotu na silnicich, je vam zrejme srdecne jedno.
29. 08. 2007 | 12:29

Koloděj napsal(a):

Prosím, pane Langer, udělejte zase nějakou zábavnou tiskovou konferenci, jako byla ke Krejčířovi, třeba něco k Pitrovi, ale i s Krejčířem by jste nás znovu pobavil!
29. 08. 2007 | 12:51

Zdeněk BORUTA napsal(a):

Dobrý den pane ministře, s velikým zájmem jsem si přečetl Váš blog k dopravě i reakce kolegů občanů. I když si nemyslím, že byla adekvátní tomu, co jste napsal, v mnohém s nimi souhlasím. Dovolte mi připojit se aké ke kritice stavu na naśich komunikacích a to z hlediska profesionálního ućitele autośkoly. ja bohužel skutećností, že agresivita na cestách stoupá závratným tempem a v podstaté kopíruje styl, který občané vidí v médiích a obrázcích z politické špićky. Oprava tohoto jevu je na Vás politicích napříč politickým spektrem, protože nemůžete chtít po spolešnosti aby se chovala sluśné, když reprezentujete veřejně nesluśnost jako měřitko chování naší politické elity. K situaci v dopravé se pak dá říct, že je odrazem Vašeho zrdcadla.Jako učitel autoškoly dnes a denně učím své žáky toleranci a defenzivnímu způsobu jízdy a sleduji s hrůzou, že vlastně mlátím prázdnou slámu. je bohužel skutečností, že 28 hodin praktické jízdy je žalostné málo a my tak nemůžeme poznat člověka který maskuje svou agresivitu za žákovskými chybami na které má nárok. Můžeme žakům poskytnout pohopouhé základy a to je žalostné málo v dneśní hektické době.Pokud by bylo hodin třeba 50 a nebo i více, bylo by pro nás snadnější selektovat agresívní jedince a mnohem vyšší cena výcviku by pak dala určitě více přemýšlení pro ty, kteří mají snadný přístup k několika málo tisícům svých rodićů. Je spousta možností, jak se alespoň pokusit trochu zmírnit stav ve kterém se naše doprava nachází. rád se s Vámi o své postřehy a náméty, pokud o ně budete stát podělím, jsem ale pŕesvédčen, že tým kolem Vás o problémech a jejich ŕešení ví, zkuste prosím nají politickou vůli.
Přeji hezký den. Zdenék BORUTA
29. 08. 2007 | 15:10

Eda napsal(a):

Článek pěkný, ale nic neříkající a hlavně neřešící.
Pokud opilec za volantem bez
ŘP dostane směšný trest, pokud
vůbec nějaký dostane,nebo zabije člověka autem a jen proto, že to nebylo na silnici
se mu prakticky nic nestane - nemůžeme čekat zlepšení situace
na silnicích. To můžou měnit
šéfa dopr.policie každý týden.
29. 08. 2007 | 22:48

skeptický napsal(a):

Statistika k zamyšlení:
90% dopravních nehod je zaviněno střízlivými řidiči...
30. 08. 2007 | 00:36

Slušný řidič. napsal(a):

Když občan dostane pilotní průkaz, neznamená to, že může všechno. Systém neustálých přezkoušení, omezení, předepsaného náletu hodin a j. snižuje počet leteckých nehod. I když je řidičů více, než pilotů, proč se nepoučit alespoň v tom, že novému řidiči bude snížena dovolená max. rychlost na 80 km/hod na dobu 1 roku od vydání řidičského průkazu? S dnešními technickými prostředky je snadné identifikovat silniční piráty a musí být vůle se s takovými delikventy razantně vypořádat. Policie by měla mít důvěru slušných řidičů a nahánět hrůzu pirátům. Zatím je to tak, že strach mají slušní řidiči proto, že jsou peskováni policií za banální přestupky a frajeři si z ní dělají srandu.
30. 08. 2007 | 09:42

Karel napsal(a):

Nedávno se mi stalo, že jsem jel v obci předepsaných 50 a řidič kamionu na mne houkal, asi ať nepřekážím. Za obcí jsem mu bez problémů ujel, ale v dalších dvou obcích se to opakovalo, protože jsem byl v průběhu průjezdu obcí vždy dojet. Takoví řidiři by během jediné jízdy, která by byla sledována vlastně měli ztratit všechny body a dál už by neměli jezdit. Nejsem pro takto detailní sledování, ale jsem pro psychologické testy profesionálních řidičů, protože v tomto případě se jednalo zcela nepochybně o psychicky labilního jedince.

Věc, která by se však nechala napravit velmi jednoduše a rozhodně by přispěla k vyšší bezpečnosti je to, aby výjezd z kruhových objezdů byl vždy jen do jednoho pruhu. Jde samozřejmě o ty velké kruhové objezdy, kde uvnitř mohou jet dvě vozidla vedle sebe. Zažil jsem už hodně přímo děsivých situací, kdy vozidlo z vnitřního kruhu odbočuje přímo ven přes dráhu jiného vozidla, předpokládaje, že to také zabočí. V jednom případě to skončilo nepěknou havarii, do které jsem se naštěstí nedostal.. Velmi bych tuto změnu uvítal.
30. 08. 2007 | 14:42

VM napsal(a):

Pane LR, co žijete ve Švýcarsku(příspěvek viz. výše ), máte naprostou pravdu.Jenže zeptej-te se pana I.Langera,zdaví,
kde ze sekretariátu ODS zmizela Studie proveditelnosti MDS - Mobilního dohlížecího systému na českých silnicích, k tomu již z let 2005-2006 ?
Kdyby se jen nekecalo a "nebo-dovalo ",již tento systém tady mohl dávno fungovat a bez korupce a dopravních policis-tů ! Ti mají i tak dost prá-ce.Tři roky se kolem toho lí-talo, policisti,co nás zapřísa-hali,abychom nikdy neřekli jejich jména,jen zvolali:kdy-by se Vám to podařilo" hoši " !Už aby to bylo !
Dnes - po dalším promarněném roku se jen fňuká,tají, ztrá-cejí se materiály (MDS a před-tím nejen tento),dělají se personální kolotoče, naprosto k smíchu a dokonce krajští policajti teď mají strach, protože mají uloženo " s tím na silnicích něco udělat", nebo taky poletí !! Přitom dnešní technologie ICT nabíze-jí elegantní řešení a bez korupce- a v MDS je to dokonce již dva roky " na papíře " !! Jenže to na patřičných místech nechtějí slyšet ! To se raději prohospodařují stamiliony,do konce roku 2008 dokonce více jak miliarda ! za tzv. elektro-nickou žalobu ! Jak kdyby se v horních patrech nevědělo, že pro to je třeba elektronický podpis a ten je dnes"k mání " na omezenou dobu a za cenu v řádu několik set korun ! A na toto peníze jsou ! Zřejmě je to myšleno tak, že pozůstalí po těch nových hromadách mrtvol na silnicích si pak doma u počítače budou moci vykroužit elegantně nějakou tu elektronickou správní žalobič-ku na stát,s požadavkem náhra-dy škody z důvodu nezájmu a neschopnosti !!! Co se ale divit, když předposlední
ministr informatiky v rádiu
přepočítával bity v bytu ( čti bity v bajtu ) a nějak se pro smích okolí nemohl dopočítat do více jak 6ti, a když na dotaz kolik bytů má jeden kB ( kilobajt ) pořád to srovnával s kilem čehosi,až moderátor nevěřil svým uším, tak pan ministr informatiky to shrnul- že je politik a na to má lidi ! Tak se pak člověče technický div, že někde je problém i s pochopením ICT
(informační a komunikační technologie )....
Pane LR, dnes by to šlo i s GPS,GSM, www,infratechnikou,
atd., i bez policajtů " v přímé akci" jen by ti nahoře museli skutečně chtít " dáme věci do pořádku " a ne to v kterousi dobu jen deklarovat. Ti, co mají zájem a mohli by i pomoci - investoři, počítačové firmy,redaktoři celostátného tisku, ozvěte se a jen nečekej-te na zázrak shůry !Ten nepřij-de ! To dříve přijde druhá po-vodeň !
Nejen pro pana LR: email :
bezpecnesilnice@centrum.cz
30. 08. 2007 | 16:45

Temuraz napsal(a):

Vazeny pane ministre,
jelikoz jste lekar,nedal bych si od Vas osetrit ani ukopnuty palec.Jste rovnez pravnik,nedal bych si od Vas poradit ani u obcanskeho rizeni!Jako ministr?Pane Boze Vas jmenoval ministrem pomatenec s ocekavanim,ze budete jako ministr delat neco pro bezpecnost obcanu a co jste udelal?Jen same hlouposti a navracite veci davno jiz neprakticke a zastarale opet do podoby soudruhu.Odejdete z teto pozice nestacite na funkci ministra klicoveho a duleziteho ministerstva.Dekuji Vam.
30. 08. 2007 | 18:18

Frank napsal(a):

Je nejvyšší čas na změnu ministra vnitra. Větší magor tam ještě nebyl. Na policejních stanicích se sedí na rozvrzaných židlích, ale šišlavý Ivánek si dal opravit svoje hnízdečko za 19 mega. Teď by si mohl nechat nastřelit nějaké ty vlásky jako Elton.
30. 08. 2007 | 22:31

Syn napsal(a):

VŠECHNY silnice jsou nebezpečné a VŠICHNI jsou vinni: 1) Stát, který není schopen opravit jedinou díru ve vozovce, který ani tři roky po vstupu do EU stále nevyřešil mýtné (mělo být dřív, mnohem vyšší a na komplet celou silniční síť) a který na silnice pouští přetížené kamiony, místo aby je posílal po železnici; 2) Policie, jež měří rychlost na zcela bezpečných místech a raději otravuje slušné lidi, než aby dopadla opravdové gaunery a zabavila jim na místě nejen řidičák, ale hlavně auto; 3) Řidiči, kteří chlastají, berou drogy a místo řízení kouří nebo telefonují, kteří se chovají naprosto bezohledně a kteří si myslí, že všechny silnice patří právě jim. Bohužel, donutit jednoho každého, aby se zamyslel především nad sebou, je úkol nadlidský a asi nesplnitelný:-(
31. 08. 2007 | 11:46

Alex napsal(a):

Pane ministře, vy jste vážně kašpar. Nechtěl byste také stejným způsobem požádat kriminální živly, aby už konečně přestaly páchat kriminální činnost? Třeba půjdou do sebe.
Moc dobře víte, že mezi lidmi jsou vždy někteří jaksi jiní. A všude, nejenom v naší zemi. Kdyby to tak nebylo, nemusela by být ani policie. Nikde. Jsem řidič, každý den jezdím po Praze a můžu Vám říct, že policii vidím velmi zřídka. A když už, tak určitě ne tam, kde je frmol. Nebudu Vám popisovat svou každodenní cestu do práce a domů, bylo by to na dlouhé čtení. Denně zažívám situace, nad kterými mi rozum zůstává stát a policie? Nikde. A to není vina policajtů, ale jejich vedení. A to jste také Vy. Vy je máte posílat na ta správná místa, vy je máte vést k tomu, aby např. místo na třicítce v Bráníku (kde jsou snad jedinní v celé Praze) stáli na křižovatce u Jiráskova mostu a tvrdě trestali projetí na červenou (což je na denním pořádku), řídili dopravu, kde nejdou světla nebo při uzavírkách, kdy se lidé zoufale snaží projet křižovatkou, protože pár hovad jaksi nezná pravidlo, že když se do křižovatky nevejdou, tak tam nemají co dělat. Trestat, když někteří předjedou celou kolonu po kolejích zleva a pak hrdě odbočí doprava. Jenže tohle všechno by ti policajti museli vidět, ale to od stolů jaksi nejde. Všechno to je vina VEDENÍ a tudíž i Vaše. A vy si myslíte, že to vyřešíte konstatováním, že nejsme dospělí a prosbou ať se polepšíme! Věnujte svých 19 milionů místo na Vaši pracovnu (místo sezení v pracovně vyražte do ulic jako řadový řidič - tudíž bez řidiče) na nové motorky nebo auta pro policisty, dejte jim pořádné platy, ať před bohatými podnikateli-hejsky nejsou za blby, a uvidíte, že se leccos změní.
Ä nebo radši mlčte.
31. 08. 2007 | 11:47

Nada napsal(a):

Myslím, že vám pane ministře jde lépe určování kdo spolipracoval s STB, místo pracovního vytížení ve prospěch voliče a policie.Také jednoduší byla kauza Kubice, takže nevím proč, ale nevěříme vám ani slovo???
31. 08. 2007 | 12:27

čulibrk napsal(a):

Zase lžete!
01. 09. 2007 | 11:27

Jouda napsal(a):

Pane ministře.
Nezlobte se, ale opět jako tradičně veřejně lžete všem občanům.
Nezlobte se, ale to jste nanašel mezi svými známými takového odborníka na dopravu, že jste tam musel dát onoho Červíčka? Navíc člověka, který nemá absolutníbznalosti v oblasti dopravy a také o tom svědčí ni jeho různá zveřejněná prohlášení. Je to člověk nejen bez znalosti, ale i bez kncepce. Jen jedno jeho prolášení o tom, že za nehodovost v krajích budou osobně odpovědni krajští dopravní ředitelé Policie ČR. Pokud nesníží ji, půjdou od válu. To je absolutně blbost a neznalost, nebo potřebuje i on umístit své kamarády? Kdo je hlavně odpovědný za snížení nehodovosti jste jako nejvyšší velitel Policie Vy a potom on. Takže pokud se snížení nehodovosti nebude líbit, ne nějakým politikům, ale nám, jako našim zaměstanacům. Tak oba půjdete od válu.

Jinak nač zde psát nějaké připomínky, když Vy stejně na ně nereagujete a myslíte si jen si kecejte. Proč někdy neodpovíte na kokrétní připomínky, ale alespoň globálně na nejčastější, ale ty Vám asi napíší jen Vaši známí. Už se těším, že přijde doba až konečně zmizíte z politické scény.
01. 09. 2007 | 12:56

dingo napsal(a):

Souhlasim s prispevkem LR o situaci ve Svycarsku. Ziji pres 20 let v Australii a je to pdobne. Kamery na kazdem rohu, obrovske pokuty, prijde vam ucet a musite okamzite zaplatit pres telefon kreditni kartou. Na uctu je hned upozorneni ze pokud nezaplatite jdete k soudu a budete platit az $6000 soudni vydaje. Bodovy system je take, v krizovem obdobi, naprikad pred svatky se pocet trestnych bodu zdvojnasobuje. Policie muze okamzite zabavyt auto, privezou vam pred dum sesrotovanou kostku! On si to pak kazdy rozmysli jezdit jak prase. Tvrda represe je jediny co pomuze, zadne nesmyslne "policista partner ridice".
01. 09. 2007 | 14:36

cívka napsal(a):

Na úplatky funguje celá státní správa,kdo může rozhodovat bere,tak proč ne policajti.Proč to všude okolo funguje,jen v Česku nefunguje takřka nic a když tak problém, problém,problém.Ryba smrdí od hlavy a z našich rádoby politiků je nám voličům akorát nablití.
01. 09. 2007 | 23:13

Čunek napsal(a):

Bodový systém pořádek neudělal ? To chce nejprve vyříznout vřed a já vím jak na to.Panu Košťálovi to chtělo dát po dopravní nehodě v den jeho narozenin dýchnout do balonku, panu fotbalistovi Pudilovi když řídil poněkud opilý to nechtělo dávat druhý den řidičský průkaz, a s panem Husákem když , když jeho šofér na krátké trati několikrát porušil předpisy chtělo zatočit a pak by možná bodový systém byl účinnější. Vy poslanci prostě pořád hledáte problémy tam kde nejsou. Já už nevím jak Vám to říci.
02. 09. 2007 | 00:11

baba napsal(a):

Omíláte korupci všude, kde se Vám právě hodí. Jenže po roce 1989 jste jako základní modlu postavili peníze a honbu za penězi povýšili na národní náboženství. A byla to právě Vaše strana. Tak vznikl základ korupce-národní sport. Přidejte vysoce kvalitní zákony s degenerovanou regresí. Dostanete výživné korupční prostředí. K tomu přidejte televizi, noviny a časopisy se vším násilím a "potoky" krve. Nedivte se, že agresivita ve společnosti roste. To se projevuje i na silnicích. Řidičák mám téměř 40 let a jezdím cca 20tis.km za rok bez nehod a pokut. I mě dělá potíže 50km v obci, protože je to rychlost na rozmezí 3. a 4.rychl.stupně starších aut. Je blbost tvrdit, že za většinu nehod může vysoká rychlost a pokutovat překročení rychlosti v rozmezí 10-15% povolené. I při 40 km/hod můžete smrtelně havarovat. Radar na každém rohu je nákladný a také zbytečný. Máte mýtné brány na dálnici a určitě není problém je doplnit zařízením na odečet rychlosti. Pokud je takto zaznamenáno vozidlo překračující povolenou rychlost (kamiony 80-100), není problém ho celkem obratem zkasírovat, pokud bude fungovat administrativa jak má a regres bude v rukou policie, což není. Pokud někdo nafouká, ne že může odmítnout, ale musí se podrobit odběru krve nejlépe na místě nebo u nejbližšího lékaře. Pochopitelně by měl okamžitě odevzdat řidičák vždycky,doklady a klíče od vozu tehdy,není-li ve voze spolujezdec schopný převzít řízení. Na silnici nemá co dělat. Obdobně by to mělo platit pro drogy. Regrese pokuta+zákaz řízení min.6 měsíců dle množství zjištěného alkoholu či drog (taxativně, ne dle úvahy regresního pracovníka). Jízdu na červenou může vyřešit fotobuňka se záznamem SPZ(něco jako mobil s fotoaparátem). Obdobně se dá vyřešit i předjíždění na nebezpečných místech či bílá čára. Před nástupem do autoškoly by žadatel měl projít kvalitními psychotesty, zda vůbec má volní a reakční předpoklady k řízení vozidel. Ve výuce autoškol chybí výcvik k ohleduplnosti a pravidlu nižších možností. Navíc 90% absolventů autoškol je rádo,že se udrží na silnici a řada z nich sedne do silného auta. Nejsou schopni současně zvládnout auto, provoz a stav silnice. A ještě jedna drobnost. Při opakovaném závažném porušení základních pravidel(alkohol, rychlost, nebezpečné stání, bílá čára, zaviněná nehoda ...) se trestní sazba zdvojnásobí. Bonusy a malusy pojišťoven jsou k ničemu, trestají provozovatele nikoliv řidiče. Věk není pro řidiče omezením. Znám řadu velmi dobrých řidičů přes 60 i 70 let a jezdí opravdu dobře. Kdo umí, ví, kdy přestat. Větší problém jsou mistři volantu, kteří sednou do auta, v tom okamžiku jim narostou ramena, cítí se pány silnic a případně se chtějí předvést. Šlápnout na plyn umí každej vůl, ale poradit si, když jde do tuhýho a neohrozit ostatní, umí jen ten, kdo má auto zvládnuté, dobrou kondici a je soustředěný na řízení. Naschvály, myšky a podobné radůstky na silnici v dnešním provozu opravdu nepatří. Stavba nových dálnic a rychlostních komunikací není řešením. Silnic je dost, jen jsou často v bídném stavu(tam dostávají zabrat auta) nebo nemají dostatečnou propustnost např. Svitavská z Brna.
02. 09. 2007 | 01:29

jojko napsal(a):

čas na změnu Langera
02. 09. 2007 | 10:40

Rebel napsal(a):

Pro jojko.
Už je dávno po dvanácté.

Každý den, kdy takový nedúvěryhodný člověk jako je pan Langer vede policii potápí společnost do morálního bahna.
Bohužel žijeme v době, kdy policii řídí člověk, kterého by spíše policie měla sledovat. Já se obávám, že policie už nemusí být nastrojem státu, ale nástrojem ODS.
02. 09. 2007 | 13:24

cyril napsal(a):

Gratuluji, to co jste napsal jsou obecně známé skutečnosti. Zapomněl jste však na podstatnou věc. Tou věcí je, že politici se začnou chovat tak, aby příkladem byli pro ostatní a pokud se jim to někdy vysmekne z rukou, aby před zákonem byli rovni. Od Vás, který dal k dispozici tisku slavnou Kubiceho zprávu to sedí. Od Vás, který soustavně rozvrací práci policie, od Vás, kterému se do současné doby nic prospěšného nepovedlo to, ale to bych se opakoval. Takže přestaňte mluvit a konečně začněte něco dělat. PS Můžete začít třeba tak, že místo současné makety policejního důstojníka dát maketu své osobnosti.
02. 09. 2007 | 20:10

jaja napsal(a):

bodový systém je snad k tomu,že se neplatí pokuty dle obličeje čik kapsy. ale policie musí být vidět, stačí když na silnici stojí a hned řidiči zlepší svou jízdu, schovávat se za křoví nebo sloupy je zbytečné a diskriminační, jde o pokuty nebo o prevenci?
03. 09. 2007 | 08:14

Kopidová napsal(a):

Pane ministře, trochu mě děsí, že zrovna vy, který byste to měl vědět ze všech nejlíp, se tážete, co dělat s nepořádkem na silnicích!
Opravdu si myslíte, že pan Červíček, který se do konkurzu přihlásil 4 dny před koncem lhůty (zřejmě neměl dřív čas, protože tak usilovně pracoval na té propracované koncepci), poté, co byl narychlo dvakrát během dvou dnů povýšen, aby se vůbec přihlásit mohl, něco změní?
03. 09. 2007 | 12:33

Kopidová napsal(a):

Ale jinak si taky myslím, že za nehodovost si především můžeme my sami - řidiči - a je chyba svalovat odpovědnost za vlastní neodpovědnost na policii.
03. 09. 2007 | 12:42

alena napsal(a):

Vznosné myšlenky, Ivane. Jen nechápu, proč Červíček (není příbuzný toho Fričova indiána?) začíná zase se spartakiádou v uniformách. Navíc pronásledování chodců není až tak důležité - alespoň do doby než někdo konečně provede assesment přechodů ve městě. Někde je na 2 km 1 přechod bez světel na čtyřprodé ulici s nepřetržitou řadou aut a tramvají uprostřed. Jinde jsou řidiči vytáčeni k šílenství semafory po 30m. Taky by si občas nějaký policajt mohl stoupnout na některé křížení výpadovky s místní komunikací z vesnice do vesnice. Když vidím důchodce v čepici jak se blíží v stopětce k stopce, uberu na dvacet a jedu s nohou na brzdě. Situace se stále opakuje. Náklaďák nebo autobus, který mě na podobném místě prostě "přehlédne" a donutí testovat ABS je také pravidelným úkazem. To by ti poldové ale museli něco umět. a.
04. 09. 2007 | 00:31

Franta napsal(a):

Musí se snížit rychlost mimo obec na 80 km/hod, protože silnice jsou nevyhovující a je nutné nasadit neoznačená policejní auta, která budou honit piráty silnic. Jinak s tím nic neuděláte.
04. 09. 2007 | 09:06

franta z Ostravy napsal(a):

Diskuse předčila mé očekávání. Myslím,
že by pan ministr Langer se měl poučit a
rovněž tak by se měl velmi poučit nový
šéf dopravní policie, aby věděl, co má dělat. Je otázka, jestli se k těmto informacím dostane. O čemž já pochybuji.
04. 09. 2007 | 10:09

julie julinka napsal(a):

Tak Vas pane ministre trochu lituju. Clovek se ovsem nemuze zavdecit vsem. A tak hlavu vzhuru. Pestrost nazoru je bohata, a ja verim, ze i vase ambice, udelat z policie spravedlivy a pratelstejsi organ, budou nad miru efektni.
Preju Vam hodne sil. A pozor na wewerky:)
04. 09. 2007 | 22:29

poradce napsal(a):

považuji to za převolební blábol tři roky před volbama.
jinak policajti mě mají "rádi" Starší slušně oblečený v starém autě Felícii, tak tomu to spočtem. A taky to rádi dělají jak měšťáci tak státňáci
05. 09. 2007 | 16:02

Ivan Dorica napsal(a):

Buďte Zdráv Ivane Langere!
Víte,dělal jsem řidičské oprávnění ve Wien v Rakousku a doporučuji aby si vláda ověřila jak se vyučuje a zkouší řidiči v Rakousku!
Vůbec se zde nepoužívá jízda na půl vidu,celý vid,do prvního nebezpečí/hlouček dětí skotačící na chodníku/,nevyučuje důkladně technika jízny na zamrzlých mostech,spadaněm listí a na konkrétních životních situacích,z níž jedná je : má-li řidič v protisměru vozidlo které porušilo bezpečnou vzdálenost k předjíždění je pro něj bezpečnější na vhodném místě sjet z vozovky.Na přechodech neplatí,že řidič je povinen se dívat chodcům do očí aby vystihl jejich záměr,zda hodlají počkat,či přejít,kde platí,že dítě má vždy přednost ,neboť nemá princip pověření,a chodec vstupivší na přechodu do vozovky si vynucuje přednost a má přednost,pokud vstoupil do vozovky a řidič jej nesmí ohrozit! Dále ty testy jsou spekulativní,já jsem dělal zkoušku ůstně před komisí a neřekl jsem jedno slovo"snížím rychlost jízdy" dopověděl jsem další vysvětlení bezpečného řešení nebezpečné situace,ale kvůli jedné chybičky jsem situaci nevyřešil a musel přijít za dva měsíce k další komisi!
Neměl jsem šanci nic uhádnout a musel vše být jedničkou!
Požádejte Rakouské kolegy oni Vám pomohou vše pochopit proč to zde selhává. Lidé jsou skvělí cochcáci a proto se u nás umírá!
S pozdravem Jesus Lives!
zůstává
Ivan Dorica
05. 09. 2007 | 19:58

Jan L napsal(a):

Je zřejmé, že žádný předpis, jehož dodržování není kontrolováno, není účinný. Proto nefungoval předchozí systém a nefunguje ani bodový systém. Dokonce ani hrozba nejtvrdších možných trestů nepovede bez kontroly policie k žádnému výsledku. Je mezi námi příliš mnoho řidičů - gaunerů, kteří nikdy nebudou potrestáni. Slušní řidiči jsou jim na obtíž. Takový stav vede k tomu, že i řidiči, kteří by za normálních okolností dodržovali předpisy si za této sutuace dovolí jet trochu rychleji, předjíždět trochu riskantněji, ... Typický lavinový efekt. Najezdil jsem v USA asi 13000 km a viděl jsem celkem 3 nehody. Jízda je tam plynulá, řidiči jezdí přibližně stejnou rychlosti. V několika případech jsem zaznamenal jízdu rychlostí výrazně na povolenou hodnotu. Během několika mil stáli tito řidiči na krajnici za asistence jinak téměř neviditelné policie. Je to podle mne jediný fungující způsob, jak zajistit snížení počtu nehod a jejich obětí.
05. 09. 2007 | 21:55

Vladimír napsal(a):

Jen hlupák si může myslet, že samotná změna v Policii pomůže zlepšit bezpečnost na silnicích. Především naši drazí politici (bez rozdílu barvy) musí zajistit všeobecné respektování zákonů! Pokud se politici chovají tak, že pod vlivem lobistických skupin sami zpochybňují zákony, které nota bene sami schválili, nemůže se nikdo divit, že to i na silnicích vypadá tek jak to vypadá. Jak může Langer zlepšovat bezpečnost na silnicích, když sám (ještě v době, kdy bodový zákon zřetelně zlepšil bezpečnostní situaci na vozovkách) zákon zpochybňoval a vykřikoval, že jej zruší nebo výrazně upraví.
Zákon sám o sobě (až na pár drobností je dobrý a zodpovědného řidiče nijak neomezuje. V dnešní době, kdy se na vozovkách dějí neuvěřitelné věci, kde sami politici, podnikatelé a obchodníčci nerespektují základní pravidla - rychlost, bezpečné předjíždění, jezdí na červenou, předhánejí se v tom, kdo rychleji projede např. Praha-Brno, nebo Praha -Plzeň, na dálnicích jezdí zásadně v levé pruhu, apod., je nezbytné:
1) Přitvrdit postihy závažných přestupků (při rychlostech tolerovat překročení do 10km/h, ostatní tvrdě trestat,
2) Při přestupku jako třeba jízda na červenou, předjíždění přes plnou, nebezpečné předjíždění, nedání přednosti, ohrožení chodců, ohrožení ostatních při přejíždění z pruhu do pruhu, jízdu v odstavném pruhu, předjíždění zprava apod. okamžitě zadržet ŘP a vydat až po přezkoušení jak z pravidel, tak i z jízdy.
3) Za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návikové látky odebrat ŘP nejméně na 1 rok, poté vydat až po absolvování autoškoly a přezkoušení.
4) Po způsobení dopravní nehody se škodou nad 20000 nebo zranění odebrat ŘP nejméně na 1 rok, poté vydat až po absolvování autoškoly a přezkoušení.
5) Při opakovaném zavinění nehody nebo opakování přestupků uvedených v bodech 2 a 3 zákaz jízdy na min. 5 let potom autoškola a zkoušky.

Pokud se hazardéři a agresivní řidiči (počínaje poslanci, podnikateli až po puberťáky za volantem) nebudou bát, že mnoho měsíců budou chodit pěšky tak se nic nezmění. Zvítězit může jen strach ze ztráty ŘP. Pokuty jsou účinné jen na nejnižší příjmovou vrstvu, a ta právě ze strachu z pokuty zákon respektuje. Na majetné může učinkovat jen obava ze ztráty ŘP. Proč za přestupky mohl v USA Dominik Hašek dostat veřejně prospěšné práce, proč P. Hiltona si to šla odsedět, proč Ralf Schumacher přišel v Rakousku o ŘP atd. a u nás to nejde!?
Jen tak je možné zajistit respektování předpisů a snížit počet mrtvých a těžce zraněných.
Pavda je,že by se policie měla méně věnovat parkování a více vážným přestupkům. K tomu však potřebuje politickou podporu.
06. 09. 2007 | 14:35

Vladimír napsal(a):

Ještě mám jeden námět:
Stálo by za to, aby některé centrum dopravního výzkumu uspořádalo anketu, při níž by třeba na benzínkách řidiči vyplnili zkušebně test z pravidel. Vyhodnocení by ukázalo jaké jsou znalosti pravidel. Asi by to bylo pro řadu dopravních expertů hodně nemilé překvapení. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že někteří z nás naprosto netuší, že když prochází dálnice nebo sil. pro mot. vozidla městem, že je rychlost omezena na 80km/h, že při vjíždění rozjezdovým pruhem na dálnici se nelze řídit pravidlem zipu, že se mimo obec jezdí zásadně vpravo (nejedná-li se o souběžnou jízdu), že při zastavení v koloně mezi prvním a druhým pruhem je třeba nechat místo pro průjezd vozidel s právem přednosti a že ostatní nemají v tomto prostoru co dělat, že řada chodců je do dneška přesvědčena (jak jim vnukli před časem nezodpovědní novináři),že mají na přechodu absolutní přednost, a takto bych mohl pokračovat ještě minimálně dvě hodiny.
Nechť odborníci po vyhodnocení této ankety provedou patřičnou osvětovou kampaň. Neznalost zákonů neomlouvá, ale může i zabíjet !!! Líbí se mi např. pořad Pavla Soukupa na ČT - "xistuje mnoho mítů a nepravd, ale mnozí podle nich jezdí" Je to však pohříchu málo.
06. 09. 2007 | 14:59

Jirka napsal(a):

Vladimír napsal " tvrdě trestat předjíždění v pravo". Nevím kde toto předjíždění myslí, ale jestliže jedu v pravém pruhu dálnice a nějaký "pitomec" jede v prostředním pruhu a ještě pomalu, tak tam za a) nemá co dělat a za b) já ho nepředjíždím, ale bohužel podjíždím.
06. 09. 2007 | 16:58

pje napsal(a):

Problém je ve špatně nastaveném mantinelu pro různě disponované "účastníky silničního provozu". Pro ty méně disponované je nutné, aby mantinely (omezená rychlost, plná čára, zákaz parkování...) neje existovaly, ale aby byly dost striktní, protože méně disponovaní se nedokáží sami orientovat podle svých smyslů a číst trasu včetně okolí. Proč ale má být buzerován řidič, který na široce přehledném křížení, před nímž je padesátka (pro ty dezorientované), jede sedmdesát? Proč naopak není zastaven řidič, který si to hasí sedmdesát v nepřehledném místě, kde jet padesát je tak akorát i na zkušeného a orientovaného řidiče? Proč nejsou kamery v nebezpečných zatáčkách a před horizonty, kde spousta debilů za volantem předjíždí, aniž by viděla situaci v protisměru - tohle a bezpečné křižovatky je klíčové pro snížení nehodovosti a zrychlení provozu zvýšením jeho plynulosti... Za jízdu proti lidskosti bych pak navrhl zabavit řidičák a označit vozidlo čipem, pokud jej také nezabavit...
07. 09. 2007 | 08:22

pje napsal(a):

Jirko, vaše "podjíždění" je nejen předjíždění zprava, což je na dálnici zakázané, ale je to taky manévr, se kterým nikdo moc nepočítá. Nesetkal jsem se s případem, kdy by v levém pruhu někdo visel dlouho, je to většinou kvůli lepšímu stavu vozovky v levém pruhu a těch pár zoufalců nesledujících zpětné zrcátko, si buď všimne nebo sami včas zmizí... To kamioňáci na tempomatu jsou jiná pakáž, stačí, aby se nastavená rychlost lišila o dva km/h... Ale to je jiný problém...
07. 09. 2007 | 08:26

swat napsal(a):

....je čas,aby jste odešel,vaše škleby na různé průsery,je to jediné,co umíte.
07. 09. 2007 | 11:45

Olin napsal(a):

Že se vám, vážení glosátoři, to či ono na našich silnicích, na dopravní policii, na panu ministrovi nelíbí ? Vzpomeňte si na stanovisko pana Topolánka k protestům proti radaru: "K demomokracii patří, že se může každý občan vyjadřovat ke všemu". Jinými slovy to znamená: "jen se občané vypovídejte, my (politici) rozhodneme, jak se nám to bude hodit". Věnujme se proto raději fandění fotbalu, bude to mít také nulový efekt na chod věcí v tomto státě, ale ušetříme si nervy a prodloužíme si život. Smysl podobných článků chápu jako prostředek ke snížení počtu důchodců a tím ke snížení rozpočtové kapitoly na sociální výdaje. Zdravím všechny slušné řidiče. Olin.
07. 09. 2007 | 17:11

V.K. napsal(a):

Ještěže tu máme policii jako fackovacího panáka, který za všechno může. Každý v téhle zemi ví, že tu policie a jiné státní orgány mají velmi slabou možnost vymáhat dodržování zákona. Co takhle podívat se do vyspělých západních zemí, kde už normální lidé pochopili, že za porušení zákona musí být tvrdý trest. Ale u nás ne, tady se pořád jen mluví a všechno se svádí na policii. Teď chytré hlavy přišli na novou metodu postavíme na cestu policajta a tím se všechno vyřeší. A hlavně musíme říkat, že policie tu není pouze jako represivní složka, ale jako vychovatel, tak bych chtěl vysvětlit, jak má jinak než tvrdým postihem donutit řidiče jezdit slušně. Cikány taky vychováváme již desítky let a stejně to k ničemu nevede. To se normálnímu člověku z těchto řečí dělá špatně. Ale to je v pohodě hlavně, že páni poslanci mají své platy a chechtají se, jak je ten dav tupý.
07. 09. 2007 | 18:41

mike napsal(a):

minulou sobotu v Říčanech stál policajt s radarem těsně u cedule při výjezdu na Brandýs... Asi neslyšel v televizi programové prohášení svého nového šéfa o tom, že s tímhle je tedy už konec, bude se měřit v nebezpečných úsecích... Kdo to v těch místech zná, ví, že se nejedná o žádný nebezpečný úsek, ale klasickou šikanu.
08. 09. 2007 | 21:11

Jirka1 napsal(a):

Není čas změnit ministra, ten je jako slepice, vše jen pos*re a rozhrabe.
10. 09. 2007 | 07:15

Stanley napsal(a):

Vážený pane Langr
Sebelepší represivní nástroj Vám neumožní snížit počet mrtvých na silnicích. Pomohlo by kdyby si někdo vzal mapu a špendlíky. Špendlíky si označil místa smrtelných a těžkých nehod a ty místa pak zrekonstruoval. Objeví se vám tak 50 stále se opakujících míst. Ty zrekonstruujte a máte o 30% nižší úmrtnost. Na rozdíl od represe ,,bodovým systémem“ který přinesl o 30% vyšší úmrtnost. Nebude to stát víc než provoz bodového systému. Myslím že je třeba si vzít příklad ze zemí z nízkou úmrtností jako je Holandsko. Tam platí pravidlo že řízení má být intuitivní a musí být odstraněny všechny rizika jež lze jen ztěží předvídat. Prostě tam neuvidíte křižovatku za nepřehlednou zatáčkou, kruhový objezd jenž lze projed bez ubrání plynu či zatáčku na mostě která v zimě pravidelně namrzá a ten kdo to nezná rozbije si úsměv.
Hezký den. S.K.
10. 09. 2007 | 18:43

bohoušek z říčanska napsal(a):

Zase jenom žvásty o ničem langr,uměl dobře se svým ironickým šklebem kritizovat,ale co sám dokázal?
Jezdím denně ale dopravní policajty znám jenom z jejich oblíbených míst na pražském okruhu,kde za pomoci radaru pomáhají ,,urychlit dopravu".Ale ještě nikdy jsem je neviděl kontrolovat řidiče odjíždějící v noci z hospod, nikdy jsem je neviděl, že by třeba u nás ve vsi zastavili jediného motorkáře (většina jezdí hodně přes 100),nikdy jsem je neviděl ,že by si třeba stoupli k přechodu u školy v Radešovicích, je tam sice semafor ,ale ten respektuje jenom málokdo.Nejednou jsem byl svědkem ,že tam projede na červenou i kamion dokonce i přes dvojitou čáru a červenou předjede stojící auta.Nikdy jsem neviděl že by pokutovali řidiče kteří staví auta na přechod pro chodce(velice nebezpečné protože chodci nejsou vůbec vidět když chtějí přejít).Nikdy ........... Bylo by toho moc ,už jenom malá poznámka, čekat od lidí, že se sami ukázní je nesmysl,nikdy nikde to na celém světě nebylo a nebude,bez represí to prostě nejde.
10. 09. 2007 | 20:34

řidič napsal(a):

"A konečně policie, dopravní nevyjímaje, nemá být jen represivním orgánem, ale především službou veřejnosti."
1.Je v Praze tak 10-20 kritických míst, kde pouhá přítomnost policisty(vč.městského) ve špičkách výrazně poslouží(veřejnosti),natož bude-li reálně dopravu řídit.
2.Produktivní/účinná zpětná vazba mezi policií a odborem dopravy(magistrátu)je zjevně nedostatečná:synchronizace semaforů,opakovaně nebezp.místa,prokazatelně nedostat. značení,atp. .Policie nemůže nevidět nežádoucí stav,odbor dopravy nemůže být neomylný a těžkopádný(v čase i v rozsahu)moloch.
3. Přijměte opatření proti nežádoucímu způsobu stavebních úprav a oprav, výluk, zúžením, výkopům,atp. v tom smyslu, že veškeré takové práce smějí být prováděny v přísném časovém režimu a výlučně v době noční,prázdninové,svátků(v tzv."jalové"době),tedy tak, aby se vyhýbaly systémově dopravnímu náporu.
3.Policie pokutuje veřejnost, které má především sloužit.Trvám na tom, že veřejnosti je odpíráno nezadatelné právo pokutovat policii, potažmo úřady za porušování jejich povinností.Tzv.politická odpovědnost je věc tomuto nadřazená a nezávislá.Musela by se pak při pokutě policie spokojit s mým odkazem na odpovědnost kupř.morální atp.
Stát na straně jedné veřejnost(které má sloužit) trestá,na straně druhé odpovědnost vůči veřejnosti odmítá protože sankce vůči němu/zástupcům státu neexistuje!Opravte mne,pokud bloudím.
11. 09. 2007 | 10:01

Jan napsal(a):

Začněme u autoškol!
Zatímco kdejaké kurzy, testy a školy zvládne díky jejich nárokům jen část populace, řidičák je vydán každému. Alespoň neznám případ, že by i největšímu dementovi nebyl řidičák, byť po několika pokusech, vydán. To je gró všech problémů na silnicích. Chybí kvalitní výcvik v autoškole včetně ukázek, jak se např. nad autem ztratí kontrola za mokra atd. Autoškoly by povinně měly disponovat plochou alá letiště pro tyto účely i za cenu zdražení výcviku. Zkoušky a dovednost adeptů by se měly natáčet kamerou a řidičák by neměl být vydán nikomu, kdo prokazatelně nesplní nastavené parametry. Tímto bych začal.
11. 09. 2007 | 12:50

luk napsal(a):

V komentářích je hodně pravdy, zejména o stupidním měření rychlosti atd. Já chci, pane ministře, říci něco jiného. Chování agresivních řidičů je ve značné míře odrazem politiky ODS typu nic netoleruj, starej se o sebe, pravdu má vítěz, slabší má smůlu. Zamyslete se nad tím, zda právě ODS zde systematicky neničí to, čemu se říká ohleduplnost apod.
12. 09. 2007 | 16:40

xx_CT_xx napsal(a):

Pane ministře, jsou to jen řeči, Váš článek je stejně prázdný, jako projevy pana Červíčka. Není už čas konečně dospět? Když vám ujíždí nalitý řidič, policie po něm střílí a pak na ně pošlete inspekci...takhle se buduje reputace? Proč u školy stojí auto s radarem za keřem? Proč nestojí u přechodu? Takhle se buduje reputace? Hezky se o všem mluví. Ale nikdo nepřizná, že mu ten současný stav vlastně vyhovuje. Dokud není obětí nebo příbuzný obětí. Nebo dokud vám to nepodtrhává židli pod nohama. Mě osobně to vyhovuje, konečně rozhoduji na silnici jen sám za sebe. Nemám ale pocit, že by všichni lidi měli mít tu možnost. A co s tím uděláte? "Změna koncepce" hmmmm jak šlechetné. "Odbourat negativní chápání veřejnosti" hmmmm to je skoro na Bílého lva. Odstraňte laskavě lidi bez řidičáků, k diskotéce ať si stoupne jedna hlídka (jako u technoparty), řidičáky na zkoušku a myslím, že se směle můžeme začít bavit o 50% poklesu mrtvých. Nebavte se o 160ce. Nechte 130 a tolerujte 160. 160=200. Vážně to chcete?

Děkuji za pozornost.
13. 09. 2007 | 01:47

kološ napsal(a):

Pane ministře-auta se značkami např
2M2 00 11 atd jezdí jak blázni a nikdo je nekontroluje ani nemá zájem.
P R O M I N E N T I jak za komunistů.Všichni ví že za volantem je ,,jejich osoba,, policista,kreminalista,primátor,srarosta,místostarosta,dopravák atd.Nebuďte naivní ministře reklamy a věnujte se lidem.
13. 09. 2007 | 08:08

xXx napsal(a):

Provokatéra na ně!
Pořádek v řadách policie nebude, dokud nebude exstovat provokatér. Musí existovat státní provokatéři, kteří budou policistům nabízet úplatky, dokumentovat převzetí úplatku a následně udělovat tvrdé tresty pro výstrahu ostatním. Denně a systémově. Jinak se s nima nehne!
14. 09. 2007 | 07:55

xXx napsal(a):

Víte, jak na prominenta se skvělou značkou typu 1A1 111 111 ? Jednoduše. Značku vyatáhnout z úchytu, přelomit a opět nasadit zpět. :) Dotyčný si musí jít pro nové číslo. To mu udělat víckrát a přejde ho to, vlastnit exkluzivní číslíčko. :)
14. 09. 2007 | 07:58

karel napsal(a):

Lidi konečně,každý řidič,chodec,cyklista sám sobě policajtem jinak se to nedá.Změnit naše agresivní chování.Jinak se vysokého věku nedožijem.
14. 09. 2007 | 18:07

vesničan napsal(a):

Pane ministře, proč neřeknete pravdu o personálním stavu u policie, zejména u dopravní??
Poslední výkend v srpnu,v době kdy byl údajně zvýšen dozor na silnicích,jsem jel z Plzně do Ostravy a zpět. Zpáteční cestu jsem absolvoval směrem přes Šumperk a Hradec Králové (celkem cca 1000 km). Na celé trase jsem se setkal jen 1x s policisty, kteří prováděli dozor!! Je pravda, že jsou okresy, kde na dopravních odděleních zůstali pouze policisti, kteří nedělají nic jiného než dopravní nehody? S kým chcete naplňovat novou koncepci?
Nehledejte nové paragrafy. Zajistěte dodržování současných dopravních předpisů. Nazývejte si to jak chcete, třeba policejní stát!
Populismus nechte stranou. Sám dobře víte, že to bez represe nejde a na silnicích v současné době převládá bezohlednost, agrese a anarchie.
15. 09. 2007 | 22:04

K4my napsal(a):

to vesnican: V pohode, ja si jedu pekne z hradce smer olomouc a kousek pred mohelnici jeste pred tunelem projizdi policajti, , trasa Pardubice - Ostrava asi jediny chlupaty vozidlo a vubec je nesralo ze na dvouproudovy silnici se auta predjizdeji jako by ty pruhy byly 3, a to i na plny care, ja jakozto mlady ridic jsem z toho byl lehce v SOKU........ JENZE JA SE TEM RIDICUM NEDIVIM jezdit 70kmh/h za nakladaky KDYZ TU NEMAME ZADNY PORADNY CESTY!!!! I TI POLICAJTI NA TO SEROU PROTOZE VI JAK SE TU JEZDI JENZE LANGR TO NEVI!!! CHUDAKU STREL SE UZ....
17. 09. 2007 | 12:15

Indian napsal(a):

No policie chce aby je občan vnímal a měl knim respekt.jezdím hodně,po Praze a po okolí.A vidím,že nic nevidím.Policisté v autě??toť vzácnost,na nepřehledných místech je není vidět vůbec,Když se "ucpe" křižovatka kvůli nefungujícím světlům - nejsou (ale o 200 metrů dál mne kontrolují v klidu,jestli mám rezervu,lékárnu a pod.).A najednou se některý velitel zjančí a ....hurá akce Mosty...A je to.A je mi nejasno ,jak v noci ve tmě může policista kontrolovat tech.stav vozidla.to mi není jasno.A objevit,že je špatný.to asi odhaduje podle množství netopýrů ve vzduchu,či rychlosti větru???A ještě mi není jasno,jakým způsobem má zastavovat police vozidlo.Vždy to bývalo červeným blikajícím nápisem STOP (vozidlo mne předjelo) a červeným světle.Teď se rozmáhá (asi podle amerických filmů) zastavovat zezadu,houkat a když nezastavím,jen uhnu stranou aby mohli projet,tak jsou nervní,nasraní,vzteklí.Pane Langer,udělejte i v tomto jasno !!!!
18. 09. 2007 | 14:50

viso napsal(a):

kdybyste to chtěli vyřešit, máte to hotový za 48 hodin. Vy ale rozhodně nechcete. Vašim krédem je svoboda za každou cenu. A tomu podřizujete všechno svoje konání a rozhodování. Svoboda je pro Vás cennější než lidský život.
19. 09. 2007 | 18:56

MaleUcho napsal(a):

HM, Langer si jako obvykle prihriva polivcicku. Ve svem resortu nic extra nepredvadi, ale kecy mu jdou porad dobre. Jeho reseni jsou vsak nedurazne, vlahe...
19. 09. 2007 | 20:08

Pretorian3 napsal(a):

Bez urážky pane ministře, ale dopravní situace na silnicích je neúnosná a o stavu našich silnic už ani nemluvím. Například vysoká rychlost, protože někdo někam pospíchá. A Vy se divíte? Já jezdím každé ráno do práce a v dopravní špičce která je mezi 6.00 a 8.00 se po silnici 1.třídy vesele "prohánějí" traktory. A jako na potvoru je v celém 4 kilometrovém úseku dvojitá plná čára. Jak mám potom dorazit do práce včas? Co dělá dopravní policie v tuto dobu? Že by ranní káva a hodnotná snídaně za peníze daňových poplatníků nebo že by snad za včerejší vybrané úplatky od podobných zoufalců jako jsem já, kterým pak nezbývá než jet holt vyšší rychlostí než je ta povolená a nemohou si dovolit přijít o řidičák?!
19. 09. 2007 | 20:28

Veverka napsal(a):

Veverka

Vážený pane ministře, nikde nebylo zmíněno, že by policie vůbec kdy měla zasáhnout proti těm, kteří na ucpané dálnici předjíždějí po odstavném pruhu, ani jsem to nikdy neviděl. Ucpou dálnici zcela, vpředu udělají zmatek a ti slušní čekají. Nejhorší je, že se dopředu k nehodě nedostane sanitka, hasiči, ani policie. Leda vrtulníkem. V Německu to nebýval dopravní přestupek, ale šlo se za to před soud za čin veřejného ohrožení. U nás nic.
Nikdo také nepřiznal, že žádnou lidskou činnost nelze vykonávat bez chyby. Kdybychom měli za chyby trestat sekretářky, nebo doktory jako řidiče, tak žádné nemáme. Naštěstí se to neděje. Na silnici by se měla odlišovat zlovolná činnost plynoucí z pocitu JÁ, od prostých lidských chyb. Někdy to jde těžko, ale někdy je to zřejmé - viz výše.
20. 09. 2007 | 12:41

Antičervíček napsal(a):

Nevím, jakou promyšlenou koncepci pan Červíček předložil, ale podle jeho několika TV vystoupení usuzuji, že je to slabý manažer. Rétorik, to rozhodně není a jeho neustálé opakování slabých klišé při jednom TV interview mě vůbec nepřesvědčily o tom, že policie dostane dynamického manžera s "fištrónem". Upřímně si myslím, že je málo zkušený a že měl ještě počkat.
20. 09. 2007 | 17:59

VM napsal(a):

VM-opět:
Pánové, zatímco tady všichni kecáme,ti nahoře se jen smějí a myslíte si, že toto p. I. Langer čte ? Nikoli! A jiní také ne. To jenom se zde dává prostor,aby se "lid" ( jinak pro ně póvl, verbeš, hovada a pod., jak se umí i v médiích povedeně yjádřit ) demokraticky vykecal!Ztrácejí se studie,projekty na ministerstvech, ne pro jen nepořádek, ale proto, aby se mohly zase rozhazovat miliardy a ty lide dělný na nás a na ty miliardy dělej ! Proč se jedny ztrácejí a druhé, předražené vyzdvihují ? Jednoduše proto, že u těch prvních dnešní páni nebyli a u těch předražených již jsou ! A mohou ledacos křivárnami změnit pro svou malou domů ( spíše dnes ale velký balík domů ) A o tom to je ! Všichni si tady pánové v těch příspěvcích honíme triko zbytečně, ta horní banda, ať má barvu jakou chce, nemá o lidi zájem. Možná, až nějaký feťák panu ministru za Olomoucí přejede manželku, nebo někoho z příbuzných, tak to až potom bude kravál!!! To najednou všechno půjde, ale do té doby? Copak to neznáte z doby za komoušů ??? Klikněte myškou křížek vpravo nahoře a raději běžte všichni na pivo. Po poslední tečce to tak rozhodně já udělám. Tečka.
21. 09. 2007 | 15:54

Leopold napsal(a):

Vy jste se snad všichni zbláznili, včetně Vás pane ministře.Nehodovost a její následky nezachrání jen policie a nějaký nesmyslný bodový systém!!! Proč se nikdo nezabýval a hlavně nedohlíží na zprivatizované komerční AUTOŠKOLY, včetně zkušebních komisařů, když všichni svorně tvrdí, že nejvíce dopravních nehod zaviňují mladí řidiči. Asi tito mladí řidiči nevyšli jako řidiči od policie, ale právě z autoškol!!! Je veřejným tajemstvím, že pokud má dotyčný frekventant dost peněz, tak si může řidičák koupit, aniž by musel znát zákon o silničním provozu a umět dobře řídit!Mám osobní zkušenosti (několikanásobné), že například auto autoškoly i s frekventantem a učitelem si běžně zastaví v zákazu zastavení (před vjezdem) a učitel si klidně třeba třičtvrtě hodiny vyřizuje někde své záležitosti, žák celou tu dobu čeká na pana učitele (a nejezdí, jak by asi měl)v tomto autě stojícím v zákazu zastavení, čímž byl panem učitelem dostatečně poučen o tom, že si vlastně (zákon nezákon) může na silnicích dělat co chce, hlavně se u toho nesmí nechat chytit. Když tak se vymluví na osobu blízkou. Nicméně někdo by těm novým mladým řidičům měl dost důrazně a často vysvětlovat, že pokud poruší zákon o silničním provozu a nikdo je nechytí,nic tak hrozného se neděje. Pokud však ale poruší při tom fyzikální zákony, pak to dopadá velmi tragicky, i když je při tom také nikdo nechytí, nachytají se totiž sami... Takže jestli někdo chce s nehodovostí opravdu něco udělat, měl by začít zejména od autoškol a to je parketa ministerstva dopravy, nebo se snad mýlím? Další zkušenost je taková, že jeden mladý řidič, syn mých známých "dělal" autoškolu, začal hned asi druhý týden jezdit, aniž by byl řádně prověřen ze znalostí zákona o provozu na pozem. komunikacích a ten také mimochodem v tu dobu moc neovládal, nedá-li se říci že jej neovládal vůbec! Jak se tohle může vůbec stát?!
Ještě bych chtěl i Vám pane ministře, ale nejen Vám připomenout, že dotčeným orgánem státní správy ve věcech bezpečnosti a plynulosti silničního provozu již asi šest let není Policie ČR, ale slavné a čím dál slavnější ministerstvo dopravy! Tak ať konečně něco začne DĚLAT a ne jen pindat nesmysly ústy tiskových mluvek a ministra samého!!!Vás tam totiž zajímá jen jak vyždímat z obyčejných lidí peníze, ale abyste za ně také odvedli kus poctivé práce, to ne! Z policajtů jste svými úpravami zákonů o PČR a zákona o služebním poměru udělali uniformované šašky, kteří mohou jen sklapnout podpatky před ožralými (zejména majetnějšími) řidiči! Táži se, zda, když poslanec Parlamentu ČR, který zákony navrhuje a schvaluje a zejména ti z Vaší ODS je nedoržují, má vůbec právo nadále sedět v takovém parlamentu, když jeho chování a vystupování ukazuje na to že si neváží ani vlastní práce, natož práce druhých?!Já bych navrhoval, tak jako u policajtů, jestliže některý poslanec hrubým způsobem poruší zákon(jízda pod vlivem alkoholu apod.), byť by to byl přestupek, měl by okamžitě z poslanecké sněmovny vypadnout!Ale to je utopie, tak jako je utopie naučit lidi respektovat zákony, když je sami poslanci, senátoři a vládní činitelé nerespektují, že ano?
22. 09. 2007 | 08:47

mango napsal(a):

pro Leopold
jezdil jsem v autoškole - krajské město. Min. 90 % adeptů ví, jak se má jezdit, umí jezdit, zvládne bezpečně jízdu i v provozu kraj.města.To prokáže zkouškou,kdyby to šlo (jakože to předpisy nedovolují)a mohl bys být přítomen při zkouškce, dal bys mne za pravdu. Jak bude jezdit s řidičákem, autoškola vliv na to nemá. Nebo si myslíš,že řidič neví, kdy dát přednost,nebo že do prudké zatáčky se nejezdí 100km/hod ?
22. 09. 2007 | 11:51

Robin napsal(a):

SuPe, ZIP má význam ve městě, kde auta popojíždí ve 2 pruzích od jedné křižovatku k druhé. Na dálnici je to naprostý nesmysl. Pokud se budou vozidla řadit do jednoho pruhu průběžně, mohou zůžené místo projet např. předepsanou šedesátkou. Pokud budou ale v obou pruzích musí jet rychlostí poloviční tj. 30. Po ZAZIPování by měla vozidla okamžitě zvýšit rychlost na 60, aby byla stejná propustnost jako při průběžném řazení. To však z fyzikálních důvodů není možné, tak je výsledkem nakonec to, že oba pruhy jedou 15 km/h. To že mám pravdu si můžete ověřit v místě, které je od přehodu 2>1 dostatečně vzdálené. Tam jedou všichni v pohodě předepsaných 60 nebo i víc s ohromnými rozestupy.
ZIP na dálnici ne NESMYSL.
A pouze bezohlední řidiči se neřadí do průběřného pruhu, ale letí v tom prázdném levém, aby na konci před uzavírkou všechny zbrzdili.
PS: existuje počítačová simulace, která toto tvrzení podporuje. Zkuste si ji vygooglit, adresu jsem někde ztratil, ale je to na stránkách nějaké německé univerzity.
22. 09. 2007 | 19:42

ridic napsal(a):

Nesmsly policajtů za každého režimu , tedy i za lANGRA, jsou v tom, ze pokutuji za nepodstatne voloviny. Proste jsou to pouhopouzi reprezentanti buzercni statni moci, nikoliv sluzebnici danovemu poplatnikovi. Je to jenom tady v postkomunismu, ne v Italii ani jinem skutecnem evropskem state. Zde u nas je honicka nonstop po schopnem ridici, co jede v noci na prazdne silnici na jihu Moravy za Mikulovem mezi kukuricnim polem 90-tkou, a tam je 50, protoze magori z policie a obce tam maji ponechanou katastralni tabuli z dob Marie Terezie, ze zde je obec Horni Kozolupy. Reseni je jedine - nedavat ridicaky tem neschopnym ridicum, kteri jezdi 48 km / hod a zpusobuji primarne vsechny nehody. Muze dostat kazdy lekar opravneni na operaci bajpasu na srdci ? Proc tedy muze kazdy magor bez talentu k jizde dostat ridicak ?
23. 09. 2007 | 10:58

Učitel Autoškoly napsal(a):

Dobrý den,nevím,zda toto dojde k Vaší četbě,ale zvažte prosím:Příprava žáka v autoškole ze zákona pro skupinu B obnáší 28 h jízdy,tj 45minutové.Většina žáků preferuje dálkový výcvik,tj že se neučí na učebně,ale sami doma,v autoškole jen konzultují to,čemu nerozumí.I když složí zkoušku z jízdy někteří napoprvé,je to málo,těch 28 hodin,navrhuji zvýšit nejméně na dvojnásobek.A zrušit výcvik bez povinné teorie na učebnách.Majiteli to je jedno,jde o kšeft a může vzít další nové žáky.Ale takto polopřipravení řidiči-to je hrůza.Mnohokrát při jízdách trnu hrůzou i ke konci kurzu,jak jim to "jde" A náš plat?Špatně placený kaskadér za 74,50 hrubého.Výsledkem slabé praxe je situace na silnicích.
11. 10. 2007 | 00:16

školitel napsal(a):

Tak koukám,panáček má stránky jen jako reklamu,a k tématu se ani po takový době nevyjádří.Ani jednoho z asistentů nezaúkoloval...to před ledy,kdysi kdesi,při něčem..rychleji reagoval,a nepohodlného odstavil...že,Ivoši!!
25. 11. 2007 | 23:23

ŘIDIČ napsal(a):

Ivánku můžu mluvit ?????????
Delší dobu pozoruji Vaše výplody na úrovni školáka s 9 třídy ZDŠ.
Pokud budete a jste stále názoru,že si nedovedete představit,že by v demokratickém státě,stál na každém rohu policajt,budou na našich silnicích umírat nevinní lidé.Za tyto úmrtí nesete plnou zodpovědnost,protože jste dostal policii svými výroky,tam,kde je!!! Jste přímý spoluviník,všech úmrtí na silnici!!!! Buďte hodně rád,že mojí rodině se ještě nic nestalo.Věřte,že by jste to pocítil taky!!! Bylo by na čase,aby na MV došel člověk,který silniční bezpečnosti rozumí.Vy jste názorný příklad,že ani dva diplomy,neskýtají záruku rozumného uvažování!!! Jsme světu pro smích!! Vymahatelnost pokut u cizích řidičů je nulová.Hlavně když náš občan nezaplatí,mu seberou auto. NEJHORŠÍ VLÁDA ZA EXISTENCE ČSSR,ČSFR,ČR JE PRÁVA TATO !!!!!!!!
26. 05. 2008 | 08:34

mamut napsal(a):

Nikoho nezdravím a zdravit nebudu !!!!
Protože mi za dnešek cestou do Brna stačilo slyšet 4x " dobrý den, silniční kontrola "....Nemůžeš prosím tě zařídit nějakej ten centrální systém, který ukáže policajtům,že to, či ono auto již tento měsíc bylo kontrolováno? At fíci zdržují jen ty,co se neumí za volantem slušně chovat...co.. Jo a ještě něco...zkroť dopraváky, chovaj se jak hajzlové...,porušují zákony a paragr. a dělají z lidí idioty.Díkec
25. 08. 2009 | 00:47

hodinky pulsar napsal(a):

Nedospěje samozřejmě každý. Od toho je tu dopravní policie a tu teď čeká zásadní změna.
09. 04. 2010 | 22:13

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:12

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy