Plenta, interpelace, pojmy a dojmy (očima pana vlka)

25. 03. 2011 | 17:42
Přečteno 11950 krát
"Žádné ostré střety, moderátor nešel tvrdě na tělo, vlastně jen takové plané tlachání," říkají o posledních Interpelacích jedni. "Moc politiky a málo filozofie, Kalousek byl hroznej, Špidla dobrej a naopak," míní jiní.

Původně jsem chtěl přidat i blog se svými postřehy (i jsem to včera večer slíbil), ale nakonec to neudělám. Vše, co jsem chtěl říct, zaznělo ode mne v debatě pod textem, kterým jeden ze dvou plentařů, pan Carlos V., bezprostředně glosoval své dojmy (jen opět shrnu: nezvádli jsme dostatečně vtáhnout do debaty "plentaře" a čtenáře píšící své dotazy sem, na Aktuálně.cz. Máme o čem přemýšlet. Příště to už musí být jinak. A také zkolaboval on-line přenos na naše stránky. Dtto).

A důvod je ještě jeden, možná dokonce pádnější. Svůj pohled poslal i druhý plentař, pan vlk. Senámit Vás ním je cennější než opakovat to, co již bylo vyřčeno.

S dovolením tedy využiju jeho text k tomu, abych zde odkázal na záznam první hodiny čtvrtečních Interpelací (najdete jej ZDE). Budu-li mít k dispozici i narychlo pořizovaný záznam posledních třiceti minut (tady nás ČT na poslední chvíli vypekla), dám ho sem též.

Na konci tohoto blogu pak najdete ještě pár dalších fotografií, které jsem vybral z těch, jež včera pořídil na Nové scéně náš fotograf Ludvík Hradilek.


Libor Stejskal

xxx


Pan vlk napsal:

Plenta, interpelace, pojmy a dojmy

Jsem ve zcela zvláštní situaci. Když píši článek nebo reakci na něco, mám naprosto jasno, co je leitmotivem a jak to podám.

Tentokrát chci popsat svoji včerejší zkušenost ze Sedláčkovy interpelace z pozice plentaře a netuším co, bych vlastně psát měl a co z toho nakonec vyleze.

Udělal jsem totiž chybu – nesedl ke klábosnici okamžitě, hned po pořadu, jako přítel Carlos V. Když jsem měl v hlavě onen bezprostřední zážitek a udělal další - opravdu hrubou - četl jsme spoustu diskusních reakcí na Interpelaci. Výsledkem je, že nemám téměř o čem psát, protože vše, co mne tížilo nebo napadlo, už napsali jiní. A já mohu nanejvýš opakovat. Asi daleko méně výstižně. Mohl bych reagovat na to, co bylo určeno mně, ale je toho příliš. Takže to zase nepoberu.

Vezmu to stylem eintopf. Zkrátka hodím do hrnce vše, co mi přijde pod ruku a nějak to zamíchám. A uvidíme.

Nebudu se zabývat technikáliemi pořadu, ani plentařových možností a podmínek. To naprosto bravurně popsal Carlos V. Za sebe řeknu, že jsem velmi vděčný jak Suchánkovi, tak panu Novému za jejich blogy, které mi umožnily se připravit na danosti role za plentou. A ničemu se nedivit. Zmíním jen dvě věci. Ty stolky jsou opravdu děsné a psát u nich je utrpení. A dále to, co Carlos V. také skvěle popsal - pocit plentařovi dokonalé marnosti, je totiž bez jakékoli reakce na své konání… Nevím, jestli se někdo z vás, co tohle čtou, někdy ztratil v husté mlze. Já kdysi jako kluk ano. Šílený pocit. Tak ten samý jsem měl včera.

Almost se mne velmi sugestivně ptal, jestli vím, čemu jsem dělal stafáž a čemu sloužil. Almoste, když si najedeš do diskuse pod blogem, kde pan Stejskal Interpelaci oznamoval, kde jsem byl přímo vyzván za plentu jít a to nejen jím, ale i dalšími, zjistíš, že jsem měl jasno. Jak co do možností role plentaře, tak svých osobních. A pokud si pustíš to, co jsem dal zpoza plenty “na sklo“ je jasné, že jsem se snažil být maximálně připraven a vytěžit ze situace, co se dá. Dokonce jsem si připravil cosi, kde si myslím, že bych byl Kalouskovi dost zatopil. Ale o tom až někde v konci. Nemám totiž jinou pointu.

Jo, teď odbočím – ještě jsem nepoděkoval. A to je chyba - v prvé řadě těm, co pro Carlose i moji maličkost měli vlídné slovo za naše snažení. A jménem budoucích plentařů děkuji i těm, ostatním, kteří se vyslovili kriticky. Ať si z toho vezmou ponaučení. Pokud za tu plentu půjdou. Fakt, všechno se jim bude hodit.

Zpět ale k věci. Pan Sedláček to tady více méně schytává ze všech stran. Zejména proto, že nám nedal prostor, dále, že klouzal po povrchu a že to byla selanka. Že není profesionální moderátor a že prováděl sebeprezentaci.

Toto všechno je sice leckdy pravda, ale vážení, on se přesně držel koncepce pořadu, tak jak ji s panem Stejskalem a Kubištou vymysleli a chtějí mít! Upozorňuji na opakované zdejší blogy a vstupy páně Stejskalovy o umění diskutovat, na jeho diskusní panely a na to, že by na blozích Aktuálně chtěl mít anglický diskusní klub! Vše je jasně zřejmě deklarováno. Takže vyčítat panu Sedláčkovi jeho způsob moderování, vstupů, familiernost, nereakci na dotazy diváků i hlášky plentařů? Zbytečné. Pořad má svou dramaturgii a v té poloze pan Sedláček přesně byl!! Bez jakékoli pochyby. Chyba není v Sedláčkovi, ale v očekávání komentujících.

Pan Sedláček podle mne udělal úplně jinou chybu, nejspíš s panem Stejskalem dohromady – v dramaturgii pořadu. Pokud budou do Interpelací zváni hosté typu paní Třeštíková, Kocáb, paní Matušková, pan Komárek a podobní, tedy intelektuálové - pak je všechno o.k. Sedí dramaturgie i formát pořadu. Zejména, pokud pan Sedláček několikrát za sebou v neděli v poledne zhlédne takový politický diskusní pořad na ARD. Tam se totiž ani omylem neobjeví nějaký politik, jak je zvykem v Česku, ale vždy novináři, komentáři, intelektuálové a rozebírají horká témata. To má střih, jakého by asi chtěl dosáhnout pan Stejskal.

Ale to je naprosto mimo mísu v momentě, kdy na červeném divanu sedí Kalousek nebo příště dokonce Miloš Zeman!! Lidé v takovém případě jdou na Zemana a Kalouska, nikoliv na intelektuálštinu!! Samozřejmě, že si to Kalousek včera vychutnával! Hodně dlouho se mu zase nestane, aby mohl takhle krasobruslit a dělat krokové variace podle své chuti a libovůle! Měl dopředu zkalkulováno a jasno, co pustí na Vladimíra Špidlu, aby byl za supersprávňáka! Proč svůj „nelíčený“ obdiv k expremiérovi nedemonstroval TEHDY - v čase Špidlovy vlády? Prostě do Sedláčkovy ohrady s bílými beránky vstoupil predátor a byl také za bílého beránka.

Co jsem chtěl předchozím odstavcem říci? Jen to, že se pánové Sedláček a Stejskal musí rozhodnout, co opravdu chtějí a následně se toho držet. Pokud najdou vhodné typy diskutujících - umím si třeba představit pana Rupnika, Pehe, ekonoma Schneidera, guvernéra Singera, ekonoma Marka, prof. Bělohradského a k nim třeba paní Matuškovou, pana Komárka, prof Hořejšího atd. atd., mají šanci vytvořit naprosto novou diskusně politickou platformu. Ale budou muset dávat sakra pozor, aby se z toho nestala opravdu pustá intelektuálština! Nebude to pořad ani pro hovena ani pro JC, ale to nevadí.

Nebo tam budou prezentovat Kalousky všech druhů a barev a pak ať nezvou Komárky a Matuškové. To nemá smysl.

A jestli tedy to bude další „kalouskiáda“ – a proč ne?, řízený Hydepark, tak ať nás, na ně pustí!

Ať jde Béďa na Kalouska, Rumcajs se SuPem na Haška. Udělejme z toho prostě opravdu tvrdý diskusní pořad - nikoli kotel Jílkové. Ale pořad, ve kterém diskutéři Aktuálně zkusí, jako představitelé obyčejného občana „podusit“ politika, který žije z toho, že občanovi projíždí soustavně kapsy. Tohle nesplňuje žádný pořad Jílkové a ani Hydepark! Ty jsou o jedné jediné otázce konkrétního diskutéra. A ať diskutujícím amatérům pomůže pan Sedláček svou erudicí a talentem. A bude. Chtěl bych vidět přírodovědce grilovat Dobeše. Nebo Lexe Vondru!!

To vidím jako největší a zásadní problém Interpelací... No, Interpelací - zase už to napsali mnozí přede mnou – ten název nesedí! Interpelace vypadá, alespoň podle mne, úplně jinak! Tady by lépe seděl název - Táčky u Sedláčka. To nemyslím nijak pejorativně. Ne, pustil jsem si dvakrát celý TV záznam – hezké, přátelské popovídání! Hladké, nic jej neruší. Jen ten Tomský! Který dal naprosto případný dotaz, s kterým ale bylo zameteno. Tedy s tím dotazem. Přesto, že dokonale seděl.

Ono tam k typu pořadu nesedělo ani základní téma - Umění reformovat! Ať se na mne nikdo nezlobí, tohle je další intelektuálština, hodně odtržená od života! Vážení, uvědomte si, že ony tzv. reformy v mnohých případech až fatálně ovlivní osudy mnohých, které potkáváme na chodníku, v tramvaji, při procházce se psem! Nebo při nákupu dnes v sámošce! Uvědomte si, že reforma je jen eufemismus! Eufemismus pro situaci, kdy lidé budou platit vyšší daně, ale od státu budou dostávat výrazně NIŽŠÍ plnění!! Opravdu je nejpalčivějším problémem v takovéhle kauze diskutovat o umění reformovat? Uvědomme si, že výsledkem vládního snažení bude propad životní úrovně. A také to, že mnoho těch, co teď ještě situaci jakž takž zvládají, prostě jsou pod vodou ale tak, že ještě trochu dýchají nosem, se nyní propadne pod hladinu. Tipnu si - nejméně 0,5% obyvatelstva neutáhne zvýšení DPH a ořezání transferů. Oněch 0,5% představuje ale přes 50 000 konkrétních panů Nováků a paní Dvořákových. Plné Karlovy Vary osudů, které skončí na ekonomickém dně. Opravdu je na místě se bavit o umění reformovat??? Místo o té reformě?

Teď ke klíčovému okamžiku celé diskuse, jak jsem jej viděl já. Vedle dotazu Tomského, přišel z publika ještě jeden hodně případný - míním onoho mladého muže, který reklamoval zvolené řešení penzijních fondů. Byl tvrdě „vyplacen“ Kalouskem, že do toho přeci nemusí a může si investovat sám. Velmi útočným a nerudným hlasem. Pro mne opravdu klíčový moment. V takovém případě se ovšem objevuje okamžitě protiotázka - a proč mu tedy vy a všem ostatním, co nepojedou v opt outu, zdvíháte DPH? Napálil jsem to hned na plentu. Netuším, zda se to objevilo. Ale jestli jsem stál o diskusi nad mou jedinou replikou, pak právě nad touhle. Protože přesně to ukazuje vratkost a nahodilost zvoleného vzorce „reformního“ řešení! A žádné „umění“ reformovat, s tím nic nenadělá.

Tím se dostávám k roli plentařů. Hned po pořadu jsem šel za panem Stejskalem. Deprimovaný, unavený a s tím, že je plentař zbytečný. Přirovnal bych jej ke slepému střevu. Zcela v souzvuku s míněním většiny. S odstupem 24 hodin a s přečtenými reakcemi si tím nejsem už jistý. Pokud byl plentař myšlen (a to byl) jako glosátor – nezávislý komentátor, který by měl fundovaně komentovat dění na gauči, pak má smysl. Není ani moderátor, ani tázající. A nepotřebuje být ani moderátorem využíván. Nicméně předpokladem smyslu jeho existence je to, že jasný smysl bude mít jeho snažení. To znamená, že plentařské poznámky, komentáře a otázky neuvidí jen diváci v sále a pan Sedláček, ale také hosté a televizní diváci. A to průběžně. Na internetovém streamu prý to vidět je… Minimálně tohle plentař potřebuje. Jinak je sezení za plentou naprosto zbytečným utrpením.

Koukám, co jsem toho už nabušil. Je čas přestat. Nicméně – mám jednu osobní prosbu. Na ty, co seděli včera v hledišti. Nezaznamenal jsem zatím v diskusi žádnou reakci od přímých diváků z Nové scény. Já bych o jejich názor ale velmi stál. Vážení, mělo naše účinkování včera s Carlosem pro vás nějaký smysl? Co VY si myslíte o roli pletařů. Předem díky.

To už by snad mohlo být v eintopfu všechno…

No ještě nastrouhat slíbenou mrkvičku! Tedy vyjevit, co jsem měl nachystáno na Kalouska. A proč se mi to nepovedlo.

Když jsem četl popis interpelace od Suchánka, napadlo mne, že by neškodilo, zatáhnout do hry publikum v sále. Aktivně. Tedy v určitém okamžiku požádat auditorium o spontánní reakci dotazem. A dát výstup těm na jevišti.

Vymyšleno to bylo takto: Že totiž ve vhodném čase namáznu na sklo, tedy na plentu tzv. Vlčí axiom proveditelnosti reforem. Ten zní takto:

K.O. kritériem uskuteční reformy je:

1 - to, že reformu připravují a realizují lidé s jasným a nezpochybnitelným kreditem osobní integrity a důvěryhodnosti

2 - že nejpozději současně začne probíhat tvrdý, nesmlouvavý a transparentní boj s korupcí a rozkrádáním veřejných prostředků.

A následovat měla výzva do publika: Nechť povstanou ti, pro které je Miroslav Kalousek onou autoritou pro uskutečnění reforem. Výsledek by asi zajímal nejen mne.

A proč jsem to neuskutečnil? Z jednoduchého důvodu. Toto nešlo bez součinnosti s moderátorem. K dojednání bohužel ale nebyla sebemenší příležitost… Škoda.

Takže ještě poslední doporučení pro příště - asi by nebylo od věci, kdyby se moderátor před pořadem na pět minut sešel s oběma plentaři a zjistil, jestli nemají něco speciálního pod rukou… A když už jsme u těch doporučení, pak ještě jedno - téma na nějak blízký pořad – Umění JAK PŘEŽÍT reformy. A jako vhodné diskusní typy bych doporučil nějakou komunikativní pokladní z hojně frekventovaného supermarketu, mladou rodinu v dělnických profesích, nějakého zdatného komunikátora, který je tak 3 měsíce v úřadu práce a paní Březovou. To je ta dáma, co to u Jílkové nandala Kocourkovi. K sehnání by byla na Vaše věc.cz, kam píše dost povedené blogy.

Díky všem, kteří to dočetli až sem. A omluva těm, kterým můj Eintopf nechutná.

xxx

Pan ministr se před Interpelacemi posilňuje nanukem.
Tomáš Sedláček si si stínově třese rukou s panem Carlosem V...
...a panem vlkem.
Tako vypadají komentáře, glosy a otázky blogerů na plátně. Vidět jsou i z poslední řady hlediště. Teď ještě zařídit, aby na ně ti na jevišti úplně nezapomínali.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

otazka napsal(a):

No problem Stejskal,

ale jste si jist ze to napsal Vlk? Ten co opustil Vasevec a prestehoval se do z Britskych Listu? Vzdyt tam neni ani jedna zkomolenina a ani si nerika my. Nejsme v omylu Stejskale?
25. 03. 2011 | 18:08

bluebird napsal(a):

Snad jen otázky, jakkoli jsem akci neviděl, ale:

a) Proč to píšete tak dlouhé?
b) Proč se divíte co tam Kalousek udělal s tím jste musel počítat?
c) Není již i aktuálně v kKalouskově službě?
d) Když se Sedláček kdysi utnul a spolknul Čunkovu nabídku "vystřídat" Kalouska, udělal si průser, který teď musí "vyplavat" a možná proto plave?
e) Když by se mohla hodit velká koalice TOp-ČSSD nemohl by být zase Špidla premiér nebo poradce premiéra a Kalousek osvědčený ministr financí, který bude státní pokladnu rozjíždět od ekotendru přes privatizační fondy až po stihačky?
f) O co tady jde? Viděli jste včerejší scény, které dělal Kalousek ve sněmovně?
25. 03. 2011 | 18:10

Skogen napsal(a):

No, intelektuální dýchánek splnil svoje. Jedni si připsali další přinejmenším neprohraný mediální mač, druzí si potřásli pravicí s leadery české změny, což se ve prospěch těch prvních taky počítá :)
25. 03. 2011 | 18:17

kojot napsal(a):

Lol,

Tak to je pan Vlk! Ten na druhe fotce. Proc si ale rika vlk? Hroch by bylo vice prirozene. No aspon ma "vlk" fantazii.
25. 03. 2011 | 18:18

kojot napsal(a):

oprava,
Lol,

Tak to je pan Vlk! Ten na TRETI fotce. Proc si ale rika vlk? Hroch by bylo vice prirozene. No aspon ma "vlk" fantazii.
25. 03. 2011 | 18:21

Otázkář napsal(a):

Pane vlku

zhodnocení s odstupem času má také svůj smysl. Myslím, že s tím formátem jste lidově řečeno "uhodil hřebíček na hlavičku". Pokud je cílem vytvořit gentlemanský diskusní klub po vzoru nedělních sedánků Burgtheatru, potom asi není na místě zvát politiky (ke všemu stále aktivní), navíc takových sebestředných typů jako Kalousek, kteří si většinu prostoru urve pro sebe. Chudák slečna (či paní) Matušková byla z onoho tykání naprosto rozhozená.

Co se týká Vaši výzvy: "A následovat měla výzva do publika: Nechť povstanou ti, pro které je Miroslav Kalousek onou autoritou pro uskutečnění reforem"

Jelikož jsme neustále označování jak národ zbabělců, tak bych to výzvu přeformuloval do opačného gardu. Tedy ať povstanou ti, pro které NENÍ Miroslav Kalousek onou autoriou. Ono je totiž mnohem jednodušší vyjádřit svůj názor sezením než se postavit. Je to psychologický záležitost. To by Vám ostatně vysvětlitl každý průměrný psycholog. Pak se by se teprve ukázala odvaha každého, věřte, že kdybych v tom publiku seděl tak si troufám tvrdit, že bych vstanul mezi prvními.

S hodnocením pana Sedláčka nesouhlasím. Možná je opravdu chyba na straně očekávání, ale podle mě první interpelace zvládl mnohem lépe, ty druhé se příliš nesli v duchu vlastní sebeprezentace a sdělování jediné možné pravdy ve stylu Všichni víme co je správně (snižování přímých daní a posilování těch nepřímých) jenom není vůle to prosadit. Jen Vladimír Špidla si dovolil slušně a dost nevýrazně nesouhlasit.

Na závěr Vám chci poděkovat za Vaše postřehy a chci říct, že si Vás vážím za to, že jste do toho šel (už jen z toho důvodu, že jsem byl jeden z těch, který Vás k tomu vyzýval). Vaše přípomínky jistě pomohou další plentařům, stejně přípomínky pana Nového a Suchánka.
25. 03. 2011 | 18:29

groessling napsal(a):

Ve čtvrtek jsem se do ND zašel podívat.

No úplně na nic to nebylo. Udělal jsem si obrázek o několika věcech:
1.
Obecenstvo mělo obvyklé "pražské" složení. Hodně střeďáků, ale k mému překvapení také hodně vysokoškolské mládeže, která Kalouskovi nefandila a to je pro mně velká naděje.
2.
Kalouskovi tleskalo odhadem tak 15 % lidí v sále a byl to potlesk slaboučký ( když byl posledně v Hyde Parku, tak dostal tuším +28 -72 . Tak to by odpovídalo mírnému zhoršení v mezidobí, nebo cenzuře statistik v TV.
3.
Koncept pana Stejskala o účasti diskutujících za plentou je jen folklór k ničemu. V zásadě se v sále nikdo moc zejména z hlavní pětky nestaral o to co se tam píše. A obecenstvo jen částečně a nereagovalo na sklo.
4.
Pan Sedláček se chová jako člen party. Nedůsledně nechal odpovídat dotázané tradičně na úplně jiné věci, než na které byli tázáni.
5.
Když jsem viděl jak si všichni zprava do leva tykají ( Míro, Vladimíre sem tam, včetně ubohého zrůžovělého Škromacha ) chtělo se mi zvracet.
6.
Nepodstatný, ale zábavný byl happening s baletkami.
7.
Pro mně bylo milé, že jsem viděl na živo paní Medu Mládkovou, jejíž život a dílo obdivuji.

Obecně jsem se zamyslel nad tím, zda má vůbec smysl v Česku diskutovat, když :

- ta parta ( myšleno politici v Česku bez ohledu na orientaci ) je vzájemně propletená a nejsou ochotni na sebe vyjet, i když mi do toho nezapadá současné dění kolem Vondry,

- ta parta je v zásadě bezradná ale odmítá to přiznat,

- ale hlavním důvodem proč se diskuse nemůže zdařit jsou dvě premisy :

A. nikdo není ochoten ani teoreticky překročit ideologický rámec

B. a to vyplývá z A. nikdo není ochoten ani náznakem připustit, že liberálně-kapitalistický model je špatně a že tudíž to co se tu dělo 21 let je z větší části také špatně a proč.

I když na druhé straně bojovat proti ničemnosti se má stále a nesmí se to vzdávat, když ne jinak, tak tím, že se z ničemností dělají věci veřejné, byť jenom z veřejných zdrojů. Naštěstí těch je dostatek.

Zdravím plentaře, oni na rozdíl od Sedláčka bojovali.
25. 03. 2011 | 18:31

otaznik napsal(a):

groesslingu?
je "vlk" hmotnejsi nez Skromach? Vy jste tam byl a jak se zda jste vse pozorne pozororoval a vseho si vsiml. Dekuji za odpoved.
25. 03. 2011 | 18:54

Otázkář napsal(a):

otazka, otaznik

řekl bych, že ze těmito nicky se skrývá náš starý známý bluejai, nevím proč si volí takové přezdívky, ale důvod je nasnadě. Je to podobné jako když sem přispíval pod nickem Dokecal. Tak jen doufám, že si jej ostatní čtenáři nebudou plést se mnou, protože mé názory nemají s tímto individuem nic společného.
25. 03. 2011 | 18:58

otazka napsal(a):

Otazkari,

Nerad bych Vam kazil povest. Ale je Otazkar Vase prave jmeno?
25. 03. 2011 | 19:04

Pobo napsal(a):

Nedá mi to se nad něčím krátce nepozastavit a neokomentovat:

"... opravdu pustá intelektuálština! Nebude to pořad ani pro hovena ani pro JC, ale to nevadí."

AHA. Takže jak lze definovat intelektuála? :
- je to ten, který se za něj označí (či je označen p.vlkem) dříve než jej někdo jiný označí za opak
- je ten, kterého tak označí už nějaký jiný dříve takto oznařený (platí i zdruhé strany)
- atd. určitě by se našlo mnoho takových podobných definicí.

...

"A následovat měla výzva do publika: Nechť povstanou ti, pro které je Miroslav Kalousek onou autoritou pro uskutečnění reforem. Výsledek by asi zajímal nejen mne."

To mi připomíná YpM, kde stálý tajemník vysvěltule tajemníkovi premiéra jak se mají dělat výzkumy věř. mínění.

Nebylo by vhodnější vyzvat publikum: Nechť POVSTANOU ti, pro které M.K. NENÍ onou autoritou?
Myslím si, že na takto formulovanou výzvu by pan vlk vůbec nepotřeboval nějakou předchozí domluvu s moderátorem. Pokud by se totiž dostavil výsledek očekávání pana vlka asi by bylo diskutujícím na pódiu divné, proč tolik lidí v hledišti najednou zvedá svá ctěná pozadí ze sedaček. A navíc by mi přišlo logičtější, že ten kdo je proti M.K. se "proti němu" POSTAVÍ. No ni?

Takže to "... Dokonce jsem si připravil cosi, kde si myslím, že bych byl Kalouskovi dost zatopil." se mně osobně tak dobře připravené nezdá. Žádná alternativa, žádný "záložní plán". Jen jeden plán, a když to nevyjde tak nic, a může za to Sedláček bo si se mnou před jízdou na kole nepřišel na 5min poklábosit.

Tak to tak nějak, no. Nebudu to dál natahovat. ;o))
25. 03. 2011 | 19:06

Gabrielle H. napsal(a):

Milý vlku, cítím s vámi... A do puntíku podepisuji!
Vzkaz pro Libora Sktejskala - Přepište dramaturgii !!!...
Oba bloggeři už jen tím, že obětují svůj vzácný čas, energii a nervy, by měli mít výsostné právo na odpovědi a reakci interpelujících v první řadě... Jinak je tam snad ani nezvěte, protože jsou tam ve velice nedůstojné roli "křoví". V opačném případě zůstane i nadále celý ten pořad v duchu mlácení prázdné slámy a suma sumárum bude o exkrementu "h", tedy o ničem...
Vlku a Carlosi, díky za odvahu. Pro mě osobně jste oba hvězdy, kterým nebyla dána vůbec žádná šance aby mohly zazářit. Škoda. Myšlenka je dobrá, provedení je ovšem neskutečně amatérské a slaboučké - "Čajíček o páté", sorry "o čtvrté". Nic pro mě.
Pa, Gábi
25. 03. 2011 | 19:11

Skogen napsal(a):

Nechápu, proč existují zjevné tendence vyvozovat, že snad organizátoři a moderátor něco nezvládli. Snad ne podle představ dotyčných, jinak ale dokonale ano.

A řeknu to natvrdo. Z psychologického hlediska mají lidé vždy tendence nadhodnocovat to, co za své úsilí získají, jestliže to současně objektivně stojí za prd. A může se to týkat i zisku společenského. Přinejmenším jsou shovívavější, vždyť zde také svoje hraje sebeúcta. Ve výsledku je to laciný obchod.

Výborné je předvést těm dravým kritikům za plentou, jaká je skutečná síla jejich vlivu. Samozřejmě s úsměvem, Kalousek si můžu dovolit i houknout. Taky je výborné předvést džentlmenství v plném světle, kterak si nikoliv pouze moderátor, ale zároveň - a především - reprezentant změny Sedláček, stínově třese s rukou s čímsi tam vzadu. Vocamcáď pocamcáď. Však to tak ten showman taky bere. I přitom však cosi z aureoly ulpí. A editor to v nejlepším úmyslu okamžitě vylepí, aby všem bylo jasné, jak se věci mají.

Samozřejmě lze všechno vykládat i jinak, ale opovažte se mi to vyvracet ;)

Přítomnost mnohých mě překvapila. Kdyby šlo o naivní idealisty, budiž. Takhle jim nechám prostor pro bádání nad vlastními motivacemi a realitou. A nechte toho "kdyby". Podmínky jsou jaké jsou.
25. 03. 2011 | 19:12

Otázkář napsal(a):

nikoliv bluejai je to moje přezdívka, kterou zde používám a je taky jediná.
25. 03. 2011 | 19:15

Rumcajs napsal(a):

Koukám na tu siluetu Vlku ... co takhle dělat vymahače ?
Měl bych pro Tebe pár fakturek.

P.S.

Nebo to světlo tak zvětšovalo ?
25. 03. 2011 | 19:16

myrta napsal(a):

Pokud další pořady budou vedeny stylem gentlemanského diskusního klubu,myslím že to p.Stejskal může zabalit.Intelektuálské bla,bla,bla o ničem a o všem během jedné hodiny si asi nejen já ráda odpustím.
Dnes,kdy se rozhoduje v podstatě o životní úrovni nás,našich dětí,v obavách jestli to vůbec finančně zvládneme jsou tyto typy pořadů luxusem.Nic proti tomu,ale okruh zájemců bude malý.

Jinak velká škoda ,že nebyli "plentaři" bráni na vědomí.Mnoho diváků se těšilo na úderného vlka a on neměl možnost s Carlosem se vůbec prezentovat.
25. 03. 2011 | 19:18

Jeff napsal(a):

Viděl jsem omylem posledních 15 min., Sedláček v roli Mareše usilující o TýTý, ale hlavně: ZASE KALOUSEK. Pro Aktuálně asi normální, pro mě nestravitelné. Pane Stejskale, myslíte si, že mu to tady prostě jen tak projde? Pro mě jde o monstrum, jehož každý výstup je třicetpětkrát nepředstavitelně nepřijatelný vzhledem k vlivu, jenž si zabral.
25. 03. 2011 | 19:23

voroshilov napsal(a):

A pritom tak tise zapadla pod koberec kdysi nejvetsi medialni kauza Anicka,nevinny chudak zemrel za podivnych okolnosti,policie priznava ze telo Anicky nasli na uplne jinem miste nez kam lidi nosi kvetiny(k cemu ta lez kdyz je mrtva?)a take ze telo se naslo necelych sedm set metru od mista bydliste,tak kde tam policie provadela manevry ze se nikdo nepodival blizko baraku,nebo tam take nikdy nebyla?
25. 03. 2011 | 19:24

Pobo napsal(a):

Gabrielle H. (25. 03. 2011 | 19:11) :
"Oba bloggeři ..."
DISKUTUJÍCÍ, i když tady p.vlkovi nějaké články vyšly, vlastní blog tu (na aktuálně.cz) nemá.

"... měli mít výsostné právo na odpovědi a reakci interpelujících ..."
INTERPELOVANÝCH

To jen tak pro pořádek.
25. 03. 2011 | 19:25

jihočech napsal(a):

p. Stejskale
Problém je asi ve výběru interpelovaných. Nelze přece očekávat od p. Kalouska nic jiného než to, co předvedl. Je to sofistikovaný (britské angličtině dost pejorativní nádech, jenom u nás to znamená „chytrý“) žonglér se slovy, což může sice ještě někoho okouzlit, ale pro selský rozum - a po 20 letech - je jeho mluva nepřijatelná. Takže pánové Kalousek, Vondra, Havel, Klaus, Schwarzenberg, Bursík, Liška a stovky dalších – v podstatě jsou to všichni vrcholoví politici – nejsou ti praví, s nimiž lze diskutovat o dnešních problémech, protože je přímo zavinili, a nelze od nich očekávat, že řeknou „ano, spletli jsme se“. Diskuze s nimi je zbytečná.
(A pokud s nimi diskutovat, pak jenom – na konkrétní otázky vyžadovat konkrétní odpověď teď a hned.
V podstatě jde o to:

„jak“ jsme se do této situace dostali,
„kdo“ to zapříčínil (a to je většina dnešních politiků od hradu až do podhradí) a
„jak“ z toho ven“.

Pan Sedláček to prostě nezvládl.
(a jak by také mohl, když p. Kalousek je jeho nepřímý chlebodárce. )

Do budoucna snad 2 moderátoři, kteří by si navzájem „konkurovali“ - by byli lepší (např. p. Sedláček a někdo z pléna).

„Zaplentaři“ -Vlk a Carlos díky, v daných podmínkach by to asi nikdo nezvládl lépe, byli jste výborní.

Je to samozřejmě jen můj názor.
Nenechte se p. Stejskale odradit těmi, kdo využívají tyto stránky jenom k urážkám.
Nechceme se zde přece jenom napadat, ale diskutovat k věci.
25. 03. 2011 | 19:25

jip napsal(a):

Pohled z t v
mě to přišlo hrozně ukřičené a pak zkratkovité...
viděla jsem až druhou půlku a to mluvil jen Kalousek a Špidla, Špidla získal body nahoru, uměl mluvit věcně a celkem i obsažně o tématu, Kalousek- který u mě klesl po mystifikaci, palec dolů, vždy jen šteky, tj. mluvil usečně. Baletky byly fajn, kdyby byl někdo z chlapů machr mohl je pozvat na skleničku. Třeba Kalousek. Jinak mohli s nimi trochu komunikovat, zapojit je nebo naopak baletky piruetu..
Bubliny jsem neviděla, chtelo by to, aby třeba příště běžely titulky dole, ale to p. Stejkal vi:)
Příště bych brala, aby šli víc k věci, do hloubky, aby to nebylo divadlo a také aby to trvalo déle, aby byl čas k něčemu dojít. PS: přístě se chystám Možná je potíž přenášet divadlo na tv, ale za to nikdo nemůže :( -tak příšte nashle---
Pan bloger -vlk- je spíše Hercules Poirot
25. 03. 2011 | 19:27

kdysi bj napsal(a):

No vidite Otazkari,
Stejskal me tu democraticky zabanoval. Do dnes nevim proc. A tak se citim svobodnej, muzu si tu rikat jak chci. Ale omlouvam se Vam. Nechtel jsem vam znehodnotit vas nick. Jen jsem na otazky ktere kladu pridal otazka, otaznik..atd. Jiz se to nestane.
25. 03. 2011 | 19:29

odjinud napsal(a):

Lol Rumcajz,

Ted uz chapu proc ma vlk tak nabubrele nazory. Ale jako vymahace ho nevidim. Spis na politika ktery se marne snazi schovavat za bukem. Brisko ho vzdy prozradi,lol.
25. 03. 2011 | 19:34

hoven napsal(a):

p.stejskal,
technická poznámka,
možná by bylo prospěšný nainstalovat před hosty obrazovky s dotazama, aby nemuseli otáčet hlavy
25. 03. 2011 | 19:34

historik napsal(a):

Nevim jak vy,

Ale me vlk pripada Golema. Ze by mel nakonec rabin Löw pravdu?
25. 03. 2011 | 19:39

Anička z Kuřimi napsal(a):

Interpelace
Režie dle malého divadýlka pro pár zájemců.
Zeptejte se na co chcete, my vám stejně neodpovíme.
Má todle smysl?
Odpovězte si sami
25. 03. 2011 | 19:43

zoolog napsal(a):

Anicko,

vlk neni malej zajemec. On je velmi objemnej. To musite uznat i Vy Anicko z Kurimi.
25. 03. 2011 | 19:55

kormoran napsal(a):

)))))) Vlku , nic ve zlem))))

Ale ty ses pekne zmrzaceny 'socialistickym' zradlem.)))
Prilet na zapadni pobrezi , budes denne behat na plazi.
25. 03. 2011 | 19:59

prirodovedec napsal(a):

Je zabavne, jak nicky, ktere neumi argumentovat k vlkovu textu citi nutkani komentovat alespon jeho stin :). U metamorfoz mouchy mne to neprekvapuje, ale i ty Rumci, Rumci :). Myslel jsem si, ze mas na vice, kdyz jsem Te doporucoval s Bedou na pristi interpelace se Zemanem, byt za "verici". :)
25. 03. 2011 | 20:00

Skogen napsal(a):

@pridovedec, vy tu interpelační komedii taky hrajete? Proč? Já měl raději vlkovy vstupy tady. Ale dnes zde není.
25. 03. 2011 | 20:07

prirodovedec napsal(a):

kormoran: Pripada mi to uz zde skoro pravicove typicke. :) moucha a jeho prajzacke metamorfozy otazka, otaznik, kojot, historik, zoolog, ... pak Rumci ted Vy s invenci skoro jako povestny "ptak vohnivak" :).

Neschopnost Vas modrych napsat alespon proboha jednu myslenku k vlkove textu zde zacina byt az smesna :). Dosud jsem si nedovedl predstavit, ze hoven zastini kormorana, ale gratuluji, dnes zrejme nastal zlom ...

To jste opradu az tak myslenkove neschopni? :) Neco jako telo Arnolda a mozek mouchy :) mumlajici mantry a neschopny potlacit to uzasne levicove odreagovani se? Kde je ta sila pravicoveho ducha? :)
25. 03. 2011 | 20:08

zoolog napsal(a):

prirodovedce,

proc si ten hroch rika vlk? Tady nejde o text, ale o image. Ted byl prozrazen. Je to tlustej megalomaniak ktery si mysli ze spolknul vsechnu chytrost. Me udivuje ze se ho zastavate. Kdyz si uz rikate vedec. Ale to vy vlastne nejste ze? Byl jste tam? Interpeloval jste nekoho? A nebo zde jen kecate? Miluji lidi jako jste vy. Vedce nevedouci.
25. 03. 2011 | 20:10

Béda napsal(a):

prirodovedec,

těší mě, že jste si na mě vzpomněl, i když mi zrovna neimponuje, že jako na "věřícího". Ohledně pobytu za plentou vás bohužel musím sklamat. Vyznávám totiž váš přístup, který jste sdělil v jednom ze svých vstupů (o mobilech ...) v diskusi včera. Navíc, doposud ani nevidím smysl tam jít. Ne že bych se na to necítil, resp. nevěřil ve svou schopnost promptně a na tělo pružně glosovat situaci. Bohužel podle dosavadního průběhu "interpelací" soudím, že pobyt za plentou nedává krom klaustrofobie žádný smysl. Je to doslova házení hráchu na zeď.

Jinak již předem jsem jaksi vytušil po avizované účasti Carlose, že si vlk lahůdkovou možnost "utkat se" s Kalouskem nenechá ujít. Oba dva glosátoři se drželi velice statečně. Bohužel jak jsem uvedl u Carlosova hodnocení byla to všechno marnost nad marnost.
25. 03. 2011 | 20:13

voroshilov napsal(a):

prirodovedec:
Vy,se take moc nevytahujte,pan Stejskal nam prozradil ze je vas prirodovedcu cela brigada,takze neni velky rozdil jestli pet lidi pisi pod jednim nickem nebo jeden pod peti,a vubec kdo vas prosi delat Vlkovi advokata?
Jestli je takovy genius at se brani sam!
25. 03. 2011 | 20:14

Al Jouda napsal(a):

Ta interpelace byla slabota! Příště pane Stejskale zinscenujte konečně už tu defenestraci:))))
25. 03. 2011 | 20:16

kormoran napsal(a):

Prirodovedec ,
proc se rozcilujes?))))
Usmev na rtu- dobrou kartu.

Vecne komentovat? Co?
Vase frog-mouse war?

Vite , jak je ta prihoda s tim indianskym starcem , ktery si tise pokuruje dobre travy , klacikem porovnava ohniste.
A on sem tam vybuchne smichy ,kdyz si k nemu prisednou dva mladi bojovnici a komunikuji mezi ssebou))))

Ona je strasne dlouha , kapanek jsem ji zkratil.
25. 03. 2011 | 20:19

Skogen napsal(a):

Rumcajs, já jsem jenom provokatér. Když dojde na akorát, raději poslouchám ;) Béda má rozhled velmi slušný a Vico taky.
25. 03. 2011 | 20:23

prirodovedec napsal(a):

Skogen: Zdravim. Ja mam take rad vlkovy vstupy zde. V cem tu interpelacni komedii hraji? Pod Carlosuv text jsem prekopiroval pomerne brzy sve vstupy, ktere reagovaly na Stejskalove Kalouskovi pomerne cerstve. Zkuste se na ne podivat a uvidite, co mne zaujalo, zda to odpovida hrani ...

Snad vyjimecne strucne: Podle mne se cela akce povedla tim, ze mne dokonale ilustrovala priklad "my a oni". Ukazala mi nekolik vrstev a ocenil jsem podle mne zvladnuty pristup Carlose a vlka, kteri z meho pohledu ze situace, do ktere se dostali vlastnim rozhodnutim, vytezili maximum. Predstaveni odpovidalo tradicim ceske absurdity, suverenni Kalousek ci Sedlacek s glosami Carlose a vlka nad hlavou, ktere jejich slova nadherne znevazovaly a delaly si z nich i sprtouchlata, to nemelo pro mne chybu. Podobne moment Tomskeho a dalsich. At uz to bylo ci spise nebylo rezijnim zamerem. Poselstvi bylo zcela zrejme, nehledejme dnes elity mezi prazskymi pocestnymi, sedlacky, tomskymi, ci kalousky, komrak, spidliky, ale elitni nazor a postreh muze poskytnout kdokoliv i diskutujici z aktualne.

Dokonala ilustrace, ze dnes vcerejsi zasluhy neznamenaji nic, kdyz jsou dnes obaleny do kvetnatych blabolu, at uz plati pro nejlepsiho ministra finaci, byvaleho Havlova poradce, ci treba byvaleho revolucionare a dnesniho vodopadnika. V tom je ta cena tech "interpelaci" a diskusi pro mne. Mohu krasne mlademu cloveku pri diskusi ukazat zdejsi hlupstvi glos k vlkove stinu a zeptat se, takovy chces byt pravicak ci levicak? Neumet zargumentiovat nebo byt liny argumentovat? jen si chces lechtat mindracky? Bacha na seno v hlave i kdyz mas treba arnoldovy svaly na koncentinach. Mohu pak ukazat vstupy vodopadnika protireciho si ve dvou odstavcich po sobe a rici mlademu, muzes vystudovat prirodni vedy, ci inzenyrstvi, ale muzes zhloupnout, pokud se nebudes rozvijet a vyberes si nejaky byznys, kteri neklade naroky na tvoje dusevni schopnosti (viz Rumci ci pocestny) a byt pak k smichu mladsim. Byt jako nick ... Chces to?
25. 03. 2011 | 20:26

Béda napsal(a):

Prirodovedec,

čím to, že jen se objevíte a hned se slítne do diskuse hejno kormoránů z páně cenzorova fanklubu?

PS: Všem přeji hezký den.
25. 03. 2011 | 20:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty obsahující nadávky ("srágora", "blbci"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 03. 2011 | 20:27

Lena napsal(a):

Pánové,
kteří místo textu komentujete vlkův objem: doufám, že příště tam dojdete vystavit na odiv svoji inteligenci a ladné křivky Vy.
25. 03. 2011 | 20:32

alvarova napsal(a):

bluebird: Coze,ony se budou zas nakupovat stihacky? Tak to zapomente na interpelace a dotazy k reforme, v pristich deseti letech bude Kalousek ve vsech vladach, ktere se tu urodi. Bude-li to nutne, ve vlade se socdem reformu zas odpiska. Stihacky maji feromony, nemuzete prestat sledovat jejich pachovou stopu.
25. 03. 2011 | 20:40

Skogen napsal(a):

@prirodovedec

Díky za shrnutí. Ano, svým způsobem jsem líný hledat. Někdy. Respektive je sice oprávněné (nejen a ne vždy) mladé označovat za ignoranty kvůli trávení času nad méně bohulibými záležitostmi, ale... Věčná generační záležitost :)

Tak tedy. Podle mě bylo dosaženo toho, čeho dosaženo být mělo. Diskutéři ztrácí autoritu (nejde o ten váš respekt, vy jste jen jeden přírodovědec [možná v pěti vydáních :] z tlupy blbců a každý z nich má právo volit), pozornost se strhává na ně, vyhrává zoologická image. A Stejskal to vyhmátl. Myslíte, že pravidla určovalo pouze Aktuálně, anebo lze očekávat, že se početní členové mediálních týmů trošku zaangažovali? Nejsou ty Sedláčkovy grimasy při "stínotřasení" nedůstojné a jak to celé působí? Výsledek - tristní. Nejen, že se nerozproudila debata nad podstatnými věcmi, ale právě naopak.

Na herojský apel tady zrovna moc neslyším. Poněkud kontraproduktivní. Má smysl vyzývat za oněch podmínek další?
25. 03. 2011 | 20:42

Fialenka napsal(a):

Velkou výhodou bublin je, že diskutéři se svými fundovanými připomínkami nemusí nikomu skákat do řeči nebo čekat až domluví.
Ty stolečky jsou fakt hrozně pidi.
P.S.
Pěkný fotky :-)
25. 03. 2011 | 20:43

kormoran napsal(a):

..Jdu si zabehat))))
Abych neupad do vaseho kafemlejnku samani)
Vecne a korektne budujte soccompany vlast!
25. 03. 2011 | 20:44

prirodovedec napsal(a):

No vida. Staci trochu polechtat a hned jsou tu reakce. :) Takze mozna ti tzv. sebeoznacujici zdejsi pravicaci nejsou tak tupi a neschopni dusevni tuleni, jak se zde u vlka jevi :). Diky hosi, dobry Pavlovuv reflex, uz slinite :)

zoolog: Asi moucha nebudete. Ten je pametnik :) a nereaguje prvoplanove hloupe. Pametnik vi, ze vlk si ze sve nadvahy tu opakovane tropil v diskusich zerty (a mnozi jini s nim ze sve, cosi kdysi zminoval i Rumci ci bigjirka ... ja diky marodeni jsem mu v urcite chvili zavidel, ze on by mel z ceho brat :) ).

voroshilov: Hmm, to zde pomerne podrobne stejskalovi prozradili drive nekteri z nas nicku prirodovedce pred mnoha a mnoha mesici :). Dokonce jsme uvedli vice a vice. Vetsina stalych to vi, nekteri tomu neveri, jako vlk :).

Beda: Vahal jsem s tim oznacenim, ale rekl jsem si, ze je unesete a pokud si najdete puvodni navrh, tak u Vas jsem k tomu pridal i podle mne lichotivy dovetek. Navic mi k Rumcimu pro vyvazeni levicovy verici chybel :). Pro Vas je podle mne typicke hluboke presvedceni o potrebe jiste socialni spravedlnosti a to presvedceni je tak hluboke, ze jsem si je dovolil oznacit jako viru.

Ja ale nepocital, ze byste do toho sel, podle mne ted budou editorovi dochazet lidi.

kormoran: Docela dobry pokus, jak shodit situaci, kdyz jde jeden kormoran nejprve za lacineho :), ja si rikal, ze bude muset prijit neco elegantniho, abys predjel v peletonu modrych zpet hovena ... ale jsem rad, i z predesleho vstupu se da do vyuky neco vytezit, jeden nevystaci ze samymi citacemi jarpora nebo Rumcajse ... indiansti starci se hodi :)

Rumcajs: Ani s Mankou bych do toho nesel :) ale diky, ze tu jsi.

Skogen: Je to tu potreba trochu rozproudit i vlk si zaslouzi bohatsi diskusi jako Carlos :).
25. 03. 2011 | 20:46

Skogen napsal(a):

Eh, musím to vložit ještě jednou, nyní bez vulgarismu - "slabomyslní na pět" nahrazeni "méně disponovanými"...

@prirodovedec

Díky za shrnutí. Ano, svým způsobem jsem líný hledat. Někdy. Respektive je sice oprávněné (nejen a ne vždy) mladé označovat za ignoranty kvůli trávení času nad méně bohulibými záležitostmi, ale... Věčná generační záležitost :)

Tak tedy. Podle mě bylo dosaženo toho, čeho dosaženo být mělo. Diskutéři ztrácí autoritu (nejde o ten váš respekt, vy jste jen jeden přírodovědec [možná v pěti vydáních :] z tlupy méně disponovaných a každý z nich má právo volit), pozornost se strhává na ně, vyhrává zoologická image. A Stejskal to vyhmátl. Myslíte, že pravidla určovalo pouze Aktuálně, anebo lze očekávat, že se početní členové mediálních týmů trošku zaangažovali? Nejsou ty Sedláčkovy grimasy při "stínotřasení" nedůstojné a jak to celé působí? Výsledek - tristní. Nejen, že se nerozproudila debata nad podstatnými věcmi, ale právě naopak.

Na herojský apel tady zrovna moc neslyším. Poněkud kontraproduktivní. Má smysl vyzývat za oněch podmínek další?
25. 03. 2011 | 20:46

prirodovedec napsal(a):

Skogen: Takze pro lenochy mi nezbude nic nez tapetovat a prepalit sem puvodni reakci ze ctvrtecni vecera, ktera se ze tedy objevi potreti. treba opet vyvola pocestneho draka ze sluje jako u Carlose a dockame se i lejnometu :). Teste se je to tradicne dlouhe. :)
25. 03. 2011 | 20:50

prirodovedec napsal(a):

Puvodni lze nalezt na:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=12632&from=0

dalsi na:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=12642

A Adamcovske repete je:

Jsem rad za moznost zprostredkovani tohoto zazitku. Pro mne vynikajici zazitek. Vicevrstevnaty skoro jako kdysi Hrobonovsky Holubuv blog nebo rec Marca Antonia nad mrtvym Caesarem. Kde vidim zatim tyto vrstvy:

- moderatorsko-rezisersky-baletkovska ruzova ponozkova pravdolaskova sebeshazujici a relativizujici saskovska vrstva v duchu "banky forever" doplnena jednim vtipkujicim hostem MK.

- k tomu poctiva editorska pravdolaskova vrstva verici ve smysl techto diskusi projevujici se editaci na www i promitanim dotazu z internetu, s ni snad ladici vecny host AM. K ni ponekud solitersky a prehistoricky pusobici biofilozof navratu ke korenum.

- zarezavajici britka neuprosna nastenkovita plentovita verze diskutujicich doladovana dotazy z internetu, slusnymi dotazy z publika a vecnym hostem VS. Pro nekoho preekvapivy soulad mezi pravym a levym zaplentistou dana tim, ze omylem byli pozvani dva, kteri problemy racionalizuji misto jednoho za racio a druheho za verici ... :).

Velmi prijemna smes dojmu zprostredkujici domaci realitu CR i za hranice. Navic diky necekanym efektum a nedostatkum nepusobi vubec jako tradicni ceska medialni manipulace. Editor i Lipold tedy zaslouzi pochvalu ode mne :) za bezprostredni syrovost dojmu. Jinde v blogu bude asi ale prilezitost venovat se tematu venovat vice. Prvni dojmy:

- zabezpeceni zrejme OK, vcetne asi "nahodneho a jiste nepripraveneho vstupu baletek" :). Timto a dalsim moderatorovym odlehcovanim se prohloubilo smerovani poradu v duchu "jak pejsek s kocickou pekli dort": presneji hoste si dlouze povidaji, moderator ma svoji exhibici, tazatele z publika se snazi byt korektni, Lipold s editorem drou a strihaji povidani do kratkeho a podstatneho a za zady povidajicich plentiste podle mne brilantne strihaji glosy a podobne vecne tecou temer editorem nefiltrovane dotazy z internetu ukazujici naprostou mimobeznost moderatora a hostu. Dokonale my a oni ... :) :)

- sezeni na rudem gauci vypadalo nepohodlne, nucene tykani neprirozene, ale prirozene ladilo s ruzovymi baletkami a dotazem snaziveho studenta ... odlehcovalo vaznost, spolecne s zovialnosti to bylo opravdu takove to, jen si tak hospodsky kecame a jeste na jevisti ND ... budici dojem takoveho toho roztomileho pohrdani publikem, zaplentisty, sledujicimi ... bravo, to bylo dulezite tento dojem vzbudit a povzbudit. :)
25. 03. 2011 | 20:52

prirodovedec napsal(a):

- nejslabsi byl podle mne moderator, prilis pusobici svoji zovialnosti, vyhybavosti a neschopnosti precist i prvni elementarni vlkovu presmycku :), jako bankovni agent. Nikoho k nicemu nepritlacil, mozna jednou plytce Spidlu, ale tam se projevilo jeho nepochopeni i elementarni matematiky :) (snizeni brano jako zmena o kolik versus snizeni mezi kterymi hodnotami - kdyby ten rozdil mezi funkci a derivaci lepe znal :) ). Priste mozna nejake sponzorske triko z penzijnich fondu nebo bankovni reklamy na ty pruhy ponozek? :) Diky moderatorovi ale vynikla usecna Matuskova, ktera parkrat elegantne sekla i Al Calouse. Zaujal strucnosti "demagogie" Vladimir Iljic S., vybornou polohu diskuse zaujal pro zovialni pohovku Al Calous nicmene pokud bude nekdo sledovat to co rika s glosami Carlose V. a vlka za nim, muze to byt hit na youtube na urovni Madly a pIssove ci Pikory a Siktancove. Pokud ovsem bude dostupna sestrihatelna verze. Biofilozof byl podobne sympaticky mimozni (pro mne) jako zde na blozich a hral dnes vzdy potrebneho "Kohouta" :).

- Tim se dostavam k tomu co mne potesilo. Kdybych neresil minule tydny neco jineho, asi bych obema zaplentistum ucast rozmlouval jako plytvani jejich talentem. Mozna jim zkousel radit a prihravat dotazy. Musim ale konstatovat - podle mne sice skutecne plytvali talent, ale ... vyborne vyhodnotili suchankovy sdelene zkusenosti a byli brilantni. Zvolili idealni polohu. Ne klast otazky, ale glosovat co se deje na scene. Tim se vytvoril ten uzasny kontrast: zovialni moderator, sebespokojeni hoste a nad tim za jejich zady visi trefne komentare. Vyborne casovane. Panove bravo. Carlos V. byl strucny a cileny, ciselne odkazy vlka nemely v kontextu chybu a presmycky byly jen obcasne a roztomilym signalem spolecneho odborneho kodu pro ty, kteri ho znaji (odhaduji ze steve duba i prazak a duchodci ho take pochvali :) ). Ostatni (jako moderator) se patlali po povrchu presmycek jejich prvniho vyznamu. :)

- Zaverem k editorovi. Smekam nad myslenkou posadit hosty tak, ze glosy zaplentistu bez otoceni hlavou nevidi, ze diky tomu netihnou k tomu se korigovat (pravda nejvice se podle mne nachytaval moderator, ale mozna to jeho saskovani patrilo k tem baletkam aj.) a nabizeji ten uzasny kontrast. Pripoustim, ze zaplentiste z toho musi pocitovat frustraci, ale ten dojem kecajicich politiku, kteri nevnimaji co rika "lid" je dokonaly ... pripomina mit to nektere TV porady roku 68 ...

- Dotazy z publika mi pripadaly tentokrat uhlazenejsi, ale at chtene ci nechtene vyborne prihravaly glosam zaplentistu a promitacu ... A drobne etudy jako DPH Kalousek - Tomsky - Sedlacek korunovane glosami dvojice za plentou byly mimoradne zabavne.

Bravo organizatori, jen tak dale. Sice to Alexe asi neuspokoji, ale casem to urcite predci i Odchazeni :).
25. 03. 2011 | 20:53

prirodovedec napsal(a):

Par kratkych dojmu z reakci na jine: "neresim, zda to editor ci moderator zamysleli ci ne, ale podle mne lepsi zpusob predani poselstvi: "my duleziti vime pro Vas dole co je nejlepsi a co si pindate nas nezajima" se najit nemohl, at byl zamysleny ci nezamysleny. Proste skvele. Viz dojmy a.g. (prilis citelna manipulace) a dam a taty (nepovedene nevnimali dotazy), ktere potvrzuji me zavery. Podle mne se to proto povedlo. :)

Carlos V.: Vyborne. Vychutnejte si to. A pokud jste i odolal pivku s temi, co si tykaji a ozval se zde, smekam :).

Petr Havelka: Cekal jste od toho neco vice? Ocenuji, ze tam Al Calous vubec byl. Je to pokrok, jeho predchudce Al C. pry odpovidal jen novinarum jim zaplacenych chicagskych novin :). Budte rad, ze se potvrdila Vase ocekavani ...

a.g.: "Jen je mi v tom líto lidí, kteří to třeba vzali vážně." Pak i mozna organizatoru, pokud si prali pravdolaskove optimisticke vyzneni a ne otevreny konec, ktery si kazdy zde precetl podle sebe (vy: nepovedena manipulace, tata,myrta,viola: nepovedeny pokus o neco uveritelneho pravdolaskoveho, ja: podarena drobna ilustrace "my a oni" a absence "elit" ve vnimani zpetnych vazeb od tech obycejnych).

Myrta: Ja verim v poctivost umyslu editora a v exhibicionismus moderatoru. Ne zamer, ale zkratka otevreny konec a muj dojem.

Zaverem: Bohuzel tam pak chybela jedna otazka pro MK: Pokud by hrozil majetkovy prevrat z hnevu ulice nad uspechem Vasich reforem, podporil byste fasisticky puc, abyste majetky udrzeli? Koho byste pak povazoval za vhodneho ceskeho pinocheta?

Co se tyka toho, zda nekoho stejskal dostane za plentu, jsem zvedav. Mozna by po dvou statecnych kteri to odstartovali, po dvou racionalnich, kteri to rozvinuli mohli dostat prilezitost dva "verici" - treba Rumcajs a Beda :) (i kdyz ten vetsinou racionalizuje :) ).
25. 03. 2011 | 20:53

almost glossed™ napsal(a):

vlk: Díky za vyjádření. Očekával jsem, že to bude zhruba v tomto duchu. Sugestivnost otázky připouštím, vážně jsem měl intenzivní dojem, že jste byl po/zne-užit v roli kulisy, rohožky. To není konotativně tak daleko od "slepého střeva" (podle Vašich slov). Omlouvám se, že to říkám tak natvrdo. Postřehl jsem i Vaše úvahy před diskusí o tom, jak toho komentátor moc nesvede, ale skutečnost předčila mé a tuším, že i Vaše očekávání.

Také se nedivím, že to s odstupem vidíte jinak. I tady budu tvrdý, ale je to naprosto standardní proces, kterým se lidé vyrovnat s podobným zjištěním, pokud si mají udržet svou sebeúctu. A oni v naprosté většině chtějí, protože se nedá dobře žít s pocitem, že jsem někomu naletěl a v roli zbytečně šermoval do prázdna (nebo si o sebe nechával otírat boty či zbytečně vegetoal v podobě slepého střeva). Tady silně doporučuji příspěvek skogena 25. 03. 2011 | 19:12. Mám dojem, že směřoval k témuž.

Jiná věc je reakce diskutujících. Ta už smyl má, stejně jako popis vašich zkušeností. Jen tak se může něco změnit. Jen tak je možné ty, kdo rozdělují role a vytáří "dramaturgii" (jaký eufemismus!) přinutit trochu couvnout vypustit trochu z natlakovaného ega a válcování, na které si bleskově zvykli.

Vlku, vážím si ašeho snažení, ale prosím nepodlehněte pocitu, že se zase tak moc nestalo a že vše zlé je k něčemu dobré. Protože to dobré teprve MŮŽE nastat. Udělal jste k tomu nadějný krůček, když jste si to nenechal pro sebe. Ale zároveň není vůbec jisté, že nastane.
25. 03. 2011 | 20:53

kanonyr napsal(a):

prirodovedce,

ja Vas tu povazuji za jednoho z nejlepsich lejnometu. Doufam ze to berete jako pochvalu.
25. 03. 2011 | 20:54

antoninovy napsal(a):

Vážení, vy zaujatí páně Vlkovým fysickým zjevem,

rád bych upozornil, že snímek siluety lidského těla, jak vtipně přirovnal onu projekci komentátorů za plentou při Interpelaci Pocestný k japonskému stínovému divadlu Kabuki, nemá se skutečnou podobou lidského těla mnoho společného, jde o velice zvláštní zjednodušení, až karikaturu podoby.

I já jsem byl zprvu zděšen svým Kabuki obrazem, kde jsem vyhlížel jako nadutý balvan, pravda měl jsem na sobě huňatý svetr a skláněl se k monitoru a ke klávesnici, abych vůbec něco viděl, ale jsem jinak jako vzpřímená postava dosud poměrně štíhlý. A kolega Suchánek je štíhlý mladý muž, dosud jako proutek...

Je to vlastně jen zkreslený stín, neb schází skutečný, plastický obraz celého člověka ve 3 D se všemi detaily a nuancemi. Ale chápu ten podiv, kdo to nezažil na vlastní oči a nemá srovnání se skutečným člověkem, asi těžko pochopí. Doporučuji prohlédnout si fotografie v galerii, pan Vlk je sice vysoký a mohutný muž, avšak žádný extrém.

Milý pane Vlku,

Váš blog zde výše je naprosto skvělý, není dlouhý, ale přesný a výstižný, obsažný a jeho emotivní spontánnost s určitým půvabem jeho autentičnost a upřímnost jen podtrhuje. A lze jen souhlasit. Děkuji.

Zdravím i Libora Stejskala, Tomáše Sedláčka - netruchlete, byla to teprve druhá Interpelace, bude to jistě lepší a lepší

an
25. 03. 2011 | 21:02

Da.Rock napsal(a):

Jak tak čtu přípěvky, pak plně chápu, proč se někteří lidé chtějí chránit anonymitou - protože jejich oponenti, zpravidla jim argumentačně a vědomostně nesahajíce ani po paty, začnou aspoň předhazovat jejich vzhled. Někteří lidé jsou fakt ubozí.
25. 03. 2011 | 21:06

almost glossed™ napsal(a):

L.Sedláček, 24.3.2011, Národní divadlo:

"Zdravím dva inkognito hosty... ...Ano, já je čtu, čtu je rád, patří mezi mé nejoblíbenější "podkomentátory" nebo "podblogery", jejichž názory jsou vždycky pod každým téměř zajímaým článkem - aspoň teda mým - já nic jiného nečtu...

Takže jeden z vás je vlk! Pane vlku, já vás vítám, pojďme si potřást rukou... Děkuji, že jste přijal naše pozvání... Vy kteří diskutujete na Aktuálně jste si nemohli tohoto velice výrazného blogera a komentátora nevšimnout.

Druhým pozvaným hostem je... ...člověk, jehož nick jsem_zapomněl,_můžete_mi_to_poradit? [naslouchá s potížemi] Jak se NICKUJETE?
...
...
...
...
CARLOS!!!"

Bez komentáře.
25. 03. 2011 | 21:08

pepa prekladatelka napsal(a):

almost glossed,
Jste skoro vylesten? Co to tu melete? Neco o slepem streve, Vlk je spise tluste strevo. Uklidnete se skoro vylestenej clovicku.. Mozna budete i Glossed and Found.
25. 03. 2011 | 21:09

prirodovedec napsal(a):

A ted k textu vyse: Editor pise: "Původně jsem chtěl přidat i blog se svými postřehy (i jsem to včera večer slíbil), ale nakonec to neudělám. Vše, co jsem chtěl říct, zaznělo ode mne v debatě pod textem, kterým jeden ze dvou plentařů, pan Carlos V., bezprostředně glosoval své dojmy (jen opět shrnu: nezvádli jsme dostatečně vtáhnout do debaty "plentaře" a čtenáře píšící své dotazy sem, na Aktuálně.cz. Máme o čem přemýšlet. Příště to už musí být jinak. A také zkolaboval on-line přenos na naše stránky. Dtto)."

Ano vstupy editora tam byly, bezprostredni. Na avizovany vlastni blog editora jsem se tesil, protoze mohl nabidnout hlubsi vhled s odstupem. Rezignoval na to. Take moznost. Jak by asi napsal Skogen, proc obetovat cas necemu, co za hlubsi rozbor ani editorovi-tvurci nestoji. Inu venovat mu cas pro to poznani, ze to jinym za hlubsi rozbor stoji :). Souvisi to s mym vyse uvedenym, zadna elita, zadny praglista, nikdo nema nic predepsane a zarucene, az mucive clovek musi obhajovat dnes a denne to sve a mozna u druhych laskave nekormoransky a nezoologicky nalezat pochopeni pro nedokonalosti druhych ... i v nehloubce rozboru. Kohoutovi na ztratu jakehosi elitniho kreditu u mnohych zde kdysi stacilo pra myslenkovych stupidit a suverenita. Sedlackovi na ztratu jineho kreditu ocekavani stacil jeden probankovni blog a dve moderatorstvi. A co se stalo ztratou kreditu? Nic. Jsou to jen lide. Ukazalo se to. Pouze pokud je nekdo bude stavet nekam na piedestal, vzbudi tim usmev a to je dobre. Protoze rozhodnou jejich dovednosti uspechy, chyby, schopnost se z nich zotavit. Zkratka povestne rovnostarstvi tentokrat rovnych podminek :). Podobne editor je asi unaveny z vysledku sveho dila a na nimrani se neni v nem dale sila a navic tym tvurcu je potreba stmelit a jak ma vlidne pravdolaskove tlumocit neco Kubitovi ci Sedlackovi? Inu napsali to za neho jini. On do toho nemusi uz jit. :) Hloubka priste :).

"A důvod je ještě jeden, možná dokonce pádnější. Svůj pohled poslal i druhý plentař, pan vlk. Senámit Vás ním je cennější než opakovat to, co již bylo vyřčeno."

Nemuselo byt ovsem opakovano co bylo receno. Ale podotkneme, ze dnesni reakce editora na kritiku ci vnimani zde jsou nesrovnatelne vnimavejsi nez kdyz kdysi hajil tu povestnou zmenu stylu :). Cili pokrok.

"S dovolením tedy využiju jeho text k tomu, abych zde odkázal na záznam první hodiny čtvrtečních Interpelací (najdete jej ZDE). Budu-li mít k dispozici i narychlo pořizovaný záznam posledních třiceti minut (tady nás ČT na poslední chvíli vypekla), dám ho sem též."

Zatim je to yetti, ktereho nikdo neslysle, malokdo videl a nekdo o nem na aktualne cetl ... Dovolil bych si pozadat kolegy vlka a Carlose, aby nam tech nevidanych neslychanych tricet minut priblizili svym stenogramem ...

"Na konci tohoto blogu pak najdete ještě pár dalších fotografií, které jsem vybral z těch, jež včera pořídil na Nové scéně náš fotograf Ludvík Hradilek."

Zejmena ty obrysove jsou skvele, navazuji na nejlepsi az "respektovane" kunderovske tradice jeho mladych pribuznych, jak je videt z diskuse :). Proc by si jeden po nich mel brat servitky vyse jako jinde? nastolil se styl strelby, prizpusobme se mu. Koneckoncu jinde je u pocestneho primo vitan :).
25. 03. 2011 | 21:09

Da. Crock napsal(a):

Da.Rock umi cist,
Hallelujah !
25. 03. 2011 | 21:13

Skogen napsal(a):

@prirodovedec

Děkuji (s úsměvem i skutečným povděkem :)

U vás jeden nikdy neví, zda také té "nešikovnosti" dramaturgie věříte (za ten výraz se omlouvám), anebo se sarkasmem sobě vlastním chytáte odpovědné za nos... Budu předpokládat to druhé, protože jako profesionál jiné profesionály nejspíš nepodceňujete.

Jeden problém - intelektuální kroužek. Takový, který zakusil potřebu uplatnit svoje ambice v záři reflektorů. Bez ohledu na to, jaký píseček osvětlují. Pochopitelně, každý má svou pravdu. Status quo - vy máte své hrdiny a skutečné vítěze, NERVové a reformátoři svou povrchní nezdolnou image. Kdo osloví davy, nejen intelektuální kroužek, toť otázka. Za předpokladu, že vůbec jde o něco jiného než kratochvilný intelektuální souboj a o tom začínám vážně pochybovat.
25. 03. 2011 | 21:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Nový,

díky za povzbuzení. Jsem-li však něčeho dalek, pak je to pocit truchlení :-) Obecně nikdy nelituji ničeho, co jsem v dobré víře zkusil. V tomto konkrétním případě jsem ovšem navíc stále přesvědčen, že to zajímavý a smysluplný projekt, dokonce nyní více než předtím (ostatně ten koncept není náš, běžně v funguje v zemích, kde jsou lidé zvyklý trochu více spolu debatovat a trochu méně bojovat: tak proč ne - třeba časem - i tady).

Kdybych měl truchlit nad tím, že několik desítek lidí má naprosto jasno, jak je to úplně blbé a zbytečné, pak bych do toho asi vůbec neměl chodit :-) Rád si vyslechnu úplně všechny názory, podněty, postřehy a doporučení, promyslím si je, zvážím... a pak to půjdeme zkoušet znovu. Až bude prázdný sál, všichni hosté odmítnou či debata bude vypadat třeba jako zde, na Aktálně.cz (či nedej bože dokonce jako na jiných serverech v této zemi), půjdu od toho. Na to je myslím ještě dost brzy. A tak jsem vděčný za každou zpětnu vazbu, která zde zazní (doslova každou, i když na mnohé neodpovídám nebo dokonce aní nevidím smysl odpovídat).

Libor Stejskal
25. 03. 2011 | 21:16

zoolog napsal(a):

prirodovedce,
vite co je grafoman? Pokud Vam to jeste nedoslo.....
Grafoman je bytosti tragikomickou. Jeho touha psat, zaplavit diskuze nesmyslnym blabolenim, predvest se. Je provazena naprostym nedostatkem kriticke soudnosti o svych moznostech. Dobyva vsechna jemu dostupna zarizeni, kde by mohl publikovat. Nema tuseni o predpokladech tvorby, vzdelani, talentu, zkusenosti. Neuspesne pokusy prekrocit prah anonymity byvaji zdrojem jeho trvalych frustraci. Proto zoufale a vytrvale busi do sve klabosnice bez ohledu na logiku ci realitu. I kdyz jeho grafomanske projevy jsou k usmevu, vcelku je to smutna zalezitost.
Proste prirodovedec.
25. 03. 2011 | 21:17

Béda napsal(a):

ag,

taky jsem si všimnul tu nadřazenou žoviálnost bankovního moderátora. Osobně si myslím, že by to chtělo někoho typu Bubílkové anebo Tachecí - prostě někoho, kdo z diskutujícíh dokáže vytáhnout stanoviska a myšlenky, obnažit jejich nitro, nikoliv naučené fráze. A diskutovat k tématu, klást podstatné otázky k tématu a nikoliv k umění diskutovat o tématu, historii tématu, marketingu tématu a podobných stupiditách. Domnívám se, že lidi stojící tváří v tvář reformám nezajímají prázdné myšlenkové floskule a plácání po ramenou ale pilíře reformy, kvalifikace reformátorů, obsah reforem a pod..

Myslím, že "interpelací bez otázek" sebeprodávajícího koloběžkáře jsem se na nějakou dobu přejedl.
25. 03. 2011 | 21:18

mb napsal(a):

McMurphy: aspon jsem to kurva (pol.kor.: doboha) zkusil ...
25. 03. 2011 | 21:23

Skogen napsal(a):

@editor, nebylo by to blbé a zbytečné, kdybyste tomu dali důstojnou formu, stejně jako když už plkáte o odvaze, měli byste být skutečně odvážní a nebát se Kalouska a další vystavit skutečné diskuzi.

Jenž pak by se vám ten projekt bleskurychle rozpadl pro nezájem ze strany politiků. Přinejmenším některých. Čili posuzování odvahy odložte na neurčito. Stejně jako posuzování toho, jaký boj a za jakých podmínek má smysl.
25. 03. 2011 | 21:24

Canuck napsal(a):

Pane Stejskale,
Nevim nakolik si vazite nekoho koho jste zabanoval. Ale ja si myslim ze to co delate je uzitecne. Odhaluje to ceskou povahu. Fandim Vam.

The trouble ain't that there is too many fools, but that the lightning ain't distributed right. ~Mark Twain
25. 03. 2011 | 21:24

Miranda-Escobedo napsal(a):

Text je velmi lapidární a snadno pochopitelný stejně jako pohnutí plentážníkovo po nemožnosti zatopit jak se patří.
To bych ocenil, že snaha byla avšak nebyla přes zjevné vady režie možnost tuto snahu uplatnit. Ať tak či onak, přístup vlkův je třeba ocenit, jeho případné grilování Kalouska by mělo význam pro všechny, ať už mají k volbám jakýkoliv barevný přístup.
Deo Gratias.
25. 03. 2011 | 21:27

Carlos V. napsal(a):

Poslední půlhodina ? Těžko povídat, sedíte ve tmě, posloucháte a snažíte se rychle reagovat. Napíšete, je to pryč, už to nevidíte. Co jsem koukal na TV, ani občas nevím, co bylo ode mě a co od vlka. Občas jo, vlk měl skvělou přípravu a čísla, já spoléhal na okamžitou reakci.

Bylo víc otázek z publika, ozval se i Škormach. Sedláček na mě asi jednou dvakrát zareagoval ... jednou se vysmál otázce protiotázkou, na kterou jsem neměl kdy a jak odpovědět.

Podruhé příspěvek přečetl, nejspíš pokýval hlavou či vyplázl jazyk a zeptal se na hostů na zcela něco jiného. Prostě ... máme tu pár šašků na pozadí. Ingorujeme je, ale občas jich příjde a uděláme z nich pár volů. Proč by ne, oni se bránit nemůžou.

Diskuze pak byla trošililinku zajímavější - Špidla se dostal do nesouhlasu s Kalouskem. Ale Sedláček hasil až zhasil.

Závěrem ... mám nový terč. Na zemi, ve vzduchu, pod vodou i pod zemí. Nu pododi !
25. 03. 2011 | 21:33

Rumcajs napsal(a):

Jejkote, jejkote !

Tak srágora je sprostý slovo ?
No člověk se pořád učí.

P.S.

Prirodovedče, že to nebylo sprostý ?
25. 03. 2011 | 21:34

Rumcajs napsal(a):

Já bych to udělal jako takovou miniarénu.
2 zástupci inteligence, 2 zástupci levice, 4 hosté a pěkně z očí do očí !
25. 03. 2011 | 21:37

Skogen napsal(a):

Pro Carlos V.

Díky za Váš vstup. Shrnul jste to racionálně, výstižně, sebevědomě. Tak jak to má být. Za rovných podmínek by to vypadalo jinak.
25. 03. 2011 | 21:38

er napsal(a):

budme radi, ze nevime, jak vypada ten poctive pracujici placeny diskuter rumcajz...
25. 03. 2011 | 21:39

zakazany nick napsal(a):

Stejskale,
Me Vase snaha pripada marna. Nechapu proc si tim komplikujete zivot. O co Vam jde?
25. 03. 2011 | 21:40

almost glossed™ napsal(a):

Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to bylo "blbé a zbytečné".

Naopak cíle bylo dosaženo. Kalousek byl prezentován jako dokonale spontánní, kamarádský typ z lidu, chlap, který se nepovyšuje, umí uznat úspěchy konkurenta a najít s ním přijatelný lidský kompromis. Jiní za upocené PR akce platí statisíce z ministerských rozpočtů a tady příležitost spadlá z nebe. Jak se říká v jedné reklamě na platební karty "K nezaplacení...".

Žádná brzda, žádná korekce, žádná konfrontace, žádné zpochybnění tohoto obrazu dokonale přátelského racionálního a hlavně morálního Člověka. Volná plocha a ukaž se, Sedláček to jistí zepředu, zezadu i z obou bočních stran.

Alibi existence oponentů vytvořeno.

Dojem, že jsme jedna parta, která UMÍ a tahá za jeden provaz, že jsme Národní reprezentační tým zajištěn.

Na přetěžký úkol, jak je obtížné geniální plány prodat a jak se zvnějšku vše jen jeví jako špatnosti, mnohokrát poukázáno.

Bez brzdy, bez korekce, bez náznaku konfrontace, s řadou pozitivních emocí a s teple-lidskou vstřícností...

Vše je, jak má být. Ostatní jsou bezvýznamné technikálie. 20 lidí cosi zavrnělo, tisíce a desetitisíce pochopili, jaký je Míra borec.

Béda: souhlas (Jen ta Bubílková a Tachecí by musely být v původní = nikoliv dnešní formě :-).)
25. 03. 2011 | 21:40

Moham napsal(a):

Stejkal
Veškeré vaše a Lipoldovo snažení (tupé i netupé)podium, zpíše způsobuje držet hubu a krok. Jaký to vůbec má význam byť jen sedět na sedadlech? Člověk tam sedí, mlčky pozoruje, nudou zívá... Všichni tam byli cmrndnutím levičáctvím. Když trochu přimhouříte oči, ocitli jste se předrevolučním sezení. Fakt. Nehrajte si na nějaké vyšší poslání.
Vaše mazání komplexních příspěvků nejrůznějším nickům, je vrchol špíny. Máte právo jen začernit nevhodná slova. Nic víc pupíku!!! Vy si hrajete, až na to doplatíte.
25. 03. 2011 | 21:48

dennis napsal(a):

Ohromne tisknu palce panu Stejskalovi!
Rekl bych, ze koncept techto diskusi zacina mit tak trosku nadech nove ery, kdy v hlavni rezii internetu a interaktivniho zapojeni diskutujicich (divaku) zpocatku bude ozivovat a pozdeji "neprijemne konkurovat" zavedenym mediim. Internet dava sance teto show, ktere nemuze poskytnout ani rozhlas, ani TV, ani noviny. Uskutecnene Interpelace jsou vlastovkami pro typy zcela novych forem spolecenske zabavy i osvety.
25. 03. 2011 | 21:49

suchánek napsal(a):

existují jen 4 lidé, kteří VÍ, jaké to je za plentou. jsem jeden z nich. a než si to stihnu všechno přečíst a vyjádřit se k věci, tak jen bleskově:

vlku a carlosi, ve stávajícím formátu to lépe nešlo a na rozdíl od premiéry to bylo o 10 levelů výš a nebyl to trapas. snad (zejména vlkovi) můj rozbor pomohl (píše o tom), ale bohužel mám obavu, že musí nastat podstatná změna "role" a další rozbory už nepomůžou. ostatně carlos ve svém blogu napsal téměř doslova to, co jsem psal onehdá já.

čas na delší rozbor si udělám až později, diskuzi jsem nečetl.

zdravím, pane stejskale!
25. 03. 2011 | 21:53

Targus napsal(a):

To vlk aCarlos V.:

S přidrzlostí sobě vlastní okomentuji takto. Přehlídka ztraceného času a vyhozených peněz.
A obdivuji Mr. Stejskala, jak zcela lehoučce - jak na vařené nudli - vtáhl do pozice šaškující stafáže dva lidi, kteří mají zde mezi čtenáři značně vysoký kredit.
Skoro se mi chce napsat, že na kapotu Trabanta narouboval trojcípou hvězdu Mercedesu či kosé břevno krále bezpečnosti, značku Volvo.
Měl-li být záměr páně Stejskalův (a jeho chlebodárců) představit malou sovu Kalouska coby tak oslnivého diskutéra, ekonoma a řečníka, že i vlk s Carlosem V. se zavzdušnili, klobouk dolů.

Pane Stejskale, až se budete snažit z Traboše vyrobit Rolls Royce, hlásím jako první v pořadí. Takového technického génia je hřích nepoznat, hanba nepolíbit cíp jeho spodního roucha.
25. 03. 2011 | 21:56

suchánek napsal(a):

bleskově (dělám něco jiného): řešení je podle mě banálně jednoduché: v polovině interpelací udělat desetiminutovku, show time, kdy se sedláček bude věnovat pouze glosám diskutérů (plentařů) a všechny je přečte. divanisti by si tam našli určitě něco, na co by reagovali. show time by byl přísně limitován deseti minutami, na začátku i konci označen gongem. role a sebevědomí plentařů by bylo naprosto uspokojeno a druhou část pořadu by z gustem znovu glosovali.

popřemýšlejte o tom, později to rozvedu.
25. 03. 2011 | 22:04

Levandule napsal(a):

Dobrý večer,
a dík autorům interpelací za snahu. Bohužel, neporozuměla jsem najednou účelu této akce. Skoro ve všem souhlasím s panem "vlkem". Myslím si, že právě a jen ON a druhý bloger za plentou měli klást své dotazy i postřehy, moderátor Sedláček je jen korigovat. Nemělo jít o blogerskou diskusi naživo? Na dotazy z publika a zároveň velký počet hostů tam není prostě čas. Navíc jsou hosté usazováni na diskomfortní lavici, diskuse je zdržována zbytečným divadlem s "pitím" či výstupem baletek. Buď dojednejte více času, nebo zvěte míň hostů, aby dotázovaní hosté nemuseli z odpovědí kvaltovat. A diváci si debatu vychutnali.
Navíc pana Sedláčka ráda čtu, vidím i slyším, ale je mi líto, že nechápe (přisuzuji to jeho mládí - nezažil porevoluční naděje i zklamání), proč jsou obecně lidé proti navrhovaným reformám. Celých 20 let jsme mysleli, že se reformuje a teď prý nanovo, bez nějakého modernějšího a solidárnějšímu systému, navíc prováděno politiky s profláklou minulostí. I kdyby se vytasil p.Kalousek se sebebrilantnějšími argumenty, nebude mu uvěřeno. Čpí ze všeho diletantství a arogance.
Bude-li příště pozván coby host p. Zeman, už se těšit ani dívat nebudu. Promiňte. Zůstanu jen u čtení zajímavých blogů a mých oblíbených blogerů.
25. 03. 2011 | 22:06

prirodovedec napsal(a):

A ted dlouze ocekavane (mnou), prirodovedec si poda text vlka, omlouva se starostlivym zoofilum a zoologum, jsou zde prece jen kratce a zitra jiz zde jejich nick nebude :) tak proc reagovat na neco co zde je zblunkne ci psoukne. Ted poznamky k vybranym citacim vlka. Je to doplnek projevu ucty k vykonu (nikoliv z hlediska dlouholeteho setkavani se zde):

"Udělal jsem totiž chybu – nesedl ke klábosnici okamžitě,"

Podle mne i v tom, ze zde se uz vyrojili premnozene mouchomety :) a mnozi co rekli sve jinde jiz sem nic nenapsali.

"Mohl bych reagovat na to, co bylo určeno mně, ale je toho příliš. Takže to zase nepoberu."

Asi by nektere potesily i diky za kvetinky podle Pepova kodexu :). Aby nemeli pocit, ze vlk se uci prehlizivosti od Sedlacka.

"Zmíním jen dvě věci. Ty stolky jsou opravdu děsné a psát u nich je utrpení."

Kdyz editor nepise za sebe, bylo by zajimave znat pripadne diletantske prvy planovani a jejich autory (stolky, sedacka ... :) ) a zda s tim neco bude.

"A dále to, co Carlos V. také skvěle popsal ... Nevím, jestli se někdo z vás, co tohle čtou, někdy ztratil v husté mlze."

Zajimave. Pravdepodobne by to priste chtelo nekoho se zkusenosti ze samotky ci budhistickeho klastera ... Podle mne jedno reseni s Carlosem jste mozna nevyuzili. Mohli jste prece reagovat na sebe? Ne? Jeli jste vyborne jako paralelka ven, ale mohlo to vtipne jiskrit jako zde mezi Vami i s ohledem na Vasi uctu. Vzajemne mirne hecovani by mozna upoutalo pozornost a akcelerovalo i ven. A to je prilezitost pro priste (stale vidim toho secteleho levicoveho Bedu a zemiteho loupeznika, jak na neho pravicove udernou pesti reaguje :) ).

"Almost se mne velmi sugestivně ptal, jestli vím, čemu jsem dělal stafáž a čemu sloužil. Almoste, když si najedeš do diskuse pod blogem, kde pan Stejskal Interpelaci oznamoval, kde jsem byl přímo vyzván za plentu jít a to nejen jím, ale i dalšími, zjistíš, že jsem měl jasno."

Souhlas, je to zrejme. Duchodci z Prahy Duda a Steve jsou nezapomenutelni :).

"A pokud si pustíš to, co jsem dal zpoza plenty “na sklo“ je jasné, že jsem se snažil být maximálně připraven a vytěžit ze situace, co se dá."

Souhlasim. I ty presmycky byly jen drobne a nakonec prvni byla pry dokonce Carlosova. :)

"Pan Sedláček to tady více méně schytává ze všech stran.
Toto všechno je sice leckdy pravda, ale vážení, on se přesně držel koncepce pořadu, tak jak ji s panem Stejskalem a Kubištou vymysleli a chtějí mít!"

Coz je zajimave, z reakci editora jinde podle mne vyplyva, ze by ne zcela souhlasil. Druhy moment, kdy by byla zajimava jeho reakce. Navic by mohla rozhadat tvurci tym a to by bylo takove novinarsky adrenalinove pro nas :)-

"Upozorňuji na opakované zdejší blogy a vstupy páně Stejskalovy o umění diskutovat, na jeho diskusní panely a na to, že by na blozích Aktuálně chtěl mít anglický diskusní klub!"

Dobra argumentace. Rika se vlastne, ze editor jinde nebyl tedy konzistentni :) s predchozim.

"Takže vyčítat panu Sedláčkovi jeho způsob moderování, vstupů, familiernost, nereakci na dotazy diváků i hlášky plentařů? Zbytečné. Pořad má svou dramaturgii a v té poloze pan Sedláček přesně byl!! Bez jakékoli pochyby. Chyba není v Sedláčkovi, ale v očekávání komentujících."

Souhlas. Nicmene diky plentistum z toho moderator vysel tak trochu jako kasparek s rolnickami - sympaticky a dramaturgie jako my a oni :). Coz povazuji za zdarile, viz diskuse s Alexem :). Za to bravo.

"Pan Sedláček podle mne udělal úplně jinou chybu, nejspíš s panem Stejskalem dohromady – v dramaturgii pořadu. Pokud budou do Interpelací zváni hosté typu ... "

Zrejme trefne. Treti moment, kde by men zajimala stejskalova reakce. Nicmen lepsi je nereagovat a napsat, ze vse bylo napsano :).

"Samozřejmě, že si to Kalousek včera vychutnával!"

Nicmene v kontrastu svych slov a glos mi vysel dosti smesne :).

"Jen to, že se pánové Sedláček a Stejskal musí rozhodnout, co opravdu chtějí a následně se toho držet."

Ja si naopak myslim, ze je daleko zajimavejsi kouzlo nechteneho, ktere z toho gulase vychazi zejmena, kdyz boduji zdejsi diskutujici :). Takze nemenit a prohlubovat :).
25. 03. 2011 | 22:07

prirodovedec napsal(a):

"mají šanci vytvořit naprosto novou diskusně politickou platformu."

uvidime, zda si nechaji poradit prirodovedcem (se zachovat a dale zesmesnovat hosty prostrednictvim glso k nim) nebo vlkem ...

"Chtěl bych vidět přírodovědce grilovat Dobeše."

Asi hezka predstava. Lichotiva. Ale jsem k tomu zcela bez motivace. To uz ani neni treba. Jeho uz prilis lidi ve skolstvi (bohuzel) nebere vazne. Familie 119 prohlasuje skolne a VS zakon, socani to pak treba zase zrusi ... doufejme, ze prof. Z. jako novy rektor MU se ozve k VS zakonu, to bdue lepsi nez kdokoliv z nas.

"Interpelací - zase už to napsali mnozí přede mnou – ten název nesedí!"

Podle mne sedi, oni to prece vtipne nazvali podle prubehu interpelaci v dnesnim parlamentu :). Tam take vlada nereaguje :).

"Táčky u Sedláčka." :)))) jeste dodat "aktualne v ND"

"Jen ten Tomský! Který dal naprosto případný dotaz, s kterým ale bylo zameteno. Tedy s tím dotazem. Přesto, že dokonale seděl."

A k tomu jste glosami prispeli i Vy :)

"Umění reformovat! Ať se na mne nikdo nezlobí, tohle je další intelektuálština, hodně odtržená od života! ... Plné Karlovy Vary osudů, které skončí na ekonomickém dně. Opravdu je na místě se bavit o umění reformovat??? Místo o té reformě?"

Opravdu dobre. Na to se asi fakt daji vytahnout jen ty lejnomety :) jako vyse. Ona je podstata jako u Gvendoliny naproste nevedomi zodpovednosti za sva konani s dopady na osudy druhych. Ja pak pro mne logicke, pokud jsou tito nevedomi anonymne rezani zde v diskusich ci jednou pozdeji neanonymne v ulicich ... z takovych nechapavosti se rodi to povestne "at jedi kolace" :).

"Teď ke klíčovému okamžiku celé diskuse, jak jsem jej viděl já. ... objevuje okamžitě protiotázka - a proč mu tedy vy a všem ostatním, co nepojedou v opt outu, zdvíháte DPH? Napálil jsem to hned na plentu. Netuším, zda se to objevilo."

Podle mne ano, zasmal jsem se. :) Kontrast severenni tvare ministerskeho vseznalka a vlajiciho dotazu uz daval nadeji na jakesovske vyzneni :).

"Ale jestli jsem stál o diskusi nad mou jedinou replikou, pak právě nad touhle."

Doplnil bych sial slova nebyla v tom, ze by na ne byla odpoved, ale ze na ne odpoved nebyla :).

"Tím se dostávám k roli plentařů. Hned po pořadu jsem šel za panem Stejskalem. Deprimovaný, unavený a s tím, že je plentař zbytečný. ... S odstupem 24 hodin a s přečtenými reakcemi si tím nejsem už jistý. Pokud byl plentař myšlen (a to byl) jako glosátor – nezávislý komentátor, který by měl fundovaně komentovat dění na gauči, pak má smysl."

Tesi mne, ze hrde prohlasim za prvniho, ktery v reakci na myrtu, Violu, tatu a Alexe s tim prisel :). Podotkl bych, ze plentar je tim, cim chce byt. Zda se mi, ze slusne vybaveni adiozaznamovym zarizenim, kopirovani svych poznamek a nasledne paralelni zpracovani muze z pripadneho jesitneho plentare s vlastnim blogem jinde udelat hvezdu. :)

"Nezaznamenal jsem zatím v diskusi žádnou reakci od přímých diváků z Nové scény. Já bych o jejich názor ale velmi stál. Vážení, mělo naše účinkování včera s Carlosem pro vás nějaký smysl? Co VY si myslíte o roli pletařů. Předem díky."

Kolega mlady prirodovedec tam byl. Smal se do skypu cele minuty Vami dvema nadsen. Staci? Mel prvoplanovy pocit, ze se sesypala prvoplanova rezie 9coz si nemyslim, domnivam se, ze stejskal je priznivcem otevreneho konce). Pravda jako studujici matfyzak povazuje moderatora za ekonoma-saska, coz ovsem nesdilim. :)

"Když jsem četl popis interpelace od Suchánka, napadlo mne, že by neškodilo, zatáhnout do hry publikum v sále. Aktivně. ... A následovat měla výzva do publika: Nechť povstanou ti, pro které je Miroslav Kalousek onou autoritou pro uskutečnění reforem. Výsledek by asi zajímal nejen mne."

Vyborne prekvapeni. Inspirujici pro nastupce. Vymyslet prekvapeni ... Ja bych se uz plentistu trochu bal ... :)

"A proč jsem to neuskutečnil? Z jednoduchého důvodu. Toto nešlo bez součinnosti s moderátorem."

A co tak to zkusit jen tam promitnout. On by asi nikdo nevstal, protoze by si nevsiml? Nicmene Al calousovsky ladena interpretace by mohla byt jina a mozna i diky vondrovi i v titulcich pratel :))) Skoda.

"Umění JAK PŘEŽÍT reformy."

krast rychleji nez reformatori :).

Slovy zdejsiho poslaneckeho klasika: Hezky den :)
25. 03. 2011 | 22:08

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Sprosty to nebylo, ale pokud se podivas, tak stejskal pod mym dobrym vlivem do kodexu doplnil, ze uz maze i neinteligentni, a to bylo :). Tak bacha citanku, pruzinu, encyklopedii bagru a zpet do skamen :].
25. 03. 2011 | 22:10

Skogen napsal(a):

@suchánek

vyjádření "existují jen 4 lidé, kteří VÍ, jaké to je za plentou" je přesně tím uplatněním mechanismu "z psychologického hlediska mají lidé vždy tendence nadhodnocovat to, co za své úsilí získají, jestliže to současně objektivně stojí za prd".

Nejde o to, za co to stát mohlo, kdyby... Všichni víme, že jiné to být nemohlo, protože to přesně takové být muselo. Bylo to tak přizpůsobeno.

V současnosti to vypadá tak, že budujete třetí množinu. Oni na kanapi, oni v teple u compů a my někde mezi nimi. Čili potenciální pohyb od nezávislosti k dílčí loajalitě. Vedlejší produkt, ale vítaný :)

Někde jsem slyšel, že stát potřebuje třetinu, byť i nekvalitních, vysokoškoláků, aby si zajistil loajální vrstvu. To je tentýž princip.
25. 03. 2011 | 22:13

stejskal napsal(a):

Ano, pane Suchánku,

to je jedna z možností, která nás po včerejších Interpelacích napadla. Budeme o tom ještě přemýšlet a diskutovat, něco se změnit jistě musí (otázky a postřehy "plentařů" jakož i čtenářů Aktuálně.cz dostaly o hodně menší prostor než posledně, už jsme tu psal mnohokrát, že z toho mám nedobrý pocit. Tudíž je i v mém zájmu, aby se to změnilo). Ale i tak je role "plentařů" (tedy i včera byla) neobyčejně výrazná a důležitá.

Hezký večer.

Libor Stejskal
25. 03. 2011 | 22:14

Baba napsal(a):

Pro povrchního diváka náramná podívaná. Děkuji.
25. 03. 2011 | 22:19

prirodovedec napsal(a):

Targus: Diky. Po Vasem vstupu jiste patrim mezi editorovy podporovatele hned za kolegou Novym :).

Carlos V.: Diky, jasne a strucne. I to zosobneni dabla :).

Skogen: 25. 03. 2011 | 21:13 ponechte nekterym vecem tajemstvi, clovek ma i v odrostlem veku davat prostor fantazii a treba nektera vyjadreni maji mit vice vrstev ... doba treba jinotajum nazrala a je treba trenovat na dobu po fasistickem prevratu v CR :)

Skogen, almost glossed: Z toho co vim z domova, vyznam medii a intelektualnich debat v nich klesa, bezne lidi trapi starosti, jak se uzivit. Cili to ze "moderator jdouci chlebodarci na ruku", ci "pravdolaskovy server aktualne" vlastne podpori "bakaloidni reformy" bych nebral vazne. To by bylo spise jako Monty Python live :), kdyby to melo platit. Slovy klasika :) organizatori naplnuji sve historicke poslani a logicky svoji podporou tzv. slusne diskuse naplnuji potrebu dneska ve znemozneni a zesmesneni tzv. soucasnych elit. Usilovne organizuji neco co podle mne ma vyznam besedy s cleny UV na vesnici v roce 1988. Za to jim budiz podle mne chvala. Jakakoliv moznost vidat elity bez podpory PR je vitana a ti, kteri ji dnes pripravuji jako editor, budou jednou oceneni medaili ctvrteho odboje (pravda az zvitezi ten paty po fasistickem puci v CR, takze to bude in memoriam).
25. 03. 2011 | 22:21

almost glossed™ napsal(a):

přírodovědec: "Rika se vlastne, ze editor jinde nebyl tedy konzistentni :) s predchozim."

Tak se tomu teď říká? :-)

A k tomu kontrastu slov a komentářů na plátně: V ČT se objevovaly minimálně a s velkým zpožděním, žádný kontrast se podle mého nekonal.

Ani v článku na Aktuálně jsem nezaznamenal časový soulad, natož kontrast a dva plány proti sobě. Možná to v sále bylo jinak... Dokonce jsem ani nerozeznal vlka od carlose, což působilo dosti schizofrenicky.
25. 03. 2011 | 22:22

almost glossed™ napsal(a):

skogen: 25. 03. 2011 | 22:13

Opět perfektní.
25. 03. 2011 | 22:26

almost glossed™ napsal(a):

přírodovědec: taky bych chtěl umět být takhle nad věcí... Nebo je to tím, že jste za louží (jak jsem pochopil)?
25. 03. 2011 | 22:35

Skogen napsal(a):

@přírodovědec

Nelze nereagovat. Že tu budoucnost vidíte ale velmi pesimisticky. Jestliže se intelektuální elity "zapouzdří" a nechají ten početnější zbytek svému osudu, jak to asi dopadne. Nejspíš už to předvídáte...

"Cili to ze "moderator jdouci chlebodarci na ruku", ci "pravdolaskovy server aktualne" vlastne podpori "bakaloidni reformy" bych nebral vazne. To by bylo spise jako Monty Python live :)", ano, že si to myslím je možná i trošinku znát z toho, co tady píšu. Ale u vás pak trochu vzniká rozpor.
25. 03. 2011 | 22:36

Skogen napsal(a):

almost glossed™, mno jo, ale už zacházím moc daleko. Nechtěl bych krotkého vlka. Raději se obětuju ;)

Dobrou noc.
25. 03. 2011 | 22:40

Béda napsal(a):

Skogen,

já myslím, že za louží, to probíhá podobně - základní vývojové trendy jsou společné. Neoliberální globální elity velí politikům k hašení bank, k válkám, ke spekulacím namísto budování ekonomiky, k decimování společnosti, která to má všechno zaplatit, dluhy domácností a státu v systému založeném na dluhu astronomicky rostou... Jde o jeden globálně propojený celek kde vítězí silnější, agresivnější, větší podvodník s lepším telemarketingem. Z politiků se možná vymyká paradoxně republikán Ron Paul. Možná i ta perspektiva fašizace je podobná.
25. 03. 2011 | 22:46

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Berte to tak, ze je to cesta, jak z toho vyvaznout. Zapadaci jezdi na plastiky do CR tak co tak to rozsirit a nabizet zajezdy do opravdoveho absurdistanu a kafkiady. Ukazovat vypravam japoncu, kde zije dnes humanitarni bombarder, pripadne globalni antioteplovac a koneckoncu vylet do ND se shlednutim "aktualnich tacek u Sedlacka" se simultannim prekladem by k tomu mohl patrit. Pri dobrem zvladnuti by se to dalo i davat na internet za uplatu, murdoch by jiste dobre zaplatil. Ono by to totiz fungovalo ulevne pro zapadany, ze jeste takove exoty nahore nemaji. A my bychom se na predvadeni nasi verchusky napakovali, splatili dluhy a ani by ji nebylo potreba utratit a vycpat :). Vzdy je to zkratka o podnikatelske prilezitosti. :)

Skogen: Jsem rozeny optimista. Nacrtnuta cesta se mi jevi jako cesta k uspechu. Dalo by se to zvladnout i do tydne. V pondeli utery lide v ulicich volajici po navraceni toho, co bylo ukradeno. Ve stredu general pocestny na tanku za podpory lidi v tisni vola za navrat ke korenum. Na to misto neho vystupuje nekdo urostly a z duvodu klidu a poradku prebira moc. Prohlasuje slavu vlajce, ustave, svobode a demokracii (viz Podzim patriarchy} nedotknutelnost majetkovych prav a nevratnost reforem. Povolava zpet jednotky z Kosova a Afghanistanu. V patek vracejici se jednotky se vydavaji domu a strhnou s sebou zbytek. V sobotu probiha jarni revoluce, prostovlasa devcata vetkavaji mladym chlapcum kopretiny do knoflikovych direk. V nedeli novy prezident Simon Panek provolava slavy vlajce ustave a demokracii a predava slovo premierovi pocestnemu. Ten rusi prirodovedeckou fakultu UK a pro jistotu matfyz se slovy je nam potreba jen opravdovych prirodovedcu :). Vecer navstevuje premier osobne redakci aktualne, predava rad ctvrteho odboje a pod svym skutecnym jmenem ..... zverejnuje provolani mym narodum .... v pozdejsich zpravach informuje CT o necekanem nestesti, tradicni zsetkani blogeru a diskutujicich pod hrazi prehrady skoncilo smrti vsech hostu utopenim vcetne omedailovaneho editora a prekvapivych hostu ze zahranici, pry neco prasklo :) ... pouze novy premier a velitel jeho ochranky IH se opozdili .... a zustali nastesti uchraneni pro nasi vlast ...
25. 03. 2011 | 22:56

vakovlk napsal(a):

vlk musíě zhubnout,shidit tu cejchu,nebo z tebou nebudu diskutovat,když si představím tu horu sádla jak se tam klepe při tom psaní ....fuj
25. 03. 2011 | 23:03

jezevec napsal(a):

Vlk
ačkoliv jsem z druhého břehu, souhlasím s názorem, že reformy jsou pro nás vážná věc, než aby se o nich jen tak Sedláčkovsky plkalo. Posedlost Kalouskem začíná být pro vás program,který odhaluje tu malou přízemní českou zaťatost a který ve výsledku pro tento národ nepřináší žádný výsledek, jenom nenávist a pocit marnosti. Kalousek není svatej, ale aspoň schopnej s něčím pohnout narozdíl od jiných pindalů, kteří mají keců, ale na politiku se nedají./ Keller, Halík a atd./ Nesouhlasím s debatním pořadem ,, Jak trpíme,, který by měl ukázat lidi ze spodního patra, neboť je to stejná hloupost, jako bychom ukazovali jenom úspěšný lidi,když všichni víme,že v lidských osudech je nekonečné množství rozmanitostí a tím se de fakto lidská společnost strukturuje na ty dole, střední vrstvu a ty nahoře.
25. 03. 2011 | 23:08

Béda napsal(a):

jezevec,

S prominutím. Kalousek je sofistikovaný hochštapler a politický podvodník - mistr zákulisních intrik, technokrat. Tváří se jako génius, má plnou pusu bonmotů, vtipů, okřídlených vět, přičemž výsledky (na MO, ve funkci MF) jednoznačně potvrzují, že je to jenom diletant a břídil.

Jeho ustavení do funkce MF přesně zapadá do konceptu udělej kozla zahradníkem.
25. 03. 2011 | 23:18

hoven napsal(a):

mám návrh,
za plentou budou sedět diskutující a plentaři na podiu.
25. 03. 2011 | 23:28

JC napsal(a):

Pane Stejskale,
Oceňuji snahu přijít s něčím novým, ale obávám se že v tomto formátu z toho žádná mediální bomba nikdy nebude.
Ten výběr místa s publikem a přátelské poplkání mě nejvíc připomnělo porevoluční dýchánky tamtéž jež se nesly ve smyslu "co sme si to sme si" a "nejsme jako oni".
Vaše interpelace vidím jako beránka ve vlčím rouše a nepomohlo jim ani že vlk seděl za plentou.
25. 03. 2011 | 23:37

jezevec napsal(a):

Hoven,
mám na mysli, ještě lepší věc.Souboj gigantů !Souboj argumentů. Souboj plentařů s politiky u jednoho debatního stolu. Pro začátek souboj Kalouska s Vlkem.
25. 03. 2011 | 23:41

Anba napsal(a):

Po přečtení celé diskuse to vidím zcela plasticky, i když jsem TO neviděla. Přírodovědec - děkuji, jste sladký :-).
25. 03. 2011 | 23:52

Manka napsal(a):

Pane Stejskale!!!Nevím,co se to děje,ale zcela slušný příspěvek,mi odmítá ta Ochrana proti spamu.Co to je za děsnou blbost,když příspěvek bez sprostých i jinak vulgárních slov je označen spamem!!!
25. 03. 2011 | 23:54

Targus napsal(a):

To jezevec:

Račte si ve své myšlenkové noře Kalouskismu uvědomit, že tento pán není hvězda ekonomie ani politiky, tento pán měl pouze již dávno sedět ve Hvězdě, a to na hodně dlouho. To je taková budova v Plzni - Borech.
A to za:
1/ to, co rozkradl,
2/ to, dovolil rozkrást jiným
3/ to, že exemplárně podsekl příjmy do erární kasy a do zdravotnické kasy a teď nutí ty největší chudáky, aby se na to složili.

Kromě toho mám intenzívní dojem, že nerozlišujete pojmy loupež a zdanění.
26. 03. 2011 | 00:00

Carlos V: napsal(a):

Ještě troška subjektivních pocitů.

Asi po půl hodině jsem se chtěl sebrat a jít domů.
A a o deset minut pozdějc mě fakt napadlo vystoupit na pódium a do debaty se vnutit.

Určitě bych to zvládl ve slušnosti, ale nevěděl jsem jaká by byla reakce ... A hlavně, jsem srab, ale fakt by se mi nehodilo vytáhnout svůj ksicht na veřejnost, nadal jsem moc lidem ;-)

Ale mám o čem přemýšlet. Co by bylo kdyby ?
26. 03. 2011 | 00:10

hoven napsal(a):

jezevec,
vlk by shořel jako papír. nemyslim jenom argumentačně, ale neudržel by s kalouskem krok , nedokázal by odvracet utoky a posměšky. není to profesionál a nevím jak má silný žaludek, ale jako kalousek určitě ne. politika je težký řemeslo pro velice odolný lidi.
26. 03. 2011 | 00:12

grőssling napsal(a):

Libor Stejskal napsal,

Ale i tak je role "plentařů" (tedy i včera byla) neobyčejně výrazná a důležitá.

Tak to jsme tedy byli pane Stejskale každý v jiném divadle. A jak čtu příspěvky se mnou ještě hodně dalších, kteří si myslí, že z plentařů bylo obyčejné křoví.

Důvodů bylo víc,

pana Sedláčka InterPlentace a plentátoři nezajímají, on je přece někdo víc,

pan Sedláček nemá zájem pokládat Mírovi a Mílovi otázky na tělo, vždyť Míla mu zadává kšefty v NERVU a Míra mu je možná bude zadávat zítra,

už technicky je to špatně, promítané vzkazy z InterPlentací jsou promítány na záda těch, kteří by na ně měli odpovádat.

Ale takhle je to ostatně správně, tímto konceptem se podařilo mimoděk ilustrovat jak by se politici rádi chovali k názorům zástupců veřejnosti?
Hezky záda k nim a když už to musí být, odpovíd se buď zesměšněním, nebo na něco úplně jiného.

A ještě jeden dodatek, když Kalousek blábolil tou svojí hatlamatilkou naučenou ze sekretariátu a ze žvanění v Parlamentu, správně na něj zahůlákal kdosi ať přestaně žvanit.

Sedláčkova reakce byla příznačná, tak takhle ne pánové, my jsme přece gentlemani, My se "mezi sebou" bavíme slušně.

To, že žvaníme je OK.

Tohle opravdu nespraví nic než Egypt, jenže jak je vidět i tam už to zase staré dobré gardy spacifikovaly.
Prostě žvanění na nic, ztráta času.
26. 03. 2011 | 00:13

hoven napsal(a):

carlos v,
tak to bud rád, že jsi to neudělal. asi bys toho hodně litoval.
26. 03. 2011 | 00:14

Carlos V. napsal(a):

hoven. Já vím. Rozum vyhrává.
26. 03. 2011 | 00:17

groessling napsal(a):

Ale aspoň se chvíli v tom Egyptě Kalouskové třásli strachy a příště si zas tolik ničemností nedovolí.
26. 03. 2011 | 00:18

hoven napsal(a):

grossling,
ale tak zase si nenamlouvejme že plentaři mají stejnou duležitost, jako ti vip hosté. trochu pokory, nikdo nemuže čekat, že se ten pořad bude točit kolem plentařů.. to je absurdní.
26. 03. 2011 | 00:19

Carlos V: napsal(a):

hoven : vole, to není o pocitu pátýho kola od vozu.

To má aspoň ten vůz.

to je pocit kola někde v příkopu
26. 03. 2011 | 00:24

groessling napsal(a):

hoven,
tomu rozumím, ale dělat z nich křoví je druhý, ten neslušný extrém. A konečně, arogantní politik Kalousek a jeho mopslík Sedláček si dělali křoví i z těch co se postavili čelem k nim, viz. Tomský s velmi rozumným dotazem a nakonec onen mladý muž nejspíš ekonom k důchodové reformě.

Hanebnost to hovene byla a tím to pro mně skončilo. Tedy v tom dnešním formátu.
26. 03. 2011 | 00:24

hoven napsal(a):

carlos v,
a co si čekal ??? nechci se tě dotknout, ale nic nejsi. bud rád, že tě tam stejskal pozval. udělal sis zajímavou zkušenost. příště to třeba bude lepší. ten pořad je přeci v začátcích.
26. 03. 2011 | 00:34

Anita napsal(a):

Pane Stejskal
Tak jsem se podívala na záznam první hodiny čtvrteční Interpelace. Škoda, že tam nebyla další část. Ta 1. hodina na mně zapůsobila, jako nějaké okoukávání, nesmělé povídání v podstatě o ničem. Věřím, že druhá část snad byla daleko dynamičtější a věcnější. Přečetla jsem si pana Vlka pod blogem, mohu z toho usoudit, že litoval, že nebyl v hledišti a nepokládal otázky přímo. Nevím, nevím, jestli se vám ještě někdy podaří někoho dostat za plentu. Tedy osobně jsem jenom litovala ty dva nahrbené pány za tím stolkem, kde z mého pohledu vydržet, takto pokřiven si už jen tím zasluhují ocenění. Zrovna tak paní Matušková, dáma měla štěstí, že nezvolila sukni má u mně obdiv, že vůbec u toho posedu, jak na bidílku dokázala mluvit. Tedy pro mně by po deseti minutách přijela záchranka a odvezla mně s houserem, mám taky dlouhé nohy. Efektně krásná, červená "pohovka" zřejmě pro trpaslíky, to se opravdu pak všem musí strašně hezky, uvolněně diskutovat. Máte to snad jako mučící nástroj pro své hosty ? Myslím, že tento pořád naní na zrušení, ale chce, jak napsal pan vlk doladit. Nedávejte příležitost k řečnickým etudám politiků. Pozvěte tyto politiky do prní řady ať reagují na nárory čtyř prostých vytipovaných lidí, kteří budou mezi sebou hovořit na dané téma. Jistě by to byla daleko náročnější příprava pana Sedláčka.
Pořadu přeji ať si brzy vytříbí a najde oblibu. Zároveň se velmi přimlouvám, přehodnoťte ty posedy na scéně i za oponou, není to ani příjemné pro diváka koukat na zkroucené paragrafy, ale možná jsem jen úzkocitná.
Přeji vám jen vše dobré
26. 03. 2011 | 00:35

jezevec napsal(a):

Targus
Nejsem žádný Kalouskovec a obhajovač jeho průserů. Přesto si myslím, že to není žádný blbec. V politice vítězí ten , kdo je lepší rétor.Na těchto internet. diskusích je spousta,,machrů,, a vůbec by neškodilo je vidět v ostré debatě s politikem. A už vůbec s vámi nesouhlasím, že největší chudáci se mají skládat na erár.Asi žiju v jiným státě, ale vaši chudáci / nepočítám důchodce/ jsou největšími dojiči sociálních dávek od státu.
26. 03. 2011 | 00:37

Jip napsal(a):

Tak ještě něco,
právě jsem upekla bábovku, sleduje fotbal, to jsme jim to nadali!, nakrm kocoura a pořád přemýšlím, když p. STEJSKALA ZAJÍMAJÍ VŠECHNY NÁZORY, napadlo mě, že by blogeři např. napsali: Souhlasíte s tím - a tím- např. že duchodová reforma nebude pro všechny spravedlivá - slova Kalouska,- kdo nesouhlasí at si stoupne, aj. zajímavé výroky diskuterů takto napsat a propojit s publikem, nebo za 2)- by mohli proběhnout figuranti celí v bílem dresu s kapucí na hlavě, jako bubliny, a křičet - volat jednotlivé komentáře, tam a zpátky vždy v nějakém intervalu, třeba každých sedm minut:)- no nic, to je trošku scifi, jdu koukat na Herculese Poirota.Dobrou noc všm

škoda, že jsme nevyhráli, i tak to bylo dobré
26. 03. 2011 | 00:38

almost glossed™ napsal(a):

Je zajímavé, že se všichni čtyři záplenťáci shodují v tom, kolik v tom bylo emocí. Jak se cítili frustrovaní a bezmocní.

Když čtu úvahy Carlose o tom, co by bylo, kdyby... atd., vypadá to, že stejně jako ostatní (je to tak?) hledá vinu v sobě a zvažuje, jestli mohl něco udělat lépe.

To však není otázka na místě a mnozí už to sdělili pod oběma blog. Ne, nešlo to udělat lépe v daných podmínkách.

Přemýšlení nad tím, že jsem to neudělal nejlépe, jak jsem mohl, také není cesta ke změně.

Jestliže mě někdo postaví do nedůstojné role a nedá mi předem všechny podstatné informace, v průběhu se ukáže, že sleduje jiné zájmy, než byly prezentovány, jestliže mě nechá plýtvat spoustou energie a emocí před druhými a s rizikem ztrapnění jen tak, nazdařbůh, pak je jedinou možností, jak něco změnit, to na rovinu říci.

Ne "všem". Ne obecnému "fóru". Tomu, kdo mě do této role postavil. Přímo a bez oklik říci, co to ve mně vzbudilo v dané chvíli a co cítím (i k němu, ne "všeobecně") teď.

Nic takového zatím ještě nevidím. A pravděpodobně se ani nedočkám. Nepřímé náznaky, sdělení přes prostředníka a "všem" nic nezmění. Je to jen cesta k dalšímu zpytování svědomí, ve stylu "co jsem mohl udělat lépe".

Vyslyšel bych skogena, byla by škoda, kdyby se obětoval nadarmo...
26. 03. 2011 | 00:48

Carlos V. napsal(a):

hoven : co jsem čekal ? Standing ovation, vlastní blog a tučnou gáži od aktualne.cz....

Občas nějakou reakci. Nemáš žádnou zpětnou vazbu. Nevidíš, cos napsal. Nevidíš ani co psal vlk, takže paralelní rozhovor dělat nelze (máš cizí komp, soft a minutu na osahání). A když slyšíš, že si tě někdo všimne, tak z tebe chce udělát blbce, anebo tvůj dotaz zpotvoří, ... takže se k hostům se dotaz nedostane nikdy.
26. 03. 2011 | 00:50

vlk napsal(a):

Vážení
všem díky za vstupy. Dal jsme svůj názor abyl zvědav na odezvu. Tentokrát nešlo o jasnou kauzu a názory k ní. takže všechno má stejnou platnost. A všichni mají stejnou platnost
Přiznám, že ne všemu co je napsáno směrem ke mně - rozumím.Ale to nevadí. Voroshilov s eptá, proč mne hájí přírodovědec, proč s enehájím sám. Já ale necítím potřebu s ehájit. Není co. Dojem z něčeho s enedá hájit. Návrhy, které jsem uveřejnil směrem k pánům Sedláčkovi a Stejskalovi jsou vysloveny a je jen na nch, jestli z toho něco vemou či nikoli. Opět nemám co hájit. Hájit svou figoru? Proč? Je taková , jaká je. Nevím jestli Rumcajse zklamu či potěším - ten světlomet byl postaven tak, že mojí sošnsot ještě zmenšil!! ,-))) Takže opakované hlášky Mouchy v asi deseti různých niccích mne nijak neberou.
Jediné vstupy, které mne opravdu mrzí jsou ty, které hrají na notu, že Interpelace jsou předem připraveným PR projektem na oslavu Kalousků. A že pan Sedláček a pan Stejskal jsou jen placenými pohůnky v tomto smyslu. A já, že jako následně trpěl Helsinským syndromem, abych duševně obstál sám před sebou. Tak tohle je mi dokonale cizí. Všechno. Chcete li , tak v tomto směru vydám asi jediné tzv. silné prohlášení. Věřímna Stejskalovu i Sedláčkovu neuplatitelnost. Například. A vydám ted y i druhé věřím na originálnost jejich záměru a komposice.
Uvažoval jsem , že odpovím na přírodovědcův rozbor. Ale bylo by to moc dlouhé -a pak velmi s e tím bavím. Čtu ho r ád a proč by si neměl pohrát s mým textem, tak jak to činí jinde.
Kdosi mi vyčítá, že jsme s enezapojil do diskuse. To mělo hned několik příčin - chctěl jsme se něco dozvědět a ne diskusi ovlivňovat. Dozvědět je jádrové slovo.
Následně- měl jsme dnes málo čau. Měli jsme rodinou slavnost - hned tři oslavence. jsme tři stejného jména, ale kvůi Hříbkovi jsme museli udlat oslavu dnes. Aby si užil to, co dostal a my si to užilis ním . Takže celé odpoledne na to padlo. Pak jsme chtěl vidět fotbal s e Španěly... což mi snad publikum promine.
No a nejspíš nebudu ani přes víkend. Jedu totiž ke tchýni. A tam se datlování na netu moc nepřeje.
Taže to budete muset zvládnout beze mne. ale zkusím číst a přeci sem tam ťuknout.
Jak jsem napsal - všem díky za vstupy, ať byly jakékoli.
P.S:
přírodovědče, mám dost drobných indicií, abych nevěřilna Tvou mnohočetnost
P.S:2.
pokud přijde Pocestný. Pod Carlosem se divil ,proč bráním přírodovědce a Lexe. tady třeba zjistí důvod.
Všem dobrou noc.
26. 03. 2011 | 00:55

hoven napsal(a):

carlos v,
ja to chápu. ale osobně si myslim, že to nebyl výraz neucty k plentařum, ale dusledek toho, že ti hosté mají to plátno za zády. podle mě je to více technickej problem, než nějaká cílená sabotáž sedláčka.
26. 03. 2011 | 00:56

Anita napsal(a):

Carlos V
Pravděpodobně nedošlo ani ve druhé části na vaše příspěvky, soudím dle vašich sdělených pocitů. Možná, že opravdu měla být i nějaká dohoda s moderátorem. Podle toho co jsem viděla v 1. části měl pan Sedláček připraveny otázky. Představovala jsem si, že budete klást otázky vy jako plentaři a to bez rozjížděcích omáček a pan Sedláček je přečte. Taky nevím jestli se dá zvládnout, tak rychle reagovat písemně na naučená rétorická cvičení pana Kalouska.
26. 03. 2011 | 00:57

almost glossed™ napsal(a):

26. 03. 2011 | 00:24

"Hanebnost to hovene byla a tím to pro mně skončilo."
Tak nějak bych se cítil já, kdybych se nějakou shodou nepříznivých okolností ocitl za plentou. A podobné pocity jsem měl jako divák.

Proto ostatně ta sugestivní otázka...
26. 03. 2011 | 00:59

Carlos V. napsal(a):

jezevec : ostrá debata plentaře s politikem u jednoho stolu ?
Jo, nebylo by to nezajímavé.

Ale bylo by zapotřebí něco jako : http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/4833854.stm
26. 03. 2011 | 01:02

vlk napsal(a):

Ještě jsem zapomněl jednu důležitou věc . Pro mne .
Jezevec mi píše, že jsme posedlý Kalouskem.

Jsme a nejsem. Už jsme to sem několikrát dal - Kalousek pro mne představuje skutečně kvintesenci toho nejhoršího z české politiky. Z mého pohledu není nic z toho, co nám všem vadí a proč to tad y vypadá jak to vypadá, co by neměl na triku. Je romne absolutně nepochopitelné, že je znovu a znovu volen. To chápu jen u lidí co točí opravdu velké prachy. jejich zájmy zastává naprosto rigorozně. ale ti by mu do parlamentu asi nestačili.
rozhodující je kvantum drobných li dí, kteří pořád nevidí nebo nechtějí vidět, co je zač.
že s ejim vysmívá - navalte mi hals a všechny prachy!!A oni mu dají obojí.

Kalousek je dnešní nejhlavnější figura v tomhle státě. Už to dokonc e pochopila i ODS. Jen tak mimochodem - po vlbách 2006 jsem npsal, že že speciálně ODS Kalosuka moc přeji a těším s e, co s ní udělá. Po zakládacím sněmu TOP jsme zas e napsal, že Kalousek je dokonalý vesmírný vetřlec a že vyžere ODS zevnitř. A že být Petrem Nečasem / to byl ještě ve funkci Topol/, ž e bych na jeho místě kvůli Kalouskovi nespal.
všechno s e potvrdilo do posledního písmene. Jak říkám - můj postoj není žádná obsese. Je reálným ohodnocením toho pána. A sooudím, že ODS by v tomhle ohledu zpívala úplně stejnou notu jako já. Je to asi to jediné, co mám já a ODS společného.
26. 03. 2011 | 01:07

hoven napsal(a):

groessling,
hanebnost je z meho pohledu silný slovo. já si myslim, že to s těma plentařema nebyl prostě dobrej nápad a osobně bych to zrušil. místo toho bych zajemcum nabídnul místo v první řadě na sedadlech diskutérů s právem položení otázky. myslim, že je to daleko dustojnější sedět v hledišti a sledovat dikuzi.
26. 03. 2011 | 01:09

almost glossed™ napsal(a):

vlk:
1. O uplácení nebyla řeč. Berou plat a chrání a prosazují své zájmy. Uplácení by tam bylo nějak navíc.

2. Helsinský syndrom je docela přesný. Ale i on má svůj vývoj. Uvidíme.

3. Přírodovědci jsem už před časem napsal totéž. Ani já nevěřím. Ale nechci kazit hru. ;-)
26. 03. 2011 | 01:13

Carlos V. napsal(a):

hoven : mýlíš se. Pro Sedláčka jsme nebyi víc než dekorace, ze které si lze maximálně udělat vtip. Něco jako ty baletky, ale ty to měly aspoň za chvíli za sebou.

Ne, že bysme mu vadili, má tam tak velkou moc, že jsme pro něj nicotní.

Hosté, na které vlastně reaguješ, vůbec nevidí, co píšeš. Bral jsem to jako technické mínus, ale spíš je to záměr. Takhle by mhol host začít reagovat a On by přišel o část moci.

Participace aktualne.cz a jejich plentařů je možná spíš Sedláčkův marketingový tah - třeba zná Stejskal někoho z ND a ČT, navíc aktualne udělá zdarma marketing. Navíc to TV ještě nebylo, něco jako v dvouhlavý kůň.

A co z toho má Sedláček ? On je celebrita, aby měl příjem, musí být vidět. S vlastním televizním pořadem cena jeho přednášek přece neklesne.
26. 03. 2011 | 01:13

Skogen napsal(a):

Víte, vlku, já nevím, co si myslet.. Byl jste tam, vydal jste to nejlepší a sklidil jste. Obhajujete dvě ústřední postavy pořadu, že jsou to rozhodně, ale rozhodně duše upřímné. Zástupce serveru a dle vlastních prezentací jeden z klíčových organizátorů. A moderátor, který interpretoval vaše otázky. A teď mi vysvětlete, proč by to neměl být Stockholmský syndrom. Že v sobě pak máte potřebu být viděn a slyšen je naprosto neodiskutovatelné, jinak byste tady nebyl tak známou značkou. To je v pořádku, takový jste fajn a věřte mi, že vám nechci podsouvat vůbec nic, co by nebylo zřejmé. Stejně jako bych nebyl rád, kdybyste na tom cokoliv měnil, protože "padni komu padni" je impozantní metoda a ve spojení s vykročením z anonymity si žádá pořádný kus srdce. Takže dobrá, řekl jste, že ne, z mé strany už o tom nepadne ani slovo.
26. 03. 2011 | 01:19

hoven napsal(a):

carlos v,
nedokážu to posoudit. ale v každym případě to dobrá zklušenost byla. kleslo ti sebevědomí a zmenšilo se ego. a zadarmo.
26. 03. 2011 | 01:21

Carlos V. napsal(a):

hoven : nepleť se. Já mám rodobé jméno Fénix. A pokaždé, když unavený shořím, druhý den povyrostu.
26. 03. 2011 | 01:24

hoven napsal(a):

carlos,
tak ted sem si to pustil ty interpelace a musim teda řict, že jsi to uplně spravně nepochopil. plentař neni člověk, kterej se zapojuje do diskuze, ale jenom komentuje tu diskuzi a diváci si ty komentáře mužou přečíst. to je vše. ty hosti ty kometáře nevidí a nemužou na to reagovat a ani to neni učelem. takže nechapu tvojí flustraci. nechapu, proč ti to nevysvětlili.
26. 03. 2011 | 01:41

hoven napsal(a):

ještě bych chtěl napsat, že se mi ty interpelace líbí. je to dobrej formát. odmítám kritiku, která tu zazněla.
26. 03. 2011 | 02:04

S.Š. napsal(a):

Vážený pane Stejskale, milý vlku, pane Carlosi,

shlédla jsem záznam na ČT2, přečetla Vaše méně či více nespokojené komentáře a též většinu komentářů přihlížejících. Nebudu nic z toho rozebírat, chci pouze připomenout, že se nacházíme na samém počátku cesty. Z chyb je jako vždycky třeba se poučit (námětů je spousta) a je třeba jít dál, všemu se je třeba učit a nic není zadarmo, kdo by to byl řekl, viďte ? :-) Mne vlastně celkem ani nic moc nepřekvapilo. Za nejslabší část díla nicméně považuji výkon moderátora (vlku, Vaše někdy přespříliš agresivní otázky poněkud mírnit nicméně musel, za plenout je třeba být důrazný, nicméně korektní, to je můj názor, nejsem si jista, zda se to vždycky povedlo, to s omluvou), jeho výběru doporučuji věnovat příště možná větší pozornost a tlačit jej k takovému formátu debaty, který dramaturgie sleduje. A zatímco pánové Kalousek a Špidla podali očekávatelný výkon (znám jejich kvality a pro oba chovám jistou slabost), dostala mne naopak paní Matušková, která nebyla sto zodpovědět závěrečnou otázku, což pro mne naopak bylo překvapení docela velké - politolog by na tomto místě vůbec neměl zaváhat. To jsou ale jen takové drobné postřehy. Chápu, s čím a proč jste, pánové, nebyli spokojeni. Mne berte, prosím, jako průměrného, leč snad pozorného diváka. Asi Vás překvapím, mně se ty interpelace líbily a to i se všemi jejich porodními bolestmi.

Děkuji za práci organizátorů a vám všem.
Sylva Šauerová

P.S.: Pane Stejskale, otázky jsem viděla, děkuji za jejich umístění. Posílám pozdrav tak jak jsem slíbila, jaro je tady v plném rozpuku, kuktusy, jakož i Lake Havasu, Salt River, Navajo-Hopi reservations, Painted Desert a všechny ostatní zajímavosti jsou na svém místě ... :-)
26. 03. 2011 | 06:14

S.Š. napsal(a):

... za plentou ... omluva.
26. 03. 2011 | 06:19

Pepa Řepa napsal(a):

Debatu jsem nečetl, jen poslední příspěvek.

Mám názor zcela opačný.
Pokud má být pořad "tlačen" (!!) k takovému formátu debaty, který dramaturgie sleduje (!!!), t. j k prázdnému a nekonkrétnímu blafání vybraných person, je to nejen ztráta času, ale i manipulace jako řemen, ve svém důsledku-pro manipulátory- kontraproduktivní.
Lidé nejsou takoví idioti, jak si manipulátoři představují.
Proč poskytovat osobnostem sympatickým organizátorům další bezplatné PR a dělat křoví?

Zvláště pokud je znění otázek upravováno, to je nejen manipulace, ale i sprostota první třídy. I v ČT zůstávají otázky tak, jak jsou položeny i s gramatickými chybami.

V tomto případě by měl mít pořad název "AKTUÁLNÍ KOREKTNÍ MLŽENÍ", mám pocit, že výraz "mlžíte" použil kdosi nekorektní z publika.
To si tedy ještě pohlídejte, aby se nějaký "nekorektník" jako Matušková nebo Tomský do publika nevloudil a nepoložil nepříjemnou otázku nebo neplácnull cosi, co do dramaturgie nezapadá.

Myslel jsem, že dojde k sebereflexi a k přehodnocení celé koncepce bezobsažného-rádoby intelektuálního- blafání a pořad půjde vybraným -nejen politikům- na tělo.
Zřejmě jsem naivní.
26. 03. 2011 | 07:26

grőssling napsal(a):

Tak zase uplynulo víc času od čtvrtečního odpoledne. Dodal bych k dojmům z osobní návštěvy ještě toto:

- Česká republika, přirovnáme-li ji k historii firmy, takže ČR, s.r.o., již 21 let neprosperuje. Co víc, podle insolvenčního zákona spěje zejména za posledních 5 let vlády pravice mílovými kroky k bankrotu . Téměř všichni manažeři, kteří ji těch 21 let řídili se hádají kdo z nich špatné finanční výsledky způsobil a když se ozvou zaměstnanci, semknou řady a tvrdí, že vlastně není tak zle a zeptají se, „A to byste radší ČSSR, národní podnik ?“. Neboli, oni bez diskuse tvrdí, že ačkoliv krachují a nevědí si rady, o principiálním formátu ( liberální kapitalismus s postupujícím potlačováním sociálního státu ), ve kterém funguje ČR, s.r.o. nesmí být diskuse a tato nebude připuštěna.
- Nevědí si rady a řešení vidí v tom, že především sníží výdaje za své zaměstnance. Ani je nenapadne, aby se snažili o lepší hospodaření, to by se museli omezit ( a omezit své kamarády ) v rozsáhlém rozkrádání zbytku toho co tu ještě zbývá z budoucí konkursní podstaty.
- Pan Sedláček je jedním z těch kamarádíčků ( vlk tvrdí, že neúplatný ). Může být. Možná přímo peníze z ProMopra X v pořadí tak očividně nepobírá. V jeho případě je to sofistikovanější. On prostituuje s režimem tím, že také odmítá překročit ideologický rámec, ale zejména tím, že utíná každou diskusi, která by za něj šla. Tato společnost ( Česká republika s.r.o. ) je tak prohnilá právě tím, že ono prostituování s režimem zasahuje nejen politiku, ale také například velkou část intelektuálů, novinářů, umělců, střední a nižší střední vrstvy obyvatelstva ( pořád ale jeho menšinu ) .

Opravdu legrační je to s umělci, kteří v Česku byli vždy na straně slabších ( tedy velká většina těch kvalitnějších ) proti těm co národ vysávali ve svůj egoistický prospěch. Oni kritizovali prostituování s mocí politickou za firmy ČSSR, n. p., aby dnes tím víc prostituovali s mocí ekonomickou a tím i s tímto režimem.
- Interpelace jsou jen odrazem této situace, stejně jako i jiné podobné formáty ( Hyde Park, Kotel atd. atd. ) . V zásadě k ničemu. Neboť žádný z nich nesmí svá ideologická omezení překročit. Interpelace mezi nimi jsou o to horší, že jsou méně sofistikované ( tak nějak jsme se dohodli, že bychom to mohli udělat na kafi v kavárně Slávia ) a o to víc amatérské. Ale v zásadě pořád stejné.

Když jsem šel ve čtvrtek večer zpět na parkoviště opět po půl roce pěšky centrem Prahy, ani se nedivím. Tady lidé žijí ve věži ze slonoviny a hezky si v ní lebedí. Pěkné fasády budov, všude spousta lákavého zboží, ve Špálovce už zase umění, žádná nouze o práci, natož hlad. To se to v té Slávii hezky žvaní jak bankrotujeme. A hlavně když si my obyvatelé té věže pěkně všichni tykáme a plácáme se po ramenou.

Ale zajeďte 50 km za Prahu a všechno je jinak. Ale ono by stačilo podívat se na výsledovku a rozvahu firmy Česká republika s.r.o. za posledních 21 let a ne strkat hlavu do ideologického písku.

Podle zákona o insolvenci, firma zralá na bankrot.
26. 03. 2011 | 08:12

Pepa Řepa napsal(a):

K výběru účastníků.
Pokud to nebudou komtroversní osoby s naprosto odlišnými názory, je to o ničem. Ale to by jeden dostal kopřivku, jaký-z jeho pohledu a z pohledu "osvícené" režie-extrémista sedí vedle něj na lavici.

Když dva z účastníků-sice z odlišných stran- si notují, jak pěkně od r, 2003 reformovali, jeden reformoval dobře a druhý ještě lépe a třetí-moderátor- v tom jel taky, tak co čekáte?
Ten díl byl omyl hluboký omyl ve své koncepci nekonfliktního, politicky korektního tlachání.

Všichni dobře reformovali, jen měli málo času?
A kde se vzala ta díra v rozpočtu?

S pravo-levým viděním světa to nemá nic společného. Proto raději nečtu celou debatu. Možná to už někdo napsal.
26. 03. 2011 | 08:14

fudoshin napsal(a):

vlku dobré.jenom si myslím, že na výše zmiňovaný dotaz ohledně kalouska by moc lidí nevstalo.takže, aby to byla trošičku jak se říká performance, tak prosím obráceně. kdo nepovažuje pana kalouska za takového a takového, tak vstaňte. a zabučte :)
26. 03. 2011 | 08:52

Jan Duba napsal(a):

PODĚKOVÁNÍ

vlku,
jsem rád, že jsem se nemýlil a šel jsi do té interpelace. Že nebyla podle tvých představ nevadí.
Takže se mohu radovat z hodnotné výhry, kterou jsem vyhrál nad kolegou Pražákem.

Děkuji.

P.S. Nic si nedělej z poznámek o tvé siluetě, Nikita Sergejevič Chruščov , byl minimálně o tři hlavy menší a co všechno dokázal.
26. 03. 2011 | 09:22

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
Mám dojem, že vlk i Kalousek se pečlivě připravili. Kalousek ovšem předvedl to co dělá politika politikem. Pochválili se se Špidlou navzájem, levičákům v sále spadla brada/ jémine tak on to není až takovej arci-dáběl, když se kamarádí s Vláďou/ a bylo po"grilování" :-)).
Plentaři se zmohli na konstatovíní, že reforma je jako dort pejska a kočičky/ to bych osobně připsal vlkovi/, na závěr prý baletky/to už jsem neviděl/ a pak domů k mámě.

Osobně tyto "grilovací" pořady ala "Bleskovka, kotelnice" Jílková, "máte možnost to svým politikům nandat"/ teda táto tys jim to v tý televizi nandal, i máňa to říkala/, moc nesleduji a neprožívám. Nakonec je to stejně jen na vůli politika jestli je ochoten se nechat grilovat nebo ne.
Takže i kdyby stejskalovi interpelace sklouzly do této mnohými požadované roviny, budou jen dalšími v řadě na trhu.
26. 03. 2011 | 09:34

JC napsal(a):

fudoshin,
No i kdyby všichni na povel vlka vstali nebo zabučeli co by jako následovalo ? Kalousek by se rozplakal že ho lidé nemilují a rezignoval by ? 200 lidí na povel stínu žádá demisi ?
Vlk by si akorát ještě víc "honil triko" na Aktuálně " Já to vždycky říkal"

vlk,
Nehodlám se otírat o obraz tvé "maličkosti", který světlo vykreslilo na plentě způsobem nízkým jak to někteří činí, protože:

1. Jednak nevím jak bych vypadal já./možná podobně, výška, holá hlava a býčí šíje, v pase asi míň, ale to je subjektivní dojem.
2. To jak kdo vypadá není pro mě důležité.

Ale upřímně. představoval jsem si tě jako "vysušené bidlo" protože takové postavy vykazují obvykle/alespoň podle mého/ nerudné dědky "startující na první našlápnutí"
Od postavy "rozložité" bych očekával víc nadhledu.
26. 03. 2011 | 10:00

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, zdravím pana Vlka i pana Carlose a taky pana Stejskala, který to vše spoluspískal:-)

Přečetla jsem oba blogy a snažila se i přečíst diskuze pod nimi, i když hlavně díky panu Přírodovědci to nebylo vůbec jednoduché:-)
Zaznělo tu srovnání s Kotlem a Hydeparkem a pan Stejskal mluvil něco anglickém debatním klubu /nebo tak něco:-)/. A tady někde vidím ten střet: ten rozpor mezi tím, o co se tady pan Stejskal roky snaží a tím, co mu český diskutér je schopen nabídnout...Napadá mě slovo "boj" - diskuze je tady bojištěm, názory se nejraději střílí z kulometu a smyslem debaty je smrt protivníka /opravdu to neplatí úplně pro všechny, ale tak se mi zdejší obrázek jeví/ -zaznívají slova jako lež, dožadují se tady důkazy svých tvrzení a pokud je nemáte, tak mlčte, jakoby existovala pouze jediná pravda, jediný správný pohled na svět a ti, kteří nemají v rukávu ta "správná" čísla, neměli právo svůj pohled na svět vyjevit. Označujeme se navzájem za lháře, hlupáky, primitivy, socky, pravověrné...okřikujeme se a umlčujeme s jasným přesvědčením, že na to máme právo - žijeme přece ve svobodné zemi - můžeme...to všechno z tepla od počítačů ve zdánlivé anonymitě:-)Pokud ale vyjdeme ven, mezi lidi, své chování musíme korigovat - něco jiného je psát některá slova do okýnka pod blogem a něco jiného je říkat svým protihráčům do tváře - najednou cítíme nepatřičnost svého chování. Myslím, že to tak cítili i pan Carlos a Vlk za plentou - že jim jejich inteligence a samozřejmě i ostych nedovolili mnohé - a zaplať pánbůh za to. Že se nenechali slepě vyprovokovat těmi hlasy - "vlku nandej mu to", že se nakonec nesnažili dojít k drtivému vítězství /z pohledu mnohých místních diskutujících by to muselo být jedině plivnutí do Kalouskovy tváře/, že se snažili být korektní/tím nemyslím politicky!/ a vyšli z toho důstojně.

Je třeba na interpelacích ještě zapracovat - to pan Stejskal moc dobře ví /zvlášť, když si dali do názvu interpelace a ne třeba Pohledy jinak:-)/, ale asi vás, kteří očekáváte, jak to někdo někomu natře, bude pravidelně zklamávat - myslím, že panu Stejskalovi nejde o tu jednu jedinou pravdu, ale jde mu setkání názorů - tak to alespoň vidím já...

A to všechno píšu já, která se tady snažím být slušným diskutérem, ale naživo - jak tvrdí můj muž - jdu prý lidem po krku:-))) Prý vždycky vyvalím ty svoje oči a nasadím výraz vymahače a drtím a drtím - no nevím, myslím, že to přehání - myslím, že jsem velmi milá a nekonfliktní:-)))))

Jo pane Vlku a pane Carlosi - díky:-)
26. 03. 2011 | 10:20

Ládik!!! napsal(a):

Pane Stejskale,
příště tu lavici otočte. Zády k hledišti, čelem k plentě.
26. 03. 2011 | 10:27

zemedelec napsal(a):

Děkuji Vkovi i Carlos V.
Tyhle příspěvky jsou pro mne lepší,než celá ta šou v národním,pod vedením Sedláčka.Sedláček přece nepřipustí válcování Kalouska,tím by mohl utržit,taky nejakou ránu,za svoje papouškování Kalouskovi.No,těším se na další šou,jesli tam bude Zeman,jak si budou přizvukovat ohledne prodeje ČSOB,když tam Sedláček machruje s našema penezi
26. 03. 2011 | 10:35

Ládik!!! napsal(a):

vlku,
k siluetě: čekal jsem to podstatně horší, jsem mile překvapen. Ale noťas si dej příště opačně - klávesnicí k sobě.
26. 03. 2011 | 10:37

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Pobo
Beru. Nědy píši rychleji, než myslím :-)) Ke své hrůze jsem navíc zjistila, že se mi podařilo přejmenovat našeho parťáka Libora Stejskala ... Tak tedy sorry všem ...
Obyčejná daň za to, že píši ve spěchu a po sobě si to ani nepřečtu. Snad se polepším ;-)
26. 03. 2011 | 10:38

sprosťák napsal(a):

Sečteno,podtrženo.Ti,kdož se kasali natržením kaťat dacanovi,selhali a je jedno kvůli čemu.Typická švejkovina,vlk nenažraný a koza nadmutá.
26. 03. 2011 | 10:55

Miranda-Escobedo napsal(a):

Celkově se to dá sdělit lapidárně. Interpelace jsou součástí projektu, jak umravnit rozvášněné davy diskutérů a posunout je blíže k lavici s politiky. Přitom se změní jejich vlastní polarita nespokojenosti blíže k loyálnosti. Nic víc, nic míň, korektnost diskuse zachována v rámci všech možných i nemožných parametrů a umění manipulace davem i jednotlivcem.

Výsledkem je alespoň momentálně naprosté obrácení vlka, u ostatních to není tak vidět, lze to však vytušit. Vlka lze najednou sledovat, chápat i číst. Jestli tedy i toto je součástí projektu, je to správně. Pak už jen tedy skutečně zbývá, aby se nejen vlk připravil na skutečnou Interpelaci ještě důkladnějším způsobem. Tak nějak mimo projekt korektní diskuse a Sedláčkovy kolové. Politici jsou stále ještě přesvědčeni, že stav veřejných financí zřejmě není tak bídný, aby o tom rozhodovala ulice... Ale kdo ví a kdo je vlastně prorokem.
26. 03. 2011 | 10:57

prirodovedec napsal(a):

Anuszka: Nemusite prece me vstupy cist a komplikovat si to. :)

Vas pohled o co se zde editor roky snazi, a co mu podle Vas zdejsi diskutujici jsou schopni nabidnout, je podle mne jen jedna vrstva. Samozrejme takova ta prvni, potrebna, pro autora motivujici, zkratka spravnacka, pravdolaskova, konstruktivni, intelektualni, z te prazske kavarny :), jak i psala vyse pani S.Sauerova. Neberte to prilis dotcene je to jen takovy neomaleny pohled na Vas v duchu Vasich podle mne povysene neomalenych slov "co mu cesky diskuter je schopen nabidnout". :)

Problem neni, zda schopen, ale zda i ochoten. Mozna vite, ze muj nazor je spise, ze zajimave je zde diskutovat s diskutery, kteri mi maji co rici, blogeri jsou spise inspiratori a krovi pro diskutujici a vdek patri editorovi za vytvareni podminek a tu obcasnou pravdu a lasku ... :)

Jinou vrstvou je napriklad dojem o co se zde editor snazi podle almost glossed nebo Skogena. :) Ten neni moc spravnacky, je o te manipulativnosti, pro pravdolaskare spise na koprivku ...

Nebo pohled muj tj. vnimani krasy rozporu mezi tim, co proklamuje editor, ci moderator jako cil sveho snazeni a jak to skutecne probihalo, ci probiha (to jsou ta pro neho neuralgicka temata tj. masini, multikulti, zumpaliste ...) a me okouzleni, ze pres ten rozpor a tu spravnackou snahu to vzdy podle mne a pro mne dobre dopadne. Jen ne v tom prvnim planu. Tak vnimam i ty interprelace. Urcity umysl a pro mne vyzneni "my a oni" (koneckoncu tak vyzniva i Vas prispevek i pani S.S., ne pokus zamyslet se nad obsahem diskuse, ale postesknout si o komplkovanosti jejiho cteni :) ), kteremu se tolik zde editor vzpira. To je podle mne ta krasa absurdity a ironie zivota. kazdy v interpelacich vidi to svoje a je jiste dulezite, aby v tom editor pokracoval nebo i treab nepokracoval, protoze diky tomu, clovek poznava nove ...

Jinak si myslim, ze carlos a vlk zustali konzistentni. Mozna ne pro ty, s kterymi se zde vlk nekdy napalil, koneckoncu i s vami si tu nedavno roztomile povidal ... Ale co se tyka stylu diskuse i sdelovani faktu, zustali podle mne svi. Ale to je to krasne, ze to kazdy muzeme vnimat podle sebe a nikdo z nas nemusi nutne padnout na zadek s otevrenymi usty v hluboke ucte, protoze ten nazor vyslovila nejaka medialni autorita, ci tzv. elita. V tom je krasa te anonymni diskuse, ze pri pouziti nicku se nelze oprit o autoritu profesni, ale jen o autoritu kvality argumentu.

V tom ty interpelace jsou skvele, protoze si lze srovnat napr. saskovani moderatora a glosy zdejsich diskutujicich a kdo chce, ma jasno. :) Je to samozrejme rozdil mezi tim, co cisi z vasich vstupu (takova ta prirozena ucta k "tem autorita" a asi ta "prirozena neucta" cisici i z meho psani.

Diky za inspiraci k zamysleni Vam i dalsim skvelym pred Vami. Po prichodu meta-mucho-metu jsem mel obavu, zda sem nakouknou i stali diskutujici, ted jsem nadsen, kolik znamych i hibernovanych nicku sem nakouklo a co sem mezitim pro mne brilantne napsali (grossling, Pepa, Skogen, almost glossed, ...)
26. 03. 2011 | 11:08

Skogen napsal(a):

Anuszka, ha ha :)) Tady Kalouskovci všemi prostředky včetně legislativní nouze prosazují doparcelování všeho, co okolo nich ještě zbylo a vy prahnete po salónní zábavě. Jděte se vycpat.

Víte, co třeba pro mnoho důchodců bude znamenat Hegerovo zvýšení poplatků u lékaře? Prakticky to, Anuszko, že mnozí z nich skončí doma v posteli bez odpovídající lékařské péče. A že je z těch postelí vynesou!

Totéž lze říci o penzích. Já jsem se s vidinou zajištění na stáří pomalu rozešel. Přečtěte si výtečný blog zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-skop.php?itemid=12644 a odpovězte si, jak je možné, že vláda, se kterou chcete kultivovaně debatovat a nechat si od ní nakálet na hlavu, prosazuje něco, co hrozí velmi vážně destabilizovat celý komplexní systém, když přitom existují schůdná parametrická řešení v rámci stávajícího systému. Bez experimentů a neúměrných rizik!

Tady, vážená, žádné společensko-politická korektnost nezabírá, tady se těžce ruinuje svět našich dětí.
26. 03. 2011 | 11:10

prirodovedec napsal(a):

Skogen: Dekuji za praktickou ilustraci mych obecnych povidani o vrstvah pro Anuszku. Treba ted "vyvali oci nasadi vyraz vymahace dluhu" a najde si Vas jako sveho budouciho duchodce :) ... k diskusi, ktera ovsem nebude mit editorovi co nabidnout.
26. 03. 2011 | 11:14

Anita napsal(a):

Anuszka
Možná to píšete dobře, že v člověku by mělo být slušnosti a taktu a hlavně míra kam až má zajít. Osobně vím, že to není zas až taková pravda, my Češi jsme opravdu až moc slušní, 40 let jsme si pošuškávali vtipy a nikdo si nedovolil mluvit hlasitě a kritizovat. Po 40 letech a sametové revoluci si můžeme vykřikovat navzájem nešvary na vládu a to bez hrozby persekuce. Je to jenom naše zdání, my sice nejsme za své názory právně trestáni, ale daleko horší je, že nejsme vůbec vnímáni a politici si tu opravdu dělají co chtějí. Nezlobila bych se, kdyby opravdu lidé nebyli až tak korektní, ale klidně by peprně dokázali politikům ukázat a dokázat jak špatně pracují a rozhazují naše peníze. Ostatně si myslím, že vzhledem k mému věku si nemohu dovolit čekat dalších 20 let až lidem dojde trpělivost a politikům nakopou tam kam si to zaslouží. Jsem osoba velmi slušná, chovám se korektně, ale pouze do doby než arogance a výsměšnost druhé strany je neúnosná, pak se opravdu neznám a nemám slitovaní.
Proto se mi líbí www. VYMĚŇTE POLITIKY!
26. 03. 2011 | 11:28

Skogen napsal(a):

@přírodovědec

Dobré ráno, možná. Ačkoliv mám dojem, že obdobně romanticky znějící nick si snad ani nemůže tak prudkou konverzi dovolit ;) Třeba ale odněkud skutečně džentlmensky přidupe nějaký Vymahač.
26. 03. 2011 | 11:32

Anuszka napsal(a):

Přírodovědec: nemusím, ale chci :-) jako všechny ostatní - vy jste dlouuuuuhý a tak mě to zdržuje...
... z pražské kavárny? no to jste mě dostal - to jsem se zasmála :-) - o pražských kavárnách vím úplný prd...:-))))
/slovo "pravdolásková" vůbec nechápu, tady, kde žiju já, tohle slovo vůbec neznáme - je to výmysl nějaké pragocentrické skupiny a vyjadřuje jen něco prťavého, čím se jedni chlubí a druzí považují za pejorativní- asi jako Vy./- překvapuje mě, že jste citlivý na něco neomaleného a dokážete to v nějakém textu najít - myslela jsem, že tímhle se nezabýváte, ale spletla jsem se:-)
diskutovat a reagovat na někoho můžeme podle libosti - pro každého "něco říci" znamená něco jiného - nač ale okamžitě člověka posílat někam a primitivně ho častovat - i když ano - je to tady někdy zábavným zpestřením - velice často to ale opakovaně debatu otráví a zavede úplně jinam..mě třeba právě ono "hulvátsví" /protože někdy jde jen o zdánlivé nehulvátství/ připadá jako ta první vrstva,přes kterou mnohdy není vidět na skutečnou diskuzi...ale každý to určitě vidíme jinak - pro Vás je kritický pohled na svět kolem Vás tou základní preambulí všeho, ale také základem pro kvalitní názor, já jsme se tu přišla učit respektovat jiný názor, i když se mi to mnohdy vůbec nedaří...

...jen tak na závěr - v komplexním psychologickém posudku, na který mě poslal zaměstnavatel bylo napsáno, že s autoritami mám problém - neumím je ctít:-)
26. 03. 2011 | 11:56

Béda napsal(a):

Anuszka,

jenom taková otázečka: mohla byste laskavě neinformovanému sdělit co konkrétně v glosách potažmo otázkách na plentě, či z pléna nebylo podle vás kóšer?

Mají snad podle vašich představ poddaní před oslovením vrchnosti povinně pokleknout a sklonit hlavu v prosebné úkloně a dovolit se k položení otázky? Tak si představujete "INTERPELACE"? Nemají být interpelace otázkama poddaných na vrchnost o tom, co je zajímá, co považují za důležité? Neměla by vrchnost v tzv. demokratické společnosti poddaným poctivě zodpovědět jejich otázky a objasnit prospěšnost berní které pro ně zavádí?

Koho zajímá tlachání o tlachání? Myslíte, že to zajímá zmasírovaného dědka s bábou, kterému zvyšují daň na zbytnosti a spolu s invalidou na vozíku zavádějí všemožné poplatky v "bezplatném" (předplaceném) solidárním zdravotnictví, myslíte, že to zajímá ty kterým vláda bere poslední zbytky důstojnosti když rozvrací sociální záchrannou síť, zbavuje jejich děti možnosti bez povinného zadlužení získat vysokoškolské vzdělání?
26. 03. 2011 | 12:05

Anuszka napsal(a):

Skogen: haha - tohle jste čekal od Stejskalových interpelací? Změnu systému? Sebezpytování Kalouska? Změnu jeho politiky? Pokud po tomhle toužíte, budete muset vyjít ze své anonymity a začít organizovat lidi a ne očekávat, že to za Vás bude dělat pan Stejskal, který to nemá v úmyslu. Nad čím tady hořekujete? Nad svou budoucností? Tu můžete změnit bušením do klávesnice v anonymní debatě nebo údernými otázkami hodinu na Nové scéně? Nemyslíte, že pokud je toto Váš názor, tak byste měl udělat mnohem víc? No ono je mnohem jednodušší prcat tady nějakou Anuszku, než doopravdy něco dělat... Já se jít klidně vycpat můžu, ale tohle Vám budoucnost nezmění...

No vidíte to, a už je to tady pane Přírodovědče - mám vyvalené oči:-)))
26. 03. 2011 | 12:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

díku znovu všem za postřehy, názory a podněty. Všechny jsem přečetl, dělám si z nich poznámky a ty s Tomášem Sedláčkem a Štěpánem Kubištou probereme.

Na mnohé výhrady, které zde zaznívají jsem se snažil odpovědět už mnohokrát (z poslední doby mi např. utkvěl v paměti rozčilený příspěvek pana Pepy řepy o tom, že sprostě upravujeme otázky čtenářů. Ale zdaleka nejen), nemohu to dělat stále dokola. Není to tedy z mé strany ignorování nepříjemných dotazů, ale jen ochrana této debaty před mým spamováním a poipravdě řečeno i ochrana vlastního duševního zdraví.

Stejně tak se nevyjadřuji k tvrzením ohledně toho, co všechno je náš skrytý záměr, jak a čím a proč manipulujeme, v čím zájmu to děláme (případně v čím žoldu). Ale i i tak samozřejmě nezpochybňuji právo nikoho zde takové úvahy publikovat. I ony z mého pohledu o něčem vypovídají, čtu je se zájmem.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat panu vlkovi, že přišel (a také za jeho vstup do debaty).

Zdravím všechny (zejména paní Anuszku a S.Š., ta zmínka o Navajo-Hopi reservations mne moc potěšila :-) měl jsme to štěstí, že jsem si kdysi mohl popovídat s pár členy jejich kmenových rad a dalšími zajímavými lidmi odtamtud. Po letech se mi to zase vybavilo. Díky ;-)

Libor Stejskal
26. 03. 2011 | 12:11

Anuszka napsal(a):

Bédo píšete:"jenom taková otázečka: mohla byste laskavě neinformovanému sdělit co konkrétně v glosách potažmo otázkách na plentě, či z pléna nebylo podle vás kóšer?"

nevím, o glosách na plentě jsem nic o tom, že by nebyly košér, nepsala...
26. 03. 2011 | 12:11

prirodovedec napsal(a):

Anuszka: No vidite. Uz ty Vase oci primo viiidiiiim (radeji nez zlate prasatko v reklame na kofolu).

Dlouhy jsem pro to, ze je to pro mne jednodussi. :) Psal jsem vicekrat. Pisu casto pro sebe, ne pro Vas :), abych si sam neco ujasnil, ale zase tolik casu na nasledne kraceni tomu dat nechci. Navic delsi text umoznuje i predejit nekterym reakcim.

"o pražských kavárnách vím úplný prd...:-))))" to ovsem neznamena nemit potencial do ni zapadnout - pamatujte si to :), treba se Vam to bude hodit.

"slovo "pravdolásková" vůbec nechápu," to prece neni podstatne chapat, staci se mu poddat, jak kolebani morskych vln :). Ja je nevnimam nijak pejorativne, pouze je pouzivam. Zkratka vyuzivam toho, ze v predstavivosti kazdeho urcita zdejsi popularni slova nejak zapusobi, viz Al Calous, zumpalista, kanalytik a dalsi ...

"překvapuje mě, že jste citlivý na něco neomaleného a dokážete to v nějakém textu najít - myslela jsem, že tímhle se nezabýváte, ale spletla jsem se:-)"

Mne bavi vnimat rozpory. U nekoho neomalenost nevnimam, patri k nemu. U etericke "pravdolaskove se vyjadrujici" Anuszky mne to uhodi do oci. Vnimejte to rozmanite, ne tak zjednodusene.

"mě třeba právě ono "hulvátsví" /protože někdy jde jen o zdánlivé nehulvátství/ připadá jako ta první vrstva,přes kterou mnohdy není vidět na skutečnou diskuzi..."

Na rozdil od Vas, rad patram, co se skryva za prvni vrstvu, co ji motivuje.

"pro Vás je kritický pohled na svět kolem Vás tou základní preambulí všeho, ale také základem pro kvalitní názor,"

Ja bych rekl, ze mne bavi prevracet a rozebirat text, ktery mne oslovi ne nutne jen kriticky.

"já jsme se tu přišla učit respektovat jiný názor, i když se mi to mnohdy vůbec nedaří..."

Zkuste to se mnou :)

"...jen tak na závěr - v komplexním psychologickém posudku, na který mě poslal zaměstnavatel bylo napsáno, že s autoritami mám problém - neumím je ctít:-)"

Vidite a ja bych rekl, ze Vase pro mne zrejma snaha pozitivne vnimat nazory editora, moderatora, premysleni ve spravnackem smeru o dalsich interpelacich, vimam jako jiste puzeni sebe sama ke konformite s jistymi neanonymnimi autoritami ci elitami ...
26. 03. 2011 | 12:17

Fialenka napsal(a):

Co se týče vlkovy fyzické siluety, líbí se mi. Tak nějak jsem si vlka i představovala, protože tu kdysi psal, jestli si to dobře pamatuji, že měří 184 cm a rád jí :-) A jestli nedodržuje zdravou životosprávu, tak je to škoda, ale na druhou stranu … zanedbávání zdravé životosprávy v tom smyslu, že člověk nelpí na životě a neobětuje ostatní pro svůj prospěch, je ještě krásnější než dokonalé tělo.
26. 03. 2011 | 12:20

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

specielně bych si dovolil vypíchnout 2-násobný Carlosův vstup a vaši odpověď o tom, co NIKDY nebude obsahem těch "INTERPELACÍ"!!! Abych to zjednodušil. Úkolem moderátorského prostředníka je kulinářsky obsahově vykostit otázky a glosy - údajně to takto prezentoval bankovní PRista před plentařem Carlosem. Vy sám se údajně zamýšlíte nad připomínkama, ale nikdy nepřipustíte, aby pořad šel do hloubky, aby došlo k názorové konfrontaci. Jeho cílem je pobesedovat, nekonfrontačně klouzat po povrchu témat, nic neřešit a zabít v neplodné diskusi v podstatě o ničem vymezenou hodinu, při zachování zdání demokratičnosti. Nato máte v popředí i v pozadí to křoví.

Netíží vás schizofrennost té pozice?
26. 03. 2011 | 12:23

Skogen napsal(a):

Anuszko, vy jste opravdu roztomilá :) Vaše návrhy pro mne mají hodnotu dodatečně objeveného manuálu k použitému padáku, abych tak nějak vyjádřil tu bezcennost.

Nic z toho, co navrhujte, v úmyslu udělat nemám. Tato diskuze a mnoho jí podobných je nesrovnatelně cennější než řízená taškařice pod vedením dramaturgie. Překvapuje mne však, co vy zde děláte, jestliže vám vyhovuje spíše blazeované prostředí korektních rozhovorů :)

Mimochodem, korektnost je pojem mnohavrstevný. Korektní můžete být formálně, ale rovněž fakticky. Formální korektnost je často maskovaná sprosťárna. Faktická korektnost působí méně uhlazeně, ale sprosťáren se nedopouští. Také děkuji za pozornost ;)
26. 03. 2011 | 12:28

Skogen napsal(a):

Tak to pěkně proberte, editore, a dejte do toho kus důstojnosti. Méně forma a více obsahu. Snad vás to nezboří.
26. 03. 2011 | 12:33

Občan napsal(a):

Pánové Přírodovědče a Bédo,

ID Anuszka se sem chodí pobavit, nikoli diskutovat. Hýří smajlíky a obecnými frázemi, klade zdánlivě naivní rozmělňující otázky a odvádí tak řeč od tématu. A u compu řve smíchy nad tím, jak se s ní ti místní paprdové baví a mají při tom pocit, že s ní vedou diskusi.
Na vrchol blaha se dostává, pokud se jí podaří někoho vyhecovat k nějakému konkrétnějšímu tématu. To pak předvede rozkošný taneček mezi větami, s mnoha piruetkami a jinými vytáčkami.

Její psycholog ji "otaxoval" správně. Má problém nejen s autoritami, ale i s elementární slušností. Tedy vlastně s pravidly obecně - vyjma těch, která si stanoví ad hoc ona sama.
Pro současnou dobu ideální adeptka na "managera".

Ale soudím, že to jste asi už poznali sami :o)
26. 03. 2011 | 12:36

prirodovedec napsal(a):

Editore neeee, neposlouchejte Skogena a zustante svoji, ridte se anuszkou a pani S.S., prosim zachovejte klady posledniho ctvrtka, tak jak se je podarilo rozvinout po prvnim suchankove svedectvi. Nemente uspesny format a nekazte mi zabavu a ilustraci "my a oni". Dekuji.
26. 03. 2011 | 12:38

Anuszka napsal(a):

Přírovědec: ale já jsem Vás za tu délku nekritizovala, pište si, jak chcete a pro koho chcete - jen jsem Vám upřesnila, proč jsem Vás v prvním příspěvku jmenovala:-)

Vidíte ty očiska? - no to jsem ráda - hned si mě umíte představit - ne jako smířlivou pražskou intelektuálku - věřte mi, nechtěli by mě tam - u nás se diskutuje úplně jinak...i když na to mnohdy nejsem pyšná..ale tady se krotím, tady se učím, tady se chci něco dozvědět, ne zvítězit:-)

Jak se můžu poddat něčemu, o čem ani nevím, co přesně znamená? To je nějaký rozpor, ne??? Tam mě vidíte jen Vy:-)

Respektuji Váš názor - to říkám při plném vědomí a přísahám na holý pupek:-)

"puzeni sebe sama ke konformite s jistymi neanonymnimi autoritami ci elitami ... " haha - vy jste fakt filozof:-) a sociolog v jednom:-) pana Stejskala mám ráda - to je fakt, i když s ním mnohdy nesouhlasím - jaké další neanonymní autority máte na mysli? - co jste vyčetl mezi mými řádky?:-))))))
26. 03. 2011 | 12:40

Lena napsal(a):

Tohle je pravda, vlku:

"Ať jde Béďa na Kalouska, Rumcajs se SuPem na Haška. Udělejme z toho prostě opravdu tvrdý diskusní pořad - nikoli kotel Jílkové. Ale pořad, ve kterém diskutéři Aktuálně zkusí, jako představitelé obyčejného občana „podusit“ politika, který žije z toho, že občanovi projíždí soustavně kapsy. Tohle nesplňuje žádný pořad Jílkové a ani Hydepark!"

Třeba by to konečně byla "horká" diskuze. Ne nějaké nenávistné pokřikování na jedné straně a povýšené přehlížení na druhé, z čehož nakonec nevyplyne skoro nic.
26. 03. 2011 | 12:44

prirodovedec napsal(a):

Obcan: Anuszku mame vsichni radi a mnozi dokonce i s chapavym usmevem, kdyz nedavno povestne argumentovala s vlkem :):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=12372

Nektere argumenty byly jako do vyuky (€o hrachu a stene). Ci dokonce jsme poprali uvolneni uzdy sve fantazii, co bychom, kdybychom s ni zhasli svetlo:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=12037

Ale nejak se nam do toho pletl ten hradni dedek, nevim proc, ale treba nam anuszcin ci jiny psycholog pomuze. Obcane (temer prvni) budte bez obav. Slintani nad diskusi s anuszkou pri jejim rehtani v dalce je uspokojive, umoznuje plnit si sny oci poulicim mladicim i vilnym starikum :). I kdyz ti ted jsou spise na tu novou kocku z Vidne :).
26. 03. 2011 | 12:44

myrta napsal(a):

Fialenka
ano,přidávám se .Proč někomu vadí,jakou má vlk postavu?Můj muž tvrdí,že "správnej mužskej" má mít pleš,břicho a brýle.Což tedy má a já k tomu dodám,má zlaté a láskyplné srdce,pomáhá každému jak může.Nenávidí faleš,přetvářku a lež,proto se o politiku zajímá jen stylem co zaslechne.U p.Vlka si musíme cenit -jeho sociální cítění,fundovanost vědomostí a ochotu se angažovat.Já osobně si ho velice vážím i když někdy nemohu souhlasit.To je právě rozdíl s jinými diskutujícími,kterými lze jen pohrdat.
26. 03. 2011 | 12:50

Občan napsal(a):

To Přírodovědec (12:44):

Jo, to by šlo :o))
26. 03. 2011 | 12:50

prirodovedec napsal(a):

Anuszka: vezte, ze prazske intelektualky ovsem nejsou smirlive (jako Vy) ale elitne konformni (jako Vy :) ).

Poddat se muzete prece mnohemu o cem nevite, co znamena. A poznat, co to pro Vas znamena.

Zabavnejsi je, kdyz muj nazor neRespektujete :) ovsem s decentne zakrytym pupkem.

K tem autoritam, ke kterym Vas to pudi, zkouknete sve citovane blogy. Vztah k nim v nich svym zpusobem konstruktivne resite :).
26. 03. 2011 | 12:54

Vico napsal(a):

Koukám, že Anuzska sem přišla s "nabídkou kvalitního..dialogu", ale po deseti minutách kultivačních snah se změnila z Anuzsky v "Aničku Dajdou" z hvězdné pěchoty rozdávající s mečem uchopeným obouruč rány nalevo, napravo s očima vyvalenýma jak tenisáky.

Vítejte v klubu desperátů. Tady i od přírody mírný Tata občas po někom hodí plastovým pohárkem na pívo.

P. Stejskal tu už několikrát prezentoval svůj ideál diskuzního klubu jako decentní výměnu názorů zakončenou závěrečným společným přípitkem dvanáctileté "dřevomorky".

Kdo chce zorganizovat "coridu" nechť tak učiní. Každý má právo si plnit své sny a představy a naopak nemá povinnost plnit představy někomu jinému milé, ale jemu samému protivné.

Ale i kdyby na NS to měla být corida, zázrak, na který tolik Češi věří, by se nekonal. Na konci v 17.30 by Kalousek demisi nepodal.

Jediné, co mne děsí, je to, že i kdyby se zázrak konal, nikoho by už ani nepřekvapil. Novinám už občas nevěří ani Pučmidrát.

Otevře si páteční Blesk s obrovskou upoutávkou na první straně : Revoluce na Nové scéně! Carlos V. se prohlásil králem.
Petr Vlk vyzval Sedláčka k odchodu ze scény/nové/.

Komárek dostal po hlavě prknem, který znamená svět!.

Zrak Pučmidráta se stejně nakonec zastaví až u sdělení, že Bartošová opět přibrala.
p.s.Z tohoto rangu byla zajímavá i "blesková" zpráva Pocestného, že Tomský už zase pije.
26. 03. 2011 | 12:56

Anuszka napsal(a):

Občan: jsem překvapena, kolik slov věnujete někomu, komu byste ani ruku nepodal...

Přírodovědec: tak taková je ta správná vrtstva diskuze? Nechápu...

Každopádně je to tu poučné - jako vždy:-)
26. 03. 2011 | 12:58

prirodovedec napsal(a):

Vico: Co kdyz ovsem zase pije nebo neco kouri pocestny a projektuje sve osobite do Tomskeho? Posledni vstupy by naznacovaly, ze mu odvykacka skoncila zatimco Tomskeho dotaz na rozdil od pocestneho vypadal zcela strizlive, pouze zkourene reagujici moderator a kontext vnimani jeho blogu zde mu ublizily.
26. 03. 2011 | 13:03

Béda napsal(a):

Skogen

použil bych přirovnání k "interpelacím".

V rozbouřeném moři pluje loď. V salonku na palubě pořádají cestující z první třídy čajový dýchánek a baví se o golfu. Z podpalubí, do kterého se hrne voda se nasr... cestující snaží dostat skrze zamčené dveře na horní palubu.

Obsluha lodi utěšuje nespokojence. "Všechno je v nejlepším
pořádku, nemějte péči, kapitán má loď pevně v rukou. Na obzoru již vidíme pevninu. Nechcete si raději zahrát nějakou společenskou hru?"
26. 03. 2011 | 13:04

prirodovedec napsal(a):

Anuszka: Proc hledate nejakou spravnou vrstvu ci pouceni ci pochopeni? Uzivejte si vrstev vsech a rehtejte se s nami, jak Vas vnima Obcan. Nebo prepnete k tematu ...
26. 03. 2011 | 13:06

Skogen napsal(a):

Bédo, dobré poledne. Ano, v podobném duchu :)

Nicméně rozhodně nelze opomenout společensky významného Moralistu, který se nahne přes brlení a s povytaženým obočím napomene ty dole, aby při kašlání slané vody nedělali tolik povyku, neboť pánové v salónku právě hovoří o vlivu posledního koňského dostihu na příští státní rozpočet a dámy by si náležitě nevychutnaly své cherry.
26. 03. 2011 | 13:13

Luba napsal(a):

Problémem pořadu je,
že pan Stejskal udělal z blogových diskutérů, v tomto případě z vlka a CarloseV, kulisy.

Kulis si obecenstvo příliš nevšímá. Všichni jsou soustředěni na živé herce. A kulis si dokonce nevšímá ani režisér (analogicky pan Sedláček) - nebo především on, protože je do představení vtažen nejvíc.
A tito lidé si samozřejmě nevšímají ani měnících se znaků na kulisách, pro mnohé navíc naprosto nečitelných a bezobsažných.

Takže,
z hlediska psychologických zákonitostí komunikace a zaměření pozornosti to ani jinak dopadnout nemohlo.

Pokud by tvůrci pořadu skutečně o postřehy a o debatu mezi diskutéry a blogery stáli, museli by ji umožnit - tj. posadili by diskutéry do první řady, rozdali jim zdravá, nikoli nahnilá rajčata, vejce, olympijské pochodně s regulací plamene, svítilny o vysoké svítivosti, laserová ukazovátka, laserové zaměřovače, klaksony, mávátka nebo jiná udělátka, kterými by blogery na svou přítomnost a touhu po interpelování příslušné sebestředné bytosti na pódiu upozornili.
A jejich chápavé končetiny by opatřili mikorofony/nem.

Že jde o nicky z "Aktuálně.cz" by bylo jasné pouze dle rozmístění v auditoriu. Stínové divadlo bychom mohli i nadále přenechat Asii. Tam v tom mají tradici.
Evropskou tradicí je "fórum", "stoa" nebo "hydepark".
26. 03. 2011 | 13:14

Lena napsal(a):

Anuszko,
klid. Pánové se vzájemně bohorovně poplácají po ramínkách. Jako vždy. A poklábosí si se skrytými útoky na xxx o tom, jak jsou slušní a ten xxx je na ně tááák ošklivý sprosťák a navíc neumí diskutovat k věci.
26. 03. 2011 | 13:17

Anuszka napsal(a):

Přirovědec: zapomněl jste připsat amen...neb k tématu tady kompetentně hovoříte jen Vy a hrstka vyvolených...o to, co tu budu dělat já, se starat nemusíte:-)
26. 03. 2011 | 13:22

prirodovedec napsal(a):

Lena: Nebot vrozene gentlemanstvi jim brani poplacat pritomne damy ... :)
26. 03. 2011 | 13:24

prirodovedec napsal(a):

Anuszka: Ridte se radou Leny a nepoulete :). Nevim, zda se staram, ci nestaram, pouze, zminen Vami, jsem se radostne chopil moznosti popovidat si s Vami tak, jako nedavno vlk.

Ja si nemyslim, ze k tematu hovori ten ci onen kompetentne. Ja jsem subjektivne zaujat kazdym novym pohledem. Kdyz si ovsem myslite, ze kompetentne jen ja a hrstka vyvolenych, co mam delat ... :)
26. 03. 2011 | 13:29

Anuszka napsal(a):

Lena: gentlemani to jsou, já to tušila:-)
26. 03. 2011 | 13:30

Vico napsal(a):

Přírodovědec : Já mám celkem pro Pocestného slabost :-)
26. 03. 2011 | 13:31

Godot napsal(a):

prirodovedce, ty jsi subjektivne zaujat predevsim sam sebou
26. 03. 2011 | 13:34

Lena napsal(a):

přírodovědecká mnohohlavá saň:
vrozené co??? Tahle pohlavní nemoc byla v ČR vyhlazena někdy za 2. světové války. A těch pár jedinců, kteří jí trpí ještě dnes, je opravdu jen velmi málo. Máte zato, že jste jedním z nich?

Anuszka:
ano, to se hned pozná... :-)

Vico:
já taky.
26. 03. 2011 | 13:34

Béda napsal(a):

Lena,

mohla byste vy objasnit, co je na slušně podaných otázkách k tématu přesně střïžených diskutérům na tělo neslušného?

Je slušnější ostentativně pod praporem "interpelací přehlížet
názory ostatních a dělat jako že neexistují? To jsem nevěděl, že interpelace = otázky vymyšlené, formulované a položené moderátorem pro vybrané členy privátního klubu? Viděla jste někdy interpelace v parlamentu?

PS: proč myslíte, že u prvního dílu nekonečného seriálu čajového dýchánku "interpelací" byli pozvaní "pravdoláskaři" ze začátku jak připo....?
26. 03. 2011 | 13:35

prirodovedec napsal(a):

Vico: Vidim, viz pucmidrat slovnik aj. :) Ja pro neho take, to je snad zrejme, ale pro raznou Lenu a poulivou Anuszku mnohem vetsi. Ale jsem nepochopen ... :)
26. 03. 2011 | 13:35

Lena napsal(a):

Bédo,
horlíte hezky. Ale já jsem reagovala na něco úplně jiného... :-)
26. 03. 2011 | 13:39

prirodovedec napsal(a):

Lena: Roztomile razna, jako vzdy :).
26. 03. 2011 | 13:39

Ládik!!! napsal(a):

Lubo -
problém by vyřešilo otočení fotele k plentě. Hosté jsou veřejně známí lidé, klidně by mohli být k hledišti zády. A plentaře bych těm čtyřem nepředstavil, byli by to opravdu anonymové. Psali by glosy, které by měli všichni na očích.
26. 03. 2011 | 13:41

Béda napsal(a):

Ládík!!!

stačilo by malé vylepšení. Béžící pás otázek na spodní části obrazovky a plenta s otázkama před besedujícími. Třeba by se jim občas trochu orosilo čelo.

Kupř., když by p. Kalousek poučoval publikum o korupci a současně by po očku shlédl otázku: "Proběhly testy fi. Cyrus Agnum na padáky ještě před soutěží? Kdo rozhodl a kdo schválil vítěze soutěže? Kolik to stálo a jak jsou zakoupené padáky využity?" anebo "Jakou kvalifikaci pro boj s korupcí má pan Barták, kterého jste přetáhnul z MO?" Když poučoval o reformách, třeba by ho zaujmul dotaz "Co bude s vybranou zvýšenou DPH, pokud se vám do 3. pilíře nepodaří získat dost zájemců?" anebo "Jaké bude podle vás reálné zhodnocení Kč po 30-ti letech?" Anebo "Bude podle vás splněn rozpočtový výhled vašeho ministerstva pro r. 2011?" anebo "Jste vy, hlasovač pro všechny rozpočty, po kterém zbyly na MO pouze černé díry, strůjce největšího rozpočtového schodku tím pravým reformátorem?"...

Podle stávající koncepce zajišťuje přehlížené obecenstvo pouze povinné křoví pro klid čajového dýchánku na PR práci.
26. 03. 2011 | 13:53

Lena napsal(a):

přírodovědec:
no, jsem ráda, že se Vám to líbí. To víte, na Vaše psychologicko sociologicko filosofické rozbory nemám, tak si své komplexy řeším po svém.
Mimochodem: když jsou plentaři schovaní, nevadilo by, kdyby byla jejich přítomnost opravdu jen virtuální. Nechtěl byste se příští debaty coby plentař účastnit Vy, on-line z Austrálie (nebo kde to nyní jste)?
26. 03. 2011 | 13:56

Ládik!!! napsal(a):

Další vylepšení by byla litrovka slivovice + 5 štamprlí na stole.
26. 03. 2011 | 13:57

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

jenom taková lehčí otázka. Tvrdil jste, že plentaři plní v pořadu důležitou roli. Mohl bych se zeptat jakou?
26. 03. 2011 | 13:58

Občan napsal(a):

Jen marně přemýšlím, která je čí alter ego...
Samozřejmě je možné, aby dva lidé měli PODOBNÝ styl "diskuse". Ale identický? :o)
26. 03. 2011 | 14:01

Béda napsal(a):

Lena,

tak mě napadá. Nechtěly byste se stát plentařkama vy s pí. Anuszkou? Anebo jedna s p. Pocestnym a druhá s p. Emissarym, resp. p. I.Hochmannem?

Pouvažujte o tom. Přeji hezký den.
26. 03. 2011 | 14:02

Béda napsal(a):

dovětek:

kdyby pánové nemohli, možná by zaskočil některý z pánů: hoven, Rumcajs anebo neustále metamorfující moucha.
26. 03. 2011 | 14:04

Vico napsal(a):

Mnozí, co tu kritizují, že stoleček pro plentisty byl nízký, takže se museli hrbit, stínové divadlo znetvořující postavy, pohovka pro hosty nepohodlná...atd., jsou úplně mimo, neboť vůbec nepochopili záměr pořadatelů. Obsah besedy totiž měl být vpodstatě podružný. Na diváka celá ta scéna měla působit především nonverbálně.

- Násvit plachty oddělující svět druhohorních plentařů od zbytku úmyslně zvětšoval siluety do gigantických vpravdě dinosaurovských rozměrů. Domnívám se, že takto osvícen by i exmluvčí MZ Cikrt vyrostl do výšky a šířky bájného Krakena.

Divák uvyklý na přenosy wrestlingu z podřadných sportovních kanálů už od první vteřiny věděl, komu má fandit.

- Silueta plentaře rabsky skloněná nad počítačem/jak jinak u tak malého stolečku/ navozuje dojem poraženectví a zároveň zdůrazňuje "evoluční nevýhodu" oponentů z říše stínů. Zde bych poradil pro příště vyměnit židličky rovnou za klekátka, která by pro tento účel byla ještě vhodnější.


- Nízká pohovka pro hosty rovněž byl dobrý nápad, který Sedláčkovi značně usnadnil jeho roli ulamování případných hrotů. Politoložka Matoušková zcela zaujata nebezpečím "ztráty křesla"/přesněji řečeno pohovky/vypadla zcela ze hry. U Kalouska zase bylo eliminováno nebezpečí, že při své hmotnosti se předčasně z pohovky bez cizí pomoci zvedne a to ani v případě, kdyby se vlkovi podařilo prosadit hlasování o jeho morální integritě.V nízkém posezu by musel pohár hořkosti vypít až do dna.

Profesor Komárek zřejmě prožil své největší životní trauma. Tento obdivovatel asiatského způsobu života si musel odsedět asijskou 80minutovku v pozici lotosového květu.

Všechno má svůj význam a svůj účel.
26. 03. 2011 | 14:07

Luba napsal(a):

Ládíku!!!

Nápad se stíny je možná scénicky zajímavý, ale z hlediska diskuse a komunikace je to nesmysl.

Diskutéři se od blogerů liší tím, že jejich tváře jsou vesměs neznámé. Diskutéři by i nadále vystupovali anonymně tím způsobem, že by při interpelacích nepoužívali svůj nick ani své občanské jméno. Nejdou tam přece exhibovat, ale jdou se ptát a seznamovat ostatní se svým "úhlem pohledu".

Nápad s jakýmsi výtvarně pojatým přenesením prostředí internetu na plátno je jednoduše špatný, nabo kontraproduktivní - v případě, že bylo původním záměrem autorů skutečně diskutovat.
Virtuální 2D prostředí displejově-internetových ploštěnců a ploštěnek se řídí jinými zákonitostmi, než běžná komunikace v 3D/4D.
26. 03. 2011 | 14:08

Lena napsal(a):

Bédo:
"tak mě napadá"
Hmmm. Jste mi připomněl, jak mi taťulda říkával: "Ty máš nápad? Tak si pojď nejdřív pro facku a pak ho můžeš říct."..... Váš nápad mi připadá z této kategorie. :-)
A nepokoušejte. Vybrat si mezi Pocestným a Hochmannem? Z toho bych měla doživotní trauma.

Občane:
to víte. My, hysterické frustrátky, máme naprosto totožné reakce.
26. 03. 2011 | 14:15

vasja napsal(a):

myrta napsal(a):
Fialenka
ano,přidávám se .Proč někomu vadí,jakou má vlk postavu?Můj muž tvrdí,že "správnej mužskej" má mít pleš,břicho a brýle.Což tedy má a já k tomu dodám,má zlaté a láskyplné srdce,pomáhá každému jak může.Nenávidí faleš,přetvářku a lež.......
----------------------------------------
Ale když se setmí a on po dvou pivech usne..........
Holkí...nemužu si pomoct. Neni nad kudrnatýho, vypracovanýho a vášnivýho drsňáka. Ale jinak je ten muj fakt hodnej.
26. 03. 2011 | 14:18

Luba napsal(a):

Koneckonců,
celou nesmyslnost tohoto nápadu nejlépe ilustruje fotografie ploštěnce vlka podávajícího svou 2D-pravou přední prostorově vyvedenému 3D Sedláčkovi - jejich ruce se protínají v chaotickém nekonečnu - nikdy se nestřetnou.

Holt - jiné dimenze :)
26. 03. 2011 | 14:21

Béda napsal(a):

vasja,

pro někoho je holt důležitější forma, pro někoho obsah. samozřejmě kritici cizího zjevu jsou většinou sami naprostým fyzickým ideálem.
26. 03. 2011 | 14:23

Béda napsal(a):

Lena,

Despotický otec. To by chtělo nějakého psychoanalytika.

Jenom amatérský dotaz: Nepřipomíná vám p. Kalousek taťku?
26. 03. 2011 | 14:31

Fialenka napsal(a):

myrta
Spíš než že by jim to vadilo si dělají srandu :-) Jinak s vaším textem od zlatého srdce … velký souhlas :-)
26. 03. 2011 | 14:33

Míval napsal(a):

jihočech: proboha, kde jste se sebral, že sophisticated má pejorativní nádech. V každém trochu solidním slovníku najdete k němu přilepenou poznámku "approving", což znamená, že jde o přídavné jméno hodnotící pouze kladně. Ať jde o lidi či technologie.

Vlk: Škoda, že se Vaše a Carlosovy komentáře objevily na obrazovce jen občas a na velmi krátkou dobu. Každopádně, následné postřehy Vás obou jsou zajímavé. A bude jen dobře, poslouží-li tvůrcům pořadu k jeho úpravám.
26. 03. 2011 | 14:34

Luba napsal(a):

Ovšem,
ta Kalouskova fotečka je také povedená ...

Nebýt tam napsáno: "pan ministr se posiluje nanukem", považoval bych tento výjev za doklad Kalouskovy koprofágie.
Pokud by šlo o posun směrem dovnitř.

Druhý možný výklad tohoto fotograficky zdokumentovaného jevu
je zhmotnění ministeriálovy koprolálie. Pokud by šlo o posun směrem ven.

P.S.: V každém případě je ale jasné, že pan ministr má určitou úroveň, smysl pro etiketu a kulturu stolování/vyjadřování.
Vždyť má to hov.no na špejli!
26. 03. 2011 | 14:42

Béda napsal(a):

Míval,

Určitě je to pro tvůrce inspirativní. Musejí vyřešit dilema, jak zatáhnout křoví opticky víc do dění a zároveň jej obsahově neutralizovat jako kdyby na scéně vůbec nebylo.

Možnosti by zde byly: třeba dát víc prostoru hledišti. Zde se přímo nabízí pečlivě předem vybraní a připravení tazatelé. Dotazy z internetu je možno prosít zapojením specielních "diskutérů" -jedníém z nich by mohl být p. Stejskal, který by pod různými nicky položil správné otázky a posléze by je vyrešeršoval na plátno. Za plentu by se po úvodních 2 dílech dali pozvat z nutnosti glosátoři z týmu hezkého dne...

Fantazii se meze nekladou. Časem dramaturgie třeba dospěje k tomu, že debatní kroužek bude transformován v diskusní arénu, kde všechno bude předem dáno ve scénáři - účastníci i otázky. P. Sedláček doposud práci zvládá bravurně. V rezervě je v případě mimořádné okolnosti zajisté připraven i náhlý výpadek proudu a pověstný Cimrmanův Vítr z hor, kde Sedláček nasedne na kolo a ve tmě prchá z Národního.
26. 03. 2011 | 14:47

Občan napsal(a):

To Luba (14:42):

Lubo, tohle mi nedělejte! Já zrovna jedl "prdelačku"!!!
A víte jak špatně se dostávají jemné kroupy z klávesnice?
26. 03. 2011 | 14:58

Béda napsal(a):

Dovětek,

mezitím se poklidí a na scénu před zapojením proudu nastupují baletky.
26. 03. 2011 | 15:03

prirodovedec napsal(a):

Lena: Tak to zatim nabidnuto nebylo. Ovsem s usmevem jsem tuto moznost stejskalovi zminil, byt trochu jinak, ze mozna prijde skupinka mladych matfyzaku se slovy "my jsme prirodovedec" :). Ja si myslim, ze po dvou zkusenostech dalsi problem editora bude ne vylepseni a sladeni, ale ziskani dalsich plentistu. Podle mne asi postupne dojdou. Nikdo zde prilis nenaznacuje, ze by o to mel zajem. Ale snad se Rumcajs pochlapi ... :)
26. 03. 2011 | 15:08

stále rebel napsal(a):

Pro Vico.
Pokud přijde pravičák s "nabídkou kvalitního..dialogu", nemůže to dlouho vydržet. Faleš se dá předstírat jen chvíli. Pravičák chce vládnou, rozkazovat, v lepším případě ventiluje své dojmy ve stylu já, já, já.

Dokud neuvidíte, že je česká pravice schopná přátelského a kooperativního soužití s našimi sousedy, tak nečekejte, že by se tento typ lidí dokázal dohodnout se svými spoluobčany.
26. 03. 2011 | 15:36

Rumcajs napsal(a):

Chtělo by to pozvat za plentu stále rebela a Lubu.

Takhle nějak si představuju jejich siluety.

http://www.fotosite.cz/souteze/fow_view.php?code=7324
26. 03. 2011 | 15:39

hanah napsal(a):

To jste mě vlku fakt překvapil, že vás překvapila dramaturgie :-). Co jste jako čekal ?
A promiňte - Třeštíková intelektuálka ? Přírodovědec že by to někomu nandal ? No, když myslíte :-)
26. 03. 2011 | 15:39

suchánek napsal(a):

skogen:

brilantní dikce, intelektuálská patina, sofistikované poučky. to je zdejší vaše psaní. jeden můj velmi dobrý přítel mi vždycky radí, když se ho ptám na složitá životní rozhodnutí, abych si vzal prázdnou ádvojku, do levého sloupce napsal mínusy a do pravého plusy. ale především si naprosto jasně velkými červenými písmeny napsal nahoru cíl. co tím rozhodnutím chci dosáhnout a jaký je ideální stav po rozhodnutí.

po čtení vašich zdejších příspěvků bych vám tuto prostou poučku vřele doporučil, jelikož je naprosto nejasné, co je vlastně cílem vašeho sdělení. čeho tou "diskuzí" vlastně chcete dosáhnout?

trochu jste mi nahrál svým sdělením:
--- Tato diskuze a mnoho jí podobných je nesrovnatelně cennější než řízená taškařice pod vedením dramaturgie.---

smím se zeptat, čím je tato konkrétní diskuze (pod tímto blogem) NESROVNATELNĚ CENNĚJŠÍ? Po tomhle patetickém sdělení jsem si málem cvrnknul do trenýrek :-)

závěr jsem chtěl původně vynechat, ale nakonec jej napíšu: ve společnosti dam a slečen byste byl úplně ztracen. poslouchali by vás asi tři minuty a pak šli špásovat s kuchařem či topičem. tipuji vás, že jste měl za svůj dlouhý život maximálně dvě partnerky, které od vás rychle utekly. zcela impotentní totiž nejsou jen vaše texty, ale pravděpodobně i celý váš partnerský život. pro ženy jste pravděpodobně velmi nudný šovinistický buran. ale třeba se šeredně pletu :-)

a konečný závěr pro drtivou většinu zdejších diskutujících. skoro se vám tu chaloupku rozbořit podařilo. ale jako v celém vašem životě, bohužel jen skoro. dotáhnout jste totiž asi nestihli nic. interpelace nejsou určeny vám, příště je naprosto ignorujte a vězte, že vás vůbec nikdo nenutí se jich jakýmkoliv způsobem účastnit. a jak to dopadne? ano, ano, první diskuzní vstup pod dalšími interpelacemi bude mít rozhodně béda :-))

poznámka: dnes mizím a na žádný příspěvek nebudu reagovat, skoro bych si přál, abyste (skogene) nereagoval ani na ten můj :-)
26. 03. 2011 | 15:40

Rumcajs napsal(a):

Kdyby někomu vrtalo hlavou, kdo je ta třetí silueta, tak to je Béda.
26. 03. 2011 | 15:43

Skogen napsal(a):

@suchánek

tak dobře :)
26. 03. 2011 | 15:58

zemedelec napsal(a):

Ješte bych přidal asi toto,hodne tady zaznělo postřehů,co je asi záměrem těhle interpelací.Je skutečnost,že p.Vlk i p.Carlos V,vyčnivají nad ostatníma nickama hodne vysoko.Bylo potřeba je nejak uzemnit.Jestli se to povedlo,určite né,spíš je to donutilo k zamyšlení a nás taky,tak očekávám ješte pěknou vřavu.No do třetice vkládám určitou naději,že to může pokračovat,nebo to vybouchne.
26. 03. 2011 | 16:02

Béda napsal(a):

suchánek,

čím to, že vy pravičáci jste všichni takoví kádrováci a uražeči?
Nemáte sklon projektovat do hodnocení druhých spíš sebe?

Podle věcných argumentů a logiky se zdá, jako kdybyste v těch diskuzích pomalu ani nebyli.

Chápu vás pane Stejskale, že napadáte na levou nohu. Ta pravá vypadá být v poslední době nějaká churavá a tůze nedostatečná.
26. 03. 2011 | 16:05

prirodovedec napsal(a):

Zdravim jakla, pardon hanah :).

Rumci: Tesim se priste na Tvoji :).

suchanek: Zajimave, jste tu jiz skoro mesic u mnohych z nas diskutujicich za hrdinu, cti se tu Vas odkaz, dekuje Vam kde kod a Vy najednou takto vazne az pateticky zaujate?

Chapu ale doufam spravne, ze je mozne pripadne reagovat ne na Vas, ale "o Vas" napr. si povidat se Skogenem.
26. 03. 2011 | 16:07

Luba napsal(a):

Rumcajsi,
z té fotografie přímo sálá bukolická idyla Vašeho rodinného výletu :)

P.S.:
Ten kus, co má zrovna hubu u země jste Vy, nebo Cipísek?
26. 03. 2011 | 16:17

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec.

Mám siluetu zhruba jako Vlk.

Akorát jsem o hodně hezčí a chytřejší.
26. 03. 2011 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

Skogen
tipuji vás, že jste měl za svůj dlouhý život maximálně dvě partnerky, které od vás rychle utekly. zcela impotentní totiž nejsou jen vaše texty, ale pravděpodobně i celý váš partnerský život. pro ženy jste pravděpodobně velmi nudný šovinistický buran.
--------------
Kápněte božskou, kolik jich bylo?
26. 03. 2011 | 16:31

vlk napsal(a):

Utchyně mi byla povolena malá pauza na internetu. Po té, co jsem na velkém notebooku shormážděné větvi rodiny promítnul natočené záběry z včerejší oslavy na Vlčštejně v hlavní roli s malým Hříbkem a jeho sekačkou. No dostal úžasnou plastovou sekačku na trávu, která dělá děsnej randál. Jako ta pravá jeho táty Zajíce...
No myslel jsem, že to využji. k několia buď pokusům o vtipné vstupy nebo plnohodnotně údernou vlčí klasiku. To podle situace.
Ale kdepak!
Díky za diskusi! Chcechtáms e z plna svho vlčího hlavokrku! Paráda! A sděluji, ale zcela vážně, že miluji veškeré dámy které vstoupily do diskuse. Některé tak, že až je někdy potkám, resp. pokud je někd y potkám, jsem připraven je nosit na rukou.
A zcela explicitně dodávám, že miluji i paní hanah. Chápu, že její srdce je sic e plněno naplněno Václavem K. a že s e tam neomuhu nikdy vejít, leč i ona mne velmi ptěšila. Žádná ironie.
Co s e týče vstupů pánstva. Dlouho jsme jel na vlně přírodovědec, Vico, Luba a myslím ještě někdo, že jim zdatně sekundoval. Hravost sama. Díky pánové..
A pak jsme našel druhý vstu přítele Lac a Goesslinga.. A bylo - roloval jsme od spodu.
Přesně Laco, přesně. takže z mé klábosnic e všechno. Žádné další vtípky a žádné pancéřové pěsti.

Díky všem a nebudu rušit. Hrajte si dál. Fakt si hrajete moc pěkně. Docela vám závidím. Já jen prolétnu další blogy a vrátím s e k rodinnému stolu.
26. 03. 2011 | 16:32

hoven napsal(a):

beda,
ja za plentu jít nechci. já jsem dlouho nechapal, co je pointa . možna jsem to nakonec pochopil, plentaři jsou anonymní komentátoři diskuze, na které nikdo behem te dikuze nereagueje. takhle jsem to pochopil já. akorát diváci mají možnost jejich komentáře číst. je tam prvek bezprostřednosti, ale při zachování anonymity. je to takový divadelní dramatický ztvárnění internetových komentářů. možná, že tam carlos s vlkem šli s uplně jiným očekáváním, že budou hrat v te diskuzi aktivnější roli. já bych to nechal tak, jak to je, akorát bych na te obrazovce nějak rozlišil, kterej komentář je vlkovo, kterej carlose.
ps. kdybych šel za plentu, psal bych komentáře na hranici kodexu. v.i.špidlu bych nešetřil. možná by mě nakonec museli odpojit.
26. 03. 2011 | 16:41

prirodovedec napsal(a):

skogen: Dekuji Vam tu za tu Vasi brilantni dikci a intelektualni patinu. Nevim proc zde pisete a co je cilem zde Vaseho psani, ale celkem to ani nepotrebuji vedet a nepovazuji to pro sebe za podstatne a Vy to jiste vite, zda tim treba vyplnujete sobotu nebo mate jiny zasadni duvod nebo cil, zda si pocitate zde zasadni klady ci zapory. Rad jsem ale Vase vstupy zde cetl, pro mne rozhodne mely smysl a dokonce jako vicehlavy jsem jich nasel i vice.

S tou A4 bych to neprehanel, tato rada od mne sympatickeho autora mne zaskocila az svoji barvotiskovosti pripominajici mi spise az reklamni brozurky Dale Carnegie nebo ty vydavane za naseho mladi i stari na tema "jak spravne prozit svuj zivot a uspesne se v nem rozhodovat". Mozna profesni ulitba?

Co se tyka ceny zdejsich diskusi a ucvrnkani z toho do trenek, mozna za to mohu ja, casto tu cenu diskusi pro sebe zde hlasam, protoze to pro mne plati, mozna jste to ode mne prejal ... pokud to tak je, prominte. Nicmene to, ze jsou tyto diskuse bezcenne pro radu dalsich ucastniku, je celkem zrejme ... reseni mohou zvolit jednoduche, bylo zmineno vyse, vzit si papir A4 a ...

Co se tyka uspechu u pani a divek, pod vypadem mladistveho uspesneho PR radce, citim jednu bezesprou respektuhodnou radu: Pres veskerou emancipaci bychom nemeli zavadet primocare rovnostarske skandinavske moresy do zdejsich diskusi, a meli bychom byt ke zdejsim zenam ohleduplnejsi. Byt je ta rada okorenena poznamkou o ztrate sanci na vice nez dve partnerky (inu vida, tak pocet je dnes dulezity :) ) a o spasovani s topici. Mne dosud zdejsi diskuse pripadaly az na vyjimky vice mene bezpohlavni a nefreudovsky motivovane ... ale kdovi asi je ceho si nove vsimat, asi v CR zacalo jaro ...

Boreni chaloupek je bezna lidska cinnost. Tak by mne to tolik neprekvapovalo. Zejmena po tech desitkach let boreni pod rouskou budovani toho ci onoho. Na druhe strane chapu, ze clovek, ktery jako prvni vykrocil do neznama stejskalova projektu a uzil si svoje a promyslel celkem skvele moznosti napravy dal vyborne rady naslednikum, nemusi byt potesen, pokud jedni ten projekt, ve kterem byl, vidi jako manipulaci hodnou odsudku, jini z nej maji trochu bzundu a dalsi radi a radi.

Usmirit by ho ale mohlo to, ze celkem bez vyjimky az na mouchomety, kormorany a dalsi ptaky a rumcajse a dalsi loupezniky vsichni ostatni ocenuji jak se diskutujici nachystali a jak na suchanka navazali.

A mozna by i mladi uspesni mohli zaregistrovat, ze pokud podle vlka a dalsich ted pry tisicum v CR snazi bourat jejich zivotni chaloupky i jeden host chaloupky stejskalovy, tak neni divu, ze tu chaloupku, ze ktere host nevysel podle nich jako Trautenberg ale skoro jako Ance, ze ji bouraji, prestavuji, maluji hyrivymi barvami a i destruuji. Ale vzdyt je to jen internet.

Skogen zaslouzi v mych ocich hlubokou uctu za nereakci, ke ktere byl vyzvan. Ja k ni vyzvan nebyl, tak jsem si dovolil Skogena oslovit takto. Prilis zde zase citim to davne jadro svaru mezi tzv. anonymnimi a neanonymnimi nicky. Pritom staci tak malo, zavest registraci jako na psovi, a predtim se jen rozloucit.
26. 03. 2011 | 16:42

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

nezoufejte, bude líp. Třeba poté co naběhnou v praxi deformy antikorupční kleptokratické party s.r.o. zažehne se pod vašim odborným dohledem na "interpelacích" v Národním nová sametová revoluce. Ta provede s besedujícími (snad mezi nima nebudou na čajovém dýchánku chybět pánové Kalousek a Drábek) defenestraci a poté potáhnou účastníci a facebooková mládež s díkůvzdáním směrem ke Strakovce.
26. 03. 2011 | 17:10

Pepa Řepa napsal(a):

Stejskal
že bych byl rozčilený, to ani náhodou. Ale když je otázka položena, má být zobrazena v původní formě a ne vykleštěna jako eunuch v harému.

Tady je něco pro Ivana Hochmanna, ať pookřeje.
http://www.ct24.cz/vysilani/2011/03/26/211411058200012-14:31-politicke-spektrum/

Silná sestava, silné myšlenky. Má to spád. Můžete souhlasit nebo ne, ale je to jiné kafe než čtvrteční blablabla.
Pokud mezi Vaši vybranou čtyřku neobsadíte jednoho takového-pravda nepříliš konstruktivního- týpka, který debatu rozproudí je to o ničem.

Podnětná je i formulace o tom, co je extrémistická strana podle pirátů.Všechny co byly u moci, neb extrémně kradou.
26. 03. 2011 | 17:12

almost glossed™ napsal(a):

Mám takový návrh:

Komu NEpřipadá, že příspěvek 26. 03. 2011 | 15:40 vyznívá jako zoufalé volání neanonymního, ale závistiveho burana a chudáka těžce se vyrovnávajícího s pocitem méněcennosti, nechť povstane.

(Skogen - Ježíše to taky bolelo :-)

A na nereagování bych neměl nervy. máte můj obdiv.)
26. 03. 2011 | 17:23

almost glossed™ napsal(a):

vlk: včera jste mě skvěle zmátl... ani jsem si toho nevšiml a automaticky přepsal:

Ten syndrom samozřejmě není "Helsinský", nýbrž "Stockholmský" Není to daleko od sebe, ale přece jen... :-)

(A obecně: Trochu mě děsí, jak jsou nyní "lidé" jako hoven - viz 26. 03. 2011 | 01:21 nebo anuzska na koni. To prostě není dobré vyústění...)
26. 03. 2011 | 17:31

almost glossed™ napsal(a):

skogen: Možná je suchánek zrovna ve fázi II. podle http://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCbler-Ross_model To by dávalo smysl. V tom případě bych měl pro něj jisté pochopení. Ono to někdy jde pomalu a k tomu to znovuoživení traumatu...
26. 03. 2011 | 17:35

suchánek napsal(a):

nakonec musím zareagovat než odjedu:

skogene, beru vše zpět. a omlouvám se, zbytečně jsem uletěl. vysvětlím mé pnutí. vždycky mě šíleně zarazí, pokud se někdo evidentně inteligentní a na výši pouští do těch destruktivních seancí a vysmívá se lidem, kteří destruktivní být odmítají. říkám si, kolik kapacit našim světem proplulo bez viditelné konstruktivní stopy. kdybyste mě nezaujal, nereagoval bych na vás. a je tu dost dalších, kteří také mají evidentní inteligenční potenciál, ale za reakci naprosto nestojí (nepřinášejí do těchto debat vůbec nic).

mou reakci v podstatě nastartoval tento ropor, napsal jste:

A) "z psychologického hlediska mají lidé vždy tendence nadhodnocovat to, co za své úsilí získají, jestliže to současně objektivně stojí za prd".

B)Tato diskuze a mnoho jí podobných je nesrovnatelně cennější než řízená taškařice pod vedením dramaturgie.

zbytek už asi dodávat nemusím :-)

jestli si někdo myslí, že interpelace nebo zdejší diskuze můžou něčím pohnout, je to průzračně čistý a nenaivnější blázen.

interpelace i zdejší blogy a diskuze jsou čistokrevnou hrou a tlacháním. jakékoliv vyžadování hlubších cílů je naprosto mimo mísu. z toho důvodu je víc než jasné, že vyžadovaný formát panem stejskalem (povídání si) je ten nejlogičtější.

nikdo tu dějiny nezmění, nikdo nemá žádnou šanci to komukoliv z blogerů natřít, při jakékoliv konfrontaci při interpelacích by je kalousek sfoukl jako svíčku.

berte to zde, stejně jako já i přírodovědec, jako hru a zábavu. nic hlubšího a dějinotvorného zde nikdy nevznikne. a nechte bédi při tom pomyšlení, že by to snad i někdy šlo, kdyby je někdo vyslyšel.

pan stejskal něco zorganizoval, jeví se to velmi sympaticky a stojí setsakramentsky hodně práce, vím to. číst tady ty úchyly, kteří neumí nic jiného, než bořit bábovičky na písku, tak to mě fakt vytáčí. proč sem probůh po těch tisícech zkušeností lezou???

mějte se hezky a ještě jednou, omlouvám se.

(opravdu vyrážím pryč a budu mimo až do rána, proto píšu ještě teď, snad si to přečtete, než to sjede z hlavního playlistu do zapomnění).
26. 03. 2011 | 18:09

suchánek napsal(a):

...tento rozpor...
26. 03. 2011 | 18:11

Béda napsal(a):

Suchánek,

jenom takový dotázeček: proč jste šel za tu plentu? Co jste si od toho sliboval? Jste spokojen, že se promítly vaše glosy na plentu a tím to skončilo?
26. 03. 2011 | 18:25

almost glossed™ napsal(a):

Srovnejte:

"interpelace i zdejší blogy a diskuze jsou čistokrevnou hrou a tlacháním. jakékoliv vyžadování hlubších cílů je naprosto mimo mísu...

...berte to zde, stejně jako já i přírodovědec, jako hru a zábavu. nic hlubšího a dějinotvorného zde nikdy nevznikne..."

VS.

"Na svou přímou účast jsem se nesmírně těšil. Mám už toho v životě z hlediska podobných akcí opravdu hodně, přesto mě mé osobní fiasko zaskočilo natolik, že se z něj lížu dodnes..."

"V zásadní počin za plentou jsem nijak zvlášť nevěřil, ale ten výbuch mě zaskočil..."

"Vzhledem k tomu, že mě (nás plentážníky) pan Stejskal na koci regulérně zprcal, musel jsem se naoko urazit a to, na co jsem se nejvíc těšil, tedy pivo po interpelacích, vynechat. Na hotel jsem se plížil jako spráskaný pes."

Oceňuji však, že dotyčný ve své útočnosti alespoň trochu zacouval (i když to zatím beru s rezervou, vzhledem k podivné argumentaci.)
26. 03. 2011 | 18:28

Béda napsal(a):

dovětek:

proč p. Stejskal vyzývá lidi ke kladení otázek a glosování, když to stejně nemá pražádný vliv na chod diskuse a "tajné" zadání je nepouštět v žádném případě "ulici" k názorové konfrontaci s vyvolenými VIP politickými celebritkami, které chtějí mít pouze PR a klid na práci?

Dokdy myslíte, že tvůrcům pořadu takové oblbování vydrží?
26. 03. 2011 | 18:28

almost glossed™ napsal(a):

viz http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=12371
26. 03. 2011 | 18:29

stále rebel napsal(a):

Pro suchánek.
Dějiny se tu sice nemění, ale někteří tu ze sebe dělají takové blbce, že stojí zato se sem občas podívat a trochu se pobavit.
26. 03. 2011 | 18:33

almost glossed™ napsal(a):

Vlastně to pochopení pro pana Suchánka mám.

S pocitem "zprcaného zpráskaného psa" se nežije dobře.
26. 03. 2011 | 18:35

Skogen napsal(a):

@Pepa Řepa, jsem věrný manžel, kterému občas hrozí uklouznutí ;)

@přírodovědec, já děkuji, překvapil jste mě. Smysl vidím v ode všeho trochu, ale hlavně se mi zamlouvá ten typologický souběh diskutérů, který by se v reálných podmínkách jen tak nesešel.. Z toho vznikají báječné situace. Krom toho se mnohdy něco dozvím, často od něčeho odrazím, a když se svou vybroušenou formou rozhodne dát i něco k lepšímu Vico nebo dnes Luba, no, co budu povídat...

@almost glossed™ je fakt, že nejdřív jsem se tak trochu do "plentařů" pustil já stylem "jinak to dopadnout nemohlo a kam jste dali oči...", takže suchánka i vcelku chápu. V kontextu té druhé fáze ;)) Ale nemá to smysl bůhvíjak hrotit.
26. 03. 2011 | 18:35

Béda napsal(a):

Suchánek,

do třetice. Co je a co by podle vás mělo být cílem INTERPELACÍ?
Má to být jenom tlachání o "počasí" v anglickém debatním kroužku, anebo má jít o řešení nějakých hlubších otázek, které zajímají veřejnost, má to mít nějaké hlubší informační, osvětové anebo jiné poslání? Oč autorům "interpelací" vlastně jde? A oč podle vás jde anebo mělo by jít plentařům a internetovým tazatelům?
26. 03. 2011 | 18:35

Béda napsal(a):

Suchánek,

do třetice. Co je a co by podle vás mělo být cílem INTERPELACÍ?
Má to být jenom tlachání o "počasí" v anglickém debatním kroužku, anebo má jít o řešení nějakých hlubších otázek, které zajímají veřejnost, má to mít nějaké hlubší informační, osvětové anebo jiné poslání? Oč autorům "interpelací" vlastně jde? A oč podle vás jde anebo mělo by jít plentařům a internetovým tazatelům?
26. 03. 2011 | 18:35

Béda napsal(a):

ag + dovětek k příspěvku ze 17:10

ag,

díky, že jste si dal tu práci. Taky mě hned napadlo, že Suchánek si malinko protiřečí.

Dovětek k V(L)SR 2: a vůdcem té revoluce bude zbídačený nakladatel A. Tomský. P. Stejskal bude oslavován jako ten, který v Národní tlachárně vytvořil podmínky revolucionářům, kteří již ty bludy naprosto nekompetentních podvodníků nesnesli a svrhli populem nenáviděnou vládu. Druhá Pražská defenestrace byla dovršena v Národním.
26. 03. 2011 | 18:48

prirodovedec napsal(a):

Panove ted se to i diky premysleni nekterych trosku zklidnilo, muze to vest treba rano ke zpresnovani myslenek, zvazte a nehrotte to. Smekam ted pred suchankem i skogenem. Ona to sice muze byt jen hra a zabava rozhodne nic svetodejneho, ale i prosytrednictvim hry a zabavy lze neco sdelit a dozvedet se od toho soubehu diskuteru. Nez se rozejdou nebo si vjedou do vlasu ...
26. 03. 2011 | 18:51

Béda napsal(a):

prirodovedec,

s tou potenciální revolucí je to pouze vzpruha pro p. Stejskala, který v poslední době prý začal malinko napadat na levou nohu. Taky mu chci pomoct ujasnit si základní dilema při zodpovězení otázky, o čem mají být interpelace. Jestli o něčem anebo o ničem. Pakliže o ničem, ať to nenazývají interpelace ale velká Národní show bankovního filosofa Sedláčka, nevyzývají lidi aby v té show dělali křoví a řekli rovnou, že potřebují pouze mrtvou kulisu vyvolávající zdání demokratické diskuse.
26. 03. 2011 | 19:02

Carlos V. napsal(a):

Zdravím. Emoce jsou fuč, naštěstí jsem splachovací.

Sedláčka rád nemám. Ale přiznávám, já ho neměl rád ani předtím, takže žádná změna.

Otázka je, co dál s Interpelacemi.

1. Téma. Obecné tlachání jako cíl je k ničemu. Buď konkrétní téma, anebo host jako téma.

2. Víc interakce vnější tazatel x host (jedno jestli publikum, plentař či twiter).
V některých pořadech moderátor "Bojuje" za tazatele a vyžaduje odpověď po unikajícím hostovi. V Interpelacích otázku zabije Sedláček sám.

3. Zcela jiná role moderátora. Moderátor nechť zpostředkovává (moderuje) tok informací. Otázky předčítá, kláde dodatečné otázky či chcet odpověď po vykrucujícím se hostovi. Moderátor by neměl mít vlastní otázky a příběhy, určitě ne na 90% pořadu.

4. Technikálie - je co zlepšovat, například stream otázek i pro TV záznam, jistě i drobnosti - ale není to klíčové.

5. Hosté - méně je někdy lépe. Někteří jsou dobří na glosovaní, ale obtížné klást otázky.

Jistě, dělám z toho trochu Kotel. Ovšem otázky z Twitteru koriguje pan Stejskal, plentaři jsou (snad) vcelku rozumně vybráni. S publikem si musí poradit moderátor. Tím je snad odstraněna ona vulgárnost a dryáčnost Kotle. Navíc, s plentaři by se - díky napojení na sklo - mohl vést i dialog a nešlo by tak jednoduše smést otázku.

Mějte se.
26. 03. 2011 | 19:05

Skogen napsal(a):

@suchánek

Omlouvám se, já jsem si až nyní všiml, že jste připojil dodatek.

Takže... Víte, pro mne jsou zde naprosto zásadní dvě věci:
1) někdo tam šel
2) všichni, kdož tam šli, nevěřili, že něco změní

Tak proč?

Chtěl jsem jenom, jestli je možné se zamyslet, v čem spočívala ta osobní motivace. Jestli jsou to ambice vstoupit do veřejného života, anebo potřeba lesku společnosti těch zatracovaných mocných a editora, anebo co vlastně. Ne, že by to mělo význam u všech, ale u někoho by to z mého pohledu význam mít mohlo.

A pak mě zajímalo, jak to působí. Takový ten přenos sympatií. Pan Stejskal se jistě snažil. Ale ona to pro něj od toho namáhání zraku před záplavou liter Times New Roman tak jako tak nejspíš byla vítaná změna.

Jenže já už jsem se k tomu nechtěl vracet, tak to prosím nechme být.
26. 03. 2011 | 19:20

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo proč jen Vy a glosovanej za vším vidíte poškození t.zv. "levounů" a pořád brečíte, že máte málo prostoru?

Tady jde o to, že poslední díl byl jalovej, bez jiskry, bez šťávy a ne o to, jestli se někomu nadržovalo nebo ne.
Tomský měl poznámku k věci a je fuk,z které strany je.

Snad se poučí moderátor, jinak se asi přesune do Strašnic, do krematoria. Tam je takový projev vítán.

Z těch čtyř by měla bejt jedna štika, aby líné kapříky prohnala.
Pirát Bartoš v odkazu z Politického spektra by stál za úvahu,
není ani pravoun, ani levoun.
26. 03. 2011 | 19:49

stále rebel napsal(a):

Pro Carlos V.
Cituji:
„Otázka je, co dál s Interpelacemi.“

Tomu nerozumím, náš pohled by snad měl jinak:

1. bylo to dobré, rád si to zopakuji

2. za moc to nestála, ale pokud se podaří ze Stejskala vyrazit nějaké prachy, tak bych si to zopakoval

3. s.r. mu na to, i kdyby platil cokoliv.

Nás problém nejsou interpelace, náš problém je, zda budeme Stejskalovi dělat šašky nebo ne a případně co za to.
Tedy můj ne, já mám jasno, i když jsem to ani neviděl a informace mám velmi útržkovité.
26. 03. 2011 | 20:02

hoven napsal(a):

já si myslim, že p. stejskal byl za dobrý skutek po zásluze potrestán. nejhuře končí lidi, kteří to mysleli dobře.
26. 03. 2011 | 20:07

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
To je asi důvod, proč ty se dobrým skutkům vyhýbáš.
26. 03. 2011 | 20:10

Carlos V. napsal(a):

stále rebel : Zajímavá zkušenost. Děkuji, vícekrát ne. Ne v tomto formátu. O prachy nejde :-)
26. 03. 2011 | 20:17

Občan napsal(a):

Já nevím, mně to připadá jak chození kolem horké kaše. Ech, to taky není ono, nějak to neumím vyjádřit.

Já pracuji s informacemi a pracuji s lidmi, kteří jsou jejich nositeli nebo je naopak potřebují získat. Někdy po mně chtějí zjistit něco, co ani při nejlepší vůli a snaze nemohu vědět. Často jsou to lidé ve složité nebo bezvýchodné situaci. Vždy musím zachovávat klidnou mysl, musím bleskově vyhodnocovat situaci - co jim řeknu, co jim mohu říci, aby to nebylo ještě horší. Dělám to proto, že na druhé straně je vždycky člověk. Ve chvíli, kdy s ním mluvím, neberu ohled na jeho politickou, náboženskou nebo jinou orientaci (a věřte, že to lidé umějí dát najevo :o) ). Je to jen on a jeho problém. A já, od kterého žádá radu, pomoc nebo jen tu informaci. Je fuk, jestli písemně, telefonem nebo ústně.
Leckdy ti lidé jednají v afektu a už jsem vedl i pár jednání za asistence policie. Ale zatím to vždycky dopadlo dobře. A hřeje mne, když pak ten někdo zavolá nebo napíše a poděkuje - to fakt hrozně potěší a člověk ví, že jeho práce přece jen má nějaký smysl.

Ten dialog je, myslím, to, co chybí našim politikům a domnívám se, že to je i to, co chybí Stejskalovým interpelacím. Ta možnost přímého dialogu a ochota k němu. Nejde ani tak o to, aby mohli lidé klást otázky sami - tam hraje roli tréma, nezkušenost, ostach, podvědomá úcta k autoritám, ale i třeba zásadní antipatie.
Ale to se dá odbourat tím, že lidé mohou klást otázky zprostředkovaně - třeba pomocí toho Twitteru (přiznávám kajícně, že dodnes nevím co to je - já umím jen FB a ICQ), SMS, lístečků. Tím se dá předejít nějakému osobnímu napadání a přesto je možné vést dialog. To, že publikum ví, že jeho otázky byly položeny a vidí a slyší, jak na ně host reaguje, je hodně důležité. To totiž dává pořadu jako jsou interpelace smysl. Tak to tedy alespoň vnímám já.

Jsem se nějak rozepsal a teď jen doufám, že alespoň trochu srozumitelně. Pokud ne, tak sorry :o)
26. 03. 2011 | 20:27

blbá blondýna napsal(a):

Viděla jsem interpelace ze záznamu. Nuda nuda, šeď šeď.
Pročetla jsem tuto diskusi. A náramně se pobavila, tady je to teprve ta správná povedená taškařice. Dnes to u mne vyhrál pan Luba. Jeho komentář na téma "Kalousek s nanukem" rozvibroval mou bránici a přilehlé okolí.

Mohu se jako blbá blondýna dopustit návrhu? (řečnická otázka)
1. Jen 2 hosté - kvůli zrychlení tempa
2. Posadit je čelem či bokem k plentě, aby mohli či museli reagovat na glosy
3. Zrušit bukolickou selanku tím, že se přidělí Sedláčkovi jiná než moderátorská úloha. Mohl by třeba držet štít na ochranu hostů před vejco- a rajčatovrhači.
4. Je tu pár ftipníků, kteří by příště mohli těžce zabodovat: stále rebel, allmost glossed, Luba, Ládík!!, Béda, Pepa Řepa.... Pánové, jděte do toho!
26. 03. 2011 | 20:30

vlk napsal(a):

Almoste
z§stanu u svého Helsinského syndromu. Viz napříkald :http://kariera.ihned.cz/c1-15976420

A co víc, tady mne neruší dokonc e ani většina hovenových vstupů a Anuzska už vůbec.
Mají právo s e vyjádřit, jako každý. K mým pocitům, k pořadu . Proč ne?

Skogene
zkusím odpoěvdět na vaše otázky.
Proč pánové stejskal a Sedláček koncipovali pořad? protože chtěli s tím c hlívem,c o tu obecně je, něco udělat. tak jak to oni mají za správné. Nechtěli žádný revoluční a velký čin - chtějli na to jít v nejlepším slova smyslu - občansky.
co je na tom špatně, spousta z nás křičí - je to intlektuální, jen prázdné žvanění. Jiní křičíme - je to málo akční , musí s e přitvrdit. Jiné křičí - je to vůbec na nic.
To všechno můž e být ravda. ještě s ek tomu vrátím, jestli podle mne je či není.
Ale teď něco jiného - dobrá Interpelce zaniknou. co místo toho postavíme my, kteří na tom vidíme chyby?
nemyslím, že pánové Stejskal a Sedláček chtějí do poltiky nebo snad nějakou trafiku Sedláček má naprosto elitní místo a Stejskal si také vystačí. Kdyby Sedláček do politiky opravdu chtěl, už by tam byl. Jeho by brala kaý´ždá rozumná partaj na volitelné místo. nevěřím, že on by chtěl nějakou ze současných partají.Srejskal je moudrý muž - do velké politiky podle mne nikdy nepůjde. Nemá to zapotřebí. Chce s ena sebe v klidu dívat ráno do zrcadla při holení.
Tolik můj dojem z jejich motivů a postojů. Teď o tom jestli je jejich vize apriori špatná. Není. Jdou c estou pomalé evoluce. htějí prostě edukovat demorkacii. A to má být špatně? Ano jdou pomalu. Souhlas. o na mne je to moc pomalu, Já bych taky s tím hnojem tad y chtěl zamést rychle, nejlép zítra, abych se pozátří mohl v klidu položit na sofa a říkat s i - to byla jízda, to jsme s NIMI zametli..
Keže pokud to opravdu vezme tenhle konec, že s e to udělá za jeden den, .... No tak a si na lehnutí na sof a to hned tak nebude To asi poteče krev.
Nikoho z ná s nenutí s e jejich pořadu účastnit. Jediné , co d nás chtějí je trocha toleranc ekjejich konání. A nebo - ať s jich nevšímáme . Aspo%n jim to nekazíme co je na tom špatně.
Teď proč jsme tam šel já. Rozhodně ne z touhy po nějaké politické karieře Aby s i někdo všimnul, jakej sem to borec a hodil po mně lasi... To ne. Mimochodem - na jiném serveru už se mi to přihodilo. Kdosi si všimnul a jisté laso v jistém okamžiku zasvištělo. Nicméně marně. Pokud bych měl uvést důvid , pak to napíši takhle- protož bych nedodržel slib, který jsme tad y kdysi dal paní S.Š. Nikd y jsme ji neviděl,známe s e jen ze zdejších diskusí. Ale imponuje mi a já ten s vůj závazek pro ni byslovil veřejně. Nikdo jiná nejspíš neví oč běží.
a proč jsem tedy lezl za plentu já?
Eozvažoval jsem to ze všech možných stran. V podstatě tři dny. a nakonec jsem dospěl k názoru, že jsem li vyzván a to jsme byl z docela dost stran, tak pokud to, co tad y píši o Kalouskovi speciálně pak ro buď účastí v pořadu potvrdím nebo bud e dobře, když na Aktuálně vůbc skončím, či budu psát poize do diskuse pod Sportbarem.To je lapidární shrnutí. neaspiruji na nějaké opakování plenty. Na druhou stranu nemohu vyloučit, že když budu znovu požádán a budou tam hosté nebo host, který mne bude zajímat, že nepůjdu znova.
Jo ještě jsme zapomněl k té motivaci autorů pořadu - váte , jd ena ně palba ze všech s tran. Už jsme psal a tázal s e- co my nabídneme místo interpelací?
chceme li víc a rychleji - o.k. A co pro to děláme? Kdo z nás jako přítel germanicus byl na akcích pro Altu ? teď na tělesně postiýených a před tím na Náměstí Republiky? To je ta rychlejší cesta. Kdo z nás tam příložil ,tak říkajíc - ruku k dílu. Ničeho jiného s e famiglia 118 nebojí tak jako plných ulic. Jak to, že mi radikálnější jsme zůstali doma?
A když jsme zůstali doma- tak proč se sakra furt navážíme do Stejskala a Sedláčka?
26. 03. 2011 | 20:44

Ládik!!! napsal(a):

vlku,
teď jsi promluvil jako Akela.
26. 03. 2011 | 20:59

Béda napsal(a):

vlk,

obávám se, že pánům Stejskalovi ani Sedláčkovi nejde vůbec o žádnou evoluci. Evoluce tohoto typu je Kalouskovi šumák. Ta by nezměnila nic ani za tisíc let.

Dle mého víceméně nezmění a nezlepší nic zásadního ani podpora dílčí profesní stávky na ulici, bez podpory centrálních odborů, které vyzvou k vzájemné podpoře jinak záměrně médii rozeštvané zájmové skupiny. To jediné má cenu. Když centrální odbory začnou plnit svou funkci, vyhlásí generální stávku, kterou iniciují třeba požadavky postižených, rozbijí tím taktiku dělení kterou praktikuje neoliberální antisociální vláda. Jedině tím se dají zastavït antisociální reformy.

Pokud má docházet k evoluční změně, pak musí být deformátoři konfrontováni v demokratické palbě konkrétním otákám na tělo.

Vidím pouze tyto dvě možnosti. Tvrdou diskusi, kde palba přesně mířených otázek odhalujících asociálnost, nesmyslnost prováděných reforem a nekompetentnost reformátorů a zesměšnění v očích veřejnosti donutí je chytnout se za hlavu, anebo cesta generální stávky, která äntikorupční kleptokraty a největší zadlužovatele programově decimující, rozbíjející stát a zadlužující společnost vymete ze Strakovky. Top je cesta "revoluční".
26. 03. 2011 | 21:11

Béda napsal(a):

oprava:

vidím 2 cesty - evoluční = tvrdá diskuse a názorová konfrontace anebo "revoluční" = generální stávka....
26. 03. 2011 | 21:13

Béda napsal(a):

oprava 2:

vidím 3 cesty - evoluční = tvrdá diskuse a názorová konfrontace anebo "revoluční" = generální anebo rok 1948.
26. 03. 2011 | 21:17

almost glossed™ napsal(a):

vlk:

1. Podíval jste se i na příspěvek pod uvedeným článkem? :-)

2. O.K. Je to Váš blog..., u hovena jsem uvedl jeden konkrétní příspěvek, který mi padl do oka, jinak ho přeskakuji. S Anuzskou mám špatnou zkušenost, která se mi tady ve stylu diskuse oživila.

3. Původně jsem doufal, že když nebudu s vlkem jednat v rukavičkách ale na rovinu, třeba to nevezme osobně, ale zamyslí se nad tím, aniž by automaticky bránil sebe a ty, kdo rozdělovali role. Asi jsem to neodhadl a nejde to jinak...

Každopádně to nebylo míněno jako osobní útok proti Vám. Můj názor na manipulátory znáte.

blondýna: Děkuji za důvěru, ale dávám veřejně závazek, že bych pro radost hovenů za takových podmínek ze sebe rohožku dělat nenechal. Nyní následuje JEN A POUZE MŮJ NÁZOR: Ono to vypadá jako příležitost a super výzva, ale liška moc dobře ví, co Koblížkovi nabízí. V každé verzi bajky se přes naděje Koblížka nakonec radovala liška. A já na bajky zatraceně dám :-).
26. 03. 2011 | 21:18

vlk napsal(a):

Almoste
nic jsme nebral osobně!! Nemám s tebou žádný problém ani spor.
Nechápu ted y bod 3.
26. 03. 2011 | 21:30

Béda napsal(a):

Béda falzifikátor, ukrývající se za cizí nick

tak to vidíte vy. Já vidím pouze ty dvě = názorově evoluční, anebo skrze generální stávku = "revoluční". Cílem obou je zabránit deformátorům v deformách (DPH, důchodová, zdravotní, školné), zprivatizování a předlužení státu, likvidace sociální sítě, ožebračení zaměstnanců...)
26. 03. 2011 | 21:32

almost glossed™ napsal(a):

vlk: Ok. Díky za upřesnění. V tom případě jsem to pochopil špatně (teď vidím, že jsem byl nepozorný při čtení závěru Vašeho příspěvku) a bod č.3 prosím ignorujte. (Upřímně - potěšilo mě to.)
26. 03. 2011 | 21:35

Béda napsal(a):

ag,

jestliže deformátoři tu svoji deformu provedou tak jak ji plánují, obávám se že ani liška nebude spokojena. Moc lidí bude v pasti bez úniku. A to nevěstí nic dobrého ani pro lišky. Prozatím s tím chytrá liška může něco udělat, pokud připustí evoluční cestu. Pokud to neudělá, radikalizaci a "revoluční" generální stávce, která všechno obrátí vzhůru nohama a deformátory smete, se stejně nevyhne.
26. 03. 2011 | 21:36

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Řekněme, že většina lišek bude zklamána, ale ty nejrafinovanější se nakonec zasmějí (i na úkor ostatních kolegyň). A možná jsme právě svědky soutěže, která liška je nejaktivnější a nejrafinovanější. :-)

Jinak, kde ještě berete na to vysvětlování sílu?
26. 03. 2011 | 21:42

Béda napsal(a):

Jinak aby nedošlo k mýlce. Skutečnou (anti)revoluci, která tak navenek nevypadá provádí právě nyní tříkolka, která likviduje sociální stát a a zrychlujícím tempem zadlužuje privatizovaný a záměrně rozbíjený stát, tak jak jsme jej doposud znali. Nabírá nejrychlejšíé možný kurz do Řecka a 19. století.

Zachování státu a vylepšení systémů tak jak jsou je ta navrhovaná "revoluce", kterou mám na mysli.
26. 03. 2011 | 21:46

Hráč napsal(a):

suchánek

...interpelace i zdejší blogy a diskuze jsou čistokrevnou hrou a tlacháním. jakékoliv vyžadování hlubších cílů je naprosto mimo mísu...
Já zde hraji svoji hru. Jsem v roce 1935, mám připravit Česku pro Velkoněmeckou říši, nicky jsou analyzováni pro jejich rozčlenění. Nicka vlk, občan, beďa atd. po obsazení bezprostřední odvoz na Kobylickou střelnici, další na Pankrác, jiné usadit v službách pro Říši. Stejskal, Lipold, Sedláček, Špidla ... řešení Lidické. To je vzrůšo! Hrajte si svoji hru s cílem jako disidenti v roce 1989. Nechápu jak může někdo přejít od nenávisti ke komunistů k jiné nenávisti! Komunista, socan a disident jak se ukazuje, nejsou charakterově zreformovatelní!
26. 03. 2011 | 21:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, tak jsem to postupně četla, někde "rychlopalbou", někde jsem to "musela dlouze mamlat", jak to bylo těžko stravitelné. Někde mi to připomínalo hejno vrabčáků, klobou a klobou, jak v tom kobylinci hledají ještě celá nepřežvejkaná zrníčka, ač už tam žádná nejsou, ..
Takže, INTERPELACE, je kvalifikovaná písemná forma dotazu, vznesená vůči vládě, nebo členu vlády, jakožto jeden ze způsobů uplatňování její kontroly. Liší se od dotazu, dotaz může být i ústní a může být položen komukoliv,....
EVOLUCE je vývoj, rozvíjení v mezích dané podstaty, bez základního zlomu existujícího KVALITATIVNÍHO základu.
To píšu jen pro to, že se tu žongluje dojmy i pojmy, asi v duchu, že žebřiňák i auto jedno jsou, mají čtyři kola, jeden má na pohyb motor, druhý potřebuje vola. Tužka a úsměv, prosím.
26. 03. 2011 | 22:40

toska napsal(a):

Jsem dosti alergický na to, když mně někdo tahá za nos. Ještě víc nesnáším, když se někdo tváří jako obhájce práv slabých, ne-li vůdce reformátor nepořádků a při tom je to jenom maska... Proto jsem dávno odepsal Jílkovou , Klause, dnes Sedláčka...
Nejsem tu v diskusích dlouho a ne příliš často, přesto jsem již vnímal vlka jako zajímavého a respektovaného autora, po posledních událostech ještě víc...

Proto si dovoluji se ho zeptat, co mu brání, zejména jako zdatnému vládci klávesnice, obracet se na mocné tohoto státu a podněcovat k témuž i ostatní k následování – pokud hledá způsob, jak ten zdejší chlív vykydat co nejrychleji? Emailové adresy jsou k dispozici na webu sněmovny... Nečekejme, že se politici změní sami od sebe ani že tu práci za nás udělá někdo jiný. Pokud se nenajde nějaký Stejskal, který by nám pomohl to koordinovat, holt si budeme muset poradit sami. Ale je již dost webů, kde toto pochopili a pracují na tom (například: k213, paragrafos, britské listy, pražané za svá práva, otevřeno...), stačí se porozhlédnout a přispět, když už ne se rovnou přidat...

A ještě jedna otázka na vlka: nejenom v té TV „interpelaci“ nepadla zmínka o nezastupitelné roli justice při formování vědomí, chcete-li morálky společnosti, tedy nemohla padnout ani zmínka o zoufalém stavu české justice, kde si polo až skorobozi soudci a soudkyně, pokud vůbec něco, dělají co chtějí a zákony je příliš netrápí... Víte vůbec o tom, že máme opět politické vězně v basách? (to není můj dojem, podívejte se například na www.k213.cz)
Děkuji za odpovědi.
26. 03. 2011 | 22:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Almost Glossed, tak bajka pro Vás. Pozval žralok chobotnici a rejnoka na besedu a navrhl jim, že by mohli spolupracovat při získávání kořisti. Úlovek shromážďovat v jedné prohlubni a na konci dne se o něj spravedlivě rozdělit. Rejnok i chobotnice souhlasili, neb žralok byl silný a nebezpečný. Všichni poctivě celý den lovili a nosili do prohlubně. Večer se u ní sešli a žralok říká,..chobotnice, ty máš ta chapadla, tobě to půjde dobře, rozděl nás tři naprosto spravedlivě. Chobotnice dělí, nejprve velké ryby, všem stejně, pak menší, všem stejně, pak ty nejmenší,taky všem stejně,..podívá se na žraloka, spokojená, jak se zhostila nelehkého úkolu. Žralok se rozzuří, a chobotnici roztrhá. Pak řekne rejnokovi, teď to rozděl ty, ale spravedlivě. Rejnok přihrne všechny ryby žralokovi, sobě si nechá jen tu jedinou, nejmenší. Správně, pochválí rekjnoka žralok, kdo tě naučil tohle správné dělení?...Rejnok tiše hlesne,...chobotnice. Znáte??? Tužka.
26. 03. 2011 | 23:00

almost glossed™ napsal(a):

Tužka: No teda... Dost dobré... (Hlavně když si to promítnu do kontextu blogu :-))
26. 03. 2011 | 23:20

almost glossed™ napsal(a):

Napadlo mě pokračování:

Žralok spokojeně tráví, líně se nechává nadnášet proudy vody a sem tam prohodí směrem k dosud vyjevené mořské havěti: "Doufám, že víte, že vaše role byla neobyčejně výrazná a důležitá. Už někdo přemýšlí o tom, že by byl další?" :-)
26. 03. 2011 | 23:27

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Logiku v tom nehledejte :-)
26. 03. 2011 | 23:29

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Almost Glossed, děkuji, potěšilo mne, že jsem Vás pobavila a že to byla i provokace, nebo inspirace k dalšímu Vašemu pokračování,... ano, tak vznikají bajky, mám je taky ráda, píše je život sám. Dobrou noc, Tužka.
26. 03. 2011 | 23:42

kormoran napsal(a):

Kuci levicovi, delate to dobre , ovsem?
Pozor abyste si pri placani po ramenou nezlomily predni behy ))
A taky mistni Kyklop zdlaska denne k obedu grilovanou kravu a dva radky brambor. To neni sranda!

Takze , usilovnym stranickym bojem musite opet neco znarodnit ,na uziveni veprovych hlav zalozit JeZeDe a na zastraseni vazalu vykonstruovat nejaky odstrasujici proces.
Doufam , ze dostanu pochvalu pred rudou zastavou - za radu)))
27. 03. 2011 | 00:04

kormoran napsal(a):

Bedo , tak to bys me nastval nazorem , ze ruda evoluce stagnuje .))
Schvalne , az se zase pristi mesic budes koupat , mrkni , co ti to roste z podpazi!
Dve nastavene dlane a bez prstu!
27. 03. 2011 | 00:29

Béda napsal(a):

Tužka,

Interpelace: ano, je přesně tom, co jste napsala. Zdá se, že to autoři pořadu nevědí. Podle nich interpelace je čajový dýchánek bez dotazů.

Evoluce: ano, jsou postupné změny při zachování dané podstaty. A podstata, je (existující) sociální stát, je zajištěný a nikoliv privatizovaný (začneme na 5-ti procentech tak jako jsme ve zdravotnictví začali na 30-ti korunách a ve školství začínáme na 10.000/rok? To nedovidíme při salámovém postupu do británie, kde právě "ulice" řeší školné?)
důchod, je obecně dostupné, kvalitní (existující) zdravotnictví, je obecně dostupné (existující) vzdělání všech stupňů...
Revoluce je podstatná změna základu. V našem případě jde o neoliberální (anti)revoluci. Ta je likvidací sociálního státu (všimla jste si postižené?), je likvidací současného obecně dostupného zdravotnictví a jeho záměna privátním zdravotním "bezplatným" byznysem, je privatizací části důchodů, která zdecimuje část příštích důchodců a vrhne je na dlažbu se zlikvidovaným sociálním systémem.

Psal jsem o "revoluci" jako o boji za zefektivnění a zkvalitnění dosaženého stávajícího výše popsaného stavu, jako o protikladu antievoluce, resp. prováděné antirevoluce. Co je na tom nejasného? Nezdá se vám komické, že největší šetřil, vrchní bojovník s korupcí a neoliberální (anti)revolucionář je opředen největším předivem plýtvání, největším strůjcem (již podruhé) největšího schodku, zejí za ním černé díry ve státním hospodaření, kam se podíváš?

PS: vy si skutečně myslíte, že to co nyní zavádějí neoliberálové - skončí, když tomu nebudou nějakým způsobem nastaveny mantinely v diskusní aréně anebo organizovanou generální stávkou jinak nežli neorganizovanou bouří v ulicích? To vy lišky chcete skutečně zažít hole, střelbu, žhářství, násilí, které občas vidíme v Řecku, někdy ve Francii...? Není lepší tomu včas předejít a navázat na to, co bylo dosažené předešlými generacemi, mírně to modifikovat a vylepšit, zefektivnit stávající stát, odstranit z politiky všechny Kalousky = vymýtit korupci a budovat stát severoevropského typu? To zde chcete mít skutečně "Ameriku" s chudinským byznys zdravotnictvím typu Kaisers Permanente, vytunelované důchody, kdy pouze jejich správci se smějí a Tomští brečí, žebráky na kolečkových křeslech a Anglii 19.století, resp. Čínu století 20.?

To vy tužky chcete? Tak co si vyberete evoluci, anebo odborovou
"revoluci"? Anebo necháte všemu volný průběh a necháte neoliberály dílo dokonat?
27. 03. 2011 | 05:19

Béda napsal(a):

Tužka:

Ještě něco: Proč vy tužky chráníte žraloky, kteří neznají žádná pravidla? Proč nechráníte jejich oběti?
27. 03. 2011 | 05:42

Béda napsal(a):

Kormoran,

jo, tak Béda je ten žralok? Béda, který žije velice skromně, a chce zachovat stávající sociální systém pro postižené, svobodné matky..., důchodový systém bez privátního "pilíře", zdravotnictví bez Agelů...,školství bez školného, diferencovanou DPH s nízkou sazbou na nezbytné věci - potraviny, léky... je žralok? A co jsou potom prosím pěkně přátelé p. Kalouska - Háva, Šťáva, univerzální sponzor Bakala? Co jsou majitelé firem na nepoužitelné povinně odebrané a zaplacené padáky...? To jsou ty chobotnice a rejnoci? Pro koho vlastně největší šetřil dělá tu neoliberální (anti)revoluci? Chce snad napakovat Bédovy kapsy? Na kom se chce "žralok" Béda nakapsovat?
27. 03. 2011 | 06:39

grőssling napsal(a):

Vlk napsal,

Teď o tom jestli je jejich vize apriori špatná. Není. Jdou cestou pomalé evoluce. Chtějí prostě edukovat demokracii. A to má být špatně?

Příteli, jednou na začátku beznadějí časných sedmdesátých let mi jeden životem dávnou zkoušený člověk řekl jednoduché moudro.

Opravdové myšlení nemá hranic.

Na té cestě obou pánů je špatně právě to, že zuby nehty drží diskusi v hranicích obkroužených drátem napuštěným VN. Pan Stejskal tu píše, že jej kdos obviňuje, že to činí v čímsi žoldu. Ano správně, tak ať pan Stejskal někde zkusí napsat, že tento stát je postaven na špatných systémových základech a hned pozná, co je to přijít o žold.

Jinak je jasně správně, že jsi tam byl, na výzvu se má odpovědět.
27. 03. 2011 | 08:55

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Bédaa, pane, Vy jste mé vstupy asi šmahem zanesl dohromady s jinými, jinak byste takhle na mou adresu nepsal. Ještě bych připomenula, píšu to tady vždy,...jakmile mi někdo podsouvá manipulativně jakékoliv myšlenky formulací, ... vy si myslíte,....tak jako vy, tak nejdu do debaty. Co jsem napsala jsou definice pojmů, pak pouhá bajka, chce to reagovat jen na to, co jsem napsala, žádné manipulace, žádné podsouvání mi dalších myšlenek, dalších vět, které tady nejsou, pane Bédo, žádné, prosím. Už jste jednou šlápl vedle, když jste ze mne udělal někoho jiného,...a vysvětlení nebylo, tak , když nebudete reagovat jen na to, co píšu, tak s eskamoterstvím běžte do cirkusu, ne k mému nicku. Tužka bez úsměvu.
27. 03. 2011 | 09:29

Béda napsal(a):

Tužka,

Ale já jsem se milá tužko (za mystifikaci s identitou se dodatečně omlouvám) reagoval na vaši bajku o žralocích a rejnocích, zrovna tak, jako jsem se pokusil objasnit mnou užité pojmosloví: interpelace. evoluce, (anti)revoluce, "revoluce", aby nedošlo k mylnému výkladu obsahu a nálepkování, potažmo převracení planktonu ve žraloky a žraloků v plankton.

PS: když se vám nelíbí má reakce, neměla jste replikovat můj vstup.
27. 03. 2011 | 09:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Béda, pane, reagoval jste na můj vstup, který nebyl Vám adresován, proč?,...to poslední PS je opět "úlet, nebo nálet", vyberte si. Tužka, a omluva, po týdnech, na připomínku, má cenu, čeho???
27. 03. 2011 | 09:47

Béda napsal(a):

Ještě dovětek:

K tomu, že vás napadám neprávem. Nikdy nikde jsem nezaznamenal nic kritického z vašeho pera, především žádné věcné argumenty, které by byly kritické vůči pokusu, který nyní chystá "TOP"-ka, která údajně "dostala bianco mandát na všechno co si zmyslí" vůči poddanstvu. Vždy mluvíte hodně nekonkrétně a v jinotajích. Jestliže se pletu a někde jste argumentovala věcně na podporu takového anebo makového stanoviska, rád se vám omluvím.
27. 03. 2011 | 09:56

Béda napsal(a):

Tužka,

takže ve 22,40 jste se jenom obecně zamyslela nad pojmoslovím (nebylo to určeno ani to nemělo souvislost vůbec s ničím) a vaše bajka neměla žádnou souvislost s ničím. Bylo to jenom takové prodloužení filosofické disputace. Nebyla to náhodou nějaká narážka a nesledovaly vaše vstupy náhodou určitý kontext?
27. 03. 2011 | 10:01

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo opět jste za inspicienta Hlaváčka

.....hodila si Tužku za výstřih
A co řekla Hlaváčku? Zeptal se Trachta.
Hledej šmudlo, hledej!

Že by smysl?
27. 03. 2011 | 11:08

Béda napsal(a):

Tužka,

ještě k té omluvě. Pokud si vzpomínám: Zeptal jsem se, jestli autorka článku není náhodou Tužka. Vy jste odpověděla, že nikoliv. Za co jsem se měl omluvit? Urazil jsem vás tou otázkou nějak, osočil, znevážil? Nicméně, jestli se vás otázka dotkla, byť nevím za co, omlouvám se.
27. 03. 2011 | 11:40

vlk napsal(a):

Tak zase s novým dnem lehké dovolení řídících orgánů, že smím sednout ke klávesnici…
Almoste - fajn. Není c o řešit.
Jinak jsem rád, že se objevují nové nicky, které mají co říci
Například teď
Hráč.
Bingo. Trefeno přesně. Opakuji to tad y už hodně dloho. S tímhle chlívem nic neuděláme , pokud nebudeme měřit těm svým i těm cizím stejnýmmetrem. Loděj nechť je zloděj, lhář nechť je lhářem
Ale vždycky. Výběrovou formu demokracie už jsme tu měli a nevidím důvod, proč ji zavádět opět. To by ale pro úplně všechny musel Vondra být.. no řekněme Vondrou a Kalousek .. no řekněme - třeba Kalosuekm / za to mne nemohou žalovat, jinak a ť s i tam každý dod¨sadí dle svého gusta.
Toska
Odpovím Vám rád a bez problémů.
Jás epsát snažím. Psát do parlamentu? Třeba místopředsedovi parlamentního ústavně právního výboru ? Lži doktorovi Marku Bendovi? Nebo takové slečně Kočí? Nebos nad Kalosukovi? Nebo Rathovi? Co myslíte , že bych tím asi tak dosáhnul?
Ohledně psaní jinam - mimo jiné mi doporučujete BL.. No tak tam odemne za dva měsíc e najdete asi 10 kousků. Začal jsme tam 31.01.t.tr.
Dělám co mohu.
Ty ostatní servery , o kterých s ezmiňujete - neznám. Zkoušel jsme to před tím i na dvou jiných –outsidermedia.cz a na Paroubkově VAševěc.c z
S dost značným ohlasem. Nicméně - skončilo to vždy stejně – zásadní a nenapravitelnou roztžkou s militantními levičáky. Držím se svého hesla - měřit, pokdu možno, všem stejně. I nalevo. Já tad y nechci výběrovou demokracii asociálů,a le také nechci výběrovou demokracii levičáků. Anijednonení můj svět. Chci slušný a spořádaný s tát. Který občana nebude zbytečně obtěžovat,a le ani okrádat. Který ho nepožene klackem do ráje,a le který ho ani nebude hnát pod most.
S tou nezastupitelnou rolí justice máte naprostou pravdu. Nicméně - tón téhle interpelaci dal svou účastí kalousek. A měla být o reformách a refomování.
Kdby byl hostem třeba Pospíšil nebo nov nejvyšší návladní Zeman , tak by s enaní určitě dostalo.
Jsme s i jist, že diskusi čte pan Stejskal, a že si Váš nápad s justicí rozhodně zaznamenal. A určitě s ena ní dostane.
Ale jsem velmi zvědav, koho na n dostane jako pletaře. Vím jen o jednom kvalifikovaném borci ze zdejších diskutérů - příteli Lexovi. Zaregistroval jsme ještě a si dva nebo tři evidentně právnické nicky, ale ty už nepíší. Díky za oslovení.
27. 03. 2011 | 11:41

vlk napsal(a):

Všem , kteří tu ještě čtou a , kteří dokonce chtějí diskutovat!

Jedna malá poznámka.
Teď jsme otevřel zas e kontrolním průůletem poslední Drábkův blog. J e hned pod tímhle.Oba byly puštěny v podstatě ve stejném okamžiku.
A zjistil jsem , že tenhle můj blog o naprosté marginálii / nechť s e pan Stejskal s panem Sedláčkem nezlobí - debata o doprvodných efektech Interpelace je skutečně marginálií oproti tomu , co je vydáváno za reformu důchodů/, má dvakrát vyšší čtenost než blog Drábkův. mělo by mne to těšit.
Konstatuji, že netěší.
Radši bych viděl dlouhou diskusi tam. Prootže tam jd e mnoha lidem o holou existenci Tady jd e o formu čehosi , co je jasnu nadstavbou, jak říkávali souuz na marxáku.

Pořadí d ůležitosti je přesně opačné. Interpelace vznikly KVULI Drábkům a jim podobným . Nikoli Drábek kvůli Interpelacím.
čili - yvtváříme pod tímhle blogem dokonalého Parkinsona.
Necháváme podstatné na posps několika málo bez kontroly a řešíme přejmenování ulic...
Jo a tímto zároveň odpovídám Tobě příteli Groesslingu!!! Abys viděl , že jsme Tě nepřeskočil!
27. 03. 2011 | 11:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vlku,

s velkou částí všeho, co zde píšete, nemám problém a souhlasím.

Jen chci upřesnit: Interpelace NEvznikly "KVULI Drábkům a jim podobným". To v žádném případě ne. Interpelace vznikly kvůli tomu, že chceme zkusit, zda dokážeme normálně korektně a věcně debatovat s respektem k názoru druhého, tedy i toho, s nímž nesouhlasíme (respektive chceme se o to snažit, protože máme za to, že o to pár lidí stojí, možná menšina, ale naším cílem není udělat z toho masovou záležitost, na to tu jsou jiné pořady).

Ještě jednou díky za to, že se této debaty (i našeho pokusu) zúčastňujete.

Libor Stejskal
27. 03. 2011 | 12:08

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

souhlas s drobnou úpravou: To "zda dokážeme normálně korektně a věcně debatovat..." platí jenom pro ty na kanapíčku.

Jinak správně by měl název pořadu být: "Interpelace bez interpelací."

Konkrétní projev komunikace byl předveden, když se ozval p. Tomský s nevhodným dotazem z hlediště.

A tak to má být, tak je to správné.

PS: Něco konstruktivního nakonec. Zkuste ještě domyslet ten matoucí název, aby plentař cestující napříč republikou anebo divák v hledišti nebyl mystifikován, že třeba může v rámci interpelací položit vrchnosti nějakou otázku. Možná by nebyl od věci název: "Pokud otázky, tak pouze (politicky) korektně." Anebo "čaj v Národním klubu o čtvrté."
27. 03. 2011 | 12:36

almost glossed™ napsal(a):

Vlk: To není "Parkinson". Lidé prostě vidí, že komunikace s politikem je házením hrachu na zeď. Že je tady obrovská komunikační bariéra a v systému chybí nebo je pokřivována zpětná vazba. Tj. v určitém okamžiku si uvědomili, že nemá cenu plýtvat silami na názor, který bude stejně převálcován a naléhavější je otázka, jak zajistit, aby se k politikovi ten názor dostal a hlavně, aby něco změnil.

Když nefunguje cesta, telefonní spojení, atd., musíme nejprve vyřešit, jak opravit cestu, telefonní spojení..., abychom do toho mikrofonu neřvali zbytečně.

A teď je otázka jak na to.

Jedni tvrdí - opravený telefon by měl umět zprostředkovat na druhou stranu vše, co říkám.
Druzí tvrdí - "opravený" telefon by měl umět odfiltrovávat nesouhlas a přenášet jen pozitivní zprávy.

Pochopitelně mezi nimi vznikla diskuse.

A tato akce byla dokonalým zhmotněním problému, jak vystihl přírodovědec. Proto podle mě nejde o absurditu, ale o logický výsledek.
27. 03. 2011 | 12:37

stále rebel napsal(a):

To se mi snad jen zdá.

Cituji:
„Interpelace vznikly kvůli tomu, že chceme zkusit, zda dokážeme normálně korektně a věcně debatovat s respektem k názoru druhého“

Člověk by se zeptal a proč k tomu potřebujeme ty politiky, co s tím má společného Kohout, Kalousek a někteří další? Přece nemůže nikdo myslet vážně, že bude testovat schopnost korektně a věcně diskutovat v takové sestavě.

A když k tomu přidám například (text výše)

L.Sedláček, 24.3.2011, Národní divadlo:

„.Ano, já je čtu, čtu je rád, patří mezi mé nejoblíbenější“ .. „jejichž názory jsou vždycky pod každým“

Sedláček představí vlka a dále ..

„Druhým pozvaným hostem je... ...člověk, jehož nick jsem_zapomněl,_můžete_mi_to_poradit?“

Co k tomu říci.
27. 03. 2011 | 12:40

Pražák napsal(a):

vlk

nevím, proč je pro tebe (který ví vždycky všechno) absolutně nepochopitelné, že je pan ministr financí, ing. M. Kalousek, znovu a znovu volen.

Kdybys vzal v úvahu jeho inteligenci, morální vlastnosti, odbornou erudici a jeho ocenění v rámci ministrů financí nových zemí EU, došlo by ti to.
27. 03. 2011 | 12:55

Béda napsal(a):

Pražák,

škoda že je Viktor trvale na Bahamách. Jedině on by dokázal být svou inteligencí, morálními vlastnostmi, odbornou erudicí a oceněním (je v bankovních kruzích, které ocenily v USA Kalouska ještě známější) a prosluslostí důstojným protikandidátem.
27. 03. 2011 | 13:06

Pražák napsal(a):

Béda

Ano, byl by jistě důstojným protikandidátem.
27. 03. 2011 | 13:13

prirodovedec napsal(a):

stale rebel: A Vas netesi, ze ten povestny moment Vami popsany 27. 03. 2011 | 12:40 je dokonalou ilustraci moderatorova zovialniho kecani a nenaslouchani (zde moderatora) v poradu zamerenem na to, jak si umime naslouchat a slusne diskutovat? :)) Kdyby to stejskal tak chtel zaridit, nepodarilo by se mu to.

Podle mne to budouci "havlove" ztvarnujici absurditu doby budovani "kapose v CR" (od slova kapitalismus a fraze "hlavne ze nam to kape" :) ) v novych "Prichazenich" bezesporu prevezmou a ocituji a lide se tomu budou smat podobne uvolnene, jako filmum sedesatych let popisujicim leta padesata ci sklepistum rajtujicim na normalizaci. Nemuzete chtit po opravnenych nadsencich pro atmosferu 89, po lidech, kteri existencni starosti nemaji a nejvice si vazi svobody pro sebe, ktera jim za komancu tolik chybela (jako je editor, moderator, pocestny, jeho kolegove dnes u verchusky, ... a dalsi), aby zpochybnili ci dokonce destruovali to, co se snazi perestrojkou dnesni doby zachranit.

Jsou mi sympaticti jako kdysi Gorbi a rad je povzbuzuji i sobecky proto, ze jejich uprimne a nadsene zaujate konani zakonite vykresluje podobne kouzelne momenty a nechtene zduraznuje to, jak "my a oni" jsou rozdeleni (samozrejme, ze to tak neni :), jak zde opakovane pise editor :) kazdy se muze presvedcit, ze zadne my a oni neni a tahnout za jeden provaz :) ). Mnozi se zkratka snazi byt prozrelymi Pavky Kohouty 68 a podruhe vstoupit do teze reky, opet stat v cele zmen (konstruktivnich = tj. "destruktivnich reforem" :) ), a zejmena ulomit ci otupit hroty vnejsiho tlaku na lidi (zpusobeneho diletantstvim verchusky a lakovanim naruzovo zumpalisty) tim milym potykanim a shodnutim se, ze jsme vlastne jedna rodina, kazdy mame sve chyby a muzeme si prece sednout a konstruktivne to vyrecnit, pardon vyresit.
27. 03. 2011 | 13:37

grőssling napsal(a):

Na Kladně byly volby.

Vyhrál Dienstbier.

Hodně se radoval a všichni kolem něj.

Dostal 65,14 % hlasů z necelých 18 % oprávněných, kteří k volbám přišli.

Jak se může radovat z legitimity své volby někdo, kdo dostal 11,7 % procenta hlasů všech oprávněných voličů ?

Neplatí Sobotkův závěr, že jde o vzkaz koalici. Závěr je ten, že veřejnost kašle na tento režim a stát, protože nevěří, že je k něčemu starat se o věci veřejné. Je to tedy i vzkaz Sobotkovi a všem veřejně činným, kteří mohou něco ovlivnit.

My Vám všem nevěříme !!!

Dělejte si to jak chcete.

Také proto, že se ve společnosti vede diskuse tak jak se vede, tedy k ničemu.
27. 03. 2011 | 13:40

santawizard napsal(a):

ahojky ve spolek:dovedete si představit ,kdyby takový honolulu a tenco museli usednout za plentu?Bylo by to stínové divadlo.?Levice a pravice za plentou?Co to je vůbec diskuze?Vždyť tady jde jenom o tom jak číst a psát články a komentáře .Nejvíc diskutují mezi sebou jenom glozátoři.Blogaři nemají šanci mezi sebou diuskutovat jedině tak ,že by se stali glozátory.Někteří blogaři vůbec ani nečtou co jim tady ti glozátoři píšou.Proto je tady ta divadelní interpelace,kde se mohou scházet .Je to převážně sjezd blogařů.Nejdůležitější osobnosti jsou na jevišti a za pletou ,jednou za měsíc.Jinak je všechno při starém.Staré známé niky buď mají svoje oblíbené téma a autory a nebo jdou jenom po tom co je právě nejaktuálnějšího.Blogaři taky mezi sebou soutěží o nejlepší potlesk,ale úplně jinak než glozátoři.Ti zase reagují monologem nebo dialogem nebo trilogem atd. jako hudební nástroje či pěvecký soubor.Např. já sám často ztrácím řeč ,abych mohl improvizovat jazz a nebo zpívat jako v opeře jenom to co se obyčejně zpívá jenom u soudu.Are you blind? Is your computer reading it for you aloud?Ha,ha ha.
27. 03. 2011 | 13:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy