Jak jsme (ne)drželi státní smutek

10. 01. 2012 | 06:00
Přečteno 11918 krát
aneb

Zůstat normální...


Vždycky, když slyším někoho říkat, že je dneska jiná doba a už není čas jen tak se scházet a kamarádit jako dřív, že mezi umělci vládne především konkureční boj a každému jde jen o peníze, vzpomenu si na volné sdružení Osamělých písničkářů a mám radost, že to není pravda.

Osamělí písničkáři to je v současné době téměř třicítka lidí, pestrá a značně různorodá společnost muzikantů, kteří navzdory hudebnímu průmyslu a jeho krizím či konjunkturám pořád jaksi považují písničku za odvěký umělecký žánr do značné míry nezávislý na médiích a prodejnosti desek. Skládají a zpívají svobodně, co a jak se jim zachce.

Někteří se živí převážně koncertováním, jiní mají takzvaná občanská povolání. Jeden z nich například programuje jízdní řády vlaků, jiný vymýšlí systémy bezpečnostních zámků, další je prezidentem spisovatelského PEN klubu. Jsou mezi nimi i učitelé, výtvarníci a nebo třeba herečka, která si přivydělává jako zdravotní klaunka. To, jak kdo získává peníze na živobytí, není podstatné.

Všichni ovšem vymýšlejí zajímavé písničky a většinou také pravidelně vydávají nahrávky, i když mezi nimi najdete i jednoho, který koncertuje už třicet let, ale na své první album pořád ještě čeká, přestože některé jeho písně mezitím téměř zlidověly... Nechce to zkrátka moc uspěchat a vydávání pro něj není zase tak nezbytné...

Osamělí písničkáři nemají žádné IČO ani stanovy, dokonce ani členství. Pravidelně koncertují v břevnovském klubu Kaštan nebo jinde, jednou za rok mívají svůj festival, v červnu a prosinci se ti, kdo mají čas a chuť, scházejí na společných večírcích.

To se pak všichni usadí na jevišti a ten večer zpívají nejen pro publikum ale hlavně pro sebe. A věřte nebo nevěřte, naslouchají si, baví se, tleskají si a všelijak jinak se přátelí. To všechno se děje většinou bez nároku na honorář, odměnou jim bývá, jak se říká, práce sama...

Pokaždé, když se termín setkání blíží, tak trochu pochybuji, jestli se zase uskuteční. Co když na to už nebude čas, vždyť tolik lidí přece říká, že je to tak těžké jen tak se navštěvovat a žít pospolitým životem... Jenže kolegů písničkářů, kteří na společný večírek přicházejí, kupodivu pořád přibývá. Na ten poslední před Vánocemi se jich v době státního smutku dostavilo patnáct. Na jevišti Kaštanu nebylo pomalu kam si sednout, zaplnilo se i hlediště.

Státní filharmonie toho večera kvůli úmrtí prezidenta Havla zrušila své koncerty, ale po písničkářích nemůžete chtít, aby nějak příliš dodržovali státem nadirigovaný způsob smutnění. Každý se se svými pocity vyrovnával po svém. Zazpíval během večera dvě písničky, někdy vážně jindy naopak, občas se pódium i hlediště dokonce otřásalo hurónským smíchem.

Mělo to tak zkrátka být a panu Václavovi, který měl písničkáře rád, by se to tak určitě líbilo.
Já jsem se nemohl ubránit představě, že tam dokonce někde v šeru hlediště sedí na židli a poslouchá, jako v těch dobách, kdy bylo snadnější se potkávat a kamarádit. Usmívá se - a taky trochu závidí, protože jemu šlo v životě skoro všechno, jen to zpívání zase tak moc ne.

Když Jiří Dědeček zavzpomínal na devadesátá léta písničkou Óda na prezidenta, která končí furiantským zvoláním: Volové, to je fatální, pan prezident je normální! Byl to pro mě v tu chvíli ten nejryzejší výraz státního smutku, jakého jsme byli všichni schopni...
I písničkáři, jak se zdá, zůstali normální. Tak jen aby nám to vydrželo...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Hudba má často velkou sílu a význam. Vzpomínám si, že když mě bylo jako mladému člověku párkrát dříve těžko a byl jsem v nelehké životní situaci, tak jsem si prostě pustil dobrou hudbu a za chvilku se člověk doslova odblokoval.
Ještě lepší bylo když si mohl někde s partou kamarádů zazpívat.
To, že hudba doslova léčí, je také jedna z příčin, proč třeba američtí jižanští černoši byli tak dobří v blues
apod. žánru, oni si zpěvem odblokovávali stres a to jim dovolovalo přežívat v těžkém prostředí.
Dobré hudby a skvělých písniček není nikdy dost!
10. 01. 2012 | 06:20

kormoran napsal(a):

Navrhuji fsechny 'byvale' prezidenty vykourit v mirce dymu .S pravdou ne , pouze s laskou)))
10. 01. 2012 | 06:24

Ládik!!! napsal(a):

"Zabili jsme radiátor, tekla z něho horká krev..." - proč to nehrají na ČRo1 (stanice Hvězda)?
10. 01. 2012 | 06:53

Ládik!!! napsal(a):

... ještě dotaz: drželi jste ho celé 3 dny?? Ještě že klub Kaštan není hospoda U kaštanu, to by nedopadlo dobře (*KSČ 1921) - nebo je to stejný barák? Též to bylo údajně v Břevnově. Neznám to tam, byl jsem tam jen jednou - na šíleném rautu v klášteře.
10. 01. 2012 | 07:05

Divobyj napsal(a):

Velmi by mne zajímal text který by napsal o současných událostech písničkář lidu nejmilejší-Karel Kryl.Mnohým Havlomaniakům by jistě spadla čelist...
Vím,dalo by se napsat i to,že Kryl vlastně ve svých písních dnešní stav velmi dobře popsal již kdysi.To je pravda.
Škoda,že již není mezi námi,na tomto světě.Zůstal nám tu-Dědeček.Ach jo.
10. 01. 2012 | 07:06

Jan Holubář napsal(a):

Mimo téma - Proč zmizel blog JUDr. Tomáše Sokola z hlavní starny blogů ????? Nikdo by asi lépe nedokázal odhalit pokrytectví, lakotu, nenažranost exekutorů a právníků, bezostyšné okrádání nás občanů, jejich amorálnost a další hnusné stránky jejich povahy. SDtydí se snad pan doktor ?
10. 01. 2012 | 07:21

Pepa napsal(a):

Ládík: pokud si z dějepisu pamatuji, U kaštanu vznikla o hezkých pár let dřívěji Českoslovanská (ano - a) sociální demokracie, nikoli KSČ.

Jinak autorovi děkuji za lidsky příjemný příspěvek.
10. 01. 2012 | 08:01

Baba napsal(a):

Našinec se až dosud domníval, že typickým znakem současného písničkáře je, že si jeho písničky nezazpíváte. V libovolném společenství, tedy i v páru, se obvykle jeví jako lhostejný, dokonce lhostejnost, rozuměj toleranci, požadující, což je často chápáno jako neuctivost. Z událostí nedávných dnů usoudil, že v dnešní době se z prezidenta republiky můžete stát leda bývalým prezidentem, občanem jako každý jiný už ne.
10. 01. 2012 | 08:04

Ládik!!! napsal(a):

Pepo -
zde http://rakovnik.kscm.cz/article.asp?thema=4701&item=54521 píší:

"Vyvrcholením postupných, v revolučních bojích tříbených názorů a postojů na program a činnost sociálně demokratické strany se stal její XIV. sjezd konaný ve dnech 14. – 16. května 1921 v Praze, Břevnově, v hostinci U kaštanu. Sjezd se usnesl na vstupu do III. Internacionály a přijal název Komunistická strana Československa. Přihlásil se k diktatuře proletariátu. "

Omlouvám se tímto panu Burianovi za zasvinění jeho blogu výše uvedeným textem.
10. 01. 2012 | 08:19

Naštvaný napsal(a):

"Volové, to je fatální, pan prezident je normální!" Že jo, úplnej Pavel Kohout v 50. letech!
10. 01. 2012 | 08:35

Furian napsal(a):

A už zase - v každé hiospodě se chlastá a jsou tam opilá pra- sa ta, ale do té pražské chodí ti správní umělci a je to vrchol inteligence. Kdo nejste z Prahy, styďte se .
....
Buriane, když už jsi protekční lehkoživka, alespoň hlasitě nemlaskej
10. 01. 2012 | 08:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Holubáři,

řekl bych že důvodem je fakt, že byl publikován před dvěma dny a od té doby uveřejnilo další texty cca. dvaadvacet dalších autorů (což se shodou okolností kryje s počtem nových blogů zobrazených zde na titulní straně). Nové texty se již bezmála pět let (tedy od začátku) řadí chronologicky, bez jakéhokoliv působení lidského faktoru. Ten nejnovější vždy nahoru, později publikovaný jej pak zase "vytlačí" o pozici níže. A tak pořád dokola.

Poklud byste jej ale hledal, poměrně jednoduše je k nalezení mezi nejčtenějšími texty vpravo nahoře (opět se zde řadí automaticky).

Přeji zajímavé čtení i debatu.

Libor Stejskal
10. 01. 2012 | 09:08

ali napsal(a):

naposledy jsem si hodila křápem v sobotu v Besedě na Krausbery..fakt hustýýý.. :o))
10. 01. 2012 | 09:22

melčákova pohanka napsal(a):

....jemu šlo v životě skoro všechno,jen to zpívání zase tak moc ne. Mráz přichází,nejen z Hradu,ale i od Kaštanu. Jen chci věřit,že v tom nejede můj oblíbený K.Diepold,který na rozdíl od těch co vydávají moc,tak on nevydal nic. P.S. Pane Buriane,hajný z Hrádečku mluvil o tom,jak všechnu manuální a řemeslnou práci dělala Olga,protože VH neuměl ani přitlouct hřebík,atd.. A jinak VH sám stále o sobě pochyboval téměř ve všem a litoval,že nemá systematické vysokoškolské vzdělání,atd.atd..
10. 01. 2012 | 09:35

Buvol napsal(a):

Autor
.. je, jak vidno, optimista ..

https://www.youtube.com/watch?v=F5yJQku-ZBc&feature=related
10. 01. 2012 | 10:17

Jozef napsal(a):

Kazdemu jde jen o penize a vam ne - jste normalni?
Oslavovovali ho ti,ktorym vo svete slo o najvacsie peniaze a najvacsiu moc - aj vy ho oslavujete.Ste normalni?
Miloval zeny,zeny dominantne laskave,miloval i chlast i kumst.Bol jeden z nas,bol normalny.Velmi normalny.
Nikdy nechcel byt objektom,vzdy chcel byt subjektom dejin,vravi Hvizdala.O V.H.,objekte objekte sustredeneho zaujmu agentur ocelovej moci.
Uz na vojne dal sa do SSM a pisal na komunisticky sposob zabavu.
A potom,neskor,stal sa inym subjektom,a stal sa aj ikonou najspinavej politiky najspinavejsich gigapenazi na matke Zemi a subjektom premeny ceskoslovenskej spolocnosti i stavu kumstirskeho na dzunglu existencii, zerucich sa o prachy a pozitky.

Miloval hrady a hradecky,pohrdal kralikarnami,mystifikoval,podvadzal v jednom kuse,mystifikoval,podvadzal v sukromi i na Hrade...
Ale vy ho stale milujete svojou vylucnou,nesmiernou laskou.
Normalne ho milujete.Jak milujete svoju exluzivnu,o prachy sa nezerucu normalnost...

Posledni mohykani,ci Robinsoni normalnosti?
10. 01. 2012 | 10:20

sasa napsal(a):

pane Buriane: zase jste naletel, filharmonie zrusila koncerty pro lidi, aby mohla zahrat papalasum na pohrbu
10. 01. 2012 | 10:26

Saltzman napsal(a):

Já býval čundrák. Žel, stal se ze mně tuctový občan, jak šel čas. Dodnes jsem závislý na písničkářích, protože texty jejich výtvorů mi dávají smysl. Je to zpívaná poezie. Jako mladý, od třinácti let věku, jsem úporně trápil kytaru a pěl své vlastní songy. Co to byla za krása, když se mi nějaký povedl a byl pochválený holkama! Došel jsem až tak daleko, že jsem byl i členem country kapely, která hrála zásadně(!) bluegrass. Ovšem mé snažení záhy skončilo, když se po mně chtělo znát noty a stát se profesionálem. Odešel jsem "na vlastní žádost" a dál čundroval a pěl své texty.

Kdo tehdy v časech temna chtěl být profíkem, musel udělat přehrávky. Což znamenalo se postavit před jakousi komisi a předvést svůj repertoár. Kapela, v které jsem hrál, udělala přehrávky teprve poté, až komisi zahrála a zazpívala lidovky a Kaťušu. Jinak by přehrávky neudělala. No uznejte, že to bylo ponížení nonplusultra pro nadšeného písičkáře. Chtělo se, aby kapela občas hrála po domovech důchodců a těm předkládat ledasco nebylo povoleno. A přesně pro to u nás vznikali písničkáři! Nechtělo se jim panáčkovat, jak soudruh pískl.

Písničkář se ze mně nestal. Tedy ten, co do vysokého věku rozvíjí svůj talent a baví sehnané sešlosti. Slavnější písničkáři jistě mají sešlosti jisté, případně jim je někdo jistí. Jsou ale i tací, kteří dodnes i při vysokém svém věku, jen tak chodí po vlastech Českých a s kytarou, harmonikou, s vyzáží pobudů po hospodách vesnic dávají koncert. Ty miluji ze všech písničkářů nejvíc! Nejsou sice tak kvalitně vybavení ani v nástroji, ani v talentu a umění, ale jsou to poslední bardi. Poslední?
10. 01. 2012 | 10:56

Sokrastesk napsal(a):

Pohyboval jsem se v době předvánoční po náměstích jednoho většího města.A viděl jsem,že v době státního smutku se zakázaly dopolední výstupy dětí,aby v podvečer "celebrity" roztleskávaly davy lkajících smutečních hostů.A ty děcka si to tak hezky nacvičily,a snad se i těšily...
10. 01. 2012 | 11:02

berta napsal(a):

Konečně něco normálního, normální myšlení - moc děkuji za takový článek, je to úžasně osvěžující...
Lidi, zůstaňme normální, nebo pojďme být zase znovu normální - přestaňme pořád něco nebo někoho kritizovat a na něco naříkat - mysleme víc na to dobré a dovolme si normální setkávání "jen tak" a naživo, ne jen na internetu. Mysleme víc na to, co máme rádi a nebojme se tomu věnovat víc času. Buďme častěji fyzicky spolu a zpívejme a taky si naslouchejme - a třeba se atmosféra ve společnosti bude aspoň malinko měnit k lepšímu.
"...dokud se zpívá, ještě se neumřelo..."
10. 01. 2012 | 11:26

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Saltzman
Já začal čundrovat ve 12ti letech a jezdil s partou převážně starších kluků do romantického "kaňonu" u zříceniny hradu Rokštejn. Tam jsem uslyšel první trampské písně, ale i pokusy o blues, rock´n roll a zkrátka všehochuť. Tu a tam některý z interpretů vynikal a já si všiml, že absolvoval několik ročníků hudebky, většinou na housle, klavír nebo harmoniku. Nejen že znali noty, ale mnozí měli i ánunk o harmonii a hlavně měli hodně naposloucháno. Kytaru brali jako romantický nástroj, který v šedesátých letech okouzlil snad každou citlivou duši a hráli samozřejmě bez not, zato s tou muzikantskou výbavou, kterou poskytne právě hudebka. Později jsem se s nimi setkával u tzv. přehrávek, které do příchodu okupantů nebyly ideologicky ovlivňovány, šlo tam o muziku a byly pro všechny kapely z okresu zdrojem zkušeností a inspirací. Teprve v době normalizace se to zvrhlo. To, že jste to vzdal, když po vás "chtěli noty" je vaše smůla a o hodně jste přišel. Proto vás asi těší poslouchat hospodské bardy, ale za cnost bych to nevydával. Kdo se nechal jednou okouzlit V+W+Ježkem a písničkami Semaforu, Spirituál kvintetem a z těch mladších Jarkem Nohavicou nebo Karlem Plíhalem, má jasno, jak má vypadat český (moravský, slezský¨písničkář. Pana Buriana do této kategorie nemohu pro sebe
při nejlepší vůli zařadit. Ale jistě si své posluchače našel, jen mi připadá, že si tady dělá marketing. Kvalitní hudba reklamu nepotřebuje.
10. 01. 2012 | 11:45

Ivanka napsal(a):

Pane Buriane, vy jste patřil k těm co kříčeli jak umělci za socialismu nemohli a museli psát do šuplíků. Tak to sakra už vytáhněte, / a nejenom vy / ať se vám tu nemusí kdejaký nýmand posmívat že vaše tvorba je ubohá.
Čímpak to je že z písničkářů přežil slušně jenom Nohavica a ostatní upadají do bezvýznamnosti. Pročpak divada nehrají největšího dramatika Havla , a v kinech vstupné za jeho odcházení nebyli ochotni zaplatit ani největší zarytí pravdoláskaři. A proč v televizi i seriály které jsme za socialismu považovali za hloupé ční o mnoho pater nad současnou tvorbou- urovní uměleckou a hlavně morílní????
10. 01. 2012 | 12:10

melčákova pohanka napsal(a):

Šašek. Umí cikáni a černí bluesmani noty? A přitom jejich muzika je v některých případech naprosto nadpozemská a mě z ní mrazí...Spirituál kvintet,Nohavica,Plíhal jsou poslouchatelní,ale jsou i věci vyumělkované a neautentické,takže vše je relativní...
10. 01. 2012 | 12:13

Karel (taky) napsal(a):

Ivanka: Chtěl jsem něco připsat, ale po přečtení Vašeho postu už nemusím... Díky.
10. 01. 2012 | 12:19

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Melčákova pohanka
To není o tom, jestli umí někdo noty, to je ostatně takové laické klišé. Je to primárně o talentu, o výborném sluchu, o schpopnosti hudební analýzy, o manuální zručnosti, o hudební paměti, o schopnosti napodobovcat viděné a slyšené a z toho se poučit a najít si svou cestu. O fenomenálních schopnostech černošských a jinak zbarvených hudebníků netřeba hovořit, celý svět je uznává. Někteří z nich dokonce"umí noty", čímž se jejich muzikantské možnosti zmnohonásobily. A ti nejlepší se obejdou i bez not, pokud se drží jen té své hudby.
10. 01. 2012 | 12:45

ali napsal(a):

Ivanka
usmívejte se, bude hůř.. :o)
10. 01. 2012 | 12:54

Platan napsal(a):

Je normální slibovat lidem, že nebude nezaměstnanost a pak se ani neomluvit, když to dopadne poněkud jinak?
Je normální vyhlašovat, že nebudu restituovat a pak restituovat majetek v hodnotě stovek milionů.
Jestli jo, tak jo, pan prezident byl normální...
10. 01. 2012 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který vykazoval znaky spamu (s tématem nesouvisející opakovaně zveřejňovaný text pod různými blogy).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 01. 2012 | 13:51

Ládik!!! napsal(a):

Jak (ne)drželi smutek žáci ZŠ v Českém Těšíně:
Děti 3.třídy v hodině zpěvu měly zpívat koledy. Aby nedošlo k průšvihu, učitelka s nimi zašla za Olzu a zazpívali si za vodou. Připomnělo mi to pohádku Pyšná princezna.
10. 01. 2012 | 13:57

Platan napsal(a):

Ládik!!!

Aneb blbne se jak za Gustáva...
10. 01. 2012 | 14:08

ali napsal(a):

Ládik!!!
Nepřehánějte :o)
Jsme ve svobodné zemi a zpívat i za státního smutku národní písně není hřích..jó kdyby děcka zpívala Bártu nebo Ztohoven, tak to by bylo porušení na kriminál..
10. 01. 2012 | 14:30

Ládik!!! napsal(a):

ali,
nemám to z druhé ruky, ale přímo od zpěvačky (9,5r.). A hned v onom dni - zpěv byl poslední hodina. Po tomto zážitku jsme doma měli jiné komentáře, než politicky korektní.
10. 01. 2012 | 14:51

ali napsal(a):

Ládik!!!
no, to se Vám nedivím..
ale nemyslím, že by paní učitelka měla popotahování, kdyby děti zpívaly koledy..mohla říct, že koledy pějí na počest pana prezidenta a že by byl za koledy určitě rád, protože zesnul v době vánoční..no, nevím, jak se znám, tak bych to tak pojala a vůbec by mě nenapadlo, že dělám něco nezákoného, špatného, či nemorálního, neboť VH si vážím..ale paní učitelka je šikovná, vyřešila to bravurně :o)
Ale víte co, kdo chce hledat chyby, najde je vždycky..
10. 01. 2012 | 15:12

stehno napsal(a):

Teď jsem slyšel v TV , že prošel návrh na přejmenování letiště Ruzyně: To už tady opravdu nejsou důležitější věci?
10. 01. 2012 | 17:34

LK napsal(a):

IMPLANTÁTY - bez pantáty !
Dnešní mediální výjev.
10. 01. 2012 | 17:38

KR napsal(a):

To Stehno :
Mně se taky zdá, že se "řeší" jenom zástupný problémy, zatímco ty hlavní velkoryse opomíjíme (tak jako na tom Titanicu, kde hrála hudba k tanci, když nikdo nevěřil, že to šlo ke dnu - jako dnes u nás). Tak připojuju návrh :
Prvního ledna 2012 konec světa nenastane. Ovšem vážná celosvětová krize, která má globální všeobecný charakter, tu je se vším všudy. Že by na těch proroctvích starých Mayů či Nostradama bylo zrnko pravdy ? Dokonce i seriózní věda (studie EU 2010) se zabývá problémem přelidnění (už je nás 7 miliard, zatímco 1950 to bylo 3 mld.obyv. a výhled do 2060 odhaduje DESET mld.obyv.) a od toho se odvíjejícího zvýšeného čerpání zdrojů, na prvním místě vody; dále ropy atd.atd.
Takže tendence k nárůstu krizových jevů tu je, kdo trochu sleduje dění kolem,nebo kdo je trochu citlivější, cítí jak je vše už dnes "rozhoupané" (vztahy mezi lidmi a národy atd.) včetně počasí a podnebí (globální oteplování). Tento kvantitativní nárůst krizových jevů s sebou přináší logicky RIZIKO kvalitativního skoku, jak už mnohokrát v milióny let trvající historii planety.
Že ten rok 2012 bude dalším v řadě, je nabíledni. A je klidně možné, že řešení některé části krize (totální snad ne) se prosadí nebo začne prosazovat právě v tom r.2012.
Přejme si tedy, abychom ve zdraví a dobré vůli vkročili na tu "rozhoupanou půdu" s cílem opravdového řešení nahromaděných problémů z pozice Homo Sapiens na Zemi v etapě globálně technické civilizace.
10. 01. 2012 | 17:42

Viola napsal(a):

No vida, že to jde normálně. Ale bez vzpomínky na Václava Havla by se ten článek mohl připojit jako komentář ke článku pana Kurase. :-)
10. 01. 2012 | 17:48

jih napsal(a):

KR
Bohuzel narust krizovych jevu vnimame pouze mi, zapadni vzdelanci sledujici pravidelne relace TV. Pouze mensi cast lidstva je bohuzel vybavena myslenkami jak kvantita prerusta v kvalitu, jak se vyvoj odviji po spiralach a tridnim boji vubec. Vetsina lidstva zije v myslenkovych temnotach. Zajimaji je hlavne osobni problemy
10. 01. 2012 | 18:15

Marie Neznalá napsal(a):

Pan Burian má velkou kliku,a to že se jmenuje Burian,jinak by po něm neštěkl ani pes.
10. 01. 2012 | 18:37

Ládik!!! napsal(a):

Nejvíce bylo těch, co (ne)vydrželi státní smutek. Nebude někdy státní veselí?
10. 01. 2012 | 18:51

aga napsal(a):

Tož děcka, zazpívejte si ty písničkáře, ale běda, jesli to nenahlásíte na OSA. To néni jako za komoušů, kdy si každý mohl zpívat zadarmo jak se mu zachtělo. Dnes každá sranda něco stojí.
10. 01. 2012 | 18:53

Ládik!!! napsal(a):

Třeba při narození hlavy státu.
10. 01. 2012 | 18:53

MirekS napsal(a):

A, pane Buriane, co je to normální (jak zůstat - nevím, zda zůstat je to správné slovo - normální)? Jak vidno z reakcí, pohledy jsou různé... Nic jiného se čekat nedalo, tak to má být.

Mě Váš blog pohladil na duši, díky.

Zdraví

MirekS
10. 01. 2012 | 19:19

Jaka napsal(a):

Óda na prezidenta, která končí furiantským zvoláním: Volové, to je fatální, pan prezident je normální!

Ano... takto by to bylo fakt bezvadné... ale to, co rozpoutala média, to je Kult osobnosti

a ještě ta snaha o pomník..

Žít Olga, tak by zešílela..
10. 01. 2012 | 19:35

ping napsal(a):

furt jenom Havel a Havel. Myslim ze radni mesta Prahy by meli jednat o prejmenovani Rasinova nabrezi na Kalouskovo nabrezi, to bude teprve supka
10. 01. 2012 | 20:22

samoška napsal(a):

Volové.!? To je fatální.!? Pan prezident je normální.!? Pravda vítězí.!?
10. 01. 2012 | 20:40

Proto napsal(a):

http://havelctvrtnicek.cz/
10. 01. 2012 | 20:44

alvarova napsal(a):

pěknej blog....
10. 01. 2012 | 21:45

Kocábek funebrák napsal(a):

Slovo pan prezident ve spojení s Havlem je sprosté slovo. a) už dávno není prezident, b)šaškárna a neustále lživé vychvalování Havla, celému národu toho chlapa zošklivilo. Zvláště to povinné smutnění, které předčilo mnohonásobně i pohřeb nejen Brežněva, ale i údajně diktátora z Koreje. Byl to hnus a ti co mají děti, tak určitě pro označení Havla nepoužívali slušné slovo. Netušil jsem, že žiji v takovém zhovadilém státě s takovou vládou a darebákem na Hradě. 3x FUJ!!!
11. 01. 2012 | 00:03

Pušman napsal(a):

Pan prezident je normální... asi hlavně proto, že se kamarádil s Dědečkem. A také proto, že jako vůdce revoluce zařídil nejvelkorysejší restituce ve východním bloku, a sám byl jeden z největších restituentů. Vskutku - hluboce lidské, normální.
11. 01. 2012 | 07:36

čukča napsal(a):

"...naslouchají si, baví se, tleskají si a všelijak jinak se přátelí. To všechno se děje většinou bez nároku na honorář..."

Taky se občas sejdu s kamarády, ale ještě mě nikdy nenapadlo že by nám za to měl někdo platit - asi na rozdíl od pana Buraina nejsem normální :-(
11. 01. 2012 | 09:03

Skogen napsal(a):

Tak mávátka do ruky a mávat! Tři dny každý rok před Vánoci!
11. 01. 2012 | 09:35

jichu napsal(a):

Pro Ládíka: Já si dělám státní veselí, kdy chci. Někdy si k tomu koupím i flašku. Dělej to takytak. Děti ve škole ale ani my ostatní, nemůžeme za to, že mají připo... učitelku. Toť vše.
11. 01. 2012 | 13:03

hanah napsal(a):

Tělocvik mu taky nešel.
11. 01. 2012 | 14:05

Ládik!!! napsal(a):

jichu,
já flašky nekupuju, já do nich stahuju slivovici z demižonů, jsou na boční atice schodiště. Hadička visí na Iguaně. Ta učitelka to podle mě udělala schválně, aby si to děti pamatovaly a měly rády Miroslavovo království. V Českém Těšíně nežijí jen Češi, Moraváci a Slezané, ale také Poláci. Kdo nemá ve jméně spřežku nebo "w", těžko sežene dobře placeného fleka, natož místo v rozpočtovce nabo dokonce na úřadě (gmině).
11. 01. 2012 | 17:32

Ládik!!! napsal(a):

Kim čonk Kuň už trestá lidi za slabý zármutek za svého tatíka.... máme to ale štěstí.
12. 01. 2012 | 07:11

Pepa Josef napsal(a):

Ládík!!!ovi: (ad založení KSČ) já vím, že už je pozdě se hádat, ale když vy vycházíte z toho internetu, já holt z tý histórije. Internet se občas splete, ta historie až tak ne.
16. 01. 2012 | 22:54

Ládik!!! napsal(a):

Pepo Josefe,
taky se nechci hádat - ale nemám doma knížky, kde by se psalo o historii KSČ a neznám nikoho kvalifikovaného, koho bych se mohl zeptat. Na něco si vzpomínám ze školy, o kaštanu tam něco bylo. To je celé. Mylím, že je dobré na založení KSČ zapomenout. Ne tak na členy KSČ, kterých 20 let po 1989 sedělo v parlamentu 50% a derou se k moci (v dresech všech stran) pořád. Havel s nimi seděl u jednoho stolu a potřásal si s nimi rukou. Za tohle bych držel státní smutek.
18. 01. 2012 | 10:29

arcus napsal(a):

při vaší oslavě pana "Prezidenta", nezapomeňte také zohlednit jeho chování k jiným písničkářům a historii. Když Karel Kryl, začal, podle pravdy, zpívat o hnusotách, kterých se váš "prezident" dopouštěl, tak najednou přestalo kamarádství VH k němu. K K - to byl realistický a nebojácńý písničkář. K tomu by jste se měli hlásit.
21. 01. 2012 | 11:45

J.Bubla napsal(a):

KK už bude zřejmě zakázaný. Chceme přeci klid na práci! Nebo ne? O samozvané zkrachovance, nejnověji podněcovatele k občanským nepokojům, nestojíme!
21. 01. 2012 | 18:19

Džony napsal(a):

Ale nojo,aby národ nezapomněl,tak bude méno toho neskutečnýho vola,státního příživníka a negramota na všech pouličních kandelábrech.Nakonec,Mr.Burián jako synáček bejvalýho židokomunisty má taky důvod smutnit,že zhebnul patriarcha ukřivděnejch Dubčekovejch dizidentů.
22. 01. 2012 | 14:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy