Rozpaky nad Valentou: komunista hájí kapitál
Je tomu tak alespoň v případě komunistického poslance, bývalého příslušníka SNB Jiřího Valenty, který na mne nevybíravě zaútočil v článku „Rozpaky s „makající“ ministryní Šlechtovou“. Poslanci Valentovi údajně vadí, že jsem mu dostatečně neobjasnila jeho pochyby, týkající se národního elektronického systému NEN umožňujícího průhledné zadávání veřejných zakázek. Poslanec se rozčiluje, že jsem na jeho žádost nevystoupila v Poslanecké sněmovně.
Zřejmě zapomněl, že speciálně kvůli němu jsem nechala na mnou řízeném ministerstvu pro místní rozvoj zorganizovat vysvětlující seminář, kam pan poslanec Valenta dorazil společně i s jedním z podnikatelů zainteresovaných na konkurenčním systému elektronických zakázek. Není divu, že mu veškeré informace nestačily, když evidentně pracuje nikoli v zájmu občanů a jejich státu, ale v zájmu byznysmenů, kteří za dosavadní provoz elektronických systémů vyhodnocování veřejných zakázek pobírají miliony korun od státu.
Postoj podnikatelů samozřejmě chápu. Kdo by nechtěl podnikat bez rizik, s plnou státní garancí, že? Není tedy divu, že tito podnikatelé nyní hlasitě křičí, když má jejich soukromý byznys nahradit bezplatný a transparentní státní systém.
Co nechápu je postoj komunistického poslance. Jak píše v závěru svého článku, členům hnutí ANO prý nevoní demokratický systém, ve kterém se zpovídají poslancům. Nechci panu (soudruhu?) poslanci připomínat, jak jeho strana v minulosti s demokracií naložila. Chtěla bych mu ale připomenout, že byl na Plzeňsku zvolen za stranu, která deklaruje hájit zájmy našich občanů. O šíbrech přisátých na státní milióny, které pan poslanec hají nyní v kauze NEN, se v Komunistickém manifestu naopak mluví dost ošklivě.