Proč kandiduji na prezidenta

19. 10. 2012 | 08:00
Přečteno 32615 krát
Kandiduji na prezidenta proto, že chci této zemi nabídnout své služby. Chci navázat na to, co jsem vykonal, ať jako kancléř prezidenta Václava Havla, jako senátor, poslanec a ministr. Využiji všech svých znalostí a zkušeností, aby Česká republika měla mezinárodní respekt, aby zde vládlo právo a aby se vrátila důvěra lidí v politiku. Myslím, že první úkol prezidenta je hájit stát, Českou republiku, což může v kritických dobách být velmi těžké. Vyžaduje to jeho pevné odhodlání a schopnost nenechat se ani největšími hrozbami ponouknout k tomu, aby uhnul. Já jsem své názory dokázal prosazovat v jakékoli době a totéž budu činit i nadále. V textech na Aktuálně.cz ale chci psát nejen o prezidentské volbě, ale i dalších důležitých tématech.

Dnes od 10 hodin 20 minut jste zde v přímém přenosu mohli zhlédnout moji tiskovou konferenci k zahájení prezidentské volební kampaně. Nyní se můžete podívat i na její záznam.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Aleš Vyhnal napsal(a):

Myslím, že byste měl raději spát doma.
19. 10. 2012 | 08:06

patriot napsal(a):

Soukromník by nahluchlého a huhňavého ospalce nad hrobem nezaměstnal ani jako pasáčka krav.

Stát stejné individuum klidně zaměstná ve funkci ministra zahraničí.

Toto individuum bez špetky soudnosti, navyklé na bezpracný život a nicnedělání, chce být dokonce prezidentem země.

Hanba, hrůza, hnus!
19. 10. 2012 | 08:06

vasja napsal(a):

Proč ale chce moje stavebko aj penzi přihrát německejm a francouzkem lichvářům, kurňa.
19. 10. 2012 | 08:07

Targus napsal(a):

To Karel Schwarzenberg:

Drzé čelo lepší, než poplužní dvůr.
Vaše dosavadní činnost by v každém normálním právním státě byla odměněna vysokým trestem za vlastizradu.
19. 10. 2012 | 08:09

Záškodník napsal(a):

Proč kandidujete?
Tak to opravdu nechápu!
V krajských volbách vám snad občané dali své mínění dostatečně najevo.
Už jen pro zarputilé, nepoučitelné pravdalásky můžete být oním "neposkvrněným" šlechticem,který "nepotřebuje krást"(opravdu tupé klišé).Jste v politickém bahně vyválen úplně stejně jako skutečný vůdce vaší,zcela nedůvěryhodné,strany.
Tím, že jste s ním vždy a za všech okolností držel basu a kryl jeho korupční skandály, zařadil jste se sám na jeho úroveň.

Mně vadí ale i váš přístup k sudetským Němců(jimž vděčíte za mnohé), váš nečistý způsob restituce majetku, vaše diplomatické "schopnosti"(resp.neschopnosti) a váš vlezdobruselismus.
Vy "nekopete" za náš stát, vy hrajete vyšší hru(viz vaše účast na Bilderbergu a jinde).

Nikdy bych vám nedal svůj hlas a ani neznám nikoho,kdo by vás neměl víc za komika, nežli politika!
19. 10. 2012 | 08:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jsem vážně zvědav, jestli se ve ctěném publiku najde jedinec, kvitující kandidaturu tohoto pána s povděkem.
Mám takový šimravý pocit kolem žaludku, asi to pan kníže pěkně schytá.

reCaptcha naznačuje, že se na ni chystá i místní sarkastický ironik s mnoha dalšími bojovníky, to bude mela:
OVIREPO 116173
19. 10. 2012 | 08:17

deep throat napsal(a):

Po té, co jste uznal nezávislost Kosova, nemáte morální právo kandidovat.

P.S. Prosím, požádejte ČT, aby když hovoříte, pouštěla dole obsah Vašich vět v psané formě.
19. 10. 2012 | 08:19

Targus napsal(a):

To Karel Schwarzenberg:

ČTK
Praha - Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se rozhodla ve druhém kole senátních voleb za Prahu 8 podpořit komunistického kandidáta Jiřího Dolejše.

Učinila tak na svém blogu "výzvou k rozumu" adresovanou voličům.

Až tam jste to dopracoval, soudruhu kníže, disidenti volí komunisty...
Kdo nezažil, neuvěří.
19. 10. 2012 | 08:28

schlimbach napsal(a):

Tento člověk je neuvěřitelný, žádná soudnost, žádný stud - prostě je třeba jej volebními výsledky vypráskat z veřejného života. Pevně věřím, že náš národ neztratil ještě všechnu soudnost.
19. 10. 2012 | 08:28

jozka napsal(a):

Dekujeme za nabidku, ja osobne nemam zajem a pokud tak koukam kolem sebe a sleduju deni, tak nejsem rozhodne sam.
19. 10. 2012 | 08:31

Maximus napsal(a):

Na presidenta ČR kandiduji proto, že jsem aktivní stoupenec Bilderbergské skupiny utvořené světovými vládci co se zovou "penězoměnci" a jsou spojeni mocensky s FED v USA (který ovšem Američanů není). Jsem potažmo Rotschilldů a Rockeffelerů a cca dalších 300 rodin, které ve skutečnosti vládnou světovým financím slouha a věrný pes a až umřu, budu jim sloužit místo kůže z mědvěda jako předložka u postele. Navíc jsem to dostal za úkol od strany (sakra které, už se mi to plete) a také jsem jako většina starých lidí von Ješita, co se vyb.... u stodoly do žita.

Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von und zu Schwarzenberg, toho času maskot
fedkuráta Miroslava Celestýna Alího Kalouska z Bechyně
známého jako finančního Talibance toho času v džihádu proti svým občanům!
P.S.
Občanům ČR se omlouvám, že jsem se nechal podle rakouského práva "převést jako dospělý" do hlubocké větve Schw., ale jinak bych se k miliardovému majetku nedostal. To blbé české právo to neumožňuje. Díky Václave za pomoc!
19. 10. 2012 | 08:35

pop napsal(a):

Převážně neblahá česká historická zkušenost se Schwarzenbergy se každopádně významně rozšiřuje. Její stav z r. 1850 zachytil Karel Havlíček takto:

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!
19. 10. 2012 | 08:37

roman1 napsal(a):

Teda to video je vrchol trapnosti. To je opravdu všechno, na co se česká pravice úste Schwarzenberga zmůže?

Pak se ale nedivím, že lidé KSČM volí. Jsou proto minimálně dba důvody:

1) Mají dost zesměšňpvání a pohrdání voličů KSČM - pravice stále ukazuje, že ten, kdo volí KSČM je buď nemorální, nebo hlupák s krátkou pamětí. A nikdy si nepřipustí, že by chyba mohla být i u ní, tj. u pravice.

2) Pravicové strany naprosto nereflektují tíživou situaci mimo Prahu. Když člověk žije např. na Bruntálsku, kde je 17% nezaměstnanost, potřebuje práci. Ale místo toho jen slyší, jak lidé jsou bez práce jen proto, že jsou flákači a že kdo chce, práci si vždy najde. Nikoho už nezajímá a nikdo neřeší fakt, že řada firem skončila v konkurzu, že v regionech mimo Prahu prostě práce objektivně NENÍ. První, co si lidé od KSČM slibují, je, že nikdo tyto problémy nebude bagatelizovat a zesměšňovat lidi v zoufalé situaci.

Schwarzenberg jako kandidát na prezidenta je moc špatný vtip.
19. 10. 2012 | 08:39

pendolil napsal(a):

U pana Schwanzerberga se připomínává,že jeho rod patřil k pobělohorské,prohabsburské šlechtě katolické spojené s rekatolizací,jež neprošla hrůzami jako protestantská šlechta.Připomíná se,že proti jeho rodu psal kritickou báseň K.H.Borovský,pokazuje na jejich vysoké státní funkce 1848.Méně je osvětlována situace rodu K.Schwarzenberka v pozemkové reformě Masaryka a Beneše za první republiky,postavení za protektorátu Čechy a Morava,a osud majetku v Benešových poválečných dekretech.Je něco skrýváno?
Neměl by být celý vývoj rodu v 20.století plně a detailně znám veřejnosti,pokud chce být představitelem-presidentem? Víme jen,že nezemřel jako von Buqoy,t.j.výrazný bělohorský a pobělohorský rod spojenec Habsburků a jezuitů ve vězeňské nemocnici na Mírově 1952.
V současných volbách hnutí TOP09+STAN obdrželo okolo ,tuším 6.6 % hlasů,z čehož pravděpodobně na TOP09 připadá 3-4%.Karel von Schwarzenberg tedy není představitelem politické strany,jež by měla v národě větší podporu a ohlas.T.G.Masaryk byl se svou stranou vlastní Realistickou u voleb v téže situaci,ale byl znám naopak svým těsným ideovým spojením s protipobělohorskou dobou Temna.Tedy vztah k době Temna byl u obou opačný.
V dnešní době se premiér Nečas nachází v průsečíků dvou linií.Po linii E,Beneš 1948-M.Jakeš a G.Husák 1989 by mu bylo zřejmé,že v duchu těchto tradic by měl po kritice a vyjádření lidem nedůvěry podat demisi obdobně.V duchu druhé linie,v níž si Nečas sebe uvědomuje a prezentuje jako vládu rozpočtové odpovědnoszi,se Nečas cítí oprávněn pokračovat.Nemělo by však rozhodovat to co chce,ale to co s ním probíhá:Dluh roste dále,HDP klesá.
Pan Schwarzenberg by měl Petra Nečase upzornit,že působí jako účetní zkrachovalé účtárny a nikoliv jako představitel politických národních tradic demokratismu,pokud po vzoru E.Beneše a M.Jakeše s antifašistou,účastníkem SNP a vězněm padesátých let G.Husákem neodstoupí demisí vlády,v níž je i K.Schwarzenberg ministrem zahraničí.
Schwarzenbergové jsou známí zachovaným Schwarzenberským kanálem na plavení dříví v Šumavském národním parku,tuším z dob baroka.
19. 10. 2012 | 08:39

aga napsal(a):

Napsal bych lecos, ale ohled k mrtvým, či v případě pana Sch. k neživým, mi v tom brání.
19. 10. 2012 | 08:42

Analytik napsal(a):

Proč kandiduji na prezidenta?
Kdo si to má, safra, pamatovat!
A vůbec, nechte mě už spát!
19. 10. 2012 | 08:44

Nazdar napsal(a):

Schwarzenberg mohl včas odejít z vlády, zůstal by mu aspoň maskot slušného člověka s dýmkou, ale nestalo se !!!
19. 10. 2012 | 08:44

nestranný napsal(a):

Ad autor:Já na Vašem místě bych se raději někam stáhnul a nevystavoval se nebezpečí,že si lidé vzpomenou na Vaše podivné restituce a po právu Vám všechen majetek opět odeberou.Vámi prospaný a draze placený čas ve sněmovně nic pozitivního této zemi nepřinesl.Navíc prezident,který by při každém projevu musel mít překladatele do srozumitelné češtiny by myslím pro tuto zem byl víc než ostudný.
V klidu někam zalezte a tam můžete spát dle libosti.
19. 10. 2012 | 08:46

Drzá zrzka napsal(a):

Stejně jako jiní straničtí kandidáti, máte výhodu, že k prezidentské kandidaruře nepotřebujete 50 000 podpisů.
19. 10. 2012 | 08:46

rejpal napsal(a):

Nač sahat do hluboké minulosti. Prezident má být reprezentantem většiny občanů země. Člověk, který v pragmatickém zájmu spojil své jméno s Miroslavem Kalouskem a jeho stranou pro mocenskou elitu, už mě nedokáže ničím oslovit. Dobrou noc a sladké sny.
19. 10. 2012 | 08:46

Analytik napsal(a):

deep throat 08:19
Vy ještě neumíte schwarzenbergsky?
Rychle doučit!
19. 10. 2012 | 08:49

Borůvková bodlina napsal(a):

Proč Schwarzenberg kandiduje, je mi celkem volné. Zajímá mě spíš, proč by ho měl někdo volit, když ani na mezinárodní konferenci, natožpak u ná v parlamentu není schopen udržet bdělost. Jak by nás mohl reprezentovat prezident, který usne při novoročním projevu? Proč bychom měli volit člověka, který dělá maskota ZLOČINCI Kalouskovi... Proč bychom měli volit člověka, který je předsedou strany, jež stojí za skandály jako CASA (3 miliardy, Kalousek, Parkanová), elektronické systémy sociálních dávek (Drábek), hazard (Kalousek), ovlivňování OČTŘ (Kalousek) a další a další věci z dávnější minulosti?
Pokud Schwarzenberg tyto problémy nevidí či přehlíží, tak je buď zkorumpovaný, zbabělý nebo prostě hloupý. A takového prezidenta mít nechci!
19. 10. 2012 | 08:49

deep throat napsal(a):

Analytik 8,49
Milý Analytiku, jsou jazyky, které jsou mrtvé. Z těch bych se učil jen a jen latinu.
19. 10. 2012 | 08:51

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý den,
kdybyste měl o 10 let méně... Zavedl bych věkovou hranici 65 let, ale jinak OK. U Vás by mě zajímaly "Hovory z Orlíka".
19. 10. 2012 | 08:57

Záškodník napsal(a):

Bodlina

Knížepán má jediný zájem, je to asi taková šlechtická libůstka, udělat další zářez na pomyslné genealogické pažbě-už tam měli kdeco, ale prezidenta ještě ne.
Jelikož vystudovaný adjunkt neoplývá vzděláním, ani oslnivým intelektem a k majetku přišel odrbáním své sestřenice(jako adoptovaná kukačka,co vyhodí z hnízda biologické mládě), potřebuje si ještě alespoň před smrtí dokázat, že za něco stojí.

Opravdu hodně se divím zbytku těch, kteří stále nevidí, v kom se vlastně shlédli.
19. 10. 2012 | 08:57

reppop napsal(a):

Pane šlechtici kníže,
už jste četl příspěvek k Vaší volební kampani v Deníku Referendum?
Vřele doporučuji:
http://www.denikreferendum.cz/clanek/12573-budeme-paka-pana-knizete
Pokud byste výše uvedené nepochopil, netrapte se tím. Většina českého národa už pochopila za Vás (viz volby).
Jsem rád, že máte to SKUTEČNÉ sociální cítění (ne jako socialisti). To se pozná podle toho, že Vás zachvátí vždy po projetých volbách.
Spěte sladce, národ bdí i za Vás.
19. 10. 2012 | 08:57

český maloměšťák napsal(a):

Trocha soudnosi by některým lidem snad mohla pomoci v tom, že by některá svá rozhodnutí - například kandidovat na prezidenta...vzali zpět.

(platí i pro bývalé komunisty)
19. 10. 2012 | 08:58

Petr z Tábora napsal(a):

Upřímně Vám přeji, abyste nepostoupil do druhého kola za politiku, kterou provádí TOP09 s Vámi v čele.
O potlačování střední třídy a toleranci korupce je škoda se rozepisovat.
19. 10. 2012 | 08:58

honza napsal(a):

I kdybych vás neznal, už jen to, že děláte maskota Kalouskovi, vás totálně degraduje. Asi vám nestačil výsledek nedávných voleb, soudný člověk by na vašem místě dávno odstoupil.
19. 10. 2012 | 08:59

dedek napsal(a):

Bohužel drzost těchto lidí nezná mezí. Lumpárny při vracení majetku jsou pro ně přirozené, takže není důvod je používat i nadále, což vidíme i v TOP 09. Prezident by měl mít alespoň dobrý chrakter což zde očividně chybí. Tdy účel světí prostředky.
19. 10. 2012 | 09:01

Josef K. napsal(a):

Kdysi mi nebylo jasné, proč se s knížetem na Hradě rozešel Vašek Havel. Po letech vlády TOP 09, takové zcela jasné představitelky brutálního východního neofeudalismu, a hospodsko-knížecích prohlášeních , kterými tuto stranu pan předseda komentuje, jsem to pochopil. Nemyslím si, že by pan ministr byl , se svými bonmoty podobnými Zemanovým, tím, kdo má intelektuální potenciál i mravní potenciál být jiným prezidentem než ta stávající tragická postava.
Primitivismus, jedno zda šlechtický či postnormalizační, by bylo vhodném uložit do muzea, aspoň na čas, než se znovu dají věci do pořádku.
Jste velké zklamání, kníže.
19. 10. 2012 | 09:04

Baba Jaga napsal(a):

Pana Schwarzenberga nutno pochválit, jak si za dobu svého působení u nás vylepšil češtinu.
Příznivý je i jeho věk, ale volit ho nebudu. Otázka je, zda presidenta tato země potřebuje. Já bych se bez něho určitě obešla.
19. 10. 2012 | 09:04

skura napsal(a):

Karel Schwarzenberg:

Chcete se stát prezidentem země, jejíž jazyk jste si za téměř 75 let života nedokázal osvojit.

http://electionsmeter.com/show_images.php?id_img=14595
Není Vám hamba!?
19. 10. 2012 | 09:04

Záškodník napsal(a):

Jenom tak trochu odbočím, viděli jste někdo včera Máte slovo o důchodové "reformě"?

Tam bylo možno shlédnout plejádu páně Schwarzenbergových soukmenovců(Drábek,Rusnok,vykulený Urban).

S touhle stranou to kníže dotáhne jistě daleko.
Za šprýmaře roku pokládám Drábka.
Jeho oponentkou byla důchodkyně, jež si stěžovala na nízký důchod, z něhož téměř nepřežije.
Drábek odvětil, že se má lépe,protože jí přidal stovku.
Paní pravila,že se všechno zdražilo a ona to tak necítí.

Drábek kontroval-Podívejte se do statistik a zjistíte, že se máte lépe.

No není to geniální!!!

Celé to byla šaškárna-jejich slavnou "reformu" jim tam na maděru rozsekal jeden mladý podnikatel.
19. 10. 2012 | 09:04

Josef K. napsal(a):

Rappop. Děkuji nza odkaz na Deník Referendum a článek pana Trávníčka. Je to přesná definice.
19. 10. 2012 | 09:08

oranžáda obecná napsal(a):

hájit stát, republiku ? Neuhnout ? Doteď dělal pravý opak !!!
19. 10. 2012 | 09:08

aga napsal(a):

Zaprděným čecháčkům se smí nakukat kde co, a na cti šlechtice to neubírá, jsou národy a náboženství, které pevně věří, že lhát méněcenným není hřích, ba naopak je to stavovská povinnost.
19. 10. 2012 | 09:09

mor a cholera napsal(a):

Proč kandiduji na presidenta ?
Protože v ČEZku se jako v jediné zemi na světě za spaní v práci platí.
Podle Vás vyměřil Drábek čas odchodu do důchodu.
19. 10. 2012 | 09:10

rejpal napsal(a):

Na druhou stranu, zvolení knížete by znamenalo alespoň formální odchod z TOP 09, a tím urychlení vývoje této strany pod hranici volitelnosti. Všechno zlé pro něco dobrého. Bylo by pak zajímavé sledovat, kam přestoupí Miroslav Kalousek. Zpět k lidovcům? Do nové strany LOW 13? Nebo do LIDEM? No, tam asi ne. Možná v sobě objeví skrytého levičáka a půjde zatopit ČSSD.
19. 10. 2012 | 09:12

vasja napsal(a):

nestranný napsal(a):
Ad autor:Já na Vašem místě bych se raději někam stáhnul a nevystavoval se nebezpečí,že si lidé vzpomenou na Vaše podivné restituce a po právu Vám všechen majetek opět odeberou
----------------------------------
Jeho restituce byla OK.
Hnus je ten, že podporuje eurošmejdy co šmejděj, kde se dá ještě něco ukrást.
A na řadě sou dneska ještě trochu fungující banky a úspory lidí.
19. 10. 2012 | 09:13

Realista napsal(a):

Já moc české noviny nečtu, ale teď jsem si je projel a jsem u vytržení. Jákl (poradce důstojného a noblesního obránce konzervativních hodnot) si přinese do debaty prezidentských kandidátů tričku se znakem EU ve tvaru p*če. Zeman se zase nechal slyšet, že by se mělo zaútočit na Irán. Také gesto hodno uvážlivého, moudrého a diplomatického státníka, navíc země v postavení mezinárodní světové politické a ekonomické velmoci s mohutnou a moderní armádou v zádech. To jste všichni zešíleli nebo úplně ztratili soudnost ???
Co se týče vás, já jsem filozoficky proti aristokracii a v obecnější rovině, souhlasím s názorem W.Buffetta, který je proti přenášení postavení a výhod na základě dynastických privilegií. Byl bych ochoten přivří obě oči, kdybyste prokázal vlastnosti jako zásadnost, noblesu, uvážlivost či smysl pro spravedlnost vyplývající z úcty k tradicím. Vy jste ovšem opakovaně ukázal, že pro postavení jste připraven okamžitě vyhodit jakékoli zásady a zábrany oknem, absolutní morální pružnost a ohebnost, jakož i připravenost zůstat u moci za každou cenu.
19. 10. 2012 | 09:14

rejpal napsal(a):

Záškodník
Podle sebe soudím tebe. Drábek se určitě lépe má. Ke štěstí mu snad už chybí jen to, aby ho někdo vyhlásil nejlepším ministrem práce a sociálních věcí ve střední Evropě a přilehlém vesmíru.
19. 10. 2012 | 09:15

Passant napsal(a):

Mein lieber Herr Fürst von und zu Sowieso!

Sie haben sich hier ein Bisschen verirrt. Unglücklicherweise sind Sie unter Leute geraten, die sie für das alter Ego eines Ganoven namens Kalousek halten.
Dieses Vernehmen Ihrer Person hat sich letzter Zeit dermassen verbreitet, das auch Veterane, wie Ich es bin, Sie nur schwerstens wiedererkennen.

Vielleicht habe Ich einen anderen Herrn S. irgendwann mal gekannt, der mir vernünftig, humorvoll, weitsichtig und ausgewogen vorkam. Ich war bei einigen Ihrer Treffen mit interessanten Persönlichkeiten anwesend. Und kann mich immernoch wie im Traum an Ihre rede in der Halle der Passauer Neuen Presse erinnern, die voll von gutem Willen ein idyllisches Mitteleuropa schilderte, das ganz im Bereich des möglichen lag.

Das Bild von Europa hat sich indess für uns auf eine Weise verändert, die vielleicht der griechische Schriftsteller Nikos Dimou in der Zeitschrift Der Spiegel (Nr.42) am nähesten beschreibt.
Idyllen sind in der Regel Lügen, mögen sie aufrichtig gemeint sein wie sie wollen. Nach den nächsten Parlamentswahlen werden wir, im besten Falle, einen Regierungsvorsitzenden haben, wie János Orbán es ist.
Und wir werden einen Präsidenten brauchen, der es der Welt erklären kann.
Beim besten Willen sind Sie das nicht.

Ihre Kandidatur kann Ich mit einem Spruch, der eigentlich aus dem Rotwelschen stammt, begrüssen:
Guten Rutsch!
19. 10. 2012 | 09:16

mik napsal(a):

No nevim pane Swancenberg kdyz sedite ve vlade a nepodnikl jste zadne kroky proti tomu ze Necas na prikaz Klause nepodepsal fiskalni unii kdyz nepodnikate nic k prijeti eura a kdyz jen prihlizite jak CR smeruje stale vic a vic na vychod smerem k Moskve tak co chcete pro tu zmenu udelat jako president a pak takovy malicky dotaz se zahranicni politky kolik statu sveta uznava nezavislost Kosova a pak jeste jeden dotaz kdo byl ministrem zahranici v dobe kdy Kanada deklarovara minimalne 14 dnu dopredu ze zavede CR viza a kdo do posledni chvile tvrdil ze viza nebudou kolik lidi se pak dostalo do znacnych problemu s tim ze vlada do posledni chvile mlzila pravdu o teto skutecnosti ? a k tomu me napada dotaz na Slovensku cikani neziji ? proc Slovensko viza do Kanady nema ? a proc ma euro podepsanou fiskalni dohodu a podporuje Brusel zatimco CR jako clen EU neustale Brusel podkopava ? Proc se nic nepise o tom kolik zaplati CR penale za spatne hospodareni s dotacemi EU a proc za to neni nikdo zodpovedny a jeste malicky dotaz proc vetsinu soudnich sporu CR ve Strasbourgu prohrava ? To tam jezdi nepripraveni obhajci nebo je v CR takovy kocourkov ze je celkem dopredu jasne na ci strane je pravda ? Takze tak a posledni takova pripominka kdo byl u toho kdyz Klaus pred 5 lety pomoci intrik kupceni s hlasy pomoci prebehliku a komunistu vyhral prezidentske volby ? Myslite ze ty nastavajici budou o necem jinem ?
19. 10. 2012 | 09:18

David napsal(a):

"...Chci navázat na to, co jsem vykonal, ať jako kancléř prezidenta Václava Havla, jako senátor, poslanec a ministr...."

------

Mimo prostého výčtu funkcí by mne zajímalo co konkrétního jste vykonal na rámec svých pracovních povinností?

Osobně se domnívám, že to, co převažuje v důvodech kandidovat je spíše chorobně silné ego, kterým trpí řada předních politiků, jako byli Topolánek, Paroubek a nyní Nečas, Kalousek, Drábek, Bárta a pod.

----

"...V textech na Aktuálně.cz ale chci psát nejen o prezidentské volbě, ale i dalších důležitých tématech...."

----

Proč až nyní? Není to jen účelové???

Souhlasím s tím co napsal -

český maloměšťák napsal(a) 08:58:

"...Trocha soudnosti by některým lidem snad mohla pomoci v tom, že by některá svá rozhodnutí - například kandidovat na prezidenta...vzali zpět...."
19. 10. 2012 | 09:19

šašek z Jihlavy napsal(a):

Petr z Tábora napsal:
" Upřímně Vám přeji, abyste nepostoupil do druhého kola za politiku, kterou provádí TOP09 s Vámi v čele.
O potlačování střední třídy a toleranci korupce je škoda se rozepisovat.
19. 10. 2012 | 08:58 "
Od šlechty a vyšší třídy nelze očekávat podporu střední třídy a boj proti korupci. To by si pod sebou podřezávali větev.
19. 10. 2012 | 09:20

babočka napsal(a):

Pan Schwarzenberg je jistě dobrý kandidát na prezidenta. Rozhodně lepší než kandidát ČSSD. Je jasné, že to není vhodný kandidát pro probouzející spící agenty STB, kteří zaplevelili internet.
19. 10. 2012 | 09:22

rejpal napsal(a):

babočka
Tak nevím jestli slovo spící v kontextu s jmenovaným nezní poněkud výsměšně.
19. 10. 2012 | 09:23

vlk napsal(a):

Ježkovy voči, tenhle tu fakt ještě scházel!
On chce navázat na to,co už vykonal jako kancléř,senátor,poslanec,ministr?
Na to by snad šel nasadit paragraf o poplašné zprávě ,ne?
Jaksi představuje vládu práva, to vidíme od roku 2008 kontinuálně.
Asi si jako excelentního představitele práva představuje Kalouska.
A taky chce vrátit lidem důvěru v politiku. Tak o té důvěře byli krajské volby. Snad je nezaspal. A pochopil.
Tenhle neuvěřitelnej exemplář chce být prezidentem? Chci vidět ty zoufalce,kteří by mu to naházeli.
Jediné,co mu mohu vzkázat je už dnes hodně stará hláška Vrať se do hrobu! A už nikdy nevylézej.
19. 10. 2012 | 09:26

Záškodník napsal(a):

rejpal

Doporučuju vám,podívat se na to.
Takový amatérismus se fakt nevidí a z Rusnoka je arogantní nabubřelý kre...Čouhalo z něho jak sláma z bot,že mu jde o koryto(když je šéfem penzijního fondu).
Ten náměstek z financí-Urban-vypadal jako když požil nebo si šlehnul, kulil očka a plkal samé nesmysly.
Dělají masírku i po telefonu,ale nejspíš si vybírají jenom ty movité, mně ještě nevolali.

Máte pravdu v jednom,kdyby vysmahl kníže z topinek,tak to může Kalda zabalit.Jednomu se divím-má zapotřebí pár let před smrtí zhanobit svoje rodové jméno spoluprací s takovým gaunerem?!
19. 10. 2012 | 09:27

Záškodník napsal(a):

Dodatek

Zlé jazyky tvrdí, že jde především o církevní(a další knížecí ) restituce...
19. 10. 2012 | 09:28

Oslýk vlastním kopýtkem napsal(a):

Vše podstatné řekli v úvodu Aleš Vyhnal a hlouběji v debatě Český maloměšťák.

Schwarzenbergův čas už minul; lidé, kteří to s ním zkusili, se dočkali hromady slibů a mizivých výsledků. Konkrétně, takový boj s korupcí; slíbeno bylo mnohé, realita je Kalousek.
Ve volbách to bylo vidět naprosto jasně; aura knížepána pohasíná.
Takže je hezké, že kandiduje, ale úspěch je prakticky vyloučen.
19. 10. 2012 | 09:29

rejpal napsal(a):

Záškodník
K poslední větě: taky se divím. Ale politik je člověk zvláštního ražení, a když jím člověk náturou není, spousta věcí se mu jeví nepochopitelná.
19. 10. 2012 | 09:32

prdola napsal(a):

je to fantastiké sebe zviditelnění, člověk co nic neudělal a jen se vezl, člověk co mluví tak, že mu an i jeho mentální nerozumí, člověk co dělá předsedu partaje jako kašpárek-no to je fantazije, asi si Češi zasloží takového prezidenta, škoda že nekandiduje Švéjk - to by byla konkurence.
19. 10. 2012 | 09:33

reppop napsal(a):

Knížepán se čtenářům mými ústy velmi omlouvá, do jeho blogu se vloudilo pár drobných stylistických chyb (ještě musí maličko český jazyk dopilovat). Správně tedy mělo být:

Proč kandiduji na prezidenta

Kandiduji na prezidenta proto, že chci mafiánům v této zemi nabídnout své služby. Chci navázat na to, co jsem vykonal, především jako poskok Miroslava Kalouska, jako jeho senátor, poslanec a ministr. Využiji všech podlostí, aby Česká republika měla ještě větší mezinárodní despekt, aby zde vládlo právo silnějšího (bohatšího) a aby se vrátila důvěra lidí v politiky KSČ. Myslím, že první úkol prezidenta je hájit Spojené státy, což může v kritických dobách být velmi těžké. Vyžaduje to jeho pevné odhodlání a schopnost nenechat se ani největšími hrozbami ponouknout k tomu, aby uhnul. Já jsem své názory jako kovaný oportunista dokázal prosazovat v jakékoli době a totéž budu činit i nadále. V textech na Aktuálně.cz ale chci psát nejen o prezidentské volbě, ale i dalších důležitých metodách bohatnutí úspěšných (banditů).
19. 10. 2012 | 09:34

rejpal napsal(a):

prdola
Švejk byl sice superarbitrovanej pro blbost, ale nebyl asociál. Ledaže by o něm jeho životopisec něco záměrně zamlčel.
19. 10. 2012 | 09:35

rejpal napsal(a):

reppop
"Využiji všech podlostí, aby Česká republika měla ještě větší mezinárodní despekt... a aby se vrátila důvěra lidí v politiky KSČ." Když tohle dám dohromady s tím, co kus výš napsal babočka, naviguje to k prapodivným asociacím...
Ale nebuďme paranoidní. Možná je blíž pravdě to, že loďka TOP 09 se potápí, ambice stát se hegemonem pravicové scény rychle sublimují a je třeba hledat nové angažmá.
19. 10. 2012 | 09:39

Anti napsal(a):

Boze chran nas pred tou panskou jizdou ...
ta cechum nikdy nic dobreho neprinesla

http://youtu.be/cWxaql3_QtI
19. 10. 2012 | 09:41

Pompeius Magnus napsal(a):

člověče, vy von und zu, Vy jste téhle zemi snad už škodil dostatečně intezivně a relativně dlouho. Stáhněte se na ty své pravodivně restituované nemovitosti, spěte a hlavně, hlavně už nikdy nikam nekandidujte, ano?
19. 10. 2012 | 09:43

myrta napsal(a):

Pane kandidáte,dejte si na stará kolena zasloužený odpočinek sobě i nám.Naše nešťastná zemička potřebuje úplně někoho jiného než vás. Trocha sebesoudnosnosti by neškodila.
19. 10. 2012 | 09:44

reppop napsal(a):

To Rejpal

Záměrně jsem napsal "KSČ", ne "KSČM". Měl jsem namysli předlistopadovou KSČ. Její pozici ve společnosti samozřejmě dnes obsadila ODSTOP.
19. 10. 2012 | 09:45

Analytik napsal(a):

Všetečný dotaz:
Neměli bychom, v případě zvolení knížete do čela státu, nárok na hrdý titul "knížectví české"?
Možná by to šlo zpeněžit podle vzoru Monaka nebo Lichtenštejnska!
19. 10. 2012 | 09:46

Drzá zrzka napsal(a):

jsem opravdu velmi zvědavá, kdo bude příštím prezidentem. :-)
19. 10. 2012 | 09:48

Desiderius napsal(a):

Tím,že jste podržel Kalouska na politické scéně,jste se zcela zdiskreditoval.
19. 10. 2012 | 09:49

mb napsal(a):

Pane Karle Schwarzenbergu ...

... pokud chcete pomoci zemi ...

podpořte maximálním možným způsobem JIŘÍHO DIENSTBIERA ...

který je zárukou nezkorumpovatelnosti a narozdíl od vás má aspon teoretickou šanci na zvolení ( postup do druhého kola )

zabraňte tomu aby se prezidentem staly kreatury typu Zemana či FIschera ...

srdečně děkuji, že se rozhodnete nekandidovat ... a maximálně podpořit JIřího Dienstbiera ... díky ...
19. 10. 2012 | 09:51

Medikolog napsal(a):

Švýcarský a český občane Schwarzenbergu,

církevní "restituce" můžete podpořit i jako řadový volič. Tedy spravedlivě. Co takhle jmenovitě uvést co a s jakým přínosem, za jaké náklady, jste pro ČR za dobu od vodění Václava Havla na Hradě doopravdy dosáhl? K nákladům laskavě přičtěte i hodnotu restituovaného majetku v plném rozsahu a výnosy z něho...

Čechům nabízíte služby, ale zájmy budete hájit své, vašich zahraničních závazků (Bilderberg Group, ...) a české pouze tehdy, budou-li náhodou výjimečně totožné. NEIN, HER SCHWARZENBERG - bez poděkování; nevidím za co by vám 99% českých občanů mohlo poděkovat. Poděkovat byste se měl VY.
19. 10. 2012 | 09:54

reppop napsal(a):

mb napsal(a):
Pane Karle Schwarzenbergu ...

... pokud chcete pomoci zemi ...

podpořte maximálním možným způsobem JIŘÍHO DIENSTBIERA ...
xxxxxxxxxx

S Vaší výzvou zcela souhlasím. Jen se obávám, že jste ji mylně adresoval(a). Správný adresát jsou občané této země, kterým jde o budoucnost svých dětí, nikoliv ten, který se periodicky probouzí jen tehdy, když jsou ohroženy jeho osobní zájmy.
19. 10. 2012 | 09:58

Maximus napsal(a):

Tak to máme kandidáty na presidenty sakra, panoptikum jako na pražském orloji, jen tak namátkou....

Schwarzenberg
doslova poskok elit a iluminátů co vládnou světu financí
a mají výkonnou moc především v USA, ale i dnes už i v EU. Zbraně, drogy, ropa, suroviny - to vše je zajímá a šlechtic se snaží jim sloužit, i ten radar by se mu v ČR líbil! Obyčejní lidé o tom nic neví, ono také proč by o tom měli něco vědět, když je 95% médií v jejich područí.
Nejraději by vyhlásil válku Rusům, ale jen kdyby mu zaručili dodávky ropy a plynu, že?

Fischer
zednářský kluk a poskok banksterů (stejná parta jako u Schw.), který bude nejdříve hájit Usrael a potom ČR. Já vím, jsou to naši přátelé, ale vocaď pocaď! Jsou to tací vyčůraní přátelé (vždyť i "komunista" Ch. de Gaule s nimi vyběhl a to o něčem svědčí), sice lepší něž báťuška Rus, ale ..... no a my jsme pro ně jen takoví drzí východní cigáni. Že byl soudruh přece není u něj na závadu, byl jenom trochu pomýlený.

Dlouhý
to je vyslanec Goldman Sachs - stejná parta jako u Schw. Rockefeller, Warburg, Rotschild a spol. - vyslanec penězoměnců co si hrají s papírky, co se zovou fiat peníze. Lidé se dělí na několik skupin a tenhle slouha slouží té nejvyšší a nejmocnější skupině a elitě, hraje vysokou kartou, sice byl chvilku v KSČ, ale od r.1990 to dotáhl hodně vysoko! Jen nevím koho by jako president ČR zastupoval, zda GS a daleko v pozadí ilumináty a zednáře s jejich banksterskými slouhy nebo obyčejné občany ČR. Tipnul bych si, že snad občany, vždyť mu agentury pořád dávaly nejvyšší preference když byl minister. (-:

Dientsbier
Asi slušný člověk, ale zase to obrovské ticho kolem něj.
Takhle se nedělá přece volební agitace. Asi to s ním dopadne stejně jako s jeho slušňáctvím při volbách v Praze, kde ČSSD výrazně pomohl, ale pak byl upozadněn hejnem zavedených krkavců.

Franc
Prý inteligentní člověk, prý slušňák, prý to nevadí, že je počmáraný, ale stojí za zmínku, policisti nebudou smět mít tetování! Ale na obrazech v ZŠ by se vyjímal, alespoň by se děti na prvním stupni trochu bály. Budeš zlobit a přijde ten bubák na obraze, by mohly učitelky strašit děti.

Zeman
někdo má rád Bilderberga jiný Bechera, z té party je snad nejlepší volba, jen hrozí, že kdyby se opil, tak by vyhlásil válku Rakousku-Uhersku a vyslal by naše 4 tanky na Vídeň nebo do Bavor. Rozhodně není blbej a vyzná se. Jen mě vadí to obklopování se jeho majestátu bývalými bolševiky jako je třeba Šlouf a spol. Jistá nevýhoda u něj je, že už je starý. Kdyby navštívil spolu se Schlafenbergem muzeum, tak by se rozezněl alarm, že jim utíkají exponáty!

Okamura
Nakonec je tu ten Japonec. Má šanci, jestliže si ho všimne čínská menšina a náš vietcong, tak má 500 tis. hlasů, oni si budou myslet, to je náš člověk! (-: Moc toho o něm není vědmo a slyšno, tak nevím.

Ostatní
Pár zajímavých lidí, ale pořád ticho po pěšině a žádné info v médiích, ale vlastně proč, vždyť média mají pod kuratelou Bakalové a spol.

Pěkný den v Oslosomálskozlodějsku.cz
19. 10. 2012 | 10:01

er napsal(a):

restituční zloděj nic víc... po havlovi je to 2. übermensch, co prolomil 1948
19. 10. 2012 | 10:05

P. napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, vy jste úplně jasný, vždyť Vy byste z Hradu jen prášil a lhal podle notiček bůhvíkoho. Létal byste na Bilderberg prezidentským speciálem a potom byste se po letech jakože omluvil: "Víte, ono takhle je to bohužel na Západě normální a běžné a dělají to tak všichni. Znám to už z Rakouska."

Karel Schwarzenberg nám vysvětlil, jak se živí politické strany
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/karel-schwarzenberg-nam-vysvetlil-jak-se-zivi-politicke-strany
"Pozoroval jsem to svého času v Rakousku. Někdo si tam vždycky bral něco vedle. A bylo to rozdělené. Na všech zbraních vydělávali lidovci, na letadlech sociální demokraté. A tak to šlo po desetiletí.“

Schwarzenberg: Hájek znevážil dobré jméno Česka, tady jde o urážku spojence
http://zpravy.ihned.cz/c1-51790730-schwarzenberg-hajek-znevazil-dobre-jmeno-ceska-tady-jde-o-urazku-spojence
"S pobouřením jsem zaznamenal, že veřejné výroky pana Hájka z počátku tohoto týdne, vycházející ze smyšlených spikleneckých teorií, urazily spojence a hlavu spřáteleného státu. Kromě této smutné skutečnosti vzbudily zejména v zahraničí neblahou pozornost, znevážily dobré jméno České republiky a ohrozily její zájmy" konstatoval ministr, který se nachází na pracovní cestě po severní Africe."
19. 10. 2012 | 10:06

Ernesto napsal(a):

Prdolo Švejk by mu dal na frak ve všem ,to snad musí pochopit každý čech !E Th G
19. 10. 2012 | 10:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 10. 2012 | 10:08

mb napsal(a):

to reppop ... :-) ...

hele tohle je Karlův blog ... takže to dedikuju jemu ...

kdyby Karel udělal tiskovku ... kde by uvedl, že všemi svými silami podporuje Dienstbiera ...

tak by JD mohl lovit i v pravicovém Schwa. elektorátu ( teoreticky ovšem )

prostě ... by mohl ... jako ´slušný pravičák´ podpořit slušného levičáka ... aby se spojili spolu proti neslušným pravičákům, levičákům, centristům a/i extremistům ...

srdečně zdravím reppope ...
19. 10. 2012 | 10:08

reppop napsal(a):

To mb

Také Vás srdečně zdravím a rozumím Vám. Jen jsem chtěl upozornit, že možná moc holdujete literatuře sci-fi... :-)
To co píšete, je samozřejmě logické, ale obávám se, že u pana Karla s tím nepochodíte. On vyznává jiný typ logiky, např. "ty, které podporuji ve vládě, považuji za paka". Musel byste mu napřed asi vysvětlit, že Jiří Dienstbier je pako. Což myslím je dost těžko možné.
19. 10. 2012 | 10:16

Šlik napsal(a):

Pane kníže, volit vás bude a to ještě pod nátlakem, jen několik stovek vašich poddaných, kteří pracují na vašich panstvích, které jste úspěšně restituoval. Určitě vás nebude volit vaše sestřenice, která se s vámi dodnes soudí o rodové majetky.
Raději odejděte z ČR a v Rakousku a Švýcarsku si užívejte zbytek života.
Jste bohužel reprezentantem cizácké šlechty, která se podílela na rekatolizaci a germanizaci českých zemí v době pobělohorské !!!
19. 10. 2012 | 10:23

už žádnýho rakušáka napsal(a):

Analytiku, naučte se analízat.
Země české koruny (to je ta věc ve Svatovítské katedrále, co si ji Heydrich zkoušel před zrcadlem) jsou jednou provždy nezávislým královstvím. Maličko se to, na rozdíl od oslav knechta bavorských knížat Václava pomíjí, ale nedavno tomu bylo už 800 let.
Na to Schwarzenberg nemá drápy.
19. 10. 2012 | 10:24

mb napsal(a):

reppop ... kdo, když ne my ... a kdy, když ne teď ... :-))

hezký zb. dne .... :-))

...
19. 10. 2012 | 10:24

Občan napsal(a):

Třeba bude příroda rychlejší než voliči...
19. 10. 2012 | 10:32

krajan napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, já osobně vám děkuji za vaši nabídku. Rozumíte-li však pod pojmem "služba" permanentní spánek při jakémkoliv jednání (nevím, jak si toto slovo vykládají německy mluvící občané), který předvádíte soustavně a velmi důsledně a dále pak cestování s politikou, o jejímž obsahu nikdo nic ani netuší, pak děkuji ještě jednou s přáním, abyste se už konečně stáhnul z veřejného života a jal se fořtovat své tisícihektarové lesy a pole.Grüss Gott.
19. 10. 2012 | 10:32

jozka napsal(a):

Maximus:

Nerad vam rusim kruhy kolego, ale silne pochybuji, ze by cinska mensina sla za Japoncem. Oni se ted momentalne moc nemusi :-)
19. 10. 2012 | 10:33

jozka napsal(a):

už žádnýho rakušáka

Kteryho Vaclava maj na mysli? ja znal dva...
19. 10. 2012 | 10:37

Buvol napsal(a):

Mě by spíš zajímalo proč a hlavně jak jste mohl u nás restituovat majetek podle rakouských zákonů?!
19. 10. 2012 | 10:40

Karel Radvanický napsal(a):

Zdravím Vás pane Schwanzerbergu, jsem velmi potěšen, že se ucházíte o Hrad a věřím, že uspějete. Z těch názorů některých nicků zde, si nic nedělejte, neboť jednak od nich hlas nebude mít a pak většinou jsou to právě ti, ve kterých setrvá stále jen bolševický syndrom moudrých debat v dýmu hospodského prostředí, s úctou Karel Radvanický, váš volič
19. 10. 2012 | 10:43

Kolemjdoucí napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, kolikrát jste usnul, než jste natočil ten klip ?!
19. 10. 2012 | 10:46

Oslýk napsal(a):

Karle Radvanický,
jste první a zatím jediný, kdo vyslyšel výzvu bloggera. Myslím, že zasluhujete cenu Eduarda Chila.
19. 10. 2012 | 10:50

Maximus napsal(a):

jozka

Jóžo, to byla nadsázka a pouhý vtip. Já si rád dělám srandu ze všeho, vždy a a všude (a i někdy ze sebe). Už když jsme se s kamarády jako 17-ti letí vymlátili v autě, tak jsem tehdy se jako první probral ze šoku a zavelel, tak pánové neflákejte se, a jdeme za holkama. Jen ten řidič byl naštvaný, to auto bylo táty a on neměl papíry.
Asi tak měsíc jsme ho potom neviděli....

Mějte se!
19. 10. 2012 | 10:50

Pražští intelektuálové a Plastičtí lidé napsal(a):

Karel na Hrad!
19. 10. 2012 | 10:51

čtenářka napsal(a):

.. Mírov ..
19. 10. 2012 | 10:54

Viola napsal(a):

Má cenu tu něco psát?

Copak pan Karel nemá střízlivý pohled na sebe? Už se někdy slyšel? Poslechl si, jak mluví? Jako prezident by byl velmi špatný reprezentant. A navíc má pupek, jen, jen puknout, to by veškerý lid rozhodně nereporezentoval.

P.S. Opravdu ať mi promine.
19. 10. 2012 | 10:55

Jáchym napsal(a):

Pane Kníže,
leštit si své rodinné klenoty popelem svého bývalého obslužného elity Veškrny Ruzyňského je nanejvýš chucpe.
19. 10. 2012 | 10:55

melčákova pohanka napsal(a):

Asi před rokem jsem se zeptal E.Koháka zda by nekandidoval na prezidenta a on mi řekl,že již při druhé volbě prezidenta mu to bylo nabízeno,a tak to konzultoval s lékařem,který mu to pro namáhavost funkce nedoporučil... Bylo mi to líto,ale nebylo k tomu,co dodat. Dávám to do kontrastu s p.K.S,ale je mi jasné,že kníže nekandiduje dobrovolně a pro věc národa,tak jako E.Kohák měl na mysli.
19. 10. 2012 | 10:58

Záškodník napsal(a):

Mb

Stále stejný naivka.
a) Knížecí milost je přece "pravicově" orientovaná a nikdy tedy nebude podporovat levičáka.

b) Dienstbier je takový do sebe zahleděný rádoby intelektuál, z něhož nikdy nic převratného nevypadlo, a který těží pouze ze svého jména(resp.pověsti "šedé lebky"-starého notorika).
Přijde mi to podobně naivní jako vidět spasitele v Pospíšilovi,jenž má silné vazby na plzeňského kmotříka Jurečka,ale navenek dokáže zapůsobit coby oběť zlého Nečase.

Mě prezidentská volba nechává chladným-je mi úplně jedno,jaký exot bude sedět na hradě-podstatné pro můj život je to, kdo bude sedět v parlamentu.
Seznam kandidátů na úřad prezidenta je jen přehlídkou marnosti-žádná skutečná osobnost se v něm nevyskytuje.
Vyjma excentrika Franze,ale ten je pro tuto fukci zcela nepoužitelný jak svým zjevem, tak zaměřením.
19. 10. 2012 | 11:06

už žádnýho rakušáka napsal(a):

jozka
Já vím, chcete abych napsal, že toho co chodil po Vinohradech a sbíral psí ...
A aby mě ÚTI za citaci klasika smazal.
Tůdle.
19. 10. 2012 | 11:06

Maximus napsal(a):

Volá z hradu Orlík náš pan dobrotivý kníže,
vy oslové tažní hloupatý dole v podhradí a níže,
volte mě, jinak zavedu robotu a Drábek vám namlátí hýždě!

Jestli někdo má kecy a mrouská,
nebojte, pošlu na ně Kalouska!

Až já budu presidentem vaší kotliny,
bude tu krásně a nikde ani bodliny.

Budou tu totiž jen pěkné tenisové kurty a golfová hřiště,
aby k nám mohli zase jezdit cizáci a bohatci napříště!

Czeska kothlina bude pekna cholka a ich budu president šén
hlavně, aby mi ji nevyfoukl ten žid co má od golema šém!
19. 10. 2012 | 11:06

jozka napsal(a):

Oslyk:

Spis Darwinovu...
19. 10. 2012 | 11:07

Marcela Kučerová napsal(a):

Vy všichni výše označení zkratkami, křestním jménem apod. , napište nejprve své skutečné jméno a příjmení, a ke svému skutečnému jménu napište názor, jak to celá léta činí i Karel Schwanzerberg. O tom to totiž je, jít se svojí vlastní kůží na trh, ne se zbaběle skrývat jako anonym a plivat zlost.
Marcela Kučerová
19. 10. 2012 | 11:07

Karel Podlipný napsal(a):

Je to lepší, milostivá? A který názor ráčíte mít na mysli? Ten, že pokud Čunek nevysvětlí hodnověrně své zbohatnutí, tak odstoupí?

Kromě toho, zvykněte si, že jste na internetu, to je takové místo, kde muži jsou muži, ženy jsou muži a děti jsou agenti FBI.
19. 10. 2012 | 11:13

Milan Herman napsal(a):

Trautnberk na Mírov tam je jeho království
19. 10. 2012 | 11:14

vždy se rádi necháme poučit napsal(a):

Marcelo Kučerová
Neměla byste stařičkému knížeti nadávat.
Schwanzen - Berg je hora ocasů.
Pocvičte se v čtení a psaní, paní. Nesu vám.
19. 10. 2012 | 11:14

Viola napsal(a):

Marcelo Kučerová

a k čemu by to bylo dobré, zapamatovyl by si nás všechny pan Karel kníže? My nekandidujeme na prezidenty. Vím já více o vás, když tu uvedete své jméno? Takových Kučeravých Marcel je.
19. 10. 2012 | 11:15

veverka napsal(a):

Á místní pravičáckej ubohej cenzůrek mi smazal další příspěvek (ačkoliv jako vždy neobsahoval nic proti jeho kodexu).Smutné trapné,ubohé.Jen další důvod proč tohohle jeho oblíbeného poskoka USA a Biderberg group nevolit.
19. 10. 2012 | 11:16

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak, Kníže :-)
Mají to-na starý kolena-zapotřebí?
Dyť jsou tady za tu tyč na střeše od Prokopa Diviše.
Každej Hromburác si uhodí nebo plivne.
Užívají života, nekazejí si poslední léta.
Nebo to zase dopadne jako s Vaší bitvou se švestičkami na Kosovském poli.

Na rozdíl od Občana přeji dobré zdraví.
Spánek posiluje, Josífku, říkala maminka.
Slavný Jára se vyznamenal i jako ležící-spící.
Pak také říkala přej a bude ti přáno.
Tak přeji ještě jednou pevné zdraví.
19. 10. 2012 | 11:16

ladimachala napsal(a):

Pane Schwarzenbergu, do prezidentských voleb Vám přeji hodně štěstí a s mým hlasem můžete počítat!
19. 10. 2012 | 11:26

František Blatan napsal(a):

Možná si vyšetřovatelé vzpomenou na privatizaci Becherovky, to by byl průser Karle, že jo? Takových podvodů tam byla a Ty byl přitom. Stíhaný prezident, to tady ještě nebylo ..
19. 10. 2012 | 11:31

D. napsal(a):

Maximuž 10:50
Inu, to se pozná gladiátorův charakter.

vsrnpn 11:14
Viděj, a naši mysleli, že Schwarzenberg je vlastně Černohorský. Jinej mraj, jinej krav, že jo?
19. 10. 2012 | 11:33

reppop napsal(a):

Viola napsal(a):
Copak pan Karel nemá střízlivý pohled na sebe? Už se někdy slyšel? Poslechl si, jak mluví?
xxxxxxx
Odpovím Vám citátem Platóna:
..nevědomí netouží státi se moudrými; neboť právě v tom záleží zlo nevědomosti, že člověk, který není duševně krásný a dobrý ani moudrý, si o sobě myslí, že je takový. Tak nikdo kdo necítí svého nedostatku, netouží po tom, čeho nedostatku necítí.

Závěr pro mb: Je marné přesvědčovat Knížepána aby podpořil Jiřího Dienstbiera a tím knečně změnil politicky zatuchlé klima na Hradu. Jeho cítění je zacyklené ve smyslu jak to pochopil už kdysi Platón.
19. 10. 2012 | 11:34

Libertad napsal(a):

Pane Schwarzenberg, v roce 1990 jste se mi jevil jako slušný člověk, teď se mi jevíte jako neslušný, umocněno na desátou.
Nemám slušných slov, abych vyjádřil jak se mi jevíte. Kromě spoustu jiných Vašich negativních vlastností a činů mně vadí:
a) souručenství s panem Kalouskem
b) pospávání na veřejných zasedáních
c) Vaš postoj v kauze Čunek
d) nedodržování Vašich veřejných příslibu

Jste velké zklamání pro všechny slušné a pracovité občany Č.R.
19. 10. 2012 | 11:35

TomášL napsal(a):

Vzdal jsem se všeobecného práva volit prezidenta... Tedy nikdo nic ode mě.
19. 10. 2012 | 11:37

Libertad napsal(a):

Pro pani Marcelu Kučerovou:
Až budu tak bohatý jako pan Scwarzenberg, tak:
a) budu zde uvadět celé své jméno včetně r.č.
b) budu kandidovat na presidenta Č.R. (on tu kandidaturu za mně
někdo zaplatí)
c) etc.
19. 10. 2012 | 11:42

Rolda napsal(a):

Nevadí mi nesouhlas, vadí mi hrubost, zášť, posměšky, bezbřehá negace kterou zdejší komentáře přetékají. Jakou špínu, jaké pnutí mají dnes lidé v hlavách... Kdo nebo co tohle napraví? Musí přijít velký konflikt, revoluce, válka, kde se to zlé vybije? Nebo se ještě dokážeme uklidnit, smířit, pochopit, tolerovat, snažit se rozlišit dobré od zlého, přát dobré sobě i druhým a něco pro to dělat?
19. 10. 2012 | 11:43

Pepa Řepa napsal(a):

Libertad
zkuste náhodný tip za 170 Kč u Športky. Třeba to ještě stihnete.
19. 10. 2012 | 11:45

Páteř napsal(a):

Volte komunistu Dolejše, vyzvala signatářka Charty 77...to mluví pane Schwarzenbergu o tom, že Nečasova vláda s TOP 09 a VV a LIDEM absolutně selhala !!!
19. 10. 2012 | 11:46

František Blatan napsal(a):

Pane Rolda každá nenávist pramení z křivdy. Tihle pánové Scwarzenberg, Kalousek, Klaus (alis Pružinskij) apod. ničí a rozkrádají tuto zem, tlačí lidi do bezmocnosti a chudoby a sani si jen žerou. A ještě se tváří jako zachránci. Proto ta nenávist, víme?
19. 10. 2012 | 11:47

modrozloděj obecný napsal(a):

Kníže,
vrátil jsi už republice a lidem 30 000 000 Kč nesprávně použité dotace EU na rybníky, kterou jsi musel vracet a stranický kamarád Kalousek ti vrácení těch 30 mega odpustil??? A to v době krize?? To si jako necháš zaplatit , třeba z vysokého DPH, nejchudšími poplatníky v ČR?? Ty jsi tak chudobný, že jako na to nemáš???

Prolomil jsi Benešovy dekrety, když kdy jsi dostal majetek, které vašemu rodu, kolaborantu s německým nacismem, nepatřil.
Podplatil jsi soud a přiznal jsi to veřejně !!!!!!!

V novinách a TV o tobě píšou hezky, protože ti část tisku patří a zbytek patří přátelským subjektům. Ale laciná modrá propaganda a štvaní už na lidi přestala zabírat. jednou to muselo prasknout. Myslíš, že lidi jako ty někdo zvolí?
19. 10. 2012 | 11:48

Analytik napsal(a):

už žádnýho rakušáka 10:24
Omlouvám se, popletl mě ten Rusák, co sedí už skoro deset let na Hradě.
To že je český král?
I když je pravda, že s českou korunou pořádně zatočil!
19. 10. 2012 | 11:48

toník napsal(a):

Záznam prezidentské konference se doplňuje českými titulky. Děkujeme za pochopení.
19. 10. 2012 | 11:50

jozka napsal(a):

Rolda:

Obecne plati - jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.
19. 10. 2012 | 11:54

vlk napsal(a):

Rolda
a proč bychom měli tolerovat zjevné neřádstvo? Jak jinak hodnotit člověka, který nedodržel svůj vlastní veřejný závazek?
19. 10. 2012 | 11:54

Otec Vlasti napsal(a):

D.
No, já sem se v chvílích pochyb pídil, jestli má pan S. něco společného s Černíny, v jejichž paláci vysedává. Podle jména by to bylo logické, i když oni si potrpěli na záporácká křestní jména jako Protiva a Drslav.
Má.
Jako každý se Černínové i Schwarzenberci pokládají za potomky Karla IV.
Šlechta na to ovšem má ty psí papíry, zatímco my ostatní jsme jen bastardi.
19. 10. 2012 | 11:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Roldo,

teoreticky jsou možné obě varianty. Pravděpodobnější je ale třetí: společnost se bude velmi pomalu kultivovat resp. bude mírně přibývat lidí, kteří necítí potřebu hned druhého urazit a vynadat mu (a je úplně jedno, zda se jedná o jakéhokoliv politika či někoho, kdo vám třeba šlápl na nohu). Jde o proces, kterým v různých dějinných obdobích procházejí vlivem aktuálních podmínek všechna společenství.

Pokud nastane změna k lepšímu, bude patrná až za několik generací (ale nikdy to nebude stoprocentní, což je správně. Jen to může být lepší, či horší).

Libor Stejskal

P.S. Anonymní diskutující na netu nejsou zrovna věrným odrazem celé společnosti :-)
19. 10. 2012 | 11:56

reppop napsal(a):

Rolda napsal(a):
Nevadí mi nesouhlas, vadí mi hrubost, zášť, posměšky, bezbřehá negace kterou zdejší komentáře přetékají. Jakou špínu, jaké pnutí mají dnes lidé v hlavách... Kdo nebo co tohle napraví? Musí přijít velký konflikt, revoluce, válka, kde se to zlé vybije? Nebo se ještě dokážeme uklidnit, smířit, pochopit, tolerovat, snažit se rozlišit dobré od zlého, přát dobré sobě i druhým a něco pro to dělat?
xxxxxxx
Pane Rolda, to se Vám povedlo. Napsat tohle u blogu pana Karla, který své oponenty nazývá pitomci, paky, atd., navíc aniž by byl schopen argumentačně doložit, že takoví skutečně jsou.
19. 10. 2012 | 11:57

JenTak napsal(a):

Pane Roldo,
Ty záště pramení z dlouholetého mravního marastu komunistů aplikovaných našemu národu, a které zdaleka nejsou vymýceny. Zde v anonymitě internetu je i ten poslední posera odvážný, a každému nalevo či napravo to nandá tak, že by člověk od něj kůrku nevzal.
Nevšímejte si toho, je to jejich vizitka, ne vaše.
Já už sem také moc nechodím, protože jsem tou zdejší "kulturou" projevu otrávený.
19. 10. 2012 | 11:58

stejskal napsal(a):

To je škoda, pane JenTak,

chodí sem debatovat spousta zajímavých lidí. Zdejší (a jakákoliv jiná) kultura projevu je taková, jakou účastníci diskursu nastavují. Pokud jedni přenechají prostor druhým (tedy ti, řekněme, slušní těm, kteří chtějí jen druhým něco nandat), pak bude kultura "nandavací". Ale těžko si na to potom stěžovat, když člověk vyklidil pole.

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 12:01

František Blatan napsal(a):

"dlouholetého mravního marastu komunistů " to jsem se zasmál, jak dlouho budete ještě všechno svalovat na komunisty? Ubožáci. Vždyť vy sami jste komunisté, fungujete přesně jako oni. Ti zase měli strašáka inperialismus. Jak můžou po 22 letech komunisté ovlivňovat nasranost lidí na zloděje a gaunery, zločince současné vládní elity?
19. 10. 2012 | 12:06

modrozloděj obecný napsal(a):

Kníže, těch 30 000 000 Kč za rybníky, to jako není krádež?????

A co nákladně modernizované české tanky, za 72 000 000 000 Kč a to počítám jen tu modernizaci a ne hodnotu tanků po modernizaci, KTERÁ SE BLÍŽILA 200 MILIARDÁM kČ!! DAROVAL JSI JE GRUZÍNSKÉMU DIKTÁTOROVI ZADARMO !!!spolu s Grady a vlaky plnými střeliva. To vše za 1 Kč!!
Po prohrané invazi jsi mu daroval navíc 150 000 000 Kč.
ZE STÁTNÍHO !!!
Ale z cizího krev neteče, že?????

Poslal jsi českou armádu do 3 zemí - Kosovo, Afghánistán a dnes i Jordánsko. Z Iráku jsme odešli...Posíláš peníze islámským drogovým teroristům z Kosova a líbeš se s nimi, proti vůli většiny obyvatel!!! KOLIK TO VŠE STÁLO??? SPOLU S OSTATNÍMI MODRÝMI ZLODĚJINAMI ??????????????

TOHLE NEJSOU ZÁJMY ČESKÉ REPUBLIKY, VÁLČIT V ZÁJMU USA A PODPOROVAT DIKTÁTORY A TERORISTY, KTERÉ PODPORUJÍ USA!!!V ČÍ ZÁJMU JEDNÁŠ???? V zájmu hostitelské země, ČR a jejích občanů NE!!!! MY JEN TVÁ NADNÁRODNÍ DOBRODRUŽSTVÍ PLATÍME!!!

Pořád mluvíte vy modří o šetření. Šetření znamená neobohacovat se na státních zakázkách jako Pandury, CASA, padáky, pouzdra pro pistole i s pistolemi, zalívání kytek na vnitru za Íčka za 100 000 000 Kč ročně, nestavět 3x předražené dálnice,neposílat peníze diktátorům, neválčit v cizích zemích, atd!!!
OBÍRÁNÍ DŮCHODCŮ, DĚTÍ, INVALIDŮ A ZVYŠOVÁNÍ DPH VŠEM A RUŠENÍ PRACOVNÍCH MÍST KVŮLI NEJVYŠŠÍMU DPH ŠIROKO DALEKO NENÍ ŠETŘENÍ - TO JSOU MODRÉ ZLODĚJINY!!!

Bohatým, tedy i sobě, jste snížili daně. Náklady tvých dobrodružství tedy platí nemajetná většina, která bude na tvé eskapády člověka bez vazbyk hosttelské zemi doplácet ještě dlouho v budoucnosti!!!

Vrať neprávem nabytý majetek, kvůli kterému jsi podplácel u soudu, zaplať škody,které jsi napáchal v politice, bude to hodně desítek a desítek miliard Kč. Odstup a konečně přestaň republice škodit!!!
19. 10. 2012 | 12:07

D. napsal(a):

Taťko, Vlasti:
Je mi líto, ale podle jména je to nelogické: Czernin z Chudenic, vs. Seinsheim na Schwarzenberku.
Zapátrejte také po tom, co je to vlastně bastard.
19. 10. 2012 | 12:09

Buvol napsal(a):

Schwarzenberg na hrad! .. Mírov ..
19. 10. 2012 | 12:11

PRAVDA napsal(a):

Něco mi říká, že koupené mediální imige rozšafného majetného lesníka s tralaláčkem a fajfkou v kožených krátkých kalhotech, pijícím pivo s plebsem v hospůdkách 4 cenové, už nezabere.

Pravda o našem německém feudálu už dávno vyplula na povrch.
19. 10. 2012 | 12:12

hanah napsal(a):

Proč kandidujete ?
Patrně proto, že máte Čechy za blbce.
19. 10. 2012 | 12:13

jen přikyvováním se tříbí názor napsal(a):

Rolda
...whose epitaph is “For, oh, for, oh, the hobby-horse is forgot.”
19. 10. 2012 | 12:13

jituš napsal(a):

a to mu budeme do postele na hradě ještě za naše kupovat pemprsky?Hňu,hu ,ho, ploč,byf bil dobfy puesident......Blázen,kdo by mu dal hlas!
19. 10. 2012 | 12:16

PRAVDA napsal(a):

v cause Čunek Schwarcwenberg nechtěl být s korupčníkem Čunkem v jedné vládě. Dal knížecí slovo, že pokud Čunek neprokáže původ svých 2,5 mega, z vlády odstoupí. Čunek nic neprokázal a kníže neodstoupil.

Jakou cenu má Schwarcenbergovo slovo?
19. 10. 2012 | 12:18

paprika napsal(a):

Myslím, že tento národ mužiků by si nejvíce přál prezidenta soudruha Bubeníčka. Ten by z fleku mohl hrát Pláteníka i bez maskování, a našemu ne moc vzdělanému, ale dělnému lidu by vyhovoval.
19. 10. 2012 | 12:18

stejskal napsal(a):

"Jen přikyvování" a urážení či nadávání jsou dva extrémy, které oba jdou proti smyslu debaty. Mezi tím jsou i jiné možnosti, které tříbí názor.

Mimochodem paní či pan Rolda napsal/a: "Nevadí mi nesouhlas, vadí mi hrubost, zášť, posměšky, bezbřehá negace." To nemá s přikyvováním nic společného.

Hamlet's Father.

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 12:20

D. napsal(a):

:D Takže kibicové koho budete volit za praesidenta?
19. 10. 2012 | 12:20

čtenář napsal(a):

Proč kandidujete?

Ztráta soudnosti, související s vaším zdravotním stavem?
19. 10. 2012 | 12:20

alex napsal(a):

To je od vás odvaha,kandidovat na prezidenta.Za prvé neumíte dobře česky,a za druhé jste z TOP09 a to je hlavní.
19. 10. 2012 | 12:23

icik z karviné napsal(a):

Pane kandidáte po přečtení všech hulvátských příspěvků zde máte můj hlas.
19. 10. 2012 | 12:24

Čech napsal(a):

Svůj vysněný nostalgický ideál vidí p. Schwarzenberg v zaniklém Rakousku-Uhersku, kde měli Češi a Slováci jenom podřadné postavení, bodejť by také ne, jeho rod patřil k oporám Habsburské monarchie. Jeho aristokratický rod byl vždy protičesky zaměřen a to od křižáckých válek proti husitům, až po habsburskou monarchii. Jeho otec, Karel, jako mluvčí české šlechty na českém sněmu 25.11 1889 prohlásil:

„My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na sněmu českém proti koncilu kostnickému. My jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé Hoře husitské sbory české. My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů, komunisty 15. století, a my, Schwarzenbergové, budeme bojovat proti všem novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proti starým husitům.“

Pěkný článek také zde: http://www.jirivacek.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=4493&Itemid=26
19. 10. 2012 | 12:27

Syn Vlasti napsal(a):

D.
Myslíte takové ty úplně ošklivé psy co je nikdo nechce?
Teď napodzim jsou jich v Itálii plné pláže.
Chodí ve smečkách a hledají, co kde kdo zapomněl k jídlu.
Já jsem měl na mysli své předky, zplozené někde ve stodole.

V prvním kole Tomáše Vandase, z demonstrativních důvodů.
V druhém kole nedokážu odhadnout.
Pokud by to byl výběr Fischer vs. Zeman, půjdu se někam do lesa vydýchat.
19. 10. 2012 | 12:31

mb napsal(a):

to záškodní ... asi nesouhlasím ... vidím tam několik solidních kandidátů ( = slušných lidí) ... mezi nimi i JD ... kterej má aspon teoretickou šanci prolézt do druhého kola, případně uspět i celkově ... myslim že JD ... neni napojeny na žadny kmotrovský kapitál ... že to nemá zapotřebí ... a jde to proti jeho principům a směřování, právě proto by se mi na hradě líbil, je to - chcete li - antiteze/protiklad Klause ...

Klause protiklad = pro mě klad ...

budu mu držet palce ... a patrně mu odevzdám svůj hlas / i když ´slušňáků´ je tam víc ... /

(bylo by dobrý aby/kdyby se ti slušní spojili a vygenerovali jednoho superslušňáka ... utopie, já vim)

hezký den
19. 10. 2012 | 12:33

siven napsal(a):

Pane Stejskale, dobrý den i Vám!

Nezlobte se, ale teď jste mě opravdu rozesmál. Pozastavovat se nad hrubostí zrovna na tomto blogu mi přijde opravdu komické.

Když napíše sprosťárnu anonymní diskutér, je to "hrubost", když ji plácne ve slabé chvilce Karel, je to bonmot?

Ale no tak...

A moc prosím: žádné infantilní paušalizování. To má úroveň té největší žumpy zde, akorát bez těch vulgarit. Proč jsou někteří jedinci žumpoidní, dokážete vždy nově příchozím skvěle vysvětlit, není tedy nutno se nad tím dále pozastavovat.
Ovšem některé příspěvky zde mě opravdu rozesmály, i když jiná nátura by samozřejmě zaplakala. A uznejte, že některé bonmoty strčí do kapsy Miloše, Karla, i všechny ostatní glosátory tohoto typu dohromady.

Já osobně raději volím smích, jinak by to bylo na mašli.
19. 10. 2012 | 12:34

dalimír napsal(a):

Myslím si že šlechty a kléru už bylo v čechách a na moravě dost ,i příliš mnoho krve stálo aby lidé pochopili že jsou tihle spolčení loupežníci vždy pro národ nebezpeční ! At si věří kdo chce v co chce ale jak se říká,odsud podsud ! Knížata a klér u nás podporovaní navíc vatikánem by zde už vůbec neměli vystrkovat rohy ! Jejich čas je již dávno ta tam ! Pokud se těmto lidem ustoupí tak to bude mít nedozírné následky pro další naše generace čechů a moraváků ! Dost už bylo různých vychytralých příživníků ,jako kdyby nám na to nestačili romové ! Lidé co stále věříte na Františka Josefa ,vzpamatujte se !!! Dl.
19. 10. 2012 | 12:37

František Blatan napsal(a):

Budu volit Karla ale Randáka. 3w[dot]karelrandak[dot]cz. Koho jiného? Zeman? Zradil už jednou, zradí podruhé. Fishera? Ten už se byl ptát v USA co má dělat, to brzo...Dientsbier? ten dokázal akorát to, že má slavného tatínka. A pak vyberte si...
19. 10. 2012 | 12:39

santawizard napsal(a):

Vážený aristokrate:
Určitě máte dobrou šanci vyhrát.Václav Havel(jako hlava státu a undergraundu ) nás transformoval z diktatůry proletariátu do tak zvané diktatůry hospodské politiky a anarchie marijuána kofe šopu ve hře na krále flámování a zloděje fetování.(Jak se říká...Ježíš je král židů,který zemřel pro naše hříchy proti Bohu a šel do nebe jako nesmrtelný beran,kdežto Satan je král cigánů,který zemřel pro naše hříchy proti ďáblu a šel do pekla jako vševědoucí kozel.)Kdyby Václav Havel byl aristokratem možná ,že by se stal samotným Bohémským císařem ,který má toho lidem zvoleného prezidenta a Bohem vyvoleného krále na každé straně trůnu ,jako ten arijský čaroděj na burze býka a medvěda.Vždyť češi jsou rození bohémové jako zemský ráj to napohled.Papež je pořád vatikánský císařem, stejně jako britská královna je hlavou anglikánské církve.
19. 10. 2012 | 12:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane sivene,

já jsem zde nějakou hrubost pana Schwarzenberga někdy označil za bonmot?

Sprosťárna je vždy sprosťárnou (nezáleží ani tak na slově samotném, ale kde ji pronesete, jiné je to v kruhu přátel, jiné na veřejnosti) a znemožňuje diskurs s názorovým oponentem.

Dokud se budeme všichni včetně politiků předhánět v tom, kdo druhého lépe urazí či poníží, bude to tu, v této zemi stále stejné (tedy alespoň já jsem o tom přesvědčen). A nejde vůbec o tuto konkrétní debatu, ale o to, aby si to zkusilo uvědomit pokud možno co nejvíce lidí.

Libor Stejskal

P.S. Jsem rád, že jsem Vás rozesmál. Aspoň k něčemu jsou tu zde ty mé bláboly dobré.
19. 10. 2012 | 12:42

Luba napsal(a):

Občan Schwarzenberg prokázal svým spojenectvím s Kalouskem velkou dávku machiavelismu a nevkusu.

Prezidentský úřad není knížecí kratochvílí, jako hony na zvěř a na děvečky.

Tímto přeji knížepánu poklidné chátrání někde v mediálním ústraní.

Jen dále od Hradu, dále ... !
19. 10. 2012 | 12:47

siven napsal(a):

Pane Stejskale,

však v tom jsem s vámi za jedno. Sprosťárnám také nefandím. Občas mně tedy nějaká ulétne i zde, za to se kaji.

Ale já měl na mysli trefné bonmoty zde, které se obešly bez sprosťáren. A těm jsem se ze srdce zasmál. I takové tirády pochopitelně narušují prostředí akademického klubu gentlemanů, kde by se v moři slušných, ale jinak sucharů, možná našel nějaký Churchill, který by dokázal naprostou ztrátu soudnosti shodit s originalitou, noblesou a bez ztráty kytičky.
To je ovšem v řádu sci-fi, stejně jako situace, že by ze dne na den mafiánská a korupční hydra v ČR zkolabovala.
19. 10. 2012 | 12:52

jarpor napsal(a):

Rolda napsal(a):
Nevadí mi nesouhlas, vadí mi hrubost, zášť, posměšky, bezbřehá negace kterou zdejší komentáře přetékají. Jakou špínu, jaké pnutí mají dnes lidé v hlavách...

Máte stoprocentní pravdu. Souhlasím s Vámi.

K. Schwarzenberg
Jak říkal Werich, že zná spousty strých mladíků jakož i mladé starce...
Dovolil bych si Vás přiřadit spíše k těm mladým starcům, ale přece jen, v případě Werichova výroku - nešlo o prezidentský úřad...
Tedy - přeji hodně zdraví a vše dobré, leč připadá mi, že Váš věk již překročil "hranici", jakou jsem ochoten tolerovat u prezidenta, tedy s mým hlasem počítat nelze...
Nelitujte, s pravděpodobností hraničící s jistotou si prezidenta nechám zvolit... takže hlas nedostane nikdo. Toto divadelní představení není to, na co bych si s chutí zašel...

Hezký den
19. 10. 2012 | 12:52

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane sivene, k tomu není co dodat.

Ještě jednou hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Podobně bychom se asi shodli i v tom, že to "nandavání si", poštěkávání, urážení, vzájemné zesměšňování jsme v této společnosti dovedli prakticky k dokonalosti (kdyby se na to dal udělat nějaký průzkum, myslím, že bychom obsadili celosvětově jednu z čelních příček). Horší je to s uměním dohodnout se, hledat styčné body, konsensus, neválcovat jeden druhého silou. Prostě mi přijde důležité, abychom se postupně učili i toto.
19. 10. 2012 | 13:03

siven napsal(a):

Jejda, pan jarpor po dlouhé době příjemně překvapil... i když visí ve vzduchu dodatek "proč" a nerad bych jej popíchnul k tomu, aby sdělil, kdo mu na hradě bude chybět. To bych dost možná i splakal nad výdělkem, ale nehodlám spekulovat.

Autor - "Využiji všech svých znalostí a zkušeností, aby Česká republika měla mezinárodní respekt"

Jj, ten respekt nám zajišťujete například na mezinárodních konferencích, jen co je pravda. Člověk aby se bál otevřít denní tisk, aby se náhodou nedozvěděl, kde jste se zase poroučel bradou dolů.
19. 10. 2012 | 13:07

resl napsal(a):

Vzdejte tu myšlenku na Hrad a vzdejte ji včas. Byl jste málo průbojný, nechal jste řádit Kalouska bez napomenutí a neuměl jste se postavit Klausovým urážkám. Nekažte si podzim ani ten dnešní ani ten života. Tady jste v pralese s divokou zvěří a vaše spavá, klidná povaha se sem nehodí. Hezké Vánoce bez stresu, beztak by vám hradní zloděj ruku nepodal a vás by to mohlo, při vašem vychování, mrzet.
19. 10. 2012 | 13:08

siven napsal(a):

Pane Stejskale, souhlasím se vším, obzvláště s vaším P.S. V tomhle nás čeká ještě hodně práce.

Přeji hezký den, doufám, že vám v Praze také tak krásně svítí sluníčko.
19. 10. 2012 | 13:09

drozd kvíčala napsal(a):

jestlipak se už kníže doučilo českou gramatiku? Ještě máme všichni v paměti hrubku, kterou kníže spáchalo ve slově "celých", kde místo ý bylo í.
19. 10. 2012 | 13:16

Oslýk mudrlant napsal(a):

P. Stejskal:
No, ono to vyznělo trochu paušálně; drtivá většina příspěvků je proti Schwarzenbergovi (můj taky), ale jako sprostých se mi jich jeví být sotva polovina.
Ten úplně první bych považoval za zvlášť elegantní a vtipný.

A je možné, že oleje do ohně přilil ten nadpis; proč jako pan kníže kandiduje a mává svými zásluhami, v kontrastu proti čerstvému výsledku voleb, kdy se ukázalo, že nadšení pro něj poněkud ubylo. Ale to je jen můj hloupý dohad.
19. 10. 2012 | 13:19

jarpor napsal(a):

siven

Klidně se zeptejte...

Překvapil jsem ? Čím, smím-li vědět...

Hezký den
19. 10. 2012 | 13:21

Jirka napsal(a):

Vidim ze se zde sesel "vykvet" ceskeho naroda. Buh nas chran !
19. 10. 2012 | 13:23

Karel (taky) napsal(a):

Pevně doufám, že se bez vašich služeb tato země již brzo navždy obejde - i bez služeb vašich stranických kolegů.
19. 10. 2012 | 13:25

siven napsal(a):

Jirka - ale no tak, kam vy na to chodíte? Výkvět českého národa snad dlí v PČR, to dá přeci rozum.

Užijte si den
19. 10. 2012 | 13:26

Karel napsal(a):

Až potupně odejdete z 1.kola volby, dám si sklenku vína na oslavu. Jakým práve kandidujete ? Co jste udělal pro tuto zemi ? Havel by řekl opět po 23 letech - NAŠE ZEMĚ NEVZKVÉTÁ - a na tom jste se spolupodílel, poslední roky velmi intenzivně. Máme v Česku přísloví - Vrána k vráně sedá - vy sedáte s Vondrou, Drobilem, Bártou, Drábkem,Kocourkem,Parkanovou, Kalouskem, sedal jste s Topolánkem, Dalíkem, Langrem,Bartákem........ prostě svůj k svému, lump k lumpovi. Vy by jste měl chodit kanálama, raději zalézt a neukazovat se.
19. 10. 2012 | 13:30

buldatra napsal(a):

stejskal napsal(a):

…Horší je to s uměním dohodnout se, hledat styčné body, konsensus, neválcovat jeden druhého silou. Prostě mi přijde důležité, abychom se postupně učili i toto….

Ano, učme se.
Navrhuji proto dohodnout se na tom, že přínosnější pro tuto naši zemi by bylo, nanadužívat služby slovutgného knížete, naopak, zařídit aby se kníže co nejdříve odebralo reprezentovat národ svůj ne toliko na Hrad v Práglu, nýbrž do Kosova, které ráčilo střelhbitě uznat za stát (za což dozajista požívati četné obliba @ důvěry albánské tam bude).
Jako konsensus by to nebylo špatný, že?

V Kosovu pak může spát ve funkci velvyslance a kdyby náhodou usnulo na věky věkův, budou jistě jeho vnitřní orgány vhodně využity a zpeněženy na světoznámém orgánovém kosovském trhu.
Čímž by kníže prospělo národu svému Kosovskému i po odchodu do peklíčka.
19. 10. 2012 | 13:30

jarpor napsal(a):

vlk napsal(a):
"Ježkovy voči, tenhle tu fakt ještě scházel!
On chce navázat na to,co už vykonal jako kancléř,senátor,poslanec,ministr?
Na to by snad šel nasadit paragraf o poplašné zprávě ,ne?
Jaksi představuje vládu práva, to vidíme od roku 2008 kontinuálně.
Asi si jako excelentního představitele práva představuje Kalouska.
A taky chce vrátit lidem důvěru v politiku. Tak o té důvěře byli krajské volby. Snad je nezaspal. A pochopil.
Tenhle neuvěřitelnej exemplář chce být prezidentem? Chci vidět ty zoufalce,kteří by mu to naházeli.
Jediné,co mu mohu vzkázat je už dnes hodně stará hláška Vrať se do hrobu! A už nikdy nevylézej."
19. 10. 2012 | 09:26

Jo, pravda... hulvát vlk tu ještě scházel...

.
19. 10. 2012 | 13:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane oslýku,

nechtěl jsem, aby to vyznělo paušálně (a jestli to tak vyznělo, omlouvám se). Celá řada příspěvků mi přijde věcná, ať už kandidaturu autora nepodporují či podporují.

Můj vstup se ale netýkal této konkrétní diskuse, byl míněn obecně. Píšu zde čas od času pod různými debatami prakticky to samé. Prostě si myslím, že neochota a neschopnost vést diskurs, nedostatek tolerance a respektu k jinému názoru je to nejdůležitější, co v tuto chvíli brání jakékoliv pozitivní změně v této společnosti.

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 13:34

D. napsal(a):

Pepík Vlasti 12:31:

skutečně nemyslím bastarda ve smyslu biologickém, tedy míšence, ale ve smyslu sociálním, čili levobočka. Že nás udělali ve stodole z nás ještě nedělá batardy;) Slyšel jsem o jednom z chléva...
Co když to bude v druhém kole Fischer vs. Schwarzenberg? Půjdete se někam do lesa s provazem???
19. 10. 2012 | 13:35

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane buldatro. Budu o tom uvažovat.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 13:36

mb napsal(a):

ls napsal: Prostě si myslím, že neochota a neschopnost vést diskurs, nedostatek tolerance a respektu k jinému názoru je to nejdůležitější, co v tuto chvíli brání jakékoliv pozitivní změně v této společnosti.

Libor Stejskal
to se neshodneme ...

pozitivní změně v této společnosti nebrání neochota a neschopnost vést diskurz ... ani nedostatek tolerance a respektu k jinému názoru není tou nejdůležitější věcí která by zabraňovala jakékoli pozitivní změně ve společnosti ...

pozitivní změně v této společnosti brání tolerance ke gaunerům a lumpům a nepotrestané zlo, vědomí že lež, podvod se může vyplatit a že se i vyplácí ...

ono debatovat s oulickým, řebíčkem, novákem, ráthem o hodnotách a respektu k jinému názoru je kontraproduktivní ...

mafiánské struktury si s váma klidně pokecaj ... a pak si to udělaj po svém ... nalehnou na vnitro, policii ...

změně ve společnosti brání ne/dodržování pravidel ( viz. cepl a jeho institucionalismus ) ... a ne/potrestání zla ...

podvod a zlo se nesmí vyplácet ... když ano, pak zajde společnost jako celek ...

vím že mluvím (příliš) obecně, ale myslím, že mám pravdu ...
19. 10. 2012 | 13:46

Hubert Macků napsal(a):

Opět musím napsat: jsem zhnusen intelektuální úrovní českých přispěvatelů. Z celého srdce jim všem bez výjimky přeji, aby zvolili co nejvíce levičáků, kteří stejně nic nevyřeší-nemají ani žádný program, který by řešení alespoň naznačoval- přeji jim, aby pochopili, k čemu je vlastně ta demokracie, aby za ni opravdu znovu museli bojovat a nejen trapně zvonit klíči a myslet si, jakými to jsou bojovníky. Aby konečně začali používat hlavu(tedy svou vlastní)a aby zas dostali od bolševika na pr..l. Svatý Václave, vévodo české země, už se proboha konečně smiluj nad těmi pitomci. Vždyť oni za to snad ani nemohou...
19. 10. 2012 | 13:47

blogista napsal(a):

Ono to vyjde na stejno. Kníže, nebo Klaus? Kníže to všechno odchrápe, no a Klaus, ten kecá teď zas do čeho nemá. Když mu šlo o koryto, to mu byly komunisté dobrý. Je to všechno jedna zberba.
19. 10. 2012 | 13:47

Freiherr Hugo von Prdelberg napsal(a):

důvěra lidí ve Vás byla bohužel prohospodařena či spíše bych řekl prosrána především Vašimi souputníky takže se zbytečně namáháte a měl by jste si spíš užít podzim třeba v Murau uřčitě je tam moc pěkně :-)))
19. 10. 2012 | 13:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pan kníže chce zvyšovat důvěru lidí v politiku.
Ale pane kníže, jak, zavřeme jim hubu? Rozdělíme společnost na ty, co nás podporují,a ti ostatní ať drží hubu, co pane kníže? Za více než dvacet let v české politice jste lidem v této zemi uškodil více než dost a tak dobrou noc.
19. 10. 2012 | 13:54

Modavák J. napsal(a):

Dobrý den,
promiňte, ale naučte se nejdřív česky mluvit na veřejnosti. Docela předpoklad politické práce, nemyslíte? Pak Vás budou lidi brát trochu vážněji, myslím. U jiných povolání není tento předpoklad. Tady jsme Češi s naší mateřštinou, víte ?
Zdraví M.
19. 10. 2012 | 13:58

resl napsal(a):

mb 13:46,
máte pravdu, myslím že i říkáte, že někde je hranice slušnosti a vstřícnosti, jen vědět kde. Většinou to vědí zmetci, kteří zaútočí zezadu.
19. 10. 2012 | 14:02

jarpor napsal(a):

"Za více než dvacet let v české politice jste lidem v této zemi uškodil více než dost a tak dobrou noc."

Nevím, neschovával bych se "za lidi"...
Skoro by mne zajímalo, čím konkrétně uškodil konkrétnímu člověku, který se obecnou floskulí odvolává na lid.
Odpověď závisí jen na Vás... Neočekávám ji.

Hezký den
19. 10. 2012 | 14:02

stejskal napsal(a):

No, tak se neshodneme, pane mb. I to se stává :-)

Netvrdím, že člověk musí debatovat se všemi (máte samozřejmě pravdu, že jeden každý časem dospějeme k názoru, že s tím či oním se debatovat nedá). Problém je podle mne v tom, že neumíme debatovat vůbec. Jakmile má druhý jiný názor, začneme ho napadat, zesměšňovat, ponižovat (čímž ho buď znechutíme, nebo přimějeme dělat to samé). Čili se tu obrazně a s nadsázkou všichni rveme jak koně (v dresech různých klubů) a řada lidí (některé jste jmenoval výše) toho umí skvěle využívat. Problém tudíž není v toleranci, ale v netoleranci jakéhokoliv jiného názoru, která nám brání dohodnout se v nějakém relevantním počtu alespoň na něčem pozitívním. Co nechceme, víme všichni. A tím to taky zpravidla končí.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 14:05

Analytik napsal(a):

Modavák J. 13:58
Narážíte na špičku knížecího know-how.
Víte, kolik babiček nachytal pro TOP 09 na tu svou šišlavou tschechisch?
Teda kromě knížecí fajfky.
19. 10. 2012 | 14:06

pater patriae semper incertus est napsal(a):

D.
Nepůjdu. Špagát podražil.
Ale rozpaky z takového výběru nebudou menší, než v prvním případě.
Co se mé osoby týče, chtěl bych tu za prezidentku Helenu Třeštíkovou.
Jelikož to není reálné, vezmu jakoukoli šanci volit tak, aby mi z toho nebylo nevolno.
Ale pro další slepé uličky je mého hlasu škoda.
19. 10. 2012 | 14:08

Analytik napsal(a):

Pan Stejskal 14:05
má pravdu v rovině obecných diskusí na určité téma.
Tento blog se však týká voleb prezidenta, do kterých kandiduje několik desítek lidí a nemůžeme očekávat, že všichni diskutující budou fandit všem kandidátům.
Každý máme svého favorita, někdo jich má i více.
Jenže, jak vyjádřit svou podporu právě tomu jedinému? Transparenty i mávátka nejsou v diskusi vidět, tak používáme jediný prostředek, který máme k dispozici: slova.
A jedinou možnou metodu - zostudit a potupit šmahem všechny protikandidáty jak jen to jde.
Jsou témata, kde se dá soupeřit argumenty a protiargumenty, ale právě v oboru volby to prostě nejde. Na řadu přijdou těžší kalibry!
19. 10. 2012 | 14:17

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro jarpor.
Připomenu jen poslední angažmá Knížete, též politického turisty, recykláta.
Je oficiálním i když jen formálním předsedou HOP 09 s Kalouskem v čele, a jak je tato strana lidmi vnímána, většina z nás ví.
19. 10. 2012 | 14:22

mb napsal(a):

ls napsal: Problém je podle mne v tom, že neumíme debatovat vůbec. Jakmile má druhý jiný názor, začneme ho napadat, zesměšňovat, ponižovat (čímž ho buď znechutíme, nebo přimějeme dělat to samé).

... to myslím, že není pravda ...

spousta lidí to tak dělá, ale spousta lidí to (tak) nedělá ...

tedy není pravda to, co jste napsal ...

každopádně ( ta neschopnost debaty) může být kruciálnější pro váš blogový mikroprostor ... ale myslím že pro společnost jako takovou ( a její bolest ) ... to coji deptá, drtí a ničí:

jsou podvody, mafie, a nepotrestané zlo ... už jsem to napsal výše, takže to ještě jednou zopakuju ...

tim neříkám, že bychom na sebe museli štěkat, když spolu nesouhlasíme ...

myslím tedy, že problém není v netoleranci ( k opačnému názoru apod. ... to se lze naučit a učit a učíme se to celkem dobře )

problém je v toleranci ke zlu ... a v nepotrestání zla ... v tom, že se zlo vyplácí ...

řešení je: 1. instituční (funkční policie, zákony, soudy, státní zástupci) 2. osobní statečnost (havel, michálek) - viz. poslední blog hnízdila ...

zatím ...
19. 10. 2012 | 14:24

scallop napsal(a):

No kdyz ctu

"Tenhle neuvěřitelnej exemplář chce být prezidentem? Chci vidět ty zoufalce,kteří by mu to naházeli."

tak me nic jineho nezbyde !

Za vsechny nesplnene sny naseho hrdeho naroda zde byl pravidlene obvinovan Havel. Jenze ten umrel a ctvrthodina nenavisti jednou rocne pri jeho vyroci nasemu lidu nestaci. S pani Vendlovou to neni ono, jeji popravovani zavani politickou korektnosti. Karel Schwarzenberg je idealni kandidat, ktery muze za vse: od pomazankoveho masla pres globalizaci i lokalizaci po impotenci tazatele.

Po dnesku se snad krevni tlak naroda zlepsil. Dalsi skupinova terapie se bude konat pri pristim Honu na Lisku.
19. 10. 2012 | 14:24

Grőssling napsal(a):

Ty vado, tak takovýto nářez tu ještě nikdo nedostal, jako tenhle chrápající šišla. Ani nemá smysl něco dodávat.

I když přece jenom... Je mi ho trochu líto a tak zmíním, že podle mne jako jediný po výprasku v posledních volbách jakž takž rozumně promluvil o důsledcích výprasku.

Jenže bohužel, poučení si nevzal.
19. 10. 2012 | 14:24

Zbyněk napsal(a):

Přímou volbu prezidenta považuji v této zemi za nešťastnou, ale čtete-li pane Schwarzebergu příspěvky zde, tak vám zděluji, že se zapřu, půjdu volit a máte můj hlas. Vím, že to nebude nic platné, zvolen bude některý nýmand. Přeji hodně zdraví.
19. 10. 2012 | 14:30

naštvaný napsal(a):

Grőssling

jenže ten šišla dostal nářez virtuální.

Za všechny ty škody na zájmech a pověsti ČR, tam, kde bral naše desítky miliard plnými hrstmi a rozhazoval je, aby se sanoval na důchodcích, dětech a invalidech, za to, jak žalostně zklamal v mezinárodních vztazích, kdy lezl do zádele Velkému bratru a jinde nás znemožnil, za to, jak z neúcty k právnímu prostředí v ČR a z touhy po zabaveném majetku uplácel u soudu, prostě za všechny škody, které tu napáchal, bypotřeboval nářez nevirtuální, ale skutečný.
19. 10. 2012 | 14:34

stejskal napsal(a):

Pane mb,

to je samozřejmě jasné, že spousta lidí se debatovat s většími či menšími úspěchy snaží (a někdy se to i podaří). Obecně se ale snad shodneme, že celkový dojem v současné době a v této společnosti není právě nejlepší. Asi oba víme, o čem mluvím. A nejde jen o politiku, zdaleka ne, ale o komunikaci mezi lidmi obecně.

Oba ale píšeme více méně o tom samém. Samozřejmě že řešením je osobní statečnost a ochota angažovat se (fuj, to je hnusné slovo). Tedy jinak než někomu nadávat, spílat, ponižovat, zesměšňovat, neustále se vymezovat hned, jak máme pocit, že ten druhý nedělá to, co chceme zrovna my.

To je předpoklad toho, aby zde vznikly ty funkční instituce, které požadujete (funkční policie, zákony, soudy, státní zástupci). Dokud nebude dost statečných, aktivních a pokud možno ne moc neurotických lidí, kteří svým jednáním dokáží pozitivně strhnout ostatní (tedy ne tím, že nadávají jiným, ponižují je, zesměšňují, urážejí), pak se bude dařit naplňovat i tu Vaší první podmínku.

Osobní statečnost, slušnost, ochotu brát se za věci své i veřejné nelze vynutit. Lze k tomu ale motivovat (samozřejmě bez záruky na úspěch).

Libor Stejskal
19. 10. 2012 | 14:35

PB napsal(a):

K prezidentskému úřadu patří také pokora, uznalost a skromnost.
Člověk musí být dobrým psychologem, mít odhad a analyzovat.
Vy si stále myslíte, že tu je země jako před čtyři sta lety - rozdělena na šlechtu a póvl. Upozorňuji Vás, že Vaše namachrované chování (bez kousku pokory) Vás staví mezi arogantní a nesympatické jedince. To, pokud prezident nemá, je leda k smíchu.
Pane Schwarzenbergu, kolik je Vám let? Máte dojem, že každý měsíc nepociťujete? Dejte svému tělu už nárok na důchod (ať už jste si zasloužil rakouský či z našich daní český..., já nevím, kolik těch důchodů máte) a nepouštějte se do role šaška, kterého jste již horkým kandidátem.
Český prezident by měl umět česky, nikoli huhňat českorakousky.
Konkurz na moderátora by byl pro Vás labutí písní a jako prezident byste byl opět k smíchu. Pokud ústa neumějí artikulovat (i sebegeniálnější) myšlenky, jsou Vám zbytky Vašeho "nedostudovaného studia" - LRR (pro Lesy Rakouské republiky) a práv (mimo Plzeň) - k ničemu.
Pane Schwarzenbergu, nikdo z pracujících naší (Vaší) republiky si nemůže dovolit v práci spát. Pokud mu to vytknou, nikdo si nedovolí o tom ještě vtipkovat (že nebylo nic zajímavého, tak jste si schrupnul... apod.). Je to vrchol nevkusu, arogance a pohrdání. Jde o to, jestli si to uvědomujete, či Vás k tomu chůvy či Vaši rodiče vedli.

Wollen Sie nicht, zufälligerweise, nach Österreich zurückgehen???

Vaše kandidatura se může rovnat - pokud dovolíte - kandidatuře několikrát (gerichtlich) trestaného pedo..la o práci ve školní družině.

Prostě se na místo prezidenta nehodíte.
19. 10. 2012 | 14:36

Cleaner napsal(a):

Zbyněk

zaplatíte jako jeho příznivce za knížete 30 000 000 Kč, které dlužil republice, twedy lidem a Kalousek mu je odpustil? To víte, dluhy se mají platit a co bylo ukradeno, musí být vráceno!

Uveďte své plné jméno a adresu, kam vám můžeme poslat složenku!!!
19. 10. 2012 | 14:36

jarpor napsal(a):

ten kdo se...

"Připomenu jen poslední angažmá Knížete, též politického turisty, recykláta.
Je oficiálním i když jen formálním předsedou HOP 09 s Kalouskem v čele, a jak je tato strana lidmi vnímána, většina z nás ví."

Po pravě řečeno, na otázku, čím konkrétně poškodil Vás, bych očekával jinou odpověď.
Máme asi rozdílné přdstavy co je "konkrétní". No - nedá se nic dělat... floskule, fráze doměnky.. to pro mě konkrétní sktečně není.

Hezký den
19. 10. 2012 | 14:38

Bestia triumphans napsal(a):

Targus napsal(a):
To Karel Schwarzenberg:
Drzé čelo lepší, než poplužní dvůr.
Vaše dosavadní činnost by v každém normálním právním státě byla odměněna vysokým trestem za vlastizradu.
?
Targus, můžete konkrétně?
Děkuji :)
19. 10. 2012 | 14:38

Buvol napsal(a):

Když je tu řeč o presidentských kandidátech, tak já bych chtěl konečně presidentku a měl bych hned dvě kandidátky par exellance: Hanu Marvanovou a Lenku Procházkovou !!
19. 10. 2012 | 14:40

PB napsal(a):

to Bestia triumphans:

Mohu Vám odpovědět za Targa?
Je to tak jasné, že pokud to nevíte, doporučuji nějaký rychlokurz.
P.S.: Podle Vašeho priezviska, nejste Vy sám Schwarzenberg?
19. 10. 2012 | 14:42

PB napsal(a):

Buvole a kdo je bude pár dní v měsíci zastupovat, aha? Klaus na částečný úvazek? A co když budou babičky potřeba na hlídání, aha? To si jako prezident africké země Bongo-Bongo má jako trhnout nohou? A snesly by se s Jaklem, Hájkem, Wajglem?
19. 10. 2012 | 14:45

mb napsal(a):

Obecně se ale snad shodneme, že celkový dojem v současné době a v této společnosti není právě nejlepší. Asi oba víme, o čem mluvím. A nejde jen o politiku, zdaleka ne, ale o komunikaci mezi lidmi obecně.

to se shodneme ls, neni to moc dobrý ... / mozna uz se mene shodneme na tom proč tomu tak je /

Dokud nebude dost statečných, aktivních a pokud možno ne moc neurotických lidí, kteří svým jednáním dokáží pozitivně strhnout ostatní (tedy ne tím, že nadávají jiným, ponižují je, zesměšňují, urážejí), pak se bude dařit naplňovat i tu Vaší první podmínku.

... to jo ... ale aby to nebyla hlava XXII ... pokud budou lidi vyrůstat v (mafií zdeformovaném) prostředí ... jsou automaticky frustrováni a neurotizováni ... sotva se z nich urodí osobnosti ...

jinak s vaším příspěvkem 19. 10. 2012 | 14:35

nemám problém ... víceméně shoda ...

zatím zdravím ...
19. 10. 2012 | 14:46

D. napsal(a):

Mater patrie semper certa? 14:08:

Helena Třeštíková je elegantní dáma, které by to na Pražském hradě slušelo, ale po její patnáctidenní epizodě na Ministerstvu kultury bych pro ni nehlasoval.

Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
19. 10. 2012 | 14:49

píchni ho, bodni ho, pusť mu krev... napsal(a):

pb napsal: Vaše kandidatura se může rovnat - pokud dovolíte - kandidatuře několikrát (gerichtlich) trestaného pedo..la o práci ve školní družině.

... pedofil má aspoň rád děti ...
19. 10. 2012 | 14:51

Petr Darko napsal(a):

Pokud jste pane ministře zahraničí dočetl ohlasy na vaši nabídku služeb vlasti až sem, a stále chcete kandidovat, tak jste totálně odtržen od reality a zralý na vyšetření vašeho duševního zdraví. Myslím to s vámi dobře. Vykašlete se na to. Kalousek z vás akorát dělá šaška. Kdyby národ chtěl za prezidenta věčně spícího a nesmyslně blekotajícího dědu, tak udělá konkurz v domově pro staré a méně duševně zdravé.
Fakt, že si klidně dáte šlofika v parlamentu(defakto v pracovní době), nebo na konferenci na na pódiu, mluví za vše.
Vlasti nejvíc posloužíte, když se uklidíte někam do ústraní a tu vaši TOPku si vezměte sebou.
19. 10. 2012 | 14:52

Josef Novák napsal(a):

Své služby klidně nabízejte, bude především záležet na tom, kdo o ně bude stát. Voliče bude inspirovat Vaše ryze české jméno. Já jsem potomkem Praotce Čecha a proto budu volit za hlavu státu také některého jeho potomka, je to moje povinnost.
Myslím, že Vám bude nejlépe tam, kde jste byl před rokem 1989.
19. 10. 2012 | 14:52

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro jarpor.
Dobře jednu konkrétní věc přímo ze zahraniční politiky: radar.
To byla ukázka hlouposti a sprostoty od celé české zkorumpované a nedemokratické pravice včetně jejich tendenčních pisálků. Schwarzenberg je součástí této „elity“, která tuto zemi devastuje již více než pět let.
Nemá smysl, abychom my dva spolu ztráceli čas, s podobnými, jako jsi ty, se stejně nebavím.
19. 10. 2012 | 14:54

Buvol napsal(a):

PB
To je rozhodně menší problém, než dvojitá inkontince, která evidentně hrozí panu Scwarzenbergrovi ..
19. 10. 2012 | 14:54

jarpor napsal(a):

ten kdo se....

Díky.
Už je to konkrétnější.. leč čím Vám radar uškodil, nebo jak konkrétně Vám neexistující radar konkrétně škodí - to si opravdu neumím představit...
Řeči, floskule, fráze... pokračují...

Mohu-li požádat, pak to tykání si nechejte pro ty, s nimiž se bavíte. Děkuji.

Hezké odpoledne
19. 10. 2012 | 15:04

Záškodník napsal(a):

Buvol
Myslíte tu Procházkovou, která podporuje kandidaturu Dolejše v Praze? Nakonec, její tatíček byl také "disidentem"-bývalým komunistou.
Nesouhlasím s vládní politikou,ale v životě bych bolševika nepodpořil!!!
A pravdaláska Marvanová? Mně stačilo její angažmá s Kühnlem.

Volba prezidenta v této pohnuté době je jen takový "chléb a hry" pro plebs.
19. 10. 2012 | 15:24

siven napsal(a):

Pane jarpore, já vám pomůžu.

Po jisté epizodě knížete Karla na mezinárodním fóru jsem se musel osobně distancovat od vlastního ministra zahraničí před chorvatskými přáteli, poté, co jsem byl jimi na něj a jeho podivuhodné chování i oblek dotázán.

Ta ostuda je osobní až dost, i když za něj, nebožáka, de facto nemůžu.

Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek dne
19. 10. 2012 | 15:46

Teo napsal(a):

Jan Drda..Kam s ním?......??????
19. 10. 2012 | 15:59

Bestia triumphans napsal(a):

Buvol napsal(a):
"Tak si podpořte tohoto dementa, který si z nás dělá už delší dobu pr..l, víc než si mislýte .. "
?
1) Nerozumím, Buvole. Proč bychom vás měli podporovat?
2) Buvole, vy mislýte nebo myslíte? Nebo nemyslíte?
:-)
19. 10. 2012 | 16:01

BillA_07 napsal(a):

Vážený pane ministře.
Držím Vám palce a jdu Vás volit.
A nebudu sám.
Po prolistování předchozích příspěvků je mi jasné, že to nebude příjemné.
Ale o to víc to bude to stát zato.
Na hradě a pak i v podhradí to chce pořádně provětrat.
Věříme Vám.
19. 10. 2012 | 16:04

Naštvaný napsal(a):

Je mi to líto, ale náramně mi to připomíná nějaké Cimrmanovské představení, hlavně s tím kašparem Černým. A ta stará komunistka už ani nestihla začátek. No to by byla komedie. To tedy je ale černý humor. Tady těm komediantům bych nedal prostor ani u Fleků. Natož na Pražském Hradě. Chudák kníže pán. Ten ale zaspal dob! A tadyto si hraje na ministra zahraničí? No potěžbůh.
19. 10. 2012 | 16:05

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
inu, George Orwell by měl radost. On je to jednou Havel, pak Čunek nebo Klaus a ted to chytil Kníže.
No, on si sice každý z nich něčím vykoledoval, kníže Kosovem, kdy běžel se švestičkami v čele pelotonu, ale některé glosy typu už aby typu "třeba bude příroda rychlejší" jsou i na mě moc.
Ale hodit Pukavce na guru Paroubka je na pět let natvrdo. Vydrž Jyrko!
:-)

Na druhou stranu, když chytla pana Pehe klausohryzecká, tak se možná i knížepán pobavil. Teď to chytá on. já myslím, že si z toho nedělá těžkou hůlavu. Ať je jakej chce, smysl pro humor má.

Už tehdy jsem nabízel holport na výrobu plivátek s portrétem Havla, Čunka či Klause. Zloduch musí bejt. Šla by na dračku. Plivátko s portrétem pána z Orlíku by bylo za příplatek.
Modrá krev je modrá krev.
Inspiroval mě nočník s portrétem britské královny. No nekup to!
Neplivejte na zem, my si na ní hrajem.
Že buldatro a skeptickej?

Nechcete do firmy Plivátko s.r.o. jít? Klidně si dejte na plivátko vlajku EU.
Wendelína to není ono. Na ženský se neplive. Mně je to aspoň žinantní.
19. 10. 2012 | 16:09

Bestia triumphans napsal(a):

Pane Stejskale,
Podávám oficiálně na Vás stížnost.
Po posledním příspěvku pana Buvola jsem se málem udusil smíchy.
Jíst a zároveň číst některé příspěvky je životu nebezpečné.
Vzhledem k vaší funkci konejte svou povinnost a opatřte záhlaví těchto blogů výstražným znamením, třeba něco jako mají řidiči trojůhelník.

Nebo, že by bylo lepší u toho nejíst?
:-)
19. 10. 2012 | 16:09

jarpor napsal(a):

siven

Díky za info... Chápu... a "beru".
Vaše vyjádření je kvalitativně něco jiného než obecné "uškodil lidem"... jiného nicka, který se na žádné jeho škodění, kromě další obecné floskule - radar - nezmohl.

Hezký den
19. 10. 2012 | 16:11

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Můj potlesk patří Vašim vstupům s grácií, které umíte jen Vy.

Hezký den
19. 10. 2012 | 16:15

Buvol napsal(a):

Bestia triumphans
Za to já nemůžu, že nerozumíte. Obraťte se na své rodiče, zda v době vašeho plození příliš nekonzumovali alkohol nebo drogy ..
A co se týče toho slůvka "mislýte", tak to je parafráze na
Schwarzenbergrovo na "celích pět letů ..
P.S. Doufám, že to na vás nebylo příliš složité ..
19. 10. 2012 | 16:15

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Ještě k tomu plivání.
Když mi bylo asi 18 šel jsem přes Jiráskův most. Tehdy patřilo flusání k bontonu. Kdo neflusal, jako by nežil. Flusnul jsem před sebe, nějak zafoukal vítr a odnesl to jedné dámě na silonku. Hanbou bych se propadl.Ta mi dala.
Kdykoliv jdu přes Jiráskáč, vzpomenu si na to místo.

K princeznám se nečuchá a neplive se na ně.Pojar měl pravdu.
19. 10. 2012 | 16:20

Luba napsal(a):

Přátelé,
poslechněte si prohlášení "osobností", které občana Černohora na prezidentskou kandidaturu podporují.

Jest to náramná sranda:

https://www.youtube.com/watch?v=Us9tXU7sZrc

Dr. Illnerová: Mluvila hlavně o hluboké minulosti pana kandidáta. Jaksi jí uniklo, že tento "vlastenec" ruší ve funkci ministra zahraničí vyslanectví České republiky po celém světě.

Dr. Šiklová: Opět mluvila hlavně jeho podpoře disidentů a jeho kontaktech v zahraničí. Zřejmě proto, že na rozdíl od profesorky Illnerové, jí jeho současná politická rozhodnutí a spojenectví neunikla. Včetně vyhazovu člověka, jenž upozornil na nehospodárné nakládání s veřejnými prostředky na Ministerstvu zahraničí.

Možná obě dámy sázejí na podporu kamaráda, kterého znají a kterému za něco vděčí. Prospěch republiky jim může být v podstatě ukraden, jako všem sebestředným osobám světa věd.
19. 10. 2012 | 16:38

Bestia triumphans napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
..."některé glosy typu už aby typu "třeba bude příroda rychlejší" jsou i na mě moc."
.
No, příroda to už zařídila jinak. Když se rozdělovala inteligence, tak Občan i Kníže stáli v jedné frontě.
Každý ale na jiném konci...
:-)
19. 10. 2012 | 16:38

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

"Schwarzenberg a korupce
Boris Cvek

Česká levice má program a způsob myšlení, který nás táhne na Západ a do normálního vyspělého světa, zatímco česká pravice nás táhne někam na Východ do mafiánských států bývalého SSSR.

Myslím, že ikona Karla Schwarzenberga padla definitivně na dno. Na jaře v roce 2011 se jasně vyslovil v tom smyslu, že politika slouží ekonomickým zájmům politiků a že korupce je něco normálního. Mohlo se však přece jenom říci, že je to nějaký jeho „úlet“.

Nyní se však ukázalo, že Schwarzenberg nemá vůli zajistit řádné prošetření korupce, když na ni upozorní jeden z úředníků jeho ministerstva.

Jakub Klouzal, který byl za svůj boj proti korupci odměněn Nadačním fondem proti korupci, se dostal díky svému upozornění na možnou trestnou činnost na Schwarzenbergově ministerstvu do situace, kdy se bál o svůj život a musel z ministerstva odejít."
http://www.blisty.cz/art/65615.html
19. 10. 2012 | 16:42

Buvol napsal(a):

Bestia triumphans
.. a vy jste tam nebyl vůbec, že?
19. 10. 2012 | 17:00

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Proč kandiduji na prezidenta

Je panu aristokratovi vůbec známo v iluzionismu, coby následku dřímoty, v které se skoro pernamentně nachází, že pohrobci říše Rakousko-uherské, se chystají slavit století zániku. Že hovoří o republice svědčí o tom, že přeci tu a tam vnímá, v jakém asi režimu za mrzký peníz daňových poplatníků spokojeně klimbá. Nechal bych ho spokojeně pochrupovat a třeba si ani nevšimne, že nebude zvolen. Pokud by však byl zvolen, tak si tento národ ani republiku nezaslouží.
19. 10. 2012 | 17:06

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
(a ostatní, ať už zleva, zprava,nebo zprostředka),
včera se mi se zpožděním dostal do ruky článek Jana Kellera Konec růstu a rozklad levice.
Byl otištěn v příloze Práva dne 13. září 2012.

Domnívám se, že by mohl - z různých důvodů - udělat radost i vrásky jak levici, tak pravici.
Uvažte, zda by se nehodil k otištění třeba pod Vaším blogem, jako před časem esej Bělohradského.
Mimochodem, četl jste jej ?
Třeba by se tu rozklenula duha míru. (A jestli ne, tak jsme se zmýlili)
19. 10. 2012 | 17:06

Jan Novák napsal(a):

Karle do toho!!!
19. 10. 2012 | 17:23

honolulu napsal(a):

Knize, vysosti, jak je videt, tak Cesi Vas nemaji radi.
Nekdy vsak prohra je vlastne vitezstvi. Jsem clenem NEW AGE a nase vedmy tvrdi, ze do 3 let bude nezamestnanost v nekterych mistech Evropy 40 %.
Cesko bude postizene tezce prohlubujici se krizi a lide na klicovych pozicich to radne "schytaji" i kdyz negativni situaci nebudou moci nijak ovlivnit.
Proto, kdyz nebudete presidentem - je ve skutecnosti Vase stesti.
19. 10. 2012 | 17:27

Luba napsal(a):

Karle,
teď jste do toho šláp ...
19. 10. 2012 | 17:41

VJY napsal(a):

Vážený pane kníže. Již dlouho Vás považuji za jediného člena naších vládních kruhů, který tam opravdu patří. Jste člověk na úrovni, s mezinárodním rozhledem a kontakty a aristokratickou grácií. To jsou bonusy, které jiní kandidáti nabídnout nemohou. Zvlášť ti co bydlí v zapadlé díře kdesi za kravínem. Jako prezident budete sklízet úspěch a respekt jako Havel. Máte moji plnou podporu.
19. 10. 2012 | 17:48

aga napsal(a):

Jáchym

Díky. Provizorně:

http://www.novinky.cz/kultura/salon/278978-jan-keller-konec-rustu-a-rozklad-levice.html

I ten pan Keller se - zdá se - motá v začarovaném kruhu. Chce to přistoupit k problému ze zcela jiné strany, položit si tu starou otázku, komu a proč to takhle prospívá, a po identifikaci beneficientů se trochu více zahloubat do jejich skutečných motivací a cílů ..
19. 10. 2012 | 17:50

Luba napsal(a):

Ááááá,
Vé Jé Tvrdé Ííí bude asi též aristokrat/d.

Pozná se to podle toho, že pohrdá dírou za kravínem ...

Je to nepěkné, když někdo takto zavrhne své rodiče, co se v potu tváře na polích lopotili, aby si potomek mohl zakoupit vilu, zámek, hrad ... a mohl si zadiplomatit a onikat s Karlem
19. 10. 2012 | 17:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé, vulgarismy či nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Pane Jáchyme,

četl, to je myslím velmi zajímavý text. Nemohu však přetisknout nic bez svolení autora. Škoda, že pan Keller moji nabídku na blog odmítl.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 10. 2012 | 17:57

kelt napsal(a):

To Jarpor,
kladete zde otázku,jak K.S.konkrétně někomu uškodil.
Tak budu konkrétní:
- mně,souhlasem s odtržením Kosova od Srbska,což vnímám ve stejné rovině jako "Mnichovskou dohodu",která byla mezinárodním zločinem na ČSR,právě tak "samostatné Kosovo"pro Srby.
-spánkem při všech možných a nemožných příležitostech,které nejen vyžadují bdělost,ale s ohledem na vykonávanou funkci i základní slušnost.
Neumím si představit tu mezinárodní ostudu,až by usnul např.při zasedání představitelů států EU v přímém přenosu,když na domácí scéně dokáže usnout i ve stoje při TK vlastní strany.
-a za poslední-je jen maskotem Kalouska,čí maskotem by byl ve funkci presidenta?
19. 10. 2012 | 18:00

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Proč kandiduji na prezidenta

Národe sežeňme 50 tisíc podpisů pro normálního české člověka s libozvučným jménen i příjmením jako byl například Toník Novotný.

Už bylo víc než dost germánských pozůstatků v zemi České, jako je Klaus, a teď zas Schwarzenberg, Dienstbier, Fischer psaný s "Š".
19. 10. 2012 | 18:01

jarpor napsal(a):

kelt

Vaše důvody, že Vám přímo K.S. uškodil jsou... no řekněme z mého pohledu problematické.
Je-li někdo maskotem, nechápu, čím to škodí Vám... tento tedy "neberu"...
Cítit se jako po Mnichovu... je to jen pocit... ale dobře, no a mít pocit poškození spánkem jiného... i Vy citlivko... řekl bych... opět jen pocit "Kdo nás to, proboha, zastuje ???" ale nic víc... takže tak na půl...

Díky za reakci a hezký večer.
19. 10. 2012 | 18:16

Petr napsal(a):

Doporučil bych spíš televizní talk-show. Kraus už začíná být velice otravnej, jak se snažívypadat vtipně.
Kdežto Vy, markrabě, máte vrozenou komickou žílu. Tzv. kouzlo nechtěného.
19. 10. 2012 | 18:20

Ivan Horák napsal(a):

Máte to Karle ze Schwarzenbergů těžké. Vůbec se nedivím Vaší snaze uprchnout na Hrad.
Jen těch trafik, co musíte zařizovat pro tzv. politiky na našich ambasádách !
19. 10. 2012 | 18:24

Názor Jan napsal(a):

Důchodci do důchodu !
PS - to už jsem říkal za Andropova v Rusku...
19. 10. 2012 | 18:35

mb napsal(a):

aga děkuju za odkaz na toho kellera ...
19. 10. 2012 | 18:38

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Důvěru v politiku lze vrátit jen tak,

„Šéf policie měl držet hubu, míní Schwarzenberg“
http://www.lidovky.cz/sobotni-ln-sef-policie-mel-drzet-hubu-mini-schwarzenberg-pe0-/ln-media.asp?c=A120713_225745_ln-media_sk

„Schwarzenberg o vládní krizi: Věci veřejné ať už drží hubu“
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-o-vladni-krizi-veci-verejne-at-uz-drzi-hubu_230649.html

Demonstranti „ať drží hubu“,

prostě když všichni budou držet hubu, tak pan Kníže vrátí občanům důvěru v demokracii a může klidně spát.
19. 10. 2012 | 18:39

Sylva Šauerová napsal(a):

šašek z Jihlavy, 19. 10. 2012 | 08:17 :
No přece já, pane šašku ... :-) A na TK i za mne pěkně promluvila prof. Helena Illnerová.

vlka, 19. 10. 2012 | 09:26, zdraví "zoufalkyně". Ale nebojte, nebude nás moc. Nikdy nás nebylo moc a je to tak pořád.
:-)
19. 10. 2012 | 18:40

kelt napsal(a):

To Jarpor,
K.S.není soukromník-je to MZ a kandidát na presideta ČR.
Srbové jako jediní po "Mnichovské dohodě"nabídli ČSR okamžitou vojenskou pomoc./Nabídka CCCP byla je prázdné gesto/,jako jediní bojovali proti Hitlerovi celou válku/de facto se osvobodili sami/ a měli relativně nejvyšší lidské ztráty.Spolupracoval jsem s fa UEB pět let.Poznal jsem je jako čestné a slovo držící partnery,na některé smlouvy,jsme si jenom "plácli"
Proto souhlas K.S. s odtržením Kosova v zájmu jiné mocnosti pokládám za "PRASÁRNU"a de facto zradu zájmů ČR v kontextu s Mnichovskou dohodou.To mně jako Čecha uráží,když někdo,kdo neumí ani pořádně česky a spí kudy chodí,dělá,co dělá.
Koho by K.S.ve funkci presidenta poslouchal je bohudík jenom teoretická otázka,protože víc jak 5% v prvním kole nedostane.
Po všech těch rozkrádačkách made in TOP09/Cassa,Šiška/a naprostý krach systému za 2,5 miliardy,které přihrál Drábek se Šiškou svým bývalým kámošům by soudný člověk o své kandidatuře ani nepřemýšlel.
I ve svém prolášení a zdůvodnění proč kandiduje uváděl téměř dětinské důvody a navíc jazykem,který by potřeboval na liště titulky.
19. 10. 2012 | 18:51

mb napsal(a):

sš ... jak vysvětlíte naprostou schwarzenbergovu slepotu směrem ke kalouskovi, čunkovi ...

schwarzenberg má kredit za práci pro disent ...

... ale to co provádí v poslední době v souručenectví s kalouskem ... je přeci zoufalé ...
19. 10. 2012 | 19:04

Josef napsal(a):

K.SCHWARZENBERK by mohl být prezidentem,který by mohl vymanévrovat komunisty z vládnoucího postavení ke kterému směřují.Ostatní prez.kandidáti Zeman,Fischer ,Dlouhý jsou bývalí komunisti a nemají k tomuto boji předpoklady,prostě oni by je zmanipulovali ke své potřebě.Za této situace je p.Schwarzenberk kandidát ,který může zabránit v případě zvolení komunistickému návratu a jsem přesvědčen,že by udělal proto vše.
19. 10. 2012 | 19:05

palivec napsal(a):

karle,proč kandiduješ,taky nevím.vypadalo to dobře,ale s tím kalouskem,nevím,nevím.a po přečtení těch příspěvků je to házení perel sviním.svý předky karla filipa a felixe už stejně nedoženeš,ale dobrou stopu si tady nechal,tak se na to vykašli,zapal si fajfku,tabáček máš určitě dobrej.máš svý léta,uvědom si,že zdraví a věk se nedaj nijak vošulit.
jinak všechno dobrý,nech je,ať se ty volové navzájem sežerou.
19. 10. 2012 | 19:11

jarpor napsal(a):

kelt

Snad nemáte pocit, že K.S. nějak adoruji... konečně o mém postoji k jeho kandidatuře jsem se vyjádřil jasně...
Ovšem, dle mého, "nemusí-li" někdo K.S., pak vyjadřovat se k němu jako vlk, je hnus na druhou... vše se totiž dá napsat SLUŠNĚ.

Hezký večer
P.S. To, že Vás něco uráží ale není Vaše poškozování... /to k těm Vašim uvedeným důvodům/.
A obvinění ještě není vina... zkuste si to uvědomovat k Vašim "protivníkům" tak, jako já si to uvědomuji třeba vůči Ráthovi...
19. 10. 2012 | 19:20

Danko napsal(a):

Nevážený pane Schwarcenberg, já neurozený, který toho pro své občany udělal x krát tolik co Vy za xx méně peněz (navíc z neveřejného rozpočtu a za aktivní činnost....za spaní by mne asi vyrazili) Vás nominuji jako kandidáta na jeden jediný post - na post vlastizrádce a zemského škůdce.
Vaši kandidaturu na prezidenta si strčte za klobouk - osobně v životě nebudu volit rozmazleného fracka z elitních kruhů, který neví, co je to poctivá práce a v životě k práci nečuchl....a ještě má tu drzost škodit obyčejným lidem a této zemi...

s pozdravem
D.Panfilov
19. 10. 2012 | 19:24

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
vzpomněl jsem si na dávnou píseň Pepy Nose o tom, že kdo jde pořád na západ, přijde na Východ... Protože Země je kulatá...
Pokud nejste mysli příliš porézní či teflonově jarporézní, mrkněte na toto:
********************************************

Schwarzenberg a korupce
Česká levice má program a způsob myšlení, který nás táhne na Západ a do normálního vyspělého světa, zatímco česká pravice nás táhne někam na Východ do mafiánských států bývalého SSSR.
Myslím, že ikona Karla Schwarzenberga padla definitivně na dno. Na jaře v roce 2011 se jasně vyslovil v tom smyslu, že politika slouží ekonomickým zájmům politiků a že korupce něco normálního. http://www.blisty.cz/art/58131.html
Mohlo se však přece jenom říci, že je to nějaký jeho „úlet“. Nyní se však ukázalo, že Schwarzenberg nemá vůli zajistit řádné prošetření korupce, když na ni upozorní jeden z úředníků jeho ministerstva.
Jakub Klouzal, který byl za svůj boj proti korupci odměněn Nadačním fondem proti korupci, se dostal díky svému upozornění na možnou trestnou činnost na Schwarzenbergově ministerstvu do situace, kdy se bál o svůj život a musel z ministerstva odejít. O případu informuje stránka Ihned.cz, kterou asi nikdo nebude podezřívat z případné levicové zášti k české pravici.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu:
Celý článek:
http://www.blisty.cz/art/65615.html
Hezký večer !
19. 10. 2012 | 19:33

Sylva Šauerová napsal(a):

mb :
Ano, pane mb, souhlasím s Vámi. Chyby, a nebylo jich málo (ani ty však nemohou být důvodem k hysterii, která zde zavládla), vyvažují dle mého názoru ale jiné a nepoměrně podstatnější klady, z nichž za nejvýznamnějších považuji vynikající mezinárodní renomé (máme snad v zemi jiného politika, který přijímá doma, myslím ve Voršilské, nejvýznačnější diplomaty světa, tedy pokud za takové chceme počítat kupř. americkou ministryni zahraničí ?) a morální kredit. Osobnost, demokrat, morální integrita a moudrost, říká prof. Illnerová a já s tímto výčtem souhlasím.
V úvahu by pro mne připadali ještě dr. Roithová, případně J. Dienstbier. Oba však, životním příběhem i možností otevírat zemi dveře ve světě, zůstávají několik koňských délek za Karlem Schwarzenbergem.
19. 10. 2012 | 19:36

S.Š. napsal(a):

mb : Ještě odpověď na otázku, jak vysvětlím ... etc. Pokud K. Schwarzenbergovi správně rozumím (snažím se vždycky porozumět pohnutkám každého politika, to včetně V.K.), mám za to, že šlo především o loajalitu k (pravicové) vládě. To, že kupř. neodstoupil z funkce (ačkoliv to avizoval), že ve vládě toleroval věci, které přehlížet neměl, považuji samozřejmě za lapsy. Řekla bych, že dospěl k názoru, že trvání vlády má větší hodnotu, než politické body, které nedodržením slibu ztrácí, nevím, to je můj dohad. K. Schwarzenbergovi jsou ale vytýkány krom skutečných chyb také naprosté nesmysly, bohužel. Summary, pane mb, klady, které jsem zmínila, podle mého soudu daleko a daleko převyšují závažnost toho, v čem K. Schwarzenberg chyboval. Že bude podobný názor nicméně hluboce menšinový, je jasná věc.
19. 10. 2012 | 19:46

mb napsal(a):

sš ... taky myslím, že by reprezentoval dobře, důstojně a na úrovni ... ale prostě ta lapalie s kalouskem etc. je pro me neprekrocitelna ... videl bych analogii havel klaus, schw. kalousek, obe osobnosti si mysleli ... že si ochočí pracovité pravé ruky s horizontální působností ... oba dva se šeredně spletli ... hezkej večer přeju ...
19. 10. 2012 | 19:49

kelt napsal(a):

To Sylva Š.
nechci zde vést spor o kvalitách a mezinárodní prestiži K.S.
Ale úkolem MZ není pěstovat soukromé dobré vztahy,ale usilovat o posílení mezinárodního uznání a prestiže ČR.
Pokud jsem si stačil všimnout,tak zahraniční politika ČR je jednou čehý a podruhé hot a ještě to koření Klaus.Máme sice dva státní tajemníky pro zahraniční vztahy,ale prestiž a váha ČR na mezinárodním poli jde za ministrování K.S.zu grunt.
Ale nemohu si odpustit poznámku na kvalitu jeho češtiny a stařecké pospávání při všech možných i nemožných příležitostech,což bude s postupujícím věkem možná permanentním stavem.
19. 10. 2012 | 19:58

minatomirai napsal(a):

Nesouhlasím s vámi, paní Š.Š.

Pokud se týče americké ministryně zahraničí, její funkci odpovídá funkce Schwarzenbergova, nevím, kdo jiný by ji měl přijmout. Kde k tomu dojde, je naprosto jedno, Vorošilova ulice mi osobně nic neříká, předpokládám však, že má byt slušně zařízený.

Morální kredit ztratil případem onoho Čunka, o českou politiku se však zajímám minimálně.¨Jeho další prohlášení ve švejskovském duchu to jenom potvrzují. Politika není sranda, ovšem pochybuji o tom, že pan Schwarzenberg, při veškeré úctě kk jeho věku, to mentálně obsáhl. Nicméně jeho poslední prohlášení k partnerovi ve straně, panu Kalouskovi, bylo téměř senilní.
"Udělej něco pro ty chudáky, kteří nemají na nájem." Okomentování pana Kalouska bylo stejně dementní, pokud použiji eufemismu.
Pan Schwarzenberg je v zásadě neznámý, v USA o něm nikdo neví, jeho šlechtický původ nikoho nezajímá a pokud má nějaké styky, bude mít jako každý šlechtic na klubové úrovni v Evropě, to je vše. Pan Schwarzenberg se nikde nezapsal jako mimořádný politický myslitel, filosof už zejména nikoliv. Vstylizoval se do role českého Švejka, která je trapná. Pokud neumí pořádně česky, mi osobně nijak nevadí, to, že mu chybí morální integrita, je však zásadní věc. Jmenování do vlády byl omyl. Mohl existovat v kapacitě nějakého poradce.

Pan Schwarzenberg nemá naprosto žádnou šanci.
19. 10. 2012 | 20:08

český maloměšťák napsal(a):

No podívejte se - korupce byla, je a bude. Tak už to prostě chodí.
Jistěže je s tím něco třeba dělat. Právě proto lidé zvolili pravicovou vládu.
Spousta zákonů, spousta práce je před námi - a tak abychom s korupcí něco udělali, potřebujeme především čas a klid na práci. Vláda získala důvěru /mj. Drobila, Parkanové, Peake a jejího LIDEM...pozn. č. m./- to je dobrý předpoklad.
Již záhy půjdou do vlády příslušné zákony a strategie. /v ořadí už někiolikáté - poznámka č.m./
Nic se ale nesmí uspěchat. Vše je nutno klidně zvážit a přijmout takové zákony, aby skutečně fungovaly. Rychlost v tomto příůadě není tím nejdůležitějším faktorem. Důležitá je kvalita zákonů.

Ostatně podívejte se na metylalkoholovou aféru.
Vše jsme pečlivě zvážili a prohibici zavedli a zrušili až tehdy, kdy to mělo smysl. A ta cíle - cíle bylo dosaženo /zejména v Opavě o tom vědí své...pozn. č. m./.
19. 10. 2012 | 20:08

amdg napsal(a):

Nevím to jistě, zdá se mi, že lepší kandidát není žádný. A pan Schwarzenberk snad při svém věku bude mít i rozum. Snad ani pan Kalousek není pro tuto dobu špatný. Většina stále myslí, že bude žít bez práce a z příspěvků? Dotace, fondy, podpora podnikání, ekologie - to přece ve slušné společnosti nemůže být pravda?
Jen zdravotnictví by mohlo být lidovější. Na toaletu se taky někde dá jít zadarmo. A u doktora poplatek za vstup. Snad až za provedený úkon - od pojišťovny. To sem nepatří, byl to pokus o vtip.
19. 10. 2012 | 20:14

zemedelec napsal(a):

Pane Schwarzenberk.
Možná při volbě poslanci a senátoři,by byla určitá šance.Teď když bude přímá volba prezidenta občany,tak žádnou šanci nečekejte,protože jste po celých 20let na občany zapomněl.Ti kteří Vám pomohli do různých funkcí,nemají sílu ovlivnit mil.občanů.Někdo soudnější a chápavější,by to pochopil včas a nedělal ze sebe šaška.
19. 10. 2012 | 20:14

S.Š. napsal(a):

kelt :
Jo tak, pane Kelte, tak Vy se domníváte, že s Hillary se pan Karel bavil o vnoučatech ? To proto že se setkání uskutečnilo, jak jsem napsala, "doma" ?
:-)
Pokud jde o několikakolejnou zahraniční politiku, to je dost velký průšvih, o její vznik a trvání se nezasloužil ošem ministr zahraničí. Otázka je, co proti tomu mohl dělat (myslím něco jiného než odstoupit). Zejména pro blízkost směřování zahraniční politiky státu jsem na těchto stránkách v minulosti - za vydatného nesouhlasu - plédovala za spolupráci TOP09 a ČSSD, třeba se na to někdo upamatuje. V současné době je ale, k mému smutku, prakticky nemožná.
A teď ta čeština. K. Schwarzenberg mluví krásnou staročeštinou. Bohužel, od dětství trpí vadou řeči. Stejně nesrozumitelně, pane kelte, brebtá v němčině (jistě si nikdo nemyslí, že by neuměl německy), francouzštině nebo angličtině. Nemám pocit, že by to bylo něco, čemu bychom se měli smát.
Pěkný večer všem.
19. 10. 2012 | 20:19

S.Š. napsal(a):

minatomirai : Vidíte, to já zas s Vámi souhlasím, pane miratomirai. Skutečně druhého Václava Havla nemáme. Tím méně jsou jím ale vichni zbývající kandidáti. A že nemá Karel Schwarzenberg šanci ? No a co, prosím, jiného píšu ?
:-)
19. 10. 2012 | 20:26

Lila napsal(a):

S.Š.

Další vlkovou "zoufalkyní" bude i spisovatelka Petra Hůlová, která dnes v Magazínu LN na otázku, koho bude volit, řekla, že Karla Schwarzenberga, ale ne s nějakým hurá nadšením. "On je politický formát, mezinárodně respektovaná osobnost s dobrým morálním profilem. Jen ta možnost být prezidentem přichází trochu pozdě," soudí Hůlová.
Já i moji přátele velmi litujeme, že KS neměl šanci už před deseti lety, ale v prezidentské volbě mu i tak svůj hlas nejspíš dáme.
19. 10. 2012 | 20:31

Petr Pert napsal(a):

Kandiduji na prezidenta proto, že chci této zemi nabídnout své služby
Moje odpověď:
Ale prd! Jste samá dluh, dokázal jste rozfofrovat i svůj ne malý příjem- vítr v kapse a bezcharakternost vás docela charakterizují- Podílel jste se na zničení české ekonomiky a vykradení všeho, co se vykrást dalo- takže za tyto služby by bylo vhodné ocenit doživotím na Mírově !!!!
Za mne děkuji, nechci, nemám zájem- jedině o to aby jste vrátil, co jste si nakrad !!!!!!
19. 10. 2012 | 20:44

miky napsal(a):

Nenechte se pane Schwarzenberku odradit malodušným čecháčkovstvím .
Určitě nebudete krást zajímavé propisky a "zbožňovat" Rusko !

Držím Vám palce!
19. 10. 2012 | 20:52

miky napsal(a):

p.s.
Také je naprosto JASNÉ ,že nepocházíte z nomenklaturně sviňských rodin.
19. 10. 2012 | 20:55

Czech13 napsal(a):

To je hnus, co tu mnozí píší o člověku s tak skvělým životním kapitálem. O člověku, který musel emigrivat, který podporoval odvážné v boji proti zlu = komunismu, který miloval českou zemi, i když byl donucen z ní odejít, který pro naší demokracii tolik udělal a zároveň zůstal milým, příjemným a nikoli arogantním, tak jako mnozí.
Je mi zle z toho, jak závistivě haníte někoho tak bezúhoného, ohanějíce se nenávistí k jeho rodu, vysmíním se jeho logopedickým problémům a zesměšňováním jeho přístupu, který se často projevuje tím, že když poslouchá hnus, který jiní vypouští, zavře oči, aby se na ně aspoň nemusel dívat. To jsou ubohé pomluvy, nikoli argumenty.
Mnozí si stěžují, že Česko nemá přirozenou autoritu pro post prezidenta. Nemáme jí ne proto, že tu nikdo s tím potenciálem není, ale proto, že každý myslí jen na sebe ve své ubohosti a skutečné autority zpupně neuznává a bezdůvodně haní.
Hanba pomluvačům.
19. 10. 2012 | 20:59

Vandal napsal(a):

Karel, hrabě Kocharowski, kandidát na prezidenta republiky!

Odkdy se v republice používají šlechtické tituly?

Nemáme snad dostatek slušných, nezkorumpovaných, čestných a schopných občanů na prezidentský post republiky, že dovolíme zdegenerovanému a dementnímu potomku kdysi šlechtického rodu, přicmrdovačům úhlavních nepřátel Čechů a Moravanů, navíc totálně zkorumpovanému sluhovi cizího kapitálu, ucházet se o tento post?

Dalšího bezcharakterního a nesvéprávného lempla za prezidenta? To snad aby byl úpadek dovršen?

Figura zralá, aby mu střihli na rubáš!
19. 10. 2012 | 21:07

mb napsal(a):

... miky jako dobrý no ... to ale nemůže být vstupní kriterium pro funkci prezidenta, že nebude krást propisky ... propisky tady nekrade 96% národa, že Klaus patří do těch 4% je přece jiná věc, jiná záležitost ehm, že...
19. 10. 2012 | 21:33

mb napsal(a):

Czech13 napsal(a):

Mnozí si stěžují, že Česko nemá přirozenou autoritu pro post prezidenta. Nemáme jí ne proto, že tu nikdo s tím potenciálem není, ale proto, že každý myslí jen na sebe ve své ubohosti a skutečné autority zpupně neuznává a bezdůvodně haní.
Hanba pomluvačům.

... no a proto volme všichni svorně Jiřího Dienstbiera j.r. ...
19. 10. 2012 | 21:42

DVKF napsal(a):

Pan Schwarzenberg je gentleman ze staré školy, která nepostrádala slušnost, noblesu a trvání na svých zásadách. Neotloukejme mu o hlavu jeho majetek, o ten tu přece nejde. Nebuďme malí a nezáviďme zámky, prostě je má a žije trochu jinak. Přesto pomáhal nezištně lidem a téhle zemi v době nesvobody, bez nároků na nějakou odměnu. Neusínám, když ho poslouchám, protože slyším, co říká a co tím myslí. A tomu, co říká, věřím. Nevěřím bývalým komunistům Fischerovi, Zemanovi, rovnou páteř má člověk jen jednou. Uhnou kdykoli se jim bude hodit. A že někdo něco nezvoral, když byl půl roku premiérem, opravdu není dostatečné odůvodnění k volbě. Být prezidentem znamená si to svým životem zasloužit, stát si za hodnotami, které tuto zemi stvořily, za které lidi této země velmi dlouho a velmi statečně bojovali. Věřme víc tomuhle pánovi. Není v Čechách lepšího, ale doufejme, že příklad lidí jako on nám nové politiky pomůže vychovat.
19. 10. 2012 | 21:44

Pepa Řepa napsal(a):

No vida, před Taxisem vede plnokrevník Kníže o několik koňských délek a otevírá dveře jako bytař. Jen aby vydržel s dechem a udržel správný směr, běhá se 6,9 km.
Že bych si vsadil? Kurs 1:1000?
Jaké jsou další zprávy z paddoku?
19. 10. 2012 | 21:51

Elév napsal(a):

Karle,
proč tě budili?
Ten post nech mladším, s elánem a vitalitou.
Spícího prezidenta, no uznejte to fopa, po kraďouskovi s tužkou spící muž ... to opravdu nemáme lepší figuru?
19. 10. 2012 | 21:53

Padro napsal(a):

Jeho svaté jasnosti nebo jak se vlastně hrabáčí říká, tak tomu by měli všichni nakopat do prd.le kde se objeví.
19. 10. 2012 | 21:57

Pepa Řepa napsal(a):

mb
"Ostatně soudím, že Karthágo musí být zničeno"
Jiný Cato tady zase končil každou glosu výkřikem:
Volím Věci Veřejné, šalom............ a pak ze zoufalství pozměnil nick i pohlaví.
Abyste nedopadlo stejně, embéčko.
19. 10. 2012 | 21:57

Platan napsal(a):

DVKF napsal(a):
Pan Schwarzenberg... Není v Čechách lepšího, ale doufejme, že příklad lidí jako on nám nové politiky pomůže vychovat.

No, vždyť nám už vychoval... Takoví Drábek s Kalouskem již svého mistra překonali...
19. 10. 2012 | 22:00

mb napsal(a):

dík za zájem pepa ... snad me to mine ... zdravim
19. 10. 2012 | 22:01

Czech13 napsal(a):

Jsem jeho příbuzný a proto to je hnus a hnus, co tu mnozí píší o člověku s tak skvělým životním kapitálem např. jako je spaní ve stoje.
19. 10. 2012 | 22:02

Midori napsal(a):

pan Danko Panfilov 19. 10. 2012 | 19:24

Podepisuji.
Jakub Midori
19. 10. 2012 | 22:11

SteimlX napsal(a):

KDYŽ UŽ NĚKDO, TAK ZEMAN.
Za prvé anagram jeho jména, nerespektujíc háčků a čárek zní, změna. A za druhé je to člověk z lidu... vykalenec, co má na háku mravy i společnost, natož autority.
Proti hraběti nic nemám. To jak působí, je jedna věc. a to jestli je inteligentní je věc druhá, tím pádem bych to nespojoval.
Já jsem pro Zemana, ale stejně mám v plánu nikdy nevolit.
19. 10. 2012 | 22:13

Pepa Řepa napsal(a):

mb
není zač. Nevíte jak běží valach Miloš s jezdcem Šloufikem?
No skokan to zrovna není, ale je tahavej. Očekávejte nějakou zlámanou nohu. V cílové rovince se bude vytahovat leccos. I antidopingová zkouška bude.
19. 10. 2012 | 22:14

DVKF napsal(a):

Platan napsal(a):
Mnojo, Ona výchova je dlouhodobý proces, u těchto dvou individuí, o kterých se dá velmi těžko prohlásit, že by byli politici – to je spíše záškodnická guerilla – bohužel již neaplikovatelná. Zmizej jednou v propadlišti dějin, ani pes po nich neštěkne.
19. 10. 2012 | 22:16

Platan napsal(a):

DVKF:

No a to, že se kníže s touto "spíše záškodnickou guerillou" dal do party a doposud s ní drží basu, pro vás není žádný problém?
19. 10. 2012 | 22:30

Fialenka napsal(a):

Podle mě je zatím nejlepší Táňa Fischerová.
19. 10. 2012 | 22:43

zapadlý vlastenec napsal(a):

D.
Zásadně se rozcházíme. Paní Třeštíková by si za svůj odchod z MK zasloužila žulovou sochu v nadživotní velikosti.
V bráně Nostického paláce. Jak práská dveřmi.
(Jeden náhrobek na Olšanech vyobrazuje něco podobného, ale je z mramoru, Taky nevím, jestli to nebyl ještě Kolovrat.)

Paní soudkyně Slepičková a Libor Michálek jsou v mém žebříčku obliby až daleko za ní. Pořád ale jde o dosti osamělé trio.
Každopádně reprezentují hodnoty přímo protikladné vyvatovaným hodnotám pana Švarcnberka.
Kdysi tu jedna potřeštěná advokátka vyjádřla své určité váhání nad důvěrnými sděleními pana knížete o příjemném smrádku a teplíčku. Pak mu ale vlastnoručně šla stavět slavobrány.
Pecunia non olet, ani pro citlivé dámské nosíky (Illnerová, Šiklová et tutte quante).

Já stále smýšlím republikánsky. Bono opinio hominum tutor pecunia est.
19. 10. 2012 | 22:51

DVKF napsal(a):

Platan napsal(a):
Problém je to hlavně pro něj. Bohužel to nabralo dost děsné obrátky. Nevadí mi tolik, že se dal s nima dohromady tehdy, jakože nenajde možnost nebo vůli se s nimi rozejít teď. Možná že vidíme věci jednodušší než jsou, na zamini sedí koneckonců on. Máte samozřejmě pravdu. Ale ve které české straně je možné být aktivní, aniž by člověk neměl po všech stranách a v zádech lumpy? Asi KS leží očividně víc na srdci zůstat v politice, a to i za cenu být v jedné straně s lidmi, se kterýma se sice neztotožňuje (z čehož vycházím a což mu věřme), ale se kterýma nyní těžko něco udělá. Prostě chyba se stala. Ovšem kdyby byl v jiné straně, v jeho případě vždy pravicové, byla by to ODS, max. zase KDU-ČSL, tam by si taky moc nepomohl. Působí dojmem, že je pod jeho úroveň nezvedené spolustraníky jakkoli pomlouvat, jakkoliv se k nim ostřeji kriticky vyjadřovat. To by musel jako prezident dost změnit.
19. 10. 2012 | 22:51

Franz von Skala napsal(a):

Si dělá srandu ? Asi ne ?
19. 10. 2012 | 22:53

zapadlý vlastenec napsal(a):

PS.
Ale spát vstoje bych chtěl umět.
Taky nevím, proč mě srovnáváte s lascívními albigenskými šelmami.
My, husité, jsme se s církví svatou rozešli pouze ve vztahu k alkoholu.
19. 10. 2012 | 22:55

Franz von Skala napsal(a):

Jeden při podpisu šlohne protokolární pero - propisku. Druhej usne před podpisem... Po šťouchnutí, se několika jazyky dotáže, kde že to je a co se po něm vlastně chce ?
19. 10. 2012 | 23:07

mb napsal(a):

řepa ... miloš není muj koník ... snažím se plédovat pro jiřího ač zelení (trapně) ředí síly ... s fišerovou ... no nic ... zatim
19. 10. 2012 | 23:07

mb napsal(a):

KDYŽ UŽ NĚKDO, TAK ZEMAN.
Za prvé anagram jeho jména, nerespektujíc háčků a čárek zní, změna.

já mel za to že je to anagram odpovídající na otázku kam ?

Na mez ...
19. 10. 2012 | 23:13

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
Anagram, neanagram, v Zemanovi můžeme číst jen jedno: Klaus.
19. 10. 2012 | 23:33

Platan napsal(a):

DVKF napsal(a):
...Působí dojmem, že je pod jeho úroveň nezvedené spolustraníky jakkoli pomlouvat, jakkoliv se k nim ostřeji kriticky vyjadřovat. To by musel jako prezident dost změnit.

Jestli by ale spíše nemělo být pod jeho úroveň nad "nezvedenostmi" svých spolustraníků tak blahosklonně zavírat oči...? Zdali by to v roli prezidenta (chtěl a) dokázal změnit, to je zajímavá otázka. Příležitost k tomu ale velmi pravděpodobně nedostane. A nakonec, jak kdesi výše zmínil prorok Honolulu, ono to tak možná bude lepší i pro samotného knížepána...
19. 10. 2012 | 23:45

karel osmí napsal(a):

Prosim vás zvolte mě..! Už nebudu pít,nebudu spát,budu jen zavírat oči, když ODSka a Ťopka Vás budou odírat..! K tomu mi pomáhej Bůh..A nakradený majetek dáme zpátky černoprdelníkům.. (Dříve se tomu říkalo odpustky") a s Kalouskem se dostaneme do nebe..!!Těším se, až mě budete oslovovat : Vaše knížecí jasnosti a republika se zároveň stane knížetstvím..!!
19. 10. 2012 | 23:45

mb napsal(a):

yes sir, bt
19. 10. 2012 | 23:46

Bestia triumphans napsal(a):

mb: :)
19. 10. 2012 | 23:51

Bestia triumphans napsal(a):

vlk napsal(a):
"Jediné,co mu mohu vzkázat je už dnes hodně stará hláška Vrať se do hrobu! A už nikdy nevylézej. "

Hm.
Nějaký Vlk býval kdysi prý známým diskutérem zde na blozích.
Diskutérem s určitým renomé.
Pokud jde o stejnou osobu, tak mne při čtení tohoto hulvátského a nízkého příspěvku napadá pouze název jednoho známého filmu.
http://www.csfd.cz/film/37732-boze-jak-hluboko-jsem-klesla/

Upřímnou soustrast
19. 10. 2012 | 23:56

BK napsal(a):

Tak to vidíte Jasnosti.
Vaši potenciální poddaní vidí daleko více dobrých důvodů pro to, abyste nekandidoval, než ten Váš jeden, totiž nabídku dalších služeb této zemi.
Neblbněte Vaše knížecí milosti, už jste se nasloužila dost. Kalouskům a jiným novodobým parvenu.
Odpočiňte si, pořádně se vyspěte a pro své vrtochy si najděte méně náročné vytržení, hodné urozeného stavu:
pořádání maškarních bálů, lov, vyšívání, pro mne za mne můžete
i chlastat, jen tu politiku už nechte být. Je to pěkné svinstvo.
19. 10. 2012 | 23:57

karel osmí napsal(a):

Zeman chce zase prorazit s helem: "Akce čisté ruce" a "Padni komu padni.." Je pravda že má selský rozum...Když s ODSkou uzavřel koalici...Potopil ČSSD křišťálovým Standou a oposmlouvou..Jeho výroky jsou na úrovni blábolů v hospodě posilněné Becherovkou..!
20. 10. 2012 | 00:04

karel osmý napsal(a):

Kalouskovci na tyto stránky píší nesmyslné krávoviny se slzou v oku překonávají bodlo od voličů..Jsou to nejspíše rodinní příslušníci..Jo letos ten kopanec do zadní části bolí..!
20. 10. 2012 | 00:22

Pavel napsal(a):

Kdyby se Jan Žižka zbudil, tak by ho palcátem zavadil, že by sa posral.
20. 10. 2012 | 00:26

crecy napsal(a):

Vážený pane Schwarzenbergu,
v první větě píšete: "...chci této zemi...", a nikoliv naší, případně mé zemi. Z toho cítím, že má vlast je pro Vás zemí cizí.Prot Vám svůj hlas dát nemohu. V úctě O. K.
20. 10. 2012 | 00:45

jozef napsal(a):

Kancler prezidenta Havla,
senator,poslanec a ministr,este stale sarmantny,medialne vzyvany.

Mimoriadne sa zasluzil o hospodarske a medialno-politicke vytunelovanie republiky,vyvlastnenie jej obcanov bez nahrady,ustiace prave vo vseobecnu deziluziu.
Spolahlivy agent zaujmov "medzinarodneho spolocenstva",resp.Washingtonu,podporovatel vsetkych jeho dobyvacnych hier.Priatel Saakasvilliho,ci Thaciho,sebavedomy nepriatel Moskvy /"Putin,k noze!"/.
Chladny k Slovensku,v pripade sporu s Orbanom "neutralny",ergo proorbanovsky.
Aj vo vlmi pokrocilom veku majetkovy nenazranec,pritom hlasatel potreby utahovania opaskov obyvatelstva...

Nacase v tomto necase a hroziacich prietrziach mracien - odist do zabudnutia.
20. 10. 2012 | 01:48

JIří napsal(a):

Pokud na někoho nebo něco myslíš, tak ten druhý nebo ostatní to může (můžou) zachytávat a může(můžou) na tebe nebo to taky myslet. Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Přemejšlejme pozitivně :) A neubližujme. // Už nejsem ani disident disidentů. Mám vás rád volové :) // Podívejte se na Klause, ten něco jen tak demokraticky řekne pro diskuzi a půlka národa, která udělá co udělá dav, začne šílet a nadávat, vztek a násilí. Ale to už tu bylo. Vyřešme si svá traumata z dětství :)

Lidi nemaj rádi sami sebe. Ten, kdo se má rád, ten se teď nenaštval :D Bohužel, člověku nemůžeš narovinu říkat, co dělaj špatně, to se na tebe akorát naštvou. Lidi, kteří byli jiní, ty vždycky ukamenovali. My jediný co můžem, je vytvářet prostředí, ve kterém se ty lidé můžou změnit. Pozitivní prostředí. Přátelé! Mějte se pěkně! A užívejte podzimu, letos je móc krásný. J.
20. 10. 2012 | 03:46

Janka napsal(a):

A já bych ho zrovna brala. Má majetek, nemá zapotřebí se prodávat jako nějaká šlapka u obrubníku...
20. 10. 2012 | 04:18

Pepa Řepa napsal(a):

Orlický plnokrevník proprán jest.
Kdo další do vážnice? Klisna Bobo nebo klusák ze stáje Goldman Sachs?
To zase-po volbě- přibude výkřiků: Nejste můj prezident.

Já měl přece tutovku, jako jistý Loudal z Radětic.
20. 10. 2012 | 06:57

Skutečných šlechticů bych si vážill napsal(a):

Pan Schwarzenberg, pomáhal jednomu z největších škůdců za posledních 400 let, komunistobijci panu Havlovi v ožebračení národa. Celkem předali zahraničním vlastníkům, převážně němcům, rakušanům atd. majetek za 8 bilionů korun. Od bank počínaje, přes plynárny, vodárny, energetické závody, telekomunikace, doly, pískovny, cementárny, cihelny, obchodní sítě, nejlukrativnější nemovitosti a tisíce podniků. Další podniky, některé se staletou tradicí, zlikvidovali. Z jejich diletantismu a fanatismu se nevzpamatujeme ani za 50 let. Aby tato zvěrstva mohli páchat rozpoutali skrytou občanskou válku. Rozeštvali národ, zlikvidovali inteligenci, ze slušných poctivých lidí nadělali zločince a ze zločinců idoly.
20. 10. 2012 | 07:52

aga napsal(a):

zapadlý vlastenec

Myslím, že smradlavé peníze jsou u adorantů knížete až druhotným motivem. Pod ním se houfují hlavně ti, kdo tak chtějí dokázat, že oni sami geneticky ani smýšlením nepatří mezi zaprděné české neznabožské nevolníky, kteří už zase potřebují to správné z boží vůle panstvo jako prase drbání.

Skutečných šlechticů bych si vážil

Ovšem těch bylo jako šafránu. Většinou to byla krvelačná bratro/otco/potomkovražedná zdegenerovaná sebranka - čím vyšší postavení, tím hůř. Čest výjimkám.
20. 10. 2012 | 08:11

Záškodník napsal(a):

Přečetl jsem si zajímavou zprávu o odstoupení britského ministra jen za to, že nazval policajty plebsem,když mu odmítli otevřít bránu a žádali,aby sesedl z kola jako všichni ostatní.

Drzý Kalousek,který rozkrádá 23 let státní rozpočet může národu klidně vzkázat, že "prožral svou budoucnost", nazvat šéfa policie a svého kolegu z parlamentu pohlavním orgánem a nic se neděje...
Nemluvě o tom, že občas beztrestně profackuje na chodníku nějakého toho nespokojeného občana.

Tak se proberte, kníže, jedete ve špatném vagónu.
A váš volební projev nelze brát jinak, nežli jako frašku.Rozuměl jsem vám každé páté slovo,ale možná to tak bylo lepší..
20. 10. 2012 | 08:16

Bene napsal(a):

Proč se cpou tito starci do vedení státu, sotva unese prd a nikdy ho nebudou zajímat jiní, mladý lidé a jak si tady většina chudých žije, v tom věku jim to je jedno, nejsou schopni rychlého rozhodnutí, takto staří lidé nepatří do žádného vedení kde povedou více než 10 lidí, na post prezidenta patří mladý a perspektivní člověk, kterého zajímá jak žije většina národa a hlavně ty chudší a chudý, který se bude zajímat proč jsou tito lidé chudý a chudší a co se s tím dá děla, starý dědek bude jenom chrápat a na tyto starosti se vysere, jako je tomu doposud a proto tady vypadá tak jak to vypadá !!!
20. 10. 2012 | 09:34

Buvol napsal(a):

.. ale stolici má prý pravidelnou .. vždy v šest .. a vstává v sedm ..
20. 10. 2012 | 09:58

:-( napsal(a):

Jsi defraudant velkého stylu, podvodník a naše vlast není tvou vlastí. Už to, že jsi v TOP, vypovídá mnohé. Krádeže desítek miliard z rozpočtu ČR, podplácení za účelem získání majetku nebo nedržení slova také. Fyzicky jsi naprosto nezpůsobilý.
Umělý mediální obraz žoviálního knížete už nezabere.
20. 10. 2012 | 09:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy